PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tolga Zengin

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

ilhan
21.04.2007, 16:24
Hepimiz topun nereye gittiğini gördük. Bir Allah'ın kulu çıkartamazdı o topu. Ne kadar havadan ve ne kadar sert gidiyordu top izleriz akşam televizyonlarda.

Yan toplarda çaresiz Martinez. 3 Yan top golü var. Hiç birindede hatası yoktur şimdi. Bizim Tolga yese 3 yan top golü. 1001 hata aranır.

Evet Martinez alınsın. Tolga'ya iyi bir yedek şart ;)

marcelinhos100
21.04.2007, 16:27
Hepimiz topun nereye gittiğini gördük. Bir Allah'ın kulu çıkartamazdı o topu. Ne kadar havadan ve ne kadar sert gidiyordu top izleriz akşam televizyonlarda.

Yan toplarda çaresiz Martinez. 3 Yan top golü var. Hiç birindede hatası yoktur şimdi. Bizim Tolga yese 3 yan top golü. 1001 hata aranır.

Evet Martinez alınsın. Tolga'ya iyi bir yedek şart ;)

Ahanda hemen karar verildi Tolga Martinez den daha iyi kardeş o sakarya takımının kalesinde olmak kolay mı aynı zamnda 3 tane yan top golü var demişsin sen farklı bir maç mı izledin sadece Ersenin golü vardı yan top olarak

ilhan
21.04.2007, 16:32
Ömer Rıza iki golüde kanatlardan geldi. Yan top sadece kafa gollerini mi kapsiyor ? Yoksa Ömer Rıza golleri yan goller miydi ?

Tolga bu takımın kalesini koruyacak bir kapasitede. Yabancı hayranlığı olan birisi değilim bir takımda.

Kimseyle ikili tartışmalarada girmek istemiyorum. Ben Tolga'nın bizim kaleyi koruyacak kapasitede olduğuna inanıyorum. Bence Tolga, Martinez'den iyidir. Sizde değildir.

marcelinhos100
21.04.2007, 16:35
Ömer Rıza iki golüde kanatlardan geldi. Yan top sadece kafa gollerini mi kapsiyor ? Yoksa Ömer Rıza golleri yan goller miydi ?

Tolga bu takımın kalesini koruyacak bir kapasitede. Yabancı hayranlığı olan birisi değilim bir takımda.

Kimseyle ikili tartışmalarada girmek istemiyorum. Ben Tolga'nın bizim kaleyi koruyacak kapasitede olduğuna inanıyorum. Bence Tolga, Martinez'den iyidir. Sizde değildir.

hayır ben tartışmaya girmiyorum da vallahi ömer rızanın iki golünü yan top sayıyorsan vallahi diyeceğim bir şey yok

Olay sadece Martinez olayı da değil ama önümüzdeki yıl kaleci ye gerek yok mi diyosun yani ( geçen sene de öyle demişlerdi kaleciye gerek yok )

olsun almayalım kaleci tamam

jefferson61sefa
21.04.2007, 16:57
MArtinez kaç tane topu hemen ceza sahası ön çizgisinde aldı
adamın önünde defans yok hemen karşı karşıya kalıyoz ne yapacak 2 kişiye tek başına tolganın yediği penaştı çok havadan gelemdi ki hemen üstünden geçti yani o akdar havadan değil neyse hiç önemi yok bunun
Martinezin geri pastan aldığı gol dışında pek hatası yoktu
yediği ilk golü çıkarması için 1 metre daha kola ihtiyacı vardı
2.golde barajın %100 hatası var kaleci ne yapacak ona sadece kendisi eline aldığı için hatalı
3.golde ersenin kafa vuruşu çıkılacak top değil köşeye gidio uçsa bile kurtaramaz
4.golde yattara resitali o feyki her kaleci yer(ankaragücündeki orkun dahil :D)
5.golde belki biraz hatalı diyebilir o ersen vuracak sandı ama top oraya gelene kadar zaten sakarya defansı salmıştı kendini
ömer riza 1 pozisyonda resmen topu ayaklarına nişanladı
doruu düşünürsek martinezin çok çok hatalı olduğunu söylemek yanlış olurr

karatasof
21.04.2007, 18:20
Tolga kalede devleşti.Bugün Türkiye liglerinin en güçlü takımlarından SS karşısında yaptığı kurtarışlarla alkış alırken son dakikalarda biri penaltı yediği iki golde ise yapacağı bir şey yoktu.Bu defa en azından kalenin içine uçmadı.En son Rize maçında filelere doğru yaptığı hamle aklıllara zarardı.Zannediyorum ki bir çok kaleci hocası bu pozisyonu öğrencilerine defalarca seyrettirerek ''Bir Kalecinin asla yapmaması gereken uçuş olarak'' tarihe geçireceklerdir.Haa bu arada unutmadan birde 30 metreden üzerine gelen topu suratıyla kurtarmaya çalıştığını gördük ki buda çok komikti.
Ne diyelim Yattara'yı futbol öğreterek yetiştiren ZD ,bu çocuğuda yetiştirecek.Baksanıza 3 gol yemekten 2 gole düşürdü,bu hızla giderse gol yemediği bir maçıda lig bitmeden görebileceğizdir inşaallah.

POYRAZ
21.04.2007, 18:24
Yedigi iki golde de hatasi yoktu bence. Bir golü penaltidan, bir golü de penalti gibi bir pozisyondan yedi. Hangi kaleci olsa kurtaramazdi o golleri.

aaahmet61
21.04.2007, 18:31
martinez tolgadan 10 gömlek üstün kaleci.bunu tek ben söylemiyorum.transfer haberleri konuşuyor.hiç tolgayla ilgili bu sene transfer haberi gazetelerde gördünüz mü.ama martinezle ilgili istanbul kulupleri ,almanyadan gırla teklif haberleri var.keza gökdenizle ilgili haber çıkıyor.ama tolgayla ilgili transfer haberi çıkmıyor.martinezi önümüzdeki sene kesinlikle almalıyız.artık bu olay albayrağa kalmış.bize yıldız sözü var.inşallah bu sene tutar

ilhan
21.04.2007, 18:44
Tolga'yı satmıyacağımızı , bizden alamayacaklarını biliyorlar neden transfer haberi dönsün ki ? daha bir kaç ay önce 3 yıl uzattı sözleşmesini :)

POYRAZ
21.04.2007, 19:57
Bazi taraftarlarimiz seneye sampiyonluk görmek istediklerini söylüyorlar, hemen ardindan da Martinez'i kalemizde görmek istediklerini söylüyorlar. Ilginc dogrusu. Bana göre Tolga kalmali. O formayi gecen sezondan beri cesitli araliklarla giydi ve her macta kendisine daha bir güven geliyor. Takimin hic oynamadigi bir takim maclarda maclari Tolga'nin sayesinde aldigimiz da oldu. Bu tür sekilleri daha cok görecegiz. Kalecilik öyle cok basit bir olay degil. Defanstaki arkadaslarinizi tanimalisiniz, ne zaman ne yapacaklarini kestirebilmelisiniz. Tolga'nin yerine yeni bir kaleci gelirse arkadaslarini taniyabilene, onlarin oyun tarzlari hakkinda fikir edinebilene kadar cuvalla gol yeriz kanaatindeyim. Tolga bana göre güven veriyor ve kesinlikle devam edilmeli. Kadroyu bastan neredeyse sona kadar yenilersiniz, hakikatten cok kaliteli oyuncular getirirsiniz, bunlarla birlikte kaleye de birisini alirsiniz. Ama su anki kadro ile Tolga'nin oynamasi gerekiyor düsüncesindeyim.

ilhan
21.04.2007, 20:03
İkinci yarının başlamasıyla birlikte savunma oyuncularımızın sakatlıklarıyla yıkıldık. Önce Risp sonra Musa .. Derken Stepanov sakatlandı , Erdinç cezalı durumlara düştü. Tolga'yada iş düşmeye başladı. Bir kaleciden verim almak istiyorsanız çok iyi bir savunmanız olması lazım. Martinez iyi kalecidir ( Tolga daha iyi bana göre ) bugun gördünüz savunması yoktu Sakaryaspor'un nasıl dağıldı. Bizimde savunma iyi olunca Tolga iyi oluyor.

Ben Tolga'dan yana tavrımı sürdürüyorum.

jefferson61sefa
21.04.2007, 22:30
martinez bizim kalede direk oyanr ve sorun olmadan uyum sorunu yaşamadan 11 de çıkar artık türkiyeyede alıştı
tolga martinezden 1.5 yaş küçük ancak sanki 5-6 yaş farkmış gibi kalede sağlam durmuyor gollerde hatası yok ancak acamice auta giden 2 şuta atlayıp kornere çelmek nedir yahu yerden gelen 3 şuttan 2sini sektirdi net pozisyonlar olmadan çağdaş yetişti allahtan

Hüseyin Çümen
21.04.2007, 23:01
yavaş yavaş olucak işte busene kayıp seneydi zaten artık tecrübe kazandı baya

aaahmet61
22.04.2007, 10:41
peki tolgaya güvenen arkadaşlar siz trabzonsporun başkanının yerinde olsanız önümüzdeki sene kaleci alırmıydınız yoksa almazmıydınız.yani önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayan bir trabzonspora kaleci lazım mı?

Bartuğ13
22.04.2007, 21:54
peki tolgaya güvenen arkadaşlar siz trabzonsporun başkanının yerinde olsanız önümüzdeki sene kaleci alırmıydınız yoksa almazmıydınız.yani önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayan bir trabzonspora kaleci lazım mı?

aslında güzel soru.
cevap deveye niye boynun eğri demişler.
nerem doğru ki demiş?
trabzonsporun yönetiminde sorun var,teknik kadrosunda sorun var.kaleden önce sağ ve sol bekte ek olarak ön liberoda sorun var.buraya gerekli transferler kaleden daha önceliklidir bence.nacizane fikrim eğer pas yapabilen ve top kesebilen bir ön libero(hüseyin yapamıyor) ve iki bek alınırsa aslanlar gibi oynar tolga.şampiyonlua da gider bu takım bence.naslsa stoperler de dönecek.

marcelinhos100
22.04.2007, 22:05
Galatasarayın kalesindeki Aykuta bakıyorum kalede inanın güven veriyor Tolga dan daha mı yetenekli yo hayır daha yetenekli değil ama daha cesur adamın yüz ifadesinde korkaklık yok Tolga sana güveniyoruz ama sen kendine güvenmiyorsun

Hu3|Y4
22.04.2007, 22:49

Yani aslinda galeci lazim, ama lazim da deil... Tolga ZEngin daha cok genc... ve yani cok kötü toplar yedi ama iyi toplarda tuttu yani!

Ama bazi seyleri ögrenmesi gerek, yani galeci alinsinmi alinmasinmi ben geri cekiliyorum...
Insanlik kararimla derdimki yok o kalsin, daha gelistirsin kendisini, ama akil/kafa la goal cok yedik, degissin!

cabri
23.04.2007, 01:41

Aslında maç oynanırken, skora bakıp Tolga nın Martinez den daha iyi kaleci olduğunu yazanlar olacağını tahmin edip tebessüm etmiştim. Ne yazık ki haklı çıktım... Tolga nın Martinez ayarı bir kaleci olabilmesi için çoooook çalışması lazım....
Soruya gelirsek, mantıklı olan ve yapılması gereken belli. Martinez Trabzonspor a alınırsa kesin bu ligin en az gol yiyen kalecisi olacak. Zira Petkoviç dönem dönem bu ünvanı taşımış bir kaleciydi. Eli ayağı düzgün her kaleci bol alternatifli savunma oyuncusuna sahip Trabzonspor da başarılı olacaktır.
Büyüklüğümüze yakışmayacak bir düşünce tarzı olan bu sene bizden geçti yenilsekte önemli değil futbolcu kazanalım anlayışı belki futbolcu kazandırır ama çetin mücadelerle kazanılmış büyüklük payemizden çok şey alıp götürüyor. Büyük takım olmak büyük futbolcu..büyük başkan..büyük taraftar olabilmekten geçiyor!

:bayrak:

TSKara61
23.04.2007, 02:05
Martinez'i begenmeyenler lutfen gitsin BJK-SS macini izlesin o zaman gelsinler buraya yorum yazsinlar. Tolga'nin daha 40 firin ekmek yemesi lazim.

jefferson61sefa
23.04.2007, 12:56
Martinez'i begenmeyenler lutfen gitsin BJK-SS macini izlesin o zaman gelsinler buraya yorum yazsinlar. Tolga'nin daha 40 firin ekmek yemesi lazim.

ewt doğru herşeyiyle doğru ama 40 az 140 fırın falan yemesi lağzım o zamanda kalecilik yapamaz :D neyse tolga martinezin yedeği olabilir

Egemen
23.04.2007, 13:03
neymiş bu martinez yaw :D:D küme düşen sakaryaspor gidip alabiliyor ama biz alamıyoruz hee.. yönetim istifa etmen için bi sebep daha bak :D

ilhan
23.04.2007, 13:14

Belkide o maçlarda teşvik primi almıştır :rolleyes::rolleyes:

Başka takımlarla olan maçlarını neden izlicem , kendi maçımızda gördüm. Siz o kaleciyi alkışlayın o zaman her hafta ;) Ben Tolga'yı alkışlarım =)

bingolts
23.04.2007, 13:22
Tolga Sende İŞ Yok Kİm Ne Derse Desİn Ben GÖrdĞÜmÜ Bİlİrİm Sende İŞ Yok İzledİĞİn Pozİsyonlar Ortada Kalecİ SanmiŞtim Senİ Maalessef Benİ Yanilttin

Fatih
23.04.2007, 14:16
ya bu adam kaleci değil değil değilll

Ertan 51
23.04.2007, 14:40
Belkide o maçlarda teşvik primi almıştır :rolleyes::rolleyes:

Başka takımlarla olan maçlarını neden izlicem , kendi maçımızda gördüm. Siz o kaleciyi alkışlayın o zaman her hafta ;) Ben Tolga'yı alkışlarım =)
aynı fikirdeyim.
her ne kadar bazı eksikleri olsada hem Tolga hemde Jeff Martineze 10 basar.herzaman dediğim gibi bizim maçta da görüldüğü üzere Martinez tamamen bir balon ve daha hala onu kahraman görenler var hayret.

Fatih
23.04.2007, 15:04
martinezle tolga ayrı kalelerin bekçileri :D

POYRAZ
23.04.2007, 15:10
Ben de sana Erciyesspor - Trabzonspor macini seyretmeni tavsiye edebilirim sevgili renkdasim. Tolga'nin Trabzonspor'u nasil ipten aldigini görmen acisindan.

Mert67
23.04.2007, 15:14
tolga ya güveniyorum inşallah daha iyi olacak

ogulcan 61
23.04.2007, 15:18
tolganın boyu uzun jefferson kısa o toplar jeff olsa kornere atar ama o tutabiloo.yaptığı kurtarıslarla bise galibiyeti getirdi belki 6 kere TS nin alehine penaltı calındı ve bunların 4 kurtarıldı ve o 4 kere kurtarılan penaltıların maçları cok farklı skorlardı. 3'ü bise mağlubiye 1'i beraberlik getiriodu.kayseri maçına bakın dk kaç skor 0-0 ve tolga penaltıyı kurtarıor.hata yapmayan kaleci yoktur hatasız kulda yoktur demekki tolganın yaptıkları gayet normall.bence seneyede dier senelerdede kalede tolga olmalı ama jeff yerine başka alternatif bulunmalı.:)

Yavuz Hasan
23.04.2007, 18:35
jef gidecektolga kaleci

jefferson61sefa
23.04.2007, 21:31
tolganın boyu uzun jefferson kısa o toplar jeff olsa kornere atar ama o tutabiloo.yaptığı kurtarıslarla bise galibiyeti getirdi belki 6 kere TS nin alehine penaltı calındı ve bunların 4 kurtarıldı ve o 4 kere kurtarılan penaltıların maçları cok farklı skorlardı. 3'ü bise mağlubiye 1'i beraberlik getiriodu.kayseri maçına bakın dk kaç skor 0-0 ve tolga penaltıyı kurtarıor.hata yapmayan kaleci yoktur hatasız kulda yoktur demekki tolganın yaptıkları gayet normall.bence seneyede dier senelerdede kalede tolga olmalı ama jeff yerine başka alternatif bulunmalı.:)

senin yaşın küçük bu yüzden pek çakmıyorsun tolga uzun jeff kısa yahu sanki arada 15 cm varda onun çıkardıkarına yetişemez diyorsun çok güldüm sana helal vallaha akşam akşam ii oldu bu biri 188 biri 192 çok fark var gerçekten ayrıca jeff daha ii sırcıyor basketbolda da böyledir ÇOK GÜLDÜM ya süper oldu bu yzdıkların

diğer konuya dönersek gülmekten dönemiyorum neyse MARTİNEZ number one
kaleye martinezzzz
bizim aleyhime 6 penaltı çalımdı 2sini kuratamdı allah allah bu akdar çok mu
manisa maçında var o maça gitmiştim yattaraya yapılan penaltıyı vermemişlerdi o zaman 1 tane holosko atmıştı jeff sakattı tolga oynamıştı gol olmuştu
kayseride kurtardı g.ünalınkini sonra gençlerbiriği maçında 2 penaltı dan 1ini kurtardı
bide cangele attı yani
1-holosko attı
2-g.ünalınkini kurtardı
3-okan öztürk attı
4-okanın 2.vurusunu kurtardı
5-cangele attı
benim hatırladıklarım bunlar 5 de 2 güzel istatislik ama gerçek kurtarış g.ünal ın kurtarısı

Bartuğ13
23.04.2007, 21:38
[QUOTE=jefferson61sefa;759381]senin yaşın küçük bu yüzden pek çakmıyorsun /QUOTE]

allah bizi bu düşünceden bir an evvel kurtarsın.yoksa bu kafayla bir yere geleceğimiz yok.kardeşimiz kendi fikrini belirtmiş.yazdıklarınla nelere sebep olaibleceğini düşün.düzgün yaz.yazıktır.kardeşimize bişey öğretmek farklı aşağılamak farklı.kendimizden yaşça küçüklere böyle yaklaşalım.senin yaşın küçük sen anlamazsın ne demek oluyor.senden bile fazla anlayabilir aklın şaşar.yazıktır.yapmayın

ilhan
23.04.2007, 21:56
Pireyi deve yapmayı severiz hepimiz;) Martinez'i dünya yıldızı yapıcaksınız nerdeyse.

İllede Tolga..

jefferson61sefa
23.04.2007, 22:00
[QUOTE=jefferson61sefa;759381]senin yaşın küçük bu yüzden pek çakmıyorsun /QUOTE]

allah bizi bu düşünceden bir an evvel kurtarsın.yoksa bu kafayla bir yere geleceğimiz yok.kardeşimiz kendi fikrini belirtmiş.yazdıklarınla nelere sebep olaibleceğini düşün.düzgün yaz.yazıktır.kardeşimize bişey öğretmek farklı aşağılamak farklı.kendimizden yaşça küçüklere böyle yaklaşalım.senin yaşın küçük sen anlamazsın ne demek oluyor.senden bile fazla anlayabilir aklın şaşar.yazıktır.yapmayın
benim aşşağılak gibi bi düşüncem yok sadece konuştuğu çok saçma yani küçük çocuklar der ya benim babam senin babanı döver uzun boylu aynı öle yani çok saçma bizim kalecilerimiz arasındaki 3-4 cm nin ne önemi var yetişemez falan diyor çok güldüm bu konuşmaya

Hasan Ayvenli
23.04.2007, 23:08
martinez aşkını anlamış değilim
o gelir ona da sayar millet

Erdem Keser
23.04.2007, 23:30
senin yaşın küçük bu yüzden pek çakmıyorsun tolga uzun jeff kısa yahu sanki arada 15 cm varda onun çıkardıkarına yetişemez diyorsun çok güldüm sana helal vallaha akşam akşam ii oldu bu biri 188 biri 192 çok fark var gerçekten ayrıca jeff daha ii sırcıyor basketbolda da böyledir ÇOK GÜLDÜM ya süper oldu bu yzdıkların

kaleye martinezzzz
manisa maçında var o maça gitmiştim yattaraya yapılan penaltıyı vermemişlerdi o zaman 1 tane holosko atmıştı jeff sakattı tolga oynamıştı gol olmuştu
kayseride kurtardı g.ünalınkini sonra gençlerbiriği maçında 2 penaltı dan 1ini kurtardı
bide cangele attı yani
1-holosko attı
2-g.ünalınkini kurtardı
3-okan öztürk attı
5-cangele attı
benim hatırladıklarım bunlar 5 de 2 güzel istatislik ama gerçek kurtarış g.ünal ın kurtarısı
madem yaşı kücük cakmıyo sende söyle yaşınıda bilelim ona göre verelim notunu

cabri
24.04.2007, 10:57
Dostlar, Trabzonspor a kaleci gibi kaleci lazım.. Adı Tolga olmuş,
Martinez olmuş..Jefferson olmuş farketmez. Kendini kanıtlamış iyi bir kaleci olsun yeter.
Ben de Tolga nın başarılı olmasını isterim ancak bana güven vermiyor. Kaleciliğin verimli dönemi 25-35 arasıdır. Tolga 24 yaşına gelmesine rağmen kendini pek yetiştirememiş. Onun yerinde olsam 2-3 yıl oynayabileceğim bir takıma gider kendimi yetiştiririm, başarılı olursa Trabzonspor kendi evladını zaten bırakmaz, alır. Bu haliyle kaleye geçip ne bizi hasta etsin ne kendini yıpratsın. Lütfen...!

Fatih
24.04.2007, 11:03
Dostlar, Trabzonspor a kaleci gibi kaleci lazım.. Adı Tolga olmuş,
Martinez olmuş..Jefferson olmuş farketmez. Kendini kanıtlamış iyi bir kaleci olsun yeter.
Ben de Tolga nın başarılı olmasını isterim ancak bana güven vermiyor. Kaleciliğin verimli dönemi 25-35 arasıdır. Tolga 24 yaşına gelmesine rağmen kendini pek yetiştirememiş. Onun yerinde olsam 2-3 yıl oynayabileceğim bir takıma gider kendimi yetiştiririm, başarılı olursa Trabzonspor kendi evladını zaten bırakmaz, alır. Bu haliyle kaleye geçip ne bizi hasta etsin ne kendini yıpratsın. Lütfen...!

beşikdüzülü toprağıma katılıyorum aynen bu tolga 24 yaşına geldi hala kaleci görüntüsü vermiyo casillas ispanya milli takımının kalesine geçtiğinide 18 yaşındaydı kalite farkı işte

halil ibo
24.04.2007, 11:14
Bizden önce;defanstaki arkadaşlarına ve takıma güven verecek,rakiplerine bu kale geçilmez dedirtecek maç çevirecek tecrübeli bir kaleci lazım.
Bende sevgili Cabri gibi Tolga'nın 1.lig takımlarından birinde olgunlaşarak geri gelmesini tercih ederim.

Ertan 51
24.04.2007, 11:37

kaleye martinezzzz
bide cangele attı yani
1-holosko attı
2-g.ünalınkini kurtardı
3-okan öztürk attı
5-cangele attı
sefa kardeşim gerçektende hiç hoş olmayan bir üslupla yazmışsın sen en iyisimi oğulcan61 den bi özür dile.ayrıca gülmekten öldüm çok güldüm felan diye o kadar abartmışsınki senin kadar olmasada bende sana çok güldüm.oğulcan61 e sen futboldan çakmıyorsun demisinya sende heralde pek anlamıyonki Martinez den bahsediyorsun övdüğün adamın istatistikleri ortada.gerçi o senin takdirin sonsuz saygı duyarım ama hepimiz kardeşiz birbirimizi küçük görmeden aşağılamadan yorumlarımızı yaparsak tam süper olur bilmem sen ne dersin.aman banada sallama seviyeyi koruyalım.saygılar kardeşim.

Erdem Koltuk
24.04.2007, 11:47

kaleye martinezzzz
bide cangele attı yani
1-holosko attı
2-g.ünalınkini kurtardı
3-okan öztürk attı
5-cangele attı

Çocuk bişeler yazmış.Noldu yani ÇOK GÜLDÜN.Bende sana güldüm saçmasapan şeyler yazmışsın hiç bişey anlaşıymıyo.

ilhan
24.04.2007, 12:02
İnsanlar beğenmedikleri bir futbolcuda ne kadar çok eleştiricek şey buluyor =) Şaşırıyorum.

" Biz Trabzonsporlu doğduk , Trabzonsporlu büyüdük. Allah inşallah Trabzonsporlu ölmeyi nasip ederi.. "

Tolga Zengin

mehmet_35
24.04.2007, 12:06
ii bir kaleci almamız şart. Tolga Güven vermiyor bana.

demir
24.04.2007, 12:16
tolga yı begenmemek ...! ilginc ...! kımı ıstedınız yerıne merak edıyorum tolgayı karsılastırıgınız kalecılere bır bakın ???? casılas kalece olmadıgı ıcın 18 yasında keleye gecti yedıgımız butun gollere bakın kalecı hatası cok az
lutfen bu adamı elestırırken dıkkat edelım yapacı elestırı bence daha ıyı olur yıldızlarımıza sahıp cıkalım dıye bas bas bagaran dostlarımızızn boole elestırmesı bızım gıbı dusunenlerı bıle uzerken boole genc yeteneklerı ne hale getırır sız dusunun ...! fener bahcenın kalesını suan bır genc koruyor mondragonun yoklugunda G:S nın kalesınınde tekrar soluyorum bu cocuga Rustu bıle sahıp cıkıyor bızde cıkalım demıyorum kendımız gıbı gorelım ...!

Fatih
24.04.2007, 12:30
tolga yı begenmemek ...! ilginc ...! kımı ıstedınız yerıne merak edıyorum tolgayı karsılastırıgınız kalecılere bır bakın ???? casılas kalece olmadıgı ıcın 18 yasında keleye gecti yedıgımız butun gollere bakın kalecı hatası cok az
lutfen bu adamı elestırırken dıkkat edelım yapacı elestırı bence daha ıyı olur yıldızlarımıza sahıp cıkalım dıye bas bas bagaran dostlarımızızn boole elestırmesı bızım gıbı dusunenlerı bıle uzerken boole genc yeteneklerı ne hale getırır sız dusunun ...! fener bahcenın kalesını suan bır genc koruyor mondragonun yoklugunda G:S nın kalesınınde tekrar soluyorum bu cocuga Rustu bıle sahıp cıkıyor bızde cıkalım demıyorum kendımız gıbı gorelım ...!

ya canizares ya cesar sanchez ya da reina bunlar kaleci deilmiydi yapmayın Allah aşkına

tolgayı bu kadar büyüttünüz ki daha iyi kaleciler var gs deki aykut ankaragücündeki serkan erciyesteki orkun bi kaç örnek sadece tolga 10 senedir belki bu takımda ama bi numarasını henüz göremedik okan öztürkün kullandığı saçma penaltı dışında

murseltaskin
24.04.2007, 12:34
tolga'ya tam destek vermemiz lazım.real madrid de casilllas.barcelonada valdez.werder bremende wise daha akıma gelmeyen çok var.bunların hepsi genç yaşta kaleyi devraldılar.hata yapmadılar mı?valdezin yaptığı hataları hatırlayın.wise nin juventus maçında top elindeyken takla atması ve topu elinden kaçırıp şampiyonlar liginden elenmelerini hatırladınız mı?rüştü bile adamı veliat göstermiş..................

demir
24.04.2007, 12:55
bız zaaten gopxumuzde buyutmrdık sız buyutuyorsunuz tolgayı karıslastırdıgınız kalecılerden anlasılıyor fakat sunu soleye bılırım 26 yasındayım boole kalecı trabzonda hıc gormedım oliver khan bıle ???
benım sorunum su bu cocuk bu takımı gotursede goturmesede (benım dusuncem goturur) sahıp cıkılması gerekır hem trabzonludur hemde trabzonsporludur

Bartuğ13
24.04.2007, 13:06
valdez denilen arkadaş daha bu sene liverpoola ilk mçaı verip barçayı kupadan etmedi mi?o kaleciler ihç hata yapmadı mı?
ben hatırlıyorum hepsi de takımda kaleci yokluğundan geçmişti.hatta valdez bence hala rezil bir kaleci.3-4 senedir takımda aralıksız oynuyor.deli gibi tecrübe kazanmış olmalı.takımı onun yediği golleri kapatacak bir takım ama hala takımın elenmesine kimse engel olamıyor.demekki kaleci öyle zart diye olunmuyor.kaldıki tolga yeteneksiz değil.ha gider 1 sene pişer gelir eyw.ama gelsin ve geldğinde de arkasında durulsun.bir basit hatada tolgayı asıp,binlerce hatada başkalarını affetmek adalet değildir.

FANATIK61
24.04.2007, 13:29
Bende Tolga'yi destekliyorum ama daha cok calismasi lazim. 5 m alanini daha iyi kullanmasi lazim. Kale cizigisinde dikilip kaliyor öyle. Kaleci dedigin Topa öyle bir cikacak ki Forvetlerin ödü kopacak. Dünya Sampiyonasinda Toni Schumacher bir Topa cikti onunla beraber Topa cikan Forvet Oyuncusunun Boynu kirildi. Adami Hastaneye kaldirdilar Schumacher Faul atisini kullandi ;)

Bizim Futbolcular ne yazikki kendini gelistiremiyorlar birtek Tolga degilki. Gökdeniz kac sene oldu hala Kaleci ile karsi karsiya kaldimi ne yapacagini sasiriyor. Eger Profesyonel Futbolcu isen hergün Antremanlarda yeteneklerin üzerine birsey katman lazim.

Ama bizim Ziya ne yapiyor Kos Babam Kos sonra Cift Kale Mac ondan sonra haydi herkes eve, ochhhh ne güzel Antreman vallah...

Misina
24.04.2007, 13:30
valdez denilen arkadaş daha bu sene liverpoola ilk mçaı verip barçayı kupadan etmedi mi?o kaleciler ihç hata yapmadı mı?
ben hatırlıyorum hepsi de takımda kaleci yokluğundan geçmişti.hatta valdez bence hala rezil bir kaleci.3-4 senedir takımda aralıksız oynuyor.deli gibi tecrübe kazanmış olmalı.takımı onun yediği golleri kapatacak bir takım ama hala takımın elenmesine kimse engel olamıyor.demekki kaleci öyle zart diye olunmuyor.kaldıki tolga yeteneksiz değil.ha gider 1 sene pişer gelir eyw.ama gelsin ve geldğinde de arkasında durulsun.bir basit hatada tolgayı asıp,binlerce hatada başkalarını affetmek adalet değildir.

valdes katalan olduğuna dua etsin yoksa barcelonada 1 dakika saklanacak kaleci değil

POYRAZ
24.04.2007, 15:30
Erciyesspor macinda en cok güvendigim oyuncu Tolga. Bir kac hafta önce Erciyesspor'u kendi evinde yenmemizin bas mimari oydu. Yer ayni, rakip ayni, kalecimiz ayni. Bu turda sana güveniyorum Tolga.

Bartuğ13
24.04.2007, 16:33
valdes katalan olduğuna dua etsin yoksa barcelonada 1 dakika saklanacak kaleci değil

o katalan barçada oynuyor.sadece katalan olduğu için diyorsun.madem öyle sadece trabzonlu olduğu için bile tolga için sabretmeye değmez mi?biz niye sahip çıkmayalım evladımıza?
gitse bile 1 sezon sonra gelmeli.

jefferson61sefa
24.04.2007, 16:36
[QUOTE=shooter13;759393]
benim aşşağılak gibi bi düşüncem yok sadece konuştuğu çok saçma yani küçük çocuklar der ya benim babam senin babanı döver uzun boylu aynı öle yani çok saçma bizim kalecilerimiz arasındaki 3-4 cm nin ne önemi var yetişemez falan diyor çok güldüm bu konuşmaya

zaten bunu yazdım aşşağılamak gibi bir durum yok çok saçma yani boyu daha uzun yetişemio o zamna togla martinezden 2 cm uzun ama zıplama farkına bakarsanız tolga asıl yetişemez yani daha hiç tecrübe denen bişey olmadığı için kardeşimizde insana bayağı saçma geliyor aşşağılamaya çekmeniz çok saçma ayrıca tolga auta giden toplarıda kornere çeliyor o zaman o tez doğru ise martinez veya jefferson tolgadan kısa onlar yetişemez dokunamaz auta
gider anlatabildim mi yani çocuk aklı derler ya oda anlamıştır zaten aşşağılamak gibi bir niyet ve uslübüm yok yazdıklarınız kaşrısında vallaha çok şaşırdım tolga yı uzun süredir izliyorum kalede ben varım diyemiyor ağırlığını koyamıyor yani bi onu izleyin bir de başka bir kaleciyi acai telaşlı

ilhan
25.04.2007, 23:52
En azından bir penaltı kurtarırsın diye bekliyordum ama olmadı.

Sefa Murat Dokuz
25.04.2007, 23:55
YORUMSUZ ne desek boş ETKi 0 zaten agresif bir kaleci değil suçlamak yersiz övmek yersiz...

zanoylu
26.04.2007, 00:01
Tolgaya bel bağlanıyorsa olmaz verilsin bir yerler 1-2 yıl kiralık Trabzonsporun bu gibi adamlara(tecrübesiz) kalecilik öğretecek ne lüksü nede zamanı var.

Misina
26.04.2007, 00:09
bi topu çıkarmanı çok bekledim tolga bu maç bariz hatan yoktu ama bi penaltı çıkarabilirdin olmadı

cabri
26.04.2007, 01:23
tolga bu maç bariz hatan yoktu

trafiğe çıkmayan araba kaza yapmaz...!

Fatih Ersoy
26.04.2007, 02:06
Bide penaltı kurtarabilseydin çok daha güzel olcaktı...

cabri
26.04.2007, 02:13
Altıpasa süzüle süzüle gelen toplara sadece bakan, burnunun dibinden geçen topa müdahele etmeyen adama ben kaleci demem. İkinci yarı uyarı almış olmalı ki tek tük çıkmaya başladı ancak hala öğrenecek çok şeyi var...

ÇAĞDAŞ AYDIN
26.04.2007, 02:20
Kalecilik kendine güven işidir. İç disiplin işidir. Hata yapmaktan korkan iyi kaleci olamaz. Emeklilik eşiğindeki Oliver Kahn veya onun ayarında bir kalecinin arkasında 1 sene beklese 1 sene sonra daha iyi olabilir.

Mehdi
26.04.2007, 08:30
6 penaltıdan biri bile tutulamazmı Tolga.böyle maçlarda bu işi yapamadıktan sonra neye lazım senin kaleciliğin.

Sefa Murat Dokuz
26.04.2007, 18:19
burda herkes o kurtardıkları kolay penaltı derken inanmıodum birr kaç kez daha izledim ve remen adamalr üztüne yada azcık kenara vurmuşlar 6 penaltıda 4 ünde ters köşeye yatması ayrı bir başarı

karatasof
26.04.2007, 18:43
Teneke direktör ZD'nın Şişe kalecisi dün gece 6 atıştan birinin yanına bile yanaşamayarak daha evvelde belirttiğim gibi kötü atılan bir penaltıyı kurtarmakla büyük kaleci ilan edilmesinin boş olduğunu ispatladı.
Eğer niyet varsa ve eğer iyi bir TS kurulacaksa bu takımın ilk kalecisi olamayacağı kesin.

Cengiz Çubukcu
26.04.2007, 18:49
bu maçta tolga gerek kendine güveniyle gerekse yerinde çıkışlarıyla başarılı olmuştur. (biz başka maç izledik galiba) ayrıca penaltı tamamen şans işidir, kaleci bir köşe seçer ve atlar..penaltıyı yiyene değil atana bakacaksın, sizin iddia ettiğiniz gibi kolay toplar gelmedi...

Badaloğlu
26.04.2007, 19:46
Tolganın en kızdığım tarafı topu oyuna çabuk sokamıyor.Topu alınca rakip defansın yerleşmesini bekler gibi yavaş hareket ediyor.Zamanında Jean mari Phaff ortasahadan daha fazla ileri eli ile adrese teslim toplar atıyordu.Bu konuda endini geliştirmelisin.Acele edip topu oyuna soksa belki rakip zor durumlarda bile kalır.Direk kontraatak böyle başlar...

Özgür Öztürk
26.04.2007, 19:53
Tolganın en kızdığım tarafı topu oyuna çabuk sokamıyor.Topu alınca rakip defansın yerleşmesini bekler gibi yavaş hareket ediyor.Zamanında Jean mari Phaff ortasahadan daha fazla ileri eli ile adrese teslim toplar atıyordu.Bu konuda endini geliştirmelisin.Acele edip topu oyuna soksa belki rakip zor durumlarda bile kalır.Direk kontraatak böyle başlar...

Jean Marie Phaff dedin de aklıma geldi bu haber.

Pfaff gizli sırları açıklıyor !
http://image.haber3.com/spor3/haber/80546.jpg

Trabzonspor'un eski kalecilerinden Jean-Marie Pfaff, çok önemli sırlarını açıklamaya hazırlanıyor. Eski kaleci; "Uzun süredir bu formülü açıklayıp açıklamama konusunda endişe yaşadım, ama ölmeden önce bunu diğer kalecilere açıklamak istiyorum" dedi..

Trabzonspor'da oynadığı dönemde Trabzonspor'un ve aynı zamanda dünyanın en iyi kalecisi seçilen Pfaff, bir sokak futbolcusundan dünyaca ünlü bir kaleciye dönüşmesinin hikayesini yazdığı kitabında ünlü penaltı kurtarışlarının sırlarını da vereceğini açıkladı.

Henüz adını koymadığı kitabında kalecilere çok önemli bilgiler vereceğini anlatan Pfaff, ''Ben şansa inanmam. Başarı için bir formülüm var. Uzun süredir bu formülü açıklayıp açıklamama konusunda endişe yaşadım, ama ölmeden önce bunu diğer kalecilere açıklamak istiyorum. Ben başarılıydım, diğerleri de umut ederim başarılı olur. Kitabımda rakip oyuncuları nasıl yanlış yönlendirerek şaşırttığımı açıklayacağım. Bunları fotoğraflarla ispat edeceğim'' diye konuştu.

Başarısındaki en büyüt sırrın eşi Carmen olduğunu kaydeden Pfaff, şöyle devam etti:
''Carmen bana mesleki hayatımda çok destek oldu. Bayern Münih'te oynarken ve 1986 Dünya Şampiyonası'nda Belçika ile 4. olduğumuzda sürekli benim yanımdaydı ve bana adeta bir psikolog gibi yardımcı oldu. Çocuklarıma uzun süre yalnız bakmak zorunda kaldı. Trabzonspor'da oynarken de zor anlar yaşadığımız oldu. Buna rağmen hiçbir zaman beni mesleki olarak engellemedi. Ben hiçbir zaman para için futbol oynamadım, hep ailem için oynadım. Çünkü ailemle iyi ve güzel bir hayat yaşamak istedim ve bunu da başardım.''

Kalecilik kariyerinde 10 penaltının 8'ini çıkarmasıyla tanınan ve bu başarısı henüz kimse tarafından yakalanamayan Pfaff, günde 3 saatini kitap yazarak geçirdiğini de sözlerine ekledi.

onurkaradeniz
26.04.2007, 19:56
Ahmet abi bu lafına göre petkoviçten kurtulduğumuza şükretmeliyiz:)

Misina
26.04.2007, 20:00
Ahmet abi bu lafına göre petkoviçten kurtulduğumuza şükretmeliyiz:)

fakat halken beğenmediğimiz petkoviç kalitesinde bir kalecimiz yok

onurkaradeniz
26.04.2007, 20:04
olacak sabredersek ;)

Bartuğ13
26.04.2007, 23:02
bence tolgaya dünkü oyunda çok top gelmedi.ağzına gelen bir iki topta çıkmadı ama ikinci yarıda artık yawaş awaş başladı.her gün üzerine bişey koymaya başladı.
penaltı konusunda yazılanlara katılmıyorum.dün rakibin kullandığı penaltılara bakarsanız zaten kurtarılaiblecek penaltı atılmadı.6nın 5i zatene
abartı penaltılardı.
ki penaltılara kalmış bu maçta önce o takımın bu hale gelmesi avni akerde yenilmesi,deplasmanda rakip 10 kişiyken geride beklemesi ve penaltıyı kullanannın hüseyin olması gibi şeylerin önce tartışılması gerekir.
bence penaltıya kalmış tüm maçlarda kaleciye niye çıkarmadın demek çok büyük haksızlıktır.yalnızca kurtarırsa tebrik ve teşekkür edilir.kurtaramazsa yüklenilmez.günah keçisi ilan edilecek bişey yaptığına inanmıyorum dün akşam

Yavuz Hasan
28.04.2007, 11:15
bence tolgaya dünkü oyunda çok top gelmedi.ağzına gelen bir iki topta çıkmadı ama ikinci yarıda artık yawaş awaş başladı.her gün üzerine bişey koymaya başladı.
penaltı konusunda yazılanlara katılmıyorum.dün rakibin kullandığı penaltılara bakarsanız zaten kurtarılaiblecek penaltı atılmadı.6nın 5i zatene
abartı penaltılardı.
ki penaltılara kalmış bu maçta önce o takımın bu hale gelmesi avni akerde yenilmesi,deplasmanda rakip 10 kişiyken geride beklemesi ve penaltıyı kullanannın hüseyin olması gibi şeylerin önce tartışılması gerekir.
bence penaltıya kalmış tüm maçlarda kaleciye niye çıkarmadın demek çok büyük haksızlıktır.yalnızca kurtarırsa tebrik ve teşekkür edilir.kurtaramazsa yüklenilmez.günah keçisi ilan edilecek bişey yaptığına inanmıyorum dün akşam
bence de konuşulmusa gereken trabzonda nasil yenildiğimiz ve erciyes e nasıl gol atamadığımız olmalı

ilhan
28.04.2007, 19:19
Çok güzel bir maç çıkardı. Tebrikler Tolga.

Sefa Murat Dokuz
28.04.2007, 19:23
Çok güzel bir maç çıkardı. Tebrikler Tolga.
ewt doğru tbrkler:tsbayrak:

Özge
28.04.2007, 19:36
İyi kurtarışlar yaptı:alkış:

Eren Uğur Ayar
28.04.2007, 19:37
Tolga Antalya maçında çok güzel bir oyun çıkarttı.İnsallah istikrarlı bir sekilde devam eder.

Erdem Keser
28.04.2007, 19:51
büyük düşünmeliyiz büyük tolga gibi küçük isimlerle olmaz bu işler :)

Hasan Ayvenli
28.04.2007, 19:53
iyi toplar tuttun böylee devam et

Misina
28.04.2007, 20:10
yavaş yavaş sağlam durmayı öğreniyor.umarım bir kaç maç sonra tolga yı eleştirmek durumunda kalmayız

ÇAĞDAŞ AYDIN
28.04.2007, 20:31
Son 4 maç onun için büyük fırsat. Stres de azaldı. Biraz kilo alsa daha iyi olcak sanki.

capa
28.04.2007, 20:52
bugün ki maçın kahramanlarındandı. bi de topu oyuna iyi sokabilse
ama ona sonuna kadar güveniyorum ve ısrar edilmesinden yanayım

Bartuğ13
28.04.2007, 20:59
son saniyeleri radyodan dinlerken bir korner oldu ve adamın anlatışından aha yedik dedim fakat ve çizgide tolgaaaa dediğini duyunca nasıl mutlu oldum anlatamam.üzerinde bugün çok güzel oynadı tolga 3 net pozisyon çıkardı dedi.daha da mutlu oldum.tebrik ve teşekkürler tolga.yanındayım her zaman.hatalarını düzeltirken de destek olmak ve trabzonuma faydalı olmanı sağlamak için

pReN@_61
28.04.2007, 21:09
son maçlarda mükemmel performans gösteriyor.inşallah hep böyle devam eder...

Remzi
28.04.2007, 21:13
Tolga'nın Tek eksiği İyi degaj yapamıyor ve bazende Yan toplarda Çıkıp çıkmamakta tereddüt etmesi.İnşallah en kısa zamanda eksik yanlarını düzeltir.

======29===TOLGA=ZENGİN===========

gaybana61
28.04.2007, 22:08
bravo sanada

Bartuğ13
28.04.2007, 23:38
özetleri izledim gayet güzel toplar çıkarmış.yediği golde savunmanın hatası var.acımasızca eleştirenler şimdi gözükmüyorlar ortalıkta.inş böyle devam edecek tolga.hakkını vermek gerkir değil mi millet?

macka61
28.04.2007, 23:47
bugün çok iyidi tolga tebrik ediyorum

agahozlu
28.04.2007, 23:59
gol olabilecek 1-2 topu çıkartı,performansını umarım yükselterek devam eder.

Fatih Ersoy
29.04.2007, 01:01
Bu gün süperdi... Teprikler tolga..

POYRAZ
29.04.2007, 17:11
Yaptigi kurtarislarin icinde iki tanesi vardi ki akillara zarar. Cok güzel bir performans gösterdi.Tebrikler.

Murat'
29.04.2007, 17:13
istikrarı sağlarsa milli takım yolu açıktır......

Ertan 51
29.04.2007, 17:36
sanki gün geçtikçe dahada iyi olacakmış gibi geliyor bana.kendine dahada bi güven geldi son Antalya maçında da harika 2-3 kurtarış yaptı tebrikler Tolga hep böyle ol.

atabaş
29.04.2007, 18:57
iyi bir mac cıkardı ama hala acemiliği atamadı üstünden

Uğurtan
30.04.2007, 00:00
büyük düşünmeliyiz büyük tolga gibi küçük isimlerle olmaz bu işler :)

Gökdeniz'de.Fatih'te,Hami'de birzamanlar küçük isimlerdi? Böyle konuşursanız hiçbir yıldız üretemeyiz..Sora ahlar vahlar niye alt yapıdan oyuncu çıkmıyo deriz..Biraz dikkat!..

Tolga'ya güveniyordum hala güveniyorum..Devam Tolga ;) Fazla abartacak bişiy yok yolumuz uzun...

Erdem Keser
30.04.2007, 15:46
Gökdeniz'de.Fatih'te,Hami'de birzamanlar küçük isimlerdi? Böyle konuşursanız hiçbir yıldız üretemeyiz..Sora ahlar vahlar niye alt yapıdan oyuncu çıkmıyo deriz..Biraz dikkat!..

Tolga'ya güveniyordum hala güveniyorum..Devam Tolga ;) Fazla abartacak bişiy yok yolumuz uzun...

söylemek istediğimi anlamadın heralde neyse :)

Egemen Yılmaz
30.04.2007, 17:44
Trabzonspor, kalesini önümüzdeki 10 yıl için güvenceye aldı.

bunu söyleyecek kadar güveniyorum Tolga'ya

Erkan
30.04.2007, 18:49
Iyi bir TD, iyi bir defans Tolga yi bize kazandirir...

yns61
30.04.2007, 19:24
gelecegin şenol güneşi gözüyle bakıyorum tolgaya..

Erkan
30.04.2007, 20:24
gelecegin şenol güneşi gözüyle bakıyorum tolgaya..

Insallah..

edim
30.04.2007, 22:20
biraz sabır sonra siz bile inanamayacaksınız bu cocuga

Fatih Ersoy
01.05.2007, 00:28
Bu adam geleceğin en iyi kalecileri arasında olacak..

Hüseyin Çümen
01.05.2007, 01:00
biraz kendine güveni geldi artık
aslında erciyes maçında penaltıları hep kurtarır die dülşünüodum ama başaramadı
takımımız bu sene çok kötü gene kötünün iilerinden denemezmi tolga için
bence denebilir

Ayaz
01.05.2007, 03:17
gereksiz eleştirilerden ve önerilerden vazgeçip.. güvenmeyi denesek hem takımımız hemde milli takım için iyi vazgeçilmeyen olacak..

eleştirenlere cevabım valdes, casillas, ki gençliğinde canizares, bolca hatalar yapmalarına rağmen vazgeçilmemişler ve şuan hala 1. kalecidirler.. ve büyük takımların kalecileridir.. biz hedeflerini bile elde edemezken.. kalecimiz "x" yada tolga ne fark ederki..

Mert Zaman
03.05.2007, 00:40
tolgayi iyi tanirim bizim okuldaydi bi dönem üstümüzde çok karaterli bir kardesimiz okul takiminin da kalecisiydi o zamanlar belliydi bi gün buralara gelecegi...
ya bu gercekmı ben bisy anlaamdım gercekse cvp yazarmısn abi :eek:

OFLU
03.05.2007, 05:06
YENi STI HAYIRLI OLSUN TOLGA:)

Mert Zaman
03.05.2007, 10:07
tolga aferin gercekten guzel kurtarıslar yapıor bu gidsle jefferson kaleye zor girer idmanlarda nasıl bilmiorum ama tolga kadar olamıcak gibime gelio

Fatih Ersoy
04.05.2007, 22:37
Seni süperlig de kesecek bir adam tanımıyorum..

Yan toplardaki başarın mükemmel... Belkide trabzonspora gelmiş kalciler arasında yan toplara en iyi çıkan kalecisin.

Umarım performansın yükselmeye devam eder. Sanki şenol güneşi görür gibi oluyoruz..

Sefa Murat Dokuz
04.05.2007, 22:43
kale vuruşlarını düzelttimi süper olacak gerçekten bugun yan toplarda 2.ortadaki boş çıkışın dışında hatasızdın tbrkler

Bartuğ13
04.05.2007, 22:44
bugün gerçekten güzel oynadı.helal olsun.yawaş yawaş pişiyor.bir iki basit hata yaptı ama telafi ettirdi.özellikle ayağında gelişme var.hüseyinin 3 kişinin ağzındayken verdiği geri pasını iyi uzaklaştırdı.onun dışında ilk yarının sonunda 2 top çıkardı üst üste aferin tolga len oldun olacan len:D

adherent_1
04.05.2007, 22:46
Bu akşamki maçta bence takımın Hüseyin'den sonra en iyi oyuncusu Tolga'yadı. Kendine güveni oldukça fazla. Hatalarını minimuma indirmiş. Fenerbahçe maçında üzerinde büyük bir yük var. Bizi kurtarsa kurtarsa o kurtarır...

Vkgz
04.05.2007, 23:25
Tolga varken yeni kaleci alınmalımı acaba... öceden alınmalı diyordum ama şimdi alınmamalı demek geliyor içimden

TSelif
04.05.2007, 23:26
Yan toplarda iyiydi bugün...

61viya
04.05.2007, 23:28
Dedim ki hep,Onun sana ihtiyacı var Allhım...Genç,çok genç hem de...Ve Trabzonsporun kalesini koruyor...ÜSTELİK TUTTUĞU TAKIMIN KALESİNİ KORUYOR...Nasıl bir onurdur kimbilir...Tolgamı koru dedim hep,Tolga mın koruduğu kaleyi koru...Şükürler olsun..

Seni çok seviyorum ben...Çok! Allah yardımcın olsun benmim canım....Dualarım hep seninle...Hep!

fırtına4161
04.05.2007, 23:34
arkadaşlar tolga tamam iyi hoşta .. bence trabzonsporun yedek kalecisi olmalı şuan ACİLEN KALECİ GEREKLİ martinez veya hasegiç bize yararlı transfer olur.. :tsamblem:

ilhan
04.05.2007, 23:50
Martinez veya Hasagiç'in Tolga'dan iyi olan yönü nedir. Hea doğru onlar yabancı Tolga Türk.

Pırlanta gibi çocuk , harcamayalım bu çocuğu. Azıcık destek lütfen.

fırtına4161
05.05.2007, 00:14
tekrar tekrar söylüyorum TRABZONSPOR deneme tahtası değildir. eğer başarı olacaksa ilk önce KALE sağlama alınmalı. soruyorum size madem yerli kaleci neden o zaman AHMET ŞAHİNE şans neden verilmiyor? ACİLEN KALECİ ALINMALI:tsbayrak:

Eren Uğur Ayar
05.05.2007, 01:43
Sivasspor maçında yine güzel kurtarışlar yaptı kendine güveni iyice artı artık.bizim başka kaleciye ihtiyacımız yok .ilk önce elimizdeki deyerleri kullanmayı bilelim....

cendelsahinov
05.05.2007, 02:00
tolga aferin gercekten guzel kurtarıslar yapıor bu gidsle jefferson kaleye zor girer idmanlarda nasıl bilmiorum ama tolga kadar olamıcak gibime gelio
jefferson sakat bu arada sezonu kapattı...

tolga ise bence martinezden kenan hasagiçten falan kat kat iyi yeterki oynasın ve o kalenin kendisine ait olduğunu bilsin

İleli
05.05.2007, 02:46
guven sorununu asmims gibi gozukuyor birkac mactir iyi toplar cikariyor, tabi insallah gecici degildir son yaptiklari...

DeAgLeMaNyAq
05.05.2007, 05:23
Uzun bir aradan sonra gol yememeyi başardı...

Mert67
05.05.2007, 09:17
inşallah onun yerine bir kaleci alıp da onu harcamazlar..

fırtına4161
05.05.2007, 12:06
:tsbayrak: kalemizde iyi bir kaleci şart. tolga ise yedekte olmalı.

Emre B.
05.05.2007, 14:16
Geleceği parlak.Bence güvenmeliyiz.

POYRAZ
05.05.2007, 16:05
Tolga Sivasspor macinda yine son derece dehset pozisyonlari kurtardi. Hele kurtardigi 3 pozisyon var ki yüregimiz agzimiza geldi. Tesekkürler Tolga. Iyiki sen varsin. Kac macta bizi kurtardin.

fırtına4161
05.05.2007, 20:40
TRABZONSPOR başarılı olmak istiyorsa KALECİ almalı.

TSKara61
05.05.2007, 21:02
Evet rekabet her zaman lazimdir. Tolga o kadar superse istersen Martinez gelsin kesmesi lazim dimi. Yoksa rekabet olmazsa bu cocuk isi saliverir kendini gelistirmez.

Bence onumuzdeki sezon ilk 11de oynuyacak 1.ligdeki bi takima kiralandirilmadi. Bu kiralamadan sonra iyi kaleci olacaksa tamamen hazir olur ve kotu kaleciyse ne oldugu belli olur.

fırtına4161
05.05.2007, 23:40
:tsbayrak: bu yıl kaleyi sağlama almalıyız.

Hüseyin Çümen
06.05.2007, 02:34
koçum kendine güven febe ye kapat kaleni

fırtına4161
06.05.2007, 03:03
:meşale2: bu maçta tüm gözler onda olacak

Vkgz
07.05.2007, 00:02
Öğrenmeye başladı bu işi ... seneye kalemizde tolga olmalı

Hüseyin Çümen
07.05.2007, 08:16
martinezi almamızda bence hiç bi sakınca yok hangisi iise o olur kalede umarıum tolga da kalır kale

fırtına4161
07.05.2007, 11:50
TRABZONSPOR kaleci okulu değil, başarı hedefleyen takımlar ilk önce KALESİNİ SAĞLAMA alırlar. tolga trabzonsporun yedeği olabilir AMA BU DURUMDA ASLAAAAAA İLK KALECİ OLAMAZ. ,
BU SENE KALECİ ŞARTTTT:tsbayrak:

Sefa Murat Dokuz
07.05.2007, 16:07
Bu maç ewt en önemli maç bu gerçek topgayı göreceğiz

Cengiz Çubukcu
07.05.2007, 16:13
Martinezi isteyen arkadaşlar bu hafta yediği gole baksınlar. aynı golü Tolga yeseydi ne acemiliği kalırdı, ne de beceriksizliği..

Sefa Murat Dokuz
07.05.2007, 16:24
Martinezi isteyen arkadaşlar bu hafta yediği gole baksınlar. aynı golü Tolga yeseydi ne acemiliği kalırdı, ne de beceriksizliği..
Martinezin yediklerini tolgayla yada tolganın yediklerini martinezle karşılaştırmıyoruz yada kurtarışları karşılaştırmıyoruz burda
MARTİNEZ in yediği golü izledim kendisi ne kadar faul desede faul değildi büyük ihtiamlle orda yumruklayabilirdi tutmaya çalıştı elinden kaydı ama tolga hiç bir zaman böyle hata yapmaz orda tolga olsaydı ya onu yumrukalrdı yada hiç vuramazdı TUTMAYA çalışmazdı tolga farklı bir kaleci martinez farklı martinez kendine aşırı güveni var bu yüzden tutarım dedi uçtu rakiple çarpıştı top elinden kaydı:yattara:

POYRAZ
07.05.2007, 16:57
Renkdaslar. Dün aksam Trabzonspor - Sivasspir macinin özetini seyrettim. Sivassporlu oyuncu topu alip bizim kaleye dogru kosunca Tolga ileri cikiyor ve ceza alani cizgisinin orada topu alma ugruna Sivasli oyuncunun ayaklarina resmen yüzünü koyuyor. Pozisyonun yavaslatilmis tekrarinda dikkatle baktim. Kafasini uzatmiyor, resmen yüzünü uzatmis ayaklara. Sirf topu alabilmek icin. Orada burnunun kirilmasi pahasina topu almis. Maci seyretmistim ama detayli sekilde tekrarini seyredince daha iyi görebildim. Ayrica yine kesin gol olmasi gereken 3 topu da kurtarmis. Tolga kesinlikle kalemizi korumali.

fırtına4161
07.05.2007, 19:16
ARSENAL de lehman 37 yaşında. adamlar bilmiyormu genç kaleci almasını? TECRÜBE HERŞEY , tolga daha tecrübesiz. BİZİM GİBİ BÜYÜK TAKIMIN YÜKÜNÜ KALDIRAMAZ

POYRAZ
07.05.2007, 19:27
Oldu renkdasim buluruz 37 yasinda bir kaleci merak etme.

fırtına4161
08.05.2007, 00:08
sorun 37 yaşında olması değil. sorun TRABZONSPOR amacı olan takım sorun TRABZONSPOR kaleci yetiştirme takımı değil. BİZİM FORVETLER ATIYOR MAAAŞALLAH KALECİ TOLGA HER GELENİ İÇERİ ALIYOR....
MADEM YERLİ DİYORUZ NEDEN AHMETE ŞANS VERMEDİN SEN ZİYA HOCA? KALECİ ŞART
ARKADAŞIM KEŞKE ELİMİZDE İMKAN OLSADA O 37 YAŞINDA Kİ KALECİ BİZE GELSE ..... AMA O KALECİ AMACI OLAN BİR TAKIMIN KALESİNİ KORUYOR HATIRLATIYIM:tsamblem:

Kadir
08.05.2007, 11:06
yav bi kaç gündür martinez lafları geçiyor. bence yabancı kaleci saçmalık olur türkiyede 6 yabancıdan birisi kaleci olmamalı.
bence Tolga ile devam etmeliyiz

Naim
08.05.2007, 11:37
ARSENAL de lehman 37 yaşında. adamlar bilmiyormu genç kaleci almasını? TECRÜBE HERŞEY , tolga daha tecrübesiz. BİZİM GİBİ BÜYÜK TAKIMIN YÜKÜNÜ KALDIRAMAZ

Acaba Casilias realin kalesine geçtiğinde kaç yaşındaydı?
Yada Rüştü bizi Şampiyonluktan ettiğinde?
Tamam Tolga güven vermeyebilir
lakin
Bu yönetimle bu Transfer politikalarıyla emin olalım ki iyi bir yabancı kaleci alamıyoruz o zaman elimizde Tolga gibi bir yetenek varken kıymetini bilelim
Bak serdara kaç yaşında neler yapıyor.
Ya hu biz niye kendi adamlarımızı yemek konusunda bu kadar hevesliyiz anlamıyorum.

Bırakın biraz süre verin Tolgaya iyide bir kaleci antrenörü koyun yanına bakın bakalım tolga nelere damga atıyor.

Trabzonsporun artık sokağa atacak parası kalmamıştır.
Tolga gibi ufuk gibi ufukhan gibi Erhan gibi Enis gibi Kadir gibi topcularına sahip çıkıp güvenip oynatması gerekmektedir.

coolank
08.05.2007, 11:46
yani diyorsun ki tolga ile devam edelim ve 3 4 sene zirve yarışına ortak olmayalım

Naim
08.05.2007, 13:10
yani diyorsun ki tolga ile devam edelim ve 3 4 sene zirve yarışına ortak olmayalım

Bu transfer yapısıyla zaten 3-4 sene bir zirve yarışına ortak olmayız

Aldırılan ve aldırılmayan kalecileri biliyoruz
o bakımdan bu konuya hiç girmeyelim

Benim dediğim 6 yabancı kısıtlaması olan bir ülkede ve Trabzonspor gibi başarısız yönetimlerin ve kısıtlı kaynakların olduğu
ve bu kaynakların çoğunun menajerler tarafından yenilidği bir ortamda
Tolga varken Tolga Kaleye Geçer.Yabancı kaleciye gerek yoktur

fırtına4161
08.05.2007, 16:11
serdar daha önce bursasporun kalesini koruyordu, bursada yeterince tecrübe kazandı. tolga daha yeni bizde başladı işe.:tsbayrak: YÖNETİM İLK TRANSFERİ KALEYE YAPMALI. BU MARTİNEZ YADA HASEGİÇ HİÇ FARKETMEZ BENCE İKİSİDE ALINSIN ZATEN BİLDİĞİM KADARIYLA HASEGİÇ TÜRK STATÜSÜNDE OYNUYOR

Bartuğ13
08.05.2007, 16:25
ya heryere bayrak koyarak bişey mi kanıtlamaya çalıştınız anlamadım.sayfa başından beri tolga gitsin kalemizi koruyamaz.bilemez edemez,tecrübesiz şu bu bi alay laf etmişsiniz.ayıptır.ha gitmesi gerekir,1 yıl kiralanır eyw.ama bu kadar üzerine giderek,böyle kötüleyerek ve güvenmeyerek nereye varacaksınız?
sahip çıkmasını bilin önce!!
trabzon ilk transferini kaleye yapmalıymış.ondan önce yabancı hakkını kaliteli bir önliberodan kullanmalısın.önce sağ bekteki açığını kapamalısın.önce sol bekine takviye yapmalısın.gelen geçen rahatça orta aparken adam geçerken herşeyi kaleciye yüklemek olmaz.önce bu transferler yapılır,sonra para bulunur ve gerek duyulursa tolga kiralanıp biri alınır.elimizdeki yeteneği hemen niye çöe atalım.
yoksa diğer mantıkla yaklaşalım kaleciyi alalım./artık sizi buffon falan anca keser) başka adam almayalım.kaleci zaten bütün herşeyi kurtarır.

bir arkadaşımız da tolga kalede kalsın 3-4 sene kafaya oynamayalım demiş.
yahu beyler sanki her sene kafaya oynuyoruz da böyle garip cümleler kuruyorsunuz.şampiyon olmamayı sindirmişiz,sahaya 7 defansla çıkmayı sindirmişiz de tolganın yediği bir golü mü sindiremiyoruz.kaldı ki nerden biliyorsunuz 3-4 sene kafaya oynayamacağımızı?gökten vahiy mi geldi?
ayıptır günahtır.iyi bir teknik adam gelsin,iyi bir yönetim gelsin ve gerekli 3-4 adam gibi transfer yapsın o zaman tolga kalede olsun seneye kesin kafaya oynarız.iddia ediyorum.ama böyle yaparak bir yere varamayız.

sen zaten bir adama bin defa salaksın,yapamazsın,yaptıysan balına yaptın,hafataya kurtaramazsın dersen zaten o adamdan bişey bekleyemezsin.
söz meclisten dışarı burdaki bazı arkadaşların artık ben sırf tolgayı aşağılamak için trabzonsporun gol yemesini hatta yenilmesini istediğini düşünüyorum.

öyle bayrak sallatmayla olmaz ahmet suat hocanın dediği gibi taşın altına elimizi sokmamız lazım.önce iğneyi kendimize batırmalı,gerekirse çuvaldızı "hak edene" sokmalıyız!!!

LazAnisT
08.05.2007, 16:29
Martinez yada bir başkası farketmez iyi bir kaleci alınmalı.Herkes ister altyapıdan bir kaleci geçsin kaleye ama Trabzon kalesi acemi birliği değil.Tolagayla bu iş olmuyor.

POYRAZ
08.05.2007, 17:40
sorun 37 yaşında olması değil. sorun TRABZONSPOR amacı olan takım sorun TRABZONSPOR kaleci yetiştirme takımı değil. BİZİM FORVETLER ATIYOR MAAAŞALLAH KALECİ TOLGA HER GELENİ İÇERİ ALIYOR....
MADEM YERLİ DİYORUZ NEDEN AHMETE ŞANS VERMEDİN SEN ZİYA HOCA? KALECİ ŞART
ARKADAŞIM KEŞKE ELİMİZDE İMKAN OLSADA O 37 YAŞINDA Kİ KALECİ BİZE GELSE ..... AMA O KALECİ AMACI OLAN BİR TAKIMIN KALESİNİ KORUYOR HATIRLATIYIM:tsamblem:
Her geleni iceri mi aliyor? Ercis bücüs ve Sivasspor macinda, ayricaa aklima gelmeyen bir kac macta daha yaptigi kurtarislari unutmamak gerekiyor. Bana göre iyi bir kaleci. Eger takimi yeni bastan yaratacaksan ve yerlerine daha iyilerini alacaksin Tolga'yi da gönderirsin. Ama bazi arkadaslarin dedigi gibi küme düsmemeye oynayan takimlarin kalecileri olan Martinez, Hasagic gibi isimler intihar olur.

marcelinhos100
08.05.2007, 18:17
Her geleni iceri mi aliyor? Ercis bücüs ve Sivasspor macinda, ayricaa aklima gelmeyen bir kac macta daha yaptigi kurtarislari unutmamak gerekiyor. Bana göre iyi bir kaleci. Eger takimi yeni bastan yaratacaksan ve yerlerine daha iyilerini alacaksin Tolga'yi da gönderirsin. Ama bazi arkadaslarin dedigi gibi küme düsmemeye oynayan takimlarin kalecileri olan Martinez, Hasagic gibi isimler intihar olur.

Ama abiciğim niye böyle yazıyorsun sakarya adama tapıyor Şansal Erman Mehmet Demirkol ve birçok kişi Martinezi bu ülkenin en iyi kalecileri arasında gösteriyor ben her maçını takip ediyorum sakaryalı arkadaşlar o olmasa ilk yarı düşerdik diyorlar siz hala kötü diyorsunuz yani neye göre kötü.

Bu haftaki sakarya maçında tribünde idim şeref tribününün hemen yanındaki kapalıda idim ben o kadar duydum Ankaragücü yöneticileri Martinez hakkında övgü dolu sözler söylediler herkes maşallah diyor adama Trabzon almış diyorlar birçok yabancı takımın izlediğini biliyorum

Ama bazılarınız öyle bir yapıyorsunuz ki Martinezi berbat kaleci yaptınız ben anlamıyorum ki niye Trabzona kaleci alınmasını engellemeye çalışıyorsunuz iki senedir engellendi Tolga o kadar iyiyse alır kaleyi Martinezden veya alınacak kaleciden olur biter niye bu kadar çekince anlamıyorum ki Tolganın o kadar iyi olmadığını sizde biliyorsunuz o yüzden herhalde.

#10 Fietra
08.05.2007, 18:20
Tolga geçen seneye göre gelişme kaydetmiştir.Üstündeki ürkekliği bir nebze olsun atabilmiştir.Ancak hala şüphe ediyor.Tolga bu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçında geleceğini belirleyecektir.O stresli maçı kaldırırsa onun hakkındaki olumsuz şüphelerimizi bir nebze olsun yok edebilir.En büyük dileğimiz de bu.

POYRAZ
08.05.2007, 18:27
Ama abiciğim niye böyle yazıyorsun sakarya adama tapıyor Şansal Erman Mehmet Demirkol ve birçok kişi Martinezi bu ülkenin en iyi kalecileri arasında gösteriyor ben her maçını takip ediyorum sakaryalı arkadaşlar o olmasa ilk yarı düşerdik diyorlar siz hala kötü diyorsunuz yani neye göre kötü.

Bu haftaki sakarya maçında tribünde idim şeref tribününün hemen yanındaki kapalıda idim ben o kadar duydum Ankaragücü yöneticileri Martinez hakkında övgü dolu sözler söylediler herkes maşallah diyor adama Trabzon almış diyorlar birçok yabancı takımın izlediğini biliyorum

Ama bazılarınız öyle bir yapıyorsunuz ki Martinezi berbat kaleci yaptınız ben anlamıyorum ki niye Trabzona kaleci alınmasını engellemeye çalışıyorsunuz iki senedir engellendi Tolga o kadar iyiyse alır kaleyi Martinezden veya alınacak kaleciden olur biter niye bu kadar çekince anlamıyorum ki Tolganın o kadar iyi olmadığını sizde biliyorsunuz o yüzden herhalde.
Martinez icin "Kötü" demedim zaten. Kendi capinda iyi bir kaleci olabilir ama bizim hedefimiz sampiyonluk. Sence Trabzonspor kalesini kaldirabilir mi? Trabzonspor'da top oynamakla Sakaryaspor'da top oynamak cok farkli seyler olsa gerek.;)

marcelinhos100
08.05.2007, 18:33
Martinez icin "Kötü" demedim zaten. Kendi capinda iyi bir kaleci olabilir ama bizim hedefimiz sampiyonluk. Sence Trabzonspor kalesini kaldirabilir mi? Trabzonspor'da top oynamakla Sakaryaspor'da top oynamak cok farkli seyler olsa gerek.;)

Abi benim kaleciler konusunda bayağı bir arşiv çalışmam vardır Martinezin Kolombiyadan bilgilerine ulaştım sakarya taraftar sitesine devre arasından beri üyeyim 2005-2006 senesinde Kolombiyada yılın kalecisi unvanı var 20 kez Kolombiya A milli olmuş bize gelirsede muhtemelen tekrar kaleyi alır eksik gördüğüm tarafları tabi ki var Martinez cizgi kalecisi yan toplara çok çıkmıyor ve kendine çok güven duyuyor her Güney Amerikalı kaleci gibi ayrıva müthiş degajları var profesyonelliği üst düzeyde keşke Ankaradaki maçta nasıl ısındığını görseydin maç öncesi degaş çalışıyordu adam şınav çekiyordu Tolga yı beğeniyorum uçuşları korkusuz ve çok iyi ama şampiyon olmak istiyorsak en az iki iyi kalecimiz olmalı hangisi iyiyse formda ise o oynar Martinez çok da genç sayılır 25 yaş sadece satmak için bile bu kaleci alınır .

POYRAZ
08.05.2007, 18:53
Abi benim kaleciler konusunda bayağı bir arşiv çalışmam vardır Martinezin Kolombiyadan bilgilerine ulaştım sakarya taraftar sitesine devre arasından beri üyeyim 2005-2006 senesinde Kolombiyada yılın kalecisi unvanı var 20 kez Kolombiya A milli olmuş bize gelirsede muhtemelen tekrar kaleyi alır eksik gördüğüm tarafları tabi ki var Martinez cizgi kalecisi yan toplara çok çıkmıyor ve kendine çok güven duyuyor her Güney Amerikalı kaleci gibi ayrıva müthiş degajları var profesyonelliği üst düzeyde keşke Ankaradaki maçta nasıl ısındığını görseydin maç öncesi degaş çalışıyordu adam şınav çekiyordu Tolga yı beğeniyorum uçuşları korkusuz ve çok iyi ama şampiyon olmak istiyorsak en az iki iyi kalecimiz olmalı hangisi iyiyse formda ise o oynar Martinez çok da genç sayılır 25 yaş sadece satmak için bile bu kaleci alınır .
Simdi oldu iste. Tolga'nin da kalmasi sarti ile dedigin düsünülebilir kanaatindeyim. Ben Tolga'nin yollanip kaleyi sadece Martinez ve Ahmet Sahin'e emanet edilmesini istedigini sandim. 3. Kaleci olarak da 2. lig takimlarindan bir kaleci alip koyarlar seklinde düsündüm. Tolga ve Martinez, olabilir.;)

marcelinhos100
08.05.2007, 18:54
Simdi oldu iste. Tolga'nin da kalmasi sarti ile dedigin düsünülebilir kanaatindeyim. Ben Tolga'nin yollanip kaleyi sadece Martinez ve Ahmet Sahin'e emanet edilmesini istedigini sandim. 3. Kaleci olarak da 2. lig takimlarindan bir kaleci alip koyarlar seklinde düsündüm. Tolga ve Martinez, olabilir.;)

Yok abi Tolga gönderilirmi ben olsam Türkiye kupası maçlarında hep Tolgayı oynatırdım önümüdeki yıl

fırtına4161
08.05.2007, 18:58
önce yemeyip sonra atmayı bileceksin. TRABZONSPOR atıyor, attığı kadarda kalesinde görüyor. martinez KÖTÜ diyen arkadaşlar bu lafım size bir takımı 1 kişi kurtaramaz adam elinden gelen herşeyi yaptı. son haftalarda aklı transferde olduğundan zaten takımıda düşmüştü oynamadıi AMA TRABZONSPOR onu kaleye alırsa yolu yarılar. en azından kalesinde sorun kalmaz

Bartuğ13
08.05.2007, 20:05
bu forumdaki eksikliklerden biri(tabi forumun suçu değil,üyelerin suçu) herkes sadece kendi fikrini yazıyor.iyi veya kötü diğerfikirlere bakmayı,ölçüp tartmayı ve kendisine ders çıkarmayı bilmiyor.bilmiyorum bu bağnazlıkla nereye varacağız.

burda da gördüm de söyleyeyim dedim.

tuncii
09.05.2007, 11:32
bence tolga cok ii bir kaleci kindisinide ispat ettırdı ve bunu bir cok macda da gorduk kaleciye gerek yok kendisini milli takıma hazırlamalıdır.

kudu_61
09.05.2007, 13:36
tolga nın yedeği olarak martinez alınacaksa alınmalı ama yabancı hakkını yedek kaleciden yana kullanmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ısrarla tolga dan yanayım yanına bir kaleci alınacaksa bu rekabeti sağlayacak bir kaleci olmalı benim fikrim ankaragücü kalecisi serkan iyi bir yarış olur kale için kesinlikle kale de elimizde iyisi varken yabancıya karşıyım yabancı kaleci düşüneceğimize iyi bir sol ve sağ bek yenilen golleri yarı ya indirebilir yenilen gollerde tolganın rolü yok denilecek kadar az neticede trabzonspor maçlarına sol bek siz çıktığı için gollük akınları her zaman sol bek ten yiyoruz....

Sefa Murat Dokuz
09.05.2007, 17:14
Tolga Sen Bİzİm HerŞeyİmİzsİn

fırtına4161
09.05.2007, 22:29
tolga zengin, ziya doğan, albayrak elele TRABZON kümeye
bu yönetimin en büyük başarısı bu olur, ZAMAN KAYBETMEDEN İSTİFA ETSİNLER. YENİ YÖNETİM, YENİ HOCA, YENİ KALECİ.....

Bartuğ13
09.05.2007, 22:50
tolga zengin, ziya doğan, albayrak elele TRABZON kümeye
bu yönetimin en büyük başarısı bu olur, ZAMAN KAYBETMEDEN İSTİFA ETSİNLER. YENİ YÖNETİM, YENİ HOCA, YENİ KALECİ.....

yaw allahtan korkun ama artık yeter ya.
3 sayfadır takip ediyorum şu yazdığından başka hiçbir yorum yok.tolga sana özel bişey mi yaptı da bu kadar kin duyuyorsun?anlamış değilim.ortada bir yorum yoksa yazmaya da gerek yoktur

fırtına4161
10.05.2007, 11:29
ben TRABZONSPOR'un kalesinde acemi görmek istemiyorum. tolga ancak bu takımda yedek kalır. daha çok pişmesi lazım. HATIRLATMAYA GEREK YOK SANIRIM TRABZONSPOR YUKARIYA OYNAYAN BİR TAKIM AMACI ŞAMPİYONLUK. BURASI OYUNCU YETİŞTİRİP SATILACAK YADA OYUNCULARIN BURDA TECRÜBE KAZANACAĞI YER DEĞİLDİR....

ACİL KALECİ ALINMALI

HERKESİN GÖRÜŞÜNE SAYGILI OLMAK GEREKİR...

gerisiyalan
10.05.2007, 15:09
acemi mi???
dogru,
Rustu'nun kendi veliahti olarak gordugu bir acemi !!
bu sene fenerin kalesindeki serdardan alt tarafi olmayan bir acemi !!
Yillardir yabanci kalecilerin kalesini korudugu bir takimda siritmadan kalecilik yapan bir acemi !!

Kardesim yillardir kalemizi yabanci kaleciler korudu, sanki onlar sayesinde 10 sampiyonluk mu aldik ne oldu anlamiyorum. Seneye sampiyonlar liginde final mi hedefliyoruz da kaleciye bu kadar onem veriliyor? Nedir bu yabanci kaleci sevdasi? Tolga Zengin Trabzonspor icin pekala yeterlidir. yoneticiler yabanci kaleciyi biraksinlar, kafalarini olmayan oyun sistemimiz icin patlatsinlar, boylesi daha iyi olur?

fırtına4161
10.05.2007, 15:54
serdarı eleştiren arkadaşlar serdarın önce bursasporda gösterdiği başarısına bakıp yorum yazsınlar. ve o beğenmediğiniz o serdar volkanı yedek kulubesine yolladı. volkanın milli takım kalecisi olduğunu biliyorsunuz sanırım.
YA TOLGA üstüne basa basa yazıyorum TOLGA ZENGİN trabzonsporun yedek kalecisi olur... ACİL KALECİ ALINMALI

AYYILDIZ
10.05.2007, 19:07
Tolga cok iyi kaleci bence kaleye Martinezde alinabilir ama rekabet acisindan Trabzonsporun butun maclarini izliyorum Tolga son maclarda daha guvenli.Bugun Trabzonspor dergisi aldim roportajdada gercek Trabzonsporlu oldugunu anladim.

empty61
10.05.2007, 19:44
Şundan adım gibi eminim Tolga Şenol Güneş'ten sonra TrabzonSporun kaledeki sigortası olacak..Ve milli takımın da kalesine uzun süre ambargo koyacak..Kesinlikle Tolga'yla devam edilmeli..

Bartuğ13
11.05.2007, 14:30
herkesin görüşüne saygılı olmak gerekir de bir sayfaya 6-7 defa kalesci alınmalıdan başka bişey yazmazdın mı ortaya yeni bişey atmıyorsun demektir.çok yazarken dediğimiz gerçekleşmiyor diye biliyorum.malum ziya gitsin yönetim bıraksın dedik adamlar hala tepemizde.ama kaleci alınmalı diyerek tolgayı göndereceğiize inanıyosanız size diyecek lafım yok.ama bu başlıkta çok fazla gereksiz mesajlar var ve en çok da size ait.bir kardeşiniz oalrak rica ediyorum acil kaleci alınmalı diye 10dakikada bir ileti atmayın.yazılan fikirleri okumak istiyoruz ama hiç bişey yok.aynı mesajı okuyup duruyoruz.lütfen

tekrar ediyorum görüşe saygım var.yolgaya bir kin var ortada belli.ona tamam ama aynı görüşün 2 mesajda bir yazılmasına karşıyım.

sayfaya baştan sonra bakarsanız zaten göreceksiniz

fırtına4161
11.05.2007, 14:55
belliki tolga senin akraban. anlıyorum sen olaya tamamen duygusal katılıyorsun. AMA BEN TRABZONSPORun BAŞARILI OLMASINI istiyorum ve bundan dolayı kalede sorun gördüğümden kaleci alınmasını istiyorum. TOLGA GİTSİN DEMİYORUM, YEDEK KALECİ OLARAK GÖREV YAPAR..
siz katılın veya katılmayın O DA SİZİN DÜŞÜNCENİZ ... BU YIL KALECİ ŞARTTT

Bartuğ13
11.05.2007, 19:29
tolga benim akrabam değil ama tolga sizin bir alıp veremediğiniz var o belli.benim bahsettiğimi anlamamışsınız.tolga gitsin veya kalsın aynı şeyi 1453 defa yazamnın ne size ne bize ne de takıma katacağı bişey yok.herkes fikrinizi anladı artık yetmez mi ben bundan bahsediyorum.bana göre fikriniz yanlış olabilir.ama ben saygı duyarım fakat aynı şeyi defalarca yazmışsınız.anlatmak istediğim bu.ama bundan sonra ben de bu duruma düşmemek için daha fazla yazmayacam.anlayış bekliyorum sizden.umarım görebilirim

tolga akrabam değil ama trabzonsporu da trabzonsporluları da çok seviyorum ve sahada paraya tapanlar varken trabzonspora tapanları ayrı görmem normaldir.kaldı ki tolganın yetenekleri de iyi.yetiştirmek lazım bir iki konuda.bu yetiştirme dediğim oyuncuyu yeniden yaratmak değil.sadece 3-5 antreman çıkışı çalışmak.kaldı ki önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayacak bir takımın kalesini koruyabilir.ha iyi bir kaleci gelirse onla forma savaşı verir o da olur.ama değerlerimize de sahip çıkmasını bilmek lazım.sizin fikrinizi defalarca okuduk benimki de bu teşekkür ederim.

Sefa Murat Dokuz
11.05.2007, 19:54
Tolgaya laf edenin gözü çıksun adam çıkıyor vallaha (artık beğenmeye de başladım) oynuyor allah allah bu kadar eleştriyoruz dese tmm oynamıyorum ahmet şahine mi kalcaz ya TOLGA ilerde çok ii olacak

tsmusampa61
11.05.2007, 20:07
kendisini bulmaya başladı yavaş yavaş. inşAllah dahada çok çalışıp güzel işler yapacak.

fırtına4161
11.05.2007, 21:38
sen benim eleştirilerimi okumak zorunda değilsin, herkes herkesin düşüncelerine katılmaya bilir buda insanın en doğal hakkıdır. BEN BİR TRABZONSPOR lu olarak kaleci alınmalı diyorum BU BENİM DÜŞÜNCEM sen alınmamalı diyorsun buda senin düşüncen...

Kaya
11.05.2007, 22:34
Fırtına4161;

"Acil kaleci alınmalı" fikriyatını foruma 1 kez göndermen anlamamız için yeterlidir. Defalarca tekrarlamamanı rica ediyorum. Ek olarak iletilerine bayrak ifadesini koymazsan seviniriz. Takibi ve okunabilirliği azaltıyor.

fırtına4161
11.05.2007, 22:39
tekrar söylüyorum herkes okumak zorunda değil. görüşlerimi isteyen arkadaşlar okusun Bİ ZAHMET

Kaya
11.05.2007, 22:42
tekrar söylüyorum herkes okumak zorunda değil. görüşlerimi isteyen arkadaşlar okusun Bİ ZAHMET

Buraya yazıları kimse zorunluluktan okumuyor. Madem yazıyorsun, okunur. Bu kadar basit.

Aynı iletiyi defalarca foruma göndermeye gerek yok.

fırtına4161
11.05.2007, 23:00
ben yazmaktan BIKMAM
SENEYE TRABZONSPOR inş. kaliteli, tecrübeli kaleci alır.

Kaya
11.05.2007, 23:04
İnşallah, herşeyin hayırlısı.

ilhan
11.05.2007, 23:09
İnadına Tolga ;)

Tolga için yapılan yorumlara saygı duyuyorum , okumamazlıktan gelerek.

Hepinizi utandırıcak bu çocuk.

POYRAZ
12.05.2007, 18:51
Kesinlikle "Tolga" diyorum renkdaslar.

cılgıngenclik
12.05.2007, 19:20
walla bir kaç zayıf yonleri war onları halletse warya milli takımın bile kalecisi olur rüstünun tolga ile ilgili werdiği demeç Rüştü;''Benm veliahtım tolgadır'' işte bu benm gururlandıgım andır

eren_61
13.05.2007, 18:29
ya bu kardeşimiz çok iyi bir kaleci olacak ben buna yürekten inanıyorum.ama bizde gine kendi evladımızı hemen harcamaya çalışıyolar.sen onlara kulak asma tolga.
ayrıca tolganın verdiği ropörtajı okuyunca tolgayı 1 kat daha sevdim.
kısaca anlatıcam tam birebir cümleler değil ama idare edin artık ts dergisinden
sormuşlar tolgaya hedefin ne??
her futbolcunun avrupaya gitmek gibi bi heddefi vardır ama ben Trabzonsporla avrupaya gitmek istiyorum diye konuşmuş.işte sevgi budur bence

ilhan
13.05.2007, 21:15
Bu akşam gördük. Serdar milli takımda Tolga değil. Kalecilik görsün millet.

Helal olsun be. Yediğin goller ananın ak sütü gibi helal olsun. Senin ruhun yeter.

Bartuğ13
13.05.2007, 21:35

Helal olsun be. Yediğin goller ananın ak sütü gibi helal olsun. Senin ruhun yeter.

tamamen katılıyorum.çok güzel toplar çıkardı bugün.yediği gollerde raip oyuncular ağzından vurdu topa.
penaltıda da öyle bir tavrı vardı ki belki de alex korktu atamadı:D.çok inançlı gördüm.helal olsun.

Muhalif
13.05.2007, 21:41
Evet şimdi oldu. Kalede titremeyen bir Tolga izledik hem de büyük bir maçta.. Hadi bakalım kötü giden bir senede bari bir kaleci kazanmış olalım inşallah..

h@msi61
13.05.2007, 22:08
bugün yan topları muhteşem süpürdü, maçın genelinde de gayet iyiydi. inşallah seneye daha iyi bir Tolga görürüz.

61viya
13.05.2007, 22:11
Bütün gece dua ettim Tolga...Bütün gece....İki saatlik bir zaman diliminde bir insan kaç defa aynı cümleyle yalvarırı Allah'a bilmiyorum...Bu gece Tolgama yardım et dedim ya...Ona yardım et...Tuttuğu takımın kalesini kotuyan bi adamı üzme...Şükürler olsun oldu da,son bir kaç dakikaya kadar...Bunları bilmen rahatlatacak mı sni bilmiyorum...Ama söylüyorum haykırarak: Bu gece hiçbir trabzonsporlu eleştirmiyor seni...2 gol yemiş olabilirsin ama yapabilceğin bir şey yoktu o pozisyonlarda...

Penaltı kullanılırken bakamadım..Sonra yanımdaki Ts lilerin zıpladığını gördüm...Ve nasıl mutlu oldum bilemezsin...

Seni seviyorum TOLGA'M...Tepemde eziklerin şampiyonluk bağırmalarını da duysam bu gece,hepsinin canı cehenneme..Anlıyor musun? Hepsinin canı cehenneme...

Tek gerçek bordomavi Tolgam...Ntice kötüyse gündüzler zifiri karanlık...

Hani demişsin ya,herkes avrupaya gitmek istersen,bense Trabzonspru avrupaya taşımak istiyorum diye...Bari,bari bu dileğimiz gerçek nolsun bu sezon! Lütfen...Trabzonspor adı bunu başaracak güçtedir...Biliyorum..

Ve seni seviyorum...Seni her maçta Trabzonsporumun kalesinde görmek umuduyla...

#10 Fietra
13.05.2007, 22:11
Tolga geçen seneye göre gelişme kaydetmiştir.Üstündeki ürkekliği bir nebze olsun atabilmiştir.Ancak hala şüphe ediyor.Tolga bu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçında geleceğini belirleyecektir.O stresli maçı kaldırırsa onun hakkındaki olumsuz şüphelerimizi bir nebze olsun yok edebilir.En büyük dileğimiz de bu.
Demiştim zamanında.Bu maçtaki görüntüsüyle seneye formayı kapmıştır.Tebrikler Tolga.:alkış:

Fatih Ersoy
13.05.2007, 22:41
sana 10 üzerinden 10 süpersin adamım arkandayız. Seni takımdan kesenin alnını karışlarız...

kivancpehlivan
13.05.2007, 23:12
laf söyleyenler varmı bilmiyorum ama geleceğin milli takım kalecisi ve inşallah dünya çapındada ilerleyecek lato95'in dediği gibi 10/10

muratd61
13.05.2007, 23:55
evet tolga bugün süperdi cok güven verdi..ilk golde çağdaş kadar olmasa da hatalıydı ama olsun canın sağolsun tolgam.....

Emiroğlu
14.05.2007, 02:12
1. Goldeki %49 luk hata kendisinin..

Bir kaleci KOLTUĞUNUN ALTINDAN GOL YE MEEEEZ !..

Maçın geri kalanında iyiydi çok şükür...
Yinede bizim kalcemiz olduğunu düşünmüyorum ...Şahsi fikrim..
Ha,işallah dememekte olmaz.İşallah harika bir hazırlık geçirir de eğer seneye 1. kaleci olarak devam edilecekse 10 numara bir kalecimiz olur...

NoT:Karakterinden nefret ediyorum.

korkutbozok
14.05.2007, 09:56
eğer bu takımın başında adil bir teknik adam olacaksa, isteyen istediği kaleciyi getirebilir... Tolga alabileceklerimizin tümünden iyidir bence... ha diyorsanız ki yanılıyorsun birader, bizim bu yönetim muhakkak buffon'u getirir, eh hodri meydan o zaman... Bir martinez sevdası almış başını gitmiş..Jefferson geldiğinde de plonjon fotoğraflarına bakıp kedi kaleci yorumu yapanlar vardı... tekrar söylüyorum eğer çok daha iyisi gelecekse ve takımın başında da adil bir hoca olacaksa hiç bir kaleci transferine itirazımız olamaz. Takımımızın iyiliğini isteriz.. zaten yönetimde elinden geleni yapıyor değil mi:eek:

Cengiz Çubukcu
14.05.2007, 10:20
Tolga muhalifi arkadaşlar lütfen kendinizi fazla zorlamayın, bu kardeşimiz hergün oyununun üzerine koyuyor ve kendine olan güvenini de artırmaya devam ediyor. bizler de ona güveniyoruz. dün akşam ilk defa alex frikik atarken hiç korkmadım, kalede Tolga vardı çünkü. Ayrıca iki golde de hatası yoktu, kurtarsa iyi olurdu ama yiyene de niye yedin diyemeyiz..

AYYILDIZ
14.05.2007, 10:20
laf söyleyenler varmı bilmiyorum ama geleceğin milli takım kalecisi ve inşallah dünya çapındada ilerleyecek lato95'in dediği gibi 10/10

Katılıyorum güven veriyor Tolgaya laf atnlar serdarın yediği golede baksın hüseyinden.Tolga çok iyi güveniyoruz ona.

Erdem Keser
14.05.2007, 10:30
bence tolgayı eleştirmek için cok fazla kasmaya gerek olmadıgını düşünüyorum

Silencer
14.05.2007, 11:48
bu takım tolga'yı satarsa tekke'yi satmaktan daha büyük bir hata etmiş olur. nokta.

pReN@_61
14.05.2007, 11:51
helal olsun Tolga'ya yine elinden geleni yaptı...

champions
14.05.2007, 12:07
Evet beklemediğim kadar iyiydi Kurtarışları bi kenara koysak bile o bildiğimiz güvensiz Tolga yoktu dün Kendine güveni oldukça yüksekti ki bence Tolganın en büyük sorunu bence buydu , Devamı gelir mi?
Ben pek güvenemiyorum Tolga bu formu sürdürsün veya sürdürmesin bi kaleci mutlaka şart

Sefa Murat Dokuz
14.05.2007, 13:36
elinden geleni yapıyor ne yapsın çok sertti bir kalecinin en kötü noktası ayağının dibi ve yakın direktir ayağının dibine yatamaz ancak onu ayağıyla çıkarabilirdi yatmayı tercih etti olur böyle şeyler yencek başımız göğe mi erecekti TOLGA yı harcamıyalım gerçekten 2 maçta böle ii oynasın seneye kaleci falan istemiyorum seneye çok daha tecrübeli olacak yabancı kontejanını başka yerde kullanırız TOLGA da ilerde trabzonsporun efsanelerinden biri olur. İSTEĞİ HIRSI TRABZONSPOR sevigisini dün stadda bir kez daha gördüm adam kalede çıldırıyor biz gol kaçırınca ellerini bır sıkışı dişlerini bir sıkışı var sinirinden çatlıcak kimse bunu artislik olarak yorumlamasın penaltının kaçışı sonunda ki sevinişi falan her şey apacık ortada TOLGA yavaş yavaş kaleye layık olmaya başlıyor

Sefa Murat Dokuz
14.05.2007, 13:37
Evet beklemediğim kadar iyiydi Kurtarışları bi kenara koysak bile o bildiğimiz güvensiz Tolga yoktu dün Kendine güveni oldukça yüksekti ki bence Tolganın en büyük sorunu bence buydu , Devamı gelir mi?
Ben pek güvenemiyorum Tolga bu formu sürdürsün veya sürdürmesin bi kaleci mutlaka şart
güven ve kalede durma konusunda inanılmaz mesafe kaydetmiş gözüktü gerçekten

Gamze
14.05.2007, 13:57
Kaleyi aldığı ilk günden beri destekliyorum.Ona güvenenlerin yüzünü kara çıkarmayacak inşallah.Her geçen gün daha iyi olduğunu görüyorum,kendine güvendiğini görüyorum.Allah yolunu açık etsin.Trabzonspor bari bu değerini yitirmesin...

Bu berbat sezondaki en önemli kazancımız Tolga'dır.Ve tabii birileri hala karşı dursa da Gökdeniz...

sametaydin
14.05.2007, 14:49
dünkü maçta mükemmeldi gerçekten. önceden bikaç hatasından dolayı gitmesini istiyordum, kalede güven vermiyodu. ama dünkü maçta güven vermee başladı. kesinlikle yeni kaleciye gerenk yok. tolgayla devam edilsin.inşallah daha iyi olacak.

Murat'
14.05.2007, 14:58
ziya doğan tolgada ısrar ederek bence trabzonspora iyi bir kaleci kazandırdı...başlarda çok kötü hatalar da yaptı ama ziya doğan ona yine şans verdi...ve artık iyi bir kalecimiz var

POYRAZ
14.05.2007, 18:17
Tolga, Tolga, Tolga. Baska hic bir sey demiyorum.

atabaş
14.05.2007, 19:32
hakkaten super cocuk yaaaa helal olsun

Şuayip Aydın
14.05.2007, 19:36
togaaaaaaaaaaaaa super abiii yaaaaaaaa

DeAgLeMaNyAq
14.05.2007, 20:35
Hep böyle devam eder inşallah...

Bartuğ13
14.05.2007, 21:50
1. Goldeki %49 luk hata kendisinin..

Bir kaleci KOLTUĞUNUN ALTINDAN GOL YE MEEEEZ !..

Maçın geri kalanında iyiydi çok şükür...
Yinede bizim kalcemiz olduğunu düşünmüyorum ...Şahsi fikrim..
Ha,işallah dememekte olmaz.İşallah harika bir hazırlık geçirir de eğer seneye 1. kaleci olarak devam edilecekse 10 numara bir kalecimiz olur...

NoT:Karakterinden nefret ediyorum.

öncelikle adamın ağzınsan kaleye şut attı tuncay.herif mahalle maçında rakip geçer gibi geçti çağdaşı o savunmanın o tuncayı geçirmesi tolgadan 100 kat hatalı olduğunu gösteriri.kaldı ki en zor yere vurdu.uzağa vursa uzanırdı ama kolunun hemen yanı ve altına vurdu.çok zor bir toptu kaldı ki o kadar yakın mesafedendi.

karakterinin nesinden nefret ettiğini yazsan da bilsek iyi olacak.keşke her trabzonspor taraftarı onun kadar takımını sevse de biz de böyle olaylarla uğraşmasak

marcelinhos100
14.05.2007, 22:01
Trabzonsporun Tolgaya alternatif bir kaleci alması gerektiğini düşünmeme rağmen dünkü maçta tolgaya olan güvenim iyice artmaya başladı iki golde de yapacağı hiçbir şey yoktu Tolganın çıkışları bakışları penaltıyı Alex kullanırken yaptığı hareketler profesyonelceydi ama yine söylüyorum Şampiyonluğa giden bir sezonda en az iki iyi kaleciye ihtitacımız olduğu düşünülürse kaleye bir takviye gereklidir bubu yurtdışından yapmaya gerek yok Martinez Hasagiç veye Hakan buraya yapılacak en iyi takviyedir ha bunlardan birini alırız bu formuyla Tolga herkesi zorlar ama kaleye takviyede şart Allah göstermesin herhangi bir sakatlık falan Ahmet Şahine mi kalıcağız olmaz Aferin Tolga

Emiroğlu
14.05.2007, 22:03
@bartuğ kardeş.

Çok mu merak ediyorsunuz karakterini ? Ne içtiğini,saat kaçlarda nerelerde dolaştığını daha önce forumda bi tarafımı yırtarak söylemiştim o gece kend i gözlerimle gördüklerimi...Buraya da yazdım açıkça(hangi konu olduğunu hatırlamıyorum,belki de bu konu idi.Kimse de sallamadı...Bu kadar basit... Forumda münakaşa başlamaması,"yok öyle değildir,sen yanlış biliyosun" tarzı tartışmalar başlama ihtimali açısından ne zamandır susuyorum,susacağımda...

#10 Fietra
14.05.2007, 22:13
Alex genellikle penaltılarda koşar ve bir anda duraklar bu anda kalecilerin çoğu bir köşeye yatmış olduğundan Alex boş köşeye yollar topu.Ancak dün Tolga bu numarayı yemedi buna ayrıca bir tebrik.

Semih Kırsüleymanoğlu
14.05.2007, 22:28
Alex genellikle penaltılarda koşar ve bir anda duraklar bu anda kalecilerin çoğu bir köşeye yatmış olduğundan Alex boş köşeye yollar topu.Ancak dün Tolga bu numarayı yemedi buna ayrıca bir tebrik.

evet gercekteb güzel tespit etmisin, benim de dikatimi cekti!
Tolga bana artik cook güven veriyor, artik kaleye bi güzel sut gelsede tolga kurtarsa dedigim bile oluyor:)
Hele yan toplarda cok rahatim artik, masallah hic bi topu sektirmiyor! Bu cikislarda kendisini cok gelistirdi (gs macini hatirlayin).

Tolgayi gün gectikce daha iyi olusunu gördükce cok mutlu oluyorum.

TOLGA SENI SEVIYORUZ
SENI ARTIK HEP BU KALEDE GÖRMEK ISTIYORUZ.

Bartuğ13
14.05.2007, 22:40
Tolgayı hiçbir zaman desteklemedim desteklemem de ...
Başlığı açan arkadaş gibi bende tolganın zamanında ne ler yaptığını,şu an neler yapıyor olduğunu,nasıl bi karakterde olduğunu,Neler içip neler yediğini biliyorum...Bunun içinde hiçbir zaman desteklemedim,desteklemeyeceğimde...Ne kaleciliğini ne de karakterini beğeniyorum...

Kendi fikrim kesinlikle Trabzonsporun kalecisi olamaz...Ne karakter olarak ne de kalecilik yeteneği olarak...

Not:Burda neler gördüğümü neler bildiğimi anlatırım ama diceklerimden sonra kanıt istenebilir...Kanıtım gözlerim ve arkadaş ortamamım(Trabzondaki...)

evet buldum söylediğini.kendin de sööylemişsin sonunda ama neyse.ne içip ne yediği beni pek ilgilendirmez trabzonspora zarar vermediği sürece.benim içip yediğimin de kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi.sahaya çıkıp herşeyini ortaya koyuyorsa,trabzonspor için tüm varlığıyla mücadele veriyorsa ve herkes avrupaya kaçmak isterken o ben takımımı avrupaya taşımak isterim diyorsa benim için gerisinin anlamı yoktur.olanlar varsa da kendi inançlarıdır saygı duyarım

Mert67
15.05.2007, 16:18
tolga inşallah seni harcamazlar seneye kalede kalırsın.

Sefa Murat Dokuz
15.05.2007, 17:33
Çok mu merak ediyorsunuz karakterini ? Ne içtiğini,saat kaçlarda nerelerde dolaştığını daha önce forumda bi tarafımı yırtarak söylemiştim o gece kend i gözlerimle gördüklerimi...Buraya da yazdım açıkça(hangi konu olduğunu hatırlamıyorum,belki de bu konu idi.Kimse de sallamadı...Bu kadar basit... Forumda münakaşa başlamaması,"yok öyle değildir,sen yanlış biliyosun" tarzı tartışmalar başlama ihtimali açısından ne zamandır susuyorum,susacağımda...

kardeşim adamın özel hayatı bizi ilgilendirmiyor SAHADA çıkıp aslanlar gibi oynadıktan sonra bana ne öle olsa yattara 125 kez kovulmuştu trabzondan

handsome-1967
15.05.2007, 18:41
Tolga gibi bir kaleciyi Türk futboluna hediye ettiğimiçin Trabzonspor camiası olarak ne kadar gurur duysak azdır diye düşünüyorum.Belki de dünyanın en çok futbolcunun özel yaşantısına karışan ülkenin insanları olarak Tolganın nerde dolaşıp neler içtiğinin tartışılmasını gerip bulmuyorum.Ama futbolcunun özel hayatına karışmaya da hakkımız olmadığını düşünüyorum.Bence Tolgayı yıpratacak böyle eleştirelere değilde sahadaki oynadağı futbola bakmalıyız.Rüştü nün de dediği gibi bu ülkede Rüştü nün tek veliahtı Tolga dır.İnşallah daha da ii olacak...

Fatih Ay
15.05.2007, 20:35
İşte geleceğin en büyük kalecisi...çok iyi kaleci ya hayranım tolgaya...

Egemen Yılmaz
15.05.2007, 20:43
tolgaya güveniyorum. o sahada durdukça seviniyorum, kendimden birşeyler var sanki tolgada... belki de genç olduğu içindir

Nigdeli
15.05.2007, 21:14
TOLGA KAYSERİ MAÇINDA DİĞERLERİNDEN CANLIYDI. CEZA SAHASINDAN ÇIKIP KAFASIYLA TOPU UZAKLAŞTIRDI.OMAÇTA
EN İYİ OYNAYAN TOLGAYDI. TOLGAYA AFERİN.:alkış::alkış::alkış:

ilhan
15.05.2007, 21:18
Tolga Gol gol gol :)

Bir maçta penaltı olsunda gol atsin. Süper olur :)

Nigdeli
15.05.2007, 21:25
TOLGA DÜNYANIN KALECİSİ OLMALI.
TOLGA PENALTI ZOR OLSA BİLE KURTARIYOR..:tsbayrak::tsbayrak::yumruk:

Nigdeli
15.05.2007, 21:31
Tolga Bursa MaÇinda Senİ GÖrecez İnŞallah Topu Tutarsinda
Bu MaÇi Kazaniriz.tutmalisin Çok Önemlİ Ufayi KazanacaĞiz.
:tsbayrak:

Misina
15.05.2007, 23:41
çok eleştirdim tolgayı zaman zamanda eleştirmeye devam ediyorum ama son zamanlarda kendini geliştirmeye başladı gözle görülür bir kıpırdanma var tolga da

Emiroğlu
16.05.2007, 00:57
kardeşim adamın özel hayatı bizi ilgilendirmiyor SAHADA çıkıp aslanlar gibi oynadıktan sonra bana ne öle olsa yattara 125 kez kovulmuştu trabzondan

Kardeş açıkçası beni ilgilendiriyor.
Trabzonsporun gelecek vaad eden yıldızı dediğin adam gecenin saat 2 sinde altında 180.000 euro luk otomobili ile kafası bi dünya iken(ki alkol yok!anla işte)ayakta duramaz bir biçimde çorba içmek için ismi lazım değil lokantaya giriyorsa,bu görüntü beni bir TS taraftarı olarak ilgilendiriyor...

Neyse...Fener maçında güven verdi.Sadece 1.golde %49 luk bir hatası olduğunu düşünüyorum.Tebrikler kendisine...

antagonist
16.05.2007, 01:01
Kardeş açıkçası beni ilgilendiriyor.
Trabzonsporun gelecek vaad eden yıldızı dediğin adam gecenin saat 2 sinde altında 180.000 euro luk otomobili ile kafası bi dünya iken(ki alkol yok!anla işte)ayakta duramaz bir biçimde çorba içmek için ismi lazım değil lokantaya giriyorsa,bu görüntü beni bir TS taraftarı olarak ilgilendiriyor...

Neyse...Fener maçında güven verdi.Sadece 1.golde %49 luk bir hatası olduğunu düşünüyorum.Tebrikler kendisine...

Aslında arabasının kaç para olduğu,ne yediği,ne içitiği vs. beni çok fazla ilgilendirmiyor.Bu dediklerinizi bir öğretmen,bir mühendis vs. yapsa kimse bir şey der mi?Demez."Kişinin özel hayatıdır." der geçeriz.Ama iş futbolcuya gelince başka oluyor nedense.Onlar etten kemikten değiller ya...

Emiroğlu
16.05.2007, 01:06
Tabi ki etten kemikten...Ama daha fazla uzatmak istemiyorum.Kimse kimsenin düşüncesini değiştirmek zorunda değil tabi ki de...Daha fazla bu konuda konuşupta yıpratmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Saygılar...

uftinci
20.05.2007, 12:42
ne kadar doğru bilmiorum ama eğer hasagiç'i almışsak müzmin yedek olur. Ahmet şahin diye bi kaleci almıştık bi ara istanbul b.ş.belediyeden başkanın muhteşem transferlerinden biriydi. 1-hasagiç 2-tolga 3- panter ahmet olur.
Tabiki jeffersonu elden çıkarabilirsek...

muratd61
21.05.2007, 00:04
tolga bugün bursa macında yediğin gol neydi öyle.pozisyonlarda hep önde duruyorsun yattığında da top coktan koltuğunun altından gecip gol olmuş oluyor...cok büyük bi negatif yönün bu önde durmaların...gelecek yıl seninle olur mu olmaz mı hala şüphelerim var...güven vermiyosun malesef.....

sametaydin
21.05.2007, 00:13
tam göremedim ama ters ayakta yakalandı orda tolga. bide top güzel gitti yerden gitti. zor bi toptu ama yavaştı. yememesi gerekirdi. kendini geliştirmeli.

Misina
21.05.2007, 00:14
yediği golde sadece tolga değil savunmanında hatası affedilir gibi değil.sinan adeta savunmayı ipe dizdi ve golü attı

ilhan
21.05.2007, 00:29
Tolga maç genelinde nasıldı arkadaşlar ?

Her maç sonrası sadece yediği golü eleştiriyorsunuz.

celilmuhcu
21.05.2007, 00:32
tolga iyi idi her ne kadar ona iş düşmesede.yediğigolde de opozisyonuyaratan sinanı gerekli müdehale zamanında yapılsaydı tam süper olacaktı

DeAgLeMaNyAq
21.05.2007, 01:54
Tolga'nın yerden atılan şutlara zaafı var ama yinede o golü kurtarması zordu...

Erkin
21.05.2007, 02:08
Top yerden geldi biraz daha sağlam atlasa tutardı tam köşeye gitmedi. Ama defans elemanlarımız bir Sinan'ı tutamadılar. Bakıyorum arkasından 4 kişi koşturuyor biri bile yetişemedi nasıl iş ya...

cınar#7
21.05.2007, 13:24
yediği golde hatası vardı

Bartuğ13
23.05.2007, 22:16
bir oyuncu 50 metre top sürüp 4 kişi geçip şut çekebiliyorsa önce savunmaya laf etmek gerekir.ters ayakla yakalandı tolga.ha hatası yok mu var ama önüme gelseler diğer 4 savunma oyuncusunu asarım tolga 3 yıl yer

Kubilay ŞAHİN
23.05.2007, 22:57
Bence Tolga İyi ama Biraz Daha Tecrübe İstiyor. Şu An Heyecenlı Bazı Hataları Oluyo Ama Bazen Süper Toplar Cıkarıyor. Gelecegin Yıldızlarından Biri Tabii Oynatılırsa...

Samet Berber
24.05.2007, 07:43
ya arkadaşlar bana nedense hiç güven wermio yaa tmm bir iki maç üst üste gerçekten çok iyi maçlar çıkarıo ama sonra bir hatalı gol yiyiyor ben yine kızıorumm

Emre GÜRDAL
24.05.2007, 14:53
yedıgı golde yapacak bıse yoktu arkadaslar bende santrafor olarak oyndım futboly sınana ıyı yere vurdu tolga ters ayakta yakalandı yapacak bıseyı yoktu kalecı ben tolganın oynamasınadan yanayım ama ılllkı alıcaklarsada hıldebrandı alsınlar sutturtgartı sampıyon yaptı

Samet Berber
24.05.2007, 15:05
yedıgı golde yapacak bıse yoktu arkadaslar bende santrafor olarak oyndım futboly sınana ıyı yere vurdu tolga ters ayakta yakalandı yapacak bıseyı yoktu kalecı ben tolganın oynamasınadan yanayım ama ılllkı alıcaklarsada hıldebrandı alsınlar sutturtgartı sampıyon yaptı
hildebrand valencia ya transfer oldu ne yazık ki:(:(:(:(:(:(

ilhan
24.05.2007, 19:33

Fenerbahçe maçı sonrası olan yorumum -

O Serdar amelesine milli takım formasını uygun gören beyinler Tolga'yı nasıl görmemezlikten gelir Şaşarım !

Serdar sadece Febeli olduğu için milli takımda bunu bütün kamuoyu biliyor!

Ama Tolga o formayıda giyicek. Hemde öyle bir giyicekki bir daha çıkarmıcak!

İnadına Tolga!!

Şentürk
24.05.2007, 19:54
Tolga henüz istenilen seviyede değil bazen iyi bazen kötü oynuyor dolayısıyla en önemli sorunu istikrarsızlık bu da bizde ona karşı oluşması gereken güveni engelliyor.

Her şeye evette şu milli takıma çağrılan kalecilerden hiç birinden aşağıya kalır yanı yok,bence tecrübe açısından onlarda daha iyi, Fatih terim işte!

Halen Şükür'ü milli takıma çağıran insandan ne beklenir:mad:

Hasan Ayvenli
24.05.2007, 22:58
serdar ve erciyesin kalecisi orkun da milli takımda :S

lazooo28
25.05.2007, 00:00
bence tolgaya özellikle kendi stadimizda oynadigi maclarda güven göstermemiz lazim..alistigi zaman bize yakisan bi kaleci olur..isin önemli ve güzel tarafi alt yapimizdan yetismis olmasi,paf takimiyla da sampiyonluk yasadi yanilmiyosam..ne geliyorsa kendi adamimizdan geliyor ..yabancilarda hayir yok bence

lazooo28
25.05.2007, 00:04
Fenerbahçe maçı sonrası olan yorumum -

O Serdar amelesine milli takım formasını uygun gören beyinler Tolga'yı nasıl görmemezlikten gelir Şaşarım !

Serdar sadece Febeli olduğu için milli takımda bunu bütün kamuoyu biliyor!

Ama Tolga o formayıda giyicek. Hemde öyle bir giyicekki bir daha çıkarmıcak!

İnadına Tolga!!

..arkadaslar iste belki tam bu yüzden tolgaya gereginden fazla destek cikmamiz lazim ki, koftiden kaleciler degil gercekten is yapan kaleciler milli takima cagirilsin..kalecimizin reklamini yapmamiz lazim..slogana katiliyorum
INADINA TOLGA !:tr:

Mert67
25.05.2007, 18:39
sonuna kadar tolgaa

Sefa Murat Dokuz
30.05.2007, 16:52
Tolga 250 tane Cordoba eder ya bırakın 40 yaşında adamı 1-2 sene oynar ama bu sürede tolgayı kaybederiz TOLGA kaleye Jeff de klübeye yada kiraya kaleciye öyle süper ihtiyaç yok, Zaten şampiyonluk parolası falan yok seneye JEff le tolga devam etsin ikisinin de gelceği çok parlak BU söz Zİya doğan dan alıntıdır

POYRAZ
30.05.2007, 17:49
Daha iyisi alinana kadar Tolga mutlaka kalmali. Eger gercekten kaliteli yabanci bir kaleci alacaklarsa alirlar ama almayacaklarsa Tolga mutlaka kalmali. Tolga'nin yerine baska bir kaleci bizi felakete sürükler.

Cengiz Çubukcu
30.05.2007, 17:54
Tolgaya güvenmeyip de bir çuval parayı başka bir kaleciye saçmak kadar gereksiz bir şey olamaz...biz bu hikayeleri çok dinledik...

Misina
30.05.2007, 18:51
büyük bir mucize olmazsa yine transferler gecikecek.tolga intertoto maçlarında iyi performans gösterirse ve henüz kaleci alınmamışsa kale tolga ya kalır

ilhan
01.06.2007, 19:13
Tolga Zengin Oleyyyyy..Hasagiç , Martinez , Cordoba fıs kalır benim için Tolga'nın yanında. inatla Tolga.. İnadına Tolga.