PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 17.Hafta | Trabzonspor 0 - 1 Fenerbahçe

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

Samet İslamoğlu
20.12.2009, 23:31
Arkadaş kim derse desin, FB bu ligde en çok nefret ettiğim takım! GS ve BJK bunların yanında melek yahu melek!

Bu ligin ve dünyanın tartışmasız en adi,en pislik, en çirkef,en sinsi takımı gs'dir.Tabiki hepsi düşmanımızdır ama hiçbir takım gs kadar pislik olamaz.

asimetrik
Gürcan abi, bu akşamın ilk eleştirisi Şenol hoca mı olmalıydı?

Elbette olmamalıydı.
Aynen "Şenol hocanın yapacak bir şeyi var mıydı" sorusu gibi. Hem de cevap olarak "yoktu" dememizi bekleyen soru gibi.
Sadece soruna samimi olarak düşündüklerimle ve maç sırasında gördüklerimle cevap verdim.
Ama daha önce kaybettiğimiz maçlarda hocanın yapacak bir şeyi yoktu anlamında sorduğun bir soru sanırım bir kez hatırlıyorum senden. O zaman da senin dediğin gibi kişiye özel muamele geliyor akla.
Ya da ben öyle sanıyorum. Neyse birbirimizi anladık sanırım. Hatta devre arası arayıp Alex çok rahat, tedbir lazım diyecektim sana. Totem yapıp aramadım. Yani eleştirim kişiye göre değil bu maça göreydi.

Adem Hotaman
Onur'un tecrübesiz olması maça etki etmiş.

magicyattara
Trabzonspor şampiyon olacaksa , "yemeyerek" şampiyon olacak . Bunu başaramadıkça talih dönmeyecek .

Yanılıyorsun.
Bu takım atarak şampiyon oldu.Atak oynayarak oldu.
En kötü zamanında 3 forvetle oynadı.
Rakip kalemize gelmeye fırsat bulamıyordu ki gol yeseydik.

Tüm zamanları incele göreceksin.Forvetimiz iyi olduğu zamanlarda varız,ya şampiyonuz ya ikinci.
Kötü olduğu zamanlar ilk üçe giremiyoruz.

TuAF2007
20.12.2009, 23:32
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=65656

Başlığa bak; "Song ne yapıyor?"

Alex'in kendini yere attığı pozisynu koyup "Alex ne yapıyor?" da yazın bakalım. :):)

Hatta sitenize koyduğunuz ofsayt görüntülerinin başlığına da "Bu mu ofsayt!?" veya "Ofsayta bak!" gibisinden şeyler yazın, olmaz mı ?

Haberin içeriği;
bu lig tv zaten tam TRABZONSPOR düşmanı maçı anlatan adam bile fenerin hücumlarında heyecandan ölücekmiş gibi oluyor.

Serdar A
Kadro için en ideal ikli bu isim ancak ikisi aynı mevkinin oyuncusu.Ceyhun Selçuk'un iyi bir yedeği olur.Yanlarında bir defansif birde ofansif iki orta saha oyuncusu lazım.

Ceyhun'un defansif bir görev futbolcusu olduğu algısı nereden ileri geliyor ?

Adam 5 kişinin arasından milimetrik paslar çıkarıyor , oyunu açıyor , kanatlara yardıma gidiyor , cepheden takımının en iyi şutlarını çekiyor , ön direğe harika koşular yapıyor ve yan top tehdidi oluşturuyor .

Mutlaka Ceyhun ve Selçuk aynı torbaya atılacaksa önce Ceyhun çıkar .

Colman'ın yaptıkları içerisinde Ceyhun'un yapamayacağı bir şey yok .

bordo-mavii
ahmet çakar 5. dakikada ofsayt kararı veren yan hakemin şike yaptığını iddia etti.
ahmet çakar bile bizim lehimize birşey dediyse düşünün durumu.ulan fenerbahçe tiksiniyorum senden de şikelerinden de inşallah şampiyon olamazsın,birgün beş parasız batık bir duruma düşersiniz de görürüm sizi inşallah.

metinbay61
Ömer ile ilgili tespitim zorluk derecesi yüksek maçta sahada yok gibiydi ve asıl bizlerin değerlendirmesi gereken böyle maçlar.
ben katılmıycam o zaman gökhan gönülde sıradan bi oyuncu olduğu çıkar ortaya...her maç yerinde durmayan ileri çıkan adam bu maç hiç çıkamadı...ömeri ben beğendim hatta beklediğimden iyi bi oyuncu çıktı

Zurawski
Şenol Hocamın her zaman yanındayım.Yalnız benim düşüncem Şenol Hoca Gabriç-Barış değişikliğini yapmamalıydı diye düşünüyorum.Tjikuzu bile olabilirdi giren isim ama Barış olmamalıydı.Hatta şimdi maçtan sonra konuşması kolay tabi ama Tjikuzu gibi bir isimle Alexi kitleyebilirdi .Çünkü Alex bu maçta Fenerin herşeyi olduğunu açıkça gösterdi.

Erdem Keser
Ersun hoca bana Yusuf'u alın dediğinde bir çoğumuz neden istediğini anlamamıştı bile.Bugün Alex'i seyredince daha iyi anlaşılıyor.Alex standardında olmasada önde oynayıp maçı domine edecek, gerektiğinde oyun kurup gerektiğinde içeri sinsice girecek topçu eksikliği hissediyoruz.

Bu ligi koparacak büyük topçu şart.

Alex de bu lige gelmiş en büyük topçu, kim ne derse desin.Futbol seyircisi olarak böyle bir ustayı seyredebildiğim için şanslı hissediyorum kendimi.UMarım bizimde böyle bir oyuncumuz olur.

winner
oyuncu bazında değerlendirme yapmak kötü alışkanlığımız.özellikle colman üzerine yoğunlaştı bu akşam. Bizim seviyemizdeki bir takım için colman iyi bir oyuncudur.bu akşam kötü olabilir ama birkaç hafta önce yıldız ilan edenler ilk ayağı kaydığında hemen üzerine çıkmaya çalışıyorlar.

metehan
20.12.2009, 23:33
Abi ne bekliyorduk ki ligden çekilen bir takımın sağbeki en fazla bu kadar oynar..

Ligden çekildikleri falan yok, küme düşürüldüler. Hadi öyle bile olsa ne değişir ? Onların sağbeki işe yaramaz da güya şampiyonluk parolasıyla lige başlayan bizim sağbekimiz kimdi? Sende daha iyisi var mıydı?

DURAS
Abdurrahman Dereli ve Farih Tekke alınmalı.Ama asıl Cale-Colman-Silva Kovulmalı...
anlamıyorum anlam veremiyorum, cale niye kovulmalı, kovulmayı hakedecek naptı, bize son zamanlarda gelen en istikrarlı en beyfendi futbolcudur. işini profosyonelce yapar, kabiliyeti ölçüsündede herşeyi yapar,( ayrıca kabiliyetsizde değildir). iyi bir solbektir. daha iyiside ligimizde yoktur bence. niye kovulmalı, niye değersizleştirilmeli anlamıyorum acaba 26 yıl şampiyon olamamızda bizi yönetenlerindemi bu düşüncede olması var.

enmavi61
trabzonun bu maçı kazanması için inatla mücadele edip tempoyu hep üst seviyede tutmalıydı...malesef yapamadıkk...artık gönderilcek ve yeni geleck oyuncular önemlii...şimdideen bidahaki senenin kadrosunu oluşturacak mantalite oluşmalı....hiçbir maç mücadele etmeden kazanılmaz hele hele büyük takım olmak için de oyunu değiştirecek topçun olacak ...bizde hala büyük takım oyuncusu yokkk...taraftarımıza teşekkürler....

sonimp
20.12.2009, 23:34
velhasıl yine bana haram geceler... umut bir başka bahara... yıkılmadım ayaktayım diyebilmek isterdim ama diyemiyorum maalesef,çöktüm,dermanım kalmadı artık...

winner
20.12.2009, 23:34

evet o 5 gol yenirmiydi hiç!!!!

Cafer Bulur
20.12.2009, 23:35

Adam 5 kişinin arasından milimetrik paslar çıkarıyor , oyunu açıyor , kanatlara yardıma gidiyor , cepheden takımının en iyi şutlarını çekiyor , ön direğe harika koşular yapıyor ve yan top tehdidi oluşturuyor .

Sana sonuna kadar katiliyorum,bizim gelecegimiz ceyhundur,colman degil.

hodlu
Ömer için sıradan derken teknik kapasite olarak kısıtlı yetenekli ama bu gece ona söyleyecek söz yok.Serkan-Song hariç çoğu hayal kırıklığı...

cihayan
Bu ligin ve dünyanın tartışmasız en adi,en pislik, en çirkef,en sinsi takımı gs'dir.Tabiki hepsi düşmanımızdır ama hiçbir takım gs kadar pislik olamaz.

Aynen katiliyorum.

metehan
Alex de bu lige gelmiş en büyük topçu, kim ne derse desin.Futbol seyircisi olarak böyle bir ustayı seyredebildiğim için şanslı hissediyorum kendimi.UMarım bizimde böyle bir oyuncumuz olur.

Yiğide hakkını vermek lazım. Sahada yürüyerek tamamen aklıyla futbol oynuyor. bir oyuncu kısa boyuna rağmen kafa topu alabiliyorsa, anlayın ki o topu aldığı oyunculardan çok ama çok daha zekidir.

gerenimo
takımın kapasitesi şimdilik bu kadar. hayli telaşlı oynadık. daha sakin olmalıydık. kadro olarak onların düzeyinde değiliz. daha takviyeye ve olgunlaşmaya ihtiyacımız var.

Serdar A
Yanılıyorsun.
Bu takım atarak şampiyon oldu.Atak oynayarak oldu.
En kötü zamanında 3 forvetle oynadı.
Rakip kalemize gelmeye fırsat bulamıyordu ki gol yeseydik.

Tüm zamanları incele göreceksin.Forvetimiz iyi olduğu zamanlarda varız,ya şampiyonuz ya ikinci.
Kötü olduğu zamanlar ilk üçe giremiyoruz.

Abi , en çok atan takıma sahip olman için , en çok harcayan takım olman gerek . İstanbul takımları ile makas açıklığına bakıldığında müdafan iyi olmadıkça , tüm Anadolu maçlarında 1-0 geride başladıkça ligin en tepesinde tutunmamız olanaksız .

Söylediğimin 3 forvetle ya da santraforsuz düzenle hiç bir ilgisi yok .

Takımın savunma direncinden ve fizik gücünden bahsediyorum .

Mustafa Çolak
Bu Senemizide Yediniz. Ne Diyelim Başka Bahara !!

Turan AKYILDIZ
Ben kendimi bildim bileli Fenerbahçe bizi yeniyor. Ama ististiklere göre onlar bizi 38 biz onları 35 kere yenmişiz bu maç ile beraber. Demekki zamanında baya yenmişiz onları.
evet ya bende en çok ona gülüyom ya... eskiden neymiişiiz be bizzz....

iso_4939
Boyle gıderse degıl 26 yıl 126 yıl boyunca biz sampıyon olamayız helekı bu formayı gıymeyı bıle haketmeyen futbolcularla bırlıkte devam ederse ınsanda bıraz becerı bıraz hırs bıraz kıskanclık olur bu ne berbatlık allah askına ...

Hüseyin İlkin
20.12.2009, 23:36
Ömer'in geri koşuları da çok kötüydü yahu.

Sefer A.

abi ama lutfen baan bir sey anlatir misin, Selçuk geçen senedir serbest vuruslari bu kadar kotu kullaniyor, hiç mi çalismiyor yahu ??? 80% berbat yaaaaa
bir de Ceyhun'un sivas karsilasmasi'ndan sonra vuruslari'nin 90% en az 2-3 metre yan'a veya ust'e çikmasinin sebebi nedir ?? ne yapiyorlar idman'da bunlar yaaaaa ????

Recep Alkan
kadıkoyde oturuyorum ve yarın okula nasıl gideceğimi düşünüyorum

Okula Formanı giip, atkını takıp öyle gideceksin, eğer memleket takımının sonuçlarından utanma gibi bir gaflete düşmüşses zaten o zaman yapacak birşey yok demektir.

Galatasaray 13 sene şampion olamadığında bizim kadar taraftarı varmıydı acaba ???

Bu arada Şenol Hocanın gelmesi ile birlikte sevidniğim tek konu var, artık bir KALECİMİZ var. Umarım dönülmez.

Maç için boşuna konuşmaya gerek yok, Derbi Sorunsalı devam ediyor, sıradan oyuncular ile büük maçlar alınmıyor, Seni ayakta tutacak adamlara ihtiyacın var.

Saygılar;

erkankoc
hakem bizi resmen dogradi --ozellikle o yan hakem..

hodlu
20.12.2009, 23:37
Karşı çizgideki yardımcı hakem inşallah hakemlik hayatın bu gece bitmiştir...

winner
20.12.2009, 23:37
Ömer aysandan ne bekliyorduk ki.Orta sınıf bir futbolcu işte derbide bu kadar oynar...

Cafer Bulur
20.12.2009, 23:38
Abi , en çok atan takıma sahip olman için , en çok harcayan takım olman gerek . İstanbul takımları ile makas açıklığına bakıldığında müdafan iyi olmadıkça , tüm Anadolu maçlarında 1-0 geride başladıkça ligin en tepesinde tutunmamız olanaksız .

Söylediğimin 3 forvetle ya da santraforsuz düzenle hiç bir ilgisi yok .

Takımın savunma direncinden ve fizik gücünden bahsediyorum .
Biz forvet diyoruz ama gercekten de takim savunmamiz oldukca zayif.

Bunu iyi yapabilen bursa ve kayseri zirveye oynuyor,biz onlar kadar gol atmamiza ragmen 6.ciyiz.

Bu ligde iyi savunman varsa zirveye oynarsin...

Etem Güner
vallahi hırsımdan ağlıyacağım kader olsa bu böyle yazılmaz varmı be hep hakemle işi götürmek konuş aziz başkan maçı hakemle aldık de göreyim başkanlığını yeter beeeeeeeeeeeeeee

Mustafa Ayazoğlu
Ersun hoca bana Yusuf'u alın dediğinde bir çoğumuz neden istediğini anlamamıştı bile.Bugün Alex'i seyredince daha iyi anlaşılıyor.Alex standardında olmasada önde oynayıp maçı domine edecek, gerektiğinde oyun kurup gerektiğinde içeri sinsice girecek topçu eksikliği hissediyoruz.

Bu ligi koparacak büyük topçu şart.

Geçen yılda Alex ve Guiza ile yine kazanmışlardı. Yeniliyoruz ama aynı hatalara devam. Ders alma özelliğimiz yok.

metinbay61
20.12.2009, 23:39
o adamla ilgili ciddi şüphelerim var

28TS61

ne bitmesi. bu aksam plaket verecekler. cünki isini tam anlamiyla hatasiz yapti. görevini yerine getirdi

Mert Oğuzlu61
anlamıyorum anlam veremiyorum, cale niye kovulmalı, kovulmayı hakedecek naptı, bize son zamanlarda gelen en istikrarlı en beyfendi futbolcudur. işini profosyonelce yapar, kabiliyeti ölçüsündede herşeyi yapar,( ayrıca kabiliyetsizde değildir). iyi bir solbektir. daha iyiside ligimizde yoktur bence. niye kovulmalı, niye değersizleştirilmeli anlamıyorum acaba 26 yıl şampiyon olamamızda bizi yönetenlerindemi bu düşüncede olması var.

efendiliği felan önemli değil çıkıp top oynayacak adam lazım bize adam orta yapmayı bilmiyor hücuma destek vermiyor, bu çok büyük bir (-) cale için.

matrix5782
Okula Formanı giip, atkını takıp öyle gideceksin, eğer memleket takımının sonuçlarından utanma gibi bir gaflete düşmüşses zaten o zaman yapacak birşey yok demektir.

Galatasaray 13 sene şampion olamadığında bizim kadar taraftarı varmıydı acaba ???

Bu arada Şenol Hocanın gelmesi ile birlikte sevidniğim tek konu var, artık bir KALECİMİZ var. Umarım dönülmez.

Maç için boşuna konuşmaya gerek yok, Derbi Sorunsalı devam ediyor, sıradan oyuncular ile büük maçlar alınmıyor, Seni ayakta tutacak adamlara ihtiyacın var.

Saygılar;

seni ayakta tutacak ve şenol hocanın istediği forvet,stoper ve orta saha takviyeisyle olabilir.

tabi fazla para harcayarak istanbul kulüpleri gibi menejerlerin önerdiği oyuncular ile değil izleyip takip ettiğin oyuncuları ve bildiğin oyuncuları alarak

Serdar A
Ömer aysandan ne bekliyorduk ki.Orta sınıf bir futbolcu işte derbide bu kadar oynar...

Serkan'ın belirgin yükselişinde , ya da daha doğru ifade ile , sağ tarafa kim geçerse sivrilmesinin altında Ömer'in hiç mi rolü yoktur ?

İsa

Ben hiç bir zaman Ceyhun Colman'ın yatığını yapamaz demedim.Hatta geçen gün Colman'ın yeri doldurulmadan satılmasın diye siz yazmıştınız, bende aynı bölgede bu istatistiklere Ceyhun'un ulaşıp ulaşamayacağını sordum size ama cevap alamadım.
Ceyhun'un defansif olduğunuda yazmadım.Özellikleri itibariyle Selçuk'la aynı pozisyonun oyuncusu olduğunu yazdım.Selçuk nazarımda merkez ortasaha oyuncusudur ne ofansif nede defansif.

iso_4939
bır sozumde cok bılmıs baskanımıza fb göz göre göre hakemlerı satın almıs.adam ıkı metre gerıden ofsayt bayragını kaldırıyor ve hıc bısey olmuyor varmı boyle bırsey ..sayın baskanımızda sınema ızler gıbı ızlıyor ses seda yok..sen boylemı sahıp cıkıyorsun koskoca trabzonspora baskanım...baska bıseyde demıyorum...

necmiati61

sonuna kadar haklısın renkdaş. Ama abim diyor ki üçü de birbirinden beterdir

Sinan SARI
Birkez daha gördük adam gibi bir golcümüz olmadığı sürece böyle maçları kazanamayız.

İlyas Onat
20.12.2009, 23:40
Bu maç Ömer Aysan kardeşimizin de sıradan olduğunu ortaya çıkardı malesef...

Ömer'in sıradan bir futbolcu görüntüsü verdiğine katılıyorum. Ama sıradan da olsa bir sağ bek. Alınması iyi oldu. Ben, hakkında nihai bir kararın verilecebileceği süreci henüz yaşamadığını düşünüyorum.

magicyattara
Şenol hoca hakkında ön yargılı olanlar hemen kendini ele verdi.
Maçta arkamda oturan abi;"Şenol Güneş'in etkisi kendisini göstermeye başladı,takımın kondüsyonu yok" dedi.

Bir kere,geçen 2 haftada alınan galibiyetleri hocaya bağlamadığım gibi,bu maçı da bağlamam.

Bu takım Ersun Yanal'ın takımıdır ve Şenol Güneş'in takımını ancak gelecek sezondan sonra görebiliriz.

gerenimo
selçuk o taçta alexe nasıl vurdurdu anlamadım. topa bile yükselmedi. yediğimiz gol o kadar sıradan ki.

Sefer A.

BITSE NE YAZAR BITSEEEE NE YAZAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

aldi azize'nin paralarini is bitti, papila nasiil yasiyor saniyorsunuz !!!!!!!!!!!!

siz kanin aldanin, bitsinmisss, anlamiyorsunuz oyunlari, haaaalllaaaaa hakem'e 1-2 laf sonra takim kotu

bu takim Szymkowiak Yattara Gökdeniz Fatih.....ile hakem'e yenildi, DAHA NE ??????

Sefa
20.12.2009, 23:41
Şenol Güneş, Barış'ı oyuna koyacağına Engin'i koymalıydı kesinlikle. Ve daha erken.

Barış gönderilmeli. Artık bu takımı haketmiyor.

hodlu
Şenol hocamdan ricam Engin-Tjikuzu gibi oyunculardan faydalanması yine de bekleyip göreceğiz...

İlyas Onat
Birkez daha gördük adam gibi bir golcümüz olmadığı sürece böyle maçları kazanamayız.
Adam gibi bir golcümüz de olsa bu maça yetmezdi. Dahası lazım...

Cafer Bulur
Bu ligin tecrübeli yan hakemleri varken,o yan hakemlerin bu maca verilmesi tff in fb ye yilbasi hediyesiydi.....

Soner
Abdurrahman Dereli ve Farih Tekke alınmalı.Ama asıl Cale-Colman-Silva Kovulmalı...

asil yonetim kovulmali

güneyli
Kaleci Volkanın eline bizim atağımız sonucunda hiç ama hiç top değmedi.(umutun çarpıştığı pozisyonu saymazsak).Yinede oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar.Ama fener takımı son zamanlarda bu kadar presi bir maçta yapmamıştı.Adamlara tatil vaadettiler herhalde.Yılbaşı için.Hakemler mi?Bildiğiniz ve andığınız gibi.Fener çok koştu bu maçta.İkili mücadelelerde azizin gazabına uğrarım diye tereddütlüydü..O yan hakemin suratını görünce arkasında bir dayısı olan insanlar kadar rahattı.Onu ve geçmişini ve arkasındakileri yadedelim.Ne olursa olsun Takıma destek...

zafercalikoglu
ne şenol hocaya nede colmana fazla yüklenmeyelim olan oldu,colman bu takımın en gölcü ve asistcisi,tamam son maclarda cok kötü ama 2-3 mac öncede iltifatlar yagdırıyoduk,
bu takım ve bıu oyuncular bizim destek olalım,eleştirilerimizde yapıcı olalım,bu takım ın kolay kolay ayaga kalkmaz böle yenigiler bence hayırlıdır,bu sene kupa bizim olsun yeter,
iyi akşamlar,

Mustafa Ayazoğlu
20.12.2009, 23:42
selçuk o taçta alexe nasıl vurdurdu anlamadım. topa bile yükselmedi. yediğimiz gol o kadar sıradan ki.

Çalışılmış çok organize bir gol göstere göstere attılar.

cihayan
evet ya bende en çok ona gülüyom ya... eskiden neymiişiiz be bizzz....

Arkadasim ben tum cocuklugumda FBye yenilgisini gormedim diyebilirim. Hatta yillardan sonra ilk defa Istanbul'da bizi 4-2 yendikleri macta bile son dakkada skor levhasina bakip sanki bir dakkada iki gol atacakmis gibi bekliyorduk. Yani yenilebilecegimiz olabilecek bir sey degildi. Bir yerde bir yanlislik vardi, ya iki gol atacaktik, ya skor levhasi yanlisti...

altinkaya08
2. yarı zıpgın gibi olur takım ama bize rakibi ısıran oyuncu şartt..zaman lazım şenol hocaya kendi sistemini kurmak için o kadar..

Hamza Öztürk
BITSE NE YAZAR BITSEEEE NE YAZAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

aldi azize'nin paralarini is bitti, papila nasiil yasiyor saniyorsunuz !!!!!!!!!!!!

siz kanin aldanin, bitsinmisss, anlamiyorsunuz oyunlari, haaaalllaaaaa hakem'e 1-2 laf sonra takim kotu

bu takim Szymkowiak Yattara Gökdeniz Fatih.....ile hakem'e yenildi, DAHA NE ??????

ondan önemlisi hamiyi sotayi ünalida hakemler yendi
bu bizim kaderimiz

matrix5782
arkadaşlar colmanı da bu kadar eleştirmeyin ve yüceltmeyin adamın kapasitesi bu kendini belçikada takip eden colman oyunu geriden kurar uzun pasları iyidir ancak en önemli eksikliği istakrarı yoktur 1 maç var 5 maç yoktur.

mevki ortasahanın ortası değildir.

ortasahaya yapılacak bir takviyede ilk kesilecek oyuncu colmandır bunu da belirtiyim

Muhammed
20.12.2009, 23:43
Tjikuzu'dan neden yararlanmıyoruz? O olmadan orta sahada üstünlük sağlayamıyoruz.

winner
Serkan'ın belirgin yükselişinde , ya da daha doğru ifade ile , sağ tarafa kim geçerse sivrilmesinin altında Ömer'in hiç mi rolü yoktur ?

Ömer'i eleştirenlere cevap için yazmıştım onu eleştirmek için değil.Vasat bir sağbektir zorunluluktan alındı.Ekstra bir şey vermez ama sırıtmaz.Anadolu takımlarına karşı etkili olabilir.Yıllardır sağbek beğenmeyenler için çok şey ifade edecek bşir oyuncu değil.

alierhan

ne tecrübesiliği ya ben anlamıyorum adam on numara maç çıkardı geleceği çok parlak ben maça üzülmedim niye çünkü onuru gördüm ve çok beğendim. bu adam gelecek 5 10 yıla damgasını vurur. şahaneydiii. o golüde kimse çıkaramazdı çünki çok beklenmedik bi anda saçma sapan bi vuruşla attı gulizar.

biltrabzon
adam 3.47 m geriden cikiyor piero yaptilar.bunun tek izahi bu yan hakem satin alinda uyu yönetim uyu.azize bagladi isi.

hodlu
Bu Barış Memiş kusura bakmayın ama Serdar Balinin deyimi ile sopayı hakediyor.Sahada 10 dakika bile mücadele etmiyor olacak gibi değil...

miaksoy
20.12.2009, 23:44
Piero pozisyonu olctu. 3.5 metre ofsayt degil. Bu nasil hakem ya.

Hasan YAYLI
20.12.2009, 23:45
takıma lider lazım...bir de forvet...

fatih te iki özelliğinde olduğunu söylemeye gerek yok..

hodlu
Evet pozisyon 3.5m olarak açıklandı.Yardımcı hakem yazıklar olsun sana...

winner
Bu Barış Memiş kusura bakmayın ama Serdar Balinin deyimi ile sopayı hakediyor.Sahada 10 dakika bile mücadele etmiyor olacak gibi değil...

bayağıda kalınlaşmış göbekde var biraz...

28TS61
simdik ligtv deki maratonda pierodan hesapladilar.

3 metre 47 santim

http://img687.imageshack.us/img687/4164/unbenannttw.jpg

asimetrik
Yan hakemin hata yaptığına inanmıyorum. Durduğu yer görüş açısı her şey pozisyonu değerlendirmesi açısından çok olumluydu. Kendisi direk suç işledi.

Etem Güner
20.12.2009, 23:46
Aksu Hakem Yıldırımla tartıştı
20 Aralık 2009 / 23:01
Hakem Bülent Yıldırım 'ın büyük terbiyesizliği.

Cafer Bulur
Yönetim bu mactan sonra cikip tff ye meydan okumazsa derhal istifa etsinler....

Etem Güner
Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında Avni aker'de oynanan karşılaşmayı yönetin hakem Bülent Yıldırım verdiği kararlarla Trabzonspor'un mağlubiyetini hazırlayan isim oldu. Hakem Bülent Yıldırım soyunma odası koridor girişinde kendisine tepki gösteren yönetici Mahmut Aksu'ya yumruk atmaya kalktı

Hakem Yıldırım Mali Sayman Mahmut Aksu'ya önce kim olduğunu sordu akredite kartını gösteren Aksuya bu kez yumruk atmaya kalktı
Aksu'nun akredite kartını gösterdiği sırada yumrak atmaya kalkan hakem Bülent Yıldırımın bu hareketi tepki topladı

Yönetici Mahmuit aksu olaydan sonra adeta çıldırdı , Aksu Hakem Bülent Yıldırımın yaptığının affedilir gibi olmadığını belirterek “ Bu maça verildiğinde tedirginliğimizi zaten belirtmiştik.Buraya ne için geldiğini Avni Aker'deki yönetimi ile gösterdi.Bizim hakemlerle ilgili açıklama yapmamız yasak. Ancak ben kendisine soyunma odasına giderken yönetiminden memnun olmadığını söyledim. Bana kim olduğumu sordu.Bende akredite kartımı gösterdim.Bu kez de beni tahrik etmeye kalktı. Yumruklarını yüzüme doğru kaldırdı geri çekti.Beni tahrik etmeye kalktı.bu bizi ni zannediyor.Kendisi bizim misafirimiz,onun için ben tepki göstermedim.Trabzonspor yöneticisi hakeme vurmaz hele de devlet memuruysa.Ama devlet memuru da kendine yakışır bir davranış sergilemeli” dedi

Onur Şeref
Erman ne dedi pozisyon hakkında?

Ümit Tekşan
20.12.2009, 23:47
Derbilerde kaybetme alışkanlığımız devm ediyor.

Maça gelince üzülmemek elde değil ama, yapacak ta bişey yok. Defansımız çok kötü Forvetlerimiz gol atamıyor bakalım ne olacak. Girdiğimiz pozisyonlarının bir iki tanesini gol yapsak çok rahat maç izliyeceğiz ama olmuyor.

Bizim bu maçta kazandığımız tek şey kaleci Onur inşallah devamlılık sağlar ve yıllarca Trabzonspor'umuzun kalesini korur.

Çarşamba günü oynayacağımız Gs maçını inşallah kazanırız ve derbilerdeki uğursuzluğumuzu kırmış oluruz.

Yine hüsranlı bir gün, Herkese hayırlı geceler, Ne mutlu Trabzonspor'luyum diyene...

cyberentalpi
Çıkan sonuclar.
Colman kotuydu eve ama kovulsun elestirisini haketmiyor.
Senol hoca daha yeni yeni takımı topluyor ki takım kondusyon olarak gecen sezondan cok geride

Fener iyi oynadi alannını iyi savundu. normal yenilgi
Takıma br forvet sart elbette.

soz soz baris memis e. devre arası ilk kiralanacak oyuncu
Bir soz de Onur a.
devam et kocum:)

Serdar A
Ben hiç bir zaman Ceyhun Colman'ın yatığını yapamaz demedim.Hatta geçen gün Colman'ın yeri doldurulmasın diye siz yazmıştınız, bende aynı bölgede bu istatistiklere Ceyhun'un ulaşıp ulaşamayacağını sordum size ama cevap alamadım.
Ceyhun'un defansif olduğunuda yazmadım.Özellikleri itibariyle Selçuk'la aynı pozisyonun oyuncusu olduğunu yazdım.Selçuk nazarımda merkez ortasaha oyuncusudur ne ofansif nede defansif.

Bana sorulan soruları yanıtlarım . Demek gözümden kaçmış .

Colman toplam 12 gol katkısı ile bu alanda takımı sırtlayan futbolcu . Ancak belki biliyorsun benim bu futbolcunun başlığında neler yazdığımı .

Benim temelde savunduğum , Trabzonspor ölçeğinde bir takım futbolcu satarak ekonomi kurmasının son derece sakıncalı olduğudur . Bu da yeni değil , foruma üye olduğum günden bu yana değişmemiştir . Sattığınız futbolcunun yerine oynayacak kadro içerisinde hazır olmalı . Sattığınız adamın pozisyonunu , transfer ile doldurmak büyük risktir . Yoksa hiç bir yerde daha önce Ceyhun - Colman karşılaştırması yapmadım . Şimdi soruluyor ve fikrimi söylüyorum .

Ceyhun'a gelince , kendisini genç milli U19 düzeylerden beri takip eden ve burada kimsenin böyle bir futbolcudan haberi yokken sağa sola yazmaktan asla usanmayan bir futbol sever olarak ne yapabilecekleri hakkında aşağı yukarı bir fikir sahibiyim .

Ceyhun potansiyelinde bir futbolcuyu üstelik Türk pasaportu ile tekrardan yakalayabilmek güç . Bir şekilde takıma kazandırmalıyız .

Madem 27 puanda kaldık . Tıpkı Onur gibi , Ceyhun içinde bundan iyi fırsat olamaz .

Soner
ya arkadaslar birakin futbolculari tartismayi, onlarin kapasitesi bu kadar.
Hakemler hep ayni devam ediyor zaten, onlardada degisen bise yok.
Tartisilacak tek bir bolum var oda YÖNETIM...

mhayri
20.12.2009, 23:48
Neden sert değiliz ...
Neden rakip forvetlere top aldırıp döndürüyoruz...
Neden soğukkanlı olamıyoruz...

Hüseyin İlkin
Maçta arkamda oturan abi;"Şenol Güneş'in etkisi kendisini göstermeye başladı,takımın kondüsyonu yok" dedi.

Maalesef taraftarımız bu.
Yahu daha dur. Adam yeni gelmiş.
Kondüsyon sanki bir haftada verilip, alınmayla belli olacak bir şey.
Sene başı çok önemlidir bu işte.
Bakın Emre'ye bakalım.
Geçen sene başı kondüsyon alamayan Emre'nin hali ile bu sene ki Emre ortada.
Emre'siz bir Fb hiç şeklinde bir orta sahaları var.
Bakın Nihat'a, alamadı sene başı kondüsyon.
Ne hallerde.
Yok arkadaş, bakmazlar.
Sadece sallamayı bilirler.
Yahu istemesen de adam gelmiş.
Dur, sus bari.
Şenol hoca kötü gidecek.
O da gitsin.
Nereye gitsin, kim gelecek.
Gelen bir daha gidecek.
Bizim takım istikrarı biriyle yakalayabilecekse bu Şenol hocadır.
Artık bir şeylerin değişmesi için buradan başlamak lazım.
Yok başlamaksak, aynı tas aynı hamam gideriz.
Sonra da İstanbul'lular karşısında kalırsın öyle.
Yok, ben üç sene sonra Trabzon'dan zaten gideceğim.
Avni Aker'e arada bir giderim.
Ama oraya gidip, her sene yenilmeyi görmek.
Bir büyük maç kazanamamak.
Koyuyor insana.
Yahu bir noktadan başlayalım artık.

JoKeR™
Bence bu takıma tek lazım olan forbet ve ben bu maçta yenildik diye her şey bitti gözüyle bakmıyorum daha önümüzde 17 hafta var bence sağlam birkaç transfer ile bu takım yine şampiyonluga oynarak kaldıki bu sene gene şampiyon oladık biz bordo mavi yürkler 26 yıl beklemişiz bu şampiyonlugu 1 sene nedirki ama tüm kalbimle inanırıyorum ikinci yarı farklı bir trabzonspor ile şampiyoluk yolunda büyük adımlar atacagız

bkandil
Ofsayt ile ilgili soruyorsan
"Bu bayrağı kaldıran hakemin soyadı Fidan. Fidan böyle ise bunu ağaç yapmadan sökmek lazım dedi kısaca..."

Soner

seni unutmayacagim yan hakem dedi...

Yunus Emre SEYHAN
20.12.2009, 23:49
Bu takımın en iyi oyuncusu Serkan Balcı ise biraz durup düşünmesi lazım birilerinin.

Travelair
20.12.2009, 23:49
adam 3.47 m geriden cikiyor piero yaptilar.bunun tek izahi bu yan hakem satin alinda uyu yönetim uyu.azize bagladi isi.

Hem Erman Toroğlu hem de Ahmet Çakar pozisyondan midemiz bulandı manasında konuştular. Bursaspor maçında yürüdük de ne oldu? Yarabbi şükür dediler

alierhan
20.12.2009, 23:50
umutla beraber f.tekke çok iş yapar ama bu umut bukadar pozisyona girmeyi ve hepsini kaçırmayı nasılş beceriyo anlamış değilim. herif top iyi çekiyo ama gol yok onuda tekke atar artık.

Emre Çömez
başımıza ne geliyorsa 2yarı geliyor
büyük maçlarda 2 yarı gol yiyoruz bknz ernst ve guiza

Recep Alkan
http://img192.imageshack.us/img192/1492/13333212232002973645612.jpg (http://img192.imageshack.us/i/13333212232002973645612.jpg/)

http://img192.imageshack.us/img192/7171/burtssercanofsayt.jpg (http://img192.imageshack.us/i/burtssercanofsayt.jpg/)

Konuşmaya gerek yok...

DURAS
efendiliği felan önemli değil çıkıp top oynayacak adam lazım bize adam orta yapmayı bilmiyor hücuma destek vermiyor, bu çok büyük bir (-) cale için.
sana lazım olmayabilir ama bana lazım. efendiliği saha dışındadır, saha içindede yeteri kadar agreiftir. ben alacaklarım yüzümden klübümü fifaya şikayet etmem diyecek kadar onurlu bi adamdır. bencede türkiyenin en iyi solbekidir. fenerin solbeki 30 kere çıkıp 30 tane ortamı yapmıştır, yada hakan balta öylemidir. bir solbekin esas göerevi savunmaktır. oda bunu layıkıyla yapmaktadır. ayrıca hiçkimse daha iyi futbolcuya hayır demez, bende demem daha iyisi varsa sende bulabiliyosan daha iyisini mesele yoktur. ama bu daha iyisini bulurken eldeki futbolcuyuda değersizleştirip madara etmeye gerek yoktur

metehan
20.12.2009, 23:51
Şenol hoca hakkında ön yargılı olanlar hemen kendini ele verdi.

Futbolu "çok iyi bilen" TS taraftarı işte bu ! 2 hafta önce takımın başına geçen hocadan kondüsyon hesabı sorabiliyor. Vay be ! Bu taraftarla ve inanılmaz futbol bilgisi ile önümüz açık !

zafer6161
ulan yenilmek değilde iki senedir 14 milyon € luk maldan gol yiyipde yenilmek insanın zoruna gidiyor

Bülent AKBULUT61
nerdeyse 4 metra mesafe vardı ordan o bayrağı kaldıran adam satılmıştır aziz efendi hakemi satın almıştır.Sayın Sadri ŞENER çık ortaya yumruğunu masaya vur hakkımızı savun.TRABZONSPORUN hakkını savunmacaksanız lütfen İSTİFA edin.yeter artık rezil olduğumuz

Napoli
o şerefsiz yan hakem kaç para ?

Mustafa Ayazoğlu
20.12.2009, 23:52
http://img192.imageshack.us/img192/1492/13333212232002973645612.jpg (http://img192.imageshack.us/i/13333212232002973645612.jpg/)

http://img192.imageshack.us/img192/7171/burtssercanofsayt.jpg (http://img192.imageshack.us/i/burtssercanofsayt.jpg/)

Konuşmaya gerek yok...

% 100 art niyet , hatta maça özel olarak görevlendirildiklerini düşünüyorum.

OZDEN61
colman senol hoca geldiginden beri oynayamıyor. acaba senol hoca onun pozisyonunu mu değiştirdi. yada alanzinho daha ön planda kıskanclık mı var

Recep Alkan
Taraftar konuşuyor, konuşması gereken nerde ???

Serdar A
20.12.2009, 23:53
o şerefsiz yan hakem kaç para ?

Karton parası toplayana kadar hakem parası toplasaydık , şimdi üst gruptaydık .

Mustafa Ayazoğlu
ulan yenilmek değilde iki senedir 14 milyon € luk maldan gol yiyipde yenilmek insanın zoruna gidiyor

14 milyonluk mal 6 pastan gol atamıyor ama Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u da boş geçmedi.

Kaan

Konuşmaya gerek yok...

Cuukkkk...

winner
20.12.2009, 23:54
"Trabzonspor taraftarı futbolu çok iyi bilir" palavradan başka bir şey değildir.Bakınız bu akşamki yorumların çoğu.Futbolu sevmekle, bilmek farklı kavramlardır.Mesela ben severim, bilmem. ayrıca futbolu bilmek "bu kötü oynuyor, şunu çıkar, bu gol kaçarmı" dan ibaret sanılıyor galiba...

biltrabzon
20.12.2009, 23:54
sadece ofsayt mi,semih in elle aldigi pozisyonu kabak gibi görüyor ama satilmis adi görmemezlige vuruyor.bunlar bizim yenilmemizi engeller mi hayir biz eninde sonunda yine yenilirdik.

Reşit
20.12.2009, 23:55

Konuşmaya gerek yok...
o bayragı alıp onun vucuduna kaynak yapacaksın ancak bence bu gün iyi bir oyun oynamadık. saolsun umutcan yine kaçırmaya devam ediyor gökhancık silik oyuna devamm . inşallah şenol hoca ezdirmez kendini bunlara. abi fatih tekke başlıgındada hayırlı haberler bekliyoruz senden

Sefer A.

:D:D:Dahahah

Canİlker
verilen ofsaytın devamını izledim şimdi. alanzinho direk kaşı karşıya. kesin golü yapacaktı :(

Semih
O meymenetsizin suratına dahi tükürmem.

Allahın cezası yaratık.

Yan hakemmiş.

Yandan hakem.

metehan
colman senol hoca geldiginden beri oynayamıyor. acaba senol hoca onun pozisyonunu mu değiştirdi. yada alanzinho daha ön planda kıskanclık mı var

Şenol hoca gelmeden oynuyor muydu? Bu sene kaç tane maçta iyi oynadı ki? Bunu kötülemek için söylemiyorum ama tüm takım gibi O da formsuz. Tek tek oyunculara bakmaya gerek yok, bütüne bakmak lazım !

tamuğ yamtar
20.12.2009, 23:56
]"Trabzonspor taraftarı futbolu çok iyi bilir"[/B] palavradan başka bir şey değildir.Bakınız bu akşamki yorumların çoğu.Futbolu sevmekle, bilmek farklı kavramlardır.Mesela ben severim, bilmem. ayrıca futbolu bilmek "bu kötü oynuyor, şunu çıkar, bu gol kaçarmı" dan ibaret sanılıyor galiba...

Yıllardır bunu söylüyorum.

Malesef dediklerin doğru.

Bu söz İstanbul basınının gazından başka birşey değil.

iso_4939
yav allah askına bu yonetımden hıc kımse cıkıpta konusmuyormu ulan cıldırmamak elde degıl.aziz bır cıktı konustu sımdı hakemler faul bıle calamıyor...helal aziz baskan boyle bır baskana sampıyonluk yakısır öyle veya boyle...

Soner
nerdeyse 4 metra mesafe vardı ordan o bayrağı kaldıran adam satılmıştır aziz efendi hakemi satın almıştır.Sayın Sadri ŞENER çık ortaya yumruğunu masaya vur hakkımızı savun.

:D:D:D:D cok komiksin arkadasim ya. Sadri sener cik ortaya ve yumrugunu masaya vur. Allahim ne güldüm yaa.
Yanlis anlama sana gülmedim. Bu isi yapacak kisinin sadri sener olmasina güldüm. O ancak kendini kurtarmak icin teknik direktoru yollar ( kendi aldi onu) futbolculari suclar ( kendisi aldi ) ama nedense tek sucsuz kendisi ve yönetimidir. O gitmedigi surece bizim isimiz olmaz. Bundan oncekiler gibi. Senin dedigini yapacak kisilige sahip degil...

Napoli

Bu adam satılmış abi kimse mandafal okumasın,3 metre ofstayta adam ofsyat derse yazıklar olsun..

Ben eski avni Akere ıstıyorum O sadık dedaların İt gibi titreyım sehirden zor çıkışlarını istıyoruum.

yemişim centilmenliği boyle Ahlaksız şerefsiz haram para yiğen adamlara bu lazm..
o dakiakda Ki alnzınho hertülü yazar maç sonra rahat 2-0 olurdu ılk yarı..

winner

Alanzinhonun pozisyonunda serbest oynuyordu Colman, şimdi kalsik 4 lü orta sahanın ortasında oynuyor.Bu tespiti maç izlerken kuzenimde yaptı...

samway
20.12.2009, 23:57
takım ıyı yolda bence gabrıc cok ıyı oynadı serkan harıkaydı bugun de ama su bır gercek kı artık yonetımde gormustur bızım acıl cok acıl bır forvete ıhtıyacımız var bu arada kalecımız onur u da kazanmıs bulunmaktayız bence bugun yıne cok ıyı bır mac cıkardı devre arasında sılva ve tjıkuzu ıle yollar ayrılıp yabancı forvet alınması ve yıne yabancı bır ortasaha alınması gerekıyor bır de fatıh tekke gelırse ıste ozaman takım gercekten super olur ama bır de hakem almamız gerekecek bole krıtık maclarda bıze calıssın !!!

Canİlker
buarada ufak bir bilgi size.

Kayserispor-Fenerbah... Devamını Görçe maçında Roberto Carlos’un yüzüne attığı suya seyirci kalan yardımcı hakem Hüseyin Fidan, MHK’nin kara listesine girdi.

ROBERTO Carlos’un attığı su, yardımcı hakem Hüseyin Fidan’ı fena yaktı. Kayserispor-Fenerbahçe maçında Fidan’ın yüzüne su fırlatan sarı lacivertli futbolcu, genç hakemin uzun süre maç alamamasına neden oldu. Yüzüne yediği su sonrası sessiz kalan ve maçtan sonra Roberto Carlos’un uzattığı eli havada bırakan Hüseyin Fidan, Merkez Hakem Kurulu tarafından uzun süre kızağa çekildi. Kurul, Süper Lig’in 12. haftasında 11 Kasım’da meydana gelen o olaydan sonra, ilk yarının bitimine kadar Süper Lig’de Fidan’a maç vermedi. Hüseyin Fidan sadece ilk yarının bitimine bir hafta kala 15 Aralık’ta TFF 1. Lig’de oynanan Karşıyaka-Kartal maçında bayrak sallayabildi

Soner
yav allah askına bu yonetımden hıc kımse cıkıpta konusmuyormu ulan cıldırmamak elde degıl.aziz bır cıktı konustu sımdı hakemler faul bıle calamıyor...helal aziz baskan boyle bır baskana sampıyonluk yakısır öyle veya boyle...

su yazdigin yazinin hemen altindaki yorumu oku

necmiati61
Maçlardan sonra en çok kızdığım ve üzüldüğüm şeylerden biri -burdaki taraftarlarımız da dahil- yenilgi normal sonuç, olabilir dememiz.. İnanın çıldırıyorum yaa.. Değil fener orada dünya karması olsa avni akerden mağlup çıkmalıydı. Ruh yok ruh... Bir dahaki maça bizi çıkarsalar da canla başla nasıl oynanır göstersek.. yazıklar olsun.. Orda her zaman her yerde en büyük fener tezahüatlarını dinlemek mesela... Taraftarımızdan futbolcumuza ölmüşüz de haberimiz yok.. Ya bırakalım bu işi ya da silkinip ayağa kalkalım.. Ne bu rezalet yaa!!!!!!!..

AYYILDIZ
Taraftar konuşuyor, konuşması gereken nerde ???

Konuşması gereken yarın çıkar 5 tane forvetimiz var takım süper diye konuşur.

talsuv61
Takım kötü
ankaragücü bile onları bizden çok zorladı .egemenin ilerde ne işi var ben bunu anlamıyorum.

Napoli
Ya Allah askına şu serfsiz Köpeği gebertesim gelıyor,Kımse bana centilmenlik demesin,Eski avni aker oslaydı o a dam ordan çıkamazdı!!!

EmrahYalçınalp
20.12.2009, 23:58
Hakem konusunu bir kenara koyalım. Tamam yani, şu pozisyonda bayrak kaldırıyorsan ya senden hakem olmasını bırak, kamu yararına ehliyetin iptal edilmeli; ya da hakikatten birşeyler halledilmiş...

Teknik açıdan bakıldığında hiyerarşik bir sorunlar dizgimiz var. Bunlardan ilki ortasahamızın dirençsizliği. Colman, kesinlikle aşağılamak için değil, derdimi anlatabilmek için söylüyorum, bayanlar liginde yeri yüzyıllarca doldurulamayacak bir yıldız olabilir. Topu alınca takındığı o ağır tavır, kendi ekseni etrafında 4 günde dönememesi... Bunlar bayanlar maçında görebileceğimiz şeyler ancak. Bunun yanında evet, sezonda 4 tane top atacak diye bekliyoruz ve atıyor, bir de koşuyor, çoğu boş olsa da... Ama bir oyuncunun bu kadar pas hatası yapmasına karşın onda ısrar etmek için o adamın ya Yattara gibi sağı solu belli olmayan bir yetenek olması lazım, ya da mesela zamanın Hami'si gibi her an bir duran toptan falan gol beklenebilecek biri olması lazım. Colman bu haliyle takıma yük.

Ve elbette çok etkin bir forvet ile Cale'nin yerine etkili bir adam daha...

Alanzinho dışında bir rakip sahaya gidiş şeklimiz, kurgumuz yok. Bunlar iki günde olacak işler de değil ama, bu kadro eksik işte. Takımın içinde defans, ortasaha ve Umut (forvet yazamıyorum) olmak üzere 3 farklı takım var gibi. Zaten 10 günde hücuma çıkıyoruz, onda da takımın yarısı yerinde çakılı duruyor. E hiç değilse kontra yemememiz lazım, herkes yerinde diyorsun, geri gelecekleri alan 7-8 m, o arada bile rakip kaçırıyoruz.

Kısaca, bu takım şu an bulunduğu yerde ligi bitirir. Fazlası da olmaz, azı da...

Önümüzdeki sezonlara bakacaz...

Ahmet Kuru
20.12.2009, 23:58
Yenilmek önemli değil,yenilelim...
Gelsinler oynasınlar adam gibi takır takır atsınlar yensinler,gıgım çıkarsa namertim...
Ama her büyük maçta aleyhimize düdükler,bayraklar kalkacak mı?
o Ofsayt pozisyonunda bayrağı kaldıran hakem,pozisyona 2-3 metre uzaklıkta bile değil,fenerli futbolcu 2-3 metre önde,şimdi ben bunu hangi niye bağlayayım?Hakem hatası mı? O pozisyonda o yan hakem bayrağı kasti olarak kaldırmadıysa adam değilim...Bunun başka izahı yok...Süper ligde maç yönetiyorsun gözünün önündeki 3 metrelik farkı göremiyorsan sen bu ligde hakem alamazsın...Bu ligde hakem olduğuna göre,bunun adı kötü niyettir..
Yazıklar olsun...
Her büyük maç sonrası bizi bu tip durumlardan ötürü malubiyete sürükelyen,derbi kazanamıyor lafını bize söylenmesine sebep olan herkesin Allah belasını versin hakkım kadar,fazla değil...

winner
20.12.2009, 23:59

Kayserispor-Fenerbah... Devamını Görçe maçında Roberto Carlos’un yüzüne attığı suya seyirci kalan yardımcı hakem Hüseyin Fidan, MHK’nin kara listesine girdi.

ROBERTO Carlos’un attığı su, yardımcı hakem Hüseyin Fidan’ı fena yaktı. Kayserispor-Fenerbahçe maçında Fidan’ın yüzüne su fırlatan sarı lacivertli futbolcu, genç hakemin uzun süre maç alamamasına neden oldu. Yüzüne yediği su sonrası sessiz kalan ve maçtan sonra Roberto Carlos’un uzattığı eli havada bırakan Hüseyin Fidan, Merkez Hakem Kurulu tarafından uzun süre kızağa çekildi. Kurul, Süper Lig’in 12. haftasında 11 Kasım’da meydana gelen o olaydan sonra, ilk yarının bitimine kadar Süper Lig’de Fidan’a maç vermedi. Hüseyin Fidan sadece ilk yarının bitimine bir hafta kala 15 Aralık’ta TFF 1. Lig’de oynanan Karşıyaka-Kartal maçında bayrak sallayabildi

hatırlıyorum o maçı demek yan hakem buymuş.teşekkürler tespit için...

atomania
Beyler ALLAH askina golu yedigimizde Songu bir takip edin. Alex kafaya cikarken Selcuk yaninda ama Song son Adam olarak bos bosuna onlara yaklasiyor ve arkasini bos birakiyor. Tam ordan Guiza geciyor. ALLAH askina bi takip edin.

Hüseyin İlkin

Ve bu hakem Fener maçına veriliyor.
Hem de belki de ligin kaderini etkileyecek bir maça.
Ne diyeyim ki?

cengizbdn32
kesinlikle art niyetli bir hakemm... allahınızdan bulunnn....

metehan
Alanzinhonun pozisyonunda serbest oynuyordu Colman, şimdi kalsik 4 lü orta sahanın ortasında oynuyor.Bu tespiti maç izlerken kuzenimde yaptı...

Peki, bu ayağındaki topu rakibe vermeye veya yeterince hızlı olamamaya neden olur mu? Adam formsuz işte, pozisyonu ile onla bunla alakası yok. Geçen yıl bir röportajında "BAzı maçlarda sahaya çıkasım bile olmuyor, nedenini bilmiyorum" demişti. Bu sene, bu tür maçlar biraz daha fazla. Futbolda böyle şeyler olur, her zaman formda olmaz futbolcu, normal bunlar.

Zurawski
21.12.2009, 00:00
Ceyhun ,Tjikuzu gibi isimleri form durumlarına göre kadro içinde değerlendirebilirse Şenol Hoca büyük iş yapmış olur.Bu arada şu Gökhan Ünalı ne yapacaz biz bilmiyorum.İnsanın uykularını kaçırıyo ,atsan atılmaz satsan satılmaz.2. devre bolca oynatıp Ruslara pazarlamak en iyi çözüm gibi duruyor.

matrix5782
21.12.2009, 00:00
büyük maçlarda kırılma noktaları olur bu kırılma noktalarını da büyük oyuncular başarır maalesf bizde büyük oyuncu olmadığı için bu tarz maçları kazanamıyoruz.

Napoli
21.12.2009, 00:01
Başkanda çıksın hakemlre gvenıyorum desin bla bla bla... Ne guvenecem bu adamlara kansız insanlar.. yazıklar olsun..

Bülent yıldırım kendi göstermelik 3 tane kart gosterdi fenere.. kendi hakem kadrosu doğradı bizi..

İçinden geçend ebudur,aman bütün gozler benim üsütmde,siz halledin işi yan hakemler..

Hüseyin İlkin

Ben derim ki, hazır Denizli zor durumdayken Çağlar mutlaka takıma katılmalı.

Recep Alkan
o bayragı alıp onun vucuduna kaynak yapacaksın ancak bence bu gün iyi bir oyun oynamadık. saolsun umutcan yine kaçırmaya devam ediyor gökhancık silik oyuna devamm . inşallah şenol hoca ezdirmez kendini bunlara. abi fatih tekke başlıgındada hayırlı haberler bekliyoruz senden

Bu haberi benden değil, gününde olmayan umuttan, hala daha birşeyler bekleyen Sayın Yönetimimizden bekleyin arkadaşım.

Doğruyu bilenler gereğini yapar inşallah, Beklemeye devam...

Soner
Ya Allah askına şu serfsiz Köpeği gebertesim gelıyor,Kımse bana centilmenlik demesin,Eski avni aker oslaydı o a dam ordan çıkamazdı!!!

olurmu yönetim ne der. Fair play ligi var. Ordan para alacaklarya, hic kimseye hic birsey denmiyor, taraftar taskinlik yaparsa arkasinda durulmayacak...

Hotaman
Hakem kötüydü...
Bizde kötüydük...
Trabzonspor içerde Fenerbahçe'yi hakemin vermediği ya da vermediği bir iki yanlış kararla yenemeyecekse zaten yenemez.
Bu ezelde de böyleydi.
Bizim takım büyük maç kazanabilecek özgüvene sahip değil.
İçeride geriden gelip yendiğimiz Kayseri bu ligin en iyi takımı. O Kayseri'yi yenen takım bu Fener'i yenemiyorsa, bunun temelinde sporcu becerisi, hakem hatası ya da futbol şansı yoktur.

Baskıdan bahsediyorlarya hani, baskının kat be kat artması durumunda bizler bu maçları taçlardan gelen gollerle kaybetmeyelim.
Garanti pozisyonda ki arkadaşına pas atmak yerine alel acele kaleye şut çekmeyiz.

Baskı artsın abi. Artsın ki sporcu taç atışına dikkat etsin, saçına sakalına dikkat etsin (tarz olarak değil bakım olarak).
Artsın ki sprocu bu maçı kazanmak başka çaresi olmadığını, hakemin hatasının kendisini ilgilendirmediğini anlasın.

tamuğ yamtar
21.12.2009, 00:02
1. Skor çok normal bence. Şaşıracak birşey yok. Galiba Fener 4 haftadır deplasman da kazanamıyordu.

E bu durumda bizim görevimizi yapmamız lazım.

2. Guiza'da gol atamıyor. Bu da bir görev bizim için.

3. Fener haftalardır kötü gidiyor. Bizi yenmeli ki rahatlamalı.

Arkadaş bu yıllardır böyle. Ben yenilmemize hiç şaşırmadım.

Mesela Hakan Şükür, Arif haftalarca gol atamazdı. Gelip bize atarlardı.

Enteresan takımız vesselam.

Emre'nin oynaması da bizim adımıza çok kötü oldu.

Ayrıca bizim takımın bu tip maçlarda neden hiç taktiği olmaz, anlayamamışımdır.

Yediğimiz gole gelince. Klasik olacak ama amatör takım bile böyle gol yemez.

Soner
21.12.2009, 00:03
Yonetim istifa !!!

Orhan Kahraman
Masaya yumruğunu vuracak bir M.Ali'ye ihtiyaç duyuyoruz!!!

Napoli
olurmu yönetim ne der. Fair play ligi var. Ordan para alacaklarya, hic kimseye hic birsey denmiyor, taraftar taskinlik yaparsa arkasinda durulmayacak...

pardon mesjımda o ite adam demişim.. O efsane evladının allah bin türlü belasını versin,çekim vurasım var o insan ziyanı maymunu

metehan
Ben derim ki, hazır Denizli zor durumdayken Çağlar mutlaka takıma katılmalı.

Devre arası olmasa da sezon sonu alınmalı. Trabzonlu, O'na da da bir şans verelim !

Semih
Takım özgüvenden yoksun.
Takım güveni geçiniz "özünden" yolsun...

Hakeme dair ne kadar diş bilesem de, daha önceki Fenerbahçe maçları gibi değildi bu maç.

Eze eze yenilmedik.

Ortada giden bir maçı verdik.

magicyattara

O salak buymuş demek.

Yahu Semih'in eliyle aldığı pozisyon o kadar açıktı ki,resmen vermedi.

Bu nasıl bir şerefsiz yahu.

Bunlar nasıl insan yahu.

O bayrağı bunun kafasında kıracaksın.

Bu salağa ömür boyu yeşil sahayı görmeme cezası verilmeli.

Mustafa Ayazoğlu
21.12.2009, 00:04
Bu sezon şampiyon olamayız ama son maç Fenerbahçe'yi yenersek şampiyon Galatasaray olur. :)

AYYILDIZ
Şenol Hocamız inşallah gelirken 1-2 iyi takviye sözü almıştır.

winner
Peki, bu ayağındaki topu rakibe vermeye veya yeterince hızlı olamamaya neden olur mu? Adam formsuz işte, pozisyonu ile onla bunla alakası yok. Geçen yıl bir röportajında "BAzı maçlarda sahaya çıkasım bile olmuyor, nedenini bilmiyorum" demişti. Bu sene, bu tür maçlar biraz daha fazla. Futbolda böyle şeyler olur, her zaman formda olmaz futbolcu, normal bunlar.

Colman bu akşam kötüydü ama geride kala en az 10 hafta bizim adımıza maçlara damga vurdu.Alınan 27 puanın tamamında katkısı vardır ve iyi bir sezon geçiriyor.

Napoli
21.12.2009, 00:05
Başakanım maçtan once konusma allah askına konusma.Maçtan sonra tek kelime de anlayan anlasın...Guvenıyormus hakemlere....

Orhan Kahraman
Devre arası olmasa da sezon sonu alınmalı. Trabzonlu, O'na da da bir şans verelim !

Trabzonlu ya ona iii söver bizim taraftar...

hodlu
Ölüyü dirilten misyonumuzu yine konuşturduk...

TSezgin61
21.12.2009, 00:06
Masaya yumruğunu vuracak bir M.Ali'ye ihtiyaç duyuyoruz!!!

tamam. "taraftar sokaga dökülüp benim gelmemi istesin, yalvarsin ancak ozaman düsünürüm" diyor kendileri.

ben yalvarmam sadri seneri cok seviyorum. buyur siz yalvarmak istiyorsaniz sokaklarda aclik grevi falanda yapilabilir...

Hüseyin İlkin
İnşallah.
Şampiyon'un kiim olduğu önemli değil.
Fener'i yenelim, şampiyonluktan edelim.
Bu sene bundan büyük mutlulukta yaşayamam herhalde.

mhayri
Hakemi de yenecektik hani...
Bunlarla mı?

İsa
Bana sorulan soruları yanıtlarım . Demek gözümden kaçmış .

Colman toplam 12 gol katkısı ile bu alanda takımı sırtlayan futbolcu . Ancak belki biliyorsun benim bu futbolcunun başlığında neler yazdığımı .

Benim temelde savunduğum , Trabzonspor ölçeğinde bir takım futbolcu satarak ekonomi kurmasının son derece sakıncalı olduğudur . Bu da yeni değil , foruma üye olduğum günden bu yana değişmemiştir . Sattığınız futbolcunun yerine oynayacak kadro içerisinde hazır olmalı . Sattığınız adamın pozisyonunu , transfer ile doldurmak büyük risktir . Yoksa hiç bir yerde daha önce Ceyhun - Colman karşılaştırması yapmadım . Şimdi soruluyor ve fikrimi söylüyorum .

Ceyhun'a gelince , kendisini genç milli U19 düzeylerden beri takip eden ve burada kimsenin böyle bir futbolcudan haberi yokken sağa sola yazmaktan asla usanmayan bir futbol sever olarak ne yapabilecekleri hakkında aşağı yukarı bir fikir sahibiyim .

Ceyhun potansiyelinde bir futbolcuyu üstelik Türk pasaportu ile tekrardan yakalayabilmek güç . Bir şekilde takıma kazandırmalıyız .

Madem 27 puanda kaldık . Tıpkı Onur gibi , Ceyhun içinde bundan iyi fırsat olamaz .
Colman'nın satılmaması gerektiğini belirttin çünkü kadro içerisinde yerini doldurabilecek bir oyuncu olmadan satıp yenisini aramamalıyız dedin.Bende Ceyhun'un Colman'ı yaptıklarını yapabileceiğini satılmasında sakınca olmadığını belirtmeye çalıştım.Soruma cevap alamadığım için açıklama fırsatım olmadı.Ancak sorum zaten kendi adıma cevabı içeriyordu.
Bir takımın saha içerisinde yapması gerekenler yada pozisyonları için farklı şeyler düşünüyoruz.Orta alanda ben ön libero olmazsa olmaz diyorum.Sen farklı düşünüyosun.
Ceyhun'un yapabilecekleri hakkında olumsuz bir ifadem yok.Mevcut kadronun en ideal ikilisi Ceyhun-Selçuk ancak ancak birinin yerine daha farklı özelliklerde bir oyuncu tercih ederdim.

Napoli
21.12.2009, 00:07
Yahu bırakın allah askına o maymun ofsytı vermese alanzinho yazardı onu kaldıki umutta bonboştu.. 1-0 olsaydı o dakikada fener yaslanacaktı bize, en büyük arzaları ara paslar biz ilk yarıda 2-0 yapardık durumu...

Hakem oyle bir doğradıki bizi tam istediği dakikada doğradı hemde...

iso_4939
gelde bu gece rahat uyu hemı cıldıracam.......ben boyle serefsız bır hakemın..

gerenimo
Hakem konusunu bir kenara koyalım. Tamam yani, şu pozisyonda bayrak kaldırıyorsan ya senden hakem olmasını bırak, kamu yararına ehliyetin iptal edilmeli; ya da hakikatten birşeyler halledilmiş...

Teknik açıdan bakıldığında hiyerarşik bir sorunlar dizgimiz var. Bunlardan ilki ortasahamızın dirençsizliği. Colman, kesinlikle aşağılamak için değil, derdimi anlatabilmek için söylüyorum, bayanlar liginde yeri yüzyıllarca doldurulamayacak bir yıldız olabilir. Topu alınca takındığı o ağır tavır, kendi ekseni etrafında 4 günde dönememesi... Bunlar bayanlar maçında görebileceğimiz şeyler ancak. Bunun yanında evet, sezonda 4 tane top atacak diye bekliyoruz ve atıyor, bir de koşuyor, çoğu boş olsa da... Ama bir oyuncunun bu kadar pas hatası yapmasına karşın onda ısrar etmek için o adamın ya Yattara gibi sağı solu belli olmayan bir yetenek olması lazım, ya da mesela zamanın Hami'si gibi her an bir duran toptan falan gol beklenebilecek biri olması lazım. Colman bu haliyle takıma yük.

Alanzinho dışında bir rakip sahaya gidiş şeklimiz, kurgumuz yok. Bunlar iki günde olacak işler de değil ama, bu kadro eksik işte. Takımın içinde defans, ortasaha ve Umut (forvet yazamıyorum) olmak üzere 3 farklı takım var gibi. Zaten 10 günde hücuma çıkıyoruz, onda da takımın yarısı yerinde çakılı duruyor. E hiç değilse kontra yemememiz lazım, herkes yerinde diyorsun, geri gelecekleri alan 7-8 m, o arada bile rakip kaçırıyoruz.

Kısaca, bu takım şu an bulunduğu yerde ligi bitirir. Fazlası da olmaz, azı da...

Önümüzdeki sezonlara bakacaz...

yani bukadar iddalı reçeteler sınma çabasındaki birinin de takımda iki yabanncıyı seçmesi ilginç. bu bir takım oyunudur. bu maçın kaybı nın sebebi de bahsedilen oyuncular değildir. diğerlerine torpi neden merak ettim.
egemenin savrukluğu ve telaşı
selçuğun golde alex topu kafa ile indirirken zıplamaması ve pas hataları
umutun teleşlı hali
alanzinhonun sürekli top ezmesi
ömerin yerini kaybetmesi
liste uzun ama sizin cımbız özel çalışıyor anlaşılan.

JoKeR™
21.12.2009, 00:08
masaya yumruğunu vuracak bir m.ali'ye ihtiyaç duyuyoruz!!!
varya bu sÖzÜn altina ben kalibimi basarim sana yÜzde bİrmİlyon katiliyorum

Bülent AKBULUT61
fair play'mış nedense hep bizim yöneticiler yiyor yerim ben fair playı aziz malları göturuyor bizimkiler kendilerini kandırıyor.Sayın ŞENER 4 metre mesafede o ofsayt bayrağını kaldıran adam satılıktır azizin adamlarıdır çık gururun varsa TRABZONSPORUN hakkını savun bırak fair paly işlerini.yumruğunu vur masaya tabi hakemler sizede sevgili yöneticimiz AKSU'ya yumruk kaldırdıkları gibe sizede kaldırmasınlar sonra cıkıpta sizde gazetecilere şikayet etmeyin sakin ALLAH aşkına rezil etmeyin bizleri...

Hotaman
Olayı sporcu isimleri üzerinden değerlendirmenin doğru olmadığı kanaatindeyim.
Bu kadro Fenerbahçe'den daha iyi bir kadrodur.
Kaybetmemizin nedeni kalite eksikliği değil.

matrix5782
21.12.2009, 00:09
Colman'nın satılmaması gerektiğini belirttin çünkü kadro içerisinde yerini doldurabilecek bir oyuncu olmadan satıp yenisini aramamalıyız dedin.Bende Ceyhun'un Colman'ı yaptıklarını yapabileceiğini satılmasında sakınca olmadığını belirtmeye çalıştım.Soruma cevap alamadığım için açıklama fırsatım olmadı.Ancak sorum zaten kendi adıma cevabı içeriyordu.
Bir takımın saha içerisinde yapması gerekenler yada pozisyonları için farklı şeyler düşünüyoruz.Orta alanda ben ön libero olmazsa olmaz diyorum.Sen farklı düşünüyosun.
Ceyhun'un yapabilecekleri hakkında olumsuz bir ifadem yok.Mevcut kadronun en ideal ikilisi Ceyhun-Selçuk ancak ancak birinin yerine daha farklı özelliklerde bir oyuncu tercih ederdim.

elin portekizlisi colmanı izlemeye gelip 3 maç sonra ceyhunu istiyorsa gerisine siz karar verin

Soner
Başakanım maçtan once konusma allah askına konusma.Maçtan sonra tek kelime de anlayan anlasın...Guvenıyormus hakemlere....

Hani diyorlarya, öze dönüs felan 61 leri toplayacaksin. Bos isler. Eskiden takim maglup oldumu taraftar tesisleri basardi, hatirlarim jandarma güvenlik önlemleri alirdi tesislerde. Artik kimse Trabzondan Trabzonspor taraftarindan korkmuyor. isteyen istedigini diyor yapiyor, Bu taraftar boyle devam ederse bis daha cok bekleriz...

hodlu
Kadro kalitemiz malesef rakiplerin gerisinde ama gol noktalarında acemilik yapıyoruz derbilerdede pahalıya mal oluyor...

Sefer A.

haaala unutmam, geçen sene bizi yenen denizli'de yerlere yatip deli gibi sevinen TEK oyuncu idi, oburler onun kadar sevinmedi bizi yenmelerine, onun için çaglar'i ISTEMIYORUMMMMM gitsin bankasya'da oynasin

Lumcera
Hakem sayesinde yenildik sözünün arkasına sığınmak gibi olmasın ama o yan hakeme bi cümlem var;

Ofsayt verdiği o pozisyonda.ofsayt olmayan ölçü kadar,o bayrağını onun bi yerine...neyse

Canİlker
bence bir medyumla anlaşıp 11 tane RUH çağıralım. belki o şekilde düzelir takım :(

winner

Yapma hocam...

Bülent AKBULUT61
21.12.2009, 00:10
İnşallah.
Şampiyon'un kiim olduğu önemli değil.
Fener'i yenelim, şampiyonluktan edelim.
Bu sene bundan büyük mutlulukta yaşayamam herhalde.
feneri yenmesine yeneriz de unuttuğun birşey var hakemleri nasıl yencez.

biltrabzon
21.12.2009, 00:10
bizim milletvekili baglandi maratona sigara muhabbeti icin,erman la, sansal a yagcilik yapiyor.senin milletvekilin tv ye cikmak icin yagdanlik yapiyorsa biz bu ülkede her alanda eziliriz.

Mustafa Ayazoğlu
21.12.2009, 00:11
Olayı sporcu isimleri üzerinden değerlendirmenin doğru olmadığı kanaatindeyim.

Kesinlikle kalite eksikliğinden !

Orhan Kahraman
21.12.2009, 00:12
tamam. "taraftar sokaga dökülüp benim gelmemi istesin, yalvarsin ancak ozaman düsünürüm" diyor kendileri.

ben yalvarmam sadri seneri cok seviyorum. buyur siz yalvarmak istiyorsaniz sokaklarda aclik grevi falanda yapilabilir...

M.Ali ne yapar?? bu takıma 100 trilyon gömer mi ? gömer... Giderken 200 trilyon olarak bu parayı geri alıp gider mi? gider... ama en azından çıkıp bu şeref yoksunu insanlara bir iki laf eder benim gururum okşanır...beni göstermelikte olsa koruyan bi başkanım var diyebilirim

Sefer A.
bizim milletvekili baglandi maratona sigara muhabbeti icin,erman la, sansal a yagcilik yapiyor.senin milletvekilin tv ye cikmak icin yagdanlik yapiyorsa biz bu ülkede her alanda eziliriz.

Türkiye'de neredeyse hersey bizimkilerin eli'nde, ama ne Trabzon'a dogru durust yatirim ne Trabzon'un en önemli degerleri'nden olan Trabzonspor'a dogru durst yardim !!!!!

Soner
fair play'mış nedense hep bizim yöneticiler yiyor yerim ben fair playı aziz malları göturuyor bizimkiler kendilerini kandırıyor.Sayın ŞENER 4 metre mesafede o ofsayt bayrağını kaldıran adam satılıktır azizin adamlarıdır çık gururun varsa TRABZONSPORUN hakkını savun bırak fair paly işlerini.yumruğunu vur masaya tabi hakemler sizede sevgili yöneticimiz AKSU'ya yumruk kaldırdıkları gibe sizede kaldırmasınlar sonra cıkıpta sizde gazetecilere şikayet etmeyin sakin ALLAH aşkına rezil etmeyin bizleri...

soylediya Erman beni arasin :D
Sezon basi kampinda ihsan aliogluyla konusuyorum, soyledigi sey fair play liginden para kazanmamiz gerekiyor diye. Daha bu yönetimden ne bekliyorsun, herseye para gozuyle bakan yönetimden ne bekliyorsun.

necmiati61
21.12.2009, 00:13
toplanıp TFF yi basalım :)

Recep Alkan
Yapma hocam...

Katılıyorum, bu kadro iidir, bizim sorunumuz başka bişi, kimsenin çözemediği birşey.

Geçen sene Sivasa 3-0 yenildiğimiz maçı seyredin, ilk golü yine taçtan hemde aynı şekilde yemiştik, bugünde taçtan yedik. Gökhan kullanmak için nerdeyse 30 sn bekledi.Alex'in kafası ve gol.

Bu takım ya çok motiveden kaybediyor, yada motive olamamaktan, hiçbirşeyde beceremediğimiz orta kavramını burda da beceremiyoruz....

biltrabzon
su kadro yetersizligine katilmiyorum.bursa nin kayseri nin kadrosu bizden iyi mi?degil.bizim takimda sorun baska yerlerde,bir türlü oyunu kontrol edemiyoruz,futbolcu kalitesi olarak kötü degiliz.

Cafer Bulur
Kesinlikle kalite eksikliğinden !
Fb bizim maci büyük mac olarak gördügünden yenebildi,kasimpasa,eskisehir ve a.gücü maclarindaki fb yle oynasaydik yenerdik.

Napoli
Sardım bu yan hakeme fena halde..Eski Avni Aker olsaydı o insan ordan çıkamazdı!!!

sadık dedaların Ermanların ekmek arabalarıyla çıktıklarını bılırım...

TSezgin61
Hasan Sas:" anlasilan fenerbahceli futbolcular Trabzon deplasmanindan korkmuski, bukadar ciddiye almis, gerci biz galatasaraydayken Trabzon deplasmanindan korkardik. cünkü gercek deplasmandi. benim ilk profesyonel macim Trabzonda oldu. bir yandan Tolunay abi, Hami, shota, diger yandan Basbakan Lemi, bilmem Cumhurbaskani, bilmem orgenerali hangisini tutacaksinki. SANKI AVNI AKER ÜSTÜME CÖKERDI".

Tolunay Kafkas:" BIZIM ZAMANIMIZDA 6 TANE TRABZONLU FUTBOLCU VARDI. ZATEN TRABZONLU OLMAYANLARDA BIZLER TAKIMI SAHIPLENDIK. ADETA BIR TRABZONLU GIBI. OZAMANLAR TAKIM DAHA HIRCIN DAHA AGRESIFDI. TARAFTARIDA ARKAMIZA ALIRDIK. SIMDI DAHA YUMUSAK OYNAMAYA DIKKAT EDIYOR FUTBOLCULAR. BÖYLECE BASKI OLMUYOR!!!"

FUTBOLCULARA PISKOLOJIK TERAPI UYGULANSIN. TARIHIMIZ ANLATILSIN. ISTANBUL YALAKALARI ANLATILSIN... TRABZONSPORUN MISYONU ANLATILSIN. FAKIRLIKLERIMIZ ANLATILSIN. SEHRIMIZDE INSANLAR ANLATILSIN. FUTBOLCULAR TAKIMLA ÖZDESLESMELI. TRABZONSPORLU BIR FUTBOLCU 3 EZIKLERE KARSI OTOMATIK BIR SEKILDE AGRESIFLESMELI. ESKISI GIBI!!!

Soner
21.12.2009, 00:14
bence bir medyumla anlaşıp 11 tane RUH çağıralım. belki o şekilde düzelir takım :(

11 ruh yetmez, birde 30 bin ruhta tirubune

mustafaction
21.12.2009, 00:14
ts kadrosu fb den iyi mi

gülüyorum sadece

winner
21.12.2009, 00:15
eskişehir maçı sonrası aziz yıldırımın "herkes ayağını denk alsın"salvosunun akabinde ankaragücü maçında rakibin golü verilmedi ve sonra bizim maç.Sonuçları etkileyen fahiş hatalar fb lehine.Konuşan kazanıyor bu ülkede...

Hotaman
Yapma hocam...
Güzel abim, bizde koşmayan Colman var da FB koşan Xavi ile mi mücadele ediyor?
Bizde Gökhan varsa onlarda Guiza, bizde Gabric var adamlarda Boral...

Bu takım özgüvenine sahip değil, özüne sahip değil. Bu FB'yi 30 yaşında ki takım iskeleti ile Kasımpaşa yeniyor hemde bizi yendikten sonra ki hafta.

OLCAY ÇAKIR
Bence,

Golde, Song'un büyük hatası vardı..

Birde,Lugano ve Bilica ve hatta Gökhan Ünal o mevkide hiç risk almıyor,ayağa oynamak gibi bizimkilerin beceremedikleri halde sürekli denemeye çalıştıklarını,hadlerini bilerek denemiyorla bile.
Sürekli ileri şişiriyorlar..
Risk yok.

Çok kalitesiz bir gol yedik.
Atamadıkta.

Talihimizi yenemiyoruz.

Formsuz denen takımın,motive olmak çin bu tip maçları beklediğini önden kestirmemiz gerekiyordu.
Hoş ne bundan iyi nede bundan kötü olabilirdik..

Yan hakem 3.47 metreyi görememiş olsada, golü atsaydıkta telafi edilirdi kanaatimce..

Debelenmeye devam..

Ceyhun oynamalı.

UtopyaTs
Hakemler zaten her zaman fb yi tutuyor bordo mavinin ana sayafısında dedigi gibi hakemi de yenmek zorudayız hep bi de madolyonun obur yuzu Colmanın kaçırdıgı pozisyon zaten Umut'u saymıyorum o hep kaçırıyor ve çok ilginç adam kaçıra kaçıra senlerdir para alıyor fuboldan vallaha ne iyiyimiş oyle para almaaak yaaa

hodlu
Broos'un yüzünü görmeyi de hiç kaldıramıyorum şahsen bu saatlerde soner kardeş...

tamuğ yamtar
Fb bizim maci büyük mac olarak gördügünden yenebildi,kasimpasa,eskisehir ve a.gücü maclarindaki fb yle oynasaydik yenerdik.

Güzel tespit katılıyorum.

Ben Emre'nin oynamasının da yenilginin sebeplerinden kabul ediyorum.

Mustafa Ayazoğlu
21.12.2009, 00:16

Rıdvan Dilmen değil kendi düşüncelerinizi belirtiniz. Dün Galatasaray'a Kahe atsa golü bizde bugün yenebilirdik. Fener - Galatasaray bir birlerine dengeli bir şekilde lig oynuyor.

Fenerbahçenin rakibi biz değiliz ki Galatasaray. Mutlak kazanması gereken bir maçtı kazandı. Tabi hakemleride Aziz Yıldırım ayarttı.

Soner
toplanıp TFF yi basalım :)

tesisleri bas, bak bakalim futbolcular ondan sonra hakemide yenmiyormu.

AKSOY_61
Futbolun ergenekonu da çökertilmeli artık.
Aziz gibi polat gibi şeref yoksunu katakulleci yaratıklara öyle bir ceza vereceksin ki
kıçı kırık 2 tane aleyhlerine verilen pozisyon sonunda gıkları çıkmayacak.
Böyle hakemlere öyle bir ceza vereceksinki korkudan 20 mt uzaktaki pozisyonu santim santim hesaplayacak.

Ama federasyon da bunlardan zaten göstermelik cezalar dışında bi halt yiyecekleri yok.
Danışıklı dövüş misali.

Ya bu futbolu izlemeyi bırakacaksın ya bişeylerin değişmesi için ortalığı ayağa kaldıracaksın birilerinin canı feci yanacak
ya da hiçbişey yapamıyorsan cevat gibi hepsini yakacaksın.

winner
21.12.2009, 00:17
Katılıyorum, bu kadro iidir, bizim sorunumuz başka bişi, kimsenin çözemediği birşey.

Geçen sene Sivasa 3-0 yenildiğimiz maçı seyredin, ilk golü yine taçtan hemde aynı şekilde yemiştik, bugünde taçtan yedik. Gökhan kullanmak için nerdeyse 30 sn bekledi.Alex'in kafası ve gol.

Bu takım ya çok motiveden kaybediyor, yada motive olamamaktan, hiçbirşeyde beceremediğimiz orta kavramını burda da beceremiyoruz....

kadronun iyi olması başka bir şey.burada şaşırdığım görüş "bizim kadromuz fb kadrosundan daha kalitelidir" iddiası

asimetrik
21.12.2009, 00:17
Oyuncu kadromuzun rakiplerden kötü olmadığına inanıyorum. Bu tip önemli maçlarda oyuncu özgüveni eksikliği var. Maça başladık, her halimizden ürkek oynadığımız belli oluyordu. Rakip asla bizden iyi değildi. Bugün Gökhan Gönül bile Ömer Aysan'dan iyi değildi.
Nasıl halledeceğiz bu güven işini bilmiyorum.

Mustafa Ayazoğlu
21.12.2009, 00:18
Bence,

Golde, Song'un büyük hatası vardı..

Kesinlikle.

Selçuk zaten Alex ile eşleşmiş iken neden Song orda ileri çıktı ki ! Arkayı çok boş bıraktılar. Hadi o çıktı Egemen de yok.

Hatalar aynen devam ediyor.

Cafer Bulur
21.12.2009, 00:19
Rıdvan Dilmen değil kendi düşüncelerinizi belirtiniz. Dün Galatasaray'a Kahe atsa golü bizde bugün yenebilirdik. Fener - Galatasaray bir birlerine dengeli bir şekilde lig oynuyor.

Fenerbahçenin rakibi biz değiliz ki Galatasaray. Mutlak kazanması gereken bir maçtı kazandı. Tabi hakemleride Aziz Yıldırım ayarttı.
Fb nin bizi yenebilmesi bizim b halen daha büyük oldugumuzu ortaya koyuyor.

Nasilki gs kadiköyde fb yi 20 senedir yenememesine ragmen büyükse biz de büyügüz,camia olarak büyügüz.

Sadece fb degil bütün takimlar sadece avni akeri görünce bile arti motive oluyorlar.

Hotaman
Fenerbahçe kaliteli takım falan filan değil.
Alex tipi ortasaha oyuncusu avrupanın orta sınıf bir takımında kadroda kendine yer bulamıyor.
Fenerbahçe vasat takım aynı bizim gibi.
Yenilmemizin nedeni rakibin bizden üstün değere sahip olması değil.

Bu maçı kesinlikle rakibin bizden kaliteli olmasından dolayı kaybetmedik.

winner
Yenilen gol taçtan gelen top.Sonrası song la başlayan ve egemenle devam eden hata zinciri.Pozisyonu izleyin egemen yatarak müdahale etmek yada guizayı bozmak yerine ona refakat edercesine yanında koşuyor sadece...

İsa
su kadro yetersizligine katilmiyorum.bursa nin kayseri nin kadrosu bizden iyi mi?degil.bizim takimda sorun baska yerlerde,bir türlü oyunu kontrol edemiyoruz,futbolcu kalitesi olarak kötü degiliz.
Daha kaliteli değil belki ama daha sert,daha mücadelecililer.

M.Kılıç50
Erman Toroglu ofsayt pozisyonu icin bisey dedi´mi beyler... ligtv.com.tr´de video felan yok...

necmiati61
21.12.2009, 00:20
tesisleri bas, bak bakalim futbolcular ondan sonra hakemide yenmiyormu.

renkdaş önce TFF den başlasak sonra sırayla hepsini basarız.hakem yamuk yapmadıktan topçuları da basarız bir ara

winner
21.12.2009, 00:21
Alex tipi ortasaha oyuncusu avrupanın orta sınıf bir takımında kadroda kendine yer bulamıyor.

fb oyuncu kalitesi olarak bizden iki gömlek üstündür.Sadece savunmaya baksak bile; sol beki brezilya,stoperi Uruguay,sağbeki türk milli takımı oyuncusu.Kafayı kuma gömmekle sorun çözüleceğine inanmıyorum.

hodlu
Kaliteli,yetenekli forvetimiz olsa bugünkü kadronun birçoğu daha iyi oynayacağı inancındayım...

Soner
Broos'un yüzünü görmeyi de hiç kaldıramıyorum şahsen bu saatlerde soner kardeş...

broos ne yapsin, ben onun gonderilmesine harbi cok bozuldum. Yönetim kendini ve gunu kurtarmak adina broosu kovdu. Bu takim bu haldeyse, bunun sucu ne Broosta ne futbolcularda. Sadece yönetimdedir. Sezon basi ben istemedim forvet broos istedi. Para yok diye almadilar. Bunlarla idare et dediler. Al bak simdi ne haldeyiz nelere siginiyor taraftar, yok 4 metre ofsayt, yok bilmem ne, eskiden biz rakiple birlikte hakemleride yenerdik. ama yönetim fair play liginden para kazanacak diye cikip konusmuyor. Ezik davraniyor. Bumudur yani Suc Broostami....
Bu yonetim ozellikle Mahmut aksu gidene kadar bu avantarim duracak. Aksuya kil kaptim

Mustafa Ayazoğlu
21.12.2009, 00:22
Fb nin bizi yenebilmesi bizim b halen daha büyük oldugumuzu ortaya koyuyor.

Nasilki gs kadiköyde fb yi 20 senedir yenememesine ragmen büyükse biz de büyügüz,camia olarak büyügüz.

Sadece fb degil bütün takimlar sadece avni akeri görünce bile arti motive oluyorlar.

Bu geçmişten dolayı değil en kolay puan alınabilecek takım Trabzonspor olduğu içindir. Çünkü futbolcular çok rahat maç verebiliyor.

Cafer Bulur
21.12.2009, 00:22
fb oyuncu kalitesi olarak bizden iki gömlek üstündür.Sadece savunmaya baksak bile; sol beki brezilya,stoperi Uruguay,sağbeki türk milli takımı oyuncusu.Kafayı kuma gömmekle sorun çözüleceğine inanmıyorum.
Fb yi yenemeyisimizi kadro kalitesizligimize baglarsak hata ederiz.

Kadromuz kalite var ama bitirce oyuncu yok...

Recep Alkan
21.12.2009, 00:23
kadronun iyi olması başka bir şey.burada şaşırdığım görüş "bizim kadromuz fb kadrosundan daha kalitelidir" iddiası

Yahu neden kadronuzu küçük görüyorsunuz;

- Adamlar 30 Trilyona İspanya Gol kralını aldı, Sen 12 Trilyona (!) Türkiye Gol kralını,

- Heriflerin kalecesi yokluktan kaleci olmuş bir tip, senin kalecin bileğinin hakkı ile Ümit Milliyi yıllarda korumuş bir isim,

- Adamların Defansı uuguay milli takım kaptanı, seninki 4 dünya kupası görmüş kendi ülkesinin kaptanı,

Neden devamlı komşunun tavuğu kaz görünür bize anlamam ki, para akıttıkları ilk haftalarda parlayan yıldız sol açıkları nede, Gabriç ile kıyas etmem katkı olarak, bir emre ile Ceyhunu asla takas etmem, bir deniz bir selçuk ile, Colman ve bizim slçuğu aynı cümlede telaffuz etmem.

Nedir sorunumuz, nedir aradaki kalite farkı.

Gözünüzü seveyim anlatın bilelim...

OLCAY ÇAKIR
21.12.2009, 00:23
Takıma kızamıyorum ben.

Beğendimde.

Yani bu kadar oynanır bir derbide.

Helede o derbi senin için anlamlı ise...

Gol atamadık.

Attırılmadık...

Hepsi bu..

Sürekli yeniliyoruz psikolojisi de gerilimi artıryor...

Derbi maçlarda en az FB kadar 4 lü defans ve 2 ön liberonun sağlam oyunu bize örnek olmalı...

Biraz daha dikkat.

Beraberlik güzel sonuçtur.

Anlamlıdır en önemlisi..!

Bülent AKBULUT61
21.12.2009, 00:24
yazık valla yazık o kadarda kendime söz vermiştim sakin olacağım diye yoksa sağlıyım bozuluyor yine mahvettiler beni.Ya nasıl bir yönetim var ya biri cıkıyor cocuklar gibi hakem bana yumruk kaldırtı diyor başkası cıkıyor hakemlere güveniyoruz diyor bir başkası cıkıyor fair play diyor kafayı yiyeceğim ya nasıl bir yönetim anlıyışıdır ya demekki bize sevmem ama MEHMET ALİ YILMAZ gibi başkan gerekiyor.bizim takımı başkası savunamaz...

winner
Fb yi yenemeyisimizi kadro kalitesizligimize baglarsak hata ederiz.

Kadromuz kalite var ama bitirce oyuncu yok...

Bitirecek oyuncu varkende pek yendiğimizi hatırlamıyorum.

matrix5782

duygusal değil profesyonel taraftar ol fenerbahçe bizden daha kaliteli takım

her türlü ispatı var.

Dip.Ing.Mag.
21.12.2009, 00:25
birisi su hakemleri ............... .. bisey yapsin ya .. yeter artik , orda 3,5 metre ( maratonda piero da cikti) geride olan alanzinho ya ofsayt bayragini kaldiran hakemin , o bayrak itinayla burulup o ibneye monte edilmeli . artik yeter ! bu ikinci, tamam biz cok ahim sahim bir futbol oynamadik ama kesinlikle fener de 3 puani hak etmedi .... biz her ne olursa olsun 3 puani hak etmistik. en kötü ihtimal beraberlik olmaliydi. daha dakika 5 bir hakem yine bizi bitiriyor böyle birsey olamaz.... artik beni kimse kandiramaz! baskanimiz aziz olsaydi bunlar olmazdi , bunlari yapmaya cesaret edemezlerdi... yaziklar olsun! hem hakkimizi yiyenlere hemde hakkimizi savunamayanlara

mustafaction
Başkanın masaya yumruğunu vurmamasından dem vuruluyor.

Bende diyorumki ;

Bu kadar paragöz ve tek amacı mevkisini korumak olan başarısızlıklarda hem futbolcu hemde teknik direktörü taraftarın önüne atmaktan çekinmeyen bir başkandan farklı davranışlar beklemek abesle iştigal olur.Bir başkan düşünki amacımız fair play liginden para kazanmaktır diyor.

Sen futboluna bak centilmenliğe kupa verilmiyor.

alierhan
11 ruh yetmez, birde 30 bin ruhta tirubune

o değilde acı ama gerçek biz beddualı takımız ve şampiyon olma ihtimalimiz sıfır. daha fazla ayrıntıya girmem.

Soner
renkdaş önce TFF den başlasak sonra sırayla hepsini basarız.hakem yamuk yapmadıktan topçuları da basarız bir ara

tesiseleri bas, ondan sonra hakemleride yeneriz her sahada...

ceserdar
Bu orta saha ile bu kadar. Ceyhun daha önce oyuna girseydi belki sonuç farklı olabilirdi. Maalesef Selçuk - Colman ikilisi olmuyor. Bu ikili yüzünden ne ilerde ne de geride varız. Selçuk'dan ümidim var ama Colman'dan yok.

Cem Kıran
Hakem ve Umut'un sayesinde kaybettik denecek birşey yok.Şenol hocanın tek hatası Gabric'i sağa çekecekti Serkan'ı alacaktı dışarı Ceyhun gircekti.Alan sola geçecekti.Umut gol kaçırdıkça bu takımın moralini bozuyor derhal gönderilmeli..

Cafer Bulur
21.12.2009, 00:26
Bunda halen daha 96 yilinda kalmamizin da etkisi var.

Fb maclari öncesi rahat olamiyoruz,kendimizi ve takimi geriyoruz.

Soner
21.12.2009, 00:26
yazık valla yazık o kadarda kendime söz vermiştim sakin olacağım diye yoksa sağlıyım bozuluyor yine mahvettiler beni.Ya nasıl bir yönetim var ya biri cıkıyor cocuklar gibi hakem bana yumruk kaldırtı diyor başkası cıkıyor hakemlere güveniyoruz diyor bir başkası cıkıyor fair play diyor kafayı yiyeceğim ya nasıl bir yönetim anlıyışıdır ya demekki bize sevmem ama MEHMET ALİ YILMAZ gibi başkan gerekiyor.bizim takımı başkası savunamaz...

al benden de o kadar bende sevmem ama harbiden cikip konusacak bir kisilik.

Hotaman
21.12.2009, 00:27
Ben kaybetmemizin nedeni kalite farkı değildir dedim.

Yok yok anlatmak pek mümkün değil galiba.

Bizim stoperde Kamerun'un kaptanı.
Sol bekin ve açığın Hırvat milli.
Zayıf Colman'ın daha Alex'ten daha fazla golu ve asisti var.

Evet kafayı kuma gömmeyelim. Bizi yenen takım bunu kalitesiyle yapmadı.
Gözünüzde şu adamları büyütmeyi bırakın artık.

asimetrik

Sorun, hepsini aynı sezonda birleştiremememiz. uzun yıllar ilk defa düzgün iskelet yakaladık. Benim fb den isteyeceğim tek oyuncu Gökhan Gönül'dür. Gerisi hikaye. Bizim oyuncular daha kaliteli.

Recep Alkan
Hakem ve Umut'un sayesinde kaybettik denecek birşey yok.Şenol hocanın tek hatası Gabric'i sağa çekecekti Serkan'ı alacaktı dışarı Ceyhun gircekti.Alan sola geçecekti.Umut gol kaçırdıkça bu takımın moralini bozuyor derhal gönderilmeli..

Serkanı dışarı almak ???

Aynı maçı seyretmedik demek ki ?

Mustafa Ayazoğlu
Lugano bu maçta belkide ilk kez ceza sahasını terk etmedi ! Fenerbahçe tıpkı Beşiktaş gibi çok sağlamdı geride.

sedatalis82
21.12.2009, 00:28
yazık...gerçekten

TSezgin61
21.12.2009, 00:29
o değilde acı ama gerçek biz beddualı takımız ve şampiyon olma ihtimalimiz sıfır. daha fazla ayrıntıya girmem.

Su 84 yildinda bir büyük hocanin bizi beddua eddigi olayimi yoksa!!!

gercekmi degilmi hala cözemedim. kursunmu döktürsek. yoksa bedduayimi ortadan kaldirmaya calissak

ceserdar
Gözümüzde büyütmeyin Fenerbahçe'yi arkadaşlar. Büyütmeyin ki bir 20 sene daha yenilelim onlara. Bir kere Alex'e dil uzatmaktan vazgeçemedik daha.

Anıl C
biliyorum bir çok arkadaş kızacak ama bence hocanın geçen seneki istanbuldaki maçı izlemeliydi
bu nasıl bi taktik anlayışı anlamadım.
nasıl bi defans kurgusudur yarabbi.
mübarek güiza bayırda koşar gibi sızdı aralara
bir defa dedim umut-gökhan-alanzinho üçlüsü ile çıkmalıydık.
ama hocanın kendine göre defans öncelikli bi anlayışı olduğu için bu riske girmedi
şunu da diyorum gerçekten ama gerçekten eğer şampiyon olmak istiyorsak, eğer avrupa yine boy göstermek istiyorsak colmanla, umutla, alanzinhoyla bu işi başaramayız.
bu topçularla anca anadolu maçlarını kurtarırız.
bırakın isimlere takılmayı
daha iyisini isteyin
bu takım yıllardır boyle topçulara mahkum
3 çalım atınca alanzinho havalarda, 2 gol atınca colman goklerde
ve yıllardır bi derbi kazanamıyor bırak seriye bağlamayı.
bu kadro en fazla 4. olur.
biz yine 25 sene olduğu gibi kendimizi 20 sene önceki maçlarla avuturuz.
ben 6 aydır diyorum eğer bu kadroda ışık olsaydı eğer bu topçular yuksek tansiyonlu maçları kaldırsalardı şimdi toulouse elemiş avrupa liginde olurduk.
bizim yine ağzımıza bal çalmaya devam edecekler bu kadro şampiyon olur, bizi hakem durdurdu, istediğim transfer olmadı diyerek
biz devam edelim umutla yaşamaya

necmiati61
tesiseleri bas, ondan sonra hakemleride yeneriz her sahada...

renkdaş trabzona gelen hakem o rahatlıkta 4 metre gerideki adama bayrak kaldırmamalı. sen nasıl ezersin bizim takımı bizim seyircimiz önünde. ts aleyhine hata yapacam diye donuna sıçmalı şerefsiz. istersek paf takımla çıkalım sen bizim takımı bizim tarftar önünde ezemezsin. artık sağduyu filan olmayacak kaçıracaksın şerefsizi tabancayı dayacan kafaya gelmeye korkacak trabzona

winner
21.12.2009, 00:30

- Adamlar 30 Trilyona İspanya Gol kralını aldı, Sen 12 Trilyona (!) Türkiye Gol kralını,

- Heriflerin kalecesi yokluktan kaleci olmuş bir tip, senin kalecin bileğinin hakkı ile Ümit Milliyi yıllarda korumuş bir isim,

- Adamların Defansı uuguay milli takım kaptanı, seninki 4 dünya kupası görmüş kendi ülkesinin kaptanı,

Neden devamlı komşunun tavuğu kaz görünür bize anlamam ki, para akıttıkları ilk haftalarda parlayan yıldız sol açıkları nede, Gabriç ile kıyas etmem katkı olarak, bir emre ile Ceyhunu asla takas etmem, bir deniz bir selçuk ile, Colman ve bizim slçuğu aynı cümlede telaffuz etmem.

Şimdi 35 yaşında jübile arifesinde Song ile Lugno'yu, brezilya milli takımının sol beki ile bizim cale'yi, gökhan gönül ile ömer aysan'ı, milli takım kalecisi ile Onur'u kıyaslarsak sadece fark çıkar biraz sanırım.kalite farkını tartışmak yersiz, her yönden üstünler ve bu yıllardır böyle.

Hotaman
21.12.2009, 00:31

Aynı fikirde olduğuma çok mutluyum.

Sorun, hepsini aynı sezonda birleştiremememiz. uzun yıllar ilk defa düzgün iskelet yakaladık. Benim fb den isteyeceğim tek oyuncu Gökhan Gönül'dür. Gerisi hikaye. Bizim oyuncular daha kaliteli..Yaşa abi. Ben birde Özer ve Blika diyorum.

duygusal değil profesyonel taraftar ol fenerbahçe bizden daha kaliteli takım

her türlü ispatı var.
Ben aksini nedenlerimle açıkladım.
Sana göre ispatı var bana göre yok. Fb bizim elendiğimiz Toulse'yi geçemezdi. Gerçi o Toulse de kimleri geçemedi.
Bu takımda özgüven yok, büyük maç kazanabileceklerine önce kendileri inanmları lazım.

Enes Başkaya60
21.12.2009, 00:32
Çok yazık oldu gerçekten şampiyonluk şansımız da gitti haydi hayırlısı....Bizim takımda maçın en iyisi Serkandı laf yok Biraz da Gabriç birşeyler yaptı digerleri hiçbirşey yapmadı sonuçta bu oldu........

Soner
renkdş trabzona gelen hakem o rahatlıkta 4 metre gerideki adama bayrak kaldırmamalı. sen nasıl ezersin bizim takımı bizim seyircimiz önünde. ts aleyhine hata yapacam diye donuna sıçmalı şerefsiz. istersek paf takımla çıkalım sen bizim takımı bizim tarftar önünde ezemezsin. artık sağduyu filan olmayacak kaçıracaksın şerefsizi tabancayı dayacan kafaya gelmeye korkacak trabzona

onuda o an orda etkileyecek taraftardir

Dip.Ing.Mag.
Bize ilac lazim , harbiden bu takim bizi hasta etti nedir arkadas bizim cektigimiz? deli olacam ya 7 metre kaleye yanlisliklada olsa bir top sokulmaz mi? Bu umutun kafasina degil kus, deve bile sicsa onun bu kör talihi degismez.. her kafa topu adamin direge, pes vallahi

mustafaction
Gözünüzde büyütmediğiniz fb son 7 yılda 6 kez yendi seni avni akerde sen küçümsemeye devam et

alierhan
21.12.2009, 00:33
Su 84 yildinda bir büyük hocanin bizi beddua eddigi olayimi yoksa!!!

gercekmi degilmi hala cözemedim. kursunmu döktürsek. yoksa bedduayimi ortadan kaldirmaya calissak

aynen öyle. 95 yılındaki van ve fb maçlarını hatırlayın.

Bülent AKBULUT61
neyse hepinize iyi geceler böyle hakemler olduğu sürece bizlerin hakkını savunmayan yönetim olduğu sürece bırakın 25 seneyi 55 sene bile şampiyon olamayız kendinize iyi bakın BORDO MAVİ NET...

Soner

gir bakalim, kim beddua atti bizi ve neden etti

ceserdar
21.12.2009, 00:34
Yaşa abi. Ben birde Özer ve Blika diyorum.

Yaşa be Abi. Az kaldı Bağdat Caddesi Şampiyonluk kutlamalarını görmeye 100 küsür televizyon kanalından. Ha gayret. Ondan sonra da binbir güçlükle Trabzonsporlu yaptığımız çocukların hikayelerini bir başlık açar bir araya toplarız.

Ahmet Kuru
21.12.2009, 00:34
Trabzonspor'un oynadığı her derbide bir hakem skandalı yaşanıyor..
Bu skandal neden birkez bile bizim lehimize olmadı?
Bu skandalların ardından ''Trabzon büyük maç kazanamıyor''damgası yeniyor..
LA bi adam gibi bırakın,sadece sahadaki mücadele karar versin kimin yeneceğine,ama olmaz....
İlla bi haksızlık,bi pislik olacak...
Ondan sonra hakem hatası...
Eğer birgün bizim lehimizede hakem hataları olursa ozaman hakem hatası olur..
Yıllar süren tek taraflı hata olmaz...

T.B_1461
21.12.2009, 00:35
Son 10 yılda tüm maçlar dahil Fenerbahçe'yi sadece 3 kez yenebilmişiz. 4 beraberlik 13 yenilgi.

winner
Ben kaybetmemizin nedeni kalite farkı değildir dedim.

Yok yok anlatmak pek mümkün değil galiba.

Bizim stoperde Kamerun'un kaptanı.
Sol bekin ve açığın Hırvat milli.
Zayıf Colman'ın daha Alex'ten daha fazla golu ve asisti var.

Evet kafayı kuma gömmeyelim. Bizi yenen takım bunu kalitesiyle yapmadı.
Gözünüzde şu adamları büyütmeyi bırakın artık.

Yorumunda bizim kadromuzun kaliteli olduğunu belirtmişsizn, gerçekçi bulmam ama saygı duyarım.evet 10 senedir bir şey yok bunlarda diyoruz ama hep yeniyorlar birisi.Song 35 yaşında,cale milli takıma çağırılmıyor,evet gabriçin geleceği parlak ama rakipte brezilya milli takımının sol beki var, colman ı beğenirim ama alexle kıyaslamam.fb kadrosu kalite olarak bizi katlar.maalesef böyle

necmiati61
onuda o an orda etkileyecek taraftardir

doğru taraftar çok kötü oturmaya geliyorlar biz istanbulda olimpiyatı cehnneme çeviriyoruz onlar orda çekirdek çitliyor. çekirdeği dışarda yiyin futbolcu oynamıyorsa öyle bir baskı kuracaksın ki oynatacaksın

Recep Alkan
Şimdi 35 yaşında jübile arifesinde Song ile Lugno'yu, brezilya milli takımının sol beki ile bizim cale'yi, gökhan gönül ile ömer aysan'ı, milli takım kalecisi ile Onur'u kıyaslarsak sadece fark çıkar biraz sanırım.kalite farkını tartışmak yersiz, her yönden üstünler ve bu yıllardır böyle.

Yahu kardeşim acık yazdıklarını oku gözünü seveyim,

- Songa 35 lik demişsin, cale ile 35 lik carlos örneğini vermişsin, kaldı ki adam oynamadı bugün...

- Eğer zamanında yabancı hayranlığı yapıp da tony nin nazendesinin peşinde gezmeseydin hau çocuğu kaleye koabilseydin, bugün görürdüm aradaki farkı, adam 6 pasta güizaya çaktı çalımı,

- Gökhan Gönül dediğin adam da, Ömer Aysanı kıyas ettiğin yerden geldi, yani düşen bir Ankara takımından, daha düne kadar uyumu, ileri çıkışları konuşulan övülen Ömer değil mi bu ?

- eğer kaliteden kastın para ise, amenna fener bizden kaliteli, ama yoksa kimse hikaye anlatmasın bana...

mashal61
Şenol Güneş'in bu akşam yaptığı açıklamalardan iki cümleyi çok önemsiyorum.

Fenerbahçe bu futbolla liderliğe oturabiliyorsa biz de yapabiliriz.

Oyun olarak üst düzeye çıkmadan alacağımız her sonuç yanıltıcı olur.

Maça gelince; her şeyin sonu değil...

Hotaman
21.12.2009, 00:36
Sanırım takım değil biz taraftar olarak özgüvenimiz kaybetmişiz.
Fenerbahçe'ye kaybetmemiz kalite farkından dolayı.
Normal karşılıyoruz.
Yahu bu takım sadece 3 sporcu ile maç kazanırken Fb'yi ezdi.
Senin forman büyük forma, bu maçı Trabzonda 11 odunla da oynasan favori sensin.

Kalite farkıymış, sanki vakti zamanında İnter, Liverpool, Barcelona, Lyon bizden daha kaliteli değildi.

TSezgin61
Hasan Sas:" anlasilan fenerbahceli futbolcular Trabzon deplasmanindan korkmuski, bukadar ciddiye almis, gerci biz galatasaraydayken Trabzon deplasmanindan korkardik. cünkü gercek deplasmandi. benim ilk profesyonel macim Trabzonda oldu. bir yandan Tolunay abi, Hami, shota, diger yandan Basbakan Lemi, bilmem Cumhurbaskani, bilmem orgenerali hangisini tutacaksinki. SANKI AVNI AKER ÜSTÜME CÖKERDI".

Tolunay Kafkas:" BIZIM ZAMANIMIZDA 6 TANE TRABZONLU FUTBOLCU VARDI. ZATEN TRABZONLU OLMAYANLARDA BIZLER TAKIMI SAHIPLENDIK. ADETA BIR TRABZONLU GIBI. OZAMANLAR TAKIM DAHA HIRCIN DAHA AGRESIFDI. TARAFTARIDA ARKAMIZA ALIRDIK. SIMDI DAHA YUMUSAK OYNAMAYA DIKKAT EDIYOR FUTBOLCULAR. BÖYLECE BASKI OLMUYOR!!!"

FUTBOLCULARA PISKOLOJIK TERAPI UYGULANSIN. TARIHIMIZ ANLATILSIN. ISTANBUL YALAKALARI ANLATILSIN... TRABZONSPORUN MISYONU ANLATILSIN. FAKIRLIKLERIMIZ ANLATILSIN. SEHRIMIZDE INSANLAR ANLATILSIN. FUTBOLCULAR TAKIMLA ÖZDESLESMELI. TRABZONSPORLU BIR FUTBOLCU 3 EZIKLERE KARSI OTOMATIK BIR SEKILDE AGRESIFLESMELI. ESKISI GIBI!!!

israrciyim!

ceserdar
Bu akşam bizi yenen takım Siirt Jet-Pa Spor muydu?

alierhan
21.12.2009, 00:37
gir bakalim, kim beddua atti bizi ve neden etti

bilen biliyor bilmeyene sözüm yok.

winner
Bunda halen daha 96 yilinda kalmamizin da etkisi var.

Fb maclari öncesi rahat olamiyoruz,kendimizi ve takimi geriyoruz.

gs ve bjk maçlarıda pek farklı değil.fb maçlarındaki kadar olmasa bile onlara karşı karnede pek farklı değil.büyük maçları kaliteli kadrolar,fark yaratan oyuncular kazanır.

Soytürk
ne denirki çok üzgünüm haram oldu derbi kazanmak futbolculardada hırs yoktu yine colman cok kötüydü selcuk desen varmı yokmu falanda filan yapacak bişy yok tek dileğim iki kaliteli forvet....

asimetrik
21.12.2009, 00:38
Bizi yendi diye (üstelikte hiç bir şey oynamadan) bizden iyi oyuncu kadrosuna sahipse Kasımpaşa fb den daha iyi derim. Kasımpaşa Kadıköyde ezdi fb yi. O zaman onlar daha iyi. Yok sıralamada bizden üstte diyorsanız da ben de geçen sene aynı kadroyla daha üstte bitirdik derim. Nedir bunun ölçüsü futbolcu fiyatları mı? Kazık yiyorlar diye daha mı iyiler. Topuz bilmem kaç milyon Guiza şu kadar milyon ama Avrupa'da talibi yok. İşi bitmiş Carlos'mu. Lugano'yu da gördük bugün. Her topu ileri şişirdi. Bizimkiler yine saha içine şişiriyor o taca şişirdi. Alex neden Avrupa'da yok?

45_ACP
21.12.2009, 00:39
altı üstü bir lig maçı kaybettik sahamızda... büyütülecek birşey yok... hakem öyleydi böyleydi buna da birşey demeyeceğim... amaaaa... umut bulut ve gökhan ünal diyorum... bu oyuncularımız ne iş yaparlar? vakit tamam! Fatih Tekke yuvaya!

alierhan
21.12.2009, 00:39
hepinize iyi geceler sizi okumak iyi oluyor.

necmiati61
21.12.2009, 00:40
kardeşim o stad hastanenin yanında olmamalı yıllardır diyorum o hastanedeki hastaların ahını alan takım belini d-o-ğ-r-u-l-t-a-m-a-z

Soytürk

israrciyim!

işte sorun burda bize trabzonlu futbolcu lazımki bunların bilincinde olsun...gökan ın istegiyle fatih inki bir olurmu? hırsı azmi bir olur.?.....ama sonrada öz evlatcılık la suclanıyoruz kardeşim biz efsaneyi trabzon lu adamlarla yakaladık buda böyle olur başkada olmaz!senin futbolcunun yarısından cogu trabzonlu olursa dışardan gelen adamda o güce katılır tıpkı tolunay gibi!!!!

winner
Yahu kardeşim acık yazdıklarını oku gözünü seveyim,

- Songa 35 lik demişsin, cale ile 35 lik carlos örneğini vermişsin, kaldı ki adam oynamadı bugün...

- Eğer zamanında yabancı hayranlığı yapıp da tony nin nazendesinin peşinde gezmeseydin hau çocuğu kaleye koabilseydin, bugün görürdüm aradaki farkı, adam 6 pasta güizaya çaktı çalımı,

- Gökhan Gönül dediğin adam da, Ömer Aysanı kıyas ettiğin yerden geldi, yani düşen bir Ankara takımından, daha düne kadar uyumu, ileri çıkışları konuşulan övülen Ömer değil mi bu ?

- eğer kaliteden kastın para ise, amenna fener bizden kaliteli, ama yoksa kimse hikaye anlatmasın bana...

carlos değil santos.milli takımda o oynuyor ve bugün oynadığı mevki olan solbekte.ömer aysan milli takıma yükselsin gökhandan formayı alsın o zaman kalite kıyası yaparız.şimdi biraz komik duruyor.Kaliteden kastım para değil oyuncu kalitesi.inanamıyorum bu tartışmanın yapıldığına.fb den daha kaliteli bir kadromuz olduğunu iddia ediyoruz, güldürücez kendimizi...

Recep Alkan
Yorumunda bizim kadromuzun kaliteli olduğunu belirtmişsizn, gerçekçi bulmam ama saygı duyarım.evet 10 senedir bir şey yok bunlarda diyoruz ama hep yeniyorlar birisi.Song 35 yaşında,cale milli takıma çağırılmıyor,evet gabriçin geleceği parlak ama rakipte brezilya milli takımının sol beki var, colman ı beğenirim ama alexle kıyaslamam.fb kadrosu kalite olarak bizi katlar.maalesef böyle

- Yukarı da da yazdım, Carlos da 35 lik, neden kendi topçunun nüfus bilgilerini güncellediğin kadar onlara da bakmıyorsun, kaldı ki BU AKŞAM OYNAMADI...

- Alexe her yerde methiyeler düzülürken de adam çağrılmıyordu milli takıma, iyi olmak millilik ile mi çlçülür olmuş....

- Gabriç sol açık, sen adamın karşısında sanki onların sol beki var gibi örnek vermişsin, nedir bu carlos korkusu, devamlı lafın etmek...

büyüttüğünüz kadar birşey yok, kaldı ki ellerinde İspanya Milli takımının 30 Tilyonluk forveti var, neden hiç övmüyorsunuz ???