PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Faruk Özak İstifa Etmeli mi?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hekimoğlu
25.12.2009, 16:03
Trabzon'umuzun 2016 Avrupa şampiyonasından mahrum bırakılmasındaki aktif rolünden dolayı bir Trabzon'lu olarak Trabzonspor'lu olarak sayın bakanı istifaya davet ediyorum.

Ülkenin Kayseri'den ötesini dışlayan bu anlayışın mimarlarından olan Özak sırf birilerine hoş gözükmek için Trabzon'a sırtını dönmüş ve Trabzon'u sırtından hançerlemiştir.Sayın bakanın gereğini yapmasını diliyorum.
Bu konunun siyasete çekilmemesini rica ediyorum görevini yapamayan pasif kalan aciz kalan sayın Özak'ın görevini hakkıyla yapacak dirayetli adaletli insanlara bırakması en büyük temennimdir.

http://www.haber61.net/images/news/19927.jpg
http://www.bordomavi.net/Giris/giris251209.jpg

Koray
25.12.2009, 16:05
Alayına isyan herkes istifa anasını satayım...

Atalay
25.12.2009, 16:06
Hemen istifa...!!

Paksoy
25.12.2009, 16:10
Trabzonspo maçına gelirse repkimizi koyalım

Gökhan Döner
25.12.2009, 16:10
yediğin ekmeğe içtiğin suya doğup büyüdüğün şehre ihanet
ediyorsun be bakanım ne diyeyim

SEDAT
25.12.2009, 16:11
bu konu kilit yer ama bende istifa diyorum

Ufuk Bayraktar61
25.12.2009, 16:11
işte yawwwww.bu başlık hoşuma gitti. Trabzon'a geldikleri günden beri spor alanında hiçbir yatırımı yapmayan, Trabzon'a hakedilen şeyleri vermekten aciz olan Trabzonlu odaklı spor bakanlığını kınıyorum...ne zaman kendi insanımızdan fayda gelmiş ki bu memleketime..

Trabzon ismini kullanıp isim yapanlar
Trabzonu bi kenara atnmakla meşguller...

Samet Türkmen
25.12.2009, 16:13
Kesinlikle katılıyorum. Derhal istifa etmeli.

ÇaGaTaY
25.12.2009, 16:14
2016 Avrupa Şampiyonasını aldımı ki Türkiye??

irfanb
25.12.2009, 16:14
Sen neymissin be Faruk Özak !
Trabzonspor yenilir suc sende.
Yönetim yanlis isler yapar suc sende.
Federasyon bizi iplemez suc sende.
Ne Isa`ya yaranabildin ne de Musa`ya bugüne kadar.

Hekimoğlu
25.12.2009, 16:16
Ne Isa`ya yaranabildin ne de Musa`ya bugüne kadar.Olayı farklı yerlere çekmeyin lütfen Spor bakanlığının kararı bu Futbol federasyonu öyle uygun görmüş derseniz komik olur.

Samet Türkmen
25.12.2009, 16:18

İrfan abi,hem spordan sorumlu devlet bakanısın, hemde Trabzonlusun,Avrupa şampiyonasına adaysın ve Trabzon şehrini buraya eklemiyorsun veya ekletemiyorsun. Bir Trabzonlu olarak böyle bir fırsat geçtikten sonra şehrim adına daha ne beklemem gerek sayın Faruk Özak'tan ?

Barış BAKIRTAŞ
25.12.2009, 16:23

Faruk Özakta değilde kimde 2016 nın suçu ? Hadi aday şehirlere girmedi Trabzon gücün yetmedi. Dalga geçer gibi Urfa ile yedek şehire aldırtma....
Ayrıca seçim zamanı Faruk bey kapı kapı dolaşıp oy istemedimi stadı yapıcaz demedimi ? Hani nerde şimdi ? 2016 aday şehirlerden olsa mecburlar stad yapmaya ondan istemiyorlar. Kırmızı plaka yüzünden ekmek yediği topraklara ihanet etmiştir Faruk bey...

Harun-61
25.12.2009, 16:23
2016 yi alma ihtimalimiz 0,0000001.

irfanb
25.12.2009, 16:24
Bu konuya Özerk Futbol Federasyonu mu karar veriyor yoksa Spordan Sorumlu Devlet Bakani `mi?

Şahinoğlu
25.12.2009, 16:27
Faruk başkanı bu günlere getiren Trabzonspor'dur ,Trabzonspor'un ve Trabzon şehrinin hakkının yenmesine ses çıkarmayacaksa çok sevsemde kendisini istifa etmesinin tam yeri ve zamanıdır .

magicyattara
25.12.2009, 16:27

Federasyon nasıl iplemiyormuş.
Faruk Özak sakın bu illerin belirlenmesinde bana bir şey sorulmadı demesin,ülkenin spor bakanı kendileri.
Eğer sözünü dinletemiyorsa İSTİFA!

Bize böyle pısırık adamlar lazım değil.

Şahinoğlu
25.12.2009, 16:28
2016 yi alma ihtimalimiz 0,0000001.

Sorun o değilki sorun Trabzon'un dışlanması görmezden gelinmesi.

Harun-61
25.12.2009, 16:30
ilginc ,
gecen sene yaz ayinda art arda transfer yaparken
Faruk Özak'a methiyeler dizerken simdi istifasini istiyoruz.

.

Barış BAKIRTAŞ
25.12.2009, 16:30
Bu konuya Özerk Futbol Federasyonu mu karar veriyor yoksa Spordan Sorumlu Devlet Bakani `mi?

İrfan Bey,

1-Sizce spordan sorumlu devlet bakanının fikri sorulmamıştır ?
2-Faruk Özek Federasyona Trabzon şehri olmalıdır diye baskı yapmış ama kabul görmemişmidir ?

Hekimoğlu
25.12.2009, 16:32
Faruk Özak'ın Trabzonspor'luluğunu tartışmıyoruz o bizim haddimize değil sorun görevini layıkı ile yapamaması adaletli olamaması.

Külünkoğlu
25.12.2009, 16:33
Alakası var mı bilmiyorum, Akp Trabzon komple istifa etti.

Gökçebey

Alakası yok abi, parti içi siyasi bir gelişme. Trabzon'da gündemi yakından takip ettiğimiz için biliyorum.

SEDAT
Ne Isa`ya yaranabildin ne de Musa`ya bugüne kadar.orda bakanlık yapıyorsan Trabzona bir stad bile yaptıramıyorsan sürekli başkanlarını övüp duruyorsan milletvekilin dünyanın sonu değil diyorsa kusura bakmasın ama bunları beceremiyorsan orda durmayacaksın...

Emirhan Ömeroğlu
Faruk Özak'a hiç methiye dizmediğim için istifa etmesini istiyorum!

Faruk Özak oy kaygısıyla yaklaştığı Trabzon'a şimdi bir şey yapmamaktadır.

Faruk Özak istifa!

Ilelioglu

Nasil yani, yani Belediye Baskani'da mi...?

Burçak
25.12.2009, 16:34
Bunun sebebi sanırım AK Parti Trabzon İl Başkanı Ahmet Metin Genç'in Parti tarafından İl Başkanlığı görevinden alınmış olmasıdır.. Genç Görevden alınınca diğerleri tepki olsun diye istifa etmişlerdir diye düşünüyorum..

magicyattara
25.12.2009, 16:34

Yok alakası.
Orda seçilen il başkanının istifasını istedi Başbakan.Onlarda istifa ettiler.
Garip bir durum.

irfanb
25.12.2009, 16:35
İrfan Bey,

1-Sizce spordan sorumlu devlet bakanının fikri sorulmamıştır ?
2-Faruk Özek Federasyona Trabzon şehri olmalıdır diye baskı yapmış ama kabul görmemişmidir ?

1-Diyelim ki fikri sorulmus ve Bakan bey Trabzon`u tavsiye etmistir.Buna ragmen Federasyon Trabzon`u listeye almamistir.Ne yapabilir?
2.sorunun cevabi 1.soruda verilmistir.

Hekimoğlu
25.12.2009, 16:36
Alakası var mı bilmiyorum, Akp Trabzon komple istifa etti.Bizim siyasetçilerimizde böyle bir duruş mümkün mü abi??Genel merkez istedi istifa etmesini.

TSelif
25.12.2009, 16:36
Bu Gökhan'ı da sen saldın başımıza zaten :D

Gökçebey
25.12.2009, 16:37
Konu, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak.

Burçak, mesajını da bu bağlamda düzenledim.

irfanb
25.12.2009, 16:37
Bu Gökhan'ı da sen saldın başımıza zaten :D

Alirken de öyle mi diyordunuz ?

Selim Turan
25.12.2009, 16:38
Şu an odaklanmamız gereken Faruk Özak'ın İstifası değil. Hakkımız olanı almak için protesto metni hazırlanarak organize şekilde heryere bunu göndermek...

Daha bir şeyi halledemeden diğerine atlıyoruz. Sonra sonuç bekliyoruz.

Hekimoğlu
25.12.2009, 16:38
1-Diyelim ki fikri sorulmus ve Bakan bey Trabzon`u tavsiye etmistir.Buna ragmen Federasyon Trabzon`u listeye almamistir.Ne yapabilir?
2.sorunun cevabi 1.soruda verilmistir.Bu organizasyonu ülke düzenliyor 2-3 milyar dolar yatırım yapılacak ve spor bakanı'na sorulmayacak ya da görüşü önemsenmeyecek öyle mi??

Emirhan Ömeroğlu
25.12.2009, 16:40
Protestolar yapmalıyız!

TSelif
25.12.2009, 16:40
Geleceğini duyduğum andan beri !
Neyse konumuz Faruk Özak istifa.. etsin bakalım !

Gökçebey
25.12.2009, 16:42
Soytürk, yazarsın da bir kez daha yazarsın. Sonra birkaç gün zor yazarsın :D

Barış BAKIRTAŞ
25.12.2009, 16:43
2.sorunun cevabi 1.soruda verilmistir.

Aslında açıklama yapmama gerek yok ama belirtiyim,

Dediklerinize ve düşüncelerimize istinaden 1996 yılında pasif olarak Faruk ÖZAK 2009 da pasif olmaya devam etmektedir.

irfanb
25.12.2009, 16:44
Faruk Özak`in Trabzonluluguna ve Trabzonsporluluguna laf etmek bize yakismaz.
Onun kadar bu kulübe ne hizmetimiz olmus ki onu elestiriyoruz ve istifaya davet ediyoruz?

cobts28
25.12.2009, 16:44
Ben bunu normal karşılıyorum bunlardan farklısı beklenmezdi zaten.

ESER
25.12.2009, 16:47
bu adam degilmiydi akyazi palavrasi ufurup belediyeye akpye kazandiran... utanmadan sizin stadiniz yok siz bu organizasyonu haketmiyorsunuz diyebiliyorsa ona degil onu secen bize yaziklar olsun..

Soytürk
25.12.2009, 16:47
neeeeee belediye başkanı sitifamı etti negüzel :D canalioğlu trabzona geri istiyoruz...ohhhhhhhhhhhhhh

Barış BAKIRTAŞ
25.12.2009, 16:48
Faruk Özak`in Trabzonluluguna ve Trabzonsporluluguna laf etmek bize yakismaz.
Onun kadar bu kulübe ne hizmetimiz olmus ki onu elestiriyoruz ve istifaya davet ediyoruz?

Sizin bahsettiğiniz olay tamamen farklı bir olay. Biz taraftarız taraftar olarak hizmet ederiz.

Kazım Uzunboy
25.12.2009, 16:48
Faruk Özak istifa edecekte ne olacak? Bize yararı dokunacak birisi mi gelecek başa?

Hekimoğlu
25.12.2009, 16:49
Faruk Özak istifa edecekte ne olacak? Bize yararı dokunacak birisi mi gelecek başa?Orda olması bize zarar veriyor bence tarafsız olacağım diye bizi bitirecek.

Kader KORELİ
25.12.2009, 16:54
Soytürk, yazarsın da bir kez daha yazarsın. Sonra birkaç gün zor yazarsın :D

Benim yorumumuda silmissin herhalde Gökce...

Ne oldu, bazi gercekler rahatsizmi etdi seni??

Acikcasi senin gibi her önüne gelen yorumu silen yöneticilerden biktim..
tepki gösterenlerede üstedeki yorumunda oldugu gibi kendini bir sey sanan tavir takinip siritirsin.. cezalandiririm imasini verirsin.. cok birseydiya senin verdigin ceza.. senin gibi yöneticiler yüzünden bu forumdan sogudum..

durmak yok, siritmaya devam.. :alkış:

el_conquistador
25.12.2009, 16:55
Faruk Özak istifa edecekte ne olacak? Bize yararı dokunacak birisi mi gelecek başa?

Aynen öyle. Ilk önce Trabzon sehri neden alinmamis, alinmasi icin belirlenen kriterler neymis, neye göreymis? Trabzonsporumuzun en büyük sorunu bu degilmi zaten, tezcanlilik? Hep birilerini indirip, baskalarini getirdikte ne düzeldi? Kin ve nefret su ana kadar dünyada neyi düzeltmistir, bizde neyi düzeltcek, cok merak ediyorum? Trabzonsporlular, baskalarini sorgulamadan önce, ilk önce kendimizi sorgulamakla baslasak?

Nytre
25.12.2009, 16:56
ilginc ,
gecen sene yaz ayinda art arda transfer yaparken
Faruk Özak'a methiyeler dizerken simdi istifasini istiyoruz.

.

ilginç ,

trabzon'a vaatlerle gelip evimizdeki telefonlara kadar çıkan faruk özak trabzonsporun ve trabzonun olduğu heryerde varken şimdi "euro 2016'da neden trabzon yok?" diye sorulduğunda "mahmut özgenere sorun" diyor

Külünkoğlu
25.12.2009, 16:57
Trabzonspor adına çalışan ender bakanlardandır kendisi. Trabzonspor'la fazla ilgilendiği için çoğu kez şikayet konusu da oldu.

Ama istifa etsin arkadaş. Partisi ile ilgili hiç işim olmaz diye de söylemiyorum. Benim derdim başka.

Derdim şu,

Arkadaş ne zaman bizden birileri bakan olur ne hikmetse Trabzonspor olarak dibe vururuz. Nedir bu işin sırrı anlamadım gitti. Ya Trabzonspor, ya bakan diyince bakan gitsin tabi. :)

ESER
25.12.2009, 16:57
tarafsiz ise istanbuldan tarafsiz millet vekili adayi olsun

Külünkoğlu
25.12.2009, 16:59

tepki gösterenlerede üstedeki yorumunda oldugu gibi kendini bir sey sanan tavir takinip siritirsin.. cezalandiririm imasini verirsin.. cok birseydiya senin verdigin ceza.. senin gibi yöneticiler yüzünden bu forumdan sogudum..

Fuser haksızlık ediyorsun. Mesajını bende gördüm. Baştan aşağıya suçlama var. Hem şehri hem de burdaki forum üyelerini. O mesajın silinmesi kesinlikle doğru bir karardır. Biraz empati yap güzel kardeşim.
Konuyla ilgili şikayetin varsa da yeri bu başlık değil.

TheRapZoNe
25.12.2009, 17:00
Faruk Özak Trabzon'u aday şehirler arasına soksun diye baskı yapılmıyorda sırf siyasi düşünceler uğruna istifaya davet ediliyor.
Zira bir Trabzonlu'nun zaten ne işi olur spor bakanlığıyla.Gelsin elin tokatlısı,kayserilisi bakan olsun.Neyimize bizim bakanlık canım(!).

Acırım halen daha fikir cahili insanların ufak kalmış beyinlerine..

Hekimoğlu
25.12.2009, 17:01
Faruk Özak Trabzon'u aday şehirler arasına soksun diye baskı yapılmıyorda sırf siyasi düşünceler uğruna istifaya davet ediliyor.
Zira bir Trabzonlu'nun zaten ne işi olur spor bakanlığıyla.Gelsin elin tokatlısı,kayserilisi bakan olsun.Neyimize bizim bakanlık canım(!).

Acırım halen daha fikir cahili insanların ufak kalmış beyinlerine..Haddini aşma bizim derdimiz başka senin başka siyasi yaklaşan sensin konuya.

TheRapZoNe
25.12.2009, 17:04
Haddini aşma bizim derdimiz başka senin başka siyasi yaklaşan sensin konuya.

Derdim sığ düşünen insanların hemen fırsatını bulup siyasi düşünceleri doğrultusunda Trabzonspor'u kullanmaları.

Kasım Hilal
Faruk Özak'tan Trabzon'un aday şehir olması için elinden geleni yapmasını bekledik..
Yaptı diyelim.. İşe yaramadığını görünce kendi iradesi ile istifa etmesini beklerdim..
Tıpkı zamanında Özkan Sümer'in yaptığı gibi..
Eğer seni oralara getiren şehrin hakkını koruyamıyor isen "Beceremedim" deyip çekilmek çok onurlu bir harekettir..
Ve eklemeliyim o zaman Faruk Özak'a -en azından ben- kesinlikle tepki gösterilmezdi..

ESER
her hafta Trabzona gelip, akcabat da kofte yiyip, akyazida iki bos tur atip, film cevirmek, kulubu ziyaret etmek degil hizmet... hizmet yapilmasi gereken yerde sehrin kulubun onurunu korumak... bakan her hafta Trabzondaymis, cok calisiyomus TS icin.. biz goremiyoruz o hizmetleri galiba bir tek..

o elinden birsey gelemeyen birisi , bosuna kiziyoruz ona..o sadece Trabzona gelir protokolden el sallar millete o kadar, yapabilecegi ondan daha buyuk bir hizmet yok..cunku yapabilecek vizyon ve kapasiteye sahip degil.. o birilerinin tekerine comak sokmamak icin o koltukda..yani goruntu var ses yok

karatasof
25.12.2009, 17:05
Aday şehirler arasında Trabzon neden bulunmadığını soran gazeteciye Bakan Faruk Özak;''Onu TFF Başkanına sorun.''
Kaybedilen Sivas maçında yenilginin sebebini soran gazeteciye Başkan Sadri Şener; '' Onu Teknik Direktöre sorun.''

Ne uyumlu bir ekip oluyorlar değil mi?
''Dibek döğücünün, hınk deyicileri....''

Hekimoğlu
Derdim sığ düşünen insanların hemen fırsatını bulup siyasi düşünceleri doğrultusunda Trabzonspor'u kullanmaları.Ben konunun siyasete dökülmesine karşıyım siyasi mesajlar artarsa konu kilitlenir zaten.

İsmail Çavuşoğlu
Ne istifası arkadaşlar hayırdır,tövbe diyin ya
sanki Bakanımıza Trabzonu aday şehirler arasına alıyoruz dedilerde o da kabul etmedi gibi bir durum oluşmuş burada.
işin aslını astarını öğrenmeden lütfen sallamayalım
Faruk Özak gibi değerler çok az bulunu bu ülkede

Soytürk
25.12.2009, 17:06

arkadaşım sana noluyoki şimdi yazdzığım şeyler forum kuralarına aykırıysa;silebilrisiniz ksuura bakmayın dediğimden ötürü abs kaçtıysa anlamındada sırtma işareti koydum noldu şimdi yani

TheRapZoNe
25.12.2009, 17:06
Ben konunun siyasete dökülmesine karşıyım siyasi mesajlar artarsa konu kilitlenir zaten.
Faruk Özak ve mevcut hükümet aleyhindeki yorumlardan geçilmez artık burası sen merak etme

Hekimoğlu
25.12.2009, 17:07
Faruk Özak ve mevcut hükümet aleyhindeki yorumlardan geçilmez artık burası sen merak etme
Gereği yapılır forum yöneticileri tarafından sen de merak etme.

Külünkoğlu
25.12.2009, 17:09
Ben konunun siyasete dökülmesine karşıyım siyasi mesajlar artarsa konu kilitlenir zaten.
Üzülerek söylüyorum ki eninde sonunda konu oraya gidecektir.
Çünkü Faruk Özak siyasi bir kişilik.

magicyattara
25.12.2009, 17:10

Acırım halen daha fikir cahili insanların ufak kalmış beyinlerine..

Bu da bir baskıdır.
Yapamıyorsan İSTİFA.

Elin Tokat'lısı,Kayseri'lisi gelirse bundan az ne yapar mesela?
Yapılmayan stad,dışarda kalınan Avrupa Şampiyonası,2011 için hala başlanılmayan hazırlıklar..vb
1.5 yıl kaldı 2011 olimpiyatlarına yahu.
49 ülke gelecek buraya.Şehirde yürütülen bir çalışma bile yok.İnsanlar bu olaydan habersiz.

İSTİFA kısacası.

İHTİLALL
25.12.2009, 17:12
Arkadaşlar,

Bir dakika..

Benim itirazım var şimdi..

Bizim 2016 şampiyonasıyla ilgilenmemiz doğal..

Ama benim bildiğim BMN Trabzonspor forumu!

İki yüz milyonluk yatırım yaptığı halde,çarşamba günü gs nin yedeklerine Trabzonspor'u peşkeş çeken başkan,utanmadan sırıta,sırıta televizyonlarda kakara kikiri yapıyor,

İstifası filan gerekmiyor da,

Bakanın istifası gerekiyor..

Burda vatan sevgisiyle yanıp tutuşan arkadaşların önce SADRİ ŞENER İSTİFA başlığı açmaları gerekmezmi?

Bu çifte standart değilmidir?..

Siyaset yapmadan, deniyor herkese..

Peki bu nedir?

Birde faruk Özak kadar bu kulübe katkı yapmış,emek harcamış, seçenek babayiğitleride görmek isteriz ,kimlermiş?

Kusura bakmayın ama Faruk Özak'a kadar istifa etmesi gereken çok daha kişi var,bence..

Mehmet Fatih Yavuz
25.12.2009, 17:12
Faruk Özak a kadar sardı mı bu iş? Bi slogan da ben atayım, durmak yok, adam yemeye devam......

Külünkoğlu
25.12.2009, 17:15
Faruk Özak a kadar sardı mı bu iş? Bi slogan da ben atayım, durmak yok, adam yemeye devam......
Fatih nerdesin sen ya. :)

Mehmet Fatih Yavuz
25.12.2009, 17:16
Sabah 8, akşam 10... Kafa kalındı, oldu kütük. :) Arada uğramaya çalışıyorum.

OLCAY ÇAKIR
25.12.2009, 17:17
İlgi çeken başlık olduğu için 2 cümle yazayım dedim.

Medyatik 2 adamdan destek alsak soruna büyük katkısı olur.

Mehmet Ali YILMAZ ve Ali ŞEN.

İsimler manidar değilmi?

Başlıkta öyle..

irfanb
25.12.2009, 17:19
Rizeliler de Tayyip Erdogan`i istifaya davet etsin.
Sanliurfa`dan neyimiz eksik ?
Aday sehirler arasinda niye Rize yok diye ?

Külünkoğlu
25.12.2009, 17:21
Evet !
işte bu. bunu bekliyordum bende, niye Rize yok kardeşim !

İHTİLALL
İlgi çeken başlık olduğu için 2 cümle yazayım dedim.

Medyatik 2 adamdan destek alsak soruna büyük katkısı olur.

Mehmet Ali YILMAZ ve Ali ŞEN.

İsimler manidar değilmi?

Başlıkta öyle..

Herkesin senin kadar samimi olduğuna,

Ne yaparızda,Trabzon'u bu şampiyonaya dahil ederiz e uğraştığına eminmisin Olcay?..

Ilelioglu

Suan hangi Rizeli bunu düsünüyor sence?

Mollasalihoğlu

Rize'nin "Türkiye'nin futbol şehri" olmak gibi bir iddiası var mı?

Hekimoğlu
25.12.2009, 17:22
Evet !
işte bu. bunu bekliyordum bende, niye Rize yok kardeşim !Futbol turnuvasında Trabzon olmalı düşüncesinden vaz mı geçtik biz bakandan Trabzon'lu olduğu için istemedik turnuvayı.

Külünkoğlu
Rize'nin "Türkiye'nin futbol şehri" olmak gibi bir iddiası var mı?
Etmayın, yeni stad yapıldı da. :)

karatasof
Sen de haklısın Veysel Bey Kardeşim.
Amaç bağcıyı dövmek olunca,sopa gösteren de çok oluyor haliyle.
Ancak benim Faruk Bey hakkında fikirlerimi az çok bilirsiniz.
Niyetim gerçekten ÜZÜM yemek.
Faruk Bey'in yaptığı iyi işler olabilir ancak bu işte hiçte iyi yapmamıştır.
İstifa etmesine gerek yok insan iki kelamda laf edemez mi canım?
Daha dün bu TFF Başkanına ana avrat söven Tüpçü Yıldırım kadar da olamazmıydı?
Haa Faruk Bey edeplidir ağzını bozmaz dersen en azından buğz edebilirdi değilmi sevgili kardeşim.
Tff Başkanı ile amblemin önüne geçip sırıtmanın anlamı mı var?

İHTİLALL
25.12.2009, 17:23
Adalet bakanı nereli?..

O da istifa etsin!..

OLCAY ÇAKIR
25.12.2009, 17:24
İrfanb,

İstifa etsin diyenleri okudum, zerre siyaset kokusu almadım.

Ama senin şu yazıdkların buram buram siyaset kokuyor.

İşte asıl tehlike bu.

Olayı hiç kavrayamamışsın..

Cyzio
25.12.2009, 17:24
Bence de istifa. Kendisini zaten başka bir sebepten dolayı (siyasi değil) hiç sevmemişimdir.

.

Külünkoğlu
25.12.2009, 17:25
İrfanb,

İşte asıl tehlike bu.

Nası yani Olcay Trabzon olunca olmuyorda Rize olunca mı oluyor ?
mikromilliyetçilik derler buna. :cool:

Mollasalihoğlu
25.12.2009, 17:26
Etmayın, yeni stad yapıldı da. :)

:)
Bize yapıldı da yok mu dedik abi.. Kasımpaşa'da da stadyum var 2016 finalini de oraya versinler bari :)

Küçükalioğlu
Zaten nasıl bir kuyuda olduğumuzu anlatabilecek kimse var mı acaba ? Bu ülkenin spor bakanı Trabzon'lu, bu ülkenin TOKİ başkanı Trabzon'lu, bu ülkenin en zenginleri Trabzon'lu, bu ülkenin her karışında Trabzon'lu futbolcu var ama ne gariptir ki bu ülkenin en bahtsız kenti de Trabzon. Onun için ben çokda yadırgamıyorum bu olayı içim burkuluyor. Söz onusu Trabzonlu'lar Trabzon'a ne verdi ne aldı. Dip Not : Neredeyse nüfusunun yarısı futbolcu, yarısıda müteahhit olan bir kentin ne futbol takımı var nede stadı.

Kubilay ŞAHİN
Aday Şehirlik Konusunda Kesinlikle Ağırlığını Koyması Gerekirdi..

Bize Yararı Olmadıktan Sonra Bütün Siyasetciler Çıkarsınlar Üzerlerinden Trabzon Kimliklerini..

Hasan Çelik
25.12.2009, 17:27
işi rize ,trabzon müsabakasına çevirmeyin ,ben rizeliyim trabzonspor taraftarıyım aynı zamanda ,trabzon'un aday listede adı mutlaka olmalıydı bunun futbol şehri olmasından ötürü değil ,en azından trabzonspor un takım olarak futbola katkısındna ötürü olmalıydı ,2016 ya daha 16 yıl var o süreç içinde trabzon da mutlaka modern bir stad yapılabilirdi ,bu ayıp spor dan sorumlu devlet bakanı faruk özak'ındır.
ayrıca dalga geçer gibi üslup takınarak rize ile ilgili sözler sarfedecekseniz ,çok şey kaybedersiniz ,inandırıcılığınızı kaybedersiniz....bunu dikkate alın lütfen

Kasım Hilal

Bence burada mesele o değil...
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı'mız eğer Faruk Özak olmasaydı da başka bir isim olsaydı ve Trabzon aday şehirlerin içerisinde gösterilmeseydi -şahsen ben- yine istifa beklenirdi.. Zira Trabzon bunu en çok hakeden şehirlerden biri..

karatasof
Ben de medyatik destek açısından GKB'ndan yardım istiyorum.
Yine çıksın şu amiral gemisinin üstüne.
Yapsın meşhur konuşmasını.
İlaveten iki kelam da TS için eklesin.
TS bu ülkenin en önemli unsurlarından biridir.
O şehr-i futbolun vilayetinin olmayacağı bir organizasyonu memleketimizde istemezük....diye ünlesin canım.

OLCAY ÇAKIR
25.12.2009, 17:29
Hiç şık değil..
Ben de medyatik destek açısından GKB'ndan yardım istiyorum.
Yine çıksın şu amiral gemisinin üstüne.
Yapsın meşhur konuşmasını.
İlaveten iki kelam da TS için eklesin.
TS bu ülkenin en önemli unsurlarından biridir.
O şehr-i futbolun vilayetinin olmayacağı bir organizasyonu memleketimizde istemezük....diye ünlesin canım.

magicyattara
25.12.2009, 17:29
Türkiye'nin aday şehirlerinden dolayı bu şampiyonayı alamayacağını düşünüyorum.
Böyle kıt kafalara UEFA prim vermeyecektir.

Emre Emiroğlu
25.12.2009, 17:30
Akparti ilçe başkanı Metin Genç istifa etti. Euro 2016 ile alakası yok ama yerinde oldu :)

Kalkinmali
25.12.2009, 17:31
ama belkide trabzon uzak diyemi kabul edilmedi yoksa??? dusunelim ???? :(

Mehmet Fatih Yavuz
25.12.2009, 17:31
Aday şehirler arasında Trabzonun olmaması benim için skandal bir karardır. İstanbuldan sonra en fazla uluslararası maç gören şehri kupa dışında bırakmak akıl dışıdır. Ama Faruk Özak ın istifasını istemek başka bir olay. Yani bu kadar kolay adam harcayacak isek bize adam dayanmaz. Her yetiştirdiğini her hatasında tenzil-i rütbeye davet etmek pek hoşuma gitmiyor. Federasyona karşı tamam, ama bakana karşı daha uysal bir tepki beklerim. Sanırım bunu beklemek de haktır.

Halil Atalay
25.12.2009, 17:32
http://www.bordomavi.net/Giris/giris251209.jpg

:alkış::alkış::alkış:

BENCE TAM GAZETEYE İLAN VERİLECEK OLMUŞ

VERELİM GAZETELERE BOY BOY İLAN OLSUN BİTSİN

Mustafa ÖZDEMİR
25.12.2009, 17:32
stad içim 20 trilyonu vermedin .2016 ya aday bile yapmadın . o zaman gereğini yap ve git...

OLCAY ÇAKIR
25.12.2009, 17:33
Son söz;

Bazen istifa istenir.

(inşallah etmez de denir içten içe)

Bu istifa isteğide o manada değerlendirilmeli...

İyi bir ikazdır bu..

Benim böyle bir talebim yok mesela,aklıma dahi gelmedi..Merak edenler için...

İHTİLALL
25.12.2009, 17:34
Sen de haklısın Veysel Bey Kardeşim.
Amaç bağcıyı dövmek olunca,sopa gösteren de çok oluyor haliyle.
Ancak benim Faruk Bey hakkında fikirlerimi az çok bilirsiniz.
Niyetim gerçekten ÜZÜM yemek.
Faruk Bey'in yaptığı iyi işler olabilir ancak bu işte hiçte iyi yapmamıştır.
İstifa etmesine gerek yok insan iki kelamda laf edemez mi canım?
Daha dün bu TFF Başkanına ana avrat söven Tüpçü Yıldırım kadar da olamazmıydı?
Haa Faruk Bey edeplidir ağzını bozmaz dersen en azından buğz edebilirdi değilmi sevgili kardeşim.
Tff Başkanı ile amblemin önüne geçip sırıtmanın anlamı mı var?

Ya eyvallah hocam..

Faruk beyin kişiliği,bakanlık tarzı filan..

Dünkü mesajlarıma bakmış olanlar görür zaten,bu iştede son derece pasif kalmıştır..
Öbür başlıkta mevcut..

Ama Allah'tan korkmak lazım,

Havuz sistemi kurulduğunda ,ki ozaman TFF asbaşkanıda İskender Önal'dı,tüm itirazlara rağmen on yıl boyunca Trabzonspor garanti parayı nasıl almıştı?
Sonraki başkanlar Cavcav,Doğan,uyanık,Sirmen gibi çulsuzlarla bile uğraşamazken ve Sadri Şener döneminde bu hakkımızı kaybederken,Allah'ın kulu sormazmı,bu sistemi kim yapmış,bravo diye..

Kartal'daki meşhur benzinliği kim kazandırdı kulübe..
Bu gün dahi bu lulübün en büyük iki girdisi bunlardır..
Birde,Hes olayları var,Sadri bey hiç bir şey yapmadığı halde,armut pişiptemi ağzımıza düştü?

İnsaf,vicdan..

Siyasi histeri,mantığın ve özellikle "vefa" nın önüne geçememeli..

Erdal
25.12.2009, 17:34
:)...Yahu bir kaç saat uzak kaldık başlık açılmış...Başlığa katılıyorum. Gerekçem farklı tabi..Bakan bey istifa edip derhal Trabzonspor başkanlığına aday olsun...Benim gördüğüm en iyi Trabzonspor başkanıdır kendisi...

Külünkoğlu
25.12.2009, 17:35
Son söz;

Bazen istifa istenir.

(inşallah etmez de denir içten içe)

Bu istifa isteğide o manada değerlendirilmeli...

İyi bir ikazdır bu..

Benim böyle bir talebim yok mesela,aklıma dahi gelmedi..Merak edenler için...
Olcay silkelensin kendine gelsin diyorsun yani.

Kasım Hilal
ama belkide trabzon uzak diyemi kabul edilmedi yoksa??? dusunelim ???? :(

Yürüyerek gitmeyecekler ki..
Uçakla Antalya'ya ya da Trabzon'a gitmenin zamanla ne alakası var?

Mollasalihoğlu
:)...Yahu bir kaç saat uzak kaldık başlık açılmış...Başlığa katılıyorum. Gerekçem farklı tabi..Bakan bey istifa edip derhal Trabzonspor başkanlığına aday olsun...Benim gördüğüm en iyi Trabzonspor başkanıdır kendisi...

96da kinkladze'yi almamasına rağmen mi :)

irfanb
25.12.2009, 17:36
İrfanb,

İşte asıl tehlike bu.

Cahilligime bagislayin.

Kader KORELİ
25.12.2009, 17:36
Fuser haksızlık ediyorsun. Mesajını bende gördüm. Baştan aşağıya suçlama var. Hem şehri hem de burdaki forum üyelerini. O mesajın silinmesi kesinlikle doğru bir karardır. Biraz empati yap güzel kardeşim.
Konuyla ilgili şikayetin varsa da yeri bu başlık değil.

Metin Abi benim birilerini sucladigim yok, sadece hepimizin öz ölestiri yapmamiz gereken bazi noktalara degindim orda.

Biz burda Faruk Özak'a tavir gösteriyoruz. Ama benim kanaatimce onun yapabilecegi birsey yok. Kendisi zaten önünde kagit olmadan konusma yapamayan politikacilardan (bkz:http://www.youtube.com/watch?v=FN2_4eS5x_I), yani tek basina hükümete veya TFF'ye karsi birsey yapacak kapasitesi yok. Tavir gösterilmesi gereken TFF kurumu ve hükümetdir, ki bu iki güc bu karari vermislerdir. O yüzden AKPye oy verenler bunu düsünsün dedim, cünkü TFF devlet destegi olmadan tek basina Türkiyenin yarisini göz ardi edemez.

Baska ne demisim? Trabzonun sehir yapisi acisindan ve kültür acisindan (helede futbol kültürü) yobazlastigini söylemisim. Bu simdi dogru degilmi? "Trabzonu anlamak" kitabini okuyan ordan daha detayli bir sekilde bilgi sahibi olabilir. Trabzon halki buna ne tepki göstermis diye bir özelestiride bulundum ve sahil yolunu bir örnek olarak verdim.

Hrant Dink cinayeti ve Rahip cinayetine deginmisim ve ordada yeterince tepki verilmemesini elestirmisim. Simdi önümüze sürülen argumanlardan biri, Trabzonun bu tür olaylarin cikis noktasi olan yer oldugudur. Zamaninda Trabzon halki olarak dogru olan tepkiyi verseydik, bunu bize simdi ve ileride öyle kolay kolay söyleyemezlerdi.

Benim savundugum görüs su: Simdi Türkiyede muhtemel bir Avrupa kupasinda yer almamaya karsi tepki gösteriyoruz. Sehirimizi savunuyoruz. Ama gecmisimizde Sehrimize verdigimiz zararlar ve esirgedigimiz savunmalar simdi geri tepiyor, bize karsi kullaniliyor. Trabzon bir futbol sehiri deriz övünürüz, hani nerde simdi Trabzonda spor veya futbol kültürü? Trabzonun tarihi yerleriyle övünüyoruz, ama örnegin bir Sümela manastiri defalarca hatali restorasyan süreclerinden gecmis, cogu tarihi mekan harabe icinde... Sehrimiz güzel bir sehir diyoruz, carpik yapilanmadan dolayi, sahil yolundan, Tanjant'dan dolayi hani ne güzel yani kaldi Trabzonun? Misavirperverligimizden övünürüz, ama cinayetler islendiginde tepkimizi ortaya koymayiz, eger Avrupa Kupasinda yer alsak, yabanci medya mutlaka bunlari yine ortaya sürer ve o zaman sehire gelen yabancilara ne deriz?

Peki bütün bunlar nasil önlenebilirdi? Trabzon halkinin sivil tepkisiyle, Trabzon halkinin sehrine, dogasina, spor kültürüne ve diger kültürel mirasina sahip cikmasiyla. Trabzonsporun basarisizligida bunlan direk baglantilidir. Simdi gösterdigimiz tepkiyi zamaninda baska olaylardada göstersek simdi bu halde olmazdik, o secilen sehirlerin arasindada Trabzon bulunurdu.

OLCAY ÇAKIR
25.12.2009, 17:37
irfan,kırdıysam özür dilerim.

Anlıktı..:)

Kabul edin yazdıklarınız yanlıştı ama.:)
Cahilligime bagislayin.

Berk
25.12.2009, 17:38
TS başkanlığı yetmez, FIFA başkanı olmalı Özak..

Külünkoğlu
25.12.2009, 17:39
Fuser şimdi daha uygun bir dille söylüyorsun, mesajını gelir koyarsam buraya mahcup olursun.
En iyisi konuyu uzatmayalım. Bak söylemek istediklerini tam da uygun olmasa da daha ılıman şekilde söyleyebiliyorsun.

MuratJ
25.12.2009, 17:41
Faruk Özak'ı hala savunanlar var ise bunun sebebi onların siyasi görüşleridir.

Trabzonspor'u ne olarak gördüğü belli bakanın. Başlık yerinde istifa!
Trabzon'lu ve güya Trabzonspor'lu bakansın heralde şehrine bu gibi konularda, takımınada stad gibi konularda yardımcı olacaksın, orada burada söyleyeceksin. Bunları yapmıyorsan dediğim gibi Trabzonspor'u ne olarak gördüğün belli demektir.

İstifa etmez de en azından güzel Trabzonspor'dan uzak dursun!

Erdal
25.12.2009, 17:43
TS başkanlığı yetmez, FIFA başkanı olmalı Özak..

Katılıyorum :)...Gerçek bir futbolseverdir, Platini kadar yakışıklığı değil ama İsviçreliden den de kötü değil...Futbolun yani sporun ruhunu bilir...Üstelik sadece şu yorumu bile sizin imanızı yani göndermenizi haklı çıkarır:

" Avrupadan ünlü teknik adam değil altyapı hocaları getirmek lazım"...

Hekimoğlu
25.12.2009, 17:46
Kradenizli dediğin tuttuğunu koparan insandır sayın Özak en pasiflerimizden tarafsız davranmak değil bu sadece Trabzon da değil ülkenin yarısı gözardı edilmiş durumda.

Erdal
25.12.2009, 17:46
Faruk Özak ı savunurum. Çünkü neyi yapıp neyi yapamayacağını bilirim. Mesela "rest" çekmez...Bu bir zaafiyetmidir? Evet öyledir...

Bilmeyenler için bir hatırlatma Faruk Özak ın onu siyasi nedenle savunacak bir ideolojik duruşu yoktur...İdeolojik nedenlerle birini savunacak olsam Bülent Uygun u savunurdum mesela:)

Saltuk Buğra
25.12.2009, 17:47
Ya şimdi tek taraflı bakmamak gerekir. Bende isterim Trabzon olsun ama ulaşım sıkıntısı var. Seçilen şehirler birbirlerine yakın ve tren bağlantıları var. Trabzon a gelmek için çok yol katetcekler. Bana göre Konya çıkarılıp yerine Trabzon dahil edilmeli. Ama buda masraflı olur. Yeni bir stadın yanında ulaşım sıkıntısıda bitmeli. Bu ülkeye ne kadar siyasetçi geldiysede hiçbirinin Trabzona katksı olmadı. Şu anda mecliste 50 tane Trabzonlu milletvekili var. 1 ide bakan! Hiçbirinden fayda yok. Trabzonu oy almak için kullanıyorlar. Bizim halkta koyun zaten.... Umarım bu yapılanı seçimde ödetirler (Hiç ümidim yok bundan)

Erdal
25.12.2009, 17:48
Bu meselede pasif mi klmıştır? Öyle görünüyor...Böyle adamın fıtratı...Bunun için istifa etmeli mi? Valla bizim için değişen bir şey olmaz...Ama Türk sporu için yazık olur....

Erdal
25.12.2009, 17:49
Türk sporunu mu daha çok önemsiyorum Trabzonspor u mu? Trabzonspor u....O halde evet Özak itifa!!!!

SEDAT
25.12.2009, 17:50
-İşteyim kulaklığımda kulaklık bir yandan PİSlig tv i açtım herkes birbirine övgüler yağdırıyor..
-söz geldi sayın özaka..övüyorda övüyor başbakanın sporseverliği spora katkısı vs....
-Tokinin stad yapmak için anlaştığı şehirleri sayıyor çoğunda futbol tükenmiş nerdeyse
-Laf arasında Trabzon geçti ama öylesine yani günü kurtarmak adına..bilmem kaç proje gibi...
-Ben bu Trabzonspor aşığı insnaın sisteme uymasına çok üzüldüm
-Bizim milletvekili diyorki dünyanın sonumu diyor...onada diyorumki sayın vekilim siz köyde yetişmiş olabilirsiniz çoğumuzun annesi babası gibi de ya hiç Trabzonspor diye bi takımdan haberinizdemi olmadı..
-Zaten stad yapılmayacağı burdan belli

Hekimoğlu
25.12.2009, 17:50
Türk sporunu mu daha çok önemsiyorum Trabzonspor u mu? Trabzonspor u....O halde evet Özak itifa!!!!Trabzonspor'un Türk sporuna katkısı yok mu neden seçim yapmak zorunda kalıyoruz ?

TheRapZoNe
25.12.2009, 17:51
Faruk Özak elbette bu 2016 konusunda pasif kalması nedeniyle hatalıdır ama bu katiyyen istifa etmesini gerektirecek yeterli bir neden değildir.

İstifasını,aslında siyasi düşüncelerinden dolayı bu olayı fırsat bilip ellerini ovuşturarak Trabzonspor'u siyasete alet edenlerin istemesi gerçekten vahim bir durum.

Murat Erdem
25.12.2009, 17:55
Faruk Özak'ın bakan olmasının Türk Futboluna katkısı mı var ?

Erdal
25.12.2009, 17:55
Trabzonspor'un Türk sporuna katkısı yok mu neden seçim yapmak zorunda kalıyoruz ?

Hekimoğlu, takımını tanımyan teknik adamlar gibiyiz...Ben hiç şaşırmadım mesela...Faruk Özak ne yapabilir ne yapamaz ? Faruk Özak bir Fatih Tekke değil...Serkan Balcı...Anlatabiliyormuyum?

Acı olan şu: Onyıllardır siyasi olarak ( parti farkı gözetmeksizin) bir Fatih Tekke üretemiyoruz....

bordolumavi
25.12.2009, 17:56
evet bencede faruk özak hemen istifa etmeli ve istifasını acıklarkende benım şuan burda olmamı saglayan trabzon sehrıne trabzonspor taraftarına layık olamadım dıyerek ozurde dılemelı ozur dıleyemıyorsa ıstıfada etmesı yeterlıdır

İHTİLALL
25.12.2009, 17:56
Türk sporunu mu daha çok önemsiyorum Trabzonspor u mu? Trabzonspor u....O halde evet Özak itifa!!!!

Bunu Sadri beye sormasını isterdim,

İstifa etmesindeki ısrarcı arkadaşların..
Faruk bey istifa etsin diye,

Alacakları cevap ,onları zor durumda bırkacaktır..:)

erkankoc
25.12.2009, 17:58
istifa degilde, trabzonsporla ismini yan yana bile görmeyi istemiyorum artik...gitsin kayseri bursa eskisehir altayin trubunlerinde takilsin bi zahmet

İHTİLALL
25.12.2009, 17:59
Evet,evet..

Sadri bey duyarsa Faruk beyin istifasını istediğinizi,

Size kırılır,hemde çok kırılır..

Erdal
25.12.2009, 18:00
Bütün bunları söylerken başlığın, tepkinin başka arkadaşların tüm tepkilerinin yerinde olduğunu düşünüyorum...Elimizi güçlendirir bunlar...Devam....

Mustafa ÖZDEMİR
25.12.2009, 18:00
spor bakanı yine mehmet ali şahin olsun...

Erdal
25.12.2009, 18:02
Faruk Özak'ın bakan olmasının Türk Futboluna katkısı mı var ?

Olur diye düşünüyorum...Aslında Faruk bey in kişiliğini düşünürseniz federasyon başkanı çok şanslı :) Çünkü gerçekten özerk çalışır...

Katkısı ne olur? Valla şu şiddet yasası yeterlidir....

serdaracıl
25.12.2009, 18:03
Şiddet yasası bile yeterli.

bahadır2561
25.12.2009, 18:03
gec acılan bi baslık...tamamen katılıyorum..istifa..

Travelair
25.12.2009, 18:04
Bütün suçun da Faruk Bey'in üzerine atılmasının manası olmadığını düşünüyorum. Gücü de bir yere kadar. O bir kişi. Trabzonspor camiası 10 milyon. Nerde?

bordolumavi
25.12.2009, 18:06
trabzondakı butun kuruluslar nerde nıye hıc ses cıkmıyor ya bunlardann bu kadarmı duyarsız olunur,bu sampıyonadakı yatırım ıle sehrın cehresı degısecek ama kımseden ses cıkmıyor yazıklar olsun hepsıne en basta kulube ve faruk özak a

ugurozturk
25.12.2009, 18:06
Faruk Ozak, Trabzonun degil; Turkiyenin bakanidir. Boyle olmasina ragmen Trabzona gosterdigi ozel ilgi siyasi rakipleri tarafindan elestirilmektedir...

Trabzonun bu 8 sehir arasina giremeyisinde baska nedenler arayalim mi?

Hala otoparkiyla ; gelis gidis guzergahiyla adam gibi bi stadinin olmayisi;

Degirmendere coplugu;

Trabzonun oz evladi isadamlarindan bir tanesinin bile Trabzonda bi gun gecirmeyi cok gordugunu;

bu isadamlarinin bir tanesinin bile bir sanayi yatirimi veya turizm yatiriminin olmayisi;

gittilce azalan nufusla 200 binlik bir il kimligine dusmus olmasi;

vs.vs. vs...

Trabzonda avrupa kupasi oynanacaksa once Trabzonun bi avrupa sehri olmasi gerekir.

Herseyi devlet yapmaz..

Kayseri 20 yil once nerdeydi simdi nerde. Bir Kadir Hasin Kayseriye kac fabrika kurdugunu; kac kisi calistirdigini bilen var mi?

Devlet mi Kayseriyi 20 yilda bu kadar buyuttu; yoksa is adamlari mi?

bizim insanimiz ancak nara keser mafyacilik oynar..

ben Faruk Ozaga bu konuda suc bulanlari YUHLARIM ancak...

Cengiz Çubukcu
25.12.2009, 18:07
Kabinedeki tek bakanımıza kızalım edelim ama onu istifaya davet etmek hiç yakışmadı ....

mehmetali61_55
25.12.2009, 18:07
türkiyedeki spordan sorumlu bizim mitvekilimiz ve biz 2016 aday kentler arasında yokuz gerçekten gülünç bir durum her ne kadar istifa desekte seçim zamanı yine gider oyumuzu veririz! çünkü biz balık hafızalıyız!!

Anıl C
25.12.2009, 18:08
stad işi özak'ta değil tayyip'te bitiyo

Erdal
25.12.2009, 18:08
Faruk Özak iyi bir spor bakanıdır...Bize ekstradan hayrı olur mu? Olmaz...Olmayacak da...Kimbilir belki sahiden federasyon özerk illere onlar karar vermeli diye düşünmüştür...20 bin dolara şampiyonluğu satın almayan bir adamdan bahediyoruz!!!

tigin
25.12.2009, 18:11

Türk futbolunun kurtaracısı Faruk Özak'mı? Böyle mantık yürütülmez.
Faruk özak'ı başkanlık yaptığı dönemde tanıyıp sevmiştim. Siyasete atıldıktan sonra Ts başkanlığının bu işler için basamak olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlattı. MAY gibi.
Yetkisi olmayabilir, beceremeyebilir ama en azından tepki göstermesi, yanlış yapıldığını söylemesi gerekirdi. Canlı yayına çıkıp Trabzon olmuyor ehe mehe diye sırıtması, hiç bir mantıklı gerekçe sunmaması yanlış. Tff başkanı açıklasın diyeceğine, Trabzon'un olmamasının hesabını Tff başkanı versin dese bu kadar tepki almazdı. Spor bakanı Kayseri'li olsa bu başlık açılmazdı Trabzon'lu olduğu için açıldı.
Bence böyle yaparak zaten kariyerini bitirmiştir. İstifa etmese dahi o koltukta fazla duramaz. En yakın seçimde gider.

bordolumavi
25.12.2009, 18:12
faruk ozagın verdıgı destekten dolayı zor durumda kalıp elestırılıyormus bunu soyleyen sacmalıyor bence,butun tr bılıyorkı ozak orda trabzonsor sayesınde duryor hatta ozagın verdıgı destek en cok tayyıbı mutlu edıyordur cunku bılıyorkı mıllet ozak var dıye akp ye oy verecek,ozak ıkı transfer gorusmesınde ara bulucukluk yaptı hepsı o baska naptı,bende ozagı cok sevıyordum ama bakıyorumda onemlı olaylarda bır faydası yok trabzon sehrıne trabzonspora ...bu sampyınoadan daha onemlı ne var bana sımıd lazım ozak,yarın kalkıp bılmem kımın transferınde rol oynasa ne olur oynamasa ne olur....

ozak ISTIFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Dip.Ing.Mag.
25.12.2009, 18:13
harbiden ayiptir ya, konya gibi biryer varda adi futbolla özdeslesmis Trabzon nasil olamaz?! Bize bizden nedense hic fayda göremedik, haluk ulusoy, faruk özak bu nasil istir

zaferyıldız
25.12.2009, 18:14
mesele sadece trabzon ve trabzonspor meselesi değildir...

merkezi yönetimin yerel temsilcileri milletvekilleridir. onları yerelde biz seçeriz .bir yörenin merkezi yönetimdeki temsilcisi ulaştığı makamı, yerelindeki sorunları çözmek ve genele aktarmakla kullanır ..ulaştığı makamı koruma adına veya yaranma adına bunu yapmıyorsa bizden aldığı göreve ihanet ediyor demektir ve görevi bizim için bitmiştir..

otomotiv sanayinin desteklenmesi için bursa ya değil de niğde ye teşvik verin de görelim sayın hükümet...

tutarlı olursunuz o zaman ....

bu sekiz ilin seçimi siyasidir öyle düşünüyorum ama bu doğru oldukları anlamı da taşımaz....

Ahmet Faruk
25.12.2009, 18:15
Türkiye avrupadan adam akıllı takım gelmiş ikinci şehir aday kentler arasında yok.
Bunun tek mantıklı izahı art niyettir.
Bu turnuvanın Trabzonspora belki getirisi olur düşüncesi.

Buna karşı Faruk Beyin yaptığı ne, "Tırt"
İstifa mı etmeli bilmem ama birşeyler yapmalı.
Ayıptır...

Erdal
25.12.2009, 18:15
Tigin, ben böyle mantık yürütüyorum...Her düşündüğüm doğrudur da demiyorum...Forumda bana yanlış düşündüğümü hatırlatan çok mesaj olmuştur. Lakin seninki bunlardan değil...Mesajını okudum hala eskisi gibi düşünüyorum. Ben seni ikna edemedim sen de beni...

Buna rağmen ortak aklı önemserim...Ortak akıl tepkiden yana olduğu için tepki başlığını yukarıda tutacak mesajlara devam ediyorum...

Erdem Koltuk
25.12.2009, 18:20
Faruk özak'ı ne sandınız?Bakan olmuşsa ne olmuş.Masanın 3 sac ayağı var bu ülkede gerisi hikaye.Piyondan öteye gidemez diğerleri.Sonunda da böyle rezil olurlar.

zafer6161
25.12.2009, 18:20
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/11438.jpg

istifaaaaaaaaaaaaaaa

Mustafa K. Demirbaş
25.12.2009, 18:21
seçim zamanı ne kadarda doğru yappmışım vicdanım çok rahat :)

i s t i f a

Cengiz Çubukcu
25.12.2009, 18:22
Ben Faruk Özak olsam ''kırk yıl sırtında taşı...'' diye düşünürdüm....kendisi zaten bu yaptıklarıyla bir sonraki seçimde kabineye girme ihtimalini sıfırlamıştır ama istifa etmesi hayrımıza değildir...

agasaro
25.12.2009, 18:22
Faruk Özak istifa ederek bakanlık hayatı boyunca en doğru işi yapmış olur.

ESER
25.12.2009, 18:25
haluk ulusoy yada ergun gursoy bizden degildir.. Trabzonda dogup istanbul saksaklayan kimseye bizden demem sahsen.. haluk ulusoy yada baskasi bu duyarsizligi yapsa hic umrumda olmazdi cunku ne olduklari kimin emrinde olduklari belli ama bu duyarsizligi yapan kisi bizden dedigimiz insanlardan , bizi uzen de budur,,

UmutBaykan
25.12.2009, 18:27
Faruk özak Trabzon' u temsil edemiyor, nerde 61 proje :)

Erdal
25.12.2009, 18:28
Faruk Özak "duyarsız" flan olmaz...Olamz...Ama ondan beklediklerimizi gerçekleştirebilecek biri değildir Faruk Özak...Duyarsız? Asla....

MARVEL
25.12.2009, 18:32
İstifa fial etmez.. Seçim zamanı bir iki vaatte bulunur, yine bütün oyları toplar.. Aynı Belediye seöimlerinde olduğu gibi.. Altın yumurtlayan tavuğu niye kessinler. Ayni vaatlerle kaç secimdir oyları topluyorlar..

Erdal
25.12.2009, 18:33
Neyse Faruk Özak istifa etsin mi? Etsin..Trabzonspor başkanı olsun. Çünkü bu kulüP son 30 yılda en iyi onun zamanında yönetildi....

İHTİLALL
25.12.2009, 18:33
Rampa yukarı Erdal,

Takıl bakalım,

Allah kolaylık versin..

Erdal
25.12.2009, 18:35
Veysel abi, yerli futbolcuya benzetseydiniz bari...Öz evlatçıyım ben:)...Neyse destur...Hayırlı akşamlar...

Tepkiye evet...Tepkiyi destekliyorum...Zor olacak ama başka platformda da destekleceğim....

İHTİLALL
25.12.2009, 18:37
İstifa fial etmez.. Seçim zamanı bir iki vaatte bulunur, yine bütün oyları toplar.. Aynı Belediye seöimlerinde olduğu gibi.. Altın yumurtlayan tavuğu niye kessinler. Ayni vaatlerle kaç secimdir oyları topluyorlar..

Belediye seçimlerine dört yıl var..

Belli mi olur?.
Hani olmaz ya,
Allah korusun ya stad yaparlarsa?..

Stad filan yaparlarsa ne yapacağız?

Bir başlık açıpta, konumu bulsak acaba..

İHTİLALL
25.12.2009, 18:39
Benim duyduğum gizli,gizli pazarlık ediyorlarmış Hamdi Akın'la..

Yaparlar..

Bunlardan herşey beklenir..

ÇaGaTaY
25.12.2009, 18:41
Canı gönülden rakip ülkeleri destekliyorum avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapabilme konusunda!!!

Hekimoğlu
25.12.2009, 18:43
Belediye seçimlerine dört yıl var..

Belli mi olur?.
Hani olmaz ya,
Allah korusun ya stad yaparlarsa?..

Stad filan yaparlarsa ne yapacağız?

Bir başlık açıpta, konumu bulsak acaba..Adaylıktaki şehirlere yeni stadyum yapılacak zaten biz de bu şehirlerden bir olsaydık Hamdi Akın'ın peşinde koşmak zorunda kalmazdık.

Badaloğlu
25.12.2009, 18:43
Bu konuda konuşulacak çok şey var aslında... Öncelikle aday şehirler arasında Trabzon'un olmaması başlı başına bir skandaldır.Bu ülkede futbol adına şampiyonluk yaşamış 2 şehirden biridir Trabzon. Malum diğeride İstanbul'dur... Futbolla ilgili uluslararası bir organizasyon düşünüyorsunuz ama bu organizasyonda ülkenin tek futbol şehrini gözmezden geleceksiniz, bu olmaz işte...

Yok siz 25 sene önce şampiyon olmuştunuz derseniz, FİFA'nın merkezindeki Dünya haritası üzerinde her ülkenin şampiyonluk yaşamış şehirlerinin lambalarını adamın gözüne sokarlar. Türkiye'de 2 şehir vardır şampiyonluk lambası yanan... İstanbul ve Trabzon.

Yahu hadi bu soruyu biz sormayalım ama, organizasyonun hangi ülkede yapılacağına karar verecek heyet:''Türkiye'de Trabzon şehri, 6 defa lig şampiyonu oldu ama böyle bir şampiyonada adı aday kentler arasında yok! bu nasıl iştir?'' diye sormazlar mı? Platini UEFA kupasısını kaldıran Fatih Tekke'yi milli takıma almayanlara hayret edip sorduğu gibi, böyle bir soruyu sorarsalar, ne cevap vereceksin sayın Mahmut Özgener?

Faruk Özak kısmında ise kendisine sorulan '' Aday şehirler arasında neden Trabzon yok?'' sorusuna ''TFF başkanına sorun'' cevabı beni açıkcası tatmin etmedi.Öncelikle ortaya şöyle bir sıkıntı çıkıyor... Bu organizasyonu yapacak olan Devlet ve TFF'dur.Ama böyle bir açıklamadan Devlet ile TFF arasında bir sıkıntı olduğu aşikardır. Demek ortada bir sıkıntı var ki bakan bey: ''TFF başkanına sorun'' diyor.

Asıl üzerinde durulması gerken konulardan biri budur. Bakan bey bu konuda belliki bizim kadar üzülmüştür.Kendisi bunu gündeme getirdiyse ve de Trabzon şehrini TFF başkanına kabul ettiremediyse eğer - evet bencede hemen istifa etsin- Yok bu konuda ''benim haberim yok, onlar şehirleri belli kıstaslar üzerinden değerlendirdi ve ondan dolayı Trabzon olmadı'' diyorsada, bence gene orada durmasının bir anlamı yok.

Olayın diğer taraftan bakılması gereken konusu ise, rakip 2 ülke olan Fransa ve İtalya'dan bu organizasyonu almamızın çok zor olduğunu herkesin kabul etmesi lazımdır.Zira 2008 sonlarına doğru patlayan kriz Avrupa'yı derinden sarsmıştır.Özellikle İtalya bu krizden çok büyük zarar görmüştür.Bu 2 ülkede böyle bir organizasyonun ülkelerine getirisi ve ekonomide kısmende olsa bir canlanma olacağının farkındadır.İtalya olaya ekonomik açıdan ve ülkede son yıllarda yaşanan şike ve holiganizmin önüne geçmek, İtalyan futbolunu eski parlak günlerine döndürmek için bu organizasyon biçilmiş kaftan olarak görmektedirler...

Fransanın güvendiği isim ise Platini'dir.Kim ne derse desin bu işlerde lobi çok önemlidir.Bizim en büyük lobimiz ise şenez Erzik'dir.Ama bu organizasyonuda alamazsak adamı gene hain ilan ederselerde şaşırmam!

not: Sayın bakanımız Faruk Özak, tüm iyi niyetine rağmen Trabzon isminin aday kentler arasında olmaması çok başını ağırtacaktır.

Mustafa ÖZDEMİR
25.12.2009, 18:46
benim canım sıkan şu . bu adam trabzonsporda futbol oynamış kaptanlık yapmış başkanlık yapmış bir insan ...

Sefa
25.12.2009, 18:46
Erdal Abi'nin Serkan Balcı ve Fatih Tekke örneği gerçekten herşeyi açıkladı..

mashal61
25.12.2009, 18:49
Tepki koymasını beceremeyen taraftar istifa! Burda istifa başlığı açmayla tepki koyulmuyor. Şehir olarak Trabzon futbol şehri kimliğinden giderek uzaklaşıyor. Önce Trabzonlu başka takım taraftarları çoğalmaya başladı, sonra şehir olarak duyarsızlaşmaya başladı; tepkisiz, centilmen! bir taraftar topluluğu oluştu. Bunlar hep sırayla. Bir sonraki aşamayı da siz tahmin edin...

Misina
25.12.2009, 18:49
Faruk Özaka Akyazı Projesi sürecinde eleştirilerde bulunmuştum.

Belediyeyi İktidar Partisine alana kadar Kulübün kapısında yattı 29 marttan sonra ortadan kayboldu demiştim.

Bunları söylerken siyasi davranmakla suçlanmıştım.

Eski kulüp başkanımız olan Trabzonluluğundan ve Trabzonsporluluğundan kimsenin şüphesi olmayan Sayın bakan görülüyorki mevkisinde sadece olaylara ''Bakan'' yaptırım gücü olmayan bir bürokratmış.

İHTİLALL
25.12.2009, 18:50
Adaylıktaki şehirlere yeni stadyum yapılacak zaten biz de bu şehirlerden bir olsaydık Hamdi Akın'ın peşinde koşmak zorunda kalmazdık.
Eyvallah..

Aynen,katılıyorum..

Bizimkisi bir umut birazda..

Hani devlet para veremiyordu ya..

Metin'de yazmıştı ,emsal gösterip,sonradan yapılabilir,bir şekilde..

Bu arada,"Trabzon büyükşehir olmalı" başlığında,ganitada aslında bu konuyu yazıyorum bir yıldır..

Arayıp soran olmuyor,uğrayanda yok..

Yanına ,bende birini bulup ,istifa etmesini isteyeceğim..:)

Reytingi artıyor böyle..

yağız61
25.12.2009, 18:51
Mademki bu şehir belirli kriterlere sahip değil.Nerede bu şehrin siyasileri? Bürokratları? 81 vilayet içerisinde şampiyonluğu tatmış iki şehirden biri olan, futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehri ve insanını, 8 İL ARASINDA OLAMAYACAK ŞEKİLDE GERİ BIRAKAN VEYA BIRAKILMASINA GÖZ YUMAN BU ANLAYIŞ ARTIK İSTİFA. SIRF TRABZONSPOR VAR DİYE BAKANLIK KOLTUĞUNA KADAR GELEBİLEN İNSANLARIN OTURDUKLARI KOLTUKLARI BİR AN ÖNCE TERKETMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. RİZE-KAYSERİ YE VAR TRABZONA GELİNCE BÜTÜN BÜROKRASİ TIKANIYOR YEMEZLER ARTIK. YETER BU ŞEHİRDEN ÇOK ŞEY ALDINIZ BİRAZDA SİZLER BİRŞEYLER VERİN. EEEEEEEEEEEEYYYYYYYYYYYYYYYYY TRABZON HALKI NERDE 61 PROJEEEEEEEEEEEE HESAP SORSANIZA.

Deniz Telci
25.12.2009, 18:53
Trabzon'lu Faruk Özak'ı, bunu yapamadığı için, kendisini istifa'ya çağırıyorum !! Güzel Trabzon'un "T"sini bile unutturuyorlar bize ! Bence Artık bu kadardı !! kendisi spor bakanlığını bıraksın !! Yeter artık... :mad:

Faruk Özak istifa !:.

Orhan Aydın
25.12.2009, 18:54
Ya hep aynı şeyi yazıp duruyorum ama Akyazı için söz verilmedi mi?eee bu listeye Trabzon'un girmemesi son derece normal.

Muhalif
25.12.2009, 18:56
Faruk Özak kulübe el atmaktan asıl kendi işlerine bakamıyor.

Bana göre;

Planlı ve sistematik bir şekilde Albayrak yönetiminin sonunu hazırlayan Faruk Özak'tır.

Şimdiki yönetimi kurup, hayatında Trabzonspor'un T'si kalmamışken Sadri Şener'i getirip kulüp başkanı yapan Faruk Özak'tır.

Şenol Güneş'i getiren (bence Sadri Şener'in pek istekli olmamasına rağmen) Faruk Özak'tır.

Gökhan Ünal derdini başımıza saran Faruk Özak'tır (Alındığında da demiştim bunu, şov amaçlı boş transfer diye)

Tüm gücünü kullanıp Trabzon'da belediye başkanını değiştiren de Özak'tır.

Tüm bunlardan sonra Trabzon şehrinin belirlenen şehirler dışında kalmasında da sorumlu Özak'tır.

İstifa edip köşesine çekilmesi veya en azından Trabzonspor'dan ve Trabzon'dan elini çekmesi gereken de Faruk Özak'tır.

mashal61
25.12.2009, 18:57
Trabzon'lu ama, Fenerbahçe'li Faruk Özak'ı, bunu yapamadığı için, kendisini istifa'ya çağırıyorum !! Güzel Trabzon'un "T"sini bile unutturuyorlar bize ! Bence Artık bu kadardı !! kendisi spor bakanlığını bıraksın !! Yeter artık... :mad:

Faruk Özak istifa !:.

Faruk Özak'ı hatalı olmakla suçlayabilirsiniz. Ama Trabzonspor'lu olmamakla suçlayamazsınız. Bununla suçlayabilmek için Trabzonspor'a ondan daha fazla hizmet etmiş olmak zorundasınız. Edepli olun!

Murat Acar
25.12.2009, 18:58
Geçenlerde istanbuldan geçiyorum Edirne tarafına oğru seyir halindeyken İş arkadaşım benim fanatikliğimi bildiğinden hemen yol kenarında yapılmakta olan cinconun stat inşaatını gösterip bak spor bakanı TRABZONLU ama siz daha stat için tek taş koymadınız Kayseri stadı bitirdi gs yapıyor sizin bakan ne iş yapar abicim demezmi ...ne diyeyim elimde olmadan o sinirle basmışım gaza bide radara yakalandım otobanda anasını satayım faruk ÖZAK NE DİİM BEN SANA BİLMEMKİ..!!!!!!!!!!

mashal61
25.12.2009, 19:01
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Murat Acar
25.12.2009, 19:01
Faruk Özak'ı hatalı olmakla suçlayabilirsiniz. Ama Trabzonspor'lu olmamakla suçlayamazsınız. Bununla suçlayabilmek için Trabzonspor'a ondan daha fazla hizmet etmiş olmak zorundasınız. Edepli olun!Bu arada sevgili kardeşim Trabzonsporlu olmamakla kimse itham etmiyor Faruk ÖZAK I yanlış anlama sadece böyle bir konuda pasif kaldığı sözünü geçiremediği için İstifaya davet ediliyor...Edepsizlik yapan yok yaşına göre biraz daha kelimeleri özenle seçmeni rica ederim

Deniz Telci
25.12.2009, 19:03
Faruk Özak'ı hatalı olmakla suçlayabilirsiniz. Ama Trabzonspor'lu olmamakla suçlayamazsınız. Bununla suçlayabilmek için Trabzonspor'a ondan daha fazla hizmet etmiş olmak zorundasınız. Edepli olun!

Peki öyle olsun !

OLCAY ÇAKIR
25.12.2009, 19:04
Birileri Volkan abinin güler yüzünden, sempatikliğinden, birleştiriciliğinden faidelenmeyi düşünürmü kentte?

Ya arkadaşlar kardeşler, burda her tepki yazısı yazdığımda aklıma dank eden birşey var paylaşayım bari;

Şehrin çokda umrunda.:) diyorum hep...

Buna inancımı çürüten en küçük emareye denk gelmedim an itibariyle.

Ölü toprağı serpilmiş şehrimizin üstüne..

mashal61
25.12.2009, 19:07
Bu arada sevgili kardeşim Trabzonsporlu olmamakla kimse itham etmiyor Faruk ÖZAK I yanlış anlama sadece böyle bir konuda pasif kaldığı sözünü geçiremediği için İstifaya davet ediliyor...Edepsizlik yapan yok yaşına göre biraz daha kelimeleri özenle seçmeni rica ederim
Ediyordu biraz önce. Alıntıladığım mesajı okuyup cevap verseydiniz daha yerinde olurdu. Neyse konu kapandı zaten...

Hekimoğlu
25.12.2009, 19:07
Şehir yavaş yavaş uyanıyor hele bir diğer şehirlere yapılacak stadyumların tanıtımları yapılsın kazma vurulsun o zaman hani bize demeye başlarız !

Gökçebey
25.12.2009, 19:12
Facebook grubumuz kurulmuştur.

Trabzon'un "T"si Türkiye'nin "T"sidir ! (http://www.facebook.com/group.php?gid=236173138808)

Hekimoğlu
25.12.2009, 19:13
Bir de biliyormusunuz Bursa'da yapılacak stadyum mevcut yerinde değil başka yerde yapılacaktı mevcut yer satılacaktı ama Bursa taraftarı bastırdı şimdi stadyum yine aynı yere yapılacak biz Avni Aker'in yerine yeni stadyum yapılsın dediğimizde bize gülüyorlar tepki konusunda Bursalı'lar kadar organize olamadık.Akyazı için Trabzon'un tapusunu vermek durumunda bırakılıyoruz yine olmuyor.İsyan ediyorum.

yakarcı
25.12.2009, 19:17
allah aşkına bide trabzonlusun faruk özak naparsın sen orta bilmiyorum gercekten

artık istifa et faruk özak

yağız61
25.12.2009, 19:26
Mademki bu şehir belirli kriterlere sahip değil.Nerede bu şehrin siyasileri? Bürokratları? 81 vilayet içerisinde şampiyonluğu tatmış iki şehirden biri olan, futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehri ve insanını, 8 İL ARASINDA OLAMAYACAK ŞEKİLDE GERİ BIRAKAN VEYA BIRAKILMASINA GÖZ YUMAN BU ANLAYIŞ ARTIK İSTİFA. SIRF TRABZONSPOR VAR DİYE BAKANLIK KOLTUĞUNA KADAR GELEBİLEN İNSANLARIN OTURDUKLARI KOLTUKLARI BİR AN ÖNCE TERKETMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. RİZE-KAYSERİ YE VAR TRABZONA GELİNCE BÜTÜN BÜROKRASİ TIKANIYOR YEMEZLER ARTIK. YETER BU ŞEHİRDEN ÇOK ŞEY ALDINIZ BİRAZDA SİZLER BİRŞEYLER VERİN. EEEEEEEEEEEEYYYYYYYYYYYYYYYYY TRABZON HALKI NERDE 61 PROJEEEEEEEEEEEE HESAP SORSANIZA.(BİR KEZ DAHA HERKES OKUSUN DİYE YAYINLIYORUM)

.....
25.12.2009, 19:48
Spordan Sorumlu devlet bakanı eski Bir TRABZONSPORlu olduğu zamanda bile aday olamıyorsak bir daha ne zaman oluruz sizce ?

İstifa!!!

Badaloğlu
25.12.2009, 19:55
Sözde Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklamasından bir alıntı:

"Buna göre, EURO 2016 için İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı, üstü ve yanları kapatılarak çevresel düzenlemesiyle birlikte şampiyonaya hazır hale getirilecek. İnşaatına devam edilen Türk Telekom Arena da İstanbul'un bir diğer stadı olacak. Kayseri Kadir Has Stadı'nın yanı sıra İzmir, Konya, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Ankara'da yapılacak yeni statlar da şampiyonaya hazır hale getirilecek. Tüm bu şehirlerin altyapı yatırımları tamamlanacak, özellikle ulaşım ve konaklama konularında büyük yatırımlar gerçekleştirilecek."

"2012 yılında Polonya-Ukrayna ortaklığıyla yapılacak Avrupa Şampiyonası için bugüne kadar sadece Polonya'da, stadyum, havaalanı, otel, demiryolu ve karayolu gibi altyapı hizmetlerine 20 milyar dolar tutarında yatırım yapıldı. Polonya'da 4, Ukrayna'da ise 4 stadyum tamamlandı.
Türkiye'nin EURO 2016 ev sahipliğini kazandığı takdirde, stadyum harcamalarına 400 milyon Euro, turizm harcamalarına 1 milyar Euro, reklam ve tanıtım harcamalarına 250 milyon Euro yatırım yapılacak."

Trabzon'un kriterleri Şanlıurfa ile eş tutuldu:

NTVspor canlı yayınında Trabzonspor'un eski kaptanı, başkanı ve bugünün Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın kendisine sorulan 'Trabzon neden ev sahibi şehirlerden biri değil?' sorusuna verdiği yarım yamalak cevap, UEFA'nın birtakım kriterleri olduğunu. Bunlara göre otel, ulaşım vs. gibi sebeplerden Trabzon'un kriterlerinin yeterli olmadığını söyleyip lafı geveleyerek Mahmut Özgener'e topu attı eski bayındırlık bakanı Özak. Mahmut Özgener de Trabzon'un Şanlıurfa ile beraber yedek şehir olduğunu söyleyip Trabzon halkını onore (!) etti ve bu yedek şehirlik sürecinden de şehrin yararlanacağını açıklayarak Trabzon halkının yüreğine su serpti (!). Bu ülkenin spor ve futbol ile ilgili en yetkili iki kişisine sesleniyorum. Hiç mi yüzünüz kızarmıyor bu karardan? Nedir Konya'yı, Eskişehir'i hatta Kayseri'yi ev sahibi yapan özellik Trabzon'da olmayan? Futbol sevgisi mi, şampiyonluk mu, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil etmiş olması mı, yoksa yetiştirdiği tonlarca oyuncu ve antrenör ile bu ülkede futbol denince akla gelen ilk il olması mı? Bir de ek açıklama geldi sözde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı'ndan – başkanlığı sözde değil Mahmut Özgener'in, federasyonu sözde Türkiye'ye ait- 'Şehirlerin birbirine yakın olması çok önemli.' Ben hemen size daha güzel bir aday şehir listesi ileteyim sayın başkan: 'İstanbul 1, İstanbul 2, İstanbul 3, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Eskişehir, Manisa, İzmir.' İnsanları bu kadar saf mı zannediyorsunuz. Ülkenin sadece batısının ve ortasının temsil edildiği bir organizasyonun başına – bir de Antalya var mecburen – nasıl Türkiye kelimesini koyabiliyorsunuz? 2002'de İngiltere-Arjantin maçının da oynandığı Sapporo en yakın aday şehre kaç kilometredir bilir misiniz? Peki Kore'deki Seogwipo adasının? Braga'ya gidip kale arkasında tribün yerine dağ olan statta maç seyrettiniz mi? Leipzig veya Innsbruck'te kaç otel var biliyor musunuz? Lyiv ve Gdansk'a neyle gidilir? En basit tabiriyle Türkiye Futbolu adına tarihinin en önemli organizasyonunda Trabzon şehrine maç koymamak utançtır. Bu tip şampiyonalar zaten maç oynanacak şehrin altyapısının gelişmesi için bir fırsat. 20 milyar euro imiş Polonya Ukrayna 2012 altyapı bütçesi. Ne kadar kötü durumdaymış ki Trabzon milyarlarca dolar ve 7 sene yeterli olmayacak düzeltmek için? Kayseri'ye, Galatasaray'a, Rize'ye, Konya'ya yapılan statları yıllardır doğru düzgün hiçbir yatırımın yapılmadığı Trabzon'a yapsaydınız ya bahaneyle. Hem doldurmak için bedava yemek dağıtıp, servis kaldırıp, 1TL'ye bilet satmaya da ihtiyacınız yok. Orası öyle bir yer ki futbol ile yatıp kalkıyor zaten. Bilmiyor musunuz bu insanların hayatındaki futbol aşkını. Bunu bile ödüllendirmekten bu kadar uzakken nasıl kendinize Türkiye'nin Futbol Federasyonu diyebiliyorsunuz.

Son sözüm de duayen kaptan, başkan, milletvekili, bakan Faruk Nafiz Özak'a. Olmadı Faruk Bey, hem de hiç olmadı. Bu insanlar sizden bu şehre iltimas geçmenizi istemedi, en azından hakkımız korunur diye düşünmüşlerdi. Hoş böylesine net bir konuda haklarının korunması için size de ihtiyaç yoktu ya. Yazıklar olsun Türkiye'deki spor ve futbol yönetimine. Eski Gençlik Spor Genel Müdürü, TOKİ Başkanı, Spor Bakanı, Eski Federasyon Başkanı hepiniz Trabzonlusunuz, bu şehrin Konya'ya Kayseri'ye göre binlerce defa daha fazla hak ettiği bir futbol organizasyonunda Urfa ile aynı kefeye koyulması içinizi acıtmadı mı? Helal olsun hepinize.

Nevzat AYDIN

Berat
25.12.2009, 19:57
Levent Kızıl Trabzonlu olsaydı şu an bunları tartışıyor olmazdık.. O kadar söylüyorum..

ccd6167
25.12.2009, 19:59
hemen hemde hemen ıstıfa etsın....bırdaha trabzona gırmesın..babasının saygısından sewgısınden dolayı o sehırlde yıllardır sewıldı ama bı yere kadar...trabzonu sen katamıyorsan o sehırlerın arasına sadece trabzon olarak degıl o kadar sewıldıgın karadenıze bıle gelme yuh olsun sana....

ts_tuncay_ts
25.12.2009, 20:00
aynen istifa...

krdnz
25.12.2009, 20:03
Trabzon bile Uefa'nın kriterlerine uymuyorsa Türkiye'ye şampiyona vermezler.

Aday olan illerin en büyük avantajı şampiyona Türkiye'ye verilmese bile kentlerine spor tesisleri v.s. kazanacaklardır.bkz. Olimpiyat stadı(İkitelli)Olimpik spor kompleksi(Bağcılar)

İskender66
25.12.2009, 20:05
Trabzon neden yok? Trabzonsuz Avrupa Şampiyonası düşünülebilir mi? Sinir bozucu bir durum.
Şunuda düşünmek lazım. Bunda Faruk Özak'ın payı var mı? Varsa ne kadar var? O istifa edince sorun çözülecek mi? Hiç sanmıyorum.

bestrafer
25.12.2009, 20:09
İstifayı filan bilmem fakat, bu olaydan şu da çıkartılabilir.

Bizim hedefimizde 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Festivalleri için 35.000-50.000 kişi kapasitelik bir "Akyazı Proje" miz var. Başta sayın bakan ve ilgili parti bayağı bir heveslendirdi bizi bu konuda. Fakat bunu yapmak için daha bir kaldırım taşı bile dikilemedi maalesef. Açıkçası ben şu kalan zaman içinde de bu projenin yerine getirilebileceğini zannetmiyorum.

Nereye bağlayacağımı şimdi söylüyorum:

Eğer bu proje yerine getirilirse bu stadımız Türkiye'de ve hatta Avrupa'da iyi dereceli bir stad haline gelecektir. Yani eğer böyle büyük bir organizasyon elimize geçerse en ön planda kullanılacak stadlardan birisi olacaktır. Eh, madem 2016 için bile Trabzon düşünülmüyorsa, bu projede rafa kaldırıldı demektir. O kadar vaat ettiler bize. Ama bu projenin de rafa kaldırıldığını bu şekilde düşündüm ben.

Sadece üzüldüğüm nokta şu, belki de bu şampiyona Türkiye'ye verilmeyecek; ama bu organizasyon ile ilgili bayağı bir sözü dinlenen ve kendi ilini çok seven bakanımızın Trabzon'u ikinci plana atması. Belki de kasıtlı yapmamıştır. Ama emin olun baskı yapsa Trabzon'u da bu şehirlerin içine alabilirdi. Bir utanılması gereken yer daha var. Biz Türkiye'nin doğusunun da batısının da bir olduğunu söylüyoruz. Hani nerede? Burada dahil Türkiye ikiye bölünmüş ve doğuya ait hiç bir il söz konusu bile değil.

krdnz
25.12.2009, 20:13
Faruk Özak Trabzon'lu olduğu için değil Trabzonun bir futbol şehri olduğu göz önüne alınarak listenin başında yer alması gerekirdi.

Ben ve benim gibi nice vatandaşımız Trabzon şehri ile ilgili hiçbirşey bilmezken (hatta şehir ne demek onu bilmezken)Trabzonspor'u biliyorduk.Dolayısıyla Trabzon dendiğinde akla Trabzonspor gelir,futbol gelir.

Trabzon'u böyle bir organizasyonun dışına iten insanların önce şu sorulara cevap vermesi lazım;

-Trabzon'a Liverpool,Barcelona,İnter gibi takımlar gelmedi mi?

-Ne eksiği var Trabzon'un ?Tamamlamak çok mu zor?

-Aday iller şampiyonaya her yönüyle hazır mı?

Murat'
25.12.2009, 20:15
Bizim paşalar gibi Avrupa Gençlik Festivali organizasyonumuz var, bizim neyimize Avrupa Şampiyonası.

Berat
25.12.2009, 20:17
Bir de eksiklikleri bahane etmeleri gerçekten çok enteresan..Sanki turnuva 2 hafta sonra başlıyor, diğer illerdeki herşey tamam, ama Trabzon'da ne uluslararası havaalanı var,ne başka şey..

Komik olduklarının farkındalar mı acaba..

Mustafa ÖZDEMİR
Bizim paşalar gibi Avrupa Gençlik Festivali organizasyonumuz var, bizim neyimize Avrupa Şampiyonası.
bize yeter diyorsun...

Murat'
Faruk Özak Trabzon'lu olduğu için değil Trabzonun bir futbol şehri olduğu göz önüne alınarak listenin başında yer alması gerekirdi.

Ben ve benim gibi nice vatandaşımız Trabzon şehri ile ilgili hiçbirşey bilmezken (hatta şehir ne demek onu bilmezken)Trabzonspor'u biliyorduk.Dolayısıyla Trabzon dendiğinde akla Trabzonspor gelir,futbol gelir.

Trabzon'u böyle bir organizasyonun dışına iten insanların önce şu sorulara cevap vermesi lazım;

-Aday iller şampiyonaya her yönüyle hazır mı?

Diğer aday ülkelerin 11 tane şehirleri var.Örnek vermek gerekirse Fransa'nın 11 tane stadyumu 10 tane şehri var.İtalya'nın ise 11 şehirde 11 stadyumu var.Bizim ise 8 şehirde 9 stadyumumuz var.Organizasyonun bir ayağını Trabzon'a verip şehir sayısını 9 yapsaydımız olmaz mıydı.Ben olsam iki şehir daha eklerdim birisi Gaziantep diğeri de Trabzon.

Murat'
25.12.2009, 20:18
bize yeter diyorsun...

İroni yaptık be güzel kardeşim.

Alibeyoglu
25.12.2009, 20:19
güvendigimiz daglara kar yagdi

Murat Acar
25.12.2009, 20:19

-Aday iller şampiyonaya her yönüyle hazır mı?Biz geçen yıl Eskişehir deplasmanına gittik Ispartadan kalkıp İnanki ISparta Stadını Eskişehir stadı ile kıyaslayınca 5 yıldızlı otelle bizim Artvindeki yayla evlerini kıyaslamak gibi bişey.yazık Bu günleri görmemize olanak sağlıyanlara yazıkk

Murat'
25.12.2009, 20:21
Biz geçen yıl Eskişehir deplasmanına gittik Ispartadan kalkıp İnanki ISparta Stadını Eskişehir stadı ile kıyaslayınca 5 yıldızlı otelle bizim Artvindeki yayla evlerini kıyaslamak gibi bişey.yazık Bu günleri görmemize olanak sağlıyanlara yazıkk

Eskişehir şehir olarak bu turnuvayı kesinlikle hakediyor ama.Onların tek eksiği gerçekten de stadyum.Bizim çok eksiğimiz var ama bunların hepsi 6.5 sene içinde giderilebilirdi tabi ki.

Barış Kaptanoğlu
25.12.2009, 20:23
hem Faruk Özak hem de yönetim kurulumuz hemen istifa etmelidir....bu kadar rezilliği kaldıramıyorum ben artık

Murat Acar
25.12.2009, 20:23
Eskişehir şehir olarak bu turnuvayı kesinlikle hakediyor ama.Onların tek eksiği gerçekten de stadyum.Bizim çok eksiğimiz var ama bunların hepsi 6.5 sene içinde giderilebilirdi tabi ki.
Yanlış anlaşılmasın Ben eskişehir haketmiyor demek istemedim onlarında eksikleri var ve giderilebilir bizimde eksiklerimiz var ve giderilebilir demek istedim

krdnz
25.12.2009, 20:24

İstanbul'a Olimpiyatlar için milyonlarca dolar gömülmedi mi?

Olimpiyat stadını hepimiz biliyoruz ,Bağcılardaki olimpik salon da aynı durumda.

Trabzon'a yatırım yapılsa hiç olmazsa verdiğim örneklerdeki gibi atıl durumda kalmaz,kullanılır.

Murat'
25.12.2009, 20:28
Yanlış anlaşılmasın Ben eskişehir haketmiyor demek istemedim onlarında eksikleri var ve giderilebilir bizimde eksiklerimiz var ve giderilebilir demek istedim

Tamam abi ben de birşey söylemedim ki.Bizim eksikliklerimiz de pekala giderilebilirdi.

KemalEROĞLU5961
25.12.2009, 20:29
"Ne de olsa alamayız..." diyen arkadaşlar olmuş şampiyonayı, evet büyük ihtimalle alamayız ama (Abdi İpekçi'yi Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'na bir ay kala havuza çeviren bir anlayışa Avrupa Futbol Şampiyonası birkaç gömlek büyük bence) eğer alırsak başımızı taşlara vururuz. Bu yüzden iş işten geçmeden Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığı dolayısıyla hükümet üzerinde baskı oluşturulmalıdır. Bunu da en iyi şekilde yapacak olan Trabzonspor taraftarının bu tür konularda lokomotifi olduğuna inandığım BMN'dir.

Hepimizin bildiği gibi şehrimizde düzenlenecek bir şampiyona Trabzon'un tanıtımına büyük bir katkıda bulunacağı gibi kısa vadede de büyük bir maddi girdi sağlayacaktır. En önemlisi de şehrimize çoğumuzun özlemini çektiği modern bir stad kazandıracaktır. Bu şartlar altında "Aman kardeşim, ha burda düzenlenmiş, ha Eskişehir'de, Bursa'da..." demek aymazlıktır, ayağına gelen fırsatı tepmektir. TFF'nin bu konuda aldığı karar oluşturulacak kamuoyuyla değiştirilmeli, Spor Bakanlığı ve Hükümet'in federasyon üzerine baskı yapılması sağlanmalıdır. Bu konuda da Trabzon kamuoyunu harekete geçirmek BMN'nin asli görevidir. Gazete ilanlarıyla, yürüyüşlerle, facebook'taki sayfalarla TFF'nin aldığı karar protesto edilmelidir.

Dipnot: Ben de bakan beyin istifasını istemeyi doğru bulmuyorum, Trabzonspor için çok şeyler yapan insanları silerek geriye gitmekten başka hiçbir şey geçmez elimize. Faruk Özak'ın istifasını istemektense üzerinde bir kamuoyu baskısı yaratıp TFF'nin kararına dolaylı yollardan tesir etmesi sağlanmalıdır.

onur-ts
25.12.2009, 20:32
ne sandınız siz bu işleri.bu işler böyle.seçim zamanı Trabzon için hoş görünmeye çalışan kişilerin seçim sonrası istediklerini aldıklarında ne yaptıklarını görüyosunuz.tek suçlu halktır.halk dediğibn bazı şeyleri görecek, anlayacak.oyunu vereceği kişiyi iyi seçecek.ondan sonra böyle oluruz işte yok niye 2016da yokuz niye trabzonlu bakan tarafımıza bakmıyo, istifa etsin...geçin o işleri.onlardan önce oyunuza sahip çıkın...

ESER
25.12.2009, 20:33
bakanimiz cok esittir , elalem memleketlerine yatirim yaparken adi pozitif ayrimcilik olurken, herkezden daha fazla hakketigi halde memleketini savunamayan bakanimiz esitcilik oynaya dursun,... gercekten cok iyi " bakiyor " sadece ... o baka dursun memleketini yok sayan maaaaamutlara ... nedense hep esitlik ilkesi soz konusu Trabzon olunca akillara geliyor...

Barış Burak
25.12.2009, 20:39
harun-61 abime sesleniyorum.hiç bir zaman faruk özakı methetmedim şahsen.ama bir trabzonlu bakan olduğundan gururlandım.ve şimdi trabzonlu olmadığını anlıyorum.kütükte trabzon yazmasıyla olmuyor herşey.yürekte trabzon yazacak.ben faruk özakı methetmem yazdığın yazıya şahsım adına cevap variyorum.çünkü ben 96-97deki maçı unutmam.unutamam.

Bartuğ13
25.12.2009, 20:41
bu şehir oraya alınmıyorsa,burda kesinlikle bakanın suçu vardır ve istifa etmesi gerekir.acılı zamanımıza denk geldi ve bu konu karambole geldi ama bir rezalettir ve kabul edilemez.tüm suçlular koltuklarındalar hala ve ne federasyon ne bakan kimse rahat bırakılmamalı!böyle bir rezalet kabul edilemez.

Trabzon şehri bu ülkenin futbol başkentidir.konya,kayseri,eskişehir,bursa gibi şehirlerin yer alıp TRABZON şehrinin yer almaması tam anlamıyla bir rezalettir.bu kararda imzası olan,bu olayda payı olan tüm suçlular yerlerinden edilmelidir!zaten bunu da yüzlerine gözlerine bulaştırırlar.

Hotaman
25.12.2009, 20:41
Bakanımızı insan olarak çok severim. Ancak bu konuda adil davranmamıştır, bizi kollasın demiyorum ama ya yanlış yapmış ya da yapılan yanlışlığa göz yummuştur.

Murat'
25.12.2009, 20:42
harun-61 abime sesleniyorum.hiç bir zaman faruk özakı methetmedim şahsen.ama bir trabzonlu bakan olduğundan gururlandım.ve şimdi trabzonlu olmadığını anlıyorum.kütükte trabzon yazmasıyla olmuyor herşey.yürekte trabzon yazacak.ben faruk özakı methetmem yazdığın yazıya şahsım adına cevap variyorum.çünkü ben 96-97deki maçı unutmam.unutamam.

O maç 95-96 sezonundaydı.

Barış Burak
25.12.2009, 20:42
evet biz torpil istemiyoruz.biz hakkımızı istiyoruz.futbol memleketinden futbol şenliği esirgeyenlere hesap sorulmalı

Barış Burak
25.12.2009, 20:43
küçüktüm o zamanlar yanlış hatırladım pardon anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım

Travelair
25.12.2009, 20:48
Bence çok sert eleştiriyoruz. Tamam etkisiz kalıyor olabilir ama bu birlik olamadığımızdan. 10 milyonluk camia nerde var? Hangi cemaat, hangi aşiret, hatta hangi ülke 10 milyon nüfusa sahip? Neden bunca insan bir amaç uğruna organize olamıyor? Gücünü gösteremiyor? İçimizden birileri çıkıyor, yükseliyor ama etkisiz kalıyor diye hemen dışlanmaya başlanıyor. Kalan 9.999... nerede? Neden bizdendir deyip ona her türlü yardımcı olacağımıza, önümüze kim çıkarsa, içimizden kim çıkarsa in aşağı diyoruz? Peki işini kolaylaştırdık mı? Halkla ilişkiler konusunda ne kadar çabaladık? Ne kadar tanıttık memleketimizi, ne kadar doğru tanıttık? Ne kadar sahip çıktık değerlerimize, ne kadar yardımcı olduk? Geçen yıl alkışladığımız futbolcularımıza bugün yuh çekiyoruz. Faydası oluyor mu?

Bizim Faruk Özak neden etkisiz kalıyor, haklarımızı savunamıyor diye değil, Faruk Özak gibi insanlarımızı nasıl arttırabiliriz diye sormamız lazım. 10 milyon insan çok daha kuvvetli hareket edebilmeli. Ama her ön planda olanı sen de beceremedin diye geriye atarsak bu sefer haklarımızı koruyacak kimseyi bulamayız. Aksine herkes bu kent için, bu kulüp için ne elinden geliyorsa toplanıp uzlaşmalı. Türkiye'ye kendimizi ancak oluşturacağımız birlikten doğacak kuvvetle anlatabiliriz. Herkes alanından, elinden ne geliyorsa vefasını göstermeli. Sırf Faruk Özak değil. Hatasızdır demiyorum ama günah keçilerine ihtiyacımız yok. Kendimizi yok ediyoruz

Hekimoğlu
25.12.2009, 20:50
Biz torpil beklemedik Trabzon bu şampiyonayı haketmiştir.

İlker ToSun
25.12.2009, 20:51
vay be böyle bir başlığın açılıp kilit yemeden duracağını söyleseler hiç inanmazdım. çünkü ben burada faruk özak'ın trabzonsporun kampına gidip ersun yanalı rahatsız eden davranışlarını, faruk özak ın ne amaçla bakan olduğunu ve ne amaçla takıma yakın durduğunu söylerken bir takım aklı evveller "sen de kim oluyorsun" "faruk özakın trabzonspor ve trabzon sevgisi tartışılmaz" "yok bilmem biz şöyle takımız bakan çıkartıyoruz" diye hamaset yapıyordu.
faruk özak, iktidar tarafından yerel seçim için trabzon halkına atılan okkalı bir yemdi. herkesi kendisi gibi saf zanneden halkımız ise bu yemi afiyetle yedi ve çabuk da sindirdi. o günlerde bu zamanları görenler ise "densiz" sayıldı.
trabzonsporun t si faruk özak ın umrunda bile değil çünkü o yedi ceddini garantiye aldı artık.
bu yaşananlara hiç üzülmüyorum aksine çok da seviniyorum inşallah bu olay birilerine ders olur.
trabzonspor ne zaman gerçekten büyük takım, trabzon da ne zaman sayılan bir şehir olur biliyormusun ?
hemen söyleyeyim, faruk özak'ın yeni belediye başkan adayıyla kampı ziyaret ettiği gün burada bu başlık açıldığı zaman, sitenin girişine o yazı konduğu zaman.
o yüzden ahlanıp vahlanmaya belli kimselerin hiç hakkı yok.
bu takım ve bu şehir hakettiği muameleyi görüyor. siz siz olun hakettiğinizden fazlasını istemeyin

Cafer KILIÇSOY
25.12.2009, 20:53
Beceripte Trabzon'a bir stat yapmayı beceremeyen, onay alamayan, stat projesini denizin ortasına monte ederek bu ülkede bizi gülünç duruma düşüren her kim varsa hakkımı helal etmiyorum öncelikle. Bu projenin kesinlikle siyasi çıkar amaçlı bir proje olduğu belliydi zaten. Yıllardır da böyle aldatılmıyor muyuz? Çok iyi hatırlarım Tansu Çiller yıllar önce seçim gezisi için Trabzon'a geldiğinde aynen şöyle demişti ''Trabzonspor artık Avni Aker'e sığmıyor. Trabzonspor'a 60 bin kişilik bir stat yapalım mı? 'Yapalııım'. Yapalım mı? 'Yapalııım'. Yapalım mı? 'Yapalııım'. Peki öyleyse''. O gün bu gündür bende saf saf beklerim.

Ülkeye futbol gözüyle baktığınızda Trabzonspor Türkiye'nin T'sidir. Bu ülkede futbol bu kadar ilgi görüyorsa bunda Trabzonsporun katkısını kimse inkar edemez. Trabzon, takımıyla, camiasıyla, halkıyla futbolun baş tacı edildiği ve bu sporun her türlü güzelliğine sahip bir futbol şehirdir. Dolayısıyla bu ülkede bir futbol organizasyonu olacaksa bunun içinde kesinlikle Trabzon şehri olmalı. Bunu tartışmak bile abestir.

Olayın özünü tam anlamıyla bilmediğim için burada arkadaşlarımın yaptığı gibi Faruk Özak'ı darağacına asmak niyetinde değilim. Önce bu kararı veren merciler bir açıklama yapmalı ve ''Neden Trabzonspor aday şehirler arasında yok'' sorusuna cevap vermeliler. Bu kararı alanların inşallah geçerli bir açıklamaları olur. Yoksa bunun altından kimse kalkamaz.

Malesef bu ülkede futbol yeri geldiği zaman siyasetin iğrenç emellerine alet olan bir spor. Bu kararın altında siyasi bir güç var mıdır? Bence vardır. Neden Trabzon değil de Bursa? ''Ee efendim orda yeni stat yapılıyor'' Peki neden Trabzon'da yapılmıyor? Bursa'ya Konya'ya hazineden çıkan ödenek neden Trabzon'a çıkmıyor? Bursa'nın aday şehirler arasında olması tamamen siyasi bir karardır. Hal böyle olunca da bu ülkenin spor bakanı ''Trabzon'u da yazacaksınız'' deseydi buna kim itiraz ederdi ALLAH aşkına. Hiç kimse.

''ALLAH'ım sen dostlarımla ilgilen, düşmanlarımla ben savaşırım'' Bu şehir ne çekmişse hep kendi insanından çekmiştir. Kendi kendimize yaptığımızı dünya ayağa kalksa bize yapamaz.

ESER
25.12.2009, 20:54
secim surecinde insanlara palavra ufurup polulizm yapip sonrada utanmadan Trabzon kriterlere uymuyor cunku stadi yok diyebilen zihniyetten, kendinden ve cikarlarindan baska hicbir kaygisi olmayan sahte yoneticilerden ve TS isminden nemalanip isleri bitince utanmadan yok sayan tum zihniyetdeki insanlara duydugum his sadece bir ofke olmaktan cikti artik.. gecsinler tras yapmasinlar bize.. yapacagiz ama yapacaktik .. edecektik ama.. vizyon sahibi olmayan insanlardan medet umuyoruz ya iste isin aci tarafi bu... bakanin yaptirim gucu ve idareci karizmasi bu demekki..

m@rdi
25.12.2009, 20:58
vay be böyle bir başlığın açılıp kilit yemeden duracağını söyleseler hiç inanmazdım. çünkü ben burada faruk özak'ın trabzonsporun kampına gidip ersun yanalı rahatsız eden davranışlarını, faruk özak ın ne amaçla bakan olduğunu ve ne amaçla takıma yakın durduğunu söylerken bir takım aklı evveller "sen de kim oluyorsun" "faruk özakın trabzonspor ve trabzon sevgisi tartışılmaz" "yok bilmem biz şöyle takımız bakan çıkartıyoruz" diye hamaset yapıyordu.
faruk özak, iktidar tarafından yerel seçim için trabzon halkına atılan okkalı bir yemdi. herkesi kendisi gibi saf zanneden halkımız ise bu yemi afiyetle yedi ve çabuk da sindirdi. o günlerde bu zamanları görenler ise "densiz" sayıldı.
trabzonsporun t si faruk özak ın umrunda bile değil çünkü o yedi ceddini garantiye aldı artık.
bu yaşananlara hiç üzülmüyorum aksine çok da seviniyorum inşallah bu olay birilerine ders olur.
trabzonspor ne zaman gerçekten büyük takım, trabzon da ne zaman sayılan bir şehir olur biliyormusun ?
hemen söyleyeyim, faruk özak'ın yeni belediye başkan adayıyla kampı ziyaret ettiği gün burada bu başlık açıldığı zaman, sitenin girişine o yazı konduğu zaman.
o yüzden ahlanıp vahlanmaya belli kimselerin hiç hakkı yok.
bu takım ve bu şehir hakettiği muameleyi görüyor. siz siz olun hakettiğinizden fazlasını istemeyin

Hala tartışılamaz!
Şu anki görevindeki hataları, ihmalleri, yapması gerekenleri yapmaması / yapamaması vs. bir yana Trabzon'a, Trabzonspor'a olan sevgisi, bağlılığı bir yana.
Sapla samanı ayırt etmeyi bilelim.
Ne meraklıyız " ben demişdim"ci olmaya yahu.

Barış Burak
25.12.2009, 20:58
travelair abim haklısınama bir örnek vereyim ben istanbulda yaşıyorum.şimdi biz bmn istanbul olarak tff futbol federasyonuna gitsek,ve ya spor bakanı istanbula geldiğinde protesto etsek spor bakanı bu protestonun haklılığını kabul edecekmi yoksa bizi görmezden mi gelecek? o kadar medyanın arasında kardeşlerim haklısınız diyemeyeceğine göre...maalesef türkiyede olduğu gibi trabzondada kendi memleketinden önce kendi çıkarını düşünen insanlar var.ve bu insanlar maalesef önemli yerlerde.işte bu yüzden haşlk bilinçlenemiyor.çünkü halkın bu konuda bilinçlenmesi başta faruk özak olmak üzere trabzonda çok koltuğu sallar.dediğine bir noktada katılıyorum.biz o mevkiilere daha çok trabzonlu,giresunlu,karadenizli vermeliyiz.ama adam gibi adam olan karadenizli.memleketini unutmayan karadenizli.yoksa böyle oluyor işte.faruk özak hiç bir açıklamayla trabzonu niye almadığını anlatamaz.çünkü anlatacak bir tarafı yok.trabzon anadoluda geliilmesi istenmeyen şehir durumuna düştü.ulaşım için sahil yolu yapıyoruz demediler mi? iş saha sı genişler ulaşım sayesinde demediler mi? dediler.devlet en iyisini bilir dedik yeşil le maviyi ayırmadan yapılabilecek yol yerine yeşille maviyi ,iki sevdalıyı ayıran yola ses çıkarmadık.ulaşım işte bakın kardeşlerim,havada karada ve denizde ulaşım çok modern şu anda.ama hala bahane olarak ulaşım diyorlar.yazık ki ne yazık

Emin Danışmaz
25.12.2009, 21:02
Bizler koyun olduğumuz sürece bizi güdenler çok olacaktır,bugün burada bağırır çağırırız birkaç gün sonra unutulur gider benim şahsi düşüncem KALICI AKILLARDA KAZINACAK bir protesto veya yaptırımın olmasıdır.

TÜRKİYE CUMHURİYET inden nedir farkı TRABZON umun,kaderi aynı,bizler diye geçinen BAKAN,YÖNETİCİ çakalları içerden ,3eziklerin ezik başkanları ve federasyonun ALTAY patentli köpeğide dışardan bizi bitirmenin planlarını yapıyorlar.

YIKILMADAN DİK DURMANIN ZAMANIDIR.YETER ARTIK.

Barış Burak
25.12.2009, 21:03
hala tartışılmaz öylemi?helal olsun sana.trabzonspor sevgisi trabzon olmadan,trabzonu önde tutmadan olmaz.bende yedi ceddimden böyle öğrendim.eğer bunu hala tartışılmaz olarak görüyorsak dünya şampiyonası bile türkiyede olsa,trabzona gelse ,hala tartışılmaz diyebilirz.futbol memleketine bu turnuvalar gelmedikçe bu şehir gelişemez.bu şehir gelişemezse trabzon zor şampiyon olur.şampiyon olamadıktan sonrada 3 tane istanbulun züppe kulübü,dünkü bebe anadolu takımları trabzonluğun büyüklüğünü tartışırken HALA TARTIŞILMAZ derken oturup bu dediğini düşünürsün umarım...

İlker ToSun
25.12.2009, 21:05
Hala tartışılamaz!
Şu anki görevindeki hataları, ihmalleri, yapması gerekenleri yapmaması / yapamaması vs. bir yana Trabzon'a, Trabzonspor'a olan sevgisi, bağlılığı bir yana.
Sapla samanı ayırt etmeyi bilelim.
Ne meraklıyız " ben demişdim"ci olmaya yahu.

kendinden başka hiç kimsenin "sevgisi" için "tartışılmaz" deme bence.

sap da ortada saman da,

"ben demiştim" demeye çok meraklı olsaydım ben o lafı demekten başka birşey yazamaz hale gelirdim, trabzonspor'da yaşananlar nedense hiç şaşırtmıyor beni

Özkan
25.12.2009, 21:06
Trabzonspor başkanlığı yapmış kişilerin seçilme hakları elinden alınsın. Adamların bize beş kuruşluk faydası yok. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı başka bir şehrin vekili olsaydı bu kupada Trabzon'a maç verilirdi.

Nytre
25.12.2009, 21:09
eğer trabzonspor ve trabzon neredeyse orada olupta (seçim zamanı ve trabzonspor kongre zamanı) şimdi tarihi bir fırsat ayağımıza kadar gelmişken ve sen onu elinin tersiyle itip trabzon gibi futbol aşığı insanları türkiye önünde küçük düşürüyorsan sana istifa etmek yakışır !

sen demek ki trabzonun dünya şehri olmasın istemiyorsun

sen demek ki milyonlarca trabzonluyu hiçe sayıyorsun

sen demek ki trabzon kentini euro 2016'ya değer görmüyorsun

sen demek ki trabzon kentinden çıkmış trabzonsporun futbol başarılarını inkar ediyorsun ( uefa organizasyonlarda secilen şehirlerin futbolla ilgisinide kriter olarak alır)

sen demek ki trabzonun yararlanacağı yatırımları es geçiyorsun göze almıyorsun ...

sen demek ki SAMİMİ DEĞİLMİŞSSİN !

Hekimoğlu
25.12.2009, 21:10
Ben şuna da eminimki eğer 2011 gençlik olimpiyatlarına başvuru sürecinde bakan sayın Özak olsaydı Trabzon aday gösterilmezdi memleketine torpil geçiyor demesinler hesabı.Allahtan 2011'i alabildik.

OLCAY ÇAKIR
Spordan SORUNLU şehrim benim...

TheRapZoNe
Bence çok sert eleştiriyoruz. Tamam etkisiz kalıyor olabilir ama bu birlik olamadığımızdan. 10 milyonluk camia nerde var? Hangi cemaat, hangi aşiret, hatta hangi ülke 10 milyon nüfusa sahip? Neden bunca insan bir amaç uğruna organize olamıyor? Gücünü gösteremiyor? İçimizden birileri çıkıyor, yükseliyor ama etkisiz kalıyor diye hemen dışlanmaya başlanıyor. Kalan 9.999... nerede? Neden bizdendir deyip ona her türlü yardımcı olacağımıza, önümüze kim çıkarsa, içimizden kim çıkarsa in aşağı diyoruz? Peki işini kolaylaştırdık mı? Halkla ilişkiler konusunda ne kadar çabaladık? Ne kadar tanıttık memleketimizi, ne kadar doğru tanıttık? Ne kadar sahip çıktık değerlerimize, ne kadar yardımcı olduk? Geçen yıl alkışladığımız futbolcularımıza bugün yuh çekiyoruz. Faydası oluyor mu?

Bizim Faruk Özak neden etkisiz kalıyor, haklarımızı savunamıyor diye değil, Faruk Özak gibi insanlarımızı nasıl arttırabiliriz diye sormamız lazım. 10 milyon insan çok daha kuvvetli hareket edebilmeli. Ama her ön planda olanı sen de beceremedin diye geriye atarsak bu sefer haklarımızı koruyacak kimseyi bulamayız. Aksine herkes bu kent için, bu kulüp için ne elinden geliyorsa toplanıp uzlaşmalı. Türkiye'ye kendimizi ancak oluşturacağımız birlikten doğacak kuvvetle anlatabiliriz. Herkes alanından, elinden ne geliyorsa vefasını göstermeli. Sırf Faruk Özak değil. Hatasızdır demiyorum ama günah keçilerine ihtiyacımız yok. Kendimizi yok ediyoruz

Aynen öyle..

m@rdi
25.12.2009, 21:13
Evet sevgisi ,bağlılığı bana göre tartışılamaz.
Bu şehrin,bu takımın her kademesinde bulunmuş emek vermiş bir insandan, günahıyla sevabıyla taşın altına elini koymaktan çekinmemiş bir insandan bahsediyoruz.
İcraatlarını, masaya yumruğunu vurup söküp alamayışını, yetirsiz kalışını sabahlara kadar tartışabiliriz.
"Kendine gel, silkin, yapamıyor musun bırak git o zaman" diyebiliriz.
Ama sevgisini tartışmak ...
Çok büyük haksızlıktır, saygısızlıktır.

İlker ToSun
25.12.2009, 21:13
04/03/2009 ,
Benim tarafımdan açılan ama BMN tarafından kilitlenen başlığın giriş yazısı

http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon1.gif Trabzonsporumuz Siyasi Amaçların Aracı Olarak Kullanılamaz !!!
Her ne kadar tepki çekeceğimden emin de olsam, bu düşüncelerimi yazmak istedim. Amacım siyasi polemiklere girmek değil, sadece kendimce gözden kaçan bazı ayrıntıları sizlerin görüşüne sunmak.

Hakkımızda hergeçen gün artan yalan haberler artık bugün doruk noktasına ulaşmış vaziyettedir. Bugün de sadece o haberi yapan kişinin adı ön plana çıkmıştır ve işinden olmuştur.

Cevat Kol un o siteden kovulması sizi ne kadar tatmin etti bilmem ama beni hiç ama hiç tatmin etmedi. Çünkü her oyun gibi bu oyunda da sadece "tetikçi" cezayı gördü ama oyunu kuranlar oyuna destek çıkanlar yok ortada. Bilinmiyor, bilemiyoruz...

Bu haberi bugün Cevat a yaptırırlar, yarın X e öbür gün de Y ye. Cevat ın kovulmasıyla tatmin olup bu konuyu kapatacaksak vay halimize.

Bizim sorgulamamız gereken başka konular, şu an bunları dediğim için çok tepki alıcam ama olsun.

1) Neden Bu Yalan Haberler En Çok Trabzonspor a Karşı Oluyor?
2) Trabzonspor un bu kadar üzerine gelinmesinin 29 mart seçimiyle alakası nedir?
3) Bizim için çok önemli olan belediye toplanmasına neden SADECE İKTİDARIN MECLİS ÜYELERİ GELMİYOR. Bundan önceki yerel seçimin cezasını mı çekiyoruz ?
4) İktidar partisi üyelerinin katılmamasıyla ertelenen toplantı Mayıs ayında yapılacak yani 29 Mart seçimlerinden sonra. Bu bir tesadüf mü?
5) Faruk Özak ın bakan yapılmasının asıl amacı nedir? Gerçekten o işin uzmanı olduğu için mi? yoksa Trabzonspor a yardım ediyor gözüküp Belediye seçimlerini iktidar partisine kazandırmak mı?
6) İktidar partisinin en yakınlarından biri başkanımızken en kötü dönemlerimizi bile geçirirken kılını kıpırdatmayan yerel medya, neden en başarılı yıllarımızdan birinde Sadri Şener ve kulübümüz aleyhine çalışmalar yapıyor?
7) Yurtiçindeki her transfer görüşmemizde Faruk Özak ın bulunması bir tesadüf mü?
8) Kimi tv kanallarında insanların bizim için "hükümetin de destek verdiği" takım söylemiyle bizim bilinç altımıza işlenmek istenen nedir? Yoksa bu düşünce bize kanıksatılıyor mu?
9) Bundan önceki yerel seçimleri Trabzon Limanını Trabzonspor a vermediği için kaybettiği iddaa edilen iktidar partisi, yine Trabzonspor üzerinden bu sefer seçimi kazanmayı mı planlıyor?
10) Bu söylediklerimde asla Faruk Özak a bir ithamım sözkonusu değildir. Zira onun Trabzonsporluluğunu tartışmak yaşım ve tecrübem gereği bana düşmez. Ancak sorun Faruk Özak ın bakan oluşu değil, Faruk Özak ın neden bakan olduğudur. Faruk Başkan her ne kadar iyi niyetle bize yardım etme çabasında olsa da onun arkasındaki güçlerin asıl amacı nedir?
11) 29 mart seçimlerinde olası bir mağlubiyette Faruk Özak gelecek seçimlerde kabinede kalır mı?

İktidar partisi mensuplarının bu yerel seçimle ilgili halka savurduğu tehditler aslında onlar için çok güzel örnek teşkil ediyor.

Halkına : " bizim adayımızı seçmezseniz burada işler kolay yürümez" diyen bir siyasi iktidar anlayışından bu konuda da aleyhimize tutum hiç de şaşırtıcı değil.

Sizlerin sadece Faruk Özak eğer Trabzonsporun önemli bir başkanı, şehrin ve takımın sembol bir ismi olmasaydı gerçekten bakan olabilir miydi sorusunu düşünmenizi istiyorum.

İşte bu yüzden bugün yaşananlara zerre üzülmüyorum, bizler eğer o gün bu konuları tartışabilseydik bugün bu başlığı açmaya ve konuşmaya hakkımız olurdu ( burada kastım başlığı açan arkadaşa neden geç kaldın demek değil, çünkü o da ogün bu başlığı açsa o başlık da kilit yiyecekti )

belli olmaz belki bu yazım da silinir ya da yine ceza alırım

vse61
25.12.2009, 21:14
tek kelime: AYIP

Cagdas Topal
25.12.2009, 21:17
İnş organizasyonu alamayız !

TheRapZoNe
25.12.2009, 21:20
Trabzonspor başkanlığı yapmış kişilerin seçilme hakları elinden alınsın. Adamların bize beş kuruşluk faydası yok. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı başka bir şehrin vekili olsaydı bu kupada Trabzon'a maç verilirdi.

Fazla emin olma abisi, bıçakçı federasyonu zamanında 2012'ye aday olunduğu zamanda listede Trabzon yoktu

Travelair
25.12.2009, 21:22
Yanlış anlaşılmasın ben de kızıyorum ama camianın tepkisizliğine daha çok kızıyorum. Etkimizle yardımcı olamıyoruz. Çünkü bizim insan kaynakları gücümüz en az 3 ukalalar kadar. Dikkat edin en az diyorum

gerenimo
25.12.2009, 21:23
faruk özak, büyük emekleri olduğu camiaya ve üzerinde büyük emeği olan şehire, onu bakan yapmış trabzon halkına üstelikte yüzde yüz hakkı olan şampiyonada evsahipliği hakkını veremiyorsa o koltuğu da işgal etmesin.

Nytre
25.12.2009, 21:26

Bana Türkiye'de futbol dendiğinde aklına gelen iki şehir söyle ?

Birisi Trabzon'dur diğerini bilmiyorum !

Kimse sana konya demez kayseri demez ankara - istanbul bile demez !

Benim ve bir çok insanın kızdığı nokta spordan sorumlu devlet bakanı faruk özak'ın olduğu zamanda bu işin olması daha da yıpratıcı ve üzücü !

Faruk Özak gibi değerler buralara geldiyse tek başlarına gelmediler bunu da herkes bilir.

Ama geldiği yerlerde ellerine geçen tarihi fırsatlarda TRABZON KENTİNİN GÖZÜ KAPALI SEÇİLECEĞİ BİR ORGANİZASYONDA KALKIP "YOK" DERSEN ADAMA GÜLERLER !

ama bize başkaları gülerken ben üzülüyorum şaşırıyorum ve hazmedemiyorum bu durumu.

siz hazmedebiliyorsanız bu ayıbı eyvallah.

magicyattara
25.12.2009, 21:27
Bazı arkadaşların imzalarında vardı.
UEFA'nın merkezinde camdan bir dünya haritası var.Şampiyon olan şehirlerin üstünde ışık yanıyor.Bu ışık bir İstanbul'da bir de Trabzon'da yanıyor diye.
Hedef olarak UEFA'yı seçelim derim.Işık yanan 2 ilden birinin organizasyonda yer almaması onların da dikkatini çekecektir.

Süleyman Eruyar
25.12.2009, 21:28
16.5 milyon - 1

irfanb
25.12.2009, 21:30
Bazı arkadaşların imzalarında vardı.
UEFA'nın merkezinde camdan bir dünya haritası var.Şampiyon olan şehirlerin üstünde ışık yanıyor.Bu ışık bir İstanbul'da bir de Trabzon'da yanıyor diye.
Hedef olarak UEFA'yı seçelim derim.Işık yanan 2 ilden birinin organizasyonda yer almaması onların da dikkatini çekecektir.

Platini Istifa .:)

denizgrsy
25.12.2009, 21:31
terbiyesizliktir Trabzonun yedek illerle aynı kefeye konulması ! ayıptan da öte tam kelimeyle ağzına geldiğince söğmelik bi durum !!! bir de utanmadan orada oturan Trabzon lu milletvekillerimiz var , ne işe yararsınız la !!!

TheRapZoNe
25.12.2009, 21:32
Nedense hiçkimse bu olaydan TFF'yi sorumlu tutmuyor. Oysa bıçakçı federasyonu gibi bu federasyonda Trabzon'u almadı listeye..

Hırsızın hiç mi kabahatı yok demezler mi adama

magicyattara
25.12.2009, 21:32
Platini Istifa .:)

Biz yoksak,şampiyonayı Türkiye'ye vermeyin diye mail atalım.
:)
Haksız mıyım.

Hekimoğlu
25.12.2009, 21:33
Platini hani Fatih Tekke'yi sormuştu ya niye milli takımda yok diye o haritayı da hergün gördüğüne göre Trabzon'u da sorabilir ne denir cevap olarak merak ediyorum orası Doğu Türkiye mi denir Batı Türkiye ile aramızda Berlin duvarı var sanki.

Tunay ERDEM
25.12.2009, 21:33
Zaten bize vermeyecekleri için pek bi sıkıntı yok.

magicyattara
25.12.2009, 21:34
Nedense hiçkimse bu olaydan TFF'yi sorumlu tutmuyor. Oysa bıçakçı federasyonu gibi bu federasyonda Trabzon'u almadı listeye..

Hırsızın hiç mi kabahatı yok demezler mi adama

İyi de arkadaşım,Faruk Özak spor bakanı.
Tff başkanı kimmiş yahu.
Adam kendince liste hazırlıyor.

Faruk Özak o listeyi ona nasıl yedirmiyor anlamıyorum.

Hekimoğlu
25.12.2009, 21:36

Hırsızın hiç mi kabahatı yok demezler mi adamaOnların ne mal olduğu belli zaten bizim ağrımıza giden sporun başındaki hemşehrimizin bu kansızlara uyması.

Muhalif
25.12.2009, 21:37
Yanlış anlaşılmasın ben de kızıyorum ama camianın tepkisizliğine daha çok kızıyorum. Etkimizle yardımcı olamıyoruz. Çünkü bizim insan kaynakları gücümüz en az 3 ukalalar kadar. Dikkat edin en az diyorum

Travelair bu konuda en son Papila'ya karşı bütün şehir yürümüştü. Ama ne oldu? Bu yürüyüşün ardı doldurulamadı. Bu taraftar mesela şehrine, şehrinin takımına 30 bin kişi yürüyerek sahip çıktı ki bakan efendi de ön saflardaydı o yürüyüşte. Ama o takım 2. olmasına rağmen gerekli takviyeler yapılmadı ve şampiyonlar ligi eşiğinden dönüldü. Oysa ki ertesi yıl güçlü bir takım kurulabilse geçen yıl ki o yürüyüşün de etkisiyle kimse kolay kolay ayak oyununa cesaret edemezdi ve belki de şampiyon olabilirdik.

Ha bunun konuyla alakası ne? Diyorsun ya camia tepkisiz diye, camia tepkisini koyuyor ama o ön saflarda yürüyenler, yöneticiler işin rantını götürüp sonra ortalıktan toz oluyorlar, başarısızlıklarını bu gibi tepkilerin ardında saklıyorlar v.s...

Bizim asıl sorunumuz bence içeriye karşı yeterli tepkiyi koyamamamız. Sadri Şener diyor mesela toplasınlar şu kadar imza kongreye gidelim. Ötede bakıyorsunuz herkes yönetimden şikayetçi ama imza toplayan yok falan. Bu gibi şeyler işte.

Son söz olarak o bakanlık koltuğunda oturan adam Faruk Özak değil de ne bileyim mesela Trabzon milletvekili olarak merhum Recep Yazıcıoğlu olsaydı Trabzon stadı şimdi yapılmaya başlanmış, üstelik de aday şehirlerde Trabzon ilk sırada listeye girmişti!

İlker ToSun
Tff başkanı kimmiş yahu.

aynı kişinin bir yere getirdiği şahıs, aynı kişinin bir yere getirdiği başka bir şahısa BİR ŞEY YAPAMAZ.

bilmem anlatabildim mi

sorun budur

TheRapZoNe
Tff başkanı kimmiş yahu.

Yedirememiş demek ki. Bu ülkede bir tek Trabzonlu olarak spor bakanı mı var? Hani Trabzon lobisi?

Öyle veya böyle Faruk Özak pasif kalmıştır evet ama tüm suçu ona yüklemek insafsızlıktır. İstifasını istemek ise Trabzonspor'un kötülüğünü istemekten başka bir şey değildir.

İşte bu nedenle iyi biliyorumki istifasını isteyenlerin %99'un böyle düşünmelerinin ana sebebi siyasi.

Başlık altında edilen hakaretlerden de açık ve net görülüyor bu zaten..

İlker ToSun
25.12.2009, 21:39
Yedirememiş demek ki. Bu ülkede bir tek Trabzonlu olarak spor bakanı mı var? Hani Trabzon lobisi?

Öyle veya böyle Faruk Özak pasif kalmıştır evet ama tüm suçu ona yüklemek insafsızlıktır. İstifasını istemek ise Trabzonspor'un kötülüğünü istemekten başka bir şey değildir.

İşte bu nedenle iyi biliyorumki istifasını isteyenlerin %99'un böyle düşünmelerinin ana sebebi siyasi.

Başlık altında edilen hakaretlerden de açık ve net görülüyor bu zaten..

bunu diyen birine soracağım tek bir soru vardır ;

varlığının ne hayrı oldu ki yokluğunun zararı olsun ?

lütfen somut olaylarla maddeleyerek şu şu şu dersen sevinirim, eğer sayamıyorsan o zaman yanlış söylediğini kabul etmek zorundasın yoksa biri sana gelip bu soruyu sorar sen de böyle rezil mi olursun.

bilmem sana birşey hatırlattı mı?

fındıkoğlu
25.12.2009, 21:39
Ne zaman kendi içimizden birileri önemli yerlere gelse. Trabzon'un ve Trabzonspor'un haklarını savunamaz hale geliyo..
Tabi yinede istifa etmesini gerektirecek bir durum olarak görmüyorum....
Trabzonlu işini kendi yapar birilerinden medet ummaz..
Çok istiyosak eğer adımızın yazılmasını tepkimizi ortaya yasal bir şekilde koyabiliriz futbol federasyonuna yürüyüp siyah çelenk bırakabiliriz vs. vs..
Ama şuna eminimki şurada esip gürleyenlerin bir çoğu bu organizasyonda ortalıklarda gözükmez... Malesef iş icraate geldiği zaman kayboluveriyoruz vesselam....

TheRapZoNe
25.12.2009, 21:40
bunu diyen birine soracağım tek bir soru vardır ;

varlığının ne hayrı oldu ki yokluğunun zararı olsun ?

lütfen somut olaylarla maddeleyerek şu şu şu dersen sevinirim

Şimdi de olay ' Faruk Özak Trabzonspor'a zaten ne verdiki kardeşim' geyiğine döndü yani..

Peh..

bordo61
25.12.2009, 21:42

Hiç alakası yok Metin abi

Genel Merkezin adayı seçilmedi diye zorla bir kaç ay içinde seçilmiş başkan istifa ettirildi olay bu.

Adamların partide demokrasiye tahamülü yok.

Kamil Çakmak
Faruk Özak sporun en kademesindeki birisi ve bu durumda en etkileyeci isim olmalıydı.
Burdan hareketle Trabzondan milletvekili çıkan şahıslarında sorumluluk temsil yetkisini bu konuda kullanabilirdi diye düşünüyorum.

İlker ToSun
Şimdi de olay ' Faruk Özak Trabzonspor'a zaten ne verdiki kardeşim' geyiğine döndü yani..

Peh..

pehlediğine göre haksız olduğunu anlamışsın çünkü söyleyecek sözün yok