PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burasi Türkiye Gerisi Yalan

dinceraydogan
21.07.2005, 09:22
Böyle gaflet görülmedi

Avrupa Gençler Atletizm Sampiyonasi'nda 400 metre engellinin en büyük favorisi olan Tuncay Örs, federasyonun kurbani oldu. Milli atleti, 400 metreye kayit yaptiran yetkililer, büyük bir skandala imza atti

http://www.milliyet.com.tr/2005/07/21/spor/resim/spo28.jpg ÖZEL HABER - SEDAT HARDAL

Litvanya'da bugün baslayacak olan Avrupa Gençler Atletizm Sampiyonasi'na, Türkiye Federasyonu damgasini vurdu.
400 metre engellide altin madalyanin en büyük favorisi olan atleti Tuncay Örs'ü 400 metre yarisina kayit ettiren federasyon, sporcusunu tribüne çikardi. 400 metre engellide 50.89'la büyükler Türkiye Rekoru'nun da sahibi olan ve Litvanya'daki rakiplerini daha önceki yarislarda geride birakan Örs, bir sezon boyunca hazirlandigi Avrupa Sampiyonasi'na kosmadan veda etti.
"Bütün senem bosa gitti" diyen Tuncay Örs, "Bir sene boyunca bu yarisa hazirlanmistim. Emegim bosuna gitti. Federasyonun yaptigi hatanin acisini çekiyorum, çok üzgünüm" diyerek göz yaslarina hakim olamadi.

Antrenör öfkeli
Fenerbahçeli sporcunun antrenörü Metin Durmusoglu ise Tuncay'in kosmasi halinde yüzde 100 sampiyon olacagini belirterek, "Bu sezon kostugu tüm yarislarda bu rakiplerini geçti. Zaten 400 engellide bu yil en iyi derece ona ait. Tuncay kazanacagi altin madalya ile bir ilke de imza atacakti. Daha önce hiçbir erkek sporcumuz Avrupa Sampiyonasi'nda birinci olmadi" dedi. Henüz ne yapacaklarini bilmediklerini de söyleyen Durmusoglu, "Yöneticilerimizle görüsüp, ne yapacagimiza daha sonra karar verecegiz" dedi. Öte yandan, Litvanya'ya antrenör olarak gidecegi açiklanan Durmusoglu'nun da, vizesi yetismedigi için sampiyonaya götürülemedigi ortaya çikti.

Türk insani olarak herseyimiz torpil oldugu için konuyla alakasi olmayan insanlari basa geçirmeye merakliyiz. Geçende Rusya ile olan sebze ihracatinda yeteneksiz ve konu ile hiç alakasi olmayan insanlarin batya olmasi nedeni ile sebze üreticilerimizin ne hale düstügü hemen unutuldu.

Benim adamim olsunda ne olursa olsun mantiginin son örnegi de sporun atasi olan atletizm de geldi. Su habere bakin 400 mt engellide kosacak insani 400 mt de kosturan zihniyet için düzgün konusmak dogru olmaz herhalde.

Bakiyorum da bütün bu olaylar hep bizim ülkede oluyor . Kimse neden diye sormuyor.

Bakalim yeni haber ne olucak....

lazkaya
01.08.2005, 16:07
Yuh beaasmileys/smiley7.gif

BURAK DOGU
09.08.2005, 17:55
ISTE TÜRKIYE' NIN YÜZ KIZARTICI BIR GERÇEGI... FUTBOL DISINDAKI BIR KAÇ SPOR DALI HARICINDEKI DALLARA GEREKEN ÖNEMIN VERILMEMESI... HELE DE ATLETIZM GIBI SPORLARIN ANASI SAYILAN BIR DAL... O FEDERASYONDA OTURANLAR BIRAZ KENDILERINE GELSE VE TOPARLANSALAR BENCE ÇOK IYI OLACAK... SPORUN ÜLKE TANITIMINA YAPTIGI ETKI TARTISILAMAZ BIR GERÇEK... VE BIZIM TANITIMIMIZ MALESEF BU SEKILDE YAPILIYOR...

The Legend
09.08.2005, 18:54
Çocuga yazik olmus.Ben olsam federasyona dava açardim.

SDanışmaz
10.08.2005, 13:59
Çocuga yazik olmus.Ben olsam federasyona dava açardim.

Ne diye açabiLirLer ki? BunLar kendiLerini de hakLi çikarirLar...

My
15.08.2005, 20:28
Hakli çikardiklari gibi bide onu suçlu çikarirlarsa sasmamak lazim. Onca emek onca zaman bosa gitsin gerçekten çok kötü bi durum, yazik olmus.

Samsa
21.04.2006, 17:30
simdi okudum ve YUH diyorum baska bisey degil smileys/smiley18.gif

İ.Öztel
21.04.2006, 18:21
Nasil bi zihniyete sahip bizim yöneticiler.smileys/smiley11.gifTiksinmeye basladim valla smileys/smiley11.gif

McLaren
22.04.2006, 02:13
Su ana kadar futbol disinda basimiza gelmis en (tek demek geliyor içimden ama vardir belki birkaçtane) iyi yönetici Mümtaz Tahincioglu. Isini bukadar iyi yapan, bilerek yapan, attigi her adimda Türkiye'ye mutlaka birseyler kazandiran olaganüstü bir baskan.

Onun gibi isbilir birilerinin diger spor dallarinin da basina geçmesini ve bizleri bu rezaletten kurtarmasini diliyorum. 400 metre kosusuyla 400 metre engelliyi birbirinden ayirt edemeyen insanlarin bir federasyonu nasil yönettiklerini, oralara nasil mide bulandirici çikar iliskileriyle geldiklerini düsünemiyorum!

Erbay
22.04.2006, 17:01
smileys/smiley11.gif Rezulluk