PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftar bir maçi alabilir mi?

yakup midi
31.07.2005, 00:37
ben bu soruyu soruyorum düsününki trabzon çarsamba günü yenik duruma düstü.....düsününki futbolcularda heyecan basladi....ve düsününki ayni tezahurati daha gür bir sekilde tekrarlayan dakikalarca ayni tezahurati haykiran bir stad.....büyük takimi kim büyük yapar kendi stadi bence....taraftar bir maç alacaksa bence maç bu maçtir.....

gerçekefsane
31.07.2005, 00:39
alir ve liverpool'un sampiyonlar ligi kupasini aldigini hatirlayalim.

hakanh
31.07.2005, 00:44
Kesinlikle alir..

AMA INANAN, GALIBIYETE TAM OLARAK SARTLANAN VE BUNUN GEREGINI STADDA 90 DAKIKA YERINE GETIREN SEYIRCI..

Alamasa bile, en azindan kendine dusen gorevi tam olarak yapmis olmanin huzuru icinde olur..

Keleşoğlu
31.07.2005, 00:46
ah Trabzonda olsaydim...bagirmayanlarin yerine de bagirirdim.. Bu maci alacaz!!!!!!

kutoz
31.07.2005, 00:47
Alir, Trabzonspor-Bursa Türkiye kupasi maçini hatirlayin. 5-1 nasil alindi saniyorsunuz? Edited by: kutoz

Mehmet
31.07.2005, 00:48
Çekirdekçi taraftarlarin olursa maç kazanmak hayal olur.

LAZTOLGA
31.07.2005, 01:56
Arkadaslar ben en son Trabzonspor-samsunspor macina gitim ve mac 0-0
iken Fatih Tekke penalti kacirdi ama maraton ben orda izliyordum
maci

Fatih gol atmis gibi ona tezahürat yaptik ve maci aldik yani taraftar da mac alir

sanatik
31.07.2005, 02:06
ALIR AMA NASIL ALIR ?

binlerce taraftarin stadda olmasi ile öncelikle ancak bunlarinda ne zaman ne yapacagini bilmesi gerekir.

trabzonspor taraftari neyi ne zaman yapacagini gercekden biliyormu ?

Gürültü yapmayi costurmak sanmak. Gürültü bilimsel kanitlanmistir ki, performans düsürür. Iki takimin da performansi düser. Ama rakip senin sahana oynamaya degil, oynatmamaya geldigi icin zaten, sahada düsen futbol kalitesi ev sahibinin, yani tribünleri dolduran taraftarin takiminin aleyhine olur. Buna ragmen doksan dakika kulak patlatan davullar calar. Davul calmayi biz icad etmedik. Ilk Marsilya basladi bu ise. Ama 90 dakika devamli calmiyordu onlar. Davul belli bir tezahurat seklinin sifresini veriyordu genelde. Mac icinde de, takimin düstügü anlarda bir gük gürültüsü gibi geliyordu, kisa ama carpici ve uyandirici. Bizdeki gibi monoton, biktirici, rahatsiz edici degil. Gerektigi anda ve uyarmak icin.

Oyunun kilit yerlerinde atesleyici tezahurat etkili olur, yoksa mac boyunca hatta hatta mac baslamadan 3 saat once bagirip sesi kisilan ve macta sesi kalmayan seyirci gayet basarisiz sayilir.

Her Futbolcumuz güzel bir hareket yapinca, sahaya sanki bomba düsmeli. Gürlemeli tribünler o güzel hareketin ardindan. Futbolcunun o anki keyfini düsünebiliyormusunuz? Tribünleri ayaga kaldirdigini farkediyor.

Korner & Frikik atarken öyle bir ugultu yükselmeliki staddan, rakip takima o Korneri/Frikikidehset icinde beklettirmeli.Edited by: sanatik

Atinuri
31.07.2005, 02:40
sanatikin düsüncelerine aynen katiliyorum.genelleme yapmak istemiyorum ama bir kisim seyirci sadece gürültü yapmak için ne yaptigini bilmeden hareket ediyor.halbuki herkes organize bir sekilde takimina tezehürat yapsa daha güzel olur.ondan sonra taraftar maç alir mi diye bir tartisma olmaz.

o_SaRal
31.07.2005, 03:06
bu konuda tribün amigolarina büyük is diüsüyo. bu kadar organize olmak zor is aslinda...

Cenkhan
31.07.2005, 04:14
03-04 SezonuAdanaspor maçi. 0-1 ilk yari sonucu. Devre arasi oyuncular çikar çikmaz taraftar cosar..Konfetiler, yasak olmasina ragmen mesaleler.. O gazla esitlik gelir.. Taraftar gündüz maçinda deliler gibi tezahürata baslar. 10 dakikada 2-1'e gelir maç. Taraftar susar, sigaralar tüttürülür, çekirdekler çitlenir.. Takim 2-1'in üstüneyatar... Iste bizim takim, iste bizim taraftar...

Nasil olsa Adanaspor idi ;belki de devre arasinda hoca takimi azarladi; "Siz Trabzonsporsunuz, kendiniz gibi oynayin ulan..!" dedi.. Ben de costum, bagirdim; ön siradaki kalp hastasi dayi da.. Maçi belki taraftar almadi ama kesinlikle kendisi sayesinde maçin alindigina inandi.

O gün stadda olan taraftarin çoguçarsamba günü yine stadda olacak.. Allah korusun, ilk yariyi geride bitirsek dahi maç boyunca görevini yapacak. Insaallah maç istedigimiz sonuçla bitecek...

bobmarley
31.07.2005, 10:11
ya arkadaslar hepinize günaydin öncelikle ama size kötü bir haberle geldim...Bu gece rüyamda trabzonun yenildigini gördüm ama benim rüyalarim genelde hep ters cikiyor sabah kalktigimda öyle korktum ki gercek diye meger rüyaymis cok rahatladim ama ne olacak bilmiyorum insallah yenerizz insallah taraftara cok is düsüyor bence kötü zamanlarinda bile yanlarinda olursak onlar icin iyi bir motiviyer olur kötü oynadilar diye elestirmemeliyiz..ahh tolga seyhan diyorum artik takim karisti :)) al benden bir elestiri ...

immortal_TS
31.07.2005, 10:26
Bizim taraftarimiz maç kazandiracak taraftardir.Yeterki tribünde birlik ve beraberligi saglayalim.Tribünde ayni agizdan herkes hareket ederse Trabzonumuzdan hiç bir takim çikamaz.

Harun
31.07.2005, 10:58
Taraftar tabiki maçin skorunu etkileyecek bir etkendir.Ama bu bizim taraftarimiz oluncaaklima gelen maç hemen hemen yok gibi.Trabzon'daki taraftarimiz maalesef gol atilinca sova giden bir taraftar.Ama bize lazim olan ise yenik durumda yada gole ihtiyacimiz oldugunda rakibi korkutacak kendi takimini costuracak bir taraftar kitlesidir.Ben yillardir basa basa bir konunun üzerinde duruyorum.Tranzon'da sabit tek bir grup ve amigoluk sistemine geçilmedikçe organize bir taraftar kesinlikle bulamayiz. Edited by: Harun

Bartuğ13
31.07.2005, 11:29
bence de maçi aldirir ama ben de bizim stadda böyle bir olay hatirlamiyorum.çok baski altina giriyo bizimkiler.

ama biz bu maçi aldiricaz.çaresi yok!!!!!!!!!!!!!!!!

yakup midi
31.07.2005, 12:22
heralde bu yönetimin yapacagi en önemli icraat avniaker de puan kaybetmeyen bir trabzonspor yaratmaktir bunun içinde tek bayrak tek tezahurat tek trabzonspora ihtiyaç var tribünde.....maç aldiran taraftar lazim trabzonun mizacini gücünü yansitan ayni tribünde üsten alta bordo mavi çeken dakikalarca ayni tezahurati yapip gerekirse maçi kaçiran takimin 12. oyuncusu olup kaybedilen bir maçtan sonra oda diger futbolcular gibi konusamayan sorumlulugu payalasan ve taraftarligin 12. adam oldugunun farkinda olan bir büyük taraftar lazim.....bunu trabzondaki hangi aydin zekali cin gibi gençler organize eder bilmiyorum ama böyle bilinçli bir taraftar grubu ünivesiteden dogar kanimca ve diger gençleri kendiyle sürükler....trabzonspor türkiyenin en kaliteli trübin seyircisine sahip olmali bence ama ben hiç öyle bir stad hatirlamiyorum yenen golde ezilip yikilan ilk önce stad olur sonra pesi gelir.....trabzonspor ancak ve ancak taraftarinin omuzlarinda yükselebilir.....sampiyonluk özlemi çekiyorsak yenilgilerde kaharoluyorsak artik bu yükün altina girme zamani gelmedimi?

Atinuri
31.07.2005, 12:39
arkadaslar ben de rüya gördüm ve rüyalarim aynen çikar fener maçinda 21 fener diye görmüstüm.bu maç için en son biraktigimda 3-0 idi 3 ten sonrasini hatirlamiyorum.

peja
31.07.2005, 14:55
Avni Akerde özellikle maraton tribünde tvden gördügüm tek sey takim
elbiseli en iyi ihtimalle gömlekli orta yas ve üstü insanlar.Siz
kalkipta bunlarda takimi ateslemesini beklerseniz komik olursunuz.

Gençleri desen 5 kisi bir araya toplansa grup kuruyor bir grug tribünün
bir kösesinde digeri baska kösesinde böyle böyle hepsi bir tarafa
çekilmis kafalarina göre çalip oynuyorlar.Ama pankartlarinin sonuna
www.bilmemne.com yazmayi ihmal etmezler.Birtek çilginlar grubu vardi
bana göre harbi takim için tribündelerdi ama onlarda dagildi
zannedersem artik geriye birsey kaldigini zannetmiyorum.Bu adamlarda az
bir trabzonspor sevgisi varsa birakirlar grubu falan tek çati altinda
maratonda bulusurlar baska türlü hiçbirsey olmaz.

Ayrica yönetimin maça gelin takima destek verin gibi hikayelerine
bakmayin siz.Biraz düsünselerdi bunu gidipte maratonun ortasini
''maraton özel'' tribünü yapip çekirdekçilerin daha rahat çekirdek
çitlatmasina olanak saglamazlardi.

Guests
31.07.2005, 15:04
Taraftarin neler yapabilecegini çarsamba günü gösterecegiz

Emin
31.07.2005, 16:31
Taraftar coskusu ve destegi futbolcuyu etkiledigi gibi futbolcunun oyunu ve temposu da taraftari etkiliyor. Yani tüm coskuya fedakarliga ragmen futbolcu oynamazsa taraftar da oyundan kopuyor. Futbolcu iyi oynayip taraftardan istedigi tepkiyi alamayinca da futbolcu oyundan kopuyor...

Taraftarin üzerine düseni yapacagi kanaatindeyim. Zaten maçin bir Rum takimina karsi oynanmasi bunun için yeterli bir sebep. Ancak futbolcular ne yapacak bilmiyorum... Insallah panik ve strese kapilip degerli 90 dk. lik zamani bosa harcamazlar... Biraz iyi oynasalar zaten istedikleri destek tribünlerden fazlasiyla gelecektir...

mackolik_61
31.07.2005, 16:37
rum acindan sora bu sorunun cevabina hepiniz evet dieceksiniz...

çünkü maçi çilginlar çok asiri derecede etkileyecek...

LAZTOLGA
31.07.2005, 17:40
düsünün bütün türbünler cilginlar gibi real madrit gelse bile 5 yer gider

Semih GÜL
31.07.2005, 18:20
Kesin alir bi maçi ama.

Abi kimse kuusura bakmasin kimseye demiyorum hepimize diyorum.Bizimkendimizin ne adam akilli tezhuratimiz var.Nede bi skor lehimize döndügü zaman tezuharat edecek taraftar.Bu gerçekle yasiyoruz.Umarim bi grup çikar çarsamba 90 dakika hiç susmadan tezahurat yapar umarim.

sanatik
31.07.2005, 18:21
kardes 90 dakika tezahürat yapmakla mac kazanilmiyor.

neyi ne zaman yapacagini bileceksin.

harmancuk
31.07.2005, 18:24
SABIR VER ALLAHIM SABRIM KALMADI

VATANIM KIBRISA ÇIKMAK ISTERIM

VATAN ELLERINI SARAN ELLERI

DÜNYAYI BASINA YIKMAK ISTERIM

ATINA'DA ÇALAR MEHTER MARSIMIZ

RUMLARA KARSI DIKTIR BASIMIZ

11'INE KARSI GELIR BIRIMIZ

KAPLANI YATAGINDAN KALDIRMASINLAR

TRABZONA TÜFEL ALDIRMASINLAR

HÜCÜM BORUMUZU ÇALDIRMASINLAR

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Guests
31.07.2005, 18:36
Sanatik;

bu konuyu sonra ayri bir topicde tartissak çok iyi olur haklisin.Ama üç günde pek bir sey degistiremeyiz.

Daha sonra Niçin Türübünler organize olamiyor gibi bir baslik altinda tartisabiliriz bu konuyuEdited by: Galafka

Semih GÜL
31.07.2005, 18:49
kardes 90 dakika tezahürat yapmakla mac kazanilmiyor.

neyi ne zaman yapacagini bileceksin.

Orasi öyylede bir yerden baslamak lazim buda emin ol stadfdir ve tezahürattir.Bjk inönü maçinda TS tarafinda bi kaç sira ynimda ki bir amca çarsi gruybuna bakip yillardir maçlara gelirim söyle bi tazhurat zevki yasayamadim yasayamayizda bu taraftarla demisti.Inan bi olsa bak neler olacak takimda eksik olan hirs o tezahuratlarla geri geliyor.Ama küfgürle degilksmileys/smiley2.gif

The Legend
31.07.2005, 19:09
Taraftar kesinlikle bir maçin kazanilmasinda etkin rol üstlenebilir.Bunun da örnekleri geçmis maçlarda oldukça çoktur.

Ama futbolcu elinden gelen gayreti sahada göstermezse, tribünde bagiran oncataraftar neylesin.

U.Sadıkoğlu
31.07.2005, 20:14
SOPA TAS NE VARSA ATIN KAFALARINAsmileys/smiley7.gif

Harun
31.07.2005, 20:34

Sonra hükmen yenilelim degil mi?smileys/smiley11.gif Edited by: Harun

SDanışmaz
31.07.2005, 20:46

Senin akLin basinda mi ?

kutoz
31.07.2005, 21:13

Güzel espiri smileys/smiley36.gif

DKaraduman
31.07.2005, 21:23
bosverin sopalari taslari tezahürat lari beyinlerine sokalim yeter...smileys/smiley1.gif

yakup midi
31.07.2005, 21:30
bu tas sopa olayi nerden çikti yine rayindan çikar bu konu böyle.....smileys/smiley5.gif.....bence böyle tek bir organizasyon altinda tribün nasil olmasi gereken sekle gelir,biz bu anlamda neler yapabiliriz gücümüz etkimiz böyle bir is için yeterli olurmu.....keske bunlari tartissak?bunlari konusmanin zamani da geldi bence....

lazkaya
31.07.2005, 21:45
Onlarin taraftari pek bi sey yapmadi(Istedikleri sonucu almalarinin ve
de bi sonraki maçin burada olmasinin korkusuyla tabi ama ...).Lütfen bi
saldirganlik olmasin.

Nytre
31.07.2005, 22:07
ben bu maçi siradan bir maç olarak algilamiyorum..

bir tarafta türkleri sanli türkleri görüyorum.. ellerinde türk bayraklari ile kktc bayraklari ile milyonlarca türkü görüyorum..

bir tarafta ise alçak rumlari ve yunanlilari görüyorum!..

ve bir arena görüyorum!.. ulusalciligin ve muhafazakar milliyetçiligin kalelelerinden biri trabzonda bir arena görüyorum!..

ve arenada onbinlerin elinde türk ve kktc bayraklari ile üstlerinde trabzonspor formalarini görüyorum ve dillerde türk ve trabzonspor marslari!...

ve orada ezik sürünen alçak rumlari görüyorum!.. hep bir agizdan yalvariyorlar ...

ben bunu siradan bir maç olarak görmüyorum göremiyorum!

lazkaya
01.08.2005, 00:33
Ilk maç öncesi babami arayip ilk maçi izlemesi konusunda israr
etmistim(Babam Antalsporludur).Kibrislilari nasil darmadagan
edecegimizi babamin da görmesini istemistim.Fakat çok mahcup
oldum.Çarsamba günkü maçta yine izlemesini isteyecegim.Fakat bu sefer
mahcup olmayacagimdan eminim.Tur bizim.Sevinç bizim.Kuzey kibris bizim.smileys/smiley32.gif

Mustafa Enez
01.08.2005, 01:28
beyler bu arada rumlar macka sumela da kalacakmis.!! yazik ben çömlekçide kalirlar diye düsünüyordum ama...bu adamlari kabul eden otelin camlari taslayip kiranlarin elini öperim...

vizarian
01.08.2005, 01:44
eyer hepbir agizdan bikmadan, yilmadan tezarat yaparsak maci biz aliriz am sunuda söylim bizin seyirci hepbir agizdan bagirmiyo bagirsada ya 1 dakka yada 2 dakka maç boyunca. smileys/smiley7.gif

yakup midi
01.08.2005, 01:46
ben yalnizca anartosis maçi için açmadim bu topigi .avni aker in ambiansi için yapilmasi gerekenler belli......yapilirsasampiyon olmamiz engellenemez.....

Cenkhan
01.08.2005, 04:58
Taraftar gruplarinin durumlari karisik.. Öyle90 dk. organizetezahürat zor gözüküyor. Ama Kendimizi durduk yere strese sokmayalim. Bazen düzensiz, anlik, öylesine taraftarin hareketlenmesi bile yeter.

Tribündekilerin arzusu takima yansirsa turu geçeriz.. Bu kadar kolay aslinda ama tek sorunumuz rum olmalari iste.. Gurur yapiyoruz.. Mazideki febe maçi öncesiduruma benziyor simdiki halimiz. Yenecegimize eminiz ama eze eze olsun istiyoruz. 2-0 mesele degil. Daha deplasmanda, daha ilk on dakikada 2-3 atardik. Herkes kirmizi-beyazi, bordo-maviyi örtünüp gelsin. Büyük maç olacak..smileys/smiley1.gif

saglam
01.08.2005, 06:45
Tribün faktörü elbetönemli. Taraftarimiz maç öncesi 3 saat bagirir, maç baslariyi günlerindeyse bir 10 dk. daha tezahürat edipherkes yerine oturur,gol olana kadar bekler. Takim stres halinde olacak, ilk golü ne kadar erken bulursak o kadar rahat ve skoru farkli maç olur.

halil ibo
01.08.2005, 10:45
Daha önce baska forumlarda taraftar derneklerinin oturup konusarak ortak bir amigo çikartmasi gerektigi konusunda fikir beyan etmistim.Çünkü tezahurat konusunda birliktelik ve devamlilik bu sayede gerçeklesecektir.Takimin her an yaninda oldugunu hissettirmeliyiz.Böyle kazanilan maçlar var.Birde bazi arkadaslarin dedigi gibi maç öncesi bagirip maçta sus pus olmayalim lütfen.Tek bir mars maç boyunca israrla tekrarlanabilir.Ugultu,gürültü,kendi futbolcuna satasma yassah hemserim.

Crazy_OfLu61_
01.08.2005, 11:27
Alir alir hemde en büyük etken olarak alir. Atesli bir taraftar mükemmel yapilan bir tezahürat sürekli baski maçi çevirir.

zafercalikoglu
01.08.2005, 11:44
Alir, Trabzonspor-Bursa Türkiye kupasi maçini hatirlayin. 5-1 nasil alindi saniyorsunuz?

aynen mac 1-1 olmustu ve tezahüratlar hiç bitmemisti,

LazY_61
01.08.2005, 11:56
O maç harikaydi ben küçüktüm ama sonra tvden izleyince Müthis bir atmosfer oldugunu gördüm...Bir de o yillarda Kemal Yavuz Kelmis onu fark ettim...smileys/smiley36.gif

Burçak
01.08.2005, 13:00
taraftar gerçek taraftar gibi davranirsa maçi almasinida bilir. ama öncelikle taraftargibi davranmali.sirf gürültü yapmak için tezahürat yapilmamali. nerde nezaman ne sekilde oyuna müdahale edilecegini bilirsek bu çok daha etkili olur.

l-m
01.08.2005, 15:32
Bence maçin kazanilmasini saglayan 90 dakika ayni tezahürati susmadan yapmak degil, oyuna dogru zamanda müdahale etmektir. Yeri gelir bütün tribün sessizlige bürünür ama örnegin takim sahaya çikmamisken vetribünler tamamen doluyken Trabzon Trabzon tezahürati bir bizden çikiyor herhalde, hayir ortada takim da yok, nereye bagiriyoruz bilmiyorum, sahsen bagirmam zaten. Oyunda kendi takimin geriye düsmüsken gökgürültüsü gibi birden baslayan tezahürat etkili olur, sinek vizildamasi gibi 45 dakika 50 kisinin ritmsiz ve uyumsuz tezahürati degil. Top rakipteyken müthis bir islik ve güzel hareket,çalim,sut,vs. atildiginda büyük bir alkis. Türkiye'de bunu yapabilen yok, çünkü Türkiye'de futbol eglencedençok sosyolojik bir olay, egitimsiz, uyusturucu, vs. aliskanliklari olan bir kesimin rant kapisi edindigi bir sey, takimin iyi oynasa bile kaybedebilecegini anlamayanlarin çogunlukta oldugu bir yer Türkiye. Bu sartlarda taraftar bir maçi kazandirabilir ama bu Türkiye'de olmaz. Takim ile taraftarin performansi dogru orantilidir. Ikisi de birbirinden güç alir ama Trabzon'da taraftar takimdan güç aliyor, takim taraftardan degil..

61trabzonomer
01.08.2005, 15:36
taraftara çok büyük is düsüyor bu maçta biizim taraftarimizin da 90 inci dakkaya kadar susmayacagini biliyorum inaniyorum ve bunu gören oyuncularimizinda ayri bir inançla saldiracaktir.. sagli sollu kaleye gidecez kimsenin süphesi olmasin turu inançla geçecegiz...

Hünkar
01.08.2005, 15:56
kesinlikle alir tamam bizim taraftarimiz maalesef tam anlamiyla boyle bi yapida diil ama bu vatan millet meselesi ve yeni nesil de can havliyle bagiriyo insallah ordaki arkadaslarimizn abilerimizin sayesinde rumlarin kulaklarini patlatacaz

sanatik
01.08.2005, 16:36
Bence maçin kazanilmasini saglayan 90 dakika ayni tezahürati susmadan yapmak degil, oyuna dogru zamanda müdahale etmektir. Yeri gelir bütün tribün sessizlige bürünür ama örnegin takim sahaya çikmamisken vetribünler tamamen doluyken Trabzon Trabzon tezahürati bir bizden çikiyor herhalde, hayir ortada takim da yok, nereye bagiriyoruz bilmiyorum, sahsen bagirmam zaten. Oyunda kendi takimin geriye düsmüsken gökgürültüsü gibi birden baslayan tezahürat etkili olur, sinek vizildamasi gibi 45 dakika 50 kisinin ritmsiz ve uyumsuz tezahürati degil. Top rakipteyken müthis bir islik ve güzel hareket,çalim,sut,vs. atildiginda büyük bir alkis. Türkiye'de bunu yapabilen yok, çünkü Türkiye'de futbol eglencedençok sosyolojik bir olay, egitimsiz, uyusturucu, vs. aliskanliklari olan bir kesimin rant kapisi edindigi bir sey, takimin iyi oynasa bile kaybedebilecegini anlamayanlarin çogunlukta oldugu bir yer Türkiye. Bu sartlarda taraftar bir maçi kazandirabilir ama bu Türkiye'de olmaz. Takim ile taraftarin performansi dogru orantilidir. Ikisi de birbirinden güç alir ama Trabzon'da taraftar takimdan güç aliyor, takim taraftardan degil..

sürekli gündeme gelmesi gerek degisiklik yaratabilmek icin. Halen daha 90 dakika bagirip cagiracagiz diyenler , dogru yapdigini düsünenler , Kulaklarini patlatacagiz diyen, kendi futbolcularininda kulaklarini patlattigini anlamayanlar varken,takimin destege ihtiyacinda,tüm stadyumun nerdeyse yikilmasina sebeb olan tezahürat yapmanin daha akilli, daha etkilyiyici, daha kazandirici oldugunu sürekli anlatmak gerek.

Burçak
01.08.2005, 17:17
avrupa liglerini izlerken nasil keyif aliyo insan bee. Türkiyedeki gibi 90 dakka ayni seyleri bagirip futbolcununda uykusunu getirmiyolar. bazen seslerini tamamen kesip bi anda BAGIRINCA ozaman rakip neye ugradigini sasiriyor. yada güzel bi hareket sonunda müthis bi alkis tufani. Avrupatribünlerinde benim en hosuma giden sey , hani sut çektiklerinde bütün stad bagiriyorya UUUUUUUUUUU..gol kaçirinca AAAAAAAAAA diyorlar . çok süper oluyor yaa. Edited by: forever61

Burçak
01.08.2005, 17:18
dernekler bu isin üzerine gidip önem verirseler bence burada bizlerde yapabiliriz. hatta bazi maçlarda oluyo . çokta güzel oluyo.Edited by: forever61

ibrahimkaba
01.08.2005, 17:22
alir tabi yahw almaz mi.......

ama bu taraftarin bizim olacagini hiç sanmiyomadamlar maça gelyolar çat çat çat çat agizilari hiç bos durmuyohabire çekirdek yiyolarsadece oyuruyolarözelliklede marayon

o nedirdaaaaa allah askinasanki yemege geldiler tamam beyler olurya hanimiyla kiziyla çolugu çocuguyla maç izlenmek için gelirler tamam güzel görüntüler gayet çagdas modern ama bunlar karin dopyurmuyo ki hadi fazla olmasa neyse ama alayi öyle hiç adam gibi bagiran yok hiç atesleme yok ne yani yalan mi çogu taraftar öyle sadece izliyo

yakup midi
01.08.2005, 17:35
Bence maçin kazanilmasini saglayan 90 dakika ayni tezahürati susmadan yapmak degil, oyuna dogru zamanda müdahale etmektir. Yeri gelir bütün tribün sessizlige bürünür ama örnegin takim sahaya çikmamisken vetribünler tamamen doluyken Trabzon Trabzon tezahürati bir bizden çikiyor herhalde, hayir ortada takim da yok, nereye bagiriyoruz bilmiyorum, sahsen bagirmam zaten. Oyunda kendi takimin geriye düsmüsken gökgürültüsü gibi birden baslayan tezahürat etkili olur, sinek vizildamasi gibi 45 dakika 50 kisinin ritmsiz ve uyumsuz tezahürati degil. Top rakipteyken müthis bir islik ve güzel hareket,çalim,sut,vs. atildiginda büyük bir alkis. Türkiye'de bunu yapabilen yok, çünkü Türkiye'de futbol eglencedençok sosyolojik bir olay, egitimsiz, uyusturucu, vs. aliskanliklari olan bir kesimin rant kapisi edindigi bir sey, takimin iyi oynasa bile kaybedebilecegini anlamayanlarin çogunlukta oldugu bir yer Türkiye. Bu sartlarda taraftar bir maçi kazandirabilir ama bu Türkiye'de olmaz. Takim ile taraftarin performansi dogru orantilidir. Ikisi de birbirinden güç alir ama Trabzon'da taraftar takimdan güç aliyor, takim taraftardan degil.. golün gelmedigi anlarda sürekli gole kadar ayni tezahurat yapilmasi rakibi bogar takimda kesinlikle uyusmaz oyun konsantrasyonunu kaybetmez bu kararliligin psikolojisidir.....tribünlerin 90 dakikave ayni performansta etkili olmasi içinde her tezahurat ayni trübünde bölüsülerek kelimeler veya cümleler arka arkaya siralanarak yapilir....ses yorgunlugu paylasilir ama trübin asla sessiz kalmaz ve hepuyanik kalir.....bence.........ama en önemli konu tek organizasyon tek çati altinda koro gibi.....avrupa standartlarini konusamiyoruz tabiki ama türkiye standartlarinda yapilabilecegin en iyisi ne onlari düsünmeliyizde.....ben ayrintili planyapilmasi gerektigini ve disiplinli bir sekilde plana riayet edilmesi gerektigini düsünüyorum....20 yildir sampiyonluk bekleyen bir taraftarin çok basli olma gibi bir lüksü olamaz sahsi tüm olaylar sampiyonluk arzusunun yaninda çokta unutulmaliydi...ha ben sunu demiyorum çok baslilikta olabilir herkes kandince bir tarz yaratmak isteyebilir bunun da kendine göre avantajlari var ama suan zaman tek güçlü yogun akilci disiplini birtaraftar olusumudur çünkütrabzon camiasinin kaldiramayacagi kadar kötü syler yasadik hincimizi stadtan çikartacagimiza böyle seylere kanalize etseydik daha dogru olur diye düsünüyorum....ders çikartmaliyiz nasilazami katkida bulunup bu üzüntüleri bir dahayasamayiz diye düsünmeliyiz.....yapilmasi gerekenler var yapmiyoruz.....

delihamsi
01.08.2005, 17:36
alir tabi...ama önce taraftrada bir organizasyonun olmasi lazim.

Avni Aker de maça gidiyorum herkes kafasindan bagiriyor ortaya da karisik acayip sesler geliyor.Bunlar insanlarin kulagini yoran gürültülerden baska bir sey degil.Zaten kaplai hiç bagirmiyor.Ellerine çekirdek alip keyif yapiyorlar.Kardesim o zamn evden izle maçini.

Taraftra bir takim için en önemli etkendir ama biz bu etkeni kullanamiyoruz.Umarim Çarsamba günkü maçta dediklerimin aksi çikar.Kesinlikle atesli taraftar futbolculara maçi zorla aldirir.

ibrahimkaba
01.08.2005, 17:40
ne yalan söyleyim bazen diger takimlarin taraftarlarina özeniyom bakin hatirlayin gs nin avrupada basarili kldugu yillar hakem düdügü çalar baç baslar

bir iki üç ... lay lay lay lay.....ooooo...

maç buyunca hiç susulmaz

adamlarda köpek gigi oynarlardi yorulmak nedir bilmezlerdi 90 dakka iki tarafta böyle ve maç herzaman kazanilird

aslinda bir örnek daaha vercem ama siimdi topa tutarsiniz beni nediye diger takimlari övyon diye

türkiyede taraftari her maçta organize içinde çalisan oyunculari sanki dünyanin en iyi futbolculari gibi costuran

hakemi aninda satinalan istedkleri karari verdirebilen dger takim futbolocularinada dakkalari saydirtan maç bitsinde gitsekdiye düsündürttüren.... malesef beyler bu tarftarlar gibi olamyoz

evet utanç verici....

yahw allah askina akadar parayi verip de orda kös kös oturcaginiza hiç gitmeyin o vercxeginiz paralari kulubün lisansli ürünlerini alarak kulube üye olarak hatta su siralarda yapilan kombiene bilet kampanyasina katilin ne yani çok mu zor

yapin bi iyilik daa

takim tribüne bakipta uyyyyy usaklar hasu taraftara bakin daaa hadi çok iyi oynayalim kötü oldugumuz anda da bakariz trübüne cosarizsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

ibrahimkaba
01.08.2005, 17:50
heyyyy aloooo abi yuh yanismileys/smiley7.gif

sana söylüyom O-F-L-U 61 YAPMA GÖZÜÜNÜ SEVYIM

tamambelli ki girgrina söyledin ama trazbzon taraftari da bunu yaparsa ne kaldi farkimizo fenerlilerden oldu olcak

heyyy karadenizin hirçin delikanlilari kusanintüfeklerinizi haydi maça maçamaça.....smileys/smiley7.gif

ibrahimkaba
01.08.2005, 17:56
yahw <saglam> abi ne kadar dogru söyledin smileys/smiley32.gif

nedir mu maç öncesi bagirmalar falan? zaten dogru dürüst takimi costurcak elemanlar yok onlarda maça kadar susmuyolar

maçbaslayinca da susun daaa maç basladi hele izliytelim su maçi bosna mi geldik! diyolarsmileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif

sanatik
01.08.2005, 18:10
avrupa liglerini izlerken nasil keyif aliyo insan bee. Türkiyedeki gibi 90 dakka ayni seyleri bagirip futbolcununda uykusunu getirmiyolar. bazen seslerini tamamen kesip bi anda BAGIRINCA ozaman rakip neye ugradigini sasiriyor. yada güzel bi hareket sonunda müthis bi alkis tufani. Avrupatribünlerinde benim en hosuma giden sey , hani sut çektiklerinde bütün stad bagiriyorya UUUUUUUUUUU..gol kaçirinca AAAAAAAAAA diyorlar . çok süper oluyor yaa.

90 dakika sürekli bagirma ile cekirdek yiyenler arasinda yokmudur bir orta yol ?

ikisini birlestirerek tüm gücünü kullanamazmiyiz ? Yok cekirdekciler gelmesi, 90 dakika bagiran gelsinler ile birseyler düzelmez.

tribünde kim olursa olsun etkilenerek katilmasi saglanmali. Alistirilmali. zaman ilerledikce hersey cözülebilir ancak.

Burda almanyadagittigim maclarin hic birinde taraftar 90 dakika sesikesilene kadar bagirmiyor.Tüm seyirciyi tezahürata katilmasini biliyorlar.zaten millet alismis artik, kimse birsey demesede asagi yukari ne zaman ne yapmasi gerekdigini biliyor.

Egemen
01.08.2005, 18:11
bu maç için bi önerim var 40 yas üzeri atesi dinmis taraftar maça gelmesin :):):):) çekirdek yemeye de sahile gitsinler.. bileti maraton özelden aldim isallah bagiriyodur ordakiler. yoksa is bize düsecek....

U.Sadıkoğlu
01.08.2005, 18:12
YAHU KARDESIM SAKADAN DA ANLAMIYORSUNUZ

Egemen
01.08.2005, 18:13
topraam öyle sakami olur. biri ciddiye alsa yandik :):):):)

sanatik
01.08.2005, 18:14
tam saka yapmanin sirasiydi oflu61

Colakoglu
02.08.2005, 12:35
Beyler sakin olun gerginligin lüzumu yok biletler tükenmis taraftar
simdiden atesli bu sezon avni akerde ilk oynanacak mac ve rumlarlan
yani daha ne neden bu konuyu tartisiyoruzki avni aker carsamba aksammi
cehenneme dönüseceginden hic süphem yok sunuda söyliyeyim rumlar burda
eger bir korner atabilirlerse kendilerini basarili saysinlar
onlari gömecegiz sahanin icine size bisey söylimmi bu mac en az
4-0........iddasina girmek isteyen varsa buyursun girelim

sametaydin
02.08.2005, 20:21
Beyler sakin olun gerginligin lüzumu yok biletler tükenmis taraftar simdiden atesli bu sezon avni akerde ilk oynanacak mac ve rumlarlan yani daha ne neden bu konuyu tartisiyoruzki avni aker carsamba aksammi cehenneme dönüseceginden hic süphem yok sunuda söyliyeyim rumlar burda eger bir korner atabilirlerse kendilerini basarili saysinlar onlari gömecegiz sahanin icine size bisey söylimmi bu mac en az 4-0........iddasina girmek isteyen varsa buyursun girelim

walla insalah dedigin gibi olur.

Guests
02.08.2005, 20:41
bu maç için bi önerim var 40 yas üzeri atesi dinmis taraftar maça gelmesin :):):):) çekirdek yemeye de sahile gitsinler.. bileti maraton özelden aldim isallah bagiriyodur ordakiler. yoksa is bize düsecek....

Bende ordan aldim Kimse bagirmazsa ikimiz bagiririz

hakanh
02.08.2005, 21:04
Beyler sakin olun gerginligin lüzumu yok biletler tükenmis taraftar simdiden atesli bu sezon avni akerde ilk oynanacak mac ve rumlarlan yani daha ne neden bu konuyu tartisiyoruzki avni aker carsamba aksammi cehenneme dönüseceginden hic süphem yok sunuda söyliyeyim rumlar burda eger bir korner atabilirlerse kendilerini basarili saysinlar onlari gömecegiz sahanin icine size bisey söylimmi bu mac en az 4-0........iddasina girmek isteyen varsa buyursun girelim

mission_61,

Benimde aklimdan hep o skor geciyor ; 4-0

Insallah, daha iyisi OLSUN..

zvonomir_10
02.08.2005, 21:34
millet taraftarin bi kere iyi bi stada ihtiyaçi var nasil futbolcularin kotu bi sahada performanslar dusuyosa ayni sey taraftarlar için geçerlidir.avni aker tam bir fiyasko bence.bi kere o kolonlar nedir ole yaaa.kesinlikle kaldirilmalidir..turuncu kosu bandi da ayni sekilde hemen yok edilmeli ve tribünler stata yaklastirilmalidir.ondan sonra kale arkalarida yaklastirildiktan sonra kesinlikle buyutulmeli ama asla 2 katli olmamali tek kat seklinde yukseltsinler.goruntu acisindan daha ii.smileys/smiley2.gifbide butun bagiran taraftarlar açik tribunde toplanmalilar.yada hep birlikte hareket etmeliler.herkes ayri telden caliyo kardesim.düsünsenize açik tribunde herkes ayakta tek oturan bile yok ve herkes bagiriyo.bence bole olmali.

_tsstorm
02.08.2005, 22:42
maçin 12. adami taraftardir.Taraftar tuttugu takimi motive eder rakibin motivasyonunu bozar sahaya yansittigi atmosferle(küfür etmeden taskinlik çikarmadan tabi...)

taraftar bazende hakemi bile etkiler kimi hakem tarfatarin etkisinde kalip karar verir buda sonuca etkieder haliyle.

Tarfatr maç alabilseydi yildir sampiyonluk hasretiyle yanip tutusmazdik.

Crazy_OfLu61_
03.08.2005, 09:35
Bu sorunun cevabi aksiam verilecek.

Emre7
03.08.2005, 10:19
topic cevabina evet derim, takimimizin bir kaç maçi taraftar destegiyle aldigini bilirim.ama bu maçi alirmi bilmem çünkü bilirsiniz trabzonu yazin almanlari bilirsiniz dolarlar trabzona maçada gelirlerde izlerlersmileys/smiley19.gifdesteklemezler sorunda o dimismileys/smiley9.gif

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 16:17
BORDOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

EN BUYUKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

TRABZONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

-----------------------------------------smileys/smiley32.gif

Keleşoğlu
03.08.2005, 16:20
dün yine rüya gordum mac uzun süre 1-0 devam ediyodu televizyonu kapattim actigimda 4-0 olmustu insallah dogru cikar

halil ibo
03.08.2005, 16:39
TARAFTARIN BIR MAÇI NASIL ALDIGINI BU AKSAM GÖRECEGIZ. INSALLAH BIR AKSILIK YASAMAYIZ.

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 16:59
INS.

yakup midi
03.08.2005, 17:14
bu aksam alcak gibi gözüküyor.....

halil ibo
03.08.2005, 17:21
YÜCE RABBIM SEN BU ISLERE KARISMASSIN BILIYORUM.AMA BIR GECELIK LÜTFEN MELEKLERINI GÖREVLENDIR SU KAHPE RUMU REZIL EDELIM.BIZLERI UTANDIRMA ÜÇ SÜLÜKLERIN DILINE DÜSÜRMEYARABBIM...

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 17:33
INSAAAAAAAAAALLAH

yakup midi
03.08.2005, 18:00
iyi niyetimiz gerçege dönüssün trabzon sehri taraftari bu maçi hatirladikça gururlansin insallah....

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 18:04
ZAMAN GEÇMIYORRRRRRRRRRRRRRRsmileys/smiley18.gifsmileys/smiley11.gif

OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

TRABZONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

BORDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

LAYLAYLAYLAYLAYLAYLAYLAY

BORDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

TRABZONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Crazy_OfLu61_
03.08.2005, 18:32
Bu sorunun cevabi ancak bu aksam belli olur.

nuri45
03.08.2005, 18:42
BORDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII III

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

TRABZONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

FORZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

TRABZONNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

murat
03.08.2005, 21:56
ulan Haruna kiziyordumda adam hakliymis, rezil seyircimiz var, cekirdek saticilarin cirosu bayagi yukselmistir umarim....

yakup midi
03.08.2005, 22:01
ulan Haruna kiziyordumda adam hakliymis, rezil seyircimiz var, cekirdek saticilarin cirosu bayagi yukselmistir umarim.... ne yönetim ne futbolcu arkadas yine bir kez daha görüldiki bizim seyircide is yok is yok demeklede olmuyor bu is halledilecek artik böyle organizasyonsuz böyle kafa sisiren bir seyirci trabzonsporu kaldiramaz...

l-m
03.08.2005, 22:16
Maçtan 2 saat önce bagirdiklari gibi maç esnasinda bagirsaydilar bu maçi çok rahat alirdik, ilk yarim saatte, yemin ediyorum hem de..Maçtan önce yikiliyordu stad, hiç mi tribün kültürü yok bu millette, hadi bayan,yasli,vs. tayfasini anladim da nerede gruplar, dernekler, ayip ya. Taraftarimiz takima göre tezahürat yapiyor...

sanatik
03.08.2005, 22:18
basimiza gelecekler belliydi.

gecmis olsun.

taraftar maci kazandirdi.

tskrlr.

Taner Uykuçeken
03.08.2005, 22:28
smileys/smiley7.gifbundan böyle maç günlerinde trabzon sinirlari içinde çekirdek satilmasi yasaklanmaklismileys/smiley7.gif

sanatik
03.08.2005, 22:34
cekirdek satilmasi degil - gruplar birbirinle kavga edecegine birlesip birlikde organizasyon yapmasini ögrensin artik.

Herke kafasina göre takilirsa durum böyle olur.

Birileri artik bunlara ne yapip yapmayacagini söylemeli. ALISTIRMALI.

Ne sahadaki futbol, nede taraftar üzerine düseni yapabildi.

Burda futbolculara kizacagina maca gidenler kendilerine kizsinlar.

yakup midi
03.08.2005, 22:45
bir gün gelecek bu kitle kazanmayi ögrenecek ama bunu onlara takim ögretecek......

pacos_bill
03.08.2005, 22:49
Taraftar maçi alir mi? Alir kardesim. Bunun dünya futbolunda en güzel örnegi Liverpool-Milan SL finali maçidir. Ha bizim taraftar ne yapar. Gelir, oturur, maçini izler, gider. Adam para vermistir bir kere seyircidir. Bugün maçta ne oldu? Hazirlik maçlarinda bir tek teknik direktörün sesiyle futbolcularin bagirmalari duyulur ya. Iste ben Senol Hoca'nin neredeyse bütün talimatlarini duyabildim ekran basinda. Taraftarimiz sagolsun. Avni Aker i tenis sahasi yapalim daha iyi gider bu seyirciye.

immortal_TS
03.08.2005, 22:54
Ben hiçbirsey diyemiyorum artik nutkum tutuldu ya 20,000 kisiden düzgün bir ses çikmazmi arkadaslar ayiptir,günahtir, tabi bu kategoriye bagiran ve sesinin son terini akitan arkadaslara sözüm yok ama trabzondaki taraftarimizla avniaker cennet olur cennet cehennem hayatta olamaz.

SDanışmaz
03.08.2005, 22:59
ALir aLir ama bizde o taraftar yok,bi türLü birLik oLamiyoruz...

Eddy
04.08.2005, 00:32
yaziklar olsun böyle taraftara bunlar trabzon taraftari olamaz...trabzonun degerini bilmeyen bos insanlar sürüsüydü bugün stadi dolduranlar...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Beytullah
04.08.2005, 00:59
anlamiyorum ben bu insanlari avni aker çekirdek yeme yerimidir ya.takimimizin destegi ihtaci varken bizim taraftarimiz çekirdek yemekle mesgul ayip bize be.keske stada o kadar dolmasada bagiran kisiler gelse yemin ederim stadin tiklim tiklim dolmasina bedel

sanatik
04.08.2005, 01:02
ben cekirdekcilerde sucu bulmuyorum. Sucu onlari organize edemeyenler, destegini kullanamayanlarda buluyorum.

maca kim giderse gitsin, destek nasil verilmeli bilmeli, alismali. Isterse bazen cekirdeginide yesin.

Mesele organizasyon sorunu.Edited by: sanatik

My
04.08.2005, 01:09
Yönetimin bu taraftar meselesine el atmasi lazim. Bizden baskada taraftarina bu kadar soguk duran baska bi yönetim yoktur heralde.

sanatik
04.08.2005, 01:15
ben cekirdekcilerde sucu bulmuyorum. Sucu onlari organize edemeyenler, destegini kullanamayanlarda buluyorum.

maca kim giderse gitsin, destek nasil verilmeli bilmeli, alismali. Isterse bazen cekirdeginide yesin.

Mesele organizasyon sorunu.

sunuda ekliyim. Türkiyede cekirdek yerler almanyada Bira icerler. Bira ile daha fazla bagirirlar tamam ( bira icilsin demiyorum smileys/smiley1.gifzaten icen iciyor ) ama sarhos oldugu halde 90 dakika bagirmiyorlar yinede maci takip edip gerekli yerlerde takimini destekliyor, rakip takimi islikliyor vesaire.

mac seyretmeye gelenler evde kalsin demek bana göre tamamen yanlis.

Son günler icinde buradada yazdim "Kontrolsüz güc, güc degildir" reklam slogani bu durum icin aciklayici buluyorum.

Edited by: sanatik

Sevgi
04.08.2005, 01:18
Yönetimin bu taraftar meselesine el atmasi lazim. Bizden baskada taraftarina bu kadar soguk duran baska bi yönetim yoktur heralde.

bizden baska taraftarina haydut diyen , taraftari asaliyan her firsatta topu taraftara atan kulüp yok!!!!

NoPain-NoGain
04.08.2005, 01:25
yaziklar olsun böyle taraftara bunlar trabzon taraftari olamaz...trabzonun degerini bilmeyen bos insanlar sürüsüydü bugün stadi dolduranlar...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

bu kadar agir sözlerle genelleme yapmak dogru degil. bütün mac boyunca cani gönülden bagirdigini bildigim pek cok taraftarimiz da vardi stadta eminim. show tv nin de bu haykirisi oldugu gibi yansitamadigini, yedek kulübesinin dibindeki mikrofondan ancaksenol günes'i duyabildigimize de inaniyorum ama yine de bu haykirislari, bagirislari tüm stadin tek bir agizdan söylemesini saglamayi bir becersek, kanal istedigi kadar sesi kissin gene duyulur sesimiz,sevdamiz. tribün organizasyonlarini becermeyi artik ögrenmemiz lazim, bunun icin de adam gibi konusup, tartisacagiz, cözümler bulacagiz.

tribündeki bu zaafimizdan bahsedince sucu taraftara atmayin, yönetim suclu istifa etsin, futbolcu suclu gitsin, senol günes sucluo da gitsin diyen arkadaslarimiz var. ee taraftar da suclu o da mi gitsin? bir de simdi yönetimefutbolculara küfürler eden, otobüse saldiranlar var kendinetaraftarim diyen!istifalar, isyanlar bizi bölmekten baska bir ise yaramaz.yönetimiyle futbolcusuyla, teknik direktörüyle, taraftariylatrabzonspor sevdasiyla yanip tutusan herkes bir ailedir. bu sevdasini yitiren ceksin gitsin.

yakup midi
04.08.2005, 01:32

bizden baska taraftarina haydut diyen , taraftari asaliyan her firsatta topu taraftara atan kulüp yok!!!! bizim taraftarimiz kadarda tahrik olan yenilmeyi yenmeyi ögrenememis bir taraftar yok bizim kadar da burnu sürtülen bir taraftar yok....

The Legend
04.08.2005, 01:39
GÖKDENIZIN KARSI KARSIYA KAÇIRDIGI GOLÜ(HEMDE 1 DEGIL 2 GOLÜ), MEHMETIN(KAZMA) BOS KALEYE ATAMADIGI TOPU DA TARAFTARMI ATACAKTI.?ÖYLEYSE BIZ BU FUTBOLCULARA NEDEN PARA ÖDÜYORUZ.?O ZAMANPAF TAKIMINI SAHAYA ÇIKARALIM(MADEM TARAFTAR HER MAÇI ALIR GÖZÜYLE BAKILIYO).YADA OLMADI TARAFTAR GIRSIN OYUNA O GOLLERI ATSIN.(Hemde parasiz) ODA OLMAZ SA TARAFTAR GITSIN TRANSFERLERI YAPSIN.YÖNETIMDE YATSIN ASAGI.smileys/smiley7.gif

Arkadaslar Anlasilan BU SENE SAMPIYON YINE TARAFTAR

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:08
NE TARAFTARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

TARAFTAR MI VARDI STADDA

zafercalikoglu
04.08.2005, 11:11
ezikler gibi gol gol diye adami bagirtilar keske o maç olimpiyatda oynansaydi,

trabzondaki trabzon seyircisi 5 dk mi bagiriabiliyor,hani tribün liderlerleri nerdeydiler,

ilk macta bile adamlarin bizden daha çok sesi çikti ytaziklar olsun bize,

olmayionca olmuyor iste,

zafercalikoglu
04.08.2005, 11:12
trabzondaki taraftar gecen sezon hangi maci taraftar aldikki,

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 11:25
MAÇ ISTTE OLSA DAHA FFARKLI OLURDU

Emre7
04.08.2005, 13:53
galiba bu maçla cevabini aldin kardas

LazY_61
04.08.2005, 14:15
YA MAÇTA HRESMEN MILLET UYUDU YAA BÖYLE TAKIMA DESTEK OLUNUR MU?...

MAÇTAN ÖNCE 50 EUROYA,100 EUROYA BILET ALDINIZ ALLAH ASKINA SIZ PARANIZIN DÜSMANIMISINIZ MADEM BAGIRMAYACAKTIN BE ADAM NEDEN O KADAR PARA VERDIN GIT MAÇI EVINDE SEYRET...smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

selçukabi
04.08.2005, 14:44
Maç sirasinda Senol Hocanin bagiris çagirislarini tvden duyunca aklima bu topic geldi.Yazmak simdi nasipmis;taraftar bir maçi alabilir mi sorusunun cevabini veriyorum.

Trabzon taraftari alinacak maçi da rakibe verir.

TrabzonStorm
04.08.2005, 15:10
Anonslarla taraftarin costurulmaya çalisilmasi çok amatörceydi..Çok utandim...Trabzon da maalesef gol varsa taraftar var, gol yoksa rakip takim stadi dolduruyor...

maddog
04.08.2005, 16:51
maçta çekirdek çitleyen taraftar istemiyoruz

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 17:51
BU MAÇ OLIMPIYAT STADINDA OLACAKTI KI smileys/smiley19.gif

murat
04.08.2005, 18:00
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=510>
<T>
<TR>
<TD =hurnewstitle align=left>1 bilet için cinayet</TD>
<TD vAlign=bottom align=right></TD></TR>
<TR>
<TD align=left colSpan=2>

Trabzonspor-Anorthosis maçi öncesinde, Trabzonda 1 bilet yüzünden cinayet islendi. TS 67 Taraftarlar dernegi Baskani Selim Dogan, Ahmet Baskan adli kisiyi tabancayla vurarak öldürdü.

Trabzon?da TS 67 Taraftarlar Dernegi Baskani Selim Dogan, Trabzonspor'un Sampiyonlar Ligi ön eleme 2'nci turunda Kibris Rum Kesimi'nin Anarthosis takimi ile oynayacagi rövans maçi için bilet isteyen ve kendisini yaraladigi öne sürülen Ahmet Baskan?i tabancayla öldürdü.

Olay kent merkezindeki Yesilyurt Restorant önünde, sabaha karsi saat 02.15 siralarinda meydana geldi. Iddiaya göre, Ahmet Baskan ile Selim Dogan arasindaki tartisma, Dogan'in Famagusta Anorthosis maçi için Selim Dogan?dan dün sabah bilet istemesiyle basladi. Olumsuz yanit alan Baskan ile Selim Dogan arasindaki anlasmazlik, devam etti. Yesilyurt Restorant önünde Selim Dogan ile tartisan sonra da kavga eden Ahmet Baskan, Selim Dogan?i biçakla yaraladi. Bunun üzerine belindeki silahi çeken Dogan, 1 el ates ederek Ahmet Baskan?i agir yaraladi. Baskan, hastaneye kaldirilirken öldü. Aldigi biçak darbesi ile agir yaralanan Selim Dogan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tip Fakültesi Farabi Hastanesi?nde tedavi altina alindi. Olayla ilgili sorusturma sürdürülüyor.</TD></TR></T></TABLE>

bu Haber dogrumu arkadaslar: Hurriyetten ? Baska baslikta tartisildimi bilmem ama merak ettim..

U.Sadıkoğlu
04.08.2005, 18:06
EWET KARDES BEN O NU FANATIK TE OKUDUM DOGRUMU DILMI BENDE BIlmiyorum

vizarian
04.08.2005, 18:07
ALIR HEMDE SÖKE SÖKE ALIR AMA BIZIM TARAFTAR A-L-A-M-A-Z

yakup midi
08.08.2005, 10:22
kayserispor maçi trabzonun sampiyon oldugu maç olarak tarihe geçebilir....taraftarin inadina stadi doldurdugu maçti bu maç ve bi çok anlamda önemliydi.....ama ben hala üniversitelilerin yönetimin de destegiyle duruma hakim olmasi gerektigini düsünüyorum.....yönetimin destegi derken:üniversitelilerin duruma hakim olmasi için hayatlarini tehlikeye atmamalari gerekiyor çünkü son olaylar gösterdiki bedava bilet ranti ortaya çikmis vebirileri cinayet isleyebiliyor.....

Naim
08.08.2005, 11:58
Kayseri Spor Teknik direktörü erturul saglamin bir konusmasini izledim diyorki

biz trabzonsporu boyle beklemiyorduk özellikle taraftarin durumu trabzona kaybetmemize sebep olmustur biz hafta içinden sonra taraftarin trabzona tepki gösterecegini düsündük ve hesaplarimizi buna göre yaptik

fakat istedigimiz tepki gelmeyince trabzona yenildik

YORUMSUZ

Çagman
08.08.2005, 11:58
Trabzon MacLarI Bende istanbulda OynanmaLi Trabzondaki seyirciLer Trabzonsporu hak etmiyor.

Bir Ara gündeme GeLdi IstanbuLda oynansinmi oynanmasinmi BEn Karsiydim ama Simdi düsünüyorumda En Mantiklisi bu.

Liverpool Taraftari iLe S.L FinaLini aLdi.

U.Sadıkoğlu
08.08.2005, 16:03
Kayseri Spor Teknik direktörü erturul saglamin bir konusmasini izledim diyorki

biz trabzonsporu boyle beklemiyorduk özellikle taraftarin durumu trabzona kaybetmemize sebep olmustur biz hafta içinden sonra taraftarin trabzona tepki gösterecegini düsündük ve hesaplarimizi buna göre yaptik

fakat istedigimiz tepki gelmeyince trabzona yenildik

YORUMSUZ smileys/smiley32.gifBU MAÇTA TARAFTAR SUPERDI

Crazy_OfLu61_
08.08.2005, 17:06
Valla bizim taraftarin son senelerdeki haline bakarak söylersek alamaz aksine fark yer.. Degismesi dilegiyle...

#10 Fietra
08.08.2005, 17:12
Taraftar bir maçi alabilir ancak tarafsiz da bir maç alinabilir.

Örnek:Gençlerbirligi

U.Sadıkoğlu
08.08.2005, 17:27
Taraftar bir maçi alabilir ancak tarafsiz da bir maç alinabilir.

Örnek:Gençlerbirligi smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

BURAK DOGU
08.08.2005, 17:35
EGER ORASI AVNI AKERSE VE ORADAKI INSANLAR FUTBOLU BILMELERIYLE ÖVÜNEBILIYORLARSA STADA OT GIBI MAÇ IZLEMEYE GITMEZ... FUTBOLUN BIR KÜLTÜR OLDUGUNU, BU KÜLTÜR IÇERISINDE TAZAHURATIN NE KADAR MÜHIM BIR YER TUTTUGUNU AYRICA OYUNU NE KADAR ETKILEDGINI BILMESI GEREKIR... BIR FUTBOLCU YA PARA IÇIN YADA ETIK DEGERLERI IÇIN FUTBOL OYNAR... TRABZONDA PARA IÇIN OYAYAN FUTBOLCUDAN ÇOK ETIK DEGERLER IÇIN OYNAYAN FUTBOLCULAR ÇOGUNLUKTADIR... BUNUN IYI BILINMESI VE TAKIMIN HER AN DESTEKLENMESI SARTTIR... FUTBOL TARAFTARSIZ OLAMAZ...

Kiraly
08.08.2005, 20:22
Kesinlik le taraftar maci alamaz,bunun bilimsel bir aciklamasini yaparmi aksini düsünen arkadaslar.

Taraftar alsa alsa keyf alir takiminin oynadigi futboldan

POYRAZ
08.08.2005, 21:34
Eger taraftar destegi olmasaydi belkide Kayseri macini alamayacaktik. Hatta bunu onlarin teknik direktörü Ertugrul da dile getirdi.

En ölü zamanlarda tarafatar kendi takimi icin tezahürat yaparak onlari gaza getirebilir, ve bunun örnegi de coktur.

omer61
16.08.2005, 20:54
arkadaslar size bi animi anlatcam. herseyi açikça gosterio.

karsiyaka-fenerbahçe basket maçina gittim.. 3 period boyunca fenerbahce öndeydi. bu 3 periyodda ksk taraftari hiç susmadan takimlarina destek werdiler.. son periyoda giridiimizde taraftar delirdi artik inanilmaz bir tezahuratlar basladi. sahaya atilan yabanci maddelr fln. fb li oyuncular nolduunu anlayamdilar we bu maç ksk son periyodda taraftarinin sayesinde kazandi... ts seyircisi neden maç boyunca bagiramio??? sadece çilginlarin sesini duyabiliyoruz tribunlerde.. dierleri neden susuyo??? eger amaçlari maç izlemekse tw den izlesinler. stada gelen bagirmali....

Barış
16.08.2005, 20:59
Çilginlarin sesini duymanin nedeni basin bölümüne daha yakin olmalari.Mesela ben de maratondayken çilginlarin sesini duymuyorum.

BDiler61
16.08.2005, 21:05
Avni aker stadinda bir bütünlük yok çok fazla grup var ve herkes kendi kafasina göre bagiriyor o da en fazla 5 dakika sürüyor.

Trabzon da taraftarin birlik olmasi lazim eger içerde puan kaybetmek istemiyorsak.

BURAK DOGU
16.08.2005, 21:38
BIRLIGI YÖNETIM SAGLAMALI... VE BU BIRLIGI ÇIKAR GRUPLARI YÖNETMEMELI... ALT YAPIDA OLDUGU GIBI PESKESLER OLMAMALI...

Barış
16.08.2005, 21:39
baracuda küçük harflerle yazsana.Allaha ºükür çok iyi görüyoruz.

canavar
17.08.2005, 00:20
TARAFTAR Taraftar Gibi Olursa Maci alir örnek (Ezikbahce Taraftari) Maca Gidip cekirdek yiyerek Mac alinmaz Bu Bagirarak Tezahürat Yaparak (Kendi futbolcuna küfrederek deyil) .

KuĞu
17.08.2005, 00:30
Avni Aker yenilenmedigi sürece bu taraftar ayni sekilde davranmaya devam edecek çünkü siz stadin kendi yapisindan dolayi taraftar hiç birsey yapmiyor zannediyorsunuz. TS nin bu dönemdeki en büyük sorunu taraftar degil stadinin kendisidir ve hala kalearkalari maraton konusunda bir çivi yok habire boya yapiliyor koltuk yerleri numaralari degistirilip duruyor yeter yahu ben yenilenmis tribünler zemin eyaklasmis kale arkalari katli olmus ve kalelere yaklasmis üstü tamemen kapali olan ve 100 kisi de olsa 10bin kisi varmis gibi akustik veren bir stad istiyorum, birakin futbolcu alip satmayi ben artik stadimi modern olsun istiyorum yillardir paralar futbolculara akiyor yinede bisey olugu yok bir kerede stada harcayin parayi sampiyon olamasakta yeni bisey degil hiç olmazsa yeni stadimiz oldu deriz, sonraki sezon görün o stadda taraftar nail oluyor, içim bayildi valla ayni sikici yere gitmekten birinizde çikin benim gibi yönetime bu konuda yazin Allah askina taraftar stad istiyor diye anlasinlar ama çogunuz Trabzonda olmadigindan stad ne olacak dersiniz simdi.Ozaman taraftara laf atmayin arkadaslar 20 yildir ayni seyi görmekten sikildimmmmmmmmm!!!!

Crazy_OfLu61_
02.09.2005, 11:28
Alir hemde sonuca bile etki yapar ama bizimkiler gibi oturup çekirdek yerse bi bo. alamaz.

Emorfo
02.09.2005, 11:58
Taraftar bir maçi alabilir ancak bizim taraftar bunu beceremez, aksine takimimiz taraftarina ragmen kötü giden bir maçi çevirebilir.

oumaer61
02.09.2005, 12:03
bir örnek vermek istiyorum geçen sene sirf maksat zaman geçirmek olsun diye b.b.ankaraspor-besiktas maçina gittim

maç ilk yarida 2-0 oldu bu eziklerin taraftarlari bir bagirmaya basladi maç 2-4 bitti

taraftar maçi alamaz diyenlere ufak bir örnek

mini FaNaTiK
02.09.2005, 15:04
taraftar bence maci lamada bir numarali etken trabzonsporda..avni akerdeki maclarda bir tezahuratli zamanlarda bir de tezahurat yapilamadigi zamanlarda bu cok iyi ortaya cikiyor ayrica futbolun genelinde cogu takimtaraftari hakemi kendi takimi lehine baski altina aliyor bu da baska bir destekleyici bence taraftar takimin maestro ismi gibidir..

Emiroğlu
02.09.2005, 15:13
Bizim tarftarimizla çok zor arkadas çok zor.Stadinda etkisi yok degil.Tribünler çok uzak,kimi bagiran insanlarin kafasinda " ulan zaten duyulmuyo " gibi düsünceler beliriyo.Çünkü o taraftar illaki hayatinda 1 kerzde olsa maratona gidip,çilginlarin vizildayan(ordan öle duyuluyo)seslerini duymustur,pardon duyamamistir !

Artik stadin yenilenmesi gerek.

Arkadaslar bu arada konuyla alakasi yok ama az önce gördüm söliyeyim dedim;

Bizim tolga ukraynada çok mutsuzmus-buraya dikkat- Türkiyeye dönmeye sicak bakiyormus,bunun üzerinede gayse,feebe,ve kargalar simdiden anlasmak için yol ariyolarmis.parayi gözden çikarmislar ve de tolga da sicak bakiyormus.Edited by: lazoliii

Ayşe Aygün
02.09.2005, 16:51
taraftar maçi alir. ve o maçida kurtarir. arkadaslar.

baris_aykan
02.09.2005, 16:59
II TARAFTAR III SONUC

sanatik
02.09.2005, 17:27
Arkadaslar bu arada konuyla alakasi yok ama az önce gördüm söliyeyim dedim;

Bizim tolga ukraynada çok mutsuzmus-buraya dikkat- Türkiyeye dönmeye sicak bakiyormus,bunun üzerinede gayse,feebe,ve kargalar simdiden anlasmak için yol ariyolarmis.parayi gözden çikarmislar ve de tolga da sicak bakiyormus.

Tolga'nin yüzde 40'i Trabzon'un| 17.08.2005 Takagazete Haberi

Tolga, Shakhtar Donetsk'ten, F.Bahçe, Besiktas ve G.Saray'a gitmesi halinde bonservisinin yüzde 40'i Trabzonspor'un kasasina girecek

2007 SONUNA KADAR
F.BAHÇE'NIN Tolga için Shakhtar Donetsk'e bonservis bedeli olarak 5 milyon dolar önerdigi iddia edilirken, Shakhtar'in bu oyuncuyu F.Bahçe'ye satmasi halinde 5 milyon dolarlik bonservis bedelinin 2 milyon dolari Trabzonspor'un kasasina girecek. Trabzonspor ile Shakhtar Donetsk arasinda yapilan anlasmaya göre, bu oyuncunun Türkiye'de G.Saray, F.Bahçe ve Besiktas'tan birine gitmesi halinde bonservis bedelinin yüzde 40'ni Trabzonspor alacak.

GARANTIYE ALINDI
SHAKHTAR ile yapilan anlasmaya göre Tolga, 2006-2007 sezonu sonuna kadar 3 büyük kulübe transfer olamayacak. Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Yüksel Simsek, konuya açiklik getirerek, "Tolga'nin bu üç takimda oynayabilmesi için bonservisinin yüzde 40'nin Trabzonspor'a verilmesi gerekiyor. Ancak Türkiye'de baska bir kulübe transfer olup da, daha sonra bu üç takima gidebilir. Ancak böyle bir seyi de Tolga'nin yapacagini düsünmüyorum. Çünkü Tolga karakterli bir futbolcudur" dedi.

Edited by: sanatik

TS61_NL
02.09.2005, 17:33
Bende maca gidenlerdenim ve aksine sunu diyorum: bu taraftar takimi degil bu takim bu taraftari asla ama asla hak etmiyor. Yalniz suna bir tenkit getirebilirim ki oda taraftarlarimizin mactan 3 saat once bagirmaya baslamalariydi. Ben zaten: mac esnasinda taraftarlarimiz nasil bagiracaklar demeye kalmadi ki mac baslar baslamaz herkesin sesi kisildi ve maci zorunlu olarak "sessiz" izlediler. Yoksa mactan 3 saat onceden mac saatine kadarki atmosfer dunyada esi benzeri olmayan sahnelere tanik oldu(ben saat 17.30da stada girdim). Yani tezahuratlar oldu fakat zamanlama yalnisti. Hatta hatta ben kuzenlerime dedim: oglum bagirip durmayin maca 2 saat var diye ama...........Aslinda kapilari biraz gec acsalardi bunlar onlenebilirdi. Fakat herseyi taraftara atacagimiza, bir Rum takimina elenen, gecen senede deplasmanda 2-1 kazanan mactan sonra elenen bir takima ne demeli? Ve bu "facialardan" sonra 3 gun sonra bir Kayseri macinda Avni Akeri gene tika basa dolduran taraftara ne demeli? Bir kerede:Trabzonspor taraftari vefakardir, cefakardir ve takimina her zaman destek cikar desek ne olur sanki?? Ben sadece bu taraftarin en guzeline layik oldugunu dusunenlerdenim ve maalesef bu takim bu taraftari son 2 sene hayal kirikligina ugratip bir hayli uzdu, gercek olan bu. Bu takim bir Rum takimini havada karada gerekirse Marsta yada Plutoda elemesi gerekiyordu. Biz gelmisiz sucu taraftarda ariyoruz, ne guzel. Sanki Trabzonumuz Milana yada R. Madride elendide biz taraftara mal ediyoruz olanlari. Bunu pek anlayamiyorum acikcasi........

Emiroğlu
02.09.2005, 17:35
sanatik abi, sadece fikrini merak ediyorum,sence bu iyi haber mi,kötü haber mi?

Hasan Cubukcu
02.09.2005, 20:49
uyuma taraftar Cem Papila Trabzonda, dersini verin onun .Trabzonlularin hakkini yiyen ve serefinle oynayan ezik Trabzonda.

dar edin trabzonu ona

sanatik
02.09.2005, 20:57
sanatik abi, sadece fikrini merak ediyorum,sence bu iyi haber mi,kötü haber mi?

tolga 3 sülüklerden birine transfer olursa 2007 e kadar transfer bedelinin 40 %´i bize ödenmesi iyi elbette ama o takimlardan birine ( sanirim ya bjk, yada fbalabilir ) gitmesi bunlarin su anki defansdurumunu düsünürsek iyi olmaz.

Mutsuzsa geri gelsin diyecegim amagitmesine ve son repörtajindaki bazi sözlerine cok kizdim.Karakterli Futbolcu Ah keske ben ukraynaya gitmeseydimdeturlayabilseydik derdi.

bu arada arkadas konuyu tam saptirdik. offtopic olduk. Son dakika haberlerinde bunu devam görüsmek daha uygun olacak.Edited by: sanatik