PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tolga Zengin

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Serdær
10.01.2008, 01:34
Sana Trabzonspor'un kalecisi olabilir diyenler utansın !

Bu kadar kötü bir kaleci olabilir mi.

Ne degaj cekebiliyor ne geri verebilen pası uzaklaştırabilir Ne eliyle oyunu başlatabiliyor.

Ne kaldı geriye.

Jefferson senden ne eksiği war. Fazlası bile var.

Sende def Git !

CAFER ÖZER
10.01.2008, 09:48
Senden kaleci olmaz Top toplayıcı Bile olamassın,Adam top ayağıma gelsin diye bekliyor,kendi kendini penaltı atışında sakatlıyor,
Sana Defol demiyorum,Sana Güle güle

Samet Yildirim
10.01.2008, 14:50
Ben dün maca baktim ve her ayana gelen topda KALP krizi gecirecektim... cattik vallahi billahi adam ayandaki toplari buyur ADANALI ben sizi severim bana gol atabilirsiniz dedi ama atamadilar...bundan kaleci maleci olmaz...TS 3.kalecisi olmasi lazim...JEFFERSON-AHMET daha iyi bundan belki de ONUR da daha iyidir tanimadigim icin konusamam ama suna eminim ki TOLGA ZENGIN berbaaaatt....

Keleşoğlu
10.01.2008, 14:55
degaj yapmak cokmu zor bir olaydır.. her antremandan sonra bir iki calıssa duzelecek bisey degilmidir. bu adamlar kendini neden gelistiremiyor

ince_memed
11.01.2008, 02:13
ben iddia ediyordum bu takımın 1, kalecisi jeff tir diye,hala öyle düsünüyorum.
tolga için ise en azından ahmetten daha iyidir diyebilirim.onur u görmedim ama bunu iddia ederim jeff in yerini tutamaz.hatta bence türkiye nin en iyi kalecisi jeff tir.
o adamın ahını cekiyoruz,ersun hoca bu kadar da kör olamassın.sanada saygım kalmadı.cıkardıgın kadroya bizim halı saha grubu bile kök söktürürdü inan:D
adanayı yenicemiz aklımın ucundan bile gecmedi.

ersun hoca titre kendine gel.:cool:

AYDIN KANTEKIN
11.01.2008, 07:11
Sana Trabzonspor'un kalecisi olabilir diyenler utansın !

Bu kadar kötü bir kaleci olabilir mi.

Ne degaj cekebiliyor ne geri verebilen pası uzaklaştırabilir Ne eliyle oyunu başlatabiliyor.

Ne kaldı geriye.

Jefferson senden ne eksiği war. Fazlası bile var.

Sende def Git !

Senden kaleci olmaz Top toplayıcı Bile olamassın,Adam top ayağıma gelsin diye bekliyor,kendi kendini penaltı atışında sakatlıyor,
Sana Defol demiyorum,Sana Güle güle

Ben dün maca baktim ve her ayana gelen topda KALP krizi gecirecektim... cattik vallahi billahi adam ayandaki toplari buyur ADANALI ben sizi severim bana gol atabilirsiniz dedi ama atamadilar...bundan kaleci maleci olmaz...TS 3.kalecisi olmasi lazim...JEFFERSON-AHMET daha iyi bundan belki de ONUR da daha iyidir tanimadigim icin konusamam ama suna eminim ki TOLGA ZENGIN berbaaaatt....

ben iddia ediyordum bu takımın 1, kalecisi jeff tir diye,hala öyle düsünüyorum.
tolga için ise en azından ahmetten daha iyidir diyebilirim.onur u görmedim ama bunu iddia ederim jeff in yerini tutamaz.hatta bence türkiye nin en iyi kalecisi jeff tir.
o adamın ahını cekiyoruz,ersun hoca bu kadar da kör olamassın.sanada saygım kalmadı.cıkardıgın kadroya bizim halı saha grubu bile kök söktürürdü inan:D
adanayı yenicemiz aklımın ucundan bile gecmedi.

ersun hoca titre kendine gel.:cool:

Icinizde anladigim kadari ile kalecilik yapmis bir arkadasimiz yok ve Albayrak yönetimine kizginliginizi futbolculardan cikarmaya onlarin hak etmedigi ve sizlere yakismayan kelimeleri kullaniyorsunuz.Iki senedir yapilan Futbolcu transferlerindeki yanlisliklar ve yanlis teknik heyet üzerindeki inatci tutum ayriyeten niyeti bozuk olan bu yönetimin diyetini gelin futbolcular cekmesin.Trabzonspor un geldigi bu noktada Tolga nin nekadar günahi var taktirinize birakiyorum ama gercek sudur.Bir Kaleci ismi X olabilir egerki önde saglam bir defans kurgusu yok ise ve her gelen top kaleci ile bulusuyor defans elemanlari aralarinda anlasamiyor ve birbirlerini tamamlamiyor ise kim oynarsa oynasin farkli olmaz.

Cem Balcı
11.01.2008, 14:47
Icinizde anladigim kadari ile kalecilik yapmis bir arkadasimiz yok ve Albayrak yönetimine kizginliginizi futbolculardan cikarmaya onlarin hak etmedigi ve sizlere yakismayan kelimeleri kullaniyorsunuz.Iki senedir yapilan Futbolcu transferlerindeki yanlisliklar ve yanlis teknik heyet üzerindeki inatci tutum ayriyeten niyeti bozuk olan bu yönetimin diyetini gelin futbolcular cekmesin.Trabzonspor un geldigi bu noktada Tolga nin nekadar günahi var taktirinize birakiyorum ama gercek sudur.Bir Kaleci ismi X olabilir egerki önde saglam bir defans kurgusu yok ise ve her gelen top kaleci ile bulusuyor defans elemanlari aralarinda anlasamiyor ve birbirlerini tamamlamiyor ise kim oynarsa oynasin farkli olmaz.

katılıyorum.şu durumda en az suçlanması gerekenler kalecilerdir.ki buna hiç sevmediğim,bişe olmaz dediğim ahmeti bile katıyorum.

Murat'
11.01.2008, 14:53
Aynen öyle. Hep savundum ve arkasında durdum. Ama böyle ikinci sınıf takıma karşıda kalede bu kadar kötü olduğunu hiç düşünmemiştim.

Bu akşam anladımki Tolga bana kalede güven vermiyor.

Biz bunu en başından beri söylüyoruz....

ince_memed
11.01.2008, 19:23
sorun evet yönetim ama kardesim bu üç kalecinin arkasına jeffi koymak hataların en büyügüdür.bırakın tolga trabzonlu falan,yetenegi olan oynasın.jeff trabzonsporun degil trabazonspor o kalecinin ayarı bir takım degil.takımı sıradan hale getirdiler.adam hala takımda ise bırakın kaleciligini kişilik var adam da.
yazık ediyoruz onca yetenegi harcadık,bu yönetimin tek hayırlı bi işini gösterin yeter bi tane istiyorum.

Cem Balcı
11.01.2008, 20:19
sorun evet yönetim ama kardesim bu üç kalecinin arkasına jeffi koymak hataların en büyügüdür.bırakın tolga trabzonlu falan,yetenegi olan oynasın.jeff trabzonsporun degil trabazonspor o kalecinin ayarı bir takım degil.takımı sıradan hale getirdiler.adam hala takımda ise bırakın kaleciligini kişilik var adam da.
yazık ediyoruz onca yetenegi harcadık,bu yönetimin tek hayırlı bi işini gösterin yeter bi tane istiyorum.

jeff konusunda sonuna kadar haklısın.yazık ettik....aynısını jun,musampa,szymek,risp gibi çook topçumuza yaptık malesef.

Şenol YİĞİT
11.01.2008, 20:29
Yaptığı degajlar bizim futbolculara gelmiyor.Kaledeki duruşu bile güven vermiyor.
Tam bir canlı bomba!Her an patlayabilir.

Cem Balcı
11.01.2008, 20:34
Yaptığı degajlar bizim futbolculara gelmiyor.Kaledeki duruşu bile güven vermiyor.
Tam bir canlı bomba!Her an patlayabilir.

avatarına bakınca hey gidi şenol güneş heeey demeden geçemiyorum.:D

Keleşoğlu
11.01.2008, 21:06
bence ersun hoca ilk fırsatta tolgayı kesip onuru oynatacak

Samet Yildirim
13.01.2008, 18:13
golde hatan yok ama en az 3-4 defa bosa cikti ve halanda topa vurmasini ögrenemedim senden kaleci maleci olmaz...madem ki jefferson gidicek ozaman ONUR sezon sonuna kadar kaleye koyarim eger iyise dvm ederim eger tecrübe ve eksiklik varsa sezion sonu yabanci 32-33 yasinda bi kaleci alirim onu oynatirim 1-2 sene daha sonra ONUR`a birakirim...

Sefa Murat Dokuz
13.01.2008, 18:15
Tolgada eskiye göre biraz gelişme var ancak yediği ilk golde yatcağına beklese adamın yanında koşsa biraz daha geç bekleyip de yatsa gol olmazdı hemen yere kapandı neyse olur onun pek sucu yok...
ancak kale vuruşları berbat

Cem Balcı
13.01.2008, 19:01
yav tolga iyisin hoşsunda,bu degajların hepsi neden rakibe gider,kullandığın autların hepsi neden rakibe gider.daha doğrusu neden hiç bizim topçuların yakınına düşmez,işte bunu anlayabilmiş değilim.

yns61
13.01.2008, 19:30
futbolcuda olması gereken güç yok kas yok bu adamda.. hala ögrenemedi halaaa ... ne biçim kale vuruşu.. orta sahayı geçmiyor ve cok ezik vuruyo topa cok cılız vuruo

özçelik61
13.01.2008, 19:48
geç bunları ya şenol güneşin koruduğu,her yıl ortalama 20 gol yiyen bi kaleyi bu çocuk mu koruyacak ya adam 17 maçta zaten 20 tane yedi...ama bak bu yonu ii diyebileceğimiz yonu var mı?..yok elbette işte olmayınca neylesin derviş buna kaldık

BURAK DOGU
19.01.2008, 12:11
geç bunları ya şenol güneşin koruduğu,her yıl ortalama 20 gol yiyen bi kaleyi bu çocuk mu koruyacak ya adam 17 maçta zaten 20 tane yedi...ama bak bu yonu ii diyebileceğimiz yonu var mı?..yok elbette işte olmayınca neylesin derviş buna kaldık

defans defans olmayınca oraa casillas ı koysak gene yer gene yer

Emirhan Makul
19.01.2008, 12:16
tolga zengin ne zaman sakatlandı ki ben anlamadım

BURAK DOGU
19.01.2008, 12:18
tolga zengin ne zaman sakatlandı ki ben anlamadım

sivas maçında sakatladı soğuk hava nedeniyle

Emirhan Makul
19.01.2008, 12:24
neyse geçmiş olsun onurun önü açıldı bu sayede bakalım onur nasılmışş

Cem Balcı
28.01.2008, 21:47
bugün bişeler yaptı.hadi hayırlısı.bi gelişme var gibi.

Arif Timurcioğlu
28.01.2008, 21:50
Hep böyle oyna tolga. Bu kale sana teslim.

Nytre
28.01.2008, 21:53
tolga yan toparda çok etkisiz. bunu çözmesi lazım. o alan senin gelen top da senin.

ilhan
28.01.2008, 22:05
Valla ne yalan söylüyeyim şu performansını sürdürecekse kalede kalsin. Gayet iyiydi bugun.

Ömer SEVİNÇ
28.01.2008, 22:06
Bana güven vermiyor arkadaş. Güzel toplar çıkarttı gerçekten ama böyle işte..

Sefa Murat Dokuz
28.01.2008, 22:17
yiğidi öldür hakkını yeme bugun iyiydi 10 üzerinden 8 veriyorum bugun için... ama halen süphelerim yok değil

tslover
28.01.2008, 23:01
bozuk saat bile 24 saatte 2 kere doğruyu gösterir.tolga gibi bir kaleci de 34 maçta 2 maç iyi oynar.onlardan 1'isini oynadı bu akşam rize maçında geriye kaldı sadece 1 ayman denilen ........ bile gol atıyosa bu takımda 11 de oynuyosa tolgaya bi şey demiyorum şimdilik

not:........... 'lı yerler genel ahlaka aykırı ve +18 olduğu için oraları .............. ile geçiştirdim.kusura bakmayın

Cafer Bulur
28.01.2008, 23:15
görünen sudur ki bu takimin birinci kalecisi tolgadir.oynadikca daha faydali olacagina inaniyorum.kaleci oynadikca gelisir.tolgaya güvenmeli,hata yapsada bunu kendisine cok görmemeliyiz.yillarin kalecisi özden yedigi ilk iki golü sanirim herkes görmüstür.bunu da gözönünde bulundurup ona göre degerlendirelim tolgayi.

lazooo28
28.01.2008, 23:17
hala jefferson un harcandigi kanaatindeyim

Özge
29.01.2008, 00:55
Bugün iyiydi ama her gelen topta korkuyorum açıkçası hata yapacak diye.Umarım her maç bu performasını sürdürürsün.

Emiroğlu
29.01.2008, 00:59
hala tolganın ve diğerlerinin KESİNLİKLE kalecimiz olamayacağı düşüncesindeyim. !

Bugün iyiydi ama.Daha dikkatli idi.

Great White
29.01.2008, 01:38
Bugün iyiydi ama her gelen topta korkuyorum açıkçası hata yapacak diye.Umarım her maç bu performasını sürdürürsün.

Al benden de o kadar:)

Bu kaleciye karşı bir şekilde önyargı edindim ve ne yapsa o yargımdan bir türlü kurtulamıyorum:o

Sanırım fiziğinin son derece zayıf ve kaleyi dolduramıyor olması bana güven vermiyor..

Yoksa bu akşamki performansına diyeek tek bir şey bile yok..

Ama ben gene de kalemizde Mondragon cüssesinde bir kaleci görsem kendimi daha rahat hissederdim açıkçası:)

Bu akşam için Tolga' nın da hakkını verip kendisini tebrik ediyorum:alkış:

macka61
29.01.2008, 04:03
bu maçta çok iyidi güzel topları çıkardı inşallah her zaman böyle olursun ama bende 3 kalecinin jeff kadar edeceğini düşünmüyorum

Emirhan Makul
29.01.2008, 08:56
bu maçda iyiydi gerçekden bozmaması dileği ile top sektirmedi bugün şaşırdım güzeldi iyiydi toplara çıkmada karar veremiyor veya geç çıkıyor hiç çıkmıyor bunlarda düzelirse daha iyi olacak ahmetten kat kat iyidir

_SeRKaN_
29.01.2008, 10:14
Şu anda kalede en güven veren isim olarak duruyor..

Son Fedaî
29.01.2008, 11:06
Şimdilik Ahmet'i sallayamalım O kaleye geçerse yandık. Onur desek daha ayakları yere basmıyor bu atmosferde onuda kaleye alamayız biraz kazanmaya başlıyalım anca o zaman geçer. Jefferson'u Zİya sağolsun harcadı kral gibii kaleciyi elimizde 1 tek Tolga kaldı hava toplarında iyi boyuda uuzun savunmada da biraz iş olsaydı gol yiyeceğini sanmam. :]

Cem Balcı
29.01.2008, 12:10
açıkcası senden hala korkuyorum tolga.bana hiç güven vermiyosun.

Yavuz Hasan
31.01.2008, 04:17
tolga diyorum baska bisey demiyorum

AYDIN KANTEKIN
31.01.2008, 20:10
Tek hata ile oynadi oda gol olmadi zira bunu mac eksikligine baglamak isterim,kanatimce.Rize macindaki performansi ile ondan süpe edenlerin yüregine su serpti bir nebze.Inaniyorum egerki bir uste eldivenin yaninda bir iki yil piserse türkiye bu arkadasimizi hic unutmayacak.

Tanju
31.01.2008, 20:25
1-2 yıl daha pişse yanacak hocam yapma yaa...
güven vermiyor daha da gelişeceğini sanmam...

OLCAY ÇAKIR
31.01.2008, 21:10
Tolga iyi Kaleci.

Tolga oyuna soğuk..

Tolga iyi bir kaleci hocasına görünmeli.

Tolga yörenin çocuğu,artıları çok.

Tolga olur.

Cem Balcı
31.01.2008, 22:31
hala jefferson un harcandigi kanaatindeyim

...+++1967...

Uğurtan
01.02.2008, 01:11
Kendisinden umutluydum ama hala soğukkanlı özgüvenli deil.. Onun için üzülüyorum artık o derece.. Yoksa yetenekli bir kaleciydi gerçekten..

Özge
11.02.2008, 00:27
Öyle gol mü yenir Tolga yaa:)

Cem Balcı
11.02.2008, 00:30
valla tolga sana ne desem bilmiyorum;meslektaşız en iyisi susuyum.:)

Serdær
11.02.2008, 00:57
Sen Kalecimisin ?

Murat'
11.02.2008, 11:38
bu goller yenmez tolga......

yns61
11.02.2008, 11:38
brawo cok güzel amatör goller yiyosun!!

karatasof
11.02.2008, 11:45
Söyelemekle olsa kediden kasap olurdu.Bu adamdan kaleci maleci olmaz.Kardeşim biz top oynarken '' G.t istopu '' dediğimiz bir hareket vardı ayağına hakim olanlar fantazi için bu hareketi yaparlardı ama bunu kaleciler yapmazdı.Bu adam ne yapmaya çalıştığını ben anlamıyorum ama koskoca Milli Takım Hocalığı yapmış Ersun Hoca'da bunu göremiyorsa ne diyebilim ancak ; Pes yani.... diyorum.

Emirhan Makul
11.02.2008, 12:02
hauu gol yenirmiydi bilmiyorum ama bana basit gibi geldi yenmezdi yani

mehmet_35
11.02.2008, 13:28
koskoca TS nin kalecisi bu adama emanetse vay halimize.

Üzeyir Gönül
11.02.2008, 15:05
Burada Tolga hakkında yazdıklarınıza katılmıyorum. Tolga çok iyi bir kaleci olmayabilir ve bana göre de çok iyi bir kaleci değildir; ama Tolga iyi kalecidir. Birazcık kalede oynayan adam Tolga'nın iyi kaleci olduğunu görebilir. Tolga'nın yediği gol tamamen şanssızlığıdır. Tamam, belki bir nebze olsun hatası da vardır; ancak top alçaktan geldi ve Tolga'nın da boyu uzun. Uzun boylu kalecilerin yerden gelen toplarda (hele de üstüne geliyorsa) kedi gibi çevik olması beklenemez. Her kaleci hata yapar ve Tolga'da yapacaktır. Bana göre daha iyisi gelene kadar en iyisi Tolga.
Herkesin zamanında alınmasını çok istediği Martinez'in yediği gollere baktınız mı? Adam topa hamle bile yapamıyor, sadece bakıyor. Bir de o golleri Tolga yeseydi. Yanmıştı o zaman... Ben Tolga'nın sadece baktığı çok az top gördüm. En azından hamle yapmaya çalışıyor. Jeff de iyi kalecidir ve Tolga'nın ayarından fazla değildir. Jeff'in de yediği gollere bir bakabilirsiniz yani...

Samet Yildirim
11.02.2008, 15:36
yedigi gollü gördüm ama tam bjkamadim hatali mi degil mi diye ama bana cok basit geldi ama sunu da demek istiyorum 2-1 oldugunu ögrenince hemen TOLGA hata yapmisdir da yemissizdir dedim ve bana öyle geldi ama bugün daha iyi izlicem...

Külünkoğlu
11.02.2008, 15:53
Tolgacım normalde kötü oynayan futbolculara yazmam yazsamda pek nadir yazarım. Yediğin golde hatan var doğrudur bunu bir derece kabul edebilirim.

Ama 30. dakika da yaptığın hareketi sana hiç mi hiç yakıştıramadım.

Röportajlarında bu kadar aklı başındasın camianın ne demek olduğunu anlatıyorsun. O camiayı temsilen sahaya çıkıyorsun, hem de kendi sahanda 30. dakika da vakit geçirmek için topu eline almıyor oyunu başlatmıyor, orta sahadan rakip oyuncunun sana gelip pres yapmasını bekliyorsun. Allah aşkına bu nasıl bir düşünce tarzı ve hareket. Maç içierisinde inanılmaz derecede sinir ettin beni. Yapma böyle kardeş yapma böyle..

Samet Yildirim
11.02.2008, 16:02
Tolgacım normalde kötü oynayan futbolculara yazmam yazsamda pek nadir yazarım. Yediğin golde hatan var doğrudur bunu bir derece kabul edebilirim.

Röportajlarında bu kadar aklı başındasın camianın ne demek olduğunu anlatıyorsun. O camiayı temsilen sahaya çıkıyorsun, hem de kendi sahanda 30. dakika da vakit geçirmek için topu eline almıyor oyunu başlatmıyor, orta sahadan rakip oyuncunun sana gelip pres yapmasını bekliyorsun. Allah aşkına bu nasıl bir düşünce tarzı ve hareket. Maç içierisinde inanılmaz derecede sinir ettin beni. Yapma böyle kardeş yapma böyle..

hocam sen daha coook yapma dersin:D...her macta zaman geciriyor hemen hemen her macta hatasi var gol olmasada ilginc bi TS kalecisi...

İHSAN
11.02.2008, 16:08
Hala daha Tolga pişmeli diyenlere sesleniyorum: fazla pişerse yanabilir;)

İyi kaleci ilk maçında 10 gol de yiyebilir ama; iyi kaleci olduğunu belli eder. Takım kötüdür, gol yersiniz bu normal ama senin hatan yüzünden yeniyorsa işte burada sorun var demektir.

Trabzonsporun ağırlığını , büyüklğünü taşıyacak bir kaleci değil kendileri. İnşallah ilerki senelerde kritik maçlar oynayacağız ( kupa finalleri, şampiyonluk maçları gibi). Bu maçlar böyle basit hataları kabul etmez, etmeyecektir. O zaman kimse " henüz pişmedi abisi!!" nidalarına bakmayacaktır.." PİŞMİŞ KALECİ ALIN O ZAMAN YAHU" derler adama.

Uğurtan
11.02.2008, 18:10
Degajlarını geliştirmiş bu bariz görüldü.. Yan toplara baya çalışmış buda bi artı elbette.. Dün gayet başarılı bir maç çıkardı diyeceğimiz anda şanssızlıkta var tabi Tum'un kısa mesafeden vurduğu kafa kapattığı yerden girdi.. Tek hatası da buydu zaten.. Ben umutluyum bakalım artık :)

Uğurtan
11.02.2008, 18:12

Bunu unutmuşum harikasın Metin abi.. Cidden bende çileden çıktım.. 30 dk olması da çok mühim değil Trabzonspor'un kalecisisin neden bu kadar endişe korku? Profesyonellikten maval çalmayın boşuna.. Trabzonspor'un kalecisi o kadar korkak olamaz zaman çalmaya çalışamaz..

A.Furuncu
11.02.2008, 18:14
ben tolganın kalede güven vermediği kanısındayım haleda

Cafer Bulur
11.02.2008, 18:22
yedigi golde hic iyi gözükmedi ama olsun.bu arada jeffin cok gol yemesini önündeki savunmaya baglayanlar bu sezon tolganin 12 macta 8 gol yemesine ne diyecek.savunma ayni savunma.benden de inadina tolga zengin.devam et kocum.

surmeneli_keles
11.02.2008, 18:57
kimse kusura bakmasın belkı ii bı yedek olur ama bana guven vermıo kaleye gectıgınde suan zatn trabzonda guven veren bı kalecı yok bence emınım herkesın hangı kaleci gecerse gecsın endısesı oluyodur ör:jefforson kaleye gecınce yan topları zayıf napcaz tolga ustune gelen topu bıle yeme gıbı bı ozellıge sahıp gereksız kalecıler yollansın tolga kıralık gıtsın 1 sezon bence tabii

Semih Kırsüleymanoğlu
11.02.2008, 19:13
Olsun, cok iyi kaleci! Arkadaslar görmüyormusun kaleciler ne hatalar yapiyorlar. RÜstüden mi baslasam, Lehmandan mi baslasam, Kahn dan mi baslasam.

surmeneli_keles
11.02.2008, 19:24
saydıgın isimler kendılerını yeterınce kanıtlamıs bu nedenle bazı hataları goz ardı edılebılıo artı ben tolganın ınanılmaz bı top cıkardıgına tanık olmadım bence saydıgın isimlerle tolgayı kıyaslamak bıle onlara hakaret olur rüştü fenerbahcenın en ii kalecısı engınden kaleyı devraldı kalesınde guven verendı

corleone
11.02.2008, 20:27
ya iyi kaleci gibi de bir türlü güven vermiyor, yüzünde o ifade yok, mesela fenerli volkan ne kadar mal olsa da yüzünde bir kendine güven var, belki de suçlu biziz, güveni bi gelse yediği saçma golleri de yemeyecek, biraz da esnek değilmiş gibi, mesela jefferson aşırı esnek, o yüzden saçma sapan işler yapıyor bu da hiç esnek değil arası yok mu yahu bunların

Dursun Kaplan
11.02.2008, 20:29
Bence sakatLanmassa eğer her maçta ToLga ya şans veriLmeLi.. Çünkü kendini geLiştirirse gerçekten çok iyi bir kaLeci oLucak gibi.. BaşarıLar diLiyorum ToLga Abimize... ;)

Samet Yildirim
11.02.2008, 20:34
yedigi golde hic iyi gözükmedi ama olsun.bu arada jeffin cok gol yemesini önündeki savunmaya baglayanlar bu sezon tolganin 12 macta 8 gol yemesine ne diyecek.savunma ayni savunma.benden de inadina tolga zengin.devam et kocum.

sende daha coook devam et kocum dersin...savunmacilar ayni ama ayni düzeyde mi oynuyorlar ?!?!
TOGAyi zorla iyi kaleci yapmaya calisiyorsun ama bos...
TOLGA daha adana demirspor macinda bile insani sinirlendiriyor bosu bosuna yok iyi kaleciymis yok kötü kaleciymis ikiside degil berbat bi kaleci rezil bi kaleci...

ve ayrica futbolda hersey istatistik degildir;)

Cem Balcı
11.02.2008, 21:46

cafer abi tolgadan kaleci olmaz demiyoruz ama henüz yeterli tecrübeye sahip olduğuna inanmıyoruz.yani birazdaha pişmeli...

henüz TS kalecisi olmak için yeterli değil.

bunları kendimi bildim bileli kalecilik yapan ve amatör ligde oynayan biri olarak söylüyorum.;)

TolgaTopçu61
11.02.2008, 21:50
jeff, onur ve ahmet arasinda heralde sezon boyunca tolga kalede kalir

Cem Balcı
11.02.2008, 22:09
jeff, onur ve ahmet arasinda heralde sezon boyunca tolga kalede kalir

gönlüm jeffden yana ama malesef...

Cafer Bulur
11.02.2008, 22:41
sende daha coook devam et kocum dersin...savunmacilar ayni ama ayni düzeyde mi oynuyorlar ?!?!
TOGAyi zorla iyi kaleci yapmaya calisiyorsun ama bos...
TOLGA daha adana demirspor macinda bile insani sinirlendiriyor bosu bosuna yok iyi kaleciymis yok kötü kaleciymis ikiside degil berbat bi kaleci rezil bi kaleci...

ve ayrica futbolda hersey istatistik degildir;)
istatistikler tabiiki hersey degildir ama én azindan bir fikir verir.tolga 12 macta 8 gol yerken,jefferson sadece 2 macta(manisa-antep) 5 gol yedi.bir de kalkmis bana tolganin karsisinda jeffi savunuyorsunuz.ben tolga cok iyi bir kalecidir demiyorum.elimizdeki en iyi kaleci diyorum.böyle de oldugundan ziyanin ve ersun yanalin tercihi de tolga oluyor.siz bu isi yanal dan daha mi iyi biliyorsunuz?bana kaleci savunun.bir yan top bile tutamayan jeffi degil.

Samet Yildirim
12.02.2008, 15:42
istatistikler tabiiki hersey degildir ama én azindan bir fikir verir.tolga 12 macta 8 gol yerken,jefferson sadece 2 macta(manisa-antep) 5 gol yedi.bir de kalkmis bana tolganin karsisinda jeffi savunuyorsunuz.ben tolga cok iyi bir kalecidir demiyorum.elimizdeki en iyi kaleci diyorum.böyle de oldugundan ziyanin ve ersun yanalin tercihi de tolga oluyor.siz bu isi yanal dan daha mi iyi biliyorsunuz?bana kaleci savunun.bir yan top bile tutamayan jeffi degil.

ozaman senin mantigina göre $öyle yapmak lazim...

KALECI mi lazim izlemeye gerek yok alirim istitatistik bilgileri incelerim bakarim ederim ve transfer ederim senin mantigina göre öyle...

MARTINEZ bi macta 6 gol yedi ne yani kötü kaleci mi ?!?!
Sakarya da 1.ligdeyken her macta 3 gol yiyordu ama kötü mü ??

BJK her macta 1-2 gol yiyor RÜSTÜ kötü kaleci mi ??

Sen bana gelmissin Jeffersonu darmadagan eilmis halde kaleye gecmis ve kayseri macinda iyi oynamis daha sonra hata yapmis ama oraya kadar ne eziyetler cektigi ortada...

TOLGA ZENGIN trabzonlu olmasaydi veya alt yapimizdan olmasaydi herkes sallardi ama biz böyleyiz yakinda ERGIN KELESI de iyi oyuncu yapmaya calisirsin artik;)

karatasof
12.02.2008, 16:17
Tolga Zengin'in pişmesi için daha ne kadar bekleyeceğiz? Yada TZ'in pişmesi mümkünmüdür?

mustafakaya
17.02.2008, 20:17
saatli bomba gibi. her an yakabilir maçı. bugün penaltı yaptı ankaragücüne karşı. hakem vermedi.

TSKara61
17.02.2008, 20:42
Kalede kesinlikle JEFFERSON olmasi lazim. Tolga bugun mukemmel bir penalti yapti ve super bi sekilde topa uctu ve her zaman oldugu gibi iskalayip kaleyi bos birakti.

macka61
17.02.2008, 21:29
evet jeff daha iyi tolgadan ama ben yinede oynaması tarafındayım Türk kalecileri için önemli bir şey bu

Cafer Bulur
17.02.2008, 21:38
saatli bomba gibi. her an yakabilir maçı. bugün penaltı yaptı ankaragücüne karşı. hakem vermedi.
hani bazen diyoruz ya ya bardagin biraz da dolu tarafindan bakin diye.ben da sana ayni seyi öneriyorum.bu macta gol yemedigini ,ikici yarida jabanin vurusunu muhtesem bir sekilde cikardigini,jeffin 3 macta tutamayacagi kadar yan top tuttugunu söyleseniz nasil olur acaba?bravo tolga.hata yapiyorsun ama trabzonsporun 1numarali kalecisisin.devam et kocum.

ilhan
17.02.2008, 21:41
Yan toplara artık bir çözüm bulmalı diye düşünüyorum. Kale çizgisine kendini hapsediyor ve öylece izliyor. Orası senin alanın , sana ait olduğunu herkese göstermen gerekiyor.

Ya birde maç 1-0 ken oyunu yavaşlatma saçmalığına bir son versin artık! Çok sinirlerimi bozuyor!
Sen Trabzonspor'un kalecisisin kardeşim! Büyüklüğünü gösterip sürekli oyuna sokacaksın topu en kısa zamanda.

Hüdai Pervaneli
17.02.2008, 21:42
bence kaleyi baska gecmesi lazim

OLCAY ÇAKIR
17.02.2008, 21:45
İşin uzmanı olsam dillendireceğim de bilgim yetmiyor buna.

Ama iyi kalecisin bundan şüphem yok,

Ama biriki küçük eksikler var sanki,yerine oturmayan..

İyi bir kaleci arkasında beklemedinki bunları kapatma şansın olsun.Bunda senin kabahatin yok elbet.
Ama iyi bir kaleci hocasıyla bu iş çözülür.

Ben senden çok ümitliyim.

Kimseyi kafana takma.Pozitif eleştiri görürsen havada kap.!

yns61
17.02.2008, 21:45
her seferinde tırsıyorum

Cem Balcı
17.02.2008, 21:55
hala beni korkutuyosun tolga...

zafer6161
17.02.2008, 22:14
ikici yarida jabanin vurusunu muhtesem bir sekilde cikardigini:confused:
maçı 90 dk izledim.öyle aman aman bir şut geldiği yoktu,sadece bir rövanşata geldi onuda kucağından kaçırdı az kalsın gol oluyordu:(
kaleye yakışmıyor,jeff kaleye

karatasof
17.02.2008, 22:19
Bugün gol yemedi,bizler mutluyuz peki ya kendisi?Maç bitiminde rakip takımdan birileri ile bir itiş kakış yaşadı,umarım önemli bir şey değildir?Kalede güven veremiyor bir türlü,ikinci yarı bir topu kemen önündeki ag'lü topçunun önüne tokatladı alda at cinsinden allahtan erdinç iyi yer tuttuda gol olmadı.Bebbe'nin roveşatasını içeri alacak diye ödümüzü koparttı.Hep oynatılsın zamanla pişecek deniyor amma bu adamın dibi tuttu pişmekten....

Cafer Bulur
17.02.2008, 22:29
ikici yarida jabanin vurusunu muhtesem bir sekilde cikardigini:confused:
maçı 90 dk izledim.öyle aman aman bir şut geldiği yoktu,sadece bir rövanşata geldi onuda kucağından kaçırdı az kalsın gol oluyordu:(
kaleye yakışmıyor,jeff kaleye
sen ve senin gibiler daha cok bekleyeceksiniz jeffin kaleye gecmesini.bu umutlariniz da en gec sezon sonunda maalesef bitecek.iddia ediyorum ,eger jefferson iyi bir kaleci olduguna sen ve senin gibi jeffi savunanlardan daha fazla inansaydi su anda brezilya milli takimina cagrilmis olurdu.adami zorla iyi kaleci yapacaksaniz ama nafile....

zafer6161
17.02.2008, 22:55
sen ve senin gibiler daha cok bekleyeceksiniz jeffin kaleye gecmesini.bu umutlariniz da en gec sezon sonunda maalesef bitecek.iddia ediyorum ,eger jefferson iyi bir kaleci olduguna sen ve senin gibi jeffi savunanlardan daha fazla inansaydi su anda brezilya milli takimina cagrilmis olurdu.adami zorla iyi kaleci yapacaksaniz ama nafile....
arkadaşım sevmiyorum acemi çünkü adam 10 yıldır trabzonda hiç bişe öğrenmemiş,top her ayağına gelişinde tedirginik hissi yaratıyor insanda,üstüne hiç bişe katmıyor,oynadığı son 2 maça bakarmısın hangi topu çıkarmış,eminimki 5 top gelse 3 ünü rahatlıkla içeri alır ama gelmiyor işte ,yazındada belirtmiş olduğun gibi jeff brezilya millli takımında oynasa bizde ne işi olur:)

bu arda şunuda açıklığa kavuştırayım
avni akerdeki bursa maçı sanırım dk 30 civarı ve 1-0 öndeyiz top tolgada ve kalenin dibinde zaman gecirip trabzonu rezil ediyor
tekrar ediyorum jeff tolgadan 10 kat üstün,şunu eklemek istiyorum tolga şuanda bu takımda oynuyorsa sırf trabzonlu diye oynuyor,yoksa iyi olduğundan değil:)

Âkil Âdem
17.02.2008, 23:03
Maçtan sonra olanların sebebini bilen var mı acaba?

Sinan SARI
17.02.2008, 23:04
Ya bugun maç sonunda Tolga birileriyle tartıştı, malzemecimi neydi. Ben anlayamadım, bilen arkadaşlar varsa aydınlatsın sorun neymiş.

KUTADGU
17.02.2008, 23:44
Kalede hala güven vermiyor....

Ama sanırım ağzı iyi laf yapıyor, racon kesiyor...

Daha soğukkanlı olması lazım....

Uğurtan
18.02.2008, 02:06
Maç sonundaki tartışması yakışmamış.. Ama yinede tam ne olduğunu bilmiyoruz.. Kalede güven vermiyor diyemiyorum artık ciddi şekilde (bence) güven veriyor.. Yan toplarda baya ilerleme katetmiş özellikle.. Bugünki yumruklama eğilimi normaldir.. Bu havada top genellikle tutulmaya çalışılmaz kayma şansı fazladır.. Ancak adama bodoslama girmesinde zamanlama hatası vardı..

Yalnız tüm bunların dışında en önemlisi şu;
yahu Tolga, sen Trabzonspor alt yapısından yetişmiş birisin mazisini de biliyorsun bu kulübün büyüklüğünü de bırak artık şu oyunu soğutmak için 5 dk top bekletmeyi.. Bunu küme düşmeme mücadelesi takımların kalecileri yapar!

şeytanli
18.02.2008, 08:57
adami düşürdun allahtan hakem ya bizden yada saf vermedi penaltiyi senin 3 puanı harcayacak lüxün var demekki birşeye güveniyosun yeni gelen arapa güvenme trabzondan denizaltıyla kaçar o

Ali Yerlikaya
18.02.2008, 10:02
Dün gectikce kalede daha cok güvenli duriyor ama halen bazi büyük hatlar yapiyor (Bebbe yi düsürmesi penalti), ama insallah zamanla dahad iyi olucak en azindan kendini gelistirdigini gösteriyor. Insallah dahada gelistirir.

Samet Yildirim
18.02.2008, 15:22
büyük ve sacma sacma hatalara devam....bakalim son bulacak mi...

Onur Civelek61
18.02.2008, 15:33
o zemin en çokda kaleciler için zordu hataları ondan göğsünden top bile sektrdi.ama maç eksiği war tolga ii kaleci her zamn sölüyorum:)

Cafer Bulur
18.02.2008, 21:22
Maç sonundaki tartışması yakışmamış.. Ama yinede tam ne olduğunu bilmiyoruz.. Kalede güven vermiyor diyemiyorum artık ciddi şekilde (bence) güven veriyor.. Yan toplarda baya ilerleme katetmiş özellikle.. Bugünki yumruklama eğilimi normaldir.. Bu havada top genellikle tutulmaya çalışılmaz kayma şansı fazladır.. Ancak adama bodoslama girmesinde zamanlama hatası vardı..

Yalnız tüm bunların dışında en önemlisi şu;
yahu Tolga, sen Trabzonspor alt yapısından yetişmiş birisin mazisini de biliyorsun bu kulübün büyüklüğünü de bırak artık şu oyunu soğutmak için 5 dk top bekletmeyi.. Bunu küme düşmeme mücadelesi takımların kalecileri yapar!
yigidi öldürüp hakkini vermek budur.söylediklerine katiliyorum.tolganin 70.dakikada vakit gecirmeye calismaktan vazgecmesi gerekiyor.bu hareketi yerli yerinde yapmali.bu konuda ciddi sekilde uyarilmali.

Yavuz Hasan
19.02.2008, 10:09
tolga guvenlerimzi bosa cikarma iyi bir tolga iyi bir Trabzonspor

Cengiz Çubukcu
19.02.2008, 10:23
Ben Tolganın en önemli özelliğinin iyi yer tutması olduğunu düşünüyorum, tıpkı Şenol Güneş gibi..buna diğer manada kalecilik şansı da denebiliyor..dikkat edin Tolganın oynadığı çoğu maçı kazanıyoruz...

Cem Balcı
19.02.2008, 21:17
inşallah daha iyi olursun demekten başka elimden bişe gelmiyor...

28TS61
24.02.2008, 16:07
2nci golde ceza sahasi disinda durmasi ve topa mudahele etmsi gerekirken rakibi ceza sahasi icinde karsiliyor

Cem Balcı
24.02.2008, 17:29
2. golde:

kaleni terketmişsen,birebirsen,adamın ayağına yatacaksın;ya da adamı indiriceksin.

öyle bir pozisyonda pozisyon alınıp,bacaklar 1 metre açılıp açı kapatılmaz.

Ahmet Kuru
24.02.2008, 17:55
KAlede hiç Güven vermiyor.Bu maçda öyle oldu....

ilhan
24.02.2008, 17:58
2.golde ne olursa olsun kaleni terkedeceksin. Rakip ne kadar suratli olursa olsun senin koştuğunu görünce zaten panikleyecektir. Ceza sahası çizgisi üzerinde beklemenin cezası böyle olur. Allahtan ikinci yarı hiç pozisyonları yoktu.

jefferson61sefa
24.02.2008, 18:19
2.golde oyunu takip etse uyumuş olmasa...
Top zaten kendine doğru gidiyor kaleyi terketse o da topa doğru gitcek kayarak girdiği anda zaten topu uzaklaştırma şansı olurdu... Bekliyon pozisyon alıyon tamam köşeye giderse gol olur bişey demicem ama hem pozisyon al hemde bacak ara ye bunu varya amatör kaleci yemez ya..5 snye bekliyon adam gelene kadar orda pozisyonun alıon adam salak iyi vuramıyor sana vuruyor sen sonuna kadar açmış bacakları duruon....seneye çok iyi bir kaleci lazım bize bu tolgadan kaleci falan olmaz bursa maçında da yediği gol yine böyle saçma sapan bir goldü...

Alptuğ
24.02.2008, 18:23
yediği gol ilk zamanlarki tolgaya götürdü beni böyle amatör gol yenmez tolga

Samet Yildirim
24.02.2008, 18:42
tolga cok güven veriyor cok hosuma gidiyor ilerleyen senelerde 1 numara olacak türkiyenin hahaha güldürmeyin beni tolga ancak sebata oynar....bi kaleci her hafta hata yapmaz ki kardesim.....2.golde ya ceza alanin icinde kalacaksin yada hep cikacaksin topa yetismek icin ama bi insan karar verir oyle mal mal orta da kalmaz ki......malesef yine bosa cikmalar felan....

uzun lafin kisasi tolga berbat bi kaleci...

6Şafak Aydın1
24.02.2008, 18:46
golleri izledim cok kötü gözüküyor, macta kurtardigi pozisyon yokmu yahu tüm mac boyunca 2-0 daki gibi oynamiyordur herhalde ?

Samet Yildirim
24.02.2008, 18:47
golleri izledim cok kötü gözüküyor, macta kurtardigi pozisyon yokmu yahu tüm mac boyunca 2-0 daki gibi oynamiyordur herhalde ?#

valla ben top kurtardigini görmedim arkadslar görmüsse yazsinlar...hatirladigim kadariyla yokdu...

6Şafak Aydın1
24.02.2008, 18:50
2. golde:

kaleni terketmişsen,birebirsen,adamın ayağına yatacaksın;ya da adamı indiriceksin.

kac metreden yedi bacak arasini 20 m var mi ? :( Demekki hic dikkat etmiyor 20 m bacak arasi yiyen kaleci olurmu üstelik cikip cikmayacaginida bilemedi herhalde yari yolda yakalandi yani :(

Şuayip Aydın
24.02.2008, 18:52
2. golde:

kardes sonra kirmizi kart yersin cok biliyosan kalecilik yap vede kendini 1 an olsun onun yerine koy kendini bide oyle kiyaslama yap:mad::alkış:

Cafer Bulur
24.02.2008, 18:54
tolga cok güven veriyor cok hosuma gidiyor ilerleyen senelerde 1 numara olacak türkiyenin hahaha güldürmeyin beni tolga ancak sebata oynar....bi kaleci her hafta hata yapmaz ki kardesim.....2.golde ya ceza alanin icinde kalacaksin yada hep cikacaksin topa yetismek icin ama bi insan karar verir oyle mal mal orta da kalmaz ki......malesef yine bosa cikmalar felan....

ahan da buraya yaziyorum.yedigimiz ikinci golde tehlikeyi erkenden sezip cikmasi gerekirdi.yine de herseye ragmen elimizdeki en iyi kaleci.uzaktan atilan sutlarda cok iyi yer tuttu.iknci golden önceki gibi bazen oyunu yeterince okuyamasada bu konudada kendisini gelistirecegine inaniyorum.sana destek vermeyenlere inat bir kez daha diyorum ki:inadina tolga ,devam et kocum...

ÖmerFarukYılmaz
24.02.2008, 18:54
1. golde çıkıcaktın o topa
2. golde orda beklemeycektın ayağına gidecektin

Ayrıca şu topları daha hızlı kullan

Yoksa gideceksin başka yerlere

Samet Yildirim
24.02.2008, 18:59
ahan da buraya yaziyorum.yedigimiz ikinci golde tehlikeyi erkenden sezip cikmasi gerekirdi.yine de herseye ragmen elimizdeki en iyi kaleci.uzaktan atilan sutlarda cok iyi yer tuttu.iknci golden önceki gibi bazen oyunu yeterince okuyamasada bu konudada kendisini gelistirecegine inaniyorum.sana destek vermeyenlere inat bir kez daha diyorum ki:inadina tolga ,devam et kocum...

sen beni bosver TS bakacaksin...skor 0-1 kirmizi kart yemissiz öyle sacma sapan gol yeme hakkin yok....allahini seversen hangi sutu kurtardi ya doksana giden topu mu cikardi iyi yer tutmus ben hic bisi görmedim yani cünkü gelenler gol oldu zaten...

sen inadina tolga demeye devam et sonucta seneye kalemizde olmicak ya bu yeter....

Cafer Bulur
24.02.2008, 19:04

sen beni bosver TS bakacaksin...skor 0-1 kirmizi kart yemissiz öyle sacma sapan gol yeme hakkin yok....allahini seversen hangi sutu kurtardi ya doksana giden topu mu cikardi iyi yer tutmus ben hic bisi görmedim yani cünkü gelenler gol oldu zaten...

sen inadina tolga demeye devam et sonucta seneye kalemizde olmicak ya bu yeter....
iyi yer tuttugunu görmedin öyle mi?yaptigi hatalari cok iyi görüyorsun da neden iyi yönlerini görmüyorsun?hic iyi yönü olmayan bir kaleciyi ersun yanal yenilmek icin mi sürekli oynatiyor sence?tamam elestirin de biraz da iyi yönlerini yazin be kardesim.yedek kulübemizde cok iyi bir kaleci mi varda tolga oynamali diyoruz.hayir.senin ve senin gibilerin savundugu kaleci top tutma özürlüsü jefferson ne hikmetse...

Samet Yildirim
24.02.2008, 19:10
iyi yer tuttugunu görmedin öyle mi?yaptigi hatalari cok iyi görüyorsun da neden iyi yönlerini görmüyorsun?hic iyi yönü olmayan bir kaleciyi ersun yanal yenilmek icin mi sürekli oynatiyor sence?tamam elestirin de biraz da iyi yönlerini yazin be kardesim.yedek kulübemizde cok iyi bir kaleci mi varda tolga oynamali diyoruz.hayir.senin ve senin gibilerin savundugu kaleci top tutma özürlüsü jefferson ne hikmetse...

valla tolga TS da degilde rize de olsa ve transfer etsek hic bi allahin kullu menmun olmaz neden cünkü berbat bi kaleci...ben maca baktim 70 dakika ilk 20 dakika bakamadim sadece kisa görüntüleri gördüm ilk 20 dakikanin ama 1-2 pozisyon disinda bisi yoktu...

simdi TS büyük takim ozaman kaleciside büyük olacak her hafta hata yapmicak zaten adane demirspor gibi macta insani hasta eden kaleci ligde de hasta eder...ben jeffersonu begenen birisiyim ama tolga gol disinda yine hatalar yapti örnek yan top geldi topu herzamanki gibi ellinden kacirdi....

ben TOLGA ZENGIN iyi bi yerine göremiyom acikcasi hadi görsem söylicem mesela erdinci sevmem ama iyi yönlerini sayabilirim...tayfunu sevmem ama onunda iyi yönleri var ama tolgayi severim müthis bi cocuk ama kaleciliginde iyi bi yönünü gösteremem acikcasi...

jefferson is the best;)ama onun da eksik yönleri var istersen sayarim;)

Sefa Murat Dokuz
24.02.2008, 20:57
Bu adamın yaptığı şeyi aklım almıyor...

Çıktığı yere dikkat edin elle dokunamazsın bir şey yapamazsın ve orda bekliyorsun bari 1-2 metre geride durup topa elle dokunabilesin ama ne hikmetse durduğu yere bak...
Yada tamamen çık kaleden adamın ayağına kay topa yaptığı saçmalık ve geçen hafta bursadan yediği kafa golü son dk bacak arası yine iyice sinirimi bozdu artık... Önceki haftalarda biraz düzelme var diyordum şimdi hepten batırdı..

Cem Balcı
24.02.2008, 21:05
kardes sonra kirmizi kart yersin cok biliyosan kalecilik yap vede kendini 1 an olsun onun yerine koy kendini bide oyle kiyaslama yap:mad::alkış:

zaten 1. amatörde kaleciyim.bazı şeyleri biliyorum ki,görüyorum ki,ilgi alanım gereği görebiliyorumki yorum yapıyorum.

o topa çıktıysan,kaleyi bir kere terkettiysen artık pozisyonu sonuca bağlıyacaksın.

yani;kaleni terketmişsin;tekrar geri dönme gibi lüksün olamaz.olduğun yerde bekleme gibi bir lüksün hiç olamaz.

maçtaki pozisyona göre değerlendirirsek;kaleyi terketmiş,birebir kalmış...biz kalecilerin tabiriyle;öyle bir durumda POZİSYON ALINIP AÇI KAPATMA diye birşey yapılmaz.adamın ayağına yatarsın çalım yersin,ya da adama bodozlama dalarsın kartı yersin.ya da biraz kalecilikten anlıyorsa,ZAMANLAMANI İYİ YAPIP,KALENİ DAHA ÖNCE TERKEDERSİN.

bilmem anlatabildimmi...

wien_ts
24.02.2008, 21:10
tolga zengin kesinlikle bu takimin kalecisi olamaz,ha diyeceksiniz ki ahmet,jefferson veya onur olurmu.Bence onlarda olamaz.Seneye tecrübeli bi kaleci almali,ahmet ile jeffersonu yollamaliyiz.Tolgaylada onur 2. ve3. kaleci olarak kalmalilar..

6Şafak Aydın1
24.02.2008, 21:11
ya orda durup 20 metreden bacak arasi yiyorsun , savunma gökdeniz topu kaybetti falan gec, bari hic cikma dur kalede, cok sacma is yapti o pozisyonda.

bordox
24.02.2008, 21:39
Daha çok ekmek yemen lazım Tolga,bilmem ki kaç fırın ama ilerleme yok kardeş sende.Ve inanki fizigin çok çevik bir kaleci görüntüsünde ama icraat sıfır.
Düzelirsin diye bekliyorum ama keseden yiyorsun haberin olsun.

Terzioğlu
24.02.2008, 21:55
Tolga bu formayi hicbir sekilde hak etmiyor...
Ahmet Sahin'i bile tercih ederim..

Murat'
26.02.2008, 14:55
Ya tolganın bu maçlarını izledikçe jfferson gibi adamı nasıl harvcadık diye düşünüyorum..yaa bir adam iki haftada bir hata yapmayı alışkanlık eder mi..2. gol neydi öyle yaaaa..ne yapacağını bilmiyor..

Thedoors
26.02.2008, 15:44
Bacak arası yediği gole dikkat edin..Tolga cezasahası sışında!!..yani gol olmasa,ki diğer ihtimal topu elle çıkarması durumunda 2.kırmızı kartla takımı 9 kişi bırakabilirdi..şansımız varmışki gol olmuş dedirtti resmen..bu tip hataları yapmaması,yaptığından da ders çıkarıcak kadar erdemli olması lazım büyük takım kalecisinin...aman tolga...aman...

selcuk
26.02.2008, 15:51
valla tolga TS da degilde rize de olsa ve transfer etsek hic bi allahin kullu menmun olmaz neden cünkü berbat bi kaleci...ben maca baktim 70 dakika ilk 20 dakika bakamadim sadece kisa görüntüleri gördüm ilk 20 dakikanin ama 1-2 pozisyon disinda bisi yoktu...

simdi TS büyük takim ozaman kaleciside büyük olacak her hafta hata yapmicak zaten adane demirspor gibi macta insani hasta eden kaleci ligde de hasta eder...ben jeffersonu begenen birisiyim ama tolga gol disinda yine hatalar yapti örnek yan top geldi topu herzamanki gibi ellinden kacirdi....

ben TOLGA ZENGIN iyi bi yerine göremiyom acikcasi hadi görsem söylicem mesela erdinci sevmem ama iyi yönlerini sayabilirim...tayfunu sevmem ama onunda iyi yönleri var ama tolgayi severim müthis bi cocuk ama kaleciliginde iyi bi yönünü gösteremem acikcasi...

jefferson is the best;)ama onun da eksik yönleri var istersen sayarim;)

adana demir macinda onur du kalede

My
26.02.2008, 19:00
Orta karar bir kaleci maalesef. Zaman zaman refleksleriyle hepimizi şaşırtıyor ama eğer hedefimiz şampiyonluksa bu maalesef Tolga'yla olmaz. Eskisi gibi değil yalnız. Eskiden çok daha güçsüz, zayıftı. Şimdi daha iyi. Ama dediğim gibi maalesef Trabzonspor gibi hedefi sürekli şampiyonluk olan bir takımın kalesinde biraz zayıf kalıyor.

Abdullah Altıntaş
26.02.2008, 20:41
Hentbol liginde 1 numara olur

Mehmet51
26.02.2008, 20:54
Hentbol liginde 1 numara olur

çevik olmadigi icin hentbol kalecisi hele hic olamaz

OLCAY ÇAKIR
26.02.2008, 21:03
Sakatlık sonrası form tutmaya başladın,ben senden ümitliyim.

Milii takım kadrosunda görmek dileğiyle.

Sen hocalarını iyi dinle yeter.

Moralini bozma.

Artan başarı dileklerimle.

Terzioğlu
26.02.2008, 21:17
adana demir macinda onur du kalede

Onur sadece Genclerbirligi'ne karsi oynadigimiz kupa macinda korudu kaleyi..

Erdem Keser
26.02.2008, 21:27
Bi arada taraftarda Martinez sevdası vardı:)
Sahi ne oldu Martinez'e :rolleyes:

Cafer Bulur
26.02.2008, 21:32
tolga zengin le sampiyonluga oynayamayacagimizi belirtenlere sunu hatirlatmak istiyorum.gectigimiz sezon f.bahce serdar kulbilge ile sampiyon olmadi mi?özellikle ligin ikinci devresinde cogunlukla serdar forma giymedimi?size göre serdar tolgadan cok daha iyi bir kaleci mi?bence kaleci mevkiine tecrübeli bir kaleci alirsak iyi olur ama tolga ile sampiyonluga oynayamayiz denemez.sampiyonluk icin cok daha degisik mevkiilere transfer yapilmasi lazim.savunma dörtlünüz iyi ise tolga ile de sampiyonluga oynayabilirsiniz.tabiiki su anda elimizde olan savunmayla birakin sampiyonlugu ilk 5 e ancak gireriz.

Şuayip Aydın
26.02.2008, 21:46
sezon sonu kadar manisa da martinezz

OLCAY ÇAKIR
26.02.2008, 21:50
Sorma:)

Yediği önünde,yemediği arkasında...:D

Cem Balcı
27.02.2008, 00:02

manisa yedek kulübesinde.:)

zafer6161
27.02.2008, 10:05
tolga zengin le sampiyonluga oynayamayacagimizi belirtenlere sunu hatirlatmak istiyorum.gectigimiz sezon f.bahce serdar kulbilge ile sampiyon olmadi mi?özellikle ligin ikinci devresinde cogunlukla serdar forma giymedimi?size göre serdar tolgadan cok daha iyi bir kaleci mi?bence kaleci mevkiine tecrübeli bir kaleci alirsak iyi olur ama tolga ile sampiyonluga oynayamayiz denemez.sampiyonluk icin cok daha degisik mevkiilere transfer yapilmasi lazim.savunma dörtlünüz iyi ise tolga ile de sampiyonluga oynayabilirsiniz.tabiiki su anda elimizde olan savunmayla birakin sampiyonlugu ilk 5 e ancak gireriz.

savunmada dünanın en iyi defans oyuncuları olsa bile tolga kalede güven vermez,tolgayla bu iş yürümez,tolga kaleci falan değil,ve serdar tolgadan 10 gömlek üstün,ersun yanalı severim ama tek kızdığım yer tolgayı oynatması

GolaMTuRi
27.02.2008, 10:55
gecen senelerde sabredilsin,belki bir kaleci kazaniriz diyordum ama yok tolgada kabiliyetin k'si yok..bazen iyi kurtarislar yapan vasat bir kaleci..
buragin attigi goldeki durusu benden kaleci olmaz diye bagiriyordu resmen..ne yapmaya calistin cozemedim.bir kaleci icin kararsizlik cok kotu birsey, sende de bu var tolga.biraz one cikip bacaklarini 2 metre acip bekledin..

tolga kral olmak varken rezil olup gideceksin takimdan,en cok ona uzuluyorum...bir degil iki degil,surekli ayni hatalar..pisecek de pisecek..
ama sende haklisin,bir insanda yetenek yoksa calismayla yetenek kazandiramazsiniz.Calismayla, olan birseyin ustune eklersiniz,olmayan bir seyin ustune degil..Yoktan var olmaz,tolga'danda trabzonspora kaleci olmaz.Bu senede boyle gececek, umarim seneye kaleye adam gibi birini alirlar..
petkovicin ahinimi aldik anlamadim, o gittikten sonra; iyisini bosver onun ayarinda bile kalecimiz olmadi..

Ali İhsan
27.02.2008, 12:19
savunmada dünanın en iyi defans oyuncuları olsa bile tolga kalede güven vermez,tolgayla bu iş yürümez,tolga kaleci falan değil,ve serdar tolgadan 10 gömlek üstün,ersun yanalı severim ama tek kızdığım yer tolgayı oynatması

Bir adamı kötülemek için illa abartı yapmaya hiç gerek yok. Türkiye liginde Tolga gibi istikrarsız bir kaleciyle şampiyon olunabilir. Serdar ise Tolga'nın tırnağı bile olamaz. Volkan formsuz ve Rüştü sakat olduğu için kaleye geçmişti bir daha ömründe kale göremez.

G.Saray'da Orkun gibi bir bomba oynuyor.

Rüştü her maç deli deli hareketler yapıyor.

Volkan bu sene biraz düzelse de sonuçta Volkan.

Rakiplerin kalelerinin durumu bizden farklıymış gibi başarısızlığımızı Tolga'ya veya diğer kalecilere tamamen yüklemeye gerek yok. Bizim defansımız kötü ve ayrıca takıma yerleştirilmeye uğraşılan mantalite yüzünden biz bu hallerdeyiz. Şu mantalite gömleğini bir çıkarsak varya bu kadroyla bile en azından Sivas'ın yaptığını yaparız...

OLCAY ÇAKIR
27.02.2008, 12:23
Bana yazacak bişey bırakmamışsın kardeşim,eline,yüreğine sağlık.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

Bir adamı kötülemek için illa abartı yapmaya hiç gerek yok. Türkiye liginde Tolga gibi istikrarsız bir kaleciyle şampiyon olunabilir. Serdar ise Tolga'nın tırnağı bile olamaz. Volkan formsuz ve Rüştü sakat olduğu için kaleye geçmişti bir daha ömründe kale göremez.

G.Saray'da Orkun gibi bir bomba oynuyor.

Rüştü her maç deli deli hareketler yapıyor.

Volkan bu sene biraz düzelse de sonuçta Volkan.

Rakiplerin kalelerinin durumu bizden farklıymış gibi başarısızlığımızı Tolga'ya veya diğer kalecilere tamamen yüklemeye gerek yok. Bizim defansımız kötü ve ayrıca takıma yerleştirilmeye uğraşılan mantalite yüzünden biz bu hallerdeyiz. Şu mantalite gömleğini bir çıkarsak varya bu kadroyla bile en azından Sivas'ın yaptığını yaparız...

lazuttt
27.02.2008, 15:03
bu hafta kötü goller yemiş olabilir,ama tolga kaliteli bir kaleci. bence kaleci transferine gerek yok.tolga 15 yıl götürür bizi.

Cem Balcı
27.02.2008, 15:36
Tolga bu formayi hicbir sekilde hak etmiyor...
Ahmet Sahin'i bile tercih ederim..

bence okadar da değil.:cool:

UĞUR DURTAŞ
27.02.2008, 17:07
tolga bizim takımın kalesini koruyacak kapasitede olmadığı kanısındayım.tolga mevcut kalecilerimiz arasında en iyi olanı onun içinde zaten ilk 11 de oynuyor.rakiple bire bir kaldığı pozizyonların çoğu penaltılık........önümüzdeki sezon iyi bir kaleci alınır diye düşünüyorum.saygılarımla

ferhaTS87
28.02.2008, 00:46
su halıyle bırıncı lıg te hıc bı takımda oynıyamaz barı arkasındakılere engel olmasa

AYDIN KANTEKIN
28.02.2008, 23:25
ya arkadas öyle seylerden konusuyorsunuzki sanki Buffon Trabzonspor a gelmek icin can atiyor ama Tolga nin arkasindaki karanlik gücler buna engel oluyor.Ya Trabzonspor un degil Kaleci bir Forvet almaya parasi yok bekleyip görelim ama bu taimda yeri tek saglam adam Tolga.

Fatih Ay
29.02.2008, 13:53
tolga daha genç ben tolgaya güveniyorum...fiziği ve duruşuyla trabzonun kalesini uzun seneler koruyabilir...diğer kalecileri görüyoruz (orkun rüştü volkan) tolga nın bunlardan hiç bir eksiği yok..düzenli hırslı çalışırsa tolga daha iyi olacak..gelcekete milli takımın kalesini koruycaktır..

djlazooooo
29.02.2008, 14:54
oooo ne petkosu ne hasanı ya tolga hepsini tek geçer az daha gelişsinde görün tolgayı

x_man
29.02.2008, 14:55
YA U adamada bi türlü kaleciliği öğrenemedi gitti ya olan jefferona oluyor başka birşey değil

Cem Balcı
29.02.2008, 18:00
ya arkadas öyle seylerden konusuyorsunuzki sanki Buffon Trabzonspor a gelmek icin can atiyor ama Tolga nin arkasindaki karanlik gücler buna engel oluyor.Ya Trabzonspor un degil Kaleci bir Forvet almaya parasi yok bekleyip görelim ama bu taimda yeri tek saglam adam Tolga.

buffona da;kaleci almak için parayada ihtiyaç yok.elimizdekilerin EN İYİSİNİ kullanalım yeter:

jeff...

KUTADGU
29.02.2008, 22:31
Bir kaleci düşünün baraj kurmayı beceremiyor....

Bir kaleci düşünün top ayaktan çıktığında topu görebilmesine rağmen 30 metre mesafeden ve de kapattığı köşeden gol yiyor...

Geleceğimiz, kalecimiz, evledımız Tolga Zengin'den bahsediyorum...

Her maç yediği goller skandal...

Zerre ilerleme yok, ama hep kalede..

Ersun Hoca üzerinde güvenimi zedeleyen başlıca olgu Tolga'nın her maç kayıtsız şartsız kaleye geçmesi..

Ne günlere, ne kalecilere kaldık Yarabbim!

ilhan
29.02.2008, 22:35
Yediği gol için yapacağım tek yorum ,

5 tane kaleci yanyana gelse tutulmazdı o top. Güneş tutulur bu top tutulmaz derler. Tam işte öyleydi. Başkada iş düşmedi zaten.

Emirhan Makul
29.02.2008, 22:48
öyle bir baraj olmaz olamazz profosyonel biri yapmaz onuu

Bartuğ13
29.02.2008, 22:49
tolgayı severim bilirsiniz.desteklerim de.
yalnız hatasını söylememe enegl değildir bu.frikiğe iki açıdan bakıyorum.birincisi çok uzak mesafe topu da görüyordu diye kutagdu hocanın açısından,öbürü de ilhanın açısından.füze gibi şuttu diye.
onun dışnda üzerine düşeni savunma anlamında iyi yaptı.
fakat benim buraya yazmak istediğim,ona kızdığım şu ki topu oyuna sokarken çok yavaş kaldı.
ayrıca pres yedik maç boyunca ama ona rağmen topu hep eliyle oyuna soktu.onun yerine degaj yapmalıydı.verirsen preste topu ferhata o da saçmalar kaptırır.bunları yapmamalı.
zaten sahada doğru dürüst savaşmayan 10 kişinin suçunu da tek tolgaya yıkacak halimiz yok.olmamalı da.

Samet Yildirim
29.02.2008, 23:25
frikik 35 metreden vuruldu......baraja 2 kisi koymus ozaman alacaksin bu topu sonucta hami vurmadi ya topa....ama gol disinda yinede güven veriyor diyemem...

lazooo28
29.02.2008, 23:29
frikik 35 metreden vuruldu......baraja 2 kisi koymus ozaman alacaksin bu topu sonucta hami vurmadi ya topa....ama gol disinda yinede güven veriyor diyemem...

Imzami atarim...ya adam gibi baraj kur yada tut topu..kendini buffon sandi biran herhalde,yeter buna verilen sans.

Dursun Kaplan
29.02.2008, 23:30
Jefferson'u arar oLduk... :S

TolgaTopçu61
29.02.2008, 23:31
cok hata yapiyor, hic güven vermiyor, ve hic degaj yapamiyor, jeff yada onura sans verilmeli tolga dan iyi yedek olur

ferhaTS87
01.03.2008, 00:24
once zıya sonra nurı derken cello trabzon u hak etmeyen ler bır bır gıttı uzgunum ama sıra sende yınede yasın genc kıralık gıtmende fayda var hıc umudum olmamasına ragmen

Serdær
01.03.2008, 00:30
Sen kaLecimisin . !

Cem Balcı
01.03.2008, 00:38
Sen kaLecimisin . !

sıfat olarak öyle.:rolleyes:

Cafer Bulur
01.03.2008, 00:40
sıfat olarak öyle.:rolleyes:
ee bir de sana soralim kaleci olarak.tolganin yedigi golde hatasi var mi?

lazooo28
01.03.2008, 00:41

2 kisilik baraj kuruyorsa tolga buffon bey o topu 35 metreden cikaricaksin

ferhaTS87
01.03.2008, 00:43
hıc top kurtarmasına gerek yok hatalı yemesın yeter bu nası bı mantık topu oyuna adam gıbı sokmasına da gerek yok rakıp e kaptırıp tehlıke yaratmasın yeter ne de olsa oz evlat ondan pek bısey beklememek lazım

Hüdai Pervaneli
01.03.2008, 00:45
ya golde kalecinin hatasi buyuk ben bunu bir kaleci olrak söylüyorum bir kalecinin kapttiigi köseden gol yiyirsa hata onun demektir

Emiroğlu
01.03.2008, 00:57
ya golde kalecinin hatasi buyuk ben bunu bir kaleci olrak söylüyorum bir kalecinin kapttiigi köseden gol yiyirsa hata onun demektir

Bunun için kaleci olamana gerek yok kardeşim !

Maç başlığına yazdım yine yazıyorum.Top sertti,golü belki de yemeli idi.

Ama

Sen o golü yememek için tedbirini aldın mı ?

Tv den duyuyorum !barajı " sağaaaa " diyerek sağa kaydırdığını.

3 kişilik barajı ! Topun başında da Ceyhun ve Kaue var ! ! ! 3 kişilik baraj ! İlginç !

Sen nerde duruyorsun ? Ortada !

Solda durman gerekmez mi sevgili ! Gianluici Buffon ?

Hüdai Pervaneli
01.03.2008, 01:05
Bunun için kaleci olamana gerek yok kardeşim !

Maç başlığına yazdım yine yazıyorum.Top sertti,golü belki de yemeli idi.

Ama

Sen o golü yememek için tedbirini aldın mı ?

Tv den duyuyorum !barajı " sağaaaa " diyerek sağa kaydırdığını.

3 kişilik barajı ! Topun başında da Ceyhun ve Kaue var ! ! ! 3 kişilik baraj ! İlginç !

Sen nerde duruyorsun ? Ortada !

Solda durman gerekmez mi sevgili ! Gianluici Buffon ?

bu da var iste bence ne yaptigini kendi bilmiyo

no NAME
01.03.2008, 01:15
yediğin golü yeni seyrettim.vuruş mesafesi 35 metre civarı. adam soldan vuruyor ve top uzak köşeden ,kapattığını sandığın yerden içeri giriyor. pozisyon itibariyle durman gereken yerde sadece dursan topu çıkarırdın . diğer köşeden yesen eyvallah derdimde topun gittiği köşeye bakınca malesef. yok abi yok, bu golü yiyen adamdan kaleci filan olmaz.
selam ve hürmetle.

Samet Yildirim
01.03.2008, 11:54

ayni görüsteyim bide 2 kisiyi koymus baraja ve 35 metre ozaman cikaracaksin topu sonucta TS kalecisi büyük kaleci oldugunu belli edecek sacma sapan gollü yedi hatali yani...

cabri
01.03.2008, 13:15
Geçen sene anket başlığı açtım burda %60 Tolga %40 jefferson çıkmıştı..

Tolga nın büyük yetenek olduğu... yediği gollerde hiçbir hatası olmadığı.. İlerde büyük kaleci olacağı vb.. iddialar gerçekleşmiş görünmüyor şimdilik. Tolga bildiğimiz Tolga işte.. Degaj yapmayı bile Trabzonspor kalesinde öğrenen Tolga kardeşim malesef Trabzonspor un kalecisi olamaz..

Bana göre Trabzonspor taraftarının %40 gerçekten futbol anlıyor.. geri kalan %60 duygusal takılıyor.

Özge
01.03.2008, 15:37
Eline top geldiğinde hata yapacak diye çok korkuyorum.Kalede hiç güven vermiyor.

Uğurtan
01.03.2008, 15:40
Tolga'nın berbat kaleci olduğunu söylemedim.. iyi kaleci zamana hala ihtiyacı var.. Ama bir gerçek vardıki Jefferson çok ama çok iyi bir kaleciydi.. İster futbol uzmanlığı diyin, ister duygusallık, istersenizde kişisel problemler ama iyi bir kaleciyi yedi bu taraftar bence.. Oda jefferson.. Şimdi Tolga'yı yemeye çalışmakta.. Afiyet olsun..!

Not: Dünkü maçta frikikte hatası yoktu..Maçta başka da pozisyon da görmedi zaten..

Hekimoğlu
01.03.2008, 16:12
golün tekrarında barajda 2 kişi olduğunu ve tolganın barajın tam arkasında bekleyip topu aradığını gördüm.çok ilginç.

Onur Civelek61
01.03.2008, 20:53
da silwanın attığı gol tolganın yediği en güsel goldü teşekkr etsn bnce da silwaya

Cem Balcı
01.03.2008, 21:04
mal bu ya jefferson in tolga out

bencede.:D

ama artık jeff in in olma ihtimali çok zor;hatta imkansız.

Sönmez Özlü
01.03.2008, 22:24
Geçen sene anket başlığı açtım burda %60 Tolga %40 jefferson çıkmıştı..

Tolga nın büyük yetenek olduğu... yediği gollerde hiçbir hatası olmadığı.. İlerde büyük kaleci olacağı vb.. iddialar gerçekleşmiş görünmüyor şimdilik. Tolga bildiğimiz Tolga işte.. Degaj yapmayı bile Trabzonspor kalesinde öğrenen Tolga kardeşim malesef Trabzonspor un kalecisi olamaz..

Bana göre Trabzonspor taraftarının %40 gerçekten futbol anlıyor.. geri kalan %60 duygusal takılıyor.

Tabi yahu. Zaten Tolga kaleye geçsin diyen futbolu bilmiyordur. Jefferson geçsin diyen biliyordur. Futboldan anlamak bu kadar bir şey işte. Gerçekten Trabzonspor taraftarının %40'nın futboldan anladığını ispatlayarak büyük iş başardınız.

Öte yandan, hem kaleye Jefferson'ın geçmesi gerektiğini anladığınız, hem de böyle bir anketle Trabzonspor gerçeklerini günyüzüne çıkardığınız için, futbolu çok iyi bildiğiniz de kanıtladınız. Sizi tebrik ederim.

Bir de;

Sonuçlarını eleştirecekseniz niye anket düzenliyorsunuz? İnsanlar anketinize sizin istediğiniz gibi cevap vermek zorunda mı? Vermeyince futboldan anlamıyor olurlar öyle mi?

Eh, siz varken bize düşmez zaten...

"İlerde büyük kaleci olacağı vb.. iddialar gerçekleşmiş görünmüyor şimdilik." demişsiniz bir de... Bakın bakalım yarın sabah gerçekleşmiş olacak mı... Olmazsa ertesi gün tekrar bakarsınız. Çünkü kaleci dediğimiz pamuğun içine konulan fasülye gibi büyüyor ya. Artık olması lazım...

Tolga bugün Trabzonspor'un elinde bulunan en iyi kalecidir. Trabzonspor'a yetmiyorsa, takıma yeni bir kaleci alınmalı, Tolga yedeğe çekilmeli, Jefferson ve Ahmet Şahin bir an önce gönderilmelidir.

OLCAY ÇAKIR
01.03.2008, 22:42
Müthiş bir yazı.
Tebrikler.

Naçizane ilavem-tespitim;Tolga iyi bir kaleci arkasında yetişmedi.Ne biliyorsa hocalarından öğreniyor.Ne önünde Rüştü nede Mondragon vardı.
Olanlarıda görüyoruz,Tolga'yıda.

Eksikleri var,ama bunlar aşılmayacak şeyler değil.
Üst düzey bir kaleci hocası diyeceğim ama bu aşamadan sonra o zor.
İyi gözlemler yapmalı,yapıyordurda..

Oyuna daha fazla girmeli,soğuk durmamalı.

Jeferson konusunda eleştirilmesi gereken hoca.
Hocada gerekçeleri tek tek izah etikten sonra konuşacak bişey kalmıyor bize.
Jeff konusu yönetimin konusudur.
Tabi yahu. Zaten Tolga kaleye geçsin diyen futbolu bilmiyordur. Jefferson geçsin diyen biliyordur. Futboldan anlamak bu kadar bir şey işte. Gerçekten Trabzonspor taraftarının %40'nın futboldan anladığını ispatlayarak büyük iş başardınız.

Öte yandan, hem kaleye Jefferson'ın geçmesi gerektiğini anladığınız, hem de böyle bir anketle Trabzonspor gerçeklerini günyüzüne çıkardığınız için, futbolu çok iyi bildiğiniz de kanıtladınız. Sizi tebrik ederim.

Bir de;

Sonuçlarını eleştirecekseniz niye anket düzenliyorsunuz? İnsanlar anketinize sizin istediğiniz gibi cevap vermek zorunda mı? Vermeyince futboldan anlamıyor olurlar öyle mi?

Eh, siz varken bize düşmez zaten...

"İlerde büyük kaleci olacağı vb.. iddialar gerçekleşmiş görünmüyor şimdilik." demişsiniz bir de... Bakın bakalım yarın sabah gerçekleşmiş olacak mı... Olmazsa ertesi gün tekrar bakarsınız. Çünkü kaleci dediğimiz pamuğun içine konulan fasülye gibi büyüyor ya. Artık olması lazım...

Tolga bugün Trabzonspor'un elinde bulunan en iyi kalecidir. Trabzonspor'a yetmiyorsa, takıma yeni bir kaleci alınmalı, Tolga yedeğe çekilmeli, Jefferson ve Ahmet Şahin bir an önce gönderilmelidir.

Ömer SEVİNÇ
01.03.2008, 23:18
Tolga'nın berbat kaleci olduğunu söylemedim.. iyi kaleci zamana hala ihtiyacı var.. Ama bir gerçek vardıki Jefferson çok ama çok iyi bir kaleciydi.. İster futbol uzmanlığı diyin, ister duygusallık, istersenizde kişisel problemler ama iyi bir kaleciyi yedi bu taraftar bence.. Oda jefferson.. Şimdi Tolga'yı yemeye çalışmakta.. Afiyet olsun..!

Not: Dünkü maçta frikikte hatası yoktu..Maçta başka da pozisyon da görmedi zaten..

Ben söylüyorum abi. Tolga berbat bir kaleci. Aha da söyledim.

Petko'dan bu yana Trabzon kalesi kaleci görmedi..

Terzioğlu
01.03.2008, 23:40
Tolga kaleci degilki berbat kaleci olsun...

karatasof
02.03.2008, 00:29
Tolga'nın TS kalesini koruyacak kaleci olmadığı ortada.Ancak ne hikmettir bilinmez hala kalede oynatılıyor.Genç olduğu ve kendisini geliştireceği şaklindeki görüşler ise sadece iyi niyetli temenniden öte bir anlam ifade etmediğine inanıyorum.O mesafeden golü amatör takımlarda oynayan kaleciler yemez.

Turgut Altun
03.03.2008, 00:55
Tolga Trabzonlu olmasının kaymağını yeterince yemiştir.Maddi olarak yemediyse bile manevi olarak Trabzonspor'un 1. kalecisi olmanın ve milli takıma kadar yükselmenin manevi kazançlarını elde etmiştir. Kendisi Trabzonlu olmasa idi şuan destek verenlerin yarısının tersi düşünceler içinde olacağını düşünüyorum(bu kendi yorumumdur). Tolgayı hala genç bulanlar ise bir kaleci için 24 25 yaş evet erken bir yaştır ama bir kaleci de 25 inde yoksa sonrasında da olacağını sanmıyorum.

Ve yine şahsi düşüncem eğer Jeff geldiğinden beri kalede dursaydı şuan Tolga'dan daha iyi olurdu.(Benim gözümde zaten iyi ama forum geneli de bu kanıda olurdu)

şuan için 4 kalecimiz de yetersizdir.Kaleci için 2 yabancı kontenjanı harcayamayacağımız da bir gerçek. o halde gelecek yıl 1 yabancı -kaleci gibi- kaleci ve yedek olarak Tolga ile yola devam edilebilir.Yada bekleyelim Jeff Cafer olsun:)

Erdem Keser
03.03.2008, 00:58
Tolga Trabzonlu değil Artvin-Hopa'lıdır.

Murat'
03.03.2008, 11:21
bu kadar körü oynuyor ama tolga hala kalede bu nasıl iştir anlayamıyorum..

Cengiz Çubukcu
03.03.2008, 11:38
Tolga için berbat oynadı diyorsunuz, sanki adam 5 gol yemiş...inatla Tolgayı destekliyorum...ligin zirvesindeki takımların kalecilerinden neyi eksik? bir volkandan eksiği ne , bir orkun kadar yok mu?

Gürkan
03.03.2008, 11:58
Tolga için berbat oynadı diyorsunuz, sanki adam 5 gol yemiş...inatla Tolgayı destekliyorum...ligin zirvesindeki takımların kalecilerinden neyi eksik? bir volkandan eksiği ne , bir orkun kadar yok mu?

zaten top kaleye keç defa geldi ki. diğer kalecilerle kıyaslarsak hata yaparız. kaldıki kendi camiaları içinde zirvedeki takımların kalecileri güven vermemektedir. eğer onlara bakıp tolgaya kaleyi bırakırsak sağlam bir kalemiz olmaz. Tolga hem performansı açısından hemde duruşu itibari ile bana güven vermemektedir. her kalecinin zayıf ve güçlü yanları vardır. Tolganın iyi yönü neresi. yandan gelen toplar ,karşıdan gelenler, birebir kaldığı pozisyonlar, oyunu başlatmak.

Turgut Altun
03.03.2008, 13:42
Tolga Trabzonlu değil Artvin-Hopa'lıdır.

Trabzonlu diyerek altyapımızdan gelmesini kastetmiştim. Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

Cengiz Çubukcu
03.03.2008, 13:52
Trabzonlu diyerek altyapımızdan gelmesini kastetmiştim. Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

ben de gümüşhaneli diye biliyorum, hatta yazın idmanı seyrederken, taraftarın biri onun ziya hocanın köylüsü olduğunu ve takıma bu yüzden girdiğini söylemişti :)

Badaloğlu
03.03.2008, 14:33
Tolga'nın nereli olduğunun çok büyük bir önemi yok!...Önemli olan onun kaleci olmadığıdır.Bence Metin Aktaş'dan bile kötü bir kaleci...Kaleci dedin mi biraz ürkiticü olacak.Toplara çıkarken rakip tırsacak ama nerdeeee...Tolga'ya bakıyorsun hanım evladı gibi havaya topa çıkıyor, rakip forvet onu havada dağıtıyor.Kardeşim koysana dizini karşıya doğru, yok olduğu yerden topu tutmak için zıplıyor...Sonrada yiyor dizi kaburgaya hem kendini riske atıyor hemde takımı...

Bir kere defansla konuşma özelliği yok!...En son adam kendisi oyunu okumalı ama onda yok bu...Kalede güven vermiyor.30 Metreye o kadar adamla baraj yaptırmasına bir anlam veremedim.En fazla o barajda 2 kişi olsa yeterdi ama o barajı doldurup birde arkasına geçip topu aradı...

Benim için Tolga, mevcut kalecilerimiz içerisinde Trabzonspor kalesini koruyacak 3.sıradaki kalecidir.Sıralamam şu:

1-) Jefferson
2-) Onur
3-) Tolga
4-) Ahmet Şahin

Bu adamların hepsini toplasan bir kelci etmez o da ayrı bir konu...Hepsinin ayrı ayrı eksikleri var...Değil Trabzonspor'un kalesini 2A'da bile forma giymemeleri lazım.Bize Mondragon, Taffarel, Jean Marie Paff gibi kaleciler lazım...

zeleka
03.03.2008, 14:46
Tolga'nın nereli olduğunun çok büyük bir önemi yok!...Önemli olan onun kaleci olmadığıdır.Bence Metin Aktaş'dan bile kötü bir kaleci...Kaleci dedin mi biraz ürkiticü olacak.Toplara çıkarken rakip tırsacak ama nerdeeee...Tolga'ya bakıyorsun hanım evladı gibi havaya topa çıkıyor, rakip forvet onu havada dağıtıyor.Kardeşim koysana dizini karşıya doğru, yok olduğu yerden topu tutmak için zıplıyor...Sonrada yiyor dizi kaburgaya hem kendini riske atıyor hemde takımı...

Bir kere defansla konuşma özelliği yok!...En son adam kendisi oyunu okumalı ama onda yok bu...Kalede güven vermiyor.30 Metreye o kadar adamla baraj yaptırmasına bir anlam veremedim.En fazla o barajda 2 kişi olsa yeterdi ama o barajı doldurup birde arkasına geçip topu aradı...

Benim için Tolga, mevcut kalecilerimiz içerisinde Trabzonspor kalesini koruyacak 3.sıradaki kalecidir.Sıralamam şu:

1-) Jefferson
2-) Onur
3-) Tolga
4-) Ahmet Şahin

Bu adamların hepsini toplasan bir kelci etmez o da ayrı bir konu...Hepsinin ayrı ayrı eksikleri var...Değil Trabzonspor'un kalesini 2A'da bile forma giymemeleri lazım.Bize Mondragon, Taffarel, Jean Marie Paff gibi kaleciler lazım...

Ahmet Kardesim bu da seni bir Turk olarak seni uzmuyormu senol gunes in disinda rustude dahil bir tane kaleci yetistiremedigimize uzulmuyormusunuz dunyada dogru durust Turkiyede yetismis kac tane futbolcu dene bilecek kisiler var ve hangi takimlarda oynuyorlar!!! 110 senelik Turk futbol tarifinde kac tane dunya klasinda futbolcu yetisdirdik !!! gurbetci futbolculari saymazzak tek tuk kisi disinda kimler saya biliriz hani Turk futbolu kalkinm,isdi vs vs vs Trabzonsporun sorunu degil Turkiyenin sorunu degilmi bu soylediklerimiz saydiklarimiz.

UğuR
03.03.2008, 14:50
Sayın Badaloğlu ile her konuda fikirlerimiz uyuşmazsada katıldığım noktalar var.
Evet şuanda kalemizde bencede Jefferson olmalı ama şu anlık.Gelecek sezon için bence doğru dürüst bir kaleci şart.Ersun Yanal ın yabancı hakkını kaleciden yana kullanmamak için Onur u transfer ettirdiğini tahmin ediyorum.Ama onuda oynatmaması ilginç.Jefferson u seneye düşünmediği için oynatmıyor.Bence Ahmet Şahin le sezon sonu vedalaşmamız lazım.Onur u tam olarak izleme şansımız olmadığı için yorum yapmak istemiyorum.Ama Karşıyaka daki performansından dolayı geleceğin en iyi kalecisi olacak yorumları yapıldığınıda biliyorum.Tolga ise bu hafta o frikikten yediği golde hatalıydı bence hiç baraj kurdutmayacaktı.40 metreden topu göremediği için golü yedi.
Bundan sonraki maçlarda Onur u seyredip onun başarısına göre transferi düşünebiliriz.Onur iyiyse seneye Onur ve Tolga,eğer Onur bu işi götüremiyecek gibi görünüyorsa sağlam bir kaleci yedek olarak da Onur olarak kaleci sorunumuzu çözmeliyiz.

28TS61
03.03.2008, 14:53
alman ligine baktikca neden bizlerden hic kaleci yetismiyor acaba diye soruyorum kendime

TS-FAN
03.03.2008, 15:08
Tolga ilk hamlelerde geç kalıyor.
Çok tereddütlü hamle yapıyor.
Manisa maçında Çağdaş Burak'ı marke ediyor(hatta güreşircesine tutuyor) ve bekliyor ki Tolga hamle yapıp topu tutsun.
Tolga ise ağır çekim topa yaklaşıyor.Çok soğuk.Oyuna ısınmamış bir vaziyet sergiliyor.
Ama Tolga'nın geleceğinden ümitliyim.
Tolga bence eleştirileri dinlemeli ve ders almalıdır.İnşallah kaleci antrenörü bunları görüyor ve onu uyarıyordur.
Bu arada kaleci antrenörümüzün kalitesi hakkında hiçbir fikrim yok.Bilen varsa bizi bilgilendirirse memnun oluruz.
Nedense bizler hep teknik direktör hakkında yorumlar yaparız.
T.Direktörün yardımcılarının yeterlilikleri nedir,kaleci antrenörünün yeterliliği nedir vs.
Bunların önemini hep gözardı ederiz.

Gürkan
03.03.2008, 15:27
Tolga geçen seneden bu zamana ne değişim gösterdi ki gelecek için ümit versin. şuan ki kalecilerimiz gözüken oki hedefe götürecek kapasite yok. sadece denenmeyen Onur kaldı o soru işareti.

Badaloğlu
03.03.2008, 17:51
Ahmet Kardesim bu da seni bir Turk olarak seni uzmuyormu senol gunes in disinda rustude dahil bir tane kaleci yetistiremedigimize uzulmuyormusunuz dunyada dogru durust Turkiyede yetismis kac tane futbolcu dene bilecek kisiler var ve hangi takimlarda oynuyorlar!!! 110 senelik Turk futbol tarifinde kac tane dunya klasinda futbolcu yetisdirdik !!! gurbetci futbolculari saymazzak tek tuk kisi disinda kimler saya biliriz hani Turk futbolu kalkinm,isdi vs vs vs Trabzonsporun sorunu degil Turkiyenin sorunu degilmi bu soylediklerimiz saydiklarimiz.

Erdal ağabey,
Bak benim yazdıklarım farklı şeyler, sen konuyu farklı bir boyuta çekiyorsun.Olayı genelleme yapıp, üstüne birde Türkiyeden kaleci yetişmiyor muhabbetine döndü iş...Benim yukarda yazdığım listede 1. sıradaki jefferson hepsinden daha iyidir anlamında yazdım.Yoksa illada jefferson olmalı demiyorum.

Taffarel,Mondragon, Paff örneklerini vermemdeki amaç yabancı olmalarından değildir.Tarzlarını, kaleciliklerini, oyunu okumaları, takip edip defansı yönlendirmeleri ve kaledeki heybetli duruşlarını beğendiğim için yazdım.BUndan yabancı hayranlığı çıkmasın lütfen...

Haaa... birinin hakkını teslim etmeyi unuttum.Bence geleceğin milli takım kalecisi Vestel'in kalecisi Ufuk'dur...Başka da yerli kaleci şu anda benim kriterlerime hitap edecek bir adam görmedim!...Yerliler içinde Ufuk diyorum da; başkada bir şey demiyorum...

Badaloğlu
03.03.2008, 17:57
Bu arada kaleci antrenörümüzün kalitesi hakkında hiçbir fikrim yok.Bilen varsa bizi bilgilendirirse memnun oluruz.
Nedense bizler hep teknik direktör hakkında yorumlar yaparız.
T.Direktörün yardımcılarının yeterlilikleri nedir,kaleci antrenörünün yeterliliği nedir vs.
Bunların önemini hep gözardı ederiz.

Bunda şaşılacak bir şey yok!... Kulüp yöneticileri yardımcı hocalarla anlaşmazlar!Teknik trektörlerle anlaşırlar.O teknik trektörlerde kendi ekibini kendisi kurar.

Yani kısacası gemide 1 kaptan olur. Tayfaların iyi olup olmaması kaptanın işi...Sen iyi isen iyi tayfayla çalışırsın.Kimse gemi karaya oturunca tayfadan hesap sormaz.Tayfanın iyi ya da kötü olmasını sorgulamaz.Hesabı direk kaptandan sorarlar.

Murat Keçeci
04.03.2008, 09:44
Konya deplasmanından eli boş dönen Trabzon'da kaleci Tolga Zengin'den ilginç açıklama geldi. Genç kaleci "Golde hatalıyım. Barajı yanlış kurdurdum. Çok üzgünüm" dedi. Tolga'yı teskin eden arkadaşları, tecrübeli kaleciyi Kasımpaşa maçına motive etmek için büyük çaba harcıyor.

fotomac

bakigokhan
04.03.2008, 17:43
Orda baraj kurmamış ki öyle önde bir adam duruyor ve Tolga kalenin ortasındayken topu görmek için sağa sola gidiyor. Kalenin ortasına göre adam diken kaleci de tarihte ilk olmuştur. Biz bunları 13 yaşında öğrenmiştik muhtemlen de hala o zamanlarda öğretiliyordur. Bu yaşa gelmiş alt yapısı bu kadar eksik olan bir kalecinin sadece planjön yapabiliyor ya da boyu uzun diye kalemizde olması talihsizlik olsa gerek. Bizim bir zamanlar Nihat ve Metin aktaş diye kalecilerimiz vardı.Metin Aktaşın nasıl eleştirildiğini hatırlıyorum da bu adamın bu haliyle o eleştirel bakış açısından, değil kaleye idmanlara bile katılmaması gerekir bence.Hani şundan eminim 2-3 sene önceki Akçabata gönderilen Hasan veya Petkoviç bunların hepsinin toplamı kadar kalecidir. Bence gelecek yok bu adamda.En ufak bir ışık bile görmüyorum.

AYDIN KANTEKIN
04.03.2008, 19:29
bir daha öyle gol yemezsin olur biter be Tolga.Sen moralini bozma biz zaten hepimiz senden iyi kaleciyiz ve o kaleyi senden daha iyi koruruz.Hatta Senol Günesin rekorunu bile egale eder ayni zamanda frikik ve penaltilari biz kullaniriz.Buda yetmez ise takim teknik direktörsüz kaldigi anlarda ki trabzonda sikca olur takimi maca bile hazirlariz.sende bu yetenekler olmadigi icin bize az gelirsin ve kesinlikle takimdan ayrilman lazim seneye.ahmet sahin gibi kalecilerin oldugu yerde arkanda en assag bir siyasi iktidar hatta amerikan emperyalizmi lazim forma giymen icin.anlayana.

cabri
04.03.2008, 20:35

Ben birine birşey yazacaksam önce o kişiye sayın..sevgili.. merhaba... vb.. hitap ederim.. bana birşey yazacak olanında aynı şekilde davranmasını isterim. 40 yıllık ahbabın yok karşında!

Gelelim Tolga konusuna, benim nacizane tespit ve yorumum sizi niye bu kadar gerdi anlıyorum.. Kendinizi futboldan anlamayanlar kısmına koymuşsunuz.. gayet belli oluyor.

Burası Trabzonspor forumu herkes görüşlerini yazıyor.. kimsenin böyle bir zoru derdi olacağını sanmıyorum.. Sizin varsa bilemem.. Kimse karşındakini kendi gibi sanırmış!

Bir de;

Çıkan sonucu eleştirdim doğrudur.. Dikkat ettiyseniz geçen sene diyorum! Aradan 1 yıl geçmiş demek ki.. sonuçları eleştirmek için gayet yeterli bir zaman. Israrla Tolga nın iyi kaleci olduğunu iddia edenler de benim gözümde futboldan anlamıyordur. Evet.

Aslında %60 derken geçen seneki ankete vurgu yapmıştım biraz da mübala var tabi :) Bu konuda fikir sahibi olmak için son mesajlara bakmak yeterli..

astopal
04.03.2008, 20:57
leylek leylek kalede
yumurtası nerede

haftanın en iyi golü da silvanın deil
o rekor tolganın 40 metreden fazla uzaklıklardan gol yiyebilen en uzun ve türk kaleci
kürdan adam

Murat'
05.03.2008, 10:01
Tolga bu takımın 1. kalecisi bence olmaz...Bu takımda tutunmasının tek nedeni altyapıdan gelmiş olması bence.Ama ersun hoca hala neden tolga da bu kadar çok ısrar ediyor gerçekten anlamak mümkün değil..

Fatih Ersoy
09.03.2008, 05:16
Bence tolganın başarısızlığının altında Kaleci koç'u yatmakta... Neden bu adam hiç gelişemiyor neden hep aynı noktada sorusunun cevabı bence bu. Kaleci Koç'u yeterli değil. İsteneni karşılayamıyor. Umarım bu yönde bir değişikliğe gidilir...

Terzioğlu
09.03.2008, 16:57
Tolga bugün bizleri yine sasirtmadi. Müthissin Tolga...

şeytanli
09.03.2008, 16:58
hatalı gol yeme alışkanlığına devam

Emre B.
09.03.2008, 17:08
Hadi hatalı gol yersin de yahu bir topunda bizim oyunculara gitsin.

Cem Balcı
09.03.2008, 17:12
öldüm öldüm dirildim tolga yani...

yns61
09.03.2008, 17:13
bu mu milli takıma yükselcekti püüüüüüüüüüüü

Çetin
09.03.2008, 17:16
kötü bir gol daha ... yazık

KUTADGU
09.03.2008, 17:25
Kalede kendine güveni yok...
Yan toplar çok kötü.
Degaj yapmasını bilmiyor.
Topu eliyle oyuna sokamıyor...

Allah bildiği gibi yapsın.. Nasıl olsa o Tolga Zengin

Bartuğ13
09.03.2008, 17:57
bugünkü hatasından sonra bende kredisini tüketti.
o golden sonra çıkardığı çok zor toplar var ama maçı zora soktu bir kere o gol.
verdiğim güle de lanet ettirdin.

ferhaTS87
09.03.2008, 18:01
kendısı bugun bıkez daha ıspat ettı

alper*
09.03.2008, 18:03
Tolga bugün hiç olmadı yaptığın.Ayıp ettin.

6Şafak Aydın1
09.03.2008, 18:30
yaziklar olsun . sonradan kurtarislari var herhalde ama yaptigi hatalar affedilecek cinsten degil.

macka61
09.03.2008, 18:32
nasıl gol yedi bilmiyorum ama biraz dinlendirilmeli çoçuğada yazık bu aralar kaleye jeff geçmeli

unique
09.03.2008, 18:35
Genelde Tolga'ya karşı çok da olumsuz değildim, ama son haftalarda kötü oynuyor. Bugünkü yaptığı hata da affedilir gibi değil. Takımdaki 5 kaleciyi toplasan hepsi bir kaleci etmiyor, seneye kaleyi sağlam birine teslim etmek şart.

Emirhan Makul
09.03.2008, 18:38
çok kötüü çokk uff ya kalecisiz oynuyoruzz

TolgaTopçu61
09.03.2008, 18:40
sade gol de hatali degildi kornerlerdede hep bosa cikti. ama besiktas macinda gene tolga olur kalede

Cafer Bulur
09.03.2008, 18:40
besiktas macinda kalede bir degisiklik beklemiyorum.tolga yine oynayacaktir.hem de bazilarinin iddia ettigi gibi isrardan dolayi degil.elimizdeki en iyi kaleci olmasindan dolayi.ama bu hafta yedigi golden sonra o mactada hatali goller yerse tolganin dinlendirilecegini düsünüyorum.

Dursun Kaplan
09.03.2008, 19:35
Beşiktaş maçında da aynı amatör hataLarı yaparsa bedeLini ödeyemez...:mad:

Daha 2-3 ay öncesine kadar işte bu aradığımız kaLeci derdim.. Şimdi ise gözümde sıfır... Çok basit hataLar yapıyo..

Önce ToLga ya top nasıL tutuLur onu öğretmek lazım...

Murat Keçeci
09.03.2008, 19:48
tolga sana söyleycek bir lafım yok geçen seneden beri kalede sen varsın 50 gol yediysek 15 i senın topu elınden kaçırmandan oldu yan topları çıkış hatalarını da söylemiyorum trabzonlusun ama bi yere kadar 2 senedir sabrediyoruz sana takımı daha fazla yakamayız bundan sonra hakeden giyer kaleci istiyoruz duy yönetim

Ali Can
09.03.2008, 20:05
tolga sana artık şu kadarcık güvenim kalmadı gelmişin24 yaşına şu kadarcık ilerleme yok.

Atakan
09.03.2008, 20:14
Kalede Öylee Korkuyorki sanki düşüp bayılcak
A.sebatsporda bile oynayamaz bence....

DeAgLeMaNyAq
09.03.2008, 20:42
Ne yazık ki Tolga kalede olduğu müddetçe bu takım şampiyon olamaz...

Terzioğlu
09.03.2008, 21:25
Tolga birak git ne olur. Turkcell Süper Lig'in en berbat kalecisine sahibiz..

Samet Yildirim
09.03.2008, 21:26
Golde tabi kiatali ama en az 3-4 defa kornerlerde olsn bosa cikti senen kaleci olmaz...

Ben 19 yasima girecem ve bu yasima kadar TS`da böyle kötü bi kaleci görmedim..TS TARIHININ EN KÖTÜ KALECESI ACIK VE NET..yaziklar olsun

rahat bitecek macin icine etti...

Özge
09.03.2008, 21:38
Böyle bir hata olmaz.O golü yedikten sonra takımda stres içindeydi zaten.Eline gelen her topta hata yapacak diye korktum.

TolgaTopçu61
09.03.2008, 21:39
tolga hic güven vermiyor her toplari sektiriyor,degajlari cok kötü ve cok hata yapiyor. ancak iyi bir yedek olur tolgadan.

S@K@RON_61
09.03.2008, 21:39
Bimiyorum ama Rüştü'nün açılamasından sonra Tolga'ya birşeyler oldu...

Fatih Ersoy
09.03.2008, 21:40
Ne yazık ki Tolga kalede olduğu müddetçe bu takım şampiyon olamaz...

Bu şekilde düşünecek olursak takımda olduğu sürece şampiyon olamıcağımız onlarca insan var...

AYYILDIZ
09.03.2008, 21:53
Tolga ne yazikki guven vermiyor yan toplarda kotu cepheden gelen toplari elinden kaciriyor yas geldi 24 e yani gonderilmeli

Emirhan Makul
09.03.2008, 22:37
her maçda hata olmaz yaa

Cafer Bulur
09.03.2008, 22:42
kaleciyi harcamak kolay kazanmak ise zordur.taraftarimizin genelde tolgayi kazanmak adina cok istekli olmadigini düsünüyorum.benim kendisine olan destegim ve inancim sarsilmadan devam ediyor.bunun neticesinde haksiz ciksamda belli bir yere kadar futbolcularimiza sahip cikip destek vermemiz gerektigine inaniyorum.zaten kendileri yeterli görünmedikleri zaman kulüp yönetimi veya teknik adam tarafindan gönderileceklerdir. o zamana kadar tolgaya destege devam diyorum...

Gamze
09.03.2008, 22:45
Beşiktaş maçında da aynı amatör hataLarı yaparsa bedeLini ödeyemez...:mad:

Daha 2-3 ay öncesine kadar işte bu aradığımız kaLeci derdim.. Şimdi ise gözümde sıfır... Çok basit hataLar yapıyo..

Önce ToLga ya top nasıL tutuLur onu öğretmek lazım...

Ne gibi bir bedel?

Şampiyonluğu mu kaçıracağız?

Avrupa'yı mı?

BJK'ye yenilmiş olmak mı yoksa sadece?

Her şeyin bedeli ödeniyor, rahat olalım derim.

Tolga önemli bir hata yapıp golü yedi. Önemli bir pozisyonu da zor durumda çıkardı ve bence bu maçta nötrdü. Ne iyi ne kötü.

Ben Tolga'yı severim yine de.

Allah yardımcısı olsun.

OLCAY ÇAKIR
09.03.2008, 22:46
Tolga;

Evet çok sinirlendim maç anında.

Ama benim tarzım değil,elinden top kaçıran,kalesine gol atan futbolcuyu eleştirmek.
Bunlar insani hatalar.Olmaması mümkün değil zaten.
Umarım bir daha o şanssızlığı yaşamazsın.

Benim seninle ilgili eleştirim açık ve net kardeşim;yaşın genç ve bunları düzeltmen çok kolay olacaktır.

-Oyuna çok ama çok soğuksun.Bunu halletmelisin.

Desteğe ihtiyacın var.Bulup getirsinler hoca.

Sen büyük bir kaleci arkasında yetişmeden,pişmeden Tolga oldun.Olabildiğince,çabalarınla.

Lütfen oyuna soğuk durma.
Oyunun en önemli ögesi olduğunu unutma.

Ceza sahası senin.Senin be kardeşim.

Olcay

Fatih Ersoy
09.03.2008, 22:49
Ne gibi bir bedel?

Şampiyonluğu mu kaçıracağız?

Avrupa'yı mı?

BJK'ye yenilmiş olmak mı yoksa sadece?

Her şeyin bedeli ödeniyor, rahat olalım derim.

Tolga önemli bir hata yapıp golü yedi. Önemli bir pozisyonu da zor durumda çıkardı ve bence bu maçta nötrdü. Ne iyi ne kötü.

Ben Tolga'yı severim yine de.

Allah yardımcısı olsun.

:alkış::alkış::ok:alkış::alkış:

TSKara61
09.03.2008, 23:20
Hala Tolga'yi savunanlar var ya gercekten inanamiyorum. Arkadaslar LigTV'nin sitesinden gol indirme yontemini bilenler varmi. Lutfen birisi soylesin su bahar tatilinde herkeze ispatliyacagim bu Tolga nin ne kadar komik bir kaleci oldugunu.

Gamze
09.03.2008, 23:26
Hala Tolga'yi savunanlar var ya gercekten inanamiyorum. Arkadaslar LigTV'nin sitesinden gol indirme yontemini bilenler varmi. Lutfen birisi soylesin su bahar tatilinde herkeze ispatliyacagim bu Tolga nin ne kadar komik bir kaleci oldugunu.

Ziya'yı bile aylarca savundular kardeşim ya, bırak Tolga'nın da biraz toleransı olsun. :)

Çözümsüzlüğe varıyor her lafın sonu. Tolga'ya bugün istediğinizi diyebilirsiniz ama neyi değiştirirsiniz? Daha iyisi var da oynatılmıyor mu ki? Daha iyi de bilerek mi oynamıyor ki?

Transfer dönemi gelir, karar verilir. Yeterli mi değil mi tartışırız, ama bugün bunun ölçüsünü iyi yapmalıyız. Çünkü ne dersek ve ne kadar dersek diyelim, şu gün için bize çok faydası dokunmaz. Yarın Allah kerim.

Ahmet Kuru
09.03.2008, 23:26
bugün birkez daha anladık ki Tolga nın kalede güven vermediği...
ben golu geçtim herkes hata yapabilir top elinden kayabilir....
ya yan toplara ne demeli???
Bir kaleci hiçbir topa çıkmaz mı ya...Top yandan önüne geliyor o hala kale cizgisinde beklemede.Böyle kalecilik olmaz....

TSKara61
09.03.2008, 23:27
Ziya'yı bile aylarca savundular kardeşim ya, bırak Tolga'nın da biraz toleransı olsun. :)

Çözümsüzlüğe varıyor her lafın sonu. Tolga'ya bugün istediğinizi diyebilirsiniz ama neyi değiştirirsiniz? Daha iyisi var da oynatılmıyor mu ki? Daha iyi de bilerek mi oynamıyor ki?

Transfer dönemi gelir, karar verilir. Yeterli mi değil mi tartışırız, ama bugün bunun ölçüsünü iyi yapmalıyız. Çünkü ne dersek ve ne kadar dersek diyelim, şu gün için bize çok faydası dokunmaz. Yarın Allah kerim.

Gercekten Jefferson'un Tolga'dan katlarca daha iyi olduguna inaniyorum ve oynamayi hak ettigini dusunuyorum.

Cafer Bulur
09.03.2008, 23:28

nihayet anlatmak istedigim seylere vurgu yapan birisini buldum.herkes suna emin olsun ki bir kaleciye ve hatta bir insana kötü günlerinde yardimci olmak lazimdir.iyi gününde zaten herkes o kisinin yaninda olacaktir...

cemilsezgin
09.03.2008, 23:34
OOOO millet gene asıp kesmeye başlamış kim var tolgamı şimdi haftaya kim ondan sonraki hafta herhafta biri kaçımız kulübe üye kaçımız resmi ürün alıyoruz kaçımız dergiye üye bu takıma nasıl destek oluyorsunuz bu nu hiç düşündünüzmü nasıl alınacak iyi futbolcu bırakınsana herzamn işin kolayına kaçmayı nekadar sevriz biz ya şanpiyonmu olacaksın busene yoksa avrupayamı gidceksin ne iddan var zaten beşinci bir ihtimal dördüncü bitireceksin ligi ozman bırakta kendi kalecin ken öz evladın yetişsin neden yerdenyere vuruyorsun birkerede destek olmayı denesek ne kaybederiz.
AMA İŞİN KOLAYINA KAÇMAK BOŞ LAF ETMEK HERZAMN HOŞ VE KOLAY GELMİŞTİR BİZLERE DİME....

SameTS_61
09.03.2008, 23:36
tek ifade ile "zamanlama hesabını yapamayan tek kaleci"..

TSKara61
09.03.2008, 23:45
nihayet anlatmak istedigim seylere vurgu yapan birisini buldum.herkes suna emin olsun ki bir kaleciye ve hatta bir insana kötü günlerinde yardimci olmak lazimdir.iyi gününde zaten herkes o kisinin yaninda olacaktir...

Ya sevgili Cafer abi, yaklasik 3 yildan beri bu adam kotu gununde. Bi iyi gunune goremekdik nedense. 3 yildan beri hic bi sekilde kabul edilemiyecek affedilemiyecek acemi hatalar yapiyor. Ve hatalarin hepside ayni. Ya bosa cikiyor, ya topu sektiriyor, elinden kaciriyor, yada koltuk altindan bacak arasindan yani olmiyacak sekillerden gol yiyor. 3 yildan beri ayni hatalar. Ortada bi gelisme yok. Yok. Yok. Yok. 3 sezon once Galatasaray macinda 4 gol yiyen Tolga'ylan bugun Kasimpasa macinda elinden topu kaciran, gecen Bursa macinda bacak arasindan gol yiyen Tolga ayni.

Ahmet Kuru
09.03.2008, 23:47
OOOO millet gene asıp kesmeye başlamış kim var tolgamı şimdi haftaya kim ondan sonraki hafta herhafta biri kaçımız kulübe üye kaçımız resmi ürün alıyoruz kaçımız dergiye üye bu takıma nasıl destek oluyorsunuz bu nu hiç düşündünüzmü nasıl alınacak iyi futbolcu bırakınsana herzamn işin kolayına kaçmayı nekadar sevriz biz ya şanpiyonmu olacaksın busene yoksa avrupayamı gidceksin ne iddan var zaten beşinci bir ihtimal dördüncü bitireceksin ligi ozman bırakta kendi kalecin ken öz evladın yetişsin neden yerdenyere vuruyorsun birkerede destek olmayı denesek ne kaybederiz.
AMA İŞİN KOLAYINA KAÇMAK BOŞ LAF ETMEK HERZAMN HOŞ VE KOLAY GELMİŞTİR BİZLERE DİME....
Ben senin bugün Maçı izlerken tolga nın halini görüpte Çıldırmadığına inanmıyorum...
Adam 90 dk boyunca hatalı oynadı ya...ve bu adamın her maçı böyle...
senede 3 bilemedin 4 maç iyi çıkarıyoru geri kalanı bu maç ve buna benzer olaylarla sonuçlanıyor.
Ayrıca burda kimse,Kimsenin Trabzonsporluluğu tartışamaz.Herkes Bu sevda,bu renkler için burada toplandı...Ben ürün alıyorum sen almıyorsun.ben klübe üyeyim sen değilsin.Benim Konuşmaya eleştirmeye hakkım var,senin yok...başka bir arzunuz var mı???

FANATIK61
09.03.2008, 23:51
Hem büyük hatalar yapiyor hemde son dakikalarda güzel toplar cikariyor. Bilerek mi yapiyor ? Bilmeyerek mi yapiyor ? Bende anlamadim...

ihsanbayram
09.03.2008, 23:55
uzun boylu ama cevik olmayan cok kötü bir kalecei ,almanya da 3 lig de bile oynayamaz

Arif Timurcioğlu
10.03.2008, 00:06
Bir kaleci her maçmı hata yapar derseniz bu sorunun cevabını tolga yanıtıyla herkes verir.

Bülent Bayraktar
10.03.2008, 00:15
eğer seneye şampiyon olmayı istiyorsak bu kaleye tolgayı koyarak olamaz 1,5 senedir adam uyarı veriyor

Murat Keçeci
10.03.2008, 00:51
takım böyle rahat bir konumdayken bu kadar panik yapıp topu elinden kaçıran adam yarın şampiyonluğa oynarken şampiyonluğun geleceği son maçta nasıl bir kalecilik yapar merak ediyorum yan toplara çıkmak yerine adamların üstüne çıkıyor daha çok bi pozisyonda bi topa çıkıyordu gitti çagdasa mı erdince mı ne çarptı yıgıldı yere

ferhaTS87
10.03.2008, 00:55
takımda eskıden celo vardı hak etmedıgı halde hep 11 deydı o gıttı tolga basladı tolga=celo

28TS61
10.03.2008, 01:25
ya nedim sana ben tolga ya senin yuzunden kuponum yatti iki farkli kazancaz diye yatirdim kuponu, sagol yani :(

TS-FAN
10.03.2008, 02:19
ah tolga ah...

Murat'
10.03.2008, 10:40
tolga artık haftayada kalede olursan ben yuh diyorum...yaa bu adamın arkasındaki kaleciler ne yapsın şimdi...mesela jefferson...tolga her hafta kötü oynuyor..ama her hafta yine kalede...bunun arkasındaki jefferson ne yapsın şimdi...tolganın trabzonsporun kalesinde bence işi yok....