PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tolga Zengin

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

jefferson61sefa
02.04.2007, 19:49
jeff naaptı buzamana kadar da gozunde iyi bi kaleci profili cizdi merak ediyorum tolga daha ne yapacak oda ayrı bi soru yani hala su jeffersona kaleci sıfatı kullanıyorsunuz bi anda nasıl bukadar degerli bi kaleci oldu cok müthiş bi kaleciydide bizmi göremedik acaba

kimse ona kaleci sıfatı takmadı ülkeisnde öle diolarmış ona ve bütün sitelerde GK yazıo neden se bu transfer siteleridne baya para edio :D ama
tolga bugun gerçekten iidi be :D

jefferson61sefa
02.04.2007, 19:50
TOLGA 41.sayfada 41 kere maşallah bugun için

Erdem Keser
02.04.2007, 19:50
kimse ona kaleci sıfatı takmadı ülkeisnde öle diolarmış ona ve bütün sitelerde GK yazıo neden se bu transfer siteleridne baya para edio :D ama
tolga bugun gerçekten iidi be :D
nekadar komiksin sen öyle

Şentürk
02.04.2007, 19:55
Çok gereksiz Tolga Jefferson tartışması yapmak,futbolcular arasında kıyaslama yapmak sonucu olmayan bir konu tartışmak gibi,dönüp dolaşıp aynı yere geliniyor.
Tolga bugün iyi oynadı,temennimiz ilerleyen maçlarada bu durum yansımasıdır.

Fatih Ersoy
02.04.2007, 20:16
Süperdin tolga başarılarının devamını diliyorum ...

marcelinhos100
02.04.2007, 20:34
Tolga Bugün çok iyiydi uzun zaman sonra kalecimiz sayesinde maç kazandık gönül ister hep bu kalede böyle dev gibi dur ama yanına iyi bir kaleci şart lazım kardeşim tabiki kalan maçlarda çok önemli

Hasan Ayvenli
02.04.2007, 20:43
bence iyi bi kaleci şart değil tolga geliştirsin kendini yeterli
biraz güvenin şu şehrin çocuklarına

A.Alper
02.04.2007, 20:58
en azından volkanda iyi neden seçilmiyor anlamıyorum

bordox
02.04.2007, 21:05
İlk defa kalemizde bir kalecinin varlığını hissettirdin,inşallah saman alevi gibi olmaz bu maçın.

Gürkan
02.04.2007, 21:27
İlk defa kalemizde bir kalecinin varlığını hissettirdin,inşallah saman alevi gibi olmaz bu maçın.

bir şeyler yazacaktım ama.bu kelimelerden sonra başka söze gerek yok.

Bartuğ13
02.04.2007, 21:39
burda seni acımasızca eleştirip,başka beş para etmez oyuncuları savunanlara inat mükemmel bir maç çıkarmışsın!izlemedim ama duydum okudum,gerçekten helal olsun.sen o dediğim kişilere rağmen bu takımın ve milli takımın vazgeçilmez kalecisi olacaksın inş

Hüseyin Çümen
02.04.2007, 22:01
bugün çok iyi oynayıp bizi sevindirdi gururlandırdı ama bi maçla ii kaleci olunmuyor istikrar sart hemen milli takım a neden alınmıyor falan deniyor önceden yaptığı hatalr ortada o yüzden istikrarı yakalamamlı ve gerçekten iyi kaleci olmalı
inşallah hep böyle iyi olur ve bizimde başka kaleciye ihtiyacımız kalmaz

okan6161
02.04.2007, 22:04
çok iyiydin bu gün seni milli takıma almayanlar utansın

Turan Bebek
02.04.2007, 22:43
Tolga bu maçı lehimize çeviren adamdı ancak ben halen kalemizi koruyacak biri olmadığı kanaatindeyim. Önümüzdeki seneye hocadan sonra bir de kaleci değişikliğiyle başlanmalı.

Erkan
02.04.2007, 22:55
boyle devam eder insallah....

Semih Kırsüleymanoğlu
02.04.2007, 23:28
cok iyidi bugün.. helal olsun tolgaya! sen bizim gururumuzsun!
Istriktari yakaladimi tamam dir bu is:)

kaplan6161
03.04.2007, 00:58
Tolga kendine biraz daha güvenirsen bu takımın vazgeçilmezleri arasında olursun. Sadece kendine güven. Bugünkü maçta çok başarılıydın. Tebrikler.

AKSOY_61
03.04.2007, 01:05
bir hafta berbatsın diğer hafta çok iyi.
bu hafta süperdin şunu otomatiğe bağlasan çok süper olacak kanımca.

Serdar ÖZCAN
03.04.2007, 01:16
tolga bugun süperdi kendine güvenide geldi inşallah
bundan sonra kalede gecit vermes umarım
istikrarlı bir cıkıs olursa süper olur..
HELAL SANA TOLGA ERCİYES MACINI SEN ALDIN

Cabri61
03.04.2007, 01:27
cenk ile karşı karşıya pozisyonda tüm kahvedeki herkes "haydi tolga" dedi.
sana güvenlerini boşa çıkarmadın...helal olsun

Ugur Kurucelik
03.04.2007, 01:45
Iste Bu, Altyapidan cikaracaksin sans verceksin birazda zaman taniyacaksin. Böyle basarili oluruz...

yağız61
03.04.2007, 13:05
bravo aslanım.sen bu şehrin çocuğusun ve kaleyi sen hakediyorsun.ve milli takımımızın değişmez ismi sen olacaksın.seni eleştirenlere inat.

Eren Uğur Ayar
03.04.2007, 13:31
Tek kelimeyle süperdi erciyes maçında ; rüştü bosuna demiyo velihatım o diye. isallah istikrarı devamlı olurda rüstüdende daha iiyii bi kaleci olur..:ts:

Erbay
03.04.2007, 14:03
10 üzerinden 10.Top bile sektirmedi.

Mehmet Fırat
03.04.2007, 14:04
Fatih Terim hala Volkan'da ısrar ediyor. Mis gibi Tolga varken...

jefferson61sefa
03.04.2007, 16:59
fatih terim hala volkanda ısrar ediyor..mis gibi tolga varken..

maçtan önce heyecandan kusmuş
milli takımda ne yapar belli olamz çok ii oynasada hala korkak

Jackdaniels
03.04.2007, 17:34
Aferin çocuğa erciyes maçında çok iyi oynadı gökdenizle birlikte 3 puanı tolgaya borçluyuz...Henüz çok genç mutlaka hataları olacaktır önemli olan bu yeteneği trabzonsporumuza kazandırabilmek.

Yavuz Hasan
03.04.2007, 18:08
maçtan önce heyecandan kusmuş
milli takımda ne yapar belli olamz çok ii oynasada hala korkak
adam strese giriyo naapsın muşamba gibi rahat mı olsun hem boş bi adam olmadığını dün yine ispatladı aldığı parayı sonuna kadar hakettiğini ispatladı peş peşe bikaç maçı sorunsuz çıkarıp kendine güveni gelse tam süper olacak

POYRAZ
03.04.2007, 19:07
Helal olsun bu cocuga. Onu her macta böyle görmek istiyoruz.

coskun0661
03.04.2007, 19:10
bu maci bize kazandırdıgı için tşkler tolgaya..sadece bu mac için ..

tamersoz
03.04.2007, 20:00
tolganın dünkü maçtaki kurtarışlarına şans diyenlere sesleniyorum lütfen elinizdekilerin değerini bilin sonra gidenlerin arkasından ağlayınca bişe olmuyo bu adam hatada yapar iyide oynar herzaman böyle olması beklenemez ama güvenimi boşa çıkarmadığı için ona ve tüm oyunculara sonsuz teşekkürler..

Şuayip Aydın
03.04.2007, 21:04
http://www.trabzonspor.org.tr/images/sol_kvr.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/black.gif

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Haberler http://www.trabzonspor.org.tr/images/t_s.gif
Tolga: Sadece görevimi yaptım
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/120307tolga.jpgErciyes deplasmanında başarılı bir oyun sergileyen kalecimiz Tolga sadece görevini yaptığını vurguladı.

Maçtan önce midesinde küçük bir sorun hissettiğini kaydeden Tolga, ''Artık her ma zor geçiyor. Bizim için kolay maç yok. Bundan sonraki müsabakalarımızı kazanıp önümüze bakacağız'' dedi.

Takım içerisinde 3 puanı herkesin aldığını vurgulayan genç kaleci, ''Bu galibiyette oynayanından yedeğine, sakatına kadar herkesin payı var. Ben de görevimi yaptım. İyi oynamak bizim görevimiz'' diye konuştu.

frango
03.04.2007, 22:44
Tolga’yı herkesin yerden yere vurduğu dönemde ben hep arkasında durdum. Sadece ben değil. Ali Kemal Abi, Necati Abi hepsi. Hatta Fatih Terim hoca ne dedi? Türk milli takımının kaleciden yana sıkıntısı yok dedi. Bunu söylerken de Tolga’yı da saydı. Demek ki bir bildiği vardı.
Şunu söylemek isterim. Kaleci oynaya-oynaya olur.
Trabzonspor yönetimlerine bir kaç uyarı yapmak isterim.
Şöyle ki, sizin elinizde Taffarel gibi Mondaragon ya da Rüştü gibi bir kaleci olur, tamam Tolga’yı oynatmayabilirsiniz ya da eleştirebilirsiniz.
Ama Jefferson. Senin havanı, suyunu bilmiyor. Kaldı ki, Tolga ile aynı yaşta kendisi.
O zaman kendi evladını tercih edeceksin. Ben bu sıkıntıları yıllarca yaşadım.
Takımı tek başıma sırtladığım dönemde dışardan getirilen bazı isimler göklere çıkarıldı.
Bende insandım ve etkilendim.
Tolga’yı destekliyorum ve Trabzonspor takımına uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyorum.

hami mandıralı...taka gazetesi...

Bartuğ13
03.04.2007, 22:51
işte bu ya.ben de alıntı yapıp aynen diyecektim baktım hamiymiş yazan:D
bu çocuk adam olacak yalnızca biraz güvenmek lazım.yan toplarını geliştirecek ayağını düzeltecek ve heyecanını yenecek.bunların hepsini oynayarak yapacak ve göreceksiniz takımımızın kalesi en az 10 sene(avrupaya giderse daha kısa) güven altına alacak inş

antagonist
03.04.2007, 23:03
Real Madrid kalesini Casillas'a devrettiğinde,adam -yanılmıyorsam- 17 yaşındaydı...

Bence Tolga'ya da şans verilmeli.Bu takımda kimlere şans verilmedi ki???

Erkan
03.04.2007, 23:47
Lig TV (haftanin ardindan) Tolga yi haftanin en iyi oyuncusu secti...

mHİÇYILMAZ
04.04.2007, 01:47
Eleştirilecek tarafları yok değil ancak Tolga'yı Trabzonspor ve Türk futbolu en kısa zamanda kazanmalı.
Dualarımız Tolga'nın yanında.
:bmn1:

DeAgLeMaNyAq
04.04.2007, 04:04
Bir Volkan'ın konuşmalarına birde Tolga'nın konuşmalarına bakın. Maşallah...

TSKara61
04.04.2007, 07:10
Tolgayi cok elestirdim bugune kadar, ama Erciyes macinda gercekten iyi oynadi. Ama ona tam guvenmem icin 3-4 mac daha boyle oynamasi lazimki sans eseri degilde gercek kabiliyetinlen verdi o performansi.

EyüpKILIÇ61
04.04.2007, 10:12
Hep böyle kalması dileğiyle!!!

jefferson61sefa
04.04.2007, 16:32
adam strese giriyo naapsın muşamba gibi rahat mı olsun hem boş bi adam olmadığını dün yine ispatladı aldığı parayı sonuna kadar hakettiğini ispatladı peş peşe bikaç maçı sorunsuz çıkarıp kendine güveni gelse tam süper olacak

aynen . ..

jefferson61sefa
04.04.2007, 16:33
TOLGA 100 volkan eder duruma geldi
Volkanın düştüğü duruma bak yazık

Külünkoğlu
04.04.2007, 17:01
Çok değil sadece 4 sayfa önce yazanlar şimdi ne düşünüyorlar acaba ? bir türlü şunu öğrenemedik Trabzonspor'da forma giydiği sürece bir futbolcudan azamai verimi almak zorundayız. "Allah seni kahretsin," sende futbolcumusun, cartmısın curtmusun" demekle olmuyor bu işler. Şimdi bu kardeşimize destek yerine ucube laflarla üzerine gitseydik Trabzonspor'un bundan kazancı ne olurdu ?

Lapina
04.04.2007, 17:11
Çok değil sadece 4 sayfa önce yazanlar şimdi ne düşünüyorlar acaba ? bir türlü şunu öğrenemedik Trabzonspor'da forma giydiği sürece bir futbolcudan azamai verimi almak zorundayız. "Allah seni kahretsin," sende futbolcumusun, cartmısın curtmusun" demekle olmuyor bu işler. Şimdi bu kardeşimize destek yerine ucube laflarla üzerine gitseydik Trabzonspor'un bundan kazancı ne olurdu ?

Gerçekleri gören kardeşlerimiz de var.Temkinli yaklaşıyoruz herşeye.Bir de ''duygusallık'' girince işin içine tamamdır. Yenilince hepsini vurmuyormuyuz yerden yere. Yinede alkış tutmasını biliyoruz.Alkışlar Tolga'ya.Artı saç stili mükemmel :rolleyes:

tolganın kurtardığı 1 tane net gol gösterin bana ya 11-12 maç oyandı bu sezon 1 tane net pozisyon kurtardımı(kayserideki penaltı hariç o maç içinde değil)1 tane oyunda kaleye köşeye giden 1 top kurtardımı beyler ayıp yediği gollerin 3 ünden 2 sinde hatalı
1 açığını kapatıo başka bir açığı çıkıo ortaya
dedik iğrenç degaj yapıo biraz düzeltti şimdi nerde duracağını bilmio toplara çıkmıo
herkes dio jeff yiyeceğine tolga yesin ama jeff döneminde kaleye ne kadar şu atıodu adamlar şimdi ne kadar atıo
tolga nın bu yediği saçma sapan golleri jefferson bile yemez maç boyunca ankaragücü öreneğin tolgaya şut yok 1 şut oda gol yok böle bir iş ya

TOLGA 100 volkan eder duruma geldi
Volkanın düştüğü duruma bak yazık

poetricus
04.04.2007, 18:03
Tolga benim öğrencim ve sık olmasa da görüştüğüm bir insan. Hakkındaki tespitlerimi kendisiyle paylaştığım için burada yazmakta bir beis görmüyorum.

Kısmi adale kuvveti eksikliği dışında bir kalecide bulunması gereken temel meziyetlerin hemen hepsine sahip bir insan. Bazı eksiklikleri zamanla, maç tecrübesiyle aşılabilir. Ama hata yapma korkusu yüzünden hata yapmak gibi bir talihsizliği var ve yediği gol, yaptığı hatalı bir çıkışın etkisinden uzun süre kurtulamıyor.

Bir düşünün: Hatalı bir gol yiyorsunuz ve aklınıza Trabzon'a döndüğünüzde Fırıncı Ahmet Amca'yla, Bakkal Mehmet Efendi'yle karşılaşırsam ne cevap veririrm korkusu var. Bu korkuyu sürekli taşıyan bir insan mutlaka hata yapar.

Son maçında çelmesi gereken bir topu tutmaya çalışması dışında hatasız oynadı. Galibiyetin asıl mimarıydı. İnşallah böyle devam eder. Sahip çıkılmayı, destek olmayı hak ediyor. En az Ziya Doğan kadar.

Kendisini kutluyor ve ona inanan bir insan olarak beni mahçup etmediği için teşekkür ediyorum.
Hep böyle devam et Tolga.

Misina
04.04.2007, 19:04
gelecekte iyi kaleci olabilir ama şuan bu formanın ağırlığını kaldıracak kapasiteye sahip değil diye düşünüyorum.kayseri maçında iyiydi birde penaltı kurtardı.o maçtan bu yana en ufak katkısı olmadı.erciyes maçında yine gösterdi kendini.ama Trabzonspor kalesindeki adamın bir maç oynayıp 5 maç saç baş yoldurmaya hakkı yok

FANATIK61
04.04.2007, 19:17
Affedersiniz ama bazi Üyelerimizin cogu iyi günün dostu. Yarin öbür Gün bu genc Arkadasimizi yerden yere vuracaklar yine. Biraz daha hosgörülü olsak kime zarari olur ki.

Cafer KILIÇSOY
04.04.2007, 22:11
Tolga benim öğrencim ve sık olmasa da görüştüğüm bir insan. Hakkındaki tespitlerimi kendisiyle paylaştığım için burada yazmakta bir beis görmüyorum.

Kısmi adale kuvveti eksikliği dışında bir kalecide bulunması gereken temel meziyetlerin hemen hepsine sahip bir insan. Bazı eksiklikleri zamanla, maç tecrübesiyle aşılabilir. Ama hata yapma korkusu yüzünden hata yapmak gibi bir talihsizliği var ve yediği gol, yaptığı hatalı bir çıkışın etkisinden uzun süre kurtulamıyor.

Bir düşünün: Hatalı bir gol yiyorsunuz ve aklınıza Trabzon'a döndüğünüzde Fırıncı Ahmet Amca'yla, Bakkal Mehmet Efendi'yle karşılaşırsam ne cevap veririrm korkusu var. Bu korkuyu sürekli taşıyan bir insan mutlaka hata yapar.

Son maçında çelmesi gereken bir topu tutmaya çalışması dışında hatasız oynadı. Galibiyetin asıl mimarıydı. İnşallah böyle devam eder. Sahip çıkılmayı, destek olmayı hak ediyor. En az Ziya Doğan kadar.

Kendisini kutluyor ve ona inanan bir insan olarak beni mahçup etmediği için teşekkür ediyorum.
Katılıyorum Hocam. Teşekkürler

EyüpKILIÇ61
05.04.2007, 10:03

Ömer Hocam ne güzel yazdın öle :) Aynen katılıyorum size; Tolga'ya hep destek tam destek!

Bu haftaki güzel performansından ötürü kendisini kutluyorum. :alkış:

Okulda herkesin bana gelip:"Eyüp sizin kaleci neydi öyle yaa" demesi beni çok mutlu etti.

demir
05.04.2007, 10:58
musampa veya buna benzer hırs ve futbol yoksunlarına verdıgımız sansları gosterdıgımız tolerans ları kendı degerlerımıze verseydık ınanın 20 yıl beklemezdık bunu yapmadıgımız ıcın bır yırmı yıldaha yoılda sımdıden solıyım :D

kudu_61
05.04.2007, 12:34
Tolga bu foruma girdiğine eminim Büyük kaleci maç kurtaran kalecidir diye bir söz vardır sen onu yaptın erciyes maçını resmen kurtardın ama hala büyük kaleci olmadığını sen de biliyorsun bence tek sıkıntın güçsüzlüğün ama ben erciyes maçında yaptığın degajların önceki maçlara oranla daha iyi olduğunu görebildim eminim ki çok çalışıyorsun seni kesinlikle hiçbir kaleci ile kıyaslamıyoruz ama çok iyi bir kaleci olacağını biliyoruz sende bu ruh var sen içimizden birisisin sen bu oyununla devam ettiğin zaman bir gün gelecek seni milli takıma mecbur alacaklar sen oralarını düşünme kendini hiç bir zaman şartlandırma çünkü kendini şartlandırmak insanları hata ya iten en önemli sebeblerden birisidir çık sahaya benim görevim kurtarmak de ve elinden geleni yap o zaman seni zaten görecekler yani kendini göstermeye çalışma boşver onlar seni görsün güveniyoruz sana koçum Allah Yardımcın Olsun...

pReN@_61
05.04.2007, 14:50
inşallah hep böyle devam edersin TOLGA..!!!

cendelsahinov
05.04.2007, 15:38
mükemmeldi tolga (yürekli çocuk) hep böyle devam et

6Şafak Aydın1
05.04.2007, 16:44
güzel kurtarislari vardi harbiden. TRT mac özetleri yasak degildir herhalde.

ZrfE2L5ZGpQ

Hüseyin Çümen
05.04.2007, 21:36
Tolga git!

Tolga Zengin’e diyorum ki; bugünden git... Sen git, ama yurt dışına bir kulübe git... Belçika, Hollanda, Rusya, Danimarka, git. İspanya, İtalya, Almanya, İngiltere senin için bir hayal biliyorum ama bu ülke takımlarından birine gidebilirsin

Günlerdir Tolga’nın nasıl da Trabzonspor’u ipten aldığını gazetelerden okuyor, futbolu yorumlayanlardan, ardı arkası kesilmeyen Tolga yorumlarını dinliyoruz. Daha önce gol kurtaran kaleci görmediğimiz için – bizleri mazur görün- apışıp kalıyoruz. İyi kaleci kime denir, gol nasıl kurtarılır gibi sorulara uzak olan bizlerin imdadına Tolga yetişti, sağolsun!

Casillas, Real Madrid kalesine geçtiğinde 17 yaşındaydı. Ha keza, Valdes de, 20’sine gelmeden Barcelona kalesindeydi. Yedeği de Tolga’yı gelecekte kendi yerine varis gösteren Rüştü Reçber... Rüştü, 30’unda Barcelona’da yedek beklerken, Valdes 17’sinde birinci kaleciydi. Tolga Zengin, 24 yaşında Trabzonspor kalesindeki üst üste dokuzuncu maçını oynadı. Lütfen dikkat, yaş 24...

Özkaynaklardan yetişti, hiçbir takıma gitmedi. Sabırla Trabzonspor kaleci kazağını giymek için bekledi. Trabzonspor da, Tolga’ya çok emek verdi, bunu söylemek lazım. En nihayet 24 yaşında Trabzonspor kalesine geçmek ona nasip oldu.
Nasip oldu da ne oldu? Ne olacak, üç haftada kötü kaleci dendi; çünkü hatalı goller yemişti. Dört hafta durumu idare etti; çünkü yediği gollerde hatası yoktu. İki haftada da, Trabzonspor’u kurtaran adam oldu; çünkü yapması gerekeni, kaleciliği yaptığı için... Normal gollük şutları çok fazla zorlanmadan çıkardığı için...
Ne olduysa bundan sonra oldu. Kral oldu, Lev yaşin oldu, ikinci Şenol Güneş mi geliyor bile dendi... Bizim gibi spor cahili, kaleci ve futbol özürlü tayfasının da -gazete sayfalarında Tolga’nın ne menem bir kaleci olduğunu okumaya başladıktan sonra- ezberi bozuldu.
Hele bende ezber namına bir şey kalmadı. O zaman anladım ki, Tolga Zengin’in Türkiye’deki kalecilik serüveni –eğer Trabzonspor’da kalırsa- uzun sürmeyecek. Tolga Zengin, daha öncekiler gibi, Yetkin gibi, Metin Aktaş gibi harcanıp gidecek. Yetkin’i bir milli maçta yemedi mi bu ülke? Metin Aktaş’a da ikinci Şenol yakıştırması yapılmadı mı?
Aynı yoldan gidiyor Tolga ve yarın elinin altından kaçırdığı topla, kendini Giresunspor’da, Kastamonuspor’da bulacak. Çünkü bugün koro halinde ona övgüler düzenler, yarın koro halinde, ‘Senin ne işin var Trabzonspor kalesinde’ diyecekler... Kimse de arkasında duramayacak. Zaten o zaman gitme zamanı gelmiş demektir.

İşte, bunun için Tolga Zengin’e diyorum ki; bugünden git... Sen git, ama yurt dışına bir kulübe git... Belçika, Hollanda, Rusya, Danimarka, git. İspanya, İtalya, Almanya, İngiltere senin için bir hayal biliyorum ama bu ülke takımlarından birine gidebilirsin...
Gittiğinde hem kalede daha sağlam duracak, hem de Milli Takım’a çağrılacaksın. Gidersen Rüştü Reçber’in dediği gibi, Türkiye bir kaleci kazanır. Kalırsan, kusura bakma Tolga, seni kaybedeceğiz. Hiç istemeye istemeye seni kaybedeceğiz...

aytekin akay
ajansspor

ilhan
05.04.2007, 22:38
Benimde kaygılarım yok değil. Geçen sene Fb kalecisi Volkan'i medya şişirdi , şişirdi şuanki zavallı halini görüyoruz onun. Ama bizim Tolga'mız öyle olmucak inşallah.. İstanbul medyasına yem vermicez Tolga'yi. Evladımız o bizim.. Gökdeniz'i nasıl bitiremedilerse Tolga'yida bitiremicekler!

6Şafak Aydın1
05.04.2007, 23:23
Aytekine katilmiyorum. Trabzonspor kalecisi Tolgaya ihtiyaci var.

C-Gencten A2 milli formalarina kadar hatta A milliye bile cikan bir kaleciyi korumasini bilir.

Bartuğ13
06.04.2007, 00:30
biraz zırvalamış.her ne kadar bu forumda da öz değelerine sahip çıkmayan taraftarımız çok olsa da şunu tekrar belirtiyorum.tolga ayağının altından toplar kaçırsa da imkannsızı kurtarsa da benim için değişmeyecke.o bizim değerimizdir.başarılı olacak ve milli tkaımın da kalecisi olacaktır o kadar.bu forumdaki 17.585 üye de karşısında olsa ben yine yanında olacağım o bilinsin yeter.sevgi ve saygılarımla

Fatih Efe
06.04.2007, 10:07
TOLGA: "ELEŞTİRİLERDEN ETKİLENİYORUZ"-

Kayseri Erciyes maçında yaptığı kurtarışlarla 3 puanın mimarlarından biri olan genç kaleci Tolga Zengin'de Kayseri Erciyessppor maçı ve kendisine yönelik yapılan eleştirileri değerlendirdi.
Tolga Zengin, ligde bir çok takımın puanlarının birbirine yakın olduğunu belirterek, "Kayseri Erciyesspor maçıyla birden üst sıralara yükseldik. Önümüzdeki hafta sonu itibariyle 4. ile aramızda puan farkı bire inebilir. Bizim için Türkiye Kupası çok önemli. İnşallah kupayı alıp camiayı sevindiririz." dedi.
Kendisine yönelik eleştirilere de değinen Tolga, "Her futbolcuyla ilgili eleştiri olması doğal. Bunların hepsine kulağımızı tıkamak zorundayız. Ama Trabzon küçük şehir olduğu için doğal olarak biraz daha fazla etkileniyoruz. Eleştiriler sadece bana değil. Türk kalecilerinin hepsine yapılıyor. Volkan' a yapılıyor. Kalecilik böyle bir şey. Hataya yer yok. Kaleci bir hata yaptığı zaman sonucu biraz pahalı oluyor. Başka kaleciler de hata yaptıkça insanlar bazı şeyleri görüyor. Buraya çok kaleci geldi gitti, çok kaleci alındı. Neticesinde biz yine buradayız. Yönetimin tasarrufu tabi kaleci almak ya da almamak. Ben işimi yaptıktan sonra gerisi beni fazla ilgilendirmiyor." ifadelerini kullandı.
Tolga, performansını sürdürmesi halinde milli takıma gideceğine inandığını kaydetti.

Uğurtan
06.04.2007, 14:02
biraz zırvalamış.her ne kadar bu forumda da öz değelerine sahip çıkmayan taraftarımız çok olsa da şunu tekrar belirtiyorum.tolga ayağının altından toplar kaçırsa da imkannsızı kurtarsa da benim için değişmeyecke.o bizim değerimizdir.başarılı olacak ve milli tkaımın da kalecisi olacaktır o kadar.bu forumdaki 17.585 üye de karşısında olsa ben yine yanında olacağım o bilinsin yeter.sevgi ve saygılarımla

+1 bende varım;) Kaldı 17.584 ;)

armenos
06.04.2007, 14:23
Açık konuşmak gerekirse benim Tolga dan yana hiç bir beklentim yoktu . Ama k. erciyes maçında "yaptığı kurtarışlarla" beni biraz yanılttı diyebilirim. Fakat bu kurtarışları bir maçla kalmaması lazım , ondan devamlılık ve istikrar bekliyoruz....

UğuR
06.04.2007, 14:28
tOLGA verilen şansı iyi değerlendirdi bence.Sezon sonuna kadar ne olursa olsun şans verilmeli ve bu süreç sonunda performansına göre kaleci transferi yapılıp yapılmayacağına karar verilmeli.İnşallah Tolga yeterli görülür ve kalemizi uzun yıllar korur.

jefferson61sefa
06.04.2007, 17:06
amma abarttınız ingiltere italya ispanya yapmayın be tolga daha ne ki o liglere gitcek

Erdem Keser
06.04.2007, 23:28
hey allahım ya sabır yaaa

Hüseyin Çümen
07.04.2007, 04:45
bundan sora böle ii devam eder inşallah gençler maçındaadaa inşallah kendine güven getiricek kurtarışlar yapar ve büyük kaleci olma yolunda bizleri sevindirir

Mesut AKYILDIZ
07.04.2007, 10:33
Koçum benim hep böyle devam et hiç bir seyi kafana takma taraftarlar olarak bizler senin hep arkanda olacagız...........

+1AhmeT
07.04.2007, 10:51
Helalsana koçum böyle devamet seni millitakımda göreceğiz iyşanlah sanada buyakışır (trabzonsrpor)lu olarak

Fatih Ersoy
07.04.2007, 12:28
Bu takımın ve milli takımın değişilmezi olacaksın.. Hepimiz arkandayızz..

Ba®ış
07.04.2007, 16:03
helal olsun sana Tolga ilk penaltıyıda kurtarıyordun az kalsın helal olsun sana

Özkan Erdem
07.04.2007, 16:04
frikiği çok kötü yedin, ilk penaltıyı az daha alıyodun, yine güven vermedin ama son penaltıyı kurtarıp gönülleri aldın. Güven sorununu çözebilsen keşke..

Hasan Ayvenli
07.04.2007, 16:10
yediği frikiği son dakikada kurtardığı penaltıyla affettirdi

macka61
07.04.2007, 16:11
frikikten yediği gol çok kötüydü ama kurtardığı penaltı süperdi maçıda çevirdi o penaltı

ilhan
07.04.2007, 16:26
Frikikten yediği golle umutlarımızı tüketti son dakika kurtardıgı penaltı ile yine hayat verdi. Daha iyi olucak .

tsmusampa61
07.04.2007, 16:28
sezon sonuna kadar denemeye devam. çalış çalış çalış.

Özge
07.04.2007, 16:28
Frikikten yediği gol çok kötüydü ama kurtardığı penaltıyla kendini affettirdi.Penaltıdan sonra ki sevinci ise görülmeye değerdi:)

attagümüshane
07.04.2007, 16:41
yine hatalar yaptı.bu takımda bizim formamızı "şimdilik" kaldıracak kapasitede değil.hep söylüyorum sağlam bir kalecinin ardından pişmeli bir süre..ama o yaptığı şahane kurtarışla sinyali de verdi.sonuç da bizim evladımız sahip çıkmlaıyız ama kalede değil..çünkü bu süreç ona da bize de zararlı

karatasof
07.04.2007, 17:21
Ee buda futbolun adaleti dedikleri olsa gerek.Üç gün önce yaptığın kurtarışlar sebebiyle sana methiyeler dizenlere bu maçta bu övgüleri hak etmediğini gösterircesine savruk saçma sapan işler yapan Tolga'nın imdadına hakem yetişiverdi.Dandik penaltı dandik kurtarış ve yine takımını kurtaran büyük kaleci ünvanları.Yok aslında böyle bir şey.Eğer TS şampiyonluğa oynayacak ise ne ZD bu takımın teknik direktörü olabilir,ne de Tolga Zengin kalecisi.

DeAgLeMaNyAq
07.04.2007, 17:59
Frikikten yediği gol gerçekten çok amatörceydi. Ancak yinede moralini bozmadı. İlk penaltıyı da kurtarıyordu ama az farkla kurtaramadı. Ama ikinci penaltıda ondan çok kaçıranın daha büyük hatası vardı. Alex'e özenerek şaşırtarak penaltı atmaya çalıştı ama beceremedi...

Mustafa AYDIN
07.04.2007, 18:08
Her gün dahada iyiye gidiyorsun,İnşAllah yeni Şenol Güneş imiz olur sun.

TSelif
07.04.2007, 18:13
Tolga bir iyi bir kötü ...
Ama bugün 3 puanı kurtaran isim oldu...

dr.muhsin
Hadi yırttın Tolga. O penaltıyı kurtarmasan şimdi bu taraftar kesinlikle Trabzonspor'un kalesini koruyacak bir kaleci değil derdi şimdi bu satırların yeine. İşte böyle bir milletiz biz haftaya bir hatalı gol yersin ( Allah göstermesin)sana bu hafta aferin diyenler bak bakalım seni yerin dibine sokmuş mu sokmamış mı? Ne diyeyim böyle gelmişiz böyle gideriz vesselam...

h@msi61
bir dikiş tutturamadı, bir maç iyi bir maç kötü. O golü yemese maç o noktaya gelmiyecekti fakat son dakikada hatasını temizledi. inşallah istikrarı yakalar bir an önce.

zafer6161
07.04.2007, 18:14
yine acemi bir mac çıkardı.bazı yerlerde büyük hatalar yaptı.ama oynadıkca kendine geliyor.yediği firikik golü inanılmazdı.affedilir gibi değil,mac 4.4 bitseydi macı tolga vermiş olacaktı.ama uzatmada kurtardığı penaltı hem kendini hemde takımını kurtardı.refleksleri super.sezgileri kuvvetli,inanıyorum ilerde daha büyük kaleci olacak:alkış:
helal olsun sana tolga kendini affettirdin

Gamze
07.04.2007, 18:34
Yediği üçüncü golden sonra gol yedik diye değil Tolga hata yaptı ve yıkıldı diye üzüldüm.Çok samimi söylüyorum.Yine üstüne gidilecekti,morali bozulacaktı.Golden sonra yerde uzanmış hali çok zoruma gitti.Çünkü ben Tolga'ya inanıyorum,ona güveniyorum.Moralinin yüksek olması lazım,kendine biraz daha güvenmesi lazım ve biraz daha tecrübe kazanması lazım.Onu kaybetmemeliyiz,ona sahip çıkmalıyız.

Penaltıyı kurtarmasına çok sevindim doğal olarak ama şaşırmadım.İlk penaltıda da kurtaracağına inanıyordum,şaşırtıldı.Ama ikincisini asla yemezdi,yemedi.Helal olsun Tolga,Allah yolunu açık etsin.

Fatih Ersoy
07.04.2007, 18:37
Yediği bir golde her ne kadar hatalı olsada bizi ipten kurtardı..Hatasını telafi etti.. İnşallah daha iyi olacaksın..

Erdem Keser
07.04.2007, 18:39
aslanım tolga devam et böyle bu gün sadece yedigimiz 3. golde hatası vardı ama ordada top sektigi için kontrolunde zorluk cekti ama müthiş bi kaleci olacak eminim bugün tolganın hata yapmasını okadar cok isteyen vardı ama tolga o sansı vermedi büyük futbol duayenlerine

Egemen Yılmaz
07.04.2007, 19:03
olur böyle hatalar. Tolga moralini bozmamalı. sonuna kadar güveniyorum ona.

Bartuğ13
07.04.2007, 20:38
eğer penaltıyı kurtaramasaydı da 4-4 olsaydı da bişey değpişmezdi benim için.hatalı yediği olü görmedim ama göreünce de yazacağım şu ki.kendini geliiştireceksin ve büyük kaleci olacaksın.bir maç kaybetmek bir kaleci kazanmaksa zaten sezon gitmiş.yeterki seni kazanalım be tolga.bir maça,bir gole seni satanlar;bir kere kafayı takmış olanlar elbette utanacaktır.sen yeterki başın dimdik dur ve üzerindeki formanın kıymetini bil.çünkü o kazak için yıllardır beklediğini biliyorum

marcelinhos100
07.04.2007, 20:47
Arkadaşlar her kaleci hatalı gol yiyor kim yemiyor chelsea-porto şampiyonlar ligi maçında portonun brezilya milli kalecisi öyle bir golü yedi ki komik yani hemde tecrübeli bir kaleci yani kaleci hatalı gol yer rüştü de yedi valdez de yiyor başkası da ama önemli olan kaleci olduğunu gösteren kurtarışlar yapmasıdır onları da iki haftadır yapıyor inşallah kalan 10-12 maçta da yapacak

Ama Trabzonsporumuzun 2007-2008 yılında şampiyon olacak kadrosunda tolga ile rekabet edebilecek iyi bir kaleciye ihtiyacımız var bu Tolganın bitmesi anlamına gelmez onun yaşı da çok genç 24 yaşında uzun yıllar oynaması için onun kadar iyi ve daha tecrübeli bir kaleciye ihtiyacımız var

Adem Erdoğan
07.04.2007, 20:51
Trabzonsporun kalecisi ola"cak".Ama biraz daha pişmesi lazım.Şu anda Trabzonsporun 1. kaleci ünvanını taşıyacak kapasitede değil.

Turan Bebek
07.04.2007, 21:15
Tolga için fikrim değişmedi ve değişeceğini de zannetmiyorum. Kalemiz için yeterli değil...Hep ellerine değil, biraz da ayaklarına dikkat etmenizi öneriyorum. Her iki ayağı da çok zayıf. Yerden gelen toplara vuruş tekniğine bir bakın...ya çok zayıf ve dengesiz vuruyor yada vurdukları orta sahaya varmadan taca çıkıyor.

Jackdaniels
07.04.2007, 22:37
Bazen öyle bi top kurtarıyoki geleceğin buffonu diyorum bazende öyle goller yiyoki saç baş yolduruyo bunuda gençliğine veriyorum...

Gamze
07.04.2007, 22:38
... Her iki ayağı da çok zayıf. Yerden gelen toplara vuruş tekniğine bir bakın...ya çok zayıf ve dengesiz vuruyor yada vurdukları orta sahaya varmadan taca çıkıyor.

Evet bu çok doğru.Güçsüz bacakları hala.Kuvvetlendirmesi gerek.isabetsiz kullanıyor kaleci vuruşlarını da ayrıca.

Eksikleri çok bu gerçek,şu anda rakibi jeffersen olmasaydı kaleyi alamazdı belki de.Ama bu yetenekli ve geleceğinin çok parlak olduğu gerçeğini(bana göre) değiştirmiyor.Madem ki elimizde Tolgamız var,onu kullanacağız ve ona sahip çıkacağız.Tabii yalan poh pohlamalarla değil,gerçekçi ama inanan gözlerle.

atabaş
07.04.2007, 23:19
hatasız kul olmaz önemli olan hatayı en az seviye düşürmek

Semih Kırsüleymanoğlu
07.04.2007, 23:41
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/070407mac18.jpg

Arkadaslar bu sevinci bu yüz ifadeyi gördükten sonra artik Tolgayi ben hep kalemizde görmek istiyorum. Ona inaniyorum... :tsamblem:

CeSS
07.04.2007, 23:48
Hatali yedigi golün asil sebebi, baraji hatali kurdurmasiydi. Kale arkasi çekimde barajin ne kadar hatali kurulduğuda belli oluyor.

Topu oyuna sokmada yine aceleci. Morali bozuldugu zaman oyuna dönemiyor. Yeni erciyes maçlari bekliyoruz Tolga'dan...

Sevgi
07.04.2007, 23:55
Hatali yedigi golün asil sebebi, baraji hatali kurdurmasiydi. Kale arkasi çekimde barajin ne kadar hatali kurulduğuda belli oluyor.

şova kaçtı topu kafasıyla çıkarmak istedi o yüzden golü yedi :p ellerini kullanmak isteseydi kesinlikle o topu tutardı :D

Gürkan
08.04.2007, 00:07
bu kadar duygusallık özellikle bşr kaleci için fazla.

Şuayip Aydın
08.04.2007, 00:14
Tolga Zengin: Hatamı telafi ettim
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070407tolga.jpgMaçın son dakikasında Okan'ın kullandığı penaltı atışını kurtararak 3 puanın kazanılmasında büyük rol oynayan kaleci Tolga Zengin, "Penaltıyı kurtararak yediğim hatalı golü telafi ettim'' dedi.

Tolga, "Zaman zaman iyi oynadık ama maçın genelinde iyi oynadığımızı düşünmüyorum. Kazandığımız için mutluyum" diye konuştu.

ilhan
08.04.2007, 00:26
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/070407mac18.jpg

Herşeyi anlatıyor bu foto.

Arkandayız Tolga !

onurts61
08.04.2007, 00:30
Ee buda futbolun adaleti dedikleri olsa gerek.Üç gün önce yaptığın kurtarışlar sebebiyle sana methiyeler dizenlere bu maçta bu övgüleri hak etmediğini gösterircesine savruk saçma sapan işler yapan Tolga'nın imdadına hakem yetişiverdi.Dandik penaltı dandik kurtarış ve yine takımını kurtaran büyük kaleci ünvanları.Yok aslında böyle bir şey.Eğer TS şampiyonluğa oynayacak ise ne ZD bu takımın teknik direktörü olabilir,ne de Tolga Zengin kalecisi.

Aslında trabzonsporun şu anki durumunu net açıklayan bir açıklama yazan arkadaşı tebrik ederim , hala tecrübe diye tutturanlar dünyadaki kaleci örneklerine baksınlar kaç yaşında nerelere geliyorlar
hakkını yememek lazım erciyes maçında süperdi ama 15 maçta 1 oynamıyacak bu oyunu bir sezonda en az 15 maç erciyes maçı gibi oynayacakki şampiyonluğa giden takımız diyebilelim ama bu kapasite tolga da malesef yok ondan bir umudum yok ( en samimi duygularımla söylüyorumki inşallah aynılırım şu takım 10 sene boyunca kaleci sorunu yaşamaz ama...)

TAMTÜRK61
08.04.2007, 01:00
Tolga'miz iyi yolda. Bir hata yapti diye hemen elestirmeyelim.. Norvec kalecesi daha kötü hatalar yapti..
Penaltiyi kurtararak hatasini telafi etti..
Tebrikler Tolga!!!

Ozan
08.04.2007, 12:01
Tolga 23-24 yaşlarına gelmiş bir kaleci artık onun için ona daha fazla güvenip daha çok şans vermemiz gerekiyor . yapıtğı bir hatadan dolayı yerin dibine sokmamamız gerek . dünde takımın kurtarıcılarındandı . daha fazla güvenip desteklersek daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum .

İskender Çakmak
08.04.2007, 12:19
tolga daha tecrübesiz yapacak o hataları tabii ki de yapsın maç kaybedelim ama şimdi kaybedelim seneye sampiyonluğu pynadığımızda kaybederse kendinede yazık eder trabzonumada ok hadi eyvallah

Semih Kırsüleymanoğlu
08.04.2007, 13:54
tolga daha tecrübesiz yapacak o hataları tabii ki de yapsın maç kaybedelim ama şimdi kaybedelim seneye sampiyonluğu pynadığımızda kaybederse kendinede yazık eder trabzonumada ok hadi eyvallah

aynen dogru düsnüyorsun.. Tolga daha inanilmaz genc bir kaleci icin! Avrupaya bakin hangi takimda bu kadar genc kaleci 1nummarayi kapmis. cok azdir yane.

o yüzden tolgayi baski altina sokmüyalim.. hata yapsin sorun degil! dikkat etiyseniz yaptigi hatayi bir daha tekrarlamiyor

mesela:
-cikislarini inanilmaz derecede düseltmis, yüksek toplari hic ellinden kacirmiyor

denizgrsy
08.04.2007, 14:02
bu sene Tolgaya şans verilmesi bizim için çok büyük bi kazanç...bu kalede ne güvendiğimiz adamlar salakça goller yedi,saçımızı başımızı yoldurdu,Tolgaya helali hoş olsun,o Türkiyenin 1 numarası olacak,hatta kendine çok iyi bakarsa yurt dışına giden ilk kaleci bile olur ( rüştüyü saymayın,o gitti gezdi geldi :-)...her zaman sana tam destek Tolga,ŞAMPİYON OLURSAK KALEDE SEN OLACAKSIN

Erdem Keser
08.04.2007, 14:04
tolganın eksikleri var bu bi gercek ama bunlar kapatılmayacak eksiklikler degil dunyanın en iyi kalecileri bile kahn olsun cech olsun bu hataları yapmıstır tolganın en buyuk eksigi yerden seken topları kontrol edememesidir su cocuga güvenelim yeterki cunku gercekten cok yetenekli jefferson ve petkoviç gibi kalecileri gördük biz tolga bunların hepsinden 5 gömlek üstün kalecidr ve suan için türkiyede en iyi reflekse sahip 3 kaleciden biridir

zanoylu
08.04.2007, 14:19
Evet eksikleri çok öncelikle arkadaşlarında dediği gibi ayakları çok ama çok güçsüz.Oyunu ayakla kurmakta ciddi zaafiyetleri var.Bunun üzerine düşülmeli

Beytullah
08.04.2007, 14:25
hataları olabilir herkalecının oldugu gıbı birazdaha zaman tanıyınca iyi olacagına inanıyorum.

korkutbozok
08.04.2007, 14:31
sanki bütün takım döktürüyor da bir tek Tolga'mı hata yapıyor... Bırakalım da bu sene yapacağı tüm hataları yapsın...seneye de artık ya birinci sınıf kaleci olup kaleye geçer, ya da alınacak birinci sınıf bir kaleci arkasında yedek bekler...

Harun
08.04.2007, 14:52
Yorumlarda çok büyük çelişkiler var.Tolga'nın tecrübe eksiği var diyen arkadaşlar, yediği kötü gollere karşılık,Yunan kalecisi ve Norveç kalecilerini gösteriyorlar.Yanı bu şu demek oluyor ; ''tecrübeli kaleci daha çok hata yapar'' Ozaman Tolga'nın tecrübe kazanmasını beklemek saçmalık olur.Hem artık futbolda yaş sınırı epey küçüldü.9/10 yaşlarında futbol okul kayıtları var.Tolga'da bu işe çok küçük yaşta başlamaıştır eminim.Oynadığı resmi müsabaka sayısıda hafife alınacak cinsten değildir.Şuanki mevcut durumdaki kalecilerimizden tabiki Tolga'yı tercih ederim.Fakat şu da unutulmamalıdır; Tolga,soğukkanlı değil panik halinde olan bir kalecidir. Kalecide aranacak en öenmli özelliklerden biride soğukkanlı olmasıdır.

jefferson61sefa
08.04.2007, 22:07
tolganın eksikleri var bu bi gercek ama bunlar kapatılmayacak eksiklikler degil dunyanın en iyi kalecileri bile kahn olsun cech olsun bu hataları yapmıstır tolganın en buyuk eksigi yerden seken topları kontrol edememesidir su cocuga güvenelim yeterki cunku gercekten cok yetenekli jefferson ve petkoviç gibi kalecileri gördük biz tolga bunların hepsinden 5 gömlek üstün kalecidr ve suan için türkiyede en iyi reflekse sahip 3 kaleciden biridir

ya herşeyine katılıyorum inşallah tolga ilerde ii kaleci olur ama tolgada reflex yok be reflex olsa bizde ne işi var tolganın real madridde olurdu yani casillas gibi reflex yok tolgada
yediği 3.gol evlere şenlik 1.penaltıda hiç sucu yok ama kurtarabilirdi berbat vurdu okan suçlamak yersiz
kurtardığı penaltıyı sende bende kurtarırdım direk üstüne attı
ama tolga inşallah ii maçlar çıkarır başka çaremiz yok

antagonist
08.04.2007, 22:10
ya herşeyine katılıyorum inşallah tolga ilerde ii kaleci olur ama tolgada reflex yok be reflex olsa bizde ne işi var tolganın real madridde olurdu yani casillas gibi reflex yok tolgada
yediği 3.gol evlere şenlik 1.penaltıda hiç sucu yok ama kurtarabilirdi berbat vurdu okan suçlamak yersiz

Abicim çık da kurtar o zaman,yani ne diyim!!!

Jeff'i övmek için,Tolga'yı yerme!!!Penaltıyı kurtaramayan değil saçma sapan penaltı yaptırana laf et,edeceksen.

jefferson61sefa
08.04.2007, 22:14
Abicim çık da kurtar o zaman,yani ne diyim!!!

Jeff'i övmek için,Tolga'yı yerme!!!Penaltıyı kurtaramayan değil saçma sapan penaltı yaptırana laf et,edeceksen.

vallaha ben sadece zor bir kurtarış değil dedim jefi de övdüğüm yok sadece tolga kötü bir maç oynadı daha iisi olur inşallah dedim ii maç oynamadı eğer o penaltıyı yerden köşeye vursa gol olsaydı burda kimse tolga ii oynadı diyemezdi
vasat biye diyemezdik çünkü gençlerbirliğinin bulduğu tüm pozisyonlar gol oldu nerdeyse kaçrıdıkalrıda var ama
çok kolay bir penaltıydı kaleciler için bunu anlattım yani türkiyedeki 18 kaleciden rahat 15i kurarır o manada kötü bir niyetim yok

antagonist
08.04.2007, 22:17
vallaha ben sadece zor bir kurtarış değil dedim jefi de övdüğüm yok sadece tolga kötü bir maç oynadı daha iisi olur inşallah dedim ii maç oynamadı eğer o penaltıyı yerden köşeye vursa gol olsaydı burda kimse tolga ii oynadı diyemezdi
vasat biye diyemezdik çünkü gençlerbirliğinin bulduğu tüm pozisyonlar gol oldu nerdeyse kaçrıdıkalrıda var ama
çok kolay bir penaltıydı kaleciler için bunu anlattım yani türkiyedeki 18 kaleciden rahat 15i kurarır o manada kötü bir niyetim yok

Vursaydı,olsaydı,saydı saydı...

jefferson61sefa
08.04.2007, 22:27
Vursaydı,olsaydı,saydı saydı...

yazımda 1 tane saydı maydı yok vursa var:D
ben tolga düşmanı değilim jefferson hastası değilim bu nizkide aldığımda jeff yeni mi ne gelmişti bilmiorum neyse önemli değil ayrıca tolga daha baraj bile kurduramıyor arkadaşım

Erdem Keser
08.04.2007, 22:37
kardesim senin refleksten anladıgın ne merak ediyorum
refleks uzak yada yakın mesafe farketmez koseye giden toplarda oldugu yerde cakılı kalmamakla beraber köseye giden topu önceden sezip topun gittigi yere zıplamakla esdegerdir .tolgada refleks yok diyosun refleksi olmayan kaleci nasıl penaltı tutar yada en basit olarak gecen hafta emre toramanın 90 a giden topunu onunde okadar kişi varken nasıl cıkarır bana tolganın reflekslerinin kotü olduguna dair bi ornek gosterde ben de bileyim yani illaki jeffersonu ovmek için neden her yazında tolgayı karalıyosun mesela jeffersonda refleks denen bi olgu yoktu cünkü sut nerden gelirse gelsin oldugu yerde cakılı kalıyodu neden cünkü sezgi yoktu kalecilik üzerine gelen toplarda artislik yapıp kornere topu tokatlayarak ucmak degildir tolga bu sene bir cok mac kurtardı ve devamıda gelecek ama lütfen her yazında kendini belli etme cünkü gercekten bazen eleştirecem die cok komik oluyosun

antagonist
08.04.2007, 22:38
yazımda 1 tane saydı maydı yok vursa var:D
ben tolga düşmanı değilim jefferson hastası değilim bu nizkide aldığımda jeff yeni mi ne gelmişti bilmiorum neyse önemli değil ayrıca tolga daha baraj bile kurduramıyor arkadaşım

Hiç belli olmuyor da,ondan şeyettirdim :D

Bartuğ13
08.04.2007, 22:48
refleks yok diyen arkadaş beni çok güldürdü.tolga da ne var o azaman.
dikkatli izleyen ve kalecilikten anlayan arkaşlar farketmişlerdir tolganın refleksleri çok iyi.eksik yanları yan toplara çıkmaması,ayaklarının zayıflığı.arada herkes elinden kaçırır.peter şımaykıl:D manhester kalesinde 35 yaşında ne aptalca goller yiyodu.olur öyle hatalar.jaferson gibi artislik yapmak için sektirmiyor topları hata olarak sektiriyor en azından.ama gerçekten refleksleri mükemmel.dikkat ederseniz zaten penaltı kurtarmak takip ve refleks işidir.eğer sadece köşe atlıyosa şanstır ama tolga bunu yapmıyor.hatırlarsanız bir arkadaş yazmıştı penaltı kurtarmaktaki başarısını.
ayrıca yan toplarda çıkmıyor ama gelen topları yerden sekse bile atlayıp çıkarabiliyor.bu sizin orda refleksten başka ne olarka adlandırılıyor.jaferson kardeşim sana tavsiyem bu bölüme girme diğer oyuncular hakkında yorum yap.ne zaman okusam komik yorumlarına rastgeliyorum.yeter da.

insanlara nasıl destek olacağız yerine nasıl köstek oluruz düşünmeyin.bu yöntime destek oldunuz,teknik heyete destek oldunuz gördük durumu.
ama maşallah iş 24 yaşındaki trabzonspora senbne benden bile fazla gönül vermiş çok iyi bir potansiyele sahip kaleciye güvenmek olunca herkes cimri davranıyor.yüreğinizin terazisine bir bakın değilse ayarları onu tam yapın derim

Erdem Keser
08.04.2007, 22:53
@shooter kardesim
tolganın reflekslerini kötü oldugunu söyleyen ya mac izlemiyodur yada komiklik yapıyodur hala iddia ediyorum tolga ligdeki sezgisi ve refleksi en iyi 3-4 kaleciden birisidir hata yapmak her kaleciye mahsus sey her kaleci hata yapar

jefferson61sefa
08.04.2007, 22:57
kardesim senin refleksten anladıgın ne merak ediyorum
refleks uzak yada yakın mesafe farketmez koseye giden toplarda oldugu yerde cakılı kalmamakla beraber köseye giden topu önceden sezip topun gittigi yere zıplamakla esdegerdir bana tolganın reflekslerinin kotü olduguna dair bi ornek gosterde ben de bileyim yani illaki jeffersonu ovmek için neden her yazında tolgayı karalıyosun mesela jeffersonda refleks denen bi olgu yoktu cünkü sut nerden gelirse gelsin oldugu yerde cakılı kalıyodu neden cünkü sezgi yoktu kalecilik üzerine gelen toplarda artislik yapıp kornere topu tokatlayarak ucmak degildir tolga bu sene bir cok mac kurtardı ve devamıda gelecek ama lütfen her yazında kendini belli etme cünkü gercekten bazen eleştirecem die cok komik oluyosun

sen reflex in anlamını bilmiosun sorun orda çakılı kalmak reflex le alakası yok reflex in anlamı havadan yerden farketmez gelen bir topa en kısa sürede zamanlamanı iyi yapıp çıkarmaktır köşeye veya üstüne gelmesinin alakası yok bakmak la da alakası yok senin dediğin çizgi kalecisinin özellikleri ii bir reflexli kaleci
1.atlet olur çok atik ve hareketli olur
2.çok hızlı gelen bir topu çok ii bir zamanlama ile çıkarabilir örneğin bu reflex beyzbolda kurtarıcılar için çok önemli bir özelliktir el çabukluğu onalrda ismi
futbolda reflex budur
ayrıca tolga da eflex yok diyorum olsa real de olur zaten diğer yönleri fena değil biraz yerden vevuruşlarda geliştirmeli kendini

erol-61
08.04.2007, 23:00
Şu ÇocuĞa (tolga) İanamayan GÜvenmeyen ArkadaŞlara Hala İnanamiyorum Bu Kaleceİ Kalemİzİ Bu Zamana Kadar Korumaya ÇaliŞan Kalecİlerİn ÇoĞundan İyİ Ve Daha İyİ Olacaktir İananilip GÜvenİlmİyecek Bİr Kalecİ OlduĞu İÇİn Bu YaŞina Kadar 82 Kez Mİllİ Formayi Ona Emanet Eddİler DeĞİlmİ

Saygilarimla

jefferson61sefa
08.04.2007, 23:03
refleks yok diyen arkadaş beni çok güldürdü.tolga da ne var o azaman.
dikkatli izleyen ve kalecilikten anlayan arkaşlar farketmişlerdir tolganın refleksleri çok iyi.eksik yanları yan toplara çıkmaması,ayaklarının zayıflığı.arada herkes elinden kaçırır.peter şımaykıl:D manhester kalesinde 35 yaşında ne aptalca goller yiyodu.olur öyle hatalar.jaferson gibi artislik yapmak için sektirmiyor topları hata olarak sektiriyor en azından.ama gerçekten refleksleri mükemmel.dikkat ederseniz zaten penaltı kurtarmak takip ve refleks işidir.eğer sadece köşe atlıyosa şanstır ama tolga bunu yapmıyor.hatırlarsanız bir arkadaş yazmıştı penaltı kurtarmaktaki başarısını.
ayrıca yan toplarda çıkmıyor ama gelen topları yerden sekse bile atlayıp çıkarabiliyor.bu sizin orda refleksten başka ne olarka adlandırılıyor.jaferson kardeşim sana tavsiyem bu bölüme girme diğer oyuncular hakkında yorum yap.ne zaman okusam komik yorumlarına rastgeliyorum.yeter da.

insanlara nasıl destek olacağız yerine nasıl köstek oluruz düşünmeyin.bu yöntime destek oldunuz,teknik heyete destek oldunuz gördük durumu.
ama maşallah iş 24 yaşındaki trabzonspora senbne benden bile fazla gönül vermiş çok iyi bir potansiyele sahip kaleciye güvenmek olunca herkes cimri davranıyor.yüreğinizin terazisine bir bakın değilse ayarları onu tam yapın derim
reflex kavramını bilmiorsunuz arkadaşım tolgada reflex yok da ne var diosun
tolgada yan toplar fena değil karşı karşıya kalınca da fena değil ama reflexleri ve kale sahası içine hükmedememe sorunu var yani 6 pasa düşen topları alamıyor buda karambolden bazıları desek ama reflex yok kaleye çok sert giden bir topa tolga aniden yatıp çıkaramaaz uzaktan mesafe olursa olur ancak ceza sahası içinden reflexleri ii olamdığından çıakramaz reflex çabukluk ve atiklikle beynin bu işi düşüncenden daha erken uygulamasıdır

jefferson61sefa
08.04.2007, 23:06
@shooter kardesim
tolganın reflekslerini kötü oldugunu söyleyen ya mac izlemiyodur yada komiklik yapıyodur hala iddia ediyorum tolga ligdeki sezgisi ve refleksi en iyi 3-4 kaleciden birisidir hata yapmak her kaleciye mahsus sey her kaleci hata yapar

hata yapmasına birşey demiyorum ki günümüzde dida gibi bir kaelci komik goller yiyor kale tehlikeli bölgedir tüm hatayı defans yapar ama golü yiyen kalecidir o golde baş hatalı defnas olsa bile golde topu elinden kaçımış bir akleci her zaman mahkumdur aslında suçlu defans olsada hata yapmak insana mahsusdur önemli olan bunu alışkanlık haline getirmemektir

Bartuğ13
08.04.2007, 23:06
tamam be sen haklısın.yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.bu forumun güzellğinin bozulmaması ve tadının kaçmaması için artık cevap vermiyorum.senden de ricam tolga hakkındaki yorumlarını evde bir deftere yaz.5 sene sonra beraber bi şampiyonlar ligi maçında onları okuyalım tamam mı?ben artık bu bölüme tek kelime yazmıyorum.

Erdem Keser
08.04.2007, 23:09
tamam kabul ediyorum biz refleksin ne oldugunu bilmiyoruz sen biliyosun senden ricam bu baslıga girip tolgayla ilgili yorum yazma baslıgı kirletme ilk once refleksin tanımını ve oldugun yerde cakılı kalmamayla olan alakasını bi ögren sonra gel tartısalım

jefferson61sefa
08.04.2007, 23:11
tamam be sen haklısın.yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.bu forumun güzellğinin bozulmaması ve tadının kaçmaması için artık cevap vermiyorum.senden de ricam tolga hakkındaki yorumlarını evde bir deftere yaz.5 sene sonra beraber bi şampiyonlar ligi maçında onları okuyalım tamam mı?ben artık bu bölüme tek kelime yazmıyorum.

tamam inşallah o maçta biz oyanrız da kalede tolga oynar ben bunu senden çok isterim ama herkes beni yanlış anlıyor kendi bünyemizden diye hatalrını görmezden gelirsek onun gelişmesini engelleriz

denizgrsy
08.04.2007, 23:28
tolga konusu sanırım kişisel düşüncelere doğru kaymış,yorumlar farklı olabilir ancak bunları birbirimize kabul ettirmeye çlışmayalım...ben Tolga ya da sonuna kadar güveniyorum,yediği salakça goller tekrar söylüyorum Helali Hoş olsun...çünkü ilerde çok büyük işler yapacağını,bizi çok mutlu edeceğine inanıyorum!
real madridin kalecisi bi çocuk varya casilyas mıydı neydi? o adamında çok salak goler yediğini gördüm hemde şampiyonlar liginde...ama takım,hocası ona güvendi ,o da çok genç yaşta aldı real madrid te kaleyi...uzun zamandır sorun yaşadığımız kalede ilerleyen dönemlerde sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum!
şuan tolga ; ocağa yeni konulmuş bi çorba gibi , maçlar onun ateşi onu pişiriyor yaptığı hatalarda onun tuzu ve yemek piştiğinde çorba olduğunda bizde afiyetle yiycez, keyifle onu izliycez ( bi çorba 15-20 dak . da olur da fazla zaman almaz,az daha bekleyin,biliyorum hepiniz açsınız:-))

celilmuhcu
09.04.2007, 00:32
her geçen gün daha iyi olacak ewet hatalı goller yiye bilir olsun .o yeni bir şenol güneşimiz olacağına eminim:alkış:

SarR52
09.04.2007, 02:59
tolga konusu sanırım kişisel düşüncelere doğru kaymış,yorumlar farklı olabilir ancak bunları birbirimize kabul ettirmeye çlışmayalım...ben Tolga ya da sonuna kadar güveniyorum,yediği salakça goller tekrar söylüyorum Helali Hoş olsun...çünkü ilerde çok büyük işler yapacağını,bizi çok mutlu edeceğine inanıyorum!
real madridin kalecisi bi çocuk varya casilyas mıydı neydi? o adamında çok salak goler yediğini gördüm hemde şampiyonlar liginde...ama takım,hocası ona güvendi ,o da çok genç yaşta aldı real madrid te kaleyi...uzun zamandır sorun yaşadığımız kalede ilerleyen dönemlerde sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum!
şuan tolga ; ocağa yeni konulmuş bi çorba gibi , maçlar onun ateşi onu pişiriyor yaptığı hatalarda onun tuzu ve yemek piştiğinde çorba olduğunda bizde afiyetle yiycez, keyifle onu izliycez ( bi çorba 15-20 dak . da olur da fazla zaman almaz,az daha bekleyin,biliyorum hepiniz açsınız:-))

bende yürekten katılıyorumm inşalah çok ii olacakkk

birdee penaltıyı kurtardıktan sonra işte hatamı affettirdim gibi svinci yokmuuu ...

özlemişiziz gönül verdiğimiz topcuların sevinç gösterisini ..sevindirdi beni açıkçası

Hüseyin Çümen
09.04.2007, 03:27
yediği frikik sansızlık tı belki önünde sekti ama normalde yememesi gereken bi pozisyon tamamen kendisine olan güvensizliinden ama penaltı muhteşemdi
bence bu penaltı tolgayı kazandırdı bize

aaahmet61
09.04.2007, 12:06
hayır o penaltıyı tolga kazanmadı.tolgayıda hiç beğenmiyorum ha jeffarson daha iyi ama çok vasat bir kaleci.bu sene en az 10 puan kalecilerden kaybettik.kaleci takımın yarısı demektir.eğer albayrak önümüzdeki sene iyi bir takım oluşturmak istiyorsa kesin iyi bir kaleci almak zorunda.düşünsenize sezona eksi 10 puanla başlamayı.eğer yine tolgayla devam edilirse yandık ki ne yandık

Yeliz
09.04.2007, 12:11
sana her zaman güvendik biraz daha tecrübe kazan dedik ve sende daha iyiye gidiyosun hep böyle devam et.:alkış:

Yeliz
09.04.2007, 12:13
hayır o penaltıyı tolga kazanmadı.tolgayıda hiç beğenmiyorum ha jeffarson daha iyi ama çok vasat bir kaleci.bu sene en az 10 puan kalecilerden kaybettik.kaleci takımın yarısı demektir.eğer albayrak önümüzdeki sene iyi bir takım oluşturmak istiyorsa kesin iyi bir kaleci almak zorunda.düşünsenize sezona eksi 10 puanla başlamayı.eğer yine tolgayla devam edilirse yandık ki ne yandık
defans süper bi Tolga kötü öylemi tamam Tolga belki süper değil ama defans hatasından da çoooooooook goller yedik.kaleci takımın yarısı demek olabilir ama kalecide önündeki arkadaşlarına güvenmek zorunda tabi güvenilcek futbolcular varsa!!..

poetricus
09.04.2007, 12:36
Tolga'yla ilgili kanaatlerim iyi oynadığı bir maç sonrası oluşmadığı gibi, hatalı goller yediği bir maç sonrası da değişecek değil.

Kendisini bu forumda yazan arkadaşların pek çoğundan daha iyi, teknik direktöründense çok çok daha iyi tanıyorum.

Tolga bir kalecinin sahip olması gereken yeteneklerin hemen hepsine fazlasıyla sahip. Temel eksiklikleri konsantrasyon, fizik güç ve maç tecrübesi. Bu üçü bir arada olmayınca da istikrar olmuyor.

Daha önce hata yapma korkusu yüzünden hata yaptığını söylemiştim. Buna bir de yediği, özellikle de hatalı yediği gollerin etkisinden çabuk kurtulamamasını eklersek psikolojik olarak pek iyi durumda olmadığını görürüz. Bu eksiklikler giderilmeyecek cinsten değil. Biz taraftarlara bu konuda çok görev düşüyor. Değişik başlıklar altında yazılanlara baktığımda takdirden çok tenkit ve tahkir görüyorum. Buna bir de sokakta karşılaşacağı insanların, mahallesinde yüz göz olacağı tanıdıklarının tenkitlerini ekleyin. Kendisine fırlatılan şişede kalan kolayı içerek tribünleri selamlayan Figo'dan değil, bizim altyapımızdan gelen ve bizler gibi hissi tarafı ağır basan Tolga'dan bahsediyorum. Hatalarını, eksikliklerini biraz da mübalağalı bir dille yüzüne vurmanın ona kazandıracağı şeyler ancak korku, güvensizlik ve suçluluk duygusu olur ve sonuçta yazık olur. Bu noktada kendisine yöneltilen insaf ve izandan tamamen mahrum bazı eleştiriler yüzünden çektiği sıkıntıların bir kısmına yakinen şahit olduğum için insaflı olmak gerektiğini düşünüyorum.

Casillas ve Valdez gibi kalecilerin çok daha genç yaşlarda Barselona ve Real Madrid'in kalesine geçtiğini ne çabuk unuttuk. Üstelik bu kaleciler ilk yıllarında pek çok hatalı gol yediler. Ama işte mantalite farkı: hatasını dev aynasında büyütüp tenkis ve tahkir etmek yerine başarısını takdir ederek genç bir sporcunun nasıl kazanılacağının en güzel örnekleri bu iki kaleci. Bir bakıyorum Ziya Doğan'ı savunmak için bile Tolga'yı ipe çekmeye kalkışanlar var. Bu nasıl bir mantalitedir?

Gençlerbirliği maçında yediği goller kanaatimce tecrübesizlik ve şanssızlık eseriydi. Hatasızdı demiyorum ama infaz edilecek hatalar değildi diyorum. Kurtardığı penaltı belki mükemmel bir vuruş değildi. Serbest vuruştan yediği golde hem hatalı hem şanssızdı. Hepsine amenna iyi de ilk penaltıyı yaptıran Ayman'ın hiç mi kabahati yok. Yanlış hatırlamıyorsam serbest vuruş da onun eseriydi. ya ilk golde ilk çalımı yiyen Ayman ve rakip forvete asist yapan Hüseyin'e ne demeli? Onları suçlu ilan edin demiyorum, sadece bu çocuğu ilahlara kurban etmeyin diyorum.

Bir forvet oyuncusu ne kadar kötü olursa olsun gol attım bir nevi dokunulmazlık kazanıyor. En azından o maç için. Örnek mi istiyorsunuz? İşte Ersen Martin. Halbuki kaleci yalnız adamdır. Özellikle de önündeki savunma bizimki gibiyse yapayalnızdır.

Bir desene yoğunlaşacağımıza fotoğrafın tamamını görelim.
Kerameti pardon, mantalitesi kendinden menkul bir teknik(!) adama(!) verilen bunca desteğin en azından yarısını bu çocuk hak ediyor.

Cengiz Çubukcu
09.04.2007, 12:39
Tolga bizim öz be öz evladımız ve şenol güneşten bu yana iyi bir kalecimiz olmadı, belki yetkinleri, metin aktaşları öz kaynak düzeninden yetiştirebilseydik şampiyon bile olmuştuk....

UğuR
09.04.2007, 13:14
dİKKAT ederseniz iki penaltıda topun gideceği köşeyi tahmin etti.Daha doğrusu kendini şansa bir köşeye atmadı.İlk penaltıyı da kurtarabilirdi ama şansızlık 2.ci ise bazı arkadaşların dediği gibi kolay bir kurtarış değildi.Eğer kendini hasbelkadar atsaydı terse yatmış olabilirdi.Top da üstüne gelmedi direk dibinden kurtardı.
tOLGA biz sana güveniyoruz.SENDE KENDİNE GÜVEN....

tamersoz
09.04.2007, 15:51
konuyla ilgisiz bi başlangıç yapıyorum ama dayanamıyorum yazılanları görünce bu nasıl bi saygısızlık ya kimse kimsenin fikirlerini benimsemek durumunda değil çok kötü uslup kullanıyoruz birbirimizi eleştirirken lütfen biraz daha dikkat edelim tolgaya gelince baştan beri sölediklerimi yineliyorum bu çocuk bu takım kalesini 10 sene korur...

jefferson61sefa
09.04.2007, 17:49
dİKKAT ederseniz iki penaltıda topun gideceği köşeyi tahmin etti.Daha doğrusu kendini şansa bir köşeye atmadı.İlk penaltıyı da kurtarabilirdi ama şansızlık 2.ci ise bazı arkadaşların dediği gibi kolay bir kurtarış değildi.Eğer kendini hasbelkadar atsaydı terse yatmış olabilirdi.Top da üstüne gelmedi direk dibinden kurtardı.
tOLGA biz sana güveniyoruz.SENDE KENDİNE GÜVEN....

tahmin etmek diye bişey değil bekeldi nereye vuracağına ona göre atladı ilk penaltıda hatta bilemedi bilse tutacaktı önce diğer köşeye hareketlendi bu yüzden de yetişemedi 2.penaltı zatan doğru düzgün köşeye gitmedi 1 metre sağına bize göre sola gitti

antagonist
09.04.2007, 17:58
İşimiz gücümüz kalmadı,Tolga'nın kurtaramadığı penaltıyı tartışıyoruz.Hey Allah'ım ya...

Yavuz Hasan
09.04.2007, 18:01
seneye petr cech le anlaşmışlar alternatifini bile düşünmüşler buffon bunlardan birini alsak nasıl olur acaba +10 puanla başlarmıyız

A.Alper
09.04.2007, 18:04
tolga takımımızın 2. gökdenizidir bence.onu hep hayranlıkla izliyorum..

Fatih Efe
10.04.2007, 09:34
http://www.karadenizhaber.com/haber_images/tolganin_09042007.090401.jpg Yediği hatalı golden sonra yıkılan Tolga yaşadıklarını soyunma odasında arkadaşlarıyla paylaştı

ALLAHIM FIRSAT VER!
Mehmet Çakır’ın yaklaşık 30 metreden attığı füzeyi kolunun altından kaçırarak hatalı bir gol yiyen Tolga o dakikadan sonra yaşadıklarını maçtan sonra soyunma odasında arkadaşlarıyla paylaştı. Tolga, yediği beraberlik golünden sonra Allah’a dua ettiğini belirterek, müthiş bir hırs yaparak, “Allah’ım bu hatayı telafi için bana fırsat ver” diye dua ettim. Duam kabul oldu ve Penaltıya iyi konsantre olarak hatamı telafi ettim, en mutlu insan benim” diyerek sevindi.
celaleddini ipten aldı

Yavuz Hasan
10.04.2007, 11:31
muşambaya bu çocuğun çoraplarını giydirmek lazım belki bu çocuğun hırsı muşambaya da bulaşır

aaahmet61
10.04.2007, 12:25
cykoops senin gönlündeki ne .ligde orta sıralarda olan trabzonspor mu? kaleci tabiki önemli.görünen köy kulavuz istemez.bence cordobayı almak lazım 1,5 sene oynar.bu arada tolgayı pişmesi için kiralık vermek lazım.önümüzdeki senede takımımı orta sıralarda görmeye dayanamam

6Şafak Aydın1
10.04.2007, 12:58
cykoops senin gönlündeki ne .ligde orta sıralarda olan trabzonspor mu? kaleci tabiki önemli.görünen köy kulavuz istemez.bence cordobayı almak lazım 1,5 sene oynar.bu arada tolgayı pişmesi için kiralık vermek lazım.önümüzdeki senede takımımı orta sıralarda görmeye dayanamam

Cordobanin basarili olacagininda garantisi yokki. Türkiyenin en iyi kalecisi geliyor , Almanyanin en iyi topcusu geliyor ,takimda harcaniyor.

Cordoba Trabzona katlanirmi , hadi Marce anca 6 ay katlanabildi menajer hazmedemedi diyelim, uyum sagliyamadi diyelim gitti.

Tolga her fedakirliga hazir oldugunu düsünüyorum. Git derseler pilini pirtini toplayip gider. Fakat bir oyuncuyu sürekli elestirirsen,baski altinda tutarsan sen ve ben topcu olsak hepimiz buna belirli bir zaman sonra performansizin düsüsünde veya oyundaki konsantremizde taniklik ederiz. Adam gibi adam demeyin buna hic kimse katlanamaz. Bu kadar incelemeyede gerek yok aslinda.

Hatalar yapiyor Tolga ayni macta telafi edip puan mac kazandirabiliyor. Penaltilarda gayet basarili. Biraz güveni olsa yaptigi islere bak. Kayseride puan Erciyeste 3 puan Genclerde 3 puan etti sana bir kac macta 7 puan kazandirdi.
Neyini tartisiyoruz ? Kaleci daha ne yapmali ? Beton olup kaleye duvar mi dikmeli.

Su an sakat olan Jeffersonun Bursa macindaki halini göz önüne getiriyorum. cökmüs haliydi. Kafasinda sanki mac degil baska birsey var. Ne güven var ne hic bir sey. Ortadirek yerlestirsen netice ayni.

Tolga nin klas bir kaleci olmasini istiyorsak elestirileri yapacagiz. Ama kalecileri oyuncularimizi da düsünecegiz.
Cocuga oyuncularimiza güven vermesini daha önemli olarak degerlendirsek kadrodan 2 veya 3 kat faydalanacagiz.

Tolga hic bir yere gitmemeli . Jeffersonda ayni. Bi ara tecrübeli kaleci gelsi yedek kaleci Tolga olarak tecrübe kazansin kanaatindeydim fakat genclerin enrejisini tecrübeli kalecilerle kiyaslarsak arada dag kadar fark var.

Jefferson ve Tolga bu is bunlarla yürür.

6Şafak Aydın1
10.04.2007, 13:00

Cordobanin basarili olacagininda garantisi yokki. Türkiyenin en iyi kalecisi geliyor , Almanyanin en iyi topcusu geliyor ,takimda harcaniyor.

Cordoba Trabzona katlanirmi , hadi Marce anca 6 ay katlanabildi menajer hazmedemedi diyelim, uyum sagliyamadi diyelim gitti.

Tolga her fedakirliga hazir oldugunu düsünüyorum. Git derseler pilini pirtini toplayip gider. Fakat bir oyuncuyu sürekli elestirirsen,baski altinda tutarsan sen ve ben topcu olsak hepimiz buna belirli bir zaman sonra performansizin düsüsünde veya oyundaki konsantremizde taniklik ederiz. Adam gibi adam demeyin buna hic kimse katlanamaz. Bu kadar incelemeyede gerek yok aslinda.

Hatalar yapiyor Tolga ayni macta telafi edip puan mac kazandirabiliyor. Penaltilarda gayet basarili. Biraz güveni olsa yaptigi islere bak. Kayseride puan Erciyeste 3 puan Genclerde 3 puan etti sana bir kac macta 7 puan kazandirdi.
Neyini tartisiyoruz ? Kaleci daha ne yapmali ? Beton olup kaleye duvar mi dikmeli.

Su an sakat olan Jeffersonun Bursa macindaki halini göz önüne getiriyorum. cökmüs haliydi. Kafasinda sanki mac degil baska birsey var. Ne güven var ne hic bir sey. Ortadirek yerlestirsen netice ayni.

Tolga nin klas bir kaleci olmasini istiyorsak elestirileri yapacagiz. Ama kalecileri oyuncularimizi da düsünecegiz.
Cocuga oyuncularimiza güven vermesini daha önemli olarak degerlendirsek kadrodan 2 veya 3 kat faydalanacagiz.

Tolga hic bir yere gitmemeli . Jeffersonda ayni. Bi ara tecrübeli kaleci gelsi yedek kaleci Tolga olarak tecrübe kazansin kanaatindeydim fakat genclerin enrejisini tecrübeli kalecilerle kiyaslarsak arada dag kadar fark var.

6Şafak Aydın1
10.04.2007, 13:01

jefferson61sefa
10.04.2007, 15:13
tolga inşallah bu işi götürür sezon sonuna kadar bu arada cordoba futbolu bırakıyor bu sezon sonu siz ne diyonuz

Facciolo
10.04.2007, 15:13
hiç güven vermiyor ama jeffin yerine onun oynaması doğru karar

Yavuz Hasan
12.04.2007, 18:12
alalım kardeşim alalım elden çıkma ne kadar adam varsa alalım cordobayı da alalım ibrahim akını da alalım ist takımlarının işine yaramayan ne kadar adam varsa hepsini alalım ist un çıkma adamlarıyla şampiyn olalım hatta takımı ist a taşıyalım haaa bu arada kendi özümüzden çıkan başarılı olabilecek adamları da daha işin başındayken etkisiz hale getirelim futboldan bezdirelim nedersiniz???

gerisiyalan
14.04.2007, 16:17
BİR : Bu takımda kim güven veriyor ki, bu ortamda ondan güven bekliyoruz.
İKİ : Daha önce hangi Trabzonspor kalecisi size güven verdi?

Zamanında Şenol Güneş güven verirdi sanırım, tam olarak bilemiyoruz tabii, yaşamadık o günleri, ama ondan sonra hangisi güven verdi ki Allah aşkına.

Geçmiş kaleciler ile kıyaslandığında bana en fazla güven kalecilerden biridir Tolga. Fiziği, efendiliği, serinkanlılığı ile bir kalecide aranan özellikleri var. Henüz de genç bir kardeşimiz. Pet Cech ya da Buffon'dan bahsedenler bile olmuş, bir kere Tolgayı onlarla karşılaştırmak bile bu kardeşimize yapılan bir saygısızlıktır. Ayıptır ayıp. Aynı mantıkla gidersek Erdinç'i Puyol ile, Ferhat'ı Roberto Carlos ile karşılaştıralım :) Burnumuzun önündeki kıymetleri harcamada ne kadar da bonkörüz !!!

Rezil bir sezon geçirirken, bari elimizdeki cevherleri rezil etmeyelim.

Yavuz Hasan
14.04.2007, 18:39
alalım kardeşim cordobayı da alalım ibrahim akını da alalım fatih akyel i geri çağıralım emre aşığı alalım ist takımlarının ne kadar çıkma futbolcusu varsa hepsini alalım bu arada içimizden çıkan yeteneklerin önünü keselim bumu yani isteğiniz eğer bole şampiyn olacaksak varsın olmayalım

Bartuğ13
15.04.2007, 16:53
bugün yine kötüydüa ama lig zaten gitmiş.bari tolga oynasın.öğrenecek nasıl oynanacağını.ayrıca bu kadar rezil bir defans varken önünde ben normal karşılıyorum.7 savunmayla oynayıp bu kadar pozisyon veriyosan kalecin de yer yani

Gamze
15.04.2007, 16:59
Önündeki defansla bu kadar.Üzülme Tolga...Sana hala inanıyor ve güveniyorum.Her şeye rağmen.

aaahmet61
15.04.2007, 17:00
halada tolgayla israr eden var mı? şaşarım.başkan önümüzdeki sene kaleci şart.yoksa önümüzdeki sene tolgayla beraber gideceksiniz.

Uğurtan
15.04.2007, 17:04
2. golde belki hata aranabilir ama bugün Tolga yüzünden mi yenildik allah aşkına?? Hemen 3 gol yedik atlayın Tolga başlığına..Yazık yazık...Sonrada bu kulüpten nie hiç futbolcu yetişmiyo dersiniz..

Bartuğ13
15.04.2007, 17:11
halada tolgayla israr eden var mı? şaşarım.başkan önümüzdeki sene kaleci şart.yoksa önümüzdeki sene tolgayla beraber gideceksiniz.

evet ısrar eden var buyur benim.sen mi göndereceksin bizi.yazdıkalrınıız farkında olun önce.kim kimi nereye gönderiyor?bu sitede hala ziya ve yönetim taraftarları varken.biz trabzonspora sahip çıkıyoruz diye kimsei kötü olarak nitelendiremezsiniz.bu adam mı bize maç kaybettirdi?çok sevdiğiniz ziya doğan ve onun çok sevdiği topçuları adam gibi oynadı da tolga kasıtlı mı yenilelim dedi?ilk yarı jafer efendini yüzünden ne goller yedik o adamın üzerine gittiniz mi?şimdi trabzonsporun geleceğine katillik edeceğinize asılması gereken adamları asın önce.

Misina
15.04.2007, 17:22
yapma gözüm yapmaaa 3 tane aynı gol yenmez kiii

h@msi61
15.04.2007, 17:42
rakiplerimizin en sevdiği futbolcumuz. ilk golü yemek büyük bir yetenek isterdi, nitekim bu yetenek kendisinde fazlasıyla mevcut. gerçi alıştık artık, tuhaf gelmiyor.

aaahmet61
15.04.2007, 17:44
kim trabzonunun geleceğine katillik ediyor.tolga ufukhan ve hasan üçün mü trabzonunu geleceği.yandık ki yandık.trabzonun geleceği fatih tekke hami ünal gökdeniz gibi futbolcuları bulmaktır.ancak bunlarlan geleceğimizi düzelir.ha tolga ha jeferson tencere dibin kara seninki benden kara

ligarba61
15.04.2007, 17:56
Tolga, zorlama olmayacak

jefferson61sefa
15.04.2007, 18:04
kim trabzonunun geleceğine katillik ediyor.tolga ufukhan ve hasan üçün mü trabzonunu geleceği.yandık ki yandık.trabzonun geleceği fatih tekke hami ünal gökdeniz gibi futbolcuları bulmaktır.ancak bunlarlan geleceğimizi düzelir.ha tolga ha jeferson tencere dibin kara seninki benden kara

bencede aynen katılıyorum

jefferson61sefa
15.04.2007, 18:08
gollerde tüm hatayı tolgaya yüklemek yanlış olur
ilk golde %20 hatalı
2.golde %15 hatalı
3.golde %30 hatalı
altanın çalımlarla getirdiği golde ufukhan ve cağdaş ne halt yiyodu acaba

TSKara61
15.04.2007, 18:12
Bence en iyi secenek Tolga'yi kiralamakdir. Kumasi iyi bence ama 40 firin ekmek yemesi lazim.

Erdem Koltuk
15.04.2007, 18:51
Pişmem lazım hocam de.Ben pişip gelicem de.Olmuyo böle de.Tolga lütfen sen kendin ayarla şu pişme mevzusunu yoksa olmıcak seni çürütür bu TD bu yönetim.

zanoylu
15.04.2007, 19:04
Bizim kaleciyi ne pişirecek nede tecrübe kazandıracak zamanımız var derhal kiralanmalı...

İHSAN
15.04.2007, 19:10
Şunu iyi ayırt etmek lazım...Trabzonsporun kaleci yetiştirmeye sabrı yok, olamaz da. Bize hazır oyuncu lazım....

Dolduralım öyleyse paf takımını , bekleyelim bunların da pişmesini ki; takımın geleceği kurtulsun.... Tolganın başka takıma kiralanması gerekir... Yoksa kariyeri bile biter bu gidişle trabzonda.( mazallah) Düşünün bu hataları şampiyonluğa koştuğumuz maçlar da veyahut kupa maçlarında yaptığını....

zugaşi koçi
15.04.2007, 19:26
Kalecimiz Tolga bana , eski kalecimiz Metin Aktaş ı hatırlatıyor. Metin de ilk zamanlar böyle hatalı goller yediğinde "tecrube kazanacak , pişecek , kendini geliştirecek" dediler ama ne yazıktır ki seneler geçtiği halde kendisini ne teknik beceri nede fizik olarak geliştirebildi , hatta git gite daha da kötü oynamaya başladı . Şimdi bakıyorumda Tolga ya , bana , fiziği olsun , karakteri olsun , kalitesi olsun , tekniği ve becerisi olsun aynı Metin Aktaş ın ilk kaleye geçtiği zamanlara benziyor .

zafer6161
15.04.2007, 19:32
trabzonsporun kalesini koruyamaz..hersene pişecek pişecek diye kendimizi avutuyoruz,
bir kaleci günde 2 idman yapıyor bu 2 idmanda kaleciye kactane top atılıyor haberiniz varmı
en az 100 tane ,,hergün 100 tane top gelse haftada eder 600,700 senede hesaplayın artık..bu 600 toptanda hiç tecrübe kazanamayan bi kaleci , bizim kaleyi koruyamaz

Erdem Keser
15.04.2007, 19:41
penaltı kurtardıgı zaman erciyes macında tek basına savastıgı zaman eywallah bugün gol yedigi için tolgaya bi sövmedigimiz kaldı naptı bugün tolga hangi golde hatası vardı neden boyle genc oyunculara sürekli yüklenip hatasını arıyoruz 2 mac önce tolga bu takımın gelecegi 2 mac sonra sanki hatasını bekler gibi defol git tolga ,burası pişirme yeri degil gibi ifadeler kullanıyoruz hangi kaleci kariyeri boyunca hata yapmadı robotmu bunlar kendi insanımızı özellikle paf takımından cıkan adamlarımızı karalamak için fırsat kollamakta üzerimize yok ne yazık ki

zanoylu
15.04.2007, 19:48
24-25 Yaşındaki adam bu zamana kadar pişip tecrübe kazanmadıysa bu saatten sonra boş boooş.O alacağını almış artık bu gada

Bartuğ13
15.04.2007, 19:48

hasan veya hüseyin değil ama evet tolga.yolga kiralanıp tecrübe kazansın mı evet.ama geri gelsin.bu adam işe yarayacak.ama önce üslubunuzu düzeltin.sahada takımı içn herşeyi yapmaya çalışan,formasını senden benden çok seven bir adam için konuşurken dikkatli olun.bunun yanında bir de burdaki insanlarla konuşurken.
tolga hatalı gol yer.yesin helal olsun.adam trabzonlu.canını verir takımına.ama senin jaferin kılını kıpırdatmaz.parasını alır işini de yapmaya çalışır.o kadar bomboş topa vurduran savunma oyuncularına yüklenme gel tolgaya yüklen.işin kolayına kaçmayın arkadaşlar.ayıptır günahtır.eleştiriyorsunuz eyw ama bu takımda her şey sağlam da bir tolga mı kötü.tolgaya gelene kadar yönetim,zd,hasan,hüseyin,ferhat,ufukhan,çağdaş var.ayıptır.bu takım sahada aslanlar gibi oynadı,rakibini hapsetti,ezdi,goller kaçırdı;kaleye 3 top geldi 3ünü de tolga mı yedi.kaleci tek başına maç kurtaramaz.her maçı kurtarmasını ekleyemezsin.üstelik 5 senedir kulübede oturttuğun bir adamdan hiç bekleyemezsin.zaten lig gitmiş,kupa bitmiş bırakın tolga tecrübe kazansın.önünde bu defans varken çok çabuk kazanacaktır merak etmeyin.ama önce eleştirileri akıllı ve seviyeli yapın.herkese sesleniyorum burdan.bir kere adam yetiştirmeden,hep dışardan alarak mı trabzonspor trabzonspor oldu?ben bilmem sizler daha iyi bilirsiniz?şampiyon olduğumuz senelerde kaç kişi altyapıdan gelmişti?
seneye gider başka takımda kiralanır.ama yerine yine jafer gibi bir kaleci bozması getirilir işte o zaman görürüm ben bu gitsin diye yalvaranları...

zafer6161
15.04.2007, 21:10
naptı bugün tolga hangi golde hatası vardı
hiç bi golde hatası yoktu ,özellikle 1. golü hiçbi kaleci çıkaramazdı

Gürkan
15.04.2007, 21:15
fener de semih bizde tolga 24-25 yasına geldıler hala gencler.

bu arada martinez kaç yasında tam bılmıyorum ama beşiktaş macında cıkardıgı toplar bızım yedıgımız gollerdekı pozısyonlar gıbı idi.

Fatih Ersoy
15.04.2007, 21:17
Arkadaşlar bir genç futbolcu nasıl bitirilir çok güzel yorumlamışsınız helal olsun...

Tolga sonuna kadar arkandayız...

Not: Bir zamanlar fatih tekkeye de tecrübesiz asabi saldırgan, topçu değil diyen adamlar sonradan takımdan gitmemesi için yönetime yalvarıyordu..

Kendi öz kaynaklarımızı kullanmaktansa yabancılara heveslenen zihniyeti kınıyorum ...

ilhan
15.04.2007, 22:00
Maçın ilk yarısı mükemmeldi. İkinci yarı biraz aksadı kalede. Ama sonuna kadar arkasındayız.

Bülent Bayraktar
15.04.2007, 22:17
tolganın iyi olmasını beklersek ....!
her maç hatalı bir gol ...

tolga kaledeyse en az 2 gol yiyoruz

Özgür Öztürk
16.04.2007, 00:18
Sonuna kadar destek.

Erdem Koltuk
16.04.2007, 00:30
Arkadaşlar bir genç futbolcu nasıl bitirilir çok güzel yorumlamışsınız helal olsun...

Tolga sonuna kadar arkandayız...

Not: Bir zamanlar fatih tekkeye de tecrübesiz asabi saldırgan, topçu değil diyen adamlar sonradan takımdan gitmemesi için yönetime yalvarıyordu..

Kendi öz kaynaklarımızı kullanmaktansa yabancılara heveslenen zihniyeti kınıyorum ...

Tekke'nin kariyerine bakarsan nasıl tecrübe kazanıp döndüğünü görürsün.

Tolga ya anlamsız bir destek vereceğimize, biraz pişip bize geri dönmesini desteklemeliyiz.

Bu yaptığı hataları şampiyonluğa oynadığımız bir sezon yapsa senin yorumlarında destekleyici olmıcak emin ol.

TheCrow
16.04.2007, 08:44
Gollerde hatası var mıydı yok muydu işini bırakalım arkadaşlar,anlatamıyoruz bir türlü,bize o golleri yemeyecek bir kaleci lazım...

Cengiz Çubukcu
16.04.2007, 08:48
Tolgaya sonuna kadar destek vermeliyiz...Hangi futbolcumuz dışarıda pişti de bize geldi...yıllardan beri hangi kaleci gelirse gelsin çare olamadı, sabır gösterin biraz..ayrıca barcelona bile valdese sahip çıktı biz bir tolgaya müsamaha gösteremiyoruz..

metehan
16.04.2007, 09:28
Tolga'da yetenek var, bu kesin. Ama kalıcı olabilmesi için bu stresi yenmesi lazım. MAç için yüzünden okunuyor yaşadığı stres. Bu kadar baskı altında olmasını gerektirecek bir durum yok. Daha rahat olursa çok daha başarılı olur. Bu konuda ona destek olunması gerekiyor. Umarım bunları aşar ve hem TS hem de Türk futbolu kendisine uzun yıllar hizmet edecek bir kaleci kazanır. Zira kişilik olarak ileride şımarmayacak, efendiliğini koruyacak bir izlenim veriyor Tolga.

EmrahYalçınalp
16.04.2007, 10:37
Tolga'ya kıyamıyorum bir türlü. İyi bir Trabzonspor'lu. Ama en iddiasız olduğumuz dönemde bile bu kadar gerginken kafaya oynadığımız bir ligde ne olacak? En son Rize maçında kale içine uçtu adam. Tamam, bu sene Tolga için feda olsun. Oynasın, yesin hatalı golleri. Ama biraz üzerine koyduğunu görelim.

Bu arada 3 senedir Petkoviç'i arayacağımı rüyamda görsem inanmazdım. E hadi Tolga, aratma sende...

uftinci
16.04.2007, 11:56
Varsın 10 tane yesin. Jeffersona aylarca daynamadık mı? Sonunda gerçekten iyi bi kaleci olacaksaki tam emin değilim :)) sonuna kadar kalede yer almasını destekliyorum..

Vkgz
16.04.2007, 12:11
seneye kalede olmamasını temenni ediyorum tam bir rezalet. iki maçta bir hatalı golmü yenir be kardeşim. akçabatta futbol hayatına devam ederse çok makbule geçecek takımımız için

onurts61
16.04.2007, 13:05
Şampiyonluğa oynayacak bir takımın kalecisi sezon boyunca bir çok maçı çevirmesi lazım kayseride ki erciyes maçı gibi en az 15 maç oynaması lazım malsef tolga da öyle bir potansiyel yok hala titriyor 20 maçtır kalede

GolaMTuRi
16.04.2007, 13:11
Tolga'dan iyi bir ikinci kaleci olur, martinez veya kenan hasaagicin alinmasi gerekiyor..Martinez olursa bir kac sene kalede problem yasamayiz..

karatasof
16.04.2007, 13:24
Enteresan bir adam,geçen hafta evlere şenlik kaleciliğinde bile yediği onca hatalı gole rağmen penaltı kullanamayan topçu sayesinde TAKIMINI KURTARAN ŞABAN payesi sunulan arkadaş bu maçta aslında bu ödülün tek maçlık olamayacağını TÜM SEZONUN ŞABANI ödülünü hak ettiğini ispatlamaya çalıştı.Bence o bunu her zaman gösteriyorda o kör ZD bunu fark edemiyor.

karatasof
16.04.2007, 13:25
Maçın ilk yarısı mükemmeldi. İkinci yarı biraz aksadı kalede. Ama sonuna kadar arkasındayız.
Niye ?
Arkadan yediği goller daha güzel mi görünüyor.?

İslam Sezer
16.04.2007, 13:39
tolga bence hiç ama hiç umut vadetmiyor.ligde bir iddiamız yok ama adamın(çocuk veya bebek mi demeliydim acaba) suratı şeytan görmüş gibi korku ve şaşkınlık içinde.yarın birgün ciddi bir maç oynasak daha az mı yer acaba.hiç sanmıyorum.aslında madem bu takımın bir taraftarı o halde iyi bir yedek kaleci olabilir.kaliteli bir ismin arkasında Trabzonspora yedek kaleci oalrak hizmet etmekte bence onun için bir şereftir...

onurts61
16.04.2007, 13:49
Bu sonuna kadar arkasındayız ucuz mantığını bırakmak lazım kendini geliştirsin eksiklerini kapatsın ondan sonra tamam bizde arkasındayız ama bu hali ile 3. lig kalecisi bile olamaz.

macka61
16.04.2007, 13:56
ben tolganın arkasındayım olmayada devam etcem şuan ülkemizin en iyi kalecilerinden olan rüştü ilk yıllarında ne goller yediğini ben görmedim ama görenler söylüyor ama şimdi tartışılmaz ülkemizin en iyi kalecisi tolgada hata yapa yapa gelişecek sırf tolgada da hata yok dünkü maçta defansımızın neler yaptığını gördük

istanbulli61
16.04.2007, 20:45
Bu Kadar Korkak,bu Kadar Pasif, Bu Kadar Takima En Ufak Bir Katkisi Olmayan Bir Adamin Trabzonsporda Isi Ne.. O Yedigi Golleri Bizim Mahalledeki Cocuklari Koysan Kaleye Onlar Bile Yemez..sadece Trabzonlu Diye Bu Takimin Kalesini Korumasi Buyuk Utanc,,yazikkkk....

ersoytr
16.04.2007, 20:55
Yalnız Rize ye kıyak geçmiş o kadar, o kadar büyütülecek bişi yok her nekadar kavga etsek de rizelilerle yinede onlarla bu ligde beraberiz, biz içimizde ki rekabet ne kadar ateşli olursa olsun İstanbul takımlarına karşı hep beraber birlik oluruz. Bizim Şampiyonluklarımız elimziden alan Rize değil İst takımıdır....Bu Rize lig de kalmalı .....

jefferson61sefa
16.04.2007, 21:02
yahu yediği ilk golü sıradan bir kaleci yemez
son golde çıkış şekli süper yumruktan önce
neyse mecburen katlancaz
BU ARADA martinez 1982 doğumlu yani 25 yaşında 10 sene kalemizi korur tabi tutabilirsek

ilhan
16.04.2007, 21:59
Niye ?
Arkadan yediği goller daha güzel mi görünüyor.?

Komik.

Görünen o ki Tolga ağzıyla kuş tutsa kimseye yaranamaz.

Çaykur Rizespor maçında Tolga'ya gelene kadar tartişilması gereken çok kişi var.

Bu maçta kalede Tolga değil Victor Valdez , Petr Cech , Buffon vs.vs. kim olursa olsun maçı Rizespor alıcaktı zaten.

jefferson61sefa
16.04.2007, 22:17
Komik.

Çaykur Rizespor maçında Tolga'ya gelene kadar tartişilması gereken çok kişi var.

Bu maçta kalede Tolga değil Victor Valdez , Petr Cech , Buffon vs.vs. kim olursa olsun maçı Rizespor alıcaktı zaten.

cech buffona gerek yok hasagiç martinez gibi bir kaleci olsa ilk golü kesin yemezkik hatta 3.yü bile

surmeneli_keles
16.04.2007, 22:24
ahmet sahın gecsın bırazda kaleye:D

Bartuğ13
16.04.2007, 22:31
cech buffona gerek yok hasagiç martinez gibi bir kaleci olsa ilk golü kesin yemezkik hatta 3.yü bile

kardeş hiç kasmayalım.atla uçağa gir kampa.sen geç ilk maçta.sahada önünde olmayan bir defans,kenarda futboldan anlamayan teknik direktör,şeref tribününde orayı hak etmediği anlaşılan ve gitmesi gereken yönetim;tribünde ve evde de desteğe gelince 0 kösteğe gelince 1 numara olan sizin gibi taraftarlar varken sen ne kadar ve nasıl oynarsın?ne kadar kendine güvenerek ne kadar inanarak oynarsın merak ediyorum?

Harun
16.04.2007, 22:38
Kalan haftalarda kendine iyi bakmalı.Takım olarak endişe duyulacak bir pozisyonda değiliz.Battı balık yan gidiyor misali bir halimiz var. Bu stressiz ve baskısız dönemi Tolga'nın iyi kullanamsı gerek.Taraftar homurdanmaya başlarsa onun sonuda Hasan ve Hüseyin'den farklı olmaz...

ilhan
16.04.2007, 22:47
Kalan haftalarda kendine iyi bakmalı.Takım olarak endişe duyulacak bir pozisyonda değiliz.Battı balık yan gidiyor misali bir halimiz var. Bu stressiz ve baskısız dönemi Tolga'nın iyi kullanamsı gerek.Taraftar homurdanmaya başlarsa onun sonuda Hasan ve Hüseyin'den farklı olmaz...

Heh şöyle be abi. Herkes senin gibi düşünse keşke. :alkış::alkış:

kingfisher
16.04.2007, 22:54

bence de fazla baskı vardı üstünde son zamanlarda bunu atmış gibi görünüyo ama sonu inşallah kötü olmaz.......

Gürkan
16.04.2007, 23:26
gelene gecene 3 puan dagıttıgımız pozısyondada bu kadar stress yaparsa sampıyonluk yarısına gırdıgımız bır lıgte neler olur bilemiyorum. ne var bu kadar stress yapacak.

Bartuğ13
16.04.2007, 23:35
gayet belli oluyor bu forumda yazılanlardan neye stres yaptığı.ben olsam ben de yapardım valla.adam bir minik hata yapıyor yerden yere vuruluyor.düşünün bu pozisyondayız ligde ama arkadaşlarımız yerden yere vuruyor.bazen hata yapmasa bile üzerine gidiliyor.bundan adam olmaz deniyor.
şampiyonluğa gidersek böyle hatalar yaparsa burdakiş bazı arkadaşlar çekip vururlar herhalde tolgayı.ama kimsenin hasana,hüseyine,ferhata,keçeliye en önemlisi ziya ve yönetime laf etmeye isteği(?) yok.eleştirinin yapıcısı makbuldür

Hasan Ayvenli
17.04.2007, 00:03
ziyaya laf etmeyen kaç kişi var ki forumda ya da keçeliye

cabri
17.04.2007, 01:08
Küçük insanlarla, küçük düşünenlerle büyük takım olunmuyor.. saçma sapan goller.. aptalca hatalar.. Bu formanın büyüklüğünü kaldıramayanlarla işimiz olamaz. Tolga vs... herkes için geçerli.
Malesef bizim camiamız ise bu tip insanlarla dolu. Büyüklük payesini kaldıracak, taşıyacak yönetici futbolcu ve taraftar sıkıntısı yaşıyoruz.

:bayrak:

Murat'
17.04.2007, 12:12
valla bence tolga rize maçında kötüydü....maç 2-1 iken bir topu elinden kaçırdı........anderson vurdu ama son anda top çağdaşa çarptı...bence bu adamın topları tutumada büyük eksikliği var...bu da herhalde stresten kaynaklanıyor...

jefferson61sefa
17.04.2007, 12:17
bu baskı sadece tolgaya olmuyorki küçük ir hatada üstüne gidiyorsunuz diyorsun bu bütün takımlarda ve kaleye kim geçerse geçisin böyle türkiyede

Hekimoğlu
17.04.2007, 12:19
yerersiz malesef.

yavuss
17.04.2007, 12:22
Tolga iyi bir kaleci 2 mactada bizi o kurtardı ama benje biraz daha pişmeli ve tecrübe kazanmalı ilerde bize lazım olucak hemde milli takıma ona karşı biraz daha destek olmalıyızkı onunda kendisine güveni gelmelidir...Stres yapması kolay çünkü TRABZONSPOR gibi bir kulübün camianın kalesini korumak o kadar kolay değildir....Burdan birinide koysak aynısı yapar...

demir
17.04.2007, 12:26
tolga bu ulkenın en onemlı degerlerınden bırısıdır lutfen anlamıyorsanız susun musampa denen eksık sıyahıyı el kol hareketlerı yapomasına ramen desteklıyorsanız tolga kardesımızde destekleyeceksınız kardesım baska yolu yok tolgayada laf yok bu takım bu halde lıgden dusse ve gollerın hepsını tolga yese yıne suclku tolga degıldır

Sonuc : 4 yıl sonra mıllı takımın kalecısı tolgadır sahıp cıkın su cocuklarımıza yaa..! Rustu bıle sahıp cıkıyor cocuga sızın yazdıklarınıza bakın :@ :mad:

Yavuz Hasan
17.04.2007, 18:07
rize maçının gollerini tekrar tekrar izledim tolga nın pek bi kusuru yok yani o golleri kim olsa yerdi hatta belki bizim defans boş olsaydı bu kadar gol yemezdik

Hasan Ayvenli
17.04.2007, 18:54
defansımız ne kadar iyi de kaleciye yöneliyoruz hemen bu kadar
önce defans önleyecek rakibi

Gürkan
17.04.2007, 19:24
rize maçının gollerini tekrar tekrar izledim tolga nın pek bi kusuru yok yani o golleri kim olsa yerdi hatta belki bizim defans boş olsaydı bu kadar gol yemezdik

bir tanesini martinez yemedi.

sakaryaspor-bjk maçı.

ilhan
17.04.2007, 19:40
Bırakın artık X kişilerin isimlerini vermeyi. Martinez'in ilk yarı maçlarındaki Yediği golleri görmeden tuttuğu topları konuşmanın yeri burası değil.

Heh defans süper , takım süper , teknik heyet süper benim Aslan parçası Tolga'm kötü değil mi ?

Yüklenin renktaşlar , yüklenin..

cabri
17.04.2007, 20:30
tolga bu ulkenın en onemlı degerlerınden bırısıdır lutfen anlamıyorsanız susun musampa denen eksık sıyahıyı el kol hareketlerı yapomasına ramen desteklıyorsanız tolga kardesımızde destekleyeceksınız kardesım baska yolu yok tolgayada laf yok bu takım bu halde lıgden dusse ve gollerın hepsını tolga yese yıne suclku tolga degıldır

Sonuc : 4 yıl sonra mıllı takımın kalecısı tolgadır sahıp cıkın su cocuklarımıza yaa..! Rustu bıle sahıp cıkıyor cocuga sızın yazdıklarınıza bakın :@ :mad:

Önce kendine bir üslup çekidüzeni ver.. Farklı fikirlere tahammül etmeyi de öğren.

==============

7 defanslı Trabzonspor takımında 1.38 gol ortalamasıyla oynayan kalecinin eleştiri alması da gayet normal. Niye abes birşey gibi göstermeye çalışıyorsunuz? Tolga nın eleştirilmemesi için bir sebep mi var?

jefferson61sefa
17.04.2007, 21:29
Bırakın artık X kişilerin isimlerini vermeyi. Martinez'in ilk yarı maçlarındaki Yediği golleri görmeden tuttuğu topları konuşmanın yeri burası değil.

Heh defans süper , takım süper , teknik heyet süper benim Aslan parçası Tolga'm kötü değil mi ?

Yüklenin renktaşlar , yüklenin..

martinezin ilk yarıd yediği hatalı golleri herkes biliyor o hatalı goller genelde kurtarışta değilde bireysel ya kaptırma yada vuruşlardan dı ama tolganın yediği goller sırf kurtarıştan yani kurtarabilinecek şutları yiyor

Bartuğ13
17.04.2007, 21:47
Önce kendine bir üslup çekidüzeni ver.. Farklı fikirlere tahammül etmeyi de öğren.

==============

7 defanslı Trabzonspor takımında 1.38 gol ortalamasıyla oynayan kalecinin eleştiri alması da gayet normal. Niye abes birşey gibi göstermeye çalışıyorsunuz? Tolga nın eleştirilmemesi için bir sebep mi var?

çok güzel bence önce 7 defansla oynatanı,sonra o defansta oynatıp pozisyon vereni eleştirmek laızm.
herkes eleştiriyor demişsin.hala ziyayı savunan %13-14lük bir kesim var.ayrıca önemli olan tolgayı da eleştirmemiz gerek mantığı değil.eleştirilmeli tabi.ama yapıcı olmalı.ziya bu takımı bu hale getirirken kimse doğru dürüst ses çıkarmıyor herkes tolgaya yükleniyor.şu forumda 2 günde kaç mesaj yazılmış bakarsak anlaşılır.peki bir düşününü eskiden en basit başarısızlıkta kimlerin kelleri gitmişti.lütfen herkesin yazısı vicdan terazisinde iyice ölçülüp,akılla birleştirilerek yazılsın

Cenkhan
17.04.2007, 21:55
Kalecinin mükemmel olmasına gerek yok. Hepsinin bir eksiği vardır. Önemli olan defansla beraber bir bütün olması. Önünde defans olmadığına göre yediklerine değil de kurtardıklarına bakmak lazım.

Gelecek sene iyi bir kadro kurulması halinde şans verilebilecek bir kaleci olduğuna inanıyorum.

cabri
17.04.2007, 22:19
çok güzel bence önce 7 defansla oynatanı,sonra o defansta oynatıp pozisyon vereni eleştirmek laızm. Eleştirilmediğini kim söylüyor? Bu forumun %90 ı ziya doğan a karşı...

ayrıca önemli olan tolgayı da eleştirmemiz gerek mantığı değil.Yok öyle birşey.. Eleştirilmesi gayet normal abes birşey yok.

ziya bu takımı bu hale getirirken kimse doğru dürüst ses çıkarmıyor herkes tolgaya yükleniyor.Başka bir BMN var da benim mi haberim yok.. Ziya ya kimse ses çıkarmıyor öylemi.

şu forumda 2 günde kaç mesaj yazılmış bakarsak anlaşılır.
Tolga nın özel bir durumu var o yüzden... :D

lütfen herkesin yazısı vicdan terazisinde iyice ölçülüp,akılla birleştirilerek yazılsın Diğer eleştiri alanlar içinde yazdın mı bunları yoksa Tolga için özel mi düşünüyorsun?

sevgiler

Bartuğ13
17.04.2007, 22:23
evet herkes için yazdım.ama en çok tolgayı ön planda tutuyorum çünkü o bizim geleceğimz ve senden benden çok trabzonsporlu.
evet kimse düzgün ses çıkarmıyor çünkü o adam hala takımın başında.eğer adam gibi ses çıarkılmış olsaydı çoktan evinden izliyo olurdu maçlarımızı.
eleştirilmesi anormal demedim.yapıcı eleştirilsin dedim.forumun %90 karşı değğli demedim kalan dikkat edersen %87 karşı ama ya kalan 13 dedim.lütfen dikkatli okuyun yazdıklarımı.sonra açıklamak için tekrardan uğraşmayalım

saygılar.keşke o sevgiyi biraz da tolgaya gösterseniz

ilhan
17.04.2007, 22:34
tolganın yediği goller sırf kurtarıştan yani kurtarabilinecek şutları yiyor

Bireyseldir bunlarda. Tolga ile Martinez'i kıyaslamıyorum birbirlerinden iyidirler kötüdürler ilgilenmem bile. Ben Tolga'nin bu takımın kalesine şart olduğunu düşünüyorum.

Kalabalık savunma olması demek gol yemiceğimiz anlamına gelmiyor. Gerçi o 7 kişinin hepsini toplasak 1 Stepanov etmezler. Orası ayrı bir konudur.
Gelecek sene bu takımın kalesini Tolga koruyabilir! Bu benim düşüncemdir.

jefferson61sefa
17.04.2007, 22:37
tolga önünde stepanov risp varken komik goller yemiyormuydu hatta birçok kişi böle bir defansın arkasında jeffersonu görelim diodu ama saktlandı falan yolcu oldu
tolga 3-4 maç oynadı step sakatlandı ve tolga bazen kurtarıyor bazen inanılmaz saçma goller yiyor yani ahmet şahin konusu bile gündeme gelmiyor değildir soyunma odalarında böle giderse ahmet şahin forma ister hiç te saçma olmaz

jefferson61sefa
17.04.2007, 22:44
Bireyseldir bunlarda. Tolga ile Martinez'i kıyaslamıyorum birbirlerinden iyidirler kötüdürler ilgilenmem bile. Ben Tolga'nin bu takımın kalesine şart olduğunu düşünüyorum.

Kalabalık savunma olması demek gol yemiceğimiz anlamına gelmiyor. Gerçi o 7 kişinin hepsini toplasak 1 Stepanov etmezler. Orası ayrı bir konudur.
Gelecek sene bu takımın kalesini Tolga koruyabilir! Bu benim düşüncemdir.

tolga kaç maç oynadı bu sezon 15 veya daha az daha fazla neyse tolgada gelişen bir çok yan var ama gelişmeyen daha çok yan var
hadi dedik kale vuruşlarını az buz düzeltti çocuk yan toplardada azcıık gelişme var ama tolga bir türlü çizgi kaleciliği yapamıyor yani kalenin neresinde duracağını tespit edemiyor yerden köşeye giden bir top çıkardığını göremedim daha
ayrıca kornerlere çıkma diye birşey yok bu nedenle bu sezon 3 gol yedik hiç bir kornere çıkmadı denizli,konya,antep maçlarında özellikle denizli ve konya maçlarındaki kafa gollerinde en azından yumruk çıkabilirdi neyse
gelişmeyen yanlarının yanında gelişen yanı da yok değil
bir kere tolga rakip forvetle karşı karşıya kaldığında eskiden geriye adım atarken artık adamın üstüne gidiyor bu ii bişey
2-kale vuruşları
3-reflexleri gelişti(sürekli oynamaktan az da olsa güveni geldi ve yetenklerini daha ii yansıtmaya başladı)

Tüm faktörler göz önüne alınınca Tolganın bu sene bitimine kadar oynayacağı düşünüldüğüne göre kaderini sivas,fb,bursa maçları önümüzdeki sezon için kaderini çizer eğer kötü performans olursa seneye MARTİNEZ veya kaliteli bir yabancı alınır fakat ii performans sergilerse rekabetçi ve hırslı bir türk kaleci örneğin ankaragücünden serkan olabilir kaleci alınır

Bartuğ13
17.04.2007, 23:12
ben de konunun dışına çıkmayalım diyorum.burayı kirlettiğim için ise özür dilyorum.
saygısızlık ettiysem de affola.ama
şu bir gerçek ki reşit olmuş yada olmak üzere bir adama 5-10 günde bir sen küçüksün anlamazsın tarzında yazılar gelmesi beni çığrımdan çıkarıyor.
tolga için ise söylemem gereken şey.
evet eksikleri çok.ama olmayacak değil.bence yetenekli ve daha iyisi olacak.ve bir türk genci olarak jaferle maç kaybetmektense tolgayla kaybetmeyi her zaman tercih ederim.tolga eksik olan yan top,ayaklarını ve tecrübesizliğini attığında milli takımın da vazgeçilmezi olacak.en önemli savunma oyucularımız yokluğunda rakibe top indiren hasan tarzı adamlarla oynamak zorunda kalması tecrübe kazandığı son maçlarda onun için büyük bir şansızlık oldu.ama ben ona güveniyorum ve başarılı olacağına eminim.yeterki değerlerimize sahip çıkalım ve onları değerlendirmeye bakalım

AYYILDIZ
18.04.2007, 01:20
ben de konunun dışına çıkmayalım diyorum.burayı kirlettiğim için ise özür dilyorum.
saygısızlık ettiysem de affola.ama
şu bir gerçek ki reşit olmuş yada olmak üzere bir adama 5-10 günde bir sen küçüksün anlamazsın tarzında yazılar gelmesi beni çığrımdan çıkarıyor.
tolga için ise söylemem gereken şey.
evet eksikleri çok.ama olmayacak değil.bence yetenekli ve daha iyisi olacak.ve bir türk genci olarak jaferle maç kaybetmektense tolgayla kaybetmeyi her zaman tercih ederim.tolga eksik olan yan top,ayaklarını ve tecrübesizliğini attıığında milli takımın da vazgeçilmezi olacak.son maçlarda özellikle şansızlık eseri en önemli savunma oyucularımız yokluğunda rakibe top indiren hasan tarzı adamlarla oynamak zorunda kalması tecrübe kazandığı son maçlarda onun için büyük bir şansızlık oldu.ama ben ona güveniyorum ve başarılı olacağına eminim.yeterki değerlerimize sahip çıkalım ve onları değerlendirmeye bakalım

Katiliyorum Tolga nin penalti kurtardiktan sonraki hirsi yeter.

gaybana61
18.04.2007, 01:49
tolga sende varya metin aktaşı aratır oldun bize haaaa

Yavuz Hasan
18.04.2007, 16:31
bir tanesini martinez yemedi.

sakaryaspor-bjk maçı.
demek ki defans daha önemli sakaryanın hali belli sizi bilmem ama ben tolgadan oyle toplar da kurtarmasını beklemiyorum bizim defan adam gibi olsaydı ikinci yarı ligin en az gol yiyen takımı olurduk

jefferson61sefa
18.04.2007, 16:49
demek ki defans daha önemli sakaryanın hali belli sizi bilmem ama ben tolgadan oyle toplar da kurtarmasını beklemiyorum bizim defan adam gibi olsaydı ikinci yarı ligin en az gol yiyen takımı olurduk

sakaryasporda defans mı var adam akıllı bi musa aydın savunma yapıo

jefferson61sefa
18.04.2007, 16:52
jeffersonun sakatlığı geçmiş ikisi yarıştayken daha ii oynuodu tolga belki formunu arttırır

tsmusampa61
18.04.2007, 16:56
Sezon sonuna kadar tolgayla devam...

muratd61
18.04.2007, 23:34
Tolga Kesİnlİkle Baska Bİ Takima Kİralanmali.ŞampİyonluĞa Oynayacak Takimimizin Kalesİnİ Koruyacak Kapasİtede Degİl HenÜz.en Az 2 Sene Baska Bİr Takimda PİŞmesİ Lazim..seneye Cok İyİ Bİ Kalecİ Almamiz Lazim.jefferson Da Derhal Satilmali....

sbay
19.04.2007, 00:02
gelecek sene tolganın kalede olması çok zor....ama takımda kalmasın başka bi takımda oynayarak kendini geliştirsin....

demir
19.04.2007, 00:11

==============

ben uslubumda bır anormallık goremıyorum tamamen ahmet cakar uslubu olsada durum okadarda kotu degıl :D ben herkesın fkır vwe dusuncelerıne saygılıyım sadece bır gaflet ıcınde oldugumuzu belkı bıraz sert ama bır usluple anlatmaya calıstım abartmaya gerek ;)

demir
19.04.2007, 00:14
trabzonspor ewet yaa ben bu konuda yanlıs dusunmusum haklı olan senmıssın kardesım kusura bakma artık sana bu konuyda destek verıyorum dıyen ınsanlar olmaya basladıgında sampıyon olacak allhın ıznı ıle :D

POYRAZ
19.04.2007, 18:38
Benim görüsüme göre Tolga kesinlikle bizde oynamasi gereken, gelecek vad eden bir oyuncudur arkadaslar. Hayatinda oynadigi ilk resmi mac gecen sezon Istanbul'da cimcon maciydi. Kendisini gelistirip kalenin degismez oyuncusu olacagi kanaatindeyim.

karatasof
19.04.2007, 19:15
Komik.

Senin ve senin gibi düşünenlerin yanlışı da bu işte.Bize ağzı ile kuş tutan değil üzerine tıngır mıngır gelen topu tutan kaleci lazım.
Bize adam gibi adam değil,teknik direktör olan adam lazım.!!!!!!!!!!!!!
Bilmem anlatabildim mi?
Bir de tespitin varki evlere şenlik.Kalede kim olsa biz zaten maçı Rize'ye verecektik gibi bir iddia taşıyor ki bu hepsinden ağır bir iddia olmuş.Zannediyorum ve umuyorum ki ağzından sehven kaçırmış olasın.

Sönmez Özlü
19.04.2007, 19:19
Tolga'ya tüm gücümüzle destek vermemiz gerek. Bu sezondan zaten iş geçti. Tolga bütün maçlarda oynamalı ve moral desteği ile kendine güveni kuvvetlendirilmeli. Tecrübe kazandıkça daha iyi olacak. Tolga'nın ileride milli takımın da formasını giyeceğine ve Trabzonspor'un vazgeçilmezi olacağına inanıyorum..

Kaç kere puan kazandırdı bize, bu sezon birkaç kez kaybettirse de bir şey olmaz.

Arkandayız Tolga.

unique
19.04.2007, 20:15
Bence Tolga iyi bir kaleci olacak, eksikleri tabii var ama zamanla tecrübe kazandıkça iyi bir kaleci olacağına inanıyorum

Murat'
19.04.2007, 20:23
yaaa keşke saçma sapan hatalar yapmasa

ilhan
19.04.2007, 20:38
Senin ve senin gibi düşünenlerin yanlışı da bu işte.Bize ağzı ile kuş tutan değil üzerine tıngır mıngır gelen topu tutan kaleci lazım.
Bize adam gibi adam değil,teknik direktör olan adam lazım.!!!!!!!!!!!!!
Bilmem anlatabildim mi?
Bir de tespitin varki evlere şenlik.Kalede kim olsa biz zaten maçı Rize'ye verecektik gibi bir iddia taşıyor ki bu hepsinden ağır bir iddia olmuş.Zannediyorum ve umuyorum ki ağzından sehven kaçırmış olasın.

Ağzımdan kaçırdığım bir şey yok. Maçı hepimiz izledik. Takım isteksizdi. Sanki Rize'ye yenilmek için oynadılar. Dörde iki yakaladığımız pozisyonları gördünüz hepiniz. Rakip Rizespor değilde başkası olsa farka giderdik.

Tolga'ya gelince ;

İnsanları hataları olgunlaştırır . Tolga bu sene stajını yapiyor takımda , Seneye aslanlar gibi olucak . Demedi demeyin :)

Erdem Keser
19.04.2007, 21:42
iyi oynadıgı maclardan sonra yazma cesaretini gösteremeyip hata yapmasını bekler gibi en ufak bi yanlışında idam sehpasını hazırlayan insanlara inat daha iyi olacak allah utandırmasın böyle kişilere karsı herkesi sahiplenen büyük taraftar bi tolgayı sindiremedi insallah daha iyi olacak

Yavuz Hasan
20.04.2007, 16:58
sakaryasporda defans mı var adam akıllı bi musa aydın savunma yapıo
biz de varmı??

ilhan
21.04.2007, 10:40
Umarım bugun hatasiz bir maç çıkarıcaksın.

jefferson61sefa
21.04.2007, 12:27
MArtinez den iiyim demiş bugn hata yapmıcam demiş

ilhan
21.04.2007, 12:39
MArtinez den iiyim demiş bugn hata yapmıcam demiş

Kaynak varmı?

karatasof
21.04.2007, 13:16
[quote=chovy;754460]iyi oynadıgı maclardan sonra yazma cesaretini gösteremeyip hata yapmasını bekler gibi en ufak bi yanlışında idam sehpasını hazırlayan insanlara inat daha iyi olacak allah utandırmasın böyle kişilere karsı herkesi sahiplenen büyük taraftar bi tolgayı sindiremedi insallah daha iyi olacak[/quote

Öncelikle Tolga'nın iyi oynadığı maçlar demişsin ki bize üst üste 3 maç örneği verebilmeni isterdim.İyi oynadığı söylenen bir Kayseri'deki Erciyes maçı varki '' Bozuk Saat bile günde iki defa doğruyu gösterir '' misali.Akabinde kendi evimizde bir GB maçı varki hazret evlere şenlik,kalecilik yapmıyor sanki çayda çıra oynuyor.Ama şanslı oğlan kerata uzatmada gelen penaltıyı atamayan GB topçusu sayesinde yine günü kurtarıyor.Yediği hatalı üç golü ben yemişim gibi birde tek penaltı kurtarmayla kahraman ilan ediliyor.Kişinin yanlışını her zaman söylemekten çekinmemeliyiz.Ben şahsen ''Haksızlık karşısında susan ,Şeytandır!'' hadisini dustur edinmiş biri olarak sadece Tolga değil hata yapan herkesin eleştirilmesi gerektiğini düşünürüm.Bizim Tolga'yı sindirmek gibi bir gayemizde olamaz,ne yerinde gözümüz var nede bir yakınımıza TS kalesinde yer bulma iddiamız.Ama birileri tüm hatalarına rağmen bizim çocuğumuz yöremizin insanı geyikleri ile her yanlışa kulp bula bula bu takım 22 senedir bir yere gelemediğini görmesi lazım.İnşaallah dediğiniz gibi olur ama şunu untmayın Tolga kalede başarılı olursa TS başarılı olur ki bu bizi ASLA UTANDIRMAZ.AKİSNE 40 YILDIR İSTANBULDA YAŞAYAN BİRİ OLARAK ONURLANDIRIR.Kalın sağlıcakla....

ilhan
21.04.2007, 16:14
Kalede fazla iş düşmedi. Penaltıyı az kalsın kurtarıyordu.

Martinez'in yaptığı acemilikleri hep beraber gördük. Kırmızı kart yemesi gereken bir pozisyon var ki top gole gidiyordu. Bu Martinez'in kötü kaleci olduğu anlamına gelmez. Ama bizim kaleye koruyacak kadar iyi olduğu anlamınada gelmez.

Tolga'yla devam.

jefferson61sefa
21.04.2007, 16:20
Kalede fazla iş düşmedi. Penaltıyı az kalsın kurtarıyordu.

Martinez'in yaptığı acemilikleri hep beraber gördük. Kırmızı kart yemesi gereken bir pozisyon var ki top gole gidiyordu. Bu Martinez'in kötü kaleci olduğu anlamına gelmez. Ama bizim kaleye koruyacak kadar iyi olduğu anlamınada gelmez.

Tolga'yla devam.

1-tolgaya gerçekten fazla iş düşmedi
2-gereksiz yere auta gide 2 şutu kurmarya kalkıp kornere çeldi
3-yediği golde 1 gram hatası yook
4-penaltıda kendi bile şaşırdı kurtaramadığına üstüne gelen topa yattı
5-martinezin geri pası eline alma dışında hiç bir golde hatası yook
6-o kırmızı kart olamaz arakada 3 sakaryalı var kaleye gitsede top çıakrma şansları vardı sarı akrt dooru
7-martinez ve cangele alınmalı
Not:maçtan önce tolganın konuşmalarının kaynağı fotomac