PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdullah Avcı l Türk Futbolunun Alçalan Figürü

Serdar Dilekoğlu
04.02.2010, 16:00
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrasında oyuncumuz Engin Baytar’la ilgili kullandığı ifadeler üzerine kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi, “Takımımızın İstanbul’da oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından rakip takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın oyuncumuz Engin Baytar’ı hedef alarak yaptığı açıklamalar tarafımızdan tepkiyle karşılanmıştır. Teknik adam sorumluluğuyla bağdaşmayan, müsabaka içerisindeki görüntüde gerçeklerle örtüşmeyen değerlendirmeler kabul edilebilir değildir. Engin Baytar, sahada yaşanan gergin ortamın sorumlusu olmadığı gibi aksine zaman zaman mağdur pozisyonuna düşmüştür. Bir teknik adamın, önde götürdüğü önemli bir müsabakayı beraberlikle tamamlamasının oluşturduğu duygusal dalgalanmayı anlayışla karşılayabileceğimiz gibi aynı kişinin bir rakip futbolcusunu hedef almasını şiddetle kınıyoruz. Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı’nın üstelik milli takım teknik direktörlülüğü için adının geçtiği günlerde verdiği bu görüntü maalesef sportif anlayışla bağdaşmamaktadır. Bu vesileyle kendisini daha dikkatli olmaya davet ediyor, oyuncumuz Engin Baytar’ın arkasında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz”

Yağızhan Sağnak
04.02.2010, 16:01
Bu adamı kim Milli takım hocası yapar :) .

BAHADIR33
04.02.2010, 16:02
Boşverin "Avcı yalanı" işte..
Bi baktım 5 tane aslan hesabı....

Süleyman Eruyar
04.02.2010, 16:03
Daha Sert! Daha Sert ! Daha Sert!!

ama yinede , tepkisiz kalmadıkları için,

Aferin Aferin Aferin..

Burçak
04.02.2010, 16:04
aynen söylendiği gibi ligdeki maçın etkisinde kalmış sayın avcı.
6 tane yersen etkisinde kalırsın haklı olarak
ama bu açıklamalar rövanş maçında bakın size nasıl geri dönecek sayın avcı. belki 6 yemezsiniz ama ne yersiniz göreceğiz.. :)

Külünkoğlu
Kulübümüze teşekkür ediyoruz.

BMN olarak girdiğimiz haberde tamda buydu.

http://www.bordomavi.net/images/haber/h04021002.jpg

Önce ligtv.com.tr'nin haberini olduğu gibi verelim:

Avcı'dan Engin'e sert tepki

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Trabzonsporlu oyuncu Engin'e sert tepki göstererek, oyunu provoke etmekle suçladı.

Engin gibi oyuncuları ''ayağa kaldırmamak'' gerektiğini ifade eden Avcı, ''Allah bana böyle oyuncularla çalışmayı nasip etmesin. Rakibi provoke ediyor, yaptığı hareketlerle oyuncuları rakip taraftarın önüne atıyor. Hakemlerin böyle oyunculara dikkat etmesi lazım. Oyunu güzelleştirmek, Türk futboluna bir şeyler katmak adına bazı şeyleri ayırt etmek lazım'' dedi.

Avcı, maçla ilgili değerlendirmesinde ise özellikle ilk yarıda iki takımın da pozisyonlara girdiğini kaydederek, şunları söyledi: ''Biz 1-0 öne geçtik. Rakibin paslaşmalarında topu kapıp iyi atağa kalkabilseydik, farkı açabilirdik. Maç berabere bitti. Bizim için inanılmaz bir tecrübe oldu. Oyuncularım beraberliğe üzülüyor. Bu takımım adına gelişme oldu. Bu beni mutlu ediyor. 180 dakikanın ilk ayağı bitti. Şansımızı sonuna kadar sürdürüyoruz. Kaybedersek de üzülmem, ancak rövanşı en iyi şekilde oynayıp, kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Şimdi gelelim işin özüne:

Sn. Avcı öncelikle bu maçta oyuncularına taktik ve oyun planı dışında ne söyledi merak ediyoruz; zira oyunun özellikle ikinci yarısının her anında kışkırtıcı hareketler yapan bir takım vardı sahada.

İBBSpor lig maçında 6 gol yerken, futbolu güzelleştirmeye çalışmış; ama bunun faturasını çok ağır ödemişti. Belli oluyor ki bu maçta futbolu güzelleştirmenin para etmediğini anlamış.

İBBSpor geçtiğimiz sezon Eskişehir'de de çok farklı bir mağlubiyet almıştı. O maçta da Engin'i istenmeyen adam ilan eden Avcı, bir hocaya yakışmayacak şekilde, rakip takımın bir oyuncusuyla uğraşıyor. Oysa ki maç içinde Tum'un tüm hareketlerinden belli oluyordu ki, Tum kurgulanmış bir şekilde Engin'e sertlik yapıyordu.

Hakemin gözünün önünde olan olayda, yerdeki Engin'e tekme atan Tum, sarı kart görürken, Engin de buna itirazdan sarı kart gördü.

Avcı'nın meslektaşı Şenol Güneş'e de saygısı yoktu. Zira Şenol Hoca Diyarbakırspor maçında ağır tahrik altındaki Engin'i oyundan alarak gerilimi düşürmek istemiş ve böylece önemli bir silahından mahrum kalmıştı. Avcı, Güneş'e bu maçta da aynı şeyi yaptırmaya çalıştı. Bu sefer Şenol Hoca zarif hareketi rakip takımın hocasından bekledi. Beklenti boşa çıktı.

Abdullah Avcı tüm futbol kamuoyunun olduğu gibi bizlerin de değer verdiği bir hoca. Onun bazı şahsi problemlerini sahadaki oyuna yansıtmasını yadırgadığımızı ve ona yakıştırmadığımızı bilsin.

Eğer büyümek istiyorsa, küçük oyunların aktörü olmasın.

Biz kendisini önemsiyoruz; kendisi de kendisini önemsesin.

Bir de "Allah böyle oyuncularla çalışmayı nasip etmesin" dediğinde, yedek kulübesinde yanında oturanlara da DİKKATLİCE bir baksın!

Biz Arif Erdem'i gördük sanki!

.....
Plaka yazmanın zamanı geldi Avcıya.

6-1

Erdem Keser
04.02.2010, 16:06
Adamı sahada dövdüler resmen.Yazık...
Bir de çıkıp konuşuyor paşam hiç sıkılmadan.

Uğurtan
04.02.2010, 16:08
Güzel bu sefer uyumadıkları için kulübümüze teşekkür ediyorum bende..

Yerinde açıklama.. ;)

Abdullah Avcı ile farklı maçları seyrettik sanırım..

Orhan Kahraman
04.02.2010, 16:09
bayaa kar topu yedi maç sonrası :D normaldir. Çoğu kafasına gelmişki ne dediğini bilmez olmuş

Yönetimi takdir ettim. Böyle birşey yapacaklarını zannetmiyordum

.....
Engin , Avcıya gereken açıklamayı çarşamba günü sahada yapacaktır ;)

Tangerine Dream
Tepkimiz yerinde. Ancak Engin'in de biraz kulağının çekilmesi gerek. Ayrıca kendisine her yapılan faulde avazı çıktığı kadar bağırmasına gerek yok, itici oluyor.

Paksoy
04.02.2010, 16:10
abdullah dünden beri beynimi tırmalıyor ,küfür edesim var adama

lazkopatfaroz
04.02.2010, 16:11
Yerinde bir açıklama olmuş.

asimetrik
04.02.2010, 16:17
Çok ince bir uyarı olmuş. Lig maçının etkisi:) duygusal dalgalanma filan. Ellerinize sağlık:)

Emre GÜRDAL
04.02.2010, 16:18
avcı sen konusta dur sen git gs ye yalakalık yap sananae enginden gene dönemki bursa macında degilmiydi senin oyuncuların kırmızı kartlar yiyen ne konuşuyon orda pişmiş tavuk gibi:D

Gamze
04.02.2010, 16:20
Abdulla Avcı'yı oldu bitti severim.
Bu açıklamasını ise doğru bulmadım.
Elbette Engin'in yaygaracı olduğunu biliyoruz. :) Uyarılması gerek. Fakat Avcı kendi oyuncularını izlemedi dün sanırım. Kim oyunu provoke etmiş iyi süzsün.
Ligin ilk yarısında 5 kırmızı 40 sarı kart gören ve bu alanda zirveye oturan İBB takımının hocasından bu sözleri duymak biraz çelişki yaratmıyor mu?

Serdar Dilekoğlu
04.02.2010, 16:22
Elbette Engin'in yaygaracı olduğunu biliyoruz. :) Uyarılması gerek. Fakat Avcı kendi oyuncularını izlemedi dün sanırım. Kim oyunu provoke etmiş iyi süzsün.
Ligin ilk yarısında 5 kırmızı 40 sarı kart gören ve bu alanda zirveye oturan İBB takımının hocasından bu sözleri duymak biraz çelişki yaratmıyor mu?

başka söze gerek yok.

lazkopatfaroz
04.02.2010, 16:22
Engin'in yaygaracı olduğunu bilmemiz Engin'in dün suçlu olduğu anlamında gelmez. Geçmiş dönemde yaşadığı olayları koz olarak kullanmak bir teknik adama hiç yakışmıyor. Adam sataşacak yer arıyor Engin'e denk geldi. Engin olmasaydı ne diyecekti acaba ? Sert ve futbol dışı hareketlerinin üzerini ne ile kapatacaktı ?

Kader KORELİ
04.02.2010, 16:24
Ben Abdullah Avci´ya bu konuda hak veriyorum, ama onun haddine degil bizim futbolcumuzu elestirmek. Engin´i uyarmasi gerekenler bizim teknik direktörümüz ve baskanimiz. Engin´in karakterindeki futbolcular Trabzonspor´a yakismiyor. Ya daha sakin olmali, rakip takimin futbolcularini provoke etmeyi, piskopatligi birakmali, yada bu takimdan gönderilmeli. Bu kadar basit.

playa
04.02.2010, 16:26
Acayip sinirlendim konuşmasına kendi oyuncuları bizimkileri yerden kaldırmadı bide engine laf atıyo. Galibiyeti kaçırdıklarını söylüyo golden başka atakları yok.

lazkopatfaroz
04.02.2010, 16:27
Ben Abdullah Avci´ya bu konuda hak veriyorum, ama onun haddine degil bizim futbolcumuzu elestirmek. Engin´i uyarmasi gerekenler bizim teknik direktörümüz ve baskanimiz. Engin´in karakterindeki futbolcular Trabzonspor´a yakismiyor. Ya daha sakin olmali, rakip takimin futbolcularini provoke etmeyi, piskopatligi birakmali, yada bu takimdan gönderilmeli. Bu kadar basit.

Engin dün futbol dışında ne yanlış yaptı ?

AYYILDIZ
04.02.2010, 16:28
Plakanın etkisinde kaldığını vurgulaması iyi olmuş sitenin.

Paksoy
04.02.2010, 16:29
bişey yapmadı, hadi diyelim yaptı , (böyle futbolcuları yerden kaldırmamak lazım ne demek ) istanbul takımları değilmi hepsini makulula

Kader KORELİ
04.02.2010, 16:30

Baskurt Bera´nin yazdiklarini buraya cevap olarak ekliyorum, çünkü çok güzel anlatmis ve her dedigine katiliyorum:

"Benim yazılarımda eğer okuduysanız görmüşsündür ki İBB'li oyuncuların yaptıkları sonucu çileden çıkmasına dediğim bir şey yok. Ben sadece olmadığı halde kendini yere atmasına, otuz saniye sonra kalkıp bir şey yokmuş gibi devam etmesine, bencilliğine, top sürmeden pas vermemesine laf ediyorum. Ve her pozisyon sonrası kendini yere atıp yerleri dövüp bağırıp çağırmasına, bir de daha takıma yavaş yavaş monte olurken takımın beyni sayılabilecek oyunculara el kol hareketleriyle yapmaları gereken şeyleri göstermesine. Adama sorarlar sen ne zamandır burdasın biz ne zamandır burdayız diye."

+

Yerden kalkarkene yanindan geçen rakip takim futbolcusunun ona çelme atmis gibi gözükmesi için önüne dogru dizini uzatmasi ve sonrasinda kavgaya yol açmasi beni sinirleten bir baska örnek.

Halit Aydın
04.02.2010, 16:32
Arif Erdem muhabbeti tam yerine denk gelmiş valla :) :alkış:

Harun-61
04.02.2010, 16:33
Tesekkürler Yönetim...

sorin
04.02.2010, 16:33
Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı’nın üstelik milli takım teknik direktörlülüğü için adının geçtiği günlerde verdiği bu görüntü maalesef sportif anlayışla bağdaşmamaktadır. Bu vesileyle kendisini daha dikkatli olmaya davet ediyor, oyuncumuz Engin Baytar’ın arkasında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz

Yönetim ilk defa bir açıklamasını bu kadar beğendim. İnce ince giydirmiş ligdeki farklı skorla ezdiğimizden, milli takıma hoca olmaza kadar dokundurmuş. Tebrik ederim kim ele aldıysa bu metni.

lazkopatfaroz
04.02.2010, 16:34
bişey yapmadı, hadi diyelim yaptı , (böyle futbolcuları yerden kaldırmamak lazım ne demek ) istanbul takımları değilmi hepsini makulula

Ben İstanbul yalakasıyım. Gs dışındaki takımları gözüm görmez. Diğer takım oyuncuları üzerinden oynarım. Formu yükselen bir oyuncunun ve takımın önünü kesmek için elimden gelenleri yaparım ve oyuncuyu herkesin önüne atarım . Bu şekilde çıkar sağlarım demek

Erdal
04.02.2010, 16:34
Bravo yönetime...

Paksoy
04.02.2010, 16:35
rize de arif ve abdullah için bişeyler yapılacakmı ?

Mustafa Yüksek
04.02.2010, 16:36
Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı’nın üstelik milli takım teknik direktörlülüğü için adının geçtiği günlerde verdiği bu görüntü maalesef sportif anlayışla bağdaşmamaktadır. Bu vesileyle kendisini daha dikkatli olmaya davet ediyor, oyuncumuz Engin Baytar’ın arkasında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz”

:alkış::D Her şeyi özetliyor....

Hürgün Aygün
04.02.2010, 16:36
avcıyı düne kadar severdim artık gözümden düştü

İHTİLALL
04.02.2010, 16:37
Kulübün açıklaması ,benim sabah yazdığıma benziyor..

Neredeyse aynı..

Acaba onlarda mı ?...

Yok canım..

Hadi iki bilgisayarla,güya haber portalı filan yapanları anladıkta ,

Koskoca Trabzonspor yönetimi,

BMN den "kopya" çekiyor olamaz..

Olamaz ,yani..

pazarkapılı
04.02.2010, 16:37
klubun bu acıklamayı yapması ve içeriginde enginin arkasında oldugunu söylemesi bile engin için düsündürücü olması gereken takımdaki varlıgıını sorgulamaya itmesini gerektiren bir yaklasım olması en büyük dilegimiz...

trabzonlu oldugunu dün de arkadaslarla konusurken bilmeyen bir kac arkadasıma ben söyledim...her nekedar işin aslı öle olsada bir fatih bir gökdeniz ünal,orhan kadar özevlat olamamıstır...bu noktada ki sıkıntının kaynagı nedir bilemiyorum ama bu sekilde haberlerin ve bu sekilde klup acıklaması özevlat yakınlasmasını arttıracak nitelikte gözükmüyor....

lazkopatfaroz
04.02.2010, 16:38
Baskurt Bera´nin yazdiklarini buraya cevap olarak ekliyorum, çünkü çok güzel anlatmis ve her dedigine katiliyorum:

"Benim yazılarımda eğer okuduysanız görmüşsündür ki İBB'li oyuncuların yaptıkları sonucu çileden çıkmasına dediğim bir şey yok. Ben sadece olmadığı halde kendini yere atmasına, otuz saniye sonra kalkıp bir şey yokmuş gibi devam etmesine, bencilliğine, top sürmeden pas vermemesine laf ediyorum. Ve her pozisyon sonrası kendini yere atıp yerleri dövüp bağırıp çağırmasına, bir de daha takıma yavaş yavaş monte olurken takımın beyni sayılabilecek oyunculara el kol hareketleriyle yapmaları gereken şeyleri göstermesine. Adama sorarlar sen ne zamandır burdasın biz ne zamandır burdayız diye."

+

Yerden kalkarkene yanindan geçen rakip takim futbolcusunun ona çelme atmis gibi gözükmesi için önüne dogru dizini uzatmasi ve sonrasinda kavgaya yol açmasi beni sinirleten bir baska örnek.

O ana gelene kadar kendi takım arkadaşında en az 5 kişiye sakatlayıcı müdahalede bulunulsun, sana en az 3-4 sefer aşırı derecede faul yapılsın oyun her türlü çirkinleştirilsin ve sen sinirlenme gerilme. Varsa böyle bir robot çıksın sahaya oynasın. Engin'in yaptığı davranışlar kimseye zarar verecek düzeyde değildi. Sadece kendi hırsı ile mücadele ediyordu. Tum gibi tekme mi sallamış ? Yeri dövsün, direği dövsün, reklam panolarını dövsün bundan kime ne ?

Ahmet Başkaya
04.02.2010, 16:38
Tebrikler yönetime ...

Erdal
04.02.2010, 16:40
Veysel abi, Mevlannın lafı var, Şems ten esinleniyor yazdıklarında eleştirilerine cevap olarak:

"Çaldıysam miri malı çaldım" diye...Olsun yahu...Doğru yapsınlar da nerden alırlarsa alsınlar

AYYILDIZ
04.02.2010, 16:41
O ana gelene kadar kendi takım arkadaşında en az 5 kişiye sakatlayıcı müdahalede bulunulsun, sana en az 3-4 sefer aşırı derecede faul yapılsın oyun her türlü çirkinleştirilsin ve sen sinirlenme gerilme. Varsa böyle bir robot çıksın sahaya oynasın. Engin'in yaptığı davranışlar kimseye zarar verecek düzeyde değildi. Sadece kendi hırsı ile mücadele ediyordu. Tum gibi tekme mi sallamış ? Yeri dövsün, direği dövsün, reklam panolarını dövsün bundan kime ne ?

Katılmakla birlikte çıkarsınlar bakalım Engin kaç kere indirilmiş yere.Bu adamda insan gelen tekme atar giden tekme atarsa sessiz mi kalacak.

f1bekir
04.02.2010, 16:42
Bizi yenmeye ilk kez bu kadar yaklaşmıştı Abdullah Avcı, gol içine oturdu, mecburen saldıracak bişey aradı kendine garibim, ne yapsın...

Kendisine müdahale yapılmadan en fazla penaltı kazanan futbolcuyla çalışıyor ya, yetmez mi? Ne yapacak Engin'i?

Şahinoğlu
Yerinde ve zamanında olmuş , gerekliydi yeter ya nereye kadar centilmenlikde biyere kadar.

İHTİLALL
Entersan,olanı..

Burada BMN de saatlerce konuşulup ,tartışılıyor..

Hatta uzlaşı oluyor..

Kulüp ,

Gerçek muhatap kulüp 24 saat sonra açıklama yapıyor..

Acaba gerçekten bu kadar ayrıntılı ve ince mi düşünüyor,değerli yöneticilerimiz?..

Yoksa ,birilerimi dürtüklüyor,

Şurda şunu,şurada şunu diye..

Mesela;

-Abi,Abdullah Avcı'ya bir protesto yazısı yazsanız iyi olur!..

-La doğri diyisın tornum,yazalum ha şindi!...

İHTİLALL
04.02.2010, 16:44
Veysel abi, Mevlannın lafı var, Şems ten esinleniyor yazdıklarında eleştirilerine cevap olarak:

"Çaldıysam miri malı çaldım" diye...Olsun yahu...Doğru yapsınlar da nerden alırlarsa alsınlar
Eyvallah..

Buna da razıyız..:)

Osman Yavuz
04.02.2010, 16:45
Engin dünkü hiçbir pozisyonda rakibine tepki göstermedi.Sadece Tum'un tekme attığı pozisyonda hakemin kolundan tutup nasıl görmezsin diye sitem etti.Ama bazı arkadaşlarımız Engin'e değil de Abdullah Avcı hocasına destek verdiler.;)Onları da ben kınıyorum.

smyrna
04.02.2010, 16:45
Abdullah Avcıyı severdim. Adamların taraftar desteği yok ama klüp nerelerde. İyi sabrediyo ama dünki yaptığı açıklamalardan sonra... bi hocaya yakışmayan laflardı. Önce kendi futbolcularının yanlışlarını görsün,bizimkiler ona düşmedi. Senkimsin Trabzonspor'un Futbolcusuna dil uzatıyosun. Odili keserler

ESER
04.02.2010, 16:49

taraftar olmamiz yanlislari gormezden gelmemiz anlamina gelmiyor bence, engin dun saha icinde tam bir camur futbolcu goruntusundeydi., ama enginin hakkinda konusmak bir gs yalamasi abdullah gibilerinde haddine degil.. bu baglamda yonetimin engini bu yalabik avciya ezdirmemesi guzel bir hareketti ,ama eminim ki onlarda boyle abudik gubidik adamlarla muhattap olmalarina neden olan enginin kulagini cekeceklerdir. cekmelidir de.. stadlarinda beles bilet icin adam bicaklayanlar icin elini donunun icine sokup tombala cekenler efsanelesebilir ama bizim icin bu boyle degil,, TS nin cirkeflige ihtiyaci yok,, olmamali da.. hirsli oynamak ayri guzel bir arti deger ,kabul.. ama sahada futbol oynamasi icin orada olan bir adamin iki de bir olay yaratmasinin masumane bir tarafini goremiyorum.. abdullah yalamasi gibilerin zaten aradigi seyler bunlar, bir sekline getirip agababalarina hizmet etmek..

BAHADIR33
04.02.2010, 16:50
istediğini aldı Avcı..
İlk defa çeyrek final oynattığı İBB ile ses getirmeyi amaçladı..
istediği sesler çıkıyor..
Akşama haberlerde çıkar "Trabzonspor Resmi Sitesinden yapılan açıklamada....vs.
İyi ya da kötü önemli değil ki onun için..
Konuşulsun bugünlerde yeter..
Engin olmasa başka bir gündem yaratırdı bence...

"Bu imkanlarla çeyrek final oynattım takıma beni de görün"...

Milli takım falan..
Kimbilir???

Şahinoğlu
04.02.2010, 16:52
istediğini aldı Avcı..
İlk defa çeyrek final oynattığı İBB ile ses getirmeyi amaçladı..
istediği sesler çıkıyor..
Akşama haberlerde çıkar "Trabzonspor Resmi Sitesinden yapılan açıklamada....vs.
İyi ya da kötü önemli değil ki onun için..
Konuşulsun bugünlerde yeter..
Engin olmasa başka bir gündem yaratırdı bence...

"Bu imkanlarla çeyrek final oynattım takıma beni de görün"...

Milli takım falan..
Kimbilir???

Katılıyorum çok doğru bir teşhis.

UmutBaykan
Engin'e dil uzatacağına denildiği gibi Arifciğine baksın bay avcı...

Uluç
Engin'in o bağırma çağırmaları hırsının göstergesidir.. Severim hırslı futbolcuyu, ölümüne top oynar.. Arkandayım Engin böyle devam :)

Erdal
04.02.2010, 16:54
Valla Bahadır, adamın amacı pek umrumda değil...Milli takım hocası kim olacak bile umrumda değil...Umrum da olan şu: Biz bize sahip çıkıyoruz...Biz bize lazımız...

Gamze
04.02.2010, 16:55
Hadi hadi Veysel abi, ben anlamıştım sende gizli kapaklı bir şeyler olduğunu. :cool: Yönetimin epey yakınındasın da söylemiyorsun. :cool:
Bundan sonra daha dikkatli takip edeceğm seni, bu işin peşini bırakmam. :cool:

Abdullah Avcı önce kendi kapısının önünü süpürecek dedik. Tamam bu 1.
çoğunlukla doğrucu konuşmuştur, ona da eyvallah... Ama Bazı şeyler onun üzerine vazife değil. Bu da 2. sözümüz olsun.

Bir de "Allah bana böyle oyuncularla çalışmayı nasip etmesin" diyen Abdullah hocam.
Omuz omuza çalıştığınız Arif nasıl bir oyuncu ve nasıl bir karakterdir?

Onu geçtim.

Milli takıma gelirseniz... Engin bu performansını sürdürür, üzerine koyarsa... Ola ki milli takım için adı geçmeye, seslr yükselmeye başlarsa... ...sa...sa...sa...
Ne yapmayı planlıyorsunuz?

Hiç.
Bence de hiç olmalı yanıtınız.

Erdal
04.02.2010, 16:56
Keşke Fatih Terim e methiyeler düzmek yerine Gökdeniz i onore etseydik...Keşke.....Biz bize lazımız...Ve iyisi ile kötüsü ile "Biz biriz biziz Trabzonsporuz" :)

Kader KORELİ
04.02.2010, 16:56

Bu takimda Engin disinda her pozisyonda rakip takim futbolcusunu provoke etmeye çalisan baska bir futbolcu varmi? Engin kadar kavgaya yol açan futbolcu varmi bu takimda? Her faul (gerçekten faul olsun olmasin) sonrasinda, yerde en az yarim dakika sürünen, sonra hiç birsey olmamis gibi devam eden bir futbolcu varmi? Kendi arkadaslarina el kol hareketi yapan futbolcu varmi? Kendinde son dakikada kullanicagi serbest vurusu bencilce kullanma hakkini gören baska bir futbolcu varmi bu takimda? Rakip takim ne kadar sert olursa olsun, Engin bu tarz seyleri her maçta yapiyor. Kendisini kontrol etmesi lazim, yoksa böyle yürümez bu is. Ne güzel seri top oyniyacagiz, ama beyefendinin her yere düsmesinde ayaga kalkmasi zaman aldigindan, tek pas yapma becerisi olmagindan ve çikardigi kavgalar sonucunda oyunumuz kesintilere ugruyor ve helede macin sonlarina dogru yüksek bir tempoyu maçin sonuna kadar tutmada zorlaniyoruz.

GERONIMO35
04.02.2010, 16:57
avcı yanlış yerde ava çıkmış
AVLANAN AVCI OLMASINDA:d

Cafer KILIÇSOY
Öncelikle yönetimimize gerek TRT konusunda, gerekse Avcı konusunda göstermiş olduğu tepkilerden dolayı teşekkür ediyoruz. Çok yerinde açıklamalar olmuş.

Şimdi dönelim sayın Avcı'ya; ''Allah bana Engin gibi futbolcularla çalışmayı nasip etmesin'' diyen Avcı acaba yedek kulübesindeki Türk Futbolundaki gelmiş geçmiş en büyük emek hırsızı! yardımcısı Arif Erdem'i görmüyor mu? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama. Arif'in futbolculuğunu çok iyi bilen insanım. O dönemlerde ''ALLAH Türk Futbolunu bu adamın pisliklerinden kurtarsın'' dediğim zamanlar çok olmuştur. Sinirden ağladığım zamanlar da keza.

Bundan bir sene önce bir radyo programında dinledim Arif'i. Spiker ''Hiç haksız yere takımına penaltı kazandırdığın oldu mu?'' sorusuna şu cevabı verir Arif Erdem; ''Bir iki kez oldu, ayağım takıldı yere düştüm. Hakemde penaltı verdi. Ne yapayım abi, gidipte hakeme verme diyemezdim''!!!

Sayın Avcı sağa sola laf atacağına önce yedek kulübesindeki pislikleri temizlesin. Çünkü bu pislik kendisine de bulaşmaya başlamış!!

BAHADIR33
Valla Bahadır, adamın amacı pek umrumda değil...Milli takım hocası kim olacak bile umrumda değil...Umrum da olan şu: Biz bize sahip çıkıyoruz...Biz bize lazımız...
Zaten bizim bize sahip çıkacağımızı bildiği için yaptı abi bence..
Şu sıralar takımına , değerlerine en çok sahip çıkan, tepkilerini en doğru biçimde dile getiren taraftar biz değil miyiz?

smyrna
04.02.2010, 16:58
Bu adam iyice gerdi beni.
Kötü şeyler söylüyorum zaten içimden.. :D
Manisa maçı başlıyo onu izlimde kafam dağlsn biraz :D

Hami_41
04.02.2010, 17:01

+

Ya kime uzattı ayağını çelme takmış gibi gözüksün diye bi herve tum vardı ama o pozisyondan bahseymiyosundur umarım !!!

Buğra Dege
04.02.2010, 17:01
engin bu takımın en hırslısı tmm kabul ediyoruz biras sinirli ama tüm fauller tüm kışkırtmalar bu adamamı yapılır arkadas:)abdullah avcı sevdiim bi adamdı ama artık düştü gözümden.engine laf atcaına tüm zamanların gelmiş geçmiş en sahtekar topcusu yanında acıklama yaparken bunu unutmasın..

İHTİLALL
04.02.2010, 17:03
Keşke Fatih Terim e methiyeler düzmek yerine Gökdeniz i onore etseydik...Keşke.....Biz bize lazımız...Ve iyisi ile kötüsü ile "Biz biriz biziz Trabzonsporuz" :)
Gökdeniz'i her platformda savunmuşumdur Erdal,

Belki sanılanın aksine..

O statüko canavarlarının,istediği bir kurbandı ve onu ham yaptılar..

Onu bir türü istedikleri renklere sokamayanlar,üstüne atabildikleri kadar pislik atmışlardır..

Bizim camiamızda bu "cadı yakma " törenine bir güzel sessiz kalmıştır..

Sonuçta onlara yar olmayan,Trabzonspor'a da yar olmamıştır..

Sadri beye en büyük öfkem bundandır aslında..

Düzene ayak uydurdu diye..

Erdal
04.02.2010, 17:05
Tamam abi...Kendi kavgamızı kendimiz yapalım...Ama dışarıdan gelende safları sıklaştıralım...:)

İHTİLALL
04.02.2010, 17:07
[QUOTE=Gamze;2991701]Hadi hadi Veysel abi, ben anlamıştım sende gizli kapaklı bir şeyler olduğunu. :cool: Yönetimin epey yakınındasın da söylemiyorsun. :cool:
Bundan sonra daha dikkatli takip edeceğm seni, bu işin peşini bırakmam. :cool:

Ben ve yönetim..

Senin aklında bişe var gene ama,neyse..:cool:

BMN yöneticilerinden köşe bucak kaçıyorum zaten,

İyice kalabalıklaştınız ha..:D

Çakıroğlu İhsan
04.02.2010, 17:08
Bir de "Allah böyle oyuncularla çalışmayı nasip etmesin" dediğinde, yedek kulübesinde yanında oturanlara da DİKKATLİCE bir baksın!

Biz Arif Erdem'i gördük sanki!

Ötesi yok verilcek en güzel cevap :)

Ömer Kibar
04.02.2010, 17:10
Yönetimimizin de açıklama yaparak olaylara tarafsız kalmadığını göstermesi güzel bir hareket

İHTİLALL
04.02.2010, 17:11
Tabi ki,kırık kol yen içinde de,

Engin yerine,

Gökdeniz ve ......... gibi,

Oyuncularda yapsak ya bunu..

Çok daha keyifli olurdu,

Abdullah Avcı İ.B.B. nin tüm telefonları "kilit" ti şimdi..

OFLU
04.02.2010, 17:12
Bizim Engin'e Sallayanin yanindaki isme bak ;Arif Erdem.. Hay Allah da sizi guldursun :)

ESER
04.02.2010, 17:13
gs yalamasinin bu olayi kullanmalarindaki amaci belki takimini motive etmek icindir.. olusacak tepkilerden sonra bu maci benim icin oynayin aslanlarim benim gazi vermek icin y..saklik yapiyo belkide akli sira:)

karatasof
04.02.2010, 17:21
Enteresan!?
TS Yönetiminin arkasında durduğunu ilan ettiği kimselerin sonu pek hayırlı olmamıştır bugüne kadar ama?
Ne Ersun Yanallar gördü bu fakir arkasında olduğumuz
Ne Hugo Bross'lar gördü.
Ne Hüseyin Çimşir'ler gördü bizim evladımız olan
Ne Fatih Tekke'ler.
Bugün hiç birinden eser kalmadı
Ancak bunları söyleyenler hala vaziyeti idare etmekle meşguller.....

Gamze
04.02.2010, 17:23
Veysel abii :)))

Olimpiyat.
Dağın tepesi.
kışın kar boran.
ıssız.
kurt iner, domuz iner, iner de iner.
Abdullah.
Avcı.
Dün.
Baytar inmiş sahaya.
Baytar'ı yanlış yorumlamış.
Alışkanlıktan.
Avcı ya hani.
İçgüdü.
Saldırmış.
E o Baytar.
Avcının kırdığını yapıştıranlardan.
İşvereni kızmış Baytarın.
Avcı susmuş.
Yandaki markete uğramış.
Dana eti almış.
Ben vurdum demiş.
O pişirmiş, bu yemiş.
Susmuşlar.

Gökten üç elma düşmüş.
Üçünü de Baytarım yemiş.
Afiyet olsun.

Paksoy
04.02.2010, 17:25
rizede tepki yokmu tepki

Ilelioglu
04.02.2010, 17:29
Bizim Futbolcumuzdan ona ne!

:cool:

Ilelioglu
04.02.2010, 17:30
rizede tepki yokmu tepki

Kesin var...;)

arifemre
04.02.2010, 17:31
Tepkimiz yerinde. Ancak Engin'in de biraz kulağının çekilmesi gerek. Ayrıca kendisine her yapılan faulde avazı çıktığı kadar bağırmasına gerek yok, itici oluyor.

bilmem dikkat ettin mi, bu "genç" hakem bağırmayana faul vermedi o maçta

must61
04.02.2010, 17:33
Son maçlarda ''sorunlu imajı üstüne yapışmış'' oyuncumuz, Engin üzerine oynanıyor...Kulübün bu açıklamasıyla Engin'e sahip çıkması çok güzel...

İHTİLALL
04.02.2010, 17:38
Veysel abii :)))

Olimpiyat.
Dağın tepesi.
kışın kar boran.
ıssız.
kurt iner, domuz iner, iner de iner.
Abdullah.
Avcı.
Dün.
Baytar inmiş sahaya.
Baytar'ı yanlış yorumlamış.
Alışkanlıktan.
Avcı ya hani.
İçgüdü.
Saldırmış.
E o Baytar.
Avcının kırdığını yapıştıranlardan.
İşvereni kızmış Baytarın.
Avcı susmuş.
Yandaki markete uğramış.
Dana eti almış.
Ben vurdum demiş.
O pişirmiş, bu yemiş.
Susmuşlar.

Gökten üç elma düşmüş.
Üçünü de Baytarım yemiş.
Afiyet olsun.

Dağbaşı değil orası Gamze,

Biraz tepe olduğundan,poyraz alıyor fazlaca kuzey tarafından..

Bu dağbaşı lafı,

Gassaraylı malum yazarların,yakın yerlerde demlenememe sıkıntısından uydurulmuş ve tutmuş bir laftır..

Dağbaşında ,arsa fiyatlarını bir sorun bakalım,yanına yanaşılıyormu?..

Bu arada anlattığın masal,bana "hu komşu" tekerlemesini çağrıştırdı..:D

Hani ,"oğlun geldimi" diye başlıyordu..:)

Koray
04.02.2010, 17:39
Kulübün açıklaması çok iyi olmuş, Avcı'ya kapağıda takmışlar...

İHTİLALL
04.02.2010, 17:40
Enteresan!?
TS Yönetiminin arkasında durduğunu ilan ettiği kimselerin sonu pek hayırlı olmamıştır bugüne kadar ama?
Ne Ersun Yanallar gördü bu fakir arkasında olduğumuz
Ne Hugo Bross'lar gördü.
Ne Hüseyin Çimşir'ler gördü bizim evladımız olan
Ne Fatih Tekke'ler.
Bugün hiç birinden eser kalmadı
Ancak bunları söyleyenler hala vaziyeti idare etmekle meşguller.....
Engin'e kızıyordum ama,

Eyvaaahh,

Acıdım şimdi çocuğa..:)

hüseyin1975
04.02.2010, 17:41
Ortami simdiden germeye calisiyorlar.
Trabzonsporu oyuna getirip kupanin disina yitmeye calisiyorlar.

Insallah Oyuncular bu aciklamalar yüzünden asiri hirs yapar ve IBB'yi sahadan siler.

Ve Insallah bu Hirs ters tepmez ve sari kartlar havada ucusmaz yine. Zira cok cezali verip yari finalde isimizi zorlastirabiliriz.

Barış BAKIRTAŞ
04.02.2010, 17:41
Öncelikle yönetimimize gerek TRT konusunda, gerekse Avcı konusunda göstermiş olduğu tepkilerden dolayı teşekkür ediyoruz. Çok yerinde açıklamalar olmuş.

Şimdi dönelim sayın Avcı'ya; ''Allah bana Engin gibi futbolcularla çalışmayı nasip etmesin'' diyen Avcı acaba yedek kulübesindeki Türk Futbolundaki gelmiş geçmiş en büyük emek hırsızı! yardımcısı Arif Erdem'i görmüyor mu? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama. Arif'in futbolculuğunu çok iyi bilen insanım. O dönemlerde ''ALLAH Türk Futbolunu bu adamın pisliklerinden kurtarsın'' dediğim zamanlar çok olmuştur. Sinirden ağladığım zamanlar da keza.

Bundan bir sene önce bir radyo programında dinledim Arif'i. Spiker ''Hiç haksız yere takımına penaltı kazandırdığın oldu mu?'' sorusuna şu cevabı verir Arif Erdem; ''Bir iki kez oldu, ayağım takıldı yere düştüm. Hakemde penaltı verdi. Ne yapayım abi, gidipte hakeme verme diyemezdim''!!!

Sayın Avcı sağa sola laf atacağına önce yedek kulübesindeki pislikleri temizlesin. Çünkü bu pislik kendisine de bulaşmaya başlamış!!
Bir pozisyonda penaltı kazandırıcam diye kalecimiz Metin Aktaşın kafasınıda yarmıştı. Pisliğin önde gideniydi kendisi. Ayrıca geçen bir maç sonu röportajında avcının konuşma tipi hareketleri tam avlanacak gibi duruyordu. Bence var bu adamda bir terslik ama neyse...

Dursun Kaplan
04.02.2010, 17:44
At 5-6 tane konuşturma böyle adamları. :)

asimetrik
04.02.2010, 17:50
At 5-6 tane konuşturma böyle adamları. :)

Altı da attık yine konuşuyor işte daha ne yapalım:)

lazkopatfaroz
04.02.2010, 17:54
Dünkü maçta Engin suçluydu değildi tartışması bir kenara ( bana göre suçlu değildi ), maç içerisinde Umut'a yapılan saldırılar neyin nesi ? Ne hakeme ne rakibe hiç bir zaman itiraz etmeyen, didişmeyen Alanzinho bile çileden çıkıyorsa bunun sebebi kim? Teo daha lige alışamadan yediği fauller neyin nesi ? Bırakın Engin'in üzerinde suç aramayı rakibi inceleyin dün neler yapmış ? Gördüğümüz kartlardan kaç tanesini faul sebebiyle görmüşüz. Bunları araştırın biraz.

Bir_Bilen
04.02.2010, 17:55
Cumartesi günü atarız biz yine 6'yı, belki susar:D

Engin Baytar'a geçen seneden hıncı var bu adamı... Çünkü oyunda kaldığı 30 dakika içerisinde 2 asist yapmıştı ve de 1 penaltı yaptırmıştı. Skor : 3-0

Sonra sahneye Arif Efendi çıktı ve bir pozisyon sonrasıEngin'e küfretti. Orada Engin dellendi ve kırmızı gördü..

Yani bu Avcı küçük hesapların adamı.. Kendini bi .... zannediyor:D

http://www324d.mackolik.com/Futbol/Mac/237531/Eskisehirspor-Buyuksehir-Bld

İHTİLALL
04.02.2010, 17:57

Ya arkadaş seni ve eskişehirspor'u çok seviyoruz,

Eyvallah,

Ama ,ara sırada Eskişehir forumlarına takılsan diyorum..:)

Süleyman Eruyar
04.02.2010, 18:02

Engin Baytar'a geçen seneden hıncı var bu adamı... Çünkü oyunda kaldığı 30 dakika içerisinde 2 asist yapmıştı ve de 1 penaltı yaptırmıştı. Skor : 3-0

Sonra sahneye Arif Efendi çıktı ve bir pozisyon sonrasıEngin'e küfretti. Orada Engin dellendi ve kırmızı gördü..

Yani bu Avcı küçük hesapların adamı.. Kendini bi .... zannediyor:D

hatırlıyorum bu maçı, radyodan dinliyordum, sipiker öve öve bitirememişti Engin'i

Engin inşallah rovanş maçında kendini tutar, bir gol atarsa nereye koşacağını tahmin edebiliyorum

uzunhakan
04.02.2010, 18:03
bizim klup hafif bile konusmus bence.Basıcaklardı kalayı ne lan bu

Hasan61
04.02.2010, 18:05
6 acı geldi heralde Avcı'ya...
Avcı Engin'e yüklenmeden önce sahadaki oyuncularına bir baksaydı önce.......

Gamze
Dağbaşı değil orası Gamze,

Biraz tepe olduğundan,poyraz alıyor fazlaca kuzey tarafından..

Bu dağbaşı lafı,

Gassaraylı malum yazarların,yakın yerlerde demlenememe sıkıntısından uydurulmuş ve tutmuş bir laftır..

Dağbaşında ,arsa fiyatlarını bir sorun bakalım,yanına yanaşılıyormu?..

Bu arada anlattığın masal,bana "hu komşu" tekerlemesini çağrıştırdı..:D

Hani ,"oğlun geldimi" diye başlıyordu..:)

Abi dedin ya, masal işte. :)

Bir_Bilen bir şey biliyor ki burada takılıyordur. :rolleyes:
Benden çok giriyor siteye, maşallahı var. İyidir iyi. :)

Neyse Avcı diyorduk.
Aman demeyrlim artık ya. Vermiş resmi site cevabını zaten... :)

Onur Akyüz
ya bu muhabbet bana yıllar öncesinin kupa finali ortamını hatırlattı,

hani şu kendi sahasında hakemlerle filan 3-0 yendikten sonra,

yılmaz vuralıydı,cavit çağlarıydı filan ağız ishali olmuştu,

böyle giderse yazık olacak i.b.b'ye:)

Koray
04.02.2010, 18:06
Bir_Bilen farklı renklere gönül versede bizden biri :)

Mustafa ÖZDEMİR
04.02.2010, 18:09
avcı çok ayıp etti...

Badaloğlu
04.02.2010, 18:18
Suç bizde, Adama ne kabahat buluyorsunuz? Uyuşturucu gibi bir şeydir bu futbol... Unutmayın! Dünya üzerinde vakti zamanında 3F formülü ile ülke idare eden krallar vardı...

Abdullah Avcı'da geçen sene Olimpiyat stadında Trabzon'dan yedi 5 tane, bu sene yedi 6 tane, bu maçta yiyince 1 tane sapıttı...

Adam haklı kardeşim konuşmakta... 5 yılda bir konuşma fırsatı bulmuş konuşabildiği kadar konuşsun.Bağımlılık yaptık, her maç 5-6 yersen sonrada birden 1 tane yersen beynin olur lapa... Az atınca demek bu modellerin ağzına vuruyor.

Abdullah Avcı'ya kızmayın... Kabahat bizim çocuklarda :D

Sinan_Ts61
04.02.2010, 18:20
Abduallah avci biran önce kendine gelsin engin üzerinden oyun oynamaya calisiyor yakisiyormu senin gibi adama sen fenerlimisin ki böyle amatör oyunlar oynuyorsun yazik valla kendini kücük gösterdi hemde takimi...basina akil veriyor birde utanmadan..

Çağatay_
04.02.2010, 18:20
Abdullah Avcı'dan beklemediğim bir futbol vardı.

Yine beklemediğim bir demeç geldi.. Yakışmadı sana Abdullah Avcı.

Hiç gerek yok.6 gol atmak yerine sağa sola top çevirip takımınla dalga geçilse daha mı iyiydi ?

Badaloğlu
04.02.2010, 18:24
Abduallah avci biran önce kendine gelsin engin üzerinden oyun oynamaya calisiyor yakisiyormu senin gibi adama sen fenerlimisin ki böyle amatör oyunlar oynuyorsun yazik valla kendini kücük gösterdi hemde takimi...basina akil veriyor birde utanmadan..

Yok Fenerli değil, Galatasaray'lı... Ne farkediyorki? Ha Fener'li, ha Galatasaray'lı al birine, vur ötekini.İkiside aynı:D

Şeref
04.02.2010, 18:24
abi bu ara gündemde olacaksan trabzonsporla ugrasacaksın napsın garibim

Bir_Bilen
04.02.2010, 18:41
Ya arkadaş seni ve eskişehirspor'u çok seviyoruz, Eyvallah, Ama ,ara sırada Eskişehir forumlarına takılsan diyorum..:)

Sadece bildiğim veya görüşümün olduğu konulara yorum yapıyorum. Yoksa sizin içişlerinize karıştığım falan yok. Burada mesaj yazmam sizi rahatsız ediyorsa, yazmam. Siz de rahatsız edersiniz!

@Gamze ve @Koray teşekkür ederim...

Buraya mesaj yazarak konunun akışını değiştirdiğim için özür dilerim...

Paksoy
04.02.2010, 18:45
Sadece bildiğim veya görüşümün olduğu konulara yorum yapıyorum. Yoksa sizin içişlerinize karıştığım falan yok. Burada mesaj yazmam sizi rahatsız ediyorsa, yazmam. Siz de rahatsız edersiniz!

rahatsızlıkmı onedemek es es li kardeşim ya

Orhan Kahraman
döverim ula ben bunu :D

biltrabzon

yok arkadas yazmaya devam sakincasi yok.o olayi unutmustuk senin sayende hatirladik.abdullah avci nin kuyruk acisi ordanmis meger.

Halit Akyüz
04.02.2010, 18:46
İyi olmuş bu açıklama..

Orhan Kahraman
04.02.2010, 18:47
Hayvan Avcılarının enkazlarını ancak BAYTAR lar düzeltir.

SEDAT
04.02.2010, 18:50
- Abdullah avcı sen yardımcına bak önce cezasahasına 20metre kala kendini içeri atma da olimpiyat dereceleri bulunan adam tam yanında kör değilsen tabi...

- Ama normaldir böyle TD böyle yardımcı..

Sinan_Ts61
04.02.2010, 19:04
Yok Fenerli değil, Galatasaray'lı... Ne farkediyorki? Ha Fener'li, ha Galatasaray'lı al birine, vur ötekini.İkiside aynı:D

:D:D...orasi da öyle abi ama bu adamin resmen giciklik ediyor baska isi gücü yokmus gibi.cok gereksiz konusmalar yapiyor sanki ona kalmis engini elistirmek .avci hickimseye akil veremez...gitsin istanbul takimlarina kafa tutsun gücü yetiyorsa öyle degil mi abi =?

Bülent AKBULUT61
04.02.2010, 19:43
işte bu ya tebrikler yönetim birde başka adam kalmadıta bumu olacak milli takıma hoca

titanic
04.02.2010, 19:52
Arkadaşlar Abdullah Avcıya yüklenirken gözden kaçırmamız gereken bir nokta var,Engin ak kaşk değil.Böyle maçları daha çok göreceğiz.Burada oynayanı oynatmazlar.Futbol dışı işler yaparlar sahada daha önce güzel oynamadığımız için bunlara gerek duymuyorlardı.Artık bütün maçlarımız sert geçecek.Engin gibi oyuncularda rakibin ekmeğine yağ sürer ve hatta eliyle rakibe o ekmeği yedirir.Kendisine ciddi anlamda çeki düzen vermeli ve tahriklere karşı sağ duyulu olmalıdır.Böyle devam edecekse oynamasın kimseye faydası olmaz

Cafer Bulur
04.02.2010, 19:57
Yönetimin engin baytara sahip cikmasi olumlu,olmasi gerekende buydu.

Buna ragmen icerden engin baytarin uyarilmasi gerektigini düsünüyorum.

Ümit Tekşan
04.02.2010, 19:57
Abdullah AVCI'nın işi gücü kalmadı, son dakikadaki yediği golü hazmedemedi tuttu Engine'e laf attı. Yahu bu maçı milyonlar izledi ABdullah Avcı Engin kime ne yaptı bütün pislikleri çıkartan senin oyuncuların sen daha tutmussun Engin'e laf atıyorsun üstelik Allah bana Engin gibi futbolcuyla oynamayı nasip etmesin diyorsun. Allah sana zaten nasip etmiş Herve Tum'u ve onun gibilerini daha ne diyeyim.

Hiç yakışıyormu bir teknikdirektöre böyle sözler, senin takımında acaba Engin gibi futbolcu varmı? Aynaya bak kendini gör Abdullah AVCI...

Haftaya Rize'de oynanacak Belediye rovanş maçında bence Abdullah AVCI adına güzel anlamlı bir pankart yapılsa iyi olur. En azından mesajımızı alır.

bkandil
04.02.2010, 20:04
Bugün Maç başlığında yazmıştım, bundan başkası kesmez Avcı'ya olan hislerimi

...
Şenol Hoca maçın özetlerini toplasa şimdi, bizim orta saha oyuncularının topu aldığı anda maruz kaldıkları darbeleri, yedikleri kasıtlı tekmeleri yavaş çekimde göstererek bir basın toplantısı yapsa.
Sonra da Engin'in abartılı bulunan görüntülerini verse ekrana...
Sonrasında Abdullah Avcı'nın röportajı çıksa ekrana, "Allah bana Engin gibilerle çalışmayı nasip etmesin" lafının hemen ardından;

Biricik yardımcısı Arif Erdem'in oyunculuğu döneminden kendini yere attığı bir kaç pozisyon gelse ekranlara,
Arif olan anlar...

Sonrası mı?

Anlayana Sivri sinek saz, Abdullah'a Arif Az...

Cem Zırıh
04.02.2010, 20:16
Hazimsiz bir adammis demek :) ... Görecez bakalim rize'de ne açiklama yapacak sevgili abdullah avci :) ... Kulub'un de Bmn'ninde yayinladigi aciklamalar gercekten cok guzel ...

bordoylamavi
04.02.2010, 20:34
maçı görmemeiş bu avcıç. engin çirkeflik sayılabilecek hiçbişi yapmadı. aksine ınu durduramayanlar arkadan müdahalelerle onu düşürdü hep. neyse ne diyelim son dakka golü yiyince artrık saldıracak yer aramış belli. aam önce önce ona yanındaki yardımcısını hatrılatıyorum. çirkefin sahtekarın kralıdır kendisi

Emir BAYRAK
04.02.2010, 22:09
6-1'in acısıdır o, geçer avcı, geçer!

sen önce oynadığın futbola bak, adı futbolsa eğer..

Fatih Özkan
04.02.2010, 22:23
Kulüp güzel bir açıklama yapmış...
Bir de bunlara sahada cevap vermek lazım!

cplc
04.02.2010, 22:23
avcı, merve tum, ne halt etti egemene, ibrahim akın girdiği 5. dk sarı gördükten sonra, ömer aysana ne yapmaya çalışıyordu arkadan...

ilhan
04.02.2010, 22:29
Abdullah Avcı sevdiğim bir adamdır. Ama dünkü açıklamalarını ona hiç yakıştıramadım. Çünkü maç içerisinde Alanzinho ve Engin'i resmen dövdüler. Hele Alanzinho'nun yediği tekmeleri bir başkası yese futbol hayatı biterdi. Gaddarca ve insafsızca fauller yapıldı hep.

Kulübümüzü tebrik ediyorum.
;)

antagonist
04.02.2010, 22:31
Cosmos Engin'in programında Mahmut Aksu katıldı. O da Abdullah Avcı'yı eleştirdi...

Bu arada biz bir ara Abdullah Avcı'ya hocalık teklif etmişiz, kabul etmemiş. Zannedersem Broos gelmeden önce yapılmış bu hamle...

erkankoc
04.02.2010, 22:44
Cosmos Engin'in programında Mahmut Aksu katıldı. O da Abdullah Avcı'yı eleştirdi...

Bu arada biz bir ara Abdullah Avcı'ya hocalık teklif etmişiz, kabul etmemiş. Zannedersem Broos gelmeden önce yapılmış bu hamle...

bi tarafi yememistir..a.avci kocaman bi balondur..siradan baski olmayan,taraftari bile sadece futbolculari olan bir takimda calismak kolay..yenilsen bile hesap soran yok...avci mali ,sen git basit topculardan kurulan belediye isletmesi olan takiminda kal ilgilen

bangkook_61
04.02.2010, 23:07
Bu teklif işini nerden duydun kardeş? Çünkü ben hep derdim kendi kendime niye almıyolar bu adamı. Aydınlat beni de daha demiyeyim:)

Cafer Bulur
04.02.2010, 23:11
Bu teklif işini nerden duydun kardeş? Çünkü ben hep derdim kendi kendime niye almıyolar bu adamı. Aydınlat beni de daha demiyeyim:)
Bildigim kadariyla sezon basinda kendisine teklif yapildi,kendisini hazir görmedigi icin reddetmisti.

Abdullah hoca iyi bir hocadir,broos gelmeden alinmasini istemistim.

Tangerine Dream
04.02.2010, 23:21
bilmem dikkat ettin mi, bu "genç" hakem bağırmayana faul vermedi o maçta

Onu sırf bu maç için söylemedim, kardeşim.

pReN@_61
04.02.2010, 23:34
Kulüp cevabını verdi sıra futbolcularda;)

lazrail8989
04.02.2010, 23:36
engin rövanşta daha hırslı oynayacak o zaman açıklamalar dozunu aşacak :)

Çağatay Özmen
04.02.2010, 23:50
abdullah avcı'yı severim maç sonrası sinir bozukluğu yaşamıştır son dakikada penaltıdan kurtulup üstüne gol yemek kolay değil. ama bu verdiği demecin seviyesizce olduğu gerçeğini değiştirmez. yerden kaldırmamak gerek de ne demek oluyor!

Mehmet S. Pervan
05.02.2010, 00:12
Helal olsun...

Emre Çömez
05.02.2010, 00:50
Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı

Kapak fena olmuş ama :)

Soytürk
05.02.2010, 01:33
abdullah haddini bil haddini çarşamba biz bildircez sana....!yönetimi açıklamadan dolayı takdir ettim..Engin e uzanan diller kopsun herkim olursa olsun!!

Sinan_Ts61
05.02.2010, 03:09
abdullah avci iyi bir ders gerekiyor bence;)

askemo_garleli
05.02.2010, 03:38
abdullah hoca kendi takımına baksın,takımı öne geçtikten sonra bizi oynatmamak için deli danalar gibiydi.

POYRAZ
05.02.2010, 06:03
Kendisi hic bir zaman Trabzonspor'u calistiramayacak.
Sanirim bunu bilmek onu cileden cikartiyor.
Böyle bunalimlar normaldir. Cok görmeyin.

UĞUR DURTAŞ
05.02.2010, 09:07
Çok bİlİnÇsİzce dÜŞÜnÜlmeden yapilan bİr aÇiklama
kesİnlİkle tepkİ verİlmelİ...

coach
05.02.2010, 09:40
Acayip sinirlendim konuşmasına kendi oyuncuları bizimkileri yerden kaldırmadı bide engine laf atıyo. Galibiyeti kaçırdıklarını söylüyo golden başka atakları yok.

Gol de gol olsa..Hasben kader atılmış bi gol.

Kader KORELİ
05.02.2010, 09:43
Ya kime uzattı ayağını çelme takmış gibi gözüksün diye bi herve tum vardı ama o pozisyondan bahseymiyosundur umarım !!!

Evet, o pozisyondan bahsediyorum. Orda Herve Tum´un hiçbir suçu yok.
Fenerbahçe´de Lugano neyse bizdede ne yazikki Engin´dir.

karatasof
05.02.2010, 09:58
''Eşşeğini dövemeyen palanını dövermiş.'' Türk Atasözü
TFF'na söz iletemeyen,
MHK tarafından ciddiye alınmayan,
TRT tarafından görmezden gelinen bir TS Yönetimi için bulunmaz hint kumaşı olmuş.
Ne kadar mes'udum şimdi.....

Barış Kaptanoğlu
05.02.2010, 10:00
Abdullah Avcı adam ol..efendi ol...Trabzonspor üzerinden reklam yapmaya kalkma...

Barış Kaptanoğlu
05.02.2010, 10:02
bu arada rövanş maçında Enginimden goller bekliyorum Avcının gözüne gözüne...

sicarder
05.02.2010, 10:07
Ayıp gerçekten söylenecek laflar değil bunlar eminim avcı bu açıklamadan sonra pişman olmuştur

matalar
05.02.2010, 10:07
evet engin normalde agresif bir oyuncu.
fakat belediye maçında agresif hareketler yapmadı.
tum paldır küldür engini indirdi.düştükten sonra tekme atmaya çalıştı.yetmedi kalkıp yanından geçerken yerdeki engine bilerek çarptı geçti.ondan sonra da avcı boş boş konuşmuş.ilkönce tum'un kulağını çek.sonra konuş.

tigin
05.02.2010, 12:02
abdullah Avcı Bülent Uygun'un daha iyi rol yapan versiyonudur.
Bülent Uygun'un rol yaptığını herkes anlıyordu ve bu yüzden taraflı tarafsız herkes ona gıcık kapmıştı.
Abdullah Avcı her maç sonrası sözde centilmence beyanatlar vererek bu zamana kadar iyi puan topladı ancak onunda maskesi düştü demek.

deneme61
05.02.2010, 13:32
engin sinirlidir,agresifdir lakin o maçta hiçbir suçu yoktu.abdullah hocaya düşmez rakip takımın oyuncusunu eleştirmek.

Mira_61
05.02.2010, 13:37
Engin'e çok kızarım ama onu eleştirmek Avcı'ya düşmedi.
Hattini Bil Avcı ;)

hodlu
05.02.2010, 13:42
Mübarek Cuma günü insanı dinden çıkaracak bu hoca bozuntusu A.Avcı. Geçen yıl 4-0, bu yıl 6-1 ona belli ki çok koymuş yarasını başka yerlerden çıkarıyor.İnsanlarda inanılmaz bir TS çekememezliği var ancak biz bu pis futbol camiasının belki de en düzgün ailesiyiz ne isterler bizden hayret.
A.Avcı, sana bir hatırlatmam olacak 3-4 yıldır galatasaraydan kaç puan aldın onu bir açıklada bu millet öğrensin...

Koray
05.02.2010, 13:43
Engin'e çok kızarım ama onu eleştirmek Avcı'ya düşmedi.
Hattini Bil Avcı ;)

Kardeş bence hattıni değil haddini bilsin, bu adamın Trabzoncell ailesinde yeri yok :D

AKSOY_61
05.02.2010, 13:55
Kulüp güzel bir cvp vermiş.
Aslında içinde bayağı sert iğneleyici söylemler de var.
Abadullah avcı bu sözleri duymasına sebep olan şeyi yaptığını bin pişmandır sanırım.Ben olsam bayağı utanırdım.

--------------
“Takımımızın İstanbul’da oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından rakip takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın oyuncumuz Engin Baytar’ı hedef alarak yaptığı açıklamalar tarafımızdan tepkiyle karşılanmıştır. Teknik adam sorumluluğuyla bağdaşmayan, müsabaka içerisindeki görüntüde gerçeklerle örtüşmeyen değerlendirmeler kabul edilebilir değildir. Engin Baytar, sahada yaşanan gergin ortamın sorumlusu olmadığı gibi aksine zaman zaman mağdur pozisyonuna düşmüştür. Bir teknik adamın, önde götürdüğü önemli bir müsabakayı beraberlikle tamamlamasının oluşturduğu duygusal dalgalanmayı anlayışla karşılayabileceğimiz gibi aynı kişinin bir rakip futbolcusunu hedef almasını şiddetle kınıyoruz. Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı’nın üstelik milli takım teknik direktörlülüğü için adının geçtiği günlerde verdiği bu görüntü maalesef sportif anlayışla bağdaşmamaktadır. Bu vesileyle kendisini daha dikkatli olmaya davet ediyor, oyuncumuz Engin Baytar’ın arkasında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz”

acımasızlar
05.02.2010, 14:07
rövanşta onlara 61 rakamını tekrar gösterelimde avcının suratını o zaman görelim.bu gizli cincon sembatisi pislik herif

İHTİLALL
05.02.2010, 14:45
[QUOTE=Bir_Bilen;2992012]

Yok ya,

Alınma hemen,

Öylesine takılma bizimkisi..:)

Her zaman burada görmek isteriz tüm es-es leri ve seni..

Hem forum ,bana ait değil ki..

Eşitiz yani..

Büyükşehir olmamıza muhalefet etme yeter..

Bak,kaptınız 2016'yı bu arada..

albatros
05.02.2010, 15:18
Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı... klüpten kimyazdıysa fena dokundurmuş.

billyboy
05.02.2010, 15:19
on numara tespit tebrikler.. :)

Atmaca
05.02.2010, 15:23
Evet, o pozisyondan bahsediyorum. Orda Herve Tum´un hiçbir suçu yok.
Fenerbahçe´de Lugano neyse bizdede ne yazikki Engin´dir.

Arkadasim pozisyonu iyi takip ettiysen.Orda Top Enginin ayagindaydi ve metrelerce arkadan taciz var Engine. Ama hakem seyretmekle yetindi.Hemen sari karti göstermesi gerekirken, sadece bekledi.Helal olsun Engine.
Ben bizim taraftarimizin biz düsmanligini anlamiyorum.

Bir_Bilen
05.02.2010, 15:24
Yok ya, Alınma hemen, Öylesine takılma bizimkisi..:) Her zaman burada görmek isteriz tüm es-es leri ve seni.. Hem forum ,bana ait değil ki.. Eşitiz yani.. Büyükşehir olmamıza muhalefet etme yeter.. Bak,kaptınız 2016'yı bu arada..

Teşekkürler Veysel abi:)
Bir anlıkta olsa yanlış anladım galiba:o
Büyükşehir olmanıza muhalefet etmiyorum;)
Neden Trabzon'un Büyükşehir olamadığı tartışıyorum:)
Engin'i severiz.Bu yüzden bu hafta Trabzon plakası yazarız:ok
Avcı'ya ve onun kuyruğu olan penaltıcı Arif'e bir ders tekrarı yaparız:D

Eskişehirspor - İBB: 6-1 maç sonu eğlence

http://www.youtube.com/watch?v=RRuZLLOVxlY

Saygılar

Atmaca
05.02.2010, 15:25
on numara tespit tebrikler.. :)

Ulan mac boyunca Engine yapilan faullerin haddi hesabi yok.Sen ne diyorsun.Vicdan lazim.Yada maclari90 dakka seyretmeniz.

Tolunay Abdioğlu
05.02.2010, 15:29
Ligde oynanan müsabakanın etkisinde kaldığını düşündüğümüz Abdullah Avcı’nın üstelik milli takım teknik direktörlülüğü için adının geçtiği günlerde verdiği bu görüntü maalesef sportif anlayışla bağdaşmamaktadır. Bu vesileyle kendisini daha dikkatli olmaya davet ediyor, oyuncumuz Engin Baytar’ın arkasında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz.

Offf... :)

Gökçebey
05.02.2010, 15:30
Ulan mac boyunca Engine yapilan faullerin haddi hesabi yok.Sen ne diyorsun.Vicdan lazim.Yada maclari90 dakka seyretmeniz.

Alıntı yaptığınız mesajın hangi mesaja karşılık yazıldığını okumuş muydunuz?

Fatih YAZICI
05.02.2010, 15:38
Allah, bize ve Milli Takıma da A.Avcı gibi hocalarla çalışmayı nasip etmesin, onu Olimpiyattan çıkarmamak lazım (!)

Samet Berber
05.02.2010, 15:39
Böyle Teknik Direktörleri , Türk Futbolu ayağa kaldırmamalı .

Gerekirse kulüpler böyle hocalara teklif götürmemeli .

Atmaca
05.02.2010, 15:58
Alıntı yaptığınız mesajın hangi mesaja karşılık yazıldığını okumuş muydunuz?

evet okudum, ne olmus. Beni hic okumadan yazanlardan mi sandiniz, beyefendi?

Gökçebey
05.02.2010, 16:00
evet okudum, ne olmus. Beni hic okumadan yazanlardan mi sandiniz, beyefendi?

10 numara tespit olarak neye denmiş, ne anladığınızı yazmanızı rica ediyorum.

Atmaca
05.02.2010, 16:15
10 numara tespit olarak neye denmiş, ne anladığınızı yazmanızı rica ediyorum.

Beni imtahan mi ediyorsunuz? Orda birden fazla tespit var.Simdi hepsini yazayim mi. Ben bütün mac boyunca takimimizin en mücadeleci ve en teknik futbolunu oynayan futbolcumuzun seyircimizin, neyi seyrettigi tartisilir, "miz miz" demesini ve bir baskasinin, belirtmeden, bunu onaylamasini büyük yanlis olarak görüyorum. Sen kalk defalarca faule maruz kalan ve bircogu verilmeyen faullerden sonra, en dogal insani tepkisini veren futbolcuna "miz miz" de.Sen de gel burda bunlari bana savun. Iste bizim taraftarimiz ve iste site yönetimi......

Gökçebey
05.02.2010, 16:32
Beni imtahan mi ediyorsunuz? Orda birden fazla tespit var.Simdi hepsini yazayim mi. Ben bütün mac boyunca takimimizin en mücadeleci ve en teknik futbolunu oynayan futbolcumuzun seyircimizin, neyi seyrettigi tartisilir, "miz miz" demesini ve bir baskasinin, belirtmeden, bunu onaylamasini büyük yanlis olarak görüyorum. Sen kalk defalarca faule maruz kalan ve bircogu verilmeyen faullerden sonra, en dogal insani tepkisini veren futbolcuna "miz miz" de.Sen de gel burda bunlari bana savun. Iste bizim taraftarimiz ve iste site yönetimi......

Birden fazla tespitten sadece bir tanesini cımbızlayıp(sanırım yaygaracı)
"Ulan mac boyunca Engine yapilan faullerin haddi hesabi yok.Sen ne diyorsun.Vicdan lazim.Yada maclari90 dakka seyretmeniz." insanlara vicdansız demek mi taraftarlık? Kaldı ki Engin'in yaygaracılığı tartışılan bir konu. 10 numara tespitlerin olduğu bir mesajda cımbızla bir kelimeyi seçip yaygaracılık yapıyorsunuz. Sonra da işte taraftar işte site yönetimi. Ne ala.

Ayrıca, buraya BMN yöneticilerinin attığı mesajlar kendi görüşleridir. Site görüşü, ana sayfadan yapılan bildirilerdir.

Son olarak, ön yargı kötü şeydir.

Uzayıp gider.

Atmaca
05.02.2010, 16:50
Birden fazla tespitten sadece bir tanesini cımbızlayıp(sanırım yaygaracı) insanlara vicdansız demek mi taraftarlık? Kaldı ki Engin'in yaygaracılığı tartışılan bir konu. 10 numara tespitlerin olduğu bir mesajda cımbızla bir kelimeyi seçip yaygaracılık yapıyorsunuz. Sonra da işte taraftar işte site yönetimi. Ne ala.

Ayrıca, buraya BMN yöneticilerinin attığı mesajlar kendi görüşleridir. Site görüşü, ana sayfadan yapılan bildirilerdir.

Son olarak, ön yargı kötü şeydir.

Uzayıp gider.

Siz kendi futbolcunuzu cesitli tabirlerle anin. Ben toz kondurtmuyorum.

IBB nin sert oynadigini almis oldugu kartlarla ispat edceksiniz.Ama kendi futbolcunuzun, yapilan faulü hakeme göstermek icin yaptigi hareketleri, mizmizlik olarak algilayacaksiniz.
Bize yapilanlarin yaninda, bizimde bize vurmamizi kabul edemiyorum.
Beni yanlis anlama birader...
Serde fanatiklik var...

Kader KORELİ
05.02.2010, 19:42
Arkadasim pozisyonu iyi takip ettiysen.Orda Top Enginin ayagindaydi ve metrelerce arkadan taciz var Engine. Ama hakem seyretmekle yetindi.Hemen sari karti göstermesi gerekirken, sadece bekledi.Helal olsun Engine.
Ben bizim taraftarimizin biz düsmanligini anlamiyorum.

Ben faulu demiyorum. Engin'in yerden kalkarkene kendisine celme atilmis gibi gözüksün diye yanindan yürüyen Herve Tum'un önüne dogru dizini uzatarak kalkmak istemesinden ve sonrasinda kavga cikmasindan bahsediyorum. Bu kendi takimima bir düsmanlik degildir, bu benim bazi degerlere dayanarak tutdugum takimda bir futbolcunun uygun olmayan, degerlerimize, ruhumuza, adalet duygumuza ve asaletimizle bagismayacak hareketlerde bulunmasina karsilik bir elestiridir.

Cenkhan
05.02.2010, 22:06
Koskoca kulübe "Ligdeki mağlubiyet zoruna gitti galiba, ondan böyle konuşuyorsun" uslübunda bir yazı yakışmadı bence. Usulünce kınama yazısı yazılır, Avcı da anlayacağını anlardı. Boş yere mevzu sulandırılmış.

Kulübün tepki vermesi normal, Engin bizim için önemli ama sütten çıkma ak kaşık da değil. Her pozisyonda yere yatıp sağ ayak bileğini tutması beni güldürüyor ama karşıdakini de kışkırtıyor olabilir. Biraz tarafsız bakabilmeyi öğrenmek lazım diyecem ama biz hala 6-1'deyiz. Neyse...

ATSIZ
05.02.2010, 22:11
çok duygusalız...
abdullah avcı tespitinde sonuna kadar haklı...
sertliğe hakem müdahale etmeli...
engin çok agresif nerdeyse kendi ile kavga edecek...
futbolculuğna bir şey demiyorum ama ikinci bir ceyhun eriş bence tavırlarıyla...
demedi demeyin bir gün takımı yakacak bu engin ...
o zaman çok geç olacak...

Mira_61
05.02.2010, 22:15
Kardeş bence hattıni değil haddini bilsin, bu adamın Trabzoncell ailesinde yeri yok :D
Müşterinin iyisi kötüsü olmaz.:D:D

Oğuzhan
05.02.2010, 22:53
herve tum engini dövdü resmen abdullah avcı kendi topçularını adam etsin ilk önce sonra başka takımın topçularına laf atar ..

Atmaca
06.02.2010, 02:35
çok duygusalız...
abdullah avcı tespitinde sonuna kadar haklı...
sertliğe hakem müdahale etmeli...
engin çok agresif nerdeyse kendi ile kavga edecek...
futbolculuğna bir şey demiyorum ama ikinci bir ceyhun eriş bence tavırlarıyla...
demedi demeyin bir gün takımı yakacak bu engin ...
o zaman çok geç olacak...

Belki fair-play ödülü verirler size! Kendi topçuna sallamaya devam.

Erdem Koltuk
06.02.2010, 02:54
6 mı apdullah?6 mı?

LazAnisT
06.02.2010, 08:42
Şu bir gerçek yaptığı bu açıklamalarla Abdullah Avcı karizması yerle bir olmuştur.

Adım gibi eminimki maçın tamamını tekrar seyrettikten sonra kendide pişman olmuştur.

SefaÇetinKulak
06.02.2010, 08:49

Sadece Engin'e mi Alanzinho , Umut ve diğerlerini sinirlendirip oyundan düşürmek için sahada kalan bi ibb vardı .

KUTADGU
06.02.2010, 08:54
Biz Arif Erdem'i gördük sözü ile bitirilen BMN metni ve Kulübümüzün yer yer iyi vuruşlar yaptığı açıklama gayet yerinde olmuş.

Helal olsun!

Ertan 51
06.02.2010, 09:08
Resmi ağızdan cevap vermek güzel oldu,daha sert olabilirdi diye düşündüm ama neyse bu da yeter.Abdullah Avcı'ya az çok saygı duyar beğenirdim ama demekki insanları tanıyamaz olmuşum.Engin cezalı değilse 10 numara oynasın,Belediyeyi eleyelim 2.bi ders verip işi bitirelim diyorum.

ergin cesit
06.02.2010, 10:06
çok kale almayalım ne de olsa istanbul yalakası.milli takımamı asla

Murat Acar
06.02.2010, 13:46
Yönetimimizden beklenmeyecek bir tepki gelmiş takdir ettim gerçekten ama bunu diğer takımlara özellikle üç kuma takım ada yapmalı hakkımızı aramalı.
Engine gelince Kendine biraz çeki düzen verse inanın çok iyi işler yapacak Sahtekarlığa kaçmadan sadece futbol oynamaya çalışmalı Bizim karakterimizde sahtekarlıkla kazanılacak puana yer yok bunu iyi bilmeli ENGİN...Buna göre davranmalı....

Külünkoğlu
11.02.2010, 17:03
Büyükşehir'de Baytar tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediyespor (http://www.milliyet.com.tr/index/Buyuksehir%20Belediyespor) Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, Trabzonsporlu futbolcu (http://www.milliyet.com.tr/index/futbolcu) Engin Baytar (http://www.milliyet.com.tr/index/Engin%20Baytar)'ın dünkü maçta teknik direktörleri Abdullah Avcı (http://www.milliyet.com.tr/index/Abdullah%20Avci)'ya sportmenlik dışı hareketlerde bulunduğunu vurgulayarak, "Takımımız dün gece turu kaybetti. Tabi ki buna üzüldük, ancak bizi daha çok üzen başka bir şey daha oldu. Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor)'un 5 numaralı oyuncusu Engin Baytar'ın, hocası tarafından oyundan alındığında, dışarı çıkarken protokol tribününde bulunan herkesin gözü önünde takımımız kulübesine doğru hocamıza atfen sportmenliğe yakışmayan harekette bulunduğunu gözlemledik. Bunun sonucunda da seyirci, hocamız Abdullah Avcı'nın aleyhine tezahürat yapmaya başladı" diye konuştu.

Kamil Dizar, Abdullah Avcı'ya yapılan hareketi kulüplerine yapılmış bir hakaret olarak algıladıklarını da ifade ederek, "Sayın Abdullah Avcı takımımızın teknik direktörüdür. Ülkemize başarılar kazandırmıştır. Ender yetişen bir değerdir. Kendisine yapılan her hareketi kulübümüze karşı yapılmış olarak kabul etmekteyiz ve dün gece olanı kınıyoruz. Trabzonspor Camiası ile Büyükşehir Camiası, yöneticisinden futbolcusuna kadar köklü dostlukları olan camialardır. Büyükşehir takımı olarak bu tür polemiklerin kulüplere ve Türk futboluna yarar getirmeyeceğini düşünerek üzüntümüzü bir kez daha dile getiririz" dedi.

Külünkoğlu
11.02.2010, 17:06
Takımımız dün gece turu kaybetti.
Birisi sana maçın saat 16:30'da oynandığını söylesin.

Trabzonspor Camiası ile Büyükşehir Camiası, yöneticisinden futbolcusuna kadar köklü dostlukları olan camialardır. Büyükşehir takımı olarak bu tür polemiklerin kulüplere ve Türk futboluna yarar getirmeyeceğini düşünerek üzüntümüzü bir kez daha dile getiririz" dedi.
Yarar getirmeyeceğine inanıyorsan niye konuşuyorsun ?

Maçın gözlemcisi onca şahidi var ispatlarsınız gereken cezayı alır Engin Baytar.
Ya ispatlayamazsanız ?

Sefa
11.02.2010, 17:34
10 tane kamerayla görebildiniz mi ?

Ben statta birşey göremedim.

Ayrıca Büyükşehir Belediyespor'un nesi köklü kulüp ?

Hekimoğlu
11.02.2010, 17:36
Büyükşehir camiası da nasıl birşeymiş belediye takımlarının hepsi kapatılmalı.

GERONIMO35
11.02.2010, 17:58
Büyükşehir camiası da nasıl birşeymiş belediye takımlarının hepsi kapatılmalı.

aynen taraftarsız tatsız tutsuz takımlar kapatılsınlar belediyenin paralarınıda çarçur etmesinler

gereksiz ibb yerine şimdi izmirden yada anadoludan başka bir takım olurdu

GERONIMO35
11.02.2010, 18:01
bu avcıyı severdim ben aslında ama bozdu kendini yazık trabzonspor alaf atarak prim yapılmaz engin oynadığı futbolla gereken cevabı verdi

Travelair
11.02.2010, 18:22
Tepki göstermekte haklıyız ama bazen dozunu ayarlayamadığımızı düşünüyorum. Herkes hata yapar ve tepkimizi de gösterdik. Artık bir yerde bu tepki durmalı. Kan davası halini almamalı. Diğer türlü yalnız kalırız boş yere enerjimizi şampiyonluk yolundan başka yerlere harcarız. Engin'in öyle abartılı kendini yerlere attığını düşünmüyorum. Hareketli ve teknik bir futbolcu. Elbette çok faul alacaktır. Belki bazen oyun içinde yanıltmaları da olabilir ama bu herkesin yapabileceği kadar. Elbette olmaması en güzeli.

Bence bu tepkiyi uzatmanın yararı yok, hem de bize yakışmaz

Murat Erdem
11.02.2010, 18:42
Abdullah Avcı, milli takım ve büyük camialardan, takımlarını çalıştırması için neden teklif almıyorum diye, düşünüp durmasın.
İyi bir taktisyen olabilir ama büyük sorumlulukları omuzunda taşıyabilecek mental olgunluğa sahip olmadığını, bizimle yaptığı son iki maçın ardından verdiği beyanatlarla ortaya koymuş oldu.
Daha gidecek çok yolun var, Abdullah bey. Kolay gelsin...

asimetrik
11.02.2010, 18:46
Her insan maç sonu yanlış konuşmalar yapabilir. Üstelik Abdullah Avcı'dan ilk kez duydum böyle bir konuşma tarzı. Umarım daha dikkatli olur. İyi bir teknik direktör.

İlker ToSun
11.02.2010, 19:00
neden Türk teknik direktörlere yeterince şans verilmiyor diye ağlıyorlar ya, işte dönüp kendilerinin ne mal olduklarını bir anlasınlar.

aynı hafta içinde önce yılmaz vural ardından da bu abdullah olayları tam örnek olay gibi geldi resmen.

lafa gelince çıkıp kendilerine destek isterler ama aralarından biri görevdeyken de diğer hepsi birleşip onun ayağını kaydırmaya kalkarlar

konuşmaya kalksalar hepsinin kültür düzeyi çok alt olduğu için iki lafı bir araya getiremezler, bir şey elde edince de hazmedemez sağa sola laf yetiştirirler.

teknik açıdan hamlelerini hiç beğenmeyip çok eleştirsem de, şenol güneş kişiliğiyle bu alemde övünülecek bir adamdır. özellikle son dönemlerdeki konuşmalarıyla gün geçtikçe saygınlığını arttırıyor ve kurduğu veya kurmadığı cümlelerle farkını ortaya koyuyor

orhan42
11.02.2010, 19:36
Türbülent vardı bi zamanlar sahi nerde şimdi?Abdullah hocaya da bi zaman sonra böyle deriz...

İlker ToSun
11.02.2010, 19:39
Türbülent vardı bi zamanlar sahi nerde şimdi?Abdullah hocaya da bi zaman sonra böyle deriz...

geçen bir demecini duydum "1 takım çalıştırırım 3 takım çalıştırırım 2 takım çalıştırmam" diyordu :)

Oğuzhan
11.02.2010, 19:44
birinci ligde yer işgal ediyor belediye takımı , 2 . ligte ne takımlar var tribünleri her maç full dolu olan , onlardan biri gelir inşallah 1 - 2 sezon içinde düşsünler bankasyaya.

lazibere
11.02.2010, 21:33
burası bır taraftar derneği, burda bir hoca için başlık açılarak ALÇAK adam yakıştırması yapmak bize yakışmaz.. camiası olmayan bır kulup teknık direktörünü hedef almak doğru değil... bence basıt şeylerle ve kabadayılık yapmanın anlamı yok..

Engin baytar denen oyuncu gençlerde oynarken bize gol attığında dört nala dolanmıştı sahayı... Ben bu tartışmalarda kesinlikle abdullah avcı hocaya zamanında yapmış olduğu bir yanlışın hesabı var diye düşünüyorum. Bir teknık adma için Trabonsporda oynayan bir oyuncuyu kendi camıasına şikayet etmekten başka bir çaresi kamamış demek ki... Once engin baytar geçmişinini hesabını vermeli... unutmayın bu oyuncu bie gelelei daha 6 ay oldu... kaldı kı karakteri sağlam olmayan bir tip olduğu belli....

Abartmayalım o kadar.. ve yoneticilerden bu başlığı kaldırmalarını rica edecem... Bir de şöyle düşünün herhangi bir taraftar derneğinde bizim Şenol Hoca için haklı veya haksız böyle bir başlık açıldığını bir düşünün lütfen?????????????

My
11.02.2010, 21:43
Bu tip futbolcuları ayakta tutmamak mı lazım demişti Abudullah Bey :rolleyes:

Sinan_Ts61
11.02.2010, 21:47
Abduallah avciya kalmamis enginni elestirmek...Haddi degil onun...Zaten iyi bir ders aldi birgüzel bir macimiz daha var yeni bir ders daha geliyor kendisine:D:D

İskender Çakmak
11.02.2010, 21:50
Abdullah Avcı yenildiği için böyle söylüyor kendi futbolcularını suçlasa işler daha kötü olacak en kolayını yapıor bizim futbolculara sataşıyor ne kadar güçlü olursa olsun kendi takımı bizimle en fazla beraber kalır bunu o da biliyor o yüzden böyle yapıor dikkate bile almıyorum

Cafer Bulur
11.02.2010, 22:52
Abdullah avci ya bu kadar yüklenmemizi dogru bulmuyorum.

Kendisinin alcaldigi falan da yok abartmayalim.

Senol günes ne diyordu,kapilari sert kapatmak sizin icin sikintiya yol acabilir.

My
11.02.2010, 23:06
...Senol günes ne diyordu,kapilari sert kapatmak sizin icin sikintiya yol acabilir.Şu lafı Avcı'ya desek anlarım da koskoca Trabzonspor kulübüne kapıyı sert kapama sıkıntı olabilir mi diyoruz tam anlamadım :)

Cafer Bulur
11.02.2010, 23:09
Şu lafı Avcı'ya desek anlarım da koskoca Trabzonspor kulübüne kapıyı sert kapama sıkıntı olabilir mi diyoruz tam anlamadım :)
Yarin isin düser belediye ye,onlarin kazanmasiyla sen mutlu olacaksin belki de.

Düsmez kalkmaz bir Allahdir,gerek yok herseye bu kadar tepki vermeye.

Engine tepki gösterdi diye nerdeyse adami Trabzonspor düsmani yapacak bazilari,yanlis seyler bunlar...

KUTADGU
11.02.2010, 23:09
Her daim sakin kalmalıyız. Sakin ama gereken yerde gereken cevabı vermesini bilerek.

Sakin kalamayan bir Abdullah Avcı'nın bile geldiği noktayı görüyoruz.

Ki kendisini çok beğenen birisi olarak söylüyorum bunları.

Yanlış yaptı, ayıp etti.

Ama eminim ki Trabzonspor ile savaşan herkesin olduğu gibi Abdullah Avcı'nın da bundan sonra geleceği de daha parlak olacaktır.

Bence şu sıralar bu kadar tartışılması alçalan figür tabiri yerine yükselen figüran olduğunu gösteriyor.

My
11.02.2010, 23:14

Engine tepki gösterdi diye nerdeyse adami Trabzonspor düsmani yapacak bazilari,yanlis seyler bunlar...Cafer görüşlerine saygı duyuyorum. Yani fazla tepki gösterildiği felanla ilgili. Herkesin görüşü kendine. Kimse de kimseye kızamaz. Bence.

Yalnız sert kapama mevzunu gerçekten anlamadım. Bunu yarın öbür gün İstanbul B.B. ye işimiz düşebilir diye de açıklıyorsan çok daha vahim ya :) Umarım yanlış anlıyorumdur :rolleyes:

Murat Acar
11.02.2010, 23:35
Bu başlık bence kapatılmalı Abdullah Avcı Saygı duyduğum bir kişilik.Herkes gibi oda hata yapabilir ...Enginle olan kişisel sorununu bu şekilde dile getirmemeliydi ama oldu bir kere .BMN gibi bir Birliktelikte taraftarı olmayan hiç bir vizyonu olmayan ama oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanmış bir klübün hocası için haklı yada haksız bu şekilde bir başlık açılmasını doğru bulmuyorum açıkçası.

Orhan Aydın
11.02.2010, 23:36
Bence de başlığın kapatılması iyi olur.

Mellih
11.02.2010, 23:41
....
Biz Trabzonspor'uz.. çok tartışırlar ama inadına büyük kulübüz, büyük kulüp olarakta Allah'ın izniyle kimsenin ağız kokukusunu çekecek halimiz yoktur.. bizim işimiz belediyeye (veya başka birine) kalacaksa (işimize yarayacaksa) belediye varsın bize istediği kazığı atsın.. Ama ben şunu biliyorum, biz o kadar küçülmedik, küçülmeyecez..

asıl konu, enginbaytar-abdullahavcı konusu.. ben a.avcının açıklamalarını hiç doğru bulmuyorum.. adı milli takım için geçen biriydi, benimde futbol anlamında takdir ettiğim hocaydı ama, bu açıklamalarıyla safını belli etti. ona istediğimiz kadar tepki koyalım, tartışalım bir sonuca varamayız, Avcıya en büyük cevabı sahada Engin verir.. bu artık onunla-a.avcı arasındaki bi mevzudur..

Mustafa Gegüç
12.02.2010, 00:15

Engine tepki gösterdi diye nerdeyse adami Trabzonspor düsmani yapacak bazilari,yanlis seyler bunlar...

aslında alıntı yapmayacak ve konu hakkında birkaç kelime de ben sarfedecektim fakat çok güzel ve kısa özetlemişsin, helal olsun hocam..

böylesine terbiyesizce bir başlık altına yazı yazmaktan dolayı utandığımı baştan söylemek istiyorum, Abdullah Avcı'yı ve yaptıklarını -yaptıklarından ötürü düşündüklerinizi- bir kenara koyun, vaktiyle Milli Takım bünyesinde büyük başarılara imza atmış, Türk futbolunun ciddi anlamda gelecek vaadeden, bir elin parmakları kadar olan teknik direktörlerden birisine, oturup kalkmasını bilen bir insana karşı özellikle basının bile referans verdiği Trabzonsporumuzun taraftar sitesinde böylesine seviyesizce yorumlar yapmayı "terbiyesizlik"ten başka bir kelime ile tanımlayamıyorum :mad:

Gelgelelim bahsi geçen olaylara.. Öncelikle Engin'i anlamaya çalışalım. Engin gerçekten kötü niyetli bir insan değil fakat karakteri, Türk toplumu içinde doğup-büyümüş onun yaşındaki bir insanla karşılaştırıldığında çok itici geliyor, malumunuz, kendisi Almanya doğumlu ve haliyle bu durumun onun karakterinin oluşmasındaki etkisi; bizim dışarıdan görüp de onu "isyankar-asi" (bazıları karadenizin hırçın çocuğu gözüyle bakıyor) olarak adlandırıp, onu anlayamayıp, zaman zaman da "disiplinsiz" yaftasını yapıştırmamıza kadar gidiyor.
İşin aslı şu ki, Engin özellikle maç içinde duygularını bastırmakta zorlanıyor ve kendini ifade etme sıkıntısınıda buna ekleyince ortaya olmaması gereken bir durum çıkıyor.. Abdullah Avcı'nın Engin'i eleştirmesine neden olan pozisyon/pozisyonlardaki hakemin kararı yanlış yahut Engin açısından sert olabilir, lâkin rasyonel düşünebilen her futbolseverin de aynı fikirde olacağı gibi, Engin'in hakemin kararına yaptığı itirazlar-isyankar tavırlar o an Tribünde olan Trabzonspor taraftarını galeyana getirmiştir, işte bu noktada Abdullah Avcı devreye giriyor ve bu hususa değiniyor ve aynen şu yukarıda söylediğim "tribünleri galeyana getirme" konusuna değiniyor. Ardından gelen birtakım ithamlar da, maçın skorunun getirmiş olabileceği hal ile amacından biraz sapıyor fakat bu hiçbir surette bize böylesine edep dışı bir başlık açıp da haksız yere rakip takım teknik direktörüne karşı ağır ithamlarda bulunma hakkını vermiyor.

SEDAT
12.02.2010, 09:53
- İbb diye takım olursa teknik direktörüde böyle olur....

- Abdullah avcı eğer çok adamsan önce yıllarca kendini yerlere atarak rakiplerinin alın terini çalan yardımcına bak sen..

Harun-61
12.02.2010, 10:00
IBB Camiasi :)

Günün Eglencesine alalim bunu :D

Süleyman50
12.02.2010, 10:07
abdullah avcı hata yapmıştır evet ama üstüne fazla gitmeye gerek yok...

Abd.kalaycı
12.02.2010, 10:11
Her insan maç sonu yanlış konuşmalar yapabilir. Üstelik Abdullah Avcı'dan ilk kez duydum böyle bir konuşma tarzı. Umarım daha dikkatli olur. İyi bir teknik direktör.

burası bır taraftar derneği, burda bir hoca için başlık açılarak ALÇAK adam yakıştırması yapmak bize yakışmaz.. camiası olmayan bır kulup teknık direktörünü hedef almak doğru değil... bence basıt şeylerle ve kabadayılık yapmanın anlamı yok..

Engin baytar denen oyuncu gençlerde oynarken bize gol attığında dört nala dolanmıştı sahayı... Ben bu tartışmalarda kesinlikle abdullah avcı hocaya zamanında yapmış olduğu bir yanlışın hesabı var diye düşünüyorum. Bir teknık adma için Trabonsporda oynayan bir oyuncuyu kendi camıasına şikayet etmekten başka bir çaresi kamamış demek ki... Once engin baytar geçmişinini hesabını vermeli... unutmayın bu oyuncu bie gelelei daha 6 ay oldu... kaldı kı karakteri sağlam olmayan bir tip olduğu belli....

Abartmayalım o kadar.. ve yoneticilerden bu başlığı kaldırmalarını rica edecem... Bir de şöyle düşünün herhangi bir taraftar derneğinde bizim Şenol Hoca için haklı veya haksız böyle bir başlık açıldığını bir düşünün lütfen?????????????

Abdullah avci ya bu kadar yüklenmemizi dogru bulmuyorum.

Kendisinin alcaldigi falan da yok abartmayalim.

Senol günes ne diyordu,kapilari sert kapatmak sizin icin sikintiya yol acabilir.

Bu başlık bence kapatılmalı Abdullah Avcı Saygı duyduğum bir kişilik.Herkes gibi oda hata yapabilir ...Enginle olan kişisel sorununu bu şekilde dile getirmemeliydi ama oldu bir kere .BMN gibi bir Birliktelikte taraftarı olmayan hiç bir vizyonu olmayan ama oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanmış bir klübün hocası için haklı yada haksız bu şekilde bir başlık açılmasını doğru bulmuyorum açıkçası.

aslında alıntı yapmayacak ve konu hakkında birkaç kelime de ben sarfedecektim fakat çok güzel ve kısa özetlemişsin, helal olsun hocam..

böylesine terbiyesizce bir başlık altına yazı yazmaktan dolayı utandığımı baştan söylemek istiyorum, Abdullah Avcı'yı ve yaptıklarını -yaptıklarından ötürü düşündüklerinizi- bir kenara koyun, vaktiyle Milli Takım bünyesinde büyük başarılara imza atmış, Türk futbolunun ciddi anlamda gelecek vaadeden, bir elin parmakları kadar olan teknik direktörlerden birisine, oturup kalkmasını bilen bir insana karşı özellikle basının bile referans verdiği Trabzonsporumuzun taraftar sitesinde böylesine seviyesizce yorumlar yapmayı "terbiyesizlik"ten başka bir kelime ile tanımlayamıyorum :mad:

Gelgelelim bahsi geçen olaylara.. Öncelikle Engin'i anlamaya çalışalım. Engin gerçekten kötü niyetli bir insan değil fakat karakteri, Türk toplumu içinde doğup-büyümüş onun yaşındaki bir insanla karşılaştırıldığında çok itici geliyor, malumunuz, kendisi Almanya doğumlu ve haliyle bu durumun onun karakterinin oluşmasındaki etkisi; bizim dışarıdan görüp de onu "isyankar-asi" (bazıları karadenizin hırçın çocuğu gözüyle bakıyor) olarak adlandırıp, onu anlayamayıp, zaman zaman da "disiplinsiz" yaftasını yapıştırmamıza kadar gidiyor.
İşin aslı şu ki, Engin özellikle maç içinde duygularını bastırmakta zorlanıyor ve kendini ifade etme sıkıntısınıda buna ekleyince ortaya olmaması gereken bir durum çıkıyor.. Abdullah Avcı'nın Engin'i eleştirmesine neden olan pozisyon/pozisyonlardaki hakemin kararı yanlış yahut Engin açısından sert olabilir, lâkin rasyonel düşünebilen her futbolseverin de aynı fikirde olacağı gibi, Engin'in hakemin kararına yaptığı itirazlar-isyankar tavırlar o an Tribünde olan Trabzonspor taraftarını galeyana getirmiştir, işte bu noktada Abdullah Avcı devreye giriyor ve bu hususa değiniyor ve aynen şu yukarıda söylediğim "tribünleri galeyana getirme" konusuna değiniyor. Ardından gelen birtakım ithamlar da, maçın skorunun getirmiş olabileceği hal ile amacından biraz sapıyor fakat bu hiçbir surette bize böylesine edep dışı bir başlık açıp da haksız yere rakip takım teknik direktörüne karşı ağır ithamlarda bulunma hakkını vermiyor.

Bu konuda sizler gibi düşünmüyorum...
Abdullah AVCI ve Yılmaz VURAL,ın açıklamaları tesadüfi değil işte önünde duruyor Fb maçında Bilica tekme tokat giriyor kasti sakatlamak için vuruyor ama ne Avcıdan nede Vuraldan tık yok,Gs maçında Ayhan ağıza alınmayacak küfürler ediyor ama ikisindende tık yok ve özellikle Trabzonspor iki cephedede iddialı konuma gelince konuşuluyor böyle saçmalıklar A.Avcı ve Y.Vural ne ilktir nede sondur biz başarılı oldukça daha ne engeller çıkacaktır ortaya daha önceki dönemlerde olduğu gibi...
Sportmenlik,efendilik,Fair play evet güzel şeyler ama kurallar herkese aynı oranda uygulandığında bu güzel şeyler geçerli olur hakemler son üç maçta üç net penaltımızı vermedi efendilik,Fair play diye hakkımızı aramayalımmı bu adamlardan hesap sorulacak sorulmalı ikisinede haddi bildirilmeliki büyük kulüp hakkında konuşurken dikkatli olsunlar.

SEDAT
12.02.2010, 10:15
- Evet bende arkadaşa katılıyorum bunların alayı istanbul yalakası özellikle ne zaman iyi gitmeye başlasak hemen abuk subuk adamlar çıkıyor piyasaya..

- Gerçi bi yandanda iyi oluyor gerçek yüzlerini görüyoruz..

- A.Avcı bizim futbolcumuzu kamuoyunun önüne atıyor ama kendi futbolcusuna azını açmıyor bu karaktersizlikten başka bişey değildir..

- Bi yöneticileri çıkmış demişki Trabzonsporla uzun yıllardır süren dostluk köklü klüpler felan ççç Allahım yarabbim ya..

BAHADIR33
12.02.2010, 10:21
Yarın Abdullah Avcı'ya işimiz düşerse demişsiniz de ya Abdullah Avcı'nın Engin'e işi düşerse?
Nereden baksan gereksiz ve amacından çok uzak bir açıklamadır yaptığı..

OLCAY ÇAKIR
12.02.2010, 11:03
Keşke,

Keşke, İBB böyle, kendini sürekli gündem de tutsa..

Keşke..

Belki bu ülkenin insalanrı Belediye takımları ne iştir abi? Diye sorar yada soranlara az bişey destek verir.

Ankara BB nerde şimdi?

Forumdaki yaş ortalaması kadar yaşı olan bir başkanı var adamların...

Babalar ve oğulları...

Bu döneminde kitabı yazılır birgün elbette...

Yazık çok yazık...

ilhan
12.02.2010, 11:08
İBB'ye kupada attığımız tokat ve akabinde gerek yönetim bazında gerekse Şenol hoca bazında Engin'e sahip çıkılması nedeniyle gündemimizden bu konunun düşmesi gerekiyor. Artık önümüze bakmalıyız. Bursaspor maçından sonra İBB ile oynayacağız. Bir tokat orada attık mı tamamdır. :)

Başlığın açık kalması ve sürekli irdelemek bize bir şeyler kazandırmaz. Başlığı kapatmak şimdilik bizim için daha uygun olacaktır.