PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TB2L 12. Hafta | Pertevniyal 84 - 81 Trabzonspor

Sayfa : 1 [2]

Saltuk Buğra
09.01.2010, 23:03
resim yok mu???

İleli
09.01.2010, 23:07
basladik dokulmeye haid bakalim...

lazfatih61
09.01.2010, 23:39
transfer sart bu takıma..böyle gitmez...

Gamze
09.01.2010, 23:41
İsmail abi alttan alttan bakaysın :))

Erdem Gür'ün mesajını okuyunca birkaç şey yazmak istedim.

Seyircilik taraftarlık adı her neyse. Tribündeki bayanlar, kadınlar artık onun da adı her neyse bu "taraftarlık" ı kendi potasında eritip, kadın gibi yaşatmak, yansıtmak zorunda. Zorunda evet.
Kadın kahrolur, üzülür, sinirlenir de ama sahaya çakmak atmaz çünkü. Kadın iki metre ötesindeki oyuncusuna ağza alınmadık küfürler etmez. Kadın çirkinleştirmez tribünü.
Tribün kültüründe küfür var diyeceksiniz. Evet var, doğru. Ama kadın kültüründe yok, olmamalı.
Ve yoksa, o kadın tribündeyken de öncelik kadınlıktadır. Tribüncülükte değil.
Nihayetinde, kadının olduğu yerde, kadının "gerçekten" taraf olduğu yerde iyi bir şeyler oluyordur muhakkak.
Basketboldan çok anlamamız gerekmiyor. Pota altında faul olunca "penaltıı" diye bağırarak klasik esprisini de yaptım bugün örneğin, gayet de güldük eğlendik. Biz Trabzonspordan anlıyoruz ve Trabzonsporu anlamak o kadar kolay değil. Onu anlayan, onu çözen ve onu seven kadın ona dair her şeyi de seviyor, her şeyden de anlıyor demektir.

Durun yahu, ben bunları buraya yazmayacaktım. :)) Neyse :)

Maç öncesi direklere Trabzonspor bayrağını çeken arkadaşlara bravo diyorum. Bunu anca bizim insanımız akıl edebilirdi zira. :) Harikaydı.

erdem gür
09.01.2010, 23:46
İsmail abi alttan alttan bakaysın :))

Erdem Gür'ün mesajını okuyunca birkaç şey yazmak istedim.

Seyircilik taraftarlık adı her neyse. Tribündeki bayanlar, kadınlar artık onun da adı her neyse bu "taraftarlık" ı kendi potasında eritip, kadın gibi yaşatmak, yansıtmak zorunda. Zorunda evet.
Kadın kahrolur, üzülür, sinirlenir de ama sahaya çakmak atmaz çünkü. Kadın iki metre ötesindeki oyuncusuna ağza alınmadık küfürler etmez. Kadın çirkinleştirmez tribünü.
Tribün kültüründe küfür var diyeceksiniz. Evet var, doğru. Ama kadın kültüründe yok, olmamalı.
Ve yoksa, o kadın tribündeyken de öncelik kadınlıktadır. Tribüncülükte değil.
Nihayetinde, kadının olduğu yerde, kadının "gerçekten" taraf olduğu yerde iyi bir şeyler oluyordur muhakkak.
Basketboldan çok anlamamız gerekmiyor. Pota altında faul olunca "penaltıı" diye bağırarak klasik esprisini de yaptım bugün örneğin, gayet de güldük eğlendik. Biz Trabzonspordan anlıyoruz ve Trabzonsporu anlamak o kadar kolay değil. Onu anlayan, onu çözen ve onu seven kadın ona dair her şeyi de seviyor, her şeyden de anlıyor demektir.

Durun yahu, ben bunları buraya yazmayacaktım. :)) Neyse :)

Maç öncesi direklere Trabzonspor bayrağını çeken arkadaşlara bravo diyorum. Bunu anca bizim insanımız akıl edebilirdi zira. :) Harikaydı.
iyide ben sizi kötüleyen bişey demedimki o kadar çekirdek yiyip bir bordo mavi die bağırmaktan aciz erkek arasında her size döndüğümüzde bize eşlik eden tavrınızı beğendiğimi belirttim ki bunu salondada belirttik bayrak olayıda farkettinizmi bilmiyorum direklerde tek bizim bayrağımız yoktu yapılmalıydı yaptık

Semih
09.01.2010, 23:46
Direklere Trabzonspor bayrağı he!

Desenize cümbüşü kaçırdık. :)

Gamze
09.01.2010, 23:50
iyide ben sizi kötüleyen bişey demedimki o kadar çekirdek yiyip bir bordo mavi die bağırmaktan aciz erkek arasında her size döndüğümüzde bize eşlik eden tavrınızı beğendiğimi belirttim ki bunu salondada belirttik bayrak olayıda farkettinizmi bilmiyorum direklerde tek bizim bayrağımız yoktu yapılmalıydı yaptık

Aman ha, yanlış anlamayın. :)
Ben sizin mesajınıza yanıt olarak değil, aklıma geldiği için öyle içimi döktüm.
yoksa teşekkür ederiz, tribündeki ve burdaki tavrınız için.

İsmail Alkan
09.01.2010, 23:55
Sporun her dalında yenmek ve yenilmek vardır.

Yenersin de, yenilirsin de.

Ama öyle maçlar vardır ki, yenilgi hazmedilmez.Yenmek zorundasın.

Geçen sezon Bornova ve TED maçı gibi, bu sezon Hacettepe ve Pertevniyal maçı gibi.Çünkü Başkan Sadri Şener bu maçlarda tribündeydi.

Biz ne yaptık.

Sadri Şener'e "bizim maçlarımıza gelme" dedik.

Yarın Sadri Şener'de "bu basketbol bize uymaz" derse ne yapacağız ?

İşte benim korkum bu.Yoksa final four'dan önceki lig maçlarında yensen ne olur, yenilsen ne olur.

Yazık.

erdem gür
10.01.2010, 00:05
Aman ha, yanlış anlamayın. :)
Ben sizin mesajınıza yanıt olarak değil, aklıma geldiği için öyle içimi döktüm.
yoksa teşekkür ederiz, tribündeki ve burdaki tavrınız için.
bu çakmak olayına takıldım buda bize bir taşlamamı bizim olduğumuz yerdenmi geldi çakmak :D:D

CAFER ÖZER
10.01.2010, 00:11
Ben ısrarla bu takımın Beko basketbol ligine çıkmasını istemiyorum (kişisel görüşümdür) nedeni çok basit...

Trabzonspor futboldan dolayı İstanbul'daki maçlarda bizleri verem ettiği yetmezmiş gibi, derdimiz basketbol maçları ile 2 katına çıkacağı kesindir... Salonda madara olmamızda cabası, deplasmanda oynadığımız için koca salonda bize gene az yer ayrılacaktır.Yani neresinden bakarsan bak, her tarafı sıkıntı.

aynen katılıyorum birde maddi durumu söz konusu
baskete harcayakları para ile golcü alsınlar.

Adem Erdoğan
10.01.2010, 00:12
Karadenizspor ve basket takımının bir anda büyük olmasını bekliyoruz.

Trabzonspor futbol takımının yaptığını dünyada sadece kendisi yaptı, başka takımda kolay kolay yapamaz.

Ekonomik altayapı sağlam temeller üstüne kurulduktan sonra basket takımına ekonomik destek sağlanmalı yada bütçesi geliri sponsoru tamamen ayrı ve yükü kaldırabilecek seviyede olmalı.
Şu durumda mağlubiyet fazla olmuyor.Yalnız takım bu haliyle beko ligine çıksa başarısız olur.O zaman daha kötü.

Gamze
10.01.2010, 00:20
bu çakmak olayına takıldım buda bize bir taşlamamı bizim olduğumuz yerdenmi geldi çakmak :D:D

Yok bizim oturduğumuz yerin yukarılarından geldi biri. Diğerini çıkaramadım şimdi.
Ama küfür kısmı bir taşlama olarak sayılabilir evet. :))

erdem gür
10.01.2010, 00:23
Yok bizim oturduğumuz yerin yukarılarından geldi biri. Diğerini çıkaramadım şimdi.
Ama küfür kısmı bir taşlama olarak sayılabilir evet. :))
ya az önce senin de dediğin gibi bişey aslında bu hani bordo maviyi nasıl silemezsek o tribünden küfür de öle bişey yerleşmiş işte birazda geriliyoruz zaman zaman ama kendi oyuncumuza küfürü benimsediğimi söyleyemem sonuçta oyuncunun kapasitesi bu kadar bu tür şeylerede elimizden geldiği kadar engel olmaya çalışıyoruz da genç heyecan dolu kardeşlerimiz var tabi

İsmail Alkan
10.01.2010, 00:29
aynen katılıyorum birde maddi durumu söz konusu
baskete harcayakları para ile golcü alsınlar.

Cafer bey başkan da bir ara sizin gibi düşünüyormuş :)

Kaldı ki basketbola 2 yılda sponsorlar kanalıyla yapılan yatırım, futbol kulübünde golcü alacağız diye çöpe atılan paraların yanında devede kulak.

Şuna katılırım.Bu kadar parayı BBL'ye çıkacağız diye harcayıp hüsran yaşayana kadar, altyapıya yatırım yapıp, Trabzon'u basketbolcu fabrikasına çevirelim derseniz başım üstüne :)

Şener: Önemli İşler Başardık
09 Ocak 2010 / 16:06
Trabzonspor basketbol takımı onuruna kahvaltı

Beko Basketbol Ligi'ni hedefleyen ve sezona hızlı bir giriş yapan Trabzonspor Basketbol Takımı'nın yöneticileri ve Trabzonlu İş Adamları Derneği ve Bürokratları Derneği, Trabzonspor'un Pertevniyal ile oynadığı maç öncesi kahvaltıda bir araya geldi.
Bordo-mavili camiayı bir araya getiren yemekte Trabzonspor Basketbol Derneği Başkanı Saner Ayar, Trabzon halkının basketbolu çok sevdiğini salonun kapasitesinin ise seyirciye az geldiğini ve Ankara'nın doğusunda 2. Ligde tek takimin Trabzonspor basketbol oldugunu söyledi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise ilk basta basketbola sıcak bakmadığını baskete harcanacak para ile futbolcu transfer edileceğini düşündüğünü ama çok büyük atilim yapıldığını ve büyük isler başardıklarını söyledi. Sadri Şener, Trabzonspor Basketbol Takımı'nın bu noktalara gelmesinde Saner Ayar'in katkısı olduğunu da sözlerine ekledi.

reisoğlu61
10.01.2010, 00:51
defansif olarak cok kötüydük bugün

İsmail Alkan
10.01.2010, 01:37
Yakın tarihte eceliyle ölen yok şehirde.Kimi kanser kimi Trafik kazası.Dönüp dolaşıp herşey Trabzonspora çıkıyor.Ecelimiz oldunuz be.
Süleyman darlanma :)

Bu arada fotolar nerde arkadaşlar ? Melek nereyesun ?

LazAnisT
10.01.2010, 02:00
İsmail abi elimde değil.Sonuna kadar getirip teslim olmaktan sıkıldım.

Mehmet Dinç
10.01.2010, 11:28
Pertevniyali yenemeyen takim beko ligine kanimca cikamaz...

Arkadaşlar bu kadar umutsuz olmayalım.Geçen sene bornova belediyesi 2 maçtada Pamukkale Üniversitesine yenilmişti ama adamlar Beko basketbol Ligine çıktılar.Ayrıca bizim Grubumuz diğer gruba göre daha zorlu rakiplerden oluşuyor.Bundan Sonraki maçlarda da mağlubiyetler alabiliriz bunlar çok normal.İnşallah takımımız en kısa zamanda toparlanır Play-off'larda gerçek gücünü gösterir.

Mehmet Fırat
10.01.2010, 12:05
İkinci periyotun ortalarına yetiştim. Ayağım uğurlu gelmiş olacak, yenik durumdayken devreyi önde kapattık. İkinci devre de iyi götürürken maçı, önümdeki abinin de dediği gibi, 6 sayı öndeyken yaptığımız gereksiz bir top kaybı ile, farkı 8 sayıya çıkartabilecekken yenik duruma düştük. Son saniyede de Eddy'nin akıllara durgunluk veren kaçırmasıyla maçı uzatmaya götüremedik.

Halihazırda futbolda olan şanssızlığımız basketbola da bulaşmış. :o

Cengiz Çubukcu
11.01.2010, 08:36
ben de maçtaydım , kötü oynadığımız savunmayı yapmadığımız kesin...eğer 10 sayıyla yenilsek inanın bu kadar üzülmezdim..son anda şans da yanımızda olmayınca kaybettik, bu kaybediş şekli beni o kadar üzdü ki salondan nasıl çıktım bilemiyorum...hatta dün bütün gün moral bozukluğu sebebiyle başım ağırdı...

maç sonunda Celil Hekimoğlu ve Zeyyat Kafkasla kısa süreliğine sohbet etme imkanı buldum, kendileri de çok üzgündüler...takıma takviye yapmak istiyorlar, inşallah emeklerinin karşılığını alırlar...
bir de benim için en büyük süpriz maç sonu Sait Uçarla karşılaşmış olmamdı :) kendisiyle de maç vesilesiyle el sıkışmış olduk ...

Cengiz Çubukcu
11.01.2010, 12:10
Batug.org'da mesajımı alıntılayan Muyu'nun yorumları her şeyi özetlemiş....

''Cumartesi günü pertevniyal-Trabzonspor maçı için abdi ipekçideydim, maçı 84-81 Pertevniyalin alması büyük süpriz oldu..Trabzonspordan edy fobbs son saniyede topu bomboş pozisyonda potanın içine sokamayınca maç uzatmaya gitmedi...pertevniyalde orhan hacıyeva ve ali ışıktan yüksek performans beklerken esas süprizi Can korkmaz yaptı..genç guard maça damgasını vurdu...'' bu benim yorumum...

''maçı pertevniyal almadı. net bir sekilde trabzon istemedi. ilk yarının sonunda savaşan orcun, melih ve hakan'a umut eklenince trabzon kendini one gecmis buldu sadece. ikinci yariya bu sokla basladi pertev ama daha cok savastiklari icin mac sonunda yine one ciktilar. her ne kadar serbest atislar ile maci verme noktasina getirdilerse de, trabzon yine istemedi ve verdi maci.

trabzonda ciddi sorunlar var. herseyden ote elinden korkulacak saglam bir kisa eksigi var. her ne kadar ilk yari sonunda ve ikinci yari iyi dis sut atsalarda yetmiyor. dahasi iyi yapamamalarina ragmen disaridan oynamak konusunda israrcilar. fobbs fiziksel olarak avantaj sagliyor ama hakan'in yarisi kadar sirti donuk oyunu olmamasi trabzonun opsiyonlarini kisitliyor. playoff'a bence uzun degistirerek girmezlerse isleri zor.

pertev ise eski pertev degil. su an takimda oyle oyle boyle oldu denilecek bir adam yok. can korkmaz, ali isik iyi oynadilar ama bir ust level icin ciddi fiziksel sikintilar yasarlar. alper yilmaz bir abi olarak dogru tercih takim icin belki en dogru sey bu. orhan haciyeva ise hep bir yildiz adayi olarak anilacaktir. fazlasi degil! '' bu da Muyu'nun yorumu....

İsmail Alkan
11.01.2010, 13:46
Bu muyu'yu bir yerlerden hatırlayacağım ama.

Talat YAVUZ
11.01.2010, 16:03
Çok dengesiz bir goruntu sergiledik maçı izlerken bir bakıyosun tamam ya maç cepte bir bakıyosun bu takımı hayatta yenemeyiz dercesine oyun oynuyor takım umut tınay fısss..iyi bir pivota ihtiyacımız var play off öncesi seyirci harikaydı...

POYRAZ
11.01.2010, 19:23
Nazar degdi basketbol takimimiza.
En kisa zamanda toparlanacagimiza inaniyorum.
Basarilar dilerim.

61eMiCe61
12.01.2010, 16:14
Bunlarda bizim gibi zayıf takım gördünmü yemeyiyler ama biraz dişli takım gördünmü Yenilgi kaçınılmaz oluyor:)

Deniz Telci
15.01.2010, 19:07
Efes'in alt yapı takımına yenildik ama geçmiş olsun ! basketbol olarak inşallah yakışan lige çıkarız ;) !

Murat'
02.02.2010, 10:40
Maçın son dakikalarını yüklüyorum şimdi.Birazdan koyarım buraya.Bakın şu maçı nasıl kaybettik.

Ah Eddy ah !

Murat'
02.02.2010, 12:06
12. Hafta Pertevniyal - Trabzonspor karşılaşmasının son dakikaları
xbb91Mks6cQ