PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim Ne Yapacak!!!

Crazy_OfLu61_
04.08.2005, 14:48
Malüm arkadaslar berbat bir futbol ve ardindan sampiyonlar liginden elenme, üstelik olmamasi gereken bir rum takimina hemde.

Pekii bu durumda yönetim ne yapacak veya ne yapmasi gerekir delikanli taraftarlar olarak yorumlariniz???

Crazy_OfLu61_
04.08.2005, 14:49
Ilk yorumda benden transfer sezonu bitmeden torbamdaki çürük elmalari çöpe atar acilen taze elma alirim satilmasi gerekenler bu formanin hakkini vermeyenler bu takimda oynayamaz gerekirsede oynatmayiz...

pacos_bill
04.08.2005, 14:51
Kongreye gidecek

LazY_61
04.08.2005, 14:51
BENCE ERDINÇLE YOLLAR AYRILMALI IYI BR YERLI DEFANS OYUNCUSU ALINMALI TABI BECEREBILIRLERSE AYRICA YATTARA KDRO DISI BIRAKILMALI FUTBOLCULARA ÇOK YÜKSEK CEZALAR VERILMELIYINE BAZI OYUNCULARA IHTAR ÇEKILMELI YÖNETIMDE DE REVIZYON OLMALI

zanoylu
04.08.2005, 14:53
Bana göre elenmemizin tek nedeni zamaninda yapilmayan trasferler . Bunda ne senol hocanin,ne futbolcularin,nede taraftarin bir kusuru vardir.B ence hatasi ola transfer komitesidir. Forvetin yok ve eleme maçina forvet yetistiremiyorsun iste bu basiretsizliktir....

Punisher-61
04.08.2005, 14:54
1.yönetim hic vakit kaybetmeden istifa etsin

2.mehmet yilmaz,yattara,hasan ücüncü stilsinlar...

3.4 yeni KALITELI transfer..ve 3kurusluk futbolcu alip taraftara cok iyi futbolcu aldik diye yutturmasinlar bize

Oruç
04.08.2005, 14:55
BENCE ERDINÇLE YOLLAR AYRILMALI IYI BR YERLI DEFANS OYUNCUSU ALINMALI TABI BECEREBILIRLERSE AYRICA YATTARA KDRO DISI BIRAKILMALI FUTBOLCULARA ÇOK YÜKSEK CEZALAR VERILMELIYINE BAZI OYUNCULARA IHTAR ÇEKILMELI YÖNETIMDE DE REVIZYON OLMALI

Basta Gökdeniz ve Hüseyin gönderilmeli!

Neden Erdinç gönderilsinki adam kötü degildi dünkü maçta hayret bir sey ha!!!

FATIH SULTAN TEKKE

shotaarveladze
04.08.2005, 14:57
Yapilacak tek sey olanlari unutmaya çalismak ve ileride bir rumtakimi ile eslesmek için dua etmek. Yönetim eger degisecektiyse bunu geçen sezonun sonunda yapmaliydi. Dereyi geçerken at degistirilmez. Ne yani yeni bir yönetim olusturulup "biz enkaz devraldik geçen yilin pisliklerini temizliyoruz" halen diyen bir yönetime sahip olmak bize ne kazandiracak. Yattarayi gönderirlerse yönetim kendi ipini çekmis olur. Karsisindaki takimi yenemiyen takimimizin taraftari Yattara o takimlarin futbolmcularini yatirip kaldirdikça rahatliyor. Mehmet Yilmazin bu takimda yeri yok seneye sözlesmesi bitip te bedavaya gidecegine bu yil ne verirlerse satilmasi lazim. Ayni sekilde Gökdeniz de satilmali hiç futboldan anlamayan birini alip iki yil boyunca hergün antreman yaptirsaniz karsi karsiya kaldiginda ne yapacagini bilir.

lazyilmaz
04.08.2005, 14:57
Atay Aktug istifa ETMEMELIDIR!!! Ama yonedimdeki bir kac curuk elma
hemen istifa etmelidir veya kovulmalidir. Benim ne yazikki Senol
Gunes'e guvenim kalmadi, gerisi yalan.

TrabzonStorm
04.08.2005, 15:03
TADILAT NEDENIYLE KAPALIYIZ

Tamam Yattara,Gökdeniz, M yilmaz,Erdinç,Hüseyin,Hasan Üçüncü gitsinler...Eller kalsin mi (geçen hafta gönderiyodunuz) ?Emrah, Tayfun gidin kardesim gidin, kendinize klüp bulun...Batan geminin mallari bunlar....

Herkesi gönderelim, kimse kalmasin...Allahbize akil fikir versin..Edited by: TrabzonStorm

gerçekefsane
04.08.2005, 15:10
yapilacak öncelikle olan

Senol Günes asli görevine dönmeli ve Futbol A.S'nin basina geçmeli,

ben artik Senol Günes'in teknik direktör olarak yararli olamayacagi görüsündeyim.

Dünya kupasi 3.lügü gibi büyük tecrübeye ulasmis bir teknik teknik direktörün çalistirdigi bir takima final maçini oynatamamasi üzerine artik teknik direktör olarak yararli olmayacaktir ve acil olarak Futbol A.S'nin basina dönmesi gerekir.

ne de olsa elinde Fatih, gökdeniz, hüseyin, yattara, szymek celo gbi futbolculari olan bir futbol takimini bu maça hazirlayamiyorsa artik teknik direktörlük olarak yarar saglayamaz.ve futbol A.S nin basina dönmeli

herhalde en iyi transfer olarak senol günes deniliyorsa, söyleyecek sözüm yok, çünkü gerçekler ortada

Edited by: gerçekefsane

Aniketus
04.08.2005, 15:18
1) </span>MEHMET YILMAZ acilen gönderilecek.

2)</span> Yönetimde derhal revizyona gidilecek. Ö.Bülbüloglu, bREZILya magduru
transferci yöneticilere "profesyonel transfer nasil yapilir" konulu bir
egitim verecek. Egitimi alan yöneticiler, egitim sonunda istifa
edecekler.

3)</span> Avni aker stadi, 2006 sonuna kadar onarima alinacak ve hizmet disi
birakilacak. (Bu süre içinde kale arkalarina ek tribün yapilabilir,
hiçbirsey yapilmasa da önemli degil)

4)</span> Stadimiz bakimda oldugu gerekçesiyle 2005-2006 sezonunda Istanbul
Olimpiyat stadinda oynamak için basvuruda bulunulacak, islemler kisa
sürede tamamlanacak.

5)</span> Senol Günes'in yerine Trabzonspor'u büyük hedeflere tasiyabilecek
uluslarasi kariyere sahip, taktik ve modern futbol gibi konularda bilgi
sahip olan saglam bir teknik direktör bulunacak. Bulundugunda da
kamuoyuna hiçbir bilgi sizmadan sözlesme imzalanacak. ( Bu konuyla
ilgilenmesi için Ö.Bülbüloglu görevlendirilecek.) 2006 Ocak basinda da
devre arasina girer girmez yildirim operasyonla Senol Günes'e
hizmetleri için tesekkür edilecek.

5)</span> Ne pahasina olursa olsun, gelecek sezon için Hüseyin'in yerine pas
vermesini bilen defansif bir orta saha oyuncusu bulunacak. Hiç kimse
bulunamazsa AURELIO' u geri almak için kesenin agzi açilarak bu is için
masraftan kaçinilmayacak.

6) </span>Yine gelecek sezon için, kanatlara kaliteli direkt ilk 11 oyunculari
alinacak. Volkan vs. gibi ayaginin ayari olmayan sözde kanat adamlari
gönderilecek. Hatta mümkünse bu adamlarin Trabzonspor'da bir dönem top
oynadigina ait tüm arsiv kayitlari da yok edilecek.

7)</span> Olimpiyat stadi islemleri bitene kadar, avni akerde oynanacak tüm
maçlarda çekirdek satisi ve stada çekirdek sokmak yasaklanacak.

Edited by: Aniketus

Fatih Akgün
04.08.2005, 15:22
BU KADAR ACIMASIZ OLMAYIN BU FUTBOL HERZAMAN ISTEDIGIMIZ OLMUYOR NEYAPALIM YANI OZAMAN SATALIM HERKEZI OLSUN BITSIN YAPILCAK TEK IS BU YENILGIYI TRABZONUMA UNUTTURUP BIR AN ÖNCE ESKISINDEN DAHA MOTIVE OLMUS SEKILDE SAHALARA DÖNMESINI SAGLAMAKTIR

Keleşoğlu
04.08.2005, 15:24
bu saatten sonra gelecek olan yönetimden ne bekliyosunuz?! transfermi?smileys/smiley5.gif

Crazy_OfLu61_
04.08.2005, 15:28
Bakin arkadaslar aklima bise geldi yapilabilecek olanlari bir arkadasimiz bir bildiri seklinde hazirlasin bunu kulübe sürekli yollayalim isteklerimizi bildireli olana kadarda bunu geri çekmeyelim!!!

The Legend
04.08.2005, 16:14
YÖNETIM ÖNCE KENDI ISTIFA EDECEK.

YADA BUNDAN SONRA TARAFTARI KANDIRMAYACAK.

russ
04.08.2005, 16:14
yonetim oncelikle bugunku mansetlerinde trabzonspor 'a acikca hakaret eden hurriyet (BECERIKSIZLER) ve vatan (NE SEHITTIR NE GAZI!) gaztelerine hadlerini bildirmeli....bizler birbirimizle kavga etmekle mesgul oldugumuz icin bu gorev onlara dusecek....

sanatik
04.08.2005, 16:15
ve internetspor..com sitesinde bora bayraktar yazarida nasibini almali bundan.

adam resmen gecen sezon sike ile ikinci oldugumuzu yazmis.

kelkitli29
04.08.2005, 16:15
aynen russ a katiliyorum. ISTIFA ISTEMIYORUM.

#10 Fietra
04.08.2005, 16:21
Kongreye gidecek

Sen de mi Brütüssmileys/smiley5.gif

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 16:22
"hakemleri de yenecek kadro" kuracagiz deyip önlerinde çok genis bir zaman varken takimi ön eleme maçlarina, gerekli transferleri yapmadan ve yapilanlari da geç yaparak çikaran yönetim özellikle baskan beceriksizlik ve vizyonsuzlugunu göstermistir...derhal istifa...ayiptir...

bordox
04.08.2005, 16:23
1.Sportif As basina Özkan Sümer geçsin.Alt yapidan A takima kadar her seyden sorumlu olsun.

2.Yönetimden bazi raklamseverlerin akillari basina alinsin,yapilamiyorsa yol verilsin.

3.Tribunlerle iliski halinde olan bir yönetici belirlensin ve yeni bir taraftar profili yapilmaya baslansin.Özellikle genç nesil bu konuda harekete geçirilsin.

4.Takima acilen orta saha ve sol kanatta direk oynayacak transferler yapilsin,devre arasi beklenmesin.

5.Sampiyonlar Ligi ve Avrupa kupasina katilamamanin getirecegi motivasyon ekisikligini gidermek için gerekirse profosyonel yardim alinsin.Kondisyon sorunumuz var gibi görünüyor yine gerekirse Avrupadan sirf bu is için kondisyoner getirilsin.

6.Futbolcularin bazilarinin burunlari iyice sürtülsün.Gereksiz hava yapanlara istedikleri ücretlerin karsiliginda ne verdikleri hatirlatilsin.

7.Senol Günes'e takimin disinda hiç bir seyle alakadar olmamasi gerektigi hatirlatilsin.Ona olan sempatiyi bitirmesin.

CECEN61
04.08.2005, 16:27
istifa etseler ne olacak. rumlarla tekrar bastan oynama hakkimi kazanacaz.birakalim arkadaslar. benim ne tadim kaldi ne tuzum. bizde çekirdekçilerle ayni yere otururuz artik. heyecan kalmadiki.sagolsun yönetim vede kazma futbolcular.50 senede top oynasa bu adam pas atmayi ögrenemz(hüseyin), bir degil 1000 kere kaleciyle karsi karsiya kalsa golü atamaz(gökdeniz), 100 kere marangozun testeresine soksan yine düzelmez (mehmet yilmaz).... vs. artik biktik.ben suna kiziyorum. bunlar karadeniz çocugu trabzonlu.ya hersey para demek degildir kardesim.senin savasman lazim.parçalaman lazim. ama sende tik yok. digerleri ne yapsin. la bedava oynarim hepsinden de güzel oynarim. allah ebnim belami versinki.gençlerbirliginden döndüm sakatlaninca.allah belalarini versin.

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 16:31
"Yeni gelecek yönetim";

-çok acil defans ve orta sahaya transfer yapmali,

-gelecek yilin transferleri için de genis,ciddi,programli ve tutarli bir arastirma ve bu arastirmalari zamani geldiginde sonuçlandiricak dirayete sahip olmali, borsadan gelen paranin bir kismi transfere ayrilmali (bu da bir tür yatirim sayilir),

-kurumsallasma ve profesyonellesme sekteye ugratilmadan devam ettirilmeli,

-maddi kaynak yaratacak projeler geciktirilmeden hayata geçirilmeli,

-taraftar organizasyonlari ile ilgili kesinlikle etkin olunmali, isbirligi içinde taraftarin 12. adamlik rolünü tam olarak yapilmasi saglanmali, tribün sovlarina katkida bulunulmali

CECEN61
04.08.2005, 16:40
arkadaslar transfer,transfer,transfer....... artik birakalim bu muhabbetleri.kimsenin bizi duydugunu sanmiyorum.

KeeN
04.08.2005, 16:49
Yönetim ne yapmali?

Transferde yavas kaldigi söylenebilir yönetimin ama Brezilyanin gelecek vadeden kalecisi Jefferson ve kaliteli Elleri bu takima katan yine onlar.Yönetimin yavas kalmakta çook büyük hatalari var ama yigidi öldür hakkini yeme.Jefferson, Eller ve Jun mükemmel futbolcular.Bu yönetimden baska hiçbir yönetim bu oyunculari transfer edemezdi.Anorthosis takiminda FUTBOLCU'mu vardi.Gelgelelim transferde yavas kalmasi disinda baska suçu bulunmayan yönetimin yapmasi gerekenlere.

1.Mehmet Yilmaz denen futbol özürlüsüne hemen yol verilmeli.Herhangibir fiyata baska bir takima satilmali.

2.Yattara gibi futbolda profosyenel insanlikta aciz insana kadro disi ve para cezasi verilmeli.

3.Tayfun denen hata makinasini paf kadroya göndermeli veya satmali.

4.Gökdeniz Karadeniz'i büyük hoca Samet Aybaba gibi kadro disi birakip, ardindan oynayacagi futbolun tadina doyamamak.

5.Hüseyin ve Erdinç'e ültümaton vermek.

6.Senol Günesi gerçek görevi olan GENEL MENAJERLIGE getirmek takima I.Derelioglu'nu veya baska bir (yerli veya yabanci) teknik direktör getirmek.

7.Ayrica teknik heyete ve tüm futbolculara para cezasi vermek.

8.Yönetimde transferi yavaslatan ve verimli olamayanlarin gönderilmesi.

TSelif
04.08.2005, 16:56
AHMET AGAOGLU

NE DERSINIZ ARKADASLAR

IYI BIR YÖNETICI ADAYI DIMI

emre81
04.08.2005, 17:00
Beyler kusura bakmayin da saçmaliyorsunuz Gökdeniz, Hüseyin,Emrah gitsin ne demek bunlarin hepsi iyi futbolcular bizim en büyük yanlisimiz Tolga'yi göndermek oldu. Bunun yanina da adam almaliydik. O gitsin dediginiz adamlarin iyi motive edildiginde neler yapacagini biliyosunuz.Biz futbolculardan kimseyi göndermeden yenilerini almaliyiz ve Trabzon'u söhret basamagi olarak kullanan bir kaç yöneticiyi göndermeliyiz.

Can basten
04.08.2005, 17:04
Yönetim derhal istifa etmelidir...

"Isler daha kötüye gidermis o zaman, çünkü sezon basiymis falan"bazi arkadaslar öyle diyor. Umrumda degi açikçasi. Bn bu rezaletin diyetini istiyorum...Ligde de birsey yapacak halimiz yok ya nasilsa bu takimla... smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

vizarian
04.08.2005, 17:04
bence geckalinmis bir konu bundan sonra ne yaparlarsa yapsinlar umrumda degil

vizarian
04.08.2005, 17:06
istifa cözüm degil bunlar giderse kim gelecek söyler misin?

lazyilmaz
04.08.2005, 17:13
Senol Gunes futbol A.S nin basina gecsin ve Giray Bulak veya Ersun Yanal teknik direktorluge getirilsin.

KeeN
04.08.2005, 17:17
Senol Gunes futbol A.S nin basina gecsin ve Giray Bulak veya Ersun Yanal teknik direktorluge getirilsin.

Çok mantikli bir çözüm.Senol Güneste olan özellikler bu iki t.direktörde yok.Bu ikisinde olan özllikler Senol Güneste yok.Mantikli...

Can basten
04.08.2005, 17:20
istifa cözüm degil bunlar giderse kim gelecek söyler misin?

Nasilsa bunlar dedigin de yok ortada sevgili vizarian... Yönetimi gören var mi???

gerçekefsane
04.08.2005, 17:20
KeeN
6.Senol Günesi gerçek görevi olan GENEL MENAJERLIGE getirmek takima I.Derelioglu'nu veya baska bir (yerli veya yabanci) teknik direktör getirmek.

bu ismin teknik direktörlüge gelmesi Trabzonspor'umuzun hedeflerini küçültmezmi. herhalde kizginlikla yazdin

bordox

1.Sportif As basina Özkan Sümer geçsin.Alt yapidan A takima kadar her seyden sorumlu olsun.

bu NA cevabim YORUMSUZ,

KeeN
04.08.2005, 17:26
I.Derelioglu ismi hedef küçlütme anlamina gelebilir ama özevladimiz oldugu düsünülürse ve de Senol Günesten daha çok taktik bilgisi olduguna göre düsünülebilir.Ama Senol Günes'in altinda Giray Bulak veya Ersun Yanal'da iyi bir fikir.Ama G.Birligindeki Ersun Yanal.

bordox

1.Sportif As basina Özkan Sümer geçsin.Alt yapidan A takima kadar her seyden sorumlu olsun.Özkan Sümer Futbol Profesörü yönetimden anlamaz.Bu iste de yönetim lazim.Özkan Sümer'e göre degil.

lazyilmaz
04.08.2005, 17:31
Bence Ersun Yanal Trabzon'a gelse cok basarili olur, cunku milli
takimda istanbul medyasi onu rahat birakmadi. Hakan sukur yuzunden
adami yiprattilar. Trabzona gelse GB teki gibi rahat calisabilir.

vizarian
04.08.2005, 17:32
yine de ben bundan daha iyisinin gelece gini sanmiyorum cunku yilarsonra ilkdefa bazi seylere bukadar yaklastik evetyeterince iyi degil neden daga iyisiolmasin diyorsun ama 21 yildir ilk defa sanpiyonluk ve sanpiyonlar ligine bukadar laklastik okadar bekledi okadar sikinti cektik biraz bunlara sans verelim böyle hatalar yapip anliyacaklar yanlislarini. suna inaniyorum seneye transferi ligler biter bitmez yapacaklar cunku akillandilar. tabi bazi yöneticilerinistifayi dusunmesi gerek ama sadece 1 veya 2 tanesi onlarda malum kisiler ama simdi takimin dagilmasi bizim enaz 3-4 ayimizi alir ben ise bu kadro ile sanpiyon olacagimiza inaniyorum oyuzden istifalarin yanlis olabilecegini dusunuyorum inan busene sanpiyon olabiliriz

bordox
04.08.2005, 17:34
I.Derelioglu ismi hedef küçlütme anlamina gelebilir ama özevladimiz oldugu düsünülürse ve de Senol Günesten daha çok taktik bilgisi olduguna göre düsünülebilir.Ama Senol Günes'in altinda Giray Bulak veya Ersun Yanal'da iyi bir fikir.Ama G.Birligindeki Ersun Yanal.

bordox

Özkan Sümer Futbol Profesörü yönetimden anlamaz.Bu iste de yönetim lazim.Özkan Sümer'e göre degil.

Arkadaslar ben Sportif AS yazdim ondan yanlis anlasildi.Senol Günes'e teklif edilen görevdi yazmak istedigim.Futbol ve futbolcularin seçilmesinden,alt yapiya kadar olacak olan her konuda Özkan Sümer'in söz hakki olmali.

Yöneticilik olayina gelince M.Ali Yilmaz'in karsina çikip da bu takima baskanlik yapan bir insan.Onun futbol kisiligi bile Türkiye'de is yapar.

Armağan Dere
04.08.2005, 17:35
ya arkadaslar zannediyomusunuz bu yazdiklarimizi yönetim takip ediyor etmiyolar etselerdi tsnin nabzinin attii sitemizi kimse eminim yönetimden takip etmiyor adamlar nasi olsa taraftar bAGiriyo stadda nasi olsa bunlar aldigimiz futbolcular hepsine biz iyi diyince onlar da iyi diyolar smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifBUNlar hep iyi niyetli bizi enayi yerine koyuyo yönetim....ADAM GIBI YÖNETIM ISTIYORUM ARKADASLAR

lakerta
04.08.2005, 17:40
BEYLER NE BU YA NASIL TARAFTARLIK BU KIMI NEYI NEDEN SATIYOSUNUZ???

YERINE KIMI ALACAKSINIZ???SATSANA MEHMETI KIMI ALICAKSIN????

SATSANA YATARAYI KIMI ALACAKASIN???SATSANA HASANI KIMI ALACAKSIN MANTIKLI KONUSALIM BEYLER BIZ EGER TARAFTARSAK TARAFTARLIGIMIZI BILICEZZ NE MI YAPICAZ ÖLÜMÜNE VE ÖLENE KADAR TAM DESTEK.ÇOK BILIYOSANIZ PARA BULUN BASKAN OLUN BU KLÜBÜ SAMPIYON YAPIN SIZ RAHATLAYIN BIZ RAHATLAYALIM VALLAHI YA...BUGUNDEN ITIBAREN HERKES AKLINI BASINA ALSIN...VE TARAFTARLIGINI YAPSIN BIZ GURBETTE MAÇLARA GIDIP BAGIRIP DESTEK OLAMASAKTA FORMA VB SEYLER ALARAK MADDI ANLAMDA DESTEK YAPIYORUZ SIZ TRABZONDAKILER TEK TEK TÜM FUTBOLCULARA DESTEK VE BU YOLDA YOLDAS OLMALISINIZ....

BU TAKIM ÇOK SEYLER BASARACAK....

Oruç
04.08.2005, 17:42

Agzi olan konusuyor iste!

Yönetim yönetim olsa agzinin payini verir ama neyse...

FATIH SULTAN TEKKE

gerçekefsane
04.08.2005, 17:44
Aktug: Yattara'yi kovabiliriz

Trabzonspor Baskani Atay Aktug, Ibrahima Yattara?nin Anorthosis maçinda kirmizi kart görmesini hiç affedemiyor. Aktug, ?Büyük bir sorumsuzluk örnegi sergiledi. Onu kovabiliriz. Iyi para veren olursa gönderebiliriz'' dedi.
(4 Agustos 2005 Persembe)

Trabzonspor Baskani Atay Aktug, Ibrahima Yattara?nin Anorthosis maçinda kirmizi kart görmesini hiç affedemiyor. Aktug, ?Yattara?nin sari karti oldugu o maçta düdükten sonra topa vurmasinin karsiliginin kirmizi kart oldugunu bilecek kadar profesyonel. Büyük bir sorumsuzluk örnegi sergiledi. Onu kovabiliriz. Iyi para veren olursa gönderebiliriz'' seklinde konustu. Aktug, elenmeleri ve taraftarin tepkisiyle ilgili olarak konusurken de, ?Taraftarin yuhalamasini, tepkisine hak veriyorum. Ama olayi eyleme dönüstürmesi, otobüsü tekmelemesi yanlistir. Bu çocuklarla iki gün sonra lig maçina çikacagiz, bunlarla yola devam edecegiz. Herkesin bunu düsünmesi gerekir'' dedi.

ISTIFA KAÇMAK OLUR

Aktug, istifa çagrilarina ise, ?Istifa etmek, birakip kaçmak olur. Biz Trabzonspor?u bu sekilde yari yolda birakarak kaypaklik içine girmeyiz. Birileri (Biz daha iyi yönetiriz) diyorsa çiksinlar. Biz de yöneteceklerine inanirsak bu isi onlara birakiriz. Ama bugün Trabzonspor?u yari yolda birakmak gibi bir yanlisin içine düsmeyiz. Bu konuda önümüzdeki günlerde kesin kararimizi verecegiz. Azinlik bir grubun istifa istegiyle bunu yapmayiz'' seklinde konustu.

VATAN HAINI DEGILIZ

Baskan Aktug, ?Elendik diye Trabzonspor?u kimse vatan haini ilan edip, Kibris meselesine alet etmesin. Herkesten özür diliyoruz. Üzgünüz, mahçubuz. Kimse transfere suç bulmasin. Eskiler de bu isi görürdü. Ama olmadi'' yorumunu yapti. Fabiano Eller?i çok begendigini de söyleyen Aktug, ?Herkes gördü ki Fabiano Eller çok klas bir futbolcu. Kesiciligi de, topu oyuna sokmasi da, Tolga?dan çok daha iyi'' ifadelerini kullandi. Aktug son olarak da, ?Biz rakibi ilk maçta küçük gördük. Is orada bitti. Sampiyonluk sözü veremem ama bu mücadeleyi verecek güçteyiz. Takimi yorgun gördüm, Senol Günes?le de bu konuyu konusacagim'' diye konustu

nethaber.com

hakanh
04.08.2005, 17:51
yonetim oncelikle bugunku mansetlerinde trabzonspor 'a acikca hakaret eden hurriyet (BECERIKSIZLER) ve vatan (NE SEHITTIR NE GAZI!) gaztelerine hadlerini bildirmeli....bizler birbirimizle kavga etmekle mesgul oldugumuz icin bu gorev onlara dusecek....

KIMSENIN BU TAKIMI VATANA BAGLILIK ILE YARGILAMAYA HAKKI YOKTUR..

BIZ FATIH TEKKE'YI ILK MACTA OYNATAMADIYSAK. BU FATIH TEKKE'NIN VETRABZONSPOR'UN, TURK MILLI TAKIMINA VERDIGI DEGERDEN VE O MILLI TAKIMI HERSEYIN USTUNDE TUTMASINDANDIR...

BUNLARI, SIKAYET EDER GIBI SOYLEMEK, BIZE YAKISMAZ AMA SOYLETEN BASIN UTANSIN.....

halil ibo
04.08.2005, 17:52
Ersun Yanal'in bizim teklifimizi daha önce kabul etmedigini ve Febe'nin piyonu oldugunu bilmeyenler T.D.olarak düsünüyor.Degil Senol hocamin altyapidaki en kidemsiz hocamin kesip attigi tirnak olamaz E.yanal denilen sahis.Onu satip bunu kovanlar kendi takimlarini kurup Amatör kümeden yarismaya baslasinlar.SENOL HOCA TAKIMIN BASINDA,TAKIM OLURSA YENI TRANSFERLERLE OLMAZSA AYNEN BU KADROYLA GERÇEK TARAFTARIN DESTEGIYLE LIG+KUPADA YARISINA DEVAM EDECEKTIR.NE ÇABUK GEÇEN SENEKI FUTBOLU UNUTTUK YAAA DELIRMEMEK ISTEN BILE DEGIL!

halil ibo
04.08.2005, 17:56
ABUK SABUK YORUMLARI GÖRÜNCE ASIL BASLIGI UNUTTUK.YÖNETIM ISTIFA EDEBILIR.ISE YARMAYAN Y.KURULU ÜYELERINEBASKAN KAPIYI GÖSTERMELI.ARTIK BASKANLIK YAPMASININ ZAMANI GELDIDE GEÇIYOR.KIM TARAFINDAN ENGELLENIYOR,DÜRÜSTÇE AÇIKLAMALI.EKIBIYLE,PROGRAMLI,AKILLI BIR ADAY ÇIKARSA DA ANAHTARI TESLIM EDEBILIR.

sanatik
04.08.2005, 17:58
Aktug: Yattara'yi kovabiliriz

Trabzonspor Baskani Atay Aktug, Ibrahima Yattara?nin Anorthosis maçinda kirmizi kart görmesini hiç affedemiyor. Aktug, ?Büyük bir sorumsuzluk örnegi sergiledi. Onu kovabiliriz. Iyi para veren olursa gönderebiliriz'' dedi.
(4 Agustos 2005 Persembe)

Trabzonspor Baskani Atay Aktug, Ibrahima Yattara?nin Anorthosis maçinda kirmizi kart görmesini hiç affedemiyor. Aktug, ?Yattara?nin sari karti oldugu o maçta düdükten sonra topa vurmasinin karsiliginin kirmizi kart oldugunu bilecek kadar profesyonel. Büyük bir sorumsuzluk örnegi sergiledi. Onu kovabiliriz. Iyi para veren olursa gönderebiliriz'' seklinde konustu. Aktug, elenmeleri ve taraftarin tepkisiyle ilgili olarak konusurken de, ?Taraftarin yuhalamasini, tepkisine hak veriyorum. Ama olayi eyleme dönüstürmesi, otobüsü tekmelemesi yanlistir. Bu çocuklarla iki gün sonra lig maçina çikacagiz, bunlarla yola devam edecegiz. Herkesin bunu düsünmesi gerekir'' dedi.

ISTIFA KAÇMAK OLUR

Aktug, istifa çagrilarina ise, ?Istifa etmek, birakip kaçmak olur. Biz Trabzonspor?u bu sekilde yari yolda birakarak kaypaklik içine girmeyiz. Birileri (Biz daha iyi yönetiriz) diyorsa çiksinlar. Biz de yöneteceklerine inanirsak bu isi onlara birakiriz. Ama bugün Trabzonspor?u yari yolda birakmak gibi bir yanlisin içine düsmeyiz. Bu konuda önümüzdeki günlerde kesin kararimizi verecegiz. Azinlik bir grubun istifa istegiyle bunu yapmayiz'' seklinde konustu.

VATAN HAINI DEGILIZ

Baskan Aktug, ?Elendik diye Trabzonspor?u kimse vatan haini ilan edip, Kibris meselesine alet etmesin. Herkesten özür diliyoruz. Üzgünüz, mahçubuz. Kimse transfere suç bulmasin. Eskiler de bu isi görürdü. Ama olmadi'' yorumunu yapti. Fabiano Eller?i çok begendigini de söyleyen Aktug, ?Herkes gördü ki Fabiano Eller çok klas bir futbolcu. Kesiciligi de, topu oyuna sokmasi da, Tolga?dan çok daha iyi'' ifadelerini kullandi. Aktug son olarak da, ?Biz rakibi ilk maçta küçük gördük. Is orada bitti. Sampiyonluk sözü veremem ama bu mücadeleyi verecek güçteyiz. Takimi yorgun gördüm, Senol Günes?le de bu konuyu konusacagim'' diye konustu

nethaber.com

yattara iki sari kart gördü 10 kisi kaldik.

e peki anorsosis fenergusta dada 10 kisi kaldi ?

niye 8 dakikada iki gol yemediler ?

yanlis bunlar yanlis. Ilk maci senol hocamizin süper degisikliginden kayip ettik. Süper taktigi yüzünden kayipettik. 1:1 koruma en fazla 2:1 yenilmeyi düsünmek varken tur orada verildi.

dünki macda yine taktik hatalar yapildi cunkü fenergusta bizim nasil oynayacigiza kestirerek iyi hazirlanmis. Biz durmadan uzun top, kafaya top ata ata adamlar tam istedigi gibi mac bitti.

neden kimse topu yerden oynamayi ögretemiyor bunlara ?

neden kardesim ? Edited by: sanatik

russ
04.08.2005, 18:00
aynen katiliyorum.....

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 18:00
smileys/smiley5.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley7.gifEdited by: O_F_L_U_61

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 18:03
Hakan Kulaçoglu bile "bu bir ölüm" diyor...olal basit bir olay degil...bu denli agir bir yikim karsisinda en büyük sorumlu Baskan ve yönetimi hemen kongre sürecini baslatmalidir..azinligin istegiyle istifa etmeyiz diyor..bagli oldugu, oy aldigi camiadan gruplar,ileri gelenlervar, onlardan istek gelirse o zaman istifa ederim demek istiyoryani..merak etme onlardan da gelir...

Medallion
04.08.2005, 18:17
Ayni seyleri fb macindan sonrada soylemisti Atay Baskan. Ayni teraneleri daha cok duyacagiz.Eger ki bu yonetim butun transferleri kampa yetistirseydi ve de dun 5-0 yenilseydik, takima sonuna kadar destek verecektik. Ama ortada gecen seneden alinmamis bir ders var. Zurawski'ye 1 Haziran da verilmeyen 3 milyon Euro, son gunde Jun'a veriliyor.Bu da gosteriyor ki, yonetimin bir vizyonu yok. Ve de soyluyorum, ne kadar destek olursak olalim, bu yonetim TS'yi bu noktadan daha ileriye goturemez. Sampiyonluk ise sadece ruyalarda kalir.Zamaninda alinacak bir forvet 1 gol atsa ve bir tur atlasak kasamiza zaten 500 bin euro girerdi. Senol Gunes TS'u dunya takimi yapmaktan bahsediyor. Izlemeden takima oyuncu alinmasina goz yumuyor. Gecen yil bir bu yil iki. Gelecegi kaybetmemek icin kerhen destek vermeye bile karsiyim. Neyse cok sinirliyimhala. Daha fazla basinizi agritmayayim.

Medallion
04.08.2005, 18:31
<A name=1>KAYBOLAN YILLAR </A>
Dönüsü yok beraberce karar verdik ayrilmaya
Alismali arkadasça yollari ayirmaya
Simdi artik gözyaslari gereksiz akmamali
Alismali kendi yaramizi kendimiz sarmaya
Simdi artik kelimeler yetersiz anlami yok
Yitirmisiz anilarla beraber faydasi yok
Gel bunlari birakalim artik bir tarafa
Gerçegi görmeliyiz dostum baska çaresi yok
Simdi bana kaybolan yillarimi verseler
Simdi bana seninle bir ömür vaad etseler
Simdi bana yeniden ister misin deseler
Tek bir söz bile söylemeye hakkim yok

Barış
04.08.2005, 18:33
Sampiyonlar Ligi için alinan(!!!) futbolcular satilsin.smileys/smiley7.gifPara lazim bu adamlara di mi ne de olsa çok dikkatli harcamaliyiz parayi.smileys/smiley7.gif

Sacit
04.08.2005, 18:56

Agzi olan konusuyor iste!

Yönetim yönetim olsa agzinin payini verir ama neyse...

FATIH SULTAN TEKKE yuhh yani smileys/smiley7.gif

gerçekefsane
04.08.2005, 19:04
cnntürk haberlerinde

Trabzonspor yönetim kurulu toplanti halinde haberini verdiler.

KeeN
04.08.2005, 19:10
Yattaranin gönderilmesi çözüm degil.Hata olur onu simdi gerçek degerinde ASLA satamayiz.Simdilik kodro disi birakilmali veya asiri para cezasi verilmeli.

arakop
04.08.2005, 19:14
BEYLER NE BU YA NASIL TARAFTARLIK BU KIMI NEYI NEDEN SATIYOSUNUZ???

YERINE KIMI ALACAKSINIZ???SATSANA MEHMETI KIMI ALICAKSIN????

SATSANA YATARAYI KIMI ALACAKASIN???SATSANA HASANI KIMI ALACAKSIN MANTIKLI KONUSALIM BEYLER BIZ EGER TARAFTARSAK TARAFTARLIGIMIZI BILICEZZ NE MI YAPICAZ ÖLÜMÜNE VE ÖLENE KADAR TAM DESTEK.ÇOK BILIYOSANIZ PARA BULUN BASKAN OLUN BU KLÜBÜ SAMPIYON YAPIN SIZ RAHATLAYIN BIZ RAHATLAYALIM VALLAHI YA...BUGUNDEN ITIBAREN HERKES AKLINI BASINA ALSIN...VE TARAFTARLIGINI YAPSIN BIZ GURBETTE MAÇLARA GIDIP BAGIRIP DESTEK OLAMASAKTA FORMA VB SEYLER ALARAK MADDI ANLAMDA DESTEK YAPIYORUZ SIZ TRABZONDAKILER TEK TEK TÜM FUTBOLCULARA DESTEK VE BU YOLDA YOLDAS OLMALISINIZ....

BU TAKIM ÇOK SEYLER BASARACAK....

Ya kardesim iyi söyledin güzel söyledin ama Su M.Hilmi YILMAZ'a artik tahammülüm kalmadi.Belki geç oldu ama mutlaka mehmet ersen martin takasi olmaliydi diyorum ..Simdimi? NE FARKEDER.Sampiyon nasilsa Fener ..Biz ikinci olsak bir isede yaramiyor

Oğuz
04.08.2005, 19:25
Mevcut kadro ile hem ligi hem de Avrupa'yi kaldirabilecegimize inanmiyordum. Bu maglubiyet takimdaki eksiklikleri görmemiz ve gereken dersleri çikarmamiz açisindan çok somut bir göstergedir. Yönetim takimdaki eksiklikleri iyi gözlemleyecek, üçün besin hesabini yapmadan 2-3 takviye yapacak.

Diyeceksiniz ki bu saatten sonra takviye olsa ne olur? Gitti sampiyonlar ligi... Biz sampiyonlar liginde oynayabilecek bir futbol kültürüne malesef ulasabilmis degiliz. Ayrica bizim aslolan hedefimiz SAMPIYONLUK..

Sonuç olarak kelle koparmak yerine biraz daha saglikli ve sagduyulu yaklasalim.Trabzonspor için asil kaos olasi bir olaganüstü kongre karariyla baslar ki,iste o zaman hedefsiz takim oldugumuz günlere geri döneriz..

TrabzonStorm
04.08.2005, 19:28
Mevcut kadro ile hem ligi hem de Avrupa'yi kaldirabilecegimize inanmiyordum. Bu maglubiyet takimdaki eksiklikleri görmemiz ve gereken dersleri çikarmamiz açisindan çok somut bir göstergedir. Yönetim takimdaki eksiklikleri iyi gözlemleyecek, üçün besin hesabini yapmadan 2-3 takviye yapacak.

Diyeceksiniz ki bu saatten sonra takviye olsa ne olur? Gitti sampiyonlar ligi... Biz sampiyonlar liginde oynayabilecek bir futbol kültürüne malesef ulasabilmis degiliz. Ayrica bizim aslolan hedefimiz SAMPIYONLUK..

Sonuç olarak kelle koparmak yerine biraz daha saglikli ve sagduyulu yaklasalim.Trabzonspor için asil kaos olasi bir olaganüstü kongre karariyla baslar ki,iste o zaman hedefsiz takim oldugumuz günlere geri döneriz..

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Dünden beri bunu anlatmaya çalisiyorum...Su anda toplanti yapiyorlarmis...Umarim akli basinda kararlar alirlar...

gerçekefsane
04.08.2005, 19:45
cnnturk haberlerinde verilen haber.

baskanimiz Atay Aktug, rahatsizligi sebebiyle toplantiya katilmamis, yönetim kurulu kendi aralarinda durum degerlendirmesi yapmis

Muhalif
04.08.2005, 19:56
''Fabiano Eller?i çok begendigini de söyleyen Aktug, ?Herkes gördü ki Fabiano Eller çok klas bir futbolcu. Kesiciligi de, topu oyuna sokmasi da, Tolga?dan çok daha iyi'' ifadelerini kullandi.''

bakin suraya yaziyorum.. bu adam p.v hojdonk suz fb hiçtir demisti.. hojdonksuz ve 10 kisiyle gelip bizi yenmislerdi... simdi bir sekilde bozoglu nun transferlerini hakli çikarma hevesine kapilmis.. bütün forumda bu kanaat var.. eller çok iyiydi diyor herkes.. maçin adami diyor.. ben diyorum ki erdinç-eller ikilisi bizi faciaya sürükler... ha eller in yanina hizli bir adam olursa daha iyi olabilir belki.. ama yine söylüyorum özellikle Trabzon'da kontra ataklardan çok gol yeriz... su anorthosis Tr liginde oynasa eminim 14. lüge falan oynar belki de küme düser.. ve maç boyu 1 tane sut çektiler kalemize.. 32 yasindaki adamlardan hizli kontraya çikmasini umamazdik zaten... ama ligde çok iyi kontraatak oynayan takimlar var.. a.belediyespor, denizlispor,antep,gençler v.b..

simdi yine kizacaksiniz eller bu maç iyiydi diyeceksiniz.. herseye muhalefet etme diyeceksiniz...geçen sene fb maçindan sonra da öyle dediniz.. senol la bir sey olmaz dedigimde de öyle dediniz.. transfer konusunda elestriler yaparken de öyle dediniz.. mehmet yilmaz a ilk cacik olmaz diyenlerdenim, yine öyle dediniz... bizim büyük maçlari çevirecek yildiz oyuncularimiz yok deyince gökdeniz,fatih,yattara yi v.b saydiniz... simdi de eminim Jun'i yildiz oyuncu,büyük maçlari çevirecek adam olarak bekliyorsunuz... onun için de sadece iyi oyuncu diyorum simdiden.. hiç izlemedim.. sadece düz mantikla yaklasiyorum.. 22 yasinda gelecegin yildiz adayi bir oyuncuyu bizimIngiliz kulüplerigibi maddi yönden bizden çok daha güçlü bir kulüplerin elinden onlar istemedikçe alabilecegimizi sanmadigim için diyorum... ha geçen sene en iyi 3. oluruz diyordum.. orada yanildim... fb maçindan sonra islerin seyri degisti zira... oralari pek hesaplamamisim,yanilmisim...

Maçlardan sonra hepimizin yasadigi ruh hali kendinedir dostlar... hepimiz duygusaliz.. aramizda forumda ne kadar sert üslup çizseler de gerçekte karincayi incitemeyecek insanlar olduguna eminim... duygularimizi yasayabiliriz ama duygusal düsünüp mantiga set çekersek böyle kahir dolu olaylardan sonra ayaga kalkmamiz çok zaman alir... geçen bir baslik da Trabzonspor Deportivo'dan büyük takimdir polemigi olacakti ki baktim arkadaslar duygusal yaklasiyor hemen kestim... bizim gönlümüzde Trabzonspor'un Deportivo'dan büyük takim olmasi realitede bunun tam tersi olma durumunu degistirmez... maddiyat-seyirci-uluslar arasi basarilar-oynanilan ligler inzorluk dereceleriv.b göz önüne alinmaz duygusal düsününce... ancak bir takimin N.casttle'yi eleyip, digerinin anathosis e elenmesi karsisinda afallarsiniz sonra...

yukaridaki örnege de takilmayin lütfen... eminim bu yazdiklarim da ters gelecek size... ama su var kiolaylar karsisinda gerçekçilik kalkanini elinden birakanlarin akibeti yüreklerinden vurulmak oluyor...

ha simdi yönetim ne yapacak konusuna gelirsek... yapacak pek fazla bir sey yok açikçasi... en kisa sürede olaganüstü kongre karari alinmalidir... bu durumda forumda istifa isteyenler alternatif sunsun ve yönetim istifa etsin diyenlerin de arasi bulunmus olur... eger birileri belli plan ve projelerle çikip aday olursa oturur inceleriz, yok kimse çikmazsa yönetim güven tazelemis olur en azindan... ve biz de bir gerçegi daha ögrenmis oluruz ki Trabzonspor her konuda oldugu gibi yönetim konusunda da alternatifsizmis deriz.. bu karar sarttir zira bu facia 'önümüzdeki maçlara bakiyoruz' teranesiyle geçistirilecek birsey degildir...

ve yönetimin kongre karari almasi da tek çözüm degildir... senol günes'in de antrenörlük konusunda 'ben neden kazanmam gereken hiç bir maçi (sanirim avusturya milli maçlari hariç) kazanamiyorum' seklinde bir degerlendirme yapmasi da farzdir... bir de Trabzonspor'a düsmandir dedigimiz hincal uluç, kazim kanat gibi yazarlarin senol günes Trabzonspor'un basina getirilecegi zaman yazdiklari yazilari hatirlamanizda siddetle faide görmekteyim... (hatirlamayanlar için her ikisi de alkislarla karsilamisti bu durumu ve çok dogru tercih falan yazmislardi T.S için)

Son olarak Sheakaspeare'in Julius Caesar adli eserinden bir diyalogla noktaliyorum...

- Dost gözü bu isleri görmezdi!

- Olimpos dagi gibi duruyorsa önünde kusurlar, onlari görmeyecek göz olsa olsa dalkavuk gözü olur...

tsakrep61
04.08.2005, 19:59
sampiyonlar ligi macina forvet yetistiremeye

zuravski transferini gecen sezon ortasinda bitirdi sezon sonu trabzonda diyip alamayan

obinayi acilisa yetistiremedik cuma trabzonda diyen

YÖNETIM ISTEMIYORUM....

Oğuz
04.08.2005, 20:04
simdi yine kizacaksiniz eller bu maç iyiydi diyeceksiniz.. herseye muhalefet etme diyeceksiniz...geçen sene fb maçindan sonra da öyle dediniz.. senol la bir sey olmaz dedigimde de öyle dediniz.. transfer konusunda elestriler yaparken de öyle dediniz.. mehmet yilmaz a ilk cacik olmaz diyenlerdenim, yine öyle dediniz... bizim büyük maçlari çevirecek yildiz oyuncularimiz yok deyince gökdeniz,fatih,yattara yi v.b saydiniz... simdi de eminim Jun'i yildiz oyuncu,büyük maçlari çevirecek adam olarak bekliyorsunuz... onun için de sadece iyi oyuncu diyorum simdiden.. hiç izlemedim.. sadece düz mantikla yaklasiyorum.. 22 yasinda gelecegin yildiz adayi bir oyuncuyu bizimIngiliz kulüplerigibi maddi yönden bizden çok daha güçlü bir kulüplerin elinden onlar istemedikçe alabilecegimizi sanmadigim için diyorum... ha geçen sene en iyi 3. oluruz diyordum.. orada yanildim... fb maçindan sonra islerin seyri degisti zira... oralari pek hesaplamamisim,yanilmisim...

Hayir Cenk kardesim, demeyecegiz...

"Geçmis oldugumuz yil önyargilariyla yorum yapan, gelecegi kendi kendine tayin eden ve sonra da yanildigini rahatlikla söyleyebilen bir zihniyeti degistirecegiz" diyecegiz...

Buldunuz firsati, kaçirmayin..!Edited by: Oguz

falcon61
04.08.2005, 20:08
Sonuna kadar haklisiniz yönetim belki her kademesiyle suçlu degil ama transfer politikasi rezalet birileri hesabi ödemeli

Can basten
04.08.2005, 20:11
yine de ben bundan daha iyisinin gelece gini sanmiyorum cunku yilarsonra ilkdefa bazi seylere bukadar yaklastik evetyeterince iyi degil neden daga iyisiolmasin diyorsun ama 21 yildir ilk defa sanpiyonluk ve sanpiyonlar ligine bukadar laklastik okadar bekledi okadar sikinti cektik biraz bunlara sans verelim böyle hatalar yapip anliyacaklar yanlislarini. suna inaniyorum seneye transferi ligler biter bitmez yapacaklar cunku akillandilar. tabi bazi yöneticilerinistifayi dusunmesi gerek ama sadece 1 veya 2 tanesi onlarda malum kisiler ama simdi takimin dagilmasi bizim enaz 3-4 ayimizi alir ben ise bu kadro ile sanpiyon olacagimiza inaniyorum oyuzden istifalarin yanlis olabilecegini dusunuyorum inan busene sanpiyon olabiliriz

Ben geçen sene akillandilar zannediyordum, szymek ile birlikte bir golcüyü sene basi alsaydik belki de geçen sene sampiyonduk...

Ayrica sadece transferle de ilgili degil, yani sen transfer yapamazsin ama diger seyleri yaparsin, Trabzonspor'un hakkini yedirmezsin falan bunlarda o da yok...

TrabzonStorm
04.08.2005, 20:13
''Fabiano Eller?i çok begendigini de söyleyen Aktug, ?Herkes gördü ki Fabiano Eller çok klas bir futbolcu. Kesiciligi de, topu oyuna sokmasi da, Tolga?dan çok daha iyi'' ifadelerini kullandi.''

bakin suraya yaziyorum.. bu adam p.v hojdonk suz fb hiçtir demisti.. hojdonksuz ve 10 kisiyle gelip bizi yenmislerdi... simdi bir sekilde bozoglu nun transferlerini hakli çikarma hevesine kapilmis.. bütün forumda bu kanaat var.. eller çok iyiydi diyor herkes.. maçin adami diyor.. ben diyorum ki erdinç-eller ikilisi bizi faciaya sürükler... ha eller in yanina hizli bir adam olursa daha iyi olabilir belki.. ama yine söylüyorum özellikle Trabzon'da kontra ataklardan çok gol yeriz... su anorthosis Tr liginde oynasa eminim 14. lüge falan oynar belki de küme düser.. ve maç boyu 1 tane sut çektiler kalemize.. 32 yasindaki adamlardan hizli kontraya çikmasini umamazdik zaten... ama ligde çok iyi kontraatak oynayan takimlar var.. a.belediyespor, denizlispor,antep,gençler v.b..

Maçlardan sonra hepimizin yasadigi ruh hali kendinedir dostlar... hepimiz duygusaliz.. aramizda forumda ne kadar sert üslup çizseler de gerçekte karincayi incitemeyecek insanlar olduguna eminim... duygularimizi yasayabiliriz ama duygusal düsünüp mantiga set çekersek böyle kahir dolu olaylardan sonra ayaga kalkmamiz çok zaman alir... geçen bir baslik da Trabzonspor Deportivo'dan büyük takimdir polemigi olacakti ki baktim arkadaslar duygusal yaklasiyor hemen kestim... bizim gönlümüzde Trabzonspor'un Deportivo'dan büyük takim olmasi realitede bunun tam tersi olma durumunu degistirmez... maddiyat-seyirci-uluslar arasi basarilar-oynanilan ligler inzorluk dereceleriv.b göz önüne alinmaz duygusal düsününce... ancak bir takimin N.casttle'yi eleyip, digerinin anathosis e elenmesi karsisinda afallarsiniz sonra...

yukaridaki örnege de takilmayin lütfen... eminim bu yazdiklarim da ters gelecek size... ama su var kiolaylar karsisinda gerçekçilik kalkanini elinden birakanlarin akibeti yüreklerinden vurulmak oluyor...

ha simdi yönetim ne yapacak konusuna gelirsek... yapacak pek fazla bir sey yok açikçasi... en kisa sürede olaganüstü kongre karari alinmalidir... bu durumda forumda istifa isteyenler alternatif sunsun ve yönetim istifa etsin diyenlerin de arasi bulunmus olur... eger birileri belli plan ve projelerle çikip aday olursa oturur inceleriz, yok kimse çikmazsa yönetim güven tazelemis olur en azindan... ve biz de bir gerçegi daha ögrenmis oluruz ki Trabzonspor her konuda oldugu gibi yönetim konusunda da alternatifsizmis deriz.. bu karar sarttir zira bu facia 'önümüzdeki maçlara bakiyoruz' teranesiyle geçistirilecek birsey degildir...

ve yönetimin kongre karari almasi da tek çözüm degildir... senol günes'in de antrenörlük konusunda 'ben neden kazanmam gereken hiç bir maçi (sanirim avusturya milli maçlari hariç) kazanamiyorum' seklinde bir degerlendirme yapmasi da farzdir... bir de Trabzonspor'a düsmandir dedigimiz hincal uluç, kazim kanat gibi yazarlarin senol günes Trabzonspor'un basina getirilecegi zaman yazdiklari yazilari hatirlamanizda siddetle faide görmekteyim... (hatirlamayanlar için her ikisi de alkislarla karsilamisti bu durumu ve çok dogru tercih falan yazmislardi T.S için)

Son olarak Sheakaspeare'in Julius Caesar adli eserinden bir diyalogla noktaliyorum...

- Olimpos dagi gibi duruyorsa önünde kusurlar, onlari görmeyecek göz olsa olsa dalkavuk gözü olur...

Dogru söze ne denir? Ama yine de radikal kararlarla takimin zarar görmesinden korkuyorum...

Oğuz
04.08.2005, 20:23
****Edited by: Oguz

Can basten
04.08.2005, 20:43
******Edited by: CAN-basten

Mesut AKYILDIZ
04.08.2005, 21:15

ALTINA AYNEN IMZAMI ATIYORUM

ts-saral-of
04.08.2005, 21:48
bu transfer oyununun aynisi gecen senede ben izledim

hersene ayni oluyor al 10 milyon dolarlik adam ki para war gir sampiyonlar ligine ayni parayi cikartirsin iste ama yok

yattaraya 100 milyarin lafi yapiliyor sonrada adamdan duzgun futbol bekle

Özkan Erdem
04.08.2005, 23:20
Bu yönetim Yattara'yi satmak gibi bir hata yaparsa ölüm fermanini imzalamis olur.. Hepsini vururlar o yönetimin söylemedi demeyin..

Muhalif
05.08.2005, 00:19
Oguz senle tartismaya girmeyecegim... 10 paragraflik yazida iki kelimeyi kalin yazabilmen zaten yeterli bana göre.. ayrica baska bir platformda bu 2.lik 3.lük isine dair görüslerimin arka planini da paylasmistim seninle... ayrica bu zihniyeti degistirecegiz diyecegiz türü seyler de yazmissin.. Can'in dedigi gibi herseyi getirip Tolga'ya baglayan zihniyeti degistirmeye bile ugrasmam ben... buldunuz firsati kaçirmayin sözü de seni komik duruma düsürüyor.. hele ki sampiyonluga giderken de ayni seyleri söyleyen biri oldugumu bildigin için...

Neyse.. gel anlasalim sen de zihniyetini degistirme ben de...

gerçekefsane
05.08.2005, 00:43
Yattara için iyi teklif gelirse gönderilecek

Trabzon, disiplinsiz tavirlari sebebiyle sürekli sorun teskil eden Ibrahim Yattara?yi elden çikarmak istiyor. Genel Sekreter Orhan Aksu, Yattara konusunda Baskan Atay Aktug?un yaptigi açiklamalarla ilgili olarak, ?Baskanimiz Yattara?ya talipli oldugunu ve çok iyi bir teklif gelir ve istedigimiz rakam verilirse gönderebiliriz.? dedi. Bu rakam da 10 milyon dolardir.?? seklinde konustu. Bu arada, Avrupa defterini bu yil kapatan Trabzonspor, yarin evinde karsilasacagi Kayserispor maçinin hazirliklarina basladi. Bordo-Mavililerde morallerin bozuk oldugu dikkatlerden kaçmadi. Senol Günes yönetimindeki çalisma yaklasik bir saat sürdü.

zaman.com.tr

aydogdu
05.08.2005, 00:55
BUNLAR NASIL ANALIZLERDIR ANLAMIS DEGILIM.HER MACTA FARKLI KISILER IYI FARKLI KISILER KÖTÜ OYNAYABILIR.O ZAMAN SIZ HER HAFTA FARKLI KISILERI GÖNDERIRSINIZ.CANINIZDA SIKILMAMIS OLUR.EGONUZUDA TATMIN ETMIS OLURSUNUZ.GECEN SEZON ZIYA DOGANA VOLKANI OYNATMIYOR DIYE KIZIYORDUK.VOLKANIN BÜYÜK TAKIM TOPÇUSU OLMADIGI,NE KADAR YETERSIZ OLDUGU HER MACTA DAHA COK BELIRGINLESIYOR.FORVET FORVET DIYE TUTTURANLAR FUTBOLDA ASIL SAVASIN ORTA SAHADA YAPILDIGINI BILMIYORLARMI.BIZIM ORTA SAHANINI YETERSIZLIGINI GORMUYORLARMI.

hakanh
05.08.2005, 01:08

Muhalif,

Yazdiklarinin hemen hepsine katiliyorum. (Belki birkac gorus veya yorumfarkliliklari olabilir o kadar.)

Yattara için iyi teklif gelirse gönderilecek

Trabzon, disiplinsiz tavirlari sebebiyle sürekli sorun teskil eden Ibrahim Yattara?yi elden çikarmak istiyor. Genel Sekreter Orhan Aksu, Yattara konusunda Baskan Atay Aktug?un yaptigi açiklamalarla ilgili olarak, ?Baskanimiz Yattara?ya talipli oldugunu ve çok iyi bir teklif gelir ve istedigimiz rakam verilirse gönderebiliriz.? dedi. Bu rakam da 10 milyon dolardir.?? seklinde konustu. Bu arada, Avrupa defterini bu yil kapatan Trabzonspor, yarin evinde karsilasacagi Kayserispor maçinin hazirliklarina basladi. Bordo-Mavililerde morallerin bozuk oldugu dikkatlerden kaçmadi. Senol Günes yönetimindeki çalisma yaklasik bir saat sürdü.

zaman.com.tr

Bu nasil bir celiskidir ?

Adamin kendisiyle haftalardir 200-300 Bin $'in pazarligini yap, adami huzursuz et ve O ayni adama, satmak icin10 Milyon $ fiyat bic.

vizarian
05.08.2005, 01:19
smileys/smiley7.gifYÖNETIM NE YAPICAGINI BILMIYORSA ZATEN BIRAKSIN GITSINhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

gerçekefsane
05.08.2005, 02:12
<DIV style="MARGIN-TOP: 10px; MARGIN-BOTTOM: 5px">
<DIV =subject>Yattara satilik</DIV>
05 Agustos 2005 Cuma</DIV>
<DIV =>Vatan haini degiliz
Trabzon, Anorthosis?e elenisinin ardindan suçlama yarisina girdi. Faturanin büyügü ise Ibrahim Yattara?ya çikti. Baskan Atay Aktug, ilk maçta kirmizi kart görerek takiminin elenisinde büyük pay sahibi olan Gineli futbolcu için, ?Onu kovabiliriz, isteyen varsa hemen gelsin? açiklamasini yapti. Yattara?nin büyük bir sorumsuzluk gösterdigini ve bunun bir ilk olmadigini belirten Aktug, ?Benim ve yönetimimin düsüncesi böyle. Çogunluk bu kanaatte ve onu kovabiliriz. Bir kaç gün içinde bu kararimizi netlestirebiliriz? dedi. Bu arada Yattara?nin Fransa?nin Nantes takimiyla görüsmesinin de ortaya çiktigi bu durumun yönetimin Gineli?ye olan öfkesini arttirdigi vurgulandi</DIV>
<DIV =></DIV>
<DIV =>turkiyegazetesi.com.tr</DIV>

bizimkoylu61
05.08.2005, 02:24
tolgayi ne diye satarsin sen yerini dolduracak adam alsinlar tamam o zaman bisey demem

Emiroğlu
05.08.2005, 02:27
Eger Yattara satilirsa,Yönetim kendi istifa dilekçesini imzalasin diye düsünüyorum.Yattara satilirsa o zaman iste kaos baslar

Not : Yönetimi destekledim hep,haala da destekliyorum.Yattarin gitmesini de istemiyorm.Istifalarda istemiyorum.Tek istedigim gerekiyorsa cezalarin verilmesi ve en kisa zamanda yara sarmak.Ha unutmadan bir istifa bekleniyorsa Sayin Sari ve Bozoglu öNDEN BUYURUN !!!!Edited by: lazoliii

manomat
05.08.2005, 04:48
Yattara'nin gönderilmesi Trabzonspor'a yapilabilecek en buyuk ihanettir onu da bu yonetim yapar..

Sampiyonlar liginden dolayi iki yil icerisindeki zararimiz yaklasik 20 milyon dolardir. Bunun sorumlusu da baskandir. Baskan once bu parayi kendi cebinden cikarip verecek sonra konusacak.. Eller Tolga'dan iyiymis, bunu baskana söyletenler kimler acaba? Önceki yönetimde de Gökdenizi pazarlamaya calisan yöneticiyi koruma altina almisti. Sözünde durmayan, yalan konusan kisiden yönetici olmaz, baskan ise hic olmaz...

Medallion
05.08.2005, 06:06
Benim anlamadigim burada herkes takimimiza sahip cikalim derken, yonetim cikiyor tum faturayi Yattara'ya kesiyor. Senol Gunes te sahip cikmiyor oynattigi futbolcuya. Buradaki yazanlar kadar bile vizyonu yok yonetimin. Ben Atay Baskan'dan sucu uzerine almasini beklerken, cikip Eller'i ovmesi beni cok sasirtti. Ha 1,5 milyon dolara iyi bir transfer yaptik ama 10 milyon dolar gitti. Hala az olsun, kucuk olsunama benim olsun dusuncesinde. Tarih tekerrurlerden ibarettir, ibret alinmadigi muddetce.17. hafta mac sonrasi soyle bir aciklama daha duymak istemiyorum. "Istifa etmeyi birakip kacmak olarak goruyorum. Hem Jefferson in yedigi gollerde bir sucu yok. Jun cok iyi mucadele etti. Yakaladigimiz pozisyonlari gole cevriseydik, su anlider bizdik. Hakem triosu adil mac yonetmedi."

Benim sahsi fikrime gelince Yattara'danne koy olur ne kasaba. Bir futbolcu daaranacak en onemli ozellik istikrardir.Allah ustun bir yetenek vermis ama nasil kullanacagini bilmiyor Yattara. Hicbir klup oyle bir futbolcuya 2 milyon dolardan fazla bonservis odemez. Yattara'nin boyle yapacagi hazirlik maclarindan belliydi. Ama tanjant yolu acilisina gitmeyi tercih edenler gorememis olabilir.

Sunu da yazayim. Ben bu yazilari sadece bu forumda sizin samimiyetinize siginarak, bir ic elestiri olarak yaziyorum. Disariya karsi gogsumuz dikve guruluyuz. Katilmayan arkadaslar olabilir. Ama yikici olmasi icin degil, yapici olmasi icin, yeni fikirler uretmek icin yaziyorum. Trabzonspor'umuza sonuna kadar destek, ama yonetime sadece kongreye kadar.

manomat
05.08.2005, 06:52
@Medallion

Yattara'dan ne köy olur ne de kasaba fikrine katilmiyorum. Yattara Fatih'den sonra takimin en iyi oyuncusudur. Kirmizi kart gördü diye adami idam etmenin anlami yok. Ilk gördügü sari haksiz yere gösterilmis. Simdi biraz beyin jimlastigi yapalim...

Ilk macta neden Yattara kart gördü? Rum takimi cok kisa bir süre icinde TS nin en tehlikeli oyuncusunun yattara oldugunu farketti ve üzerine oynamaya basladilar, öyleki karsisindaki adami degistirdiler. Peki yattara yakin markaja alinirken diger oyuncularimiz ne yapti? Onlari neden kimse tutmadi? Tutmadi cunku onlar kendi kendilerini tuttuklari icin onlari markaja almaya bile gerek görmediler...

Peki bunlari da gecelim..mac 1-1 olmus, bu bizim icin bir avantaj oldugu halte Senol Gunes neden defanstan oyuncu disari aldi. Bu hata bize 2 gol yememize neden oldu..O zaman yattara'yi kovanlara sormak lazim, yattara'yi kovarken Senol'a da madalya mi takacaksiniz??

Gelelim 2. maca.. Sözde tek kale oynadigimiz macta kac tane yuzde yuzluk golumuz var? yattara'yi kovmak isteyenler 81. dakikada topu kale yerine disari yollayan Gökdeniz'e madalya mi takacak?

Yattara'ni satilmasi takima en buyuk ihanettir. Bakin bu baskandan onceki baskanimiz da buna benzer bir hareket yapti. Marco yu once secim malzemesi olarak kullandi, kongreye kadar adama imza attirabilirlerdi yapmadilar. Sonucta 50 bin dolar yuzunden FB ye bedava gitti ve gittigi takimi da sampiyon yapti. Marco yu yollayan baskan arkasindan takimi belcikalilarla doldurdu. Basarili olamayacagini anlayinca da istifa edip gitti. Giderken ne yapti ? Takimi sovmenlere birakti. Sovmenler reklam icin Samet'in biletini kesti. Arkasindan da seyirciye yaranabilmek icin Turgay getirilmis ama basarili olamadi. Devaminda da simdiki baskanimiz geldi...

Bu baskanin hatalarina kisaca bir bakalim..KanalD de yapilan spor programlarini takip edenler bilir. Orda Engin Verel adinda konusmasini bilmeyen bir FB li vardi. Sürekli Gökdeniz'in FB ye transfer olacagini söyleyip dururdu. Yüzdelik olarak da yüzde 99 gibi bir rakam verirdi. Bir programda bizim baskana olayi sordular bizim baskan da " Böyle bir teklif bana gelmedi, bana gelmedigi gibi yonetimde olan arkadaslarimiza da gelmedi, gelse bilirdim" dedi. Bu laflari canli yayinda söylemis. Bu aciklamadan sonra FB yönetimi Gökdeniz icin pazarlik yaptiklari yöneticimizin adini desifre ettiler. Herkes gibi ben de bu yöneticinin kulupten uzaklastirilmasini beklerden bizim baskan sanki tv deki aciklamalari kendisi yapmamis gibi bu yöneticiyle basinin karsisina gecerek " Bu transfer teklifinden haberim vardi. Bu öyle yazili bir teklif degilde öylesine konusulmus bir teklifti" gibi sacma sapan bir aciklamada bulundu.. Bir kulubun baskani bu kadar tutarsiz olamaz. Gökdeniz'i pazarlamaya calisan yöneticiyi kapinin önüne koymasi gerekirdi ama yapmadi neden????

Simdi kalkmis Eller Tolga'dan daha iyidir diyor. iyi de bu adam kac oynadi da bunu anladin. Tolga'ya 3 milyon 750 verenler senin kadar futboldan anlamiyorlar mi? Onlar gidip bu adami alamazlar miydi? Madem cok iyi o zaman Senol'a sorsana, neden ilk macta oyundan bu adami cikardi????

Bes metre önünü göremeyen yöneticilerden yönetici olmaz. Bu takimi zarara ugrattiniz gitmenizi istiyorum ama alternatifiniz de ne yazik ki yokkkkk.....

baskan butun suc bende diyemiyor neden?? Diyemiyor cunku gecen yil Ziya Dogan da bazi oyunculari almak istedi fakat baskan izin vermedi, sonucunda da hem lig hem de sampiyonlar ligi gitti. Bu yil da aynisi yapildi. Alti ayda futbolcu transfer edemeyen yonetime ben yonetim demem.. Bu sefer de pardon diyecek yüzü kalmadi ama gunah kecisini hemen buldu YATTARA..

Yattara problemli bir futbolcu olabilir. Ziya Dogan bu adamdan yaralanmasini biliyordu, Senol Gunes neden bilmiyor? Sorunlari varsa halledi. Psikolojik sorunlari varsa onlari da halledeceksiniz, bunlar yonetimin görevi. Mac kurtarirken 250 bin dolarlik adamimiz neler yapiyor diye ovunuyorsunuz. O zaman sormazlar mi size? 1milyon dolardan asagi imza atmayan, saha da canli cenaze gibi gezinen oyuncularinizdan neden hesap sormuyorsunuz.Onlari da kovsaniza...

Herkes suclu da bir tek senmi sucsuzsun baskan!!!!!!!!!!!

Gitmeden önce bu takima olan 20 milyon dolarlik borcunu öde....

emre81
05.08.2005, 09:11
Ben her zaman istikrari savundum basarinin ancak planli uzun bir süreçle gelebilecegine inanadim ve bunun neticesinde kendi zihnimde yönetime hep kredi tanidim ama son olaylar ve takagazetede okudugum sözler gerçekse böylesi bir durumda devam etmek istikrar degil idare etmektir. Takimda birçok eksik oldugu asikar fakat Atay Aktug transfer gündemimizde degil demis be kardesim senin takiminda bir sakatlansa yada biri kötü oynasa yerine koyacagin bir tane oyunu degistirecek adamin yok onu birak hücumda kötü diyebilecegin birisi bile yok zaten sayisal olarak bile bu görülüyor.Ilk 11 disinda 1 tane hucuma dönük ortasahamiz yok, Hüseyin disinda ön liberoda adam yok Adem, Ibrahim, Hasan diyen varsa bende onlara bizim hedefimizin 2. ligde sampiyonluk olmadigini hatirlatmak isterim.

Kardesler sonuç olarak bu takima transfer yapmamak hainliktir, eger takim çesitli imkansizliklarla bogusuyorsa bunu delikanli gibi açiklasinlar çikipta bizim kadromuz yeterli en kaliteli kadro filan diye millete gaz vermesinler. Delikanli olsunlar temsil ettikleri klubü tasimayi ögrensinler ya dadefolup gitsinler.

Trabzonspor taraftarina tek kelimeyle aci çektiriyorlar kimsenin bu kadar insanin duygulariyla oynamaya hakki yok, ama yaziklar olsunki bize bu denli sevdigimizyenilgileri sonrasi hayatimizi zindan ettigimiz takimimiz 20 yildir sürünüyor biz hiçbirsey yapamiyoruz. Ben Trabzonspor'u hep Türkiye ile özdeslestirmistim bizim deKurtulus savasimiz vardi Istanbul saltanatina karsi ama ne yazikki suanki durumumuz da birebir örtüsüyor Türkiye'nin durumuyla. Ben birey olarak ne Türkiye adina bisey yapabiliyorum, ne de Trabzonspor adina hayatta en deger verdigim kavramlardan ikisi ellerimin arasindan kayiyor ben mani olamiyorum istebu acizlik beni çildirtiyor.

Oğuz
05.08.2005, 10:41
Oguz senle tartismaya girmeyecegim... 10 paragraflik yazida iki kelimeyi kalin yazabilmen zaten yeterli bana göre.. ayrica baska bir platformda bu 2.lik 3.lük isine dair görüslerimin arka planini da paylasmistim seninle... ayrica bu zihniyeti degistirecegiz diyecegiz türü seyler de yazmissin.. Can'in dedigi gibi herseyi getirip Tolga'ya baglayan zihniyeti degistirmeye bile ugrasmam ben... buldunuz firsati kaçirmayin sözü de seni komik duruma düsürüyor.. hele ki sampiyonluga giderken de ayni seyleri söyleyen biri oldugumu bildigin için...

Neyse.. gel anlasalim sen de zihniyetini degistirme ben de...

olur

vizarian
05.08.2005, 10:55
bunlari tartismayalim ne gibi revizyonlar yapilmali onlari konusalim tabi yapilmasi gerekiyorsa

benceufak bir revizyongerekiyo takimin dengelerini bozmadan 1-2 yönetici gönderilip yerine INANAN,ISTEYEN VE CESUR yöneticiler getirilmeli gecen sene sonunda SULTAN lig tv nin gol krali hakkinda yaptigi programda sanpiyon olamamizin tek nedeni bazi http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifyöneticilerin inanmamasidir http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifdedi iste onlarin birakip gitmesi gerek

oflum61
05.08.2005, 13:52

AYNEN KATILIYORUM!

HERKES TOLGANIN GIDISDEN SONRA BU PERFORMANS DÜPSÜKLÜGÜ OLMUS DIYORLAR. BENCE ELLER DEFANSTA GÖREVINI TAM YAPIYOR.
JEFFERSON DE IYI.

AMA ERDINC BEY SORUMZSUZ, HAVALI VE

BAZI SEYLERI SAHA ICINDE VE SAHA DISINDA ANLAYAMIYOR.

MAC 1:0 , SAKATLANMIS CIKACAK, BEYEFENDIYI TARAFTAR UYARMASA SAHADA UYUYACAK. YUH BE! YUH BE! BIR DE ARKAYA BAKMASI VARYA. VAY BEEEE SEN DEGILMISIN HALI SAHADA SAKATLANAN!???

BAZI FUTBOLCULARI UYARMALILAR
DAVRANIS VE FUTBOL ACISINDAN. YANI SUT ATARKEN YERE YATMAK, DÜSMEKBAYILMAK YOK YOK YOK! ADAM GIBI AYAKTA KALIN!!!!!!!!!!!!

YATTARA AGIR CEZA

MEHMET YILMAZA
"Canim kardesim, sen 1 Trilyon istiyorsun ve her sene aglar durursun. Sana verilen sans baskasina verilmedi, sana hala bu takimda bir cok futbolcudan daha fazla para verildi. Sen bize ne verdin? Eeeee duyamiyoruz??? Onun icin lütfen AKCAABAT ve ORDUSPORA GIDERSMIN, RICA EDIYORUZ!!!!"

LazY_61
05.08.2005, 14:01
ABILERIM YÖNETIM DEVAM ETMELI YANLIZ BAZI YÖNETICI KISVESI ALTINDA TRABZONSPORU SIÇRAMA TAHTASI OLARAK KULLANAN ZAT-I SAHANELER DERHAL ISTIFA ETMELI TABI BIRAZ HAYSIYETLERI VE UTANMALARI VARSA FUTBOLCU OLARAK YATTARA DERHAL CEZALANDIRILMALI BU ADAMA HAK ETTIGI GIBI DAVRANILMALI BU ADAMI BIZ SIMARTTIK BIZ ADAM YERINE KOYDUK BIRAZ DA KIM OLDUGUNU HATIRLATMAMIZ GEREKMIYOR MU? MEHMET YILMAZ BU ADAMA SÖYLENECEKÇOK SEY VAR AMA CEZA ALMAK ISTEMIYORUM ARABA ILE TRABZONDA ELALEMIN KIZLARINA HAVA ATMAYA ÇALISACAGINA KENDINI GELISTIRMEYE ÇALISSAYDI IYI OLURDUBU ARADA ERDINÇ DENEN DALLAMASENI EN SON KÖFTECI DE GÖRDÜM VE O KADAR HAVAI VE SIMARMISTIN KIORDA KI MILLETE BILE YUKARDAN BAKIYORDUN SIMDI NE OLDU ERDINÇ SOKAGA ÇIKACAK YÜZÜN YOK KARIN ARADA BIR PERDE ARKASINDAN DISARIYI IZLIYORMUS ACABA TAS ATILIR MI DIYE 1 TRLIYON ISTIYORDUN SANA TAVSIYE BIRGÜN MEYDANA GEL SANA ORDA TARAFTAR 1 TRILYON VERECEK MERAK ETME ANLADIN MI?

Ömer SEVİNÇ
05.08.2005, 14:14
Ne mi yapacak?

Nerede bizde takimda eksik var diye uyanacak yönetim?

Nerede bizde bari ligi kurtaralim diyecek yönetim?Anca üstüne 1 bardak soguk su...

gerçekefsane
05.08.2005, 15:03
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=center><T>
<T>
<TR>
<TD width="98%" bgColor=#ffffff>"FACIA ?GELIYORUM? DEDI" http://www.gunebakis.com.tr/resim/faciageldi.jpg <DETAILS>

Kibris Rum Kesimi?nin Anorthosis Famagusta takimina karsi iki maç sonunda aldigi skorlarla Avrupa sahnesine veda eden Trabzonspor?u bekleyen sürpriz sonucu etkileyen faktörler adeta facianin habercisi oldu. Geçtigimiz sezon öncesi yasandigi gibi transfer konusunda agir hareket edilmesi, sezon basi hazirlik kamplarinin ideal kadronun olusturulamadan tamamlanmasina yol açti. Teknik Direktör Senol Günes?in yönetimin kendisine vermeyi planladigi genis yetkileri kabul etmeyip sorumluluktan uzak duran bir görüntü çizmesi Bordo-Mavili kulübün transferde sorun yasamasinin en önemli sebepleri arasinda ilk sirada yer aldi.

2- Günes Sorumluluk Almadi
Tecrübeli teknik adamin sadece mevki belirtip isim vermekten uzak durmasi Futbol AS?de görevli transferden sorumlu yöneticilerin bireysel hareket etmeleri sonucunu dogurdu. Asbaskan Ömer Sari ile Murat Bozoglu ve Metin Akbasoglu?nun transferdeki temaslari Günes?in Brezilya israriyla da birlesince Trabzonspor ister istemez Güney Amerika?da adeta batakliga saplandi. Bu gecikmenin yani sira özellikle içerde saglanmaya çalisilan fiyat dengesi de oyuncularin kafasini farkli motivasyonlara yöneltti. Bu konudaki belirsizlik hazirlik döneminde sürekli gündemdeki yerini korudu.

3- Yattara Sorunu Çözülemedi
Yönetim ve teknik heyet Yattara sorununu bir türlü çözemedi. Hazirlik maçlarinda üç penalti kaçiran ve agrasif tutumuyla dikkati çeken Gineli futbolcunun sorununun ekonomik oldugu kamuoyuna yansimasina ragmen bu meselenin üzeri adaletli bir yaklasimla kapatilamadi. Takimin en etkili oyuncusu olmasina ragmen hemen hemen en düsük ücrete oynayan konumundaki Yattara?ya tatmin edici bir ücret önerisi getirilememesi bu ismin performansini olumsuz sekilde etkiledi. Böylece kafasi karisik Yattara, ön eleme turunun ilk maçinda kirmizi kart görerek takimin en çok ihtiyaci oldugu müsabakada yalniz birakti.

4-Rakip Hafife Alindi
Trabzonspor?un ön eleme turundaki kurasi belli oldugunda camia ve özellikle teknik heyet muhtemel iki rakibi de hafife aldi. Belarus temsilcisi Dinamo Minsk?le Rum Kesimi takimi Famagusta arasindaki mücadelede favori Dinamo Minsk olarak görülürken, Famagusta?ya hiç sans taninmadi. Ilk maçin 1-1 sonuçlanmasina ragmen teknik heyet yine uyanamadi ve Günes rakibi kendisinin izlemesini bile gündemine almadi. Tanjant yolu açilisi için kamptan ayrilip Trabzon?a gelen tecrübeli teknik adam, Sampiyonlar Ligi elemelerindeki rakiplerini izleme geregi duymadi. Müsabakalari izleyen Ihsan Derelioglu?nun verdigi rapor ise tamamen tersi çikti.

5- Hata Pahaliya Patladi
Hiç sans verilmeyen Famagusta Dinamo Minsk?i elerken Rum Kesimi ekibinin raporlarda belirtildigi gibi "çantada keklik" olmadigi da iki maçin sonrasinda gözler önüne serildi. Teknik Direktör Senol Günes, ilk maçta çok ciddi bir teknik hata da yapti. Beraberligin yakalandigi bölümde 10 kisi oynayan takimin oyun kontrolünü eline aldigi dakikalarda savunmadan Eller?i Tayfun?la degistiren Günes?in bu tercihi Bordo-Mavili ekibin genç oyuncunun hatasiyla iki gol daha yemesine neden oldu. Sonunda Trabzonspor rövansta rakibini 1-0 yense de bu iki golün averajiyla Sampiyonlar Ligi ve Avrupa?ya veda etti.

6- Santrafor Yetistirilemedi
Trabzonspor yönetimi uzun süredir gidermeye çalistigi golcü sorununu eleme turu öncesinde ortadan kaldiramayarak ciddi bir yanlisin altini imzaladi. Maça kisa süre kala transferi gerçeklestirilen Çek oyuncu Jun?un ismi UEFA?ya bildirilemezken Bordo-Mavili takim her iki müsabakada girdigi yüzde yüzlük gol firsatlarindan sadece ikisini sakatliktan yeni çikmis kaptan Fatih?le degerlendirebildi. Forvet hattindaki bu gecikme ve yönetimin agir hareket etmesi dizi yanlislar içerisinde etkin bir rol oynadi. Böylelikle Çek oyuncudan faydalanma kosullari yurt içine kaldi.

7- Asiri Stres Yaratildi
Bordo-Mavili ekibin Sampiyonlar Ligi ön elemesinde Rum Kesimi takimiyla eslesmesi üzerine müsabakanin sadece sportif yönü degil, siyasi özelligi de ön plana çikartildi. Bu ortam futbolculari gereginden fazla strese sokarken, maç futbol karsilasmasindan çok adeta bir savas atmosferine dönüstü. Ilk müsabakada alinan sürpriz maglubiyetin de sokunu yasayan Bordo-Mavililer, geçen bir haftalik süre içerisinde sakinlesebilecekleri bir ortam bulamadilar. Tansiyonun her geçen gün yükselmesi ve olayin milli dava boyuna çekilmesi geçen yil da kapisindan dönülen Sampiyonlar Ligi?nin güvensizligiyle birlesince bu atmosfer sahaya da yansidi.

Çözüm Önerileri

Trabzonspor Sampiyonlar Ligi yarisina erken veda edip Avrupa sahnesinden uzaklasirken yarindan itibaren uzun lig maratonuna baslayacak. Bu nedenle yönetim, teknik heyet ve futbolcular bir an önce kendilerini toparlamali, yeni baslangiç öncesi üzerlerine düsen özelestiriyi yapmalidirlar. Bu konuda en önemli görev ise kesinlikle yönetime düsmektedir. Yönetim kurulu bir taraftan tansiyonu düsürmeye çalisirken diger yandan da hatalardan ders çikarip, saglikli çözüm yollarini bulmak zorundadir. Buna göre yapilmasi gerekenler su basliklar altinda siralanabilir:
? Futbol AS?nin yapisi yeniden gözden geçirilmeli ve transferin yürütülmesinden sorumlu üç üye Asbaskan Ömer Sari, Murat Bozoglu, Metin Akbasoglu acilen bu yapidan ayrilmalidir.

? Teknik Direktör Senol Günes, sözle sorumlulugu üzerine almayi bir kenara birakip kendisine gelirken önerilen yetkiler çerçevesinde vakit kaybetmeden Sportif Direktörlük koltuguna oturmali, kurumun kisa orta ve uzun vadeli politikalarinin belirleyici ve yönlendiricisi olmalidir.

? Atay Aktug, Senol Günes ve Önder Bülbüloglu?nun yani sira Sari, Bozoglu ve Akbasoglu?nun yerlerine üç aktif üye daha eklenerek Futbol AS?nin alti kisilik yönetim kadrosu korunmalidir.

? Yönetim Yattara?yi satma fikrinden acilen vazgeçip, bu oyuncu takima yaptigi ve yapmasi muhtemel katkilar düsünülerek tatmin edici bir fiyat politikasiyla degerlendirilmelidir.

? Teknik Direktör Senol Günes?in talebi dogrultusunda savunma bloguna yerli veya yabanci bir stoper takviyesi daha yapilmali, bu ismin yurt disindan bulunmasi durumunda elden çikarilacak oyuncu Güney Koreli Lee Yong olmalidir.

? Tüm bunlarin isiginda taraftar ve camia bu aci faturanin sorumlularini bir kenara yazip, her zamanki gibi yine yüregine tas basmali ve lig öncesi takimina bir kez daha sahip çikmalidir.

gunebakis.com.tr</DETAILS></TD>
<TD width="1%" bgColor=#ffffff></TD></TR>
<TR>
<TD align=middle width="1%"></TD>
<TD align=middle width="98%">
<DIV align=left>05.08.2005 .</DIV></TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: gerçekefsane

Nytre
05.08.2005, 15:43
arkadaslar yattarayi suçlamanin bir anlami yok!.. çünkü yattara idmana çiktigi ilk gün samet aybabanin dediklerini hatirlayiniz..

bu kadar iyi bir adamin mutlaka bir kusuru vardir dedi.. sonra yattarinin sorunlu günleri.. kizlar gece hayati falan filan..

ondan sonrada saha içerisinden kendinden bezmis oynamak istedigi zaman oynayan ve kosan hatta taraftarlarin maç boyu kenardan yattaraya kos kos diye bagirdimiz günleri unuttunuz mu?...

yattarayi yattara etmek için çabalayanlar ilk önce samet aybaba sonra da dogruga ziya hoca ile çikti yattara.. yattaranin huyu bu yattarayi disipline sokacak olan ona yeteneklerini gösterecek olan ve ona yol çizecek olan teknik direktörüdür.. teknik direktör sadece taktik vermez ... teknik direktörler ile futbolcular arasindaki özel bag onlarin abi kardes baba ogul gibi olmasini saglar...

eger teknik direktörümüz yattaranin üzerine agirligini koysaydi simdi o kirmizi karti görmezdi....

bilmem anlatabildim mi..

zanoylu
05.08.2005, 15:48
GERÇEKEFSANE Yazdigin 6. maddeye özellikle katiliyorum......

Crazy_OfLu61_
05.08.2005, 16:21
arkadaslar yattarayi suçlamanin bir anlami yok!.. çünkü yattara idmana çiktigi ilk gün samet aybabanin dediklerini hatirlayiniz..

bu kadar iyi bir adamin mutlaka bir kusuru vardir dedi.. sonra yattarinin sorunlu günleri.. kizlar gece hayati falan filan..

E dedikya futbol evde kari dövmeye benzemez diye adam en iyi o isi yapiyo..

Ha pardon bide saçma sapan kart görme isini onun üstüne kimse yok..

sanatik
05.08.2005, 16:32
Crazy_OfLu61_

sende yattaraya takdin kafayi kardes.

bizim oyun kurmada önemli sorunlarimiz var.

Genel olarak topu ayaginda fatih tekkeden haric kim dogru dürüst tutabiliyor ? Eller katildi simdi buna evet. Ya peki digerleri ?

ya topu kaptirmadan pas verebilenler nerde ?

Etrafindakiler niye topu alani segrediyorlar ?

Yazilacak daha cok sey var ancak ben bunu simdi yapmiyacagim. MAci kayit ettim ve ne kadar zor olsada yine izleyecegim ve tüm notlarimi buraya akdaracagim.

Yattara yok, gol yok, böylemi sampiyon olacagiz biz ?

Sen kendi kalenden orta sahaya zor gidiyorsan, bunun suclusu yattaramidir allah askina ?

ilk yari kendi alaninda top cevirerekmi gol atacaksin ?

yok hayir uzun top atacagiz, birisinin kafasina inecek belki bir gol atarizlami sampiyon olacaksin ?

Edited by: sanatik

Crazy_OfLu61_
05.08.2005, 18:01
Crazy_OfLu61_

sende yattaraya takdin kafayi kardes.

Ne yapim turu kaybetmenin en büyük sorumlulari arasindada ondan

vizarian
05.08.2005, 18:07
bugunden itibaren traftari kandirmayi biraksin ve sanpiyoluk için inansin bizim kadar inan salar hersene sanpiyon oluruz

Keleşoğlu
05.08.2005, 18:37
yönetim hicbi futbolcuyu yollamasin ama yapilan iyilestirmelerde geri alinsin smileys/smiley7.gif

Çagman
05.08.2005, 18:38
Trabzonsporlular Dernegi kursunlandi

Trabzonspor'un Sampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçinda Kibris Rum Kesimi futbol takimi Anarthosis Famagusto karsisinda turu geçememesi Ordu'nun Ünye ilçesinde olaylarin yasanmasina neden oldu. Olaylar sirasinda Trabzonsporlular Dernegi binasi da kursunlandi. Kursunlar, dernek binasinin balkon duvarlarina ve camlarina isabet etti. Polis dernek binasini kursunladigi iddia edilen A.K. (28) adli sahsi, 1 adet ruhsatsiz 14'lük tabancayla yakalayarak gözaltina aldi. Olay yerinde yapilan incelemede 9 adet bos kovan ele geçirildi.

sametaydin
05.08.2005, 20:33
yönetim ne yapmali?

bence futbolcularin hepsine gecen sene aldiklari para verilmewli. bu sene fiyatini yükseltenler dahil hepsine.

abdullah60
05.08.2005, 20:36
yonetimin yapacagi tek sey,transfer oda adam akilli istedigini alacak senol hocamizin.1.olmadi,2.olsun oda olmadi listedeki15.olsunculukla bu is gitmez

Mehmet
05.08.2005, 21:46
TRABZONSPOR CEPHESINDE SUÇLU YÖNETIM!!!
Futbolcular daha ne yapsin, ellerinden geleni yapmaya çalistilar..

* 22 Senedir Sampiyonluk hasreti ile yanip tutusan bir camia varken,
* Sampiyonlar ligine katilma hedefi olan bir takim,
* Elindeki iyi oyuncularini defansin bel kemigi olan Tolga'yi satarmi?
* Madem sattin bu oyuncularin yerine zamaninda oyuncu alamazsa,
* Aldigi oyunculara dogru dürüst bir antrenman bile yaptiramadan ve bu maçta
oynamasi için kayidini yaptiramazsan,
* Yattara olur, Fatih TEKKE olur, Gökdeniz olur yada Simkovyak
Bu oyuncularin zaman zaman sakati cezalisi elbette olacak! Daha lig baslamadi
bir Yattara kazara ceza aldi oynatamiyorsun!? Varmi bir Yattara veya Gökdeniz Fatih yada Simko gibi yildiz bir yedek oyuncun. evet YOK! YOK ISTE YOK!
* Ne biçim zihniyet bu ne biçim ticaret anlayisi.. Lig Sampiyonlugu ve Avrupa Sampiyonlar ligi hesabi hedefi olan bir kulüp böyle mi olur?
Böylesi hedefleri olan bir takim tamamen yildizlar toplulugu olmasi lazim.
* Ibrahim Ege, Tayfun Cora, Hasan Üçüncü bilmem ne bilmem ne bu ayardaki
futbolcularla bu yarisa giripte iddiali olamasin.
* Trabzonspor'da 3-4 tane futbolcu gibi futbolcu var.. Bunlardan biri olmadimi takimda isler yürümüyor.. Bunu kör ebem de anliyo.. Malesef yönetim neyine güveniyor bilmiyorum.
DIGER BI HUSUS:
Bu bir spor sonuçta yenmekte var yenilmekte.. Biz yenemedik yenildik!
Ülkemiz insanini gaza getirmek lüzumsuz yere moralini bozmak ve insanlarimizi gergin duruma getirmek için bozguncu borazanligi yapmak isteyenler yine atip tutuyo!! Neymis efendim Rumlara yenilmek ayipmis!!! Ne ayibi kardesim.. Yani biz Rumlari yenmis olsaydik bütün insanlar ve Dünya Rumlara yuh size yaziklar olsun Türklere yenildiniz çok ayip çok ayip mi diyecekti??
TRABZONSPOR DÜSMANLARI:
Biz zaten önceden eskiden beridir biliyoruz. Trabzonspor'u yipratmak zayiflatmak
için Trabzonspor düsmanlari her türlü entrika oyunlariyla Trabzonspor ile ugrastigini.. Simdi bu isi koz olarak kullanmaya çalisiyorlar.. Yüklenin yüklenebildiginiz kadar Trabzonspor'a ne kadar yipratabilirseniz. Ama yipratamiyacaksiniz. Türkiyede Bu takim yine merak etmeyin sizin caninizi okuyacak. Avrupa bu sene olmadi.. Olur gelecek sene ama muhakkak olacak.
YAZILMAMASI VE SÖYLENMEMESI GEREKEN SÖZLER!
Busiyasete de Ahlaka da spor ahlakinada sigmayan yazilar basinimiz tarafindan böyle cahilce ahmakca neden yazildi çizildi. Milletimiz gaza getirildi. Trabzonspor üzerinde stres olusturuldu. Daha önce hep sikayet ederdik basin bize fazla ilgi göstermiyor diye.. Biz kötü sonuç alinca aleyhimize oldugu için simdi yaziyor çiziyor saçmaliyor asiyor kesiyorlar. Acaba bir Gs veya Fb bu durumda olsaydi da bir ayni bizim gibi yenilseydi. Maçtan sonra sus pus olmayacakmiydilar?!
BU KONU KAPANMISTIR..
Trabzonspor için ve taraftari için önemli olan ilk önce 22 senedir hasret kaldigi
Türkiye Süper ligi Sampiyonluguna ulasmak!!!
Türkiye de Trabzonspor gene de bu haliyle Potansiyel Sampiyon adayidir kesinlikle hatta böyle kötü bir sonuçtan sonra gelecek olan hirs hile Sampiyonluga gidebilir. Çünkü bu sene Türkiye süper liginde geçen seneye göre daha kaliteli kadrolara sahip takimlar var.. Hatta bu sene 4 büyükler disinda Sampiyonluga yarisacak sürpriz takimlar çikabilir. Eger bekledigimiz gibi böylesine kiyasiya bir yaris olursa Trabzonspor için aradan siyrilmak daha kolay olabilir. Belkide öyle olacak!!!

Sacit
05.08.2005, 22:10
futbolculara önce disiplini ögretmeli smileys/smiley7.gif

hauptstrasse
05.08.2005, 22:19
yonetim ne yapacak sorusunun cevabi atay aktuugn aciklamalarinda gizlidir!

yonetim kendi uzerine dusen sorumlulugu almamis buna cesaret gosterememi ve sucu simdi oyuncularda aramaktadir! bugun yattarayi kovarim diyen sakat dusunce yarin gelebilecek bir basarisizlikta gokdenize ayni seyi yapacak ve sirasiyla bu boyle devam edecektir...

yonetimden aciklama beklemek hakkimiz midir degil midir!

Barış
05.08.2005, 22:28
Bilmem yazan oldu mu ama bizim 3 silahsörler Ömer Sari,Metin Akbasoglu ve Murat Bozoglu istifa etmis ama Atay Aktug kabul etmemis.Basin ne kadar dogru yazmis o da bilinmez ama...

The Legend
05.08.2005, 22:29
EYY YÖNETIM YA ISTIFA ET YADA SUS.YETER ARTIK BE.

YATTARAYI SATANI BIZDE SATARIZ.

samway
05.08.2005, 22:39
çok basit japonya yi bilirsiniz bakanin ismini hatirlayamiyorum ama yaptirdigi koprunun yikilmasi sonucu intihar etti tamam yonetim intihar etmesin ama suçunu bilsin ona göre hareket etsin...

biraz gururlari varsa...

gerçekefsane
05.08.2005, 23:14
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD =hBaslik colSpan=2>Trabzonspor'da istifa krizi</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=250>http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/222222260.jpg</TD>
<TD vAlign=top width=220>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220>
<T>
<TR>
<TD =txtKucuk>05 Agustos 2005 21:30

</TD></TR>
<TR>
<TD =hSpot>Trabzonspor'un Sampiyonlar Ligi'nde Rum takimi olan Anorthosis'e karsi elenmesi, büyük bir kaosa neden oldu. Trabzon yönetiminde istifa krizi yasaniyor.</TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD background=img/menuarka.gif colSpan=2>http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif</TD></TR>
<TR>
<TD =txt colSpan=2>
Avrupa Sampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme turunda Güney Kibris Rum temsilcisi Anorthosis Famagusta karsisinda turu geçemeyen Trabzonspor'da, transfer komitesinde görevli 3 yöneticinin Kulüp Baskani Atay Aktug'a istifalarini sundugu, ancak Baskan Atay Aktug'un istifalari kabul etmedigi ögrenildi.

Hüseyin Avni Aker Stadi'nda oynanan rövans maçinda Trabzonspor'un 1-0 galip gelmesine ragmen turu rakibi Anorthosis Famagusta'ya kaptiran belirterek bordo-mavili ekipte, maç sonrasi tribünlerden yükselen istifa sesleri sonrasi bazi yöneticilerin Kulüp Baskani Atay Aktug'a istifalarini sunduklari bildirildi. Transferlerin geç kalmasi ve ortaya çikan basarisizlik sonrasi transfer komitesinde görevli Asbaskan Ömer Sari ile yöneticiler Metin Akbasoglu ve Murat Bozoglu'nun Kulüp Baskani Atay Aktug'a yardimci olmak amaciyla istifalarini sundugu, ancak Atay Aktug'un bu istifalari kabul etmedigi belirtildi.
</TD></TR></T></TABLE>internetspor.com

epulim
05.08.2005, 23:28
herseyden önemlisi maçta taraftar dogru dürüst tezahürat yapmasini beceremiyor. Temis maçi mi seyrediyoruz bilmem. Anons yapiyorlar iki dakka sonra sessizlik. Bu sekilde futbolcu nasil adapte olacak maça. Destek olmadiktan sonra yönetimi istifaya çagirsan kaç yazar. Herkes hakettigi parayi alacak ama bu sekilde hiçbir sey hakedilmez. Simdi koca bir sezon sen sadece Türkiye'de oyna. ve saire ve saire. Öncelikle taraftarin tezahürat yapmayi ögrenmesi lazim vesselam.

epulim
05.08.2005, 23:34
Yönetim hatasinin kabul ediyor zaten. Basinda çikan haberler zaten bunu söylüyor. Futboilcu dedigin aldigi paranin hakkini verecek. Geçen sene süper oynayan bazi topçulara ne oldu da böyle yapiyorlar. Madem çok para istiyorlar o zaman çok çalissinlar. Hiçbirinin kapasitesi bu kadar degildi. Ne oldu da böyle oldu. Demek ki bir sorun var o da para. Çalis ve kazan. Ama kendini agirdan satmayla bir yere varamaz bir sqorcu zaten etige de aykiri. Bunu yapiyorsa kesinlikle sporculugu tartiyilmalidir.Edited by: admin

sanatik
06.08.2005, 02:36
Bizim için ne yaptilar

TRABZONSPOR Basin Sözcüsü Ibrahim Sahin, "Bir defa Trabzon'u izlemeye gelip yönetimi, teknik kadrosunu futbolcusunu elestirenler amaçlarina dikkat etsinler. Amaçlari aciyi paylasmak degil, Trabzonspor'u yolun basinda güçsüz birakmak çabasidir? dedi.

SAHIN ?Taraftar bu oyunlara gelmesin. Bu kisiler, Trabzonspor'un turu geçmesi için ne yaptilar. UEFA Asbaskani Senez Erzik, Fenerbahçe'nin Sampiyonlar Ligi'ne direk katilmasi için her türlü lobiyi yapti. Hakem beki de kararini buna göre verecekti. Yaralari sorumlulari, bedel ödemesi gerekenleri kendi içinde bulacak bunun kararini verecektir? ifadelerini kullandi.

takagazete.com

Nytre
06.08.2005, 11:48
EVET BENCE BU KONUDA HAKLI IBRAHIM SAHIN...

FENER IÇIN BI TARAFLARINI YIRTANLAR TRABZONSPORUN YANINA MI GELDI..

BUNA RAGMEN BU BAHANE OLAMAZ BUNUN ARDINA SAKLANAMAYIZ..

BLUE-RED KIT
06.08.2005, 18:11
Mehmet yilmazi pismesi sebatspora gonderecek. Yattaranin aldigi ucreti enaz 1 milyon dolara cikaracak. Kendi icinden birkac kelle alacak.

kuzey_lee
06.08.2005, 18:12
Mehmet yilmazi pismesi sebatspora gonderecek. Yattaranin aldigi ucreti enaz 1 milyon dolara cikaracak. Kendi icinden birkac kelle alacak.

atay baskani da unuttun..onu da sebata gondermek lazim dimi..

BLUE-RED KIT
06.08.2005, 18:18
Kuzey-lee senide unuttum sanma

kuzey_lee
06.08.2005, 18:22
eyvallah reis..ne zaman geçeyim sebata?

BLUE-RED KIT
06.08.2005, 18:26
Kuzey-lee sebat diyince niye bozuluyorsun sebat okadar kotu takim ise niye butun genclerimizi sebata kiraliyoruz?

kuzey_lee
06.08.2005, 18:28
Kuzey-lee sebat diyince niye bozuluyorsun sebat okadar kotu takim ise niye butun genclerimizi sebata kiraliyoruz? sebati küçümsedigimiz nerden çikti?kafandan biseyler uydurma..ama atay baskani sebata pismesi için gonderecek adamin once bi nasil taraftar olduguna bakarim

corleone
06.08.2005, 18:33
@blue red kit

mehmet yilmaz bu dakikadan sonra ancak cehennem sicaginda pisersmileys/smiley36.gif

sebata gidip orayi da mahvetmesine yürek dayanmaz mümkünse trabzon sinirlarini terketsin

yattaraya da bizim yönetimin para verecegi yok bari bi is kursunlar da çalissin kendi parasini kazansin mesela bi balik arabasi versinler ufaktan baslasin 10 seneye kadar yanina oynayacagi oyuncuyu bile kendi alir...

U.Sadıkoğlu
06.08.2005, 18:33
ABI YATTARAYA PARA VERMIYORKU BU YONETIM ADAMA BIRAZ PARA VERSELERRR COSACAK BELKI KIRMIZI KARTLARI O YUZDEN GORUYORsmileys/smiley7.gif

BLUE-RED KIT
06.08.2005, 18:38
Senmi benim nasil taraftar olduguma bakacaksin? sana o hakki kim verdi? Eger yazdiklarimda herhangi bir harakeret varsa ara Atay baskani beni mahkemeye versin. Eger taraftarliktan kastin yonetimi begenmek yada begenmemek ise ben bu yonetimi begenmiyorum simdi ben senin mantigina gore kotu bir taraftarmiyim? Konuyu ikili bir diyaloga cekmek gibi bir niyetim yok bu konu hakkinda yazi yazan diger arkadaslardan ozur dilerim. Benim icin bu konu kapanmistir. sSaygilarimla kuzey_lee

kuzey_lee
06.08.2005, 18:41
sen mi atayin nasil baskan olduguna bakacaksin?sana o hakki kim verdi?

Hünkar
06.08.2005, 20:29
istifa etsin dicem gelenler bundan iyi olmayacak etmesin dicem bu transfer politikalrila yillar sonra yakalanan bu heyecan ve bu kadro bozulup gitcek bana gore asagi tukursen sakal yuikari tukursen biyik

shotaarveladze
07.08.2005, 12:09
Kesinlikle katiliyorum. Yönetim o kadar basiretsiz ki, kardesim bare transfer etmek istediginiz adamlarin isimlerini medyaya söylemeyin on tane isim atiliyor ortaya ondan sonra hiçbiri olmuyor bir baskasi getiriliyor. Taraftari maça çekecek kaç futbolcu var bu takimda. 37 yasindayim ve geçmiste bu takimin neler yaptigini gözlerimle gördüm. Fenere hediye edilen sampiyonluktan bu yana maç seyretmiyorum. Vefali bir taraftar çikmadim belki ama düsünüyorum aradan geçen nerdeyse bir on sene var ve degisen hiç birsey yok. Insan nasil küsmez bu durumda bizim çocuklugumuz trabzonsporun sampiyonluklariyla geçti her yil ya trabzonsporumuz sampiyon oluyordu ya da ezikbahçe. Insanlarin nasil bjk cimbom taraftari olduklarini kafam almazdi çocuk aklimla arkadas bir takim 15 sene sampiyon almazsa taraftar nasil destekler diye merak ediyordum bizim 20 yil oldu. Bu is biraz rüzgar meselesi yani takimi bir rüzgar yakaladi mi gidiyor bakin 10 yil önceki kadroya apo,ogün,ünal,sehmuz,hami,shota,hamdi,cyzio, orhan bu adamlarin hemen hemen hepsi maç çevirecek adamlar her hafta sahneye bir baskasi çikiyordu. Trabzonsporumuz o yil sampiyonlugu hediye etti eziklere ve takim dagildi ruh dagildi. Su andaki takimin aston villaya karsi oynayan lyona karsi oynayan barcelonaya karsi oynayan takimin ruhuyla bir alakasi var mi sizce? Yönetici çikiyor biz futbol aynaya geldik diyor, teknik direktör ayni kardesim ates saçacaksin gözlerinden karsi takim ulan bunlar nasil adamlar bizi yer bitirir diyecek sahada. Atay aktug bey açiklama yapiyor maç günü "eger bu maçi kaybedersek vatan haini olmayiz" bunu biz de biliyoruz ama sen bunu çikip 70 milyon insana söylersen akillara ha demek ki galibiyete inanci tam degil yenilmeye yol yapiyor diye düsündürürsün. Veysel vardi eziklerde adam har maçtan önce bes gösteriyordu ama bes yiyordu. Takimi sahaya güvenle sürüyordu. Trabzona son yillarda gelen en iyi antrenör Breams'ti hatirlayanlar bilir. Bence Trabzonsporumuz sadece onun döneminde kisilikli, ezik olmayan, rakipten çekinmeyen, tedbiri biz degil siz alin tarzi oyun oynadi. Bütün büyük maçlarda tarabzonsporumuz kök söktürdü kaybettigi maçlarda bile sans eseri yenilen gollerle maglup oldu. Düsünün son yillarda takimimiz ne zaman bu inançla çikti sahaya. Senol hoca maça çikiyor "evet favori onlar ama biz de iyi takimiz, gücümüz var" gibi laflar ediyor.

Biraz kopuk kopuk oldu lütfen arkadaslar kusura bakmayin. O kadar doluyum ki inanin insan kahroluyor. Elinde tüm malzemeler var helva yapamiyorsun. Arkanda en vefali en atesli taraftar var. Seni bir sehir degil türkiyenin 7 bölgesinden biri tamamen destekliyor. Harika ve ayni basari tekrar edilemeyecek olan bir mazin var. Su durumumuza bakin allahin cavcavi gidip futbolcu çikariyor sen elindeki imkanlari kullanip adam bulamiyorsun. Sonra elindekileri satayim diyorsun.

Neyse çok uzattim herkese iyi günler diliyorum. Saygilarimla...

gerçekefsane
07.08.2005, 12:31
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD =yBaslik>

ferat sahin

Taraftar ne yapmali?</TD></TR>
<TR>
<TD =txt>

Çarsamba günü yasananlarin sinyalleri aslinda daha önceden geliyordu ve bu sayfada bir çok kez yazildi. Bu maç sonrasi gerçekten düsündüm ne yazayim diye. Isi spor yazarliginin ne oldugunu animsamaya kadar getirdim ve sadece futbol yazmaliyim dedim. Aksi takdirde kisir çekismeler ile vakit öldürmekten baska bir sey yapamiyacaktim. Bu maçi milliyetçilikle ve politika ile iliskilendirip bu SPOR müsabakasini kirletenler ile ayni kefede olmak istemedim açikçasi.
Gelelim futbola. Çarsamba günü takimin iyi oldugu bir bölge yoktu. Belki ortasaha biraz ayakta idi ama onlarda ne defansla nede forvetle iyi bir is yapabildiler. Bir çok gol firsati cömertçe harcandi. Bu sebeple 3-4 farkli kazanilmasi gereken maç 1-0 bitti.

Bu noktada iki seyin olmasi gerekiyor: Senol Günes?in gerçek anlamda teknik direktör olmasi ve yönetimin kendine çeki düzen vermesi.
Senol Günes Trabzonspor Futbol A.S?nin genel müdürü olarak göreve getirildi fakat bilinmeyen sebeplerden dolayi teknik direktörlügüde yapmak zorunda kaldi. Artik onun görevinin netlesmesi lazim. Ya adam gibi teknik direktör olsun yada müdür. Ikisinin bir gitmedigi ortada. Her iki durumda da tasin altina elini koymak zorunda. Büyük insanlar büyük sorumluluklar alir ve sonuçlarindan kaçinmadan sonuna kadar savasirlar. Senol hoca bunu daha önce yapti. Tekrar yapmamasi için bir sebep yok.
Senol hoca teknik direktör olduktan sonra takimin eksik olan bölgelerini yeniden yönetime anlatmali ve bunlar olmazsa hedeflerimiz degisir demeli. En büyük sorun defans bölgesinde yasaniyor ve acil olarak takviyeye ihtiyaç var. Ortasaha asil itabari ile yeterli fakat tecrubeli bir isim daha alinabilir. Forvet bölgesi artik sikintisiz görünüyor.

Oyuncu kalitesi olarak bakildiginda takim geçen senekinden daha iyi durumda. Demek ki asil görevini yapmasi gereken sevgili Senol Günes?mis. Takim hazirlik dönemi geçirirken çok eksik kaldi ve yeterli motivasyona sahip olamadi. Ilk baslarda asiri yüklenildi ve takim erken yoruldu. Dünki maçta oyuncularin hali lig sonu oynanan bir maçtaki gibiydi. Fiziksel olarak asiri bir yorgunluk vardi takimda. Sonuç itibari ile takim oyunu ile bir yerlere gelen Trabzonspor?umuzun takim oyunu artik yok. Bunu tekrar ortaya çikaracak kiside Senol Günes?tir. Bir çok kisi futbolculari suçlamis yazilarinda. Ben Yattara hariç hiç kimseyi suçlamiyorum. Futbolculari oynatan teknik direktör ve yönetimdir. Eger kafa olarak hazir degillerse bunun en büyük sebebi yönetim, eger fiziksel olarak hazir degillerse de teknik direktördür. Sonuç itibari ile onlar isçi konumundalar ve performanslari karsiliginda ödüllendiriliyor yada cezalandiriliyorlar. Dolayisi ile basarisizlikta en son hesap veren ve cezayi yiyenler onlar olmalidir çünki bu zamana kadar performanslari teknik direktör ve yönetim tarafindan görülmeli idi.

Gelelim yönetime. Bu yönetim su ana kadar gelmis en sansli yönetimdir. Ne para sorunu vardir ne de birlik beraberlik. Açikçasi ben parasizlik zamanlarini tercih ederim. Hiç olmazsa bir kenetlenme söz konusu idi o zamanlar. Simdi yönetimde kim neden sorumlu hiç belli degil. Trabzonspor?un profesyonel yönetim kadrosu asiri bir amatörlük örnegi gösterdi. Bu konuda da birinci sorumlu baskandir çünki görevlendirmeyi o yapiyor ve denetliyor. Brezilya?da iki ay durup iki futbolcu ile dönenler bir tarafta, bir haftada gölcü aldim diyenler bir tarafta. Insana sormazlar mi ?niye bu kadar bekledin madem hizli transfer yapabiliyordun? diye. Dedim ya yönetimde tam bir görev kargasasi yasaniyor. Bu kadar Trabzonspor?u takip etmis olmama ragmen futbol subesi sorumlusu kim ben bile bilmiyorum. Jun?u transfer eden yöneticinin adinida daha yeni duydum sayilir. Demek ki yönetim içinde bir güvensizlik bir kargasa söz konusu. Bir yönetici bir futbolcuyu getirecegim diyor digeri ?hayir o çok agir, bize uymaz? diyor. Inanilir gibi degil. Sayin Aktug?da hiç bir sey yapmadan öyle segrediyor.
Gelelim transferdeki sonuca. Tolga gibi bir sigorta kaybedildi ve 3.75 Milyon dolar gelir elde edildi. Yerine üç futbolcu alindi: Eller, Jefferson, ve Jun. Toplam maliyetleri sanirim 5.5 Milyon dolar civarinda. Yani Trabzonspor kasasindan net 1.75 Milyon dolar çikmis. Yani sampiyonlar ligini hedefleyen ve her firsatta 10 millyon dolar gelir elde edecegiz diyen yönetim gelecek paranin beste birinden daha az bir para harcamistir. Yani mantik bir koyup 10 alma mantigidir ve buna kumar denir. Yani kaz gelen yerden tavuk esirgenmistir. Bunlarin tek suçuda YÖNETIM?dedir. Bunun içinde Senol Günes?te vardir çünki transfer politikasina katki yapmamis ve pisirik kalmistir. Bu bir yorum degildir bizzat kendi agizindan çikan laflarin açiklamasidir. ?Kimi alirlarsa oynatirim? lafinin açiklamasi pisiriklik yada danisikli dögüstür. Hangisi kötü siz karar verin.
Peki ne yapalim..
Öncelikle Trabzonspor hem Senol Günes?ten, hem yönetimden, hem de futbolculardan büyüktür. Dolayisi ile takimdan destegimizi çekmek mümkün degildir. Aksine daha aktif olup hem yöneticileri, hem futbolculari, hem de teknik direktörü yola getirmeliyiz. Elestirmeliyiz fakat gerektiginde sartsiz destek (dün aksam oldugu gibi) vermeliyiz. Bu takima gönül verenler olarak bütün maçlara gitmeli ve maç sonuna kadar kosulsuz destek vermeliyiz. Maç bitiminde de rakibi alkislamali ve ayrica yönetime ve teknik kadroya gerekli sinyalleri vermeliyiz. Tabi bu sinyaller siddeti kesinlikle içermemeli. Trabzonspor seyircisi bu erdemi sayisiz defalar göstermistir ve göstermeye devam edecektir.

Sampiyonlar liginden talihsiz bir sekilde elenmek madi ve manevi olarak kayiptir. Fakat, takimdan destegimizi çekmek gelecekteki hüsranlarin hazirlayicisi olur ki bunu hiç bir Trabzonspor gönüllüsü istemez. Eger yönetim ve teknik kadro bu tepkileri anlamiyorsa, Trabzonspor taraftari seviyeli tepkisini uygun sekillerde verir. Bunun en iyi örnegini federasyona tepki yürüyüsünde çok iyi verdiler.

Ne diyelim.. Hep destek, tam destek, ama birazda dirsek..

Sevgi ile kalin.
</TD></TR>
<TR>
<TD =txtKucuk>.internetspor.com
</TD></TR></T></TABLE>

Guests
07.08.2005, 13:08
Hep destek, tam destek, ama birazda dirsek..

smileys/smiley32.gif

halil ibo
07.08.2005, 13:08
Baskanimiz maalesef hala yönetim kuruluna hakim görünmüyor.Kismi istifalar,çatlak sesler.Bazi arkadaslar Atay Aktug için iyi bir vitrin demisti.Sanirim vitrinin cami çatladi.Yönetimin yapacagi kisa vadede savunmanin göbegine ve orta sahaya playmaker bulmak.Yok eger bunlari yapamaycaksa yol yakinken gerekeni yapmak.

t-sat
07.08.2005, 13:25
Takima transfer gerekliydi ve biz geç kaldik dogrudur.Ama bu takim hiç transfer yapilmadan da rum takimini eleyecek güçteydi.O yüzden yönetime bu maç sebebiyle saldirilmasina kiziyorum.Sanki adamlar birakip gitse yerine gelecek adamlar var.Gelseler bile daha iyi olacaklar mi?Iyi olsalar bile biz enkaz devraldik deyip sabir istemeyecekler mi?

Yönetimdem istifa edenler olabilir ama ben baskanin istifa etmesini istemiyorum.Yönetim Mehmet Yilmazi satmali.Senol Günes takimi daha iyi motive etmeli.Bu iyilestirme laflarinida artik duymak istemiyorum.Kafasina silah dayayip imza attirdik sanki adamlarin!

TrabzonStorm
07.08.2005, 13:25
Baskanimiz maalesef hala yönetim kuruluna hakim görünmüyor.Kismi istifalar,çatlak sesler.Bazi arkadaslar Atay Aktug için iyi bir vitrin demisti.Sanirim vitrinin cami çatladi.Yönetimin yapacagi kisa vadede savunmanin göbegine ve orta sahaya playmaker bulmak.Yok eger bunlari yapamaycaksa yol yakinken gerekeni yapmak. smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Evet kardesim, sayfalarca, günlerce yazilani, 5 satirda özetlemissin..Herbiri için birer smileys/smiley32.gif.

Yoksa Yattara, mattara, hepsi afra tafra...

zanoylu
07.08.2005, 16:04
Yönetime bazi rutuslar yapilmasi gerek bu tartismasiz gerçek.Özellikle transfer kom. derhal istifa....

OfluMulkiyeli
07.08.2005, 18:44
Atay Aktug Trabzonspor için çok büyük bir sans, kesinlikle baskanliga devam etmeli ama yanindaki arkadaslarini degistirmesi gerekir mi bilmiyorum, gerekiyorsa degistirsin ama kendisi kalsin, kulubün basinda o olunca benim gönlüm rahat.

Senol Günes'le de devam, futbolcularla da. sadece biraz daha takviye. 96 sendromuna bu kez izin vermeyecegiz, zaten taraftar da artik tecrübeli, bunu dün aksam çok iyi gösterdi.

aynen devam.

ibrahim_yattara
07.08.2005, 19:31
yattaranin gördügü kartlar kadar basit kartlari trabzondaki hakem gösterseydi rumlar 6-7 kisi kalirdi sahada.. bakiyorumda hemen ne de çabuk atmis satmissiniz yattarayi..

yattaraya dil uzatacak adam önce maziye bir baksin aldigi paralari ve tek basina kurtardigi maçlari bir gözden geçirsin üstüne birde abdest alsin ondan sonra konussun..

ben yönetimdende, senol hocadanda, futbolculardanda memnunum arkadas..

ha gazetelerin yazdigi gibi atay baskan gerçektende 'isteyen varsa gelsin yattarayi satarim' dediyse onda o zaman beyin kitligi vardir o zaman fikrimde degisebilir baskanla ilgili.

Keleşoğlu
07.08.2005, 19:40
yönetim defansa cok acil ama cok iyi bi takviye yapacak,kusurunu baskalarina atmayacak

Nytre
07.08.2005, 20:37
YÖNETIM DEFANSA FUTBOLCU ALMALIDIR!é..

AYRICA YONETIM IÇERISINDEN BIRBIRININ KARARLARINDAN RAHATSIZ OLAN INSANLAR OLDUU FARKEDILIYOR..

BASKANINDA NE YAPTIGI BELLI DEGIL..

ÇIKIPTA HIÇ KIMSE ADAM GIBI BIR AÇIKLAMA YAPMIOR.. HERKES BIR YERLERE SAKLANMAYA ÇALISIYOR.

Crazy_OfLu61_
08.08.2005, 17:04
Bana kalirsa en kisa zamanda defans ve orta sahaya 2 tane kaliteli transfer yapilmali yoksa halimiz harap. Ortada ne güzel bir futbol var nede gelecek vaadeden futbolcular bu ise acil çözüm bulunmali hemde çook acil...

poetricus
08.08.2005, 18:22
Sonuna kadar degil; sonsuza kadar Trabzonspor!...

Keleşoğlu
08.08.2005, 20:19
baskan kalsin yönetim degissin!!!

sanatik
08.08.2005, 20:26
Sümer: "Genel kurul konusulmamali"

Trabzonspor eski baskani Özkan Sümer'den destek çagrisi.. Sümer, genel kurul gibi söylentilerin gündemden kaldirilmasi gerektigini ve zor dönemde yönetimden futbolcuya kadar herkese destek verilmesi gerektigini söyledi..

Trabzonspor eski baskani Özkan Sümer, camianin zor bir dönemden geçtigini ve bunun için yönetim kuruluna, teknik kadroya ve futbolculara destek verilmesi gerektigini söyledi.

Trabzonspor camiasinda her kayipta yikilma gibi zayif bir yapiya sahip olunmamasi gerektigini söyleyen Özkan Sümer, bu durumda kulübün istedigi basariya ulasmasinin mümkün olmayacagini kaydetti.

Yönetim kurulu verimliliginin devamliliga bagli oldugunu da ifade eden Sümer, söyle konustu:
''Camia zor bir dönemden geçiyor. Bu da bütünlüklükle asilir. Hizli bir biçimde olaganüstü genel kurul gibi söylentilerin gündemden kaldirilmasi gerek. Yönetim kurulu, teknik kadro ve futbolculara destek vermek gerekir. Iyi gün dostu olunmamali. Kötü günlerde de kulübe sahip çikilmali. Genel kurul gibi seyleri konusmadan kaçinilmali. Yoksa yikima yolculuk baslar. Devamliliga yogunlasilmali. Kirginliklarin olmadigi yönetim kurulu benim düsünemeyecegim yönetim kurulu. Yönetimde kutuplasmalarin olmasi dogaldir. Ancak bu, saygi çizgilerini asmayacak davranislarla olmalidir.''

ajansspor.com

FEDAİ
08.08.2005, 20:32
adam gibi çikacak ve bu takim ligin busene enbüyük sampiyonluk adayidir diyecek ve tüm taraftari destege çagiracak.

falcon61
08.08.2005, 20:33
Yönetim topykün istifa etmemeli ama özellikle söylüyorum transfer komitesi ve diger kademelerde degisiklige gidilmeli

kutoz
08.08.2005, 20:47
Konya maçinin sonucuna göre, bir açiklama gelecektir. Buda iki ihtimal içeriyor, birincisi galip gelirsek yönetim devam karari alacak. ikincisi ise hiç gönlümden geçmiyor, puan kaybedersek olagan kongre karari alinacak.

Umarim bu ikinci olmaz. Çünkü bunun olmasi demek, bu sezonunda heba edilmesi olur. ortamin eziklere birakilmasi demektir...

spider
08.08.2005, 21:05
Hazir Gaziantep mehmet yilmazi istiyorken satilmali, gökdenize de bi formül bulunmali bence adamin sadece adi kaldi.Gökdenizin yerinede düzgün biri alinmali.

ozcilingir
08.08.2005, 22:22
bu saatden sonra yönetim istifa etse ne olur? Maçlari sahada yönetim kurulumu oynayacak. 6 yabancimiz var , yabanci alamayacagiz. Bizde oynayacak ve su anda bosa çikabilecek yerli bir futbolcumu var ? O zaman elimizdeki bu kadroyu en iyi sekilde kullanacak olan kisi SENOL GÜNES ! KULLANABILIRSE, O bu takimi kuramiyor veya yanlis yapiyorsa ,yenibir teknik kadro ile devam edilmeli ama bu teknik kadro kim olacak ?Bu takimi SENOL GÜNES den daha iyi maça hazirlayacak ve takimi uyum içinde oynatacak yerli ve yabanci teknik kadro bulabilecekmiyiz.?

Sonuç olarak bu yil yapilabileceklerin tamami yapilamadi vebaslangiçda darbe aldik.Sadece LIG yarisinda ve Türkiye kupasinda mucadele edecegiz.Yeni yönetim kurulu gelse ne yapacak, yeni futbolcumu alacak ? Yapacaklari tek sey teknik kadro degisikligi olur. Takimimiz su anda bunu kaldiramaz.Ancak kaldirir diyen bir baba yigit çikarsa saygi duyarim.Ama ! ya amasi var.

Sonuç olarak ; SENOL GÜNES ve Futbolcular. TRABZONSPOR 'un basarilari sizlerin elindeyapabileceklerinizin en iyisini yaparak bu takimin taraftarlarina sampiyonluk hediye etmelisiniz.

Parasal konulara sonra girersiniz. SL ye kaldik iyilestirme istediniz, ama SL den elendik ,simdi ne olacak oradan alinacak paralarla sizlere iyilestirme yapilacakti. O bölümden TRABZONSPOR un tüm birimleri sinifta kaldi.

Su anda LIG yeni basladi , o maçlar geçmiste kaldi , takim olarak birlik ve beraberlik içinde basariya kosacagiz. Ilk isigi seyirci sizlere verdi KAYSERI maçi tribünler hemen hemen doluydu gece 21.15 de maç olmasina ragmen köyünden maça geldi .çogumuz evlerine gece 01.00 da gitti.

Sizlere moral vermek için maç öncesi kamp ziyaretiniz yapildi çiçek verildi.

Hadi artik SENOL GÜNES ve futbolcular ,görevinizi yapin, ne yapalim yönetim bizlere saglayabildigi olanaklar bu kadar. Yenilerigelse tanisma fasli uzun olacak.

Saygilarimla

TrabzonStorm
08.08.2005, 23:45
BIZIMKISI BIR ASK HIKAYESI

Aslinda hazirlik kamplarindan beri süregelen ve famagusta maçlariyla doruga çikan yanlisliklar ve sanssizliklar zincirinde, yönetiminden taraftarina, futbolcusundan teknik direktörüne herkesin hatasi oldu...Ayrintilarini herkes biliyor, tekrara gerek yok...Bunlarin arkasindan da iki olay gündeme oturdu; Aktug-Yattara ve Yönetimin istifasi-kongreye gidis...

Tabii elenme sonrasinda öncelikle Atay Aktug un klüp baskani olarak, tepkileri yönlendirecegi ve suçu üzerine atacagi bir odak gerekiyordu...Bu olay, öyle bir iki demeçle geçistirilecek bir is degildi...Seçenekler arasinda yönetim kurulundan istifalar istenmesi, Senol Günes in suçlanmasi, kirmizi kart gören Yattara ya yüklenilmesi ya da yönetimin tasi taragi toplayip ayrilmasi vardi.....Sayin Aktug da bu seçenekler içinden, klübe en az zarar verecegini düsündügü Yattara olayini medyanin önüne atti..Bu sartlar içinde baska seçenegi yok gibiydi...Tabii bundan sonra bir baska kiyamet koptu...''Yattara yi satani biz de satariz.'' Aslinda baskan da en az bizim kadar sevse de Yattara yi, yaralar kapanacaksa kovmaya razi etmisti kendini...Ancak ipin ucu baskanda miydi yoksa baskasinda miydi?Ipin ucu aslinda taraftarin elindeydi...

Ikinci maç sonrasi ''yönetim istifa'' tepkileri, yönetimin istifalarini baskanin cebine koydu...Kayseri maçi bazi seyleri degistirdi...Baskan hala Yattara olayi ile siyirmayi düsünüyordu...Ancak seyirci Yattara yi yem etmemekte kararliydi...Bu kez seyirci yapti blöfü..Senol Hoca yi öne atti...Yangindan mal kaçiran medya baliklama atladi buna...Dünya üçüncülügü apoleti medyaya karsi Senol Hoca ve Trabzonspor için Kazikli Voyvoda nin kazigi görevini yapiyordu...Kimse onu elestirmeye cesaret bile edemiyordu...ama bu maçta seyircinin tepkisini iyi degerlendiremeyen medya ve -malesef bazi yöneticiler- Senol Günes aleyhinde ciliz sesler çikarmaya basladilar...

Oysa yine yaniliyorlardi...Seyirci hocasini elestirir ancak kilina bile zarar verdirmezdi...Seyirci Kayseri maçinda tribünleri doldurarak gerçek mesajini vermisti..dosta düsmana...Seyirci hiçbirseyini kaybetmek istemiyordu..Seyirci Trabzonsporunu istiyordu...Seyirci herseye ragmen yönetimine de takimina da teknik direktörüne de destegini maç basinda pesinen vermisti...Onunsöyledigi tek sey vardi ''Trabzonsporuma zarar verdirmem''...ve malesef yönetim kendi yerinin gitmekte oldugu korkusundan olsa gerek,bunu hala okuyamamisti...Seyirci bir kez daha yönetimin önündeydi ve bir kez daha takimina yol gösteriyordu...Daha bir ay önce sampiyonlugun en güçlü adayi olarak gösterilen takimini öyle kolay kolay harcatmayacagini ilan ederek ''Artik ben bu olayi sildim,söz bende-herkes sussun'' diyordu...Dogrusu ya, dogrusu da buydu...
Arkadaslar kusura bakmayin lütfen, bu yazimi birçok yere ekledim ki artik ihtiyacimiz olan seyin bu yönetime destek vermek oldugunu görelim diye...Su saatten sonra her türlü alternatif Trabzonspora zarar verecektir...Ayrica destegimizle yönetimi ayakta tutabilirsek (onlar da akillica davranir ise) , yapilacak 2-3 çok iyi transferle artik tek hedefimiz olan sampiyonluga bu yil ulasabilecegimizi ümit ediyorum...Tabii bu biraz da önümüzdeki 2-3 maçi kayipsiz atlatmamiza da bagli...Ama yapilacak transferler bu süreçte puan kaybetsek de ileriye ümit tasimamizi saglayacaktir...O yüzden destek destek destek...Sadece destek...kösteksiz...köstebeksiz...tam destek...

gerçekefsane
09.08.2005, 01:10
YöNETiMDE OPERASYON GÖREVLER DEGISECEK

TRABZONSPOR yönetiminin yasadigi krizin olaganüstü kongre karari alinarak noktalanacagi iddialari gündemdeki yerini korurken, bir baska iddiaya göre, Aktug, yönetimdeki üyelerin görev dagiliminda köklü bir revizyona gidecek. Aktug'un özellikle transfer komitesinde degisiklik yapmasi beklenirken, Sportif A.S., Ticaret A.S. yan kuruluslarda da degisiklikler bekleniyor.
MENAJERLIK GELIYOR

TRABZONSPOR yönetiminin, kulüp yönetimi ile futbolcularin diyaloglarinin gelistirilmesi için ya yönetim içinde futbol subesi sorumlulugu görevini uygulamaya geçirecegi ya da idari menajerlik sistemini düsünecegi kaydedildi. Futbol A.S'den yeterli verimin alinamamasi nedeniyle böyle bir revizyona gidecek olan yönetimin bu girisimi önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

takagazete.com

sanatik
09.08.2005, 02:33
arabanin tekeri patladi, yolda kaldikdiye arabayi yenilemeyelim arkadaslar.

lastigi tamir ve yolumuza devam edelim.

ZAMAN DESTEK ZAMANI.

YIKILMADIK AYAKDAYIZ. ESKISINDEN DAHA GÜCLÜ OLMALIYIZ.

The Londoner
09.08.2005, 02:46
Turkiye gazetesinden kafa karistiran bir haber...

..............................
<DIV style="MARGIN-TOP: 10px; MARGIN-BOTTOM: 5px">
<DIV =subject>Trabzon?da gerilim</DIV>
09 Agustos 2005 Sali</DIV>
<DIV =>?6 futbolcu nerede??
Trabzonspor?da sular bir türlü durulmuyor. Rum takimi Anorthosis?e elendikten sonra lige Kayseri galibiyeti ile baslayan Trabzonspor?da gerilim sürüyor. Transfer döneminde yöneticiler arasinda yasanan tartismalarin ardindan teknik direktör Senol Günes?in de baskan Atay Aktug?a sitemde bulundugu ortaya çikti. Sezon açilisinda Dinamo Batum ile oynan maç sirasinda Trabzon?a gelen Fatih Terim?e verilen yemekte Günes?in Aktug?a ?Baskan bana 6 futbolcu alacagina söz vermistin? demesi üzerine gerginlik yasandigi, Aktug?un Günes?e ?Ben öyle bir söz vermedim? dedigi ögrenildi. Öte yandan yöneticilerden Metin Akbasoglu, Zurawski ve Güven, Murat Bozoglu, Deivid de Souza, Ömer Sari da Kahe?nin transfer görüsmelerindeki sikintilardan dolayi kirginlik yasiyor.

Iste iyilestirmenin faturasi
Trabzonspor?daki bir baska sikinti ise sözlesmesi devam eden ancak düsük ücret alan futbolculara yapilacak ?iyilestirme? konusunda yasaniyor. Yönetimin yilda 150 bin dolar alan Yattara ile yaptigi görüsmede Gineli futbolcunun 1 milyon dolar istedigi ögrenildi. Yönetimin 1 trilyon 250 milyar lira teklif ettigi Hüseyin bu rakami begenmezken, Erdinç 750 milyar, Hasan Üçüncü 650 milyar, Ibrahim Ege de 550 milyar liralik tekliflere ?hayir? cevabini verdi. Geçtigimiz sezon basinda Almanya kampinda yasadigi olay nedeniyle kovulmasi gündeme gelen Ibrahim Ege?nin 550 milyar lirayi begenmemesi tepkiyle karsilandi.</DIV>

sanatik
09.08.2005, 04:11
YARAYI SARMA ZAMANI

YÖNETICILERIN, daha sonradan gelisebilecek olaylarla ilgili erken yorum yapmalarinin sakincali oldugunu da kaydeden Özkan Sümer, "Bu süreç, hizli sekilde yara sarma sürecidir. Bütünlesme böyle günde olur. Genel kurulu düsünmek, yikima zemin hazirlamaktir" diye konustu.

takagazete.com | 09.08.2005

My
09.08.2005, 04:44
Yönetimimiz bi araya gelicek, ciddi ciddi biz nerelerde yanlis yaptik, yaptiimiz hatalardan ne kadar ders aliyoruz, bundan sonra neler yapabiliriz diyedüsünecek. Aralarinda çekiseceklerine birlik beraberliklerini pekistirecekler. Tutarli olacaklar, açiklamalarini bu sekilde yapacaklar. Transfer dönemi eylülün birine kadar devam ediyor. Transfer konusunda kimsenin sesi sedasi çikmiyor. Bi açiklama, bi girisim bekliyoruz. Yattara'ya iilestirme ve sözlesmesinin uzatilmasi, en önemlisi artik su futbolcu ücretlerinin iilestirilmesi tantanasindan vaz geçilmelivs. vs. vs... Kisacasi yönetimin ciddi bir sekilde geçmis hatalarindan dersçikararakçok çalismasi lazim çook.

sanatik
09.08.2005, 04:46
Gölge oyunu kesinlikle böyle olmali. Yönetimide, Teknik kadrosuda kesinlikle dersini almali, derhal bunu ispat etmelidir.

Ayrica taraftarda calismali. yönetimi, takimi seyretmekle olacak is degil. Her alanda ilerlememiz gerekiyor.

Crazy_OfLu61_
09.08.2005, 08:03
Trabzonspor?daki bir baska sikinti ise sözlesmesi devam eden ancak düsük ücret alan futbolculara yapilacak ?iyilestirme? konusunda yasaniyor. Yönetimin yilda 150 bin dolar alan Yattara ile yaptigi görüsmede Gineli futbolcunun 1 milyon dolar istedigi ögrenildi. Yönetimin 1 trilyon 250 milyar lira teklif ettigi Hüseyin bu rakami begenmezken, Erdinç 750 milyar, Hasan Üçüncü 650 milyar, Ibrahim Ege de 550 milyar liralik tekliflere ?hayir? cevabini verdi. Geçtigimiz sezon basinda Almanya kampinda yasadigi olay nedeniyle kovulmasi gündeme gelen Ibrahim Ege?nin 550 milyar lirayi begenmemesi tepkiyle karsilandi.

Ulan Suraya bak bide parayi begenmiyo nankörler sanki hepsi birer zidane, figo begenmiyolar bide ALLAH ALLAAAHHH bu ibrahim egeyi niye affettilerki anlamadim..

zisinoli
09.08.2005, 11:55
Yönetim bir araya gelse, görev degiskligi olsa ne olur!!! Hiç bir sey. Ben bir Trabzonspor taraftari olarak bu yönetimden huylaniyorum artik. Kil Oluyorumbunlara. Bir kaç kez yazdim daha önce ve yine yazacagim.

Yönetim Istifasini vermeli. Çünkü herseyi berbat ettiler.

Kus Beyinli Olduklarini ciddi ciddi düsünüyorum...smileys/smiley7.gif

Emin
09.08.2005, 13:40
Atay Aktuga üzülüyorum. Elinden geleni yapti. Ne yazik ki elinden gelen bundan fazlasi degil. Süphesiz baskan olarak sorumluluk ona ait. Ancak ben ondan çok 9 ay Brezilyada yeyip içen ve yöneticiyim diye geçinenlerin suçlu oldugunu düsünüyorum... Her neyse Atay Baskanin hizmetleri unutulmaz. Kendisine çok büyük saygi duyuyorum. Böyle bir sonu haketmiyordu.

halil ibo
09.08.2005, 14:09
Transferi beceremeyen bir yönetim,istifa etmeyide yüzüne gözüne bulastirdi.

gerisiyalan
09.08.2005, 14:11
yas ortalamasi 24.5 olan bir takim var.

Bu takimda tek sorun biraz disiplin eksikligi.
Ciddi bir yonetim ve teknik direktorle beraber Trabzonsporun gelecegi aydinlik.

Evet CL macerasi kotu oldu ama gelecege bakalim, daha cok erken. Bu sene de sampiyon olamasak bile, soyle bir bakin kadromuza, bizdeki potansiyel kimde var.

Gelecek bizim, yeter ki umidi kesmeyelim. Baskan da kalmali, Senol Gunes de kalmali, istikrar basariyi getirir. Belki yonetimdeki ekipte bir-iki degisiklik olabilir, takima abilik yapacak biri getirilebilir (yonetici olarak Ali Kemal Denizci neden olmasin? )

Nytre
09.08.2005, 21:53
NIYE HER FUTBOLCU VERILEN FIYATA HAYIR DIYOR*

BENCE BU HABERLERIN HEPSI DOGRU DEGILDIR...

ANCAK YÖNETIM DEFANSA FUTBOLCU ALMALI HATTA TECRÜBELI BIR FUTBOLCU ALSA ÇOK DAHA IYI OLUR..

YAS ORTALAMASI 24 OLUYOR ANCAK TECRÜBE SIFIR OLUYOR!..

toshiba
09.08.2005, 23:30
Trabzonspor?daki bir baska sikinti ise sözlesmesi devam eden ancak düsük ücret alan futbolculara yapilacak ?iyilestirme? konusunda yasaniyor. Yönetimin yilda 150 bin dolar alan Yattara ile yaptigi görüsmede Gineli futbolcunun 1 milyon dolar istedigi ögrenildi. Yönetimin 1 trilyon 250 milyar lira teklif ettigi Hüseyin bu rakami begenmezken, Erdinç 750 milyar, Hasan Üçüncü 650 milyar, Ibrahim Ege de 550 milyar liralik tekliflere ?hayir? cevabini verdi. Geçtigimiz sezon basinda Almanya kampinda yasadigi olay nedeniyle kovulmasi gündeme gelen Ibrahim Ege?nin 550 milyar lirayi begenmemesi tepkiyle karsilandi.

Mehmet Yilmaz'da begenmiyuordu parasini, onun zam durumu ne oldu smileys/smiley7.gif

zisinoli
10.08.2005, 08:44
<TABLE height=44 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=338 colSpan=0 height=44>http://www.pasfotomac.com.tr/i/y/yb/baslik_1257.gif</TD></TR></T></TABLE>Bu yönetimle olmaz

Geriye bakarak, gelecege yönelik söylenen kirici sözleri oldum olasi pek sevmem ama uygulamasina da asla karsi degilim. Evin esinine gelinligi içinde gelen ancak içeriye alinamayan Sampiyonlar Ligi umudunun kaçirilis nedenleri artik sir degil. Taraftar Kayseri maçinda tribünlerden bunu güzel sekilde ilgili yerlere mesaj olarak postaladilar. Artik herkes bulundugu yerin, hedeflere ulasamadiginda nelere malolacagini çok iyi bilmelidir. Dikkatsizlik, tecrübesizlik, yapilalamayan transferler son iki yilda Trabzon'a çok pahaliya maloldu. Ferdi ve keyfi yapilan transferler bu camiayi ne tür çikmazlara soktugu ortada. Trabzon daha sezon basinda dikkat etmezse disardaki itibarini yavas kaybettigi gibi içerideki irtifayi da kaybetmek Fazla derine girmek istemiyorum. Üç yildir oturtulmaya çalisilan bu genç kadronun iki büyük sorunu var. Biri saha içi yöneticisi digeri ise saha yönetimi... Yani takimi saha içinde yönetecek yönlendirecek bilgili diger futbolcularin da sayip sevecegi bir agabeyin bu takima takviyesi sartti. Ama alinmadi! Ikincisi saha disi yönetimi . Burada kastettigi su andaki idari yönetimdir. zamanki hastalik yine nüksetti. Yönetim karmakarisik. Gördügüm kadariyla Baskan Aktug'a uydurabilecek, fikir birligi yapabilecek bir yönetim göremiyorum. Yönetimde ne birlik, beraberlik ne disariya karsi konulacak tavir ve yapilacak konusmalarda disiplin var. Tabi bu da kulübü düsürüyor. Görünen o ki bu yönetimle Trabzonspor hedeflenen amacina kolay kolay ulasamaz. En büyük tehlike ise bu bölünmüslügün futbolculara yansimidir. Aman haa.

arakop
10.08.2005, 09:11
96 da G.Kinkladze çingene pazarligi yapilmadan alinsa sampiyonduk.Ö.sümer 50 bin dolara kiyamayip Aurelio yu FB ye kaptirmasa belki FB ye yaptipi katkiyi bize yapar ve iki yil samp.olurduk.Geçen yil son anda yine çingene pazarligi yüzünden GS ye kaptirilan TOMAS bizde olsa TOLGA ile müthis bir ikili olur geçen yilda samp.olur sene basida samp.ligine giderdik.Peki bu çingene pazarliklari yüzünden gitmedimi TOLGA.Büyük takimiz ama büyük düsünemeyen yönetimler var yillardir .Sen trilyonlar harcayip is kur sonra masraf olur diye ADSL alma.OLMAZKI.Her futbolcu ve yönetici sunu bilmeli arz talep isi bu is.Talibin yoksa degerin ona göredir.Olanida ihtiyacina göre tutar yada satarsin.FB de o niye çok aldi bu niye az aldi kavgasi varmi bilmiyorum ama herkes anlastigi paraya oynuyor.Iyilestirme diye bir sey dünyada yok zaten.Biter mukavelen IYILESTIRIRSIN kendini.Futbolcu balik bastan kokar misali davraniyor sanki.Ve maalesef olan hep TRABZONSPOR'uma oluyor.Bakin bu kadronun son sansi bu yilda olmazsa bu kadroya fatura kesilecek ve sil bastan yapilacaktir.

#10 Fietra
08.01.2006, 03:02

vallaha önceden görmüs Cenk abi oacaklari Eller gidince aklima geldi.Bravo valla bir alkis dahasmileys/smiley32.gif

Muhalif
08.01.2006, 03:09
smileys/smiley17.gifOsman nereden buldun çikardin bu konuyu yahusmileys/smiley17.gifeh ben demistim mi demeliyim simdismileys/smiley4.gifbirak eller i jun u ne yönetim kaldi ortada da ne senol günes.. neyse iyi olacak insallah bundan sonra...

BDiler61
08.01.2006, 03:24

vallaha önceden görmüs Cenk abi oacaklari Eller gidince aklima geldi.Bravo valla bir alkis dahasmileys/smiley32.gif

kutlamak lazim vallasmileys/smiley32.gif

Gülşen
08.01.2006, 03:30
E o zaman yeni dönemle ilgili olarak da "ben demistimlerinizi" bekliyoruz :)

AyhanPe
08.01.2006, 04:19
ben dememistimsmileys/smiley4.gif

halil ibo
09.01.2006, 11:28
Henüz çok erken sevgili Gülsen...

Tek icraatina bakarak(F.Akyel) yeni yönetim hakkinda karar vereceksek.Benim kanaatime göre bu pek insafli olmaz.

Aramizda devre arasinda ahim sahim bir transfer yapilamayacagini bilemeyecek kadar safdiller varsa onlara birsey diyemeyecegim.Transferler için ben sezon sonunu bekliyorum.Aktug yönetimini düsünsene bir yaz dönemini geçirdiler,SL'de oynatamayacaklari bir golcüye! imza attirdilar.

Stad projesi,benzin istasyonu,kurumsallasma bugünden yarina gerçeklesecek isler degildir.Bu icraatlarini görmeliyiz fikir beyan etmek için.Sunuda ekleyeyim;olaganüstü kongre sonucu gelmis yönetimin olaganüstü kongreyle gitmek istenmesi durumunda bu bize has birsey olur.

ozcan_asanoglu
09.01.2006, 12:11
Albayrak'tan tepki..

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak uzun vadede çok iyi islere imza atacaklarini ifade eden Nuri Albayrak, "Biz çok sabirsiz ve tez canli bir toplumuz. Yönetim olarak uzun vadede çok iyi isler yapacagiz. Camia olarak sabirli olmak zorundayiz. Çektigimiz bu sikintilarin karsiligini mutlaka alacagiz. Biz rakiplerimiz olan Fenerbahçe, Galatasaray ve Besiktas'i geçmeliyiz. Bunun için de çalismalarimizi sürdürüyoruz. Yeni stadyum projesine baslayarak bunun ilk adimini atacagiz. Ancak istikrari yakalamamiz sart" dedi.

Transferde yasanan hadiseler nedeniyle Teknik Direktör Vahid Halilhodzic ile aralarinda problem varmis gibi gösterilmesini saskinlikla karsiladigini belirten Albayrak, "Teknik Direktörümüz Vahid Halilhodzic ile aramizda hiçbir problem yok. Son derece uyumlu bir biçimde çalismalarimizi sürdürüyoruz. Fikir alisverislerinde degisik fikirlerin ortaya atilmasi normaldir. Biz Trabzonspor'un menfaatlerini düsünüyoruz. Hocamiz da Trabzonspor'un menfaatlerini düsünüyor. Ortak bir yerde bulusuyoruz. Hocamizla aramizda hiçbir problem yok. Ayni seyleri düsünüyoruz ve birbirimizle paylasiyoruz. Bunun disinda çikan haberlerin neden çikarildigini da anlayamiyorum" diye konustu.

Istikrarli, söyledikleriyle yaptiklari birbiriyle uyumlu olan bir yönetim olmak istediklerini dile getiren Albayrak, "Çesitli spekülasyonlar üretiliyor ama biz isimize bakacagiz. Çünkü gelecegi düsünmek zorundayiz. Göreve gelirken yeni stadyum insaati ve iki yildiz oyuncu sözü verdik. Bu sözlerimizi tutacagiz" dedi.

Kulüp baskanligini kazanmasi durumunda takima yildiz bir futbolcu kazandiracagi sözünün arkasinda oldugunu da belirten Albayrak, konuyla ilgili sunlari söyledi: "Türkiye'de futbolculara verilen ücretler belli. Baska kulüplerden daha fazla para alacaklarini düsünmeleri hayalcilik olur. Takima yeni oyuncular kazandirmak için yogun çaba sarf ediyoruz. Yildiz futbolcu sözü verdik. Bu devre olursa bu devre, olmazsa gelecek sezon mutlaka yildiz oyuncular alacagiz. Bunu yaparken de takimdaki ücret dengelerini muhakkak gözetecegiz. Diger arkadaslari tedirgin edecek bir parayla futbolcu transfer etmemiz sözkonusu olamaz".

Gelecek sezon kuracaklari kadro ile sampiyonlugun en güçlü adaylarindan biri olacaklarini ifade eden Albayrak, "Gelecek yilin kadrosunu simdiden kuruyoruz. Yönetim olarak elimizdeki mevcut kadroya çok iyi takviyeler yaparak güçlendirmek isteriz. Bu 2. devre kadromuzdaki mevcut oyuncular için de bir degerlendirme sezonu olacak. Hata yapan ve uyum saglamakta zorluk çeken oyuncular ile yollarimizi ayiririz. Bordo-mavili formayi giyen oyuncular o formanin hakkini vermek zorunda. Oyuncularimiz sahada mücadele ederken biz de yönetim olarak onlara her türlü maddi ve manevi destegi verecegiz. Bundan hiç kuskulari olmasin. Yeter ki mücadele ettiklerini görelim" seklinde konustu.

------------------------------------------------------

Baskan, özellikle sabirsiz olan arkadaslara mesaj olabilecek nitelikte konusmus...

Emre B.
09.01.2006, 13:17
Sabirsiz degiliz.Kendisi demisti3 Ocak'datransfer bittecek diye.

Erbay
09.01.2006, 17:46
Transfer sezonu ocak sonu bitiyo galiba.Ama benim umudum yine yok.Bunlar seneye yapacak transferi.Bizde böyle hergün bakicaz bos bos kimi alcaz diye

murat
09.01.2006, 17:55
Transfer konusu beni hic ilgilendirmiyor. Albayrakci falan zannetmeyin beni bu lafimdan sonra. Benim icin transferden onemlisi kurumsallasmaktir. Stad projesi,Benzin istasyonu, TS CLub in gelirinin artmasi transferden daha onemli su asamada. Bir futbolcuya verecegi 10 milyon dolari bu projelere harcasin bence daha iyi..

TheCrow
09.01.2006, 19:18
Albayrak'tan tepki..

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak uzun vadede çok iyi islere imza atacaklarini ifade eden Nuri Albayrak, "Biz çok sabirsiz ve tez canli bir toplumuz. Yönetim olarak uzun vadede çok iyi isler yapacagiz. Camia olarak sabirli olmak zorundayiz. .

Uzun vadede orada kalamayacaklar bu gidisle.Evet sabirsiz ve tez canli bir toplumuz da,ayni zamanda yalan konusmayan,sözümüzde duran ve söz verenin de sözünde durmasini bekleyen de bir toplumuz biz...

AyhanPe
09.01.2006, 20:21
Transfer konusu beni hic ilgilendirmiyor. Albayrakci falan
zannetmeyin beni bu lafimdan sonra. Benim icin transferden onemlisi
kurumsallasmaktir. Stad projesi,Benzin istasyonu, TS CLub in
gelirinin artmasi transferden daha onemli su asamada. Bir futbolcuya
verecegi 10 milyon dolari bu projelere harcasin bence daha iyi..

bende öyle düsünüyorumda bunlarin bi dedigi digerini
tutmuyor.kiviriyorlar ve onlara güvenmiyorum..tüm bunlari bi cok
kisinin gitmesini istedigi eski yönetimde yapardi.

Nadir Bekar
09.01.2006, 21:38
bu yönetim de fosssssssssss çikti hep ayni hep ayni bu ne yaaa

yapamayacaklarsa yapanlar gelsin bu taraftar artik sampiyonluk istiyorrrrrrrrrrr

İleli
10.01.2006, 05:19
Neler cektigimizi bilmiyorki sabirsiz diyor bize..olsaydi bizim gibi taraftar Nuri Albayrak anlardi neden acil transfer istedigimizi!!!!

Bartuğ13
10.01.2006, 12:03
sayin arkadaslar 10 ocak olmus kadrodan 4-5 adam yollamis bir tek fatih akyeli almisiz artik neyin sabrindan bahsediyorlar ya.hangi yüzle???

Adnan Mollasalihoğlu
10.01.2006, 18:45
Ne yapacak Albayrak Ugur Boral denen herife(bana göre Ufukhan'in çeyregi etmez)1 milyon dolar bonservis arti kendisine de 850 milyar para mi verecek transfer olsun diye.Gökhan Ünal'a 2 milyon dolar mi verecek???Sabirdan kast ettigi budur...!!! Yönetimin yapacagi 2 tane iyi yabanci alip sezonu bitirmesidir.

Yeni sezonda da artik Zidane'i mi getirir Sn.Baskan Rui Costa mi getirir onu bilemem sözünü verdi....!!!smileys/smiley1.gif

oumaer61
10.01.2006, 21:57
Allah kerimdir ya hemen umutsuzluga kapilmayinsmileys/smiley2.gif

Cenkhan
10.01.2006, 22:10
Emre Asik vb. Istanbul artiklarini toplamasin gerisine taviz zaten.. Zuravski'yigündeme getirmemeleri iyiye isaret.Gereken adami alsinlar, ortaligi yiktik Brezilya'nin gelecekteki kalecisi dedik, Çek. Cum. gelecekteki santraforu dedik elimizde patladilar. Symek gibi temiz adam getirsinler, sansasyonel degil yerinin adami olsun.

Benzin istasyonu isini ilk defa duydum, zamaninda Sebat düsünmüstü ama kurtarmiyor diye vazgeçilmisti.. Albayrak gelir ariyorsa limanin isletme hakkini TS Sportif AS.'ye devretsin - tabi laf olsun diye söylüyorum ama2 milyon dolar da onun için çok para degil.-

CAFER ÖZER
11.01.2006, 00:33
Özkan Sümer Kazandigi gün mail grubundan arkadaslar bilir EYVAH demistim.Özkan Trabzonsporda baskanlik yapamaz insallah ben yanilirim.Bu is Trabzonspora pahaliya patlayacak demistim.O zaman Mayci Tekart holdingde çalisiyor diyenler Bu gün ortada yok.

Atay Aktug kazandiginda temkinli yaklasmistim.Ve Ziya Doganla gelen basarilarla,Temkinli yaklasmaya devam etmistim.iLK SENE sampiyonluk beklemedigimiz halde Sampiyonlugu kilpayi kaçirmistik.Sampiyonlar ligini kilpayi kaçirmistik.Tranfer olmadigindan kaçirmistik gene sesimiz çikmadi olsun dedik acemilige geldi dedik.2.yil gene sampiyonlugu kilpayi kaçirdik.HAKEM DEDIK,Ziya Dogan Gitti.Tranfer olma&lt;digindan gitti.Olsun sezon sonuda olur dedik.ama Anortisis maçinda santraforsuz maça çiktigimiz Gün bunlardan bi halt olmaz dedim.Sivas Maçinda yenildigimiz gün Külünkogullari derneginde toplantida ve Burda söyledim bu takim küme düsmemeye oynar dedim 5 haftada 1 beraberlige sevinir hale geldik.GS maçinda yönetim Isimiz ALLAHA KALDI dedi.keske haksiz çiksaydim Trabzonspor kazansaydi.

Uzun zamandan beri ilk defa söylüyorum.insallah bu sefer Yanilmayacagim.Bu yönetim dediklerini yapacaktir.Sadece zaman konusunda digerlerine tanidgimiz zamanin daha azini bu yönetime tanimak.

#10 Fietra
11.01.2006, 00:36
Simdi biz Nuri Albayrak'i konusuyoruz gündemi degistirmek için eskilere saldirmaya gerek yok.

CAFER ÖZER
11.01.2006, 00:41
Simdi biz Nuri Albayrak'i konusuyoruz gündemi degistirmek için eskilere saldirmaya gerek yok.

Osman saldirmak demek insa&lt;nlari yapmadigi seyler için elestirmek demektir.Gerçekleri yazmanin adi saldrimak olmaz.

#10 Fietra
11.01.2006, 00:46
O zaman degistiriyorum.Eskilerin gerçeklerini yazmayalim lütfen gelecege ve günümüze aydinliga bakalim.

AyhanPe
11.01.2006, 01:48
Özkan Sümer Kazandigi gün mail grubundan arkadaslar
bilir EYVAH demistim.Özkan Trabzonsporda baskanlik yapamaz insallah ben
yanilirim.Bu is Trabzonspora pahaliya patlayacak demistim.O zaman Mayci
Tekart holdingde çalisiyor diyenler Bu gün ortada yok.

Atay Aktug kazandiginda temkinli yaklasmistim.Ve Ziya Doganla gelen
basarilarla,Temkinli yaklasmaya devam etmistim.iLK SENE sampiyonluk
beklemedigimiz halde Sampiyonlugu kilpayi kaçirmistik.Sampiyonlar
ligini kilpayi kaçirmistik.Tranfer olmadigindan kaçirmistik gene
sesimiz çikmadi olsun dedik acemilige geldi dedik.2.yil gene
sampiyonlugu kilpayi kaçirdik.HAKEM DEDIK,Ziya Dogan Gitti.Tranfer
olma&lt;digindan gitti.Olsun sezon sonuda olur dedik.ama Anortisis
maçinda santraforsuz maça çiktigimiz Gün bunlardan bi halt olmaz
dedim.Sivas Maçinda yenildigimiz gün Külünkogullari derneginde
toplantida ve Burda söyledim bu takim küme düsmemeye oynar dedim 5
haftada 1 beraberlige sevinir hale geldik.GS maçinda yönetim Isimiz
ALLAHA KALDI dedi.keske haksiz çiksaydim Trabzonspor kazansaydi.

Uzun zamandan beri ilk defa söylüyorum.insallah bu sefer
Yanilmayacagim.Bu yönetim dediklerini yapacaktir.Sadece zaman konusunda
digerlerine tanidgimiz zamanin daha azini bu yönetime tanimak.

usta ya tabiki görüslerine saygi duyuyorum ama sanirim eski yönetimler
hakkinda hep yanildin bence..trabzonsporun son üc senede cikisina
basarisiz demek bayagi insafsizca olur.suanki yönetim takimi öve öve
bitiremiyor hatta yeni baskan trabzonsporun suanda en iyi iki klüpten
biri oldugunu söylüyor..yani oda istesede istemesede gecen yönetimlerin
basarali oldugunu kabul etmek zorunda kalmistir.özkan sümer takimi bu
yerlere gelmesinde cok emegi var..bu takim onun eseri..suanki
yildizlarin hepsi onun eseri.trabzonsporu resmen batakliktan
kurtarmistir..

elestirilerinde haklilik payi olsada geneline baktiginda endiselerinde
yanildin bence..eski yönetimin hatalarida vardi.hepimiz hakli olarakta
bunlari elestirdik ama sansizlikta vardi.yeni yönetim konusunda da
yaniliyor gibisin gerci erken
bunu söylemek icin ama..cok tutarsiz aciklamalar
yapiyorlar.kiviriyorlar acikcasi.baskanin bi dedigi digerini
tutmuyor.böyle giderse kimsenin bu yönetime güveni kalmaz..bu insanlara
sabirsiz demekte dogru degil,cünkü suan icin bu yönetim güven
vermiyor.gelecek icinde cok isik vermiyor.eger
transfer yapilmazsa ve ayni sansizliklari ikinci yari yasarsakta daha
vahim bi duruma düsersek neler yazilacak merak ediyorum</span>.hala
eski yönetimmi suclanacak sirf yeni yönetimi korumak icin acaba...kesin
olan bisey var eger ikinci yari ayni duruma düsersek bunda tek sorumlu
yeni yönetimdir.bugün icin takimda neredeyse hicbir degisiklik yok.yani
eski yönetimin icraatlariyla gemi yürüyor.yeni yönetimin suan icin hic
bir katkisi olmadi.insallah tranfer yaparlar.eger yapmazlarsa hicbir
seyin arkasina siginmasinlar yok iyi oyuncu falan yoktu diye.herkes
nasil aliyorda bunlar alamiyor.o zaman devre arasi transfer sezonu
neden var.symek de devre arasinda alinmadi.eger o alinmasaydi o sene
degil ikinci besinci bile olamazdi bu takim..

bakalim görecegiz hep
beraber neleri yapacaklarini.insallah bu sefer yanilmassinda takimimiz
özlenen sampiyonluga ulasir.

<br style="font-weight: bold;">
Not: ben yeni yönetimin illede
basarisiz olacagini demiyorum insallah da basarili olurlar ama suan
icin maalesef bu öyle gözükmüyor..insallah transferde bu kadar
sessiz kalmalarinin nedeni gizli calismalarindan
kaynaklaniyordurda iki üc oyuncu alirlar..</span>

Edited by: ölümüne_ts

Adnan Mollasalihoğlu
11.01.2006, 13:53
Su sartlar altinda yurt içinde transfer yapmam çok zor insafsiz olmayalim.Degeri 5 para etmez adamlara milyon dolarlar isteniyor.Bu paralari vermemize gönlünüz raziysa diyecek lafim yok.Yönetim 2 tane kalite yabanci alsin.Yerli transfer için sene sonunu beklemek en mantiklisi.Ama su Mehmet Yilmaz denen kabiliyetsiz herifi ne olur gönderin yazik ona verilen paraya...Vahid hoca gitmesini niye engeller akil mantik almiyor.Trabzonspor tarihinin en çok sans taninan forveti ve en fiyasko ismi.Ergin ve Ali Güzeldal'la yola çikilmasi çok güzel bir fikir.Bu sene her türlü bu takim 3. olacaktir ve kupayi kaldiracaktir.

zanoylu
11.01.2006, 17:30
Albayrak'tan tepki..

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak uzun vadede çok iyi islere imza atacaklarini ifade eden Nuri Albayrak, "Biz çok sabirsiz ve tez canli bir toplumuz. Yönetim olarak uzun vadede çok iyi isler yapacagiz. Camia olarak sabirli olmak zorundayiz. .

Uzun vadede orada kalamayacaklar bu gidisle.Evet sabirsiz ve tez canli bir toplumuz da,ayni zamanda yalan konusmayan,sözümüzde duran ve söz verenin de sözünde durmasini bekleyen de bir toplumuz biz...

imzaladim kardessmileys/smiley20.gif

coach
11.01.2006, 17:40
Albayrak'tan tepki..

imzaladim kardessmileys/smiley20.gif

bende imzaladim.

Doğukan Uçan
28.07.2023, 10:20
bu saatten sonra yapılacak tek şey istifa etmek olmalı. göreve geldiklerinde beri bir tane elle tutulur icraat olmadığı gibi tam tersi bir sürü rezilliklere imza attılar. orhan ak denen vasıfsızın kulübün başında türkiye kupası maçına çıkması bile başlı başına utanç verici olayıdır.