PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Coskun Kirandi Serbest

Guests
05.08.2005, 13:56
Acimizin büyük oldugu bu günlerde iyi bir haber aldik çok sükür.Akçabatli askerimiz Coskun Kirandi serbest birakildi.

Coskunu kurtarmasi gerekenler bunu bir türlü becemeyince umudumu iyice yitirmistim.Ama çok sükür serbest birakmislar

ESKIYANIN INSAFINA KALDIK.BEN BU ÜLKEYI YÖNETENLERE NE DIYEYIM BILMIYORUM

hamucera
05.08.2005, 14:04
nihayet iyi bi haber aldik

mr.fa
05.08.2005, 14:15
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Sevenlerinin gözü aydin.

electrix
05.08.2005, 14:37
yüce rabbim bagisladi coskunu ailesine ve türk milletine,herkesin gözü aydin olsun,ha bide coskunu alan heyet askeri güçler tarafindan tutuklandilar buda ayri bi sevindirici olaysmileys/smiley36.gif

FANATIK61
05.08.2005, 14:47
Çok sevindim bende Haberi dün Aksam Canli Cnn Türkte izledim. smileys/smiley17.gifsmileys/smiley32.gif

bordox
05.08.2005, 14:50
Ailesinin gözü aydin.Herkese geçmis olsun.Serefsizler bu isi yaparken diger yandan da Semdinli'de 5 askerimizi sehit ettiler.

CeSS
05.08.2005, 15:02
Ailesinin , yakinlarinin ve sevenlerinin gözü aydin...

SKY-GUARD
05.08.2005, 15:12
Hemserimin ve yakinlarinin gözü aydin....

calypso
05.08.2005, 15:13
bu basligin yeri burasi mi?

Badaloğlu
05.08.2005, 17:17
Sevenlerinin gözü aydin.Bu güzel bir haber...smileys/smiley32.gif

Keleşoğlu
05.08.2005, 18:07
su kötü günümüzde iyi bi haber

vizarian
05.08.2005, 18:13
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley15.gifo serefsizler yinede cezalandirilacak ergec yakalanacaklar ve ozaman onlariTRABZON meydanina getirecekler ve ogu smileys/smiley7.giftörörünsmileys/smiley7.gif bittigi gün olacaksmileys/smiley7.gif

TSelif
05.08.2005, 18:36
trabzonun gözü aydin

geçmis olsun coskun.....smileys/smiley1.gif

Y.Sert
05.08.2005, 19:00
tüm türkiyenin gözü aydin.geçmis olsun.

delihamsi
05.08.2005, 19:01
Abi zaten söylemisti ya belediye baskani serbest kalacagini.ama tabi böle serbest birakildigini görmek insana ayri bir rahatlama veriyor.geçmis olsun.

Nytre
05.08.2005, 20:04
coskunu alanlarin arasinda insan haklari dernegi ile ferhat tunç da varmis...

geçenlerde adalet agaoglu ihd.yi pkk yanlisi olmakla suçladi.. ayrica ferhat tuncuda çogu kisi pkk yandasi olarak tanir..

bu adamlarin çoskunun alinmasinda sirf sov yaptiklari ortada.. ve ortada bir danisikli dövüs olduu

sametaydin
05.08.2005, 20:14
çok sevindim duyunca ya.

kabus84
05.08.2005, 20:30
geçmis olsun ailesinin ve yakinlarinin gözü aydin..

falcon61
05.08.2005, 20:33
Adam birakildi birakilmasina ama çileden çikmamak elde degil bakin DIE ye göre Trabzondaki her 5 kisiden biri issiz devlet yillardir bi sahil yolunu yapamadi ne fabrika ne sirket hiçbisey yok Trabzon son 10 yildir büyümüyo küçülüyo yani büyüme orani %-4 sebebi ne issizlik kimligimizi kaybediyoruz tabi sabrimizida doguya milyon dolarlik yatirim yapiliyo adamlar elektrik parasi bile ödemiyo yetmiyo pkkya yardim ediyo Türkiye nin askerini kaçiriyo sebep ne doguya yatirim yok insan haklari vs vs.. onlar bu devletin vatandasida biz degilmiyiz öbür ibne çikmis kayseriye olimpiyat stadi diyo digeri izmirde bilmem ne istanbula tüp geçit manisaya 100 yeni fabrika bu böyle giderse sesimizi duyurmamiz gerekecek ve önemli olan biz konusunca Türkiye sarsilacak (konuyla alakasi yok ama doguyu düsününce direkt aklima bunlar geliyo)

Guests
05.08.2005, 20:58
Falkon kardes ne diyeyim ki.Yazmiyorum ama yazini okuduktan sonra küfürler agzimdan büyük bir ahenkle dökülmeye basladi.

Bizi bu Ülkeye düsman edecek bu serefsizler

Bu arada kimse unutmasin Coskun Kirandi TRABZONLU oldugu için kaçirildi

Anlayamayana...Edited by: Galafka

CooL
05.08.2005, 21:19
hayirlisiyla serbest birakildi çok sükür.ayrica galafka suç ülkeyi yönetenlerin degil kendi ülkesinde kendi askeri kaçirilan askeriyenindir.tekrar geçmis olsun

angaralits
06.08.2005, 11:31
öncelikle geçmis olsun,ama benim anlamadigim bisey var,çoskun kirandi almaya giden insanlarin türkiye cumhuriyetinde ne is yaptiklarini gerçekten çok merak ediyorum.

trapezus61
06.08.2005, 11:42
hayirlisiyla serbest birakildi çok sükür.ayrica galafka suç ülkeyi yönetenlerin degil kendi ülkesinde kendi askeri kaçirilan askeriyenindir.tekrar geçmis olsun

Arkadas bilip bilmeden konusuyorsun... Bu durumda asker ne yapacak??? Izne giden bütün askerlerin otobüslerinin basina bir adam mi verecek. Bu olayda bütün suç Coskun Kirandinin kendisinindir. Coskun Kirandi eger talimatlar geregi Malatya üzerinden Trabzona giden yolu kullansaydi böyle bir olayla karsilasmayacakti. Ama o daha yakin diye talimatlara aykiri hareket ederek Tunceli üzerinden Trabzona gitmeye kalkisti. Bilip bilmeden saçmalayacagina önce konunun özünü ögren. Ben bir Türk Silahli Kuvvetler mensubu olarak yazdigin saçmaliktan rahatsiz oldugum için böyle bir açiklama ihtiyaci hissettim.

Ayrica admin arkadaslar bu konunun yeri burasi degildir. Biz burada Trabzonsporu konusuyoruz. Bu konu basligi için daha uygun bölümler var sanirim...Yoksa böyle her konuyu burada tartisacaksak isimiz var. O zaman dün sehit olan 5 mehmetçigimiz için de bir topic açalim burada... Yoksa onlar Coskun Kirandi kadar degerli degil mi sizin için???

Guests
06.08.2005, 12:31
Coskun krandi bizim için hassas bir konuydu.Onun için açtim basligi sevgil ordu mensubu kardesim.Sen trabzonda coskun krandi olayinin nasil yankilandigini bilmiyorsun.Bu bizim için hassas bir konuydu ve de sevindirici bir haberdi.Evet burda trabzonsporu konusuyoruz.Ama rum maçinin hüznünden sonra sevinçli bir haber oldugu için açtim bu topici.

Trabzonlunun tek hassasiyeti Trabzonspor degildir.Madem ordu mensubusun sen bunu daha iyi bilmelisin

Tekrar tüm trabzonun gözü aydin

trapezus61
06.08.2005, 12:46
Coskun krandi bizim için hassas bir konuydu.Onun için açtim basligi sevgil ordu mensubu kardesim.Sen trabzonda coskun krandi olayinin nasil yankilandigini bilmiyorsun.Bu bizim için hassas bir konuydu ve de sevindirici bir haberdi.Evet burda trabzonsporu konusuyoruz.Ama rum maçinin hüznünden sonra sevinçli bir haber oldugu için açtim bu topici.

Trabzonlunun tek hassasiyeti Trabzonspor degildir.Madem ordu mensubusun sen bunu daha iyi bilmelisin

Tekrar tüm trabzonun gözü aydin

Kardesim seninle polemige girmek istemiyorum. Benim tepkim konunun açilmasindan çok silahli kuvvetlere bilip bilmeden çamur atmandi. Sanirim sen daha askerligini yapmadin. O sartlari yasamadin. Oyüzden öyla salliyorsun. Ama ben o bölgede 3 yil savastim. Kucagimda sehit olan askerlerime günlerce agladim... Yani emin olki bu konuda senden binlerce kere daha hassasim ben.

Ayrica bu konu yasandiginda ben Trabzondaydim. Olayin Trabzonda yarattigi infiali de gayet iyi biliyorum merak etme... Benim derdim bu degil zaten. Bilip bilmeden bazi kurumlari suçlamadan önce biraz düsünmeyi ögren yeter.

Ve hala israr ediyorum ki bu konunun yeri burasi degil...?

imported_Tandogan
06.08.2005, 14:36
Askerligini yapmis olanlar iyi bilirler.Askerdeyken izine ya da teskereye gelirken konvoy denilen bir olay vardir.Bu konvoylar süslük konulmuyor.Özellikle de dogu bölgelerindeki askerlerin memleketlerine daha emin ve güvenli gidebilmeleri için konvoya girmeleri daha saglikli.Ama konvoy yolu daha uzun ve daha zahmetli oldugu için askerler genelde konvoydan kaytarmanin yollarini ariyorlar.Bizim zamanimizda dadurum ayniydi.

Bu olayda da anladigim kadariyla Coskun kardes memleketine daha kisa zamanda ulasabilmenin vedigi heyecanla konvoya girmemis .Dolayisiyla burda kendisinde de hata var.Bu konuda uzman degilim ama askerligini yapmis biri olarak öyle tahmin ediyorum ki;bunca sikinti,eziyet ve hatta hayati tehlike yasamasina ragmen,askerimize askeriyenin belirledigi konvoya girmeyip kendi kafasina göre bir güzergahbelirledigi ve hayatini tehlikeye soktugu gerekçesiyle askeri disiplin kurallari dogrultusunda ceza bile verilebilir.

Neyse artik öyle ya da böyle askerimiz serbest.Ailesi ve sevenleri huzurlu.Dolayisiyla kendisine ve ailesine geçmis olsun dileklerimizi iletiyor,hepimizin gözü aydin diyoruz.

Bu arada tabii ki askerimizin serbest birakilis ve alinis sekli konusunda da söylenecek çok seyler var ama konuyu fazla uzatmak istemiyorum.Anlayan anlamistir.

falcon61
06.08.2005, 14:41
Bu konunun yeri neresi acaba ?

trapezus61
06.08.2005, 15:00
Askerligini yapmis olanlar iyi bilirler.Askerdeyken izine ya da teskereye gelirken konvoy denilen bir olay vardir.Bu konvoylar süslük konulmuyor.Özellikle de dogu bölgelerindeki askerlerin memleketlerine daha emin ve güvenli gidebilmeleri için konvoya girmeleri daha saglikli.Ama konvoy yolu daha uzun ve daha zahmetli oldugu için askerler genelde konvoydan kaytarmanin yollarini ariyorlar.Bizim zamanimizda dadurum ayniydi.

Bu olayda da anladigim kadariyla Coskun kardes memleketine daha kisa zamanda ulasabilmenin vedigi heyecanla konvoya girmemis .Dolayisiyla burda kendisinde de hata var.Bu konuda uzman degilim ama askerligini yapmis biri olarak öyle tahmin ediyorum ki;bunca sikinti,eziyet ve hatta hayati tehlike yasamasina ragmen,askerimize askeriyenin belirledigi konvoya girmeyip kendi kafasina göre bir güzergahbelirledigi ve hayatini tehlikeye soktugu gerekçesiyle askeri disiplin kurallari dogrultusunda ceza bile verilebilir.

Neyse artik öyle ya da böyle askerimiz serbest.Ailesi ve sevenleri huzurlu.Dolayisiyla kendisine ve ailesine geçmis olsun dileklerimizi iletiyor,hepimizin gözü aydin diyoruz.

Bu arada tabii ki askerimizin serbest birakilis ve alinis sekli konusunda da söylenecek çok seyler var ama konuyu fazla uzatmak istemiyorum.Anlayan anlamistir.

Nihayet bu konuda beni anlayan biri çikti...

Mert Pasa
06.08.2005, 16:43
Pkknin sovu oldugu besbelli,Coskuna sevinelim ama konuyu da kapatalim ki dezenformasyon olmasin hele de 5 tane aslan parcasi Semdinlide bir anda sehitlige erdigi gunlerde

CooL
06.08.2005, 18:01

Arkadas bilip bilmeden konusuyorsun... Bu durumda asker ne yapacak??? Izne giden bütün askerlerin otobüslerinin basina bir adam mi verecek. Bu olayda bütün suç Coskun Kirandinin kendisinindir. Coskun Kirandi eger talimatlar geregi Malatya üzerinden Trabzona giden yolu kullansaydi böyle bir olayla karsilasmayacakti. Ama o daha yakin diye talimatlara aykiri hareket ederek Tunceli üzerinden Trabzona gitmeye kalkisti. Bilip bilmeden saçmalayacagina önce konunun özünü ögren. Ben bir Türk Silahli Kuvvetler mensubu olarak yazdigin saçmaliktan rahatsiz oldugum için böyle bir açiklama ihtiyaci hissettim.

Ayrica admin arkadaslar bu konunun yeri burasi degildir. Biz burada Trabzonsporu konusuyoruz. Bu konu basligi için daha uygun bölümler var sanirim...Yoksa böyle her konuyu burada tartisacaksak isimiz var. O zaman dün sehit olan 5 mehmetçigimiz için de bir topic açalim burada... Yoksa onlar Coskun Kirandi kadar degerli degil mi sizin için???

sen kim oluyorsunda benim yazdiklarima saçmaliyorsun diyorsun

ölmekle bayilmayi karistiranlardansin herhalde..

bi dahakine lafini bilde konus...!

trapezus61
06.08.2005, 18:11

sen kim oluyorsunda benim yazdiklarima saçmaliyorsun diyorsun

ölmekle bayilmayi karistiranlardansin herhalde..

bi dahakine lafini bilde konus...!

neyse ya sabir diyeyim. Bana yakismaz.

Murat'
06.08.2005, 19:00
hepimize geçmis olsun

Fidel
06.08.2005, 23:40
@CooLsen 'kim oluyorsunda benim yazdiklarima saçmaliyorsun diyorsun?ölmekle bayilmayi karistiranlardansin herhalde..bi dahakine lafini bilde konus...!'

sen ne bicim konusuyon kardes???olmek bayilmak bunlarin nasil bisey oldugunu ogrenmek istersen sana adres vereyim bulasalim sana anlatayim...muhattap olmaya calisip asla muhattap olamayacagin insan cok degerli bir ordu mensubu bir buyugumuz ve Abi'mizdir...

Abi'min dedigi gibi Kirandi kardesimiz kesinlikle hatali davranmistir, bu bölgede daha yeni vatani gorevini bitirmis biri olarak Kirandi'nin kati surettesuclu oldugu su goturmez bir gercektir ve bunu bilmeden senin kafana gore bir degerlendirme yapmis olman ve dis devletlere karsi en saglam kurumumuza sallaman hic yakisik almamistir...

olayi Abi'miz aciklamasina ragmen sen israrla sacmalamissin...burdan sana tavsiyem; haddini bil, duzgun konus, klavyeden delikanlilik yapma, herif ol...

bu arada Kirandi ve ailesine gecmis olsun, umarim askeri bir cezalandirmaya maruz kalmaz...

Yazan: ts_fan (Recep Balta)

İskender66
07.08.2005, 14:06
serbest birakilinca ilk isi roj tv de açiklama yapmak oldu.ve kendisine iyi davranildigini onlarin amacinin sadece haklarini istedigi oldu(hangi haksa) baski altinda da söylemis olabilir ama bir Türk sözdede olsa vatanina laf söyletmez bence.

Diger kanalardaki görüntülerini izledim. Çok duygulandim. Askerimize kizmamak lazim. Belki gerçektende kötü davranmamislardir. O da dogruyu söylemek istemistir.
Asil önemli sorun PKKnin bu tür eylemlerle sempati kazanmak istemesi.
Bu çok tehlikeli. "Askerimizi devlet kurtaramadi ama biz zavalli insanlara dokunmayiz" imaji çizmek istemesi. Iste bu çok tehlikeli

Sacit
07.08.2005, 18:59
enin de sonun da birakilacakti.adamsa birakmasinlar.neyse gecmis olsun herkes

KESKIN_34
08.08.2005, 11:23
gecmis olsun herrkese gozumuz aydin

zafercalikoglu
08.08.2005, 13:17
geçmis olsun diliyorum ,bundan sonraki hayatinda basarilar diliyorum,

Tmac61
08.08.2005, 13:52
BUnun Trabzonspor ile ne ilgisi var...

Serbest kürsüde mevcut zaten...

U.Sadıkoğlu
08.08.2005, 15:22
ALLAH BU PKK NIN BELASINI VERSINsmileys/smiley7.gif

firtina_celo
08.08.2005, 15:25
aynisi benden

uygar_trb
08.08.2005, 16:21
bugün duydum bu trabzonlu kardesimiz hemen rum maçini sormus sonucu duyunca da çok üzülmüs smileys/smiley36.gifiste trabzonluluk pkk nin elinden kurtuluyo adam ama trabzonsporunu unutmuyo ayrica ;

bu pkk nin allah belasini versin sözlerine katiliyorum sonuna kadar...