PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Hüseyin Başoğlu
06.11.2012, 17:38
Yok böyle düşünmüyordum.aksine Şenol hoca için istikrardan yanaydım.ellerimle Şenol hocaya baklava yedirdim.çok severdim kendilerini. burda bir çok kişiyle tartışıp cezalarda aldım.en azılı Şenol Güneş eleştirmeni Tyler Durden arkadaşla çok zıttık birbirimize.yavaş yavaş fikirlerim değişti.Şenol Güneşin felsefik açıklamalarının bir müddet sonra gaz alma açıklamaları olduğunu anladım.hiç bir şeyin iyiye gitmediğini net olarak görüyorum.hiç umutta taşımıyorum.o mektup yollayanların bir çoğu eminmki hocayı takımın başında görmek istemiyordur.

emin ol ki görmek istiyor :) trabzon insanı inan biraz akıllandı ...eskisi gibi değil onun kellesini alalım bunun kellesini alalım mantıgıyla işin dönmediğini gördü...buna birazda yeni yetişen genç nesilde etkili oldu diyebiliriz....

geçmişten ders almak bence büyük meseledir...ve yavas yavas gecmisten ders alıyoruz..

Alican Altunbaş
06.11.2012, 17:41
Dikkat çekmiyorsun. Sallıyorsun. Sana diyorum ki forumdaki poll seçeneklerine göre kim nereye oy vermiş görünür. Görünmese de kimse böyle bir şey düşünmez ya sen ortamı geriyorsun gereksiz yere :)

Sürekli Şenol Güneş konusunda pozitif ayrımcılık yapıldığını savunan kişiler var burda ben sallamıyorum sen iyi okumuyorsun sanırım forumu.Olmayan birşeyi söylemedim.Yöneticilere bunun olup olmadığını sorabilirsin.Yazdıklarımı okumadan ağzından şekeri alınmış çocuk gibi cevap yazmaya çalışanlar var seni tenzih ederim.Önce at gözlüklerini çıkaralım.

Oruç
06.11.2012, 17:45
Konuyu kişiselleştirmeden devam edelim arkadaşlar. Sonra olay büyüyor kalp kırmaya kadar gidiliyor uyduruk bir top yüzünden.

Hoca'nın yaptıklarından/yapamadıklarından bahsedelim lütfen. Bir kardeşiniz olarak rica ediyorum.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.11.2012, 17:50
http://media3.ligtv.com.tr/img/news/2012/6/14/nevzat-sakar.jpg

Kadromuz yeterli

Bence güzel özet... :]

Alican Altunbaş
06.11.2012, 17:54
Kurumsal şirketlerde bile uzun süreli planlamalar hep vardır.Başarısızlık durumunda hep en baştaki değişir.Bankalarda Genel Müdür ve Yardımcılarının değiştiğine çok şahit oldum.Anlatmak istediğim.Burda planlama yok.Planlama baştan bozuk ister yönetimi , ister hocayı , ister oyuncuyu kat içine ondan sonra farketmez.Yürümez.Kimseyle kişisel problem yaşamadım bugüne kadar yaşamamda ama arkadaşların önce yazılanları doğru okuyup ondan sonra cevap yazmaları daha uygun olur.Eğer istemeden bir yanlış anlaşılmaya sebep verdiysemde özür dilerim.

Fatih Öztürk
06.11.2012, 17:59
emin ol ki görmek istiyor :) trabzon insanı inan biraz akıllandı ...eskisi gibi değil onun kellesini alalım bunun kellesini alalım mantıgıyla işin dönmediğini gördü...buna birazda yeni yetişen genç nesilde etkili oldu diyebiliriz....

geçmişten ders almak bence büyük meseledir...ve yavas yavas gecmisten ders alıyoruz..

Trabzon insanı akıllansaydı malum partiye plaka oyu vermezdi.geçiniz...

Hüseyin Başoğlu
06.11.2012, 18:01
Trabzon insanı akıllansaydı malum partiye plaka oyu vermezdi.geçiniz...

onun akıllıkla alakası yok hocam rakipsizlikten dicem farklı yere kayıcak muhabbet oyüzden bu muhabbete gerek yok :)

ÇAĞDAŞ AYDIN
06.11.2012, 18:02
ERSUN YANAL MACERAMIZ

25 Ekim 2007 Milliyet
---------------------------------
Trabzonspor, teknik direktör Ziya Doğan'ın görevden ayrılmasının ardından Ersun Yanal ile prensipte anlaştı.
Kulüp basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ersun Yanal ile prensipte anlaştıklarını belirtti.
Ersun Yanal ile şu an birlikte olduklarını dile getiren Kafkas, ''Detayları görüşüyoruz. Cumartesi günü hocamızla basın huzurunda sözleşme yapacağız'' dedi.
Ersun Yanal'ın bu akşam Kayseri'ye gideceği ve yarın bordo-mavili takımın Kayserispor ile yapacağı maçı izleyeceği bildirildi.

06 Kasım 2008 Trabzonspor Resmi Sitesi
--------------------------
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Trabzonspor’un rakipleri tarafından yenilmesi en çok arzu edilen, hedef takımlardan birisi haline geldiğinin altını çizerek, Hacettepe maçına bu dikkatle hazırlandıkların söyledi.

Yanal, şöyle konuştu: “Bizimle oynamanın rakipler açısından ne kadar zor olduğunu ve bu nedenle direncin ne kadar yükseldiğini biliyoruz. Bu bağlamda içerde oynayacağımız Hacettepe maçı da sanıldığı kadar kolay geçmeyecektir. Antalyaspor maçına benzer maçlar oynayabiliriz. Bu yüzden çok dikkatli davranmalı ve baskımızı bir dakika rakibin üzerinden çekmeden oynamalıyız. Ligdeki konumumuz çok önemli ve gurur verici ama bizim sorumluluklarımız şu anda bulunduğumuz noktayı devam ettirmek kadar ligin sonunda bu tabloyu görmek ve onu yakalamak için olacaktır. Uzun soluklu bir beklenti içerisindeyiz ama bulunduğumuz konumu da kaybetmek istemiyoruz”

18 Şubat 2008 Forum da Ali Yerlikaya nın yaptığı yorum.
-------------------------------------------------------
Ersun Yanal allahim Trabzonsporlu taraftarlara bu lutfudur. Insallah bunun kiymetini biliriz ve nankörlük etmeyiz. Insallah sezon sonu Yönetim yanlis yapip onu göndermez, cünkü Ersun Hocada istikrar da inat edersek büyük basarilar yakinda gelicektir.

*** buna istianden tslover katılmış bu yoruma ve şöyle demiş;
aynen katılıyorum inşallah iyi topçuşar alınınca bu kazma topçulardan da kurtulunca ondan sonra şampiyon olmamak için sebep görmüyorum
hadi hayırlısı

29 Şubat 2009 Forum da Ömer FAruk Yılmaz ın yaptığı yorum.
-------------------------------------------------------------

Hocam helal olsun diyorum başka hiç bir say demiyorum

walla helal olsun

Bu takımın bole oyanayacağını hayatta ınanmazdım

ellerine beynıne vucuduna sağlık

28 Nisan 2009 Radikal Gazetesi
---------------------------------
ampiyonluk yarışında peş peşe alınan kötü sonuçların ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, görevinden istifa etti. Dün akşam saatlerinde yönetim kuruluyla görüşen teknik patron, ortaya çıkan olumsuz tablonun ardından bordo mavililerle yollarını ayırdı.

Takım Özen’e emanet

Yanal’ın istifa haberini doğrulayan kulüp başkanı Sadri Şener, "Kendisiyle karşılıklı olarak görüştük ve böyle bir karar aldık. Yarın (bugün) asbaşkanımız ile Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyecekler, kararı kamuoyuna açıklayacaklar. Ersun Hoca’yla medeni bir şekilde anlaştık. Şartlar böyle getirdi. O da çok yıpranmasın. Şimdi önümüze bakacağız" dedi.

Bilindiği gibi başkan Sadri Şener, son olarak 3-0’lık Sivasspor yenilgisi sonrasında yaptığı açıklamada, "Mağlubiyeti bana değil, hocaya sorun" diyerek köprülerin atıldığının sinyalini vermişti. Ligin bitimine 5 hafta kala takımı, PAF takımı antrenörü Ahmet Özen çalıştıracak. Yeni sezon için yerli hoca tercihinde fikir birliğine varan Trabzonspor Yönetimi, diğer taraftan yabancı hocaları da gündemine aldı. Karadeniz ekibinin listesinde, Şenol Güneş, Hollanda’da Az Alkmaar’ı şampiyonluğa taşıyan Van Gaal, Marsilya’yı şampiyonluğa koşturan Erik Gerets, yanı sıra Georges Leekens, Daum ve Vahid Halilhodzic de bulunuyor. (dha)

Yukarda olumlu yorumu olan tslover arkadaşımızın 10 Nisanda 2009 da ki yorumu
------------------------------------------------------------------------

Trabzon Ersun Hoca için bitmiştir

10 Nisan 2009 da yakup tekin in yorumu
------------------------------------------
Hacettepe maçında hep birlikte göreceğiz. Hoca ezberini bozacak mı yoksa birtakım şeyler üzerinde ısrar edip kendi kendini yiyip bitirmeye devam mı edecek? Umarım inatçılığı bir kenara bırakıp sahada daha çok mücadele edecek, daha iyi top kullanacak bir ilk onbir belirler. Benim gönlümden şöyle bir kadro geçiyor:

10 Nisan 2009 must61 in yorumu
---------------------------------------------------

Bu zamana kadar hep arkasında olduğum ersun hocaya olan inancımı belediye maçında 60 dakkada yaptığı değişiklikten sonra kaybettim durum 0-0 ken oyuna hüseyini almasını sadece bir şaka olarak nitelendirebildim.Umarım ilerki maçlarda değişmezlerinden kurtulur ve beni mahcup eder.umutu yada gokhanı yedeğe çekip alanzinho yattara ikilisini oynatmayı deneyemiyecekse zaten şampiyonluk umududa 0

AYNI FILMI TEKRAR IZLEMEK ISTEYEN VAR MI ?

Fatih Öztürk
06.11.2012, 18:03
onun akıllıkla alakası yok hocam rakipsizlikten dicem farklı yere kayıcak muhabbet oyüzden bu muhabbete gerek yok :)

Aslında alakası oldukça fazlada yinede siyasete girmeyelim gene başlarlar benciyim sencisinlere:)

Hüseyin Başoğlu
06.11.2012, 18:04
aynen fatih hocam oyüzden gerek yok huzur kacırmaya :)

Tuğrul
06.11.2012, 18:04
İstifa sözcüğünün de içini boşalttı.

Bu kişiliksiz futbol ve alınan kötü skorlar yetmedi mi ?

Şenol hoca bu takımdan ayrılman için küme düşme potasına mı demir atmamız lazım.

Liderin 8 puan gerisine düştük. Hala vurdumduymaz tavırlarını sürdürüp ilk 4 içinde şansımız var diyorsun.

TS için 2.3.4'lik başarı değildir. Olmamalıdır. Demek ki Ts'a giydirdiğimiz gömlek büyük geliyor. Bize figüran takım olmayı kabul edenlere, ettirenlere yazıklar olsun.

Sahadaki bir ayrıntı çok dikkatimi çekti.

Janko önde pres yaparken diğer oyuncuların geride beklemesi oynadığımız silik ve korkak oyunun en çarpıcı örneği oldu.

Yabancı teknik direktör adayım. Eric Geretz

Türk teknik direktör adaylarım Fuat Çapa, Nurullah Sağlam ve Osman Özköylü

ÇAĞDAŞ AYDIN
06.11.2012, 18:08
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır.
Albert Einstein

Doğukan Uçan
06.11.2012, 18:14
Trabzonlular akıllanmaz o işi geçin beyler :D

Ahmet Faruk
06.11.2012, 18:16
Futbalski ‏@Futbalski

Trabzonspor en son 2007-2008 sezonunda 10.haftaya 13 puanla girmiş o dönemde takımın başında Ziya Doğan vardı.

Şimdi de şu başlığa bir göz atın :)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4417&page=100

Ondan sonra ben neyi savunuyorum, tartışılan konular neler bir daha düşünelim....

ilhan
06.11.2012, 18:20
Mesela Broos çok kötü gidiyordu. Ama ben "istifa etmesin" diyenlerdendim. Şimdi de Şenol Güneş istifa etmesin diyorum. Yarın istifa eder atıyorum yerine Löw gelir, yeri gelince Löw istifa etmesin diyenlerden olurum.

gabriel omar
06.11.2012, 18:26
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır.
Albert Einstein

Evet birebir Şenol hocanın yaptığı şey.Aynı sistemi deneyip deneyip farklı sonuçlar almayı bekliyor.

Güzel abim,bu çaresizlik demeçleri beni çıldırtıyor.Şenol hoca emekli olunca ne olacak ,takımın kapısına kilit mi vuracağız ?Herkesin alternatifi vardır,herkes mesleğinde daha iyi olan biriyle ikame edilebilir.

Bu mantıkla takımda kimse satılmayacak o zaman.Senelerdir sol bek göremiyoruz.Aynı mantıkla ,daha iyisi gelmedi bu zamana kadar o zaman bundan sonrada gelmez deyip elimizdekine tamah mı edelim ?

Bu ölümü gösterip sıtmaya razı etme çabaları nedir ?

Not :Burdaki ahmaklık kelimesini kullanmadığımı belirteyim yanlış anlaşılmasın,sadece Şenol hocanın aynı şeylerde ısrar ettiğini söylüyorum.

Tuğrul
06.11.2012, 18:34
Bozmamaya ve oynatmamaya yönelik oyun yapısı sana yakışıyor mu ?

Topla oynama yüzdesi Ant 61-39 Ts

Ceza sahasına orta. Rakip yarı alanda oynamada. Şutlarda. Akhisarla çekişir noktaya getirdin. Doğrusu bravo

Kaybettiğin her top sonrası neden önde baskı yapmıyorsun.

Defans hattını önde baskı yaptırmak yerine neden geri çekiyorsun.

Futbol görüşünü Kore'den döndükten sonra da geliştirmemişsin.

Aslında senin en iyisi Cruyf'dan bir randevu alıp ondan futbolla alakalı bir ders alman lazım.

2010-2011 sezonunda da iyi futbol oynamıyorduk. Bireysel gayretlerle bir yerlere gelebildik. Ama hedefe giden yolda morallerin bozulmaması için oynattığın oyuna gözyumuldu. Ama artık yeter.

Artık gençlerin önünü aç. Bu arada Tolunay, Ünal, Şhota ve Giray Bulak gibi isimler denendi. Hem oyun hem de puan olarak başarılı olmadılar. Onları Ts'a yakıştırmıyorum. Gelmelerine pek sıcak bakmıyorum.

Oyun felsefesi atak ve hücum oynamak olan Eric geretz, Fuat Çapa, Nurullah Sağlam ve Osman Özköylü'den birini bu takımında başına görmeyi arzu ediyorum.

gabriel omar
06.11.2012, 18:38
Bozmamaya ve oynatmamaya yönelik oyun yapısı sana yakışıyor mu ?

Topla oynama yüzdesi Ant 61-39 Ts

Ceza sahasına orta. Rakip yarı alanda oynamada. Şutlarda. Akhisarla çekişir noktaya getirdin. Doğrusu bravo

Kaybettiğin her top sonrası neden önde baskı yapmıyorsun.

Defans hattını önde baskı yaptırmak yerine neden geri çekiyorsun.

Futbol görüşünü Kore'den döndükten sonra da geliştirmemişsin.

Aslında senin en iyisi Cruyf'dan bir randevu alıp ondan futbolla alakalı bir ders alman lazım.

2010-2011 sezonunda da iyi futbol oynamıyorduk. Bireysel gayretlerle bir yerlere gelebildik. Ama hedefe giden yolda morallerin bozulmaması için oynattığın oyuna gözyumuldu. Ama artık yeter.

Artık gençlerin önünü aç. Bu arada Tolunay, Ünal, Şhota ve Giray Bulak gibi isimler denendi. Hem oyun hem de puan olarak başarılı olmadılar. Onları Ts'a yakıştırmıyorum. Gelmelerine pek sıcak bakmıyorum.

Oyun felsefesi atak ve hücum oynamak olan Eric geretz, Fuat Çapa, Nurullah Sağlam ve Osman Özköylü'den birini bu takımında başına görmeyi arzu ediyorum.

Ben kesinlikle yabancı,kısıtlı imkanlarla başarı kazanabilmiş,hırslı ,sert ve başarıya aç birini istiyorum.Saydığınız isimlerin hiç biri benim ilgimi çekmedi açıkçası.

canna52
06.11.2012, 19:35
Ben kesinlikle yabancı,kısıtlı imkanlarla başarı kazanabilmiş,hırslı ,sert ve başarıya aç birini istiyorum.Saydığınız isimlerin hiç biri benim ilgimi çekmedi açıkçası.

fuat çapa benim ilgimi fazlasıyla çekiyor. taraftarla iletişim kuran bir teknik direktörümüz olsa fena mı olur..

hiç olmazsa bu neden oynamadı, şu niye çıktı gibi soruların cevabını direk hocadan alabiliriz.

Cafer Bulur
06.11.2012, 19:42
Senol hocaya özel bir tesekkür plaketi verilmeli ama yollar ayrilmali.

Bu isin yürümeyecegi ortada,buna ragmen hicbir adim atilmamasinin anlamiyorum.

Trabzonsporun kadrosu akhisar kadrosu ile yarisabilecek bir kadro degil.

alper*
06.11.2012, 19:47
Şenol Güneş yerine, Jesus Almeyda :)

Emrah KabuL
06.11.2012, 21:11
Umarım Başkanlık gibi bir düşüncesi yoktur.

Anıl C
06.11.2012, 21:23
Şenol Güneş yerine, Jesus Almeyda :)

Bence yerine Osman Ozkoylu

Kereşenli
06.11.2012, 21:43
Zico boşta değil mi?

Burak Sahin
06.11.2012, 22:17
fuat çapa benim ilgimi fazlasıyla çekiyor. taraftarla iletişim kuran bir teknik direktörümüz olsa fena mı olur..

hiç olmazsa bu neden oynamadı, şu niye çıktı gibi soruların cevabını direk hocadan alabiliriz.

Ligde modern kanat organizasyonlari yapabilen tek takiminin hocasi fuat capa!!! Co Adriaanse

Cyzio
06.11.2012, 22:36
Bugün kalsın ya da gitsin demek için geçmişteki hataları irdelemeye gerek yok bence...

Bugünü konuşmak lazımdır.

Ne zaman bugünü konuşmaya çalışsak, bazı üyeler kalecilik başarılarını söyleyince de, bu mesajı yazarsanız; o zaman daha adil olur :).

.

fteotdgs
06.11.2012, 22:39
Senol Gunes ve onu destekleyenler, yuzde yuz desteklemese de gitmesin diyenler, bundan sonra bu kotu gidisatin duzelecegine inaniyorlar mi hakikaten? Sahsi dusuncemdir, yanilabilirim, ama ben artik Senol Gunes'in takimin durumunu, gidisatini o kadar da taktigini zannetmiyorum. Koskoca sezon daha bugunden heba oldu. Gecmisten ornekler vererek Senol Gunes gitmesin diyen renkdaslar korkmasin, Senol Gunes bulunmaz Hint kumasi degil. Aksine gayet siradan bir Turk teknik direktor. Dunya 3.'su milli takimin hocasi olmasi bu gercegi degistirmiyor.

apachi61
06.11.2012, 22:45
Lucescu gelecekse gitsin ben luceyi istiyorum adam harbi TD

fteotdgs
06.11.2012, 22:53
Bu baslik altinda sonradan okuduklarima dayanarak soruyorum: Moderasyon hakikaten bir uyeyi salt avatarinda Senol Gunes'in resmi uzerine carpi isareti koydu diye forumdan uzaklastirdi mi, ya da bu uyeye bir ceza verdi mi? Eger bu dogru ise soyleyecek soz bulamiyorum dogrusu. Bir bu, bir de herkesin malumu yaptiklarindan dolayi hapiste yatmakta olan "Mecnun baskan"'ina, Trabzonspor adina calisirken selamlar yollayan Unal Karaman'in adinin, sanki bu skandal, kabul edilemez olay hic olmamis gibi, forumda zirt pirt yeni teknik direktor adaylari arasinda gecmesi. Hicbir sey, bu ikisi kadar beni bu forumdan sogutmamisti.

Kaya
06.11.2012, 23:16
Ne zaman bugünü konuşmaya çalışsak, bazı üyeler kalecilik başarılarını söyleyince de, bu mesajı yazarsanız; o zaman daha adil olur :).

.

:D Söz yazıcam hocam...

Güzeldi...

Soner Albayrak
06.11.2012, 23:22
Bende sorunun Şenol hocanın gönderilmesi veya gönderilmemesi olayının üstünde olduğunu düşünüyorum.

Sadri Şener haricindeki yönetim belki de bu ülkedeki en kötü en dinkof yönetimdir.

Hatta şuan ki durumumuzun nedeni yönetimin kötü olması da değil.

Bu takımın şampiyonluğu gasp edildi. Bi anlamda geleceği de çalınmış oldu.

Bu kirli düzen resmen bizlere '' Siz ne yaparsanız yapın bu ligde sizi şampiyon yapmayacağız'' dedi.

Akabinde camia üzerindeki olumsuz havadan da bir türlü kurtulamadık. Haliyle olumsuz hava teknik heyet ve futbolculara da yansıdı.

Başarısızlığın nedenini tek bir insana bağlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum..

Punisher-61
07.11.2012, 09:46
Futbolcular senol günesi daha dinlemiyor artik istifa sart ..... Bize daha hayiri olmaz...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÇAĞDAŞ AYDIN
07.11.2012, 10:56
Sorunu sadece teknik direktör sorunu olarak görürsek , bu kısır döngü bir 30 sene daha devam eder.
Futbolculardan verim alamıyoruz. Bunun sebebi de şehir. Şehir bekar oyunculara göre değil.
Genç bekar bir oyuncu olduğunuzu düşünün. Paranız var. Audi Q7 ye biniyorsunuz ya da Ferrari ye.
Populersiniz Trabzonda mı yaşamak isterseniz Istanbul da mı ?
Selçuk, Burak,Olcan gibi küçük burjuvaları takımda tutamazsınız.
Bize evli, çocuklu oyuncu lazım. Ya da Umut gibi mütevazi oyuncu lazım.
Colman dan niye verim aldık senelerce ? Çünkü adam evli ve çocuklu.
Onunda şimdi okul problemi baş gösterdi gerçi.
Bize evli çocuklu mütevazi oyuncular lazım.
Transfer kriterimiz bu olmalı.

Zugasi Berepe
07.11.2012, 11:10
Sistemsiz transfreler iş te Şenol hoca sen karışmam dersen o karışmaz bu karışmaz sonrada seni karıştırırlar

ÇAĞDAŞ AYDIN
07.11.2012, 11:25
HALILODZIC DÖNEMİ FORUM ÖRNEK YORUMLARI: BU SAÇMA DÖNGÜ BİTSİN ARTIK.

gurbetçi 61 20 Şubat 2006
----------------------
helal vahit hocaya,her maç farkli taktik,iste hoca buna denir

hamucera 20 Şubat 2006
------------------------
millet aptallasti yaaa. her maça ayri taktik. adamlar neye göre oynayacaklarini ilemez oldular.ya yattara oynarsa ya oynamazsa ya o oynarsa y saldirirlarsa ya saldirmazlarsa. vall bu adam sistemini oturtmaya basladi. diger hocalar neye göre taktik belirleyeceklerini sasirir oldular bence. iyi bi taktik ustasi

diskus 20 Şubat 2006
------------------------
mac oncesi antremanlari ve taktigi cok iyi rakibe gore oyun oynatiyor bu cok guzel ama mac icinde oyunu okuyamiyor yorulan oyuncu veya iyi oynamayan oyuncuyulari zamanida mudahale edip cikarmiyor.3 tane oyuncu degisikligine sadece zaman gecsin diye yapiyor gibime geldi.umarim ileride benim dusundugum gibi olmadigini gosterir bize.

mustafa kaya 23 Şubat 2006
------------------------
hocam gerilla.. futbolcularda gerilal gibi savasacak insallah sahada..

mustafa kaya 23 Şubat 2006
------------------------------
ben buldum lakabini. ASLAN HOCA

---------------------SADECE 2 AY SONRA-------------------------------

LORD OFLU 30 Nisan 2006
--------------------------
YA ARKADASLAR ben hatirlamiyorumki derbi maçlarinda hemde trabzondaki maçlarda böyle ezik aciz,,defansif oyun sergileyen bir takim izlemedim..utaniyorum resmen..maçtan çikinca arkadaslar yüzüme amma da defansif oynuyorsunuz diyorlar..haklillar...simdi yakisiyormu bu futbol..biz büyüksek kendi sahamizda ezicez..baskili oynucaz..ama maça basladik...fener yari sahasinda bizden kimse yok..11 kisi defans yapiyoz...YA bu hoca hemen gider yada ben bu hocayi vururum....

HAsan Çubukcu 20 Nisan 2006
------------------
Korkaligin bu kadarida olmaz nedir yahhu bizim bu antrenörlen cektigmiz, hepsi korkak cikti (seno ,Ziya Samet, Vahid ) .
Ben kendi sahasinda karsi takima 90 dakika nefes aldirmayan Trabzonspor istiyorum , tabiki taraftar da öyle olmasi lazim 2:1 oldu taraftardan ses yok , futbolcular taraftara endeksli , costuracaksin kosturacaksin , ey gidi Traftar .

FirstinaTS
----------------
bir sey daha bu adamin Fransa da sampiyon olmasina sasiriyorum.Oyuna müdahale edemeyecek kadar yeteneksiz biri

bahadır2561
07.11.2012, 11:41
Bu baslik altinda sonradan okuduklarima dayanarak soruyorum: Moderasyon hakikaten bir uyeyi salt avatarinda Senol Gunes'in resmi uzerine carpi isareti koydu diye forumdan uzaklastirdi mi, ya da bu uyeye bir ceza verdi mi? Eger bu dogru ise soyleyecek soz bulamiyorum dogrusu. Bir bu, bir de herkesin malumu yaptiklarindan dolayi hapiste yatmakta olan "Mecnun baskan"'ina, Trabzonspor adina calisirken selamlar yollayan Unal Karaman'in adinin, sanki bu skandal, kabul edilemez olay hic olmamis gibi, forumda zirt pirt yeni teknik direktor adaylari arasinda gecmesi. Hicbir sey, bu ikisi kadar beni bu forumdan sogutmamisti.

Şenol Güneş'in aykut ve öğrencileri hakkında yaptıgı acıklamayı da unutmayın lütfen

AYYILDIZ
07.11.2012, 11:55
Halilhodzic'in Trabzon camiasıyla ilgili yaptığı açıklamanın ne kadar doğru olduğunu bugün daha iyi anlıyorum.Şenol Güneş gibi bir isim yerden yere vuruluyor istifası isteniyor.Morinho gelse ne olacak.Bu mantıkla Trabzonspor kurtulmaz.Geldiği sezon Türkiye kupası ve süper kupayı alan,fener'i şampiyonluktan eden,şampiyonluk kazandıran,şampiyonlar liginde başarı elde eden bir hocadan bahsediyoruz.Ertuğrul Sağlam isimleri var medyada.Sanki Bursa 13 puanda değil.Şu an Şenol hocayı yollayıp herhangi bir yerli hocayı takımın başına getirmek fıkra kitaplarına yeni bir fıkra kazandırır.

delikoyun
07.11.2012, 12:15
en büyük sorunumuz yabancı oyuncu transferlerimiz iyi değil rastgele oyuncu alıyoruz sonra 1 sene bizim lige alışmasını bekliyoruz böyle transfer olur mu?yetenekli orta saha oyuncumuz yok orta saha oyuncularımız mücadele etmekten yoksun orta sahada banko oynaması gereken 3 oyuncu colman,alanzinho,zokora her maç bu 3 lü öutlaka oynamalı biri eksik olsa yedeklerle hiçbirinin açığını kapatamıyorsun sapara adrian soner 3 üde adam geçemiyor çalım atamıyor pres yapamıyor nasıl orta alanda top tutacağız nasıl önde basacağız gerçi alanzinho top kaptırma sorunu var zokoranın ileri oynama özelliği yok ama alanzinho adam eksilten en yetenekli oyuncumuz suan zokrora rakip kontraya çıktığında rakibin çıkışlarını kesecek oyuncumuz bize colmandan 2 tane daha lazım uzun lafın kısası

Ömer Faruk61
07.11.2012, 12:25
Biri Halilhodzic mi dedi? :)

Faik Yılmaz
07.11.2012, 12:28
Ben Şenol Güneş Hocamdan Dortmund gibi yense de yenilse de güzel futbol oynayan alkış alan bir takım istiyorum....

yoksa bugün yenildiniz yarın yenersiniz sorun değil.....

Zugasi Berepe
07.11.2012, 13:10
faik abi dortmund dedinde aklıma geldi

http://www.youtube.com/watch?v=LQrJyK6xeas

adamlar çalışıyo

Faik Yılmaz
07.11.2012, 13:14

adamlar çalışıyo

Bizde olsa cihaz 1 haftada bozulur sanırım.....:)

Şaka bir yana böyle bilimsel yollar bekliyorum.... Buna profesyonel anlamda psikiyatrik destekte eklenirse mükemmel olur....

ama biz doldur-boşalttan başka basit varyasyonlardan başka bir şey yapamıyoruz maalesef...

Hüseyin Başoğlu
07.11.2012, 13:15

adamlar çalışıyo

bu çok efsane bişi....maliyetide 2-3 milyon euro olması lazım ...

ÇAĞDAŞ AYDIN
07.11.2012, 13:16
Ben Şenol Güneş Hocamdan Dortmund gibi yense de yenilse de güzel futbol oynayan alkış alan bir takım istiyorum....

Ben de istiyorum, kim istemezki ?
Anlamamız gereken şu.

bazı arkadaşlar bazen istedikleri kadroyu yazıyorlar. Bunu reçete gibi veriyorlar.
Sanki istedikleri düzenle çıkılsa bütün sorunlar düzelecek zannediyorlar.
Ama Futbolcular robot değil, gerçek hayat da Futbol Manager değil.
Futbolcular insan ve mutsuz, umutsuz ,formsuz olabilirler.
Aşk acısı çekebilirler mesela. Aklı kız arkadaşındadır.
Ya da çok yeteneklidir ama dumkofdur.
Ya da yardımcı hocayı sevmiyordur, uyuz oluyordur mesela.

Biz zannediyoruzki hocanın görevi sadece dizilişi belirlemek ve antreman yaptırmak. Hoca resmen psikolog olmalı. Motive etmeli. vs vs

Garanti paraya anlaşmalar yapmamız lazım örneğin. Maç başı anlaşmalıyız tüm futbolcularla. Ama bizim yönetimler taraftara şirin gözükmek için yabancı futbolcuyu getirebilmek için garanti paraya anlaşıyorlar.

Ya eğri oturalım doğru konuşalım . Hangimiz çalışsakda çalışmasak da aynı parayı alacağımızı bilsek motive oluruz ? Sözleşmenin bitimine doğru 1 sene motive olursun, yeni sözleşmeyi kaparsıni sonra yine yatışa geçersin.

Nasıl olsa başarısızlıklarda sen değil hoca gidiyor.

Biz futbolcu alırken yeteneklerinin yanında , kişiliğini de araştırmamız lazım.
Sergen i yurtdışından istemişler, ama araştırmışlar almamışlar kendi anlatıyordu gülerek :)

Burak Sahin
07.11.2012, 13:45
Bencede tüm suc futbolcularin, 3-5 capilcu, karaktersiz adam hocanin basini yakacaklar...

Fatih Öztürk
07.11.2012, 14:05
Bencede tüm suc futbolcularin, 3-5 capilcu, karaktersiz adam hocanin basini yakacaklar...

Güzel bir ironi Burak kardeşim:)

Ömer SEVİNÇ
07.11.2012, 15:16
Fenerbahçe'ye timsah yaptırdığımız sene çok şükür 96 sendromunu atlatmıştık. Korkarım nur topu gibi yeni bir sendromumuz oldu. 2011 sendromu. Tesadüftür ki ikisinde de başımızda Şenol hoca vardı.

Trabzonspor tarihinde korkak oynayarak başarılı olduğumuz bir sezon var mı? Biraz cesaret hocam. 1-0öne geçince üstüne kapanacak takım değiliz biz.

HH_52
07.11.2012, 15:55
Artık İSTİFA şart...

alper*
07.11.2012, 16:25
Şike sürecinde dik duruş diye buna derim:

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/11908-4G1S4B4E.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/11908-5H8Q7X8H.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/11908-8S9Y4C2K.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/11908-3F0J3L0A.jpg

M.S.SOFU
07.11.2012, 16:38

hah ya
derdimizden anlayan biri ortaya çıktı sonunda
futbol konuşabilir miyiz acaba?
bu başlıkta futbol konuşulmayalı epey oldu
çünkü şenol hocadan memnun olmadığımızı belirttiğimizde bize futbol dışında her şey söyleniyor
şunlarda ısrarla tekrarlananlar

*hocanın geçmiş başarıları
*hocasız zaman ki başarısızlıklarımız
*şike süreci
*futbolcuların formsuzluğu
*yönetimin kötülüğü
*taraftarın iğrençliği
*onun bunun şeyliği

yani sahadaki futbol dışındaki her şey çok kötü
bu yüzden futbolumuzda bundan dolayı kötü durumda
zaten antalya maçında takımın en etkin oyuncusu soneri çıkarıp yerine serkan balcıyı alan benim
bütün suç taraftarın

Burak Sahin
07.11.2012, 18:03
@alper Senol Hocami bu sekilde mutlu mesut görebilmek gercekten güzel...

artvints
07.11.2012, 18:18
Fenerbahçe'ye timsah yaptırdığımız sene çok şükür 96 sendromunu atlatmıştık. Korkarım nur topu gibi yeni bir sendromumuz oldu. 2011 sendromu. Tesadüftür ki ikisinde de başımızda Şenol hoca vardı.

Trabzonspor tarihinde korkak oynayarak başarılı olduğumuz bir sezon var mı? Biraz cesaret hocam. 1-0öne geçince üstüne kapanacak takım değiliz biz.

96 sendromununda malum maçta öndeyken, hala gol aramak, defans yapmamakla oluştuğunu söyler taraftar.

fteotdgs
07.11.2012, 18:49
Şenol Güneş'in aykut ve öğrencileri hakkında yaptıgı acıklamayı da unutmayın lütfen

Onu da yazdim renkdas, merak etme. Bir, ya da iki, onceki mesajimda yazdim onu :)

Burak Sahin
07.11.2012, 18:57
Yahu su resimlere bakip kendimi sorgulama firsati buldum, ben ve birkac fener tipli düsman taraftar yüzünden hocamizin yüzünü hic güldüremedik, allah dan yukaridaki resimde bazi adamciklar hocamizin kiymetini cok iyi biliyorlar, bakin onlarla beraber ne kadar mutlu....

Fatih Öztürk
07.11.2012, 19:21
Ben Şenol Güneşi böyle sevmedim.Trabzonsporu bu yüzden sevmedim.Trabzonsporun hakkına tecavüz edenlerle aynı karede duranlar haindir.Şenol Güneş ve Sadri Şener hainsiniz.

ibrahim
07.11.2012, 19:28
Tüm saygim sevgim komple yerle bir oldu. Artik siradan bir Teknik Direktörsün gözümde. Yanlis yaptin. mecnunun ünalinin seviyesine düstün.

Fatih Öztürk
07.11.2012, 19:31
Ulan hergün vakit ayırıp uefaya fifaya hakkımız için bilmem nerelere mail atıyorum.ulan Allahın cezası haysiyetsizler benim emeklerimi hiç edemezsiniz Allahın cezası herifler.

Emirhan Yazıcı
07.11.2012, 21:48
Üzgünüm Ama Olmuyor Hocam :( Zarar Veriyorsun

deadpool
07.11.2012, 21:59
Doğuş Grubu ile ilgili olayın doğruluğunu yanlışlığını geçtim, takım bu haldeyken hocanın uğraşacağı iş bu mu olmalı? Daha çok kısa bir süre önce reklamda değil sahada oynayın demişti, önce kendine bakacaksın.

cakalkerem
07.11.2012, 22:25
çıksınlar adam gibi oynasınlar yenilsinler sorun değil ama oynamadan ezilerek durmak kimseye yakışmaz....adam gibi top oynarsın yenilirsin sorun değil ama bizimkiler ruhsuzlar ordusu

Mehmet Fatih Silik
07.11.2012, 22:39

Bo$a üzülmü$üm...bo$a kahrolmu$um Antalya macindan sonra...dü$ündükce migdeme kramplar giriyor...ama demek hepsi bo$una...

Taraftarlar birbirilerini yerken, takim resmen bitmi$ken ve ba$kan kulübün ba$inda yokken bu fotograf...

Off...offf...!

canna52
07.11.2012, 22:43

Bo$a üzülmü$üm...bo$a kahrolmu$um Antalya macindan sonra...dü$ündükce migdeme kramplar giriyor...ama demek hepsi bo$una...

Taraftarlar birbirilerini yerken, takim resmen bitmi$ken ve ba$kan kulübün ba$inda yokken bu fotograf...

Off...offf...!

alan memnun satan memnun..

Hüseyin Başoğlu
07.11.2012, 22:43
Ben Şenol Güneşi böyle sevmedim.Trabzonsporu bu yüzden sevmedim.Trabzonsporun hakkına tecavüz edenlerle aynı karede duranlar haindir.Şenol Güneş ve Sadri Şener hainsiniz.

çok yaşa fenerliyim diyen m.a.y dimi :)

cakalkerem
07.11.2012, 22:45
bedava araba işte binsin gezsinler

jojuk
07.11.2012, 22:50

Off...offf...!

kimse bana şenol güneşi savunmasın takım bitmişken şenol güneşin yüz ifadesi her şeyi anlatıyo ben şenol güneşi sevmiyodum sevmicemde bizi bitirmeye çalışıyor şenol güneş bu kulüpe para kazanmak için gelmiş

ErtuGrul
08.11.2012, 00:26
Audi'lerin önünde sırıtarak poz vermesini forumun bazı yöneticileri bile savunamaz.

jojuk
08.11.2012, 00:27
audi'lerin önünde sırıtarak poz vermesini forumun bazı yöneticileri bile savunamaz.
adam arabalari gÖrÜnce sevİnÇten napacaĞini ŞaŞmiŞ Şenol gÜneŞİn İŞİ para para para :)

TRABZONSPOR TARAFTARI AMA ONA SORAR AKHİSAR MAÇINDA BU GÜLÜŞÜ ??

Uğur Ö.
08.11.2012, 00:31
Oh arabada geldi ne güzel hayat.Şu takım için taraftar harici kahır çeken yok.Parayı yiyen onlar , hayatı yaşayan onlar ama biz dert çekiyoruz acaba sorunlumuyuz biz (!)

Yaşar
08.11.2012, 00:31
2010-2011 sezonu Karabük deplasmanında otobüse binerken söylediği söz '' Alınterine karşı paranın mücadelesi'' sözüydü.
Bugün beyaz Audi'nin yanında konuşamasa da verdiği o poz '' Alınterimizi paraya karşı satıyoruz'' sözüyle birebirdir.
Ama Trabzonspor taraftarı bembeyaz ve temiz formalarını, beyaz fakat kirli arabalara sattırmaz.

Fatih Öztürk
08.11.2012, 00:42
çok yaşa fenerliyim diyen m.a.y dimi :)

Mehmet Ali Yılmazın yılmaz savunucularından biriside benim.hatta en dikkafalısıda ben olabilirim.fenerliyim dediği bir videosu varsa forumda eşek gibi bağırırım dediğim bir çok yorumum oldu.hep dediler ama bir türlü öyle bir röportajını gösteremediler.Trabzonspor kurulmadan önce fenerliydim dediği bir röportajı dışında fenerle ilgili gazete küpürü bile yok hakkında.bir tane sarı formalı resmini kanıt diye gösterdiler ama maalesef fener forması değildi gösterdikleri.fenerli dedikleri bu adamın başkanlığı döneminde en çok feneri yendiğimiz dönemlere denk gelmiş ne hikmetse.yanlışlarınıda dile getirdim doğrularınıda.sahip olduğu kanala çıkardığı fenerlileride çok ama çok zoruma gitti.bir Trabzonsporlu fenerlileri kanalına toplamamlıydı.en son bir radyo kanalına konuştu.o konuştukları bu forumdaki taraftarların aylarca dile getirdiği düşünceleri olmasına rağmen bir takım akbabalar tarafından hedef gösterildi.öyle ya!Trabzonspor avrupadan fiyasko neticeyle eleniyor,transferde başarısız kalıyor nihayetinde hedef şaşırtılmalıydı.tam o sıralar M.A.Yılmazın açıklamaları hızır gibi yetişti.vuran vurdu.ama adam haklı çıkmaya başladı.bu adamı başkan olarak görmek istermiyim?ASLA.orasıda ayrı mevzu...

ErtuGrul
H.Yener, N.Şakar ve Ş.Güneş bu üçlünün Trabzonspor'a verebilecek birşeyleri kalmamıştır.Yeni yönetim ve teknik kadroda bu üçlünün yer almaması herkezin hayrına olur.

jojuk
Şenol gÜneŞİn trabzonsporu dÜŞÜndÜĞÜ yok parasina bakiyo adam İŞ hani olarak gÖrÜyor trabzonsporu taraftarin tepkİ vermesİ lazim ama bİlİnÇlİ taraftar yok kİ

alper*
08.11.2012, 00:45
İstifanın gerçekleşeceğine dair bir inancım kalmadı şu görüntülerden sonra.

jojuk
08.11.2012, 00:47
Şenol gÜneŞİ savunanlar nerde hanİ Çikin da Şenol gÜneŞİnİzİnİ savunun hadİ sİzİ beklİyoruz bu sayfaya YAPTIGI ESERİ SAVUNUN nedense kayıplardasınız biz bu sayfada şenol güneşi savunan kişileride görmek istiyoruz neden yoksunuz ??????????????????? biz haftalar önce söledik böle gidmez diye bize herkes karçı çıktı ama başımıza geleceği belliydi inş bu sene küme düşme potasına girmeyiz durum ona gidiyor ...

ErtuGrul
08.11.2012, 00:54
.Şenol Güneş, kendisini savunanların ellerindeki savunma argümanlarını toplamaya devam ediyor.( iyi kaleciydi, 3 senede 3 kupa aldı.Dünya 3.'lüğü kartviziti var...bunlara zaten kimsenin diyecek lafı yok...bunlar ile savunmayın hocayı.)

jojuk
08.11.2012, 01:18
Şimdi ben burada Şenol Güneş'le ilgili olumlu bir yorum yapsam klasik BMN yöneticisi tavrı mı olacak bu? Dostlarım, abilerim yapmayın.
Forumun seviyesini korumakla yükümlüyüz diye fikirlerimizi de yazamayacak mıyız?
Hakaretlere müdahale etmek görevimiz var, aynı zamanda Şenol Güneş'i sevebilir ya da sevmeyebiliriz. Bunun yaptığımız işle bir alakası yok.
Rica ederim hüsn-i zan edin, su-i zan değil...
defolup gitsin şenol güneş :) para kazanmak için gelmiş trabzonspora başka seçeneği yok o trilyonları götürsün evine sende bende birbirimizi küselim böle bişey yok

Kereşenli
08.11.2012, 01:50
Anlaşıldı. Takımı tamamen batırmadan ayrılmayacaksın. İçinde birazcık Trabzonspor sevdası olsaydı zaten kulübe zarar verdiğini anlar, ve anında istifa dilekçeni verirdin yönetime.

endlessdeath
08.11.2012, 02:03
Ben onu bunu bilmem beşiktaş nasıl yapılanıyor gereksiz yere yabancı almıyor takıma uyum sağlayan adam alıyor uyum yok ise bencil ise kendini düşünen ise kadro dışı bırakıyor arkadaş bizde bunlar eksik büyük düşüncen genç emre güralı oynatıcan puan kaybediyosun hocam kazancaksın bu adamı Alanzinho ve volkan çok kötü top kaybeden iki adam ayağında top tutamayan adamlar adrianı tutup neden alıyorsun ben onu anlamadım zaten

jojuk
08.11.2012, 02:21
takım şampiyonluga 8 bank asyaya 4 kadar uzakta siz karar verin ...

jojuk
08.11.2012, 02:23
http://www.medyaspor.com/images/journal/big/5098bfd7d9d331.85400215.jpg (http://www.medyaspor.com/gazetelerde/trabzonspor-mansetleri/2)
elin istanbul gazetesi bizi şenol güneşden fazla savunuyor yazıklar şenol

endlessdeath
08.11.2012, 02:33
adrian ve janko nun diyemediği şu son 10 dakka şenol güneşin değişikllikleri bizi bitirdi arkadaş

jojuk
08.11.2012, 02:43
http://i.milliyet.com.tr/Skorer600x298/2012/11/07/-bu-sehir-sizi-affetmez--2771948.Jpeg

jojuk
08.11.2012, 03:06
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2012/11/08/632x314/54578845133.jpg?10711189462520121108025831

oflukaan
08.11.2012, 04:45
http://img15.resimup.net/di/2WTE.jpg (http://www.resimup.net)

oflukaan
08.11.2012, 04:49
http://img43.resimup.net/di/IAFP.jpg (http://www.resimup.net)

oflukaan
08.11.2012, 04:57
http://img24.resimup.net/di/JFTA.jpg (http://www.resimup.net)

oflukaan
08.11.2012, 05:00
Yani sonuç olarak

GELEN GİDENİ ARATIR. RAHAT DURUN....:D

Dip.Ing.Mag.
08.11.2012, 07:47
http://www.medyaspor.com/images/journal/big/5098bfd7d9d331.85400215.jpg (http://www.medyaspor.com/gazetelerde/trabzonspor-mansetleri/2)
elin istanbul gazetesi bizi şenol güneşden fazla savunuyor yazıklar şenol

İlk defa gördüm macın analizini. Bu istatistiklerle yenilmeyi hak ermişiz. Önce rakibe üstünlük kuralım sonra hakeme laf söyler hocamız. 2 senedir ite kaka son dakikalarda falan götürüyorduk macları. Sistem yok bir Sey yok. Burak gitti colman sakatlandı takım çoktu. Bu kafayla bu takımdan bir halt olmayacağı asikar. Zihniyet değişmeli. Analamadigim bir nokta da; bizimle onca mağduriyete uğramış hoca bir kere bile olsun su takımı motive edemez mı ya! Sikecilere karsı bile yapamıyor bunu adamlar elimizden kupamazi çaldılar. Ben hayatım da Trabzonspor U bu kadar ezik oynarken hiç görmedim. Özellikle her rakip mac istatistiklrinde bizden hep üstün sonra niye yenemiyoruz. Hiç futbol oynamayan antalya bile bizden kat ve kat şut atmış ve korner kullanmış. Sen rakibe ezilirsen art niyetli hakemde aradan bisey uydurur senin mağlup olmana sebep olur. Senin de gikin çıkmaz böyle hftalardir.

alper*
08.11.2012, 08:37
Bu zamana kadar Şenol Hocamıza teknik olarak pek çok eleştiri yönelttim ama beşeri olarak çok önemli bir değer olduğunu söyledim.

Dünkü fotoğraflardan sonra bu yöndeki sevgimi de kaybettim.

Zafer Fidan
08.11.2012, 08:43
İlk defa gördüm macın analizini. Bu istatistiklerle yenilmeyi hak ermişiz. Önce rakibe üstünlük kuralım sonra hakeme laf söyler hocamız. 2 senedir ite kaka son dakikalarda falan götürüyorduk macları. Sistem yok bir Sey yok. Burak gitti colman sakatlandı takım çoktu. Bu kafayla bu takımdan bir halt olmayacağı asikar. Zihniyet değişmeli. Analamadigim bir nokta da; bizimle onca mağduriyete uğramış hoca bir kere bile olsun su takımı motive edemez mı ya! Sikecilere karsı bile yapamıyor bunu adamlar elimizden kupamazi çaldılar. Ben hayatım da Trabzonspor U bu kadar ezik oynarken hiç görmedim. Özellikle her rakip mac istatistiklrinde bizden hep üstün sonra niye yenemiyoruz. Hiç futbol oynamayan antalya bile bizden kat ve kat şut atmış ve korner kullanmış. Sen rakibe ezilirsen art niyetli hakemde aradan bisey uydurur senin mağlup olmana sebep olur. Senin de gikin çıkmaz böyle hftalardir.

http://i.imgur.com/aYFRj.jpg

alper*
08.11.2012, 09:05
@Zafer Fidan Bu gerçek mi yoksa PS3 falan mı :)

Travelair
08.11.2012, 09:12
40 yılda bir olacak bir hadise. Biz 40 yılda bir olacak bir hadise ile mi şampiyonluk kovalayacağız?

Dip.Ing.Mag.
08.11.2012, 09:21
http://i.imgur.com/aYFRj.jpg

Ne yani bu bir kriter degil demek mı istiyorsun?

Bu tarz maclar 100 defa oynansın baskın taraf kazanır ama
Arkadasında dediği gibi 40 yılda bir böyle skor olur. Kaybedince de denirki ulan adamlar ezdi ama kaybetti. Bir de bizdeki duruma bak hem eziliyoruz hem kaybeiuoruz. Rezil oluyoruz. Barça şimdi rezil mı oldu. Biz her mac eziliyoruz rakip ister güçlü olsun ister güçsüz.

cem1990
08.11.2012, 09:31
takım şampiyonluga 8 bank asyaya 4 kadar uzakta siz karar verin ...

Yaş kaç ?

11- 12 ?

Yaptığın tek şey gürültü kirliliği çocuk.

Zafer Fidan
08.11.2012, 09:36

Bilmiyorum :D Ama sanirim gercek degil.

Ne yani bu bir kriter degil demek mı istiyorsun?

Bu tarz maclar 100 defa oynansın baskın taraf kazanır ama
Arkadasında dediği gibi 40 yılda bir böyle skor olur. Kaybedince de denirki ulan adamlar ezdi ama kaybetti. Bir de bizdeki duruma bak hem eziliyoruz hem kaybeiuoruz. Rezil oluyoruz. Barça şimdi rezil mı oldu. Biz her mac eziliyoruz rakip ister güçlü olsun ister güçsüz.

Demek istedigim tek su: istatisiklere fazla önem vermeyin.

cakalkerem
08.11.2012, 10:50
Şenol Güneş hakemden bile bahsetmiyor 2 maçtır

Canberk
08.11.2012, 11:35
oflukaan

Oynadığın OYUNUN resimlerini burada paylaşma.Gelenin gideni aratacağı doğrudur ama o yazdığın boyutta mesaj atmak yasak o yüzden düzenledim mesajını

Mehmet Fatih Silik
08.11.2012, 11:44
Şenol Güneş hakemden bile bahsetmiyor 2 maçtır

Hocayi dinlememi$sin o zaman...

gudoz81
08.11.2012, 11:56
şenol hoca için yazılan olumsuz mesajlarda
sanki şenol hoca düşmanıymışız gibi bir algı oluşması yanlş
hocanın eleştirilemez olması yada öyle bir baskı oluşturulması bence
hoca içinde doğru değil
hoca bu sezon bariz formsuz bunu eleştirmeyelimmi
ben şahsen bu sezon şenol güneş futbolu görmedim sahada
bunu görmek istemem (şenol güneş futbolunu) yanlışmı?

ilhan
08.11.2012, 12:09

Dünkü maç.
:)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
08.11.2012, 12:13
şenol hoca için yazılan olumsuz mesajlarda
sanki şenol hoca düşmanıymışız gibi bir algı oluşması yanlş
hocanın eleştirilemez olması yada öyle bir baskı oluşturulması bence
hoca içinde doğru değil
hoca bu sezon bariz formsuz bunu eleştirmeyelimmi
ben şahsen bu sezon şenol güneş futbolu görmedim sahada
bunu görmek istemem (şenol güneş futbolunu) yanlışmı?

Muhteşem bir konuya parmak bastınız.
Gerçekten tüm takım gibi Güneş de formsuz, dağılmış vaziyette.
Hatalar yapıyor.
Ama burada hata yapıyor diye Güneş'i derhal istifaya davet etmek,
kovmak, hatta hakaret etmek gibi nahoş durumlar oluşuyor...

İkisi farklı şeyler...
Eleştiri, fikir yürütmek, makul şartlar altında tartışmak zenginlik getirir.
Zihin açar.

Ama her başarısızlıkta hocanın kellesini istemek çok akil bir davranış olmasa gerek ki gelenek sahibi kulüpler bunu neredeyse hiç yapmazlar...

M.S.SOFU
08.11.2012, 12:59
akhisar maçıda zor geçecek
herkes saha dışından bahsediyor ama saha dışında ki etkilerden bahsedenler maalesef sahanın içindeki durumu göremeyecek kadar körleşmiş.

jojuk
08.11.2012, 13:55
şenol güneş batırmadan gidmicek takımı amaçı o helal olsun adama son sıraya düşeriz ondan sonra kaçar .. şenol güneş trabzonsporun başında olduğu sürece trabzonspor ve taraftarının yüzü gülmez

canna52
08.11.2012, 15:34
bir teknik direktör formsuz olamaz. çünkü formsuz olması için fiziksel bir aktivite yapması gerekir. şenol güneşten beklenen tek şey doğru sistemi, doğru oyuncuları seçmesi ve sahada tekrar top oynayan bir takım oluşturmasıdır. menajerlerin listesinden seçmece yaparsan ne doğru oyuncuyu bulabilirsin ne de doğru sistemi kurabilirsin. olay bundan ibarettir.

ama hocanın formsuz olması gibi efsaneler taraftar arasında yaygındır tıpkı burağın takımın el freni olduğu efsanesi gibi..

OnurKul
08.11.2012, 15:40
Nankör olmaya görsün insan. Şampiyonlar ligi ve Şampiyonluk başarılarını gören gözler, Şenol Güneş'le başarı gelmez diyen ağızlar birbirini tutmuyor.

Travelair
08.11.2012, 18:05
Akhisar Belediye'nin gücünden çekiniyorum. Kontraatak mı oynasak? Tek forvet de çözüm olabilir. Bol bol yan ve geri pas yaparsak takımın güveni yerine gelecektir. Eğer gol yersek de az yeriz, en azından ezilmemiş oluruz

yorumsuz6117
08.11.2012, 18:07
İyi bari 3 Yıllık sözleşme hikayeymiş.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=11919#Icerik

DeAgLeMaNyAq
08.11.2012, 18:21
İyi bari 3 Yıllık sözleşme hikayeymiş.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=11919#Icerik

Bunu daha önce de yazdım borsada işlem gören bir şirkette resmi bir sözleşme öyle kapalı kapılar arasında yapılmaz...

tsukru61
08.11.2012, 20:18
Akhisar Belediye'nin gücünden çekiniyorum. Kontraatak mı oynasak? Tek forvet de çözüm olabilir. Bol bol yan ve geri pas yaparsak takımın güveni yerine gelecektir. Eğer gol yersek de az yeriz, en azından ezilmemiş oluruzLigin flash ekibine karşı 1 farklı yenilgi iyidir. Hele berabere kalabilirsek taraftarı meydandaki şova bekliyorum.

fteotdgs
08.11.2012, 22:02
Bakalim ne zaman istifa edecek, ya da istifa etmek zorunda kalacak Senol Gunes? Kacinilmaz sonu ne kadar daha erteleyebilecek?

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
08.11.2012, 23:52
inşallah sezon sonu 3 değil 5 yıllık sözleşme imzalar. :)

Burak Sahin
09.11.2012, 00:06
İnsallah sezon sonu ceker gider, bir daha gelmemek üzere....

Yaşar
09.11.2012, 00:08
Akhisar maçına az bir süre kala başlık yine tahrik kokmaya başladı.
Keşke Antalya maçının veya Audilerin açıklamasını da yapsaydınız:)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
09.11.2012, 00:12
Sizin hesapla 2 ayda bir hoca kovmak lazım...

serdaracıl
09.11.2012, 00:15
Keşke en fazla hoca kovan takıma da kupa falan verseler

endlessdeath
09.11.2012, 00:42
janko iyi forvetlerimizden biri uyumlu en azından en kötü olan takımına karşın ancak ortada sistem olmalı artık yanko-emre(henriqe) orta saha colman adrian soner yasin defeans celutska bamba emerson giray olmalı standart olarak bir de hucüm olarak taktikler belirlenmeli kimin ne yapcağını futbolculara görevler paylaşılmalı

Emirhan Makul
09.11.2012, 00:45
3 yıllık sözleşmeyi imzalamasına şaşırmıştım ki yalan çıkmış haber, şu şartlarda bunu yapmasını imkansız olarak görüyorum, sezon sonu çoğu insanın beklediği gibi istifasını verip takımın önünü açacaktır, hem kendisine saygısızlık yapılma seviyesine de gelmeden insanlar çekip gitmeli bir an önce, bizim devrimizin göreceği en efsane kadro ile en efsane oyunu bize nasip etti gösterdi, şimdi herkes bitti o kadrodan o yönetimden o taraftarlardan herkes kayıplara karıştı hoca da gitmeli her şey değişmeli.

endlessdeath
09.11.2012, 00:46
Alıntıdır daha önce arkadaşımız link paylaştı okudum güzel yerlere parmak basmış bilerek oynamayanlar var demek istiyor başkan sadri şener “Yönetimde sıkıntı yok, teknik direktör üzgün. Kadro 29 kişi. Sıkıntı ne?” şeklinde sorulan soruya Başkanımız şu cevabı verdi: “29 fazla. Özellikle orta sahada sıkıntı var. Ocak ayında oyuncu sayısını 23'e düşüreceğiz. Bazı futbolculara bakıyorsunuz, İstanbul'u seviyorlar. Bazılarına bakıyorsunuz gel gitler yaşıyorlar. Bunlar tahmini tabi. Çok sayıda futbolcumuz var ancak bunun avantajı da var. Tolga sakatlandı Onur, oynadı. Colman sakatlandı, Sapara oynadı. O da sakatlandı Adrian oynadı. Yerli yabancı oranı var. Bir takım bir yılda oluşmuyor. İlk yarının sonunda takım oturur.
Kulüp gelirleriyle sadece ben ilgileniyorum. İki maç kaybettik 2 trilyon gitti. Bütçeniz tutmayabiliyor bu nedenlerden dolayı. Bunlardan dolayı ben serzenişte bulunmuyorum. Bu düzelecek. Düzelmesi şart. Tek eksiğimiz moral. Ayrıca transferde İstanbul - Trabzon ayrımı yapmıyoruz. Oyuncuların hangisi Trabzon'u seviyor, hangisi sevmiyor diye ölçü aletimiz yok. Önce seviyor, sonra sevmiyorlar. Trabzonlu olup da Trabzonspor'dan nefret eden oyuncular da var. Bu bir duygudur”

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 00:50
Bir kere kesinlikle şunu söylemeliyim: Şenol Hoca o kadar adil ve eşitlikçi bir hoca ki onun bu özelliğini tüm futbolcularına eşit mesafede davranmasından görebilirsiniz.

Zoruna gidenler iki kere okusun.

"Şenol Güneş Sapara'yı harcamak istiyor" diyenler bile vardı. Üstteki beyan Sapara'ya ait :)

jojuk
09.11.2012, 00:57

"Şenol Güneş Sapara'yı harcamak istiyor" diyenler bile vardı. Üstteki beyan Sapara'ya ait :)
şenol güneş çok inat biri adil davransaydı volkan şen emre güral alanzinho bu takımda oynardı

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 01:02
şenol güneş çok inat biri adil davransaydı volkan şen emre güral alanzinho bu takımda oynardı

Sapara'ya söylerim görürsem ;)

Emirhan Makul
09.11.2012, 01:15

Bu sözü gündüz vakti okudum ve gülümsedim sanırım dergiye verilmiş bir röpörtajdan alıntı ve bence herhangi bir futbolcunun transfer olduğunda "Çok büyük takıma geldim yani inanılmaz heyecanlıyım hedefimiz şampiyon olmak her şey bu takım için, canımızı kanımızı veririz" açıklaması kadar samimiyetsiz ve demesi gerektiği için demiş. Sonuçta dergi röpörtajı.

Aynı sapara kendisini ön liberoda sağ bekde oynatırkende Şenol Güneş hakkında böyle düşünmüyordu bence, antepe gönderirken, ordan adamı çağırıp satış listesine koyarken, satma aşamasına geldiğindiğinde zorundalıktan satmayıp takımda bırakan bir durumda aynı şeyleri hissetmiyordur diye ben düşünüyorum.

En azından sapara şenol güneşin manevi oğlu bile olmayı kabul etse bu teknik kapsamda bence böyledir, yanlış yerde denendi, yanlış yere gönderilmeye çalışıldı ve sapara sadece kendi azimi ile bu takımda formayı kaptı diye düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 01:25
Bu sözü gündüz vakti okudum ve gülümsedim sanırım dergiye verilmiş bir röpörtajdan alıntı ve bence herhangi bir futbolcunun transfer olduğunda "Çok büyük takıma geldim yani inanılmaz heyecanlıyım hedefimiz şampiyon olmak her şey bu takım için, canımızı kanımızı veririz" açıklaması kadar samimiyetsiz ve demesi gerektiği için demiş. Sonuçta dergi röpörtajı.

Aynı sapara kendisini ön liberoda sağ bekde oynatırkende Şenol Güneş hakkında böyle düşünmüyordu bence, antepe gönderirken, ordan adamı çağırıp satış listesine koyarken, satma aşamasına geldiğindiğinde zorundalıktan satmayıp takımda bırakan bir durumda aynı şeyleri hissetmiyordur diye ben düşünüyorum.

En azından sapara şenol güneşin manevi oğlu bile olmayı kabul etse bu teknik kapsamda bence böyledir, yanlış yerde denendi, yanlış yere gönderilmeye çalışıldı ve sapara sadece kendi azimi ile bu takımda formayı kaptı diye düşünüyorum.

Harcamak isteyen hoca forma vermez.. Ne sağ bek'te, ne kalede, ne kale arkasında..

Emirhan Makul
09.11.2012, 01:33
Harcamak isteyen hoca forma vermez.. Ne sağ bek'te, ne kalede, ne kale arkasında..

Deniz'e düşen yılana sarılır bence abi :)

Colman ile ara bozuk, aykut aygünün ne oynadığı belli değil, Soner daha tecrübesiz, alanzinho'da seni istemeyenler arasında, ne yaparsın her şeyden habersiz saparaya sarılırsın :) Hoca da öyle yaptı tabi bence :) Yanlış da olabilir bu yorumum :)

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 01:35
Deniz'e düşen yılana sarılır bence abi :)

Colman ile ara bozuk, aykut aygünün ne oynadığı belli değil, Soner daha tecrübesiz, alanzinho'da seni istemeyenler arasında, ne yaparsın her şeyden habersiz saparaya sarılırsın :) Hoca da öyle yaptı tabi bence :) Yanlış da olabilir bu yorumum :)

Adrian'ı oynatamazdı he mi :)

Emirhan Makul
09.11.2012, 01:37
Adrian'ı oynatamazdı he mi :)

Adrian Şenol Güneş'in "Benim istediğim adamı almıyorlar" örneğiydi, kullandı ve tükketti şimdi zor maçlarda oyuna sürme zamanı, aynı emre'yi bursa maçında gerideyken sokması gibi :)

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 01:38
Adrian Şenol Güneş'in "Benim istediğim adamı almıyorlar" örneğiydi, kullandı ve tükketti şimdi zor maçlarda oyuna sürme zamanı, aynı emre'yi bursa maçında gerideyken sokması gibi :)

Sapara'ya sarılır ama Adrian'ı oynatmaz diyorsun. :) Zorlama oluyor ama neyse :)

endlessdeath
09.11.2012, 01:39
Bu kadar eleştirilmeyi haketmiyor değil kaç maç kazanamama rekoru kıracak belirsiz ancak şenol hocadaki inat varsa eğer en fazla 2. yapar gelecek sezon öyle gider veya bırakır teknik adamlığı bu sezondan bahsetmiyorum bu sezon bişe bekleyen yok durum ortada zaten moral ve sistem olursa ancak düzlüğe çıkar bu takım inşallah başarır takımımız şenol hocadan sonra kim gelirse gelsin düzlüğe çıkarma olasılıgı da var dibe çekmeside var ancak şenol hocadan hırslı ve istekli hoca olmalı başarıya aç olmalı şota olabilir.Kanaatimce artık fazla duygusal olmaya gerek yok

artvints
09.11.2012, 03:30

sapara sağ bekte ne zaman oynadı ki?ayrıca ön liberoda oynamayacak da nerde oynayacak.hem bizim takımda 2 senedir ön liberoda zokora oynuyo.diğerlerinin de çift yönlü oynamasını bekliyo hoca.ben saparanın başka bi yerde oynatıldığını görmedim.

cakalkerem
09.11.2012, 08:38
Sapara satılacaklar listesindeydi adam kahramanımız oldu, Antalya maçında oynamamasının ezikliğini yaşamıştır Şenol Güneş...Demek Antep boşuna istemiyormuş Saparayı.....Şu anda ki mevcut oyuncularımız içerisinde en verim aldığımız adam.....en azından kaleye şut çekebiliyor diğerleri gibi yan pas yapıp durmuyor

alper*
09.11.2012, 09:08
Audili fotoğraflardan sonra hala Şenol güneş'i savunanların çıkmasına şaşırıyorum.

Biz insanları passatçı diye eleştirdik. Senin ekmeğini çalanlara hamilik yapan adamların karşısına geçip gülüyorsun. Bu mu duruş?

Emrah KabuL
09.11.2012, 09:12
Trabzonspor'un kötü gidişatı,

Basel'in Videoton'u yenmesi,

Şota'lı Kasımpaşa'nın 3 maçta sadece Beşiktaş'a karşı kaybetmesi,

Audi araba teslim töreni..

Bu aralar bazılarının eli kolu bağlandı malesef.

Adem Erdoğan
09.11.2012, 09:15

Bazılarına da gün doğdu demekki. Özellikle Trabzonspor kötü gidişatı sonrası. :)

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 09:58
Sponsorluk anlaşmalarından sorumlu yöneticimiz: Şenol Güneş(!)

alper*
09.11.2012, 10:01
Sponsorluk anlaşmalarından sorumlu yöneticimiz: Şenol Güneş(!)
Sponsorluktan değil ama kendinden sorumlu. Orada olmaması gerekirdi? Hemfikir miyiz bu konuda?

Emrah KabuL
09.11.2012, 10:02
Bazılarına da gün doğdu demekki. Özellikle Trabzonspor kötü gidişatı sonrası. :)

2 sene önce ki mesajlarım aşağıda ki gibidir.

Arama kriteri kısıtlı olduğu için sadece bu kadarına ulaşabildim.

Kime gün doğmuş kimler aciz durumda ortaya çıkmıştır umarım.

Liverpool'a karşı bu kadar cesur bir taktikle sahaya çıkmak büyük bir alkışı hakediyor.

Bu hoca bu takımı 'şampiyon' yapar..

Yalnız şu Gabric'i de kazansak keşke.. Maç içerisinde Burak'dan sol kanat yaratacağımıza orjinalinden neden yararlanmıyoruz hocam..

Taraflı tarafsız tüm taraftarlar size saygı duyuyor Şenol Hocam..

Herşey için teşekkürler.. Umarım bu güzel havayı mahvetmeye çalışanlar olmaz da sezon sonu da Süper Lig hasretine son veririz.

Çoğu kez eleştirdim ama şu sıcakta takımın böyle güzel bir futbol oynamasını sağladığın için tebrikler Şenol Hocam.. Seneye Şampiyonluk Kupasını'da bize getireceksin..

Yattara, Trabzonspor'da ki en verimli dönemini Şenol Güneş zamanında geçirmedi mi ?

Engin Baytar haricinde herşey yolundaydı Hocam.. aynen böyle devam..

Doğu her zaman aydınlıktır. Güneş batmasın diye doğuya gittim. Güneşi batırmaya çalıştılar ama görüyorsunuz batıramadılar. Ben batmadım.

:alkış:

Emrah KabuL
09.11.2012, 10:09
Sponsorluktan değil ama kendinden sorumlu. Orada olmaması gerekirdi? Hemfikir miyiz bu konuda?

Anlaşma içeriğinde Şenol Güneş'in de o karede olması hatta etrafa gülücükler saçarak memnuniyetini göstermesi de bulunuyor sanırım.

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 10:10
2 sene önce ki mesajlarım aşağıda ki gibidir.

Arama kriteri kısıtlı olduğu için sadece bu kadarına ulaşabildim.

Kime gün doğmuş kimler aciz durumda ortaya çıkmıştır umarım.

Bu hoca 1 sezonda gönderilmeli mi Emrah yani?

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 10:11

Anlaşma içeriğinde Şenol Güneş'in de o karede olması hatta etrafa gülücükler saçarak memnuniyetini göstermesi de bulunuyor sanırım.

Çelişkilerle doluyuz.

Bir kısım da "Sadri Şener'in işlerine taş koymakla" suçluyor. "Çok istiyorsa başkan olsun" vs diyor.

Bence o törende kimse olmamalıydı ama o ortamda suç yöneltilecek kişiler hoca ve futbolcular ise sizi vicdanınız ile baş başa bırakıyorum..

alper*
09.11.2012, 10:15
Bence o törende kimse olmamalıydı .

Bu cevap benim için yeterli :)

Mollasalihoğlu
09.11.2012, 10:16
Bu cevap benim için yeterli :)

Bence de yeterli. Peygamber olduğunu iddia etmiyoruz ki? :)

Ama bu işi, bu başlıkta, sadece onun suçu gibi yazıp, bu nedenle istifa etmemesi gerektiğini düşünenlerle maytap geçenler de peygamber değiller :)

Emrah KabuL
09.11.2012, 10:27
Bu hoca 1 sezonda gönderilmeli mi Emrah yani?

Hiçbir mesajım da hoca kovulsun,istifa etsin yazmadım.

Bazen mesajlarım da eleştiri dozunu kaçırabiliyorum ama bunun tek sebebi sürekli bahanelere sığınan insanların yazmış oldukları mesajlardan kaynaklanmaktadır.

Ayrıca şu an 2.sezonun içerisindeyiz.

Yani şampiyonluktan sonra oynamış olduğumuz toplam 65 resmi maç var.

Böyle bir zaman aralığında takım beklentilerin uzağında kalmışsa eğer elbette hoca istifa etsin diyenler olabilir ama ben hiç bir zaman böyle bir tutum sergilemedim.

20 küsur yıllık hocalık deneyimi olan bir teknik adamın sürekli aynı hatalarda ısrar etmesi,oyuncu transferine karışmaması vs. gibi durumlar benim eleştiri yaptığım konuların ana unsurudur.

Ama ben bu eleştirileri yaparken Şenol Güneş düşmanı olarak lanse ediliyorum.Hatta sırf Şenol Güneş gitsin diye Trabzonspor'un daha da kötü olması,maç kaybetmesi vs. gibi durumları beklediğim de yazılıyor.

Sizler de buna izin veriyorsunuz.

Faik Yılmaz
09.11.2012, 10:39
Sadri Şener'e şike sürecinde mahkemeye gidip 1 kere bile destek olmayan Şenol Güneş....

Şikecilerin bize hediye ettiği arabalar kabul ettiği gibi gülerek , bilerek , isteyerek en önce saf tutuyor....

Ve ilginçtir hala sonuna kadar Şenol Güneş deniliyor....

"Ben Şenol Güneşin başarılı olma ihtimalini sevdim....." :)

unaLhso
09.11.2012, 10:42
Sonuna kadar Şenol Güneş.

Enes
09.11.2012, 11:22
Güneş programa katılacak

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz Dostu Kocaeli” programının tanıtım toplantısı Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in katılımıyla yapılacak.

Toplantı 13 Kasım 2012 Salı günü Kocaeli Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ömer Faruk61
09.11.2012, 11:47
Madem Şampiyon olamıyoruz Yapmıyorlar bizi şampiyon.Madem Paraya Karşı Emeğin Savaşı.Neden Trabzonspor bu kadar yüksek meblağlar ile transferler yapıyor? Neden kuruluşuna ihanet HES projesine giriyor? Neden Şikecilerin Audisini kullanıyor? Neden kadro 35 kişi ve 15 kişiye fuzuli şekilde 4 senedir milyonlarca euro yıllık ücret ödeniyor Neden???

M.S.SOFU
09.11.2012, 13:10

güzel mesaj

ne oldu siz konuşunca haklısınızda farklı görüştekiler konuşunca bazılarına gün doğdu mu oluyor

kusura bakmayın
siz belki görmeyebilrisiniz ama herkes kör değil

biz nasıl vakti gelince forumda sesimizi kısıp oturuyorsak aynısını sizde yapacaksınız

şimdi bizim vaktimiz
oturun kanaat edin

Adem Erdoğan
09.11.2012, 13:25
güzel mesaj

ne oldu siz konuşunca haklısınızda farklı görüştekiler konuşunca bazılarına gün doğdu mu oluyor

kusura bakmayın
siz belki görmeyebilrisiniz ama herkes kör değil

biz nasıl vakti gelince forumda sesimizi kısıp oturuyorsak aynısını sizde yapacaksınız

şimdi bizim vaktimiz
oturun kanaat edin

Emrin olur. :)

Bu arada;

Siz kimsiniz biz kimiz?

Vakti gelince forumda sesini kısıp oturmak ne demektir?

Adem Erdoğan
09.11.2012, 13:33
Bu arada göz sağlığım da oldukça yerinde, Allah'a şükür görünen herşeyi görebiliyorlar. :)

Yaşar
09.11.2012, 13:46
Audili görüntülerden sonra kensinlikle istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum.
Para, huzur, vurdumduymazlık onlarda; parayı alan ama vermeyen de onlar; üzülen, kafaya takan, dert eden, uyuyamayan, parayı veren, karşılıksız seven taraftar.
Ve Trabzonspor taraftarı kimin kellesini isterse alır, hakkıdır.
Trabzonspor, taraftarından başka kimsenin umrunda değil.

M.S.SOFU
09.11.2012, 14:50
Emrin olur. :)

Bu arada;

Siz kimsiniz biz kimiz?

Vakti gelince forumda sesini kısıp oturmak ne demektir?

eğer sen çıkıp bana ne oldu,sizlere gün mü doğdu diye sorarsan ben emir de veririm elimde güç olsa o mesajınıda silerim
maalesef eşit şartlarda konuşma imkanımız olmadığı için böyle bir şey olmuyor
her ne kadar olmayacak olsada fikirlerimize saygı duyulmasını ve despot bir şekilde susturulmamayı istiyoruz
çünkü bize hain,fenerli vs. diye hakaret edenlerin mesajları ayan beyan ortada iken ve açıkça baskı uygulanırken bizim en ufak hakaret imalı mesajımızda bile mesajlarımız silinyor
mesela bu mesaj muhtemelen emir verdi diye silinecek,ya da hakarettende silinebilir emin değilim o konuda ama silineceği kesin.
maalesef bizim arkamızda koruyucu meleklerimiz yok

siz şenol hocanın kalmasını isteyenlersiniz
biz de şen ol hocanın gitmesini isteyenler

vakti gelince sesini kısıp oturmak demek,bir kaç hafta öncesine kadar burada şenol hocanın gitmesini isteyenlere uygulanan yaptırımlardır
biz böyle bir yaptırım istemiyoruz ama en azından hasımlarımız haksız olduğunda susmayıda bilmeliler diye düşünüyorum

çünkü vakti zamanında biz ne kadar susmasakta çeşitli yaptırımlar ile susturulmuştuk
şimdi bizim elimizde bu tip bir güç yok
ancak en azından haklı olduğumuzda adalet isteyenlerden adaletin sağlanmasını istiyoruz ve hasımlarımız susmasını çünkü haksız olduklarını söylüyoruz

Bu arada göz sağlığım da oldukça yerinde, Allah'a şükür görünen herşeyi görebiliyorlar. :)

imayı bile anlatamadıktan sonra aslında pek de konuşacak bir şey yok

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
09.11.2012, 15:11
El insaf yahu;

şurada 914 sayfa yazı var en az 500'ü Güneş'i ağır şekilde eleştiri içeriyordur.
Bazı arkadaşlar sağolsunlar sadece burada yazıyorlar hatta.

Susturulmuş haliniz buysa Allah konuşan halinizden sakınsın.

M.S.SOFU
09.11.2012, 15:25
e haklı olunca insanın susması zor oluyor
evet bunlar susturulmuş halimiz
mesela hem haklı olduğumuz hem de susturulmadığımız bir başlık var
şike başlığında mesajlar almış başını gidiyor işte

Adem Erdoğan
09.11.2012, 15:35
eğer sen çıkıp bana ne oldu,sizlere gün mü doğdu diye sorarsan ben emir de veririm elimde güç olsa o mesajınıda silerim
maalesef eşit şartlarda konuşma imkanımız olmadığı için böyle bir şey olmuyor
her ne kadar olmayacak olsada fikirlerimize saygı duyulmasını ve despot bir şekilde susturulmamayı istiyoruz
çünkü bize hain,fenerli vs. diye hakaret edenlerin mesajları ayan beyan ortada iken ve açıkça baskı uygulanırken bizim en ufak hakaret imalı mesajımızda bile mesajlarımız silinyor
mesela bu mesaj muhtemelen emir verdi diye silinecek,ya da hakarettende silinebilir emin değilim o konuda ama silineceği kesin.
maalesef bizim arkamızda koruyucu meleklerimiz yok

siz şenol hocanın kalmasını isteyenlersiniz
biz de şen ol hocanın gitmesini isteyenler

vakti gelince sesini kısıp oturmak demek,bir kaç hafta öncesine kadar burada şenol hocanın gitmesini isteyenlere uygulanan yaptırımlardır
biz böyle bir yaptırım istemiyoruz ama en azından hasımlarımız haksız olduğunda susmayıda bilmeliler diye düşünüyorum

çünkü vakti zamanında biz ne kadar susmasakta çeşitli yaptırımlar ile susturulmuştuk
şimdi bizim elimizde bu tip bir güç yok
ancak en azından haklı olduğumuzda adalet isteyenlerden adaletin sağlanmasını istiyoruz ve hasımlarımız susmasını çünkü haksız olduklarını söylüyoruz

imayı bile anlatamadıktan sonra aslında pek de konuşacak bir şey yok

Sen ki karşıt fikirli insanları hasım belliyorsan "konuşulacak birşey yok" konusunda haklısın.

M.S.SOFU
09.11.2012, 15:45
bu arada tekrar hatırlatayım dedim
bizim burada tartışmamızgereken şenol hoca ile başarılarımız ya da şenol hoca olmadan oluşan başarısızlıklar değildir
sahadaki futboldur,hocanın buna etkisidir

istikrar istemek normaldir
ersun yanal döneminde bende istikrardan yanaydım
çünkü yapılan transferlerden,oynanan takım oyunundan ve her ne kadar bir avrupa takımı kadar olmasada takımın organizasyonlu oyunundan memnundum
bu yüzden gözlerim ileriyi iyi görüyordu(ima yapıldı)

şenol hoca zamanında şenol hoca ilk geldiğinde kadrodan memnundum,oynanan oyundan memnun değildim,ancak şenol hoca devre arasında gelmişti ve saha sonuçları ile değerlendirmedm
bir sene daha beklemek gerekiyor dedim

daha sonra türkiye kupası alındı,süper kupa alındı,fenerin şampiyonluk yoluna taş koyuldu,ve bana ve mahkemeye göre şike ile fener şampiyonluğu çaldı

bu durumdan memnundum,ancak kaybedilen oyuncular,takımın olmayan oyun sistemi,oyuncuların ruhsuzluğu,yapılan tranferler,takımın kondisyons sıkıntısı,gelen yardımcı antrenörler,ve son olarak alınan saha sonuçları beni istikrar kelimesinden uzaklaştırdı

bilmem anlatabildim mi?
benim için istikrar beklentisi yeni oluşan ve gelecek vaadeden bir durum ortaya çıktığında oluşur.ben şu anda takımda yeni bir oluşum göremiyorum.
alınan oyuncular yeni oluşumu kaldıramayacak durumda,mevcut takım oyunuda öyle.sürekli bir sistemin oturtulması gerektiğinden bahsediliyor ancak bizim oynadığımız iddaa edilen sistem bizim takıma uygun değil.yapılan transferler ve gelecekte trabzonspora gelebilecek oyunculular düşünüldüğünde hayal edilen sistemle sahadaki gerçek arasında uçurum var.

e hal böyle olunca bunu fark eden taraftarların sesini yükseltmesi normal.bunu fark eden taraftarların sesini yükseltmesinin ardından ortaya buna muhalefet çıkmasıda normal.insanları neden bizim gibi düşünmüyorlar diye yargılamıyorum.
benim istikrar gerekliliği görmediğim yerde diğerleri istikrar olması gerektiğini düşünebilir.
bunu tartışırız
ancak bu süreçte bize hakaret edilmesi ve buna müsaade edilmesi yanlış.
biz konuyu futbola veya bize yapılan haksızlıklara çektikçe konu sürekli başka yerlere saptırılıyor.

mesela yukarıda susturulduğumuzdan ve ayrıca bize hakaret edildiğinden ve bu hakaretlere müsaade edildiğinden bahsettim.ancak buna gelen cevap saadece susturulmayla alakalı.bize yapılan hakaretler konusuna değinilmemiş bile.

aylarca futbol futbol diye yazdık
bir allahın kulu çıkıp evet iyi oynuyoruz bu yüzden devam etmeliyiz diyemedi.s
ancak buna rağmen istikrar söylemi hep ağızlarda dolandı.
maalesef ne sorduklarımıza cevap alınabiliyor ne bir şeye.
sürekli hocanın geçmiş başarıları ve hocanın olmadığı dönemde ortaya çıkan başarısızlıklar ortaya dökülüyor.ancak ortaya koyulan sayıların mevcut futbolumuzu ne kadar etkilediği ortada

kısacası biz gerçek hayattan bahsediyoruz,sahadan konuşuyoruz.hasımlarımız bize geçmişten ya da ihtimalli gelecekten bahsediyor.

anlaşmamız çok zor.

M.S.SOFU
09.11.2012, 15:48
@adem erdoğan

hasım demeyeyimde ne diyeyim yahu
hasım kelimesinin türk dil kurumuna göre 2 anlamı var:düşman/bir oyun veya davada karşı taraf
burada biz şenol hocanın gitmesini savunanlar olarak bir tarafız.sizde gitmemesini savunalarsınız,
bu noktada en uygun kelime hasımdır.
başka bir kelime öneriniz veya yaptığımız yanlış varsa buyrun söyleyebilirsiniz.
yanlışımı kabul edecek kadar da erdemli insanımdır.

Armağan Dere
09.11.2012, 15:58

Buna katılmıyorum.
Heralde ''Adaletsiz'' diyecek kadar da kendini kaybetmez Sapara.
Yoksa onun da sonu Jaja gibi olur kovulur klüpten.
Zaten Colman'ın,Adrian'ın neden oynamadıklarını bi açıklasın kendileri.
İnanalım bi anlattıklarına sonra.
Barış Özbek'in oynayıp
Adrian'ın oynamadığı bir Trabzonspor var önümüzde.

Adem Erdoğan
09.11.2012, 16:00
İstifa etsin diyenlerle zaten anlaşmam imkansız bu konuda. Gelecek her şartta ihtimallidir. Ben takımın düzeleceğine inanıyorum. Ve bu yolda ilerlediğimizi görüyorum.
Hocanın istifası sonrası görünen ise sadece karanlık.

Ayrıca ortada güdülen bir dava yok, oyunda oynamadığımıza göre hasım kelimesinin kullanılması son derece yanlış.
Karşıt görüş diyebilirsin.

Yaşar
09.11.2012, 16:18
İstifa etsin diyenlerle zaten anlaşmam imkansız bu konuda. Gelecek her şartta ihtimallidir. Ben takımın düzeleceğine inanıyorum. Ve bu yolda ilerlediğimizi görüyorum.

Ayrıca ortada güdülen bir dava yok, oyunda oynamadığımıza göre hasım kelimesinin kullanılması son derece yanlış.

Takımın düzelebileceğine ben de inanıyorum.
Ama bu Şenol Güneş zihniyeti ile değil.
Zokora takımdan kesilmediği ve çift forvete dönülmediği müddetçe takımdan bir halt olmaz.
Ve Şenol Güneş ne Zokora'ı kesebilir ne de çift forvet oynatabilir.
Akhisar maçında bile kaleciyle beraber 6 defans oyuncusu ve 5 hücumcu ile oynayacağız.

Alican Altunbaş
09.11.2012, 16:23
Ben susturulma olayına taktım kim kimi susturuyor beyler herkes herşeyi konuşuyor işte:)

gabriel omar
09.11.2012, 16:27
Herkesin görüşüne saygı duymakla birlikte ben takımın Şenol hocayla düzeleceğine inanmıyorum.Hocada ve takımda geçen sezondan devam eden bir formsuzluk ve sistemsizlik var.Bu formsuzluğu 1 senede atamadığı gibi önümüzdeki maçlardada atabileceğine inanmıyorum.

Kısacası 1 seneyi geçti düzgün bir takım izlemeyeli.İşin kötü yanı takım daha iyi futbol izlettireceğine dair bir umutta vermiyor.Şu halde beraber devam etmek iki tarafada zarar verir.Yol yakınken teşekkür edilip Şenol hocayla yollar ayrılmalı.

M.S.SOFU
09.11.2012, 17:06

tamam bundan sonra karşıt görüş diyeyim
takımın düzelceği konusunda hiç bir ışık görmüyorum ben
bunu sürekli söylemeye çalıştım.saha dışına değil içine bakmamız lazım
hocanın isteği konusunu bilemiyorum
hoca zaten genelde böyle paslı oyun oynatıyor
ancak oyuncularda bir istek göremiyorum ben
oyuncular ve oynanılan oyun hiç umut vaadetmiyor
şenol hoca saha dışında olması gereken bir adam
saha içinde bize bir şey katabileceğini düşünmüyorum
saha içi çok farklı bir şey
hoca hem sahanın içini iyi yapayım diyor hem saha dışında trabzona marka yaratmaya çalışıyor
bu bence olmaz
yani hoca seçim yapmalı,ya saha içinde kalmalı ya saha dışında
ben saha dışında kalmasından taraftarıyım
şöyle bir şey olabilir mi ya?
sen şenol güneşsin,senin hiyerarşi oalrak üstünde duran adam giray bulak
aaslında tam tersi olması lazım

hocanın istifası sonraki süreç yönetimin seçimine bağlı
eğer takımın başına giray bulak gelecekse karanlık,ancak vahid hoca,zico,llucescu,mustafa akçay gibi gelecek vaadeden ya da geçmişi kuvvetli adamlar gelecekse aydınlık olur

Takımın düzelebileceğine ben de inanıyorum.
Ama bu Şenol Güneş zihniyeti ile değil.
Zokora takımdan kesilmediği ve çift forvete dönülmediği müddetçe takımdan bir halt olmaz.
Ve Şenol Güneş ne Zokora'ı kesebilir ne de çift forvet oynatabilir.
Akhisar maçında bile kaleciyle beraber 6 defans oyuncusu ve 5 hücumcu ile oynayacağız.
aynı fikirdeyim
maçlarda ilerde çoğalma sorunumuz olduğu çok açık ve net gözüküyor
ben artık araya atılan topla jankoyu kaçırma taktiğini izlemekten bezdim
oyuncuların kafasıda bir karış havada
volkan ve olcana fitil oluyorum
sanki takımda tek yetenekli adam onlarmış gibi oynuyorlar
adamların lügatinde pas,duvar pası diye bir şey yok
kafasını eğen düm düz gitmeye çalışıyor kanat oyuncularından
sonra saçma sapık top kayıpları veya ortalar geliyor
ya hoca bu adamları düzeltip adam edecek ya da bu adamlar yüzünden hoca şutlanacak
insanda biraz futbol görüşü olur yahu
hiç mi play station oynamıyorsunuz
sahada yaptıklarını play stationda bile yapamazsın
öyle bir organizasyon yok

Ben susturulma olayına taktım kim kimi susturuyor beyler herkes herşeyi konuşuyor işte:)
suturulma olayı bize hakaret edenlerin mesajları dururken bizim en ufak ofansif mesajımızın silinmesi konusunda

Herkesin görüşüne saygı duymakla birlikte ben takımın Şenol hocayla düzeleceğine inanmıyorum.Hocada ve takımda geçen sezondan devam eden bir formsuzluk ve sistemsizlik var.Bu formsuzluğu 1 senede atamadığı gibi önümüzdeki maçlardada atabileceğine inanmıyorum.

Kısacası 1 seneyi geçti düzgün bir takım izlemeyeli.İşin kötü yanı takım daha iyi futbol izlettireceğine dair bir umutta vermiyor.Şu halde beraber devam etmek iki tarafada zarar verir.Yol yakınken teşekkür edilip Şenol hocayla yollar ayrılmalı.

hem hocada hem takımda bazı sorunlar var
hocanın sorunu sistemde bence
yine yardımcılarınında iyi olduğunu düşünmüyorum
acilen iyi kondisyonerler ve iyi sağlık ekibi ihtiyacımız var
takımda ise arkadaşlık sorunu var bence
başta kanat oyuncularımız olmakla beraber bazı oyuncularda bir havalar var

takım için oynayan oyuncu sayısı oldukça az
kalecileri oyunun içinde saymazsak zeki, bamba,giray,emerson,yasin takım için varını yoğunu ortaya koyuyor
ancak ben volkan,olcan,sapara,colman(bu sene her ne kadar oynamamış olsa da)henrique,halil in niyetlerinden şüpheliyim

öncelikle orta saha oyuncularımız sapara ve colman her topu arapası atma sevdasından vazgeçmeli
işin artık .oku çıktı çünkü
ve rakipler bunu yemiyor

volkan ve olcan ise sanki sadece kendileri oynuyormuşçasına oynamayı bırakmalı
yardıma gelen orta saha elemanları veya beklerle hücum organizasyonu yapmalı
bu konunun bir ucuda şenol hocaya dayanıyor haliyle

Emirhan Makul
09.11.2012, 17:08
Control-f yapıp küfür aratıyorum ona göre böyle uzun yazıları okumam ne dirayet varmış sizde arkadaş :) :D Özet olarak yazsanıza ne kavga ediyorsunuz anlamıyorum :) Neyse iyi forumlar, aralarda sövmeyelim ayıptır, seviyeli tartışmalara devam.

M.S.SOFU
09.11.2012, 17:17
Control-f yapıp küfür aratıyorum ona göre böyle uzun yazıları okumam ne dirayet varmış sizde arkadaş :) :D Özet olarak yazsanıza ne kavga ediyorsunuz anlamıyorum :) Neyse iyi forumlar, aralarda sövmeyelim ayıptır, seviyeli tartışmalara devam.

küfür yok
küfürleşmiyoruz zaten
ancak konu uzun
takımın sorunları çooooooooook fazla
ancak küfür yok
eğer birilerine ve birbirimize küfür etmeden anlaşamıyorsak zaten bizden bi şey olmaz

Fatih Öztürk
09.11.2012, 17:25
Ortada iyi futbol oynama adına tek somut gelişme yok.aksine her gün yerin dibine giren futbol var.onun için direnmenin alemide yok.un,şeker aynı.ne değişebilirki?

Emrah Akcagöz
09.11.2012, 17:27
Ortada iyi futbol oynama adına tek somut gelişme yok.aksine her gün yerin dibine giren futbol var.onun için direnmenin alemide yok.un,şeker aynı.ne değişebilirki?
Un ve şekere zam gelmiş olmasın.

ESER
09.11.2012, 17:31
@adem erdoğan

hasım demeyeyimde ne diyeyim yahu
hasım kelimesinin türk dil kurumuna göre 2 anlamı var:düşman/bir oyun veya davada karşı taraf
burada biz şenol hocanın gitmesini savunanlar olarak bir tarafız.sizde gitmemesini savunalarsınız,
bu noktada en uygun kelime hasımdır.
başka bir kelime öneriniz veya yaptığımız yanlış varsa buyrun söyleyebilirsiniz.
yanlışımı kabul edecek kadar da erdemli insanımdır.

ben Senol Hocanin kalmasi gerektigini dusunuyorum ama benim gibi dusunmeyen kimseyi de hasim olarak gormuyorum. bu konu disinda siz ve sizin gibi Senol hocanin gitmesi gerektigini dusunenler ile bircok konuda hemfikir olmusumdur mesela. vay beee bu adam Senol hocanin gitmesini istiyor o halde ona karsi cephe almaliyim her fikrine karsi cikmaliyim diye bir refleks yok mesela bende. bircok kiside de olmadigina eminim.bu sartlarda dahi her fbli ile bile hasim degilim ama sikeyi savunan, destekleyen,hayallerimi emeklerimi yok sayan , sikeciye kol kanat geren , o zavallilara pesinden kostuklari organize suc cetesinin masum ve yuce bir kurum olduguna inandirip , onlari inek gibi saganlara hasimim ve her an hatirladikca iki uc seans beddua patlatiyorum kendilerine . bu mikroplara muthis bir kin duyuyorum ve eylemlerine hasmane duygular ile yaklasiyorum. evet onlar benim hasimim ama sadece kendi bakis acisina gore Trabzonsporun iyiligini isteyen kimse benim hasimim degil olamaz da.

not :
araya girdigim icin kusura bakmayin ama hasimlik mevzusunu gorunce birseyler karalamak istedim.

gabriel omar
09.11.2012, 17:38
Kondisyon eksikliğimizden ziyade takımın ne oynayacağını bilmemesi birazda bu yorgunlukta etken diye düşünüyorum.Hayvan gibi kondisyonluda olsan eğer topa sahip değilsen,sürekli topun peşinde koşmak zorunda kalıyorsan er geç yorulur oyundan düşersin.Bizdede böyle oluyor çünkü topa sahip olunca ne yapacağımız belli değil.Bazen 1.96lık adamı araya kaçırmaya çalışıyoruz,bazende kenar oyuncularımız topla anlamsız ilişkilere giriyorlar.Yaptığımız sadece bu.

Bir takım kötü oynayabilir ya da oyuncuları kalitesiz olabilir.Ama kötü oynayan takım bile belli bir sistemde oynamaya çalışır en azından .Ha bunu başarır başaramaz o ayrı konu ama sahaya bakınca anlarsın ki bu adamlar şu taktikle oynamaya çalışıyorlar.Şimdi soruyorum sahaya bakınca kim bizim takımın ne oynamaya çalıştığını anlayabiliyor ?

En basitinden bir takım hiçbir şey yapamazsa duran toplardan tehlikeli olmaya çalışır.O kadar uzun adamımıza rağmen gol atmayı geçtim doğru dürüst tehlike bile yaratamıyoruz duran toplarda.Bu bile tek başına takımın nasıl sorunlar yaşadığını gösterir.

Bu takım bu kadar kalitesiz oyun oynayacak kadar kötü değil diyoruz ,oyuncular kalitesiz diyorlar.E bu oyuncular alınırken niye Şenol hoca sesini çıkarmıyor o zaman ?Niye ben illada şu oyuncuyu isterim yoksa bende yokum diye tepkisini göstermiyor ?

Alican Altunbaş
09.11.2012, 17:42
gergin olmaya gerek yok eleştiren kadar olumlu olacağını düşünende Trabzonspor'un iyi olması gerektiğini düşündüğü içindir.Bundan şüphem yok.Ama suçlayıcı konuşmalar iki taraftada var. Herkesi aynı kefeye koyup o şekilde değerlendirme yapmak yanlış olur.Olumsuz yazan Şenol hocayı sevmiyor yada olumlu yazanŞenol hocadan başka hoca tanımaz diye düşünmek yanlış.Benim görüşüm asıl olumsuz yazan bazı arkadaşların dozu karçırdığı yönünde her hangi bir taraf olmak için söylemiyorum. Cidden yürekten söylüyorum bunu.

M.S.SOFU
09.11.2012, 17:57
ben Senol Hocanin kalmasi gerektigini dusunuyorum ama benim gibi dusunmeyen kimseyi de hasim olarak gormuyorum. bu konu disinda siz ve sizin gibi Senol hocanin gitmesi gerektigini dusunenler ile bircok konuda hemfikir olmusumdur mesela. vay beee bu adam Senol hocanin gitmesini istiyor o halde ona karsi cephe almaliyim her fikrine karsi cikmaliyim diye bir refleks yok mesela bende. bircok kiside de olmadigina eminim.bu sartlarda dahi her fbli ile bile hasim degilim ama sikeyi savunan, destekleyen,hayallerimi emeklerimi yok sayan , sikeciye kol kanat geren , o zavallilara pesinden kostuklari organize suc cetesinin masum ve yuce bir kurum olduguna inandirip , onlari inek gibi saganlara hasimim ve her an hatirladikca iki uc seans beddua patlatiyorum kendilerine . bu mikroplara muthis bir kin duyuyorum ve eylemlerine hasmane duygular ile yaklasiyorum. evet onlar benim hasimim ama sadece kendi bakis acisina gore Trabzonsporun iyiligini isteyen kimse benim hasimim degil olamaz da.

not :
araya girdigim icin kusura bakmayin ama hasimlik mevzusunu gorunce birseyler karalamak istedim.

bu hasım kelimesi biraz ağır kaçtı herhalde
neyse üzerine alınan varsa özür dilerim
ben kelimeyi daha farklı amaçla kullandım
yanlış yaptım galiba
kusura bakmayın

@gabrial omar
şenol hoca transfere karışmam diyor
bunu her seferinde söyledi
neden karışıp karışmadığını eleştirebiliriz
ancak şenol hocayı getirirken hocanın transfere karışmayacağını bilmiyor muydu?
yönetimin ona göre hareket etmesi gerekiyordu
mevcut durumda herkesin hatası var
eğer geçmiş yıllarda olduğu gibi sadece t.d. ü kovalarsak yanlış yaparız

bu takımın düzelmesi için yönetiminde,teknik direktöründe bazı futbolcularında gitmesi gerekiyor

giden yönetimin yerine profesyonle insanlar gelmeli
iş başka diyen adamlara yer verilmemeli
ya da en zengin gelsin onu başkan seçelim denmemeli
sen taraftar olarak bunu sağlayabiliyor musun?
hayır
taraftarda değişmeli
ali ağaoğlu gelmesin abi trabzonsporun başına
trabzonsporun başına eğer süreyya ciliv gibi adamı getirip ona istediği maaşı verebiliyorsan kulüp olursun
süreyya ciliv şu anda turkcell in ceosu
oradan aldığı maaşın fazlasını vermek lazım
ya da bir yönetim seçeceksin ,o yönetim sadece futbol konusunda bir ceo atayacak
bu adamda futboldan gelmiş biri olmayacak
mesela coca cola nın şu an ki ceo su muhtar kent gibi işe profesyonlece bakacak insanlar lazım bize
her neyse konuyu dağıtmayalım
bu konuda şaktar donetsk bize örnek olmalı
lucescu oraya gittiğinde bir proje üzerine gitti
bir takımın projesi her sene şampiyon olmak olamaz
bizim projemiz yok öncelikle
yönetimler aynı,nemalananlar aynı
teknik direktörler piyon
büyükbaşları yıkarsak küçük başları yıkmaya gerek kalmaz
olaya bu açıdanda yaklaşmak gerek

bizim takımın başarısını ölçmek için,şenol hocayı değerlendirmek için öncelikle belli bir zaman veya hedef koymalıyız

mesela 1461 trabzonsporun başarısını nasıl ölçeceğiz?
bu konuda kıstasımız ne?
1461 kaç senelik bir proje başında ki adam kaç seneliğine getirildi?

ben size anlatayım,1461 in başarısını trabzonspora kaç futbolcu kazandırdığıyla ölçeceğiz,bu konuda kıstasımız ilk 11 de oynayan 1461 trabzondan gelen oyuncu sayısı,1461 in başında mustafa akçay var ve projeye göre(mustafa hoca kendisi bir röp.da söyledi bunu) 3 senelik bir proje.

şimdi aynı soruları trabzonspor için sorun ve ne kadar boş ve amaçsız olduğumuzu görün.
ben sadece şenol hocanın değil yönetiminde bazı futbolcularında gitmesini istiyorum
çünkü mevcut başarısızlıktan başta yönetim olmak üzere bunlarda sorumlu

Ömer Faruk61
09.11.2012, 17:57
Hoca benim için idoldür..Ancak Karabükspor maçından süregelen tercihleri malesef olmuyor.Takımın yarısını göndersende 4 senedir neden 35 kişilik kadromuz olduğunu açıklamıyor.Neden 15 tane oynatmadığımız adama fuzuli yıllık ücret ödüyoruz neden???

gabriel omar
09.11.2012, 18:03
Sofu,evet yönetimden bazı şahısların ve bazı futbolcuların gitmesi gerektiği hususuna bende katılıyorum.Takımın her alanında profesyonel bir kadroya ihtiyacı olduğu aşikar.

Emrah Akcagöz
09.11.2012, 18:10
Hoca benim için idoldür..Ancak Karabükspor maçından süregelen tercihleri malesef olmuyor.Takımın yarısını göndersende 4 senedir neden 35 kişilik kadromuz olduğunu açıklamıyor.Neden 15 tane oynatmadığımız adama fuzuli yıllık ücret ödüyoruz neden???
Hocanın da bildiğini sanmıyorum. Bunu çözebilmek için FBI ve CIA' dan falan ajanlar tutmamız lazım.

Ilelioglu
09.11.2012, 19:41
Zokora'dan sadece zorluk derecesi yüksek maclarda yararlan Senol Hocam.

O tür maclarda oyunun yavaslatilmasi veya sogutulmasi isimize gelebilir, ama diger maclarin hicbirinde gerekli degil Zokora, hatta zarari var.

..

M.S.SOFU
09.11.2012, 21:54
@ömer faruk 61

bu bahsettiğin 35 kişilik kadronun nedenini öğrendiğimiz gün tükeneceğiz(işte biz o gün tükeneceğiz-sezen aksu)

@gabrial omar
bu konuda ingiliz,alman kulüplerinden ders almak lazım
adamları bildiğin ceo yönetiyor yahu
ortada bir holding/şirket var
bu şirketin sahibi var
sahibini zaten görmüyorsun
şirketin faaliyette bulunduğu bir çok alan var
futbol bu alanlardan sadece biri
futbolu yöneten bir ceo var
kurumsallık böyle olur
biz de hala sportif direktörle uğraşıyoruz

gabriel omar
09.11.2012, 22:11
@ömer faruk 61

bu bahsettiğin 35 kişilik kadronun nedenini öğrendiğimiz gün tükeneceğiz(işte biz o gün tükeneceğiz-sezen aksu)

@gabrial omar
bu konuda ingiliz,alman kulüplerinden ders almak lazım
adamları bildiğin ceo yönetiyor yahu
ortada bir holding/şirket var
bu şirketin sahibi var
sahibini zaten görmüyorsun
şirketin faaliyette bulunduğu bir çok alan var
futbol bu alanlardan sadece biri
futbolu yöneten bir ceo var
kurumsallık böyle olur
biz de hala sportif direktörle uğraşıyoruz

Hepsine katılıyorum ama ilk aşamada takımı çekip çevirecek,düzgün bir futbol oynatacak ,yeniden ateşleyecek bir teknik adama ihtiyacımız var.Akabindede bu kurumsal değişikikler gelir.

Bu arada ikidir Gabrial diyosun bak yakışmayi :D

Fatih Öztürk
09.11.2012, 22:34
Un ve şekere zam gelmiş olmasın.

Un ve şekere zam geldiği yokta aşcısında sıkıntı var.

ibrahim
09.11.2012, 22:35
Sözlesme fesih bedelleri ne kadar bu adamlarin. Ben daha cok onu merak ediyorum. O yüzden olabilirmi takimda tutulma nedenleri??

Emrah Akcagöz
09.11.2012, 22:37
Twitterda Alaattin Hatayoğlu Şenol Güneş'le görüştüğünü Şenol hocanın ve Nevzat Şakar'ın şu an için istifayı düşünmediğini takımı düzlüğe çıkardıktan sonra sezon sonu istifa etmeyi düşündüklerini yazmıştı. Bakalım süreç neyi gösterecek.

Tunga
10.11.2012, 02:42
Pekiyi, Nuri Albayrak'ın üzerine çarpı işareti koyan kimselerin avatarı neden değişmedi?

Ziya Doğan'a bir ara neredeyse, forumun yarısı "Kel Ziya" diyordu. Onlara ne oldu?

Adaleti sağlayamazsanız, elinizdeki kudret çok çabuk gider.

Bence BMN yönetiminin forum kurallarını aci ve adil bir şekilde gözden geçirmesi lâzım.

.

Sevgili Hocam,

Nuri Albayrak'a x işaretini koyanları ironik bir şekilde zamanında ben cezalandırmıştım zamanında. Kel Ziya diyenleri de hakeza. Hatta yine bir facia maçın ardından "Allah belanızı versin" yazmış, aynı gün kendime de "15" gün ceza vermiştim. O kural, en azından benim de yönetimde olduğum dönemde birebir uygulandı. Ama o zaman biz hiç itiraz almıyorduk. Zaten önce ceza da vermiyor, üyeden rica ediyorduk.

Olan biten güncel uygulamalara hakim değilim; ama en başarılı dönemindeki Ziya Doğan ile en başarısız dönemindeki Şenol Güneş'in arasında kurumsal bakışta dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim.

Bu forumda çok 4 ayağı yere basan Güneş eleştirileri yazılıyor ve ben de bunlara katılıyorum. Ama Şenol Güneş'in Trabzonspor için çok önemli bir değer olduğu aşikar. Şüphesiz ki onun istifasını istemek bu değere zarar vermez; ancak ona hakaret ederek bu yapılacaksa, onun da son yapılacağı yer BMN olmalıdır. Türkiye'de bizim değerlerimizi yemeye çalışan onca kurum varken, bunlara biz evsahipliği yapmamalıyız.

Bu dediğim bir Ziya Doğan, bir Yılmaz Vural için değil belki ama bir Şenol Güneş, bir Cemil Usta, bir Kadir Özcan, bir Şamil Ekinci için geçerlidir.

Adına otosansür ya da sansür dendiğinde hiç hoş gelmiyor; ama herşeye rağmen, bu forumun belirli bir disiplin içinde tutulması, şahsen bana yazarken daha fazla özgürlük sağlıyor.

Şimdi eğer yönetici arkadaşlarımız forumda olması gerekli düşünce zenginliğinin önüne geçiliyorsa, elbette uyarılmalıdırlar. Zira Forum Yöneticisi arkadaşlarımızın görevi bu zenginliği korumaktır. Ben sizin dahil olduğunuz bir kaç hadiseyi hatırlıyorum ki (yine konu Güneş idi) sizinle en uç argümanlarda dahi çok da güzel tartışmış, fikirlerimizi birbirimizi ezmeden dile getirmiştik. Böyle olduğu sürece de ben size ziyadesiyle saygı besledim, eminim ki siz de bana.

Her dönem bazı başlıklar oluyor ki, forum yönetiminin işini zorlaştırıyor. Bağlı olduğu manevi değerler ile güncel olaylar arasında sıkışabiliyorlar. Biz de bunu çok yaşadık zamanında. Bir Hüseyin başlığı vardı ki, o başlık sayesinde bir başka forum sitesi kuruldu.

2011 yılında forumda devrim sayılabilecek bir yenilik getirildi: İçinde yöneticilerin oy verme hakkı olmadığı İtiraz Kurulu. Hatta bu kurul önerilen 10 aday arasından üyeler tarafından seçildi. Bu tür itirazlarımızı da bu kurula yapabiliriz. Yöneticilerin keyfi uygulamalarını görüyorsanız bu kurulla iletişime geçebilirsiniz. Ben bu başvurular ile uyarılan forum yöneticilerini gördüm. Her itirazı denetlediler ve bir çok defa da forum yöneticilerinin uygulamaları geri çektirildi. Zaten amaç da buydu.

Forum yöneticisi arkadaşlar, üyelere yaranmak için değil, kuralların dışına taşmadığı sürece çeşitli fikirleri muhafaza etmek için vardır. Yani "aman üye kaybetmeyelim" diye değil, aman çeşitliliğe zarar vermeyelim diyerek ince eleyip, sık dokumalıdırlar.

Bu başlığa girmeye gönlüm fazla el vermediği için somut olayları da takip etmemiş olabilirim. Ama burada oluşan Şenol Güneş refleksinin "o iyi hocadır, bunu herkes kabul etsin" söyleminden ziyade "bu benim değerimdir, elbet sahip çıkmalıyım" düşüncesinden oluştuğunu düşünüyorum.

Şenol Güneş'e gelince...

Onu çok sevip, sayıp, beğendiğimi bilenler onun gelişine karşı çıktığımı görünce şaşırmıştı. Oysa söylemim şuydu: Trabzonspor yönetimleri kendi dara düştüğü anda Şenol Güneş kredisini oynuyorlar. Bu Galatasaray'da Terim için de benzer. Zira onu getirmek (iyi - kötü hoca olmasını bir tarafa bırakalım) yönetimlere kredi sağlıyor. Risksiz iş gibi görünüyor. Çünkü onun gelişine muhalefet az oluyor. Ama ben istememiştim; zira başarılı olacağını ama her ne başarı yakalarsa yakalasın, gidişinin de her dönemde olduğundan farklı olmayacağını düşünüyordum. Ve yıllar içinde Trabzonspor'un kendi için bir alternatif yaratamamış olmasına kızıyordum. Bu bir kısır döndü ve hiç aralık vermeden tekrarlıyoruz. Kime fayda?

Bu arada da hiç bir alternatif üretmiyoruz.

jojuk
10.11.2012, 04:17
yine bugün saçma sapan bir 11 le çıkacak bitirecek bizi

Gurpas
10.11.2012, 12:52
Hoca ne olur defans yapma yeter

DEEP BLUE
10.11.2012, 13:20
Twitterda Alaattin Hatayoğlu Şenol Güneş'le görüştüğünü Şenol hocanın ve Nevzat Şakar'ın şu an için istifayı düşünmediğini takımı düzlüğe çıkardıktan sonra sezon sonu istifa etmeyi düşündüklerini yazmıştı. Bakalım süreç neyi gösterecek.

Düze çıkarmak değil de, dümdüz etmek demek istemişlerdir. Beni, kulübün içindeki tuhaf şeyleri yazdığım için hain yapıp, herşeyimle dalga geçen bazı güvenlik görevlileri, Audi hikayesiyle başlayan süreçte, daha çok mahçup olacaklardır.

Bildiklerimizin yüzde birini yazdık mahvolduk, kalanları zaten gizleyemeyecekler artık. Mızrak çuvala sığmıyor.

Cafer Bulur
10.11.2012, 13:34

Hoca sezon sonu giderse istifa etmis olmayacak,sadece biten sözlesmesini uzatmamis olacak.

Emrah Akcagöz
10.11.2012, 13:37
Bu hafta başlangıç olsun hocam şu takımı artık düzelt. Sana eskisi gibi güvenmek istiyoruz.

DEEP BLUE
10.11.2012, 13:42
Bunu yazmaktan utanıyorum ama favoriyiz Akhisar karşısında...

10 numara
10.11.2012, 13:53
şenol hoca'nın takımı düzlüğe çıkarması demek , bu sezonun bize zehir olması demektir , hiç bir umut ışığı göremiyorum, zorlamaya gerek yok ,olmadı der çeker gidersiniz , olmadı da olmayacak ta ,şimdi biri çıkar der ki , giderse kim gelecek , sorun kimin geleceği ise başka diyeceğim yok...

FC-ST-PAULI-61
10.11.2012, 14:08
Insallah en kisa Zamanda Istifa eder.

deadpool
10.11.2012, 14:15
10 hafta oynatmadığını birden oynatır, 10 hafta oynattığını birden kadroya almaz. Şu anda hocanın yanlış tercihlerinden daha büyük olan sorun ne yaptığını kendisinin bile bilmemesi.

Kura çekerek kadro kursak böyle saçmalıklar olurdu herhalde, hoca takımı düzlüğe çıkaracak diyenler kendini kandırıyor; Şenol Güneş'in kafasında hiçbir sistem, planlama yok. Gidişimiz hayır değil...

M.S.SOFU
10.11.2012, 14:20
Hepsine katılıyorum ama ilk aşamada takımı çekip çevirecek,düzgün bir futbol oynatacak ,yeniden ateşleyecek bir teknik adama ihtiyacımız var.Akabindede bu kurumsal değişikikler gelir.

Bu arada ikidir Gabrial diyosun bak yakışmayi :D

pardon ya :D
gabrialıda nerden bulduysam
gabriel gabriel gabriel
dur çalışayım biraz
gabriel gabriel gabriel... :)

bu arada yeni yapılanmayı başlatacak teknik direktör çok iyi seçilmeli
şampiyonluk mu istiyoruz,genç yetiştirmek mi istiyoruz,sistem oturtmak mı istiyoruz(sırasıyla vahid hoca,tolunay,şota benim ilk aklıma gelenler)

ilhan
10.11.2012, 15:07
M. S. Sofu,

trabzonspor yazmak da yakışmayi.

Cagdas Topal
10.11.2012, 15:10
İşte hocam böyle radikal kararlar al biz senin daima yanında oluruz . Ama yeterki cesur ol !

worldmaster
10.11.2012, 15:20
10 hafta oynatmadığını birden oynatır, 10 hafta oynattığını birden kadroya almaz. Şu anda hocanın yanlış tercihlerinden daha büyük olan sorun ne yaptığını kendisinin bile bilmemesi.

Kura çekerek kadro kursak böyle saçmalıklar olurdu herhalde, hoca takımı düzlüğe çıkaracak diyenler kendini kandırıyor; Şenol Güneş'in kafasında hiçbir sistem, planlama yok. Gidişimiz hayır değil...

Anlamayacak bişey yok. Zamanında Burak (bu örneği vermekten ve duymaktan ben de sıkıldım ama şu an tam yeri) berbat oynarken de herkes burada Hoca'ya sallıyordu ama o sürekli oynatmaya devam etti. Olcan da berbat oynadı uzun süre ve oynatmaya devam etti. Bu durum hocanın bir planının olup olmadığını göstermez. Belki de yoktur siz haklı olabilirsiniz ama fotoğrafın göstereceği tek şey şudur. Hoca her insanın yapacağı gibi bazı şeylerde ısrar edip sonuç almak istiyor. Ha bunu yaparken adaletsizlik yapmış olabilir mi? Pekala olabilir ama ben bundan emin değilim şimdilik. Sonuçta kimse oynamak garantisiyle gelmiyor bu takıma. Kimsenin parasına malına mülküne tecavüz edilmiyor. Hoca'nın yetkisi istediğini oynatma yönündedir.

Adaletsizlik yapıp yapmadığı veya planının olup olmadığı hakikaten dışarıdan bakınca ha diye anlaşılacak kadar yüzeysel değil. Eleştirilerimiz tahminden öteye gitmiyor. Tabii ki sinirleniyoruz hepimiz ve ortak isteğimiz takımı başarılı görmek. Bu yüzden her kafadan bir ses çıkıyor. Ama bazılarının yetkileri var ve bu yetkilerini tabii ki de istedikleri şekilde kullanacaklar.

Ama kendimce emin olduğum tek nokta Şenol Hoca'nın enerjisi ve isteği tabana vurmuş gibi. Bu ruh halinden bir an önce sıyrılmazsa isterse bin çeşit planı olsun yine de işe yaramaz. Ve asıl sorun da bence bu.

deadpool
10.11.2012, 15:50
Anlamayacak bişey yok. Zamanında Burak (bu örneği vermekten ve duymaktan ben de sıkıldım ama şu an tam yeri) berbat oynarken de herkes burada Hoca'ya sallıyordu ama o sürekli oynatmaya devam etti. Olcan da berbat oynadı uzun süre ve oynatmaya devam etti. Bu durum hocanın bir planının olup olmadığını göstermez. Belki de yoktur siz haklı olabilirsiniz ama fotoğrafın göstereceği tek şey şudur. Hoca her insanın yapacağı gibi bazı şeylerde ısrar edip sonuç almak istiyor. Ha bunu yaparken adaletsizlik yapmış olabilir mi? Pekala olabilir ama ben bundan emin değilim şimdilik. Sonuçta kimse oynamak garantisiyle gelmiyor bu takıma. Kimsenin parasına malına mülküne tecavüz edilmiyor. Hoca'nın yetkisi istediğini oynatma yönündedir.

Adaletsizlik yapıp yapmadığı veya planının olup olmadığı hakikaten dışarıdan bakınca ha diye anlaşılacak kadar yüzeysel değil. Eleştirilerimiz tahminden öteye gitmiyor. Tabii ki sinirleniyoruz hepimiz ve ortak isteğimiz takımı başarılı görmek. Bu yüzden her kafadan bir ses çıkıyor. Ama bazılarının yetkileri var ve bu yetkilerini tabii ki de istedikleri şekilde kullanacaklar.

Ama kendimce emin olduğum tek nokta Şenol Hoca'nın enerjisi ve isteği tabana vurmuş gibi. Bu ruh halinden bir an önce sıyrılmazsa isterse bin çeşit planı olsun yine de işe yaramaz. Ve asıl sorun da bence bu.

Burak örneğine katılmıyorum öncelikle, ilk geldiği dönem kötü bir takımda o takıma uyumlu şekilde sıradan bir performans gösteriyordu. Onun problemi ön yargıları yıkmak zorunda olmasıydı, eleştirilen hiçbir zaman Trabzonspor'lu Burak değildi; Beşiktaş'lı Fener'li Burak eleştirildi.

Hadi bunu böyle kabul edelim, hoca inandıkları doğrultusunda sonuna kadar gidip sonuç almayı hedefleyen bir düşünce içinde; ilk on haftada olmayıp bu hafta olan ne? İnandıklarından neden vazgeçiyor? Yedek olmasını bir şekilde anlarım ama neden kadroya alınmıyor?

Hoca konusunda anlaşmazlıkların temelinde bence bu yüzeysellik mevzusu yatıyor. Bende bu konuda karmaşıklık kelimesini kullanıyorum. Dışarıdan bakanlarla içeride olanların gördüklerinin görebileceklerinin çok farklı olduğu mevzusu. Ben buna katılmıyorum, Serkan'ı Halil'i Zokora'yı oynatırsa ben eleştiririm. Adaletsiz diyemem, kafasından geçenleri bilmiyorum, boşuna sallamış olurum ama rahatlıkla yanlış tercihler yaptığını söyleyebilirim.

İyi bir takım elinde olduğunda Şenol Güneş'in Trabzonspor'lu olması, birleştiriciliği ve oyuncularla kurduğu ilişkiler takım için bir itici güç oluyor ama şu an elimizde bu takım varken enerji vermesi için Atatürk Barajı'nı Şenol Güneş'e bağlasak maalesef yine de bir şey olmaz bu takımdan.

M.S.SOFU
10.11.2012, 16:26
M. S. Sofu,

trabzonspor yazmak da yakışmayi.

o daha hızlı yazmak için ya
shift tuşuna ya da caps lock tuşuna basmaya eriniyorum :D

Onur Şeref
10.11.2012, 18:48
Sen hocaysan ben mehdiyim.

Emrah KabuL
10.11.2012, 19:06
Adrian'dan selamlar..

Bülent Bayraktar
10.11.2012, 20:20
Bu takımın başında kaldıgın hergün dibe dahada batıyoruz devam et devam kimse birşey demiyor zaten alıştı bu taraftar sezonu ilk yarı bitmeden kapatmaya...

TSemih61
10.11.2012, 20:55
Takımın bugün kazanması bir şeyi değiştirmedi bana göre. Hala yanlış tercihler hala kötü futbol. Bir de şu an Adrian'ı oynatmayarak duyduğu pişmanlığa ileride daha birçokları eklenecek. Yazık cidden. Şu Emerson Zokora ve Halil'e tahammül ediyor ve kadroda yer veriyorsa bir şey demiyorum artık.

canna52
10.11.2012, 20:55
şimdi olabilecek en iyi zaman..
bir kere de yuhalanmadan gitmeyi dene

Bahadır Şimşek
10.11.2012, 21:00
Geldiği günden beri futbolculuk yeteneklerini köreltmek için uğraştığın adam bugün seni ipten aldı hocam.
Ama takım hala bir şey oynamıyor, Akhisar gibi bir takımdan 20-25 dakika baskı yiyor.
Sen büyük takım hocası olduğuna emin misin acaba?
Bence bugün bırakmak senin için en iyisi olur, en azından yenerek bıraktı deriz arkandan.
İstikrar istikrar diyen arkadaşlar, kötüde ısrar istikrar değil ahmaklıktır.

Arkasından bazı arkadaşlar, Şenol hoca geldi de 3 tane kupa gördük diyecekler.
Ben de diyorum ki, 2'sini gördük 3.sü için körebe oynuyoruz, ama ilk ikisinde 1.yi alana 2.yi zaten veriyorlardı resmen. Aynısını zamanında Samet Aybaba da yaptı, onunla mı kıyaslayalım yani? O zamanlar süper kupa oynanmıyordu oynansa onu da alırdı muhtemelen.

[KAPLAN]
10.11.2012, 21:01
Tazminatını alma gayretinde misin yoksa kovulmadan ben gittim deme gayretinde mi bilemiyorum, zira bu kalma ısrarını anlamak mümkün değil. Hiçbirşey katmadığın gibi futbolcu verimliliğimizde gün geçtikçe düşüyor.

Doğru yolda ilerlemeyi beceremiyorsan, bari yol aç.

Ömer Faruk61
10.11.2012, 21:06
2-1 den sonra rezalet futbolu nasıl açıklayacak merak ediyorum.Karşındaki Akhisar Akhisar Colman ve Adrian dışında ayakta adamın kalmadı 2-1 den sonra dua edelim Akhisar 2 yi atamadı.Çıldırttın beni hoca kusura bakma artık...

Emrah KabuL
10.11.2012, 21:35
Böylesine zorlu bir ligde ilk kez 3 gol atmışız.

Keyfini çıkartın.

Mollasalihoğlu
10.11.2012, 21:39
;1918787255']Tazminatını alma gayretinde misin yoksa kovulmadan ben gittim deme gayretinde mi bilemiyorum, zira bu kalma ısrarını anlamak mümkün değil. Hiçbirşey katmadığın gibi futbolcu verimliliğimizde gün geçtikçe düşüyor.

Doğru yolda ilerlemeyi beceremiyorsan, bari yol aç.

Tazminat almış mı hiç Trabzonspor'dan?

Taner Gündoğdu
10.11.2012, 21:47
9 hafta Adrian'sız, 10 hafta Colman'sız bize "futbol" izlettirdiğin için teşekkürler Şenol hocam...

SAFA
10.11.2012, 22:09
Hadi Adrian olayından hiç eleştirmeyeceğim ama Serkan ve Halil'i neye dayanarak oynatıyorsun ?

Fatih Öztürk
10.11.2012, 22:10
Bu kadro bu kadar rezil top oynuyorsa ortada bir yanlışlık var.3 kere gidip 3 gol bulduk.rakip defalarca geldi 1 gol buldu.söyleyecek söz yok.

Tolga
10.11.2012, 22:22
Bu kadro bu kadar rezil top oynuyorsa ortada bir yanlışlık var.3 kere gidip 3 gol bulduk.rakip defalarca geldi 1 gol buldu.söyleyecek söz yok.

Çok iyi defans yapıyoruz abi öyle böyle değil . . .

Tuğrul
10.11.2012, 22:34
Geçen sezon çaldığımız toplarla hücum oyuncularını araya kaçırmaya çalışan takım yerini Onur'un degajları ve defans oyuncularımızın Janko'ya attığı uzun paslarla pozisyon üretmek isteyen bir takım olduk.

Değişen birşey yok. Şenol hoca'nın tedirgin, korkak ve ürkek oyun yapısı bütün çaresizliğiyle sürüyor.

Defansı öne çıkarmaktan ödü koptuğunu maçı izlerken görebiliyorum. Oysa blokarası bağlantı dediğimiz şeyi gerçekleştirmek için yani forvet ile defans arasında mesafeyi en aza indirmek ve dönen topları almak için bu detayı sahaya yansıtması gerekir. Ancak kalesinde gol görme riski olduğu için büyük takımın oynaması gereken oyun sistemini uygulamıyor.

Futbolcu tercihlerinde Volkan ve Olcan'ı kadro dışı bırakmak yaptığı en iyi tercih oldu. Soner,Zeki ve Emre'yi istikrarlı bir şekilde oynatmalı.

Yaşar
10.11.2012, 22:36
Halil, Serkan, Olcan, Volkan.
Sırada kim var?
Kötü oynadıkça oynattığın, sahada süründürtmediğin,taraftara yuhalatmadığın kim kaldı.
Sıra Zokora'ya mı geldi?

ophius
10.11.2012, 22:36

zokoramız var ya ondan az gol yiyoruz:alkış:

Fatih Öztürk
10.11.2012, 22:38

Hocanın oyuncu tercihlerine saygım var ancak oynattığı oyuna saygı duyamam.1 duran top organizasyonuyla gelen gol ve 1 şuttan gelen gol dışında geriye yaslanıp son derece deneyimsiz rakibine karşı üstelikte kendi evinde 50 dakika aciz oynamaya hakları yok.futbolcu ve hoca bu takımın büyük Trabzonspor olduğunun farkına varacak.

serdaracıl
10.11.2012, 22:40
Halil, Serkan, Olcan, Volkan.
Sırada kim var?
Kötü oynadıkça oynattığın, sahada süründürtmediğin,taraftara yuhalatmadığın kim kaldı.
Sıra Zokora'ya mı geldi?

Zokora da hak ediyor diğer oyuncular da. Bu konuda hocayı suçlamam. Oyuncu kendini hazır tutmakta görevli.

Yaşar
10.11.2012, 22:43
Bir futbolcunun yorulduğunu ve aksadığını bir hoca nasıl göremez yahu?
Serkan'ın ''hocam beni dışarı al, bittim ben'' işareti Şenol Güneş'in de bittiği andır.
Artık Trabzonspor'a verecek birşeyi kalmamıştır.

Cyzio
10.11.2012, 22:45
Sevgili Tunga Bey Kardeşim; benim bu forumdaki en kadîm dostlarımdan biri...

Zahmet gösterip yazmış olduğunuz epey uzun mesajınızın tamamını alıntılayamayacağım. Kendimce, daha önemli gördüğüm (gerek katıldığım gerek katılmadığım) kısımları sizinle tartışacağım.

Sevgili Hocam,

Nuri Albayrak'a x işaretini koyanları ironik bir şekilde zamanında ben cezalandırmıştım zamanında. Kel Ziya diyenleri de hakeza. Hatta yine bir facia maçın ardından "Allah belanızı versin" yazmış, aynı gün kendime de "15" gün ceza vermiştim. O kural, en azından benim de yönetimde olduğum dönemde birebir uygulandı. Ama o zaman biz hiç itiraz almıyorduk. Zaten önce ceza da vermiyor, üyeden rica ediyorduk.

Peki, kendisinin rızası olmadan avatarını değiştiriyor muydunuz? Ki, cezalı olsalar bile ben o avatarı taşıyan pek çok üye hatırlıyorum. Üstelik, demokratik haklarıdır.

Olan biten güncel uygulamalara hakim değilim; ama en başarılı dönemindeki Ziya Doğan ile en başarısız dönemindeki Şenol Güneş'in arasında kurumsal bakışta dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim.

İşte bu kurumsallık, Şenol Güneş'in teknik direktörlük zamanına denk gelince, insan biraz şüpheleniyor. Yani "Kurumsallık = Şenol Güneş" gibi algılanabiliyor.

Meselâ, bir ara takım peşpeşe kaybedince maç başlıkları (atıyorum) ne güzel

TSl 11. Hafta Maçı Sakaryaspor: 1- Trabzonspor: 0, Başkan: Nuri Albayrak

şeklinde veriliyordu. Üstelik bunu yapanlar da üyeler değil, yöneticilerdi. Şimdi de aynı şekilde, meselâ

Trabzonspor: 0 - Bursapor:1, Teknik Direktör: Şenol Güneş

başlığını, adalet adına görmek isterim (Haydi şike meselesi dolayısıyla Sadri Şener şimdilik eleştirilemiyor olsun).

Bu forumda çok 4 ayağı yere basan Güneş eleştirileri yazılıyor ve ben de bunlara katılıyorum. Ama Şenol Güneş'in Trabzonspor için çok önemli bir değer olduğu aşikar. Şüphesiz ki onun istifasını istemek bu değere zarar vermez; ancak ona hakaret ederek bu yapılacaksa, onun da son yapılacağı yer BMN olmalıdır. Türkiye'de bizim değerlerimizi yemeye çalışan onca kurum varken, bunlara biz evsahipliği yapmamalıyız.

Hakarete ben de karşıyım. Ama, pek çok üye meselâ, "Hoca futboldan anlamıyor." lafını hakaret olarak algılıyor. Hâttâ yöneticiler içinde çarpı işaretini bile hakaret olarak algılayanlar var.

Bu dediğim bir Ziya Doğan, bir Yılmaz Vural için değil...

Trabzon doğumlu olmayanlar,

belki ama bir Şenol Güneş, bir Cemil Usta, bir Kadir Özcan, bir Şamil Ekinci için geçerlidir.

Bunlar da ötekiler.

Adına otosansür ya da sansür dendiğinde hiç hoş gelmiyor; ama herşeye rağmen, bu forumun belirli bir disiplin içinde tutulması, şahsen bana yazarken daha fazla özgürlük sağlıyor.

Disiplin tabii ki lâzım. Ama dikkât ederseniz, yönetime itirazlar hep şu şekilde geliyor:

-"Yahu neden mesajlarım siliniyor? Neden ceza yiyorum? (Şenol Güneş karşıtları)"

-"Yahu şu adamları sustursanıza. (Şenol Güneş taraftarları)"

Bu durum size işin yeterince adil yapılmadığını göstermiyor mu?

Şimdi eğer yönetici arkadaşlarımız forumda olması gerekli düşünce zenginliğinin önüne geçiliyorsa, elbette uyarılmalıdırlar. Zira Forum Yöneticisi arkadaşlarımızın görevi bu zenginliği korumaktır. Ben sizin dahil olduğunuz bir kaç hadiseyi hatırlıyorum ki (yine konu Güneş idi) sizinle en uç argümanlarda dahi çok da güzel tartışmış, fikirlerimizi birbirimizi ezmeden dile getirmiştik. Böyle olduğu sürece de ben size ziyadesiyle saygı besledim, eminim ki siz de bana.

Sizinle her zaman tartışma adabı içinde tartışmışızdır. Bu da beni hep memnun eder.

2011 yılında forumda devrim sayılabilecek bir yenilik getirildi: İçinde yöneticilerin oy verme hakkı olmadığı İtiraz Kurulu. Hatta bu kurul önerilen 10 aday arasından üyeler tarafından seçildi. Bu tür itirazlarımızı da bu kurula yapabiliriz. Yöneticilerin keyfi uygulamalarını görüyorsanız bu kurulla iletişime geçebilirsiniz. Ben bu başvurular ile uyarılan forum yöneticilerini gördüm. Her itirazı denetlediler ve bir çok defa da forum yöneticilerinin uygulamaları geri çektirildi. Zaten amaç da buydu.

Bunu deneyeceğim. Kendim için olmasa bile.

Forum yöneticisi arkadaşlar, üyelere yaranmak için değil, kuralların dışına taşmadığı sürece çeşitli fikirleri muhafaza etmek için vardır. Yani "aman üye kaybetmeyelim" diye değil, aman çeşitliliğe zarar vermeyelim diyerek ince eleyip, sık dokumalıdırlar.

Burada yüzde yüz mutabıkız.

Bu başlığa girmeye gönlüm fazla el vermediği için somut olayları da takip etmemiş olabilirim. Ama burada oluşan Şenol Güneş refleksinin "o iyi hocadır, bunu herkes kabul etsin" söyleminden ziyade "bu benim değerimdir, elbet sahip çıkmalıyım" düşüncesinden oluştuğunu düşünüyorum.

İşte bu bana çok ters geliyor. Kurumsallığa taban tabana zıt bir düşünce.

Şenol Güneş'e gelince...

Onu çok sevip, sayıp, beğendiğimi bilenler onun gelişine karşı çıktığımı görünce şaşırmıştı. Oysa söylemim şuydu: Trabzonspor yönetimleri kendi dara düştüğü anda Şenol Güneş kredisini oynuyorlar. Bu Galatasaray'da Terim için de benzer. Zira onu getirmek (iyi - kötü hoca olmasını bir tarafa bırakalım) yönetimlere kredi sağlıyor. Risksiz iş gibi görünüyor. Çünkü onun gelişine muhalefet az oluyor. Ama ben istememiştim; zira başarılı olacağını ama her ne başarı yakalarsa yakalasın, gidişinin de her dönemde olduğundan farklı olmayacağını düşünüyordum. Ve yıllar içinde Trabzonspor'un kendi için bir alternatif yaratamamış olmasına kızıyordum. Bu bir kısır döndü ve hiç aralık vermeden tekrarlıyoruz. Kime fayda?

Bu arada da hiç bir alternatif üretmiyoruz.

Uzun paragrafınızda çok doğru tesbitler var.

Son cümlenize gelince: Sanırım muhatabı ben değilim.

Sevgi ile kalınız.

.

Fatih Öztürk
10.11.2012, 22:46
Serkan'ın ''hocam beni dışarı al, bittim ben'' işareti Şenol Güneş'in de bittiği andır.

Ortadan yediğimiz pozisyonlarda Zokoranın hataları gözden kaçmamalı.

Yiğit Gayretli
10.11.2012, 22:46

Hocam aşırı derecede abartıyorsun. Şu sahneyi her hoca yaşamıştır, istisnasız her hoca yaşamıştır hem de...

Cyzio
10.11.2012, 22:49
Hocam aşırı derecede abartıyorsun. Şu sahneyi her hoca yaşamıştır, istisnasız her hoca yaşamıştır hem de...

Sizinle hemfikirim, kesinlike öyle :).

Ama Yaşar Bey'in kast ettiği galiba, kendi prensinin iflasını ilan etmesi.

Yoksa evet, bilâ istisna her hoca bu sahneyi yaşamıştır.

.

DEEP BLUE
10.11.2012, 22:55
Bak, hiç aleyhte birşey yazmıyorum. Tedavi oldum. Hoca iyidir. Akhisar'ı sağlı sollu ataklar ve derinlemesine toplarla manyak etmiş, küme düşme mücadelesinde çok önemli üç puanı almıştır. Saygı duymak lazım.

Yaşar
10.11.2012, 22:58
Sizinle hemfikirim, kesinlike öyle :).

Ama Yaşar Bey'in kast ettiği galiba, kendi prensinin iflasını ilan etmesi.

Yoksa evet, bilâ istisna her hoca bu sahneyi yaşamıştır.

.
Mersin İdman Yurdu maçında da aynı sahneyi gördüğümüzü hatırlıyorum üstadım.
Ki ben maçı izlerken Serkan'ın bittiğini 60. Dakikada anladım Televizyondan, hoca kendi önünde oynayan adamı göremedi.
Bu adamları taraftarın önüne atmaya gerek yok.
Suç vallahi de Serkan da veya Halil de değil yahu.
Adamlar formsuz, güçsüz ama ısrarla oynatılıyorlar.

serdaracıl
10.11.2012, 22:59

Hocam beni dışarı al nedir Allah aşkına. Profesyonel adam için kötü bir durum. 2-3 mac bunu yapan adamın yüzüne bile bakılmamalı

[KAPLAN]
10.11.2012, 23:01
Tazminat almış mı hiç Trabzonspor'dan?

Bilgim yok ama bilmek isterim. Sormamım sebebi de buydu zaten. Mukamelesini biliyor muyuz mesela ? Futbolcuların sözleşmeleri için birşeyler duyuyoruz. Zira bu tip şeyler kamuya sunuluyor olmalı.

sessizkral_1
10.11.2012, 23:02
Akhisar gibi bir takıma karşı 2 0 öndesin kendi sahanda baskı yiyorsun hatta zaman zaman oyun tek kaleye dönüyor

Kendi sahanda önlibero ile çıkıyorsun zokora ile baskı kuramazsın

Serkan halil gibi formsuz oyuncularda ısrarnedilmesi.....

Sürekli kalecinin topu ileri vurması...paslı oyununoynamamak...

Cyzio
10.11.2012, 23:03
Mersin İdman Yurdu maçında da aynı sahneyi gördüğümüzü hatırlıyorum üstadım.
Ki ben maçı izlerken Serkan'ın bittiğini 60. Dakikada anladım Televizyondan, hoca kendi önünde oynayan adamı göremedi.
Bu adamları taraftarın önüne atmaya gerek yok.
Suç vallahi de Serkan da veya Halil de değil yahu.
Adamlar formsuz, güçsüz ama ısrarla oynatılıyorlar.

Tamam, doğru anlamışım.

.

Tolga
10.11.2012, 23:03
Hocanın oyuncu tercihlerine saygım var ancak oynattığı oyuna saygı duyamam.1 duran top organizasyonuyla gelen gol ve 1 şuttan gelen gol dışında geriye yaslanıp son derece deneyimsiz rakibine karşı üstelikte kendi evinde 50 dakika aciz oynamaya hakları yok.futbolcu ve hoca bu takımın büyük Trabzonspor olduğunun farkına varacak.

Hepimizin gönlü rahat değil oynanan futboldan, buna saygı duymak duymamak herkesin kendi yapısı itibarıyla görüp, görebildiği şeylerle sınırlanır.Bu neticede karar veririz Trabzonspor'un futboluna.

Oyuncu tercihlerine saygım sonsuz, çünkü o antrenmanlara ben gidip göremiyorum.İzleyemiyorum ve genel olarak bakıldığında da kadro seçiminde yakıp yıkacak bir yer bulamıyorum.

Futbolcular da, Hoca da takımın oynadığı ve oynamaması gerektiği futbolun bu olduğunu biliyorlar.Ancan neler düşünüyorlar, neye çalışıyorlar bilmiyorum.Yine olumlu-olumsuz eleştiri yapamıyorum.Ancak oynadıkları futbolun doğruluğunu, yanlışlığını eleştirip karar verebiliyorum.

Ancak bana göre oynanan futbol Trabzonspor'da tamamen birşeylerin ters gittiğinin göstergesi.Bu kulüpte birşeyler dönüyor ki bu takım böyle oynuyor, bunun başka bir izahı yok.

Oyun sistemimiz yok değil var, hemde en kralından,

Tek sıkıntı bu oyun sistemini kullanan takımların 2 tür takımlar olması.

Trabzonspor seviyesindeki yeni yapılanmaya giren çoğu takımlar sezonun ilk yarısı boyunca böyle oynarlar, oyuncular takım savunmasını uygular, hücuma topluca çıkmaya çalışılır.Oyun rakip yarı saha da değil, top neredeyse orada oynanır.

Ancak zannetmiyorum ki bizim takım bu sebepten ötürü böyle oynuyor.Futbol A Takımı'nda böyle bir yapılanma olduğunu zannetmiyorum ben.

Birde Şampiyonlar Ligi'nde yine Trabzonspor gibi Avrupa'da tecrübesi (Gerçi bizimkisi son yıllar için geçerli ama) fazla olmayan takımların büyük takımlara karşı oynadığı toplu defans.

İki oyuna da bakılınca bizim takım ilk yarı birini ikinci yarı birini oynuyor.Elimizde bireysel olarak kullanabileceğimiz, takımı ileride tutacak oyuncular var, ancak biz inatla defans oynatılıyoruz.

Janko'yu aldık, herkes orta kafa gol bekliyordu, ancak hepimiz anladık ki Janko'yla orta kafa gol oynamayacağız, şu 2 maçta mükemmel bir santrfor performansı gösterdi kendisi.

Şenol Güneş'i beklememin tek sebebi kendisinin söylediği Ocak ayıdır.Beklemeyi hakedecek yaptığı çok şey var, ancak beni en çok etkileyen şey aldığı son şampiyonluktur.Şenol Güneş Ocak Ayı'na kadar dedi bende o Ocak ayını bekliyorum.Takım hâlâ defans yapıyor.Allah için güzel oluyor.Ölümüne savunma yapıyoruz.

Janko'yu Yasin'i Adrian'ı kendi takımını savunurken görmek güzel geliyor.

Niye Şenol Güneş'e güveniyorsun diyen olursa da, şöyle söyleyeyim, bana yapacağım deyipte söylediği herşeyi yapan tek adam olması.Bu sefer yapacağım demedi, çünkü nasıl bir şey yaptığını oda yeni öğreniyor, ancak olmazsa bu sefer Hoca beceremedi diyebileceğim.

Yaşar
10.11.2012, 23:10
Adrian hakkında ''güçsüz veya fizik gücü yetersiz'' gibi açıklamalar yapıp, Halil veya Serkan'ı oynatıyor, ben de susup '' iyi yapıyorsun hocam'' diyeceğim öyle mi?
Ben sahada sürünen futbolcular görmek istemiyorum.
Takımın bu halinin en büyük sorumlusu hoca iken formsuz olmalarına rağmen ısrarla oynatılan ve ellerinden geleni yapmaya çalışmalarına rağmen güçleri yetmeyen futbolcuların yuhalanmasına, yerlerde sürünmesine üzülüyorum.

FC-ST-PAULI-61
10.11.2012, 23:12
Akhisara karsi bile Takim oynamiyor sadece seyrediyor.

Yiğit Gayretli
10.11.2012, 23:16
Adrian hakkında ''güçsüz veya fizik gücü yetersiz'' gibi açıklamalar yapıp, Halil veya Serkan'ı oynatıyor, ben de susup '' iyi yapıyorsun hocam'' diyeceğim öyle mi?
Ben sahada sürünen futbolcular görmek istemiyorum.
Takımın bu halinin en büyük sorumlusu hoca iken formsuz olmalarına rağmen ısrarla oynatılan ve ellerinden geleni yapmaya çalışmalarına rağmen güçleri yetmeyen futbolcuların yuhalanmasına, yerlerde sürünmesine üzülüyorum.

O futbolcuların kendine bakmıyor olma ihtimalleri yok mu mesela? Ben bunu bir çok kişiden duydum da... Özellikle Zokora'nın.

Yaşar
10.11.2012, 23:21
O futbolcuların kendine bakmıyor olma ihtimalleri yok mu mesela? Ben bunu bir çok kişiden duydum da... Özellikle Zokora'nın.

Oynamasın o zaman.
Kadromuzda alternatif mi yok?
Halil yoksa, Emre var,Henrique var; Serkan yoksa, Zeki var, Celustka var; Zokora yoksa, Soner var.
Kim kendine bakıyorsa o oynasın.
Mesela Yasin geçen haftanın en iyisi iken bu hafta neden yedek kaldı?

Fatih Öztürk
10.11.2012, 23:23
Hepimizin gönlü rahat değil oynanan futboldan, buna saygı duymak duymamak herkesin kendi yapısı itibarıyla görüp, görebildiği şeylerle sınırlanır.Bu neticede karar veririz Trabzonspor'un futboluna.

Oyuncu tercihlerine saygım sonsuz, çünkü o antrenmanlara ben gidip göremiyorum.İzleyemiyorum ve genel olarak bakıldığında da kadro seçiminde yakıp yıkacak bir yer bulamıyorum.

Futbolcular da, Hoca da takımın oynadığı ve oynamaması gerektiği futbolun bu olduğunu biliyorlar.Ancan neler düşünüyorlar, neye çalışıyorlar bilmiyorum.Yine olumlu-olumsuz eleştiri yapamıyorum.Ancak oynadıkları futbolun doğruluğunu, yanlışlığını eleştirip karar verebiliyorum.

Ancak bana göre oynanan futbol Trabzonspor'da tamamen birşeylerin ters gittiğinin göstergesi.Bu kulüpte birşeyler dönüyor ki bu takım böyle oynuyor, bunun başka bir izahı yok.

Oyun sistemimiz yok değil var, hemde en kralından,

Tek sıkıntı bu oyun sistemini kullanan takımların 2 tür takımlar olması.

Trabzonspor seviyesindeki yeni yapılanmaya giren çoğu takımlar sezonun ilk yarısı boyunca böyle oynarlar, oyuncular takım savunmasını uygular, hücuma topluca çıkmaya çalışılır.Oyun rakip yarı saha da değil, top neredeyse orada oynanır.

Ancak zannetmiyorum ki bizim takım bu sebepten ötürü böyle oynuyor.Futbol A Takımı'nda böyle bir yapılanma olduğunu zannetmiyorum ben.

Birde Şampiyonlar Ligi'nde yine Trabzonspor gibi Avrupa'da tecrübesi (Gerçi bizimkisi son yıllar için geçerli ama) fazla olmayan takımların büyük takımlara karşı oynadığı toplu defans.

İki oyuna da bakılınca bizim takım ilk yarı birini ikinci yarı birini oynuyor.Elimizde bireysel olarak kullanabileceğimiz, takımı ileride tutacak oyuncular var, ancak biz inatla defans oynatılıyoruz.

Janko'yu aldık, herkes orta kafa gol bekliyordu, ancak hepimiz anladık ki Janko'yla orta kafa gol oynamayacağız, şu 2 maçta mükemmel bir santrfor performansı gösterdi kendisi.

Şenol Güneş'i beklememin tek sebebi kendisinin söylediği Ocak ayıdır.Beklemeyi hakedecek yaptığı çok şey var, ancak beni en çok etkileyen şey aldığı son şampiyonluktur.Şenol Güneş Ocak Ayı'na kadar dedi bende o Ocak ayını bekliyorum.Takım hâlâ defans yapıyor.Allah için güzel oluyor.Ölümüne savunma yapıyoruz.

Janko'yu Yasin'i Adrian'ı kendi takımını savunurken görmek güzel geliyor.

Niye Şenol Güneş'e güveniyorsun diyen olursa da, şöyle söyleyeyim, bana yapacağım deyipte söylediği herşeyi yapan tek adam olması.Bu sefer yapacağım demedi, çünkü nasıl bir şey yaptığını oda yeni öğreniyor, ancak olmazsa bu sefer Hoca beceremedi diyebileceğim.

Trabzonspor takımı geçen sene zaten yapılandırmaya gitmişti.onca alınan yerli ve yabancı oyuncuların verimsizliğinden sonra bu sene yeniden yapılandırmaya gidiyoruz.2 senede 2 kere yapılanıyoruz.yapılandırmaya giderken taraftar umut verici oyunu sahada görmek ister.Bak Beşiktaş takımıda bu sene yapılandırmaya gidiyor ama geleceğe umutla bakmalarını gerektirecek sebepleri var.

Hoca yenip,yenildiğimiz veya berabere kaldığımız maçlardan sonra sürekli ''oyunun kontrolü bizdeydi'' lafı kendisini tatmin etsede hemen hemen hiç bir taraftarı memnun etmiyordur.peki neden böyle bir açıklama ihtiyacına sahip duyuyor bunu anlayamıyorum.milyonlarca lira harcayıp kadro kuruyorsun ilerisi adına umut verici hiç bir şey yok.takım halinde defans yapmaya çalışıyoruz fakat bunu bile beceremiyoruz.organize geliştirdiğimiz atak sayısı Akhisar kadar yok.bugün yendik.pekala geçen haftaki Antalya maçından farklımı oynadık hayır.hatta daha kötü oynadık.yine kaybolan bir sene sonu bekliyoruz.beklemeye mecbur ediliyoruz.ben böyle Trabzonspor istemiyorum.

serdaracıl
10.11.2012, 23:41
Adrian olayında hocayı suçlamak haksızlık, adam çalıştı ve formayı hakkıyla aldı. Daha düne kadar hocayı Adriani oynatıyor diye suçluyorduk Ayrıca çalışan adama da formayı veriyor hoca

serdaracıl
10.11.2012, 23:44
Zokora'yi tekrar izledim. Adam 2 metrekarelik yer belirlemiş dışına çıkmıyor. Top bizdekken yüzü rakip kaleye, rakipdeyken bizim kaleye dönük. Her halukarda toptan uzakta oyunla alakası yok

ESER
10.11.2012, 23:50
Adrian'dan selamlar..

ve aleykum selam.

benden de cok selamlar kendisine,

hep boyle oynasin, canimi yesin.

artvints
11.11.2012, 02:30
Trabzonspor takımı geçen sene zaten yapılandırmaya gitmişti.onca alınan yerli ve yabancı oyuncuların verimsizliğinden sonra bu sene yeniden yapılandırmaya gidiyoruz.2 senede 2 kere yapılanıyoruz.yapılandırmaya giderken taraftar umut verici oyunu sahada görmek ister.Bak Beşiktaş takımıda bu sene yapılandırmaya gidiyor ama geleceğe umutla bakmalarını gerektirecek sebepleri var.

Hoca yenip,yenildiğimiz veya berabere kaldığımız maçlardan sonra sürekli ''oyunun kontrolü bizdeydi'' lafı kendisini tatmin etsede hemen hemen hiç bir taraftarı memnun etmiyordur.peki neden böyle bir açıklama ihtiyacına sahip duyuyor bunu anlayamıyorum.milyonlarca lira harcayıp kadro kuruyorsun ilerisi adına umut verici hiç bir şey yok.takım halinde defans yapmaya çalışıyoruz fakat bunu bile beceremiyoruz.organize geliştirdiğimiz atak sayısı Akhisar kadar yok.bugün yendik.pekala geçen haftaki Antalya maçından farklımı oynadık hayır.hatta daha kötü oynadık.yine kaybolan bir sene sonu bekliyoruz.beklemeye mecbur ediliyoruz.ben böyle Trabzonspor istemiyorum.

geçen sene yapılandırma sonuç vermedi.geçen senenin omurgası tolga giray colman zokora adrian burak ve ayrıca olcan volkan olması gerekiyodu, belki bide henrique.bunlar geçen sene iyi performaslar sunamadılar, zaten sıkışık fikstür de taktik çalışılmadı.şampiyonlar liginde sonuç verecek, kısa vadeli hızlı hücum yapan bi takım yaptı hoca.bu da ş.liginde sonuç verdi ama ligde pek işe yaramadı.
bu seneye gelince geçen senenin en önemli oyuncuları giray colman burak senenin başından beri yoklar.bu da geçiş dönemini sancılı yaptı.

beşiktaş nasıl oynuyo dersen onlarda yeni bi başlangıç yeni heyecan var doğal olarak, stadları da takım kötü gidince boş kalmıyo.

bu sebepler hocayı haklı çıkarıyo.omurgayı sistemi kurup her sene 1 2 oyuncu satılabilir, ama bizim oyuncu kaybediş şeklimiz de takımı olumsuz etkiledi.

bütün bu olanlardan sonra kafayı kuma gömüp, sadece hoca suçlu dersek yine kendimizi kandırmış oluruz.
bugün sahaya gelmeyen taraftarda suçlu, oyuncu kaybeden, ve yerini dolduramayan yönetim de suçlu, kötü oynuyan oyuncu da suçlu.bu durumdan çıkıcaksak hep beraber pozitif düşüncelerle çıkıcaz.
çünkü bu yönetim bu hoca bunu yapabileceğini gösterdi.oyuncularımızın da potansiyeli yüksek bi kaç takviyeyle çok iyi kadro oluşur.sabır ve güven gerekiyo, negatif düşüncelerden bıktım artık.

Fatih Öztürk
11.11.2012, 02:48
geçen sene yapılandırma sonuç vermedi.geçen senenin omurgası tolga giray colman zokora adrian burak ve ayrıca olcan volkan olması gerekiyodu, belki bide henrique.bunlar geçen sene iyi performaslar sunamadılar, zaten sıkışık fikstür de taktik çalışılmadı.şampiyonlar liginde sonuç verecek, kısa vadeli hızlı hücum yapan bi takım yaptı hoca.bu da ş.liginde sonuç verdi ama ligde pek işe yaramadı.
bu seneye gelince geçen senenin en önemli oyuncuları giray colman burak senenin başından beri yoklar.bu da geçiş dönemini sancılı yaptı.

beşiktaş nasıl oynuyo dersen onlarda yeni bi başlangıç yeni heyecan var doğal olarak, stadları da takım kötü gidince boş kalmıyo.

bu sebepler hocayı haklı çıkarıyo.omurgayı sistemi kurup her sene 1 2 oyuncu satılabilir, ama bizim oyuncu kaybediş şeklimiz de takımı olumsuz etkiledi.

bütün bu olanlardan sonra kafayı kuma gömüp, sadece hoca suçlu dersek yine kendimizi kandırmış oluruz.
bugün sahaya gelmeyen taraftarda suçlu, oyuncu kaybeden, ve yerini dolduramayan yönetim de suçlu, kötü oynuyan oyuncu da suçlu.bu durumdan çıkıcaksak hep beraber pozitif düşüncelerle çıkıcaz.
çünkü bu yönetim bu hoca bunu yapabileceğini gösterdi.oyuncularımızın da potansiyeli yüksek bi kaç takviyeyle çok iyi kadro oluşur.sabır ve güven gerekiyo, negatif düşüncelerden bıktım artık.

Hocayı haklı çıkaracak bir sebep yok.fb ve gs hariç hemen hemen tüm takımlar bizim gibi yeni arayışlara giriyorlar fakat önlerini görebiliyorlar.biz her maç rakibe teslim olup Onurun kalesinde devleşmesini bekliyoruz.bu kadro Akhisara karşı bile mahkum oynuyorsa sıkıntının kaynağı ne stada gelmeyen taraftardır nede yönetimdir.

artvints
11.11.2012, 03:29
Hocayı haklı çıkaracak bir sebep yok.fb ve gs hariç hemen hemen tüm takımlar bizim gibi yeni arayışlara giriyorlar fakat önlerini görebiliyorlar.biz her maç rakibe teslim olup Onurun kalesinde devleşmesini bekliyoruz.bu kadro Akhisara karşı bile mahkum oynuyorsa sıkıntının kaynağı ne stada gelmeyen taraftardır nede yönetimdir.

çok özel durumlar var, bunları görmeden hoca başarısız düşüncesi yaklaşık bi 10 15 yıldır biz de mevcut, ve başarı sıfıra yakın.bence başarısızlığığın nedeni açık, şu dönemde kritik 1 2 maç var, onları alabilsek bu durumda olmazdık.yenildiğimiz maçlara da bakarsak, hepsinde hakemlerin etkisi var. kötü oyun bence gayet normal bu şartlarda.daha iyi olacaktır.

artvints
11.11.2012, 03:40
http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2012/11/11/adrijanko

üstad yazmış işte, sadece hoca ve futbolcularda değil suç, trabzondaki taraftarda hiç çaba göstermiyo, bi kıvılcım başlatmıyo, takım bizim sonuçta.biraz sorumluluk almak lazım.camialar şampiyon oluyo bu devirde sadece sahadaki oyuncular ve hoca değil.

Mollasalihoğlu
11.11.2012, 11:10
;1918787777']Bilgim yok ama bilmek isterim. Sormamım sebebi de buydu zaten. Mukamelesini biliyor muyuz mesela ? Futbolcuların sözleşmeleri için birşeyler duyuyoruz. Zira bu tip şeyler kamuya sunuluyor olmalı.

3 yıldır bu tip şeyler kamuya sunuluyor. KAP nedeni ile.

Ben bugüne kadar tazminat aldığını duymadım. Duyan varsa yazar.. Duymadan almış gibi yazmaya ise gerek yok..

Taner Gündoğdu
11.11.2012, 12:13

eğer futbolcu kendisine bakmıyorsa oynatmazsın olur biter. serkan, halil, olcan, volkan illa oynayacaklar diye bir kaide yok. 60.dakika da dalaklanan futbolcu normal değildir!

[KAPLAN]
11.11.2012, 12:50
3 yıldır bu tip şeyler kamuya sunuluyor. KAP nedeni ile.

Ben bugüne kadar tazminat aldığını duymadım. Duyan varsa yazar.. Duymadan almış gibi yazmaya ise gerek yok..

Aldı demedim zaten. Soruyu anlaşılması için basitleştireyim. Şenol Güneş'in sözleşmesinde tazminat maddesi var mı yok mu ?

Tolunay Abdioğlu
11.11.2012, 13:43
Halil ve Serkan'a daha ne kadar şans vericeğinizi çok merak ediyorum. Çünkü kendileri artık biz bitmişiz, -bizi bırakın siz gidin- diye bağırıyorlar. Ayrıca Halil'in kaptanlık yapmasını da baya bi yadırgıyorum...

Mollasalihoğlu
11.11.2012, 13:44
;1918788313']Aldı demedim zaten. Soruyu anlaşılması için basitleştireyim. Şenol Güneş'in sözleşmesinde tazminat maddesi var mı yok mu ?

Sözleşmede tazminat maddesine gerek yoktur.

Süresi bitmeden gönderirseniz kalan alacakları ödemek zorunda kalırsınız.

Karşı taraf bazen istemez, bazen de icra gönderir.. Adamına göre :)

Yiğit Gayretli
11.11.2012, 14:07
Oynamasın o zaman.
Kadromuzda alternatif mi yok?
Halil yoksa, Emre var,Henrique var; Serkan yoksa, Zeki var, Celustka var; Zokora yoksa, Soner var.
Kim kendine bakıyorsa o oynasın.
Mesela Yasin geçen haftanın en iyisi iken bu hafta neden yedek kaldı?

İyi veya kötü hocanın kendince doğru oyun düzenini bulmaya çalıştığını görüyoruz. Hala kafasında net bir 11 oluşturamadı. Belli başlı adamlar var ama belli bir 11'i yok. Bunu da defalarca söyledi zaten. İlk yarının sonuna kadar bu böyle.

Herkese şans veriyor. Henri şansını kullanamadı mesela. Bence Sapara da kredisini harcıyor. Ha keza Halil de. Dün akşam Serkan'ın bitişi olmuş olabilir mesela.

En tutarsız eleştiriler bu konudan geliyor hocam, kusura bakma. Oynatınca neden oynattı, oynatmayınca neden oynatmadı. Geçen sezon arkasından bir teneke bağlanmayan Adrian iki maçta yıldız oldu. Yıldız olması da Şenol Güneş'e tokat vurdu olarak yorumlanıyor. Kimse cesaret edip "Bak Şenol Güneş'e, adamı iyi hazırlamış." diyemiyor. Neden? İşine gelmiyor kimsenin. 9 hafta hiç oynatmayıp sonrasında futbolcudan böyle bir performans almak bir teknik direktör başarısıdır. Şenol Güneş'in Adrian'a karşı takındığı tavrın ve hakkında söylediklerinin Adrian üzerindeki etkisini görmek için psikolog olmaya veya psikoloji üzerine uzun uzadıya kafa patlatmış olmaya gerek yok.

Bu takım en doğru düzeni bulacak. O düzene en uygun 11'ini bulacak. O 11'le oynanabilecek en iyi futbolu da oynayacak. Ama bunların hepsi zamanla olacak. Yeni bir teknik direktör gelse de süreç bu olacak. Bunun kişilerle ilgisi yok. Hoca herkese eşit derecede kredi imkanı veriyor. Vittek, Cech gibi oyuncular hariç. Onların gitmesini istiyor zaten sezon başından beri.

jojuk
11.11.2012, 14:07
şenol güneş takımda kaldıgı sürece başarılı olmamız imkansız

Yiğit Gayretli
11.11.2012, 14:08
eğer futbolcu kendisine bakmıyorsa oynatmazsın olur biter. serkan, halil, olcan, volkan illa oynayacaklar diye bir kaide yok. 60.dakika da dalaklanan futbolcu normal değildir!

Kesti işte Volkan ile Olcan'ı. Hain ilan edildi...

Mollasalihoğlu
11.11.2012, 15:28
şenol güneş takımdan gittiği sürece başarılı olmamız imkansız

DEEP BLUE
11.11.2012, 15:28
Tarihin en pahalı transferi olan Adrian'ı kazanmış hocamız. Allah razı olsun. O olmasa bitmişti Adrian. Insan ne diyecegini bilemiyor. Bu nasıl bir avukatlıktır hayret edilesi bir durum.

DEEP BLUE
11.11.2012, 15:35
Akhisar gibi, Türk liginin Madrid'i olan takımı oyun ve skor olarak ezen hoca başarılıdır. Kazara emekli olursa hep beraber bırakıyoruz takımı. Müthiş başarılarımızın hocanın vefa edecek ömrü kadar olması bitiriyor beni. Üzüntümden fındık yiyorum şu an.

Fatih Öztürk
11.11.2012, 16:11
şenol güneş takımdan gittiği sürece başarılı olmamız imkansız

Trabzonsporun var olma sebebi Şenol Güneşse Allah gecinden versin o bu dünyadan göçünce Trabzonspor kulübü kendini fesh edip,yeniden Martıspor,Karadeniz,İdmangücü ve İdmanocağı kulüplerini bir araya toplayıp küllerinden bir takım çıkarırız ortaya.adınıda Şenol Güneşspor koyarız.