PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tolga Zengin

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

admin
04.06.2004, 12:38
Tolga Zengin ile ilgili tüm yorumlar bu baslikta...

http://img201.imageshack.us/img201/903/tolhazenginfu7.jpg

Mevki : Kaleci
Forma Numarası : 29
Doğum Tarihi : 10.10.1983
Dogum Yeri : Hopa
Boy : 1.92 cm
Kilo : 81 kg
Ayakkabı No : 44
Medeni Hali : Evli
Burcu : Terazi
Sözleşme Başlangıç : 28.08.2002
Sözleşme Bitiş : 28.08.2007
Oynadığı Kulüpler : Trabzonspor Altyapı

Burhan61
07.06.2004, 11:05
tolga'yi bir fb-ts paf maçinda izlemistim. ve bu çocuk bir gün bizim kalemizi ele geçirecek dedim kendi kendime. haydi tolga göreyim seni. petko'dan sonra kale senin.

Punisher-61
11.06.2004, 16:15
Petkoyu ve Hasani gececegini sanmiyorum....

murat
06.07.2004, 18:05
Tolga gelecegin milli kalecesi!! super kaleci artik Petkonun arkasindan ikinci kaleci olmasi lazim bence.

cemilsezgin
06.07.2004, 18:16
Beyler ben tolgayi gecen sene antiramanda izledim mükenmel bir kaleci insallah bisze ve türkl sporuna faydalui olur.

Harun-61
07.07.2004, 00:01
gerede kampinin yildizlarindandi...smileys/smiley32.gif

Çakır
07.07.2004, 02:33
Süper olacak... Kaleciligi gibi karekteri de düzgün piril piril bir çocuk...

tigin
07.07.2004, 10:47
Genç milli takimda zaten.van der sar'a benziyor sanki

kadirsa_2000
07.07.2004, 13:08
Benim de bildigim kadariyla çok iyi bir kaleci,genç milli takimda da oynuyor zaten. Gençler gelecegimiz....

Çakır
07.07.2004, 16:17
http://www.trabzonspor.org.tr/img/haberpic/0405gerede/57.jpg

denizci61
07.07.2004, 16:46
IKINCI BIR SENOL GÜNES OLMASI VE TRABZONSPOR'A UZUN YILLAR HIZMET ETMESI EN BÜYÜK DILEGIMIZ.

Harun-61
07.07.2004, 21:57
ümit milli takima cagirildi !!!! smileys/smiley32.gif

Harun-61
09.07.2004, 22:18
http://www.trabzonspor.org.tr/img/haberpic/0405almanya/88.jpg

ShadoW
10.07.2004, 19:01
fizigi ile yeni bir van der sar izlenimi veriyor

Muhalif
10.07.2004, 19:56
umarim yan toplarda iyidir.. türk kalecisinin en büyük eksigi bu.. ezik volkan hosuma gidiyor bu konuda çaktirmayinsmileys/smiley4.gif

ShadoW
11.07.2004, 13:22
ben izledim bir kaç maçta, belki de en iyi oldugu nokta yantoplardi gerçekten.Ümit milli maçlarda yandan gelen hemen her topu topluyordu.

ibrahim_yattara
16.08.2004, 20:18
ben hayatimdaki en büyük zevki ezik kizdirirken aliyorum arkadaslar..

alin iste size ezik kizdirma tüyolari

mahallede kahvede okulda isyerinde rahat birakmayin bunaltin daraltin hepsini rezil edin madara edin :)))

FENERLIMISIN? ALLAH BASKA DERT VERMESIN :)

BIR GÜN HERKES FENERBAHÇELI OLACAK. GERI KALAN 364 GÜN TRABZONSPORLU :)

BULGARISTANDA YAYLA KUPASI VARMIS!! HAYDI FENERE ALKIS :)

AIDSLIYIM DE VEREMLIYIM DE FENERLIYIM DEME :)

EN IYI FENERLI ÖLÜ FENERLI :)

BIR GÜN BELKI FENERBAHÇEDE TÜRKIYE KUPASINI KAZANIR.. NE DERSINIZ HOS OLMAZMI :)))

KARAKÖY OUT. KADIKÖY IN :)

HER REKORU TRABZONSPOR KIRAR SAPI FENERBAHÇELIDE KALIR :)

DURUN SEKSEN BESMILYONLUK FENEBAAZE ZAMIASINA YAKISMIYOR AAA :)))

YA AZ ÖNCEDE ANTIFENERBAHCE.NET SITESINI DOLASTIM MÜKEMMEL YAPMIS ADAMLAR YAA HELAL OLSUN VALLAHA.. GIRMEYENLEREDE TAVSIYE EDERIM :)
:)

murat
16.08.2004, 20:21
ben hayatimdaki en büyük zevki ezik kizdirirken aliyorum arkadaslar..

alin iste size ezik kizdirma tüyolari

mahallede kahvede okulda isyerinde rahat birakmayin bunaltin daraltin hepsini rezil edin madara edin :)))

FENERLIMISIN? ALLAH BASKA DERT VERMESIN :)

BIR GÜN HERKES FENERBAHÇELI OLACAK. GERI KALAN 364 GÜN TRABZONSPORLU :)

BULGARISTANDA YAYLA KUPASI VARMIS!! HAYDI FENERE ALKIS :)

AIDSLIYIM DE VEREMLIYIM DE FENERLIYIM DEME :)

EN IYI FENERLI ÖLÜ FENERLI :)

BIR GÜN BELKI FENERBAHÇEDE TÜRKIYE KUPASINI KAZANIR.. NE DERSINIZ HOS OLMAZMI :)))

KARAKÖY OUT. KADIKÖY IN :)

HER REKORU TRABZONSPOR KIRAR SAPI FENERBAHÇELIDE KALIR :)

DURUN SEKSEN BESMILYONLUK FENEBAAZE ZAMIASINA YAKISMIYOR AAA :)))

YA AZ ÖNCEDE ANTIFENERBAHCE.NET SITESINI DOLASTIM MÜKEMMEL YAPMIS ADAMLAR YAA HELAL OLSUN VALLAHA.. GIRMEYENLEREDE TAVSIYE EDERIM :)

:)

iyimisin sen ? boyle 10 kere ayni msgi yazma lutfen!!

ibrahim_yattara
16.08.2004, 20:31
HER ALANA YAZDIMKI BILMEYENLER ÖGRENSIN EZIKLERI DELIRTELIM :)

kuzey_lee
16.08.2004, 20:35
senin gibiler olduktan sonra bu site bu forum bir yere gelemez.

ibrahim_yattara
17.08.2004, 14:52
senin gibiler olduktan sonra bu site bu forum bir yere gelemez.

niye uni_ts

???

senin ilgini çekmiyorsa geçiver canim kardesim. okumayiver.

bunlar eziklere karsi benim çok isime yariyor baskalarinada yarar diye düsündüm ne var bunda :)

TURHAN
17.08.2004, 15:22
bunu bir yere yaz o zaman ikide bir her konuya atarak ne amacliyosun

ibrahim_yattara
18.08.2004, 14:01
neyse ya geçelim. tolga zenginden konusalim benim tek amacim ezik delirtmekti ama bizim usaklari delirttim galiba :) özür beyler..

kuzey_lee
19.08.2004, 12:02
ezik delirtmek bunlari buraya yazarak olmaz.

ayrica bu yazdiklarini biz ilkokulda söylüyorduk artik eskidi bunlar

corleone
23.08.2004, 23:01
tolgayi iyi tanirim bizim okuldaydi bi dönem üstümüzde çok karaterli bir kardesimiz okul takiminin da kalecisiydi o zamanlar belliydi bi gün buralara gelecegi...

ShadoW
30.08.2004, 14:16
Uni TS YTU, herkesin kendine has yöntemleri vardir.Ve herkes kendisidir.Birak da herkes kafasina göre takilsin...Herkes senin gibi zeki olamaz ya canim kardesim.Birileri ilkokul seviyesinde kalmali ki senin okudugun üniversite prim yapsin degil mi?

Bu arada tolga neden ümit millî takima çagirilmiyor bilen varsa yazsin yahu nedir bu, memlekette ondan yetenekli genç var da haberimiz mi yok

$FIRTINA61$
20.09.2004, 10:34
gol yolarinda da zor durmlarda hava topunda cok etkili bilmeyenler icin eskiden tolga forvetdi bir gün deans oyunusu sakatlanmis antrönürü demiski sen oynyacaksin adam mükemel oynamis o gün den bu yana defan oynuyor bu olay 1 ligde olsu yanlis hatirlamiyorsam

Berat
30.01.2005, 23:56
Trabzonlu bi arkadastan duydugum,yasanmis bi olayi anlatmak istiyorum:

Tolga Ümit Milli Takim la beraber Italya'ya gidiyor....Hostesler de bayan ayni zamanda da Italyansmileys/smiley4.gif..Bizim Futbolculardan birinin parmagi kaniyo,hostesten yarabandi isteyecekler ama nasil..Tolga ya diyolar ki sen iste..Tolga da Italyanca falan yok ,tabi..Basliyo mimiklerle,el isaretleriyle anlatmaya çalisiyo..Fakat bi türlü basaramiyo..Bakti ki olmayacak,en sonunda Italyan hostese Italyan aksaniyla diyor ki "Yara pantismileys/smiley36.gif
Edited by: arveladze0261

Muhalif
31.01.2005, 00:08
yahu bu çocuk kaleci degil mi.. ne rivayetler yazilmis hakkinda.. dogrusu ben su hasan i aradan çikarip kaleyi petko-tolga ikilisine teslim etme taraftariyim.. fizigi çok düzgün bu çocugun.. yan toplarda da çok iyi oldugu söyleniyor.. 1 sene sonra petko yu da yollariz ve kalici bir yerli kalecimiz olur ins..

secil_ts
10.02.2005, 20:37
Tolga ilerde Petkoviç'ten kaleyi devralip insallah milli takiminda kalesini basari ile koruyacak.Edited by: secil_ts

TheCrow
11.02.2005, 02:29
yahu bu çocuk kaleci degil mi.. ne rivayetler yazilmis hakkinda.. dogrusu ben su hasan i aradan çikarip kaleyi petko-tolga ikilisine teslim etme taraftariyim.. fizigi çok düzgün bu çocugun.. yan toplarda da çok iyi oldugu söyleniyor.. 1 sene sonra petko yu da yollariz ve kalici bir yerli kalecimiz olur ins..

Forvet olma rivayetinden bahsediyorsan,sanirim yanlislikla Tolga Seyhan için buraya yazilmis...Hatta sanmam,eminim :)

crazyboy
12.02.2005, 16:44
bence tecrubesi olsa hasandan daha iyi ileride kaleyi devralacagi kesin

zaferTS
12.02.2005, 18:05
petkovicin hakkini vermek gerekir

61viya
29.05.2005, 21:01
Gelecegimiz emin ellerde tolgam...biliyorum...

Utku061
30.05.2005, 05:19
Evet Begüm'e katiliyorum,Tolga için gelecegin kalecisi diyorlar.Insallah yanilmayiz.Türkiyede ne yazik ki kaleci sikintisi bas gösterecek ilerleyen yillarda özellikle de Milli Takim bazinda.

ShadoW
01.06.2005, 20:34
Tolga Umit Milli Takim kadrosuna alindi. Hayirli ugurlu olsun.

Burçak
04.06.2005, 14:20
tolganin ii bi kalci oldigu kesin ama sampiyonluga oynayan bi takimda kaleye geçmesi biraz zor bu durumda

benim fikrim baska bi takimda biraz pismesi

mahir_kuzey
18.06.2005, 00:15
Bu sene kaleci aray???m?z var d??ardan. Petko'nun gitmesi kesin gibi.

Avrupan?n büyük kulüpleriyle aram?zda büyük bir zihniyet fark? var bence. Gidin bak?n büyük kulüplere ( arsenal-inter-manchester-barcelona-psv-vs.vs.vs.) ilk 11 de olmasa bile ilk 16 da kesin bikaç genç oyuncular? vard?r. Hatta ilk 11 de oynayan 18-19 ya??nda oyuncularda var. Adamlar gençlere güveniyorlar.Biz korkuyoruz. ?ki senedir liseleraras? dünya ?amp. final oynayan birini kazanan bizim lisemiz de?il mi, Dünya çap?nda ba?ar?lara imza atan gençler bizim de?ilmi. Millet güveniyor gencine oyuncuyada cesaret geliyor, ama biz hem korkuyoruz hem korkutuyoruz çocuklar?.

Sözün özü: Gidip uruguay'dan Brezilya'dan kaleci aramaya gerek yok. Arad???m?z kaleci tam da burnumuzun dibinde duruyor. Hata yapar diye korkmaya gerek yok zaten kim hatas?z ki. ?imde casillas'? getirsek hatal? gol yemeyecekmi yani. TOLGA'YA SONUNA KADAR GÜVEN?YORUM...

gerisiyalan
22.06.2005, 20:25
TOLGAYI OYNARKEN GöRMEK ISTIYORUZZZZ.
EgER OYNAMAYACAKSA, OYNAYACAGI BIR TAKIMA GITSIN BU SENE,
kalede maç tecrübesi çok önemli, kiralik verelim onu, mesela Orduya, orada piser. maç tecrübesi farkli birsey.

tunganyan
27.06.2005, 00:18
tolganin cok iyi bi kaleci olduunu duyduk ama görmek nasip olmadi. eminim tecrübe kazanirsa cok iyi yerlere gelir ve Trabzon ve Türk futboluna katki saglar

Egemen
27.06.2005, 00:34
kaybedilmeyecegi kesi. basimizda senol hoca var. tolga için en büyük avantaj bu. milli takim da deismezi olur isallah. senol günesin rekorlarini da tolga kirar isallah...

Armağan Dere
06.07.2005, 23:06
iyi kaleci canim daha iyi olacak insallah hep böle devam eder insallah

Oruç
07.07.2005, 13:17
young boys maçinda tolga gerçekten iyi oynadi.bu sezon senol hoca onu kazanacaktir bundan eminim.tolga'nin 3 kulvardan birinde forma giymesi olasi...

FATIH SULTAN TEKKE

worldmaster
07.07.2005, 14:10
Hasan Sönmez den de iyi bence

gilimalı
07.07.2005, 14:29
metin aktasin ilk zamanlari gibi harika ama sonu metine benzemez jeffersondan sonra idare eder kalemizi

yavuzselim_61
07.07.2005, 21:49
bence bu sezon kiraya verilmeli

ShadoW
07.07.2005, 22:27
Böyle oynadigi halde takimdan kesilirse çok büyük ayip edilmis olur kendisine. Bu sezon boyu bu performansi göstersin bence Jefferson yedek oturur. Fena da olmaz!!!

DieGo
07.07.2005, 23:00
Tolga biraz bozuluyor sanirim Jefferson'un gelisine çünkü ikiside 22 yasinda ve Tolga hakli olarak bu takimda ikinci veya üçüncü kaleci olacaksa kendinden öncekinin biraz daha tecrübeli olmasini ister

İleli
07.07.2005, 23:30
senol hoca onu 2.kaleci yapacak gun gelecek kaleyede alacak onu!!!

61trabzonomer
07.07.2005, 23:31
tolga gerçekten süper bir kaleci ama bir tarafdada tecrübe var ne diyelim hayirlisi ama tolgaylada sampiyonlar ligi gider yani o derce iyi hayirlsi...

Oruç
08.07.2005, 16:56
yok sampiyonlar ligi belki zor ama en azindan kupadaki maçlarda oynayabilir...

FATIH SULTAN TEKKE

Burçak
09.07.2005, 11:28
tolganin en hosuma giden yönü su. top ondayken hiçö vakit kaybetmeden topu bostaki bi adama atmak oyuna sokmak istiyor topu. bizim petko tutardi topu kalkardi biraz oyana bakar biraz buyana bakardi . degaj yapardi ya taça gider ya rakibe giderdi top. oyunu kuramazdi bitürlü. ama tolga topu kontrol ettigi anda ok gibi firlayip en uygun adami ariyo ve hemen oyuna sokmaya çalisiyo topu. bi kalecinin bi anda forveti pozisyona sokabildigini biçok maçta gördük. tolgada bu yönüyle hosuma gitti çok. busene 3 kulvarda yarisacaz ve onada kaleye geçme sansi gelecegini düsünüyorum. insalla metin aktas gibi bi anlik parlama olmazda önümüzde uzun yillar kalemizi korur.

Fatih Ersoy
09.07.2005, 11:33
Genç ve süper bir kaleci.....

Oruç
09.07.2005, 16:51
dün gördümde basel maçinda hasan kilolu gibiydi!

tolga hasandan daha iyi!

bu sezon ikinci kaleci olmasi lazim!

FATIH SULTAN TEKKE

objek
09.07.2005, 17:14
Rustu barcelonaya gittikten sonra ortaya valdez diye birisi cikti belkide rustu yedege dusunce madem boyle bir kaleciniz vardi ne diye beni aldiniz demistirsmileys/smiley1.gifveya yahu valdez kardesim benimi gordun gecen sezon geleni yiyordunsmileys/smiley1.gif simdi ayni seyler jefferson icinde gecerli olabilir!!!Edited by: objek

halil ibo
09.07.2005, 18:48
Kimbilir belki de Tolga Jefferson'u keser... ve yönetim birdarbede buradan alir.

Muhalif
14.07.2005, 23:22
Eger ki Senol Günes risk alip israr ederse bence Tolga bu sene 1. kalecimiz olur.. ama Senol Günes'in o riski alacagini sanmiyorum..

yabgu61
17.07.2005, 18:33
Trabzonspor ve Türkiye için ileriki seneler bir kazanç. genç olmasina ragmen kaledeyken Tecrübeli bir kaleci gibi davraniyor.

UNIVERSIAD da basarilar diliyorum...

cınar#7
18.07.2005, 18:18
hazirlik maclarinda cok iyi oynadi hasandan daha iyi oldugunu gosterdi ama jeffersonu gececegini sanmam sebata kiralik olarak verilebilir

Keleşoğlu
22.07.2005, 20:40
bu adam 2-3 sene sonra tamamdir... batum macindaki hatasi sadece tecrubesizlikten

Tserhan
25.07.2005, 20:47
NE KADAR IYI OLURSA OLSUN PISIP TECRÜBE KAZANMASI LAZIM. EN UFAK HATASINDA TECRÜBESIZ DIYIP TEDIRGIN OLURUZ. TECRÜBELI BIR FUTBOLCUDAN AYNI HATAYI YAPMASINI BEKLEMEYIZ.

Tufan_61
26.07.2005, 00:41
BEN HAZIRLIK MACLARINDA COK BEGENDIM GELECEGI PARLAK

Muhalif
19.09.2005, 23:21
adamim 26 temmuz dan beri kimsenin aklina gelmemissin.. gel bakalim biraz yukarilara söyle.. Sivas maçinda o golü sen yemis olsan idam sehpan kurulmustu çoktan... ama destek yagiyor, iyi kaleci olacak diyorlar siyahi rakibine... evet zenci-beyaz ayrimi hep vardi bazi ülkelerde... bizde de var iste... brezilya milli takimina kaleci yetistirecegiz ne gurur! sen mi.. sen bir kösede otur dur.. düsünüyorum da senol günes kaleciyken yabanci kaleci isleri moda olsa acaba su an senol günes diye bir kaleci veya antrenör olur muydu... kendisinin hareket ettigi mantikla olmazdi herhalde...

neyse.. aci seyler tolga... fakat gerçek diyoruz iste..Edited by: Muhalif

halil ibo
04.12.2005, 14:31
Gese maçinda oynatilmasi büyük hataydi.Orhan hoca genç kalecimizide maçida katletti.Keske baska bir maçta sans verilseydi.Fakat bakiyorumda Ufukhan 2 maçtir yillarca yanindakilerle o formayi giymis gibi uyumlu.Panik yok ,heyecan yok son derece sogukkanli.Neyse biz yinede Tolga'ya sahip çikalim.Son sözümde muhalife ''lütfen açik yesiller öne''.

Muhalif
22.12.2005, 09:31
Dün Karagümrük maçinda bir kafa vurusunu kurtardi ki son zamanlarda böylesi bir reflekse sahit olmamistim hiç bir maçta... bu çocukta is var yahu.. el alemin milli takimina kaleci yetistirecegine zaten önümüzde bitmis bir sezon var yarim sezonu da tolgaya feda edelim 10 yillik bir kaleci kazanalim diyordum, hala da diyorum...

Mayasi saglam bir çocuga benziyor.. harcanip gitmesinden korkuyorum gerçekten...

CeSS
22.12.2005, 09:45
Sezon basindan beri ayni seyleri söylüyorum. Brezilya milli takimina kaleci yetistirecegimize , kendimize kaleci yetistirelim. Bir maçta hatali goller yedi diye söylenmeyen kalmadi Tolga'ya. Jefferson hiçmi hatali gol yemiyor ? Yedigi gollerin çogunda bariz hatalari var. Yan toplari tutmaktan bi haber, tutabilecegi toplari yumrukluyor. Ama kimsenin gözüne batmiyor, açikcasi herkes görmezlikten geliyor ama hata yapan Tolga olunca söylenmeyen kalmiyor.

Ufukhanda genç bir yetenek , her maç hatalari var , olacaktirda, ama bu çocuklari oynatarak kazaniriz. Tolga dünkü maçta çok iyiydi ve dahada iyi olacaktir. Genç yeteneklerin denenmesinde bundan daha iyi bir sezon olabilecegini sanmiyorum. Bu sezonu iyi degerlendirmeli ve genç yeteneklerimizi kazanmaliyiz.

Bülent Bayraktar
22.12.2005, 15:45
dün çok iyidi önnemli kurtarislar yapti

Ayşe Aygün
22.12.2005, 15:51
Dün güzel kurtarislar yapti ama güven verici degil daha pismesi lazim..

uslanmazlaz
22.12.2005, 15:57
degerlendirilmesi gereken yetenekli bir kaleci hiç olmasa jafferson dan 6 kadife daha üstündür.kesinlikle kazanilmalidir

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/211205mac21.jpg

Bordo_mavi61
22.12.2005, 16:09
uslanmazlaz: smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

oflubektas
22.12.2005, 16:16
Iyisinhossun da kaleci öyle mi durur arkadas ? Hareket ve tavirlarina baktigimda çok efendi birine benziyor ama bu "Vur ensesine al lokmasini"konumundan çikmasi lazim.Sirf top kurtarmakla olmuyor ki bu is...Oyunu okuyacaksin, bagirip çagiracaksin,rakip forvet karsina geçti mi tirsacak senden. Dünyada "efsane" olmus kalecilerin tamaminin kariyerleri yedigi komik gollerle doludur. Ancak onlari efsane yapan kritik maçlardaki kurtarislariyla takimlarini ipten almalarinin yanisira defanslarina hakim olmalari, içindeki adrenalini sahaya olumlu bir sekilde yansitmalaridir. Gerçekten yetenekli biri amauzun vadede kendisinden istifade edebilirmiyizonu bilemem.

CeSS
22.12.2005, 16:57
Iste yeni konumuz , bir kaleci kalede nasil durmali smileys/smiley1.gif

Kaleci biraz çirkef olmali degilmi , agzindan lokmasi alinmamali. Mondi gibi rakibine dirsek atmali, kendisine dokunuldugunda yerden yere yuvarlanmali.

Dünya çapinda bir kaleciden bahsetmiyoruzki burada. Yeni yetisen bir kaleci için bu sekilde agir elestirilerde bulunursak hiç bir zamanda bahsedemeyecegiz. Gs maçindan sonra yeteri kadar yüklenildi zaten Tolga'ya. Neredeyse kaybetmemizin tek sebebi Tolga olarak gösterildi. Sanki biz gs'yi futbolumuzla ezmisiz, sadece Tolga'nin hatalariyla o maçi vermisiz. Gs macinda sizin deyiminizle dünyanin sayili kalecilerinden biride olsaydi kalemizde o maçin skorunun pek fazla degisecegini sanmiyorum. Sadece kalede nasil durulacagini ögrenmis olurduk smileys/smiley1.gifgs maçinda kürsat'in iki bariz hatasindan iki gol yedik ama nedendir kimse kürsat'a suç bulmadi. Tolga'ya yüklenmek daha kolay çünkü. Yapmayin , gelecek vaadeden yeteneklerimize karsi bu kadar sabirsiz olmayin. Biraz sabredin , hep beraber görelim akmi karami, en azindan jefferson'a gösterdiginiz sabri gösterin ...

diskus
22.12.2005, 19:57
jeffersondan daha iyi bence,dunku macta jefferson oynasaydi o ilk pozisyon gol olurdu,tolga iyi kurtardi,baska kaleci almiyorsak tolgaya guvenilmeli,tabiki ilk maci buyuk takima karsi olmamali.

61viya
23.12.2005, 10:32
Serbest kürsüdeki yilin enlerinde yazmasam da,kazim abimin gidisi ve anortosisle birlikte beni en çok üzen konularin basindaydi tolganin gs maçinda içinde bulundugu durum...

Ilk resmi maçinda bir kalecinin,gs maçinda görevlendirilmesi..Sonra olayi iyi süzebilen insanlar disindakilerin acimasizca elestirileri,gencecik bi adam...

Kalede nasil durulmasi gerektigini anlamam ama,en azindan durmamasi gerektigi gibi durmuyor tolga kalede..

Hep dedigimiz ama nasil olacagini anlayamadgim bir laf da var..."pismeli"...Evet genç ve A takim için tecrübesiz ama,eger biz de oynatmazsak bu kaleci nasil pisecek?

Karagümrük maçindakikutarislarinda tabii ki ts m adina çok sevindim,ama kisisel olarak tolganin da bu kurtarislari yapmaya ihtiyaci vardi,ona ayri bi sevindim.

Biraz acimasizca elestiriyoruz bazen insanlari sanki...

Seninle gurur duyuyorum Tolga...Kalede göremedigim,ama dinlediklerimle,okuduklarimla,keledeki o müthis insani görüyorum sni gördüçe sanki,Senol Günesi....

Inan kendine,en az sna inandigim kadar!

oflubektas
23.12.2005, 10:37
Iste yeni konumuz , bir kaleci kalede nasil durmali smileys/smiley1.gif

Kaleci biraz çirkef olmali degilmi , agzindan lokmasi alinmamali. Mondi gibi rakibine dirsek atmali, kendisine dokunuldugunda yerden yere yuvarlanmali.

Dünya çapinda bir kaleciden bahsetmiyoruzki burada. Yeni yetisen bir kaleci için bu sekilde agir elestirilerde bulunursak hiç bir zamanda bahsedemeyecegiz. Gs maçindan sonra yeteri kadar yüklenildi zaten Tolga'ya. Neredeyse kaybetmemizin tek sebebi Tolga olarak gösterildi.

Ideal kaleci kalesine ve defansina hakim,hirsli ve -hatta- hasin olmali ama bu özelligiyle "çirkeflik" arasindaki ince çizgiyi de bilmeli. Hatta Jefferson'un fener maçinda yaptigi gibi omuzundan geçen su sisesini görünce yerde kivranmamali. Gs maçi sonrasinda kendisine asiri yüklenildigi fikrine ben de katiliyorum. Bu eksikligini elestirmek için -size göre- erken olabilir ama ben "agaç yasken egilir" diyorum. Hatta kendisini elestiren Istanbul spor ulemalarinin zannettiginin aksine18 yasini geçeli 4 sene oldugundan bu özelligi hususunda geç bile kalinmis olabilir.Edited by: oflubektas

worldmaster
23.12.2005, 10:40
Seni GS maçinda kaleye koyan zihniyetin yanlisligini sana maledenleri kinarim.Bence bu sokak kalecisi Jeffersondan daha iyisin.Kupa maçindaki kurtarisin mükemmeldi.Jefferson olsa o topu kesin sektirmis ve dönene top kaleyi bulmustu

mosmanoglu
16.01.2006, 18:40
sans verildiginde senol günes kadar iyi olacagini iddaediyorum

Bordo_mavi61
16.01.2006, 18:55
Dün Karagümrük maçinda bir kafa vurusunu kurtardi ki son zamanlarda böylesi bir reflekse sahit olmamistim hiç bir maçta... bu çocukta is var yahu.. el alemin milli takimina kaleci yetistirecegine zaten önümüzde bitmis bir sezon var yarim sezonu da tolgaya feda edelim 10 yillik bir kaleci kazanalim diyordum, hala da diyorum...

Mayasi saglam bir çocuga benziyor.. harcanip gitmesinden korkuyorum gerçekten... smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

diskus
20.01.2006, 23:15
kayseri macinda buyuk ihtimalle toga oynuyacak,ona bol sans diliyorum,insallah kupa macindaki gibi iyi oynar.

ozcilingir
23.01.2006, 03:55
Tolga sen bugün idmanda sakatim numarasi yap ! ( Fatihgibi) , AHMET yine kaleye geçsin, sonra sen bir kutu boya al , kulübeleri boya , transfere 1 hafta daha var, IBB belediyenin yedek kalecisini alsinlar kadroya koysunlar, SANA GÜVENMEYENLERE yaziklar olsun .

ozcilingir
23.01.2006, 03:56

Mayasi saglam bir çocuga benziyor.. harcanip gitmesinden korkuyorum gerçekten...

CENK çocugu resmen harcadilar.

worldmaster
23.01.2006, 13:22
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220106mac21.jpg

Sen bakadur arkadas Bu vahid daha neler yapacak

Oruç
23.01.2006, 13:50
Bizim kariyer (!) sahibi hocamiz birseyler yapar sen merak etme world'um master'im!

halil ibo
23.01.2006, 15:27
Hadi Tolga kendine güven ve çik Konya maçinda kendini göster.

zanoylu
23.01.2006, 16:08
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> gs maçinda kötüydü,sanssizdi ama karagümrük maçinda iyiydi kurtardigi % 100 lük pozisyonlarda vardi sonuç olarak aksam oynamasi gereken bir isimdi</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

canavar
23.01.2006, 17:17
Tesis Günlügü
http://www.trabz&#111;nspor.com/images/haberpic/230106idman.jpgKayseri deplasmanindan dün dönen takimimiz, Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri?nde bugün hafif bir çalisma yapti.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.com/images/trans.gif</DIV>

Antrenmana, milli takimlarda bulunan Yattara, Ufukhan ve Ferhat, sakatliklari süren Lee ile Jefferson, disinde agri bulunan Tolga katilmadi.

Öte yandan, Yönetim Kurulumuzun transfer görüsmeleri nedeniyle izin verdigi Tomas Jun da takimla çalismalara katildi.

Yarin izin yapacak olan ekibimiz, Konyaspor maçinin hazirliklarina 25 Ocak Çarsamba günü saat 10:00?da ve 16:00?da yapacagi çift idmanla baslayacak.

sanirim Anlatir size neden oynamadigini.

ozcilingir
28.01.2006, 03:10
Dis agrisindan dolayi bir futbolcu nasil oynayamaz ?,( oynatilmaz) Sakat olan FATIH nasil oynar ? Bu sorular çok sorulur,ancak kimse TOLGA nin oynamayisina birsey diyemiyor, örnegin SIMKOWYAK dis agrisindan oynamasaydi ve maglup olsaydik, ortalik yikilmisdi, NE DEMEK DIS AGRISINDAN FUTBOLCUMU OYNAMAZMIS ?

Kulüp doktorumuza helal olsun , iyi kulp bulmus, Hangi DIS HEKIMINE SORARSANIZ SORUN, DIS AGRISI nasil giderilir, apseli olsa bile futbol oynayabilirmi? CEVAP ; OYNAR , TOLGA NEDEN OYNATILMADI ?KIMSE BIZI KANDIRMASIN !

Tansu Onur Erdoğan
28.01.2006, 05:13
kaRDES NE ALAKA SIMDI disi agriyan adam nasil oynasin hiç disin agrimadi heralde dis agrisi hiç biseye benzemezz

ozcilingir
28.01.2006, 13:34
kaRDES NE ALAKA SIMDI disi agriyan adam nasil oynasin hiç disin agrimadi heralde dis agrisi hiç biseye benzemezz

Dis agrisi bahane ?

agahozlu
05.02.2006, 20:24
bugun çok güzel kalecilik yapti .helal olsun.kritik bir kaç top çikartti.hele baliç in sutunu çeldi orda mükemmeldi.boyu sayesinde kornerleride iyi aldi.insallah böyle devam eder.ALLAH nazardan saklasin

Egemen
05.02.2006, 20:47
güven kendine kardesim. umarim bu sayfalari okuyosundur. biz arkandayiz. hoca sende birak jeffersonu oynat tolgayi adami hasta etme...

hamucera
05.02.2006, 21:13
sen çok daha iyilerini yapacak kapasitedesin. senden çok seyler bekliyoruz. bu takimin kalesini yillarca kotruyabilecek kapasitede bir kaleci olacagindan hiç süphem yok

selimberkan
05.02.2006, 22:12
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

61 TS 1967
05.02.2006, 22:19
volkandan neyin eksik.. o fenerin kalecisi oldu sora da Milli takimin kalecisi.. ama sen daha fazla olacaksin.. sen Önce Trabzonsporu sampiyon yapacak sonra büyük avrupa kulüplerine gidecek, sonra onlari hem liglerinde hem de sampiyonlar liginde sampiyon yapacaksin.. Hatta ve hatta Milli takimin kalesine geçecek Dünya kupalarini, avrupa sampiyonalarini yurdumuza getireceksin..

çok mu abarttim acabasmileys/smiley5.gif..

diskus
05.02.2006, 23:43
sezon sonuna kadar kalede yaptigi veya yapacagi hatalara ragmen oynatirsak,uzun sure kaleci problemimiz kalmaz ama soyle 10,15 mac hatalar yapabilir.bugunde 2 kere yanlis cikti kaleden ama defans yardim etti.balic in sutunu cikardi ve ondan once karambolde diregin dibinden ayagiyla topu cikardi,ama lig tv yorumcusu pozisyonu 3 kere gostermelerine ragmen halen direkten dondu diyordu.bugunku havada bundan iyi zaten olunmaz.goldede hatasi yoktu.

Tansu Onur Erdoğan
06.02.2006, 01:37
yaw bu kaleci cok celimsiz yaw bi kere görüntüsü güven vermiyo...

TAMTÜRK61
06.02.2006, 18:08

Dün Tolga iyiydi bence .Zaten kendisi de performansinin yarisini ortaya koydugunu ve az da olsa stres ve heyecan yasadigini belirtmis basina .

BU sartlarda bu kadar diyorum ben de.smileys/smiley1.gif

osman__61
06.02.2006, 22:28
iyi kaleci olacak buna inaniyoruzda hocanin suçu ne? bende olsam kümeye düsme tehlikesi içinde oldugumuz su dönemde tecrübe sahibi kaleciyi oynatirdim. (ama ahmet sahin in ne oldugunu gördük) simdi sira tolgada. kalede sensin hadi bakalim.

İleli
07.02.2006, 06:26

Ak bendende okadar!

Cok istiyorum Senol Gunes gibi has Trabzonlu Trabzonsporlu bi kalecimiz olsun ama yok iste ondan beri gelmedi..Metin Aktas olacak dedik ama tutmadi insallah Tolgadan biseler cikar!

gurbetçi 61
07.02.2006, 10:40
ANKARAGÜCÜ MAÇINDA DAHA IYI BIR GÖRÜNTÜ VERDI,YAVAS YAVAS TOPARLIYOR,

Nytre
07.02.2006, 19:15
ankaragücü maçinda takdir edildi.. kurtarislari iyiydi..

ama daha iyi olmali.

CeSS
08.02.2006, 01:19
Sevgili Tolga, bu sitede seni en çok savunanlardan birisiyim. Ankaragücü karsilasmasinda her ne kadar arkadaslarim iyi yönlerini yazsalarda ben olumsuz yönlerini yazacagim.

Öncelikle hala heyecanlisin , bunu gayet normal karsiliyorum. Oynadikçada bu heyecanini yenecegini ümit ediyorum. Yedigin golde hatan var , o açidan vurulan ve kaleyi tutan 100 toptan 90'i golün oldugu köseye gider.

Yan toplarda uzun boyunun avantajini iyi kullaniyorsun , ama ikinci yarida çikmadigin bir yan top varki , neredeyse gol oluyordu.

Maç esnasinda çok sik tekrarladigin ileri çikma huyundan da bir an önce vazgeçmeni istiyorum. Takim hücümdayken ceza alani ön cizgisinde duruyorsun , kaptirilan toplarda 2-3 sefer senin önde oldugunu gören Ankaragüçlü futbolcular uzaktan kaleyi denediler , Allah'tan kaleyi tutturamadilar. Yoksa Mondragon'la ayni kaderi paylasabilirdin.

Son dakikalarda çikardigin bir top varki mükemmeldi. Ama bu kusurlarini örtmeye yetmiyor. Daha iyi olacaksin buna yürekten inaniyorum. Ve her zaman sana güveniyorum. Trabzonspor kalesi uzun yillar sana emanet olacak. Edited by: CeSS

Sönmez Özlü
08.02.2006, 01:30
Son dakikalarda çok güzel bir kurtaris yapti. Son maçta kötü degildi. Ben umut var diyorum bu çocukta. Heyecanini yense, biraz da tecrübe kazansa çok iyi bir kaleci olur.

TAMTÜRK61
12.02.2006, 19:21
Tolga bugün Malatya Spor macinda iyiydin, kritik kurtarislar yaptin!

Helal olsun sana,basarilarin devamini bekliyoruz...smileys/smiley32.gif

Özgür Öztürk
12.02.2006, 19:44
Üstüne gidilirse gelecekde uzun yillar kalemizi koruyacak bir genç. Neden bir yabanci hakkimizi kaleden yana kullanalim ki.

diskus
12.02.2006, 20:30
bugun fazla top gelmedi tolgaya biraz heyacani yenmis gibiydi.

Nytre
12.02.2006, 21:57
ankaragücü maçinda takdir edildi.. kurtarislari iyiydi..

ama daha iyi olmali.

bu maçtada iyiydi... umarim daha iyi olur. tesekkürler tolga!..

selimberkan
12.02.2006, 22:27
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.giftolga helal!

CeSS
13.02.2006, 00:45
Ben yine iyimser konusmayacagim. Bu da senden beklentilerim çok fazla oldugundan dolayi sanirim. Bugünkü karsilasmada en çok aksayan yanin topunu oyuna sokmadaydi. Bir kaç top heba oldu. Tereddüt ettigin pozisyonlarda , ilk kafandan geçeni yapiver.

Alkislanacak güzel bir kurtaris var. Iyiye dogru gidiyorsun ve daha iyi olacak. Destegim her zaman seninle...

Cabri61
13.02.2006, 00:52
bugün dondu çocuk nerdeyse kalede...ama iyiydi ona ragmen...bir kurtarisi güzeldi...

İleli
13.02.2006, 00:53
2 mactir iyi yurutuyor kiritik toplarda aldi ama stepanovlu defansi unutmayalim smileys/smiley2.gif

Hasan Cubukcu
13.02.2006, 01:03
Güzel tolga güzel biraz daha güven kazanirsan biz de büyük bir kaleci kazanmis olacagiz.

tebrik ediyorum

noname
13.02.2006, 09:09
Kendine güvenini saglamis Tolga. Derin "ohh" lar çektirdi bana. Yalniz çikip almasi gereken topu kucagina gelmesini bekliyor gibi geldi bana. Jefferson a kaleyi geri verme hiç!

TSelif
13.02.2006, 10:21
evet bu maçta daha da iyiydi Tolga. Ilerde milli takimin tek file bekçisi olacak bir genç insallahsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

UğuR
13.02.2006, 10:26
Bir kaç mac daha oynarsa güvenini tam kazanacak.Tek hatasi oyuna topu sokmakta korkakligiydi.Oda zamanla asacagi bir konu.

toslu6861
13.02.2006, 10:43
10 yiilik kalecimiz var artiik

Ayşe Aygün
13.02.2006, 11:56
Tolga genelde iyidi ama bence yeterli degildi. yeter heycani geçsin artik. özelikle degajlaribeni sinri etti.Bir kalecei öyle degaj yapmaz.Ama çalisirsa biraz daha olacak bence.

Aslıhan
13.02.2006, 12:46
artik yabancilardan kurtulma zamani geldi

bu çocuk 10 yil bu kaleyi birakmaz ins. tecrübesizlik varo kadarda olacak ama

bide bu çocugu gelecek yila hazirlamak lazim bize gelecek yil daha çok lazim çünkü

61viya
13.02.2006, 14:30
Tesekkürler Tolga...Kalearkasindan gelip,o formayi giyme serefine erismis biri olarak su an bizim neler hissettigimizi eminim çok ii biliyorsundur...Gurur duyuyorum seninle...Ve hata da yapsan yanindayim.Ama umarimnhep böyle güzel gidersin...Yanindayiz!!!!!!!!!!!

yaranozlu
15.02.2006, 00:38
anlasilan o ki suan elimizdeki en iyi kalecimiz Tolga. Orhan onu GS maçinda oynatmasaydi, ki maç baslamadan stattaki herkes benle ayni fikirdeydi, suana kadar birçok maçta kalemizi koruyup daha az gol yememizi saglardi. Jeffersona biri yolu göstersin. çok gicik oluyorum ona, hele manisadan yedigi gol hala canli duruyo beynimde. rezil heriffff...

falcon61
15.02.2006, 01:22
O kadarda yüklenme Jefffersona yahu tamam Tolga'da ii ama Jeff ilerisi için üit veriyo hem bana çok sempatik geliyo Petkoyu özleyenlerde var ama o zaman defansimiz böyle deildi unutmamak lazim..

hamucera
15.02.2006, 01:28
iydir tolga iyi hatasiz oynadi malatya amsinda .çokta is düsmedi ama olsun düsünce de iyi oynadi. gelecek vaad ediyor. simdilik kaleyi tam olarak devr alamaz ama ilerde degismez kaleci olabilir

zanoylu
17.02.2006, 01:27
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Geyse maçindan sonra inanilmaz bir yükselis içinde,bence isik veriyor............</TD></TR>

UğuR
17.02.2006, 09:10
Kendine güveni tam degil,buna ragmen kalede siritmiyor.Zamanla daha da iyi olacak.Tolga benim sana güvendigim kadar sen kendine güvenmiyorsun.Al su kaleyi Jeff den....

gamedan
17.02.2006, 09:41
Insallah jeferson iyilesince hemen kaleyi ona teslim etmezler. Malum bizde yabanci hayranligi çok

uftinci
17.02.2006, 14:48
Iyiydi dün ama önündeki defansa fazla güven vermiyor bence.Biraz daha tecrübe kazanmali. Kaybedecek bisey yok bence jef yollansin yerine baska bi yabanci aliriz.Dün aksam için gerçi çokda yorum yapmaya gerek yok forvetlerinde mehmet yilmaz vardi...smileys/smiley5.gif

Ömer Aydın
17.02.2006, 15:03
jeffersona hic gerek yok..

tolga var...

selokal61
17.02.2006, 15:08
tolga iyi kaleci ama topu oyuna sokmada çok zayif

İ.Öztel
17.02.2006, 15:21
Tolga gelecek için iyi sinyaller verio. insallah kendine güveni tamamen artar ve tecrübe kazanmaya baslar. neden 1 senol günesimiz daha olmasin ki ?? olmasini çok isterim smileys/smiley32.gif

Erbay
17.02.2006, 15:37
Bence jeffersondan binkat daha iyi.Halilhodziç Jeffersonu iyilesince insallah oynatmaz.Çünkü Tolga defansla uyumu sagladi

CeSS
17.02.2006, 16:05
Defansla konusmaya basladi, ancak hala önündeki defansla uyum sorunu var, giderek iyiye gidiyor. Yedigi golde hatasi yoktu fakat gol yedikten sonra cabuk demoralize oluyor. Kurtarislarida giderek siklasiyor , büyük maç kaldirabilecek kapasiteye geldigi an , kaleyi kimseyi vermez.

The Legend
17.02.2006, 17:33
jefferson la aralarinda pek fark yok.kendini biraz daha gelistirirse(özellikle degajlarini hiç begenmiyorum)gelecek 10 yilimizda kalemizde sorun olmaz.seneye onun gelismesine yardimci olabilecek tecrübeli bir yabanci kalecide alinabilinir.

TAMTÜRK61
17.02.2006, 22:46
tolga iyi kaleci ama topu oyuna sokmada çok zayif

Tolga daha yeni kaleci; önünde uzun yillar var. Dün aksam yerinde kurtarislar yaparak takima cok faydali oldugu kanatindeyim.smileys/smiley1.gif

Daha cok calisir,kendini yetistirirse cok iyi bir kalec olur.

My
19.02.2006, 02:53
Tolga'nin hala çekingen, ürkek oynamasinin yegane sebebi talihsiz GAY-se maçidir. ÇIKRIKÇI o maçta Tolga'nin sözünü dinlemeycekti, Tolga'yi kaleye geçirmeyecekti. Yoksa Tolga'nin gelisimi çok daha farkli olurdu kanimca.

Nytre
19.02.2006, 12:57
tolganin ayaklarini kullanamamasi çok vahim bir durum aslinda.. çocuk autlarda topu süremiyor.. degaj kullanmiyor ve geri paslarda ne yapiyor? çok sakat..

KuĞu
19.02.2006, 21:06
Tolga sen basarili oldukça senden daha çok mutlu oluyorum çünkü bunu hakediyorsun, suan görünen eksikligin topu oyuna sokma degaj biraz agirlik çalis ballim smileys/smiley36.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

selokal61
19.02.2006, 21:20
antep maçinda benden tam not aldi tebrikler tolgasmileys/smiley32.gif

izmirdenayhan
19.02.2006, 23:45
Arkadaslar elbetet hepimiz istiyoruz altyapimizdan yetismis gencecik bir kalecimizin yillarca basariyla kalemizi korumasini,ancak bazi konulari da tespit edelim..

Tolga'nin elbette artilari var yalniz henüz çok yettreli degil çok çalismasoi lazim TRABZONSPOR kalibresinde bir takimin 1.kalecisi olmak için...

1-Yan toplar zayif,tereddütlü,boy vantajini kullanmiyor

2-Siçrayamiyor

3-Daha çevik olmali

4-Topu elinden çok kaçiriyor...

Bunlarla birlikte birçok artisi da var elbette...

CeSS
19.02.2006, 23:46
Tolga'nin hala çekingen, ürkek oynamasinin yegane sebebi talihsiz GAY-se maçidir. ÇIKRIKÇI o maçta Tolga'nin sözünü dinlemeycekti, Tolga'yi kaleye geçirmeyecekti. Yoksa Tolga'nin gelisimi çok daha farkli olurdu kanimca.

Hala o maçin tek suclusunu Tolga olarak göstermeyelim. O maçta kürsat'in 2 hatasindan 2 gol yedik . kimse kürsat hakkinda bir sey yazmadi. O maçta kalede Tolga yerine , Jefferson yada Hasan olsa o maçin skoru degismezdi.

Tolga'yi kazanmanin en iyi yolu , Galatasaray maçinda kaleye geçmesiydi. Orhan hocamiz en dogrusunu yapti. Ancak talihsiz goller yedi. Dogrudur ama o macin suclusu asla Tolga degildir.

Bugünkü Antep maçinda önceki maçlardan cok daha iyiydi .Yine çikardigi 2 güzel top vardi. Tolganin basari grafigi , iyi yönetilen sirketlerin basari grafigi gibi sürekli yukariya dogru gidiyor. Bunu gördükçe mutlu oluyorum. Ona inaniyor ve güveniyorum. Galatasaray maçinda suçu Tolga'da bulanlar için , bir derby maçini kurtarmasi gerektigini düsünüyorum.

Iyi gidiyorsun tolga , Allah Nazarlardan saklasin...

yaranozlu
20.02.2006, 01:24
ah bide toplara vurabilsen......

DeAgLeMaNyAq
20.02.2006, 02:30
En büyük eksigi ayagiyla topu oyuna sokamamak...

İ.Öztel
20.02.2006, 04:01
bugünkü maçta çok iyi oynadi.Ama geri paslarda ve kullandigi aut atislarinda yüregim agzima geldi. Biraz daha bu konuda kendini gelistirmesi lazim.

My
20.02.2006, 06:03
Tolga'nin hala çekingen, ürkek oynamasinin yegane sebebi talihsiz GAY-se maçidir. ÇIKRIKÇI o maçta Tolga'nin sözünü dinlemeycekti, Tolga'yi kaleye geçirmeyecekti. Yoksa Tolga'nin gelisimi çok daha farkli olurdu kanimca.Hala o maçin tek suclusunu Tolga olarak göstermeyelim...

Tolga'yi kazanmanin en iyi yolu , Galatasaray maçinda kaleye geçmesiydi. Orhan hocamiz en dogrusunu yapti. Ancak talihsiz goller yedi. Dogrudur ama o macin suclusu asla Tolga degildir.

.....

Yani yazdigim yazinin neresinden o maçin tek suçlusu Tolga'dir anlamini çikardin anlayamadim sevgili CeSS smileys/smiley9.gifHa! Tolga'yi kazanmanin yolu o maçti fikrine katilirim katilmam, bunu tartisabiliriz. Kidökülen savunmanin yaninda Tolga'nin da büyük etkisi olmustur o maçin kaybedilmesinde. Ama hala ayni fikri savunuyorum, o maç dogru maç degildi. O maç onun özgüvenini fazlasiyla etkiledi. Hala ürkekliginin, çekingenliginin altinda yatan yegane sebebin o maçta yaptigi hatalari oldugunu düsünüyorum.

Ayşe Aygün
20.02.2006, 14:28
Gittikçe daha iyi oluyor. Ama degajlara yine çalismasi lazim..

Uğurtan
25.02.2006, 19:00
Bence çok iyi bir kaleci olucak ancak çok çalismasi lazim çok..Tüm iyi kalecileirnde söledigi gibi iyi bir kaleci 28 inden sonra olmaya baslar...Daha tolganin çok yolu var keske yaninda daha tecrübeli bir kaleci olsaydi jeff le hemen hemen ayni yastalar..kendini daha iyi gelistirebilirdi...Degaj problemni hallet oyuna sokmada problemleri hallet bence türkiye çok iyi bir kaleci kazanacak...Metin Aktas la mukayyese bile edilemez bu adam...

Emre GÜRDAL
25.02.2006, 20:40
allahim sen bizim kalecimize sabir ve guc ihsane eyle yarrabbim.onu kazalardan belalrdan seytanin gazabindan koru yarabbim. sen kalecimiz tolgayi bu takim icin daha cok ter akitmasini nasip eyle yarrabbim.sen ona eziklerin macin da yardimci ol yarrabbi.amin smileys/smiley1.gifarkadaslar bu duaya hep beraber amin diyelimki.bise olmasin kalacimize gordukki tolga artik kaleyi kruyacak kadar yetarli bi kiislik amin

CeSS
26.02.2006, 23:17
Sivas karsisinda patir patir dökülen takimimizin en iyi isimlerinden biriydi. Daha rahat , daha sakin gözüktü. Ikinci yari ceza alaninin disina çikarak Balili'nin önünden uzaklastirdigi pozisyon harikaydi. Giderek daha çok güven veriyor.

Galatasaray maçini bekliyorum. O maçin yildizi Tolga olacak , buna yürekten inaniyorum.

Özgür Öztürk
26.02.2006, 23:49
allahim sen bizim kalecimize sabir ve guc ihsane eyle yarrabbim.onu kazalardan belalrdan seytanin gazabindan koru yarabbim. sen kalecimiz tolgayi bu takim icin daha cok ter akitmasini nasip eyle yarrabbim.sen ona eziklerin macin da yardimci ol yarrabbi.amin smileys/smiley1.gifarkadaslar bu duaya hep beraber amin diyelimki.bise olmasin kalacimize gordukki tolga artik kaleyi kruyacak kadar yetarli bi kiislik amin

Aminnnnnnnnnnn smileys/smiley1.gif

Akın_61
27.02.2006, 17:53
Helal olsun tolgaya adam onnumara kaleci insllah dahada iyi olur...

westsideboy
03.03.2006, 18:14
bence mükemmel kaleci tolgayi elimizden kaçirmamak lazim, trabzonsporda bi adamim vardi simdi iki tane oldu, bence biraz daha çalisirsa milli kaleyi bile alabilir, tolganin volkandan ne farki var dimi arkadaslarrr??<!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->

Oruç
03.03.2006, 18:22
Tolga Jeffersondan daha iyi bir kaleci.Top filan sektirmiyor.Bu yönü çok iyi.Zamanlamasi da gayet basarili.Umarim böyle devam eder de yeni bir 'Senol Günes' daha kazaniriz...

westsideboy
03.03.2006, 18:26
iNSALLAH !! ben de tolganin jeffersondan daha iyi oldugunu düsünüyorum.<!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->

Selman
03.03.2006, 18:38
Bencede jeffersondan daha iyi.Ama bizdeki yabanci hayranligi varya iste kendini kabullendirmek zor oluyor.Yan top zayifligi, top sektirmesi, boyunun avantajini kulanamamasi, kendine güvensizligi, binlarin hepsi çalisarak inanarak düzeltilebilir.Ama ayaginla topu oyuna sokmasi ne derecede düzelir bilemiyorum.Rüstünün durumu malum adam emekli olacak hala aynismileys/smiley1.gif

Saygilarimla,

Murat'
03.03.2006, 19:07
bi kere sunu bilmemeiz lazim degaj yapmasini bilmiyor

uftinci
04.03.2006, 16:16
bugün fena degildi ama dogru dürüst topda gelmedi. YAn toplara çikisi çok kötü ayrica aut ve degajlarda yagptigi hatalarin düzeltilmesi lazim. Çok çalismasi lazim çooook. Ama jefferson'u kaleye koyana kadar tolganin ölüsünü koy daha iyidir.

zanoylu
04.03.2006, 20:07
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Vahid hocanin en büyük yanlisi onu GAY-se maçinda oynatmamasi olur....</TD></TR>

Uğurtan
05.03.2006, 00:21
Ya ben kesinlikle Tolga yi destekliyorum...Ve bu sene sonuna kadar oynatilmasindan ve desteklenmesinden yanayim ancak eger iddiali bir sezona giriyorsak ve sampiyonluk potasinda isek...Tolga için bu stress ve böle maçlar için daha erken derim Jefferson u da hemen silmeyin bence onun döneminde defansimiz çok kötüydü..Bu defans ile adam hiç oynamadi ki? Onu da bir görmekle fayda var ve emin olun tolgadan yetenek olarak simdilik diyemem ama en azindan tecrübe fazlasi var...

zafer6161
05.03.2006, 00:24
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Vahid hocanin en büyük yanlisi onu GAY-se maçinda oynatmamasi olur....

vahit hoca degil orhan hoca oynatti bencede i yapmis</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

İ.Öztel
05.03.2006, 10:30
bugün fena degildi ama dogru dürüst topda gelmedi. YAn toplara çikisi çok kötü ayrica aut ve degajlarda yagptigi hatalarin düzeltilmesi lazim. Çok çalismasi lazim çooook. Ama jefferson'u kaleye koyana kadar tolganin ölüsünü koy daha iyidir. kesinlikle sana katiliyorum. su yan tioplara bi çiksa zaten , yüregimiz agzimiza gelmicek. neyse insallah kendini düzeltecek.. sana güveniyoruz tolga.smileys/smiley32.gif

Aslıhan
05.03.2006, 11:03
daha çok genç ve eksiklerini tamamlayacagindan süphem yok çok iyi bir kaleci geliyo hem milli takim hemde bizim için

ben en çok su degajlarindan korkuyorum bide geri pas yaptiklarinda topu nereye gönderecegini sasiriyosmileys/smiley4.gif

Oruç
05.03.2006, 11:34
Haydi koçum bu SALATAsaray maçi senin maçin ilk maçi unutmadik...!

laz_kubi_61
05.03.2006, 12:35
jefferson bi sakatlandi tolga hemen kaleyi kapti.daha vermiyo

ama güzel kaleci

milli formayi giyer.

galata maçinda 4 gol yedi ama defan yoktu o zaman

gurbetçi 61
05.03.2006, 13:27
bu adama bu sezonkalan bütün maçlarda sans verilmeye devam edilirse artik 10 yil kaleci sorunumuz olmaz

Nytre
05.03.2006, 13:43
bencede güzel kaleci. ayaklari biraz daha güçlendirilmeli.

CeSS
05.03.2006, 22:13
Vestel maçinda vasatti. Sanssiz bir gol yedi. Hatalari vardi. Galatasaray maçinda kalede Insallah Tolga oynar. Bu maçin onun açisindan bir dönüm noktasi olacagi kanaatindeyim.

hamucera
05.03.2006, 22:39
bu maçta kaleyi o almayabilir. çünkü ilk maçin etkisi olabilir gzersinde henüz büyük maç kaldirabilecegine inanamiyorum

geronimo_61
06.03.2006, 09:33
tola çok iyi bir kaleci amam arkadaslar özellikle kalecilerde tecrübe ve maç oynama çok önemlidir tolga yavas yavas isinmaya basladi kaleye defansimiz özellikle stephanov çok iyi

tolga da kazanabildigi kadar tecrübe kazanmistir artik devamli yükselis içinde olacaktir

frango
06.03.2006, 11:06
evet bu maç onun içinde çok önemli eveet ilk maçin bi sekilde rovansi olacak onun için ama hala aman top gitmesin diyorum bazen ama kaleci mutlaka oynayarak forma girer ve bu sene kalan butun maçlarda kaleyi korumasi gerekiyo

CeSS
12.03.2006, 23:09
Bir çuval inciri berbat etmek diye bir deyim vardir. Bugünkü galatasaray maçinda bir çuval inciri berbat ettin ne yazikki. sürekli iyiye giden grafigin bugün adeta tersine dönüs yapti. Ilk maçin etkisinden kurtulamamis oldugunu üzülerek gördüm. Çok hatali oynadin , heyecanli oynadin, top sektirdin , yanlis degaj yaptin , defansinla konusmadin , yedigin golde hatan büyük vss vsss... Bu maç senin için bir dönüm noktasiydi. Bu maçta gösterecegin iyi bir performans , Trabzonspor kalesini asaleten almak demekti. Ama olmadi. Trabzonspor kalesini korumak istiyorsan büyük maçlarda en az hatayla oynaman , hatta ve hatta bu tip maçlari çevirmen gerekiyor.

Herseye ragmen kalede seninle devam edilmesinden yanayim.

lutfu61
13.03.2006, 00:12
ya bu adamin bi gelecegi yok birakin ait oldugu yere yani ikinci lige gitsin

bu kadar olmaz ya,adam resmen golü birazdan yicem dedismileys/smiley7.gif

hamucera
13.03.2006, 00:32
haftaya sana güle güle jef e merhaba senden daha iyi oldugu çok iyi anlasildi artik hatalarindan biktik az kalsin yine yakacaktin bizi

Özkan Erdem
13.03.2006, 00:38
bir maçla kestirip atmayalim derimyinede..

Özgür Öztürk
13.03.2006, 00:47
Ne kadarda acimasiz davraniyorsunuz. Bir yabanci hakkinin kaleciden yana kullanilmasindan yana degilim. Bu çocugun pisirilip ortaya konmasi lazim.

Hasan Ayvenli
13.03.2006, 00:48
elestirdiginiz kadar kötü degildi bence

yedigi golde de yerden geldigi için kapanamadi zaten

güvenmek lazim

jefferson daha mi iyi sanki smileys/smiley5.gif

Muhammet Ali Senocak
13.03.2006, 01:40
toLga ya sonuna kadar destek oLmak Lazim adam tecrübesiz ve iLk yaridaki macin stresi var üstünde bence geLeceqin senoL günesi o toLga sana güveniyorum sonuna kadar sadece biraz daha tecrübeye ihtiyacin varsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

okan61
13.03.2006, 12:02
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">dün tolga yine süperdi ama heralde ilk gs maçini hatirladi onun için birazda olsa heycan vardi galiba ama genede süperdi 2 sene sonra a milli takimin kalesinde bu usak</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Erbay
13.03.2006, 14:47
Ya jeffersonu ya.Jefferson olsa golde terse yatardi.Tolga yine heyecanlandi.Yedigi golde hatasi vardi hatta her pozisyonda hata yapti.Bence yine kalede o olmali.

hay1699
13.03.2006, 17:35
seneye bize en az 28-30 yasinda yabanci bir kaleci lazim oldugunu gosterdi..gsde aykut var 25 yasinda bence en iyi yerli kalecilerden biri ama gs 30küsür yasinda mondiyi oynatiyor...tecrube sart..

ozcan_asanoglu
13.03.2006, 17:43
benim bildigim ve gördügüm birses varsa dünyanin heryerinde ve özellikle Türkiye'de, sampiyonluga oynayan ve ulusan takimlarin kalesinde tecrübeli adamlar var..en az 25-26 yaslarinda..tecrübe deyip geçmeyin çok önemli..

eger kalenizde genç ve tecrübesiz biri varsa ve sampiyon olmak istiyorsaniz da takiminizin çok çok güçlü olmasi lazim...yani ligden 2-3 gömlek üstün olmali...

bordox
13.03.2006, 18:33
Tolga tecrübesiz ama kesinlikle kötü kaleci degil.Seneye yükü kaldiramaz onun için iyi bir kaleci sart.

frango
13.03.2006, 18:36
sene sonuna kadar mutlaka israr edilip mutlaka forma giymelidir ama eksigi çok nerdeyse her topu sektirdi ve kale atisini hic yapamiyo bunu antremanda calismiyolarmi anlayamadim ama genede israr etmekte fayda var

Tansu Onur Erdoğan
13.03.2006, 18:44
benim en begendigim kaleci galatasarayli mondrogon onun disinda tr de kaliteli kaleci yok belki malatyali fevzide olabilir

Tüysüzoğlu Onur
18.03.2006, 20:08
arkadaslar bilmiyorum tolgayi paf takimdayken izleyeniz var mi ? olmaz böle bisi dersin çocuk pilastik inanilmaz toplar çikariyor inanilmaz goleri engelliyordu.bunlari gördügüm tolga kaledeyken içim çok rahat.ona güvenildikçe nekadar kaliteli oldugunu gösteriyor bize.yasi çok genç tabi biraz eksikleri olacak ama gelecegimiz emin ellerde

Özsu
08.04.2006, 08:26
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

pardon tolgaya laf atanlar

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Tolga'ya milli davet</TD></TR></T></TABLE>

Trabzonspor'un genç kalecisi Tolga Zengin'e A Milli Takim'dan davet geldi. 12 Nisan Çarsamba günü Bakü'de saat 19:00'da Azerbaycan ile karsilasacak A Milli Takim kadrosuna davet edilen genç Tolga "Beni seçenleri asla mahcup etmeyecegim, çok mutluyum" dedi.

ENGUZEL CEWAPTIR SANIRIM!!! çok iyi olacaksintolga cok iiyi</TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=cca067e0></BLOCKQUOTE>

Mayls
08.04.2006, 08:52
<DIV>HELAL OLSUN TOLGAsmileys/smiley32.gif</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Azerbaycan macinda forma giyerse vahid hocada ikna olur heralde ve tolgaya birakir kaleye insallah</DIV>

Oruç
08.04.2006, 10:10
Hayirli ugurlu olsun Tolga kardessmileys/smiley2.gif

Umarim bu davet birilerinin dikkatini çeker...

TSelif
08.04.2006, 10:22
Yolun açik olsun TOLGA smileys/smiley32.gif

Sadece Tolga mi Amilli takim kadrosuna çagirilmis acaba . Bilgisi olan var mi bu konuda?

Oruç
08.04.2006, 10:25
Evet.Sadece Tolga...

TSelif
08.04.2006, 10:31
Evet.Sadece Tolga...

yaaa!! ilginç vallasmileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

Sevgi
08.04.2006, 10:31
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Tolga'ya milli davet</TD></TR></T></T></TABLE>

Trabzonspor'un genç kalecisi Tolga Zengin'e A Milli Takim'dan davet geldi. 12 Nisan Çarsamba günü Bakü'de saat 19:00'da Azerbaycan ile karsilasacak A Milli Takim kadrosuna davet edilen genç Tolga "Beni seçenleri asla mahcup etmeyecegim, çok mutluyum" dedi.

TRABZONSPOR Tolga ya güvenip yeni kaleci almasin diye Terim in oyunundan baska bisey degildir bu.

Tolga iyi bir kaleci olabilir ama Sampiyonluga oynayacak TRABZONSPOR un kalesini koruyacak kadar iyi degil.Rakiplerin kalesinde Mondragon , Cordoba , Rüstü varken Tolgay la Jef le olmaz bu is.

Terim in oyunudur :))

Samsa
08.04.2006, 12:44
Tolga gelecek vadeden bir kalecidir. ama VADEDEN. yedek olmali zaman zaman firsat verilmelidir o kdar. acilen kaleciye ihtiyacimiz var.

Özsu
09.04.2006, 10:13
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=2d1882f9>

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T>
<T>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Tolga'ya milli davet</TD></TR></T></T></T></TABLE>

<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></TABLE>

TRABZONSPOR Tolga ya güvenip yeni kaleci almasin diye Terim in oyunundan baska bisey degildir bu.

Tolga iyi bir kaleci olabilir ama Sampiyonluga oynayacak TRABZONSPOR un kalesini koruyacak kadar iyi degil.Rakiplerin kalesinde Mondragon , Cordoba , Rüstü varken Tolgay la Jef le olmaz bu is.

FATIH TERIM in oyunumu??? adam bunlarla mi ugrassin... ki terim ulkeye bircok yarari dokunmus bir sporu adami , bunlarla ugrasmaz...

hee gelelim tolganin yedek olup olamayacagina... kaliteli bir adam oldugu belli , onu tartismiyorum ama tabiki dedigin gibi daha iyi bir adam alinabilir... cunku yan toplarda topu almadan yumrukluyor..( jefferson desen hawasina topoynuyor)) o yuzden iyi bir kaleci alarsak hem tolgaya ondan çok sey ögrenir, hem rekabet sonucu basari gelir... hemde tolga kendine daha fazla guwenir diye düsünüyorum, saygilar!!!</BLOCKQUOTE>

Özsu
09.04.2006, 10:15
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">buarada ustte niye hep bosluk kaliyor anlamadim... bilgisi olan warsa arkadaslar?_</TD></TR>

Özsu
09.04.2006, 10:17
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">alla alla yaaa</TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=90b8db43></BLOCKQUOTE>

Özsu
09.04.2006, 10:21
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">uploads/ozgur/2006-04-09_102032_tolgazengin0903.jpg tolga zengin</TD></TR>

Özsu
09.04.2006, 10:22
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">sorunu hallettim galiba arkadaslar!smileys/smiley2.gif</TD></TR>

Özsu
09.04.2006, 10:24
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">hatirlatmak icin tekrar koyiyim dedim</TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=f858612a>

<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=2d1882f9>

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T><T>
<T>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0><T><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Tolga'ya milli davet</TD></TR></T></T></T></T></TABLE>

<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></T></TABLE>

FATIH TERIM in oyunumu??? adam bunlarla mi ugrassin... ki terim ulkeye bircok yarari dokunmus bir sporu adami , bunlarla ugrasmaz...

hee gelelim tolganin yedek olup olamayacagina... kaliteli bir adam oldugu belli , onu tartismiyorum ama tabiki dedigin gibi daha iyi bir adam alinabilir... cunku yan toplarda topu almadan yumrukluyor..( jefferson desen hawasina topoynuyor)) o yuzden iyi bir kaleci alarsak hem tolgaya ondan çok sey ögrenir, hem rekabet sonucu basari gelir... hemde tolga kendine daha fazla guwenir diye düsünüyorum, saygilar!!!</BLOCKQUOTE> </BLOCKQUOTE>

61viya
09.04.2006, 16:06
Öyle çok sevindimki Tolgam...Sen bunu çoktan haketmistin...Gözümüz aydin :)))

İleli
11.04.2006, 03:25
guven vermiyor diyoruz ama jeff cok daha kotu ya..

Tolga kaleyi almali guven vermesede almali pismeli!

Bartuğ13
12.04.2006, 22:04
bence fizigi ve refleksleri çok müsait.yalnizca tecrübe eksikligini ve yan toplardaki hatalarini gidermeli ve tabi iki ayagini da kullanmayi ögrenmeli.o zaman 8-10 sene kaleciye ihtiyacimiz olmaz.çok yetenekli ve genç bi çocuk.galiba bizim orali dasmileys/smiley17.gif

Bülent Bayraktar
13.04.2006, 18:32
<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Tolga: ?Manevi degeri büyük?
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/130406tolga.jpgMilli Takim?in dün aksam Bakü?de Azerbaycan?la oynadigi hazirlik karsilasmasinda 90 dakika Milli Takimimizin kalesini koruyan kalecimiz Tolga Zengin bu maçla birlikte ilk kez A Milli oldu.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Bu duyguyu yasamanin heyecan verici oldugunu vurgulayan Tolga, Medya Merkezimize yaptigi degerlendirmede, ?Daha önce A2 Milli Takim?da oynamis olsam da A Milli olmanin verdigi sorumluluk daha büyük. Iki formada da ay-yildizi tasiyor olsam da A Milli formanin manevi agirligi elbette daha önemli? açiklamasini yapti.
<DIV align=right>13.04.2006 17:14:00</DIV></TD></TR></T></TABLE>
<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>

salihtopal48
13.04.2006, 23:40
KARAMBOLLERDE DE KAFASI KARISMASA (KI DÜZELTECEK) SON NESLIN EN IYI TÜRK KALECISIDIR UNUTULMAZLAR ARASINA GIRECEGI SIMDIDEN BELLI TABI TRABZONDA KALIRSA HEDEFINE DAHA YAKIN

Murat'
14.04.2006, 15:44
milli, maçta kötüydü bence

halil ibo
14.04.2006, 15:53
Azerbeycan maçi ölçü degil,Tolga iyi kaleci.Fakat hoca onu niye kesti anlayamadik? Tecrübe açisindan çok önemliydi bu senesi maalesef kullanamadik.Hakkinda hayirlisi olsun.

frango
14.04.2006, 17:09
kesinlikle ilerde iyi bi kalecegi olacagina katiliyorum ama seneye bu takimin kalesini korurmu derseniz buna gonul rahatligiyla evet deyemiyorum evet iyi kaleci olacak ama seneye mutlaka tecrubeli bi kaleci alinmali tolganin acemilikleri fazla biraz daha pismesi gerekiyo

Özsu
14.04.2006, 21:54
tolga her zaman destekçiniz!!!smileys/smiley2.gif

Bülent Bayraktar
15.04.2006, 15:43
<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Tolga Zengin'e operasyon
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/130406tolga.jpgMilli kalecimiz Tolga Zengin bugün Istanbul Memorial Hastanesi'nde idrar yollariyla ilgili hafif bir operasyon geçirdi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Saglik Kurulu Baskanimiz Köksal Güney, Tolga'yla ilgili yaptigi açiklamada, oyuncunun çocukluk çagindan ileri gelen bir idrar yollari sikismasi sorunu nedeniyle ameliyat oldugunu belirterek, "Tolga hafif bir endoskopik ürolojik operasyon geçirdi" dedi.

Öte yandan, Tolga'yi ameliyat eden Memorial Hastanesi Üroloji Bölüm Baskani Prof. Dr. Kemal Sarica, oyuncunun durumunun iyi oldugunu ancak sahalardan 10 gün uzak kalacagini açikladi.
<DIV align=right>15.04.2006 15:18:00</DIV></TD></TR></T></TABLE>

frango
15.04.2006, 22:35
bende bugun trubunde yedek kaleci ahmeti gorunce ne oldu dedim bizim tolgaya meger rahatsizligi varmis gecmis olsun tolga

omerkucuk
28.04.2006, 02:13
GeLecek 10 yiLin KaLecisi...ßasariLar ToLga.Allah yoLunu açik tutsunsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Hasan Cubukcu
01.05.2006, 15:40
insalla kaleyi geri alirsin , bizim senin gibi genc ve yetenekli futbolcular ihtiyacimiz var.

teknik yönetim uyuma yetenekli genclere sahip cik

CeSS
26.06.2006, 11:55
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=276>TOLGA ZENGIN'DEN DEGERLENDIRME
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>Tolga Zengin, ligin 8. haftasinda oynadiklari ve 4-1 yenildikleri G.Saray karsilasmasini hayatinin en kötü günü olarak nitelendirdi.

?Yedekligi hak etmedim?
Geçtigimiz sezon zaman zaman forma sansi bulan ve yakin gelecekte Trabzonspor?un kalesini devralmasi beklenen Tolga Zengin, önümüzdeki döneme dair diger tüm arkadaslari gibi umutlu oldugunu söyledi ve çarpici açiklamalar yapti. Konusmasina 2005-2006 sezonunun kisa bir muhasebesini yaparak baslayan genç file bekçisi, ?Çok daha iyisini yapabilecegimiz bir maraton geçirdik. Kendi adima en ciddi sikintiyi ise Galatasaray maçinda yasadim. Belki de hayatimin en kötü günüydü o gün. Sonra formayi kazandim ama bir anda yine yedek kaldim. Ben bunu haketmedigimi düsünüyorum? dedi.

?Kaptan Fener?e gitmez?
Eski hocasi Halilhodziç hakkinda da kisa bir yorum yapan Tolga Zengin, ?Hatalari olmustur elbette ama onun dürüstlügünü çok seviyordum. Kimsenin arkasindan konusmazdi. Lazaroni?yi ise pek tanimiyorum? dedi. Gündemdeki Fatih Tekke konusunu degerlendiren Bordo-Mavili futbolcu, ?Kulübün ve Fatih agabeyin ortak menfaatleri dogrultusunda karar verilmeli. Herseye ragmen ben onun Fenerbahçe?ye gidecegine inanmiyorum? diye konustu. Kisisel hedefinin ise milli takim oldugunu vurgulayan Tolga, ?Kulübümüzün ciddi hedefleri içinde yer almak adina elimden geleni yapacagim? yorumunu yapti.
</TD></TR></T></TABLE>

Sefaenes
17.07.2006, 02:24
insallah ileride trabzona cok fayda verecek

Tansu Onur Erdoğan
17.07.2006, 03:45
bence direk oynayacagı takıma kiralık verilseydi bu sene lazoroni jeffle asliyacak ii oynarsa tolga yedek kalıcak maalesef yedek kalmasıda gelişme gösterememesi tecrübe kazanamaması demek

Özge
17.07.2006, 12:06
tolga iyi kaleci

hakancan
06.08.2006, 04:59
jeffersonun yerine sen geç biz de forvete bi yabancı alalım. hem de iyi oyuncu alalım ömer rızayla takas ederiz kariyerinde arsenal yazıyor çünkü

Özsu
06.08.2006, 15:37
Abi tolgayı kalede görmek istiyoruz yaa

Mert67
10.08.2006, 09:52
bu akşam tolga ya güvenmekden başka çaremiz yok.inşallah başarılı olur.

Selman
10.08.2006, 11:10
İçimden bir his bu akşam ona çok iş düşecek diyiyor.Umarım başarılı olur.

Alpayer
10.08.2006, 11:12
TOLGAYA GÜVENİMİZ TAMM..HAYDE TOLGA GÖSTER GÜCÜNÜ hırsını azmini.....

fanatik_zuzu
10.08.2006, 11:57
bugün ona çok ihtiyacımız var..bence iyi bir kaleci.beklentilerimizi sonuçsuz bırakmayacak;)

Cengiz Çubukcu
10.08.2006, 12:48
ben de tolgaya çok güzeniyor ve ona inanıyorum..bugün panterde kesilse 5 de yese desteğimiz sürecektir..

Harun-61
11.08.2006, 01:28
topu oyuna hizli $ekilde sokmayi Cordoba gibi ögrenmesi lazim...

zafercalikoglu
14.08.2006, 09:18
degaj yapamıyor,çok zayıf,ve stresli maclardaki gerginliği yuzunden okunuyor,daha çokk pişmesi lazım ,

karaca
14.08.2006, 10:15
BİrkaÇ EksİĞİ Var
Bİrİde Degaj Yapamamak
Yİnede Baya İyİ Bİr Kalecİ
Destek Olunmali

frango
14.08.2006, 10:57
evet kesınlıkle şans verilirse ve birazda sabredilirse 10 yıl boyunca bı daha kaleci sıkıntısı yaşamayız ama bu sabrı gosterırmıyız bılemıyorum

nemo_61
14.08.2006, 11:51
valla jeferson oynayıp 1 gol yiyeceğine ,tolga oynasın 2 tane yesin ..nede olsa trabzonlu hemde yetenekli ...ama lazoroni onu mu oynatır jeff i mi ????

yusuf atalay
14.08.2006, 12:03
valla jeferson oynayıp 1 gol yiyeceğine ,tolga oynasın 2 tane yesin ..nede olsa trabzonlu hemde yetenekli ...ama lazoroni onu mu oynatır jeff i mi ????
kardeş o bitanede yemeyecek ama defans müsade etmiyo.iki maçtır tolgayı izliyorum gerçekten çok iyi.ama bir bakmışsın haftaya onuda yapar.kesik yer.bizim harika hocamız var ya .onuda yapar

yaranozlu
14.08.2006, 13:03
tolga iyi bir kaleci değil, bu çok açık... ya kenardan içeri bi adam giriyo 2. yarıda, iki defans oyuncusu karşısında bu kalenin köşesini açmış, az daha gol yiyodu. son derece gereksiz bi pozisyonda. neyse ki direğe takıldı. bu amatörlükten başka nedir? bi de bol bol boşa çıkmaları var ama ilk yarı ofsayt olmasına rağmen devam edilen pozisyonu iyi çıkardı. kendini çok geliştirmesi lazım ama jefden iyidir. kısacası bizim iyi kalecimiz yok...

Adem CAKIR
15.08.2006, 15:39
Umarım bu çocuğu harcamazlar, jeften çok daha yetenekli bir kaleci, üstelik yerli. Eğer pletikosa vs. ayarında bir kaleci gelmeyecekse Yabancı kontenjanını Jef'le harcamanın ne anlamı var anlamıyorum...

coolank
15.08.2006, 17:33
tolga bir takıma kiralık git kendini de yetiştir bizi de yakma

TSigalko
15.08.2006, 17:37
Tolga Cafer'den 10 kat daha iyidir.Milli takımada çağrıldı.

Tansu Onur Erdoğan
15.08.2006, 23:15
bence gitgide ii oluyo

agahozlu
16.08.2006, 10:39
manisa maçında 2 tane kaleye giden topu çıkardı.yetenek var oynatılmalı.ama hatada yapmadı değil.sağdan gelen topu ellerinin arasından kaçırdı akıllı adam golyapardı o pozisyonda ama atamadılar.çalışması lazım

Ali Özcan
16.08.2006, 11:37
tolga da bir panik hali var aslında sezgi fücü ve refleksleri süper ama nedense bir panik hali maçlarda ona hakim...Bence bu jeff sıkıntısı var kötü oynarsam yedek kalırım telaşı var...bu arada petkoviç niye satıldı hala anlayamadım ki ben?

halil ibo
16.08.2006, 12:11
Jeff'e verilen yada verilecek olan şansların Tolga'ya verilmesinden yanayım.Hem Trabzonspor hemde milli takım uzun yıllar kalede sorun yaşamaz.Madem ki Jeff'ten kurtulamadık.O zaman Tolga'yı kazanalım...Biraz özgüven sorunu var onuda oynadıkça kazanacaktır.

yusuf atalay
16.08.2006, 12:16
Jeff'e verilen yada verilecek olan şansların Tolga'ya verilmesinden yanayım.Hem Trabzonspor hemde milli takım uzun yıllar kalede sorun yaşamaz.Madem ki Jeff'ten kurtulamadık.O zaman Tolga'yı kazanalım...Biraz özgüven sorunu var onuda oynadıkça kazanacaktır.
aynen katılıyorum.yedek kalacaksa jeferson kalsın.brezilyaya galeci yetiştireceğimize türkiyeye yetiştirelim.

Aslıhan
16.08.2006, 12:24
tolgayı çok beğeniyorum
bence tek sorunu degajlar :D

brezilyaya galeci yetiştireceğimize türkiyeye yetiştirelim.

doğru söze ne denir ;)

TSelif
16.08.2006, 12:25
Tolga'ya güvenim sonsuz...

61viya
16.08.2006, 14:58
Milli takıma da çağırıldın..Şükürler olsun..Daim olmak senin elinde Tolga..Biz sana inanıyoruz...:)

Bu arada Ankara nın kalecisi için üzücü bir durum tabi,geçmiş olsun..

UğuR
16.08.2006, 15:06
Orhan Çıkrıkçı nın B.Orhan (rüzgarın oğlu) Cim bom maçında onu oynatmasından dolayı kötü başlangıcın izlerini üzerinden attı.Son Manisa maçında iyiydi.Milli takıma davet edilmeside onun için çok iyi moral olmuştur.Ondan çok umutluyum.Yavaş yavaş olgunlaşıyor.Jeffi gönderseler kaleyi en azından onun kadar korur.;)

hakanhan
17.08.2006, 10:57
cok iyi olacak cok iyi... barcelonada valdes 21 yasinda kaleye gecmişdi o kadar sayısız hatali gol yemesine ragmen reykaart kesmedi onu benim sana inancim tam.. büyük kaleci olacaksin..

frango
17.08.2006, 15:26
evet tolganın kurtarıslşarını yabancı kalecı yapsaydı goklere çıkaraırdık ama tolga trabzonlu oldugu ıçın dikkat çekmıyo kendı çocugumuz bu şans verilmeli bu şekilde trabzonspor 10 yıl kalecı sıkıntısı çekmez

teona
17.08.2006, 15:49
bence tolga iyi ve çok daha iyi olacak. apoel maçında da sonradan açıldı, iyi kurtarışlar yaptı. şu da var ki oyuncular oynaya oynaya form tutar. bikaç maçta iyi değil diye gözden çıkarmak hiç doğru değil. rüştü nasıl rüştü oldu? sürekli oynadı. hatırlıyorum vaktinde her hafta 4,5 gol yerdi. ama yıllardır öyle veya böyle takımını sırtlıyo. tolga da çok daha iyi bi kaleci olur bence. laf rüştü den açılmışken, nedved bile bırakıyo milli takımı. artık o da bıraksa da gençlere yol açılsa:) tolga yı milli takımda görmeyi çok isterim.

61viya
18.08.2006, 13:43
Milli maçta formayı giyemesen de,yılmak yok Tolga zengin..Karadeniz uşağuyuz daa :))

Özsu
18.08.2006, 21:54
Tolga Zengin bu isim çok daha büyüyecek inşallah

Orhan_Gazi
18.08.2006, 22:18
Tolga ileride Rüstü gibi olur bence. Bu adamin gelecegi var...

Emre B.
18.08.2006, 23:21
İnşallah Şenol Güneş gibi olur

TSigalko
19.08.2006, 00:44
İnşallah Şenol Güneş gibi olur

İnşallah olur ama Şenol gibisi bi daha zor gelir.

invisibleman
19.08.2006, 01:50
Arkadaslar bence Tolga için büyük beklentilere kapılmayalım.Metin Aktaş gibi bizi hüsrana uğratır...

MURAT_29
19.08.2006, 02:22
yeterli şans verilirse daha iyi olacak ve sanırım milli takıma kadar yükselecek kapasitede