PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bozoglu,Akbasoglu ve Sari?ya Istifa Çagri

yattara11
03.08.2005, 22:51
!UYARI!

Sakin bu topicte kimse hakaret dolu sözler kullanmasin!

-GIRIS-

Lütfen bu topicin heyecanla,sinirle ve düsüncesizlikle açildigini zannetmeyin... Asagidaki yazacaklarim kesinlikle Trabzonspor'un iyiligi için gerçeklesecek seylerden bahsetmektedir... Lütfenkimse asagida yazilacak seylerin 'yikici' taraftarlar tarafindan yapilacak seyler oldugunu düsünmesin, aksine bahsedegim seylertamamen kulübü ileri götürmesi muhtemel seylerdir...

-GELISME-

Kimseyi kiramayiz, kimseyi dökemeyiz, kimseye siddet uygulayamayiz... Biz BordoMavi.net olarakTrabzonspor taraftarinin bugüne kadar en basarili ve ise yarareylemler gerçeklestiren kitlesi olduk... Çogu zaman -hemen hemen her zaman-Trabzonspor'un en büyük, en serefe sahip olmayandüsmanlarininbile tatli sözle bilegini bükmesini bildik...Belki bunlarkulübümüzün gelecegini degistiren seyler degildi ama en azindan düsmanlarimiza göz dagi vermemiz açisindan çok degerliydilir... Bunlarda basarili da olduk...Simdi herkesinortak görüsüdür kiTrabzonspor'un bu gece aldigi aci sonucun en önemli sorumlusu yönetimdir...Çünkü yönetim, kulübün maddi açidan en rahat oldugu ve basariyada en aç oldugu böylesine birdönemdekesinlikle özürü olmayacak bir sekilde transfer hatasi yapmistir... Üstelik bu hatalar alinan oyuncularinbasarisiz ve yetersiz olmasi degil, tamamen ukalalik,rahatlik, acemilik ve kendini bilmezlikten kaynaklanmistir...Bu olumsuz tablonun da bas sorumlulari herkesin bildigi gibi MURAT BOZOGLU, METIN AKBASOGLUve ÖMER SARI'dir...Yönetim kurulumuzun bu üç üyesi kendiisimlerini ön plana miçikarmakistemistir, futbol bilgileri yetersiz midir, yöneticilik yükünü kaldiramayacak isimlermidir bilemeyiz ama BUGÜNDEN SONRA KULÜBÜMÜZÜN YÖNETIMINDE KESINLIKLE BULUNMAMASI GEREKENISIMLERDIR...

-SONUÇ-

BordoMavi.net üyeleri olarak hepimiz Trabzonspor'un iyiligi için her seyimizi fedaederiz... Simdi elimizden geldigi kadar Trabzonspor'un iyiligi için çalismaliyiz... BordoMavi.net olarak Trabzonspor yönetimindesözümüzü gerektigi zaman söylememiz gerekir...

Bu yazdiklarim Trabzonspor'un üç üyesine istifa çagrisidir... Hepinizi bu seviyeli veyapici olusuma katkida bulunmaya davet ediyorum...

Yöneticilerehakare t yagdirarak yikici olmayalim... Zaten elimize bu sekilde bir sey geçmez... En kisa zamanda ben seviyeli ve ahlak kurallarinin disina çikmayanbir yazi hazirlayayimveya ayni sekildesiz bir yazi hazirlayin, DAHA ÖNCE DE YAPTIGIMIZ GIBI KULÜBÜ MAIL YAGMURUNA TUTALIM... BORDOMAVI.NET OLARAK KULÜBÜMÜZE YARDIM DA BULUNMAMIZIN ZAMANI GELDI!

Sonunakadar, hepbirlikte...

Y.Sert
04.08.2005, 00:15
valla bence top yökün tüm yönetim istifa etsin.baskan dahil.ahmet agaoglu baskan seçilsin tek umudum benim o kaldi.

yakup midi
04.08.2005, 00:18
valla bence top yökün tüm yönetim istifa etsin.baskan dahil.ahmet agaoglu baskan seçilsin tek umudum benim o kaldi.umutlarin çabuk biter sonra bak ahmet agaoglu baskan olmasin bence golf sporuna ve sosyete ya katkilarina devam etsin o anlamlarda canla basla çalissin.....

Y.Sert
04.08.2005, 00:25
iyide baska kim kaldi.trabzondan kim baskan olsa yemeye geliyor.valla bence tek ahmet aga oglu kaldi.yok olmaz diyorsaniz ha atay ha özkan sümer ha ben.beni seçin baskan,aynidir hiç bir sey farketmez.hiç degilse ben bu takima borca girer transfer yaparim.sola forvete defansa adam lazim oldugunu bilirim hiç olmazsa

Emiroğlu
04.08.2005, 00:26
Bence baskan kalsin.

Ama diger üçüne Elvedaaaaaaaaa.

Bu insanlarin tamamen sovmen olduguna inaniyorum.Kanitimda Eller geldiginde bozoglunun siritmasi.Hiç hoslanmadim.Baskana kabahat bulanlarida anlamiyorum.Baskanin hatasi (eger varsa)transfer komitesine rest çekmemesidir.Yoksa baskan bence su ana kadar gelen enb iyi baskandir.

yattara11
04.08.2005, 00:29
SayinMurat Bozoglu,

Trabzonspor için iyi niyetle çalistiginizi bilmemize ragmen tüm Trabzonspor taraftarlari olarak kulübümüzün basarili günleri için yetersiz oldugunuzu düsünüyoruz... Taraftarin umudunu arttirmak, heyecanini geri kazanmasini saglamak ve de Trabzonspor'un önünü açmak için lütfenistifa dilekçenizi hemen saygideger TrabzonsporYönetim Kurulu'na iletiniz...

SayinMetinAkbasoglu,

Trabzonspor için iyi niyetle çalistiginizi bilmemize ragmen tüm Trabzonspor taraftarlari olarak kulübümüzün basarili günleri için yetersiz oldugunuzu düsünüyoruz... Taraftarin umudunu arttirmak, heyecanini geri kazanmasini saglamak ve de Trabzonspor'un önünü açmak için lütfenistifa dilekçenizi hemen saygideger TrabzonsporYönetim Kurulu'na iletiniz...

Sayin Ömer Sari,

Edited by: yattara11

yattara11
04.08.2005, 00:31
benim önerim buyazinin e-mail yoluylatopluca Trabzonspor Kulübüne iletilmesidir...

Tabi ki site yönetiminin onayini bekliyoruz bu hareket için...

Unutmayin, HER SEY TRABZONSPOR IÇIN!!!

gerçekefsane
istifa etmesi gereken,

ömer sari ve murat bozoglu'dur. .

keske bu iki yönetici önderbülbüloglu gibi olsalardi.

metin akbasoglu'nu küstürdüler

Y.Sert
valla bence dürüst degil.istese geçen yilda bu takimi sampiyon yapardi.bence aç karnini doyurmaya gelmistir.ve yakinda siyasete girmek için gelmistir.ali sen bile bu yil trabzonun yili olur dedi.ama transferde acele etmeleri gerek dedi.de bizim baskan bunu hala anlamadi.yazik geçen yila ve bu yila.bu takimi bir daha yakalayamiz.

arkadasin biri yazmis.fatih tekkeyi satalim.bizim takim bu adama layik degil. valla hakli.yazik ediyoruz o adama.

yattara11
04.08.2005, 00:33
arkadaslar lütfen konuyu baska taraflara kaydirmayalim... bu topicte sadece bu mail olayina yogunlasalim... baska topiclerde zaten yeterince elestiri oluyor smileys/smiley2.gif

The Legend
04.08.2005, 00:37
FATIH TEKKE BASKAN TRABZON SAMPIYONhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Y.Sert
04.08.2005, 00:38
tamam desteklerim.onlarda istifa etmeli tabi.yüzde yüz destek.

The Londoner
04.08.2005, 01:17
Populizm ve polularizm adina birbirinin kuyusunu kazan ve basiretsizlikleri ile bu takimi atese atan bu arkadaslardan bir kereceginede olsa onurlu bir davranis bekliyorum !!!

vega
04.08.2005, 01:18
insanlar istifa eder

Berat
04.08.2005, 01:21
Populizm ve polularizm adina birbirinin kuyusunu kazan ve basiretsizlikleri ile bu takimi atese atan bu arkadaslardan bir kereceginede olsa onurlu bir davranis bekliyorum !!!

Ömer Sari,Murat Bozoglu,onur, haysiyet,anti-popülist kisilik,Trabzonspor aski> kendi kisisel hirs ve isteklerine olan asklari.. Bu kelime ve tamlamalari kullanarak anlamli bir cümle olusturulabilir mi sizce?Edited by: Berat Tekke

kelkitli29
04.08.2005, 01:22
ben istemiyorum istifa etmelerini. zaten olan olmus. istifada olursa 5 sene daha geriye gideriz. yaw ne cabuk kaosa sürükleniyoruz biz anlamiyorum

sanatik
04.08.2005, 01:27
Sampiyon Trabzonspor

smileys/smiley32.gif

vega
04.08.2005, 01:28
sanatik sen misin trabzonsporlu zavallI

sanatik
04.08.2005, 01:30
tek büyük trabzon

smileys/smiley32.gif

FERO61
04.08.2005, 01:33
su konuyu anlamiyorum...anlatin...

bozoglu veya digerleri trabsfer yapip veya yapamayip birbirlerine girmelerinin nedeni nedir yani,yapilacak transferle cikarlari nedir?

NoPain-NoGain
04.08.2005, 01:41
transferde hatalar oldu dogrudur. ama hep hata yapmama arzusu yüzünden yapildi bu hatalar. paralar yanlis yere gitmesin, trabzona yakisan faydali olacak adamlar alinsin diye. tam ligin baslama döneminde kulüpte yaratilacak böyle kaos ortaminin hic bir getirisi olmaz. takimin bütün motivasyonunu alir götürür.

eziklerin agzinin suyu akiyordur bizim birbirimize girdigimizi, yönetimi, futbolculari, teknik direktörümüzü küfürlerle, hakaretlerle kovmaya yeltendigimizi gördükce. böyle taraftarlik olmaz. ayiptir, günahtir... tam cikis yakaladigimiz bir dönemde tekrar düsüse gecmemiz icin hazirlanan komplolar gibi geliyor bunlar bana.

ulan biz bugün maci kazandik be! 1-0 aldik maci, pozisyon vermedik. o top o kaleye girmeyince girmiyor kardesim, sansimiz yoktu, calismadi mi cocuklar, kosmadi mi? az mi tekme yedi? adam eliyle topu kornere atip, sirita sirita kafasini göstermedi mi? o penalti verilse mesela cosup oynuyor mu olacaktik simdi.

Muhalif
04.08.2005, 01:48
evet... yine hakem suçlu ilan edilmese sasardim... bu mantik yüzünden 22 yildir bir mesafe kat edemedik.. iyi tamam penaltiydi o pozisyon.. ilk maçta mehmet yilmaz in adami arkadan dagitmasi da penaltiydi.. su amatör takim karsisinda bile hakeme bahene bulan zihniyete diyecek fazla sözüm yok.. ne desem bos.. Ah ulen Papila yaktin bizi sampiyon olup direkt sl ye katilacaktiksmileys/smiley7.gifama Anarthosis e elendik sayendesmileys/smiley7.gif

ne güzel degil mi böyle yazinca.. haydi alkislayin beni...

FERO61
04.08.2005, 02:10
d.kiev macindada o kaleye atamamistik rakip yine eksikti....

o kalede biseyler var harbiden var..topragindanmidir camurundanmidir yoksa direklerindenmidir ...o kalede biseyler var

yattara11
04.08.2005, 02:12
Oytun abi,

1-TS su çikista oldugu dönemde, yapilan bir takim hatalardan dolayi düsüse geçebilir...

2-Su anda TS'nin bu istifalar yüzündenkaos ortamina sürükleneceginidüsünsem zaten kesinlikle böyle bi öneri getirmezdim smileys/smiley2.gif

3-Bilmiyorum Almanya'da misin? Belki öyleyse atmosferden haberin yoktur ama bu üç isimin adini duyan herkes nefret duygusuna kapiliyor artik... Kisacasi TARAFTAR HUZURSUZ...

4-Hayatimda her zaman su anda savundugum düsünceyi tasiyan insanlara karsisenin su anda aktardigin görüse sahip oldum... Yani asla durup dururken böyle bir sey ortaya atmam smileys/smiley2.gif

Zaten yönetimin izni olmadan BMN adina bir is yapamayiz...

Görüsmek ÜzereEdited by: yattara11

NoPain-NoGain
04.08.2005, 02:14
@Muhalif

hakemi suclamiyorum, maci gayet de iyi yönettigini düsünüyorum. ne demek istedigimi anlamadin. ha penalti verilmemis,ha gökdeniz karsi karsiya pozisyonu kacirmis, ha mehmetin kafasi gol olmamis, ha szymekin sutu girmemis... hangisini sayayim??? sonucta bazen o gol gelmiyor iste... ellerinden geleni yapti bu cocuklar.bazen olmuyor iste ya, bi sekilde gelmiyor ogol.

22 yildir katedemedigin mesafeyi bütün yönetimi istifa ettirip, teknik direktörü, futbolcuyu kovup mu kat edeceksin???Edited by: NoPain-NoGain

sanatik
04.08.2005, 02:16
edit - yanlis konuya yazmisim.

Edited by: sanatik

NoPain-NoGain
04.08.2005, 02:23
Bilmiyorum Almanya'da misin? Belki öyleyse atmosferden haberin yoktur ama bu üç isimin adını duyan herkes nefret duygusuna kapılıyor artık... Kısacası TARAFTAR HUZURSUZ...

evet kardes almanya dayim, ama inan anlattiklarinin da farkindayim. trabzonun yerel gazetelerini, pek cok diger kaynagi, gazeteyi de takip ediyorum. kendi aralarindaki cekismelerinin, küfürlesmelerinin, "insallah jun kötü cikar, görürler günlerini" gibi artik trabzonspor'un iyiligini istemekten uzak hirs dolu cümleler sarfettiklerini de biliyorum. ama bu etrafi bir anda velveleye verip, ayaklanmaya, futbolcu gitsin, yönetim gitsin, senol hoca gitsin mantigina karsiyim.

senin yazdigin istifa cagrisi tamam seviyeli bir üslupta yazilmis, takdir ediyorum ama tam yeni bir lig sezonununbasinda bu istifalar bize ne kazandirir, bizden ne götürür bunu iyice düsünüp su macin taze acisiyla dile getirmesek daha iyi olur sanirim. Edited by: NoPain-NoGain

yattara11
04.08.2005, 02:27
tamamdir...

sen ortaligi karistirir, faydasi olmaz diyosun ; ben ortalik karismaz faydasi olur diyorum smileys/smiley17.gif

iki güzel görüs, sen bana hak veriyosun ben de sana hak veriyorum smileys/smiley2.gif

elestirin için tesekkürler bundan sonra daha dikkatli davranirim...

Ortak Payda:TRABZONSPOR

space
04.08.2005, 02:47
biri brezilyali olsun istedi, digeri polonyali olsun istedi... polonlyali iyi olunca, öne çikmak isteyen bozoglu iyi bir brezilyali almak istedi... çünkü ön planda olacak ve insanlar bu trasnferi bozoglu yapti diyecektii kendisine ileride ts baskanligi yolu açilacakti... ama transferi yapamadi olan ts ye oldu....oysa metin akbasoglu zurowski transferini tamamlamis hatta eksik kalan 150 bn euro yu da cebinden verecekti...

sidik yarisinin galibi rum ekiibi anorthosis oldu

Muhalif
04.08.2005, 03:08
Maçtan sonra kaçan goller yüzünden turu kaybettik diyen zata sormak lazim yari sakat fatih disinda golcün vardi da atmadilar mi? bu takimin forvet eksikligi devre arasindan beri göz önünde degil mi? kimse yattara ilk maçta atildi eksikligi hissedildi demesin.. farz edin ki sakatti... d. kiev e de elenirken tolga-erdinç sakatti.. gerekli tedbirleri almakla yükümlü olanlar suçu talihsizlige,sanssizliga, kaçan gollere yikmakla kolaya kaçmasinlar... geçen sene tek suçlu benim demisti atay bey... bu sene de maçtan önce bir aksilik olmasi durumunda tüm sorumlulugu ben aliyorum diyordu senol günes...

mayis da transfer bitecek v.b diyordu tüm yöneticiler.. ben kendi adima kulübüme karsi tüm sorumluluklarimi yerine getiriyorsam verilen sözlerin tutulmasini istemek de hakkimdir... ya sözler verip milleti kandirmasinlar y ada verdikleri sözü tutsunlar... siyasete döktüler isi iyice be.. piskinlik de bir yere kadar...

yakup midi
04.08.2005, 03:21
istifa edcek birisi varsa bozoglu tabiki....metin akbasoglu deil....

manomat
04.08.2005, 06:45
Yönetimin istifasindan yana degilim ancak transfer komitesinde olan bazi reklam sevdalisi yoneticilerin gorevden uzaklastirilmasidan yanayim. reklam yapma sevdasina kapilmasalardi ve transferi zamaninda bitirmis olsalardi bugun elenmis olmazdik..

Senol hocaya Trabzon'lu oldugu icin kizamiyorum ama ilk macta yaptigi hatali oyuncu degisikligiyle maci kaybettik....

Simdi düsünüyorum.. Zurawski'ye 3 milyon verilseydi de sampiyonlar ligine girsek daha iyi olmaz miydi?

Cengiz Çubukcu
04.08.2005, 07:45
ne olursa olsun takima tam destek vermeliyiz....hepimizin morali bozuk ama önümüzde koskoca bir lig var

Nihat Güneş
04.08.2005, 08:30
ya arkadaslar bakin beni çildirtmayin....hala yönetime destek mesajlkari...o gece avni akerde tv basinda trabzonlumun trabzonspor lumun çektigi eziyetin hesabini....kim verecekk....baslamayin yine masal anlatmaya...her kabahatin bir bedeli...istifa etsinler .en basta atay aktug..sonra ömer sari ve tüm yönetim......senol hoca da istfa etsin diycem ama takimin dagilmamamasi adina kalsin......yeter...gkdeniz de mehmet de....tayfun da...hüseyinde hamserilik adina bu futbolculari bu takimda oynatanklar da istifa etsin....hesabini versinler..kimbilir lkaç taraftar kalp krizinin esigine geldi...kaçi kahroldu..bn sinirden üzüntüden uyuyamadim gece....bunun hesabini versinler..defolup gitsinlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......

Faik Yılmaz
04.08.2005, 08:37
evet ikisininde istifa etmesi lazim... aksameller iki maçi arasindaki farki gördüm.demekki uyum çok önemliymis.bizim en geç haziran ayinda transferi en azindan ön anlasma olarak bitirmesi gerekirdi.zuro ya fiyati fazla diye verilmeyen para juna verildi ama en önemli yerde oynayamadi.oynayan üç transferden en yenisi 1 aylik böyle transfer olurmu ya.takimin istikbaliyle oynadiniz.

LÜTFEN ISTIFA.......

smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Guests
04.08.2005, 08:47
en büyük baskan adayi ahmet agaoglununda dedigini gibi yönetimden bir istifa takimi tekrar kaosa sürükler. hiç gerek yok. ayrica bu üç adami ne kadar taniyorsunuz? yönetimde tek parali adamlar bunlar.

emre81
04.08.2005, 08:58
Yillar sonra bintürlü zahmetle sampiyon olabilecek iskelet bir kadro olusturuluyor. Senol Günes geldigi an dar bir kaadro var diyor bunu geniletmeliyiz. Ama o geldiginden beri Ggidenlerle gelenler birbirini nötürlüyor yönetim fazladan 5 kurus harcamiyor ve transfer yapmiyor. Ucuz olsun diye çirpiniyor ve ucuz etin de yahnisi pek olacagindan olan bize taraftara oluyor. Hadi bunlari yapmiyorsunuz ey yönetim bari saglam durun camiayi birlik bütünlük içinde tutun ama nafile bu noktada yine Trabzonspor yönetim anlayisinin müzminlesmis sorunu çikiyor ortaya, sovenist yaklasimlarla yöneticiler ters düsüyor ve kendilerini ön plana çikarmak adina takimi harciyorlar.

Hedef 100 bin üye, forma alin lisansli ürün alin, maçlara gelin diye bas bas bagiriyorlar ne için? ne için alalim yapalim, klube kazandirdigimiz paralar transfer olarak geri dönüyor mu ya da alt yapidan senelerdir kaç futbolcuçikiyor yillardir. Bu takimin baskani degilmiydi geçen sene Kiev'e elenmek 10 milyon dolara mal oldu diyen iste bu takimdi sezon hazirliklari boyunca tek forvetle çalisan ve amatör küme takimina karsi bile yedekte forveti olmadan çikan. Herkes bilmeliki artik futbolun gerçekleri var borca girmeden para harcamadanbasari gelmiyor bu yalniz Türkiye de degil diger ülkelerde de yasanmaya hissedilmeye baslandi; Italya liginde Milan ve Juventus arayi hersene açiyor Juve'nin arkasinda kimlerin oldugu belli ve berlusconi'nin Milan'i. Ingiltere'de Chelsea gerçegi, Ispanya da Barca Real, Fransa da Lyon (geçen sene wiltord!a dünya para verdiler, simdi Carew)v.s. Neyse sonuç olarak kimse kimseyi kandirmasin Trabzonspor yönetimine talip olanlar futbolungünümüz realitesini kavramali ve finansal destek saglamali. Ne zaman ki Trabzonspor tribünleri ayaga kaldiracak transferler yapar bu takim ezer geçer denen bir kadro kurar o zaman 100 bin üye olur, formalar satilir, statlar dolar Trabzonspor iindeki potansiyelle bunu kanitlamistir, bir kivilcim bu atesin yanmasina yeter amamalesef bu kivilcimi çakmasi gereken yönetimler simdiye dek bunu basaramamistir.

Caan
04.08.2005, 09:09
Tesekkurler Senol Hoca.. Sonunda Ziya hocanin biraktigi mirasi yedin bitirdin. o sert, isiran takim gitti, yerine yumusacik, iki pas yapamayan bir takim geldi. huseyin, gokdeniz, emrah, adem taninmaz hale gelmis. bu takimin en onemli ozelligi olan temposunu, mucadelesini bitirmissin Senol Hoca. bu mu senin takimin senol hoca?

Transferde elini bir kez masaya vurup 'su oyuncuyu alin getirin' dedin mi Senol Hoca. Lemi'yi futbolcu izlemeye gonderecek kadar akilsiz misin sen Senol Hoca?

Yetmedi mi bu takimdan alip goturduklerin Senooool! Bu takima ne verdin bugune kadar! Defol git! Sen dunyanin en LOOSER en ÇAPSIZ hocasisin. Keske biraz onurlu bi adam olsaydin da su takimda istifa etseydin!

Guests
04.08.2005, 09:11
caan önce sen defol git burdan. senol hoca onursuzda sen çokmu onurlusun?

immortal_TS
04.08.2005, 09:15
Tesekkurler Senol Hoca.. Sonunda Ziya hocanin biraktigi mirasi yedin bitirdin. o sert, isiran takim gitti, yerine yumusacik, iki pas yapamayan bir takim geldi. huseyin, gokdeniz, emrah, adem taninmaz hale gelmis. bu takimin en onemli ozelligi olan temposunu, mucadelesini bitirmissin Senol Hoca. bu mu senin takimin senol hoca?

Transferde elini bir kez masaya vurup 'su oyuncuyu alin getirin' dedin mi Senol Hoca. Lemi'yi futbolcu izlemeye gonderecek kadar akilsiz misin sen Senol Hoca?

Yetmedi mi bu takimdan alip goturduklerin Senooool! Bu takima ne verdin bugune kadar! Defol git! Sen dunyanin en LOOSER en ÇAPSIZ hocasisin. Keske biraz onurlu bi adam olsaydin da su takimda istifa etseydin!

Nebiçim konusuyon lan sen ne alip götürmüs senol hoca bu takimdan futbol bilgine tüküreyim senin, sen istifa et bu takimdan belki senin için daha hayirli olur karalayacak baska insanlar bulursun.

CeSS
04.08.2005, 09:34
Bir hafta önce konusulmasi gereken konulari simdi konusuyoruz. Nedense ileriyi pek göremiyor günlük yasiyoruz. Testi kirildigi zaman savas baltalarimizi çikarip saga sola saldiriyoruz.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=3974& (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=3974&PN=1&TPN=1) amp;PN=1&TPN=1

Bu topigi bastan sona okumanizi öneriyorum, insanlar ne anlatmak istemis .

Transfer Komitesinin istifasi su an için sulari dindirecegini zannetmiyorum.

EmrahYalçınalp
04.08.2005, 09:43
Istifa saygin bir müessese ve kullanilabilmeli. Ancak basarisiz olduklari için onursuzlukla suçlanan insanlarin yaninda olasim geliyor nedense... Bu gece 1saat uyuyamadim.Maçta birlikte oldugumuz Hasan'in(tigin) uyarisiyla dagitilan türk bayraklarindan birinin sapini komplekemirdigimi fark ettim.Bunlarin tek sorumlusu Trabzonspor. Ama bu Trabzonspor'un benim oldugu anlamina gelmiyor... Onursuzluk, haysiyetsizlik suçlamalari nedir böyle yaa, bu kadar kolay mi bu isler ? Hiç lisede fizikten zayif almadiniz mi ? Siz de onursuz muydunuz o zaman ? Onurunuzu kurtarmak için bir yerlerden asagi atlamaniz mi gerekirdi ? Trabzonspor'a 400 kisilik kongrelerde yönetici adayi arandigi günleri unutmamak lazim. Ve yöneticilerin (ve gelecekte yönetici olabilecek potansiyel yöneticilerin) bu isten sogutulmamasi...

Trabzonspor yönetimi transfer konusunda basarisizdir, ve büyük ölçüde takimin elenmesinde bu etkili olmustur ! Bu, istifa etmeleri durumnda "niye istifa ettiler ki?" denmeyecek kadar yeterli bir sebep olabilir. Ancak mevcut kadromuzun degil bu rum idmangücünü, Glasgow'u bile rahatlikla eleyebilecegi gerçegini gözardi ederek yönetimi serefsiz ilan etmek de is degil !

Hüseyin'in iki maçtaki performansi transfer komitesinin7 aylik performansindan daha mi iyiydi ?

Volkan Albayrak
04.08.2005, 09:45
SENOL GÜNESIN TRABZONA KATTIGI BIR SEY BANA SÖYLERMISIN..HER MAÇA CESARETSIZ ÇIKIYOR ....TRANSFERE AGIRLIK KOYAMIYOR BIR FUTBOL MANTIGI TAKIMDA YOK....HIÇ BIR DURAN TOP ORGANIZASYONU YOK...BIR YILDIR TAKIM BASINDA AMA HALA DURAN TOPLARI KIMIN KULLANACAGINI DAHI BELIRLEMEMISBÖYLE BISI OLMAZ..986 DA LEEKENSIN OLUSTURDUGU TAKIM MIRASINI YEDI SIMDI ZIYA DOGANIN MIRASINI KULLANIYOR. BANA SENOL GÜNESIN BIR TANE TRABZONSPORA KAZANDIRDIGI MFUTBOLCU ISMI SÖYLERMISIN 1 TANE ?????????????

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 09:56
bülent abi "transferdeki basarisizlik" istifa sebebi degil, "transferdeki basarisizliktan dolayi bu takima elenmemiz" dir basarisizlik..ve bu bana göre istifa için fazlasiyla yeterli bir sebep...basarisizliklarin ve bu denli utanç yasatanlardan hesap sorulmamasi diye birsey söz konusu olabilir mi...

Caan
04.08.2005, 09:57
Ben hayatimi Trabzon'a verdim. Hic yuzumuz gulmedi. Ben olene kadar da Trabzonspor'lu olacam. ama at gozluklu bi trabzon'lu degil. senol hoca'yi daha hala nasil savunursunuz! Tüm türkiye'ye rezil olmadik mi? Türkiye'de su rumlara elenecek takim var mi? Bu utancin faturasini kim odeyecek peki?!

Insanlara rezil olduk, makara olduk. Türk futbol tarihinin en buyuk rezaletinin sorumlusu kim peki?! Ben miyim? Ya da bana sen defol git diyen arkadasim. sen misin sorumlusu? Boyle bir fiyaskodan sonra dunyanin her yerinde en onurlu hareket istifadir. ama senol hoca letonya macindan sonra yapamadigini simdi de yapamaz. gitmez.

Caan
04.08.2005, 10:04
Her basarisizlik istifayi gerektirmez. Ama bu basarisizlik bizi 10yil geriye goturdu. 10milyon dolardan etti. En onemlisi Turkiye'ye rezil etti. Rumlara bayram yaptirdik ya! daha neyi savunuyorsunuz anlamiyorum. bu basarisizligin nelere maloldugu ortada degil mi?

bir hoca bu durumda istifa etmeyecekse ne zaman istifa eder? daha ne olmasi lazim? inanamiyorum.

Faik Yılmaz
04.08.2005, 10:04
arkadaslar ziyad ogan zamaninda takim biraz korkak oynuyordu ama takimda bir düzen bir sistem vardi.serbest atislarda defanstan iki adam ileri gidiyorsa orta sahadan iki kisi defansa yardim etmek için geriye gidiyordu.simdi ise fatihe dua edecegiz gol atmak için baska çaremiz yok.ben iç sahada prese dayanan rakibe nefes aldirmayan ezici bir futbol bekliyordum ama 3-4 gol pozisyonu disinda istedigimiz hiç bir seyi yapamadik.ayrica hüseyin deilen futbol fukarasi adamin nasil milli tamika yükseldiginede hayret ediyorum.bir yandan da milli takimin içinde bulundugu duruma bakarak kararin yanlisligini anliyorum.ya bir futbolcu olumlu bir pas atar bir seyler yapar.faul yapmaktan sahada gezinmekten baska bir sey bilmiyor.bu takimda hüseyin,m. yilmaz tayfun ve h. üçüncünün asla yeri yok.var diyorsaniz bu skorlara katlanmaya devam edecegiz.ayrica symek ve yattaraninda kulaklari çekilmeli gerekirse bir hatta bir kaç maç oynatilmamalidir. bu vesileyle gördükki gökdenizin yeri orta saha.daha verimli oluyor.demekki sag kanadada bir transfer gerekli.çünkü yattaranin ne zaman ne yapacagi belli olmuyor.son 4 yildir antrönörün takimda bu kadar etkisiz oldugu hiç bir maçida görmedim.takima hiç bir katki saglamiyor.takimini kursun gitsin evinde maçini izlesin..... yeter artik bogazimiza kadar geldi. hep böylemi olacagiz.birilerinin dur demesi lazimmm

yakutlu61
04.08.2005, 10:09
ATAY BASKANIM TIRIBÜNDEKI O HALINI GÖRDÜM KAHROLDUM.HIÇ KIMSE TRABZONSPORUN BASKANINI O DURUMA GETIREMEZ GETIRIRSE GIDER.

SAYIN AKTUG SÖYLE SAGINA VE SOLUNA BAKACAKTIR HERHALDE BOZOGLU SAGINDA,AKBASOGLU SOLUNDA.....

BENIM TAFSIYEM BASKANIM SAGI SOLU BOSALTIN.YOKSA TOPLUCA GIDECEKSINIZ......................................

Caan
04.08.2005, 10:12
Amacim burada kimseye hakaret etmek degil.hepimiz gecesi gunduzu trabzon olmus, trabzon'u soluklayan, trabzon'u dusunen adamlariz. birbirimizi kirmak anlamsiz. ama arkadaslar burada, bu forumda, kendi forumumuzda biseyleri acikca masaya yatirabilmeliyiz, olayi kisisellestirmeden, birbirimizi uzmeden. senol hoca'nin istifasini da tartisabilmeliyiz. Atay baskanin icraatlarini da tartisabilmeliyiz. ben disarida fenerliye galatasarayliya hicbirsey soylettirmem. ama burada, kendi icimizde herseyi konusabilmeliyiz.

andrei07
04.08.2005, 10:23
Bozoglu ve Sari denen Trabzonspor düsmani zavalli seref haysiyet onur yoksunu reklam düskünü insanliktan çikma mahluklar;eger daha fazla küfür yemek istemiyorsaniz çikip özür dileyip defolup gidin.Alayinizin Allah Belasini versin çektigimiz aci sizden çiksin.En yakin zamanda gebermeniz beni cidden sevindirecektir.

Muhalif
04.08.2005, 10:24
Letonya ve Rum kesimi... futbol tarihlerine altin harflerle yazdirdiklari birer tane isleri vardir... karsilarinda Türk Milli takimi ve Trabzonspor vardi... letonya ve rum kesiminin ortak noktasini bulamiyorum ama milli takim ve Trabzonspor un bir tane ve çok büyük ortak noktasi vardi... kazanmasi gereken kritik 100 maçin 90 ini kaybeden ortak noktadir bu... ve kaybettigi yüzde 90 inda da son 10 dk da yemistir gollerin yüzde 90 ini... hepsi tesadüf müdür? sanssizlik da olabilir tabi...

The Londoner
04.08.2005, 10:35
Demirel`inBasbakanlik yillarindakendisine tepkiler arttigindave halkta memnuniyetsizlik olustugu zaman kullandigi bir laf vardi: "Biz gidersek Refah gelir". Yani demek istiyordu ki halinize sukredin biz gidersek basiniza daha buyuk belalar gelir, bugunleri de ararsiniz.

Simdi ayni mantikla hareket eden bazi arkadaslar surekli gecmise gonderme yapip "bu yonetim giderse kume dusme tehlikesiyasadigimiz gunlere doneriz" diyerek bilincaltlarindaki korku ve kompleksleri dillendiriyorlar.

Ben bu arkadaslara tarihte biraz daha geriye gitmelerini ve 6 yilda 5 sampiyonluk kazanan Trabzonspor`u hatirlamalarini tavsiye ediyorum. Arkadaslar, Trabzonspor kendi yuksek standartlarini bu sekilde koymustur. Trabzonspor`da basarinin olcusu bu olmustur. O yuzden hicbir gercek Trabzonsporlu asla serefli ikinciliklerle, gonullerin sampiyonluklariylakendini kandirmaz. Hele hele Liverpool, Inter, Barcelona galibiyetlerini bilenler on elemelerde Anorthosos`lere elenmeleri hic mi hic kabullenmezler.

Bir arkadas bu yenilgi bizi 30 yil geriye goturdu demis. Keske oyle olsaydi! 30 yil once sampiyonluklara hegemonyasini koymaya hazirlanan bir Trabzonspor vardi!Edited by: The Londoner

alone_61
04.08.2005, 11:29
nerden baslayaim bilmiyorum bu kadar da olmaz.

1-transfer komitesindeki kisiler trabzonsporun basarisi için degil de kendi reklamlari pesinde kostuklari için transferler gecikti iyi transferler yapilmadi. isin garibi beceriksizliginiz yüzünden cümlealeme rezil oldunuz hala gazetelere çikip rumlara 10 atariz diye demeç veriyorsunuz. taraftarin sabri bu kadar da sinanmaz

2-senol günese o kadar yetki verildi ama o bu sorumluluga girmedi. transfer komitesine ince göndermeler ypacagina, tayyiple açilisa katilacagina transferin basina geçseydi.

3-yattaranin ilk maçtaki kirmizi kartina hiç sasirmadim. adam bagiriyo ücretimi artirin diye bakiyor bir gelisme yok sonra hazirlik maçlarindaki siniri ve ilk resmi maçta kirmizi kart... anladiniz siz..

4-mehmet yilmaz yillik 1,2 trilyon ve ilkonbir garantisi istiyormus. insan biraz kafasini ellerinin arasina koyup düsünür yaaa. ben forvetim. son 3 sezondur kaç gol attim? kaç lira aliyorum? kaç lira istiyorum? hakediyor muyum? istedigim paranin yarisini bana veren klüp çikar mi?

5-simdiye kadar paramiz yoktu transferde zorlaniyorduk. ama artik paramiz var ve paramizla rezil oluyoruz.

6-yönetimin hatasi iyilestirme adli politikayi uygulamasi ve takim içinde paranin en önemli hale gelmesiydi.

7-haftasonu trabzona gidiyorum.forma alacagim, maça bilet alacagim, klübe de üye olacagim belki gün gelir klübü bunlardan kurtaririm.

son olarak sonuç sudur. belki çok tepki alacagim, bana kizacaksiniz ama biz büyük klüp degiliz. bunu dün gece gösterdik.

büyük klübün sampiyonlugu hakem hatasi altinda sikeyle gaspedilemez büyük klüp üsütüste 2 yil ayni hatalari yapip yaklasik 20milyon$ kaybetmez

büyük klübün taraftari böylesine önemli maçta anonsla gaza getirilmeye çalisilmaz

büyük klübün yöneticileri böyle kritik ön eleme maçi öncesi bütün transferleri yetistirir

büyük klübün yöneticileri reklam yapma pesinde kosmazlar

büyük klübün yöneticileri kendi çikarlarini klübün çikarlari önünde görmezler

büyük klübün yöneticileri yönetici olduklarinda sadece hizmet etmeyi düsünürler

büyük klübün futbolculari baskiyi kaldirirlar

büyük klübün topçulari zam için, iyilestirme için harcadiklari enerjiyi biraz da yesil sahalara yansitmaya çalisirlar

büyük klübün futbolcular ara sira kendilerine aldigim parayi hakediyor muyum diye sorar?

herkese saygilar, sevgiler....

sapkayi önümüze koyup düsünelim

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:35
Hüseyin'in iki maçtaki performansi transfer komitesinin7 aylik performansindan daha mi iyiydi ?

NE7 AYI 7 SENEEEEE SENEEE

uygar_trb
04.08.2005, 12:08
ne atay baskani ya napsin adam yolladi bu adamlari aramaya o adam burda kii çogu arkadasimizdan trabzonlu o tribündeki halidaha maçin 10.dakkasinda ne haldeydi büyük baskan sonuna kadar arkandayimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

ahmet agaoglu diosunuz bende isterimde o olmasi gereken zamanda olmadi hatta kaçtismileys/smiley7.gif

Caan
04.08.2005, 12:09
Alone_61'e kesinlikle katiliyorum. ve sunlari ekliyorum:

1. YONETIM: Mayis ayinda sampiyonlar ligine kalacagimiz belli olmus. Takimin eksik mevkiileri belli. Santrfor, stoper, kaleci. Kasaya 24.3 milyon dolar girmis. N?aptilar? Tolga?ya, yani Türkiye?nin en iyi savunma oyuncusuna 1milyon dolari dahi cok gorduler. Brezilya?da 6 ay futbolcu izlediler. on eleme macindan birkac gun once ancak getirebildiler. bir santrforu on elemeye dahi yetistiremediler. Zurawski?yi birkac yuzbin euro icin kacirdilar ama bedeli 10 milyon dolar oldu. Transfer komitesi herseyi yuzune gozune bulastirirken baskan hic insiyatif alip ?tamam bu transferi ben bitirecem, siz cekilin? diyemedi.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
2. SENOL HOCA: Ziya hocadan aldigi o sert takim yavas yavas eridi, yumusadi. O isiran takim, sahanin her yerinde rakibinden daha cok kosan, pres yapan diri takim gitti. Transferde inanilmaz bir pasiflik icindeydi. Cikip yonetime ?su su adamlari istiyorum? diyemedi.
3. TARAFTAR: Avni Aker?deki taraftar artik maclari sinema izler gibi izliyor. Macin basinda bir <?:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" /><st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">gaza</st1:place></st1:City> gelip 5-10 dakikalik tezahurattan sonra sus-pus oluyoruz. Inonu?de boyle mi taraftar? Takimlarini atesliyorlar. Strese sokmuyorlar. Itici guc oluyorlar. Ama biz sahamizda birak tezahurati futbolculari isliklarla, yuhlarla baski altina aliyoruz. Ama onlar da hakli. Hic guldurduler mi yuzlerini?
Böyle bir takimin basarili olmasi mumkun mudur? Tabii ki hayir. Bundan sonra isimiz daha da zor.

Bülent Şirin
04.08.2005, 12:32
bülent abi "transferdeki basarisizlik" istifa sebebi degil, "transferdeki basarisizliktan dolayi bu takima elenmemiz" dir basarisizlik..ve bu bana göre istifa için fazlasiyla yeterli bir sebep...basarisizliklarin ve bu denli utanç yasatanlardan hesap sorulmamasi diye birsey söz konusu olabilir mi...

Sevgili Özcan, herhalde Perhaps (Emrah) ile beni karistirmis olacaksin. Ben henüz bir sey yazmadim, sadece okuyorum simdilik...

Sevgiler...

Bülent

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 12:51
evet abi ikinizin nicklerini karistiriyorum...yorumlarini bekliyoruz...

kuzey_lee
04.08.2005, 13:30
maç sonucu bekliyorduk bazi seyleri yazmamak için..tepkimizin olumsuz hava yaratmamasi için susuyorduk..amma ve lakin artik birazcik sesimizi çikarmanin zamani geldi..

degerli transfer komitesi üyesi sayin bozoglu'nu taniyalim önce.kendisi eski asbaskan utku bey'in ogludur..son 3-4 yildir kendisinde ''trabzonspor baskanligi'' hedefi görülmektedir..bu baskanlik için geçtigimiz seçimde aday olmaya niyetlenmis ama çevresinden gelen uyarilarla ''önce bir dönem yönetici olupkendini göstermesi'' ve ''pismesi gerektigi'' telkinleriyle atay aktug'un listesinden yönetime girmistir..

sayin bozoglu için birinci hedef trabzonspor baskanligi oldugunu biraz önce söylemistik..bu hedefe ulasmak için ''savasta her yol mübahtir'' mantigini ve ''olasi rakiplerini egale et'' fikrini prensip edinen sayin bozoglu kendi çikarlari dogrultusunda yönetim içinde bazi gruplasmalar yapmistir..

biraz daha detay ve isim vererek konusalim isterseniz..bu sayin bozoglu su anki yönetim içinde kendisine muhtemel rakip olarak sayin necmi metin akbasoglunu görmekte idi.olacagini düsündügü (düsündügü diyorum çünki n.metin akbasoglu'nda asla baskanlik hedefi olmamistir) rekabette öne geçmek adinayapilacak transferleri dahi engelleme yapmakta sakinca görmedi kendisi..(bkz. zurawski transferinin oloumsuz gelismelerinin baslamadan önce ulusal basinda çikan haberlerde ''neden zuroya sartlandik ki.baska topçu yok mu?'' yorumlari gözden kaçmamistir)..simdi içinizde ''neden akbasoglu'' sorusu da geçecektir..

hemen cevabini verelim.malumunuz szymkowiak transferini de n.metin akbasoglu yapmistir..bu transferdeki isabetin ardindan taraftarin gözünde (+) konumda bulunan akbasoglu zurawski'yi de getirmesi durumunda akbasoglu'na tabiri caizse 2-0 üstünlük saglayacakti..bunu önüne geçilmesi için de akbasoglu devre disi birakilmasi gerekiyordu..iste tam bu sirada yerel basinda (akça tv) tekrar akbasoglu aleyhine haberler yapilmisti (tesadüfen diyelim!!!)..ayrica zurawski aleyhinde yonetim içinde ve teknik kadro bazinda kulis de yapmistir..(burada kizilmasi gereken ilk kisi sayin senol hocadir)

sayin bozoglu'nun yaptiklarina sadece butransfer çerçevesinden bakmak yanlis olur..kendisi hakkinda bir kaç gözlemimiz daha bulunmakta.

mesela takimin istanbul deplasmanlarina gelisi.trabzonspor takim kafilesi istanbul havaalanina inmeden önce sayin bozoglu havaalani çikista takimi bekler..o anda görüntü almak için bir çok ulusal basin görevlisi de oradadir..takim alandan çikar.bir anda sayin bozoglu ''kafile ile birlikte gelmis gibi'' kafilenin önüne geçer ve ulusal basina ''önemli'' konusmalar yapar..daha sonra otobusun ön koltuguna oturur ve takimla beraber otele geçer..bilmem bilirmisiniz ama kafile baskani trabzondan takimla beraber gelen baska bir yöneticidir aslinda..burda bence tamamen ''reklam'' amaci vardir..

bu reklam amacina paralel olarak her hafta tv 8'de brezilya ligi maçlari yayinlanirken veya spor haberlerinde talip olunanoyuncularin olumlu yonlerinin övüldügü-biraz yanlis bir tabir olarbilir kusuruma bakmayin- pohpohlandigi,taraftarin gözünün boyandigi da baska bir gerçektir..burada sayin bozoglu'nun bu tv kanalindaki yakin iliskileri de gözönünde bulundurmak gerekir..

sayin bozoglu daha baska seyler de yapmistir..ama simdilik bu baska seyler bizde kalsin...

eger bir sorumlu araniyorsa bence bu sayin bozoglu'dur..kendi çikarlari dogrultusunda zamaninda yapilmasi gereken transferi geçe birakmistir..kendi çikarlarini trabzonsporun çikarlarindan üstün görmüstür..koltuk kaygisiyla yanlis seyler yapmistir..

ozcan_asanoglu
04.08.2005, 14:03
kuzey lee, dediklerin dogru diye tahmin ediyorum çünkü transfer dönemindeki gelismeler bunlari dogruluyor..böyle ikinci sinif politik oyunlarla trabzonu bu hale getirmeye ne haklari var...bunlara alet olan yönetim hep birlikte çekip gitmelidir...

Crazy_OfLu61_
04.08.2005, 14:06
TOPYEKÜN ISTIFA BASKANDA DAHIL

alone_61
04.08.2005, 14:23
kuzey_lee arkadasin bozoglu hakkindaki görüslerine katilmakla beraber sayin akbasogluna da bir elestiri getirmek istiyorum. zurawski transferinde görüsmelerde sona yaklasildiginda ben cebimden 1milyon$ veririm dedigini duymayan kalmadi. sayin akbasoglu trabzonsporun basarili olmasi için yöneticilik yapiyorsa bu mali gücünü transfer görüsmeleri baslamadan yönetime bildirmeliydi. is isimlere gelmeden transfer bütçesi belirlenirken benden de 1 milyon $ demeliydi.

transfer komitesi komple istifa etmeli... bozoglunun baskanlik hayalleri varsa kendisine iyi uykular derim. hiç uyanmasin bu rüyadan. zaten onun için baskanlik hep rüya olarak kalacak.bu yaptiklarini, beceriksizliklerini, sadece kendi reklamini yapmasini hiçbir trabzonsporlu unutmayacaktirhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

TRABZONSPOR TRABZONSPORLULARINDIR

reklam pesinde kosanlarin, sorumluluk almayanlarin, beceriksizlerin degil....

TrabzonStorm
04.08.2005, 14:43
alone-61 Bozoglu hakkindaki görüslerine katiliyorum...ancak ben M.Akbasoglu konusunda biraz daha farkli düsünüyorum..1 milyon dolari daha önce vermemesi, su an kendisini hakli çikarmiyor mu? Özellikle Bozoglu bu sekilde desifre olduktan sonra....Kaldi ki Szymkowiak transferinden sonra ne dese hakliydi ama çikip da medyatik olmayi tecih etmedi..Bir de aylarca Brezilya da kalip da nokta atislari ile transfer yapanlarin haline bakin...Yönetim içinde biri olarak bizlerden daha iyi görmüstür oynananlari...Çok ayrintili olarak tanimiyorum kendisini ya da digerleri kadar diyeyim ama TV konusmalarindan vs. akli basinda mantikli ve yönetim içinde mutlaka bulunmasi gereken birisi gibi geldi bana..Bir de Ö.Bülbüloglu...adam dört günde kimsenin yapamayacagini yapti...Bu arada kimse Lemi ye kötü birsey söylemiyor...Çünki iyi niyetli oldugunu herkes biliyor...Tamam suçlulari hatalilari meydana çikaralim ve yeni bir beyaz sayfa açmak için ''Temiz Eller'' operasyonu baslatalim ama bu arada herseyimizi kaybetmeyelim, dogrulari seçip yanlislardan arinalim...tepkisel olmadan mantigimizla hareket edelim...