PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 16. Hafta | Denizlispor 0 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

Onur Akyüz
13.12.2009, 23:09
Umut bu takimda oynamayi hakediyor,en kötü ihtimalle alternatif olarak bu takimda olmali.

Evet,cok gol kaciriyor ama pozisyona da giriyor ki,bu durum umut un en büyük artilarindan.
abi 5 senedir pozisyona giriyor,

yeter da.

Orhan Aydın
13.12.2009, 23:10
Onur'un açıklamaları dinlediniz mi?:)Bu adam Trabzonsporlu:)

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:11
abi 5 senedir pozisyona giriyor,

yeter da.
Simdiye kadar senede ortalama 15 gol atti ve daha iyisini getiremeyecegimizden umut bu takimda mutlaka olmali.

Bir fatih tekkeyi almamak icin bin takla atiliyor,bir de umut u gönderip basimiza is mi acmaliyiz?

Mehmet Sarigül
13.12.2009, 23:12
Gabric in golünde faul kokusu vardi,ayrica ilk yarida songun pozisyon olabilecek bir topa istemeyerek da olsa bir müdahelesi vardi,hakem iyiydi bence.:)

Gabric'in goldeki hareketi faul...böyle bir pozisyondan biz gol yesek tepki gösteririz.

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:14
Gabric'in goldeki hareketi faul...böyle bir pozisyondan biz gol yesek tepki gösteririz.
Ben de bu yüzden bu galibiyete cok sevinemedim,tehlikeli hareket vardi bence ve biz yeseydik tepki gösterirdim,dogru.

Bakalim erman hoca ne diyecek?

orhan42
13.12.2009, 23:15
Umut yürekten oynayan gerçek bi Trabzonsporlu..Kaç teknik adam geldi geçti hala 11 de..Bu kadar beceriksizse neden oynatılıyor..Devam et Umut biz seni seviyoruz..

Yasin Altuntas
13.12.2009, 23:20
Umut yürekten oynayan gerçek bi Trabzonsporlu..Kaç teknik adam geldi geçti hala 11 de..Bu kadar beceriksizse neden oynatılıyor..Devam et Umut biz seni seviyoruz..

Kadroda daha iyisi olmadigi icin demek deyildirki Umut iyi ;)

Napoli
13.12.2009, 23:21
Ömer Aysam Trabzonspor Fubolcusu değil,yaptığı hatalar afaedilcek giibi değil.onur sende degaj kulanmayı öğrensen ?

Napoli
13.12.2009, 23:23
Umuta'da kımse ıyı demesin dalgamı geçıyorsunuz bizle,Umut çok iyi niyetli Temiz bir çoçuk.. Ama olmuyor be umut becerin bukadar geliştiremıyorsun kendini,nerde duracağını bile bılmıyorsun

Onur Akyüz
13.12.2009, 23:24
umut'u bizde seviyoruz,sıkıntımız başka,

tekke'den sonra forvetlerimize bakacak olursak;

ersen,ömer rıza,ergin,isaac,gökhan

zaten herşekilde umut oynar bunların arasında,oynar 14 golde atar,ama daha fazlasını yapamaz,

şampiyonluğa oynayan bir takımın forvetine 14 gol yetmez,yetmiyorda...

tabi burada umut'un da bizimde yapacak birşeyimiz yok,

mesele yönetimde biter,he umut takımda kalsın canım lazım olur illaki.

hodlu

Umut Bulut;Yürekten oynamak zorunda çünkü yetenek olarak 3. lig futbolcusu, hiçbir artı özelliği olmayan bir sıradan oyuncu.Trabzonspor gibi bir takımda tutunabilmesi için koşmak zorunda.Gelelim kaç Teknik adam geçti olayına, kim alındı ki Umut kesilsin.Adam gibi bir forvet alınmadı ki Umut yedek kalsın.Gökhan Ünal zaten beni kovun der gibi sahada yürüyor Kemal Sunal filmi gibi...
Ben Umut Bulut yüzünden sinir hastası oldum artık takımda görmek istemiyorum...

Emirhan Makul
Ömer Aysam Trabzonspor Fubolcusu değil,yaptığı hatalar afaedilcek giibi değil.onur sende degaj kulanmayı öğrensen ?

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=SporcuDetay&IND=195#Icerik

Mehmet Sarigül
13.12.2009, 23:26
Umut bu takimda oynamayi hakediyor,en kötü ihtimalle alternatif olarak bu takimda olmali.

Evet,cok gol kaciriyor ama pozisyona da giriyor ki,bu durum umut un en büyük artilarindan.

Umut'un gol kacirmasi hic önemli degil, Fatih ne goller kacirdi zamaninda...Önemli olan Umut'un golleri nasil kacirdigi,...Umut sanki bir defans oyuncusundan forvet yapilmis bir futbolcu gibi oynuyor.
Zamanlamasi, yaptigi (ve yapmadigi) bos kosulari...mücadelesi disinida bir forvet icin herseyi eksik.
Ama Umut bu takimda oynar mi diye sorarsaniz,...bu takimda degaj yapamayan bir kaleci oynuyorsa, tabi ki Umut forvet oynar...

Cem Akyüz
13.12.2009, 23:26
iyi mücadele 3 puan güzel..ilk yarı güzel pas yaptık buda sevindirici..Alanzinho takımın lideri gibi buna çok seviyorum..Ah Umut ah o gene net pozisyonları değerlendiremedin böyle nereye kadar gidecek merak ediyorum

Napoli
13.12.2009, 23:29
sağ kanatta ömer aysam çok pozisyon verdi hataları çok... Senol hoca buna bir an once önlem almalıçç Tayfunu eleştırdım hep ama Omerden sonra Tayfun ilaç gibi gelır oraya

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:33
Umut'un gol kacirmasi hic önemli degil, Fatih ne goller kacirdi zamaninda...Önemli olan Umut'un golleri nasil kacirdigi,...Umut sanki bir defans oyuncusundan forvet yapilmis bir futbolcu gibi oynuyor.
Zamanlamasi, yaptigi (ve yapmadigi) bos kosulari...mücadelesi disinida bir forvet icin herseyi eksik.
Ama Umut bu takimda oynar mi diye sorarsaniz,...bu takimda degaj yapamayan bir kaleci oynuyorsa, tabi ki Umut forvet oynar...
Umutun mükemmel bir forvet oldugunu söylemiyorum,kimse de söylemez zaten.

Lakin takimda forvet eksikligi varken ve gökhan in durumu da ortada iken umut u göndermek de neyin nesi?

Gelen gideni hep aratmistir,bunu bir kez daha görmek icin mi umut un bileti kesilsin deniyor?

Mehmet Sarigül
13.12.2009, 23:35
Üc puan icin Denizli kalecisine ve hakeme tesekkür edelim...

Eren Karaahmetoğlu
sağ kanatta ömer aysam çok pozisyon verdi hataları çok... Senol hoca buna bir an once önlem almalıçç Tayfunu eleştırdım hep ama Omerden sonra Tayfun ilaç gibi gelır oraya

Ciddi misin? Maç boyunca maksimum 2 kez hata yaptı Ömer. Bence harika oynadı bugün. Henüz 3. maçını oynamasına rağmen.

SüRMeNe_6161
Umut Bu Kadar Pozisyon Kaçmaz Harika Galibiet Aldık Tebrikler Trabzonum..

Pro-TS
umut konusunda Napoli ile hemfikirim tamam iyi niyetli, mücadeleci ama senin işin gol atmak mücadeleci olmak yetmiyor sezon sonu sözleşmesi bitiyor teşekkür edip hizmetlerden dolayı ve göndermek lazım.

Murat Acar
13.12.2009, 23:36
fenerin golundede faul vardı artı Ankaragücünün golunu vermedı hakem yav bıtek bız hazmetme sorunu yaşıyoz bırakın bızımde onca puanımızı çaldılar artık önemsemiyorum bu tür şeyleri hep bize haksız lık yapılıyo kırk yılda bır denk geliyo bu durum ondada dıllendırmede üstümüze yok maşallah...

Hqmi
13.12.2009, 23:36
Umut Gökhan hikaye ya. Adam gibi golcü gelmesi lazım. Şimdi bu maç 3-0'dı, 5-0'dı. Her hafta rezil gol kaçırmalarıdan bıktım. Nasıl atıyorlar her hafta Cangele, Makukula. 2. ligde Karabük'de oynayan Emenike'yi alsak çok büyük iş yapmış oluruz.

Pro-TS
13.12.2009, 23:37
ömer aysan bence sağbek sorunumuzu çözmüştür. Bizim takıma Maicon, Alves gelemyeceğine göre Ömer Aysan forever

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:39
Umut Gökhan hikaye ya. Adam gibi golcü gelmesi lazım. Şimdi bu maç 3-0'dı, 5-0'dı. Her hafta rezil gol kaçırmalarıdan bıktım. Nasıl atıyorlar her hafta Cangele, Makukula. 2. ligde Karabük'de oynayan Emenike'yi alsak çok büyük iş yapmış oluruz.
Bugün cangele nin kacirdigi 2 pozisyonu gördün mü?

Rakip forvetleri yakaladigini atan ibrahimovicler olarak görmeyelim,kaldi ki o bile ne goller kaciriyordur.

hodlu
13.12.2009, 23:40
İyi niyet geyiklerini bırakalım arkadaşlar.Büyük takım olduğumuzu iddaa ediyoruz eğer büyük takımsak forvet oyuncumuz Umut Bulut o-la-maz.Serbest bırakalım bakalım fb-gs-bjk Umut Bulut'u alırmı.Bu konuda neyi neden tartışırız anlamış değilim...

magicyattara
13.12.2009, 23:40
Gabric in golünde faul kokusu vardi,ayrica ilk yarida songun pozisyon olabilecek bir topa istemeyerek da olsa bir müdahelesi vardi,hakem iyiydi bence.:)

Hakem iyimiydi:)
Mehmet Çoğum'un yaptığı her hareket fauldü.Kaç tanesini verdi.
Rakibe direnme gücünü hakem verdi.
İyi seyretmek lazım.

Mustafa Calik
13.12.2009, 23:41
Maraton'u acin. Reklam'dan sonra bizim maci gösterecekler..

Pro-TS
13.12.2009, 23:41
Bugün cangele nin kacirdigi 2 pozisyonu gördün mü?

Rakip forvetleri yakaladigini atan ibrahimovicler olarak görmeyelim,kaldi ki o bile ne goller kaciriyordur.
abi aynen katılıyorum Cangele umuttan çok gol kaçırıyor.Makukulanın da fizik üstünlüğü Türkiyeye göre fazla. yani abartılacak forvetler değil

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:42
Hakem iyimiydi:)
Mehmet Çoğum'un yaptığı her hareket fauldü.Kaç tanesini verdi.
Rakibe direnme gücünü hakem verdi.
İyi seyretmek lazım.
Ben maci seyredemedim zaten, bahsettigim 2 pozisyona dayanarak hakem iyiydi dedim.:)

magicyattara
13.12.2009, 23:43
Hatta maçın başında Mehmet Çoğum Gabriç'i 15 metre çekti,faulü vermedi.Şenol Güneş'in tepkisini farkettin sanırım."Hoşbulduk Türkiye" dedi o pozisyonda.:)

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:44
Eksikler var,bunlari belirtelim.

Golleri kacirana degil,pozisyona giremeyenleri görelim.

Lakin oyuncularimiza da sahip cikalim,destegimizi esirgemeyelim.

Gerisini senol günes halleder zaten...

Mustafa Calik
13.12.2009, 23:45
Son üc macta 6 gol atip 1 gol yedik.. :D

Adem Erdoğan
13.12.2009, 23:46

Şenol Güneş'in elinde sihirli değnek yok yetenek serpiştirsin.
Forvet aldırmazsa o da ufaktan kendi idam sehpasını hazırlamaya başlamış demektir.

hodlu
13.12.2009, 23:47
Şenol Hoca yardımcıları belirleyemedi.Ünal Karaman 2. adamlığı istemedi demekki.Orhan Çıkrıkçı olur tahminen bende onu istemiyorum.İstiyorum ki yardımcı olacak kişi 2-3 yıl sonra takımın başın geçecek biri olsun.Ama malesef kimse burnundan kıl aldırmıyor...

magicyattara
13.12.2009, 23:48

Denizli maçın başında açık oynadı,biz her atakta pozisyona girdik nerdeyse.
Golden sonra kapandılar.
Tuhaf ama gerçek.:)
En büyük eksikliğimiz;kapalı savunmalara veya çok adamlı savunmalara karşı organize olamamak.Ve rakip böyle kapalıyken orta sahamızın oyundan düşmesi.

Cafer Bulur
13.12.2009, 23:48
Şenol Güneş'in elinde sihirli değnek yok yetenek serpiştirsin.
Forvet aldırmazsa o da ufaktan kendi idam sehpasını hazırlamaya başlamış demektir.
Forvet sart,bunu senol günes ve herkes biliyor zaten.

Ama ekonomik durumumuz ortada iken umut un gönderilmesi dogru olmaz,aksine sözlesme yenilenmesi lazim.

Umut un atmis oldugu cok kalite gollerde var,bunlari da hatirlamak lazim,sadece bugüne bakmamak lazim....

Erdem Keser
13.12.2009, 23:51
Ömer Aysan'ın kanadından kaç tane pozisyon vermişiz, hangi kritik hatayı yapmış, bu takımın oyuncusu olmadığını belirten arkadaşlar bunuda belirtsinler bir zahmet.
Rakip sol kanattan hiç geldi mi maç içerisinde?

Adem Erdoğan
Forvet sart,bunu senol günes ve herkes biliyor zaten.

Ama ekonomik durumumuz ortada iken umut un gönderilmesi dogru olmaz,aksine sözlesme yenilenmesi lazim.

Umut un atmis oldugu cok kalite gollerde var,bunlari da hatirlamak lazim,sadece bugüne bakmamak lazim....

Kalitelisi de 1 kalitesizi de 1.

bu takıma gol atacak forvet lazım, deli gibi ordan oraya koşacak veya 5 dakikada dili dışarı dökülecek değil.

Cafer Bulur
Denizli maçın başında açık oynadı,biz her atakta pozisyona girdik nerdeyse.
Golden sonra kapandılar.
Tuhaf ama gerçek.:)
En büyük eksikliğimiz;kapalı savunmalara veya çok adamlı savunmalara karşı organize olamamak.Ve rakip böyle kapalıyken orta sahamızın oyundan düşmesi.
Kapali savunmalara karsi etkili olmak icin daha tempolu bir orta saha ve ilerde top tutabilen bir forvet gerekli,yoksa her kapanan takima karsi zorlaniriz.

En azindan bir fatih tekke ile bu konuda takim kendisini gelistirmis olacaktir.

Emirhan Ömeroğlu
13.12.2009, 23:52
Son üc macta 6 gol atip 1 gol yedik.. :D

Toplamda 30 gol atıp 20 gol yedik :)

Son 3 maç biraz toparlamamıza yardımcı oldu :p :)

hodlu
13.12.2009, 23:53
Ömer Aysan'ın kanadından kaç tane pozisyon vermişiz, hangi kritik hatayı yapmış, bu takımın oyuncusu olmadığını belirten arkadaşlar bunuda belirtsinler bir zahmet.
Rakip sol kanattan hiç geldi mi maç içerisinde?

Ömer için erken karar vermeyelim çünkü derbi maçı oynamadı.Ben şahsen yeterli bulmadım ama biraz daha beklemek lazım,zaman tanımak lazım...

Enes Başkaya60
13.12.2009, 23:56
Bugün zorda olsa güzel bir galibiyet aldık kutlu mutlu olsun............

Mehmet Sarigül
13.12.2009, 23:59
Umutun mükemmel bir forvet oldugunu söylemiyorum,kimse de söylemez zaten.

Lakin takimda forvet eksikligi varken ve gökhan in durumu da ortada iken umut u göndermek de neyin nesi?

Gelen gideni hep aratmistir,bunu bir kez daha görmek icin mi umut un bileti kesilsin deniyor?

Öyle bir gücüm yok,...ama biz eger kalede bir Onur'a tahammül edebiliyorsak, forvette de Umut'a edebilmeliyiz.

Ne yazik ki taraftarlarin büyük bir cogunlugu Umut'un yetersizligine tepki göstermekten cok kacirdigi gol pozisyonlari icin tepki gösteriyor.

Umut Trabzonspor takimi gibi hedefleri olan takimlar icin yetersiz bir futbolcu, tipki Onur gibi, Tayfun gibi, Serkan gibi, Ferhat gibi...

Trabzonspor gibi (profesyonel) bir takimda israrla degaj yapamayan bir kaleci oynatiliyorsa...diger konulari konusmak bana biraz tuhaf geliyor.

kamyonetçi
14.12.2009, 00:00
Fatih Tekkeyle bu takım hem oyun anlamında, hem skor üretme anlamında sınıf atlar.

hodlu
14.12.2009, 00:06
Degaj yapamama olayını büyütmemek lazım çünkü öğrenilir bu konu zor değil ancak Umut Bulut gol atmayı,topa vurmayı,adam geçmeyi vs. öğrenemez çünkü o yetenek doğuştan gelir.Fatih Tekke nasıl kaleciliği öğrenemze buda böyle bir şey...

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 00:15
abi aynen katılıyorum Cangele umuttan çok gol kaçırıyor.Makukulanın da fizik üstünlüğü Türkiyeye göre fazla. yani abartılacak forvetler değil

Cangele ve Makakula'yi bir kenara birakin, Kayseri'de Ömer diye bir genc forvet var. Önceki hafta Makakula'ya attirdigi ücüncü golü bir izleyin...
Almanya'da Hamburg, Leverkusen, Dortmund gibi takimlar genc oyuncularimiza sans verirken, Trabzonspor gibi bir takim Umut ve Gökhan'da israr ediyor.
Iyi futbolculari o kadar uzaklarda aramak gerekmiyor,...Ligimizde cook yetenekli gencler var, yeter ki yöneticilerin ve teknik kadrolarin bu oyunculari israrla oynatacak yürek olsun...

Hasan ZAİMOĞLU
14.12.2009, 00:19
haftaya yine rahat başlıyoruz :D

hodlu
14.12.2009, 00:23
Genç forvetler bizde oynayamaz bence.Bize tecrübeli isimler lazım.

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 00:29
Dün aksam Fb'de Özer'i izledim, bu futbolcu nasil olurda Trabzonspor'da degil?...
Özer'in yeteneklerini görmemek icin kör olmak lazim.
Trabzonspor yöneticileri bence hic sampiyonlukdan söz etmesinler, önce Özer gibi futbolcular neden Trabzonspor'dan önce Istanbul'da oluyorlar bunlari arastirsinlar. Bizim en cok ihtiyac duydugumuz futbolcu tipi rakibimizin elinde...bizi Colman, Gabric, Gökhan ve Umut gibi futbolcularla uyutuyorlar. Özer = 2x Colman = 3x Gabric = 4x Gökhan = 5x Umut...

UğuR
14.12.2009, 00:51
Trabzonspor, Trabzon'a dönemedi

Denizlispor'u deplasmanda 1-0 yenen Trabzonspor, uçağının arızalanması nedeniyle Trabzon'a dönemedi.
Turkcell Süper Lig'in 16. haftasında Denizlispor'u deplasmanda 1-0 mağlup eden Trabzonspor, maçın ardından Trabzon'a dönmek için gittiği Denizli Havalimanı'nda uçağın arızalandığı haberini alınca tedirginlik yaşadı. Pilottan bilgi alan Trabzonspor kurmayları, arızanın 20 dakika içerisinde giderileceğini öğrendi. Ancak saat 21.00'da hareketlenmesi beklenen THY'ye ait özel uçaktaki arıza giderilemeyince, bordo-mavili kafile Denizli'de kalma kararı aldı. Yaklaşık 2 saat havalimanında bekleyen bordo-mavili futbolcular yorgunluğun üzerine bir de stres ve tedirginlik yaşadı. Bunun üzerine Trabzonspor kafilesi, yarın saat 10.00'da başka bir uçakla Trabzon'a hareket etme kararı aldı. Trabzonspor, bu akşam Denizli'de Anemon Oteli'nde konaklayacak..

DHA

hamucera
14.12.2009, 00:55
Dün aksam Fb'de Özer'i izledim, bu futbolcu nasil olurda Trabzonspor'da degil?...
Trabzonspor yöneticileri bence hic sampiyonlukdan söz etmesinler, önce Özer gibi futbolcular neden Trabzonspor'dan önce Istanbul'da oluyorlar bunlari arastirsinlar. Bizim en cok ihtiyac duydugumuz futbolcu tipi rakibimizin elinde...bizi Colman, Gabric, Gökhan ve Umut gibi futbolcularla uyutuyorlar. Özer = 2x Colman = 3x Gabric = 4x Gökhan = 5x Umut...

araştırmaya gerek yok. geçen yıl Özer için 2 milyon euro istendi, ama bizimkiler Özere sen kulübünle sözleşme yenileme yarım sezon boşta dur, sonra biz seni bedelsiz alalım dedi. Özer bunu kabul etmedi ve sonuç malum fiyatı 2 ye katladı ve fenere gitti

Özkan
14.12.2009, 01:12
Semih'in bize golleri var ve maç 2-2 biter.

irfanb
14.12.2009, 01:15
Semih'in bize golleri var ve maç 2-2 biter.

Bizim goller kimden ?
a-Umut
b-Gökhan
c-Ikisi de degil :)

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 01:16
araştırmaya gerek yok. geçen yıl Özer için 2 milyon euro istendi, ama bizimkiler Özere sen kulübünle sözleşme yenileme yarım sezon boşta dur, sonra biz seni bedelsiz alalım dedi. Özer bunu kabul etmedi ve sonuç malum fiyatı 2 ye katladı ve fenere gitti

Yani "gel dersek gelir, git dersek gider" olayi...:)

asimetrik
14.12.2009, 01:21
Yani "gel dersek gelir, git dersek gider" olayi...:)

Geçen sene, ne pahasına olursa olsun almalıyız diye çok yırtındım. Hem bize lazım, hem rakibe güç veriyoruz. Ersun hocaya kızdığım iki konunun birisi Özer'dir. Bilgim doğru ise olsa da olur olmasa da demiş.

zahido
14.12.2009, 01:22

Bende özeri izledim ama izlenimlerimiz farklı abi..

Dün ööle ahım şahım bir oyun oynamadı özer..

Bitek gol pasını verdi alexe okadar.. Başkada aklımda kalan bi pozisyonu yok açıkçası..

Ha bide yaklaşık 4 şut çekti hiçbiri kaleyi bulmadı..

Özer futbolcu falan deil emin olun!

Youtube futbolcularına okadar para verilmez!

Özkan
14.12.2009, 01:23
Bizim goller kimden ?
a-Umut
b-Gökhan
c-Ikisi de degil :)Selçuk ve Colman. :D

Yorumu yanlış yere yazdığımı fark ettirdiğin için teşekkürler İrfan abi.

asimetrik
14.12.2009, 01:25

Bitek gol pasını verdi alexe okadar.. Başkada aklımda kalan bi pozisyonu yok açıkçası..

daha yeni başladı, bence izlemeye devam et.

irfanb
14.12.2009, 01:28
Özer = 2x Colman = 3x Gabric = 4x Gökhan = 5x Umut...

Özer kac Alanzinho eder ? :)

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 01:28
Geçen sene, ne pahasına olursa olsun almalıyız diye çok yırtındım. Hem bize lazım, hem rakibe güç veriyoruz. Ersun hocaya kızdığım iki konunun birisi Özer'dir. Bilgim doğru ise olsa da olur olmasa da demiş.

Gürcan abi, Ersun Yanal gibi bir hocanin böyle birsey söyledigine inanmiyorum.
Yusuf'u israrla isteyen bir hoca Özer icin böyle birsey demez...belki simdi alirsaniz da olur olmasa sezon sonu alirsiniz demistir.:)

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 01:30
Özer kac Alanzinho eder ? :)

Onu hesaplayamadim, makine Umut'u yazdigimda bozuldu.:)

zahido
14.12.2009, 01:31
daha yeni başladı, bence izlemeye devam et.

Peki.. En yakını bizim maç.. Sizde görüceksiniz bişey yapamayacağını..

irfanb
14.12.2009, 01:33
Onu hesaplayamadim, makine Umut'u yazdigimda bozuldu.:)

Herhalde 6 yazacaktin ki vicdani elvermedi.
Ondan bozulmustur.:)

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 01:37

Farkli Özer'lerden bahsediyoruz galiba...ben Özer Hurmaci'yi izledim.

Özer'in ne kadar yetenekli oldugunu görmek icin top sürüsünü izlemen yeterli...

Ligimizde bazi futbolcular topa iskence ederken, Özer'in ayaginda top mutluluktan uzaklasmak istemiyor...:)

zahido
14.12.2009, 01:41
Farkli Özer'lerden bahsediyoruz galiba...ben Özer Hurmaci'yi izledim.

Özer'in ne kadar yetenekli oldugunu görmek icin top sürüsünü izlemen yeterli...

Ligimizde bazi futbolcular topa iskence ederken, Özer'in ayaginda top mutluluktan uzaklasmak istemiyor...:)

Ankaragücü maçında toplar okadar mutluydu ki hep havaya dikildi demek ki abi :)

Bana göre iyi bir futbolcu olamayacak.. Tarık, İbrahim Akın veya bizim alişen gibi görüyorum sonunu..

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 01:51
Ankaragücü maçında toplar okadar mutluydu ki hep havaya dikildi demek ki abi :)

Bana göre iyi bir futbolcu olamayacak.. Tarık, İbrahim Akın veya bizim alişen gibi görüyorum sonunu..

Dün isteksiz bir Fb'de istekli bir Özer izledin,...yaniliyorsun. Özer'i istekli bir takimda gördügünde sözlerimi hatirlayacaksin...birde unutma ki Özer önemli bir sakatlik döneminden yeni cikti. Yanlis hatirlamiyorsan gecen sezon Ankaraspor'da son macda oynatilmis ve tekrar ayni ayagindan sakatlanmisti.
Insallah önemli bir sakatlik yasamaz...sende, bizde Özer'i doya doya izleriz.:)

asimetrik
14.12.2009, 02:16
Peki.. En yakını bizim maç.. Sizde görüceksiniz bişey yapamayacağını..

Forumda bir yıl önceki yazılarım duruyordur. Özer bu ivmeyle giderse Avrupa'da iyi bir takıma gidecektir diye bir not daha düşeyim.
Son maçta bahsettiğimiz kadar iyi bir Özer yoktu, haklısın. Sadece iyi bir Özer vardı.
Nedeni sol kanata hapsedilmesi. Son maçta İyi gözüktüğü dönemler göbeğe geldiği anlardı. Alex olduğu sürece bu pozisyonda kalacağından tam oyununu göremeyeceğiz
İkinci bir nedeni de maça tutuk ve tedirgin başlaması. İkinci kez 11 de başlıyor, maç eksiği var,sakatlıktan yeni çıktı. bir yıla yakındır oynamıyor. Ayrıca görece büyük takımda oynuyor, tecrübe eksiği vs.
Güven çok önemli. İyi oynadıkça açılacaktır.
Klasına gelince, 3 pozisyonda kalitesini gösterdi.
1. Attırdığı gol. Geçmişini izlersen yaptığı asistler bu pasın tesadüf olmadığını gösteriyor.
2. Sol kanatta göğüs kontrolü ile ekarte ettiği rakipten sonra topu kontrolu, sürmesi ve pası.
3. Sanırım çektiği bir şuttan önce kendisine hazırladığı pozisyondaki klası.
yani Özer'i son maçta iyi oynadığı için değil, futbol klası ve zekasına sahip olduğu için en önemlisi de çok iyi bir profosyonel olduğu için tutuyorum.
Sadece sakatlığının bu kadar uzun sürmesi ve tekrarlaması bir problemi mi var diye düşündürüyor.

Bir ilave: Özer youtube değil, yıllardır liglerimizde oynuyor. Altyapı Almanya diye biliyorum.

asimetrik
14.12.2009, 02:23
Bizim maçı sayma, kötü oynar inşallah. Muhtemelen Ömer Aysan ile çok karşılaşacak. Umarım Ömer, Özer'i tüketir:)

efo6161
14.12.2009, 02:35
beyler gecen hafta ankaragucu ve bu hafta denizli macını dıkkatle ızledım. gecen haftayla bu hafta arasında bana gore en buyuk fark daha fazla ayaga oynayan bır Trabzonspordu basarılı 2 ye 1 ler tek paslar cok ıyıydı. bu mac hakkında sunu soyleyebılırım golden sonra oyundan dustuk yada duraksadık her neyse ama Senol hocanın mudahalelerı yerındeydı ve kazanmasını bıldık. bana gore macın adamı song tur. bugun umutun kacırdıgı 3 golden 2 sını atmamasını anlarım ama bır pozısyon war kı onu atmamasını kımse bana acıklayamaz!!! umut hayatında ılk defa ıkı kısıyı yatırdı ve kendısı hafıf sol caprazda yuzu kaleye donuk. bır sag ayaklı forvetın ısteyebılecegı butun kosullar musaıt. yapması gereken plase bır wurus. eger ıstemezse bır adım atıp kalecıye yanasıp olede wurabılırdı. ACİL FORVET!!!! 1 DEGIL 2 TANE!!!

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 02:44
Sadece sakatlığının bu kadar uzun sürmesi ve tekrarlaması bir problemi mi var diye düşündürüyor.

Problemi Özer'i gecen sezon Ankaraspor'un son lig macinda oynatan kafalarin icinde aramak lazim...profesyonel futbolcularin yaninda Türkiye'de profesyonel düsünen yöneticilere, hocalara ihtiyac var.

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 02:56
bugun umutun kacırdıgı 3 golden 2 sını atmamasını anlarım ama bır pozısyon war kı onu atmamasını kımse bana acıklayamaz!!! umut hayatında ılk defa ıkı kısıyı yatırdı ve kendısı hafıf sol caprazda yuzu kaleye donuk. bır sag ayaklı forvetın ısteyebılecegı butun kosullar musaıt. yapması gereken plase bır wurus. eger ıstemezse bır adım atıp kalecıye yanasıp olede wurabılırdı. ACİL FORVET!!!! 1 DEGIL 2 TANE!!!

Umut'un yüzü kaleye degil, topa bakiyordu!...Umut ne kisa köseyi, ne de uzun köseyi düsündü. Umut sadece topa bakarak abanarak vurdu...

Balcklabel
14.12.2009, 03:07
Colman'ı, Umut'u, Gükhan'ı, Gabriç'i, Song'u, Tayfun'u, çoğu zaman Cale'yi, Egemen'i, Sylva'yı, zaman zaman Selçuk'u, Ceyhun'u, Barış'ı, Alanzinho'yu beğenmiyoruz... Takım galip gelse de yenilse de yıkıcı üsluplarla eleştiriyoruz. Galip geldiğimiz anda yıkıcı eleştirilerimizi de "iyi giderken yanlışları gösterme" demogojisi ile süslüyoruz, masumlaşıyoruz... Yukarı da adı geçen futbolcuların her biri bana göre her anlamda çok değerli ve son yılların en güzel sinerji potansiyeline sahip kadrosu...

Ama gelin görün ki son yılların en iyi kadrosuna sahip çıkabilecek "TARAFTAR POTANSİYELİNE" sahip değiliz. Bizim Colman, Umut ve Gükhan vd.'nden daha çok beğenilmeyecek yanımız "biziz".... Sayılabilecek yüzlerce örnek var "çok bilmişler ordusu olduğumuz" için yazmıyorum; biz bu ne zaman o örneklerdeki gibi taraftar olabilirsek birşeyleri aşabiliriz...

Artık saçmalık kokan ve mesnetsiz eleştirilerimizi takımın üzerinden çekip, kendimizi sorgulayalım; koşulsuz sevgi üzerine, bağlılık üzerine, kimlik üzerine... Takımın teknik ve taktik işlerini de işin başında olanlara bırakalım... Yoksa tüketmediğimiz değer, söndürmediğimiz GÜNEŞ kalmayacak...

Sefaenes
14.12.2009, 03:20
iyi bir galibiyet aldik.
Ben hala burada ozeri övenleri anlamiyorum o degilmiydi lemisporlu olan birakin eziklerde ne yaparsa yapsin umurumda degil, beni burada Trabzonspor formasini giyenler ilgilendiriyor. Sahet özeri övücü yazilar okumak istiyorsam gider angutlarin forumlarina girer okurum.

Paksoy
14.12.2009, 03:22
iyi bir galibiyet aldik.
Ben hala burada ozeri övenleri anlamiyorum o degilmiydi lemisporlu olan birakin eziklerde ne yaparsa yapsin umurumda degil, beni burada Trabzonspor formasini giyenler ilgilendiriyor. Sahet özeri övücü yazilar okumak istiyorsam gider angutlarin forumlarina girer okurum.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

E. Cumur61
14.12.2009, 03:23
Colman'ı, Umut'u, Gükhan'ı, Gabriç'i, Song'u, Tayfun'u, çoğu zaman Cale'yi, Egemen'i, Sylva'yı, zaman zaman Selçuk'u, Ceyhun'u, Barış'ı, Alanzinho'yu beğenmiyoruz... Takım galip gelse de yenilse de yıkıcı üsluplarla eleştiriyoruz. Galip geldiğimiz anda yıkıcı eleştirilerimizi de "iyi giderken yanlışları gösterme" demogojisi ile süslüyoruz, masumlaşıyoruz... Yukarı da adı geçen futbolcuların her biri bana göre her anlamda çok değerli ve son yılların en güzel sinerji potansiyeline sahip kadrosu...

Ama gelin görün ki son yılların en iyi kadrosuna sahip çıkabilecek "TARAFTAR POTANSİYELİNE" sahip değiliz. Bizim Colman, Umut ve Gükhan vd.'nden daha çok beğenilmeyecek yanımız "biziz".... Sayılabilecek yüzlerce örnek var "çok bilmişler ordusu olduğumuz" için yazmıyorum; biz bu ne zaman o örneklerdeki gibi taraftar olabilirsek birşeyleri aşabiliriz...

Artık saçmalık kokan ve mesnetsiz eleştirilerimizi takımın üzerinden çekip, kendimizi sorgulayalım; koşulsuz sevgi üzerine, bağlılık üzerine, kimlik üzerine... Takımın teknik ve taktik işlerini de işin başında olanlara bırakalım... Yoksa tüketmediğimiz değer, söndürmediğimiz GÜNEŞ kalmayacak... bir elestiri ancak bu kadar guzel yapilabilirdi :alkış:

uzunhakan
14.12.2009, 05:01
çok iyi oynadık önemli olan febe macıdır

magicyattara
14.12.2009, 08:52

Fener maçının 2. yarısını izledim ve ben de Özer'i beğenmedim.O takımda devamlı oynayıp form tutması çok zor.
Yazık oldu Özer'e bence.

Yalnız,Özer futbolcu ama yanlış takıma gitti ne yazık ki..

Hüseyin Bağdat
14.12.2009, 09:01
Çok iyi oynamasakta galip gelmek güzel. Özellikle ikinci yarı orta sahamız oyundan tamamen düştü. rakip çok kolay kalemize geldi. Defansımız çok iyiydi hemen hemen hiç pozisyon vermedik. İyi oynamadığımız halde yine birçok porizyona girip golleri kaçırdık. Ceyhun bu maçta iyi değildi ne yaptığını bilmeyen bir futbolcu görüntüsü verdi. Umut çok çabaladı ama yine akılamlamz goller kaçırdı. Gökhan silik oyununa devam etti. Colman bir var bir yok. Fener maçında ortasahamız çok iyi olmalı...

UğuR
14.12.2009, 09:22
TS'de İlk'lerin Maçı Oldu
14 Aralık 2009 / 09:15
Trabzonspor, Denizlispor'u 1-0 mağlup ederken, önemli olayları da yaşamış oldu

Trabzonspor, Denizlispor'u 1-0 mağlup ederken, önemli olayları da yaşamış oldu. Öncelikli olarak bu sezon ilk kez üst üste 3 maç kazanan Bordo-Mavililer, çıkış sürecine girdiğini gösterdi. Bilindiği gibi bu sezon en çok 2 maç üst üste galip gelebilen Trabzonspor, Ünal Karaman yönetiminde Eskişehirspor'u 2-1, Şenol Güneş yönetiminde de Ankaragücü'nü 3-0 ve Denizlispor'u da 1-0 yenerek şansızlığını kırdı. Ayrıca Trabzonspor ilk kez bu sezon iki maç üst üste gol yemedi. Bu da kaleci Onur'un artısı olarak hanesine yazıldı. Bir başka önemli ayrıntı da 90 gün aradan sonra deplasmanda gelen 3 puandı.
Çünkü Trabzonspor son deplasman galibiyetini 13 Eylül tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 6-1 yenerek elde etmişti. Daha sonraki deplasman maçlarından ise galibiyet alamamanın acısını duymuştu.

Erdal
14.12.2009, 09:28
Forum niye vardır? Forumda takımdaki eksiklikleri ve futbolcuların yetersiz olduğu noktaları yazmanın, paylaşmanın fikir yürütmenin kime ne zararı var?

Ne yapmamızı öneriyor blackbeal?

Peki yapalım hadi: Bordoooooo sıradaki mavi desin...Bu mudur?

B.AKDEMİR
14.12.2009, 09:35
İyi oynamadık ama net pozisyonlar bulduk.iyi oynasak sanırım 4-5 atardık.Alanzinho başlarda iyiydi ama 60 dakikadan sonra sahada yok.Song,Egemen,Ceyhun çok iyiydi,colman durgundu umarım haftaya hepsi çok iyi oynar.
çünkü fenere karşı bu oyunla pek şansımız yok.Bize acilen toplara düzgün vuran bir forvet gerek.Çalım atmasına bile gerek yok kaleci ile karşı karşıya kaldığında golü atsın yeter

magicyattara
14.12.2009, 09:39
Baskı yediğimiz anlarda Colman ve Selçuk oyundan düşüyor.
Bilhassa Colman takımı hızlı atağa çıkaracak hamleleri yapamıyor.
Oysa kontratakları bu ikilinin başlatıp bitirmesi lazım normalde.Sadece Alanzinho ile gitmeye çalışıyoruz.
Ve yalnız kalan Umut'la gol arıyoruz.
Orta saha gerekli desteği veremiyor.Gol bölgesine giren/girmeye çalışan sadece Gabriç oluyor.

BAHADIR33
14.12.2009, 09:45
Güzel oldu.
3-4 tane atmadığımıza,havaya girmediğimize sevindim.
Ayaklarımız yere basmalıydı Fb maçından önce.

Şenol Hocam, demişsiniz ki;
Hücumda final paslarını iyi yapsaydık daha da gol atabilirdik. Daha yolun başındayız. Bunları da aşacağız..
Hocam siz yolun başındasınız ama final paslarını yapamayanlar Üsküdar'dan dönüşe geçti.

Dipnot:
Cale'yi hücüma katılmıyor diye yerden yere vuranlar Ömer'i yere göğe sığdıramıyorlar ,anlamadım...

Orhan Aydın
14.12.2009, 09:46
Bahadır abi sanırım 'yıllar sonra gelen sağbek' nedeniyle.Ee kolay değil :)

BAHADIR33
14.12.2009, 09:49
Orhan'ım..
Yıllar sonra gelen sol beki de yabana atmayalım. Çabuk tüketmeyelim değerlerimizi.
Teldeki kuş bize çok daha cazip geliyor nedense.

Orhan Aydın
14.12.2009, 09:52
Tabi ki haklısın abi performansı düşşe de Hırvatistan milli takımı oyuncusu bu adam.Aslında o değerimizi yıpratan biz değiliz.Korsan cd esprisi yapmıştım ya :)

Erdal
14.12.2009, 09:55
Baskı yiyoruz, pozisyon vermesek de yiyoruz çünkü rakip sahada topu tutamıyoruz....Zaman lazım, transfer lazım para lazım

BAHADIR33
14.12.2009, 09:57
Durun bakalım ,daha dün bir, bugün birbuçuk.
Ömer'i önünde sağ açık olmadan görmek isterim mesela birkaç maçta..Mesela Serkan'ı alalım önünden..

Hani Cale, garibim , epeyce öyle mücadele etti ya.
"sol kanat senin, hem hücum hem defans senden sorulur" dedik ya..Hani sonunda yerden yere vurduk ya kendisini..
işte öyle birşey..

Recep Alkan
14.12.2009, 09:59
Orhan'ım..
Yıllar sonra gelen sol beki de yabana atmayalım. Çabuk tüketmeyelim değerlerimizi.
Teldeki kuş bize çok daha cazip geliyor nedense.

Caleden daha iyisi bulunabilir mi, kesinlikle bulunur.

Gerek var mı, bence var.

Ödenek var mı ? Hayır yok.

Cale işimizi görüyor mu ? Şimdilik evet.

Yeter li mi ? Bence hayır, çünkü orta yapabilen, o çizgiyi kullanabilen bir oyuncu istiyorum.

Ama bunların hiçbirisi Cale kötü futbolcu demek değildir, hemen başını alalım gönderelim demek de değildir. Sadece araştırılsın bulunursa uygun fiyatla daha iyisi o zaman bakılır çaresine.

Bu arada ferhat unutulmasın.

BAHADIR33
14.12.2009, 10:03
Evet Erdal Abi,
topu ilerde tutamamak.. sorunumuz bu.. buna rağmen hızlı hücum yapmaya çalışıyoruz.
Kontrolsüz çıkıyoruz. Rakip takımın yarısı bizim sahamızdayken ileri top şişiriyoruz ve top 3 saniyede geri geliyor. Rakibi "zorla" pozisyona sokuyoruz.
Bu oyuncu yapımızla ,çok daha kontrollü çıkmalıyız sahamızdan.Fazla değil..3-4 tane pas yapacağız. Topu önce öldürmeliyiz. Rakibin kendi sahasına çekilmesine müsade etmeliyiz.
Sonra mı?
Nasıl osa bir şekilde gol atıyoruz.
Atarız..

oguzhan_kakışım
14.12.2009, 10:05
arkadaşlar maçta gözlemlediklerim oyuncuların artık sahada ne yapmaya çalıştıklarını anlayabiliyoruz kimin nerde nasıl hangi amaçla oynatıldıgını anlayabiliyoruz şenol hoca takıma basit ve sade futbol oyntarak bu uyum süresini çabuk ve başarılı atlatacaga benziyor.. bu alanzinhoyu oynatmayan hugo bross un futbolu ne kadarr bildiginden şüphe ediyorum sonunda tribünle aynı kadroyu çıkaramayı başarabilen bir hocamız oldu... onun bizden biri olması bundan büyük bir etken inş fener maçınıda alıp sükse yaparak lige aramızı veririz

Erdal
14.12.2009, 10:06
İlk 30 dakika oynadığımız futbolun birden değişmesinde Gabriç in sağa Alan ın sola Serkan ın göbeğe gelmesi etkili olmuş olabilir mi? Her maç ayrı bir hikayedir her hamle her zaman işe yaramayabilir...

Şenol hocayı eleştirmeye çalışıyorum :)

UğuR
14.12.2009, 10:07
Baskı yiyoruz, pozisyon vermesek de yiyoruz çünkü rakip sahada topu tutamıyoruz....Zaman lazım, transfer lazım para lazım

Ya Erdal Abi nedense baskıyı biz ve tüm takımlar öne geçtikten sonra yiyorlar.Maç 0-0 iken Denizli atak bile yapamıyordu.Orta sahada istediğimiz gibi olmasada top çevirebiliyor atak hazırlığı yapabiliyorduk.Golü attık orta sahadaki futbolcularımız hemen geri 8 li (4+4) de ki yerlerini aldılar.Hadi biraz Colman... Nasıl bir psikolojidir öne geçince hemen geriye dönüyorsun.Bunu hemen hemen bütün takımlar yapıyor.(Barça yapmıyor)
Buradaki düşünce yanlışlığını düzeltmek lazım....

BAHADIR33
14.12.2009, 10:08

Gerek var mı, bence var.

Yeter li mi ? Bence hayır, çünkü orta yapabilen, o çizgiyi kullanabilen bir oyuncu istiyorum.

Ama bunların hiçbirisi Cale kötü futbolcu demek değildir, hemen başını alalım gönderelim demek de değildir. Sadece araştırılsın bulunursa uygun fiyatla daha iyisi o zaman bakılır çaresine.

Başka birşey söylemeye çalışıyorum ben Recep.
Eleştirirken ne kadar tutarsız davrandığımızdan bahsediyorum.
Cale yeter -yetmez ayrı konu. Ömer kötü de demiyorum.
"Adamına göre muamele" yapmayalım diyorum.

İHTİLALL
14.12.2009, 10:10
Sadece üç puan güzel..

Geçen yılda aynı sorun vardı,oyunu rakip yarı alanda tutamamak..

Tutamazsınız çünkü orada oynarken topu ayağında tutabilecek,şiddeti ve yönü "ayarlanmış" olarak kendi takım arkadaşlarına dağıtabilecek oyuncumuz yok..

Bu tür eksikliği olan takımlar,kesinlikle birinci sıraya oynayamaz,kazara oynasada birinci sırayı kazanamaz..

Trabzonspor son iki yılda harcadığı 200 milyona yakın paraya rağmen ,hala dominant bir takım değil..

Çileye devam...

Recep Alkan
14.12.2009, 10:11
Başka birşey söylemeye çalışıyorum ben Recep.
Eleştirirken ne kadar tutarsız davrandığımızdan bahsediyorum.
Cale yeter -yetmez ayrı konu. Ömer kötü de demiyorum.
"Adamına göre muamele" yapmayalım diyorum.

Galiba ben biraz sohbete biraz yabancı kaldım abi, tam olarak anlamadım.

Ben Calenin yeterliliği tatışılıyor sandımdı.

Adamına göre derken ?

oguzhan_kakışım
arkadaşlar baskı yedigimiz dakikalarda hocanın serkanı çıkarıp gökhanı oyuna alması çok cesur bir hareketti ve işte birşeylerin degişmeye başladıgını gösteren degişiklikti bu yapılan müdahale , o hamle maçı bizim kazanacagımızın habercisiydi ama beceriksiz forvetlerle zorda olsa başardık

Erdal
Eleştiriye devam:)

Bir iki maç olur, olabilir...Ama Serkan'dan sağ açık yapmak çok zorlama geliyor bana....Bize bir Gabriç daha lazım...Ah Barış Ah Barış ah ah ah....

oguzhan_kakışım
14.12.2009, 10:14
erdal hocam o barışa tanınan şan bugün bana verilse şu göbekli halile çıkar formamın hakkını verirdim ancak barışın kim gelirse gelsin oynatılmamasının sebebinin sorumlusunun artık barışın kendisi oldugu ortadadır böyle giderse bank asya yolu barışa bol gelecek dahada gerilere gidecek inş düzelir bizlere faydalı olur

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 10:15
Ben dün Cale'yi çok Avrupai buldum mesela:)

Colman'ın bir kaç berbat Alanzinho pasına sinir oldum..

Ömer Aysan,uyum dönemi diye bir şey yaşamıyor,bu bir artı...

Gol atamıyoruz.

Üretiyoruz ama atamıyoruz..

Onur'un maç eksiğini yine maç içinde çözdüğüne şahit olabiliyorsunuz..

Selçuk favorim.
Song bir tane..

Gökhan sonradan girince daha özgüvenli,havalı..

Umut her zamanki gibi..

Alanzinho seyir zevki.

Netice;kafalar FB maçında...

Maç sonu konuşmalarında gün gibi ortaya çıktı.

Aslında hepimiz kafası önümüzdeki maçta ve KART'larda idi.

Koray
14.12.2009, 10:15
Eleştiriye devam:)

Bir iki maç olur, olabilir...Ama Serkan'dan sağ açık yapmak çok zorlama geliyor bana....Bize bir Gabriç daha lazım...Ah Barış Ah Barış ah ah ah....

Zaten tek forvet oynuyoruz Engin'i sağ tarafta niye oynatmıyoruz anlmış değilim, Engin defansa da yardım eden bi futbolcu, kendisinden yeterince faydalanamıyoruz gerçekten bu beni çok üzüyor...

Veya işin içinde başka şeyler var kadroya dahi alınmadı Denizli maçında.

MARATON_61
14.12.2009, 10:17
usaklar artik derbi kazanmanin sirasi celdi demi

Orhan Aydın
Keşke Papy ve Brüls ikilisinden birinden Gabriç yapabilseydik:) Ama ikisi de orta oyuncusu galiba.

OLCAY ÇAKIR
Ömer'in önünde,birgün mutlaka Tayfun denenecek:)

Haliyle hücum,haliyle muz ortalar.

Hatta,kendi ortasına gidip ön direk yapabilir,istop(stop) etmeye çalışmaksızın:)

Semih
14.12.2009, 10:18
Tjikuzu geldi aklıma.

Duvar gibi adam.
Topu at, çarpsın arkadaşına pas olsun.

Ortasahada pas dağıtacak adam Tjikuzu olamaz mı?
Eskişehir maçında son 15 dakikada takımı toparlayan da oydu.

İHTİLALL
14.12.2009, 10:19
Birde Umut vakası var..

Çok seviyorum bu futbolcumuzu..

Fakat artık eminim,bu çocukta yön tayin etme güdüsü gelişmemiş..

Muhtemelen geometri derslerinde ,arka sıralarda "sos" oynamış..

Ya da gözleri filan bozuk..

İçinde bulunduğu anı algılamada ve gereğini yapma konusundaki bitmek,tükenmek bilmeyen yanlış şıkkı işaretleme hastalığının başka bir izahını bulamıyorum..

Özellikle bizim sağlık kurulunun meziyetleri,eğer yaşasaydı Aziz Nesin'e bir kaç kitap daha yazdıracak icraatlarından sonra,oyuncuların sağlık kontrollerinden ciddi boyutta endişeliyim..

İHTİLALL
14.12.2009, 10:25
Tjikuzu geldi aklıma.

Duvar gibi adam.
Topu at, çarpsın arkadaşına pas olsun.

Ortasahada pas dağıtacak adam Tjikuzu olamaz mı?
Eskişehir maçında son 15 dakikada takımı toparlayan da oydu.
Tjikuzu'nun şimdikinden daha çok Trabzon'da olması,şimdikinden daha çok ayık olması,şimdikinden daha çok idman yapması,şimdikinden daha çok parasını almış olması vs.vs. lazım..

Bu söylediğinizin olabilmesi için..

BAHADIR33
14.12.2009, 10:26
Elimizdekileri değersizleştiriyoruz ve rakip takımlarda ne kadar ortasınıf futbolcu varsa onlara gıptayla bakıyoruz.
sahadaki 11'i asla beğenmiyoruz ve hemen yedek kulübesine bakıyoruz.
Ömer defansta görevini yaptı dün mesela..Ofansta ne yaptı?
Ofansta Tayfun'dan daha iyi miydi?
Erdal Abi'nin sorduğu soruya cevap olur mu bilmem;
Dün Ömer yerine Tayfun olsa Şenol Hoca Serkan'ın yerini değiştirir miydi acaba yine? Yine golden sonraki baskıyı yer miydik? Ben cevabını bilmiyorum ..

Ya da Ömer defansta Cale'den çok daha iyi mi oynadı?
Orhan Aydın kardeşimiz demiş ki uzun zamandan sonra bir sağbekimiz olduğu için böyle.
Ben de soruyorum bu takımda Cale'den önce oynayan solbekleri hatırlıyor muyuz?
Yine söylüyorum amacım oyuncuların yeterliliğini sorgulamak değil.
Sadece bazı eleştirilerin neye göre yapıldığını gerçekten anlamadığım için söylüyorum.

İHTİLALL
14.12.2009, 10:27
:)Olcay,

Tayfun'un üzerinde ciddi bir baskı oluşturduğunun farkındamısın?:)

BAHADIR33
14.12.2009, 10:30
Hele Tayfun bir dönsün,
Ömer'in çok beğenilen bu performansından sonra "Varolmanın dayanılmaz ağırlığı" nı daha da çok hissedecek..

İHTİLALL
14.12.2009, 10:32
Bu arada Ömer Aysan ,son yılların en iyi sağbeki Trabzonspor özelinde..

Yaklaşık üç yıldır sıfır sağbekle oynuyoruz zaten..

Bize bir sağbek daha lazım..

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 10:34
:)
Abi tam tersi olmasın.

Performansı benden önce ve benden sonra diye iki bölüme ayrılamazmı? :)
(Ben demeyi sevmediğimi de ifade etmek isterim..Lafın gelişi,espri olarakda algılayabiliriz)

Özgüven ve kendindekinin farkına varma..

Tayfun'da bu vardı,ortaya çıktı..

Ben çok daha fazlasını bekliyorum ondan...

Sırada,programımda Barış var..Bunuda ifade etmiş olayım...

Barış sahada adam kovalasın fazla değil 3 kez.

Herkes onu oynatır..

:)Olcay,

Tayfun'un üzerinde ciddi bir baskı oluşturduğunun farkındamısın?:)

İHTİLALL
14.12.2009, 10:35
Deşifre etmek istiyorum:

Birisi hamili kart yakinimdir gibilerinden,tartışmlı bir stopere sağ açıkta iş arıyor..:)

Eğer Yattara iyilileşip takıma dönerse,bunu duyunca futbolu bırakabilir..:D

Semih
14.12.2009, 10:35
Veysel Abi,

Gören de tüm mesaini Tjikuzu istihbaratına ayırıyorsun sanacak:p

Ben Tjikuzu'nun ısrarla çınlatıyorum kulağını buradan.
Lig boyunca Sivas maçındaki pas trafiğine ulaşabildiğimiz tek bölüm, Eskişehir maçının son 15 dakikası oldu herhalde.

Ama diğer yandan da, Tjikuzu'yu yer açmak için yedeğe kim yedeğe çekilebilir karar veremiyorum.
Herkesten memnunum.

Tjikuzu'dan da memnunum.
Sylva ile Onur'dan da memnunum.
Ferhat ile Cale'den de memnunum.
Selçuk-Colman-Ceyhunlu orta sahadan da memnunum, Ceyhunsuz-Alanzinholu versiyonundan da memnunum.

Yalnız ve yalnız, Gökhan Ünal'dan memnun değilim.
Bir adam bu kadar mı gamsız olur!

İHTİLALL
14.12.2009, 10:40
Abi tam tersi olmasın.

Performansı benden önce ve benden sonra diye iki bölüme ayrılamazmı? :)
(Ben demeyi sevmediğimi de ifade etmek isterim..Lafın gelişi,espri olarakda algılayabiliriz)

Özgüven ve kendindekinin farkına varma..

Tayfun'da bu vardı,ortaya çıktı..

Ben çok daha fazlasını bekliyorum ondan...

Sırada,programımda Barış var..Bunuda ifade etmiş olayım...

Barış sahada adam kovalasın fazla değil 3 kez.

Herkes onu oynatır..

Kendi ifadesidir,"abi ben stoperim,başka yerde oynamayı sevmiyorum" diye..

Ama eğer Olcay Çakır,bu işi forum dışında da takip ederek,Tayfun'un içindeki "sağaçık " ruhunu ortaya çıkardıysa,..

Şapka çıkarmak lazım..:)

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 10:40
Hani,kadromu görmüştük diyecem:)

Sahiden de öyle..

Şimdi,hemde alternatiflisinden gördük çok şükür.

Giren sırıtmıyor.
Gelen anında takıma adapte..

Bunlar güzel şeyler..

Bunların hiçbirine sahip değildik..

Yap boz olmuyor..

KERİM
14.12.2009, 10:41
Umut çok yararlı bir oyuncu, tek eksiği son vuruşlar. Eğer onlarda tam olsa ne işi var Trabzonda :) Eminim bi Torres gibi futbolcu olurdu

BAHADIR33
14.12.2009, 10:42
Öyle ya da böyle,
3 haftadır Pazartesi günleri daha güzel ...
3 haftadır spor programlarını keyifle izliyorum.
Evet karşılıksız seviyoruz ama karşılık alınca da sevgi başka bir şeye dönüşüyor.

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 10:47
Yok yok..

Hepsi forum içinde gelişiyor..

Ben ondan golcü çıkarmaya çalışıyorum ama kısmet bakalım:)

Ayrıca;

Ben stoperim abi demesini gayet insani bir refleks olarak görüyorum.
Seçme şansı zaten yok.
O bölgeden seçmek zorunda..
Düşünsene,en baskı yediği anda ağzından ben GOLCÜYÜM ABİ söz
nün çıktığını....
O kadar dışlanıp aşağılanıyorlarki,ben malzemeciyim abi bile diyebilirler şehri terketmiyorlarsa:D
Kendi ifadesidir,"abi ben stoperim,başka yerde oynamayı sevmiyorum" diye..

Ama eğer Olcay Çakır,bu işi forum dışında da takip ederek,Tayfun'un içindeki "sağaçık " ruhunu ortaya çıkardıysa,..

Şapka çıkarmak lazım..:)

İHTİLALL
Veysel Abi,

Gören de tüm mesaini Tjikuzu istihbaratına ayırıyorsun sanacak:p

Ben Tjikuzu'nun ısrarla çınlatıyorum kulağını buradan.
Lig boyunca Sivas maçındaki pas trafiğine ulaşabildiğimiz tek bölüm, Eskişehir maçının son 15 dakikası oldu herhalde.

Ama diğer yandan da, Tjikuzu'yu yer açmak için yedeğe kim yedeğe çekilebilir karar veremiyorum.
Herkesten memnunum.

Tjikuzu'dan da memnunum.
Sylva ile Onur'dan da memnunum.
Ferhat ile Cale'den de memnunum.
Selçuk-Colman-Ceyhunlu orta sahadan da memnunum, Ceyhunsuz-Alanzinholu versiyonundan da memnunum.

Yalnız ve yalnız, Gökhan Ünal'dan memnun değilim.
Bir adam bu kadar mı gamsız olur!

:)Tüm mesaimi Tjikuzu'ya harcamıyorum,..

Ama İstihbarat kaynağınız var ise bir kaç dakikada ,tüm kulüpte ne olup ne bittiğini anlayabilirsiniz..

Bu kadar "dırlanmayı" keyfe keder,yada "tahminen " yapmadığımı düşünebilirsin mesela..

Memnuniyet meslesine gelince ,şu sıralar bizim oyunculardan memnuniyetimizden ziyade,onların kulübümüzden menuniyeti daha çok sözkonusu..

Bana göre Şenol Güneş'ten sonra kulübümüze gelen en iyi kaleci,yönetimimizin üstün başarıları sonucu harıl,harıl kulüp arıyor mesela..

Gökhan Döner
Ben maçı doksan dakika izleyemedim ama akşam trt de özetlere baktığımda
yine çok şeyler kaçırmışlar ne olacak bu Umutun hali.

Rasim YILMAZ
14.12.2009, 10:48
Kötü oyun 3 puan , kötü oyun 3 puan...

Beşiktaş böyle böyle geldi , sessiz sedasız:)

Birde konu sağbek meziyetleri ise Ömer > Tayfun...

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 10:49
Veysel abi,aklıma '' Ben buldurun GURBAĞASİYEM '' fıkrası geldi..

Tayfun'unkide o hesaptır o hesap:)

İHTİLALL
14.12.2009, 10:54
Yok yok..

Hepsi forum içinde gelişiyor..

Ben ondan golcü çıkarmaya çalışıyorum ama kısmet bakalım:)

Ayrıca;

Ben stoperim abi demesini gayet insani bir refleks olarak görüyorum.
Seçme şansı zaten yok.
O bölgeden seçmek zorunda..
Düşünsene,en baskı yediği anda ağzından ben GOLCÜYÜM ABİ söz
nün çıktığını....
O kadar dışlanıp aşağılanıyorlarki,ben malzemeciyim abi bile diyebilirler şehri terketmiyorlarsa:D

Anortosis faciasından sonra (ilk maç 3-1) kendisini teskin ederken,hiçbir özelliğinden bahsetmemişti..:)

Bu arada nacizane ona ,basına demeç verirken "Puyol"u idol seçmesini ben önermiştim..

Hata yaptığımı düşünüyorum..

Semih
14.12.2009, 10:55
:)Tüm mesaimi Tjikuzu'ya harcamıyorum,..

Ama İstihbarat kaynağınız var ise bir kaç dakikada ,tüm kulüpte ne olup ne bittiğini anlayabilirsiniz..

Bu kadar "dırlanmayı" keyfe keder,yada "tahminen " yapmadığımı düşünebilirsin mesela..

Memnuniyet meslesine gelince ,şu sıralar bizim oyunculardan memnuniyetimizden ziyade,onların kulübümüzden menuniyeti daha çok sözkonusu..

Bana göre Şenol Güneş'ten sonra kulübümüze gelen en iyi kaleci,yönetimimizin üstün başarıları sonucu harıl,harıl kulüp arıyor mesela..

Abi aksini iddia etmiyorum ki zaten.
Haklısın.

Pas trafiğimize hız kazandıracak bir adamın hali hazırda kadroda bulunduğunu hatırlatmak istiyorum sadece. Hangi şartlarda oynar, ne zaman oynar gibi meselelere değinmedim bile.

Ama bu adam var.
Şartları oluşturması gerekenler de, Şenol Hoca ile gelen "ılımlı" havadan faydalansın, hatalarını kısmen eksiltmeye ya da düzeltmeye çalışsınlar artık.

Tabi bu sorumluluk kapsamından Şenol Hoca'yı ayrı tutuyor değilim.
Sadece "ismiyle" oluşan atmosferin hakkını verir inşallah.

Adem Erdoğan
14.12.2009, 10:58
Engin Baytar forvet oynamalı, Ümit Karan hesaabı. Hırssa hırs teknikse teknik.

İHTİLALL
14.12.2009, 10:59
Abi aksini iddia etmiyorum ki zaten.
Haklısın.

Pas trafiğimize hız kazandıracak bir adamın hali hazırda kadroda bulunduğunu hatırlatmak istiyorum sadece. Hangi şartlarda oynar, ne zaman oynar gibi meselelere değinmedim bile.

Ama bu adam var.
Şartları oluşturması gerekenler de, Şenol Hoca ile gelen "ılımlı" havadan faydalansın, hatalarını kısmen eksiltmeye ya da düzeltmeye çalışsınlar artık.

Tabi bu sorumluluk kapsamından Şenol Hoca'yı ayrı tutuyor değilim.
Sadece "ismiyle" oluşan atmosferin hakkını verir inşallah.

Eyvallah,

Zaten bu Tjikuzu'nun ,daha çocuk yaşlarda 20 milyon euroların üzerinde Bundesligada kulüp değiştirmişlikleri var..

Rize'ye gelmeden önceki Bundesliga kariyeri tam anlamıyla fantastik..

Lakin Sergen Yalçın'ın da Real Madrid'te filan oynayabileceğini unutmamak lazım..

Ya da Kiki Musappa ayarında kaç topçu gelmiştir memlekete..

Sporcunu zeki,çevik ve ahlaklısı vs...

bariskaratas
14.12.2009, 11:02
Kötü oyun 3 puan , kötü oyun 3 puan...

Beşiktaş böyle böyle geldi , sessiz sedasız:)

Birde konu sağbek meziyetleri ise Ömer > Tayfun...

tayfun sagbek deil
sagbekin gorevi illa da ileri cıkıp pozisyona sokmak deildir.
yapanı daha makbuldur ama beklerin asli görevi savunmadır.

İHTİLALL
14.12.2009, 11:02
Engin Baytar forvet oynamalı, Ümit Karan hesaabı. Hırssa hırs teknikse teknik.
Engin kardeşte Tjukuzu 'gillerden..

Ceyhun Eriş gibi..

Futbolculukları iyi olsa bile,bunu bir kulüpte ortaya koyamama gibi,ilginç bir problemleri var..:)

Jester
14.12.2009, 11:04
Ömer'i uygun şartlarda takımımıza kazandırdığı için Ünal Karaman'a teşekkür ediyorum.

bordo61
14.12.2009, 11:04
Barışı ümitsiz vaka kendi düşen ağlamaz.

Halinden de çok memnun.

Kendisininde Edebiyat hocalığını yapmış, çok sevdiğim bir hocamla konuştuğumda

Ondan bişey olmaz Ömer Eyüpoğlu bağıra bağıra anca oynatıyor onu demişti.

Bende itiraz etmiştim.

Yanılmışım.

Not : Ömer Eyüpoğlu Trabzon Lisesinin Müdürüdür.

BAHADIR33
14.12.2009, 11:06
Bu arada Ömer Üründül dün bizim maçı yorumlarken ,gençliğinde bizim tüm maçlarımıza gittiğini söyledi. Şaşırdım.

bariskaratas
14.12.2009, 11:06

Halinden de çok memnun.

Bende itiraz etmiştim.

Yanılmışım.

Ben Göksu dan çok ümitliydim ama...

BAHADIR33
14.12.2009, 11:08
Ben Göksu'nun pilot takım projesinin başarısız olmaması için oraya gönderildiğini düşünüyorum. Günü kurtarmak adına..

bordo61
14.12.2009, 11:08

Göksu benim sınıf arkadaşımdı.

Çok hırslı bir biridir ama barış kadar yetenekli olduğunu zannetmiyorum.

Ama şans verilirse formayı kapmak için şavaşacağına inanırım.

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 11:09
Bahadır,3 takım taraftarı bizim maçları kaçırmazdı.

Trabzonspor İstanbula geldiğinde müthiş bir tribün kardeşliği var imiş.

Renkler önemli değil.

Şu Trabzon'u biri yensin artık dermişler.

Ben kendilerinden dinledim,bir çok defa,birçok değişik renk sahibinden..

Ömer Mahsülü de o niyetle izlemiştir.

Delirmiştir.

Kötü bir gençlik dönemleri vardı yani:)
Bu arada Ömer Üründül dün bizim maçı yorumlarken ,gençliğinde bizim tüm maçlarımıza gittiğini söyledi. Şaşırdım.

BAHADIR33
14.12.2009, 11:11
Bahadır,3 takım taraftarı bizim maçları kaçırmazdı.

Trabzonspor İstanbula geldiğinde müthiş bir tribün kardeşliği var imiş.

Renkler önemli değil.

Şu Trabzon'u biri yensin artık dermişler.

Ben kendişerinden dinledim,bir çok defa,birçek değişik renk sahibinden..

Ömer Mahsülü de o niyetle izlemiştir.

Delirmiştir.

Kötü bir gençlik dönemleri vardı yani:)
Olcay Abi Trabzon'daki maçlara da gidermiş. o yüzden şaşırdım.
Ozamanlar 3 tane takımım vardı çok beğendiğim dedi. Biri biz, biri Eskişehir biri de Göztepeymiş.
Nerden nereye dedim içimden... :)

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 11:13
Günahını almayayım peki:)
Ozamanlar 3 tane takımım vardı çok beğendiğim dedi. Biri biz, biri Eskişehir biri de Göztepeymiş.

İHTİLALL
14.12.2009, 11:15
:)Kötü bir gençlik dönemleri vardı yani:)

_---------------------------------

Olcay,

Bunun karşılığında bizim çocukluk ve gençlik günlerimizin güzelliği ortaya çıkar şimdi..

Buradaki gençlerin yerinde olsam,acaip kıskanırdım bizi..:):)

bordo61
14.12.2009, 11:16

Olcay,

Bunun karşılığında bizim çocukluk ve gençlik günlerimizin güzelliği ortaya çıkar şimdi..

:) Bizimki Acı ve ızdırapla geçti.

İHTİLALL
14.12.2009, 11:17

Ömer Üründül çok zengin ve varlıklı birisi..

Bu işi ,sadece hobi diye yapan ender yorumculardan..

Ahmet Kuru
14.12.2009, 11:20
Dün maçı asker uğurlamasından ötürü izleyemedim..
İzleyenlere sorduğumda çok iyi bir futbol oynayamamışız,fakat bu aralar iyi futboldan ziyade 3 puanlara ihtiyacımız var...
Üstümüzde olan takımların her birinin sorunları var,kaos içine sürüklenmeleri 1-2 malubiyete bakar...
bjk de aynen böyle sessiz sedasız arkadan geldi.
Haftaya fb yi yenelim rigin rengini değiştirelim...

Semih
Biri kıskanmak mı dedi?

Hakkımız var sizde hakkımız!

Erbay
Bu maçta gördük ki en büyük eksiklerimizden bir tanesi, ceza sahasına fazla futbolcu sokakamamız. Denizli baskı kurduğundan daha fazla oyuncuyla ceza sahasında bekliyor. Biz en fazla 3 kişiyle giriyoruz ceza sahasına.

BAHADIR33
Ömer Üründül çok zengin ve varlıklı birisi..

Bu işi ,sadece hobi diye yapan ender yorumculardan..
Bu arada Şenol Güneş de asker arkadaşı imiş.

Osman Yavuz
Gole kadarki pas trafiği gerçekten çok hoştu.Futbolu en çok güzelleştiren şey pastır benim gözümde.Onu da gole kadar mükemmel yaptık.Golü attıktan sonra bocaladık baya ama son 15-20 dakikada aynı pas trafiğini yakalar gibi olduk.

İHTİLALL
14.12.2009, 11:23
:) Bizimki Acı ve ızdırapla geçti.

Bizimki de varlıktan yokluğa düşmek gibiydi ama..

Düşünsene tam 7,5 sene fener (seni özel maçlar dahil) seni yenemiyor,artık psikolojik yılgınlık oluşuyor,hatta hababam filmlerine malzeme oluyor..

Sonra yavaş yavaş tersine dönüyor..

7,5 yıl sonra bizi yendiklerinde ,o zamanki hocaları Stankoviç onları,onlarda insan sizin gibi,uzaylı değiller diye motive etmişti..

Hey gidi günler..

Şimdilerde, Barış'ın kalkmasını bekliyoruz, ayağa..

LazAnisT
14.12.2009, 11:23
Engin kardeşte Tjukuzu 'gillerden..

Ceyhun Eriş gibi..

Futbolculukları iyi olsa bile,bunu bir kulüpte ortaya koyamama gibi,ilginç bir problemleri var..:)Bu vatandaşların yetenekli olduklarından kimsenin şüphesi yok.Adamlar sudan bahanelerle oynamıyorlar yada oynatılmıyorlar.Yönetimimizde ve teknik ekibimizde Onları hem oynatabilecek hemde idare edebilecek kişileri barındırabilirsek farkımız olur.(bence)Yetenekli adamın bir tahtası her zaman eksik olur.Zaten hem yetenekli hemde tahtası tam olunca Messi olıysın:)

Burçak
14.12.2009, 11:24
Göksu benim sınıf arkadaşımdı.

Çok hırslı bir biridir ama barış kadar yetenekli olduğunu zannetmiyorum.

Ama şans verilirse formayı kapmak için şavaşacağına inanırım.
yorumlamak için onları çok fazla izleyemeidk. nekadar doğru olur bu yorum tartışılır.
amatörce kendi yorumumu gördüklerimi söyleyeyim..
Barışı zaten şans bulduğu her maç izledik.
Göksuyuda gittiğim Karadenizspor maçlarında izledim.
Göksu günlük hayatta inanılmaz sessiz ağzından zor laf alacağın biri gibi. (geçen yılki ödül törenine geldiğinde çok kişi onu normal taraftar sanmıştı:) )
ama sahada dişini rakibe gösteren hırslı topa sert birisi.
mücadeleyi asla bırakmıyor, süratli vs..
Bence A takımda şans verilse ona kendini göstermek için elindne geleni yapacak. kötü örneklerde olduğu gibi yan gelip yatacağını sanmıyorum.
Bana Gökdenizi anımsatıyor hep. tıfıl, ama yere sağlam basan hırslı driplingleri olan vs..

Sahada en fazla bağıran çağıranlardan birisi . belkide en önde geleni..
Kimsenin uyumasına izin vermiyor. kendi oyunun içinde olduğu gibi pas istemesiyle uyarılarıyla başkalarınında oyunda kalmasını sağlıyor.
http://www.sporgazeteleri.net/wp-content/uploads/goksualhas_ts.jpg

İHTİLALL
14.12.2009, 11:28

Düşünsene tam 7,5 sene fener (seni özel maçlar dahil) seni yenemiyor,artık psikolojik yılgınlık oluşuyor,hatta hababam filmlerine malzeme oluyor..

7,5 yıl sonra bizi yendiklerinde ,o zamanki hocaları Stankoviç onları,onlarda insan sizin gibi,uzaylı değiller diye motive etmişti..

Hey gidi günler..

Bu arada unutmadan,

"İlk dörde girmek başarıdır" diyen asbaşkanlarımız var artık şimdilerde..

Neredeyse rakipleri kadar para harcamasına rağmen..

FARK VAR!..

bordo61
14.12.2009, 11:28

Hey gidi günler..

Birşeyler Görmüşssünüz en azından abi ya

Biz iki-üç Türkiye kupası dışında bir şey göremedik.

Hele o korner atınca gol saydıkları günleri hiç.

Bizede sıra gelecek inşallah.

--------
Barış konusunda kendisine acımayan insana acımaya gerek yok.

Hangi ruh halinde bilmiyorum , Liseden alışkanlık yaptı illa birisi oyna diye zorla formayı verecek ve yandan bağıracak.

bordo61
14.12.2009, 11:31
yorumlamak için onları çok fazla izleyemeidk. nekadar doğru olur bu yorum tartışılır.
Göksu günlük hayatta inanılmaz sessiz ağzından zor laf alacağın biri gibi. (geçen yılki ödül törenine geldiğinde çok kişi onu normal taraftar sanmıştı:) )
Bence A takımda şans verilse ona kendini göstermek için elindne geleni yapacak. kötü örneklerde olduğu gibi yan gelip yatacağını sanmıyorum.
Bana Gökdenizi anımsatıyor hep. tıfıl, ama yere sağlam basan hırslı driplingleri olan vs..

Kimsenin uyumasına izin vermiyor. kendi oyunun içinde olduğu gibi pas istemesiyle uyarılarıyla başkalarınında oyunda kalmasını sağlıyor.

Boyu kısa olmasına rağmen hava toplarında iyidir.

İyi kafa golleri vardı :)

Burçak
14.12.2009, 11:32

Halinden de çok memnun.

Bende itiraz etmiştim.

Yanılmışım.

Birşeyler Görmüşssünüz en azından abi ya

Biz iki-üç Türkiye kupası dışında bir şey göremedik.

Hele o korner atınca gol saydıkları günleri hiç.

Bizede sıra gelecek inşallah.

--------
Barış konusunda kendisine acımayan insana acımaya gerek yok.

Hangi ruh halinde bilmiyorum , Liseden alışkanlık yaptı illa birisi oyna diye zorla formayı verecek ve yandan bağıracak.
:):)
Ömer Eyüboğlu Lisedeyken benimde müdürümdü.
Onun bağırması karşısında bizim Trabzonda ki halı saha maçlarımızda Mavi takım kaptanı ezeli rakibim +1 Ahmet bile golcü olurdu yani :D

Orhan Aydın
14.12.2009, 11:33
Bu arada unutmadan,

"İlk dörde girmek başarıdır" diyen asbaşkanlarımız var artık şimdilerde..

Neredeyse rakipleri kadar para harcamasına rağmen..

FARK VAR!..

Abi daha olumsuz ivme olmaz inşallah.

'hedefimiz ilk 10 a girmek'
ligde kalmak başarısızlık değildir.
'bank asyanın kralı olmak istiyoruz'...

İHTİLALL
14.12.2009, 11:35
Bu vatandaşların yetenekli olduklarından kimsenin şüphesi yok.Adamlar sudan bahanelerle oynamıyorlar yada oynatılmıyorlar.Yönetimimizde ve teknik ekibimizde Onları hem oynatabilecek hemde idare edebilecek kişileri barındırabilirsek farkımız olur.(bence)Yetenekli adamın bir tahtası her zaman eksik olur.Zaten hem yetenekli hemde tahtası tam olunca Messi olıysın:)

Süleyman,

Her zamanki gibi "az ve öz"..

Yahu yöneticinin onları oynatmasından geçtim,oynarım diye yırtınan "Avrupa çapında "oyuncumuz kulüpten içeri giremiyor,oynamam diyen adam aranıp bulunup,problemleriyle ahali uğraşıp duruyor..

Allah'tan Cem Yılmaz Trabzonspor'lu değil..

Yoksa son bir iki yılda en az üç dört tane stand-up malzemesini çıkarırdı,bizim icraatlardan..

bordo61
14.12.2009, 11:38
:):)
Ömer Eyüboğlu Lisedeyken benimde müdürümdü.
Onun bağırması karşısında bizim Trabzonda ki halı saha maçlarımızda Mavi takım kaptanı ezeli rakibim +1 Ahmet bile golcü olurdu yani :D

Kupalar Boşuna gelmedi.

Tarihimiz şanla Müzemiz kupayla dolu :)

Trabzonsporun transfer yapmakta zorlanırken.

Sakaryadandı sanırım Milli takımda oynayan bir öğrenci transfer etmiştik.

O sene Türkiye'de ikinci olup Dünya kupasına gidememiştik.

Bu Barışın olduğu dönemdi ve rivayete göre oyuncular 1 hafta okula gelememişlerdi korkudan :)

İHTİLALL
Abi daha olumsuz ivme olmaz inşallah.

'hedefimiz ilk 10 a girmek'
ligde kalmak başarısızlık değildir.
'bank asyanın kralı olmak istiyoruz'...

Yok olmaz inşallah..

Olabilir aslında da,Şenol hocaya Allah kuvvet ve muvaffakiyet versin,

Ben ona güveniyorum..

Başka seçeneğimizden yokki zaten..:)

BAHADIR33
Başkan dün demiş ki,
"Umut birazcık gününde olsaydı çok rahat ve farklı kazanabileceğimiz maç olacaktı.Bunun için rahat bir maç olmadı, oyunun genelinde topa hakim olan taraf bizdik ve oyunun kontrolü bizdeydi. Trabzonspor sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacaktır. Kadromuz ve mali yapımız buna müsait, sezon sonuna kadar şampiyonluk potası içinde yer almak istiyoruz”

Buradan "transfere gerek yok" anlamını çıkartmak çok mu kötümser bir yaklaşım olur?

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 11:42
Veysel abi bak aklıma ne geldi.

Hagi,Bursa ile anlaşmış,medyamızda buna atlamıştı.
Atlamıştı zira,Trabzonspor'un yerine o yıl Bursa konulacaktı..Belliydi.

Lig başı yazısı yazan bir gazetecide 3 büyük.! leri öve öve bitirmiş sıra anadolu takımlarına ve bize gelmişti.

Hagili Bursa,Trabzonspor için itici olacaktır türünde bir cümle kullandı herif.

Bende,bu yazısına taaa,çocukluğuna inererek cevap yazdım...

Çok bozuldu.

Cevap yazdı bana..

Önce tersleyip sonrada; ben TS yi öyle severim,böyle severim,şehre giderim vs..

Kötü bir çocukluk yaşadın normaldir dedim ona:)

Adamın bilinçaltına girdim resmen...

Ağır tahrik tabi benimkisi de...

O yazar Altan Tanrıkulu'ydu..:)

Olcay,

İHTİLALL
Başkan dün demiş ki,
"Umut birazcık gününde olsaydı çok rahat ve farklı kazanabileceğimiz maç olacaktı.Bunun için rahat bir maç olmadı, oyunun genelinde topa hakim olan taraf bizdik ve oyunun kontrolü bizdeydi. Trabzonspor sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacaktır. Kadromuz ve mali yapımız buna müsait, sezon sonuna kadar şampiyonluk potası içinde yer almak istiyoruz”

Buradan "transfere gerek yok" anlamını çıkartmak çok mu kötümser bir yaklaşım olur?

Gene beni tahrik ediyorsun..

Yazmayacağım..

Yazmayacağım..
....

Orhan Aydın
Başkan dün demiş ki,

Abi o raddeye fener maçından sonra gelebilme ihtimali beni korkutuyor:)
Bu arada mali yapımızın potaya oynamamız için yeterli olduğunu duymak gurur verici yuppii:sevinç2:

Erbay
14.12.2009, 11:45
Başkan dün demiş ki,

Başkan'ın her açıklaması neşelendiriyor insanı :D Birazcık mı ççç

Adem Erdoğan
Başkan dün demiş ki,

Aç tavuk hesabı olmuş bu.Neyse hocaya sorun dediği zaman biz de hoca birazcık gününde olsaydı deriz.

karatasof
Maç galibiyet dışında berbattı.
Yine o bildik ''Korku Filmi''ni yaşadık durduk son bir saat boyunca.
Neden?
Bir takımın taraftarı bu kadar beceriksiz forvet elemanlarına sahipken rahat futbol seyretmesi mümkün olamaz da ondan.
Eğer Umut Bulut 16 37 ve 76.dakikalarda gol yapılması dışarı atılmasından çok daha kolay olan pozisyonları değerlendirebilse bugün çok daha farklı şeyler yazıyor/konuşuyor olacaktık o da ayrı bir konu.
Ne yapalım?
Bizim kaderimiz de böyle demek ki?

BAHADIR33
14.12.2009, 11:46
Gene beni tahrik ediyorsun..

Yazmayacağım..

Yazmayacağım..
....
Abi dün maçtan sonra gördüm bu demeci ve forumu takip ettim biraz.
kimse benim anladığım gibi anlamamış. yazan olduysa da görmedim inanın
Ben de ,herhalde ben fazla kuruntu yaptım diye düşündüm..

UğuR
14.12.2009, 11:48
Gelinen noktada iki şey istiyorum...
Hem Feneri yenelim hem de ardına Fatih Tekke'yi alalım....
Biri gerçekleşirse diğeri gerçekleşmeyecek gibi görünüyor....
Ama daha iyisi için ikiside olması lazım...

Adem Erdoğan
14.12.2009, 11:49

Birinden birini seçme şansımız olsa Fatih Tekke derim.

1 tarafta 3 puan diğer tarafta 3 puanlar.

İHTİLALL
14.12.2009, 11:52
Veysel abi bak aklıma ne geldi.

Hagi,Bursa ile anlaşmış,medyamızda buna atlamıştı.
Atlamıştı zira,Trabzonspor'un yerine o yıl Bursa konulacaktı..Belliydi.

Lig başı yazısı yazan bir gazetecide 3 büyük.! leri öve öve bitirmiş sıra anadolu takımlarına ve bize gelmişti.

Hagili Bursa,Trabzonspor için itici olacaktır türünde bir cümle kullandı herif.

Bende,bu yazısına taaa,çocukluğuna inererek cevap yazdım...

Çok bozuldu.

Cevap yazdı bana..

Önce tersleyip sonrada; ben TS yi öyle severim,böyle severim,şehre giderim vs..

Kötü bir çocukluk yaşadın normaldir dedim ona:)

Adamın bilinçaltına girdim resmen...

Ağır tahrik tabi benimkisi de...

O yazar Altan Tanrıkulu'ydu..:)

Oooo..

Bilmezmiyim..

Burdaki arkadaşlar bilmeyebilir..

Bu kampanya ilk önce "Sarıyer" ile başlatılmıştı..

Mihmandarlığınıda meşhur "sinyor Bartu" yapıyordu..

Ve Sarıyer uzunca bir süre bizim alamadığımız oyuncuları kadrosuna kattı..

Erdal keser,Mustafa Yücedağ,Sercan,Selçuk,Manda Yaşar,Çelebiç..

Fakat taşıma su,malum..

Sonraları bu kampanya çokça denendi..

Rize ile bizim maçlara "Karadeniz derbisi" yaftası,bu "haçlı " kültüründen kalan bir tortudur mesela..

Son kobay Sıvas'tı..

Şimdilerde Kayseri ve Bursa daha çok kendi kendilerine bir yere gelselerde,yakındır bizimle çarpıp,toplamaya başlamaları..

Hatta Erman Toroğlu ısrarla öyle diyor şimdiden:

-Anadolu takımları Bursa,Trabzon,Kayseri daha iyi olmalı diye..

Ahhhh Erman aahhh,

Seni kaçıran o ekmek arabasının şöförü ben olsaydım keşke..

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 11:54
Yok yok.

Gene başladık..

Başkan ne dese kıllanıyoruz...

Araya,dipnota yada,Fatih'den bağımsızdır söylediklerimmi demeliydi?

Yok yok..

Keyif almamız gereken anlarda bile kendimize zulmetmek alışkanlığımız oldu...

Tercihe bakarmısın;FB mi Tekke mi?

Orhan Aydın
14.12.2009, 11:54
Ben yönetimimize güveniyorum.Trabzonspor için en iyisi neyse onu yapacak veyahut yapmaya çalışacaklardır.

Jester
14.12.2009, 11:55

Fb galibiyetinin üzerine Tekke alınsa, hatta Yattara iyileşse bile en az 6 aylık daha ızdıraba hazır olalım.
Defans ve orta sahada da Tekkevari birer oyuncuya ihtiyaç var.
Bunlar alınamayacaktır.
Öne geçtiğimiz maçlarda bile sıkıntımız devam edecektir.

İHTİLALL
14.12.2009, 11:57
Abi dün maçtan sonra gördüm bu demeci ve forumu takip ettim biraz.
kimse benim anladığım gibi anlamamış. yazan olduysa da görmedim inanın
Ben de ,herhalde ben fazla kuruntu yaptım diye düşündüm..

Boşveer..

Galileo "dünya dönüyor" derken ,koskoca dünyaya karşı yapayalnız,tek başına idi..

Sırf doğru söylüyor diye..

Yakıyorlardı adamı cayır,cayır..:)

UğuR
14.12.2009, 11:59
Yok yok.

Gene başladık..

Yok yok..

Olcay Abi, ben öncelikle ikisinide istiyorum...
Kısmet olursa bu hafta maçdayım....

Böyle düşünmemizde acaba tamamen biz mi suçluyuz?
Çok mu kötümseriz ? ya da bizi böyle düşünmeye sevk ettirenler mi?
Sen Fatih'in transferine inanıyor musun?

Eğer Şenol diretmezse,inat etmezse elzem olan bu transfer zor gibi....
gözüküyor.

Adem Erdoğan
14.12.2009, 12:00
Polyannacılık huyum değil malesef huyum kurusun.

UğuR
14.12.2009, 12:01
Fb galibiyetinin üzerine Tekke alınsa, hatta Yattara iyileşse bile en az 6 aylık daha ızdıraba hazır olalım.
Defans ve orta sahada da Tekkevari birer oyuncuya ihtiyaç var.
Bunlar alınamayacaktır.
Öne geçtiğimiz maçlarda bile sıkıntımız devam edecektir.

Abi bu söylediklerin gerçek de ...
"De" si var... O dediklerin çok zor....
Ben Fatih'e bu sezon için fitim...
Fatih bu takımı epeyi toparlar......

BAHADIR33
14.12.2009, 12:02

Bir önerme oluşturalım :)

P: Yönetim inada devam eder
Q: Taraftar Fatih Tekke inadını sürdürür
R: Ortalık durulur
S: Fb galibiyeti
T: Tekke transfer edilir
http://upload.wikimedia.org/math/9/d/3/9d3ffc862ec456b2d3be62150f062c39.png

Açıklaması ; Yönetim ve taraftar inada devam ederse ortalığın durulması ancak Tekke'nin transferi ya da Fb galibiyetiyle olur

İHTİLALL
14.12.2009, 12:04
Yok yok.

Gene başladık..

Yok yok..

Olcay, ben o kısımdan çok ilk cümleye takıldım..

Yoksa Tekke konusu zaten "futbol ucubesi bir iş" olarak literatüre geçti çoktan..

Yinede "günün anlam ve önemine "binaen yazmayacaktım ki..

İlk cümlede "Umut gününde olsa" diye bir bölüm var..

E pes..

Futboldan anlamıyorum diyorsan bu kadar ayrıntıya girme sayın başkan..

Yok illa girecem diyorsan bul bu işten anlayan birini oturt yanına..

Yanına "paf "takımından bir çocuk alsan ,o sana söylerdi,..

Aslında Umut'un günü filan olmadığını..

Umut'un gününün böyle olduğunu,Umut'un aslında "gününde " olduğunu..

Trabzonspor başkanı "eşeği boyayan Kayseri'li " durumuna düşürmemeli kendisini..

Burçak
14.12.2009, 12:06
Oooo..

Ahhhh Erman aahhh,

Seni kaçıran o ekmek arabasının şöförü ben olsaydım keşke..
hocam bunun hikayesi nedir merak ettik forumda herkes galeyana geldi. anlatırsanız seviniriz valla :)

BAHADIR33
14.12.2009, 12:06
[QUOTE=

Trabzonspor başkanı "eşeği boyayan Kayseri'li " durumuna düşürmemeli kendisini..[/QUOTE]

Abi , eşeği boyayan lider oluyor şeklinde düşünmüş olabilir mi Başkan? :)

İHTİLALL
14.12.2009, 12:08
Abi , eşeği boyayan lider oluyor şeklinde düşünmüş olabilir mi Başkan? :)

Başkana sorun!..:)

Adem Erdoğan
14.12.2009, 12:09
Umut çok pozisyona giriyor.Böyle avutalım kendimizi.Pozisyona girme kralı olacak sezon sonunda.

Mevzu Umut değil yanlış anlaşılmasın, hala ona göz yumup ortaya atanlar.

Bugün Umut şanssızdı gününde değildi hikayesi okuyanlar yarın yenildiğimiz veya puan kaybettiğimiz maç sonrası bu kadar iyimser olabileceklermi yoksa kendi beceriksizliklerini Umutun Şenolun üstünemi yıkacaklar göreceğiz.

Orhan Aydın
14.12.2009, 12:11
13 Aralık dünya Umut günü...
keşke dün kutlasaydım keşke:D

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 12:14
Yani,maç sonunda ne demeliydi?

Fatih olsa bunları yazardı?

Yada içinde Fatih geçmeyen ama onu ima eden bir cümlemi olmalıydı?

Nasıl bir cümle?

Fener maçında bu forvetler sahada olacak iken nasıl bir cümle?

İHTİLALL
14.12.2009, 12:16
hocam bunun hikayesi nedir merak ettik forumda herkes galeyana geldi. anlatırsanız seviniriz valla :)

Şimdiki sözde hakem duayenleri,Trabzonspor üzerinden test edilerek bu makamlara ulaştırıldılar..

Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu Trabzonspor'u alenen katleden hakemlerdir..

Trabzon'da ,sarhoş olarak çıktığı iddia edilen bir Bjk maçı sonrası (maç boyunca doğradığı Trabzonspor aleyhine ikinci penaltıyı çalınca,ortalık karışmış ,maç penaltı atılamadan bitmiş,tatil olmuştu) Faroz'luların elinden "ekmek arabası" ile şaşırtmaca yapılarak kaçırılmıştı..

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 12:17
Arada bir dene Adem,genç adamsın,böyle yaşlanma,etrafına zarar.!
Polyannacılık huyum değil malesef huyum kurusun.

Adem Erdoğan
14.12.2009, 12:19
Mümkünse forvetleri daha önce çok iyiymiş gibi gösterip böyle bir ihtiyacımız olmadığı yönünde cümleler kurmasın.
Kendisini küçültüyor.

Ben bugün konuşurum, kötü günde sahip çıkarım, bugün polyanna takılanları kötü günlerde de aynı şekilde görmek isterim ayrıca.

Burçak
14.12.2009, 12:20
) Faroz'luların elinden "ekmek arabası" ile şaşırtmaca yapılarak kaçırılmıştı..
şimdi anlaşıldı olay . :)
Teşekkürler.

Orhan Aydın
14.12.2009, 12:21
Olcay abi galibiyetin keyfiyle yazıyoruz.Yoksa umudumuz ve Umut'umuz var:);)

İHTİLALL
14.12.2009, 12:23
Yani,maç sonunda ne demeliydi?

Fatih olsa bunları yazardı?

Yada içinde Fatih geçmeyen ama onu ima eden bir cümlemi olmalıydı?

Nasıl bir cümle?

Fener maçında bu forvetler sahada olacak iken nasıl bir cümle?

Konuşmayabilirdi..

Üstelik "çakmadığını" ikide bir kendi söylüyor..

İlla bir şey demek istiyorsa ,bir zamanlar birine sık sık yaptığı"hocaya sorun" göndermesini yapabilirdi..

Şenol hoca ,asla Umut'un gününde olmasını beklemezdi mesela..

Biliyor,daha gelmeden söyledi zaten..

Ama buradaki arkadaşların haklı endişesi,doktor beylerin filan ,"Şenol hoca da bilmiyor,öğreteceğiz" beyanatlarını telaffuz etmeseler bile ,dillerinin ucunda tetikte beklediğidir..

Endişelerinde haklılar..

KUTADGU
14.12.2009, 12:49
Yine kazandık hayret.

Ve bu beceriksizler mangası, bu toplamda 10 Milyon Euro bile etmeyecek bu kadro hala umudunu sürdürüyor.

Bizim kadar para harcayan takımlar da yoluna devam ediyorlar ama.

Onların da maşallahı var.

Bizim kadar para harcayan takımlar dedim de. Aklıma gelenleri sayayım hemen.

Fenerbahçe : Guiza, Emre, Dos Santos, Fabiaono (14+4+15) : 33 Milyon Euro
Galatasaray : Baros, Keita, Elano (7+7+8) : 22 Milyon Euro
Beşiktaş : Zapo, Sivok, Ernst, Ferrari, Tabata (4+4+7+8+5) :28 Milyon Euro.

Küçük nixpette transferlerini yazmadım bile.

Bu vesile ile ben 1 Milyonluk Selçuk'a, 1 Milyonluk Colman'a, 1 Milyonluk Cale'ye.
Ve takımıma güvenimi belirtiyorum.

Biz iyi bir takımız.
Ama bizi rahat bırakmayanlar var.

Dışarda ve de içerde.

karatasof
14.12.2009, 13:03
Bu arada maçın stresinden de olabilir ancak ligtv'nin DS TD'ü Hakan Kutlu takıntısını anlamakta güçlük çektim.
Bilen varsa bizi aydınlatsın lütfen.
Maç boyunca en fazla gösterilen adamdı bu TD.
Kariyeri hakkında pek fazla malumatım yok.
Çok büyük başarıları olduğunu da zannetmiyorum ancak adam her pozisyon öncesi ve sonrası ekranları kaplıyordu.
Yüzündeki gerginliği dışa vurması da cabası.
Hani kameramanın özel ilgisi deyip geçiştireceğim ancak maçı anlatan herifte iki lafın arasında adamdan bahsedip durdu.
Sponsoru ligtv galiba?

firidin61
14.12.2009, 13:11
Maç bitip başlık tenhalaşınca oluşan sohbetler 5 çayı keyfi veriyor bana :) Espirilerin cümlelerin içinde görülebilir kadar saklı olduğu fakat cümlelerin içerisindeki göndermelerin alıcıya net olarak ulaştığı bu sohbetler tadından yenmiyor ;)

Galibiyet mi ? Güzel . Onur ' un gelişimi ? Paha biçilemez :)

BYGUNES
14.12.2009, 13:11
Çok keyif alarak izleyemedim.

BAHADIR33
14.12.2009, 13:18
Hangi takımın taraftarı bu hafta keyif alarak maç izledi ki?

BAHADIR33
14.12.2009, 13:20
Olcay abi bu arada hala sorunun cevabını düşünüyorum..
Başkan maçtan sonra ne demeliydi....

6_DenizhaN_1
14.12.2009, 13:31
Takım pek iyi oynamadı ama sanırım FB maçına sakladı herkes kendini.
GAbriç'i de sarı kart sınırında oldugundan dolayı dışarı aldı Şenol Hoca.
Şu Umut %15000 lük golleri kaçırmazsa yeneceğiz FB Yi.

bariskaratas
14.12.2009, 13:34

Göksuyu bu sene takımda görmek istiyordum. İnşallah 2. yarı olur yada.
Gecen sene ki bazı maclar ve bu sene basında ki hazırlık maclarıydı galiba
cok begendim. en con kosan cırpınan olumlu işler yapandı.
sagbek bile tayfundan iyi oynadı.
ama adamı yok heralde yonetimde, anlamadım.

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 13:35
Çünkü Bahadır,artık futboldan zevk almayı bıraktık..
Bize eziyet verdiği anlar yetmiyormuş gibi,en keyif almamız gereken anlarda bile neresinden nasıl bulupta kendimize zulme devam ederizin telaşı içindeyiz.

.

Olcay abi bu arada hala sorunun cevabını düşünüyorum..
Başkan maçtan sonra ne demeliydi....

BAHADIR33
14.12.2009, 13:40
Bize eziyet verdiği anlar yetmiyormuş gibi,en keyif almamız gereken anlarda bile neresinden nasıl bulupta kendimize zulme devam ederizin telaşı içindeyiz.

.
Haklısın Olcay abi, öyle..
Senin sorundan sonra düşündüm...Başkan ne deseydi ben sağa sola çekmezdim diye..Ama kendi kurduğum her cümleyi bile bir tarafa çektim..

Ama Hoca Nasrettin de güzel söylememiş mi?
"iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi ? Hırsızın hiç mi suçu yok?"

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 13:45
Onu en baştan kabullendik Bahadır:)
O cepte..

Hatalarını düzelteceklerdir.
Tekke'den dönüş yok artık...

Düzeltirken çektiğimiz cefa bize artı olarak dönermi,dönebilir..

Kişiye dayalı sistem yok artık...

Misal;Yattara..

Olsaydı?

Haklısın Olcay abi, öyle..
Senin sorundan sonra düşündüm...Başkan ne deseydi ben sağa sola çekmezdim diye..Ama kendi kurduğum her cümleyi bile bir tarafa çektim..

Ama Hoca Nasrettin de güzel söylememiş mi?
"iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi ? Hırsızın hiç mi suçu yok?"

asimetrik
14.12.2009, 13:46
Bir çok taraftarımızın aksine iyi bir 90 dakika oynadığımızı düşünüyorum. Denizlispor'u ve ligimizde hiç bir takımı averaj takımı olarak görmemek lazım. Zorlu bir lig ve Denizlispor'da her takımı yenebilecek güçte.
Şahsımca işimiz çok zordu, Denizlispor bu maçı kader maçı haline getirdi. Naklen yayın etkisi ile her oyuncu 2 kişilik oynadı. Dün oradan her takım bu kadar kolay çıkamazdı bence.
Bize gelince, ilk dakikalarda arzulu başlayan Denizli'yi çok çabuk sindirdik. Yerden ayağa paslarla kontrolü ele geçirdik, üzerlerine gittik ve golü attık. Golden sonra elbette Denizli Allah ne verdiyse saldıracaktı, öyle de oldu. Cahil cesareti gibi, defansları daha öne çıktı. Bu durumda pas yapmak kolay değildir. 3-4 oyuncu önde basıyor, oyun boyu kısalmış, Şenol hoca yapılması gerekeni yaptı ve baskıyı gol ile kırmaya çalıştı.
Gabriç'in sağa Alan'ın sola geçmesi savunma yönümüzü zayıflatsa bile saldıran rakibe karşı hücum formatımızı daha etkin hale getirdi. Kanatlarda oynayan forvet elemanlarının artık orta yapmaları değil, buldukları boşluklarda içeri katedebilmelerini sağladı.
Bu girişimlerde başarılı da olduk. Umut'un kaçırdığı goller ayrı bir konu ama asıl önemlisi final paslarını iyi yapabilseydik bugün renktaşlar çok daha pozitif konuşacaklardı.
Savunma anlamında ise son derece konsantre idik.Geçen seneden beri, bizim takım boyu kısaldığı anlarda müthiş savunma yapıyoruz. Kendi adıma hiç bir pozisyonda ürkmedim. Denizlispor'a pozisyon vermeyeceğimiz belliydi. Nitekim biz taraftar olarak gerilsek de rakibin taraftarı bir şey olmayacağına hükmederek maç bitmeden stadı terk ettiler.

UğuR
14.12.2009, 13:46

.

Olcay Abi, kendimize zulmetmeyi sevdiğimizen mi bugüne olan gelişmelerden dolayı endişeli olduğumuzdan mı keyif almamız anlardaki halimiz....

Ayrıca biz de mazoistlik var Abi :p
Yoksa sportif açıdan başarısızlığın ve bunun oluşumundaki gerekçelerdeki istikrarın üstüne katlanabilecek bir taraftar topluluğu olabilir mi?

Adem Erdoğan
14.12.2009, 13:48
Aynı filmi daha önce izleyince ikinci defa izlemek eziyet gibi geliyor.Film güzel olsaydı amenna, fakat hiç güzel değildi.

BAHADIR33
14.12.2009, 13:49
Onu en baştan kabullendik Bahadır:)
O cepte..

Hatalarını düzelteceklerdir.
Tekke'den dönüş yok artık...

Düzeltirken çektiğimiz cefa bize artı olarak dönermi,dönebilir..

Kişiye dayalı sistem yok artık...

Misal;Yattara..

Olsaydı?
ya abi eziyet olsun diye mi yapıyorsun.
Sorma artık böyle sorular. 2 saat önce sorduğunu daha yeni cevaplayabildim.İşimden gücümden etme beni abi :)

mkmsas
14.12.2009, 13:57
Orta saha direncimizi yeterli bulmuyorum..

Bu Song-Egemen'in kişisel performanslarından daha önemli bence..

Çok mücadele ediliyor.. En ruhsuz olarak gösterilen Colman bile rakibi kovalıyor..

Ancak büyük çoğunluğu etkisiz.. Rakibi bozulmuyor, bir anlamda eskortluk yapılıyor..

Top çalmak için sabırsızca ve şuursuzca rakibe saldırılıyor.. Aksine çok kolay çalım yeniyor.. Rakip adam eksiltmiş oluyor..

Fenerbahçe maçı bu anlamda daha ciddi bir test olacak.. Rakibin tekniği yüksek, pas trafiği oluşturabilecek ayaklarına karşılık, geçen sene Kadıköy'de gösterebildiğimiz etkinliğe ulaşabilecek miyiz?

Cevabı evet olursa, mevcut orta saha kadrosu için geleceğe çok daha umutlu bakabiliriz.

Yine de ben, temposu ve mücadele gücü eldekilerden yüksek ve daha süratli -en azından ilk adımı hızlı- bir orta sahanın en az forvet transferi kadar elzem olduğuna inanıyorum..

Erdem Keser
14.12.2009, 15:00
Stoperlerimiz ne yazık ki oyun kurabilen özellikte oyuncular değiller.Bilinçli toplarla çıkmak için tek alternatifimiz Selçuk'un geriye gelmesi ve oyun kurması.Eğer O da markajdaysa topu oyuna sokacak oyuncumuz kalmıyor.
Colman'ın bu anlarda biraz daha geriye gelmesi şart.Çünkü arkadan topla beraber çıkma işini Ceyhun'la yaparsak 3. bölgede kaptıracağımız muhtemel toplarla sıkıntı yaşama olasılığımız hayli yüksek.

Broos'un gidişinden sonra oynadığımız üç maçta Selçuk fm tabiriyle 'deep lying playmaker' [örn:Pirlo] şeklinde oynadı.Ama yanına mutlaka gerektiğinde topla beraber katedebilen, pres yediği anda eli ayağına dolaşmayan, akıllı bir ortasahaya ihtiyacımız var; yine fm tarzıyla(:)) 'box to box' oynayacak , Ernst tipinde bir oyuncu gerek...

Alan'ın ikinci bir forvet gibi oynamasıda eskiye oranla ortasaha direncimizi arttırdı.Gelecek sezona bir tane stoper, kaliteli bir ortasaha ve iyi bir forvete ihtiyacımız var.

Samet Berber
14.12.2009, 15:09
Umut'a çok kızdım bu maç .

Bir türlü rahatlayamadım ama alınan 3 puan güzel oldu :) .

AdemS
14.12.2009, 15:10
Rahat kazanabileceğimiz bir maçta yine strese girdik..
Alanzinho kendini buldu Şenol Hocayla..
Bütün futbolcular elinden geleni yaptı, Colman vasatın altındaydı, Umut çok koştu, mücadele etti ama yine gol kaçırma yarışı içerisindeydi..

Şenol Hoca Fenerbahçe maçında da gerekeni yapacaktır..

Denizlispor da bence iyi oynadı, özellikle baskı kurduğu süre içerisinde.. Bir de defansları hava toplarında gayet iyiydi.. Şu andaki konumları da hiç yakışmıyor bence Denizli'ye.. İnşAllah toparlanırlar..

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 15:11
Umut golleri saklıyor.

Kesinlikle biriktiriyor.

Bu hafta kumbara açılır,bozuklar ortaya dökülür:)

KUTADGU
14.12.2009, 15:15
Umut golleri saklıyor.

Kesinlikle biriktiriyor.

Bu hafta kumbara açılır,bozuklar ortaya dökülür:)

Allah söyletti İnşallah.

Şaka bir yana Umut ya da başkası Fenerbahçe galibiyetine neden olsun da ne olursa olsun.

Bu sezonki en kritik maç.

Bu arada şaka yapmıyorum ama gerektiğinde beraberlik bile iyi bir sonuç olarak değerlendirilebilir.

Ne olursa olsun yenilmemeliyiz ama.

Ne olursa olsun.

BAHADIR33
14.12.2009, 15:16
iyi de abi bozuklukları artık Merkez bankası bile almayacak neredeyse. Tedavülden kalkacaklar.

OLCAY ÇAKIR
14.12.2009, 15:19
Evet Cihan,mağlubiyet olmamalı..

Gerisi güzel olur..

Tedaviye cevap alınabilir olur..

İHTİLALL
14.12.2009, 15:36
Fener maçında bende beraberliği kötü saymam..

Hatta psikolojik olarak,fener mağlubiyeti ile beraberliğinin arasında kaf dağından daha büyük dağlar var..

Ama içinde bulunduğumuz halet-i ruhiye,bjk maçı şekil ve sonucuna yatkın maalesef..

Aslında takımımız buna yatkın..

Uğraşıp uğraşıp, bir tutam "keçiboynuzu ezmesi" yapabiliyoruz..

KUTADGU
14.12.2009, 15:43
Fener maçında bende beraberliği kötü saymam..

Hatta psikolojik olarak,fener mağlubiyeti ile beraberliğinin arasında kaf dağından daha büyük dağlar var..

Ama içinde bulunduğumuz halet-i ruhiye,bjk maçı şekil ve sonucuna yatkın maalesef..

Aslında takımımız buna yatkın..

Uğraşıp uğraşıp, bir tutam "keçiboynuzu ezmesi" yapabiliyoruz..

Abi, mesele basit o zaman.

Maça en başta teknik kadro ve de futbolcular sağlam bir mantalite ile hazırlanmalı.

Galibiyet için topyekün saldırı değil, akıllı ve bilinçli bir yapıyla sahaya çıkmalı.

Taraftar şüphesiz galibiyet isteyecektir.

Baskıya gelmeden, kör noktalarını bulup, nokta atışı yapabilirsek harika olur.

Unutmayalım Fener'de bu maçı isteyecek.

Murat Keçeci
14.12.2009, 16:40
Bu maçı kazanmamız moral açısından çok iyi oldu.Şenol hocanın takımda yarattığı en belirgin özellik takım savunmasını biraz daha iyi seviyeye çıkarması oldu.Golü atana kadar güzel futbol oynadığımızı söylemeliyim.

Selçukun performansını beğendim zaten potansiyelini biliyoruz en düşük bu seviyelerde olmalı.Milli takımda görmek istiyoruz onu.

Colman takımın en önemli parçalarından biri onun gibi oyuncuların sahada olması bana güven veriyor ilk yarı umuta çok güzel pozisyon yarattı.İkinci yarı topu bekletmeden tek pasla serkanı buluşturmasıyla oyun zekasını gösterdi ayrıca umuta yine bu yarıda çok güzel bir pas daha verdi hatta gökhanın önünede guzel bir top attı ama kalecının zamanlaması iyidi.

Alanzınho için çabuk oyuncu olduğu için maçlarda bir çok kez şut fırsatı yakalıyacağını belirtmiştik ona kalan o vuruşları düzgün yapmaktı ilk yarıda 2 kaliteli şut çekti nitekim birinden golümüz geldi.Fizik gücünü daha iyi ayarlamalı ikinci yarı çok top kaybetti.

Gabricin futbol bilgisini beğendiğimi belirtmiştim attığı gol zaten futbol bilgisi kaynaklı bir goldü o pozisyonda orda olması önemli.

Umut için birşey söylemek gerekirse kesinlikle yetenekli bir oyuncu ama futbol bilgisinde eksiklik var hangi pozisyonda top nereye vurulur nerde istop edilip nerde tek vuruş yapılır bunları bilmiyor atamadığı gollerin tek sebebi bu.

Serkanın çıkışı 2 maçta kaldı bu maç ortaları kale arkasına şutlarıda auta yolladı ama mücadelesi iyidi.

Çıkışımızı devam ettirip ilk yarıyı en iyi yerde bitirip sonra iyi bir kamp dönemi geçirip takıma hava katacak bir iki transferle güneşli günler göreceğimize inanıyorum.

hooligans61
14.12.2009, 16:43
trabzonun her gol pozisyonunda umut var ama gol yok nedi bu yaa

Muhammed
14.12.2009, 17:07
Lütfen Umutun Trabzonspor'da ki son maçı Fener maçı olsun.

İsa
14.12.2009, 17:10

Gerek var mı, bence var.

Saha içindeki dizlişlerin tamamen simetrik olmasını bekliyoruz bu büyük bir hata.Bir bek için beklenen bir çok özelliğe sahip Cale.
Sağbekte ligin en iyisi Gökhan Gönül Cale'den daha mı iyi orta yapıyor?
Cale mevcut ligin en iyi solbeklerinden biri.Yakın gelecekte en iyisi.Yabana atılacak,hafife alınacak bir isim değil.

bariskaratas
14.12.2009, 17:14
Saha içindeki dizlişlerin tamamen simetrik olmasını bekliyoruz bu büyük bir hata.Bir bek için beklenen bir çok özelliğe sahip Cale.
Sağbekte ligin en iyisi Gökhan Gönül Cale'den daha mı iyi orta yapıyor?
Cale mevcut ligin en iyi solbeklerinden biri.Yakın gelecekte en iyisi.Yabana atılacak,hafife alınacak bir isim değil.

evet buldun da bunuyorsun denir buna.
cale gibi solbek yok suanda fazla.
carlos filan diyorlar. halt etmis cale yaninda. real de bile defansif olarak rezaltti.
solbek konusundan once bize stoper lazim su anda.
sagbek de omer de iyi simdilik.
her orta tehlike ceza alaninda.

İsa
14.12.2009, 17:19
İlk 30 dakika oynadığımız futbolun birden değişmesinde Gabriç in sağa Alan ın sola Serkan ın göbeğe gelmesi etkili olmuş olabilir mi? Her maç ayrı bir hikayedir her hamle her zaman işe yaramayabilir...

Şenol hocayı eleştirmeye çalışıyorum :)
O baskıyı yememizin en temel sebebi oyuncuların panik yapması ve şuursuzca topu ileriyi fırlatmaya çalışmasıydı.Hele bir pozisyon varki sanki maçın uzatmaları oynanıyorda ,top yarı çizgiyi geçince maçı kazancakmışız gibi herkes panikle topa vurmaya çalışıyordu.İsimleri net hatırlayamadım ama 3 kişi topu uzaklaştırmak için vurmaya çalıştı üçüde topa tam vuramadı en sonunda top cezasahamızın önünde Umut'un önüne düştü,o da bi gayret vurmaya çalıştı top yine rakip çizgiyi geçmeden rakipte kaldı.
Yine o dakikalarda ayağa pas yapmaya çalışan Cale gözüme çarptı.
Eskişehir maçındada golü yedikten sonra aynı panik havası oluştu.Oyunu Tjıkuzu kurtardı o maçta.Gençler maçındada aynı hava vardı 2 puanı kimse kurtaramadı.

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 17:39
Trabzonspor'un rakipleri Fb, Gs, Bsk, Bursa ve Kayseri ise (Trabzonspor'un hedefi Sadri Sener'in ve diger yöneticilerin hergün acikladiklari gibi sampiyonluk yarisinda sonuna kadar iddiali olmaksa) bu takima öncelikle bir forvet lazim...

Forvetlerimiz mac icinde her kacirdiklari pozisyon sonrasi Denizlispor gibi sahada özgüveni kalmamis, inancini kaybetmis takimlari bile 90'inci dakikaya kadar canli tutuyorlarsa bu takimin bir golcüye ihtiyaci var.

Elbette bir forvet gol kacirabilir,...ama Umut ve Gökhan gibi (amatörce) gol pozisyonu harcayan forvetlerin Trabzonspor'da isi olmamali.

Bu forvetlerle Trabzonspor'un gercek rakiplerini yenmesi mücizelere kalmis...

Özkan
14.12.2009, 17:42

Gerek var mı, bence var.

Bu arada ferhat unutulmasın.Gabric'in ve Alan'ın iyi olmasında Cale ve Ömer Aysan'ın sağlam oyunlarının etkisi yok mu? Birçoklarının Trabzonspor'da istediği Çağlar daha mı iyi orta açıyor?

Tolunay Abdioğlu
14.12.2009, 17:44
Gabric'in ve Alan'ın iyi olmasında Cale ve Ömer Aysan'ın sağlam oyunlarının etkisi yok mu? Birçoklarının Trabzonspor'da istediği Çağlar daha mı iyi orta açıyor?

Çağlar çok iyi top şişiriyor Özkan abi. :)

okg_53
14.12.2009, 17:49
Cale nin hücum özelliği yok gibi bişey,bunda mutabıkız.
Ancak savunmadada pek iyi değil.Daha dün önümüzde oynadı canlı gördük.
Adam kaçırıyor ve ilk müdahaleleri pek iyi değil vede kız gibi top oynuyor.
Egemende onun açığını kapatayım derken alanını boşaltıyor ve Egemen suçlu oluyor.

Ömer Song a yakın oynadığı için,Song un işi daha kolay,Egemenin işi daha zor.
En basitinden dün savunma dörtlüsü 50 dk boyunca gözümüzün önünde oynadılar.Herşey açık ve net.

asimetrik
14.12.2009, 17:50
Golcülerin suskunluğuna rağmen ligin en çok gol atan 2. takımıyız. Gol pozisyonuna girmek için zorlanmıyoruz. Demek golcüler ortalama iyi olsalar ligin tepesindeydik.

bariskaratas
14.12.2009, 17:52
Egemende onun açığını kapatayım derken alanını boşaltıyor ve Egemen suçlu oluyor.

En basitinden dün savunma dörtlüsü 50 dk boyunca gözümüzün önünde oynadılar.Herşey açık ve net.

caleyi dun seyretmedim canlı ama
daha önce seyrettiklerimde takımda zamanlama ve başarı olarak en iyi müdahele yapan oyuncu caleydi simdiye kadar. golleri de hep sagdan yerdik zaten.
sagbekte duzelince goller de azaldı yediklerimiz.
farklı calelerden bahsediyoruz heralde. ya da dun kotuydu.
bi maclık olabilir.

asimetrik
14.12.2009, 17:53

Maçı canlı seyreden birisi olarak, gördüğün eksikliklere rağmen rakibe gerçekten hiç pozisyon vermememizi neye bağlıyorsun?

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 18:09
Golcülerin suskunluğuna rağmen ligin en çok gol atan 2. takımıyız. Gol pozisyonuna girmek için zorlanmıyoruz. Demek golcüler ortalama iyi olsalar ligin tepesindeydik.

Maclari koparmakda zorlaniyoruz, bu Sivas macinda böyle idi...dün Denizli'de farkli degildi. Biz pozisyon kacirdikca rakiplerimize moral veriyoruz, onlari maca ortak ediyoruz. Belki Denizli ve Sivas gibi takimlar bu davetleri kabul etmiyorlar...ama futbolcu kalitesi biraz iyi olan bir takim bu durumdan faydalanmasini bilir.
Gs macini hatirliyorum,...ortak oldugumuz, hatta koparacagimiz maci o gün hicde iyi olmayan bir Gs'ye hediye ettik.

Cale'den daha iyisini bizim ligimizde biraz zor bulursunuz...
Cale ligimizin en iyi solbeklerinden biri...biz begenmiyoruz baska.
Cale ileri fazla cikmiyor diye elestirenlere sormak lazim...
Bizim ligimizde kac Alves var?

İsa
14.12.2009, 18:18
Cale ileri fazla cikmiyor diye elestirenlere sormak lazim...
Bizim ligimizde kac Alves var?
Yada şöyle sormak lazım Dünya'da Alves'ten kaç tane var?
Şunuda sormak lazım Alves çok mu iyi orta yapıyor?Yaptığı ortalarda isabet oranı nedir?
Takmışız hücumcu bek hucumcu bek.Geçen sene Cale'nin Bjk maçında yaptığı asisti kaç tane bek yapar.Tamam iyi orta yapamıyor , dünya çapında en üst düzeyde bir bek oyuncusunun yılda kaç asisti var bunun kaçı yaptığı orta sonucunda meydana gelmiş.Bu verilerle bir karşılaştıralım.

Murat 61
14.12.2009, 18:24
Cale' yi beğenmeyen arkadaşlara, Celalettin gibi solbeklerle mutlulukar diliyorum !

Osman Yavuz
14.12.2009, 18:25
Şunuda sormak lazım Alves çok mu iyi orta yapıyor?Yaptığı ortalarda isabet oranı nedir?
Takmışız hücumcu bek hucumcu bek.Geçen sene Cale'nin Bjk maçında yaptığı asisti kaç tane bek yapar.Tamam iyi orta yapamıyor , dünya çapında en üst düzeyde bir bek oyuncusunun yılda kaç asisti var bunun kaçı yaptığı orta sonucunda meydana gelmiş.Bu verilerle bir karşılaştıralım.
Daniel Alves hücumsal anlamda etkili bir oyuncu ama topu ceza sahasının içine isabetli kesemiyor.Ben Maicon'u Alves'e değişmem.:)

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 18:27
Bir solbeke (sagbeke) rakibin kanat bindirmelerinde yardima gelmezseniz, takim savunmasi olarak iyi yer almasaniz, o futbolcu tek basina fazla birsey yapamaz. Cale'nin ters kademesi cok iyi, ne zaman basacagini ne zaman rakibinden uzak duracagini iyi biliyor.
Cale'nin eksigi (bu bir eksik olarak görlebilirse) oynadigi kanadi ofansif anlamda fazla kullanmamasi...bunu birazda önünde oynayan futbolcunun özelliklerine bagli oldugunu düsünüyorum.

Mehmet Sarigül
14.12.2009, 18:37

Birde sunu sormak lazim,...bizim takim bir Barca takimi gibi beklerini öne cikarabilecek bir sistemi oynuyor mu, oynayabilir mi?
Trabzonspor'un ortasahasi ve forveti (belli nedenlerden) topu iki saniye rakip yari alanda tutamiyor, ama beklerimizden sürekli kanat bindirmeleri isteniyor...

EmrahYalçınalp
14.12.2009, 20:44
Yahu neymiş bu Cale de haberimiz yokmuş. Daha iyisi de bu ligde yokmuş :)

Spikerin "Denizlispor'un stoperi Çağlar her topu topluyor" dediği anda Çağlar'ın aslında solbek olduğu geldi aklıma, güldüm. Cale'yi solbeki bırakıp içerde gelen topları toplarken düşündüm bir an. Hasılı, Cale vasat bir adam. Colman devamlılık açısından Yattara'dan daha sorunlu. Eğer bir Ernst bulup getiremeyeceksek koşmaktan oynamaya fırsat bulamayan Selçuk'tan da oyunu değiştirmesini beklemek hayalcilik olur. Yine de mevcut yapıyla ilk 20 dakika oynadığımız futbol ümit vericiydi.

Maçla ilgili yazmayı düşündüğüm bir iki şey daha vardı ama hevesim kaçtı. Cale'nin aslında ne kadar cabbar olduğunun anlatılmaya çalışıldığı, Gabriç'in golünde kalenin 2 metre içinde sırtı ağlara yapışıkken kafasıyla topa müdahale etmeye çalışan (çıkartmaya çalışıyordu zahir) forvetimizin aslında yetenekli olduğunun belirtildiği bir maç başlığında ben daha fazla vakit almayayım, harcamayayım da...

Önümüzdeki maçlara bakalım. Gerçi Cale varken boşuna dert etmenin de anlamı yok :)

Kazım Uzunboy
14.12.2009, 20:46
Zorla aldık şu maçı yahu. Ayrıca Trabzonlu Çağlar yine gösterdi kendini.

Berat
14.12.2009, 20:57
...

Gabriç'in golünde kalenin 2 metre içinde sırtı ağlara yapışıkken kafasıyla topa müdahale etmeye çalışan (çıkartmaya çalışıyordu zahir) forvetimizin aslında yetenekli olduğunun belirtildiği bir maç başlığında ben daha fazla vakit almayayım, harcamayayım da...

Abi bilirsin, bu forumda yazılarını özellikle takip eden birisiyimdir..Ancak burada anlaşamadık. Hoş, her konuda anlaşacağız diye bir konuda yok tabi :)

Umut'un çok çok yetenekli olduğunu iddia edemem (ama göründüğünden yetenekli olduğu kesin). Ancak dalga geçtiğin pozisyonda Umut taaa ortasahadan o deparı atmasaydı sence Denizlispor'lu 2 oyuncu yine de birbirine girip Gabriç'e golü ikram ederler miydi?

Yani Umut'u sevmeyen çok adam var forumda ama herkes çok bel altına vuruyor, çok dalga geçiyor.. Olmuyor..

magicyattara
14.12.2009, 21:01
Fb'yi bu hafta seyredeceğim,gs hariç ilk sıralarda ki tüm takımları canlı seyrettim.
Takım olarak eksiklerimiz mevcut ama takımımız Bursa'dan da Kayseri'den de iyi takım.
3 İstanbul hakkında fazla şey söylemeye gerek yok.
Kadro olarak bizden öndeler.
Onlardan sonra ki en iyi kadro bizde.

Pek çoğumuz fark edemiyoruz belki;kadromuz 2 yıldır aşağı yukarı aynı oyuncularla oynuyor ve hoca konusunda yaşadığımız istikrarsızlığın aksine takım olarak sanırım " istikrarı yakalamak üzereyiz".
Oyunun bazı bölümlerinde otomatiğe bağlıyoruz işi.Paslaşmalar,ataklar,kademeler hep ezberden yapılıyor sanki.
Aynı şekilde oyunun belli bölümlerinde aynı paniği yaşıyoruz.

Kadromuz çok kaliteli olmasa da beraber oynatmaya devam edebilirsek,inanıyorum ki bu takım önemli işler yapacak.

cihatöztürk
14.12.2009, 21:32
benim kehanetim tutacak

önce denizliyi yeneceğiz sonra feneri sonrada kupada gs yi ahanda bakın görürsünüz :)

varan 1

gerenimo
14.12.2009, 21:36
çağlar da neymiş arkadaş. üstelik stoper oynadığı maçta rakip sol bekle kıyaslanmak da ilginç olmuş.

dalga geçilen forvetimiz de gol pozisyonunda topu alana aşırmış, ve kalennin içine kadar koşmuş. en azından akıtılan tere verilen emeğe saygı bekler insan.

Ilelioglu
14.12.2009, 21:56
Önemli olan 3 puan idi ve bunuda almayi basardik, onun icin sorun yok!

Simdi Fenerbahce macini düsünmeliyiz..!

EmrahYalçınalp
14.12.2009, 22:54
Abi bilirsin, bu forumda yazılarını özellikle takip eden birisiyimdir..Ancak burada anlaşamadık. Hoş, her konuda anlaşacağız diye bir konuda yok tabi :)

Umut'un çok çok yetenekli olduğunu iddia edemem (ama göründüğünden yetenekli olduğu kesin). Ancak dalga geçtiğin pozisyonda Umut taaa ortasahadan o deparı atmasaydı sence Denizlispor'lu 2 oyuncu yine de birbirine girip Gabriç'e golü ikram ederler miydi?

Yani Umut'u sevmeyen çok adam var forumda ama herkes çok bel altına vuruyor, çok dalga geçiyor.. Olmuyor..
Anlaşamamak normal Berat'ım. En azından fazlaca alışık olduğum bir durum :)
Kısaca açıklamaya çalışayım... Umut koşuyor, evet. Koşuyor da, bu durumdan ötürü onu beğenmem soğutmayan ama mp3 çalan buzdolabını beğenmek gibi bir şey olur. Dalga geçmek olarak nitelediğin durumda Umut'un ne yapmaya çalıştığını hala anlamadım ve merak içindeyim. Bir insan o an o pozisyonda o topa niye hamle yapar, vallahi aklım almıyor. Ama belden aşağı sayılıyorsa Umut'tan özür dilerim. Amacım dalga geçmek değildi.

çağlar da neymiş arkadaş. üstelik stoper oynadığı maçta rakip sol bekle kıyaslanmak da ilginç olmuş.

dalga geçilen forvetimiz de gol pozisyonunda topu alana aşırmış, ve kalennin içine kadar koşmuş. en azından akıtılan tere verilen emeğe saygı bekler insan.
Daha açık yazayım: Hayatı boyunca solbek oynamış bir adam bize karşı stoperde yıllardır oynuyormuş gibi oynuyor. Ama Cale 2 sezondur "ilerde daha iyi olacak"... İnşallah Cale de şöyle zorunluluktan falan 3 dakika stoper oynar da ilginçliği görürsünüz... "Bu ligde daha iyisi yok" ya hani...

Murat Keçeci
14.12.2009, 23:09
Daha açık yazayım: Hayatı boyunca solbek oynamış bir adam bize karşı stoperde yıllardır oynuyormuş gibi oynuyor. Ama Cale 2 sezondur "ilerde daha iyi olacak"... İnşallah Cale de şöyle zorunluluktan falan 3 dakika stoper oynar da ilginçliği görürsünüz... "Bu ligde daha iyisi yok" ya hani...[/QUOTE]

hocam yanlış biliyorsunuz çağlar hayatı boyunca asıl en çok stoper oynamıştır amatörde öyleydi Trabzonspordada stoper olarak beğenilmedi yollandı denizlide ilk sene yine stoper oynadı ikinci sene sol ayaklı olduğu için solbekleri yoktu galiba stoperden solbeke çekilmişti iyi oynadığı bir gs maçından sonra milli oldu ve solbeklik üzerine yapışmış oldu aslında en çok stoperde oynamıştır çağlar

EmrahYalçınalp
14.12.2009, 23:25
hocam yanlış biliyorsunuz çağlar hayatı boyunca asıl en çok stoper oynamıştır amatörde öyleydi Trabzonspordada stoper olarak beğenilmedi yollandı denizlide ilk sene yine stoper oynadı ikinci sene sol ayaklı olduğu için solbekleri yoktu galiba stoperden solbeke çekilmişti iyi oynadığı bir gs maçından sonra milli oldu ve solbeklik üzerine yapışmış oldu aslında en çok stoperde oynamıştır çağlar
Öyle diyorsan öyle olsun ama ben 2003'ten beri her maçını takip ederim Çağlar'ın :) Bence yanlış bilen ben değilim. Orduspor'unu, Bakırköyspor'unu, Denizli Belediyespor'unu bilirim yani. Zaten mesele Çağlar meselesi de değil. Ne o gelir, ne Trabzonspor onu alır bundan sonra. Mesele ciddi ciddi Cale'ye bakıp topçuluk görenlerin aynı sahada olanını bırak, koca ligde daha iyisini görememesi. Cale her Hırvat gibi marketing başarısı ile doğmuş orta halli bir topçu işte. Bence 2,5 milyon euro etmez, verene göre ederse de beni ilgilendirmez. Görünen o ki o parayı veren olursa zaten hediye paketi yapıp satacaklar da, yok işte... Bulgar olsa 500 bin euroya alırdık, "pazar"dan geliyor diye verdik o kadar.

gerenimo
14.12.2009, 23:40
[QUOTE=EmrahYalçınalp;2829196]

cale savunma özellikleri itibariyle bu takımın ihtiyacını göryor. hücum yönü tartışılır ancak savunma yönü sağlam bir oyuncu. stoper oynamak zorunda kalırsa ben zorlancağını düşnmyorum. sonuçta kanat beklerinin hemen hepsi stoper olarak da oynayabilir. avrupalı oyuncuların pozisyon bilgisi ve alt yapısı bizimkilerden iyidir. çağları çok izlemiş değilim ancak dnki oyunu bi stoper için çok da iyi değildi.

Mehmet Sarigül
15.12.2009, 00:53
Yazmadan önce dogru okumanizda fayda var...ayrica yazilarinizdaki ifade sekli ile ilgili birseyler yazacaktim ama vazgectim...cünkü sizin bu yorumlarinizdaki "farkli görüsleri kabullenemeyen o alayci ifade seklinizi" ve nedenlerini cok iyi biliyorum...

Daha açık yazayım: Hayatı boyunca solbek oynamış bir adam bize karşı stoperde yıllardır oynuyormuş gibi oynuyor. Ama Cale 2 sezondur "ilerde daha iyi olacak"... İnşallah Cale de şöyle zorunluluktan falan 3 dakika stoper oynar da ilginçliği görürsünüz... "Bu ligde daha iyisi yok" ya hani...

hamucera
15.12.2009, 01:01
Thy bize eski uçak göndersin birde sponsor olduğu Barçaya verilen uçağa bakın

haber61.net uçağın resimlerine baktım, uçak değil mübarek

iboandibo
15.12.2009, 01:26
arkdaşlar siz cale hücuma katılmıyor felan diyorsunuz ama bu adamın hücuma katılması için çok bi sebep yok.Ne kadar iyi niyetli olsada forvetlerimizin şansız veya beceriksiz oldukları aşikardır.bu durum da ileride top tutamıyoruz fazlaca yani takım olarak rakibi ablukaya aldığımız süreler kısıtlı.Top bi forvete gidiyor bi bizim kaleciye bu sefer calenin asıl bölgesinde uzaklaşma lüksü pek olmuoyor.uzaklaşıtığında o bölgeden yok yiyince cale suçlu açılmayınca hücuma destek vermiyor bu böyle olmaz.İleri uçta topu tutabilirseniz defans çizginiz öne gelir bekler atağa katılır ama saman alevi gibi parlayıp vur kaç kapıp ileri geri gidip gelen bi adam en fazla 40 dakika dayanabilir.sonra ne defansif cale kalır ne de ofansif

doğrumudur

EmrahYalçınalp
15.12.2009, 07:02
Yazmadan önce dogru okumanizda fayda var...ayrica yazilarinizdaki ifade sekli ile ilgili birseyler yazacaktim ama vazgectim...cünkü sizin bu yorumlarinizdaki "farkli görüsleri kabullenemeyen o alayci ifade seklinizi" ve nedenlerini cok iyi biliyorum...
Bence doğru okumaya ihtiyacı olan sizsiniz. Zira yazdığınız şeyler vecize değil, aynısını alıp yazayım. Önemli olan içerik. Kaldı ki, isterseniz inanın ama, o ifadenin size ait olduğunun farkında bile değildim. Maçla ilgili yazmayı düşündüğüm bir kaç şey gördüm, baktım bir Cale'dir gidiyor. Şu an bile daha 3 dakika önce özellikle belirttiğiniz cümlenin tam olarak ne olduğunu hatrlamıyorum. "Bizim ligimizde zor bulursunuz" gibi birşey sanırım. E kuramsal olarak ne farkı var yani bunun şimdi? Siz diğer cümleyi bold yaptınız diye ötekine kullanım bedeli mi ödeyeyim? Bu kadar alınacağınızı bilsem, ya da kırılacağınızı, değinmezdim bile.

Şimdi "tamam, çok iyi topçu aslında ama satmaya çalışmamıza rağmen verdiğimiz parayı veren yok" diyeceğim, yine alaycı diyeceksiniz...

ceserdar
15.12.2009, 07:22
Konuş Emrah Abi. Valla sıkılmıştım artık işler iyi giderken "aslında o kadar kötü değil canım" diyenlerden.

RepLay
15.12.2009, 10:40
Ya sırtınızı fileye verin ve kalkmaya çalışın birden bakalım kafanız öne eğiliyormu eğilmiyormu?. İstem dışı yapıldığını düşünüyorum