PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özümüze Dönmenin Zamanı Geldi Geçiyor...

Ahmet Karadeniz
01.01.2010, 18:10
Herkese Merhaba

Tüm renkdaşlar bordo-mavi gönül veren yüce Trabzonspor taraftarı artık bizimde birşeyler için uğraşmamız gerekiyor.O eski başarıları yakalamak için bizim Trabzonun delikanlılarına sahip çıkmamız ve destek vermemiz gerekiyor.Trabzon ruhunu sahada görmemiz gerekiyor.Yabancı merakımızı gidermemiz lazım çünkü bize para için oynuyan oyuncu olmaması lazım bizim takımda cok duz basit oynayanlar var zaten onları kendi bünyemizdede var biz dışarıdan oyuncu aldığımızda cok iyi olmalı zaten eksra işler yapmaları lazım.Bu doğrultuda kendi evlatlarımızı protesto etmemeliyiz tayfun huseyin yapılanlar ortada bundan sonra Trabzonspor traftarların kendi öz evlatlarımıza sahip ve destek olmalarını rica ediyorum.Teşekkurler

Bu yazıyı yazmadan önce bir yaşlı bir amca ile sohbet etmiştim o bana dedi artık internet denen seyden taraftarlar olarak bütünleşin siz bagırır desteklerseniz o yönetim sesini bile cıkaramaz trabzonun öz evlatlarına dönmesini cok istediğini söledi ve bana birsürü maçları anlattı ve cok dogru söylüyordu.

Soytürk
01.01.2010, 18:19
çoktannnnnnnnn dönmemiz gerekiyodu ama özevlatcı oluyoruz ozamnda ...yazı için tşkkürler...

M.S.SOFU
01.01.2010, 19:20
bu sene akçaabatlılar derneğinde bir amcayla sohbet ettim
yaşlı bir amcaydı
''biz ufakken akçaabatta bir top sahası vardı,orada as takımla maçlar yapıyorduk,akçaabatın maçlarından daha çok seyirci toplardık,orada gençler sahneye çıkar gibi en iyi toplarını oynarlardı
sonra o sahayı kaldırdılar başka bir yere kaldırdılar daha sonra kapattılar o sahayı''dedi

sonra bu hale geldik filan dedi
acele takımın paf takımının yöneticilerin ve trabzonlu zenginlerin çocuklarının yerinden kurtarmak gerekiyor
çok ciddi derecede bir altyapıya ihtiyacımız var
bilimle yürüyen bir altyapı
mesela ankarasporun altyapı tesisleri çok gelişmiş
bu konuda ersun yanal bir şeyler yapacak gibiydi ama o da yapamadı
trabzondan öncelikle fosiller gitmeli

esra61
01.01.2010, 19:30
ah bir önümüze baksak süper olcak ama nerde..inş döneriz birgün.........

Egemen Yılmaz
01.01.2010, 21:32
Bu "öze dönüş" meselesinde çok önemli bir nokta var, onu iyi yakalamak lazım.

"Öze dönüş" kavramını yorumlama biçimimiz önemli. Eğer bu kavramı "Trabzon'daki (ya da Karadeniz'deki diyelim) futbolcu potansiyelini optimum şekilde kullanacak bir altyapı sistemi ve tesisleşme olarak yorumlarsak bana göre doğru yoldayız demektir.

Ama bu kavramı "takımda yalnızca Trabzonlular oynayabilir, diğerleri ruhsuzdur" şeklinde yorumlarsak bir yere varamayacağımızı düşünüyorum.

Futbol bir zamanlar ruhla, yürekle oynanmış olabilir. Ancak günümüzde böyle bir anlayışı benimsemesini hiçbir futbolcudan bekleyemezsiniz, hepsi haklı olarak kazandığı paraya bakacaktır. Yani demem o ki Trabzonspor'u zamanında efsane yapan şey bugün ne yazık ki pek işe yaramıyor gibi gözüküyor.

Ama hala elimizde kalan bir şeyler var, onlardan biri de ne biliyor musunuz? Evet, bu topraklarda yetenekli futbolcular yetişiyor. Bu noktada Trabzonspor'un yapması gereken şey bu yetenekleri en iyi şekilde değerlendirip gerek kendi bünyesine katarak, gerekse de Avrupa'ya ihraç ederek maddi kazanç elde etmek.

Ama bu iş öyle tek bir yönetimin çabasıyla olacak bir iş değil, ortaya sistemli, bilimsel bir proje çıkarılacak ve gelen her yönetim maddi ve manevi anlamda bu projenin arkasında duracak.

Punisher-61
01.01.2010, 21:45
arkadas ne özü???? ne demek bu trabzonda maradonalar messiler mi yetisiyor...duyandan lan trabzondan futbolcular takimi sampiyon yapanlar.. birakin bu hayali..eskiden belki öyleydi ama devir degisti artik....

parayi veren düdügü caliyor arkadas o kadar basit bu is..bundan baska hersey hikaye...

yok neymis özüne dön...gökdeniz fatih kursunlansin tayfun hüseyin her macta küfür yesin sonra öze dönelim vaybee

EyüpKILIÇ61
01.01.2010, 21:52
Bugün Bacelona'nın kadrosuna baktığımızda öze dönüşün ne demek olduğunu çok daha iyi anlayabiliriz. Öze dönmek Trabzon'lu futbolculardan kurulu bir takım anlamına gelmemeli. Öze dönmek TrabzonSpor ruhunu yüreğine kazıyan topcuların alt yapımızdan yetişmesiyle olmalı...

Selami Gürpınar
01.01.2010, 21:52
Olay bu başlıktan geçiyor..

Serdar A
01.01.2010, 21:59
Bir özüm Kastamonu'da , bir özüm Konya'da , bir özüm istanbulun arka sokaklarında ...

Benim özüm Sotka ile Faroz arasına sığmayacak kadar büyük ...

İlker ToSun
01.01.2010, 22:05
özümüze dönmek yerine trabzonsporun trabzon şehriyle sınırlandırılamayacak kadar büyük bir takım olduğunu anlamanın vakti geldi de geçiyor gibime geliyor.

trabzonspora şampiyonlukları kazandıran kadronun çoğunluğunun trabzonlu oyunculardan oluşuyor olması bu sistemin doğru olacağı anlamına gelmez.

her takıma 30 yılda bir efsane kadro denk gelir ve o kadro en büyük başarıyı yaratır. o kadro da bunun en güzel örneğiydi.

mesela galatasaray bir jenerasyon çıkardı ve o kadro hem galatasaray forması altında hem de çekirdeğini oluşturduğu milli takım forması altında bu ülkenin en büyük uluslararası başarılarını elde etti. o zamanki kadro yapısı "mutlak doğru" olarak görülseydi o zaman galatasaray sırf romen futbolcu almaya devam ederdi ancak gerçek hayat öyle değil.

evet en büyük başarılarımızı "yerlinin yerlisi" futbolcularımızla yaşadık, ama soruyorum size son 20 yıla bakınca hami mandıralı ve fatih tekke dışında kaç futbolcuyu çıkardık ülke futbolumuza damgasını vuran ?

futbolcunun trabzonlusu, ankaralısı yada izmirlisi yoktur futbolcunun iyisi ve kötüsü vardır. örneğin trabzonsporun geleceği adına şu an en büyük değerleri bir Brundili ve bir Belçikalıdır :) ve ihmale gelmemelidir

güneyli
01.01.2010, 22:07
Öze dönüş geçmişte kalan büyük bir maziyi arama hayalidir.Hayal elbette gerçekleşebilir.Lakin asıl öze dönüş Trabzon şehrinin birlik ve beraberlik ruhuna dönüşüyle mümkün olur.Futbolun çirkefleştiği,para hırsının,adam kayırmacılığın,adaletin tatile çıktığı, sabırların çatladığı, ben merkezci yapıların çoğaldığı, illede siyasi çekişmelerin odağında olan bir takımın öze dönüşü biraz uzun sürebilir.Sağlam bir altyapı,yetenekleri seçmede tüm Türkiyenin odak olduğu bir anlayış sabırla başarıyı getirir.O sabrı kim gösterecek.Bütün mesele; kime güvenecek ve kime sabrecek.

Emre7
01.01.2010, 22:09
bu konuyu konuşmadan önce yakın zamandaki yıldızlarımızı neden gönderdiğimizi düşünelim...

Kader KORELİ
01.01.2010, 23:36
bu konuyu konuşmadan önce yakın zamandaki yıldızlarımızı neden gönderdiğimizi düşünelim...

Ve neden Alanzinho ve Gökhan gibi oyunculara tonlarca para harcarken, bizden biri olan Trabzonlu Özer Hurmaci'ya gelince "o istedikleri kadar paramiz olmadigini" bir düsünelim...

bekir61
01.01.2010, 23:47
tjikuzu, gökhan, giray, zafer bunlar mutlaka satilmali
en azindan biraz gelir elde edilmeli

sonra fatih tekke ile transfer kapatilmali

bekir61
01.01.2010, 23:55
mesaji yanlis yere yazmisim

Muhammed
02.01.2010, 00:12
Trabzonspor diye bir takım olmasaydı ben yine İstanbul takımı tutmazdım,O zamanın başarılı takımı Zonguldaksporu tutabilirdim,Bugün Adana Demirsporu tutabilirdim,bizim aşkımız sadece Trabzon değil Trabzonspordur.

Sene 1983 ve ben İstanbul'a ilk kez geliyorum bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak, yüzlerce öğrencinin kaldığı bir yurttayım başımda Bordo mavi bere var. Aklımca İstanbul'daki insanlara hava atacağım.4 trabzonlu aynı odada kalıyoruz ama hava atacak kimse yok.Yan odadaki Çapa Tıp fakültesi öğrencisi ve şimdi eminim başarılı bir doktor olan çocuk BALIKESİR'li veTrbazonspor'u tutuyor.
O yıl tanıştığım ve 26 yıldır halen en iyi arkadaşım olan KArs Digor'lu bir Kürt Trabzonsporlu( İktisat öğrencisi) Batman lı Sıraç adında bir başka Kürt arkadaş var O da Trabzonsporlu( Bu arkadaşımızın oğlu GS ye sempati besliyordu. BAbası çok ısrar etti ama direndi.Sonunda geçen yıl Trabzona götürdüm bu aileyi.Birlikte Son dakikada Konyasporu 3-2 yendiğimiz maçı izliyoruz,90 da Gmkhan Ünal gol attğında bu çocuk yumruğunu sıkıp Gooollll diye havaya sıçradı-şimdi Trabzonsporu tutuyor)

MAnisa'nın demirci ilçesinden,Artvin Yusufeli'ye kadar çok Trabzonsporlu arkadaşım oldu.Bizim gibi konuşmayan,bizim gibi düşünmeyen insanlar. O zaman anladım ki Bu takım sadece bizi kucaklayan bir takım değil,vicdan sahibi her insanın umudu olan bir takım.

Anadolunun unutulmuş herhangi bir dağının başında,damla yağmur düşmeyen herhangi bir bozkırında, Sadece İstanbulun değil tüm türkiye'nin haramilerine inat olsun diye direnen bu tohumların güneşi veya yağmuru olmuşuz meğer.

Ben sadece Trabzonsporu tutmakla değil sizlerle aynı takımı tutup aynı sevinci veya üzüntüyü yaşamaktan da gurur duyuyorum arkadaşlar.

İhtimana abimiz yazmış. İzni ile buraya alıyorum. Belki başlık sahibini birazcık düşünmeye iter bu yazı.

Mehmet Fırat
02.01.2010, 00:15
Trabzonspor'u, Trabzonlu (ya da Doğu Karadenizli) olmayıp Trabzonspor'u tutanların yönetmesini istiyorum. En azından bir süre...

Onur Şeref
02.01.2010, 00:21
Çok hassas,ince bir konu bu öze dönüş.

Öze dönüş;

http://img195.imageshack.us/img195/7880/32151t8f0o1r.jpg (http://img195.imageshack.us/i/32151t8f0o1r.jpg/)

bu ruhu yeniden kazanma anlamında olmalıdır.

Benim için kafakağıdından çok bu ruhla oynayan futbolcuları ne zaman bir araya getirirsek o zaman öze dönüş yapmış oluruz.

cyberentalpi
02.01.2010, 05:09
Oze Donus. Elbette mazisi ve sampiyonlukları bu sekilde kazanmıs takım icin iyi soylemler
Ama artık sadece oze donmek yani Trabzon ve cevresi oyuncularla bunu yakalamak imkansiz gibi.
Trabzonun oze donusu alt yapı ile olur. Alt yapıda tum Turkiye yi tatar. Bir Gs ve Bjk kadar bile basarili degiliz alt yapıda.

Tayfunu Huseyini savunarakta İspanyanın Barcasi olamayız. Ancak Bilbaosu oluruz.

yorumsuz6117
02.01.2010, 05:12
Çağlar'ı alıcaz büyük ihtimal..

Soytürk
02.01.2010, 11:11
bu ruhu kazanmak için takımda daha cok trabzon lu olmalı (becerikli)......diğerleride etkilenip benimserler....bir butun oluşur ruh gelir....(abdullah tolunay unal gibi )ama şuanda herkesssssss ayrı telden...

mk.esen35
02.01.2010, 11:28
öze dönme bize başarısızlıktan başka bişey getirmez.şampiyon olduğumuz senelerde türkiyede 2 yabancı oyuncu oynatabiliyordun gerisi Türktü.en iyi Türk oyuncularda Trabzonda yetiştiği için 3 takıma büyük üstünlük kuruyorduk.ama şimdi yabancı 8 tane alabiliyosun.adam kewell nonda baros elano alex karlos hepsini getiriyor.altyapıdan muhakkak destek olmalı.ama sadece altyapıyla bunlarla basedemeyiz.altyapımız ne kadar basarılı olursa olsun 10 yılda sadece 2 yada 3 tane yıldız yetiştirir.oda yetmez

Murat Aydın
02.01.2010, 11:40
alt yapıda özkan sümer gibi adamların hala olması öze dönmenin imkansız olduğu anlamına gelmektedir...

Hekimoğlu
02.01.2010, 12:28
Altyapı'dan Hamiler Ogünler Ali Kemaller Serdar Baliler çıksa olur da Tayfunlar Alişenler Barışlar çıkınca olmuyor dışarıdaki Trabzonluların da Trabzon değil para umrunda bu iş zor.

Armağan Dere
02.01.2010, 12:34
Trabzonspor taraftarı başarısızlığı kabullendi
Hakan Şükür: Ben, Trabzonspor seyircisinin sabırsız olduğuna katılmıyorum. Çok kötü dönemler yaşıyorlar son senelerde. Bu kadar kötü performansa karşın seyirciye bakıyorsunuz, aşırı bir taşkınlık yok.
Sergen Yalçın: Bence kabullendiler.
HŞ: Kabullendiler tamam ama bu da iyi birşey değil.
SY: Benim oynadığım dönemde öyle değildi. Çünkü bu kötü birşey aslında. Başarmak istiyorsan, seyircinin de inanması lazım.

Doğruluk payı nedir sizce?

Şampiyonluğu kaçırdılar, İstanbul’da bara koştular
Hakan Şükür: Ben bir kaç seminere gittim, gördüm. Herkesin futbolu çok iyi bildiğini iddia ettiği bir şehir. Biliyorlar da hakikaten. İşte bu çok seslilik de bazen zarar veriyor Trabzonspor’a.
Sergen Yalçın: Ben, Trabzonspor’la ilgili birşey söyleyeyim. Geçen sezon şampiyonluğa giderken, Denizli ve Konya maçlarını kaybetmişlerdi. Ben o gece Trabzon’dan 2 oyuncuyu İstanbul’da gece kulübünde gördüm. O gecenin akşamı. Maçın akşamı yani. İnanılır gibi değil, ama gerçek.
MD: Ersun Yanal dönemimde mi?
SY: Evet. Hem de önemli oyuncuları yani. İnanamadım. O gece maçtan sonra uçakla gelip soluğu gece kulübünde alan oyuncuları var yani. Şok geçirmiştim.

Buyur burdan yak!

Ahmet Karadeniz
02.01.2010, 14:42
bize dediğim gibi cok iş düşüyor biz formasını terleten ve bu formanın degerini bilenlerin Trabzonsporda oynamasını istiyoruz amator ruhlu oyuncalara ihtiyac var amatör derkende o eskisi gibi ruhu cok profesyonel lazım değil yenildiği bir maç sonrası eskilerdeki gibi üzüntülü ama (sahte) olmayan şimdikiler gibi diskolara kafa dagıtmayan bunun içinde altyapıdaki hocalarada cok iş düşüyor agaç yaşken eğilir sözünüde unutmayalım ve koordineli bir şekilde yürütülmeli

genç61
02.01.2010, 15:21
bizde oze donus olmaz ama gs fb bjk artiklari donus daha fazla olur gibime geliyor ya elimizde goksu var ahmet sari var oynatmiyoruz gidiyoruz ankaranin yedek topcusunu aliyoruz sivasta oynayan adami aliyoruz senol hoca alt yapi diyorsunda altyapinin yildizi olan goksu niye karadeniz sporda niye bu cocugu trabzona almiyorsun niye barisi gonderiyorsun bide gastede fatihle ilgili demisin onu ben a takima cikardim evet sen cikardin ama sen o adami libero olarak oynatarak yedin yuttun onu hic forvet oynatmadim bunu fatih tekkede soylemisti ben trabzoonda a takima ciktim ama libero yada stoper oynuyordum o yuzden kendimi gosteremedim iste senol hoca senin genclere verdigin deger bu kadar soylediklerinle yaptiklerin insallah birbirini tutar mal adamlari izlicemize kendi genclerimizi izleyelim

aaahmet61
02.01.2010, 15:32
özümüze dönmeden kasıt altyapıdaki futbolcuları kullanmaksa.bir sene içinde lig düşeriz.en iyi futbolcumuz barış memişin durumu ortada koşmaktan aciz.bırakın trabzonu türkiyeden futbolcu çıkıyor mu .referans milli takım.slogan laflar kullanmaya gerek.öze dönmeyle uğraşmaya değmez.sadri şenerin yaptığı gibi klübe para kaynağı bulunmalı.

Cafer KILIÇSOY
02.01.2010, 15:56
İyi tamam dönelim de kiminle döneceğiz. Son 5- 6 seneye bakın. Alişen Kandil, Ergin Keleş, Barış Memiş. Tayfun Cora, Tolga Zengin, Yusuf Kurtuluş, Göksu Alhas?

Tutturmuşuz bir öze dönüş gitti. O 20 sene önceydi.

Atı alan Üsküdar'ı geçti, ne öze dönüşü?

genç61
02.01.2010, 15:59
ozumuze once tarftar ve trabzon sehri donemli bu kadar tepkisiz ve ruhsuz nasil oluyorlar yakin zamanda boylemiydi trabzon sehri ve stadi herkes tutkusnu hirsini kaybetmis resmen ezikligi kabullenmis

uyan sehir uyan taraftar sen bi baskaldiris yap arkasi gelir bir dik durus yap

Fatih Öztürk
02.01.2010, 16:11
neyinle döneceksin özgeçmişine.

ergin keleş kötü olsa manisanın forveti neden olurdu?

yada şöyle soralım sorumuzu,murat tosun 4-5 aydır maç yapmıyor ne kadar tutarlı sizce!..

yakarcı
02.01.2010, 17:17
Ve neden Alanzinho ve Gökhan gibi oyunculara tonlarca para harcarken, bizden biri olan Trabzonlu Özer Hurmaci'ya gelince "o istedikleri kadar paramiz olmadigini" bir düsünelim...
senin alanzinho dedigin topçu 2 yıl yılın futbolcusu seçildi norveçte hemde norveçli oyuncular türkiyedeki oyunculardan daha fizikli sen alanzinho da ısrar ettinmiki alanzinhoyu eleştiriyon öze dönüş olacakdır ama barış yetenekleri sınırlı diyelim diye alanzinho gibi topçuları takıma katacaksın ki büyüsün bu takım biraz geniş düşünün nerde trabzonlu futbolcu varsa takıma almamak lazım ha sen trabzon futbolcusuunun tamam sen gel takıma diye anlayış yok senin barış memişi ersun yanala sor belki yattara barıış memişden daha trabzonludur insanın ruhunda olacak bişeler umut egemen adamların ruhunda var savaşmak bu trabzonunn öze dönüş meselesi degil bence ha çözüm oysa dönelim çözüm nedir geniş düşünmekdir trabzonlu futbolcular olmucakmı takımda kesinlikle olacak dır ama her trabzonluyu bu takıma korsan düşünmek gerek kaliteli olmadıkdan sonra olmaz göksu bence mükemmel bir topçu bence 11de oynar bence tayfun 11 de oynar şeçerek alacaaksın sorun burda

logitech
02.01.2010, 18:31
aklı kullanmaksa öze dönüş ne ala yok körü körüne bağnazlıksa eksik olsun kalsın.

Ahmet Karadeniz
02.01.2010, 23:30
Arkadaşlar şimdi bu kafayla gidersek şampiyon olacagımıza inanan bir kişi var mı?Olan varsada her zamanki hüsran oluyor.Benim şahsi görüşüm olarak 5-6 sene böle kendi altyapımızdan oyuncularla oynarsak ondan sonra sizde göreceksiniz başarının nasıl geldigini yoksa biz bu kafayla şampiyonluk yaşamamız gerçekten öte bir hayaldir fakat bunu gerçekleştirmek içinde Altyapımıza önem vermemiz gerekiyor her türlü fedakarlıktan kacınmamalıyız altyapıda uzman kişilerle calısmak gerekiyor. Bunun için yurtdışında iyi altyapıları çalışma sistemi ve işleyişi hakkında bir ekip olusturarak avrupanın önde gelen porto,barcelona gibi altyapısı kuvvetli olan kuluplerden esinlenerek iyi bir çalışma ortaya koymak gerekir ,işte bu noktada biz Trabzonspor taraftarına büyük sorumluluk düşüyor bu süre zarfında her türlü destek olmamız gerekiyor.Zaten böle koordineli bir çalışma olursa başarının cokta uzak olmadığını sizde fark edeceksiniz.Bu sezon mesela galatasaray rijkaard isteği üzerine hollandılı bir altyapı calıstırıcısını altyapının başına getirdi.Bizimde artık somut adımlar atmak zorunda olduğumuz bir gerçektir diye düşünüyorum

Ahmet Karadeniz
02.01.2010, 23:48
Memleketler içerisinde bir güzel memleketir Türkiye yedi bölge yedi iklim ama
Trabzon'da futbol oynamak zor zanaat imkansız değil ama zor.....

Su söz cok güzel biraz değiştirdim

Mayls
03.01.2010, 03:11
Salt Trabzonlu bir kadroyla şampiyon olacağımızı düşünmüyorum. Hatta bu fikir ütopik geliyor bana.

Bence önemli olan farklı olabilmek. Geçmişteki başarılarla övünmeyi bırakıp farklı bir takım olabilmek gerekiyor. Her şeyden önce gerek taraftar olarak, gerek yönetim olarak farklı, asi ve asil bir duruş sergilersek ve diğer 17 takımdan çok farklı olduğumuzu hissetirebilirsek Türkiye'ye, şampiyonluk gelecektir bence.

Camianın öyle bir imajı olduktan sonra futbolcular da, teknik heyet de, altyapı da o farkı hissedecek ve ona göre hareket edecektir.

Enes
03.01.2010, 04:03
Öze dönüş uzun soluklu bir iş,sabretmek lazım,altyapıyı çok iyi yetiştirmek gerekiyor,müthiş bir tarama ekibinizin olması gerekiyor...
Öze dönüşün karşılığı bence hırs,istek,mücadele,formanın değerini kavramaktır bir futbolcuda bunlar varsa kimliğinde doğum yerınde yazan yer çokda önemli değil...
Saydığım özellikleri bizim yörenin insanında bulmak daha kolay gibi ve bu tarz futbolcuları değerlendirebiliriz yanlız yetenekli olmak şartı ile..

Hotaman
03.01.2010, 12:41
Öze dönüşten kasıt, Trabzonspor'un büyüklüğü hazmetmiş o formayı bir dava olarak gören 20'li yaşlarda ki gençlerse evet öze dönelim. Ancak öze dönüş de kriter nufusa kayıtlı olduğu il değil sporcunun ruhu olmalıdır.
Örneğin; benim gözümde Umut, Cale, Colman, Onur öze dönüştür.

@FLU
03.01.2010, 13:12
geçmişte yakalanan başarı özümüzden degil di

takımdaki ruhdu
takımdaki arkadaşlıktı
futbolcuların karakteri ile alakalıydı
mücadeleydi
savaşmaydı

bugun bunları yakalamak için öze dönmeye gerek yok , bu karakterdeki futbolcuları bulup bir TAKIM oluşturmak önemli , özümüzdekileri de gördük mesala barış memiş , engin baytar veya mevcuttaki Trabzon dogumlu futbolcuların hangisi ali kemal , hangisi şenol , hangisi cemil veya hangisinde o şampiyon kadronun ruhu ve karakteri var acaba ....

bırakın bu öze dönüş lafını artık

Ahmet Karadeniz
03.01.2010, 13:17
Salt Trabzonlu bir kadroyla şampiyon olacağımızı düşünmüyorum. Hatta bu fikir ütopik geliyor bana.

Bence önemli olan farklı olabilmek. Geçmişteki başarılarla övünmeyi bırakıp farklı bir takım olabilmek gerekiyor. Her şeyden önce gerek taraftar olarak, gerek yönetim olarak farklı, asi ve asil bir duruş sergilersek ve diğer 17 takımdan çok farklı olduğumuzu hissetirebilirsek Türkiye'ye, şampiyonluk gelecektir bence.

Camianın öyle bir imajı olduktan sonra futbolcular da, teknik heyet de, altyapı da o farkı hissedecek ve ona göre hareket edecektir.

zaten bende diyorum kie bize ekstra işler yapan oyuncuyu alalım duz futbolcular bizdede var örnek egemen cale gökhan ferhat vb oyuncular bizim kendi altyapıdan cıkarsan onlar kadar oynarlar dışarıdan aldığın oyuncu farkı olması lazım öle kucuk maçlarda yıldız olma ile olmuyor büyük takımlarada aynı futbolu oynası lazım

Ahmet Karadeniz
03.01.2010, 13:20

takımdaki ruhdu
takımdaki arkadaşlıktı
mücadeleydi
savaşmaydı

bugun bunları yakalamak için öze dönmeye gerek yok , bu karakterdeki futbolcuları bulup bir TAKIM oluşturmak önemli , özümüzdekileri de gördük mesala barış memiş , engin baytar veya mevcuttaki Trabzon dogumlu futbolcuların hangisi ali kemal , hangisi şenol , hangisi cemil veya hangisinde o şampiyon kadronun ruhu ve karakteri var acaba ....

peki barış memiş ne kadar süre verildi maçlarda kurtarıcı olarak sokarsan bir adamı genç çocuk böle topcuları yetiştirmen lazım oynayabileceği kuluplerde 1-2 sene oynayıp gene alacaksın tecrube aldıktan sonra

@FLU
03.01.2010, 13:24
peki barış memiş ne kadar süre verildi maçlarda kurtarıcı olarak sokarsan bir adamı genç çocuk böle topcuları yetiştirmen lazım oynayabileceği kuluplerde 1-2 sene oynayıp gene alacaksın tecrube aldıktan sonra

barışa bence çok fırsat verildi , oynadıgı topu geçtim karakteri ile bir kere sınıfta kaldı bana göre

Ahmet Karadeniz
03.01.2010, 13:27
barışa bence çok fırsat verildi , oynadıgı topu geçtim karakteri ile bir kere sınıfta kaldı bana göre

işte gene aynı lafa geliyoruz bende diyorum kie altyapını öle bir hazırlıcaksın sadece futbolu ile öne çıkmıcak karakter herşey parçaları birleştirip bütün yapacaksın nasılki porto ve barcelona altyapılarında hem futbol hemde diğer bütün özellikler veriliyor sende aynı sistemi ordan alıp buraya uyarlıyacaksın heralde üstte yazıdğımı okumadın bir okursan

Arkadaşlar şimdi bu kafayla gidersek şampiyon olacagımıza inanan bir kişi var mı?Olan varsada her zamanki hüsran oluyor.Benim şahsi görüşüm olarak 5-6 sene böle kendi altyapımızdan oyuncularla oynarsak ondan sonra sizde göreceksiniz başarının nasıl geldigini yoksa biz bu kafayla şampiyonluk yaşamamız gerçekten öte bir hayaldir fakat bunu gerçekleştirmek içinde Altyapımıza önem vermemiz gerekiyor her türlü fedakarlıktan kacınmamalıyız altyapıda uzman kişilerle calısmak gerekiyor. Bunun için yurtdışında iyi altyapıları çalışma sistemi ve işleyişi hakkında bir ekip olusturarak avrupanın önde gelen porto,barcelona gibi altyapısı kuvvetli olan kuluplerden esinlenerek iyi bir çalışma ortaya koymak gerekir ,işte bu noktada biz Trabzonspor taraftarına büyük sorumluluk düşüyor bu süre zarfında her türlü destek olmamız gerekiyor.Zaten böle koordineli bir çalışma olursa başarının cokta uzak olmadığını sizde fark edeceksiniz.Bu sezon mesela galatasaray rijkaard isteği üzerine hollandılı bir altyapı calıstırıcısını altyapının başına getirdi.Bizimde artık somut adımlar atmak zorunda olduğumuz bir gerçektir diye düşünüyorum

kofol
03.01.2010, 13:28
Dönebilmek için önce bir öz inşa edilmesi gerekiyor sanırım

mehmetali61_55
03.01.2010, 14:07
bencede öze dönüş olmalı fakat bunların yanına az ama öz kaliteli yabancı oyuncular ilave edilmeli malum futbol artık eski futbol değil

muratt
03.01.2010, 16:26
Bakiyorum da icimizdeki ozevlat aski canlanmis gene.. Donelim ozaman ozumuze ;

Tolga
Tayfun-Mustafa Yumlu-Egemen (bizden sayilir artik)-Caglar Birinci
Yattara (bizden) - Huseyin Cimsir - Engin Baytar - Baris Memis
Ergin Keles - Mehmet Yilmaz

Hoca : Senol Gunes, yardimci Giray Bulak Sadi Tekelioglu

Yedekler : Goksu, Ahmet Ari, Hasan Ucuncu, Hursit ve ligdeki diger 61 numaralar

Fatih, Gokdeniz ve Ozer bizde kendi istekleri dahilinde oynamadigi icin kadroya yazmadim, yani istesek de alamayiz bu adamlari (alamioz da zaten)

Simdi bu kadroyla israr edelim destek, ne olur ? Evlere senlik oluruz..
2. yilda Karadenizspor'la ayni ligde olacagimiz icin Karadenizspor otomatikman 3. lige dusurulur federasyon tarafindan. O yuzden pilot takima yazik olur, oze donmeyelim bi sure bence..

Saka bi yana, ozden son 10 yilda sadece 2 topcu cikmis, hala neyin ozunu tartisiyoruz anlamiorum ? Futbolcu cikiyorda biz mi oynatmiyoruz ? Hasan Ucuncu yillarca ekmek yedi bu takimda nerde oynuyor simdi ? Demek bu adamin hakki Bank Asya'ymis ama biz yillarca ozevlat kontenjanindan beslemisiz. Helali hos olsun birsey demiyorum.. Abdulaziz felan vardi noldu ? Gelecegin Segen'i Alisen Kandil'e felan hic girmiorum bile.. Geciniz efendim, Trabzon'lulara hakkindan fazla sans veriliyor..

Oze donelim kampanyasi acacagimiza altyapimiza profesyonel adamlar getirelim yurt disindan, altyapidaki futbolcular icin yatili Trabzonspor lisesi kuralim gibi kampanyalar acsak bence daha mantikli olur..

Oze donus kulaga hos geliyor da, ici bos ..

mehmetali61_55
03.01.2010, 16:47
benim öze dönüşten kastım alt yapıya gerekli özeni gösterip ordan yetenekli topçular çıkarmaktır. sizin bildiğinizi bizde biliyoruz alt yapıdan yıllardır adam çıkmıyor bende şahsen bunu anlamıyorum trabzon gibi futbol şehrinde nasıl oluyorda alt yapıdan topçu çıkartamıyoruz.Bence bunun nedeni alt yapı sorumlularından kaynaklanıyor

Soytürk
03.01.2010, 17:05

Tolga

Fatih, Gokdeniz ve Ozer bizde kendi istekleri dahilinde oynamadigi icin kadroya yazmadim, yani istesek de alamayiz bu adamlari (alamioz da zaten)

2. yilda Karadenizspor'la ayni ligde olacagimiz icin Karadenizspor otomatikman 3. lige dusurulur federasyon tarafindan. O yuzden pilot takima yazik olur, oze donmeyelim bi sure bence..

Saka bi yana, ozden son 10 yilda sadece 2 topcu cikmis, hala neyin ozunu tartisiyoruz anlamiorum ? Futbolcu cikiyorda biz mi oynatmiyoruz ? Hasan Ucuncu yillarca ekmek yedi bu takimda nerde oynuyor simdi ? Demek bu adamin hakki Bank Asya'ymis ama biz yillarca ozevlat kontenjanindan beslemisiz. Helali hos olsun birsey demiyorum.. Abdulaziz felan vardi noldu ? Gelecegin Segen'i Alisen Kandil'e felan hic girmiorum bile.. Geciniz efendim, Trabzon'lulara hakkindan fazla sans veriliyor..

Oze donelim kampanyasi acacagimiza altyapimiza profesyonel adamlar getirelim yurt disindan, altyapidaki futbolcular icin yatili Trabzonspor lisesi kuralim gibi kampanyalar acsak bence daha mantikli olur..

her trabzonlu iyi olcak diye bişy yok!!!senin örnek gösterdiğin kişilerin içinde curuk olanlarda var alaycı davranmayın artık!!!öze dönelim dedysek nerde boş adam var onu alalım demedik!hami yi soner i hamdi yi ve nice kabilyetli futbolcularımızı örenk versene!!!bizde biliyoruz her trabzonlunun iyi olmadıgını!ama takıma ruh geleceks 11 in içinde en en az 6 sı trabzonlu olmak zorunda ki o ruhu aşılasınlar...!

öz öz diyip nerde yanlış adam var onu örnek göstermektende vazgecin!efsaneden bahset biraz...kaldiki 90 yıların kadrosunada bakarsan cogu trabzonluydu!abdullah tolunay unal vs..bizden oldu o ruhu taşıdı!bilmem anlıyomusun.

Ahmet Karadeniz
03.01.2010, 17:28

Tolga

iyi okursan anlarsın

eminbayram
03.01.2010, 17:35
iyi futbol iyi futbolcularla oynanır.ama altyapındaki futbolcular kadar değerli olmadığı halde sıradan topçuları takıma doldurursanız o zaman herkes özümüze dönelim der tabiki..

Semih
03.01.2010, 18:38
Trabzon'da yabancıları sevmezler, yerlileri hiç sevmezler.

Ömer SEVİNÇ
03.01.2010, 18:41
Altyapı farklı birşey, Atletico Bilbao olmak farklı birşey.

Muhammed
03.01.2010, 18:54
Altyapı farklı birşey, Atletico Bilbao olmak farklı birşey.

Atletico Bilbao olayı çok farklı. Bask bölgesinin takımı ve sadece o bölgeden insanları oynatıyorlar. Daha 10-12 yıl öncesine kadar kanlı saldırılarıyla bilinen ETA'da bu bölgenin terör örgütü. Futbol takımının amacıda İspanya'ya Bask bölgesinin futbolda iddaalı olduğunu göstermek. Bizim hiç öyle bir durumumuz yok.

Muhammed
03.01.2010, 18:55

Nedense bu iletiyi okuyunca çok güldüm yahu :D

Mayls
03.01.2010, 19:17
zaten bende diyorum kie bize ekstra işler yapan oyuncuyu alalım duz futbolcular bizdede var örnek egemen cale gökhan ferhat vb oyuncular bizim kendi altyapıdan cıkarsan onlar kadar oynarlar dışarıdan aldığın oyuncu farkı olması lazım öle kucuk maçlarda yıldız olma ile olmuyor büyük takımlarada aynı futbolu oynası lazım
Benim kastettiğim bu değil. Evet vasat oyuncularla bir yere kadar. Ama Egemen'in ve Gökhan'ın vasat futbolcular olduğunu düşünmüyorum.

Önemli olan farklı olabilmek ve bu farkı futbolcularına hissettirebilmek bence. Ne futbolcularımızın ne de birçok yöneticimizin Trabzonspor'un gerçekten ne demek olduğunu bildiklerini düşünmüyorum.

Örneğin Egemen Trabzonspor'un anlamını yeterince hissederse ve ona göre hareket ederse Türkiye'nin bir numaralı stoperidir bence. Aynı şekilde Gökhan Fatih Tekke'den sonra şu andaki en yetenekli santrafordur bence. Ama futbolcuların Trabzonspor'u anlayamadıktan sonra istedikleri kadar yetenekli olsunlar, bir şey çıkmaz...

Atmaca
04.01.2010, 12:42
Bu "öze dönüş" meselesinde çok önemli bir nokta var, onu iyi yakalamak lazım.

"Öze dönüş" kavramını yorumlama biçimimiz önemli. Eğer bu kavramı "Trabzon'daki (ya da Karadeniz'deki diyelim) futbolcu potansiyelini optimum şekilde kullanacak bir altyapı sistemi ve tesisleşme olarak yorumlarsak bana göre doğru yoldayız demektir.

Ama bu kavramı "takımda yalnızca Trabzonlular oynayabilir, diğerleri ruhsuzdur" şeklinde yorumlarsak bir yere varamayacağımızı düşünüyorum.

Futbol bir zamanlar ruhla, yürekle oynanmış olabilir. Ancak günümüzde böyle bir anlayışı benimsemesini hiçbir futbolcudan bekleyemezsiniz, hepsi haklı olarak kazandığı paraya bakacaktır. Yani demem o ki Trabzonspor'u zamanında efsane yapan şey bugün ne yazık ki pek işe yaramıyor gibi gözüküyor.

Ama hala elimizde kalan bir şeyler var, onlardan biri de ne biliyor musunuz? Evet, bu topraklarda yetenekli futbolcular yetişiyor. Bu noktada Trabzonspor'un yapması gereken şey bu yetenekleri en iyi şekilde değerlendirip gerek kendi bünyesine katarak, gerekse de Avrupa'ya ihraç ederek maddi kazanç elde etmek.

Ama bu iş öyle tek bir yönetimin çabasıyla olacak bir iş değil, ortaya sistemli, bilimsel bir proje çıkarılacak ve gelen her yönetim maddi ve manevi anlamda bu projenin arkasında duracak.

Bizim kazandığı paraya bakacak adama ihtiyacımıız yok.

OLCAY ÇAKIR
04.01.2010, 13:10
Yerli oyuncuları kadroya katmak önemli bence.

Düşük maliyetli..

Bunu devlet desteklemeli ayrıca..

Proje üretmeli.

Şu yabancı hayranlığından kurtulmak gerekiyor..

Kalitelisine bile tahammülüm yok.

Zaten kalitelisi bize gelmiyor.

İstanbul'a geliyor.

O nedenle de karşıyım gibi oldu ama karşıyım işte:)

Özüde kaybetmeden, yerli oyuncu adeti artırılmalı..

Ben olsam öyle yapardım..

Kiralık ve satılık futbolcu üretirdim..

Sistemi kurarsan, sattıklarının da arkasından gözyaşı dökmezsin uzun yılllar..

Sattıkların, senin alacakların için cazibe yaratmalı...

Bence.

yakarcı
04.01.2010, 13:18
Oze Donus. Elbette mazisi ve sampiyonlukları bu sekilde kazanmıs takım icin iyi soylemler
Ama artık sadece oze donmek yani Trabzon ve cevresi oyuncularla bunu yakalamak imkansiz gibi.
Trabzonun oze donusu alt yapı ile olur. Alt yapıda tum Turkiye yi tatar. Bir Gs ve Bjk kadar bile basarili degiliz alt yapıda.

Tayfunu Huseyini savunarakta İspanyanın Barcasi olamayız. Ancak Bilbaosu oluruz.
katılıyorum

yakarcı
04.01.2010, 13:20
İyi tamam dönelim de kiminle döneceğiz. Son 5- 6 seneye bakın. Alişen Kandil, Ergin Keleş, Barış Memiş. Tayfun Cora, Tolga Zengin, Yusuf Kurtuluş, Göksu Alhas?

Tutturmuşuz bir öze dönüş gitti. O 20 sene önceydi.

Atı alan Üsküdar'ı geçti, ne öze dönüşü?
katılmamak elde deil dogru diyosun saydıklarıın oyuncularda 1 tane çıkar ancak 11 de oynayacak dogruyu diyon :alkış:

yakarcı
04.01.2010, 13:23

takımdaki ruhdu
takımdaki arkadaşlıktı
mücadeleydi
savaşmaydı

aynen öle dedigin gibi öze dönüş barış memiş tayfun coralanmı olacak

Ahmet Karadeniz
04.01.2010, 22:24
“Trabzonspor’un Reçetesi Yine Kendinde “
04 Ocak 2010 / 12:05
Ankara'da faaliyet gösteren Trabzon Büyükliman ve Çevre İlçeleri Derneği Başkanı Bayraktar Bayraktar, Trabzonspor'un son yıllarda yaşadığı kaos ve krizlerin reçetesini kendinde araması gerektiğini söyledi.

Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır süren idari ve teknik yönetim istikrarsızlıklarından artık ders alınması gerektiğini belirterek, "Trabzonspor'un bir an önce gerçek manada kurumsallaştırılmaya ihtiyaç vardır. Trabzonspor son yıllarda yaşadığı kaos ve krizlerin reçetesini kendinde aramalıdır. Başarılarıyla Türkiye'yi aşmış ve dünya kulübü kabul ettiğimiz Trabzonspor'umuzun bu duruma nasıl düşürüldüğünü tüm spor kamuoyu bilmektedir. Öncelikle Trabzonspor web sayfası üyelerinin inter aktif tartışma platformuna açılmalıdır. Artık teknik kadro istikrarsızlığına son verilmelidir. Transfer yanlışlıklarına son verilmeli, elinde bulunan futbolcuların kazanımları ve katma değerleri sağlanmalıdır. Ahmet Suat Özyazıcı ile başlayan Trabzonspor ruhu yeniden hayata geçirilmelidir. Yıldız yetiştiremeyen teknik ve idari kadrolar sorgulanmalıdır. Gökhan Ünal gibi düşünen sporcular kazanılamıyorsa nedenleri araştırılmalıdır. Bu futbolcuları satmakla sorunların çözülemeyeceği bilinmelidir" ifadelerini kullandı.
"Şenol Güneş yönetimlerin ilacı değil, Trabzonspor'un ilacı olmalıdır” görüşünü savunan Bayraktar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Güneş’in geçmişte yaşadığı sıkıntıları yaşamaması adına daha iyi bir çalışma ortama bulması takımın ve kulübün yararına olur. Trabzonspor Ahmet Suat Özyazıcı'yla başlayan ruhuna yakışır şekilde değerlerine sahip çıkmalıdır. Trabzonspor yönetimleri sırtında taşımamalı, yönetimler Trabzonspor'u taşımalıdır. Şenol Güneş ve Sadri Şener el ele vererek bu yapılanmayı acilen hayata geçirmelidir. Önümüzdeki beş ve on yıllık planlar yapılmalıdır. Bizlerde elimizden gelen tüm destekle yanlarında olacağız."

titanic
04.01.2010, 22:37
en kolayı aslında brezılyadan afrıkadan yeteneklı elemanlar bulup getirmek,bu aurello örneği gibi kim tanıyordu bu adamı,aldığı parada hiçbişeydi o zamanlar

Cenk Zihni
05.01.2010, 02:54
mesele öze dünüşten ziyade,
o formayı taşıyan kişilerin Trabzon'un ruhunu yansıtmasının gerekliliği.

Sırf nüfus kağıdında Trabzon yazıyor diye birini desteklemektense,
o forma için kendini yiyen, hırslı velhasıl kendimden bir parça bulduğum kişilerin desteklenmesinden yanayım.

Şimdi biri çıkıp şuanda kadromuzda bulunan bir isim verse, bu isim Ünal Karamandan daha Trabzonludur dese, gülerim.

Cenkhan
05.01.2010, 07:04
en kolayı aslında brezılyadan afrıkadan yeteneklı elemanlar bulup getirmek,bu aurello örneği gibi kim tanıyordu bu adamı,aldığı parada hiçbişeydi o zamanlar

Buhranlı dönemin loto ikramiyesiydi Aurelio. 5 deneyip birinin tutmasına eyvallah diyebilecek bir dönemde değiliz artık.

~~~~

Öze dönülmeli...

Bu sene başına kadar, şehrin ürettiği en büyük obsesyon zannediyordum bu hayali, ama canı çekmediği için topa vurmayan, sırf hocayı sevmediği için savruk oynayan adamların forumlara düşecek kadar yaptıklarından utanmaz, bunları saklanacak bir ayıp değil de büyük medya organlarına verilen demeçlerde araya sıkıştırılacak anılar olarak gördüğünü yeni farkettim.

Öze dönülmeli ama özün ne olduğunun farkına varılarak dönülmeli.

96'daki kadro, özünü bulmuş bir adım da ileri taşımış Trabzon'un kadrosuydu. Gürcistan'dan geleninden Türkiye ikinci liginden kopup bir anda kendini şampiyonluğa oynayan takımın oyuncusu olarak bulanına kadar, staddaki 80'lik amcadan dışarda maç sonrası kavgası planı yapanına kadar...

Çok nefret ettik ama geçen seneki Sivas bile bizim şimdiki oyuncuların ekseriyetinden, 30 IQ'su ile akıl oyunları sayesinde kulübü arkadan yönettiğini zanneden salih yöneticilerinden de, tek tezahüratı "... ptüph, Alanzinyo'yu alsın oyuna" olan stad aksesuarlarından da daha değerli benim gözümde. Çünkü...

En azından gerçek 'biz'i anlamışlardı. Mesela, devamlı bir şeyler olacak gibiydi Sivas'ta ama olmuyordu. Oyuncularımızı taşlayacak gibi, taraftarımızı stad çıkışı dövecek gibi, sahada yapılmayacak çirkeflik bırakmayacak gibiydiler; ama gerçekleşmiyordu bütün bunlar. Karşı tarafı o psikolojinin içine sokmayı başarıp orada bırakıyorlardı. Saha içinde ise hakem başlatmadan bitirse maçı 3-0 kazanacak kadar rakibin üstünde baskı kurabilen bir takım vardı. Tv başındaki "Artık dönmez bu maç" diye düşünse bile sahada çabalayan bir takımdı. Kendini yenilmez armada zanneden o yetenekli ama kibirli oyuncu topluluklarından biri değildi. Saha dışında ise, eski biz gibi "futboldan anlayan taraftar profili" görüyordum ben Sivaslılar'da. Şimdi büründüğümüz üstün futbol taktisyeni değildi hiçbiri. Maç sırasında kurdukları baskıya, takımı motive etmelerine bile imreniyordum, o sıralar kendilerinden hiç hazzetmeyen biri olarak ben.

Neyse, bazen her şey doğru olsa da sonuç istenilen gibi olmayabiliyor. Bizi iyi öğrenmişler ama oyuncuların bireysel yeteneklerinde ve şehrin futbol kültüründe olan noksanlardan dolayı şimdi bu haldeler. Bu kısmı onların problemi. Bizim ise Sivas gibi bir şehrin 'eski biz'e yakınsadığında bile ne hale geldiğini görmemiz lazım.

Şimdiye dönersek; 70-80'lerin altın jenerasyonu orda kaldı. Çözümü onlarca kupa almış, efsaneyi yaratmış o "saf yetenek"lerde değil, zihniyetiyle vaktinin ilerisinde olan 96 kadrosunda aramalıyız.

Sadri Şener'in seçim sürecinde konuşan akil adamları dinleyince, aslında bir şeyler unutulmamış camiayı ayağa kaldıracak küskünler de örgütlenmeyi bekliyormuş diye düşündüm. Sezon öncesi atılan adımlarla, planlı programlı ilerleyişle, o özü kavramış kadroyla ilk defa futbol izlemekten bu kadar keyif alıyordum. Haftaiçini haftasonu aralarını bağlamak için yaşıyordum ta ki o Sivas deplasmanına kadar. Bir anda çöktü bütün yapı...

96'dan sonra asıl darbeyi geçen sene aldık biz. Yıllarca süren umutsuzluğun üstüne en umutlu olduğumuz anda yıkıldık. Planın patlamasından sonra, ileride büyük takımın önemli parçaları olacak bütün projeler; TS Tv, Karadenizspor, Basket Takımı, yönetici kadroda profesyonelleşme çabaları, stadyum projesi, markalaşma yönünde ilerleyen TSClub.. atıl duruma geldi.

~~

Öze dönme deyince herkesin aklına gelen o "bölgeden oyuncu toplayalım" fikri çok şeker gerçekten. Kulübün bu durumdan bu kadar basit şekilde sıyrılabileceğini zannedecek kadar naif insanlar var. Bunun bir çözüm önerisi ama yanlış bir çözüm olduğunu zannedip çürütmeye çalışan insanlar var. Mesele bu değil. Bize bu kırılmayı yaşatan, süreci yönetemeyip takımı tarihinde gördüğü en büyük yıkımın içine sürükleyip bize yapabileceği en büyük kötülüğü yapan, şimdi de küçük yamalarla kendi hüküm sürelerini biraz olsun uzatmayı amaçlayan bütün üst kadronun baştan aşağıya temizlenmesi lazım.

Dönüşteki ilk adım bu olmalı, gerisine sonra bakılır...

Şimdi uyumam lazım...

Atmaca
05.01.2010, 10:16

Ya birbirlerini !

pazarkapılı
05.01.2010, 11:15
ayrı konu baslıgı olarak degil ayrı bir forum,genel forum konusu seklinde incelenesi,üzerinde tarihçilerin kafamıza vurarak 'bu sey ibret alınsaydı tekerrür etmezdi' söylemleriyle bizi bir kez daha düsündürmesi gereken,eski başkanların eski yöneticilerin yahu kardesim 25 sene oldu kafanız basmıyor mu bizim nasıl sampiyon oldugumuzu incelemeye tarzı söylemleriyle bir kez daha haklı cıkacakları,hakem hataları, magazinsel konular, ekonomik kriz,faruk özak,m.ali yılmaz senol günes özkan sümer gibi rutin isimlerle vaki gecirerek görmezden geldigmiz ve gecen 25 yılın bizi hiç affetmeyecegi bir baslık....

Soytürk
05.01.2010, 11:19
aynen öle dedigin gibi öze dönüş barış memiş tayfun coralanmı olacak

trabzonda başka futbolcu yokmu?gökdeniz fatih gibilerle dönsek nasıl olur?sanırım siz dediğimizi anlayamıyosunuz!!!ayrıca emin olun barış cok saglam bir futbolcu bakma oynamıyo....

Soytürk
05.01.2010, 11:22
alacaksın alt yapıda gözüne kestirdin iyi futbolcuyu a takımda oynatcaksın bikaçkare belli bölgelerde tecrube kazandırcaksın....tıpkı karşıyaka hazırlık macındaki gibi şenol hoca işi biliyo!