PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 17.Hafta | Trabzonspor 0 - 1 Fenerbahçe

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

Mehmet Sarigül
21.12.2009, 00:41
Hangisi daha kötü...4 metre ofsayt olmayan pozisyonda uyuyan hakem mi, yoksa rakibin tac atisinda uyuyan Trabzonspor futbolculari mi? Isteyen futbolcular hakeme ragmen koparir maci , dün aksam Bursa'nin yaptigi gibi...
Bizim futbolcular birakin maci koparmayi, kendileri macdan kopmus...

Hotaman
Yaşa be Abi. Az kaldı Bağdat Caddesi Şampiyonluk kutlamalarını görmeye 100 küsür televizyon kanalından. Ha gayret. Ondan sonra da binbir güçlükle Trabzonsporlu yaptığımız çocukların hikayelerini bir başlık açar bir araya toplarız.
Biz kalite hakkında ki fikirlerimizi tartışıyoruz.
Sen neden bahsediyorsun?
Açık konuş!

Gözünüzde büyütmediğiniz fb son 7 yılda 6 kez yendi seni avni akerde sen küçümsemeye devam et
Sen son 7 yılda Fener ile yaptığım 14 maçı da izle.
Bak bakalım fener ne yapıyor sen ne yapıyorsun.

Yorumunda bizim kadromuzun kaliteli olduğunu belirtmişsizn, gerçekçi bulmam ama saygı duyarım.evet 10 senedir bir şey yok bunlarda diyoruz ama hep yeniyorlar birisi.Song 35 yaşında,cale milli takıma çağırılmıyor,evet gabriçin geleceği parlak ama rakipte brezilya milli takımının sol beki var, colman ı beğenirim ama alexle kıyaslamam.fb kadrosu kalite olarak bizi katlar.maalesef böyle
Evet yine söylüyorum, bu takımın içerde FB'ye kaybetmesinin nedeni Fenerbahçe'nin iki tane Trabzonspor etmesi değildir.

ceserdar
Hani yenilmek bir tarafa da, artık yenilgiyi içselleştirmek kanıma dokunuyor. Yeniliyoruz, yenilgimizi konuşmak yerine tali konuları konuşarak mutlu oluyoruz. Kasımpaşa Fener'i yeniyor diye seviniyoruz.

M.Kılıç50
önümüzdeki 10 sene bu zihniyetler ile bjk, fb ve gs den baska takim sampiyon olmaz, olamaz...

Soytürk
21.12.2009, 00:42
macı kaybettiğimize değilde bunca tarftarın husranı daha kötü herneyse gs maçına bakalım bari kupayı alınnnnnnnnnn kupayı........

Koray
21.12.2009, 00:42
Bu Colman denen futbol topu düşmanına katlanana kadar Ceyhun'u oynatsak ya, Ceyhun'un hem ofansa hem defansa Colman'dan daha çok yarar sağladığı/sağlayacağı konusunda yemin edebilirim...

İsa
21.12.2009, 00:43
Oyuncu kadromuzun rakiplerden kötü olmadığına inanıyorum. Bu tip önemli maçlarda oyuncu özgüveni eksikliği var. Maça başladık, her halimizden ürkek oynadığımız belli oluyordu. Rakip asla bizden iyi değildi. Bugün Gökhan Gönül bile Ömer Aysan'dan iyi değildi.
Nasıl halledeceğiz bu güven işini bilmiyorum.
Mesele sadece güven problemi değil abi.İyi bir kadromuz var ancak saha içinde takımın üstüne ağırlık olan futbolcular var.İkili mücadeleye girmekten kaçanlar var.80. dakikada Fenerbahçeli oyuncu orta alanda topla salına salına giderken,yanındaki oyuncumuz topa basmak yerinde eskortluk yapıyordu.

matrix5782
21.12.2009, 00:44
Ben aksini nedenlerimle açıkladım.
Sana göre ispatı var bana göre yok. Fb bizim elendiğimiz Toulse'yi geçemezdi. Gerçi o Toulse de kimleri geçemedi.
Bu takımda özgüven yok, büyük maç kazanabileceklerine önce kendileri inanmları lazım.

bana göre geçerdi ki kendi grubunu lider tamamladı.

sorun özgüvende değil kırılma noktalarında skoru etkileyecek oyuncun yok.

daha önceki senelerde vardı rahat kazanıyorduk.Şimdi yok böyle giderse kazanmamaya devam büyük maçlarda ki kırılma noktalarını bu sezon bir gzden geçir galatasaray 2-2 beşiktaş 0-0 ve fener 0-0 iken

onlar değerlendiriyor sen değerlendiremiyosun nedeni bu

Hotaman
Oyuncu kadromuzun rakiplerden kötü olmadığına inanıyorum. Bu tip önemli maçlarda oyuncu özgüveni eksikliği var. Maça başladık, her halimizden ürkek oynadığımız belli oluyordu. Rakip asla bizden iyi değildi. Bugün Gökhan Gönül bile Ömer Aysan'dan iyi değildi.
Nasıl halledeceğiz bu güven işini bilmiyorum.
Abi ben bugün anladım ki biz maçı zaten kaybetmişiz.
Sanki tuttuğumuz takım Trabzonspor maçın oynandığı yerde Trabzon değil.

mashal61
Hasan Sas:" anlasilan fenerbahceli futbolcular Trabzon deplasmanindan korkmuski, bukadar ciddiye almis, gerci biz galatasaraydayken Trabzon deplasmanindan korkardik. cünkü gercek deplasmandi. benim ilk profesyonel macim Trabzonda oldu. bir yandan Tolunay abi, Hami, shota, diger yandan Basbakan Lemi, bilmem Cumhurbaskani, bilmem orgenerali hangisini tutacaksinki. SANKI AVNI AKER ÜSTÜME CÖKERDI".

Tolunay Kafkas:" BIZIM ZAMANIMIZDA 6 TANE TRABZONLU FUTBOLCU VARDI. ZATEN TRABZONLU OLMAYANLARDA BIZLER TAKIMI SAHIPLENDIK. ADETA BIR TRABZONLU GIBI. OZAMANLAR TAKIM DAHA HIRCIN DAHA AGRESIFDI. TARAFTARIDA ARKAMIZA ALIRDIK. SIMDI DAHA YUMUSAK OYNAMAYA DIKKAT EDIYOR FUTBOLCULAR. BÖYLECE BASKI OLMUYOR!!!"

FUTBOLCULARA PISKOLOJIK TERAPI UYGULANSIN. TARIHIMIZ ANLATILSIN. ISTANBUL YALAKALARI ANLATILSIN... TRABZONSPORUN MISYONU ANLATILSIN. FAKIRLIKLERIMIZ ANLATILSIN. SEHRIMIZDE INSANLAR ANLATILSIN. FUTBOLCULAR TAKIMLA ÖZDESLESMELI. TRABZONSPORLU BIR FUTBOLCU 3 EZIKLERE KARSI OTOMATIK BIR SEKILDE AGRESIFLESMELI. ESKISI GIBI!!!

israrciyim!
Bunları şimdi Selçuk'a, Serkan'a, Egemen'e belki anlatırsın da; Alanzinho'ya, Gabric'e, Cale'ye anlatırsan banane der, geçer diye düşünüyorum. Onun için o ruhu sağlamanın tek şartı yabancı futbolcu almamaktır ve onun için Trabzonspor kadrosunun tamamı Türk olarak şampiyon olmuş bir takımdır. O ruhun kaynağı da Trabzonsporlu ve Trabzonlu futbolculardır.

AYYILDIZ
21.12.2009, 00:45
Sorun çok açık belli.Takımın lider vasıflı bir elemanı yok.Çok iyi bir 2.adamı yok.Fatih Tekke bu yüzden önemli.

Erdem Keser
Bu Colman denen futbol topu düşmanına katlanana kadar Ceyhun'u oynatsak ya, Ceyhun'un hem ofansa hem defansa Colman'dan daha çok yarar sağladığı/sağlayacağı konusunda yemin edebilirim...
Bugün sıfır - rakamla da belirtecek olursak; "0"- pas hatasıyla oynadı.:p

Recep Alkan
carlos değil santos.milli takımda o oynuyor ve bugün oynadığı mevki olan solbekte.ömer aysan milli takıma yükselsin gökhandan formayı alsın o zaman kalite kıyası yaparız.şimdi biraz komik duruyor.Kaliteden kastım para değil oyuncu kalitesi.inanamıyorum bu tartışmanın yapıldığına.fb den daha kaliteli bir kadromuz olduğunu iddia ediyoruz, güldürücez kendimizi...

İlk üç haftalık performansından sonra Santos nerdeydi, kaç gollük orta yaptı, kaç gol attı, kaç maç kurtardı takımını ??? Kalite standardı Dünyanın önde gelen ülkelerinin milli takımında oynamak mıdır ? Bugün yarın colman Arjantin milli takımına seçilirse herkes kalkıp yerden ere vurduğu adamı övecek mi, övmeli mi ?

NEden her örneğiniz milli takıma çıkıyor, daha düne kadar Faih Terim başlığında sırt sırta yanlı takım kurduğunu yazmıyor muyduk ? Neden bugün takım kıyaslama da bu kriter ön planda durdu merak ettim...

Serkan da milli değil, kötü mü, Fatih tekke yıllardır giremior, güizadan berbat mı ?

inanamıyorum bu tartışmanın yapıldığına.fb den daha kaliteli bir kadromuz olduğunu iddia ediyoruz, güldürücez kendimizi..

Trabzonspor formunda bu lafınızdan sonra daha bişi demek gelmedi içimden...

saygılar;

Anıl C
hocam otur şu maçı izle allahını seviyosan
takım nasıl 3 forvetle duman ediyo febeyi
qHLJn-AmRds
n2hmfsLrOfQ

winner
- Yukarı da da yazdım, Carlos da 35 lik, neden kendi topçunun nüfus bilgilerini güncellediğin kadar onlara da bakmıyorsun, kaldı ki BU AKŞAM OYNAMADI...

- Alexe her yerde methiyeler düzülürken de adam çağrılmıyordu milli takıma, iyi olmak millilik ile mi çlçülür olmuş....

- Gabriç sol açık, sen adamın karşısında sanki onların sol beki var gibi örnek vermişsin, nedir bu carlos korkusu, devamlı lafın etmek...

büyüttüğünüz kadar birşey yok, kaldı ki ellerinde İspanya Milli takımının 30 Tilyonluk forveti var, neden hiç övmüyorsunuz ???

ısrarla carlos demeyi bırakın sanırım brezilya milli takımını son dönemde pek takip etmiyorsunuz.son söylediğiniz bile bir kalite farkı,onlar ispnya milli takımında zaman zaman şans bulan bir oyuncuyu bile beğenmiyorlar.Umutu severim ama guizadan kaliteli olduğunu iddia edemem...

Mellih
21.12.2009, 00:47
aslında bu maç tüm eksiklerimizi (defans forvet yedek), genel sorunlarımızı (derbi, avni aker, trabzonlu savaşçı oyuncu), yapılması gerekenleri (adam kovma, transfer), tüm art niyetleri (hakemler (hata denmez), LigTv görünütleri) görmemiz açısından tamamen herşeyi özetleyen bir maç oldu.. İnşallah bunları görmek için 3 puan kaybetmeye değmiştir..

Hotaman
bana göre geçerdi ki kendi grubunu lider tamamladı.

sorun özgüvende değil kırılma noktalarında skoru etkileyecek oyuncun yok.

daha önceki senelerde vardı rahat kazanıyorduk.Şimdi yok böyle giderse kazanmamaya devam büyük maçlarda ki kırılma noktalarını bu sezon bir gzden geçir galatasaray 2-2 beşiktaş 0-0 ve fener 0-0 iken

onlar değerlendiriyor sen değerlendiremiyosun nedeni bu
Yahu hocam. Bende diyorum ki bu Fener yine Avrupa da nal toplayacak. Grubunda dişe dokunur bir Twente vardı zaten.

Hani bu adamların hangi kaliteli sporcusu Avrupa'dan teklif alıyor. Hangisi avrupaya gidip kupa kaldırıyor.
Bizden giden gittiği takımın tarihinde ki en iyi başarılarını yakalıyor ama bizdeyken yine biz Fener'i yenemiyoruz.

Nedeni sana göre kalite bana göre de "kalite". Eskiden baskı idi şimdi yeni moda "kalite".

sametaydin
Mağlubiyetimizde kadro üstünlüğünden önce konsantrasyon eksikliği daha etkendi. Hiç mücadele etmedik sonuç olarak kaybettik. Skor beklediğimiz yabancı oyuncular katkıda bulunmak yerine rakibin ekmeğine yağ sürdüler.

Recep Alkan
21.12.2009, 00:49
ısrarla carlos demeyi bırakın sanırım brezilya milli takımını son dönemde pek takip etmiyorsunuz.son söylediğiniz bile bir kalite farkı,onlar ispnya milli takımında zaman zaman şans bulan bir oyuncuyu bile beğenmiyorlar.Umutu severim ama guizadan kaliteli olduğunu iddia edemem...

Carlos konusunda yazdıklarınız benim mesajım ile denk gelmiş, diğer oyuncu ile ilgili açıklamam yukarıdadır...

Beğenmiyorlar ????

Yahu bunu anlamıyorum, milli olmak neden bir kriter, dolu örnekleri var bunun.

Birde Güiza ile umut arasındaki fiyat hariç kalite farklarını rica etsem sizden ???

lazanya61
21.12.2009, 00:49
kolbastı out fenerbastı in diye mesaj atan arkadaşım, dostum sandığım, ekmeğimi bölüp de yediğim, alkışı duyduğum ihaneti gördüğüm kişiliksizi hayatımdan siliyorum, yazdıklarımda dikkatli olmak için kendimi zor tutuyorum, çok koydu bu laf bana uşaklar içim kan ağlıyor, ne zaman yüzümüz gülecek, kime ne yaptık biz ya

sedatalis82
21.12.2009, 00:50
colman yinede oynamalı alternatif yok ama kötüyken dışarı alınmalı şenol hoca bunu yaptığı için tebrik ediyorum.büyük maç yıldız futbolcuyla kazanılır arkadaşlar bir fatih tekke olsa fatihi geçtim bir adam gibi forvetimiz olsa umutlanıcam ama olmuyor işte.
Allah aşkına kendinizi umut haricinde ki futbolcuların yerine koyun...ben çırpınıp umuta pozisyon hazırlayacam umut pozisyonu kaçıracak ve üstünede dikkat edin her pozisyondada topu birilerine bağıracak.yeter Umut.seni görmek istemiyorummmm.Adam gibi forvet istiyorum.Fatih Tekke'yi istiyorum.
Hatırlıyorum bir Adanaspor maçıydı.O maca kadar takım gol atamıyordu.Şu anki durumdan kat be kat kötüydü.Fatih'in attığı golle takım şaha kalktı ve o kısıtlı kadro şampiyonluğa oynadı türkiye kupasını aldı.
Takım kötü değil arkadaşlar.Tekrar söylüyorum eksiğimiz forvet.Forvetdende öte FATİH TEKKE.Adam gibi kaptanımız yok.Song takımı gaza getiremiyor.Yabancı bir adam bunu ne kadar başarabilir.
Derbi kazanamıyoruz.Nası büyük takım olduğumuzu göstereceğiz.
Sadri ŞENER.....Sana yazıklar olsun.Madem forvet almıycaktın bari Isaac'i göndermeseydin.
Gökhan'ı görünce midem bulanıyor.Umut'u görünce futboldan soğuyorum.
Trabzon halkını futboldan soğutmaya hakkın yok SADRİ ŞENER.
Ya adam gibi Fatihi alacaksın veya adam gibi forvet alacaksın.
Önümüze yine fırsat çıkacak buna eminim.
İkinci yarı bi kaç maç alalım yine bi derbi macına umutlanarak çıkacaz.Buna adım gibi eminim.
Ama bence Fatih gelmezse aynı tas aynı hamam.
Oyna dur tepin dur...
Elin oğlu elini kolunu sallaya sallaya 3 puanı alsın gitsin..
Sonrada..Malüm...
Umut gününde olsa yenerdik!!!!!
Tebrikler Sadri BABA.Elimize geçen fırsatı ASRIN İNADI ile yine yitirmek üzereyiz.
Alırsın şimdi dimi...
Atı alan geçti SADRİ BABA....
HAYIRLI GECELER ARKADAŞLAR...TAKMAYIN ALIŞTIK ARTIK...

winner
21.12.2009, 00:50
İlk üç haftalık performansından sonra Santos nerdeydi, kaç gollük orta yaptı, kaç gol attı, kaç maç kurtardı takımını ??? Kalite standardı Dünyanın önde gelen ülkelerinin milli takımında oynamak mıdır ? Bugün yarın colman Arjantin milli takımına seçilirse herkes kalkıp yerden ere vurduğu adamı övecek mi, övmeli mi ?

NEden her örneğiniz milli takıma çıkıyor, daha düne kadar Faih Terim başlığında sırt sırta yanlı takım kurduğunu yazmıyor muyduk ? Neden bugün takım kıyaslama da bu kriter ön planda durdu merak ettim...

Serkan da milli değil, kötü mü, Fatih tekke yıllardır giremior, güizadan berbat mı ?

inanamıyorum bu tartışmanın yapıldığına.fb den daha kaliteli bir kadromuz olduğunu iddia ediyoruz, güldürücez kendimizi..

Trabzonspor formunda bu lafınızdan sonra daha bişi demek gelmedi içimden...

saygılar;

form düzeyi ayrı kalite ayrı bir şeydir.dünyanın önde gelen milli takımlarınd oynamak kalite standardıdır.ingiliz liginde belli sayıda milli olmamış oyuncuları oynatmazlar, transferine bile izin verilmez.Colman seçilsin,Ömer asan seçilsin o zaman girersizini kalite tartışmasına.

benim lafımı ankete koyalım isterseniz, % 1 "bizim kadromuz daha kaliteli derse" size hak vereceğim ve yanılmışım diyeceğim...

mustafaction
21.12.2009, 00:51
Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşma sonrası sinirler gerildi. Bordo - mavili cephede maçın hakemi Bülent Yıldırım'a sert tepkiler geldi. Başkan Sadri Şener, maç çıkışında Yıldırım'a tepki göstererek, "Ofsayt olmayan pozisyonlarda gollerimizi kesti. Bütün tercih haklarını Fenerbahçe'den yana kullandı" dedi. Maçın ardından hakemlerin yanına giden Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, Bülent Yıldırım'a maçı çok kötü yönettiğini söyledi. Aksu, hakem Yıldırım'ın bunun üzerine yaka kartını görmesine karşın kendisine, "Taraftar mısınız? Siz kimsiniz" tepki gösterdiği söyledi. Aksu olayı DHA'ya şöyle anlattı:

"Hakem maç içerisinde çok net gol pozisyonlarımızı ofsayt diye kesti. Bende kendisine yardımcılarıyla birlikte maçı çok kötü yönettiğini söyledim. Ancak o bana hiç ummadığım bir tepki gösterdi. Bülent Yıldırım bana önce, 'Siz kimsiniz?' dedi. Daha sonra kimliğimi göstermeme rağmen kendisine hiç yakışmayacak bir harekette bulundu. Gayet masumane bir şekilde ve kibarca Trabzonspor'un hakkını savunmaya çalışırken, Bülent Yıldırım gibi devlet memuru bir insanın çok çirkin davranışı beni deyim yerindeyse şoke ederken, 'Çekil karşımdan' şeklindeki sözü ve sağ yumruğunu havaya kaldırıp bana vurmaya yönelik yaklaşımı son derece yakışıksızdı. Ben oraya sadece maçın yönetimi hakkında görüşlerimi bildirmeye gitmiştim. Oysa Bülent Yıldırım çok öfkeliydi. Bir kulüp yöneticisine böyle davranmaması gerekiyor. Bana karşı hitap şekli, yumruk atmaya çalışmasını şiddetle kınıyorum" dedi.

Yöneticimize karşı ne kadarda rahat değil mi hakem ??

Hotaman
21.12.2009, 00:52
Sorun çok açık belli.Takımın lider vasıflı bir elemanı yok.Çok iyi bir 2.adamı yok.Fatih Tekke bu yüzden önemli.
Buna katılıyorum.
Bu sorunda özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor bence.

ceserdar
...
...

Abi senin canı gönülden iyi niyetine inanıyorum. Yalnız şu var ki adamlar gelip bizi yeniyorlar. Taç atışından gol yiyoruz. 1 - 2 - 3 artık alışkanlık yaptı. Alex'in Brezilya'ya alınmadığı bir ortamda Colman kalkıp Milli Takımı'na giriyorsa zaten bu iki takım arasındaki klasman farkını ortaya koyar. Colman bu ağırlıkla Messi'yi nasıl oynatacak? Adam kafasını kaldırmaktan aciz.

mashal61
Bu beddua konusunu biraz düşününce külliyen yalan olduğuna inanmıştım. Bence bunun doğru olduğunu düşünenler de biraz düşünsünler veya Mahmut hocayı tanımaya çalışsınlar. Beddua edecek bir insan kesinlikle değil. Bunlara bir dönem inandığım için de utanıyorum maalesef...

asimetrik
21.12.2009, 00:53
Abi ben bugün anladım ki biz maçı zaten kaybetmişiz.
Sanki tuttuğumuz takım Trabzonspor maçın oynandığı yerde Trabzon değil.

Bir kaç tecrübeli ve kaliteli ayağa ihtiyacımız olduğu fikrine eyvallah, doğrudur.
Ama forumda maç öncesi esen beraberlik istekleri bile gösteriyor ki işin psikolojik kısmını kaybetmişiz. Oyuncuların da bu psikoloji de olduklarını sanıyorum. Kaliteyi ortaya koymak için rahatlık lazım. Umarım iskeleti bozmazsak seneye bir kaç kaliteli isimle bunu sağlarız. O zaman oyuncularımızın gerçek değeri ortaya çıkar.

balıkesirli TS
ya birgün öyle patlaycaz ki su fenere bir daha ayağa kalkamayacak inanın. yani taraftarıma yazık yaaa valla ona üzülüyorum ya

Recep Alkan
Yahu hocam. Bende diyorum ki bu Fener yine Avrupa da nal toplayacak. Grubunda dişe dokunur bir Twente vardı zaten.

Hani bu adamların hangi kaliteli sporcusu Avrupa'dan teklif alıyor. Hangisi avrupaya gidip kupa kaldırıyor.
Bizden giden gittiği takımın tarihinde ki en iyi başarılarını yakalıyor ama bizdeyken yine biz Fener'i yenemiyoruz.

Nedeni sana göre kalite bana göre de "kalite". Eskiden baskı idi şimdi yeni moda "kalite".

Katılıyorum,

Santos kim peşinde, deivid gönderilecek yer aranıyor, Alex Avrupadan teklif gelse dakika durur mu ? Lugano neden gitmedi ?

http://img706.imageshack.us/img706/8462/81136866.jpg (http://img706.imageshack.us/i/81136866.jpg/)

http://img694.imageshack.us/img694/7792/42307555.jpg (http://img694.imageshack.us/i/42307555.jpg/)

En son Avni Akerde yendiğimiz maçın resimleri....

Kıyaslama bekliyorum arkadaşlardan, kim daha iyi idi ?

TSezgin61
ya beddua etmemissede duasini alsak kötümü olur!

M.S.SOFU
21.12.2009, 00:55
yav herşey bizim kazanamamız içindi
2 yarı tam bastırıyoruz rüzgar çıktı
artık hoca işine inanmaya başladım

Recep Alkan
21.12.2009, 00:56
form düzeyi ayrı kalite ayrı bir şeydir.dünyanın önde gelen milli takımlarınd oynamak kalite standardıdır.ingiliz liginde belli sayıda milli olmamış oyuncuları oynatmazlar, transferine bile izin verilmez.Colman seçilsin,Ömer asan seçilsin o zaman girersizini kalite tartışmasına.

benim lafımı ankete koyalım isterseniz, % 1 "bizim kadromuz daha kaliteli derse" size hak vereceğim ve yanılmışım diyeceğim...

Siz yıllık geliri, 100 milyar doları aşmış bir lig ile kendi lignizin kıyasını yaparsanız tabiki sizin standartlarınız doğru çıkar.

forvetsiz çıkmış olduğumuz 5-3 yenildiğimiz Fener maçında 35 lik anderson bize 3 gol atmıştı, kısmetse milli olamayan Tekke geldiğinde 33 lük yaşı ile gol attığında bu fikirler umarım çürümüş olur.

lazibere
Biz büyük takım olsaydık bu maçı en azından kaybetmezdik...

Küçük kafalarla düşünüyoruz ondan başarılı olamyoruz..

Takımımız ne zaman bir maçı mutlak kazanması gerekiyorsa kazanamamaış bırak kazanmayı kaybetmiştir..Şöyle bir hafızanızı yoklayın... sizilere bir kaç maç hatırlatayım ve bu maçların kaçını kazandık bir irdeleyin..

Trabzonspor- D.Kiev maçı.. ilk maç deplasman 2-1 kazanılmış ama kendi sahamızda beraberlik bile yeterken maçı kaybediyoruz ve şampiyonlar ligine giremiyoruz...

Cezalı olduğumuz bir maçta İzmirde beşiktaş la oynuyoruz kazanırsak Avrupa upalarına katılacağız ama maçı 2-.1 kaybeddiyoruz, rakibimizi de kaybetitği için avrupa kuplarına gitme hakkı kazanıyoruz...

Türkiye kupası maçı Altay la oynuyoruz kazanırsak hemdeen az 4 farkla ki( altay ıkıncı ligde oynuyor o zaman ve iddas yok) maçı alamaıyouz ve eleniyoruz..

95-96 Fenerbahçe ile oynuyoruz ve kendi sahamızda maçı kaybediyoruz.. şampiyonluktan oluyoruz...

2003-2004 sezonu Galatasarayla kendi sahamızda oynuyoruz .. şampiyonlkta fenerde 3 puan gerideyiz... ve kandi sahamızda 4-1 kaybediyoruz..

Beşiktaş la Türkiye kupasında kendi sahamızda oynuyoruz kazanırsak kupada iddamız devam edecek ama 2008 senesindekı maçta kendi sahamızda Beşiktaşa kaybediyoruz..

Geçen sezon son maçta kendi sahamızda Fenerbahçe ile oynuyoruz. kazanırsak şampiyonlar ligine gitmek hakkı elde edeceğiz ama Maçı 2-1 kaybediyoruz...

Geçen sezon Galatasarayla oynuyoruz ve kazanırsak gaşatasarayın 3 puan onunde olacağız ama maçı kaybedip 10. haftada lige havlu atıyotuz...

Anartosis famagusta ile avrupa maçına çıkıyoruz .. mutlak kazanmak gerekiyor ve kazanamıyoruz ve eleniyoruz...

Bu maçların adedini arttırmak mümkün..

Sorun ne biliyormusunuz arkadaşlar biz büyük takım değiliz.. ve futbolcularımız da büyük oyuncular değil..

Bizim oyuncularımızın isimlerini masaya yatırarak üzernde taktik çalışan bütün teknık direktörler bizden puan almasını becerdiler...Üzerimizde taktik oynayan her takım bizden maç aldı...Demek ki bizim topçular hep ezber oynuyorlar...maç içinde kendilerini oyun pşanaına göre farklı birşeyler üretmiyorlar.. Bundan dolayı da her taktik maçlarını kaybediyoruz...

BU işi rakip saha içerisinde yapamazsa medyayı kulanarak hakemleribaskı altına alarak bir şekılde beceriyor ve bizlrde fair playdan bahseder dururuz.. Bu laflar bile küçüklüğün göstergesidir... Şu gönüllerin şampiyonu lafından da çok nefret ederim...:))

Velhasılı büyük takım büyük düşünen yöneticilerde buyuk düşünen teknık direktörlerden ve buyük düşünen oyunculardan ve buyuk düşünen taraftardan ibarettir...

Sahte golcüleri yıldız diye alanlar bugunu çok onceden görmüşlerdir... Maçtan once UMut yakaladıklarının yarısını atsa maçı 3-1 alırız demiştim... adam gol kaçırma konusunda çalışmış ne yapabilirim...

İyi oynamak yetmiyor . puan alacaksın.... Bir defasında da kötü oynayarak puan alsak ne olur... o bile yok...

İstanbul takımlarının karısı olduk rsmen... elin takımları çatır çatır bu takımları yenerken millet bizde resmen yeniden doğuyor.. 4 deplasmandır puan alamayan Fenerbahçe mutlak galip gelmemiz gereken maçta bizi yeniyor ya deli olacam...

gelen yeniyor giden yeniyor... Trabzonspor deplasmanı zor deplasmanmış... bırakın allah aşkına.... 5 sezondur kımı yendik birisi ornek versin... bir tane örnek verin... kımın canının yaktık....

Son söz... Gokhan Unal denen şerefsiz oynadığı muddetçe hiç bir maçı izlemeyeceğim...

NOT: Serkan-gabriç maçın en iyileri idi..
Egemen benım için her zaman sıradan bir defanstır... Taçtan gol yiyoruz.. tıpkı diyarbakır maçında yedirdiği angut golller gibi... 20 metrekarede top oynayan defans oyuncuları anak biizm takımda olur...

Umut iyi niyetlisin ama olum sende golcülük yeteneği yok... senın adına üzülüyorum ama senı şampiyonluğa oynayan bir takımın forveti yaparak sana bu kadar büyü bir yük verenleri de kınıyorum...

Mustafa Çolak
Arkadaşlar Olan Yine Bize Oluyor =(

mehmet83
21.12.2009, 00:57
yav herşey bizim kazanamamız içindi
2 yarı tam bastırıyoruz rüzgar çıktı
artık hoca işine inanmaya başladım
Hahaha ya birakin Allah'inizi severseniz. Elhamdulilallah hepimiz muslumaniz fakat boyle seylere inanmiyorum. Ruzgar meselesi guldurdu beni:D Maci izlerken Allah'in isine bak demedim degil:D

necmiati61
ya beddua etmemissede duasini alsak kötümü olur!

iyiolur manevi destek de almış oluruz düşünsene çarşamba bizim arkamızda cübbeli ahmet hoca teke tek de trabzonsporu konuşuyor :)

Mehmet Sarigül
Carlos konusunda yazdıklarınız benim mesajım ile denk gelmiş, diğer oyuncu ile ilgili açıklamam yukarıdadır...

Beğenmiyorlar ????

Yahu bunu anlamıyorum, milli olmak neden bir kriter, dolu örnekleri var bunun.

Birde Güiza ile umut arasındaki fiyat hariç kalite farklarını rica etsem sizden ???

Fb'nin golünü izle...Guiza'nin farkini belki görürsün...Guiza cok üstdüzey bir forvet degil ama Umut'la aralarinda daglar kadar fark var.

Umut'un maci icinde Alex'e yaptigi isabetli pas sayisini biliyormusun? Yapmayin allah askina,...tamam Trabzonspor'u seviyoruz ama kör degiliz.

Harun CAN
fenere karşı şuan gelmiş olduğumuz noktanın özeti !

her fener maçına çıkarken :

1 - fenerli futbolcularda ekstra bir motivasyon ve moral ! ( ölmüş eşşeği diriltmeyi çok sever Trabzon )

2 - her fener maçına çıkarken kendi futbolcumuzda olumsuz yansımalar ve yine mi sorusu...

durum yenmek veya yenilmekten çok daha öte bir hal aldı. hani hepimizin çok sevdiği ve benim daha bugün facebukta paylaştığım hababam sınıflı kemal sunal odaklı ah trabzon yine yaktın bizi sahnesi varya.. son yıllarda olay terse döndü.!

ya çok gol kaçırıp ezdiğimiz maçta bile beraberlik alıyoruz ( geçen sene istanbuldaki maç )

ya da çok gol kaçırıp salakça hatayla gol yiyoruz ( bu akşam ve geçen sene avni akerdeki maç )

nah şampiyon oluruz ... hatalar belli ama bi gıdım bile düzelmiyo

Hqmi
21.12.2009, 00:58
Katılıyorum,

Santos kim peşinde, deivid gönderilecek yer aranıyor, Alex Avrupadan teklif gelse dakika durur mu ? Lugano neden gitmedi ?

http://img706.imageshack.us/img706/8462/81136866.jpg (http://img706.imageshack.us/i/81136866.jpg/)

http://img694.imageshack.us/img694/7792/42307555.jpg (http://img694.imageshack.us/i/42307555.jpg/)

Kıyaslama: İyi bir Yattara! :cool:

winner
21.12.2009, 00:58
Katılıyorum,

kıyaslamayı benden bekliyorsan elmalarla armutları karıştırmayalım derim.Yoksa imanızdan barcelonanın ligdeki 34 maçınıda kazanması gerektiği ortaya çıkar kalite nedeniyle.

Büyük maçlardaki mağlubiyet oranımızın yüksekliği kalite farkıdır.İstanbul takımlarından daha kaliteli kadro ve oyunculara sahip olduğumuzu iddia edenler bu iddialarını sonuna kadar sürdürebilirler.ben realizmden yanayım.Acı olsada.

Erdem Keser
21.12.2009, 00:59
Fener'in, Bjk'nin, Gs'nin hayır duası nerden geliyor acaba...

TSezgin61
yau bazi arkadaslara komik geliyor. ama gidip duasi alinsa fenami olur:)

belki olur. belki birseyler degisir. tek umudumuz o kaldi...

keske öyle olsa, hicdegilse bulmus oluruz sorunu!

sedatalis82
biz büyük takım olsaydık bu maçı en azından kaybetmezdik...

Takımımız ne zaman bir maçı mutlak kazanması gerekiyorsa kazanamamaış bırak kazanmayı kaybetmiştir..Şöyle bir hafızanızı yoklayın... Sizilere bir kaç maç hatırlatayım ve bu maçların kaçını kazandık bir irdeleyin..

Trabzonspor- d.kiev maçı.. Ilk maç deplasman 2-1 kazanılmış ama kendi sahamızda beraberlik bile yeterken maçı kaybediyoruz ve şampiyonlar ligine giremiyoruz...

Cezalı olduğumuz bir maçta İzmirde beşiktaş la oynuyoruz kazanırsak avrupa upalarına katılacağız ama maçı 2-.1 kaybeddiyoruz, rakibimizi de kaybetitği için avrupa kuplarına gitme hakkı kazanıyoruz...

Türkiye kupası maçı altay la oynuyoruz kazanırsak hemdeen az 4 farkla ki( altay ıkıncı ligde oynuyor o zaman ve iddas yok) maçı alamaıyouz ve eleniyoruz..

95-96 fenerbahçe ile oynuyoruz ve kendi sahamızda maçı kaybediyoruz.. şampiyonluktan oluyoruz...

2003-2004 sezonu galatasarayla kendi sahamızda oynuyoruz .. şampiyonlkta fenerde 3 puan gerideyiz... Ve kandi sahamızda 4-1 kaybediyoruz..

Beşiktaş la türkiye kupasında kendi sahamızda oynuyoruz kazanırsak kupada iddamız devam edecek ama 2008 senesindekı maçta kendi sahamızda beşiktaşa kaybediyoruz..

Geçen sezon son maçta kendi sahamızda fenerbahçe ile oynuyoruz. Kazanırsak şampiyonlar ligine gitmek hakkı elde edeceğiz ama maçı 2-1 kaybediyoruz...

Geçen sezon galatasarayla oynuyoruz ve kazanırsak gaşatasarayın 3 puan onunde olacağız ama maçı kaybedip 10. Haftada lige havlu atıyotuz...

Anartosis famagusta ile avrupa maçına çıkıyoruz .. Mutlak kazanmak gerekiyor ve kazanamıyoruz ve eleniyoruz...

Sorun ne biliyormusunuz arkadaşlar biz büyük takım değiliz.. Ve futbolcularımız da büyük oyuncular değil..

Bizim oyuncularımızın isimlerini masaya yatırarak üzernde taktik çalışan bütün teknık direktörler bizden puan almasını becerdiler...Üzerimizde taktik oynayan her takım bizden maç aldı...demek ki bizim topçular hep ezber oynuyorlar...maç içinde kendilerini oyun pşanaına göre farklı birşeyler üretmiyorlar.. Bundan dolayı da her taktik maçlarını kaybediyoruz...

Bu işi rakip saha içerisinde yapamazsa medyayı kulanarak hakemleribaskı altına alarak bir şekılde beceriyor ve bizlrde fair playdan bahseder dururuz.. Bu laflar bile küçüklüğün göstergesidir... Şu gönüllerin şampiyonu lafından da çok nefret ederim...:))

velhasılı büyük takım büyük düşünen yöneticilerde buyuk düşünen teknık direktörlerden ve buyük düşünen oyunculardan ve buyuk düşünen taraftardan ibarettir...

Sahte golcüleri yıldız diye alanlar bugunu çok onceden görmüşlerdir... Maçtan once umut yakaladıklarının yarısını atsa maçı 3-1 alırız demiştim... Adam gol kaçırma konusunda çalışmış ne yapabilirim...

İyi oynamak yetmiyor . Puan alacaksın.... Bir defasında da kötü oynayarak puan alsak ne olur... O bile yok...

İstanbul takımlarının karısı olduk rsmen... Elin takımları çatır çatır bu takımları yenerken millet bizde resmen yeniden doğuyor.. 4 deplasmandır puan alamayan fenerbahçe mutlak galip gelmemiz gereken maçta bizi yeniyor ya deli olacam...

Gelen yeniyor giden yeniyor... Trabzonspor deplasmanı zor deplasmanmış... Bırakın allah aşkına.... 5 sezondur kımı yendik birisi ornek versin... Bir tane örnek verin... Kımın canının yaktık....

Son söz... Gokhan unal denen şerefsiz oynadığı muddetçe hiç bir maçı izlemeyeceğim...

Not: Serkan-gabriç maçın en iyileri idi..
Egemen benım için her zaman sıradan bir defanstır... Taçtan gol yiyoruz.. Tıpkı diyarbakır maçında yedirdiği angut golller gibi... 20 metrekarede top oynayan defans oyuncuları anak biizm takımda olur...

Umut iyi niyetlisin ama olum sende golcülük yeteneği yok... Senın adına üzülüyorum ama senı şampiyonluğa oynayan bir takımın forveti yaparak sana bu kadar büyü bir yük verenleri de kınıyorum...
aci ama gercek

Recep Alkan
Fb'nin golünü izle...Guiza'nin farkini belki görürsün...Guiza cok üstdüzey bir forvet degil ama Umut'la aralarinda daglar kadar fark var.

Umut'un maci icinde Alex'e yaptigi isabetli pas sayisini biliyormusun? Yapmayin allah askina,...tamam Trabzonspor'u seviyoruz ama kör degiliz.

Yahu sizden çok basit şeyler istiyorum, bana maddeler halinde diyin ki farklılıklar bunlar, bunu biliyor musun, şunu biliyor musun boşverin bunları.

Madde madde farklar, bilmediğim varsa öğreneyim...

Geçen sene adamın 4 golü vardı, bu sene 7.

Umarım kalkıp da bu seneki gol sayıları ile karşılaştırma yapmazsınız.

Hotaman
Bir kaç tecrübeli ve kaliteli ayağa ihtiyacımız olduğu fikrine eyvallah, doğrudur.
Ama forumda maç öncesi esen beraberlik istekleri bile gösteriyor ki işin psikolojik kısmını kaybetmişiz. Oyuncuların da bu psikoloji de olduklarını sanıyorum. Kaliteyi ortaya koymak için rahatlık lazım. Umarım iskeleti bozmazsak seneye bir kaç kaliteli isimle bunu sağlarız. O zaman oyuncularımızın gerçek değeri ortaya çıkar.

Aynen abi. Dört dörtlük değiliz ama biz yenen takımda ahım şahım bir takım değil.
Kaybetmemizin nedeni Avrupa'nın tozunu attıracak bir FB değil.
Olayı psikolojik olarak zaten kaybetmişiz. Kendimizi küçümsüyoruz inanamıyorum.

"Santrayı ben yapmaz, hep önce kaleyi seçerdim. Ancak o gün top dedim ve santraya gittim. Topu ayağıma alınca iki üç Liverpool'lu oyuncuyu geçip kaleye şut çektim. Amacım bizim uşaklara 2 yıldır namalup Liverpool'u burada yenebileceğimizi hissetirmekti."
Ali Kemal Denizci.

Biz bu takımın taraftarıyız.

TSezgin61
21.12.2009, 01:00

iste biz olamayinca meydan onlara kaliyor:D

bize yapilan beddua dogal olarak islerine yariyor:D

matrix5782
Katılıyorum,

iddası kalmamış futbolcuları beyin olarak taile çıkmış bir feneri herkez yener

OLCAY ÇAKIR
Maç en az 10 dk uzamalıydı.

yorumsuz6117
dalga geçtiğimiz Guiza bile 7 gol attı bizim iki forvetimizin 6 golü var..

mashal61
Burda kimse onların hayır duası aldığından bahsetti mi? Ben mi kaçırdım mesajı...

lazanya61
21.12.2009, 01:01
Biz büyük takım olsaydık bu maçı en azından kaybetmezdik...

Takımımız ne zaman bir maçı mutlak kazanması gerekiyorsa kazanamamaış bırak kazanmayı kaybetmiştir..Şöyle bir hafızanızı yoklayın... sizilere bir kaç maç hatırlatayım ve bu maçların kaçını kazandık bir irdeleyin..

Trabzonspor- D.Kiev maçı.. ilk maç deplasman 2-1 kazanılmış ama kendi sahamızda beraberlik bile yeterken maçı kaybediyoruz ve şampiyonlar ligine giremiyoruz...

Cezalı olduğumuz bir maçta İzmirde beşiktaş la oynuyoruz kazanırsak Avrupa upalarına katılacağız ama maçı 2-.1 kaybeddiyoruz, rakibimizi de kaybetitği için avrupa kuplarına gitme hakkı kazanıyoruz...

Türkiye kupası maçı Altay la oynuyoruz kazanırsak hemdeen az 4 farkla ki( altay ıkıncı ligde oynuyor o zaman ve iddas yok) maçı alamaıyouz ve eleniyoruz..

95-96 Fenerbahçe ile oynuyoruz ve kendi sahamızda maçı kaybediyoruz.. şampiyonluktan oluyoruz...

2003-2004 sezonu Galatasarayla kendi sahamızda oynuyoruz .. şampiyonlkta fenerde 3 puan gerideyiz... ve kandi sahamızda 4-1 kaybediyoruz..

Beşiktaş la Türkiye kupasında kendi sahamızda oynuyoruz kazanırsak kupada iddamız devam edecek ama 2008 senesindekı maçta kendi sahamızda Beşiktaşa kaybediyoruz..

Geçen sezon son maçta kendi sahamızda Fenerbahçe ile oynuyoruz. kazanırsak şampiyonlar ligine gitmek hakkı elde edeceğiz ama Maçı 2-1 kaybediyoruz...

Geçen sezon Galatasarayla oynuyoruz ve kazanırsak gaşatasarayın 3 puan onunde olacağız ama maçı kaybedip 10. haftada lige havlu atıyotuz...

Anartosis famagusta ile avrupa maçına çıkıyoruz .. mutlak kazanmak gerekiyor ve kazanamıyoruz ve eleniyoruz...

Sorun ne biliyormusunuz arkadaşlar biz büyük takım değiliz.. ve futbolcularımız da büyük oyuncular değil..

Bizim oyuncularımızın isimlerini masaya yatırarak üzernde taktik çalışan bütün teknık direktörler bizden puan almasını becerdiler...Üzerimizde taktik oynayan her takım bizden maç aldı...Demek ki bizim topçular hep ezber oynuyorlar...maç içinde kendilerini oyun pşanaına göre farklı birşeyler üretmiyorlar.. Bundan dolayı da her taktik maçlarını kaybediyoruz...

BU işi rakip saha içerisinde yapamazsa medyayı kulanarak hakemleribaskı altına alarak bir şekılde beceriyor ve bizlrde fair playdan bahseder dururuz.. Bu laflar bile küçüklüğün göstergesidir... Şu gönüllerin şampiyonu lafından da çok nefret ederim...:))

Velhasılı büyük takım büyük düşünen yöneticilerde buyuk düşünen teknık direktörlerden ve buyük düşünen oyunculardan ve buyuk düşünen taraftardan ibarettir...

Sahte golcüleri yıldız diye alanlar bugunu çok onceden görmüşlerdir... Maçtan once UMut yakaladıklarının yarısını atsa maçı 3-1 alırız demiştim... adam gol kaçırma konusunda çalışmış ne yapabilirim...

İyi oynamak yetmiyor . puan alacaksın.... Bir defasında da kötü oynayarak puan alsak ne olur... o bile yok...

İstanbul takımlarının karısı olduk rsmen... elin takımları çatır çatır bu takımları yenerken millet bizde resmen yeniden doğuyor.. 4 deplasmandır puan alamayan Fenerbahçe mutlak galip gelmemiz gereken maçta bizi yeniyor ya deli olacam...

gelen yeniyor giden yeniyor... Trabzonspor deplasmanı zor deplasmanmış... bırakın allah aşkına.... 5 sezondur kımı yendik birisi ornek versin... bir tane örnek verin... kımın canının yaktık....

Son söz... Gokhan Unal denen şerefsiz oynadığı muddetçe hiç bir maçı izlemeyeceğim...

NOT: Serkan-gabriç maçın en iyileri idi..
Egemen benım için her zaman sıradan bir defanstır... Taçtan gol yiyoruz.. tıpkı diyarbakır maçında yedirdiği angut golller gibi... 20 metrekarede top oynayan defans oyuncuları anak biizm takımda olur...

Umut iyi niyetlisin ama olum sende golcülük yeteneği yok... senın adına üzülüyorum ama senı şampiyonluğa oynayan bir takımın forveti yaparak sana bu kadar büyü bir yük verenleri de kınıyorum...

kimse trabzonum için bu kelimeyi kullanamaz, aklınızı başınıza alın, adam gibi yazın, hakaret etmeyin gece gece asabımızı bozmayın bizim

winner
21.12.2009, 01:01
Siz yıllık geliri, 100 milyar doları aşmış bir lig ile kendi lignizin kıyasını yaparsanız tabiki sizin standartlarınız doğru çıkar.

forvetsiz çıkmış olduğumuz 5-3 yenildiğimiz Fener maçında 35 lik anderson bize 3 gol atmıştı, kısmetse milli olamayan Tekke geldiğinde 33 lük yaşı ile gol attığında bu fikirler umarım çürümüş olur.i

Milli olmak ve bunu sürekli hale getirmek önemli bir kriterdir ama tek kriter değildir.diyebilmeniz lazımki ömer aysan gökhandan, cale santosdan, onur volkandan, song luganodan daha üst düzey ve kaliteli oyuncudur sebebide budur.ben hakikaten kendimi zorluyorum ama bulamıyorum.

mustafaction
21.12.2009, 01:02
ohoo her beddua kabul olacaksa işimiz var

Bu hoca öyle ya da böyle bir takım turuyor rakiplerede yapsın bir beddua hep kendi takımı şampiyon olsun

Erdem Keser
21.12.2009, 01:02
Burda kimse onların hayır duası aldığından bahsetti mi? Ben mi kaçırdım mesajı...
Bu kadar iyi sonuçlar aldıklarına göre onlarında aldıkları bi hayır duası vardır heralde.Kimsenin bahsettiğiyle ilgili birşey mi bahsettim? Ben mi kaçırdım mesajı...

Toraman
21.12.2009, 01:03
büyük maçlarda kırılma noktaları olur bu kırılma noktalarını da büyük oyuncular başarır maalesf bizde büyük oyuncu olmadığıiçin bu tarz maçları kazanamıyoruz.
Tek cümleyle özetlemişsin tebrik ederim.

asimetrik
21.12.2009, 01:03
Mehmet Sarıgül, aynı Guiza'nın altıpastan kaçırdığı gole de bak. Umut'un geçen hafta hazırlayıp attığı kafa golüne de bak. Kıyas gerekirse Gökhan Ünal'la kıyaslamak lazım. Taraftar olarak değil, objektif olarak Guiza'nın Gökhan Ünal'dan iyi olmadığına inanıyorum. Ama sorun form tutmuyor adam, ben vazgeçtim Gökhan'dan.
Zaten 2 kaliteli forvetimiz ile bir top yapan stoperimiz olsa, fb den çok daha üstün oluruz.

Recep Alkan
21.12.2009, 01:04
kıyaslamayı benden bekliyorsan elmalarla armutları karıştırmayalım derim.Yoksa imanızdan barcelonanın ligdeki 34 maçınıda kazanması gerektiği ortaya çıkar kalite nedeniyle.
Büyük maçlardaki mağlubiyet oranımızın yüksekliği kalite farkıdır.İstanbul takımlarından daha kaliteli kadro ve oyunculara sahip olduğumuzu iddia edenler bu iddialarını sonuna kadar sürdürebilirler.ben realizmden yanayım.Acı olsada.

Kıyaslamayı sizden beklemem kadar normal birşey yok, çünkü sizinde bir iddianız var, ben tezimi savunuyorum, buyrun sizde savunun, o resimlerde, adnan, hasan üçüncü, hüseyin, ayman, yattara gibi isimler var, adamların yedikleri golden sonraki resimlerinde aurello, edu ve deivid var, işte belki dedikleriniz burda olabilir.

Büyük maç kaybetmek neden kötü takımlık olsun, Gs feneri hiç yenemeden şampiyon olmuştur, keza Bjk de öyle, bu kötü tkım olduklarını göstermez.

yorumsuz6117
Bu Konuyu 61 Aktif Üye Görüntülüyor 61 (61 Üye ve 0 Misafir)

ceserdar
Yahu sizden çok basit şeyler istiyorum, bana maddeler halinde diyin ki farklılıklar bunlar, bunu biliyor musun, şunu biliyor musun boşverin bunları.

Abi neyin peşindesin bilmiyorum. Fener diye bir takım yok. Oldu mu? Bu akşam da maç falan yapılmadı. Lig lideri de Aziz Yavrucak üzülmesin diye fasülyeden oldu. Diyorsan ki bu takımı bu forumda bir tek ben kötüler bir de ben överim diye lafım yok.

mashal61
21.12.2009, 01:05

Bu hoca öyle ya da böyle bir takım turuyor rakiplerede yapsın bir beddua hep kendi takımı şampiyon olsun
Hoca efendiyi tanımadan sallayıp duruyorsunuz ama o beddua etmez, ancak dua eder. Bilmiyorum ama takım tuttuğunu zannetmiyorum. Böyle boş işlerle uğraşacak kadar boş vakti olduğunu da sanmıyorum.

Recep Alkan
iddası kalmamış futbolcuları beyin olarak taile çıkmış bir feneri herkez yener

Uğru, arada bir kalite farkı varsa, o oyuncular o sahaya çıktığında her türlü bunu gösterir.

bu iş tatil, kafa falan değil.

Sen yapma bari...

Cem Balcı
yahu maçı izlerken vallahi sıkıldım (:

necmiati61
Bu Mahmut Efendi, Istanbul Fatih Camiisindeki Mahmut Usta Osmanoglumu bileninizmi varmi.

evet renkdaş o galiba

faik celikoflu
21.12.2009, 01:07
maç gayet güzeldi...hatalo offside verilmese, colman boş kaleye atsa herşey çok farklı olurdu...

yenmek de var yenilmek de...

Colakoglu

Eger harbiden bu Mahmut Efendi Istanbuldaki Mahmut Usta Osmanoglu ise o beddua öylede bi kabul olurki.
Ama Öyle büyük bir Insanin beddua edecegini zannetmem.

balıkesirli TS
Bu Konuyu 61 Aktif Üye Görüntülüyor 61 (61 Üye ve 0 Misafir)
trabzonspor sevgisini sen düşün işte.insanların bağlılığını sen düşün. :( her zaman yanındayız trabzonsporun...

lazibere
21.12.2009, 01:08
kimse trabzonum için bu kelimeyi kullanamaz, aklınızı başınıza alın, adam gibi yazın, hakaret etmeyin gece gece asabımızı bozmayın bizim

Hacı hocalara okutmayı yakıştırıyorsunuzda bu lafı nedne yakıştıramıyorsunuz... Biz yenseydik ne diye konuşacaktınız nasıl bilmem ne yaptık diye demeyecektiniz.... hemde her gittiğimizde kazansaydık....

Acı ama gerçek olan bu....

Hotaman
21.12.2009, 01:08
Mehmet Sarıgül, aynı Guiza'nın altıpastan kaçırdığı gole de bak. Umut'un geçen hafta hazırlayıp attırdığı gole de bak. Kıyas gerekirse Gökhan Ünal'la kıyaslamak lazım. Taraftar olarak değil, objektif olarak Guiza'nın Gökhan Ünal'dan iyi olmadığına inanıyorum. Ama sorun form tutmuyor adam, ben vazgeçtim Gökhan'dan.
Zaten 2 kaliteli forvetimiz iel bir top yapan stoperimiz olsa, fb den çok daha üstün oluruz.

Abi Allah aşkına yaz yazmaya devam et.

Siz daha iyi bilirsiniz, bu takım kendisinden "kaliteli" onlarca devi devirdi Avni Aker'de.

Çünkü o zaman rakip kim olursa olsun malubiyet "normal" karşılanıp, "baskı" ve "kalite" kılıflarına uydurulmuyordu.

Mehmet Sarigül
21.12.2009, 01:09

Benden basit seyler istiyorsun, güzel...aslinda bizde (bende) Umut'tan basit seyler bekliyorum..örnegin, bir forvetin bilmesi gereken kosulari yapmasi...veya Guiza'nin golde yaptigi gibi, bir forvetin top ve rakibin arasina girebilmesi (böylelikle topu rakibinden korumasi), pas alacagi takim arkadasinin burnunun dibine kadar gelmemesi gibi...

Orhan Kahraman
yau bazi arkadaslara komik geliyor. ama gidip duasi alinsa fenami olur:)

belki olur. belki birseyler degisir. tek umudumuz o kaldi...

keske öyle olsa, hicdegilse bulmus oluruz sorunu!

tam 1 saattir okuyorum forumu

hocam kim bu beddua eden adam

ben bilmiyorum

necmiati61
Hacı hocalara okutmayı yakıştırıyorsunuzda bu lafı nedne yakıştıramıyorsunuz... Biz yenseydik ne diye konuşacaktınız nasıl bilmem ne yaptık diye demeyecektiniz.... hemde her gittiğimizde kazansaydık....

Acı ama gerçek olan bu....

ağzını topla aşağılayıcı bir ifade ile hacı hocalara okutuyosunuz diyemezsin kimse öyle bir şey yapmadı haddini bil

winner
21.12.2009, 01:10
Kıyaslamayı sizden beklemem kadar normal birşey yok, çünkü sizinde bir iddianız var, ben tezimi savunuyorum, buyrun sizde savunun, o resimlerde, adnan, hasan üçüncü, hüseyin, ayman, yattara gibi isimler var, adamların yedikleri golden sonraki resimlerinde aurello, edu ve deivid var, işte belki dedikleriniz burda olabilir.

Büyük maç kaybetmek neden kötü takımlık olsun, Gs feneri hiç yenemeden şampiyon olmuştur, keza Bjk de öyle, bu kötü tkım olduklarını göstermez.

kalitesiz takım kaliteliyi yenebilir ama bizimki gibi 3-5 senede bir.Fb kadrosu yenilmişti am daha kaliteliyid.O kadronun fb yi bir daha yenebileceğine gerçekten inanıyormusunuz.ayrıca sizin mantığınıza göre real madridin 3.lig takımına elenmemesi gerekirdi, düz mantıkla realin kadrosu daha kalitesizidir mi diyeceğiz o zaman.Gerçekten farklı şeylerden bahsediyoruz.tek merak ettiğim ömer aysanın neden gökhan gönülden daha kaliteli olduğunu iddia ettiğiniz.şaka mı yoksa gerçek mi?

matrix5782
Uğru, arada bir kalite farkı varsa, o oyuncular o sahaya çıktığında her türlü bunu gösterir.

bu iş tatil, kafa falan değil.

Sen yapma bari...

o zaman neden recep neden büyük maçları kazanamıyoruz

necmiati61
tam 1 saattir okuyorum forumu

hocam kim bu beddua eden adam

ben bilmiyorum

mahmut efendi fatih çarşambadan beddua etmiş olabileceği konuşuluyor

mehmet83
21.12.2009, 01:11
Hoca efendiyi taniyan varsa bi zahmet ilk gordugunde sorsun boyle bir beddua etmismi? Eger ettiyse bozma sansi var mi?:D

Orhan Kahraman
21.12.2009, 01:11
Takım kötü oynamadı bence düşük performansı olan colman vardı ve şans hiç bizim yanımızda değildi hakemler berbattı maçı katlettiler taraftar berbattı

maçın özeti bence bu

Hotaman
21.12.2009, 01:12

Yok abi olay şu biz Fener, Gs ya da Bjk'yi yenersek muhakkak onlarda bir sorun vardır.
Yakında adamlar kötüydü ondan biz 6 kez şampiyon olduk diyeceğiz diye korkuyorum.

devilkid
ne bedduaymış kardeşim..yine söylüyorum trabzonspor için şer okuyacağına ülkenin ferahlığı terör olayları için nefes harcıyaydı..

jeepeers
yazık valla yazık geri düşen takımın halini görünce utandım gerçekten tuttuğum takım olmasa resmen maçı satmışlar diycektim insan hiç mi utanmaz tribündekilerden bu kadar mı az mücadele eder ısırır rakibi bir takım hakeme çamur atmaya gerek yok u maç için senin kazanmaya niyetin olmazsa hakedersin herşeyi
verilen paralara yazık bunlara profesyonel futbolcu diye hele hele o barış biran önce terketsin memleketi ve bu takımı artık tiksindirmeye başladı kendinden bu kadar mı umursamaz olur bu memleketin insanı kaç sene oldu piyasaya çıkalı gelişeceğine sıradan bile olamadı beğenmediğiz tayfun en azından canını dişine takıyo bi tarafını yırtıyo oynuyoken
forvet diye bu takımda tutulanlara ise diyecek hiçbirşeyim yok penaltı noktasına bi tane direk diksek gol atar heralde bunlar kadar

ceserdar
21.12.2009, 01:13
Hoca efendiyi taniyan varsa bi zahmet ilk gordugunde sorsun boyle bir beddua etmismi? Eger ettiyse bozma sansi var mi?:D

Geçen hafta Pazar günü Teke Tek Özel'deydi kendisi. Bir daha çıkarsa aklımızda bulunsun da e-mail atalım programa bu soruyu sorsun.

TSercaN
yedigimiz gol de hata Song un arkadaslar. Umutun kafa vurusu gol olsa, alanzinho nun sutu gol olsa... ilk yaridaki pozisyonu kesmese, yani bunlardan biri gol olsa maci cevirirdik gibime geliyor.

mete61bordomavi
En başta, Trabzonspor olarak gerçekten hayır işlerine yönelmemiz gerekiyor!
Bir vakıf kurup gariban sevindirmemiz lazım ki Allah cc de bizi sevindirsin!
Cidden artık böyle düşünüyorum!
ÇÜNKÜ HANGİ KRİTİK MAÇ VARSA ALAYINI KAYBETTİK!
Bu takımda bir bela var arkadaşlar!
Gerekirse stadın her yanında hatimler indirilsin, Mahmut hocaefendi cemaatine gidilerek el öpülerek takım için hayır duası istensin...
Çünkü maddi boyutlar kadar manevi boyutlar da çok önemlidir!

lazibere
21.12.2009, 01:14
ağzını topla aşağılayıcı bir ifade ile hacı hocalara okutuyosunuz diyemezsin kimse öyle bir şey yapmadı haddini bil

Nasıl konuşacağımı sana sormayacağım... yazılanları okursan milletin nelerden bahsettiğini anlarsın... Büyü varmış da takımı okutsak mı... Hoca efendiye gitsek mi... yok acaba gerçekmiymiş de bilmem ne... sen demediysen demedin... diyenler var....

TheRapZoNe
Mahmut Hoca gibi dinibütün alimler hiçbir şey için beddua etmez.
Bu tür iftiralarla milletin kafasını karıştırmayınız

Hotaman
o zaman neden recep neden büyük maçları kazanamıyoruz
Bu sorunun muhattabı ben değilim. Umarım cevap vermem sizin için bir sorun teşkil etmez.
Bence; kaybetmeyi olağan karşılıyoruz.

Colakoglu

Valla ben babam araciligiyla biseyler yapmaya calisirim :) anlaticam ona olayi.

necmiati61
Geçen hafta Pazar günü Teke Tek Özel'deydi kendisi. Bir daha çıkarsa aklımızda bulunsun da e-mail atalım programa bu soruyu sorsun.

o cübbeli hoca mahmut efendi değil ikisi arasında dünya kadar fark var

mashal61
ne bedduaymış kardeşim..yine söylüyorum trabzonspor için şer okuyacağına ülkenin ferahlığı terör olayları için nefes harcıyaydı..
Hemen de nasıl insanları karalayabiliyorsunuz? Beddua ederken yanında mıydınız?

Recep Alkan
21.12.2009, 01:15
kalitesiz takım kaliteliyi yenebilir ama bizimki gibi 3-5 senede bir.Fb kadrosu yenilmişti am daha kaliteliyid.O kadronun fb yi bir daha yenebileceğine gerçekten inanıyormusunuz.ayrıca sizin mantığınıza göre real madridin 3.lig takımına elenmemesi gerekirdi, düz mantıkla realin kadrosu daha kalitesizidir mi diyeceğiz o zaman.Gerçekten farklı şeylerden bahsediyoruz.tek merak ettiğim ömer aysanın neden gökhan gönülden daha kaliteli olduğunu iddia ettiğiniz.şaka mı yoksa gerçek mi?

Ben şahıslar üzerinden değil, takımın genelinden bahsediyorum....

Demek istediğim, daha düne kadar çabuk uyumu olan, bizi tayfundan kurtaran, mücadelesinden zevk aldıımız adam, bugün Gökhan karşısında yerden yere vuruluyor...

yorumsuz6117
http://video.ntvmsnbc.com/?471150#v04513024420500900008709224419014814501123 3192077
Katılıyorum

Ilelioglu
Takim benim düsündügüm gibi full pres ile oynamadi ve üstelik Alex'i de o kadar kontrol altinda tutamadilar...

Ama yinede herzaman pozisyon buluyoruz ama atamiyoruz...

Herif 2 Metre arkadan geliyor ama Hakem ofsayt veriyor, bu nasil istir?

gcolman
21.12.2009, 01:16
ben çok bilmişlik yapmak istemem ama bugün serkan-gabric-umut ve onur dışında tüm futbolcular kötüydü...ayrıca şu Egemenin yerine artık Giray oynamalı Egemen saçmalamaya başladı artık iyice...

mustafaction
Bende katılmıyorum arkadaşlar beddua ettiği fikrine,

İslamiyeti hakkıyla yaşayan insanlar zulme uğramadıkları takdirde beddua etmezler

Recep Alkan
http://img189.imageshack.us/img189/3631/10844129148917439214451.jpg (http://img189.imageshack.us/i/10844129148917439214451.jpg/)

28TS61
Gerekirse stadın her yanında hatimler indirilsin, Mahmut hocaefendi cemaatine gidilerek el öpülerek takım için hayır duası istensin...

3 istanbul takimi her gün hayir isliyor sanirim.
herkesin hakkini veriyorlar. kimsenin hakkini gasp etmiyorlar.
alkol sigara icmiyorlar. 5 vakit namaz kiliyorlar.
zekat veriyorlar, hacca gidiyorlar.
bunlari yaptiklari icinde her sene sampiyon oluyorlar öylemi

ceserdar
21.12.2009, 01:17
o cübbeli hoca mahmut efendi değil ikisi arasında dünya kadar fark var

O onun talebesi değil mi?

lazibere

benı eleştiren arkadaşlar.... buyrun kım nerlden bahsediyormu...
topa doğru vurmasını çalışmayalım da.... hayır işlerine verelim... hatta bütün taraftarlar maç çıkmadan evvel birer kere daha boy abdesti alalaım.. hatta 8 rekat da namaz kılalaım.. o zaman belki Umut'un vurduğu şutlar kaleyi bulur... hatta hep beraber hacc mı gitsek ne... yok pardon Sadri şener once Umreye gitsin...:))))) yemin ederim bunların hepsi bana çok komik geliyor....

Adam gibi oynayacakın ve kazanacaksın... Elin Gavuru vurdu mu atıyor kardeşim....

necmiati61
Nasıl konuşacağımı sana sormayacağım... yazılanları okursan milletin nelerden bahsettiğini anlarsın... Büyü varmış da takımı okutsak mı... Hoca efendiye gitsek mi... yok acaba gerçekmiymiş de bilmem ne... sen demediysen demedin... diyenler var....

sabah beri okuyorum ben aşağılayıcı konuşmana kızdım. ben büyü var lafını görmedim dikkat edersen beddua edebileceği konuşuluyor sadece okuttursun diyeni de görmedim

Cem Akyüz
21.12.2009, 01:18
Trabzon'um canın sağolsun Eyvallah

Mustafa Yüksek
Trabzon'um canın sağolsun Eyvallah

Eyvallah Cem Eyvallah...

necmiati61
O onun talebesi değil mi?

irfan olarak fark var renkdaş

asimetrik
21.12.2009, 01:19

Tanıyorum, öyle şeylerle ilgilenmez. İlgilense de Trabzonspor'u destekler:)

winner
21.12.2009, 01:20
İşimiz hacı hocaya kaldıysa vay halimize.Herkese iyi geceler...

lazibere
21.12.2009, 01:20
Mahmut Hoca gibi dinibütün alimler hiçbir şey için beddua etmez.
Bu tür iftiralarla milletin kafasını karıştırmayınız

:))))))) Trabzonspor taraftar sitesi burası... karıştıranlar adıyamana gitsinler...

necmiati61
21.12.2009, 01:21
:))))))) Trabzonspor taraftar sitesi burası... karıştıranlar adıyamana gitsinler...

bak yine aşağılmaya başladın rica ediyorum aşağılama

gokmavi
Toroğlu'nun bir şey demesine gerek yok. Pozisyonda göbekteki fenerli oyuncu en az 1 metre ilerdeydi. Ofsaytla alakası yok. İşin komiği yan hakem pozisyon anında fenerli oyuncu ile aynı hizadaydı.
Neyse, forumda ortalık toz duman olmuş yine. Herkes herkese geçiriyor... Ben bu akşam takımımızın oynadığı futboldan memnunum. Bence mücadeleleri ve kazanma istekleri üst düzeydeydi. Son 15 dakikaya kadar topu da akıllı kullandılar.
Sahanın bence en iyileri Alan, Gabriç ve Onur'du.

Eksiğimiz tabii ki Fatih Tekke. Gelişi çok şeyi değiştirir.

Trabzonsporlu olmanın en önemli özelliklerinden biri olarak, umutluyum. Unutmayın, biz her zaman şampiyonluğa oynarız. Bu matematiksel olarak mümkün olmayan zamanlarda bile böyledir :)

Erman Toroglu ofsayt pozisyonu icin bisey dedi´mi beyler... ligtv.com.tr´de video felan yok...

Koray
Gitsinler şu stadı okutsunlar içinde kurban falan kessinler hocalar tutlsun kuranı kerimi hatim etsinler, kendi sahamızda kritik maç kazanamama belasından kurtulalım, isyan edeceğim artık en sonunda...

matrix5782
21.12.2009, 01:23
bu arad galatasarayın bizi ne kadar ciddiye aldığının kanıtı:leo franco kewell ve elano bizim kupa maçında yoklar.izin alarak tatile çıktılar.

adem73
21.12.2009, 01:23
radikal kararlar alıp takımın tamamını yerli futbolculardan kuracaksın.ve futbolcu da gercek trabzonsporlu olacak ünal karaman gibi.canını dişine takıp oynayacak,oynamıyorsa defolup gidecek.

Recep Alkan
21.12.2009, 01:24
Şampiyonluğu kaçırdığımız, en ii jenerasyonlarımızdan biri olan 2004-2005 sezonu derbi çıkartımı :

8. Hafta: Trabzonspor - Beşiktaş : 1-0

10. Hafta : Trabzonspor- Galatasaray : 0-1

13. Hafta : Trabzonspor - Fenerbahçe : 0 - 2

25. Hafta : Beşiktaş -Trabzonspor : 1 - 0

27. Hafta : Galatasaray - Trabzonsor : 0 - 2

31. Hafta : Fenerbahçe - Trabzonspor : 2 - 1

Arkadaşlar 96 dan sonraki en sağlam jenerasyon bile doğru düzgün derbi alamamış, biz kötü olduğumuzdan değil nedenini anlayamadığımız bir durumdan kazanamıyoruz...

ceserdar
21.12.2009, 01:24
Herkese iyi geceler.

mehmet83
21.12.2009, 01:25
Tanıyorum, öyle şeylerle ilgilenmez. İlgilense de Trabzonspor'u destekler:)
Eyvallah. Tek umudumuz boyle bir beddua olmasiydi.:p Taniyan arkadaslar, agbiler ihtimal vermedigine gore biz yine futbolculara, yonetime sallayalim.:rolleyes:

OLCAY ÇAKIR
Ziya Doğan'lı derbi maçların dökümü varmı?

faik celikoflu
recep hocam 96 dan sonra yıllarca avni akerde fenerle berabere bile kalmadık...ta ki hoojdonk gelene kadar...

İsa
21.12.2009, 01:26
Şu maçın tekrarını izliyorumda yahu Egemen kafan nerde be kardeşim...
Colman,Alanzinho nasıl bu kadar güçsüz olabiliyosunuz,nasıl bu kadar kolay top kaybedebiliyosunuz,neden o kadar koşupta rakiple ikili mücadeleye girmiyosunuz,neden kaçak güreşiyosunuz...

Orhan Kahraman
21.12.2009, 01:26
radikal kararlar alıp takımın tamamını yerli futbolculardan kuracaksın.ve futbolcu da gercek trabzonsporlu olacak ünal karaman gibi.canını dişine takıp oynayacak,oynamıyorsa defolup gidecek.

barışı o kadroya koyarmısın?

Ilelioglu
21.12.2009, 01:27
bu arad galatasarayın bizi ne kadar ciddiye aldığının kanıtı:leo franco kewell ve elano bizim kupa maçında yoklar.izin alarak tatile çıktılar.

E öyle tabiki, adamlar hafta ici mac yaparlar ama elini koluna sallaya sallaya mac kazanirlar Trabzon'da...:mad:

Fatih Tekke, Gökdeniz, Szymek gibi oyunculari elinde tutamayan....ya neyse eski Konulara girmeyelim yine ama eger Sampiyon olmak istiyorsak iyi oyuncularimizi birakmamaliyiz..!!!

Hotaman
21.12.2009, 01:27
Abi adam sana saygı duyuyor seni ciddiye alıyor.
Sen onun duyduğu saygının yarısını duy kendine.
Adam senden çekiniyor diye sor yahu?

Bahanen yok, Trabzonspor'sun Trabzon da kazanacaksın.

Recep Alkan
21.12.2009, 01:28
Gol kralı çıkarmış, doğru düzgün mağlubiyeti olmayan bir takım kalitesiz olamaz, ama görülüyor ki o sene bile 18 puanlık maçlardan 6 puan çıkarmışız, Derib Trabzonspor çin başka birşey, ka-za-na-mı-yor...

Kalite falan değil...

Metin Ural
21.12.2009, 01:29

kupayi ne kadar ciddiye aldiginin kaniti

lazibere
21.12.2009, 01:30
Bazı arkadaşlar ısrarla burayı tarikatların reklam yerleri gibikullanmaya gayret gösteriyorlar...
başarızılığı hacı hocalarda aramak bence zayıflık göstergesidir... Lütfen bu tip yorumlar yapmayınız....

Futbol sahada oynanır .. iyi oynarsın ve kazanırsın.. iyi oyuncuların olur ve kazanırsın... Veya iyi lobin olur kazanırsın....

Yoksa neden yok diye sorgularsın... eleştirirsin... bu kadar basit...

5 metre geriden çıkan oyuncuya bayrak kaldıran hekemı eleşririrsin... ama bunu sert yaparsın gerekirse eylem yaparsın... ama hakkını ararsın...

Çok yazık gerçekten çok yazık... Takımıızn bu kadar basite indirgeyenleri kınıyorum.. Bu takımın itibarini bu kadar aşağılara çekneleri şiddetle kınıyorum... Takımıızı büyük maç kazanamaz hale getirenleri ve bu gidişatın onune geçmek için bişeyler üretmeyenleri şiddetle kınıyoum....

Bu topçuların hepsine hatta biz gelen butun oynculara bu kentin tarihi ve spor tarihi anlatılalı.. Burda Fnerbahçeyi yenemediğin zaman taraftarın bir hafta geceleri uyuyamadığını anlatmalı... Sıradan bir maç olmadığını çok yuvaalrın yıkıldığını anlatsın..... Ben butun topçularımıza psikolij terapi öneriyorum...

adem73
barışı o kadroya koyarmısın?
dediğim gibi oynamıyorsa yol verin gitsin. habu forumdan 11 kişi çıkarsak adım gibi eminim feneri yenerdi.arkadaşların hırsı yeter de artardı bile.

Hotaman
Ziya Doğan'lı derbi maçların dökümü varmı?
Abi Bjk'ye 4 galibiyet.
Gs'ye de sanıyorum bir galibiyetimiz var.
Fener'e yok.
Birde deplasmanda Kiev'i ezdik. Tabii normal çünkü hoca kaliteli idi. Takımda Fatih, Gökdeniz ve Yattara dışında kaliteden kırılıyordu.

mehmet83
Gs, ne kadar kaliteli kadroya sahip olursa olsun Fener'i yenemiyor. Bizde ayni sorunu butun derbilerde yasiyoruz. Kalite farki etkendir belki ama ortada baska bir sorun var. Kalite farki kaybetmemizde en son sirada geliyor bence.

Recep Alkan
21.12.2009, 01:31
Neyse ben yatıyorum, sabah seminer var oraya katılacağım, yarın kaldığım yerden okuya okuya geirim artık...

Sevgiler , Saygılar...

son sözüm, derbiyi kalite ile ölçmeyin arkadaşlar...

Ilelioglu
21.12.2009, 01:31
Bu Baris meselesine gelince, ya bu cocuk kötü degil verin kiralik bunu baska bir takima biraz tecrübe edinsin yine gelir takima geri.

asimetrik
21.12.2009, 01:32

Kewel hariç. Gerçekten ciddiye almış ki diğerlerini oynatmayacak:)

Hotaman
21.12.2009, 01:32
Gol kralı çıkarmış, doğru düzgün mağlubiyeti olmayan bir takım kalitesiz olamaz, ama görülüyor ki o sene bile 18 puanlık maçlardan 6 puan çıkarmışız, Derib Trabzonspor çin başka birşey, ka-za-na-mı-yor...

Kalite falan değil...
Sadece o mu? O takımın o zaman ki forveti Fatih için onun yetenekleri bende olsa 10 sene Real'de oynardım diyor.

Recep Alkan
21.12.2009, 01:34
Sadece o mu? O takımın o zaman ki forveti Fatih için onun yetenekleri bende olsa 10 sene Real'de oynardım diyor.

Seninle anı fikirde olmak güzel, çok ayrı düşmüştük toparladk.

ama ayrılık günleri yaklaşıyor haberin olsun, transfer dönemine geldik çünkü :)

Cümleten ii geceler...

Hotaman
21.12.2009, 01:35
Gs, ne kadar kaliteli kadroya sahip olursa olsun Fener'i yenemiyor. Bizde ayni sorunu butun derbilerde yasiyoruz. Kalite farki etkendir belki ama ortada baska bir sorun var. Kalite farki kaybetmemizde en son sirada geliyor bence.

Al işte ne güzel bir tespit daha.
Gs geçen yılda bu yılda en kaliteli takımıdır.
Yenemiyor adamlar Fener'i. Yenmeyi bırak düşünmüyorlar bile.

asimetrik
21.12.2009, 01:35
96 buna en iyi örnek. Milli takımı kriter olarak önemseyen arkadaşlar için söylüyorum. Biz kuruyorduk o takımı o yıllarda ama yenildik. Gerçekten sorun başka.

Mehmet Sarigül
21.12.2009, 01:37
yedigimiz gol de hata Song un arkadaslar. Umutun kafa vurusu gol olsa, alanzinho nun sutu gol olsa... ilk yaridaki pozisyonu kesmese, yani bunlardan biri gol olsa maci cevirirdik gibime geliyor.

Yedigimiz golde hata sadece Song'un...

Pozisyonda oyundan kopan ve Song'un uyarisi ile uyanan, Alex'le "formalite" kafa topuna cikan Selcuk'da degil...

Pozisyonda "Song bu topu alir" diye beklemeye gecen, Guiza'nin öne dogru kosusuna aldanan ve Guiza'nin ice katetmesine izin veren Egemen'nin degil...

Evet,...pozisyonda Song hatali,...en az takim arkadaslari Egemen ve Selcuk kadar.

Arkadaslar,...bu bizim takim olarak bu sezon konsantre olmadigimiz ve golle sonuclanan kacinci pozisyon? Rakibimiz tac, serbest vurus, korner kullaniyor, bizim futbolcular ne topa bakiyor ne rakibe...

necmiati61
o stad numunenin hastahanesini yanında durduğu sürece biz yatılı hastaların ahını alacağız boşuna debelenmeye gerek yok belimizi doğrultamayacağız. hangi ülkede hastanenin yanında stad var

Hotaman
Seninle anı fikirde olmak güzel, çok ayrı düşmüştük toparladk.

ama ayrılık günleri yaklaşıyor haberin olsun, transfer dönemine geldik çünkü :)

Cümleten ii geceler...
Ortak payda Trabzonspor hepimiz aynı taraftayız.
Ben Fatih'in alınmasına asla karşı değildim.
Benim karşı olduğum suni cepelere ayrılmamız.
Detaylı konuşuruz daha sonra.
İyi geceler.
Bende yatayım bari belki uyurum.
Yarın hem iş hem okul var lanet olsun.

TS-FAN
21.12.2009, 01:38
@Winner,
İzninle iki sorum olacak:
1-Sence Türkiye'nin en iyi kadrosu hangi takım?
2-Takımımızın kadrosu kalite olarak sence kaçıncıdır?
(4.sırada demeni bekliyorum)bakalım....

Hotaman
21.12.2009, 01:40
96 buna en iyi örnek. Milli takımı kriter olarak önemseyen arkadaşlar için söylüyorum. Biz kuruyorduk o takımı o yıllarda ama yenildik. Gerçekten sorun başka.

Gürcan abi daha önce dedim mi bilmiyorum. Ancak iyi ki yazıyorsun be abi.
O sene FB'ye iki maçta kaybettik.
İçerde oynadığımız Van maçı aklımdan bir an olsun çıkmıyor.

zafer44
21.12.2009, 01:41
İlk sorunumuz kötü yönetim ama bunu bizim yönetimi kast ederek söylemiyorum; millet olarak en büyük sorunumuz bu maalesef...

asimetrik
21.12.2009, 01:43
Sorunun bir çok nedeni olabilir ama benim dikkatimi çeken bir konu var. Doğruluğu elbette tartışılır ama belirteyim istedim. Yıllardır bizde, lafı dolandırmadan söyleyeyim, kaba tabirle (affınıza sığınarak) fırlama oyuncu eksikliği. En son Şota ve bu arada Yattara var. Rakip İstanbul takımlarında bunlardan çok var.
Mesela bugün Alex bir serbest vuruşu beklemeden yaptı ve direk öne oynadı. Pozisyon oluyordu az kalsın.
Aynsını bizim ki yaptı ama ileri değil geri ve bizim defansa pas attı. Güldüm sadece. İkisi de ilk yarı oldu.
Hani hoca işine benzemesin ama böyle kurnaz oyuncu sayısı bizde hep az oldu. Oyun zekası ile birebir orantılı bir durum bu.

Ilelioglu
21.12.2009, 01:44
Macin sonlarina dogru Taraftara dikkatlice baktim,

gercekten bu Taraftara helal olsun ama bunlari haketmiyorlar!!!!

şenolköz
21.12.2009, 01:45
derbileri iyi oynayıpta kazanamamamızın nedeni takdir-i ilahi arkadaslar.taktiksel mantıksal ve benzerisel sebep aramayın.olmadımı olmuyor işte 96 da da olmadı d.kiev rövansında da olmadı sonraki hiçbir final macındada.biz zaten takımımızı karsılıksız sevdik bahanesizde destekleyeceğiz onlarda calısıp cabalayacak gerisi kaderde varsa olur yoksa oturup olandan(oynanan futboldan) keyif almaya calısacagız.

Orhan Kahraman
o stad numunenin hastahanesini yanında durduğu sürece biz yatılı hastaların ahını alacağız boşuna debelenmeye gerek yok belimizi doğrultamayacağız. hangi ülkede hastanenin yanında stad var

yahu ne zaman baksam camdalar biraderim beleşe maç izliolar :p takılma oraya:)

Tolga Okumuş
Çok ilginç oyuncular var bizde.

Topu kontrol edemeyen,

Topun üstüne basan,

Ayağını yere vuran,

Topu ayağından açan,

Ayağı kayan,

Tercihlerinde hep yanlışı seçen...

Ömür törpüsü yeminle...

Hotaman
Aynen, bu önemli bir faktör.
"Kötü çocuk" lazım takıma.
Engin'in Toulse'ye attırdığı gole bir bakın.

Neyse herkeze iyi geceler.

Soytürk
21.12.2009, 01:47
abi girmeyin teknik adam konusa senin forvetin gol atamıyosaaaaa adam napsın senin yönetimin forvet almıyosa adam napsın senin yönetimin ısrarla umutla gökhan cok iymiş gibi arkasında duruyosa adam ne yapsın???????? rezillik bu başka bşy değil..

mehmet83
21.12.2009, 01:48
çççValla bu haldeyken iyi geldi bu. Cok yasa.ççç

Mehmet Sarigül
Mehmet Sarıgül, aynı Guiza'nın altıpastan kaçırdığı gole de bak. Umut'un geçen hafta hazırlayıp attığı kafa golüne de bak. Kıyas gerekirse Gökhan Ünal'la kıyaslamak lazım. Taraftar olarak değil, objektif olarak Guiza'nın Gökhan Ünal'dan iyi olmadığına inanıyorum. Ama sorun form tutmuyor adam, ben vazgeçtim Gökhan'dan.
Zaten 2 kaliteli forvetimiz ile bir top yapan stoperimiz olsa, fb den çok daha üstün oluruz.

Abi bende Guiza'yi Umut'la kiyaslamiyorum...cünkü kiyaslamak mümkün degil.

Guiza ve Gökhan'a gelince...Gökhan Trabzon'da mutlu degil, Guiza ise Türkiye'de (Istanbul'da) mutlu degil,...ama biri yinede profesyonelce isini yapmaya calisirken, digerini hepimiz görüyoruz.

Gökhan'dan biz vazgecsek ne olacak, futbolcu kendisi vazgecmis...

Guiza'nin pozisyonuna gelince, o topa (o zeminde) düzgün vurmak zor.

necmiati61

yılardır düşünüyorum yatalak hasta eğer maçtaki sesten rahatsız oluyorsa ah tutmaz mı bizi diye renkdaş galiba ahın tuttuğuna inanıyorum tüm ümitlendiğimiz maçları kaybetmemiz tesadüf olamaz. karabasa gibi bir şey çökmüş üzerimize

Soytürk
21.12.2009, 01:57
aziiz ağlasana şimdi ağla rezil herif..adamsan çıkar ts nin hakkını yediler hakelerden şikayetciyim dersin...ama bunu bizim başkan yapmıyo senmi yapcan

FANATIK61
21.12.2009, 01:59
Kimse yedigimiz gol'de Songun hatasindan bahsetmiyor...

Soytürk
yılardır düşünüyorum yatalak hasta eğer maçtaki sesten rahatsız oluyorsa ah tutmaz mı bizi diye renkdaş galiba ahın tuttuğuna inanıyorum tüm ümitlendiğimiz maçları kaybetmemiz tesadüf olamaz. karabasa gibi bir şey çökmüş üzerimize

bu na şöyle bişy söyliyim ts nin en son kupa aldıgı maçta trabzonda kutlamalar tabancalar havada ucusuyodu babam hiç sevmez kör kursunu tersaa cıktı kapıları kapadı ve cok pis ah etti kufur etti....ve şunuda söyliyim birgun ts şampiyon olrusa yeryerinden oynar ölende olur kurşuna kurban gidende...

Orhan Kahraman

Haklısın bende böle düşüncelere dalıyorum bazen önceden ben maçlara filan giderken böle bi sevinç böle bir kıpırkıpırlık vardı şimdi hep karamsarım yalandan bi "yeneriz yaa" diyorum sadece. Sağımda solumda oturanların gözlerine bakıyorum " boşuna gelmişsin birader yine hüsran " diyor gözler bana şuan. bişey var ama nedir o bilemiyorum

Soytürk
21.12.2009, 02:00

abi bırakın songun hatasını senin forvetin iş yapıyomu ???keşke song kadar 1 2 3 hataları olsa ....

QraL
21.12.2009, 02:00
Eski zamanlarda zaten stad 'da kalelerin birinin arkasinda muska bulmuslar derdi eskilerimiz

Fatih Özkan
21.12.2009, 02:01
Anlamıyorum...
Derbi maç kazanamıyoruz...
Nedir bu böyle ?
Bu nasıl bir uğursuzluktur anlam veremiyorum...
Bir açıklaması olmalı...

Orhan Kahraman
21.12.2009, 02:01
bu na şöyle bişy söyliyim ts nin en son kupa aldıgı maçta trabzonda kutlamalar tabancalar havada ucusuyodu babam hiç sevmez kör kursunu tersaa cıktı kapıları kapadı ve cok pis ah etti kufur etti....ve şunuda söyliyim birgun ts şampiyon olrusa yeryerinden oynar ölende olur kurşuna kurban gidende...

Benim çevremde (arkadaş) şampiyonluk gören yok 20 yaşındayım ve geçenlerde konuşuyouz 6-7 kişi "ula şampiyon olursak nasıl sevinirsiniz" dedim ve arkadaşlarımın birinden gelen cevap : " ya babamı asarım,ya evi yakarım,ya kendimi yakarım" benim cevabım : " sanırım boğaz köprüsünden kendimi bordo mavi bir bayrağa sarılmış olarak boğaza atarım"

yani kör kurşunmuş silahlarmış onlar normal :))

Ilelioglu
21.12.2009, 02:02

Fener'de de öyle hatalar oldu ama atan oldumu yok....Guiza atiyor ama!:mad:

sametaydin
21.12.2009, 02:02

Evet song pozisyonda hatalı. Ama egemen song dan daha fazla hata yaptı. Piyango songa çıktı. Takm olarak kötüydük. İyi denecek serkanla gabriç vardı onlarda normaldi işte. Yani maçı veren adam song değildi.

İsa
21.12.2009, 02:03
Sorunun bir çok nedeni olabilir ama benim dikkatimi çeken bir konu var. Doğruluğu elbette tartışılır ama belirteyim istedim. Yıllardır bizde, lafı dolandırmadan söyleyeyim, kaba tabirle (affınıza sığınarak) fırlama oyuncu eksikliği. En son Şota ve bu arada Yattara var. Rakip İstanbul takımlarında bunlardan çok var.
Mesela bugün Alex bir serbest vuruşu beklemeden yaptı ve direk öne oynadı. Pozisyon oluyordu az kalsın.
Aynsını bizim ki yaptı ama ileri değil geri ve bizim defansa pas attı. Güldüm sadece. İkisi de ilk yarı oldu.
Hani hoca işine benzemesin ama böyle kurnaz oyuncu sayısı bizde hep az oldu. Oyun zekası ile birebir orantılı bir durum bu.
Çok öyle uzun boylu değerlendirme yapmaya gerek yok abi.Ortadaki 4 adamı kıyaslayalım.Genel bir değerlendirme olmasına gerek yok sadece bu maçlık.Emre-Cristian-Alex-Guiza karşılarında Selçuk-Colman-Alanzinho-Umut.Oyun açısından eş değer görebildiğim iki isim Emre-Selçuk.Bu takımı bugün yenme şansımız yoktu.
Rakibe üstünlük kuran tek oyuncumuz Sekan'dı.

Ilelioglu
21.12.2009, 02:03
Anlamıyorum...
Derbi maç kazanamıyoruz...
Nedir bu böyle ?
Bu nasıl bir uğursuzluktur anlam veremiyorum...
Bir açıklaması olmalı...

Eskisi gibi sert degiliz, rakip takimlara ve taraftarlara stadi dar edemiyoruz...:mad:

Fatih Özkan
21.12.2009, 02:05
Eskisi gibi sert degiliz, rakip takimlara ve taraftarlara stadi dar edemiyoruz...:mad:

Yok...
Bence durum daha da farklı...
Anlam veremiyorum gerçekten...
Öyle böyle bir durum değil...
600 gün oldu ya!
Şaka gibi...
Bunları yenen takımlar stadı dar mı ediyordu ?
Sanmıyorum...
Bir terslik var...

necmiati61
silkinmek lazım yeniden doğmak lazım kötü geçmişten ders çıkararak unutmak lazım yoksa eziklik üstümüzden kalkmaz bu stadın bana göre bir an önce değişmesi lazım üstünü de açtılar tekrar ediyorum hastanenin yanına stad olmazzzzzz

Soytürk
arkadaşlarrrrrr aranızda forvet olan yokmu:D

safakterzi
21.12.2009, 02:06
Uzun süreden sonra, havasına girmeye başladığım bir maç oldu.
Maalesef kazanamadık. Şanssızlık vardı, beceriksizlik vardı, hakemin hatası mıdır, kastı mıdır artık neyse, o da vardı... Bu maçı bir türlü kaybettik. Kılımızı fazladan kıpırdatmadan, aynı futbolla kazanabilirdik te bu maçı... Bunlar önemli değil..O şekilde kazanmak, ya da bu şekilde kaybetmek, ikisini de İSTEMİYORUM BEN!

Ben bu akşam şunu farkettim, belki de birçok Trabzonsporlunun benden çok daha önce görmüş olduğu acı gerçeği farkettim:
Trabzonspor takımının, o hırçın, agresif, kavgacı, inatçı karakteri çoktan yitip gitmiş... İşin acısı taraftar olarak bizim de aynı özelliklerimiz gitmiş... Bir "FAIR PLAY RUHU" gelmiş üzerimize, "MEDENİLEŞMİŞİZ"!, "KİBAR İNSANLAR ŞEHRİ" olmuşuz... Takımımız LAYDY'ler gibi KİBARlaşmış, sahada ÇIT KIRILDIM oynuyor...

Kaybedebilim ya! sanki önceden hiç kaybetmedik mi!..Ama mücadele etmeden, kafa göz yarmadan, bir iki kırmızı kart görmeden bu şekilde pes edilir mi !? Şu sahada herhangi bir Trabzon takımını koysak, Sürmenespor, Ofspor, Karadenizspor vs. belki 4-5 tane yer, ama şu acınacak hale getirmez bizi.. Mücadele eder! Sinirlenir, kafasına takar, kırmızı kartı-sakatlanmayı göze alır!

Ben Hami, Lemi, Hamdi, Soner, Ünal, Ogün, Orhan, Şota, Abdullah, Tolunay, Gökdeniz ve Fatih'i özlüyorum!..
ve taraftar olarak o manyak halimizi!..

Ben Trabzon'umu tanıyamıyorum!.. Fenerliler artık gelebiliyor ve sesimizi bastırabilecek kadar tezahurat yapabiliyorlar Trabzon'da... dalga geçiyorlar.. futbolcuları, yedek kulübesinde sere serpe uzanabiliyor, çünkü ülkenin en "KİBAR" şehrinde hissediyorlar kendilerini...

İsteyen istediğini desin, Trabzon gibi ufak sayılabilecek bir şehir nasıl oluyor da, Bursa'nın, İzmit'in, İzmir'in, Adana'nın, Ankara'nın, Mersin'in, Kayseri'nin, Antalya'nın, Konya'nın, Eskişehir'in başaramadığını başarabiliyor... ve bu kadar sıkıntıya rağmen Anadolu'nun en başarılı ve büyük kulübü kalabiliyor???
Şehrin kenetlenmesiyle, inatçı, hırçın, deli dolu, pervasız karakteri ile...
Sınır tanımaması ile, İstanbullulara göre "haddini bilmemesi" ile...
Birçok insan bu "KABA" ve "İLKEL" tarzın bize yakışmadığını düşünebilir...
Ben bizi biz yapan özelliklerin bunlar olduğunu düşünüyorum...
Bu özelliklerin karakterimizi oluşturduğunu düşünüyorum...
Ve bu özelliğimizle şampiyonluklara ulaştığımızı düşünüyorum...

Maalesef bu akşam bu karakterimizi şehir ve takım olarak kaybettiğimizi farkettim.

Ama Şenol hoca olduğu sürece önce Trabzonspor'un yeniden karakter kazanacağını, takım üzerinden de şehrin kendine geleceğini biliyorum...
Yeter ki Şenol hocaya 4-5 sene zaman tanıyalım ve ona hiç dokunmayalım..
Şenol hoca yapsın, bozsun, kursun, dağıtsın... 5 sene sonsuz özgürlük...
Bunu başarırsak, Trabzonspor'un 10 sene boyunca lokomotif gibi, ortalığı kasıp kavuracak bir takım haline geleceğinden eminim...

Önümüzdeki şampiyonluk hedefi 2015-2016 sezonu olmalı...
Tabii daha önceden olursa, ona da hayır demeyiz...
Ama erken gelecek bir şampiyonluğun, ülkemizin bu futbol koşullarında, asıl olarak diğer takımların başarısızlıklarından kaynaklanacağını ve sürekli bir başarı doğurmayacağını görmek lazım...

Önümüzdeki 5 yıldan sonraki 10 yıllara inanıyorum.. Bu perspektifle 20-25 yılda Türkiye'nin bir numaralı takımı oluruz ve Türkiye'nin gerçekten en medeni ve centilmen şehirlerinden birine sahip oluruz...

Sayılarımla,

Şafak Terzi

Soytürk
21.12.2009, 02:07
Benim çevremde (arkadaş) şampiyonluk gören yok 20 yaşındayım ve geçenlerde konuşuyouz 6-7 kişi "ula şampiyon olursak nasıl sevinirsiniz" dedim ve arkadaşlarımın birinden gelen cevap : " ya babamı asarım,ya evi yakarım,ya kendimi yakarım" benim cevabım : " sanırım boğaz köprüsünden kendimi bordo mavi bir bayrağa sarılmış olarak boğaza atarım"

yani kör kurşunmuş silahlarmış onlar normal :))

kendine zarar versen sorun değil :D ama silah olunca başkasına zarar veriosun ah alıyosun onun için demiştim:D

İsa
21.12.2009, 02:07
arkadaşlarrrrrr aranızda forvet olan yokmu:D
Ben halısaha maçlarında hep forvet oynarım ama Umut'tan farkım yok.Bu yüzden hiç eleştiremiyorum Umut'u.:)

Soytürk
21.12.2009, 02:08
Ben bu akşam şunu farkettim, belki de birçok Trabzonsporlunun benden çok daha önce görmüş olduğu acı gerçeği farkettim:
Trabzonspor takımının, o hırçın, agresif, kavgacı, inatçı karakteri çoktan yitip gitmiş... İşin acısı taraftar olarak bizim de aynı özelliklerimiz gitmiş... Bir "FAIR PLAY RUHU" gelmiş üzerimize, "MEDENİLEŞMİŞİZ"!, "KİBAR İNSANLAR ŞEHRİ" olmuşuz... Takımımız LAYDY'ler gibi KİBARlaşmış, sahada ÇIT KIRILDIM oynuyor...

ama gelde anlat abi gelde anlat eşkiya oluyoruz sonra..bizi böyle susturdular medya bizi öyle kötülediki kendi tarftarımız bile bizi asacak nerdeyse...susmaya devam...

Soytürk
21.12.2009, 02:09
Ben halısaha maçlarında hep forvet oynarım ama Umut'tan farkım yok.Bu yüzden hiç eleştiremiyorum Umut'u.:)

seni yönetim nasıl tutuyo:D:D

Orhan Kahraman
21.12.2009, 02:10
Yok...
Bence durum daha da farklı...
Anlam veremiyorum gerçekten...
Öyle böyle bir durum değil...
600 gün oldu ya!
Şaka gibi...
Bunları yenen takımlar stadı dar mı ediyordu ?
Sanmıyorum...
Bir terslik var...

Sıkıntı sanırım "geçmişe bağlılık" "Fenere kupayı hediye ettik" "Maç satıldı mı?" halaa bunlar her fener maçı beynimizi kemirir durumda. Fener maçı sadece fener maçı olduğu zaman taraftar açısından o zaman kara bulutları dağıtabiliriz sanırım ama dersenki sen bunu yapabiliomusun "hayır" yapamıyorum

61baron61
sesimiz cikmiyor sürekli bir ugultu var stadta , her gruptan baska bir ses cikiyor ....
eski futbolcular , hakemler hep sunu söylüyor trabzona gittigimizde dizlerimiz titrerdi , bakin görünki bugün fb taraftarinin sesi bizimkilerden cok cikti

Paksoy
nhat özdemir e maçdan sonra soru yöneltiliyor, -hakem hakkında neler düşünüyorsunz;biz hakem hakkında konuşmak istemiyoruz konuşmuyoruz da
- hemen starda aziz yıldırım ın hakemlere yaptığı çirkefliği gösteriyor :D komide ye bakın ya

İsa
21.12.2009, 02:11
seni yönetim nasıl tutuyo:D:D
Başka alternatifleri yok:D

KERİM
21.12.2009, 02:11
Antunun yaptığı görsele bi bakın ; http://www.antu.com/AntuGorsel.aspx

Soytürk
21.12.2009, 02:12
Maalesef kazanamadık. Şanssızlık vardı, beceriksizlik vardı, hakemin hatası mıdır, kastı mıdır artık neyse, o da vardı... Bu maçı bir türlü kaybettik. Kılımızı fazladan kıpırdatmadan, aynı futbolla kazanabilirdik te bu maçı... Bunlar önemli değil..O şekilde kazanmak, ya da bu şekilde kaybetmek, ikisini de İSTEMİYORUM BEN!

Kaybedebilim ya! sanki önceden hiç kaybetmedik mi!..Ama mücadele etmeden, kafa göz yarmadan, bir iki kırmızı kart görmeden bu şekilde pes edilir mi !? Şu sahada herhangi bir Trabzon takımını koysak, Sürmenespor, Ofspor, Karadenizspor vs. belki 4-5 tane yer, ama şu acınacak hale getirmez bizi.. Mücadele eder! Sinirlenir, kafasına takar, kırmızı kartı-sakatlanmayı göze alır!

Ben Hami, Lemi, Hamdi, Soner, Ünal, Ogün, Orhan, Şota, Abdullah, Tolunay, Gökdeniz ve Fatih'i özlüyorum!..

Ben Trabzon'umu tanıyamıyorum!.. Fenerliler artık gelebiliyor ve sesimizi bastırabilecek kadar tezahurat yapabiliyorlar Trabzon'da... dalga geçiyorlar.. futbolcuları, yedek kulübesinde sere serpe uzanabiliyor, çünkü ülkenin en "KİBAR" şehrinde hissediyorlar kendilerini...

İsteyen istediğini desin, Trabzon gibi ufak sayılabilecek bir şehir nasıl oluyor da, Bursa'nın, İzmit'in, İzmir'in, Adana'nın, Ankara'nın, Mersin'in, Kayseri'nin, Antalya'nın, Konya'nın, Eskişehir'in başaramadığını başarmış... ve bu kadar sıkıntıya rağmen Anadolu'nun en başarılı ve büyük kulübü kalabilmiş???
Kenetlenmesiyle, inatçı, hırçın, deli dolu, pervasız karakteri ile...
Birçok insan bu "KABA" ve "İLKEL" tarzın bize yakışmadığını düşünebilir.

Maalesef bu akşam bu karakterimizi şehir ve takım olarak kaybettiğimizi farkettim.

Ama Şenol hoca olduğu sürece önce Trabzonspor'un yeniden karakter kazanacağını, takım üzerinden de şehrin kendine geleceğini biliyorum...
Bunu başarırsak, Trabzonspor'un 10 sene boyunca lokomotif gibi, ortalığı kasıp kavuracak bir takım haline geleceğinden eminim...

Ama erken gelecek bir şampiyonluğun, ülkemizin bu futbol koşullarında, asıl olarak diğer takımların başarısızlıklarından kaynaklanacağını ve sürekli bir başarı doğurmayacağını görmek lazım...

Önümüzdeki 5 yıldan sonraki 10 yıllara inanıyorum.. Bu perspektifle 20-25 yılda Türkiye'nin bir numaralı takımı oluruz ve gerçekten medeni ve centilmen şehrine sahip oluruz...

Şafak Terzi

bu yazıyı :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: ellerinede sağlık yüreğinede....

mete61bordomavi
21.12.2009, 02:13

Zaten hastanenin morgu var ve içinde ölü insanlar var.
Bizim ibret almamız lazım.
Ben gerçekten manevi sebepler aramaya başladım.
Forvetimiz yok, zaten bu büyük bir etken ama işin içinde manevi bazı dinamiklerin olduğunu gözardı etmemeliyiz!
Tabii bir de güven sorunu var!
Aslında Alex'i kilitlemeden 90 dk boyunca oynanan oyunda Alex'in birşeyler yapacağı çok açık idi!
Şenol hocanın bunu görmesi gerekirdi...

Soytürk
21.12.2009, 02:14
Başka alternatifleri yok:D

alt yapıdadamı kimse yok :D

Paksoy
21.12.2009, 02:15
starda futbolig de bülent yıldırımdan TRABZONSPORlu yöneticiye yumruk diye flaş haebr girdi ...:)

Orhan Kahraman
21.12.2009, 02:16

İsteyen istediğini desin, Trabzon gibi ufak sayılabilecek bir şehir nasıl oluyor da, Bursa'nın, İzmit'in, İzmir'in, Adana'nın, Ankara'nın, Mersin'in, Kayseri'nin, Antalya'nın, Konya'nın, Eskişehir'in başaramadığını başarmış... ve bu kadar sıkıntıya rağmen Anadolu'nun en başarılı ve büyük kulübü kalabilmiş???
Kenetlenmesiyle, inatçı, hırçın, deli dolu, pervasız karakteri ile...
Birçok insan bu "KABA" ve "İLKEL" tarzın bize yakışmadığını düşünebilir.

Önümüzdeki 5 yıldan sonraki 10 yıllara inanıyorum.. Bu perspektifle 20-25 yılda Türkiye'nin bir numaralı takımı oluruz ve gerçekten medeni ve centilmen şehrine sahip oluruz...

Şafak Terzi

Katılıp katılmadığım noktalar var. Ben futbolu eleştiremem ben topcu değilim ben taraftarım benim işim tribün. Tv de o fenerlilerin sesini duydum ve başımdan aşşağı kaynar sular döküldü sanki. Geçen seneki son maçta da vardılar olmamalı bizler kibar insanlar olmamalıyız başka takımın taraftarı trabzona gelememeli. Sanırım bizler artık birer KORKAK olduk

Soytürk
21.12.2009, 02:17

yuh be bizi bu halede düşürdüler ya yenildiğimize değil bunlara üzülüyorum!

Soytürk
21.12.2009, 02:18
Katılıp katılmadığım noktalar var. Ben futbolu eleştiremem ben topcu değilim ben taraftarım benim işim tribün. Tv de o fenerlilerin sesini duydum ve başımdan aşşağı kaynar sular döküldü sanki. Geçen seneki son maçta da vardılar olmamalı bizler kibar insanlar olmamalıyız başka takımın taraftarı trabzona gelememeli. Sanırım bizler artık birer KORKAK olduk

renktaş o lig tvden kaynaklanan bşy dikatt ettiysen görüntüyü bile göstermedi sesi kısıyolar bizim tarftarın ,daha önce çok belirttik bunu

İsa
alt yapıdadamı kimse yok :D
Var ancak ben devamlı "umut" vericiyim.:D
Kimse benden "umudunu" kesmiyor.

Reşit
renkdaş trabzona gelen hakem o rahatlıkta 4 metre gerideki adama bayrak kaldırmamalı. sen nasıl ezersin bizim takımı bizim seyircimiz önünde. ts aleyhine hata yapacam diye donuna sıçmalı şerefsiz. istersek paf takımla çıkalım sen bizim takımı bizim tarftar önünde ezemezsin. artık sağduyu filan olmayacak kaçıracaksın şerefsizi tabancayı dayacan kafaya gelmeye korkacak trabzona
ah be renktas bunları biz yapsak var ya trabzonda olağanüstü hal yapar 100 metrede bir kimlik kontrolu yaparlar. bu sene hakemin kafasını yardılar nasıl bir adilik şerefsizlikse çıktı maç yönetti ! bizim burda son 2 dakikayı çıkıp oynatmadılar. şeytan diyor ligin bitmesine 3-4 hafta kala git maratona al eline yağlı bi taş kafayı karpuz gibi ayır ikiye. belki 3 maç ceza yeriz ama artık korka korka gelirler haa korkmadılarmı daha kötülerinide yapmayı bilir bu taraftar.

bir de şu emniyete bi kaç laf söyleyelim. pardonda bunla karşılarında pkk lılarmı var zannediyolar. oyle jopla falan darbeler . sanki karsılarında dağdan inme adamlar var. böyle oluncada polise güven kalmadı derler.

sametaydin
21.12.2009, 02:19
starda futbolig de bülent yıldırımdan TRABZONSPORlu yöneticiye yumruk diye flaş haebr girdi ...:)

:) hey allahım ya!! İşte kendi kendine rezil olmak böyle bişey. Kendisini geçtim trabzonsporu da rezil etti.

61baron61
21.12.2009, 02:19
derbileri cokmu ciddiye aliyoruz acaba ?
normal bir lig maci diye ciksak rahat takilsak belki daha iyi olacak

İsa
21.12.2009, 02:21
derbileri cokmu ciddiye aliyoruz acaba ?
normal bir lig maci diye ciksak rahat takilsak belki daha iyi olacak
Biz değil abi rakipler çok ciddiye alıyor:)

QraL
21.12.2009, 02:21
kim kime yumruk atmis ??

Trapzone61
21.12.2009, 02:23
suc bizde,,

Soytürk
21.12.2009, 02:26
Var ancak ben devamlı "umut" vericiyim.:D
Kimse benden "umudunu" kesmiyor.

ben kestim gidebilirsin :D üstüne para vermeyede razıyım:D giderken diger forvet arkadasınıda alrmısn oda pek işe yaramıyo:D

61baron61
21.12.2009, 02:28
fb liler bagirirken deliye döndüm

mactan sonra vukaat olmadimi ...eskiden gelemezlerdi simdi ellerini kollarini salliyarak geliyor serefsizler

mete61bordomavi
21.12.2009, 02:29
Umut Bulut ve Gökhan gidene kadar daha da Ts maçı izlemeyeceğim!
Bile bile lades her seferinde!
İnatçılık da bi yere kadar!
Valla ben değil, her seferinde eksiği görüp de gereğini yapmayan,bizi üç istanbul takımının ''hanımı'' ''avradı'' yapan, her maçtan sonra ''mosmor'' olan çok kıymetli ''hacısalihoğlu'' ve ''sadri başkan!?'' utansın!
Aha da yazıyorum: Sadece Tekke değil, çok kaliteli bir merkez ortasaha ve yine çok kaliteli bir forvet olmadan bu takım İBB'yi yenerken bile ter şeyinden akar ancak!
Biz burda bu eksiklikleri konuşucağımıza ne diyoruz???

Semih
21.12.2009, 02:31
Biraz gerildim.
Çıktım gittim forumdan.

Serinkanlı olmaya devam, itidalli olmaya devam.

Akla mantığa uygun hamlelerle bu takıma destek olmaya devam.

Gönül isterdi ki, Trabzonspor'un mazisini yaşamış taraftarlardan biri olayım.
Değilim.

Trabzonspor'u yenildiği için seviyorum.

Mehmet Sarigül
21.12.2009, 02:32

Iki takimi ayiran sadece (futbolcu) kadro kalitesi degilmis...
Türkiye'de genelde yöneticilerin hakemleri taciz ettigini sanmistim.

Diger yandan bu aksamki hakem o kadar Fb maci yönetti ki, artik Fb yöneticisi statüsünde sayilir...

Emre Çömez
21.12.2009, 02:33
eh yönetim siz almassanız forvet bu takım bu hale gelir
antep maçı 10 pozisyon 1 penaltı
bejeke maçı
şimdide febe maçı

61baron61
21.12.2009, 02:43
cok iyi niyetliyiz ...
daha gaddar daha barbar olmaliyiz... cezaysa ceza ...yeter ya
biktim artik
bi ortama girince konusamaz oldum artik

Fatih Özkan
21.12.2009, 02:49
Biraz gerildim.
Çıktım gittim forumdan.

Serinkanlı olmaya devam, itidalli olmaya devam.

Akla mantığa uygun hamlelerle bu takıma destek olmaya devam.

Gönül isterdi ki, Trabzonspor'un mazisini yaşamış taraftarlardan biri olayım.
Değilim.

Trabzonspor'u yenildiği için seviyorum.

Ne denir ki ? :alkış:
Saatler sonra sınavım var ama çalışamıyorum...

Fatih Özkan
21.12.2009, 02:52

Bizi düşürdükleri duruma bakın...
Delirmemek elde değil...
Off offf!

AYAN61
21.12.2009, 03:00

İsteyen istediğini desin, Trabzon gibi ufak sayılabilecek bir şehir nasıl oluyor da, Bursa'nın, İzmit'in, İzmir'in, Adana'nın, Ankara'nın, Mersin'in, Kayseri'nin, Antalya'nın, Konya'nın, Eskişehir'in başaramadığını başarabiliyor... ve bu kadar sıkıntıya rağmen Anadolu'nun en başarılı ve büyük kulübü kalabiliyor???
Şehrin kenetlenmesiyle, inatçı, hırçın, deli dolu, pervasız karakteri ile...
Birçok insan bu "KABA" ve "İLKEL" tarzın bize yakışmadığını düşünebilir...
Bu özelliklerin karakterimizi oluşturduğunu düşünüyorum...

Önümüzdeki 5 yıldan sonraki 10 yıllara inanıyorum.. Bu perspektifle 20-25 yılda Türkiye'nin bir numaralı takımı oluruz ve Türkiye'nin gerçekten en medeni ve centilmen şehirlerinden birine sahip oluruz...

Sayılarımla,

Şafak Terzi
:alkış::alkış:

61baron61
21.12.2009, 03:06
safakterzi Önümüzdeki şampiyonluk hedefi 2015-2016 sezonu olmalı...
iyi hos yazmissinda 2015-2016 ya kalirsak rakiplerimizi iyice kacirmis oluruz , bunun telafisi yok artik, 4.büyük olarak kalirsin ...

Jackdaniels
21.12.2009, 03:07
iyi hos yazmissinda 2015-2016 ya kalirsak rakiplerimizi iyice kacirmis oluruz , bunun telafisi yok artik, 4.büyük olarak kalirsin ...

4. büyük olarak kalsan iyi kayseri bursa bile geçiyo seni biz hala 2.lig topçusu alalım böyle devam..

asimetrik
21.12.2009, 03:08
Çok üzgünüm arkadaşlar. Keşke yarın pazar olsaydı da çalışmak zorunda kalmasaydım.Bütün günü yatarak geçirebilirdim. Belli ki berbat hissedeceğim bir hafta ve bu berbat ruh haliyle berbat gidecek bir sürü iş. Mesele fener maçı filan değil her kırılma noktasında ki kırılışımız. Üstelik bu maçı alacağımıza o kadar inanmıştım ki. Böyle maçların ardından forumda da kırıcı olabiliyorum. Bu akşam kırdığım arkadaşlardan özür dilerim. Özellikle Erdal'a fazla sardım. Neyse ki yakın tanıştığımızdan ruh halimi biliyordur. Yönetici arkadaşlardan ricam böyle kırılma maçlarını kaybettiğimizde o gece forumda yazmamı engellesinler, bu konuda ciddiyim. Sadece okuyabileyim. Okumak biraz hafifletiyor sıkıntıyı.
Bu takımı her şekil seviyoruz. Yenildiğinde başka yendiğinde başka türlü.
Bu takımı bu kadar sevdiğiniz, ayrıca da sıkıntımı hafifletmeme yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkürler.

AYAN61
21.12.2009, 03:08
safakterzi Önümüzdeki şampiyonluk hedefi 2015-2016 sezonu olmalı...

oraya takılma abicim, konu çıtkırıldım yapımız, first lady futbolcularımız. Hırçınlık istiyoruz.....

macka61
21.12.2009, 03:09
olmadı bu sonuç 2 sezondur derbi kazanamıyoruz hiç hesapta yoktu bu

Fanatik34
21.12.2009, 04:15
Su maci seyrettim ya..hala daha uyumaya calisyorum ama bos...

Bülent Yildirim bu ligin tetikci hakemlerindendir, hemde ilk sirada..gecen sezon Kocaeli küme düstüyse onun sayesindedir!

Hincal Uluc´u pek sevmem ama söyledigi bir laf "Hakemin caldigi düdükler önemli olabilir ama calmadiklari cok daha önemlidir" der. Iste Bülent Yildirim bu isi cok iyi yapiyor. Cezasahasi etrafinda kolay kolay düdük calmadi, kim zararli cikti? tabi ki biz..hele hele penalti olmasi gereken alyhimize caldigi düdük...

Yanhakeme hic girmiyorum, topunun Allah...

Dip.Ing.Mag.
21.12.2009, 06:02
renktaş o lig tvden kaynaklanan bşy dikatt ettiysen görüntüyü bile göstermedi sesi kısıyolar bizim tarftarın ,daha önce çok belirttik bunu

ne kismasi ya adamlar resmen bizden daha cok bagirdi, onlar bagirdikca '' her zaman her yerde en buyuk fener diye'' bizimkiler sadece yuuuuhh demekle yetindiler... yok kalegrafiydi yok taraftardi falan derken dun gorduk ki trabzonspor taraftari artik ölmüs. komedi filmi izlemeye gelmis sinema seyircilerine benziyorlardi. takimi atesliyeyim, tezahurat yapayim falan hikaye hele hele maratonda... yukarda arkadas cok guzel bir yazi yazmis.. önceden ben cok iyi hatirliyorum, birakin fb taraftarinin avni akerde seslerinin cikmasini adamlar korkularindan kipirdiyamazlardi... yahu trabzonsporu trabzonspor yapan hircin, yenilgiyi kabullenemeyen özellikle trabzonlu futbolcular degilmiydi, onlarinda arkalarinda kimseye trabzonsporun hakkini yedirmeyen, heryerde en buyuk agresiflikle savunan hircin trabzonspor taraftari degilmiydi. ama özellikle dunku macta gorulduki... takimda taraftarda yenilgiye alisti.. bu taraftarla bu takim basarili olamaz... cunku o enerji kayboldu artik. ben kac defa yazdim , niye bizim taraftar boyle koyun gibi duruyor stad da niye hic birsey yapmiyor diye... bu bariz belli oluyor. ama bazilariniz yok ligtv den kaynaklaniyor gibi tuhaf bahaneler cikarttiniz ortaya. ruh muh kalmamis bu takimda ölmüs resmen

BALKAN 06
21.12.2009, 07:42
biliyordum yenileceğimizi tahmin başlığındada yazdım ama sonucu bilsemde ızdırabın acın dinmiyor
isyandayım allah affetsin beni...

orhan42
21.12.2009, 08:04
Bizim rakibimiz üç ezikler değil anlaşıldı..Anadolu kulüpleri ile rekabet etmemiz ve onlardan pauanlar almamız lazım..

Tyler Durden
21.12.2009, 08:07
artik nedense istanbul takimlariyla yaptigimiz maclarda heyecanlanmiyorum bile.
cunku biliyorum ki iyide oynasak kotude oynasak malesef hep kaybediyoruz.yensek potadaydik..
bir kere de boyle onemli buyuk maclarda galip gelsek disimi kiracagim..
gs,bjk,fb.ucune 9 puan verdik.herhalde son yillarda bu istanbul ucuzleri bizden aldiklari puanlar kadar hicbir takimdan alamiyorlardir..
bu tablo insanin icini acitiyor.
keske denizliye puan kaybedip bu feneri bos gonderseydik.en azindan kendimizi avuturduk.

mehmetali61_55
21.12.2009, 08:21
fblilerin sesini duymaktan rahatsız oluyorum şu stadda
mücadele etmeyen rakibi ısırmayan futbolcuları görmekten rahatsız oluyorum şu takımda
her şeye rağmen takımı destekliyorum fakat eski fırtınayı geri istiyorum

Faik Yılmaz
21.12.2009, 08:25
Maçın en kısa analizi.....

Kış GÜNEŞİ çabuk söner......

smertkan
21.12.2009, 08:40
Güneş kulübede rahattı belki biraz tadı kaçtı ama renginin solduğuda söylenemez, ancak Şeref Tribününde birilerinin renginin solduğu kesindi. Futbolun adaleti böyle bir şey olabilir bozuk saat misali 2 kere doğruyu gösterir, sahada skorda bozuk olan adaletin yelkovanı şeref tribününde doğru adamın üstündendeydi.

Herşeye rağmen hala ellerinde Tekke kozu var onuda oyuna sürebilirlerse yine Şeref tribününde şişinerek oturular.Rahat edebilirlermi, kötü bitmez ancak kıvranacakları kesin. Ha Tekke olmazsa o zaman kıvranma yanında kıvırma hareketleride gelebilir.

Hüseyin Bağdat
21.12.2009, 08:40
Neyi yazayım bilemiyorum.üzüntüm sinirim hala geçmedi. Portada doğru düzgün oynayan futbolcu yokru. Fenerde çok iyi oynamadı ama çok rahat kalemize geldiler.

Hakemleri hiç yazmayayım onlara hakkımı helal etmiyorum. Dün gece onların yüzünden çokca günaha girdim...(birgün hakemleride ezikleride yeneriz inşALLAH.)

Maç kaybetmek zoruma gidiyor hele İstanbul takımlarına kaybetmekten hepten içimi acıtıyor.

Rasim YILMAZ
21.12.2009, 08:43

Sizin en kısa tarifiniz...

Bay negatif (-)

:)

S.DEMİRCİ
21.12.2009, 08:44

komiksin.......

Rasim YILMAZ
21.12.2009, 08:46
Lig tv ye sallanıyor , Mahmut Aksu'ya hakem dövdürülüyor:)

Benim ise tek istediğim. Tüm futbolculara ağır bir ceza , sefası varsa cefası da olmalı...

Tamam yeteneğin kısıtlı olabilir. Fakat ayağında pranga yok. Koş , ısır , iste maçı ,istediğini hissettir...

Kimseye bahane bulmayalım...

Faik Yılmaz
21.12.2009, 08:50
Sizin en kısa tarifiniz...

Bay negatif (-)

:)

komiksin.......

Valla komik olan Umuttu bence. % 100 lük pozisyonları ensesiyle içeri atmaya çalışan bir forvetle şampiyonluk türküleri söylemeye çalışanlarda olabilir ama maalesef ben değilim....

Ayrıca dünki maçta herhangi bir pozitiflik göremedim.....

Eğer ligin en kötü topunu oynayan Denizli maçını inişli çıkışlı grafikler gösteren Ankaragücü ve Eskişehir maçlarını dikkate alarak yorum yaparsak olacağı budur....

Üç gün sonra maçımız var... Ve benim yenme konsunda en ufak bir umudum bile yok.. Çünkü forvette Umutla Gökhan var..... Defansta her an hata yapmaya hazır oyuncularımız var.

iiyi olan bir şeylerde yokmu tabi var Alanzinyonun oyunu var.... Başkada bir şey yok...

S.DEMİRCİ
21.12.2009, 08:56
Valla komik olan Umuttu bence. % 100 lük pozisyonları ensesiyle içeri atmaya çalışan bir forvetle şampiyonluk türküleri söylemeye çalışanlarda olabilir ama maalesef ben değilim....

Eğer ligin en kötü topunu oynayan Denizli maçını inişli çıkışlı grafikler gösteren Ankaragücü ve Eskişehir maçlarını dikkate alarak yorum yaparsak olacağı budur....

Üç gün sonra maçımız var... Ve benim yenme konsunda en ufak bir umudum bile yok.. Çünkü forvette Umutla Gökhan var..... Defansta her an hata yapmaya hazır oyuncularımız var.

iiyi olan bir şeylerde yokmu tabi var Alanzinyonun oyunu var.... Başkada bir şey yok...
kusuru bakma..
kış güneşi derken şenol hocadan bahsediyorsun zannettim..
forvetinde umut,stoperinde egemen olan bir takımından çok şey beklememek laızm..

noname
21.12.2009, 09:02
Ben skorbord tarafındaki yan hakemi anlayamadım bir tek. Maçın başında Alanzinho'nun pozisyonunu yanlış değerlendiren adam..
Nasıl oluyorda ikinci yarıda o kadar zor olan Guiza'nın karşıkarşıya pozisyonunu süzebiliyor. Bu adam beceriksiz mi? Bence değil..
Maç boyunca yüz hareketlerinden ne mal olduğu belliydi zaten.
Ben hoca olsam ne yapardım.. Kesinlikle Şenol hocamın yaptıklarını yapardım. İlk defa gol yer yemez değişiklik yapan, ve mantıklı sürelerde
oyuncuları oyuna soktu. Adam ne yapsın.. (Çok özür diliyorum.. kişisel olarak algılanmasın.. mesleki olarak algılansın) iki tane öküz önde top ezmekten başka
birşey yapmazsa.. Her defanstan top çıkışında eliyle işaret edip sıçrayıp alamazsa.. Hoca ne yapsın.
Barış Memiş'i bile denedi.. Barış daha ayakta bile duramadığını gösterdi bize. Bayn futbol ligine git Barış.. fazla kasma..
Benim hocadan, kaleciden, defanstan ya da ortasahadan bir şikayetim yok.. Saolun. Bu iki adam sizin önünüzde oynamayı haketmiyor.
Bu forumu artık engelliyorum kendime. Bazıları yazınca okumaktan zevk alıyorum.. Ama sloganlı yazılar var ya.. Onlara ifrit oluyorum.
Örnek taraftar.. aferin.

F.Erdem
21.12.2009, 09:06
Beklentiye girdikçe kendime zarar veriyorum.
Sinirleniyorum gol kaçırınca,çıldırıyorum,yıpranıyorum.

Dün düşündüm de bu futbolcularla olmuyor,olmuyor yine olmuyor.
Bendeki suç da kendimi beklentiye sokmakta aslında.

Bundan sonra bir beklentim yok.
Beklentilerimi Şenol Hoca ile geleceğe bıraktım.

Mehdi
21.12.2009, 09:06
Ne yalan söyleyeyim bazan imreniyorum.
Eskişehir'e,Antep'e,Kayseri'ye...Şu takımı yenen takımın taraftarlarına..
Dünkü takımı biz hariç bu ligde herkes yenerdi.Sadece biz yenemeyiz.Şu psikolojiyi incesinler,tez konusu yapsınlar,masaya yatırsınlar.
Ben anlamıyorum.Maç haftasında Trabzon'da uyku uyuyan yok,maç günü evinde oturabilen yok.Nefes alıp verme şeklimiz değişiyor,uzunsokağın şeklinden anlıyorsun anormal bir gün olduğunu.Bu maç alınacak,başka yolu yok diyoruz,diğer ihtimalini bile tövbe istiğfarla anıyoruz.
Biz mi bu takıma heyecan yaptırıyoruz,yoksa futbolcuların umurunda bile olmadığı bir heyecanımı yaşıyoruz günlerce?
Kim kimin umurunda bilmem ama gençliğimi yiyorsun Trabzonspor.Yinede helal olsun.

baştürk
21.12.2009, 09:09
artik nedense istanbul takimlariyla yaptigimiz maclarda heyecanlanmiyorum bile.
cunku biliyorum ki iyide oynasak kotude oynasak malesef hep kaybediyoruz.yensek potadaydik..
bir kere de boyle onemli buyuk maclarda galip gelsek disimi kiracagim..
gs,bjk,fb.ucune 9 puan verdik.herhalde son yillarda bu istanbul ucuzleri bizden aldiklari puanlar kadar hicbir takimdan alamiyorlardir..
bu tablo insanin icini acitiyor.
keske denizliye puan kaybedip bu feneri bos gonderseydik.en azindan kendimizi avuturduk.

aynen öyle katılıyorum yazdıklarına biz anadolonun büyüügü onlar ise komple türkiye nin buyugu...

magicyattara
21.12.2009, 09:11
Şenol Güneş'e yüklenmeler vardı da şimdi iyiden iyiye artmaya başladı.

Bir kere bu takım Şenol Güneş'in değil,Ersun Yanal'ın takımı.Bu takımı kuran Ersun Yanal ve bu takım henüz derbi adı verilen maçlardan hiç birini kazanamadı.

Şenol Güneş'in işi çok zor.
Kimi alacak,nasıl bir takım kuracak,ne yapacak bilemem.
Bundan sonrası bu kadroyla çok çok zor.

Bu kadroya yama yapıp bir şeyler yapılmaya çalışılacaksa,boşuna uğraşılmasın.
Neresinden tutsan elde kalıyor.

Öze dönüş zamana yayılarak gerçekleştirilmeye başlanmalı.
Umarım Şenol Hoca da böyle düşünüyordur.

Orhan Aydın
21.12.2009, 09:15
Artık bu takımlara karşı kaybetmemiz bizim için bile rutin bir hal aldı.Bu zoruma giden Trabzonspor böyle olmamalı bu olmamalı.Alanzinho'nun pozisyonunda ofsayt olmasa şu olmasa bu olmasa...

Adem Erdoğan
21.12.2009, 09:16
3 puanı kaybettiğimiz için değil sırf şu fenere yenildiğimiz için üzülüyorum.

nbay
21.12.2009, 09:17
Egemenİn bu takimda asla yerİ olmamali,bİz kİ bÖyle bİr adama gİdİp kaptanlik vermİŞİz,
bugÜn mÜ bÖyle oldu egenen,hayir dÜnde bÖyleydİ,geÇtİĞİmİz sezon song daha dİrİydİ ve hÜseyİnle bİrlİkte egemenİn aÇiklarini fazlasiyla kapatiyorlardi,ama bu sezon hÜseyİn yok ve song eskİ formunda deĞİl,ve egemen gerÇek oyununu gÖstermİŞ oldu,bende dahİl olmak Üzere bİr Çok taraftarimiz egemenİ mİllİ takima layik gÖrdÜk,bu dÜŞÜncemİn son derece yersİz olduĞunu kabul edİyorum,bİr stoperİn yapmamasi gerekn her Şeyİ dÜn egemen yapmiŞtir,ne yayikkİ bİz bÖyle bİr oyuncuya kaptanliĞi layik gÖrdÜk ,o da buna layik gÖrenlerİn ayibidir..

Salih Edip
21.12.2009, 09:20

sana kalsa galatasaray mesela çok kaliteli bir ekip değil mi ? forvetler muhteşem nonda! defans mı ? hiç hata yapmaz , sadece ofsayt taktiğiyle rakiplerinin tüm ataklarını keserler , hiç pozisyon vermezler tabi direkten dönen toplar hariç :)

biraz da takımı savunun ya dün eleştirilecek sadece colman ve barış memiş vardı. umut bile diğer maçlara göre daha iyiydi.

eğer maçın başında golü atsaydık farka bile gidebilirdik..

he şimdi dersin ki o pozisyona takılıp kalma falan. e kardeşim kaç tane pozisyona giricez fener karşısında sen bırak atalım golümüzü kötü oynasak da kazanacağımız varsa kazanalım . biz iyi oynuyoruz bjk maçındaki gibi yeniliyoruz kötü oynuyoruz yeniliyoruz , iyi de olsak kötü de olsak takıma yükleniyoruz.

cihatöztürk
21.12.2009, 09:20
Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, hakem Bülent Yıldırım’ın maçtan sonra kendisine yumruk atmaya kalktığını iddia etti. Müsabaka sonrası hakemlerin yanına giden Trabzonspor Genel Saymanı Aksu, hakem Bülent Yıldırım’a maçı çok kötü yönettiğini söylediğini belirterek, “O ise bana “Taraftar mısınız? Siz kimsiniz” dedi. Aksu daha sonra şöyle devam etti: “Kendisine yardımcılarıyla birlikte maçı çok kötü yönettiğini söyledim. Ancak o bana hiç ummadığım bir tepki gösterdi. Bana önce, “Siz kimsiniz!” dedi. Daha sonra kimliğimi göstermeme rağmen kendisine hiç yakışmayacak bir harekette bulundu. Gayet masumane bir şekilde ve kibarca Trabzonspor’un hakkını savunmaya çalışırken, Bülent Yıldırım gibi devlet memuru bir insanın çok çirkin davranışı beni deyim yerindeyse şoke ederken, “Çekil karşımdan” şeklindeki sözü ve sağ yumruğunu havaya kaldırıp bana vurmaya yönelik yaklaşımı, son derece yakışıksızdı. Bana karşı hitap şeklini ve yumruk atmaya çalışmasını şiddetle kınıyorum.”

Yunus Emre Sel/DHA

nbay
21.12.2009, 09:22
dün çok mu kötü oynadık hayır ,sadece şans fenerbahçenin yanındaydı ve beceriksizlik bizim,bariz bir şekilde görünen forvet ihtiyacının yanında bu takıma orta sahaya selçuğun yanına colmanın yerine bir oyuncu lazım,colman haftalardır böyle,son derece yetersiz oynadığı bölgede,eğer alanzinho yu kullanacaksak ki kesinlikle kullanılmalı,o zaman colmanın yerinde daha çok koşan ve diri bir oyuncu ihtiyacı çıkıyor,orta da pres yapan emre ve boroninli bir orta sahaya karşı bariz teslim oldu colman..

İlyas Özdemir
21.12.2009, 09:25
dün avni akerde yapılan en organize iş; çekirdek şatışıydı satıcılar ellerinde plastik kaslarla önümüzde cirit atıyordu skorboardın bulunduğu kale arkasında 2 grup yerleşmiş onlarındayaptığı tek iş benım sesim duyulsun benim başlattığım tezahürat söylensin diye çırpındı durdular ama Allahtan grubun biri sayı olarak çok kalabalıktıda onların sesi baskın çıktı fenerli taraftarların sesi son dakikalara kadar bize gelmedi ama organize olarak tezahürat yaptıkları belli oluyordu ben en çok bizim taraftarın sesini duydum ama demekki lig tv denen reziller seslerde bi ayarlama yapıyorlar ekranlara başka türlü ses gidiyor bence deplasman tribunu şimdiki yerinde olduğu sürece skorboard tarafındaki kale arkasında tek grup olmalı birbirleriyle değil deplase olmuş tribunle uğraşmaları lazım

Salih Edip
21.12.2009, 09:27
dün avni akerde yapılan en organize iş; çekirdek şatışıydı satıcılar ellerinde plastik kaslarla önümüzde cirit atıyordu skorboardın bulunduğu kale arkasında 2 grup yerleşmiş onlarındayaptığı tek iş benım sesim duyulsun benim başlattığım tezahürat söylensin diye çırpındı durdular ama Allahtan grubun biri sayı olarak çok kalabalıktıda onların sesi baskın çıktı fenerli taraftarların sesi son dakikalara kadar bize gelmedi ama organize olarak tezahürat yaptıkları belli oluyordu ben en çok bizim taraftarın sesini duydum ama demekki lig tv denen reziller seslerde bi ayarlama yapıyorlar ekranlara başka türlü ses gidiyor bence deplasman tribunu şimdiki yerinde olduğu sürece skorboard tarafındaki kale arkasında tek grup olmalı birbirleriyle değil deplase olmuş tribunle uğraşmaları lazım

tabiki öyle kesinlikle öyle , biz geçen sene beşiktaş maçında inönüde stadı inlettik Trabzon Trabzon diye , hatta çarşı sustu bizi dinliyor falan bayağı bağırdık en az 20 dakika. ama ne bizim sesimiz ulaşmış tv de , ne de bir kere göstermişler Trabzon taraftarı diye.

simavii
21.12.2009, 09:29
ligimizde şampiyonları biz belirliyoruz biz hariç

B.AKDEMİR
21.12.2009, 09:30
Arkadaşlar bu maçla birlikte artık başkan da anlamıştır ki bu kadro ile bu iş gitmez!!!Artık herkes anlasın ki yedeklerimizde de iş yok! Alanzinho nun ömrü 1 çalımlık!bir hareketten sonra adam bitiyor.pas da vermiyor!herşey sınırlı!Umut ,Gökhan bunlarda bitik.Selçuk ve Colman kötü ise takımda hiç hareket olmuyor.

Yine de bu takımı kaldırabilecek orta sahalardan biri Colman.Dün hariç her geçen sene daha iyi oluyor.

Mağlup olmakla birlikte yaşadığım çöküntü,sinir ve hırsı anlatamam ama iyi tarafından bakmaya çalışıyorum.Yensek belki de başkan transfer yapmazdı diyorum.

Acilen 1 orta saha bir forvet arkası ve 1 de forvete ihtiyacımız var.Fakat öyle ucuz diye genç,geleceğin yıldızı gibi tabirlerle süslenen 20-21 lik oyunculara ihtiyacımız yok!Bizim acilen kaliteli tecrübeli ve zeki oyuncuya ihtiyacımız var.Çünkü bıktık artık mağlup olmaktan.Izdırap gibi birşey bu.Gitmiyor artık!Her sene 3-4 sene sonraya yatırım yaptığımızı düşünmekten bıktık.Bitmiyor bu 3-4 seneler.Bazen ne günah işledim de Trabzonsporlu oldum diyorum.Ama içim el vermiyor sonra!Çünkü yensen de yenilsen de kalbim hep seninle.

Faik Yılmaz
21.12.2009, 09:31
sana kalsa galatasaray mesela çok kaliteli bir ekip değil mi ? forvetler muhteşem nonda! defans mı ? hiç hata yapmaz , sadece ofsayt taktiğiyle rakiplerinin tüm ataklarını keserler , hiç pozisyon vermezler tabi direkten dönen toplar hariç :)

biraz da takımı savunun ya dün eleştirilecek sadece colman ve barış memiş vardı. umut bile diğer maçlara göre daha iyiydi.

eğer maçın başında golü atsaydık farka bile gidebilirdik..

he şimdi dersin ki o pozisyona takılıp kalma falan. e kardeşim kaç tane pozisyona giricez fener karşısında sen bırak atalım golümüzü kötü oynasak da kazanacağımız varsa kazanalım . biz iyi oynuyoruz bjk maçındaki gibi yeniliyoruz kötü oynuyoruz yeniliyoruz , iyi de olsak kötü de olsak takıma yükleniyoruz.

Sevgili Arkadaşım Nonda topa ensesiyle değil kafasıyla , kaval kemiğiyle değil ayağıyla vuruyor fark bu :)

Gs kötü oynadığı bir çok maçı Nonda ile kazanmıştır Umut kaç maç kazandırmıştır bize....

Umut benzetilse benzetilse Guizaya benzer yani beceriksizlik olarak... Oda kötü oynadığı maçta golünü atarak görevini yapmıştır....

Velhasıl Umutla Gökhanla bu lig bitmez....

nbay
21.12.2009, 09:33
tabiki öyle kesinlikle öyle , biz geçen sene beşiktaş maçında inönüde stadı inlettik Trabzon Trabzon diye , hatta çarşı sustu bizi dinliyor falan bayağı bağırdık en az 20 dakika. ama ne bizim sesimiz ulaşmış tv de , ne de bir kere göstermişler Trabzon taraftarı diye.

neden çünkü avni akerde saha içi mikrofonu yok,3 büyüklerin stadlarında bağırılan tribünlerin önüne mikrofon koyarlar,hiç unutmuyorum galatasarayın önceki yıllardaki bir maçında aşırı soğuk yüzünden 2-3 bin seyircisi vardı ama inanılmaz bir gürültü çıkıyordu,dersiniz ki 30bin seyirci var,malum mikrofon yüzünden geliyordu bu ses,bizim stadda da böyle bir düzenek olsa fazlasıyla alınır o ses

Orhan Aydın
Sene başında bu takıma forvet almamak bir 'hata'ya indirgenemez.

TAHSİN 61
Şu diğer takımların fb gs bjk takımlarına attıkları 2-3 golleri biz neden atamıyoruz anlamış değilim.. Şu takım Trabzon'da büyüklere maç kaybetmeye alıştı sıradanlaştı taraftar futbolcu dövmeli küfür hakaret mi etmeli.. Yazık şu formanın değerini anlıyacak oyuncu bulmak çok zor... Yine kahrolduk ama yine peşindeyiz Trabzonspor

kudu_61
21.12.2009, 09:35
biri çıkmış songun hatası diyor yediğimiz gole bırakın şu tv yorumlarını izleyip foruma kopyalamayı orta sahaya yakın yerde alex kafaya çıkarken onu songun mu tutması gerekiyordu bence dünkü maçın ve bundan önceki tüm maçların en iyisi songtu o yaşına rağmen 20 lik delikanlı gibi her hatayı o kapatmaya çalışıyor el insaf onuru da tebrik ediyorum tek kelimeyle harikaydı net pozisyonlarda duruşu mükemmeldi egemen bence ciddi olarak aksamaya başladı giray veya tayfun oraya ısındırılmalı orta sahada kesinlikle ya ceyhunu yada tijikuzuyu değerlendirmeliyiz umut koşuyor diyenler atletizim izlesin tavsiyem baksınlar elin atletleri nasıl koşuyor gökhan kesinlikle bu takımı kafasında bitirmiş ve bize de HASAN AHMET SARI YI OYNATABİLECEK CESARETTE BİR HOCA LAZIM colmanın canı isteyince oynamasından bıktım kendi de söyledi bazen yürümek bile istemiyorum diye dün yürümek bile istemediği maçlarından birisini izletti bize ezikleri yenmek bize hayal oldu yazık inşallah bizle dalga geçer gibi en formda oyuncularını erken tatile gönderen geyseyi ezerek dalgamızı geçeriz ama malesef ondanda ümitli değilim

Salih Edip
21.12.2009, 09:35
Sevgili Arkadaşım Nonda topa ensesiyle değil kafasıyla , kaval kemiğiyle değil ayağıyla vuruyor fark bu :)

Gs kötü oynadığı bir çok maçı Nonda ile kazanmıştır Umut kaç maç kazandırmıştır bize....

Umut benzetilse benzetilse Guizaya benzer yani beceriksizlik olarak... Oda kötü oynadığı maçta golünü atarak görevini yapmıştır....

Velhasıl Umutla Gökhanla bu lig bitmez....

hayrıdır defansa hiç değinmemişsin :)

ya bu nonda değilmiydi geçen sene Gslileri çıldırtan karşı karşıya bir sürü gol kaçıran , taraftarın gitsin gitsin diye yırtındığı nonda ? hatta Gsli arkadaş dalga geçiyodu nondayı siz alıyomuşsunuz biraz da siz çıldırın diye .

Süleyman50
21.12.2009, 09:37
6 mağlubiyetimiz var 3' ü lige yeni çıkan takımlara 3' üde derbilerde, bir derbi galibiyeti alamayacakmıyız...

simavii
21.12.2009, 09:46
bizim maçlara artık derbi gözü ile bakılmıyor trabzon taraftarının eline çekirdek vermişler siz bunla eylenin diyorlar.

Burak
21.12.2009, 09:56
Onur'u kazanmaya doğru gittiğimiz bir süreç içerisindeyiz.Dün sevindiğim tek nokta buydu.Yaptığı kurtarışlarla takımı farktan aldı belki de.Fenerli arkadaşlarım bile bunu Avrupa'ya satarsınız dediler maçta.Eğer çizgisini korursa Onur milli takıma da gidecektir.

Maç için hazırlık yapıyorsun, günlerce o günü düşünüyorsun, çeşitli uğurlar deniyorsun, beklenti içine giriyorsun, herşeyin iyi gitmesi için bildiğin ne kadar dua varsa okuyorsun, taraftarlık görevini yerine getiriyorsun ama sonuç hüsran oluyor !

Biz Trabzonsporluyuz, 25 sene bekledik bi 25 daha bekleriz sorun değil, bu takım bizim nefesimiz, kalbimiz, elimiz, kolumuz, her yenilgide birşeyler kopup gidiyor bizden.

Dün maçı sakin sakin izlemek istedim.Sinirli biriyim çünkü, maçlarda babam olsa tanımam (Allahtan Trabzonsporlu : )) kardeşime de ayrı yerlerde izeyelim dedim, kendisi fenerlidir.Sırf yanımda Trabzonsporlu olmasın, gaza gelıp bagırmayayım dıye ıkı galatasaraylı arkadasımla ızledım macı.

Ama yok ne mumkun sakın bır mac ızlettırırler mı adama hem oyuncularımız hem hakem, ustune ustluk bır de o ızleyemedıgım koreografı.Her kacan gol, kaptırılan top aleyhımıze verılen kararlar cıldırttı benı.febelilere satasmamak ıcın kendımı zor tuttum, dayaksa dayak ne olacaksa olsun dedım artık.

Söyleyecek cok sey var toparlayamıyorum hala kendımı neler yazdıgımı da fazla olcemedım acıkcası.

Trabzonsporluluk yenıldıgın mac sonrasında bıle ŞAMPİYON diye haykırmaktır.Bizler özel insanlarız, Trabzonspor taraftarıyız.

Her ne olursa olsun bu takımın pesınden gıtmeye hazırım ben, benım herseyım bu sehır bu kulup.Trabzon ve Trabzonspor olmadıkca neyleyım hayatı.

karatasof
21.12.2009, 09:57
Maç için bir umut taşımıyordum.Broos sonrası alınan üç galibiyet basitti.Önemli olan rakibinden üç puanı alabilmekti,işte o rakibin son dört deplasman maçından galip gelememişken Trabzon'dan elini kolunu sallaya sallaya üç puanı alıp gitti.Neden? Çok uzun ve derin analiz yapmaya gerek yok.Futbolcu kalitesinden deyip kısaca özetleyeyim ben.İşte size en bariz örneğide rakibimizin üç sezon önce ''işimize yaramaz'' deyip gönderdiği Serkan'ın bizim en değerli ve göze batan oyuncumuz olması....
Hepsi bir yana dün akşam kafama takılan iki konu daha vardı.
1.si TS'lu Lemi'nin yiğeninin TS'a ve Trabzon'a olan kini.Yaşım 42.Bir çok insan tanıdım gördüm ama bu türlü insanları tanımakta güçlük çekiyorum.Tamam sana en fazla parayı veren kulübün formasını giyebilirsin,para kazanmak senin hakkın.Ancak memleketine ve onun takımına bu kadar düşmanca tavır takınmanın anlamı ne?Fb'nin en çirkef oyuncusuydu dün akşam bu adam.Bizim futbolcularla didişti,hakemlerle didişti,hani nerdeyse olay çıkartabilmek için elinden geleni ardına koymadı.Maç sonunda ts forması giymişmiş,bana ne.İçinde TS Düşmanlığı bu kadar dışa vurduktan sonra.Ne diyelim böyle hayırlı evlatlar yetiştiren anne,baba ve DAYISINA selam edelim.....
2.si Gökhan Ünal'ın Lugano ile itişmesi.Lugano ligimizin kasaplarından biri.Bir pozisyonda Gökhan'ın ayağına tırpanlamasına daldı.Gökhan bacağını kurtarabilmenin telaşıyla Lugano'ya çıkıştı.Bir anda fb'li üç futbolcu Lugano'nun yanında yerini alırken bizim takımdan hiç bir oyuncu Gökhan'ın yanında değildi.Bu görüntü bile TS'un neden Şampiyon olamayacağının bir göstergesiydi bana göre.Takım arkadaşın gerekçesi ne olursa olsun 3-4 rakiple tek başına boğuşmak zorunda kalıyorsa o takımda RUH kalmamıştır,takımdaşlık kalmamıştır.Bu ruh yapısına sahip futbolcularla başarı bekleyemezsin.Bunun başka bir izahı olamaz.

B.AKDEMİR
21.12.2009, 10:08
Kaleci konusuna değinmeliyiz!Kalecimiz Onur yediği gol de donup kalmış olsa da büyük yetenek ve yaptığı kurtarışlar çok güzeldi.

Fatih Özkan
21.12.2009, 10:13
Kaleci konusuna değinmeliyiz!Kalecimiz Onur yediği gol de donup kalmış olsa da büyük yetenek ve yaptığı kurtarışlar çok güzeldi.

O pozisyonda donup kalmayacak kaleci var mı ?
Ne yapsın Onur ?
Top direği yaladı da girdi içeri...

playa
21.12.2009, 10:19
yine hakem hatası yine fener maçı

cihatöztürk
21.12.2009, 10:27
yenilmekten çok

mahmut akksunun hakemden dayak yemesi koydu bana

Külünkoğlu
21.12.2009, 10:29
Dayak yemedi abartmayın. Açıklamaları ile yemişten beter oldu(k) ayrı konu.

Doğan Şahin
Maçtan çıkardığım tek sonuç ilk yarıda yan kasabın kestiği koyun pardon ofsayt sebebi ile futbolcularımızın biz ne yapsak bu hakemleri yenemeyiz dercesine gol pozisyonlarında öylesine vurmuş olmalarıydı.

Ben de o dakikadan sonra nasıl vurursak vuralım gol olmayacağını bildiğim için vurmuş olmak için öylesine vurulmuş toplarda çok heyecanlanmadım desem yeridir.

Hatta Şenol Güneş hocamızın maçın son 5 uzatma dakikalarının başında çaresiz kenarda duruşu ve yüz ifadesi de "bu hakemleri ne yapsak yenemeyiz, boşver kaçtı bu maç, kupaya bakalım, olmadı ikinci yarıya bakarız artık" der gibiydi.

şenolkılınç
bu takımla şampiyon olunmaz işte o kadar

cihatöztürk
21.12.2009, 10:30
Dayak yemedi abartmayın.

abi bide yeseydi artık :)

Külünkoğlu
21.12.2009, 10:30
Bu kadar undan bu kadar helva mı derler ?

Trabzonspor, Trabzonspor gibi maça başlamalı sözünü ısrarla ve inatla söyleye söyleye bi hal olduk. Topu alan Trabzonsporlu futbolcular sürekli yana ve geriye oynadı nasıl olsa kimse kızmazdı onlara. Topu veren futbolcular ise topun kendisinden gittiği sevincin verdiği şokla oldukları yerde kala kaldılar. Ne bir topu ne de sorumluluk almak isteyen bir oyuncumuz yoktu sahada. Hele hele atak yaptığımız bir pozisyonda koca Trabzonspor'un sol kanadının 60 metresinde numunelik bir futbolcumuz dahi yoktu. Alanzinho alacak verecek boş alan bulacak ki oynayacak. Pası verenin çakılı kaldığı oyunda Alanzinho ne yapabilir ?

Hücumda çoğalamadık evet, o zaman defans yapıyoruzdur, hayır, verdiğimiz açıklar sayesinde net olarak görüldü ki onu da yapamadık. Ne oynadığımızı bilen varsa beri gelsin. Böyle maçlarda hayati bir yada bir kaç pozisyon olur ikisinden birini değerlendireceksin. Maçı kazanmanın sırrı burada. Gol atabilmek için hele de böyle bir maçta sekiz yada on pozisyona girmen gerekmiyor.

Birincisini yan hakem marifeti iç edilen pozisyon, ikincisi ise Colman'ın Kasımpaşa maçında yapamadığı pozisyonun ikizi. Colman çapında bir oyuncu, Üç tane Fenerbahçeli futbolcunun hızla vuruş açısını kapatmaya geldiği sırada, ve çok müsait olduğu bir açıda bomboş pozisyonda olan Umut Bulut'u görmesi gerekirdi. Colman'a ne oldu bilmiyoruz takımı 10 kişi oynattı desek yeridir.

Ceyhun top kendisine gelmeden alacağı pozisyonları nasıl alması gerektiğinin örneklerini bu maçta vermiş oldu, belli ki çalışıyor gelişiyor. Kalecimiz Onur golü atan rakip oyuncuya korumalık yapan iki defans arkadaşının müsade ettiği pozisyonda yapacak birşey yoktu. Kale de Tony olsaydı bu gol olur muydu ? hiç şüphesiz olurdu. Peki Tony'e ne gerek var ? yabancı kontenjanımızı boşu boşuna doldurmaya gerek var mı siz söyleyin ?

Sonuca gelirsek kaleciler hariç sahada koşan 20 futbolcunun da terlemediği bir maç bu rolantide oynandıysa, özellikle son 15 dakika rakibin hiç sıkılmadan top çevirerek maçı güle oynaya bitiriyorsa bu kesinlikle bir büyük bir zaaftır. Bu kadro yapısında ve oyun düzeninde devre arasında önemli değişiklikler yapmak şarttır. Bunu en iyi bilen de Şenol hoca'dır.

Doğan Şahin
21.12.2009, 10:34
Maçtan çıkardığım tek sonuç ilk yarıda yan kasabın kestiği koyun pardon ofsayt sebebi ile futbolcularımızın biz ne yapsak bu hakemleri yenemeyiz dercesine gol pozisyonlarında öylesine vurmuş olmalarıydı.

Ben de o dakikadan sonra nasıl vurursak vuralım gol olmayacağını bildiğim için vurmuş olmak için öylesine vurulmuş toplarda çok heyecanlanmadım desem yeridir.

Hatta Şenol Güneş hocamızın maçın son 5 uzatma dakikalarının başında çaresiz kenarda duruşu ve yüz ifadesi de "bu hakemleri ne yapsak yenemeyiz, boşver kaçtı bu maç, kupaya bakalım, olmadı ikinci yarıya bakarız artık" der gibiydi.

Ek olarak maçtan günler önce alexi tutmamız gerektiğini sağır sultana bile duyurmuşken, tutmamız da sonucu bilen kurban misali beklentisiz olmama vesile olmuştu.