PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Konusulmaz ki!

mr.fa
27.07.2005, 16:48
Milletvekili Erdöl "Basbakanimiza karsi çirkin tezehürat yapanlar Trabzon halki olamaz. Çünkü Trabzon halki onurlu ve haysiyetlidir. Basbakanimizaleyhinde tezahürat edecek kadar alçak ve serefsiz degildir" dedi.

Avni Aker stadyumunda binlerce kisi bu protestoyu yapti. Bunlar 4-5 kisi degil Sayin Erdöl. Sonra bu protestoyu yapanlar Trabzon'lu degil diyorsunuz acaba nerden geldi bu 30 bin kisi. Bu protesto'yu yapan kisiler hepimizin abileri, kardesleri ve renkdaslari. Protestonun dogru yada yanlisligi tartisilir ama bu kisilere alçak ve serefsiz deme hakkini sayin Erdöl'e kimse vermez.

Sen kimlerin oylari ile seçilerek vekil oldun sayin Erdöl. Orada basbakana karsi tezehüratta bulunup sana oy veren çok insan vardi sayin Erdöl. Acaba neden protesto edildigini merak edip arastiracak ve düzeltecek yerde birde siz asagiladiniz bizi sayin Erdöl.

En kisa zamanda Avni Aker'i dolduran binlerce insandan özür dilemelisiniz...Edited by: mr.fa

Emin
27.07.2005, 16:50
Kötü söz sahibine aittir.

lazyilmaz
27.07.2005, 16:55
Basbakanin tek sevmedigim yani fenerli olmasi, yoksa iyi bir insan'dir.
Neyse ben bu tartismaya kadilmayayim, siyasetten hic hoslasmam.

Kul
27.07.2005, 16:56
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr (cevdet.erdol@tbmm.gov.tr) Gereken cevabi almistir...

Utku061
27.07.2005, 17:40
O laflari aynen kendisine iade ediyorum.....smileys/smiley7.gif

zanoylu
27.07.2005, 18:01
Gereken cevabi aldi mail den

zisinoli
27.07.2005, 18:04
YAKISIKSIZ!!!

HARAKIRI !!!Edited by: zisinoli

FanatikPacci
27.07.2005, 18:19
ben de gönderdim 1 mail.smileys/smiley7.gif Edited by: fanatik pacci

yakup midi
27.07.2005, 18:24
evet ya trabzonspora sahip çikcaklarina bi de karsi atak chp bence çok aklli davraniyor bu konuda resmen trabzonsporu tekellerine almayi basardilar zeki insanlar tabiki tebrik ediyorum buradan...trabzonsporun anlamini kavrayamayanlar trabzonun anlamini kavrayamayanlar üstüne birde böyle saçmalayanlar allahim bizi akilsizlara teslim etme yarabbim...

lazutlarlivera
27.07.2005, 18:38
o basbakan olcak sahis geçen sene kapanan fener sahasini açtirip ne denli yanli oldugunu gösterdi.eeeeeee trabzon halki bunu unutcak miydi?tepkiler hiçte yanlis degil.sahsen ben orda olsam ben de yapardim

onurkaradeniz
27.07.2005, 20:46
basbakandan bakanlik isticek heralde...unutmasin ki bi trabzonlu her kim olursa olsun kimseye yalakalik yapcak kadar haysiyetsiz ve serefsiz degildir!!!!!smileys/smiley7.gif

l-m
27.07.2005, 20:55
Açiklamasinin bir kismina katiliyorum, yalniz eksik söylemis, kendisi Trabzonlu olamaz, nedenini kendisi açiklamis zaten...

sanatik
27.07.2005, 21:01
trabzonluyu cok düsünüyorsa gitsin basbakana 2012 de niye trabzon listede olmadigini sorsun,gercekleri meydana cikarsin.

kimin gercek serefsiz oldugu cevabini almisdir.Edited by: sanatik

onurkaradeniz
27.07.2005, 21:03
bende az önce 1 mail attim...yani bu karaktersiz zat-i muhteremle polemige girmeye degmez ama olsun.

onurkaradeniz
27.07.2005, 21:08
insanlari ulastiklari makamlarda tutacak olan karakterleridir!smileys/smiley7.gifulan bu herif belediye baskani oldugu zaman oylari haysiyetsiz ve serefsiz dedigi insanlardan aldismileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

kutoz
27.07.2005, 21:15
Cevabini mail ile aldi.

baris_aykan
27.07.2005, 21:37
ben siyaset falan tanimam eger isin icinde trabzonsporum varsa ben siyaset yaparim

1 mail de benden smileys/smiley7.gif

özlü
27.07.2005, 23:14
yapilan açiklamada bile Trabzon halkini rencide edici cümle var.ne demektir basbakanimizin aleyhine tezahürat edecek kadaralçak veserefsiz degildir.yani Trabzon halki alçak ve serefsizdir ama bu kadar da degil manasindami?Allah sasirtmasin.Bu dörtlük yerine gider...

Kime sordumsa seni, dogru cevap vermediler
Kimi alçak, kimi hirsiz, kimi deyyus dediler.
Künyeni almak için partiye ettim telefon,
Bizdeki kayda göre, o simdi mebus dediler.

Neyzen Tevfik

nezih
27.07.2005, 23:17
Adam bakan olmus ve bir cümle kurmus...

"Basbakanimiza karsi çirkin tezehürat yapanlar Trabzon halki olamaz. Çünkü Trabzon halki onurlu ve haysiyetlidir. Basbakanimizaleyhinde tezahürat edecek kadar alçak ve serefsiz degildir" dedi.

Bir cümle içerisinde Trabzon halkina onurlu ve halsiyetli yine ayni cümlede ayni insanlara alçak ve serefssiz diyen bir adam. Bakan.

Iste biz böyle insanlar tarafindan yönetiliyoruz...

The Legend
27.07.2005, 23:32
SayinMilletvekili epey bolastirmis.Tezahürati yapan trabzon halki olamaz demis o zaman kim oldugunu açiklamalidir.

Açilista ceryan eden bu olayda oraya gelen insanlar yaslisiyla-genciyle, kadiniyla-erkegiyle öz ve öz trabzon halkidir.

Sayin Milletvekilimizin Trabzonspor taraftarina laf atana kadar son günlerde karadenizde sehit olan askerlerimizi vuranlar için Alçak ve Serefsiz dir demesini beklerdim.smileys/smiley5.gif

Guests
28.07.2005, 00:07
Trabzonspor camiasina yapilan saldiri ve asagilamalar, cumhuriyet tarihindeki hiç bir iktidar döneminde bu yogunlukta yasanmadi...

1. Avni Aker'e provokasyon amaçli gelip, girer girmez koltuklari kirmaya, saga sola saldirmaya baslayan hapçi ve tinercilerden olusan febe taraftarini sempatik gören bir iktidar..!!! ( Küçük Büsra'nin kanlar içindeki görüntülerini unutmus olanlar olabilir....)

2.Trabzon'da göz altina alinan febe taraftarlarini, Azize'nin bir telefon talimatiyla serbest biraktiran bir iktidar..!!!

3. Bu olaylardan sonra "Febe'nin ceza almasi dogru degil...febe'ye haksizlik yapilmistir..." diyenbir iktidar..!!!

4. Cem Papila olayi... Federasyon'un isimini FENERASYON olarak degistiren bir iktidar..!!!

5. 2012 Trabzon yok... Bunun için Trabzon'a yatirim niye yapilsin ki..! oteller, yollar, hastaneler, tesislerniye Trabzona yapilsin ki...!Futbol turizminin Trabzonda ne isi var, Futbolun Trabzonda ne isi var..! diyen bir iktidar...!!!

6. Ve nihayet tarihde TRABZONSPOR TARAFTARINA YAPILMIS, "BIR AVUÇ ÇAPULCU" , "KENDINI BILMEZ ÜÇ BES FANATIK" gibi yakistirmalardan sonra... " ALÇAK VE SEREFSIZLER..." gibi bir yakistirmayidalayik gören bir iktidar..!!!

Çok sükür taraftarimiz herseyin farkinda...Her seyi çok iyi biliyor... Günü gelince de hepsine gereken cevabi veriyor...

Volkan Canalioglu sen bizim herseyimizsin...!!! smileys/smiley32.gif

Fenerli basbakan istemiyoruz....!!!Edited by: CuttySark

kutoz
28.07.2005, 00:11
Md.1 ve 3'ten sonra o zaman ki kulüp basanimiz Özkan Sümer'in tepkisini göstermek amaciyla onurlu bir davranis örnegi gösterip istafa etmesi.

Tabi anlayanaydi ama anlamak içinde kapasite gerekiyordu...

Mustafa Enez
28.07.2005, 00:36
bu adamlar bilmiyormu tribünün basbakanin fener sempatizani oldugu için yuhlandigini.herkes biliyor.basbakanin kendi de biliyor.ben stadtaydim.çok büyük bir yuh sesi duyuldu.sadece basbakan ve adini duyamadigim bir kiside.hem baska bir nedende olsa basbakani yuhlamak serefsiz olmayi gerektirmiyor.bunlar bizi bölmek istiyorlar.basbakanin siyasi kimligi veya yaptigi icraatlariyla bi derdimiz yok.sadece her yerde fener sempatizani oldugunu vurgulayip,onlara arka çikmasiyla sorunumuz var ve bu adam basbakan.ondan sonra bazilari basbakanimiz bile fenerli heeyt be diye gezer ortalikta.dedigim gibi bunun bir fener protestosu oldugunu herkes biliyor.bence AMAÇ TRABZONLUYU VE TRABZONSPORLUYU BÖLMEK

alone_61
28.07.2005, 11:12
basbakan görevde kaldigi sürece bütün vatandaslarina, bütün takimlara, bütün STÖ'lere ayni mesafede olmalidir. yaptigi icraatlarla, feneri korumasiyla, fenere verilen cezalari kaldirmasiyla basbakan kendi çizgisini çizmistir. artik benim basbakanim degil fenerlilerin basbakanidir. kendisine basarilar diliyorum.

siyasette koltuk pesinde kosmak iste böyle zor sinavlardan geçmekle oluyor.parti liderinin her dedigini emir kabul edeceksin, istenildigi zaman el kaldirip indireceksin ve yeni ögrendigimize göre de gerekirse seni seçen, sana oy veren, memleketline alçak, serefsiz diyeceksin. milletvekiline de siyasi hayatinda basarilar diliyorum. bakalim bir dahaki seçimdehakaret ettigi insanlardan nasil oy isteyecek?

halil ibo
28.07.2005, 11:57
Sevgili Erkan iyi güzel demissin ama ne yazik ki burasi Türkiye.ISTIFA MEKANIZMASI BU ÜLKEDE NE YAZIK KI ISLEMIYOR.VE BIR TEPKI OLARAK YAPILDIGINDA DA HIÇBIR ANLAM TASIMIYOR.Istifa eden ettgiyle kaliyor.Halbuki orada yapilmasi gereken durumun vehametininherkese ve her kesime anlatilmasi Büyük Trabzonspor'umuzun menfaatlerininde sonuna kadar savunulmasiydi.Takimimiz bu hareketten dolayi büyük yaraalabilirdi.Ama uzun yillar sonraiyi bir ekip olusturdugumuz içinT.Direktör degisikliklerindende etkilenmeden yolumuza devam ediyoruz.

Bugüne gelince Papila serefsizi ve 2012'yle ilgili olarakta yönetimimiz sinifta kalmistir.Federasyon baskanini istifaya zorlayacak gücü yoksa maç sonrasi yaptigi gövde gösterisini yapmamaliydi.Yok eger o beyanatlari veriyorsanda okukla baskanikoltugundan indirmeliydi.

Son olarak milletvekili müsvettesinin yaptigi açiklama ise tam bir fiyasko Trabzonlu gereken cevabi vermek için dört gözle seçimi bekliyordur,herhalde. YETER KI UNUTMAYALIM UNUTTURMAYALIM.

Aniketus
28.07.2005, 12:01
basbakandan bakanlik isticek heralde...unutmasin
ki bi trabzonlu her kim olursa olsun kimseye yalakalik yapcak kadar haysiyetsiz ve serefsiz degildir!!!!!smileys/smiley7.gif

smileys/smiley20.gif

Edited by: Aniketus

osman__61
28.07.2005, 12:13
bence bu is fazla uzadi. basbakanimiz iyi insandir. o kadar uzatmaya
gerek yok bu isi. zaten gereken cevabi seçimde aldi. taraftarimizda
fazla uzatmamali.

kamil
28.07.2005, 12:40
Ben Bir millet vekilinin kendi insani için bu sözü söylemesini içime sindiremiyorum.Ama Türkiye Cumhuriyetinin Basbakaninida normal zamanda da degil,bize basari mesaji gönderdiginde yuhaliyoruz ve küfürler ediyoruz.Onun bir basbakan olarak fenerli olusu ve uygulamalari kendi ayibi ama ya bizim yaptigimiz.Bu olayi tasvip ediyorsunuz öylemi.

Hünkar
28.07.2005, 14:22
alir oy un basini da bi daha vekil secilir ben onu alcak ve serefsiz dedigi insanlardan oy isterken gorcem ama bilmesi gereken bise var

TRABZONLU UNUTMAZ bunu basbakan da iyi biliyor

süvari
28.07.2005, 15:01
Akin'in her dediginin altina imzami atarim.Bu gün o partide olanlar yarin devrildikleri zaman ve muhalefetteyken de ayni olaylar oldugu zaman basbakan için ayni ONURLU!!! tepkiyi verebileceklermi?Yoksa bazilarinin dedigi gibi dün dündür bu gün bugündür diyecek kadarDÖNÜSMÜ yapacaklar.

BU GÜN YAPTIKLARINDAN YARIN PISMAN OLMA

emre81
28.07.2005, 18:14
Yillardir böyle saçma sapan insanlar meclise girip ülkemizi, insanimizi rezil ediyor. Gururumuzu ayaklar altina aliyor, kendi teslimiyetçiliklerinin yaninda Türk milletini de sünepe her istediklerini dikte ettirebilecekleri insanlar olarak lanse ediyorlar disari. Bunda ana neden halkin herseye tepkisiz kalmasi hiçbirseyi sorgulamamasi. Iste bigün birileri çikiyor birseylere yanlis yapilan birseylere haklibir tepki gösteriyor ve seçilmis bir kisi ne denli kapasitesiz, yetersiz oldugunu birilerinin yalakaligini yapmak ugruna kraldan çok kralcilik yaparak asagilik bir refleksle söyledikleriyle gösteriyor.

Iste ben bunun için Trabzonsporluyum ve Trabzonspor baskaldirinin haksizliklara karsi koymanin,haykirisin sesi bunun ne demek oldugunu bu sözleri söyleyen zat anlayamaz zaten bunu beklemek de hayalcilik olur. Biz inatla hirsla herseye ragmen Trabzonspor olarak mücadelemize devam edlim haksizliklara karsi koyalim belki bizim futboldaki mücadelemiz baska alanlarda insnimiza yol gösterir.

(Ben siyasete ve özellikle siyasetçilere inanmiyorum bu yazdiklarimi da tamamiyla Trabzonsporluluk kimligimle yaziyorum.)

Hepinize selamlar.

TheRapZoNe
28.07.2005, 19:38
Milletvekili Erdöl "Basbakanimiza karsi çirkin tezehürat yapanlar Trabzon halki olamaz. Çünkü Trabzon halki onurlu ve haysiyetlidir. Basbakanimizaleyhinde tezahürat edecek kadar alçak ve serefsiz degildir" dedi.

Milletvekiline kismen katiliyorum

Hiç kimse kendi siyasi görüsünü TRabzonsporu kullanarak,Trabzonsporun stadinda, TRabzonspor adina bir baskasina( o kisi herhangi kisi olursa olsun) küfrederek gösteremez!!!

bu basligin açilip da ' milletvekili özür dilesin' denmesi çok gereksiz ve siyasi..

Nasil Hiç kimsenin bir baskasina küfretmeye hakki yoksa

Herkesin kendi istedigi gibi düsünmesinede hakki yoktur!

sanatik
28.07.2005, 19:43
trabzonluylan ugrasma yerine gitsin 2012 de trabzonun niye listede olmadigini sorsun basbakana.

nezih
28.07.2005, 21:13
Eger millet vekiline kismende olsa katiliyorsan onunla birlikte sende özür dilemelisin...

Biz gerektigi yerde özür dilemesini biliyoruz ve diliyoruz. Millet vekili dileyince neden siyaset oluyor?Onlar insan degilmi?

Trabzon halkina açik bir sekildeserefsiz diyen insani savunmak bir bmn üyesine hiç yakismadi...

TheRapZoNe
28.07.2005, 21:21
TRabzonsporu kullanarak basbakana küfredenler özür dilesin

birakin bu isleri

isiniz gücünüz trabzonspor üzerinden siyaset yapmak baska bir sey degil...

kutoz
28.07.2005, 21:30
Trabzon'da yapilan küfürü bilen, duyan varsa bana lütfen özelden göndersin. Merak ettigim için.

immortal_TS
28.07.2005, 21:30
TheRapzone sana katiliyorum dostum.Güzel bir yorum yapmissin dogrusuda bu zaten.Ama milletvekili olayi abartmis biraz düzgün birsekilde çikip söyleyebilirdi insan gibi, hayvan gibi degil. Edited by: immortal_TS

nezih
28.07.2005, 21:31
Yani Trabzonluya ve Trabzonsporluya serefsiz diyenlerin özür dilemesine gerek yok diyosun.

Bende azönce söyledigim gibi bir bmn üyesine hiç yakismadi diyorum...

kutoz
28.07.2005, 21:33
Su ayrimi iyi yapalim. Trabzon'lulara yada Trabzonspor'lulara serefsiz denmiyor. O kötü tezahürati yapanlar kastediliyor. Bu çerçeveden bakarsak daha iyi olur. Diger türlüsü infial yaratir. Lütfen.

nezih
28.07.2005, 21:35
Avniakerde gelip Diyarbakirlilar tezahürat yapmadi...

kutoz
28.07.2005, 21:42
Bir önceki sayfada ki mesajimi oku, ondan sonra bana cevap ver. Benim sehit abimin, rahmetli annemin mezari Akçaabat'ta. Senin gibi düsünsem, kalkip benim o adami vurmam gerek. Yanlisa yanlisla gidilmez, bunu çok iyi biliyorum. Ve vekile ben protestomu yaptim. Fakat sen cümlenin yapisiyla oynayip, küfür etmeyen masum insanlari da bu olayin içine çekiyorsun.

TheRapZoNe
28.07.2005, 21:42
Yani Trabzonluya ve Trabzonsporluya serefsiz diyenlerin özür dilemesine gerek yok diyosun.

Ben yukarida da görüldügü gibi 'kismen katiliyorum' diye belirttim. Ondan da kasit' yapilan küfürlere karsi tepkisi' ama katilmadigim kisim alçak ve serefsiz demesi oldu..

Ayrica direk olarak tüm Trabzonlulara serefsiz ve alçak dememistir.

Sanirim tribünde küfür edenler aliniyor milletvekilinin sözlerine...

nezih
28.07.2005, 21:47
Ben Trabzonlu ve Trabzonsporlu derken tribünde olan insanlardan bahsettim söyledigim yanlis anlasilmasin...

kutoz
28.07.2005, 21:50
Dostum alçak ve serefsiz kelimelerini kabul etmek mümkün degil. Bu konuyla ilgili olarakda yapabilecegimi yaptim, kendisine mail atarak. Ama o tribünde belli bir kesimden yapilanlari da tasvip etmek olmaz. Bende kiziyorum, Basbakanimiza. FB.li oldugu için, spora karistigi için. Ama ne olursa olsun, sen, ben oy vermemiste olsak, O Türkiye Cumhuriyeti'nin Basbakani. Bu yüzden saygiyi hak ediyor...

TheRapZoNe
28.07.2005, 21:50
O zaman fazla üsteleme. Adam zaten küfredenlere lafini söylüyor.

Küfreden Bizden Degildir..Her ne olursa olsun...

nezih
28.07.2005, 21:53
Bu katilip katilmadigin kelimeler bir cümle içerisinde ayni insanin yaptigi kelimeler bence ya katil yada katilma...

Hem açilista küfür bile olmadi oradaki taraftarin %80 i yuh çekti Her noktada Trabzonsporu arka plana atan veÖzkan baskanin istifa gerekçesinin sebebi olan basbakanimiza gösterilen birtepki bence normal.

kutoz
28.07.2005, 22:02
Söyleyecek baska sözüm yok. Bakis açimiz farkli çünkü.

immortal_TS
28.07.2005, 22:15
Arkadaslar farkindaysaniz birazdaha tartisirsak olaya siyasi içerik girecek.T.C basbakani herneolursa herkimolursa herkimse neyse eger küfür ediliyorsa yanlis ve ayiptir.Ama bunu trabzon milletvekilinin açiklayis biçimi kimsenin içine sindirecek cinsten degil ama bu olayi çesitli boyutlara tasimak bizlere yakismaz.Milletvekilinin densizligine vermek gerekiyor açiklamasini sadece densiz ve gerisini getirmiyimsmileys/smiley7.gif

TheRapZoNe
28.07.2005, 22:36
Milletvekili o sözleri nerede söyledi bilen var mi?

immortal_TS
28.07.2005, 22:39
emin degilim ama basina açiklama yapmis.

kutoz
28.07.2005, 22:43
Milletvekili Erdöl "Basbakanimiza karsi çirkin tezehürat yapanlar Trabzon halki olamaz. Çünkü Trabzon halki onurlu ve haysiyetlidir. Basbakanimizaleyhinde tezahürat edecek kadar alçak ve serefsiz degildir" dedi...

mr.fa bu olayin kaynagini belirtirmisin.?

sanatik
28.07.2005, 23:04
AK Parti il yönetiminin Basbakana yönelik protestoya tepki toplantisinda, Avni Aker'de protesto edenler için ?Onlar Trabzonlu degil. Trabzonlular Basbakani protesto edecek kadar asagalik ve serefsiz degildir' diyen AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl

http://www.takagazete.com/

o_SaRal
28.07.2005, 23:09
Gerçekten çok talihsiz bir açiklama. oradaki Trabzonsporlunun basbakanin siyesetiyle kisiligiyle icraatiyla ne gibi bir sorunu olabilir ki?? tezahuratlar basbakanin sadece fenerbahçeli olmasiyla ilgili. trabzonsporlunun derdi basbakan gibi üstdüzey bir insanin yanli olmasi. bu da ister istemez Trabzonluda antipati olusturuyo.

Her ne olursa olsun. küfür dahi edilseTrabzon halkini rencide edecek bir takimsözerin özellikle türkiye basini gibi Trabzonspor'aters bir organin önünde yapmasi çok yanlis..

kutoz
28.07.2005, 23:10
Ayikla pirincin tasini, simdi...

Olan Trabzonspor taraftarina oluyor.

sanatik
28.07.2005, 23:11
BU YAZIDA KONUYLA ILGILI (http://www.gunebakis.com.tr/yazilar.asp?yazaradi=Altug%20Atalay)

AYRICA BUDA (http://www.gunebakis.com.tr/yazilar.asp?yazaradi=Ali%20Öztürk)Edited by: sanatik

kutoz
28.07.2005, 23:19
Ikisini de okudum. Ayni gazetenin iki köse yazari bile görüs ayriligina düsüyor. Bizim düsmemiz de normal.

Normal olmayan, "Trabzonlular, Basbakani protesto edecek kadar asagalik ve serefsiz degildir..." cümlesi.

Birileri Trabzonspor'umuzu siyesetin içine çekmeye çalisiyor.

Siyaset, çek elini futbolumuzdan! smileys/smiley7.gif

TheRapZoNe
28.07.2005, 23:22
Milletvekilinin hitabi da hatali,

Stadyumlarda TRabzonsporu kendi siyasi görüslerine malzeme haline getirenlerde..

Beytullah
29.07.2005, 00:00
serefsize bi maide bendesmileys/smiley7.gif

Eddy
29.07.2005, 03:19
benim bu basbakanin sadece tuttugu takim degil,yaptigi her ise itirazim var,her yaptigi isi de protesto ediyorum,aleyhine tezahurat yapiyorum,gelsin benim yüzüme serefsiz ve alçak desinler ya...sevmiyorum kardesim nefret ediyorum varmi kim ki bu adam atatürk mü,fatih mi,kanuni mi,yavuz mu,alparslan mi???kim ki aleyhine tezahurat yapamicam...o rizeli tayyip'se bende oflu eddy'im...krali gelsin tanimam ne demek o be aleyhine tezahurat yapmicakmisiz???sen kimsin de benim kimin aleyhine tezahurat yapip yapamayacasgima karisiyosun???çok tepkisiz kaliyoruz bunlara karsi???memleketi zaten yanlis ellere teslim ettik,bir de bize karsi yaptiklarina göz yumuyoruz...siz kimsiniz ki 2012 ye trabzon'u koymuyorsunuz???bu ülkenin futbol besigidir trabzon...yok efendim trabzon taraftari böle bi tezahurat yapamazmis...Allah'im sabir ver yarabbim...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

baris_aykan
29.07.2005, 03:25
Milletvekilinin hitabi da hatali,

Stadyumlarda TRabzonsporu kendi siyasi görüslerine malzeme haline getirenlerde..

ayakta alkisliyorum kardesim seni smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Eddy
29.07.2005, 03:34
O zaman fazla üsteleme. Adam zaten küfredenlere lafini söylüyor.

Küfreden Bizden Degildir..Her ne olursa olsun...

o ne demek yaa???küfreden de bizden,küfretmeyende...isteyen sever,isteyen sevmez...nefret ediyorum onlardan ve onlar hakkinda kötü düsünüyorum...kimse yanlis anlamasin nefretimin asil nedeni siyaset degil (siyaset konusunda da nefret ediyorum),trabzonspor'umuza yaptiklari...asil kim bizden degil biliyomusun???trabzonspor'umuza yapilan haksizliklara tepkisiz kalanlar...o gün orada yapilan o tezahüratlar bir tepkidir...hemde en güzelinden tepkidir...kimse düsüncelerimizi kisitlayamaz...istedigimiz kisiye tepki koyariz...bu adam atatürk mü,kanuni mi,fatih mi,yavuz mu yada alparslan mi ki bu adama tepki koyanlar serefsiz ve alçak olacak...o gün orada o tezahüratlari yapanlar bizdendir...o tezahürati yapan büyüklerimin ellerinden,küçüklerimin gözlerinden öperim...Allah(c.c.) onlardan razi olsun...Allah (c.c.) Trabzonlu'yu cesur ve güçlü kilsin(amin)...

Eddy
29.07.2005, 03:37

Milletvekiline kismen katiliyorum

Hiç kimse kendi siyasi görüsünü TRabzonsporu kullanarak,Trabzonsporun stadinda, TRabzonspor adina bir baskasina( o kisi herhangi kisi olursa olsun) küfrederek gösteremez!!!

bu basligin açilip da ' milletvekili özür dilesin' denmesi çok gereksiz ve siyasi..

Nasil Hiç kimsenin bir baskasina küfretmeye hakki yoksa

Herkesin kendi istedigi gibi düsünmesinede hakki yoktur!

milletvekili çikip özür dilesin...dilemeli...orada kimse siyasi nedenlerden küfretmedi...bu gerçegi bilerek yorum yap bence...çok yanlis düsünüyorsun...bizi ezmelerine izin veremeyiz...o milletvekili olayi siyasi protesto diye aktarmaya çalisiyor...ama kendiside çok iyi biliyorki o trabzonspor'umuza yapilanlara karsi bir protesto...kendini çok akilli saniyor herkes...

Guests
29.07.2005, 03:53
Olayin özü...:

Basbakan Recep Tayip Erdogan, Trabzon Akp il yönetimine ve milletvekillerine diyorki... " Trabzonspor sezon açilsindaki olaylari uygun bir sekilde düzeltin...!!!"

Trabzon milletvekillerinden biride, belki bu sayede basbakanin gözüne girebilirim diye heyecanlaniyorvebu heyecanla isi agzina yüzüne bulastiriyor... smileys/smiley11.gif

(Bu olay diger miletvekillerini bile çok güldürüyor...)smileys/smiley36.gif

Eddy
29.07.2005, 04:20
Olayin özü...:

Basbakan Recep Tayip Erdogan, Trabzon Akp il yönetimine ve milletvekillerine diyorki... " Trabzonspor sezon açilsindaki olaylari uygun bir sekilde düzeltin...!!!"

Trabzon milletvekillerinden biride, belki bu sayede basbakanin gözüne girebilirim diye heyecanlaniyorvebu heyecanla isi agzina yüzüne bulastiriyor... smileys/smiley11.gif

lütfen olayi bukadar basite indirgeme abi...bu olay çok ciddi bence ve tepkimizi koymaliyiz...

Guests
29.07.2005, 04:28
basbakandan bakanlik isticek heralde...unutmasin ki bi trabzonlu her kim olursa olsun kimseye yalakalik yapcak kadar haysiyetsiz ve serefsiz degildir!!!!!smileys/smiley7.gif

Kardes müsade edersen eger,bugüzel yazini biraz degistirip imza olarak kullanmak istiyorum...? smileys/smiley32.gif

Guests
29.07.2005, 04:33
Olayin özü...:

lütfen olayi bukadar basite indirgeme abi...bu olay çok ciddi bence ve tepkimizi koymaliyiz...

Basite indirgemis gibi mi anlattim ..!!? olayin aslini anlattim ben...

Utku061
29.07.2005, 04:43
TRabzonsporu kullanarak basbakana küfredenler özür dilesin

birakin bu isleri

isiniz gücünüz trabzonspor üzerinden siyaset yapmak baska bir sey degil...

Düzeltiyim seni açilista bulunan biri olarak kendisi kutlama mesaji çekmistir ve hep beraber birzde yuhaladik..Küfür kim etti! Bana bir izah edersen sevinirim..

halil ibo
29.07.2005, 13:25
Kendi makamini kullanarak tuttugu takima menfaat saglayan bir basbakan görmemistik.Ta ki tinerci,piskopat sürüsü küçük Büsra'yi kanlar içinde birakana kadar.Ve sözde çocuklari seven basbakan küçük Büsra'nin durumunu görmezden gelerek :''Onlar misafir takim taraftari ne yapmislar ki ?'' diyorsa,yuhalanmak çokda agir olmasa gerek ! Ve ayni basbakan Tanjant açilisinda sampiyon olmamiz engellenemez sloganlarina ukalaca ''sampiyon oldunuzda biz mi engelledik'' diyebiliyor.Sandik yakinda önümüze konacak...

Hekimoğlu
29.07.2005, 13:31
aynen katiliyorum.sira genel seçimlerde.ayrica milletvekiki arkadas serefsizin önde gidip bayrak sallayanidir.

LazY_61
29.07.2005, 13:36
Bence Yanlis kelimeler kullanmis

Eddy
29.07.2005, 13:46
Olayin özü...:

Basite indirgemis gibi mi anlattim ..!!? olayin aslini anlattim ben...

bence...

agahozlu
29.07.2005, 14:21
bu adam kafasina göre konusuyor ne dediginden haberi var mi acaba trabzona karsi inanilmaz kötülük içinde ama bosuna yoruluyor.bunu anlamiyorlar

gultekinsurul
29.07.2005, 14:41
aynen bir mail de ben attim sn vekile. bu is burada bitmez adamin kafasini ezerler, belediye seçimlerinde oldugu gibi.

kimse ama hiç kimse Trabzon insanina hakaret edemez.

uthec
29.07.2005, 15:58
arkadaslar ben de açilistaydim..basbakana küfür edilmediki..sadece telgrafi okununca yuhaladik bide fenerli basbakan istemiyoruz dedik..

o milletvekilide dediginiz gibi basbakana yalakalik olsun diye akli sira biseler yapmis.....özür dilemesi lazim...

тяαвzσиѕρσяℓυуυz

LazAnisT
29.07.2005, 16:03
adamlar çirpindikça batiyorlar.açilista küfür olmadi.sadece gerçekler söylendi..fenerli basbakan istemiyoruz.bunun neresi kötüki.basbakanin trabzon halkindan özür dilemesi gerek.yoksa bu protestolar sonsuza kadar devam edecek.en azindan ben edecegim.

Emin
29.07.2005, 16:08

Ben yukarida da görüldügü gibi 'kismen katiliyorum' diye belirttim. Ondan da kasit' yapilan küfürlere karsi tepkisi' ama katilmadigim kisim alçak ve serefsiz demesi oldu..

Ayrica direk olarak tüm Trabzonlulara serefsiz ve alçak dememistir.

Sanirim tribünde küfür edenler aliniyor milletvekilinin sözlerine...

Siyasi görüsün mantiginin önüne geçmis....

kamil
29.07.2005, 16:13
Olaylari siyasi içerikte düsünüyor arkadaslar Trabzon yirmiyili askindir sampiyonluk görmedi.Geçen sezonu hadi tayyibe kestiniz.Digerlerini kime keseceksiniz.Hani tempo tuttugunuz insanlarin bu kulübe yaptigi kötülükleri unutmadiniz herhalde.Türkiye Cumhuriyeti Basbakani böyle bir platformda haddini asan cümlelerle elestirilemez.Bu bizim geleneklerimize sigmaz.Türkte böyle bir yapi yoktur.

gultekinsurul
29.07.2005, 16:21
hooooooop orda dur kamil kardes...

kimse burda basbakana hakaret etigi felan yok. ama basbakan da senin benim gibi bir adam neticede . kimmis ne özelligi var. biz bura da T.C. Basbakani ni degil Fenerbahçeli tarafçi Tayyipe yaptiklatindan dolayi kizginiz.

olayi siyasilestirmeye sen çalisiyorsun. bizim T.C. nin bütün kurumlarina saygimiz ve sevgimiz sonsuz.

Ama ortada da Trabzon Spor a yapilan bir haksizlik var buna da sessiz kalmamizi istemen yanlis olur.

kamil
29.07.2005, 16:34
Tamam Gültekin kardesim

Olayi ben siyasilestirmeye çalisiyorum öyle mi.Dört sayfalik bu formda benim yazim sana siyasi gözükmüsse bu olayin nekadar büyük boyutlarda bir siyasi taraftarlik oldugu asikardir artik.Böyle burasi Basbakana hakaret yeriyse bizlere söyleyinde baska topiclere yazalim.Sizi basbasa birakalim..

halil ibo
29.07.2005, 18:21
Birçok arkadasin belirttigi gibi basbakana küfür eden falan yok;hakli bir tepkiolarak sadece yuhalama var.Hakaretin büyügünü o halkin oylariyla meclise giden adini bile anmayacagim sözde bilim adami Trabzon halkina yapmistir.O sahis birilerine yalakalik yapacagina ve ona oy verenlere hakaret edecegine Trabzon'ayaptigi hizmetleri anlatmaliydi.Buradaki yorumlari siyasi gömeyelim,göstermeyelim.Amabu hükümetin siyaset anlayisinin, sporun göbegine oturdugunu kabul edelim.Bu hükümet döneminde sadece Trabzonspor'a ve halkina yöneltilen elestirilere-saldirlara-bakarsiniz bunu görebilirsiniz.Bu aradamilletvekilinin aklina böyle bir açiklama yapmak açilisitan bir hafta sonra mi geldi?Yoksa Rumlara maglup olamamizi mi bekliyordu ?Malum kurt puslu havayi sever !

baris_aykan
29.07.2005, 18:24
Olaylari siyasi içerikte düsünüyor arkadaslar Trabzon yirmiyili askindir sampiyonluk görmedi.Geçen sezonu hadi tayyibe kestiniz.Digerlerini kime keseceksiniz.Hani tempo tuttugunuz insanlarin bu kulübe yaptigi kötülükleri unutmadiniz herhalde.Türkiye Cumhuriyeti Basbakani böyle bir platformda haddini asan cümlelerle elestirilemez.Bu bizim geleneklerimize sigmaz.Türkte böyle bir yapi yoktur.

yapma be kamilim sende durumu cok ii biliyosunki trabzonspor ustunde oynanan oyun resmen meclis te be

baris_aykan
29.07.2005, 18:25
hooooooop orda dur kamil kardes...

kimse burda basbakana hakaret etigi felan yok. ama basbakan da senin benim gibi bir adam neticede . kimmis ne özelligi var. biz bura da T.C. Basbakani ni degil Fenerbahçeli tarafçi Tayyipe yaptiklatindan dolayi kizginiz.

olayi siyasilestirmeye sen çalisiyorsun. bizim T.C. nin bütün kurumlarina saygimiz ve sevgimiz sonsuz.

Ama ortada da Trabzon Spor a yapilan bir haksizlik var buna da sessiz kalmamizi istemen yanlis olur.

burda gultekin kardesin soyledigi son soz olayi net bir aciklama getirmistir

zisinoli
29.07.2005, 18:59
Herhangi bir siyasi parti ya da kisi kurum kurulus ya da akliniza gelebilecek hemen her sey Trabzonspor'dan öte degildir. Gerçek Trabzonsporlularin gönlünde.

Mesajlarinda siyasi özelliklerinden arinamayan arkadaslar için söylüyorum.

Trabzonsporumuza ve Trabzonspor taraftarina zarar verecek her davranisin, düsüncenin karsisindayiz.

Tayyip Erdogan, Trabzonspora zarar vermistir. Dolayli yollardan ve bir Basbakan olarak tarafli bakmistir. Ne yaptigini herkes biliyor. Büsra kizimizin kafasii yaranlari savunurken bizleri yerdi. Bilinçaltinda Fenerbahçeliligi vardir. Geçen yil Trabzonda 30 bin kisi Cem Papila ve Futbol Federasyonu aleyhine yürürken agzini bile açmadi. Evet Trabzonsporun hakki yendi bile demedi.

Sözün özü Tayyip bir Fenerbahçelidir ve aslinda Fenerbahçe fanatigidir. Basbakan olmasina ragmen taraflidir. Maalesef.

Bu adami Trabzonsporlular sevmek zorunda degildir.

Bizleri Tayyip degil aslinda milletvekilimiz üzdü. Üstelik Tip profu olan bir milletvekili. Sevgili ERDOL, Tayyip neki senin yaninda bu adama hos gözükeceksin diye kendi memleketinin insanina dolayli yoldan serefsiz diyorsun. Hiç bir Profösöre serefsiz kelimesi yakisiyor mu? Bizler yakistiramadik. Birilerinin gazina geldigin gerçek. Üzüldük....

Erdolunki talihsizliktir belki ama Tayyip her daim gereken tepkiyi alacaktir Trabzonludan. Kimse kusura bakmasin...

ali kemal
29.07.2005, 19:04
kötü söz sahibine aittir .......TrAbZoNLu kim ne haketiyosa ona öyle davranirr....

ali kemal
29.07.2005, 19:08
bu kon uyu gecelim ya hiç sevmedim ....zaten siyasetle alakam yoktur

ibrahimkaba
29.07.2005, 20:16
aslinda medya ve siyaset hakkinda konuslacak okadar çok sey var ki ama simdi bunlarisirasi degil

bosverin abiler sallayin gitsin yormayin kafanizi

o köpekler havlar havlar susar yeterki kemigi agzina zamainida tikiyalim ama simdi degil

SDanışmaz
29.07.2005, 20:29
YapiLan tepkiyi hakLi buLuyorum ama küfür ediLmemeLiydi...

gultekinsurul
30.07.2005, 00:40
Herhangi bir siyasi parti ya da kisi kurum kurulus ya da akliniza gelebilecek hemen her sey Trabzonspor'dan öte degildir. Gerçek Trabzonsporlularin gönlünde.

Mesajlarinda siyasi özelliklerinden arinamayan arkadaslar için söylüyorum.

Trabzonsporumuza ve Trabzonspor taraftarina zarar verecek her davranisin, düsüncenin karsisindayiz.

Tayyip Erdogan, Trabzonspora zarar vermistir. Dolayli yollardan ve bir Basbakan olarak tarafli bakmistir. Ne yaptigini herkes biliyor. Büsra kizimizin kafasii yaranlari savunurken bizleri yerdi. Bilinçaltinda Fenerbahçeliligi vardir. Geçen yil Trabzonda 30 bin kisi Cem Papila ve Futbol Federasyonu aleyhine yürürken agzini bile açmadi. Evet Trabzonsporun hakki yendi bile demedi.

Sözün özü Tayyip bir Fenerbahçelidir ve aslinda Fenerbahçe fanatigidir. Basbakan olmasina ragmen taraflidir. Maalesef.

Bu adami Trabzonsporlular sevmek zorunda degildir.

Bizleri Tayyip degil aslinda milletvekilimiz üzdü. Üstelik Tip profu olan bir milletvekili. Sevgili ERDOL, Tayyip neki senin yaninda bu adama hos gözükeceksin diye kendi memleketinin insanina dolayli yoldan serefsiz diyorsun. Hiç bir Profösöre serefsiz kelimesi yakisiyor mu? Bizler yakistiramadik. Birilerinin gazina geldigin gerçek. Üzüldük....

Erdolunki talihsizliktir belki ama Tayyip her daim gereken tepkiyi alacaktir Trabzonludan. Kimse kusura bakmasin...

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

yalakalik için aslini unutanlar bir gün paçavra gibi sokaga atilacaklar.

sanatik
30.07.2005, 00:46
kac defa söyledim tekrar söylüyorum.

baskbakana gitsin 2012 listesinde niye trabzon olmadigini sorsun.

trabzon kentini böyle bir turnuvadan mahrum birakanlar, hakkini savunamayanlar önce bu bu basarisizligi ele alsinlar.

baris_aykan
30.07.2005, 02:06
kac defa söyledim tekrar söylüyorum.

baskbakana gitsin 2012 listesinde niye trabzon olmadigini sorsun.

trabzon kentini böyle bir turnuvadan mahrum birakanlar, hakkini savunamayanlar önce bu bu basarisizligi ele alsinlar.

onu dedinmi daha kotu olur zannetmem o cesareti birisi gostersin kardesim bi dokunan bin ah isitiyo

yakup midi
30.07.2005, 02:37
basbakan trabzonu çantada keklik görmüstü trabzonu kaybedecegini düsünememisti bile....trabzonsporun önemini de anlayamamisti trabzonlular için eger anlamaya devam etmezse üzülmeyede devam eder....yaptigi yanlislar:fener trabzon maçinda istanbuldan gelen seçmece fener taraftarinin trabzona yaptigi terbiyesizligi cezasiz birakti o cezasiz birakti öskan hoca istifa etti...o aralar bir moda olmustu besiktasta yapti bunu seçmece taraftar biçakli satirli getirdiler trabzona sehrin mahremiyetine yasli insanlara vandallar gibi saldiriyorlardi....hatta o zaman özkan hoca trabzondaki vandallara savas açmisken....adam iyi niyeti nedeniyle cezalandirildi resmen hatta tüm trabzon....bu ortamda basbakan trabzonu fazla kale almadan ne hisseder ne düsünür bunlar diye feneri kale aldi ve trabzon mu büyük fener mi anladi sonrada çok üzüldü nedense ve trabzonu tekrar kazanayimben derken kendi hatalarini düzeltmekten çok baskalarinin trabzonlularla arasini bozdugu görüsünden hareket etti bu sefer de trabzonlular sürü muamelesi görmüs oldular....güdersin güdülür yani....oysa kimse aptal degil trabzonda....faruk özak bakan oldu bu siralarda kendi karakter ve kisiliginin yaninda olan bu olaylar faruk özak in bakan olmayi hakeden bir kisilik oldugunu hatra getirmis oldu.....neyse sonuçta trabzonun taliplisi artti iyi de bir sinerji olustu trabzon adina rekabet iyidir iyi olan kazansin diyeyim....nasilki fenerliyim açiklamasi yapmak sinerji ve rant sagliyorsa sov için araç oluyorsa!!!!!!basbakanlar oyla gelir gider sandiklar açilip kapanir basbakanlar bizi muhakkak önemsemek zorunda kalirama hiçumursamayalar da varihtiyaçlari yok çünkü ah ahhhhhhhhhhh......

Crazy_OfLu61_
30.07.2005, 09:54
Basbakanina yalakalik yapacakya evet ulan bizdik ne olacak bizdik ve trabzonun sesiydik eger böyle tezahürattan sebep serefsizsek siz yaptiklarinizdan dolayi ne oluyosunuz???

mr.fa
30.07.2005, 10:59
Ne kadar aciki son 3 gündür yerel medyada vekile derhal özür dile diye manset atan gazeteler bugün konudan hiç bahsetmiyor. Sanirim bir yerlerden dügmeye basildi ve medyamiz sustu. Satilmis medya birkez daha yüzünü gösterdi mi acaba?

andrei07
30.07.2005, 11:05
Ne kadar aciki son 3 gündür yerel medyada vekile derhal özür dile diye manset atan gazeteler bugün konudan hiç bahsetmiyor. Sanirim bir yerlerden dügmeye basildi ve medyamiz sustu. Satilmis medya birkez daha yüzünü gösterdi mi acaba?

Konuya siyaset karistirmayin diyen arkadaslar;

Konu zaten siyasetin göbeginde degilmi?Siyasetin çamurlu meydaninda bir koltuk kapabilme ugruna kendi insanlarina serefsiz diyebilme cüretinde bulunmanin baska ne gibi bir açiklamasi olabilir? Akp ye oy vermis olabilirsiniz ancak Trabzonspor ise konumuz adam gibi tepki koymayida bileceksiniz.( Ben Trabzonlu degilim)

baris_aykan
30.07.2005, 12:16
Basbakanina yalakalik yapacakya evet ulan bizdik ne olacak bizdik ve trabzonun sesiydik eger böyle tezahürattan sebep serefsizsek siz yaptiklarinizdan dolayi ne oluyosunuz??? http://img152.imageshack.us/img152/1189/ts369lz.th.jpg (<a href=)">http://img152.imageshack.us/img152/1189/ts369lz.th.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=ts369lz.jpg)</A>

BU TARAFTAR BU SEVINCI CARSAMBA GUNU DOYA DOYA YASAYACAK Edited by: baris_aykan

nezih
30.07.2005, 12:20
Trabzonsporluluk haksizliklara karsi isyandir...Eger Trabzonlu olmayan ama Trabzonsporluluk misyonuylaolaylari degerlendireninsanlar tepki koyuyor da biz Trabzonlular insanoglunu insan yapan degerlere yapilan haksiz saldiri karsisinda ayni tepkiyi koyamiyorsak ve olayin ne kadar siyasi boyutu olursa olsun insani boyutuyla degerlendirip ona göre tavir almiyorsak benim haksizliklara karsi isyanim olan Trabzonsporlulugumu gözden geçirmem gerektigine inaniyorum.Tanjant yolunun açiliinda Basbakanimiza yapilanlara karsi Basbakanimizin olgun tavrindan ders alamamis profesör müsveddesi o insanin memleketlisine reva gördügülaflari kendisine iade ediyorum.Ki açilista kesinlikle küfür yoktur tepki ve yuhlama vardir.Orda yapilan protestolarin dogrulugu tartisilabilecegi gibi neden o protestolarin yapildiginida objektifce sorgulamak lazim diye düsünüyorum.

halil ibo
30.07.2005, 12:25
DünKayseri'ye yeni stadin temelini attilar:R.T.E.ve A.G.ne yazik ki yanlarinda eski baskanimiz ve Bayindirlik Bakani oldugu halde.Simdi soruyorum Trabzonspor üzerinden siyaset yapmayindiyen arkadaslara ve oylarini alarak meclise gittigi halka hakaret eden sahisa bu temel atma töreninde siyaset var mi ? yok mu ? O yeni stad futbolu kalbinde yasayan Trabzon'a mi yakisirdi ?Ligde 2 takimla oynayacak-esasen tek takimi olan-bu sehire mi? Arkadaslar bu sayfalara siyaset bulastirmak istemeyen biri olarak su kadarini söylüyorum.Bu hükümetin siyaseti sporun göbegindedir.Trabzonspor'umuzun menfaatlerini engellemeye çalisanlar C.baskani makaminda olsalar dahi Trabzon'unbu ülke için Istanbul'dan,Kayseri'den,Aydin'dan Kars'tan farki olmadigini bilmeliler.Bu vatanin her cm2'si çok çok degerlidir.Hiçbir parçasi gözardi edilemez.Siyaset yapacak olsak inanin çok daha baska ve hakli konularimiz var.Oralara girmiyorum.Saygilarimla...

emre81
30.07.2005, 13:51
Benim anlamadigim bir kaç tane arkadas onlar kendilerini bilir Trabzonspor üzerinden siyaset yapmayin diyorlar sonra gelip AKP propagandasi yapiyorlar, ben yazdiklarimi hiçbir üst kimlikle yazmadim benim buradaki forumlarda tek kimligim Trabzonspor ve bütün yorularimi o çerçeveden yapiyorum. gelip birisi Trabzonspor taraftarina asagilik v.s. diyor bunun altinda hakli nedenler aranabiliyor. Bir kez daha söylüyorum hiçbir siyasi görüsün filan arkasinda degilim ama böyle bir durumun Bordomavinet forumunda tartisildigi bir ortamda bu insanin savunulmasi beni üzüyor,savunalara dainsaf diyorum.

'Herkes istedigi gibi düsünemez' demenin de saçmalikoldugu kanaatindeyim,herkes istedigi gibi konusamaz deseniz anlicam ama insani diger varliklardan ayiran yegane kabiliyeti kullanmaktan menedecek bir zihniyete sahip olunmasini ayrica haytretle karsiliyorum.

kutoz
30.07.2005, 13:54
Siyaset, çek elini futbolumdan... smileys/smiley7.gif

denizci61
30.07.2005, 13:55
y a l a k a l i k....baska bi sey degil... Beni en çok sarsan isminin basindaki Prof. oldusmileys/smiley5.gif

Emorfo
30.07.2005, 14:05
Önceki sayfalarda yazilanlari okuyunca hayli keyfim kaçti...

Burda taraftara bu sekilde hakaret eden AKP milletvekilini savunmaya kalkan felan varsa simdiden söyliyim Trabzonsporlu degildir. Bu serefsiz milletvekili nerenin milletvekilidir anlamadim. Trabzon milletvekili olupta Trabzonspor'da tribünlerden ve sehrin tepkisinden bu denli haberi yok mu. Basbakanina yalakalik olsun diye kendi sehrinin insanlarina bu denli hakeret etme hakkini nerden aliyor. AKP bu saatten sonra Trabzon'da tamamen bitmistir. Kendi iplerini kendileri çekiyorlar. Faruk Özak'a üzülüyorum sadece bir arada bir derede kaldi...

Bizim için bir tek Trabzonspor vardir. Trabzonspor'a yamuk yapan Basbakan olsa, Cumhurbaskni olsa Komutan olsa gözümüzde sifirdir. Malesef fener amigosu olan bir basbakan su anda iktidarda. Bütün takimlara esit mesafede olmayi basaramadi. Bunun bedelini Trabzon'da ödedi. Simdi bu AKP Trabzon milletvekili haddini asan çapini asan açiklamalar yaparak partisine zarar verdiginin farkina varmistir herhalde.

Trabzonspor siyasetin içine çekilmeye çalisiliyor. Rum takimi ve beceriksiz AKP Trabzon teskilati yüzünden Trabzonspor zarar görüyor. Baskanimizin dedigi gibi Trabzonspor siyaset üstü bir kurumdur. Sagciyi solcuyu birlestiren tek paydadir bu nedenle kimse bizim kutsalimiza laf etmesin altinda kalir bedeli çok kötü öder...

halil ibo
30.07.2005, 15:53
Kisaca sagci,solcu,islamci,ülkücü,komünistte olabiliriz.Ama bizim ortak paydamiz TRABZONSPOR ise göznurumuza haksizlik eden hangisiyse gerekli tokadi suratina patlatabilmeliyiz.Bunu yapmaksiyaset degildir.

tunganyan
30.07.2005, 16:04
trabzonun sagi solu yoktur.....o ismi lazim olmayan milletvekili de eminim ilk avni aker bulusmamizda gereken cevabi alacaktirrrr....o gün açilistaydim bagiransardan biriydimmm sonuna kadar da trabzonluyum esas bu vekil denen adam bizden degildir..ilk seçimde belli olacak zaten kimin trabzonlu olduguusmileys/smiley36.gif

Aniketus
30.07.2005, 16:30
Trabzon'da
futbola siyaset karıştırıldığını iddia eden yalakalar, asıl Ankara'da
siyasete futbol karıştıranları ve "taraftar başbakanları" görmeli,
onları eleştirebilmeli...</span></font>

"</font>BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de Gençlik Spor Genel Müdürü ile
Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında, 30 bin kişilik stadın yapımı
ile ilgili imza töreninde, ?İstanbul yerine, Fenerbahçe'' dedi Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan, Hilton Oteli'ndeki imza töreninde, İstanbul ve
Ankara'dan sonra Kayseri'nin, süper ligde 2 takımla temsil edileceğine
dikkati çekti. Başbakan Erdoğan,</font> ?Kayseri, şu anda Türkiye'de futbol
açısından süper ligde, 2 takımla 3'üncü sırada yer alıyor. Fenerbahçe
1'inci sırada, Ankara 2'inci sırada, Kayseri 2 takımla 3'üncü sırada''
dedi. </font>Bu arada salondan, ?Fenerbahçe değil, İstanbul? sesleri gelince,
?Kusura bakmayın'' dedi. ?3 takımla İstanbul 1'inci, Ankara 2'inci ve
Kayseri 3'üncü'' diyerek düzeltme yaptı.</font>"</font> 30.07.2005 Milliyet</font>

Tunga
30.07.2005, 16:38
Bu milletvekili AKP'yi mi Trabzon'da temsil ediyor, yoksa TRABZON'u mu Ankara'da temsil ediyor karar vermelidir.

Ama adi milletVEKILI olduguna göre sanirim ayak bastigi yeri unutmus olmali. Basbakan'in unuttugu gibi...

Bence kendilerine yakisir bir açiklama yapmislar.

zanoylu
30.07.2005, 16:54
Su siyasetten nefret ediyorum.Adam yalaklanmak için nerden geldigini inkar bile ettiriyor.2002 de oldugu gibi nerede olursam olayim seçimlerde yine trabzondayim bir oyda , bir oydur....smileys/smiley7.gif

Guests
30.07.2005, 17:48
Arkadaslar bu adama ne kadar kizsak azdir.Kralina yalakalik yapmak isteyen soytari gibi davranmistir.Bütün Trabzonlulara hakaret etmistir.Ama sunu da belirteyim.Basbakanin o laflardan sonra trabzonluya kendini affettirmek için yapmuis oldugu yatirimlari da göz ardi etmeyelim lütfenn..Hayatimda ilk defa trabzona yatirim yapildigini görüyorum..

Unutmadan söyleyeyim Trabzonspor kimsenin mali degildir.Hele CHP nin hiç degil.......

zanoylu
30.07.2005, 17:58
Yapacaklar tabii , göz boyamalara karnimiz tok yillarca o kadar kenara itildikki,simdide oksuyorlar.Önemli olan insanlarin hangi zihniyette olduklari.10 binler Trabzon sokaklarinda bosa yürümedi kardes bu birazda haksizliga karsi kalkan bir yumruktu, yeri ve zamani gelince o yumruk inecegi yeri bilir........

kutoz
30.07.2005, 18:08
Buraya ne yazsam ki, öfkemi dindirsem. Sokak jargonu kullansam acaba öfkem diner mi? Yoksa entellektüel bir çizgide sporla siyesetin ayri kavramlar oldugunu mu anlatsam. Yok yok öfkem yine dinmeyecek.

Trabzonspor'u görmezden gelenlerin alayinin Allah belasini versin...

150 bin nüfuslu Trabzon sehri, iki yil boyunca süper ligde iki takimla mücadele ederken, bunu göremeyenlerin alayinin Allah belasini versin...

Oy ugruna serefini satanlarin, alayinin Allah belasini versin...Edited by: kutoz

Guests
30.07.2005, 18:11
Yapacaklar tabii , göz boyamalara karnimiz tok yillarca o kadar kenara itildikki,simdide oksuyorlar.Önemli olan insanlarin hangi zihniyette olduklari.10 binler Trabzon sokaklarinda bosa yürümedi kardes bu birazda haksizliga karsi kalkan bir yumruktu, yeri ve zamani gelince o yumruk inecegi yeri bilir........

ben basbakani övmek için söylemdim sadece protostomuzun ne kaar basarili oldugunu ve mesajin dogru yere ulastigini söylemek istedim..

Agizlariyla kus tutsalar bos artik onu da belirteyimVolkan konak Diyor ki: Trabzonda iki seye küfür etmeyeceksin 1 ALLAH'A 2 TRABZONSPOR'A

(bende bagiranlardan biriydim onu da belirteyim)

kutoz
30.07.2005, 18:14
Ula ne bagurdum oni de bize bari. Habu giyametun sebebuni anliyalum. smileys/smiley2.gif

Guests
30.07.2005, 18:18
Ula ne bagurdum oni de bize bari. Habu giyametun sebebuni anliyalum. smileys/smiley2.gif

fenerli basbakan istemiyoruz diye

açilstaydim ben de ziganoylu kardesim basbakani korudugumu sanmasin diye yazdim onu

zanoylu
30.07.2005, 18:19

ben basbakani övmek için söylemdim sadece protostomuzun ne kaar basarili oldugunu ve mesajin dogru yere ulastigini söylemek istedim..

Agizlariyla kus tutsalar bos artik onu da belirteyimVolkan konak Diyor ki: Trabzonda iki seye küfür etmeyeceksin 1 ALLAH'A 2 TRABZONSPOR'A

(bende bagiranlardan biriydim onu da belirteyim)

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

bordox
30.07.2005, 18:22
Milletvekili millete hakaret etmis.Tam komedi olmus.Ne için Basbakan'i yuhlamis Trabzonspor taraftari.Oy verdiginde iyi ama.Alisin kardesim yeri gelir sever bu millet, yanlisi gördümü de patlatir tokati.

Kendilerini bulunmaz Bursa kumasi mi saniyorlar acep?

kutoz
30.07.2005, 18:25
Basinda herkesin atladigi bir konu var. Aslinda yuhalanan, Türkiye Cumhuriyetinin Basbakani degil. FB'yi tutan bir insan. Trabzonspor taraftari olaya bu gözle bakmistir. Basbakan Trabzonspor'u tutmus olsaydi, siyasi düsünce ile onu kimse yuhalayibilirmiydi? Elbette ki hayir. Adami bogarlardi Avni Aker'de, sen nasil Trabzonspor'lu birini yuhaliyorsun diye. Bence bu gözle bakilirsa, olay asil yerine oturmus olacaktir.

Tunga
30.07.2005, 18:52
Oy almak için Trabzonspor'u kullanirsan,

Trabzonspor yüzünden de silinirsin.

mr.fa
30.07.2005, 20:17
Unutmadan söyleyeyim Trabzonspor kimsenin mali degildir.Hele CHP nin hiç degil.......

Trabzonspor'un kimsenin mali olmadigi kismina katiliyorum ama sonunda yazilan CHP 'nin hiç degil kismini anlamsiz buluyorum. Kimsenin mali degilse zaten sonunda özellikle CHP nin hiç demek ne kadar saçma ve gereksiz olmus. Ve kendi siyasi kimligini yine farkinda olmadan sergilemissin.

kutoz
30.07.2005, 20:20
Katiliyorum... Trabzonspor hiç bir zaman bir partinin hegomanyasinda olmamis, olmayacaktir. Trabzonspor'un beslendigi damarlar, taraftarinin yüceligidir. Lütfen, bu tür siyasi parti adi vererek, yeni bir tartismayi alevlendirmeyelim. Biz spor kulubüyüz ve kesinlikle eziklerin yaptigi gibi, ondan bundan yardim alarak bir yere gelmeyiz. Edited by: kutoz

yakup midi
30.07.2005, 20:22
eyvaaahh eyvah....

mr.fa
30.07.2005, 20:25
Katiliyorum... Trabzonspor hiç bir zaman bir partinin hegomanyasinda olmamis, olmayacaktir. Trabzonspor'un beslendigi damarlar, taraftarinin yüceligidir. Lütfen, bu tür siyasi parti adi vererek, yeni bir tartismayi alevlendirmeyelim. Biz spor kulubüyüz ve kesinlikle eziklerin yaptigi gibi, ondan bundan yardim alarak bir yere gelmeyiz.

Bende o yaziya istinaden yazdim. Hepimizin ortak paydasi Trabzonspor. Bende siyasi parti adi kullanilmamasi gerektigini düsünüyorum. Sonuçta Trabzonspor kimsenin mali degilse özellikle birseyleri belirtmek yanlis oluyor.

Guests
31.07.2005, 11:06
Basbakan Tayyip Erdogan'in Tanjant açilisinda bir grubun'Sampiyon olmamiz engelemez' pankartli protestosunada kizarak; 'Sampiyon olmak istedinizde bizmi engelledik' diyerek çikis yaptigini

---

ARKADASLAR SU ÜSTEKI YAZIYIDA GAZETEDE GÖRDÜM. BASBAKAN DENEN SAHIS BÖYLE BIR KONUSMA YAPTIMI.

---

BU IKI OLAYDAN SONRA SEÇIMDE GÖRÜSECEGIZ AKP. OY VEREN BIZDEN DEGILDIR.

Fidel
31.07.2005, 14:58
evet Özgür kardes aynen o açiklamayi yapti ve ben o gün Erdogdu'dan Meydan'a gidiyordum ve bu açiklamayi tamda zagnos vadisi üzerindeki Tanjant köprüsünde duydum bu ana taniklik ettim evet Özgür cavabi verilmeli bir sekilde ama siyasete girmemekte fayda var, kimseyide yönlendirmeye hakkimin olmadigini düsünüyorum...

bu arada Trabzonspor ya da Trabzon adina talihsiz açiklama yapma hastaligi devam ediyor, dölünde hayir olmayan pisdöl tarafindan da gereksizce, mesnetsizce, hayasizca,alçakca veyalakaca bir sekildedevam etti, yaziklar olsun bu adami millet meclisine sokan bizlere (oy veren vermeyen hepimize)

Nytre
31.07.2005, 15:00
BENCEDE!...

burada siyaset yapmak bize yakismiyor.. ancak trabzonsporumuz üzerinden siyaset yapilmaya hala devam ediliyor...

anlayin artik milletvekilleri basbakan ve siyasetçiler.. trabzonspor trabzon halkinin gururudur namusudur üst kimligidir eger trabzonspora kim dil uzatir hakkini çignerse veya zorla (bir senesi basbakanin fb. olayi) ve 2012) almaya kalkarsa o kim olursa olsun yuhalanirda protestoda edilir... kimse trabzonspordan kendini üstün tutmaya çalismasin zarar görür..

seçimler yine gelecek o zamana kadar "sandikta görüsürüz"...

poetricus
31.07.2005, 20:31
"Kisaca Sagci, Solcu, Islamci, Ülkücü, Komünist de olabiliriz.Ama bizim ortak paydamiz TRABZONSPOR ise göz nurumuza haksizlik eden hangisiyse gerekli tokadi suratina patlatabilmeliyiz. Bunu yapmaksiyaset degildir."

IMZA Edited by: Poetricus

U.Sadıkoğlu
31.07.2005, 21:10
ISTEDIGIMIZ TEZAVRATI YAPARIZ LAN VARMI SOYLIYECEGINIZsmileys/smiley7.gif

Nytre
31.07.2005, 23:40
basbakan olmus bakan olmus ne farkeder özgür ve demokrat bir ülkedeyiz... herkes görüsünü açikca belirtiyor.. adami sevmioruz yuhalioruz tepkimizi koyuyoruz iste..

asil bu trabzonspor taraftarina serefsiz diyenler s...

gerçekefsane
31.07.2005, 23:58
büyülü ve anahtarcümle, bu olsa gerek

'Sampiyon olmak istedinizde bizmi engelledik'

ben anlayamadim bu cümledenherhalde anlama kapasitem olmadigi için ögrenemeyecegim.

Edited by: gerçekefsane

immortal_TS
01.08.2005, 00:48
ISTEDIGIMIZ TEZAVRATI YAPARIZ LAN VARMI SOYLIYECEGINIZsmileys/smiley7.gif

Yürü be ugurum kim tutar senismileys/smiley4.gif

ulas ferhat
01.08.2005, 17:11
Taraftarimiz az bile yapti.Haksizliga karsi sessiz kalanladir serefsiz!!!

Tunga
03.08.2005, 00:11
Açiklamasinin bir kismina katiliyorum, yalniz eksik söylemis, kendisi Trabzonlu olamaz, nedenini kendisi açiklamis zaten...

Harika!

mr.fa
03.08.2005, 10:03

Harika!

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

gultekinsurul
03.08.2005, 10:10
sevgili arkadaslar su tayyip den bahsederken basbakan diye yazmayin...

zira o sifata yakismiyor. yakis saydisirtindaki fener formasini çikarip bir kenara koyardi.

tayyip efendi Trabzonun senle olan hesabi bitmedi bitmeyecek te.

erdöl yalakasi seni unutmadik merak etme....

andrei07
03.08.2005, 11:04
Bugün alayina cevap verecegiz...

nezih
03.08.2005, 14:01
De kurbanin olam Trabzonspor'um.Bugün içeride ve disarida her platformda bizlere düsmanlik besleyenleregünlerini göster de hasetlerinden çatlasinlar.

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 14:03
HAYDI TRABZONUM 2 YETMEZ 5 OLSUN 5 YETMEZ 10 OLSUN

MERMILER HAZIR YENERSEK ISTANBULU YIKACAM

ShadoW
03.08.2005, 14:37
Kutoz abi'nin saptamasi çok yerinde. Kimse Basbatan'in siyasi kimligine kindar degil(di). Fenerbahçe'nin gönüllü amigolugunu yapana dek. Bundan önce yaptiklari ve son olarak kayserideki sözleri de olaya bence noktayi koymustur. Ve artik savunulacak hiçbir yönü de kalmamistir Basbatanin. Kendisine gösterilen tepki sereflicedir. Baska hiç bir ilin cesaret edemedigi kadar sereflice...

Saymayin Erdöl'ün sözlerinin girecegi hiç bir kalip yoktur. Yalakalik da buna dahildir.Dogdugu topraklara bu sözlerle vefa ödeyen bir insan için bir insanin insanligini,onurunu, yüceligini belirten her cümleyi sonuna -siz-siz-süz ekleri koyarak kullanmak yerinde olacaktir. Bundan sonra gidip Istanbul milletvekiligi yapmasini ümid ediyorum. O da olmazsa Kayseri milletvekilligi olabilir.

Basbatan olmaniz engellenemez...

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 15:02
yenersek Gidip Akp Binalarina Bayrak AsalImsmileys/smiley32.gif