PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yattara’nın sözleşmesinde düzenleme...

Samet Yildirim
22.12.2009, 15:33
Yönetim kurulumuz, Genel Sekreterimiz Hasan Yener ve Genel Saymanımız Mahmut Aksu aracılığıyla oyuncumuz İbrahima Yattara ile görüşerek sözleşmesinde yeni bir düzenlemeye gitti.

Buna göre yapılan görüşme sonrasında kulübümüzün yaptığı teklifi olumlu karşılayan oyuncumuz Yattara’nın alacağı ücrette indirim yapıldı. Varılan yeni anlaşma gereğince taraflar arasında karşılıklı sözleşme imzalandı. Yattara’nın görüşmeler sırasında yaşanan gelişmelerden kendisinin de rahatsız olduğunu, tekrar Bordo-Mavili formayı giyebilmek için tüm çabayı sarf edeceğini belirtmesi dikkat çekti. İngiltere’de kontrolden geçirilerek ameliyatına karar verilen Gineli oyuncunun geçireceği operasyonun ardından ligin ikinci yarısında çalışmalara başlayacağı ve iyileşerek yeniden formasına kavuşabileceği açıklandı.

Resmi Site

Selman
22.12.2009, 15:34
Doğru bir karar ve Yattara da buna hiç itiraz etmeden kabul etmiş.Kendisine olan sevgim bir kat daha arttı.

dany
22.12.2009, 15:35
acaba sakatlığı ciddimi ki, böyle bir düzenlemeye gittiler..

Dursun Kaplan
22.12.2009, 15:36
Her iki taraf içinde doğru bir karar bencede. Hayırlı olsun.

Metin Ural
22.12.2009, 15:40
4 ay gecikme ile yapilacak ameliyat.

Samet Yildirim
22.12.2009, 15:41
Yattara ya sallayanlara da kabak olmustur sanirim...

Daha ne yapsin Yattara ??

Ayrica ben hayatimda ücrettinde arttirmaya gideni gördüm ama indirime gideni görmedim...Var mi acaba ?

Yattara bizler gibi Trabzonsporludur...

"Cocuk" sakat ama millete inandiramadi herkes salladi durdu...

Seviyorum Yattara yi ve herzamanda sevecem..

Ayrica kabahat yattara da degil yönetimin saglik ekibinde oldugu ortaya cikmistir...

pazarkapılı
22.12.2009, 15:45
sözlesme iyilestirmeyi en iyi uygulayan yönetime ve yöneticilere sahibiz!!!...hadi bu sefer iyilestirme klub lehine olmus da kar etmisiz...sezon ortasında!! 'kontrat iyilestirmelerini?' pek lehimize sonuclanan sekilde bitiremiyorduk mazide...

M.S.SOFU
22.12.2009, 15:47
yattara'nın bu hareketi kendisine olan semptaiyi arttırır
yönetim kovmak istediği bir adama bu sözleşme yenileme hareketini yaptırarak kendi kalesine bir gol atmıştır.
beceriksizler...

Faik Yılmaz
22.12.2009, 15:48
2 senedir 2 maç dışında ayağına top değdirmemiş bir adama 4 trilyon lira ödedikten sonra indirime gitmişlermiş.....

çok büyük başarı en az 10 yıl daha yönetimde kalmalılar......

Geçen sene devre arasında neredeyse tabanca çekmediler gitsin diye...... aynı adamlar değilmiydi birden Yattara sevgisi nereden çıktı....

Samet Yildirim
22.12.2009, 15:50
Geçen sene devre arasında neredeyse tabanca çekmediler gitsin diye...... aynı adamlar değilmiydi birden Yattara sevgisi nereden çıktı....

Bu sefer sanirim Senol Günes var diye bir sekilde düzeltmeye calisiyorlar durumu muhtemelen senol günes söyledi bu futbolcu bana lazim vs. vs. ve yönetimde durumu düzeltmeye calisiyor artik öyle algiladim..

Yağızhan Sağnak
22.12.2009, 15:52
Ameliya olursa sezonu kapatacak.

Metin Ural
22.12.2009, 15:53
bence olmasi gereken, hatta yattara'nin kendisinin bile onerebilecegi bir seydir. ben burada durum duzeltme goremiyorum, eger bir durum duzeltiliyorsa o da butce hesaplamalaridir.

ugurozturk
22.12.2009, 15:58
Delikanliymis. Ne de olsa Surmeneli..

Mustafa ÖZDEMİR
22.12.2009, 16:29
kabul ettiğine göre gerçek trabzonlu oldu demektir...

Soytürk
22.12.2009, 16:34
gülermisin ağlarmısın...!

Murat Erdem
22.12.2009, 16:47
Bir de, indirimden kasıt ne ? onu açıklasalardı. Detay vermemişler.
1.800.000 Euro alıyordu, 1.500.000 a düşürdülerse indirim denemez.
750.000 e indiyse, o zaman indirimden bahsedilebilir.

magicyattara
22.12.2009, 16:52
1.3'e inmiş diye duymuştum.
Yalnız bu miktar sözleşme bitene kadar geçerli.Sözleşmesi 2012 yılında biteceğine göre,3 yıl için 1.5 milyon euro azalmış oluyor alacağı para.

Samet Yildirim
22.12.2009, 16:53
Bu sene 1,5 aliyor seneye 1,8 alacakdi...Ne kadar düstü bilmiyoruz...

Tabi ben gineli olsam 1 lira düsürmezdimde ama yattara ya helal olsun diyebilmek lazim...

magicyattara
22.12.2009, 16:57
2 senedir 2 maç dışında ayağına top değdirmemiş bir adama 4 trilyon lira ödedikten sonra indirime gitmişlermiş.....

çok büyük başarı en az 10 yıl daha yönetimde kalmalılar......

Burda yönetimin eli kolu bağlı.
Bu para garanti para ve Yattara taviz vermedikten sonra son kuruşuna kadar bu parayı alır isterse.

Maalesef sağlıkçı olan yöneticimizin inadından dolayı Yattara'ya doğru tedavi uygulanamadı.
Broos'a "bir şeyi yok,oynat" diyen de oymuş.

Netice de Yattara bileğinde ki kırık kemik parçasıyla aylarca antrenman yaptı.
Şimdi o bilek ne duruma gelmiştir kim bilir.

Murat Erdem
22.12.2009, 16:58
500.000 euro garanti para, üstünü maç başı olarak yapmaları en iyisiydi.

Garanti para sözleşmenin, Trabzonspor transfer politikasında yeri olmamalı.

Metin Ural
22.12.2009, 17:01
Burda yönetimin eli kolu bağlı.
Bu para garanti para ve Yattara taviz vermedikten sonra son kuruşuna kadar bu parayı alır isterse.

Maalesef sağlıkçı olan yöneticimizin inadından dolayı Yattara'ya doğru tedavi uygulanamadı.
Broos'a "bir şeyi yok,oynat" diyen de oymuş.

Netice de Yattara bileğinde ki kırık kemik parçasıyla aylarca antrenman yaptı.
Şimdi o bilek ne duruma gelmiştir kim bilir.

bir kirigin tespiti ne kadar zor olabilir diye dusunuyorum olmayan tip bilgimle. cok mu cahilim :)

magicyattara
22.12.2009, 17:01
Adaş söylediğin kadar kolay olsa,bırak 500'ü 200 bile vermezler.
İmza attırmak öyle kolay değil.
Bugün Trabzonspor'da 1 milyon tl'den aşağı kimse kolay kolay imza atmaz.
Aynı adam her hangi bir Anadolu takımına bu miktarın yarısına imza atıyor.

magicyattara
22.12.2009, 17:05
bir kirigin tespiti ne kadar zor olabilir diye dusunuyorum olmayan tip bilgimle. cok mu cahilim :)

Aslında biliniyordu.Ben bir ay kadar önce duyduğumda burada yazmıştım.Bilekte ki kıkırdaklarda bir problemi vardı.
Tedavi yapılmadığı için,kıkırdak kemikleşmiş ve kemikleşen kısım kırılmış diyor bir gazetede.
Önemli bir sakatlık kısacası..

Harun-61
22.12.2009, 17:17
Saglik Ekibinin maaslarini da indirdimi yönetim ?

Recep Alkan
22.12.2009, 17:19
Valla ben tatmin olmadım, hiçbir girdiyi çıktıyı açıklamayan yönetim burda da kesin rakamı açıklamadı.

Ali Tunahan Güllü
22.12.2009, 17:21

Aynen öyle herşey gizli saklı!!

ilhan
22.12.2009, 17:28
Yönetim kurulunun Yattara'nın sözleşmesinde gösterdiği hassasiyeti tüm kulüp çalışanlarına da göstermesini rica ediyor, talep ediyorum.

Yattara'yı da tebrik ediyorum.

Murat Erdem
22.12.2009, 17:33
Adaş söylediğin kadar kolay olsa,bırak 500'ü 200 bile vermezler.
İmza attırmak öyle kolay değil.
Bugün Trabzonspor'da 1 milyon tl'den aşağı kimse kolay kolay imza atmaz.
Aynı adam her hangi bir Anadolu takımına bu miktarın yarısına imza atıyor.
Murat abi, ben zaten Yattara için değil genel oyuncu stratejilerimiz için söyledim.
Şu anda bir Allahın kulu çıkıp Yattara'ya bir serzenişte bulunma hakkına sahip değil.
Takdir edilesi bir aidet gösterdi, bu sözleşme tutarında ki indirim teklifini kabul ederek.
Yattara mevzusunda, forumda ki bazı arkadaşlarıma karşı mahcubum.
Ama ben, yönetimin kurbanı oldum.
Sayın başkanımız ve yöneticileri her fırsat da, ''Yattara %100 iyileşti''
''yattara'nın tıbbi sorunu yok'', ''Yattara'nın ağrı eşiği düşük'', '' Yattara hazır, oynatmak hocanın tasrrufuna kalmış'', ''ağrı ölçer cihaz daha icad olmadı'' vb. beyanlarda bulunarak,
Yattara'yı taraftarın önüne atmışlardır.
Ne yazık ki ben de bu tuzağa düşenlerdenim:(
Yattara konusunda serzenişte bulunduğum için bütün arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Serdær
22.12.2009, 17:36
Yattığı yerden para kazandığı için sorun değil.

Ne kadar indirim aldığını ivedilikle merak ediyorum .

coach
22.12.2009, 18:20
Ne iyi niyeti kardeşim allah muhammet aşkına ? Gitti hazırlık maçında yok yere sakatladı kendini,taktı kafayı rakip sol beke illa geçicem diye ! adamda vurdu indirdi ohh ne ala ?

Bizim kaybettiğimiz puanlar ne olucak peki,bıktım usandım bu adamdan

İlker ToSun
22.12.2009, 18:32
yattaranın futbolculuğuna söyleyecek söz bulamayıp sırf laf söylemiş olmak için yattaranın kararkterine laf söyleyebilecek kadar küçülen şahıslara kapak olsun bu haber.

yattara, kendi sağlığına kast eden, neredeyse futbol hayatının bitmesine sebep olacak davranışlarda bulunan bu yöneticilerin ve sağlık heyetinin olduğu takımın sözleşme yenileme teklifini kabul ederek çok ama çok büyük bir lütuf göstermiştir.

trabzonspor futbolcusuna, yattaramıza da yakışan budur, eğer yeni komplolar düzenlenip yattara bir şekil bu takımdan yollanmaz da tekrardan takıma kazandırılırsa umarım yattaranın şahsına laf atma terbiyesizliğini gösterenler, çalımlarında ayağa kalkmaz.

seviyoruz seni siyah inci , inşallah jübileni de avni aker'de yaparsın

metinbay61
22.12.2009, 18:35
aferim yattara...bu bazılarına örnek olur inşallah...

Misina
22.12.2009, 19:03
Yıllardır sezonda bir iki maç Yattara gibi oynayıp paraları götürüyordu.Çoktandır yapılamsı gereken bir düzenlemeydi.Yönetime alkış.

28TS61
22.12.2009, 19:18
yattarayida harcadilar. adam sakatim dedi inanmadilar.
saglik ekibi derhal gönderilmeli.
hele ihsan alioglu bir aciklama yapmasi gerek.
bacak bacak üstüne atip millete hava atmakla olmuyor alioglu

macka61
22.12.2009, 19:33
çok doğru bir uygulama bu sezon hiç oynamadı zaten

Onur
22.12.2009, 19:51
Yattara'nın "Sakatım" dediği halde onu oynattıran sağlık kurulunun sözleşmesinde ne gibi bir değişiklik yapıldı?

Burak_52
22.12.2009, 20:04
sözleşme fes edilseydi 1 gram üzülmezdim ya neyse
trabzonspor umuz için hayırlısı olsun

My
22.12.2009, 20:13
Şimdi Yattara'yı taraftarın önüne atanların hiç mi yüzü kızarmıcak. Hane başkanım ve değerli yöneticileri Yattara'ya laf sokuyordunuz n'oldu? Yazık değil mi bizede Yattara'yada kulübümüzede. Fatura yine Yattara'ya kesildi. Ya bu duruma gelmesine sebep olanlar n'olcak? Nedir bu iş bilmez fodullardan çektiklerimiz!

LazAnisT
22.12.2009, 20:25
Ünal ilk geldiğinde Yattarya aldığı parada indirime gitmesini söylmişti.Oda en iyi zamanımda 30 bin dolara oynadım ona saysınlar demişti.

ilhan
22.12.2009, 20:35
"Yönetim kurulumuz, Genel Sekreterimiz Hasan Yener ve Genel Saymanımız Mahmut Aksu aracılığıyla oyuncumuz İbrahima Yattara ile görüşerek sözleşmesinde yeni bir düzenlemeye gitti."

Sene başında Yattara'ya şu kadara oyna diyen Ünal Karaman neden haberin içeriğinde yok? Sene başında neden bu isimler konuşmamışta Ünal Karaman gidip konuşmuş?

Trabzonizm
22.12.2009, 20:37
sözlesme fesedilmeli

Mustafa Çolak
22.12.2009, 21:17
İki Taraf İçinde İyi Oldu.

Ali Tunahan Güllü
22.12.2009, 21:19
Bence sakatlığı geçene kadar sözleşmesi dondurulmalı beşiktaşın delgadoya yaptığı gibi siz ne dersiniz?

Ilelioglu
22.12.2009, 21:22
Dogru bir yaklasim.

güneyli
22.12.2009, 21:37
Yattara geçen sezon ortasında ameliyat olabilir demişlerdi.Şampiyonluk potasında olduğumuz için ameliyatı sezon sonuna ertelenmişti.Ben de yorumlarımda yattaradan verim alınamıyacağını ifade etmiştim.O zaman niye ameliyat ettirilmedi .Acaba o sıkıntı başka bir sakatlık neticesi miydi.Yattara işi karışık.Lakin iyileştiğinde faydalı olacağı muhakkak.

leavemealone
23.12.2009, 05:24
Yattara'da 700 bin damping!

Sakatlığı sebebiyle sezonu kapatan Gineli ile yeni bir sözleşme yapıldı ve 1.8 milyon Euro'luk garanti parası indirildi

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm820087.jpg

Sezon başındaki hazırlık kampında sakatlanan ve son derece ilginç işleyen bir sürecin ardından ameliyat olmasına karar verilen İbrahima Yattara ile yeni bir sözleşme imzalandı. En kısa zamanda ve büyük olasılıkla da operasyona karar verilen İngiltere’de bıçak altına yatıp 3.5 ay sahalardan uzak kalacak futbolcu ile dün masaya oturuldu. Yönetim adına Genel Sayman Mahmut?Aksu, Gineli’ye indirim teklifi yaptı ve Yattara da bunu son derece olumlu bir tavırla karşılayıp olası bir krizin önüne geçti.

Morali sıfır

Ameliyat kararıyla büyük şok yaşayan Yattara’nın 1.8 milyon Euro olan yıllık ücreti 700 bin Euro indirim yapılarak 1.1 milyon Euro’ya çekildi.

fanatik

Mert Pasa
23.12.2009, 11:04
Yattara konusunda bolunmus durumdayiz ama sevip sevmemizi bir gercekle karistirmayalim,adam sakatti bunu bizim klup teshis ve tedavi edemedi ,hatta sahaya surduve 6 ay sonra ameliyet karari aliniyor.
Bunun hesabini gectim en azindan izahatini kim verecek kim ozur dileyecek?

toksoy61
23.12.2009, 11:11
Yattaranın alacağı 1.1 milyon euroya indiyse demekki tavan ücreti alan bir tek gökhan ile song kaldı desenize. sanırım ikiside 1.3 milyon euro alıyor.
İkiside işe yaramıyor zaten. Song bu sezon gider, o paradanda kurtuluruz. Gökhan zaten bu gidişle başka bir kulübe satılır. Futbolcu alacaklarının düşmesi lazım yoksa ligte 6. sırada olmak için bu kadar masrafa gerek yok.
Fatihte tavan ücret olan 1.3 milyon euroya imza atar. Yattarayı sorun etmez artık.

İskefiyelireis
23.12.2009, 11:17
Aslında oyuncuların sözleşmesi yapılırken garanti para bile olsa sakat ve cezalı olduğu süreler gözönüne alınmalı. Bildiğim kadarı ile zaten FIFA kurallarına göre bir oyuncu belli bir süre cezalı olursa sözleşmesinin yarısına kadar indirime gidilebiliyor.
Daha net bilgisi olan cevaplandırırsa biz de öğrenmiş oluruz.