PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 19. Hafta | Diyarbakırspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

ilhan
31.01.2010, 00:32
Alanzinho'yu şu an hiç kimse kesemez. Kesmek istemez. Takımı ileriye resmen sürüklüyor. Taşımıyor, sürüklüyor. Bir sağda, bir solda.. Bencillik yapıyor. Ama o adama ne yapsa yakışıyor. :D

iril
tazemetanın onu arka arkaya 5-6 kere bakkala gönderdiği pozisyon hariç :)

bence o pozisyonda giray çok başarılıydı. saydım tam 6 kere sağa sola gitti, tazametaya vuruş açısı vermedi. müthiş bi performanstı

AYYILDIZ
Son 2 haftadır Trabzonspor'la gurur duydum.Umut yen şu heyecanını gol vuruşlarında.

champions
Bu arada unutmayalım ki geçen haftaki rakibimiz ligin en kötü takımlarından biri olan Sivas, bu haftaki rakibimiz ise en iyi ihtimalle bir orta sıra takımı olan Diyarbakır. Oyun kalitemiz hakkında en sağlıklı yorumu yapmak için Gs-Fb-Kayseri-Bursa-Gençler-Antep maçlarına bakmak lazım.

Cafer Bulur
31.01.2010, 00:33
Cafer1978

Alanzinho yedek kalmasi imkansiz kusura bakma :D
Ben teo yu artik ilk 11 de görmek istiyorum.

Belediye macinda olmasa bile manisa macinda onu ilk 11 de bekliyorum.

Senol hocamdan biraz daha cesaret istiyorum.;)

Adem Köse
Şenol hoca skora en çok katkı yapan adama alternatif arıyorsa zaten bıraksın bu işi...

Kötü anlamda degil , Colman varken defansı hücum yaparak yapmalısın skorda sıkıntı varsa Şenol Hoca skoru korumaya gidecektir ve Colman ı çıkarır defansif yönü daha kuvvetli bir oyuncuyu alır.

Tek endişem bu konuda Colman ı psikolojik anlamda olumsuz etkilemesi...

worldmaster
Ne alakasi var her Futbolcunun alternatifi olmali...:rolleyes:

Tamam ben yanlış anladım sanırım.Alternatifi olmalı her oyuncunun ama benzer özellikte olmalı.Colman-Sezer hiç olmaz yani...

serdaracıl
Eğer bu maçta puan kaybetseydin bunun tek sorumlusu Şenol Hoca olurdu.İlk yarı hiçbişe yapmayan Umut'u 2. yarıda hala oyunda tutup kaçırdığı goller maçı riske attığı halde 90 dk boyunca nasıl sahada tutarsın anlayamadım.Teofilo'ya 3,5 m. euro kenarda otursun die mi verdik. Oyun değişikliklerini biraz daha erken yapmak lazım oynanan oyun gzl ama yapılan değişiklikler hatalı ve zamanda da hata var.

Bu arada Sezer'in yerine ben de Zafer diyorum.Eğer hocamız bu zihniyette gidecekse Zafer ve Teo için iyi olmaz.Şenol hocamıza hatırlatma yapayım Tomas Jun.

Renktaş o hatırlatma yapıldı daha önce. Çok büyük bir oyuncuydu Jun. Kenarda tutup harcadı onu şenol hoca.;)

TS-FAN
31.01.2010, 00:34
Cengiz hocam orda hamle yapmak daha tehlikeli idi...Her anlamda...Dikkat ettiyseniz her bakkala gittiğinde döndü Giray :)

Bu akşam döktürüyorsun Erdal:)

asimetrik
Colman'ı ağır buluyorum bende. İlk yarı kendi adıma çok kızdım. Ancak ikinci golün ortasını yapmadan önce topu kontrolü ve orta yapacak hale getirmesi, bunları yaparken de hangi noktaya orta yapacağına bakması çok estetikti. Tüm bu işler daha hızlı ve daha estetik yapılamazdı.

Ilelioglu
Eğer bu maçta puan kaybetseydin bunun tek sorumlusu Şenol Hoca olurdu.İlk yarı hiçbişe yapmayan Umut'u 2. yarıda hala oyunda tutup kaçırdığı goller maçı riske attığı halde 90 dk boyunca nasıl sahada tutarsın anlayamadım.Teofilo'ya 3,5 m. euro kenarda otursun die mi verdik. Oyun değişikliklerini biraz daha erken yapmak lazım oynanan oyun gzl ama yapılan değişiklikler hatalı ve zamanda da hata var.

Bu arada Sezer'in yerine ben de Zafer diyorum.Eğer hocamız bu zihniyette gidecekse Zafer ve Teo için iyi olmaz.Şenol hocamıza hatırlatma yapayım Tomas Jun.

Herseyin bir yeri zamani var, bu deplasmanda önemli olan 3 puan idi simdi onu aldik...

Teo mutlaka ilk on bir'de sans bulacaktir, biraz yavas beyler...

Broos 4 Milyon'luk Alanzinho'yu kenarda otuturuyordu...:cool:

Samet Yildirim
Ben teo yu artik ilk 11 de görmek istiyorum.

Belediye macinda olmasa bile manisa macinda onu ilk 11 de bekliyorum.

Senol hocamdan biraz daha cesaret istiyorum.;)
Bu hafta ilk 11 de olabilir

Belki alanzinho sola kayar teofilo forvet hattina cünkü engin cezali

Mustafa Yılmaz.20
Bu arada unutmayalım ki geçen haftaki rakibimiz ligin en kötü takımlarından biri olan Sivas, bu haftaki rakibimiz ise en iyi ihtimalle bir orta sıra takımı olan Diyarbakır. Oyun kalitemiz hakkında en sağlıklı yorumu yapmak için Gs-Fb-Kayseri-Bursa-Gençler-Antep maçlarına bakmak lazım.
Ben umutluyum, şu nedenden.Şu an ligin 2 şampiyonluk adayı gözüken Gs ve Fb'yi de D.Bakır deplasmanında gördük.Bizim ilk yarıda kurduğumuz baskıyı kuramadılar.Hatta abartıyorum tesadüfen kazandılar

AKSOY_61
31.01.2010, 00:35
Bugün ligtv'deki yorumcuların yorumları çok hoşuma gitti.Trabzonspor defansif orta sahasız oynuyor diyorlardı.Bencede defansif orta sahasız oynamaya devam etmeliyiz

defansif ortasahadan kasıtları hüseyin gibi yarı stoper oyuncuysa tamam da
ortasahamızda selçuk ve colman gibi oyunun iki yönünü de oynayan oyuncular var.

Ben aşırı defansif ortasaha oyunculara her zaman karşıydım her zaman ortasahada ofansif özelikleri de olan oyuncuların oynamasını istemişimdir.

Dursun Kaplan
31.01.2010, 00:36
Diyarbakır maçı sonunda kaleci Gökhan'ın yaptığı açıklamaları ayakta alkışlıyorum.

Bir insan bu kadar harbi ve dürüst olabilir. Bazı diğer takım futbolcuları gibi yenilgiyi hakeme ve diğer faktörlere değil, tamamen rakibin iyi oyununa bağlayan bir açıklama yaptı Gökhan.

Bu derece samimi ve dürüst olduğu için ben kendi adıma Gökhan'a teşekkürü bir borç bilirim.

Teşekkürler Gökhan. :alkış:

Erdal
Champions, muhalif, Cafer...İyi ki varsınız...Lazım forumda da topa basan adamlar...Biz aldık başımızı gidiyoruz valla :)

Cafer Bulur
Yarin bursa,kayseri,fb ve gs puan kaybederse bizim icin cok keyifli bir hafta sonu olur.

Bu sezon ilk etapta hedefimiz bursa ve kayseriyi gecmek olmali,onlari tabelada bizden yüksekde gördükce sinir oluyorum.

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 00:37
Teo, İBB maçında tek yada çift forvet olarak yerini alcak bence..

Takım yorgun..

Ekonomi yapacak bence hoca..

İlginç bir kadro görebiliriz.

boztepeliyasin
31.01.2010, 00:37
umut takımda olmasaydı daha farklı bir skor olabilirdi. maçı çok rahat kazanacakken gol kaçırma kralımız yine iş başı yaptı.

arifemre
31.01.2010, 00:38
ben şu enginin "agresifliğine" taktım kafayı.
abicim adamın ayağına tabanla girdi hayvan, sonra da kalktı enginin üstüne yürüdü, engin de birden kızıp ayağa kalktı, bu ayağa kalkışta da en ufak bir darbe, darp yok, ama şerefsiz ne yaptı? suratını tutup yere yattı 10 dk kalkmadı. ve bunların hepsi meşhur abitoğlu nun 50 cm önünde oldu. adam olsaydı o hakem denen herif, hakemi aldatmaya çalıştığı için diyarbakırlıya sarıyı basardı ama adam takmış kafayı bi kere bize, umuta uçan tekme atan da aynı adamdı ama penaltı yok. abicim yapmayın gözünüzü seveyim, enginin adı çıkmış diye hakem şerefsizinin cezasını bizimki çekmemeli.

karaman6106
31.01.2010, 00:38
gökdeniz+şimek+yattara+tekke ile neredeyse şampiyon oluyorduk.
önümüzdeki yıl;gökdeniz-yerine alan
şimek-yerine coman
yattara
tekke ile şampiyonluğa oynayabiliriz.geçenllerde bunu yazmıştım. şimdi de
rıdvan da böyle diyor.
ne dersiniz?????**

serdaracıl
31.01.2010, 00:39
Onur yediği her golden sonra defansa tepki gösteriyoya öldürüyor beni:D

AKSOY_61
abicim adamın ayağına tabanla girdi hayvan, sonra da kalktı enginin üstüne yürüdü, engin de birden kızıp ayağa kalktı, bu ayağa kalkışta da en ufak bir darbe, darp yok, ama şerefsiz ne yaptı? suratını tutup yere yattı 10 dk kalkmadı. ve bunların hepsi meşhur abitoğlu nun 50 cm önünde oldu. adam olsaydı o hakem denen herif, hakemi aldatmaya çalıştığı için diyarbakırlıya sarıyı basardı ama adam takmış kafayı bi kere bize, umuta uçan tekme atan da aynı adamdı ama penaltı yok. abicim yapmayın gözünüzü seveyim, enginin adı çıkmış diye hakem şerefsizinin cezasını bizimki çekmemeli.

Engin bu takıma layik olmak için elinden geleni yapıyor.Çok çaba sarfediyor bence.

İlyas Onat
Maçın özet görüntüleri var mı arkadaşlar herhangi bir kanalda?

serdaracıl
31.01.2010, 00:40

o adam hakem değil. pozisyon bilgisi bu kadar işte.

Ilelioglu
Maçın özet görüntüleri var mı arkadaşlar herhangi bir kanalda?

ligtv.com.tr'de var yanliz üye olmaniz gerekiyor...;)

Orhan Kahraman
Şenol hoca bir daha arasa ya Fatih i...Açıktır belki telefonu :)

Gece gece nerden geliyor abi bunlar aklına :D

karaman6106
31.01.2010, 00:41
not 1. golcüsü umut olan takım asla şampiyon olamaz.nokta

Mustafa Yılmaz.20
Rıvdan Dilmen direk Engin'e kırmızı diyor.Bir adam bu kadar mı değişir yahu ? Tam bir İstanbul yalaması olmuş.Kendi kendime yorumlarını dinlemeyeceğime söz vermiştim ama dayanamadım izledim.İnşallah bir daha sözümden dönmem

Cengiz Çubukcu
Yarin bursa,kayseri,fb ve gs puan kaybederse bizim icin cok keyifli bir hafta sonu olur.

Bu sezon ilk etapta hedefimiz bursa ve kayseriyi gecmek olmali,onlari tabelada bizden yüksekde gördükce sinir oluyorum.

Cafer hepsinin kaybetmesi durumu zor olur ...bence yarın kayseri puan kaybedecektir ben gs'den de süpriz bekliyorum...

kayseriyi 2 hafta bursayı da 5 hafta sonra geçeceğiz .... :)

Cem Kıran
Herseyin bir yeri zamani var, bu deplasmanda önemli olan 3 puan idi simdi onu aldik...

Teo mutlaka ilk on bir'de sans bulacaktir, biraz yavas beyler...

Broos 4 Milyon'luk Alanzinho'yu kenarda otuturuyordu...:cool:

Broos'un hatası sadece o dğldi her yönüyle hataydı:)

Her şeyin bi zamanı var ama son 15 dk da olsa koysadı oyuna da 1 gol atsa 3-1 olsa rahatlasak fena mı olurdu? 90'da gol yeseydik napcaktık ztn Umut gol kaçırma rekoru kırıyor. Bir oyuncuyu oynata oynata takıma monte edeceksin kenarda bekletmekle 1 adım ilerleyemez o oyuncu.Maçı riske atacana koy oyuna Umut'un yapamadı boş kaleye gol atmayı o yapardı rahatlardık fena mı olurdu dimi Elif;)

Ilelioglu

Adam hakli tamamen defansin hatasi...:rolleyes:

Muhammed
Şenol Hoca Teofilo'yu Çarşamba günü ilk 11 oynatır mı?

Erdal
Bu akşam döktürüyorsun Erdal:)

Hakan abi'nin ( Kulaçoğlu) kitabında idi sanırım TRT spikerlerinden biri yazmıştı

"Trabzonspor eskisi gibi oynasın anlatmak bizim için çok kolay"...O durum yani hocam:)

Halit Akyüz
http://www.youtube.com/watch?v=-trLQQxxrBE

Maçın özeti

Adem Köse
Tamam ben yanlış anladım sanırım.Alternatifi olmalı her oyuncunun ama benzer özellikte olmalı.Colman-Sezer hiç olmaz yani...

Evet bende benzer özelliklerde olmasından yanayım... Özellikle ortasaha bölgesine alternatif gerekiyor. En çok koşan futbolcular genellikle ortasaha bölgesinde oynuyor ve haliyle en çok yorulanlarda onlar oluyor. Ordaki degişiklik takımı olumsuz yönde etkilememeli ki bizde etkiliyor gibi görünüyor.

Colmanında sanki o vakitlerde yorgunluk beliirtisi var gibiydi ve oyundan düşüyordu.

The Ciks
31.01.2010, 00:43
Alan bu yıl oynayabıldıgı kadar oynasın...onumuzdekı yıl olmayacak...bu takım 4-4-2 oynayacak...ve alan 4-4-1-1 den baska bır sıstemde oynayamaz...
onumuzdekı yıla aıt muhtemel kadro profılı...

-------------teo-----fatıh-----------

gabriç----------selçuk------xx----burak(yattara)

çağlar-----------gıray--------xx---------orhan şam
-------------------onur--------------------

Ankaragucunden stoper ediz 1.92....gabriçin yerıne bulunabılırse cok ıyı bır sol açık...xx ler yabancı transferlerıdır...

Orhan Kahraman

Onurun acilen degaj çalışması lazım :D

Ilelioglu
Broos'un hatası sadece o dğldi her yönüyle hataydı:)

Her şeyin bi zamanı var ama son 15 dk da olsa koysadı oyuna da 1 gol atsa 3-1 olsa rahatlasak fena mı olurdu? 90'da gol yeseydik napcaktık ztn Umut gol kaçırma rekoru kırıyor. Bir oyuncuyu oynata oynata takıma monte edeceksin kenarda bekletmekle 1 adım ilerleyemez o oyuncu.Maçı riske atacana koy oyuna Umut'un yapamadı boş kaleye gol atmayı o yapardı rahatlardık fena mı olurdu dimi Elif;)

Senol Hoca sadece kazanmayi düsündü bu macta...:)

karaman6106
31.01.2010, 00:44
gökdeniz+şimek+yattara+tekke ile neredeyse şampiyon oluyorduk.
önümüzdeki yıl;gökdeniz-yerine alan
şimek-yerine coman
yattara
tekke ile şampiyonluğa oynayabiliriz.geçenllerde bunu yazmıştım. şimdi de
rıdvan da böyle diyor.
ne dersiniz?????**:dansmuz::dansmuz::dansmuz::dansmuz ::dansmuz::dansmuz:

UğuR
http://www.bordomavi.net/kadro.php

Diyarbakır maçında ki futbolcularımızın performanslarını ana sayfamızda değerlendirebilirsiniz.

Erdal
Umut un ne kadar tiyatroya ihtiyacı varsa Engin in de tersi...Bakışları kart istiyor bizimkinin yahu :)...Ama ben severim topçunu yaramazını da efendisini de...Arada olmasın...:)

Cengiz Çubukcu
artık önümüze bakalım arkadaşlar , İbb maçını tartışsak :)

worldmaster
31.01.2010, 00:45
Umut bugün son vuruşlarda başarısızdı ama kendini gene yırttı adam yahu.Rakip defansı çıkarmadı tek başına.Suç Umutta değil.her zaman söylüyorum Umut bu takımın 1.forveti değil yardımcı forveti olabilir ve çok da süper olur.Şöyle Tekke2yle beraber oynayabilseydi harika olacaktı.Umut rakibi yıpratırdı -alan boşaltırdı Tekke de çakardı golleri.Yazıklar olsun tekrar yönetime...

Hqmi
31.01.2010, 00:45
Adam hakli tamamen defansin hatasi...:rolleyes:
Defans da hatalı Onur kadar. Arkada bomboş bırakılır mı adam. Onu geçtim Celaleddin'e müdahale edemedi 2 kişi.

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 00:46
Cezalıların durumu nedir arkadaşlar?

Oynayabiliyorlarmı kupada?

Ilelioglu
http://www.bordomavi.net/kadro.php

Diyarbakır maçında ki futbolcularımızın performanslarını ana sayfamızda değerlendirebilirsiniz.

Neden sadece kazandigimiz maclardan sonra oyuncularin performanslarini degerlendirebiliyoruz...???

asimetrik
Onurun acilen degaj çalışması lazım :D

Bilardo oyunundaki kleps vuruşunu yapıyor sürekli. Fizik kuralları gereği de top ileri giderken geri geliyor:)

Cem Kıran
Senol Hoca sadece kazanmayi düsündü bu macta...:)

Kazanmayı düşünürken kaybediyorduk kalenin yanında şut çektiler direğin üstünden çıktı hatırlıo musun:) iyi gol olmadı :);)

karaman6106
Alan bu yıl oynayabıldıgı kadar oynasın...onumuzdekı yıl olmayacak...bu takım 4-4-2 oynayacak...ve alan 4-4-1-1 den baska bır sıstemde oynayamaz...

Ankaraspordan stoper ediz 1.92....gabriçin yerıne bulunabılırse cok ıyı bır sol açık...:eek::eek::eek:kalecisiz mi oynayacğız?????????

serdaracıl
Onur ilk golde topun arkaya geçmemesi için iyi bir hamle yapmış ama engel olamamış. Kalesinde kalsaydı o topu çıkarması imkansızdı zaten.

Halit Akyüz
artık önümüze bakalım arkadaşlar , İbb maçını tartışsak :)
Neyinin tartışalım abi. İki maçtada tabelayı yazarız..:)

Ilelioglu
31.01.2010, 00:47
Defans da hatalı Onur kadar. Arkada bomboş bırakılır mı adam. Onu geçtim Celaleddin'e müdahale edemedi 2 kişi.

Ben Onur hatali demedimki...:rolleyes:

karaman6106
Umut bugün son vuruşlarda başarısızdı ama kendini gene yırttı adam yahu.Rakip defansı çıkarmadı tek başına.Suç Umutta değil.her zaman söylüyorum Umut bu takımın 1.forveti değil yardımcı forveti olabilir ve çok da süper olur.Şöyle Tekke2yle beraber oynayabilseydi harika olacaktı.Umut rakibi yıpratırdı -alan boşaltırdı Tekke de çakardı golleri.Yazıklar olsun tekrar yönetime...:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alk ış::alkış:

Ilelioglu
Kazanmayı düşünürken kaybediyorduk kalenin yanında şut çektiler direğin üstünden çıktı hatırlıo musun:) iyi gol olmadı :);)

Evet ama Penaltimiz verilmedi...Hatirliyormusun..??:)

Alp Yavuz 13
31.01.2010, 00:48

Ankaraspordan stoper ediz 1.92....gabriçin yerıne bulunabılırse cok ıyı bır sol açık...

yaptığın kadroda bekler gerçekten çok vasıf 3.sınıf futbolcuları elimizde cale gibi bir sol bek varken yabancı kontenjanı açıp cale gibi hırvatistan dan bir sağ bek bulmalıyız şu anda türkiyede avrupada mücadele edecek bir sağ bek yok elimizde ve ligde de yok .... bi gökhan gönül var oda çok zor gelmesi ... çağlar gelsin eğer calenin yerine oynasın otoban olur bizim sol kanat........

OLCAY ÇAKIR
Trabzonspor'un Diyarbakırspor'u 2-1 yendiği maçta takımının gollerini atan Engin Baytar ile kaptan Egemen Korkmaz, mücadelede gördükleri sarı kartların ardından cezalı duruma düştü.

İki futbolcu da, Trabzonspor'un sahasında Manisaspor ile yapacağı maçta forma giyemeyecek.

İlyas Onat
http://www.youtube.com/watch?v=-trLQQxxrBE

Maçın özeti

Eyvallah Halit, teşekkür ederim.

UğuR
Neden sadece kazandigimiz maclardan sonra oyuncularin performanslarini degerlendirebiliyoruz...???

Biz mağlup olduğumuzda biraz agresif oluyoruz.....:o
(-) eksi puan istiyor üyelerimiz vermek için :D
O da yok....

pReN@_61
31.01.2010, 00:49
Takımımızı tebrik ederim.Galibiyet serisine devam..;)

Cem Kıran
31.01.2010, 00:50
Evet ama Penaltimiz verilmedi...Hatirliyormusun..??:)

Eheh hatırlıorum ama hakem hatalarından ziyade kendi hatalarımızı görmemiz o hataları tekrar yapmamamız açısından önemli:)

Mustafa Yılmaz.20
yaptığın kadroda bekler gerçekten çok vasıf 3.sınıf futbolcuları elimizde cale gibi bir sol bek varken yabancı kontenjanı açıp cale gibi hırvatistan dan bir sağ bek bulmalıyız şu anda türkiyede avrupada mücadele edecek bir sağ bek yok elimizde ve ligde de yok .... bi gökhan gönül var oda çok zor gelmesi ... çağlar gelsin eğer calenin yerine oynasın otoban olur bizim sol kanat........
Aynen.Cale'nin yerine Çağlar intihar olur.Egemen'in yerine Çağlar olsa çok daha iyi olur

Ilelioglu
Biz mağlup olduğumuzda biraz agresif oluyoruz.....:o
(-) eksi puan istiyor üyelerimiz vermek için :D
O da yok....

Evet orasi öyle ama mesela 4-3 kaybettigimiz gese macindan sonra Colman'a bir 100 puan verilirdi...:D

Samet Yildirim
31.01.2010, 00:52
Su kadroya ikide bir 5-6 adam gerekiyor felan demeyin veya kötü felanda demeyin...

ilk 11 i birakin yedek ve kadroya giremeyenlere bakalim

yattara, tayfun, ceyhun, zafer, baris, teofilo, cale, sylva, song, sezer, tolga, baris, gabric, murat tosun

--------------Sylva--------------
Tayfun----Song----Ceyhun----Cale
yattara------Zafer----Sezer----Gabric
---------Teo-----Murat Tosun-----

baris, tolga, yazmadim bile

bu ilk 11 ilk 5 e herzaman girer tek tek isimlere bakin arkadaslar rica ediyorum bunlar yedek ve kadroda olmayanlar

cale milli
ceyhun zaman zaman milli
song afrika kaptani
yattara belli
sezer sivassporun sampioynluga oynadigi banko adami
gabric zaman zaman milli
sylva gecen seneki senol günes
teo belli

vs. vs.

Savunma 3 adam milli olmus
orta saha gabric milli sezer sampiyonlugu kacirmis sivasin banko adami
yattara tartismaya gerek yok
forvetler belli
kaleci belli

yapmayin etmeyin ya...

not: Burak Yilmaz da geldi.

arkada kalmasin cünkü herkes kadroyu konusurken önce kadroyu incelesin :)

Adem Köse
31.01.2010, 00:52

Ankaragucunden stoper ediz 1.92....gabriçin yerıne bulunabılırse cok ıyı bır sol açık...xx ler yabancı transferlerıdır...

Neden Barcelona gibi 4-3-3 olmasın :) Fatih Tekke ortasahaya yakında oynar.

Önlibero gibi oynayan iyi bir stoper ve bugun oynayan Selçuk gibi bir tane daha... bu takım 4-3-3 oynar...

Erdem Keser
31.01.2010, 00:53
Selçuk baktı Umut'un gol atacağı yok, en iyisi buna çarptırıp atayım dedi, az daha gol oluyordu:D

Cengiz Çubukcu
31.01.2010, 00:54
Selçuk baktı Umut'un gol atacağı yok, en iyisi buna çarptırıp atayım dedi, az daha gol oluyordu:D

kaval kemiği de maçtan önce Umut'a ne zamandır beni görmüyorsun demiş :D

lazzz61
not 1. golcüsü umut olan takım asla şampiyon olamaz.nokta
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış: bu kadar basit işte kardesım gelde anlat cok kosuyormuşşşş hahahaha

Mustafa Yılmaz.20
Maç sırasında benzer muhabbeti yapmıştık :D

arifemre
31.01.2010, 00:56

ama gözünü seveyim bu golde de defansa tepki gözsterilmez mi yaaaa

Fatih Özkan
31.01.2010, 00:56

Aynı muhabbet dönmüş demek ki (:

UğuR
31.01.2010, 00:57
Şaşıran Var Mı?

Yok! Yine yaptı yapacağını

http://www.bordomavi.net/images/haber/h31011001.jpg

Trabzonspor'u özenle ve inatla durdurma çabasındaki TFF'nin bir yeni oyunu daha sahnelendi bu hafta.

Kupada Çeyrek Final'e yükselmemize neredeyse sevinemedik.

Önce TRT yayın rezaleti, ardından da Diyarbakırspor maçının hakeminin açıklanması, sabrımızı zorladı.

Çok tanıdık bir isim atanmıştı maçımıza. M. Kamil Abitoğlu.

Bizi geçen sezon Bursa deplasmanında göz göre göre doğrayan, bu sezon Galatasaray maçında kartlarda çifte standartlı uygulamaları ve verilmeyen penaltımızla yaralayan hakemdi Abitoğlu.

Böyle vukuatları olan bir hakemin gözümüzün içine baka baka bu önemli maçımıza verilmesi bizleri önce tedirgin etti, ardından sinirlendirdi.

Sonra kulübümüzden bir açıklama geldi. Kulüp de tedirgin ve tepkiliydi.

Bu esnada basın da bunu tartıştı. Bazıları Trabzonspor'u haklı buldu, bazıları, son dönemdeki moda deyime, "marka" olmaya atıfta bulunarak eleştirdi bizleri.

Peki ne oldu?

Haklı çıktık, bir kere daha.

Abitoğlu artık gelenek haline getirdiği üzere penaltımızı es geçti.

Abitoğlu artık gelenek haline getirdiği üzere rakibe kırmızı kartları es geçti.

Abitoğlu artık gelenek haline getirdiği üzere bize verilen kartlarda bonkör davrandı.

Şükrediyoruz ki, sakatlanan bir oyuncumuz olmadı.

Diyarbakırspor'un sahadaki tekvando, judo, karate karışımı mücadelesinden sağ salim kurtulduk.

Merakla TFF'nin Abitoğlu'nu bundan sonra hangi maçımıza vereceğini düşünüyoruz.

BMN HABER

http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=3005

magicyattara
31.01.2010, 00:58

O değil de şu penaltı pozisyonuna yanıyorum.
Ulan adam tabanı basmış baldırına,at kendini göster hakeme tekmeyi al penaltıyı.
Bir de Umut hakemleri aldatıyor diyorlar ya..
:)

Erdal
31.01.2010, 00:58
Diyelim ki sene sonunda bir iyi stoper bir orta saha ve Fatih i aldık...Eldekilerle düşünüyoruz...

Şimdi benim aklıma şu geliyor...Üç aşağı beş yukarı 4-3-3, 4-4-2 ve 4-4-1-1 i de oynayabilecek bir kadro var ve bunu değişmeli oynuyoruz...Bu iyi bir şey mi?
Yoksa bizim takım şunu oynar deyip onda ısrar mı?

Mustafa Yılmaz.20
31.01.2010, 00:59
Ulan adam tabanı basmış baldırına,at kendini göster hakeme tekmeyi al penaltıyı.
O penaltı pozisyonu da, diyarbakırlı oyuncunun kendini yere atması da hakemin tam gözünün önündeydi..Bi adam bu kadar ş...siz olurmu ya

lazzz61
31.01.2010, 01:00
umut kendını yere doru atsa profesyonellıktı bence faul oldugu ıcın ama faul olmasa atmasın onemlı deıl dayanıklı oyuncu dıee kendını atmadı.. uut ne yazıkkı kendını hıc gelıstıremıyorr.. hep aynı umutu ızlmekten sıkıldımmm

The Ciks
31.01.2010, 01:00

cale nın ferhattan bır artısı yabancı olmasıdır...çağlardan ıse hıç bır artısı yok...1-5 yıldır sol dan tek bır bındırmesı bıle yok...etlıye sutluye karısmazsan defansıf anlamda zaafında olmaz...orhan şam sert bır sagbektır ve stoper kokenlıdır...ıyı bır yabancı sagbek bulunabılırse belkı tercıh edılmez ama...hem 1986 dogumlu hemde 1-80 ustu bır sagbektır orhan...bugun son dakıkada alan cıkıp neden song gırdı oyuna...
Ben yanıt vereyım..cunkı oyun ıçınde cok kısayız alan-engın -serkan...colman... belkı cok ıyı top yapıyoruz..ama duran toplarda cok buyuk handıkaplar tasıyor takım...çaglar orhan sam gıray...yabancı stoper boyumuzu uzatır...bunlar gerı dortlu sadece....teo fatıh te cok krıtık maçlarda gerı gelebılır kafa toplarında ... bırde ortasaha da uzun bır onlıbero..colman gıbı degıl...

Ahmet Faruk
31.01.2010, 01:01
Engin kart gördüğü sırada Egemen Engine parmak sallayıp bişeler diyordu.
Dedim "Aha dövecek uşağı da içimin yağları eriyecek, mutlu olacağım". Olmadı, kurtardı Engin...

askemo_garleli
31.01.2010, 01:02
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış: bu kadar basit işte kardesım gelde anlat cok kosuyormuşşşş hahahaha

aynen ya,bize ne koşmasından.o kadar iyi koşuyorsa atlet olsun.!

asimetrik
31.01.2010, 01:02

O pozisyonu gösterdiler. Herkes hakem nerde nasıl görmez diye merak etti. Hakem 10-15 metre arası bir mesafede ve önü tamamen açık bir pozisyondaydı. Gördü ve veremedi bence.

The Ciks
31.01.2010, 01:05
Neden Barcelona gibi 4-3-3 olmasın :) Fatih Tekke ortasahaya yakında oynar.

Önlibero gibi oynayan iyi bir stoper ve bugun oynayan Selçuk gibi bir tane daha... bu takım 4-3-3 oynar...

Belkı oynardı fatıh 33 yasında olmasaydı...34 lıg macı t.kupa avrupa...cok zor..

magicyattara
31.01.2010, 01:06
O pozisyonu gösterdiler. Herkes hakem nerde nasıl görmez diye merak etti. Hakem 10-15 metre arası bir mesafede ve önü tamamen açık bir pozisyondaydı. Gördü ve veremedi bence.

Niye vermedi sence abi?
Nedir bu hakemlerden çektiğimiz.Dünyanın küfürünü söyletti bana..

Samet Yildirim
31.01.2010, 01:06
Gördü ve veremedi bence.

Veremedi degil vermek istemedi bence.

frkl
31.01.2010, 01:07

:D ne de güzel özetlemissin..

Bazı arkadaslar kızabilir ama umut bu takımın değişilmez forveti değil.Azimini seviyorum ama olmaz böyle.Her maçta ortalama 5 gol pozisyonuna girmeden atamayacakmı goll?? umuta verilen sans kadar başka oyuncularımızada verilmeli...

diyar_laz
31.01.2010, 01:08
Diyarbakırspor'un başarılı kalecisi Gökhan da, kendileri açısında zor bir maç olduğunu ifade ederek, "Üzüldüğüm taraf, Ankaragücü maçında ortaya koyduğumuz futbolun yüzde 50'sini sahaya yansıtamadık.
Trabzonspor'un aldığı puan analarının sütü gibi helal. Futbolcuların daha rahat konsantre olması gereken bir maçtı. Bu takımın geçen hafta oynadığı futbolun altında oynama lüksüne sahip değil. Trabzonspor'un ilk yarıda oynadığı oyunu ne Fenerbahçe, ne Galatasaray, ne de Beşiktaş'ta gördüm. Hak ettiğimiz mağlubiyeti aldık. İnşallah Trabzonspor ilerleyen haftalarda daha iyi olur" şeklinde konuştu.

Diyarbakırsporlu futbolcu Erhan Şentürk, maça kötü başladıklarını belirterek, "Rakibimiz maça iyi başladı. Daha da farka gidebilirlerdi. İlk yarıyı 2-1 mağlup kapattık. Hocamızın ikinci yarıdaki taktik değişikliği takımımızı biraz düzeltti. Çeşitli gol pozisyonları bulduk. Ben net bir gol pozisyonunu kaçırdım. Bunun için özür dilerim. Beraberliği sağlayabilirdik. Gerçekten rakibimiz bizden üstün oynadı. Hakkettikleri 3 puanı aldılar. Yolları açık olsun.

Erdal
31.01.2010, 01:09
Diyelim ki sene sonunda bir iyi stoper bir orta saha ve Fatih i aldık...Eldekilerle düşünüyoruz...

Şimdi benim aklıma şu geliyor...Üç aşağı beş yukarı 4-3-3, 4-4-2 ve 4-4-1-1 i de oynayabilecek bir kadro var ve bunu değişmeli oynuyoruz...Bu iyi bir şey mi?
Yoksa bizim takım şunu oynar deyip onda ısrar mı?

Yahu bir soru sorduk millet...Girerim bakın önümüzdeki maç başlığına:)))

serdaracıl
31.01.2010, 01:10

Hala uğur mu deniyorsun:)

asimetrik
31.01.2010, 01:11
Niye vermedi sence abi?

Aslında suçlama gibi oluyor elinde delil var mı diyeceksin. Şöyle bakıyorum. Bir İstanbul takımı olsaydı verirdi. O halde veremedi ya da Samet'in dediği gibi vermedi. Ama net gördüğünü ekranda görüntüyü durdurarak gösterdiler. Düşmesini bilmiyor kısmına katılmıyorum. Bu işin içinde olanlar (top oynayanlar ve hakemlik yapanlar) bir oyuncunun artistikte olsa o şekilde düşemeyeceğini bilebilmesi lazım. O serilikte topa hamle yapan bir oyuncu bir bacağını dizinden kırarak geride bırakamaz. Denese de çok komik durur ve kart görür.

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 01:12
Rıdvangiller bunları konuşsunlar kanallarında da görelim ..

Bir hafta irdelesinler,

O bakışların o pozisyonu göremeyişini irdelesinler hele..

Şimdi zevk alıyorlarmış..

Fener maçlarından önce desinler hele TS hep mağdur oldu bu maçlarda, desinler hele..

Cafer ne güzel dedin yahu...

Mümkünse uzak dursunlar..

Niye vermedi sence abi?

Samet Yildirim
Bana göre bir takimin 2-3 Sistem de oynayabilmesi olumludur erdal abi

Muhammed
Erdal abi bence 4-4-2 ve 4-4-1-1 arasında fark yok ve bu 2 sistem arasında değişmeli oynayabiliriz Alanzinho'nun durumuna göre. Ancak 4-3-3 ile bu 2 sistem arasında değişmeli oynamak bana göre çok akıllıca değil. Sonuçta orta saha oyuncuları ne oynayacaklarını bilmeli. 4-3-3 ün orta saha oyuncuları ile 4-4-2 ve 4-4-1-1'in orta saha oyuncularının görevleri farklı çünkü.

İsa
31.01.2010, 01:13
İlk yarıdaki en büyük problememiz Gökhan Ünal'mış...

Erdal
Hala uğur mu deniyorsun:)

Sorma, Ordu maçı başlığına dayanamdım iki mesaj yazdım, çimler gitti..Az daha maç bile gidiyordu :)

Cengiz Çubukcu

4-4-1-1'dir Fatihli ideal kadro ...bir de sol bek lazım tabi...

frkl

bir stoper le bir orta saha yerine 2 stoper alsak cok da ii olur orta sahalarımız bize yeter diye dusunuyorum..

magicyattara
Aslında suçlama gibi oluyor elinde delil var mı diyeceksin. Şöyle bakıyorum. Bir İstanbul takımı olsaydı verirdi. O halde veremedi ya da Samet'in dediği gibi vermedi. Ama net gördüğünü ekranda görüntüyü durdurarak gösterdiler. Düşmesini bilmiyor kısmına katılmıyorum. Bu işin içinde olanlar (top oynayanlar ve hakemlik yapanlar) bir oyuncunun artistikte olsa o şekilde düşemeyeceğini bilebilmesi lazım. O serilikte topa hamle yapan bir oyuncu bir bacağını dizinden kırarak geride bırakamaz. Denese de çok komik durur ve kart görür.

Darbeyi aldığında kollarını açıp,gs'li Arif gibi hakeme dönebilseydi,hakem garanti verirdi penaltıyı:)

calypso
31.01.2010, 01:14
bu diyarbakirin 6 numarasi abdullah cetin i buraya not dusuyorum, umuta yaptigi hareket umutu sezon sonuna kadar kaybettirebilirdi, enginle olan pozisyonundaki artistligi ise cabasi, futbolda boyle durust olmayan futbolculara once kendi takimlari, hocalari ceza vermeli, cinlik yapmaya calisanlari barindirmamali.

Cengiz Çubukcu
Erdal abi bence 4-4-2 ve 4-4-1-1 arasında fark yok ve bu 2 sistem arasında değişmeli oynayabiliriz Alanzinho'nun durumuna göre. Ancak 4-3-3 ile bu 2 sistem arasında değişmeli oynamak bana göre çok akıllıca değil. Sonuçta orta saha oyuncuları ne oynayacaklarını bilmeli. 4-3-3 ün orta saha oyuncuları ile 4-4-2 ve 4-4-1-1'in orta saha oyuncularının görevleri farklı çünkü.

Fatih gelirse Alan ve Fatih tıpkı Gökdeniz ve Fatih gibi :)

The Ciks
elınde teo-umut-fatıh-burak varsa kı seneye olacak budur...bu takım 4-4-2 oynar...teonun durumuna gore fatıh merkez santrafor olmak kaydıyla belkı 4-3-3...
ama yattara gelene dek sag acıkta 1-88 lık burak..ve yattara geldıkten sonra...oynanacak 4-4-2 ıle bu takım cosar...cok ıyı bır ortasahaya bakar...ama su goruldu bugun paraya kıyılıp 3-4 mılyon euro verıp cok ıyı bır yabancı stoper alınacak...gıray dan da bır alpay yaratılacak...egemen yollanacak...tayfun onun yerınede oynar..
Eger gıray bu yarım sezonda alpay olma adına bır ışık vermezse yabancı stoper sayımız sanırım 2 olacak...ama senol hoca gıraydan bır alpay yaratır...hatta onur veya tolgadan bır senol gunes cıkaracagı gıbı...

lazrail8989
31.01.2010, 01:15
Diyarbakırspor'un başarılı kalecisi Gökhan da, kendileri açısında zor bir maç olduğunu ifade ederek, "Üzüldüğüm taraf, Ankaragücü maçında ortaya koyduğumuz futbolun yüzde 50'sini sahaya yansıtamadık.
Trabzonspor'un aldığı puan analarının sütü gibi helal. Futbolcuların daha rahat konsantre olması gereken bir maçtı. Bu takımın geçen hafta oynadığı futbolun altında oynama lüksüne sahip değil. Trabzonspor'un ilk yarıda oynadığı oyunu ne Fenerbahçe, ne Galatasaray, ne de Beşiktaş'ta gördüm. Hak ettiğimiz mağlubiyeti aldık. İnşallah Trabzonspor ilerleyen haftalarda daha iyi olur" şeklinde konuştu.

Diyarbakırsporlu futbolcu Erhan Şentürk, maça kötü başladıklarını belirterek, "Rakibimiz maça iyi başladı. Daha da farka gidebilirlerdi. İlk yarıyı 2-1 mağlup kapattık. Hocamızın ikinci yarıdaki taktik değişikliği takımımızı biraz düzeltti. Çeşitli gol pozisyonları bulduk. Ben net bir gol pozisyonunu kaçırdım. Bunun için özür dilerim. Beraberliği sağlayabilirdik. Gerçekten rakibimiz bizden üstün oynadı. Hakkettikleri 3 puanı aldılar. Yolları açık olsun.
walla helal gerçekleri söylemişler ama başkaları bu yorumun alltında başka şeyler ararlar :confused:

@FLU
31.01.2010, 01:15
umut bulut giydigi formanın degerinin farkında , çok mücadele ediyor elinden geleni yapıyor aldıgı parayı hak etmeye çalışıyor

ama malesef senin kapasiten bu takım için yeterli degil umut , yedek kulubesi yada başka kulube gitmen dilegiyle

Erdal
31.01.2010, 01:16
Olcay abi,kızarız mızarız ama geçen sene Hıncal açıkça "Trabzon a bekle dediler" dedi...Ben önemsiyorum...Trabzon un keyif vermesini bunun da dile gelmesini çok önemsiyorum...Çünkü yeni taraftar kazanmanın biraz ordan geçtiğini düşünüyorum...

Orhan Kahraman
31.01.2010, 01:16

Abi bir forma aldım 5 te 5 oldu aynen devam mı dersin ? :D

Erdal
31.01.2010, 01:18
Bu arada Şenol hoca Song kalsın diyebilir...Şaşırmam...Ben istermiyim bilmem ama Şenol hoca kalsın diyecektir gibi geliyor bana

magicyattara
31.01.2010, 01:18
Rıdvangiller bunları konuşsunlar kanallarında da görelim ..

Bir hafta irdelesinler,

O bakışların o pozisyonu göremeyişini irdelesinler hele..

Şimdi zevk alıyorlarmış..

Fener maçlarından önce desinler hele TS hep mağdur oldu bu maçlarda, desinler hele..

Cafer ne güzel dedin yahu...

Mümkünse uzak dursunlar..

Rıdvan'ın penaltı yorumunu dinledim.
Şimdi NTVSpor tekrarını veriyor programın.Az sonra tekrar verecekler bizim maçı.
Rıdvan,"bacağına geliyor mu taban" sorusunu bir kaç kez sordu,vurduysa penaltı gibisinden konuştu.
Aynı hareket Alex'e yapılsaydı ihtilal olurdu:)

Samet Yildirim
31.01.2010, 01:19
Bu arada Şenol hoca Song kalsın diyebilir...Şaşırmam...Ben istermiyim bilmem ama Şenol hoca kalsın diyecektir gibi geliyor bana
Bana görede diyebilir öyle hisediyorum en azindan.

mavituğ
31.01.2010, 01:20
elınde teo-umut-fatıh-burak varsa kı seneye olacak budur...bu takım 4-4-2 oynar...teonun durumuna gore fatıh merkez santrafor olmak kaydıyla belkı 4-3-3...
ama yattara gelene dek sag acıkta 1-88 lık burak..ve yattara geldıkten sonra...oynanacak 4-4-2 ıle bu takım cosar...cok ıyı bır ortasahaya bakar...ama su goruldu bugun paraya kıyılıp 3-4 mılyon euro verıp cok ıyı bır yabancı stoper alınacak...gıray dan da bır alpay yaratılacak...egemen yollanacak...tayfun onun yerınede oynar..
Eger gıray bu yarım sezonda alpay olma adına bır ışık vermezse yabancı stoper sayımız sanırım 2 olacak...ama senol hoca gıraydan bır alpay yaratır...hatta onur veya tolgadan bır senol gunes cıkaracagı gıbı...

söylediklerinin çoğuna katılıyorum yalnız tolga konusunda karamsarım onurdan yeni şenol güneş çıkarda tolgadan çeyrek şenol güneş bile çıkmaz gibi duruyor

Erdal
31.01.2010, 01:21
İlginçtir...İstanbul takımlrının yorumcuları arasında top oynamış olanların bize daha bir kini var gibi...Neden diye sormuyorum hepimiz biliyoruz cevabını :)

frkl
31.01.2010, 01:21
Bu arada aklıma takıldı??

Teo nun geldigi takımda oyun sistemi nasıldı ??

Ona gorede bir sistem duzenlenebilir

Sonucta o sisteme alısarak okadar golu atabildi..

diyar_laz
31.01.2010, 01:22
gökhan bir söz daha söledi ama nedense istanbul basınının sitelerine baktım hiç yazmamıslar:ınsallah karadenız fırtınası eser dedi..

arifemre
Abi bir forma aldım 5 te 5 oldu aynen devam mı dersin ? :D

la git şurdan 3-5 forma daha al
parasını aramızda toplar sana göndeririz :)

mavituğ

açıkçası bende songun 1yıl daha oynayabilceğini düşünüyorum
takımın borç yükünüde göz önüne almak lazım genç song ayarında yabancı stoper takımın bütçesini zorlayabilir

ileri_libero
31.01.2010, 01:23
Ben isterim, Şenol hoca'nın da isteyeceğini düşünüyorum.

Cengiz Çubukcu
31.01.2010, 01:23
Şimdi NTVSpor tekrarını veriyor programın.Az sonra tekrar verecekler bizim maçı.
Rıdvan,"bacağına geliyor mu taban" sorusunu bir kaç kez sordu,vurduysa penaltı gibisinden konuştu.

Yok abi biraz haksızlık ediyorsun Rıdvana, tam göremedi o kadar da gaddar bir adam değil ...

Erdal
31.01.2010, 01:24
Bir anımı anlatayım hemen...Şöhretler turnuvası soyunma odası...Van Hojdonk tekmelik getirmiş...Dalga geçer gibi Trabzon a karşı oynarsak giyeceğim diyor...Bizim İskender Gönen dellendi...

"Hastir lan..Sen Trabzonspor görmedin...Bizim zamanımızda gelecektin ki Hüsnü verecekti ayağını eline" :)))

Alptuğ
o kadar rahat izliyorum ki artık maçlarımızı bu denli güzel fubol mest ediyor beni gurur duyduruyor
özellikle skor 1-1 den ilk yarı sonuna kadar olan oyunumuz iyiydi
eğer bunu genele ve diğer maçlara yayarsak rakip dayanmaz bize

Cengiz Çubukcu

Türk olamıyor mu ? kaç sene oldu geleli...

Ali Tunahan Güllü
31.01.2010, 01:25
Alanzinho'yu şu an hiç kimse kesemez. Kesmek istemez. Takımı ileriye resmen sürüklüyor. Taşımıyor, sürüklüyor. Bir sağda, bir solda.. Bencillik yapıyor. Ama o adama ne yapsa yakışıyor. :D

Hele şu ters yöne bakıp attığı paslar yokmu:rolleyes:

Orhan Kahraman
la git şurdan 3-5 forma daha al
parasını aramızda toplar sana göndeririz :)

O konuda sıkıntı yok 8 tane formam var şuan :) bunu denedim son 5 maçtır tuttu hemde geçen sezonun forması :D arkasındaki isimde sanırım keramet Fatih Sultan Tekke yazıyor :D avatardaki forma işte:)

Cengiz Çubukcu
Bir anımı anlatayım hemen...Şöhretler turnuvası soyunma odası...Van Hojdonk tekmelik getirmiş...Dalga geçer gibi Trabzon a karşı oynarsak giyeceğim diyor...Bizim İskender Gönen dellendi...

"Hastir lan..Sen Trabzonspor görmedin...Bizim zamanımızda gelecektin ki Hüsnü verecekti ayağını eline" :)))

Erdal Hocam şöhretler turnuvası niye bitti?

pReN@_61
31.01.2010, 01:26
Song kalsın kalsın:)

mavituğ
Türk olamıyor mu ? kaç sene oldu geleli...

milli takım oyuncusu olduğu için olmaz
yattrada bu sebeple olamıyor

asimetrik
Bana görede diyebilir öyle hisediyorum en azindan.

Histen öte zorunluluk sanki.
Stoperlerdeki sorunumuz önde veya hücum oynadığımızda ortaya çıkıyor. Yerleşmiş savunma ve baskı altında hata yapmıyoruz, iyi savunuyoruz. Baskılı oyunumuzun süresi uzadıkça bu sorunumuz daha da baş ağrıtacak.

İlyas Onat

Toulouse maçında sahada telaşa kapılmayan birkaç futbolcudan biriydi Song. Bu türden çok maçlar bekliyor bizi inşallah. Yerine düşünülen isim ne kadar iyi olursa olsun tecrübesiz biri olacaksa dursun derim ben de.

Mustafa Yılmaz.20
Yok abi biraz haksızlık ediyorsun Rıdvana, tam göremedi o kadar da gaddar bir adam değil ...
Yok abi haksızlık etmiyor.Rıdvan Dilmen çok değişti çook.Tam bir istanbul yalakası oldu çıktı

Erdal
31.01.2010, 01:27
Kriz Cengiz hocam...

Orhan Kahraman
Hele şu ters yöne bakıp attığı paslar yokmu:rolleyes:

Çok severim alanzinhoyu ama bu işi abartıyor bugun taç çizgisinin üzerinde yaptı bir tane tik olmuş sanırım alan da:) ulen çizgide kimi şaşırtcan tek yön var :D ama seviyorum adamı ya zibidi gonzales :D

asimetrik
İlginçtir...İstanbul takımlrının yorumcuları arasında top oynamış olanların bize daha bir kini var gibi...Neden diye sormuyorum hepimiz biliyoruz cevabını :)

Kesinlikle Oktay hariç.

askemo_garleli

zuhahahahaha,iyi oturtmuş lafı :cool:

The Ciks
31.01.2010, 01:28
Alan bursa kayserı fb bjk eskısehır...maçlarında bıze ne verecek onu merak edıyorum...hepsıde deplasman...bazen gıderken kaptırıyorya bazı topları sonra o topları kalemızden toplamayız umarım...
Alan norvecte ıkılı forvet arkası oynuyordu..bızde teo ve umutun arkasında oynasa ortasaha da onlıberodakı oyuncularımızın cıgerlerını patlatır...hatta lıgın en templu oyuncusu olan serkanın bıle...ve mecburen umutun arkasında oynatıyor hoca...yanı 4-4-1-1...

ama onumuzdekı yıl fatıh-umut teo burak varken alan yolcu olur...ve yolcu oluncada ıkı kanadımız olur hem soldan hem sagdan ucarız...alan olunca tek kanatlı kalacagımızdan mazallah yere cakılırız..

Onur Akyüz
hakem faciaydi ya az daha gidiyordu mac,hele o son dakika faulu resmen d.bakir i tasidi bizim ceza sahasina

Allah bildigi gibi yapsin o hakemi de.onu bizim maca vereni de verdirttireni de!!!

Orhan Kahraman
yanlız beyler habu belediye dinamik bir takım bakalım maç nasıl olur izliyorum maçın pozisyonlarınıda fena değiller gerçi kolay goller yemişler kasımpaşadan bizim orta sahalar normal oyunlarıyla iyi pozisyonlar yarattırabilir ama defans yine düşündürecek beeni gibi

tamuğ yamtar

Rıdvan kör o zaman...

Ali Tunahan Güllü
31.01.2010, 01:29
Çok severim alanzinhoyu ama bu işi abartıyor bugun taç çizgisinin üzerinde yaptı bir tane tik olmuş sanırım alan da:) ulen çizgide kimi şaşırtcan tek yön var :D ama seviyorum adamı ya zibidi gonzales :D

Olsun ne yapsa yakışıyor:D

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 01:29
Murat ben izleyemedim, zaten denk gelirsem kanal değiştiriyorum artık...

İzlediğim maçı bana anlatmalarına gerek te yok..

Bence bu alışkanlıktan da uzaklaşmalıyız..

Bu bir garip duygu..

Bende de vardı, hoşuma giderdi takımı övmeleri..

Ama artık çok şeytani gelmeye başladı..

Rıdvan zaten şeytan...

Aklasın kendini; bir FB maçı öncesi desin hele; her TS-FB maçında BARİZ FB kayırılıyor...
Yani bu doğruyu bir kez ve zamanında haykırsın..

Anca gazlasınlar bizi..
Allah için hemende gaza geliyoruz..

Biz çıkamazdık avni akerden falan..
Rıdvanın oynadığı yıllarda FB iyiydi, yani öyle çıkamazdık falan olmazdı hatırladığım kadarıyla..
Herkese mavi boncuk..
Çıksın yer yer hatırlatsın papilayı,metin tokatı, 3.47 metreyi..

Bizim adımıza alsın baskı altına hakemleri..

(bir daha zor görür o kanalları)

Ver gazı koştur-coştur lazı bize yaptığı..

Erman hocayı özleyeceğiz bence...

ileri_libero
31.01.2010, 01:31
Egemen ve Giray'dan ,bazı maçlar hariç, birisi fazla.Song ve Giray bir süre birlikte oynamalılar.Böylece Giray kendini daha iyi geliştiribilir.En azından durumunu görmüş oluruz.

askemo_garleli
31.01.2010, 01:32
Olsun ne yapsa yakışıyor:D

alanzinho,engin baytar gibi adamları yedek kulübesine hapseden broos yüzünden şu an 6.sıradayız.!

Erdal
31.01.2010, 01:32
Olcay abi, Selçuk Yula'yı dinledin mi...Valla ondan sonra Rıdvan bana çok şirin görünüyor :)

Paksoy
31.01.2010, 01:33
alanzinho,engin baytar gibi adamları yedek kulübesine hapseden broos yüzünden şu an 6.sıradayız.!

boş geçen yarım sezon :D

gerenimo
31.01.2010, 01:33
Alan bursa kayserı fb bjk eskısehır...maçlarında bıze ne verecek onu merak edıyorum...hepsıde deplasman...bazen gıderken kaptırıyorya bazı topları sonra o topları kalemızden toplamayız umarım...
Alan norvecte ıkılı forvet arkası oynuyordu..bızde teo ve umutun arkasında oynasa ortasaha da onlıberodakı oyuncularımızın cıgerlerını patlatır...hatta lıgın en templu oyuncusu olan serkanın bıle...ve mecburen umutun arkasında oynatıyor hoca...yanı 4-4-1-1...

ama onumuzdekı yıl fatıh-umut teo burak varken alan yolcu olur...ve yolcu oluncada ıkı kanadımız olur hem soldan hem sagdan ucarız...alan olunca tek kanatlı kalacagımızdan mazallah yere cakılırız..

bizim ortasahamız, colman-selçuk-serkan üçlüsü içerdeki maçlarda alan-guti-umut üçlüsünü kaldırır. deplasmanda kalburüstü takımlar hariç bence maçın bazı bölümlerinde bu şekilde oynayabiliriz. ben ısrarla orta sahamızın hem koşan hem de top yapabilen bir orta saha olduğunu düşünüyorum.

POYRAZ
31.01.2010, 01:35
Zor bir deplasmandan 3 puan ile döndük.
Tüm engellemelere ragmen !

askemo_garleli
31.01.2010, 01:36
boş geçen yarım sezon :D

kesinlikle..düşünüyorum da;sezon başından beri şenol hoca olsaydı şu an kaçıncı sırada olurduk? :hıh

İsa
Kadro hala genç ve tecrübesiz.
Baskı altında oynamayı beceremiyoruz.
İki maçtır 2-1'i yakaladıktan sonra ayakları tutuluyor bizimkilerin,bambaşka bir takım oluveriyor.
Yarın transferin son günü, gece on ikiye kadar Sylvia ile sözleşmenin feshedilip yabancı bir stoper ve Tekke'nin transferinin bittiğini duymak için bekleyeceğim.

Erdal
Olcay abi, Selçuk Yula'yı dinledin mi...Valla ondan sonra Rıdvan bana çok şirin görünüyor :)

Ama diyorsan ki bu " Şeytan ın sağdan vurmasıdır" eyvallah taşlaylım anasını satayım :)

lazrail8989
Alanzinhoyu şu performansıyla eleştirip takımdan gitmesini isteyenleri anlamıyorum....

Orhan Kahraman
31.01.2010, 01:37
Bu arada engin de cezalı manisa maçında yerine kim olacak dersiniz?

TS-FAN

İhtilâl,infiâl,ihlâl olurdu..
Bize gelince o diller lâl oluyor.
Çok iyi görüyor ve biliyor.
Sinir bozan ne biliyor musunuz:Bilmemiş,görmemiş,duymamış gibi davranıp insanları aptal yerine koymaları.
O sinsice bakışlarıyla "bacağına geliyor mu taban?" demiyor mu,şöyle okkalı bir ........ istiyor ya neyse.

Paksoy
kesinlikle..düşünüyorum da;sezon başından beri şenol hoca olsaydı şu an kaçıncı sırada olurduk? :hıh
hesap et manisa ve diyarbakır maçlarını alsaydık sadece 6 puan

İlyas Onat

Böyle düşünmek Bross'a haksızlık olur.
Daha da önemlisi Şenol Hoca'ya haksızlık olur.
Engin ve Alan'ı onbire katmaktan öte şeyler kattı Şenol Hoca takıma.

İsa
31.01.2010, 01:38
Sene başında Tekke-Afolabi-Atiba ve Güneş takıma kazandırılmış olsaydı en az on puan yukardaydık en az...

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 01:38
Selçuk Yula.

Belkide Rıdvangillerden daha dürüsttür kim bilebilir?

Bariz koyuyor vücudunu ortaya.!

Tahammül ötesi, saçları halâ uzunmu onun, izlemiyorum ya bilemiyorum son halini:)

Erdal
31.01.2010, 01:39
1 saattir blog ları gözden geçiriyorum...Maçı falan geçtim..Güzel şeyler oldu Diyarbakır da.. Bir "entelektüel" arkadaşın da dikktini çekmemiş...

Cengiz Çubukcu
31.01.2010, 01:39
Selçuk Yula.

Tahammül ötesi, saçları halâ uzunmu onun, izlemiyorum ya bilemiyorum son halini:)

Gürcan Bilgiç'in babası Necati Bilgiç'i bilir misiniz peki? tahammül ötesidir...

diyar_laz
31.01.2010, 01:40
1 saattir blog ları gözden geçiriyorum...Maçı falan geçtim..Güzel şeyler oldu Diyarbakır da bir "entelektüel" arkadaşın da dikktini çekmemiş...

:alkış::alkış:

askemo_garleli
Böyle düşünmek Bross'a haksızlık olur.
Daha da önemlisi Şenol Hoca'ya haksızlık olur.
Engin ve Alan'ı onbire katmaktan öte şeyler kattı Şenol Hoca takıma.

haksızlık bunun neresinde? ikinci yarının başında oyuna girip 75'te çıkan alanzinho'yu nasıl izah eder broos?

zaten hugo broos tamamen çaresizlikten dolayı gelmiştir takımın başına.hala da zararını görüyoruz.paksoy haklı,lige yeni çıkan manisa ve diyarbakıra peşpeşe yenildik,şu an çok daha iyi yerlerde olmalıydık.eksik olmasın broos :mad:

Cengiz Çubukcu
1 saattir blog ları gözden geçiriyorum...Maçı falan geçtim..Güzel şeyler oldu Diyarbakır da bir "entelektüel" arkadaşın da dikktini çekmemiş...

Entelleri bilmem ama bizim Murat Aydın fena kızmış :)

Adem Köse
Gabriç te iyileşsin artık , durumu nasıl acaba

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 01:41
Ortada dönen isimler midemi kaldırdı..

Kesinlikle kanal kapatıyorum..

Ah TS TV ah..

Açın şu kanalı..

Ana gelir kaynağımız TS TV olacak ama yapamıyoruz yahu..

Tunga
31.01.2010, 01:42
Selçuk Yula.

Konu nedir bilemiyorum ama Selçuk Yula deyince, 1983-84'te Ankara'da 8 saat yağmurun üstüne başlayan maçta, tam da gözümün önünde kendini yere atarak aldırdığı penaltı ile 1-0 kazandıkları Cumhurbaşkanlığı Kupası gelir Olcay. Onun herhangi bir şeyden daha dürüst olması mümkün değil bence.

Şimdi salata olup durduğu GS'nin formasını giymiş olması da cabası.

Bu gözler, kendisini Fenerbahçe Kulübü'nde Aziz Yıldıvım'a yağ akıtırken de görmüş ve onun adının geçtiği yerde yumruk sıkmama sebep olmuştur.

Ali Tunahan Güllü
31.01.2010, 01:42

Bence Gabric iyileşirse oynar o olmazsa Sezer yada Ceyhun oynar heralde..

asimetrik
31.01.2010, 01:43
İhtilâl,infiâl,ihlâl olurdu..
Bize gelince o diller lâl oluyor.
Çok iyi görüyor ve biliyor.
Sinir bozan ne biliyor musunuz:Bilmemiş,görmemiş,duymamış gibi davranıp insanları aptal yerine koymaları.
O sinsice bakışlarıyla "bacağına geliyor mu taban?" demiyor mu,şöyle okkalı bir ........ istiyor ya neyse.

Ben de tam böyle algıladım. Olayı önemsizleştirme çabası gibi. Fenerliye olsa adamın ahlakından girer futbol hayatını bitirecekti , kırmızı verilmeliden çıkardı.

arifemre
31.01.2010, 01:43

bence song tarzı oyuncular oyunları ile değil beraber oynadığı gençlere öğrettikleri ile parasını çıkarır.
olsen den sonra milli takımın defansı trabzonsporlu oldu. cengiz osman ogün
hagi den sonra milli takımın ortasahası galatasaraylı oldu. emre okan
engin - rüştü
pfaff - petronovic (bu örnek olmadı ya :) )
örneklerindeki gibi, girayın öğrenecek çok şeyi var.
oyuna girdiği dakikada diyarbakır serbes vuruş kazandı, dikkat ettiniz mi eliyle koluyla bizim geri geri adım atan oyuncuları derhal uyardı, öne çekti. olsen ıslıkla yapardı bunu
olsen vardı bizde hatırlarım :)
bence kalsın

asimetrik
31.01.2010, 01:44

Bir de şöyle bak Erdal, Selçuk herkes tarafından biliniyor ki bir taraf. Aynen bizim gibi. Ama Rıdvan tarafsızlık kıyafetiyle yapıyor yorumlarını.

Erdal
31.01.2010, 01:44
Cengiz hocam, Murat ı anlarım...Bir dünya görüşün vardır ve ona göre verirsin tepkini...Eyvallah...Ama futbol piyasasının "muhalifi" geçinen sürü ile blog var...Tek post görmedim...

Orhan Kahraman
31.01.2010, 01:45
Bence Gabric iyileşirse oynar o olmazsa Sezer yada Ceyhun oynar heralde..

teonun 11 başlaması sence nasıl olur?

The Ciks
31.01.2010, 01:46
bizim ortasahamız, colman-selçuk-serkan üçlüsü içerdeki maçlarda alan-guti-umut üçlüsünü kaldırır. deplasmanda kalburüstü takımlar hariç bence maçın bazı bölümlerinde bu şekilde oynayabiliriz. ben ısrarla orta sahamızın hem koşan hem de top yapabilen bir orta saha olduğunu düşünüyorum.
Iyide engın colman alan serkan cok kısa kalıyoruz...mısal bjk macında yada fener macında yada kayserı duran toplarda ne yapar bu boyla..sadece bu boyla ıyı pas yapıyoruz...futbolun bır cok yonu var..cok yonlu bır takım kurmalıyız...sadece serkanın yerıne gececek 1-88 lık burak bıle forvete kafaya cıkan ve defansada aynen yardıma gelen bır adam kazanmamaıza vesıle olur..serkan kale dıregı dıbınde duruyor mısal..

mavituğ
1 saattir blog ları gözden geçiriyorum...Maçı falan geçtim..Güzel şeyler oldu Diyarbakır da.. Bir "entelektüel" arkadaşın da dikktini çekmemiş...

ufak tefek olay çıksaydı yer yerinden oynardı trabzona vuralımda nasıl olursa olsun mantığı

OLCAY ÇAKIR
Yok yok Tunga.

Demek istediğim şu; adam bariz kendini ifade ediyor..Ediyor ve tiksiniyoruz kendisinden hakettiği kadar..Layık olduğu gibi yani.. Yeri belli bizde..

Ama birde bize gaz verenler oluyor, sinsi sinsi..

Ben onların daha bi şeytani olduğunu düşünüyorum:)
Konu nedir bilemiyorum ama Selçuk Yula deyince, 1983-84'te Ankara'da 8 saat yağmurun üstüne başlayan maçta, tam da gözümün önünde kendini yere atarak aldırdığı penaltı ile 1-0 kazandıkları Cumhurbaşkanlığı Kupası gelir Olcay. Onun herhangi bir şeyden daha dürüst olması mümkün değil bence.

Bu gözler, kendisini Fenerbahçe Kulübü'nde Aziz Yıldıvım'a yağ akıtırken de görmüş ve onun adının geçtiği yerde yumruk sıkmama sebep olmuştur.

İlyas Onat
31.01.2010, 01:47
haksızlık bunun neresinde? ikinci yarının başında oyuna girip 75'te çıkan alanzinho'yu nasıl izah eder broos?

zaten hugo broos tamamen çaresizlikten dolayı gelmiştir takımın başına.hala da zararını görüyoruz.paksoy haklı,lige yeni çıkan manisa ve diyarbakıra peşpeşe yenildik,şu an çok daha iyi yerlerde olmalıydık.eksik olmasın broos :mad:

:) Şenol Hoca'nın çalıştığı koşullar ile Bross'unki çok farklı. Hava değişti hava...
En azından yönetim, "Şenol Hoca bilir, ona sorun" diyor henüz.

Ben Alan'ı transfer ettiğimiz bedele ulaşır ulaşmaz göndersinler hemen diyorum hala.

Orhan Kahraman
31.01.2010, 01:48
ntv spor maç özeti ridvan yorumu isteyen izlesin şuan

arifemre
31.01.2010, 01:49
Iyide engın colman alan serkan cok kısa kalıyoruz...mısal bjk macında yada fener macında yada kayserı duran toplarda ne yapar bu boyla..sadece bu boyla ıyı pas yapıyoruz...futbolun bır cok yonu var..cok yonlu bır takım kurmalıyız...sadece serkanın yerıne gececek 1-88 lık burak bıle forvete kafaya cıkan ve defansada aynen yardıma gelen bır adam kazanmamaıza vesıle olur..serkan kale dıregı dıbınde duruyor mısal..

e hava toplarını da biz değil ceyhun, egemen, giray, song, teo, umut düşünsün :)

Erdal
31.01.2010, 01:50
arifemre, Olsen dedin...O maçı getirdin şimdi aklıma...Top yavaş yavaş sanki ağır çekimde bizim kaleye gidiyor...Ne kısmetsizlikler yaşadık biz be :))

gerenimo
31.01.2010, 01:53

konu dışı ama. bu maç hatırladığım ilk maçımızdır. tv de seyretmiştim. hiç unutmadım o sahneyi de. nostalji oldu benim için:)

Erdal
Bu arada Necati Bilgiç demişken Erdoğan Şenay ı da unutmayalım :)

Tunga
Anlaşilmiştur Olcay...

Ben gene de bir fırsat bulup bunları bir kere daha yazdığım için mutluyum :)

Paksoy
31.01.2010, 01:54

kaleci gökhan neler demiş duydunmu trabzonspor hakkında

Muhammed
31.01.2010, 01:54
yahu bu umut'a sahip cikanlari anlayamiyorum. bir golcu eger iki metre top suremiyorsa, topugu ile top cekemiyorsa, yaninda bombos giden adami farkedemeyip topu aldigi gibi geriye gonderebiliyorsa, onunden gecen topa dokunamiyorsa bundan fazlasini zaten yapamayiz.

Bir blogtan Umut ile ilgili yorum. Takdire şayan.

Erdal
31.01.2010, 01:55
Unutulmazlar listesi yapıyoruz ya...Tersini de yapmak lazım belki de...İsimlerine bakıp yumruklarımızı sıkacaklarımızın listesi :)

Paksoy
31.01.2010, 01:57
rıdvan dilmen var ntvspor da meraklılarına

batugol
31.01.2010, 01:58
iyi yoldayız
inşallah daha da iyi olacağız
artık maçlardan zevk almaya başladım

asimetrik
31.01.2010, 02:02
O kadar ilgisizler ki son saniyedeki pozisyonda kaçan golden bahsediyorlardı. Hakemin faul verdiğini bile bilmiyorlar. İlgilenmiyorlar. Tekrar seyredenler dikkat etsin görecekler. Hem de pozisyonun yorumunu filan yapıyorlar. Görev savmak babından..

OLCAY ÇAKIR
31.01.2010, 02:03
Müsade arkadaşlar:)
Gözlerim görmemeye başladı..

Herkese iyi geceler...

arifemre
31.01.2010, 02:03
yeri geldi transfer forumuna bir mesaj attım, aslında bu başlıkla ilgili:

ligradyoda kimdi hatırlamıyorum bu akşam dedi ki:
"türkiyedeki bütün takımlar ön libero ile oynuyor, hatta onlara ön stoper demek lazım. türk futbolu ilerleyecekse şenol hoca gibi cesur hocalarla ilerler. kaç maçtır klasik 4-4-2 ile çıkıyor bu devrimdir. o bilmiyor mu defansı daha kuvvetli olan ceyhunla ya da onun gibi biriyle maça çıkmayı, ama bak böyle olunca keyfine doyum olmuyor maçın" dedi

Erdal
31.01.2010, 02:04
"Maç öncesi istanbul'dan gelen 3 Trabzonlu güzel kardeşlerimizi dernekte ağırladık.
maça 2 saat kalırken fırlama' (Hüseyin Abi) ve 2 trabzonlu kardeşlerimizle saha içine girip Gurbetçi Gençler pankartını astık. herşey çok güzel idi. maç esnasında hakemin verdiği kararlardan tribünler hakemlere yüklendi ve maçta azcık gerginlik yaşandı. keşke oda olmasaydı.
"
Tribün dergide bir Diyarbakırsporlunun yorumu..."fırlama" bizim forumun da üyesi olan Hüseyin sanırım :)

ilhan
31.01.2010, 02:07
O kadar ilgisizler ki son saniyedeki pozisyonda kaçan golden bahsediyorlardı. Hakemin faul verdiğini bile bilmiyorlar. İlgilenmiyorlar. Tekrar seyredenler dikkat etsin görecekler. Hem de pozisyonun yorumunu filan yapıyorlar. Görev savmak babından..

Canlı izlerken o sırada mail attım. İplemediler mailimi. :) Ulen pozisyonda kaleciye faul var. Sen kaleci topu yumruklamalıydı diyorsun. Ulen adam topa temas edemedi. Belki son anda tutmaktan vazgeçip çift elle yumruklucak. Sırf konuşmuş olmak için konuştular bizi.

Orhan Kahraman
31.01.2010, 02:07
Müsade arkadaşlar:)
Gözlerim görmemeye başladı..

Herkese iyi geceler...

Iyı geceler abi

SEDAT
31.01.2010, 02:08
- Şaka maka şu diyarbakır yenilmezliğinide ortadan kaldırdık..

- 1-1 Olunca eyvah dedim yine şansızlık yakamızda..

- Ahh ahh şu kaybettiğimiz anti kunti puanlardan 4 puan olsa şimdi...

Koray10
31.01.2010, 02:10
abi bu hakemi ne diyeyim resmen penaltimizi vermedi

Orhan Kahraman
31.01.2010, 02:10
Canlı izlerken o sırada mail attım. İplemediler mailimi. :) Ulen pozisyonda kaleciye faul var. Sen kaleci topu yumruklamalıydı diyorsun. Ulen adam topa temas edemedi. Belki son anda tutmaktan vazgeçip çift elle yumruklucak. Sırf konuşmuş olmak için konuştular bizi.

Zırt pırt burnunu çekiyor sinir oldum :D

askemo_garleli
31.01.2010, 02:11
kaleci gökhan neler demiş duydunmu trabzonspor hakkında

yere göğe sığdıramamış bizi,helal olsun valla.centilmen adam,hakkını veriyor takımın :cool:

sanatik
31.01.2010, 02:12
ilk golden sonra izleyebildim. Golü yedikden sonra 10 dakika icinde 10 pozisyona girdik. Sonunda ikinciyi attik. 3 ünüyüde atip maci bitirseydik diye gecdi icimden devre arasi. Ikinci yari diyari üzerine ceken firsattan ücüncü golü atmak isteyen bir ts ancak degerlendiren yokdu. Umut bir gol mutlaka atmaliydi.

Alan (annem hamsi takdi, hamsi gibi gidiyor diyor onu görünce - ha hamsi ha :) son yarim saat baya top kayibetti ama iyidi daha önce ve ilk geldigi günden beri onu sevmeyee devam ediyorum. Bana göre tam bir firtina. Trabzonspora baya uyuyor alan. Senol günes etkisi gittikce belli oluyor. Daha baya isi var hocanin. umarim puan farkini gittikce azaltabiliriz. Lider ile 6 puana düselim fazla sürmeden. keske fener macindan 3 puan alabilseydik simdi 36 da fener ile esittik. Trabzonsporu simdi segretmek yeniden heyecan, zevk ve gurur veriyor. Haydi firtinam, lider dönüyor.

diyar_laz
31.01.2010, 02:19
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317401913184_154162643184_4477846_1919927_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs232.snc3/21965_317401923184_154162643184_4477847_2871718_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs292.ash1/21965_317401933184_154162643184_4477849_75851_n.jp g (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317401943184_154162643184_4477850_4711656_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs232.snc3/21965_317401948184_154162643184_4477851_5412855_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317401983184_154162643184_4477854_986931_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)
http://www.diyarinsesi.org/images/news/diyarbakir-trabzon-dostluk-halayi-cekti-8493.jpg

diyar_laz
31.01.2010, 02:23
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317463633184_154162643184_4478133_194643_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184),

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317463833184_154162643184_4478153_6373885_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs292.ash1/21965_317463903184_154162643184_4478159_6190711_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs292.ash1/21965_317463923184_154162643184_4478162_1624295_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317463953184_154162643184_4478167_4363749_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs232.snc3/21965_317464033184_154162643184_4478175_3223145_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317464063184_154162643184_4478177_7955231_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317401903184_154162643184_4477845_7573123_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://www.diyarbakirspor.org.tr/uploads/manset/1264846158.JPG (http://www.diyarbakirspor.org.tr/tr/haber/174-TRABZONSPOR_ONURUNA_YEMEK_VERILDI.html)

pReN@_61
31.01.2010, 02:24
Güzel görüntüler:)Teşekürler.

Halit Akyüz
31.01.2010, 02:25
Bu Trabzon süper
Öncelikle böyle zevkli, kaliteli bir maçı izleten Diyarbakırspor ve Trabzonspor'u peşinen kutlamak boynumuzun borcudur. Gerçekten sonuç ne olursa olsun her iki takım da futbol adına ortaya konulması gereken her şeyi sahada gösterdiler. İkili mücadele, pres, pas yüzdesi ve isabeti yüksek, enerji dolu bir futbol. Her iki takımın teknik patronları da bu maçta üç puana tuzak kurmuş, rakibinin açıklarını kollamak üzerine düzenini geliştirmişti. Fakat maç içerisinde tecrübeyi kullanıp bir miktar daha mantıklı oyun ortaya koyan misafir takım Trabzon iki golle üç puanı hanesine yazdırmayı başardı. Biz her iki ekibi de böyle nefis futbol itibariyle kutlarken takımların teknik adamlarının bu ekiplere emeklerini ve katkılarını asla gözardı etmeyeceğiz. Her iki takımın taktire şayan noktası oyunun ilk dakikasından son dakikasına kadar asla oyundan düşmemeleridir. Bu maçın ve son haftaların başarılı oyuncusu Engin'e zaman kaybetmeden bir iki nasihatımız olsun.

Patlamaya hazır
Engin, maalesef başarılı olduğu maçlarda kendi kendinin pimini çekerek adeta patlamaya hazır bir bomba gibi sahada mücadele veriyor. Engin bu şekilde hareket ederek hem takımını hem de kendisini güç durumlara düşürüyor. Uyarılması gerekir. Maçı alan blok hiç şüphesiz başarılı ekibin daha da başarılı olan orta sahasıydı. Özellikle Engin, Colman, Serkan ve forvetten geriye gelip orta sahayı destekleyen Alanzinho da başarılı futbolun baş mimarları idi. Sözümüzü bağlarken Diyarbakırspor'u dün oynadığı parlak ve başarılı futbolu ile liglerin flaş ekibi olmaya aday olduğunu da belirtmek isterim. Diyarbakırspor dün akşam ki futbolunu bundan böyle de devam ettirmesi halinde kümetoto oynayanlar kendilerine başka takım arasınlar.

Necmi Perekli

Soytürk
31.01.2010, 02:34
Bu gooller Engin i beğenmeyenlere gelsin:D
Umut birkere boşkalaye atsın zaten 1 kere...
Neden Teo oynamaz anlamıyorum
Serkan ayrı bir dinamo da colmanda bi kaç maçtır bi şasnsızlıklı var anladım..
Takım çok güzel gidiyo böyle devam
Geçende söyledim defans sinyaller veriyo........gs fb bjk affetmez.
TEŞEKKÜRLER VEDE TEBRİKLER TRABZONSPORUM BİRKEZ DAHA SEVİNDİRİDİĞİN İÇİN.............
Sıradakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:D

Reha
31.01.2010, 02:36
Alanzinhoyu şu performansıyla eleştirip takımdan gitmesini isteyenleri anlamıyorum....

Onlar 70 li yıllarda yaşayan Trabzonlular; aradan 35 sene geçmiş ama kafa aynı kafa; bu tarz adamlara Alanzinho çok fazla! Örneğin bakınız Fotomaç yazarı Şirin BERBER!

pReN@_61
31.01.2010, 02:36
Gecenin bu saatinde 16 misafir de nesi:)

Çağatay_
31.01.2010, 02:48
yeri geldi transfer forumuna bir mesaj attım, aslında bu başlıkla ilgili:

Melih Şendil ile çıkan tayfadaki beyaz yüzlü kara kaşlı kara gözlü abi.. Adını hatırlayamadım :D

TRT'de de çıkıyor..Gürkan Kubilay ile falan..

Çağatay_
31.01.2010, 02:52
İyiydik iyi.. Dayanamaz bize anadolu takımları.. Bursa'yı yendik mi tamam ;)

A.Ali Karanis
31.01.2010, 03:00
Ilk 60 dakika çok iyi oynadık.gerçekten çok zevk aldım.ta ki engin'in karşı takımdaki arkadaşını korkuttuğu pozisyona kadar.ondan sonra diyar o gazla,hakemde yardım etti tabi,bunalttı bizi.ama ne olursa olsun şu ilk yarıdaki futbolu en az 70 dakika oynarsak ve birazda şanslı olursak averajımız bayağı iyi olur.her iki takıma güzel futbol ortaya koydukları için çok teşekkür ederim.tribünlerde çok güzeldi,bir tebrikte oraya.son olarak,özel teşekkür hakeme,iyice sövdüm,çok rahatladım.teşekkür ederim.:)

Mehmet Sarigül
31.01.2010, 03:05
Engin Baytar beni öz evlatci yapacak galiba...

Bu aksam iki gol attigi icin degil,...futbolu tutku ile oynadigi icin.

Trabzon-Spor-61
31.01.2010, 03:16
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317463633184_154162643184_4478133_194643_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184),

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317463833184_154162643184_4478153_6373885_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs292.ash1/21965_317463903184_154162643184_4478159_6190711_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs292.ash1/21965_317463923184_154162643184_4478162_1624295_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317463953184_154162643184_4478167_4363749_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs232.snc3/21965_317464033184_154162643184_4478175_3223145_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317464063184_154162643184_4478177_7955231_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4478132&id=154162643184)

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs212.snc3/21965_317401903184_154162643184_4477845_7573123_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4477846&id=154162643184)

http://www.diyarbakirspor.org.tr/uploads/manset/1264846158.JPG (http://www.diyarbakirspor.org.tr/tr/haber/174-TRABZONSPOR_ONURUNA_YEMEK_VERILDI.html)

paylasim icin tskler

ozturk
31.01.2010, 03:19
ben ikinci yarıyı seyredebildim. oyun vasattı ama güzel paslaşmalar dikkatimi çekti. iyi yoldayız.

Şahin_53
31.01.2010, 03:28
Gerçekten iyi yoldayız umarım bu böyle devam eder...Biz kazanıp rakipler kaybedince dahada güzel olucak,benim şimdi tek beklentim bu güzel oyunu ve golleri Bursa'ya karşıda tekrarlamak..Trabzonspor'un bir kaç sezondur yenemediği şu takımı iyi futbol ve bol golle yenmesi tek dileğim..Teşekkürler Trabzonspor'um.

zahido
31.01.2010, 03:33
Gerçekten iyi yoldayız umarım bu böyle devam eder...Biz kazanıp rakipler kaybedince dahada güzel olucak,benim şimdi tek beklentim bu güzel oyunu ve golleri Bursa'ya karşıda tekrarlamak..Trabzonspor'un bir kaç sezondur yenemediği şu takımı iyi futbol ve bol golle yenmesi tek dileğim..Teşekkürler Trabzonspor'um.

Nezaman yenemedik ya :) Ben bildim bileli bursayı yeneriz biz :D

Fatih Özkan
31.01.2010, 03:36

Geçen sezon Avni Aker'de Gökhan'ın son dakka golü ile galip gelmiştik...
Ama deplasmanda en son ne zaman yendik Bursa'yı bilmiyorum...
Gerçi yeni çıktı onlar Süper Lig'e belli bir aradan sonra (:

Ahmet Kuru
31.01.2010, 03:58
Kim ne derse desin..
Trabzonspor keyif veriyor artık..
Arkama yaslanarak rahat rahat izleyemedim belkide ama oynan futbol taraflı tarafsız herkesin dilinde...
Dün akşam diğer şampiyon adayı bjk nin maçını izliyorum pozisyon yok,sıkıldım kapattım...
Şimdi bjk şampiyonluğun içinde biz değiliz öyle mi?
Oluruz veya olamayız o ayrı bir konu...
Ama bu futbol ile bjk yi şaöapiyon adayı yapan yazarlara en güzel cevabı sahada veriyoruz...
Bundan daha gurur verici birşey var mı?

Yıllardır taraftarın istediği ne kupa nede başka birşey,sadece futbol...Hepsi bu...

Şahin_53
31.01.2010, 04:13
Bursaspor2-1Trabzonspor Süper Lig 16. Hafta01.12.2006 20:00

Bursaspor1-1Trabzonspor Turkcell Süper Lig 4. Hafta31.08.2007 21:00

Bursaspor2-1Trabzonspor Turkcell Süper Lig 15. Hafta13.12.2008 15:00

Son üç sezonda iki mağlubiyet bir beraberlik...Dilerim bu maçta iyi futbol yanında bol golle eze eze yeneriz.

Halit Akyüz
31.01.2010, 04:21
Bursaspor2-1Trabzonspor Süper Lig 16. Hafta01.12.2006 20:00

Bursaspor1-1Trabzonspor Turkcell Süper Lig 4. Hafta31.08.2007 21:00

Bursaspor2-1Trabzonspor Turkcell Süper Lig 15. Hafta13.12.2008 15:00

Son üç sezonda iki mağlubiyet bir beraberlik...Dilerim bu maçta iyi futbol yanında bol golle eze eze yeneriz.
İnş abi bu sefer yenicez ve puan farkı baya kapanmış olucak zirveyle Manisa maçınıda aldık diye bakıyorum tabi..

Şahin_53
31.01.2010, 04:24
İnş abi bu sefer yenicez ve puan farkı baya kapanmış olucak zirveyle Manisa maçınıda aldık diye bakıyorum tabi..
İnşallah abicim..Ancak unutma hiç bir maç oynayıp haketmeden kazanılmıyor...Ama benimde önümüzdeki maç için tahminim alırız yönünde.

lazibere
31.01.2010, 04:26
Kim nasıl düşünür blemiyorum ama 2 haftadır oynadığımız ıkı maçtan muthiş keyf aldım.. özellikle ılk yarım saat sergilenen futbol Barcelona nın stili gibiydi...Bir an olsun maçı kaybedeceğimiz düşünmedim,aksine kaç fark olur diye hesap yaptım hep...

Takımda moral olunca oluor işte,kazanan takım her zaman haklıdır misali inşallah sezon sonuna kaar böyle gider..

En buyuk eksiğimiz defansın çok amatör oynaması...Buraya yapılacak nokta bir stopr il samimiyetımle söylüyorum >Barca gibi top oynarız..

oyunculara gelince:

ONUR:Bugun çok amatör oynadı,yediği golde hatalı ve maç içinde 3 4 kez benzer hatalar yaptı..

ÖMER AYSAN:geldiği günden berı daha iyi oynuyor..bence o mevkiyi kaptırmaz.

GİRAY:pas atmsını öğrense iyi olacak.

EGEMEN:çok amatör oynuyor..30 sene evvellkı defans mantığında.. ya taca yada boş geçiyor.. yediğimiz gol.. ilk yarıdakı dyar maçında yaptığı hatanın aynısı..bence vasat bir oyuncu ve yeni bir oyuncu le değişmeli

SELÇUK:bence maçın yıldızı idi.. on liboroda ve hucumda çok güzel işler yağtı..her geçen gün iyicee takımın xavi si olmaya başl

SERKAN:vasatı aşamadı

ALANZİNYO: ceyhunla beraber maÇın yıldızıı olur...top ona yakışıyor...

ENGİN: yetenekli ama agresif...

UMUT:kaçırdıklarının yarısını atsa her sene gol kralı olur...mucadelesine hayranım.

Harun
31.01.2010, 08:41
Kazanan kadroyu bozmayı Şenol Hoca sevmiyor sanırım.Fakat ileriki maçları düşünerek Teo'yu kazanması gereke bana kalırsa.Hermaç Umut'un en az iki yüzde yüzlük gol pozisyonunu harcadığını görüyruz.Ya Umut'u kesmeli ya da Teo ya yer açmalı diye düşünüyorum.

diyar
31.01.2010, 09:06
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ligin ilk yarısında kendi sahalarında oynadıkları maçta rakiplerine yenildiklerini hatırlatarak, bu galibiyetle rövanşı aldıklarını söyledi. Şener, "Diyarbakır zor bir deplasman. Trabzonspor rakibine göre daha güçlü bir takım ve bence maçın sonucu normal. Maç dostane bir şekilde geçti. Diyarbakır halkının Trabzonspor'a çok sempatisi var. Bizleri çok iyi ağırladılar. Herkese teşekkür ediyorum. Açıkcası ummadığımız bir misafirperverlik gördük" dedi.

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 09:15
Son 2 maçtır takımdan keyif alıyorum.

Gerçekten iyi yoldayız.Engin'in oynadığı futbol.Alanzinho'nun.Selçuk'un,Colman'ın vs. kısacası iyi yoldayız.:)

Tebrikler Trabzonspor'um.

serdaracıl
31.01.2010, 10:18
Bence hedefimiz şampiyonlar ligi olmalı. Zor değil. önümüzdeki maç en önemli sınavımız.

Ufuk Bayraktar61
31.01.2010, 10:18

abi güzel şey dediğin şerefsiz osman p..demirin makamına gidip ona çiçek mi vermek ? forumda siyasete sokulmuyor insanlar ama görüyorsunuz şekil ortada Trabzon tüm organlarıyla bu adamların elinde buna Trabzonsporda dahil. birileri gidin diyo bizimkilere onlarda gidiyo..2016 için nne tepki verirsek verelim önce bunları değiştirecen. malum başlıkta da yazdım çıkıp bir Trabzon organı bunlara cevap vermedi veremedi...maçla ilgili 2.yorumum. bütün yazılanları okudum forumda maç boyu forumdaydım. ama bu iş beni o kadar darlattı ki maçla ilgili hiç bir şey yazmak içimden gelmedi...

(bu yazımdan sonra ceza almak bu kadar kolay olmamalı diyorum ve ceza beklemiyorum bilesiniz)

hooligans61
31.01.2010, 10:20
giray egemen ve umut bu takımda oynadığı sürece sampiyon fln olamayız arkadas umutn kacırdı pozisyonlara yediği pozisyonlara bak ya macı yenilsek umutun kacırdığı gollere yanıcaktın yalanmı?
ama neyse;
HAKEME RAĞMEN
HAKEME RAĞMEN
HAKEME RAĞMEN........ TRABZONSPOR

hooligans61
31.01.2010, 10:23
http://fanatik.ekolay.net/Kusura-bakma-Gutierrez_3_Detail_35_162447.htm

hooligans61
31.01.2010, 10:24
fanatikte guti nin resmi var nerden eklnior resim bi bilsem :( o resmi gördükten sonra anlasılıyor her sey

coach
31.01.2010, 10:30
Savunma oyuncularımız ve savunma anlayışımız rezalet..

Ahmet Karadeniz
31.01.2010, 10:34
diyarbakır kalecisi gökan acıklamalarını cok begendim taktir ediyorum gökanı

Onur Civelek61
31.01.2010, 10:39
Muhteşem oynadılar

Diyarbakırsporlu Gökhan, Trabzonspor'un sergilediği futbola övgüler yağdırdı. Gökhan "Trabzon'un aldığı 3 puan analarının ak sütü gibi helal. Rakibimizin ilk yarıda oynadığı oyunu ne F.Bahçe, ne Beşiktaş ne de G.Saray'da gördüm. Yenilgiyi hak ettik. İnşallah Trabzonspor ilerleyen haftalarda daha iyi olur" dedi.

Orhan Aydın
31.01.2010, 10:48
Transferi kapatmış olmamız 4.lüğe şampıyonluk anlamı yüklediğimizi gösteriyor ki bu da beni deli ediyor uleynnnnnn

ilhan
31.01.2010, 10:53
Diyarbakırspor taraftarının geçmişte yaptıkları, yaşadıkları her şeyi dün akşam sildim ben. Hatta o Konya maçında Bebbe'ye tekmeleyerek kovaladıkları maçı bile sildim.

Tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. İlk yarı Trabzon'da gördükleri misafirperverliğin 2 katını gösterdiler. Umarım hep böyle devam ederler.

coach
31.01.2010, 10:55
Maçın 1. dakikasından beri ziya doğan Engin Baytar'a önlem almadı,engin oyunda kaldığı süre boyunca bomboş oynadı ve neticesinde 2 tane gol buldu...

Bu durum maçın 2. yarısında ziya doğana dank! etmiş olcakki 2.yarının başlamasıyla beraber ziya doğan'ın talimatıyla Engin Baytar'a pislik yapmaya başladılar ve malesef Engin Baytar bu provakasyonlara çok çabuk gelen sinirlerine hakim olamayan bi oyuncu..

Haftaya yok çok yazık..

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 10:58
Diyarbakır'daki futbolseverleri kutluyorum.Gerçekten misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

mkmsas
31.01.2010, 11:06
Geçen haftaki oyunun kerametini Sivasspor'un orta sahası ve savunmasına yüklemiştik çoğumuz..

Bu haftaki oyun bu eleştirilere bir nebze olsun cevap oldu...

Sivas'a oranla çok daha sert bir orta sahayı da perişan etti, orta sahamız.. Öyle ki ikinci yarı Ziya Doğan Trabzonspor'u ancak tekme atarak durdurabilmeyi denemek zorunda kaldı..

Ligin ilk yarısını maç boyu birbirini izleyen durağan orta sahamız; sürekli hareket eden, yer değiştiren, boşa çıkan ve bolca riskli, isabetli pas yapan bir orta saha haline dönüştü..

Ortada izlerken mest eden, maç hiç bitmese dedirten bir takım var şu anda..

Bu oyunun daha sert ve kuvvetli takımlarla oynanan maçlarda devam edip etmeyeceğini, oynanmadan bilemeyiz..

Şimdilik oyunun zevkini çıkarmalıyız bence..

Kaybedilmiş bir sezondan, tekrar geri kazanılmış güveni ve bu oyun anlayışını sonraki sezona aktarabilirsek, önümüzdeki sezon için oldukça umutlu konuşabiliriz..

Son olarak iki maçta verdiğimiz pozisyonların tamamında savunma ikilisinin bireysel hataları var.. Özellikle Egemen, saatli bomba benim için...

Yeni sezonda buraya iyi bir yabancı, mümkünse İtalya görmüş olanından, alınması şart...

Vural Kuyumcu
31.01.2010, 11:07
http://img297.imageshack.us/img297/9493/bordomavinet2.jpg (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3961&page=142)
(http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3961&page=142)
Kullanıcı Adınızı Değiştirmek Bir Tık Ötede. Lütfen Resme Tıklayınız.

biltrabzon
31.01.2010, 11:14
Galiba Türkiye’de bir teknik direktörün başarısının/başarısızlığının ölçümlenmesinin en zor olduğu takım Trabzonspor...
Çünkü bu takım ligin 4 büyüğünden biri; ama maddi imkânları kalan 3 büyüğün yarısı ölçüsünde...
Çünkü bu takım bir Anadolu takımı; ama ülke sathına yayılmış taraftarı, topraklarındaki yetenek potansiyeli, müzesindeki şampiyonluk kupalarıyla diğerlerinden fersah fersah önde.
Çünkü bu takım 4 büyüklerden biri; ama Trabzon’a en iyi oyuncuları İstanbul’a getirdiğiniz kadar kolay transfer edemiyorsunuz.
Çünkü bu takım bir Anadolu takımı, ama diğer bütün Anadoluluları mutlu edecek lig dördüncülüğü, Trabzon’da hocanın kovulması anlamına gelebiliyor.
Ne tam 3 büyük gibi, ne de tam 14 küçük gibi olamamanız beklenti kargaşaları ve hayal kırıklıklarını başınızdan eksik etmiyor. 42 buçuk numara ayak misali, binlerce ayakkabı modeli içinden size uyacak bir çift bulamıyorsunuz mağazada!
Galiba tam da bu yüzden, Trabzon’da hedefe ulaşmak için belirleyeceğiniz yöntemler size özgü olmak zorunda. 3 büyükler gibi sınırsız transfer politikasını benimseyemezsiniz, diğer Anadolu kulüpleri gibi seyyah antrenörlerle/oyuncularla çalışamazsınız. Bir anlamda yöneticiniz de 42,5 numara düşünmek zorunda, hocanız da. Sanırım Şenol Hoca’nın göreve geldikten sonra yaptığı “yetenek hamlesi” de bu sıra dışılıkla/özgünlükle bağdaşıyor.
Güneş’in yaklaşık 2 aylık görev döneminde Trabzon takımına kazandırdığı oyuncular, Alanzinho, Engin (ve hatta Ömer Aysan), pozisyon bilinci eksik ama Allah vergisi özel yetenekleri olan, hatta biraz da sorunlu futbolcular... Yeni transfer edilen Burak Yılmaz ve dönmesi halinde Yattara da bu sınıfın adamları. Aslında herkes bu adamların büyük takımlarda yıldızlaşabilecek yetenekleri olduğunu kabul ediyor, ama uyumsuz tavırları onları orta sınıf kulüplere itiyor. Güneş de bu grubu mümkün olduğunca ehilleştirip, özel yeteneklerinden faydalanma uğraşında.
Şenol Hoca eğer bu yetenekli/uyumsuz “son şans oyuncuları”nı kazanmayı, ya da en azından onlardan dönemsel olarak faydalanmayı başarırsa ne âlâ... Türkiye’nin belki de tek “ön liberosuz” takımı Trabzonspor, sahada maksimum yetenekli oyuncu tutarak özellikle top ayağındayken bize ara ara Barcelona’yı hatırlatacak. Hele bir de top rakibe geçtiğinde bir anda Valladolid’e dönüşme problemini çözerlerse, şampiyonluk hedefinin düzenli yarışmacılarından biri olmaları işten değil.
Şenol Güneş’in görevdeki ilk 6 maçından (F.Bahçe dışında) beşinin ligin son beş takımına karşı olması, bu kadro dönüşümünün sancılarını azaltmak için de harika bir fırsat...

Anderson’un bordo-mavisi
Aslında iki sezondur (hem Yanal, hem de Broos dönemlerinde) defalarca geçen haftaki Sivas maçının ilk 30 dakikası gibi performanslar göstermişti Trabzon... Bu yıl 2-1 kaybedilen Diyarbakır veya 0-0 biten Antep maçlarındaki görüntüler de Sivas önündeki futboldan çok farklı değildi. Ama iki hocanın da elini kolunu gol yollarındaki verimsizlik bağladı. Bu sezon da ligin açık ara en fazla şut atan takımının (TS 285, GS 257, FB 256) puan durumundaki yeri ortada.
Bu verimsizlik aklıma Lyon modelini getiriyor. Geçen sezon Claude Puel, yalnızca golcülerinin verimini artırmak için bir dönem Sonny Anderson’u “forvet hocası” olarak görevlendirmişti. Acaba Trabzon da bu sorununu çözmek için kendi Anderson’unu bulamaz mıydı?

Onur Kıvrak’ın şansı
Trabzon’da 3 numaralı kaleciyken, bulduğu fırsatı iyi değerlendirip biri Dünya Kupası, biri Avrupa Şampiyonası görmüş iki eldiveni unutturan Onur Kıvrak’ı takip ediyor musunuz?
Karşıyaka’dayken Fenerbahçe’nin de gündemine gelen, hatta Trabzon’a transferi sonrası Rıdvan Dilmen’le İzmir kulübünün yollarının ayrılmasına neden olan bu çocuk, emin adımlarla Euro 2012 elemelerinde boy göstermeye hazırlanıyor.
1988 doğumlu Ümit Milli bir kalecinin Trabzon’da formayı kapması kadar sevindirici bir şey de, teknik adamının Türkiye rekortmeni kaleci Şenol Güneş olması... Umarım Onur bu şansını çok iyi kullanır.

Şenol Hoca gülmeli
Aslında Şenol Hoca’yı anlıyorum. Çünkü ben de çok istememe rağmen, duygularını belli eden, sevgisini/hüznünü gösteren bir adam olamadım.
Ama her şeye rağmen, Trabzon harika paslarla ceza alanına girip olağanüstü bir gol attıysa, kenarda Şenol Hoca’yı sevinirken görmek istiyorum. Bu onun hakkı, bu Trabzon seyircisinin hakkı, bu futbolseverin/bizim hakkımız.
Geçen hafta Sivas’a karşı 21 dakika acı çektikten sonra Umut ilk golü atmış, kenara bakıyorsun, Şenol Güneş sanki hiçbir şey olmamış gibi Serkan’a bir şeyler anlatıyor. 30’uncu dakikada ikiyi buluyorlar, bu kez de Güneş’in çatık kaşlarının karşısında Ömer Aysan var!
Halbuki bu maçtan yalnızca saatler önce M.United, Hull’a karşı dördüncü golü attıktan sonra Alex Ferguson’u çocuklar gibi sevinirken izlemiştik. O çocuklar gibi sevinen adamın, çeyrek asırdır United’ı çalıştıran, sayısız kupa kazanan ve bu tarz takımları yüzlerce kez yenen bir hoca olduğunu da not etmek gerek.
Şenol Hoca gülmeli. O gülerse, onlar gülerse, değişecek her şey...

ugur meleke

vaslat
31.01.2010, 11:16
özellikle ilk yarı çok iyiydik.Maçın en kötüsü hakemdi.Akılda kalan önemli olaylardan biride diyarbakır seyircisinin centirmenliğiydi.Diğer deplasmanlarda yediğimiz hakaretlere bakarsak ki o lafları çok iyi biliyoruz diyarbakırdaki seyirciyi tebrik etmek lazım.

Tayfun
31.01.2010, 11:17
Rövanşı aldık :)

Engin ,Alanzinho ve Selçuk'u ayrı alkışlıyorum :alkış:

Hamravat
31.01.2010, 11:21
arkadaslar galibiyetten dolayi sizi kutluyorum, trabzon gercekten ayaga topu guzel yapi, ben maglubiyetimizin sorumlusunu ilk yari 5-4-1 gibi cag disi bir kurgu sahaya suren ziya hocayi goruyorum, ikinci yari bu yanlisindan donsede oyunu kanatlara yayamadik,

bu arada trabzonun kanatlardan gelen toplara karsi cok zayif oldugunu gordum, bunu ziya hoca goremedi ama bor turlu :)

hakem ve engin sahayi gersede, trabzonu en guzel sekilde agirladik Insallah

Koray
31.01.2010, 11:23
Diyarbakır Yöneticilerinden taraftarına hepsine sonsuz teşekkürler ediyorum, çok iyi ağırlandık gerçekten...

Maç öncesi verilen yemekte kolbastı, halay ve horonun gözüne vuruldu çok güzel görüntülerdi.

hevesli
31.01.2010, 11:28
takım müthiş oynuyor bence.. maç 1-1 olduğunda bile hiç gerilmedim.. 2-1 bitmesine rağmen ne oluresa olsun bu maçı alıcaz diyordum bu his değildi.. sahadaki oyuncuların taraftara oynadığı futbolla verdiği güvendi..

ayrıca umut yine eleştirilmiş.. ancak 2. yarıdan itibaren çok verimli oynuyor. bugun de çok beğendim.

Tolunay Abdioğlu
31.01.2010, 11:35
Evet akşama güzel bir Stadyum izleyeceğiz.

Mail atılacak mı tekrar. ?

lazzz61
31.01.2010, 11:47
umut baska takımda olsaa 100 kere kovulurduu bence o kadar gol kaçırılmazz..adamın fızıgıne bakıyosnn 10 numara ama becerıptetopa vuramıyorr..teknik 0 ..umut bulut la sampıyon olamayız bunuda unutun artıkk

.....
31.01.2010, 11:51
Dün akşam yazamadım.

Takımımıza Teşekkür ederim. Çok iyiydik özellikle ilk yarı. Galibiyet serimiz sürsün.

2010 yılı bizim yılımız olsun inşallah.

Mustafa Yılmaz.20
31.01.2010, 11:57
Uğur Meleke'nin yorumlarını çok beğeniyordum.Yukarıdaki yazısıda çok güzel bence

Emrullah
31.01.2010, 11:58
Bordo-Mavili takımın önemli baş ağrıları da var. Bir defa, dünkü oyun rahat bir galibiyeti getirmeliydi. Ancak Umut'un 'çalışmak ve çırpınma'nın ötesinde gerçek bir golcü kimliğinde olmadığı gerçeği bir kez daha kendini gösterdi. Çok kaçırıyor. Güneş'in ofansif orta saha ile desteklenen tek forvet stratejisinden vazgeçeceğini sanmıyorum. Bu sebeple yeni transfer Teofilo'nun performansı önemli.

Hayrı Beşer-31 Ocak 2010

serdaracıl
31.01.2010, 12:03
Bu seneye kayıp gözüyle bakmamalıyız hedefimiz şampiyonlar ligi olmalı

Tolga_61
31.01.2010, 12:05
İlerde Umut tek başına oynarken şampiyonluk imkansız.Adam gol kaçırma makinesi.Dün akşam Diyar iki net pozisyondan birini atmış olsa şu an ne kouşulurdu burda ki bu durumu çok yaşayacağız gibi görünüyor

Mustafa Yılmaz.20
31.01.2010, 12:09
Bu seneye kayıp gözüyle bakmamalıyız hedefimiz şampiyonlar ligi olmalı
Bence kendimize hedef belirlememeliyiz.Malum hedef olunca bizim takıma baskı,stres geliyor.Bu şekilde iyi gidiyor.Maç maç bakalım :)

dinceraydogan
31.01.2010, 12:10
Bence defans şu anda en öenmli problem golcü değil.
3 stoperde çok yetersiz bu oyuncularla derece almak hayal bence

Tolga Okumuş
31.01.2010, 12:14
Nasıl ki Hasan Üçüncü benim için iyi bir savaşçı,kötü bir futbolcuysa

Umut Bulut'ta benim için iyi bir futbolcu ama kötü bir forvet olarak kalacaktır...

karaman6106
31.01.2010, 12:15
alan colman selçuk serkan
umut
TEO
BENCE BU

Erdal DİLEK
31.01.2010, 12:22
eze eze topu kaleye sokmayı özlemişim. . .

HASAN_NASRALLAH
31.01.2010, 12:23
özellikle 70 .dakikaya kadar yapılan pres çok güzeldi.ataklarımızın çoğu presle kapılan toplardan geldi.tam anlamıyla bir hücum organizayonu yok takımda.orta alanda top yapan engin baytarda çıktıktan sonra maç dan duna döndü.bizim oyunun büyük bölümündeki mücadelimizinde etkisi olabilir ama diyarbakırın hiç bu kadar etkisiz olacağını tahmin etmemiştim.sanki kafalarında bu maça puan yazmamışlar:))))

thehell61
31.01.2010, 12:33
Dün akşam yazamadım.

Takımımıza Teşekkür ederim. Çok iyiydik özellikle ilk yarı. Galibiyet serimiz sürsün.

2010 yılı bizim yılımız olsun inşallah.

Bende onu diyorum inşallah 2010 bizim yılımız olsun.

Uğur Ö.
31.01.2010, 13:02
Şu bursayı inşallah yeneriz çok kişiyle iddaaya girdim zaten kaç senedir yeniliyoruz öyle yada böyle :)