PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ali Kemal Denizci | Bıçkın Delikanlı

CaMoKa
07.08.2004, 15:14
Sevgili gönül dostlarim Trabzonsporumuzun resmi dergisindede ele alinan unutulmaz yildizimiz Farozlu Ali Kemal DENIZCI hakkindaki düsüncelerinizi buraya yazin

O türkiyenin yetistirmis oldugu en iyi 5 futbolcu arasinda gösteriliyor

O türkiyede ve avrupada özel seyircisi olan birkaç futbolcudan biri

O teknigi, pasörlügü ve top hakimiyeti ile parmak isirttiran yildizimiz

O senin, benim bütün Trabzonspora gönül vermis renkdaslarimizin Ali Kemali

O Farozlu Ali Kemal;

CaMoKa
12.08.2004, 17:13
Abisi nedir bu kimsemi sevmedi bu ali kemali neden yorum gelmede kaç gündür

kuzey_lee
12.08.2004, 17:16
iyi de ali kemali sadece büyüklerin anlatttiklarindan duyduk.sadece hoca olarak gördük istersen o konu hakkinda düsüncelerimizi yazmayalim.

CaMoKa
12.08.2004, 17:18
anam hiç mi bilginiz yok hiçmi aramızda ali kemali canlı yada videodan izleyen yok hiç kimse yoksa babanızdan duydugunuzu yazın

kuzey_lee
12.08.2004, 17:21
farkli bisey mi dedik simdi.

alikemali ne videodan ne de canli(yasimiz musait degil) izleyebildik.

babamdan duyduklarimi anlatmaya kalksam yillar geçer.

ama bi tanesini anlatayim.

fatih terim denen dallamayi sahada aglattigini bunun üzerine turgay seren de gazetede 'meslektasina bu yapilirmi ali kemal'' yazdigini duydum.

ayrica 2 aten altayli oyuncuyu kafa kafaya çarpistirmis

CaMoKa
12.08.2004, 17:22
he şöyle hadi yarışma yapalım kimin babası daha çok şey anlatmış

CaMoKa
12.08.2004, 17:23
kazanana ali kemalin hayatını anlatan bir mail atıcam evt ts liler asılın klavyeye

Erhan|TS
12.08.2004, 20:14
bana eskilerden bi abi demisti.. yattara ali kemalin %20 i felandir dedi..

öyle bir topcuymus..

Harun-61
13.08.2004, 01:24
O türkiyede ve avrupada özel seyircisi olan birkaç futbolcudan biri

??? avrupa he ???smileys/smiley32.gif

kadirsa_2000
13.08.2004, 10:46
Onun oynadigi zamanlig maçlarindaona faul yapanlar cezalandirilirmis, faul yapmak yasakmis çünkü o zamanlar Milli Takimin sahip oldugu üstün özellikli tek golcüymüs. Büyüklerimizden duyduklarimiz böyle. Yani anlayacagimiz gerçek bir EFSANE'ymis.

Bülent Şirin
13.08.2004, 11:41
Sevgili Camoka,
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Iste dayanamadim ve internet forumlarinda herkese ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">sayin[/B]? diye hitap etme prensibimi bu forumda bozmus oldum ama sikayetim yok. Bu basligi bu kadar geç farkettigim için kusura bakma ama forumdaki hareketliligi görüyorsun. Bütün yazilanlari ayni anda takip etmek her zaman mümkün olmuyor.

Ben 37 yasindayim ve 14 yasina kadar Trabzon-Salpazari?nda yasadim. 1976?daki ilk sampiyonluk maçindan itibaren, Ali Kemal?i gerek tribünde çiplak gözle, gerek televizyondan pek çok defalar izleme bahtiyarligina ulastim. Bunun ne kadar büyük bir ayricalik oldugunu sonraki yillarda çok daha iyi anlayacaktim. Beni kolumdan tutup Avni Aker?e maça götüren ve simdi hayatta olmayan babama her gün dua ediyorum bu yüzden?

Ali Kemal?in ilk göze çarpan özelligi essiz süratiydi? Size söyle anlatmaya çalisayim: Kendisini marke etmeye çalisan zavalli rakip defans oyuncusunun beyni ayaklarina <B style="mso-bidi-font-weight: normal">?tekme at?[/B] emrini verinceye kadar, O çoktan birkaç rakip oyuncunun belini kirmis olurdu. Inanin, bazen kendisini gözle takip etmekte zorlanirdik. Hâttâ yine babamla gittigimiz bir maçta çocuk aklimla, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">acaba bazi insan üstü özellikleri mi var[/B]?? diye düsündügümü hatirlarim. Yalniz Fatih Terim degil, katlayip geçtigi bütün defans oyuncularinin birkaç saniye sonraki yüz ifadelerini görseydiniz, ertesi günü futbolu birakacaklar sanirdiniz. Bundan dolayi, Trabzonspor Dergisi?nin son sayisinda kendisiyle ilgili attigi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">rüzgar gibi geçti[/B]? basligindaki ifade bu dünyada hiçbir fani tarafindan O?nun kadar hakedilmemistir.

O kadar kendine has bir futbolcuydu ki, bugün sizlere daha iyi anlatabilmek için ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">stili su oyuncuya benzerdi[/B]? diyebilecegim bir kimse bulamiyorum. Aradan geçen bunca zamanda futbol bu kadar hizlandi, gelisti ama ben onun kadar süratli bir ikinci futbolcu daha gördügümü hatirlamiyorum. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Abartmis olmayayim, belki vardir[/B]? diye hafizami zorluyorum, yok? Zorla degil ya? Simdi Real Madrit?te oynayan Ronaldo?nun Barcelona?daki ilk gençlik yillarinda dogrudan kaleye indigi zamanlardaki görüntülerini sag kanat ataklarina uyarlarsak belki biraz benzetmis olabiliriz.

Siz en iyisi Ronaldo?yu filan birakin, gözlerinizi kapatip Avni Aker?e gidin? Yagmurlu ve puslu bir hava?Hayal edin ki Trabzonspor sag kanattan bir atak gelistiriyor? Etrafina bordo ve mavi isiklar saçarak inanilmaz bir süratle rakip kaleye inen o akla hayale, tarife sigmaz gök cismini zaten göreceksiniz?

Hepinize kucak dolusu sevgiler kardeslerim?

murat
13.08.2004, 11:54
Momentus abi, senin yazilarini okumak ayri bir zevk. bakiyorum sen bisi yazmissin hemen okuyorum yazilarinin devamini bekliyoruzzzz..

CaMoKa
13.08.2004, 20:21
momentus özellikle sana saygılar ali kemali çıplak gözle seyretme
fırsatı buldugun için inanılmaz şanslısın ben yaşım gereği(daha 17) ali
kemalin hikayelerinden başka birde birkaç kısa videosunu izleyebildim
babam sık sık anlatırdı kendisi ali kemali oldukça fazla seyretmiş
(babam benden bile daha fanatiktir ama belli etmez) ben genellikle
babamdan duydugum kadarı ile ali kemali tanıyorum ama keşke onu canlı
seyredebilseydim

Harun-61
14.08.2004, 00:41
bugün babama acdim bu konuyu, söyledikleri...

zamanin efsanevi futbolcusu Kevin Keegan'a benzetirlerdi onu diyor. Yattara gibi ayagindan kimse top alamazdi, hatda faul yapmaya bile korkarlardi...

sonra 3,5 milyon a satti onu yönetim, Trabzon sehri bu olaya coooook kizdi, olaylar cikdi...müthis futbolcu idi diyor....

Cenkhan
14.08.2004, 06:44
Kendi anlatiyor satilma olayini. Yönetim zordaymis gideceksin denmis ona. Ali Kemal de maasimi indirin de yollamayin beni demis ama aglayarak gönderilmis.

İleli
15.08.2004, 02:16
babam anlatmisti cizgide adam gecerdi oyle mukemmel bir futbolcuymus ali kemal.

ARAGORN01
18.08.2004, 17:53
Ben satildigi günü çok net hatirliyorum. Sanirim7-8 yasindaydim. Bütün gün agladim... Hatta babam bana sirf biraz neseleneyim diye bisiklet almisti....

Hiç istemedigi halde satildigini , Trabzon'un ayaklandigini hatirliyorum. Eziktas'a gittigi sene çok kötü oynadi..

Stili hatirlayan varsa Arjantinli Kempes'e benziyordu.

geronimo_61
18.08.2004, 18:50
özellikle simdiki maratonun orasinda farozlularin önünde bir baska oynarmis, liverpol maçinda teknik direktörü deli etmis oyuncusuna artik yönleri anlatmaya baslamis,,,

çok sicak da bir adammis dobraymis, zamanin en iisiymis ilgilenenler son sayida ali kemal röportaji bulacaklardir.

hakantpl
18.08.2004, 23:05
VAY BEAA.. MOMENTUS ABI SIZ DIGER TOPCULARIN DA HIKAYESINI UNUTAMADIGINIZ MAÇLARINIZI ANLATIRSANIZ BIZ DE FAYDALANSAK ? NE IYI OLURDU DEGIL MI.

denizci61
19.08.2004, 01:44
Sadece sunu söylemek istiyorum;onu çiplak gözle seyredemedigim için kendimi çok sanssiz sayiyorum

corleone
20.08.2004, 21:21
bugün kazim kanat ssabah gazetesinde kendisine yattara yi soranlara ali kemal in zenci olani diye karsilik verdigini okudum tam denk geldi buraya yazayim bari...

kadirsa_2000
20.08.2004, 21:53
Trabzonspor dergisindeki röportajinda Fatih Terim'le arasinda olan, milli takimdaki,"Peki yaorta sahanin kaptani kim?" muhabbeti çok hosuma gitti. smileys/smiley36.gif

yattara11
01.09.2004, 00:58
forumu okurken dikkatimi birsey çekti...forumun yas ortalamasi asiri genç...kimse Trabzonspor'un gerçek tarihini görmemis...herkes duyduklarini hissetmis gördüklerini degil...herkes ezik takim taraftari olarak gününü yasamak yerine tarihini yasamaya gönül vermis... BU NE SEVGI YAA... iste Trabzonspor'un gücü stadinda hissedilen bu tarihten gelir... Trabzonspor'un senol'u Petkoviç'tir,Alikemal'i Yattaradir,Necmi Perekli'si Fatih Tekke'dir... dün Hami idi yarin baska biri...

NOT:kusura bakmayin Alikemal BABA ile bir alakasi olmadi ama ilham gelmisken yazayim dedim...hiç yoktan içinde Alikemal ismi geçiyo smileys/smiley2.gif

barchu
03.09.2004, 14:42
Ali Kemal'in liverpool maçinda sahanin ortasindaki horonuyla ilgili bilgisi, fotosu falan olan var mi? Keegan'i (?) calimladiktan sonra macin ortasinda durup ufak bi horon atmis. Horondan sonra bizimkiler gaza gelmis, bak bunlar da insan biz oyunumuzu oynarsak bunlarla dalga bile geceriz diye. Cok aradim ne bir foto bulabildim ne de soyle layigiyla anlatan birilerini.

Ballistic
04.09.2004, 16:54
http://pic16.picturetrail.com/VOL677/2494993/inbox/24544.jpg

Ballistic
04.09.2004, 16:55
kusura bakmayin büyük oldu ama bizim futbolcularimiza deger

CaMoKa
04.09.2004, 17:06
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

metan61
13.10.2004, 20:02
merhba trabzon sevdalilari ali kemal denizci hakkindaki yorumlari okudum.hepsi gerçekten çok güzel övgüler bende aklima gelen bir aniyi sizinle paylasmak istiyorum .jhon benjamin toshack besiktas teknik direktörlügüne geldigi zaman hava limaninda gaztecilerin türkiyedeki futbolcularin hangisini begeniyorsunuz diye soruldugunda ali kemali taniyorum dedgini duymustum ve çok sasirmistim sizcede sasirtici degilmi

Guests
30.11.2004, 22:11
[QUOTE=barchu]

Ali Kemal'in liverpool maçinda sahanin ortasindaki horonuyla ilgili bilgisi, fotosu falan olan var mi? Keegan'i (?) calimladiktan sonra macin ortasinda durup ufak bi horon atmis. Horondan sonra bizimkiler gaza gelmis, bak bunlar da insan biz oyunumuzu oynarsak bunlarla dalga bile geceriz diye. Cok aradim ne bir foto bulabildim ne de soyle layigiyla anlatan birilerini

ARKADASIM MERHABA BEN BU KONUYU AÇACAKTIM.76 YILINDAKI MAÇTA ÇALIMI ATIP HORON OYNAMIS.BUNUN LA ILGILI KAYNAK.IKI SENE ÖNCEKI BORDO MAVI DERGISINDE GÖRDÜM VE HOSUMA GITMISTI..SANIRIM ALI KEMAL DENIZCI ILE RÖPORTAJ YAPMISLARDI.BENDE VAR YANI KAYNAK..ADAMIN LAFI^^ÇALIM ATTIM HORO OYNADIM^^

zinos_zon
17.01.2005, 01:07
trabzon'da arafil boyu semtinde bir çocuk. ben yani, selahattin kinali. üniversite ilkokulu ögrencisiyim. çimento fabrikasinda isçi olan babam , "polos pondoros (lakabim), hazir ol pazar günü seni bir yere götürecegim" dedi. nereye gidecegimizi biliyorum, icimde binlerce ben daha dogdu sanki, sigamiyorum kendime, o güne kadar birçok bayram yasamistim, ama hepsi toplansa pazar günkü bayrama usak bile olamazdi. babamin ellerinde hapsolmus elimle uzun sokaktan yürümeye basladik. sahne su; ben iki de bir babamin adimlarinin önüne geciyor, "baba ali kemal abi de oynuyor mu, baba senol abi gol yemez degil mi, baba turgay abi gol atar mi (babam turgay'i çok severdi) " türü sorularla heyecanimi yenmeye calisiyordum.

stada girdim. ikinci ligdeki son maclarimizdan biri. kalede mustafa var, o zaman bana cok sisman gelmisti nedense, maci izleyemiyorum bile, anlatilasi bir sevinc degil yasadigim. 1-0 kazaniyoruz o maci. skoru önemli olmayan bir mac olarak kalmis hatirimda..

o günden sonra, 18 yasina kadar sürekli yasadigim o guzel sehirde yüzlerce maci izledim, yasadim. sampiyonluklar ve büyük takimlara özgü duskirikliklari.

geriye dönüp baktigimda, mesela yolda görüyorum kendimi, karsidan alikemal abi geliyor, dozer cemil, kaptan..yaninda..bize cok harclik verdigini hatirliyorum , özellikle ali kemal abinin. cebinde 5 milyonla ölen dozer cemil de zaman zaman harclik verir, ya da seker filan alirdi bize. senol abi, biraz cimriydi:))

hasili;

cok guzel insanlarla cok onurlu ve "güzel" bir cocukluk yasadim. trabzonspor, meger sen bizim hayatimizin kendisi imissin. 20 yildir yasadigim istanbul'da, bir an bile aklimdan cikaramadigim güzel insanlarin sehri. babam ne kadar icimdeyse, su anda belki faroz yali kahvesinde batak oynayan ali kemal abi de o kadar icimdedir.

kesmeli artik...sonu kötü olacak.

ShadoW
21.01.2005, 23:51
smileys/smiley32.gif

Crazy_OfLu61_
23.01.2005, 18:44
TRABZONSPOR a ço0k hizmetleri geçti. En azinda her maçinda yüregini ortaya koydu. keske 18 taneside Ali Kemal DENIZCI gibi olsa.

oflubektas
14.03.2005, 10:45
ZIYA DOGAN'IN ANISI

Geçen sezon takimin ikinci siraya yükseldigi ve sampiyonlugun telaffuz edilmeye basladigi günler.Ziya Dogan da -Zannedersem cnn TÜRK'te- canli yayinda konuk.Laf dönüp dolasip trabzon taraftari ve trabzonsporluluga geliyor.Ziya Hoca su aniyi anlatiyor:

-Bir maçtan galip ayrilmisiz.Takim otobüse binmis tesislere gidiyor.Kitlenin içindeheyecanla bize el sallayanlardan birini seçiyorum.Trabzon efsanesinin mimarlarindan takimin eski futbolcusu ve hocasi ALI KEMAL DENIZCI

Iste tevazu istevefa iste TRABZONSPOR SEVGISI

yoldasomer
17.03.2005, 08:31
her zaman her yerde kalbimde olacaksin TRABZONSPOR'um

senin gibi sanli takima çok ali kemal ler gelecek veee onun ruhunu tasiyacaktir.Lazoroni omer

tigin
26.07.2005, 11:29
Futbolun kurtulusu mahallede

Trabzonspor'un 70'li yillardaki efsane kadrosunun bas aktörüydü Ali Kemal Denizci. Kentin futbolcu fabrikasi Faroz Mahallesi?nin Türk futboluna armagan ettigi bir isimdi o. Efsane oyuncu, ayni mahallenin çocuklariyla pes pese sampiyonluklar yasadiklarinin altini çiziyor.
1960'larin sonlaridir. Türkiye'nin birçok vilayeti gibi Trabzon'un da artik bir sehir takimi vardir. Bordo-Mavi renklere sahip takimin maçlarina ilgi çok büyüktür. Özellikle de gençlerin ilgisi. Iste onlardan biri de Trabzonspor'un efsane futbolcularindan Ali Kemal Denizci'dir. Hirsi ve inatçiligiyla bölge insaninin karakteristik özelliklerini yansitan Ali Kemal Denizci, Trabzon'un futbolcu fabrikasi Faroz'dan. Simdiki sahil yolunda denize komsu daracik mahalleleri olan bir yerdir Faroz; o mahallelerde dogan her erkek çocuk da potansiyel futbolcu...

"Benim çocuklugumda buralar kumsaldi. Sabahlari burada üç bes kisi bir araya gelip futbol oynardik. Terleyince de kendimizi denize atardik" diye anlatmaya basliyor Ali Kemal... Aksama kadar top pesinde kostuklarini, aksam eve geldiklerinde ise ekmegi suya bandirip yediklerini hatirlatiyor: "Burada futbolcu yetismeyecek de daha nerede yetisecek? Altyapi yoktu; ama Allah'in verdigi bir yetenek vardi herkeste"

Aileler çocuklarinin futbolla mesgul olmasini istemez. Ama, yine de her erkek çocuk futbol topunun pesinde kosar. Ali Kemal'in durumu da çok farkli degildir. Ailesinin haberi olmadan "kaçak" çikartir lisansini. Yasi henüz 17'dir. Çok iyi oyuncularin kaybolup gittigi o yillarda onun en büyük sansi olur lisans çikartmasi. "Lisans sahibi olmak bugünkü kadar kolay degildi. Çok siradisi özellikler araniyordu. Çünkü herkes futbolcuydu o zaman." Eski günlerden bugüne bir geçis yapiyor ve "Simdi futbolcu ariyorsun oynatmak için." Altyapidan istenen kalitede futbolcularin çikmamasini mahalle futbolunun bitmesine bagliyor; "Mahalle futbolu sona erince yetenekler de bitti. Trabzon'da bizim zamanimizdaki gibi bos alanlar da kalmadi. Federasyon bir tesis yapiyor sehrin bir bölgesine. Çocuklar, mesela Erdogdu Mahallesi'nden kalkip o tesise top oynamaya mi gidecek? Gitmiyor zaten. Isin kökünü kurutuyoruz. Trabzon'da bütün amatör takimlar gece gündüz Yavuz Selim Stadi'nda oynuyor. Top oynayacak yer kalmadi."

Oglum banka mi soydun?

Ali Kemal tüm gününü futbol oynayarak geçirmiyordur. Zaman zaman balikçilik yapar: "Onun disinda mandalina satardim. Pastaci ve terzi çirakligi yapardim." Bunlari yaparken bir yandan da liseyi bitirir. Üniversite imtihanina üç kez girer. Ama kazanamaz.

Ilk takimi Çarsibasi'dir. Bir sene sonra Trabzon Yolspor'a transfer olur. Ardindan Rizespor'a geçer. "Rize'ye gittigim yil, bana transfer parasi olarak 15 bin lira verdiler. Üstelik paranin yarisini da pesin aldim. Hayatimda o kadar parayi ilk kez bir arada görüyorum. Düsün, babasindan haftalik 25 kurus alan bir kisi için bu paranin büyüklügünü. Paralari pantolonumun ceplerine koydum. Iki elim de üzerlerinde. Trabzon'a gelip eve kapagi atana kadar durum bu vaziyet. Evde odama çiktim. Paralari yatagin üzerine serdim. Annemi çagirdim. Rahmetli o kadar parayi bir arada görünce "oglum bankayi mi soydun" dedi. Çok korktu. Onu zor inandirdim banka soymadigima." diye anlatiyor ilk transferi sirasinda yasadiklarini...

Rizespor, o siralar üçüncü ligdedir. Üstelik Ali Kemal amatör olarak oynuyordur. Bir zamanlar F.Bahçe ve Besiktas'ta oynayan efsanevi futbolcular Senol ve Birol da Rize'dedir. "Onlar bize göre yasliydi. Santrfor mevkiinde oynuyorlardi. Beni de ceza sahasina sokmuyorlardi. "Sen çizgiden orta yap" diyorlardi. O aliskanlik epey devam etti. Onlarin bu tavri yüzünden golcülügü sonradan kazandim." diyor.

Ve efsane kadro doguyor

Ali Kemal, Rize'de 2 sene kalir. Bu sirada gösterdigi performansla Kayserispor'dan teklif alir. "Gittik. Imza attik. Biraz para ve pastirma sucuk alarak Trabzon'a döndük. Meger o sirada Trabzonspor da beni istiyormus. Bizimkiler federasyonda güçlüydü. Kayseri'ye attigimiz imza geçersiz sayildi. Trabzon'da kaldim." diyor. Trabzonspor ikinci ligdedir. Bir sezon önce Ankara PTT ile sampiyonluk için kiyasiya yarismis ama ikinci olmustur. Sehrin ileri gelenleri bu durum karsisinda "Kendi öz evlatlarimiza dönmemiz lazim." diyerek, sagda solda oynayan bütün Trabzonlu futbolculari bir araya getirir. "Amaç ikinci ligde sampiyon olmaktan ziyade orta siralarda yer almakti. Eger takim sampiyon olup birinci lige çiksaydi. Bugünkü efsane kadro dogmazdi." diyor ve ekliyor: "Bizi alan Trabzon'un maddi imkansizliklariydi."

Kadro kurulduktan sonra ilk yil sampiyonluk averajla Kayserispor?a kaptirilir. Ikinci yil ise sampiyon olurlar. ?Sanki her mevki için seçilmis elemanlar toplanmisti. Aslanlar gibiydik. Müthis bir takim olduk. Birinci Lig?de ilk yil tecrübesizligimizden dolayi 9. olduk. Yoksa biz çogu takimdan daha iyiydik. Kupada finale yükseldik. Onu da tecrübesizligimizden kaybettik.?

Yazin Kibris?ta yapilan Baris Kupasi Trabzonspor?un belki de bugünlere gelmesinin en önemli dönüm noktasidir. ?O turnuvaya G.Saray ve Besiktas takimlari katildi. Onlari yenerek sampiyon olunca dedik ki, ?Yahu biz Türkiye?nin en iyi takimlarini yenebiliyoruz?. Takima güven geldi. G.Saray, Besiktas ve F.Bahçe bizim için o yillarda Türkiye?nin en büyük takimlariydi. Ama kupayi kazandiktan sonra dedik ki biz bunlari hallederiz.?

Sampiyon kim olur Riza?

Ona göre bir takimin sampiyon olmasi için yildizlardan olusan bir kadro kurmasindan ziyade kendine güvenmesi çok daha önemli. Daha sonra gittigi Besiktas?ta basindan geçen bir olayi söyle anlatiyor: ?Rizalarin, Ziyalarin yeni oynamaya basladigi dönemde kamp için Almanya?ya gittik. F.Bahçe ile bir maç oynadik ve 3-0 kazandik. Riza?ya dedim ki. ?Bu sene kim sampiyon olur?? Abi dedi, F.Bahçe. Oglum dedim, az önce 3-0 yendik onlari. ?Olsun? dedi. F.Bahçe sampiyon olur. Dedim, al kagidi kalemi eline. Kadrolar kurduk. Ben biz daha iyiyiz dedim. Ama o yine de F.Bahçe?de israr etti. Sezon sonu biz sampiyon olduk. O yil gençlere ben, Necdet, Mehmet Eksi gibi tecrübeli oyuncular abilik yaptik. Güven asiladik. Inandik ve sampiyon olduk.?

Sampiyonluk hasretiyle tutusan Trabzonspor?un bu özlemini gidermesi için Ali Kemal?in reçetesi söyle: ?Yerine göre adam alinmali. Futbola aç, yetenegi olan isimler seçilmeli. Kendine güveneceksin. Sampiyonluga inanacaksin. Ve sampiyon olacaksin.? Trabzonspor?un 6 yilda 5 sampiyonluk kazandigi yillari, ?Ikinci yilimizda sampiyon olduk. Hem de çok rahat. Sonra bir kez daha olduk, derken bir ara verdik. F.Bahçe ipi gögüsledi. Aslinda bizden sampiyonlugu alamazlardi. Biraz fazla havalandigimiz ve simardigimiz için öyle oldu.? sözleriyle anlatiyor. Ilk yillar Trabzonspor?un sampiyon olmasini bütün Türkiye?nin takdir ettigini söylüyor; ?F.Bahçe?liler bile sevindi.? Ancak, sampiyonluklar pespese gelince kiskançliklar da ortaya çikmaya baslamis.

Ali Kemal hirsliydi, bu yüzden futbol hayati boyunca çok kirmizi kart gördü. Özellikle de Trabzon formasiyla. Bunu kaybetmeyi hazmedememesine bagliyor. Ama daha sonra transfer oldugu F.Bahçe ve Besiktas?ta hiç kirmizi kart görmemis. ?Orada yenilmek o kadar zoruma gitmiyordu.? diyor. ?Eskisehir deplasmanindayiz. Rahat yenecegimiz bir maç; ancak ilk yari 1-0 maglup durumdayiz. Seyirci de benimle ugrasiyor. Hakeme sik sik itiraz ediyorum. Hakem de ?seyirciyi tahrik ediyorsun atacagim seni? diyor. Devre oldu. Ahmet Suat hoca ?Seni oyundan alayim, kirmizi kart göreceksin. Bos ver bu maçi, kaybedersek kaybedelim. Haftaya Fener maçi var. Sen lazimsin bize? dedi. ?Hocam söz kart görmeyecegim? dedim. Ikinci yariya çiktik. 5. dakikada kirmizi kart gördüm.?

Liverpool maçinda horon oynar

Ali Kemal, Trabzonspor?un ilk milli futbolcusudur ayni zamanda. Diger arkadaslarina göre tecrübeli oldugu için Bordo-Mavili takimin Avrupa maçlarinda da sazi eline o alir. 1976?da Liverpool maçinda ortaya koydugu futbolu bugün bile hatirlanir. ?O zamanlar tecrübesizdik. Milli takimda Avrupalilara karsi oynadigim için tecrübeliyim. Söyle düsündüm, topu alayim, bir iki kisiyi geçeyim bizimkiler de desin ki, bunlar yenilmeyecek bir takim degil. Psikolojik olarak rahatlasinlar yani. Topu aldim. Adamlara çalim atmaya basladim. Bizimkileri de ?çocuklar hadi bunlarla horon oynayalim? diye gaza getirdim.? Trabzon?da Liverpool?u 1-0 yenerler. Ancak Ingiltere?de ilk 18 dakikada 3 gol yer ve elenirler.

Ali Kemal?in unutamadigi maçlardan biri de Kocaelispor?la oynadiklari kupa maçidir. Cezali oldugu için ilk maçta yoktur. ?Bizi 1-0 yendiler. Sonra da Kocaeli gazeteleri ?Hamsinin kafasini ezdik? gibi basliklar atti. O gazeteleri aldim, soyunma odalarina astim. Her antrenmandan sonra arkadaslarla ?bunlari sahalarina hapsedecegiz, yari sahayi geçtiklerinde gol yemisiz sayacagiz? diyerek rövansa bilendik. Hatta Ahmet Suat Hoca da takimi motive etmek için, ?Bu takim Ali Kemal Spor mu?? diyerek olaya renk katti. Avni Aker?e çiktik. Ilk 20 dakika durum 5-0 oldu. O yillar istedigimizi yapacak güç vardi bizde.?

Ali Kemal, bugünlerde Trabzonspor?un siyahi oyuncusu Yattara?nin kendisine benzetilmesine bir anlam veremiyor. ?Ali Kemal süratle is bitiren biriydi. Yattara ise cambaz. Müthis bilekleri var. Benim öyle cambazligim yoktu. Ben vurup giderdim. Sut çekerek fazla gol atmadim. Kaleciyi de çalimlardim çogu zaman.?

F.Bahçe?ye aglayarak gider

Her transfer döneminde hakkinin verildigini belirten Ali Kemal, ?En üst rakami ben aliyordum. Pazarliga gerek yoktu.? diyor. Bu noktada lafi, Trabzon taraftarinin ?satilamaz? diye sehirde yürüyüs yaptigi Ali Kemal?in F.Bahçe?ye gidisine getiriyoruz. Dönemin yöneticilerine hak veriyor: ?Kulübün paraya ihtiyaci vardi. Takimda bir kisiyi feda etmeleri gerekiyordu. Iyi para getirir diye beni seçtiler. O zaman tepki gördü bu olay; ama Trabzon bütçesini kurtardi. Senol, Turgay, Necati gibi oyuncularin alacaklarini ödedi.?

F.Bahçe?ye imza attigi günü ise unutamiyor. ?Nakit parayi önüme atti F.Bahçeli yönetici. Paraya baktim, baktim. Disari çiktim. Bir saat kadar agladim. Ben Fener?e gidemem diyordum. Sonra abim geldi. Beni ikna etti. Oglum seni Trabzon?da istemiyorlar, at imzayi dedi. Tekrar içeri girdim. Küfür ede ede imzayi attim.?

F.Bahçe ile ilk Trabzon deplasmanina geldiginde sehrin gösterecegi tepkiyi çok merak ediyordur; ?Benim en çok gururlandigim gün o gündü. Pankartlar açildi. Hosgeldin Ali Kemal diye. Bu beni çok etkilemisti.? Trabzon maçlarinda hep kötü oynadigini söylüyor. ?Hem F.Bahçe hem de Besiktas?ta bir türlü Trabzon?a karsi oynayamadim. Ayagim topa gitmiyordu. Hatta hocalarima bile ne olur beni oynatmayin diye ricada bulunuyordum.? diyor.

Aglayarak gittigi F.Bahçe?de tutunamaz. ?F.Bahçe o yillar cadi kazaniydi. Gruplar vardi. Herkes birinin adamiydi. Trabzon?daki birliktelik orada yoktu. Trabzon?da söz verildi mi yerine getiriliyordu. Orada ise sözün önemi yoktu. Ama benim de hatalarim vardi. En basta seyirciyle barisik degildim. Amigolara posta koyardim. Biraz daha akilli olsaydim o takimin kaptani bile olurdum. Senelerce de orada oynardim.?

Raush?u içki masasinda kandirir

Bir gece sabaha kadar o yillarin F.Bahçe Teknik Direktörü Raush?la viski içer. Amaç hocasini kandirarak F.Bahçe?den ayrilmaktir: ?Raush beni çok seviyordu. ?Seni göndermem? dedi. Sonra Rize?de oynayan kardesin Osman?i getirirsen seni birakirim? diyerek açik kapi birakti. Ali Kemal ertesi gün Rize?nin yolunu tutar. Kardesi Osman?i kolundan tuttugu gibi F.Bahçe?ye getirir. Raush?a gidecegi takimi söylememistir. ?Besiktas?a gitmeme belki izin vermezdi. Ona bunu söylemedim. Gittim Besiktas?la anlastim.? Besiktas?i tercih etmesinin sebebi Siyah-Beyazli takimin daha bir Anadolu havasina sahip olmasidir. ?Trabzon?a gidemezdim. Çünkü o yillarda Trabzon?da ?giden bir daha geri gelemez? anlayisi vardi.? Hatta Trabzon?a gitmemesine sevinir; ?Çünkü son dönemlerimdi. Insanlar hafizalarindaki Ali Kemal?i bulamayabilirdi. Istedigimiz performansi gösteremeyebilirdim.? Besiktas?ta gençlerle tecrübelilerin kaynasmasi sonucu sampiyonluk yasarlar. Üstelik bir dönem Trabzon?da beraber oynadigi Necdet, Serdar Bali, Mehmet Eksi de Besiktas?tadir.

Futbolu biraktiktan sonra ticarete atilir. Bir arkadasiyla ortaklik yaparak fabrika kurar. Ancak iflas eder. ?Is iyiydi. Ben isi bilmedigim için ortak olan arkadasin da aldatmacasina gelince, kabak basima patladi. Bilemezsin, insanlarin sahtesi, yilani da çikiyor.? Bu sözleriyle arkadasini suçluyor. Bugün o arkadasi oldukça zengin. Ama Ali Kemal, insanligin paradan çok daha önemli oldugunu belirtiyor. Arkadasini gördügünde ?hirsiz ne haber? diye seslendigini söylüyor: ?O trilyoner oldu. Ben ise iyi ki onunla beraber olmadim. Su an kendimce en iyi dünyayi yasiyorum.?

Ali Kemal daha sonra hocaliga baslar. Bir ara Trabzonspor?u da çalistirir. Ancak ona göre durum hiç de öyle degildir. ?Trabzon?u bana göre çalistirmadim. Üç ay yardimci hocalik yaptim burada. Birilerine bakarsan Ali Kemal?i denedik derler. Bana göre birileri beni buraya getirmek istemedi. Yoksa ben bir Fatih Terim, bir Senol Günes olabilirdim. Kimse elimden tutmadi. Ben de kimseye yalakalik yapmadim. Garibanlarla beraberdim. Zenginlerin yanina gitmedim. Bundan sonra artik hiç niyetim de yok.?

Trabzon?u çalistirmadim

Hatta geçen sezon basinda dönemin Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan?in ?gel menajerim ol? önerisini bile geri çevirir Ali Kemal. Ziya Dogan?a cevaben ?oglum biz çalismak istesek senin ne isin var burada? der. Ama hâlâ içinde ukdedir Trabzonspor. ?Takimi o sezon basi bana verselerdi orada bir iz birakirdim. Benim tek üzüldügüm o imkani bana vermemeleri. Ama ne yapalim, Trabzonspor gene bizim takimimiz. Bizim dünyamiz. Hoca olarak görev almasak da her zaman yanindayiz.?

Ali Kemal Denizci bugün Futbol Federasyonu?nun Karadeniz Bölgesi sorumlulugunu yapiyor. Görevi, yildiz oyuncular bulup çikartmak. ?Futbolcu var ama yetenekli oyuncu bulmak mesele. Lise maçlari izliyoruz. Turnuvalar düzenliyoruz. Eger bir yetenek varsa onu kesfetmeye çalisiyoruz. Kaybolup gitmemesi için ugrasiyoruz.? diyor.

ALI KEMAL?DEN INCILER

Çocuklugumuzda Trabzonspor?un maçlarina giderdik. Takimda sahtekar Ahmet vardi. Sol açikta oynardi. Ona hayrandim. Rize?den ayrilip Trabzon?la anlastim. Ilk sol açikta oynayan Ahmet?i kestim. Milli Takim?da da Metin Kurt hayraniydim. Beni Milli takima çagirdilar. Ilk Metin abiyi kestim. Özendigim, begendigim futbolcularin yerleri bana nasip oldu.

F.Bahçe?de oldugum yillar. Antrenmanlarda üç kisinin üzerine üzerine gidiyorum. Hocamiz Raush antrenmani durdurdu. ?Ali Kemal? dedi. ?Niye üç kisinin üzerine gidiyorsun. Topu arkadasina ver kaçsana?. Verkaçi o gün ögrendim.

Yine F.Bahçe?deyim. Havali geldigim için bana karsi diger arkadaslarin bakisi degisik. Sag kanattan kosuyorum, kosuyorum. Top atan yok. Sonra geceleri Engin?lerle takilmaya basladik. Artik bana top atiyorlardi. Ama kosacak halim yoktu.

Trabzonspor?da sampiyonluk için G.Saray?la oynuyoruz. Yenersek sampiyon olacagiz. Yendik ve aksam eglenmeye gittik. Saat on mu ne. Kalecimiz Senol masadan kalkti. ?Senol nereye diye bagirdik?? ?Yatmam lazim.? dedi. Senol her zaman disiplinli biriydi.

Cem Akyüz
02.08.2007, 03:46
ihtilal fırtına efsane adlı kitapta anlatıyo horon oynadığını liverpool maçında bende bi yerde okudum muhabir soruyo Trabzonla istanbul arasındaki fark nedir diye Trabzonda balığı bedava yiyordum istanbulda para veriyorm demişdi.bir Faroz türbününün önünde bir başka oynarmış

cuneytr
02.08.2007, 11:12
trabzonsporun altın cagları; spiker:kalede senol defansta turgay,cemil,necati,kadir ilerde alikemal....hepside trabzonlu trabzonun gercek cocukları bir efsanenin sahipleri onlar bizler bizler de onlarız...yukarda yazılanları okuyunca gercekten güzel yazılar ve duygu yüklü yazılar gördüm.ve anladım ki efsane belki hiçbirzaman dirilemeyecek belki de yeniden dirilecek ama yeni hikayelerde hiçbirzaman trabzonun yetiştirdigi ceplerinde para olmayan ama yürekleri dünyalar kadar büyük olan o eski cemiller,alikemaller,turgaylar,kadirler olmayacak....

Murat61
02.08.2007, 12:26
takada gecen bir yazisini okudum oyundan cikarilmayacak tek isim aymandi diye o kadar iyi top oynayan bir insanin hic bisey bilmiyo gibi bir yorum beklemezdim cikarmamasinin nedenide olumune kosmasiymis!

BURAK DOGU
02.08.2007, 15:22
bu yazıları okudukça insanın o yıllarda olası geliyor... heyy şanlı tTrabzonsporum ne günlere kaldık....

POYRAZ
02.08.2007, 17:56
Bilgiler icin tesekkürler. Ali Kemal DENIZCI Türk futbolunun gelmis gecmis en büyük isimleri arasindadir.

Cem Akyüz
03.08.2007, 23:13
takada gecen bir yazisini okudum oyundan cikarilmayacak tek isim aymandi diye o kadar iyi top oynayan bir insanin hic bisey bilmiyo gibi bir yorum beklemezdim cikarmamasinin nedenide olumune kosmasiymis!

kendiside ölümüne koşarmış her maçta ondan öyle dedi herhalde:)

6Şafak Aydın1
18.12.2007, 19:24
babam adasidir ayni zamanda Ali Kemal mac esnasinda kramponlari cikarip otururdu diyor küstügü icin veya kizdigi icin :)

Cem Akyüz
18.12.2007, 22:34
babam adasidir ayni zamanda Ali Kemal mac esnasinda kramponlari cikarip otururdu diyor küstügü icin veya kizdigi icin :)

onun hikayesini şöyle okumuşdum habire ali kemale faul yapılıyormuş hakem faulu vermiyormuş ali kemalde sahanın ortasında ayakkabılarını çıkartmış oturmuş:)

BURAK DOGU
21.01.2008, 10:29
yahu bize daha fazla anı anlatacak yokmudur hiç kimse... insanın dinledikçe dinleyesi, sonra çıkıp deli gibi top oynayası geliyor...

magicyattara
21.01.2008, 12:21
Seyretmek nasip olmadı Ali Kemal'i.Ali Kemal diyorum çünkü hep 20'li yaşlarda düşünüyorum onu.
Çok teknik,çok kuvvetli olduğunu tahmin ediyorum anlatılanlardan.Ve çok süratli.
Burdan gitmek istememişti,gittiği zaman yürüyüş yapmıştı o zamanlar Trabzon halkı.Efsaneyi başlatanların başında geliyordu.Bu gün konuşmalarını dinlediğim zaman o kadronun niye şampiyon olduğunu daha iyi anlıyorum.Onların hepsi aklı başında ne yaptığını bilen insanlardı.
Daha öncedende yazmıştım,Efsane kadromuzun bütün oyuncularının heykelini yaptırıp,şehrin en güzel yerine koymamız lazım.Belki bu sayede onlara olan vefa borcumuzu ölümsüzleştiririz.

kübraTs
31.01.2008, 20:52
Firtina,Ihtilal,Efsane kitabinda Liverpool macinda horon oynamasini söyle anlatiyor:

"Liverpool o zamanlar dünya markasi.Bizim de süper bir takimimiz var,ama tek milli takimda oynayan benim...Ben gectim Callahan'in karsisina horon oynadim. Bizim takimda bir tutukluk var o gün. Bir türlü istedigimiz topu oynayamiyoruz. Ben onlara bir öncülük yapmak istedim. Cesaretleri gelsin istedim. Dedim ki onlarda bizim gibi adam. Etten yani. Gecilir yani ha! dedim...Ben orda arkadaslarimi alevlendirmek, sahlandirmak icin yaptim. Cok önemliydi o olay. Calim attim,horon oynadim..."

Simdilerde böyle birseyi ancak rüyalarimizda görürüz...:(

My
31.01.2008, 21:22
Ali Kemal 7 numaralı formayı mı giyiyordu ?

lucarelli
02.07.2008, 03:13
Adının en azından bir tesise verilmesini hakeden, bence yetiştirdiğimiz en önemli futbolcu ve en büyük TRABZONSPORLU. fenere giderken alacağı paranın ne olduğuna dahi bakmayan sadece ağladığını, küfrettiğini hatırlayan ADAM

otuken55
02.07.2008, 12:49
yaaa yok mu bu adamla ilgili daha fazla kaynak

seyyah61
02.07.2008, 15:54
Firtina,Ihtilal,Efsane kitabinda Liverpool macinda horon oynamasini söyle anlatiyor:

"Liverpool o zamanlar dünya markasi.Bizim de süper bir takimimiz var,ama tek milli takimda oynayan benim...Ben gectim Callahan'in karsisina horon oynadim. Bizim takimda bir tutukluk var o gün. Bir türlü istedigimiz topu oynayamiyoruz. Ben onlara bir öncülük yapmak istedim. Cesaretleri gelsin istedim. Dedim ki onlarda bizim gibi adam. Etten yani. Gecilir yani ha! dedim...Ben orda arkadaslarimi alevlendirmek, sahlandirmak icin yaptim. Cok önemliydi o olay. Calim attim,horon oynadim..."

Simdilerde böyle birseyi ancak rüyalarimizda görürüz...:(
Gecen sezon onlar Rüstü'ye güzel bi horon oynatmistilar. :D :D :D

TS-FAN
11.07.2008, 21:30
Ali Kemal DENIZCI Habertürk'te "üç insan üç öykü" programında birazdan.
Ayrıca efsane boksörümüz Cemal Kamacı da var .
Herkes izlemeli.

TheDayAfter61
11.07.2008, 22:03
Ağlayarak gitmiş 6b'ye...

Tayfun
17.07.2008, 11:51
Dün zigana tv'de bi röportajı yayınlanıyordu yeminle dinlerken tüylerim diken diken oldu

Aynen şöyle diyor;

Kocaeli maçını yenilmişler ertesi gün gazetelerde "Hamsinin başını kopardılar" diye başlık atılmış bu yazıyı alıp soyunma odasına asmışlar ve her maça çıkmadan bakarlarmış

Tabii Kocaeli Trabzon!a gelir

Ali Kemal şöyle devam ediyor;

Maça çıkacağız ama içimizde öyle bir hırs varki Kocaeli yarı sahayı geçerse kendimizi gol yemiş sayacağız diyor (burda lafında çok duygulandım) ve diyor sahaya çıktık dakika 15 biz 5-0 öndeyiz diyor;

şimdiki takımında böyle ruhu yakalaması şart diyor.....

ccd6167
20.07.2008, 14:54
Dün zigana tv'de bi röportajı yayınlanıyordu yeminle dinlerken tüylerim diken diken oldu

Aynen şöyle diyor;

Kocaeli maçını yenilmişler ertesi gün gazetelerde "Hamsinin başını kopardılar" diye başlık atılmış bu yazıyı alıp soyunma odasına asmışlar ve her maça çıkmadan bakarlarmış

Maça çıkacağız ama içimizde öyle bir hırs varki Kocaeli yarı sahayı geçerse kendimizi gol yemiş sayacağız diyor (burda lafında çok duygulandım) ve diyor sahaya çıktık dakika 15 biz 5-0 öndeyiz diyor;

sımdı bnde duygulandım
benım dayım rızelıdr ve malum ıstnbul yalakası.ben goremedıgım ıcın sordum ona alı kemal hakkında.bana dediği laf oyle bi topcu olamaz dedı resmen onun zamnında dıyo trabzonda puan almak dedi sampıyon olmak gibi bişeydi dedi aynen bnları dedi..

mehmet83
21.07.2008, 06:39
Bende Trabzonspor dergisinin bir sayisinda okudugum biseyi anlatacagim. Tam olarak aklimda degil ama hatirladigim kadarini anlatacagim. Besiktasla Istanbulda maca gelmis bizim kafile. Herkes otelde dinlenmeye gecmis ve ertesi gun mac var. Ali Kemal 'in cani SIKILMIS ve lobiye inmis. Lobiye indiginde Besiktasli bi arkadasini bi kac ksiyle icki icip sohbet ederken gormus. Gelip onlarin yanina oturmus ve bir bardakta bana verin demis. Besiktasli arkadasi ona, Ali kemal her ne kadar Besiktasli olsamda senin yarinbasarisiz olmani istemem, sen icme demis. Merak etme demis Ali Kemal ve 2 bardak icki daha icmis. Sohbet bittikten sonra Ali kemal kalkmis ve giderken arkadasina soyle demis. Bu aksam 3 bardak ictim, o yuzden yarin besiktasa 3 gol aticam demis. Ertesi gun macta besiktasa uc gol atmis.(yada 3 farkli yenmis olabilirler) dedigim gibi tam olarak hatirlamiyorum. Bi hata ettiysem affola.

Sencer
21.07.2008, 09:29
he şöyle hadi yarışma yapalım kimin babası daha çok şey anlatmış
ali kemalin satıldığı seneler babam istanbulda talebeymiş. bir maç çıkışı ali kemalin satılmasına rağmen yine biz kazanınca arkalardan gelen bir sesi tarif eder (malum o yıllarda taraftarlar yanyana yürüyebiliyormuş) "yok abicim ya başedilmez bu adamlarla ya, 11 adamını alalım seneye yine yenerler ya" :)

lucarelli
26.07.2008, 18:04
hayatimda Trabzonspor la ilgili hatirladigim ilk anektod, baloncunun ( Baaloonccuuuuuu deyip kosan adam) Benimle beraber , pesinden kosup ben TRABZONLUYUM ben ALI KEMAL im diyen( yil78) ve okuma yazma bile bilmeyen bayrampasa da yasayan azinlikta kalan ama asla ezilmeyen kucucuk cocuklardir, bunun icin en buyuk TRABZONSPOR lu ALI KEMAL dir.

lucarelli
26.07.2008, 18:12
1978 yilinda Turkiye`nin yildizlari kimdi acaba :)

lucarelli
26.07.2008, 18:14
Trabzonspor
Karaoglan ( O Zonguldakliydi...)
Ali Kemal Denizci.......

Semih
15.08.2008, 08:04
Çok merak ediyorum sizi büyüğüm Ali Kemal Denizci.

Keşke bir fırsatı olsa da sizi izleyebilsek...

ÖmerFarukYılmaz
15.08.2008, 08:24
ali kemalin satıldığı seneler babam istanbulda talebeymiş. bir maç çıkışı ali kemalin satılmasına rağmen yine biz kazanınca arkalardan gelen bir sesi tarif eder (malum o yıllarda taraftarlar yanyana yürüyebiliyormuş) "yok abicim ya başedilmez bu adamlarla ya, 11 adamını alalım seneye yine yenerler ya" :)

:alkış: :alkış:

Erbay
15.08.2008, 11:47
Sahada adamın karşısına geçip horon oynamak ne demek ya inanamıyorum.:D Şimdi olsa gaza gelmekten öte bir şey olurum herhalde.

otuken55
15.08.2008, 14:53
Sahada adamın karşısına geçip horon oynamak ne demek ya inanamıyorum.:D Şimdi olsa gaza gelmekten öte bir şey olurum herhalde.
şimdi olsa bundan topçu olmaz baksana şımarmış g... kalkmış hemn derler:D

mustafaadanur
04.09.2008, 02:31
babam anlatmıştı kanattan kaptırdımı kimse önüne geçemezmiş çok süratliymiş
zamanın rekor trnsfer ücretiyle takımın menfaatleri doğrultusunda ağlaya ağlaya fenerbahçeye gitmiş
büyük futbolcuymuş gercekten...

ThePunisher
07.10.2008, 17:13
Yaa videosu Maçı yokmu Nasıl Olur?
Aslında Yayın Kuruşlarına Sormak Lazım Madem Bu Kadar iyidi Hiçmi maçı Kaydedilmedi Bence Kesin Vardır

Adil ÖZGÜR
08.10.2008, 00:43
Ali Kemal bugün T.S. da top koştursun, Liverpool, Barcelona, M.U, Milan Trabzonsporun kapısında cadır kurarlardı. O bir efsanedir.

http://forum.bordomavi.net/image.php?u=233&dateline=1181149025 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=233) EFSANE

ThePunisher
11.10.2008, 20:02
Ya tekrar Soruyorum Ey cemaat Ali Kemalın 10dk olsada maçı yokmu video falan bıse :S
Aslında Trt de wardır gibime geliyor arşivde :S
Yetkılı Bırı BI arastırsa BIzde gorsek

.....
11.10.2008, 23:50

Aynen şöyle diyor;

Helal olsun beee.

Bizim işte böyle oyunculara ihtiyacımız var. :alkış: :alkış:
Çok duygulandım.......

Emirhan Ömeroğlu
31.01.2009, 11:16
http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n13000/n12319/detail/Denizli_icini_doktu.jpg

Efsane futbolcu ve teknik adam Ali Kemal Denizci, anılarını anlattı, bugüne değindi
Ali Kemal Denizci, “Fenerbahçe’ye gitmek istememiştim. O gün küfrederek Fenerbahçe’ye imza attım. O günden sonra futbol oynama hevesim kırıldı ve zaten bıraktım” dediTrabzonspor’un efsanevi futbolcusu Ali Kemal Denizci, geçmişten bugüne hem hayatını değerlendirdi, hem de duygularını dile getirdi. Denizci, Trabzon Kültür Sanat Dergisine verdiği özel röportajda şunları söyledi: “Bugün, hiç kimse bizim zamanımızda yaptığımız aptallıkları yapmıyor. Futbolcu para için oynuyor. Ben iki sezon bir daireye oynadım. Hem de en iyi dönemimde. Bizde vatan, millet, maç olayı vardı, para olayı yoktu. Yattara gitseydi kimse ona kızmamalıydı. O da geleceğini düşünmek zorunda. Ancak benim gidişim farklı. Çünkü ben gitmek istemiyordum ve bundan dolayı şahıs olarak dargınlığım var. Kulüp açısından ise gönderilmem doğruydu. Şamil Ekinci tek başına ne yapacaktı? Takımda para eden adam Ali Kemal'di. Başkan Şamil Ekinci beni satarak kulübün yarınlarını kurtardı. Bunun için doğru transferdi ama hala daha söylüyorum, Trabzon'u, arkadaşlarımı bırakıp gitmek istemiyordum.

‘O Gün İstanbul’a Gitmemeliydim’
“O dönemde İstanbul’a gitmem hataydı. O sezondan sonra benim şevkim kırıldı. Doğru dürüst futbol oynamadım. Fenerbahçe'de hiç oynamadım, biraz Beşiktaş'ta kendimi gösterdim ama Trabzon'dan ayrılmak benim futbolu erken bırakmama da neden oldu. Yoksa biraz daha oynardım. Şimdi hayat ve futbolcu daha profesyonel.... Fatih Tekke gitmedi mi? Demek ki gidilebiliyor.” Ben bir hatayı da 1997 yılında buraya hoca olarak gelerek yaptım. Keşke o zaman Trabzonspor'a hoca olarak gitmeseydim diyorum. Gelip gitmeseydim, bugün Trabzonspor'la beş yıllık sözleşme imzalayan hoca olacaktım. Yani zor bir karardı ve geldim, ama reddetmem lazımdı. Ben bir sezon sonrası için teklifi kabul etmiştim aslında. İçimde hala burukluk var. Sezon başında Trabzonspor'u alıp sezona girmek istedim. Hayalim buydu. Gerçekleşmedi.”

Yattara’yla Biz Farklıyız’
Yattara ile benim kıyaslanmam yanlış. Onun futbolu şova dönük, oysa ben neticeye dönük futbol oynardım. O şov yaparken, gol atıyor, attırıyor. Tekniği çok iyi... Benim Yattara kadar iyi tekniğim yok ama ben ondan daha fazla sonuç odaklı bir oyuncuydum. Tabii bir de oyun stillerimiz farklı.... Ersun Yanal iyi bir yetenek. Akademik olarak futbol eğitimi almış, bunun yanında –üst düzey olmasa da- futbol oynamış. Futbol oynamak çok önemlidir. Bir de bugün Türkiye'de kaç Türk antrenör sayarsınız? Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş, Ersun Yanal. Demek ki Trabzonspor'un hocası iyi. Trabzonspor, Trabzonlu teknik adamı kaldırırdı. Şenol Güneş'le bu olurdu. Son gelişinde, çok iyi bir iskelet kadro yakalamıştı. Elinde Fatih, Gökdeniz de vardı. O havayla hem Trabzonspor'u hem de kendini var edebilirdi. Çünkü daha önce o havayı yakalamış biriydi, yeniden yapabilirdi. Yapamadı ve gitti. Onun için kızıyorum ona.”

“F. Bahçe’ye Küfrederek Gittim’
“Trabzonspor’dan benim ayrılmam çok farklıdır. Bir kere ben gitmek istemedim. Dönemin yönetimi beni Fenerbahçe'ye verdi. Zamanın Fenerbahçe başkanı Faruk Ilgaz, çekleri, paraları çoktan hazırlamıştı bile. Ben de müthiş bir para alıyorum o kulüpten. Rahmetli Süha Akçay vardı. İmza atmaya çağırdılar. İmza atmadım, '1 saat müsaade edin' dedim. Trabzon'dayız. Gittim bir yerlere başladım, ağlamaya. Aradan geçti, 1 saat, kulübe geldim. Küfür ederek Fenerbahçe'ye imza attım. Ama yönetim beni göndererek kulübün geleceğini kurtardı. Şimdi de öyle. Taraftar Yattara gitmesin dedi ve sonunda gitmedi ama Trabzonspor'un borcunu, mali yapısını taraftar bilmez. Taraftar sadece başarı ister. Yönetimler Trabzonspor'un geleceğini en az bugün kadar düşünmek zorunda. Yürüyüş konusuna gelince; Faroz'dan ve diğer mahallerden insanlar bizim gidişimize tepki olsun diye yürüdüler. Tabii bunlar gurur verici şeyler.”

Emirhan Ömeroğlu
31.01.2009, 11:30
öncelikle teşekkürler ;)

sonra resim

http://www.haber61.net/images/news/1086.jpg

Semih
31.01.2009, 13:30
öncelikle teşekkürler ;)

sonra resim

Çok karizmatik:)

oguzhann
05.02.2009, 12:16
canlı izleme fırsatımız olmadı ama gerçekten büyük insan ve büyük bir topçuymuşun ali kemal ağabey.büyüksün!

Cem Akyüz
20.04.2009, 02:19
Amcam hep şu cümleyi kullanır onun için formasını şimdi atın sahaya ortalığı yıkar geçer:)

sifuni
23.04.2009, 15:18
Ya bu görüntü olayini bende anlamadim 30 sene önce kamera yokmuydu kesin görüntü olmasi lagzim.Gecenlerde alman Televizionunda iki takmin karsi karsiya oynadigi 50. senesi nedeninle 40 sene önceki maci yayinladilar hemde Renkli.bizim 30 sene önceki göüntüler yok.

Ali Kemal Denizciyi bende hatirlamiyorum acaba anlatilanlara göre simdinin LIONEL MESSiSI gibi biri gözümün önüne geliyor.

trbahmet
26.05.2009, 02:24
aşağıdaki linke tıklayarak karşınıza çıkacak 4 tane bölüm olacak, dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim...
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=TRABZONSPOR+Efsanesi+Ali+Kemal+DEN%C4 %B0ZC%C4%B0-ORDAYDIM+B%C3%B6l%C3%BCm&aq=f

olmadıysa youtube arama motoruna aşağıdaki cümleyi yazın bölümler karşınıza çıkacak:
TRABZONSPOR Efsanesi Ali Kemal DENİZCİ-ORDAYDIM Bölüm

ben dinledim, gözlerim yaşardı valla:)
1. bölüm
...ali kemal denizciden bahçeden meyve çalma ile futbol alt yapısı benzetmesi:;)komik ama bir okadar düşündürücü ve anlamlı:;)...
2.bölüm
...o zaman Allah'a şükür tekmeci futbolcularımız da çoktu:)...bunları kendi kalelerine sıkıştıracağız ve burda işlerini bitireceğiz...ali kemal şu hareketi yap da coşalım...
3.bölüm
...topu ikimizin arasına bırakıp başlıyordum horon oynamaya...ali kemal sakın alay etme olum yarın alay edilecek durma düşersin...ne olur üçten fazla atmayın...
4. bölüm
...abi bana vur, beni okşa, benim yüzümü tut yeter...

Muhammet
26.05.2009, 06:42
Keşke hep efsane kalmayı becerebilseler..

melihkuzey
28.07.2009, 13:47
Ya tekrar Soruyorum Ey cemaat Ali Kemalın 10dk olsada maçı yokmu video falan bıse :S
Aslında Trt de wardır gibime geliyor arşivde :S
Yetkılı Bırı BI arastırsa BIzde gorsek

trt3'ü arasıra seyredebilirsen bjk-gs cumurbaşkanlığı maçlarını verir. orda bjk forması altında ali kemal denizciyi 9 numaralı formayla seyredebilirsin. trabzonspor forması altında görüntülerine ulaşmak çok zor. ama bjk forması altında bazen trt3'de nostalji maçlar kısmında görmen mümkün. geçen hafta ben seyretmiştim. çok vasat bir futbol oynamıştı. gerçi son seneleriydi. sol açıkda oynuyordu. bir kaç etkisiz şutu dışında maçta varlığı yok gibiydi. zaten maçı gs kazanmıştı.

Mustafa ÖZDEMİR
28.07.2009, 17:42
şimdi olacaktın şu takımdada millet gol görecekti be...

kogale
18.08.2009, 17:24
Ekşi sözlükde birinin yazdığı yorum ali kemal ile ilgili iverpool maçındaki hareketi hakkında verdiği demeç :

"önceden planlanmış bir şey değildi. ingilizlerin kendinden emin havalarının herkesi etkisi altına alacağını hissettim ve takımın yıldızı olarak bir şey yapmam gerektiğini düşündüm. ben zaten başka maçlarda da zaman zaman horon ederek rakiplerimden sıyrılırdım. o an aklıma geldi ve rakip sol beki mahalleden arkadaşların oturduğu faroz tribününün önünde karşıma aldım ve kısa bir süre horon teptim. ingiliz oyuncu * ne yaptığımı anlamadı ama anlaması gerekenler anladı. horon oynadığımı gören ingiliz oyuncu ne yapacağını şaşırdı ve vurdum geçtim onu. benim amacım , bizim uşaklara bunlar yenilmeycek takım değil, bakın horon bile oynayabiliyoruz diyerek özgüven sağlamaktı. ve başarılı da olduk, o maçta liverpool takımına nefes aldırmadık "

ve efsane hakkında :

" ligde fenerbahçe ile oynuyorduk,inanır mısınız 10 kişi kalıyorduk ama hiç önemi olmuyordu , çok rahat yeniyorduk "
" maça ısınırken,hatta bırakın ne ısınması maça 5 dakika kala kendi aramızda muhabbet ederken şu galatasaray’a,fener'e kaç atalım diye iddaa’ya girerdik ve bunu da yapardık "
" trabzonspor’un deplasman diye bir tarifi yoktu. trabzonspor istanbul’a geliyordu ve 3 istanbul takımından daha fazla seyircimiz oluyordu keza diğer anadolu şehirleri için de geçerli örneğin bursa’ya gittiğimizde rakip takımdan daha fazla seyircimiz oluyordu" .

ceserdar
30.08.2009, 00:06
Rahmetli Kemal Sunal'ın İnek Şaban filmini seyrettim tesadüf televizyonda. O filmde Ali Kemal Denizci de oynuyor sanırım arkadaşlar. :) Karpuzcu Şaban'ı kaleci olarak ilk maçına çıkardıkları zaman, o karelerde Ali Kemal Denizci var Fenerbahçe forması ile. Hatta Şaban'ın antrenman karelerinde de Ali Kemal Denizci var. Ben mi benzettim yoksa cidden o mu anlayamadım. :) Ama bence %99 o.

Can basten
30.08.2009, 04:38
Rahmetli Kemal Sunal'ın İnek Şaban filmini seyrettim tesadüf televizyonda. O filmde Ali Kemal Denizci de oynuyor sanırım arkadaşlar. :) Karpuzcu Şaban'ı kaleci olarak ilk maçına çıkardıkları zaman, o karelerde Ali Kemal Denizci var Fenerbahçe forması ile. Hatta Şaban'ın antrenman karelerinde de Ali Kemal Denizci var. Ben mi benzettim yoksa cidden o mu anlayamadım. :) Ama bence %99 o.

Evet, o. :)

Emre İskender
30.08.2009, 14:40
öncelikle teşekkürler ;)

sonra resim

Jack Nicholson gibisin valla Ali Kemal Abi

pazarkapılı
25.02.2010, 17:17
kimisi yattara ile kıyaslayor eski oyuncumuzu biz öle yapmayalım kazandıgı sampiyonlukları baz alalım ve efsane takımın efsane oyuncusu diyelim...iyi oyuncu yattara ancak söylediklerim degil....alikemal hoca icin bu kadar diyelim simdilik....

ben asıl kardesinden;osman denizciden bahsedecem....fenerbahceden zamanıın büyük paralrıyla aldıgımız osman denizci trabzonspor ortasahasında oynamıs bir efsaneydi....kimileri osman denizcinin futbol zekasının abisine oranla daha gelşimiş olduguun bile söyler...bir ara trabzonsporda da yardımcı teknik 'adamlık' yapmıstı...kendisini tanıdıgım sevdigim bir futbol 'adamıdır'....

Armağan Dere
30.10.2010, 01:24
ali kemal denizci'nin istanbul kulüplerine transferi spekülasyonu şehirde yayılınca ortalık ayağa kalkar. "biz evladımızı bırakmayız" naralarıyla binlerce trabzonlu sokaklara dökülür. yürüyenler arasında 70lik nineler, dedeler de mevcuttur. kulüp binasına doğru yürüyen kalabalık, bir yandan marşlar, tezahuratlar söyler: "ali kemal'i bırakmayız!" taraftarın bunca sevgi gösterisine rağmen, usta oyuncu fenerbahçe'ye transfer olur.

Ali Kemal Denizci'den;

" ligde fenerbahçe ile oynuyorduk,inanır mısınız 10 kişi kalıyorduk ama hiç önemi olmuyordu , çok rahat yeniyorduk "
" maça ısınırken,hatta bırakın ne ısınması maça 5 dakika kala kendi aramızda muhabbet ederken şu galatasaray’a,fener'e kaç atalım diye iddaa’ya girerdik ve bunu da yapardık "
" Trabzonspor’un deplasman diye bir tarifi yoktu.Trabzonspor istanbul’a geliyordu ve 3 istanbul takımından daha fazla seyircimiz oluyordu keza diğer anadolu şehirleri için de geçerli örneğin bursa’ya gittiğimizde rakip takımdan daha fazla seyircimiz oluyordu" .

Armağan Dere
30.10.2010, 02:09
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs099.snc3/16664_1186291011767_1063037315_30483314_6539433_n. jpg

bestrafer
30.10.2010, 10:12
Beckenbauer değil mi o kaptan olan arkadaş? :)

Armağan Dere
30.10.2010, 14:41
Beckenbauer değil mi o kaptan olan arkadaş? :)

evet kardeşim kaıser beckenbauer..evet bizim bıçkın abi gene çalımı basmış:)

bestrafer
30.10.2010, 18:36
Beckenbauer bile nasibini almış Trabzonlulardan. :)

Tayfun
12.06.2013, 10:29
İzleme şansına nail olamadım malesef.

Trabzonda taraftarın "satılamaz" diye şehirde yürüyüş yaptığı "tek futbolcu" olması efsane olması için yeterlidir zaten :)

ibrahim
12.06.2013, 20:32
En az Trabzonsporun Sampiyonlugu kadar isterdim futbolunu izlemeyi. Sarhos kafayla hattrick yaptigi söylenilir. :)

Öznur61
29.01.2014, 23:58
Sahada izlemek istediğim diğer bi isim ..

Muhteşem deparları ve isabetli ortalarıyla "Fırtına" ünvanını alan Ali Kemal Denizci..

Semih
02.10.2017, 22:35
"Bir gün Beşiktaş taraftarı bir arkadaş kaldığımız otelde bana bir bardak viski verdi, içtim. Ver bir tane daha dedim, içtim. Dedim ki iki tane içtim iki tane atacağız. Elinde bardaklar yattığım odanın kapısına geldi, al bir de benden, iç dedi. Üç tane içersem üç tane atarız, dedim. Nah atarsınız, dedi. Ertesi gün üç tane attık Beşiktaş'a"

Yiğit Gayretli
05.10.2017, 13:24
"Bir gün Beşiktaş taraftarı bir arkadaş kaldığımız otelde bana bir bardak viski verdi, içtim. Ver bir tane daha dedim, içtim. Dedim ki iki tane içtim iki tane atacağız. Elinde bardaklar yattığım odanın kapısına geldi, al bir de benden, iç dedi. Üç tane içersem üç tane atarız, dedim. Nah atarsınız, dedi. Ertesi gün üç tane attık Beşiktaş'a"

Tam bir Trabzonlu hikayesi :)

pazarkapılı
06.10.2017, 19:23
suanki futbol icinde süperligdeki en kotu oyuncu kadar top oynayabilirdi, avrupayı hic soylemiyorum bile....bu denizcinin kotu futbolculugu ile ilgili degil donemin yapısı ile ilgili....ha ayak uydururmuydu tanıdıgım kadarıyla bence uyduramazdı....doneminin büyük oyucusu bu da baska tabi....

korkusuzmaraz
07.10.2020, 14:31
https://youtu.be/824dYMo22uQ
Kendisinin meltem tv de 1 saatlik ropartaji var izleyin derim. Turk futbol tarihinin en iyi sag aciki. Bizde oynadigi donemde takimin en iyi oyuncusu. Takimdan ayrilacagi zaman haber duyulunca butun sehir ayaklanip ali kemal gitmesin diye yuruyus yapmis. Trabzonspor tarihinin gercek efsanelerinden. Futbolu biraktiktan sonrada kulupte gorev almis, Ozkan sumerin yardimciligini yapmistir.

https://eksisozluk.com/ali-kemal-denizci--128587?p=2

Yiğit SARI
15.10.2022, 12:54
Trabzonspor’un efsanelerinden eski milli oyuncu Ali Kemal Denizci’ye motosiklet çarptı.

https://www.61saat.com/iste-trabzonda-motosikletin-carptigi-efsane-futbolcunun-son-durumu

Çok geçmiş olsun

pReN@_61
18.10.2022, 03:01
geçmiş olsun

pReN@_61
26.12.2022, 11:12
https://twitter.com/Del_Pierroo/status/1606916614116761600