PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aziz Yıldırım'dan 'U' dönüşü

Harun-61
09.12.2009, 18:14
Turkcell Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı sona ererken, başkan Aziz Yıldırım'ın 29 Ocak 2010 tarihindeki olağan genel kurul toplantısına kadar görevini sürdüreceği açıklanırken ligin ilk yarısının bitimiyle MHK Başkanı Oğuz Sarvan ve ekibinin istifa edeceği öğrenildi.

Astoria Residence'da bulunan Kulüpler Birliği Vakfı ofisinde yapılan toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Eskişehirspor-Fenerbahçe maçının ardından Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı görevini bırakacağını açıklayan Aziz Yıldırım, yaklaşık 1,5 ay süreyle daha görevinin başında olacak.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Kulüpler Birliği Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, “Kulüpler Birliği Vakfı, başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun, 29 Ocak 2010 tarihinde yapılacak olağan genel kurula kadar görevinin başında kalması kararını oy birliğiyle almıştır. Daha önce planlanan genel kurula kadar, başkanımız ve yönetim kurulu görevinin başındadır” dedi.

Aziz Yıldırım'ın, Eskişehirspor maçı sonrası, “Fenerbahçe Kulübü'nün haklarını yeterince koruyamadığı gerekçesiyle Kulüpler Birliği başkanlığını bıraktığı” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Gümüşdağ, “Sayın başkan herhalde başka şekilde ima etmek istedi. Bence sözleri sadece o maçla ilgili değildi. Bu sezon yaşanan sorunlar nedeniyle bu düşüncede olduğunu düşünüyorum. Kulüpler Birliği, sorunlar konusunda sadece Aziz Yıldırım'ın değil, tüm kulüplerin açıklamalarının arkasındadır” diye konuştu.

28TS61
09.12.2009, 18:18
her zamanki yaptigi sey. alistik artik. her yenilgiden sonra bebek gibi ben istifa ediyorum diyor :D

Enes
09.12.2009, 22:34
Bildikleri neymiş Yıldırımın, açıklayacakmı acaba eğer açıklamayacaksa tehditler savurduğu hakemlerin,federasyonun yandaşı olmayacakmı..
Federasyon bu tehditlere neden bu kadar tepkisiz kaldı
Bu u dönüşünün sırrı ne ,futbol camiası neden Yıldırımın istifa etmesini istemedi,
Yıldırımın başkanlığı vazgeçilmezmi kulüpler birliği için veya bu görevi yıldırımdan başkası yapamazmı....
Merak ediyorum bu soruları ,altından çıkacak gibi bir şeyler...

ilhan
09.12.2009, 22:36
Adamın istediği zaten MHK'nin gitmesiydi. Öyle olacakmış. TFF'de göz boyama adına "MHK'yı yollarız Aziz'cim sen rahat ol" demiştir.

OLCAY ÇAKIR
09.12.2009, 22:38
Üüüü dür o dönüş..

Alışkındır camiası..

Kötü olan,kendisine sözler verildimi kuşkusu..

Bu hep konuşulacak...

Biz yeneriz o da tarihde yerini alır.:)

Gamze
09.12.2009, 22:43
Sevgili Aziz Yıldırım;

Kısaca AY..

Ay ayol diyorum size...
Kıvırmakta üzerinize yok, hiç de olmadı.. :)

Sarvan istifa edecekmiş.
Aman içime sular döküldü. (!)

Geçen gün TV'de Bülent Yavuz'a ayarı veren Ahmet Ağaoğlu geldi aklıma.

Bir_Bilen
09.12.2009, 22:49
Hükümet gider, Azize gitmez...

Başka bir sonuç beklenebilir miydi ki?

Erbay
09.12.2009, 22:52
:) U dönüşü olmuş ama asıl istediğini yaptırmış. Düşünülmesi gereken bu.

Muhalif
09.12.2009, 23:41
Şu hakemlerin başına Serdar Tatlı gibi adam gelmedikçe daha çok Sadri Başkan bağırır çark eder, Aziz Yıldırım bağırır çark eder, tüpçü bağırır çark eder v.b... Bağıranı hemen okşarlar ertesi hafta ve işler düzelir. Bağıran da kıvırır.

Serdar Tatlı'yı MHK başkanı olarak görmek isterim.

JoKeR™
10.12.2009, 00:05
İşte bunlar böle ne zaman sözünün arkasında durduki şimdi durcak maksat ortalıgı karıştırmak bi laf söledi bu hafta bütün hakemler kötülendi tmm işte bitti gitti oldu bitti bi çomak soktu bıraktı şimdide yaptı 360 derece dönüşünü oturdu gene ceylan derisi koltuguna ne diye bilirsinki işte klasik aziz yıldırım

ÖmerFarukYılmaz
10.12.2009, 00:25
Alışığız onun dönmelerine:)

M.S.SOFU
10.12.2009, 01:04
aziz yıldırım kendine yakışır bir şekilde davranmış
bu şekilde davrandığı ve karakterini bozmadığı ve karakter konusunda hiç u dönüşü yapmadığı için kendisini twebrik ediyor e şaşırmadığımı belirtmek istiyorum :D

POYRAZ
10.12.2009, 01:26
Onun isi bu. Dönmek.:rolleyes:

macka61
10.12.2009, 01:49
başka ne beklenirdiki ondan

ilhan
10.12.2009, 13:14
İyi de MHK başkanı istifa etse ne olacak? Aynı hakemler devam edecek. Zihniyetlerin ve tabuların yıkılması gerekiyor.

OnOuR
10.12.2009, 14:16
Sevgili Aziz Yıldırım;

Kısaca AY..

Ay ayol diyorum size...
Kıvırmakta üzerinize yok, hiç de olmadı.. :)

Sarvan istifa edecekmiş.
Aman içime sular döküldü. (!)

Geçen gün TV'de Bülent Yavuz'a ayarı veren Ahmet Ağaoğlu geldi aklıma.

:D:D Mesajını görünce benimde aklıma geldi simdi yine anlamsız bi tebessüm oluştu yüzümde...

Bu arada Azizede bu yakışır. Dön dolaş aynı şey yani...

Burçak
10.12.2009, 14:16
Onun isi bu. Dönmek.:rolleyes:
en az onunkadar iyi dönen birileriş daha var.
tüpçügiller :D
ligden çekiliyoruz demiş sonra laflarını yemişlerdi onlarda.
bukadar ağlak camialar ben görmedim.
hayır haklı olsalarda haklarını arasalar tamam diyeceğim.

zaten hakemlerle pis işlerle kazanıyosunuz çoğu maçınızı.
mağlbiyet aldıklarında kuyruğuna basılmış kedi gibi cırlıyolar sonra.
beter olun . amin.

Samet Berber
10.12.2009, 14:37
Alıştık senin bu dönmelerine Azize :) .

Koray
10.12.2009, 14:38
Aziz gitsin önce futbolcularını kelepçeli fuhuş alemlerinden alsın...

http://fanatik.ekolay.net/Seks-skandali-dogruymus_3_Detail_34_155987.htm

Vicdanlı adammış bu febe'li futbolcular hiç olmasa biber gazı, jop filan kullanmamışlar :D

OLCAY ÇAKIR
10.12.2009, 14:44
Denirki;

Ne kadar dönersen dön KIÇIN hep arkandadır..

8 de 8 yaparkende,3 te 3 (inşallah 5 te 5 olur) yaparkende..

Öztürk Adem
10.12.2009, 15:06
Cok tukurdu cok yaladı bakalım sonu ıyı bıter bu durumun ınsallah

Burçak
11.12.2009, 11:09
AZİZ Yıldırım, “Rakiplerini öpen bir takım kurdum, onun için de 3 sene üst üste şampiyon olacağım” diyor. İlk 8 maç firesiz geçiliyor; 24 puan. İstiklal Marşı’nı çok güzel söyleyen Daum ise Ankaralı Turgut’un, “Gördün mü, gördün mü 8 maçta 8 galibiyet gördün mü” diyor...
Galatasaray da çok iyi başlıyor lige; Adnan Polat’ın keyfine diyecek yoktu. 8. haftadan sonra ne olduysa, Galatasaray ve Fenerbahçe kötü gitmeye başladılar. Peki, hakemler mi bu konuda hatalıydı, bence hayır. Hakemler aynı hakemler.
Hakemin kafasına saksı
Ligin 15. haftası oynandı. İlk 5’te Bursaspor ile Kayserispor var. Peki bu takımların maçlarında hakem hataları olmadı mı, kesinlikle oldu. Fazla uzağa gitmeyin, önceki hafta Bursaspor-Galatasaray maçında Bursasporlu Ozan İpek’e sarı kart göstermek isteyen hakem Halis Özkahya’nın kafasına bir anda saksı düştü, kırmızıyı çıkardı.
Geçen hafta Kayserisporlu Cangele, hiç alakasız bir pozisyonda oyundan atıldı. Ama ne Kayserispor ne de Bursaspor, tahmin etmiyorum ki Kulüpler Birliği’nde bunları dile getirdiler.
Hakem, korner yerine aut verdi diye Mustafa Sarp Galatasaray formasını yırttı. Aynı Galatasaray, Kayserispor maçında yanlış korner kararı yüzünden gol atmıştı Kayseri’ye. Bunlar gibi yüzlerce örnek çıkarabiliriz. Ama bu örnekleri çıkararak bir yere varamayız. Hakemlerin kabiliyetini tartışabiliriz. Çok iyi hakem olup olmadıklarını tartışabiliriz. Ama tartışamayacağımız bir şey var; eğer bu hakemler maçlara şartlı gönderiliyorsa, yani özel istek üzerine tayin yapılıyorsa ve bu hakemler maçlarda maddi çıkar sağlayarak ahlaksızca düdük çalıyorlarsa, o zaman gelin hep beraber bu işin kökünü kazıyalım. Ama “istediğim hakemi tayin ettiremiyorum” veya “istemediğim hakemi benim maçıma veriyorlar” diye kazan kaldırıyorsanız, o zaman olmuyor.
Utanılacak durumlar
Bu, işin futbolumuzdaki hakem tarafı. Şimdi dönelim futbolumuzda yeni yapılacak yayın ihalesi tarafına... Kulüpler bu işin düzgün yapılmasını istiyorlarsa, öncelikle kendileri az hata yapacaklar. Saçma sapan transferlere milyonlarca doları savurmayacaklar. FIFA’da en fazla şikayet dosyası olan ülke Türkiye. Bu, utanılacak bir durum ve çok büyük oranda da kulüpler haksız, futbolcular haklı çıkıyor.
“Lütfen kal” demişler
Bütün bu görüntülerin ışığında eğer federasyon ve MHK düzelip Türk futbolu kurtulacaksa Kulüpler Birliği bu federasyonu göndersin. Burada dikkatimi çeken önemli bir konu var. Yayın ihalesi olduğu için kulüpler Aziz Yıldırım’a “Lütfen kal” demişler. Ben bu işten şunu anlıyorum; Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Başkanlığı döneminde yaptığı işler doğrudur. Çok başarılıdır. Aziz Yıldırım olmazsa Kulüpler Birliği bu yayın ihalesini kaldıramaz. Futbolda mal sahibi ve ev sahibi olan kulüplerdir. O zaman kulüplerin çok acil birleşerek, ne yapıp edip, Futbol Federasyonu Başkanlığı’na Aziz Yıldırım’ı getirmeleri lazım. Çünkü Aziz Yıldırım olmadan onlar bir şeyi yapamamışlardır ve yapamayacaklardır.
Polat, başkan yardımcısı
Bu son toplantıda da bu dile getirilmiştir ve kamuoyuna deklere edilmiştir. “Biz bir şey değiliz” demişlerdir. O zaman hiçbir kulüp başkanının çıkıp, “Aziz Yıldırım şunu yaptı, bunu yaptı” demeye hakkı yoktur. Özellikle de Adnan Polat ve Yıldırım Demirören’in.
Daha da önemlisi Adnan Polat’ın Futbol Federasyonu Başkanı olacak Aziz Yıldırım’ın yanında ‘başkan yardımcısı’ olması gerekir.
Demirel baskı yapmazsa Nalga cezaları kalkar
GALATASARAY’ın Cemal Nalga olayını merak ettim. Biraz araştırdım, karşıma enteresan şeyler çıktı. Öncelikle şunu belirteyim; bu olayda 1 numaralı hatalı olan yer Basketbol Federasyonu. İkinci Galatasaray Kulübü.
İşler öyle enteresan seyredip sonuçlanıyor ki, “Bunlar ancak Türkiye’de olur” diyorsunuz.
Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Yönetmeliği’nde, “Verilen cezalar Türkiye Basketbol Federasyonu faaliyet alanında geçerlidir” diyor. Bu demektir ki, Galatasaray’ın Avrupa’da oynayacağı özel maçlar bu kapsamın dışında. Bakın daha bu maddeyle dakika 1 gol 1 olduğunu görüyorsunuz.
Futbolda, “Özel maçta ceza alanlar cezaları resmi maçlarda çeker” ibaresi var. Baskette yok.
Almanya’daki özel maçlarda hakemlere lisans verilmiyor. Esame listesi dediğimiz lisans numaraları da verilmiyor. Sadece takımın isim listesi veriliyor. Yani, Cemal Nalga’nın Almanya’da oynadığı maçların resmi maç olma şansı yok. Hangi yorumda var; maçı Alman Basketbol Federasyonu’ndan görevli bir hakem idare ediyor.
OYAK Renault, Basketbol Federasyonu’na soruyor; “Cezalı olan Cemal Nalga, Almanya’daki iki özel maçta oynadı mı” diye. OYAK bilerek veya bilmeyerek Basketbol Federasyonu’nu bu aşamada taca atıyor. Çünkü OYAK’ın yazdığı bu yazıya federasyon resmi olarak, “Bu basketbolcu Almanya’da oynamamıştır ve böylece cezasını çekmiştir” diye yazıyor.
Sahtekarlık cezası
Bu olaydan sonra Basketbol Federasyonu’nun Galatasaray’a verdiği cezalar geçersiz. Galatasaray’ın ıslak imzalı federasyona gönderdiği yazı sahtekarlık. Ama işi bilememenin acemiliği. Yani Basketbol Federasyonu, “Ben Galatasaray’a cezayı, Cemal Nalga’yı oynattığı için değil, ıslak imzalı sahte bildirimde bulunmasından dolayı verdim” diyebilir.
Teknik danışman Koray Mincinozlu 2 yıl, asistan koç Cengiz Karadağ ise 1 yıl ceza alıyor. Bu verilen cezalar son derece fiyasko... Göreceksiniz Tahkim Kurulu ikisini de kaldıracaktır. Çünkü verilen cezalar bunların görev alanına girmiyor.
Peki Galatasaray buna neden tenezzül etti. Geçen yıl, daha sezonun başında hazırlık maçlarında başarısız olan Murat Özyer’in ipi çekildi. Onun için de panikleyen Okan Çevik, “2-3 maç kaybedersem benim de ipimi çekerler” diye tenezzül etmiş olsa gerek.
İşin başka boyutu da var. OYAK bu işin üstüne gidiyor, mücadele ediyor, federasyon Galatasaray’ı karşısına almak istemiyor, bazı usulsüzlüklere göz yumuyor. Ne zamanki devreye Fenerbahçe giriyor, federasyonun gücü burada yetmiyor.
Federasyona kim ceza verecek
Şimdi ne olur?
Bu işteki en büyük fiyasko Basketbol Federasyonu’nda. Eğer federasyon başkanı Turgay Demirel ve yönetimi Tahkim’e baskı yapmazlarsa, Galatasaray’ın ve suçsuz olan teknik danışman ile asistan koçun cezaları kaldırılır. Bir tek ıslak imzalı beyandan dolayı Galatasaray’a sahtekarlık cezası verir. Çünkü Cemal Nalga’nın Almanya’daki maçlarda oynaması hiçbir bakımdan geçerli değildir. Bu olay Türkiye’de basketbolun ne kadar kötü idare edildiğinin en büyük kanıtıdır.
Not 1: Hepimiz Galatasaray’ın, basketbolcusunun cezasını kaldırtmak için Almanya’da iki Türk antrenörün takımıyla özel maç yaptığını söyledik. Ama Galatasaray’ın bu özel maçları oynama kararının tarihi, cezanın verilmesinden iki ay öncesine dayanıyor. Basketbolcuya verilen cezadan bir hafta sonra da bu maçlar yapılıyor. Yani maçlar sonradan organize değil.
Not 2: Basketbol Federasyonu’na soruyorum; bundan sonra ceza alan basketbolcu özel maçta cezasını çekecekse, ben sabah öğle akşam üç tane maç yaparak basketbolcunun cezasını bitiririm. Sakın bana federasyon, “Böyle şey olur mu, aptal mısın Erman?” demesin. Çünkü şu olayda bütün Türkiye’yi aptal yerine koyan federasyonun kendisi.
Not 3: Bu yazının tamamını okuduktan sonra tekrar 1 numaralı maddeye dönüp bir daha okuyun.
Not 4: Bu Basketbol Federasyonu’na kim ceza verecek, aynen Galatasaray gibi yanlış beyandan dolayı.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13170077.asp

pazarkapılı
11.12.2009, 11:44
bir aziz yıldırım klasigi...

winner
11.12.2009, 12:21
Alışıktır kendisi...

OLCAY ÇAKIR
11.12.2009, 12:24
''İstifa etmiş bu sabah'' dedim bir FB'li arkadaşıma..

Baktı.

''Hanımına kızmış istifa etmiş,sonra ikna etmişler dönmüş''... dedim...:)

Güldük..

Düşündük..

LazAnisT
12.12.2009, 00:42
Olcay avatarına bittim ne kadar anlamlı bakay:)

HAYRETTİN
12.12.2009, 01:05
Adam istifasını ısrar üzerine bir kaç gün geri aldı abartmayın :)

Kara deniz
12.12.2009, 12:02
azize bunu hep yapar. İlk önce ağlar, bırakıyorum der, sonra taraftarları ayağı kaldırıp: Büyük başkan bizi bırakma nidalarıyla geri döner:D ulen 11 senedir bırakmadı febeşi.

Muhalif
12.12.2009, 23:45
Şu hakemlerin başına Serdar Tatlı gibi adam gelmedikçe daha çok Sadri Başkan bağırır çark eder, Aziz Yıldırım bağırır çark eder, tüpçü bağırır çark eder v.b... Bağıranı hemen okşarlar ertesi hafta ve işler düzelir. Bağıran da kıvırır.

Eh aynen böyle oldu, bizim de Eskişehir maçında olmuştu geçen sene Sadri Şener bağırdığında...

Harun-61
13.12.2009, 19:16
simdi cikda konus Aziz beyyyy !

hakemler puanimizi gasp etti desene...!

Enes
13.12.2009, 19:22
Eğerki bu hakemler Aziz Yıldırımın ima ettiği gibi ise Yıldırımın bunlardan zerre kadar farkı yoktur...
Karakterli olmanın gereği bu maçtan sonrada eleştirmeliydi Hakemleri ama benim hırsızım iyidir diyor galiba...
Yazıklar olsun bu federasyonada ,hakemlerede Aziz Yıldırıma dön diye baskı yapanlarada bukadar aciz kalınmaz......

28TS61
13.12.2009, 19:24
simdi cikda konus Aziz beyyyy !

hakemler puanimizi gasp etti desene...!

konusamaz. 21 gün yasak aldi

28TS61
21.12.2009, 00:39
aziiizzzzzzzzzzzzzzz cezan bittikten sonrada bunlari bir yorumlarsan seviniriz.

http://img192.imageshack.us/img192/1492/13333212232002973645612.jpg (http://img192.imageshack.us/i/13333212232002973645612.jpg/)

http://img192.imageshack.us/img192/7171/burtssercanofsayt.jpg (http://img192.imageshack.us/i/burtssercanofsayt.jpg/)

Fatih BALTA
21.12.2009, 02:29
Bunları bizim başkan yorumlasın bence.Her yapılana göz yumarsak daha çok benzeri görüntüleri izleriz.

Mustafa Yüksek
21.12.2009, 02:31
aziiizzzzzzzzzzzzzzz cezan bittikten sonrada bunlari bir yorumlarsan seviniriz.

http://img192.imageshack.us/img192/1492/13333212232002973645612.jpg (http://img192.imageshack.us/i/13333212232002973645612.jpg/)

http://img192.imageshack.us/img192/7171/burtssercanofsayt.jpg (http://img192.imageshack.us/i/burtssercanofsayt.jpg/)

2. yarı aynı yardımcı hakemin önünde Semih eliyle topu alıyor...Sağdan bak soldan bak eliyle alıyor..O pozisyonu da es geçmesin yorumlarken...

28TS61
30.12.2009, 14:54
aziz yildirim cok iyi aciklamalar yapmis fb dergisine. suan ligtv futbol gündemi programinda yayinliyorlar.

gerci hakemler hakkinda ileri geri konusmus ama takimin hakkini savunmus.

bakalim studyodakiler ne dicek

28TS61
30.12.2009, 15:45
HAKEM HATALARINA ELEŞTİRİLERİ

..Eskişehirspor maçı sonrası yaptığı açıklamaların giriş kısmında ifade ettiği sözlerin arkasında olduğunu ifade eden Yıldırım, ''Üzülerek söylemeliyim ki; örneğin yıllardan beri önü alınamayan hakem kararlarının kendi içindeki istikrarsızlığı, sonuca tesir eden ligin kaderini değiştiren hakem hataları, kriteri ve mantığı olmayan hakem tayinleri, özellikle son yıllarda TFF'nin 'Ligler bu hakemler ile bitecek' düşüncesi ile önü alınmayan bir boyuta gelmiştir. Yanlış yapanın yanına kar kaldığı bir anlayış içinde, hataların düzeltilmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.

Hakemlerin tabii ki hata yapacağını, ancak aynı maç içinde aynı pozisyonlara farklı kararlar veren hakemlerin, farklı maçlarda önceki maçlardaki benzer pozisyonlar için farklı kararlar veren hakemlerin hata yaptığından söz edilemeyeceğini anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

''Burada ya yetersizlik ya da art niyet aranmalıdır. Her iki durumda da bu bir kader değildir. Yetersiz olanlar ve art niyetliler sistem dışına çıkarılmalıdır. Oysa bunun söylendiği durumlarda TFF her defasında, bu hakemlerle lig bitecek kaderciliğini yapmakta, toplumun kanaat önderleri takımların lehine ve aleyhine yapılan hatalarla adalet hesaplaması yapmaktadır. Lehe ya da aleyhe olsun, hata hatadır. Hata sayısı eğer belli bir sayının üstünde ise o artık hata değil, yetersizliktir. Yetersiz olanlar, yeterli olanların ya da yeterli olma kabiliyeti bulunanların önünü kesmekte, sürgit bir tartışma devam etmektedir. Artık bu duruma bir son vermek gereklidir. Bunu söyleyene ceza vermek, bu şekilde susturmak en kolay çözümdür. Hakemlik müessesinin profesyonelleştirilmesi hususunda daha önce kamuoyuna açıkladığımız fikirlerimiz bir dakika dahi kaybedilmeden hayata geçirilmeli ve bu konu en radikal anlamda çözüme kavuşturulmalıdır.''

Lehlerine yapılan hataların da en az aleyhlerine yapılan hatalar kadar kendilerini rahatsız ettiğini kaydeden Fenerbahçe Kulübü Başkanı, ''Hiç kimse ortaya çıkıp lehinize ve aleyhine yapılan hatalar denk edebiyatı da yapmamalıdır. Yapılan yoğun hakem hatalarının ardından Kulüpler Birliği başkanının ya da Fenerbahçe Spor Kulübü başkanının telefonuna çıkmayan Merkez Hakem Kurulu başkanına, kulüplerin ya da kulübümüzün şikayetlerini nasıl aktarabiliriz ve ortak çözüm üretebiliriz? Doğrudan iletişim kurulamayan bu durum karşısında basın yolu ile konuşma dışında başka bir yol var mıdır? Medya önünde karşılıklı diyalog çağrısında bulunanlar, en önemli tasarruflarını kendi paydaşlarına medya kanalı yolu ile mi duyururlar?'' ifadelerini kullandı.

Hakemlerin tabii ki hata yapacağını, ancak aynı maç içinde aynı pozisyonlara farklı kararlar veren hakemlerin, farklı maçlarda önceki maçlardaki benzer pozisyonlar için farklı kararlar veren hakemlerin hata yaptığından söz edilemeyeceğini anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

''Burada ya yetersizlik ya da art niyet aranmalıdır. Her iki durumda da bu bir kader değildir. Yetersiz olanlar ve art niyetliler sistem dışına çıkarılmalıdır. Oysa bunun söylendiği durumlarda TFF her defasında, bu hakemlerle lig bitecek kaderciliğini yapmakta, toplumun kanaat önderleri takımların lehine ve aleyhine yapılan hatalarla adalet hesaplaması yapmaktadır. Lehe ya da aleyhe olsun, hata hatadır. Hata sayısı eğer belli bir sayının üstünde ise o artık hata değil, yetersizliktir. Yetersiz olanlar, yeterli olanların ya da yeterli olma kabiliyeti bulunanların önünü kesmekte, sürgit bir tartışma devam etmektedir. Artık bu duruma bir son vermek gereklidir. Bunu söyleyene ceza vermek, bu şekilde susturmak en kolay çözümdür. Hakemlik müessesinin profesyonelleştirilmesi hususunda daha önce kamuoyuna açıkladığımız fikirlerimiz bir dakika dahi kaybedilmeden hayata geçirilmeli ve bu konu en radikal anlamda çözüme kavuşturulmalıdır.''

Lehlerine yapılan hataların da en az aleyhlerine yapılan hatalar kadar kendilerini rahatsız ettiğini kaydeden Fenerbahçe Kulübü Başkanı, ''Hiç kimse ortaya çıkıp lehinize ve aleyhine yapılan hatalar denk edebiyatı da yapmamalıdır. Yapılan yoğun hakem hatalarının ardından Kulüpler Birliği başkanının ya da Fenerbahçe Spor Kulübü başkanının telefonuna çıkmayan Merkez Hakem Kurulu başkanına, kulüplerin ya da kulübümüzün şikayetlerini nasıl aktarabiliriz ve ortak çözüm üretebiliriz? Doğrudan iletişim kurulamayan bu durum karşısında basın yolu ile konuşma dışında başka bir yol var mıdır? Medya önünde karşılıklı diyalog çağrısında bulunanlar, en önemli tasarruflarını kendi paydaşlarına medya kanalı yolu ile mi duyururlar?'' ifadelerini kullandı...

http://sabah.com.tr/Spor/2009/12/30/camiamiza_bir_haksizlik