PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

unaLhso
11.11.2012, 16:27
Yensek ne olur yenilsek ne olur.Takımı hoca her maç geri çekse ne olur çekmese ne olur.Kendi taraftarın seni satıyor.İstediğini yap Şenol hoca.

DEEP BLUE
11.11.2012, 16:37
Fenerliyiz biz. O yüzden satmışızdır.

h@msi61
11.11.2012, 16:51
Takim galibiyet aldigi takdirde verilen forumdan ayrilma sozleri ne oldu sahi :)
Inanmamistim tabi ki ama bu kadarini da beklemiyordum :)

Canberk
11.11.2012, 19:25
DEEP BLUE her başlıkta aynı acıtasyonu yapma,şunu diyin giderim bunu diyin giderim.Gitmek istiyorsan çıkış yap bir daha girme olsun bitsin.O mesajın layığı 1 hafta değildi ama sırf uymak zorunda olduğumuz Forum Kurallarından dolayı 2 hafta ceza aldın.Hala girmeyeceğim foruma diyorsan girmezsin takip edeceğim giriş zamanlarını bakalım ne kadar isteklisin bu kararında

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 19:27
ohh be eline sağlık valla az zorlamadı beni küfür ettirmek için :)

Yaşar
11.11.2012, 19:28
2 sezondur bir türlü kurulamayan kadrolar ve olusturulamayan sistem, sürekli geri giden bir takım ve sürekli gerileyen futbol, her geçen hafta kötüye giden oyuncu performansları ile geleceğe dair hiçbir beklentim yok.

Yaşar
11.11.2012, 19:30
DEEP BLUE her başlıkta aynı acıtasyonu yapma,şunu diyin giderim bunu diyin giderim.Gitmek istiyorsan çıkış yap bir daha girme olsun bitsin.O mesajın layığı 1 hafta değildi ama sırf uymak zorunda olduğumuz Forum Kurallarından dolayı 2 hafta ceza aldın.Hala girmeyeceğim foruma diyorsan girmezsin takip edeceğim giriş zamanlarını bakalım ne kadar isteklisin bu kararında

Baban yaşında bir kişyle daha saygılı konuşman lazım bence Canberk.

Canberk
11.11.2012, 19:31
Hocam haklısın ama bunu cidden sorgulamak istiyorsan özelden görüşebiliriz. Zira ilk değil mesajların seviyesinden ne olduğunu anlaman gerekiyordu

Fatih Öztürk
11.11.2012, 19:32

Saygıda kusur.cık cık cık cık.adamın yaşı 45.ayıp oluyor ayıp.

Canberk
11.11.2012, 19:35
Sen yazarken ben o mesajı siliyordum zaten abi.O mesaj durduk yere yazılsa 1 hafta da hamsi ceza alırdı hiç merak etme.

Fatih Öztürk
11.11.2012, 19:37

Hüseyin baban yaşındaki insana küfür etsen Trabzonsporun başı göğemi erecekti.önce büyüklerimize saygı duyalım öyle değilmi?

Yaşar
11.11.2012, 19:39
Sen yazarken ben o mesajı siliyordum zaten abi.O mesaj durduk yere yazılsa 1 hafta da hamsi ceza alırdı hiç merak etme.

İlk tahrik eden kimdi, ilk mesaj yazan kimdi Canberk?
İlk tahrik Hamsi'den geldi
Adam 45 yaşında yemediği laf kalmadı forumda.
Verdiği tepkide sonuna kadar haklı.
Duygusal davranmayın, adil olun.

Emirhan Makul
11.11.2012, 19:41
Yazılanları okudum, bir kere şunu söylemek istiyorum Canberk ve daha aşağı yaşta ki hatta ve hatta benim yaşımda ki insanlar için bu yaşlarda ki abilerden amcalardan bu seviyesiz mesajları okumak çok ayıp, çok üzücü.

Yüzyüze etmeyeceğiniz küfürleri, belki de ufak bir tartışma ile sonlanacak muhabbetler burada büyüyüveriyor. Küfür etse dahi kimsenin art niyetli olmadığına inanarak yaklaşıyorum olaya.

Bu başlıkta çok sık kavgalar küfürler olmaya başladı gerçekten can sıkıcı, forumda ki tüm kavgaların çıkış sebebi insanların birbiri düşüncelerine saygı duymamaları ve peşin hüküm vermeleri oluyor maalesef.

Ben bu başlığa giriyorum Şenol Güneş'e hakaret etmeden eleştirimi yazıyorum çıkıyorum, beni 1000 kişi alıntılayıp da sen yanlış düşünüyorsun dese saygı duyarım deyip geçerim, kendi bir düşüncem var bunu savunurum fakat burada yok sen nasıl böyle düşünürsün ben nasıl böyle düşünürüm sen böyle düşünürsen ben senin böyle düşünürsen sen benim kim kime dum duma, ne gerek var anlamıyorum.

Eleştiren eleştirsin, seven sevsin, ikili konuşmalar ise seviyelice, düzgün bir şekilde olsun.

Umarım bundan sonra daha sakin olur bu başlık hep temennim bu oluyor, tartışalım, eleştirelim, hakaret etmeyelim ve sövmeyelim rica ediyorum sizlerden, iyi forumlar.

Yaşar
11.11.2012, 19:48
Lanet olsun ya.
Biz adaletten bahsederken, kendi içimizde daha adaleti sağlayamıyoruz.

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 19:50
Hüseyin baban yaşındaki insana küfür etsen Trabzonsporun başı göğemi erecekti.önce büyüklerimize saygı duyalım öyle değilmi?

abim adam büyüklüğünü bilsin eyw.durduk yere küfür edicek halim yoktu ya...bildiğin kışkırtıyordu...

Canberk
11.11.2012, 19:54
Duygusal davrandığım doğru DEEP BLUE o hakaretlerden sonra bu forumda 2 hafta değil 1 ay cezalandırılmalıydı hatta oylamayla çizilebilirdi bile. Çok duygusal davrandım foruma girmek istemeyen bir insanı zorla foruma sokuyorum kusura bakmayın.

Tartışma kapandı eğer Şenol hocamıza mesaj yazılacaksa devam edelim. Ama gidenleri eleştireceksek ortalık sakinleşene kadar başlığı kilitleyeceğim

Yaşar
abim adam büyüklüğünü bilsin eyw.durduk yere küfür edicek halim yoktu ya...bildiğin kışkırtıyordu...

Adam gelip eleştiriyordu, kimseye hakaret etmiyordu.
Neden hakaret etti acaba?
Önce kim ne yazdı da, adamın tepesi attı?
Haberin var mı?

Hüseyin Başoğlu
@Emirhan Makul

bak emirhan sende eleştiriyorsun senol hocayı gitsin diyorsun neden sana kimse ters düsmüyor yada sana bir laf etmiyor neden mesela ben sana saygı duyarken böyle dusunürken deep blue ya burak sahine felan saygı duyamıyorum ? bu tarz adamlara ufak bir şey dedinmi auvvv baslıyorlar sen böylesin sen şöylesin sen futboldan anlamıyorsun felanda filandı gidiyor...

mesela yaşar üyemizlede düşüncelerim aynı değil neden onun düşüncelerine saygı duyuyorum ??

bir kere büyük büyüklüğünü bilicek sonrada insanlığını...insanlıkta başkalarının düşüncelerini eleştirirken kırmamaya özen göstererek olur bence bunu eğer yapmıyorsa biri isterse babam dedem olsun ben aynı lafı ederim...

Yaşar
11.11.2012, 19:55
Emriniz olur Canberk Bey.

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 19:55
Adam gelip eleştiriyordu, kimseye hakaret etmiyordu.
Neden hakaret etti acaba?
Önce kim ne yazdı da, adamın tepesi attı?
Haberin var mı?

bişi yazıyordu burda aksini bişi söleyince beyefendinin hemen tepesi atıyordu istiyorki ben burda elestiriyim ama eleştirilmiyim k.bakma ama böyle bir şeye hakkı yok ....

Yiğit Gayretli
11.11.2012, 19:57
Emriniz olur Canberk Bey.

Hocam konulara yanlı yaklaşıyorsun, kusura bakma. Bu forumda hiç kimseye Şenol Güneş eleştirdiği için ceza verilmiyor.

hos_cocuk61
11.11.2012, 20:00
Eğer Olcan böyle devam edecekse ben Ozan Olcan takasına sıcak bakarım

Janko Adrian Emre hattını tamamlayacak yapıda bir oyuncu Ozan.

Şenol Güneş'in devre arasına kadar Emre Adrian Janko 3'lüsünde ısrar etmesi şart. Ozan'ında katılımıyla güçlü ve birbirini tamalayan oyunculardan kurulu bir hücum hattı olur.

__________Onur

Zeki_______Giray____Bamba__Emerson

_______Colman___Soner

__________Adrian

Emre_____Janko____Ozan

Hürgün Aygün
11.11.2012, 20:01
Çok alıştırmışsın bizi kupalar almaya, güzel futbol oynatmaya böyle bir dönem kötü olduğumuzda acımasız eleştiriler alıyorsun be hocam.Bir teknik direktörün de formunun düşüşte olduğu dönem olamaz mı futbolcular gibi? Bize son zamanlarda(son göreve geldiği zamandan bu yana) en büyük mutlulukları yaşatan insanı kimse bir kalemde silemez.Allah başımızdan eksik etmesin seni hocam...

Tolga
11.11.2012, 20:02
Trabzonspor takımı geçen sene zaten yapılandırmaya gitmişti.onca alınan yerli ve yabancı oyuncuların verimsizliğinden sonra bu sene yeniden yapılandırmaya gidiyoruz.2 senede 2 kere yapılanıyoruz.yapılandırmaya giderken taraftar umut verici oyunu sahada görmek ister.Bak Beşiktaş takımıda bu sene yapılandırmaya gidiyor ama geleceğe umutla bakmalarını gerektirecek sebepleri var.

Hoca yenip,yenildiğimiz veya berabere kaldığımız maçlardan sonra sürekli ''oyunun kontrolü bizdeydi'' lafı kendisini tatmin etsede hemen hemen hiç bir taraftarı memnun etmiyordur.peki neden böyle bir açıklama ihtiyacına sahip duyuyor bunu anlayamıyorum.milyonlarca lira harcayıp kadro kuruyorsun ilerisi adına umut verici hiç bir şey yok.takım halinde defans yapmaya çalışıyoruz fakat bunu bile beceremiyoruz.organize geliştirdiğimiz atak sayısı Akhisar kadar yok.bugün yendik.pekala geçen haftaki Antalya maçından farklımı oynadık hayır.hatta daha kötü oynadık.yine kaybolan bir sene sonu bekliyoruz.beklemeye mecbur ediliyoruz.ben böyle Trabzonspor istemiyorum.

Abi sorunda buradaydı zaten :) Herhangi bir yapılanmada falan olduğumuz yok.Adım gibi eminim ki kulübün şu anki politikası, olabildiğince vakit kazanmak.Ligden toplayabildiğince para toplamak.En ilerisi budur.

Yapılanma gibi birşey içindeyseler de yapılanmaya hâlâ başlangıç aşamasındalardır ki oynanan futboldan çokta net görebiliyoruz bunu . . . Verdiği röportajlara bakılınca hocadan, gündemi konuşan yöneticilerden çok rahat çıkartılıyor bu.

Sadece Şenol Güneş dedi Ocak ayına kadar diye.Başkan, Yener, Şakar falan hepsi farklı şeyler söylüyorlar.Nabza göre şerbet yapıyorlar.

Bu günler zor günler :)

Bu konuda da yine senin mesajını alıntıladım abi :) Söylemek istediğim ise bahsedilen abimiz Şenol Güneş'e 2-3 sayfa önce nasıl bir hitapta bulunmuş, bunu görmenizi istedim.

Evet bu birşeyi değiştirmez, ancak söylemek istedim.

Yaşar
11.11.2012, 20:03
Hocam konulara yanlı yaklaşıyorsun, kusura bakma. Bu forumda hiç kimseye Şenol Güneş eleştirdiği için ceza verilmiyor.

Yok Yiğit.
Bu seferki farklı.
Yapılan karşılıklı hakaretleri gördüm.
Ama birisi ceza aldı, diğeri almadı.

Yiğit Gayretli
11.11.2012, 20:05
Yok Yiğit.
Bu seferki farklı.
Yapılan karşılıklı hakaretleri gördüm.
Ama birisi ceza aldı, diğeri almadı.

Vatandaşa prim tanımamak adına bu konuşmaya özel mesaj yoluyla devam etmek istiyorum. Belki orada söylediklerimle ikna olursun. Ayrıca başlığı da amacı dışında meşgul etmemiş oluruz.

Canberk
11.11.2012, 20:12

Olayda yanlış olduğu için mesajları temizledim ve gerekli cezayı verdim kimse küfür etmesin diye-yani birilerini düşündüğüm için- değil.

Olay vatandaşın Şenol hocayı eleştirmesi hiç değil öyle bir yanlış anlaşılmayı kabul edemem buna göz de yumamam. Sohbete buna göre devam edebiliriz diye düşünüyorum hayırlı akşamlar herkese.

M.S.SOFU
11.11.2012, 20:29
beyler pas veriyorum kim vuracak.....

peh peh peh

cakalkerem
11.11.2012, 20:45
adriana sarılmak nasıl oluyor hoca...yada söyle yazayım adrıan golleri attıkça senin yüz ifaden nasıl oluyor

Tolga
11.11.2012, 20:51
adriana sarılmak nasıl oluyor hoca...yada söyle yazayım adrıan golleri attıkça senin yüz ifaden nasıl oluyor

Aynı.

Yine çocuklar gibi seviniyor . . .

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 20:51

1-hocanın adrianın golunden sonraki sevincine hırsına bak
2-git bi ögren hocanın adrianı bu takıma getirmek için taaa polonyoya gidip adrianla gorustugunu
3-eminim madem aldı niye oynatmıyordu diceksindir gecen sene istediğini bulamamsıtı antreman performansı felan bir sürü şeyler var....

sonuc olarak bir futbolcu iyi performans gösterdiğinde t.d. e kapak olmaz...

cakalkerem
11.11.2012, 20:54
valla bu sefer oldu gibi

cakalkerem
11.11.2012, 20:55
kaldıki eğer hoca 5 milyon euro verdirtip aldığı oyuncudan verim alamaz ve oynatmazsa bu onun suçudur....

Hüseyin Başoğlu
olduysa taraftara oldu....

kaldıki eğer hoca 5 milyon euro verdirtip aldığı oyuncudan verim alamaz ve oynatmazsa bu onun suçudur....

adriana 5 milyon verdirten senol gunes değildir....

siz felsefe diye baktıgınız konusmalarında sunu diyor senol hoca

maliyetinden haberdar olmadıgım oyuncular alındı maliyetlerini bilsem onay vermezdim dedi şenol hoca orda suc yönetimde...

Tolga
Hüseyin 2 doğru mu la ? Öyleyse hocanın istifasını isterim :)

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 20:58
Hüseyin 2 doğru mu la ? Öyleyse hocanın istifasını isterim :)

doğru...öyle duymustum diego ve adrian 2 tane 10 numara için uğrasılıyordu ikisinide istiyordu hoca diego olmadı atletico madride gitti kiralık olarak sonra adriandada bir takım sıkıntılar çıktı senol hoca bizzat gitti görüşmeye adrian için...

cakalkerem
11.11.2012, 21:01
Bak güzel kardeşim,

Hoca eğer geçen sezon adamı oynatmıyorsa,bu sezon adam yokluğunda lütüflarla oyuna alıyorsa sonrasında senin hısr dediğin benim kendini kurtaran golleri attığında seviniyorsa,
sahada yürüyen serkan ve halil'e her maç 80 dakika dayanabiliyorsa,

bir hafta 11de başlattığı olcanı diğer hafta kadroya almıyorsa,
volkanı küstürüyorsa,
satalım yada kıralayalım dediği adam olan saparaya kurtarıcı gözüyle bakıyorsa,
2 metrelık forvetimize orta gelmiyorsa, idmanlarda bunlara çalıştırmıyorsa,

takım hala 45 dakıkalık oynuyorsa, en basitinden akhisar maçında 2 yarıyı izleyebildim adamlar tek kale oynadı,

yönetimle sıkıntı yaşıyorsa oralarda bir yerlerde bir sorun var demektir

her ne kadar kabul etmesenizde gerçekler bunlardır malesef

Tolga
11.11.2012, 21:06
Şenol Güneş istifa,

Sezon başından beri oynanan futbol değil arkadaş nedir bu , takım 3 pas yapamıyor, organize olup takımı rakip yarı sahaya yıkamıyoruz.Ben Trabzonspor'u hep saldıran futboluyla beğendim, eğer hoca bu futbolu yeterli görüyorsa derhal istifa etmelidir.

Adrian neden sezon başından beri oynatılmıyor ? Bak adam çatır çatır 2 maçta 3 gol attı, madem oynatmayacaktın niye aldırttın ?
Emre mükemmel bir yetenek, her yerinden futbol damlıyor.Saç şekli mükemmel, tavırları falan tam asi bir santrfor, karadeniz gibi vs.

diye uzuuun bir yazı yazmak vardı :)

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 21:08
@çakalkerem

aslında cevap vericektim ama jankodan orta acarak yararlanmamız gerektiğini düsünenlere cevap vermiyorum haklısın deyip geçiyorum haklsın dostum sen...

cakalkerem
11.11.2012, 21:09
Tolga;

Kısa ve öz cevap vermek gerekiyorsa;

şENOL Güneş'in bitmeyen EGOLARI cevaptır

cakalkerem
11.11.2012, 21:12
@çakalkerem

aslında cevap vericektim ama jankodan orta acarak yararlanmamız gerektiğini düsünenlere cevap vermiyorum haklısın deyip geçiyorum haklsın dostum sen...

valla bende cevap vermeyecektim ama şöyle diyip kapatıyorum konuyu..

Size naçizade tavsiyem;

JANKO'nun attığı golleri bir izlemen....acaba bu adam nasıl gol atıyor

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 21:13
valla bende cevap vermeyecektim ama şöyle diyip kapatıyorum konuyu..

Size naçizade tavsiyem;

JANKO'nun attığı golleri bir izlemen....acaba bu adam nasıl gol atıyor

http://www.youtube.com/watch?v=Wy-zpn2c4Ug

ben çok izledim sen rahat ol 39 golu bu patlama yaptıgı bunlardan 6 tanesi kafa golu ekstrada 5-6 yine havadan gelen topu gögsuyle indirip attıgı gol var...
sen izle sonra konsuruz...

Tolga
11.11.2012, 21:17
Tolga;

Kısa ve öz cevap vermek gerekiyorsa;

şENOL Güneş'in bitmeyen EGOLARI cevaptır

Ekrem abi, 36 yaşındasın benden yaşça epey büyüksün, illa ki gördüğün birçok şey var.İlla ki benden çok fazla şey biliyorsun hayat hakkında,Trabzonspor hakkında.

Ancak bazı şeyler yaşanılarak öğrenilir abi.Şenol Güneş EGO'lu bir insansa bu bizlere attığı bir kazıktır.Mevcut konumundaki mevkii ve geçmişi nedeniyle de ben ve benim yaşımdaki birçok insanın hep iyi görmeye çalıştığı idol denilebilecek, idol olmasa da mutlaka aşırı saygı duyulacak bir kişilik diyebilirim Şenol Güneş'e bakılınca.

Senin bana Şenol Güneş'in Egoları olduğu, yada şuyu buyu olduğunu söylemen belki bana yardım etmenden, geçmişte yaşayıp görmenden kaynaklanıyor olabilir.Ancak benim hocaya henüz birşey diyemiyor olmam da gençliğimden abi.

Bırak o kazığı bana Şenol Güneş atsın.Sakın yanlış anlama bunu ama sen istediğin kadar söylesende o kazığı yiyeceksem kendim yiyeceğim ve öğreneceğim.Bunu yaşayarak öğrenmem gerek.Kendi yapım gereğiyle.

Bir laf vardır ticarette ve hayatta, "Tecrübe yediğim bütün kazıkların toplamıdır" diye.Bu da oradaki konulardan bir tanesi abi.

İnşallah yanlış anlaşılmamışımdır . . .

serdaracıl
11.11.2012, 21:37
Adrian'in golleri hocadan cok taraftarı mahcup etmeli

Fatih Öztürk
11.11.2012, 22:41
Hüseyin kardeş Jankonun attığı gollerin hemen hemen hepsi yan toplardan.koyduğun videoda öyle gösteriyor.nasıl olacak şimdi?koyduğun videoyla tezat düşmüyormusun?

Yaşar
11.11.2012, 22:50
Hüseyin kardeş Jankonun attığı gollerin hemen hemen hepsi yan toplardan.koyduğun videoda öyle gösteriyor.nasıl olacak şimdi?koyduğun videoyla tezat düşmüyormusun?

Janko sadece yan toplarda etkili bir santrafor değil Fatih kardeşim.
Sırtı dönükken de topları alıp dönebilen ve pozisyon oluşturabilen bir santrafor aslında.
Ortasaha oyuncularımız ona yakın oynarlarsa rakibe duvar olup topu tutabilir, iyi servisler yapabilir ve özellikle sol ayağıyla goller atabilir.
Tabii ki yapısı itibari ile kanatları çalışan bir takımda çok iyi işler yapar.

Fatih Öztürk
11.11.2012, 23:27
Janko sadece yan toplarda etkili bir santrafor değil Fatih kardeşim.
Sırtı dönükken de topları alıp dönebilen ve pozisyon oluşturabilen bir santrafor aslında.
Ortasaha oyuncularımız ona yakın oynarlarsa rakibe duvar olup topu tutabilir, iyi servisler yapabilir ve özellikle sol ayağıyla goller atabilir.
Tabii ki yapısı itibari ile kanatları çalışan bir takımda çok iyi işler yapar.

Valla Yaşar kardeşim Jankonun attığı gollerin % 90'ı yandan gelen ortalardan.videolarının hemen hemen hepsini izledim.bizde oynadığı süre içinde aynı izlenimi veriyor.

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 23:45

videonunda altına yazdım ....39 golun 5-6 tanesi kafa golü saymıştım....yaklasıkta 5-6 tanesi yan toplardan gelerek indirip attıgı goller onun haricindekileri duvar olup atabiliyor vs.vs.

ben janko ya orta acmayalım yanlıs açılmaz demiyorum...jankoyu orta acmaktan ibaret saymaya laf ediyorum jankonun cok daha fazlası var bunu belirtmek istiyorum sadece...

Fatih Öztürk
11.11.2012, 23:54
videonunda altına yazdım ....39 golun 5-6 tanesi kafa golü saymıştım....yaklasıkta 5-6 tanesi yan toplardan gelerek indirip attıgı goller onun haricindekileri duvar olup atabiliyor vs.vs.

ben janko ya orta acmayalım yanlıs açılmaz demiyorum...jankoyu orta acmaktan ibaret saymaya laf ediyorum jankonun cok daha fazlası var bunu belirtmek istiyorum sadece...

Duvar olup aldığı toplarda yandan geliyor ama:)

Yaşar
11.11.2012, 23:57
Janko Antalyaspor maçında cepheden gelen topu alıp, dönerek vurmuş, kaleciden dönen topu Adrian gol yapmıştı.
Aynı şeyi Bursaspor maçında da yapmıştı.
Janko'nun yanına ne kadar adam sokarsak o kadar daha etkili olur.

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 23:59

:) tamamda yerden orta onlar havadan o kadar çok gelmiyor :)

Tolga
12.11.2012, 00:01

Hüseyin'e de geliyorlar yandan yandan abi :)

Tunga
12.11.2012, 00:03
Sevgili Cyzio Hocam,

Şenol Güneş, Kadir Özcan, vs. örneklerini verirken mesela İskerder, Ahmet, Necdet de diyebilirdim. Belki Trabzonlu oldukları için aklımda kalmışlar ama örneklememin sebebi Trabzonlu oluşları değil, Trabzonspor'un Trabzonspor olmasına kattıkları değerdir. O paragrafta "kurumsallık" ile dile getirmeye çalıştığım şey ise pozitif ayrımcılık ile ilişkiliydi. BMN ana sayfasında "efsanelerimiz" diye bir bölüm vardı. Ve oradaki bir kaç isimden biri de Şenol Güneş idi. Ona BMN Kurumsal yapısının verdiği değer hangi taktikle oynadığından ziyade, Trabzonspor için ne anlam ifade ettiği idi. Şenol Güneş ismi anıldığı her yerde Trabzonspor ile beraberdir. Ve BMN'nin kurumsal yaklaşımı bu olduğu için Trabzonspor efsanelerine daha esnek, pozitif ayrımcılıkla yaklaşır. Bahsettiğim kurumsallık, BMN kurumunun istikrarı ile ilgilidir. Trabzonsporlular'ın büyük çoğunluğu için bu değerler ortaktır; ki zaten herkesin aynı fikirde olmasını da bekleyemeyiz.

Alternatif üretmekteki sıkıntımız ile kast ettiğim elbette siz değilsiniz. Hatta, "iyi de onun yerine kimi öneriyorsun" klişesinden de kaçınmaya kaçınmaya çalışırım. Ama bu kulübün (dikkatle seçerek yazdım; camia değil, kulübün) bir alternatif yaratamamış olması kendi eksikliğidir. Ama buradaki günah da Güneş'in değil, her seferinde kendisini ona muhtaç hisseden, ardından da fırsatını bulunca kapının önüne koyan yönetimlerindir.

Fatih Öztürk
12.11.2012, 00:06
Janko Antalyaspor maçında cepheden gelen topu alıp, dönerek vurmuş, kaleciden dönen topu Adrian gol yapmıştı.
Aynı şeyi Bursaspor maçında da yapmıştı.
Janko'nun yanına ne kadar adam sokarsak o kadar daha etkili olur.

Çift forvet hocam.başka türlü boşuna adamı defans arasına mahkum etmiş oluruz.

:) tamamda yerden orta onlar havadan o kadar çok gelmiyor :)

Bak ama Tolga ne diyor:)

Hüseyin'e de geliyorlar yandan yandan abi :)

Arada geliyor farkediyorum kardeşim:D

Hüseyin Başoğlu
12.11.2012, 00:07
:):):) tamam tamam sizin köyünüz benim köyümden büyük tamam ya:D:D

Tunga
12.11.2012, 00:40
Neden Şenol Güneş..?

Bence..

Bir anektod. Güvenilir kaynaktan aldığım bir bilgi.

Hoca Halilodzic. Trabzonspor onun döneminde de parlak bir futbol oynamıyordu. Kadro, şimdikine nazaran daha iyiydi, derinliği yoktu. İlk 11'lere bakarsak en azından tek başına maç çevirebilecek 3-4 oyuncu vardı. Şimdi bence bir Colman var bu anlamda.

Takım iyi oynamıyordu ama herkesin Halilodzic'e kanı kaynamış, onu sahiplenmişti. O da başta Tekke ile bir sorun yaşamıştı; sonra o sorun aşıldı. Zaten sezona onunla başlamamış, yaşanılan klasik bunalımlardan biri sonunda onu göreve getirmiştik. Yani iyi kek yapamıyordu ama hamuru o karıştırmamıştı.

Ben ona ne zaman inandım biliyor musunuz? "Trabzonsporlular Trabzonspor'u Porto zannediyor; ama Trabzonspor bu aşamanın çok uzağında" dediğinde. Tespit doğru ve açıklama cesurcaydı. Fazla tepki de almadı. Adamın Bosnalı oluşu, müslüman oluşu, Fransa'da başarılı olmuş olması ve belirli prensipleri olması sanıyorum taraftarda da kredi kazanmasına sebep olmuştu.

Sezon sonu Halilodzic ile kalacak mı, gidecek mi görüşmesi yapılınca Halilodzic o dönemki yönetime mealen şöyle diyor: "Ben Trabzonspor'u sevdim ve burada kalıp çalışmak isterim; ama bir şartım var. Hem Gökdeniz, hem Fatih Tekke takımdan gönderilecek". Buna o dönemdeki yönetimin cevabı: "Hocam birini gönderebiliriz ama ikisini birden gönderirsek bizi Trabzon'a sokmazlar".

Halilodzic bunu gülümseyerek anlayışla karşılar ve anlaşma sonlanır.

Kaybedilen (ya da berabere kalınan) bir Gençlerbirliği maçı sonrası takım otobüse biner. Tam hoca da binecekken Fatih Tekke "hocam dışarıda kal" der ve kapıları kapatıp tüm takıma "Trabzonspor'da futbolcusunuz. Böyle mi oynanır" deyip başlar küfretmeye. Halilodzic şaşkındır. Oysa o futbolcuları azarlamayı değil, ikna ve motive etmeyi planlamaktadır. Tekke'nin takım, taraftar ve kulüp üzerindeki etkisini görünce burada yapabileceklerinin sınırlı olduğunu anlar.

Bizden ayrılınca önce bir kulübe gider, ardından da Fildişi Sahilleri milli takımının başına geçer.

Bu anektottan yola çıkarak düşünmeye başlayalım. Diyelim ki, yönetim Halilodzic'in istediğini yaptı ve o iki ismi takımdan gönderdi. Sezon başladıktan sonra muhtemel ikinci puan kaybından sonra gerçekten de ne o yönetim, ne de takım Trabzon'da barınamazdı.

Trabzonspor'un normal hiç bir takımda olamayacak anormal şartları var. Bu şartlar nedeniyle neşteri, hatta baltayı eline alıp revizyon yapacak hocalara ihtiyacı var. Genç olması da kaymağı olur; ama bu kariyere en yakın Ersun Yanal'a bu şehirde edilen eziyeti de gördük, yaşadık. Adam kaçar adımlarla uzaklaştı Trabzon'dan.

Benzer süratle Trabzon'dan ayrılan Ahmet Ağaoğlu için sürekli "kaçtı, bıraktı, gitti" dendi. Aynı şeyler, çok önemli bir çıkış ile görevi bırakan Özkan Sümer için de geçerli. Oysa ki, bu adamların neden kaçtığına hiç odaklanıp, onlara kafa yormadık. Dolayısıyla olumsuz ne varsa süregeldi. Ve o çark sürekli öğüttü durdu.

Hatırladığım yıllarda Trabzonspor'da görev yapan iyi teknik direktörler: Şenol Güneş, Samet Aybaba, Ersun Yanal, Halilodzic, Breams. Bunlardan bir tek Şenol Güneş ısrarcı oldu. 1997'de fener de kendisine transfer teklifi yaptı. Hani teklif almıyor diyorlar ya, yalan. Diğerleri şartları değiştirin kalalım/gelelim dediler (haklı olarak). Bunlardan bir tek Şenol Güneş'in ısrarcı olmasını Trabzonsporlu oluşuna bağlıyorum. Kulüplere mal olmuş insanlar kulübün ihtiyacı olduğu beyan edildiğinde görevden kaçamazlar.

Teknik eleştirilere gelince. Geçen sene omurgasını olduğu gibi kaybetmiş bir Trabzonspor vardı geçen sene. Sezon boyunca 7-8 oyuncusu ayrıldı takımdan. Yeni baştan kadro kurmak gerekiyordu. İki sezondur kadro oluşturulmaya çalışılıyor. Öyle ki, UEFA Kupası'ndan elendiğimiz hafta Emerson ve Janko transfer ediliyor !

Bu sene defansta zaten geniş alternatifimiz yok. Solda kime sorsanız, (mecburiyetten) Emerson diyor. Sağda Zeki Yavru (romantik bakış ile) ve Serkan (çok çok zorlasak Celutska), forvette Halil, Henrique, Emre, Janko.

Bir de tüm taktiği asıl belirleyen orta sahaya bakalım:

Adrian, Alanzinho, Aykut, Colman, Zokora, Volkan, Olcan, Barış, Sapara, Soner, Yasin...

Bu orta saha isimleri içinde bir adım öne çıkan sadece Colman var. Ki, o da maç seçerek oynuyor. Yine de diğerlerinden bir kaç adım önde.

Diğerleri birbirine benzese de, benzemese de içlerinden ayrım yapıp, genel ortak kanı ile "şu banko oynar" denecek adam yok. Biri bir hafta iyi, diğer hafta kötü. Diğeri berikinden bir milim önde sadece. O çıksa, şu girse hiç bir şey değişmiyor.

Maç başlıklarına bir bakın Allah aşkına. Herkes birbirinden %40-50 farklı kadrolar yapıyor.

Böyle bir takımda iskelet kurmak 1 seneden önce çözülebilecek bir sorun değil. Bu gerçeği görüp, kabullenmek lazım.

Güneş'in en beğendiğim yönü, her zaman başında olan takımlara çok iyi ve kolektif oyun oynatmasıdır. Bu takımın o merhaleye ulaşması hem zor, hem zahmetli, hem sabır işi.

Son üç sene içinde bu takımdan ayrılan oyunculardan herhangi biri takıma yeniden dönse, yerini aynen bıraktığı gibi alır; çünkü o formaları dolduracak oyuncular almadık (öyle oyuncular vardı da mı alamadık derseniz, o zaman kaybetmeden düşünecektiniz diyebilirim. Ben de farkındayım ve Güneş ile hemfikirim ki gidenler zaten en iyileriydi).

E, durum böyleyken Güneş'e, ne alternatif yaratamadığı, ne kadro seçimi, ne oyuncu değişiklikleri nedeniyle kızamıyorum.

jojuk
12.11.2012, 03:08
şenol güneş istifa

Tolga
12.11.2012, 03:13
Aleyküm Selam . . .

Yaşar
12.11.2012, 03:19
İnşallah Şenol Güneş istediklerini, dilediklerini, arzu ettiklerini yapar da, Trabzonsporumuz ayağa kalkar.

Tolga
12.11.2012, 03:23
İnşallah Şenol Güneş istediklerini, dilediklerini, arzu ettiklerini yapar da, Trabzonsporumuz ayağa kalkar.

İyi de abi, takımın düzeleceğini biliyorsan zaten eleştiri yapıyorum dediğin şey eleştiri değildir ki.Bence yanlış bir karar vermişsin . . .

Yaşar
12.11.2012, 03:26
İyi de abi, takımın düzeleceğini biliyorsan zaten eleştiri yapıyorum dediğin şey eleştiri değildir ki.Bence yanlış bir karar vermişsin . . .

Bu saatte çok felsefik bir açıklama olmuş Tolga kardeşim.
Ben Şenol Güneş mantalitesi ile başarılı olunamayacağını düşünenelerdenim(şimdiki Şenol Güneş mantığı)
Ama inşallah yanılıyorumdur, inşallah çoğunuzun söyledikleri olur da Trabzonspor yine heyecan verir bizlere.

Yiğit Gayretli
12.11.2012, 03:31
http://www.fotomac.com.tr/Galatasaray/2012/11/12/ben-bu-isi-anlamadim

Bu adam gs'nin efsanesi, değeri... Şenol Güneş de bizim... Allah'ım sana binlerce kez şükürler olsun.

Tolga
12.11.2012, 03:32
Bu saatte çok felsefik bir açıklama olmuş Tolga kardeşim.
Ben Şenol Güneş mantalitesi ile başarılı olunamayacağını düşünenelerdenim(şimdiki Şenol Güneş mantığı)
Ama inşallah yanılıyorumdur, inşallah çoğunuzun söyledikleri olur da Trabzonspor yine heyecan verir bizlere.

Abi hayatımızda yarının garantisi yok, hani Şenol Güneş ve Trabzonspor'unda garantisi yok ? Eskaza Şenol Güneş başaramazsa, boşuna susmuş olacaksın.Boşu boşuna öğreneceğin, öğreteceğin başka birşeyi söylememiş olacaksın.

Burada 1000 çeşit adam gelip Hoca'yı eleştiriyor.50 çeşit de adam var Hoca'yı eleştirdiğini zannediyor.Zaten bütün anlaşılamama sıkıntısı o 50 kişilik Zanlı grup.

Eğer abilerimiz senden bunu rica etmişlerse, sen yine eleştirini yap, oldu da ikili tartışmaya girdin (hafif olanından) mesajını son bir kontrol et.Ama eleştirmem demek yılmak demek, haksızım demek, belki de haksızlığa karşı evet demek :)

Adamakıllı eleştiren kaç kişi var ki zaten ? Birde sen susarsan iyice Atspor/İtspor olur burası :)

Yaşar
12.11.2012, 03:56
Tolga kardeşim, güzel temennilerin için teşekkür ederim.
Benden kimse susmamı rica etmedi, kimsenin ricası ile de susmam.
Fakat beni anlayabilen çok az kişi olduğunu düşündüğüm ve yanlış anlaşılmaktan korktuğum için ciddi manada eleştirmek istemiyorum artık.
Senin deyiminle '' b.ku dereye inmeyen çocuk Şenol Güneş'e hakaret ediyor'' ve bu seni rahatsı ediyorsa, '' b.ku dereye inmeyen çocuğun''da bana gelip hikayeler anlatması veya atar yapması canımı sıkıyor.
Mimlenmekten ve yaptığım herşeyin göze batmasından çekiniyorum.
Daha geçen hafta '' örgütleşme'' den bahsedildi burada ve o örgütleşenlerden birisi olarak anılmak, o şekilde tanınmak istemiyorum.
Birkaç forum yöneticisi ve birkaç üye beni o şekilde tanımaya ve önyargıyla bakmaya başladılar.
En doğrusunun hiçbirşeye karışmadan kendi halinde takılmak olduğunu düşünüyorum.

Tolga
12.11.2012, 04:20
Ne diyelim abi, canın sağolsun . . . Kendi hayatın, illa ki vardır bir bildiğin . . .

Faik Yılmaz
12.11.2012, 08:32
Şenol Hoca Emre Güral ile Yasini oyuna aldı. Bu karar biraz geç olsa da sıkıntılı geçireceğimiz maçın lehimize dönmesini sağladı....

Takım hala doğru dürüst futbol oynayamıyor olsada teşekkürler hocam...

artık ufak şeylerden mutlu olur hale geldik....

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
12.11.2012, 10:00
Neden Şenol Güneş..?

Bence..

Bir anektod. Güvenilir kaynaktan aldığım bir bilgi.

Hoca Halilodzic. Trabzonspor onun döneminde de parlak bir futbol oynamıyordu. Kadro, şimdikine nazaran daha iyiydi, derinliği yoktu. İlk 11'lere bakarsak en azından tek başına maç çevirebilecek 3-4 oyuncu vardı. Şimdi bence bir Colman var bu anlamda.

Takım iyi oynamıyordu ama herkesin Halilodzic'e kanı kaynamış, onu sahiplenmişti. O da başta Tekke ile bir sorun yaşamıştı; sonra o sorun aşıldı. Zaten sezona onunla başlamamış, yaşanılan klasik bunalımlardan biri sonunda onu göreve getirmiştik. Yani iyi kek yapamıyordu ama hamuru o karıştırmamıştı.

Ben ona ne zaman inandım biliyor musunuz? "Trabzonsporlular Trabzonspor'u Porto zannediyor; ama Trabzonspor bu aşamanın çok uzağında" dediğinde. Tespit doğru ve açıklama cesurcaydı. Fazla tepki de almadı. Adamın Bosnalı oluşu, müslüman oluşu, Fransa'da başarılı olmuş olması ve belirli prensipleri olması sanıyorum taraftarda da kredi kazanmasına sebep olmuştu.

Sezon sonu Halilodzic ile kalacak mı, gidecek mi görüşmesi yapılınca Halilodzic o dönemki yönetime mealen şöyle diyor: "Ben Trabzonspor'u sevdim ve burada kalıp çalışmak isterim; ama bir şartım var. Hem Gökdeniz, hem Fatih Tekke takımdan gönderilecek". Buna o dönemdeki yönetimin cevabı: "Hocam birini gönderebiliriz ama ikisini birden gönderirsek bizi Trabzon'a sokmazlar".

Halilodzic bunu gülümseyerek anlayışla karşılar ve anlaşma sonlanır.

Kaybedilen (ya da berabere kalınan) bir Gençlerbirliği maçı sonrası takım otobüse biner. Tam hoca da binecekken Fatih Tekke "hocam dışarıda kal" der ve kapıları kapatıp tüm takıma "Trabzonspor'da futbolcusunuz. Böyle mi oynanır" deyip başlar küfretmeye. Halilodzic şaşkındır. Oysa o futbolcuları azarlamayı değil, ikna ve motive etmeyi planlamaktadır. Tekke'nin takım, taraftar ve kulüp üzerindeki etkisini görünce burada yapabileceklerinin sınırlı olduğunu anlar.

Bizden ayrılınca önce bir kulübe gider, ardından da Fildişi Sahilleri milli takımının başına geçer.

Bu anektottan yola çıkarak düşünmeye başlayalım. Diyelim ki, yönetim Halilodzic'in istediğini yaptı ve o iki ismi takımdan gönderdi. Sezon başladıktan sonra muhtemel ikinci puan kaybından sonra gerçekten de ne o yönetim, ne de takım Trabzon'da barınamazdı.

Trabzonspor'un normal hiç bir takımda olamayacak anormal şartları var. Bu şartlar nedeniyle neşteri, hatta baltayı eline alıp revizyon yapacak hocalara ihtiyacı var. Genç olması da kaymağı olur; ama bu kariyere en yakın Ersun Yanal'a bu şehirde edilen eziyeti de gördük, yaşadık. Adam kaçar adımlarla uzaklaştı Trabzon'dan.

Benzer süratle Trabzon'dan ayrılan Ahmet Ağaoğlu için sürekli "kaçtı, bıraktı, gitti" dendi. Aynı şeyler, çok önemli bir çıkış ile görevi bırakan Özkan Sümer için de geçerli. Oysa ki, bu adamların neden kaçtığına hiç odaklanıp, onlara kafa yormadık. Dolayısıyla olumsuz ne varsa süregeldi. Ve o çark sürekli öğüttü durdu.

Hatırladığım yıllarda Trabzonspor'da görev yapan iyi teknik direktörler: Şenol Güneş, Samet Aybaba, Ersun Yanal, Halilodzic, Breams. Bunlardan bir tek Şenol Güneş ısrarcı oldu. 1997'de fener de kendisine transfer teklifi yaptı. Hani teklif almıyor diyorlar ya, yalan. Diğerleri şartları değiştirin kalalım/gelelim dediler (haklı olarak). Bunlardan bir tek Şenol Güneş'in ısrarcı olmasını Trabzonsporlu oluşuna bağlıyorum. Kulüplere mal olmuş insanlar kulübün ihtiyacı olduğu beyan edildiğinde görevden kaçamazlar.

Teknik eleştirilere gelince. Geçen sene omurgasını olduğu gibi kaybetmiş bir Trabzonspor vardı geçen sene. Sezon boyunca 7-8 oyuncusu ayrıldı takımdan. Yeni baştan kadro kurmak gerekiyordu. İki sezondur kadro oluşturulmaya çalışılıyor. Öyle ki, UEFA Kupası'ndan elendiğimiz hafta Emerson ve Janko transfer ediliyor !

Bu sene defansta zaten geniş alternatifimiz yok. Solda kime sorsanız, (mecburiyetten) Emerson diyor. Sağda Zeki Yavru (romantik bakış ile) ve Serkan (çok çok zorlasak Celutska), forvette Halil, Henrique, Emre, Janko.

Bir de tüm taktiği asıl belirleyen orta sahaya bakalım:

Adrian, Alanzinho, Aykut, Colman, Zokora, Volkan, Olcan, Barış, Sapara, Soner, Yasin...

Bu orta saha isimleri içinde bir adım öne çıkan sadece Colman var. Ki, o da maç seçerek oynuyor. Yine de diğerlerinden bir kaç adım önde.

Diğerleri birbirine benzese de, benzemese de içlerinden ayrım yapıp, genel ortak kanı ile "şu banko oynar" denecek adam yok. Biri bir hafta iyi, diğer hafta kötü. Diğeri berikinden bir milim önde sadece. O çıksa, şu girse hiç bir şey değişmiyor.

Maç başlıklarına bir bakın Allah aşkına. Herkes birbirinden %40-50 farklı kadrolar yapıyor.

Böyle bir takımda iskelet kurmak 1 seneden önce çözülebilecek bir sorun değil. Bu gerçeği görüp, kabullenmek lazım.

Güneş'in en beğendiğim yönü, her zaman başında olan takımlara çok iyi ve kolektif oyun oynatmasıdır. Bu takımın o merhaleye ulaşması hem zor, hem zahmetli, hem sabır işi.

Son üç sene içinde bu takımdan ayrılan oyunculardan herhangi biri takıma yeniden dönse, yerini aynen bıraktığı gibi alır; çünkü o formaları dolduracak oyuncular almadık (öyle oyuncular vardı da mı alamadık derseniz, o zaman kaybetmeden düşünecektiniz diyebilirim. Ben de farkındayım ve Güneş ile hemfikirim ki gidenler zaten en iyileriydi).

E, durum böyleyken Güneş'e, ne alternatif yaratamadığı, ne kadro seçimi, ne oyuncu değişiklikleri nedeniyle kızamıyorum.

Sağduyunun sesi olmuşsun Abi...

Hüseyin Başoğlu
12.11.2012, 10:13
@Tunga

benim düşündüklerimi benden çok daha iyi aktarmıssın hocam eline sağlık ...

cakalkerem
12.11.2012, 11:24
Valla hala hoca konusunda eleştiri bazındahaklı olduğumuzu düşünüyorum....

Burada örgütlenmekten filan bahsedilmiş...

Neyin kimin örgütlenmesi...

Biz 13-14 yaşında çocuklarmıyız ki başkasının aklı ile hareket edelim...

Benim deidğim takım top oynamıyor...Akhisar maçında bile yediğimiz baskının haddi hesabı yok...

Takım koşmuyor 50. dakikadan sonra geri çekilmek nede?

İdman yemeyen futbolcu şişer...aynı bizim takımda ki bazı oyuncular futbolculuktan çıkmış güreşçi olduğu gibi..

Ayrıca madem gençlere yönelmek istiyor...Son 2-3 senedir kaç tane alt yapıdan genç alıp takıma katmışız...

Bu sene oynayan Zeki Serkan'dan daha mı az koşuyor ..Genç bırak oynasın..

Bu adamlar oynamaz ise nasıl kazanacaksın...

Bak elin oğlu gencecik adamları şampiyonlar liginde oynatıyor sen ne yapıyorsun...

Son söz burada amaç hislerin dışına çıkıp Trabzonspor'u özlendiği yere getirmek için uyarılarda bulunmaktır

Faik Yılmaz
12.11.2012, 11:28
Şenol Hocam Trabzonspora 2-0 dan sonra geriye çekilmek ( helede rakip Akhisar gibi ligin en vasat takınlarından birine karşı ) hiç yakışmıyor...

bunu sizmi söylüyorsunuz bilmiyorum ama büyük takım defans yaparken bile büyük takım gibi olur.....

defans yapar tabi ama 11 kişiyle geriye yaslanmz bu kadar pısırık top oynamaz...

ha ilk sefer oyuncu değişiklikleri de maçı çevirdi onuda tebrik etmek lazım...

Alican Altunbaş
12.11.2012, 11:29
Hocanın maç sonu ben neden iyi oynayan oyuncuyu oynatmıyım demesi zaten çok şey anlatıyor.Oyuncuların performanslarında o kadar çok dalgalanma oluyorki kadro istikrarı yakalamak çok zor.Hocayı işte bu yüzden çok fazla suçlamak doğru değil bence.

Adem Erdoğan
12.11.2012, 11:31
Yalaka de, ihanet de sonra cezayı yiyince adalet yok de.

Ne güzel memleket. :)

Faik Yılmaz
12.11.2012, 11:33
eleştiren ve savunan insanlara da yafta yapıştırmak doğru değil....

herkes fikrini açıklıyor.....

yeter ki biraz empati yapalım....

( en başta kendime de söylüyorum ) uslubumuza dikat edelim....

cakalkerem
12.11.2012, 11:33
performans neye dayalıdır?
Antreman eksikliği veyahut futbolcunun kendine bakmaması(hastalık halleri ve sakatlık hariç durumlar)

Bu 2 konuyuda hocanın halletmesi gerekiyor....Sıkıntı burada zaten...

Takım güçsüz...Kim takımı toparlamalı....Biz mi Hoca mı?

Alican Altunbaş
12.11.2012, 11:40
eleştiren ve savunan insanlara da yafta yapıştırmak doğru değil....

herkes fikrini açıklıyor.....

yeter ki biraz empati yapalım....

( en başta kendime de söylüyorum ) uslubumuza dikat edelim....

Kesinlikle üslub önemli.Herkes için..

Armağan Dere
12.11.2012, 14:30
Adrian utandırdı mı ne?!!!!!!!!!!!!!...
Adama saha kenarından küfür bile ettiniz.
Çok sevdiğiniz Selçuk İnan gibi yapsaydı daha mı iyi olurdu.

Yiğit Gayretli
12.11.2012, 18:23
Adrian bu formunu sürdürürse ve takım için önemli işler yaparsa, bu bir Şenol Güneş transferi olacak mı hala? Çok merak ediyorum :)

Oğuz B.
12.11.2012, 18:46
Güneş’i Eleştirmek Yalan Konuşmaktır!

1995-1996 sezonu…

Trabzonspor’un efsane kadrosu doludizgin şampiyonluğa gidiyor…

Takımın başında Şenol Güneş var.

Van ve Fenerbahçe maçları sonrasında şampiyonluğu kaybediyoruz.

Dönemin Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, aylar sonra bir dergiye şampiyonluğu nasıl çaldığını anlatıyor.

Çevirdiği tüm filmleri tek tek sıralıyor.

O röportajı okuyunca insanın tüyleri diken diken oluyor.

Adam hırsızlık yapmış, çıkıp bununla böbürleniyor.

2004-2005 sezonu…

2000 yılından itibaren yeniden yapılan Trabzonspor şampiyonluğun en büyük adayı.

TFF’nin başında ise Levent Bıçakcı diye bir avukat. Şekip Mosturoğlu’da TFF’de ikinci adam.

Cem Papila denilen bir tetikçiyi hakem diye sahaya sürüyorlar.

Futbol tarihinde az rastlanır bir şekilde, Trabzonspor’un önce Gaziantep, ardından Fenerbahçe maçını aynı hakeme yönettiriyorlar.

Papila önce Antep, ardından Fenerbahçe maçında Trabzonspor’u katlediyor.

30 bin kişi sokaklara dökülüyor, adalet istiyor ama nafile…

Şampiyon Fenerbahçe…

2010-2011 sezonu…

Süper bir kadro kurmuşuz.

82 puan topluyoruz ama gol averajı ile şampiyonluğu kaçırıyoruz.

3 Temmuz 2011 sabahı Türkiye’de şike soruşturması başlıyor.

Mahkemede Fenerbahçe’yi Avukat Levent Bıçakçı savunuyor.

Mahkeme kararını veriyor: “Fenerbahçe şike yapmıştır” diyor.

Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım, TFF’nin eski asbaşkanı olan dönemin Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli yöneticiler ve tercüman Samet Güzel şike yaptıkları için cezalandırılıyor.

Fenerbahçe’nin hırsızlığı mahkeme kararı ile tasdik olunuyor.

Ama hala şampiyon Fenerbahçe…

Şimdi neden anlattım bunları?

Şenol Güneş için anlattım.

Ben iddia ediyorum: Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörü Şenol Güneş’tir.

Adam gibi transfer yapmadan, her sezona bin bir sıkıntı ile başlayarak elde edilen 3 şampiyonluk… Çalınan 3 şampiyonluğun ardından her defasında dağılan bir kadro… Morali yerle bir olan bir camia…

Fatih Terim Galatasaray’ı geçen yıl şampiyon yaptı.

Nasıl?

Önceki yıl şampiyon olan Trabzonspor’un kadrosu ile…

Burak Yılmaz Galatasaray’da bu hafta 3 gol attı.

Bu adam Beşiktaş’a transfer oldu, başaramadı, Anadolu’ya döndü, Fenerbahçe’ye transfer oldu başaramadı, Anadolu’ya döndü…

Trabzonspor’a geldi, Şenol Güneş’in elinden geçti. Gol kralı oldu.

Kendine geldi, yeteneklerinin farkına vardı. O Burak şimdi her takımda gol atar, Çünkü O’nu Şenol Güneş parlattı.

Fatih Terim ya da Mustafa Denizli Anadolu’da takım çalıştırabilir mi?

Cesaret bile edemezler.

Terim’in elinde, bugün Güneş’in elindeki kadro olsa hemen bırakır, istifa eder kaçar gider.

Bu sezon Trabzonspor’da işler pekiyi değil.

Güneş eleştiriliyor.

Özellikle amatör kümede dahi bir takım çalıştıramayan, çalıştırsalar da başarılı olamayan futbolcu eskilerinin ağzı üstüne gitmiyor…

Bunca gerçek ortadayken, çalınan şampiyonluklar, çalınan son şampiyonluğun ardından dağılan takım, “ben güçlüyüm çalarım” diyen Fenerbahçe gerçeği varken, Her önüne gelen Trabzonspor’un en iyi futbolcusunu alıp gidebiliyorken, yeni bir takım kurmaya çalışan, kuracağı bu takımla 2 sene sonra şampiyon olacak olan (yine çalacaklardır) Güneş’i eleştirmek yalan konuşmaktır…

Avni ÖZASLAN / 12 Kasım 2012 Pazartesi /İlk Haber Gazetesi

Yasin Altuntas
12.11.2012, 23:23
Trabzon'da Teknik Direktörlük yapmak zordur, aslinda imkansizdir. Herkesi mutlu etmek, Atak futbol oynamak, ama gol yememek, Topun hep kendisinde kalmasi, uzaktan plase vuruslar, ikiye birler, Ortalar, kafa golleri, ama bunlarin hepsinin tanidik süper starlarla, ama ayni zamanda Yavuz Selimden Oyuncularla, Biletlerin fiyatlarinin az oldugu bir ortamda, mükemmel bir stadda, ulasimin kolay oldugu bir yerde iyi bir havada........................................

Kimse kendi kendini kandirmasin, Trabzonspor'u su an yönetbilecek en iyi Teknik Direktör Senol GÜnes'dir bunun Lami cimi yok.

Yiğit Gayretli
12.11.2012, 23:51
Biri anlatmıştı, kim hatırlamıyorum...

Bir penaltı kazanıyoruz. Topun başına bizimkilerden biri geçiyor. Vuruyor, gol. O meşhur kahve amcalarımızdan birisi de bombayı patlatıyor; "Az galsın ataydi dişari oni!" peşine de okkalı bir küfür...

İşte Trabzon'da futbol bu. Memnuniyetsizler ordusu olmak...

artvints
13.11.2012, 06:11
bu başlığın ilk 15 20 sayfasını okumak lazım.bazıları açık olarak şenol hoca dan hazetmiyo ve her türlü durumu hoca nın alehine kullanarak yorumlar yapıyo.savunanlar da bu durumu sezdiği için savunma katsayısını arttırıyorlar.şenol hoca nın dediği gib siz değişirseniz dünyanız da değişir.önce herkes yorumlarını vicdan ve akıl süzgeçinden geçirsin.
özellikle bazı kişiler için söylüyorum.o kadar açık ki hoca yı sevmedikleri, her türlü durumu hocaya kulp takmak için kullanıyorlar.bu da düzgün eleştiri ve ardından gelişmeyi engelliyo.
örnek vereyim.Gol attıktan sonra defans yapıyoruz diye bi yorum yapılıyor.buraya kadar herşey güzel.sonra bu dönüp dolaşıp hoca zaten korkağa bağlanıyor.şimdi yorumun devamı böyle gelirse pek inandırıcılığı, geliştiriciliğe de kalmıyo malesef.

TSKara61
13.11.2012, 07:40

Bir penaltı kazanıyoruz. Topun başına bizimkilerden biri geçiyor. Vuruyor, gol. O meşhur kahve amcalarımızdan birisi de bombayı patlatıyor; "Az galsın ataydi dişari oni!" peşine de okkalı bir küfür...

Iyi guldum :)

Aci ama gercek...ve komik

Napalim bizim halkimiz da boyle, boyle seviyorum ben bizim halkimi

Gökhan BAYRAK
13.11.2012, 09:56

bu örneğin bir benzerini umut gol atınca her seferinde yaşamıyor muyduk zaten ?

adam gol atamayınca mal olurdu, gol atınca da: "bak onu da az daha atamıyordu, mal" deniliyordu :)

çok ararlar umut'u, çook...

Yiğit Gayretli
13.11.2012, 12:12
İşte bir sene sonra aynısını Şenol Güneş'in arkasından söylememek için dert yanıyoruz burada.

Faik Yılmaz
13.11.2012, 13:13
bu örneğin bir benzerini umut gol atınca her seferinde yaşamıyor muyduk zaten ?

adam gol atamayınca mal olurdu, gol atınca da: "bak onu da az daha atamıyordu, mal" deniliyordu :)

çok ararlar umut'u, çook...

Şahsen Umutu hiç bir zaman aramıyorum ben....

Ama mevcut kadroda umutun bile aranması yönetimin içinde bulundukları acziyetin göstergesidir....

Umut Gsde 8-9 atmış...

Bir örnek vermek istiyorum....

1-1 biten cluj maçında ceza sahasına tam 72 tane orta geldi...... her maç bunun gibi onlarcası geliyor....

böyle bir takımda gol atabilmek büyük bir başarı değilki..

Janko Gsde olsa şimdi 10-15 golü vardı en az.....

Umutu geri çağırın bu takıma koyun yine aynı Umut saç baş yoldurmaya devam eder....

annttiigs
13.11.2012, 13:26

Ama mevcut kadroda umutun bile aranması yönetimin içinde bulundukları acziyetin göstergesidir....

Umut Gsde 8-9 atmış...

1-1 biten cluj maçında ceza sahasına tam 72 tane orta geldi...... her maç bunun gibi onlarcası geliyor....

Umutu geri çağırın bu takıma koyun yine aynı Umut saç baş yoldurmaya devam eder....

bunda bizim de payımız var. adam gol kaçırır kaçırmaz umut işte. yuuuh, ananı avradını yuuuuh diyoruz biz. el oğlu alkışlıyor. adam daha bir şevkle saldırıyor. sonuçta umut; klasik umut performansı yapar dedim ( 15 gol 10 - 12 asist ) ama sanırım bu sene bunu geçecek. buyrun halil örneği var. bir taraftar galip olduğu maçta futbolcusunu yuhalar mı ? neyin derdindeyiz ki biz ?

Faik Yılmaz
13.11.2012, 13:35
bunda bizim de payımız var. adam gol kaçırır kaçırmaz umut işte. yuuuh, ananı avradını yuuuuh diyoruz biz. el oğlu alkışlıyor. adam daha bir şevkle saldırıyor. sonuçta umut; klasik umut performansı yapar dedim ( 15 gol 10 - 12 asist ) ama sanırım bu sene bunu geçecek. buyrun halil örneği var. bir taraftar galip olduğu maçta futbolcusunu yuhalar mı ? neyin derdindeyiz ki biz ?

2-3 hafta gol aamayınca onların seyirciside yuhluyordu....

Gsde Avrupa arenasında mcadele etmeleri nedeniyle bir sabır söz konusu.. ayrıca çok kötü oldukları bu zamanda bile 6 puan önümüzde lider pozisyonundalar....

Gs insin bakalım 3-5 sıra bizim pozisyonumuza gelsin o zamanda alkışlarlarsa dediğinizde haklısınız....

Aslında bu duruma Şenol Güneş neden oldu... Çok kötü olduğu haftalrda 7-8 hafta 100.golü atmasını bekledik. Üstelik Teofilo gibi bir yedeği varken.....

adam formsuz gol atamıyor sahada dökülüyor ama hala sahada....

taraftar ne yapacak tabiki yuhlayacak....

Tarfatar yuhlamasa Adrianı kesinlikle kadroya almayacaktı Şenol Hoca.... ve ligin en az gol takımı olup rezalet ötesi sonuçlara devam edicektik.....

Yani demem odurki Nasreddin hoca misali " hırsızın hiç mi suçu yok""".....

annttiigs
13.11.2012, 13:37
Güneş’i Eleştirmek Yalan Konuşmaktır!

1995-1996 sezonu…

Trabzonspor’un efsane kadrosu doludizgin şampiyonluğa gidiyor…

Van ve Fenerbahçe maçları sonrasında şampiyonluğu kaybediyoruz.

Dönemin Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, aylar sonra bir dergiye şampiyonluğu nasıl çaldığını anlatıyor.

Çevirdiği tüm filmleri tek tek sıralıyor.

O röportajı okuyunca insanın tüyleri diken diken oluyor.

Adam hırsızlık yapmış, çıkıp bununla böbürleniyor.

2004-2005 sezonu…

2000 yılından itibaren yeniden yapılan Trabzonspor şampiyonluğun en büyük adayı.

TFF’nin başında ise Levent Bıçakcı diye bir avukat. Şekip Mosturoğlu’da TFF’de ikinci adam.

Cem Papila denilen bir tetikçiyi hakem diye sahaya sürüyorlar.

Futbol tarihinde az rastlanır bir şekilde, Trabzonspor’un önce Gaziantep, ardından Fenerbahçe maçını aynı hakeme yönettiriyorlar.

Papila önce Antep, ardından Fenerbahçe maçında Trabzonspor’u katlediyor.

30 bin kişi sokaklara dökülüyor, adalet istiyor ama nafile…

Şampiyon Fenerbahçe…

2010-2011 sezonu…

Süper bir kadro kurmuşuz.

82 puan topluyoruz ama gol averajı ile şampiyonluğu kaçırıyoruz.

3 Temmuz 2011 sabahı Türkiye’de şike soruşturması başlıyor.

Mahkemede Fenerbahçe’yi Avukat Levent Bıçakçı savunuyor.

Mahkeme kararını veriyor: “Fenerbahçe şike yapmıştır” diyor.

Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım, TFF’nin eski asbaşkanı olan dönemin Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli yöneticiler ve tercüman Samet Güzel şike yaptıkları için cezalandırılıyor.

Fenerbahçe’nin hırsızlığı mahkeme kararı ile tasdik olunuyor.

Ama hala şampiyon Fenerbahçe…

Şimdi neden anlattım bunları?

Şenol Güneş için anlattım.

Ben iddia ediyorum: Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörü Şenol Güneş’tir.

Adam gibi transfer yapmadan, her sezona bin bir sıkıntı ile başlayarak elde edilen 3 şampiyonluk… Çalınan 3 şampiyonluğun ardından her defasında dağılan bir kadro… Morali yerle bir olan bir camia…

Fatih Terim Galatasaray’ı geçen yıl şampiyon yaptı.

Nasıl?

Önceki yıl şampiyon olan Trabzonspor’un kadrosu ile…

Burak Yılmaz Galatasaray’da bu hafta 3 gol attı.

Bu adam Beşiktaş’a transfer oldu, başaramadı, Anadolu’ya döndü, Fenerbahçe’ye transfer oldu başaramadı, Anadolu’ya döndü…

Trabzonspor’a geldi, Şenol Güneş’in elinden geçti. Gol kralı oldu.

Kendine geldi, yeteneklerinin farkına vardı. O Burak şimdi her takımda gol atar, Çünkü O’nu Şenol Güneş parlattı.

Fatih Terim ya da Mustafa Denizli Anadolu’da takım çalıştırabilir mi?

Cesaret bile edemezler.

Terim’in elinde, bugün Güneş’in elindeki kadro olsa hemen bırakır, istifa eder kaçar gider.

Bu sezon Trabzonspor’da işler pekiyi değil.

Güneş eleştiriliyor.

Özellikle amatör kümede dahi bir takım çalıştıramayan, çalıştırsalar da başarılı olamayan futbolcu eskilerinin ağzı üstüne gitmiyor…

Bunca gerçek ortadayken, çalınan şampiyonluklar, çalınan son şampiyonluğun ardından dağılan takım, “ben güçlüyüm çalarım” diyen Fenerbahçe gerçeği varken, Her önüne gelen Trabzonspor’un en iyi futbolcusunu alıp gidebiliyorken, yeni bir takım kurmaya çalışan, kuracağı bu takımla 2 sene sonra şampiyon olacak olan (yine çalacaklardır) Güneş’i eleştirmek yalan konuşmaktır…

Avni ÖZASLAN / 12 Kasım 2012 Pazartesi /İlk Haber Gazetesi

2004 - 2005 sezonu maçlarına baktım da. Burada bir yanlışı da düzeltmek laızm. Ya da ben yanlış bakıyorum. Cem Papila Yazarın bahsettiği maçları arka arkaya yönetmemiş.

Gökhan BAYRAK
13.11.2012, 14:04

Umut Gsde 8-9 atmış...

ben umut'un gol sayısıyla ilgili birşey söylemiş miyim?

umut'u aramak, attığı golleri aramak değildir.

biraz futbol bilgisi gerekiyor, umut'un yaptıklarını görebilmek için.

ama ben seninle uzun zaman önce futbol konuşmayı bırakmıştım arkadaşım.

sen halen daha şenol güneş, ersun yanal, fatih terim, abdullah avcı ve hiddink gibilerinden daha farklı şeyler gördüğünü iddia edebilirsin, saygı duyuyorum sadece.

o yüzden ricam, futbol konuşmayalım.

iyi forumlar...

Yiğit Gayretli
13.11.2012, 14:08
Guus Hiddink; "Sistem istiyorsanız; Şenol Güneş'i milli takımın başına geçmesi için ikna etmelisiniz..."

Emrah KabuL
13.11.2012, 14:22
2004 - 2005 sezonu maçlarına baktım da. Burada bir yanlışı da düzeltmek laızm. Ya da ben yanlış bakıyorum. Cem Papila Yazarın bahsettiği maçları arka arkaya yönetmemiş.

İki maçı da Cem Papila yönetmiştir.

Ayrıca o sezon Cem Papila Malatyaspor'u 4-3 Galatasaray'ı da 2-0 mağlup ettiğimiz maçlarda da görev yapmıştır.

Aynı Cem Papila Fenerbahçe'nin de ligde 4 maçını yönetmiştir.

Gençlerbirliği 1 Fenerbahçe 2
Galatasaray 1 Fenerbahçe 0
Denizlispor 2 Fenerbahçe 0
Fenerbahçe 2 Trabzonspor 1

Yiğit Gayretli
13.11.2012, 14:26
Şenol Güneş'ten taraftara: İdeallerimizi yerine getirdiğimizde hepinize daha iyi bir takım izlettireceğimizden şüpheniz olmasın.

Armağan Dere
13.11.2012, 14:27
Umut Bulut
2010-2011 sezonundaki kaçırdıkları gibi golleri kaçırsın.
Ondan sonra görün yuhalanmayı.
Şampiyonluğun gitmesinde onun da payı var.
Hele Ankaragücü ve Kayseri maçı boş kaleler.
Umut'a az bile yaptı bu taraftar.
7 pozisyona girip 1 gol atan Umut

Faik Yılmaz
13.11.2012, 14:36
Umut Bulut
2010-2011 sezonundaki kaçırdıkları gibi golleri kaçırsın.
Ondan sonra görün yuhalanmayı.
Şampiyonluğun gitmesinde onun da payı var.
Hele Ankaragücü ve Kayseri maçı boş kaleler.
Umut'a az bile yaptı bu taraftar.
7 pozisyona girip 1 gol atan Umut

özellikle Kayseri maçında kaçırdığı bir pozisyon varki.......

akıla mantığa hayale ziyan....

yani oyuncu dışarı atmak istese 100 pozisyonda o topu dışarı atamaz.....

blmediğimiz bir oyuncu oolsa neyse.....

geçen sene topu topu 6 gol atan oyuncu değilmiydi kendileri....

artvints
13.11.2012, 14:41

Gsde Avrupa arenasında mcadele etmeleri nedeniyle bir sabır söz konusu.. ayrıca çok kötü oldukları bu zamanda bile 6 puan önümüzde lider pozisyonundalar....

Gs insin bakalım 3-5 sıra bizim pozisyonumuza gelsin o zamanda alkışlarlarsa dediğinizde haklısınız....

Aslında bu duruma Şenol Güneş neden oldu... Çok kötü olduğu haftalrda 7-8 hafta 100.golü atmasını bekledik. Üstelik Teofilo gibi bir yedeği varken.....

Tarfatar yuhlamasa Adrianı kesinlikle kadroya almayacaktı Şenol Hoca.... ve ligin en az gol takımı olup rezalet ötesi sonuçlara devam edicektik.....

yanlış bilgiyi düzelteyim.umutun 100. golü aradığı sıralar teofilo çoktan kolombiyaya varmıştı.ayrıca.bizde kaldığı 7 hafta içinde hiç yedek kalmadı.hatta oyundan bile çıkmamış olabilir.

annttiigs
13.11.2012, 14:55

şampiyon olduğumuz sene de burak oyundan çıkarken yuhalandı. kafasını sallayarak çıktı resmen.

alper*
13.11.2012, 15:01
Sergen Yalçın: "Şenol Güneş, takımın oturduğunda daha iyi sonuçlar alacağından bahsediyor. Ben söyleyeyim bu takım oturmaz. Bu takım 3 sene arka arkaya maç yapsın ligi aynı yerde bitirir."

:)

FC-ST-PAULI-61
13.11.2012, 15:01
özellikle Kayseri maçında kaçırdığı bir pozisyon varki.......

akıla mantığa hayale ziyan....

yani oyuncu dışarı atmak istese 100 pozisyonda o topu dışarı atamaz.....

blmediğimiz bir oyuncu oolsa neyse.....

geçen sene topu topu 6 gol atan oyuncu değilmiydi kendileri....
Umut nefret ettigim berbat bir Futbolcuydu herzaman.Gsde 30 Gol atsa bile
iyiki gitti diyorum.Gsde bos Kaleye kacirmaya baslarsa ( Provasini 8jk ye karsi 1.Dakikada vermisti) orda da yuhlanir.Sadece fizigi iyi,oda iyi olmasa Zeytinburnundaydi zaten.

annttiigs
13.11.2012, 15:04
İki maçı da Cem Papila yönetmiştir.

Ayrıca o sezon Cem Papila Malatyaspor'u 4-3 Galatasaray'ı da 2-0 mağlup ettiğimiz maçlarda da görev yapmıştır.

Aynı Cem Papila Fenerbahçe'nin de ligde 4 maçını yönetmiştir.

Gençlerbirliği 1 Fenerbahçe 2
Galatasaray 1 Fenerbahçe 0
Denizlispor 2 Fenerbahçe 0
Fenerbahçe 2 Trabzonspor 1

Ben biraz inceledim açıkçası tam da göremedim bu durumu. TFF sitesinde var.

Yiğit Gayretli
13.11.2012, 15:04
http://live.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/trabzonspordan-sergene-buyuk-tepkiSXHBQ226185SXQ

İlk aklıma gelen örnek bu olduğu için bunu yazdım. Sergen Yalçın denen şahsiyetsiz benim bahçemdeki hıyara dahi referans olamaz. :)

Faik Yılmaz
13.11.2012, 15:05
yanlış bilgiyi düzelteyim.umutun 100. golü aradığı sıralar teofilo çoktan kolombiyaya varmıştı.ayrıca.bizde kaldığı 7 hafta içinde hiç yedek kalmadı.hatta oyundan bile çıkmamış olabilir.

ufak bir hata oldu.....50. golüi ile 100 golünü karıştırdım....

Teofilo bu klübe 2009-2010 yılının devre arasında gelmiştir....

Ve 2010-2011 sezonununu ilk haftalarında gitmiştir.

Umut Bulut ise 2010-2011 sezonunun sonunda gitmiştir....

dikkatiniz için teşekkür ederim....

2009-2010 beraber oynadıkları sezon.....

Bir kaç önemli anektod vereyim beraber oynadıkalrı dönemle ilgili....

-24 Ocak 2010'da Sivasspor'la oynanılan ikinci yarının ilk maçında sayısız gol pozisyonu kaçırmasına rağmen iki gol birden atarak takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

-Ligin 20. haftasında İstanbul'da oynanılan müsabakada Manisaspor ağlarına iki gol birden göndererek,maçta attığı ilk golüyle birlikte Trabzonspor formasıyla ligde 50. golüne ulaştı.

-Türkiye Kupası yarı final 1. maçında Antalyaspor'a karşı attığı golle takımının finale çıkmasında büyük rol oynayan başarılı forvet, sezonun son golünü attığı Kasımpaşa maçında özellikle partneri Teófilo Gutiérrez'e atmadığı paslar nedeniyle taraftarın protestolarına maruz kaldı

-Ertesi hafta oynanılan Eskişehirspor maçının 26. dakikasında sarı kart gören Umut, aynı dakikada rakibine attığı dirsek nedeniyle kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

-Ligdeki son iki maçta ise gol atamazken sezonu 31 maç 11 gollük istatistikle kapattı.

2010-2011 sezonu

2010-11 sezonu [değiştir]

-Umut, sezon başında Bursaspor ile oynanılan ve 3-0 kazanılan Türkiye Süper Kupası finalinde yedek olmasına rağmen şans bulamadı.

-Ligin ilk iki haftasında ise oyuna sonradan dahil olan başarılı forvet, Liverpool FC ile oynanılan Avrupa Ligi rövanş karşılaşmasından önce Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kendisini transfer etmek isteyen Toulouse FC kulübünün yetkilileriyle yaptığı görüşme nedeniyle Şenol Güneş tarafından kadro dışı bırakıldı.

- 2006 yılında transfer olduğu Trabzonspor'da en kötü başlangıcını bu sezonda yapan Umut, çıktığı ilk 6 maçta golle tanışamadı. Nihayet ilk golünü iki gol birden attığı 7-0 kazanılan sekizinci haftadaki Kasımpaşa maçında kaydetti.

Görüldüğü üzere özellikle Şampiyon olduğumuz yıl takıma katkısı diğer yıllara nazaran çok daha azdı. Ve kendiside gitmek istiyordu.... Asıl gitme nedenide taraftarın baskısı değildi. Taraftarın baskısına bakılsa 5 sene bu takımda top koşturamazdı....

artvints
13.11.2012, 15:06
Sergen Yalçın: "Şenol Güneş, takımın oturduğunda daha iyi sonuçlar alacağından bahsediyor. Ben söyleyeyim bu takım oturmaz. Bu takım 3 sene arka arkaya maç yapsın ligi aynı yerde bitirir."

sergen de boş konuşma üstadı, hele o yanındaki bilgin gökberk hangi kafada tam çözebilmiş değilim.kendini marjinal farklı falan zannediyo, boş konuşmada sergen bile yanına yaklaşamaz.

annttiigs
13.11.2012, 15:06

Hülya Avşar'ın yanında kıç kıvırmaya benzemez o işler. Şenol Güneş Sergen'in Nihat gibi azarlayabileceği bir kurum, kişi değildir. Sergen Çok biliyorsa 3. Amatörden bir takım yönetsin. Nihat Doğan'ın bile bir kulüpte teknik sorumlu olduğu yerde Sergen Acun ılıcalı ile reality yarışma programları düzenliyor. At yarışlarına falan gidiyor.

annttiigs
13.11.2012, 15:08
iyiki gitti diyorum.Gsde bos Kaleye kacirmaya baslarsa ( Provasini 8jk ye karsi 1.Dakikada vermisti) orda da yuhlanir.Sadece fizigi iyi,oda iyi olmasa Zeytinburnundaydi zaten.

Zeytinburnu'nun nesi varmış :) Zeytinburnu çocuğuyuz :) :)

artvints
13.11.2012, 15:15
ufak bir hata oldu.....50. golüi ile 100 golünü karıştırdım....

Teofilo bu klübe 2009-2010 yılının devre arasında gelmiştir....

Ve 2010-2011 sezonununu ilk haftalarında gitmiştir.

Umut Bulut ise 2010-2011 sezonunun sonunda gitmiştir....

dikkatiniz için teşekkür ederim....

2009-2010 beraber oynadıkları sezon.....

Bir kaç önemli anektod vereyim beraber oynadıkalrı dönemle ilgili....

-24 Ocak 2010'da Sivasspor'la oynanılan ikinci yarının ilk maçında sayısız gol pozisyonu kaçırmasına rağmen iki gol birden atarak takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

-Ligin 20. haftasında İstanbul'da oynanılan müsabakada Manisaspor ağlarına iki gol birden göndererek,maçta attığı ilk golüyle birlikte Trabzonspor formasıyla ligde 50. golüne ulaştı.

-Türkiye Kupası yarı final 1. maçında Antalyaspor'a karşı attığı golle takımının finale çıkmasında büyük rol oynayan başarılı forvet, sezonun son golünü attığı Kasımpaşa maçında özellikle partneri Teófilo Gutiérrez'e atmadığı paslar nedeniyle taraftarın protestolarına maruz kaldı

-Ertesi hafta oynanılan Eskişehirspor maçının 26. dakikasında sarı kart gören Umut, aynı dakikada rakibine attığı dirsek nedeniyle kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

-Ligdeki son iki maçta ise gol atamazken sezonu 31 maç 11 gollük istatistikle kapattı.

2010-2011 sezonu

2010-11 sezonu [değiştir]

-Umut, sezon başında Bursaspor ile oynanılan ve 3-0 kazanılan Türkiye Süper Kupası finalinde yedek olmasına rağmen şans bulamadı.

-Ligin ilk iki haftasında ise oyuna sonradan dahil olan başarılı forvet, Liverpool FC ile oynanılan Avrupa Ligi rövanş karşılaşmasından önce Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kendisini transfer etmek isteyen Toulouse FC kulübünün yetkilileriyle yaptığı görüşme nedeniyle Şenol Güneş tarafından kadro dışı bırakıldı.

- 2006 yılında transfer olduğu Trabzonspor'da en kötü başlangıcını bu sezonda yapan Umut, çıktığı ilk 6 maçta golle tanışamadı. Nihayet ilk golünü iki gol birden attığı 7-0 kazanılan sekizinci haftadaki Kasımpaşa maçında kaydetti.

Görüldüğü üzere özellikle Şampiyon olduğumuz yıl takıma katkısı diğer yıllara nazaran çok daha azdı. Ve kendiside gitmek istiyordu.... Asıl gitme nedenide taraftarın baskısı değildi. Taraftarın baskısına bakılsa 5 sene bu takımda top koşturamazdı....

ben teofilo nun gelddiği dönemde de şans bulduğunu hatırlıyorum.ama fizik olarak iyi değildi.hoca da sonradan oyuna sokuyodu.hatta bazı maçlar çift forvet oynadılar.zaten o yarı dönem kadronun oturması ve oyun planı için denemeler şeklinde geçmiştir.ve skorlar iyi değilse de çok yararlı olmuştur.yaz kampından sonra da fizik olarak iyi olan gerçek teofilo yu izledik.

o dönemki herşeyi çok iyi hatırlıyorum.ve o dönemden bu zamana kadar hoca hakkında bi çok efsane türedi.taraftarımızın maşallah kılişe üretme de üstüne yok.

Armağan Dere
13.11.2012, 16:45
Zeytinburnu'nun nesi varmış :) Zeytinburnu çocuğuyuz :) :)

Hayrettiiiiiiiiiinnnnnnn
Hayrettiiiiiiiiiiiinnnnnn

.......... kaybettin...
diye bir tezahurat vardı Zeytinburnu'ndayken:)..

Emrah Akcagöz
13.11.2012, 16:50
Yahu Teofilo ve Jaja ya da Janko ve Jaja beraber oynasa ne fena olurdu be.

Tolga
13.11.2012, 17:12

Mevcut kadrodan en üst düzeyde verim alındığında ligin tozunu duma katabilir, eskaza Avrupa'da iyi işler bile çıkarabilir (yabancıların 6-7 tanesi hariç)

Bu işleyişle yarayı durdurmak yerine bacaği keserek hamleler gelecek gibi geliyor bana.

Yani mevcut durumda bende Sergen gibi düşünüyordum, ta ki Sergen'in bu yorumunu görene kadar :) Bu cücük bunu söylüyorsa Şenol Güneş kesinlikle doğru yolda bence :)

canna52
13.11.2012, 17:43

bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriyormuş demek ki..

selçuğun yerine zokorayı aldığımızdan beri ortasaha üstünlüğünü hep rakiplere vermişiz. colman-selçuk birlikte oynadıklarında en önemli gücümüz ortasahada oyunumuzu rakiplere kabul ettirebilmemizdi. bunu liverpoola karşı bile yapabilmiştik.

hatırlayın en güçlü yanımız olarak ortasahamız gösteriliyordu. ve bu ortasaha üstünlüğü sonucunda ligin en çok pozisyona giren takımı haline gelmiştik. şimdi ki durumun tam tersi..

selçuğun yerine zokorayı koyarsan olmaz, olmayacakta. bu kadroda selçuğun görevini üstlenebilecek tek kişi sonerdir. colman-soner ikilisini denesin hoca yenilsekte eleştirmem. ki soner bu role şuan hazır olmasa dahi ancak oynayarak hazır hale gelebilir. bu süreçte ciddi hatalar da yapabilir. bunu göze alarak konuşuyorum. ama seneye oturmuş bir ikili olabilir colman-soner.

şenol güneşin olcan ve volkanı kadro dışı bırakması ise teşhisi doğru koyamadığını net bir şekilde göstermiştir. ben umudu kestim.

Tuğrul
13.11.2012, 18:04
Ligtv'nin TS maç öyküsünde '' Serkan Balcı'nın takım arkadaşlarına söylediği cümle '' çok önemli.

Ne diyor. '' Geriye kaçmayın. Önde oynayalım. Bizim takım önde oynamalı ''

Şenol hoca sanırım TS dergisine verdiği mülakatta da oyuna hükmeden bir takım yaratmak istiyorum demiş. Fakat Şenol hoca ve Serkan'ın tasavvur ettiği oyun şekli her nedense sahaya yansımıyor.

Baskılı, tempolu, dominant ve oyuna hükmeden bir takım istiyorsan yapman gerekenler ?

1- Topa önde basacaksın
2- Defans oyuncuları orta çizgiye yakın oynayacak. Geri kaçmayacak, kaçmamalı.
3- Pas trafiğini hızlandıracaksın. Tempolu oynacaksın. Oyunu açmak için oyunun yönünü çabucak değiştireceksin.
4- Oyuncular statik kalmayacak. Harekatli olacak. Pas alıp verecek.
5- Beklerin ileriye defaatle çıkacak.

2. maddeyi açarsak, Farazi ilerideki oyuncular topu kaybetti. Geride kalan oyuncular topa hemen basmalı mı yoksa geriye mi kaçmalı. Ben önde basılması gerektiğini fikrini savunuyorum. Dönen topları almak ve ataklarımıza yenilik katmak için önde oynamamız zaruri.

Şenol hoca ile anlaşamadığımız mesele de bu 2. madde'den kaynaklanıyor. Şenol hoca ise risk almak istemiyor. Kontrollü oyun istiyor. Fakat benim kanaatim TS büyük bir camia ise o zaman bizim de büyük takım gibi oynamamız elzemdir.

Yiğit Gayretli
13.11.2012, 19:43
Ligtv'nin TS maç öyküsünde '' Serkan Balcı'nın takım arkadaşlarına söylediği cümle '' çok önemli.

Şenol hoca sanırım TS dergisine verdiği mülakatta da oyuna hükmeden bir takım yaratmak istiyorum demiş. Fakat Şenol hoca ve Serkan'ın tasavvur ettiği oyun şekli her nedense sahaya yansımıyor.

Baskılı, tempolu, dominant ve oyuna hükmeden bir takım istiyorsan yapman gerekenler ?

1- Topa önde basacaksın
3- Pas trafiğini hızlandıracaksın. Tempolu oynacaksın. Oyunu açmak için oyunun yönünü çabucak değiştireceksin.

2. maddeyi açarsak, Farazi ilerideki oyuncular topu kaybetti. Geride kalan oyuncular topa hemen basmalı mı yoksa geriye mi kaçmalı. Ben önde basılması gerektiğini fikrini savunuyorum. Dönen topları almak ve ataklarımıza yenilik katmak için önde oynamamız zaruri.

Şenol hoca ile anlaşamadığımız mesele de bu 2. madde'den kaynaklanıyor. Şenol hoca ise risk almak istemiyor. Kontrollü oyun istiyor. Fakat benim kanaatim TS büyük bir camia ise o zaman bizim de büyük takım gibi oynamamız elzemdir.

Seri bir stoper eksikliğinden dolayı ikinci maddeyi uygulamakta çekiniyor. Geçen sene yediğimiz goller de aslında buna örnek ama buna da çözüm bulmak gerek.

Stoper-Stoper şeklinde oynamak yerine liberolu oynayabilir.

Bera B.
13.11.2012, 21:23

Umut zaten hala gs maçlarında sık sık olmayacak goller kaçırıyor. Şans mı diyelim artık ne idyelim, birçok rebound top önüne düşerek gol yapıldı onun tarafından.

Yaşar
13.11.2012, 21:48
Umut zaten hala gs maçlarında sık sık olmayacak goller kaçırıyor. Şans mı diyelim artık ne idyelim, birçok rebound top önüne düşerek gol yapıldı onun tarafından.

Benim anlayamadığım mevzu da bu zaten.
Adam bir maçta onca pozisyona giriyor, ribaund topları alıyor, şans deniyor.
Oysa gol pozisyonlarının olduğu yerde bulunmak veya topu takip edip ribauntları almak bir forvet için önemli donelerdir.
Golcülüğünü beğenmeyebilirsiniz ama oynadığı her takıma katkısı var.
Zaten onunla beraber oynayan forvetler de bunu dile getirmişlerdi.

artvints
13.11.2012, 22:54
bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriyormuş demek ki..

selçuğun yerine zokorayı aldığımızdan beri ortasaha üstünlüğünü hep rakiplere vermişiz. colman-selçuk birlikte oynadıklarında en önemli gücümüz ortasahada oyunumuzu rakiplere kabul ettirebilmemizdi. bunu liverpoola karşı bile yapabilmiştik.

hatırlayın en güçlü yanımız olarak ortasahamız gösteriliyordu. ve bu ortasaha üstünlüğü sonucunda ligin en çok pozisyona giren takımı haline gelmiştik. şimdi ki durumun tam tersi..

selçuğun yerine zokorayı koyarsan olmaz, olmayacakta. bu kadroda selçuğun görevini üstlenebilecek tek kişi sonerdir. colman-soner ikilisini denesin hoca yenilsekte eleştirmem. ki soner bu role şuan hazır olmasa dahi ancak oynayarak hazır hale gelebilir. bu süreçte ciddi hatalar da yapabilir. bunu göze alarak konuşuyorum. ama seneye oturmuş bir ikili olabilir colman-soner.

şenol güneşin olcan ve volkanı kadro dışı bırakması ise teşhisi doğru koyamadığını net bir şekilde göstermiştir. ben umudu kestim.

hoca ilk geldiğinde direkmyapamdı bunu kademeli olarak geçti,sonuçta bi taraftan da yarışıyosunuz.ayrıca soner cezasahası civarlarında soğukkanlı bi adam.ben isterim ki oralara yakın oynasın.o yüzden alper alınsın derim.aslında sadece selçuk colman değil, bence başarıdaki asıl sebep olan selçuk colman engin üçlüsüne yakın, hatta onu d geçecek bi üçlü yakalamış oluruz.ortasaha da herşeyi yapabilen çok yönlü yetenekli bi üçlü şüphesiz ki bizi başarıya götürür.

M.S.SOFU
14.11.2012, 13:41

1- Topa önde basacaksın

kesinlikle katıldığım bir yazı
bie de olaya şu açıdan bakın

bir takım niye ön liberolu oynar?
takım ilerdeyken çıkmış olan beklerin yerini kapatmak için
e ben bizim takıma bakıyorum hem geride oynuyoruz hem ön liberolu oynuyoruz
haliyle ilerde çoğalamıyoruz
zaten beklerden de kanat oyuncularının bencilliği ve yardımlaşmaması nedeniyle faydalanamıyoruz
yani baktığın zaman bir atağımızı 2-3 oyuncu eksik yapıyoruz
bunlar çok basit vebelli bir taktikle çözülecek sorunlar

mevcut takıma baktığımda iyi bir kadro görüyorum ben
kalemiz zaten her halükarda emin ellerde
defansta emerson bence iyi bir hücumcu bek.
sağ bekte de zeki ve celutska orayı kapatır bir şekilde
göbekte giray ve bamba yeterli,takviye genç bir stoper alınabilir

önliberoda zaten zokora var,ancak daha atletik bir oyuncu alınabilir
orta alanda colman,soner, ve çeşitli alternatifler var

kanat oyuncularımız olcan volkan yasin
yasin yetenek yoksunu ama futbolu olcan ve volkandan daha iyi biliyor.
volkan galbia gidecek
olcan da muhtemelen bu kafayla devam ederse gider.

forvette janko ve emreyi yeterli görüyorum

aslında baktığın zaman o kadar kötü değil kadro
sadece sistematikte bir sıkıntı var.

Tuğrul
14.11.2012, 19:42
Bamba ve Giray'ın çabukluk, teknik ve zeka gibi etkenler göze alındığında ben ligimize göre ortalama üstü oyuncular olduğunu düşünüyorum.

Bamba her ne kadar topu oyuna sokmakta zorlansa da hamlelerinde gayet başarılı. Giray ise özgüvenini artmış. Topa iyi hükmediyor. Zaman zaman topla birlikte ileriye çıkışlar yapıyor.Topu da oyunda tutma husunda çok gayretli. Olumlu pas yapmaya özen gösteriyor.

Antrenmanlarda ofsayt taktiği üzerine çalışmalar yaptırılırsa oyuncuların bu düzene olan uyumu da o derece artacaktır. Çabukluk ve fiziksel dayanıklılık elbet önemlidir ama müdahalelerdeki zamanlama ve pozisyon bilgisi defansın orta çizgiye kurulmasında faktörler arasında sıralayabiliriz.

Zokora çok eleştiriliyor. Ben de kendisi hakkında olumsuz görüşlerim var.

Mesela önde baskı yapmayıp oyuncunun üstüne gelmesini beklemesi. Boş alana kaçıp top almaması. Verkaçlar yapmaması vs...

Ancak kadro itibari ile Zokora'nın yerine oynayabilecek oyuncu gözükmüyor.

Soner ve Colman'ı ancak Play station'da oynatabilirsin. Ne Soner ne de Colman'da defans ile orta alanı koordine edebilecek bir yapıda değiller.

Selçuk İnan defansın önünde oynamayı benimsemiş ve kanıksamış bir oyuncu. Fakat Soner ve Colman'dan bunu beklemek mümkün değil.

Şenol hoca artık titreyip, kendine gelmeli. Bu takımı ısıran, hırpalayan ve agresif bir takım yapısına büründürmeli. Büyük takım gibi oynatmalı.

Uğur Ö.
14.11.2012, 20:12
Önde oynamak için rakibin pas yerlerini kapamak , rakibi ısırmak gerekir ancak hiçbirini yapmıyoruz.Hayalde kalacak gibi.

Fatih Solmaz
14.11.2012, 21:06
tff'nin vereceği ödülü almaya gitmediğiniz için teşekkürler hocam.

Oruç
14.11.2012, 21:23

Bu söylediği kehanetten farksız(hemen atlamayın diye yazıyorum;tersi de kehanet tabi ki). Nostradamus'tan alıntı mı yapalım yani nedir ?

Hoş, çok gördük bu tip söylemleri. Hatta 'Trabzonspor ŞB'den puan alamaz...' diyen bile olmuştu zamanında. Kendine o kadar çok güveniyordu ki kellesini bile ortaya koymuştu bunu diyen.

DeAgLeMaNyAq
14.11.2012, 22:24
Hoca gitmiyor ama yardımcısı Mehmet Hoca da bizi çağırmadılar diye eleştiriyor. Kaldı ki Fatih Terim'in yardımcıları falan da yoktu. Zaten sözde efsane sayılacak kadronun birçok önemli ismi yoktu...

artvints
14.11.2012, 22:59
sezon başından beri oynatılmayıp da hoca nın en çok tepki alacağı isim sonerdi.ama bugün bakıyoruz, soner de oynamsa da olur kıvamına geldi.o yüzden şu niye oynamıyo türünden eleştirileri pek dikkate değer değil.hatta ben cech niye oynamıyo diyeni bile gördüm ki, allah muhafaza.

TSemih61
14.11.2012, 23:05
Ben Soner'in oynatılmasından yanayım, bir çok kişi gibi. Defans ile orta saha çizgisi arasında yürüyen Zokora'yı izleyeceğime Aykut'u izlerim daha iyi.Ayrıca Cech şuan takımdaki sol bekler arasında en iyisidir.

artvints
14.11.2012, 23:15
cech, türkiyedeki sol bekler arasında bile en kötüsü olabilir :)

jojuk
15.11.2012, 13:30
http://www.haber61.net/d/news/67163.jpg (http://www.haber61.net/hazirlik-maclarini-bos-gecmiyor-130338h.htm)

şenol güneş neden bunu görmüyor

cakalkerem
15.11.2012, 14:21
bu Hoca yüzünden yine ceza almışım galiba....Kimseye hakaret etmeden yazılardan dolayı ceza alınıyorsa cezayı veren arkadaş kendini bir gözden geçirmelidir diye düşünüyorum......Hakaret içermeyen kimseye kırıcı söz söylemeden ceza alıyoruz , sebebi bile yazmıyor ilginç geldi bana.....bir açıklama bekliyorum ilgili arkadaştan.....

Birde forumda ban yenildiği zaman hiçbir kişiye mesaj atılmıyor açıklama yapılmıyor nasıl olacak ben yanlışmı yapıyorum diye düşünüyorum

Yiğit Gayretli
15.11.2012, 15:19
bu Hoca yüzünden yine ceza almışım galiba....Kimseye hakaret etmeden yazılardan dolayı ceza alınıyorsa cezayı veren arkadaş kendini bir gözden geçirmelidir diye düşünüyorum......Hakaret içermeyen kimseye kırıcı söz söylemeden ceza alıyoruz , sebebi bile yazmıyor ilginç geldi bana.....bir açıklama bekliyorum ilgili arkadaştan.....

Birde forumda ban yenildiği zaman hiçbir kişiye mesaj atılmıyor açıklama yapılmıyor nasıl olacak ben yanlışmı yapıyorum diye düşünüyorum

Size ceza verildiği zaman, sebebi ceza aldığınız anda ekranınızda gözüküyor.

Ceza detayları başlığında da ceza alma sebebiniz ilgili maddesiyle birlikte mevcut.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=38490&page=3

Ayrıca forumla ilgili şikayetleri iletmeniz gereken yer danışma bölümüdür. Harici başlıkları meşgul etmeyiniz.

serdaracıl
16.11.2012, 21:57
Cinconlular da çift forvet oynattiğı için Terim'e giydiriyor

Emirhan Makul
16.11.2012, 22:12
Cinconlular da çift forvet oynattiğı için Terim'e giydiriyor

Yeri değil fakat gs'lilerin kızdıkları burak'ın sağ kanat oynaması, adam ne orta açabiliyor ne adam geçebiliyor ama kanat oynuyor, yerim öyle çift forveti diyor gs'lilerde. Normalde Umut ve Elmander oynasa her maçta 3 gol atarlar.

unaLhso
16.11.2012, 23:20
http://www.haber61.net/d/news/67163.jpg (http://www.haber61.net/hazirlik-maclarini-bos-gecmiyor-130338h.htm)

şenol güneş neden bunu görmüyor

Yine mi sen Jojuk ya :) Zamanla görür.

[KAPLAN]
17.11.2012, 21:01
Orduspor maçında bir teknik direktör nasıl maç kazandırır dersine canlı tanıklık edeceğimizi düşünüyorum. Umarım yanılırım ve maçı hakederek kazanırız.

Armağan Dere
18.11.2012, 15:04
Ligde 11 haftalık bölümde istikrarsız sonuçlarla dikkat çeken bordo-mavililer, Orduspor karşısında galip gelerek bu sezon ilk kez art arda iki maç kazanmaya çalışacak.

Geçen hafta 3 haftalık aradan sonra Akhisar Belediyespor karşısında galip gelen Karadeniz ekibi, Orduspor maçından galibiyetle ayrılması halinde bu sezon ilk kez art arda iki maç kazanmış olacak.

ŞU TRABZONSPOR'UN REZİL OLUŞUDUR HOCA!!!!.
Art arda 2 maç kazanamamak!!

Hasan YAYLI
18.11.2012, 15:21
Deplasman galibiyetimiz olmadığı için 2 maçta ard arda kazanamamış oluyoruz doğal olarak...

Armağan Dere
18.11.2012, 15:24
İçerde art arda hiç 2 maç oynamadık mı bu sene?

DeAgLeMaNyAq
18.11.2012, 16:12
İçerde art arda hiç 2 maç oynamadık mı bu sene?

Mersin ve Kasımpaşa maçı üstüste içerdeydi...

annttiigs
18.11.2012, 23:59
Ligde 11 haftalık bölümde istikrarsız sonuçlarla dikkat çeken bordo-mavililer, Orduspor karşısında galip gelerek bu sezon ilk kez art arda iki maç kazanmaya çalışacak.

Geçen hafta 3 haftalık aradan sonra Akhisar Belediyespor karşısında galip gelen Karadeniz ekibi, Orduspor maçından galibiyetle ayrılması halinde bu sezon ilk kez art arda iki maç kazanmış olacak.

ŞU TRABZONSPOR'UN REZİL OLUŞUDUR HOCA!!!!.
Art arda 2 maç kazanamamak!!

arka arkaya 15 maç kazansa hoca demiyoruz kadro çok iyi diyoruz ama :) takım hep birlikte yapar ne yaparsa !

Emirhan Makul
19.11.2012, 02:15
;1918792937']Orduspor maçında bir teknik direktör nasıl maç kazandırır dersine canlı tanıklık edeceğimizi düşünüyorum. Umarım yanılırım ve maçı hakederek kazanırız.

Öyle bir dersi anlatacak bir hoca yok ama :) Öğrenemeyeceksin malesef, 1 gol atarsak üzerine yatacağız şu anda ki en yüksek hoca kabiliyetimiz bu :) Böyle değildi ama işte yaşlılık, bıkkınlık, uzak yerlere gitme sevdası derken maalesef bu duruma düştük :)

cakalkerem
19.11.2012, 08:38
gol at yat uyu...atamazsan yeme

Kıvanç Çuvalcı
19.11.2012, 10:31
Dunya da hic bir teknik direktor takimina gol atarsaniz geriye yaslanin sadece defans yapin yada geri cekilin demez.Serkan in aman geriye yaslanmayin ilerde oynamamiz gerek dedigi yerde hoca ayni seyi bence 100 kez diyordur ama futbolcu psikolojisi,ozguven eksikligi,mac kaybetme korkusu bunlarin hepsini ust uste koyunca durum bizim istedigimiz gibi olmuyor tabii.Hocanin hatalari yokmu tabii ki var ama kendisine boyle ilkokul cocugu muhamelesi yapmayalim isterseniz,hep kendimizi cok akilli baskalarini da cok salak saniyoruz.

Faik Yılmaz
19.11.2012, 10:37
Dunya da hic bir teknik direktor takimina gol atarsaniz geriye yaslanin sadece defans yapin yada geri cekilin demez.

Şenol Güneş der....

Geçen sene gol attıktan sonra uzakta ısınan Aykutu sanki yangına yetişecekmiş gibi çağırdığını ve forvetten birini acilen çıkartıp yerine koyduğunu görmüştüm...

bu ne demektir....

geriye yaslanıyorum 1-0 yetrde artar bile.....

Kıvanç Çuvalcı
19.11.2012, 11:50
Şenol Güneş der....

Geçen sene gol attıktan sonra uzakta ısınan Aykutu sanki yangına yetişecekmiş gibi çağırdığını ve forvetten birini acilen çıkartıp yerine koyduğunu görmüştüm...

bu ne demektir....

geriye yaslanıyorum 1-0 yetrde artar bile.....

Belki de orta sahayi kalabalik tutup daha fazla top kapabilecegini ve cabuk kontraatak yapabilecegini dolayisiyla daha fazla pozisyon bulabilecegini dusunmustur ama giren oyuncu Aykut olunca dusunduklerini sahaya yansitmak zor.Forvet cikarip orta saha oyuncusu sokmak ben geriye yaslaniyorum demek degil bence.Bir kere korkak oyun oynamak bizim genlerimize aykiri zaten o yuzden bu sene hepimiz sinir hastasi olduk oyun yonunden.

M.S.SOFU
19.11.2012, 12:28
Belki de orta sahayi kalabalik tutup daha fazla top kapabilecegini ve cabuk kontraatak yapabilecegini dolayisiyla daha fazla pozisyon bulabilecegini dusunmustur ama giren oyuncu Aykut olunca dusunduklerini sahaya yansitmak zor.Forvet cikarip orta saha oyuncusu sokmak ben geriye yaslaniyorum demek degil bence.Bir kere korkak oyun oynamak bizim genlerimize aykiri zaten o yuzden bu sene hepimiz sinir hastasi olduk oyun yonunden.

olayı sadece korkak oyun diye nitelendirmek yanlış olur
bu sene oynamaya çalıştığımız uyuz oyun yapısı beni hasta ediyor
paslı oyun bizim takıma yaramaz abi.
it gibi top oynamamaız lazım bizim
ogün ne dedi röportajında?
6-0 maç kazandık,ilk yarı atmıştık altı golü,maç sonunda bize niye 7 yi atmadınız diye küfür ettiler
aynen öyle

ha şenol hoca niye başımızda bu kadar çok durdu ve taraftar bu oyuna tahammül etti?
çünkü bir sene şampiyonlar ligi oynadık ve bu taktik ş.l. de çalıştı,7 puan kazandık hemde ilk katılımımızda

bir de şampiyon olduğumuz sene var işte.

ondan dolayı
yoksa trabzonda kimse oynanan futboldan memnun değil.
ben deli oluyorum ve artık takımı izlemye tahammülüm kalmadı.
pas yapmaya çalışıyoruz,bütün oyun planımız pas oyunu üzerine kurulu ama pas yapmaktan aciziz.
bizim oyuncular köşelerde sıkıştıklarında üçgen yapıp çıkamıyor bile değil hızlı pas oyunu oynasınlar.

Gamze
19.11.2012, 12:43
Form tut hocam.
Lazımsın.

Adem Köse
19.11.2012, 13:18
Şampiyon olduğumuz sezon tüm spor yorumcuları Şenol Güneşin liberosuz oyun sistemiyle oynattığı için kutluyor ( bizde aynı şekilde ) ve türkiye de daha iyi bir futbol izlenmesi adına tüm teknik direktörlerin Şenol Güneşin örnek alması gerektiğini savunuyordu. O zamandan bu zamana ne değişti , malzeme tabi ki!!!

Elde ki malzemeden ancak bu olur , iyi dediğimiz futbolcular formsuz diğerlerinin de kapasitesi belli !!!

Bu konuda Şenol Güneşi , sadece transfer döneminde yönetime söz geçiremediğinden dolayı eleştiriyorum. Yönetimin de işine geliyor...

Anlamıyorum yaa , bu yıl kaç paralık transfer yapıldı , kaç paraya oyuncu satıldı. Bir yıl boyunca hiç mi geliri olmadı bu klubün... Hala Adrian Henriqe döneminden kalan transfer borçlarının mı ödüyoruz

Emirhan Makul
19.11.2012, 14:53
Şampiyon olduğumuz sezon tüm spor yorumcuları Şenol Güneşin liberosuz oyun sistemiyle oynattığı için kutluyor ( bizde aynı şekilde ) ve türkiye de daha iyi bir futbol izlenmesi adına tüm teknik direktörlerin Şenol Güneşin örnek alması gerektiğini savunuyordu. O zamandan bu zamana ne değişti , malzeme tabi ki!!!

Elde ki malzemeden ancak bu olur , iyi dediğimiz futbolcular formsuz diğerlerinin de kapasitesi belli !!!

Bu konuda Şenol Güneşi , sadece transfer döneminde yönetime söz geçiremediğinden dolayı eleştiriyorum. Yönetimin de işine geliyor...

Anlamıyorum yaa , bu yıl kaç paralık transfer yapıldı , kaç paraya oyuncu satıldı. Bir yıl boyunca hiç mi geliri olmadı bu klubün... Hala Adrian Henriqe döneminden kalan transfer borçlarının mı ödüyoruz

Şunu belirtelim ki "Söz Geçirememe" olarak bildiğimiz bu makus ve kederli durumun "Sistemin Adamı" olduğuna dair bir çok duyum, belirti gözükmekte, buda büyük bir soru işareti ve düşünülmesi gereken bir olay.

oflukaan
19.11.2012, 15:14
hocam halilden nasıl bir patlama nasıl bir liderlik bekliyorsun bilmiyorum ama olmayi :) zorlama daha fazla bizide kendinide halilide yorma

Yunus Danışmaz
19.11.2012, 15:40
Gözünü seveyim hocam Emre'yi oynat!!:)

seyduna_efil
19.11.2012, 18:02
Gözünü seveyim hocam Emre'yi oynat!!:)

Emre ağzıyla kuş tutsa da Halil'i kesemez

Yiğit Gayretli
19.11.2012, 19:08
Emre ağzıyla kuş tutsa da Halil'i kesemez

Ağzıyla kuş tutmaktan fazlasını yaptı demek ki :)

Artık uşak ne yaptıysa ilk 11 olmuş :)

Tolga
19.11.2012, 19:12
Ağzıyla kuş tutmaktan fazlasını yaptı demek ki :)

Bence d.tüyle ejderha yakaladı :)

unaLhso
19.11.2012, 19:19
Bakalım kadro için hocaya laf edilecek mi :)

alper*
19.11.2012, 19:31
Çok heyecan verici bir kadro çıkarmış :)

ophius
19.11.2012, 20:50
kendi evinde 4-1-4-1 oynatır deplasmanda ise 45 dakika çözemediğim ancak 4-3-3 olduğundan şüphelendiğim bir sistemle..

yeter artık ya yeter.

Vkgz
19.11.2012, 21:53
kendi evinde 4-1-4-1 oynatır deplasmanda ise 45 dakika çözemediğim ancak 4-3-3 olduğundan şüphelendiğim bir sistemle..

yeter artık ya yeter.

susmakta erdemdir . zira liderle arada 3 puan...

GÖKDENİZ61
19.11.2012, 21:56
emre oynamış olabilir ama henrique ile oynamadı saymam bu maçı hacılar...

Ergin Varlibas
19.11.2012, 21:59
Alanzinho nerde!! Celutska nerde!! Emre neden ilk 11!! Zokora nerde!! Janko neden ilk 11 !! Halil nerde hocam!! Boyle ortasahami olur!! Defans neden uyuyor hocam!! Olcan'da neden israr ediyorsun hocam!! Nesin sen hocam!! Mutlu et bizi hocam!! Liderle aramizda 3 puan kaldi hocam!! Neden 2 degil hocam!!

Tuğrul
19.11.2012, 22:08
Bu galibiyetler moral açısından sevindiridi. Ancak çekirge bir sıçrar, iki sıçrar üçüncüde tökezler.

Bu futbolcuların vatan millet sakarya edasında savunma yapması TS gibi büyük takıma yakışıyor mu?

Bu nasıl bir futbol anlayışı. Anlaşılan bu sezon da taraftarı perişan edeceksiniz.

Oyunu analiz etmek artık anlamsız geliyor. Kafa değişmediği müddetçe bize güzel oyun haram.

Bu hafta futbolculara baskı altında soğukkanlı olması yönünde tenkitlerde ve ikazlar bulunmalısın.

h@msi61
19.11.2012, 22:10
Ilk yarida oyun cok kotuydu fakat ikinci yari yaptigi degisikliklerle takimi hareketlendirdi hoca. Olcan'a attigi kesik de belli ki ise yaramis.
Bugun hocayla ilgili en cok hosuma giden sey takimin giydigi bordo forma ile ayni renk olan montu ve icine giydigi mavi kazakti :)

Mehmet Fatih Silik
19.11.2012, 22:13
Yaptigin hatalarindan dönmeni görmek sevindirici hocam...

"Bu takimin hücum plani yok!" diyenlere ikinci yaridaki Olcan degi$ikligini cevap olarak verebiliriz (:

Zeki'yi lütfen kaybetmeyelim...ona da ihtiyacimiz var

Fatih
19.11.2012, 22:16
Oyuncu değişiklikleri şaşırttı tebrikler Hocam:)

Emirhan Makul
19.11.2012, 22:20
Olcan girdi, asist yapıp gol attı, halil girdi asist yaptı, kıyamet kopabilir :)

Oyuncu değişiklikleri halil dışında yerinde ve zamanındaydı. Oyun her zaman ki gibi içler acısıydı, yine 1-0 dan sonra çılgınlar gibi defansa gömüldük yenilebilirdik de, kazandık, mutluyuz.

Harun-61
19.11.2012, 22:21
Mustafa gecen hafta cok iyidi, bu hafta 18'de yoktu ?

Neden acaba, sakatlik disinda ne olabilir ?

alper*
19.11.2012, 22:23
Maçı izlemedim ama sanırım Şenol Hoca iyi işler yapmış :)

Mehmet Fatih Silik
19.11.2012, 22:24
Mustafa gecen hafta cok iyidi, bu hafta 18'de yoktu ?

Neden acaba, sakatlik disinda ne olabilir ?

Vittek'e $ans vermek icindi bence renkta$...ona da üzüldüm acikcasi...in$allah Eski$ehir macinda görev alir...

cakalkerem
19.11.2012, 22:26
Vittek olayını bende anlamadım ama Hoca bu denli cesur olsun sözümüz yok...Yeter ki takımı böyle çıkartsın......

artvints
19.11.2012, 22:34
;1918792937']Orduspor maçında bir teknik direktör nasıl maç kazandırır dersine canlı tanıklık edeceğimizi düşünüyorum. Umarım yanılırım ve maçı hakederek kazanırız.

bu mesajı eşref saatinde mi yazdın, ilham mı geldi nasıl oldu?

MuratJ
19.11.2012, 22:38
Alanzinho nerde!! Celutska nerde!! Emre neden ilk 11!! Zokora nerde!! Janko neden ilk 11 !! Halil nerde hocam!! Boyle ortasahami olur!! Defans neden uyuyor hocam!! Olcan'da neden israr ediyorsun hocam!! Nesin sen hocam!! Mutlu et bizi hocam!! Liderle aramizda 3 puan kaldi hocam!! Neden 2 degil hocam!!

Bildiğin troll.
Şu maçta hocanın savunulacak hiçbir tarafı yok. Bu maçtan malzeme bulduğunuzu sanmanız futbol fukarası olduğunuzu gösterir. İlk yarı rezil bir futbol. Öyle böyle bir gol buluyoruz takım yine geriye yaslanmış Janko'nun çıkarılması yanlış bir değişiklik bu hatalardan ötürü hocanın direk tercihi olan Serkan yüzünden yenen gol. Sonra bir sürpriz gol onun ardından maç bitene kadar ecel terleri dökmemiz.. falan sabaha kadar hocanın hatalarını sayarım yine bu akşam için.

Celustka gibi adamın yedek oluşu, Serkan gibi futbol hayatı bitmiş takıma bulunduğu her saniyede zarar veren adamın sahada olması yine sayamadığım büyük hatalarından bir diğeriydi. Bu olay takıma zarar vermeye başladı çözülmesi gerekiyor.

Ergin Varlibas
19.11.2012, 22:41
Celustka gibi adamın yedek oluşu, Serkan gibi futbol hayatı bitmiş takıma bulunduğu her saniyede zarar veren adamın sahada olması yine sayamadığım büyük hatalarından bir diğeriydi. Bu olay takıma zarar vermeye başladı çözülmesi gerekiyor.

Alintiladigim yer disinda yazdklarin "bla bla blalbal bla bla bla bla" olarak geldi gozume.

Lakin bu yazdigina bende katiliyorum, sanirim kanser oldum bu ........ yuzunden.

artvints
19.11.2012, 22:53
patlatmış açıklamaları, yavaş yavaş ağırlığını koyacak lige, biraz futbolcuların da çabasına ihtiyaç var.taraftarın da desteğine ayrıca ihtiyaç var.

FC-ST-PAULI-61
19.11.2012, 22:54
Golden önce Jankoyu cikaracakti , iyiki Olcan siyrildi orda Top Taca ciksa Janko cikacakti.

Mollasalihoğlu
19.11.2012, 22:58
Hoca şike konuşmuyor diyenler, hoca anlayana hala anlatıyor..

Hüseyin Başoğlu
19.11.2012, 23:02
şenol hocanın oyuna soktugu 2 oyuncu gol attı asist yaptı...

öve öve bitiremediğiniz hector cuper sadece izledi....

maçtan sonrada bir güzel koyması gerekenlere koydu...

hakkını vermiyorsunuz bari susunda kendinizi alçatmayın....

Armağan Dere
19.11.2012, 23:08
YAZIKLAR OLSUN.
İSTİFA ET HOCA!!!!
Senin 3'te 1'in bütçeyle adamlar harikalar yarattılar.

Ergin Varlibas
19.11.2012, 23:09
Golden önce Jankoyu cikaracakti , iyiki Olcan siyrildi orda Top Taca ciksa Janko cikacakti.

Nerden biliyorsun? Sana mi soyledi biz mi duymadik?

Forveti cogalticagini soyledi mac sonu aciklamasinda ama gol olunca vazgecti..

Emirhan Makul
19.11.2012, 23:10
YAZIKLAR OLSUN.
İSTİFA ET HOCA!!!!
Senin 3'te 1'in bütçeyle adamlar harikalar yarattılar.

Konu paranın fazlalığı değil bence Armağan, yaratılan şeyler.

İstifa konusuna katılmıyorum zaten sözleşme yenilenmedi sezon sonu karşılıklı anlaşarak gidecektir hoca.

M.S.SOFU
19.11.2012, 23:16
hocanın sadece kaybettiği maçların ardından değil kazandığı maçın ardından da şike konusuna değinmesi onurlu bir duruştur.
zaten benim için sorun hocanın şike ile mücadele etmemesi değildi.
hocanın şike konusunda yapabileceği benim adım hıdır,elimden gelen budur dan ileri gitmez,gidemez.

her neyse gelelim futbola
hala futbol sıkıntımız var
lakin maç kazanmak,hemde orduspor gibi ligin dişli ekibine karşı
iyi bir şey
her ne kadar eleştirmeyi biliyorsak yiğidin hakkını teslim ederiz.
galibiyette kaçıp mağlubiyette vurmayız
ancak ısrarla altını çiziyorum,takımın KONDİSYON/PAS TRAFİĞİ/SİSTEM/MENTAL sorunları çözülmeli

Soner Albayrak
19.11.2012, 23:17
Ben şahsım adına hocamıza birşey demeye hakkım olmadığını düşünüyorum.

Çünkü nasıl bir haleti ruhiye içinde olduğunu tahmin edebiliyorum.

Sonuçta o da insan ve bu takımın başına ondan iyisi gelmeyecektir..

Armağan Dere
19.11.2012, 23:20
Soner
Mühendise ön yargı yakışmıyor.
Baba yapma gözünü seviyim.
Niye ondan iyisi gelmiyor.
Konya ve Denizli maçlarını kaybeden
Ersun Yanal'ın takımı 10 kat daha Trabzonspor'du.
O adamın günahı neydi.
Neden onunla bir yapılanmaya daha gidilmedi.
Çünkü susmazdı,susmayacaktı.
Takım olmuş Eskişehir.
10 kişi kalsana bir Eskişehir maçında ne oluyor?.
Sow,Kuyt gibi adamın da yok.
almayan kadar,aldırmayanın da suçu vardır.

Hüseyin Başoğlu
19.11.2012, 23:27
bu hafta hector cuper dediniz gördük....

haftaya forum efsaneniz ersun geliyor ....

gelsin oda yesin bir şefkat tokatımızıda yollayalım :)

unaLhso
19.11.2012, 23:27
ğs'yle aramızda 3 puan var.Ama yinede Şenol Hoca İstifa (!) :D

Yaşar
19.11.2012, 23:28
Alanzinho'nun kadroya alınmaması dışında eleştirilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Takım Ordu gibi zor bir deplasmandan 3 puanla dönmüş.
Futbol falan hikaye.

Armağan Dere
19.11.2012, 23:28
Çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar.
Eskişehir kaçırmayabilir söliyim.

Fatih Öztürk
19.11.2012, 23:32
Kötü oynuyoruz eyvallah tamamda hocadan çok futbolculara sormak lazım bu mevzuyu.bu kadro bu kadar kötü oynayamaz.sürekli rotasyonda cabası.bir kadro tutturabilirsek iyi oyunda gelir fakat gökten zembile değil zamanla olur bu işler.

Hüseyin Başoğlu
Alanzinho'nun kadroya alınmaması dışında eleştirilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Takım Ordu gibi zor bir deplasmandan 3 puanla dönmüş.
Futbol falan hikaye.

heh ya işte bu :) haticeye değil neticeye bakalım :)

umut fakirin ekmeğidir...siz umut etmeye devam edin...

Kıvanç Çuvalcı
Soner
Mühendise ön yargı yakışmıyor.
Baba yapma gözünü seviyim.
Niye ondan iyisi gelmiyor.
Konya ve Denizli maçlarını kaybeden
Ersun Yanal'ın takımı 10 kat daha Trabzonspor'du.
O adamın günahı neydi.
Neden onunla bir yapılanmaya daha gidilmedi.
Çünkü susmazdı,susmayacaktı.
Takım olmuş Eskişehir.
10 kişi kalsana bir Eskişehir maçında ne oluyor?.
Sow,Kuyt gibi adamın da yok.
almayan kadar,aldırmayanın da suçu vardır.

Tartisma yaratmak istemiyorum ama bu forumda onyargidan bahsedemiyecek yegane adamlardan birisi sensin,sende onyarginin aga babasi var ama kendi dunyandan kendini gercekci saniyorsun,habire gecmis olaylardan bahsedip enerjini bosa harciyorsun.

Fatih Öztürk
19.11.2012, 23:36
Ergini tutmayın:)

Yiğit Gayretli
19.11.2012, 23:38
Şenol Güneş her geçen hafta kendisi hakkında öne sürülen argümanları çürütmeye devam ediyor...

He bu arada Şenol Güneş şimdi istifa ederse, "Liderin 3 puan gerisindeyken istifa etti." şeklinde tutulacak istatistikleri. Hani O'na karşı başka hocaları örnek gösterirken kullandığınız gibi aynı...

Adem Erdoğan
19.11.2012, 23:40

Kınanı ben gönderirim Armağan. :)

Fatih Öztürk
19.11.2012, 23:43
Şenol Güneş her geçen hafta kendisi hakkında öne sürülen argümanları çürütmeye devam ediyor...

He bu arada Şenol Güneş şimdi istifa ederse, "Liderin 3 puan gerisindeyken istifa etti." şeklinde tutulacak istatistikleri. Hani O'na karşı başka hocaları örnek gösterirken kullandığınız gibi aynı...

Yiğit takım sürekli rotasyona giriyor.ligde Beşiktaş hariç futboluyla kadrosunun hakkını veren takım yok.heleki bizim kadro hakkını hiç veremiyor.burda yalnız hata hocada değil elbet.futbolcuların çoğu form tutamamış.kalitesini gösterenler belli.Colman,Bamba,Onur ya gerisi?

M.S.SOFU
19.11.2012, 23:45
Yiğit takım sürekli rotasyona giriyor.ligde Beşiktaş hariç futboluyla kadrosunun hakkını veren takım yok.heleki bizim kadro hakkını hiç veremiyor.burda yalnız hata hocada değil elbet.futbolcuların çoğu form tutamamış.kalitesini gösterenler belli.Colman,Bamba,Onur ya gerisi?

futbolcuların beyninde sorun var
pas oyunu yapamıyoruz
ataklarımız olgun değil
çok ham şekilde başlıyor ve bu yüzden çabuk bitiyor
sorun taktikte
hocanın bunu görüp taktiği(dizilişi değil) değiştirmesi lazım
barca tarzı bize uymaz
ne genlerimize,ne kadro yapımıza ne gerçeklerimize
yapamayız

Hüseyin Başoğlu
19.11.2012, 23:46

giray janko soner bu haftayı saymazsak yasin....

son performanslarını sürdürürlerse bunlara adrian ve olcanda eklenicek....

oldu bize ideal 11...

Yaşar
19.11.2012, 23:46
Bu arada Colman bu akşam çok kötü oynadı ama iyi mücadele etti.
Ben Sapara'nın değil de O'nun çıkacağını düşünmüştüm ama yanıldım.

Fatih Öztürk
19.11.2012, 23:48
pas oyunu yapamıyoruz
ataklarımız olgun değil
sorun taktikte
barca tarzı bize uymaz
yapamayız

Tespitlerin yerinde.bir eklemede ben yapayım.çıkarken hızlıyız fakat sahaya yayılamıyoruz.bunada bir çare.

Yiğit Gayretli
19.11.2012, 23:48

Bu maçta takımın en kötü adamıydı Colman. Hırsına edecek lafım yok ama topu öyle berbat kullandı ki saçımı başımı yoldum.

Şimdi, oyunumuzu yönlendirmesi gereken adam yani; zincirin en kritik halkası koptum kopacağım tadında oynarsa, bu takım nasıl top oynasın?

Hoca bunu en başında söyledi işte. Dönüp dolaşıp yine onun lafına geliyoruz; "Bu dalgalanmalar devre arasına kadar olur. Sonrasında gerçek formumuzu ve futbolumuzu buluruz."

Neyse Fatih abi. Maç yazımı yazayım. Yarım kaldı :) Onun üzerinden devam ederiz isterse. Hem de toplu cevap niteliğinde olur.

Adem Erdoğan
19.11.2012, 23:49
Colman kötü olabilir fakat yaratıcılık bakımından Colman'dan daha iyisi de yok malesef.

Mollasalihoğlu
19.11.2012, 23:55
Soner Colman Sapara ortasahası 3 pas yapamadı, buna rağmen maçı kazandık..

Objektif olmak zor olmasa gerek..

M.S.SOFU
20.11.2012, 00:02
Tespitlerin yerinde.bir eklemede ben yapayım.çıkarken hızlıyız fakat sahaya yayılamıyoruz.bunada bir çare.

bizim ciddi sorunlarımız var
hepsi çözülür
bu sorunu şenol hocada çözebilir başkasıda
ama kendisi barça taktiğinde inat ettiği sürece işimiz çok zor
bizim en temel sorunumuz oyun yapısı ve mevcut taktik uyumsuzluğu
diğer sorunlarda bu sorunları meydana getiriyor
transfer de de cortlayınca sahada bu kötü oyun oluyor işte.

bu sahaya yayılma sorununa gelirsek bununda pas oyunundan kaynaklandığını düşünüyorum
yani muhtemelen şenol hoca olum dar alanda oynayın zaten uzağa pas atabilen iki oyuncu var ötekiler en yakındakine atsın gibi bir şeyler diyordur diye düşünüyorm

FC-ST-PAULI-61
20.11.2012, 00:04
Nerden biliyorsun? Sana mi soyledi biz mi duymadik?

Forveti cogalticagini soyledi mac sonu aciklamasinda ama gol olunca vazgecti..
Spiker söyledi,Spikerlere alttan Bilgiler veriliyor seni zaten Ciddiye almiyorum,gerci neredeyse hickimse almiyor.Oyuncu kötüyse Senol Günesin Sucu olmadigini sananla zaten tartismam.

Fatih Öztürk
20.11.2012, 00:09
Bu maçta takımın en kötü adamıydı Colman. Hırsına edecek lafım yok ama topu öyle berbat kullandı ki saçımı başımı yoldum.

Şimdi, oyunumuzu yönlendirmesi gereken adam yani; zincirin en kritik halkası koptum kopacağım tadında oynarsa, bu takım nasıl top oynasın?

Hoca bunu en başında söyledi işte. Dönüp dolaşıp yine onun lafına geliyoruz; "Bu dalgalanmalar devre arasına kadar olur. Sonrasında gerçek formumuzu ve futbolumuzu buluruz."

Neyse Fatih abi. Maç yazımı yazayım. Yarım kaldı :) Onun üzerinden devam ederiz isterse. Hem de toplu cevap niteliğinde olur.

Colman ilk yarıda baskılı oynayan Orduspor orta sahasına karşı geride direnmek zorunda kaldı.bir türlü aradığı boşluğu, koridoru bulamadı.bunda Sapara ve Yasinin kötü oyunlarının katkısıda var.fakat Ordu orta sahası 35.dakikadan sonra baskıları sonuç vermeyince kırılganlık yaşadılar.tam bu sırada Colman devreye girecekti maalesef ilk yarının sonu geldi:Dama ikinci yarıda salaklaşan Orduspor orta sahasında sazı eline almasını bildi Colman:)

hepsi çözülür

bu sahaya yayılma sorununa gelirsek bununda pas oyunundan kaynaklandığını düşünüyorum
yani muhtemelen şenol hoca olum dar alanda oynayın zaten uzağa pas atabilen iki oyuncu var ötekiler en yakındakine atsın gibi bir şeyler diyordur diye düşünüyorm

Kardeşim tespitlerin mükemmel.

Armağan Dere
20.11.2012, 00:10
Kıvanç abi kıyaslamayı nası yapacağız.
Ne ile kıyaslayacağız.
Neyse geçelim bu işleri.
Takım futbol'un f'sini oynamıyor.
Bu kadar basit
bu da benim problemim değil
HOCANIN VE EKİBİNİN PROBLEMİ.

Fatih Öztürk
20.11.2012, 00:13
giray janko soner bu haftayı saymazsak yasin....

son performanslarını sürdürürlerse bunlara adrian ve olcanda eklenicek....

oldu bize ideal 11...

Gençlerin içinde en çok Soner oyunuyla yavaş yavaş sivrilmeye başladı.bu çocuğun anası babası yedi sülalesini Trabzona getirip ömürlük sözleşme yapmalıyız.bu taraftar travma yaşamaktan geberdi.

Yaşar
20.11.2012, 00:31
Soner Colman Sapara ortasahası 3 pas yapamadı, buna rağmen maçı kazandık..

Objektif olmak zor olmasa gerek..

Soner'den ön libero olarak yararlanmak yerine, Colman- Soner ve önlerinde Adrian şeklinde yararlanmak daha mantıklı duruyor.
Her ne kadar Selçuk-Colman ve Jaja etkisi yapmasa da, takımı daha da ileriye taşıyacaktır.

ilhan
20.11.2012, 00:35
Halil oyuna girerken küfür edenler?
Halil asisti yapınca deli gibi sevinenler?
Maçtan sonra "bu nasıl kadro?" diyenler?
Maçtan sonra "X futbolcu niye oynadı diyenler?

Liste uzar gider ama ben liste uzamasın diye şunu yazayım;

Kaybedilen maçlardan sonra kendini eleştiren, çuvaldızı daima kendine batıran adama ben Şenol Güneş diyorum. Başkası "hoca değil lan bu" diyebilir.

Son olarak;

"Bir oyuncunun kırmızı kartı ülke gündemi degisiyorsa, şike kenara atılıyorsa ülkede futbol da bu kadar olur.." Şenol Güneş

Yasin Altuntas
20.11.2012, 00:38
Nedense her mac nasil elestiri geliyorsa Hoca bir hafta sonra ona göre cevap veriyor. Tutmayinca o o öneriyi veren kisiler Hoca yapti diye onu elestiriyor. (Zeki oynasin, kötü oynayinca ayni kisi niye oynadi diyor ; Emre oynasin, kötü oynayinca Hoca niye oynatti)

artvints
20.11.2012, 01:42
hepsi çözülür

barca taktiği derken tam anlayamadım, bizim zaten en büyük sorunumuz pas yapamamak, geriden pas yaparak çıkamamak,ee nerde kaldı o zaman barça taktiği?barçalılar bunlar bizim taktikle oynuyomuş bi izleyelim deseler, dalga mı geçiyosunuz derler.şu an en ufak alakamız yok o takımla ama zamanla olacak inşallah.

bangkook_61
20.11.2012, 01:53
Burada insanlarla anlaşamadığımız konu şu. Olay Zokoralı ve ya Zokora'sız orta değil bugün bunu çok iyi gördük. Takım mantelite olarak ileriyi düşünmüyor. Tamamen kabız bir futbol taktiğimiz var. Yoksa Zokoralı takımda da gayet iyi hücum edilebilir. Takımın başında Gerets olsa futbol olarak çok değişebilirdik. Şenol Hoca ile bu takımın aşısı tutmadı diye düşünenlerdenim.

Ergin Varlibas
20.11.2012, 02:48
Spiker söyledi,Spikerlere alttan Bilgiler veriliyor seni zaten Ciddiye almiyorum,gerci neredeyse hickimse almiyor.Oyuncu kötüyse Senol Günesin Sucu olmadigini sananla zaten tartismam.

Haha sen kimsinde beni ciddiye almiyorsun? Onu gectim baskalarinin yerine nasil konusabiliyorsun? Anlasamaigim konular olabilir burda bir cok kisiyle, ama hepimizin tek hedefinin Trabzonspor oldugundan adim gibi eminim, tek sorun basariya nasil ulasicagimizdaki fikir ayriliklari. Ben Senol Gunes ile basariya ulasicagimizi savunuyorum sen savunmuyor olabilirsin ama haddini bil konusurken. Ha almissin almamissin umruda da degil.

Sen diyorsun ki Spiker soyledi alttan bilgiler veriyor ben sana diyorum ki adam kendisi mac sonunda aciklama yapti..

Ergin Varlibas
20.11.2012, 02:53
barca taktiği derken tam anlayamadım, bizim zaten en büyük sorunumuz pas yapamamak, geriden pas yaparak çıkamamak,ee nerde kaldı o zaman barça taktiği?barçalılar bunlar bizim taktikle oynuyomuş bi izleyelim deseler, dalga mı geçiyosunuz derler.şu an en ufak alakamız yok o takımla ama zamanla olacak inşallah.

Sistem olarak Barca dizilisiyle oynuyoruz. Bu taktikte orta saha kalabalik tutuluyor ve cok pas yapiliyor. Bizim de sistem olarak dizilisimiz oyle, ama tabi bizde Xavi-Inieste yok :) Janko oynadigi zaman bu sistemle oynamamiz gerekiyor. Lakin Ibrahimovic mukkemmel bir golcu olmasina ragmen sisteme uymadi diye yollanmisti.

Ortasahadaki oyuncularin azarlanmasi lazim, hepsinin en az bencillikle oynamasi lazim, her topu alan ben birseyler yapayim havasinda bizim takimda, boyle takim olunmaz malesef.

Herseyin duzelicegini dusunuyorum sahsen, 1. ile de aramizda 3 puan fark var, forumlarimizi okuyan sanki ligden dusuyoruz sanir :) Ha kotu top oynuyoruz ayri

Ergin Varlibas
20.11.2012, 02:55
pas oyunu yapamıyoruz
ataklarımız olgun değil
sorun taktikte
barca tarzı bize uymaz
yapamayız

Aynen oyle, her futbolcu kendi birseyler yapma pesinde, su topu ayagindan hizli cikarsalar olacak. Mesela bunu colman cok yapiyor. Basit oynayabilicegi cok yer varken derinlemesine or paslar veriyor falan. Herkez basit oynasa, son toplarda risk alinsa daha basarili oluruz. Bu sistemle oynanicaksa cok pas yapmasi lazim takimin.

FC-ST-PAULI-61
20.11.2012, 03:04
Haha sen kimsinde beni ciddiye almiyorsun? Onu gectim baskalarinin yerine nasil konusabiliyorsun? Anlasamaigim konular olabilir burda bir cok kisiyle, ama hepimizin tek hedefinin Trabzonspor oldugundan adim gibi eminim, tek sorun basariya nasil ulasicagimizdaki fikir ayriliklari. Ben Senol Gunes ile basariya ulasicagimizi savunuyorum sen savunmuyor olabilirsin ama haddini bil konusurken. Ha almissin almamissin umruda da degil.

Sen diyorsun ki Spiker soyledi alttan bilgiler veriyor ben sana diyorum ki adam kendisi mac sonunda aciklama yapti..
Sen burda Senol Günesin Avukatligini yapan Hatalarinda Hata degil diyen bir
Senol Günessporlusun.Benimle bu konuda hemfikir olan kisi fazla.
Haddini sen bil Milletle Dalga geciyorsun Mesajlarina bak Amacin ne senin ?
Takim oynamiyor Senol Günes ne yapsin gibi sacma sapan seyler diyende sendin.
Bu senin Senol Günessporlu oldugunun kanitidir.Dünyanin her yerinde Takim oynamiyorsa sorumlusu Teknik Direktördür.

Gamze
20.11.2012, 03:15
Arkadaşlar bu tartışma sabaha kadar cezalık boyuta gelmez dimi?
Gelmesin, gerek yok.
Rica ederim...

Yaşar
20.11.2012, 03:56
Olaya müdahil olmak istemiyorum.
Olursam ağzımdan çok pis laflar çıkacak.
Sürekli ortaya birşeyler atıp, kişileri tahrik edip kaçmak delikanlılığa yakışmaz bunu bilesiniz.

Ergin Varlibas
20.11.2012, 04:15
Sen burda Senol Günesin Avukatligini yapan Hatalarinda Hata degil diyen bir
Senol Günessporlusun.Benimle bu konuda hemfikir olan kisi fazla.
Haddini sen bil Milletle Dalga geciyorsun Mesajlarina bak Amacin ne senin ?
Takim oynamiyor Senol Günes ne yapsin gibi sacma sapan seyler diyende sendin.
Bu senin Senol Günessporlu oldugunun kanitidir.Dünyanin her yerinde Takim oynamiyorsa sorumlusu Teknik Direktördür.

Senol Gunesin avukatligini yapiyorsam babamin oglu oldugu icin degil, Trabzonsporun basarisinin onunla gelecegini dusundugum icindir. Kimseyle dalga gectigim yok ama senin gibi futbol fakirlerinin suratina da soylerim hicbirseyden korkmayarak. Sen belliki alismissin kendi bildiginin her zaman dogru oldugunun soylendigine aksi soylenince kiziyorsun. Sana birsey diyeyim canim arkadasim, eger senin yildiz oyuncun hali-saha hatalari yapiyorsa, orta sahadaki futbolcularin pas yapamiyorsa bu hocanin sucu degil. Ayni hoca cunku takim sampiyon oldugunda takimin basindaydi! Hatirladinmi?

Yazdigim hersey bizim taraftarimizin uzucu gercekleri. Emre oynamaz hocaya giydirilir, al bugun oynadi cok mu super oynadi, hocanin anasina edilen kufurlere deydimi? boyle 3 lu gormek istediginiz, oldu, cok mu iyiydi bizim ortasahamiz? Herkez isine bakmali, bizim taraftarda teknik direktor cok, o yuzden stadyumlar bos kaliyor teknik direktorluk yapmaktan. Onun yerine takimi desteklesek takim psikolojik olarak kendine guveni gelicek.

Ama bizim tarafta gunah kecisi secmeyi cok sever. Ben daha onceki teknik direktorleri de korudum dostum, her malubiyetten sonra teknik direktore giydirilen tek yer Turkiye, daha daha cok giydirilen yer ise Trabzondur.

Degerlerine sahip cikmayi ogren, ayirca karsimda nasil konusabiliceksen burda da oyle konus benimle konusucaksan. Ya da istemiyorsan benimle direk konusma. Sorun yasamayalim sonra.

Ergin Varlibas
20.11.2012, 04:17
Olaya müdahil olmak istemiyorum.
Olursam ağzımdan çok pis laflar çıkacak.
Sürekli ortaya birşeyler atıp, kişileri tahrik edip kaçmak delikanlılığa yakışmaz bunu bilesiniz.

Isim vermeden bisiler yazmak cokmu delikanlica bir hareket? Acik acik soylesen ortaya biseyler atip milleti tahrik edip kaciyorsun diye. Bana soyledigini biliyorum cunku benimle kisisel bir problemin var senin. Varsa bunun yeri burasi degil ozelden ulasabilirsin bana. Tartisiriz istedigin gibi delikanliligi Yasar bey.

Faik Yılmaz
20.11.2012, 08:02
bu hafta hector cuper dediniz gördük....

haftaya forum efsaneniz ersun geliyor ....

gelsin oda yesin bir şefkat tokatımızıda yollayalım :)

43. dakikaya 1 şut bile atamadığımız , kalecimizin müthiş formuyla bir takımı zorla yendik diye hemen havaya girmeyelim derim ben.......

Emrah KabuL
20.11.2012, 08:24
Emre bugün oynadı,çok mu süper oynadı ?

Peki Adrian ilk kez forma şansı bulduğu dönemde iyi bir performans göstererek bunca zaman kadroda şans bulamamasının hata olduğunu söylediğimiz de neden bu oyuncunun geçen sezon ki performansı bahane ediliyor ?

Kaldı ki Emre dün yanlış pozisyon da oynatılmasına rağmen hiç de sırıtmadı.

Kadro kalitesinden bahsedenler Orduspor gerçeğini gördüler mi acaba ?

Ferhat,Nizamettin,Ali Camdali,Şamil,Hasan Kabze,

Fornezzi,M.Garcia,Agus Garcia,Monje,Umbides,Stancu gibi adamlarla maç boyunca bizim sezon başından beri yapamadığımız her şeyi yaptılar.. ama ne oldu sonuca gidemediler.

Yetersiz,kısıtlı kadro budur beyler.

Bir akıllı da Cuper'e laf atmış.

Cuper 1-0 geride olduğu maçta oyuna Müslüm'ü almak zorunda kalırken Şenol Güneş'in elinde Olcan,Halil,Vittek gibi hücumcular var..

Hatta bu maçta 18'de olmayan Alanzinho,Volkan Şen,Adrian,Henrique gibi oyuncular da cabası.

Kadro kaliteleri göze alındığında dün akşam hangi takım futbol adına bir şeyler yapmaya çalıştı ?

Ceza sahasına yapılan 2 orta ile maç kazandık.. 12 maçtır kötü futbol oynayan bir takım için bu kadar iddaalı yorumlar düşündürücü.

Ha bir de liderden sadece 3 puan gerideyiz diye de yine kötü futbolu örtmeye çalışanlar da var..

İyi de bu takım 2 hafta önce liderin 8 puan gerisinde değil miydi ?

2 hafta önce de kötü futbol oynuyorduk şimdi de kötü futbol oynuyoruz.. değişen sadece Galatasaray'ın 2 maçta 1 puan alarak puan farkının 3'e düşmesidir.. bu lafı söylemek için neden şimdi ortaya çıkıyorsunuz ? 2 hafta önce 8 puan fark varken neredeydiniz ?

ESER
20.11.2012, 08:39
Emre bugün oynadı,çok mu süper oynadı ?

Peki Adrian ilk kez forma şansı bulduğu dönemde iyi bir performans göstererek bunca zaman kadroda şans bulamamasının hata olduğunu söylediğimiz de neden bu oyuncunun geçen sezon ki performansı bahane ediliyor ?

adrianin performansini ruyamda gordum oynatirsam iyi olacak , yada ya tutarsa su adriani bir oynatayim belki iyi oynar mi diye dusunur hoca, yoksa performansi istedigi seviyeye gelince mi oynatir.? ligin basinda oynatsaydi adrianin harikalar yaratacaginin garantisi mi vardi? oyuncu formsuzdu oynamiyordu, form tuttu takima girdi. bu kadar basit degil mi ?

Emrah KabuL
20.11.2012, 08:43
Aynı şey Emre için de geçerli değil mi ?

Neden ilk çıktığı maçta alın size Emre deniliyor ?

Kaldı ki Emre'nin önünde bir Fatih Tekke yok..

Alican Altunbaş
20.11.2012, 10:13
Dün çok iyi oynamadık ama mücadele olarak Ordu'ya karşılık verme anlamında iyiydik.Değişikliklerin hepsi doğruydu bence.Olcan hareket getirdi.Janko yorulmuştu.Dikkat edersek mücadele gücü yüksek ve iki takımında çok koştuğu bir maç oldu.Halil'in girmesi yerindeydi.Zaman zaman ortadan zaman zaman kanattan takım savunmasına destek oldu.Son dakikalarda yine çok yorulan Sapara'nın yerine Aykut hamleside gerekliydi.Bence oyun olarak kötü ama mücadele olarak iyi bir maç çıkardık.

Alican Altunbaş
20.11.2012, 10:19
Aynı şey Emre için de geçerli değil mi ?

Neden ilk çıktığı maçta alın size Emre deniliyor ?

Kaldı ki Emre'nin önünde bir Fatih Tekke yok..

Bu tip yorumlar gerçekten saçma..
Alın size Emre ne demek ya..
Oyuncuları günlük performanslarına göre yerin dibine sokup sonrada göklere çıkarmaya gerek yok.Herkes içinde bir taraf yaratmış onun çerçevesinde ilerliyor.Emre'de bir değer Halil'de b,izim sorunumuz aslen oyuncuların istikrarının olmaması. Yoksa elimizdeki kadro iyi hocada bundan bahsediyor zaten. Dalgalanma çok oluyor takımda.Şim ben teknik adam olsam dün aynı kadroyu çıkarırdım.Sapara -Colman -Soner üçlüsü hangi taktik olursa olsun iyi pas yapabilir.Bu olmuyorsa artık hocanında ekstra yapabileceği bir şey yok.Ben bu işi bilirim moduna asla girmem ama profesyonel oynadım 6 yıl az çok saha içini bilirim. Bu işin yüzde 90'ı oyuncudur

artvints
20.11.2012, 10:27
hoca nın da dediği gibi oynayan futbolculara o kadar takmamak gerek, şu an hepsini sahada görmüş durumdayız,iyi olan sahada oluyo genellikle.yedek kalana ronaldo muamelesi yapmay gerek yok.genel olarak sistem ve oyun gelişimi hakkında tartışma yapmak lazım.benim gördüğüm hoca da oyundan memnun değil.şenol hoca nın da daha iyi oynayan bir takım yapabileceğini biliyoruz.bize düşen sabretmek ve desteklemek bu durumda.

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 11:51
43. dakikaya 1 şut bile atamadığımız , kalecimizin müthiş formuyla bir takımı zorla yendik diye hemen havaya girmeyelim derim ben.......

ya zaten hep bir bahane var konusmak için dimi ??

ya biz 43 dk sut çekmedik karsı rakip kornerler harici top yolladımı onu niye söylemiyorsun ???

ilk yarı sürekli orta sahada geçti oyun 2 takımda birbirine üstünlük sağlayamadı olur böyle şeyler....

o noktadada teknik direktör zekası girer olaya.....

methiyeler düzülen hector cuper hiç bişi yapmadı oyunu okumayı bilmiyor dediğiniz şenol güneş önce olcan ı sonra halili oyuna soktu...

ve sonuç ne oldu biliyormusun ???

2.yarı son 10 dk sı hariç oyun bizim kontrolumuzde oldu....oyunu okumayı bilmiyor kompleksli sabit fikirden vazgecmiyor dediğiniz şenol güneş in sonradan oyuna soktugu olcan 1 gol 1 asist halil ise 1 asist yaptı....

ama yok ortada iyi bir şey var ise siz sakın sölemeyin....hep olumsuzlukları söleyin zaten....

haftayada çok beğendiğiniz ersun için bahaneleri şimdiden düşünün bari...

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 11:55
emre emre diyen var emre naptı dün ???

yanlıs pozisyonda oynatılmışmış....bırakın işte bildiğin ceza sahasına yakın oynadı ikinci forvet olarak.....janko çıktıktan sonrada santrafor olarak oynadı....

eywallah iyi mücadelede etti koştu ama verim ????

verimli değildi işte....bu da neyden kaynaklanıyor henuz süper lig e hazır olamamasından...

emre henuz ilk 11 de baslayıp 90 dk oynicak adam değil.....ikinci yarı giricek son yarım saat giricek yavas yavas verimliliği arttıkça ilk 11 e monte edilicek....

@Emrah Kabul

hiç ordu kadro kalitesine sığınma burda ordu umbidesi barral ı monjeyi felan aldıgında off bu oyuncular muhteşem çok iyi kadro kurdu ordu felan filan vs. die burda laf ediliyordu unutmadık daha.....sene basındaki hazırlık maçında ordu bizden iyi bize çakıcak diyenleride unutmadık daha....

Faik Yılmaz
20.11.2012, 11:58
ya zaten hep bir bahane var konusmak için dimi ??

ya biz 43 dk sut çekmedik karsı rakip kornerler harici top yolladımı onu niye söylemiyorsun ???

ilk yarı sürekli orta sahada geçti oyun 2 takımda birbirine üstünlük sağlayamadı olur böyle şeyler....

o noktadada teknik direktör zekası girer olaya.....

methiyeler düzülen hector cuper hiç bişi yapmadı oyunu okumayı bilmiyor dediğiniz şenol güneş önce olcan ı sonra halili oyuna soktu...

ve sonuç ne oldu biliyormusun ???

2.yarı son 10 dk sı hariç oyun bizim kontrolumuzde oldu....oyunu okumayı bilmiyor kompleksli sabit fikirden vazgecmiyor dediğiniz şenol güneş in sonradan oyuna soktugu olcan 1 gol 1 asist halil ise 1 asist yaptı....

ama yok ortada iyi bir şey var ise siz sakın sölemeyin....hep olumsuzlukları söleyin zaten....

haftayada çok beğendiğiniz ersun için bahaneleri şimdiden düşünün bari...

Hektor Cuper Ferhatlarla , Müslümlerle bizim yedek takımda oynatmayacağımız oyuncularla 17 puan topladı....

yedek klübesinde skor değiştiren kimse yok...

bizse 10 milyon tl verdiğimiz adamı kadroya bile almıyoruz....

hal böyle iken 3 puanı kaleci Onurun himmetiyle kazandık siz hala Şenol Güneş daha iyi teknik direktördür deyin...

Adamların ceza sahasına yaptığı bütün ortalar istisnasız tehlike oldu....

düşünün

bir askerin elinde bomba var , füze var , uçaksavar var...

diğer asker 14 lü ile seni yaralamış neredeyse öldürmüş....

siz hala büyük hocadır deyin....

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 12:07
Onurun işi ne ???

onuru orda oynatan kim ???

onurun himmetiyle kazandık derken kaçtane ekstra pozisyonu vardı onurun ????

onurun görevi ne ?? kaleci ise bu adam bide kendisine dünyanın en iyi kalecisi diyorsak zaten görevi bu adamın top kurtarmak yerine sabit kalıcak değil ya ??

kadro kalitesi bahanesinede sığınmayın geçin o işi burda barral umbides hasan kabze monje felan transfer edildiğinde hepiniz bizde direk ilk 11 oynar futbolcular diye sızlanıyordunuz şimdi yenincemi kadro kalitesi oldu ???

açtığı her ortadada tehkikeli felan olmadı....32 orta açtı orduspor aklımda kalan 3 veya 4 tane var tehlikeli olan okadarda olucak onun haricinde hepsini defans uzaklastırdı yada ofsayt ve faul oldu....

ama ben sizi anlıyorum....

haksız çıkmayı yediremiyorsun...eminim galibiyete felanda sevinememişşindir...

şenol gunesin orda sevinmesine onun soktugu oyuncuların oyunu almasına üzülmüşşündür seni haksız çıkardığı için....

bu kafadan bence artık vazgeç daha çok üzülürsün mazallah hastalık felan yataklara düşersin...

Adem Erdoğan
20.11.2012, 12:17
Yer çekimi sürtünme kuvveti falan filan işte, yoksa 3 puanı getiren Olcan ve Halil değişiklikleri fasa fiso. :)

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 12:18
Yer çekimi sürtünme kuvveti falan filan işte, yoksa 3 puanı getiren Olcan ve Halil değişiklikleri fasa fiso. :)

katar mafyasının parmağı varmış bizim 3 puan almamızda:D:D

must61
20.11.2012, 12:27
Takım hala top oynamıyor.Bıraktım kendi oynadığımız topu rakip takımları da oynatmıyoruz.

Öne geçip de skoru koruyabilirsek alıyoruz puanı.

Rakibin kim olduğu da mühim değil.Zaten futbol oynamamaya veya oynatmamaya yönelik bir yapımız var.

Kasımpaşa,Antalya,Ordu,Beşiktaş fark etmiyor.

Keyifsiz futbol.

Uyutan futbol.

Galip gelecek miyiz veya lider olacak mıyız bunları hiç merak etmiyorum.

Keyifle Trabzonspor'u izleyebilecek miyim tek merakım bu .

Bunun için ne olumlu bir sinyal ne de bir gelişme göze çarpıyor.

Her hafta aynı senaryonun tekrarı.

Keşke artık biraz futbol izleyebilsek ve Şenol Güneş'i destekleyebilsek.

Ama olmuyor.

Olacak mı .. Onu da zannetmiyorum.

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 12:33
Valla Dostum emin ol şenol güneşin zerre umrunda değildir sana bana futbol izletmek....

çünkü adamın işi bize futbol izletmek değil...

bu adamın işi bu takımı galip getirmek bu takımı şampiyon yapmak...

benimde tek umrumda olan bu galip geldik mi ?? geldik...

ozaman oynanan futbol zerre ..... değil...

Faik Yılmaz
20.11.2012, 12:37
Onurun işi ne ???

onuru orda oynatan kim ???

onurun himmetiyle kazandık derken kaçtane ekstra pozisyonu vardı onurun ????

onurun görevi ne ?? kaleci ise bu adam bide kendisine dünyanın en iyi kalecisi diyorsak zaten görevi bu adamın top kurtarmak yerine sabit kalıcak değil ya ??

kadro kalitesi bahanesinede sığınmayın geçin o işi burda barral umbides hasan kabze monje felan transfer edildiğinde hepiniz bizde direk ilk 11 oynar futbolcular diye sızlanıyordunuz şimdi yenincemi kadro kalitesi oldu ???

açtığı her ortadada tehkikeli felan olmadı....32 orta açtı orduspor aklımda kalan 3 veya 4 tane var tehlikeli olan okadarda olucak onun haricinde hepsini defans uzaklastırdı yada ofsayt ve faul oldu....

ama ben sizi anlıyorum....

haksız çıkmayı yediremiyorsun...eminim galibiyete felanda sevinememişşindir...

şenol gunesin orda sevinmesine onun soktugu oyuncuların oyunu almasına üzülmüşşündür seni haksız çıkardığı için....

bu kafadan bence artık vazgeç daha çok üzülürsün mazallah hastalık felan yataklara düşersin...

Şunu unutmayın.....

ben Şenol Güneşten çok daha iyi Trabzonsporluyum....

çünkü taraftarlığımı herhangi bir maddi manevi beklenti için yapmıyorum....ama Şenol Güneş teknik direktörüğünü parasını aldığı için yapıyor...

bedava 1 saat çalıştırırmı bu takımı....hayır...

ama ben doğdum doğalı bu takımın taraftarıyım....

takımım kazanınca her zaman sevinirim...

benim için kişileri putlaştırmak değil takımı yüceltmek önemli yerlere getirmektir aslolan.....

Şenol Hoca da Sadri Şenerde geçicidir Trabzonspor kalıcıdır ben böyle düşünüyorum....

Eleştirilerimde berbat ötesi futbolumuza yönelikti...

Akhisar karşısında kaleyi bulan 3 şutumuzun gol olması , bu maçtada şansımızla kalecimizin güzel kurtarışlarıyla aldığımız 3 puanla sonuç odaklı düşünürseniz başarılısınız...

ama ben hala futbol olarak hiçte iyi olmadığımızı düşünüyorum....

Trabzonspor 1-0 dan sonra geriye yaslanacak korkak bir takım değildir....

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 12:41
Futbol kötü olabilir.....futbolun kötü olmasındaki tek etken sadece 1 kişide değildir....

şenol güneş kadar emin ol trabzonluda olamazsın sen 1 kere bu takımın başına gel arkana teneke katıp kovalasınlar seni bakalım bir daha bu takımın başına gelirmisin....

herkes geçiçi trabzonspor kalıcıdır ona lafım yok....

ama alınan galibiyetlere şans o kurtardı bu yaptı üstüne üstlük birde şenol gunes bu işi parayla yapıyor demen artniyettir.

çok iyi Trabzonsporlusun madem git teknik direktörlük lisansı al bedavaya yap bakalım bu işi yapıcakmısın....

must61
20.11.2012, 12:46
Futbol kötü olabilir.....futbolun kötü olmasındaki tek etken sadece 1 kişide değildir....

şenol güneş kadar emin ol trabzonluda olamazsın sen 1 kere bu takımın başına gel arkana teneke katıp kovalasınlar seni bakalım bir daha bu takımın başına gelirmisin....

ama alınan galibiyetlere şans o kurtardı bu yaptı üstüne üstlük birde şenol gunes bu işi parayla yapıyor demen artniyet ve terbiyesizliktir...

çok iyi trabzonsporlusun madem git teknik direktörlük lisansı al bedavaya yap bakalım bu işi yapıcakmısın....

Şenol Güneş kadar Trabzonlu olunur mu olunamaz mı bu bilinmez.Bunu ölçebilen bir alet yok.

Ama ben sana keyifle yaptığın bir işten milyon dolarlar kazanacaksın desem kovulduğun bir şirkete tekrar geri döner misin dönmez misin ?

Şenol Güneş de bu işi babasının hayrına yapmıyor neticede o da bir çalışan.Bunu söylemek ne art niyet ne de terbiyesizliktir aksine gerçekçi bir yaklaşım sadece.

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 12:51
Şenol Güneş kadar Trabzonlu olunur mu olunamaz mı bu bilinmez.Bunu ölçebilen bir alet yok.

Ama ben sana keyifle yaptığın bir işten milyon dolarlar kazanacaksın desem kovulduğun bir şirkete tekrar geri döner misin dönmez misin ?

Şenol Güneş de bu işi babasının hayrına yapmıyor neticede o da bir çalışan.Bunu söylemek ne art niyet ne de terbiyesizliktir aksine gerçekçi bir yaklaşım sadece.

ben kovulduğum yere çok sevmiyorsam geri dönmem para mara bunlara anca kişiliksiz insanlar itibar eder....ayrıyetten mesele o değil sonucta senol gunes trabzonspor klubunun çalışanı ve bunun karsılıgındada belli bir miktar para alıyor hakkı olaraktan faik beyfendide bu paraya laf etme hakkı buluyor kendine aldıgı parayla senol gunesin taraftarlığını ölçüyor bu terbiyesizliktir dahada fazlasıdırda nese ceza almak istemem...

Faik Yılmaz
20.11.2012, 12:55

ama alınan galibiyetlere şans o kurtardı bu yaptı üstüne üstlük birde şenol gunes bu işi parayla yapıyor demen artniyet ve terbiyesizliktir...

çok iyi trabzonsporlusun madem git teknik direktörlük lisansı al bedavaya yap bakalım bu işi yapıcakmısın....

niye bedavamı yapıyor bu işi......

ben gönüllü taraftarım.... takımımı elimden geldiğince destekliyorum....

O bu işi profesyonelce yapıyor......

Yaptığı işin karşılığını da alıyor.....

Bunu söylemek ayıp mı yoksa günah mı ?

nasıl Adriana tonla para verdik gereğini yapsın diyorsak bunu Şenol Güneşede söyleyebilmeliyiz....

Şenol Güneşte senin benim gibi insan yahu siz ne zannediyorsunuz melaike filanmı.....

Diyorumki eğer gerçek Trabzonsporluysa takımı Trabzonspor gibi oynatsın.....

yok eğer sadece teknik direktörse de görevini yapsın....

yok aynı anda her ikisiyse takımın hali ne....

bir yerlerde ciddi yanlışlar yapılıyor ve sizin bu anlamsız desteğiniz yüzündende bu yanlışlar sürüp gidiyor.....

İşte Şenol Hocanın Adrian inadını gördük.....nelere malolduğunu nedne oynatılmadığını hep birlikte gördük yaşadık...

Şimdide Alanzinyo oynatılmıyor eminim gittiği takımda parmak ısırarak izleyeceğiz Onu...

ama siz kişilere olmayan payeler verdikçe onlarda hatalarını görmeyecekler görmek istemeyeceklerdir.....

Hüseyin Başoğlu
20.11.2012, 13:04
@Faik Yılmaz

Aldığı paranın karşılığını versin demende sorunum yok .....Ama ben kötü futbolu eleştiriyorum diyip olayı adamın taraftarlığına,taraftarsa niye para alıyor demeye getiriyorsun ben buna kızıyorum....

yine diyorum hepte diyorum bu takımın asli görevi sana bana futbol izletmek değil...bu takımın asli görevi kazanmak....ve sizin dediğiniz kötü futbola rağmen liderin 3 puan gerisinde 19 puandayız ve hala yukarıya oynuyoruz...ha tabi antalya ve bursa maçında hakemin bariz yediği 4 puanı saymıyoruz o 4 puan gelmiş olsa en basitinden suan 23 puanla liderdik ama yok oda senol gunesin hatası....

adrian meselesi çok farklı bir meseledir sen burdasın senol gunes hergun onunla...futbolcular formayı önce antreman sonra saha içi performansına göre alır....adrian oynasaydı bu sefer sapara neden oynamıyor denicekti senin uydurduğun masallar yine devam edicekti öyle idi böyle idi die....şimdi tutunduğun dal alanzinho ise 4 senedir bizimle ve ne kadar süre aldığı ortada aldıgı sürede yaptıklarıda ortada baska takımdada iyi oynar kötü oynar bilemem ama bize öle ahım şahım bişi yapmadıgı ortada...

gerçek trabzonspor dediğini sen belirleyemezsin illaki baskılı oynicaz top sürekli bizde kalıcak die bir şey yok geçmiş şampiyonluklarımızda yokmu çok az gol atarak sampiyon oldugumuz ?? mutlaka var......benim derdim futbol izlemek felan değil benim derdim bu takımın kazanması....

bu takım kötü oynarak 19 topladımı ??? hakem katletmeseydi en az 23 le suan lidermiydik öyleydik...gerisi ne seni ne beni ilgilendirir....bu takım kazandığı yendiği sürece gerisi umrumdada değil....

son olarakta ben kötü futbolu eleştiriyorum diyerekten insanların kişiliklerine laf ediyorsun,taraftarlıklarını sorguluyorsun,aldığı para üzerinden vurmaya çalışıyorsun....son derece art niyetli ve terbiyesiz bir şekilde futbolu felan eleştirmeden insanları linç ediyorsun....fırat aydınusun kapısına giden muhabirin yaptığı ne ise aynı derecede suan senin yaptığında o linç girişimi....

ayriyetten yazdıklarınında çoğu boş ve masaldan ibaret.....sadece uyduruyorsun ve hep bahenelerin arkasına saklanıyor....bir hafta neden sapara oynamaz diğer hafta neden adrian bu hafta alanzinho felan....buda senin acziyetini gösteriyor....

biraz daha yazarsam büyük ihtimal ceza alıcam almamak ben seni engelliyorum artık kafam almıyor senin saçmalıklarını sen devam et masallarını yazmaya....

Faik Yılmaz
20.11.2012, 13:10
Eskiden kendi topladığımız puanlarla gurur duyardık.....

Şimdi rakiplerin alamadığı puanlarla kendimizi avutuyoruz.....

Ve buna da maalesef başarı diyoruz....

Çok ilginç doğrusu.....

Soru : Niye başarısızız...

El cevap : Ama Gsde başarısız......

nasıl bir mantık anlamadım ....

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
20.11.2012, 13:25
Burada Trabzonspor'u Trabzonspor yapan efsanevi kaptan,
rekortmen kaleci Şenol Güneş'ten daha Trabzonsporlu taraftarlar olması kıvanç verici... :)

Kriter de para almamakmış... :)

O zaman GS'den de para almadığınıza göre, muhtemelen de örneğin UEFA Kupası'nı aldığında sevindiğinize göre Terim'den de daha Galatasarylısınız diyebiliriz... :)

El insaf... :)

Yaşar
20.11.2012, 13:27
Isim vermeden bisiler yazmak cokmu delikanlica bir hareket? Acik acik soylesen ortaya biseyler atip milleti tahrik edip kaciyorsun diye. Bana soyledigini biliyorum cunku benimle kisisel bir problemin var senin. Varsa bunun yeri burasi degil ozelden ulasabilirsin bana. Tartisiriz istedigin gibi delikanliligi Yasar bey.

Bana delikanlılıktan dem vuran adam ''aldığım duyuma göre Sadri Şener fbliymiş'' diye bir yalan söyleyerek, maç başlığındaki insanları tahrik eden, küfür ettirtip banlatan, sonra da sesini çıkarmayan adam.
Sen hala yazıyorsun ama senin yüzünden ceza alanların hiçbiri yok şuanda forumda delikanlı bey.
Sen yazdıkça benim sinirlerim tepeme çıkıyor.

artvints
20.11.2012, 13:28
Valla Dostum emin ol şenol güneşin zerre umrunda değildir sana bana futbol izletmek....

çünkü adamın işi bize futbol izletmek değil...

bu adamın işi bu takımı galip getirmek bu takımı şampiyon yapmak...

benimde tek umrumda olan bu galip geldik mi ?? geldik...

ozaman oynanan futbol zerre ..... değil...

bence yanlış düşünüyosun.futbol da genel amaç keyifli vakit geçirmek haz almak olmalıdır, hele ki taraftar için çünkü başka hiç bir getirisi yok taraftara.zaten biz kazandık güçlüyüz gibi güç fetişisti bir taraftar topluluğu olmamalıyız.bazı trabzonlu arkadaşların da takım tutmasının tek sebebi bu güç durumu.bu farkediliyo.ben trabzonsporu kazanıyo diye tutmuyorum...son olarak taraftar iyi futbol ister buna da hakkı vardır.
şimdi diğer konuya gelelim.ben en iyi trabzonspor oyunlarını şenol güneş le izledim ve onu sonuna kadar savunuyorum.içinde bulunduğumuz durumları değerlendirmeden, iyi futbol yok t.direktör istifa etsin demek insaflı olmuyo.puan olarak da geri düşmemişken bu zamanın şenol hoca ya verilmesi gerekir.
zaten şenol hocaya zaman vermeyen başka kimseye zaman vermez, boşuna kendini kandırmasın.

Faik Yılmaz
20.11.2012, 14:02
Şenol Güneş bu takımı tek başına efsane yapmadı.....

O kadrodaki herkes ,

Şamil Ekinciler , Ali Osman Ulusoylar adını sayamadığımız bir çok insan....

Bütün şehir birlik oldu efsane bu şekilde olduk....

Şehir arkasında olmasa ,Dozer Cemiller ,Ali Kemaller yanında olmasa Şenol Güneş olabilirmiydi....

Şenol Güneş efsane değil bence ama efsanenin değerli bir parçası....

Ama gittiğinde yeri doldurulmayacak bir kişi asla değil.....

Teknik Direktör olarakta kötünün iyisi bir teknik direktördür ama en iyisi asla değildir....

Adem Köse
20.11.2012, 14:11
Hektor Cuper Ferhatlarla , Müslümlerle bizim yedek takımda oynatmayacağımız oyuncularla 17 puan topladı....

yedek klübesinde skor değiştiren kimse yok...

bizse 10 milyon tl verdiğimiz adamı kadroya bile almıyoruz....

hal böyle iken 3 puanı kaleci Onurun himmetiyle kazandık siz hala Şenol Güneş daha iyi teknik direktördür deyin...

Adamların ceza sahasına yaptığı bütün ortalar istisnasız tehlike oldu....

düşünün

bir askerin elinde bomba var , füze var , uçaksavar var...

diğer asker 14 lü ile seni yaralamış neredeyse öldürmüş....

siz hala büyük hocadır deyin....

Orta sıra takımlarda teknik direktörlük yapmakla büyük takımlarda teknik direktörlük yapmak çok farklıdır , aynı orta sıra takımlarda forvet oynamakla büyük takımlarda forvet oynamanın farklılığı gibi... Büyük takım isen sürekli dar ve kapalı alanlarda top oynamaya mahkumsundur. Burda demek istediğim başka teknik direktörleri övmeye gerek yok , ayrıca Orduspor u küçümsemeye de gerek yok adamlar 2011 aralıktan beri kendi evinde hiç yenilmemişler.

Tabi ki bu durum bizim iyi oynadığımızı göstermez ama coşkulu olmak için morale ihticımız vardı.

Faik Yılmaz
20.11.2012, 14:19
rekortmen kaleci Şenol Güneş'ten daha Trabzonsporlu taraftarlar olması kıvanç verici... :)

O zaman GS'den de para almadığınıza göre, muhtemelen de örneğin UEFA Kupası'nı aldığında sevindiğinize göre Terim'den de daha Galatasarylısınız diyebiliriz... :)

En büyük Sevgi karşılıksız olandır.....

Bende bu takımı karşılıksız seviyorum....

Şenol Güneşi sevmiyorum Ahmeti Mehmeti Sadri değil Trabzonsporu seviyorum.....

Ne zaman Şenol Güneş teknik direktörlüğü bırakır gelir benimle kahvede , stadyumda evde maç izler takımını karşılıksız destekler işte o zaman taraftarın seviyesine çıkar...

not : buradaki "ben" yağmurda çamurda binlerce km giderek hasta olma pahasına takımın destekleyen taraftardır.. enaniyet yoktur içinde....

Mevzu budur asıl olan Trabzonspordur ; gerisi bende dahil olmak üzere teferruattır....

Faik Yılmaz
20.11.2012, 14:31
Şenol Güneş'in Trabzonspor Hariç Türkiyedeki Teknik Direktörlük Kariyeri......
--------------------
Boluspor :

Oynadığı : 81

Galibiyet : 26
Beraberlik : 27
Mağlubiyet : 28
----------------------
Antalya :

Oynadığı : 34 maç

Galibiyet : 10
Beraberlik : 11
Mağlubiyet : 13
----------------------

Sakaryaspor :

Oynadığı : 10

Galibiyet : 2
Berbaerlik : 3
Mağlubiyet : 5

----------------------

Mert Pasa
20.11.2012, 14:32

bir de ''gercek trabzonsporluysa takimi trabzonspor gibi oynatsin'' ifadesi var ki neredeyse Senol Guneside Galatasarayli yapmamiza bir adim kaldi

Mert Pasa
20.11.2012, 14:35
kariyeri de sakarya,antalya ve boludan ibaret, milli takim ve koredeki bunun ikiziydi

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
20.11.2012, 14:44
Güneş'i hele de Trabzonsporluluk bağlamında tartışmak bence gereksiz.

Kimsenin fikirlerini yargılamak bana düşmez ama Güneş'in Trabzonsporluluğu tartışılacaksa kimse kusura bakmasın
takıma ne verdiği, ülkeye ne verdiği konuşulur.
Bu adamın oyunculuk döneminden kırılmamış rekorları var halen.
Ve 3 senede 3 kupa var tertemiz hem de...

Kötünün iyisi görüşüne ise gülmem bile...
Ülkenin yetiştirdiği en iyi 5 hocadan biridir.
Dünya 3.lüğünü görmezden gelip Boluspor kariyeri ile nitelemek de haksızlığın daniskasıdır.
Mourinho'yu União Leiria kariyeri ile eleştirmek ne ise bu aynısıdır.
Kusura bakmayın ama hüsnü niyet değildir...
Aktif hocaların içerisinde ilk üçtedir.

Terim, Denizli ve Güneş'tir kanaatimce bu üçlü de...

Mollasalihoğlu
20.11.2012, 14:48
Şenol Hoca şampiyon olur: Rakipler kötüydü.

Şenol Hoca çok puan kaybeder: Rakiplere ne bakıyorsunuz? (Liderle fark 2)

Nerden işimize gelirse hesabı..

Faik Yılmaz
20.11.2012, 14:53
Ula bütün Mollasalihoğlullarını karşımıza aldık iyimi......... :D

Damga gibi mesajlar alt alta geliyor........ :)

Yiğit Gayretli
20.11.2012, 14:56
Şenol Güneş'in Trabzonspor'luluğunu sorgulama aşamasına geldiysek, dağılabiliriz :)

Fatih Öztürk
20.11.2012, 15:02
Ula bütün Mollasalihoğlullarını karşımıza aldık iyimi......... :D

Damga gibi mesajlar alt alta geliyor........ :)

Bu Mollasalihoğulları bizim Cufaruksali olanlardanmı acaba:)

Faik Yılmaz
20.11.2012, 15:06
Şenol Güneş'in Trabzonspor'luluğunu sorgulama aşamasına geldiysek, dağılabiliriz :)

Şenol Güneşin Trabzonsporluluğunu sorgulamıyor kimse....

Ama yaptığı işi para aldığı için yapıyor Trabzonsporlu olduğu için değil.....

Tıpkı Ersun Yanal gibi , Hugo Bross gibi....

Lütfen laflarımı çarpıtmaya çalışmasın kimse.....