PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mali Kongre Gerçekleştirildi

Sayfa : [1] 2

UğuR
04.12.2009, 14:38
Trabzonspor’da Sadri Şener yönetiminin, seçimli hale getirmesinin beklendiği ama buna yanaşmadığı Mali Genel Kurul’a 24 saat kala tedirgin bir bekleyiş sürüyor.
Bordo-Mavili kulübün yönetimi, teknik anlamda Şenol Güneş’i göreve getirip, sahada büyük bir rahatlama yaşarken ve camianın önde gelen birçok isminin desteğini bu araçla sağlarken, şimdi de Mali Genel Kurul’dan yüzünün akıyla çıkmak için kolları sıvadı. Başkan Sadri Şener ve ekibi, 5 Aralık 2009 Cumartesi (Yarın) yapılacak olan Mali Genel Kurul’a özel hazırlanırken, ibra edilmeme endişesini yaşadığı da dile getirildi. Şener, bu nedenle Şenol Güneş’in imza töreni için Salı günü geldiği Trabzon’da kalmayı tercih etti. Sadri Şener ve yönetiminin Mali Genel Kurulu ibra edilerek aşmak için özel gayret gösterdiği, bu noktada kendilerini seven herkesten yardım talep ettiği dile getirildi.
Şener Adeta Diplomat Gibi
Bu çerçevede, Başkan Sadri Şener bir yandan tesislerde genel kurula iyi hazırlanmak, kulübün mali bilançosunu tüm ayrıntısıyla ortaya koyup, gelir kalemlerini de tek tek sıralamayarak durumun söylendiği kadar da kötü olmadığına dair raporu hazırlarken, diğer yandan da kentte gazete, haber sitesi ve televizyonların bürolarıyla birlikte şehrin ileri gelenleriyle bir araya geliyor. Bu ziyaretlerinde kulübün genel durumunu, mali tabloyu ve borçların ödenebilirliğini anlatıp, projelerini de sıralayan Başkan Şener’in Nuri Albayrak ekibinin ibra edilmemesi, Tüzük Kongresi’nde yaşananlar ve bazı gayrimenkullerin kiralanması ya da irtifak-intifa hakkının devredilmesiyle ilgili toplantılarda istediklerini geçirememeleri nedeniyle tedirginlik duyduğu belirtildi. BU kongrede ibra sorununun yaşanması durumunda seçimli genel kurul sürecinin başlayacağı ifade edildi.
Kaynak: Günebakış

Evet kongre ile ilgili düşüncelerinizi burada belirtebilirsiniz...:)

M.S.SOFU
04.12.2009, 14:46
çok hayın olacak yarın ki kongre :)

ESER
04.12.2009, 14:52
rapor hazirliyacak hmm:rolleyes: ne gerek var canim rapora futbol kulublerinin sermayeleri futbolculardir;) der olur biter..
hatalarindan ders almaya baslamasi guzel gelismeler

BAHADIR33
04.12.2009, 14:55
İnşallah yarın akşam haberlerine malzeme olmayız....

Faik Yılmaz
04.12.2009, 14:57
Saati nerde yapılacağı kaç gün süreceğiyle ilgili bilgiler verirseniz arkadaşlar ve bizim açımızdanda faydalı olur kannatindeyim...

UğuR
04.12.2009, 15:00
Saati nerde yapılacağı kaç gün süreceğiyle ilgili bilgiler verirseniz arkadaşlar ve bizim açımızdanda faydalı olur kannatindeyim...

Yarın(05.12.2009) saat 11:00′da KTÜ Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda başlayacak olan Olağan Genel Kurul’un gündemi belirlendi. Buna göre;
GÜNDEM:
1- Yoklama ve Açılış,
2- Genel Kurul Divanının Oluşturulması ve Saygı Duruşu,
3- Gündemi Genel Kurul’a Sunulması,
4- Yönetim Kurulu İdari ve Mali Raporlarının Okunup Görüşülmesi,
5- Denetleme Kurulu Raporunun Okunup Görüşülmesi,
6- Yönetim Kurulu Raporlarının İbrası,
7- Dernek ve Bağlı Şirketlerin 2010 Yılı Konsolide Tahmini Bütçesinin Okunup Görüşülmesi ve Onaylanması,
8- Dilek ve temenniler,
9- Kapanış.

cobts28
04.12.2009, 15:00
130 trilyon borç valla allah sonumuzu hayır etsin küme düşürülmeyiz yeni uefa kritelerine göre inşallah.

Özkan
04.12.2009, 15:07
İbrâ edilmeyen 2. yönetimimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Faik Yılmaz
04.12.2009, 15:08
Yarın(05.12.2009) saat 11:00′da KTÜ Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda başlayacak olan Olağan Genel Kurul’un gündemi belirlendi. Buna göre;
GÜNDEM:
1- Yoklama ve Açılış,
2- Genel Kurul Divanının Oluşturulması ve Saygı Duruşu,
3- Gündemi Genel Kurul’a Sunulması,
4- Yönetim Kurulu İdari ve Mali Raporlarının Okunup Görüşülmesi,
5- Denetleme Kurulu Raporunun Okunup Görüşülmesi,
6- Yönetim Kurulu Raporlarının İbrası,
7- Dernek ve Bağlı Şirketlerin 2010 Yılı Konsolide Tahmini Bütçesinin Okunup Görüşülmesi ve Onaylanması,
8- Dilek ve temenniler,
9- Kapanış.

Teşekkürler Uğur Abi..... ,

Demekki benim katılacağım bölüme geçilmesi saat 4 ü bulur...... :)

Haydi hayırlısı şahsım adına konuşuyorum 6. maddede yer alan Yönetim Kurulu raporlarının ibrası bölümüne Hayır oyu kullanacağım. Çünki harcadığımız paraya rağmen yapılanları asla yeterli bulmuyorum...

İHTİLALL
04.12.2009, 16:18
Bu başlığın ,ancak bugün açılması..

Hiç ilgi görmemesi..

Hala bu forum dahil,Trabzonspor taraftarlarının, az bir kısmının da olsa bizi şampiyon yapacak paralı başkan(bir başka deyişle beyaz atlı prens) bekledikleri..

Dolasıyla günümüz dünya gerçeklerinden,..

Bihaber değilse bile açıkara geride olduğunu gösteriyor..

Çok,ama çok acı bir gerçek..

Tolunay Abdioğlu
04.12.2009, 16:19
Çok çetin geçecek kongre galiba.

Doğan Şahin
04.12.2009, 16:21
Bilginiz var mı; kongre canlı yayınlanacak mı?

karatasof
04.12.2009, 16:24

Hiç ilgi görmemesi..

Hala bu forum dahil,Trabzonspor taraftarlarının % 90 ının, bizi şampiyon yapacak paralı başkan(bir başka deyişle beyaz atlı prens) bekledikleri..

Nasıl ilgi görsün ki?
TS'da bütçe belli.
Daha doğru deyişle kasada para olmadığı belli.
30 milyon borç için gemileri yakanlar,ona buna çamur atanlar, şimdi 130 milyonluk borç için delegeden aklanmayı bekleyecekler.
Bakalım nasıl olacak?
Asıl curcuna salonda kopacak gibime geliyor.
O sebeple forumdaki ''Fırtına öncesi sessizlik'' bana göre...:cool:

Ali Tunahan Güllü
04.12.2009, 16:24
Bol tartışmalı geçeceği kesin..

Faik Yılmaz
04.12.2009, 16:25
İnşallah yönetim klübün borçlarını açıklama koınusunda objektif olur

Külünkoğlu
04.12.2009, 16:26

Hiç ilgi görmemesi..

Hala bu forum dahil,Trabzonspor taraftarlarının % 90 ının, bizi şampiyon yapacak paralı başkan(bir başka deyişle beyaz atlı prens) bekledikleri..

Veysel hocam kusura bakma ama niyet okuyuculuğun bu kadırına da pes diyorum...

Murat Erdem
04.12.2009, 16:27
Yarın bu saatler de çıkan rezaletleri ve ''küsen'' başkanı konuşuruz gibi, gibi...

Faik Yılmaz
04.12.2009, 16:28
diğer başlıklarda yönetimle ilgili başlıklarda konuşuluyor yani her başlığa hep aynı şeyleri yazmak garip olurdu....

yoksa gündemimiz zaten bu....

Burçak
04.12.2009, 16:33
yarın rüzgar çok sert eseceğe benziyor.
yeni dargınlıklar an meselesi..

Hekimoğlu
04.12.2009, 16:36
Kılıçlar çekilecek.

İHTİLALL
04.12.2009, 16:41
Veysel hocam kusura bakma ama niyet okuyuculuğun bu kadırına da pes diyorum...

Katılmadığın yeri söyle,düzelteyim..

Benim fikirlerim,düşüncelerim mutlak doğru iddiasında olmam..

Ben her konuda talebeyim hala,öğrenebileceğim,anlayabileceğim milyarlarca bilgi,öğreti,düşünce vs. olduğunu düşünüyorum kainatta..

Ama Metin,

Bir düşün;

Yarın Trabzonspor'un röntgeni çekilecek..

Ne olup,ne olduğuna,ne olacağına karar verilecek..

Doğru,ya da yanlış yolda olup olmadığına bakılacak..

Bu takımın önümüzdeki en az iki yıl ,gösterebileceği performans yarın belli olacak..

Bu takımın transfer yapıp yapmayacağı yarın belli olacak..

Bu takımda Şenol hocanın neler yapabileceği yarın belli olacak..

Yarınki kongre, değirmenin suyunun geldiği yerdir..

Hala değirmen taşının başında "çark niye dönmüyor" diye beklemeye benzetiyorum durumu..

Eee, bunlara ilgi ve itibar gösterilmiyorsa, o zaman bu işleri biri gelip yapacak diye bekleniyor değilmidir?

Aklıma başka bir şey gelmiyor..

Sen biliyorsan söyle Allahasen..:)

Murat Erdem
04.12.2009, 16:43
Mesela yarın başkan seromoniden sonra kürsüye çıkınca, söze özür dileyerek başlasa, öz eleştiri yapsa, ''bizde kendimizi 4/4 lük bulmuyoruz'', ''hatalarımızın farkındayız'' vb. delegeye samimiyet gösterse...yok, yok olmaz, mümkün değil...kedidir o.

asimetrik
04.12.2009, 16:44
Nasıl ilgi görsün ki?
TS'da bütçe belli.
Daha doğru deyişle kasada para olmadığı belli.
30 milyon borç için gemileri yakanlar,ona buna çamur atanlar, şimdi 130 milyonluk borç için delegeden aklanmayı bekleyecekler.
Bakalım nasıl olacak?
Asıl curcuna salonda kopacak gibime geliyor.
O sebeple forumdaki ''Fırtına öncesi sessizlik'' bana göre...:cool:

130 trilyon borca temettü, Lange, İsmail Demir dahil mi?
Geçen yönetimin borcunu 39 trilyon biliyordum yanlış mı?

Serdar A
04.12.2009, 16:44
Yönetim ibra edilmez deniyor . Neye göre söylüyoruz bunu ?

Geçen kurulda yönetim ile kongre arasında yetki kavgası çıkmadı mı ?

Şimdi de istediği yetkileri alamayan yönetimin bütçesi onanmayacak mı diyorsunuz ?

Eğer onanmazsa yönetimin komplo içine alındığının sağlamasıdır .

Bu yönetimin destekçisi değilim , fakat olaylara daha ortadan bakmak gerekir .

Doğan Şahin
04.12.2009, 16:48
Katılmadığın yeri söyle,düzelteyim..

Benim fikirlerim,düşüncelerim mutlak doğru iddiasında olmam..

Ben her konuda talebeyim hala,öğrenebileceğim,anlayabileceğim milyarlarca bilgi,öğreti,düşünce vs. olduğunu düşünüyorum kainatta..

Ama Metin,

Bir düşün;

Yarın Trabzonspor'un röntgeni çekilecek..

Ne olup,ne olduğuna,ne olacağına karar verilecek..

Doğru,ya da yanlış yolda olup olmadığına bakılacak..

Bu takımın önümüzdeki en az iki yıl ,gösterebileceği performans yarın belli olacak..

Bu takımın transfer yapıp yapmayacağı yarın belli olacak..

Bu takımda Şenol hocanın neler yapabileceği yarın belli olacak..

Yarınki kongre, değirmenin suyunun geldiği yerdir..

Hala değirmen taşının başında "çark niye dönmüyor" diye beklemeye benzetiyorum durumu..

Eee, bunlara ilgi ve itibar gösterilmiyorsa, o zaman bu işleri biri gelip yapacak diye bekleniyor değilmidir?

Aklıma başka bir şey gelmiyor..

Sen biliyorsan söyle Allahasen..:)

Yarın sesi gür çıkanın baskın çıkacağı değil mali konularda her kesimi aydınlatıcı bilgileri içeren ve düzlüğe nasıl çıkarızın tartışıldığı şekilde geçmesini temenni ediyorum.

Kavga gürültü olduğu taktirde bu söylediklerinden hiçbiri gerçekleşmeyecek ve kongre geçiştirilmiş olacak ve beklentiler bir başka bahara ötelenmiş olacak sadece.

Dip.Ing.Mag.
04.12.2009, 16:51
ya bu nasil baslik size ne mali kongreden parami vereceksiniz klube sanki hayret bise yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Adil ÖZGÜR
04.12.2009, 16:54
Mali Son(g)ongre;

Rafting yaparcasına yine sular gürültülü,
Son Mali Kongremiz birazacık örtülü,

Örtüsü meşru olamaz, taraftar sıkıntılı,
Son Mali Kongremiz oldukça gürültülü,

Anlatılsın haklı beklentilerimiz neler,
Borçlar verilmeden, geçermi bu seneler,

Tablo iç açıcı değil, Güneş'te yeni doğdu,
Gözün aydın Trabzon bir erkek oğlun oldu,

Madem Başkanın devam etmekte iştahı var,
Haklı taraflarını keşfetmeyi anlamakta var,

Bilenler konuşsun susturulsun artım tam-tam lar,
Hedefe odaklanalım, boşa geçmesin zamanlar,

Bu şehri mutluluktan edelim abat,
Boşa konuşanlara diyelim;
Lütfen çeneni kapat.

Her yönetimi karalamayı meslek edinen,
Ey Trabzonu bölük bölük bölmek isteyen,

Herkesin hatası olacaktır, son şansı sen de tanı,
Birleşelim artık, bulalım güzel Trabzonu altadanı,

Neye yarar her zaman hır gür ile didişmek,
Güzel işleri yapabilmek için illakide birleşmek,

Atalım üzerimizdeki bu kirli örtüyü,
Kapatalım hep birlikte bu çirkin gürültüyü,

Bize yakışanı yapalım, üzmeyelim birbirimizi,
Güzel işlere tanık olalım, sevindirelim hebimizi,

Adil taraftarın kendisi, ayrılık olmasın derken,
Mali kongrede Şampiyonu düşlerken,

Birlik beraberlik tek yol, arama başka çare,
Sizlerden bunu bekliyorum, kapansın artık yare.

Murat Erdem
04.12.2009, 16:54
Kongreyi yayınlayacak bir yerel kanal var mı ?

İHTİLALL
04.12.2009, 16:59
Yönetim ibra edilmez deniyor . Neye göre söylüyoruz bunu ?

Geçen kurulda yönetim ile kongre arasında yetki kavgası çıkmadı mı ?

Şimdi de istediği yetkileri alamayan yönetimin bütçesi onanmayacak mı diyorsunuz ?

Eğer onanmazsa yönetimin komplo içine alındığının sağlamasıdır .

Bu yönetimin destekçisi değilim , fakat olaylara daha ortadan bakmak gerekir .

Bu başlığa yazılacak çok şey var ama ,yarınki kongre sonrasını beklemek mantıklı..

En azından kesin rakamlar üzerine tartışma daha sağlıklı sonuçlar üretebilir..

"İbra edilmeme korkusu" bir tahmin tabii..

Ama başkanın ,pazar günü maça gelmeyen başkanın kapı ,kapı gezmesi(hemde fitneci başıları)bu korkunun çokta yersiz olmadığını gösteriyor..

Arkalarındaki hemen herkesi(Karadeniz spor'un ilk yönetimi,spor bakanı,ilk yönetimden Samet operasyonuyla sepetlenenler)kırdıkları için yarınki kongre sıkıntılı..

Bir başka "emare" de ,küçücük salona sıkıştırılan son"borçlanma yetkisi isteme" kongresinin tamamlanamaması ve orada yaşanan tatsız olaylar..

Ve tabi bir önceki yönetime karşı(haketmişlerdir bence)daha bugünlerdeki gibi rakamlar kesin belli olmamasına rağmen başlatılan (siyaset soslu)"ibra etmeyin" kampanyasının rövanşı korkusu..

Başkan bu gece rahat uyuyamayacak bence..

İHTİLALL
04.12.2009, 17:01
Yarın sesi gür çıkanın baskın çıkacağı değil mali konularda her kesimi aydınlatıcı bilgileri içeren ve düzlüğe nasıl çıkarızın tartışıldığı şekilde geçmesini temenni ediyorum.

Kavga gürültü olduğu taktirde bu söylediklerinden hiçbiri gerçekleşmeyecek ve kongre geçiştirilmiş olacak ve beklentiler bir başka bahara ötelenmiş olacak sadece.
Ve bu kimin işine gelecek?..:)

Çok gürültü çıkabilir yarın..

Külünkoğlu
04.12.2009, 17:02
İHTİLALL

İtirazım şuna;

Sadri Şener, Fatih Tekke, Şenol Güneş başlıklarında trafik fazla ve yorucu, üstüne üstlük takımın durumu da ortada. Herşey bir yana Yönetime yönelik eleştriler ve muhtemel alternatifler başlığında konuşulan konuların temeli de belli. Hal böyle iken % 90 gibi büyük, hatta orana bakarsak kesin bir genellemeyi hangi mantıkla yapabildiğinizi anlayabilmiş değilim. Dünya gerçeklerinden uzak yada açık ara geri, beyaz atlı prensini bekleyen bir topluluk cümlelerini kullanmak ve bunu kendinizi sıyırarak yapmanız hiç doğru değil ve acımasızca, insafsızca...

Ahmet Faruk
04.12.2009, 17:10
Şimdi yarın borcumuzu tam olarak öğrenecek miyiz?

Serdar A
04.12.2009, 17:11
Başkanın yerinde olsam bu akşamı hastahanede geçirirdim .

:)

Lafımızı eğip bükmediğimiz için kırıcı olabiliyoruz , öte yandan olması gerekenden de daha fazla duygusalız . Zıt güçlerin çekimi gibi , hayatımızı bu iki kutup arasında yaşıyoruz .

İHTİLALL
04.12.2009, 17:12
İHTİLALL

İtirazım şuna;

Sadri Şener, Fatih Tekke, Şenol Güneş başlıklarında trafik fazla ve yorucu, üstüne üstlük takımın durumu da ortada. Herşey bir yana Yönetime yönelik eleştriler ve muhtemel alternatifler başlığında konuşulan konuların temeli de belli. Hal böyle iken % 90 gibi büyük, hatta orana bakarsak kesin bir genellemeyi hangi mantıkla yapabildiğinizi anlayabilmiş değilim. Dünya gerçeklerinden uzak yada açık ara geri, beyaz atlı prensini bekleyen bir topluluk cümlelerini kullanmak ve bunu kendinizi sıyırarak yapmanız hiç doğru değil ve acımasızca, insafsızca...

Hay Allah razı olsun Metin..

Biri bana itiraz etti..

Tamam o zaman,hatalıyım kabul ediyorum..

Trabzonspor taraftarının tamamı aktüel olsun,haberdar olsun,müdahil olsun,takipçi olsun vs...

Ben yanılayım..
Bunu ,kalpten ne kadar da isterim..

E ama, o zaman niye bu durumdayız diye sormazlarmı bize?..

............................

Bu arada % 90 abartılı oldu galiba,üstüne alınan ,katılmayan herkesten özür diliyorum..:o

Murat Erdem
04.12.2009, 17:13
Serdar, Giresunspor Eren ve Buğra'nın takımla ilişiğini kesip göndermiş. Eren konusunda söylediklerimi hatırladın mı ?

Faik Yılmaz
04.12.2009, 17:16
Yönetimimiz ilk yılındaki icraatlarıyla bizi gerçekten umutlandırmıştı. Projeler transferler Ts Clupların etkinliğinin artırılması filan derken şehir neredeyse tamamen bir kaç çatlak ses dışında birlik olmuştu...

Ancak ilk yılında ne kadar başarılı olmuşlarsa ikinci yıllarında en az onun kadar başarısız oldular. Her alanda geriye düştük borçlarımız at be ka artarken ne sportif başarı nede ışık gördük. Acemice hatalarla klüp çok kötü durumlara sokuldu...

Bu yüzden yarınki kongredeki tavırlar ve davranışlar mevcut yönetim için bir güvenoyudur tepkiler çok fazla olursa yönetimde uzun ömürlü olmayacaktır.

Şenol Güneşin gelmesi şehre br hava getirdi doğrudur ama devre arası olmadan tamda kongre arefesinde gelmesini ben seçim yatırımı ve tepkilere paratoner olarak değerlendiriyorum... Diğer üyeler ne diyor yarın hep birlikte göreceğiz.

Gerçek şu ki klüp zor durumda..... Bakalım bu durumu aşmak için projelermi sunacakalr yoksa kavgalarmı olucak..Mevcut yönetim acaba kavgalardan kötü yönetimden ders almışmı hep birlikte göreceğiz.

Benim en önem verdiğim şey klüple ilgili dökümanlara ulaşabilecekmiyiz. Eğer bu dökümanlara ulaşamıyorsak kötü durumun aslında daha kötü olduğu ve birileri tarafından saklandığı yorumu çıkacak. Eğer dökümanlar verirlerde burada hep birlikte tartışacağız...

Klübümüz sahipsiz değil biz buralarda olucaz..

İHTİLALL
04.12.2009, 17:17

Teorik olarak öğrenmiş olmamız gerekiyor..

Ama ,mesela 2000 kongresinde,MAY, kaybettikten sonra kongrede belirtilmeyen 35 milyon borç ve dökümü yapılmayan iki adet çek koçanı çıkarmıştı ortaya..

Şapkadan yani.. :)

Külünkoğlu
04.12.2009, 17:18
Hayır.
Gerçek borcu her zaman göreve yeni başlayan yönetimler bilebilir. Kısa süreli enkaz devraldık edebiyatından hemen sonra çeşitli çıkarları doğrultusunda onlarda gerçek borçları gizlerler. Kendileri de sonlara doğru bir sonraki yönetime devretmek üzere hazırlık yaparlar. Bu döngü böylece sürüp gider.

Faik Yılmaz
04.12.2009, 17:20
Teorik olarak öğrenmiş olmamız gerekiyor..

Ama ,mesela 2000 kongresinde,MAY, kaybettikten sonra kongrede belirtilmeyen 35 milyon borç ve dökümü yapılmayan iki adet çek koçanı çıkarmıştı ortaya..

Şapkadan yani.. :)

Hakkını yemeyelim Albayrak görevi devrederken klübün mali durumu ve yapısıyla ilgili gayet güzel açıklayıcı bilgiler içeren bir kitap vermişti....

Aynısını mevcut yönetimden de bekliyorum....

Yoksa işlerini önemsemediklerini ve bazı şeyleri sakladıklarını düşüneceğim..... Mesela menejerlere verilen paraları filan....

S.DEMİRCİ
04.12.2009, 17:20

Hiç ilgi görmemesi..

evet ..
dünyadan bir tek sizin haberiniz var..
bizim henüz gözlerimiz açılmadı...

Doğan Şahin
04.12.2009, 17:25
Hakkını yemeyelim Albayrak görevi devrederken klübün mali durumu ve yapısıyla ilgili gayet güzel açıklayıcı bilgiler içeren bir kitap vermişti....

Aynısını mevcut yönetimden de bekliyorum....

Yoksa işlerini önemsemediklerini ve bazı şeyleri sakladıklarını düşüneceğim..... Mesela menejerlere verilen paraları filan....

Onu açıkladılar zaten 3750 (1500'ü bonservissiz gelenlerin menajerlerine bonservismiş gibi verildi)

İHTİLALL
04.12.2009, 17:29
evet ..
dünyadan bir tek sizin haberiniz var..
bizim henüz gözlerimiz açılmadı...
Kendimi % 10 a koymuyorum..

Kongre üyesi olduğum halde ,gidemiyorum mesela Trabzon'a yarın..

Üzülüyorum tabi..

Bu benim özeleştirimin ilk maddesi..

Başka eksiklerimde vardır..

Ama bence herkes iğneyi kendine ,çıvaldızı başkasına batırmalı..

Ayrıca içinde bulunduğumuz durum bir değil,çok yanlışımız olduğunu gösteriyor..

Dediğim gibi belki anlatamadım ama, çoğumuzun hatalı olduğu matematiksel bir gerçek..

asimetrik
04.12.2009, 17:32
Faik, doğru ise yönetimi ibra etmeyeceğini söyledin, bir kaç sorum var. Cevaplarsan sevinirim.
İbra, kulübün yanlış idare edilmesinin değil de hukuka, yasalara ve tüzüğe aykırı harcamalar yapılıp yapılmadığının sorgulanması değil mi?
Oyun belli ise, bu konuda net bilgilerin var demektir. Doğru mu anladım?
Net bilgiler yoksa yarın ki bilgilendirmeden sonra (müsbet menfi) karar vermen doğrusu değil mi?
Aksi amacından çok (son yıllarda moda deyimle) siyasi bir karar olmaz mı?
Sorularımı, eleştiri olarak anlamamanı rica ediyorum. Tamamen bir kongre üyesinin bakış açısını anlamak için sordum.

Mehmet Fatih Yavuz
04.12.2009, 17:44
Yasalara tüzüğe aykırı olması mı sadece, yoksa bunların içine kurumu zarara uğratıcı (hem de ağır) diye bir koşul daha konulmuş mu? Bu iş çok su kaldırır. Ben olsam bu harcamaları ibra etmem. Şimdi 10 liraya alacağı malı gayet yasal şekilde 100 liraya alır. Bu durumda da kimse kimseye dokunamaz.

Murat Erdem
04.12.2009, 17:45
Ben, yarın ki kongrede yönetim aleyhine oy kullanacak olan delegeye ''neden'' diye sorulmasını yadırgarım.

asimetrik
04.12.2009, 17:46
Ben, yarın ki kongrede yönetim aleyhine oy kullanacak olan delegeye ''neden'' diye sorulmasını yadırgarım.

Ben de buna ön yargı derim.

Murat Erdem
04.12.2009, 17:50
Gürcan abi, neye göre ''ön yargı''. Kıstasın ne ?

Rasim YILMAZ
04.12.2009, 17:51
Yönetim ibra edilmeyince elimize ne geçecek?

Bir önceki yönetim ibra edilmedi elimize ne geçti?

Bu yönetimi beğenmiyorum. Savunmuyorumda.

Fakat ibra edilmeme durumunda , Trabzonspor'un prestiji tekrar sarsılacak.

Hem herkes son bir şansı hak eder:) Hele planlı projeli bir muhalefeti yoksa...

asimetrik
04.12.2009, 17:54
Gürcan abi, neye göre ''ön yargı''. Kıstasın ne ?

Çok açık, elinde belge bilgi net haberler olmadan bu yönetim yolsuzluk yapmıştır demek ön yargıdan başka ne olabilir.
Sorum çok masum. Bilginiz var mı?
Cevabın bilgiye gerek yok.
İbra edilmeli ya da edilmemeli demedim. Neye göre ibra etmezsiniz dedim.
Yönetimi de senin kadar eleştirdiğimi biliyorsun.

İHTİLALL
04.12.2009, 17:56
TEKZİPTİR..

Bir önceki sayfada (10 no.lu mesaj) yazdığım mesajda ,Trabzonspor taraftarının aktüel olmaması ile yaptığım genelleme,maksadını aşan bir ifade olmuştur.Bu anlamda başta forum olmak üzere,tamamını "kardeş" bellediğim tüm Trabzonspor taraftarlarından "özür diliyorum"..

Mehmet Fatih Yavuz
04.12.2009, 18:02
Yarın resmi borç son raddesine kadar açıklanmazsa ibra edilmemesi gerekir. Bunun içine her nane de dahil. Lange de bilmem ne de! Borcu da nereye gittiğini de açııık açık anlatacaklar. Yoksa ibra edilmemesi en gereklisidir. Gizli kapaklı dönecek herşey ilerde başımıza bela olacaktır.

asimetrik
04.12.2009, 18:06
Yarın resmi borç son raddesine kadar açıklanmazsa ibra edilmemesi gerekir. Bunun içine her nane de dahil. Lange de bilmem ne de! Borcu da nereye gittiğini de açııık açık anlatacaklar. Yoksa ibra edilmemesi en gereklisidir. Gizli kapaklı dönecek herşey ilerde başımıza bela olacaktır.

Mesela bu durum net olarak ibra edilmeme gerekçesidir.
Söylemek istediğim kararları şimdi değil, yarın vermek adaletli olur.

Mehmet Fatih Yavuz
04.12.2009, 18:08
Ben inanmıyorum abi açıklayacaklarına. Kendi takımının hocasını kovdurmak için, maçları bilerek verdiklerini kendi ekibinden önemli bir elemanın itiraf ettiği bir yönetimin, şu hesapta temiz olacağına inanmıyorum. İnşallah yarın yanılırım.

İHTİLALL
04.12.2009, 18:31
Mesela bu durum net olarak ibra edilmeme gerekçesidir.
Söylemek istediğim kararları şimdi değil, yarın vermek adaletli olur.

Mantık olarak söylediğiniz doğru..

Ama futbol kulüpleri tam olarak şirket gibi görülmemeli bence..

Saha sonuçları çok önemli,kim ne derse desin hepimiz sonuca bakarız..

Belki takım umut veriyorsa kötü sonuçları sineye çekeriz o kadar..

Mesela takım geçen yıl şampiyon yapılsaydı,muhtemelen bu başlık bile açılmazdı..

Yarınki mali kongre de daha önce çokça olduğu gibi 100-150 kişiyle yapılır biterdi..

Ama 42 yılın en ağır bilançosuna ulaştığımızı,tarihi borcu yaptığımızı,bunun karşılığında elde edilenin hiçte tatmin edici olmadığını,herkes biliyor..

Yarın usülsüz bir ödeme arasanız bulamazsınız zaten..

Minare kılıflarına bakacaksınız daha çok uymuşmu diye..

Demek istediğim bu aynı zamanda bir "kanaattir"..

Albayrak'ta aşağı yukarı bu nedenle ibra edilmemişti zaten..

asimetrik
04.12.2009, 18:51
Saha sonuçlarına bakarsak 25 yıldır ibra edilmeyecek tek yönetim kalmaz. Borçlu kulübü borçsuz bıraktığı halde, Özkan Sümer yönetimi dahil. Atay Aktuğ yönetimi ise borsa olayı ile kulüpten ihraç edilmeli.
Tüm bunları söylerken, kulüplerde oluşan ibra etme geleneğine de şahsım adına karşı olduğumu belirteyim. İbra edilmeyecek bir durum varsa elbette edilmesin.
Kanaat ile mahkumiyet çok tehlikeli bir şey.Hele bizim kulüpte. Herkesin herkes hakkında bir kanaati ! var. Sonu tehlikeli olur. Gelenek haline gelebilir:)
Albayrak'da durum biraz farklı. İbra edilmeme nedeni kendisinin (kongre üyelerini ciddiye almayarak) gelmemesi, senet ve bir ara imzalayacak gayri ciddi ifadesi. Tartışılır.
Söylemek istediğim, kızgınlığımız adalet duygumuzu eksiltmemeli.

BAHADIR33
04.12.2009, 20:05
TEKZİPTİR..

Bir önceki sayfada (10 no.lu mesaj) yazdığım mesajda ,Trabzonspor taraftarının aktüel olmaması ile yaptığım genelleme,maksadını aşan bir ifade olmuştur.Bu anlamda başta forum olmak üzere,tamamını "kardeş" bellediğim tüm Trabzonspor taraftarlarından "özür diliyorum"..
Keşke herkes bu davranışın ne kadar asil olduğunu anlayabilse...

Ahmet Faruk
04.12.2009, 20:10
Yanlış şeyler güzel şeyleri silip süpürmesin.
Mesela borca bakıp, bu hes projesi de ne işinize denmesin.

Muhalif
04.12.2009, 20:14
Keşke imkanım olsa da gidebilseydim. Kesinlikle ibra edilmemesi konusunda oy kullanırdım. Şu kongre kararı almak için gerekli imza sayısı her ne ise, toplayan olursa haberim olsun. Yönetim bir an önce gitmeli!

fındıkoğlu
04.12.2009, 20:43
Hayırlısı olsun inşaallah... Güzel ve temiz bir kongre olsun ne olur bari şunu becerelim....

izzet
04.12.2009, 21:15
http://www.sporx.com/futbol/superlig/176164/?takim=116

Bu haberi daha kolay bir Türkce ile aciklayabilecek bir Arkadas varmi?

Ilelioglu
04.12.2009, 21:16
130 trilyon borç valla allah sonumuzu hayır etsin küme düşürülmeyiz yeni uefa kritelerine göre inşallah.

Gese'yi o zaman ortadan kaldirmalari gerekiyor, herifler borctan batiyor...

ceserdar
04.12.2009, 23:21
http://www.sporx.com/futbol/superlig/176164/?takim=116

Bu haberi daha kolay bir Türkce ile aciklayabilecek bir Arkadas varmi?

Futbol Takımı sanırım Futbol A. Ş.'nin elinde. Bir değerlendirme kuruluşu Futbol Takımına 70 Milyon € değer biçmiş. Bu bedel üzerinden Sportif A. Ş.'ye Futbol Takımı'nın devri yapılmış. Futbol A. Ş.'nin Sportif A. Ş.'ye olan borçları bu devire karşılık silinecekmiş. Bilmem basit oldu mu?

juna
05.12.2009, 00:30
yarın yapılacak olan mali kongre http://radyo.ktu.edu.tr ktü üniversite radyosundan canlı yayınlanacaktır. soru ve görüşlerinizi bizzat başkan ve ekibine radyo aracılığıyla sorabilirsiniz. sitede gerekli bilgileri bulabilirsiniz. sevgili taraftarlarımıza selamlar...

FANATIK61
05.12.2009, 01:00
yarın yapılacak olan mali kongre http://radyo.ktu.edu.tr ktü üniversite radyosundan canlı yayınlanacaktır. soru ve görüşlerinizi bizzat başkan ve ekibine radyo aracılığıyla sorabilirsiniz. sitede gerekli bilgileri bulabilirsiniz. sevgili taraftarlarımıza selamlar...

Burdan takip ederiz iyi olmus. Bilgin icin tesekkürler juna ;)

pReN@_61
05.12.2009, 01:36
Hayırlısı olsun ne diyelim

izzet
05.12.2009, 02:36
Futbol Takımı sanırım Futbol A. Ş.'nin elinde. Bir değerlendirme kuruluşu Futbol Takımına 70 Milyon € değer biçmiş. Bu bedel üzerinden Sportif A. Ş.'ye Futbol Takımı'nın devri yapılmış. Futbol A. Ş.'nin Sportif A. Ş.'ye olan borçları bu devire karşılık silinecekmiş. Bilmem basit oldu mu?

Tesekkürler

Tunga
05.12.2009, 02:45
Kongreler olur, biter...

Orada kürsüye çıkıp da iki doğru ve aLtniyetsiz laf etmeyen adamlar daha sonra aylar boyunca "Aslında kulübün borcu şu kadar değil de bu kadar" diye ahkam keser.

Bu ahkamı kesecek kişiler şimdiden hazırlansın ve yarın da mali olarak sormak istedikleri hesap varsa, tam da yerinde, Mali Kongrede sorsun.

Ya da kapasın bayramlık ağzını.

Kongre ertesindeki faaliyet raporunu da edinmek ve ona göre yorumlarda bulunmak gerekiyor.

Benim en çok merak ettiğim konu kulübün personel giderleri. Pek üstünde durulmuyor ama çok önemli ve bir o kadar da sorgulanması gerekli bir kalem.

Hayırlısı olsun.

Doğan Şahin
05.12.2009, 10:25

canlı yayın başlaı ama kesik kesik geliyor. mediaplayerda düzgün yayın.
şuanda röportajlar var

UğuR
05.12.2009, 10:34
http://www.bordomavi.net/index.php?page=anket

Şenol Güneş'in göreve getirilmesi takımı nasıl etkiler?

ana sayfamızda ki ankete katılmayı unutmayın....

Doğan Şahin
05.12.2009, 10:58

Ne yazık ki şimdiden kavgalar başlamış. İlerleyen dakikalarda ortalık karışacağa benziyor.

Murat Erdem
05.12.2009, 11:02
Yayın kesik kesik geliyor yaa.

Süleyman Sofu
05.12.2009, 11:03
HABER61 RADYO GAYET İYİ isteyenler dinleyebilir...

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:04
hayrettin emice konuşuyo :D

Murat Erdem
05.12.2009, 11:05
Evet Haber61 daha iyiymiş, şu anda konuşan kim ?

Murat Erdem
05.12.2009, 11:06
Şenol Güneş'den ''Şenol'' diye bahsediyor.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:08
ktü de hayrettin hacısalihoğlu konuşuyo haber61 de konuşan adam kim ya ne pis bağrıyo :D

Murat Erdem
05.12.2009, 11:08
Refik Karaağaçlı'ymış konuşan, kavga başladı.

Murat Erdem
05.12.2009, 11:11
Yeni konuşmacının hiç bir dediği anlaşılmıyor...

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:13
ktü deki kız hayrettin başkanı sevdim diyo :D:D:D

Murat Erdem
05.12.2009, 11:14
Stad meselesinden konuşuyor.

Ahmet Faruk
05.12.2009, 11:15
Habu konuşan adam ne dii yaa.

"Bööö, böööö,... böyle şi olur mi yaw..."

Cengiz Çubukcu
05.12.2009, 11:15
konuşmadan pek bir şey anlaşılmıyor ama konuşmacı t'lerle d'leri karıştırıyor :) ayrıca suyun üstüne stad mı olurmuş :D

Ahmet Faruk
05.12.2009, 11:16
"Bunu yapamazlar, hayal bile değuldur, mali kenel kurul, kenel kurul, pi takkaa..."

Bir bunları anladım ha...

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:17
"Bunu yapamazlar, hayal bile değuldur, mali kenel kurul, kenel kurul, pi takkaa..."

Bir bunları anladım ha...
koptum :D:D

Cengiz Çubukcu
05.12.2009, 11:18
şu an konuşan kişi hakikaten bomba :) hakkını helal etmiyormuş :)

Ahmet Faruk
"Sayın kenel kurul üyeleru, acapa hocanun öneminu anlatabildum mi"
:)

"Size hakkımı helal ediyorum, Şenol Güneşi getirdiğiniz için"...

Allah Allaaaaah....

Mehmet Fatih Yavuz
Millet suyun üstüne havaalanı yapıyordu eskiden. Onu da geçtiler palmiyelerden adalar yaptılar. Stad dediğin nedir ki olmayacak suyun üstüne? Ulan içi dolu eleştirin biraz da tesiri olsun.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:19
hakkımı hellal edirum

Murat Erdem
Başkan mı konuşan.

Ahmet Faruk
şu an konuşan kişi hakikaten bomba :) hakkını helal etmiyormuş :)
Abi Şenol Güneşi getirdikleri için hakkını helal ediyormuş.
Yönetim çok ayıplar yapmış ama Şenol Güneş hatrına affediyorum diyor...

bordo61
Deminki abi kimdi öyle ne dediği anlaşılmadı

Ahmet Faruk
05.12.2009, 11:20
Burda her isteyen konuşabiliyor mu yahu...

Murat Erdem
O abi Erman Baş'mış.

Hürgün Aygün
hayır konuşan başkan değil sesi benzemiyor

juna
05.12.2009, 11:21
mali kongreyi http://radyo.ktu.edu.tr ktü üniversite radyosundan canlı dinleyebilirsiniz. sorularınız olursa iletebilirsiniz. arkadaşlar bulduklarıyla röportaj yapacaktır.

Ahmet Faruk
Bu konuşan başkan değil.
Sanırım karşı ekipten.

Murat Erdem
demin ki abi :
Sayın başkan siz inşaattan anlarsınız Şenol Güneş de futboldan anlar. Bırakın Şenol Güneş Trabzonsporu şampiyon yapacaktır

Murat Erdem
05.12.2009, 11:22
sesi başkana çok benziyordu.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:22
mali olarak feci durumdaymışız öyle diyor

bordo61
05.12.2009, 11:23
radyoktü'de müzik yayını var

Murat Erdem
kitapçık, karınca duası gibi diyor.

Hürgün Aygün
haber61 genel konuşmaları dinletiyo ktü röpörtaj yapıyo ben haber61 i dinliyorum

Murat Erdem
bankalara 47,5 milyon borç.

bordo61
05.12.2009, 11:24
mali kongreyi http://radyo.ktu.edu.tr ktü üniversite radyosundan canlı dinleyebilirsiniz. sorularınız olursa iletebilirsiniz. arkadaşlar bulduklarıyla röportaj yapacaktır.
Şarkı yayını var

Ahmet Faruk
"Eğer burda yazılan rakamlar bütün kamuflajlara rağmen doğruysa kulübümüz çok kötü durumda"
-Alkış geldi
"Bunu alkışlamaya gerek yok. Bu öyle gurur duyulacak birşey değil. Burda bunu nasıl düzeltiriz bunun için kafa yoralım."

Şu anda konuşan adam akıllı birisine benziyor. Mantıklı konuşuyor. Yapıcı konuşuyor.

Hürgün Aygün
ya bahsettiği kitapcık mali durumla ilgili dimi

Murat Erdem
karşılığında 75 milyon gelir ipotek verilmiş.

Hürgün Aygün
"Eğer burda yazılan rakamlar bütün kamuflajlara rağmen doğruysa kulübümüz çok kötü durumda"
-Alkış geldi
"Bunu alkışlamaya gerek yok. Bu öyle gurur duyulacak birşey değil. Burda bunu nasıl düzeltiriz bunun için kafa yoralım."

Şu anda konuşan adam akıllı birisine benziyor. Mantıklı konuşuyor. Yapıcı konuşuyor.
evet katılıyorum

bordo61
05.12.2009, 11:25
Bu konuşan arkadaş güzel konuşuyor.

Tebrikler

Murat Erdem
anladığım borç 150 milyonun üzerinde, diyor. Borç yiğidin kamçısı diyor.

Ahmet Faruk
"Ticari gelirden 4 kat artış nasıl olacak.

Böyle şeylere gerek yok. Olabilir, kulüp borçlanmıştır. Yönetim kurul bu konuda çekinmemeliydi (açıklama konusunda)"

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:26
''Geçen yıl Ticari ürünler geliri 3 milyon tl civarıymış.

Bu yıl 12 milyon tl civarıymış.

Ne değiştide 4 katı gelecek bu gelir.''diyor şuan konuşan kişi.

Murat Erdem
05.12.2009, 11:27
temel problem yanlış transferden edilen zararlar.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:27
doğru diyo 10 trilyon bizim için önemli para

Ahmet Faruk
05.12.2009, 11:28
27 futbolcu aldık.
Eğer bu topçuları aldığımız fiyata satamıyorsak Trabzonspor kötü durumdadır.
Transfer politikamız yanlış.
Bunun sebebi sadece bu yönetim kurulu değil.
Bunun sorumlusu hepimiziz.

Murat Erdem
05.12.2009, 11:28
G.Ünal ve Alanzinho verilen paralar günahdır. diyor

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:29
G.Ünal ve Alanzinho verilen paralar günahdır. diyor
gökhan ünal konusunda çok haklı ama alana verilmesi doğru hakediyo

Murat Erdem
05.12.2009, 11:29
Albayrak yönetimi 30 milyon için ibra edilmediyse, şimdi ne yapacağız. diyor

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:30
''Borç 100 trilyonda olabilir 150 trilyonda olabilir.500 trilyonda olabilir.

Önemli olan bu borcu karşılayabilecek futbolcuları bulup transfer edebilmektedir.''

Hürgün Aygün
işte adam da şenol güneş bir dokunuşla ts şampiyon olamaz diyo doğru bence de 1-2 yıl sabır etmeliyiz takımı tanımdadan kampa girmeden nasıl başarılı olsun tanısın ki başarılı olsun

Murat Erdem
Bu adam mali kongre'ye yakışır konuşuyor. Hiç sataşma da olmadı buna.

Doğan Şahin
http://www.haber61.net/radyo.htm

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:31
Bu adam mali kongre'ye yakışır konuşuyor. Hiç sataşma da olmadı buna.
evet hatta bazıları alkışlıyo

bordo61
Birileri alkışlamak için zaman kolluyor

Tolunay Abdioğlu
''Gabric'e verilen para günahtır.

Barış'a neden yapılıyor bunlar.'' diyor.

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:32
15.olalım ne fark eder diyor.

Böyle bir anlayış var mı yahu ?

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:32
çok güzel ve açık konuşluyor kimse tebrik ediyorum çok güzel konuştu

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:33
Yönetim kurulundan bu bilançoyu açıklamasını diliyoruz açık ve net şekilde.

Bu konuda haklı.

Ahmet Faruk
05.12.2009, 11:33
Yalnız eleman Öz Evlatçı heralde :D

Selçuka laf attı :)

Maçtan sonra nasıl öyle der dedi.
Trabzonlu olsa diyemezdi demeye getirdi.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:34
yçnetime bundan sonra geleceklere allah sabır versin diyo

juna
http://radyo.ktu.edu.tr siz ne dinlemek istiyorsanız onu verelim. sürekli kongre sıkar diye müzik giriyoruz.

bordo61
Çok güzel konuştu bence bende alkışlıyorum.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:35
Yalnız eleman Öz Evlatçı heralde :D

Selçuka laf attı :)

Maçtan sonra nasıl öyle der dedi.
Trabzonlu olsa diyemezdi demeye getirdi.
selçuk maçtan sonra ne demişti?

Tolunay Abdioğlu
Ali Sait Yılmaz konuşmak için kürsüye geliyor.

Hürgün Aygün
http://radyo.ktu.edu.tr siz ne dinlemek istiyorsanız onu verelim. sürekli kongre sıkar diye müzik giriyoruz.
biz kongre istiyoruz :D

juna
05.12.2009, 11:36
tamam veriyoruz kongreyi. röportajlarda dışarıya bağlanacağız.

bordo61

Kardeşim yanlış anlama ama zati kongreyi dinlemek için burdayız müzik dinlemek istesek açar dinleriz.

Kongreyi verirseniz daha mantıklı olur.

Yada ropörtaj yaparsanız daha iyi olur.

juna
trabzonda bulunanlar doğu karadeniz bölgesinde bulunanlar 106.2 frekansından dinleyebilir.

Tolunay Abdioğlu
:D

2 tane Şenol Güneş gelsin 2 tane Fatih Tekke gelsin bu takımı bir yere getiremeez.

Niye çünkü futbolcuların hepsi ''ganayaklı.'' :D

Murat Erdem
05.12.2009, 11:37
iki tane Ş.Güneş, iki tane Ali kemal gelsin bu takımdan hiç bir şey olmaz.

bordo61
Ali Sait Yılmaz konuşmak için kürsüye geliyor.

Demin

2 Şenol Güneş

2 Fatih Tekke getirseniz gene bir şey olmaz dedi.

Salondan hiç alkış gelmedi :)

Doğan Şahin

sürekli kongreyi verin tabi, niye sıkılalım, müzik diğer kanallarda da var.

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:39
Niyazi Sürmen konuşmak için kürsüye geliyor.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:39
salonun dolması değil trabzonporlu olmak ayrıcalıktır diyo

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:40
''Bilançoyu bize en az 1 ay önce göndermeleri gerekiyordu.''

bordo61
05.12.2009, 11:41
Radyo Ktü'de başkası mı konuşuyor.

Radyo Haber61'de başka biri var

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:41
''Hes'i klube katkı olarak getirenlere teşekkür ediyorum.''

bordo61
05.12.2009, 11:42
Kongreyi veren televizyon yok dimi

Aslında Kadırga verirdi de 1 günde 2 canlı yayın yapamazlar

Murat Erdem
05.12.2009, 11:46
bağırarak konuşuyor, hiç bir şey anlaşılmıyor.

Tolunay Abdioğlu
Çok bağırıyor.

Anlamıyorum ne dediğinden. :S

Hürgün Aygün
çok bağrıyo bu ya

bordo61
05.12.2009, 11:47
Radyo Ktü'yü

Medya Player'den dinleyin o zaman daha kesintisiz bir yayın oluyor.

Röportaj yapıyorlar arkadanda birisi konuşuyor.

ErtuGrul
05.12.2009, 11:47
Hasan yener'e senin futbol iQ'nun sifir dedi..

Hürgün Aygün
05.12.2009, 11:48
üfff niye bu kadar bağrıyo anlamıyorum

bordo61
05.12.2009, 11:49
Radyo Haber61'e bağlanamıyorum.

Radyo Ktü'deki arkadaşlar genel kurulu verebilir mi

Murat Erdem
05.12.2009, 11:50
Trabzonspor yenildiğinde bu şehir artçı deprem yaşıyor ya türkiyenin diğer illerinde yaşayanlar ne yaşıyor biliyor musunuz Şok deprem

Murat Erdem
''şok deprem'' ne yaa ?

Tolunay Abdioğlu
Radyo Haber61'e bağlanamıyorum.

Radyo Ktü'deki arkadaşlar genel kurulu verebilir mi

İnternet Expolorer'dan açılıyo.

bordo61
05.12.2009, 11:51
Bağlandım Haber61'e bu adam niye bağırıyor yahu

bordo61
05.12.2009, 11:52
@Juna

Konuşan arkadaşa bağlanırmısınız.

Haber61'in ses sistemi iyi değil kanımca ondan bağırınca hiç bir şey anlaşılmıyor

Murat Erdem
05.12.2009, 11:52
En makul konuşmayı Edip Sevinç yaptı gibi,
Bu ortamda eleştiriler olacaktır. Kırıp dökmeden eleştiriler yapılmalıdır. Hem yönetimdeki arkadaşların hem de eski yöneticilerin kırılmamasını rica ederim.
Buraya bir mali kongreye geldik. Yarım saat önce geldik kitapçığı inceliyorum kıyamet kadar rakamlar var beklerdik ki yönetim kurulundaki arkadaşlar bize durumu özetlesinler. Karınca duası misali bu yazılardan anlaşılan kulübumüz feci bir durumda.
Detaylara girmek istemiyorum. Hiçbir ticari müessese duran varlıkları paraya çevirerek borçların altından çıkamaz.
Borçlara geliyorum. Bankalara borçlar 47 trilyon. Bankalara borçlar aktifte görünebilir ama bunlar borçtur. Ödenecek.
Ticari ürünlerden gelir 4 kat artacak deniyor. Ne olacak da ticari gelirler 4 misli artacak. HES gelirleri gösterilmiş ne oldu HES ler faaliyette mi gelir olacak.
Bir futbol kulubu yanlış transferlerle batar. 27 futbolcu aldık eğer bunların hiçbirini değerinin üzerinde veya buna yakın satamazsa batar.
Her gün internetten bir futbolcu ismi geliyor. Bizim divan kurulumuz var buna derin Trabzon da deniliyor ama bazı şeyleri de öğrendik bizim divan kurulumuz sadece bazı yönetimleri eleştirir. Dün 30 trilyonu ibra etmeyip Trabzonspor tarihine kara bir leke sürenler bugün de gelip burada bir şeyler söylesin.
Şimdi Şenol Güneş geldi elinde sihirli değnek yok.
İbraya gelince bu 150 trilyon ibra edilmez. Ama 30 trilyonu ibra etmeyenler bunun nedenlerini anlatırsa fikrimizi değiştirebiliriz.
Nufus kağıdında Trabzon yazanlara bu düşmanlık neden.
150 trilyon borçlanıp 8. Olacağına 15. Olalım. Sonra futbolcu çıkar attığı golu yönetim kurulunun kadro dışı bıraktığı arkadaşlara ithaf eder biz de bakarız.
Yönetimden bu bilançoyu açık seçik anlatmalıdır.
Ne şiş yansın ne kebap politikasıyla bir yere varılmaz. Bu Trabzonspora uzun yıllar hizmet edenlerden hiç kimse burada yok.
İdare-i maslahatla ortada görünmemekle gelmemekle gitmemekle bu iş olmaz
Trabzonspor'a başarılar diliyorum.

juna
05.12.2009, 11:53
http://radyo.ktu.edu.tr soru sormak istediğiniz birileri varsa soruyu ve kişiyi söylerseniz sorabiliriz. anında dinlersiniz cevabını..

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:54
Sesten hiçbirşey anlaşılmıyor.

juna
05.12.2009, 11:54
hangi radyodan bişi anlaşılmıyor bizdeki ses gayet net

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:55

Haber61 radyodan dinliyorum ben.

Ses boğuk geliyor.

Murat Erdem
05.12.2009, 11:55
mikrofona çok yakın duruyorlarsa ondan olabilir.

bordo61
05.12.2009, 11:56

Ktü gayet net ama

Genel Kurulu dinletin yahu

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:56

Ses gayet net geliyor ama Kongre yi dinletebilir misiniz ?

juna
05.12.2009, 11:57
genel kurulu veriyoruz arkadaşlar röportajları da yayınlamak zorundayız.

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 11:58

Emeğiniz için teşekkürler.

bordo61
05.12.2009, 11:58
Basketbol'dan bahsediyor

Murat Erdem
05.12.2009, 11:59
Başkanın konuşmasını bari düzgün dinleyebilsek.

bordo61
05.12.2009, 11:59
Gayet net Radyo Ktü Genel Kurulu veriyorlar.

Şuanda Basketbol Kulübünden bahsediliyor

bordo61
05.12.2009, 12:00
Yanlış diyor.

Sadri Şener Basketbol Kulübünün başına geçmemeli

Saner Ayar Görevini yapıyor fazlasıyla

Murat Erdem
05.12.2009, 12:00
Mehmet Cevahir :
En güzel günler henüz yaşamadığımız günlerdir.
Bizim amacımız ne yaparsak Trabzonspor'u mutlu yaparız.
Benden önceki arkadaşlarımız çok güzel konuştular ve yönetime ve Trabzonsporlulara güzel mesajlar verdiler
Ben de Trabzonspor'un 32 yıllık üyesiyim bütün amacım Trabzonspor'a nasıl katkıda bulunabiliriz.
Muhterem üyeler bundan önceki divan toplantısında söylediğim bir şeyi tekrarlıyorum. Hepimiz birimiz; birimiz hepimiz için olmadıkça başarı gelmez.
Şenol Güneşin imza toplantısında olanların burada da olmaları gerekir. Burada konuşmayacağız da nerede konuşacağız.
İnsan vücudunda bir baş ve bir gövde var baş ve gövde birlikte olmadıkça olmaz.
Geçmişteki hataları tekrar etmenin bir anlamı yok. Yönetim kurulunun iyi niyetinden şüphemiz yok ama bir yerde bir yanlışlık var. Bunların düzeltilmesi gerekir.
Bu duygu va düşüncelerle inşallah Trabzospor'a daha güzel günler dileklerimle

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:01

Başkan'ın konuşmasında röpörtajlara bağlanmazsanız lütfen.

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:02
Şuan konuşan kişi son konuşmacıymış.

juna
05.12.2009, 12:02
Başkan'ın konuşmasında röpörtajlara bağlanmazsanız lütfen.

tamam. olur....

bordo61
05.12.2009, 12:03
Radyo Ktü'den dinleyin çok güzel ya :)

Murat 61
05.12.2009, 12:04
Kürsüde olan delege Av.Cengiz ÇEBİ

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:04
''15.olmayı alkışladınız.''diyor.

Çok haklı söyledi.

bordo61
05.12.2009, 12:05
''15.olmayı alkışladınız.''diyor.

Çok haklı söyledi.

Şimdi kürsüye laf atmalar oluyor.

Hiç eleştiriyi kaldıramıyorlar.

Kendileri konuşuyor ağzına geleni söylüyorlar kendilerine birşey dendimi

Hemen parlıyorlar.

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:06
Şimdi kürsüye laf atmalar oluyor.

Hiç eleştiriyi kaldıramıyorlar.

Kendileri konuşuyor ağzına geleni söylüyorlar kendilerine birşey dendimi

Hemen parlıyorlar.

Aynen öyle.

Murat 61
05.12.2009, 12:07
Ne zaman eleştirilerden ders alacağız.
İşlerine gelmeyince hemen parlıyorlar.

Hazmedin... Hazmedin...

Hürgün Aygün
05.12.2009, 12:08
o soruyu ben sordum :D şenol hoca da sabırlı olur mu diye cevaplıyolar

Murat Erdem
05.12.2009, 12:09
İbra olmayacak gibi bir hava seziyorum...siz ne düşünüyorsunuz ?

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:09
Röpörtaj:''Taraftar herşeyini veriyor Trabzonspor'a.

Artık işin yönetim kısmı devreye girmeli.''

'' Sonuçta yapılan bir şey var.Buna artısıyla eksisiyle sahip çıkmak gerekiyor. ''

Murat 61
05.12.2009, 12:10
Bu havada bende ibra edilmeyecek hissine kapıldım iyiden iyiye.

bordo61
05.12.2009, 12:10

Sadri Başkanın konuşması her şeyi belirler.

Eğer bir kaç kez alkış gelirse ibra edilir gibi :)

Ahmet Faruk
05.12.2009, 12:11

Abi zaten gelenler ibra etmemek için gitmiş.
Bizim kültürümüz budur, güzeli alkışlamaya kimse gitmez ama kötüyü pataklamaya herkes koşar.

Muhammed
İbra edilmez ise ne olacak peki?

Hürgün Aygün
bakın forumda konuştuğumuz konyu tartışıyolar ibra :D heralde burdaki ktü görevlisi aktarıyo oraya

Ahmet Faruk
Yahu şimdi anlamadık ki, borcumuz ne kadarmış?

Hürgün Aygün
05.12.2009, 12:12
ya biz o kadar borcu nasıl öderiz ? 150 trilyon

bordo61
İbra edilmez ise ne olacak peki?

Birilerinin egolarını tatmin edecek.

Yönetim gidecek.

Trabzonspor gene kaos dönemi olacak.

magicyattara
Borç 150 trilyon ise ibra edilmemeli.
Hesabı sorulmalı kuruş kuruş.

Tolunay Abdioğlu
Röpörtaj:'' İbra edilmezse yönetim kurulunun istifa edeceği düşüncesindeyim. ''

Murat Erdem
05.12.2009, 12:13
Başkan söz istemiş.

Murat 61
Başkan konuşmadı daha borcu öğreniriz artık ne kadar olduğunu.

bordo61
Başkan söz istemiş.

Başkan kesin konuşacak zati :)

Ahmet Faruk
Borç 150 trilyon ise ibra edilmemeli.
Hesabı sorulmalı kuruş kuruş.

Hesap sormak için ibra edilmemesi şart mı ki?

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:14
Röpörtaj:''Trabzonspor'un taraftarı elinden gelen herşeyi yapıyor.Ben onlara üzülüyorum.Taraftara layık yönetim olması gerekiyor. ''

Murat Erdem
05.12.2009, 12:15
İbra olmazsa, bir milat olabilir bizim için. Bundan sonra gelenler, sorumluluk bilincini kaybetmeden görev yapar belki...

magicyattara
Başkan konuşmadı daha borcu öğreniriz artık ne kadar olduğunu.

Başkan konuşsa da gerçek borcu söyleyecek değil herhalde.

Şimdi konuşan Osman Diyadin.May'ın ekibinden.

Biraz abartı olabilir ama eğer borç bu miktarlara dayanmışsa bunun hesabı sorulmalı.

Erdal
KTÜ radyoya teşekkürler...Yalnız keşke ropörtajlar yerine konuşmacıyı dinlesek....

Murat Erdem
05.12.2009, 12:16
Nasılsa, kendi cebimden çıkmıyor diye, bol keseden paramızı harcayamazlar.

bordo61
Bence 150 Milyon tl civarı değildir.

Hepsi toplanınca 120 trilyon civarıdır.

magicyattara
Miraç Özağcı konuşuyor.May'ın ekibinden.:)
İbra edilmesini istiyorlar.
Şartlar ağır anlaşılan.

bordo61
05.12.2009, 12:17
KTÜ radyoya teşekkürler...Yalnız keşke ropörtajlar yerine konuşmacıyı dinlesek....

Başkanın sözünü kesmicekler Erdal abi onun sözünü aldık :)

Travelair
Başkan konuşuyor. Yalnız haber 61 programını yükledikten sonra bilgisayarıma bağlantı uyarısı verdi güvenlik duvarı dikkat edin

Murat Erdem
Ali Sürmen :
Gerçekten olgun bir genel kurul geçirdiğimiz için ve sadece seçimlerde oy kullanmak için değil Trabzonspor'un sorunları nedir çözümleri nedir bınları dinlemek için burada bulunduğunuz için teşekkür ederiz.
İsterdim ki burada eleştiren arkadaşlar ne yapılması gerektiğini söylesinler. Bir şeyi kabul etmem ve bu söz bü kürsüden söylendiğinde alkışlandığında da çok üzüldüm. Trabzonspor 15. Olsun dendi bazıları da alkışladı. Gidin evinizdeki çocuklarınıza sorun onlar da kabul etmez. Buna çök üzüldüm.
Sorun nedir yönetim kurullarının fazla para harcaması mı. Özellikle borsaya girdiğimizden beri borçlar artıyor. Her yıl bu temettüler artıyor bir an önce bu borsa konusundan kurtulmak lazım hukuk yönünden bir mücadele verilmektedir. Aynı mücadeleyi FB ve GS de veriyor.
Yönetimlere bizim doğru önerileri vermemiz lazım
Son dönemlerde Trabzonspor'un bir Lange sıkıntısı bir de İsmail Demir olayı var. Bunlardan burada kimse bahsetmedi.
İsmaail demir'in parayı havale tarihi 29.1.1999 gönderilen para 1milyon 100 bin dm bu para banka hesabına girmiş ama kayıtlarda yok.
Peki dava ne zaman açılmış. 2007 de

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:18
Başkan konuşuyor.

Tolunay Abdioğlu
Ktü radyo genel kurula dönebilir mi ?

bordo61
Radyo Ktü Başkan konuşuyor

Murat Erdem
05.12.2009, 12:19
Ben muhasebeci değilim...eee futboldan da anlamıyon..

Hürgün Aygün
başkan konuşuyo!!!!!

Erbay
Başkan konuşuyor.

bordo61
Radyo Ktü Başkana bağlandı :)

magicyattara
05.12.2009, 12:20
Hesap sormak için ibra edilmemesi şart mı ki?

İbra edilmezlerse kendilerini ibra etmek durumunda kalabilirler.
Netice de bunun hesabı sorulur.
Az buz borç yok ortada.

Ahmet Faruk
05.12.2009, 12:22
bjknin ne farkı var gs,fb ve bizden

bordo61
05.12.2009, 12:23
Başkan Diyo siz hiç Cumhuriyet başsavcılığına Trabzonspor adına ifade verdiniz mi :)

bordo61
05.12.2009, 12:23
bjknin ne farkı var gs,fb ve bizden

Onların borsaya açılma modeli başka

Muhammed
05.12.2009, 12:24
Başkanın her konuşması etkiliyor beni yahu elimde değil.

Burçak
05.12.2009, 12:25
ktü radyonun linki varmı

bordo61
05.12.2009, 12:25
Başkan güzel konuşuyor

bordo61
05.12.2009, 12:26
http://www.radioktu.com/yayin.php

Dursun Ali Bahçekapılı
http://www.radioktu.com/yayin.php

Tolunay Abdioğlu
ktü radyonun linki varmı

http://radyo.ktu.edu.tr/

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:28
Trabzoncell 25.000 abone olmuş

juna
05.12.2009, 12:29
http://radyo.ktu.edu.tr üstten canlı dinle ye basarsan açılır yayın.

Ahmet Faruk
05.12.2009, 12:30
Bizim takım 61milyon Euro ediyormuş...

Murat Erdem
05.12.2009, 12:30
Bu adam da hitap yeteneği 10 numara...etkiliyor insanı konuşurken.

Hürgün Aygün
05.12.2009, 12:31
bitti başkanın konuşması

Burçak
Teşekkürler arkadaşlar.

Murat 61
Çok kısa konuştu başkan !

bordo61
Başkanın konuşması mükemmeldi

Beni tatmin etti

Tolunay Abdioğlu
Konuşmalarından etkilenmemek mümkün değil.

İlyas Onat
05.12.2009, 12:32
Başkan Şener: Kulüp futbolcularının toplam değeri 61 milyon €

Murat 61
05.12.2009, 12:33
Başkan ŞENER :

Şenol hoca tam yetkilidir.

Erbay
Başkan, bilmediğimiz bir şey söyledi mi?

Erdal
Her seferinde kandırıyor beni bu adam :)

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:34
3 sene sonra yayın gelirlerinden 120 küsür milyon tl para girecekmiş klubün kasasına.

Ahmet Faruk
Yönetim kurulu, Ahmet Suat Özyacının isminin Sahil 2 stadına verilmesini istiyor.
Önerge verdiler şimdi.

Murat Erdem
Ben bile teredüte düştüm valla.

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:35
Ben bile teredüte düştüm valla.

O zaman güzel konuşmuş Murat abi. :)

Ahmet Faruk
05.12.2009, 12:35

Abi mantık ölçülerine uyuyorsa sorun yok.

Vezin-Mevzun tutsun yeter yaani :)

Tolunay Abdioğlu
05.12.2009, 12:36
Arada müzik giriyor yayına. :)

Dursun Ali Bahçekapılı
Salt hitabeti iyi oldugu için ikna olabiliyorsak ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözünü hatırlamakta fayda oldugunu mülahaza ediyorum

bordo61

Bilmiyorum ama Başkanın konuşmalarından tam benim idealimdeki Başkan portföyü

Kulübün kendi ayakları üzerinde durmasını istiyor.

Ahmet Faruk
05.12.2009, 12:37
Sahil 2 stadının ismi Ahmet Suat Özyacı oldu.
Hayırlı uğurlu olsun.