PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

cakalkerem
26.11.2012, 22:57
YAHU jANKO DENEN ADAMIMIZ VAR 2 MEtre adama orta açacak adam yok ...asıl iştir bu anlayan var mı?

Bu durumlar idmanlarda çalışılmıyor mu ki?

Ama takım zaten yürüyor bu da hocanın sayesinde...artık yeter hoca.....

Sefa
26.11.2012, 23:01
YAHU jANKO DENEN ADAMIMIZ VAR 2 MEtre adama orta açacak adam yok ...asıl iştir bu anlayan var mı?

Bu durumlar idmanlarda çalışılmıyor mu ki?

Ama takım zaten yürüyor bu da hocanın sayesinde...artık yeter hoca.....

Janko çıktıktan sonra takım yan top oynayıp orta yapmaya başladı.

Bizim sorunumuz hadsizlik. Bütün futbolcular hadsizce oynuyor kimse görevini yapmıyor. Tabi bunları bu hale getiren Hoca'dır..

İleridekiler pas vermez çalıma girer kaybeder izler stoper 50 metreye ara pası atmaya çalışır halı saha takımından gram farkımız yok..

Murat'
26.11.2012, 23:03
Tarih tekerrür ediyor yine.2005-2006 sezonunda nasıl ayrıldıysa o şekilde ayrılacak Şenol hoca.

surmnli
26.11.2012, 23:05
eeee yaniiiii.... !!!!!! simdi büyük hocamız ,ben istifa etmiyorum , devam mı ediyorum diyor ......? son dönemlerde bu basın toplantılarında sürekli yapılan özürler, hocanın maaşına kesinti olarak yansıyor mu bilmiyorum ama ortada kahrolup boynu bükülen çok büyük bir camia var ,hocamız o kadar basın toplantılarında büyük felsefik söylemlerle insanlığa mesajlar veriyordu artık aynı inceliğide başarısız olduğunu kabul ederek istifa edip ortaya koymalıdır . bekliyoruz bakalım olay nereye gidecek

Tatar Kemal
26.11.2012, 23:07
3 hafta önce yazmıştım tekrar yazıyorum. görünen köy kılavuz istemez, bu takım berbat, bize hector cuper gibi bir hoca lazım. yerli teknik direktörlerden hiç biri bizim işimize yaramaz. alim olmaya gerek yok herşey ortada. geçen sezondan beri bu takım rezilleri oynuyor. şenol hoca sezon başında gönderilmeli yerine hector cuper gibi sistemi olan ve ne yaptığını bilen bir yabancı hoca getirilmeliydi.

ve maalesef artık çok geç. bu takım bu kafayla yönetilmeye devam ederse 2-3 sene daha taraftarına kan kusturur. aklı olan ve canını seven futboldan uzak durmaya çalışsın.

gabriel omar
26.11.2012, 23:12
Şu maçtan sonraki açıklamalarına bakıyorumda hocam hakikaten felsefe kitaplarının 21.yyda filozoflar başlığına girecek adamsın.Ya sen bizle dalga geçiyosun yahut başka bişeyin peşindesin.

gudoz81
26.11.2012, 23:13
halilhodziç bi takımla anlaşmadan
anlaşmalıyız

gudoz81
26.11.2012, 23:18
bu takım hocalık arkadaş bariz
halilhodziç te ısrarcıyım
ama isminin başın da halil var çekincem o

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2012, 23:18
Bu maçı da senin hataların yüzünden kaybettik hocam.
O üçlü orta saha ile olmayacağını anlaman gerekliydi. O orta saha yapısına güveniyorsan ilk 10 dakika'da golü bulup üzerine yatman gerekirdi, sanırım bunu hayal ettin. Karşında oynayan bir takım vardı ve sen bu maçı öncesinde kafanda oynamadan hazırlandın.
Etrafa sosyokültürel mesajlar vermektense kulübede daha çok takımla ilgilenir misin? Mesaj vermeyi tercih edeceksen önce takımı düzeltir misin? Zor geliyor dersen, başka bir hoca da bu maçları kaybedebilir Şenol Güneş ismine gerek var mı?

Murat'
26.11.2012, 23:20
Hocam bu maçtan sonra öyle filozoflukla falan yırtamazsın maalesef.Ne hakeme suç bulabilirsin ne de başka faktörlere.Sahada organize olduğumuz yarım atak bile yoktu şaka gibi.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.11.2012, 23:24
Sayın bu güzel isimleri,
Halilodziç ile başlayın, Luce'den geçin, Erikson'a uğrayın, Unai Emery'den geçin, Toshack falan dolaşın,
Ali Kemal'den sekip Giray Bulak ile sonlandırın.
Müstehak...

İnşallah istifa mistifa etmez.
Bilinçsiz toplumlarda demokrasi ancak kaos yaratır.

gabriel omar
26.11.2012, 23:26
Evet müstehak bize.Asla daha iyisini istememeliyiz ,kimse Emersona laf atmasın daha iyisini alamayacağız nasıl olsa elimizdekiyle idare edelim o zaman dostlar.

İnşallah istifa eder.

Onur Şeref
26.11.2012, 23:33
Selam canım bırakmadın mı hala sen? 2 senedir ne oynuyoruz ki takımı başındasın?

Oruç
26.11.2012, 23:47
Giray Bulak tehlikesine hazırlıyorum kendimi.

Allah sonumuzu hayır etsin.

oflukaan
26.11.2012, 23:50
Maçın başından beri
tek forvet mi oynuyoruz
çift forvet mi oynuyoruz
3 forvet mi oynuyoruz
halil ne işe yarar
sağ açık yok serkan sağı komple almış
sağ açıkta halil mi oynuyor
sağ açıkta adrian mi oynuyor
adrian napiyor
soner ne işe yarar
colman neden top almıyor
sol açık olcan bi var bi yok
serkan gider geri gelmez giray 2ye1 oynar
zokora fildişine gitti antrenmansız kaldı 5m€ a aldığımız adam izin alıp ülkesine gidiyo? ses çıkaran yok

şenol hocam bu takım ne oynuyor güzünü seviyim bi söyle ???? jankoyu oynatıyorsan neden yasin-olcan yada volkan-olcan oynatmıyorsun kanatlardan oynamıyoruz halili oynatıyorsan neden 2.yarın soneri çıkartıp emreyi alıyosun 4-2-4 e dönüyoruz orta saha zaten pert ben anlamıyorum hocam oyunu okuyamıyormusun...

Murat'
26.11.2012, 23:53
Emrah Kabul'un bir tezi vardı önceki sayfalarda, Şenol Güneş hep hazır takımların üstüne gelmiş, ne zaman kendi transferlerini yapmış görevi bırakmış diyordu tezinden.Gün geçtikte bu görüşün doğruluğu ortaya çıkıyor.

Aygün GÜNDOĞDU
26.11.2012, 23:58
Sayın bu güzel isimleri,
Halilodziç ile başlayın, Luce'den geçin, Erikson'a uğrayın, Unai Emery'den geçin, Toshack falan dolaşın,
Ali Kemal'den sekip Giray Bulak ile sonlandırın.
Müstehak...

İnşallah istifa mistifa etmez.
Bilinçsiz toplumlarda demokrasi ancak kaos yaratır.

Nasıl düşünmeye devam ederseniz, öyle düşünmeye alışırsınız.
"Bilinçsiz toplumlarda demokrasi ancak kaos yaratır." demişsiniz;
Ben de diyorum ki,
"Farklı olma hakkımızı yitirdiğimizde, özgür olma imtiyazımızı yitiririz"

Tek temennim Hocanın görevinden ayrılması, bir insana gereğinden fazla değer verirsen, ya onu kaybedersin yada kendini

Kadir Aydın
27.11.2012, 00:00
Hocam inan insan olarak seni cok seviyorum. Ama hocalik konusunda maalesef güvenmiyorum.

Simdi birak, git. Hem belki baska bir zaman baska bir gezegende bulusuruz.

Emrah Akcagöz
27.11.2012, 00:05
Yoksa keramet Ünal Karaman'da mıydı ?

murat yazıcı
27.11.2012, 00:11
şenol hocam bizim alanzinhoya ne oldu yaşıyomu

Kereşenli
27.11.2012, 00:13
Emrah Kabul'un bir tezi vardı önceki sayfalarda, Şenol Güneş hep hazır takımların üstüne gelmiş, ne zaman kendi transferlerini yapmış görevi bırakmış diyordu tezinden.Gün geçtikte bu görüşün doğruluğu ortaya çıkıyor.

Aman yeter ki biraksin da nasil biraktigi onemli degil. Kore'ye mi gitmek istiyor, gitsin. Köyüne mi cekilmek istiyor? Çekilsin. Yeter ki bir daha Trabzonspor'un kapasinin onunden gecmesin.

Armağan Dere
27.11.2012, 00:28
Hala istifa etmemişsin!!!!!!!!!.
Başkan ve Sen
Ersun Yanal'dan tokadı yediniz.

Emirhan Makul
27.11.2012, 00:30
Alanzinho Öldü mi
Issız Henrique kaldi mu
Serkanın göbeği yirtulur

E. Okan Bülbül
27.11.2012, 00:47
topçular şenol hocayı istemiyor. NET

MuratJ
27.11.2012, 01:05
Sen ciddi anlamda futbolu bilmeyen, kalitesiz, kötü bir teknik direktörsün. Halil'in futbolcu olduğunu düşünmen bile futboldan zerre anlamadığını gösterir. 5 yıl daha bu takımda kalsan bu takım 5. yılda bile şampiyonluğa oynayamaz. Geçen senenin Mayıs ayından beri söylüyordum bu adamdan kurtulmadığımız sürece bulaştığı her sezon kafadan kayıp olacak diye. Bu sene çoktan gitmişti. Yakın gelecekte ayrılmazsa önümüzde ki sezondan da hiçbir şey beklemeye kalkmasın kimse. He kalırsa elde ne kadar kaliteli futbolcu kaldıysa onlarda gidecek. Takımı eskiden de 5. sınıf takıma dönüştürüp anca o zaman kaçacak.

Yukarıda yazdıklarım futbolun gözler önüne serdiği gerçeklerdir. Bir takım Şenol Güneş sevicilerinin tuhaf düşünceleri bu gerçekleri değiştirmez.

maçtan önce maç başlığına yazmıştım ki eskişehir hücum anlamında çok etkili bir takım. buna rağmen defans hattı olarak komple hataya meyilli bir takım. yani zokora ile başlamak şart hücum etkinliğini azaltmak için anca hücumda emre janko ikilisi adrian ve olcan(yasin) ile desteklenmeli diye düşünüp yazmıştım. gayet kötü bir teknik direktör olan şenol güneş bunu algılayamadı akhisar maçına zokora ile başlayan hoca eskişehir maçına zokora'sız başladı. hücuma yine halili koyarak hücum bölgesinde takımı eksik oynattı. ve bu skor kaçınılmaz oldu. ersun yanal kaliteli, futbolu bilen hoca nedir bugün gösterdi. karşısında futbolu bilmeyen kötü bir teknik direktör olunca bunu göstermesi daha da kolay oldu kendisi adına.

* uzatmaya gerek yok olay bu yazdıklarımdan ibarettir.

Son olarak eklemek istediğim şike sürecinden bugüne kadar Şenol Güneş yaptıklarıyla şikeci babaların ekmeklerine bir güzel yağ sürmüştür. Sürekli olarak bunu yapmıştır. Trabzonspor'un bu zor dönemde kolunu kanadını kırmaktan başka birşey yapmayarak şikecilerin ekmeklerini birbir yağ sürmekten başka birşey yapmamıştır.

- Yukarıda ki gerçekleri her sayfada gündemde tutacağım. Bu adamın karşısında durmayan, Trabzonspor için bu adamın karşısına geçmeyen lütfen Trabzonsporluyum demesin. Güneş seviciden başka birşey olamaz artık bu zatlar. Ucundan bulaştığı her sezon kafadan yok sayılmalıdır. Bunla kalsa neyse ama futbolu bilmezliği ile takımın kaliteli futbolcularını kaçırıyor. 3 senede elde bir tek Onur, Colman kaldı onlarda kaçmadan yine kendisi bu takımı 5. sınıf takım yapmadan def edilmeli. Def edilmezse gitmeyecek çünkü gönülden Trabzonsporlu değil maç sonlarında yaptığı açıklamalar bir Trabzonsporlunun yapacağı açıklamalar değil. Trabzonspor'u 20 yıl geriye atan Şenol Güneş geleceği tamamen karanlık altına sokmadan DEFOL !

gabriel omar
27.11.2012, 01:20
Hocam ya çok sert kararlar alıp çok keskin dönüşler yapacaksın ya da malesef ayrılacağız.Verdiğin emeklere saygım sonsuz seninde kalbinin kırılmasını istemem hocam ama böyle hezimetlerinde bir bedeli olmalı.

Dediğim gibi ya çok keskin bir dönüşle bu virajı alacağız ya da şöför koltuğuna başkası geçecek.

Toraman
27.11.2012, 02:43
Arkadaşlar takım kötü olabilir Hoca başarısız olabilir hatta gitmesi bile gerekebilir ancak arkasından hakaretler yağdırılan kişinin adının Şenol Güneş olduğu asla unutulmamalı. Hayır yanlış anlaşılmasın Hoca kalmalı filan demiyorum kalır gider ayrı konu ama bugün Trabzonspor diye bir kulübün arkasından koşuyorsak bunu mümkün kılan bir avuç adamdan biridir kendisi. Bir hatırlatayım dedim.

Sefaenes
27.11.2012, 03:23
13 hafta oldu takim olamadik formsuz oyunculari hala oynatip bizleri cileden cikartiyorsun ne oynadigimiz belli degil ama hikaye anlatmaya geldimi iyi anlatiyorsun Hocam. ilklerin hepsini basardin birtek küme düsme kaldi onuda yaparsan tam efsane olursun Senol Hocam. Hocalik birakip yönetime gir ama Hocalik lütfen yapma ha giderken en az 7 oyuncuyu kapiya disari at

ErtuGrul
27.11.2012, 04:01
Çok sevdiğiniz bu camiaya bu sefer istifa ederek hizmet edin....

Dip.Ing.Mag.
27.11.2012, 07:53
Bırakmasını istemesek hemen istifa ederdi anlamsız bir sekilde. Şimdi bırakması gerekiyor ama bırakmaz. Enteresan bir insan.

Dip.Ing.Mag.
27.11.2012, 08:05
Arada 3 puan var Beşiktaş ile farkımız yok diyenlerin sorunumuzun puan değil oyun olduğunu anlamış olduklarını umuyorum.

Takımın 2 senede oynadığı 60-70 maçta toplasan bir elin parmakları etmeyecek güzel oyunu var.

Takım 2 senedir yerle bir oldu hala polyanacılığa devam.

Yaptığı iş yeteneksizlere sabredip bizi kanser etmek. Yetenekli futbolcular gönderilidi/kaçırıldı elde ne kadar yeteneksiz var kaldı Hoca izledi izlemeye devam ediyor. Gitsin terapi merkezi kursun bizi de kurtarsın..

Şenol Güneş gitsin kim gelecek sorularını da duyar gibiyim eğer Şenol Güneş'in yerine birini bulamıyorsa koca Trabzonspor yazıklar olsun takımın adını da Şenol Güneş SK yapıp ömürlük imza atalım..

Aynen katılıyorum. İsimlere takılı kalacaksak bizim ne farkımız kalır Azizbahce den.. Stockholm sndro mü gibi kEndine acı verene asık olmak gibi bir Sey olur bu. Derhal bırakmalı yoksa çok ta gc olamış değiliz. Ha bizi iyice küçülttü mü evet küçülttü. Avni akere gelen rakip mutlak 3 puan için geliyor var mı ötesi??

ozturk
27.11.2012, 08:08
Nedir bu halil ve serkan inadı hocam?

Faik Yılmaz
27.11.2012, 08:10
Hocam ;

-Sene başında kıytırık Videoton takımına elendin Avrupapaya bizi rezil ettin.....

-Bursaspor tarihin boyunca bizi Avni Akerde yenememişti... Sayende bu sene tarih yazdık...

-Eskişehir tarihi boyunca bu stadyumda 3 puan çıkartamamıştı.... Sayende evire çevire yendiler bizi...

-Servetin bile maskarası olduk Hocam....

Gitmek için artık neyi bekliyorsun....

Bu takım eskiden seninle gurur duyuyordu şimdi sadece rezil oluyor....

Yeter artık Hocam güzellikle git kovulmadan efsane olarak git.....

Ahmet Faruk
27.11.2012, 08:24
2 senedir elindeki oyunculardan bir takım çıkaramamasının faturasını çok usta bir şekilde, her maçtan sonra aynı özürler, aynı mazeretler ve ucu mantıklı hiçbir neticeye ulaşmayan felsefik söylemler ile Sadri Şenere kesti. Daha da kötüsü bu faturayı Sadri Şenerden tahsil etmek isteyen binlerce heyacanlı Trabzonspor taraftarının olması. Çok tehlikeli bir döngüye girdik.

Dip.Ing.Mag.
27.11.2012, 08:27
Hocam ;

-Sene başında kıytırık Videoton takımına elendin Avrupapaya bizi rezil ettin.....

-Bursaspor tarihin boyunca bizi Avni Akerde yenememişti... Sayende bu sene tarih yazdık...

-Eskişehir tarihi boyunca bu stadyumda 3 puan çıkartamamıştı.... Sayende evire çevire yendiler bizi...

-Servetin bile maskarası olduk Hocam....

Gitmek için artık neyi bekliyorsun....

Bu takım eskiden seninle gurur duyuyordu şimdi sadece rezil oluyor....

Yeter artık Hocam güzellikle git kovulmadan efsane olarak git.....

Haklısın aslında videoton macında istifa edecekti. Rezil rusva olduk sayesinde.
Aslında taraftar sırf su şike muhabbeti yüzünden katlandı bunlara.

cakalkerem
27.11.2012, 08:32
Servet'i ve Deniz'i transfer edelim....Adamlar hayatının gollerini attılar...

Ama gelseler ne olur hoca onları oynatmaz...Göbekte Halil ve Serkan duruken.......

Bu adamlara kan bağı var kanımca

Gurpas
27.11.2012, 08:42
Şenol Güneş in yüzünü görünce adama tahammül edemiyorum acaba futbolcularda benim gibimi düşünüyor.

cakalkerem
27.11.2012, 08:49
bu maçta not tuttuğunu görmedim demek ki not tutacak kadar bile oynamamışız...vay halimize

cem1990
27.11.2012, 08:56
Hocam bana göre yönetimdeki yerini almalı td bırakmalısın.
Ne kadar sistemin olmadığı için kızsam da 2-3 gollerde komple oyuncular şuçlu,servetten çalım yenir mi lan iş yerinde gelen giden kafa buluyor benle.

delikoyun
27.11.2012, 09:38
trabzonsporu kız meslek lisesine çevirdin resmen kandilli kız lisesi gibi oynuyoruz soner sapara adrian hep si kız gibi oynuyor takım formsuzluktan dökülüyor.acilen henriqe alanzinho ilk 11 de oynamalı janko bence vittekten kötü emre asla oynayamaz bu takımda çok güçsüz hayal görüyosun yetenekli 2 oyuncumuz var biri henriqe diğeri alanzinho ikiside yok nasıl maç kazanacağız acilen geçen seneki kadro işbaşına henriqe alanzinho colman zokora sağ bekta celutska oynamalı solda marek cehh emersondan çok daha üstün oyuncu geçen seneki takım kesinlikle daha iyidi. bence vittek şans ver janko tam bir kalas

aurora
27.11.2012, 09:52
Şenol Hocamız ne demişti sezon başında ? "Motivasyonumu kaybettim, Uzatmaları oynuyorum " Biz ne yaptık aman Hocam sen gidersen biz ne yaparız. Zorla hocayı tuttuk. Şenol Hoca gitmeli evet , ama kendimize sormamız gereken bir soru ; Neden Şenol Hoca dışında bir B Planımız yok. Koskoca camia ikinci bir alternatif isim çıkaramadı. Artı olay Şenol Hoca taraftarları ve karşıtları arasında girilen tartışmalarla kısır bir döngüye girdi. Önemli olan Şenol Hoca taraftarı yada karşıtı olmak değil Trabzonspor taraftarı olabilmek ve menfaatlerini savunabilmek.

Faik Yılmaz
27.11.2012, 09:54
Ünal Karaman neden gönderildi..... Neden Şenol Hocanın yerine yetiştirilmedi diye sorular geliyor insanın aklına....

Yardımcı antrenör olarak alınan Özcan Bizati denilen şahsın takıma yüklediği 50 dakikalık kondisyonu gördükten sonra onu getirenlerin iyi niyetinden şüphe eder oldum....

Faik Yılmaz
27.11.2012, 10:07
Bir kaç avcı av yapıyormuş... Derken küçük bir delik görmüşler...

Bir tanesi :

-Ben bu işi çok iyi biliyorum senelerdir bu işi yapıyorum..Buda bir tavşan deliğidir.çıkacak ve vuracağız demiş.....

Gerçekten tavşan çıkmış vurmuşlar.....

Derken biraz daha büyük bir delik görmüşler :

Yine O avcı :

-Dediğim gibi ben tecrübeliyim... buradan tilki çıkacak vuracağız demiş...
gerçektende tilki çıkmış.... vurmuşlar....

Biraz daha gitmişler yine bir delik ama daha büyük bir delik görmüşler...hemen ileri atılmış avcımız :

-Buda ayı deliği demiş.... yatın yere..yatmışlar birazdan ayı çıkmış vurmuşlar...

derken biraz daha yürümüşler.....çok büyük bir delik görmüşler... herkes O çok bilen avcıya bakmış....

Avcı :
-Valla bunun ne olduğunu bende bilmiyorum demiş... yatalım görelim....

Bütün avcılar yere ytmışlar....

Ertesi gün.... Gazetelerin 3.sayfasında haber...

5 avcı tren altında kalarak can verdi.....

Fatih Öztürk
27.11.2012, 10:14
Akşam utandım.sen utanma hoca.aciz ve utandıran mücadeleniz takdire şayandı!

alper*
27.11.2012, 10:18
Servet'ten o golü yiyeli 12 saati geçmiş ama hala istifa yok. :) Bravo, tebrik ederim.

surmnli
27.11.2012, 10:24
Bu takıma oynattığın futbol , oluşturduğun kadrolar , kişisel inatların , Bu ligdeki her takımın futbol olarak trabzonsporla kafa kafaya oynaması .sonucunda da puanlar vermen . söz konusu yapılan transferler olduğunda iyi çıkmadıklarında ben değil de yönetim hatalıdır gibi duruşlar sergilemen vs vs ........

eeeeee nee oldu sonunda .....!!!!!!!! işte dün gece bir sürü adam başkanın anasına avradına , senin yüzünden trabzon sokaklarında dakikalarca küfretti

sen şimdi nasıl o utanç ve mahcubiyeti yaşamadan bu koltukta hala daha devam ediyorsun......!!!!!!!! ya da o başkan nasıl hala daha seni orada oturtuyor ......?

Haaaa bu arada unutmadan bu küfürlü, atraksiyonu bol ,aynı film, aynı senaryo sendeki bu mantıkla avni akerde de yeniden gerçekleşir

...... yazık ya kendi başkanını şu milletin önüne attın , kendinde özürlerle falan hala daha devam ediyorsun ayıptır ayıp rezil rüsva oluyoruz.

Fatih Öztürk
27.11.2012, 10:34
Bu kadar rezil haysiyetsiz bir oyun görmedim ömrümce.

Murat'
27.11.2012, 10:34
Ne zaman kendin transfer yapmaya kalksan bocaladın be hocam.Bunun çok örneği var.2004-2005 sezonunun ortasında takımın başına geldin o sene ligi ikinci bitirdik.Sonraki sene borsaya açılmamızdan dolayı iyileştirme adı altında saçma sapan işlere imza atılıp, Eller, Jefferson veTomas Jun gibi transferlere imza attın.Petkovic, Tolga Seyhan ve Karel D'haine'yi gönderdin.İyileştirmeyi gören oyuncularımız da kendilerini salınca ligin tamamını göremeden görevini bıraktın.Şimdi de aynısı olacak biliyorum.Şenol Güneş ne zaman transfer yapmaya kalksa böyle oluyor.

Fatih
27.11.2012, 10:36
Çok da iyi başlamıştık yine olmadı Hocam.

Uğur Ö.
27.11.2012, 10:37
Bundan daha kötü senaryo ne olabir diye düşünüyorum.Herhalde artık daha kötüsünü olmaz.Olabilecek en saçma sapan işler oldu bile.Tarihimizde yenilmediğimiz takımlara yenildik , avrupanın en dandik takımlarından birine elendik.Daha ne olabilir en kötü(!)

Zafer Fidan
27.11.2012, 10:53
Bundan daha kötü senaryo ne olabir diye düşünüyorum.Herhalde artık daha kötüsünü olmaz.Olabilecek en saçma sapan işler oldu bile.Tarihimizde yenilmediğimiz takımlara yenildik , avrupanın en dandik takımlarından birine elendik.Daha ne olabilir en kötü(!)

Küme düsmek mesela. Ama inanin bu takimin formasini ve renklerini cikar, küme'ye düser. Senol hocanin futbol ve futbolcular adina katkisi sifir.

Fatih Öztürk
27.11.2012, 11:01
Burak kardeşim nolacak bu takımın hali?

Çagman
27.11.2012, 11:04
Bizim en buyuk hatamız ERSUN YANAL ı gondermek oldu. Ayrıca ersunun takımını daha bu sene tukkettık anlıyacagımız bız ersunun kurdugu takımla sampıyon olduk onun kurdugu takım ınterı yendı gruptan 7 puan aldı. Hocam 1 senedır bırak dıyorum senı sevenlerı kendıne dusman etme felsefık konusmalarından bıktık gıt kıtap yaz yemın ederım alıcam soz verıyorum ama bırak bu ısı. TOLUNAY KAFKAS dıyorum baska bırseyde demıyormm

wolf_43_61
27.11.2012, 11:06
evet şenol hocanın önceki basın toplantısında dile getirdiği gibi''motivasyonumu kaybettim,uzatmaları oynuyorum''sözü gercekte ne kadar doğru olduğunun ispatıdır dünkü macımız.
---bir t.direktör düşünki risk alacak forveti(janko)cıkartıp forvet sürüyor sahaya..halbuki olması gereken serkan beceriksizini cıkartıp riskin alasını almalıydı hemde 2-0 gibigeri düşmüşken 3-4 yesen ne olacak,he bu dediğimi yapsa belki macı ceviremeyebilirdik amma ve lakin yenilgiyi kabullenmeyen bir teknik heyetimiz var düşünürdüm
---- orta sahadan,soneri cıkartıp emreyi sürüyor ve o zamana kadar aldığı 25 topun 20'sini rakibe hibe eden halil'i görmüyorsan sende bir sorun var hocam
----sekan balcı gibi futbol fakiri bir adama hala tahammul edip zeki yavru gibi genci yetiştirme derdine girmeyip inat ediyorsan sende sorun var hocam,
bir pozisyonda futbol cambazı serkan,jankonun ısrarla elini işaret ederek orta beklerken adamın üstüne karga tulumba giderek topu kaptırmasına seyirci kalıp tepki vermiyorsan sıkıntı var sende hocam
--- 10 korner kullanıp bir tanesini oyuncularımızla buluşturamıyan sistemi sorgulamıyorsan sende sorun var hocam,dikkat edin 2-3orner hariç öndirekte dikilen adamı bile gecemedik bu nasıl korner kullanmadır hocam
-- her mac sonrası anladığım kadarıyla mackasetlerini beraberce oturup izlemiyor ve yanlışları analiz edemiyorsan sende sorun var hocam
--60 dk da kondisyonu yerle yeksan ise takımın sende sorun var hocam,36lık servetin kondisyonuna ulaşmıyorsa takımın bende sorun var kusura bakma takımı hazırlayan benim hocam
vs vs vs vs ..sırala sırala birmez ne ruh kalmış nede heyecan
tıpkı senin mac kenarında boş gözlerle sahaya baktığın gibi futbolcularda sana ayak uydurup boş boş dolanıyorsa sahada kusura bakma ben sucluyum takımı yöneten benim

Tayfun
27.11.2012, 11:11
Felsefe yapmak şampiyonluk getirseydi,her yıl şampiyon olurduk Şenol hocam.

Harun-61
27.11.2012, 11:12
The End....!!!

Fatih Öztürk
27.11.2012, 11:15
Kazanan takım değiştirilmez.her hafta 3-4 değişik oyuncuyla sahaya çıkıyoruz.neyin peşindesin hoca.

altinkaya08
27.11.2012, 11:17
Videoton takımına elendiğimiz gün istifa etmesi gerektiğini söylediğim zaman herkes kızmıştı bana.Noldu şimdi sözüme geldinizmi??

Murat'
27.11.2012, 11:19
Avrupa kupalarında üç tane facia hatırlıyorum.Otelul Galati, Anorthosis ve Videoton maçları.Bunlardan ikisi maalesef Şenol Güneş döneminde.Kötü bile oynamıyoruz bu sene, sahada ruhsuzlar ordusu var.

Ömer Faruk61
27.11.2012, 11:31
Kulübün yöneticisi Uwe Stöver, Zafer'in yaratıcı özelliklerine dikkati çekerek, Zafer'in takımda önemli bir yapı taşı olduğunu belirtti.

Zafer'in ayak bileğinde sakatlığının bulunduğunu ifade eden Stöver, tedavinin başarılı olmasını ve Zafer'in yeni yılda sezonun ikinci yarısı için yapılacak hazırlıklara katılmasını ümit ettiklerini kaydetti.

Zafer de, kulüp sorumlularının bu zor dönemde kendisine güvendiklerini gösterdiğini belirtti.

2011-2012 sezonunda Trabzonspor'dan Frankfurt'a transfer olan Zafer, FSV Frankfurt'ta oynadığı 38 maçta 10 asist ve 5 golü bulunuyor.

Biryerlerde bir hata var....

Emrah KabuL
27.11.2012, 11:50
Sanki elimizde Totti,Ronaldo,Rivaldo gibi adamlar var.

Şenol Hoca ne yapsın ?

Rakip takım 31'lik Servet,31'lik Hürriyet,32'lik Necati,32'lik Kamara,33'lük Tello,34'lük Dede gibi oyuncular ile bizlere futbol dersi vermiş.

Suç hocanın mı ?

Zafer Fidan
27.11.2012, 11:51

Şenol Hoca ne yapsın ?

Rakip takım 31'lik Servet,31'lik Hürriyet,32'lik Necati,32'lik Kamara,33'lük Tello,34'lük Dede gibi oyuncular ile bizlere futbol dersi vermiş.

Suç hocanın mı ?

Kendin diyorsunya :D

Adamlarin oyuncularina bak ve bizi evimizde 3:0 yeniyorlar. O saydigin oyunculari bizde olsaydi biz yenermiydik?

Erbay
27.11.2012, 11:53
Kamara'nın gol sevinci ve Onur'un 3.golden sonraki yüz ifadesi her şeyi anlatıyor.

wolf_43_61
27.11.2012, 11:55

Şenol Hoca ne yapsın ?

Suç hocanın mı ?
arkadaşımın dediği gibi saydığın adamların yaşına bak,bizimkilerin yaşına bak
ve 90 dakika sonunda ayakta kalan futbolculara bak
bizimkilermi ayakta kaldı sağlam, saydığın adamlarmı
o halde suc futbolculardamı yoksa onları yöneten bendemi?

Emrah KabuL
27.11.2012, 11:55
Kendin diyorsunya :D

Adamlarin oyuncularina bak ve bizi evimizde 3:0 yeniyorlar. O saydigin oyunculari bizde olsaydi biz yenermiydik?

:)

Servet ve Necati biz de olsaydı şu an açık ara liderdik.

:(

Emrah KabuL
27.11.2012, 12:07
Eskişehir'li oyuncular tabi ayakta kalacak.

Adamlar bu sezon 17 resmi maç yapmış biz ise 15.

Daha fazla maç trafiği yaşadığımız için bu denli yorgunluklar normal.

Yoksa hoca ne yapsın ?

Emrah KabuL
27.11.2012, 12:09
Bu arada mesajlarımda 'kinaye' vardır.

Şenol Güneş için türlü türlü bahaneler üretiyorum.

Yanlış anlaşılmasın.

Bakalım nasıl oluyormuş.

delikoyun
27.11.2012, 12:12
geçen seneki 11 sahaya sür hoca inter karşısına çıkardığın 11 i geri getir sağda celutska solda cech orta da zokora alanziho colman ilerde henriqe yasi oynat janko boş kutu hayal görme

Faik Yılmaz
27.11.2012, 12:15
Takım kötü filan oynuyor ama adamın hasıdır Şenol Güneş....

Böyle bir adamı nerde bulacağız.....

Bu yüzden 2023 e kadar Şenol Güneş diyorum.....Onuru boşverin......

Adem Erdoğan
27.11.2012, 12:20

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. İronisiz haliyle tabi.

ehamsi
27.11.2012, 12:21
Ünal hocanın geri gelmesi için forumda ayrı bir başlık açılmasını öneriyorum.şenol güneş gitsin demiyorum ama bu kötü gidişatın en büyük sorumlusu kendisidir. Başka bir göreve getirilebilir

delikoyun
27.11.2012, 12:29
has adamla has takım olmuyor beyler fatih terim kötü adam ama takımı iyi ersun yanal kötü ama takımı iyi boş laf bunlar boş laf,geçiniz şenol hoca şunu asla göremedi futbol düz oyuncularla başarı getrimez yetenekli oyuncu ile başarı gelir yetenkli oyuncuları çalıştıramıyor şenol güneş sorun burda şenol güneş düz oyuncu seviyor hiç bir yetenkeli oyuncu ile yapamadı bugüne kadar hepsini yollattı.şimdi alanzinho ve henriqe yi göndermeye çalışıyor.ne yapıp edip alanzinho ve henriqeden faydalanmalı janko bir hayal bu takımın stiline uygun değil zaten giray bulak pivot santrafor sabıkası olan bir adam hala ona transfer yaptırılıyor yazıklar olsun lange faciası hoş geldin yönetim gitmeli ve giray bulak la şenol güneşte tabiki

Kereşenli
27.11.2012, 12:34

Bu düzenle 2023'te amatör kümede top kostururuz.

M.S.SOFU
27.11.2012, 12:52
şenol hoca kalsa takımın hali ortada
şenol hoca gitse yerine giray bulak gelecek
hay böyle işe çomak sokayım ya...bu sene de boşa gitti.

Faik Yılmaz
27.11.2012, 12:55
Sadece Şenol Güneş değil 30 sene öncesinin kaymağını yiyen bütün dinazorlar da gitmeli bu klüpten....

Yoksa bu kısır döngü devam eder durur......

M.S.SOFU
27.11.2012, 12:58
Sadece Şenol Güneş değil 30 sene öncesinin kaymağını yiyen bütün dinazorlar da gitmeli bu klüpten....

önce zengin başkan dönemini bitirmek lazım aslında
olay hep bunların başının altından çıkıyor
adamların dini imanı para ya

Faik Yılmaz
27.11.2012, 13:07
önce zengin başkan dönemini bitirmek lazım aslında
olay hep bunların başının altından çıkıyor
adamların dini imanı para ya

Zengin başkan dönemi 10 yıl önce bitti aslında....

Ama gelipte zengin olmak isteyen başkan dönemi bitmedi....

canna52
27.11.2012, 13:19
nasıl bir sistem oturtmaysa istisnasız her maç farklı bir 11 ile sahaya çıkıyoruz. böyle bir sistem oturtma dünya üzerinde bir ilk herhalde.

Emrah KabuL
27.11.2012, 13:25
Hugo Broos » 13 maç 5 galibiyet,3 beraberlik,5 mağlubiyet

Şenol Güneş » 13 maç 5 galibiyet,4 beraberlik,4 mağlubiyet

Tabi Broos sezon başı göreve getirilmemişti.O yüzden istikrar falan şart değil.

Şenol Güneş ise son 2 sezondur takım yaratmaya çalışıyor.

Sonuç mu ?

68 resmi maç,

23 galibiyet

25 beraberlik

20 mağlubiyet

68 resmi maçın 45'ini kazanamayan bir takım.

Bir sezon önce küme düşme hattının sadece 3 puan üstünde ligi 14.sırada bitiren bir Trabzonspor'un başına gelen Samet Aybaba'nın yeniden takımı ayağa kaldırmaya çalıştığı bir dönemde o kısıtlı kadrosuna rağmen dönemin de ki maç istatistikleri aşağıda ki gibidir.

55 resmi maç,

26 galibiyet

17 beraberlik

12 mağlubiyet

55 resmi maçın 29'unu kazanamayan bir takım.

Sakın ola çıkıp ta Şenol Güneş 13 tane Avrupa maçına çıktı,ŞL'de mücadele verdi demeyin.

Bir sezon önce ligi 14.sıradan bitiren,Türkiye Kupasın'da çeyrek finalde Denizlispor'a elenen bir takımın seneye Avrupa kupalarında mücadele edememesi gayet normal.

Böyle bir sezondan,yıkımdan,dibe vurmuşluktan bir sene sonra kurulan bir takımın oynadığı futbol halen daha gözümün önünde.

O dönem ki ligi 3.sırada bitiren ve kadrosunda Serkan Balcı,Ümit Bozkurt,El Saka,Deniz Barış,Filip Deams,Uğur Boral,M.Gürsel,Thomas Zdebel,Nihat,M'Bayo,Okan Koç,A.Hassan,Veysel,Youla gibi oyuncuları bulunduran Gençlerbirliği'ni eze eze mağlup ederek Türkiye Kupası'nı kazandırması..

Kazanılan bu kupa sayesinde bir sezon sonra Uefa'ya katılma hakkı kazanan takımımızın karşısına o dönemin güçlü takımlarından Villareal'in gelmesi..

Pepe Reina,Arruabarrena,Coloccini,Javi Venta,Ballesteros,Pere Marti,Riquelme,Roger,Victor,Guayre,Jose Mari sonradan oyuna giren Sony Anderson,Josico ve Belletti'li bir takıma karşı Hasan Sönmez,Oumar,Tayfun,D'Heane,Emrah,Hüseyin,İ.Ege,Gö kdeniz,Maxim,M.Yılmaz,F.Tekke ve sonradan oyuna dahil olan Yattara ve Augustine ile vermiş olduğumuz mücadele 0-2'den maçı 2-2'ye getirmemiz,90.dakika da Belletti'den yediğimiz gol ile kendi sahamız da maçı 2-3 kaybetmemiz.Rövanşta ise 0-0 biten maç sonucunda ilk turda elenişimiz.

Ve bizden sonra da sırasıyla Torpede Moscow,Galatasaray,Roma,Celtic gibi takımları saf dışı bırakarak yarı finalde Valencia'ya 0-0 ve 0-1'lik sonuçlarla elenilmesi.

Tabi bütün bunlar bu sezon ki Videoton rezilliği ile kıyaslanamaz.

Niye ? Çünkü geçen sezon CL'de İnter'i mağlup ettik.

Tarihimizde ilk defa katılmış olduğumuz bir turnuva da öyle ya da böyle 7 puan toplayabilmek gerçekten başarıdır.

Fakat bu başarının yanı sıra son 2 sezondur oynamış olduğumuz 13 Avrupa maçında sadece 1 galibiyet alabilmemiz düşündürücüdür.

Neyse mühim değil bu sefer de Aybaba'cı olalım.

Hiç önemi yok.

2 sezon önce Şenol Güneş'i övmemizin,bu tip örnekler vererek bütün gayemizin iyi futbol olduğu,haksızlıklara karşı olduğumuz anlaşılmasın da önemli değil biz Şenol Güneş düşmanı olalım,Trabzonspor'un maç kaybetmesini dört gözle bekleyelim.

Faik Yılmaz
27.11.2012, 13:30

Sonuç mu ?

.

Hugo Broos kaybedince.... yu defolsun gitsin bu adam....

Şenol Güneş kaybedince..istikrar istikrar.....

Ben Şenol Güneş Türkiyeye dönüyorum dediği gün Broosun kovulacağı nıyazdım burada.....

5 gün sonra Broos kovuldu zaten.....

Ben müneccimmiyim tabiki hayır.. ama şehrimin dinazorlarını iyi tanıyorum o kadar....

Murat'
27.11.2012, 13:33

Sonuç mu ?

68 resmi maç,

23 galibiyet

25 beraberlik

20 mağlubiyet

Bir sezon önce küme düşme hattının sadece 3 puan üstünde ligi 14.sırada bitiren bir Trabzonspor'un başına gelen Samet Aybaba'nın yeniden takımı ayağa kaldırmaya çalıştığı bir dönemde o kısıtlı kadrosuna rağmen dönemin de ki maç istatistikleri aşağıda ki gibidir.

55 resmi maç,

26 galibiyet

17 beraberlik

12 mağlubiyet

55 resmi maçın 29'unu kazanamayan bir takım.

Sakın ola çıkıp ta Şenol Güneş 13 tane Avrupa maçına çıktı,ŞL'de mücadele verdi demeyin.

Bir sezon önce ligi 14.sıradan bitiren,Türkiye Kupasın'da çeyrek finalde Denizlispor'a elenen bir takımın seneye Avrupa kupalarında mücadele edememesi gayet normal.

Böyle bir sezondan,yıkımdan,dibe vurmuşluktan bir sene sonra kurulan bir takımın oynadığı futbol halen daha gözümün önünde.

O dönem ki ligi 3.sırada bitiren ve kadrosunda Serkan Balcı,Ümit Bozkurt,El Saka,Deniz Barış,Filip Deams,Uğur Boral,M.Gürsel,Thomas Zdebel,Nihat,M'Bayo,Okan Koç,A.Hassan,Veysel,Youla gibi oyuncuları bulunduran Gençlerbirliği'ni eze eze mağlup ederek Türkiye Kupası'nı kazandırması..

Kazanılan bu kupa sayesinde bir sezon sonra Uefa'ya katılma hakkı kazanan takımımızın karşısına o dönemin güçlü takımlarından Villareal'in gelmesi..

Pepe Reina,Arruabarrena,Coloccini,Javi Venta,Ballesteros,Pere Marti,Riquelme,Roger,Victor,Guayre,Jose Mari sonradan oyuna giren Sony Anderson,Josico ve Belletti'li bir takıma karşı Hasan Sönmez,Oumar,Tayfun,D'Heane,Emrah,Hüseyin,İ.Ege,Gö kdeniz,Maxim,M.Yılmaz,F.Tekke ve sonradan oyuna dahil olan Yattara ve Augustine ile vermiş olduğumuz mücadele 0-2'den maçı 2-2'ye getirmemiz,90.dakika da Belletti'den yediğimiz gol ile kendi sahamız da maçı 2-3 kaybetmemiz.Rövanşta ise 0-0 biten maç sonucunda ilk turda elenişimiz.

Ve bizden sonra da sırasıyla Torpede Moscow,Galatasaray,Roma,Celtic gibi takımları saf dışı bırakarak yarı finalde Valencia'ya 0-0 ve 0-1'lik sonuçlarla elenilmesi.

Tabi bütün bunlar bu sezon ki Videoton rezilliği ile kıyaslanamaz.

Niye ? Çünkü geçen sezon CL'de İnter'i mağlup ettik.

Tarihimizde ilk defa katılmış olduğumuz bir turnuva da öyle ya da böyle 7 puan toplayabilmek gerçekten başarıdır.

Fakat bu başarının yanı sıra son 2 sezondur oynamış olduğumuz 13 Avrupa maçında sadece 1 galibiyet alabilmemiz düşündürücüdür.

Neyse mühim değil bu sefer de Aybaba'cı olalım.

Hiç önemi yok.

2 sezon önce Şenol Güneş'i övmemizin,bu tip örnekler vererek bütün gayemizin iyi futbol olduğu,haksızlıklara karşı olduğumuz anlaşılmasın da önemli değil biz Şenol Güneş düşmanı olalım,Trabzonspor'un maç kaybetmesini dört gözle bekleyelim.

İlgiyle takip ediyorum bu istatistikleri, eline sağlık.Aybabacı ya da Yanalcı değiliz İstatistikçiyiz. :)

Ufak bir düzeltme yapayım Villareal'e elendiğimiz sene ilk maç deplasmanda oynanmıştı.

Ah ah twitter butonu olacaktı ki paylaşacaktık bunu.

Oruç
27.11.2012, 13:34
Giray Bulak'a kendinizi hazırlayın derim. Bu amatör zihniyetle bir şey olacağı yok. Bu kısır döngü hiç bitmeyecek gibi.

Onur Şeref
27.11.2012, 13:34
Emrah adamsın.

aurora
27.11.2012, 13:36
Hugo Broos kaybedince.... yu defolsun gitsin bu adam....

Şenol Güneş kaybedince..istikrar istikrar.....

Ben Şenol Güneş Türkiyeye dönüyorum dediği gün kovulacağı yazdım burada.....

5 gün sonra Broos kovuldu zaten.....

Ben müneccimmiyim tabiki hayır.. ama şehrimin dinazorlarını iyi tanıyorum o kadar....

Bu dinazorların en önemli özelliği İspanyol Bask Milliyetçiliğine benzer mikromilliyetçilik anlayışıyla başarısız olsun benden olsun zihniyeti....

Murat'
27.11.2012, 13:41
Fc Seul'u bıraktıktan sonra adamlar duble yapmış.Aynısı bizde de olur mu dersiniz.

Değişim şart.

M.S.SOFU
27.11.2012, 14:11
Giray Bulak'a kendinizi hazırlayın derim. Bu amatör zihniyetle bir şey olacağı yok. Bu kısır döngü hiç bitmeyecek gibi.

ben giray bulak sendromunu atlattım
şu an giray bulaktan sonraki gelecek teknik direktöre hazırlıyorum kendimi
size de öneririm
yaşama sevinciniz geri gelir :D

İskender YILMAZ
27.11.2012, 14:12
Anca not defterine yazıp çizsin bizim katip. Ben eleştirmekten bıktım.

Kereşenli
27.11.2012, 14:13
Zamanında Aybaba nasıl geçemediyse takımın başına Bulak da geçemez. Yeter ki şu adamdan kurtulalım da teknik direktör bulunur.

Faik Yılmaz
27.11.2012, 14:22
Tarih 18.11.2009

Türkiye'ye dönüyorum"

4 yıldır Güney Kore'nin başarılı ekiplerinden FC Seul'ü çalıştıran Şenol Güneş, Türkiye'ye dönüş hazırlığında.

Güney Kore defterini 1.5 ay sonra kapatacağına dikkat çeken ünlü teknik adam, 'Burayı tercih etmemdeki neden, biraz kafa dinlemekti. Türkiye'deki gelişmelerden uzak durmak istedim. Aslında üçüncü yılın sonunda dönmeyi planlamıştım. Ancak çok ısrar ettikleri için, bir sezon daha kaldım. Bundan sonra yoluma, Türkiye'de devam edeceğim' dedi.
----------------------------------------------------------------
Aynı gün benim yorumum….

Faik Yılmaz : Anlaşıldı tamam...

Bross gidecek Şenol HOca gelecek.....

Bakalım sonumuz ne olacak...
-------------------------------------
Ve 23 kasım 2009 da olaylı Kasımpaşa maçından sonra Hugo Broos kovuluyor yerine Şenol Güneş getiriliyor….

Bu süreci iyice araştırmak lazım……

Broos neden gönderildi…13 haftada başarısız olacağına hükmedenler….. Şenol Güneşe 47 haftadır neden sabrediyor…..

Unutmadan söyliyeyim Şenol Güneşin kariyerinde sadece 1 şampiyonluk var ( 2010-2011 ) oysa Hugo Broosun kariyerinde 3 şampiyonluk var…..

Burada açık bir komplo var….. Birileri bu takımı elinde oynatıyor…. Bu dinazorları tesbit edip takımdan derhal uzaklaştırmak lazım….

Emrah KabuL
27.11.2012, 14:27
@Murat'

Doğru ilk maçı evimizde yapmıştık.

Düzeltme için teşekkürler.

cyberentalpi
27.11.2012, 15:06
arkadaşımın dediği gibi saydığın adamların yaşına bak,bizimkilerin yaşına bak
ve 90 dakika sonunda ayakta kalan futbolculara bak
bizimkilermi ayakta kaldı sağlam, saydığın adamlarmı
o halde suc futbolculardamı yoksa onları yöneten bendemi?

Ersun Yanal lı Ts yi hatırlayın derim
Kondisyon olarak ust duzeyde idik.
En cok sut ceken takımdık.

Bizim takım su an elinde iyi malzemesi olan bir takım. En azindan 0 dan bir takım kurmayacaz. Acilen Bize samet be Ersun gibi (tercih Ersun ) bir hoca gerek.

CesurHamsi
27.11.2012, 15:09
http://www.fotoraftar.com/Upload/b/6987169110104-6.jpg

http://www.sporxtv.com/flv/2011/03/21/_28.5.jpg

O KA DAR !

Adem Erdoğan
27.11.2012, 15:13
Mecnun Odyakmaz da başkanımız olur artık.

farozlufatih61
27.11.2012, 15:13

Bizim takım su an elinde iyi malzemesi olan bir takım. En azindan 0 dan bir takım kurmayacaz. Acilen Bize samet be Ersun gibi (tercih Ersun ) bir hoca gerek.

Birinci Soru şu olmalı Ersun gelir mi? acaba

İkinci soruda Eğer Ersun gelirde yeni bir kadro oluştursa bask milliyetçileri rahat bırakır mı?

3 ve en önemlisi Ersun Yanala Şenol güneşe verilen zaman verilir mi? hem taraftar hem yerel basın hemde yönetim bazında

ErtuGrul
27.11.2012, 15:18
Takımın başındaki ismin adı Şenol Güneş değilde, Ziya,Ersun, Samet yada Bross olsaydı dün akşamki hezimetten sonra bugün sözleşmesi fesh edilirdi....Adalet herkeze lazım...

arifberkay
27.11.2012, 15:23

Bir de bir tane bile sakatlık yoktu koca sezon...

Serhat ŞAHİN
27.11.2012, 15:29

İster kızın ister kızmayın. Umurumda olmaz. Benim böyle yenilgilerden sonra başım kasılıyor gibi oluyor. sağlığımdan olacağım bu takıma sahip çıkamayanlar yüzünden.

Şenol Hoca yönetimsel olarak takımda bulunmasına birşey demem. ama sanki sabote ediyor gibi. Sadri Şeneri yollatmak için ellerinden geleni yapıyor birileri. Şenol Hocada bunların içinde mi diye düşünmüyor değilim. Hoca takıntılı malesef. Hazır takımlara gelip oturmuştur. Burak gibi kaç tane adam çıkardı. Altyapıdan kaç adam çıkabildi? Şenol Hocanın elinin değmesi lazımmış.
Niye Ünal gitti ? Niye söz verdi de yapmadı ? Ağızdan laf çıkarsa benim için sözdür, sizi bilemem.

Bu takımdan Faik'in dediği gibi 30 senelik dinozorlar gitmediği sürece bir şey olmaz malesef.
faruk özak ve grubu ( destekleyenler ve destekçileri) , kenan iskender ve grubu ( destekleyenler ve destekçileri ), kuyumcular ( destekleyenler ve destekçileri ) ve OF lular kusura bakmayın ama sizin oralı iş adamları da bunlara dahil.
Bu saydıklarımdan ne zaman bu takım kurtulur tamamen, işte o zaman şaha kalkarız bir daha inmemek üzere.

Taraftar desen 2 ye bölünmüş. aynı Türkiye gibi. 2 zıt kutup. herşeyin ortak yolu vardır.
hiçbirşey bu takımdan üstün deil. burası alispor, mehmetspor, xspor falan değil.
Burası bir BAŞKALDIRIŞIN olduğu bir TAKIM.
Burası TRABZONSPOR.

Herkesin düşüncelerine saygılı olalım. Birbirimizi kırmadığımız sürece her eleştriye her yoruma açığım. benim de yanlışlarım olur.
Bu takımın en iyisini isteriz hepimiz. başarılı olmamaızı isteyen hainler varsa lütfen çekin gidin. bizi bize bırakın.

Emrah Akcagöz
27.11.2012, 15:43
Şenol Güneş'in başarılı olduğu bütün dönemlerde yanında Ünal Karaman'ın olması düşündürücü değil mi ?

Ünal Karaman neden ayrıldı ?

Neyse .

Şenol Güneş'e zaman verilmeli arkadaşlar o bizim Ferguson'umuz olacak.

alper*
27.11.2012, 15:52
Mecnun Odyakmaz da başkanımız olur artık.

AUDI 'nin önünde sırıtan adamdan farkı yok diyorsun?

Adem Erdoğan
27.11.2012, 16:11
AUDI 'nin önünde sırıtan adamdan farkı yok diyorsun?

AUDI yıllardır stadımızın reklam panolarında duruyor.

Ayrıca o kareyi savunmadım hiçbir zaman. Fakat aynı şey değil.

Adem Erdoğan
27.11.2012, 16:13
Yönetimine, taktiğine, tekniğine, antreman yöntemine, yardımcılarını seçmesine karışabilirsiniz. Ama bu adam şikecilerin yanında dediniz mi "kul hakkı" alırsınız. Karabük maçı bittiğinde, 1 hafta sonra yaptığı basın toplantısında, süreç içinde ve şu anda ( en yakını kırmızı kart yangını) sırasında söylediklerini duymadığınızı düşünmüyorum. Her şeyi eleştirin ama bu adama şikecilerin yanında demek için Allah korkusundan arınmış olmak gerekir zannımca.

tabii ki bu söylediklerimde ben de yanılıyorum olabilirim ama yine de bir düşünün. Bir mağlubiyete takımı kırdınız geçirdiniz.

Aziz ve yandaşları neden şike yapmak zorunda kaldı diye sor bir de hocam..

alper*
27.11.2012, 16:14
Tamam o kareyi savunmuyorsun ama neredeyse aynı kapıya çıkan bir davranış yüzünden bir başkasını eleştiriyorsun. :)

AUDI yıllardır reklam panosunda ama son zamanlardaki olayları biliyorsun.

AUDI olayı, tecavüze uğrayan fakir genç kızın ailesine arsız zengin çocuğunun ailesinin olayı kapatmak için gösterdiği izzet-i ikramdır. Onursuz bir olaydır bence.

FC-ST-PAULI-61
27.11.2012, 16:47
Hala Istifa etmedi mi ben anlamiyorum Istifa etmen icin daha nekadar Rezil olmamiz lazim.
Bu Takim senin Oyuncagin degil yapamiyorsan,Motivasyonun,hicbirseyin kalmadiysa birak git
kurtulalim.

gabriel omar
27.11.2012, 17:21
Ünal Karamanıda istemiyorum,şikecilerin koluna yanlışlıkla değen bile bizden uzak olsun.

Adam akıllı ,kariyerli bir yabancı getirelim.Eğer olmuyorsa bu dönem Mustafa Reşit hocaya şans verilsin.O da Trabzonun çocuğu o da bu camianın insanı ,herkes kadar hatta herkesten çok bu şansı hakediyor.

farozlufatih61
27.11.2012, 17:43
Şenol güneş'in istifa etmesini bekleyenler çok bekler o parasını almadan hiçbir yere gitmez

bakın şu yazılana bir başka siteden aldım içi yanmış veryansın ediyor garibim...

hep yazdım yine yazıyorum….
en büyük transfer “şenol karanlık” denen adamı tazminatına bakmadan trabzon sınırlarından dışarı çıkarmaktır…
o da yüzsüzlük edip te gelsin parasını istesin….
siz de ey yönetim tazminat parasını yüzüne çarpın, yeter ki defolup gitsin “Şenol Karanlık”…

farozlufatih61
27.11.2012, 17:45
Bunuda yazan aynı kişi

ya inansa ne olur ki…
bu “Şenol Karanlık” denen adamla istersen sabaha kadar oyna..
Geçen seneyi hatırlayın. ilk 30 dk da eskişehir tek kale oynadı. Oyun oynama yüzdesi %78 e %22 idi. Adamlar 32 dk. da Hürriyet atılıncaya kadar ezdi bizi. Süründük, mahvolduk. Bu maçta fark yeriz dedik.
30 dk sonra 10 kişi kalan rakibi burak sayesinde yendik.
neden burak, çünkü sistem ve kurgu yok ki…
11 kişi burağa oynarsan oda gol atar…
burak geçen sene 8 maçta oynamamasına rağmen, 100 civarında net gol pozisyonundan 33 tane attı.
Ama sistemin yoksa, burak ta yoksa…. karanlığa mahkumsun “Şenol karanlık” la…

Tolga
27.11.2012, 17:50
Ne zamandan beri başka forumlardan tanınmayan kişilerin hakaret içeren yorumları forumda ceza almamak için kullanılıyor ? ? ?

Armağan Dere
27.11.2012, 17:54
Ne zaman bu rezilliğe son verip istifa edeceksiniz çok merak ediyorum.
Maksadınız nedir?
Daha durun Gs maçında daha fazla fark yemek mi
Şikeci denen Eskişehir'den 3 yedin kendi sahanda
5-6 da olurdu zor kurtuldun.

Tuğrul
27.11.2012, 18:04
Her maç sonu açıklamasında aynı monoton cümleleri dinlemekten sıkıldım.

Her türlü eleştiriyi üzerime alıyorum. Taraftardan özür dilerim. Coşkusuz futbol oynuyoruz. Oyunumuzda dalgalanmalar yaşandı.

Bu takım sahaya çıkarken kimseye umut ve heyacan vermiyor. Aldığın paranın karşılığı bu olmamalı.

Futbolcuları motive edemiyorsan çekip, gideceksin. Geldin geleli oynattığın futbol içler acısı.

Düştüğümüz bu hezeyan verici tablodan kurtulmak için istifa etmen lazım.

Mete DORUK
27.11.2012, 18:13
Hocam saygim sonsuz ama... Takimin iyiligi icin birakman lazim.

Fatih Öztürk
27.11.2012, 18:23
Sadece hoca değil, Sadri ağada sorumludur bu gidişattan.mali kongrenin olağan kongreye çevrilmesi taraftarıyım.kalmak isteyene güven oyu,gelmek isteyenede yol açılmış olur.bu kulüp kimsenin babasının çiftliği değil.dinazorları hayvanat bahçesine göndermenin zamanı geldi.bu rezillikleri 1 sene daha görmeye tahammül edemem.

worldmaster
27.11.2012, 18:40
Her şeyi de abartmaya da bayılırız zaten. Tamam kızgınsınız kızgınız anladık da bu takımın son 20 yılda başına gelen en iyi şeyleri de Şenol Güneş'le elde ettiğini bir çırpıda silmek de neyin nesidir. Akılsızca şuursuzca eleştiri yapmak vurup kırmak daha kolay çünkü.

Bugün kin kusanlar karabük maçı sonrası demeçlerinde ağlayanlar, interi yendikten sonra gurur duyanlarla hemen hemen aynı kişiler. Tutarsızlık, geçmişi bir çırpıda silip herkese hakaretler yağdırmak en kolayı.

Devam.

Kendi fikrime gelince bir daha ağlaya yalvara geri getirmemek şartıyla hoca bırakmalıdır görevi. Ama dediğim gibi yine perişan olup gel kurtar bizi rezil de olsak seninle olalım nidaları savurmadan. Zira Bross'u postaladıktan sonra burada yazılanlar son yazdıklarımdan farklı değildi.

Dediğim gibi enerjisi kalmadı ve gitmeli, geri dönmemek şartıyla.

cyberentalpi
27.11.2012, 18:42

Sonuç mu ?

68 resmi maç,

23 galibiyet

25 beraberlik

20 mağlubiyet

Şenol Gunes ile ne yapmaya çalışıyoruz anlayan var mı ?
Defans yapıyoruz italyanlar gibi desek basit goller yiyoruz.
Hucum yapıyoruz desek sut yok yant op yok. Birde uzun takımız.
Kondisyonumuz iyi desek 60 tan sonra pilimiz bitik. Usteklik oyunu geride kabul etmemize ragmen
Ustelik surekli sakat veriyoruz.
İstikrarlı takım yaratıyorz desek 11 hafta once gozde oyuncular simdi kadroya giremiyor.
Ustune iyi baslayanlarda bozuldu. Soner gibi.

Bilen var mı ? Biz ne oynamaya calisyoruz.
Hocam lutfen bırak mazeretleri artık.
yerine Beden Ogretmeni gelse daha kotu olmayız. Su lide bu kadro ile bizim en kotusu liderle aynı puanda olmalı idik. Bjk dunku 5 cocuk ile bizden 10 kat iyi top oynuyor

canna52
27.11.2012, 19:13
Tarih 18.11.2009

Türkiye'ye dönüyorum"

4 yıldır Güney Kore'nin başarılı ekiplerinden FC Seul'ü çalıştıran Şenol Güneş, Türkiye'ye dönüş hazırlığında.

Güney Kore defterini 1.5 ay sonra kapatacağına dikkat çeken ünlü teknik adam, 'Burayı tercih etmemdeki neden, biraz kafa dinlemekti. Türkiye'deki gelişmelerden uzak durmak istedim. Aslında üçüncü yılın sonunda dönmeyi planlamıştım. Ancak çok ısrar ettikleri için, bir sezon daha kaldım. Bundan sonra yoluma, Türkiye'de devam edeceğim' dedi.
----------------------------------------------------------------
Aynı gün benim yorumum….

Faik Yılmaz : Anlaşıldı tamam...

Bross gidecek Şenol HOca gelecek.....

Bakalım sonumuz ne olacak...
-------------------------------------
Ve 23 kasım 2009 da olaylı Kasımpaşa maçından sonra Hugo Broos kovuluyor yerine Şenol Güneş getiriliyor….

Bu süreci iyice araştırmak lazım……

Broos neden gönderildi…13 haftada başarısız olacağına hükmedenler….. Şenol Güneşe 47 haftadır neden sabrediyor…..

Unutmadan söyliyeyim Şenol Güneşin kariyerinde sadece 1 şampiyonluk var ( 2010-2011 ) oysa Hugo Broosun kariyerinde 3 şampiyonluk var…..

Burada açık bir komplo var….. Birileri bu takımı elinde oynatıyor…. Bu dinazorları tesbit edip takımdan derhal uzaklaştırmak lazım….

broos olayı niye başarılı olamadığımızın cevabıdır.

Tarık Talşık61
27.11.2012, 19:56
Biraz onuru varsa bırakıp gitmeli hayatımız boyunca yaşamadıklarımızı yaşattı sağolsun.

Cyzio
27.11.2012, 20:16
http://www.fotoraftar.com/Upload/b/6987169110104-6.jpg

http://www.sporxtv.com/flv/2011/03/21/_28.5.jpg

O KA DAR !

Ben üstteki fotoğrafın çekildiği maça gitmiştim. O zamanlar askerdi.

.

Sacit
27.11.2012, 20:37
Faşist Diktatör Şenol Güneş, jaja'yı gönderip ''kimse benden daha fazla ön planda olamaz'' diyerek koskoca Trabzonspor'u rezil etti. Disiplinli topçu diye aldıkların da sana maç kazandıramıyor. Kendini rezil ediyorsun

DeAgLeMaNyAq
27.11.2012, 20:40
Hoca'ya sallayın biz de sallıyoruz yeri geldiğince ama şu Jajasporluluğu bırakın bence. Adamın ağzından bir kere bile beni Şenol Güneş gönderdi şeklinde bir ifade duydunuz mu...

Tarık Talşık61
27.11.2012, 20:50
Hoca'ya sallayın biz de sallıyoruz yeri geldiğince ama şu Jajasporluluğu bırakın bence. Adamın ağzından bir kere bile beni Şenol Güneş gönderdi şeklinde bir ifade duydunuz mu...

Jaja'yı kim gönderdi o zaman Sadri Şener mi ?

Açık ve net bir şekilde Jaja'yı Şenol Güneş göndermiştir bu adamın teknik direktörlük profili Ziya Doğan'la eş değer.

Gurpas
27.11.2012, 20:55
Şenol güneş her hafta oyuncu değiştiriyor ne yaparsa yapsın kimi oynatırsa oynatsın olmuyor bu takımda şenol un eline Messiyi verseniz değişmez. Çünkü takım koşmuyor hatlar birbirine çok uzak yardımlaşma sıfır, laubalilik üst seviyede kimse ŞENOL GÜNEŞİ sallamıyor, özelliklede bir hedef bir amaç yokmuş gibi bir ortam oluşmuş tüm camiada. Tekme tokat dalasım var tüm futbolculara yeminle.

FC-ST-PAULI-61
27.11.2012, 20:55
Bu Adamin Teknik Direktörlügünü savunanlarin fenerlilerden farki kalmadi.
Onlarda Azizi savunuyorlar dogrulari görmek istemediklerinden dolayi.

DeAgLeMaNyAq
27.11.2012, 21:27
Jaja'yı kim gönderdi o zaman Sadri Şener mi ?

Açık ve net bir şekilde Jaja'yı Şenol Güneş göndermiştir bu adamın teknik direktörlük profili Ziya Doğan'la eş değer.

Kendi gitmek istedi tabii ki sanki gizli saklı şeylermiş gibi tartışıyoruz. Jaja gibi hayat yaşayan birinin Trabzon'da ne işi var. Kaç kez ayrılmak istedi zor tuttular sezon sonuna kadar. Sadece Hoca'nın istemesiyle oyuncu gönderilseydi birçok kişi gönderilirdi ama hiçbirine talip bile çıkmadı...

ibrahim
27.11.2012, 22:05
Bak hocam senin aynının basketbolcu versiyonu bu işi yapamayacağını anlayıp paşa paşa istifa etti. Zor bir şey değil yani. Sende yapabilirsin... :cool: ;)

tans
28.11.2012, 00:10
nasıl bi taraftar grubuna sahibiz anlamış değilim. hiç mi geçmiş bilginiz yok.

şu takıma 3 yıl içinde gelen ve giden oyunculara bakın. ve mevcut kadroya bakın. basit bir anadolu takımından ne kadar öndeyiz?

şenol güneş bu takımı bir şekilde kafaya oynatıyor. biz ligi 14. de bitirdik zamanında. ama şenol güneşle hep kafaya oynadık. yalnız tek bi farkla. hiç bir zaman bu kadar kötü bi kadro düşmemişti.

bu kadroyla bu kadar olur. daha fazlası hayal olur. şenol güneş yerine yönetime suç bulun. hatta daha en büyük suçu bu şehrin insanına bulun.

en basit örnek. trabzonspor'un altyapısına futbolcu seçilirken torpil nasıl işliyor ona bakın. buradan sonuç çıkarın, bu takım başarılı olmayı temelden hakediyor mu diye...

alper*
28.11.2012, 00:33
şenol güneş bu takımı bir şekilde kafaya oynatıyor. biz ligi 14. de bitirdik zamanında. ama şenol güneşle hep kafaya oynadık. yalnız tek bi farkla. hiç bir zaman bu kadar kötü bi kadro düşmemişti.

Arkadaşlar da onu diyor zaten :)

must61
28.11.2012, 00:33
nasıl bi taraftar grubuna sahibiz anlamış değilim. hiç mi geçmiş bilginiz yok.

şu takıma 3 yıl içinde gelen ve giden oyunculara bakın. ve mevcut kadroya bakın. basit bir anadolu takımından ne kadar öndeyiz?

bu kadroyla bu kadar olur. daha fazlası hayal olur. şenol güneş yerine yönetime suç bulun. hatta daha en büyük suçu bu şehrin insanına bulun.

en basit örnek. trabzonspor'un altyapısına futbolcu seçilirken torpil nasıl işliyor ona bakın. buradan sonuç çıkarın, bu takım başarılı olmayı temelden hakediyor mu diye...

Bir teknik adam 2 yıldır takımın başındaysa o takımı da artık kendisi kurmuştur.Şenol Güneşle kaç transfer dönemi geçirdi bu takım ?

Basit bir anadolu takımından çok da önde olmadığımızı söylüyorsunuz . Bunun sorumlusu taraftar mı yani ? Biz mi kurduk bu takımı biz mi yaptık transfer tercihlerini biz mi oynatıyoruz bu kötü futbolu ?

Bir teknik adam çıkıp ben transfere karışmam diyorsa burada yönetimin zerre hatası yoktur.

Karışmazsan takım kalitesinden de sen sorumlusun,vasıfsız oyunculardan kurulan kadrodan da sen sorumlusun,boş oyunculara verilen milyonlardan da sen sorumlusun.

Madem her konuda Şenol Güneş'in karakterine adamlığına geliyor konu transfer konusunda dahi yönetime karşı dik duramıyorsa bu teknik adam ben ne yapayım efendiliği,adamlığı,karakteri.

Zaten Şenol Güneş'in de kendi izlediği kendi beğendiği oyuncuları takıma kazandırma gibi bir huyu yok.Transferi yönetime bırakma işi tamamen kendi tercihi.(kendi beğendiği oyuncuları da gördük o konu daha vahim)

Şimdi çıkıp da anadolu takımından farksızız bundan da yönetim sorumlu denirse bu yönetime hakarettir.Gerçekleri görmemektir.

erenslash
28.11.2012, 01:32
Hocadan. önce yönetim gitmeli.Hocaya kızdığım nokta şu:madem transfer konusunda dediklerini yapmıyorlar sezon başında açıklamanı yapıp istifa etmeliydin.Bile bile kendini ateşe attı hoca.Yönetime değil çoğu oklar hocaya yöneliyor.Hoca bu takımı açık oynatamıyor güvenmiyor çünkü.Takımı golden sonra sürekli geri çekmesini buna bağlıyorum.Bu kadroyu şenol hocanın kurmadığını hepimiz biliyoruz.Yani ona önerilenlerden madem onu alamayacağız bunu alalım o zaman dayatmayla transfer yapılıyor onun ilk tercih ettiği adamlar alınmıyor.Zaten kendisi de biliyor bunu.Ersun Yanal Şenol güneşten de ve Fatih Terimden de daha iyi bir hoca bu açık zaten.Eskiden beri böyle bu.Oyunu okuması veya teknik taktik açıdan her türlü.Ama dediğim gibi şenol hoca gençleri takıma kazandıramıyor ama alt yapımız hiç iyi değil.Bunu da biliyorsunuz arkadaşlar.Bizim sorunumuz yerli oyunculara paraya kıymadan ucuza almaya çalışan bir yönetim var.Alperi almazlar çünkü onlara göre alper çok para:).Bırakın onu yabancı konusunda da berbat mesela afrikadan oyuncu keşfedemediğimiz gibi toptan ofsayt bizim yönetim.İlk istifayı yönetim komple vermelidir.Sonra gelecek yönetime göre hocanın durumu belli olmalıdır.Düzgün güzel transferlerle şenol hocanın başarılı olacağına inanıyorum.Ama bu kadroyu ersun hoca da çok iyi idare edemezdi bence.

Cagdas Topal
28.11.2012, 02:44
Hocam sende kontrolu kaybettin ne yaptigini bilmiyorsun :( Aldigin kararlar ve uyguladiklarin birbirini tutmuyor . Birak artik bize bu iyiligi yap be hocam .

Emirhan Çorumlu
28.11.2012, 02:54
Kisilik 10 Numara ama Hocalik 0... Saygi ve Sevgi ile ayril bu Takimdan Senol Hocam... Sevildiginle kal... M.A.Yilmaz gibi küsme sende...

Emirhan Çorumlu
28.11.2012, 02:59
Genclere önem veren bir T.Direktör olan Tolunay Kafkas bence bu Görevi üstlenebilir... En azindan bir Vizyonumuz olur bir Hedefimiz olur... Gecen Seneler bosa gecmez... Tabi ilk önce Senol Hoca birakmali...

MuratJ
28.11.2012, 03:21
Sen ciddi anlamda futbolu bilmeyen, kalitesiz, kötü bir teknik direktörsün. Halil'in futbolcu olduğunu düşünmen bile futboldan zerre anlamadığını gösterir. 5 yıl daha bu takımda kalsan bu takım 5. yılda bile şampiyonluğa oynayamaz. Geçen senenin Mayıs ayından beri söylüyordum bu adamdan kurtulmadığımız sürece bulaştığı her sezon kafadan kayıp olacak diye. Bu sene çoktan gitmişti. Yakın gelecekte ayrılmazsa önümüzde ki sezondan da hiçbir şey beklemeye kalkmasın kimse. He kalırsa elde ne kadar kaliteli futbolcu kaldıysa onlarda gidecek. Takımı eskiden de 5. sınıf takıma dönüştürüp anca o zaman kaçacak.

Yukarıda yazdıklarım futbolun gözler önüne serdiği gerçeklerdir. Bir takım Şenol Güneş sevicilerinin tuhaf düşünceleri bu gerçekleri değiştirmez.

maçtan önce maç başlığına yazmıştım ki eskişehir hücum anlamında çok etkili bir takım. buna rağmen defans hattı olarak komple hataya meyilli bir takım. yani zokora ile başlamak şart hücum etkinliğini azaltmak için anca hücumda emre janko ikilisi adrian ve olcan(yasin) ile desteklenmeli diye düşünüp yazmıştım. gayet kötü bir teknik direktör olan şenol güneş bunu algılayamadı akhisar maçına zokora ile başlayan hoca eskişehir maçına zokora'sız başladı. hücuma yine halili koyarak hücum bölgesinde takımı eksik oynattı. ve bu skor kaçınılmaz oldu. ersun yanal kaliteli, futbolu bilen hoca nedir bugün gösterdi. karşısında futbolu bilmeyen kötü bir teknik direktör olunca bunu göstermesi daha da kolay oldu kendisi adına.

Son olarak eklemek istediğim şike sürecinden bugüne kadar Şenol Güneş yaptıklarıyla şikeci babaların ekmeklerine bir güzel yağ sürmüştür. Sürekli olarak bunu yapmıştır. Trabzonspor'un bu zor dönemde kolunu kanadını kırmaktan başka birşey yapmayarak şikecilerin ekmeklerini birbir yağ sürmekten başka birşey yapmamıştır.

- Yukarıda ki gerçekleri her sayfada gündemde tutacağım. Bu adamın karşısında durmayan, Trabzonspor için bu adamın karşısına geçmeyen lütfen Trabzonsporluyum demesin. Güneş seviciden başka birşey olamaz artık bu zatlar. Ucundan bulaştığı her sezon kafadan yok sayılmalıdır. Bunla kalsa neyse ama futbolu bilmezliği ile takımın kaliteli futbolcularını kaçırıyor. 3 senede elde bir tek Onur, Colman kaldı onlarda kaçmadan yine kendisi bu takımı 5. sınıf takım yapmadan def edilmeli. Def edilmezse gitmeyecek çünkü gönülden Trabzonsporlu değil maç sonlarında yaptığı açıklamalar bir Trabzonsporlunun yapacağı açıklamalar değil. Trabzonspor'u 20 yıl geriye atan Şenol Güneş geleceği tamamen karanlık altına sokmadan DEFOL !

Gurpas
28.11.2012, 08:37
Şenol bu takımın hali nedir Şenol Ruh yok kimse koşmuyor senden bunları istiyorum başka bir şey değil.

annttiigs
28.11.2012, 08:50
Kisilik 10 Numara ama Hocalik 0... Saygi ve Sevgi ile ayril bu Takimdan Senol Hocam... Sevildiginle kal... M.A.Yilmaz gibi küsme sende...

son cümleye kadar çok iyi gidiyordun. Umarım onun küsmesine üzülmüyorsundur.

cakalkerem
28.11.2012, 10:15
İstifa sinyali vermiş.....O sinyal hiç sönmedi ki zaten.....

Hoca adaylarımız kuvvetle muhtemel;

Tolunay Kafkas
Şota
Giray Bulak....

Hayırlısı olsun bakalım

gudoz81
28.11.2012, 10:25
giray bulak sonrası sanki
konsantrasyon dağıldı gibi

delikoyun
28.11.2012, 10:34
inter karşısında oynattığı 11 tekrar kur hoca ısrar et o 11 hala en iyi 11 i bu takımın.
celutska sağ beke cech sol beke hanriqe 11 alanzinho 11 girmeli yetenekli oyuncusu olmayan bu ligde maç alamaz en küçük takımların bile bir iki yetenekli oyuncusu var.

Adem Erdoğan
28.11.2012, 10:37

Tolunay Kafkas
Şota
Giray Bulak....

Hayırlısı olsun bakalım

Kurban adayımız deseydiniz daha doğru olurdu. :)

İlk birkaç hafta canım cicim gider, sonra ufaktan eleştiriler başlar, devamında ise ne adamlığı kalır ne kariyeri. Ahmet, Mehmet, Hugo ismi her ne olursa olsun.

Yeni bir teknik direktör kıyım sürecine başlamak üzereyiz.

Giray Bulak hariç her kim olursa olsun desteğim her zaman sürecektir.
Camiada en yalnız insanlar her zaman teknik direktörler olmuştur çünkü.

Şenol hocanın artık ben de istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum.
Yalnız takımın kötü gidişatından dolayı değil, kendisine eleştiri adı altında yapılan iftira ve hakaretleri haketmediği için.

Bekir
28.11.2012, 11:07
Hocam felsefeyi bırakıp Stand Up'a başlamışşısınız,yeni tarzınızı çok beğendim.

Demek Janko'nun oyun tarzından dolayı 10 kişi oynuyoruz,süpersiniz hocam,çok tuttum bu espriyi.

Keşke Janko alınırken de bi kere izleyip bi espri de gelmeden önce patlatsaydınız,gerçi izleseniz de oyun yapısından bihaber sezona başladığınız için yine espri yapmaz sessiz kalırdınız,siz de haklısınız,pardon Stand Up'çı hocam böyle devam.

Hüseyin Bağdat
28.11.2012, 11:27

Biraz ağır ol...

gabriel omar
28.11.2012, 12:04

Tolunay Kafkas
Şota
Giray Bulak....

Hayırlısı olsun bakalım

Üçüde iş yapmaz.Eğer illa yerli hoca istiyorsak Mustafa Reşit hoca bir şansı hakediyor.O olmayacaksa yabancı olsun.

annttiigs
28.11.2012, 12:19
Biraz ağır ol...

bakalım adama şikeci demeye kadar varan bu söylemler karşısında moderasyon ne yapacak. bir insanın çalışma yöntemini kararlarını eleştirebilirsiniz. ancak her daim dim dik karşısında durduğu, yıllarca sürekli karşısına farklı kisvelerde çıkan hırsızlığın futboldaki adı olan şikeciliği adama yakıştırmak için biraz ağır olması gerekir insanların.

maalesef biz bu konuda hep sınıfta kalıyoruz. çok değil ( ama zor ) 4 maç arka arkaya kazandı mı ortalık yine durulur. ki yine söylüyorum; biz esk maçında hiç kötü futbol oynamadık. net penaltı çalınmadı, arkasından adam eli ile indirdi gitti gol yaptılar sonrasında ise kayış koptu. sorgulanması gereken sonrasıdır. yoksa biz bu adamlara her türlü gol atarız. gerçekten kötüydüler ve ancak karşılarında moral motivasyonu düşük bir takım bulduklarında bu kadar oynarlar.

gelmeyin şu yerel medyadaki ahlaksız ve sadece tetikçlik yapan adamlara. onların derdi başka. kim istemez yılda hiç bir şey yapmasa bile 10 M TL geliri olan bir kulübü ki.

en azından şu sürecin sonuna kadar başkanın da teknik direktörün de arkasındayım. sonrasında allah kerim.

Ahmet Faruk
28.11.2012, 12:25
Kimse 2 senedir hocası tarafından kıyılan bir takımdan bahsetmiyor da yeni gelecek hocanın kıyılacak olmasından dem vuruyor.
Geçen sezonun başından beri bırakın güzel oyun ortaya koymayı, herhangi bir sistemle oynamaya çalıştığımız maç sayısı çift haneli olmaz. 70tane maç arasında.

Halısahada 3 hafta maç yapan adamlar bile 4.cüye artık organize bişeyler yapmaya çalışıyor ama bizim takım onca maç ve antremana rağmen hala sahada şaşkın. Bunun kabahatlisi bu takımı yönetenden başka kimse olamaz.

Şenol Güneş gitsin ya da gitmesin umurumda değil. Hatta şu son Sinan Enginin söylediklerinden sonra inadına kalsın da derim. Ama bu onun maalesef kötü bir hoca olduğunu, hadi bu düşünce objektif bulunmayabilir, son 70 maçlık süreçte çok çok çok kötü bir hoca olduğunu değiştirmez.

Yukarıyada konulan 68 maçtaki oranlar bırakın Trabzonsporu herhangi bir takımın hocasını tartışmaya açar. Açmalı da. Gidip gitmemesini değil belki ama yaptıklarını, uygulamarını kesinlikle tartışmaya açmalıdır.

Taraftar takımından taraf olan demektir ve bu sahne Trabzonspora yakışmıyor.

alper*
28.11.2012, 12:37
arkasından adam eli ile indirdi gitti gol yaptılar sonrasında ise kayış koptu. sorgulanması gereken sonrasıdır.

Bence sorgulanması gereken, 1 gol yiyen takımın kayışı koparmasıdır. Zaten çoğunluk da bunu sorguluyor :)

annttiigs
28.11.2012, 12:38
Bence sorgulanması gereken, 1 gol yiyen takımın kayışı koparmasıdır. Zaten çoğunluk da bunu sorguluyor :)

aynı şeyi söyledim zaten. bunu sorgulayalım bakalım ama ne olur şu adama şikecilerle kol kola denmesin. bu adamın en çok çektiği adamlar bunlar iken.

Ahmet Faruk
28.11.2012, 12:40
Şenol Güneşin Janko hakkında söylediği sözlere binaen en çok gol attığı sezonda ne tür goller attığını http://www.transfermarkt.com.tr/tr/marc-janko/leistungsdaten/spieler_8073_2008.html buradan baktım
İlgli sezondaki goler de burada https://www.youtube.com/watch?v=Wy-zpn2c4Ug

49 golün sadece 6 tanesi kafa ile. Daha oyuncusunu tanıyamamış bir Teknik Direktör nasıl iyi olabilir. İyi bir hoca ise bile bu sözleri takıntılı olduğunu göstermez mı?

Bir de şu tartışmaya açılmalı bence:
-Oyunculara göre sistem oluşturup başarıya gidebilen mi iyi hocadır?
yoksa
-Sistemine göre oyuncular olduğu zaman mı başarılı olan iyi hocadır?

Bu meseleyi tarafsız olarak tartışabilirsek bir yere varmamız daha kolay olur.

Zafer Fidan
28.11.2012, 12:44
Senol Günes nerden bilsin'ki. Sanki dünya futbolunu takip ediyor. Takimin 3 gol yemesi'de Jankonun sucu :D

Travelair
28.11.2012, 13:03
Şenol hoca aklını bile yitirse, camiada onu orda tutmak isteyecek çok kişi olacaktır

Faik Yılmaz
28.11.2012, 13:10
aynı şeyi söyledim zaten. bunu sorgulayalım bakalım ama ne olur şu adama şikecilerle kol kola denmesin. bu adamın en çok çektiği adamlar bunlar iken.

bence de bu ifade biraz ağır kaçmış.....

farozlufatih61
28.11.2012, 13:44
Maçı sadece verilmeyen penaltı yada elle alınan topun gol olmasına bağlamak acziyetsizliktir...

Maçı izlemeyen birine bunu söylesen hakem facia olarak niteler.....

Ama madalyonun öbür yüzü hiçte onu söylemiyor eloğlu 4 tane yiyor ama ortaya ruh koyuyor oyundan hiç kopmuyor......

Sorun şurada ne oyuncu kadrosu yeterli bizim takımın nede teknik ekip....

Bir maç 25. dakikada bitmez heleki TRABZONDA oynuyorsan 1 tanemi yedin 2-3 atacaksın atacak B planı bulamıyorsan 1 dakika orada durmayıp gideceksin....

annttiigs
28.11.2012, 13:56
Maçı sadece verilmeyen penaltı yada elle alınan topun gol olmasına bağlamak acziyetsizliktir...

Maçı izlemeyen birine bunu söylesen hakem facia olarak niteler.....

Ama madalyonun öbür yüzü hiçte onu söylemiyor eloğlu 4 tane yiyor ama ortaya ruh koyuyor oyundan hiç kopmuyor......

Sorun şurada ne oyuncu kadrosu yeterli bizim takımın nede teknik ekip....

Bir maç 25. dakikada bitmez heleki TRABZONDA oynuyorsan 1 tanemi yedin 2-3 atacaksın atacak B planı bulamıyorsan 1 dakika orada durmayıp gideceksin....

bunların hepsine katılıyoruz zaten. sorgulanması gereken de bunlar. kaldı ki; ben o cümleyi yazarken bile kendi kendimle kavga ediyorum. hakem falan bilmem ben. sadece biraz hızımızı alamamış şekilde saldırıyoruz hocaya diyorum. tipik yapımız gereği biz tezcanlı bir insanlar grubuyuz. cabuk celalleniyoruz ne edelim yani.

bir de; acziyetsizlik değil de acziyet demek istedin sanırım.

ayrıca tff ile uğraştığımızdan beri her maç içeride dışarıda inceden kıyıldığımızı görmemek için kör olmak gerekir.

farozlufatih61
28.11.2012, 14:16
bunların hepsine katılıyoruz zaten. sorgulanması gereken de bunlar. kaldı ki; ben o cümleyi yazarken bile kendi kendimle kavga ediyorum. hakem falan bilmem ben. sadece biraz hızımızı alamamış şekilde saldırıyoruz hocaya diyorum. tipik yapımız gereği biz tezcanlı bir insanlar grubuyuz. cabuk celalleniyoruz ne edelim yani.

bir de; acziyetsizlik değil de acziyet demek istedin sanırım.

ayrıca tff ile uğraştığımızdan beri her maç içeride dışarıda inceden kıyıldığımızı görmemek için kör olmak gerekir.

Kör değilim her şeyi görüyorum ama yapılan yanlışlarıda savunacak değilim

Faik Yılmaz
28.11.2012, 14:23
acaba çokmu duygusal ve fevri davranıyorum diye soruyorum kendime bazen.....

bilmiyorum belkide öyledir ama takımın bu halini görünce dayanamıyorum her Trabzonsporlu gibi...

cem1990
28.11.2012, 15:02
acaba çokmu duygusal ve fevri davranıyorum diye soruyorum kendime bazen.....

bilmiyorum belkide öyledir ama takımın bu halini görünce dayanamıyorum her Trabzonsporlu gibi...

Bencede baya duygusal ve fevri bakiyorsun olaylara faik abi.
Geçen bir yerde ersun yanal başlığı görmüştüm eleştirelere ersun yanalda da devam etmişsin :D
Demek ki faik abi kim gelirse eleştiride bulunacaksın.Fazla fazla duygusallıkla bakıyorsun faik abi.

Kereşenli
28.11.2012, 15:05
BiR OYUNCU EKSiK
Zaman zaman yüksek toplar gelmesine rağmen etkili atak sayısının azlığından yakınan Güneş, “Janko’nun istediğimiz şekilde hareketli olmaması bizim açımızdan saha içinde bir oyuncuyu eksik tutuyor. Şu anda Janko ve takımın uyumu, birlikteliği beklediğimiz seviyede değil. Bu soruna çözüm bulacağız” ifadesini kullandı.

Halil'i, Serkan'ı görmeyen adamdan ne beklenir ki zaten. Kafayı Janko'ya takmış. Bir git de kurtulalım.

Faik Yılmaz
28.11.2012, 15:10
Bencede baya duygusal ve fevri bakiyorsun olaylara faik abi.
Geçen bir yerde ersun yanal başlığı görmüştüm eleştirelere ersun yanalda da devam etmişsin :D
Demek ki faik abi kim gelirse eleştiride bulunacaksın.Fazla fazla duygusallıkla bakıyorsun faik abi.

birde iyi yönüyle bakarsak Şenol Güneşe şahsi bir kinim ya da garezim olmadığı da anlaşılıyor....

herkes eleştirilebilir.... arada sırada dozunu kaçırdığımız da oluyordur mutlaka....

insanız sonuçta......

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
28.11.2012, 15:14
Faik Hocam forumda diğer başlıklar da var, onları çok ihmal ediyorsun.. :)

Adem Erdoğan
28.11.2012, 15:17
Faik hoca Şenol Güneş başlığındaki yoğun mesaisi yüzünden kitap başlığına bile vakit bulamıyor. Öksüz kaldı güzelim başlık. :)

Faik Yılmaz
28.11.2012, 15:18

Onlara da yazıyorum Halit Hocam....

Bu ara yönetim ve hocamızın başarısızlıkları gündemde olduğundan ağırlığı bu tarafa veriyoruz mecbur olarak....

Travelair
28.11.2012, 15:24
"Zokora'nın hastalığı vardı yorgunluğu vardı..."

Faik Yılmaz
28.11.2012, 15:26

Faik hoca Şenol Güneş başlığındaki yoğun mesaisi yüzünden kitap başlığına bile vakit bulamıyor. Öksüz kaldı güzelim başlık. :)

Sağlı sollu taşlar gelmeye başladı yahu.... :D

Sizide bekleriz kitap başlığına Adem Hocam...... Ordada değerli olduğunainandığım fikirlerinizden yararlanabilirim.....

ama merak etmeyin başlığı ihmal etsem de kitap okumayı ihmal etmiyorum......

Tuğrul
28.11.2012, 17:39
Janko'dan ziyade Şenol hoca'nın takımı bir kişi eksik oynattığını düşünüyorum.

Yediğimiz ilk gol maçın kırılma anı.

Yenilen golde fb,gs ve bjk ne yapardı. Bunu iyi etüd edilmeli. Ben söyleyeyim.

Top eskişehir'de 5'e 2 geliyor. Seni eksik yakalamış.

Yahu yapman gereken tek harekat. Defans oyuncularının ileri çıkartıp, ofsayta düşürmen olacaktır.

Senin oyuncuların ne yapıyor. Geriye çekilerek rakibin ekmeğine yağ sürüyor.

Korkak bir teknik direktör olduğunu işkembeden sallayarak söylemiyorum. Örneklerle açıklıyorum.

Orada zamanını boşuna harcıyorsun. Kenara çekilme vakti geldi, geçiyor bile !

Emrah Akcagöz
28.11.2012, 17:43
İsim isim bakıldığı zaman ligin en iyi kadrolarından birine sahibiz. Ancak kamp döneminden beri bu takım ilk 11'ini bulamadı. Ancak bir Allah'ın kulu çıkıpta bu takım neden böyle diye sormuyor hocaya.

Tabi olaya iyi tarafından bakarsak yönetim ve teknik heyet olarak müthiş bir bütünlük var olarak da tanımlayabiliriz.

Mete DORUK
28.11.2012, 18:31
Takim diye yazacagim tanimlamak icin. Aslinda takim degiliz. Takim halinde oyun goruntusu yok yani.
* Bu sistemsizlik gecen yildan beri var aslinda. Sampiyon olduktan sonra kadro dagildi. Gecen senede bir takim oyunu yoktu aslinda. Senol Hoca takimi yine takim olarak oynatmiyordu.
** Sistem basitti: Herkes Burak karaktersizine oynasin. Ara pas veya savunma arkasina atin toplari. O da suratli gider atar. Bu sistem sayesinde Buraki oyuncu yaptik. O da sukranlarini sundu bize! Neyse...
Sistem buydu gecen sene. Yani tek care. Ne oldu? Burak gitti. Sende yerine forveti son anda aldin. Aldigin forvet cok kaliteli evet ama senin tekil sistemine uygun degil. Tam tersi Burakla. Nasil gormezsinkz bunu? Sonrada Janko takimla uyum saglayamadi diyosun Hoca. Ayip ayip!!! Gecen seneden beri ceza sahasina girmemis adamlardan bu sene gol bekliyosun. Olmaz!!! Sistem yok cunku. Ayni kafa devam ediyor. Ee suratli forvette yok. Sonuc:::: ortada. Tek temennim ilk 4 e girmemiz ve senin biraz dinlenmen hocam. Hakaret algilama bu takim icin gerekki.

AYYILDIZ
29.11.2012, 00:27
Mactan sonra sinirle istifa et v.s yazmistim.Insallah toparlarsin takimi ve devam edersin hocam.Aslinda sans bulamayan kimse yok takimda.Ancak kadro anlaminda da yetersizlik hakim.Yabancilarimizdan Colman ve Bamba haric faydali kimse yok.

farozlufatih61
29.11.2012, 10:14
Eğer doğruysa bu haber http://www.spor61.net/halil-izin-istedi-13402h.htm söylenecek daha laf kalmadı bu şenol güneşe ne dersen boş yüzsüzlük böyle birşey olmalı.....

cakalkerem
29.11.2012, 11:31
İsim isim bakıldığı zaman ligin en iyi kadrolarından birine sahibiz. Ancak kamp döneminden beri bu takım ilk 11'ini bulamadı. Ancak bir Allah'ın kulu çıkıpta bu takım neden böyle diye sormuyor hocaya.

Tabi olaya iyi tarafından bakarsak yönetim ve teknik heyet olarak müthiş bir bütünlük var olarak da tanımlayabiliriz.

Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, nerem doğru ki demiş.....

cakalkerem
29.11.2012, 11:32
Eğer doğruysa bu haber http://www.spor61.net/halil-izin-istedi-13402h.htm söylenecek daha laf kalmadı bu şenol güneşe ne dersen boş yüzsüzlük böyle birşey olmalı.....

haberde takımın en faydalı oyuncusu olduğu yazmış....gülmekle yetindim sadece

Adem Erdoğan
29.11.2012, 11:34

Güneş'in Halil'i teselli etmek için çaba gösterdiği, bu takımın en yararlı oyuncularından birisi olduğunu, bu konuları daha sonra konuşabileceklerini söylediği öğrenildi.

:)

cakalkerem
29.11.2012, 11:37
faydası hangi maçtaymış....Ben 1,5 senedir fayda bekliyorum toplam yaptığı katkı sayısı 3 tür fazlası yok...demek ki hoca için yeterli....1 gol 1 asist ile yılın krallığına aday....Hoca bıraksın bu işleride takımı çalıştırsın...takım yürüyor

apachi61
29.11.2012, 14:21
faydası hangi maçtaymış....Ben 1,5 senedir fayda bekliyorum toplam yaptığı katkı sayısı 3 tür fazlası yok...demek ki hoca için yeterli....1 gol 1 asist ile yılın krallığına aday....Hoca bıraksın bu işleride takımı çalıştırsın...takım yürüyor

İntere gol atmisti ya tek faydasi oydu. Hos orda interli oyuncunun sirtina vurmasaydi belkide neyse

farozlufatih61
29.11.2012, 19:32

Ben sabahtan beri gülüyorum

Yiğit Gayretli
29.11.2012, 20:13
Öğrenildi, bilgisi verildi, duyuldu, sızdırıldı, sanılıyor... Evet, tamam.

TSemih61
29.11.2012, 21:20
Yedekler göreydik en azından. Nasıl bi kadro bu.

FC-ST-PAULI-61
29.11.2012, 21:29
Hafta boyunca ne yaptiriyor Takima Antrenmanda cok merak ediyorum.

M.S.SOFU
29.11.2012, 21:41
Hafta boyunca ne yaptiriyor Takima Antrenmanda cok merak ediyorum.

bi arkadaş basına kapalı olan kısımda tavla oynadıklarını düşünüyor :)
bende öyle düşünüyorum
bi zeki yavru çalışıyor galiba
diğerlerinde kondisyon filan zifur zifur zifur

sessizkral_1
29.11.2012, 22:02
Yöneticilerden rica ediyorum konuya müdahele edilmesin.Bu tarz konuların dahada gündem oluşturması gerekiyor.

Tamam belki futbolcular,belki yönetim yüzünden iyi bir kadromuzun neredeyse bütün oyuncularını kaybettik (teofilo,jaja,burak,egemen,selçuk vs..)

ancak yerine kurmaya çalıştığımız yeni yapılandırma malesef fiyasko ile sonuçlandı.

Abiyane tabirle Şuan takım tam bir yabancı çöplüğüne döndü.

Colman,Bamba,Janko dışındaki hiçbir yabancı ile devam etmemeliyiz.

Geri kalan bütün yabancılar gönderilmeli.Gönderilebilir değil gönderilmeli.

Gs nin izlediği politika gibi (culio vs.) bir kısmını kiralık bir kısmını takas modellemesi ile elimizden çıkarmalıyız.

Yerine takımı yukarı taşıyacak yabancılar almalıyız.

Ya yerlilere ne demeli ?

Bu sene aldığımız yerliler dahil bir çok yerli oyuncumuz malesef büyük takımın oyuncuları değil.Ve Şampiyonluğu söke söke alabilecek bir takımın oyuncuları değil.

Bu takımda fark yaratan kaçtane yerli oyuncu var söyleyebilirmisiniz?Onur,tolga ve giray'dan başka ?

Volkan gibi vurdumduymaz,Olcan gibi bir maç iyi bir maç kötü oyunculardan kurtulmalıyız.

Bakıyorsun Soner,Yasin deniyor..yasin mesela bugün hazırlık maçındada güzel bir gol attı..

Ama lazım olduğu hangi maçta çok iyi oynadı ? bir maç söyleyebilirmisiniz bütününde etkili olduğu.

Yasin ancak bu takımda yedek olur..

Soner ise tam bir hayal kırıklığı.Gelişime açık denip duruyor bazı futbolcular için.Sanki biz geliştirme merkeziyiz arkadaş..

Yıllardır bir sürü gelişime açık futbolcu geldi.Bir açılamadılar.

Aykutmuş,Serkanmış artık bu tarz oyuncularada teşekkür edilmeli en fazla.

SOnuç olarak bu takımda çoğu oyuncu gönderilmeli.

Bu oyuncular takas,kiralama ve bonservisiyle verilmek şartıyla yerlerine Türkiyeden iyi oyuncular özenle alınmalı.Alper için 3 milyon 5 milyon çok para demeden artık net oyunculara gerekirse para verilmeli.

Yurt dışındanda 1-2 üst düzey yabancı oyuncu alınmalı ve ciddi bir revizyon yapılmalıdır.

Bu takım 5 yılda beraber top oynasa

yine o Şenol güneşin hayalinde olan "rakibi baskı altına alan futbolu oynayamaz.."

yine servetten , denizden o golü yer.

Saygılar

MuratJ
29.11.2012, 22:17
60 yaşına gelmiş hala 22-23 yaşında ki Emre ile, 25 yaşında ki Volkan ile uğraşıyor. Bu mide bulandırıcı yönleriyle kaç oyuncu kaçmak zorunda kaldı buradan. Dua ediyorum kendisi gitmeden önce Onur, Bamba, Colman gibi en değerli isimleri kaybetmeyelim diye. Şenol Güneş'e saygı bile duymuyorum ben artık. Benim için bu camianın en önemli dinazorlarının başında gelir. Derin Trabzonspor Şenol Güneş'tir.

TSemih61
29.11.2012, 22:22
Böyle saçma kadro çıkartmalar saçma değişiklikler bıktırdı artık kendisinden. Bir an önce takımdan ayrılması takıma yararlı olur.

Vkgz
29.11.2012, 22:25
bir Jaja bulmalısın hoca

must61
29.11.2012, 22:30
Hocam git artık.Git kendine sövdürmeden.

DeAgLeMaNyAq
29.11.2012, 22:32
2 senedir oyuncuların performanslarını arttırması konusunda o kadar çok övüldü ki şimdi o övgülerin hepsi terse dönüşüyor...

Ahmet Kuru
29.11.2012, 22:36
Şenol Hocamı televizyonda her gördüğümde yüzümde bir tebessüm oluyor...'' Seviyoruz seni Hocam''

SAFA
29.11.2012, 22:38
Hocam 2 senedir şu takıma hangi taktiği yerleştirdin ?

jojuk
29.11.2012, 22:41
dakika 81 alanzinho oyuna nasıl sokarsın şenol güneş artık çek git şenol güneş ..

farozlufatih61
29.11.2012, 23:07
En güzel yaptığı şey filozofi 2 kelime edip kendinden başka herkesi suclamak oluyor her defasında

Birazda sadede gelip 2 senedir oynattığı oyun hakkında 1 şeyler söylese gam yemeyecem ama yok oğlu yok

Sıradan bir takımız isteyen kabul eder isteyen etmez gerçek bu iğrenç bir oyun oynuyoruz ne oynadığımızı bilen varmı .....

Tvler bile dalga geçer gibi başlık atıyor

Gurpas
29.11.2012, 23:13
Şenol Hocamı televizyonda her gördüğümde yüzümde bir tebessüm oluyor...'' Seviyoruz seni Hocam''

Bende de tam tersi oluyor renktaş "günahkar olup çıkıyorum maalsef"

Emirhan Makul
29.11.2012, 23:14
Kaybettiği maçtan sonra "Şöyle öne geçtik sonra golü yedik sonra şu orta geldi sonra oyundan düştük sonra oyuna çıktık" gibi sıradan yorumlar
Kazandığı maçtan sonra ise şike ile ilgili bir kaç kelam, bir kafa karışsın, insanlar sahada ki rezil futboldan bir uzaklaşsın.

Bu görüşü an itibari ile edindim daha önceden yakıştıramamıştım fakat bence tam olarak bunu yapıyor hoca ve bu artık can sıkıcı.

M.S.SOFU
29.11.2012, 23:20
sene sonunda herhangi bir başarı gelmediğinde ne olacak
bakalım göreceğiz o zamanda saygı kalacak mı

bir adam için trabzonsporun bu hallere düşmesini yeğ tutanlar lafım size
hocaya git demek saygısızlık addediliyor
ancak asıl saysgısızlık takımı bu şekilde sahaya çıkararakj yapılıyor

o çok sevdiğiniz saygı kelimesi şenol hoca için geçerli iken niye tararftar için geçerli olmuyor
şu sahadaki oynanan futbol taraftara saygısızlık değil mi?
madem saygıya çok önem veriyorsunuz işe bir de buradan bakın

şenol hoca gitmeyecek,çünkü ona git denirse saygısızlık olacak
iyi o zaman mevcut oynanan futbol bize yeter
bize saygısızlık değil
saygısızlığı yapan biziz
oh ne ala memleket

ha bugün anladım ki trabzonda mazeret bitmez
bugün taraftar kötü etkiledi takımı olur yarın saha şartları kötü olur

trabzonsporun en önemli özelliği nedir?
iyi futbol oynaması
biz şike karşısında ne ile ayakta durduk
iyi futbol oynayarak

maalesef şu anda bu niteliğimizi kaybettik
bu resimde emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım
evet başardınız
birilerini trabzonspordan üstün tuttunuz ve takımın karakteri kayboldu
takım benliğini yitirdi
artık o sahada aslanlar gibi mücadele eden trabzonspor yok
takımların gelip takır takır puanları toplayıp gitiiği bir trabzon deplasmanı var
şimdi bunun sorumlusu kim?

şenol hocaya git diyerek saygısızlık eden ben miyim yoksa şenol hocaya saygı duyalımda takım ne olursa olsun diyenler mi?
eserinizle gurur duyabilirsiniz.

birilerine duyduğunuz saygı futbola ve seyirciye ve özellikle trabzonspora olan saygınızı geçmiş
kör olmuşsunuz ve sahadaki berbat futbolu ve bunun mevcut teknik ekiple bir çözümü olduğunu göremiyorsunuz
yok yok yok
bunu anlayın artık
bu takımın işi futbol oynamak ve bu takım futbol oynamıyor
durum bundan ibaret
sonra birileri gelip hocaya saygı diyor ve ortalık karışıyor
asıl görülmesi gerekenler görülmüyor

artvints
30.11.2012, 00:11
insanlar çok çabuk unutuyor malesef, 2008 senesine kadar bi çok sene kötü futbolla geçti zaten, arada gökdeniz,fatih,szymkowiak, yattara yla soluk aldık.onun dışında elimizde hiçbirşey yok.takımın zirve yaptığı zamanlarda da şenol hoca zamanında olmuş.taraftar biraz el atsa biraz sevgi gösterse çok çabuk toparlanır takım.ama bizim taraftarda öyle bir refleks hiç gelişmemiş, takım hep iyi gitmek zorunda.aksi takdirde taraftar da hemen küsüp kayboluyo.hiç sorumluluk almıyo.tabi ki futbolcular para alıyo, işini yapmalılar.ama sadece bizim klüpte futbolculara para vermiyolar.bi kere tersini ypasa taraftar ne kaybeder.çok kötü bir oyundan sonra o stad dolsa, bizi hep yanındayız mesajı verilse ne kaybeder.bi kere de karşılıksız sevelim şu takımı.şenol hoca da trabzonspor da bunu hakediyor.

must61
30.11.2012, 02:12
insanlar çok çabuk unutuyor malesef, 2008 senesine kadar bi çok sene kötü futbolla geçti zaten, arada gökdeniz,fatih,szymkowiak, yattara yla soluk aldık.onun dışında elimizde hiçbirşey yok.takımın zirve yaptığı zamanlarda da şenol hoca zamanında olmuş.taraftar biraz el atsa biraz sevgi gösterse çok çabuk toparlanır takım.ama bizim taraftarda öyle bir refleks hiç gelişmemiş, takım hep iyi gitmek zorunda.aksi takdirde taraftar da hemen küsüp kayboluyo.hiç sorumluluk almıyo.tabi ki futbolcular para alıyo, işini yapmalılar.ama sadece bizim klüpte futbolculara para vermiyolar.bi kere tersini ypasa taraftar ne kaybeder.çok kötü bir oyundan sonra o stad dolsa, bizi hep yanındayız mesajı verilse ne kaybeder.bi kere de karşılıksız sevelim şu takımı.şenol hoca da trabzonspor da bunu hakediyor.

Haketmiyor demedik ki ..

3 maç ,5 maç, 10 maç , yarım sezon ...Ee 2 yıl oldu be kardeşim.

En ufak bir umut vermez mi futbol.

Altyapı desek , genç oyuncu desek yok.

Transfer başarısı desek yok.

Takım içi uyum desen yok.

Heyecan desen sıfır.

Oynanan oyun resmen rezillik eziyet haline geldi tüm maçlar.

Galip geldiklerimiz de dahil.

En ufak bir gelişme ufak bir değişim görsem zaten destekleyeceğim.

Ama malesef yok.Hiç yok.

artvints
30.11.2012, 02:19
Haketmiyor demedik ki ..

3 maç ,5 maç, 10 maç , yarım sezon ...Ee 2 yıl oldu be kardeşim.

En ufak bir umut vermez mi futbol.

Altyapı desek , genç oyuncu desek yok.

Transfer başarısı desek yok.

Takım içi uyum desen yok.

Heyecan desen sıfır.

Oynanan oyun resmen rezillik eziyet haline geldi tüm maçlar.

Galip geldiklerimiz de dahil.

En ufak bir gelişme ufak bir değişim görsem zaten destekleyeceğim.

Ama malesef yok.Hiç yok.

ama başından beri tutum aynı, futbol genel olarak kötü zaten.bu takıma iyi yabancı t.direktör getirilebileceğine inanıyomusun?bugün beşiktaş çok iyi futbol oynuyo diye örnek gösteriliyo.o hocanın ismi geçtiğinde taraftar ayağa kalktı.bu şekilde bişey değişmiycek.hoca üzerinden bu tartışmaları yürütmenin hiç bi anlamı yok.klüp olarak bişeyleri değiştirmek gerekir.yoksa bu kısır döngü devam edecek.

Travelair
30.11.2012, 12:00
4-2-3-1 sisteminde ısrar ediliyor. Defansın önündeki 2 futbolcun çok yönlü olmalı, kanatların ileri geri çalışmalı, ilerideki forvetin çalışkan olmalı, top tutmalı, top dağıtmalı, gol atmalı, asist yapmalı... Yani zor bir sistem. Ama illa bu olacak. Olmuyor. Şımarık bir çocuk gibi Sapara değere bindi diye alıyoruz geri, ama başarılı olduğu forvet arkasında değil ortasahada kullanıyoruz, aynı şekilde Soner'i de öyle kullanıyoruz. Zokora'yı istememişsin, yönetim almış, onu da Hüseyin gibi kuollanıyorsun, takım daha da geriye gömülüyor. N'Doye'yi istememişsin. Tanıdığından değil herhalde parasından. Janko'yu istediğine de inanmıyorum. Parası uygun diye ses çıkartmamışsın. İleri koyuyorsun sonra ondan Burak gibi oynamasını bekliyorsun. Yetmiyor boyu uzun diye kafa toplarında etkilidir önyargısına kapılıyorsun. Kanattan orta yapacak adamın yok vs. vs.

Zafer Fidan
30.11.2012, 13:29
büyük bir ihtimal devre arasi birakacak.

farozlufatih61
30.11.2012, 13:32
Akşam sahaya sürdüğü kadro 4-4-2 dizilişindeydi ama ben o sistemde oynadıklarını görmedim oyuncuların kafalarına göre takıldıklarını gördüm....

MFOB
30.11.2012, 19:27
saygı değer hocamızın artıok halil den vazgeçmesi gerektiğini ne zaman anlayacak acaba kaç maç daha kaybetemiz gerekiyor

Ömer Faruk61
30.11.2012, 21:18
Ben bu takımın bile Trabzona fazla olduğunu düşünüyorum.Şenol Hoca kötü bir teknik direktör olabilir ne olursa olsun ona küfretme hakkı vermez kimseye...Ben Karabük maçından sonra bırakması gerektiğini söyledim Videoton faciasında bırakır dedim ama şike soruşturması da şike soruşturması boşa kürek....

Ilelioglu
30.11.2012, 21:35
Bence sezon sonuna kadar devam etmeli, devre arasinda birakmasi bize hicbirsey kazandirmaz. Sezon sonu oturulur ve konusulur.

Bazilari kadronun bozuldugunu yeni kadronun eski hale gelebilmesi icin epey bir zaman gerektigini unutmuslar.

..

Ahmet Kuru
30.11.2012, 22:19
Şenol Güneş'ten önceki hocaları düşünüyorum da takımın olduğu haller vs ve bütün hocaların gidiş şekillerinin ardından kolların açılarak Şenol Güneş ismine sarılması...

Son 15 yıla baktığımızda Şenol Hoca'nın haricinde takıma iyi futbol oynatan,Şampiyonluk için en çok yaklaşan hoca olarak Ersun Yanal ı söyleyebiliriz. onunda bu takımdan nasıl gittiğini biliyoruz... 10 yaşındaki çocuğa karısının çocuğunun yanında ana avrat küfür ettirerek...

Tamam Şenol Hoca gitsin.. Sonra ne olacak? onun yerine gelecek hocaya tribünler ne kadar destek verecek?
AKP hüküme Trabzon'a ayak bastığında partiye verdikleri desteği bazı taraftar grupları takıma vermiş olsalardı şuan bunları deil başarıları konuşuyor olurduk...

Sorun ne hoca da nede yönetimde....

Sorun bizde,taraftarda... Biz sanki çok iyi şeyler yapıyoruz da Şenol Hoca'yı eleştiriyoruz. Eleştiriyi de geçtim,ahlaksızca,şerefsizce hocaya küfürler ediyoruz...

Şenol Hoca bu tamına yanılmıyorsam 5. kez geldi... 5.kez göndersek 6. kez yine kollarımızı açacağız ve bugün söven şerefsizler o günde kollarını açacaklar.!

CEMEFKER
30.11.2012, 23:57
Soy ismi gibi ne zaman karanlığı girsek bir güneş gibi doğmuştur camianın üzerine......

Her zaman söyledim, yine söylicem. Teknik ve taktik anlamda eleştirilebilir her teknik adam gibi, bu onun iyi olmadığını göstermez. Eksik yönlerine rağmen ki ben teknik ve taktik anlamda hocaya karşı insafsız olmicam, o bizim gördüğümüz ve BİZE UYAN EN İYİ TEKNİK ADAM bugüne kadar. Şenol Hoca teknik adam olarak olmazsa bile (kafa olarak yorulmuş olabilir) farklı bir görevle klupte her zaman olması gereken bir değer.

Takıma tekrar gelirsek özellikle yabancı oyuncularda disiplin sorunu üst seviyede. Antep'e ilaç olan Sapara bizde yokları oynar. Colman sezon başından beri yok. Vittek yok. Janko yok, Adrian bir var iki yok. Alanzinho takasa gidecek kadar akıllarda yok. Henrike yine aynı. Emerson ve Bamba kapasitelerini zorluyor gibiler. Bunlara aklıma ilk gelen Volkan'ı yerli olarak ekleyebiliriz.

Şenol Hoca'nın yanına eksik yönünü tamamlayacak biri lazım. Ünal Hoca gittiğinden beri takımdaki olumsuz yönler daha bir açığa çıktı gibi.

Bana göre Hoca'nın yanına sözünü esirgemeyecek, abilik yapacak birileri lazım gibi. Kaptan Tolga bunu bir nebze yapıyor gibi ancak içlerinden olmayan birinin sözü daha etkili olur....Aklıma gelen ilk isim Hami Mandıralı.

cakalkerem
01.12.2012, 00:42
anlaşma yapmadı mı hiç istemesem de MAY bazen hak veriyorum...parasını alıyor naasıl sa hem de iyi para....bakalım gençler maçına nasıl çıkacak.....

Bu alan neden yedek kalır...kaleye giden tek oyuncumuz var onu kadroya alma...

henrique denen golcumuz var adam tribünde paslandı...

volkan denen kanat adamımız var küstürdü...

ama daha iyileri var hocanın elinde

Halili var büyük oğlu sonra serkan var gencecik zeki duruyor...geçen maç vitteki sokuyordu.....Janko çıkıyor halil kalıyor valla anlamadım ben bu işi....

AYYILDIZ
01.12.2012, 01:09
Hocayi gonderiyoruz madem kim gelecek? Su net ne kadar kizsamda Trabzonspor'a Senol Gunes'ten iyisi gelmez. Sucu biraz da taraftar olarak kendimizde gormeliyiz.Avniaker'de ne destek var ne birsey.Rakibi baski altina alan bir taraftar yapisi yok.Insallah Genclerbirligi'ni yeneriz de hoca rahatlar biraz.

Yaşar
01.12.2012, 01:14
Daha iyisi gelmez ama değil mi?
Allah, peygamber aşkına; takımın şuanda oynamaya çalıştığı futbola benzer şeyi oynayabilmek için Şenol Güneş'e ne ihtiyaç var yahu?
Beden Eğitimi öğretmeninin yaptığı gibi verirsin çocukların elne topu, çıkarlar, Trabzonspor kadar oynarlar.

Bera B.
01.12.2012, 01:41
Eğer gidecekse ben nolursa olsun yine de Ersun Yanal'ı isterdim.

Mehmet Fatih Silik
01.12.2012, 03:59
Takimin oynadigi futbol icin illa bir teknik direktöre gerek yok...Hani zor kaldigin da veya geriye dü$tügünde hatta öne gectigide stratejini degi$tirirsin...tabi bu iyi yönde olmak $artiyla...
Hocada bu yok...farkinda misiniz Ünal Hoca varken her gol oldugunda hararetli tarti$irdilar...hamleleri konu$urdular büyük ihtimal...
$imdi bakiyorum hoca kenarda öyle bakiyor...arada görüntü olsun diye bir$eyler karaliyor ama o kadar...
Resmen bitmi$...$ike süreci onu cok fena hirpaladi bunu kabul ediyorum...ama madem ileriye dönük bir$eye dü$ünmüyorsa ve orda durmanin bir manasi olduguna inanmiyorsa niye gitmiyor?
Ferguson birgün biraktiginda onunda yerine biri gececek muhakkak...iyi veya kötü yönde insanlar konu$acak...ama takimda bir sistem yoksa nereye kadar gidebilir ki?
Bi Be$ikta$'li Samet hocaya bakiyorum bide bize...Samet hoca bu genclerle ve bu kadar kücük bir bütceyle maksimum performans aliyor...
Biz ise daha ideal 11'imizi kuramadik...$ike mike onlar ayri bu ayri...önümüzdeki sene Avrupa Lig'ine katilmazsak transferlerde ona göre yine hayal kirikligi olur...
Gerci $L'ne katildik da ne oldu...

Bayundur Han
01.12.2012, 11:03
hocanin gitmesi en kolay cozum. Yerine gelecek yeterince adam var; Hami Mandirali, Shota Arveladze vs gibi adamlar gelir onlarda yapar bu isi. Bizim istedigimiz Senol Gunesin kendine ceki duzen vermesi. Uzun uzun konusmalar yapip hicbirsey demeden gundem degistirmeye calismasini gormek istemiyoruz. Senol Gunes gibi teknik direktorden bekledigimiz bu kotu futbol nereden geldigini ve ne yapacagini aciklamasini istiyoruz. Bir ton transfer yapildi, bir ton adam gitti geldi. Hala bu sorunlarimi yasiyoruz? Nedir takimdaki bu duzensizlik. Iki pas yapamiyor takim. Ersun Yanali arar olduk. Senol Gunes'in o Koreden dondugundeki futbol heyecanini yeniden bulmasi gerekiyor.

Travelair
01.12.2012, 11:12
Şenol Güneş başarılı olacak. Belki bugün değil, belki bu sene değil. Belki 2-3 yıl sonrası da değil. Ama inanıyorum bir gün mutlaka başarılı olacak. Belki ben göremem. Ama bir gün mutlaka!

farozlufatih61
01.12.2012, 11:13
http://www.takaonline.com/trabzon-dersini-aldi.html Habere bak dersimizi almışız hoca öyle diyor....

Oyunculara gösterilen tepkiye oyuncular alışmalıymış vede aşmalıymışlar gerçekten senden t. direktör olmaz.....

Vittek ve Cech ayrılmak istiyorlarmış kolaylık sağlayacaklarmış yahu sen hiç düşünmüyormusun bu rezaletten sonra ayrılmayı ben olsam utancımdan yerin dibine girerim ama sende o yüz nerede...

Oyunculara haksızlık etmek istemezmiş bak hele bak o oyuncuları sahaya süren sen değilmisin ıslıklanmalarına yuhalanmalarına küfür yemelerine sessiz kalan sen değilmisin

2 sezondur her yenilgi sonrası basının karşısına çıkıp taraftarın hassas olduğu konulara ağırlık vererek taraftarı bertaraf ettin bravo sana.......

Ersun Yanalın kellesini isteyenler ve kellesinin alınmasında ön ayak olanlar sizler hiç birşeyi hakketmiyorsunuz...

Ne olacak sanki satılmışşehire yenilmişiz çok mu büyük bir olay..

Büyük şikeçiye geçen sezon 3 kez yenildiğimizde bile kılı kıpırdamayan birinden bahsediyorum.....

Bazılarıda gönderilirse kim gelecek diyor ne diyeceksin bunlara ALLAH akıl fikir nasip etsin........

Turan Bebek
01.12.2012, 11:27
Hocanın gitmesine karşıyım...Şenol Güneş babamın oğlu değil...herkes gerçekleri görmeli, buna hoca da dahil...bizi şampiyonluğa hep bu Hoca yaklaştırdı...şikecilerin oyunu olmasa resmi olarak da şampiyon yapmıştı. Gelelim gerçeklere: Takım futbol oynamıyor doğrudur...kadro istikrarı yoktur buda doğrudur ancak bizden kat be kat fazla para harcayanlarla şu anda aramızda 6 puan fark vardır, Pazartesi maçı alırsak iner dörde...biraz da bardağın dolu tarafından bakmalıyız...Bize özgü aceleci ve çabuk demorelize durumlarımızı kontrol altına almalı, değerlerimize sahip çıkmalıyız. GÜN CÜMLE ALEME KARŞI BÜYÜK TRABZONSPOR'A SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR.

Mellih
01.12.2012, 11:49
Şike olaylarından en olumsuz etkilenen biz olduk. mental olarak büyük çöküntü oldu. şenol güneşin performansı çok bozuldu. son dönemde fahiş hataları var. ben şenol güneşi severim. en dürüst futbol adamlarından biridir. Ama her döneminde aynı hataları görmüştük. bunlardan biri transferi kim yapıyor. Hocaya soruluyor mu konusu.. eğer sorulmuyorsa şenol güneşin başta duracağını düşünmüyorum. Şenol güneşin istediği adamlarda alındı. ama şenol hoca onlarıda kullanamadı. Şu anda değil, ugun bi zamanda şenol güneşin bırakması gerektiğini düşünüyorum. Tecrübesiz ve ligin havasını solumamış birini getirmemeliler. Kabul eder mi bilmem ama bi senelik mustafa denizli dönemi görsek. takımda oturmayan bazı şeyler oturacak diye düşünüyorum. zico boşta, halilhodzic,shota sırasıyla düşünülebilir.

cyberentalpi
01.12.2012, 12:19
Şenol Gunes in kendisi bile ne yaptıgını bilmiyor.
ne olursa olsun tam sampiyon oluncak sezon
ama es -es e yenilirsen. antalyada son anlarda 2 gol yersen. mersine evinde kotu oynayıp 2 puan verirsen bu ligi bitiremezsin

senol gunes yerine denizli gecici iyi bir cozum olur.
kalıcı olarak zico olabilir. keske ersun yanal gibi kurucu bir adam gelse.

canna52
01.12.2012, 12:38
Şike olaylarından en olumsuz etkilenen biz olduk.

2 senedir aynı ekmek..

Alper AKBULUT
01.12.2012, 12:46
yahu yapmayın etmeyin.kimler geldi kimler geçti ahmet suat ve özkan hocadan sonra en başarılı hoca şenol hocam.ersunda geldi gördük ne olduğunu.ilk fırsatta tekme vurmak bu kadar kolay olmamalı wenger gibi ferguson gibi şenol hocada yıllarca kalmalı şampiyon olsakta olamasakta.kaldı ki 30 yıl sonra bizi şampiyon yapan tek hocadır.

Vkgz
01.12.2012, 12:55
Trabzonspor Trabzondan kurtulduğu an şampiyonluklar gelecektir. Malesef bu böyle. Çünkü herkes kıskanç ve birbirini yiyor.

annttiigs
01.12.2012, 13:50
Trabzonspor Trabzondan kurtulduğu an şampiyonluklar gelecektir. Malesef bu böyle. Çünkü herkes kıskanç ve birbirini yiyor.

+1. şehirden kurtulmasa da o şehrin pisliğinden izole edilmeli. sonuçta adını aldığı bir şehri bırakmak gibi gereksiz bir argümana -ne kadar çok istesem de- katılamam.

Vkgz
01.12.2012, 14:08
bende şehirdeki lüzumsuz camiadan bahsetmiştim zaten.

Fatih
01.12.2012, 16:30
Geçen sezon sonunda ''Yoruldum'' demiştiniz bu sezon haklı olduğunuz açıkca ortaya çıktı sizi daha fazla yormayalım Hocam.

Armağan Dere
01.12.2012, 20:15
Şenol İstifaaa
Şenol İstifaaa
Şenol İstifaaa

Sefa
01.12.2012, 20:18
Geçen sezon sonunda ''Yoruldum'' demiştiniz bu sezon haklı olduğunuz açıkca ortaya çıktı sizi daha fazla yormayalım Hocam.

Evet, işin ilginç tarafı da bu. Yoruldum diyor, artık Türk futboluna verecek bir şeyim kalmadı uzatmaları oynuyorum diyor ama sözleşme uzatıyor..

Enteresan..

Fatih
01.12.2012, 20:40
Evet, işin ilginç tarafı da bu. Yoruldum diyor, artık Türk futboluna verecek bir şeyim kalmadı uzatmaları oynuyorum diyor ama sözleşme uzatıyor..

Enteresan..

Trabzon'a Trabzonspor'a hizmet sadece T.D olmakla olmaz bıraksın başka bir görevde devam etsin.Şenol Güneş kentteki en sözü geçen en güvenilen adam değil mi kafasındaki Trabzonspor'u yaratsın kim ne diyebilir.Tv karşısına geçip mesaj vermekle sorunlar çözülmüyor.

farozlufatih61
01.12.2012, 21:03
O açıklamanın bir orta oyunu olduğu o gün aşikardı.....

Nevzat şakar ve hasan yener tarafından yazılan şenol güneş tarafından tek perdelik bir oyundu oynandı ve sözleşme yenilendi........

Taraftar zaten saha sonuçlarıyla ilgilenmiyordu o dönem sanki şimdi ilgileniyor mu? Hiç sanmıyorum......

cakalkerem
01.12.2012, 21:40
hocanın maçlarda tuttuğu notları anlayabilen var mı?

Ne yazıyor acaba?
Her gördüğümde yazıyor acaba maçlardan sonra okuyor mu?

Deniz Tosunoğlu
02.12.2012, 00:15
hocanın maçlarda tuttuğu notları anlayabilen var mı?

Ne yazıyor acaba?
Her gördüğümde yazıyor acaba maçlardan sonra okuyor mu?

Ailece merak ediyoruz bu konuyu :D

Fakat, Senol hoca sadece 80. dakikada maglup durumdayken not ediyor. Neden 80. dakika, ve neden maglup olurken? :)

DeAgLeMaNyAq
02.12.2012, 02:02
Not falan almıyor Lig TV defalarca o kağıtları maç içerisinde yansıttı. Zaten bırakın Şenol Güneş'i normal bir teknik direktörün bile böyle takımıyla ilgili maç içerisinde not alması pek görülmez bir şeyler varsa da onu yardımcılarına söyler. Orada kulübün antetli kağıdında futbol sahası var. Yeni girecek oyuncuyu ve yeni oluşacak dizilişi yazıyor. Bu iş sadece mağlupken de olmuyor hatırlarsanız geçen sene Eskişehir deplasmanında 1-0 öndeyken ve dakika 57'de Burak Eskişehir'e ikinci golü attığında da benzer sahne yaşanmıştı. Sonuçta mağlup olunduğunda gözler daha çok kulübede olduğundan bu yansıyordur...

http://s1.directupload.net/images/121202/vb3cpavu.swf

Sefa
02.12.2012, 04:01
Türkiye'de not alan bir tek Şota var o da bunu devre arası ya da maç sonu oyunculara aktarmak istediklerini unutmamak için yaptığını söylemişti..

yaranozlu
02.12.2012, 07:48
şenol hocaya şuanki durumuyla başarısız denemez. ciddi anlamda şampiyonluk şansı devam ediyor fakat yanlış transfer politikası, kötü futbol, düşük kondüsyon(Bizati skandalı), avrupadan kolay elenme ve şenol hocanın yıpranmışlığı istifa etmesini gerektiriyor. belki yöneticilik teklif edilip o şekilde takımdan kopmadan devam edilmesi sağlanabilir ama yeni nesil futbolculara teknik ve taktiğin dışında ciddi moral ve motivasyon vermek gerekir. şuanda hocalık hakkını kaybetmiştir ve istifası istenemeyeceğine göre kendi istifa etmelidir. hocalık hakkını ne hami, ne şota, ne tolunay, ne ünal, ne de metin diyadin hak etti. bu hak Mustafa Akçayındır. hem 1461den kimden faydalanılablir onu görecektir, hem sonraki 1461 topçu ve hocalarına örnek olacaktır, hem de T.Linyitteki başarısının ve 1461 başarısının takip edildiği görülecektir. İyi bir Trabzonlu olduğu için 1461e geldi. yoksa bankasyada küme düşecek tkaıma play-off oynattı, bu başarısı bakasyada zirveye oynaya bir takıma gelmesini sağlardı ama Trabzondan kopmak istemedi ve belki de Trabzonspor hedefi için geldi, başardı ve şuanda hak ediyor. Devre arasında mutlaka AKÇAY Trabzonsporun başına gelmelidir. bu sene hedef türkiye kupası ve ligde ilk 3 olmalıdır. zira bu takımdan fazlası beklenmez. 1461 ve Beşiktaş ne gösteriyor, genç oyunculara şans verirsiniz, hata yaparlar ama her maç üstüne koydukları için sürekli oynatılarak çok başarılı işler çıkarmaları sağlanabiliyor. bu cesaret Şenol Hocada yok, Akçayda var.

Tarık Talşık61
02.12.2012, 08:46
Şu takımın hocası olman beni utandırıyor Türkiye'nin en yeteneksiz teknik adamısın.

ilhan
02.12.2012, 12:20
Bu kağıda not alma olayı Van Gaal ile başladı. Van Gaal'in yardımcıları da ondan esinlendi. Mourinho mesela not alan bir adamdır. Şota da not alan bir adamdır. Her ikisi de Van Gaal ile çalışmıştır. Ama Ferguson hiç not almaz, sakız çiğner. Başarılıdır. :)
*
Şenol Güneş'e sormak lazım;

- Üst düzey oyuncuları neden elinde tutamıyorsun?
- Kulüp içerisinde bu kadar ismi tartışılmaz adamken; neden transfer konusunda Türkiye sınırlarını aşamıyorsun?
- Senelerdir hocalık yaptığın Türk futboluna kazandırdığın "genç" futbolcu sayısı kaçtır?
- Trabzonspor'un marka değerini yükseltecek futbolculara karşı neden takıntılısın?

*

Şenol hocayı çok seviyorum. Hep başarılı olsun istiyorum. Fakat bazı noktalara da değinmek gerekiyor. Başarılı olduğu yerleri yazdığımız gibi çuvalladığı yerleri yazmazsak olmaz.

Cyzio
02.12.2012, 13:38
Neden Şenol Güneş..?

Bence..

Bir anektod. Güvenilir kaynaktan aldığım bir bilgi.

Hoca Halilodzic. Trabzonspor onun döneminde de parlak bir futbol oynamıyordu. Kadro, şimdikine nazaran daha iyiydi, derinliği yoktu. İlk 11'lere bakarsak en azından tek başına maç çevirebilecek 3-4 oyuncu vardı. Şimdi bence bir Colman var bu anlamda.

Takım iyi oynamıyordu ama herkesin Halilodzic'e kanı kaynamış, onu sahiplenmişti. O da başta Tekke ile bir sorun yaşamıştı; sonra o sorun aşıldı. Zaten sezona onunla başlamamış, yaşanılan klasik bunalımlardan biri sonunda onu göreve getirmiştik. Yani iyi kek yapamıyordu ama hamuru o karıştırmamıştı.

Ben ona ne zaman inandım biliyor musunuz? "Trabzonsporlular Trabzonspor'u Porto zannediyor; ama Trabzonspor bu aşamanın çok uzağında" dediğinde. Tespit doğru ve açıklama cesurcaydı. Fazla tepki de almadı. Adamın Bosnalı oluşu, müslüman oluşu, Fransa'da başarılı olmuş olması ve belirli prensipleri olması sanıyorum taraftarda da kredi kazanmasına sebep olmuştu.

Sezon sonu Halilodzic ile kalacak mı, gidecek mi görüşmesi yapılınca Halilodzic o dönemki yönetime mealen şöyle diyor: "Ben Trabzonspor'u sevdim ve burada kalıp çalışmak isterim; ama bir şartım var. Hem Gökdeniz, hem Fatih Tekke takımdan gönderilecek". Buna o dönemdeki yönetimin cevabı: "Hocam birini gönderebiliriz ama ikisini birden gönderirsek bizi Trabzon'a sokmazlar".

Halilodzic bunu gülümseyerek anlayışla karşılar ve anlaşma sonlanır.

Kaybedilen (ya da berabere kalınan) bir Gençlerbirliği maçı sonrası takım otobüse biner. Tam hoca da binecekken Fatih Tekke "hocam dışarıda kal" der ve kapıları kapatıp tüm takıma "Trabzonspor'da futbolcusunuz. Böyle mi oynanır" deyip başlar küfretmeye. Halilodzic şaşkındır. Oysa o futbolcuları azarlamayı değil, ikna ve motive etmeyi planlamaktadır. Tekke'nin takım, taraftar ve kulüp üzerindeki etkisini görünce burada yapabileceklerinin sınırlı olduğunu anlar.

Bizden ayrılınca önce bir kulübe gider, ardından da Fildişi Sahilleri milli takımının başına geçer.

Bu anektottan yola çıkarak düşünmeye başlayalım. Diyelim ki, yönetim Halilodzic'in istediğini yaptı ve o iki ismi takımdan gönderdi. Sezon başladıktan sonra muhtemel ikinci puan kaybından sonra gerçekten de ne o yönetim, ne de takım Trabzon'da barınamazdı.

Trabzonspor'un normal hiç bir takımda olamayacak anormal şartları var. Bu şartlar nedeniyle neşteri, hatta baltayı eline alıp revizyon yapacak hocalara ihtiyacı var. Genç olması da kaymağı olur; ama bu kariyere en yakın Ersun Yanal'a bu şehirde edilen eziyeti de gördük, yaşadık. Adam kaçar adımlarla uzaklaştı Trabzon'dan.

Benzer süratle Trabzon'dan ayrılan Ahmet Ağaoğlu için sürekli "kaçtı, bıraktı, gitti" dendi. Aynı şeyler, çok önemli bir çıkış ile görevi bırakan Özkan Sümer için de geçerli. Oysa ki, bu adamların neden kaçtığına hiç odaklanıp, onlara kafa yormadık. Dolayısıyla olumsuz ne varsa süregeldi. Ve o çark sürekli öğüttü durdu.

Hatırladığım yıllarda Trabzonspor'da görev yapan iyi teknik direktörler: Şenol Güneş, Samet Aybaba, Ersun Yanal, Halilodzic, Breams. Bunlardan bir tek Şenol Güneş ısrarcı oldu. 1997'de fener de kendisine transfer teklifi yaptı. Hani teklif almıyor diyorlar ya, yalan. Diğerleri şartları değiştirin kalalım/gelelim dediler (haklı olarak). Bunlardan bir tek Şenol Güneş'in ısrarcı olmasını Trabzonsporlu oluşuna bağlıyorum. Kulüplere mal olmuş insanlar kulübün ihtiyacı olduğu beyan edildiğinde görevden kaçamazlar.

Teknik eleştirilere gelince. Geçen sene omurgasını olduğu gibi kaybetmiş bir Trabzonspor vardı geçen sene. Sezon boyunca 7-8 oyuncusu ayrıldı takımdan. Yeni baştan kadro kurmak gerekiyordu. İki sezondur kadro oluşturulmaya çalışılıyor. Öyle ki, UEFA Kupası'ndan elendiğimiz hafta Emerson ve Janko transfer ediliyor !

Bu sene defansta zaten geniş alternatifimiz yok. Solda kime sorsanız, (mecburiyetten) Emerson diyor. Sağda Zeki Yavru (romantik bakış ile) ve Serkan (çok çok zorlasak Celutska), forvette Halil, Henrique, Emre, Janko.

Bir de tüm taktiği asıl belirleyen orta sahaya bakalım:

Adrian, Alanzinho, Aykut, Colman, Zokora, Volkan, Olcan, Barış, Sapara, Soner, Yasin...

Bu orta saha isimleri içinde bir adım öne çıkan sadece Colman var. Ki, o da maç seçerek oynuyor. Yine de diğerlerinden bir kaç adım önde.

Diğerleri birbirine benzese de, benzemese de içlerinden ayrım yapıp, genel ortak kanı ile "şu banko oynar" denecek adam yok. Biri bir hafta iyi, diğer hafta kötü. Diğeri berikinden bir milim önde sadece. O çıksa, şu girse hiç bir şey değişmiyor.

Maç başlıklarına bir bakın Allah aşkına. Herkes birbirinden %40-50 farklı kadrolar yapıyor.

Böyle bir takımda iskelet kurmak 1 seneden önce çözülebilecek bir sorun değil. Bu gerçeği görüp, kabullenmek lazım.

Güneş'in en beğendiğim yönü, her zaman başında olan takımlara çok iyi ve kolektif oyun oynatmasıdır. Bu takımın o merhaleye ulaşması hem zor, hem zahmetli, hem sabır işi.

Son üç sene içinde bu takımdan ayrılan oyunculardan herhangi biri takıma yeniden dönse, yerini aynen bıraktığı gibi alır; çünkü o formaları dolduracak oyuncular almadık (öyle oyuncular vardı da mı alamadık derseniz, o zaman kaybetmeden düşünecektiniz diyebilirim. Ben de farkındayım ve Güneş ile hemfikirim ki gidenler zaten en iyileriydi).

E, durum böyleyken Güneş'e, ne alternatif yaratamadığı, ne kadro seçimi, ne oyuncu değişiklikleri nedeniyle kızamıyorum.

Sevgili Tunga Bey kardeşim;

Prensip olarak çok uzun yazıların tamamını alıntılamadığım halde, üzerinden çok uzun zaman geçmesi sebebiyle, arkadaşların neler yazdıklarınızı unutabileceği gerçeğini de göz önünde bulundurarak bu güzel yazınızı kesmeden bir kere daha yayınlıyorum.

Sizin de belirttiğiniz üzere, güvenilir bir kaynaktan aldığınız bilgiler, olması çok muhtemel bir senaryo gibi gözüküyor. Yani ben yazdıklarınızın o kısmına tamamen katılıyorum.

Benim anlayamadığım ve asla anlayamayacağım nokta ise şu: Koyulaştırıp mavi renge boyayarak vurguladığım kısımda, altını çizdiğim "ikinci puan kaybından sonra" hiç bir teknik direktör barınamazken, ellinci puan kaybından sonra Şenol Güneş'e neden hâlâ tahammül edildiği.

Broos'u daha ilk senesindeyken kovduğumuz puan durumunun sadece 1 (yazıyla bir) puan üstünde olmak, Trabzonspor'da 14'üncü (yazıyla ondördüncü) sezonunu geçiren bir teknik direktör için başarı mıdır, ya da en azından müsamaha gösterilevek bir durum mudur?

Trabzonspor yönetimi, taraftarı ve şehri bu sorulara cesurca cevap vermediği müddetçe bu gayya çukurunun içinden çıkamaz.

.

Cyzio
02.12.2012, 13:42
Trabzon'a Trabzonspor'a hizmet sadece T.D olmakla olmaz bıraksın başka bir görevde devam etsin.Şenol Güneş kentteki en sözü geçen en güvenilen adam değil mi kafasındaki Trabzonspor'u yaratsın kim ne diyebilir.Tv karşısına geçip mesaj vermekle sorunlar çözülmüyor.

Bence Trabzonspor'a en iyi hizmeti Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak verir. Hem Trabzonspor ondan kurtulmuş olur, hem de şu rezalet ötesi şike durumlarının bile yıkamadığı Fener'i öyle bir duruma sokar ki; değil herhangi bir teknik direktör, feriştahı gelse kurtaramaz.

.

Hüseyin Başoğlu
02.12.2012, 14:13
@Cyzio

hocam temel sorunumuzu zaten siz göstermişşiniz....

2 maçla gönderilen hocalar....

yetmedimi ?? neden bu takıma gelen hiç kimseye aklındakini yapması için yeterli vakti veremiyoruz ?? neden hep milletin aklını okuyarak kelle istiyoruz yetmedimi ??

bu sadece senol gunes için değil ersun yanalda broos da samet aybabadada farketmez hepsi için...biz hangi teknik direktöre futbolcuya aklındakini yapabildiklerini tam ortaya koysun die yeterli vakti veremiyoruz ??

bursasporda bu seneye kotu basladı gecen sene kötülerdi ama vakit ve desteği verdiler şuan bursa iyi bir takım oldu iyi gidiyor...
fenerbahcede sene bası kazan kaynıyordu herkes birbirini kesiyordu 3 kere istifa etti angut baska nedenlerlede olsa kabul görmedi bu adam kafasındakini yapmasına ortam verildi ve şuan fenerin hali ortada....
antalyaspordada keza sene bası mehmet özdilek i astılar kestiler ama adam aklındakini ortaya koyabilince hatırı sayılır bir başarı yakaladılar sürdürebilirlerse kim bilir neler olabileceğini...
keza orduspordada vs.vs.

bizde bu tahammül neden yok ?? daha doğrusu biz demicem bu tahammülsüzlük 30-35 yaş üstü taraftarda var genel olarak...sağolsunlar geçmiştede onlar kesti hala daha akıllanmadan aynı yolda devam...hala daha akıl okuyuculuğu yapmaya devam ediyorlar yetmedimi ??

ya bir kere ya bir kere sabredelim bir kere karsılık beklemeden güvenerek destekleyelim olmazsa ondan sonra gönderelim...bir kere tahammül edelim...2 senedir ilk 11 imiz hep değişiyor ya bir bekleyelim bir otursun şu takım ondan sonra başarı gelmezse ondan sonra gönderelim bi bırakalım senol güneş aklındakini yapsın...

umarım sizi kırıcak bir şey söylememişimdir...

Travelair
02.12.2012, 14:27
30-35 yaş üstüne gel anlarsın Hüseyin

Ahmet Kuru
02.12.2012, 14:39
Hocam sizin en büyük hatanız,doğru zamanda ve doğru yerde gerçekleri açıklamadan yolunuza devam etmeniz oldu.. Zaten ne olduysa onlardan sonra oldu...Yazık oldu...
Klübün giden parasına mı yanalım,takımın yabancı çöplüğüne dönmesine mi yanalım ne ye yanalım bilemedik vallahi.

Hüseyin Başoğlu
02.12.2012, 14:48
30-35 yaş üstüne gel anlarsın Hüseyin

anlamam abi....ben hiçbir zaman sabit fikirlilik yapamam...hep hatayıda dışarıda arayamam....

Cyzio
02.12.2012, 15:04
Şu yazdıklarım sevgili cerasus'un "Salı Konserleri" başlığında bana yazdığı şu mesajına (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918804212&postcount=448) cevaptır:

Ortada bir cenaze olduğuna katılmıyorsanız, elbette dediklerim size tatsız gelecektir. Bakalım bitkisel hayat daha ne kadar sürecek?

İmzama gelince: Sanırım ikinci cümleye takıldınız. İmzamı yaklaşık 6-7 hafta önce avatarımla birlikte değiştirdim. İkinci cümle ise gene yaklaşık 4-5 haftadır var. Ama siz yeni fark etmişsiniz. Belki biraz haddini aşan bir cümle ama, geçenlerde Poetricus üstadla telefonda konuştuğumuzda (sahi kendisi nerelerde?)

-"Sınıfta Trabzonspor'u ve Şenol Güneş'i konuşuyorduk. Ben de onlara dedim ki; 'Bu kadar başarısız insanlar uzak doğuda intihar, batıda istifa ederler. Bizde ise, maaşını arttırıp sözleşme uzatırlar.' Bu sadece bize mahsus bir durum üstad."

demişti. Benim ikinci cümlem her ne kadar bu durumu biraz aydınlatıyorsa da; esas olarak Tyler Durden'in (sahi, sanki o da artık forumda yok), çarpı işaretli Şenol Güneş avatarı kullandırmama yönündeki forum tasarrufunu protesto ve kendisine destek olarak imzamda yer aldı. Şimdi daha mı iyi oldu? Eğer Tyler Durden'e bu hak tanınırsa, hemen eski avatarıma dönüp (lâf aramızda o avatarımı çok özledim), yeni bir imza kullanmaya başlarım. Ama önce Tyler Durden'in nerede olduğunu bulmamız gerekiyor.

Aslında bu konuyu sevgili Burak Şahin ve Deep Blue ile de tartışmak isterdim ama sürpriiiiz... Onlar da iki haftalık tatile çıkmışlar. Canım burası da ne kadar demohrağtik bir forum böyle.

.

farozlufatih61
02.12.2012, 15:07
Bence Trabzonspor'a en iyi hizmeti Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak verir. Hem Trabzonspor ondan kurtulmuş olur, hem de şu rezalet ötesi şike durumlarının bile yıkamadığı Fener'i öyle bir duruma sokar ki; değil herhangi bir teknik direktör, feriştahı gelse kurtaramaz.

.

Helal olsun sana yorumun çok güzel olmuş eline sağlık.......

Ahmet Kuru
02.12.2012, 15:09

.

Hocam,
bunu ciddi düşünceniz olarak mı söylediniz?

Hüseyin Başoğlu
02.12.2012, 15:15
Aslında bu konuyu sevgili Burak Şahin ve Deep Blue ile de tartışmak isterdim ama sürpriiiiz... Onlar da iki haftalık tatile çıkmışlar. Canım burası da ne kadar demohrağtik bir forum böyle.

.

dediğiniz 2 kişininde her ağzına geleni söylediği ama kendilerine bir şey söylendiğinde hemen karşısındakine hakaret etmeye baslamalarıda büyük bir tesadüf olsa gerek .....

edit=haa onlarında işine gelmeyince banlanan kişilere konuyu getirmeside başka bir tesadüf olmalı herhalde !!

seyduna_efil
02.12.2012, 15:16
Beğenmediğimiz Samet Aybaba, maddi sorunlarla boğuşan bir klüpten zirveye oynayan bir takım oluşturdu.
Yıllardır teknik anlamda sorunlu bir klübü radikal değişikliklerde ayağa kaldırdı
Gençlere verdiği önem,hücum futbol anlayışı ike şu an ligin açık ara en zevkli futbolunu oynuyorlar.
Üstelik bunu 1 yıldan kısa bir sürede başardı ki geçmişte ciddi bir teknik kariyeri olmayan birisi.
Şenol güneş ise 2 yıldır takımın köyü olmasını hep şike sürecine bağladı durdu.
İki yıldır takım sistemini mahvetti,ligin açık ara en zevkdiz,rezil futbolunu oynuyoruz
Söyleyecek başka laf yok ...

Cyzio
02.12.2012, 15:18
@Cyzio

hocam temel sorunumuzu zaten siz göstermişşiniz....

2 maçla gönderilen hocalar....

yetmedimi ?? neden bu takıma gelen hiç kimseye aklındakini yapması için yeterli vakti veremiyoruz ?? neden hep milletin aklını okuyarak kelle istiyoruz yetmedimi ??

bu sadece senol gunes için değil ersun yanalda broos da samet aybabadada farketmez hepsi için...biz hangi teknik direktöre futbolcuya aklındakini yapabildiklerini tam ortaya koysun die yeterli vakti veremiyoruz ??

bursasporda bu seneye kotu basladı gecen sene kötülerdi ama vakit ve desteği verdiler şuan bursa iyi bir takım oldu iyi gidiyor...
fenerbahcede sene bası kazan kaynıyordu herkes birbirini kesiyordu 3 kere istifa etti angut baska nedenlerlede olsa kabul görmedi bu adam kafasındakini yapmasına ortam verildi ve şuan fenerin hali ortada....
antalyaspordada keza sene bası mehmet özdilek i astılar kestiler ama adam aklındakini ortaya koyabilince hatırı sayılır bir başarı yakaladılar sürdürebilirlerse kim bilir neler olabileceğini...
keza orduspordada vs.vs.

bizde bu tahammül neden yok ?? daha doğrusu biz demicem bu tahammülsüzlük 30-35 yaş üstü taraftarda var genel olarak...sağolsunlar geçmiştede onlar kesti hala daha akıllanmadan aynı yolda devam...hala daha akıl okuyuculuğu yapmaya devam ediyorlar yetmedimi ??

ya bir kere ya bir kere sabredelim bir kere karsılık beklemeden güvenerek destekleyelim olmazsa ondan sonra gönderelim...bir kere tahammül edelim...2 senedir ilk 11 imiz hep değişiyor ya bir bekleyelim bir otursun şu takım ondan sonra başarı gelmezse ondan sonra gönderelim bi bırakalım senol güneş aklındakini yapsın...

umarım sizi kırıcak bir şey söylememişimdir...

Sevgili Hüseyin;

Cevabıma sizin mesajın son cümlesi ile başlayayım: Tartışma âdâbını bilen kimsenin yazdıklarına kırılmam. Siz de yazdıklarınızda beni rencide edecek hiç bir şey yazmadığınıza (yaşım fazla, aklım yetersiz, anlayana filan gibi ifadeler), ve karşı çıktıklarınız şahsım değil sadece düşüncelerim olduğuna göre kırılacak hiç birşey yok.

Gelelim yazınızın katıldığım ve katılmadığım kısımlarına:

İki maçta hoca göndermek olmaz, çok haklısınız. Bir teknik direktöre en az iki sezon ama ona dayanılamayacaksa mutlaka en az bir sezon görev hakkı tanınmalıdır. Broos, Leekens, Halilhodzic, Yılmaz Vural, kendisini hiç beğenmediğim halde Lazaroni'ye bu kredi hiç verilmemiştir.

Ama nedense bu sezon Şenol Güneş'in Trabzonspor'u çelıştırdığı ondördüncü sezon olmasına rağmen halen daha kimse göndermeye cesaret edememektedir. Şimdi size, sizin tabirinizle sorayım:

14 sezon, sadece 1 şampiyonluk. Bu kadar başarısızlık yetmedi mi?

Şenol Güneş'i beğenmeyen insanların yaşı 30-35 ve daha üstü olmaları ise bir tesadüf değildir. 1988'den başlayıp başarısız geçen, bir takım Anadolu klüplerinde vasat sezonlar yaşanan, gençlerin o zamanlar çok küçük ya da doğmamış oldukları için bilmedikleri sezonları hatırlıyorlar da ondan.

Sevgiler.

Travelair
02.12.2012, 15:41
anlamam abi....ben hiçbir zaman sabit fikirlilik yapamam...hep hatayıda dışarıda arayamam....

Sabit fikir değil, tecrübe. 30-35 üstü dediğin insanlar da bir zamanlar senin yaşındaydılar, senin gibi umut dolulardı, senin gibi düşünüyorlardı, hatta senin gibi 30-35 üstü insanları sabırszıklarından dolayı eleştiriyorlardı. Sonra bil bakalım ne oldu? :) Mücadele ettiler. Desteklediler. Ama hiç yüzleri gülmedi. Hep hüsran yaşadılar. Kulüpte hep aynı insanları gördüler. Biri gitti, biri geldi. Sonra yine geldiler...Yıllar geçti, yaşlandılar. Sonra baktılar ki aa değişen birşey yok. Hatta onca desteğe rağmen geriye gitmiş. Yönetenlere çalışanlara bakıyorsun. Aynı isimler. O zaman diyorsun bunlar kulübü geriye götürdü neden oradalar. Birileri bu kulübü sömürüyor ama kim? Sorular sormaya başlıyorsun, geçen yıllarına, emeklerine yanıyorsun ve sonunda daha tahammülsüz ve bu kötü gidişin hesabını herkese sert sert sorar hale geliyorsun. İnşallah birşeyler değişir de siz o yaşlara eriştiğinizde bu durumlara düşmezsiniz. Gençken kandırılmak kolay oluyor. Yaşlandıkça kandırmaları anlasan da kandıranlara tahammül azalıyor

farozlufatih61
02.12.2012, 15:52
Konu şenol güneş olunca ama lakin fakat'la başlayan cümleler kurulur.....

Söz konusu Ersun lazaroni leekens yada broos olunca onlar hemen başarısız beceriksiz olur kariyerleri yerle bir edilir...

Sorsan Broos kimdir diye bu zevat nette bulduğu üç beş bilgiyi bilgi diye buraya yazar ona göre değerlerdirir kendi cahilliğinide sana bilge adam olarak sunmaya çalışır......

1988 den beri bu kulüpte 15 sezon geçirmiş bir kişiye hala zaman tanımanın peşinde koşanların ben gerçek TRABZONSPOR'lu olduğunu düşünmüyorum.....

Bugün o 80-90 ların taraftarları söz sahibi olsaydı bu kadar başarısızlıktan sonra bu kadar rahat oturamazdı o koltukta......

Çalıştırdığı takımlardan kovulma başarısı gösteren bir t. direktördür kendisi sakarya bolu istanbuldan kovulduktan sonra o takımlar kümede kalma başarısı gösterdiler ben elle tutulur bir başarı hikayesi olduğunuda düşünmüyorum bazıları gibi....

Cyzio
02.12.2012, 16:20
Hocam,
bunu ciddi düşünceniz olarak mı söylediniz?

Helal olsun sana yorumun çok güzel olmuş eline sağlık.......

Tabii ki ciddî olarak söyledim. Bakın beğenen bile var. Ama yaşı 35'in üstünde. Bir mahsuru var midur :D?

.

Armağan Dere
02.12.2012, 16:21
Rıdvan olmasaydı Fenerbahçe'ye gidiyordu zaten.

Cyzio
02.12.2012, 16:26
Rıdvan olmasaydı Fenerbahçe'ye gidiyordu zaten.

Fener'in içine tam bombayı koyuyorduk ama, çabuk uyandı adamlar :D.

.

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 17:44
Anamıza avradımıza söven adamların forumdan atılmasının eksiklik gibi anlatılması ve onlara "haklı" diyen adamların da özlenmesi çok çok çok acı.

Hayırlı akşamlar.

Şenol Güneş düşmanlığı nasıl da insanları bir arada tutuyor Allah'ım. Sen bu birlik beraberliğe zeval verme inşallah.

farozlufatih61
02.12.2012, 18:04
Fener'in içine tam bombayı koyuyorduk ama, çabuk uyandı adamlar :D.

.

Bir başarabilseydik zamanında o işi şikebahçe 30 yıl kendine gelemezdi paramparça ederdik adamları:D:D:D:D:D

Hüseyin Başoğlu
02.12.2012, 18:11
Mücadele ettiler. Desteklediler. Ama hiç yüzleri gülmedi. Hep hüsran yaşadılar. Kulüpte hep aynı insanları gördüler.

14 sezon, sadece 1 şampiyonluk. Bu kadar başarısızlık yetmedi mi?

önemli olan 2 cümle zaten...normalde başarısızlık içeride aranır haklısınız ama türk futbolunun hali ortada....şenol güneş 1 değil 3 şampiyonluk kazandırmıştır bu takıma....ama siz yani yeni tabirimle 30-35 yaş üstü taraftarımız(:D) buna göz yumdunuz yeterli derecede ses çıkmadı aksine başkasının şike yapmasının suçunu şenol güneşe kestiniz 95 dede 2006 dada hatta ve hatta 2011 inde faturasını şenol güneşe kesiliyor....bu adam 3 kere geldi her geldiğinde takımı şampiyon yapıyorduki şike ile durduruldu sonra fatura hocaya kesildi kadrosu dağıtıldı yeteri kadar beklenilmedende kovuldu....
95 te aynı senaryo başkahramanı 3 kere bu takıma başkan olabilen MAY
06 da yine aynı senaryo kellesi alınan yine şenol güneş...
2011 dede yine aynı senaryo oldu tam hocanın kellesi gidicektiki allahtan bu sefer adalet varmışta durun bu adam suçsuz dedi....
3 faciadada taraftar olarak naptık bence asıl soru bu...bu sorunun cevabından ders alabilsek şuanki sorunlarımızın çoğunu çok rahat çözeriz...

Cyzio
02.12.2012, 18:13
Anamıza avradımıza söven adamların forumdan atılmasının eksiklik gibi anlatılması ve onlara "haklı" diyen adamların da özlenmesi çok çok çok acı.

Hayırlı akşamlar.

Şenol Güneş düşmanlığı nasıl da insanları bir arada tutuyor Allah'ım. Sen bu birlik beraberliğe zeval verme inşallah.

Size de hayırlı akşamlar... Doğrusu, şimdi araştırdığımda, Tyler Durden'in ana-avrat içeren bir mesajına rastlamadım. Acaba silindi mi?

Son cümlenize gelince... Bu birlik-beraberlik mesajları maalesef Trabzonspor'un başını çok yemiştir. Forumun birkaç yerinde yazmışımdır ama şimdi yeniden anlatmaya üşeniyorum.

.

Yiğit Gayretli
02.12.2012, 18:16
Size de hayırlı akşamlar... Doğrusu, şimdi araştırdığımda, Tyler Durden'in ana-avrat içeren bir mesajına rastlamadım. Acaba silindi mi?

Son cümlenize gelince... Bu birlik-beraberlik mesajları maalesef Trabzonspor'un başını çok yemiştir. Forumun birkaç yerinde yazmışımdır ama şimdi yeniden anlatmaya üşeniyorum.

.

Ana avrat küfür içerikli mesajları forumda tutmamızın imkanı var mı?

Kendisi bu forumdan beni banlayın diye yalvardı. Yetmedi sövdü...

Neyse bunların konuşulacağı yer burası değil.

farozlufatih61
02.12.2012, 18:18
Şenol güneş 1 değil 3 şampiyonluk daha arttıran yok mu? mesela 5 6 diyen yok mu ?