PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZONLU OLMAK...

Salih61
25.07.2005, 12:59
Arkadaslar belki bu konuda burda bir çok konu açildi...Ama hiç bir konu TRABZONLULUGU anlatmaya yetmez...Çünkü bu sehir öyle bir sehirdir ki her konuda her zaman ismi bilinen anilan bir sehirdir...Hayatimda ilk ögrendigim amcamin bana ögüt verirken kullandigi SEN TRABZONLUSUN UNUTMA kelimesidir...Sehir disina ilk çiktigimda bunun ne denli önemli oldugu ögrendim çünkü her gittigim yerde NERELISIN diye sorduklarinda TRABZONLU oldugumu söyleyince bakislarin konusmalarin çok degistigini fark ettim...Ve çogu zaman TRABZONLU diye çagrildim...Bu bana hep gurur verdi...Allaha her zaman sükür ediyorum iyi ki burda dogmusum iyi ki TRABZONSPORLU olmusum...

Oruç
25.07.2005, 13:24
Darisi Trabzon dogumlu olmayanlarin basinasmileys/smiley4.gif

Edited by: thepatfhinder

Salih61
25.07.2005, 13:30
Darisi Trabzon dogumlu olmayanlarin basinasmileys/smiley4.gif

FATIH SULTAN TEKKE Yanlis anlama Hepimiz bu ülkenin evladiyiz ama Trabzonlu olmak ne biliyim ayri bir heyecan uyandirir ben de....

Bartuğ13
25.07.2005, 13:50
usta bir trabzonda dogmak vardir bir de trabzonlu hissetmek vardir.ben gümüshaneliyim.hatta ankarada dogdum.ama sunu biliyorum ki karadenizliyim.gümüshaneli oldugum kadar trabzonluyum.çünkü trabzonlu hissediyorum.zaten gümüshane ve trabzon kardestir.ve kardesler arasinda ayrim olmaz.yapilmamali.bu topic sanki biras ters.biz büyük bir takimiz ve her sehirden bizi tutan var ve olmali.böyle yapmamaliyiz.lütfensmileys/smiley2.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif

Hünkar
25.07.2005, 13:55
bende acayip gurur duyarim TRABZONLU olmakla nasil bise derseniz anlatilmaz yasanir ama TRABZONSPORLU olmak daha guzel

Salih61
25.07.2005, 14:07
Arkadas ben sadece hislerimi yazdim tabi ki Hepimiz TRABZONSPORLUYUZ...Yanlis anlasilma olmasin...

Crazy_OfLu61_
25.07.2005, 16:06
Üstad ne demis;

Trabzon Bir Sevda, Trabzonspor Bir Destan...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Keleşoğlu
25.07.2005, 16:17
benistanbulda dogdum buyudum,anam babam trabzonlu ama bana nerelisin diye sorduklarinda Trabzonluyum derimherzaman cunku kendimi istanbullu hissetmedim hic, yani demem o ki trabzonlu olmak icin illa trabzonda dogmak gerekmezhissetmekle alakali biraz

Salih61
25.07.2005, 20:45
Bu konu da bazi Trabzonlu olmayan arkadaslari kirdiysam çok ama çok özür dilerim...smileys/smiley19.gif

Amacim sadece kendi hislerimi anlatmakti ama galiba yanlis kelimeler kullandim...Tekrar Özür dilerim...smileys/smiley19.gif

Saygilarimla...

61viya
27.07.2005, 15:23
Önemli degil,onlar da kendilerini en az senin kadar Trabzonlu hissediyor çünküsmileys/smiley2.gifAma kusura bakmayin da,bir maç sonrasi edilen saçma sapan laflari duyunca,acaba nasil bir taraftarimiz var die sormadan edemiyorum...Kusura bakma basligini buna çektigim için,ama öyle üzülüyorum ki...

zanoylu
27.07.2005, 16:08
Bu konu da bazi Trabzonlu olmayan arkadaslari kirdiysam çok ama çok özür dilerim...smileys/smiley19.gif

Amacim sadece kendi hislerimi anlatmakti ama galiba yanlis kelimeler kullandim...Tekrar Özür dilerim...smileys/smiley19.gif

Saygilarimla...

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifBekliyordum.....

umka
28.07.2005, 10:43
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD>
<CENTER>YENISAFAK NE YAPMAK ISTIYOR?</CENTER></TD></TR>
<TR>
<TD width="100%"></TD></TR>
<TR>
<TD =yazaryazi align=middle width=458>
18 Temmuz 2005 tarihli Yenisafak Gazetesinin manseti, ?Karadeniz?de Topal Osman kavgasi? biçimlindeydi. Böyle bir kavganin sebebini ise Giresun?a kurulacak Üniversitenin adiyla iliskilendirmis gazete. Habere göre güya Giresunlular, ?Kurtulus Savisi?nda Laz Alaylari?na komuta ederek büyük yayarlik gösterdigini ileri sürerek ? Üniversitenin adi Osman Aga olmali, Osman Aga bunu çoktan hak etti? diyorlarmis. Bunu duyan ?Trabzonlular ise, ?Topal Osman?in Trabzon milletvekili Ali Sükrü Bey?in ölümünden sorumlu oldugunu? öne sürerek? buna itiraz ediyorlarmis.
Al sana bela!
Bela dedim dogrudur. Nedenini belirmeden önce gazetenin yanlislarini düzeltmem gerek.
Osman Aga ?Laz Alaylari?nin komutani degildir. Osman Aga, gönüllü Giresun Alaylarindan 47.Alayin komutanidir. Rütbesi de yarbaydir. Esasinda Giresunlular da Laz degildir. Giresunlular, Osmanli idari taksimatindan da açik ve net olarak anlasilacagi gibi Vilayat-i çepniyandir?. Çepniler de Oguzlarin savasçi bir boyudur.
Ali Sükrü Bey meselesine gelince: 1922 Temmuz?una kadar Giresun Trabzon?a bagli bir ilçe idi. Dolayisi ile Ali Sükrü Bey ayni zamanda Giresunlularin da milletvekilidir.
Kaldi ki Ali Sükrü olayi tarihi anlamda netlestirilmemistir. Osman Aga?nin bizzat cinayet isledigine dair ne mahkeme karari ve ne de açik bir belge vardir. Sadece azmettirdigine yönelik ifadeler mevcuttur. Velev ki olayi bizzat Topal Osman?in kendisi yapsa bile, meselenin Trabzonlulukla ne alakasi var? Ali Sükrü Bey, Trabzon-Giresun hesaplasmasinin kurbani degil ki. Ali Sükrü Hakkârili olsaydi tüm Hakkârililer siyasi bir meseleyi kendilerine yapilmis mi sayacakti?
Bir sey daha: Bu olay ayni zamanda Osman Aga?nin da öldürülmesine sebep olmustur. Osman Aga yaslanarak ölmedi ki.
Kaldi ki bütün Trabzonlular Ali Sükrücü ve onun siyasi felsefesine inananlardan olmadigi gibi, bütün Giresunlular da Ali Sükrü karsiti degildir.
Yeri gelmisken konuyla ilgili olarak çok önemli bir bilgi daha belirteyim. Ali Sükrü Bey?in deniz Yüzbasisi olan oglu 1947 yilinda Giresun?a gelmis, Osman Aga?nin ailesiyle birlikte Giresun kalesinde bulunan Aga?nin mezarini ziyaret ettikten sonra ogullarindan Ismail Bey ile kan kardesi olmustur. Bu tarihi olayi Yesilgiresun Gazetesi haber yaparak halka duyurmus, Giresun?da memnuniyet yaratmistir.
Yani, Topal Osman?in oglu ile Ali Sükrü Bey?in oglu kan kardesidir.
Öyle ise kavga isteklilerine ne oluyor?
Kavga isteklileri diyorum, çünkü; hem iller arasinda polemik oldugunu belirtiyorlar ve hem de ?kavga? vurgusuyla nitelendirmis bir haberi manset yaparak ?siz de katilin? der gibi mansetten veriyorlar. Bir gazetenin manset haberi demek, o gazetenin havuzunda bulunan yüzlerce haber içinde en çok önemsedigi ve tüm haberlerden en önce okuyucuya duyurmak istegi haber demektir.
Yenisafak olmayan bir kavgayi varmis gibi göstererek adeta istiyormus imaji uyandirdi bende. iller arasinda iddia edildigi gibi bir polemik varsa ve bu gerçekten gazeteye ulasmissa, gazetecinin isi bunu mansete tasiyarak körüklemek degil, mümkün ise yatistirici bir baslikla okuyucuya duyurmak olmalidir.
Giresunlularin ve Trabzonlularin sanli serefli evlatlari, gazetenin bu yönlendirmesini ciddiye almadi. Almaz da.
Gazetecilik, kavga ettirme sanati olmamalidir.
Bu yazi 193 defa okunmustur.</TD></TR>
<TR>
<TD align=middle width="100%">
</TD></TR></T></TABLE>

arkadaslar oyuna gelmeyelim.biz kardesiz.

Giresun'lu Ümit

Hünkar
28.07.2005, 13:32
bu konu hala daha nasil birinci sayfada kaldi anlamadim herkesin yazacak bi seyi olmali cunku TRABZONLU olmak baska bise ya

LazY_61
30.07.2005, 13:18
TRABZONLU olmanin farkini yasayanlardan biri benim sirf TRABZONLU oldugum için Ögretmen tarafindan Baskan seçildim çünkü o da biliyor TRABZONLUNUN kim oldugunu

JUN61
01.08.2005, 18:34
trabzonlu olmak bir ayricakliktir

storm61
09.08.2005, 23:19
arkadaslar trabzon deyince akla ktü geliyor

trabzon deyince akla sporda güzellik futbolda devrim geliyor

trabzon deyince akla olmayacak icatlar geliyor

trabzon deyince akla karadenizin baskenti geliyor

trabzon deyince akla insanlikgeliyor adamlik geliyor

her zaman söylerim yine söylüyorum trabzonlu olmaktan gurur duyuyorum

baris_aykan