PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdullah Karmil Neden Kadro Dışı Bırakıldı ?

Burçak
29.12.2009, 09:17
Abdullah Karmil'in, Karadenizsporda oynayan tek Ümit Milli futbolcumuz olduğu söyleniyor...
Performansıyla ön plana çıkan bir oyuncumuz.
Fakat basında da belirtildiği gibi Kadro dışı bırakılmış.
Kadro dışı bırakılma gerekçeside Saçlarının uzunluğu gösteriliyor..

Basından öğrendiğimiz bu bilgiler ışığında haliyle kafamızda soru işaretleri oluşuyor.

Konuyu A takıma bağlayacağım.
Antalya Kampına götürülmek üzere 6 PAF takım oyuncusu seçildi.
Sıralama nasıl idi?
PAF Takım da kendini gösteren Karadenizspora gidecekti.
Orada kendini gösteren de A Takıma çıkmaya hak kazanacaktı..

Pekiii, şu son yapılan olay bu söylenenler ile nekadar tutarlı?
Karadenizsporda oynayan oyuncular (mesela Göksu ,Kadir Keleş , Emre Kahraman vs..) A Takıma çıkmak o şansı yakalamak için çabalarken, onların bir alt klasmanından PAF takımdan Kampa oyuncu götürülmesi,
kendilerinin görmezden gelinmesi .. onları nasıl bir psikoloji içine sokar bunları düşünen var mı?

_kimse çıkıp onlar A takıma çıkmayı hak etmedi. Karadeniz sporun hali ortada demesin

Çünkü Karadenizsporun asıl amacı oyuncuların kişisel gelişimini izlemek ve geliştirmek idi. kendini kanıtlayanlarıda A Takıma kazandırmak..

2 soru var önümüze çıkan.
Karadenizspor görmezden gelinip oradakileri psikolojik olarak bitirmeye kimin hakkı var.
Saçlarından bahane bulunup (detaylı yaşananları bilmiyoruz) kadro dışı bırakılan Tek Ümit milli oyuncumuz Abdullah karmilin varsa yaptığı bir kabahat.. Bunda Alt yapı çalışanlarının hiç mi suçu yoktur?
bu çocuk söylenene göre 12 yaşından beri Alt Yapıda.
10 senedir sizlerin elinde. yaptığı yanlış bir şey varsa bu en az sizinde yanlışızın demektir. Eğitim vermeyi becerememişsiniz demektir..

Hüseyin Bağdat
29.12.2009, 09:20
Bu durum benimde dikkatimi çekmişti. Karadenizspor'dan kimsenin kampa götürülmemesine şaşmıştım. Özellikle Göksu'nun götürülmemesine...

Demekki Karadenizspor'a o kadar yatırım boşuna yapıldı...

İHTİLALL
29.12.2009, 09:26
Bu yönetimim ,kendi iradesi ile yaptığı işlerin çoğu,belediyelerin kadrolu müteahhitlerine kaldırım söktürüp ,yeniden yaptırması gibidir..

Trabzonspor ,sömürülmektedir..

M.S.SOFU
29.12.2009, 09:30
abdullah'a 3 takımdan transfer teklifi var
acaba bununla bie alakası olabilir mi?

Guroni
29.12.2009, 09:35
Her kulüpte olduğu gibi bizim kulüpte de olan bir iş bu. PARA YEME OLAYI. Borcun 50 milyonu eski yönetimden kaldığını varsayalım geri kalan 30-40 milyon TL'yle çok iyi bir takım kurabilir başınada çok iyi bir hoca getirebilirdiniz. TRABZON küçük bir şehir olduğu için ve trabzonda dönen baranın nakit ve çok döndüğü bir TRABZONSPOR'u sömürmek isteyen çok insan var. Karadenizspor kuruluna kadar bölge takımlarına kiralanarak izlenecek ve para kazanılacak bir yapı bizim açımızdan daha iyi olurdu. Ben Karadenizsporun PARA YEME YERİ olarak görüyorum ve geçen sene oraya gönderilen futbolcuların tamamının ismini hatırlayan var mı? Bırakın bizi yöneticiler bile hatırlamıyor. Onun için bu yönetimin bir hatasıdır bu.

SEDAT
29.12.2009, 09:36
abdullah karmili geçen sezon elendiğimiz çanakkalespor playoff maçında izlemiştim bana göre takımın en kötüsüydü benim anlamadığım ziya şakara ne oldu gözüme batan oydu..

Burçak
29.12.2009, 09:46
abdullah karmili geçen sezon elendiğimiz çanakkalespor playoff maçında izlemiştim bana göre takımın en kötüsüydü benim anlamadığım ziya şakara ne oldu gözüme batan oydu..
kötü bir gününe den gelmiş olabilirsiniz.
sonuçta bu çocuk tek Ümit Milli futbolcumuz...

Herşeyi bi tarafa bırakalım. hadi Abdullah Karmil öyle yada böyle ceza yedi kadro dışı bırakıldı.

Pekiiii , Pilot Takım Karadenizden önce nasıl oluyorda PAf Takımdaki oyuncular A takımla kampa gidiyorlar?
Gitmesine değil itirazım.
Ama söylenen neydi?
Pafta kendinizi kanıtlayın Karadenizspora çıkın.
Karadenizsporda kendinizi gösterin A takıma çıkın.

şimdi kim kimin sözüne güvenecek?

SEDAT
29.12.2009, 09:52
Malesef klüb olarak artık alt yapı futbolcu izleme komitesi sportif direktör vs....gibi konularda çok kötüyüz...

Cengiz Çubukcu
29.12.2009, 10:05
Bence durum çok basit, paf takımdan kampa götürecekleri oyuncuları gelecekte nasıl değerlendireceklerine karar verecekler, Karadenizsporda oynayanları ise şimdilik A takıma hazır görmüyor olsalar gerek...

Burçak
29.12.2009, 10:16
iyi ama Paf ta ki oyuncular önce Karadenizspora bir gitsin kanıtlasınlar kendini. Sıralama buydu.
Karadenizspordaki oyuncular Paftakilerden daha iyi oldukları için milyon dolar yatırım yapılıp o takım kurulmadımı.
Sırf ara takım oluşsun A Takıma daha kolay oyuncu kazandıralım diye kurulmadımı.

her ne olursa olsun söyledikleri ile yapılan çelişkili durumdadır.
Eğer Karadenizspordakiler hazır değilde Paftakiler hazır durumdaysa bu onların nekadar yanlış işler yaptığını gösterir.
bence Paftakiler Karadenizspordakilere nazaran daha iyi değiller yani..
Pafta bir Göksu , Kadir Keleş varmı..

Herşey bir tarafa önümüzde açık ve net birşey var.
Bu çocuk diyorum Ümit Milli tek oyuncumuz . ve bir çok Süper lig ekibi bunu istiyor...

Cengiz Çubukcu
29.12.2009, 10:40
Burçak daha A2 var, onların durumu hakkında bilgi sahibi misin?

pazarkapılı
29.12.2009, 10:44
abdullah karmil neden kadro dısı bırakıldı?karadenizsporun tek ümit milli oyuncusu için acıklama yapma geregi duyulmuyor mu?....

Serdar A
29.12.2009, 10:48
Son derece önemli bir başlık . Karadenizspor'da , futbolcularımıza yapılan bu yok sayma hareketi artık son bulmalı .

Abdullah Karmil , ümit milli futbolcu olması bir yana , şu an A takımın 25 kişilik kadrosu içerisinde yer bulsa sırıtmayacak potansiyelde . Dolayısıyla bir çok Birinci Lig ve Süper Lig ekibinden de teklif alıyor . Doğaldır , zira iki sezondur futbolcumuzu daha üst seviyeye çıkmaması için baskılıyoruz .

Futbolcularımızı baskılamayı ve ezmeyi , en sonunda da isyan ettirip kulüpten kopartmayı bir politika haline getirdik malesef .

Murat'
29.12.2009, 10:50
Muhtemelen sebebi başkadır.Abdullah milli bir oyuncu.Süper ligden kulüpler isteyebilir.

ESER
29.12.2009, 10:58
bence buradaki mantik 6 gencin kendisine idol olarak gordugu futbolcularla ayni atmosferde calisma sansi yakalamasi ve ortama isindirilmasi.. bu oyuncularin hicbirinin ikinci yari kadroda tutulacagini sanmiyorum,,ve buyuk bir ihtimalle de sezon sonu karadenizspora gonderileceklerdir... bu arkadaslara profesyonelligi hissettirmek icin yapilmis bir calisma olabilir.. goksuyu her kampa gotur sonra sen daha olmamissin seneye gel demek daha mi iyi? asil bu karadenizsporlu futbolcularin moralini bozar ve oynadiklari takima bir daha adapte olamazlar .. onun yerine sezonu tamamlamis, koyulan hedefe sadakat gostermis oyuncularin gelisim gostermis olanlari sezon basi kampina cagrilmasi ve kadroda tutulmasi daha mantikli bence.. A.KARMIL alinabilirdi evet bu hata olabilir ama sezon ortasi iyi kotu hedefleri olan bir takimin futbolcularinin yarisinin kampa alinmasi ve sonra bugun git yarin gel yapilmasi pek dogru degil bence,, ha olur iclerinden cok iyi siyrilmis birisi alir hatta oynatirsin ama zirt pirt git gel yaptirmanin da bir mantigi yok

macka61
29.12.2009, 11:00
eğer saçları yüzündense çok saçma bir sebep yok başka bir sebep ise açıklanmalıdır bu sebep

nbay
29.12.2009, 11:08
demekki performansları kampa götürülmek için yeterli görülmemiş,başka bir açıklayıcı yönü olduğunu sanmıyorum,zaten kampa götürüldüler bundan önce de ne değişti,gerisin geri karadenize yine postalandılar..ama son ana kadar oyuncu götürler gibi geliyo bana göksu,kadir,abdullah ve mustafa yumlu

Harun-61
29.12.2009, 11:08
eger AS Takima futbolcu cikacaksa bunun Abdullah oldgunu düsünüyordum. ilginc....

Murat Erdem
29.12.2009, 11:15
Karadenizspor adında ki ''zihni sinir'' projemiz yüzünden, kariyerlerin de onarılmaz yaralar açtığımız gencecik insanlardan aldığımız ahlar olduğu sürece bizim iki yakamız bir araya gelmez.
Suistimal edilen parayı saymaya gerek yok zaten.
Bir iş de ''haram'' varsa, bir iş de mazlumun ''ah' ı varsa, o işden hayır gelmez !

nbay
29.12.2009, 11:21
karadenizspor bundan sonra herhalde a2 takımından çıkan yaşı tutmayan oyuncuların oynatılacağı bir takım olarak kalacak,bu gidişle bank asya ligi de hayal gibi,zaten diyelim ki bank asyaya çıktılar o zaman ne tür oyuncular verecekler o takıma merak ediyorum,zaten geleni geçeni kaçırıyoruz elimizden,bank asya daha bir külfet olacak belkide..

bkandil
29.12.2009, 11:39
Bu işte bir sıkıntı var...
Proje ile uygulama birbirinden farklı olmuş...

Projeye göre Pilot Takım, alt yapıdan yetişen fakat A Takıma hazır olmayan ve çevre iller hatta ülkeler dahil farklı takımlarda gözlemlenen yıldız adayı, yetenekli gençlere tecrübe kazandırmak, onları A takıma hazır hale getirmek amacıyla kurulmuştu...

Ne var ki uygulamaya baktığımızda Pilot Takımımız; A takıma bir daha asla gidemeyecek olan, gözlemcilerin yetenekli diye nitelendirip yönetime transfer ettirerek takıma kattığımız yıldız adaylarını öğüten bir mekanizmaya dönüşmektedir.

Asıl ilginç olan ise bu mekanizmanın yıllardır altyapımızda uygulanan sisteme!!! çok benzemesidir.

Uzun saç, sakal v.s. kıldan tüyden mazeret olmaz...
Pardon ya, Biz takıma oyuncu mu yetiştiriyoruz, orduya asker mi... Kaldı ki tarihte bildiğim bir çok ünlü savaşçı ve lider uzun saçlı ve sakallıydı...

#10 Fietra
29.12.2009, 11:45
Antalya kampına götürülen oyuncular A2 takımından Karadenizspor ya da PAF takımdan değil.

Travelair
29.12.2009, 12:15
Bu kuralları Özkan Sümer koyuyordu hatırlıyorum. Saç sakal kontrolü vs. Günahını da almak istemem. Fakat yanlış işler. Çok

erolizmts
29.12.2009, 12:17
Olasılık üzerine konuşuyoruz ama eğer sebep saçları ise bunu normal karşılıyorum. Çünkü Fatih Tekke başlığında bile "saçlarını kestirsin de öyle gelsin" tarzı yorumların yazıldığını biliyorum. Zamanla bunlarda aşılır inşallah.

İHTİLALL
29.12.2009, 12:26
Son derece önemli bir başlık . Karadenizspor'da , futbolcularımıza yapılan bu yok sayma hareketi artık son bulmalı .

Abdullah Karmil , ümit milli futbolcu olması bir yana , şu an A takımın 25 kişilik kadrosu içerisinde yer bulsa sırıtmayacak potansiyelde . Dolayısıyla bir çok Birinci Lig ve Süper Lig ekibinden de teklif alıyor . Doğaldır , zira iki sezondur futbolcumuzu daha üst seviyeye çıkmaması için baskılıyoruz .

Futbolcularımızı baskılamayı ve ezmeyi , en sonunda da isyan ettirip kulüpten kopartmayı bir politika haline getirdik malesef .

Farkındamısın bilmiyorum,

Belirli bir seviyenin üzerinde olup,yıldız veya yıldız adayı tüm oyuncular bir şekilde,kulüpte ya verimsiz oluyor,ya uzaklaşıyor ya da uzklaştırılıyorlar..

Bu yaklaşık on yıldır böyle,bir kaç istisna hariç..

Ama belirli bir IQ ve belirli bir karakterin altı,kulübü çiftlik gibi kullanmaya devam ediyor..

Dünyada Gökdeniz'i göndermek ve Fatih'i almamak için (iki yıldır alınan tüm oyuncular açık ara bu kalitenin altındadır bana göre)bu kadar çaba göstren bir kulüp olabileceğine inanmıyorum..

coach
29.12.2009, 12:31
Bu durum benimde dikkatimi çekmişti. Karadenizspor'dan kimsenin kampa götürülmemesine şaşmıştım. Özellikle Göksu'nun götürülmemesine...

Demekki Karadenizspor'a o kadar yatırım boşuna yapıldı...

Evt benimde gözlerim Göksu'yu aradı ..

BAHADIR33
29.12.2009, 12:33
Bizim futbolcular da işi bilmiyor ki kardeşim.
Aptala yatıverin azıcık.. tüm yeteneklerinizi göstermeyiverin.
Bol bol koşun sahada başka birşey yapmayın yeter..

Ahmet Faruk
29.12.2009, 12:37
10 yıldır elimizden kayan gençler ortada.
10 yıldır kapımızdan çevirdiklerimiz orta da...

Ne hikmetli bir iş ki, 10 yıldır altyapıdan sorumlu eleman orda...

Travelair
29.12.2009, 12:48
Neden kadro dışı bırakıldı?

_SeRKaN_
29.12.2009, 13:17
Bu kulüpte neler olduğunu hala çözebilmiş değilim...

yakuphoca
29.12.2009, 13:24
Trabzon Karadenizspor ayrı bir tüzel kişiliktir. Orada oynayan futbolcuların belli bir sözleşmesi var veya maçlar devam ediyordur. Sözleşmeli bir oyuncunun kampa götürülmesi hukuki anlamda sorunlar yaratabilir. Abdullah için ise maalesef yeni dönem futbolcu adayları kendilerini ispatlamadan saçıyla başıyla daha fazla uğraşıyorlar.
Şenol Güneş'in bu duruma el koyacağını düşünüyorum.

Travelair
29.12.2009, 13:29
Bir insanın saçına sakalına neden karışırlar ki?

ApoCaN28
29.12.2009, 13:32
Çok Profesyoneliz ÇOOOOOK . ..

İHTİLALL
29.12.2009, 13:34
Bir insanın saçına sakalına neden karışırlar ki?

Bu sadece altyapımızın değil,

Ülkemizin sorunu..

Bu ülkenin insanlarının yarısından fazlası,kılık kıyafeti ,saçı sakalı yüzünden "öteki" dir..

Ve bu, apaçık bir "geri kalmışlık" tır..

Burçak
29.12.2009, 19:49
bence buradaki mantik 6 gencin kendisine idol olarak gordugu futbolcularla ayni atmosferde calisma sansi yakalamasi ve ortama isindirilmasi.. bu oyuncularin hicbirinin ikinci yari kadroda tutulacagini sanmiyorum,,ve buyuk bir ihtimalle de sezon sonu karadenizspora gonderileceklerdir... bu arkadaslara profesyonelligi hissettirmek icin yapilmis bir calisma olabilir.. goksuyu her kampa gotur sonra sen daha olmamissin seneye gel demek daha mi iyi? asil bu karadenizsporlu futbolcularin moralini bozar ve oynadiklari takima bir daha adapte olamazlar .. onun yerine sezonu tamamlamis, koyulan hedefe sadakat gostermis oyuncularin gelisim gostermis olanlari sezon basi kampina cagrilmasi ve kadroda tutulmasi daha mantikli bence.. A.KARMIL alinabilirdi evet bu hata olabilir ama sezon ortasi iyi kotu hedefleri olan bir takimin futbolcularinin yarisinin kampa alinmasi ve sonra bugun git yarin gel yapilmasi pek dogru degil bence,, ha olur iclerinden cok iyi siyrilmis birisi alir hatta oynatirsin ama zirt pirt git gel yaptirmanin da bir mantigi yok
dediğin gibi amaç profesyonelliği hissettirmekse , bunu öncelikle Karadenizspordakiler hak ediyor.
Çünkü Karadenizsporda oynayanlar A takıma çıkma şansı daha fazla olan kişiler.
onları kampa götür o hevesi verdir madem..

Ayrıca Göksu örneğini vermişsin. Kampa götür sonra sen pişmedin diye geri gönder Göksu bozulsun demişsin.
bu durum diğerleri için geçerli olmayacakmı peki?

Onur Şeref
29.12.2009, 19:53
Fotoğrafı yok mu?

metinbay61
29.12.2009, 19:59
abdullah karmili tanırım beraber top oynamışlığımız vardır...sürmeneden hemşerimdir...o zamanlarda potansiyeli olduğu belirtiliyordu şimdide adı çok geçiyor ama kadro dışı bırakılma sebebini pek bilmiyorum...sanırım barışta yapılan hataların acısı bu futbolculardan çıkıyor...saç sakal özel hayata dikkat gibi...

Firtina52
29.12.2009, 20:09
Öncelikle Selamun aleyküm beyler,
hosbulduk.

Ben bu Karadenizspor Projesine vallah da billah da anlamadim, gencicik cocuklari A takim gelistirecegine yiyip bitiriyorlar.
Hem cocugundan sacindan basindan sanane, yeterki iyi bi performans göstersin.
Abdullah bence oradan her an önce gitsin yoksa ona da cok yazik olur.

Saygilarla

Harun

Burçak
29.12.2009, 20:10
Trabzon Karadenizspor ayrı bir tüzel kişiliktir. Orada oynayan futbolcuların belli bir sözleşmesi var veya maçlar devam ediyordur. Sözleşmeli bir oyuncunun kampa götürülmesi hukuki anlamda sorunlar yaratabilir. Abdullah için ise maalesef yeni dönem futbolcu adayları kendilerini ispatlamadan saçıyla başıyla daha fazla uğraşıyorlar.
Şenol Güneş'in bu duruma el koyacağını düşünüyorum.

maçlara ara verildi şuanlık. bu bahane olamaz..
sözleşmeli bir oyuncunun kampa götürülmesi hukuki olarak engelmi bende bilmiyorum.
ama yanlış hatırlamıyorsam (öyleyse birisi uyarsın) bizim genç oyunculardan birisi A takımda çok kısa bir süre, daha sonrada Karadenizsporda maça çıkmıştı diye hatırlıyorum sanki. aynı haftaydı galiba. ?

Murat'
29.12.2009, 20:11
Adamlar başka bir kulübün futbolcusu nasıl bizimle birlikte kampa götürülsünler.

Uğurtan
29.12.2009, 20:12
Abdullah gibi beyefendi çocuğa takacaklarına önce gitsinler Emre Kahraman isimli elemanla uğraşsınlar..

Trabzon'da tanıyan bilen bilir.. En çok gezen en çok özel hayatına dikkat etmeyen kimdir diye..

Ama piyango bu ümit milli oyuncumuza vurmuş naparsın..

Burçak
29.12.2009, 20:12
Fotoğrafı yok mu?
sol tarafta ayaktaki..

http://www.trabzonkaradenizspor.com.tr/Upload/Resimler/buyuk/270-8A4L7V7X.jpg

http://www.trabzonkaradenizspor.com.tr/Upload/Sporcu/kucuk/abdullahkarmil.jpg

Mustafa Calik
29.12.2009, 20:13
http://www.trabzonkaradenizspor.com.tr/Upload/Resimler/buyuk/117-0I7T9D0F.jpg

Ne varmis sacinda ? O zaman Tolga Zengin'i de kadro disi birakin allah allah..

Murat'
29.12.2009, 20:13
http://www.trabzonkaradenizspor.com.tr/Upload/Sporcu/buyuk/abdullahkarmil.jpg

Burçak
29.12.2009, 20:18
Milli takıma çağrılan tek kişi .
Kulüpten sorun nedir diye öğrenebilecek birisi var mı ?
bunu bilmek bizim hakkımız..
http://www.trabzonkaradenizspor.com.tr/Upload/Resimler/buyuk/215-0D7O0Y0A.jpg

Mustafa Calik
29.12.2009, 20:20
Mail atalim .. birseyler yapalim durumu ögrenmek icin.

Özge
29.12.2009, 20:29
Saç sakal gibi saçma bir sebepten kadro dışı bırakmamışlardır herhalde.

Eren Karaahmetoğlu
29.12.2009, 20:41
Bir futbolcuyu saçı yüzünden kadro dışı bırakmak gibi bir cehalete kapıldı mı sahiden bu işi yapanlar?

bordo61
29.12.2009, 21:04
Ne zaman bırakıldı kadro dışı

Misina
29.12.2009, 21:13
Abdullahın kadro dışı kalmasının detaylarını bilmiyoruz.O yüzden birşey söylemek güç.

Karadenizspordan kampa oyuncu götürülmemesini doğru buluyorum.Sezon başı kampı için aynı uygulama yapılsa yanlış olurdu.

Ancak şuan karadenizsporda oynayan bir oyuncuyu kampa götürüp 10 gün sonra tekrardan geri göndermek daha kötü olurdu.

Karadenizsporun ligdeki performansını göz önüne aldığımızda Karadenizsporlu oyuncuların şu ortamda Trabzonsporda tutunma şansının olmadığı ortada.Ancak Karadenizspor play offa kalsaydı en az bir kaç oyuncu kampa götürülecekti.

Salih Edip
29.12.2009, 22:16
bu alaman mıdır nedir işte resimdeki diğer şahıs 2-3 sene sonra parlar 5-6 sene sonra büyük bir takımda oynamaya başlar , bizim abdullah da okan koç gibi ikinci lig takımından kovulur. yani zihniyet değişmediği müddetçe...

Abdülkadir Kılıç
29.12.2009, 22:22
Sanırım o zaten parlamış. Kendisini Marko Marin'e benzettim.

Murat'
29.12.2009, 22:25
Kadro dışı dediğiniz olay Trabzonspor ile kampa götürülmemesi mi acaba?

Salih Edip
29.12.2009, 22:26
Sanırım o zaten parlamış. Kendisini Marko Marin'e benzettim.
ben tanımadığıma göre yeterince parlamamış :D

valla bilmiyom ben tanımıyorum Marko Marini de bilmiyorum , olabilir.

Muhalif
29.12.2009, 22:36
Efendim Özkan Sümer'in çaycısının oğlu değildir, dayısı oğlu değildir, hatta kahve dövücüsünün hınk deyicisinin 3. göbekten kuzeni falan değildir ki ondan kadro dışı bırakılmıştır. Yoksa birilerinin bir yakını olsa bırakın kadro dışını, çoktan Antalya'ya gitmişti takımla.
Efendim altyapıdan adam çıkmıyor. Getirin Alan Shearer, Henrik Larsson, Marco Van Basten gibi adamları 15 günlüğüne verin adam başı 100 bin dolar, 15 gün de misafir edin ve bu adamlar bu sürede sadece altyapı seçmelerini yapıp gitsinler. Uygun dedikleri alınsın, yaramaz dedikleri alınmasın. Ondan sonra altyapıdan adam yetişip yetişmediğini görürüz. Saç-sakal, işin bahanesidir diye düşünüyorum ben.

metinbay61
30.12.2009, 00:28
bu resmi görünce aklıma kuzenim geliyor kaç kez ümit millide giydi bu formayı zamanında şimdi evde oturuyo...ey gidi ey...

Serhat
30.12.2009, 00:53
Efendim Özkan Sümer'in çaycısının oğlu değildir, dayısı oğlu değildir, hatta kahve dövücüsünün hınk deyicisinin 3. göbekten kuzeni falan değildir ki ondan kadro dışı bırakılmıştır. Yoksa birilerinin bir yakını olsa bırakın kadro dışını, çoktan Antalya'ya gitmişti takımla.
Efendim altyapıdan adam çıkmıyor. Getirin Alan Shearer, Henrik Larsson, Marco Van Basten gibi adamları 15 günlüğüne verin adam başı 100 bin dolar, 15 gün de misafir edin ve bu adamlar bu sürede sadece altyapı seçmelerini yapıp gitsinler. Uygun dedikleri alınsın, yaramaz dedikleri alınmasın. Ondan sonra altyapıdan adam yetişip yetişmediğini görürüz. Saç-sakal, işin bahanesidir diye düşünüyorum ben.

Sen Muhalif'sen Biz neyiz be abi :D

Ayni düşünceleri taşımaktayım bende ...

Hatta geçen yıl isimde verebilirim Pazarspordan alınan ve Ersun Yanal tarafından veto edilen Abdülaziz Solmaz, nasıl oraya seçilmiştir ve Hollandaya bile nasıl kampa gitmiştir; veto yediği halde hemde ?

Herkes inandırıcılıgını ve güvenilirliğini yitirmiştir... Bilhassa bu yönetim ve alt yapı sorumluları ...

erkankoc
30.12.2009, 00:58
bizim alt yapi yonetimi boyle oldukca kimse yetismez..koca barcelona ikinci devre oynatmak icin simdi bile 5 futbolcu aldi takima..bize bak..hic iddiamiz olmadiigi halde kimseyi cikarmaya bi tarafimiz yemiyo..koca barcelona diyorum,, tum kupalara oyniyan takim 5 genc aldi a takima

Özkan
Noktalı yerleri bilenler doldursun.

Abdullah Karmil kadro dışıdır, çünkü............
Uzun saçlı bir oyuncu kadro dışı bırakılmalıdır, çünkü ..................

Eğer dolduramıyorsak kapatalım kulübü gitsin. Birileri kendi şahsî çıkarları, kaprisleri uğruna gencecik yetenekleri harcamaktan çekinmiyorsa biz taraftârlar boşa çırpınıyoruz, vaktimizi ve paramızı bu kulübe boşa harcıyoruz, boş yere sağlığımızdan oluyoruz.

wien_ts
bu resmi görünce aklıma kuzenim geliyor kaç kez ümit millide giydi bu formayı zamanında şimdi evde oturuyo...ey gidi ey...
mesajinizi gorunce sormadan edemeyecegim,kuzeninizin ismi nedir?

metinbay61
30.12.2009, 01:02
mesajinizi gorunce sormadan edemeyecegim,kuzeninizin ismi nedir?
beyhan sümer

Mehmet Zeki
30.12.2009, 01:05
beyhan sümer

Taniyorum Footbal Manager'den :). Istanbulspor,Genclerbirligi'de oynuyordu galiba?

metinbay61
30.12.2009, 01:07
Taniyorum Footbal Manager'den :). Istanbulspor,Genclerbirligi'de oynuyordu galiba?
öyleydi bi zamanlar...malesef şimdi evde oturuyor...

Hüseyin BURNAZ
30.12.2009, 01:09
sn cavcav abdullah ın beşindeymiş hic kacırmaz

cahoe
30.12.2009, 01:11
Disiplinsiz davranışları nedeniyle benim bildiğim kadro dışı bırakıldı. Fakat bu tabir genel bir şey detayları nasıldır bilemicem.

Karadenizden değilde paf takımdan kampa oyuncu getirilmesi konusuna gelince bencede burda bir yanlıs var karadenizspor'un kuruluş amacı ile çelişki var. Bu durumdan sonra oyuncuya biz seni trabzonspor'a hazırlıoruz nasıl diceksin ? Yukarıda söledikleri gibi bencede karadenizspor sonucsal anlamda basarısız olmustur. 3 takımın cıktığı bu gruptan cıkmalıydı fakat karadenizspor bunlardan önemlisi oyuncu gelişimi için kurulan bir kuluptur.

Ben gecen senede dahil içerdeki hemen hemen tüm maçlarını izledim bu takımın ve oyuncuları kendimce gayet iyi tanıyorum.

Bu takımda gecen sene ve bu sene bir çok iyi oyuncu mevcut kimisi bırakıldı,kimisi kiralık verildi,kimisi hala kulupte.

Eren Görür
Ziya Şakar
İsmail Özeren
Mustafa Yumlu
Erhan Kurt
Emre Kahraman
Göksu

Bu oyuncular benim 2 senedir izlediğim takımda öne cıkan en iyi oyuncular bence
Bunlardan Eren-ziya-ismail gecen seneden gönderildi. Diğerleri takımda devam ediyor.

Burçak
30.12.2009, 01:18
Disiplinsiz davranışları nedeniyle benim bildiğim kadro dışı bırakıldı. Fakat bu tabir genel bir şey detayları nasıldır bilemicem.
.
mutlaka böyledir tabi.
yani sorun her ne olursa olsun ''Disiplinsiz davranıştan dolayı'' denecektir.
Yoksa kimse çıkıp saçı uzun diye kadro dışı bıraktık demez, diyemez.
asıl sorun saçlarımı bunuda net olarak bilmiyoruz.
bildiğimiz şey onun kadro dışı olduğu.

Yanlız olaya birde şu taraftann bakalım.
Bu adam disiplinsiz davranııyorsa, kabahat birazda alt yapı sorumlularında değilmi?
12 yaşından beri Trabzonsporun alt yapısında imiş. 10 senedir burada. eğitimini veremeyen ben olmuyorum heralde. alt yapı sorumlularının elinde büyüdü bu çocuklar. kabahati ozaman birazda kendilerinde aramaları gerekmez mi?

cahoe
30.12.2009, 01:32
Elbette burda tüm sucu oyuncuya yüklemek yanlıs olur.
Ortada bir yanlış varsa kulubumuzun altyapıya bakış açısından antrenörlerine kadar hepsinin payı var bencede.

Ama şunuda belirteyim üstte söledim bu takımın 2 senedir hemen hemen içerdeki tüm maçlarını izledim Abdullah geçen sezon sağ bek bu sezon on libero bir dönemde stoper oynadı.

Bence açık sölemek gerekirse ne trabzonspor nede ümit milli takımda oynuyacak bir oyuncu kalitesinde değil.

Hüdai Pervaneli
30.12.2009, 01:33
madem Bu adam Umit milliye gidiyorde TS de oynamiyor

wien_ts
30.12.2009, 01:50
beyhan sümer

hadi ya..uzun yillar cm oynadim ve her oynayisimda alirdim muhakkak beyhan sumeri..iyi bir yedekti..futbol gercekten enteresan bir spor,sans faktorude cok onemli..

LazAnisT
30.12.2009, 10:03
Hep söyler dururum.Alt yapılarda kesinlikle yabancı hocalarla çalışmalıyız.Kıydan tüyden bahanelerele,siyasi görüşlerle gencecik çocuklar kulüpten soğutuluyor.Bu saç olayınında doğru olabileceğini düşünüyorum çünkü o altyapı bizde fazlasıyla bizde mevcut.

İHTİLALL
30.12.2009, 10:07
Neden mi kadro dışı bırakıldı?

Çok basit..

İzlemedim,ama kesin iyi topçudur..

"Kazma" olsaydı,çoktan a takıma tırmanmıştı..

mehmetali61_55
30.12.2009, 10:08
Türkiye'nin temel sorunu bu bence insnaları kılıklarına, ideolojilerine ve yaşam tarzına göre değerlendiriliyor olması, asıl bakmaları gereken yönüne bakmıyorlar bununda faturası ülkemize ve takımıza ağır oluyor.

macuka
30.12.2009, 10:20
Saci uzun diye mi kadro disi birakmislar?
Gene ucuz yirtmis, Ya Turban tak bu ne hal deseler di?:)

Bizim alt yapiya Messi gelse, bu cocuk cok hizli, gitsin atlet olsun derler:)

OLCAY ÇAKIR
30.12.2009, 10:24
Gerekçeye inanmak istemiyorum.

*

Ben hocaların aldığı kararı desteklemekten yana tavır koyuyorum..

Hoca haklıdır..!

*

Birde, şu A takımla hazırlık kampından A takımla sezona başlama başarısı! gösteren oldumu son dönemde?

Takıma girme anlamında?

Gereksiz, umutsuz bir vak'adır bu..

Giden gençlerinde hiçbirinin A takıma girerim umudu yoktur.

İdmanlarda çift kale uygulamalarında konu mankeni olarak kullanılabilirler...

Hepsi bu..

İHTİLALL
30.12.2009, 10:31
İyi,güzel de..

Hocaların" uzun saçlı olmayan",

Maçı izlerken,dişlerimizi gıcırdatmayan ürünlerini görmek isteriz sahalarda...

O zaman eyvallah,hocanın bir bildiği vardır..

Hep mi uzun saçlı olur,aslında yetenekli olduğu için binlerin içinden,altyapıya alınanlar?..

Ya da,altyapıda 8-10 yıl geçiren bir oyuncu ,A takıma girme ihtimlini sıfır görüyorsa,ne akla hizmet orada ,o kadar zaman ömür tüketiyor..

Orhan Aydın
30.12.2009, 10:34
Göksu da uzun saçlı değil mi?
Ah gençler ahh:)

BAHADIR33
30.12.2009, 10:35
Ben bu işin rengini çözemedim.
Biri molla diye tukaka,
Diğeri uzun saçlı , yıkıl karşımdan..
Nasıl bir profildir aranan ,merak ederim son günlerde..

Yani olay "mollanın uzun saçlı olanından hiç hazetmem" şeklinde mi son bulacak?

bkandil
30.12.2009, 10:39
...

Bizim alt yapiya Messi gelse, bu cocuk cok hizli, gitsin atlet olsun derler:)

http://www.topnews.in/files/Lione-Messi.jpg
Hızından değil de, uzun saçından dolayı kadro dışı kalırdı :D

a f s
30.12.2009, 10:40
http://i.media.goal.com/g/37532_news.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/9493/1975766zf.jpg
http://www.bordomavi.net/images/efsane/alikemal.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_6_GEH9KmEGU/SwsxnW91yPI/AAAAAAAAADA/XGkDWXG8v5w/s400/senol-gunes-dokuz-kusur1.jpg

Mesele sadece saç olabilir mi?

bkandil
30.12.2009, 10:42
http://i.media.goal.com/g/37532_news.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/9493/1975766zf.jpg
http://www.bordomavi.net/images/efsane/alikemal.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_6_GEH9KmEGU/SwsxnW91yPI/AAAAAAAAADA/XGkDWXG8v5w/s400/senol-gunes-dokuz-kusur1.jpg

Mesele sadece saç olabilir mi?

Kıldan tüyden mazeretler...
Hatırladığım kadarıyla zamanında Ünal'ın bıyığına bile takanlar vardı...
http://www.bordomavi.net/bhyt/012.jpg

OLCAY ÇAKIR
30.12.2009, 10:46
Saç konusuna takılıp, birilerinin günahını alıyoruz düşüncesi bende hakim.

Olamaz bu arkadaşlar.

Sevgili a f s sanırım aynı fikirdeyiz dostum..

Sorun sadece saç olabilir mi?

Eğitimcilerin, hocaların,..İşleri her dönemkinden daha zor emin olun...

Sorun sadece saç değildir diye tahmin ediyorum..

Hoca bana taktı...:)
O da olabilir bak.

İHTİLALL
30.12.2009, 10:51
http://www.topnews.in/files/Lione-Messi.jpg
Hızından değil de, uzun saçından dolayı kadro dışı kalırdı :D

Vallaha kazık soru..:)

Çocukken ,uzun süre kas hastalığı tedavisi gören Messi,Trabzonspor altyapısından ,futbolcu olarak sıyrılabilirmiydi?

Babası onu İspanya yerine ,Farabi hastanesine getirmiş olsa:

A)Tam bir internet canavarı olmuştu

B)Hala tedavi görüyordu

C)Futbolcu olmuş,ama uzun saçlarından dolayı altyapıdan kovulmuştu

D) 10 yıl tedavi gördüğü dahiliye,ortopedi servislerinden sonra,iki yıldır psikiyatri servisininde müdavimi olmuştu..

Başka şıklarda var ,ama yazmayacağım..:)

a f s
30.12.2009, 11:02
Saç konusuna takılıp, birilerinin günahını alıyoruz düşüncesi bende hakim.

Olamaz bu arkadaşlar.

Sevgili a f s sanırım aynı fikirdeyiz dostum..

Sorun sadece saç olabilir mi?

Eğitimcilerin, hocaların,..İşleri her dönemkinden daha zor emin olun...

Sorun sadece saç değildir diye tahmin ediyorum..

Hoca bana taktı...:)
O da olabilir bak.

Çok daha geniş çerçevede, daha derin kronik sorunlarımız var.

Bugün heyecanla gelmesini beklediğimiz Fatih Tekke bile ne zaman aklını başına aldı düşünmek lazım. Bugün dünya yıldızı olmak varken, geçmişte yaptığı yanlışlara ah keşkeler çekiyordur eminim. ( Sırf bu tecrübelerini yeni nesillerle paylaşması bile transferi için yeter sebep olabilir )

Trabzonsporda oynayan tüm futbolcuların ( tüm kademeleri, A takım dahil ) rehberlik ve psikolojik danışmanlığa ihtiyacı var. Futbolcuların, takımın, şehrin beklentilerini dengeleyecek, eğitici bir sisteme ve programa ihtiyaç var. Yetenekli olduğu kadar ahlaklı ve insani futbolcu yetiştirme yeri olmalı kulüp, öğütme yeri değil.

Yoksa isimler değişir, biz yine aynı şeyleri konuşmaya devam ederiz.

BAHADIR33
30.12.2009, 11:19
Çok daha geniş çerçevede, daha derin kronik sorunlarımız var.

Bugün heyecanla gelmesini beklediğimiz Fatih Tekke bile ne zaman aklını başına aldı düşünmek lazım. Bugün dünya yıldızı olmak varken, geçmişte yaptığı yanlışlara ah keşkeler çekiyordur eminim. ( Sırf bu tecrübelerini yeni nesillerle paylaşması bile transferi için yeter sebep olabilir )

Trabzonsporda oynayan tüm futbolcuların ( tüm kademeleri, A takım dahil ) rehberlik ve psikolojik danışmanlığa ihtiyacı var. Futbolcuların, takımın, şehrin beklentilerini dengeleyecek, eğitici bir sisteme ve programa ihtiyaç var. Yetenekli olduğu kadar ahlaklı ve insani futbolcu yetiştirme yeri olmalı kulüp, öğütme yeri değil.

Yoksa isimler değişir, biz yine aynı şeyleri konuşmaya devam ederiz.
Abi söylediklerinize katılıyorum..
Ama,
Rehabilitasyonun kapsamının çok daha geniş olması gerektiğini düşünüyorum..

Gökçebey
30.12.2009, 11:21
Abdullah saçlarından dolayı kadro dışı kalmışsa, Fatih Tekke hiç zahmet etmesin.

Ben inanmıyorum saç mevzusuna. Henüz o kadar alçalmadı bu kulüp. Umarım.

a f s
30.12.2009, 11:26
Abi söylediklerinize katılıyorum..
Ama,
Rehabilitasyonun kapsamının çok daha geniş olması gerektiğini düşünüyorum..

Mesajı gönderdikten sonra tekrar okuyunca ben de aynı şeyi düşündüm.
Bu söylediğimizi başarabilirsek -en azından bu doğrultuda adımlar atabilirsek- işe o zaman gerçek bir kulüp olabileceğiz.

Burçak
30.12.2009, 15:40
saç veya başka birşey.
ne olursa olsun kardeşim
bu adam neden kadro dışı bırakıldı açıklansın bilelim...

Şahin_53
30.12.2009, 19:53
Bilmiyorum neden?

Murat Hızal
30.12.2009, 21:07
Kıldan tüyden bahane bulmaya pek meraklıyız,fakat ben de bu saç olayının doğru olabileceğine ihtimal vermiyorum.Daha doğrusu ihtimal vermek istemiyorum.

Bekir
30.12.2009, 21:27
....................

Ali Tunahan Güllü
30.12.2009, 21:41
Bence saçı yüzünden değildir başka bişrşey olmuştur yoksa niye elindeki tek milli futbolcuyu kadro dışı bıraksınlarr?

SEDAT
30.12.2009, 22:12
Uzun saç olayını bilmemde bi terbiyesizlik yapmasın..

Terzioğlu
30.12.2009, 22:37
Bir tek macla futbolcu degerlendirilmez ama Abdullah'i bir macta izleme firsati buldum ve bana asla iyi bir futbolcu olamayacagi izlenimini verdi.

savas avci
30.12.2009, 23:04
Banada pek mantıklı gelmiyor saç mevzusuna kadrodışı bırakıldığı.

FANATIK61
30.12.2009, 23:25
Yattar'a sacini sariya boyuyor onuda kadro disi birakalim ne dersiniz ?

yakarcı
30.12.2009, 23:29
Bence İyİ topÇi deİl

Furkan Dündar
30.12.2009, 23:33
Uzun saçdan dolayı kadro dışı bırakmak mı yok artık böyle saçmalık olur mu

Terzioğlu
31.12.2009, 00:42
Fatih Tekke'yi de transfer etmeyelim :)

bkandil
31.12.2009, 09:01

O zaten (birilerine göre) çok ağrısı olduğunu iddia ettiği için kadro dışı kaldı!!!

Bekir
31.12.2009, 12:08
Kulubu mesaj yağmuruna tutalım,belki baskı oluşunca açıklarlar bu olayın nedenini...
Ben Burçak'ın giriş yazısını mesajladım,Trabzonspor Ve Karadenizspor'a...

İyi Günler
Abdullah Karmil'in, Karadenizsporda oynayan tek Ümit Milli futbolcumuz olduğu söyleniyor...
Performansıyla ön plana çıkan bir oyuncumuz.
Fakat basında da belirtildiği gibi Kadro dışı bırakılmış.
Kadro dışı bırakılma gerekçeside Saçlarının uzunluğu gösteriliyor..

Basından öğrendiğimiz bu bilgiler ışığında haliyle kafamızda soru işaretleri oluşuyor.

Abdullah Karmil'in neden kadro dışı kaldığı konusunda bir açıklama yapmayı Düşünüyor musunuz??

Karadenizspor E-mail adresi:info@trabzonkaradenizspor.com.tr
Trabzonspor E-mail aresi:info@Trabzonspor.org.tr

Mesaj göndermeye çalışalım...

Murat'
31.12.2009, 12:18
Arkadaşlar kadro dışı kalmadan kastınız nedir.

Ben hiçbirşey anlayamadım.

Karadenizsporla kampa mı götürülmemiş.

Bekir
31.12.2009, 12:27
Arkadaşlar kadro dışı kalmadan kastınız nedir.

Ben hiçbirşey anlayamadım.

Karadenizsporla kampa mı götürülmemiş.
Herhangi bir sebepten dolayı kadro dışı kalmış,kampa da götürülmemiştir....
Tabiki af çıkar mı bilemem..

TAHSİN 61
31.12.2009, 14:18
burçak daha a2 var, onların durumu hakkında bilgi sahibi misin?

paf takim yeni adi a2 saniyorum...

Bekir
03.01.2010, 22:41
Halen,neden kadro dışı kaldığı ögrenilemedi mi??

nbay
28.01.2010, 21:09
kiralık olarak çorumspor forması giyiyor

Tunç Tosun
28.01.2010, 23:10
Bir ümit milli oyuncuya Bank Asya dan dahi talep olmaması ilginç..

nbay
29.01.2010, 16:51
samsun ve buca istemiştiler ama nedense çoruma verilmiş

Murat Erdem
29.01.2010, 16:59
Histerik ve egoist insanların icraatlari bunlar. Kariyerlerinde onarılmaz yaralar açtığımız bu gençlerin ah'ı oldukça, bizim iki yakamız bir araya gelmez.