PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 17.Hafta | Trabzonspor 0 - 1 Fenerbahçe

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Soytürk
18.12.2009, 11:14
Sen 3 istanbul takımını öyle bir yen ki;formayı utançlarından giyemesinler.Diğeri fantaziye girer.

işte budur:alkış::alkış:

BordoMavizm
18.12.2009, 11:16
inşallah güzel bir galibiyet alırız

İlyas Özdemir
18.12.2009, 11:18
kısmetse 8 yıl aradan sonra tekrar Avni Akerde maç izleyeceğim

Burçak
18.12.2009, 11:22
kısmetse 8 yıl aradan sonra tekrar Avni Akerde maç izleyeceğim
Hangi tribündesiniz :)

İlyas Özdemir
18.12.2009, 11:26
Hangi tribündesiniz :)

en son maratonda izlemiştim o zaman bursayı 5-0 yenmıştik tekrar bi uğur denemesi yapıp maratona gireceğim

Mesut
18.12.2009, 11:29
''Hakemden endişemiz yok''

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe'yi yenmeleri halinde şampiyonluk potası içerisine girebileceklerini söyledi. Şener, zorlu maçta hakem endişeleri olamdığını belirtirken, Faith Tekke ve Yattara hakkında konuştu..

http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png18 Aralık 2009 , 09:50
http://www.ajansspor.com/images/comment.png Yorumlar (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20091218/hakem_endisemiz_yok.html?ref=flas#yorumlaroku)
http://www.ajansspor.com/images/email.png Arkadaşına Gönder
Paylaş (http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.ajansspor.com%2Ffutb ol%2Fsuperlig%2Fh%2F20091218%2Fhakem_endisemiz_yok .html%3Fref%3Dflas&t=''Hakem%20endi%C5%9Femiz%20yok''%20-%20Futbol%20-%20Ajansspor.com&src=sp)

http://www.ajansspor.com/resim/sadrisener_eller.jpg

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR</SPAN>

Trabzonspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/Trabzonspor)

Fenerbahçe maçı öncesi Trabzon'a gelerek takıma ve teknik heyete moral veren Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sarı-lacivertli takımı yenerek, şampiyonluk yolunda iddialı takımlardan biri olmak istediklerini belirten Sadri Şener, "Hiçbir takım biz şampiyon olacağız diyemez. Fenerbahçe maçını yenersek bu sene şampiyonluk potasının içerisine gireriz. Şampiyonluk yolunda iddialı takımlardan biri oluruz. Fenerbahçe maçı 3 ihtimalli bir maç. Üst üste aldığımız galibiyetlerle moral bulduk. Fenerbahçe takımını yenip aradaki puan farkını 4'e indirmeyi düşünüyoruz. Bu sene hiç kimsenin "Ben şampiyon olacağım, sen şampiyon olacaksın" diye cümleler kurması son derece yanlış olur. Çünkü karman çorman bir üst olacak. Daha 17-18 maç var. Biz iddialılardan biriyiz" diye konuştu.

"HAKEM ENDİŞEMİZ YOK"
Fenerbahçe karşılaşmasında hakem konusunda bir endişelerinin olmadığını belirten Şener, "Hakem endişemiz yok. Suni bir gündem oluşturmanın da bir anlamı yok. Ben bir hakem hatası olacağını tahmin etmiyorum. İnşallah da olmaz. Hakemlere güvenerek o sahalara çıkmıyoruz. Bizim çok kaliteli bir takımımız var. Fenerbahçe takımının üstesinden geleceğine inanıyorum" dedi.

"FATİH TEKKE TRABZONSPOR'A YAKIN"
Fenerbahçe karşısında oyuncuların hepsinin ön plana çıkabileceğini belirten Şener, "Bizden Alanzinho, Gabriç, Umut, Gökhan oyuncularımızın hepsi ön plana çıkabilir. Forvetler gol atacaktır. Fatih Tekke ile ilgili bin 712. cevabımı veriyorum. Fatih Tekke'nin kendi kulübünde kalıp kalmayacağı belli olduğu an transferinin bitmesi çok kolay. Öyle de olacağını umuyorum. Trabzonspor'a yakın diyebilirsiniz" dedi.

Teknik Direktör Şenol Güneş ile Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarının ardından transferi detaylı konuşacaklarını ifade eden Şener, "Şenol hocayla üstün körü bu konuları konuştuk. Önümüzde oynayacağımız önemli ve zorlu maçlar var bu maçların ardından detaylı konuşacağız. Ne lazım? Neyi alabiliriz? Transfer isterse almak mecburiyetimiz var" diye konuştu.

Trabzonspor'un son 2 yıldır derbi maçı kazanamamasının bir handikap olmadığına vurgu yapan Şener, sözleri şöyle konuştu:
"Trabzonspor büyük takım. Büyük maçları nasıl oynayacağını bilir şans faktörü de önemli. Şenol hoca gibi şans faktörü var. Umarım herkesin istediği sonucu elde ederiz. Bu maç sonrasında Trabzon'da kolbastı oynarlar."

Yatara'nın, 'Ben sağlamım' demesiyle olmuyor diyen Şener, "Yattara İngiltere'de, ben sağlamım demesiyle olmuyor. Doktorun dediği önemli. Bugün yarın durumu netleşir" şeklinde sözlerini noktaladı

Soytürk
18.12.2009, 11:31
ben başkanı anlamıyorum bazen yaa..motivemi etmek istiyo hekemi biz guvenıyoruz diyip anlamıyorum..masaya vur şu yumrugu
şimdiye akdar bizi cok dogradılar ama artık yedirmem kimseye ts nin hakkını de ALLAH aşkına...

EmrahYalçınalp
18.12.2009, 11:32
Kesin olan birşey var, maçı biz daha çok isteyeceğiz. Ama galip gelmemiz için birden fazla şeyin olması gerekli...

Bu noktada belirleyici olacak olan şey Colman ve Alan'ın performansları. Onlar kötü olurlarsa sadece isteriz işte... Onlar iyi olurlarsa da iyi olurz, o kesin.

Sonra, sıraya yakalayınca atma durumu gelecek, ki en çok canımızın yandığı şey de bu olacak gibi. "Ama çok koşuyor" diye federasyona dilekçe verip Umut'a bu maç için bir gol yazdırabilirsek ne güzel, yoksa yine durum zorlaşacak. Eğer genelde olduğu gibi yakalar ve atamazsak, genelde olduğu gibi yer ve yeniliriz diyorum. Bence beraberlik ihtimali olmayan bir maç. Gönlüm kazanmamızı istiyor ama bence önce 2, sonra 1. Tabi bunu söylerken maç sonunda bjk maçında olduğu gibi "ezdik ama yenildik" türü yazıları görme ihtimalimizi de hesaba kattığımı belirtmek isterim. Umut'un kaval kemiği şansı, Colman, Alan ve diğer sürpriz skorerlerin etkisi maçı bize çevirebilir. Sadece Tekke'nin işe az yarayan sol bacağı bizde olsa önce 1 sonra 2 derdim. Ama şu an için bence kaybetme ihtimalimizin kazanma ihtimalinden yüksek olduğu bir maç. Ama ihtimaller arasındaki fark büyük değil bence.

Umarım kazanırız.

Dursun Kaplan
18.12.2009, 11:33
Bizim başkanımız Aziz(E) gibi pislik değil ki hakemleri tehdit etsin.

A.T.R
18.12.2009, 11:39
Sayın site yöneticileri, sitenin açılış sayfasını düzenlerken bence atladığınız bir isim olmuş bu olmamalı diye düşünüyorum. her ne kadar ismi küçük kendi küçük bir varlık ( adam dememek için ) da olsa Demirlek denen kuklayı da ismen zikretmenizi v. içerisine katmamanızı rica ediyorum.

Maç Allah'ın izni bizimkilerin gayreti ile bizim olacaktır. Gönlüm acayip derecede farkla ezerek elde edilmiş bir sonuç istiyorsa da mantığım galip gelelim yeter diyor. :)
Hepinize hayırlı cumalar dilerim.

LECOSSEEMRE
18.12.2009, 12:46
Arkadaşlar Bu Maçta Avni Aker Cehennemini geri Getirin maraton tribünde Bağırsın Bütün Stad Bu Maçta Barem susmayın ve Çekirdek Yemeyin Bağıranlara kale arkalarına Lafım Yok Zaten Bu Maç En Önemli Maç Yenersek Herşey değişebilir Potaya Girebiliriz Hadi trabzondaki Arkadaşlar Trabzonspor için Bir 90 Dk Bağırın..

Burçak
18.12.2009, 12:51
LigTv'nin tanıtıcı reklamını gördünüz mü ?

'' Biz bu hayata iki şeyden çekiyoruz bi Mahmut Hoca bide Trabzonspor'' Hababam Sınıfı repliği :D
Koray nerden izleyebiliriz bunu varmı bildiğin bi adres merak ettim :)

BiZe HeR YeR 61
18.12.2009, 13:00
Eskisi gibi ruh yok diyolardı ben inanmıyordum...VALLA YOKMUŞ..!

Koray
18.12.2009, 13:05
Koray nerden izleyebiliriz bunu varmı bildiğin bi adres merak ettim :)

LigTv maç reklamına bunu koymuş abi, ligTv varsa evde görebilirsin heralde :D

Burçak
18.12.2009, 13:07
ne yazıkki yok.
maçıda Akerden canlı izleyeceğim için yine göremeyeceğim anlaşılan. kaldık 2. yarıya desene :D

zafercalikoglu
18.12.2009, 13:14
inşallah Alahın izniyle alacagız maçı,taraftarımız baskıyı hissettirsen fenerlillere yeter

Kader KORELİ
18.12.2009, 13:14
Arkadaslar, bügünkü acilis sayfasinda calan müzigin adini ve kime ait oldugunu bilen varmi?

Bir cevap gelmeyince kendim arastirdim ve babamin çok sevidiyi bir sanatçinin oldugunu ögrendim. Sarki anladigim kadariyla Turan Topçuoglu´nun. Sarkinin adi Meydan Marsi.

http://www.izlesene.com/video/muzik-trabzonspor---meydan-marsi/544745

Sonunda gelen Siir´in ise Nihat Gencin su demecinden esinlenerek yazildigini düsünüyorum:

Bakın biz 1. lige çıktığımızda 3 büyüklerin 18 tane şampiyonluğu vardı. Bu şampiyonlukları Yeşildirek, Karagümrük, Kasımpaşa gibi onlarca İstanbul mahalle takımını yenerek oldular. Şimdi ne diyorlar, yakamıza 14 yıldız takıyoruz, 15.'sini takacağız diye bir çalım, böbürleniyorlar. İnsan utanır. Sen otuz yıl Avrupa kupalarında ikinci tura çıkamamışsın. Beykozları, Hasköyleri yenerek bu yıldızları takıyorsun, Türkiye'yi yenerek değil. Zaten Türkiye liginin kuruluşu sakattır. Ta o zamanlarda İzmir takımları İstanbul kökenli bu lige karşı çıkıp, katılmak istemediler; yollar uzun gidip gelmek zor diye. İstanbul'un iç mahallelerinden dolmuşla, tramvayla deplasmana giderek yapılmış 18 şampiyonluk. Türkiye liginin tarihi yeniden düzenlenmeli. 1975'ten sonra, ya da ne bileyim, Anadolu takımlarının ligde denge oluşturduğu yeni bir tarih başlangıç alınmalı. Bu kadar haksız bir ligin yıldızları formalara, şan, şöhret, efsane diye takılmaz. Şimdi ben soruyorum, o yıldızların beş-on tanesini Beylerbeyi ya da Yeşildirek'e on, on beş gol atarak aldın, Türkiye yıldızı değil onlar, İstanbul mahalle takımlarının
yıldızı. Yol yokmuş, gidip gelmek gerçekten zormuş diye orada mahalle arasında birtakım takımlar kendi aralarında lig kurmuş, şampiyon olmuş, bize ne? İşte Trabzonspor bir sel felaketi gibi alt üst etti bu ligi. Trabzonspor öyle güçlü, öyle kuvvetli bir güneşti ki, bu ligi tarihe gömdü.

Sorumuz şudur, biz geldikten sonra ne oldu? Biz lige gelene kadar bu takımlar Avrupa'dan kim gelirse on yıllar boyu beşer-onar yiyip Avrupa'nın averaj ya da eğlencesi olmuş takımlardır. Haksızlığın asıl acımasız tarafı, Trabzonspor'un ikinci ligde çektikleridir. Üç büyükler hiçbir zaman ikinci lig trajedisi yaşamadı. 1967'den şampiyon olduğumuz yıla kadar her yıl, otobüsle iki gün süren, iki gün de dönüşü süren deplasmanlar. Bandırma, Balıkesir, Düzce, Adanademirspor deplasmanlarında, yollarında Trabzonspor'un futbol aşkıyla, parasız, yoksul, tertemiz bu çocukların Anadolu yollarında çektikleri, hangi imkansız, inanılmaz, şartlarda futbol oynadıkları bugün bile dile getirilemez. İkinci ligde uzun yıllar kalmamızın sebebi bu uzun yollardır, o günlerin otobüsleri Ankara-Trabzon arasını dahi iki günde, üstelik gece konaklaması yapılarak gidiliyordu. Lige geldiğimizde dahi, üç büyükler, Sarıyer, Bakırköy, İstanbulspor her yerde, 13-14 maçı İstanbul sınırından hiç çıkmadan yapıyordu. Trabzon ise bu kadar yolu, yılda 8-10 defa İstanbul'a gidip geliyordu.

Selim Turan
18.12.2009, 13:38
Yıldırım Trabzon'a zor gelecek
17 Aralık 2009 / 22:13

Bülent Yıldırım, böylesine bir seyahat yorgunluğundan sonra Trabzonspor-Fenerbahçe maçını acaba hangi not düzeyinde yönetecektir?

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım, bu gece İngiltere'de UEFA Avrupa Ligi maçında görev aldıktan sonra 1'i otobüs 3'ü uçak olmak üzere 4 vasıta ile Trabzon'a ulaşacak.

http://www.haber61.net/images/news/19748.jpg

17.12.2009 (Perşembe) akşamı İngiltere'nin Liverpool şehrinde yerel saatle 20.05'te, Türkiye saatiyle 22.05'te Everton-Bate Borisov, UEFA Avrupa Ligi maçının hakemi Selçuk Dereli, dördüncü hakemi Özgüç Türkalp, çizgi hakemleri de Bülent Yıldırım ile Fırat Aydınus.

Maçın çizgi hakemlerinden olan FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım ve de arkadaşları, maçın ertesi günü olan yani 18 Aralık sabahı Liverpool'dan Manchester'e geçip, İstanbul'a uçacaklar.

Bu hakem kafilesinin içinden Trabzonspor-Fenerbahçe maçı için görevlendirilmiş olan Bülent Yıldırım, İstanbul'a indikten sonra, Ankara'ya geçecek. Yıldırım, hemen ertesi gün, yani cumartesi günü Ankara'dan yardımcılarıyla birlikte Trabzon'a uçacak.
Ve burada çok önemli bir ayrıntıyı da dile getirmekte yarar görünmektedir. Söz konusu maçın altı hakeminden sadece birinin bu hafta maçı var...

O da Bülent Yıldırım...

Bülent Yıldırım, böylesine bir görev-seyahat yorgunluğundan sonra Trabzonspor-Fenerbahçe maçını acaba hangi not düzeyinde yönetecektir?

Haber61

Aklıma 94-95 sezonunda aynı bu şekilde Avrupa'dan yorgun dönen ve Galatasaray-Trabzonspor maçını Ahmet Çakar'ın nasıl katledip Gs'ye verdiği günler geliyor.. Benden daha iyi bilenler vardır...

İnşallah yanılırım...

yorumsuz6117
18.12.2009, 13:47
Sadri Şener Erdoğan'la görüştü
18 Aralık 2009 / 13:31
Başkan Sadri Şener Bu gün Trabzon'a gelen başbakan Erdoğan'ı maça davet etti

Bir dizi açılışlar için bu gün Trabzon'a gelen ve Rize'ye geçen Başbakan recep tayip Erdoğan Akyazı projesi için yeşil ışık yaktı. Rize'ye gitmek için bu sabah saatlerinde havayolu ile Trabzon'a gelen başkan Erdoğan'ı karşılayanlar arasında Trabzonspor kulüb başkanı Sadri Şener Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve teknik patron Şenol Güneş de vardı.

Şener Hacısalihoğlu ve Güneş başbakan Erdoğan ile Trabzon havalimanı VİP salonunda kısa süreli bir araya geldi.

ŞENER MAÇA DAVET ETTİ
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener Trabzon havalimanında görüştüğü Başbakan Recep Tayyıp Erdoğan'ı Pazar günü Avni Aker stadında oynanacak olan Fenerbahçe maçına davet etti.
Erdoğan ise maça gelmeyi çok istediğini ancak yoğun proğramı nedeniyle maça gelip gelemeyeceğine henüz karar vermediğini söyledi.

STADI BAŞBAKAN AÇACAK

Karadenizspor 'un maçlarını oynadığı ve daha önce SAHİL 2 Sahası olarak bilinen daha sonra Ahmet Suat Özyazıcı stadı olarak ismi değiştirilen stadyumun açılışı da Pazar günü yapılacak.
Bakan Faruk Özak ve Başkan Şener ,Ahmet Suat Özyazıcı'nın ismi verilen stadının açılışına Başbakan' Erdoğan'ıda davet etti

AKYAZI GÖRÜŞÜLEMEDİ

Başbakan Erdoğan Akyazı stadını yapılması için yeniden ışık yaktığı iddia edilirken bu konu Trabszon havalimanında görüşülemedi. Daha önce stadı yapması için teklif edilen TAV firması sahibi Hamdi Akın'ın Akyazı projesini yapmayacağını öğrenen başbakan Erdoğan yakın çevresine stada biz yapalım dediği iddia edildi.
Partiye yakın kaynaklar başbakan Erdoğan'ın yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı projesinin devlet imkanları ile yapılması için talimat verdiğini iddia ettiler .

Aynı kaynaklar Başbakan Erdoğan'ın Tav yetkilisi işadamı Hamdi Akın'ın Akyazı stadını yapmayacağını öğrendikten sonra yakın çevresine �Trabzon bu stadı çok istiyor.Buranın yapılması için bir çok yeride önerdiler.Ancak olmadı.
Trabzon hiçbir şey vermesin bu stadı devlet imkanları ile biz yapalım.dediğini idda ettiler.

Haber61

Ayhan Yüksek
18.12.2009, 13:55
Sanki başka hakem kalmadı da, yurt dışı bir maçta görevli hakemi bizim maça verdi kurnaz herifler, o gs maçını çok iyi hatırlıyorum Teknik Direktörümüzde yine Şenol Güneş'ti,tonla pozisyonda doğramıştı bizi eyyamcı sahte doğrucu Ahmet Çakar,Bülentin dirseği, Cengizin makasa alınması hakemin görmemezlikten geldiği pozisyonlardan sadece ikisiydi,maç sonu Şenol Hoca atv de Faik Çetinerin sunduğu süper stadyuma katılmıştı hafızam beni yanıltmıyorsa o programda Erman Toroğlu kabzımalıda vardı ve Şenol Hocanın haklı tepkisi karşısında,''bizde zamanında Trabzonspora az haksızlık yapmadık'' dedi. Yanlış hatırlıyorsam özür dilerim ama böyle birşey dediğini hatırlıyorum,neyse inşallah bu maçta hakem hatalrıyla karşılaşmaz ve fb yi yeneriz evire çevire,buna çok ihtiyacımız var.

Mert Oğuzlu61
18.12.2009, 14:01
hakemi dert etmeye gerek yok, bizimkiler çıksın oynasın sıralasın golleri, hakem çokta önemli değil, yeterki maç içinde o düdüğünü saçma saçma pozisyonlarda çalıp durmasın, oyunu fazla durdurmasın, kontolü kaybetmesin, bizi delirtmesin !!!

Mustafa ÖZDEMİR
18.12.2009, 14:04
başbakanın öyle bir talimat verdiği bence kocaman bir yalandır...

Kadir Aydın
18.12.2009, 14:43
Fenerli Başbakanı maça davet et, sonra da maçı yöneten hakemden tarafsız olmasını bekle. Oldu mu şimdi başkan?

Orhan Aydın
18.12.2009, 14:49
Son haftaların en hırslı ve istekli feneriyle oynayacağımıza eminm.Onlardan daha çok istememiz lazım.Bu arada o stat konusu yalandır.yapalım edelim:)

Cem Akyüz
18.12.2009, 14:50
Vakit geçmiyor

KaRaKaN61
18.12.2009, 14:52
Sevindiğim bir konu var , gördüğüm kadarıyla camianın başı eskiye göre daha dik . Olası bir hatada büyük tepki olacağını herkes biliyor . Duruşumuz belli . Önemli şeyler bunlar . Bu arada Fenerbahçeli'leri maça bekleriz , umarım ayrılan bölümü doldururlar . :)

doldururlar doldururlar ;)

Tolunay Abdioğlu
18.12.2009, 14:55
Fenerbahçe'yi yenersek ki yeneceğimizi düşünüyorum.(İnşallah.)

Hakemi de aradan çıkarmış olacağız.

Napoli
18.12.2009, 15:26
Futbolu futbol yapan centilmenliğidir, mücadele gücüdür ve rakibini asla düşman görmemektir.

Değil Fenerbahçe'ye hangi takıma olursa olsun burada düşman muamelesi yapılması asla hoşuma gitmiyor.

Fenerbahçe düşmanım değil ezeli rakibimdir.

Aynen Katılıyorum Fenerbahçe Ezeli Rakibimdir,Asla Düşman Olarak Gormem..

Bursa ve Sivastan Nefret edıyorum ama!

Gerçekten Bu iki takımın Taraftarı Zavallı ve Aptal..Kendilerini İkiside bir tutuyor bizmle vede komık :)

Valla bursa ve sivasa Olan düşmanlığımın üçte biri Fenere karşı yok.

UtopyaTs
18.12.2009, 15:51
ben de düşaman demiyelim de sevmiyorum fb yi hiçbir maçta desteklemem avrupa da dahil

HAYRETTİN
18.12.2009, 15:56
Mac için az once geldim trabzona hava cok gusel burda istanbul sağnak yağışvarmış hersey gusel umarım alırız macı

Bıyıkoğlu
18.12.2009, 16:23
Mac için az once geldim trabzona hava cok gusel burda istanbul sağnak yağışvarmış hersey gusel umarım alırız macı

Inşaallah maç günüde güzel olur. Kısmetse yarın akşamda ben geliyorum memleketime.

Külünkoğlu
18.12.2009, 16:28
İstanbul'da hava kopuyor. Gök delindi sanki. İnşallah maçı günü de hava güzel olur.

BAHADIR33
18.12.2009, 16:35
Yağmuru bilmem de , maç saatinde kale arkasında gökgürültüsü bekliyorum inşallah.

Recep Alkan
18.12.2009, 16:37
Valla Balıkesirde inanılmaz bugün hava olarak, öğlen inanılmaz dolu yağdı, şimdilerde biraz yükseldi hava, ama galiba bu hafta sonu yağışlı olacak galiba...

Umarım bu yağş Avni Akerde de gol olarak yağar Fenere...

yorumsuz6117
18.12.2009, 16:41
Tekke gelir mi maça..??
Gelmezse darılırım..:)

Ali Tunahan Güllü
18.12.2009, 16:43
Büyük kaptan kesin gelir:)

zafercalikoglu
18.12.2009, 16:48
BU maçın sonucu ne olursa olsun ,o takım bizim takımımız,Trabzonun en tanıtıcı reklamı trabzonspor,umarım maçı alıp maç sonuda şov yaparız,hadi hayırlısı,

genç61
18.12.2009, 16:48
bu maci alsak ne olacak takimin top oynadigi yok zaten kadro yeterli degil devre arasi yada sezon basi iyi transferler yapilmali tamam uc mactir kazaniyoruz ama takim top oynadigi yok belki bu maci aliriz ama zor

fener berbat ama istedimi mac aliyor biz ise zar zor aliyoruz gecen senede boyleydi bu sende boyle daha iyi topcular lazim

insallah kazaniriz artik biktik istanbul takimlari sururekli icerde disarda yenilmeye

hadi hayirlisi

yorumsuz6117
18.12.2009, 16:52
bu maci alsak ne olacak takimin top oynadigi yok zaten kadro yeterli degil devre arasi yada sezon basi iyi transferler yapilmali tamam uc mactir kazaniyoruz ama takim top oynadigi yok belki bu maci aliriz ama zor

fener berbat ama istedimi mac aliyor biz ise zar zor aliyoruz gecen senede boyleydi bu sende boyle daha iyi topcular lazim

insallah kazaniriz artik biktik istanbul takimlari sururekli icerde disarda yenilmeye

hadi hayirlisi

Bu maçı alırsak nemi olucak tekrar şampiyonluk potasına giricez. Devre arası 2 transferle şampiyonluğa oynarız..

Hasan Habip Özbay
18.12.2009, 16:53
ya bu daum bekliyormuş iyi bir sürpriz olacak onada desenize

genç61
18.12.2009, 17:05
bu takim iki transferler anca uefaya oynar gercekci olalim kume dusen denizli bile bizi ikinci yari sahasina hapsewtti sen hala iki oyuncu diyorsun bu takim top oynamiyor beklerin kotu onliberon yok stoper lazim bir tane forvet lazim sag kanat yok sol varmi yok mu belli degil bazen iyi bazen kotu

allahtan bu sene fener bjk kotu gs ise takim olamadi bi olsa zaten gs uzak ara yapcak 16 mac oynamisiz 27 puan yapmisiz bir uc puanda oynamadan aldik onu cik 24 puan yapmisiz hala umutla ileriye bakiyorsunuz sampiyon olcaz diye bu sene olmaz bari hoca gencler forma versin biraz seneye sampiyonluk dusunulsun bu sene olmaz gercekci olun biraz bu maci kazansakta olmaz

MARATON_61
18.12.2009, 17:08
biz bu karayayi yeneriz simdi damm sirasi simdi olmayacakda ne zamannnnnnnnnn

bu mac bizim fazla seye gerekyok oyuncular buna inansin fark bile atariz biz iyi bir takimiz yederki oyuncular kendilerine inansin trübün de üzerine düseni yapsin

hep beraber diyorum macdan sonra varmisiniz kolbasdiye

LECOSSEEMRE
18.12.2009, 17:08
Bu Maçta Tüm Stad Bağırmalıyız Çekirdek Yemeyin Maratondakinler Bağırın sadece 90 Dkyı Trabzonspor sevgisiyle geçirin seyirci Olmak Kolaydır Taraftar Olmak Zordur Bunu Unutmayın Umarım Bu Maçta Az sayıda Trabzona gelicek Fener taraftarının sesini duymayız..

genç61
18.12.2009, 17:11
biz bu karayayi yeneriz simdi damm sirasi simdi olmayacakda ne zamannnnnnnnnn

bu mac bizim fazla seye gerekyok oyuncular buna inansin fark bile atariz biz iyi bir takimiz yederki oyuncular kendilerine inansin trübün de üzerine düseni yapsin

hep beraber diyorum macdan sonra varmisiniz kolbasdiye

insallah oynariz kolbasti hay eline saglik ne guzel yazdin insallah galip gelirizde oynariz

Vural Kuyumcu
18.12.2009, 17:12
Bu Maçta Tüm Stad Bağırmalıyız Çekirdek Yemeyin Maratondakinler Bağırın sadece 90 Dkyı Trabzonspor sevgisiyle geçirin seyirci Olmak Kolaydır Taraftar Olmak Zordur Bunu Unutmayın Umarım Bu Maçta Az sayıda Trabzona gelicek Fener taraftarının sesini duymayız..
en önemlisi Bordo Mavili Formayla gelsinler

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 17:13
Trabzonspor Yönetim Kurulu bugün futbolculara ödeme yaptı.

Hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Trabzonspor'da bu maçın hazırlıkları sürürken bordo mavili yönetimde futbolculara para dopingi yaptı.

Yönetim kurulu bu gün futbolculara maç başı alacakları ve transfer taksitleri nedeniyle toplam 3,5 trilyon lire civarında bir ödeme yaptı

www.haber61.net (http://www.haber61.net)

legolas
18.12.2009, 17:15
Bu maçı Cale nin golüyle 1-0 alacağız rüyamda gördüm

titanic
18.12.2009, 17:27
arkdaşlar 4-2 alacaz maçı içimdeki hissin ısrarlı fikri

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 17:29
2-0 olsun bizim olsun.

1-0 olsun demiyorum. Çünkü 1-0 olursa çok acayip stres oluyor.

Sinem Yılmaz61
18.12.2009, 17:31
Avni Akerde bu haftasonu Günes var ;) Saldir Trabzonum!!!

Külünkoğlu
18.12.2009, 17:32
2-0 olsun bizim olsun.

1-0 olsun demiyorum. Çünkü 1-0 olursa çok acayip stres oluyor.
Niye Kazım ? ikinci yarının ortalarına doğru 3-0 olsun da rahat rahat geniş geniş seyredelim maçı. :)

sedatalis82
18.12.2009, 17:32
merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum fakat ankarada olanlar beni tanırlar mutlaka neyse maçı kesin almamız lazım,beraberlikte fena gözükmüyo.umut gününde olursa maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum diğer türlü sonumuz diğer derbi maçlarında olduğu gibi olur,yani oynayan ama kazanamayan bir takım.bu sefer farklı olacak diye UMUT ediyorum.devre arası yönetim her ne kadar istemese de gelecek tekke ile beraber 2.yarı coşacağımızı düşünüyorum.

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 17:34
Niye Kazım ? ikinci yarının ortalarına doğru 3-0 olsun da rahat rahat geniş geniş seyredelim maçı. :)

Seni mi kıracağım 4-0 olsun Metin abi.

Hadi iyiyiz yine. :):):):)

Emre Çömez
18.12.2009, 17:35
Seni mi kıracağım 4-0 olsun Metin abi.

Hadi iyiyiz yine. :):):):)

4 olmaz 6-1 olsun

Mehmet Fatih Silik
18.12.2009, 17:35
Rüyamda ilk golü Egemen'in attigini gördüm :) O da cok komikti :D karambolde Egemen son anda dokunuyor ve top cidden sürüne sürüne giriyor kaleye :D O kadar yava$ ve kalede Rü$tü vardi :D...ne rüyaymi$ arkada$...:D

Külünkoğlu
18.12.2009, 17:36
merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum fakat ankarada olanlar beni tanırlar mutlaka neyse maçı kesin almamız lazım,beraberlikte fena gözükmüyo.umut gününde olursa maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum diğer türlü sonumuz diğer derbi maçlarında olduğu gibi olur,yani oynayan ama kazanamayan bir takım.bu sefer farklı olacak diye UMUT ediyorum.devre arası yönetim her ne kadar istemese de gelecek tekke ile beraber 2.yarı coşacağımızı düşünüyorum.
Umut girdiği pozisyonların çeyreğini atsın tarihi fark olur. :)

Sinem Yılmaz61
18.12.2009, 17:36
Skor ne olursa olsun, en önemli Galibiyettir!!!

Ilelioglu
18.12.2009, 17:37
Bence beraberlik bile iyi bu macta!

KUTADGU
18.12.2009, 17:39
Umarım futbolcular maça çok rahat bir beyinle, stresten ve akıl karmaşasından arınmış bir şekilde çıkarlar.

Yüce Rabbim yardım etsin İnşallah....

Salih Edip
18.12.2009, 17:39
4 olmaz 6-1 olsun

6 mı ? o kadar az mı :D

Adem Erdoğan
18.12.2009, 17:41
Umarım futbolcular maça çok rahat bir beyinle, stresten ve akıl karmaşasından arınmış bir şekilde çıkarlar.

Amin..

Maçı alamazsak devre arası geçmek bilmez.

Murat 61
18.12.2009, 17:42
Yönetimin, futbolcuların, taraftarın bu galibiyete çok ihtiyacı var.

Kazanmalıyız...

Külünkoğlu
18.12.2009, 17:42
Skor ne olursa olsun, en önemli Galibiyettir!!!
Dedi Sinem abla, dağılın !

Murat 61
18.12.2009, 17:43
Ufak, ufak ...
:)

Emre Çömez

hahahaha:D:D:D:D:D:D:D:D

Salih Edip
Amin..

Maçı alamazsak devre arası geçmek bilmez.

valla alırsak da hiç geçmez usta :)

sedatalis82
gol atarsan kazanırsın...bundan 5 sene sonra umutun istatistiklerine bakılırsa girdiği pozisyonları değilde attığı golleri önünüze dökerler.pozisyona girince atacaksın.yani arkadaşlar sözün özü şu:koskoca trabzonumuzun kaderi şu an için UMUT'un elindedir.bunu üzülerek söylüyorum...düşünsenize yenersek maçın gollerini kim atar dediğimizde kaçınız umut diyebiliyor.sadri şeneri çok sevmeme rağmen fatih tekke inadı belki de bir sezonun daha gitmesine neden olacak.bu konu başka forumdaydı ama değiniyim dedim...

Sinem Yılmaz61
18.12.2009, 17:44

Yok ya ne dagilmasi, ben sadece öyle düsüniyorum :D

Ali Tunahan Güllü
18.12.2009, 17:45

İnşallah....

Muhammed
18.12.2009, 17:45
Taraftar görevini yaptı biletleri bitirdi, yönetim görevini yaptı bugün bütün futbolcu alacaklarını ödedi. Sıra Futbolcularda. Bu kadar bir tane büyük maç kazanamayacak mı?

Salih Edip
18.12.2009, 17:48
arkadaşlar konuyla alakası yok ama bu maçtan 3 gün sonra Gs maçı var. o maçın biletleri ne zaman çıkıyo satışa ?

Samet Berber
18.12.2009, 17:49
Bu maçı alalım artık .

Selçuk , Alex'i ne kadar rahatsız ederse o kadar kolay bir maç olur .

Alex olmadan fb'nin bir hiç olduğunu düşünüyorum .

Ilelioglu
18.12.2009, 17:51
arkadaşlar konuyla alakası yok ama bu maçtan 3 gün sonra Gs maçı var. o maçın biletleri ne zaman çıkıyo satışa ?

Mac Istanbul'da degilmi?

SDinc
18.12.2009, 17:52
Trabzon'da olmak vardı. Düşünsenize güzel bir oyunla yenmişiz , şampiyonluk potasının içine yeniden girmişiz. Maçtan sonra Trabzon sokaklarında coşkulu bir şekilde arkadaşlarla eğleniyorsun. Yatarken ayrı bir mutlulukla yatıyorsun.
Heyt be.

Abdülkadir Kılıç
Rüyamda 5-0 yendiğimizi gördüm. 5 golü de Umut atıyor. Kanaat getirdim ki rüyaların tersi çıkıyor. :D

titanic
galatasaray maçı daha önemli bence fenerı rahat gececez supenız olmasın

Adem Erdoğan

Pazartesi çıkıyormuş, 25 tl.

Saltuk Buğra
18.12.2009, 17:53
Rüyamda ilk golü Egemen'in attigini gördüm :) O da cok komikti :D karambolde Egemen son anda dokunuyor ve top cidden sürüne sürüne giriyor kaleye :D O kadar yava$ ve kalede Rü$tü vardi :D...ne rüyaymi$ arkada$...:D
şu ''ş'' leri düzgün yazsan??

sedatalis82
18.12.2009, 17:54
lig daha önemli kupa sadece maddiyat için gerekli şu aşamada

Erkan
18.12.2009, 17:54
Vallah ben ruyamda 2 tane attigimizi gordukten sonra tam annem odaya giriyor ve maca yolliyim mi seni diyor:D.. (uyandiriyor beni) ????

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 17:57
Bir ben göremedim şu maçı rüyamda. :)

farfara
Insallah yeneriz.
Skor önemli degil.
Önemli olan aradaki farkin kapanmasi.

farfara

Iki gecen daha var. :)

Ilelioglu
18.12.2009, 17:58

Yok bende görmedim ama ben zaten genel anlamda rüya görmüyorum.:D

Oğuz B.
Hadi be uşaklar yapın şu işi..

KUTADGU
Bu arada futbolcuların alacakları ödendi haberleri gerçek mi?

Çok merak ettim.

Yoksa sallama bir haber mi?

Mustafa Calik
18.12.2009, 18:01
Bu arada futbolcuların alacakları ödendi haberleri gerçek mi?

Çok merak ettim.

Yoksa sallama bir haber mi?

Böyle birsey buldum demin.

"Yönetim kurulu bu gün futbolculara maç başı alacakları ve transfer taksitleri nedeniyle toplam 3,5 trilyon lira civarında bir ödeme yaptı."

Dogru bir haber galiba..

Orhan Aydın
18.12.2009, 18:03
Bjk maçından önce 5 trilyon haberleri vardı.Tırstım bir an ödeme deyince:)İnşallah bu sefer kazanırız

Adem Erdoğan
18.12.2009, 18:06
Bjk maçından önce 5 trilyon haberleri vardı.Tırstım bir an ödeme deyince:)İnşallah bu sefer kazanırız

Neden tırstınki, o maçta iyi oynamıştık.:)

Alihan Ertürk
18.12.2009, 18:11
Önemli olan rüyalarda ne yaptığımız değil gerçekte ne yapacağımız.

:)

Orhan Aydın
18.12.2009, 18:17
Neden tırstınki, o maçta iyi oynamıştık.:)

Abi Hatice açısından değil netice açısından diyorum:)

Cafer Bulur
18.12.2009, 18:29
Kazanacagimiza ciddi olarak inanmiyorum.

Fb ye karsi son yillarda aldigimiz basarisiz sonuclar,bizim derbi maclardaki basarisizligimiz ve fb nin de basarisini düsündükce aklimdan beraberlik geciyor.

Ama su bir gercek,bir fb galibiyetine cok ama cok ihtiyacimiz var....

Cihad Varlı
18.12.2009, 18:30
Kazanacağız Cafer abi , sen içini ferah tut . :)

Cafer Bulur
18.12.2009, 18:33
Kazanacağız Cafer abi , sen içini ferah tut . :)
Insallah ama sonradan büyük hayal kirikligi yasamamak icin kendimi galibiyete sartlandirmiyorum.;)

28TS61
18.12.2009, 18:34
Taraftarlarımız şova hazırlanıyor

Takımımızın Fenerbahçe’yle oynayacağı müsabaka için taraftarlarımız görsel şov hazırlıyorlar.

Buna göre Hüseyin Avni Akar Stadı yol tarafındaki kale arkası tribünü için özel kareografi hazırlandı. 400 Metrekare afiş, 3 bin karton ve 150 metrelik pankartla yapılacak olan özel gösteri için söz konusu tribüne gidecek taraftarlarımızın hazırlıklı olmaları istendi.

Taraftarlarımızın tribündeki görevlilerin uyarılarına dikkat ederek, kareografiye katkıda bulunmalarının önemine dikkat çekildi.

18.12.2009 18:12:19

http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=3204#Icerik

Cihad Varlı
18.12.2009, 18:35
Medyadan kareografi uyarısı güzel olmuş gerçekten .

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 18:39
Güzel tribün olacak güzel..

Mustafa K. Demirbaş
18.12.2009, 18:45
Fenerbahçe Maçı Organizasyonumuz

http://www.ww64.com/uploads/images/2009-12-09/26kIjGWsA6.jpg

Trabzonspor'un en çok desteğe ihtiyacı olduğu şu günlerin ; bir fenerbahçe maçına denk gelişi hepimizi heyecanlandırdı. Biz Trabzonlu Gençler olarak her zaman ki gibi takımımızın arkasında 90 dakika tribünde olacağız. Herkesi bekliyoruz.

Büyük gün : 20 Aralık 2009 / Pazar

Toplanma yeri : Trabzon Lisesi Önü

Saat : 17:30

.....
18.12.2009, 18:46
Allahım son zamanlarda o kadar güzel ve iyi şeyler okuyorum ki...

Allah bu güzel günlerimizi bozmasın. Güneş hiç batmasın...

onurts61
18.12.2009, 18:52
Dünyanın en çirkin çocuğu annesine babasına en güzeli görünürmüş , bizede Trabzonspor öyle görünüyor çünkü onu bir evlat gibi seviyoruz fakat toplumunda gerçekleri var , öncelikle rahat kazanırız v.b kelimeleri hangi akla hizmet olarak kuruyorsunuz sanki yıllardır fenere üstünlüğümüz var veya kritik tüm maçlarda feneri yendik , elbette bende istiyorum kazanalım ezelim geçelim ama işkembemizden konuşmayalım...

Maça gelirsek yenersek çok zor yeneriz tahminim tek farklı olur , kilit isim her nekadar futbolunu beğenmesem kötü gününe rast geldimi çekilmez olan Colman ın performansıdır inşallah iyi gününe denk gelirde daha az pas hatası yapar , her ne kadar takım olamama yolunda olsalar bile defans ortasaha ları bizden bir adım önde , her ne kadar bizim forvet kötü de olsa fenerin bir adım önünde saha ve seyirci avantajı diye bir şey yok zaten bu tip maçlarda öyle bir şeye inanmıyorum heleki maç Trabzonda olunca öyle bir avantajımız zaten yok umarım futbolcular bu maçın öneminin farkındadır sezonun en kilit maçı galibiyet bize sezon sonunda şampiyonluğu dahi getirir (kişiliğini sevmesemde Fatih Tekke nin alınması şartı ile)

K11TS
18.12.2009, 18:55
Müthiş bir hava yakaladık bunu herkez biliyor zaten inş görsel şovlar ve alacağımız bir galibiyet pazar günümüzü şenlendirecek :))

Şeref
18.12.2009, 19:09
şenol hoca takımı iyi hazırlar ezecez ezikleri ezecez aman allahım

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 19:11
Pazar günümüzden çok pazartesi günümüzü şenlendirecek bence. :)

Mesut
18.12.2009, 19:13
az kaldı az 2 gün dayanın :D

Tolunay Abdioğlu
18.12.2009, 19:13

Maç bizim Lehimize biterse okuldaki 5-6 arkadaşın pazartesi okula gelebileceğini düşünmüyorum.:)

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 19:15
Maç bizim Lehimize biterse okuldaki 5-6 arkadaşın pazartesi okula gelebileceğini düşünmüyorum.:)

Yenilirsek sen gidecesin ama değil mi?

tslionur
18.12.2009, 19:15
Bu maçı ya alacağız ya da alacağız bir kazaya kurban gitmezsek alırız.

Tolunay Abdioğlu
18.12.2009, 19:17
Yenilirsek sen gidecesin ama değil mi?

Kazım abi orasını daha düşünmedim. :)

Hasan ZAİMOĞLU
18.12.2009, 19:19
maça gidecek olanların bol bol resim çekmesini istiyoruz (:

cihatöztürk
18.12.2009, 19:19
bu maçtan sonra bide deplasmanda galatasaray maçı var

ikisini alacağız :)

Alihan Ertürk
18.12.2009, 19:20
BJK maçındaki gibi üstün bir oyun oynayıp yenileceğiz diye çok korkuyorum ama bu sefer başımızda bir teknik direktörümüz var.

Cem Akyüz
18.12.2009, 19:46
BJK maçındaki gibi üstün bir oyun oynayıp yenileceğiz diye çok korkuyorum ama bu sefer başımızda bir teknik direktörümüz var.

Ama forvetlerimiz yine umut ve gökhan:p

bordo-mavii
18.12.2009, 19:55
İnşallah SÖKE SÖKE alırız maçı.aksi takdirde dünya başıma yıkılır diyebilirim,acaip birşekilde motive oldum bu maça,kötü bir sonuç çıkması benim için hayal kırıklığı olur.

ilyskm
18.12.2009, 19:55
özkan sümerin başkanlığı döneminde Fenerbahçe maçından sonra Başbakanın verdiği demeçlerden sonra Özkan Sümer istifa etmişti. Şimdi ne oldu da bu taraftar, yönetim ve Şenol hoca Başbakanı havaalanında karşılıyor?

Hürgün Aygün
18.12.2009, 19:58
alırız inşallah yaaaa

Mustafa Çolak
18.12.2009, 20:04
Az Kaldı Arkadaşlar Pazartesi Gününe ;) Asıl Eğlence Pazartesi =)

FANATIK61
18.12.2009, 20:06
Fazla havalara girmeyelim ayaklarimiz biraz yere bassin ;)

Yoksa yenilgi sonrasi üzüntü agir oluyor cünkü büyük bir beklenti var.

ilhan
18.12.2009, 20:23
Fatih Tekke'nin geçtiğimiz Eskişehir maçında stadda olması, Gökdeniz'in bu antrenmanı ziyaret etmesi benim için çok önemli davranışlar. Her ikisinide kutluyorum. İnsan çok garip oluyor onları bu şekilde görünce. Acaba onlar ne hissediyor.

Ömer Kaya
18.12.2009, 20:28
Fatih Tekke'nin geçtiğimiz Eskişehir maçında stadda olması, Gökdeniz'in bu antrenmanı ziyaret etmesi benim için çok önemli davranışlar. Her ikisinide kutluyorum. İnsan çok garip oluyor onları bu şekilde görünce. Acaba onlar ne hissediyor.
Gecen Maç Fatihi gördümya stadda O bakışlar :oAğlıyodum ula:)

Helal olsun ikisinede:alkış:

Sefa
18.12.2009, 20:30
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3205-7T4X7Y4O.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3205-8Y2H1O1Y.jpg

Gökdeniz'in idmanı izlemesini bende beğendim. Gökdeniz'in de 1-2 yıl içerisinde takıma geri dönmesini isteyenlerdenim. Ama durmuyor ki yerinde Barça'ya gol atmalar filan. Alacak başka bir Avrupa kulübü. :)

Bu arada Başkan ile ne konuştular acaba :rolleyes:

Mustafa Calik
18.12.2009, 20:30
Emre bugün yine antremanlara baslamis yani antremani tamamlayabildi .. bize karsi oynayacak gibi sanki :(

Ömer Kaya
18.12.2009, 20:32
Emre bugün yine antremanlara baslamis yani antremani tamamlayabildi .. bize karsi oynayacak gibi sanki :(
Emre kim?
Böyle tip tip ifadeler koymaya gerek yok;)

.....
18.12.2009, 20:33

çarşamba günü gs maçını da kazanırsak varya off düşünemiyorum ya :)

.....
18.12.2009, 20:34
Ya ne oluyor , Sanki Hugo hoca gitti Trabzonspor farklı bir kimliğe büründü.

Ya son zamanlarda ne kadar güzel şeyler duyuyorum. Allah bozmasın.

Mustafa Calik
18.12.2009, 20:39
Emre kim?
Böyle tip tip ifadeler koymaya gerek yok;)

Emre ve Alex haric hic bir oyuncudan cekinmiyorum fb'den. fb'nin orta sahasini gördünüz gecen haftalarda. Ben Emre'yi bizim Selcuk Inan'a benzetiyorum.

Orhan Aydın
18.12.2009, 20:40
Gökdenize helal olsun diyorum.Her futbolcu yapmaz bu ziyareti.

Mert Oğuzlu61
18.12.2009, 20:40

bu adam orta sahada olmadımı fb dökülüyor, bizim maça gelince düzeldi oynayacak haberleri çıkıyor şimdi gördüm, keşke oynamasa, fb için ne kadar önemli oyuncu olduğunu son maçlarda herkes gördü.

Ömer Kaya
18.12.2009, 20:54
Biletler bittimi?

Ilelioglu
18.12.2009, 21:07
Gökdeniz'den güzel bir davranis, macada bekliyoruz....:)

Ömer Kaya
18.12.2009, 21:15
Elimde 1 adet maraton bileti vardır.

Aldığım fiyata veririm:)

Ali Tunahan Güllü
18.12.2009, 21:20
Bİr başkadır Fener maçının hikayesi"
18 Aralık 2009 / 18:04
DHA Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel, Fenerbahçe maçının Trabzon'daki önemini anlatan bir yazı yazdı.
DHA Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel, Fenerbahçe maçının Trabzon'daki önemini anlatan bir yazı yazdı.

Trabzon'un Fenerbahçe hassasiyetini yazan Yunus Emre Sel'in "Bir başkadır Fenerbahçe maçının hikayesi" başlığını verdiği yazısı taraftarın duygularına da tercüman oluyor.

İşte o yazı:

Turkcell Süper Ligi'nde sezonun ilk yarısının en önemli maçlarından birisi kuşkusuz hafta sonu Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanacak.

Bu maçın öneminin sadece bu sezona bağlı olmadığını herkes çok iyi biliyordur. Trabzonspor'un tam 11 yıl sonra şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken, 95 - 96 sezonunda, son maçta Fenerbahçe'ye 2 - 1 mağlup olup şampiyonluktan olması ve akabinde yaşanan gelişmeleri tekrar vurgulamaya tekrar gerek yoktur sanırım. Benim vurgulamak istediğim işte tam bu yıldan sonra Trabzon'da Fenerbahçe'ye bakışın değiştiği yönündedir. Çünkü o döneme kadar Trabzon'da Fenerbahçe'nin gönderdiği sarı - lacivertli formayla mücadele eden Necmiati ve adı Fenerbahçespor olan bir de amatör küme takım dahi vardı. Ancak 95 - 96 sezonundan sonra zaman içerisinde baskılar sonucunda Necmiati kulübü renklerini değiştirmese de artık formasındaki Fenerbahçe logosunu söktü, Fenerbahçespor kulübü ise isim değiştirerek, Ayasofyaspor olmak zorunda kaldı. Daha sonra da kapandı.

Şimdi bu olayların hafta sonu oynanacak olan Fenerbahçe maçıyla ne alakası var diyebilirsiniz belki... Şöyle bir alakası var: Trabzonspor, Fenerbahçe maçları sadece profesyonel anlamda değil, şehrin işleyişini de direkt etkileyecek kadar önemlidir Trabzon'da.

Fenerbahçe karşısında alınan bir mağlubiyet sonrası esnaf mutlu bir şekilde kepenk açmaz, öğrenci okula mutlu gitmez, yani hayat neredeyse durur Trabzon'da. Ama bir galibiyetle ise şampiyon olmuş kadar sevinir Trabzon insanı, esnafın işleri patlama yapar, takımın geçmişte aldığı tüm mağlubiyetler bir anda unutulur. Yani bir başkadır Fenerbahçe maçının hikayesi.

Takımın genel durumuna baktığımız da ise, ligde son üç maçını kazanmış, Şenol Güneş'in gelişiyle moral bulmuş, camiadan herkesin desteğini arkasına almış bir Trabzonspor, göreceğiz. Trabzonspor, belki son dönemde özellikle hücum hattında ciddi sıkıntılar yaşasa da, golcüler bu maçta atılacak bir golün her şeyi unutturabileceğinin bilincinde bir görüntü sergiliyor. Yani bordo - mavili kulüp açısından Fenerbahçe maçı öncesi hiçbir olumsuzluk gözükmüyor.

Son söz taraftarlara: Sezon başından beri tribünlerde bordo - mavili renkleri görmekte zorlanıyoruz. Bari Fenerbahçe maçına herkes formasıyla gelsin de, tribünler bir renk cümbüşü görsün.

Güzel bir yazı..:)

+TS61+
18.12.2009, 21:24
Insallah gülen taraf biz olacagiz.:)

Ey Trabzon titre ve kendine dön!

Yasin Altuntas
18.12.2009, 21:26
Helal bencede cok güzel ve herseyi iyi anlatan bir Yazi

Süleyman Sofu
18.12.2009, 21:27
Bravo Gökdeniz...

Çok güzel hareketler bunlar....

Kenan Berber
18.12.2009, 21:31
bmn nin girisndeki sayfada çalan şarkıyı nerede bulabliriz?

Süleyman Sofu
18.12.2009, 21:36
Ya arkadaşlar dicem kızacaksınız ama bakın ne olur çok havaya girmeyelim şu kesin yenecez modu bize pek hayırlı gelmiyor bence her olasılığa hazırlıklı olalım fazla motivasyon bazen geride tepiyor.Sonuçta karşımızdaki rakip fener unutmayın geçen yıl o kötü fenere bile diş geçiremedik bu maçların havası başka olur...

Acı ama gerçek hedef tabiki galibiyet ama futbolda hertürlü skor var dikkatli olalım mümkünse...

Bir galibiyetle bahar gelmeyeceği gibi bir yenilgiylede karalar bağlamamalıyız...

Ama bir galibiyet kaymaklı ekmek kadayıfı olurki oda tadından yenmez vallaaa

Hayden uşaklar ezelim şu ezikleri:)

Süleyman Sofu
18.12.2009, 21:38
herşeye rağmen sağduyu

Emir BAYRAK
18.12.2009, 21:40
beşiktaş maçında hakem faciası var resmen, 1. golde düdüğü göstediği halde tello hakemi itip atışı kullanıyor.

ikinci golde ise resmen kendisini attı, en ufak bir temas bile yokken hakem penaltı verdi.

ilginç.

bizden uzak olsun da bu hafta hakem hataları...

@diegorobson

kesinlikle öyle.

Salih Edip
18.12.2009, 21:44
beşiktaş maçında hakem faciası var resmen, 1. golde düdüğü göstediği halde tello hakemi itip atışı kullanıyor.

ikinci golde ise resmen kendisini attı, en ufak bir temas bile yokken hakem penaltı verdi.

ilginç.

bizden uzak olsun da bu hafta hakem hataları...

haklısın , hakem maçın başında beşiktaş aleyhine yaptığı hatanın etkisinde kalmış olacak :@

ileri_libero
18.12.2009, 21:48
evet,hakem bursa'yı resmen doğradı.hele ilk gol skandal...

matalar
18.12.2009, 22:05
çok büyük marifet ettiniz bravo

ileri_libero
18.12.2009, 22:09
gerçi bu başlık yeri değil ama bjk-bursa maçında adalet sağlandı.ferrrari rakibinin gözünü,yüzünü tırmalayarak kafa topu aldı, hakem tabiki faulunu vermedi, aynı pozisyonda arkadaşı kaşını dağıttı.
hakem desteğiyle öne geçen bjk kaybetti...

mustafaction
18.12.2009, 22:28
Beyler Bjk-Bursa maçından geliyorum.Bu karşılaşma Trabzonspor açısından bir ders niteliğindedir.

Maçın hakemi Bursa'yı resmen katletmeye çalışmıştır, Ancak Bursa maçın sonuna kadar mücadelesini aslanlar gibi sürdürmüştür.

Karga nın ilk golünde hakem düdük çalmadan serbest atış kullanıldı ve tüm Bursa oyuncuları hazırlıksız yakalanarak golü yediler.

İkinci golde ise gerçekten gülüp geçilecek bir penaltı kararı verildi ve karga öne geçti.

Pazar günkü maçta introda yer aldığı gibi hakemide ezip geçmemiz gerekiyor tıpkı Bursa'nın yapmış olduğu gibi.

GERONIMO35
18.12.2009, 22:29
Bursa gibi bizde umarım hakemide feneride yeneceğiz

.....
18.12.2009, 22:29
mustafa abi bencede...

Hakem faktörü önemli ama Oynayıp bileğimizin gücüyle Allahın izniyle alacaz bu maçı!

Cihad Varlı
18.12.2009, 22:32
Olası bir puan kaybında tepki vermeyelim , destek olalım . !

Eren Karaahmetoğlu
18.12.2009, 22:33
Kazanın şu maçı. Yalvarıyorum kazanın.

Murat'
18.12.2009, 22:38
Maçı alırsak ikinci yarıya bambaşka bir havayla gireceğiz.

Ama çok zor maç kabul etmek lazım.

sirkan
18.12.2009, 22:43
bmn nin girisndeki sayfada çalan şarkıyı nerede bulabliriz?

http://www.bordomavi.net/Giris/giris171209.wma

sirkan
18.12.2009, 22:44
bursa yazik oluyordu nerdeyse...

ne kadar ucuz bir penalti :)))

Mustafa Calik
18.12.2009, 22:45
Yendigimiz zaman 2 puan kalmis olacak bjk'ye. Iste o zaman tam Fatih Tekke'yi almamiz lazim.

Insallah yeneriz .. nasil yenersek yenelim.

Mustafa Çolak
18.12.2009, 22:46
Fener Maçında Tüpcüye Bi Gönderme Yapalım Trübünde
Yıldırım Demirören Deeeevaaaammm
Yıldırım Demirören Deeeevaaaammm

sirkan
18.12.2009, 22:47
Yendigimiz zaman 2 puan kalmis olacak bjk'ye. Iste o zaman tam Fatih Tekke'yi almamiz lazim.

Insallah yeneriz .. nasil yenersek yenelim.

gelse bile eski Fatih Tekke performanse bekliyorsunuz....?

robinhood61
18.12.2009, 22:48
arkadaşlar bizim asıl dikkat etmemiz gereken oyuncu alex tir. çünkü bu adam bizim maçlarda iyi oynuyor goller de atıyor. emre konusuna da katlıyorum. emre de bizim maçlarda çoşuyor. bu iki oyuncuyu kilitlersek maçı alırız diye düşünüyorum ki alacağımıza çok inanıyorum.
bahis sitelerinde en az 100 tl basarım o derece yani :)

Canİlker
18.12.2009, 22:57
TRABZONSPOR SEN NELERE KADİRSİN :D

bugün çok ilginç birşey oldu. hafta sonu oynanacak maç için forma giyemeyecektim. malum parada fazla yok forma almak için. foruma gidenler bilir, oyunlarn olduğu yerin girişinde birtane oyun var. tüm kareleri üstüste getirmeye çalışıyorsun. baya zor bir olay. bende sürekli oynardım ama hiç kazanamazdım, şidiye kadarda kazananı görmedim. neyse bugün yine foruma gittiğimde trabzonspor forması olduğunu gördüm hediyelerin arasında. oynayayım bakarsın kazanırım dedim. arkadaşlar baya dalga geçti bu oyun hileli falan diye. ben 3 tane jeton aldım. birincide son kareyi tutturamadım. ama 2. oynayışımda tüm kareleri üstüste getirdim. millet sevinç nidaları atmaya başladı. inanın tüm forum bize bakmaya başladı. herkes gelip beni etbrik etti, ilk defa böle bişe gördüklerini söylediler. güvelik görevliside neredeyse ağlayacaktı. :D bende dedimki eeee TRABZONSPOR aşkı insana neler yaptırmazki. inşallah maçtada futbolcularımız bu inançla oynar :) işte zaferin görüntüleri :

bu resim olaydan 10 dakika sonra çekildi. ancak kendimize gelebilmiştik :D

mehmets61
18.12.2009, 23:01
hayırlı olsun forman:)

Ilelioglu
18.12.2009, 23:03

bugün çok ilginç birşey oldu. hafta sonu oynanacak maç için forma giyemeyecektim. malum parada fazla yok forma almak için. foruma gidenler bilir, oyunlarn olduğu yerin girişinde birtane oyun var. tüm kareleri üstüste getirmeye çalışıyorsun. baya zor bir olay. bende sürekli oynardım ama hiç kazanamazdım, şidiye kadarda kazananı görmedim. neyse bugün yine foruma gittiğimde trabzonspor forması olduğunu gördüm hediyelerin arasında. oynayayım bakarsın kazanırım dedim. arkadaşlar baya dalga geçti bu oyun hileli falan diye. ben 3 tane jeton aldım. birincide son kareyi tutturamadım. ama 2. oynayışımda tüm kareleri üstüste getirdim. millet sevinç nidaları atmaya başladı. inanın tüm forum bize bakmaya başladı. herkes gelip beni etbrik etti, ilk defa böle bişe gördüklerini söylediler. güvelik görevliside neredeyse ağlayacaktı. :D bende dedimki eeee TRABZONSPOR aşkı insana neler yaptırmazki. inşallah maçtada futbolcularımız bu inançla oynar :) işte zaferin görüntüleri :

Tebrikler...:D

Mustafa Çolak
18.12.2009, 23:05
Forma Hayırlı Olsun =)

Pro-TS
18.12.2009, 23:06

nasıl becerdin yaw ben bi kere bile bişe kazanamadım

Canİlker
18.12.2009, 23:06
sağloun arkadaşlar. güvenlik kamera kayıtlarını istedim güvenlikçilerden ama yasak dediler :D

Mustafa Çolak
18.12.2009, 23:10
sağloun arkadaşlar. güvenlik kamera kayıtlarını istedim güvenlikçilerden ama yasak dediler :D
Arkadaş Jeton Parasını Verim Bi Tanede Bana Alsana M Beden =)
+1 Jetonda Sana =)

A.Ali Karanis
18.12.2009, 23:12

yok abi kamera ile ilgili hiçbirşeye dokundurtmuyorlar.ağustosta forum'daki imza gününde forma kaybolmuştu,çalan kişileri teşhis etmek için kameradan bakalım dedik,siz adamları tarif edin biz buluruz demişlerdi.tabi bulunamadı sonra.hayırlı olsun forman :)

61BrAvEhEaRt
18.12.2009, 23:16
tek kelimeyle ''yeneceğiz'' başka yolu yok evi arabayı satın basın toprağıma (trabzon) :D:D:D

colman kilit adam olacak bence ;)

Canİlker
18.12.2009, 23:16
Arkadaş Jeton Parasını Verim Bi Tanede Bana Alsana M Beden =)
+1 Jetonda Sana =)

keşke 30 bin tane forma kazansamda tüm stad formalı olsa :D

Cem Kıran
18.12.2009, 23:18
Bu maçı inş kazanırız ama ben bu maçın 8jk maçı gibi olacak diye korkuyorum.8jk maçında Umut'un yüzünden takım maça olan güvenini kaybetti 1 tane gol atsa takım coşacak ama nerde onda o kabiliyet.Maçın ilk 20-30 dkklarında Umut'un yüzünden gol kaçırırsak gene takımın ahengi bozulur şikeciler bize saldırır ve baldan gol atıp maçı alıp giderler..Bu takım Umut gibi topçulara muhtap oldu çok yazık..

M.Kılıç50
18.12.2009, 23:21
düsünün yaaa
bjk macinda hakem bjk lehine herseyi yapiyor...
sonra birde denizli cikiyor hakem üc hata yapti diyor... bir´de byüklermis... bu kücüklügün bir göstergesidir beyler...

Hürgün Aygün
18.12.2009, 23:23
inşallah yeneriz diyim ama bence yine iyi oynayıp kaybedicez

Alihan Ertürk
18.12.2009, 23:23
Ama forvetlerimiz yine umut ve gökhan:p

Artık ikinci yarıdaki maçlara bakacağız .:)

Orhan Aydın
18.12.2009, 23:25
düsünün yaaa
bjk macinda hakem bjk lehine herseyi yapiyor...
sonra birde denizli cikiyor hakem üc hata yapti diyor... bir´de byüklermis... bu kücüklügün bir göstergesidir beyler...

Bunun daha başka adları da var ama yazmaya gerenk yok şimdi;):)

Ahmet Karadeniz
18.12.2009, 23:28
artık bu bünye bi fener beraberligini bile kaldırmıyo ne yapıp ne edip bu maçı kazanmalıyız. futbolda bi deyiş vardır: Vur kır parçala bu maçı kazan...

M.Kılıç50
18.12.2009, 23:31
Bunun daha başka adları da var ama yazmaya gerenk yok şimdi;):)

sen bana onu özelden yaz daa :D

biraz icimizi dökelim degil mi :rolleyes:

sevgili BMN heryerde bir acilim var bu aralar... :)
bizde bu 3 istanbul takimina küfür acilimi´mi yapsak acaba :rolleyes: :D

olmuyor böyle... söyleyince günaha giriyoz bari yazalim :D

Mustafa Mahmutoğlu
18.12.2009, 23:33
Maç biletim var ancak uçaklar dolu, uçak bileti bulamadım. Maça gidemiyorum o yüzden maalesef :( Ancak bu maçtan hiç olmadığı kadar umutluyum. 4 te 4 ü de yapacağız, devamıda gelecek.

Bilet buldum, cumartesi yani yarın 16.40 ta inşallah İstanbul'dan hareket edicez. Sağ salim geleyimde, takımımızı canlı izleyeyim. Bu sene hiç gidememiştim maça :)

Mert M.
18.12.2009, 23:42
Dünden beri acayip bir maç gazı var bende! Tabii bu his galibiyete olan inancım...
Bunun yanında haftaya dört tane vizem var. Aklım kilit şu an. "Trabzonspor" diyor da başka birşey demiyor. Tehlikeli olmaya başladı artık. Kazanamazsak halimi düşünemiyorum.

Mert Oğuzlu61
18.12.2009, 23:48
Dünden beri acayip bir maç gazı var bende! Tabii bu his galibiyete olan inancım...
Bunun yanında haftaya dört tane vizem var. Aklım kilit şu an. "Trabzonspor" diyor da başka birşey demiyor. Tehlikeli olmaya başladı artık. Kazanamazsak halimi düşünemiyorum.

kazanamazsak yıkılırım, eririm biterim, p.tesi okula nasıl gideceğim düşüncesi beni yer bitirir, o hafta bana işkence gibi gelir...

ama kazanırsak varyaa ....... :)

Canİlker
18.12.2009, 23:48
ben ne zaman çok heyecanlansam maçı kaybediyoruz. o yüzden hastaneden psikiyatrik ilaçlar çaldım, paso onları içiyorum heyecanlanmayayım , uyuyayım diye. bu sefer alacaz maçı inşallah. kazanamazsak artık ilaçların hepsini aynı anda içip öbür dünyadan maçları izlerim .

Vural Kuyumcu
18.12.2009, 23:52

hayirli olsun fb macinda ama giyeceksin dimi abi :D:)

Canİlker
18.12.2009, 23:53
hayirli olsun fb macinda ama giyeceksin dimi abi :D:)

teşekkürler kardeş giyinecem tabi :D

Hürgün Aygün
18.12.2009, 23:54
3-1 alırız gibi geliyo

only ts
18.12.2009, 23:59
sanırım paintte biraz daha zaman harcaman gerekiyor :D

Hürgün Aygün
19.12.2009, 00:01
sanırım paintte biraz daha zaman harcaman gerekiyor :D
:D:D:D:D:D:D o kadar olsun amatörüm ve 12 yaşındaım :D:D

Mustafa Calik
19.12.2009, 00:12
____________ONUR____________
ÖMER____SONG__GiRAY_____CALE
_______CEYHUN_SELCUK________
SERKAN____ALANZiNHO____GABRiC
_________GÖKHAN ÜNAL_________

Ben böyle bir kadro bekliyorum. Onur'un yerine bu macta Sylva mi oynasa acaba ? Ceyhun'un yerine Colman olur yine ama bakalim. Gökhan Ünal'in da baslamasi lazim bana göre..

ispela61
19.12.2009, 00:16
yarım sıfır olsun bizim olsun bu maçtan alınacak 3 puan düşünemeyeceğimiz kadar önemli bu maç geride kalan 17 maçın destekleyicisi olacak herkes 2 kişilik oynarsa bu sefer olur diyorum.gol kaçırma yarışına girmezse bizimkiler 3 puan gelir

Hürgün Aygün
19.12.2009, 00:17
____________ONUR____________
ÖMER____SONG__GiRAY_____CALE
_______CEYHUN_SELCUK________
SERKAN____ALANZiNHO____GABRiC
_________GÖKHAN ÜNAL_________

Ben böyle bir kadro bekliyorum. Onur'un yerine bu macta Sylva mi oynasa acaba ? Ceyhun'un yerine Colman olur yine ama bakalim. Gökhan Ünal'in da baslamasi lazim bana göre..
ceyhun yerine tji de olabilir.

.....
19.12.2009, 00:18
Bence yine aynı kadro ile çıkarız :)

Sefa
Maçlarla ilgili pek rüya görmem. Diyarbakırspor'a yenildiğimizi görmüştüm ve çıkmıştı.

Dün gece Fener'i 3lediğimizi gördüm. Gabric 2 gol atmıştı.

Bir diğer ilginç yanı da ben sol bek oynuyordum Gabric'in arkasında :D

Cale'nin benden eksiği yok çıkar mı çıkar :D

Mesut
colman yok ha ilk 11 de vay be bir yaşıma daha girdim

Mesut
19.12.2009, 00:20
Bence yine aynı kadro ile çıkarız :)

mantıklı olanda bu.takımın 2 maçdır galip gol yemıyor.niye oynayasınki takımla.istikrardan bahsetmıyomuyuz.kadro değişmemeli gerçi şenol hoca işini bilir

Alihan Ertürk
19.12.2009, 00:20
Şenol Hoca ne yapıp eder bu maçı kazandırır ben buna inanıyorum..

.....
19.12.2009, 00:22
Alihan bende senin dediğine inanıyorum , Allahın izniyle...

Alihan Ertürk
19.12.2009, 00:23
Alihan bende senin dediğine inanıyorum , Allahın izniyle...

Bu sefer olacak inşallah.

Furkan Dündar
19.12.2009, 00:45

:alkış::alkış::alkış:

M.Kılıç50
19.12.2009, 00:48
Lütfen beyler Erman Hocanin Yorumuna bakin... :D

boru moru yine cosuyor :D

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=65560

zafer44
19.12.2009, 01:01
Geçen yıl Tjikuzu İBB'deyken Fenerlileri silmişti sahadan keşke tarih tekerrür etse....

.....
19.12.2009, 01:14
Bu maçı almamız lazım. En azından Gurbetteki Trabzonsporlu kardeşlerimiz için :)

NOT: Ne demek istediğimi gurbetçiler çok iyi anlamıştır :)

yorumsuz6117
19.12.2009, 01:17
Emre oynayacak büyük ihtimal..

Onur Şeref
19.12.2009, 01:24
BJK maçında milyarlarca gol kaçırmayıp kazansaydık şuanda BJK'nın 2 puan önünde olucaktık.İnş Fb maçıda o maça benzemez.

ilhan
19.12.2009, 01:27
Geçen yıl Tjikuzu İBB'deyken Fenerlileri silmişti sahadan keşke tarih tekerrür etse....

Ben de bugün benzer şeyi düşündüm. İ.B.B'de oynarken Alex'i tutuyordu sadece. Başka hiçbir atraksiyonu yoktu. Ama Alex'i de oynatmıyordu. Şenol hoca böyle bir şey yapar mı bilmiyorum.

Ama ben Fenerbahçe'nin Alex'siz değil, Emre'siz oynayamadığını düşünüyorum. Emre bu sene gerçekten kilit isim.

Emre GÜRDAL
19.12.2009, 01:30
Emre oynayacak büyük ihtimal..

emre oynasın bızım ısımıze gelır galyana gelıp kırmızı kart gorebılır

zafer44
19.12.2009, 02:15
Ben de bugün benzer şeyi düşündüm. İ.B.B'de oynarken Alex'i tutuyordu sadece. Başka hiçbir atraksiyonu yoktu. Ama Alex'i de oynatmıyordu. Şenol hoca böyle bir şey yapar mı bilmiyorum.

Ama ben Fenerbahçe'nin Alex'siz değil, Emre'siz oynayamadığını düşünüyorum. Emre bu sene gerçekten kilit isim.
Türkçe hassasiyetiniz için özellikle teşekkür ederim. -sız,-siz ekleri yapım ekleridir,özel isme gelse dahi kesme işaretiyle ayrılmaz. Buna da dikkat edelim. Emre konusundaki fikrinize kesinlikle katılıyorum ama oyundan daha çabuk düştüğünü de hatta bazen takımına zarar verdiğini de söylemek lazım.

Ali Özcan
19.12.2009, 09:14
Bugün saat 13.30 da TRT 1 de Trabzonspor- Fenerbahçe rekbaeti belgeseli var...Biri kaydedip buraya ekleyebilir mi ?

cihatöztürk
19.12.2009, 09:23
way seyredellim bakalım rekabette durum neymiş

Dursun Kaplan
19.12.2009, 09:27
Bakın Serdar Tatlı ne diyor ;

http://foto.fanatik.com.tr/test/Yazar80x80/fft7mm689608.jpg

İyi dinle Bülent Yıldırım!

Oyunun kontrolünü mutlaka elinde tutabilmeli...

Merkez Hakem Kurulu, ilk yarının son haftasının en önemli maçına hakem Bülent Yıldırım’ı atadı. Bülent Yıldırım, bu sezon Fenerbahçe’nin 2, Trabzonspor’un da 1 maçında görev almıştı. Yıldırım, bu karşılaşmalarda gerek Trabzonspor, gerekse de Fenerbahçe kanadından herhangi bir tepki almadı. Atamayı değerlendirdiğimizde ise mevcut FIFA hakem kadrosundan bu mücadeleye aday 2 hakemden biriydi.

Sürpriz bir atama değil
3 İstanbul bölgesi hakemi ve geçen hafta Fenerbahçe’nin maçında görev alan Halis Özkahya’nın bu maça verilemeyeceği düşünüldüğünde, geriye kalan 3 FIFA hakeminden Selçuk Dereli’nin de Fenerbahçe maçlarında görev alamaması, geriye kalan 2 Yıldırım’dan birinin bu maça atanacağını gösteriyordu.

Maçın önemi iyice arttı
Hafta içerisinde Bülent Yıldırım isminin kamuoyuna lanse edilmesinin nedenini de açıklamakta fayda var. Trabzonspor’un arka arkaya almış olduğu galibiyetler, Şenol Güneş faktörüyle birlikte Trabzonspor takımını zirve yarışına ortak edince, bu karşılaşmanın önemi bir kat daha arttı. Gelelim bizim önerilerimize... İki takım arasındaki maçlara baktığımızda, iddia olsun-olmasın özellikle de Trabzon’daki Trabzonspor-Fenerbahçe maçları hep zor maçlar olmuş ve çok çekişmeli, pozisyonlu geçmiştir... Bunu bizzat kendim gerek hakem gerekse 4. hakem olarak görev yaptığım için yaşadım

Oyunun kontrolü kaçarsa...
Oyunun kontrolünü mutlaka elinde tutabilmeli... Etkilenmemeye çalışmalı, hatayı herkesin yaptığı gibi yapabileceğini bilip yapmamaya özen gösterip, yardımcıları ve 4. hakeminden çok iyi yararlanmalıdır. Özellikle son haftalarda öne çıkan yardımcı hakem hatalarıyla ilgili maç öncesi yapılan sohbetlerde bu konudaki hassasiyet üzerinde durulmalıdır. Ve en önemlisi gördüğünü çalmalıdrır. Unutmamalı ki gördüğünü çalmaya çalıştığı ve etkilenmediği sürece hata da yapsa kendisine sahip çıkan çok olacaktır.

cihatöztürk
19.12.2009, 09:28
bu maçta hakemler bize bişeyler yaparsa varya artık bilmiyorum ne yapmalıyız

Ali Özcan
19.12.2009, 09:39
Bugün saat 13.30 da TRT 1 de Trabzonspor- Fenerbahçe rekbaeti belgeseli var...Biri kaydedip buraya ekleyebilir mi ?

Orhan Aydın
19.12.2009, 09:54
Bu sefer medya da daha farklı yaklaşıyor maça hayırdır inşallah.

CEMEFKER
19.12.2009, 10:03
Maç zor geçiyor....... maçın sıkıştığı dakikalarda herkesin ağzından şu günlerde düşmeyen Colman sahnede..... karambol bir pozisyon..... yarım yamalak bir vuruş ( hani derler ya "Bir vururum yarısı boşa gider" tarzı birşey) ......top Siğide Siğide ağlara takılıyor...........Ve Colman'a özgü gol sevinci Siğide Siğide tribünlere koşuyor.........Maç şu an için 1:0 ve zihnimde devam ediyor, sonucu hatırlamaya çalışıyorum hala......(Not: bu sabahki rüya aleminden hatırımda kalanlar) .Hayırlısı olur inşaallah.

Mesut
19.12.2009, 10:06
Hazırlıklarımız devam ediyorhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3205-5M2Y4H5K.jpg

1 (javascript:rateImg(1,'3205'))
2 (javascript:rateImg(2,'3205'))
3 (javascript:rateImg(3,'3205'))
4 (javascript:rateImg(4,'3205'))
5 (javascript:rateImg(5,'3205'))

Bu habere 54 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

Takımımız, hafta sonu Fenerbahçe'yle oynayacağı maçın hazırlıklarını akşam saatlerinde basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan antrenmana İngiltere'de bulunan Yattara katılmazken, Tayfun düz koşu yaptı.
Oyuncularımız antrenmanda düz koşunun ardından Fenerbahçe maçına yönelik taktik çalışma gerçekleştirdi. İdmanı Başkanımız Sadri Şener ve yönetim kurulu üyelerimiz ve Rubin Kazan'da forma giyen eski futbolcumuz Gökdeniz Karadeniz de takip etti.

Diğer Fotoğraflar

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3205-7T4X7Y4O.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3205-5N5T1X8F.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3205-8Y2H1O1Y.jpg

vay vay gökdeniz helal olsun

BYGUNES
19.12.2009, 10:09
İnşallah kazanacağız. (Eze Eze)

lazanya61
19.12.2009, 10:20
dümdüz edeceğiz feneri, 4 mü olur 5 mi olur bilemem, umutun en az 2 golü var, izleyin görün uşaklar, rahat olun gerilmeyin sakin sakin ezecez feneri

.....
19.12.2009, 10:46
Fenerbahçe ile 100. randevu http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3208-1O8A0J1M.jpg
13 Şubat 1974 tarihinde, Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılan ve 0-0 berabere sonuçlanan Türkiye Kupası çeyrek final maçıyla başlayan 34 yıllık rekabette, Fenerbahçe 37, takımımız ise 35 galibiyet elde etti. Taraflar 27 maçta ise eşitliği bozamazken, rakip Fenerbahçe'nin toplam 119 golüne, Bordo-Mavili ekibimiz 117 golle yanıt verdi.
Takımımız ile Fenerbahçe, lig tarihinde şimdiye dek 69 kez karşı karşıya geldi. İki ekip arasında bugüne kadar ligde yapılan maçlarda, Fenerbahçe 27, takımımız 21 galibiyet elde etti. 22 lig karşılaşmasında ise eşitlik bozulmadı.

Görüntülenme Sayısı: 474
19.12.2009 08:49:16

Salih Edip
19.12.2009, 11:02
zamanında o kadar ezmişiz ki , adamlar son senelerde hep yenmelerine rağmen nerdeyse eşit durumlar . :)

raul30
19.12.2009, 11:04
kazancagız ama umut gol atamaz bu kesın

zafer6161
19.12.2009, 11:38
yol tarafı kale arkasına gitmek isteyen benle öm ile irtibata geçsin,ben maratona gideceğim,

Soytürk
19.12.2009, 11:41
trabznda harbi fırtına var sizce bu bi işaretmi yrn için:D

tsk61_24
19.12.2009, 11:44
Az önce içime dogdu Manisa, Eskisehir, Denizli maçi gibi bu maç bizimdir allah'in izniyle. Ben fark bekliyorum ama bu Fb'nin isi belli olmaz.

Soytürk
19.12.2009, 11:45
bursa hakeme ragmen yendi bzide hakeme ragmen yeneceğiz allah ın adaletinden kimse kaçamaz:)

Soytürk
19.12.2009, 11:52
Lütfen beyler Erman Hocanin Yorumuna bakin... :D

boru moru yine cosuyor :D

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=65560

aynı olay trabzonspora olsaydı konuşmazlardı bile olabir deyip gçerdiler!!!!!biz hariç diger tum anadolu takımalrının haklarını savunyolar nedendir bilinmezzzzzzzzzzz..sinrileniyorum kızıyorum satada geldiklerine saldırsaım geliyo hepsine yazık utanmaz insanlar.

Emre GÜRDAL
19.12.2009, 11:53
suanda ben vakfıkebırdeyım (glıda)suan burda cok buyuk yagmur var trabzmandada yagıyodur keısnlıkle arada 45 km var o bakımdan bole yazdım

Soytürk
19.12.2009, 11:57
suanda ben vakfıkebırdeyım (glıda)suan burda cok buyuk yagmur var trabzmandada yagıyodur keısnlıkle arada 45 km var o bakımdan bole yazdım

evet yagıyo ama hafif ruzgar daha cok var

Emre GÜRDAL
19.12.2009, 12:05
evet yagıyo ama hafif ruzgar daha cok var

desnee bu ruzgar yarın fırtınaya doncek heyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

hooligans61
19.12.2009, 12:06
colmanla baslamıcak heralde bu maca bnce baslaması lazım takımı hızlı kontraya cıkartan uzun top atan oyuncu ceyhunda sut ozelliği varda goremiorz

Soytürk
19.12.2009, 12:07
desnee bu ruzgar yarın fırtınaya doncek heyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

yrn fırtına kopacak zaten:D

ispela61
19.12.2009, 12:08
colman bu maçta kesin başlamalı ona bu maçta çok ihtiyacımız olacak.

ispela61
19.12.2009, 12:08
allahım yüzümüze bak bu sefer şu maçı bi alalım çok güzel şeyler olacak bizede istanbul deplasmanı yolu gözükecek.

yorumsuz6117
19.12.2009, 12:29
Fener TS karşında tam kadro
19 Aralık 2009 / 09:59
Fenerbahçe'de Trabzonspor maçı hazırlıkları sürüyor.

Yağmur altındaki antrenmanda, Sheriff maçında ilk 11'de yer alanlar, bir süre koşup, tesislere girdi. Diğer futbolcular ise gol çalışmasının ardından, çift kale maç yaptı. Sakatlığı düzelen Emre, antrenman maçında oynadı. Sheriff maçında dinlenen Alex de idmanda yer aldı.

Bekir, Sheriff maçının adamı seçilirken, doğum günü olan Ali Bilgin'e, antrenör Koch kupa verdi. Koch'un konuşmasının ardından futbolcular �5 günde 2 galibiyet alacağız� diye bağırdı. Bu arada Fenerbahçe ile birlikte aynı grupta yer alan Twente, Sheriff'i yendiği için sarı-lacivertlilere teşekkür etti.

Haber61

Cem Kıran
19.12.2009, 12:32
1 Gün 7 S. 29 Dk. Kaldı. Zaman geçmiyor yaa:)

Samet Yildirim
19.12.2009, 12:33
OGÜN TEMİZKANOĞLU- (Eski Futbolcu) Bu maç, Turkcell Süper Ligi'nin ilk yarısının son maçı olması bakımından Trabzonsporlu futbolcuların kendilerini Şenol Güneş hocaya ispatlamaları açısından önemli. Trabzonspor'da göreve yeni başlayan Şenol Hoca, devre arasında mutlaka transfer istekleri olacağından takımdan gidecek ve kalacak isimlerin dikkat etmesi gerekiyor. Fenerbahçe takım olarak karışık bir dönemden geçiyor ancak bunu sahaya yansıtmayacaklarını düşünüyorum. Saha ve seyirci avantajını iyi kullanacak Trabzonspor'un maçı 2-0 kazanacağını kanaatindeyim.

İBRAHİM CAN: (Karadenizli Türkücü) Trabzonspor'un bu maçı mutlaka kazanması gerekiyor. Aksi takdirde şampiyonluk hayal olur. Çalkantılı bir dönemden geçen Fenerbahçe kaybederse ligin ikinci yarısına moralsiz girer. Maçın sonucu 2-1 Trabzonspor'un lehine sonuçlanır. Golleri de Umut ve Colman atar.

LEMİ ÇELİK: (Eski Futbolcu) Trabzon'da her zaman Fenerbahçe maçlarının çok önemli bir yeri vardır. İki takımın konumu ne olursa olsun, her maç şampiyonluk havasında geçer. Trabzonlular için kazanılmış bir Fenerbahçe maçı daha kıymetlidir. Büyük bir çekişmeye sahne olacak maçın favorisi yok. Ancak kadrolara baktığımızda sarı-lacivertli takımın kadrosunun daha kaliteli ve alternatifli olduğunu görmekteyiz.

HASAN VEZİR: (Eski Futbolcu) Fenerbahçe hafta içinde UEFA Avrupa Ligi'nde bir karşılaşması oldu ama hem Daum'un hem de futbolcuların aklı Trabzonspor'da olmuştur. Fenerbahçe en azından kaybetmemek için oynayacak. Şenol GÜneş'in gelmesiyle takım iyi oynamaya başladı. Trabzonspor'un şampiyonluk potasına girmesi için bu maçı kesinlikle alması gerekiyor. Çok kaliteli ve zevkli geçeceğini inandığım maçın kesinlikle bol geçeceğini düşünüyorum ve maçın sonucunu veriyorum: 3-2 (Trabzonspor kazanacak)

SEYFETTİN ÇAKIRAL: (Türkücü) Çok çekişmeli geçecek karşılaşmada 90 dakika sona erdiğinde Trabzonspor'un 1-0'lık galibiyetini kutlayacağız.

ZEKİ UZUNDURUKAN: (Fotomaç Genel Yayın Yönetmeni) Bu tür maçlarda tahminde bulunmak oldukça zordur fakat Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi 2-1 yeneceği kanaatindeyim. Golleri de Umut ve Colman atar.

İSKENDER GÜNEN: (Eski Futbolcu-Spor Yazarı) Fenerbahçe için değil bilakis bordo-mavililer için çok kritik bir maç olacak. Çünkü sarı-lacivertli takım karşısında alınacak 3 puan takımı şampiyonluk için iddialı duruma getirecek hem de devre arasına moralli girmesine olanak sağlayacak. Trabzonspor'da orta saha oyuncularının performansı bu maçın kaderini belirleyecektir. Fenerbahçe'de ise Emre, Alex ve Gökhan Gönül iyi bu üçlü takımlarını rahatlatır. Her iki takımında son görüntüleri göz önüne alındığında taraftarıyla bütünleşecek olan bir Trabzonspor'un galibiyete daha yakın taraf olduğunu savunmaktayım. Maçın sonucu 2-1 Trabzonspor'un lehine sonuçlanır.

MEHMET ALİ YILMAZ: (Trabzonspor Onursal Başkanı) Trabzonspor-Fenerbahçe maçının güzel bir maç olacağından eminim. Bu karşılaşmanın sonucu şampiyonluğu direk etkileyecek bir özelliğe sahip. Şenol Güneş ve Trabzonspor yıllar önce şampiyonluktan eden 2-1'lik yenilginin içten içe bir intikamı içerisinde olabilirler. Maçın sonucunu bilmek çok zor,iddaa oynayacak olanlara tavsiyem bu maçtan uzak durun.

NECMİ PEREKLİ: (Eski Futbolcu-Spor Yazarı) Ligde gelinen son tabloya baktığımızda iki takım da sorunları olan ve galibiyete ihtiyacı olan takımlar. Maçın neticesi iki takımdan da çok şey götüreceğe benziyor. Trabzonspor kendi sahasında oynamanın verdiği havayla dikkatli oynamak zorunda. Trabzonspor'un forvetleri, son maçlarda kötü oynayan Fenerbahçe defansını fazlasıyla rahatsız edecek. Hangi takım becerisini daha çok ortaya koyarsa kazanan o takım olacaktır, kanısındayım.

KEMALETTİN GÖKTAŞ: (Ak Parti Trabzon Milletvekili) Bizler, Trabzonspor fanatiği ve aşıklarıyız. Bordo-mavili ekibin kazanağından şüphemiz yok fakat hakemler konusunda çok endişeliyim. Bu maçın hakeminden adaletli bir maç yönetmesini bekliyorum. Maçı Trabzsonspor 2-1 kazanacak.

HÜLYA POLAT: (Türkücü) Şenol Güneş geldikten sonra Trabzonspor'dan daha da umutlu olmaya başladım. Bordo-mavililer bu maçı kesinlikle kaybetmez. Son iki maçı da galibiyetle sone erdiren Trabzonspor, Fenerbahçe'yi 1-0 yenecektir.

DR. GÜRKAN KUBİLAY: (Spor Yazarı) Türkiye’nin hücumda en fazla top kaybı yapan takımı Trabzon’un, Fener ceza alanı yakınlarında Colman ile yapacağı top kayıplarının maça etkisi büyük olacak.Ama Trabzon’u bekleyen asıl tehlike , 4 büyüklerin içinde en fazla faul yapan takım olarak , Fener’e yapacağı faullerden Fener’in kazanacağı duran toplar olacak. Bu nedenle 4 büyüklerin içinde duran toptan en fazla pozisyon veren 2 takımın maçında bir duran top golü olasılığı çok yüksek.Ama ‘’savunma arkasına atılan topla Türkiye’nin en çok gol atan takımı ‘’ olan Trabzon’un Bilica ve Lugano’nun arkasına kolayca kaçacağı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekecek. 2 takımında büyük savunma hataları yapacağını düşündüğüm maçta, Özer ve Umut’un ön plana çıkacağını , beraberliğin daha yakın ihtimal olduğunu düşünüyorum..

hodlu
19.12.2009, 12:33
Yıllarca derbilerde rakipler hep 5-6 oyuncu eksikle gelip bizi yendiler.Tam kadro gelsinler bizde rahat edelim mazeret aramadan kazanmak için savaşalım...

hodlu
19.12.2009, 12:41
HÜLYA POLAT: (Türkücü) Şenol Güneş geldikten sonra Trabzonspor'dan daha da umutlu olmaya başladım. Bordo-mavililer bu maçı kesinlikle kaybetmez. Son iki maçı da galibiyetle sone erdiren Trabzonspor, Fenerbahçe'yi 1-0 yenecektir.

Bu kadın tescilli fenerli.Ne yani kendini bizlere sevimli göstermek içinmi konuşuyor.TRT-1 'de fener atkısı takarken o televizyonu Trabzonluların da izlediğini unuttu galiba.İki yüzlü bu tip insanlardan nefret ediyorum ve o günden sonra bu şarkıcıyı gördüğüm yerde kanal değiştiriyorum...

Hasan ZAİMOĞLU
19.12.2009, 12:45
tribünleri çok merak ediyorum yaa :D lig tv inşallah tüm görşel showu yayınlar

hodlu
19.12.2009, 12:49
Allahım kazanalım ne olursun.Bizleri bu sefer üzecek bir maç yaşatma inşallah...

BAHADIR33
19.12.2009, 12:50
Amin......

Muhammed Ayaz
19.12.2009, 12:55
hadi be trabzonum yüzümüzü kara çıkarma ne zaman fenerle iddaalı bi maça çıkıyosak hep hüsran hadi çocuklar bu sefer o ......... feneri devirelim....
:D:D

DİKKATLİ OLUN UŞAKLAR:
HAKEMİDE DEVİRECEZd:d:

Orhan Aydın
19.12.2009, 13:01
Twente Fbye teşekkür etmiş ilahi haber61:)seviyorum bunları

Erdem Keser
19.12.2009, 13:17
DR. GÜRKAN KUBİLAY: (Spor Yazarı) Türkiye’nin hücumda en fazla top kaybı yapan takımı Trabzon’un, Fener ceza alanı yakınlarında Colman ile yapacağı top kayıplarının maça etkisi büyük olacak.Ama Trabzon’u bekleyen asıl tehlike , 4 büyüklerin içinde en fazla faul yapan takım olarak , Fener’e yapacağı faullerden Fener’in kazanacağı duran toplar olacak. Bu nedenle 4 büyüklerin içinde duran toptan en fazla pozisyon veren 2 takımın maçında bir duran top golü olasılığı çok yüksek.Ama ‘’savunma arkasına atılan topla Türkiye’nin en çok gol atan takımı ‘’ olan Trabzon’un Bilica ve Lugano’nun arkasına kolayca kaçacağı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekecek. 2 takımında büyük savunma hataları yapacağını düşündüğüm maçta, Özer ve Umut’un ön plana çıkacağını , beraberliğin daha yakın ihtimal olduğunu düşünüyorum..

__________________________________________________ __________________

Önemli bir tespit.

Selçuk'un derin ve arkaya, Colman'ın öldürücü uzun topları maçın kaderini etkileyecektir.
Maçta Colman'ın mümkün olduğunca oyun sıkıştığında geri gelip Selçuk'a yardım etmesi ve oyun kurması gerek.

Türkiye'nin savunma arkasına en iyi top atan ortasaha oyuncularıyla, savunma arkasına sarkabilen yıpratıcı forvetleri bizde.Eğer Fenerbahçe savunmasını önce kurarsa işimize gelir ama Daum'un böyle bir hata yapacağını zannetmiyorum.

BiZe HeR YeR 61
19.12.2009, 13:27
Ezikler Trabzon'a geldimi...Gelmediyse Trabzon'daki arkadaşlar karşılasınlar..

ispela61
19.12.2009, 13:28
arkadaşlar fner maçından önce hem kayserinin hemde galatasarayın maçlarını kazanamayacağını bekliyorum hatta antalya büyük bi sürprize yakın bile duruyor bence.

Orhan Aydın
19.12.2009, 13:28
Kadıköylediki maçta(bir önceki gs maçı da olabilir sami yende) Colman'ın Gökhan'a bir uzun pası vardı.Aklımdan çıkmıyor:)Hatırlayan var mı onu?

devilkid
19.12.2009, 13:33
özere her top geldiğinde stad ıslıklasa ne güzel olur...öyle bir tepki verilmeli ki, lemiye mesaj olmalı..fenerde tutunamayıp bu çocuğu alın diyemesin..

Fatih Özkan
19.12.2009, 13:34

Başka bir program var...
Emin misin ?

zafer6161
19.12.2009, 13:35
TRT vazgeçti vermeyecek heralde eski maçları,dünya kupası nostalji verecek

bordo-mavii
19.12.2009, 13:35
şu maçı kazanalım,nolur .şenol hocaya en büyük hediye bu olur:alkış:

ALİ FATİH
19.12.2009, 13:37
Kazanacağız inşallah!!! Biraz Trabzonsporum kendi olunca işler yolunda gidecektir! Baksanıza NTVSPOR bile Yenilsende Yensene'de renktaşlarıma tekrar yer açıyor!!!

ÜNAL
19.12.2009, 13:43
Güveniyoruz . .:ok

Erdem Keser
19.12.2009, 13:49
Kendi sitelerinde bile Trabzonspor- Fenerbahçe belgeselini vereceklerini yazdılar.Rezillik.

Fatih Özkan
19.12.2009, 13:55
Kendi sitelerinde bile Trabzonspor- Fenerbahçe belgeselini vereceklerini yazdılar.Rezillik.

Gerçekten ayıp...

Doğan Şahin
19.12.2009, 14:05
TRT vazgeçti vermeyecek heralde eski maçları,dünya kupası nostalji verecek

Bir ara febeli futbolcuların Trabzonspor karşısındaki acizliğini gösteren bir nostalji yayınlamışlardı. Maçın başında onu tekrar yayınlasalar keşke.

noname
19.12.2009, 14:06
Bu sezonun başından beri yaşanan herşeye rağmen, tekrar yukarıya tutunmak için bir fırsat geldi elimize.
Liderle aramızda 5 puan olacak şekilde ilk yarıyı bitirmemiz içten bile değil.
Çok çok iyi oynayacağımıza eminim. Ama sonuç ne olur bilemiyorum. İnşallah alırız. Çok ihtiyacımız var buna. Takımın da taraftarın da.

Tolunay Abdioğlu
19.12.2009, 14:17
Allah'ım yüzümüzü kara çıkartma.

+TS61+
19.12.2009, 14:24
allah'ım yüzümüzü kara çıkartma.

........Amin!