PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Briç

Ahmet Karadeniz
27.01.2010, 17:21
Briç dünya üzerinde milyonlarca kişinin oynadığı ve hobi edindiği çok güzel bir kağıt oyunudur.
Öncelikle Briç in nasıl bir oyun olduğundan başlayalım.

• Briç 4 kişi ile oynanır. Eşli oynanan bir oyundur.

• Briç 52 lik 1 deste kağıt ile oynanır.

• oyun kağıtlarında 4 tür kağıt vardır.
Bunlar : Maça, Kupa, Karo ve Sinek tir.
Ama Briçte bunların isimleri farklıdır.

♠ PİK (Maça, ingilizcesi: Spades)
♥ KÖR (Kupa, ingilizcesi: Hearts)
♦ KARO (Karo, ingilizcesi: Diamonds)
♣ TREFL (Sinek, ingilizcesi: Clubs)

briç hakkında düşüncelerimiz benim babam oynuyor cok güzel ve zevkli bir oyun hatta bir söz var 'Oyunların kralı santraç kralların oyunu briçtir' aslında briç bir oyun olarak kabul edilmiyor spor olarak kabul ediliyor ögrenmek isteyen arkadaşlar Osman İkinci trabzonlu hemşerimizin yazdığı kitap alarak bu işe başlıyabilir benim aslında kafamda bir düşünce var böyle bir organizasyon olsa Trabzonspor Traftarları Briç Turnuvası gerçekten büyük bir yankı yapar.

http://www.profesyonelbric.com/ Osman Ikıncının sitesi ayrıca arkadaşlar http://online.bridgebase.com/intro/installation_guide_for_bbo.php bu programdan internet üzerinden oynayabilirsiniz ıkıncı var cok oyuncu var

TÜRKİYE 2010 KIŞ DÖRTLÜ FİNALLERİ

5-10 Mart 2010 tarihlerinde İzmir Fuar Alanı 1-A Salonunda yapılacak Turnuvanın takvimi ve maç saatleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir

ayrıca babam ve ortağı bilecikten birinci olarak bu turnuvaya katılmaya hak kazandılar:)

pazarkapılı
27.01.2010, 17:23
acık batak gibi yere sermeli....

Armağan Dere
27.01.2010, 17:25
Üniversite kluplerinde çoğunlukla Briç oynatılıyor öğrenmek lazım..Yanlış anlamayın Batak gibi Hamal oyunlardan kurtulmak lazım...

Ahmet Karadeniz
27.01.2010, 17:29
http://bp3.blogger.com/_lqzQQQ5rlB0/RxTFxp8XbzI/AAAAAAAACUE/ok_Bn6j6bJk/s200/bri%C3%A7.jpg

briç batak benzemiyor arkadaşlar yanılmayın cok ayrıntı bilgiler var bi görüntü

pazarkapılı
27.01.2010, 17:32
hayır benzetme o anlamda olmadı.oyun kalitesi anlamında benzetme olamaz zaten. trabzon sehir klubunde izliyodum.acık batak oyunu gibi yere sermeli benzerlikleri okadar.birde elini kafadan okutuyosun esas meselesi de o zaten....

Serdar Ersoy
27.01.2010, 17:34
Briç, Türkiyede Federasyonu olan bir oyundur...

Ahmet Karadeniz
27.01.2010, 17:39
hayır benzetme o anlamda olmadı.oyun kalitesi anlamında benzetme olamaz zaten. trabzon sehir klubunde izliyodum.acık batak oyunu gibi yere sermeli benzerlikleri okadar.birde elini kafadan okutuyosun esas meselesi de o zaten....

cok zevkli oyun ya babam bana birazcok ögretti ama en az 2-3 sene de orta seviye oluyorsun oyunda:)briç evlilik gibidir eşini iyi seçemezsen oyun boyunca ızdırap çekersin

pazarkapılı
27.01.2010, 17:43
ben cok seviyorum kagıt oyunlarını.bi ara briç ögrenmek istemiştim.hatta bu yüzden babamla sehir klubune gidip izledigim olmustur...ama sonra devamı gelmedi...ögretmekle ögrenilmiyor özellikle izlemek bence daha yararlı.az bucuk bende bişeyler biliyorum....

Ahmet Karadeniz
27.01.2010, 17:45
doğrudur ya buradaki abilerle konusuyorum sırf 2 sene izlemiş daha bilmediğim var dior:) burada bir gun bende azıcık biliyorum babamları izlemeye gittim işte maç saatini beklerken bi oynayalım dedik öylesine sonra turnuvada adam eksiti babamlar beni oyuncu olarak almışlardı:)

pazarkapılı
27.01.2010, 17:48
:) ilginç olmus...buarada ilk söyledigin cümle her oyuncunun söyledigi seylerdir haklısın....

Ahmet Karadeniz
27.01.2010, 18:00
ya trabzonda briç klubu açılmış aslında oraya gidip oynayabilrisin babam dior orada olması lazım dedi

DKaraduman
27.01.2010, 19:27
Bir ara oynamaya çalıştım kendim öğrenerek ama ayrıntılar yüzünden pek oynayamadım, karşılıklı bilen birilerinin öğretmesi gerek yoksa çok zor bu oyunu öğrenmek.