PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lanet olsun sana Duisburg!

hüseyin1975
19.12.2009, 18:19
Bugün kizim Melek Nisayi aldim ve Duisburg merkezin yolunu tuttum.
Doktorun tavsiyesi üzerine kizima gözlük aldim.
Dönüsde trafigin tikali oldugunu gördüm ve sasirdim.

Az ilerledikden sonra gözlerim ne görsün?
Bir Grup o bu su cocugu ellerinde kirmizi, sari bayraklar ve Imralida yatan o o.cocugunun resimleri ile türklerin cok yasadigi semt olan Hochfelde dogru ilerliyorlar.

Arabam ile hemen cevreyi tanidigim icin arkalarindan dolanip önlerinden cikdim ve arabadan avazim cikdigi kadar "NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE" bagirdim.

Serefsizler, günümü berbat ettiler.

Hani Almanya PKK'yi yasak Parti ve Terör örgütü olarak taniyordu?
Neden böyle bir gösterise izin verilmis?

Lanet olsun dogup bügüdügüm Duisburg sehrine!!!

Bu konuyu nedenmi acdim?

Türkün Türkden baska Dosdu olmadigini yine gördügüm ve sizlerlen paylasmak istedigim icin...

Mert67
19.12.2009, 18:22
Geçmiş olsun abi.:(

Hepsinin kökünü kazıyacağız inşallah.

Semih Aydın
19.12.2009, 18:22
Almanya'dan nefret ediyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
19.12.2009, 18:26
dünyada türkün türkten başka dostu yoktur .bunu unutmayın...

Tolunay Abdioğlu
19.12.2009, 18:27
Geçmiş olsun abi.

Kartal'a geldiler ama baya bir sağlam dayak yeyip döndüler.

SDanışmaz
19.12.2009, 18:31
Sorsanız Avrupa ve Abd pkknın tamamen bitirilmesini istiyor!

Onur Şeref
19.12.2009, 18:32
Haklarını savunan grev yapan Tekel işçilerini döverken dövüyorda neden sokaktaki teröristlere aynı şekilde davranmıyor?

Çok güzel bir söz vardır; ''İnsanlar layık oldukları şekilde yönetilir.''

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Hasan ZAİMOĞLU
19.12.2009, 18:32
:mad::mad::mad::mad::mad: geçmiş olsun abi .

Özkan
19.12.2009, 19:01
Hüseyin abi, bu işler Türkiye'de serbestken Almanya'da yasaklamalarını bekleyemeyiz.

Mustafa Çolak
19.12.2009, 19:24
Geçmiş Olsun. =(

Oktay AKKUŞ
19.12.2009, 19:30
Haklarını savunan grev yapan Tekel işçilerini döverken dövüyorda neden sokaktaki teröristlere aynı şekilde davranmıyor?

Çok güzel bir söz vardır; ''İnsanlar layık oldukları şekilde yönetilir.''

Bizim burda Habiblerde Rizeliler % 90 gibi bir rakamda yoğunluktadır ve Tayyip'in de amcası burda oturuyor ,

Ona yol vermiyor bile amcası öz amcası

TSezgin61
19.12.2009, 19:30
siyaset yapilmaz forumda ama ordunun devletin basina gecmesini istemek demek türkiyenin 50 yil geri gitmesi demektir...

Allah hayirlisini versin bizlere ve devletimize!

izzet
19.12.2009, 19:41
Bugün Duisburg Foruma gittim Babamla, Ayni olaya bende sahit oldum, babam olmasaydi arabayi yolda birakip cikacaktim... Polisler tarafindan "korunuyordular"!

Vural Kuyumcu
19.12.2009, 19:41
serefsizler onun bunun cocuklari allah belanizi versin ....gecmis olsun hüseyin abi

Cafer KILIÇSOY
19.12.2009, 19:56
Oktay Akkuş yazdıklarına dikkat et! Burası darbe tellallığı yapılacak yer değildir!!

İlgili mesajlar silinmiştir.

Serdar A
19.12.2009, 19:59
Almanya'da bu tür işleri organize eden dernek ve örgütlerin en yoğun çalıştığı şehirler hangileri ?

Anladığım kadarı ile Duisburg'da pek alışılmış bir şey değil .

izzet
19.12.2009, 20:34
Almanya'da bu tür işleri organize eden dernek ve örgütlerin en yoğun çalıştığı şehirler hangileri ?

Heryerde varlar, hatta Yabancilarin yogun oldugu sehirdir Duisburg. Bi ara Dernekleri bile vardi, Aponun resimleri duruyordu Dernegin camekanlarina...

Üniversitelerimize gelip flyer dagitiyorlardi, su kadar metrekare, su zulüm gibi...

leavemealone
19.12.2009, 21:20
Normal vallahi.. Almanyada cok sehir var pkk yuvasi olan .
Bizim burda yakindada var birtane yuva (rüsselsheim sehri).. Pkk lilar cirit atiyor .
Ama cok sükür türk topluluklarimizda oldugu icin aramizda onlarla bol bol sürtüsmeler yasaniyor .

hüseyin1975
19.12.2009, 21:46

"Türklerin" yogun yasadigi sehirlerde hep vardir bu serefsizler.
Benim genclik zamanimda "sagci - solcu" kavgalari cok olurdu. Bu denyolar ile birbirimize az girmemisizdir.

Bu hususda 2 animi anlatayim.

1. Türkiyenin Isvec Deplasmaninda 2 - 2 berabere kaldigi ve Avrupa Sampiyonasi Biletini kapdigi gece arabalar ile Tur attik. Marxlohda bunlarin Derneklerinin önünden gecerken Tas yagmuruna tutulduk ve bizlerde arabalardan inip karsilik verdik. O gece Polisler yollari kapadilar ve bulduklarini nesarethaneye attilar. Ben bir arkadasin arka koltugunda ceketlerin altinda saklanmis ve kurtulmusdum. Allahdan Polis arabanin icine sadece disaridan bakmis ve beni görememisdi:D

2. Hangi Yil oldugunu hatirliyamiyorum. Benim beyaz bir Sapkam vardi ve Anneme üzerine Türk Bayragi diktirmisdim. Günpn birinde Annemi enistem ile beraber Düsseldorf Havaalanina birakmisdik. Iceriye girerken uzakdan sesler gelmisdi ve bende merak icerisinde gitmisdim kalabaligin üzerine. Karsima kalabalik bir Grup PKK'li cikmisdi ve gösteris yapiyorlardi. Grupa yaklasdim ve yanlarinda durdum. Maalesef aralarindan yasli bir o.cocugu sapkami kafamdan kapti. Ana Avrat küfrederek sapkami istedim, aldigimda Bayragimiz yokdu. Onlara ne kadar küfür ettiysemde maalesef Bayragimiz gitmisdi.
Keske mahalleme yakin yerde olsaydik, o Bayragi her türlü geri alirdik.
Düsündpkce icimde halen bir burukluk var:(

bordo61
19.12.2009, 22:16
Allah cezalarını verecek elbet onlarında.

Ne Mutlu Türküm Diyene !!

LazAnisT
19.12.2009, 22:16
Bir kaç gün önce arabanın serviste olmasından dolayı minübüse bindim benden bir durak sonra bir kadın ve bir çocuk daha bindi.Kadın bir kişi parası uzattı.Minübüsü kullanan kişi çocuğun yaşını sordu.Kadın 7 dedi, minübüsçü o zaman onun içinde para vereceksin dedi 10 dakika bunun münakaşası oldukan sonra kadın dayanamadı ve aşağı inmek zorunda kaldı.

Bu olayda lanet edilecek o kadar şey varki.Minübüsçünün 1,25 kuruş için yaptığınamı yanalım.Kadının parası olmadığı için inmek zorunda kalmasınamı üzülelim.Düzenemi isyan edelim, bu kadar insanlıktan nasip almamış adi adamlarla aynı havayı soluduğumuzamı yanalım.

Bu olayda benim günlerden beri aklımdan çıkmıyor.

Gurbette yaşayan vatandaşlara Hüseyinin tanık olduğu bu olaylar çok ters gelebiliyor.Bu aralar çok normal ve sıradan olaylar bunlar.Fakat takdir edelimki her kızdığımız olaya buralarda başlık açamayız.Hele hele işin içinde siyaset varsa başlığın ilerleyen dakikalarda nereye gideceği belli.Bazı arkadaşlar öyle laflar ediyorlarki insanın monitörden içeri giresi geliyor.
Fakat bilmeliyizki bu sayfalar kin kusma yeri değil.Kimilerine göre çok yanlış olan bir şey diğerlerine normal gelebilir.

seyyah61
19.12.2009, 22:40

Duisburg'da olmasi alisilmis degil evet.
Pkk'nin Almanya'daki merkezlerinden birisi benim de bulundugum Bielefeld sehridir. Sehrin icinde "Kürdistan Zentrum" denen bir dernek de mevcut.
Ayrica bulundugum sehre yakin olan, ve Nord-Rhein Westphalen'deki iki Türk konsoloslugundan biri olan Münster'deki konsoloslugun önünde de düzenli olarak eylem yaparlar.
Almanya'da malesef ben kürdüm dedigin zaman siginmaci olarak sorgusuz sualsiz istedigin kadar oturma hakki veriyorlar.
Ayni Almanlar bizim gibi buraya okumaya gelen Türkleri ise disari atmak icin ellerinden geleni artlarina koymuyorlar, bazen haklari olmadigi halde vize uzatmaya gittigimde pasaportumu 6 ay geri alamadim.
Bir de burda Kürtler olay cikardigi zaman televizyonda ve gazetede Türk olarak lanse ediliyorlar. Cünkü T.C. pasaportlari var. Ayni sey burda olay cikaran ermeniler icin de gecerli.
Burda bazen Kürtler kan davasi yüzünden akrabalarini öldürüyor, veya kiz kardesini sevgilisi oldugu icin öldürüyorlar ve buranin prestijli dergisi olan Spiegel'da bile Türkler böyle yapti diye lanse ediliyor. Ayrica Alman devlet kanali Zdf'in de bu konuda bir cok yanli yayini var.

KUTADGU
19.12.2009, 23:23
Türkiye'de Türk bayrağı taşıyanlar provokatör ilan ediliyor. Polise saldıranlar ile hak arayıcısı.

Almanya'da bu durum daha bir normal gibi geldi gözüme.

asimetrik
20.12.2009, 00:14
Avrupa (kültürü) ikiyüzlü bir kültürdür. Herkese eşit gözükseler de kendilerine daha eşittirler. Yaptıkları tüm hamleler, aldıkları her karar sadece kendi eşitliklerini güven altına almak içindir.
Yanlış anlaşılmalara engel olabilir diye bir kaç not vereyim.
Sözlerimin muhatabı kişiler değil,tarih ve kültür refleksleridir.
En yakın örneği de Bosna'da yaşanmıştır.
Gerçekten kahrolsun Avrupa kültürü..

Cem Akyüz
20.12.2009, 00:18
Bir kaç gün önce arabanın serviste olmasından dolayı minübüse bindim benden bir durak sonra bir kadın ve bir çocuk daha bindi.Kadın bir kişi parası uzattı.Minübüsü kullanan kişi çocuğun yaşını sordu.Kadın 7 dedi, minübüsçü o zaman onun içinde para vereceksin dedi 10 dakika bunun münakaşası oldukan sonra kadın dayanamadı ve aşağı inmek zorunda kaldı.

Bu olayda lanet edilecek o kadar şey varki.Minübüsçünün 1,25 kuruş için yaptığınamı yanalım.Kadının parası olmadığı için inmek zorunda kalmasınamı üzülelim.Düzenemi isyan edelim, bu kadar insanlıktan nasip almamış adi adamlarla aynı havayı soluduğumuzamı yanalım.

Bu olayda benim günlerden beri aklımdan çıkmıyor.

Gurbette yaşayan vatandaşlara Hüseyinin tanık olduğu bu olaylar çok ters gelebiliyor.Bu aralar çok normal ve sıradan olaylar bunlar.Fakat takdir edelimki her kızdığımız olaya buralarda başlık açamayız.Hele hele işin içinde siyaset varsa başlığın ilerleyen dakikalarda nereye gideceği belli.Bazı arkadaşlar öyle laflar ediyorlarki insanın monitörden içeri giresi geliyor.
Fakat bilmeliyizki bu sayfalar kin kusma yeri değil.Kimilerine göre çok yanlış olan bir şey diğerlerine normal gelebilir.

Katılıyorum Süleyman Abi

Trabzonspor 61
20.12.2009, 00:18
Kökten çözüm lazım...Neyse artık, adını siz koyun o çözümün...

28TS61
20.12.2009, 00:28
@ hüseyin1975

abi peki hic bir türk tepki vermedimi bu yürüyüse.
benim bildigim hochfeld ve wanheimerort türklerden gecilmiyor.
krefeldte bu olayla ilgili suana kadar hic bir sey duymadim.
gerci bugün basima cok seyler geldi arabadan dolayi belki ondandir. cünki sehir disindaydim.
bunlar kesin bir baska yerde yine yürüyüs yapacaklardir.
asil o zaman onlara karsi organize sekilde yürüyüs yapmaliyiz

Mehmet Fatih Silik
20.12.2009, 03:50
Bende bugün evden ciktim bir$eyler alacaktim...bizim burda hep belirli bir yer vardir gidip orda gösteri yaparlar...baktim polis arabasi duruyor orada...yava$ yava$ bir topluluk olu$uyor...dedim bu $erefsizler yine mi gösteri yapacaklar...eve geldim hemen kar$ida baktim transit girdi sokagimiza...Duisburg'dan geliyor...dedim ALLAH ALLAH hayirdir...icinden bir nene, genc kiz, genc oglan, bir dede ve orta ya$larinda biri...dedim kesin gösteri yerine gidecekler...tiplerinden belli zaten...icimden güzel bir kalay cektim eve gittim....dua etsinler burasi almanya...türkiyede olsaydim acimaz agiz burun dalardim yeminle....zaten sinifta bir pkkli kiz vardi...eski sinifimda...ben okulun inet cafesinde oturuyom...o da az ilerde...baktim bir$eyler karaliyor durmadan...o zamanlar cok $ehit olaylari olmu$tu...yanilmiyorsam $u bi ara bir haftada 15 $ehit verdigimiz zamandi...sanirsam 2007'nin sonlari veya 2008'in ba$lariydi...sordum ne yapiyorsun? Utanmadan siritarak bana PKK bayragini gösteriyor...kiz olmasaydi yapacagim belliydi ya...sordum kendisine bunun ne demek oldugunu biliyor mu diye...evet demez mi bide...yani anliyacaginiz burda eliniz kolunuz bagli dostlar...devlet sahip cikiyor bu $erefsizlere...oysa benim cok kürt arkada$im var...onlar gibi neden olamazlar anlamiyorum ki...

mehmet83
20.12.2009, 07:35
Adamlar Turkiye'de istedikleri gibi at kosturuyolar, Almanya'da yapmislar cok mu? Burda da Turklerin yogun oldugu Paterson'da dernek falan acacaklardi herhalde ama olmadi. Burda bi adam var 34-35 yaslarinda, onunla ayni memleketli olan bi arkadas onun pkkayla ilgisi oldugunu ve bu yuzden buraya kacmak zorunda oldugunu soyluyordu. Fakat burda 1-2 tane anca vardir ve acik acik niyetlerini belli edemiyorlar. Paterson'da da bu yuzden acamadilar herhalde dernegi. Kolay kolay barinamazlar.

Ali Yerlikaya
20.12.2009, 12:04
Duisburg'da olmasi alisilmis degil evet.
Pkk'nin Almanya'daki merkezlerinden birisi benim de bulundugum Bielefeld sehridir. Sehrin icinde "Kürdistan Zentrum" denen bir dernek de mevcut.
Ayrica bulundugum sehre yakin olan, ve Nord-Rhein Westphalen'deki iki Türk konsoloslugundan biri olan Münster'deki konsoloslugun önünde de düzenli olarak eylem yaparlar.
Almanya'da malesef ben kürdüm dedigin zaman siginmaci olarak sorgusuz sualsiz istedigin kadar oturma hakki veriyorlar.
Ayni Almanlar bizim gibi buraya okumaya gelen Türkleri ise disari atmak icin ellerinden geleni artlarina koymuyorlar, bazen haklari olmadigi halde vize uzatmaya gittigimde pasaportumu 6 ay geri alamadim.
Bir de burda Kürtler olay cikardigi zaman televizyonda ve gazetede Türk olarak lanse ediliyorlar. Cünkü T.C. pasaportlari var. Ayni sey burda olay cikaran ermeniler icin de gecerli.
Burda bazen Kürtler kan davasi yüzünden akrabalarini öldürüyor, veya kiz kardesini sevgilisi oldugu icin öldürüyorlar ve buranin prestijli dergisi olan Spiegel'da bile Türkler böyle yapti diye lanse ediliyor. Ayrica Alman devlet kanali Zdf'in de bu konuda bir cok yanli yayini var.

Evet yaaa en nefret ettiigm olay odur iyi bi haber olicagi vakit kürt mürt deniliyor skandal bi olay oldumu hemen türkler söyle türkler böyle.
Ebe insan kilikli mahluklar ayrim yapicaksaniz hep yapin yapmicaksaniz hic yapmayin.
Kürtler kardeslerimizdir ama serefsiz olanarin lekesi bize süürlmesinn

Ahmet Kuru
20.12.2009, 12:29
Ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor,bu dönemde bu oyunlar ayyuka çıkmış...
Birilerinin atar damarına basılmış...
Ülkeyi karıştırmak için insan canını hiçe sayarek eylemler yapılıyor,paraya ihtiyacı olan insanları kullanıyorlar...
Türk Milletini galeyana getirip iç savaş çıkarma peşindeler...
Sağduyulu ve davranılması gerektiğini davranmanın vakti...
Onların oyunlarını bozmak için Türk Milletinin hamlesi,sağduyulu davranmaktır...
Bu vatan ne parayla alındı nede bedelsiz...
Bu Millet,bu toprakların bedelini defalarca ödedi...

Ozan Arif'in şiirinde de dediği gibi...

Bu Vatan Bizim (http://ozanarif.blogspot.com/2007/11/bu-memleket-bizim-bu-vatan-bizim-ozan.html)

Burası Türkiye bizde Türk'üz Türk
Bu memleket bizim , bu vatan bizim !
Bu toprakta doğduk burda büyüdük

1071 Malazgirt´den bir gedik
Açıp girdik bu toprağa yurt dedik
Bedel ise... bedelini ödedik

Türkiye´ye neden Türkiye denmiş?
Bu isim bu yurda gökten mi inmiş ?
Demekki ap açık bedel ödenmiş!

Bedeli sayısız şehit olmuş can
Bedeli bayrağı al eyleyen kan
Ne isterse verdik bizden bu vatan !

Lazda benim Çerkezde ben Kürtde ben !
Bunlar aza, bunlar el kol Türk beden
Ağzı olan konuşmasın bilmeden

Mülayım bulupda Türkdeki huyu
Kuyu kazmasınlar ardından kuyu
Kabarmasın Türk'ün ayranı suyu

Kimse şaşırmasın şaşmasın
Bağrında barınan yılanlaşmasın
Türkiyede Türk'ün sabrı taşmasın

Burakın yılanı, en küçük böcek
Bu toprakta yaşıyorsa bilecek
Türkiye Türklerin yurdu diyecek

Ey Arif bazısı demiyor ama
Der gardaş dert etme hiç düşme gama
Seve seve dedirtiriz adama

Ozan ARİF...

61BrAvEhEaRt
20.12.2009, 12:33
burası forum olmasa o kadar çok söylenecek şey var ki http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif

gençlerimizin katilleri http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif

şerefsizler http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif (bunada bir şey demeyin yani)

ceserdar
20.12.2009, 13:34
Diusburg'un ne suçu var ki? Bunu yapanlar Terör Örgütü sempatizanları değil mi? Belki dava açılabilir yerel güvenlik güçleri hakkında.