PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Cyzio
02.12.2012, 18:32
....

Son olarak eklemek istediğim şike sürecinden bugüne kadar Şenol Güneş yaptıklarıyla şikeci babaların ekmeklerine bir güzel yağ sürmüştür. Sürekli olarak bunu yapmıştır. Trabzonspor'un bu zor dönemde kolunu kanadını kırmaktan başka birşey yapmayarak şikecilerin ekmeklerini birbir yağ sürmekten başka birşey yapmamıştır.

....

Biraz ağır ol...

bakalım adama şikeci demeye kadar varan bu söylemler karşısında moderasyon ne yapacak. bir insanın çalışma yöntemini kararlarını eleştirebilirsiniz. ancak her daim dim dik karşısında durduğu, yıllarca sürekli karşısına farklı kisvelerde çıkan hırsızlığın futboldaki adı olan şikeciliği adama yakıştırmak için biraz ağır olması gerekir insanların.

...

Bakın burada Muratj'nin dedikleri maalesef anlaşılamamış ya da yanlış anlaşılmıştır. Kendisi mesajında Şenol Güneş'e asla şikeci demiyor. Hattâ şikeyi savunan

-"Aykut Hoca ve öğrencileri şike yapmamıştır."

söylemini bile dile getirmemiş. Ya ne diyor? "Yaptıklarıyla şikecilerin ekmeklerine yağ sürmüştür." diyor ki, bana göre de yerden göğe kadar haklı. Bu maalesef, benim de çok üzüldüğüm bir durum. Gidin, yenildiğimiz herhangi bir maçtan sonra, gazetelerin internet sayfalarında başta Fenerbahçeli olmak üzere, genel olarak üç İstanbul takımı taraftarlarının yazdıkları yorumlara bir bakın:

-"Ooo, ne oldu? Bu da mı şike?"

-"Siz daha arka arkaya üç maç kazanamıyorsunuz, sonra şampiyonluk diye tutturuyorsunuz."

-"Verin şunlara tenekeden bir kupa. Gene şike diye ağlayacaklar."

Bu yorumları siz içinize sindiriyorsanız, söyleyecek sözüm yok.

.

Cyzio
02.12.2012, 18:35
Ana avrat küfür içerikli mesajları forumda tutmamızın imkanı var mı?

Kendisi bu forumdan beni banlayın diye yalvardı. Yetmedi sövdü...

Beyse bunların konuşulacağı yer burası değil.

Ben görmediğim için özür dilerim.

.

TSKara61
02.12.2012, 18:38
Bu adam bizi 2010-2011 sezonu şampiyon yapmadı mı?

Bu adam 2009-10'da dibe vurmuşken takıma gelip bizi o hale getirmedi mi. Aynı sezonda Fener'e hem Final maçında 3-1 çakıp hem de Şampiyonluktan ettiğinde çıldırmadınız mı?

Şampiyon kadrosunun en kilit 5-6 oyuncusu takımı sırtından vurup ezeli rakiplere kaçmadı mı?

Yoksa 2 sezon önce şampiyon olduğumuza inanmıyorsunuz? Şike sahaya yansımadı mı? Kadro savaş ganimeti gibi yağmalanmadı mı? Hocan'nın parlatıp kariyerlerinin zirvesine getirdiği Egemen, Selçuk, Burak, Engin, ve Umut takımı birer birer satıp kaçmadılar mı?

Şu an takımın iyi yöneltildiğime dair bir savunma yapmıyorum. Ama bu adamın hain gibi muammele görmesi ayıp olmuyor mu. Fener'e gitmesini istemeler, falan.

Emin olun ki Fenerbahçe'yi 3-1 ezdiğimiz maçta, 1-1'len onları şampiyon ettiğimiz maçlarda Fener'liler Şenol Güneş için kudururlardı ama utancından itiraf edemezdiler. Peki bizim süper taraftarın bir felaketmiş gibi, bir utançmış gibi aynı adamı Fener'e 'kakalamak' istemelerine ne denmeli?

Sezon bitince Beşiktaş'tan Fernandes, Oğuzhan, ve diğer oyuncular kaçtığında Samet'i bir düşünün. Selçuk, Burak, Umut, Muslera, ve Semih'in takımlarını oyalayıp sattığın Sinyor Terim'in hali ne olurdu? Sow'un, Kuyt'un, Stoch'un, Meireles'in takımı bıraktığında Aykut ne duruma düşerdi? Zaten bir Alex, bir Emre gittiğinde takım kriz eşiğine geldi. Bir Ujfalusi sakatlanınca Terim'in defans hattı madara oldu. Takım form tuttana kadar takımı tek başına Fernandes'in sırtladığını da gördük...

Herşey toz pembe demiyorum. Benim de sizin kadar şikayetleim var...Ama sadece biraz saygı...

Tolga
02.12.2012, 18:47
Tahminimce Yiğit mesajları sen sildin, demiyorum kimseye niye mesajımı sildiniz falan, doğrunuz varsa doğru derim, ama artık bu konuşma seviye üslup vb. şeylere bir önlem getirilmeli.

Kabul etmesemde tonlarca adam teknik direktör falan değil vb. şeyler yazıyor hadi diyelim ki teknik direktörlüğünü eleştiriyor kabul,

Ama cidden b.ku çıkan yorumlar aldı başını gidiyor.Paragözmüş, adam değilmiş filanmış bunların konuşulacak yeri burası değil, sözde Trabzonsporuz nasıl aileyiz lan biz.Hepimiz 4-4'lük müyüzde birinin bir açığından istifade edip farklı yönlerine de kulp uydurmaya kalkıyoruz.

cerasus
02.12.2012, 18:48
Şu yazdıklarım sevgili cerasus'un "Salı Konserleri" başlığında bana yazdığı şu mesajına (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918804212&postcount=448) cevaptır:

Ortada bir cenaze olduğuna katılmıyorsanız, elbette dediklerim size tatsız gelecektir. Bakalım bitkisel hayat daha ne kadar sürecek?

İmzama gelince: Sanırım ikinci cümleye takıldınız. İmzamı yaklaşık 6-7 hafta önce avatarımla birlikte değiştirdim. İkinci cümle ise gene yaklaşık 4-5 haftadır var. Ama siz yeni fark etmişsiniz. Belki biraz haddini aşan bir cümle ama, geçenlerde Poetricus üstadla telefonda konuştuğumuzda (sahi kendisi nerelerde?)

-"Sınıfta Trabzonspor'u ve Şenol Güneş'i konuşuyorduk. Ben de onlara dedim ki; 'Bu kadar başarısız insanlar uzak doğuda intihar, batıda istifa ederler. Bizde ise, maaşını arttırıp sözleşme uzatırlar.' Bu sadece bize mahsus bir durum üstad."

demişti. Benim ikinci cümlem her ne kadar bu durumu biraz aydınlatıyorsa da; esas olarak Tyler Durden'in (sahi, sanki o da artık forumda yok), çarpı işaretli Şenol Güneş avatarı kullandırmama yönündeki forum tasarrufunu protesto ve kendisine destek olarak imzamda yer aldı. Şimdi daha mı iyi oldu? Eğer Tyler Durden'e bu hak tanınırsa, hemen eski avatarıma dönüp (lâf aramızda o avatarımı çok özledim), yeni bir imza kullanmaya başlarım. Ama önce Tyler Durden'in nerede olduğunu bulmamız gerekiyor.

Aslında bu konuyu sevgili Burak Şahin ve Deep Blue ile de tartışmak isterdim ama sürpriiiiz... Onlar da iki haftalık tatile çıkmışlar. Canım burası da ne kadar demohrağtik bir forum böyle.

.

Sayin hocam,

imzanizi ve avatarinizi degistirdiginizi yeni fark etmedim.
Bu sali'ya kadar cesaret edemedigim icin bir sey söylememistim.
Ancak "steril" bir ortam icinde bir gönderme yaptiginiz icin, yani müziyide görüslerimize karistirdiginiz icin, bende ikinci cümlenizi size yakistiramadigimi yeri geldigi icin söylemek istedim affedersiniz.

O sansürlenen carpi isareti meselesini kiyisindan takip etmistim. Bende hakaret ve asaliyici icerik icermeyen seylere sansür getirilmesini dogru bulmuyorum. O konuda size destek veriyorum. Yani o carpi isaretini dogru bulmasamda (bahsettigimiz kisi Senol Günes) sansürlenmesini anlayamadim.

Ancak o imzaniz bambaska bir sey. Kesinlikle sizin gibi birisine yakistiramadim. Senol Günes gibi bir insanin, poetricus hocamiz ile sizin ima ettiginiz gibi, kücük insanlar gibi koltuk derdine düstügüne katiyen katilmiyorum. Basarisizligina hic katilmiyorum. O kacmak yerine, savasmayi tercih ediyor ve en dogrusunu yapiyor. Istifa dediginiz ne ki? Biri gelir digeri gider ve bu saatten sonra Senol Günesin kariyer hirsina yenik düsüyor denmesi bana komik geliyor cok affedersiniz.

Canberk
02.12.2012, 19:00
Artık şu forumda Şenol Güneş eleştirilemez eleştireni banlarlar silerler anlayışından vazgeçin .Bunu kimse iddia edemez bile. DEEP BLUE denen BEYEFENDİ(!) hangi yüzle bu foruma girebilecek merak ediyorum gitme sebebi Şenol hocayı eleştirmek değil. Ve bu ceza almasınıda kimse ona yorarak bu başlıkta lanse edemez,etmemeli.

Yorumlarımıza buna göre devam edersek sorun yaşamayız hayırlı akşamlar

Cyzio
02.12.2012, 19:01
Sevgili cerasus;

Size şu şekilde cevap vereyim: Sıkılmakta olan diş macunu tüpünün kapağını açarsanız, sadece fazla olan diş macunu çıkar. Ama kapalı tutarsanız bütün macun patlayarak saçılır.

Bilmem anlatabildim mi?

.

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 19:02
Tahminimce Yiğit mesajları sen sildin, demiyorum kimseye niye mesajımı sildiniz falan, doğrunuz varsa doğru derim, ama artık bu konuşma seviye üslup vb. şeylere bir önlem getirilmeli.

Kabul etmesemde tonlarca adam teknik direktör falan değil vb. şeyler yazıyor hadi diyelim ki teknik direktörlüğünü eleştiriyor kabul,

Ama cidden b.ku çıkan yorumlar aldı başını gidiyor.Paragözmüş, adam değilmiş filanmış bunların konuşulacak yeri burası değil, sözde Trabzonsporuz nasıl aileyiz lan biz.Hepimiz 4-4'lük müyüzde birinin bir açığından istifade edip farklı yönlerine de kulp uydurmaya kalkıyoruz.

Mesajları ben sildim evet.

Yazılanlara gelince; yapacak bir şey yok. Severiz ya da sevmeyiz aşırıya kaçmadıkları sürece insanların fikirlerini söyleme hakları var.

Tolga
02.12.2012, 19:03
Mesajları ben sildim evet.

Yazılanlara gelince; yapacak bir şey yok. Severiz ya da sevmeyiz aşırıya kaçmadıkları sürece insanların fikirlerini söyleme hakları var.

Neyse ben derdimi anlatamadım, teşekkürler ilgilendiğin için . . .

ibrahim
02.12.2012, 19:08
96da Ali Senin verdigi masa basi partilerinin, 2011deki cep telefonu konusmalarinin kacan sampiyonluklarimizdaki etkisini kabul etmiyor fenerliler. Ayni yolda giden taraftarlarimiz var burda.

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 19:09

Derdini anlıyorum. Hatta bu konuda en çok arada sıkışan insanlardan biri de benim. Ama denge çok hassas.

Şak diye sansürcü etiketini yapıştırıveriyorlar...

Ergin Varlibas
02.12.2012, 19:11
Acirim acirim, Senol hocanin emeklerine acirim baska birseye degil.

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 19:12
Kimsenin elinde Trabzonspor'luluk ölçme aleti olmadığına göre bu kısır tartışmaya son veriyoruz...

Tolga
Derdini anlıyorum. Hatta bu konuda en çok arada sıkışan insanlardan biri de benim. Ama denge çok hassas.

Şak diye sansürcü etiketini yapıştırıveriyorlar...

Bu olay Forum Yönetimince genel olarak hallolmadığı halde biz daha burada çok iç savaşlar vereceğiz ben sana söyleyeyim.

Buna zamanla üye sayısı ve çevrende gördüğün renktaşların, arkadaşların da eklenecek.

Bir çözüm yolu mutlaka olmalı.

Oruç
Beyler sakin olalım lütfen. Buyrun hocayı 'eleştirin.' Birbirinizden ne istiyorsunuz Allah aşkına ?

İnsan uyarmaya utanıyor artık. Sizler aynı tavrı sürdürmekten bıkmadınız halen.

cerasus
02.12.2012, 19:16

Ben sizi tamamiyle anladigimi düsünüyorum ve size katiliyorum.

:alkış:

@Cyzio

Sizi anliyorum. Her insanin bir sabir siniri vardir. Ama poetricus ve sizin gibi kalitede bir insanin kendini daha iyi kontrol edebilmesi gerektigini düsünüyorum. Sizin gibi insanlar örnek alinan insanlardir.
Bende mesela hala Serkan ile Halil'in kadroya girebilmesini anlamis degilim. Bu israrin nedenini cözemedim. Ama yinede 3 yanlisi varsa hocamizin, 13 dogrusu vardir ve bunu bildigim icin dismacununun kapagini asla kapatmiyorum :).

Canberk
02.12.2012, 19:18
Bu olay Forum Yönetimince genel olarak hallolmadığı halde biz daha burada çok iç savaşlar vereceğiz ben sana söyleyeyim.

Buna zamanla üye sayısı ve çevrende gördüğün renktaşların, arkadaşların da eklenecek.

Bir çözüm yolu mutlaka olmalı.

Varsa önerin dinleyelim Tolga biz bir şey dediğimizde tepkiler farklı oluyor görüyorsun.

Ama Yiğit'in de dediği gibi Allah aşkına şu milletin Trabzonsporluluğunu ölçmekten vazgeçin

farozlufatih61
02.12.2012, 19:24
Benim yazdığım o yorumda ne varmış acaba anlayan bir açıklasında yapmış olduğum bir hata varsa düzeltmeye hazırım..

Ama mantıklı bir açıklama

Tolga
02.12.2012, 19:26
Varsa önerin dinleyelim Tolga biz bir şey dediğimizde tepkiler farklı oluyor görüyorsun.

Ama Yiğit'in de dediği gibi Allah aşkına şu milletin Trabzonsporluluğunu ölçmekten vazgeçin

Ben bu zamana kadar bu forumda kimseye şu kadar Trabzonlusun vb. yorumda bulunmadım ki Canberk.Ben sadece bizim dediğim oyuncusundan tut bilmem neycisine kadar eleştiri yaparken, onun bizim olduğunun unutulmamasını istedim ve bu yönde ithamlarda bulundum.

Bu sezonun başından beri bakın yanlış yorum, böyle söylememeliyiz dedikçe Şenol Güneş'çi oldum.Kimse anlamadan laf atma yarışına girdi hep, kimse demedi ki takım nasıl oynuyor ne diyorsun diye.Şu son 2-3 haftadır sorulmaya başlandı.

Demin ki yazımda yine ben farozlufatih adlı kullanıcının Trabzonsporluluğunu değil (sözde)eleştirdiği adamın bizim adamımız olduğunu dile getirmeye çalıştım.Fakat o yolunu en başından farklı tavırda gösterince bende farklı tavırda yazdım.Ama söylediklerim bunlar.

Neyse yorum yok . . .

Canberk
02.12.2012, 19:28
Tolga o sitemim sana değildi kardeşim yanlış anlama lütfen. Halen daha itiraz ediliyor üstte o mesaj yerine gitti kusura bakma sana söylemedim ben o kalın puntoyla yazdığım kısmı.

Tolga
02.12.2012, 19:32
Pardon, o zaman . . . neyse ben kaçtım, bakayım tv'de Şikecilerin Kayseri otlaklarındaki vahşi hayatına göz atayım :)

farozlufatih61
02.12.2012, 19:34
Ben bu zamana kadar bu forumda kimseye şu kadar Trabzonlusun vb. yorumda bulunmadım ki Canberk.Ben sadece bizim dediğim oyuncusundan tut bilmem neycisine kadar eleştiri yaparken, onun bizim olduğunun unutulmamasını istedim ve bu yönde ithamlarda bulundum.

Bu sezonun başından beri bakın yanlış yorum, böyle söylememeliyiz dedikçe Şenol Güneş'çi oldum.Kimse anlamadan laf atma yarışına girdi hep, kimse demedi ki takım nasıl oynuyor ne diyorsun diye.Şu son 2-3 haftadır sorulmaya başlandı.

Demin ki yazımda yine ben farozlufatih adlı kullanıcının Trabzonsporluluğunu değil (sözde)eleştirdiği adamın bizim adamımız olduğunu dile getirmeye çalıştım.Fakat o yolunu en başından farklı tavırda gösterince bende farklı tavırda yazdım.Ama söylediklerim bunlar.

Neyse yorum yok . . .

Nasıl farklı bir yolmuş sana özel olarak laf mı attım durup dururken anlamadım

Cyzio
02.12.2012, 19:35

Neyse yorum yok . . .

Benim şu anda silinmiş olan mesajımdan bahsediyorsanız, orada eleştirdiğim kişi siz değildiniz. Hakaret içermeyen mesajlar da silinirse, işte böyle karmaşa doğar. Yok içerlediğiniz kişi ben değilsem, yanlış anlaşıldığım için özür dilerim.

.

Hüseyin Başoğlu
02.12.2012, 19:35
fitili ateşlemiş olabilirim ama şikeyi bile bile görmemek neyse ......

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 19:38
Benim şu anda silinmiş olan mesajımdan bahsediyorsanız, orada eleştirdiğim kişi siz değildiniz. Hakaret içermeyen mesajlar da silinirse, işte böyle karmaşa doğar. Yok içerlediğiniz kişi ben değilsem, yanlış anlaşıldığım için özür dilerim.

.

Manipüle etmeye başladınız artık... "Yöneticiye giydirme kaygısı" olmadan mesaj yazsanız daha anlaşılır olursunuz.

Normal şartlarda yöneticiler mesaj silince bildirim yapmak zorunda değiller ama ben yine de ayıp olmasın diye sebep söyleyeyim; uygunsuz bir mesaj alıntıladıysanız veya karmaşaya katkıda bulunuyorsanız mesajınız silinir.

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 19:44
Son kez uyarıyorum; Trabzonspor'luluk yarıştırmıyoruz. Herkesin siyasi kimliği de kendinde saklı kalsın lütfen...

Tolga
02.12.2012, 19:47
Abilerim ve Hüseyin :) Bu akşam ki son mesajım olmasını temenni ediyorum, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum . . .

Nasıl farklı bir yolmuş sana özel olarak laf mı attım durup dururken anlamadım

Tam olarak tanımıyorum, yazdıklarınızı bu zamana kadar samimi bulmamakla beraber hâlâ daha içimde bir kuşku olmasına rağmen yine de size söylemek istediklerimi açıklayayım.

Yazdığınıza göre 40'lı yaşlardasınız benim neredeyse 2 katım katar hayat tecrübeniz var, bu saygı duyulması gereken bir durum.Ancak gerçekten özellikle 1-2 haftadır sizi ve yazdıklarınızı okuduğumdan ötürü samimiyet getiremiyorum yazdıklarınıza.Mutlaka ve mutlaka Şenol Güneş ile kendinizin bizzat sorunu var gibi görüyorum.

Lafı uzatmadan söylemek gerekirse, asla bilmişlik yapmak için söylemiyorum bunu ama 40 yaşından büyüksün abi, ki eleştiriyorum dediğin adam da senden 20 yaş büyük, dön ve geride yazdığın mesajlara ve üslubuna bak, haklı bulabilirsin bulmayabilirsin beni tamamen senin samimiyetine ve hayat felsefene kalmış.

Biliyorum bu konu hakkında bilgiyi ben veremem ama ben bu yaşıma kadar gördüğüm ve bana öğretilen bilgiler çerçevesinde size yakıştıramadım ve bunun için böyle bir tartışmavari olaylar çıktı.

Temel sebebi ise benim ilk mesajımdan önce Hüseyin'e verdiğiniz tepkiydi.

İyi akşamlar iyi forumlar, umarım derdimi anlatabilmişimdir . . .

.

Estafurullah abi, seninle alakalı değildi, daha eskilere gönderme yapmak için yazdım mesajım silindi mevzusunu, Hele ki Özre ne gerek :)

fitili ateşlemiş olabilirim ama şikeyi bile bile görmemek neyse ......

Biri şunu banlayabilir mi ? :D

Cyzio
02.12.2012, 19:57
Manipüle etmeye başladınız artık... "Yöneticiye giydirme kaygısı" olmadan mesaj yazsanız daha anlaşılır olursunuz.

Normal şartlarda yöneticiler mesaj silince bildirim yapmak zorunda değiller ama ben yine de ayıp olmasın diye sebep söyleyeyim; uygunsuz bir mesaj alıntıladıysanız veya karmaşaya katkıda bulunuyorsanız mesajınız silinir.

Alıntıladığım ve sizin "uygunsuz" olarak nitelendirdiğiniz iki mesaj halen daha forumda duruyor:

Futbolu çok iyi bilen bazı arkadaslara göre galiba bende fenerliyim

Bu forumun en faydalı tarafı da bu zaten. Forum yöneticileri, yaptıkları değerlendirmeler sonucunda, senin oldugunu zannettiğin şeyle, aslında olduğun şey arasındaki farkı şrraaak diye çarpıyorlar yüzüne. Önce dumur oluyorsun ama sonra teşekkür edesin geliyor. Mesela ben de yaşlı bir fenerli çıktım. Ulan bir de kırk yıldır Trabzonsporun peşinde geziyorum. Ne salakmışım meğer. Yarın feneriuma gidiyorum ana avrat sövmeye-pardon forma almaya.

Sildiğiniz o mesajda başka mesaj alıntılamamıştım. Eğer kalıcı olarak yok etmediyseniz, kontrol edebilirisniz.

Şimdi eğer müsaade ederseniz, size bazı sorularım olacak:

1-) Yujarıdaki mesajlarda ne gibi bir uygunsuzluk (hakaret, aşağılama, yalan, vb?) var?

2-) Eğer uygunsuzluk varsa, neden bir aydır silinmediler?

3-) Neden çoğu yöneticide "Şenol Güneş karşıtı olanlara giydirme" kaygısı var?

4-) 1 ve 2 numaralı sorularıma vereceğiniz cevapla ilave bir sorum daha olabilir.

.

Ergin Varlibas
02.12.2012, 19:59
@cerasus
Ornek alinasi birisi varsa o kisi Senol Gunes tir, baskasi degil.

farozlufatih61
02.12.2012, 20:00
Abilerim ve Hüseyin :) Bu akşam ki son mesajım olmasını temenni ediyorum, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum . . .

Tam olarak tanımıyorum, yazdıklarınızı bu zamana kadar samimi bulmamakla beraber hâlâ daha içimde bir kuşku olmasına rağmen yine de size söylemek istediklerimi açıklayayım.

Yazdığınıza göre 40'lı yaşlardasınız benim neredeyse 2 katım katar hayat tecrübeniz var, bu saygı duyulması gereken bir durum.Ancak gerçekten özellikle 1-2 haftadır sizi ve yazdıklarınızı okuduğumdan ötürü samimiyet getiremiyorum yazdıklarınıza.Mutlaka ve mutlaka Şenol Güneş ile kendinizin bizzat sorunu var gibi görüyorum.

Lafı uzatmadan söylemek gerekirse, asla bilmişlik yapmak için söylemiyorum bunu ama 40 yaşından büyüksün abi, ki eleştiriyorum dediğin adam da senden 20 yaş büyük, dön ve geride yazdığın mesajlara ve üslubuna bak, haklı bulabilirsin bulmayabilirsin beni tamamen senin samimiyetine ve hayat felsefene kalmış.

Biliyorum bu konu hakkında bilgiyi ben veremem ama ben bu yaşıma kadar gördüğüm ve bana öğretilen bilgiler çerçevesinde size yakıştıramadım ve bunun için böyle bir tartışmavari olaylar çıktı.

Temel sebebi ise benim ilk mesajımdan önce Hüseyin'e verdiğiniz tepkiydi.

İyi akşamlar iyi forumlar, umarım derdimi anlatabilmişimdir . . .

Estafurullah abi, seninle alakalı değildi, daha eskilere gönderme yapmak için yazdım mesajım silindi mevzusunu, Hele ki Özre ne gerek :)

Biri şunu banlayabilir mi ? :D

Senin mantığına göre her şenol güneşi eleştiren şikeci oluyor...

Benim daha önceden yazdıklarımda kötü bir söz varsa yönetici mutlaka müdahale eder silerdi bugünkü yazdıklarım gibi gerçi bugünkü yazdıklarımdada kötü bir söz yoktu..

Herneyse ben bu foruma yazarak TRABZONSPORLU olmadım yazmasamda birşey kaybetmiş olmam

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 20:02
Alıntıladığım ve sizin "uygunsuz" olarak nitelendirdiğiniz iki mesaj halen daha forumda duruyor:

Sildiğiniz o mesajda başka mesaj alıntılamamıştım. Eğer kalıcı olarak yok etmediyseniz, kontrol edebilirisniz.

Şimdi eğer müsaade ederseniz, size bazı sorularım olacak:

1-) Yujarıdaki mesajlarda ne gibi bir uygunsuzluk (hakaret, aşağılama, yalan, vb?) var?

2-) Eğer uygunsuzluk varsa, neden bir aydır silinmediler?

3-) Neden çoğu yöneticide "Şenol Güneş karşıtı olanlara giydirme" kaygısı var?

4-) 1 ve 2 numaralı sorularıma vereceğiniz cevapla ilave bir sorum daha olabilir.

.

Cevaplarınızın tamamı alıntıladığınız mesajımda. Siz işinize gelen kısmı okuyup onun üzerinden cevap yazdığınızı sanmışsınız.

Benim kimseye laf çakma kaygım yok. Siz yanınıza yandaş çekme uğraşında görüntüsü veriyorsunuz maalesef.

Alıntıladığınız mesajımda koyulaştırdığım kısmdan itibaren okursanız tüm sorularınızın cevabını almış olursunuz.

ibrahim
02.12.2012, 20:07
Senin mantığına göre her şenol güneşi eleştiren şikeci oluyor...

Benim daha önceden yazdıklarımda kötü bir söz varsa yönetici mutlaka müdahale eder silerdi bugünkü yazdıklarım gibi gerçi bugünkü yazdıklarımdada kötü bir söz yoktu..

Herneyse ben bu foruma yazarak TRABZONSPORLU olmadım yazmasamda birşey kaybetmiş olmam

1996 ve 2011deki sikeyi görmezden geldin. Daha ne yapabilirsinki TRABZONSPORU asagilamak adina???

cerasus
02.12.2012, 20:13
@cerasus
Ornek alinasi birisi varsa o kisi Senol Gunes tir, baskasi degil.

Iyi niyetli söylediginizi biliyorum. Tabii ki Senol Günes örnek alinasi biridir.

Ama Atatürk'e yapilan putperestlik gibi olmamali. Yani ne demek baskasi degil? Bir cok insan bir cok yönünü ele alarak örnek alinmalidir ve bu sadece tek kisilere mal edilmemelidir. Yani kisacasi insanlari gerektiginden fazla yüceltmemeliyiz. Örnek alinacak bir cok insan vardir, bunlar Atatürk veya Senol Günes ile sinirlanmamalidir. Böyle yaptigimiz icin zaten sorun cikiyor.

Sucular ve bucular, söyleciler ve böyleciler ortaya cikiyor. Misal Atatürk'cüler, Senol'cular gibi. Böyle seylere karsiyim.

Önemli olan dengeyi saglamaktir.

Ergin Varlibas
02.12.2012, 20:24
Iyi niyetli söylediginizi biliyorum. Tabii ki Senol Günes örnek alinasi biridir.

Ama Atatürk'e yapilan putperestlik gibi olmamali. Yani ne demek baskasi degil? Bir cok insan bir cok yönünü ele alarak örnek alinmalidir ve bu sadece tek kisilere mal edilmemelidir. Yani kisacasi insanlari gerektiginden fazla yüceltmemeliyiz. Örnek alinacak bir cok insan vardir, bunlar Atatürk veya Senol Günes ile sinirlanmamalidir. Böyle yaptigimiz icin zaten sorun cikiyor.

Sucular ve bucular, söyleciler ve böyleciler ortaya cikiyor. Misal Atatürk'cüler, Senol'cular gibi. Böyle seylere karsiyim.

Önemli olan dengeyi saglamaktir.

Iyi niyetle soyledim, yazdigin sey ile ilgiliydi. Daha onceki mesajinda siz ornek alisilasi insanlarsiniz demissiniz bu forumdan baska birine, ona hitaben yazdim.

Yoksa babamdan baska kimseyi ornek almam :)

cerasus
02.12.2012, 20:32
Iyi niyetle soyledim, yazdigin sey ile ilgiliydi. Daha onceki mesajinda siz ornek alisilasi insanlarsiniz demissiniz bu forumdan baska birine, ona hitaben yazdim.

Yoksa babamdan baska kimseyi ornek almam :)

Hangi konuda ve kime hitaben yazdiginizi anladim zaten. Bende buna karsilik size katilmadigimi söylemeye calistim. Mesela sayin Cyzio ile hemen hemen her Senol Günes ile ilgili konuda tam zit fikirlere sahibiz. Ama yinede bu ona bakis acimi degistirmiyor cünki akilci bir usluba sahip. Bence örnek alinacak bir bulgudur.

Babaniz disinda baskasini örnek almadiginiza inanmiyorum. Sizi tanimiyorum ama insanlar herkesten etkilenir ve bir cok insani örnek alirlar. Bir kisiye sinirlandiramazsiniz, istesenizde istemesenizde. Particiler gibi bir kisiye sinirlandirmaya calistiginiz vakit iste o zaman sorunlar basliyor demektir. Ama tabii siz yinede daha iyi bilirsiniz.

Cyzio
02.12.2012, 20:32
Cevaplarınızın tamamı alıntıladığınız mesajımda. Siz işinize gelen kısmı okuyup onun üzerinden cevap yazdığınızı sanmışsınız.

İnceden bir tahrik var ama, haydi görmezden geleyim.

Benim kimseye laf çakma kaygım yok.

Benim de "Yöneticiye giydirme" kaygım yok ama, onunla suçlanıyorum.

Siz yanınıza yandaş çekme uğraşında görüntüsü veriyorsunuz maalesef.

Öyle bir kaygım da yok. Vir zamanlar bu forumda tektim ve görüşlerimi daha korkusuzca dile getirirdim. Şimdi çok şükür insanların hakikat gözleri açıldı, gerçeği gören daha fazla kişi var. Ama bu tabii ki benim sayemde değil. Hocamız sayesinde.

Alıntıladığınız mesajımda koyulaştırdığım kısmdan itibaren okursanız tüm sorularınızın cevabını almış olursunuz.

Karmaşya katkıda bulunan mesajlar... Birazdan bakacağım forum kurallarına.

.

Ergin Varlibas
02.12.2012, 20:46
Hangi konuda ve kime hitaben yazdiginizi anladim zaten. Bende buna karsilik size katilmadigimi söylemeye calistim. Mesela sayin Cyzio ile hemen hemen her Senol Günes ile ilgili konuda tam zit fikirlere sahibiz. Ama yinede bu ona bakis acimi degistirmiyor cünki akilci bir usluba sahip. Bence örnek alinacak bir bulgudur.

Babaniz disinda baskasini örnek almadiginiza inanmiyorum. Sizi tanimiyorum ama insanlar herkesten etkilenir ve bir cok insani örnek alirlar. Bir kisiye sinirlandiramazsiniz, istesenizde istemesenizde. Particiler gibi bir kisiye sinirlandirmaya calistiginiz vakit iste o zaman sorunlar basliyor demektir. Ama tabii siz yinede daha iyi bilirsiniz.

Bende sizin dediginize katilmiyorum, bu tarz insanlar, genc insanlarin ornek alicaklari insanlar ise, daha dikkatli davranmalari gerekiyor, yaslarinin ve konumlarinin verdigi gucu, yanlis kullananlar bence ornek alinasi insan degildir.

Onlara gosterilen saygiyi kullanmamalari lazim.

Bu arada evet haklisiniz sadece babam degil abimde bir diger idolum :)

Iyi aksamlar

Bayundur Han
02.12.2012, 20:50

Paragöz falan bunlar agir yorumlar. Adamin kisiligine kimse birsey diyemez. Senol Gunes dun adam gibi adamdi bugunde adam gibi adamdir. Burada tartisacagimiz sey teknik konular, fubolcu yonetimi ve aciklamalari.

cerasus
02.12.2012, 21:00
Bende sizin dediginize katilmiyorum, bu tarz insanlar, genc insanlarin ornek alicaklari insanlar ise, daha dikkatli davranmalari gerekiyor, yaslarinin ve konumlarinin verdigi gucu, yanlis kullananlar bence ornek alinasi insan degildir.

Onlara gosterilen saygiyi kullanmamalari lazim.

Bu arada evet haklisiniz sadece babam degil abimde bir diger idolum :)

Iyi aksamlar

Hic bir insan mükemmel degildir. Her insanin bir cok hatasi, yanlisi, kötü tarafi vardir. Sadece bazi kesim insanlardan mükemmeliyet beklemek ayrimciliktir. Neden bu insanlar daha fazla dikkatli, daha fazla konumlarini dikkate almalidirlar? Elbette her insan dikkatli ve konumunu kullanmamaya özen göstermelidir. Ama bunu zaten yapiyorlar. Fazlasini beklememelisiniz. Istirsnalar kaideyi bozmaz. Yani önemli olan genel yapidir. Ve genel olarak bir insan terbiyeli ise, seviyeli ise ve asagilayici degilse sorun yoktur. Bazen hepimiz bu sinirlari geceriz. En örnek alinacasi bile (Senol Günes bile cok küfür ediyor). O bile. Sizin mantiginiza göre o zaman Senol Günes örnek alinmamalidir. Neyse konu bos yere cok uzadi. Umarim ananizi bilerek unutmamissinizdir :).

61Cem61
02.12.2012, 21:07
Neden teknik direktörlük?

farozlufatih61
02.12.2012, 21:14
1996 ve 2011deki sikeyi görmezden geldin. Daha ne yapabilirsinki TRABZONSPORU asagilamak adina???

Ne kadar basit bir düşünce TRABZONSPOR'u aşağılamak kimsenin haddine değil...

1996'daki antep van şikebahçe maçlarında puan kaybetmek demek TRABZONSPOR'a zarar vermek mi demek nasıl çıkardın bu sonucu merak ediyorum...

Sen benim dediklerime takılacağına önce geçen sezon kaybedilen 3 tane şikebahçe maçına ve geçen haftaki satılmışşehir maçına bak bak bakalım kim daha çok zarar veriyor bu TRABZONSPOR'a

ibrahim
02.12.2012, 21:39
Ne kadar basit bir düşünce TRABZONSPOR'u aşağılamak kimsenin haddine değil...

1996'daki antep van şikebahçe maçlarında puan kaybetmek demek TRABZONSPOR'a zarar vermek mi demek nasıl çıkardın bu sonucu merak ediyorum...

Sen benim dediklerime takılacağına önce geçen sezon kaybedilen 3 tane şikebahçe maçına ve geçen haftaki satılmışşehir maçına bak bak bakalım kim daha çok zarar veriyor bu TRABZONSPOR'a

O kaybedilen maclarin hic biri 1996 ve 2011 yillarinda masabasi calinan Sampiyonluklarimizin oldugu gercegini degistirmez. O gercegi kabul etmeyen taraftar Trabzonsporun cikarlarina zit davraniyor demektir. Yani otomatikman o cetenin Trabzonspora karsi verdigi zarari destekliyorsun ve bu isin ucundan tutuyorsun demektir.

Sirf Senol Günesi elestirmek icin görmezden geliyorsun bu olanlari. Senol Günesin verdigi zararlarin hic biri o hirsizlikalrin verdikelri zararlardan büyük olamaz.

O 3 sikebahce ve satilmisspor maclari yüzünden Senol Günese olan sinirim gecmedi. O maclar hakkindaki her elestirine imzami atarim. Ama sikeyi görmezden gelirsen orada takilirim iste

farozlufatih61
02.12.2012, 21:48
O kaybedilen maclarin hic biri 1996 ve 2011 yillarinda masabasi calinan Sampiyonluklarimizin oldugu gercegini degistirmez. O gercegi kabul etmeyen taraftar Trabzonsporun cikarlarina zit davraniyor demektir. Yani otomatikman o cetenin Trabzonspora karsi verdigi zarari destekliyorsun ve bu isin ucundan tutuyorsun demektir.

Sirf Senol Günesi elestirmek icin görmezden geliyorsun bu olanlari. Senol Günesin verdigi zararlarin hic biri o hirsizlikalrin verdikelri zararlardan büyük olamaz.

O 3 sikebahce ve satilmisspor maclari yüzünden Senol Günese olan sinirim gecmedi. O maclar hakkindaki her elestirine imzami atarim. Ama sikeyi görmezden gelirsen orada takilirim iste

Yazdıklarımı anlamıyorsun herhalde 96'da bu saydığım maçlarda yapılan taktik hatalar olmasaydı bugün o ş....sizlerin yaptığı o oyunları konuşmayacaktık....

Aynı şey 10/11 sezonu içinde geçerli...

Ben geçen sezon kendi evimizde yenildiğimiz o maçta hayatımın en rezil gecesini yaşadım babam bile olsaydı aynı şekilde eleştirirdim kusura bakmayın ben şenolsporlu değilim ben TRABZONSPORLUYUM

Sacit
02.12.2012, 21:53
Yarın ki maçın kaybedilmesiyle ilgili bahaneleri hazırladın mı ?

JAJA'yı neden gönderdin ?

Faşist Diktatörlük nasıl bir duygu ?

cakalkerem
02.12.2012, 21:55
janko neden yokmuş

Yunus Danışmaz
02.12.2012, 21:55
Hocam, sen bence heyecanını kaybetmişsin... Bırak git artık, biz seni hep seviyoruz zaten, ama olmuyor. Sen de gör bunu artık...

farozlufatih61
02.12.2012, 21:56
janko neden yokmuş

Sakatlanmış bende anlamıyorum bu sakatlıklar hep bizim başımıza neden gelir

cakalkerem
02.12.2012, 22:00
Sakatlanmış bende anlamıyorum bu sakatlıklar hep bizim başımıza neden gelir

antremanda sakatlanan bu kaçıncı oyuncu yahu...demek idmanlarda yeteri kadar çalışılmıyor

farozlufatih61
02.12.2012, 22:02
İbrahim kardeşim anladın mı şimdi ne demek istediğimi şikeyi görmemek yada oynanan oyunların fakında olmamak 3 maymunu oynamak demektir

Onları dile getirmemek dilsiz şeytanlıktır ama yapılan hatalarıda hep onlarla örtmekte bence bu taraftara yapılan en büyük kötülüktür

farozlufatih61
02.12.2012, 22:04
antremanda sakatlanan bu kaçıncı oyuncu yahu...demek idmanlarda yeteri kadar çalışılmıyor

Bilmiyorum neler döndüğünü antrenmanlarda yenildikçe bunlar idmanlarda birbirlerine kasaplıkmı yapıyor acaba birşeyler hep ters gidiyor hayırlısı ALLAH'tan

cakalkerem
02.12.2012, 22:06
janko yoksa işimiz zor bence...zaten gol atamıyoruz birde onun yokluğunda...aaaaa pardon yahu Halil'i unutmuşum...manevi evlat...onsuz olmaz...Henrique alan yedek kalır emre yedek kalır halil oynar yine

Tarık Talşık61
02.12.2012, 22:10
Janko'nun kadroda olmama nedenini bilen arkadaş varsa söylerse sevinirim.

ibrahim
02.12.2012, 22:10
İbrahim kardeşim anladın mı şimdi ne demek istediğimi şikeyi görmemek yada oynanan oyunların fakında olmamak 3 maymunu oynamak demektir

Onları dile getirmemek dilsiz şeytanlıktır ama yapılan hatalarıda hep onlarla örtmekte bence bu taraftara yapılan en büyük kötülüktür

Abi anliyorum ben seni. O dediklerinin hepsinede katiliyorum, hak veriyorum sana. Ama su altta alintiladigim mesajini kabul edemiyorum. Bana biraz insafsizlik gibi geliyor. O hatalara ramen Sampiyon olacaktik biz...

Şenol güneş 1 değil 3 şampiyonluk daha arttıran yok mu? mesela 5 6 diyen yok mu ?

farozlufatih61
02.12.2012, 22:12
janko yoksa işimiz zor bence...zaten gol atamıyoruz birde onun yokluğunda...aaaaa pardon yahu Halil'i unutmuşum...manevi evlat...onsuz olmaz...Henrique alan yedek kalır emre yedek kalır halil oynar yine

Yok ya o kadarda değil jankonun attığı şurada bir gol başka ne faydası var skor olarak kanatlar olmayınca jankoda boş emre oynarsa ortadan hücum yaparız diyorum inşallahta başarılı olur bize ne jankodan nede henrigueden fayda var bize bu emreden fayda var değerini bilmeliyiz gerçi böyle kulübede durarak paslanacak çocuk

cakalkerem
02.12.2012, 22:15
hocanın huyudur pasşandırır sonra da gönderir işi ne ki?

farozlufatih61
02.12.2012, 22:26
Abi anliyorum ben seni. O dediklerinin hepsinede katiliyorum, hak veriyorum sana. Ama su altta alintiladigim mesajini kabul edemiyorum. Bana biraz insafsizlik gibi geliyor.

İnsafsızlık ettiğimi düşünmüyorum TRABZONSPOR benim için herşey demektir...

Vallahi bu yaşımda bile her yere gitmeye çalışıyorum biraz eleştirme hakkımın olduğunu düşünüyorum o hakkıda öyle kullandım

Yaşar
02.12.2012, 23:37
Volkan'In sakat olduğunun söylendiği fakat iyileştikten sonra yine kadroya giremediğini düşününce, Janko'nun sakat olduğu için G.Birliği deplasmanına götürlmediğine inanasım gelmiyor.
Bir de Eskişehir maçı sonrası ''janko'yu kullanamayınca 10 kiş oynuyoruz'' demecinden sonra.
Hayırlısı, Allah padişahımıza zeval vermesin yeter ki, bir kaç puan daha kaybetsek ne olur ki.

Cafer Bulur
02.12.2012, 23:45
Volkan'In sakat olduğunun söylendiği fakat iyileştikten sonra yine kadroya giremediğini düşününce, Janko'nun sakat olduğu için G.Birliği deplasmanına götürlmediğine inanasım gelmiyor.
Bir de Eskişehir maçı sonrası ''janko'yu kullanamayınca 10 kiş oynuyoruz'' demecinden sonra.
Hayırlısı, Allah padişahımıza zeval vermesin yeter ki, bir kaç puan daha kaybetsek ne olur ki.

Ben de inanmiyorum janko nun sakat olduguna.

Son antrenmanda sakatlandi deniyor,hangi takim son antrenmaninda catir catir antrenman yapar,düzkosu yaparken mi sakatlandi bu adam?

Travelair
03.12.2012, 07:51
Ben de uzun süredir bu sakat/hasta/yorgun haberlerine inanmıyorum. İşlerine geldiği gibi konuşuyorlar. Eğer gerçekten yalansa bunlar, takımda da güven kaybına yol açıyor.

alper*
03.12.2012, 08:21
"Janko'yu kullanamıyoruz."

Cümlenin sahibi, Trabzonspor "teknik" direktörü.

Faik Yılmaz
03.12.2012, 08:26
Takımdaki sakat , hasta gibi oyuncuların Şenol Güneş tarafından oynatılmadığını kamuoyu tepkisi çekmemek için böyle denildiğini düşünüyorum....

devre arasında Şenol Güneşin engin dehası yüzünden bir çok oyuncumuz takımdan ayrılacak yenileri gelecek bizde milyon dolar zararlarımıza yenilerini ekleyeceğiz.....

Serhat ŞAHİN
03.12.2012, 08:49
Hocam bu takımda kal ama teknik direktör olarak değil. Onur bu takımdan gitmemeli hocam. Bakalım bu konu da ne olacak göreceğiz.

Bir de arkadaşlar tam olarak Ünal Hocanın neden gittiğini açıklarsanız sevinirim. ( özel mesaj ile de olur )

Alper Beyazay
03.12.2012, 08:51
Bu maç not defterini unutma sakın. 86,87. dakikada falan not tutarsın sanki bir dahaki maç takımda herhangi bir değişiklik olacakmış gibi. :o

Ahmet Faruk
03.12.2012, 13:46
Bir teknik adam düşünün, takımın aldığı kötü sonuçlardan mesul değil, takımın oynadığı kötü futboldan mesul değil, takımdan ayrılan oyunculardan mesul değil, takıma alınan oyunculardan mesul değil, takımın kondisyon durumdan mesul değil.

Böyle bir teknik direktörün takımın başında olmasına ne gerek var o zaman?

cakalkerem
03.12.2012, 13:51
bu sezonun ilk yarısı takımı tanıyıp ikinci yarı ilk 4 için oynayacağız...hoca....

Tolga
03.12.2012, 18:09
..................Onur..................
Celustka..Giray..Bamba..Emerson/Halil/Olcan/Alanzinho/Adrian/Özcan Bizati (Hocanın insiyatifine kalmış) :)
........Zokora.....Colman...........
................Soner..................
.......Zeki............Emre...........
...............Janko...................

Daha önce dünyada kim denedi bilmiyorum ama biri kanat biri teknik ve hücum kapasitesi yüksek 2 forvet arkası.Gelişmesini istediğimiz 3 oyuncuyu birbiriyle beraber pişirmek/harmanlamak üzere denenebilir bir sistem :) Sağ açık sol açık derdi yok.Vay efendim Volkan artismiş, Olcan formsuzmuş derdine gerek yok :) Bizzat kendim buldum . . .

Mesela bu kadroya bu zamanda sarılsak nasıl bir verim alırız ? ? ? Yorum bizlerin :)

Hüseyin Başoğlu
03.12.2012, 19:10
..................Onur..................
Celustka..Giray..Bamba..Emerson/Halil/Olcan/Alanzinho/Adrian/Özcan Bizati (Hocanın insiyatifine kalmış) :)
........Zokora.....Colman...........
................Soner..................
.......Zeki............Emre...........
...............Janko...................

Daha önce dünyada kim denedi bilmiyorum ama biri kanat biri teknik ve hücum kapasitesi yüksek 2 forvet arkası.Gelişmesini istediğimiz 3 oyuncuyu birbiriyle beraber pişirmek/harmanlamak üzere denenebilir bir sistem :) Sağ açık sol açık derdi yok.Vay efendim Volkan artismiş, Olcan formsuzmuş derdine gerek yok :) Bizzat kendim buldum . . .

Mesela bu kadroya bu zamanda sarılsak nasıl bir verim alırız ? ? ? Yorum bizlerin :)

celustka kolay çalım yiyor bu hoca işi bilmiyor...
giray topu hep dışarı atıyor oyunu kuramıyor yönetim daha iyi bir stoper alamıyormu
emerson hantal onun kanadı otoban
zokora korkak oynuyor 10 m2 alanda kaçak dövüşüyor anca el kol yapıyor
colman çok top kaptırıyor hoca küstürdü adamı takıma yetenekli oyuncuları harcıyor
soner kız gibi
zeki daha pişmeli
emre artist
Janko ya hava topu atılmıyor
:D:D:D

Armağan Dere
03.12.2012, 19:14
Hoca!!!!!!!!!!
''AYKUT VE ÖĞRENCİLERİ ŞİKE YAPMADI'' DİMİ?..
Eskişehir 3'leyince ne yaptın acaba.
Ne yapabilirsin ki
Aldığın paraları yemeğe devam ettin.
Saol EFSANE(!)..

Vkgz
03.12.2012, 19:20
hadi hoca al bakalım bu maçı

TSemih61
03.12.2012, 19:22
Saçmalamaya başladı. Artık gitmesi gerekiyor.

Tolga
03.12.2012, 19:40
celustka kolay çalım yiyor bu hoca işi bilmiyor...
giray topu hep dışarı atıyor oyunu kuramıyor yönetim daha iyi bir stoper alamıyormu
emerson hantal onun kanadı otoban
zokora korkak oynuyor 10 m2 alanda kaçak dövüşüyor anca el kol yapıyor
colman çok top kaptırıyor hoca küstürdü adamı takıma yetenekli oyuncuları harcıyor
soner kız gibi
zeki daha pişmeli
emre artist
Janko ya hava topu atılmıyor
:D:D:D

Hüseyin gardaşım sana (duruma göre) son bir soru . Yarın sabah 8de dersim var saat 01:40.PC'yi kapatıp yatayım mı ? TV'ye bağlayıp maçı mı izleyeyim :) Maç bittikten sonra saat 4 ben kesin bir sandalye veya koltukta hiç olmadı ayakta uyurum :) Yarın dersi mi kaçırayım akşam maçı mı izlemeyeyim :)

Hüseyin Başoğlu
03.12.2012, 19:44
Hüseyin gardaşım sana (duruma göre) son bir soru . Yarın sabah 8de dersim var saat 01:40.PC'yi kapatıp yatayım mı ? TV'ye bağlayıp maçı mı izleyeyim :) Maç bittikten sonra saat 4 ben kesin bir sandalye veya koltukta hiç olmadı ayakta uyurum :) Yarın dersi mi kaçırayım akşam maçı mı izlemeyeyim :)

valla tolga hiç bilmiyorum açıkcası zor soru :D bence git yat bu takım ölmüş ağlayanı yok söveni çok ....

Tolga
03.12.2012, 19:47
valla tolga hiç bilmiyorum açıkcası zor soru :D bence git yat bu takım ölmüş ağlayanı yok söveni çok ....

O zaman bu başlıktan dileyeyimde herkesin görme olasılığı daha da artsın :) Maç başlığı falan hikaye . . .

Herkese hayırlı geceler, inşallah kazanırız da kayıbı en aza indirgemiş gibi görünürüz :) Allah'a emanet ehali . . .

Vkgz
03.12.2012, 20:04
Şimdi susma zamanı İrlandalılar

Samet Türkmen
03.12.2012, 21:29
Şimdi susma zamanı İrlandalılar

Saçmalamanın alemi yok. Geçen haftayı unutup burada demogoji yapmanında lüzumu yok. Şenol Güneş'i ne savunurum ne de gitsin derim, hiç umrumda değil ama bu tip taraftarlığa sabrım yok.

Ayrıca suçlu birileri varsa onlar İrlandalılar değil İngilizlerdir hatırlatalım.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
03.12.2012, 21:44
Takım halen dengeli, oturmuş değil...
Daha güzel olacak.
Biraz daha sabırla çok daha güzel futbol izleyeceğimize inanıyorum.

Misina
03.12.2012, 21:48
Fatih Terim geçen sene paf takımdan gelen iki tane genç oyuncuyu ilk 11e koyarak şampiyon olurken bizim hocamız elindeki en iyi genç yeteneği 4-0 dan sonra oyuna alıyor

Vkgz
03.12.2012, 21:49
colman zokora iyi olacak ortada

olcan ve adrianın daha iyileri bulundumu iyi şeler olabilir.

Emrah KabuL
03.12.2012, 21:56
Rakibin 70 küsur dakika 10 kişi kalmasını bahane edebiliriz ama futbolun için de bu tür anlık değişimler oluyor.

Sonuçta bugün kazandık ama Serkan,Halil gibi adamların yerine Zeki,Emre gibi gençlerin tercih edilmemesi hocaya yakışmıyor.

20'li yaşlar da Trabzonspor'un kalesini korumaya başlayan bir teknik adam bu konuda daha cesur olabilmeli.

Vakti zamanında nasıl ki kendisine o forma teslim edildiyse o da aynı cesareti gösterebilmeli.

Ayrıca şu her başlıkta yazılan İrlandalılar yakıştırması da çok çirkin.

Bu galibiyetten ötürü üzülen varsa eğer Allah'a havale ederim.

Yalnız şunu da unutmamak gerekir.

14 lig maçında 22 puan topladık ve 20 puan kaybettik.

En üsteki 2-3 takım seri yakalasaydı eğer şu an zirvenin 10-15 puan gerisinde olacaktık.

Rakipler de kötü diye bu kadar puan kaybıyla beraber şu an liderin sadece 4 puan gerisindeyiz.

Bu durum iyi analiz edilmeli.

Hasan YAYLI
03.12.2012, 22:10
Hocam kalan 3 maç,ve sonucunda gelecek 9 puan bizi uçurur...

Eskişehir de ne oldu anlamadım ama ben yükselişi Akhisar maçında görmüştüm...O kazadan başka kaza da yaşayacağımızı zannetmiyorum....

Yiğit Gayretli
03.12.2012, 22:10
Rakibin 70 küsur dakika 10 kişi kalmasını bahane edebiliriz ama futbolun için de bu tür anlık değişimler oluyor.

Sonuçta bugün kazandık ama Serkan,Halil gibi adamların yerine Zeki,Emre gibi gençlerin tercih edilmemesi hocaya yakışmıyor.

20'li yaşlar da Trabzonspor'un kalesini korumaya başlayan bir teknik adam bu konuda daha cesur olabilmeli.

Vakti zamanında nasıl ki kendisine o forma teslim edildiyse o da aynı cesareti gösterebilmeli.

Ayrıca şu her başlıkta yazılan İrlandalılar yakıştırması da çok çirkin.

Bu galibiyetten ötürü üzülen varsa eğer Allah'a havale ederim.

Yalnız şunu da unutmamak gerekir.

14 lig maçında 22 puan topladık ve 20 puan kaybettik.

En üsteki 2-3 takım seri yakalasaydı eğer şu an zirvenin 10-15 puan gerisinde olacaktık.

Rakipler de kötü diye bu kadar puan kaybıyla beraber şu an liderin sadece 4 puan gerisindeyiz.

Bu durum iyi analiz edilmeli.

Diğer takımların da kötü olduğu gerçeğini kabul etme yönteminizle alakalı bir problem var ortada.

Bizim kötü oluşumuzun tek sebebi Şenol Güneş iken onlar belirsiz sebeplerden mi kötüler? Hayır.

Bu lig kalitesiz ve dengesiz. Önceki hafta 4 yiyen Kayseri fb karşısında galibiyet kaçırıyor. Rüya takım gs çok kötü futbol oynuyor.

Kendinen beklenenin fazlasını veren bir tek bjk var. Ben onların açısından da bu ivmelenmenin son bulacağını düşünüyorum. İnşallah bu düşüş bizim ivmelendiğimiz döneme denk gelir...

Yiğit Gayretli
03.12.2012, 22:32
Kişisel sataşmaları bir kenara bırakalım artık...

Ömer Faruk61
03.12.2012, 22:36
Bir Galibiyetle bahar gelmez.Hocam motivasyonun varsa devam et,Yoksa lütfen bırak.

must61
Takımda ekstra bir mücadele görmedim.İlk yarısı klasik ruhsuz futbolumuzdan farksızdı.İkinci yarı zaten 10 kişi kalıp 2-0 geride olan rakibe karşı biraz daha rahat oynadık.Benim için maçın özeti budur.

Serdær
Oyuncularda bir silkinme gördük.

Emerson ve Serkan Balcı başta olmak üzere.

Fakat ne olursa olsun Zokora'sız olmuyor , bunu Şenol Güneşte biliyor .

Hürgün Aygün
03.12.2012, 22:41
Tebrikler, teşekkürler hocam.:)

Yiğit Gayretli
03.12.2012, 22:42
Takımda ekstra bir mücadele görmedim.İlk yarısı klasik ruhsuz futbolumuzdan farksızdı.İkinci yarı zaten 10 kişi kalıp 2-0 geride olan rakibe karşı biraz daha rahat oynadık.Benim için maçın özeti budur.

Sanki ilk yarı başka bir takım 2-0 öne geçip ikinci yarı maçı Trabzonspor'a devretmiş gibi yazmışsınız :)

Tuğrul
03.12.2012, 22:48
Set oyununda verkaç yaparak gol atılması hoca açısından güzel birşey.

Çünkü bu sezon organize olarak gelip, attığımız belki de tek gol oldu.( Halil - Adrian ) yardımlaşması

Serkan, Halil ve Henrique fizik ve tempo olarak çok kötü durumda. İstenen seviyelere çıkmalarını da imkansız görüyorum.

Rakip maçın büyük bölümünü 10 kişi kalarak sürdürdüğü için Antalya maçına benzer bir tablo yaşayıp, yaşayamayacağımızı süzemedik. O yüzden bu maç bir ölçü olmamalı.

Kayseri gibi toplu hücum, toplu savunma'yı en iyi uygulayan takım karşısında ne yapacağımız, göstereceğimiz performans ilerleyen haftalar açısından belirleyici olacaktır.

must61
03.12.2012, 22:50
Sanki ilk yarı başka bir takım 2-0 öne geçip ikinci yarı maçı Trabzonspor'a devretmiş gibi yazmışsınız :)

Duran toptan gelen gol akabinde rakibin maçın başında 10 kişi kalması zaten maçı bitirme noktasına getirdi ilk yarı.

2-0 öndeydik de müthiş bir futbol mu oynadık on kişi kalmış rakibe karşı ?

Geçen haftaki Eskişehir maçının ilk yarısından ne farkı vardı oynadığımız oyunun ?

Gol bulup rakibin kırmızı kart görmesi dışında

Yiğit Gayretli
03.12.2012, 22:53
Duran toptan gelen gol akabinde rakibin maçın başında 10 kişi kalması zaten maçı bitirme noktasına getirdi ilk yarı.

Geçen haftaki Eskişehir maçının ilk yarısından ne farkı vardı oynadığımız oyunun ?

Geçen hafta Eskişehir'e karşı da ilk 15-20 dakika kötü oynamadık ki...

Çok farklı düşünüyoruz.

Yaşar
03.12.2012, 22:57

Eskişehirspor maçının ilk 20 dakikasında bir gol bulmuş olsaydık maçı kazanırdık.
Çünkü o takımda maçı kazanacak isteği görmüştüm 1. gole kadar.
Bu akşam rakip 10 kişi kalmasaydı belki zorlanırdık ama kazanırdık diye düşünüyorum.

unaLhso
03.12.2012, 22:58
4-0 Ama yinede Şenol Güneş İstifa :D

Yola devam İmparator ! :)

Serdær
03.12.2012, 22:58
Trabzonspor Şampiyon olduğu 2010-2011 sezonun'dan sonra bir maçta ilk defa 500 pas üstü yapmıştır. Toplam pas sayısı : 528

must61
03.12.2012, 22:59
Geçen hafta Eskişehir'e karşı da ilk 15-20 dakika kötü oynamadık ki...

Çok farklı düşünüyoruz.

Çok da farklı düşünmüyoruz aslında.Neticede aynı futbolu aynı takımı izliyoruz.Tek fark kimimiz pozitif bakıyoruz kimimizin de tahammülü kalmadığından artık eleştirel bakıyor olması.Eskişehir maçının başında iyi top yaptığımız konusunda da hem fikiriz.Ama dediğiniz gibi bunu genele yayamadıktan sonra anlamı yok.Sonuçta bir yarı 45 dakika.

Zaten maçların belli kısımlarında da topa hakim olup iyi oyun sergileyemiyorsa Trabzon, biz de hiç izlemeyelim.

artvints
03.12.2012, 23:01
şampiyon olduğumuz sene takımımızın en önemli özelliği hiç çözülmemesi ve oyunu bırakmamasıydı, kontrolü hiç kaybetmiyoduk.hem de çok ofansif oyuncularla oynamamıza rağmen çözülmüyoduk.ayrıca defans yapmayan jajayı da taşıyodu takım.bu takım kolay çözülüyo, baskı yiyince çabuk pes ediyo. o yüzden ortasaha da daha dirençli göbeği her zaman üç oyuncuyla tutarak işe başlamalıyız.önce takım disiplini öğrenmeli daha sonra yavaş yavaş isimler değiştirilerek daha ofansif takım yapılabilir.ama inatçı karakter mutlaka kazanılmalı.

ibrahim
03.12.2012, 23:16
Madem Halili cikarip Emreyi sokacaktin bunu neden Henriqueyi cikardigin dakikada yapmadin? Anlayamiyorum artik Senol Günesi. 65'te oyuna soktugu Emre yüzde yüz gol atacakti bugün. Bu mac tam Emrelikti. Bu degisikligi yapsa kesin kazanacakti Emreyi. Adim gibi eminim buna.

Yiğit Gayretli
04.12.2012, 03:44
Çok da farklı düşünmüyoruz aslında.Neticede aynı futbolu aynı takımı izliyoruz.Tek fark kimimiz pozitif bakıyoruz kimimizin de tahammülü kalmadığından artık eleştirel bakıyor olması.Eskişehir maçının başında iyi top yaptığımız konusunda da hem fikiriz.Ama dediğiniz gibi bunu genele yayamadıktan sonra anlamı yok.Sonuçta bir yarı 45 dakika.

Zaten maçların belli kısımlarında da topa hakim olup iyi oyun sergileyemiyorsa Trabzon, biz de hiç izlemeyelim.

Şenol Hoca'nın söylediği gibi oyuncuların özgüveninde sorun var.

Eskişehir'e o tempoyla gol atmış olsaydık öyle devam ederdik. Oyunu yönlendirdiğimiz anlarda golü yiyince düştük. Sonra da gerisi geldi zaten.

Bu maçta golü bulduk -bence bu duran top varyasyonu çalışılmış- devamını da getirirdik. Kırmızı kart bize yardım etti o kadar...

Faik Yılmaz
04.12.2012, 09:07
" Galip her zaman haklıdır. " Roma Atasözü

Mollasalihoğlu
04.12.2012, 10:04
Yine olmadı hocam.
Haftaya 6 atmaya çalış, bakalım ne olacak :)

Emrah KabuL
04.12.2012, 10:17
Yine olmadı hocam.

Geçen hafta evimizde Eskişehir'den 3 fark yediğimizde de bu şekilde bir mesaj yazdınız mı ?

:)

Faik Yılmaz
04.12.2012, 10:19
Yine olmadı hocam.

Eskişehir maçından öncede böyle bahar havası varmış gibi davranılmıştı....

Sonucu hepimiz gördük....

inşallah yine böyle olmayız.....

seyduna_efil
04.12.2012, 10:37
Futbol anlamında 10 kişi kalmış takıma karşı iyi oynamış gibi gözükmemiz gayet normal

Onur Civelek61
04.12.2012, 11:39
Şenol hoca gideceği zamanı bilir.Babamız diyoruz adama sonra hata yapınca yürü git diyoruz.İnsan babasına hiç yürü git der mi?

canna52
04.12.2012, 12:49
her maç rakipten 1 fazla oynarsak olacak, inanıyorum..

Külünkoğlu
04.12.2012, 12:52
Kazanmaya alışmalıyız hocam.

Samet Türkmen
04.12.2012, 13:15
Bu kadar krediyi Lazaroni'ye verseydik elbet o da birgün kazanmaya başlardı. Ersun Yanal'ı niye bu kadar savunmadık ilginç.Şenol Güneş'in şu anki performansından kötü müydü giderken ?

Şimdi lafı anlamayıp Ersunculuk diye konuya girecekseniz hiç alıntılamayın beni.

alper*
04.12.2012, 13:18
Geçen hafta evimizde Eskişehir'den 3 fark yediğimizde de bu şekilde bir mesaj yazdınız mı ?

Yok, o hafta kafalar kumdaydı :)

Yaşar
04.12.2012, 13:26
Normal üye laf sokunca silinir, yönetici laf sokunca sorun yok.
Mağlubiyetten sonra 1 hafta ortalarda görünmeyip, galibiyetten sonra laf sokma uğraşına bir son vermek gerekiyor.
Burada herkes Trabzonsporlu.

Faik Yılmaz
04.12.2012, 14:12
Ufak bir muhasebe yapalım.....

Ligde kaç maç oynadık : 14

Almamız gereken puan neydi : 42

Kaç puan aldık : 22

Yani almamız gereken puanların sadece % 52 sinin almışız....

Avrupa maçlarını da sayarsak başarı oranımız sadece % 50...

Videoton , Bursa ve Eskişehir hezimetleri hala sıcaklığını koruyor.....

Defans çekilip 1 puanı zor kurtardığımız karabük gibi maçları saymıyorum bile.....

Hal böyle iken Hocayı hala yere göğe sığdıramayanlar var.....

çok ilginç doğrusu....

Not : "Gs de Fenerbahçede dökülüyor ama " türünden savunma yapacak arkadaşlar donelerini sunarken Avrupadaki maçlarıda hesaba katıp öyle istatistik çıkartırlarsa daha gerçekçi olur....

Emrah KabuL
04.12.2012, 14:13
@Yaşar ağabey

Normal üye demeyelim de Şenol Güneş'i eleştirebilen üyeler diyelim.

Keza normal üye olup da ikide bir İçimizdeki İrlandalılar diye laf sokanlar,kapak üstüne kapak mesajları verip bu galibiyete üzülebileceğimizi söyleyenler hatta bununla da yetinmeyip maç biter bitmez M.Denizli'nin İçimizdeki İrlandalılar içerikli videoyu paylaşan arkadaşın mesajları ancak benim uyarımdan sonra silinebildi.

Bu arada sen de İrlandalı kesimden olduğun için sanırım bu galibiyete sevinememişindir.

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 14:27
@Yaşar ağabey

Normal üye demeyelim de Şenol Güneş'i eleştirebilen üyeler diyelim.

Keza normal üye olup da ikide bir İçimizdeki İrlandalılar diye laf sokanlar,kapak üstüne kapak mesajları verip bu galibiyete üzülebileceğimizi söyleyenler hatta bununla da yetinmeyip maç biter bitmez M.Denizli'nin İçimizdeki İrlandalılar içerikli videoyu paylaşan arkadaşın mesajları ancak benim uyarımdan sonra silinebildi.

Bu arada sen de İrlandalı kesimden olduğun için sanırım bu galibiyete sevinememişindir.

Kendi üzerinize alınma hastalığınızı cidden anlayamıyorum....

maçtan önce ne sizin nede yaşar abinin ben yenilelimde şenol gitsin lafını söylediğinizi hatırlamıyorum.....

ve ben her mesajımda açık açık yenilmemizi isteyen irlandalılara kapak olsun vs.vs. diyede belirttim....özellikle üzerinize alınmanız benin problemim değil....

Alican Altunbaş
04.12.2012, 14:31
Dün Trtspor'da izledim.Sokakta vatandaşlara soruyorlar.Şenol hoca teknik taktik olarak nasıl bir hocadır diye? Yemin ederim Fenerbahçeliler bile çok iyi hoca olduğunu söylüyor.Biz teknik taktik olarak beğenmiyoruz. Bunada saygı duymak lazım tabi.

alper*
04.12.2012, 14:55
Şenol Hoca'nın referansı 24 saat eleştirdiğimiz FB taraftarı mı oldu :) O kadar düştü mü bu iş?

Tolga
04.12.2012, 14:57
Kendi üzerinize alınma hastalığınızı cidden anlayamıyorum....

maçtan önce ne sizin nede yaşar abinin ben yenilelimde şenol gitsin lafını söylediğinizi hatırlamıyorum.....

ve ben her mesajımda açık açık yenilmemizi isteyen irlandalılara kapak olsun vs.vs. diyede belirttim....özellikle üzerinize alınmanız benin problemim değil....

Bu konuda Hüseyin'in bahsettiği Şenol Hoca kovulana kadar inşallah yeniliriz tarzı yaklaşımlar gördüm bu söylediği doğru.İşi kişisel meseleye getirenler var.

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 14:59
Bu konuda Hüseyin'in bahsettiği Şenol Hoca kovulana kadar inşallah yeniliriz tarzı yaklaşımlar gördüm bu söylediği doğru.İşi kişisel meseleye getirenler var.

Tolga Trabzonspor'un Yenilmesini Kimler İster ???

Tolga
04.12.2012, 15:01
Tolga Trabzonspor'un Yenilmesini Kimler İster ???

Drogheda'yı da açıkla o zaman kardeşim, belki abilerimizin tepkisi Drogheda'dan ötürüdür :)

Adem Erdoğan
04.12.2012, 15:02
Şenol Güneş kovulsun diye Trabzonspor'un yenilmesini isteyenler var. Açık açık da yazıyorlar forumun çeşitli başlıklarında.

farozlufatih61
04.12.2012, 15:06
Kim bu irlandalılar tarifiniz şenol güneşi eleştirenler mi? ALLAH aşkına.......

Kendinize şu soruyu sorarak cevap verin..... Bu insanlar herşey güllük gülistanlık bir ortamda mı? ELEŞTİRİYOR

Belki sizin için yenildiğimiz takımların isimleri birşey ifade etmiyor olabilir(satılmışşehir ve şikebahçe )ama o irlandalı diye kastettiğiniz kişilerin isyanı onadır mesela benim.....

Bana görede o zaman sizler şikeçilere yenildiğimizde hiç üzülmeyip göbek atıyordunuz hani irlandalılar g.birliği maçına sevinmiyorlarya (tribünden )izlemiş biri olarak .......

Yaşar
04.12.2012, 15:09
Bence bu iş Şenol Güneş ile olmaz, olmayacak.
2 maç yenilip veya berabere kalıp, 1 maç kazanan bir takım olduk, olacağız.
Ama Şenol Güneş gitsin diye Trabzonspor'Un yenilgisini isteyen haindir, bu kadar basit.

farozlufatih61
04.12.2012, 15:10
Ama Şenol Güneş gitsin diye Trabzonspor'Un yenilgisini isteyen haindir, bu kadar basit.

Aynen öyle

Tolga
04.12.2012, 15:13
Kim bu irlandalılar tarifiniz şenol güneşi eleştirenler mi? ALLAH aşkına.......

Kendinize şu soruyu sorarak cevap verin..... Bu insanlar herşey güllük gülistanlık bir ortamda mı? ELEŞTİRİYOR

Belki sizin için yenildiğimiz takımların isimleri birşey ifade etmiyor olabilir(satılmışşehir ve şikebahçe )ama o irlandalı diye kastettiğiniz kişilerin isyanı onadır mesela benim.....

Bana görede o zaman sizler şikeçilere yenildiğimizde hiç üzülmeyip göbek atıyordunuz hani irlandalılar g.birliği maçına sevinmiyorlarya (tribünden )izlemiş biri olarak .......

Abi Yaşar abinin mesajını da onayladığına göre İrlandalı falan değilsin niye polemiğe katılmaya çalışıyorsun ki.Şenol Güneş'i eleştirenler değil ben ve Adem abide yazmış sırf gönderilsin diye aptal söylemlerde olanlar var.Niye anlamamak istiyorsun yazılanları.

Eleştiri yapana laf atan yokki . . .

farozlufatih61
04.12.2012, 15:20
Abi Yaşar abinin mesajını da onayladığına göre İrlandalı falan değilsin niye polemiğe katılmaya çalışıyorsun ki.Şenol Güneş'i eleştirenler değil ben ve Adem abide yazmış sırf gönderilsin diye aptal söylemlerde olanlar var.Niye anlamamak istiyorsun yazılanları.

Eleştiri yapana laf atan yokki . . .

Hayır şuanda bana laf atıldı diye yazmadım genelleme yaptım sadece

Tolga
04.12.2012, 15:23
Hayır şuanda bana laf atıldı diye yazmadım genelleme yaptım sadece

Özür dilerim o zaman ben yanlış anladım.

farozlufatih61
04.12.2012, 15:24
Kimse bu yalancı bahara kendini kaptırmasın bir ileri 2 geri bizim takımın gücü bu bundan fazlasını beklemek ütopya

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 15:25

cansın yaşar abi ...benim ilk 2 cümle ile sıkıntım yok saygı duyarım ....3.cümleyi çok zikreden var ben bunlara laf ediyorum millette eleştirenlere laf ediyorum zannediyor...

farozlufatih61
04.12.2012, 15:27
Özür dilerim o zaman ben yanlış anladım.

Estağfirullah......

Akşam maçta bir iki yorum attım bir arkadaş vardı ismi lazım değil benim yazdıklarımdan sonra her yazdığında mutlaka irlandalı kelimesi vardı üzerime alınmadım ama yinede insan düşünmeden de edemiyor kendimi iyi tarif edemiyormuyum diye olabilir....

Mollasalihoğlu
04.12.2012, 15:28

Takım kaybedince bu başlıkta insan sıkıntısı olmuyor, boş kaldığında uğradım ;)

Eskişehir maçından öncede böyle bahar havası varmış gibi davranılmıştı....

Sonucu hepimiz gördük....

inşallah yine böyle olmayız.....

İnşallah..

Yaşar
04.12.2012, 15:30
Kimse bu yalancı bahara kendini kaptırmasın bir ileri 2 geri bizim takımın gücü bu bundan fazlasını beklemek ütopya

'' Gücümüz bu'' konularına katılmıyorum, gücümüz bu değil sadece gücümüzün ne olduğunun farkında değiliz ve elimizdeki oyuncuların özellliklerini bilmeyen bir teknik direktöre sahibiz.
Forvet arkası oyuncusu Soner, ön libero oynatılıyor.
Formsuz Halil sürekli oynatılıyor.
Yüzü kaleye dönükken etkili olabilen Henrique, tek forvet veya kanatta oynatılıyor.
Fizik gücü yetersiz gerekçesiyle 10 hafta oynatılmayan Adrian,oynadığı maçlarda iyi oynadığından fizik gücü hala yetersiz olmasına rağmen çelişkili bir şekilde oynatılıyor gibi birçok örnek verilebilir.

alper*
04.12.2012, 15:39
Takım kaybedince bu başlıkta insan sıkıntısı olmuyor, boş kaldığında uğradım ;)

Ona argümanlarımı savunacak doneleri maç kaybettiğimiz haftalarda bulamıyorum denir ;)

Fatih Öztürk
04.12.2012, 15:47
Şenol hocaya gelene kadar yönetim gitmeli.habire Şenol hocaya sallamayı bırakalım.en önemli futbolcuların sözleşmesine madde koyan salak yöneticilerimiz var.bunlara sallayalım.bu camiada eleştirilecek en son adam şenol Güneştir.

Alican Altunbaş
04.12.2012, 15:49
Şenol Hoca'nın referansı 24 saat eleştirdiğimiz FB taraftarı mı oldu :) O kadar düştü mü bu iş?

Bende 24 saat eleştirdiğin seni düşman olarak gören adamların bile saygı duyduğu adama sen saygı duymuyorsun diyorum.Kimsenin bir yere düştüğü yok.

Mollasalihoğlu
04.12.2012, 15:53
Ona argümanlarımı savunacak doneleri maç kaybettiğimiz haftalarda bulamıyorum denir ;)

O maçtan sonra yazdığımda "hala yazacak yüzün var" diyenlerin olduğu yere yazmadığım için ona akl-ı selim denir.

Yaşar
04.12.2012, 15:56
Şenol hocaya gelene kadar yönetim gitmeli.habire Şenol hocaya sallamayı bırakalım.en önemli futbolcuların sözleşmesine madde koyan salak yöneticilerimiz var.bunlara sallayalım.bu camiada eleştirilecek en son adam şenol Güneştir.

Bu futbolcuları bu takıma kazandıran da Sadri Şener'di Fatih kardeşim.
Selçuk'undan, Burak'Ina, Jaja'sından, Colman'ına kadar şampiyon kadronun futbolcuları da SAdri başkan zamanında alındı.
Yiğidi öldürüp, hakkını vermek lazım.

Fatih Öztürk
04.12.2012, 16:02
Selçuk'undan, Burak'Ina, Jaja'sından, Colman'ına kadar şampiyon kadronun futbolcuları da SAdri başkan zamanında alındı.

Yaşar kardeşim sonraki sezon alınan ve kadroya bile giremeyen pahalı transferlerde Sadri Şener zamanında yapıldı.bence hakkını geri alalım:)

alper*
04.12.2012, 16:04
@Alican Bey

Ben Şenol Güneş'e saygısızlık etmedim etmem de (Tansiyonun yükseldiği anlar dışında). Her zaman teknik direktör olarak değil bir başka şekilde hizmet etmesi gerektiğini savundum. :) Bu da en doğal hakkımdır. Dünkü maçı izlemediğim için kendisi ile ilgili ne olumlu ne olumsuz bir yorum yapamam. Ama herhalde sahip olduğu futbolcuyu kullanamamaktan yakınan bir hocayı eleştirme ve anlamsızca savunanları yadırgama hakkım vardır. Mesele değil, ben her zaman pozitif bakıyorum. Çünkü siz de ben de Trabzonspor'un iyiliğini istiyoruz.

Faik Yılmaz
04.12.2012, 16:05

2008-2010 arası yükselme dönemi....

2010- .... günüzüme kadar duraklama ve yıkılma dönemi diye ikiye ayırabiliriz Sadri Şeneri...

ilk dönemi kimse eleştirmiyor zaten....

Yaşar
04.12.2012, 16:07
Yaşar kardeşim sonraki sezon alınan ve kadroya bile giremeyen pahalı transferlerde Sadri Şener zamanında yapıldı.bence hakkını geri alalım:)

Adrian'ın oynatılmamasının hata olduğunu , oynamaya başladıktan sonraki performansı ile herkes görmüş oldu.
Mesela Adrian'ın geçen yıldan bu yana fiziksel olarak hiçbir gelişme göstermediği ama takımla daha uyumlu olması sonucunda veriminin arttığını görmekteyiz.
Bizzat Şenol Güneş tarafından söylenmiş olan '' fizik olarak gelişirse oynamaya başlar'' sözünün inandırıcılığı da ortadan kalkmış oldu.

Faik Yılmaz
04.12.2012, 16:12
Adrian'ın oynatılmamasının hata olduğunu , oynamaya başladıktan sonraki performansı ile herkes görmüş oldu.
Mesela Adrian'ın geçen yıldan bu yana fiziksel olarak hiçbir gelişme göstermediği ama takımla daha uyumlu olması sonucunda veriminin arttığını görmekteyiz.
Bizzat Şenol Güneş tarafından söylenmiş olan '' fizik olarak gelişirse oynamaya başlar'' sözünün inandırıcılığı da ortadan kalkmış oldu.

9 maçta 1 dakika bile oynatılmayan bir oyuncu....

Girdiği bütün maçlarda takır takır gol atıyor , attırıyorsa demek ki Şenol Hoca bu işten zannedildiği kadar fazla anlamıyor....

ama şunu diyeyim 9 maçtan sonra 3-4 maç oynayıp etkisiz kalsa eminim hem hocanın kendisi , hem buradaki arkadaşlar " Siz Hocadan dahamı iyi biliyorsunuz " anlamında sözler söyleyecekti....

gelinen nokta hcayı değil bizi doğru çıkardı....

ve kamuoyu baskısı olmasa Şenol Güneş asla ve asla Adrianı oynatmayacaktı...

yani oynamamasının nedeni formsuzluğu filan değil Şenol Güneşin anlamsız inadıydı....

farozlufatih61
04.12.2012, 16:24
Sadri şenere sallamak kolay transferleri o yaptı diye yahu bu adam kendi kafasına göremi adam alıp duruyor eğer öyleyse hiç sanmıyorum...Toz kondurulmayan şenol güneşin o koltukta br dakika durmaması lazım...

Bu adam üyuncu alınırken hiç demiyormu ulan ben burada bostan korkuluğumuyum diye ....

Bu camianın en büyük sorunu Bask milliyetçilerinden kurtulamamış olmasıdır ...

Alican Altunbaş
04.12.2012, 16:36
@Alican Bey

Ben Şenol Güneş'e saygısızlık etmedim etmem de (Tansiyonun yükseldiği anlar dışında). Her zaman teknik direktör olarak değil bir başka şekilde hizmet etmesi gerektiğini savundum. :) Bu da en doğal hakkımdır. Dünkü maçı izlemediğim için kendisi ile ilgili ne olumlu ne olumsuz bir yorum yapamam. Ama herhalde sahip olduğu futbolcuyu kullanamamaktan yakınan bir hocayı eleştirme ve anlamsızca savunanları yadırgama hakkım vardır. Mesele değil, ben her zaman pozitif bakıyorum. Çünkü siz de ben de Trabzonspor'un iyiliğini istiyoruz.

Alper bey,

Benim anlatmak istediğim başka bir şey.Tabiki eleştiri olacak bende yapıyorum.Burda bazı arkadaşlar var onların yorumları beni kızdırıyor.Sanırım bundan sonra isim vererek konuşmak lazım.Kimseyi töhmet altında bırakmayalım.Dünkü maça gelince kesinlikle ölçü olduğunu düşünmüyorum.Takım hala iyi oynamıyor ama cidden oyuncuların kendi güvensizliklerinin yaşadığımız sorunun ana kaynağını oluşturduğunu düşünüyorum. Bunun yanında Şenol hocanın belki zorunluluktan ama sürekli değişik kadro ile oynamasıda organizasyonu etkiliyor.Ama hoca bu işi bilmiyor demiyorum mesela bunu anlatmak istiyorum.

Mollasalihoğlu
04.12.2012, 18:44

2010- .... günüzüme kadar duraklama ve yıkılma dönemi diye ikiye ayırabiliriz Sadri Şeneri...

2010- günümüze duraklama ve yıkılma dönemi..

Kupalar da bu dönemde hep. 30 yıl sonra gelen şampiyonluk dahil..

Bu ne yaman çelişki????

Osmanlı'da İstanbul'un Fethi hangi döneme denk geliyordu sahi?

Ergin Varlibas
04.12.2012, 21:17

Yikilma ve duraklama donemi oylemi ? Vay arkadas biz daha once CL sampiyonu oldukta benimmi haberim yok?

Tolga
04.12.2012, 21:25

Bu ne yaman çelişki????

Lale Devri :)

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 21:38
2008 den öncesi ne dönemi peki :)

Tolga
04.12.2012, 22:00
Cumhuriyet :D

Fatih
05.12.2012, 01:08
''Futbolcuların gitme düşüncesi var.''

Futbolcuların gitmesine veya kalmasına sen karar vermelisin Hocam.Elinde 50 tane futbolcu da olsa 11 kişi çıkacak 7 kişi yedek bekleyecek.Devre arası sistemine uymayan beklentini karşılamayan futbolcuları gönderirsin yani umarım bu kez gönderirsin böylelikle hem takım olma yolunda büyük bir adım atmış oluruz hem maliyetlerinden kurtuluruz.

Canberk
05.12.2012, 01:09
Her akşam farklı bir komedi olmak zorunda mu burada ya :)

Faik Yılmaz
05.12.2012, 08:24

Bu ne yaman çelişki????

Yikilma ve duraklama donemi oylemi ? Vay arkadas biz daha once CL sampiyonu oldukta benimmi haberim yok?

2010 yılının ilk yarı sonunda liderden 9 puan önde bitirmiştik ligi......

İlk yarıdaki performansımız 2.yarıda düştü..... Yinede şampiyon olduk ama düşüşümüz başlamıştı...

geçen yıl hem başarısız transferler yaptık hemde puan olarak liderin tam 21 puan gerisinde bitirdik ligi....

bu sene kendi başarısızlığımızı yeterince görmemizin nedeni başkalarının başarısızlığından kendimize olumlu pay çıkarmamız.... garip bir mantık ama gerçek bu....

Bir sınava girdiniz ve 100 üzerindn 52 puan aldınız... Eve gidiyorsunuz aileniz size diyorki...

-Oğlum sen çok başarılı bir öğrenciydin.... Ne bu sonuç...

Sizin cevabınız çok ilginç:

-Ama Ahmette , Mehmet te böyle sonuçlar aldı diyorsunuz......

Siz güya dalga geçtiğinizi sanıyorsunuz ama asıl dalgayı elinizde tutamadığınız yıldızları beleşe alan Gs bizimle geçiyor....

uyumaya devam edin siz....

Tolga
05.12.2012, 08:41

İlk yarıdaki performansımız 2.yarıda düştü..... Yinede şampiyon olduk ama düşüşümüz başlamıştı...

Ne kadar enteresan bir anektod ilk yarıdan farklı olarak sadece 1 beraberlik fazla.Bir de bu maçların hepsi bana biryerden tanıdık gelen maçlar :) Neden acep . . .

alper*
05.12.2012, 08:55
Gazete haberlerinden okuduğum kadarıyla takımın kendine güveni gelmiş. Şenol Hoca bunu iyi değerlendirir ve bir sinerji oluşturabilirse neden olmasın :)

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 09:16

geçen yıl hem başarısız transferler yaptık hemde puan olarak liderin tam 21 puan gerisinde bitirdik ligi....

bu sene kendi başarısızlığımızı yeterince görmemizin nedeni başkalarının başarısızlığından kendimize olumlu pay çıkarmamız.... garip bir mantık ama gerçek bu....

Bir sınava girdiniz ve 100 üzerindn 52 puan aldınız... Eve gidiyorsunuz aileniz size diyorki...

-Oğlum sen çok başarılı bir öğrenciydin.... Ne bu sonuç...

Sizin cevabınız çok ilginç:

-Ama Ahmette , Mehmet te böyle sonuçlar aldı diyorsunuz......

Siz güya dalga geçtiğinizi sanıyorsunuz ama asıl dalgayı elinizde tutamadığınız yıldızları beleşe alan Gs bizimle geçiyor....

Çan eğrisi diye bir şey duymuşsundur sanırım abi.

100 üzerinde 52 almama rağmen AA gelecekse ne değişiyor?

Ne kadar enteresan bir anektod ilk yarıdan farklı olarak sadece 1 beraberlik fazla.Bir de bu maçların hepsi bana biryerden tanıdık gelen maçlar :) Neden acep . . .

Rakibin şikesi nedeni ile kapanan 9 puan fark nedeni ile biz duraklamaya girmiş oluyoruz.

Faik Yılmaz
05.12.2012, 09:37
Çan eğrisi diye bir şey duymuşsundur sanırım abi.

100 üzerinde 52 almama rağmen AA gelecekse ne değişiyor?

Acaba AA mı alıcaz yoksa CC alıp idare eder mi olucak bunu hepimiz göreceğiz.....

kaldıki rakiplerimiz Avrupada devam ediyor yoğun maç trafiğinden başarısızlar.... bizim bahanemiz ne acaba....

bakalım bu bahane sizi nereye kadar idare edicek....

(geçen sene bahanemiz vardı.... Sadece bizi etkileyen bir şike sürecini bahane gösteriyorduk..bu sene o bahanede bitti....)

Rakibin şikesi nedeni ile kapanan 9 puan fark nedeni ile biz duraklamaya girmiş oluyoruz.

Evet rakip Umut Buluta Eskişehir maçında topu boş kale yerine uzaya göndermesi için para verdi heralde...

Bütün her şeyi şikeye bağlamak olayı kolayına kaçma olmuyormu sevgili dostum....

Tolga
05.12.2012, 09:45
Faik Abi bütün herşeyi şikeye bağlamak diyorsun, takımın formsuzluğunu geçtim şikeyi şikeye bağlıyoruz onuda beğenmiyorsun.Bu ne yaman çelişkidir Faik Abi :S

Faik Yılmaz
05.12.2012, 09:47
Faik Abi bütün herşeyi şikeye bağlamak diyorsun, takımın formsuzluğunu geçtim şikeyi şikeye bağlıyoruz onuda beğenmiyorsun.Bu ne yaman çelişkidir Faik Abi :S

Ne şike imiş bu mübarek....

Yakın Çernobili , Hes kurulan dereleride şikeye bağlayacaklar ondan korkuyorum..... :) :)

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 09:52
Evet rakip Umut Buluta Eskişehir maçında topu boş kale yerine uzaya göndermesi için para verdi heralde...

Bütün her şeyi şikeye bağlamak olayı kolayına kaçma olmuyormu sevgili dostum....

Bir devre 42, bir devre 40 puan almışım.
Yeni Malatya'yı yenemeyen rakibim 18'de 17 yapmış..

Nereye bağlarsan bağla abi..

Umut ilk devre kaçırmıyordu sanki..

Faik Yılmaz
05.12.2012, 10:00
Bir devre 42, bir devre 40 puan almışım.
Yeni Malatya'yı yenemeyen rakibim 18'de 17 yapmış..

Nereye bağlarsan bağla abi..

Umut ilk devre kaçırmıyordu sanki..

Yahu Ona bir şey demiyorum....

Ama ;

Şampiyon olamadık şikeden dolayı....

Geçen sene top oynamadık şikeden dolayı....

Transfer yapamadık şikeden dolayı....

Bu sene neden oynamıyoruz şikeden dolayı....

bıktım şu şike muhabbetinin temcit pilavı gibi bahane olarak sunulmasından....

artık can sıkıcı olmaya başladı bu şike muhabbeti...

onu bırakalımda işimize bakalım......

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 10:01
Yahu Ona bir şey demiyorum....

Ama ;

Şampiyon olamadık şikeden dolayı....

Geçen sene top oynamadık şikeden dolayı....

Transfer yapamadık şikeden dolayı....

Bu sene neden oynamıyoruz şikeden dolayı....

bıktım şu şike muhabbetinin temcit pilavı gibi bahane olarak sunulmasından....

artık can sıkıcı olmaya başladı bu şike muhabbeti...

onu bırakalımda işimize bakalım......

Şampiyon olamadık şikeden dolayı.... DOĞRU

Geçen sene top oynamadık şikeden dolayı.... DOĞRU (60'a yakın maç yaptık. Rüya takım(!) gs bile ne puanlar kaybediyor)

Transfer yapamadık şikeden dolayı.... DOĞRU, Klose gelmeyecek miydi mesela direkt gitsel ŞL'ye?

Bu sene neden oynamıyoruz şikeden dolayı... Böyle bir şey diyen ben görmedim. Bu sene hem takım formsuz, hem hoca formsuz, kadro dengesiz vs vs.

Travelair
05.12.2012, 10:03
Trabzonspor zayıf bir boksöre benziyor. Savunmasını bir şekilde öğrenmiş, maçları kazanmaya çalışıyor. Maç boyu kapanıp kendini yumruklardan korumaya çalışıyor. Arada bir yumruk çıkartıp rastgelirse rakibe, puan alıp maç kazanacağız. Çok iyi savunma yapıyoruz deniliyor. Büyük takım çok iyi savunmasından ziyade çok iyi atağıyla bilinir. Trabzonspor sadece iyi savunmasıyla en az gol yemesiyle övünemez. Kaldı ki çok iyi savunma yapmıyoruz, adeta kendi altıpasımıza kadar rakibe eşlik ediyoruz. Attığımız yumruklar da zayıf olunca maç kazanmak Allah'ın takdirine kalıyor. Erken gol üstüne 10 kişi kalan rakip gibi. Zaten zayıf olan kadro bir de isteksiz olursa o zaman da vay haline işte. Trabzonspor'un bir an önce hücumunu güçlendirmesi lazım. Eskiden kuvvetliydik. Adamların üstüne gider bir gol atar, sonra çözülmelerini sağlardık. Problem çözen çok oyuncu vardı. Şimdi rakibin üzerine gidemeyince rakip de cesaretleniyor güven kazanıyor, sen ise korkaklaşıyor, güven kaybediyorsun. Zaten zayıfsın, üstüne güven de kaybedince taraftar yuhlamaları sana bir iken 5 geliyor. Taraftar baskısı oluyor. Taraftar da aptal değil, bunu görünce o da tepki veriyor... Velhasıl güçlü kadro kurulmadan bu ortamın değişmesi çok zor. Güçlü kadro içinse uzman kadrolar şart

Tolga
05.12.2012, 10:18
Abi bizde Hamsi Buğulamadan kanser olduk demiyoruz ki, Şikenin olduğu dönemde bir başarısızlık olmadığını, aksine yapılan bu şikeye rağmen sadece ve sadece 2 puan kaybının olduğunu belirttik.

Faik Yılmaz
05.12.2012, 10:22

Geçen sene top oynamadık şikeden dolayı.... DOĞRU (60'a yakın maç yaptık. Rüya takım(!) gs bile ne puanlar kaybediyor)

Transfer yapamadık şikeden dolayı.... DOĞRU, Klose gelmeyecek miydi mesela direkt gitsel ŞL'ye?

Bu sene neden oynamıyoruz şikeden dolayı... Böyle bir şey diyen ben görmedim. Bu sene hem takım formsuz, hem hoca formsuz, kadro dengesiz vs vs.

Geçen sene Fenerde takımının yarısı kaybetti.... Ama takır takır top oynadılar....şampiyonluğu 1 maçla kaybettiler..... bu bahane değildi aksine daha hırslı oynamamız için kullanmamız gerekirdi...

Ama şikcilerle 4 kere karşılaştık 3 mağlubiyet aldık..sanki şike yapan onlar değil bizmiş gibi oynadık..... Hele son maçta rezil olduk rezil.....

Kloseyi filan almayacaktık nerde öyle vizyon bizimkilerde....bu yönetim bonservisi elinde olanları değil tonla para ödediklerini alıyor.... Mesela Oliçi istemedik.... bonserviside elindeydi....Sonra Münihe gitti adam....

belki mevcut kadroyu kısmen elimizde tutabilirdik şike olmasaydı....

bu seneyide şöyle bağlıyorlar şikede oldu ya.... eeeee....takımın kadrosu bu yüzden dağıldı hala toparlanamadı diyorlar..... el insaf diyorum bende....

alper*
05.12.2012, 10:26

Şikeden dolayı şampiyon olduk mu olmadık mı buna karar verin. Bazı mesajlarda 3 kupadan bahsediyorsunuz da? İşinize geldiği gibi mi yoksa?

60'a yakın maç meselesi sadece bir bahanedir. Süper Final'i saymazsanız zaten Avrupa kupalarına katılan herhangi bir takım ne kadar maç yaparsa o kadar maç yaptık. Maç trafiğinden bahsetseniz anlayacağım ama göğsünüzü gere gere Şenol Güneş'i savunmak için kullandığınız 7 puan geldiğine göre o da pek etkilememiş bizi. :)

Transfer şikeden dolayı yapılmadı derseniz buna herkes güler. Hele de ŞL'ye gidilemediği için transfer olmadı derseniz facia bir argüman olur. Kendi evinde oynayan FB Sow'u almıştır. Şikede bizden fazla perişan olan takım. Ama doğru o adamı Şahenk'in desteğiyle aldılar. Biz fakiriz paramız yok alamayız. :)

Dengesiz kadro lafı ilginç. Çünkü Janko'yu kullanamıyoruz diyen sizin savunduğunuz hocamız, onun yerine pahalı olduğu için midir nedir N'Doye yi veto eden de hocamız. Kadro dengesiz ise bunda hocamızın da payı var.

Faik Yılmaz
05.12.2012, 10:39
60'a yakın maç meselesi sadece bir bahanedir. Süper Final'i saymazsanız zaten Avrupa kupalarına katılan herhangi bir takım ne kadar maç yaparsa o kadar maç yaptık. Maç trafiğinden bahsetseniz anlayacağım ama göğsünüzü gere gere Şenol Güneş'i savunmak için kullandığınız 7 puan geldiğine göre o da pek etkilememiş bizi. :)

Yani ben hiç anlayamıyorum bunu....

-Avrupada maç oynayınca ligde de kaybetmek zorundamıyız. Eğer öyleyse Avrupadan elendikten sonra niye ligde atılım yapamadık.... 21 puan fark yedik...

-Bu sene Avrupa bahaneside yok neden rakiplere fark atamadık.... Yarımız kalibresinde olmayan Antalya 4 puan fark yapmış... Avrupada 9 maç oynayan Fenerbahçe , 5 üst düzey maç oynayan Gs hala bizim önümüzde...

biz hala liderin 4 puancık gerisindeyiz diyoruz teselli buluyoruz... sanki onları yakalayacakmış gibi top oynadıkta 4 puan farkı önemsemiyoruz......

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 10:41
Şikeden dolayı şampiyon olduk mu olmadık mı buna karar verin. Bazı mesajlarda 3 kupadan bahsediyorsunuz da? İşinize geldiği gibi mi yoksa?

Transfer şikeden dolayı yapılmadı derseniz buna herkes güler. Hele de ŞL'ye gidilemediği için transfer olmadı derseniz facia bir argüman olur. Kendi evinde oynayan FB Sow'u almıştır. Şikede bizden fazla perişan olan takım. Ama doğru o adamı Şahenk'in desteğiyle aldılar. Biz fakiriz paramız yok alamayız. :)

Dengesiz kadro lafı ilginç. Çünkü Janko'yu kullanamıyoruz diyen sizin savunduğunuz hocamız, onun yerine pahalı olduğu için midir nedir N'Doye yi veto eden de hocamız. Kadro dengesiz ise bunda hocamızın da payı var.

Şikeden dolayı şampiyon olamadık lafını kullanan kesim belli. Hocaya artı bir şampiyonluk yazmaya eli gitmeyenler. İşine gelmeyen kesim çok net yani. Ben öyle yazıldığı için öyle yazdım. Kişisel fikrim, 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "KAPI GİBİ" kararı ortada iken, takım şampiyon, Şenol Güneş ise Şampiyon takımın hocasıdır.

60'a yakın maç bahanedir öyle mi? Şampiyonlar Ligi ön elemesi için sezonu erken aç, BEnfica ile üst düzeyde 2 maç yap, sonra Bilbao deplasmanına git, rövanş için İstanbul'da kampa gir, son geçe maç iptal olsun. ŞL gruplarına git. Oradan Uefa'ya kal. İki maç daha yap.. Bir de Süper Fİnal zıkkımı nedeniyle sezon erken açılacakken, TFF tarafından 1 ay da fazladan erken açılsın. Bahane öyle mi? :D

Transfer şikeden dolayı yapılmadı. ŞL'ye gideceğimiz açıklanınca bir hafta ek süre istedik. UEFA izin vermedi. Biz de Sapara ile Vittek'i aldık. Bunları ya bilmiyorsun ya da sıkça dediğin gibi işine gelmiyor.

Dengesiz kadro lafı ilginçmiş. Vittek ile Janko aynı tarz, Sapara, Alan, Adrian, Soner hatta Colman aşağı yukarı aynı tarz. Ama bir Jaja, bir Burak tarzı adam yok. Burada suç hocada da yönetimde de.. Ama ayan beyan dengesiz.

Var mı başka işime gelmediği için açıklayamadığımı düşündüğün konu?

alper*
05.12.2012, 10:52
Açıklamanızdan tatmin olmadım Metin Bey :) Şimdi postaneye gidiyorum. Dönünce sebepelrini yazarım :)

Bahsettiğiniz maç takvimi olağan maç takvimidir. Süper Final haricinde her şey normal. Tekrar söylüyorum, maç trafiği sıkışık derseniz anlarım ama maç sayısı vs. sebep değil. Fazladan oynadığımız maçlara gelince zaten unu eleyip eleği asmıştık.

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 10:58
Açıklamanızdan tatmin olmadım Metin Bey :) Şimdi postaneye gidiyorum. Dönünce sebepelrini yazarım :)

Tatmin etme gibi bir amacım yok, tatmin etmem de mümkün gözükmüyor Alper Bey, sadece kendi fikirlerimle paralel mantıklı açıklayabilmiş olmam yeterli kendi adıma. :)

Faik Yılmaz
05.12.2012, 11:08
60'a yakın maç bahanedir öyle mi? Şampiyonlar Ligi ön elemesi için sezonu erken aç, BEnfica ile üst düzeyde 2 maç yap, sonra Bilbao deplasmanına git, rövanş için İstanbul'da kampa gir, son geçe maç iptal olsun. ŞL gruplarına git. Oradan Uefa'ya kal. İki maç daha yap.. Bir de Süper Fİnal zıkkımı nedeniyle sezon erken açılacakken, TFF tarafından 1 ay da fazladan erken açılsın. Bahane öyle mi? :D

Eğer başarısızlık sebebimiz bu olsaydı bu sene başarılı olmamız gerekmiyormuydu....

Avrupada sadece 2 maç oynadık oda yürüyerek....

Haftada 1 maç oynuyoruz.....

Neden başarısızız.....

Valla iyiki sizin zihniyet 70 li yıllarda başımızda değildi.... Yoksa aynı yıl Hem Lig şampiyonu , hem Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı kupası alıp hemde Avrupada oynamışlığımız vardı...

size göre şampiyon olduk ya yeterdi de artardı bile.....

günah sanki başarılı olsak...

yahu Mesut Özil geçen sene kaç maç oynadı haberiniz varmı.... Oda etten kemikten insan hatırlatırım....

farozlufatih61
05.12.2012, 11:20
4 puan fark birşey değil kapanır ama bizim takım bize ümit vermiryorki.....

Her hafta diken üstündeyiz ya kaybedersek kaybetmedik mi herşey ortada helede satılmışspor maçı hafızamdan çıkmıyor.....

Kimse bu kadar başarısızlığı başarı olarak lanse etmeye kalkmasın biz ne g.birliğiyiz nede ordu biz her sene hedefi şampiyonluk olan TRABZONSPOR'uz....

Ne sağlam bir 11'imiz var nede bir sistemimiz yap boz tahtası bir hal aldık son 2 sezondur......

Siz duydunuz mu? galip geldiğimiz haftanın ardından takım kurmaylarının şike ile ilgili bir açıklamasını ben duymadım da varsa yoksa gelecek maçlarıda kazanmak istiyoruz salvoları kim kaybetmek isterki.....

İşin özü uyutuluyoruz.........

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 11:28
Eğer başarısızlık sebebimiz bu olsaydı bu sene başarılı olmamız gerekmiyormuydu....

Avrupada sadece 2 maç oynadık oda yürüyerek....

Haftada 1 maç oynuyoruz.....

Neden başarısızız.....

Valla iyiki sizin zihniyet 70 li yıllarda başımızda değildi.... Yoksa aynı yıl Hem Lig şampiyonu , hem Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı kupası alıp hemde Avrupada oynamışlığımız vardı...

size göre şampiyon olduk ya yeterdi de artardı bile.....

günah sanki başarılı olsak...

yahu Mesut Özil geçen sene kaç maç oynadı haberiniz varmı.... Oda etten kemikten insan hatırlatırım....

Her sene aynı performansı beklemek değişik bir zihniyet abi. Anlayamıyorum.. Gs geçen sene şampiyon oldu. Kadrosu değişmedi ,kesin şampiyon olmalı bu yıl aynı zihniyete göre.

Mesut Özil olayına gelirsek sadece ve sadece uçmayalım derim. Mantıktan uzaklaşıyoruz iyice.. Ronaldo da insan ama 100 metreyi 11 küsür saniyede koşuyor.

Faik Yılmaz
05.12.2012, 11:49
Her sene aynı performansı beklemek değişik bir zihniyet abi. Anlayamıyorum.. Gs geçen sene şampiyon oldu. Kadrosu değişmedi ,kesin şampiyon olmalı bu yıl aynı zihniyete göre.

Mesut Özil olayına gelirsek sadece ve sadece uçmayalım derim. Mantıktan uzaklaşıyoruz iyice.. Ronaldo da insan ama 100 metreyi 11 küsür saniyede koşuyor.

Tabiki Mesut ekstrem bir örnek biliyorum farkındayım ama onlarda insan 3-5 maç fazla yapmayı sorun görmemek lazım anlamında kullandım Onu...

Ben diyorum ki geçen sene başarısızdık bahaneler çoktu bari bu sene başarılı olalım bahanemiz yok.... Bu defada rakipler başarısız bizde başarısız olmak zorundayız gibi kısır döngü çıkarılıyor karşımıza....

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 12:05
Ne şike imiş bu mübarek....

Yakın Çernobili , Hes kurulan dereleride şikeye bağlayacaklar ondan korkuyorum..... :) :)

Tüm bu saydıklarından Şenol Güneş'in sorumlu tutulma ihtimalini de atlamazsan sevinirim :)

Tarık Talşık61
05.12.2012, 12:13
Sen git kim gelirse gelsin hocam en azından Halil, Serkan'ın futbolcu olmadığını Onur'un Tolga'dan iyi kaleci olduğunu görür.

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 12:23
Sene 2010

-Ha bu Burak nasıl oynar Yattara varken.

Sene 2012

-Burak gibi adam 5 milyon €'ya verilir mi?

Tarık Talşık61
05.12.2012, 12:31
Sene 2010

-Ha bu Burak nasıl oynar Yattara varken.

Sene 2012

-Burak gibi adam 5 milyon €'ya verilir mi?

Bende diyorum ki Volkan varken Olcan nasıl oynar.

Soner nasıl 11 çıkmaz, Bamba neden kesilir (sakat olduğuna inanmıyorum)

Celustka varken Serkan nasıl oynatılır.

Emre varken Halil nasıl oynar... SENE 2012

Faik Yılmaz
05.12.2012, 12:37
Tüm bu saydıklarından Şenol Güneş'in sorumlu tutulma ihtimalini de atlamazsan sevinirim :)

Şenol Hocadan gelen giden oyuncuları , formlu formsuz oyuncuları sorumlu tutamıyoruz Çernobille nasıl tutacağız....:D

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 12:46

Bamba'nın sakat olduğuna neden inanmıyorsunuz?

Kendisini muayene eden bir doktor musunuz yoksa müneccim mi?

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 12:49
Şenol Hocadan gelen giden oyuncuları , formlu formsuz oyuncuları sorumlu tutamıyoruz Çernobille nasıl tutacağız....:D

Olur mu yahu? Kim gitse "Şenol kovdi, küsdürdü gül gibi uşakdi..." denmedi mi bu forumda :)

özçelik61
05.12.2012, 12:51

bunları dediğin için sen tv den şenol güneş kulubeden izliyor maçları....lütfen ya eleştirin ama mantığı olsun eleştirilerinizin...bu adamlarla haftanın 7 günü olan adam Şenol Güneş kimin ne seviyede olduğunu sizden mi öğrenecek adam bu işin fizanından geliyor..ha taktiği-değişikliği-kurguyu-presi vs vs eleştir ama şu yorum sadece populist bir yaklaşım bence

Tarık Talşık61
05.12.2012, 12:51
Bamba'nın sakat olduğuna neden inanmıyorsunuz?

Kendisini muayene eden bir doktor musunuz yoksa müneccim mi?

Şenol Güneş'i mantığını felsefesini biliyorum desem ne doktor ne müneccim olmaya gerek yok. Bu hafta Kayseri maçında Giray ve Mustafa ikilisi ile çıkınca hakaretlerin için yüzün kızarır umarım.

Ayrıca ben sadece Bamba örneği vermedim senin işine o geldi sanırım.

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 12:55
Şenol Güneş'i mantığını felsefesini biliyorum desem ne doktor ne müneccim olmaya gerek yok. Bu hafta Kayseri maçında Giray ve Mustafa ikilisi ile çıkınca hakaretlerin için yüzün kızarır umarım.

Ayrıca ben sadece Bamba örneği vermedim senin işine o geldi sanırım.

Şu mantığını bir ben anlamadım hocanın. Geldiğinden beri banko oynattığı ve en çok verim aldığı adamı neden kesiyor? Açıklayan olursa çocuklar gibi sevinirim.

İyileşir ise oynar, iyileşmez ise oynamaz.

Kayseri maçından sonra burada buluşuyoruz. Kızarmacasına.

Tarık Talşık61
05.12.2012, 12:55
bunları dediğin için sen tv den şenol güneş kulubeden izliyor maçları....lütfen ya eleştirin ama mantığı olsun eleştirilerinizin...bu adamlarla haftanın 7 günü olan adam Şenol Güneş kimin ne seviyede olduğunu sizden mi öğrenecek adam bu işin fizanından geliyor..ha taktiği-değişikliği-kurguyu-presi vs vs eleştir ama şu yorum sadece populist bir yaklaşım bence

Mantığa bak acaba merak ettim takımın başında Ziya Doğan, Broos varkende bu adam haftanın 7 günü takımla diyerek oyuncu tercihlerini eleştirmiyormuydunuz :)

Ben sezon başından beri aynı şeyleri söylüyorum popülistlik muhabbetini geçiniz.

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 12:58
http://www.transfermarkt.com.tr/tr/sol-bamba/leistungsdaten/spieler_28984_2012.html

Şenol Hoca'nın mantığı nedeni ile oynatılmayan Sol Bamba!

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 12:58
Volkan'ın antrenman performansından bahsedelim biraz... Hadi bahsedelim. Niye bahsedemiyoruz yahu? :(

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 12:59
Volkan'ın antrenman performansından bahsedelim biraz... Hadi bahsedelim. Niye bahsedemiyoruz yahu? :(

Beşiktaş'a attığı iddia edilen imzadan ya da menajerinin 15 günde 1 olağan açıklamalarından da bahsedelim mi?

özçelik61
05.12.2012, 12:59

her idmanda izledin herhalde volkanı ?

Tarık Talşık61
05.12.2012, 13:09
Şu mantığını bir ben anlamadım hocanın. Geldiğinden beri banko oynattığı ve en çok verim aldığı adamı neden kesiyor? Açıklayan olursa çocuklar gibi sevinirim.

İyileşir ise oynar, iyileşmez ise oynamaz.

Kayseri maçından sonra burada buluşuyoruz. Kızarmacasına.

Eskişehir maçındaki 3 golün sorumlusu olarak Bamba'yı tuttuğu ve futbolu bilmediği için.

Tarık Talşık61
05.12.2012, 13:12
Beşiktaş'a attığı iddia edilen imzadan ya da menajerinin 15 günde 1 olağan açıklamalarından da bahsedelim mi?

Fanatik gazetesi Onur Gs'de iddaaları yazınca haşaa öyle şeymi olur pis İstanbul basınının uydurmaları...

Ama Volkan'a gelince Beşiktaşla imzalamış olur :) Bu işte bir tutarsızlık var ama nerde anlamadım ben açıkçası.

Bu arada Volkan'ın yerine ben olsam Trabzonsporda Şenol Güneş ismi olduğu sürece durmam oynamadığım bi takımda neden durayım.

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 13:17
her idmanda izledin herhalde volkanı ?

Ben de tam onu söylüyorum işte :)

İnsanlar maçtan maça gördükleri futbolcular hakkında nasıl oluyor da "sakat değil, hasta değil, Şenol oynatmıyor, ben inanmıyorum, sildi onu..." gibi hükümler verebiliyor?

ESER
05.12.2012, 13:18
Fanatik gazetesi Onur Gs'de iddaaları yazınca haşaa öyle şeymi olur pis İstanbul basınının uydurmaları...

Ama Volkan'a gelince Beşiktaşla imzalamış olur :) Bu işte bir tutarsızlık var ama nerde anlamadım ben açıkçası.

Bu arada Volkan'ın yerine ben olsam Trabzonsporda Şenol Güneş ismi olduğu sürece durmam oynamadığım bi takımda neden durayım.

bursa'dan da bu sebepten dolayi ayrilmisti. Ertugrul Saglam hep haksizlik etti cocuga , o da Ertugrul'un oldugu yerde bir dakika durmam demisti..:rolleyes:

isini iyi yapan , kazandigi paranin ve giydigi formanin hakkini catir catir veren cocuga hep butun hocalar haksizlik yapiyor.. nedir bu Volkan'in hocalardan cektigi ... kendisinde hic kusur yok, hep onu oynatamayan hocalar suclu...

Tarık Talşık61
05.12.2012, 13:19

İnsanlar maçtan maça gördükleri futbolcular hakkında nasıl oluyor da "sakat değil, hasta değil, Şenol oynatmıyor, ben inanmıyorum, sildi onu..." gibi hükümler verebiliyor?

Vay vay vay şimdide geldik idman performanslarına idmanlarda Serkan ve Halil bir anda Messi'ye dönüşüyor sanırım lakin biz bu oyunlarını birde maç anında görebilsek :)

Tarık Talşık61
05.12.2012, 13:20
bursa'dan da bu sebepten dolayi ayrilmisti. Ertugrul Saglam hep haksizlik etti cocuga , o da Ertugrul'un oldugu yerde bir dakika durmam demisti..:rolleyes:

isini iyi yapan , kazandigi paranin ve giydigi formanin hakkini catir catir veren cocuga hep butun hocalar haksizlik yapiyor.. nedir bu Volkan'in hocalardan cektigi ... kendisinde hic kusur yok, hep onu oynatamayan hocalar suclu...

Ertugrul Sağlam'ın bir saniye oynatmadığı Muhammet Demir'i senin takımına verseler 1 numaralı forvetin olur ama ;)

Benim amacım Volkan'ı korumak değil bu haksızlığı sadece Volkan'a yapmıyor kendileri.

Tolga
05.12.2012, 13:29
Ortada haksızlık falan yok, bir futbolcu kendini kulüpten önce görürse o kulüpten gider bu iş bu kadar basittir.

Aynı şey dahice verdiğin Muhammed içinde geçerli, Muhammed oynama garantisi istedi ve alamadı bunu bizdende istedi yine alamadı oda haliyle tercihini Antep'ten yana kullandı.Ertuğrul Sağlam'da bu bağlamda oynatmadı kendisini buralara mı takılıyoruz, laftan lafa mı zıplıyoruz ?

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 13:33
Vay vay vay şimdide geldik idman performanslarına idmanlarda Serkan ve Halil bir anda Messi'ye dönüşüyor sanırım lakin biz bu oyunlarını birde maç anında görebilsek :)

Futbolun ne kadar içindesiniz bilmiyorum. Ben kendi adıma konuşayım; 99'dan beri her yaş kategorisinde bulunmak üzere amatör kümede futbol oynuyorum.

Antrenman performansıyla maç performansı arasında dağlar kadar fark olan öyle çok futbolcu gördüm ki... :)

Öyle şaka değil bu işler yani.

Faik Yılmaz
05.12.2012, 13:43
Futbolun ne kadar içindesiniz bilmiyorum. Ben kendi adıma konuşayım; 99'dan beri her yaş kategorisinde bulunmak üzere amatör kümede futbol oynuyorum.

Antrenman performansıyla maç performansı arasında dağlar kadar fark olan öyle çok futbolcu gördüm ki... :)

Peki Yiğit....

sen oynuyorsun bir takımda diyelim....

1. maçta Antrenmanda iyi olsan maçta kötü olsan....tesadüftür deriz....

2. maçta Antrenmanda iyi olsan maçta kötü olsan....hadi öbür maçtada deneyelim deriz.....

3.maçta antreanmanda iyi maçta kötü olsan....yetmezmi

kaç maç bu durumun devam etmesi gerekiyor....

bu durumda Teknik Direktörünün antrenmanda iyi olan başka oyuncuları oynatması gerekmezmi.....

doğal olanı bu değilmi....

Mesela Emre Güral antrenmanlarda 3-0 dan sonra bile zorla oyuna alınacak kadar kötü bir grafik mi sergiliyor sence.....23 yaşındaki zımba gibi bir çocuktan bahsediyoruz... senin emsal sayılır... O koşmuyorda Halilmi koşuyor...

Adrian içinde öyle deniliyordu form durumunu siz Hocadan dahamı iyi biliyorsunuz deniliyordu.... Adam hem gol atıyor , hem attırıyor hemde 12 km koşuyor...

bence Şenol Hoca kafasındaki şablonu değiştirme konusundaki sıkıntılarını aşamıyor maça başlarken...

maça iyi başlarsak devam ettiriyoruz....

kötü olup oyundan düştükten sonra yapılan değişiklikleri de bir işe yaramıyor doğal olarak...

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 13:52
Peki Yiğit....

sen oynuyorsun bir takımda diyelim....

1. maçta Antrenmanda iyi olsan maçta kötü olsan....tesadüftür deriz....

2. maçta Antrenmanda iyi olsan maçta kötü olsan....hadi öbür maçtada deneyelim deriz.....

3.maçta antreanmanda iyi maçta kötü olsan....yetmezmi

kaç maç bu durumun devam etmesi gerekiyor....

bu durumda Teknik Direktörünün antrenmanda iyi olan başka oyuncuları oynatması gerekmezmi.....

doğal olanı bu değilmi....

Mesela Emre Güral antrenmanlarda 3-0 dan sonra bile zorla oyuna alınacak kadar kötü bir grafik mi sergiliyor sence.....23 yaşındaki zımba gibi bir çocuktan bahsediyoruz... senin emsal sayılır... O koşmuyorda Halilmi koşuyor...

Adrian içinde öyle deniliyordu form durumunu siz Hocadan dahamı iyi biliyorsunuz deniliyordu.... Adam hem gol atıyor , hem attırıyor hemde 12 km koşuyor...

bence Şenol Hoca kafasındaki şablonu değiştirme konusundaki sıkıntılarını aşamıyor maça başlarken...

maça iyi başlarsak devam ettiriyoruz....

kötü olup oyundan düştükten sonra yapılan değişiklikleri de bir işe yaramıyor doğal olarak...

Kim bu adamlar? En net örnekler Halil, Serkan ve Olcan değil mi? Evet...

Bakalım şimdi ne olmuş? Serkan kötüydü, kesik yedi Zeki oynadı, Celu oynadı vs... Geldi formayı aldı. Bir nebze de olsa toparlamış görünüyor.

Olcan kötüydü. Kadro dışı bile kaldı. Döndü; gol atıyor, attırıyor. Belki topla çok üretken değil ama ileri geri çalışıyor...

Halil kötüydü, hoca kesti. Belki kesik vurmaya devam da edecekti ama ıslıklanma hadisesi Halil'i kazanmaya mecbur bıraktı.

Halil konusunda ben de çok kızdım. Emre'nin belki o anlarda sahada olması gerekirdi. Bunu çokça da söyledim zaten. Hatta Hoca Halil'de ısrar ederek ıslıklanma meselesine istemeden de olsa zemin hazırlamış bile olabilir. Bunu da kabul ederim. Ama bunu Halil'e takık olduğundan değil, onu kazanmak zorunda olduğundan yaptı.

Her futbolcunun yapısı farklıdır. Kimisini oynatarak, kimisini oynatmayarak kazanırsın. Taraftar takıma da hocaya da yardımcı olmuyor arkadaş. Halil konusunda kimsenin Hoca'yı eleştirme hakkı yok. Hele ıslıklayan tayfanın... Asla! Sen hiç destek verme ama iş yermeye, yıkmaya gelince en saftan koş. Yok öyle yağma...

Tarık Talşık61
05.12.2012, 13:58

:D :D :D :D İşte insanlarımız Şenol Güneş ismini korumak için bu hallere düşebiliyor. İlk mesajda Volkan'ın idman performasından haberiniz var mı dercesine alay eder üslupta bir mesaj.

Devamında yine Şenol hocayı koruyan bir mesaj.

Ve son olarakta kendini Şenol Güneş adına bitiren rezil 10 dakika önce yazdığı mesajı yalanlayan, öyle futbolcular gördüm ki maç performansı ve antrenman performansı arasında dağlar kadar fark vardıııı :D :D

Tolga
05.12.2012, 14:00
Yiğit ne yazdın la ? Ben bişey göremiyorum :)

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 14:06
Bazı arkadaşlar okuduğunu anlamak da problem yaşıyor. Sonra da anlamışcasına dalga geçmeye çalışıyor :)

ESER
05.12.2012, 14:12
Ertugrul Sağlam'ın bir saniye oynatmadığı Muhammet Demir'i senin takımına verseler 1 numaralı forvetin olur ama ;)

Benim amacım Volkan'ı korumak değil bu haksızlığı sadece Volkan'a yapmıyor kendileri.

kime gore neye gore haksizlik ?

Volkan harikalar yaratiyor ama hoca haksizlik yapiyordur eminim,;)

Volkan ile alacak verecek davasi vardir belki kim bilir

M.S.SOFU
05.12.2012, 14:15
volkan konusunun hocayla bir alakası olduğunu düşünmüyorum
volkan evlendikten sonra tel tel dökülüyor
hanımı trabzonda yaşamaktan/volkanın trabzonda olmasından huzursuz galiba
böyle bir oyuncudan verim alamadığımız için giden puanlara mı yanayım paramızın karşılığını alamadığımıza mı?
oysa ilk geldiğinde ne kadar çok sevinmiştim.

şenol hoca konusuna gelince:
hoca bir türlü mevcut oyun sisteminden vazgeçmiyor
tamam taktiği oturtma kararlılığına saygı duyuyorum ama mevcut taktik ve sistem bize uygun mu bu da incelenmeli.
bizim takım 2 li orta sahada çok pozisyon veriyor
maçlardan anlaşılan o ki 3 lü orta saha şart ancak oyun yapısı değişmeli
maalesef ne colman ne zokora 2 li orta saha oyununda selçuk gibi oynayamıyor
biz taktiği 3 lü orta saha üzerinden kurup yapıyı değiştirmeliyiz
daha etkin bekler bizim işimizi görür ki zeki ve emersonun hücum performansı bence gayet olumlu
3 lü orta saha kurgusunda colman ve zokorayı demirbaş sayıp colmanada biraz defansif görev verirsek soner/adrian/alanzinho üçlüsünden birinide forvet arkası değil ama oyun kurucu olarak serbest rol verirsek sorunlarımız biraz giderilir.
ayrıca kanat akınlarını etkin kullanmamızda şart.
tek taktikli oyun yapımız bir çok takım tarafından çözülmüş vaziyette ve maçlarda bunun sıkıntısını yaşıyoruz

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 14:15
Ben diyorum ki; antrenman performanslarını biz değil hoca bilir. Antrenmanda coşup uçan bir adam, maça çıktığı anda sahanın en kötüsü olabilir.

Adam kalkmış kendini söylediklerimde çelişki olduğuna inandırıp gülüyor, eğleniyor. :) Allah saadetinizi bozmasın :)

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 14:35
Eskişehir maçındaki 3 golün sorumlusu olarak Bamba'yı tuttuğu ve futbolu bilmediği için.

Eskişehir maçından Bamba'yı sorumlu tuttuğunu nereden biliyoruz? Biliyor muyuz gerçekten? Yoksa sallamasyona devam mı? :)

Tolga
05.12.2012, 14:41
O kadar Tibet'e falan gittim, Himalayalar'da inzivaya çekilen Dalailamalar ;) gördüm :) Ama reenkarnasyona inanmayarak böyle tahminler yapıp, hayatın amacını da değil kendi istediklerini görenleri birtek bizim forumda gördüm :)

Tunga
05.12.2012, 14:46
Sevgili Tunga Bey kardeşim;

Prensip olarak çok uzun yazıların tamamını alıntılamadığım halde, üzerinden çok uzun zaman geçmesi sebebiyle, arkadaşların neler yazdıklarınızı unutabileceği gerçeğini de göz önünde bulundurarak bu güzel yazınızı kesmeden bir kere daha yayınlıyorum.

Sizin de belirttiğiniz üzere, güvenilir bir kaynaktan aldığınız bilgiler, olması çok muhtemel bir senaryo gibi gözüküyor. Yani ben yazdıklarınızın o kısmına tamamen katılıyorum.

Benim anlayamadığım ve asla anlayamayacağım nokta ise şu: Koyulaştırıp mavi renge boyayarak vurguladığım kısımda, altını çizdiğim "ikinci puan kaybından sonra" hiç bir teknik direktör barınamazken, ellinci puan kaybından sonra Şenol Güneş'e neden hâlâ tahammül edildiği.

Broos'u daha ilk senesindeyken kovduğumuz puan durumunun sadece 1 (yazıyla bir) puan üstünde olmak, Trabzonspor'da 14'üncü (yazıyla ondördüncü) sezonunu geçiren bir teknik direktör için başarı mıdır, ya da en azından müsamaha gösterilevek bir durum mudur?

Trabzonspor yönetimi, taraftarı ve şehri bu sorulara cesurca cevap vermediği müddetçe bu gayya çukurunun içinden çıkamaz.

.

Hocam özetle şunu söyleyeyim; ki sanırım hemfikiriz. Ben Trabzonspor'da, kredisini arttırmak ve/veya rahatça eleştirilerden sıyrılmak için her defasında Şenol Güneş'e kendini muhtaç hisseden; ama sonrasında da sürekli olarak Güneş bahanesi ardına saklanan yöneticilerden rahatsızım. Bu nedenle Güneş'in her gelişine ve her gidişine muhalif oldum.

"Neden Şenol Güneş iki puan kaybından sonra gönderilmiyor" sorusunun ise "insanlar ona güveniyor" diye bir cevabı olmasını da muhtemel görmek gerekiyor.

Erbay
05.12.2012, 15:03

Maçlarına baksak yeter zaten :) Antalya maçını hatırlayın. Sadece topu kaptırıp golü yememiz değil mesele. Vaziyet-tavır önemli. Adam salmış kendini.

Sapara'yı oynatıyor kötü oynayınca onu değil de şunu niye oynatmadı diyoruz. Başkasını oynatıyor, ya geçen haftanın en iyisi Yasin'i kesip şunu nasıl oynatmadı diyoruz. Hoca'ya Zeki Zeki Zeki dediler bir maç oynattı kaç mesaj sildik burada :) Sonra yine şans verdi Zeki'ye. Oyuncu tercihleri konusunda hocayı eleştirmiyorum "artık" şahsen. Ama genel durum iyi görünmüyor.

M.S.SOFU
05.12.2012, 15:05
ayrıca bir üsstteki cyzio abinin yazdıklarına ithafen şenol hocanın transfere karışmaması nedeniyle uzun vadeli görevler aldığını düşünmekteyim
yönetimler ve transferler arası ilişkiler açığa çıkarsa durum daha da netleşir
ha şenol hocanın görev süresinin uzun olmasının tek nedeni bu değildir
neredeyse trabzonspora geldiği dönemlerde ortalama olarak ligi 3 ve üzerinde bitirimişizdir
lakin bu transfer olayınında etkisi vardır di,ye düşünüyorum
yoksa ciddi anlamda futbol oynamıyoruz
ayrıca taraftarında bu kadar sessiz olması ilginç bir husus
hocaya aşırı bir sabır var trabzonda

Yiğit Gayretli
05.12.2012, 17:26
Hoca'nın uyuz olduğu için kadroya almadığı, yalandan sakatlanan Bamba antrenmana da çıkmamış. Hala sakat bahanesi...

Nasıl gıcık kaptıysa Şenol Hoca ona artık...

Fatih
05.12.2012, 17:31
Antrenman mevzunu fazla eşelemeyin iki senedir sürekli oynayanları da görüyoruz.:)

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 17:33
Antrenman mevzunu fazla eşelemeyin iki senedir sürekli oynayanları da görüyoruz.:)

Bamba'ya takmış hoca idmana bile almadı herhalde.

Fatih
05.12.2012, 17:42

Şehir efsanesi.:)

farozlufatih61
05.12.2012, 18:07
Aman bir tek eksiğimiz Bamba olsun..Yerini dolduracak adam fazlalığı var kadroda gerekirse janko'yu bile oynatırız o mevkiide boyu uzun değilmi..

Not:Şenol Güneşin teknik direktörlüğüne hiç inanmıyorum 88/89 sezonundan beri

Ergin Varlibas
05.12.2012, 18:19
Adrian'i oynatmadi kac mac bir oynatti kac gol atti diyebilen taraftarimiz var. Halbuki bu da bir teknik direktorluk basarisidir. O oyuncunun takima alismasi, ve dinlenmesi gerekiyordu. Gecen senede kac mac oynadi, boylemi oynuyordu? Hayir.

Halil konusuna gelince, hic bir oyuncumuzu hicbir zaman yuhalamamaliyiz. Halilde israr etme nedeni ise, hocamizin her oyuncusundan maksimum verim alma istedigidir. Halil in de cok duygusal oldugunu biliyor ve buna gore davraniyor. Oyuncularla hergun ic ice olan kisi kendisidir ve bildigim kadariyla kendisi cok iyi bir psikolog, yani insan psikolojisinden cok iyi anliyor. O yuzden Celutskayi oynatmamismis, Halil oynamismis bunlar komik seyler.

Volkan ise, ayri bir konu, burda dogruya dogru kac kisi Volkan su ana kadar iyi performans gosterdi diyebilirki? Ayrica kendisi takimdan ayrilmayi kafasina koymus belli, ikinci yari baska takimlarda da izleriz ve goruruz performansini..

Hüseyin Başoğlu
05.12.2012, 19:53
volkan iyi performans gösterdiği geçtim volkan performans gösterdi diyen kaç kişi varki ??

haa batumda göstermiştir orası farklı ...

Ali İhsan
05.12.2012, 19:54
Hocanın teknik direktörlük özellikleri eleştirilebilir. Oyuncu değişikliği, takımı maça hazırlama, idman performansı eleştirilebilir.

Ama Şenol hocanın Trabzonspor sevgisi ve futbolcu kazanma çabası hiçe sayılıp adamı futbolcu düşmanı yapıyorlar.

Şenol hocadan nefret ediyor olabilirsin, Ziya Doğan daha iyiydi diyenler bile var bu arada, ama bu adamın iyi özelliklerini görmeni engellemez.

Şenol Güneş çok formsuz, formsuzluğun ötesinde motivasyonu hiç kalmamış. Hangimiz değiliz ki? Tabi ki ondan profesyonel olarak herşeye rağmen işini en iyi şekilde yapmasını bekliyoruz, yapamadığı zaman da eleştiriyoruz. Ama hakaretkolikler sağolsun hocayı eleştirmek için buraya gelip resmen hocayı pamuklara sarmak zorunda kalıyoruz.

Öncelikle hoca hiç bir zaman oyuncu silmedi. Herkes Teo'yu siliyor dedi, adam herkesin ümidi kestiği anda Teo'yu oynattı, kazandı, sonra Teo kaçtı. Adrian'ı kesti, unutturdu, tekrar kazandı. Eğer bir gün Volkan Şen de aldığı paradan utanıp hakkını vermek isterse onu da kazanır. Hoca bir tek Jaja ve Engin'den bıktı ki onlardan ben de bıkmıştım. Hele biz şikeyle uğraşırken bizi yarı ayıkken bile şikeye rağmen şampiyon yapabilecek adamın şikecilerle içmesine hanginiz içerlemedi?

Hocayı eleştirme kısmında özellikle şampiyon olduğumuz sene çok iyi müdaheleleri vardı oyuna. İlk yarı ölü futbol oynasak bile ikinci yarıları müthiş oynardık. Oyuncularımızın başı asla maç içinde düşmezdi. Bunları artık göremiyoruz. Takım öne geçse futbol olarak düşüyor, geri düşse geri gelemiyor. Takımın temposu yok, sonradan girenler Ordu maçı hariç fark yaratamıyor. Ben bunu idmanda, soyunma odasında eski havanın olmaması, camianın üstüne atılan ölü toprağına bağlıyorum. İşte hocadan beklediğim sorumluluk da bu toprağı üzerimizden atması konusundadır.

Tolga
05.12.2012, 20:10
Hocanın teknik direktörlük özellikleri eleştirilebilir. Oyuncu değişikliği, takımı maça hazırlama, idman performansı eleştirilebilir.

Ama Şenol hocanın Trabzonspor sevgisi ve futbolcu kazanma çabası hiçe sayılıp adamı futbolcu düşmanı yapıyorlar.

Şenol hocadan nefret ediyor olabilirsin, Ziya Doğan daha iyiydi diyenler bile var bu arada, ama bu adamın iyi özelliklerini görmeni engellemez.

Şenol Güneş çok formsuz, formsuzluğun ötesinde motivasyonu hiç kalmamış. Hangimiz değiliz ki? Tabi ki ondan profesyonel olarak herşeye rağmen işini en iyi şekilde yapmasını bekliyoruz, yapamadığı zaman da eleştiriyoruz. Ama hakaretkolikler sağolsun hocayı eleştirmek için buraya gelip resmen hocayı pamuklara sarmak zorunda kalıyoruz.

Öncelikle hoca hiç bir zaman oyuncu silmedi. Herkes Teo'yu siliyor dedi, adam herkesin ümidi kestiği anda Teo'yu oynattı, kazandı, sonra Teo kaçtı. Adrian'ı kesti, unutturdu, tekrar kazandı. Eğer bir gün Volkan Şen de aldığı paradan utanıp hakkını vermek isterse onu da kazanır. Hoca bir tek Jaja ve Engin'den bıktı ki onlardan ben de bıkmıştım. Hele biz şikeyle uğraşırken bizi yarı ayıkken bile şikeye rağmen şampiyon yapabilecek adamın şikecilerle içmesine hanginiz içerlemedi?

Hocayı eleştirme kısmında özellikle şampiyon olduğumuz sene çok iyi müdaheleleri vardı oyuna. İlk yarı ölü futbol oynasak bile ikinci yarıları müthiş oynardık. Oyuncularımızın başı asla maç içinde düşmezdi. Bunları artık göremiyoruz. Takım öne geçse futbol olarak düşüyor, geri düşse geri gelemiyor. Takımın temposu yok, sonradan girenler Ordu maçı hariç fark yaratamıyor. Ben bunu idmanda, soyunma odasında eski havanın olmaması, camianın üstüne atılan ölü toprağına bağlıyorum. İşte hocadan beklediğim sorumluluk da bu toprağı üzerimizden atması konusundadır.

Aslında bu mesaja nokta diye alıntı yapılır ama ben KAPAK yazmak istiyorum . . .

TSemih61
05.12.2012, 20:50
Şuan Salih Tuna isimli gazeteci Cnn'de Aykırı Sorular programında. Kendisi sanırım Trabzonlu. Programın sunucusu birazdan Şenol Hoca programa katılacak dedi yanlış duymadıysam.

Ergin Varlibas
05.12.2012, 21:45

Cok guzel yazmissin kardes. Senol Gunes hepsinin ustesinden gelecektir.

canna52
05.12.2012, 21:50
en büyük efsanelerden biri de hocanın formsuz olması..
bir teknik direktör formsuz olamaz.

sene başında kafanda bir şablon oluşturur transferlerini yapar ve sisteminin oturmasını beklersin.

bunun için kadro mühendisliği denen bir olgu var.

menajerlerin kucağında gezdiğin transfer sezonları yaşarsan, aynı bölgeye 4 futbolcu alırsın ama en önemli mevkin yine boş kalır.

selçuğun yerine zokorayı alırsın.. sonra niye ortasaha üstünlüğünü elime alamıyorum diye kara kara düşünürsün.

tabi bu çömleğin patlayacağı aşikar. ondan sonra medya aracılığyla taraftara çiğnemek üzere sakız verilir kutu kutu. hocanın formsuzluğu, şike süreci, sıkışık maç fikstürü vs.

herkese afiyet olsun

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.12.2012, 22:55
Selçuk'un yerine Zokora'yı;
Ceyhun Gülselam'ın yerine Janko'yu;
Cale'nin yerine Yasin'i;
Glowacki'nin yerine de Adrian'ı alırsan başarısız olursun tabi hocam.

Ya da bunlara muhatap olacağını bile bile camiaya geri dönersen başına gelene katlanırsın...

Allah sana sabırlar versin Şenol Güneş..
İşin zor... :)

Ömer Öztürk
05.12.2012, 22:59
şu takımı fazlalıklarından kurtar hocam ozaman emınım oynayanlarında kafası rahatlıyacak seninde rahatlıycak

Yaşar
06.12.2012, 00:47
Varsın Trabzonspor başarılı olsun da, ben söylediğim sözleri teker teker yiyeyim Hoca'm.

SEDAT
06.12.2012, 01:44
* Tek suçlu bu adam değil, eğer bir suç varsa herkes en az onun kadar suçlu...

mehmet83
06.12.2012, 04:29
* Tek suçlu bu adam değil, eğer bir suç varsa herkes en az onun kadar suçlu...

Bazi arkadaslar oyle bir yaziyorlar ki, sanki Senol Hoca gitse takim kanatlanip ucacak. Yani butun sorun hoca. Baska derdimiz, sorunumuz yok bizim. Yetenekli futbolculara gicigi var(Volkan) Paraci(parasini aldigi surece gitmezmis) Ayrimci(bazi futbolculari kayirirmis). Boyle taraftarimiz varken dusmana ne gerek var. Oyle seyler yaziliyorki okurken ben utaniyorum. Yazik cok yazik.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:42

Bamba'nın sakat olduğuna İNANMIYORUM dedim bu benim kesin olarak direttiğim bir şey değil inanmamak sadece.

Diğer unsurlara cevap veremeyip sürekli Bamba mevzusundan vurmaya çalışmak size yakışıyor emin olun :)

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:43
volkan iyi performans gösterdiği geçtim volkan performans gösterdi diyen kaç kişi varki ??

haa batumda göstermiştir orası farklı ...

Gösterdi hatta ligde en çok süre aldığı Karabük maçında 2 gol attı birini Olcan bencili yedi.

Volkan oynatıldığı sürece bu takımın en yetenekli isimlerinden biri.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 09:45
Bamba'nın sakat olduğuna İNANMIYORUM dedim bu benim kesin olarak direttiğim bir şey değil inanmamak sadece.

Diğer unsurlara cevap veremeyip sürekli Bamba mevzusundan vurmaya çalışmak size yakışıyor emin olun :)

Senin hangi unsuruna, nasıl cevap vereyim; devamlı oynattığı adamı sakat bahanesi ile oynatmadığını duygularına dayanarak söylerken??

Ne dense ben öyle düşünüyorum, ben öyle inanıyorum vs diyeceksin.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:46

Şenol Güneş'de aldığı paradan utanıp takımı yukarılara oynatsın, 2 senedir futbol bile göremiyoruz sahada, handikap yaptığımız maçda bile Akhisar bizi eziyor.

Bana göre Volkan aldığı para hakkediyor Şenol Güneş haketmiyor ;)

Jaja konusunda ise, Jaja karşısındaki ismi şikeci cart curt diye değil Brezilya'lı ve vatandaşı diye görüp alemlere akıyor bundan sanane veya banane. Geçen sene Burak godoşu Gayselilerle Gs maçı öncesi İstanbul'da takılıyordu ve sezon sonu Gsnin yolunu tuttu acayip insanlarsınız Şenol Güneş'i korumak için hertürlü yolu deniyosunuz.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:48
Selçuk'un yerine Zokora'yı;
Ceyhun Gülselam'ın yerine Janko'yu;
Cale'nin yerine Yasin'i;
Glowacki'nin yerine de Adrian'ı alırsan başarısız olursun tabi hocam.

Ya da bunlara muhatap olacağını bile bile camiaya geri dönersen başına gelene katlanırsın...

Allah sana sabırlar versin Şenol Güneş..
İşin zor... :)

Jaja'yı gönderin Adrian'ı alın bana dersen futbol bilginden şüphe ederim yazmamışsınız ben yazdım.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:50
Senin hangi unsuruna, nasıl cevap vereyim; devamlı oynattığı adamı sakat bahanesi ile oynatmadığını duygularına dayanarak söylerken??

Ne dense ben öyle düşünüyorum, ben öyle inanıyorum vs diyeceksin.

Serkan ve Halil'i oynatmasına bile bir kılıf uyduruyor forumdaki yöneticiler, Şenol Güneş'e toz konduran bir yönetici görmedim henüz ve bu yüzden artık tartışmayacağım olaya objektif bakmayan insanlarla tartışmanın gereği yok diye düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 09:52
Serkan ve Halil'i oynatmasına bile bir kılıf uyduruyor forumdaki yöneticiler, Şenol Güneş'e toz konduran bir yönetici görmedim henüz ve bu yüzden artık tartışmayacağım olaya objektif bakmayan insanlarla tartışmanın gereği yok diye düşünüyorum.

Fatih'e ulaşabilirsin hemen..

Ender Kuuymcu'ya da ulaş.. İlhan'a da.. Bu ikisi Yönetim Kurulu üyesi..

Emirhan Makul istifa etmesi gerektiğini söylüyor direkt..

Yeterli mi?

ekleme: Jaja'nın gidişinin alem yapması olduğunu sanacak kadar da yakın takip ediyorsun maşallah kulübü.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:56
Fatih'e ulaşabilirsin hemen..

Ender Kuuymcu'ya da ulaş.. İlhan'a da.. Bu ikisi Yönetim Kurulu üyesi..

Emirhan Makul istifa etmesi gerektiğini söylüyor direkt..

Yeterli mi?

ekleme: Jaja'nın gidişinin alem yapması olduğunu sanacak kadar da yakın takip ediyorsun maşallah kulübü.

Şu ana kadar görmedim dedim zamanla görebilirim benim gördüğüm yöneticilerin görüşleri belli ve sınırlı.

Jaja alem yüzünden gitti diye bir cümle ne zaman kullanmışım :)

Ben Jaja'nın gitme nedeninin Şenol Güneş'in yetenekli futbolcu fobisine bağlıyorum.

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 09:58
Şu ana kadar görmedim dedim zamanla görebilirim benim gördüğüm yöneticilerin görüşleri belli ve sınırlı.

Jaja alem yüzünden gitti diye bir cümle ne zaman kullanmışım :)

Ben Jaja'nın gitme nedeninin Şenol Güneş'in yetenekli futbolcu fobisine bağlıyorum.

Yetenekli Futbolcu Fobisi olan teknik direktör.. :)

Doğrudur..

Tarık Talşık61
06.12.2012, 09:59
Yetenekli Futbolcu Fobisi olan teknik direktör.. :)

Doğrudur..

Jaja, Yattara, Volkan Şen, Emre Güral, Jebrin...

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 10:07

Tartışacak bir şey yok..

ESER
06.12.2012, 10:20
jebrin bile okusa gulerdi bu yoruma..

jebrin ile hocanin ait oldugu kabilelerin dusman oldugu biliniyor zaten..

bedri baykam stayla..

ANIL
06.12.2012, 10:28
Teknik Direktörlük yaşamına 1985-86 sezonunda başlayan Şenol Güneş’in lig tarihinin en fazla galibiyet elde eden teknik adamı olduğu ortaya çıktı.

Lig istatistiklerine göre 4 farklı takım çalıştıran Güneş, yönettiği 405 maçta 207 galibiyete imza atarak tarihin en çok maç kazanan teknik adamı konumuna yükseldi.

Türk futbolunda gerek sporculuk gerekse de teknik adamlık kariyeriyle farklı bir yeri bulunan ve ülkemize dünya üçüncülüğü gibi olağanüstü bir zaferi yaşatan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Adem Erdoğan
06.12.2012, 10:36

Hayret. Engin Baytar unutulmuş. :)

farozlufatih61
06.12.2012, 10:41
2 sezondur alınan utanç verici mağlubiyetler başka bir t.direktör sayesinde alınmış olsaydı yer yerinden oynar o t.direktörün bırakın takımın başında kalmasını şehirde 1 dakika bile nefes alması mümkün olabilirmiydi?

Dünü hatırlamıyor yada hatırlamak istemiyor olabilirsiniz Umut bulut kaçırdımı balta oluyordu Gökhan ünal kaçırdımı ana avrat dümdüz gidilirdi.muhteşem hocamızın getirdiği sumo güreşçisi henrigue 2 sezondur kaç gol attı acaba merak ediyorum.

Her hafta tutarsız sonuçların alındığı bir lig yaşıyoruz puantaj olarak her takım her takımı yenebilecek durumda bu maç çantada keklik diyebileceğin hiçbir maç yok.....

Vaktim elverdiği müddetçe bütün maçları izliyorum ben bizim t.direktör kadar takımın 11'i ile bu kadar oynayan bir hoca görmedim....

Bütün takımların belli bir sistemi ve 11'i varken bizim bir haftamız öbür haftayı tutmuyor kazandığın maçtan sonra bile aynı oranda değişiyor takım....

Sonrada futbolcu formsuz diyor bazı kesim 1-2 hafta kadroya almayarak performans artırıyormuş hoca bu hocada ammada meziyetler varmış yahu elinde sihirli değnek mi var öyle birşey varsa neden bugüne kadar bütün oyunculara bu sihirli değneğini dokundurup performanslarını yükseltmedide bize saç baş yoldurttu..

Faik Yılmaz
06.12.2012, 10:44
Teknik Direktörlük yaşamına 1985-86 sezonunda başlayan Şenol Güneş’in lig tarihinin en fazla galibiyet elde eden teknik adamı olduğu ortaya çıktı.

Lig istatistiklerine göre 4 farklı takım çalıştıran Güneş, yönettiği 405 maçta 207 galibiyete imza atarak tarihin en çok maç kazanan teknik adamı konumuna yükseldi.

Evet Şenol Güneş 10 senede sadece 1 şampiyonluk kazanmış.....

10 senede 5 şampiyonluk 1 uefa kupası kazanan Fatih Terimi bile sollamıştır.....

yerseniz....

Tarık Talşık61
06.12.2012, 10:56
jebrin bile okusa gulerdi bu yoruma..

jebrin ile hocanin ait oldugu kabilelerin dusman oldugu biliniyor zaten..

bedri baykam stayla..

Şenol Güneş'in şans verdiği Aykut, Barış Özbek, Adrian, Sapara orta alan 4lüsünden hangisi hız, çeviklik, adam geçme, patlayıcılık olarak 1 saniye bile şans vermediği Jebrinden daha yetenekli bana bunu açıkla...

Ajdar stayla ;)

Faik Yılmaz
06.12.2012, 11:00
Bu arada geçen seneki başarısızlığımızı yoğun maç trafiğine bağlayan arkadaşlarımız vardı....

Geçen sene lig Avrupa filan derken 53 maç oynamışız....

Sadece 53 maç.....

Atla deve değil yani.....

Tarık Talşık61
06.12.2012, 11:01
Hayret. Engin Baytar unutulmuş. :)

Unutmadık bunlar kadar yetenekli olduğunu düşünmüyorum.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 11:10
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=39652

Kıvanç Çuvalcı
06.12.2012, 11:40
Evet Şenol Güneş 10 senede sadece 1 şampiyonluk kazanmış.....

10 senede 5 şampiyonluk 1 uefa kupası kazanan Fatih Terimi bile sollamıştır.....

yerseniz....

Faik kardesim elma ile armutu karistirmayalim,bizi istanbul takimlariyla bir tutamazsin onlarin imkanlarinin yarisi yok sende ne gelir olarak ne de olanaklari olarak ne de destek olarak.Fatih Terim her zaman en iyi kadrolarla calismis,istedigi oyuncuyu alabilen bir klubun hocasi,keza fener de oyle bjk de oyle.

Tarık Talşık61
06.12.2012, 11:42
Faik kardesim elma ile armutu karistirmayalim,bizi istanbul takimlariyla bir tutamazsin onlarin imkanlarinin yarisi yok sende ne gelir olarak ne de olanaklari olarak ne de destek olarak.Fatih Terim her zaman en iyi kadrolarla calismis,istedigi oyuncuyu alabilen bir klubun hocasi,keza fener de oyle bjk de oyle.

Çekilelim gidelim o zaman ligden. Geçmişteki 6 şampiyonluğumuzun yaşandığı senelerde de Gs,Bjk,Fb bizden ekonomik olarak üstündü bunlar bahane değil. Şu an bizim kadromuz Bjk'den çok daha iyi. Gs ve Fb'den aşağı kalır yanı yok.

Kıvanç Çuvalcı
06.12.2012, 11:46
Unutmadık bunlar kadar yetenekli olduğunu düşünmüyorum.

Tarik kardesim senin icin yetenek calim atabilmek demek yetenekli oyuncuda calim atabilen aldigi her topta bodoslama rakibin uzerine giden oyuncu demek sanirim Volkan i yetenekli saydigina gore,arti biz niye inat edelim ki, zira o da bizim oyuncumuz keske senin sandigin kadar iyi olsaydi bir katki verseydi ama gorduk iste adam da ne istikrar var,ne takim oyunu var,yerden kalkamayan bir adam,fizik olarak gucsuz,zirt pirt sakatlanir sakatlanmasa hasta olur.Iyi olsa neden oynamasin?Zira obur saydigin oyuncular icin de tartisilir ne kadar iyi olduklari yada neden oynamadiklari.

Kıvanç Çuvalcı
06.12.2012, 11:49
Çekilelim gidelim o zaman ligden. Geçmişteki 6 şampiyonluğumuzun yaşandığı senelerde de Gs,Bjk,Fb bizden ekonomik olarak üstündü bunlar bahane değil. Şu an bizim kadromuz Bjk'den çok daha iyi. Gs ve Fb'den aşağı kalır yanı yok.

Cekilirsin cekilmezsin o ayri bir konu benim dedigim baska bir sey ben esit sartlarda yarismiyorsun diyorum,sen istedigin her oyuncuyu alamazsin diyorum,gelirlerin arasinda ucurum var diyorum ben baska bir seye cevap verdim.Senol Gunes ile Fatih Terim kiyaslamasina dair.

Murat 61
06.12.2012, 11:55
Eleştirenler ve savunanlar...

Mollasalihoğlu
06.12.2012, 12:10
Şu an bizim kadromuz Bjk'den çok daha iyi. Gs ve Fb'den aşağı kalır yanı yok.

Gerçekse çok komik, şakaysa hiç komik değil..

Samet Yildirim
06.12.2012, 12:13
Senol Günes tartismaya gerek yok...

Gereksiz isler..

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 12:15
Eleştirenler ve savunanlar...

Eleştirinin muhatabı Şenol Hoca. Ona karşı savunan yok.

Hakarete ve değersizleştirme çabasına karşı savunan var...