PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük Trabzonspor Taraftarından RİCA Ediyorum..

Çağatay_
26.01.2010, 18:09
Arkadaşlar malum şuan takımımızın durumu iyi değil.Moraller iyi olsa da ligde kötü bir sıralamadayız.. 2 anadolu klübü üstümüzde olduğu gibi İstanbul takımları ile de puan farklarımız var.Elbette puan kaybedecekler ama biz de kaybedeceğiz..

Benim camiamızdan ricam artık sözde değil özde birlik olmaktır.Sivas maçında çok güzel görüntüler verdik.Gol kaçıran Umut mücadelesi ve iyi niyeti için alkışlandı.Takım tekrar tekrar çağırıldı..Şu anda gerçekten kaliteli bir takımımız var..

Ben bu başlığı eleştiri seslerini bitirmek, herkesi susturmak için açmadım.Haddim de değil zaten.. Ama bir gerçek var ki Trabzonspor taraftarı takımına fayda kadar zarar da getiriyor.Şu anda hepimizin sevdiği bir hocamız, bana göre gerçekten kaliteli bir kadromuz var.

Başkanı ve yönetimi hiç savunmayacaksam da savunacağım bir şey var.Geldiklerinde bu kadrodan gönderilen çoğu oyuncu hiçbir takımda forma giyemezken, şimdi elimizdeki oyuncular gerçekten çok kaliteli.Alanzinho gibi Norveç liginde 2 yıl üst üste en iyi oyuncu seçilmiş adam kadromuzda.Sezer Badur, Ceyhun yedek kalıyor..Kenarda milli oyuncular, sahada Gustavo Colman, Selçuk İnan var..Cale,Gabric gibi futbol duruşu olan, Ömer Aysan,Murat Tosun gibi ligin kalbur üstü oyuncularını takıma kazandırdık.

Bugün Selçuk ülkemizin en iyi orta sahalarından, Colman en iyi yabancı oyunculardandır..İstatistikleri de ortada..

Yeni transferimiz Teofilo Gutierrez dünyada 2009 yılının en golcü 4. forveti.Başka bir takım alsa "adamların transferine bak, bizim aldıklarımıza bak" diye imrenirdik.Hani kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş..Biz tam tersine uzandıklarımızı yerip, elimizde olmayanları övüyoruz.

Yönetim hata yapmadı mı ? Elbette yaptı.. Forvet almadığı gibi Isaac'i gönderdi.Tjikuzu transferini hep onayladım ama gereğinden fazla para verdik..Gökhan iyi bir forvet, ama iyi bir transfer değildi.. Fazla para verdik..Karadenizspor'da bile oynayamayan bir çok gence gereğinden fazla para verdik.Bunun gibi bir çok yanlış hamle yapıldı.Ersun Hocayı göndermek hataydı..Hatta bana göre Samet Aybaba'dan bu kadar kolay vazgeçmek de bir hataydı.Bunlar benim görüşlerim tabiki görüş farklılıkları vardır.Ama sizler de takdir edersiniz ki bir başkan alıyoruz dediyse almalı, dik durmalıydı.Fatih Tekke transferi bitirilebilirdi.Belki bildikleri vardır ama bilgi kirliliğini gidermeyerek hata yaptılar.

Ama olumlu projeleri neden görmezden geliyoruz ? Bugün klübün forma satışı arttıysa, takım kolbastı gibi, 61. dakika şovu gibi şeylerle gündeme oturduysa yönetimin katkısı yok mu ? Bu kadronun değeri kat kat arttıysa, takım bir şampiyonluk havasını kısa da olsa yaşadıysa bunda da mı yönetimin payı yok..Bence seneye çok önemli bir aday olacağız şampiyonluk için..Şenol Güneş'in babacan tavrı ve klüpteki ağırlığı hissediliyor..

Peki biz ne yapıyoruz.. Gökhan'ı kaybettiğimiz gibi diğer oyuncuları da kaybetmek için elimizden geleni yapıyoruz.Evet Gökhan çabuk pes etti belki..Ama sezon başında sakatlıktan yeni çıkmış oynarken yuhaladık, Fatih Tekke isminin altında ezdik.Arkadaşlar Gökhan, Umut gibi bir mücadele göstermediği için hatası vardır.Hatta ben en çok kızanlardan birisiyim.Ama onu o duruma taraftar sokmuştur.Umut mücadelesini sürdürerek taraftarın gözüne girmeyi başardı sayılır..Şimdi Fatih konusunda diğer oyuncuları da eziyoruz.Ne gerek var ? Öyle büyüdü ki olay Fatih denince çok sevdiğimiz Şenol hocamıza bile inanmıyoruz..Fatih'i anarken kaptan kaptan lafını ağzımızdan eksik etmiyoruz, öyle ya da böyle gelen her hocanın oynattığı, takım için verdiği mücadele ile kaptanlık pazubandını takmış Umut'a sahip çıkmıyoruz.Biz değil miydik yeterli yeteneği olmasa bile mücadele etsin bağrımıza basarız diyen ? Bu takımın kaptanlığına emeği ile yükselmiş oyuncu için "Kurtulmak" lafını kullanmak bize yakışır mı ?

Fatih Tekke'yi en az sizin kadar seviyorum..Onunla gurur duyuyor, gollerini gördüğümde tüylerimin diken diken olmasına engel olamıyorum.Onun hırsını biliyor, yüreğimden seviyorum.Arkadaşlarıma gerçek kralın kim olduğunu hatırlatıyor, 35'i sakat oynanmış 66 maçta 61 golün gururuyla göğüs kabartıyorum.. Gelmesini en az sizin kadar istiyorum.. Ama sahada BORDO - MAVİLİ formayı sırtlamış gençlere Fatih gelmedi diye YUH çekemiyorum..Çünkü o formayı gördüğümde gurur duyuyor, kendimi başka bir coşkulu hissediyorum.İsimleri unutup mücadeleye odaklanıyorum..Çünkü ben Trabzonspor'a , Bordo ile Mavinin birlikteliğine aşığım..

Ve son kez ;

Büyük Trabzonspor taraftarından rica ediyorum ..

Yönetimi eleştirin.. Dalga geçmeyin, küfür etmeyin, sezon ortasında istifa istemeyin..

Oyuncuları eleştirin.. Dalga geçmeyin, küfür etmeyin, 25. dakikada yuhalayarak ellerini ayaklarına dolaştırmayın..

Bize yakışır şekilde takımımızı destekleyin, köstek olmayın.Bugüne kadar yuhalamanın kimseye faydası olmadı..Kötü oyuna değil, az mücadeleye kızın..Umut gibi Serkan gibi çalışkan oyuncular küfür edilecek, yuhalanacak oyuncular değil..

Deplasmanda kaybettiğimizde "Böyle gelmiş böyle gidecek" diye tempo tutup, bizi elaleme rezil etmeyin.Onun bunun göğsüne yatıp ağlamayın.Acınızı içinize gömüp, takıma destek verin.

Şampiyonluk için kendi kaprislerinizi, çok sevdiğiniz isimleri bir kenara bırakın.. Sadece takımımızı destekleyin..Göreceksiniz ki bu ruh canlanacak..Biz Bordo Mavili formayı her zaman desteklediğimizde bu takım şampiyon olacak..

Başlık silinirse de silinsin..Ama okuyanlardan rica ediyorum.. Cevap vermeden önce durup düşünsünler..Her eleştiriye açığım.

Sizi çok seviyorum canım taraftarım, kardeşlerim, abilerim, ablalarım benim :)

Adil ÖZGÜR
26.01.2010, 18:14
Ve son kez ;

Yönetimi eleştirin.. Dalga geçmeyin, küfür etmeyin, sezon ortasında istifa istemeyin..

Oyuncuları eleştirin.. Dalga geçmeyin, küfür etmeyin, 25. dakikada yuhalayarak ellerini ayaklarına dolaştırmayın..

Bize yakışır şekilde takımımızı destekleyin, köstek olmayın.Bugüne kadar yuhalamanın kimseye faydası olmadı..Kötü oyuna değil, az mücadeleye kızın..Umut gibi Serkan gibi çalışkan oyuncular küfür edilecek, yuhalanacak oyuncular değil..

Deplasmanda kaybettiğimizde "Böyle gelmiş böyle gidecek" diye tempo tutup, bizi elaleme rezil etmeyin.Onun bunun göğsüne yatı ağlamayın.Acınızı içinize gömüp, takıma destek verin.

Şampiyonluk için kendi kaprislerinizi, çok sevdiğiniz isimleri bir kenara bırakın.. Sadece takımımızı destekleyin..Göreceksiniz ki bu ruh canlanacak..Biz Bordo Mavili formayı her zaman desteklediğimizde bu takım şampiyon olacak..

Başlık silinirse de silinsin..Ama okuyanlardan rica ediyorum.. Cevap vermeden önce durup düşünsünler..Her eleştiriye açığım.

Sizi çok seviyorum canım taraftarım, kardeşlerim, abilerim, ablalarım benim :)

Çağatay yolda, güzel güzel.

Mert67
26.01.2010, 18:26
Her cümlesine katılıyorum.:alkış:

EROS87
26.01.2010, 18:30
Çok içten yazılmış bir yazı.
Ellerine sağlık.

Hotaman
Büyük Trabzonspor taraftarının büyükçe bir bölümü seninle paralel düşünüyor kardeşim.
Düşüncelerime tercüman olduğun için ayrıca teşekkürler.

Kamil Çakmak
Tebrik Çağatay güzel yazmışsın.

TSigalko
26.01.2010, 18:31
Haklısın.Desteğin olmadığı yerde başarıda olmaz..:alkış:

Murat Erdem
26.01.2010, 18:45
Bazen körlere yol göstermek gerekir !
http://img168.imageshack.us/img168/3280/57374730.jpg

Çağatay_
26.01.2010, 18:45
Teşekkürler arkadaşlar önemli olan kimin yazdığı değil hep birlikte takımımızın arkasında durabilmek, gerektiğinde yapıcı şekilde eleştirmek..

Çağatay_
26.01.2010, 18:48
Körlerden kasıt ? Murat Abi o maçta ben de vardım baya sarmıştı :D

hatice_61
26.01.2010, 19:01
çok güzel bi yazı olmuş bende destekliyorum

Tolunay Abdioğlu
26.01.2010, 19:06
Güzel bir yere değinilmiş.

Yazı için tebrikler.

Murat Erdem
26.01.2010, 19:08
25 senedir şampiyon olamamış, elle tutulur sportif başarısı olmayan, bütün organları siyasete teslim olmuş, şahsi çıkarlara alet edilen, eşe dosta arpalık vazifesi gören, taraftarını yok sayan yönetimlerce yönetilen bu takımın peşinden halen ısrarla koşan taraftar suçlu haaa !?!?

tstafi
26.01.2010, 19:13
cok dogru bır yazı..

Murat Erdem
26.01.2010, 19:19
Trabzonspor'un ''büyüklük'' tanımının içini dolduran tek öğesi, o beğenmediğiniz taraftarı kalmıştır !

Ali Tunahan Güllü
26.01.2010, 19:24
Eline sağlık çok güzel yazı olmuş..

Şeref
26.01.2010, 19:25
kardeş yüreğine sağlık gözlerim doldu okurken. keşke bu yazdıklarını uygulayabilsek

UmutBaykan
26.01.2010, 19:33
Aferun ula çağatay,helal olsun sana :)

lazuk61
26.01.2010, 19:38
ama bizdeki mantalite bu deil işte trabzonspor kötü oynuyamaz kendim için söylüyom hemen hatalar ararız ararım....trabzonsporlular bunu ne kadarda inkar etse bu gerçektir...yanlız suç trabzonspor taraftarında deildir...27 sene şampiyon olamamış bir takımız....bence bizim taraftar...herşeyi hak ediyor....yanlız çagatay arkadaşımızın dedigi gibi...bende artık...bu kanaatdeyim..İSTİKRAR...!!!

ilhan
26.01.2010, 19:58
Eline, yüreğine sağlık Çağatay. Böyle düşünen çok fazla insan olduğunu düşünüyorum.

:alkış:

Uğur Tüysüzoğlu
26.01.2010, 20:08
Ellerine sağlık kardeşim ki yazmızsın bu yazıları .

Tepkiler gelecekdir sakın yılmaz dahah iyisini yazmaya calışki

Bizim gibi düşünenler desteğini versin sana ..

Birşeyde ben eklemek istiyorum yazılarının altına..

Trabzonspor için ölürüz diyen bazı kesim taraftarlar grup olarak adlandırılan hiç birini es geçmiyorum hepsi artık bıraksınlar bu çıkarcılığın peşini her şartta destekliyebiliyorsanız renkleri fesh edin grupları biz kendimizi idrak edebilmek için grup başkanına ihtiyaç yok kimisi o yönetimi destekler kimisi başkasını hiç biri bir birinizi sevmez..
Bedava kombineler.. veya baska seyler...
Bırakın bu işleri bırakın bu takımın yakasini..

Cafer Bulur
26.01.2010, 20:10
Güzel ve icten yazilmis bir yazi,tebrikler.

Yine de uygulanabilirligi alinacak sonuclara bagli,istifa seslerini ve tepkileri kimse istemez ama bazen oluyor iste.

Trabzonspor taraftari bazen takimina zarar verse de takima olan destekleri hic de kötü degil.

Tangerine Dream
26.01.2010, 20:25
20'li yaşlardaki kardeşlerimizden bu tür sözleri duymak daha da güzel. Çok güzel bir yazı, tebrikler Çağatay.

ts_slv
26.01.2010, 20:34
Gerçektn çok güzel yazılmış... Hislerimize tercüman olmupsunuz..

Uğur Tüysüzoğlu
26.01.2010, 20:51
Artık bilinçli taraftarımızın bu işe dur demesi gerekti.

Artık taraftarımızında tarafsız olması gerek...

altı çizili bölüm çok önemli bence..

Tek yürek,tek ses,tek yumruk diyoruz ya...

İşte bu tarafsız olmakdan geçer arkadaşlar..

Kurumların,isimlerin,grupların peşinden gitmiyelim gittiğimizdede sadece Trabzonspor menfaati olduğu yere gidelimki..

Dim dik duralım birlik olalım trübünde dışarda...

Murat Acar
26.01.2010, 20:57
Yüreğine Kalemine sağlık çağatay kardeşim hersatırı çok özenle yazılmış gerçekten Bu yazılanlara çok kişi samimi duygularla katılacaktır ki bende duygularıma tercüman olduğun satırlarına imzamı atıyorum yazına yapıcı eleştiriler olmasına dikkat çektiğin içinde teşekkürler ....

Fatih Özkan
26.01.2010, 21:05
Forumda benim gibi düşünen kişileri görmek hoşuma gidiyor (:
Şahane bir yazı...
Her satırına katılıyorum!

SDanışmaz
26.01.2010, 21:07
Helal la Çağatay döktürmüşsün :)

Bu yazı şerefine perşembe günü bir çay içelim seninle :D

Çağatay_
26.01.2010, 21:10
Murat abi sen ve senin gibi düşünenlere bir cevap vermek gerekirse, siz haksızsınız diyerek söze başlayamam.Ama bence konuyu yanlış yerden yakalamışsın.

Söylediğin şey çok doğru.Trabzonspor sportif başarı gelmemesine rağmen büyükse, bu taraftarın başarısıdır.Fakat söylediğim şey tam da Kalearkasi1980 rumuzlu arkadaşın dediğiyle paralel.Bizim insanımız zaten sabırsız.İçine bir de senin değindiğin çıkar ilişkileri girdiğinde iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

* Medyanın büyük kesiminin yok saydığı ya da yok saymaya uğraştığı bir takım.
* Çıkarcı kişiler tarafından binbir yöne çekilen bir kulüp.
* Durduk yere her şeye öfkelenen bir taraftar topluluğu.
* Topluluğun kötü niyetten uzak,samimi öfkesini kullanan çıkar odakları.

Söylendiği gibi bazı taraftar grupları var ki, bedava bilet alamadıklarında ahmet istifa mehmet istifa diye ortalığı ayağa kaldırıyor.Takım yukarı çıkarken aşağıya çekenler oluyor.

Kendi yaşadığım olayı anlatayım, berbat oynadığımız bir maçta 61. dakika şovu için kağıtlar dağıtıldıktan sonra gol yemiştik sanırım.Gol dakikası 50.. 55-56. dakika civarları adını vermek istemediğim bir taraftar grubunun amigosu "61 de istifa diye bağırın ananızı ..." diyerek takımına destek olmaya çalışan insanları tehdit etti.

Taraftarın desteği inkar edilemez..Fakat çıkar odaklarının pompaladığı tahrik ve öfkeye kanmamak gerekir.Yönetimi eleştirmeyin demiyorum.Küfür etmeyin diyorum.Takımı eleştirmeyin demiyorum.YUH çekmeyin diyorum..Kendi safımdaki hemşehrilerimin, renkdaşlarımın takımıma YUH çekmesini sindiremedim diye kör mü oluyorum ?

Barış Kaptanoğlu
26.01.2010, 21:12
güzel ve anlamlı bir yazı olmuş...tebrik ediyor ve katılıyorum

Ümit Tekşan
26.01.2010, 21:16
Çağatay kardeşim, 20'li yaşlarda olmana rağmen böyle içtenlikle bir yazı yazdığın için sana teşekkür ederim.

Şuraya gelecem, demekki bizim taraftarımızın hakikaten futboldan anladığı, hakikateten centilmenliği bildiği ve takımına aşık olduğu burdan ortaya çıkıyor.

Sen bu şekildeki yazılarını yazmaya devam et, her zaman seni destekleyenler olacaktır.

Tabi eleştirenlerde olacaktır yazında belirttiğin gibi her eleştiriye açık olduğunu yazmışsın dolayısıyla genç yaşında bu eleştirileride saygıyla karşılayacağını ve daha da güzel yazılar yazıcağını düşünüyorum.

Sonuş olarak seni alkışlıyorum, İnşallah yazdığın yazıdaki gibi taraftar profilini oluştururz. Çünkü bize bu yakışır.

Tekrardan teşekkürler.... İyki varsınsınız.

Çağatay_
26.01.2010, 21:24
Olumlu ve olumsuz eleştiri yapan herkese teşekkürler.

Önemli olan sağduyulu ve mantıklı bir tartışma şeklimizin olması.Zaten üsluplar ve niyet iyi olduktan sonra her türlü sıkıntının, çıkmazın üstesinden geliriz.

Ömer SEVİNÇ
26.01.2010, 21:32
Güzel olmuş Çağatay eline sağlık;)

Umarım okuyan ve ders alanlar olur..

İskender Çakmak
26.01.2010, 22:49
çok güzel yazı ellerine sağlık
biraz düşünmemiz gerek isimlere takılıp takımımızı göz ardı ediyoruz takımımza zarar veriyoruz

Murat 61
26.01.2010, 22:53
Aynı düşünceleri paylaştığım taraftarların olması beni çok mutlu ediyor.

Sonuçta hepimizin amacı aynı değilmi ?

Beraber üzülüp beraber ağladığımız başka bir olgu varmıdır hayatımızda ?

Trabzonspor' lu olmak bizim için en önemli duydu değilmidir zaten.

Neden daha fazla destek vermek için uğraşmıyoruz, biraz daha yapıcı olduğumuz zaman hayal edilen, videolardan görüp imrendiğimiz, sürekli büyüklerimizin bizlere anlattığı başarıları tekrar edeceğimizden o kadar çok eminim ki.

Yeter ki yapıcı olalım her durumda. Yıkıcı olduğumuz zaman sürekli geri gidiyoruz. Ben artık kişisel çıkarlar yüzünden 1 adım ileri gidip, 2 adım geri gitmek istemiyorum.

@Çağatay

Yüreğine sağlık kardeşim.

:alkış:

Çağatay_
26.01.2010, 23:23
Dikkat ediyorum da özellikle bilinçli ve genç taraftarlar artık isimler ve bu isimlerin çıkarları, veya bir takım taraftarın belli kişiler üzerinde ısrar etmesinden sıkılıyor.

Bir an önce topyekün bir birliktelik anlayışı ile başarıya ilk adımı atmayı istiyor..Bu enerji ümit ediyorum ki tüm taraftara yayılacak.

ismail tüfekçi
26.01.2010, 23:43
her cümlesine imza atarım yüreğine sağlık

FANATIK61
26.01.2010, 23:49
Cok güzel bir yazi, tebrikler.

trabzonlux61x
27.01.2010, 00:28
Tebrikler gercekten cogu taraftarin düsündüklerini yazdin.

bitirim
27.01.2010, 00:31
Dostum ALLAH senden razı olsun nihayet takımda, taraftarda doğru bir şeyler yapmaya başladı.

Hasan YAYLI
27.01.2010, 00:33
düşüncelerime tercuman olmuşsun tebrikler:alkış:

taraftar görevini yapmalı,her yerde takımının menfaatlerini savunmalı....

ferhaTS87
27.01.2010, 00:46
elıne saglık kardes gelın beyaz sayfa acalım tum yasananlar gerıde kalsın nebıdaha kendı futbolcularımızı ıslıklayalım ne yonetımlerı gorev surelerı bıtmeden ıstıfaya davet edelım gelın senol hocaya ve bu kadroya (son yıllardakı en kalıtelı ve genıs)zaman verelım bunu sımdı yaparsak seneye meyvelerını toplarız

demiahme
27.01.2010, 00:55
arkadasim tebrikler gercekten cok guzel yazmissin her kelimesine katiliyorum. ovgude ve yergide abarttigimiz noktalari cojk guzel ortaya koymussun. bardagin hep bos tarafina bakiyoruz ama bu takim nerdeyse son on senenin en kaliteli kadrosu. yanlislarida cok guzel belirtmissin. duygularima tercume oldu yazin. insallah silinmez. insallah her taraftarimiz okur bu yaziyi

hasannuhoglu
27.01.2010, 00:59
güzel bir yazı olmuş,tebrik ediyoruz kardeşim ;)

Yasin Altuntas
27.01.2010, 01:06
COk güzel bir Yazi tebrikler :)

Emre Çömez
27.01.2010, 01:25
Çok güzel yazı, sonuna kadar okudum. tebrikler..

Uğur Tüysüzoğlu
27.01.2010, 01:27
Dikkat ediyorum da özellikle bilinçli ve genç taraftarlar artık isimler ve bu isimlerin çıkarları, veya bir takım taraftarın belli kişiler üzerinde ısrar etmesinden sıkılıyor.

Bir an önce topyekün bir birliktelik anlayışı ile başarıya ilk adımı atmayı istiyor..Bu enerji ümit ediyorum ki tüm taraftara yayılacak.

Bunun farkına bende vardım artık yeni nesil dik duruş yapıyor bilinçleniyor..

7 senedir trubundeyım grupların ıcındeyım ama hangisi gerçek gerçek sorsalar..

Hiç biri hiç biri diye içim haykırıyor anlatacak çok şey warda bu gece zamanın kısıtlı

Çağatay_
27.01.2010, 02:12
Arkadaşlar öyle bir durum olur ki yönetim istifaya da zorlanabilir.Yine kendi adıma söylüyorum, herkes katılsın diye demiyorum, bana göre Nuri Albayrak dönemi takıma ve klübe ciddi zararlar vermiştir ve istifa istenebilir.

Ama ben en az kabahati hocalarda buluyorum.Aradıkları çalışma ortamlarını bulabildiklerini sanmıyorum.O yüzden hocalara daha çok zaman tanınmalı..Neyse bunlar tabiki benim görüşlerim her fikir gibi bunlar da tartışmaya açıktır.

İstifaya çağırmak da taraftarın bir görevidir.Ama bunun için gözle görülür yanlışlar olmalıdır.1 milyon Euro'luk adama 8 milyon Euro vermek veya 8 milyon Euro'luk adamı 1 milyon Euro'ya satmak gibi..Tabiki bunların sürekli hale gelmesi halinde tepki verilecektir..Komplo teorileri yüzünden takımı ve klübü ateşe atamayız..

Sinan_Ts61
27.01.2010, 03:02
Gerckten cok güzel yazilmis......;)

Tebrik ediyorum kardes;)

Murat Erdem
27.01.2010, 10:06
Çağatay, o zaman başlığı değiştireceksin. ''Taraftardan rica ediyorum'' u, ''bazı tribün gruplarından rica ediyorum'' a çevireceksin.

Trabzonspor taraftarı, karşılıksız sevginin, aidiyetin kitabını satır satır yazmıştır bu ülke de !
genelleme yaparak büyük bir hataya düşmüşsün.

İHTİLALL
27.01.2010, 10:34
Çok güzel hareketler bunlar..

Yalnız bir tarafına takıldım..

Mesela yönetimle dalga geçmeyin ,futbolcuyla dalga geçmeyin demişsiniz..

Peki bunları Albayrak zamanında ve Ayman içinde diyebildiniz mi?..

Bazı yönetimlerle dalga geçilebilir ,bazılarıla geçilemezmi mesela?

Ya da bazı futbolcularla dalga geçilebilir,ama bazılarıyla geçilemez..

O zaman kime çalışıyorsunuz, diye sorabilirler size..

İHTİLALL
27.01.2010, 10:38
Bu arada ,tazminatını veremediği işçilerini Trabzonspor'da işe alan bir asbaşkanla ,

Herkes dalga geçer..

Kimse ciddiye almaz..

Allah bir dediğine kimse inanmaz..

Genç arkadaşlar,

Siz yarın asbaşkan olduğunuzda,

Hayrettin beyi örnek alarak böyle şeyler yapmayın sakın..

Başkan olduğunuzda da,

Sadri beyi örnek alarak,böyle şeyler yapanlara göz yummayın sakın..

Kulübünüze devekuşu modeli değil,

"Gerçek anlamda" sahip çıkın..

Murat Erdem
27.01.2010, 10:39
Veysel abi, son zamanların trendi bu, ''taraftara giydirmek''...ne diyelim kolay gelsin.

Fatih Solmaz
27.01.2010, 10:41
albayrak dönemi zorlarına gitmiş bazılarının. benimde çok zoruma gitmişti her alanda dibe vurmuştuk.

İHTİLALL
27.01.2010, 10:46
Ya da Ziya Doğan,

Beğenirsiniz,beğenmezsiniz adam elinde geldiğince,kendi bildiğince hocalık yapmaya çalıştı..

Alay edilmenin en vait çeşidi ,bizzat bu forumda yapıldı..

O zaman Trabzonspor rum takımımıy dı?

Eğer bu başlıkta,tüm zamanlarda,tüm yönetimlere,tüm hocalara ve futbolculara destek verenler,aynen devam ediyorsa,onları saygıyla selamlamak her Trabzonspor'lunun boynunu borcudur..

Diğerlerinin Ersun Yanal örneğindeki gibi,

Önce özür başlıkları açmaları gerekir ki,

Samimiyetlerine inanılıp,omuz omuza devam edile..

İHTİLALL
27.01.2010, 10:49
Veysel abi, son zamanların trendi bu, ''taraftara giydirmek''...ne diyelim kolay gelsin.

Zaten hitabetten belli..

Özellikle belirli yaş grubu,

Profesyonel pazarlamacıların da hedefidir,her daim..

Çabuk gaza gelir..

karatasof
27.01.2010, 10:54
Sövmeye ben de karşıyım.
Ancak birileri benimle dalga geçmeye kalkışırsa benden en usturuplu yanıtı alır.
Velev ki TS Başkanı olsun.....

Çağatay_
27.01.2010, 15:00
Murat ve Veysel abi..

Ben kendi adıma söyleyeyim..Ayman'la da Ziya Doğan'la da dalga geçmedim.Çünkü ben kimseyle dalga geçmem.Kötü hoca ise klüp olarak daha iyisini getirirsin.Bunu da taraftarın yaptırmasını beklemezsin.Mesela Ersun Yanal'ın gitmesini istemedim.Ama hatalarını hep söyledim hala da söylerim..12 adamla lig bitirmeye çalıştı..Barış,Ceyhun,Alanzinho,Giray unutuldu..Tek taktik ile oynadı vs vs..

Gelelim oyuncu konusuna..Mesela Hüseyin Çimşir..Bana göre futbol bilgisi eksik bir oyuncudur.Çok iyi bir kesicidir.Ama topu oyuna sokmak konusunda çok ağır kalıyor.Ayrıca gereksiz faulleri ve beklenmedik pas hataları ile bu takıma çok maç kaybettirdi.Ama bizden birisidir ve kaptanımızdır.Eleştirdim.. Belki ağır da eleştirdim.Forumda yazmadım eleştirilerimi ama yazabilirdim de tercih meselesi..Ama hiçbir zaman gelip de burada dalga geçip sonuna ":D" işaretleri koymadım.Bu adamdan ne zaman kurtulacağız demedim..Çünkü o bizim bir oyuncumuz..Sahaya bordo mavili formayı temsilen çıkıyor.Neticede onları herkes okuyor,o da dahil..Belki bir iki espri yapıp gülünebilir.Ama bunun yeri de taraflı tarafsız herkesin okuduğu, bana göre taraftarların forumları içinde en iyisi olan bu forum değildir.

Yönetici konusuna gelince.Bu konuda şunu diyeyim, eleştiri olmalı.Olmazsa olmaz.Ama yöneticilere bu adam ne yaptıysa yanlıştır zihniyeti ile yaklaşıyoruz.Benim söylediğim bu adamlar gelmeden önce takımın kadro değerini saysan yoktu.Hasan ile Erdinç ile top oynuyorduk.2 sine de lafım yok mücadele etmişlerdir.Ama Trabzonspor'un futbolcusu değiller.Nitekim hiçbir yerde oynayamadıklarından bu da ayyuka çıkmış oldu.Trabzonspor hiçbir yerde oynayamayan oyuncuların takımı olmuştu.Bugün her oyuncumuz ligin her takımında oynar bence.Giray'ı Fener istiyordu.Egemen'i isteyen "büyükler" oldu.Selçuk Fener ile anlaşılarak alındı.Burak oraya Selçuk buraya.Gökhan transferine ben çok sevinmesem de ligin iyi bir oyuncusuydu..Serkan hangi takımda oynayamaz şuan ? Colman ve Alanzinho'yu kim almaz ? Bize her takımda oynayabilecek oyuncular geldiğinden bu yönetimi eşiğin üzerinde buluyorum.Vasatın üstünde diyelim.Ama hatalarını da eleştiriyorum.Aklıma geldiğince söylüyorum.Benim karşı çıktığım görmeden, şuursuzca, körü körüne eleştiri.Belki siz görerek yapıyorsunuz.Ama görmeden yapanları savunarak siz de bence hataya düşersiniz..

Başlığın değişmesine gerek duymuyorum.Çünkü taraftar gruplarını dize getirmek gibi bir gayem de yok, bunu yapacak gücüm de.Benim amacım saf, yüreğinden gelen duygularla hareket eden taraftarı düşünmeye sevk etmek.3-5 kişi küfür etti diye gaza gelip küfür eden insanların aslında sahada kendi takımına zarar verdiğini görmesini, en azından ben ne yapıyorum diye düşünmesini sağlamak.

Ben Zonguldakspor stadında da onlarca maça gitmişimdir.-Belki o kim ulan diyeceksiniz ama yüksek beklentileri olan bir takımdı bir zamanlar :) -

Stadlarda görüyorum ki birkaç aklı selim oluduğunda iş çok değişiyor.Bizim Diyarbakırspor maçında taraftar tahrik olduğunda hemen ortamda birkaç kişi durun durun yapmayın dedi, kimse bir olaya şahit olmadı.

Gaza falan geldiğim yok onu da söyleyeyim..Populist bir üslubum da olmadı hiçbir zaman.Forumda tartışmaktan da kaçtım hep.

ONUR BEKAR
27.01.2010, 19:28
tebrik ediyorum çok güzel bir yazı yazmışsın. bu düşüncelerede herkesin katılmasını canı gönülden istiyorum.

Hqmi
27.01.2010, 19:38
Ellerine sağlık.

Ilelioglu
27.01.2010, 20:04
Kisacasi sadece destek olun...:)

Uğur Tüysüzoğlu
27.01.2010, 23:16
Çağatay arkadaşımız demek istediği..

Yani benim işime gelen tarafı...

Biz eleştiri yapalım,tepki koyalım,gerektiğinde isyan çıkaralım,yakalım yıkalım

Bu ülkede herşey yasal yollarla olmaz bizde hakkımızı yedirmemiz gerekir...

Önemli olan burda doğruya yapılan yanlış için tepki koymak,isyan etmek yakıp yıkmak..

Örnek.. 2016 faciası,trt'nin yaptğı ayıp,federasyona göz dağı

Takıma zarar verecek tepkileri bir anlık sinirin etkisinde vermeyelim veya birilerinin dayatmasıyla (Grupların) yanlış yönlendirmesiyle..

Artık açın gözünüzü kendi doğrunuzu kendinmiz bulalım başkalarından medet ummuyalım ..

Renklerımıze edılen her haksızlığa, dim dik karşısında duralım hep beraber...

Konu fatih tekke olayı degıl olsa bile...

Ne farkederki..

Sen hocanın arkasında durmazsan, Fatih tekkemi kalır ki ?

Her hoca demek yenı bır takım demek unutmayın..

Murat Acar
27.01.2010, 23:26
Bir yöneticiyi malüm bir sebepten dolayı hakettiğinide düşünerek istifaya davet etmiştim Bu durumda Ve şu an olan son olaylarda yani saha zeminini bu hale getiren muhteremlerin stadın kapısından sokulmamasını istesem istifaya davet etsem bu beceriksizleri acaba diyorum yıkıcı bi eleştirimi yapmış oluyorum

Çağatay_
27.01.2010, 23:57
Mesela bu durumda yönetimin bariz hatası var.Maçı oynatmaması gerekirdi.Şimdi yönetim istifa mı diyelim yani ?

Mail atabiliriz mesela..Bunun gibi alternatifler olabilir.

Kendi yaşadığım süre içerisinde dikkat ettim ki klübümüzde birisini istifaya davet edenler, ondan sonra geleni de istifaya davet eden ilk kişiler oluyor.Ve hiçbir şeyden memnun olmuyorlar.Yıllar önce Şenol Güneş diyenler, çok sevdiğimiz Şenol Hocamızı yıldırdı..

Umarım aynısı bu dönem olmaz.

Fatih ZENGİN
28.01.2010, 00:02
Şu güzelim zemine traktör sokup bu hale gelmesine neden olan yönetimden bırakıp gitme erdemini göstermesini beklemiyorum. Ne halleri varsa görsünler diyoruz istifa diye bağırmıyoruz

Çağatay_
28.01.2010, 00:05
Şu güzelim zemine traktör sokup bu hale gelmesine neden olan yönetimden bırakıp gitme erdemini göstermesini beklemiyorum. Ne halleri varsa görsünler diyoruz istifa diye bağırmıyoruz

Bu işin sorumlusu istifa etmeli.En azından profesyonel kurumlarda o bölümden sorumlu kişi sorumluluğu üstüne alır.Eğer biz haftaya maçımızı bu saha yüzünden oynayamazsak, veya kötü bir zeminde oynarsak, istifa gelmeli.Bunun bu hale geleceği belliydi.

Fatih ZENGİN
28.01.2010, 00:08
Bu işin sorumlusu ben değilim.. O sahaya traktörle giren adam da değil. 80 kişilik ekipten kişiler de değil. Bu temizleme işini yaptıran yönetim sorumludur sorumludur. Bunu yaptıran da ne Trabzonlu olabilir ne Trabzonsporlu... Milli servete ihanettir de aynı zamanda.

Çağatay_
28.01.2010, 00:13
Bana garip gelen bir şey de bu..Başkan mı diyor yapın-yapmayın diye..Eğer diyorsa zaten işte bir çarpıklık var demektir.Başkanın işi mi zemin tahlili yapmak..Bunun okulunu okuyan binlerce adam var.

Staddan sorumlu kişi kimse istifa etsin eğer zemin düzelmezse.

Uğur Tüysüzoğlu
28.01.2010, 00:30
Bu konuda şöyle bir yaklaşım olabılır mesela...

Saha koşullarının uygun olmadığı halde...

Trabzonspor isminin büyüklüğü kullanılarak neden iptal ettirilmedi...

Taraftara bir açıklama yapılmasını rica ediyoruz gibi gibi (belkide tfff çirkefliğidir)

açıklama olmadan bilemeyizki

Uğur Tüysüzoğlu
28.01.2010, 00:32
Bana garip gelen bir şey de bu..Başkan mı diyor yapın-yapmayın diye..Eğer diyorsa zaten işte bir çarpıklık var demektir.Başkanın işi mi zemin tahlili yapmak..Bunun okulunu okuyan binlerce adam var.

Staddan sorumlu kişi kimse istifa etsin eğer zemin düzelmezse.

Çağatay şöylede olmuş olamazmı hakem oynanabılır raporu tutukdan sonra saha görevlisi napabılırki önceden önlem alınabılır o ayrı...

ama bence tffnın çirkefliği

Çağatay_
28.01.2010, 00:33
Çağatay şöylede olmuş olamazmı hakem oynanabılır raporu tutukdan sonra saha görevlisi napabılırki önceden önlem alınabılır o ayrı...

ama bence tffnın çirkefliği

Saha temizlenmese zaten hakem denemez bile.Bence TFF oynanması için imkanları seferber edin demiştir bizimkiler de tamam demiştir.

Çünkü ilk ihtimal oynanması için elden gelen yapılıyor..

Bence bu maçı gücümüzü kullanarak erteletmeliydik.

Fatih ZENGİN
28.01.2010, 00:38

Staddan sorumlu kişi kimse istifa etsin eğer zemin düzelmezse.Valla bana sormadılar traktör sokalım mı diye. Sonuçta bir başkan varsa herkes ona karşı sorumludur. Sence haberi yokmudur? Sormamışmıdırlar?

Çağatay_
28.01.2010, 00:59
Valla bana sormadılar traktör sokalım mı diye. Sonuçta bir başkan varsa herkes ona karşı sorumludur. Sence haberi yokmudur? Sormamışmıdırlar?

Bence haberi vardır.Ama temizleyelim mi denmiştir.Nasıl olacağı başkanın tasarrufunda olsa bile adam bi sorar "olum manyak mısınız stad tarla olur" der.

Ordan birileri yok yok bişey olmaz dediler ki bu iş bu noktaya geldi..

Zeminden sorumlu kimse, ya da bunu kim yaptırdıysa, kim bunu akıl ettiyse istifa etmeli.Tabi bu sahada maç oynayamazsak veya zemin düzelmezse.

b_m_61
28.01.2010, 01:22
Düşüncelerimiz örtüşüyor, eline sağlık çok güzel yazmışsın. Herkes olaya bu şekilde bakabilse inanıyorumki Trabzonspor'un istediği yerlere ulaşması çok çok daha kolay olacak. Nicelikten çok nitelik önemlidir. Sağduyulu, cefakar ve akıllı 20 bin taraftar 20 milyon diye lanse edilen taraftara bedeldir.

YakupDayi
28.01.2010, 15:18
hıncal uluç galatasarayı eleştire eleştire şampiyon etmiştir. bizde eleştiricez tabi. topu ayağında geveleyen adamı icabında yerden yere vuracaz....

Murat Acar
28.01.2010, 15:26
Mesela bu durumda yönetimin bariz hatası var.Maçı oynatmaması gerekirdi.Şimdi yönetim istifa mı diyelim yani ?

Mail atabiliriz mesela..Bunun gibi alternatifler olabilir.

Kendi yaşadığım süre içerisinde dikkat ettim ki klübümüzde birisini istifaya davet edenler, ondan sonra geleni de istifaya davet eden ilk kişiler oluyor.Ve hiçbir şeyden memnun olmuyorlar.Yıllar önce Şenol Güneş diyenler, çok sevdiğimiz Şenol Hocamızı yıldırdı..

Umarım aynısı bu dönem olmaz.
Sevgili Çağatay:Bunca yıldır bu forum sayfalarında düşüncelerimi yazıyorum ve ne kadar mesajım olduğunu bile bilmiyorum bunca mesaj içinte sadece 1 kere istifa etsin ilgili kişi diye yazı yazdım bunun sebebide ilgili başlıkta var eğer zamanın varsa bir oku derim.Ben her zaman istikrardan yana oldum ama Yönetici olmayı kendilerine çıkar görenleri o vassıfları taşımayanları o makamda oturtmamak gerek.Heleki Kendi takımının haysiyetiyle oynayabilen bir yöneticiyse bırak istifayı kovulmalı klüpten.Bu Stadı tarlaya çeviren herkimse oraya o adamı koyan kişi işbilmezliğini aşikar bir şekilde göstermiştir.İşbilmeyen adamı o makamda oturtmak doğru değil o makamlara layık kişiler oturmalı herkes gibi onlarda hata yapabilir ama yaptıkları hatalar hayati olmamalı bunlarınkı hayati bir durum takım için bilmem anlatabildimmi...

Çağatay_
28.01.2010, 23:17
Sevgili Çağatay:Bunca yıldır bu forum sayfalarında düşüncelerimi yazıyorum ve ne kadar mesajım olduğunu bile bilmiyorum bunca mesaj içinte sadece 1 kere istifa etsin ilgili kişi diye yazı yazdım bunun sebebide ilgili başlıkta var eğer zamanın varsa bir oku derim.Ben her zaman istikrardan yana oldum ama Yönetici olmayı kendilerine çıkar görenleri o vassıfları taşımayanları o makamda oturtmamak gerek.Heleki Kendi takımının haysiyetiyle oynayabilen bir yöneticiyse bırak istifayı kovulmalı klüpten.Bu Stadı tarlaya çeviren herkimse oraya o adamı koyan kişi işbilmezliğini aşikar bir şekilde göstermiştir.İşbilmeyen adamı o makamda oturtmak doğru değil o makamlara layık kişiler oturmalı herkes gibi onlarda hata yapabilir ama yaptıkları hatalar hayati olmamalı bunlarınkı hayati bir durum takım için bilmem anlatabildimmi...

Yok abi ben zaten senin şahsına bir şey demedim genelde böyle tipler var..En çok onlar değişim isteyip, değişim olduğunda yine memnun olmuyor bu insanlar.

Senin bu dediğinde de sonuna kadar arkasındayım.İşini becerememişse gitsin bunun sorumlusu.

uzunhakan
28.01.2010, 23:19
tebrikler trabzonsporlu dostum yanındayız.çok haklısın

Çağatay_
22.09.2012, 19:16
2010 yılı başında, şampiyonluğu önceden kestirmişiz :)