PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 19. Hafta | Diyarbakırspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

Hakan Karadirek
30.01.2010, 23:18
Colmanin tek sorunu var, oyunu ciddiye almiyor. Gerisi hikaye. Her oyuncu top kaptiriyor. Bunun aksini iddaa eden varsa , buyursun bide Barcelona maclarina baksin.

Halit Akyüz
30.01.2010, 23:19
Matrix abi , Alanzinho önümüzde ki sene kadroda düşünülüyor mu..??
Yabancı oyunculardan önümüzde ki sene kimler gönderilecek kimler takımda kalıcak acaba..?? :)

Özkan Erdem
colman cıktı trabzon baskıyı yedi bence
sahada birsey yapmıyor gibi gözüküyor ama cıkınca yoklugu hissediliyor

Takımda insiyatif kullanan 3 isim var. Engin, Colman ve Alanzinho.

Bugün Alanzinho iyi marke edilmesine rağmen çabaladı, fazla olmasa da etkili sayılırdı.

Engin 2 gol attı, her iki kanatta da geri gelerek top aldı, rakibe bastı ve sahada sürekli gezerek markajdan kurtulmayı başardı.

Colman ise baskı yediği tüm maçlarda olduğu gibi bu maçın ilk yarısında da etkisizdi. İkinci yarı Tjikuzu - Erhan değişikliğiyle orta alandaki direnci azalan rakibe karşı daha ilk yarıdan daha iyi gözükse de anlık hareketleri dışındaki performansı kötüydü.

Ben takımdaki düşüşü Engin'in çıkmasına bağlıyorum. Oyundayken Alanzinho'yla etkili işler yapıyorlardı ancak hocamız takımı eksik kalmaktan kurtarma adına böyle bir hamle yaptı tahminimce.

Barış Burak
teofilo alışsın bu iş biter.stoper den yana şanslı olduğumuz sürece

asimetrik
30.01.2010, 23:20
sivas maçının ilkyarısını görünce acaba tesadüf bir oyun muydu bu kadar iyi olmak demiştim, ancak bugünki maçla ortaya çıktı ki tesadüf değil, gerçekten iyi oynayabiliyoruz. bu oyunu daha uzun süreye yaymalıyız. oyun içinde panik yaptığımız anlardan kurtulmalıyız.
bence takımın ortasahası ligin en iyilerinden. colman ve selçuk bizim açımızdan bir şans. ancak daha sert olmaları gerek ya da arkalarına sert bir ortasaha oyuncusu olmalı. colman ya da selçuk olmadığında pas yapabilme sayımız ve ileri oynama hızımız düşüyor.
en zayıf noktamız stoperler. ben geçtim iyi top yapabilen bir stoper, hızlı ve ıska geçmeyen bir stoper takımı rahatlatır ve daha ilerde oynamamızı sağlar.

Şu kararttığım yerdeki oyuncu olmadığı için iyiyiz bence. Oraya arkada kalacak birisinin olması fikrine hiç ısınamadım. Bence ön libero tanımında biri olmadığı için bu kadar iyi hücum ediyoruz. Defansif zaafımız ancak çok iyi iki stoperin defansı öne çıkararak oynaması ile olur.

diyar_laz
trabzon cok iyiydi
ama diyarbakırda cok kötüydü insanın kafasını karıştıran sadece bu..

Oruç
Colman'dan ne bekleniyor anlamış değilim hala. Adam yapması gerekenleri azami şekilde yapmaya çalışıyor. Yetmiyor üstüne fazlasıyla gol de atıyor. Daha ne bekliyorsunuz, kaleye geçip topları çıkarmasını mı ?

wien_ts
30.01.2010, 23:21
cocugu yokki 23 24 yasında:) altında jip gezip duruyor ortada
diyarbakır cocugu ama diğer diyarbakır cocugu barıs ataş gibi oynamıyor

coluk cocuk isin espri kismi :).Ama gercekten cok ayip,bir sporcuya yakisir mi o hareket,sen sahda topunu oyna ve kazan,ne oyle ayak oyunlariyla rakibi 10 kisi birakma cabalari.o pozisyonun hemen pesindenden yine bir pozisyon ,siyahi oyunculari yere atladi ayagini tuttu engini gosterdi falan.bunlar cok kotu hareketler..

Samet Yildirim
Gecen hafta Barcelonaya cok benzetildik bu macta ise Gökhan Tokgöz (Diyarbakirsporlu kaleci): "Uzun zamandir bu ligdeyim son 10 yilda böyle bir ilk yari oynayan takim görmedim gs, fb, bjk dahil. Inanilmaz pas yaptilar felan dedi. Ins. daha iyi olurlar felan ."

Demeki bu kadro iyi ayni görüsteyim 3 takviyele sampiyonlugun en büyük adayi olur herzaman dedigim gibi..

Ilk yari müthis oynadik pas desen pas, dikine desen dikine, sut desen sut, mücadele desen mücadele, pres desen pres, kanatlardan bindirme desen bindirme, korner desen korner, frikik desen frikik, verkac desen verkac hersey vardi mükemmeldik 2.yari 1 pozisyon verdik ama okadar iyi oynamadik.

Serdar A
Seneye 3 transfer yetmez bence.

Bu takimin a kalite bir kaleciye,stopere,sagbeke,orta sahaya ve forvete ihtiyaci var,etti 5.

Trabzonspor şimdiye kadar 13-14 futbolcu ile yürümeye çalıştı . Şenol hoca yavaş yavaş gençleri devreye alıyor , taraftar futbolcusuna inanırsa verdiğiniz sayı gelecek sezon başında 3'e inemez mi?

2 olur , 4 olur . Anlatmak istediğim , eldeki potansiyeli kullanabilirsek , gelecek sezon başı 10 milyon tl civarı bir transfer bütçesi ile önemli kazanımlar elde edebiliriz . Açıkçası kulüp olarakta öncelikli hedefimizin kalan lig maçlarında takımın potansiyelini dönüştürmek olması gerektiğini düşünüyorum .

Orhan Kahraman
30.01.2010, 23:22
Geçen sivas kötüydü şimdi diyarbakır kötü ligden mi çekilsek yahu ee kardeşim bu takımlar bu ligde oynuyor ne yapalım yani takım pas yapıyor gayret ediyor oda mı yetmiyor yeniyor oda yetmiyor alayım bilet gidin barcelona yı izleyin ozmn renklerde aynı sıkıntı yaşamazsınız

Erdal
erik, bizim şampiyon olmamız diğerlerine göre iki kere zor...O yüzden hani hakemlere bile "yapacak bir şey yok" dedirtecek bir kadro arıyoruz...Yapacak bir şey yok demeliler...

Muhammed
Colman'dan ne bekleniyor anlamış değilim hala. Adam yapması gerekenleri azami şekilde yapmaya çalışıyor. Yetmiyor üstüne fazlasıyla gol de atıyor. Daha ne bekliyorsunuz, kaleye geçip topları çıkarmasını mı ?

Nasıl görünüyordu Colman canlı?:D

Mustafa Yılmaz.20
Colman'ı yetersiz bulanların "baskı yapıldığı zaman iyi oynamıyor" eleştirisini kabul etmiyorum.Zaten dünyada baskıya rağmen iyi oynayan Messi'den başka oyuncu yok.Colman'ın görevini en iyi şekilde yaptığını düşünüyorum

Jester
Çağlar için son bir hamle yapılır umarım.
Eğer yine vermiyorlarsa ben olsam gider 300-400 bin avroya Emre Güngör'ü alırım.
Çok ciddiyim.

matrix5782
30.01.2010, 23:23
nokta transferi menejer öenrmesi yada kasetten izleyerek yaparsak o noktanın üstüne uzun bir çizgi çekilmesi lazım

benim aldığım ve duyduğum haberler ve konuşmalarda şenol güneş takıma stoper ön libero sağbek forvet ve şartlar oluşursa kaleci isteyeceğdir.

bunların yapılması içinde en az 3-4 transfer yapacakları artı bunlara 1-2 tamalayıcı oyuncu ilave edileceğidir.

oluşum gereği öçn görüşme yapılmış 2-3 yabancı oyuncu var ama bunlardan herhangi biri ile
anlaşma yok yani görüşmeler olumsuz bitmiş.

izleme komitesininde etkinliğinin düşük olması sebebiyle menejerlerin eline düşersek vay halimize yazık o paralara derim

inşallah iyi ve koordineli şekilde yapılır transferler ama geçmiş bana umut vermiyor

diyar_laz
30.01.2010, 23:23
coluk cocuk isin espri kismi :).Ama gercekten cok ayip,bir sporcuya yakisir mi o hareket,sen sahda topunu oyna ve kazan,ne oyle ayak oyunlariyla rakibi 10 kisi birakma cabalari.o pozisyonun hemen pesindenden yine bir pozisyon ,siyahi oyunculari yere atladi ayagini tuttu engini gosterdi falan.bunlar cok kotu hareketler..
rakiple kora kor mucadele edemediğin zaman böle hareketler yaparsın.futbolda var naparsınişte..
henry bile eliyle gol atıyorsa diyarbakırdaki abdullahda bunu yapar.baska takımda mehmette baska bişiy yapar:(

salihismet
30.01.2010, 23:25
Hizli oynanan anlarda siritan en cok Ceyhun oldu, bazan cok agir kaldi, böyle devam ederse kadroya biraz zor girer.

gerenimo
Şuy kararttığım yerdeki oyuncu olmadığı için iyiyiz bence. Oraya arkada kalacak birisinin olması fikrine hiç ısınamadım. Bence ön libero tanımında biri olmadığı için bu kadar iyi hücum ediyoruz. Defansif zaafımız ancak çok iyi iki stoperin defansı öne çıkararak oynaması ile olur.

aslında aynı fikirdeyim. selçuk ve colmanın avantajı bize önliberosuz oynama imkanı veriyor olması. o nedenle bu iki oyuncunun bizim için şans olduğunu düşünüyorum. ancak sert bir ortasaha değiliz bazen bu ikili çok kolay deliniyor, defansımız dengesiz yakalanıyor ve panikliyor.

Erdal
Öyle pis bir şey ki bu futbol dün bjk nin hanidiyse atağı yok...3 puan aldı...Bu gün Tazameta geç kalmayıp vursa ya da Erhan topu kaleye tutursa bu futbolla 1 puan alacaktık :)

Cafer Bulur
Sylva yi gönderip iyi bir yabanci stoper alinabilseydi cok iyi olacakti.

Nedense eziklerin yaptigini bizimkiler yapamiyor,kiralama formülü bizde devreye giremiyor.

Muhalif
Takımımız iyi oynadı ve galip geldi. Ama son 15 dakikaya 3-1 girmemiz lazımdı ne yapıp edip. Yoksa bu defans ile işimiz zor. Büyük takımların hepsi, Kayseri-Bursa gibi takımlar da bizi yenerler bu şartlarda. Zira tüm bu takımlar zor gol yiyorlar ve her birinde de yakalayınca atan forvetler var. Biz ise zor atıp, kolay yiyoruz. Colman-Selçuk-Alanzinho-Engin li ortasaha oyunu rakip yarı alana yıkmakta iyiler fakat rakibi karşılamakta bir o kadar yetersiz kalıyorlar. Dolayısıyla stoperlerimize çok iş düşüyor ve yoruldukça da hata yapıyor bu stoperler. Yediğimiz golde mesela ilk topu kafayla karşılayan Egemen'di ama Celo geriden geldi, onu karşılamak yine Egemen'e düştü. Önliberolar falan neredeler, neden Celo kopup gelirken onlar ortada yoklar bir bakmak lazım.

Hasılı kelam bu takım gol atabildiği sürece orta sıra takımlarını yener gibi duruyor. Ama üst sıralar için aynı şeyi söylemek zor...

Mustafa Yılmaz.20
rakiple kora kor mucadele edemediğin zaman böle hareketler yaparsın.futbolda var naparsınişte..
henry bile eliyle gol atıyorsa diyarbakırdaki abdullahda bunu yapar.baska takımda mehmette baska bişiy yapar:(
Elle gol atmakla, rakibi oyundan attırmaya çalışmak arasında çook büyük fark olduğunu düşünüyorum

Kaan
Colman'a verilen desteğin yarsı Umut'a verilse ne olur acaba. :)

Ama olur mu, yabancı hastasıyız. ;)

Ilelioglu
30.01.2010, 23:26
Beyler bu takimda Colman tartisilacak en son oyuncular arasindadir bence..;)

Colman cok iyi bir Futbolcu.

Oruç
Nasıl görünüyordu Colman canlı?:D

Gayet iyi gördüm ben Colman'ı Mami.:)

Tabi siz de haklısınız, adam sizi kötü alıştıdı gollere. Gol atmayınca "kötü oynadı" oluyor dimi.:)

Emre B.
Tamda izlenicek maçı kaçırmışım.Diyarbakır maçından korkuyodum açıkçası.Çünkü bizim nostalji takımımız gibiler ve maça daha fazla motive olacaklardı.Allaha şükür kazasız atlattık.

erik
Erdal Hocam doğru söylüyorsun da bende havalarda uçuyorum.2 haftadır belki abartı olacak ama sanki Barcelonayı izliyorum.İnanın ki bu hava devam etsin hekemlerde dahil bizi kimse durduramaz.

titanic
Bir takımın transfer ihtiyacı hiçbir zaman bitmez.Gçelim bu hikayeleri,Dünya Karması olsak uzaydan topçu isteyeceğiz.Bu takm oturdu bence bu lig için yeterli,Galatasaray gibi para saçmamıza gerek yok en iyi ihtimal lig şampiyonu olurlar sonrası yok

diyar_laz
30.01.2010, 23:27
ziya hocaya devre arasında bişiyler olmus yahu
mantalitesi değişmiş adamın:))
gecen hafta 3 forvet bu hafta 2 forvetle oynadı:))

Erdal
Mustafa Yılmaz, Selçuğun baskı yediğinde top kaybettiğine pek şahit olmadım mesela...Öyle değil...İnanın bana öyle değil...Şu maçları oynatalım la izleyebilsek ve yorumlayabilsek keşke:)

Ilelioglu

Ne alakasi var Umut'a destek veriyoruz zaten, ki destek vermesek bu takimda yillarca kalamazdi...

Colman bu sene 8 gol 4 asist ile oynuyor...Daha ne yapsin bu Adam..??:cool:

Cafer Bulur
Takımımız iyi oynadı ve galip geldi. Ama son 15 dakikaya 3-1 girmemiz lazımdı ne yapıp edip. Yoksa bu defans ile işimiz zor. Büyük takımların hepsi, Kayseri-Bursa gibi takımlar da bizi yenerler bu şartlarda. Zira tüm bu takımlar zor gol yiyorlar ve her birinde de yakalayınca atan forvetler var. Biz ise zor atıp, kolay yiyoruz. Colman-Selçuk-Alanzinho-Engin li ortasaha oyunu rakip yarı alana yıkmakta iyiler fakat rakibi karşılamakta bir o kadar yetersiz kalıyorlar. Dolayısıyla stoperlerimize çok iş düşüyor ve yoruldukça da hata yapıyor bu stoperler. Yediğimiz golde mesela ilk topu kafayla karşılayan Egemen'di ama Celo geriden geldi, onu karşılamak yine Egemen'e düştü. Önliberolar falan neredeler, neden Celo kopup gelirken onlar ortada yoklar bir bakmak lazım.

Hasılı kelam bu takım gol atabildiği sürece orta sıra takımlarını yener gibi duruyor. Ama üst sıralar için aynı şeyi söylemek zor...
Gercek muhalif burada,bana yüklenmeyi birakin.;)

Hasan61
ziya hocaya devre arasında bişiyler olmus yahu
mantalitesi değişmiş adamın:))
gecen hafta 3 forvet bu hafta 2 forvetle oynadı:))
2 forvet ama arkası 4 ön libero sonuç olarak yine hücumcu sayısı az:):)

Adem Köse
Ceyhun bugün iyi değildi ayrılık pek yaramamış, takım arkadaşlarıyla uyum sorunu var gibiydi...Colman'a gelince bence Şenol hocanın Colman'dan beklentisi bizimkinden cok farklı ve colman o beklentiyi karşılıyor...top rakipteyken basan defansa yardıma koşan bir Colman vardı bugün.O çıktıktan sonra baskı yediğimiz bir gerçek.Atağa kalkarken top ezmeyi de bırakırsa her zaman ilk 11 oyuncusudur bu takımda Colman...

O kadar çok topla buluşuyor ki , yanılmıyorsam takımda en çok topla buluşan oyuncu ve sürekli kritik pas atması gerekiyor... Defansa çok iyi top çıkaran bir futbolcu alınırsa Selçuk da daha fazla Colmana yakın oynar ve biraz rahatlar diye düşünüyorum...

Artık iyi defans yapan oyuncuyu geçtim iyi top çıkarabilen teknik kapasitesi yüsek bir stoper almamız gerekir. Artık bizim için en iyi defans hucum olacaktır... Biraz pas yapalım zaten yorulup gelemiyorlar kalemize.

asimetrik
30.01.2010, 23:28
Öyle pis bir şey ki bu futbol dün bjk nin hanidiyse atağı yok...3 puan aldı...Bu gün Tazameta geç kalmayıp vursa ya da Erhan topu kaleye tutursa bu futbolla 1 puan alacaktık :)

Daha da kötüsü maç sonu Ziya hocanın taktiği böyleydi zaten muhabbetlerini dinlemekti..

LazAnisT
Egemenle Ferhatın hali neydi öyle.

UğuR
http://www.bordomavi.net/kadro.php

Diyarbakır maçında ki futbolcularımızın performanslarını ana sayfamızda değerlendirebilirsiniz.

diyar_laz
Elle gol atmakla, rakibi oyundan attırmaya çalışmak arasında çook büyük fark olduğunu düşünüyorum
nasıl fark var
ikiside terbiyesizlik
ikiside karsıdaki oyuncunun veya takımın hakkını yemek..

magicyattara
Çağlar için son bir hamle yapılır umarım.
Eğer yine vermiyorlarsa ben olsam gider 300-400 bin avroya Emre Güngör'ü alırım.
Çok ciddiyim.

Çağdaş'ın Trabzonspor'da oynayamayacağını düşünüyorum.
Eldekilerden kötü bence..

Burçak
Tribünden bakınca Giray çok iyi geldi bana. Ekran karşısında da öyle mi duruyordu acaba ?

Bir de "forvetsiz" takımımız 35 golle ligin en çok gol atan ikinci takımıı.:)
böylede bir gerçek var .
Umutu onu bunu b eğenmediğimiz zamanlar oluyor. ama istatistiklerde ortada.
zaten gol dağılımına baktığımızda gol yükünü bütün takımın çektiğini görüyoruz. bu yönden çok güzel.
Düşünsenize şu takımda bulduğunu atan Tekke Şota ayarında iş bitirici birde golcü olsa..

f1bekir
30.01.2010, 23:29
Umut'u çok seviyorum ama tek başına Umut bu takımın yükünü kaldıramaz, daha yüksek yüzdeyle oynayan bir golcüye ihtiyacımız var. İnşallah Teo bu eksikliği giderir. Bir de paraya kıyıp savunmamıza en az bir tane çok tecrübeli ve kaliteli birini bulmalıyız. Bence iyi yoldayız...

vyno
Bugün çok beğendim takımı sadece dikkatimi çeken girayın sürekli top şişirmesi.Bunun dışında takım öne geçtiğinde ilerde top tutup takımı rahatlatabilecek forvet eksiği.Bu eksiklerin dışında fena değildi takım.

Gökhan Döner
Zor bir deplasman olmasına rağmen bu kadar gol pozisyonunu kaçırıp ama yinede 3 puanı aldığımız için sevinçliyim.
İnşallah bu şekilde lig sonuna kadar devam ederiz.

Serdar A
Beyler bu takimda Colman tartisilacak en son oyuncular arasindadir bence..;)

Colman cok iyi bir Futbolcu.

Colman böyle giderse , ligin gol ve asist kralı olsa dahi tartışılmaya devam edecektir . Futbolcunun tartışılmasının sebebi sahip olduklarının çok azını ortaya koymasıdır . Bu yaklaşımı daha net anlayabilmek için , örneğin bir Ömer başlığı ile Colman başlığını karşılaştırmak yeterli olacatır .

Çağdaş'ın Trabzonspor'da oynayamayacağını düşünüyorum.
Eldekilerden kötü bence..
Bende bu fikirdeyim . Çağlar için kapı açık ise , örneğin Sedat Bayrak için de açık olmalı .

diyar_laz
2 forvet ama arkası 4 ön libero sonuç olarak yine hücumcu sayısı az:):)
hiç olmassa forvetli oynuyoruz kendı sahamızda hemde:)

Barış Burak
umuta daha ne kadar destek verelim ki renktaşım :d daha ne yapalım yani:D adam geçen haftada bu haftada 2 attıysa 5 kaçırdı yahu:d adam her maç kaçırıo ve çok net bunlar.bu forvet bizim başımızı yakar.geçen sene şampiyonluk yarışında gökhanla umuta gelen gol pasları gsye fenere gelseydi forvetleri affetmezdi.guizaya gelse o paslar o biile atardı.geçen sene 10 küsür gol attılar hala eleştiriliyoruz dediiler.30 tane net kaçırdıkları vardı.biri gitti çok şükür inş diğeride sene sonunda gider.yeteneksizse burası kendini geliştirme yeri değil yani:D

Erdal
Jester, Çağlar ı stoper mi düşünüyorsun?

Mustafa Yılmaz.20

Bende şöyle düşünüyorum
Colman'ın takıma kazandırdıklarını Umut takıma kazandırsa ne olur acaba

Yanlış anlaşılmasın Umut'a karşı bi kastım yok.Ama Colman'ı laf olsun diye eleştirenleri anlamıyorum

Kaan
Ne alakasi var Umut'a destek veriyoruz zaten, ki destek vermesek bu takimda yillarca kalamazdi...

Umut'un takımda kalmasında kendi isteği yok, taraftarın desteği var öyle mi ?

Gülüyorum sadece. :)

aurora
30.01.2010, 23:30
Takım iki haftadır futbolun tüm gereklerini sahaya yansıtarak mükemmel oyun oynayarak ezerek yaniyor rakiplerini. Bizlerde mutlu oluyoruz tabi. Yalnız biz değil İstanbul medyası da bu oyunu görüyor vede korkuya kapıldılar gibime geliyor. Bu akşam NTV de Rıdvan pozisyonları genelde aleyhimize yorumlamak ister gibiydi vede Trabzın bu sene maksimum 4,olur dedi ama derken kendi bile inanmadı vede bu kadar iyi bir Trabzondan korkmuş gibi idi.

Paksoy
30.01.2010, 23:30
Derdime çare 'Baytar'ım var: 1-2 (http://www.sporx.com/futbol/superlig/182308/?ref=ABM)
Turkcell Süper Lig'de 19. hafta maçında Trabzonspor deplasmanda Diyarbakırspor'u 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın tüm detayları için (http://www.sporx.com/futbol/superlig/182308/?ref=ABM)

sporx manşeti güzel olmuş

matrix5782
30.01.2010, 23:31
nokta transferi menejer öenrmesi yada kasetten izleyerek yaparsak o noktanın üstüne uzun bir çizgi çekilmesi lazım

benim aldığım ve duyduğum haberler ve konuşmalarda şenol güneş takıma stoper ön libero sağbek forvet ve şartlar oluşursa kaleci isteyeceğdir.

bunların yapılması içinde en az 3-4 transfer yapacakları artı bunlara 1-2 tamalayıcı oyuncu ilave edileceğidir.

oluşum gereği öçn görüşme yapılmış 2-3 yabancı oyuncu var ama bunlardan herhangi biri ile

izleme komitesininde etkinliğinin düşük olması sebebiyle menejerlerin eline düşersek vay halimize yazık o paralara derim

inşallah iyi ve koordineli şekilde yapılır transferler ama geçmiş bana umut vermiyor

champions
Geçen hafta 8-0 olacak maçta son 10 dk'da rahatlayabilmiştik ancak.Bu maçtada 5-0 olması gerekirken 2 puandan oluyorduk az daha.Bu açıdan değişen birşey yok ve bu kadro ile olacak da değil.Güzel olan şey, bilmiyorum kaç yıl sonra bir deplasman maçında rakibe bu derecede üstünlük sağlayabiliyor olmamızdı.Dünya üzerinde oynadığı futbola oranla kazanırken böylesine ıkınan başka bir takım var mıdır? Hakeme rağmen, hocanın değişikliklerde son derece geç kalmasına rağmen, Serkan-Engin ve Colman'ın yok olmasına rağmen takımdaki en kötü 2 oyuncudan biri olan Engin'in son derece yerinde olan 2 vuruşuyla kazandık. Önemli bir nokta Sivasspor maçından sonra bu maçta da bir golümüzün baskı sonucunda gelmesi.Son 2 yıldır bu tarz attığımız gol sayısı 3'ü 5'i geçmez.Baskıyı kurabilmek önemli, gol gelir ya da gelmez.Gutierrez-Şenol Güneş ilişkisine hiç girmek istemiyorum.Umarım İBB maçında 11'de olur da bu konuda endişelenmeyi bırakırız. Egemen'i kaybetmiş, Ömer'i kazanmış bulunuyoruz.Muratı, Zaferi, Burağı, Sezeri,Gutierrezi bir an önce görmemiz gerekiyor.Aynı şekilde Gabric'inde 11'e dönmesi.

Defanstan çıkamamak, ortada basamamak, ileride sokamamak gibi ufak tefek sorunlarımız devam ediyor.:) Bugünkü maç bize der ki; Defansı ve ortasahayı sezon sonuna bırakın da hiçbirşey yapamasa bile "topu içeri sokmayı bilen" bir adam alın, aksi halde en az birkaç yüzbin kişi birkaç ayda birkaç yıl birden yaşlanma tehlikesi ile karşı karşıya.:o

Teşekkürler Trabzonspor ve teşekkürler Diyarbakır.

OLCAY ÇAKIR
Bol milli oyuncu dönemine giriyoruz bence:)

Az kaldı.

Jester
Jester, Çağlar ı stoper mi düşünüyorsun?

Evet, Egemen'in yerine.

vaslat
bence trabzonsporda bence bir şey değişecekse mutlaka takımda eleştirecek bişey bulan taraftarlardan başlamak lazım.İyi oynuyoruz rakip kötüymüş.B u ne demek şimdi.Açın rıdvanı ve lig tv deki yorumcuları dinleyin.Nedir bu futbolcuya eleştiri,takıma eleştiri,başkana eleştiri.Takım iyi yolda ve daha da iyi olacak hep destek tam destek.

Hasan61
30.01.2010, 23:32
Bol milli oyuncu dönemine giriyoruz bence:)

Az kaldı.
Hoca??????:):)

Erdal
Bu takımın en zekilerinden biri Colman, ayağına en hakimlerinden de biri...Ama diyorum ben Alex istemiyorum takımda arkadaş...Bizim şampiyon olabilmek için Alex ten daha fazlasına ihtiyacımız var :)

Ilelioglu
Colman böyle giderse , ligin gol ve asist kralı olsa dahi tartışılmaya devam edecektir . Futbolcunun tartışılmasının sebebi sahip olduklarının çok azını ortaya koymasıdır . Bu yaklaşımı daha net anlayabilmek için , örneğin bir Ömer başlığı ile Colman başlığını karşılaştırmak yeterli olacatır .

Bu macta o kadar iyi degildi ama kabul etmek gerekir ki genelde iyi oynuyor...;)

Colman olmayinca takim dogru düzgün ataga cikamiyor gibi geliyor bana...:cool:

diyar_laz
30.01.2010, 23:33
bence trabzonsporda bence bir şey değişecekse mutlaka takımda eleştirecek bişey bulan taraftarlardan başlamak lazım.İyi oynuyoruz rakip kötüymüş.B u ne demek şimdi.Açın rıdvanı ve lig tv deki yorumcuları dinleyin.Nedir bu futbolcuya eleştiri,takıma eleştiri,başkana eleştiri.Takım iyi yolda ve daha da iyi olacak hep destek tam destek.

rıdvanı dinlemeye gerek yok kaleci gökhanın dedikleri yeter bence:cool:

Oruç
Takım Barça gibi oynadı diyoruz sonra da kaleciden yedek kulübesine kadar "o şöyle, bu şöyle diyoruz, yok onun tüyü, onun kılı" diyoruz. Bir gariplik var bu işte. Gurur duymak lazım takımımızla.

Mustafa Yılmaz.20
Mustafa Yılmaz, Selçuğun baskı yediğinde top kaybettiğine pek şahit olmadım mesela...Öyle değil...İnanın bana öyle değil...Şu maçları oynatalım la izleyebilsek ve yorumlayabilsek keşke:)
Abi senin bütün fikirlerine katılıyorum.Hemen hemen yer yorumunun altına imzamı atarım..Ama Colman ve Sezer konusunda çok farklı düşünüyoruz.Colman'ın asistleri ve golleri sayesinde şu an da bu takımdan umutluyuz

Kazım Uzunboy
30.01.2010, 23:34
Teofile'nun oynayacağına kesin gözüyle bakıyorum ama bu maçta da oynatmadı Şenol Hoca.

serdaracıl
Bugün rakip biraz sert oynayınca orta sahadaki oyuncularımızın kolayca yıldığını gördüm.

Oğuzhan
takımımız muhteşem oynadı gerçekten gene bi hatadan gol yedik hiç organize gol yemiyoruz tebrikler takımımıza ..

Oruç
"Kötü" Colman bugün hiç bir şey yapmadıysa bile bir asist yaptı. En kötü günü böyle olsun.

Kaan
Bu takımın en zekilerinden biri Colman, ayağına en hakimlerinden de biri...Ama diyorum ben Alex istemiyorum takımda arkadaş...Bizim şampiyon olabilmek için Alex ten daha fazlasına ihtiyacımız var :)

+ 1967. :cool:

Erdal
30.01.2010, 23:35
Champions, Şenol hoca'ya teşekkür yok mu yahu :)

Ilelioglu

Kendi istegi de var, bugün Anket yapilsa: Umut takimda kalmali mi gitmeli mi diye..?

Cogu kalmali der. Evet cok kiziyoruz ona ama onsuzda olmuyor...Umutla Umutluyuz!

Kendi kalmayi cok istiyor bende öyle ve benim gibi bircok kisi eminim istiyordur.

vaslat
Teofile'nun oynayacağına kesin gözüyle bakıyorum ama bu maçta da oynatmadı Şenol Hoca.
bence biran önce takıma monte edilmeli yoksa bu oyuncuyu kaybedebilirz moralini bozuk gördüm

Hakan Karadirek

Taraftar Umutu istemeseydi coktan gitmisti. Ornek Gokhan Unal .

asimetrik
30.01.2010, 23:36

Colman Alex'den çok daha fazla savunma yönüne sahip. Tek eksiği var o da yavaş oynamak. Vücudu beyninin hızına erişirse mükemmel olur ve gider. Ama Colman bu kadar galiba.

trabzonlux61x
Takim bugün cok iyi top oynadi. Alanzino'yu cok begendim bugün ama cok sansiz kerata bi türlü golünü atamiyor.

Adem Köse

Şimdiden başlansın 5 ay zaman az mı yaa , en kralını en uygun fiyata bulurlar.Bu takımda nereye ne lazım o da belli... Transfere ne sezon başında ne de ara transferde para mı harcandı sanki...

Mustafa Yılmaz.20
Evet, Egemen'in yerine.
Benim düşüncem şöyle

Egemen'in yerine Çağlar = Çok iyi bir hamle
Cale'nin yerine Çağlar = İntihar

Mert67
30.01.2010, 23:37
Gökhan'dan Trabzonspor'a övgü

Diyarbakırsporlu Gökhan, "Trabzonspor'un aldığı puan analarının sütü gibi helal" dedi..
Gökhan Tokgöz, kendileri için zor bir maç olduğunu vurgulayarak, ''Üzüldüğüm taraf, Ankaragücü maçında ortaya koyduğumuz futbolun yüzde 50'sini sahaya yansıtamadık. Trabzonspor'un aldığı puan analarının sütü gibi helal. Futbolcuların daha rahat konsantre olması gereken bir maçtı. Bu takımın geçen hafta oynadığı futbolun altında oynama lüksüne sahip değil. Trabzonspor'un ilk yarıda oynadığı oyunu ne Fenerbahçe, ne Galatasaray, ne de Beşiktaş'ta gördüm. Hak ettiğimiz mağlubiyeti aldık. İnşallah Trabzonspor ilerleyen haftalarda daha iyi olur'' dedi.

Kaan
30.01.2010, 23:37
Her şeye istatiksel açıdan bakmaya da bayılıyorum.

Umut'un son 3,5 sezondur ligde en çok gol atan 2. futbolcu olmasına ne diyorsunuz peki ? :)

serdaracıl
30.01.2010, 23:38
Gökhan: "Trabzonspor'un ilk yarıda oynadığı oyunu ne Fenerbahçe, ne Galatasaray, ne de Beşiktaş'ta gördüm. Hak ettiğimiz mağlubiyeti aldık. İnşallah Trabzonspor ilerleyen haftalarda daha iyi olur'' dedi.

ALİ FATİH
Bu hakemİn trabzonspor'a Özel bİr rahatsizliĞi var!!!

Kaan
Taraftar Umutu istemeseydi coktan gitmisti. Ornek Gokhan Unal .

Gökhan kendisini Trabzonspor'da istemiyordu.

Taraftar Gökhan'ı Trabzonspor'da değil.

;)

Cafer Bulur
30.01.2010, 23:39
Bu arada egemen in sari karti yanlisti,haksiz yere cezali duruma düstü.

Hakem önce kart verme egiliminde degildi,nasil olduysa birden fikir degistirdi.

Song-giray ikilisi egemen i aratmaz,ayri bir konu...

Mustafa Yılmaz.20

Umut'un son 3,5 sezondur ligde en çok gol atan 2. futbolcu olmasına ne diyorsunuz peki ? :)
4EVERTS (sanırım ismin Kaan)

Kardeşim kimsenin Umut gitsin dediği yok.Fakat Umut'un takıma katkısının olduğunu ama Colman'ın olmadığını kast etmene karşı çıkıyoruz.Umut bu takım için ne kadar değerliyse, Colman'da o kadar değerli

Erdal
Evet böyle bir günde bile takımı eleştiriyoruz...Dahasını zorluyoruz...Eksik arıyoruz...Çünkü biliyoruz ki şampiyonluk zor...Bizim için iki kere zor...Bunaldık, sıkıştık kaldık... Çıkış lazım...Avrupa lazım...Nefes almak lazım...Bunun için de acaba sız bir takım hayal ediyoruz...Acabaları sorguluyoruz...Eminim ki bu kez Şenol hoca bile acaba istemiyor...Sene sonunu bekliyorum:)

BAHADIR33
30.01.2010, 23:40
Ziya Doğan'ın savunma anlayışı ekmeğimize yağ sürdü..çakılı defans ileri çıkmayınca arada büyük boşluklar bulduk..

asimetrik
Alan müthiş oynadı. Son yarım saat yerini Guti'ye bırakabilirdi. Umut'da biraz daha geriye Alan'ın yerine geçebilirdi. Şenol hoca ne kadar doğru oynatıyor Alan'ı.

Ertan OKUMUŞ
son 2 maçtır oynadığı oyunla bu takımın bileği kesinlikle bükülmez,ilk yarıyı izleyebildim,olumsuz hava-saha koşullarına rağmen sahanın her yerinde basan,pres yapan ve bol pozisyona giren bir takımımız var ve bence eleştirilecek tarafımızdan ziyade övülecek taraflarımız artık ön planda...mutluyum gururluyum...

Hakan Karadirek

Huseyin Cimsirde ligin en cok top kapan oyuncusuydu. Noldu, onu da yolladik. Top kesmek/gol atmak onemli degil. onemli olan top kullanmak. Topu iyi kullanabilirsen gerisi gelir zaten. Yanlis anlama, Umutu bende begenirim. Ama abartmaya gerek yok.

Orhan Kahraman
Colman ı izledim ben bugun hep. son 1-2 haftadır eleştirenlerin bir bildiği vardır diye ısrarla colmanı izledim.Eleştireceğim tek nokta yapabileceklerinin daha fazla olduğunu bildiği halde yapmaması sadece bu yönde eleştirebilirim.Yok efendim colman ne yapıyor bu takımda diyemem. colman kendi yapması gerekenlerin çoğunu alanzinhoya attığı paslarla alanzinhonun üzerine yüklemiş gibi. Colman sadece posizyonları süzüyor alıyor, veriyor trabzona can veriyor. atak başlatıyor, geri gelip bir iki pres yapıp takımın motivasyonunu tekrar sağlıyor bunlar hep "haoyle dolaşiiiy sahada" lafına denk tutuluyor sonra çıkıp nokta atışı bir orta ile golü bulduruyor. Ölüsünün bile sahada olması gerektiğine inandım bu gece

Uğurtan
30.01.2010, 23:41
Evet böyle bir günde bile takımı eleştiriyoruz...Dahasını zorluyoruz...Eksik arıyoruz...Çünkü biliyoruz ki şampiyonluk zor...Bizim için iki kere zor...Bunaldık, sıkıştık kaldık... Çıkış lazım...Avrupa lazım...Nefes almak lazım...Bunun için de acaba sız bir takım hayal ediyoruz...Acabaları sorguluyoruz...Eminim ki bu kez Şenol hoca bile acaba istemiyor...Sene sonunu bekliyorum:)

Erdal abi yeni girdim.. Yazdın mı bunla ilgili birşey bilmiyorum ama..

Artık maçtan sonra maç başlığına sen yazarsan acaip eleştiririm ona göre..

:p

Ömer Kibar
zorlansak ta galibiyet güzel

Hüseyin İlkin
Açıkçası kulüp olarakta öncelikli hedefimizin kalan lig maçlarında takımın potansiyelini dönüştürmek olması gerektiğini düşünüyorum .

Kesinlikle. İlk hedefimiz bu olmalı. Gelecek senelerin anahtarı da burada yatıyor...

Cafer Bulur
Ziya Doğan'ın savunma anlayışı ekmeğimize yağ sürdü..çakılı defans ileri çıkmayınca arada büyük boşluklar bulduk..
Evet,ziya dogan alan daraltamadik ve bir türlü önlemimizi alamadik dedi.

Erdinc in yoklugundan yakindi ziya hoca, galiba diyar icin önemli bir oyuncuymus.;)

Erdal
Ha yine olmaz...Yine top iki direkten döner çıkar...Eyvallah mukadderat...Lakin sağlam kazığa bağlansın istiyoruz artık...Bunaldık da bunaldık :)

ilyskm
30.01.2010, 23:42
bu takıma acilen bir sol bek lazım

titanic

Umut son iki sezonda hiç yedek kaldı mı

ilyas BAHADIR

istatistik sayılarla insanları kandırma sanatıdır. istatistiği boşver :)

Mustafa Yılmaz.20
30.01.2010, 23:43
Colman ı izledim ben bugun hep. son 1-2 haftadır eleştirenlerin bir bildiği vardır diye ısrarla colmanı izledim.Eleştireceğim tek nokta yapabileceklerinin daha fazla olduğunu bildiği halde yapmaması sadece bu yönde eleştirebilirim.Yok efendim colman ne yapıyor bu takımda diyemem. colman kendi yapması gerekenlerin çoğunu alanzinhoya attığı paslarla alanzinhonun üzerine yüklemiş gibi. Colman sadece posizyonları süzüyor alıyor, veriyor trabzona can veriyor. atak başlatıyor, geri gelip bir iki pres yapıp takımın motivasyonunu tekrar sağlıyor bunlar hep "haoyle dolaşiiiy sahada" lafına denk tutuluyor sonra çıkıp nokta atışı bir orta ile golü bulduruyor. Ölüsünün bile sahada olması gerektiğine inandım bu gece
:alkış::alkış::alkış:

Muhammed
30.01.2010, 23:43
Nokta oyuncu almakda zor iş. Eldekilerden tartışmasız daha iyi olmalı sene sonunda alacağımız oyuncular.

Erdal
30.01.2010, 23:44
Anlamadım Uğurtan?

Samet Yildirim
Böyle dedi...

Gökhan Tokgöz (Diyarbakirsporlu kaleci): "Uzun zamandir bu ligdeyim son 10 yilda böyle bir ilk yari oynayan takim görmedim gs, fb, bjk dahil. Inanilmaz pas yaptilar felan dedi. Ins. daha iyi olurlar felan ."

ben izledim ligtvde

Muhammed
Bir türlü konu Umut'a gelemedi. Umut yedek kalsa aynı sistemde yerine Teofilo oynasa nasıl olur?

Serdar A
Hedefe giden bir takımın kulübedeki 7 futbolcusu , en az sahadaki 11 kadar önemlidir .

İhtiyaca göre kullanılacak , santrafor arkası uzun-pasör bir forvet , forvet arkası oyun kurucusu , orta alan arkasında fizik gücü yüksek ve pas kabiliyeti olan müdafa futbolcusu her zaman ihtiyaç olabilecek , dönemsel olarak Trabzonspor'u taşıyabilecek futbolcu modelleri .

Yani düzenli 11 oynayacak genel yeterliliğe ulaşamayan isimler içerisinde , bazı konularda uzmanlaşmış futbolcuları hemen kapıya koymadan önce zengin bir kadro tasarrufu içerisinde değerlendirip değerlendirilemeyeceği de sorulmalı .

Kadro içerisinden kazanılacak her futbolcunun transfer dönemlerinde Trabzonspor'a yaratacağı tasarruf , en az 2 milyon tl . Biraz bu açıdan düşünebilmeliyiz .

magicyattara
Alan müthiş oynadı. Son yarım saat yerini Guti'ye bırakabilirdi. Umut'da biraz daha geriye Alan'ın yerine geçebilirdi. Şenol hoca ne kadar doğru oynatıyor Alan'ı.

Ahh Broos ahh diyorum.
Hatta ahh Sadri Şener ahh diyorum.
Hatta ve hatta ahh taraftar ahh diyorum.

Şenol hocanın gelmesine karşı çıkılmasaydı da sezon başında takımın başına geçebilseydi,ya da Sadri Şener her şeye rağmen Şenol hocayı getirebilseydi,şu Alan'la ilk yarıda ki kaybettiğimiz puanları kaybetmezdik diyorum.

Kenarda oturtulacak adam mıydı Alanzinho..

Oruç
Nokta oyuncuya gerek yok. Elimizdekilerin kapasitelerini sahaya yansıtmaları bile Trabzonspor'u başarıya taşıyacaktır.

asimetrik

Benim düşüncem savunma oynatmadı. Bir yerde yanıldı sanki o da Tjikuzu'nun oyuna katkısı. Tjikuzu'yu çok beğenirim. Ama ön libero mevkinde müthiş pozisyon hatası yapıyor ve hep önde yakalanıp orta saha ile kendi ceza sahasının yayı arasında, arkada boşluğa neden oluyor.İlk yarı çok rahat topla buluştuk bu bölgede. Bizde de aynen böyle oynuyor ve bu huyunu eleştiriyordum. İkinci yarının başıydı çıkardı ve bölgeyi daraltmaya çalıştı. Başarılı da oldu kısmen.

matalar
30.01.2010, 23:45
Allah selçuk a sakatlık vermesin.
nazar değmesin 10 numara top oynuyor adam.
helal olsun

İsa
Alanzinho kalabalık adamla hücuma çıktığımızda çok daha etkili oluyor.İlk yarıda çok etkiliydi.İkinci yarıda nasıl bir futbol oynadık çözemedim bu yüzden ikinci yarıdan dolayı eleştirmiyorum Alanzinho'yu.Biraz şutlarını güçlendirse bayağı can yakacak aslında.
Sık yapılan barbüke partileri işe yaramış anlaşılan.

Mustafa Yılmaz.20
Nokta oyuncu almakda zor iş. Eldekilerden tartışmasız daha iyi olmalı sene sonunda alacağımız oyuncular.
Acaba bir Popescu bulabilirmiyiz ? Bir de Ömer Aysan'ın ya kademeye girmesi lazım ya da Corluka gibi bir sağbek

Muhammed
30.01.2010, 23:47
Nokta oyuncuya gerek yok. Elimizdekilerin kapasitelerini sahaya yansıtmaları bile Trabzonspor'u başarıya taşıyacaktır.

Bu kadroyla derbi maç kazanamıyoruz. 2 stoper ve 1 sağ bek yabancı alacaksın aslında. 4 tane defansında yabancı olacak. İlerisini bir şekilde hallediyoruz. Umut'un yerine Teofilo'yu koyduk mu tamamdır.

magicyattara
30.01.2010, 23:48
Hedefe giden bir takımın kulübedeki 7 futbolcusu , en az sahadaki 11 kadar önemlidir .

İhtiyaca göre kullanılacak , santrafor arkası uzun-pasör bir forvet , forvet arkası oyun kurucusu , orta alan arkasında fizik gücü yüksek ve pas kabiliyeti olan müdafa futbolcusu her zaman ihtiyaç olabilecek , dönemsel olarak Trabzonspor'u taşıyabilecek futbolcu modelleri .

Yani düzenli 11 oynayacak genel yeterliliğe ulaşamayan isimler içerisinde , bazı konularda uzmanlaşmış futbolcuları hemen kapıya koymadan önce zengin bir kadro tasarrufu içerisinde değerlendirip değerlendirilemeyeceği de sorulmalı .

Kadro içerisinden kazanılacak her futbolcunun transfer dönemlerinde Trabzonspor'a yaratacağı tasarruf , en az 2 milyon tl . Biraz bu açıdan düşünebilmeliyiz .

Ceyhun'u bu anlamda çok önemsiyorum.
Her maça girdiğinde rahat bir nefes alıyorum.
Çünkü Ceyhun,yedek kalmasına rağmen bunu sorun yapmayan,yaptığı işe saygı duyan mükemmel bir insan.
Böyle futbolcuların kıymeti bilinmeli.

Mustafa Yılmaz.20
30.01.2010, 23:49
Umarım İBB ya da Manisa maçlarında Umut'lu ya da Umut'suz Teo 11 de oynar.Zor maçlar yaklaşıyor ve hala Umut çok gol kaçırıyor.Savunmayı yıpratması önemli ama gol atması daha önemli..7-8 pozisyondan 1-2 tanesini gol yaptığı maçlar bundan sonra zor gözüküyor..Bursa deplasmanında Umut'u 7-8 pozisyona sokabileceğimizi sanmıyorum

ilhan
30.01.2010, 23:49
Bugün sahada kendini bilen, kendinden emin ve soğukkanlı pas yapan bir takımımız vardı. İlk yarı Diyarbakırspor'un topun peşinden koşmaktan başka yaptığı bir şey yoktu. İlk yarı büyük keyif aldım. İkinci yarı yine aynı sorunumuz baş gösterdi. Kendi kendimize kapanıyoruz. Hiç gerek yokken oyunu kendi sahamızda kabul etmeye başlıyoruz.

Selçuk çok büyük futbolcu. Adamlar kaç kişiyle baskı yapıyor hiç mi adam tedirgin olmaz. Sağa oynuyor, sola oynuyor, geriye oynuyor, ileriye oynuyor, ayağa oynuyor... Bu maçta bir kez daha hayran kaldım Selçuk'a.

Ama çok gösterişsiz oynuyor. Azıcık görsellik katsa kendine parmakla gösterilmez, parmak ısırtır.

BAHADIR33
30.01.2010, 23:50
Benim düşüncem savunma oynatmadı. Bir yerde yanıldı sanki o da Tjikuzu'nun oyuna katkısı. Tjikuzu'yu çok beğenirim. Ama ön libero mevkinde müthiş pozisyon hatası yapıyor ve hep önde yakalanıp orta saha ile kendi ceza sahasının yayı arasında, arkada boşluğa neden oluyor.İlk yarı çok rahat topla buluştuk bu bölgede. Bizde de aynen böyle oynuyor ve bu huyunu eleştiriyordum. İkinci yarının başıydı çıkardı ve bölgeyi daraltmaya çalıştı. Başarılı da oldu kısmen.
Yok abi savunma oynattı demek istemedim.. Savunmadaki oyuncuları çakılı oynattı.. Defans arkasına atılacak toplarla pozisyon bulacağımızı düşünüp defansın önde basmasını istemedi herhalde.bu yüzden orta sahaları ve defansları arasında çok boşluklar bulduk..Birkaç pozisyonda Colman bile şaşırdı..top ayağında ve kendisine pres yapan kimse yoktu 18 yakınlarında..

ilyas BAHADIR
bence ceyhunu stoperde değerlendirme fikri iyi olabilir, ön libero kavramı ve oyun stili bize uygun değil üstelik ceyhun o bölgede çok ağır kalıyor.

Oruç
Bu kadroyla derbi maç kazanamıyoruz. 2 stoper ve 1 sağ bek yabancı alacaksın aslında. 4 tane defansında yabancı olacak. İlerisini bir şekilde hallediyoruz. Umut'un yerine Teofilo'yu koyduk mu tamamdır.

Derbi maçları kaybediyoruz diye şampiyonluk gitmiyor. Küçük takımlara kaybettiğimiz için başarılı olamıyoruz.

Teo'dan bu yıl bir şey beklememek lazım. Hayatında adam ilk defa kar gördü olum.:)

Halit Akyüz
Bu arada ligtv'de haftanın golü anketine katılmayı unutmayalım..

http://www.ligtv.com.tr/VideoLig/?s=2

Uğurtan
30.01.2010, 23:51
Anlamadım Uğurtan?

Abi kanıtlandı artık uğurun işe yarıyor..

:)

İstesende bozdurmayız bu uğuru sana artık..

Orhan Kahraman
30.01.2010, 23:51
Bir türlü konu Umut'a gelemedi. Umut yedek kalsa aynı sistemde yerine Teofilo oynasa nasıl olur?

Bir fıkranın sonunda şöyle bitirir hoca : Camiiye hiç gelmediki. adamı izleyemedikki koyayım onu umutun yerine yada yanına :)

Samet Yildirim
30.01.2010, 23:52
Su kadroya ikide bir 5-6 adam gerekiyor felan demeyin veya kötü felanda demeyin...

ilk 11 i birakin yedek ve kadroya giremeyenlere bakalim

yattara, tayfun, ceyhun, zafer, baris, teofilo, cale, sylva, song, sezer, tolga, baris, gabric, murat tosun

--------------Sylva--------------
Tayfun----Song----Ceyhun----Cale
yattara------Zafer----Sezer----Gabric
---------Teo-----Murat Tosun-----

baris, tolga, yazmadim bile

bu ilk 11 ilk 5 e herzaman girer tek tek isimlere bakin arkadaslar rica ediyorum bunlar yedek ve kadroda olmayanlar

cale milli
ceyhun zaman zaman milli
song afrika kaptani
yattara belli
sezer sivassporun sampioynluga oynadigi banko adami
gabric zaman zaman milli
sylva gecen seneki senol günes
teo belli

vs. vs.

Savunma 3 adam milli olmus
orta saha gabric milli sezer sampiyonlugu kacirmis sivasin banko adami
yattara tartismaya gerek yok
forvetler belli
kaleci belli

yapmayin etmeyin ya...

asimetrik
Alanzinho kalabalık adamla hücuma çıktığımızda çok daha etkili oluyor.İlk yarıda çok etkiliydi.İkinci yarıda nasıl bir futbol oynadık çözemedim bu yüzden ikinci yarıdan dolayı eleştirmiyorum Alanzinho'yu.Biraz şutlarını güçlendirse bayağı can yakacak aslında.
Sık yapılan barbüke partileri işe yaramış anlaşılan.

İkinci yarı Ziya hoca Alan'ın rahat topla buluştuğu bölgeyi kapattı sanırım. Biraz güç kaybı da eklenince etkisiz oldu. Ama bence maçın yıldızı Alan'dı. İlk yarı hücuma bu kadar rahat çıkmamızı ve daha da önemlisi oyunun ritmini belirlemesi çok güzeldi. Guti ile oynadığında ne olacak merak ediyorum.

BAHADIR33
65. dakikada Diyarbakır'ın kaçırdığı net bir gol vardı..ben ofsayt olarak gördüm hakem devam ettirdi. neredeyse yiyorduk golü..

Erdal
30.01.2010, 23:53
Abi kanıtlandı artık uğurun işe yarıyor..

İstesende bozdurmayız bu uğuru sana artık..

Ha tamam tamam...O zaman Fatih Tekke başlığı açık kalsın:)

Ünal hoca maçta mı idi?

titanic
30.01.2010, 23:53
Umut birkaç maç dinlenmeli,Teo kaçırsın birazda ama ben Teo nun da Umut ayarında bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Şimdi kimse Fatih Tekke beklemesin

Erdal
30.01.2010, 23:54
Uzun süredir seyrettiğimiz en kötü Serkan dı sanırım bu gün sahada olan?...Hemfikirmiyiz?

Adem Köse
30.01.2010, 23:54
Bugün sahada kendini bilen, kendinden emin ve soğukkanlı pas yapan bir takımımız vardı. İlk yarı Diyarbakırspor'un topun peşinden koşmaktan başka yaptığı bir şey yoktu. İlk yarı büyük keyif aldım. İkinci yarı yine aynı sorunumuz baş gösterdi. Kendi kendimize kapanıyoruz. Hiç gerek yokken oyunu kendi sahamızda kabul etmeye başlıyoruz.

Selçuk çok büyük futbolcu. Adamlar kaç kişiyle baskı yapıyor hiç mi adam tedirgin olmaz. Sağa oynuyor, sola oynuyor, geriye oynuyor, ileriye oynuyor, ayağa oynuyor... Bu maçta bir kez daha hayran kaldım Selçuk'a.

Ama çok gösterişsiz oynuyor. Azıcık görsellik katsa kendine parmakla gösterilmez, parmak ısırtır.

Acaba bunun nedeni yakalanan pozisyonların gol olmaması olabilir mi diye düşünüyorum. Bu kadar gol kaçırmak takımın psikolojisini etkiler sanıyorum. Birde rakibin bu kadar sert oynaması özellikle ikinci yarıda oyuncularımız üzerinde olumsuz etki de yaratmıştır muhakkak.

wolf_TS61
30.01.2010, 23:55
Arkadaşlar rıdvan dilmen bizim için neler dedi.Biri kısaca özetleyebilirmi?

Oruç

Aynen öyle. Maçtan önce sahada tek başına topla hareketler yaparken kardeşime de söyledim; Selçuk çok yetenekli, çok klas bir futbolcu diye.

Acaip soğukkanlı biri ve top ayağına fazlasıyla yakışıyor.

Selçuk'u takımımıza kazandıran Ersun Hoca'ya çok teşekkür ediyorum.

titanic
Uzun süredir seyrettiğimiz en kötü Serkan dı sanırım bu gün sahada olan?...Hemfikirmiyiz?
Abi Serkan gayet iyiydi.Hata kendinde beklentileri yükseltti

Uğurtan

Ekleme yapalım hemfikir olma dışında..

Bu durum Ömer'i de zaman zaman bozdu, zor durumda bıraktı..

Tabii bence.. :)

Serdar A
Yeni milli takımın merkezi Selçuk İnan olmalı . Haftalar ilerledikçe bu daha açıkça ortaya çıkıyor .

Bir çok futbolcumuza milli takıma dönük birşeyler söylenebilir ancak ben başka bir konunun altını çizmek istiyorum . Giray , şu an milli takımın 1 numaralı stoper tercihi Servet'den aşağı kalır yanı yok . Eğer sezon sonuna kadar sabırla arkasında durabilirsek , milli takıma uzun yıllar sonra stoper gönderebilmiş olmak bir yana , o takımda oynayabilen bir futbolcu daha kazanmış olacağız .

ilhan
Acaba bunun nedeni yakalanan pozisyonların gol olmaması olabilir mi diye düşünüyorum. Bu kadar gol kaçırmak takımın psikolojisini etkiler sanıyorum. Birde rakibin bu kadar sert oynaması özellikle ikinci yarıda oyuncularımız üzerinde olumsuz etki de yaratmıştır muhakkak.

Müthiş bir tespit. Tebrik ediyorum. Bizi bugün yıldıran rakibin sert oyunu değil, hakemin abuk sabuk oyunu durdurması ve oyunu soğutmasıydı diye düşünüyorum.

BAHADIR33
30.01.2010, 23:56
Serkan Bu kadar iyi oynuyorken ısrarla, üstüne para verip Burak'ı alınca morali bozuldu herhalde

Orhan Kahraman
30.01.2010, 23:56

Engin az daha oyunda kalsa kesin sakatlayacaklardı serkan bir ara öldü sandım kasap bile koyunun bacağına satırı vururken yavaşlar.İnsan kardeşim karşındaki direk bileğe çalışıyorlar takımı etkileyen buda olmuş olabilir tabi bahanelere sığınmak yok

gerenimo
30.01.2010, 23:57

aynı şeyleri düşünmüşüz. maç içinde sürekli onların defans yayında foretleri buluşturduk. bunu selçuk ve colman iyi yaptı. aslında bu boşlukda tijinin pozisyon kaybı kadar defanla forvetleri arasındaki mesafenin uzun olması etkili oldu. defanları ortasahaya yaklaşamadı. bu da umutun başarısı olsa gerek.

Erdal
30.01.2010, 23:58
Bahadır, ben ümitliyim Burak'tan...Hele Engindeki ( bana göre henüz çok az olan) sinyalleri görünce...

Alibeyoglu
ilk yari cok iyiydik ama ikinci yari o kadarda kötü

ilhan
Aynen öyle. Maçtan önce sahada tek başına topla hareketler yaparken kardeşime de söyledim; Selçuk çok yetenekli, çok klas bir futbolcu diye.

Acaip soğukkanlı biri ve top ayağına fazlasıyla yakışıyor.

Selçuk'u takımımıza kazandıran Ersun Hoca'ya çok teşekkür ediyorum.

Ben de başta sana olmak üzere o soğukta maçı izlemeye gelen herkese teşekkür ediyorum. :)

Yeni milli takımın merkezi Selçuk İnan olmalı . Haftalar ilerledikçe bu daha açıkça ortaya çıkıyor .

Şenol Güneş imzayı attıktan sonra antrenmana çıkınca Selçuk'la özel olarak ilgileniyordu. Selçuk'u hatırlıyorum. Bross hep onu alırdı orta sahadan. Şimdi ise Şenol Güneş her maç sahada tutuyor.

Milli takımı bilmiyorum ama bizim merkezimiz böyle iyi. :p

Mustafa Yılmaz.20
30.01.2010, 23:59

Bir çok futbolcumuza milli takıma dönük birşeyler söylenebilir ancak ben başka bir konunun altını çizmek istiyorum . Giray , şu an milli takımın 1 numaralı stoper tercihi Servet'den aşağı kalır yanı yok . Eğer sezon sonuna kadar sabırla arkasında durabilirsek , milli takıma uzun yıllar sonra stoper gönderebilmiş olmak bir yana , o takımda oynayabilen bir futbolcu daha kazanmış olacağız .
:alkış: Selçuk'u yeni hoca yabancı olacağı için milli takımda kesinlikle göreceğiz.Giray konusunda sonunda olumlu birşey gördüm.Bencede Giray çok önemli bir stoper.Egemen'in kötü performansı olmasa gözümüze daha iyi görüneceğine eminim

Adem Köse
30.01.2010, 23:59

Çok yıprattılar , sanırım takımın dinomosu oldugunu çözmüş ki Ziya hoca çok fazla sert hareketlere maruz kaldı. Sonrasında oyundan yıldı gibi gördüm. Ne zaman ayagına top gelse çok yakın durdular ve sert karşıladılar.

Samet Yildirim
31.01.2010, 00:00
Takimi cok begendigini söyledi. Senol Günes gelisi belli oluyor dedi. Cok iyi pas yaptigini söyledi. Trabzonspordan keyif aldigini felan söyledi

Erdal
31.01.2010, 00:01
Bir poziyonda Serkan çok müsait durumda sağ da rakiple bire bir kaldı...Üstelik arada mesafe de var ( ki bu geçmek çok kolay demektir) Ama o cılız bir orta yaptı...Serkan iyi hoş eyvallah...Ama daha fazlasını istiyoruz abi...Daha fazlası lazım bize...

Halit Akyüz
31.01.2010, 00:01
3-4 nokta transferler şampiyonluğa oynarız.

güneyli
31.01.2010, 00:02
Onu bunu bilmem.Güzel oynuyoruz.Kopukluklar iyi olmuyor.Zevkle izleyeceğimiz bir takımımız var..Ligin marka değerini arttırıyoruz.Benim gördüğüm eksiklikleri teknik dirktörde görüyor.Sorun yok..

Erdal
31.01.2010, 00:03
"Trabzonspor u seyretmek keyif veriyor"...Trabzonspor u tutmayan birinden bunu dinlemek ne güzel değil mi ? :)

TolgaTopçu61
Takimi cok begendigini söyledi. Senol Günes gelisi belli oluyor dedi. Cok iyi pas yaptigini söyledi. Trabzonspordan keyif aldigini felan söyledi
Hakkikatten takimimiz cok iyi pas yapiyor,cok önemli bir nokta bu...

Cafer Bulur
Ridvan dilmen gibilerinin amaci bellidir.

Trabzonspor zevk versin ve zirveye oynasin derler ama bizim sampiyon olmamizi asla istemezler.;)

asimetrik

Ben de İtalya liginden gelecek iki iyi stoperle şampiyon oluruz diyorum.

playa
Umut bu maçta çok kötüydün o golleri nasıl kaçırıyosun be kardeşim hele 80. dk da kaçırdığın bi gol var ayağını uzatsan gol olcak takım rahatlıyacak bunlarıda at artık be kardeşim 4-5 maç çok iyi oynadın ama bu maçta yine eskiye dönüş yaptın

enmavi61
ilk yarı süper bi oyun vardı sahada...selçuk ve engin başroldeydi..umut her zamanki son vuruşlarda etkisizdi 5 pozisyona daha girseydii atabilirdi...

Muhalif
31.01.2010, 00:04

Hemfikiriz de az önce özelden Süleyman söyledi maçın yıldızında oyumu Serkan'a vermişim yanlışlıkla Selçuk'a vereceğine:D

Maç özelinde bir de şunu söylemek isterim. Kaleyi cepheden gören pozisyonlarda 18 civarında bir çok rahat şut çekme imkanımız oldu bugün. Ama vuran adamlar Alanzinho-Umut-Engin-Serkan'dı. Bu 4 adamın da şutları zayıf. Bunlara nispeten iyi şut atan Selçuk ve Colman'ı da bu bölgelerde topla buluşturamadık, zira ortasahanın ortasında kalıyorlardu bu ikili. Bu ikiliye nispeten de çok çok iyi şut çeken Ceyhun'da girdiğinde direkt önliberoya geçti. 1 tane şut şansı yakaladı ve çok iyi vurdu tabi, kaleci iyi uzandı.

Şimdi ya bu 4 adamı (Alan-Umut-Serkan-Engin) bolca şut çalıştıracağız ve yahut bu adamlar sağa sola kanatlara yayılıp göbekte boşluk açarak Selçuk-Colman-Ceyhun üçlüsünden birine şut imkanı tanıyacaklar. Bence 2. si daha mantıklı.

Son olarak da Umut'a yapılan penaltıyı es geçmişim. Evet yüzde yüz penaltı ve sarı karttı. Hakem es geçti.

EROS87
Saat 00.45 te ''91. Dakika'' progamının tekrarı var.

Gökhan Tokgözün açıklamaları o program içerisinde verilmişti.

İmkanı olan arkadaş varsa bunu kayıt edebilir mi ???

Arkada kalmasın.

OLCAY ÇAKIR
Ben 35'de 1-1 iken Teo'yu oyuna alır diye düşündüm..

Ama kimi çıkaracaktı ona karar veremedim, neticede takım iyiydi:)

BAHADIR33
31.01.2010, 00:05
Bahadır, ben ümitliyim Burak'tan...Hele Engindeki ( bana göre henüz çok az olan) sinyalleri görünce...

Batuhan adı geçtiğinde hiç sıcak bakmıyordum ama Şenol Hoca adam ederdi onu da diye düşünmeye başladım..

Paksoy
"Trabzonspor u seyretmek keyif veriyor"...Trabzonspor u tutmayan birinden bunu dinlemek ne güzel değil mi ? :)

evet başkalarının takımımızı övmesi ayrı bir güzellik

Orhan Kahraman

Trabzonspor zevk versin ve zirveye oynasin derler ama bizim sampiyon olmamizi asla istemezler.;)

Eee bide isteseydi bari abi :D

Mustafa Yılmaz.20
31.01.2010, 00:06

Aynen katılıyorum

Malesef artık Rıdvan Dilmen'in yorumlarına saygı falan duymuyorum.Zaten gözümde yavaş yavaş kredisi bitiyordu, Teo geldikten sonra ki açıklamalarından sonra iyice tarafsızlığını kaybettiğini düşünüyorum.Güntekin Onay'ın; Trabzonspor size göre ligi en iyi kaçıncı bitirir sorusuna, 4. diye cevap vermesi bile İstanbul yalakası olduğunu gösteriyor.(bjk ile aramızda 2 puan olmasına ve bjk'nin dünkü futboluna rağmen)..En azından bunu zaman gösterir diyebilirdi

OLCAY ÇAKIR
Hayatım boyunca hep hoşuma gitti bu başkalarının övgüleri..

Ama ne oldu?

Koca bir sıfır..

Bırakalım bizim peşimizden gelsinler, izlerse izlesinler.

Önce kendimiz için oynayıp, bizi izlemek zorunda kalsınlar..

Bende artık zerre güvenmiyorum bu heriflere..

Uzak olsunlar,

Uzaktan, tellerin arkasından izlesinler...

Doğru diyorsun Cafer..

Cafer Bulur
Ridvan dilmenin Trabzonspor hakkinda yazdiklarina itibar edeceginize bana edin daha iyi.;)

Hic olmazsa istanbul takimlari hayrani degilim,öz be öz özevlat ve Trabzonsporluyum.:)

İsa
Bir poziyonda Serkan çok müsait durumda sağ da rakiple bire bir kaldı...Üstelik arada mesafe de var ( ki bu geçmek çok kolay demektir) Ama o cılız bir orta yaptı...Serkan iyi hoş eyvallah...Ama daha fazlasını istiyoruz abi...Daha fazlası lazım bize...
Bugün Ziya Doğan özellikle sağ kanadımıza önlem almıştı.Diyarbakır o bölgede kalabalıktı.Yinede bir pozisyonda Umut'a alda at ortası yaptı ama Umut atamadı.Maç içerisinde acaba orda Yattara mı oynuyorda Ziya Doğan bu kadar önlem aldı diye düşündüm.

worldmaster
31.01.2010, 00:07
Trabzonspor'u ilk defa canlı izleme fırsatım oldu.Çok güzel ve fazlasıyla heyecan verici bi olaydı benim için.Bi de donmasam tam süper olacaktı.Ama ilk 45 deki futbolumuz ısıttı içimizi...Selçuk harikaydı,Engin geldiğinden beri en az egoist oynadığı maçtı biraz takım oyuncusu gibi oynadı,Alan ilk 45de gayet iiydi sonra eskisi gibi top kayıplarına başladı.Giray ı da unutmamak lazım.Adam her gelen topu karşıladı.

Erdal
Muhalif, Umut un biraz tiyatro çalışması lazım :) Yahu öyle bir düşüyor ki ilk anda ben bile kalk Umut kalk diye bağırdım :)

Orhan Kahraman
Ben 35'de 1-1 iken Teo'yu oyuna alır diye düşündüm..

Ama kimi çıkaracaktı ona karar veremedim, neticede takım iyiydi:)

Olcay abi aslında teoyu bu maç koymaması iyi oldu bence hocamızın. 0-2 olsa tamam da risk alabilecek dönemde değiliz şuan rakipler hele puan kaybetsin o zaman sanırım biraz daha insiyatif girere araya.Şimdi alsaydı teoyu olsaydı bir aksilik ayıkla pirincin taşını ne hoca bırakırdık ne teo biliyorsun :)

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 00:08
Bende Serkan'ın oynatılmadığı düşüncesindeyim..

Önlemliydi yani.

AyhanPe

takim daha iyi oldukca nokta transfer gereksimi o kadar azalacaktir. önemli olan takim olmayi basarmaktir..ne yani sivasspor nasil sampiyonluga oynadi peki.bize iyi bir stoper lazim. onun disinda bu takim sampiyonluga her zaman oynar..

ve takim olma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz..bu takim yenilsede böyle oynasin yeter..basari gelecektir sabirla..

serdaracıl
Teo şu takımda kimi keser diye soracağım ama hala Erdal Keser espirisini yapan arkadaşlar var:D

Orhan Kahraman
Trabzonspor'u ilk defa canlı izleme fırsatım oldu.Çok güzel ve fazlasıyla heyecan verici bi olaydı benim için.Bi de donmasam tam süper olacaktı.Ama ilk 45 deki futbolumuz ısıttı içimizi...Selçuk harikaydı,Engin geldiğinden beri en az egoist oynadığı maçtı biraz takım oyuncusu gibi oynadı,Alan ilk 45de gayet iiydi sonra eskisi gibi top kayıplarına başladı.Giray ı da unutmamak lazım.Adam her gelen topu karşıladı.

Teşekkürler. Gittiniz stada desteklediniz takımı tvde 1-2 kere göründünüz helal olsun.

Adem Köse
31.01.2010, 00:09

Şimdi o bölgede Engin , Gabriç , Burak , Alanzinho gayet iyi duruyor bu dördünden ikisi oynar herbirine birer alternatif birazda korkutucu bir rekabet.

Peki Yattara ve Barış... Sonrasında Brüls Şenol Hocanın işi zor...

Keşke Sezer yerine Papy gelebilseydi...

Paksoy
Ridvan dilmenin Trabzonspor hakkinda yazdiklarina itibar edeceginize bana edin daha iyi.;)

Hic olmazsa istanbul takimlari hayrani degilim,öz be öz özevlat ve Trabzonsporluyum.:)

bu forumdaki kimsenin yorumuna değişmem rıdan dilmen yorumcu para avcısını

Dursun Kaplan
Şenol hocanın etkisiyle çok istekli,çok arzulu bir takım olduk.

Bu maçtada özellikle ilk yarıda rakibin gardını düşürüp maçı aldığımızı düşünüyorum.

OLCAY ÇAKIR
İlk yarı TEO gol üretebilirdi..

Ama Umut'un ölümcül PRESİnden kim vazgeçebilirki?

Tolga Han
arkadaşlar bundan böyle ne olursa olsun takıma köstek değil destek olmamız gerekiyor.
başarı ancak birlik ve beraberlikle gelir...

Erdal
Değil Olcay abi...Öyle değil bence...Tekrar Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular görecek isek bu biraz da başkalarının dediklerine bağlı bence...Önemsiyorum ben bunu...

ibla6167
hala son vuruş sıkıntıları devam ediyor.
Teofilo'nun acilen takıma monter edilmesi gerekiyor.
takım skoru rahatlatamadığı için stresi üzerinden bir türlü atamıyor.

Cafer Bulur
31.01.2010, 00:10
Muhalif, Umut un biraz tiyatro çalışması lazım :) Yahu öyle bir düşüyor ki ilk anda ben bile kalk Umut kalk diye bağırdım :)
Abi gercekten öyle,ona gol atmayi degil düsmeyi ögretmek lazim.

Bir türlü hakemlere karsi inandirici olamiyor.

Ümit Tekşan
İlk yarıda kaçırdıklarımızı golle sonuçlandırsaydık, ikinci yarında ufakta da olsa sıkıntı çekmezdik. Çok gol pozisyonuna giriyoruz hakikaten ilk yarıdaki gol pozisyonları gol olsa 4-1 gibi bitecek maç zaten Diyarda oyundan kopmuş olacak bizde rahat, rahat izleyeceğiz maçı

Tabi bunlardan zamanla düzelecek, şu an galip geldik takımı kutlyorum iyi top oynuyoruz, dikkatimi çeken ayağa pasları güzel yapıyoruz Şenol hoca'nın bu takıma bişeyler kattığını herkes görüyor. Örnek ; Alan ve Engin'i kazanmış olduk ne diyeyim çok güzel inşallah sezon sonuna kadar hep böyle bu performansla ve galibiyetle kapatırız maçlarımızı..

Tebrikler Trabzonspor,,,,

Cengiz Çubukcu
Abi gercekten öyle,ona gol atmayi degil düsmeyi ögretmek lazim.

Bir türlü hakemlere karsi inandirici olamiyor.

biraz da yalakalığı öğrenmesi gerekiyor :)

serdaracıl
31.01.2010, 00:11
Giray'da son birkaç maçtır inanılmaz bir çıkış var.

The Ciks
Bize orta sahaya serkan gıbı tempolu bır adam gerekıyor bu maçı baz alırsak ama top kullanabıleni tabı...eger buragı serkanın yerıne monte edebılırsek...te o ve umutun oldugu bır forvet hattına sol kanattan yapılan ortalara 1.88 lık burak ılavesıyle umut ve teoyla 3 kısı cıkabılırız..bugun engının attıgı ıkıncı golde buragın orda oldugunu varsayalım mısal...alan bu sezon ıçın bızı 4-5-1 oynamaya ıtıyor4-4-1-1 gıbı...yanı...

enginin ve egemenın kart cezalısı olması munasebetıyle..şöyle bır deneme yapılabılır...kupa macında hıç olmazsa....

-------------teo--------umut-------------------

gabrıç----selçuk----sezer-----burak

ferhat-----song----gıray------serkan

--------------------onur--------------

Erdal
Teo şu takımda kimi keser diye soracağım ama hala Erdal Keser espirisini yapan arkadaşlar var:D

Yok... ben Colman ın keserim :)))))

güneyli
Biz bu tempoda oynarsak çok dalak şişirtiriz.Hakemler yorulmamak için yol kesmezlerse..

OLCAY ÇAKIR
Sezer'in, Sivas'taki isteğini daha göremedim..

Sivas'taki disiplinini aynen devam ettiriyor..
Risksiz oynuyor..

Görev adamı..

Şenol hocam malzemeyi güzel kullanıyor..

Ceyhun'u güzel kullanıyor mesela..

Samet Yildirim
İlk yarı TEO gol üretebilirdi..

Ama Umut'un ölümcül PRESİnden kim vazgeçebilirki?

Nerden baksan dert:D

Teo oynamasi icin ya umut cikacak ban göre imkansiz, yada alanzinho cikacak o dahada imkansiz yada engin cikacak su an oda imkansiz olsada sari kart cezalisi oldugu icin bu sefer teogol oynayabilir...

Orhan Kahraman
31.01.2010, 00:12
Birşey merak ediyorum geçen hafta sivas takım değildi biz oynadık yendik heralde yani yendik. Eyvallah. Bu hafta diyarbakır çok yüklenmedi üzerimize rahat pas yaptık golü bulduk.Eyvallah. Bumu oldu yani? Bu takım hiç oynayamıyor mu ? Colman - Alanzinho - Engin - Selçuk 4lüsünün anlaşması geriye dönmeleri pres yapmaları bunlar hiç olumlu şeyler değilmi. Yanlış mı görüyorum,anlayamıyorum

reisoğlu61
Ligde en fazla gol atan 2. takimiz ama hala cok gol kaciriyoruz.
bu demekki iyi takimiz, sadece son vuruslarda beceriksizlik var

ilhan
Serkan o kanatta çok dövüldü bu akşam. Hatta yanımdaki arkadaşa "Yahu ne kadar daha dayak yiyecek Serkan. İnşallah sakatlanmadan hoca çıkarır" dediğimi hatırlıyorum. Evet kötüydü. Ama kasıtlı çok faul yaptılar.

capa
Egemenin kesinlikle kendine gelmesi lazım. Goldeki hatasından bahsetmiyorum bile, oyunda o kadar hata yapıyor ve gereksiz topu şişiriyor ki...
Colmanda ki düşüşte ne yazık ki devam ediyor. İyi bir Colmana ihtiyacımız var.
Serkanın bugünkü futbolu umarım sadece diyabakır maçı için geçerlidir.
Umut ne yazık ki eski formunu yakaladı bu maçta
Takımın geri kalanı iyiydi ama maçın en kötüsü şüphesiz hakemdi. Onlar nasıl kararlardı öyle.
İkinci yarıyı izlerken sertliğe bu kadar firim tanımasıyla, diyarbakır futbolcularını kollamasıyla ve diyarbakır seyircisinin fazlasıyla etkisinde kaldığından diken üstünde izledik maçı.

reisoğlu61
bugün iki tane önemli pas hatasi yapti, ikiside golle sonuclanabilirdi.

asimetrik
Bu sezon Umut'u gerçekten beğenmeme rağmen en kötü maçını oynadı. Ne gol pozisyonlarında ne de beklediğimiz faydalı baskıda vardı.
Ama her oyuncunun bir kaç maç kötü oynama hakkı var.

Mustafa Yılmaz.20
31.01.2010, 00:13

Sivas'taki disiplinini aynen devam ettiriyor..
Risksiz oynuyor..

Görev adamı..

Şenol hocam malzemeyi güzel kullanıyor..

Ceyhun'u güzel kullanıyor mesela..
Kalınlaştırdığım yere katılıyorum.Rakibe pres yaparken bile risk almıyor

Orhan Kahraman
31.01.2010, 00:14
arkadaşlar bundan böyle ne olursa olsun takıma köstek değil destek olmamız gerekiyor.
başarı ancak birlik ve beraberlikle gelir...

Bencede takım yapması gerekeni yapıyor öyle yada böyle. Şimdi olimpiyat stadına gidip destek verme zamanıdır.

serdaracıl

Erdal abi sen kesin taktın bu Colman'a:D

magicyattara
Bende Serkan'ın oynatılmadığı düşüncesindeyim..

Önlemliydi yani.

Önceki sayfalarda yazmıştım;
ZD taktiğini Serkan'ın üstüne mi kurdu yoksa bana mı öyle geldi diye.
Muhtemelen,önceki maçlarda ataklarımızın sağ taraftan Serkan'la geldiğini görmüş ve aklı sıra Serkan'ın koşu yolunu kapatmaya çalışmıştı.
Serkan ne zaman topla buluşsa anında bastılar.Top yapamadı bu yüzden.
Neyse ki goller ve ataklar diğer kanattan geldi:)

Cengiz Çubukcu

tazemetanın onu arka arkaya 5-6 kere bakkala gönderdiği pozisyon hariç :)

Erdal
Birşey merak ediyorum geçen hafta sivas takım değildi biz oynadık yendik heralde yani yendik. Eyvallah. Bu hafta diyarbakır çok yüklenmedi üzerimize rahat pas yaptık golü bulduk.Eyvallah. Bumu oldu yani? Bu takım hiç oynayamıyor mu ? Colman - Alanzinho - Engin - Selçuk 4lüsünün anlaşması geriye dönmeleri pres yapmaları bunlar hiç olumlu şeyler değilmi. Yanlış mı görüyorum,anlayamıyorum

Orhan, korkuyoruz...Çok korkuyoruz...Hayalkırıklığına uğramaktan yıldık...Daha diyoruz...Daha...Daha...Daha...En azından ben böyle diyorum :)

AyhanPe
bi kerede takimi konusmak ne güzel birsey..sürekli aptalca polemiklere girmeden herkesin futbolu konustugu bir an..ohh be huzur gelsin artik..

Erdem Keser
31.01.2010, 00:15
3 puan, bölüm bölüm güzel futbol ve futbolda ortasahanın önemi...
En sonunda da Selçuk İnan diyeyim ve bağlayayım.

İskender Çakmak
takımımz daha iyi olacak inşallah herşeyden önemlisi pas yapıyoruz şişirme olayı bitti
geçen yıl en güven yer defanstı 3 maçtır defans kötü biraz çeki düzen vermeleri gerekir kendilerine

OLCAY ÇAKIR
Erdal, bizi hedefe koymasınlar..

Bunların alayı böyle..

Mesela, bizim iyi futbolu konuşurken, hakemlerin her maç bizi nasıl kıydığınıda vurgulasınlar..

Hatta, haftaya direkt konuya hakemden TFF den girsinler bize yönelik...

Bizim güzel futbolu anlatmaları, rakipleri azimlendiriyor.

Kime fayda?

Bizim maçların hakemlerini konuşsunlar hafta içi...

Kıyılıyor desinler bir kaça hafta bakalım...

Güzel oynuyorlar,

Onu bizde görüyoruz...

Hakemleri etki altına alsınlar hele..

Sonra sevelim sevilelim:)

Orhan Kahraman

Abi 2 hafta öncesine kadar sana katılıyordum :D ama umut önyargılarımı kırdıktan sonra bu haftada colman ön yargılarımı kırdım :) az esneklik ver abi :D

serdaracıl
31.01.2010, 00:16

o pozisyon Allahtan gol olmadı:D

Cafer Bulur
Buragin gelisine de sevindim,iyi bir alternatif olabilir.

Artik nerdeyse 3 günde bir mac yapacagiz,rotasyona ihtiyacimiz olacak.

Erdal

Cengiz hocam orda hamle yapmak daha tehlikeli idi...Her anlamda...Dikkat ettiyseniz her bakkala gittiğinde döndü Giray :)

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 00:17
Abi, az evvel tekrarında sağdan bir orta kesecekler:)

Umut, arka direğe yöneliyor..

Arka direğe ilave bir direk daha attırsalar oraya koşacak gibiydi..

Şu adamlara bir öndirek öğretemediler ona yanarım..

K. Hamdi ah K. hamdi.

*

Murat aynı fikirdeyim..
Bu sezon Umut'u gerçekten beğenmeme rağmen en kötü maçını oynadı. Ne gol pozisyonlarında ne de beklediğimiz faydalı baskıda vardı.
Ama her oyuncunun bir kaç maç kötü oynama hakkı var.

matrix5782
31.01.2010, 00:18
selçuğu bir kenara bırakarak size 2 sorum var

seneye oluşacak kadroda ofansif olarak alanzinho mu colman mı

defansif olarak yapılacak olan defansif orta saha transferi mi colman mı

Samet Yildirim
Su kadroya ikide bir 5-6 adam gerekiyor felan demeyin veya kötü felanda demeyin...

ilk 11 i birakin yedek ve kadroya giremeyenlere bakalim

yattara, tayfun, ceyhun, zafer, baris, teofilo, cale, sylva, song, sezer, tolga, baris, gabric, murat tosun

--------------Sylva--------------
Tayfun----Song----Ceyhun----Cale
yattara------Zafer----Sezer----Gabric
---------Teo-----Murat Tosun-----

baris, tolga, yazmadim bile

bu ilk 11 ilk 5 e herzaman girer tek tek isimlere bakin arkadaslar rica ediyorum bunlar yedek ve kadroda olmayanlar

cale milli
ceyhun zaman zaman milli
song afrika kaptani
yattara belli
sezer sivassporun sampioynluga oynadigi banko adami
gabric zaman zaman milli
sylva gecen seneki senol günes
teo belli

vs. vs.

Savunma 3 adam milli olmus
orta saha gabric milli sezer sampiyonlugu kacirmis sivasin banko adami
yattara tartismaya gerek yok
forvetler belli
kaleci belli

yapmayin etmeyin ya...

İsa

..
Sanki takımı benimseyemedi daha yada mutlu değil.
Geçen hafta üçüncü golümüzdeki sevinci çok yapmacık geldi bana.

Orhan Kahraman
Orhan, korkuyoruz...Çok korkuyoruz...Hayalkırıklığına uğramaktan yıldık...Daha diyoruz...Daha...Daha...Daha...En azından ben böyle diyorum :)

Bende korkuyordum abuk sabuk pozisyonlar olur karambole bir gol yeriz diye çok korkuyordum bugun çevremdekiler de o korkuyu çok gördüm ama inanır mısın abi 94. dakikadaki pozisyonda herkes ohh çekerken ben arkadaşlara gülüyordum :) çünkü güven korkuyu yendi abi

Erdal
31.01.2010, 00:19
Erdem, Selçuğu konuşmuyoruz...Onu ayırdık kenara...Elde var bir dedik :)...( Ulan kime öyle desem ertesi hafta kötü oluyor)...Tövbe tövbe...

Muhammed

Abi elbetteki transfere bağlı. Daha iyileri daha faydalıları transfer edilecekse Alanzinho'dan da Colman'dan da vazgeçilebilir.

Cafer Bulur
Ne olursa olsun ben bu takimin cift forvet oynamasi hayaliyle yanip tutusuyorum.

Umut-teo is yapamazlar mi sizce,alan in yedek oldugu bir takimda?

worldmaster
Bu arada Sezer niye girdi Colman niye çıktı anlamadım.Sezer Colmanın yapamadığı neyi yaptı hayret doğrusu

Adem Köse

Ben o pozisyonda çok fazla kızmadım... Ne de olsa çok şansız ve çok kötü bir top kaybetti ardından sogukkanlı olamadı(Geri dönüşü iyiydi). Eminim direk önüne çıksaydı rakip o şekilde, bu kadar fake yemezdi.

Mustafa Yılmaz.20

Bugün ligtv'deki yorumcuların yorumları çok hoşuma gitti.Trabzonspor defansif orta sahasız oynuyor diyorlardı.Bencede defansif orta sahasız oynamaya devam etmeliyiz

AyhanPe
31.01.2010, 00:20
takim mükemmel oynuyor hala bazilari 4-5 nokta transferinden bahsediyor..nasil oynamamiz gerekir nokta transferine gerek kalmadan?
stoper alinmali o ayri..;)

Muhammed
31.01.2010, 00:20
Bu arada Sezer niye girdi Colman niye çıktı anlamadım.Sezer Colmanın yapamadığı neyi yaptı hayret doğrusu

Nedense maçı canlı izleyenler Colman'ın neden çıktığını anlayamamışlar. 3. kişi oldu bu :D

serdaracıl
31.01.2010, 00:21

Benim hayalim ofans hattında guti ile diğer yabancı santraforun arkasında oynayacak bir fatih tekke.

Ilelioglu
Ne olursa olsun ben bu takimin cift forvet oynamasi hayaliyle yanip tutusuyorum.

Alan'nin yedek kalmasi zor bir ihtimal...:)

OLCAY ÇAKIR
LİG TV yi kınıyorum arkadaşlar.

Ben İstanbul stüdyosundan yayın istemiyoru m yahu..

Bana çimleri, koridoru göster..

Forma alışverişini falan göster...

Bağlanıyorsun stüdyoya izlediğim maçı bana anlatıyor herifler..

Yuh diyorum...

Fatih Özkan
Bu maçı kazanmak bende farklı bir etki yaptı ya (:
Anlam veremiyorum kendime...

Balcklabel
31.01.2010, 00:22

46 gol 94 Asist... Özellikle de bunları en az 6-7 rakip futbolcunun baskısı altında yapması gerekiyor!!!!

worldmaster
31.01.2010, 00:23
Nedense maçı canlı izleyenler Colman'ın neden çıktığını anlayamamışlar. 3. kişi oldu bu :D

Gayet iyi oynuyordu çünkü.Hadi iyi demiyim fena değildi diyim bari.Yani yerine giren adam bişey yapsa içim yanmaz.Sezer boşuna girdi.Çok düz bi adam izlediğim kadarıyla.Yalnız şunu da unutmadan söyliyeyim.Ömer Aysan çok soğukkanlı çok rahat oynuyor yahu :) Çok hoş bi özellik bence.Hiç panik olmuyor adam...

Erdal
worldmster, kandırıyor sizi Colman...Aldanmayın :)..Alex in fb lileri kandırdığı gibi...Ha diyeceksiniz onlar şampiyon oluyor...Zaten 3 senede bir olmuyorlarmıydı? Oysa fb nin bu bütçe ile Avrupa da ses getirmesi lazım değil mi?

Cafer Bulur
Bugün ligtv'deki yorumcuların yorumları çok hoşuma gitti.Trabzonspor defansif orta sahasız oynuyor diyorlardı.Bencede defansif orta sahasız oynamaya devam etmeliyiz
Onlara da kanma,böyle oynasinlar ve güclü takimlara karsi zor durumlara düssünler telasindalar.;)

Erdem Keser
Bu arada Ziya hocamın saçları çok güzel olmuş:D (Bakalım bu golü kim atacak:p)

asimetrik
31.01.2010, 00:24

Aynen. Bu defansif orta saha beni hasta ediyor. Öyle olacağına 4 tane yarım defans yarım ofans olsun.

The Ciks
Onumuzdekı yıl ıçın bjk gıbı 3-4 mılyon euro verıp bır ferrarı bulmamız gerekıyor...ve oyle bır stoper bulabılırsek gıraydan bır alpay yaratabılırız..bence bugun dıyarın golunde egemen 1degıl ıkı degıl artık bızdekı mısyonunu tamamlamıstır..onumuzdekı yıl lıg tv den bu yıl alınanın 2 katı para alınacagına gore kadroda yedekte 3-5 kalburustu lıg oyuncusu barındırılabılır...gecen yıl lıgı 13-14 kısıyle goturduk...onumuzdekı yıl yenı yayın ıhalesı bunu 17-18 e cıkarmamıza vesıle olacak...
Bugunkı ferhatı gorunce calenın takımda luks bır yabancı olarak kaldıgı ayan beyan ortadadır..çağları yarınkı denızlı macının sonucuna gore umarım transfer edebılırız...onumuzdekı yıl bence 85 altı olan orhan samda alınmalıdır sagbeke...fatıh sanırım onumuzdekı yıla sarktı o geleceksede....umut teo fatıh burak yattara..on taraf hallolmuş olur..bıze ıyı bır stoper ıyı bır ortasaha..bulunabılırse ıyıde bır sol açık gerek...yabancı olarak...onumuzdekı yıl takım tam guç ılerı...nerde ne kadar gucumuz varsa kullanılacak...

tigin
La gidun yatun hadi.

:D

worldmaster
31.01.2010, 00:25
worldmster, kandırıyor sizi Colman...Aldanmayın :)..Alex in fb lileri kandırdığı gibi...Ha diyeceksiniz onlar şampiyon oluyor...Zaten 3 senede bir olmuyorlarmıydı? Oysa fb nin bu bütçe ile Avrupa da ses getirmesi lazım değil mi?

Daha iyisi varsa buyursun lafımız yok.Yerine Sezer giriyorsa orda dur derim yani...

Orhan Kahraman

Sıkıntı orda işte abi dikine giden bir alanzinhoyu kesebilmek için risk alıp teoyu en 45 dakika görebilmek lazım ve ben kattiyen alanzinhonun kesilmesi taraftarı değilim bu takım böle gider gibi görünüyor 1-2 değişiklik olur sadece

Erdem Keser
Colman bu abi, öyle bir hava varki sanarsın adamdan yetenek potansiyel fışkırıyor.
Neyse beklemeye devam edelim, 5 sene sonra çok büyük futbolcu olcak.Skora katkısıda inanılmaz.

Adem Köse
31.01.2010, 00:26

Aynen spikerde anlamadı herhalde ki ," Colmanı sanırım gelecek hafta ibb maçında sarı kart cezalısı olmaması için çıkardı" dedi...

Bence Şenol Hoca Colman a alternatif arıyor Sezerde diretecek gibi ama ben Zafer i tercih ederim o ayrı :)

Mustafa Yılmaz.20
31.01.2010, 00:26
Onlara da kanma,böyle oynasinlar ve güclü takimlara karsi zor durumlara düssünler telasindalar.;)
Hayır yani kast ettiğim şey cesur futbol, atak futbol, rakibi sıkıştıran futbol oynamalıyız.Özellikle bizim seviyemizin altında ki takımlara karşı..Bunu da defansif orta saha oyuncularıyla değil, ayağı iyi orta saha oyuncularıyla yapabiliriz.Örneğin ; Colman,Selçuk,Engin,Alanzinho

Hani diyoruz ya 2 haftadır Barcelona gibi oynuyoruz diye..Bence sırrı bu işte

Orhan Kahraman
31.01.2010, 00:27
Aynen. Bu defansif orta saha beni hasta ediyor. Öyle olacağına 4 tane yarım defans yarım ofans olsun.

Ben ceyhunun defansif ortasaha olarak oynamasını çok isterim aslında ama 45.dakikadan sonra yorulmak üzere olan bir rakip takımın orta sahasına balyoz gbi inmek için lakin çıkaracağın oyuncuların herbiri her an herşeyi yapabilecek oyuncular olduğu için söylenecek tek şey allah hocaya sabır versin irade versin işi zor

Salih Edip
31.01.2010, 00:27
46 gol 94 Asist... Özellikle de bunları en az 6-7 rakip futbolcunun baskısı altında yapması gerekiyor!!!!

46 x 3 = 138

46 x 4 = 184

138-184 kadar da yapamadığı gol var abi hemde 1 tane bile rakip baskısı yok iken. :(

Ahmet Faruk
31.01.2010, 00:28
Gabriç bu takıma girdi mi tamamdır.
Bir de Umutun yanına Teofilo.

İkisine de akıllıca yer açılabilirse çok güzel olacak.

worldmaster
Aynen spikerde anlamadı herhalde ki ," Colmanı sanırım gelecek hafta ibb maçında sarı kart cezalısı olmaması için çıkardı" dedi...

Bence Şenol Hoca Colman a alternatif arıyor Sezerde diretecek gibi ama ben Zafer i tercih ederim o ayrı :)

Şenol hoca skora en çok katkı yapan adama alternatif arıyorsa zaten bıraksın bu işi...

Samet Yildirim
Cafer1978

Alanzinho yedek kalmasi imkansiz kusura bakma :D

Mustafa Yılmaz.20

Bende Zafer'i tercih ederim.En azından kaçak futbol oynamıyor (Hazırlık maçlarından gördüğümüz kadarıyla :) )

Adem Köse
31.01.2010, 00:29

Defansif ortasaha degilde... defansif ortasaha gibi oynayabilen bir stopere süper olur derim :)

Salih Edip
31.01.2010, 00:29
Hani diyoruz ya 2 haftadır Barcelona gibi oynuyoruz diye..Bence sırrı bu işte

mustafa ; bitane yaya toure güzel olmaz mı ama :)

Erdal
31.01.2010, 00:30
Şenol hoca bir daha arasa ya Fatih i...Açıktır belki telefonu :)

Ilelioglu
Şenol hoca skora en çok katkı yapan adama alternatif arıyorsa zaten bıraksın bu işi...

Ne alakasi var her Futbolcunun alternatifi olmali...:rolleyes:

İlyas Onat
Neler kaçırmışız böyle.
Maçı seyredemedim, fakat maça dair şurda yazılanları okumak bile müthiş keyif verici. Çarşamba tekrarını yaşatırlar inşallah.

Cem Kıran
Eğer bu maçta puan kaybetseydin bunun tek sorumlusu Şenol Hoca olurdu.İlk yarı hiçbişe yapmayan Umut'u 2. yarıda hala oyunda tutup kaçırdığı goller maçı riske attığı halde 90 dk boyunca nasıl sahada tutarsın anlayamadım.Teofilo'ya 3,5 m. euro kenarda otursun die mi verdik. Oyun değişikliklerini biraz daha erken yapmak lazım oynanan oyun gzl ama yapılan değişiklikler hatalı ve zamanda da hata var.

Bu arada Sezer'in yerine ben de Zafer diyorum.Eğer hocamız bu zihniyette gidecekse Zafer ve Teo için iyi olmaz.Şenol hocamıza hatırlatma yapayım Tomas Jun.

matalar

rıdvan ve ali şen.
bu 2 adam bizim hakkımızda iyi şeyler konuştu mu anlayınki tepetaklak olmamız yakındır.ben bunlar kadar şom ağızlı adam görmedim.aniden tepetaklak olursak şaşırmam.

Hüseyin İlkin
31.01.2010, 00:31
Colman bu abi, öyle bir hava varki sanarsın adamdan yetenek potansiyel fışkırıyor.
Neyse beklemeye devam edelim, 5 sene sonra çok büyük futbolcu olcak.Skora katkısıda inanılmaz.

Erdem, gollerini ve asistlerini görmedin sen sanırım. :rolleyes: Gelmiş burada neler diyorsun. :D

Mustafa Yılmaz.20
mustafa ; bitane yaya toure güzel olmaz mı ama :)
Yaya Toure benim futbol kriterlerimde ayağı iyi orta saha oyuncusuna da uygun :) ya da Seydou Keita

Ama Hüseyin,Christian gibi bir defansif orta saha alacaksak, hiç almayalım derim :)

worldmaster
Kendini bilmez,vasıfsız bir avuç Diyarbakır taraftarına da yazıklar olsun.Şenol hoca'ya ağza alınmayacak küfürler saydırdılar.Tabi küçük bi grup bu.Maçtan önce kale arkası ve misafir tribünün karşılıklı tazahüratları çok hoştu.Yine Colman ve Alanzinho'nun çıkarken alkışlanması ve maç sonu Trabzonspor'un alkışlanması Diyarbakır taraftarı için gayet güzel davranışlardı.Bi de kendi takımlarını yuhalamasalardı tadından yenmezdi...

matalar
31.01.2010, 00:32
Eğer bu maçta puan kaybetseydin bunun tek sorumlusu Şenol Hoca olurdu.İlk yarı hiçbişe yapmayan Umut'u 2. yarıda hala oyunda tutup kaçırdığı goller maçı riske attığı halde 90 dk boyunca nasıl sahada tutarsın anlayamadım.Teofilo'ya 3,5 m. euro kenarda otursun die mi verdik. Oyun değişikliklerini biraz daha erken yapmak lazım oynanan oyun gzl ama yapılan değişiklikler hatalı ve zamanda da hata var.

Bu arada Sezer'in yerine ben de Zafer diyorum.Eğer hocamız bu zihniyette gidecekse Zafer ve Teo için iyi olmaz.Şenol hocamıza hatırlatma yapayım Tomas Jun.

3,5 milyon dolar.;)
söyleye söyleye bıktık.hala euro deniliyor..