PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Sınavı

Muhammed
20.01.2010, 11:55
Şubat'ta ehliyet sınavına girecek olanlar var mı ? Birde şöyle önceden sınava girmiş olanlar birazcık bilgi verseler :)

ofliii_paciii
20.01.2010, 11:59
aralıkta girdim kitaba falan çalışma çıkmışsoruları çözz söylemesi ayıpp hepsindenn geçtimm :) şubatta direksiyona gircem inşllh :) kolay gelsinn ..

Dursun Kaplan
20.01.2010, 12:00
Ben 2008 Haziran'da aldım ehliyeti. Direksiyon sınavı çok stresli oluyor yahu. :)

peker61
Valla bencede internetten önceden çıkmış soruları al çöz bazı soruların şıkları bile aynı şahsen ben öyle yaptım çok yardımcı olacaktır sana bu yöntem..

Özge
Çıkmış soruların hemen hemen benzerleri çıkıyor.:)

worldmaster
20.01.2010, 12:01
Şubat'ta ehliyet sınavına girecek olanlar var mı ? Birde şöyle önceden sınava girmiş olanlar birazcık bilgi verseler :)
Valla verdikleri kitabı yarım yamalak okudum.Yalnız MOTOR bölümünü tamamen okudum.Eski sorulara bak.Bi de ben de böyle 5-6 sayfalık not vardı onlara baktım.Kopyasız mopyasız geçersin yani.Fazla sıkıntı edilecek bi sınav değil.Zaten soruların yarısını yolda geçen kimes sorsan yapar diye düşünüyorum.Kolay gelsin.Yalnız Motor u es geçme orası paso ezber...

Muhammed
20.01.2010, 12:03
Ayıptır sölemesi hem Oks'yi kazanarak Anadolu lisesinde okudum hemde geçen Öss ve Yds'den girerek Türkiye 1772. oldum ve Mersin'de İng öğretmenliği okuyorum. Ama nedense kafam hiç basmıyor motora felan :D Okuyorum okuyorum birşey anlamıyorum.

Seda
20.01.2010, 12:05
Motoru hic yanlissiz yapmistim.. Ne kadar sasirmistim ya..
Gerci genel olarak hatam yoktu ama sikintili bir dönemdi yalan yok :D

2 yil olacak.. Puuuhh :)

worldmaster
20.01.2010, 12:40
Ayıptır sölemesi hem Oks'yi kazanarak Anadolu lisesinde okudum hemde geçen Öss ve Yds'den girerek Türkiye 1772. oldum ve Mersin'de İng öğretmenliği okuyorum. Ama nedense kafam hiç basmıyor motora felan :D Okuyorum okuyorum birşey anlamıyorum.
En başta okurken inan benimde kafam basmamıştı ama,2-3 defa daha okursan ve hemen ardından onla ilgili soruları çözersen yaptığını sen de göreceksin... :)

Mert67
20.01.2010, 12:54
Çıkmış soruların hemen hemen benzerleri çıkıyor.:)
Aynıları bile çıkıyor.:D

Hiç stres yapmayın çok kolay oluyor.Kitapdaki soruların ve çıkmış soruların ya benzerleri ya da aynıları çıkıyor.120 soruya 150 dk. veriyolar.Muhammed sen yapamıyacan da kim yapıcak.:)

Muhammet*
20.01.2010, 13:26
Yani bu sınava 2 kez giren birisi kesin olarak ehliyet alabilir mi? :)

Ba®ış
20.01.2010, 13:30
ben de şubatta sınava gireceğimde ocak bitti hala kurs başlamadı :D

ceserdar
20.01.2010, 13:35
Bu konu başlık açılmadan "Pano" başlığı altında halledilebilir diye düşünüyorum. Neyse ben de sınav hakkında birkaç görüş belirteyim. Bir tane kitap vermişlerdi kurstan. Sınavın olacağı gün sabah karşı saat 03:00'da kalktım. Konulara göz gezdirdim. 1 - 1,5 saat içerisinde bütün konuları okuyabilirsiniz. Sonra biraz da çıkmış sorulara baktım 30 dakika falan. Canım sıkıldı saat 05:00'da tekrar yattım. Sabah kalkıp sınava gittim. Oradaki birkaç kişiyle konuştum. Onları gördükten sonra cidden korktum sınavdan. Kimisi 2. kez girecek, kimisi annesini babasını yanında getirmiş daha neler neler. Oradan birisi çıkıyor şunu biliyor musun diye soruyor dedim hapı yuttuk. Sınava girdim sonra. 25 - 30 dakikada sınav bitti. :)

Sonuçlar açıklandı sanırım motordan 88 almıştım, gerisinden 98 almıştım. Yalnız şu var, kitabı okumanıza da gerek yok, sadece çıkmış sorulara bakın. Öyle ki sınavdan önce acaba şunun cevabı nedir diye baktığım sorular sınavda çıktı. :) ÖSS ya da OKS'deki derecenizi bilemem ama en azından ömründe bir defa deneme sınavına girmiş birisi bu sınavlara 2 kere girmez. :)

bordo61
20.01.2010, 13:42
:)

Bende Şubat'ta alacam .

Hiç bakmadan Eski soruları çözdüm iyi yaptım :)

Demekki baksam 100 yapacam :D

DKaraduman
20.01.2010, 13:49
"Çıkmış sorular" kesinlikle anahtar kelimeler, gerisi yalan dolan.

bordo61
20.01.2010, 13:52

Banada öyle geliyor.

Son 2 senenin çıkmış sorularını çözsek yeterli olur sanırım.

Murat 61
20.01.2010, 14:08
http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/detay.asp?ID=24&ID2=1&ID3=24

Burda bulunan soru cevaplar yeterli olur. Kitabın yüzünü bile açmanıza gerek yok.

Samet Türkmen
20.01.2010, 14:12
Hiç olmazsa ilkyardım için kitaba bakılmalı diye düşünüyorum. 2. sefer'de geçtim ilkyardımı :D

Dursun Kaplan
20.01.2010, 14:14
İlkyardım bölümünde yoğurt sorusu çıkmıştı bana. :p

bahadır2561
20.01.2010, 16:17
bu sınavdan kalan oldugunu dusunmuyorum düşünemiyorum:D:D

Samet Türkmen
20.01.2010, 16:21
İşte o en akıllı arkadaşımızı bulduk.Bizde kim acaba hiç kalmadan geçer diye düşünüyorduk.

Serap
20.01.2010, 16:21
2003 de aldım..verilen kitaptaki testlerin aynıları çıkmıştı,o zaman! :) çok olay geçtim.

son iki gün 2-3 kere onları tekrar etmiştim.

faik celikoflu
20.01.2010, 16:23
aralıkta girdim kitaba falan çalışma çıkmışsoruları çözz söylemesi ayıpp hepsindenn geçtimm :) şubatta direksiyona gircem inşllh :) kolay gelsinn ..

vaaay komşima bak..:)

Serdar Ersoy
20.01.2010, 16:41
Arkadaşlar bende geçmiş sorulara baktım geçtim :D

Fakat 2010'da ehliyet almak çok daha zorlaşıcaktı şubat'da sınava giricek arkadaşlar ilk talihliler olucak hepinize başarılar diliyorum... :D

Samet BuLut
20.01.2010, 16:42
Motordan çok korkanLar demedi demeyin en yüksek notunuz motordan oLcak geneLde öyLe oLur :)

Fatih Ersoy
20.01.2010, 17:59
Yapılan bir araştırmaya göre trafik canavarlarının %90'ını bayanlar oluşturuyormuş :P

Misina
20.01.2010, 18:24
En basit dediğinizden en düşük puanı en zor dediğinizden ise en yüksel puan gelir.

antagonist
20.01.2010, 18:26

Aynen, sadece çıkmış sorulara baktım. Trafikten 98 diğerlerinden 100 aldım.

bahadır2561
20.01.2010, 20:33
İşte o en akıllı arkadaşımızı bulduk.Bizde kim acaba hiç kalmadan geçer diye düşünüyorduk.

efendi ol ordaki cumleyi anlayamıyorsan cevap yazma...

her yazdıgımızı acıklayalım mı?

sınavın ne kadar kolay oldugunu belirttim ama anlayana...

Ali Can
20.01.2010, 20:37
bu sınava kasmaya hiç gerek yok..
son 2 sınavın sorularını çözün girin... tamamdır...

EMiRHAN61
20.01.2010, 20:43
sadece trafikten 1 soru yanlışım vardı.

direksiyonda ise nizami usullere göre kalmam lazımdı lakin , kontrolcü "sen şöför adamsın" dedi de geçtik :D motor konusunda zor deniyor felan ama allah aşkına silecek suyunu kontrol etmek zor bir konu mu :D hatta motor bile denmez. biraz sağlıkta çelişkili sorular çıkar. trafik ise yolda karşınıza çıktığında tanıdığınız tabelaları bile karıştırabileceğiniz cins bir etki uyandırıyor kağıt üstünde :) yine de zor değil muvaffakiyetler dilerim

Gamze
20.01.2010, 21:08

:D
Ukalayım ve buna yanıt vermeden duramayacağım. ÖSS YDS'ye girerek Türkiye 347.si oldum :D Ehliyet sınavını da geçtim :U

Neyse şakası bir yana, rahat geçersin kardeşim. Merak etme. Herkes söylemiş zaten, tekrara gerek yok aslında ama sen çıkmış soruları çöz, eğer motordan anlamadıysan konuyu oku tekrar çöz, oku çöz. Kaç yüz tane denemeye girmişsindir, bunu sana anlatmaya gerek bile yok. Heyecan yapma. Maksimum 40 dakikada sınavının biter. O kadar yani. :)

Samet Türkmen
20.01.2010, 21:36
efendi ol ordaki cumleyi anlayamıyorsan cevap yazma...

her yazdıgımızı acıklayalım mı?

sınavın ne kadar kolay oldugunu belirttim ama anlayana...

Ben gayet iyi anladımda ,şifreli konuşmalara gerek yok. ''Sınav gayet kolay''. Herkes filozof oldu son zamanlarda. İronilerden,mecazlardan,kinayerlerden geçilmiyor.

Gamze
20.01.2010, 21:39
Samet kardeşim alınganlık gösterecek bir şey yok ortada. Esprili yaklaşmış arkadaş.
Gerilmeyelim. ;)

Ehliyet diyoruz, ÖSS diyoruz, sınav diyoruz... :)

Samet Türkmen
20.01.2010, 21:42
Finallerim berbat geçti.Bugünlerde herşeye alınganım :)

Gamze
20.01.2010, 21:43
Finallerim berbat geçti.Bugünlerde herşeye alınganım :)

Son on gündür aynı modda olduğumdan iyi anlıyorum. :)
Sınav diyince elde olmadan tersleniyor insan.
Öğrencilere sabır eyle Allahım.

Mehmet Fatih Silik
20.01.2010, 21:46
Hey gidi bee...3 ay araliksiz her gün saatlerce kitabi yedigimi bilirim...nitekim hatasiz gecmi$tim yaziliyi...insan önce hevesleniyor...hele hele ilk kendi arabanla sürdügünde cok ho$...ama annen veya baban seni ali$veri$ icin kullanmaya ba$ladiktan sonra heves meves kalmiyor :) 7 sene olacak...vay be..ne cabuk geciyor zaman arkada$...

SEDAT
20.01.2010, 21:49

-Sadece kitabi dikkatli bir şekilde tamamen okuman yeterli olucaktır...:)

SEDAT
20.01.2010, 21:50
Hey gidi bee...3 ay araliksiz her gün saatlerce kitabi yedigimi bilirim...nitekim hatasiz gecmi$tim yaziliyi...insan önce hevesleniyor...hele hele ilk kendi arabanla sürdügünde cok ho$...ama annen veya baban seni ali$veri$ icin kullanmaya ba$ladiktan sonra heves meves kalmiyor :) 7 sene olacak...vay be..ne cabuk geciyor zaman arkada$...

-Hadi oraya bırak şuraya gidelim...arkadaş insan alıştımı arabasızlıkta zor..sınıflar ne bu arada E varmı :)

EMiRHAN61
20.01.2010, 21:52
-Hadi oraya bırak şuraya gidelim...arkadaş insan alıştımı arabasızlıkta zor..sınıflar ne bu arada E varmı :)

niyetimde esas o var , yaş engelini aştığımızda niyetim odur :) E+D

SEDAT
20.01.2010, 21:54
niyetimde esas o var , yaş engelini aştığımızda niyetim odur :) E+D

-Valla hocam kurstayım b mi e mi derken içimden bi ses büyük al seneyede kullanırsın dedi ve E aldım...:)

EMiRHAN61
20.01.2010, 22:01
Bence de E sınıfı iyidir çünkü en azından bir meslek yerine geçebiliyor. Özellikle bizim yöremizde :D

SEDAT
20.01.2010, 22:04
-Yani şöyle söyliyeyim yolun ortasında 50 le giden birini gördünmü
-Bayandır
-Yaşlı bi amcadır
-Yada telefonla konuşuyordur:)

Mehmet Fatih Silik
20.01.2010, 22:15

Araba kendimin olsa gam yemicem de...babamin olunca zor oluyor...siniflar B, M, L:)

SEDAT
20.01.2010, 22:16
Araba kendimin olsa gam yemicem de...babamin olunca zor oluyor...siniflar B, M, L:)

-Hocam kendi araban gibisi yok valla süper bi durum tavsiye ederim:)

Mehmet Fatih Silik
20.01.2010, 22:25
Para biriktiriyorum...hayalimdeki araba alttaki...ama oraya daha cok var :)

http://nl-leipzig.bmw.de/sync/showroom_rebrush/de/de/newvehicles/x5/x5/2006/allfacts/_shared/img/equipment_msport_package.jpg

Samet Türkmen
20.01.2010, 22:32
Bu araç hangisi bilmiyorum ama x6 olduğunu varsayalım, yarın bir gün memur olduğumu ve 1.500 tl ile çalıştığımı düşünürsek 179 ay yemeyip içmezsem alıyorum bu arabayı. Kulağa hoş geliyor ne dersiniz ? 179 :D 1319 yılda alabileceğim evleri geçiyorum .

SEDAT
20.01.2010, 22:32
Para biriktiriyorum...hayalimdeki araba alttaki...ama oraya daha cok var :)

http://nl-leipzig.bmw.de/sync/showroom_rebrush/de/de/newvehicles/x5/x5/2006/allfacts/_shared/img/equipment_msport_package.jpg

-Sen belki almanyadaysan alırsında bize harbiden hayal yani:)

Mehmet Fatih Silik
20.01.2010, 22:51
@Samet Türkmen

X5 karde$ :)

@Sedat

Evet almanyada ya$iyorum...ama hep denildigi gibi agaclardan toplamiyoruz paralari :) Millet bizi ne saniyorsa artik :)...hayalim i$te karde$...hastasiyim BMW'nin...hangi modeli olursa olsun....ama bu X5'lere ayri bir meragim var...gecen bi akrabamla sinemaya gidecektik...beni almaya geldi ve ben arabasini degi$tirip ne tür bir araba aldigini bilmiyordum...kapidan bi ciktim saga sola bakiyom...eski arabasi Audi A4 idi...bende onu ariyorum...bide baktim X3 farlari yakiyor...icimden "hadi beeeeeee...!" diye diye bu icimdeki ses di$ari vurmasin mi :D....kapiyi actim "hadi beeeeee....!" diyom :) Ciddi ciddi bu mu?...ilk defa hayatimda X-serisine bindim...heyecan yaptim valla sinemaya gidene kadar...diyorum ekrebaya...hayalimi sen gercekle$tirdin...in$allah benimde bir günüsü olur :)

Muhammed
20.01.2010, 23:57
Geçen yılın sorularını çözdüm az önce. Bana hiçde abartıldığı kadar kolay gelmedi. Salakmıyım neyim anlamadım ki arkadaş ya:D Herkes nasıl giripte bu kadar yüksek yapıyor.

Oruç
21.01.2010, 00:05
Olum sen yaparsın bunları Muhammed.:)

Ben de vizemin bittiği akşam biraz kitaba biraz da çıkmış sorulara çalıştım yazılı sınavı geçtim. Geçen pazar da direksiyonu geçtim bitti.:)

Yaparsın sen.;)

Oruç
21.01.2010, 00:15
Geçen yılın sorularını çözdüm az önce. Bana hiçde abartıldığı kadar kolay gelmedi. Salakmıyım neyim anlamadım ki arkadaş ya:D Herkes nasıl giripte bu kadar yüksek yapıyor.

Motor bölümü hariç sorular çok kolay mesela. Gerçi ben ilkyardımda kıl payı kurtardım kendimi.:D

Milletin bu kadar yüksek yapmasının bir nedeni de kopyanın yaygın olmasıdır. Benim vizeler bitti oturdum gece çalıştım çok şükür hepsini verdim. Bir de sınavdan ilk çıkan ben oldum herkes şaşkın şaşkın bakıyordu.:D

Çıkmış soruları 2-3 defa çözdün mü rahat geçersin.

EMiRHAN61
21.01.2010, 00:52
Motor bölümü hariç sorular çok kolay mesela. Gerçi ben ilkyardımda kıl payı kurtardım kendimi.:D

Milletin bu kadar yüksek yapmasının bir nedeni de kopyanın yaygın olmasıdır. Benim vizeler bitti oturdum gece çalıştım çok şükür hepsini verdim. Bir de sınavdan ilk çıkan ben oldum herkes şaşkın şaşkın bakıyordu.:D

Çıkmış soruları 2-3 defa çözdün mü rahat geçersin.

kursa devamsızdım. kitap cd açıp bakmadım. çıkmış sorulara felan hiç bakmadım. kopya da çekmedim 2sinden tam birinden de 1 soru hatayla sınavı geçtim :)

Muhammed
21.01.2010, 00:55
kursa devamsızdım. kitap cd açıp bakmadım. çıkmış sorulara felan hiç bakmadım. kopya da çekmedim 2sinden tam birinden de 1 soru hatayla sınavı geçtim :)

İşte benimde çözemediğim bu ya. Nasıl herkes böyle yüksek puan yapabiliyor. Ne bileyim motorda ve ilk yardımda öğrenilmesi gereken bir sürü konu yok mu mesela? nereden biliyorsunuz onları çalışmadan?

EMiRHAN61
21.01.2010, 01:01
motor gerçekten çok kolay. hatta motor bile denmez o konulara dediğim gibi silecek suyu kontrolü sinyal lambalarının kontrolü , yağ seviyesi bakımı felan çok basit şeyler. lastik havaları vs.

sağlıkta bazı çelişkili durumlar oluyormuş kursta anltılan ile sınavda çıkan farklı oluyormuş . benim zamanımda kurstaki derslere girenler bi soruda bize öğretilenin dışında bi cevap çıkmış diye isyan etmişlerdi misal. sanırım atel konusundaydı

Dursun Kaplan
21.01.2010, 09:26
Beni sıkıntıya düşüren ilkyardım sorularıydı. :) Çok şaşırtmacalı sorulardı.

Nurbanu
21.01.2010, 09:35
dün akşam bir arkadaşımla aramızda geçen bir konuşma :

n: ne yaptın canım? ehliyet sınavın nasıldı?
a: yaa sorma canım motorda kalacaktım az daha :(
n: nee cidden mi? (hiç inanmadım) hadi canım sen çalışmışsındır. 10 yıldır çıkmış soruları bilem çözümüşsündür. :D
a: yok bee fazla çalışmadım. biliyorsun zaten bu aralar kpssyle fazlasıyla meşgulüm.
n: evet canım. ALLAH yardımcın olsun. eeee geçtin mi bari?
a: evet geçtim çok şükür.
n: kaç aldın ulee? en çok motordan kaç aldığını merak ediyorum :D :D
a: hımm motordan 90, ilkyardım 95, direksiyondan 89 almışım.
n: yaaa harbi düşük almışsın. kızım baraj 88 falan mıydı da zorla geçtin :D haa bu arada en düşük direksiyondan almışsın. hız mı yaptın yoksa yine? :D
a: sorma yaa heyecanlandım ama en yakın zamanda bir araba alıyorum. süper bir duygu :D
n: hahahaaa :D

not: önümüzdeki 3 ay içerisinde Ayşe arkadaşım trafiğe çıkacaktır. Trabzon-Akçaabat arasında ikamet eden herkese duyurulur. arkadaşlar lütfen şimdiden önlemleriniz alın :D
(Ayşem affına sığınıyorum :p)

Faik Yılmaz
21.01.2010, 09:40
Nurbanu kullanma kılavuzu çince olan bir arabada alabilir aslında :) :)

Ba®ış
08.02.2010, 23:28
cumartesi günü sınava girecekler için sınav yerleri açıklanmış.

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/surucu/sy/2010/2010_1/Sy_surucu.asp

mashal61
08.02.2010, 23:58
Ehliyeti almak bir şey değil de benden size tavsiye eğer arabanız yoksa ehliyet almayın. :) Önce araba alın. :)

EMiRHAN61
09.02.2010, 00:38
heyygidi ,araba vardı ehliyet yoktu

ehliyet olduktan sonra araba yok :/ Aynen :D

Ahmet Kuru
09.02.2010, 00:41
Herkes sınav önceki motordan korkar...
korktuğu için motora çok çalışır..
Ben öyle yapmıştım...
en yüksek notumda motordan gelmişti:)
Türkiye'de ehliyet ilk girişte ehliyet alamayan birine bir daha ehliyet verilmemeli..
O derece kötü bir sistem var.

Ayrıca Ehliyeti aldıktan sonra da sevinmeyin...Uzun bir süre ihtiyacınız olmayacak:D

Çakıroğlu İhsan
09.02.2010, 02:04
Yani bu sınava 2 kez giren birisi kesin olarak ehliyet alabilir mi? :)

Hayır 4. de alan arkadaşım var hiç abartısız. Birinde hepsnden kaldı sonra teker teker geçti :D

Ben bir tek sınav günü motor bölümünü okudum diğer bölümler genel kültürle yapılablr tarzda öyle geçtim yani.

POYRAZ
09.02.2010, 06:10
Herkes sınav önceki motordan korkar...
korktuğu için motora çok çalışır..
Ben öyle yapmıştım...
en yüksek notumda motordan gelmişti:)
Türkiye'de ehliyet ilk girişte ehliyet alamayan birine bir daha ehliyet verilmemeli..
O derece kötü bir sistem var.

Bence de öyle. Avrupa ülkelerinde bu isin nasil SIKI tutuldugunu bilenler bilir.
Insan hayati söz konusu.
Ehliyet alanlarin cogu gecis önceliklerini bile bilmiyor. Bilse de umurunda olmuyor. Cünkü bunu denetleyen ve ehliyeti ömür boyu alan hic bir kurum yok.
Neyse. Umarim her sey simdikinden daha iyi olur.
Bu arada ehliyet sinavina girecek olan arkadaslarimiza basarilar dilerim.

Seda
10.02.2010, 00:30
Bence de öyle. Avrupa ülkelerinde bu isin nasil SIKI tutuldugunu bilenler bilir.
Insan hayati söz konusu.
Ehliyet alanlarin cogu gecis önceliklerini bile bilmiyor. Bilse de umurunda olmuyor. Cünkü bunu denetleyen ve ehliyeti ömür boyu alan hic bir kurum yok.
Neyse. Umarim her sey simdikinden daha iyi olur.
Bu arada ehliyet sinavina girecek olan arkadaslarimiza basarilar dilerim.
Gercekten de cok sIkI bir sistem buradaki.. Kabusum olmustu ehliyet dönemi, hey gidi hey.. Üstünden koskoca iki sene gecmis :)
Kurallara uymayan bir kisi bulamazsin burada (parantez acma nedenim yine de istisnalarin oldugunu söylemek - ehliyeti disaridan alip da gelenler mesela)..
Ben kendime cok güvenirdim bu konuda, "benim araba kullanamayacagim yer yok" derdim, taki gecen yaza kadar..
Istanbul'da agzim acik trafigi izledim yaklasik bir saat kadar.. Insanlarin ne yaptigini anlamaya calisiyordum ama basardigim söylenemez..
Neredeyse her gün araba kullandigim halde konu Türkiye'de araba kullanmak olunca yine de güvenemem kendime.. Olan kesinlikle kurallara uyanlara olur :):)

Mehmet Fırat
10.02.2010, 00:34
Bir buçuk senedir ehliyetim var, trafiğe çıkmak nasip olmadı henüz. :o :D

Seda
10.02.2010, 00:36
Cikma zaten, Istanbul'da trafige cikilmaz :D

Mehmet Fırat
10.02.2010, 00:40
Bizim buralar sakin ya, bari evimin civarında sürebilseydim.. :o

Muhammed
10.02.2010, 00:42
Sınav Cumartesi halen tık yok :D son 1-2 gün çalışmayı düşünüyorum.

EMiRHAN61
10.02.2010, 09:45
Ben kendime cok güvenirdim bu konuda, "benim araba kullanamayacagim yer yok" derdim, taki gecen yaza kadar..
Istanbul'da agzim acik trafigi izledim yaklasik bir saat kadar.. Insanlarin ne yaptigini anlamaya calisiyordum ama basardigim söylenemez..
Neredeyse her gün araba kullandigim halde konu Türkiye'de araba kullanmak olunca yine de güvenemem kendime.. Olan kesinlikle kurallara uyanlara olur :):)

Of'ta ve memlekette genel olarak , bir yere gideceğim zaman , varış sürem bana bağlı oluyor. Rizeye 15 dakikada gideceğim dediğim zaman 15 dakikada gidiyorum. Aaah ah , İstanbul'da Küçükyalı'dan Üsküdar'a gideyim diyorum. Trafiğin hangi saat ne olacağı muamma. Ne zaman çıksam ne zaman varırım muamma. Alışmak zor. Dur kalk /çok benzin yakıyoruz:) + yorucu /

Muhammed
13.02.2010, 08:59
Az sonra sınava doğru yol alıyorum. Hiç çalışamadım okul nedeniyle. Ne olacak bakalım.

Serdar Ersoy
13.02.2010, 09:42
Hayırlı olsun geçersin takma kafana ya :)

zafer6161
13.02.2010, 10:13
benim için en kolayı motordu,en zor olanı trafikti,3 sınavda zorlan gecmiştim :D

Ba®ış
01.03.2010, 15:02
yazılı sınav sonuçları bugun açıklandı :cool:

Muhammed
01.03.2010, 21:14
Motor 88
Trafik 83
İlk yardım 82

Benimkiler böyle geldi çok şaşırdım. İlk yardımdan kalmayı yada kılpayı geçmeyi bekliyordum.

Ba®ış
01.03.2010, 21:19
Motor 95
Trafik 92
İlk yardım 73

ben de ilkyardımdan kılpayı geçeceğim düşünüyordum,nitekim de öyle olmuş.darısı 13 martta direksiyon sınavının başına.

Özge
01.03.2010, 21:23
İlkyardımdan da kalınır mı ya benim 100'dü:DDireksiyon kolay geçersiniz:D

Muhammed
01.03.2010, 23:07
İlkyardımdan da kalınır mı ya benim 100'dü:DDireksiyon kolay geçersiniz:D

İlk yardım soruları özellikle bu sene çok gıcık sorulardı. Sınavı kazanan herkese tebrikler bu arada.

OnurKul
02.03.2010, 00:10
herkes yazmıştır ama bende yazıp sınava gireceklerin içini rahatlatayım...

İşlerim dolayısıyla kursa 1 kere gittim. Son gece kursun verdiği kitapta yer alan soruları çözdüm. Gittim, girdim ve geçtim... Bu kadar kolay.

bordo61
15.03.2010, 11:03
Direksiyon ne zaman açıklanacak acaba

Egemen Yılmaz
15.03.2010, 11:09
Direksiyon ne zaman açıklanacak acaba

Direksiyon sınavı sonuçları zaten sınava girilen gün belli oluyor, adamlar notunuzu o an veriyor ve kurs aracılığıyla öğrenmek mümkün olabiliyor. 2 sene önce böyle olmuştu sanırım hala öyledir. Kursun kapısını bir çal derim :)

Serdar Ersoy
15.03.2010, 11:10
Ben direksiyon sınavına girdiğimin akşamında öğrenmiştim...

bordo61
15.03.2010, 11:14
Ben direksiyon sınavına girdiğimin akşamında öğrenmiştim...

Bende öyle biliyordum.

Sürücü kursunda internetten öğrenin fln diyo :)

Ordada yok arayalım bir kursu

hatice_61
15.03.2010, 11:45
bende yeni giricem sınava bu bilgileri göz önünde bulunduriyim

bordo61
15.03.2010, 11:53
Saat 3'de listeler gelecek miş daha açıklanmamış

Sistem değişti sanırım

Muhammed
15.03.2010, 23:16
Şu debriyaj ne nalet olası bişeydir ya. Ne zaman basıyoruz ne zaman çekiyoruz bir türlü ayağımı alıştıramadım :D

EMiRHAN61
17.03.2010, 06:36
Şu debriyaj ne nalet olası bişeydir ya. Ne zaman basıyoruz ne zaman çekiyoruz bir türlü ayağımı alıştıramadım :D

arada bas çek boş bırakmaya gelmez :D

bordo61
17.03.2010, 12:11

:) Sen girmedin mi direksiyon sınavına

Atılay
17.03.2010, 12:20
Ben Ehliyet Sınavında kopya çekmiştim valla arkamdakinden :)

Muhammed
17.03.2010, 19:06
:) Sen girmedin mi direksiyon sınavına

Cumartesi günü gireceğim. Tam olarak neye dikkat ettiklerini bilen var mı?

EMiRHAN61
17.03.2010, 20:56
kemer ayna koltuk ayarı sinyal tabelalar ve hız limiti:D:D:D

*ve istop ettirme kalkarken :D:D*

DKaraduman
17.03.2010, 21:25
Ben sertifikayı falan alalı 1 ay geçti de acaba şu kadar süre içerisinde emniyete ehliyeti almaya gidilmeli tarzı bir kural var mı?

Oruç
17.03.2010, 23:31
kemer ayna koltuk ayarı sinyal tabelalar ve hız limiti:D:D:D

*ve istop ettirme kalkarken :D:D*

Ben direksiyon sınavına girdiğimde kurstaki eleman "kemer takmayın" dedi bize. Nasıl saçmalıksa.:)

EMiRHAN61
19.03.2010, 02:11
evet durulması yasak yerdede durun diye söyleyebilirler. sınamak maksatlı.

EMiRHAN61
19.03.2010, 02:13
Ben sertifikayı falan alalı 1 ay geçti de acaba şu kadar süre içerisinde emniyete ehliyeti almaya gidilmeli tarzı bir kural var mı?

dosyanı aldıysan sorun yok istediğin zaman ehliyete çevirebilirsin. dosya tarihin ve belge tarihin farklı olur sadece.

hatice_61
24.03.2010, 21:48
ben çıkmış soruları bulamadım yardım edermisiniz

Volkan
25.03.2010, 09:32
ben çıkmış soruları bulamadım yardım edermisiniz
http://www.olcaysurucukursu.com/ehliyet_sinav_sorulari.htm

61BrAvEhEaRt
25.03.2010, 18:37
hepinize başarılar dilerim sınava girmiş ve giricek olanlara

arkadaşlar ben 17 yaşındayım 18 yaşıma girdiğim gibi kursa başlasam 18 yaşıma girdikten (bitirdikten) kaç gün ve ay sonra ehliyet elimde sağlam bir şekilde olur

şimdiden sağolun :D

Ali Yıldız
16.04.2010, 22:50
Yarın Sınava Girecek Olan Arkadaşlara Başarılar :)

Canberk
16.04.2010, 23:25
Ya çok karışık birşey bu :D
Ben 23 Temmuz 1993 doğumluyum forumdada 16 yaşında yazıyor.
3 ay sonra orada 17 yazacak :)
Yani ben ehliyeti 2011 23 temmuzundamı alacağım 2012 mi :D

hatice_61
17.04.2010, 14:51
bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum çok kolay bi sınavdı umarım geçerim

Serdar Ersoy
17.04.2010, 15:12
Bol şans Hatice :) ( umarım geçerim dediğin için şans dileklerim :) )

hatice_61
22.04.2010, 12:20
sağol serdar

EMiRHAN61
22.04.2010, 16:42
Kolay geliyor çoğu insana ama sorularda öyle şaşırtıcı hatalar çıkıyor ki insan hayret ediyor bu sorunun cevabı nasıl bu olur diye. Umarım geçersiniz. Mühim olan direksiyon. Kağıttaki başarı kağıtta kalıyor :D

hatice_61
03.05.2010, 17:40
sınavları geçtim kolay bi sınavdı darısı direksiyona

Yunus Emre SEYHAN
24.07.2010, 16:20
direksiyon sınavına girdim bugün.

birazdan sonuclar acıklanacak.

Arabaya bindim, kalkış için hazırlandım ve kalkışı yaparken ne göreyim? Debriyaj da anormallik var!

Sesimi çıkarmadım, sonradan çaktım durumu..

Sürüş boyunca debriyaj ve fren kontrolü tamamıyla yanımdaki eğitmendeydi..

Böyle rezalet görmedim!

alpozan61
24.07.2010, 23:25
Arkadaşlar cahilliğimi bağışlayın bir şey soracağım; Ehliyet Kursuna başlayabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor mu ? 18 yaşını doldurmama yaklaşık 17-18 gün var şimdiden başlayamaz mıyım kursa ???

bordo61
24.07.2010, 23:32
Ehliyet alabilmek için 18 yaşını doldurmak gerek

Sınav 1 - 2 ay sonra oluyor

Yani sizde 18 yaşında oluyorsunuz

ondan sorun olmaz bence.

Ama yinede bir kursa sorun onu.

alpozan61
24.07.2010, 23:36
sınav 21 ağustosta o zaman doldurmuş oluyorum yaşımı ama kursa doğum günümden sonra gitsem yetişmeyecek ondan sonra ekime kadar bekle...

bordo61
24.07.2010, 23:43
Önemli olan

Sınav günü bence :)

Egemen Yılmaz
24.07.2010, 23:47
Arkadaşlar cahilliğimi bağışlayın bir şey soracağım; Ehliyet Kursuna başlayabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor mu ? 18 yaşını doldurmama yaklaşık 17-18 gün var şimdiden başlayamaz mıyım kursa ???

18 yaşını doldurmadan kursa başlayamıyorsun. Sınav tarihi önemli değil.

Ben aldığımda(2008) öyleydi tabi, şimdi belki değişmiştir.

alpozan61
25.07.2010, 01:53
hımm sağolun..

Burak
15.04.2011, 15:23
Yarın güzel bir sınav veririz inşallah :D

muharrematasoy
15.04.2011, 19:05
yakında bu sınavında sorularını dağıtırlar ya da şifresini çıkarırlar :d

Ömür Karadeniz
15.04.2011, 22:02
Geçen sene direksiyon sınavına girince şok olmuştum.Ben sadece direksiyonu tutuyordum yandaki hoca gaz,fren,depriyaj yapıyordu.Gerçi burası Türkiye,burada herşey normal karşılanmalı:D

Hüdai Pervaneli
15.04.2011, 22:11
Suanda ehliyet yapiyorum Yaziliyi verdim kolay olmasada Burda ordakinden daha farkliymis:)
Burda gece surusu otaban sürüsü yapiyorlar Ama yakindir ehliyeti almam ozaman cikmayin yola yada en azindan benim önüme cikmayin:)

Burak
14.05.2011, 22:00
Yarın direksiyon sınavı var bakalım alacak mıyız ehliyeti :D

Mesut
14.05.2011, 22:10
Yazılı sınavı geçerseniz direksiyon hallolur sorun değil Türkiye'dekiler için diyorum yurt dışında nasıl oluyor bilmıyorum :)

Burak
17.05.2011, 08:56
Sınavı sınırda geçtik ehliyeti bekliyoruz artık :D

Canberk
17.05.2011, 14:19
Bende 20 Ağustos'ta ki sınava gireceğim.
Yaş muhabbeti acayip canımı sıktı. 23 Temmuz doğum günüm 3 Temmuz ve 20 Ağustos sınav tarihleri.

Farzı misal 22 temmuz'da olsa sınav bu adamlar yaşın tutmuyor diye sınava almayacaklarmıydı beni ? Bana 22.temmuz gecesi saat 12de nur filan mı iniyor göktende 18 oluyorum ççç

Gireyim şu 3.deki sınava nolurr diye yalvarsam sokmazlar mı ? .ççç

Deniz Tosunoğlu
18.05.2011, 01:08
ula ben senden 1 gün erken dogmusum Canberk :)

Bende o dönemlerde sinavlara girecegim. Umarim istedigim gibi olur :)

Canberk
18.05.2011, 01:18
22 Temmuz :) İnşallah hayırlısı olur valla :D

Cafer KILIÇSOY
18.05.2011, 01:56
28 Mayıs C'den E

Haziran ayı içerisinde de E'den E+D olmak üzere iki direksiyon sınavımız var bizimde:)

Mucahid Erdogan
19.07.2011, 15:01
Evet Sayın BMNli renkdaşlarım bugün ehliyet sonuçları açıklandı ve herkes buraya aldığı sonuçları yazsın :D:D:D
ilk ben başlıyorum :D

MOTOR 90 - TRAFİK 80 - İLKYARDIM 83

Berat Akçay
19.07.2011, 15:14
Konuyu sen açtığına göre ehliyeti aldın .Fazla anlamam ehliyet sınavından .Hayırlı olsun :)

Mucahid Erdogan
19.07.2011, 15:59
saolasında baska arkadaslarda aldıysa onlarada hayırlı olsun :)

Serdar Ersoy
19.07.2011, 16:04
2 sene önce aldım :D

71-72-71 :) Geçmiş sınav sorularına sınavdan bir gece önce bakmayla bu kadar :D

Mucahid Erdogan
19.07.2011, 16:05
serdar ucu ucuna gecmıssın bende son 4 gun gecmıs sorulara calıstım okadar bı motordan gecerım sanıyordum :)

Mert67
19.07.2011, 16:12
Tebrikler Mucahid. Bende alırken en çok ilk yardım'da zorlanmıştım. :)

Ayrıca benzer konu vardı.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=20668&highlight=Ehliyet

Fatih Yücel
19.07.2011, 16:13
2 sene önce aldım :D

71-72-71 :) Geçmiş sınav sorularına sınavdan bir gece önce bakmayla bu kadar :D

Araba kullanmandan bunu anladım zaten ççç

Mucahid Erdogan
19.07.2011, 16:16
Tebrikler Mucahid. Bende alırken en çok ilk yardım'da zorlanmıştım. :)

Ayrıca benzer konu vardı.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=20668&highlight=Ehliyet

okadar aradım nye bulamadım :confused:

Lazman
19.07.2011, 16:19
sormasi ayiptir sinavdaki trafik kurallarida ne var?

Tahsin Ağaoğlu
19.07.2011, 16:30
bende trafik 78 motor 87 ilk yardım 83 aldım

yorumsuz6117
19.07.2011, 17:07
Ben motor ehliyeti için girmiştim ilk sınavda İlk yardımdan 70le geçmiştim diğerlerinden kalmıştım 2. sınavda motor 70 trafik 70 aldım :D:D:D

70 70 70 :D:D

Sınırlarda dolaşmayı severim :D:D

Serdar Ersoy
19.07.2011, 17:28

Direksiyon sınavım 98 di hatırlayıdımda :D

Tahsin Ağaoğlu
19.07.2011, 17:34
Arkadaşlar direksiyon sınavı çok zor oluyor mu?
Ben daha hayatımda sadece bir kere düz vites kullandım..

Mollasalihoğlu
19.07.2011, 17:46
Bütün bölümlerden tek yanlış yapmıştım ben. Sanırım 98 - 97 -98 almıştım..

Mert67
19.07.2011, 17:53

Zor olucak birşey yaptırmıyorlar. :) Daha önceden biraz tecrübe edinirseniz kesin geçersiniz.

Serdar Ersoy
19.07.2011, 17:54

Kursun eğitimlerine katıl yeter.

200 mt gitmiyorsun bile :)

Arkada 2 tane öğretmen oluyor. İlkokul öğretmeninin karşına çıkma ihtimali var :D

Fatih Özkan
19.07.2011, 17:54
Hayırlı olsun arkadaşlar.
Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileği ile...

Tahsin Ağaoğlu
19.07.2011, 18:16
Ohhh iyi o zaman ...

Hüdai Pervaneli
19.07.2011, 18:33
Almanyada Daha farkli direksiyonda puanlama yok bizde :) hatasiz sürersen verirler:)
Derslere gelince 30 sorun var farkli puanlama olarak En fazla 10 uan yanlis yapabilirsiniz ve 5 pualik sorularda 2 puanlik yanlis yapabilirsiniz ki Bende 5 puan vardi tek soru:)

Bende ehliyeti 24.5.2011 de aldim:)

Ali Can
19.07.2011, 18:40
2 sene önce..
trafik 80
motor 85
ilkyardım 90
notlarda eminim ama konulardan emin değilim :Dççç

Ali Can
19.07.2011, 18:41
Kursun eğitimlerine katıl yeter.

200 mt gitmiyorsun bile :)

Arkada 2 tane öğretmen oluyor. İlkokul öğretmeninin karşına çıkma ihtimali var :D
ben küçük bir bursa turu yapmıştım :D
kimi yerlerde pazarlarda yapılıyormus, sadece düz gidip geliyorsun.

Mucahid Erdogan
19.07.2011, 18:43
hepsınden 100 alana ceyrek altın verıyorlarmıs bunu bılseydım sınava daha hazır gırerdım :D

Serdar Ersoy
19.07.2011, 18:49
ben küçük bir bursa turu yapmıştım :D
kimi yerlerde pazarlarda yapılıyormus, sadece düz gidip geliyorsun.

( )
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |

( ) = Kavşak :)

Sağ taraftan gidip kavşağı döndükten 100 mt sonra sınav bitiyor :)

200 metrelik bir sınav alanı yani :)

Edit: Yol tarifi olmamış mesajı gönderince :D

yorumsuz6117
19.07.2011, 18:50
Ben uzun zamandır motor kullanıyorum geçerim herhalde direksiyon sınavını :)

Özge
19.07.2011, 19:00
Başlıkları birleştirdim:)

Direksiyon sınavı zor olmuyor.Yalnız önünüzdeki sürücü adayı kötüyse sürekli dur kalk yapmak zorunda kalabilirsiniz.:D

Canberk
20.07.2011, 00:12

:D:D:D:D

Bütün bölümlerden tek yanlış yapmıştım ben. Sanırım 98 - 97 -98 almıştım..

He havamı da atarım diyorsun .

Benim sınavımda 20-21-22-23 Ağustos (o hafta işte tam hangi gün hatırlamıyorum :D) bakalım ben kaç yapacağım

MDanışmaz
20.07.2011, 00:57
Geçmiş sorulara bakın gerçi ben bakmadım ama genede iyiydi,motordan 100 ü çakmıştım ;):D

Deniz Tosunoğlu
20.07.2011, 01:03
Benim sinavim 21 tem.. yarin yani :D

Ömür Karadeniz
20.07.2011, 20:20
Ben ilk girişimde almıştım ama hep 75-80 arasıydı üçüde.:)

Ömer SEVİNÇ
20.07.2011, 21:27
Sınavda en düşük gelen ilkyardımdı benim :p

Merve H.Oğlu
21.07.2011, 00:18
Trafik ve Motor 90 İlkyardım 92 idi.
Direksiyondan da 95 almıştım :)
Derslere gitmiştim kursa günü gününe, ama motor hocamız sağolsun hiç güzel anlatamamıştı :)
Son gece geçmiş yılların sorularını çözdüm sadece yetti bana :)
Trafik ve ilkyardım zaten hep bildiğimiz şeyler sıkıntı olmaz..
Direksiyonda da Allah'a şükür bende gerek kalmadı ama, heyecandan yanlış filan yaparsan hoca çaktırmadan yardımcı oluyormuş :)

Mehmet Yusuf
21.07.2011, 00:37
bende babamla ayı kursa yazılmasaydım belki kaytarırdım derslerden ama işte adam tutturdu motosiklet alacam diye bende mecburen derslere gitmek zorunda kaldım onunla birlikte :))
ilk sınavda geçmiştim bütün dersleri, kolaydı ya :))

Özge
21.07.2011, 01:33
Trafik 83,Motor 87,İlkyardım 100'dü benim de.:)Direksiyonda 92 :P

Uğurtan
21.07.2011, 01:36
Trafik 83,Motor 87,İlkyardım 100'dü benim de.:)Direksiyonda 92 :P

Çok düşük.

Beğenmedim.

Cafer KILIÇSOY
21.07.2011, 01:41
Sene 1997;

Trafik 90

Motor 95

İlk Yardım 88

Direksiyon 95'di

Şimdi ehliyeti büyütmek için (E+D) başvurduk.

İlk direksiyon sınavını geçtik. İkincisi 30 Temmuzda

24 saat direksiyon başında olduğumuz için sorun olmuyor pek;)

Özge
21.07.2011, 01:47
Çok düşük.

Beğenmedim.
Kaldım mı? :(

Uğurtan
21.07.2011, 01:48
Kaldım mı? :(

Senden daha iyisini beklerdim.

Özge
21.07.2011, 01:55
Senden daha iyisini beklerdim.
Yeni değil ki 2 sene olacak neredeyse:D

Bdeniz_61
21.07.2011, 11:16
İnsanın hayatı boyuncu girebileceği en kolay sınav:)

Deniz Tosunoğlu
21.07.2011, 13:41

Burda biraz daha zor :) 65 soru var, 5 soruyu yanlis yapma hakkin var. Bugün 6 yanlisim vardi :(

Mucahid Erdogan
21.07.2011, 14:17

örnek bir soru
aşağıdakilerden hangisi aracın güç kaynağıdır ?
a) motor
b) akü
c) piston
D) tekerlekler
:D:D

SEDAT
21.07.2011, 14:40
- (E) sınıf ehliyette başka bir hava veriyor insana kardeşim , tren ve uçak hariç hepsini kullanabiliyosun off ya müthiş bir duygu aşşağısı kesmez beni zaten :rolleyes: bak şimdi kendime şilt veresim geldi ççç

Mucahid Erdogan
29.07.2011, 10:09
bu ehliyet kursları tam çakal adamlar sınavdan sonra daha bi para kalmıyor sadece kartı alırken kı vergı ve kart parası var dıyordu sımdı dıreksıyon sınav parasını cıkarttılar 100 lıra dıreksıyon sınav parasımı olur ve kursada 400 lıra verdım ben bıraz arastırdı cogu yer meb bu paranın 18 lırasını alıyor gerısı kurs cukka yapıyor dıyor cunku her kursta bunun fıyatı degısıyor sımdı basta sırınlerdım sımdı el mahkum olunca yonabıldıgın kadar yon yapıyorlar şerefsizler

Deniz Tosunoğlu
29.07.2011, 11:31
bu ehliyet kursları tam çakal adamlar sınavdan sonra daha bi para kalmıyor sadece kartı alırken kı vergı ve kart parası var dıyordu sımdı dıreksıyon sınav parasını cıkarttılar 100 lıra dıreksıyon sınav parasımı olur ve kursada 400 lıra verdım ben bıraz arastırdı cogu yer meb bu paranın 18 lırasını alıyor gerısı kurs cukka yapıyor dıyor cunku her kursta bunun fıyatı degısıyor sımdı basta sırınlerdım sımdı el mahkum olunca yonabıldıgın kadar yon yapıyorlar şerefsizler

Siz daha iyisiniz...Burda daha pahali :(

Yazili sinav: 70 TL
Kurs Toplami (40 ders civari ortalam): 2400 TL
Direksiyon sinavi: 400 TL

Birde benim icin aci :D

Hüdai Pervaneli
29.07.2011, 13:01
Siz daha iyisiniz...Burda daha pahali :(

Yazili sinav: 70 TL
Kurs Toplami (40 ders civari ortalam): 2400 TL
Direksiyon sinavi: 400 TL

Birde benim icin aci :D
Kac Avro Yapti

Deniz Tosunoğlu
29.07.2011, 14:10
Toplam 1600 avro.. Belkide daha fazla..

SEDAT
29.07.2011, 14:44
Toplam 1600 avro.. Belkide daha fazla..

- Muhtemelen bu parayı verdikten sonra Uçak ve Hızlı tren kullanabiliyorsunuz bu ehliyetle değilmi :D

Canberk
29.07.2011, 14:47
Harbiden 1600€ ne laa :D
Bende başlayayım ufaktan sınav 22sinde :D

Deniz Tosunoğlu
29.07.2011, 18:27
- Muhtemelen bu parayı verdikten sonra Uçak ve Hızlı tren kullanabiliyorsunuz bu ehliyetle değilmi :D

Maalesef :)

Itiraf etmem gerekiyor ki, burda cok kaliteli ders veriyorlar. Trafikte 0 hata yaparsin kurstan sonra :)

EMiRHAN61
03.08.2011, 18:07
Şimdi ehliyeti büyütmek için (E+D) başvurduk.

İlk direksiyon sınavını geçtik. İkincisi 30 Temmuzda

24 saat direksiyon başında olduğumuz için sorun olmuyor pek;)

Ben de yükseltmeyi düşünüyorum , maddi külfeti sıfırdan bi ehliyet alıyor gibi değil mi?

Canberk
03.08.2011, 18:17
910 lira sıfırdan E sınıfı ehliyet almak.
800 liraya B'den E'ye yükselebiliyormuş.

EMiRHAN61
03.08.2011, 18:30
110 lira da az para değil. İyiymiş :)

Cem Akyüz
03.08.2011, 18:40
Bir daha ki ehliyet sınavı ne zaman ona bir gireyim ya

EMiRHAN61
03.08.2011, 18:48
yanlış bilmiyosam yıl sonuna doğru

Cem Akyüz
03.08.2011, 18:49
yanlış bilmiyosam yıl sonuna doğru

Teşekkürler Emirhan.Şu zaman alayım bu zaman alayım derken baya erteledim.

Hami_41
03.08.2011, 18:51
Bende kpss atamalarında faydası olur diye b den e ye çıkartıcam ehliyeti ama azda para istemiyorlar 1000 tl para ya sıfırdan alsak ne kadar sanki :s

EMiRHAN61
03.08.2011, 18:53
Bende kpss atamalarında faydası olur diye b den e ye çıkartıcam ehliyeti ama azda para istemiyorlar 1000 tl para ya sıfırdan alsak ne kadar sanki :s

Bir sorum da yükseltirken yeniden yazılı sınava giriliyor mu?

Yükseltirken evelden ehliyet sahibi olmanın pek bi espirisi yok sanırım.

Canberk
03.08.2011, 19:20
Bir daha ki ehliyet sınavı ne zaman ona bir gireyim ya

22 Ağustos abi bende ona gireceğim.

EMiRHAN61
03.08.2011, 19:22
Canberk bilgi verdiğin iyi oldu şimdi arada o kadar zaman varmış benim dediğim tarihle. Sebep olmak istemezdim : D

Canberk
03.08.2011, 19:24
Sen yine iyisin gittim adamın duvarına yazdım feyste :D Daha bu başlığa girmez nasılsa aldım cevabımı diye :D

Cem Akyüz
03.08.2011, 19:26
22 Ağustos abi bende ona gireceğim.

Onu biliyorum kardeşim ondan sonrakini merak ediyorum ben.Ağostos'ta girmeyeceğim.Onu öğren yine duvarımı yazarsın daha da bu başlığa girmem ççç

Canberk
03.08.2011, 20:11
22 Ekim
10 Aralık

Canberk
03.08.2011, 20:13
20 ağustos 2011 ehliyet sınavı için son başvuru tarihi 1 Ağustos 2011 mesai bitimidir.

Zamanında Sürücü kursunu araştırmazsan böyle olur işte.
Kaldık 22 Ekim'e .

Mehmet Ç.
15.08.2011, 08:59
Günaydin millet...

Bugün ehliyet sinavina girecegim.. Cok korkuyorum.. Heycanliyim...

Ise yarim saat gec kalarak bunu herkeze göstermis oldum :)

Canberk
15.08.2011, 13:00
22 Ekim beni bekler :)
Sana da başarılar Mehmet :D

Deniz Tosunoğlu
15.08.2011, 13:33
Keske ehliyetler bakkaldan alinabilse..

Mehmet Ç.
15.08.2011, 13:39
Cok korkuyorum :S olmayacak seyler aklima geliyor :S

Tesekkürler Canberk.. Seninde az kalmis :)

Edit : bendeki bu sans varya!! Baslarim böyle ise... Yagmur basladi hava o kadar sicak olmasina ragmen :S

U.Sadıkoğlu
15.08.2011, 14:04
Beyler eski çıkmış soruları çözün hiç derse falan gitmenize gerek yok son 5-6 senenin sorularını çözün birde sınava girmeden önce ki sabah çözün geçtiniz : )

Mehmet Yusuf
15.08.2011, 14:42
Beyler eski çıkmış soruları çözün hiç derse falan gitmenize gerek yok son 5-6 senenin sorularını çözün birde sınava girmeden önce ki sabah çözün geçtiniz : )

kesinlikle katılıyorum :)
ben yapamadım bunu ama.
babamla aynı kursa yazıldık. mecburen derslere girmek zorunda kaldım babamla birlikte :)

Ömür Karadeniz
15.08.2011, 15:43
Ben 1 tane bile soru çözmeden sınavı kazanmıştım ama hep sınırda 70-80 arası.Bence yeni girecek arkadaşlar çalışmadan girmesin.:)

Numan Yerlikaya
09.09.2011, 18:57
E-Sınava Girin 1 Ayda Ehliyet Cepte ;)

Canberk
09.09.2011, 22:09
Bugün evrakları hallettim verdim kursa akşam ilk derse gireyim dedim girmemle çıkmam bir oldu bu ne yaa okulda bu kadar kasmadım ben gider eski sorulara bakar bir şeyler yaparım :D

Numan E-sınav ne ? :D

bordo61
09.09.2011, 22:16
e-sınav sadece belli bölgelerde yapılıyor şuan

Benim bildiğim !

Numan Yerlikaya
10.09.2011, 00:43
Bugün evrakları hallettim verdim kursa akşam ilk derse gireyim dedim girmemle çıkmam bir oldu bu ne yaa okulda bu kadar kasmadım ben gider eski sorulara bakar bir şeyler yaparım :D

Numan E-sınav ne ? :D

Elektronik Sınav Kardeşim Bilgisayardan Giriyosun Sınava Meslek Okullarında Ve Sınavdan 1 Saat Sonra Sonuç Açıklanıyor İlk Olarak Ankarada Yapılacağı İçin Şanslıyım :)

Tolga Kurt
10.09.2011, 02:54
E sınav güzel uygulama.. Çağdaşlaşıyoruz :p

Birtan Karaman
13.09.2011, 12:58
22 Ekimde biz de sınava gireceğiz şuana kadar Sürücü Kursunun verdiği kitap bana, ben kitaba bakıp duruyoruz arada bi göz gezdiriyorum öyle ne var ne yok diye. :)

Canberk
22.10.2011, 00:46
Büyük gün geldi. Hadi bakalım :D Herkese başarılar

irfan61
23.10.2011, 01:10
Sınav'a çalışmak isteyenler varsa.http://www.olcaysurucukursu.com/2011_ehliyet_sorulari.html bu siteden çalışabilirler.Ben derse gitmeden bu sitedeki sorulara çalıştım sınavı geçtim.Ama gidip ehliyeti almadım henüz :)

ph=61
23.10.2011, 01:15
http://www.aydinsari.com.tr/ bu da iyidir. Online denemeler vardır.

Canberk
23.10.2011, 12:12
İlk yardımdan kalmam umarım :D

Burak DERELİ
23.10.2011, 12:16
Canberk çok büyüttün sen bu ehliyeti , elinden alırlar diye 60km hız sınırında 59 ile gidersin sen :D

Sefa Murat Dokuz
25.10.2011, 14:24
bende bugun yarın alırım diye bir de pederden ehliyetsiz de arabayı aldığımız için baya bir aksatmıştım bu aralık sınavına girek dedim iyi yapmışım. Bugun sorular açıklandı kontrol ettim
İlkyardım 83
Trafik 84
Motor 95

Canberk
25.10.2011, 19:38
Bende bi bakayım sorulara :D Aklımda yok hiçbiri ama neyse :rolleyes:

Burak ben 1-2 haftada radar cezası alırım gibi geliyor ççç

Canberk
18.11.2011, 00:55
İtiraf ediyorum İlkyardım çok korkuttu ilk baktığımda . Hatta kurstan kaldın diye şaka bile yaptılar az daha ilkyardım'a ihtiyacım oluyordu :D

Bu Direksiyon sınavından sonra kaç gün sürer ehliyeti almam ? Haftaya cumartesiymiş Direksiyon Sınavı.

http://b1111.hizliresim.com/r/l/lqt3.png

MDanışmaz
18.11.2011, 01:17
Direksiyon sınavından sonra en geç iki haftada alırsın..

Sefa Murat Dokuz
18.11.2011, 16:45
Beklediğim gibi, Çalışmadan girdim Motor 95 , Trafik 84 , İlkyardım 83

İlyardımdan bende korktum valla :D

EMRAH ERTEMOĞLU
18.11.2011, 19:47
pazar günü 8:30 ta direksiyon sınavı var inş heycan yapmam.

Canberk
18.11.2011, 20:25
Direksiyon sınavından sonra en geç iki haftada alırsın..

2 hafta mı hocam naaptın ya 2 hafta nedir :D

Sizin direksiyon sınavı nasıl pazar ya biz niye bir hafta daha bekliyoruz . Hey allahım yaa

Sefa Murat Dokuz
19.11.2011, 11:24
Şimdi direksiyon sınavından geldim, derse falan da gitmemiştim ama kusursuz sürdüm olacakki, ve adam hemşerim trabzonlu çıkınca, beni boyna konuşturup durmasına ve saçma sapan sorular sormasına rağmen sanırım 90-100 arası kesin aldım :D Geçmiş olsun dedi zaten tur bitince. Ehliyetsiz araç kullanma stresinden de yırttım galiba nihayet :)

Canberk
19.11.2011, 22:57
Yahu arkadaş biz niye bir hafta bekliyoruz lan başlarım böyle işe. Benim Direksiyon sınavım niye 26sında abi ehliyet lazım 5 aydır arabayla geziyorum mecburiyetten ; Bin Lira cezası var tırsa tırsa gitmekten bıktım neyi bekliyoruz 1 hafta yaa :mad:

Sefa Murat Dokuz
22.11.2011, 11:01
Direksiyondan 95 le geçtim :D

Canberk
22.11.2011, 20:45
Ben halâ gün sayıyorum direksiyon sınavı için. Cumartesi gelsin bakalım .

Ömür Karadeniz
22.11.2011, 21:26
Canberk eğer emniyette tanışın varsa 2-3 gün içinde alırsın ehliyeti...

Canberk
22.11.2011, 22:19
Ya mecburiyetten dolayı 3 aydır araba kullanıyorum şehir içinde. En kısa süre de almam lazım ehliyeti yarın kursla görüşeceğim dosyamı gerekirse ben götüreceğim emniyete filan nere gerekiyorsa hızlandırmam lazım işleri.

Adamlar Direksiyon sınavını olmuş bitirmiş biz daha sınav olmadık bu ne salak sistem neyi bekletiyorlar 15 gün anlamadım :D

Sefa Murat Dokuz
22.11.2011, 22:35
Canberk bildiğim kadarı ile direksiyon sınavını geçersen, ehliyet çıkana kadar araba sürerken yakalansan cezası yok

Canberk
22.11.2011, 22:38
Bende öyle biliyorum da o yüzden sinir ediyor ya beni bu kadar geç olması :D

Canberk
30.11.2011, 23:02
Öğlen 3de dosyayı aldım akşam kartı elime aldığımda saat5'ti adam mesaiyi benle bitirdi :D Zor oldu ama başardım millete Salı Çarşamba'ya randevu verdiler :D

Burak DERELİ
30.11.2011, 23:05
Şimdi hava atıyosundur herkese :)

Canberk
30.11.2011, 23:14
Yoo daha öyle bir olayım olmadı valla :D

Sefa Murat Dokuz
30.11.2011, 23:37
Ben daha uğramadım sürücü kursuna , yarın gidem bende, benim sıra derdim yok allahtan :)