PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadece; Biz Bu Macta Neler Yapabiliriz ??

hakanh
01.08.2005, 00:20
Arkadaslar,

Bu konunun altinda sadece; Biz, yani taraftarlar, Carsamba gunku macta neler yapabiliriz, neler yapmaliyiz, onu konusalim ve degisik fikirler uretelim.

Bizim takimin motivasyonunu ve moralini en iyi sekilde nasil yukseltebiliriz ?

Rakibi, en iyi sekilde nasil demoralize edebiliriz ?

Ama lutfen, sadece Bu Konuda Fikirler Uretelim ve eger tartisacaksak, sadece Bu Konu Uzerine Tartisalim.

Yonetimle, takimin kadrosuyla, transferle ilgili oneri, elestiri veya sorularinizi bu "konunun" altina lutfen yollamayin. (Onlar icin daha uygun konular, zaten forumda bulunmakta.)

Y.Sert
01.08.2005, 00:26
valla benim elimden dua etmekten baska bir sey gelmez.maça gelip avazim çiktigi kadar bagirmak isterdim,ama malesef ispartadayim.ve iznim kisitli.simdiden maça gidecek arkadaslarimizin bogazlarina ve ses tellerine allah kuvvet versin.

kutoz
01.08.2005, 00:27
1.Bence öncelikli olarak biz taraftarlarin, futbolcularin yaninda oldugumuzu görsel olarak maç öncesinde hissettirmemiz gerek. Bunun en güzel yöntemi ise, tesislere giderek antreman esnasinda onlara duygu seli yasatmaktir.

2.Tribün akustigini saglayabilmek maksadiyla, taraftar grup liderleriyle acil bir toplanti yapilip, yapilacak tezahüratlarin yeknesaklik yani ayni anda tüm tribünce söylenmesi giçin gerekli tedbirler alinmali ve mümkünse söylenecek marslarin tekst olarak basilip, içeri giren taraftarlara dagitilmasi.

3. Rakip takim futbolcusu ayagina topu aldiginda, ataga kalktiginda, korner, taç, faul vb. serbest vuruslarda gök gürültüsünü andiran bir atmosfer yaratilmali. Bu; bize has olan kesik kesik isliklama sekliyle olabilir.

4.Türk Bayragi, KKTC bayragi, forma, kaskol gibi kimlik belirleyici malzemelerden fazlasiyla faydalanilmali. Sahaya çikan rakip takim, bilinç altinda yasattigi ezikligi bu renk cümbüsü içinde bir kez daha hatirlamali.

5. Saha içinde bütün futbolculara, isim ayirt etmeksizin sonsuz sevgi gösterisi yapilmali, futbolcu hata yapsa dahi kesinlikle homurdanma olmamali, aksine onu alkislayarak yüreklendirilmelidir.Edited by: kutoz

immortal_TS
01.08.2005, 00:28
walla benim tavsiyem top rakipteyken stadin ugultularla inlemesi ve top bizdeyken hep bir agizdan burasi önemli sadece bir tek tezahürat yapilmasidir.Bu hem rakibi demoralize eder hem bizim futbolcularimizin kendine asiri derecede güveni gelir.Bir tek tezahürat derken yapilan tezahüratin tek agizdan çikmasi tabi degisik sloganlar aticaz ama bu hepbirlikte olursa gürültü çirkinligi kalmaz.

yakup midi
01.08.2005, 00:30
1.Bence öncelikli olarak biz taraftarlarin, futbolcularin yaninda oldugumuzu görsel olarak maç öncesinde hissettirmemiz gerek. Bunun en güzel yöntemi ise, tesislere giderek antreman esnasinda onlara duygu seli yasatmaktir.

2.Tribün akustigini saglayabilmek maksadiyla, taraftar grup liderleriyle acil bir toplanti yapilip, yapilacak tezahüratlarin yeknesaklik yani ayni anda tüm tribünce söylenmesi giçin gerekli tedbirler alinmali ve mümkünse söylenecek marslarin tekst olarak basilip, içeri giren taraftarlara dagitilmasi.

3. Rakip takim futbolcusu ayagina topu aldiginda, ataga kalktiginda, korner, taç, faul vb. serbest vuruslarda gök gürültüsünü andiran bir atmosfer yaratilmali. Bu; bize has olan kesik kesik isliklama sekliyle olabilir.

4.Türk Bayragi, KKTC bayragi, forma, kaskol gibi kimlik belirleyici malzemelerden fazlasiyla faydalanilmali. Sahaya çikan rakip takim, bilinç altinda yasattigi ezikligi bu renk cümbüsü içinde bir kez daha hatirlamali.

5. Saha içinde bütün futbolculara, isim ayirt etmeksizin sonsuz sevgi gösterisi yapilmali, futbolcu hata yapsa dahi kesinlikle homurdanma olmamali, aksine onu alkislayarak yüreklendirilmelidir. evet abi mümkünse acilen yapilsin trabzon böyle bir organizasyonu rahatlikla yapar........

Bartuğ13
01.08.2005, 00:34
bu sahayi cehenneme çevirebilir,onlari sindirip,bizimkileri costurabilir,kktc bayraklariyla onlari deli edebilir,coskumuzla ve sengimizle dünyaya örnek olabiliriz!!!!

bu turu geçirtebiliriz

vizarian
01.08.2005, 00:38
Maç güne kadar antramanlar da takimadestek olalimhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif maç günü stadi cehenneme cevirelim smileys/smiley15.gifanlasinlar dünyanin ksç bucak oldugunu...

=am ne olusa olsun bu önerileri degerlendirelim smileys/smiley20.gif

o_SaRal
01.08.2005, 00:47

5. Saha içinde bütün futbolculara, isim ayirt etmeksizin sonsuz sevgi gösterisi yapilmali, futbolcu hata yapsa dahi kesinlikle homurdanma olmamali, aksine onu alkislayarak yüreklendirilmelidir.

bunlarin kesinlikle yapilmasi lazim. organize olunmasi lazim. taraftar grup liderlerine güvenimiz böylece bir kez daha katlanacaktir. kontrolsüz güç güç degildir..

Guests
01.08.2005, 00:51
O gün Avni Aker stadyumu,tarihindeki en muhtesem gününü yasayacak. Bundan emin olabilirsiniz,içiniz rahat olsun...smileys/smiley32.gif

Ilk maçdakötü sonuç alip, Rövans için Avni Aker'e camia olarak kenetlenip, kazanma azmiyle çiktigimiz bir tek Bursaspor kupa finalini hatirliyorum ben...!? O gün, AvniAker bu güne kadar ki en muhtesem gününü yasamisti...

Çarsamba gecesiAvniAker muhtesem olacak...!!!smileys/smiley7.gifsmileys/smiley32.gif

hakanh
01.08.2005, 00:51
kutoz,

Ellerine ve yuregine saglik..

Izninle, yazdiklarindan 1 ve 5 'e sunu da eklemek isterim;

Mac oncesi tribunlere cagrilmasi gereken ilk futbolcular bence; Mehmet Yilmaz, Tayfun ve Eller olmalidir.

Bu O'nlarin morallerini duzeltip, motivasyonlarini arttiracagigibi, diger futbolculara da taraftarimiz artik her zaman ve sartta yanimizda hissini ve guvenini verecektir..Edited by: hakanh

sanatik
01.08.2005, 00:53
> Futbolculari strese sokmamak lazim.

> Taraftar ?dakika 1, gol 1? derse ve öyle olmayinca sabirsizlanilmasin. Taraftar maçi sakin ve suurlu izlesin.

> Oyunun kilit yerlerinde atesleyici tezahurat etkili olur (yoksa mac boyunca hatta hatta mac baslamadan 3 saat once bagirip sesi kisilan ve macta sesi kalmayan seyirci gayet basarisiz sayilir ).

> Her Futbolcumuz güzel bir hareket yapinca, sahaya sanki bomba düsmeli. Gürlemeli tribünler o güzel hareketin ardindan.

> Biz Korner & Frikik atarken öyle bir ugultu yükselmeliki staddan, rakip takima o Korneri/Frikikidehset icinde beklettirmeli.Edited by: sanatik

kutoz
01.08.2005, 00:54
O gün Avni Aker stadyumu,tarihindeki en muhtesem gününü yasayacak. Bundan emin olabilirsiniz,içiniz rahat olsun...smileys/smiley32.gif

Ilk maçdakötü sonuç alip, Rövans için Avni Aker'e camia olarak kenetlenip, kazanma azmiyle çiktigimiz bir tek Bursaspor kupa finalini hatirliyorum ben...!? O gün, AvniAker bu güne kadar ki en muhtesem gününü yasamisti...

Çarsamba gecesiAvniAker muhtesem olacak...!!!smileys/smiley7.gifsmileys/smiley32.gif

Kupa maçini, "Taraftar bir maçi alir mi", topicinde bende örnek olarak vermistim. Sana katiliyorum, muhtesem bir taftar olacak çarsamba günü. Bütün Türkiye izleyecek bu ambiansi, hemde digitürke gerek duymadan, açik kanaldan...

sanatik
01.08.2005, 01:14
arkadaslar birde sahaya yabanci madde atmamak ve sahaya NE OLURSA OLSUN girmemek, bizi cezali duruma getirebileceginden, hatta diskalife olabilecegimizdencok önemli.

Ne yapmaliyiz diyorsak, böyle davranislarindan ne kadar desteklersek destekleyelim herseyi aleyhimize cevirebileceginden, yazmakda fayda var.Edited by: sanatik

kutoz
01.08.2005, 01:21
arkadaslar birde sahaya yabanci madde atmamak ve sahaya NE OLURSA OLSUN girmemek, bizi cezali duruma getirebileceginden, hatta diskalife olabilecegimizdencok önemli.

Ne yapmaliyiz diyorsak, böyle davranislarindan ne kadar desteklersek destekleyelim herseyi aleyhimize cevirebileceginden, yazmakda fayda var.

Çok dogru söyledin. Bence bütün yazilanlarin en basinda bunlar olmali. Bir sekilde yapilacak bu tür hareketlerin, bize geri dönüsünün çok agir olacagini taraftara söylemek gerek. Buda ancak, brosürler sayesinde olur. Brosürün kapagina büyük puntolarla yazmali ki, dikkat çeksin. Yoksa sadece koltuk kilifi olur, statta.

hakanh
01.08.2005, 01:22
sanatik,

Gercekten tezahurat konusunda, son derece can alici, onemli konulara deginmissin..

Izninle senin de yazdiklarina, senin yazinin icinden (mavi yazi ile) eklemeler yapacagim.

> Oyunun kilit yerlerinde atesleyici tezahurat etkili olur, yoksa mac boyunca hatta hatta mac baslamadan 3 saat once bagirip sesi kisilan ve macta sesi kalmayan seyirci gayet basarisiz sayilir.

Mac oncesi (futbolcularin stada gelmesinden onceki zamani kastediyorum) bagirmanin tartisilacak bir yani yok zaten bana gore..

Ama bence daha buyuk bir hata; Mac boyuncu sadece bir tezahurati tutturup, mac boyunca bununtek bir tempoda soylenmesi. Boyle tezahuratlar3-4 dakika sonra heyecanini yitiriyor ve kimseyi etkilemeyen bir "ninni" kivamina geliyor.

> Her Futbolcumuz güzel bir hareket yapinca, sahaya sanki bomba düsmeli. Gürlemeli tribünler o güzel hareketin ardindan.

Buraya bir de, rakibin bizim oyuncuya faul yaptiginda; Yapilan faul ufak, basit bir faul bile olsa- Taraftarin, sanki kirmizi kartlik bir faulmus gibi tepki vermesi gerektigi (senin tabirinle; sahaya sanki bomba dusmeli) ve bu sekilde taraftarin, hakemi de etki altina almasi gerektigini eklemek isterim.

> Biz Korner & Frikik atarken öyle bir ugultu yükselmeliki staddan, rakip takima o Korneri/Frikikidehset icinde beklettirmeli.

Edited by: hakanh

sanatik
01.08.2005, 01:33
hakanh sen bu konuda tümönerileri bir liste halinde tasarlayip ( birlestirerek )ilk yazini editleyip ( update yaparak ) ekleyebilirsen hos olur, tüm yazilar karisacagindan ve okunmasi, belirtilip belirtilmedigi takip edilemeyeceginden. Genelde hemen son yazilar okunuyor ve cevap yaziliyor.

eklemelerin ise son derece dogru buluyorum. Futbolculari uyutma yerine tam tersi etki yapilmasi gerek. Foullere deginmen cok önemliydi.

Keske maca giren herkesin eline okunmasi icin bir kagitcik olarak verilebilse öneriler.

Edited by: sanatik

Eddy
01.08.2005, 01:35

5. Saha içinde bütün futbolculara, isim ayirt etmeksizin sonsuz sevgi gösterisi yapilmali, futbolcu hata yapsa dahi kesinlikle homurdanma olmamali, aksine onu alkislayarak yüreklendirilmelidir.

abi ellerinden öpüyorum harika yazmissin...Edited by: Eddy

halil ibo
01.08.2005, 10:53
Icraata geçildi mi ? Sayili gün gelip geçiyor...

TrabzonStorm
01.08.2005, 11:21
Arkadaslar özellikle kutoz un önerileri çok iyi, sanatik in de...Bence bunlar biraz daha derlenip toplanip, basit cümlelerle, sadece bir sayfa olarak maç öncesi taraftara- stada girerken olabilir- dagitilmali...Sayfa sonuna senkronizasyon saglamak amaciyla marslar da eklenmeli....Bu konuda klüpten ya da yerel basindan bir an önce temasa geçilerek destek alinmali...Rakip takimin faulleri konusunda gerçekten en ufaginda bile çikarilacak kuvvetli ugultu hem hakemi etkileyecek-özellikle ingilizler hakemleri bu sekilde çok etkiliyor- hem de zaten defans amaçli gelecek olan rumlarin en önemli kozlarini elinden alacaktir, bu sekilde defans oyuncularinin kirmizi kart görmesi bile mümkün olacaktir...Metnin ilk maddesi öncelikle takima zarar verilmemesi, taskinlik yaratilmamasi, ceza aldiracak en ufak hareketten kaçinilmasini vurgulayacak sekilde olmalidir...

Bukonuda son olarak sunu belirtmek lazim..Yazilan çizilenlerin hepsi çok güzel ancak bu biran önce uygulamaya geçirilmelidir, yoksa hepsi havada kalacaktir...Hatta böylebir organizasyon için ya bu baslik altinda ya da yeni bir topic te bir orgaizasyon komitesi olusturulup, bu aksam ve yarin bu is halledilmelidir...Ayrica mümkünse arkadaslar yerel televizyon kanallarinda bu organizasyonu ve yapilacaklari stadda birlik olusturmak amaciyla bu aksam ve yarin aksam izleyicilere ulastirmalidirlar...Bu su ana kadar görülmemis bir taraftar organizasyonu olacak hem bu maç hem de sonrasi için takima çok büyük katki saglayacaktir..

Crazy_OfLu61_
01.08.2005, 11:22
Benim Tahminimce; Baskili bir futbol ortaya koyariz rakip defansa çekilir bizde yarmak için ugrasiriz 1. gol gelir ama 2. si için bise diyemiycem iste orda moralim bozuluyo.

zafercalikoglu
01.08.2005, 11:27

Cuuty sark arkadsimizn dedigi atmosferde ben vardim bu atmosferin disinda gittigim çok maçta bunu göremedim,o ne ugultulardi one tezahüretlrdi ,oraya real gelseydi yine çikamazdi ,

hakanh
01.08.2005, 13:49
Benim Tahminimce; Baskili bir futbol ortaya koyariz rakip defansa çekilir bizde yarmak için ugrasiriz 1. gol gelir ama 2. si için bise diyemiycem iste orda moralim bozuluyo.

Crazy_OfLu61_ kardes,

Lutfen bu baslik altinda sadece "Biz, Taraftarlar bu mac icin neler yapabiliriz ve neler yapmaliyiz." bunu konusalim ve tartisalim.

Ozellikle karamsar mesajlarinizi vetransfer, yonetim,takim kadrosugibi konulari lutfen buraya yollamayin. (Bu konulardaki mesajlariniz icindaha uygun konular, forumda zaten var.)

Sadece, Taraftar bu macta neler yapabilir ve neler yapmalidir..

Bunun altinda; Macta neler giyelim, yanimizda neler goturelim, macta hangi marslar soylensin, Rumlar saha disinda da nasil demoralize edilebilir, vs. 'yi de konusabiliriz..

vizarian
01.08.2005, 13:54
hep bilikte hareket edelim ne yapilacaksa hepbirlikte yapalimsmileys/smiley32.gif

Hünkar
01.08.2005, 13:55
valla maca mesale sovla baslayip onlari cehenneme geldikleri ne inandirdikmi elleri ayaklari tutmaz bide dakika 61 de ikinci bi mesale sov dusuncesi bile beni heyecanlandiriyo tabi ben trabzonda olamayacagimdan bol bol du edecem ordaki arkadaslarin ses tellerine kuvvet bagira bagira stada gomcez onlari

kelkitli29
01.08.2005, 14:04
beyler dakika 61 de mesaleleri yakin mac 10 dakika tatil edilsinsmileys/smiley17.gif

U.Sadıkoğlu
01.08.2005, 14:40
120 tane rum geliyormus onlari kesebilirizsmileys/smiley32.gif

lazkaya
01.08.2005, 14:48
Postayla bi kaç parça da bana gönder oflusmileys/smiley36.gif

U.Sadıkoğlu
01.08.2005, 14:57
abi trabzonda oLsam butunde yoLLardimsmileys/smiley4.gif

Egemen
01.08.2005, 17:43
sahaya çiktiklarinda isiklar söndürülüp sessiz bi ortam ve isiklar açilir herkes ayni anda baslar bordooo maviiiiiiiiii.. hep hayalim bu olmustur yapabilirsek harika olur :):):) ve özellikle taraftarimnizin bi çilginliki yapmasindan kesinliskle kaçinalim. otokontrolu bizim yapmamiz etrafimizi da kontrol altina almamiz gerekiyor..

russ
01.08.2005, 17:58
rumlar direkt bizim sinirimizi bozmaya oynayacaklar....hatta maci iptal ettirmek icin ellerinden geleni yapacaklar....her pozisyonda fenerli gibi yere dusecekler, topsuz alanda kufur, tukuruk hersey mumkun....taraftarin en dikkat etmesi gereken konu hakeme baski - ama sadece bagirarak....hakem de avusturyali bu arada, turkleri sevdigini hic zannetmiyorum....normal futbol oyununda biz bu herifleri evire cevire yeneriz ama olay cikmasindan gercekten korkuyorum....akilli olmaliyiz ve 90 dakika bagirmaliyiz....

Guests
01.08.2005, 19:42
120 tane rum geliyormus onlari kesebilirizsmileys/smiley32.gif

Abi iyi olur haa

Ama onlari kesersek pis kanlari bizim topragimiza bulasir..

Bosver biz en iyisi onlari öyle bir yenelimki geldiklerine geleceklerine pisman olsun bu it sürülerismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Çarsamba Avni Aker'de olacak tüm renktaslarima sevgiler

falcon61
01.08.2005, 20:00
Artik bu maçtada birliktelik olmazsa pes yani ama içimde bi sikinti var bi sorun çikacak gibime geliyo hayirlisi..

Önder28
01.08.2005, 20:03
ezrail61' e katiliyorum . Dakka 61 sovu mutlaka yapilmali. Tüm stat ayni numarali-maraton-kale arkalari ayni anda konfetiler, mesaleler, uçan balonlar vs vs. vemüthis bir tezahürat , stad yikilacakmis gibi olmalirumlar ne oluyo diye bakarken bir gol daha atariz.smileys/smiley36.gif

The Legend
01.08.2005, 20:08
Arkadaslar eger mesale yakilacaksa kesinlikle sahaya atilmamalidir.

Yoksa agir ceza alabiliriz.

U.Sadıkoğlu
02.08.2005, 11:38
Arkadaslar eger mesale yakilacaksa kesinlikle sahaya atilmamalidir.

Yoksa agir ceza alabiliriz.

ABI WALLA MESALE ORGANIZASYONU SUPER OLUR

ShadoW
02.08.2005, 11:43
Takimimiz Sahaya çikarken, ya da rumlar sahada isinirken de olabilir, Kesinlikle Mehter Marslari çalinmali. Zaten bayraklarla, atkilarla yaratacagimiz Millî ambiansa bir de bunu ekledigimizde neler olabilecegini siz düsünün. Sayet bu sekilde bir moral motivasyon ile maça çikarabilirsek futbolcularimizi, iddia ediyorum rumlar 30 dakika içinde kirmizi kart göreceklerdir. Ki bu da Filmi bastan kopartacaktir.

Tezahüratlarimizi Hareketli, gaze getirici tezahüratlardan seçmeliyiz.Rahmetli Kazim abinin Hayde'si tadinda...Örnegin ben bordoo maviii en büyüükk trabzonnn tezahüratina karsiyim. Bunlar tempoyu düsürüyor gibime geliyor ve bu tezahüratlar takim rahatken, gerekli skoru yakalamisken yapilmali.

Sanatik abimizin degindigi noktanin üzerinde kesinlikle durulmali. Hakemi etki altina almak için yapilan en basit bir hareket sonrasi bile kiyameti koparmaliyiz. Bu, psikolojik olarak rakibi yildirip hakemi etki altina almakla kalmiyor, ayni zamanda taraftarin da özgüvenini yerine getiriyor diye düsünüyorum. Mesela yoktan bir pozisyonda bir hakeme kart çikartan taraftarin özgüveni artar ve yaptigi isin dogrulugunu farkedince daha bilinçli ve atesli hareket etmeye baslar.

Son olarak, maç sonrasi kutlamalari silah haricinde serbest olmalidir.Of'tan Ünye'ye kadar yolda horon alaylari kurmak vs :D

Edited by: ShadoW

U.Sadıkoğlu
02.08.2005, 12:09
Son olarak, maç sonrasi kutlamalari silah haricinde serbest olmalidir.Of'tan Ünye'ye kadar yolda horon alaylari kurmak vs :D

ABI SILAH ATMADAN OLURMUsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

İleli
02.08.2005, 12:16
http://img97.imageshack.us/img97/4286/taraftar38yp.jpg

biraz fazla bu ama rum maci boyle olsa rangers macini oynatmazlar herhaldesmileys/smiley4.gifEdited by: Bodyguard-61

Colakoglu
02.08.2005, 12:38
bu 2 sene önceki acilis maci degilmi ya ben tam bu mesalelerin ortasinydaydim acayipdi yaa...

hakanh
02.08.2005, 19:59
Arkadaslar, asagidaki yazi tarafimdan, kulubumuze dun ve bugun defalarca fakslandi ve araliklarla fakslamaya devam edecegim.

---

Sayin Trabzonspor?umuzun Yonetimi ve Senol Hoca?m,<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Bu yazimizi, Trabzon disindaki Trabzonspor?lulardan diyerek, Trabzon ?daki taraftar derneklerimize iletebilirseniz COK SEVINIRIZ.

&gt; Öncelikle biz taraftarlar, futbolcularin yaninda oldugumuzu görsel olarak maç öncesinde hissettirmeliyiz. Bunun en güzel yöntemi ise, tesislere giderek antreman esnasinda onlara duygu seli yasatmaktir.
Mac öncesi tribunlere çagrilmasi gereken ilk futbolcular; Mehmet Yilmaz, Tayfun ve Eller olmalidir. Bu O'nlarin morallerini düzeltip, motivasyonlarini arttiracagigibi, diger futbolculara da taraftarimiz artik her zaman ve sartta yanimizda hissini ve güvenini verecektir.

&gt; Tribün senkronizasyonunu saglayabilmek maksadiyla, taraftar grup liderleriyle acil bir toplanti yapilip, yapilacak tezahüratlarin birlikteligini yani ayni anda tüm tribünce söylenmesi için gerekli tedbirler alinmali ve mümkünse söylenecek marslar tekst olarak basilip, içeri giren taraftarlara dagitilmali.

&gt; Türk Bayragi, KKTC bayragi, forma, kaskol gibi kimlik belirleyici malzemelerden fazlasiyla faydalanilmali. Sahaya çikan rakip takim, bilinç altinda yasattigi ezikligi bu renk cümbüsü içinde bir kez daha hatirlamali.

&gt; Saha içinde bütün futbolculara, isim ayirt etmeksizin sonsuz sevgi gösterisi yapilmali, futbolcu hata yapsa dahi kesinlikle homurdanma olmamali, aksine onu alkislayarak yüreklendirilmeli.

&gt; Futbolculari strese sokmamak lazim. Taraftar ?dakika 1, gol 1? dememeli ve öyle olmayinca sabirsizlanilmamali. Taraftar maçi suurlu izlemeli.

&gt; Oyunun kilit yerlerinde atesleyici tezahurat etkili olur, yoksa mac boyunca hatta hatta mac baslamadan 3 saat once bagirip sesi kisilan ve macta sesi kalmayan seyirci gayet basarisiz sayilir.

Mac öncesi (futbolcularin stada gelmesinden önceki zaman kastediliyor) bagirmanin tartisilacak bir yani zaten yok. Ama, daha buyuk bir hata; Mac süresince sadece bir tezahurati tutturup, mac boyunca bununtek bir tempoda soylenmesi. Boyle tezahuratlar3-4 dakika sonra heyecanini yitirir ve kimseyi etkilemeyen bir "ninni" kivamina gelir.

&gt; Her Futbolcumuz güzel bir hareket yapinca, sahaya sanki bomba düsmeli. Tribünler o güzel hareketin ardindan gürlemeli.

&gt; Rakip takim futbolcusu ayagina topu aldiginda, ataga kalktiginda, korner, taç, faul vb. serbest vuruslarda gök gürültüsünü andiran bir atmosfer yaratilmali. Bu; bize has olan kesik kesik isliklama sekliyle de olabilir.

&gt;Rakibin bizim futbolcuya faul yaptiginda; Yapilan faul ufak, basit bir faul bile olsa- Taraftar, sanki kirmizi kartlik bir faulmus gibi tepki vermeli (sanki sahaya bomba dusmus gibi) ve bu sekilde taraftarin, hakemi de etki altina almasi saglanmali.

&gt; Biz Korner &amp; Frikik atarken, staddan öyle bir ugultu yükselmeli ki, rakip takima o Korner/Frikikdehset icinde beklettirilmeli.

Onemli Not: Bu maçin marslari arasinda su mutlaka bulunmali;

Havasina suyuna, tasina topragina
Bin can feda bir tek dostuma
Her kosesi cennetim, ezilir yanar icim
Bir baskadir benim memleketim

Lay Lay...

(1974 Kibris Cikartmasi ile özdeslesen sarki)

Dusunsenize butun stadin, hep bir agizdan, macin belli bolumlerinde bunu soylediklerini ?

Herhalde Trabzonspor'umuzdaki butun TurkFutbolcularimizi, Teknik Heyetimizi, Yonetimimizi ve hatta Turkiye'deki veKibris'taki butun Turk'leribundan daha fazla, bu maca motive edebilecek bir tazahurat (bana gore) yoktur.

---

Not: Bunlari elinizden geldigince, siz de gereken yerlere ulastirabilirseniz, cok sevinirim..

Guests
02.08.2005, 20:01
Hakan smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Merak etmeyin biz bütün gurbetçiler için de bagiracagiz

sanatik
02.08.2005, 20:23
rumlar direkt bizim sinirimizi bozmaya oynayacaklar....hatta maci iptal ettirmek icin ellerinden geleni yapacaklar....her pozisyonda fenerli gibi yere dusecekler, topsuz alanda kufur, tukuruk hersey mumkun....taraftarin en dikkat etmesi gereken konu hakeme baski - ama sadece bagirarak....hakem de avusturyali bu arada, turkleri sevdigini hic zannetmiyorum....normal futbol oyununda biz bu herifleri evire cevire yeneriz ama olay cikmasindan gercekten korkuyorum....akilli olmaliyiz ve 90 dakika bagirmaliyiz....

dikkat !

Sacit
02.08.2005, 20:30
butun stadtezahurat

immortal_TS
02.08.2005, 20:33
Rumlar naparsa yapsin bence etkili olamiycak o ilk 20 dak.bi abluka ya aldikmi onlari zaten bizimkileri durdurmaktan çirkeflik yapmaya vakit bulamayacaklar.Ordan hiçbir rum gülerek ayrilamiycak ve ayrilamazda.

Guests
03.08.2005, 00:55
http://img308.imageshack.us/img308/1118/tribn0371cg.jpg

sanatik
03.08.2005, 00:58
Cutty Sark resimdeki durumda ceza almiyacakmiyiz sence ?

Guests
03.08.2005, 01:00
Cutty Sark resimdeki durumda ceza almiyacakmiyiz sence ?

Bu maç Lazio maçiydi...

Evet artik mesale yasak ama... havaya girdik iste...

FERO61
03.08.2005, 01:19
brezilya ligndeki taraftarlarin yaktigi yanar söner mesaleler harika...ismarlasak mi ne?

ya yapilacak tek sey var mac boyunca susmamak beyler ..biz yurt disindayiz ama fiziken olmasada gönlümüz sizinle ben burdan bagiracam sizde ordan bagirin ....hayal kirikligi yasatmayin bac baslayinca bi homurdanma oluyo buna izin vermeyin...

bagirmayani bagirmaya zorlayin, konusun adamla kardesim neden geldin maca git evinde izle diye tekmeleyin, sen burada bagiracak bir taraftarin yerini isgal ediyorsun diye tepki koyun ....

taraftaaaar sussssmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Metin Ural
03.08.2005, 04:04
rangers ile avni aker'de oynamak istemiyoruz galiba? zaten uefa'da mesaleleri görünce ne kadar güzel olmus diyecek...

gultekinsurul
03.08.2005, 08:47
arkadaslar bence K.K.T.C. ve Rauf DENKTAS lehinde sloganlar atilmali.

Rauf Denktas lehinde tezahürat yapilmali ki bize her firsatta sirtini dönen tayyyip de bir ders çikarsin.

NoPain-NoGain
03.08.2005, 08:52
rangers ile avni aker'de oynamak istemiyoruz galiba? zaten uefa'da mesaleleri görünce ne kadar güzel olmus diyecek...

yok mesale falan. cilginlarin böyle bir organizasyonu vardi ama onlar da takima ceza gelmesin diye vazgectiler...maca gidip de mesela sokmaya calisan, ya da bi sekilde sokup da yakmaya calisan görürseniz de sinirleri germeden engellemeye calissak fena olmaz hani...

bizim atesimiz yeter arkadaslar...

Guests
03.08.2005, 13:25
7 saat 35 dakika kaldi

harmancuk
03.08.2005, 13:37
Arkadaslar ben istanbuldayim çok üzgünüm maçta olamayacagim için.Ama 2 tane hoca arkadas var of'lu bu sabahtan beri degismeli olarak kuran okuyup dua ediyolar.Hayirlisi olur insallah.
smileys/smiley7.gifSABIR VER ALLAHIM SABRIM KALMADIsmileys/smiley7.gif
VATANIM KIBRISA ÇIKMAK ISTERIM
VATAN ELLERINI SARAN ELLERI
smileys/smiley7.gifDÜNYAYI BASINA YIKMAK ISTERIMsmileys/smiley7.gif
KIBRISTA ÇALAR MEHTER MARSIMIZ
RUMLARA KARSI DIKTIR BASIMIZ
11'INE KARSI GELIR BIRIMIZ
KAPLANI YATAGINDAN KALDIRMASINLAR
smileys/smiley7.gifTRABZONA TÜFEK ALDIRMASINLARsmileys/smiley7.gif
HÜCÜM BORUMUZU ÇALDIRMASINLAR
ALLAH YANIMIZDA OLSUN

Faik Yılmaz
03.08.2005, 13:52
SADECE STADTA degil disaridandan da destek verelim.trabzonun nüfusunun 50 de biri stadda olacak. gol olunca trabzonu baslarina yikalim.tipki 80 yil öncesi gibi.... bir daha buralara gelmeye cesaret edemesinler....

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 13:58
BIRAKIN YAW MESALESIZ MAÇMI OLUR YAKIN AMA TRIBUNE ATMAYIN

deco
03.08.2005, 13:59
Hep destek sonuna kadar destek içerde disarda heryerde gol olsun veya olmasin ne olursa olsun.Sonuna kadar
Ölümüne ölümüne ölümüne bordomavi
Top rumlardayken islik yuhulama...Hakemin her karaina itiraz etki altina alinmasi lazim..
(EFSANE GERI DÖNDÜ DECO)

Faik Yılmaz
03.08.2005, 14:02
smileys/smiley32.gifEFSANE GERI DÖNMEDI....

ZATEN HEP BURALARDAYDI....

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gif

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 14:09
HAKEMI BILE YUHALAYIN BENCEsmileys/smiley32.gif

vizarian
03.08.2005, 14:11
smileys/smiley32.gifSANPIYONsmileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gifTRABZONsmileys/smiley32.gif

vizarian
03.08.2005, 14:12
smileys/smiley32.gifSANPIYONhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifTRABZONhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Armağan Dere
03.08.2005, 14:17

dikkat !

bunu her takim yapiyor avrupada psikolojik oynuyolar yani sadece iyi oyun yetmiyor sinirlerimize de hakim olmamiz gerekiyor onlar her pozisyonda yere yatip 1-2 dakka geçirecekler ve hakem de onlardan yana olacak avusturyali hakem çünkü.dikkat çekmek istiyorum!!!!

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 14:20
ABI MESALE ORGANIZSAYONU SUPER OLUR........

Efrasiyab
03.08.2005, 14:22
ceza aliriz o olmaz ligde yapilmali oyle seyler

oflum61
03.08.2005, 14:23
BEN TARAFTARTAN VE BASKANDAN SADECE SUNU ISTIYORUM:

CEKIRDEK YEMEYIN!

CEKIRDEK SATISINI YASAKLAYIN!

Ne zaman "maraton" denilen tribüne gittiysem orada genc adlandirabileyecigimz, Trabzonsporumuzun formasini (sahte) giymis beyler ile devamli agiz kavgasi yapmisimdir yine yapacagim... Hele 20 Dakika sonra yorulup da oturmamizi istyen zatlar.... siz bu maca gelmeyin!!! Otururken alkis yapmasi beceremiyen bu aksam sinemaya, tiyatroya ve boztepeye cay icmeye gitsin!!!

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 16:24
OTURMAYA GIDENLER BILETLERINI BASKALARINA VERSINLER

sanatik
03.08.2005, 16:27

bunu her takim yapiyor avrupada psikolojik oynuyolar yani sadece iyi oyun yetmiyor sinirlerimize de hakim olmamiz gerekiyor onlar her pozisyonda yere yatip 1-2 dakka geçirecekler ve hakem de onlardan yana olacak avusturyali hakem çünkü.dikkat çekmek istiyorum!!!!

hangi sonuc olursa olsun. Macin gidisi nasil olursa olsun.

SAHAYA HIC BIR SEY ATILMASIN, kimse sahaya girmeyi aklinin ucundan bile gecirmesin.

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 16:45
YAW MAÇ BITIMINDE YENIKSEK ISTEYEN HERSEYI YAPSINsmileys/smiley4.gif

sanatik
03.08.2005, 16:52
mac bitiminde yeniksek isteyen herseyi yaparsa kac yil avrupada oynayamama cezasi alacagimizi biliyormusun ?

takimini desteklemek olumsuz giden maci etkileyebilmek olmali. Umarim herhangi bir kötü gidise taraftar kapilmazda sahaya birseyler firlatma yerine takimina sahip cikar.

Mac istedigimiz gibi gitmezse, bizim icinen büyük tehlike, Ne yapacagini kestiremedegin seyirci.

Bu macda futbolcularin yapdigi kadar, hatta daha cok seyircilerin yapdiklari önemli.

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 16:57
BIZ YENILIRSEK ORADAKI MILLETIN RAHAT DURABILECEGINI SANIYORSUN ABI SEN OLSAN SENDE ÇILDIRIRSIN

AMA YENILMEYECEGIMIZ IÇI BOYLE BI SORUN YOKsmileys/smiley2.gif

ufuk turguts
03.08.2005, 19:20
yenecegiz insallah merak etmeyin.ya yenemiyeceksek zaten c.liginde ne isimiz var.kucuk bir rum takimini yenemezsek c.ligindeki disli rakipler valla kalbura cewiirler bizi

sanatik
03.08.2005, 19:37
hangi sonuc olursa olsun. Macin gidisi nasil olursa olsun.

SAHAYA HIC BIR SEY ATILMASIN,

kimse sahaya girmeyi aklinin ucundan bile gecirmesin.

---------------

HAYDi TRABZON

Beytullah
04.08.2005, 00:53
artik hiçbirsey yapamayiz...smileys/smiley19.gif

Atinuri
04.08.2005, 09:15
çekirdek yiyebiliriz mesela

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 10:58
OLSUN SONUNA KADAR DESTEK