PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezer Badur ve Murat Tosun Trabzonspor'da

Sayfa : 1 [2] 3

Sabri Kurban
01.01.2010, 15:38
Bari iyi bir kaç kişi alsaydılar da Fm'de işime yarasaydı.
Bıktık zaten fm'de ikinci sınıf oyuncularla Trabzonspor'u oynatmaktan:)

Ali Can
01.01.2010, 15:38
Hay ağzınızla bin yaşayın Serdar Bey

FB, BJK,GS'den futbolcu almaya kalksak "İstanbul artıkları bize yaramaz, bunlarla mı şampiyon olacağız?" derler. Sezer ve Murat türü futbolcuları alsak "2. sınıf futbolcularla mı şampiyon olacağız?" derler. Derler de derler... Bu takımın futbolcusu olmak da zor, teknik adamı olmak da zor, yöneticisi olmak da zor, taraftarı olmak da zor... Allah hepimize kolaylıklar versin.

Sizin nezdinizde tüm renkdaşlarımın yeni yılını kutlar, sağlık, esenlik ve mutluluk dolu nice yıllar dilerim.

evet aynen bende öyle düşünüyorum...
ne yapılsa beğenilmiyor....

Salih Edip
01.01.2010, 15:39
Iyi ozaman sen git topuza 9...sercana 9...gökhan ünali istanbulularin ellinden kaptik ama 6.250 milion euroda gitti nereye gittiyse...volkan seni istesek 5...daha kim var piyasada ama su anki fiyatlar bunlar...

bunlari verecgime giderim sezeri 700 bin euroya aliirim...murat tosunu alirim bedavadan ama volkani almam 5 milion euroya...

murat tosun kim arkadaşlar hakkında ne biliyoruz sırf bonservisi elinde olduğu için alınmış bir futbolcu. 26 yaşına gelmiş onu oynatacağımıza ereni , ahmeti , göksuyu oynatalım .

S.DEMİRCİ
01.01.2010, 15:41
sezer orta sahamıza direnç getirir..
çok iyi bir transfer yapıldı..
700 bin euro fazla gibi..
ama birde şöyle düşünelim..
geçen sene bu adamı bu paraya alabilirmiydik??????

Özgür Öztürk
01.01.2010, 15:43
Hayırlı uğurlu olur inşallah.
Umarım takıma düşünülenden fazla emek ve fayda sağlarlar.

faik celikoflu
01.01.2010, 15:43
inşallah bir an önce takıma adapte olup, verimli birer oyuncu olurlar...

AKSOY_61
01.01.2010, 15:45
''Ya tutarsa'' düşüncesine göre yapılan transferler bence.
Şahsen murat tosundan bişey beklemiyorum direk yedek kulübesine yapılan bi transfer ordan çıkamayacak büyük ihtimalle.

Sezer ise tamamen şans işi.Sivasta ilk zamanlar ne kadar iyiyse ondan sonra da o kadar kötüydü.
Sivasın güçlü çelik ortasahasının omurgasını oluşturuyordu.O zamanki gibi oynarsa tamam ama girerek kötüye giden bi çizgisi var
bunu da unutmamak lazım.
700 bin euro bana biraz fazla geldi.

hüseyin1975
01.01.2010, 15:46
Orta sahaya fizigi kuvvetli oyuncular lazim, Takimiz cok gücsüz oyunculardan kurulu.
Umarim Tosun ve Badur kuvvetli elemanlardir.

servet nuh
01.01.2010, 15:46
hiç ummadığın futbolcu takımda yıldızlaşabilir...hemen yıkıcı eleştirlere başlamayın...bazen tamamlayıcı özellikteki oyuncular yıldız oyuncudan daha faydalı olabilir...zaman gösterecek...inşallah faydalı olurlar

Ahmet Başkaya
01.01.2010, 15:48
Sezer cidden çok beğendiğim bir topçudur ...

Umarım hayırlı olur ...

Orhan Aydın
01.01.2010, 15:50
Helal olsun büyük takım böyle olmalı işte Sezer'i 700 bin euroya transfer edebilmeli:alkış::alkış::alkış:

Hotaman
Yahu oyuncuların kalitesini geçtim.
Hadi Murat'ı da geçtim adam kanat oynayabiliyor.
Ancak bu Sezer'e neden ihtiyarcımız var anlamadım.
Sezer, Ceyhun, Selçuk hatta Papy ve Karmil'den ne derece üstün ki onu transfer ediyoruz.
Amaç transfer yapmak mı?
Takımda bir kamyon ortasaha futbolcusu var yahu?
Alacaksan bir santrafor al.
Alın yahu!

Adem Erdoğan
sezer badur iyi oldu , tosundan pek umutlu değilim. hayırlı olsun.

toksoy61
01.01.2010, 15:55
orta sahanın ortasında zaten istemediğin kadar adamın var. Selçuk, Ceyhun, Tjikuzu, Colman hatta Alanzinho ve Serkanı bile sayabiliriz. Bunlardan sadece 2 si oynayacak. Şimdi Sezeri nerede, kimin yanında oynatacaksınız? Tek forvet oynatırsan takımı 5 li orta sahan colman, selçuk, Alanzinho, gabriç ve serkandan oluşuyordu. Bunlardan hangisini keseceğiz. Tek forvet sistemini zaten beceremiyoruz. Diyelim 2 forvet oynayacağız. Peki bu sefer orta sahadan 1 kişi daha kesilecek o kim olacak? bence tamamen boş bir transfer.

Bize iyi bir forvet ve iyibir stoper lazım. ama öncelikle ve kesinlikle iyi bir forvet. Mustafa Tosun iyi biri olsaydı zaten bize bırakmazlardı. ihtiyacı karşılamaz. Ama gökhandan umuttan daha faydalı olabilir. Çünkü o ikisinden kötü forvet yok zaten...

Orhan Aydın
01.01.2010, 15:56
Olumlu bakan taraftarlarda beni dumura uğrattı.Yıllık alacakları ve bonservis toplamı bir açıklansa keşke.

aaahmet61
devre arasında ancak bu futbolcular alınır yerli.kaliteli türk futbolcu yok.zaten milli takımın durumu ortada.ha bu futbolcular alınacağına fatih tekke alınsaydı bana göre daha iyi olurdu.gol yollarında büyük sorunumuz var.inşallah yönetim fatih tekkeyi unutturmak için transfer yapmıyordur.yoksa şuanki futbolcu kadrosu sezon sonu başarısıyla yeni yönetim transfer ederler.

Adem Erdoğan
http://www.youtube.com/watch?v=8jgaaId_WbE

Mehmet Zeki
01.01.2010, 15:57
sezer orta sahamıza direnç getirir..
çok iyi bir transfer yapıldı..
700 bin euro fazla gibi..
ama birde şöyle düşünelim..
geçen sene bu adamı bu paraya alabilirmiydik??????

Abi Sivassporlulara gore takas yapilacak Engin Baytar ile.? Bu 700 bin euro olayi resmi aciklama mi?

mehmetali61_55
01.01.2010, 15:58
bugün sezeri eleştirenler yarın pişman olacak bir aksilik olmazsa kendisi fiziği ile ön plana çıksada bir hüseyin gibi değil teknik kapasitesi daha yüksek bundan sonra tekke de gelirsek çok iyi olacak

S.DEMİRCİ
01.01.2010, 15:59
Abi Sivassporlulara gore takas yapilacak Engin Baytar ile.? Bu 700 bin euro olayi resmi aciklama mi?
forumda yazılan bu..
henüz resmi açıklama yok..

Orhan Aydın
01.01.2010, 15:59
Evet Engin ve Tjikuzu transferlerini eleştirdik ve de pişman olduk insan içine çıkamıyoruz:)

Murat Erdem
01.01.2010, 16:00
Olumlu bakan taraftarlarda beni dumura uğrattı.Yıllık alacakları ve bonservis toplamı bir açıklansa keşke.

M.Tosun bonservissiz.
S.Badur 700.000 Euro.
Her ikisine de 500.000 Euro maaş verilmiştir, minumum.(mevcut kadroda ki ücretleri göz önüne alıyorum)
Yani toplam maliyet, 1.700.000 Euro=3.500.000 TL.
3.500.000 TL ye çok daha iyi bir çözüm üretilebilir di, fikrindeyim.

Osman Pervaneli
01.01.2010, 16:00
transferler neden bukadar elestiriliyor anlamadim
sezer badur transferi iyi oldu
murta tosunda yedek kulübesine alinmis
olmadi en kötü ihtimal karadenizspora gönderilir

İskender YILMAZ
01.01.2010, 16:01
Sezer'e karşılık paranın yanında Engin Baytar da verilmiş Sivas'a doğru mu bu ? :S :S

Onur
01.01.2010, 16:01
Sezer :ok çünkü orta sahada colman'ın mücadele gücü yoktu; tamam tekniği iyi, iyi paslar çıkarıyor, iyi şut atıyor ama koşmuyor..

Eğer bu takımda Colman da koşmuyorsa siz doğru maç seyretmiyorsunuz demektir. Geldiğinden beri oynadığı dakika istatistiklerine bakın. İstatistik olmayan bir şeyi söylüyorsa onu bilemem!

Barış Mayda
01.01.2010, 16:03
merak ediyorum bu transferi şenol hocamı istedi yoksa yönetim mi istedii şenol hoca istediyse ne cabuk bu futbolcuları izledi merak ediyorum

Salih Edip
01.01.2010, 16:04

biz umutla gökhanı yedek bırakacak forvet istiyoruz kaldı ki murat tosun da forvet değilmiş zaten. geçen sene yedek klübesinde tjikuzu engin falan yoktu ama daha başarılıydık :) tamam yedek klübesinin güçlü olması da önemli ama sahadakilerde iş yoksa yedek kübesine messiyle ronaldoyu oturttursan yanyana değişen bir şey olmaz :)

yorumsuz6117
01.01.2010, 16:04
Sezer Badur'u Şenol hoca istemiş Tosun'u yönetim almış..

Kader KORELİ
01.01.2010, 16:05
Bize orta sahaya futbolcu alinacaksa kanatlara alinmasi gerekirdi. Göbekte oynayan birçok oyuncu var zaten bizde. Ama yinede Sezer Badur gibi basarili buldugum bir futbolcunun gelmesine sevindim.

Murat Tosun ise bence forvet hatti icin yetersiz. Hem onu almakla Karadenizspor´da oynayan bazi futbolculara haksizlik yapilmistir diye düsünüyorum.

Kisaca transferler yersiz, "nokta transferler" degil.

Salih Edip
01.01.2010, 16:06
selçuk orta sahanın en önemli ismi mutlaka oynayacak. gabriçle serkan yine kanatlarda kalır. hoca colman dan vazgeçermi bilmem ama sezerin oynaması için colman ve ya alanzinhodan birinin oynamaması lazım. :rolleyes:

Emirhan Makul
01.01.2010, 16:06
Hemen 2 soru sorarım ben arkadaş ;

Murat Tosun ve Sezer Badur bu sene kaç maçda oynadılar ?

Ve Şenol Güneş Murat tosun ve Sezer Baduru şuandaki 11'inden kimi kesip oynatır ?

Bana Bu iki futbolcu ile bir 11 kurar mısınız ve kurduğunuz 11'i Şenol güneşin oynatacağına inanır mısınız ?

Kemençeci
01.01.2010, 16:07
Trabzonspor bombaları patlattı!

kaynak:fanatik

Bombaya bak hizaya gel. :D g3 mermisi bile etmez bu adamlar la. :D

Salih Edip
01.01.2010, 16:08
şenol hocamın bu iki transferle ilgili bir açıklaması olucak mı ? gerçekten olumlu düşünmek için kendimi zorluyorum , belki şenol hoca beni ikna eder :)

Salih Edip
01.01.2010, 16:09

Ve Şenol Güneş Murat tosun ve Sezer Baduru şuandaki 11'inden kimi kesip oynatır ?

Bana Bu iki futbolcu ile bir 11 kurar mısınız ve kurduğunuz 11'i Şenol güneşin oynatacağına inanır mısınız ?

kaç maçta oynadıklarını hiç bilmiyorum ama birisi küme düşürülen bir takımın arta kalan oyuncularından biri... diğeri de küme düşmemeye oynayan bir takımın oyuncusu.artık orda da maç oynayamadıysa eğer zaten konuşmaya gerek yok

Arda'
01.01.2010, 16:09
şimdi engin baytar sivasspora mı gidecek?İnşallah gitmez

krilov
01.01.2010, 16:10
Sezer Badur harika bir transfer. Müthiş bir yerli transfer yaptık. Geçen yıl istanbul takımlarının ağzının suyu akıyordu Sezer ile İbrahim Dağaşan için. Türkiye'de 'ortasahanın belkemiği' olabilecek oyunu iki yönüyle de oynayabilen, sağ ve sol ayağını kullanabilen kaç tane yerli ortasaha futbolcusu var diye sorsanız, aklıma ilk Sezer gelirdi. Bu transferin en çok da Selçuk'un yükünün hafifleteceğini düşünüyorum. Sabah gelip ajanslarda haberi gördüğümde, bu yıl ki ilk yeni yıl armağanı gibi geldi. Ancak taraftarlarımızın 'sıradan', üçüncü sınıf topçu yakıştırmalarını bu kadar kolay telaffuz ediyor olmaları çok yıkıcı..
Sezer'in koyu bir fenerli oluşu kadar sıkı bir profesyönel olmasını diliyorum.
http://www.tumspor.com/haber/20090507/Sezer-Badurun-gonlunde-Fenerbahce-var.php

Orhan Aydın
01.01.2010, 16:10
M.Tosun bonservissiz.
S.Badur 700.000 Euro.
Her ikisine de 500.000 Euro maaş verilmiştir, minumum.(mevcut kadroda ki ücretleri göz önüne alıyorum)
Yani toplam maliyet, 1.700.000 Euro=3.500.000 TL.
3.500.000 TL ye çok daha iyi bir çözüm üretilebilir di, fikrindeyim.

Murat abi Trabzonsporun parası kıymetlidir.Garibanlar da düşünülür transferler yapılırken:cool:

Çok iyi niyetlisin be Osmanım:)

Kemençeci
01.01.2010, 16:11
İbrahim Ege'yide istiyoruz.

ön liberoyada Emre toramanı alırsak tutulmayız artık. :D

Murat Erdem
01.01.2010, 16:11

Başlığı baştan, sona okudum. En az 50 üye var inanan. Belki de inanmak isteyen:rolleyes:

Emrullah
01.01.2010, 16:12
Şunu kabullenmek lazım transfer politikamız diye birşey yok. Rüzgar nereye eserse. Şimdilik Sezer'e, Tosun'a esti. Bakalım yarın nereye esecek.

Benim anlamadığım bizim ihtiyacımız olan ve almamız gereken futbolcular elimizdeki oyunculardan kaliteli olması gereken futbolcular olması gerekirken, elimizdeki kalitesiz oyunculardan daha kalitesiz futbolcuları neden alıyoruz. Daha iyileriyle zaten başarı gelmiyor daha kötüleriyle mi gelecek. Ya tutarsa mantığıyla transfer mi yapılır Allah aşkına. 10 futbolcu alacağına adam akıllı bir futbolcu al, aldığımız 10 futbolcudan kaç tanesi üzerine birşeyler koydu. Yok yok acilen ya yönetim anlayışını ve yönetimi değiştirmek lazım ya da Trabzonspor'un kapısına kilit vurmamız lazım. Hiç olmazsa mazimizle hatırlanır, şu rezillikleri yaşamayız. Mevcut transferler ve transfer politikamız RE-ZA-LET tir. Aynı hata bin kere yapılmaz ki. Klüpteki dinazorlar temizlenmedikten sonra kimse klübü düzlüğe talip olamaz, anında indirirler zaten. Yeni gelecek yönetimin devrim yapması lazım devrim. Öyle böyle devrim değil.

Ali Can
01.01.2010, 16:12
kaç maçta oynadıklarını hiç bilmiyorum ama birisi küme düşürülen bir takımın arta kalan oyuncularından biri... diğeri de küme düşmemeye oynayan bir takımın oyuncusu.artık orda da maç oynayamadıysa eğer zaten konuşmaya gerek yok

küme düşen takımın oyuncusu selçuk inan
almanya alt liginden gelen ceyhun
almanya 2. liginden zafer yelen
zamanında karşıyakadan aldığımız onur
ve daha yaşımın el vermediği transferler....

Orhan Aydın
01.01.2010, 16:13
Yaz döneminden beri yapılan transferlere bir bakın
Engin Baytar,Tjikuzu,Zafer Yelen,Ömer Aysan,Murat Tosun,Sezer Badur

Yahu bazı şeyleri görmek bu kadar zor olmamalı.

İsmail ALİOĞLU
01.01.2010, 16:13
Trabzon Karadenizspor için alındılar. desem ne güzel olurdu :)

reisoğlu61
01.01.2010, 16:14
Sezer Badur problemli bir futbolcu ama insallah beni yaniltir ve futboluyla ön plana cikar

Tolga_61
01.01.2010, 16:14
Eğer hoca istediyse desteklenmeli.Bir bildiği mutlaka vardır. Bekleyip göreceğiz artık...

Mehmet Zeki
01.01.2010, 16:15
Sezer Badur problemli bir futbolcu ama insallah beni yaniltir ve futboluyla ön plana cikar

Nasi problemli hocam? Sivassporlulara gore cok karakterli bir oyuncu?

kofol
küme düşen konyadan alınan tolunay, malatya spordan alınan ünal ve şeyhmuz.

mashal61
Siz bu takıma Fatih Tekke'yi kazandırın da ondan sonra isterseniz Hasan Üçüncü ile Tomas Jun'u alın, EYVALLAH...

Kemençeci
Nasi problemli hocam? Sivassporlulara gore cok karakterli bir oyuncu?

Sivaslılar öle diyosa tersine inanacaksın kardeş. :D

Gerçi normal adamla işimiz ne. Gelsin problemli ise. .:D

Murat'
İki futbolcu hakkında da öyle ahkam kesecek kadar bilgim yok.Ama Sezer Badur'u Mehmet Demirkol'un çok övdüğünü biliyorum.Umarım her ikisi de başarılı olurlar.Şenol Güneş'in istediği transferlerdir herhalde.Bir de Mehmet Batdal alınırsa Gökhan kesinlikle yolcudur.

Salih Edip
01.01.2010, 16:16
küme düşen takımın oyuncusu selçuk inan
almanya alt liginden gelen ceyhun
almanya 2. liginden zafer yelen
zamanında karşıyakadan aldığımız onur
ve daha yaşımın el vermediği transferler....

manisanın küme düşüşüyle ilgili uzun uzun konuşmak isterdim ama yeri burası değil yalnız şunu söyliyim. manisaspor çok kaliteli bir kadro kurmuştu holosko gibi bir adam bile ordaydı .

ceyhun , zafer yelen , ve onurla ilgili yanıtım ise şudur ; eğer bir futbolcu genç ise bırak almanyanın ikinci ligini , Türkiyenin amatör liginden bile alırsın yeteneği varsa. ama 25 - 26 yaşına gelip de bir başarı gösteremeyen adamı ne diye alırsın. :S

Jester
01.01.2010, 16:17
Her iki transferi de iyi veya kötü diye değerlendirebilmek için henüz erken. Diğer hamleleri de görmek gerek.

Hem forvette hem de orta sahada gidenler ve gelenler belli olmadan Murat ve Sezer hamlelerine anlam yüklemek çok zor.
Üstelik daha alacakları yıllık ücreti ve ne kadarının garanti para olduğunu bile bilmiyoruz.

Mesela Murat hamlesini sağlıklı şekilde değerlendirebilmek için en azından Tekke, Gökhan, Battal ve muhtemel yabancı forvetin durumlarının netleşmesi gerek.

Kesin olan şey her iki oyuncunun da tamamlayıcı isimler olduğu ve performans ve katkılarının takımın genel durumu ile paralel şekilde gelişeceğidir.

Arda'
01.01.2010, 16:17
sezer badur geçen sezon sivasa 3-0 yenildiğimiz maçta süper oynamıştı

mashal61
01.01.2010, 16:19
Sezer Badur bir sakatlık geçirmişti. Acaba form düşüklüğünün bununla ilgisi var mıdır? Sakat adam almayalım. Zaten yeterince var. Ama olur mu öyle şey. Trabzonspor'un doktoru yok mu ki sakat adam alsınlar?

reisoğlu61
01.01.2010, 16:20
Murat Tosun nezamandir top oynamiyor ???
böyle transferlerle taraftari kandirmaya gerek yok

albatros
forvet transferleri yaptıktan sonra bu transferleri alkışlayacağım.ancak forvet alınmadan yapılan bu tip transferler bana göre boş beleş...murat tosun forvet mi kanat oyuncusu mu daha ona karar veremedik...

Kemençeci
Trabzonspor'un doktoru yok mu ki sakat adam alsınlar?

Valla Zafer Yelen denen babayiğitin alınmasına bakarsak olmayabilir geçrekten kulüp doktorumuz. ççç

Orhan Aydın
01.01.2010, 16:21
Sivas en son ne zaman bonservisten 700 bin kazandı ?

szymek_17
01.01.2010, 16:21
adamlar bi çıksın oynasın ona göre yorum yapın daha izlemeden görmeden ahkam kesiyosunuz şenol hoca istemişse bi bildiği vardır heralde...

Oğuzhan Fidan
01.01.2010, 16:22
adabte olurlarsa tabiri caizse kumaşları kaliteliyse 2 sene içersinde katkı sağlarlar die düşünüyorum..bu tip transferlerle şampiyonluk beklemek tabiki hayelden öteye gidemez..

Salih Edip
01.01.2010, 16:22
adamlar bi çıksın oynasın ona göre yorum yapın daha izlemeden görmeden ahkam kesiyosunuz şenol hoca istemişse bi bildiği vardır heralde...

kardeş , adam takım değiştirdi diye futbolunda yeteneğinde patlama olacak değil ya. bu zamana kadar en iyi nasıl oynadıysa , en fazla ondan biraz daha iyi oynar .

Orhan Aydın
01.01.2010, 16:23
Bizim orta sahadan illegal bir örgüt çıkacak en sonunda darbe yapacak.

Mustafa AYDIN
buyrun ortasaha oyuncularımızın toplam sayısı

gabric,engin,colman,serkan,selçuk,ceyhun,papy,seze r,murat,barış,yattara,alanzinho,tjikuzu,zafer yelen

hadi gabric,engin,serkan,murat,barış yattara,alanı çıkar
ortanın ortasında 7 tane adamımız var

Bunların arasından,Engin Baytar,Tjikuzu,Zafer yelen,Barış Memiş büyük ihtimalle satılacak yada kiralanacak.Papy zaten yok geriye kalıyo 9 kişi ön libero ve orta sahada 6 kişi oynadığını varsaydığımızda geriye kalıyo 3 kişi.Sakat yada cezalı duruma düştüklerinide düşünürsek bu sayı çok normal.

yorumsuz6117
Gerçekten bomba transferler ama gaz bombası..

mashal61
01.01.2010, 16:24
Valla Zafer Yelen denen babayiğitin alınmasına bakarsak olmayabilir geçrekten kulüp doktorumuz. ççç
Yattara'ya sağlam raporu verenler Trabzonspor'un doktoru işte. Demekki doktorumuz var. Rahat olabiliriz.:)

İlker ToSun
01.01.2010, 16:24
Bu ligin en büyük Fenerbahçelilerinden olan sezer badur'u transfer edecek kadar da küçüldük ya yazıklar olsun.
Ayıptır ayıp, bu kadar mı küçüldü bu takım.
sezer badurun kim olduğunu merak edenlere, tanımayanlara aydınlatıcı olması maksadıyla aşağıdaki röportajını koyuyorum :

Sivassporlu Sezer Badur net konuştu:
“FENERBAHÇE’YE HAYIR DEMEM”

-Sivasspor’la sözleşmeni yeniledin ancak Fenerbahçe ile ilgili http://www.sporx.com/images/galeri/29/7672/B_8bdd0f602dd118a57fca7dd85c9de21a.jpgçıkan haberlerle ilgili neler söyleyeceksin?
“‘Fener’den başkası olmaz’ başlığıyla haberler çıktı. Kendi internet sitemde, bana gelen sorularda, Türkiye’de nerede oynamak istediğim soruldu, üç büyüklerde hangi takımda vurgusuyla. Ben de Fenerbahçe’de oynamak istediğimi söyledim. Eğer bana Fenerbahçe transfer teklifi yapsa kesinlikle hayır demem. Ama tabii ki bu transferde Sivasspor’un da kazancı olmalı, bu nedenle sözleşmemi yeniledim. Çünkü Sivasspor sayesinde buralara kadar geldim, bonservissiz gitmek benim karakterime uygun düşmez. Sonuçta vefamı böyle göstermek istedim. Gelen sorulardan bir tanesi de ‘Anadolu’da başka takıma gider misin?’ yönündeydi, o soruya da Sivasspor’dan başka takıma gitmem yanıtını verdim. Ben açık ve net sözlüyüm, hoşuna gidenin gider, gitmeyenin gitmez. Benim karakterim bu.”
“ÜÇ BÜYÜKLERDE YALNIZCA FENREBAHÇE AMA EN BÜYÜK HAYALİM BUNDESLİGA”
-Keşke her futbolcu böyle olsa. Bazı futbolcular tepki almamak adına, ‘o takıma hayatta gitmem, kefen giyerim gitmem’ diyor ancak bir bakıyoruz çok kısa bir süre sonra o takıma transfer olmuş. Daha sonra bu sözler de o isme büyük tepki olarak dönüyor.
“Eğer Fenerbahçe’ye transfer olmaz ya da Sivasspor’da kalmazsam, en son çare başka yer olurdu. En büyük hayalim Bundesliga’da oynamak. Ama üç büyüklerde yalnızca Fenerbahçe’de oynarım diyorsam artık bu lafımı geri almam. Teklif geldi diye sözümden dönmem. Öyle bir yapıda değilim. Çevremdeki insanlar, ‘diğer takımlardan daha fala para teklif ederlerse ne yaparsın?’ diyor ama bu benim için önemli değil. Sonuçta benim bir hayalim var ve yakalamak istediğim bir başarı var. Yakalamak istediğim başarılardan biri, büyük takımda oynarsam Fenerbahçe’de oynamaktı. Sivasspor’da oynamak da hedeflerimden biriydi ve burada da çok mutluyum. Bir diğer hedefim de Bundesliga’da oynamak.”

yönetimdeki fenerliler yetmedi, futbolcu kadrosuna da fenerlileri dolduruyoruz, hayırlı olsun .

Timur
01.01.2010, 16:26
Transfere bak yahu, inanilir gibi degil.

reisoğlu61
01.01.2010, 16:26
takima Trabzonlu veya Trabzonsporlu oyuncu alalim diye haykiriyoruz ama yönetim maalesef secim zamani verdigi bu vaatini yerine getirmiyor.

albatros
01.01.2010, 16:29
yahu ne bekliyorsunuz ki?
Trabzonlu adamların Trabzonspor'u tutmamalarına ben de tepki gösteririm ama Sezer Badur neden doğuştan Trabzonsporlu değil diye ağlayalım mı?kabul edin etmeyin bu bir gerçek.bu futbolcu tayfasının çoğunun gözü İstanbul'da.

Ali Can
01.01.2010, 16:30
manisanın küme düşüşüyle ilgili uzun uzun konuşmak isterdim ama yeri burası değil yalnız şunu söyliyim. manisaspor çok kaliteli bir kadro kurmuştu holosko gibi bir adam bile ordaydı.
kalite kadro kurdu ve düştü güzel

kardeş , adam takım değiştirdi diye futbolunda yeteneğinde patlama olacak değil ya. bu zamana kadar en iyi nasıl oynadıysa , en fazla ondan biraz daha iyi oynar .
evet daha öncede çok kötü oynadılarda biz aldık tamamiyle haklısın

Adem Erdoğan
01.01.2010, 16:31
3 büyükler içinde sadece fener olur demiş.Bizi hiç hesaba katmamış o zamanlar.

Öyke demiş böyle demiş geçmişte ne demiş umrumda değil oynamak istedikten sonra.

Fatih Tekke'nin de alınması için illaki böyle konuşmasımı gerekiyor.

Fatih Tekke alınmadığı sürece kimi alırsalar alsınlar benim için hiçbir anlam ifade etmiyor.

serdaracıl
01.01.2010, 16:31
Yaz döneminden beri yapılan transferlere bir bakın
Engin Baytar,Tjikuzu,Zafer Yelen,Ömer Aysan,Murat Tosun,Sezer Badur

Yahu bazı şeyleri görmek bu kadar zor olmamalı.

Ben Ömer Aysan'ı başarılı buluyorum.

Süleyman Eruyar
01.01.2010, 16:32
Sezer geçen sene sivastan beğendiğim bir futbolcuydu, Alınmasına sevindim, çok koşan ve mücadele eden birisi,

Murat Tosun hakkında bir bilgim yok

Hayırlı olsun..

Kemençeci
01.01.2010, 16:33
Ben Ömer Aysan'ı başarılı buluyorum.

Nede olsa sağ bek. iyi de olsa kötü de olsa.

Adamlar resmen sağbeksiz başladılardı sezona. :D

Salih Edip
01.01.2010, 16:33
kalite kadro kurdu ve düştü güzel

evet daha öncede çok kötü oynadılarda biz aldık tamamiyle haklısın

aklın yolu bir . :)

serdaracıl
01.01.2010, 16:34
TSL'den alabileceğimiz oyuncular bunlar. Fazlasını beklememek lazım. Biz yabancıların kalitesini arttıralım.

metinbay61
01.01.2010, 16:35
ben sezeri fenere uzaktan attığı bi golde tanıdım rıdvan o kadar övmüştü ki sezeri takip ediyim dedim...o gün bugün başka hiç bi ekstra işini görmedim...neyse hayırlı olur inşallah...

ceserdar
01.01.2010, 16:36
Sezer'in sakatlığı tamamen geçmişse devre arasında gerekli kondüsyonunu toplayabilir. Şenol Hoca orta sahanın göbeğini ikili kurmak istiyor. Eldeki oyunculardan uygun bir ikili çıkarılamadığı için Sezer transferi düşünülmüş olabilir ki bence yerinde oldu. Murat ise iyi bir futbolcu olabilir, iyi futbolcuların ayak - top ilişkisine bakarım ben. Murat bence eğer pişerse tadından yenmez.

Ali Can
01.01.2010, 16:38
aklın yolu bir . :)

tamamiyle yanlış anladın tecahülü arif yaptım :D
kapatalım artık bu konuyu olmuş bitmiş artık :)

[KAPLAN]
01.01.2010, 16:39
Trabzonspor gibi bir kulubün ne yazık ki bir transfer politikası yok. Palavracı bir yönetimle bakalım nereye kadar...

Anıl C
01.01.2010, 16:40
bazı arkadaşlar eğer sezer transfer olursa bu takımı bırakacağını söylemişti.
acaba sözlerini tuttular mı?

Salih Edip
01.01.2010, 16:42
tamamiyle yanlış anladın tecahülü arif yaptım :D
kapatalım artık bu konuyu olmuş bitmiş artık :)

biliyiroum ben de yüzsüzlük yaptım :D

neyse aldılar artık haklısın , ben ümitli değilim ama inşallah başarılı olurlar , haksız çıkmak isterim :)

Orhan Aydın
bazı arkadaşlar eğer sezer transfer olursa bu takımı bırakacağını söylemişti.
acaba sözlerini tuttular mı?

Evet o insanları asmak lazım ama Küçük beyinler tahtlarda oturmaya devam etsin demi

Murat'
Keşke Sezer Öztürk'ü de alıp futbol literatürümüze Küçük Sezer,Büyük Sezer takma isimlerini eklesek.

serdaracıl
01.01.2010, 16:44
Evet o insanları asmak lazım ama Küçük beyinler tahtlarda oturmaya devam etsin demi

Hakaret olmadı mı?

Orhan Aydın
01.01.2010, 16:45
Hakaret olmadı mı?

Kime karşı? İsim verdim mi?

Anıl C
01.01.2010, 16:47

orası ayrı konu
ama söze gelirsek tükürdüklerini yalamamaları lazım:cool:

Sunny53
01.01.2010, 16:47
Sezer hakkında atıp tutan çok sayın çok şey bilen arkadaşlar
isterseniz sivasın son iki yılının maç kasetlerine bakın
isterseniz istatistiklerine bakın
amma
Hariçten Gazel okumayın!!!!!!!

BALKAN 06
01.01.2010, 16:48
üzücü transferler benim açımdan
çok kötü topçular mı belki hayır ama sıradanlaştığımızın resimleri bu oyuncular
m.tosun gökhan dan mı daha iyi umut tan mı,sezer in ne numarası var.
yazık valla koskoca camiaya yazık...

futbalski60
01.01.2010, 16:49
İki oyuncu da takım oyununa yatkın, basit oynayan oyuncular bu tarz oyuncular için beklemek gerekir sisteme ve takıma göre performansları artabilir. Hoca kafasında bir şablon oluşturmuş ve bu iki isme de ihtiyac duymuşsa bize de beklemek ve desteklemek düşer. Hayırlı olsun.

irfanb
01.01.2010, 16:49
Hayirli ugurlu olsun.
Allah utandirmasin.

Orhan Aydın
01.01.2010, 16:50
orası ayrı konu
ama söze gelirsek tükürdüklerini yalamamaları lazım:cool:

Abi yine haksızlık yapıyorsun.:)
'Zafer kapıdan içeri giremez'di mesela

necmiati61
01.01.2010, 16:50
ön liberoya çok aramaya gerek de yok para vermeye gerek de yok faty papy

BALKAN 06
01.01.2010, 16:59
İki oyuncu da takım oyununa yatkın, basit oynayan oyuncular bu tarz oyuncular için beklemek gerekir sisteme ve takıma göre performansları artabilir. Hoca kafasında bir şablon oluşturmuş ve bu iki isme de ihtiyac duymuşsa bize de beklemek ve desteklemek düşer. Hayırlı olsun.
tek tesellimiz futbolu bilen abilerimizin bu tip mesajları
inşallah abi inşallah...

asimavi
01.01.2010, 17:01
....bosu bosuna kadroyu sısırıyorlar ....seneye bunları satacak takım arıycaz ...hıc yakısmadı senol hocam hıc bklemıyordum....

...tamamen gereksız transferler....bız sadece fatihi istiyoruz ..baska bişeye gerek yok....

asimavi
01.01.2010, 17:02
murat tosun ...umuttan mı kalıtelı gokhandan mı ..fatih tekke beklerken murat tosun geliyor...fatihe para bulamayanlar ..bu adam bedavamı oynıyacak....

yorumsuz6117
01.01.2010, 17:03
Yosun'u yönetim almış Sezer Badur'u Şenol hoca istemiş..

hakankutlu
01.01.2010, 17:04
Sezer ile birlikte 12 tane orta sahamız oldu... :D Bundan sonra zaten bi kaleci 10 tane orta saha ile oynarız. 0-10-0 ilginç taktik olabilir :D

Bekir
01.01.2010, 17:04
Bomba transferlerimizi Havaalanına karşılayamaya giden olmuş mu??

Orhan Aydın
01.01.2010, 17:05

İzdihamda 8 kişi ağır yaralanmış durumları kritik...

Murat 61
01.01.2010, 17:06
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3295-9L6W8G9I.jpg

Takımımızın yeni transferleri Sezer Badur ve Murat Tosun’la birlikte futbolcularımıza Razandura Tjikuzu ile Zafer Yelen de Antalya kampına katıldılar.

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş öğle yemeğinin ardından bir konuşma yaparak Sezer ve Murat’ı diğer oyuncularla tanıştırdı. Her iki futbolcunun da akşam yapılan antrenmana katılacakları ve Murat’ın bu çalışmanın ardından Almanya’ya giderek hafta başında tekrar Antalya’da olacağı açıklandı.

Bu arada genç oyuncumuz Hasan Ahmet Sarı da U18 Milli Takımı'nın Rusya'nın St. Petersburg şehrinde düzenlenecek olan Valentin Granatkin Turnuvası kadrosunda olduğu için kamptan ayrıldı.

http://www.trabzonspor.com/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=3295#Icerik

Serdar A
01.01.2010, 17:07
Yapmayın .

Ayıp !

Böyle ucuz taraftarlık olmaz .

asimavi
01.01.2010, 17:09
Yapmayın .

Ayıp !

...ıyı guzelde boyle ucuz transfer olur mu ALLAH askına...kim istedi sezeri kim istedi tosunu..gereklimiydi bunlar...para yok diye ağlarlar..yapılan boş transferlere bak...

Sefa
01.01.2010, 17:11
Böyle taraftarlara bu transferler bile fazla. Sanki Abdullahlar Tolunaylar La Liga'dan geldi..

Orhan Aydın
01.01.2010, 17:12
Serdaracıl abi, özür diledim gerginliğim için mesajımda.

Kaan
01.01.2010, 17:13

Hem oyuncular kötü oyuncular değil, iyi oyuncular ama gereksiz diyorsun, hem de yazdıklarına bak ?

:alkış::alkış:

Bilâl ÇOBAN
01.01.2010, 17:14
Sadece bu konu için demiyorum, eleştirilerimiz yapıcı olursa her mana da doğruya ulaşırız...

Sezer ve Murat iyi transferlerdir.

Fakat ilk yapılması gereken transfer değillerdir. Tekke gelmedikçe bu transferler -2 olarak yazılır. Tekke geldiğinde +3'e döner.

Murat 61
01.01.2010, 17:14
Engin takasta verilecek mi Sezer' e karşılık ?

Samet KILIÇ
01.01.2010, 17:15
Sadece bu konu için demiyorum, eleştirilerimiz yapıcı olursa her mana da doğruya ulaşırız...

Sezer ve Murat iyi transferlerdir.

Fakat ilk yapılması gereken transfer değillerdir. Tekke gelmedikçe bu
transferler -2 olarak yazılır. Tekke geldiğinde +3'e döner.

bence herşeyi özetleyen mesaj budur tebrikler..........

asimavi
01.01.2010, 17:17
Böyle taraftarlara bu transferler bile fazla. Sanki Abdullahlar Tolunaylar La Liga'dan geldi..

...aldıgın oyuncular elındekılerden kalıtelı ıse alırsın degılse almazsın ...daha kalıtelısı yoksa transfer yapma alt yapıdan cıkar koy yedege alt yapılar ne ıcın var...hem abdullahı suankı kadroya yıne koyarsın kalıtesı var cunku ...sımdi sezer kimi kesecek ...murat kımı kesecek...

.....neyse bu oyuncuları konusmaya bıle gerek yok...seneye yıne transfer sezonunda simdi bu oyuncalara sırf yenı transfer diye sahip cıkanlar ..gidecekler listesinin başına bu adamları yazacaklar , bundan adım gibi eminim...

Murat Erdem
01.01.2010, 17:23
Forma numaraları kaç olmuş bunların ?

asimetrik
01.01.2010, 17:24
Sezer'in sakatlığı konusunda ayrıntılı bilgisi olan var mı?

Anıl C
01.01.2010, 17:25
Engin takasta verilecek mi Sezer' e karşılık ?
keşke verilse
ama imzada netlik kazanacakmış

parlayan
01.01.2010, 17:29
bence kadro genişliği için güzel transferler oldu..

hayırlı olsun

asimavi
01.01.2010, 17:29
bide burak yılmaz gelirse hiç şaşırmam ...yanındada çağlar...kesin şampiyon oluruz...

...sadri başkan ikinci hatasını yapıyor...3. bi şansı yok

Tolunay Abdioğlu
01.01.2010, 17:31
Forma numaraları kaç olmuş bunların ?

Bunlardan kastınız Murat Tosun ile Sezer Badur ise belli değil henüz. !

Balcklabel
...ıyı guzelde boyle ucuz transfer olur mu ALLAH askına...kim istedi sezeri kim istedi tosunu..gereklimiydi bunlar...para yok diye ağlarlar..yapılan boş transferlere bak...

Doğru kim istedi sezer'i veya tosun'u?? Sana veya başka herhangi bir taraftarımıza sormadılar değil mi? Bizde çünkü transferi taraftarlar yaparlar!!! Ne desek boş bizim gibi taraftara...

mashal61
Şu dakikada kimse transferler yanlıştır diyemez. Eğer diyebilen varsa gitsin Barcelona'nın scout ekibinde çalışsın.

Tolunay Abdioğlu
01.01.2010, 17:33

Büyük terbiyesizlik.

Sormaları gerekirdi.

Orhan Kahraman
HAYIRLI OLSUN NE DİYEYİM

çek yedek klübesine 2 sandalye daha....

asimavi
bence kadro genişliği için güzel transferler oldu..

hayırlı olsun

...kadro genişliği denen saçmalık tamamen aldatmaca ....burası superlig ...ingiltere veya ispanya değil....sezonda en fazla 40 maç yapıyorsun...kadronun geniş olması kötü bişey bizim için..

...hem kadro genişliği büyük takımlarda alt yapıdan sağlanır ..dışarıdan yedeğe transfer yapmanın hiç bir savunması olamaz heleki bunu trabzonspor yapıyorsa...

tanjueren
01.01.2010, 17:42
Neyin yaygarası kopmuş burda abilerim ya:) Bir takım sadece ilk 11'iyle varolmaz. Yedek kanat oyuncumuz da hücumcumuz da yoktu, Colman ve Selcuk'un alternatifi zaten yoktu. Sezer geçen sezon kenardan en çok efektif katkı yapan oyuncudur su ligde. Toplam harcanan para 700bın bonservis için. Yapmayın geçen sene sezer'i kaça alabilirdiniz allah aşkına:) Cillop gibi transferlerdir bunlar 700bın tlye. Yeter ki verim almasını bilsinler;)

Süleyman Eruyar
01.01.2010, 17:43
Yapmayın .

Ayıp !

başka birşey demeye gerek yok...

Hüseyin İlkin
01.01.2010, 17:47
En büyük problemlerimizden biri hiç şüphe yok ki ortasahadaki eşleşme problemi . Selçuk , Ceyhun ve Colman'dan ideal bir ikili kurulamıyor .

Sezer bu açıdan , en azından temel nitelikleriyle ilk 11'e oldukça yakın . Ceyhun ve Sezer ya da Selçuk ve Sezer , Ceyhun-Selçuk ikilisinden daha çok randıman vermesi olasıdır .

Seçilen isim üzerine tartışılabilir . Ancak bu defa geçmiş dönemlerden farklı olarak ihtiyacın ne olduğuna dönük bir analiz yapıldığı gerçeği var .

Bugün okuduğum güzel mesajlardan bir tane daha.
Teşekkürler.

asimavi
01.01.2010, 17:48
Neyin yaygarası kopmuş burda abilerim ya:) Bir takım sadece ilk 11'iyle varolmaz. Yedek kanat oyuncumuz da hücumcumuz da yoktu, Colman ve Selcuk'un alternatifi zaten yoktu. Sezer geçen sezon kenardan en çok efektif katkı yapan oyuncudur su ligde. Toplam harcanan para 700bın bonservis için. Yapmayın geçen sene sezer'i kaça alabilirdiniz allah aşkına:) Cillop gibi transferlerdir bunlar 700bın tlye. Yeter ki verim almasını bilsinler;)

....fatih tekke ye en fazla 1000 lira veren yönetim sezere 700 lira veriyorsa bişey demiyorum...bomba transfer...selçuk veya colman kaç maç sakatlancak veya cezalı olacakki sezer oynayacak üstelik ceyhunu ve serkanı kesecek tjikuzuda halen takımda ve zafer yelen...3 maçlık oyuncu için 700 lira çok ucuz tabi...

Fatih Özkan
01.01.2010, 17:51
Çok biliyoruz...
Okuduğum yorumlara inanamıyorum...
Adamlar daha kampa bile katılmadan direk katletmişiz...
Ben ümitliyim bu transferlerden...
Orta saha açısından Sezer'in gelmesi çok iyi oldu bence...
Daha dayanıklı bir orta sahaya sahip olacağımızdan eminim...

Orhan Aydın
01.01.2010, 17:53
Hele bir oynamaya başlasınlar golleri asistleri sıralasınlar yav:D

futbalski60
01.01.2010, 17:54
Sezer'le Lamine Diarra'nın menajerleri aynıymış tesadüf sanırım...

Anıl C
01.01.2010, 17:54
Yeni Yıla Transferle Girmek
http://altinayakkabi.blogspot.com/2010/01/yeni-yla-transferle-girmek-murat-tosun.html
Trabzonspor'un devre arasındaki muhtemel hamlelerinden bahsetmeye elimiz ermeden Trabzonspor yönetimi 2 imzayla başladı yeni yıla. Kadrodaki bazı rotasyon oyuncuların çok düşük performansı yüzünden rotasyonu güçlendirmek bu transfer döneminin en büyük hedeflerinden biri olacaktı. Yine başta forvet bölgesi olmak üzere 1-2, belki çok düşük de bir ihtimal olsa 3 ilk 11 oyuncusu transferi bekleniyor takımdan. Şimdi yeni yıla girerken ilk olarak petit'in yeri blogundan öğrendiğimiz transferler, rotasyondaki önemli iki deliği kapatacakdır. Yine de açık delikler var ama gerçekten isimlerin gösterdiğinden daha değerli iki hamledir bu transferler. Hele ki bonservislerinin toplamda 700bin tl olması, ekonomik olarak pek de rahat olmayan bu kulüp için önemli bir nokta...

http://4.bp.blogspot.com/_dCf3YNNKAyY/Sz4SW7j83MI/AAAAAAAAAws/3HbujX3UbHU/s400/murat.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_dCf3YNNKAyY/Sz4SW7j83MI/AAAAAAAAAws/3HbujX3UbHU/s1600-h/murat.jpg)

İlk önce Murat Tosun'dan bahsetmek istiyorum ben. Bu iki oyuncuya da genel olarak sempati duyardım ama Murat'ı bildiğiniz severim ezelden beri. Belki Sezer transferi çok daha büyük bir eksiğimizi kapatacak ama Murat yetenekleri ve potansiyeli itibariyle benim gözümde Sezer'den daha değerlidir... Kısaca Murat'ın kariyerinden bahsetmek gerekirse, ilk söylenmesi gereken nokta Murat'ın yaşı. Kimilerinin sandığının aksine Murat artık olgunluk çağını yaşayan ya da yaşamak zorunda olan bir futbolcu. 84, Berlin doğumlu oyuncu 2 sezonluk Karşıyaka macerasından sonra Ankaraspor'a transfer oldu 2006 yazında. 3 sezon artı bu sezonki 3 maçta toplam olarak 69 Süper lig maçına çıkan Murat 12 gol kaydetti. Ofansif bölgenin tamamında oynayabilen gurbetçi oyuncu, gerek forvet hattında, gerekse daha çok yatkın olduğu kanatlarda hücuma yönelik olarak görev yapabiliyor...

Yani Murat Tosun FM diliyle bir AMRL/FC. Oyun görüşü ve tekniği ligin genel ortalamasının epey üstünde bence. Kıyaslamak için Trabzonspor'un şuanki kadrosundan Engin ya da Barış'ı seçebilirim sanırım. Bu iki oyuncuya göre de tekniği daha zayıf olabilir Murat'ın ama bu iki oyuncuya göre büyük artıları da var. Bunlardan birincisi ve en önemlisi profosyonellik düzeyi Murat'ın. Engin ve Barış'ın bir türlü yakalayamadığı o istikrar çizgisine Murat sahip. Ayrıca Murat saha içinde Engin ya da Barış gibi yatmayı seven ofansif oyunculardan değil. Daha çok ısıran, maçın içinde olmayı seven , mücadeleci bir oyuncu. Tabiki Barış ve Engin'e oranla bir önemli artısı da ekstradan destekleyici forvet oyuncusu olarak görev yapabilmesi. Umut Bulut'la kıyaslandığında tekniğiyle Ronaldinho sanabileceğimiz bir Murat Tosun'un Trabzonspor'un forvet alternatifleri arasında da iddialı olacağı kanaatindeyim ben... Bu kadar olumlu yönünden sonra Murat'ın olumsuz yönlerine de değinmeliyiz tabiki. Bu noktada benim aklıma gelen ilk nokta kariyer çizgisinin düşüklüğü ve dolayısıyla Trabzon'da yaşayabileceği problemler. Ama kendisinin muhtemelen rotasyon oyuncusu olacağını düşünürsek bu problemlerin etkilerinin de çok olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca Murat'ın pozisyon olarak Engin,Barış ya da forvetteki Umut'a alternatif geldiğini düşünürsek, bu oyuncuların yaşadığı baskı probleminden daha fazlasını yaşayabilmesi zor. Zira bu oyuncular çıtayı ulaşılması zor bir noktaya bırakmış durumdalar! Murat için diğer bir eleştiriyse fiziği hakkında. Ama yine bonservissiz gelen bir rotasyon oyuncusu için kıyas kimin yerine geldiğidir. Bu noktada da hemen Engin,Barış ikilisinin fiziği geliyor gözümün önüne. Sonrası malum ,geçiniz efendim... Engin ve Barış gibi iki çekingen ve cılız oyuncuya bin kat daha çok tercih ederim Murat Tosun'u...

http://2.bp.blogspot.com/_dCf3YNNKAyY/Sz4SQGEpYfI/AAAAAAAAAwk/VxMpdX6-3js/s400/sezer.png (http://2.bp.blogspot.com/_dCf3YNNKAyY/Sz4SQGEpYfI/AAAAAAAAAwk/VxMpdX6-3js/s1600-h/sezer.png)

İkinci transferse Sezer Badur . O da Murat Tosun gibi düşünüldüğü kadar genç olmayanlardan. Ve yine Murat gibi 84 Berlin doğumlu. Sezer'in garip bir kariyeri var. İlk olarak Türkiye'ye Manisaspor için gelir ama takımın kötü gidişatı sonrası kadro dışı bırakılır. Fakat bonservisini alamayınca Almanya'ya döner ve amatör olarak devam eder kariyerine. Sonra Sezer bir kez daha Türkiye'ye gelir. Murat Tosun Karşıyaka'dan ayrılırken o bu kez kapıdan içeri giriyordur. Karşıyaka'daki futboluyla 2.ligin en iyi oyuncuları arasında gösterilir. Onu ilk farkeden ve kapan Türbülent olur. Türbülent önderliğindeki Sivasspor başarılı günler geçirirken Sezer takımın diğer parçaları gibi rolünü çok iyi özümser ve çok büyük katkılar yapar. Sürekli ilk 11 oyuncusu olmasa bile, kenardan geldiği maçlarda takıma yaptığı katkılarla ligde benchten en çok katkı veren orta saha oyuncuları arasında yer alır. Arada yaşadığı sakatlıklarla bir türlü beklediği patlamayı yapamasa da adı büyük takımlarla anılmaya başlanmıştır bile. Fakat o beklediği transferi de gerçekleştiremez bu güne kadar. Bu sezona kötü başlayan ve bir türlü beklenen seviyeye çıkamayan Sivasspor'da 11 karşılaşmada yer alıp 1 asistle tamamlar devreyi. Bundan önceki iki sezonunda 53 maç 7 gol 6 asistlik istastiğinin yanına bile yaklaşamamıştır tabiki...

Sezer'in Trabzonspor'a transferiyse nispeten sürpriz olmuştur benim adıma. Sezer Öztürk transferini bekleyen bendeniz Sezer Badur transferine önce şaşırıp üzüldüm, sonraysa fikrim değişti. Niye üzüldüğümden başlayayım öncelikle, Trabzon'da oynanan olaylı Sivasspor maçından sonra hiçbir Sivassporlu futbolcunun transferine sıcak bakmadım çünkü. Fakat Sezer o takımın bir parçası değildi bu yüzden yırttı. 2.ci sebep de Trabzonspor'un gerçekten çok ihtiyacı olan bir mevkiye geldi kendisi. Yine geçen sezon sonunda 3'ten aşağıya almamızın bence mümkün olmadığı bir adamı bugün 700bin TL'ye bağlamış olmak mutluluk verici. Şimdi Sezer'in niye Trabzonspor için bu kadar önemli bir transfer olduğundan bahsedeyim. Malumunuz Trabzonspor 3 ortasaha göbeğiyle oynuyor. Bu bölgede Colman ve Selçuk, önlerinde de Alanzinho oynadı serbest rolde, Şenol Güneş sonrası. Daha önceyse Ceyhun'un önündeydi bu ikili. Ama Trabzonspor rotasyonu bu 3 bölgeye alternatif üretemiyordu. Zafer Yelen'in geçmek bilmeyen sakatlığı ve Tjikuzu krizi bunun en büyük sebebi tabiki. Tjikuzu'nun bu transfer döneminde takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor, bence çok önemli vasıflara sahip olan Zafer'se yeni antrenmanlara başlayacak fakat futbol kariyeri boyunca sakatlıklardan kurtulup kurtulamayacağı soru işareti. Tabiki böyle hayati önemi olan bir mevkiyi 2 oyuncunun sırtına yıkamazdık. Oraya transfer gerekliydi ve Sezer özellikle düşük maaliyetinden dolayı çok doğru bir seçim. Hele ki kenardan geldiği maçlardaki yüksek oyun konsantrasyonuyla yaptıklarını düşününce daha cazip bir alternatif halini alıyor. Ayrıca hücum defans dengesi de epey iyi bir oyuncu. Selçuk'un krize girdiği, Colman'ın dalıp gittiği bölümlerde büyük katkısı olacaktır Sezer'in... Ayrıca forvet arkasında da kullanılabilir Sezer. Özellikle aralara yaptığı ince koşularla Sivasspor'a kazandırdığı puanları unutmamalı...

Uzun lafın kısası 700000bin tl bonservisle gelen iki gurbetçi de gerçekten ihtiyaç duyulan oyuncular. Bu oyunculardan verim alabilmek teknik direktör ve tabiki yönetimin ellerinde. Uzun vadede bu oyuncular kendi kapasitelerine ulaşırlarsa ilk 11'de bile yer alabilirler. Hele ki Selçuk'un şu formunda Sezer'in formayı almasına şaşmamalı. Trabzon'da transfer bitmeyecek bunlarla. Fatih Tekke görüşmeleri sürerken, Mehmet Batdal, Çağlar Birinci için de nabız yokluyor Trabzon yönetimi. Tekke için seçilen bir kaç alternatif de var. Yine ortasahanın göbeği için bir yabancı oyuncu düşünülebilir. Cale ve Gökhan Ünal'ın durumları netleşince daha net hamleler göreceğiz. Ligin erken başlayacağını düşündüğümüzde 1 hafta için 2-3 önemli transfer daha görebiliriz Trabzonspor'dan. Benim 1. adayım Sezer Öztürk şimdiden belirteyim... Hem kanatlarda, hem forvet de, hem de asıl mevkisi forvet de oynayabilecek müthiş bir yetenek. 2010 için Fatih Tekke (ya da o kalibrede bir forvet) haberi kadar güzel bir haber olur Sezer Öztürk...

Dursun Kaplan
01.01.2010, 17:56
Adamların ayakları topa bi değsin, ondan sonra katlederiz. :)

Bekir
01.01.2010, 17:56
Hem oyuncular kötü oyuncular değil, iyi oyuncular ama gereksiz diyorsun, hem de yazdıklarına bak ?

:alkış::alkış:
Sen Şimdi bu mesajında ne demek istedin??

Hüseyin Hatırlı
01.01.2010, 18:01
Kafalarına göre almıyorlar ya Şenol Hoca istemiş almışlar da onları oynatmak istiyosa oynatırsize noliyiii

asimavi
01.01.2010, 18:02
...tamam arkadaşlar herkesten özür diliyorum ve susuyorum ..bu iki transferle alakalı başka yorum yapmıycam ...seneye transfer sezonunda da aynı şekilde bu iki oyuncudan memnuniyetinizi ve kesin takımda kalmalılar diye görüş bildirmeniz dileğiyle...

...ben anlatmak istediğimi anlatamadım....

leavemealone
01.01.2010, 18:04
Hayirli olsun. Senol hocaya güveniyoruz .

Murat Erdem
01.01.2010, 18:04
Kedidir o...:cool:

Bekir
01.01.2010, 18:05
Kafalarına göre almıyorlar ya Şenol Hoca istemiş almışlar da onları oynatmak istiyosa oynatırsize noliyiii
Nasıl bize noluyi??
Yenilince biz bu oyuncuları transfer edenlerden çok üzülüyoruz..
Biz neden tuttuğumuz takımın sıradanlaşmasına tepki göstermicez??

Hem Şenol Hoca Bana Murat Tosunu getirin mi dedi??
Eminim sadece bedava olduğundan dolayı yapılan bir transfer,Sezerin transferi Doğru mevkiye yapıldı ama da Bedava falan gelmiştir yoksa almazlardı...

Tanju
01.01.2010, 18:09
Sezer çok istediğim, takımda iyi bir rol alacağını düşündüğüm bir futbolcu. Hayırlı uğurlu olsun. :)

tanjueren
01.01.2010, 18:09
....fatih tekke ye en fazla 1000 lira veren yönetim sezere 700 lira veriyorsa bişey demiyorum...bomba transfer...selçuk veya colman kaç maç sakatlancak veya cezalı olacakki sezer oynayacak üstelik ceyhunu ve serkanı kesecek tjikuzuda halen takımda ve zafer yelen...3 maçlık oyuncu için 700 lira çok ucuz tabi...

Öncelikle fatih tekke'ye 1milyon verilmesiyle bunu kıyaslamak buyuk bır hata. Cunku fatıh tekke sezon sonunda zaten bonservısı elınde olacak bır oyuncu. ayrıca fatıh tekke 32 yasına merdıven dayamıs bırıyken,Sezer Badur henuz 26 yasında ve bu lıgın ust sevıye orta alan oyuncularından bırı. Yıne Sezer'ı 6 ay once almaya kalksanız odemenız gereken bonservıs bedelı bunun 3-4 katı olurdr. Fatıh Tekke takıntısına da degıneyım kısaca buradan. Yakın zamanda yazısını da yazacağım zaten. Fatıh Tekke'yı ben de en az sızler kadar sevıyorum. En az sızler kadar bu forma altında gormek ıstıyorum. Ama fatıh tekke degıldır trabzonspor'un ıhtıyacı en az onun kalibresinde bir forvet oyuncusudur. Fatih tekke konusunda hepimizin bildiği gibi futbolun dışında bir çok nokta vardır. Fatih Tekke nın bu sehire geri dönüşünü istemeyen de ciddi bir kesim var ve bunu reddedemeyiz. Yine fatih tekke'yi istmeyen, tekke'nin de sevmediği adamlar mevcut yonetımde. Dolayısıyla tutup tekke'ye su kadar vermişler Sezer'e bu kadar demek hatadır... Herseyı geçtim Zenit'in sezon sonunda sözleşmesi bitecek,32 yaşına dayanmış rotasyon forvetini almakla, Türkiye liginde yerli statusundeki en değerli ortasaha oyuncualrından birini, hem de en az 5-6 sezon rahat rahat ust duzey performans ortaya koyabılecek bir oyuncuuyu, hem de cidden eksiğiniz olan bir bölgeye almanız arasında bir fark vardır, olmalıdır. Kalıplar içine hapsolarak futbolun gerçeklerini hiçe saymamak lazım.

Saygılarımla,

altinayakkabi.blogspot.com

mkmoglu
01.01.2010, 18:12
artık alındılar,oynamadan herşeyi söyledik,biraz sabır belki takıma katkı yapacaklar..

Atmaca
01.01.2010, 18:13
Bülent Uygun biz futbolcuya 300 bin dolardan fazla vermiyoruz , eğer çok süperse 500 bin dolar verebiliriz diyordu.Bu arkadaşlar hangi kategori acaba.

leavemealone
01.01.2010, 18:14
Kamanani neden düsünmezler acaba..
Sezere 700 bin euro veriliyorda kamanana neden 350 bin euro verilemiyor ?

yakarcı
01.01.2010, 18:15
Şu forumda Ersun Yanal dışında birine olumlu yorum yaptığını görmedim.

Her yorumun olumsuz. :confused:
ne alaka biz ALANZİNHO ENGİN BAYTAR ERSUN YANAL KALECİ ONUR HAKKINDA NE YAZDIKLARIMA BAK Bİ OKU İSTERSEN

Orhan Aydın
01.01.2010, 18:16
Sivas Sezer'e ödenen parayla yapacağı transferler ile bizi geçerse şaşırmayın:D

yakarcı
01.01.2010, 18:17
ArkadaŞlar sezer badur murat tosun takimlarinda bİle lİder vasifli oyuncu degİlken bİzde bİr Şeyler yapma aÇisindan pek Ümİtlİ olmayin yedek kulÜbesİ adam dolacak baŞka bİŞe olmaz

Murat Erdem
01.01.2010, 18:19
Sivas Sezer'e ödenen parayla yapacağı transferler ile bizi geçerse şaşırmayın:D
Çanakkale Dardenel, geçen sene bize sattığı Buğra ve İsmail'in parasıyla kurduğu takımla, pilot takımımız Karadenizspor'u eledi ve Bank Asya'ya çıktı:D

Orhan Aydın
01.01.2010, 18:19
Murat abi biliyorum onu yazacaktım:D

yakarcı
01.01.2010, 18:20
Çok biliyoruz...
Okuduğum yorumlara inanamıyorum...
Adamlar daha kampa bile katılmadan direk katletmişiz...
Ben ümitliyim bu transferlerden...
Orta saha açısından Sezer'in gelmesi çok iyi oldu bence...
Daha dayanıklı bir orta sahaya sahip olacağımızdan eminim...
:eek::eek:

Ali Tunahan Güllü
01.01.2010, 18:22
TS'de transferler idmana çıktı
01 Ocak 2010 / 17:18
Trabzonspor'un yeni transferleri bu akşamki idmana katıldılar.

Bordo mavili takım Antalya'daki kampta hazırlıklarını sürdürüyor.
YENİ TRANSFERLER İDMANA ÇIKTILAR
Şenol Güneş nezaretinde idman çıkan bordo mavililerin yeni transferleri Murat Tosun ve Sezer Badur takımla birlikte ilk idmana çıktılar.

http://www.haber61.net/images/news/murat_sezer.jpg
TJİKUZU DA İDMANDA
Tjikuzu'da akşam idmanında, kampa geç gelen ve noter tespiti yapılan Tjikuzu da akşam idmanında yer aldı.
Akşam idmanı Cumhurbaşkanı senfoni orkestrası eski şefi Gürer Aykal, ve Gloria Otel'in sahibi de izledi.

http://www.haber61.net/images/news/senol_gunes_gurel_aykal.jpg
YABANCILAR GELİYOR
Trabzonspor'un yabancı futbolcuları Alanzinho, Colman ve Sylva'nın yarın kampa katılması bekleniyor.
GÜNEŞ'TEN YENİ YIL KUTLAMASI
Şenol Güneş idmanı izlemeye gelen konukların teker teker yeni yılını kutladı kafile başkanı Derviş Köz de çikolata ikram etti.

http://www.haber61.net/images/news/trabzonspor_antalya.jpg
http://www.haber61.net/images/news/dervis_koz.jpg

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

Sefa
01.01.2010, 18:22
Tesadüf olduğunu hiç sanmıyorum. Hele ki menajerlerle böylesine içli dışlı olan bir yönetimimiz varken.

Oktay AKKUŞ
01.01.2010, 18:25
http://www.haber61.net/images/news/murat_sezer.jpg

Bu nasıl bir mantıktır anlayamadım hala , mavi üstüne kırmızı Ülker ve Türk Telekom yazısı varken beyaz fon çekmek

Ali Tunahan Güllü
01.01.2010, 18:27
Yeni Yıla Transferle Girmek
http://altinayakkabi.blogspot.com/20...rat-tosun.html

Çok güzel bir yazı olmuş..

Orhan Aydın
01.01.2010, 18:27
Oktay seninde öpmeye niyetin yok yanak nerde diyorsun.Boşver gelecek kupaların keyfini şimdiden çıkarmaya bak:D

Orhan Kahraman
01.01.2010, 18:29
Fatih'e kilitlenmişiz uşaklar haşimdi size hiç bakamayacağım

Ali Tunahan Güllü
01.01.2010, 18:31
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=66079

Trabzon 2010'a hızlı girdi

Trabzonspor yeni yıla transferle başladı ve Sivasspor'dan Sezer Badur ile Ankaraspor'dan Murat Tosun ile anlaşmaya vardı. Bordo-Mavililer iki futbolcunun kulübüyle de görüşerek, her konuda el sıkıştılar ve 2. 5 yıllık sözleşme imzaladılar. Açıklamayı idari menajer Caner Çuvalcıoğlu yaptı. Sezer Batur Antalya kampına hemen katılırken, nişan için Almanya'ya giden Murat Tosun'un hafta içi Antalya'da olacağı bildirildi

İlyas Onat
01.01.2010, 18:31
Vaktiyle Murat Tosun'la yapılan bir röportaj'dan:

"Başlangıçta beğendiğin, onun gibi olmak istediğin oyuncular var mıydı?

Ronaldo çok iyi bir oyuncuydu. Bugün için Cristiano Ronaldo öyle. Tabii onlar çok ekstra oyuncular. O düzeye yükselebilmek kolay değil. Türkiye'de ise Sivassporlu Sezer Badur'u çok beğeniyorum. Sakin ve rahat bir futbolcu. Zaten genç oyuncu için rahatlık çok önemli. Bülent Uygun ona güven duyuyor ve Sezer de bu güvenin getirdiği rahatlıkla başarılı oluyor. Almanya'da benim kaptanımdı, takımın 10 numarasıydı. Futbolcunun psikolojisi çok önemli. O psikoloji de bir saat içinde farklılık gösterebilir."

AyhanPe
01.01.2010, 18:32
Tesadüf olduğunu hiç sanmıyorum. Hele ki menajerlerle böylesine içli dışlı olan bir yönetimimiz varken.

onlarla isli disli olmayan bir yönetim mi var?

Serdær
01.01.2010, 18:34

Ronaldo çok iyi bir oyuncuydu. Bugün için Cristiano Ronaldo öyle. Tabii onlar çok ekstra oyuncular. O düzeye yükselebilmek kolay değil. Türkiye'de ise Sivassporlu Sezer Badur'u çok beğeniyorum. Sakin ve rahat bir futbolcu. Zaten genç oyuncu için rahatlık çok önemli. Bülent Uygun ona güven duyuyor ve Sezer de bu güvenin getirdiği rahatlıkla başarılı oluyor. Almanya'da benim kaptanımdı, takımın 10 numarasıydı. Futbolcunun psikolojisi çok önemli. O psikoloji de bir saat içinde farklılık gösterebilir."

Bu bize + katabilir.

10 numara
01.01.2010, 18:36
sezer formunu bulursa orta sahada ihtiyacımız olan sertliği sağlayabilir murat tosun'u fazla bilmiyorum ama sonuçta forvet buda birşeydir :)

Ali Tunahan Güllü
01.01.2010, 18:38

Evet gerçekten bu iyi olmuş Serdar abiye katılıyorum + motivasyon sağlar..

İlyas Onat
01.01.2010, 18:38
Bu bize + katabilir.

Ceyhun, Engin, Zafer, Sezer ve Murat... Beşi de Alamancı. Başka var mıydı?
Bu da bir başka artı. Alman terbiyesiyle yetişmiş futbolcular bunlar. Aynı dille düşünen adamlar.

necmiati61
01.01.2010, 18:39
yıllardır geleceğin kadrosunu kuruyoruz bi kuramadık gitti.nasıl gelecek ise elindeki en iyi oyuncuları ya satıyorsun ya harcıyorsun sonra tranfer yaparken yine tecrübesiz ve genç futbolcu alıp başarı bekliyorsun. bırakın bu ayakları büyük hedeflere büyük oyuncularla varılır. ya bize şampiyonluğa veya avrupaya oynamıyoruz deyin o zaman da takımı tamamen trabzonlulardan kurun ya da bizi oyalamayın sabrımız taştı akıllı olun

İlyas Onat
01.01.2010, 18:42
yıllardır geleceğin kadrosunu kuruyoruz bi kuramadık gitti.nasıl gelecek ise elindeki en iyi oyuncuları ya satıyorsun ya harcıyorsun sonra tranfer yaparken yine tecrübesiz ve genç futbolcu alıp başarı bekliyorsun. bırakın bu ayakları büyük hedeflere büyük oyuncularla varılır. ya bize şampiyonluğa veya avrupaya oynamıyoruz deyin o zaman da takımı tamamen trabzonlulardan kurun ya da bizi oyalamayın sabrımız taştı akıllı olun

Trabzonspor tarihinde büyük hedeflere varmak niyetiyle transfer edilen "büyük, büyük" oyuncularla kaç arpa boyu yol alabildik, bir hesap eder misiniz?

Serdær
01.01.2010, 18:42
Ceyhun, Engin, Zafer, Sezer ve Murat... Beşi de Alamancı. Başka var mıydı?
Bu da bir başka artı. Alman terbiyesiyle yetişmiş futbolcular bunlar. Aynı dille düşünen adamlar.

Buna istinaden şunu söylemek gerekir.

Orta sahada oynayan Selçuk,Zafer,Ceyhun,Tjikuzu,Colman mevcut.

Tjikuzu sattık diyorum.

Ceyhun o kadar ağır oyun oynuyorki orta sahamızda ''şuanda'' oynayabilecek kapasitede değil. Defansta değerlendirmek gerekir.

Zafer Yelen hala düz koşu yapıyor.

Kim kaldı geriye , Selçuk,Colman az biraz da Serkan ( Genelde sağda oynuyor )

Colman'ın yeteneklerine güvensek bile zaman zaman devamlılığını oyundan koptuğunu görüyoruz.

Yada 3'lü bir orta saha düşünüyorsak eğer ;

Colman-Selçuk
---Sezer---

Üçlüsü bizim için savaşan iyi bir orta saha olur.

3 (üç ) Tane hem defans yönü hemde hucüm yönü orta saha oyuncumuz oluyor.

Çoğu bilgin taraftarımızda o bölgeyi şişiriyoruz diyor.

Sezer ile birlikte adam gibi 3 ( üç ) tane orta saha oyuncumuz var.

Ne şişkinliğinden bahsediyoruz.

necmiati61
01.01.2010, 18:45
Trabzonspor tarihinde büyük hedeflere varmak niyetiyle transfer edilen "büyük, büyük" oyuncularla kaç arpa boyu yol alabildik, bir hesap eder misiniz?

demek ki büyük oyuncu alamamamışız ya da aldığımızda küçük hocalara onları mahkumetmişiz. büyük maçları kaldırabilmek için sen ben ya da sokakta geçen birisi yeterli olmaz çünkü çok kolay deforme olan bir yapıya sahibiz. bak yine diyorum trabzonlu oyunculardan kuralım ama takımdan da çok büyük şeyler beklemeyelim.

İlyas Onat
01.01.2010, 18:45
Trabzonlu olmak başarı yolunda başlı başına bir marifetse bu denklemin yöneticiler için de geçerli olması lazım değil mi?

Trabzonsuz bir yönetici gördük mü? Ekinci dışında...

Emrah KabuL
01.01.2010, 18:47
Savaşan bir ortasaha şart.. ama bunun Ceyhun ve Colman'la olması mümkün değil.. Selçuk - Sezer - Colman üçlüsü ortasaha da ideal olacak diye düşünüyorum.

Arkadaşın dediği gibi şişkinlik sadece oyuncu sayısından kaynaklanıyor.. oysa ki ortasahamız hiç ama hiç iyi değil.. mevcut ortasahamızla rakibe direnemezsin, baskı yapamazsın vs.. ama ne olacak çoğu renktaşımız için gol atalım yeterli , ligin en çok gol yiyen takımlarındanmışız hiç önemi yok.. her yol gol :)

10 numara
01.01.2010, 18:49
Buna istinaden şunu söylemek gerekir.

Orta sahada oynayan Selçuk,Zafer,Ceyhun,Tjikuzu,Colman mevcut.

Tjikuzu sattık diyorum.

Ceyhun o kadar ağır oyun oynuyorki orta sahamızda ''şuanda'' oynayabilecek kapasitede değil. Defansta değerlendirmek gerekir.

Zafer Yelen hala düz koşu yapıyor.

Kim kaldı geriye , Selçuk,Colman az biraz da Serkan ( Genelde sağda oynuyor )

Colman'ın yeteneklerine güvensek bile zaman zaman devamlılığını oyundan koptuğunu görüyoruz.

Yada 3'lü bir orta saha düşünüyorsak eğer ;

Colman-Selçuk
---Sezer---

Üçlüsü bizim için savaşan iyi bir orta saha olur.

3 (üç ) Tane hem defans yönü hemde hucüm yönü orta saha oyuncumuz oluyor.

Çoğu bilgin taraftarımızda o bölgeyi şişiriyoruz diyor.

Sezer ile birlikte adam gibi 3 ( üç ) tane orta saha oyuncumuz var.

Ne şişkinliğinden bahsediyoruz.tabiki müthiş bir transfer değil ancak bu yorumunuza katılıyorum eğer bu üçlü ile oynarsak forvet hattımız 3 kişiden oluşur..solda gabriç'in oynacağını varsayarsak geriye 2 forma kalıyor bakalım görelim...

eraytaskin61
01.01.2010, 18:50
neydi bu gurbetçi sevdası

İlyas Onat
01.01.2010, 18:50
Uğur gelsin de bize bir stoper dedikodusu versin. Keyfimiz gıcırdasın iyiden iyiye. Sipahic'ten mi bahsetmişti birileri?

Süleyman Sofu
01.01.2010, 18:57
Lafa geldimi Transfer sezonu başlamadan transfer nasıl yaparız de işine geldimide adamı direk kampa ışınla

Bu yönetimle çağ atlamaya devam...

Gelenlere bişey demiyorum adam futbolcudur illaki gelecek ne olduklarını yapabileceklerinide oynadıklarında görecez ama yönetim ve ünal şunu bilsinki hepsinden tiksiniyorum...

İyi akşamlar...

Oktay AKKUŞ
01.01.2010, 18:58
Uğur gelsin de bize bir stoper dedikodusu versin. Keyfimiz gıcırdasın iyiden iyiye. Sipahic'ten mi bahsetmişti birileri?

Sene sonu için o .

ÖmerFarukYılmaz
01.01.2010, 19:00
Savaşan futbolcu ikiside..

Hayırlı olurlar inşallah.

Miraç Atalay Çiftçi
01.01.2010, 19:02
Hayırlı olsun. İnşallah takımımızda da eski takımlarında olduğu gibi formayı bir kumaş parçasından çok bir kültür, bir değer olarak görürler ve buna uygun bir mücadele örneği sergilerler. Zira şu ara en büyük sorunumuz aslında bu...

the king
01.01.2010, 19:08
demek ki büyük oyuncu alamamamışız ya da aldığımızda küçük hocalara onları mahkumetmişiz. büyük maçları kaldırabilmek için sen ben ya da sokakta geçen birisi yeterli olmaz çünkü çok kolay deforme olan bir yapıya sahibiz. bak yine diyorum trabzonlu oyunculardan kuralım ama takımdan da çok büyük şeyler beklemeyelim.

Trabzonspora büyük oyuncu diye etiketlenen hiçbir oyuncu performansı inişe geçmeden gelmek istemez. gelenlerede artık büyük oyuncu demek kafalarda soru işareti bırakır.. eriksson örneğini gösterebiliriz.. tamam eriksson teknik direktör diyeceksiniz ama aynı kapıya çıkıyor.. Trabzon şehrinin şartlarını kabullenmeleri zor oluyor. ayrıca çoğu yorumda belirtildiği gibi bu kadar bilinçsiz hareket eden bir yönetim acaba transfer etmek istediği oyunculara yeterli güven ve hedef gösterebiliyormu ,ayrı bir soru işareti.
yönetimin yapması gereken bence yerli (en azından karadeniz bölgesinden) oyunculara yönelip hedef ve güven vermek ve futbolculara horon ve kolbastı dersleri vermek olmalı. kıvrak hareketli ve hızlı oyuna ancak bu şekilde ulaşabilir trabzonsporlu oyuncular.. örnek olarak cristiano ronaldoyu verebiliriz.. eminim horon bilmiyordur ama oynadığı futboldaki kıvraklığıyla çabuk öğrenebilir.. bizim futbolcular belki bir ronaldo olamaz ama onun yarısı kadar kıvrak ve hızlı olsalar yeter..

http://www.youtube.com/watch?v=q82HDB6Ln3E

mirac61
01.01.2010, 19:13
Ben şunu anlamadım bu oyuncular takıma katkısı olcakmı?

Faruk UYSAL
01.01.2010, 19:14
Her iki transferimize de başarılar diliyorum.
Hayırlı olsun.

hamucera
01.01.2010, 19:16
valla ben inanamadım açıkçası, bir haber okudum peşindeyiz, sonra Sezer ler karıştı, Sezer Öztürk diye biliyordum ben hatta sürekli Selçuk ile kıyaslanıyordu, bi açtım bilgisayarı ana oda ne 2 tane transfer yapmışız,

Ayhan Yüksek
01.01.2010, 19:18
Hayırlı olsun, ne diyelim artık alınmışlar, bizim futbolcularımız, inşaallah ikiside çok başarılı olur ve takıma katkı sağlarlar, yapılabilecek Fatih Tekke transferi bu transferleri anlamlandırır ve güzel olur diye düşünüyorum.

İlyas Onat
01.01.2010, 19:19
Ben şunu anlamadım bu oyuncular takıma katkısı olcakmı?

: )) Olur abim olur...

Fazla mütevazı davranma hem, anlamışsındır sen de. Hepimiz anlıyoruz az-çok. Bak çok anlayanlarımız ne kadar şey söylemişler. Sen de söyle bildiğince.

esra61
01.01.2010, 19:27
hayırlı olsun ...........inş başarılı olurlar...........şenol hoca istediki yönetimde aldı.....

Arif Timurcioğlu
01.01.2010, 19:32
Yanlış değil
çok bilen gelir kendi yapar transferi
herşeyi ben bilirim ile olmaz işler
her transfere olmaz diyelim
bu millete beckham gelse gene olmaz derler
çünkü kapasite yok
ama varmış gibi yaşıyorlar Beckhama gerek yok Fatih Tekke gelsin yeter.

Kara Mert61
01.01.2010, 19:32
Bence gereksiz transferler..Klübün bir transfer politikası olmalı.nerde beleş hemen alayım mantığı olmamalı..Az ve Öz al...

A.Ali Karanis
01.01.2010, 19:38
Hayırlı olsun.pozitif yönde katkı sağlamalarını diliyorum.

Enes Başkaya60
01.01.2010, 19:39
Hayırlı ugurlu olsun...Takıma pek bir katkı saglayacaklarına inanmıyorum ama ins beni yanıltırlar....

Mustafa Çolak
01.01.2010, 19:41
İnşallah Takıma Katkı Sağlarlar, Yoksa Göksu'lara Eren'lere Barış'lara Yazık Olacak.

mirac61
01.01.2010, 19:43
Karşılarştırmada Sezer Badur daha iyi ama belli olmaz.Ben hiç maçlarını izlemedim yada hatırlamıyorum ama Sezer galiba uzaktan iyi atıyor Murat iyi çalım atıyor sanıyorum.

Ayhan Yüksek
01.01.2010, 19:50
Sezer Badurun aklımda kalan resmi, geçen yıl fb yi 2-1 yendikleri maçta son dk larda attığı mükemmel golüydü.

Cabri61
01.01.2010, 19:50
Adamları gelir gelmez yerin dibine soktuk.İkisi gayet iyi yerli alternatif bana göre.Çok üst düzey oyuncular mı değil.Ama çok kötü oyuncular da değil.Kulubün şu durumunda yerli yapılabilecek iyi hamleler yaptığımızı düşünüyorum.İnşallah futbollarıyla da bunu gösterirler.Ayrıca transfer daha bitmedi arkadaşlar.Tek başına Sezer i ya da Murat ı kurtarıcı olarak almadık.
Hayrlı olsun.

Ilelioglu
01.01.2010, 19:51
Hayirli olsun ama Sezer Badur'a ödenen Bonservis bedeli cok degil ama 700 000 Euro ödendi, yani 1.3 Milyon Euro daha katarak Fatih'i cok rahat alabilirdik.

Hani para yoktu...??

Muhammed Ayaz
01.01.2010, 19:52
arkadaşlar eleştirmeyelim sadece başarı dileyelim

Çağatay_
01.01.2010, 20:01
Taraftar futboldan anlamıyor.25 yaşında 700.000 Euro.. Gayet de iyi iki futbolcu.Çok sevindim umarım beklentimi karşılarlar.

Fatih Fatih diyip durmayın.Göz göre göre 2.000.000 çöpe mi atalım.. Seneye bedava gelecek adam.Fatih'i sizden az sevmiyorum merak etmeyin.Hem kendisinin hem futbolunun hayranıyım.

Ama bedava gelecek 33 yaşındaki adama 5 ay için 2 milyon Euro vermek gereksiz.

BiZe HeR YeR 61
01.01.2010, 20:04
Sıradan bir takım olmak için hızlı bir şekilde ilerliyoruz...

mirac61
01.01.2010, 20:04
Sezer cidden çok beğendiğim bir topçudur ...

Umarım hayırlı olur ...
Evet bende Sezeri çok beğeniyorum.

Emorfo
01.01.2010, 20:05
Sezer Badur'un agresif oyun yapısı hoşuma gidiyor. Şu anda orta sahamızda böyle bir futbolcu yok. Tabir yerindeyse orta sahamız özellikle Hüseyin'in gitmesinden sonra çok light futbolculara kaldı. Rakibe basan, zorlayan adam yok o bölgede o bakımdan Sezer faydalı olur gibi duruyor.

Murat Tosun konusunda pek bir fikrim yok. Sanırım orta sahada hücuma dönük oynuyor. Ankaraspor küme düşürüldüğü dönemde de çok gündeme gelmişti. Ne diyelim Şenol hocanın vardır bir bildiği. En kısa zamanda uyum sağlayıp faydalı olmalarını diliyorum. Hayırlı olsun.

Mehmet Fırat
01.01.2010, 20:05
Hayırlısı olsun.

Sezer yerine Cihan'ı tercih ederdim bu arada. :)

mirac61
01.01.2010, 20:07
Taraftar futboldan anlamıyor.25 yaşında 700.000 Euro.. Gayet de iyi iki futbolcu.Çok sevindim umarım beklentimi karşılarlar.

Fatih Fatih diyip durmayın.Göz göre göre 2.000.000 çöpe mi atalım.. Seneye bedava gelecek adam.Fatih'i sizden az sevmiyorum merak etmeyin.Hem kendisinin hem futbolunun hayranıyım.

Aynen taraftarda sabır yok para ondan bitiyor zaten hep istedikleri şeyler oluyor iflas geliyor.Sonrada takımdan gidiyolar nooldu susuyolar.:mad:

Murat'
01.01.2010, 20:09
Benim ikisi hakkında da en ufak bir fikrim yok.

Şenol Güneş istediyse birşeyler biliyordur.

Takımımız için hayırlısı olsun.

sessizkral_1
01.01.2010, 20:10

Gol yollarındaki sorunumuzu çözecek bir futbolcuya ihtiyaç var Fatih tekke için o tarz bir hesap yaparsanız 2 milyon çok

birde şöyle bir hesap yapın ;

Fatih gelirse gol yollarındaki sorunumuz çözülür.
Taraftarın istediği olmuş olur taraftara heyecan gelir
Takımdaki Liderlik sorunu çözülür
Gökhanın üstündeki baskıyı fatih alır gökhan dahada rahatlar

bunun gibi psikolojik bir takım etkenlerle beraber

Bu takım ligi 2. bitirir.

Ve şampiyonlar liginden 10 milyon kazanır.

FATİH gelmezse nemi olur

GOL yollarındaki sorunlarımız devam eder,gökhanı kaybederiz iyice,her maç sonu fatih tekke diye bağıran yönetimini sevmeyen bir taraftar topluluğu,lig 4. lüğü.

Fatih tekke bu takım için 8 milyon euroluk bir kardır desem inanırmısınız ?

Fatih tekke ile beraber alınacak Ürünlerin gelirlerini saymıyorum.

Mehmet Fırat
01.01.2010, 20:14
Murat'ı niye Ömer Aysan'la birlikte alamadık acaba?

TS-FAN
01.01.2010, 20:15
Sezer'in Sivasspor'daki performansı yüksekti.
İkili mücadelelerde güçlü,şut çekmeyi seven bir oyuncu herkesin malumu...
Faydalı olacaktır.
Başarılar diliyorum.

Murat Tosun -yanılmıyorsam- İstanbul'da bjk takımını yendikleri maçta performansıyla göz doldurup futbol gündeminde bir süre yer almıştı.
Onu takip eden takımımız ısrarla istedi ve aldı.
Vardır bir bildikleri..
Ona da başarılar diliyorum.

Sezer Badur'un transferinin tartışılmayacak bir tarafı vardır:
Son zamanlarda, medyanın ağzında sakız olmadan yapılan tek transferimizdir.
Transferlerimizin hepsi bu gizlilikte olmalıdır.

Şahin_53
01.01.2010, 20:16
Hayırlı olsun demekten başka söylenecek tek kelime bulamıyorum.

BiZe HeR YeR 61
01.01.2010, 20:19
Şenol Hoca istediyse bize sadece hayrılı olsun demek düşer...

Ahmet Faruk
01.01.2010, 20:19
Sezer Badur ççç
Murat Tosun ççç

Büyük Trabzonspor vizyonu....

AyhanPe
01.01.2010, 20:24
Sezer Badur ççç
Murat Tosun ççç

bunlari istanbul takimlari alsaydi öyle gülmezdin sanirim:D birisi fb ye gidecekti teknik direktörleri engelledi, digerinde ismi geciyordu..o zamanda biz niye alamadik diye elestirilirdi

cok ilginc bir taraftar topluluguna sahibiz..

Tanju
01.01.2010, 20:24
Futbolcuları daha önceden takip etmeyen izleyici gözüyle izlemeyenler saçma sapan yorum yapmasın. Sezer bana göre orta sahaya alabileceğimiz en iyi Türk oyuncusudur. Banko da oynar, aha yazdım buraya! ;)

Çağatay_
01.01.2010, 20:25
Gol yollarındaki sorunumuzu çözecek bir futbolcuya ihtiyaç var Fatih tekke için o tarz bir hesap yaparsanız 2 milyon çok

birde şöyle bir hesap yapın ;

Fatih gelirse gol yollarındaki sorunumuz çözülür.
Taraftarın istediği olmuş olur taraftara heyecan gelir
Takımdaki Liderlik sorunu çözülür
Gökhanın üstündeki baskıyı fatih alır gökhan dahada rahatlar

bunun gibi psikolojik bir takım etkenlerle beraber

Bu takım ligi 2. bitirir.

Ve şampiyonlar liginden 10 milyon kazanır.

FATİH gelmezse nemi olur

GOL yollarındaki sorunlarımız devam eder,gökhanı kaybederiz iyice,her maç sonu fatih tekke diye bağıran yönetimini sevmeyen bir taraftar topluluğu,lig 4. lüğü.

Fatih tekke bu takım için 8 milyon euroluk bir kardır desem inanırmısınız ?

Fatih tekke ile beraber alınacak Ürünlerin gelirlerini saymıyorum.

İşte bana böyle anlatana alkış tutarım.Ama boş boş Fatih Fatih diyene ancak gülerim.Şuan bu transferler ile Fatih arası bağlantı kuranlara münasip yerlerim ile güldüğüm gibi.

Faul yapamayan, kendi bile ne oynadığını anlamayan bir orta sahamız var.Hepsi tek tek iyi oyuncular, fakat onları kesecek oyuncu olmadığından heyecanları kalmamış gibiler.En heyecanlı Ceyhun..Fatih'in alınmaması hatasını en çok eleştirenlerdenim.Ama bu elimizdeki mevcut oyuncuları itini g..ne sokmamız gerektiğini göstermez.Yönetimi eleştirirken takımımızı da desteklemeyi bilmeliyiz.Yönetimin en büyük hatası Fatih'i almadığı gibi Isaac'i göndermesidir.Bunları ben de eleştirdim.

Fakat Fatih alınmadı diye, bizi biz yapan Trabzonspor'a sırt çevirip, Kraldan çok Kralcı olan anlayışı çözemiyorum.Evet Fatih transferinin getiri ve götürüleri tartışılabilir.Bence çok da iyi işler yapar gelirse..Ama alamadık diye yine küfür mü edeceğiz oyuncularımıza ? Ayrıca yönetime küfür mü edeceğiz 5 ay sonra bedavaya çıkacak oyuncuyu 2 milyona almadılar diye ? Tartışmaya açık bir konuda yönetimin tasarrufudur diyip saygı duymalıyız bazen.Eleştirmeyi bildiğimiz gibi evet onlar bir şeyler bilir demeyi de bilmeliyiz.Aslında eleştirmeyi de bilmiyoruz ya..

Şimdi Sezer 700.000 + yıllık 1.500.000 = 2.200.000 falan diye hesap mı yapalım..

Her şeyden önce kendimize ayıp ediyoruz.Hala kızıyorum yönetime neden bir forvet alınmadı, veya neden Fatih'i Zenit St. Petersburg bırakırken almadılar diye..

Ama ben klübüme desteğimi ürün alarak, takımıma desteğimi sesim kısılana kadar, hem de en hasta olduğum zamanda akşam ayazında maça giderek veriyorum.Oraya gidip yönetim istifa, Fatih Tekke diye tempo tutmuyorum.

Herkesi de bu duyarlılığa davet ediyorum.

Bu oyuncular iyi oyuncular ve orta sahada rekabeti arttıracak karekterdeler.Şimdi sessizce forvet transferini bekleyelim ve kadromuza destek olalım..

Ahmet Faruk
01.01.2010, 20:29
bunlari istanbul takimlari alsaydi öyle gülmezdin sanirim:D birisi fb ye gidecekti teknik direktörleri engelledi, digerinde ismi geciyordu..o zamanda biz niye alamadik diye elestirilirdi

cok ilginc bir taraftar topluluguna sahibiz..

Vallahi hocam ben çok bağnaz birisiyimdir.
Yani benim fikirlerim kolay kolay değişmez.
Değil fb, madride gitse bu adamlar bu adamlar...
Trabzonsporda oynayabilecek yeterliliğin yanına bile yaklaşamazlar. Ki göreceğiz de...

Bak hem fbnin hocası akıllıymış :)

Ahmet Faruk
01.01.2010, 20:31
Anlamadığım ikinci konu da şu:
Daha geçen sene vitrine çıkmış ve bu sene ortalarda olmayan iki adamı Şenol Güneş hangi ara takip etti de aldırdı...

Çağatay_
01.01.2010, 20:32
Taraftara kalsa takımı 1 tane kaleci 9 tane Ronaldinho bir de Fatih Tekke'den kurarlar.

Enes Başkaya60
01.01.2010, 20:33
Anlamadığım ikinci konu da şu:
Daha geçen sene vitrine çıkmış ve bu sene ortalarda olmayan iki adamı Şenol Güneş hangi ara takip etti de aldırdı...

Şenol güneşin aldırdıgına hiç inanmıyorum Başkan aldı gibime geliyor...........

Oğuz ZEYTİN
01.01.2010, 20:34
Vallahi hocam ben çok bağnaz birisiyimdir.
Yani benim fikirlerim kolay kolay değişmez.
Değil fb, madride gitse bu adamlar bu adamlar...
Trabzonsporda oynayabilecek yeterliliğin yanına bile yaklaşamazlar. Ki göreceğiz de...

Bak hem fbnin hocası akıllıymış :)

"Trabzonspor'da oynama yeterliliği" nedir?

Ve bu size göre bana göre mi olmalı?

Bunun kulüp değerleri, mali koşullar, teknik ihtiyaçlarla ilişkisini biz mi belirleyeceğiz; yoksa teknik kadro ve yönetim mi?

Ahmet Faruk
01.01.2010, 20:34
Şenol güneşin aldırdıgına hiç inanmıyorum Başkan aldı gibime geliyor...........

Allah Allah...
Şenol Güneş teknik direktör üstü yetkilerle gelmemiş miydi...

Murat'
01.01.2010, 20:35
Sivaspor'un forumlarına baktım da bu sezon oldukça kötü oynamalarına rağmen Sezer'in gidişine çok üzülmüşler.

Salih Edip
01.01.2010, 20:36
ya burda transferler eleştirilince niye size mi düştü yönetim alır teknik direkötr alınır deniliyor. tabiki eleştiricez , tjikuzu alındığında burdaki arkadaşların yarısı söyledi hayır gelmez diye , başkan çıktı dedi en iyi transferi yaptık falan :) ee şimdi klüp bulsunlar kuzu kuzu .

Ahmet Faruk
01.01.2010, 20:36
"Trabzonspor'da oynama yeterliliği" nedir?

Ve bu size göre bana göre mi olmalı?

Bunun kulüp değerleri, mali koşullar, teknik ihtiyaçlarla ilişkisini biz mi belirleyeceğiz; yoksa teknik kadro ve yönetim mi?

Bunun kulüp değerleri, mali koşullar, teknik ihtiyaçlarla ilişkisini teknik kadro ve yönetim belirleyecek.
Diye umuyoruz :)

Umduğumuz ile bulduğumuz arasındaki farkı bu sene başında yapılan transferler ile görebiliriz...

Fatih Özkan
01.01.2010, 20:39
İşte bana böyle anlatana alkış tutarım.Ama boş boş Fatih Fatih diyene ancak gülerim.Şuan bu transferler ile Fatih arası bağlantı kuranlara münasip yerlerim ile güldüğüm gibi.

Faul yapamayan, kendi bile ne oynadığını anlamayan bir orta sahamız var.Hepsi tek tek iyi oyuncular, fakat onları kesecek oyuncu olmadığından heyecanları kalmamış gibiler.En heyecanlı Ceyhun..Fatih'in alınmaması hatasını en çok eleştirenlerdenim.Ama bu elimizdeki mevcut oyuncuları itini g..ne sokmamız gerektiğini göstermez.Yönetimi eleştirirken takımımızı da desteklemeyi bilmeliyiz.Yönetimin en büyük hatası Fatih'i almadığı gibi Isaac'i göndermesidir.Bunları ben de eleştirdim.

Fakat Fatih alınmadı diye, bizi biz yapan Trabzonspor'a sırt çevirip, Kraldan çok Kralcı olan anlayışı çözemiyorum.Evet Fatih transferinin getiri ve götürüleri tartışılabilir.Bence çok da iyi işler yapar gelirse..Ama alamadık diye yine küfür mü edeceğiz oyuncularımıza ? Ayrıca yönetime küfür mü edeceğiz 5 ay sonra bedavaya çıkacak oyuncuyu 2 milyona almadılar diye ? Tartışmaya açık bir konuda yönetimin tasarrufudur diyip saygı duymalıyız bazen.Eleştirmeyi bildiğimiz gibi evet onlar bir şeyler bilir demeyi de bilmeliyiz.Aslında eleştirmeyi de bilmiyoruz ya..

Şimdi Sezer 700.000 + yıllık 1.500.000 = 2.200.000 falan diye hesap mı yapalım..

Her şeyden önce kendimize ayıp ediyoruz.Hala kızıyorum yönetime neden bir forvet alınmadı, veya neden Fatih'i Zenit St. Petersburg bırakırken almadılar diye..

Ama ben klübüme desteğimi ürün alarak, takımıma desteğimi sesim kısılana kadar, hem de en hasta olduğum zamanda akşam ayazında maça giderek veriyorum.Oraya gidip yönetim istifa, Fatih Tekke diye tempo tutmuyorum.

Herkesi de bu duyarlılığa davet ediyorum.

Bu oyuncular iyi oyuncular ve orta sahada rekabeti arttıracak karekterdeler.Şimdi sessizce forvet transferini bekleyelim ve kadromuza destek olalım..

Fatih'in alınmasını çok isteyenlerden biri olarak bu düşünceye de katılıyorum...

yaranozlu
01.01.2010, 20:39
iki ortasaha transferi daha, ne olacak bu işlerini sonu bilmiyorum. Kadroyu şişirerek bir yere varamayız. Cale ve Umutun da gitmesi taraftarıyım.

Oğuz ZEYTİN
01.01.2010, 20:42
Bunun kulüp değerleri, mali koşullar, teknik ihtiyaçlarla ilişkisini teknik kadro ve yönetim belirleyecek.
Diye umuyoruz :)

Umduğumuz ile bulduğumuz arasındaki farkı bu sene başında yapılan transferler ile görebiliriz...

"TS'de oynayabilme yeterlilikleri" nelerdir?
Onu da anlatın...

Her taraftarın kendine göre "yeterlilikleri" farklıysa nasıl 11 belirleyeceğiz?

Şimdi siz beğenmiyorsunuz diye adamları geri mi gönderecekler?

Ben de isterim daha iyi isimler ama gerçekler bunlar...

O insanlar formamızı giyince sonuna kadar destek olacağız, olmalıyız...

salihismet
01.01.2010, 20:45
Sezer Badur ççç
Murat Tosun ççç

Haklisiniz, Messiyi almaliydi, bunlari aldiklarindan dolayi sizin icin Trabzonspor yönetimi ve Senol Günes
bir özür mesaji yayinliyacakdir mutlaka.

SDinc
01.01.2010, 20:52
Sezer Badur'un top kullanma , oyunu yönlendirme gibi özellikleri var mı ?
Yoksa sadece basıyor , ısırıyor diye mi alındı ? Serkan zaten böyle bir oyuncu ancak oyunu yönlendiremiyor.
Bir bilgilendirin beni.

Erdal
01.01.2010, 20:54
Hayırlı olsun...

güneyli
01.01.2010, 20:56
Fatih üzerinden yapılan, yeni transfer eleştirileri hakkaniyetli değil.Sezer için iyi bir transfer diyorum.Maçlarda 60.dakikalarda orta saha oyuncularımızın dalakları şişiyordu.Sonra defansa bir sürü yük.En son örnek fener ve gs maçları.Bir ihtiyacı karşılayacak kesinlikle.Sezerin soğukkanlı ve mücadeleci yapısı orta sahamıza dinamiz getirecek ve rekabeti arttıracaktır.Yine kanatlarda Murat iyi bir alternatif olabilir.Kupa ve liği düşündüğümüzde kadro alternatifi iyi olur.Fatih tabi ki gelsin.Bu transferler ne Fatihi unutturur,ne de gol yollarında bir umuttur.Yalnızca orta saha dinamiklerimiz arttığında biz bir şekilde gol atarız.İlk yarı forvetlere birçoğumuz gibi bende bel bağlamıyorum.Bizi ayakta tutacak ortasahadır.Yalnız Colman ve Selçuğun üzerine yıkılmamalı bütün sorumluluk.Yeni oyuncularımız camiamıza hayırlı olsun derken Fatihe de en kısa zamanda hoşgeldin fatih demeyi umuyoruz.Bu sezon olmasa da 6 ay sonra.Güneş hocaya güveniyorum.

Emrullah
01.01.2010, 20:57
Maşallah yönetimin transfer politikasını beğenen taraftarlarımız da var buralarda. Madem bu yönetimin transfer politikası doğru o zaman neden yerlerde sürünüyoruz bu sene. Bu takımın forvete ihtiyaç olduğunu sağır sultan biliyorken sene başı yönetimin umursamaz ve vurdumduymaz tavırları da mı doğruydu. Hani bu takımda 6 adet forvet vardı. Şimdi sene ortasında bunlar yine forvet almayacaklar bakın da görün. Bu kadar basiretsiz yönetimi hala daha koruyup kollayanlar var aklım almıyor. Evet bizler futbolu bu yöneticilerden daha iyi biliyoruz, fakat elimizde mazbata yok.

Fatih Özkan
01.01.2010, 20:57
Sezer Badur ççç
Murat Tosun ççç

Büyük taraftar vizyonu bu galiba...

Ali Tunahan Güllü
01.01.2010, 20:58
Murat ve Sezer ilk antrenmanlarına çıktı

Trabzonspor'un Antalya'daki devre arası hazırlık kampı akşam saatlerinde yapılan antrenmanla devam etti.
01 Ocak 2010 Cuma

HABER - KAMERA: YUNUS EMRE SEL - BELEK / DHA

TRABZONSPOR'UN YENİ TRANSFERLERİ MURAT VE SEZER İLK ANTRENMANLARINA ÇIKTI
Bordo - mavili takımın yeni transferleri Murat Tosun ve Sezer Badur da takımla birlikte ilk antrenmanlarına çıktı. İki futbolcuyu antrenman öncesi takım arkadaşlarıyla tanıştıran Güneş, tüm futbolcularına yeni yılda başarı dileklerinde bulundu. Bu arada bordo - mavili takımda izinli olmamasına karşın belirlenen günde kampa gelmediği için hakkında noter tespiti yapılan Tjikuzu ve izni dolan Zafer Yelen de kampa gelerek antrenmana çıktı. Sakatlığı geçen Giray da takımla birlikte çalıştı. Bordo - mavililer antrenmanda ise kondisyon ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi. Antrenmanı Antalya'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Gürer Aykal'da izledi. Antrenman sonunda ise bordo - mavili taraftarlar ikinci kaptan Umut ve Teknik Direktör Şenol Güneş'e çiçek hediye etti.

Murat'

Adamlar daha sahaya adım atmadan nedir bu aşağılama anlayamıyorum.

Ahmet Faruk
Haklisiniz, Messiyi almaliydi, bunlari aldiklarindan dolayi sizin icin Trabzonspor yönetimi ve Senol Günes
bir özür mesaji yayinliyacakdir mutlaka.

Vay anasını yaa...
Ben de devamını kim getirecek bu yazının demiştim.
Tam isabet olmuş.
Benden önce söylediniz, benden uzun yaşayacaksınız.

Ali Tunahan Güllü
01.01.2010, 20:59

Katılıyorum çok sabırsısız çoooooooooooook..

FANATIK61
01.01.2010, 21:02
Altyapilarini Almanyada almis ikiside kendilerine güveniyorum. Insallah bizde güzel performans sergilerler.

Fatih Özkan
01.01.2010, 21:03

Ya dostum 2 bölümde de beni yanlış anladın galiba (:
Ben bu transfere karşı çıkmadım ki...
Destekliyorum elimden geldiğince 2 bölümde de...
Haberi aldığımda sevinmiştim...
Önce destek vermekten yanayım... :o

Anıl C
01.01.2010, 21:04

dostum ne kızıyosun(!)
boyle taraftarların kulube cok buyuk katkıları olduğundan haklı olarak gerrardvari transferler bekliyolar(!)

Ahmet Faruk
"TS'de oynayabilme yeterlilikleri" nelerdir?
Onu da anlatın...

Her taraftarın kendine göre "yeterlilikleri" farklıysa nasıl 11 belirleyeceğiz?

Şimdi siz beğenmiyorsunuz diye adamları geri mi gönderecekler?

Ben de isterim daha iyi isimler ama gerçekler bunlar...

O insanlar formamızı giyince sonuna kadar destek olacağız, olmalıyız...

Trabzonspor gerçekleri bellidir.
Dolayısıyla oynayacak oyuncuların sahip olması gereken kapasiteleri de.
Yani ne dememi bekliyorsunuz, "efendim bitiriciliği 17, tekniği 15, staminası 19"...
Söylemek istediğim şey, ve söylediğim şey gayet açık.
Siz beğeniyorsunuz, ben beğenmiyorum. Keşke benim beğenime göre hareket edilse.
Ben olsam bu iki oyuncuyu alacağıma hiç almazdım mesela.

Ne yapayım yaani, her transfere "Şak şak şak, şuk şuk şu, yuppiii transfer yaptık" mı diyeyim...

Dediğim gibi bekleyelim ve görelim.
Nihayetinde be afaki konuşmuyorum :)

Murat'
Ya dostum 2 bölümde de beni yanlış anladın galiba (:
Ben bu transfere karşı çıkmadım ki...
Destekliyorum elimden geldiğince 2 bölümde de...
Haberi aldığımda sevinmiştim...
Önce destek vermekten yanayım... :o

Ben Ahmet Faruk'un yazısını alıntılayacaktım ama yanlışlıkla seninkini alıntılamışım.

Ahmet Faruk
01.01.2010, 21:05

En azından buna paralel.

Sunny53
01.01.2010, 21:06
hımm kimi alalım
sanırım tevez bize uygun onu mu alsak
yok canım ya bizim taraftarımızın ''vizyonuna'' ters olur belki
o zaman kimi alalım
evreka evraka!!!!!
buldum
bjk'nin sol açıgı şabanı alalım
tam ''vizyon'' adamı
bu arada ''vizyon'' nedir? :D:D:D

Fatih Özkan
01.01.2010, 21:06
Ben Ahmet Faruk'un yazısını alıntılayacaktım ama yanlışlıkla seninkini alıntılamışım.

Tamam o zaman...
Yanlış anlaşılma olmasın da...

dostum ne kızıyosun(!)
boyle taraftarların kulube cok buyuk katkıları olduğundan haklı olarak gerrardvari transferler bekliyolar(!)

Haklısın...
Bu küçük görme merakı bize nerden geldi anlamıyorum...
Görmeden, etmeden hemen linç girişimi...

Emre B.
01.01.2010, 21:08
Sezer, orta sahanın yükünü hafifletir.Maçtaki performansımız sadece Colman ve Selçuka bağlıydı.

Ahmet Faruk
01.01.2010, 21:09

Hocam eleman 3 aydır topa vurmuyor.
Görüp de nasıl aşşağılayacaktık.

Allahtan görmedik de bununla yetiniyoruz :)

Oğuz ZEYTİN
01.01.2010, 21:12
Trabzonspor gerçekleri bellidir.
Dolayısıyla oynayacak oyuncuların sahip olması gereken kapasiteleri de.
Yani ne dememi bekliyorsunuz, "efendim bitiriciliği 17, tekniği 15, staminası 19"...
Söylemek istediğim şey, ve söylediğim şey gayet açık.
Siz beğeniyorsunuz, ben beğenmiyorum. Keşke benim beğenime göre hareket edilse.
Ben olsam bu iki oyuncuyu alacağıma hiç almazdım mesela.

Ne yapayım yaani, her transfere "Şak şak şak, şuk şuk şu, yuppiii transfer yaptık" mı diyeyim...

Dediğim gibi bekleyelim ve görelim.
Nihayetinde be afaki konuşmuyorum :)

Benim beğendiğimi nereden çıkardın ki?

Kimse sizden transferlere övgüler yağdırmanızı istemiyor.

Ama daha imza atılmadan TS'de oynamaya yeterli olmadıklarına kanaat getirmenize şaşırmamak elde değil...

Her neyse...

Takım başarılı olsun da...

İlker Akçay
01.01.2010, 21:18
sezer iyi futbolcu kendini bulduğunda burda onu aşağılayanların hepsini pişman edecektir alışıklık oldu artık kimseyi beğenmeme gibi bi huy gelişti sene başı herkes murat tosun diyodu şimdi bedavaya aldık beğenmiyor kimse anlamadım gitti bu işi bu futbolcular istanbul takımlarına gitseler şimdi sezer ile muratı aşağılayan herkes niye alınmadı nasıl alınamaz diye burda kafamızı yiyordular

Erdem Keser
01.01.2010, 21:19
Sunny53, 3 senedir forumdasın, artık şu üslubunu bi değiştir.Kişileri direkt hedef alan söylemlerinden vazgeçmiyorsun bir türlü.Gördüğün gibi hedef aldığın kişilerden cevapta alamıyorsun üslubundan dolayı.

Ayrıca insanlar eleştirirken sana mı danışacak?

Emrullah
01.01.2010, 21:21
Sen hiçbirşey bilemezsin
yönetim bilir
sen git maçını izle
Trabzoncell al veya forma,atkı
ama yönetime karışma
zaten karışa karışa takımı siz ve sizin gibiler bu hale getirdi
şimdi susunda biraz destek olun
forvet konusunda da kimi alacagız hep beraber görecegiz
ama yine sizler begenmeyeceksiniz
çünkü artniyetlisiniz!!!!!

Trabzoncell aldım, bu sene 2 adet yeni formalardan aldım, bir atkı, bir adet fular.....vb gibi malzemeler aldım çok şükür bir taraftar olarak yapmam gerekenden fazlasını da yaptım. Ben bunları yaparken benim yöneticim de bir şeyler yapacak kardeşim. Basiretsizlik, vurdumduymazlık, alavere dalaverecelik yapamaz benim yönetimim. O mazbatayı onlara verirken har vurup harman savursunlar diye vermedik, aptal aptal transferler yapasınlar diye vermedik, yersiz ve gereksiz transferlerle bizleri oyalamaları için vermedik mazbatayı. Bunlardan hesap sorulmayacak en büyük korkum bu. Bunların hepsinin hesabını vermeliler bunlar. NA yönetimi ibra edilmedi de ne oldu. Hiç birşey olmadı. Olan yine Trabzonspor'a oldu. Genel Kurul'a kadar bunlar iflas bayrağını asacaklar diye korkuyorum. Bunlara seyirci mi kalacağız. Aptallıklara sessiz kalamam, sessiz kalamayız.

Denizli maçına gittim, trafik cezasıyla beraber bana maliyeti 200 TL, ardından FB maçına gidelim dedik, kalktık İzmir'den sırf maç için Trabzon'a gittik. 200 TL de bu maç için harcadık. Artı TS cluptan yaklaşık 100 TL alışveriş yaptım, her ay Trabzoncell'den 80-90 TL fatura geliyor. 40-50 vererek daha ucuza konuşma imkanım var halbuki. Yani şunu diyorum. Aralık ayında Trabzonspor'un bana maliyeti 200 + 200 + 100 + 30= 530 TL. Ben canım kadar sevdiğim takımım için bir ayda bu kadar para harcayacağım benim basiretsiz yönetim gidip Fatih Tekke almayacak ta ne idüğü belirsiz bir futbolcuya 700 bin euro verecek. Sokakta mı bulduk lan biz parayı. Trabzonspor'un parasını kimse göz göre göre çar çur edemez, kimse de bu duruma seyirci kalamaz. Ben kalamam arkadaş. Zalimi övemem, zulmü alkışlayamam.

Kara Mert61
01.01.2010, 21:22
Benim görüşüm sezer fena değil ama murata gerek yoktu..Takımın eksik mevkileri hariç her yere adam alınıyor ya..Sonra para yokmuş...

Sunny53
01.01.2010, 21:23
Sunny53, 3 senedir forumdasın, artık şu üslubunu bi değiştir.Kişileri direkt hedef alan söylemlerinden vazgeçmiyorsun bir türlü.İnsanlar eleştirirken sana mı danışacak?Birşey bilmeyen kişiler eleştiremezler benim kavgam bu
yoksa bilen araştıran arkadaşlara her zaman saygım var
adam sallıyor
yahu ne biliyorsun
hiçbirşey
ama işi bilen kendini ispat ediyor
bak bakalım bir tane analiz yapan arkadaşlara laf etmişmiyim
ama gerisi skor taraftarı skor skor
bunu kabul edecekler
ya kendilerini geliştirecekler bilgili takımını tam araştıran kişiler olacaklar
ya da tam itaat edecekler
maddenin kanunu bunu gerektiriyor zaten

Serdar A
01.01.2010, 21:25
Keşke Sivas'dan , Ankara'dan değil ; Kastamonu'dan , Malatya'dan , Aydın'dan İzmir'den beslenebilsek .

700.000 euro bile çok . Futbolcuyu , değeri 1 milyona ulaşmadan yakalayabilmeliyiz .

Erdem Keser
01.01.2010, 21:25
Birşey bilmeyen kişiler eleştiremezler benim kavgam bu
adam sallıyor
yahu ne biliyorsun
hiçbirşey
bunu kabul edecekler
Adamın bilmediğini nerden biliyorsun.Bir nevi bu da bilmeden sallamak oluyor.Aynı şeyleri birebir yüzüne karşı söyleyebilir misin?

Sunny53
01.01.2010, 21:26
Trabzoncell aldım, bu sene 2 adet yeni formalardan aldım, bir atkı, bir adet fular.....vb gibi malzemeler aldım çok şükür bir taraftar olarak yapmam gerekenden fazlasını da yaptım. Ben bunları yaparken benim yöneticim de bir şeyler yapacak kardeşim. Basiretsizlik, vurdumduymazlık, alavere dalaverecelik yapamaz benim yönetimim. O mazbatayı onlara verirken har vurup harman savursunlar diye vermedik, aptal aptal transferler yapasınlar diye vermedik, yersiz ve gereksiz transferlerle bizleri oyalamaları için vermedik mazbatayı. Bunlardan hesap sorulmayacak en büyük korkum bu. Bunların hepsinin hesabını vermeliler bunlar. NA yönetimi ibra edilmedi de ne oldu. Hiç birşey olmadı. Olan yine Trabzonspor'a oldu. Genel Kurul'a kadar bunlar iflas bayrağını asacaklar diye korkuyorum. Bunlara seyirci mi kalacağız. Aptallıklara sessiz kalamam, sessiz kalamayız.

Denizli maçına gittim, trafik cezasıyla beraber bana maliyeti 200 TL, ardından FB maçına gidelim dedik, kalktık İzmir'den sırf maç için Trabzon'a gittik. 200 TL de bu maç için harcadık. Artı TS cluptan yaklaşık 100 TL alışveriş yaptım, her ay Trabzoncell'den 80-90 TL fatura geliyor. 40-50 vererek daha ucuza konuşma imkanım var halbuki. Yani şunu diyorum. Aralık ayında Trabzonspor'un bana maliyeti 200 + 200 + 100 + 30= 530 TL. Ben canım kadar sevdiğim takımım için bir ayda bu kadar para harcayacağım benim basiretsiz yönetim gidip Fatih Tekke almayacak ta ne idüğü belirsiz bir futbolcuya 700 bin euro verecek. Sokakta mı bulduk lan biz parayı. Trabzonspor'un parasını kimse göz göre göre çar çur edemez, kimse de bu duruma seyirci kalamaz. Ben kalamam arkadaş. Zalimi övemem, zulmü alkışlayamam.
Zorla mı veriyorsun
biri gırtlagına mı basıyor parayı ver diye
ayrıca nasıl bir tarz bu
lanlı lunlu
yakışmıyor hiç

Sunny53
01.01.2010, 21:27
Adamın bilmediğini nerden biliyorsun.Bir nevi bu da bilmeden sallamak oluyor.Aynı şeyleri birebir yüzüne karşı söyleyebilir misin?söylemediğimi nereden biliyorsun erdem

Emrullah
01.01.2010, 21:29
Birşey bilmeyen kişiler eleştiremezler benim kavgam bu
adam sallıyor
yahu ne biliyorsun
hiçbirşey
bunu kabul edecekler

Ne biliyorsun birşey bilmediğimizi söylermisin. Bu takımın bu tarz transferlerle bir yerlere varamayacağını anlamamız için daha ne kadar daha transfer yapmamız lazım. Bir değil bin defadır aynı şekilde aptal aptal transfer yapıyoruz yine akıllanmıyoruz. Son 2 senedir en az 20 tane olsa da olur olmasa da olur türünden transfer yaptık. Aynı paralarla yerlerine 2-3 tane adam akıllı, kendini ispat etmiş transfer yapsaydık fena mı olurdu. Bunları yapmak için çok fazla birşey bilmelerine de gerek yoktu. Azcık akıllı, azcık vizyon sahibi olsalar bu başımıza gelenler gelmezdi.

legorakiss
01.01.2010, 21:30
inş. iyi performans gösterirler