PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Faik Yılmaz
01.11.2012, 15:27
Şenol Güneşi Savunmak için yakında kalecilik dönemlerine de ineriz sanırım....

Biz 2 yıldır top oynamıyoruz , Şenol Hoca heyecanını kaybetti diyoruz ( üstelik bunu kendiside kabul etti ) millet 1994-1995 ten bahsediyor.....

pazarkapılı
01.11.2012, 15:29
Şenol Güneşi Savunmak için yakında kalecilik dönemlerine de ineriz sanırım....

Biz 2 yıldır top oynamıyoruz , Şenol Hoca heyecanını kaybetti diyoruz ( üstelik bunu kendiside kabul etti ) millet 1994-1995 ten bahsediyor.....hahahhaha....ironik yorum....tebrikler faik....iyi kaleci de degildi faik defans iyiydi desem nolur acaba?....

Emrah Akcagöz
01.11.2012, 15:33
hahahhaha....ironik yorum....tebrikler faik....iyi kaleci de degildi faik defans iyiydi desem nolur acaba?....
Savaş çıkar burda. :)

Faik Yılmaz
01.11.2012, 15:38
Şenol Güneş'e kaleci olarak ve insan olarak sevgi duyuyorum.....

Önce Teknik direktörlük dönemlerindeki başarılarına saygı duyuyorum.....

Ama iyi bir insan olması , çok iyi kaleci olması ve geçmiş dönemde başarılar kazanması O'na 2 yıldır takıma futbol oynatmama hakkını vermez.....

bunu söylemek istiyorum....

ben sahada futbol görmek istiyorum.....

must61
01.11.2012, 16:20
hahahhaha....ironik yorum....tebrikler faik....iyi kaleci de degildi faik defans iyiydi desem nolur acaba?....

ironik olan yorum bu bence.hatta ironiden öte komik.

Bu başlık eleştiri için var.Ama burada en sert yorumlar eleştiri içeriklilerden ziyade savunma içerikli olanlar.

-İyi futbol oynamıyoruz eleştirisine verilebilecek alternatif cevaplara bir yenisi daha eklendi ;

Şenol güneş efsane bir kaleciydi.:alkış:

Burak Sahin
01.11.2012, 16:20
Jaja ligin 21. haftasında kaçacaktı, futbolcular zor ikna etti.

2011'in 21. haftasında Jaja kaçmış olsaydı neler olurdu? Bu adamı hoca göndermiş demek insafsızlık.

Jaja 21. Hafta kacsa sampiyon olamazdik kim ikna ettiyse allah razi olsun...

Fatih Öztürk
01.11.2012, 16:39
Şenol hocamı çok seviyorum.ama istifa etmesini istiyorum.Sadri Şenerinde istifa etmesini istiyorum.kim gelirse gelsin camianın üzerindeki ölü toprağını alsın.

Ergin Varlibas
01.11.2012, 16:44
Şenol hocamı çok seviyorum.ama istifa etmesini istiyorum.Sadri Şenerinde istifa etmesini istiyorum.kim gelirse gelsin camianın üzerindeki ölü toprağını alsın.

Ben anlamiyorum arkadas, hic bir zamanda anlamiyacam heralde. Hangi olu toprak ya? Bu sabirsiz degisimlerin hicbirseye cozum olmadigini 30 senedir anlayamadikmi hala?

2 sene once sampiyon yapmis seni hoca 30 seneden sonra, bekle bi keyfini cikaralim, uzerinden 1 sacma sene gecmis, yepyeni takim vs. Bu sampiyonluk yasanirken basindaki adam da Sadri Sener.

Iyi futbol oynamadigimiz kesin, zevk te vermiyoruz. Ama bu kadar mi cok alistiniz sampiyonluga, cok iyi futbola da , simdi 2sinide yollayip "olu topragi" atmak istiyoruz. Inisler cikislar olucak tabikide, ama artik anlayin sunu Allahinizi severseniz, teknik direktoru yollamak hele de senenin ortasinda, bir cozum degildir!

Bize, sadece Trabzon degil, Turk futboluna sabir ogretilmesi lazim.

Trabzonspora istikrar lazim, bunuda en iyi Senol Gunesle yapariz. O kadar

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 17:08
Şampiyonluk yaşadıktan benzer bir düşüşü Bursa'nın da yaşadığını, Ertuğrul Sağlam'ın da itifanın kıyısına kadar gelip vazgeçtiğini ama hala Bursa'nın başında devam ettiğini neden göremiyoruz?

Bizden bir sezon önce şampiyon oldular. Transferde hatalar da yaptılar... Berbat futbol da oynadılar. Tüm bunlara rağmen Ertuğrul Sağlam takımın başında. Bırakmaması durumunda Bursa en kötü ihtimalle önümüzdeki sezon zirve mücadelesi verecektir. Hatta bu sezon bile olabilir... Lig çok dengesiz.

Bizim Şenol Güneş sabırsızlığımız neden?

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 17:33
Jaja 21. Hafta kacsa sampiyon olamazdik kim ikna ettiyse allah razi olsun...

Şenol Güneş ve sonrasında futbolcular..

Bence de olamazdık.. Ama seneye zorla tutsak ikna edebilir miydik, onu bilmem.

Alican Altunbaş
01.11.2012, 17:41
Şampiyonluk yaşadıktan benzer bir düşüşü Bursa'nın da yaşadığını, Ertuğrul Sağlam'ın da itifanın kıyısına kadar gelip vazgeçtiğini ama hala Bursa'nın başında devam ettiğini neden göremiyoruz?

Bizden bir sezon önce şampiyon oldular. Transferde hatalar da yaptılar... Berbat futbol da oynadılar. Tüm bunlara rağmen Ertuğrul Sağlam takımın başında. Bırakmaması durumunda Bursa en kötü ihtimalle önümüzdeki sezon zirve mücadelesi verecektir. Hatta bu sezon bile olabilir... Lig çok dengesiz.

Bir bilsem...

Yaşar
01.11.2012, 17:51

Takımın önümüzdeki 5 yıl içerisinde şampiyonluk yarışı verebileceğine inansam sonuna kadar desteklerim.
Ama Olcan, Volkan, Adrian, Henrique, Halil gibi oyuncuların geldikleri zamanki durumları ile mevcut durumlarına baktığımda sürekli geriye gittiklerini görüyorum.
Janko, Soner, Yasin, Emerson için konuşmak erken ama mevcut şartlarda aynı durumun onlarda da olacağını, kendilerini geliştiremeyeceklerini düşünüyorum.
Takımın 11 resmi maç geçmesine rağmen hala bir düzeninin olmaması ve alternatifli olan kadronun kullanıl(ama)ma biçimi beni inanılmaz umutsuzluğa itiyor.
Bu sistem devam ettiği sürece değil 11 maç 110 maç da geçse hiçbir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.

artvints
01.11.2012, 17:55
şenol güneş istifa eder, sonra yeni bi hoca gelir, sonra biraz hareketlenir takım.sonra yine puan kaybetmeye başlarız.ondan sonra hoca sorgulanmaya başlar, aslında trabzonspor u kaldırabilecek bi hoca değil lafları etrafta dolanmaya başlar.hoca yabancıysa bizim dilimizden anlamaz yabancı denir.yerliyse ne başarısı var ki trabzonsporun başına getirildi denir.sonra o hoca da istifa eder.hoşgeldin kaos.

Defalarca aynı filmi izledik ama yine akıllanamadık.şu yukarıda bahsettiğim senaryo daha yeni milli takımın başına geldi.trabzonsporun başına defalarca geldi.ben aynı filmi izlemek istemiyorum.başarısı kanıtlanmış, dünya çapında tanınmış ve başarılı, aynı zamanda trabzonsporlu, ve tüm ülkece saygı gösterilen biri varken trabzonsporun başına kim gelse tartışılır.o yüzden değişim daha uzun sürede hocanın kontrolünde en uygun isim düşünülerek yapılmalıdır.öle takım kötü gidiyo bi anda bütün herşeyi kenara atıp sil baştan başlamanın anlamı yok.bu sıradanlıktan kurtulalım artık.aslında ünal hoca 2 3 sene sonra takımın başına geçebilirdi bu şekilde belli bi çizgiyi devam ettirmiş olurduk.bizim böyle bi plana ihtiyacımız var.başkaa türlüsü uymaz bize , defalarca denendi olmadı, gelişimimiz kesintiye uğradı.ben uzun vadeli bi plan istiyorum.başkalarının dediği gibi şenol güneş in avukatı değil, trabzonspor un geleceğinden endişe duyan biriyim.diğer savunan arkadaşların da aynı düşünceleri paylaştığını hissediyorum ve görüyorum da zaten.

alper*
01.11.2012, 18:14
Haftasonu oturup Trabzonspor'un maçını izleyemiyorum.

Çünkü sıkıntı stres veren şeylerden herkes uzak durmak ister.

Takımın başında kimin olduğunun önemi yok.

Başarının kupanın da önemi yok. O yüzden bu kabız dönemi yaşamak zorunda değilim.

Bu sebeple fikrim teknik kadronun değişmesi yönünde.

Bazen tartışmalar 20 yıl öncesine kadar gidiyor, hiç gereği yok.

Sayın hocamızı şu an savunanlar bile işlerin yolunda gitmediğinin farkında. İşlerin yolunda gittiği yerde kimse istikrardan bahsetmez çünkü.

Herkes anın tadını çıkarır. :)

Bir de merak ettiğim bir konu var. Savunan arkadaşlarımız hep bir sabır istikrar ve geçilmesi gereken eşikten bahsediyorlar.

Bunun ölçüsü nedir? Size göre ne zaman işler yoluna girecek? Mesela bu seneyi gözden çıkardınız mı sizler de? Ya da bu sene için aktüel hedef nedir sizce? Lig şampiyonluğu mu kupa mı? Bana göre bu sezon gitti, kupa gerçekçi hedeftir. Bana göre, işler Şenol hocamız ile yola girmeyecek.

artvints
01.11.2012, 18:30
Haftasonu oturup Trabzonspor'un maçını izleyemiyorum.

Çünkü sıkıntı stres veren şeylerden herkes uzak durmak ister.

Takımın başında kimin olduğunun önemi yok.

Başarının kupanın da önemi yok. O yüzden bu kabız dönemi yaşamak zorunda değilim.

Bu sebeple fikrim teknik kadronun değişmesi yönünde.

Bazen tartışmalar 20 yıl öncesine kadar gidiyor, hiç gereği yok.

Sayın hocamızı şu an savunanlar bile işlerin yolunda gitmediğinin farkında. İşlerin yolunda gittiği yerde kimse istikrardan bahsetmez çünkü.

Herkes anın tadını çıkarır. :)

Bir de merak ettiğim bir konu var. Savunan arkadaşlarımız hep bir sabır istikrar ve geçilmesi gereken eşikten bahsediyorlar.

Bunun ölçüsü nedir? Size göre ne zaman işler yoluna girecek? Mesela bu seneyi gözden çıkardınız mı sizler de? Ya da bu sene için aktüel hedef nedir sizce? Lig şampiyonluğu mu kupa mı? Bana göre bu sezon gitti, kupa gerçekçi hedeftir. Bana göre, işler Şenol hocamız ile yola girmeyecek.

sürekli bu kadar yüzeysel düşünülürse nasıl olacak?klüp olarak güçlü değilsen, gelecek t.direktörün değiştireceği pek fazla bişey olmaz, herkesçe kabul gören birinin önderliğinde kalıcı ve düzgün işlerin yapılması gerekiyor.yoksa günlük başarılarla yetinmek zorunda kalıcaz.benim aklıma şenol hoca dan daha uygun biri gelmiyor.zaten dibe batmış futbol, bu zamandan sonra işlerini düzgün yapan ve istikrarı yakalayan başarılı olur gerisi de nal toplar.bundan bi 10 sene sonra geriye bakıp pişman olmamak için keşke dememek için konuşuyoruz.günlük başarı hedefleyen çıkarcı zihniyetlerden kurtulsun türk futbolu.dah büyük başarılar için daha kapsamlı ve acılı günler geçirmek lazım.ben başka bi yol göremiyorum.

alper*
01.11.2012, 18:42
Yüzeysel düşünceden kastınız nedir?

artvints
01.11.2012, 19:10
Yüzeysel düşünceden kastınız nedir?

kötü oynuyoruz, t.direktör bıraksın gibi, pek şartları irdelemeden söylenen düşünceler.kusura bakma belki aşırı bi yorum olmuş olabilir, ama bana çok basit ve
sorumluluktan uzak yorumlar gibi geliyo.

cakalkerem
01.11.2012, 19:17
şampiyonluk derken neyi kastetdiğinizi anlayamadım....

Hangi şampiyonluk.....

Kupa geldi, federasyon tescil ettide bizimmi haberimiz olmadı....

Şampiyonluk yargıtayda sonra federasyonda...

Hele bir gelsin sonrasına bakarız....

Bu arada o sene 9 puan farktan gelip şampiyonluğu kaçırtan hoca Şenol Güneş'tir.... Ne şampiyon yapması birader ....

Duygular ayrı gerçekler ayrı....

Siz kalplerin şampiyonluğuyla yetinebilirsiniz...

Biz ise gerçek şampiyonluğu istiyoyorsunuz..

Rakiplerimizi ezerek yendiğimiz günleri görmek istiyoruz....

Siz bu kafayla her sene zaten 4 lüğü kabul ediyorsunuz....

Siz hocanızı sevmeye devam edin beyler.....

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 19:19

Hangi şampiyonluk.....

Bu arada o sene 9 puan farktan gelip şampiyonluğu kaçırtan hoca Şenol Güneş'tir.... Ne şampiyon yapması birader ....

Yok artık..

Bu kafayla size de şampiyonluk fazla..

"Kupa geldi, federasyon tescil ettide bizimmi haberimiz olmadı...."
"Bu arada o sene 9 puan farktan gelip şampiyonluğu kaçırtan hoca Şenol Güneş'tir.... Ne şampiyon yapması birader ...."

Adamlar çalıyor, sen kabul ediyorsun..

Biz neyin mücadelesini verdik duruşmalara giderek, mailler göndererek?????

Vay arkadaş...

cakalkerem
01.11.2012, 19:22
kim çalmış.....sen çıkarsın çatır çatır topunu oynarsın rakibin fener mi onu da yenersin eze eze ...Yahu en son ne zaman yenmişiz Feneri hatırlayan varmı?

Şenol Hoca takımı iyi motive edemedi.....

Devre arası 9 puanı yeterli gördüler...

Adam gibi bir forvet alınsaydı iş biterdi...

Brozekler değil

serdaracıl
01.11.2012, 19:24

Hiç bu şekilde düşünmemistim

Mert67
01.11.2012, 19:25

Hangi şampiyonluk.....

Abi benden büyüksün kusura bakma ama sen bu kafayla onuda hakketmiyosun. Şenol hoca'yı teknik konularda her türlü eleştir, saygı duyarım. Ama 2 senedir neyin savaşını veriyoruz? Hiç mi tape okumadınız, medyanın oyunlarını hiç mi izlemediniz? Onu geçtim bir kulübün başkanı 6 yıl 3 ay ceza aldı ondan da mı haberiniz yok? Başka bir ülkede olsak o kupa çoktan bizim müzemizdeydi.

cakalkerem
01.11.2012, 19:25
he bu arada son bir söz daha...

Diyoruzya mücadele verdik mailler atıldı....Hepsini yaptık adece ve sadece taraftar yaptı arkadaşım....

Bu süreçte ne Hocanın ve yönetimin sesi çıktı....

Neymiş yargı süresince susacaklarmış....Yok artık be....

Kaya Çilingiroğlu bile yönetimden çok daha fazla istedi şampiyonluğu

Hüseyin Başoğlu
01.11.2012, 19:27
kim çalmış.....sen çıkarsın çatır çatır topunu oynarsın rakibin fener mi onu da yenersin eze eze ...Yahu en son ne zaman yenmişiz Feneri hatırlayan varmı?

Brozekler değil

hahaha hocam az git tapeleri oku mesele feneri yenme meselesi değil....eskiden kalma alıskanlıktır bu feneri yenelimde ne olursa olsun...en uzun galibiyet rekoru kaç maçtır bilginiz varmı ? istediğin kadar çatır çatır oyna her takım 3-4 maç yorgunluktan fasa fisodan kaybeder 3-4 mac hakemden kaybeder...bide bizim ülkemizde 7-8 maç şikeden kaybediliyor sen çıkıp çatır çatır futbol oynamaktan bahsediyorsun...

artvints
01.11.2012, 19:32

Hangi şampiyonluk.....

bu 9 puandan kaptırdı yorumuna da bayılıyorum.sanki birisi önceden 9 puan vermiş de hoca keybettirmiş puanları gibi bir izlenim doğuyor.gerçi hazır takıma gelip şampiyon yapmış yorumlarına da paralel, aynı küçümser bakış açısı.

cakalkerem
01.11.2012, 19:34
Abi benden büyüksün kusura bakma ama sen bu kafayla onuda hakketmiyosun. Şenol hoca'yı teknik konularda her türlü eleştir, saygı duyarım. Ama 2 senedir neyin savaşını veriyoruz? Hiç mi tape okumadınız, medyanın oyunlarını hiç mi izlemediniz? Onu geçtim bir kulübün başkanı 6 yıl 3 ay ceza aldı ondan da mı haberiniz yok? Başka bir ülkede olsak o kupa çoktan bizim müzemizdeydi.

Güzel kardeşim yazının hemen altında yazdığım yazımı okumanı rica ederim....

Ben tapelerin nerdeyse hepsini okudum......Kendimde gazeteciyim zaten......

Savaşını verdiğimiz olay taraftarın sesi.....

Yönetim kesinlikle bu süreci yönetememiştir....

Evet haklısın kupa başka ülkede olsaydı çoktan müzemizdeydi....Bırak başka ülkeyi biz aynı durumda olsaydık yani şikebahçe ile yer değiştirseydik o kupyı bizim müzemizden helikopter ile ertesi gün alınır şikebahçeye gönderilirdi...

İşte benimde kızdığım zaten bu....

Hocayı başarılı bulmuyorum takım yürüyor, yönetim çatır çatır ses çıkartıyor....Taraftar üzgün ve koşturuyor.....Yazık değil mi bize.....

Bak bu hafta İstanbul'dan 1462-Kartal maçına geliyorum takım sevgimden ama bu yönetimle bir yere gidemeyiz malesef...

SEDAT
01.11.2012, 19:39

* Yetmez bence, Taraftar olarak bizde gidelim...

Mert67
01.11.2012, 19:39
Güzel kardeşim yazının hemen altında yazdığım yazımı okumanı rica ederim....

Ben tapelerin nerdeyse hepsini okudum......Kendimde gazeteciyim zaten......

Savaşını verdiğimiz olay taraftarın sesi.....

Yönetim kesinlikle bu süreci yönetememiştir....

Evet haklısın kupa başka ülkede olsaydı çoktan müzemizdeydi....Bırak başka ülkeyi biz aynı durumda olsaydık yani şikebahçe ile yer değiştirseydik o kupyı bizim müzemizden helikopter ile ertesi gün alınır şikebahçeye gönderilirdi...

İşte benimde kızdığım zaten bu....

Hocayı başarılı bulmuyorum takım yürüyor, yönetim çatır çatır ses çıkartıyor....Taraftar üzgün ve koşturuyor.....Yazık değil mi bize.....

Bak bu hafta İstanbul'dan 1462-Kartal maçına geliyorum takım sevgimden ama bu yönetimle bir yere gidemeyiz malesef...

Bu dediklerinizin hepsine katılıyorum zaten,özelliklede koyulaştırdığım yere. Hocayı bu sene bende başarılı bulmuyorum ama o senenin şampiyonu biziz orda hocanın hakkını yedirtmem.

Tribün liderinden asbaşkanına kadar siyasete bulaşmış bu kulübü çıkarsızca seven taraftara acıyorum zaten.

cakalkerem
01.11.2012, 19:43
sadece taraftar okadar

ÇAĞDAŞ AYDIN
01.11.2012, 19:47

Hangi şampiyonluk.....

Siyahla işaretlediğim cümlenize bir örnek bir dönem veya maç verebilir misiniz ?
biz de her sene 4. olmayı planlamıyoruz merak etmeyin.
Biz her sene Şampiyonlar ligine bazen şampiyon bezen de 2. olarak katılan bir takım istiyoruz.
Bu da sabırla , istikrarla olur.
Takım 9 haftadır iyi futbol oynamıyor biz de görüyoruz.
Ama biz düzeleceğine inanıyoruz.
Çünkü Şenol Güneş in bilgisine , tecrübesine güveniyoruz.

Geçen sene den farklı olarak il 11 e giren
Bamba, Emerson, Soner, Sapara, Yasin ,Zeki , Janko hatta Emre Güral hatta ve hatta Onur var.
Bunların en az 6 si oynuyor her hafta. Takımın yarısından fazlası değişti.
Ne bekliyorsunuz hemen uyum sağlamalarını mı ?

alper*
01.11.2012, 19:52
3 Temmuz'dan beri bir tane Fenerbahçe maçını kazanamayan takımın hocasını, lütfen, süreçteki mücadeleye istinaden savunmayalım. :)

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 19:54

Brozekler değil

Bırak Allah aşkına.. Brozekler değil Messi gelse EsEs, Sivas, A.Gücü, G.Birliği hatta Bjk FB'nin altına yatmayacak mıydı????????

Kişisel düşünceler nedeni ile şike nedeni ile kapanan farkı bile görmezden gelebilmek.. Bravo..

alper*
01.11.2012, 19:58
Messi gelse belki Ankaragücü ya da Eskişehir'e bir gol fazla atılabilirdi :)

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 19:58
Messi gelse belki Ankaragücü ya da Eskişehir'e bir gol fazla atılabilirdi :)

Brozek'i aldık diye bırakalım o zaman bu işin sonunu yani?????

Bravo..

alper*
01.11.2012, 20:03
Brozek'i aldık diye bırakalım o zaman bu işin sonunu yani?????

Bravo..

Orada bu işin sonunun bırakılması gerektiğini düşündüğüm izlenimini bırakacak bir şey yazmadım.

Fatih Öztürk
01.11.2012, 20:03
Ben anlamiyorum arkadas, hic bir zamanda anlamiyacam heralde. Hangi olu toprak ya? Bu sabirsiz degisimlerin hicbirseye cozum olmadigini 30 senedir anlayamadikmi hala?

2 sene once sampiyon yapmis seni hoca 30 seneden sonra, bekle bi keyfini cikaralim, uzerinden 1 sacma sene gecmis, yepyeni takim vs. Bu sampiyonluk yasanirken basindaki adam da Sadri Sener.

Iyi futbol oynamadigimiz kesin, zevk te vermiyoruz. Ama bu kadar mi cok alistiniz sampiyonluga, cok iyi futbola da , simdi 2sinide yollayip "olu topragi" atmak istiyoruz. Inisler cikislar olucak tabikide, ama artik anlayin sunu Allahinizi severseniz, teknik direktoru yollamak hele de senenin ortasinda, bir cozum degildir!

Bize, sadece Trabzon degil, Turk futboluna sabir ogretilmesi lazim.

Trabzonspora istikrar lazim, bunuda en iyi Senol Gunesle yapariz. O kadar

Engincim.1 senedir yönetimde gruplaşmalar varken,başkan ayrı yönetici ayrı teknik direktör ayrı telden çalarken kulübün üzerinde meleklerin olması beklenemez öyle değilmi?herkes herkesin arkasından kuyu kazarsa neyin sabrını gösterecez Engin?

* Yetmez bence, Taraftar olarak bizde gidelim...

Sedat.kulübün sahibi taraftardır.başkan yada teknik direktör değil.herkes görevini yapar sırası gelince devreder.çoğunluğun istemediği makamda duramazsın.demokrasiye aykırıdır.

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 20:19
Takımın önümüzdeki 5 yıl içerisinde şampiyonluk yarışı verebileceğine inansam sonuna kadar desteklerim.
Ama Olcan, Volkan, Adrian, Henrique, Halil gibi oyuncuların geldikleri zamanki durumları ile mevcut durumlarına baktığımda sürekli geriye gittiklerini görüyorum.
Janko, Soner, Yasin, Emerson için konuşmak erken ama mevcut şartlarda aynı durumun onlarda da olacağını, kendilerini geliştiremeyeceklerini düşünüyorum.
Takımın 11 resmi maç geçmesine rağmen hala bir düzeninin olmaması ve alternatifli olan kadronun kullanıl(ama)ma biçimi beni inanılmaz umutsuzluğa itiyor.
Bu sistem devam ettiği sürece değil 11 maç 110 maç da geçse hiçbir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.

Hislerimizle böyle bir karar vermemiz sağlıklı olmaz hocam.

Şenol Hoca sabır dediyse sabır. Sistem arayışı içinde olduğunu çok net gözüküyor. Süreç sonunda beklentileri karşılayamazsa, o zaman "Kusura bakma Şenol Güneş, başarısız oldun. Artık gitme vakti." deriz hep beraber.

alper*
01.11.2012, 20:20
Yiğit, ben de o süreci merak ediyorum. Yani ne kadar uzun bir süre? Ne kadar süre sabretmeliyiz?

MuratJ
01.11.2012, 20:23
Teknik direktörlük konusunda ne kadar kalitesiz ve kötü olduğu gerçeğini bir yana bırakayım bir mesajlığına..

Bu adamın şike sürecinde ve onurlu mücadelemizde bize, Trabzonspor'a olan herhangi bir katkısını gösterebilir misiniz ? Ben göremedim, göremiyorum. Kendisinin munzurlarını asmış bir ifadesi, isteksizliği, hırstan yoksun oluşu, zorla duruyor gibi havası var. Başka da birşeyi yok aylardır.

ÇAĞDAŞ AYDIN
01.11.2012, 20:30
Yiğit, ben de o süreci merak ediyorum. Yani ne kadar uzun bir süre? Ne kadar süre sabretmeliyiz?

Şenol Hoca kendi söyledi zaten. İlk devrenin sonuna kadar dalgalanmalar olacak dedi. Televizyonda ki bir röportajında söyledi. 3,4 maç önce.

Cafer Bulur
01.11.2012, 20:31
Şenol Hoca kendi söyledi zaten. İlk devrenin sonuna kadar dalgalanmalar olacak dedi. Televizyonda ki bir röportajında söyledi. 3,4 maç önce.

Bu dalgalanmalar devam ederse senol günesi de götürür.

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 20:32

Çağdaş abi vermiş cevabını. Bir sonraki sezona, yarışacak bir takım hazırlanıyor.

alper*
01.11.2012, 20:32

Bu sezon çöp yani :) Güzelmiş.

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 20:34
Bu sezon çöp yani :) Güzelmiş.

Kafaya oynamadığımız sezonlar çöpse, evet :)

MuratJ
01.11.2012, 20:35
Çağdaş abi vermiş cevabını. Bir sonraki sezona, yarışacak bir takım hazırlanıyor.

Şenol Güneş hiçbir zaman kaliteli bir takım oluşturamaz şu saatten sonra. Yarışacak takımda hazırlayamaz. 5 sene de dursa en fazla bu olur takımın hali. Bu herşeyiyle ortada. 2. sene oldu takım geçen seneden bile daha kötü. Geçen sene o kadar eleştirdiğimiz takımdan bile daha kötü takım. Yani Şenol G. ile her sene daha da geriye gidilecek. İleri götürecek kalitesi yok, bilgisi yok.

Bide arkadaş 3 yıl vereceksin adama birde yarışacak takım hazırlayacak. Yok ya.

Terim geçen sene kendisininde yeni olduğu takımda ilk 11in 10 oyuncusunun yeni olduğu takımda bizim Şenol Güneş'in takımına 25 puan takarak şampiyon oldu. Sen 3 yıl vereceksin bide yarışacak takım hazırlayacak. Yok ya harbiden yok ya!

Fatih Öztürk
01.11.2012, 20:36

Yiğidim geçen sene kurulan takımımız bu sene yarışacak duruma gelememiş,bu sene kuracağımız takım bir sonraki sezona yarışacak öylemi?hocanın röportajını iyi dinleyemedim.söylediklerinizden bunu anladım doğrumudur?

alper*
01.11.2012, 20:37
Siz bu sezonu gözden çıkardıysanız, sabır istikrar demenize hak veriyorum.

Demek bu noktada ayrılıyoruz. Ben, teknik kadro değişirse bu sezon şampiyonluğa oynarız zannediyorum.

:)

Cafer Bulur
01.11.2012, 20:38
Kafaya oynamadığımız sezonlar çöpse, evet :)

Daha ligin 3 te biri bile oynanmadi,bu kadar pes erken pes etmek niye?

MuratJ
01.11.2012, 20:38
1 sene de takımı bir sonra ki sezon için yarışacak takım haline bile getiremeyen hoca benim gözümde 5 para etmez kalitede bir hocadır. Geçen sene yeni takım kuruluyor dedik bekledik. Bu sene geçen seneden bile daha kötü. Sahada bir takım yok futbol yok. Şenol Güneş'in hiçbir anlamda hiçbir katkısı yok Trabzonspor'a. Zararları ise ortada. Savunulacak bir yanıda yok.

artvints
01.11.2012, 20:39
Teknik direktörlük konusunda ne kadar kalitesiz ve kötü olduğu gerçeğini bir yana bırakayım bir mesajlığına..

Bu adamın şike sürecinde ve onurlu mücadelemizde bize, Trabzonspor'a olan herhangi bir katkısını gösterebilir misiniz ? Ben göremedim, göremiyorum. Kendisinin munzurlarını asmış bir ifadesi, isteksizliği, hırstan yoksun oluşu, zorla duruyor gibi havası var. Başka da birşeyi yok aylardır.

şöyle katkısı var, lig süresince başında olduğu takım sadece futbol oynadı, kazanmak için herşey mübah anlayışı olmadı, hakemlere saldırmadı, başka takımlara saldırmadı, sürekli fair play dan ülke futbolunun iyileşmesinden bahsetti.olaylara objektif ve soğukkanlılıkla yaklaştı, bu da haklılığımızı iki kat artıran davranışlar.

MuratJ
01.11.2012, 20:40

Yeter ki Şenol Güneş'e dokunulmasın adamların gözünde bırak bu seneyi 20 seneyi çöpe atalım koymaz onlara. Yeter ki Şenol'a dokunulmasın. Trabzonspor'un 10 gününü vermem Şenol Güneş için. Kimdir Şenol Güneş ya

MuratJ
01.11.2012, 20:41
şöyle katkısı var, lig süresince başında olduğu takım sadece futbol oynadı, kazanmak için herşey mübah anlayışı olmadı, hakemlere saldırmadı, başka takımlara saldırmadı, sürekli fair play dan ülke futbolunun iyileşmesinden bahsetti.olaylara objektif ve soğukkanlılıkla yaklaştı, bu da haklılığımızı iki kat artıran davranışlar.

Bu soyut masallarının hiçbir katkısı olmadı Trabzonspor'a. Şimdi bu soyut masalları maç sonları rezilliklerini geçiştirmek amacıyla kullanıyor. Yani bırak katkıyı zararı var.

artvints
01.11.2012, 20:44
1 sene de takımı bir sonra ki sezon için yarışacak takım haline bile getiremeyen hoca benim gözümde 5 para etmez kalitede bir hocadır. Geçen sene yeni takım kuruluyor dedik bekledik. Bu sene geçen seneden bile daha kötü. Sahada bir takım yok futbol yok. Şenol Güneş'in hiçbir anlamda hiçbir katkısı yok Trabzonspor'a. Zararları ise ortada. Savunulacak bir yanıda yok.

geçen sene yeni bi takım kurulmuyodu malesef.buna zaman yoktu.ayrıca takımın yükünü çekmesi beklenen adrian henrique ve zokora transferleri var ki, malesef hiç biri tam anlamıyla bekleneni veremedi.haliyle bu sene tekrardan kuruluyo takım.bu sene ki transferler daha fazla umut veriyo.bu yüzden bu futbolculardan iyi bi takım çıkartır hoca inancındayız, beklemeye değer.

alper*
01.11.2012, 20:47
Yarışacak takım hazırlama söylemi ümit vaat etmiyor.

Çünkü takım sezon içinde değil sezon öncesi hazırlanır.

Eğer takım hazırlamak istiyor idiyse sistemini sezon öncesi oturtmalıydı Şenol Hoca.

Bir an için sizin dediklerinizi doğru kabul etsem, bu kez, geçen sene ne yapıldı peki sorusu geliyor aklıma.

artvints
01.11.2012, 20:47
Bu soyut masallarının hiçbir katkısı olmadı Trabzonspor'a. Şimdi bu soyut masalları maç sonları rezilliklerini geçiştirmek amacıyla kullanıyor. Yani bırak katkıyı zararı var.

kardeşim bu soyut masallar olmasa trabzonspor bu konumda olmazdı, bu kadar taraftarı da olmazdı, ben bu soyut masallar için tutuyorum trabzonsporu ayrıca en iyi futbolunu da şenol güneş zamanında izledim.bunlar benim için yeterli sebepler.

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 20:49
Şenol Güneş hiçbir zaman kaliteli bir takım oluşturamaz şu saatten sonra. Yarışacak takımda hazırlayamaz. 5 sene de dursa en fazla bu olur takımın hali. Bu herşeyiyle ortada. 2. sene oldu takım geçen seneden bile daha kötü. Geçen sene o kadar eleştirdiğimiz takımdan bile daha kötü takım. Yani Şenol G. ile her sene daha da geriye gidilecek. İleri götürecek kalitesi yok, bilgisi yok.

Bide arkadaş 3 yıl vereceksin adama birde yarışacak takım hazırlayacak. Yok ya.

Terim geçen sene kendisininde yeni olduğu takımda ilk 11in 10 oyuncusunun yeni olduğu takımda bizim Şenol Güneş'in takımına 25 puan takarak şampiyon oldu. Sen 3 yıl vereceksin bide yarışacak takım hazırlayacak. Yok ya harbiden yok ya!

Şunu yazmasaydın bir şeyler karalamaya çalışırdım. Bunu yazdıktan sonra gerek yok.

Yiğidim geçen sene kurulan takımımız bu sene yarışacak duruma gelememiş,bu sene kuracağımız takım bir sonraki sezona yarışacak öylemi?hocanın röportajını iyi dinleyemedim.söylediklerinizden bunu anladım doğrumudur?

Geçen sene ortalama 2.5 günde bir maç yaptık. Kimse inkar edemez, tüm takımlar günü kurtarmak derdindeydi. Bırak sistem oturtmayı, antrenman yapamadık yahu :)

Siz bu sezonu gözden çıkardıysanız, sabır istikrar demenize hak veriyorum.

Demek bu noktada ayrılıyoruz. Ben, teknik kadro değişirse bu sezon şampiyonluğa oynarız zannediyorum.

:)

Ben bu senenin istikrarsız geçeceğini az çok tahmin ediyordum. Tek güvencem bireysel performanslardı. Yani kadrodaki bazı oyuncuların bizi dönem dönem sırtlamasını bekliyordum. Onların da performansları inişli çıkışlı bir grafik izliyor. Sakatlıklar da istikrar sağlamamıza ciddi derecede engel oldu.

He şu an ligi kopartıp götürecek bir takım yok. İlk yarının sonuna kadar potanın içinde kalmayı başarırsak, yine kafaya oynama ihtimalimiz var. Zaten buna inanmadığımdan değil de olmasa da sabredilmesi gerektiğinden öyle söyledim :)

artvints
01.11.2012, 20:53

3 4 maç değil sezon başında söyledi maçlar başlamadan, kötü gittiği için bahane uydurduğu yok.biraz şansa ihtiyacımız vardı, bi 5 puan daha fazlamız olabilirdi maçlara bakınca o zaman da ligin tepesinde olurduk, daha iyi motive olabilirdik.kötü futbol oynadığımız doğrudur ama karşılaştığımız takımlardan mersin hariç bizden çok üstün oynayan takım da olmadı.maçlar ortadaydı çoğu zaman.

Fatih Öztürk
01.11.2012, 20:55
Cevabın için teşekkür ederim Yiğit kardeşim.

Şenol hoca Ofsporun dün attığı golun hazırlanışını bir izlesinde takıma bu yönde denemeler yaptırsın.topu alan nenemin öküzü gibi başını alıp gitmesin arkadaş.tek pas tek pas kaleye hızlı inelim seyrine doyum olmayan oyun izleyelim biraz.Volkan ve Olcan konusunda sabit fikirli oldum.bu ikisi Trabzonsporun oyuncusu değil.en kısa zamanda bu ikisi gönderilmelidir.tek oynasın takım.tak tak tak in kale dibine boşdakine çıkar zımbalasın kaleye.

Fatih Öztürk
01.11.2012, 20:58
Şu golün hazırlanışına bir bakın arkadaşlar.düşünsenize her maç bir kaç defa böyle kaleye iniyoruz.mutlaka goller buluruz.

http://www.youtube.com/watch?v=O8Zpz6m4dC4

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 20:59

Şenol hoca Ofsporun dün attığı golun hazırlanışını bir izlesinde takıma bu yönde denemeler yaptırsın.topu alan nenemin öküzü gibi başını alıp gitmesin arkadaş.tek pas tek pas kaleye hızlı inelim seyrine doyum olmayan oyun izleyelim biraz.Volkan ve Olcan konusunda sabit fikirli oldum.bu ikisi Trabzonsporun oyuncusu değil.en kısa zamanda bu ikisi gönderilmelidir.tek oynasın takım.tak tak tak in kale dibine boşdakine çıkar zımbalasın kaleye.

Volkan ve Olcan konusunda ben de yavaş yavaş senin gibi düşünmeye başlıyorum Fatih abi. Zaten pas oyunu oynayan takımlar için uygun oyuncu tipi değiller.

Fatih Öztürk
01.11.2012, 21:05
Volkan ve Olcan konusunda ben de yavaş yavaş senin gibi düşünmeye başlıyorum Fatih abi. Zaten pas oyunu oynayan takımlar için uygun oyuncu tipi değiller.

Aynen öyle kardeşim.topu ayağına bekliyorlar başını alıp gidiyorlar.bari defansa yardıma gelin oda yok.külhanbeyi gibi futbolcu istemiyoruz.Yasini beğenmeyenler günümüz modern futbolun gerektiğinin yaptığının farkında değilmi acaba.evet sınırlı yetenekleri var ama sürekli maç içinde arayışları var.basit oynuyor ve doğru olanı yapıyor.orta sahamızın ofansif gücü neredeyse yok denecek kadar az olduğu için Yasinin yaptıklarıda görünmüyor maalesef.Antalya maçını kazanmışız kaybetmişiz umurumda değil.yeterki Şenol hoca taraftarın sesine kulak verip Emre gibi harika yeteneği onbirde sahaya sürsün.hoca o zaman daha çok destek alacaktır.

artvints
01.11.2012, 21:20
Aynen öyle kardeşim.topu ayağına bekliyorlar başını alıp gidiyorlar.bari defansa yardıma gelin oda yok.külhanbeyi gibi futbolcu istemiyoruz.Yasini beğenmeyenler günümüz modern futbolun gerektiğinin yaptığının farkında değilmi acaba.evet sınırlı yetenekleri var ama sürekli maç içinde arayışları var.basit oynuyor ve doğru olanı yapıyor.orta sahamızın ofansif gücü neredeyse yok denecek kadar az olduğu için Yasinin yaptıklarıda görünmüyor maalesef.Antalya maçını kazanmışız kaybetmişiz umurumda değil.yeterki Şenol hoca taraftarın sesine kulak verip Emre gibi harika yeteneği onbirde sahaya sürsün.hoca o zaman daha çok destek alacaktır.

sağda emre solda yasin oynarsa daha iyi olur gibi, şut sayısı da artar.

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 21:22

Bu sezon attığımız gollerin çoğunun Yasin'in ayağından geçtiğini görmek zor değil. Bence Bamba ile birlikte takımın en istikrarlı ve yararlısı...

İstikrar değil ama yarar konusunda Zokora'yı da onlara ekleyebiliriz.

Fatih Öztürk
01.11.2012, 21:26
sağda emre solda yasin oynarsa daha iyi olur gibi, şut sayısı da artar.

İnşallah.bu hafta böyle bir tercih bekliyorum doğrusu.

Bu sezon attığımız gollerin çoğunun Yasin'in ayağından geçtiğini görmek zor değil. Bence Bamba ile birlikte takımın en istikrarlı ve yararlısı...

Aynen öyle kardeşim.katılıyorum.

Yaşar
01.11.2012, 22:00

Yiğit kardeşim, Allah aşkına bana söyler misin?
Zokora hangi katkıyı yapıyor takıma bizim göremediğimiz?

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 22:04
Yiğit kardeşim, Allah aşkına bana söyler misin?
Zokora hangi katkıyı yapıyor takıma bizim göremediğimiz?

Hocam bu konuyu hiç yazmasam 50 sefer yazmışımdır. Zokora'nın yaptığı gerçek katkıyı görmek için topsuz oyunu iyi takip etmek lazım. Ben burada sabaha kadar anlatırım. İzlemeden kıymeti olmaz.

Janko oynayacaksa ve biz ona orta kesmek için kanatları çalıştıracaksak, beklerimiz oyuna katılmak mecburiyetinde. Beklerimiz hücum yapacaksa da Zokora şartoğlu şart.

Yaşar
01.11.2012, 22:31
Hocam bu konuyu hiç yazmasam 50 sefer yazmışımdır. Zokora'nın yaptığı gerçek katkıyı görmek için topsuz oyunu iyi takip etmek lazım. Ben burada sabaha kadar anlatırım. İzlemeden kıymeti olmaz.

Janko oynayacaksa ve biz ona orta kesmek için kanatları çalıştıracaksak, beklerimiz oyuna katılmak mecburiyetinde. Beklerimiz hücum yapacaksa da Zokora şartoğlu şart.

Zorluk derecesi yüksek maçlar için Zokora gerekli.
Ama Anadolu takımları ile oynadığımız maçlarda kapanan takımları açmak için rakip cezasahasına yakın oyanayacak ortasaha ve daha önde kurulması gereken bir defans hattı olmalı ki, oyunu daha dar alanda oynayabilelim.
Bu durumda dönen topları alabilme ve baskı kurabilme şansımız artacaktır.
O nedenle Zokora bazı maçlarda ciddi anlamda lüks kalıyor.

Ergin Varlibas
01.11.2012, 22:32

Brozekler değil

cakalkerem GO HOME buddy

Ergin Varlibas
01.11.2012, 22:36

Bizim besiktasa attigimiz gol tam bahsettigin gibi bir gol. Hatta ileri pas yapmadigi soylenen Zokorayi da iyi izlesin bazilari o golde:)

Burak Sahin
01.11.2012, 22:44
Bizim besiktasa attigimiz gol tam bahsettigin gibi bir gol. Hatta ileri pas yapmadigi soylenen Zokorayi da iyi izlesin bazilari o golde:)

Bjk ye attigimiz gol, antrenmanlarda falan calisilan, planli bir golmuydû?!??

Fatih Öztürk
01.11.2012, 22:47

Engin Trabzonsporun Beşiktaşa attığı gol rakipten kaptığımız topla 3 pasta oldu.Ofsporun Beşiktaşa attığı gol tamamiyle Ofsporun organize geliştirdiği ataktan kaynaklandı.Trabzonspor rakibin hatalarından nemalanmak için beklemek yerine üretmeyi denese daha başarılı olur.tıpkı 2010 sezonunda olduğu gibi.üreteceksin arkadaş akbaba gibi rakibin hatasını beklemeyeceksin maç boyu:)organize işler bunlar:)

Yaşar
01.11.2012, 22:51

Zokora genelde dikine oynamayan bir futbolcu.
Genelde kelimesinin sözlük anlamı, çoğunlukla, sıklıkla demektir.
Bazen de dikine gidip etkili ataklar geliştiebilmektedir.
Bazen kelimesinin sözlük anlamı, nadiren, az da olsa anlamındadır.
Bundan sonra yazarken kelime kelime tercüme de etmek gerekecek herhalde.

Ergin Varlibas
01.11.2012, 22:53
Engin Trabzonsporun Beşiktaşa attığı gol rakipten kaptığımız topla 3 pasta oldu.Ofsporun Beşiktaşa attığı gol tamamiyle Ofsporun organize geliştirdiği ataktan kaynaklandı.Trabzonspor rakibin hatalarından nemalanmak için beklemek yerine üretmeyi denese daha başarılı olur.tıpkı 2010 sezonunda olduğu gibi.üreteceksin arkadaş akbaba gibi rakibin hatasını beklemeyeceksin maç boyu:)organize işler bunlar:)

Ofsporun golude cok guzel ama, 3 pasla bizim sahadan onlarin kalesine gitmek te cok onemli.

Gecen sene bi golumuz vardi Burak yilmaz atmisti sanirim, mukemmel paslasmistik golden once. Hatirlayan varsa videosunu yapistirirsa sevinirim. Gecen senede Senol Gunes vardi basimizda, onun icin diyorum. Ama oyuncu kalitesi farkini gostermek icin o video gerekli

Ergin Varlibas
01.11.2012, 22:55
Zokora genelde dikine oynamayan bir futbolcu.
Genelde kelimesinin sözlük anlamı, çoğunlukla, sıklıkla demektir.
Bazen de dikine gidip etkili ataklar geliştiebilmektedir.
Bazen kelimesinin sözlük anlamı, nadiren, az da olsa anlamındadır.
Bundan sonra yazarken kelime kelime tercüme de etmek gerekecek herhalde.

Genelde kelimesinin anlamini ben gayet iyi biliyorum, ama aciklama icin tesekkurler. Zokoranin yaptigi ofansif katki, yaninda oynadigi diger oyunculardan az degildir. Adi defansif ortasaha olarak cikti diye sanki her mac oyle oynuyor gibi goruntu var herkezin gozunde. Bir daha izlediginde maci ozellikle Zokora'yi izle gorursun.

Ergin Varlibas
01.11.2012, 22:57

FM oynuosun sen sanirim fazla

SEDAT
01.11.2012, 22:58

* Hatalardan hep sorumlu iken yapılan güzellikler hep Doğa'nın eseri dimi :)

gabriel omar
01.11.2012, 23:08
Ofsporun golude cok guzel ama, 3 pasla bizim sahadan onlarin kalesine gitmek te cok onemli.

Gecen sene bi golumuz vardi Burak yilmaz atmisti sanirim, mukemmel paslasmistik golden once. Hatirlayan varsa videosunu yapistirirsa sevinirim. Gecen senede Senol Gunes vardi basimizda, onun icin diyorum. Ama oyuncu kalitesi farkini gostermek icin o video gerekli

Kayseri maçını diyorsunuz sanırım.Ama o kadrodan bir tek Burak eksik bugün, yani kadro kalitesi olarak öyle bir fark yok bügünle.

Yaşar
01.11.2012, 23:10
Kayseri maçını diyorsunuz sanırım.Ama o kadrodan bir tek Burak eksik bugün, yani kadro kalitesi olarak öyle bir fark yok bügünle.

Golün ilk pasını atan Adrian da yok .
Ondan bahsetmiş herhalde arkadaş.
O golün en zor kısmı o pastı çünkü.

Emrah KabuL
02.11.2012, 00:33
Ahhh @Emrah Kabul arkadaşım. O zamanlar kurulan kadroları, takımın sistemini, oyuncu tercihleri ve taktiği bilmesek, özenle tevil edilmiş ve ön yargılı gözlüklerle ortaya konmuş bu istatistikleri yiyeceğiz. Şükür ki o zamanlar Trabzonspor'u bugüne göre çok daha iyi, hatta manyak gibi takip ediyordum. Trabzonspor fanatiği olan nice akrabalar, o zamanlar 14-15 yaşındaki bir ergeni, bilgi almak veya "maç ne olur" diye sormak için hususi olarak telefonla arıyordu...

Öncelikle Leekens'in Trabzonspor için büyük ve önemli bir hoca olduğunu, ondan önce görev yapan ve takıma çok iyi futbol oynatan Urbain Breams'in tavsiyesiyle alındığını, ayrıca Trabzonspor'un modern futbola adaptasyonun Breams ile başladığını kabul etmek lazım.

Gelelim şu meşhuuuur HAZIRA KONMA meselesine;

Leekens'in hoca olduğu 92-93 sezonunda, kadronun ana ekseni Kemal-Ogün-Ünal-Orhan-Hami-Cyzio üzerine kuruluydu. Zamanın kurt hocası Leekens, özellikle Cyzio, Hamdi ve Ogün'ün mevkilerinde sürekli olarak değişiklik yaparken, (Cyzio bi kaleye girmemişti) genelde libero+stoperli, yani eski tip 4-4-2, veya duruma göre hücum oynadığımız maçlarda 4-3-3 (ki burada yine tandem uygulanmaz) sistemini uygulardı. Ender de olsa Hamdi'yi geride sarkık libero bırakıp, stoperde Kemal-Ogün ikilisiyle 3-5-2 oynamışlığımız da vardır. Ana kadro 11+3 veya 4 kişi olup, (Şenol Hoca "dar kadroyu" buradan öğrenmiş herhalde :) ) özellikle derbilerde önemli başarılar elde ederek, ancak o zamanın küme düşme hattındaki Karşıyaka, Aydın, Sarıyer gibi alakasız takımlarına saçma sapan puanlar kaybederek ligi 3. bitirdik.

93-94 sezonunda ise Şenol Güneş, Leekens'in istememesine rağmen, -kabul edelim ki- yönetimin zoruyla takıma yardımcı hoca olarak getirildi. Hatta İnönü'de 0-0 berabere kaldığımız bir Zeytinburnu maçında Şenol Hoca'yı yedek kulübesine aldırmadı. Yönetim ve hoca arasındaki gerginliğin sebeplerinden biri Şenol Güneş'in gelişi olsa da, temel sorun sezon başında saha sonuçlarındaki başarısızlık, Leekens başka adamları istemesine rağmen yönetimin Ukrayna'dan Gusev, Altay'dan Cengiz, Aydın'dan Osman gibi adamları almasıydı. Hatta çok istemesine rağmen, 92-93 sezonunda Sarıyer'den kiralık olarak aldığımız Küçük Soner'i (Hani şu vaktiyle Okan Buruk'un ayağını kıran adam) kadroda tutamayıp galatasaraya kaptırdık. Bir önceki sezonun yıldızı Jasek Cyzio'nun belinde disk kayması olduğu için Karşıyaka'ya satmak (kakalamak) zorunda kaldık. Bununla birlikte Sadri Şener'in kızıyla İstanbul'da aynı okulda okuyan çocuğunun ve eşinin Trabzon'u, hatta Türkiye'yi artık istememesi ve taraftarın sezonun hemen başında müthiş performans beklemesiyle oluşan yoğun tepkiler sonucu istifa etmek zorunda kaldı. Onun yerine kadro Şenol Güneş'e emanet edildi. (Hani şu Boluspor'u küme düşürdüğünü bildiğiniz, ancak ondan iki sezon önce Boluspor'la "yılın teknik direktörü" seçildiğini bil(e)medeğiniz Şenol Güneş... Demek ki Bolu'da da önce "hazıra konmuş", sonra batırmış değil mi? :) Yoksa Yılmaz Becikoğlu (Eski Boluspor başkanı)'nun yaşattığı olayların o küme düşmeyle hiç ilgisi yok)

Şenol Hoca, başlangıçta Leekens'in oluşturduğu "Victor-Lemi-Kemal-Hamdi-Ogün-Abdullah-Yuri-Soner Boz-Ünal-Hami-Orhan" kadrosunu pek bozmadı. Ancak zaman içerisinde sistem değişikliğine giderek önce 3-5-2'yi oturtmaya çalıştı. Takım bu sistemde biraz bocalayınca, daha sonra 2001 yılında Milli Takım'da oturtacağı, tandemli-alan savunmalı- "baklava" biçimli orta sahalı 4-4-2 sistemini beşiktaş maçında denemeye kalktı ve çok pahalıya patladı (7-1'lik mağlubiyet) Bundan sonra Ogün'ü sarkık liberoya geçirerek, aslında orta saha adamı olan Cengiz'i Kemal'in yanına stopere çekerek 3-5-2 sistemini uygulatmaya çalıştı. Tolunay da ligin ikinci devresinden itibaren ön liberoda şans bulmaya başladı. Bu süre zarfında en büyük şansı ise, Şota'nın devre arasında, kardeşi Arçil'le kiralık olarak takıma gelişiydi. Arçil zaman zaman sakatlansa da, Şota'yı Türk Futbolu'na tanıtma şansı ve zevkini yaşadık.

94-95 sezonunda ise Leekens'in diziliş ve sistemi büyük oranda DEĞİŞTİ. Yuri ve Gusev gönderildi, Victor kalsa da ligin ikinci devresinden itibaren kale Nihat ve Ramazan'a emanet edildi. İkizler Dinamo Tiflis'e geri dönünce, Mercedes arabasını tamire veren adama idareten Clio Symbol verilmesi gibi, Tiflis'ten yerlerine "idareten" Kaçarava ve Baradze verildi :) Sezon başında İzlanda ile oynanan milli maçta Orhan'ın ayağı kırıldı ve yaklaşık bir yıl formasından uzak kaldı. Ancak Şenol Hoca, 2.lig takımı Adanaspor'dan başka bir Orhan'ı, Orhan Kaynak'ı transfer ettirdi ve Türk Futbolu bir yıldız daha kazandı. Kemal takımdan ayrıldı, Soner ve Hamdi ise yedeğe çekildi. Abdullah müthiş bir form yakalayarak Milli Takım ve Trabzonspor'un değişmez sol kanadı oldu. Aslında orta saha oyuncusu olan Lemi, takımın değişmez sağ beki yapıldı. Ogün sarkık liberoya çekildi, "çamur stoper" ikilisi olarak Osman ve Cengiz kullanıldı. Ön libero da ise Tolunay, milli takım ve Trabzonspor'un değişmez ve heybetli-kavgacı ön liberosu oldu. Milli Takım'daki Trabzonsporlu oyuncuların sayısı, ilk 11'de 9 oyuncuya kadar yükseldi. (Bak Fatih Terim de "hazırcıymış" :) )Bir önceki sezonun Uefa Şampiyonu Inter'i eleyen Aston Villa'yı , ikinci turda Orhan'ın müthiş golleriyle ELEYEREK önemli bir başarı elde ettik. Ancak sonraki turda Lazio'ya şansız bir şekilde elendik. (Ahhh Victor ah) Zannedersem Şubat veya Mart ayında ikizler de Trabzon'a imza atınca müthiş bir ivme yakaladık ve ligi ikinci bitirdik. Türkiye Kupası finalinde ise galatasarayı her iki maçta da yenerek kupayı aldık. (Hatta Sami Yen'de 3-2 yendiğimiz maça habersiz ve okulu kırarak gittiğim için babamdan esaslı bir dayak yedim :) ) Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde ise sezonu şampiyon bitiren beşiktaş, ligde %79'a %21 oranında ezici topla oynama oranımıza rağmen bizi yenmişti ama rövanşında 2-0 çakarak bu kupayı da aldık. Bir sonraki sezon Orhan Kaynak'ı beşiktaşa kaptırsak da kadromuzda fazla fire vermeden şampiyonluğu kovaladık ve malum maçta kaybederek ligi yine ikinci bitirdik.

Üste yazdıklarımı Gugule'ye veya başka bir yere bakmadan tamamen hafızama dayalı bilgilerle yazdım. Ufak yanlışlarım varsa affola.. Şimdi istatistik canavarı kardeşimize ve diğer arkadaşlarımıza soruyorum : BU MU HAZIRA KONMAK ???

90'lı yılların başında temeli atılan ve en olgun döneminde Şenol Güneş'e emenat edilen bir takım 96-97 sezonundan sonra acaba neden düşüşe geçmiştir ?

Bu düşüşün sebebi Şenol Güneş'in devraldığı kadro ile devretmek zorunda kaldığı kadroların arasında ki kalite farkı olamaz mı ?

4 sezonluk dönemde sadece Şota ve Arçil var.

Metin Mert,Hasan Özer,Okan Özke,Nemsadze,İskender,Mehmet İpek,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım ve Metin Aktaş gibi oyuncular ise bu 4 sezonluk dönem de Şenol Güneş'in medet umduğu isimler.

Bu durum son 2 sezon yaşamış olduğumuz yeniden yapılanmaya çalışma sendromu ile benzerlikler taşımıyor mu ?

Ayrıca ben hazıra konmanın içeriğini futbolcular ile örneklendirirken siz dizilişlerden bahsetmişsiniz.

Leekens giderken Şenol Güneş'in kendisini tesellisi ..

http://e1211.hizliresim.com/13/2/fjkvd.jpg

Leekens gittikten sonra ise Şenol Güneş'in kendisini suçlaması..

http://e1211.hizliresim.com/13/2/fjkx1.jpg

deadpool
02.11.2012, 00:35
Bari birisi şu takımın uyum sürecinin muhtemel gelişimini anlatsın da bizde umutlanalım, maç maç bakınca ben bir gelişim göremiyorum çünkü istikrarsızlık diz boyu. Bu takım herhalde Şenol Güneş'in kafasındaki gün gelince çatır çatır oynamaya başlayacak, o günün özelliği nedir ne zaman gelir bilmiyorum ama hoca dediyse muhakkak gelecektir; yersen...

cakalkerem
02.11.2012, 08:52
Çıkıp bir konuşurum yer yerinden oynar dedi, kongrede sustu pustu.....Yahu şike davasında ne yaptı Allah aşkına...Aykut tuttu dedi ki Trabzon'un penaltıları incelenmeli...İkinci yarı penaltı çalmadılar bize.......

Ama şimdi siz dersiniz ki Aykut patavatsız ahlaksız yok ağzı laf yapıyor bilmem ne......Ozaman Şenol Güneş'te çıkıp konuşsaydıya hala susuyor....

Ama siz peşinden gitmeye devam edin.....1 aya kalmaz burada herkes Hoca'ya sayarken ben güleceğim...Özelliklede yöneticilere......

cakalkerem
02.11.2012, 08:55
Biz konuşurken Trabzonspor'un iyiliği için konuşuyoruz.....Bu şekilde devam ederse olmaz bu iş....Takım iyi oynamıyor 6-7 tane yeni gelen oyuncuya bağlıyorsunuz bu sorunlar...Ne alakası var...Bunlar günde aillerinden çok birbirleriyle vakit geçiriyorlar.Hazırlık maçları var, kampları var....He derseniz ki bunlar o zaman yatıyor yine sözüme gelirsiniz....

Lafın özü dahada uzatmayacağım konuyu; Hoca başarısızdır ve birilerine bunun hesabını vermelidir...

2 yıldır oynadığımız maçlarda büyük strateji hataları yapmıştır...Bunu neden kabullenmiyorsunuz.....

Yalakalıkla yada destekle bu iş yürümez bir yerde tıkanır kalır ki biz şimdi o tıkanan yerdeyiz.....

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 10:03
Hala Fatih Terim ve onun "üstün takım kurma başarısı"ndan bahsedenler bir de Terim'in aldırdığı oyuncuların, değil bonservislerini, en azından maaşlarını yazabilirlerse (hocanın maaşını sorgula, hocayı sorgularken rakibinin imkanları açısından kafayı kuma göm) daha sağlıklı bir değerlendirme yaparız.

Selçuk: İmza parası 3,5 milyon €, yıllık 2 milyon €,
Ujfalusi 2,2 milyon €
Melo 3,3 milyon €
Muslera 2 milyon €
Eboue 2,5 milyon €
Riera 2,9 milyon €

+ Sercan, Ceyhun, Engin gibi nispeten ucuz maaşlı adamlar.. Sadece yeni kadroya katılan adamların yıllık maaşı 17-18 milyon € civarında.. İmza paraları ve maç başı ücretleri ile birlikte siz hesaplayın.

Ne Terim'miş be.

jojuk
02.11.2012, 10:04
Çıkıp bir konuşurum yer yerinden oynar dedi, kongrede sustu pustu.....Yahu şike davasında ne yaptı Allah aşkına...Aykut tuttu dedi ki Trabzon'un penaltıları incelenmeli...İkinci yarı penaltı çalmadılar bize.......

Ama şimdi siz dersiniz ki Aykut patavatsız ahlaksız yok ağzı laf yapıyor bilmem ne......Ozaman Şenol Güneş'te çıkıp konuşsaydıya hala susuyor....

Ama siz peşinden gitmeye devam edin.....1 aya kalmaz burada herkes Hoca'ya sayarken ben güleceğim...Özelliklede yöneticilere......
3 haftaya gidmez şenol güneş istifa edecek kendisi dayanamıcak yazdım buraya yine yazıyom şenol güneşi savunanlar bakalım ne dicekler kendisi bırakıp gittiği zaman yorumlarda ne dicek şenol güneş oldugu sürece trabzonspor gittikçe kan kaybediyor takım tam aşagı incek ondan sonra gider :)

jojuk
02.11.2012, 10:07
Hala Fatih Terim ve onun "üstün takım kurma başarısı"ndan bahsedenler bir de Terim'in aldırdığı oyuncuların, değil bonservislerini, en azından maaşlarını yazabilirlerse (hocanın maaşını sorgula, hocayı sorgularken rakibinin imkanları açısından kafayı kuma göm) daha sağlıklı bir değerlendirme yaparız.

Selçuk: İmza parası 3,5 milyon €, yıllık 2 milyon €,
Ujfalusi 2,2 milyon €
Melo 3,3 milyon €
Muslera 2 milyon €
Eboue 2,5 milyon €
Riera 2,9 milyon €

+ Sercan, Ceyhun, Engin gibi nispeten ucuz maaşlı adamlar.. Sadece yeni kadroya katılan adamların yıllık maaşı 17-18 milyon € civarında.. İmza paraları ve maç başı ücretleri ile birlikte siz hesaplayın.

Ne Terim'miş be.
antalyasporun trabzonspordan ne üstünlüğü var önemli olan pahalı oyuncu almak değil trabzonsporun kadrosunun kaliteli oyunculardan kurulmuş bence antalyaspor takım oldu trabzonsporda uyum sorunu yaşıyor bunu açıklarmısın ?

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 10:09

Gazeteciyim demiştiniz sanırım.

Tapelere en azından göz ucu ile bakmışsınızdır herhalde.

Sizce Aykut konuştu diye mi bize penaltı çalmadılar ikinci yarı. Yoksa Aziz Yıldırım'ın TFF Başkanı ile gündelik konuşmalarda virgül yerine küfürler kullanabilecek kadar bazı şeyleri elinde tutması yüzünden mi?

Millete çekinmeden yalaka diyeceğinize kendi kişiliğinizdeki sorunun nedenini arayın bence.

jojuk
02.11.2012, 10:12
Gazeteciyim demiştiniz sanırım.

Tapelere en azından göz ucu ile bakmışsınızdır herhalde.

Sizce Aykut konuştu diye mi bize penaltı çalmadılar ikinci yarı. Yoksa Aziz Yıldırım'ın TFF Başkanı ile gündelik konuşmalarda virgül yerine küfürler kullanabilecek kadar bazı şeyleri elinde tutması yüzünden mi?

Millete çekinmeden yalaka diyeceğinize kendi kişiliğinizdeki sorunun nedenini arayın bence.
şenol güneş şike süreciyle hep üsten yüzeyden konuşmalarla işi geçirmeye çalıştı yöneticilerin cogunluguda öle yaptı bir tek sadri şener tek başına işin peşine gitti trabzonsporluk şenol güneşin ve yöneticilerin yaptıgı tavır değil eğer gerçekten trabzonsporu sevseydiler biraz olsun şenol güneş trabzonsporu her yerde savunurdu ama yok malesef

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 10:14
antalyasporun trabzonspordan ne üstünlüğü var önemli olan pahalı oyuncu almak değil trabzonsporun kadrosunun kaliteli oyunculardan kurulmuş bence antalyaspor takım oldu trabzonsporda uyum sorunu yaşıyor bunu açıklarmısın ?

O zaman Mehmet Özdilek'in kadro kurma başarısından bahsedeceksin, Terim'in değil..

08-09 12.
09-10 9.
10-11 12.
11-12 15.

olmuş Mehmet Özdilek.

Ama kovulmamış.. Size versek kıtır kıtır kesersiniz bu adamı, değil 12-13 sezonunda şans vermek..

jojuk
02.11.2012, 10:22
O zaman Mehmet Özdilek'in kadro kurma başarısından bahsedeceksin, Terim'in değil..

08-09 12.
09-10 9.
10-11 12.
11-12 15.

olmuş Mehmet Özdilek.

Ama kovulmamış.. Size versek kıtır kıtır kesersiniz bu adamı, değil 12-13 sezonunda şans vermek..
2011-2012 15 ci olmuş antalya küme düşüyodu bence kovulması daha iyiydi bizim sabretme lüksümüz yok sen trabzonsporsun her yıl bu takım bu kadar kötü bir ligde her yıl 1 ci olmalı olmadı 2 ci

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 10:25
2011-2012 15 ci olmuş antalya küme düşüyodu bence kovulması daha iyiydi bizim sabretme lüksümüz yok sen trabzonsporsun her yıl bu takım bu kadar kötü bir ligde ya 1 yada 2 olmalı

Karar ver şimdi kıyaslayacak mıyız kıyaslamayacak mıyız?

Terim'den bahsediyorum, Özdilek'e bak diyorsun.

Özdilek'ten bahsediyorum "bizim sabretme lüksümüz yok sen trabzonsporsun" diyorsun.. Olmuyor.

alper*
02.11.2012, 10:30
Bu sene gözden çıkarıldığı için iki tarafın da birbirine laf anlatabilmesine imkan yok.

Asıl anlamadığım Şenol Hoca sezon öncesi kampını saçma sapan takımlarla hazırlık maçı yaparak geçireceğine takımı neden hazırlamadı da sezon içine kaldı bu iş :)

jojuk
02.11.2012, 10:31
Karar ver şimdi kıyaslayacak mıyız kıyaslamayacak mıyız?

Terim'den bahsediyorum, Özdilek'e bak diyorsun.

Özdilek'ten bahsediyorum "bizim sabretme lüksümüz yok sen trabzonsporsun" diyorsun.. Olmuyor.
yorum yapmıcam

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 10:34
yorum yapmıcam

Saygı duyarım.

ÇAĞDAŞ AYDIN
02.11.2012, 11:06
Bu sene gözden çıkarıldığı için iki tarafın da birbirine laf anlatabilmesine imkan yok.

Asıl anlamadığım Şenol Hoca sezon öncesi kampını saçma sapan takımlarla hazırlık maçı yaparak geçireceğine takımı neden hazırlamadı da sezon içine kaldı bu iş :)

Standart Liege ve Quens Park Rangers ile oynadık beraber kaldık.

Kadromuzda kabul edelim A Milli Takım ilk 11 seviyesinde bir tek Onur var.

Yasin,Emre Güral, Soner, Zeki,Volkan hala yıldız adayı.
Şenol Güneş in bunları Burak gibi yıldıza çevirmesini bekliyoruz.

Olcan ın formu geçen sene çok iyiydi. Ama bu sene büyük düşüş içinde.

Halil,Zokora,Janko,Sapara nın seviyeleri bu .
daha ötesine gidemezler. Yaşları 30 civarı zaten bu dördünün.
Jankonun verimi artabilir ceza sahasında topla buluşturursak.

Piyango Bamba . Adam 10 maçta yıldız oluverdi. Bize geldiğinde yıldız değildi.
Ingiltere 2. liginden aldık.

alper*
02.11.2012, 11:37
Şenol Güneşsiz Trabzonspor olamaz fikri, Şenol Güneş'e değer verenlerin değil Trabzonspor'u küçük görenlerin düşüncesi olabilir.

serdaracıl
02.11.2012, 12:20
Şenol Güneşsiz Trabzonspor olamaz fikri, Şenol Güneş'e değer verenlerin değil Trabzonspor'u küçük görenlerin düşüncesi olabilir.

Boyle bir fikir yok. Sadece her sene hoca değiştirmeyelim istikrar olsun deniliyor.

Tolga
02.11.2012, 12:47
Peki Alper renktaş sana göre nasıl büyük bir takımız biz ? ? ?

Mustafa Enez
02.11.2012, 12:57
başarısızlıkta iyi istikrar yakaladık.istikrar şart:)

Faik Yılmaz
02.11.2012, 13:01
Boyle bir fikir yok. Sadece her sene hoca değiştirmeyelim istikrar olsun deniliyor.

Öyle denilmiyor aslında sadece Şenol Güneş teknik direktör olursa istikrar olsun deniliyor......

aksi takdirde isterse Mourinyo gelsin hemen ilk haftadan eleştirilmeye başlanıyor.... ( Bross, Ziya Doğan, Ersun Yanal, Leekens , Breams Samet Aybaba , Giray Bulak vb....ın hiç birine Şenol Güneşin yarısı kadar tolerans gösterilmedi.... )

ama Şenol Güneş tam 43 haftadır takımı top filan oynatmıyor 2 pas yapamıyoruz istikrar olsun deniliyor.....

böyle de bir handikap var şu anda....

takım düzelirse sorun yok ama millet bir 43 hafta daha beklemeyecek başarı gelmesi için.....

canna52
02.11.2012, 13:30

bende sana şunu söyleyeyim o zaman..

geçen sene zokora afrika kupasındayken olcanın verimliliğine bakalım bir de zokora geldikten sonra olcanın verimliliğine.

transfermakttan bakabilirsin.

canna52
02.11.2012, 13:32
Şu golün hazırlanışına bir bakın arkadaşlar.düşünsenize her maç bir kaç defa böyle kaleye iniyoruz.mutlaka goller buluruz.

http://www.youtube.com/watch?v=O8Zpz6m4dC4

oyun içi organizasyonu geçtim bir tane korner, duran top organizasyonu gördük mü 2 senedir..

artvints
02.11.2012, 13:33
Öyle denilmiyor aslında sadece Şenol Güneş teknik direktör olursa istikrar olsun deniliyor......

aksi takdirde isterse Mourinyo gelsin hemen ilk haftadan eleştirilmeye başlanıyor.... ( Bross, Ziya Doğan, Ersun Yanal, Leekens , Breams Samet Aybaba , Giray Bulak vb....ın hiç birine Şenol Güneşin yarısı kadar tolerans gösterilmedi.... )

ama Şenol Güneş tam 43 haftadır takımı top filan oynatmıyor 2 pas yapamıyoruz istikrar olsun deniliyor.....

takım düzelirse sorun yok ama millet bir 43 hafta daha beklemeyecek başarı gelmesi için.....

yanlış, yeni hoca geldiğinde de acımasızca eleştiren büyük oranda aynı kişiler, yine biraz beklemek lazım diyen biz oluyoruz.

alper*
02.11.2012, 13:38
Peki Alper renktaş sana göre nasıl büyük bir takımız biz ? ? ?

Şahıslara bağlı olmayan daha kurumsal bir Trabzonspor tabi ki :) Beklentim bu.

alper*
02.11.2012, 13:40

Böyle bir fikir var ama başka bir başlıkta ifade edilmişti. Orada bu mesajı yazsam, orada arkadaşların konuştuğu konunun bütünlüğü bozulacaktı.Ben de buraya yazdım.

Tolga
02.11.2012, 13:47
Şahıslara bağlı olmayan daha kurumsal bir Trabzonspor tabi ki :) Beklentim bu.

Hepimizin beklentisi o, ancak günümüzde nasılız diye merak ediyorum senin gözünden . . .

sarman61
02.11.2012, 13:50
Şenol Hoca Trabzonspor u yönetimin tüm beceriksizliklerine rağmen hep üst sıralarda mücadele ettirdi. Ben sonuna kadar arkasındayım.

alper*
02.11.2012, 13:53
Hepimizin beklentisi o, ancak günümüzde nasılız diye merak ediyorum senin gözünden . . .

Sorunu anlayamadım ama benim gözümde Trabzonspor, doğduğum toprakları temsil eden onlarca değerden en önemlisi sayılabilir. Ama futbolu Bill Shankly'nin değerlendirdiği gibi değerlendirmiyorum. :) Büyük kulüp müyüz? Bunun ölçüsü nedir bilemem ama sonuçta A.Ş. şeklinde bir örgütlenme var. Taraftarların taşıdığı bir bilgi ve kültür birikimi var. Büyüklük göstergeleri bunlar olabilir. Ama Şenol hoca giderse kim gelecek? O olmazsa ne yaparız? O bizim Güneş'imiz vs. söylemleri -kendi adıma- doğru bulmuyorum. Evet, Şenol hoca bir değerdir ama Trabzonspor'un ona kattığı değer, onun Trabzonspor'a kattığı değerden daha fazladır. Dolayısıyla, ona duyduğum saygı sizinki kadar olabilir ama görevde kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

Tolga
02.11.2012, 14:00
Sorunu anlayamadım ama benim gözümde Trabzonspor, doğduğum toprakları temsil eden onlarca değerden en önemlisi sayılabilir. Ama futbolu Bill Shankly'nin değerlendirdiği gibi değerlendirmiyorum. :) Büyük kulüp müyüz? Bunun ölçüsü nedir bilemem ama sonuçta A.Ş. şeklinde bir örgütlenme var. Taraftarların taşıdığı bir bilgi ve kültür birikimi var. Büyüklük göstergeleri bunlar olabilir. Ama Şenol hoca giderse kim gelecek? O olmazsa ne yaparız? O bizim Güneş'imiz vs. söylemleri -kendi adıma- doğru bulmuyorum. Evet, Şenol hoca bir değerdir ama Trabzonspor'un ona kattığı değer, onun Trabzonspor'a kattığı değerden daha fazladır. Dolayısıyla, ona duyduğum saygı sizinki kadar olabilir ama görevde kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle yanlış anlaşıldığım için özür diliyorum.Ben size gitsin kalsın görüşünüzü sormadım.Orasında geçerli sebepleriniz olur, futbol bu herkes ofansif yada herkes defansif, 4-5-1 falan oynamıyor.Tercih meselesi.

Merak ettiğim konu, kulübü nasıl gördüğünüzdü, bunada elinizden geldiğince cevap vermişsiniz teşekkürler.

Birde Şenol Güneş için konuşulan "O bizim Güneş'imiz" tarzı cümleleri aşırı derecede abartılı bir sevgi göstergesi olduğunu düşünün.Bende işe yarıyor, çünkü abartı olduğunu ve ne amaçla söylendiğini biliyorum.

Tekrar tekrar teşekkürler . . .

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 14:14

Öyle değil.

Yeni gelen hocayı da Şenol Hoca'yı savunan zihniyettekiler savunuyor.

Ama diğer hocalar genelde 3 yılda 3 kupa alamadığı için, istikrardan çok kellesini isteyenler başarılı oluyor :))

Faik Yılmaz
02.11.2012, 14:25
Öyle değil.

Yeni gelen hocayı da Şenol Hoca'yı savunan zihniyettekiler savunuyor.

Ama diğer hocalar genelde 3 yılda 3 kupa alamadığı için, istikrardan çok kellesini isteyenler başarılı oluyor :))

hiç zannetmiyorum.....

Sadece 38 hafta ligde kalıp Türkiye Kupası kazandıran Samet Aybabanın arkasında neden kimse durmadı....

Ya da takımı 2.yapıp kupa kazandıran Ziya Doğan neden gönderildi....

Arkasında durulmayan hocaların hepsinin ortak tek özelliği var... Peşlerinden Şenol Güneş getiriliyor.....

sanki birileri diğer hocaların başarısız olması için elinden geleni yapıyor....

O gelincede " istikrar " deyip başkalarına verilmeyen gösterilmeyen sabır sadece ve sadece Ona gösteriliyor...

Not : Samet Aybaba , Ziya Doğanı bende çok eleştirdim. Şenol Güneşten iyi hoca olduklarını da iddia etmiyorum....ama mesele o değil....

mesele Trabzondaki kırılmaz yıkılmaz yapı... sürekli başarı içinde bu yapının değişmesi lazım.....

pazarkapılı
02.11.2012, 14:27
faik ersun hocayı unttun sanırım....

serdaracıl
02.11.2012, 14:34

Kendi adıma konuşabilirim ben ersun hocanın gitmesini hiç istemedim. Sivas macından sonra adama nasıl kufredildigini hatırlıyorum. Onlar hala kufrediyor. Kim gelirse gelsin kufredecek gibiler.

Faik Yılmaz
02.11.2012, 14:35
faik ersun hocayı unttun sanırım....

ha bak onu unuttum.....

zamanında en çok eleştirenlerden biriydim....

eleştiri hatalarını görebilmek açısından iyidir....

Ersun Hoca da oyuna müdahale açısından çok geç kalıyordu Şenol Güneş gibi.....

ama hiç bir zaman böyle kısır bir sezon hatırlamıyorum....

bir tek 2002 yılı Özkan Sümerin başkanlığında böyle bir sorun yaşamıştık.....

ben gol atıp atmamayı önemsemiyorum aslında....

Yani çok kötü olursunuz , bir kaç hafta sonra kötü olursunuz , orta halli derken düzelmeyi görürsünüz sabredersiniz....

biz geçen yıl 10 maçta 15 gol atıp beğenmiyorduk bu sene bırakın düzelmeyi yarısı kadar gol atamadık....

üstelik futbolumuzdada hiç bir düzelme yok....

takımın bamba ve onur hariç her kademesi dökülüyor ve daha kötüsü iyi olacak diye bir ışık yok....

tamam kadromuz çok iyi değil ama Mersin İdman yurdundan az gol atacak kadar da kötü değil....

takım yönetilemiyor ve bu sorun gitgide daha fazla başımızı ağrıtacak gibi.....

pazarkapılı
02.11.2012, 14:45
trabzonsporda senol günessizlik konusulmalı,konusulabilmeli.....neden konusulmasın ki?....

alper*
02.11.2012, 14:51
3 yılda 3 kupa, biraz illüzyon oluşturan bir söylem.

Çünkü, o üç kupanın birini Samet Aybaba'nın kurduğu kadro 2 kere aldı deniyor ses yok.

Ziya Doğan da bu takımı ikinci yaptı deniyor, ses yok.

İlk geldiği sene şampiyon yapan antrenörlerden bahsedilse, ses yok.

Yahu 3 yılda 3 kupa dediğiniz şey, birisi zaten tek maç üzerinden alınan kupa, diğeri beğenmediğiniz Türkiye Kupası.

Şampiyon olduk deseniz tamam da, 3 yılda 3 kupa abartı.

Mayısta Türkiye Kupası alındı, 3-4 ay sonra Süper Kupa, ertesi Mayısa kadar güzel bir maraton. Hepsine tamam da bu takım 2011 Mayıstan beri NE YAPTI?

Tyler Durden
02.11.2012, 14:54
Arkasında durulmayan hocaların hepsinin ortak tek özelliği var... Peşlerinden Şenol Güneş getiriliyor.....

mukemmel tespit.sonuna kadar katiliyorum..
senol hoca'nin basina gectigi kadrolarinda kaliteli kadrolar
olmasi tesaduf degil..disaridan birinin basarili olmasi istenmiyor gibi geliyor..
mesela senol gunes'i neden en kotu gunumuzde hic gormuyoruz..
neden hasan-huseyin-aymanli kadrolarin basina gecip durumu duzeltmeye calismiyorda selcuk-egemen-colman'li kadrolarin basina geciyor..

2002-2003 yilinda ligi yedinci bitirmisiz hoca piyasada yok..
2003-2004 yilinda ligi ikinci bitirmisiz hemen akabinde senol gunes
ortaya cikiyor..

2007-2008 yilinda ligi altinci bitirmisiz hoca piyasada yok
2008-2009 yilinda liderin yedi puan gerisinde ligi ucuncu bitirdik
yine akabinde senol gunes ortaya cikiyor..

bu verilerin hicbiri tesaduf degil..trabzonspor'un sadece iyi gununde ortaya
cikan bir senol gunes var..
ne zaman eli ayagi biraz duzgun kadrolar olustursak senol gunes gokten
zembille iniveriyor,kurtaricimiz oluyor..

Faik Yılmaz
02.11.2012, 15:06
3 yılda 3 kupa, biraz illüzyon oluşturan bir söylem.

Çünkü, o üç kupanın birini Samet Aybaba'nın kurduğu kadro 2 kere aldı deniyor ses yok.

Ziya Doğan da bu takımı ikinci yaptı deniyor, ses yok.

İlk geldiği sene şampiyon yapan antrenörlerden bahsedilse, ses yok.

Yahu 3 yılda 3 kupa dediğiniz şey, birisi zaten tek maç üzerinden alınan kupa, diğeri beğenmediğiniz Türkiye Kupası.

Şampiyon olduk deseniz tamam da, 3 yılda 3 kupa abartı.

Mayısta Türkiye Kupası alındı, 3-4 ay sonra Süper Kupa, ertesi Mayısa kadar güzel bir maraton. Hepsine tamam da bu takım 2011 Mayıstan beri NE YAPTI?

İşte benim asıl sorduğum soruda bu....

Bence Aslında çöküşümüz 2010 yılının sonunda başlıyor. 2011 mayısında değil....

o gün bugündür sürekli geriye gidiyoruz.....

evet Samet Aybabanın o kısıtlı kadroyla aldığı kupayı "zaten 3-5 maç oynadı önemsiz bir kupa aldı diyenler" aynı kupayı ve tek maç üzerinden alınan kupayı 3 kupanın içerisinde sayıyorlar ne hikmetse.....

Samet Aybabanın ya da Ziya Doğanın döneminde Süper kupa yoktu ayrıca hatırlatmak isterim.....

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 15:24
Türkiye Kupası ile 30 yıldır kazanılamayan şampiyonluğu bir tutacak kadar mı gözünüz karardı :)

Ersun hakkında Faik abinin "zamanında en çok eleştirenlerden biriydim...." söylemi olayı özetliyor.. Onu da ben savunuyordum, kötü top oynasak bile ileri gidiş var, istikrar olsun diyordum misal.. Eleştiri adı altında kelle istemek başka şey amma velakin..

Arkasında durulmayan her hocadan sonra değil, başımız her dara düştüğünde Şenol Güneş getiriliyor. Öyle ya da böyle takım kafaya oynuyor.. Sonra eleştiri adı altında saldırı.. Kısır döngü..

Faik Yılmaz
02.11.2012, 15:28
Arkasında durulmayan her hocadan sonra değil, başımız her dara düştüğünde Şenol Güneş getiriliyor. Öyle ya da böyle takım kafaya oynuyor.. Sonra eleştiri adı altında saldırı.. Kısır döngü..

geçen sene liderle aramızda 20 kusur puan vardı....

bu mu kafaya oynatmak.....

ya da bu sene koskoca Trabzonspor Umut Bulut kadar gol atabilmiş....

Kafaya oynuyordu takım.... oynuyordu ama eskiden oynuyordu......son iki senedir değil.....

Elinde süper bir kadro varken ve kendininde söylediği gibi heyecanını kaybetmeden oynuyorduk.....

şimdi maç başı 1 golden fazla nasıl atabiliriz onun hesabını yapıyoruz....

Alican Altunbaş
02.11.2012, 15:30
Şu günü eleştiriyorsak sorun yok. Ama adamın geçimişi üzerinden ,saçma sapan veriler ortaya koyarak,yok hazır kadrolara geldi, yok onu bilmez bunu bilmez gibi garip eleştiriler yaparsan burdaki insanlarda ona göre geçmişinden örnek vererek aynı şiddetle savunur.Bırakın geçmişi şu güne bakalım adam gibi eleştirimizi yapalım.Gına geldi şu hazır kadrolara geldi muhabbetinden gerçekten.

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 15:31
geçen sene liderle aramızda 20 kusur puan vardı....

bu mu kafaya oynatmak.....

ya da bu sene koskoca Trabzonspor Umut Bulut kadar gol atabilmiş....

Kafaya oynuyordu takım.... oynuyordu ama eskiden oynuyordu......son iki senedir değil.....

Elinde süper bir kadro varken ve kendininde söylediği gibi heyecanını kaybetmeden oynuyorduk.....

şimdi maç başı 1 golden fazla nasıl atabiliriz onun hesabını yapıyoruz....

Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan var,

3 günde bir maça rağmen takım 3. olmuş..

Selçuk-Egemen-Jaja-Engin gibi kayıplara rağmen.. İşinize geldiği taraftan bakın sadece..

Fatih Öztürk
02.11.2012, 15:35
Bu başlığa her girdiğimde aynı yorumları görüyorum.eleştiren kesim ile eleştirmeyen kesim hep birbirine düşüyor.bende eleştiren kesim tarafındayım fakat şuan için eleştirecek neden bulamıyorum.takım 1.5 senedir kötü onu zaten biliyoruz.sanırım önümüzdeki bir kaç maçlık periyot hocanın akıbetini belirler.sade hoca değil tüm kulübün geleceğini belirleyici olabilir.

deadpool
02.11.2012, 15:38
Eğer Antalya maçında Serkan'ı oynatırsa bir daha bu başlığa yazmayacağım, daha doğrusu yazacak birşey kalmamış olacak.

Faik Yılmaz
02.11.2012, 15:38
Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan var,

3 günde bir maça rağmen takım 3. olmuş..

Selçuk-Egemen-Jaja-Engin gibi kayıplara rağmen.. İşinize geldiği taraftan bakın sadece..

Evet takımının yarısı kaçan güya moralide iflas etmiş Fenerbahçenin şampiyonluğu son maçta kaçırmasını ve bizimle oynadığı 4 maçın 3.ünde bizi rahatça yenmesini de görmezsek....

Üstelik aynı Fenerbahçe bunu yaparken bizim rezilce elendiğimiz Türkiye Kupasınında müzesine götürmmeiş olsaydı dediklerinize katılabilirdim....

Geçen sene tek başarımız İnteri yenmemizdi.....

Bütün sene onun kredisiyle geçti zaten......

Dediğiniz oyuncuların altın tepsi içinde rakibe sunulmaları ayrı bir facia zaten.... yönetim şike olaylarına şükretsin birazda bu konuda....

yok başları çok ağrırdı...

serdaracıl
02.11.2012, 15:39
Türkiye Kupası ile 30 yıldır kazanılamayan şampiyonluğu bir tutacak kadar mı gözünüz karardı :)

Ersun hakkında Faik abinin "zamanında en çok eleştirenlerden biriydim...." söylemi olayı özetliyor.. Onu da ben savunuyordum, kötü top oynasak bile ileri gidiş var, istikrar olsun diyordum misal.. Eleştiri adı altında kelle istemek başka şey amma velakin..

Ben de zamanınızda ersun hocayı çok savunmuştum. Ama bir yerden sonra enerjim bitti. Su an yine aynı durumdayım. Artık bu başlığa girmek bana zor geliyor

serdaracıl
02.11.2012, 15:47
Seneye muhtemelen biz x bir hocayı savunurken burada bazı arkadaslar bize Şenol hocayı anlatacak. Yok Inter'i yenmişti şampiyon olmuştu bilmem ne.

alper*
02.11.2012, 15:50
Kimseyi incitmek istemiyorum ama şöyle bir kısır döngü çarptı gözüme.

Bazı sorulara ısrarla cevap verilmiyor (kimse kimsenin sorusuna cevap vermek zorunda değil tabi, ama her yazılana cevap vermek de zorunlu değil).

Buna karşılık, söylenenle anlatılmak istenenden tamamen farklı bir noktadan tutuluyor ve az ya da çok kişiselleştirilmiş cevaplar veriliyor. Tahrik etme çabası çok fazla. Özellikle ;), :) ve :D gibi smileyler kullanılarak üslup iğneleyici yapılıyor. Gerçekten tebessüm edilmeyen bir yerde :) işareti iyi olmuyor.

Konuya gelirsek, geçen seneki başarısızlığı rakiplerden fazla maç yapmaya bağlayan teze karşılık şu soruyu sorma hakkı doğuyor: Gerekli rotasyon yapıldı mı? Rotasyon sonucu takıma yeni isimler kazandırıldı mı? 3 günde bir maç yapmaktan şikayetçi takım girdiği kulvarların hangisinde başarılı oldu hangisinde olamadı? Konuyla ilgisiz bir başka soru, 3 Temmuz'dan sonra, son maç hariç Şenol Güneş'in yönettiği Trabzonspor neden FB tarafından sahadan silindi?

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 15:50
Evet takımının yarısı kaçan güya moralide iflas etmiş Fenerbahçenin şampiyonluğu son maçta kaçırmasını ve bizimle oynadığı 4 maçın 3.ünde bizi rahatça yenmesini de görmezsek....

Üstelik aynı Fenerbahçe bunu yaparken bizim rezilce elendiğimiz Türkiye Kupasınında müzesine götürmmeiş olsaydı dediklerinize katılabilirdim....

Geçen sene tek başarımız İnteri yenmemizdi.....

Bütün sene onun kredisiyle geçti zaten......

Dediğiniz oyuncuların altın tepsi içinde rakibe sunulmaları ayrı bir facia zaten.... yönetim şike olaylarına şükretsin birazda bu konuda....

yok başları çok ağrırdı...

Yönetimin hatasını bu başlıkta konuşmanın alemi yok zaten, facia olduğu tartışmasız.

Fenerbahçe geçen sene bizim yaptığımız tempoyu yapsa adım gibi eminim kafaya oynayamazdı. Bu sene GS'nin bile Avrupa dönüşlerinde yaşadığı sonuçlar ortada.. Biz bunun 2 katı yoğun oynadık.. İnatla görmezden gelin.. Kadromuz da tutmadı, sonuç kaçınılmaz oldu.

MEsela Zeki'nin kötü futboluna eleştiriler vardı. Arkadaş şimdi Serkan oynarsa yazacak bişe kalmamış olacak diyor. Hepinizi mümkün etmek mümkün değil..

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 15:52
Seneye muhtemelen biz x bir hocayı savunurken burada bazı arkadaslar bize Şenol hocayı anlatacak. Yok Inter'i yenmişti şampiyon olmuştu bilmem ne.

Ama iddialar patlıyor.

İddiaya göre gelen her hoca Şenol Hoca'ya kadro hazırlamak için geliyor..

Ama Ersun'u ben savunurken şimdi Şenol Hoca'ya sallayanların çoğu Ersun Hoca'ya da sallıyordu.. Ben mi kişilere takılı kalıyorum şimdi karşımdakiler mi?

Faik Yılmaz
02.11.2012, 16:04
Geçen sene puan kayıplarımızın bahanesi avrupaydı.....

Güya form düşüklüğümüz yoğun maç programına bağlıydı....

Peki bu sene neye bağlı..

Ne şike süreci var.....

Ne avrupada maç oynadık.....

ne de sıkışık maç trafiğimiz var....

hatta milli maç araları nedeniyle bol bol dinlenme imkanı bile bulduk.....

Yani geline oyna demişler "yerim dar" demiş.. yer açmışlar bu sefer " yenim dar " demiş....

Başarısız olmak için illa bir bahaneniz var... sizinde Şenol Hocanında....

Hocamız sizin gibi başarısız olmak için bahaneler aramak yerine futbol oynamaya odaklansaydı bugün Şenol Güneşi değil başka şeyleri eleştirirdik.....

bizde bayılmıyoruz takım yenilsinde eleştirelim......

ama futbol yok , rakibi ezmek yok....

sadece bahaneler var Şenol Hocanın bize sunduğu saçma sapan bahaneler....

oflubektas
02.11.2012, 16:08
90'lı yılların başında temeli atılan ve en olgun döneminde Şenol Güneş'e emenat edilen bir takım 96-97 sezonundan sonra acaba neden düşüşe geçmiştir ?

Bu düşüşün sebebi Şenol Güneş'in devraldığı kadro ile devretmek zorunda kaldığı kadroların arasında ki kalite farkı olamaz mı ?

4 sezonluk dönemde sadece Şota ve Arçil var.

Metin Mert,Hasan Özer,Okan Özke,Nemsadze,İskender,Mehmet İpek,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım ve Metin Aktaş gibi oyuncular ise bu 4 sezonluk dönem de Şenol Güneş'in medet umduğu isimler.

Bu durum son 2 sezon yaşamış olduğumuz yeniden yapılanmaya çalışma sendromu ile benzerlikler taşımıyor mu ?

Ayrıca ben hazıra konmanın içeriğini futbolcular ile örneklendirirken siz dizilişlerden bahsetmişsiniz.

Emrah Kardeşim, evvelce yazdığım uzun yazıda sadece diziliş değil, isimler de yer almıştı. Leekens'in 11'inin vazgeçilmezleri olan Victor, Yuri, Cyzio,Kemal gibi isimler giderken, diğer vazgeçilmez adamlar olan Soner,Hamdi gibi isimler yedeğe çekilmiş, 94-95 sezonun başından itibaren Orhan'ın (Çıkrıkçı) ayağı kırılmış. Onun yerine Orhan Kaynak, Cengiz, Osman,Tolunay gibi isimler kadroya dahil edilmiş, hatta bunlar Milli Takım'ın da vazgeçilmezleri olmuşlar. Ben de kadronun hem isim, hem mevkii, hem de sistem yönünden değişiklikleri tek tek sıraladım. Tekrar etmeye lüzum yok. O kada uzun yazıda sadece Adanalı Orhan Kaynak'ın geldiği takımı yanlış yazmışım (doğrusu Samsunspor), o da bir önceki takımıymış zaten (Adanaspor). Bu ufak yanlışı düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Önceki mesajla yazdıklarımla, "hazıra konma" olmadığını net olarak ve ziyadesiyle tevsik ettiğimi düşünüyorum.

"4 sezonluk dönemde medet umulan" adamlar sıralanmış (mesela bunlardan Giorgi Nemsadze, bizden sonra Glasgow Rangers takımına gitti. Gayet de iyi bir oyuncuydu, keza Hasan Özer de öyle), mesela "su-i emsal" olan İskender yazılmış da, "hüsn-ü emsal" olan 17 yaşındaki Fatih Tekke neden unutulmuş? :)

Ayrıca ne google, ne arşiv, hiç biri net olarak yaşadığım devrin yerini tutamaz :) isterseniz ikili tartışmayı daha fazla uzatmadan, daha vakıf olduğunuz, hatta kısmen de haklı ve avantajlı olduğunuz (ki maalesef takım kötü oynuyor) BUGÜNÜ tartışalım da, elinizde daha sağlam donelerle tartışma imkanı bulursunuz.

Mollasalihoğlu
02.11.2012, 16:18
Bu sene eleştirenlere kimse ses etmiyor, aksine hocaya yalakalık ile itham ettiğiniz kişiler bile eleştiri yöneltiyorlar..

Eleştiri nedir? Gördüğün hataları anlatmaktır bir yerde.. Mesela Emre'nin oynamaması.. Ama "bu hafta Emre oynarsa bu hocanın kararı değil, Emre'nin hocaya tokadıdır" tarzı yazan bir adamın, ilk defa "Emre oynamalı" derken ki amacının eleştiri olduğuna inanmam..

deadpool
02.11.2012, 16:22
MEsela Zeki'nin kötü futboluna eleştiriler vardı. Arkadaş şimdi Serkan oynarsa yazacak bişe kalmamış olacak diyor. Hepinizi mümkün etmek mümkün değil..

Serkan ile ilgili sözün sahibi olarak cevap veriyorum. Sen söyledin demiyorum ama belirtmem gerek Zeki'yi ne burada ne statta ne de herhangi bir yerde eleştirmedim eleştirmemde. Ayrıca nedir bu eleştiriye karşı olumsuz tavrınız, Zeki oldu mu, bitti mi, gelişecek bir yönü kalmadı mı? Kalmadıysa eleştirilmesin ama öz eleştirisini yapmayan biri kendini geliştiremez.

Ayrıca ben o mesajı bir Zeki fanatiği olarak yazmadım, oynaması gerektiğine inanıyorum bu benim fikrim ama hoca derse ki tecrübesizliği takıma zarar veriyor, kritik bir dönemdeyiz birkaç maç dinlensin saygı duyarım. Ama yerine aynı hataları misliyle yapan adamı koyarsa eleştiririm. Celustka, Zeki varken şu haldeki Serkan'ı oynatacak hoca için söyleyecek birşeyim kalmaz.

Travelair
02.11.2012, 16:32
Şenol Güneş - Bana neden eksikleri gidermiyosun diyorlar. Nasıl gidereyim? Zaten gidenler en iyileriydi.

- Bravo hocam!

Şenol Güneş - Biz rakiplerimizin kadrolarındaki bir oyuncuyu alamayız, ama rakiplerimiz bizim en iyi futbolcularımızı alır. Bunu bilerek ve kabul ederek devam edeceğiz

- İşte bu! Büyüksün hocam! Kadromuz da yeterli

Schuster - Barcelona'yı nasıl yeneceğimizi bilmiyorum

- Kovuldun

- :S

canna52
02.11.2012, 16:59
Şenol Güneş - Bana neden eksikleri gidermiyosun diyorlar. Nasıl gidereyim? Zaten gidenler en iyileriydi.

- Bravo hocam!

kimse de çıkıp demiyor ki o gidenler gökten inmedi bu takıma.

gidenlerin yerini kim dolduracak diye soru sorsak ben karışmam diyor hocamız. başkan da ben futboldan anlamam diyor.

ondan sonra menajerlerin kucağında geçen transfer süreçleri..

şenol güneş kaç senedir kulüpte görev almış, kulübün akil adamı pozisyonunda birisi. acaba scout sistemi, modern fizyoterapist, kondüsyoner, sağlık ekibi oluşturulması, altyapıyı çalışır hale getirmek vs. bu konularda ne yapmış biri bana açıklayabilir mi..
hatta ne yaptığını geçtim bu konuda ki düşüncesi nedir veya bir düşüncesi var mı?

gidenler derken atletico madridden giden forvetler sırasıyla torres-aguero-forlan ama adamlar bizim gibi gidenlerin arkasından ağlamıyorlar. çünkü falcao dahi gitse yerine gelecek adam hazır bunu biliyorlar.

istikrar demeden önce "trabzobspor nasıl başarılı olur" önce bunu açıklığa kavuştrmak gerekli.

Yaşar
02.11.2012, 17:06
Sabır diyen arkadaşlar '' bu futbolla nasıl sabredeceğimizi'' de söylesinler; biz de rahatlayalım.
20 yıldır Trabzonspor'Un her maçını izleyen bir adamım ve bu seneki kadar umutsuz olduğum bir sene hatırlamıyorum.

canna52
02.11.2012, 17:07
Ama Ersun'u ben savunurken şimdi Şenol Hoca'ya sallayanların çoğu Ersun Hoca'ya da sallıyordu.. Ben mi kişilere takılı kalıyorum şimdi karşımdakiler mi?

ben ersun hocaya sallamadım mesela. senin iddian da burda patladı.

ersunun en azından bir sistemi, bir mantığı vardı. oyuncu portföyü genişti vs. şenol güneş bir kıvılcım yaksa savunacağım ama takım çukura doğru giderken savunamam kusura bakmayın.

Yiğit Gayretli
02.11.2012, 18:55
Sabır diyen arkadaşlar '' bu futbolla nasıl sabredeceğimizi'' de söylesinler; biz de rahatlayalım.
20 yıldır Trabzonspor'Un her maçını izleyen bir adamım ve bu seneki kadar umutsuz olduğum bir sene hatırlamıyorum.

İyi futbol oynuyor olsak kimse sabır demez zaten hocam. İyi futbol oynamak için sabır diyoruz.

Tuğrul
02.11.2012, 19:14
Ts büyük takımdır. Hedefleri olan yarışmacı bir takımdır.
Rekabetçi bir takımın bahaneleri olamaz. Olmamalı.

Şenol hoca'nın bu korkak ve ürkek futbol mantalitesinden uzaklaşmalı.
Taktiksel açıdan yeni arayışlara girmeli.

Bu yüzden Ts'un atak ve hücum futbol oynaması elzemdir.

Büyük takımlar genellikle defansı orta çizgiye yakın kuruyor.

Sen defansı orta çizgiye çıkararak, dönen topları alabilme ve atakları tazeleme imkanına kavuşuyorsun. Bunu yapmadığında takdirde atakların cılız oluyor. Fiziksel olarak oyuncuların çok enerji sarfediyor. Bir başka olumlu tarafı defans ile forvet arasında bloklar arası kopukluk meydana gelmiyor.

Bu oyun şeklinin dezatantajı. Rakibin etkili ve hızlı adamı varsa. Ofsayt pozisyonlarında kendini iyi ayarlayabilirse gol pozisyonuna girebilir. Şenol hoca'nın korkusu da bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Hücum yollarında üretken olmak için defansın geriye kaçmadan orta çizgiye yakın oynayıo ofsayt taktiği yapması şart.

Bir taraftar olarak bu takım büyük takım gibi yani rakibi sahasına hapseden bir anlayışı kabul ettirmesini arzu ediyorum. Bu takımdan keyif almak istiyorsak bu temkinli oyun anlayışını terketmelisin.

Şenol hoca artık silkelenip kendini değiştirmenin ve yenilemenin vakti geldi.

deadpool
02.11.2012, 19:35
İyi futbol oynuyor olsak kimse sabır demez zaten hocam. İyi futbol oynamak için sabır diyoruz.

Peki bu iyi futbolun ortaya çıkş süreci nasıl olacak? Birden olacağını beklemek hayalcilik olur herhalde, ben 1,5 senedir bir gelişim göremiyorum.

Sen bir ışık görüp mü sabırlı olmasını bekliyorsun taraftardan, yoksa sadece inanç temelli bir beklenti mi bu?

Emrah KabuL
02.11.2012, 19:36
Emrah Kardeşim, evvelce yazdığım uzun yazıda sadece diziliş değil, isimler de yer almıştı. Leekens'in 11'inin vazgeçilmezleri olan Victor, Yuri, Cyzio,Kemal gibi isimler giderken, diğer vazgeçilmez adamlar olan Soner,Hamdi gibi isimler yedeğe çekilmiş, 94-95 sezonun başından itibaren Orhan'ın (Çıkrıkçı) ayağı kırılmış. Onun yerine Orhan Kaynak, Cengiz, Osman,Tolunay gibi isimler kadroya dahil edilmiş, hatta bunlar Milli Takım'ın da vazgeçilmezleri olmuşlar. Ben de kadronun hem isim, hem mevkii, hem de sistem yönünden değişiklikleri tek tek sıraladım. Tekrar etmeye lüzum yok. O kada uzun yazıda sadece Adanalı Orhan Kaynak'ın geldiği takımı yanlış yazmışım (doğrusu Samsunspor), o da bir önceki takımıymış zaten (Adanaspor). Bu ufak yanlışı düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Önceki mesajla yazdıklarımla, "hazıra konma" olmadığını net olarak ve ziyadesiyle tevsik ettiğimi düşünüyorum.

"4 sezonluk dönemde medet umulan" adamlar sıralanmış (mesela bunlardan Giorgi Nemsadze, bizden sonra Glasgow Rangers takımına gitti. Gayet de iyi bir oyuncuydu, keza Hasan Özer de öyle), mesela "su-i emsal" olan İskender yazılmış da, "hüsn-ü emsal" olan 17 yaşındaki Fatih Tekke neden unutulmuş? :)

Ayrıca ne google, ne arşiv, hiç biri net olarak yaşadığım devrin yerini tutamaz :) isterseniz ikili tartışmayı daha fazla uzatmadan, daha vakıf olduğunuz, hatta kısmen de haklı ve avantajlı olduğunuz (ki maalesef takım kötü oynuyor) BUGÜNÜ tartışalım da, elinizde daha sağlam donelerle tartışma imkanı bulursunuz.

Ağabey,

Glasgow Rangers'e Ajax deneyiminden sonra Şota gitmişti.

Karıştırdınız heralde.

Fatih'i unutmadık.

İlk mesajım da bunu görebilirsiniz.

Bu 4 sezonluk süreçte Şota,Arçil ve alt yapıdan gelen F.Tekke dışında doğru tercihler yapılamamış.

http://b1211.hizliresim.com/13/2/fk5fb.jpg

serdaracıl
02.11.2012, 19:37
Şenol hocanın yanında Hami mandiraliyi görmek isterim

MuratJ
03.11.2012, 01:15
aklımdan çıkmayan rezalet bursaspor'a avni akerde yenilmek. bunuda başardın ya şenol güneş yazıklar olsun. adamlar şampiyon olmuş gibi seviniyorlar tarih yazdık diye böğürüyorlar. bu çok kötü oldu. bunuda sen tattın bu şanlı tarihte sadece.

Fatih Öztürk
03.11.2012, 01:18
Şenol hocanın yanında Hami mandiraliyi görmek isterim

Haminin kesinlikle öyle bir niyeti yokmuş.geçen Meltem tv'de söyledi.

Ilelioglu
03.11.2012, 01:29
Sapara-Zokora olmaz Hocam...Ayrica Zokora'dan sadece zorluk derecesi yüksek maclarda yararlanman daha iyi olacaktir. Daha cok ofansif düsünen orta saha lazim zira.

..

sametaydin
03.11.2012, 10:56
Futbol oynat şenol hocam oyuncuları sahaya atıp ne yaparsanız yapın desek böyle oynarlar zaten. Bi taktik bi disiplin bi takım oyunu görmek istiyoruz ama ortada halen bir şey yok. Hee pardon bahaneler var.

Tekke
03.11.2012, 11:00
Senol hoca bana göre hala Tr deli en iyi yerli,ancak zamanla kendini gelistiremedigi için bunu kimse böyle görmüyor.

Dün gs-ibb macını izledim,Umut Avrupa'da gelistirmistir kendini diye "beni" kandirirken,Buraktaki 3 aylık degisim beni sok etti,yardimlasan,asist yapan,bencilliği bırakmış bir oyun oynadı,birkaç maçtır böyle. SELÇUK,Engin'i hepimiz gördük gecen sene.

Bu terime gidenlere ne oluyor???

Ben söyleyeyim,kişisel gelişim egitimleri almış bu adam,kisiliksiz ve eğitimsizlik Türk futbolcularını adam ediyor. Sen yildizsin buna göre oyna diyor,bir yıldızı (ona en uygun olanı) seçip oyun stilini buna benzet diyor,xavi SELÇUK ve Ronaldo Burak denmesi bundan.

Senol hocamda bu yetenek olmayabilir, futbolcularla 2 lo iliskilerizayif da olabilir, ama bunu iyi yapan yardımcılar tutabilir. Fb de enerji verecek karışımlar hazırlayan bir doktor bile var teknik ekipte.

AMA EN ÖNEMLİSİ KİŞİSEL GELİŞİM,neden Volkan böyle,OLCANİN formu neden düştü , Henriq de sorun ne hepsinin cevabi burada.

Hüseyin Başoğlu
03.11.2012, 12:20
Dün gs-ibb macını izledim,Umut Avrupa'da gelistirmistir kendini diye "beni" kandirirken,Buraktaki 3 aylık degisim beni sok etti,yardimlasan,asist yapan,bencilliği bırakmış bir oyun oynadı,birkaç maçtır böyle. SELÇUK,Engin'i hepimiz gördük gecen sene.

hocam futbolcular aynı futbolcular....2010 da bizde nasıl oynuyorlarsa suan gs dede öle oynuyorlar...tek fark burak kanattan forvete gecti...selcuk un hemen hemen butun pasları burak a ....burak ta yakında umut yoksa kaleye direk şut atıyor...umut her zamanki umut..çok kosan ama hala kazma umut ...

gsyi suan bekleyen en buyuk tehlike butun takımın burak a oynamaya baslıyacak olması...ve basladılarda aynı gecen sene bizimki gibi defansları kötü oyüzden gs geriye yaslanmaya basladı ve sprinter forvetle iş bitirmeye calısıyorlar....gs nin içinde gruplasmalarda var ve bu biraz basarısızlık gelmeye baslayınca daha fazlada günyüzüne çıkacak...

Cyzio
03.11.2012, 13:03
hiç zannetmiyorum.....

Sadece 38 hafta ligde kalıp Türkiye Kupası kazandıran Samet Aybabanın arkasında neden kimse durmadı....

Ya da takımı 2.yapıp kupa kazandıran Ziya Doğan neden gönderildi....

O gelincede " istikrar " deyip başkalarına verilmeyen gösterilmeyen sabır sadece ve sadece Ona gösteriliyor...
Not : Samet Aybaba , Ziya Doğanı bende çok eleştirdim. Şenol Güneşten iyi hoca olduklarını da iddia etmiyorum....ama mesele o değil....

mesele Trabzondaki kırılmaz yıkılmaz yapı... sürekli başarı içinde bu yapının değişmesi lazım.....

olmasi tesaduf degil..disaridan birinin basarili olmasi istenmiyor gibi geliyor..
neden hasan-huseyin-aymanli kadrolarin basina gecip durumu duzeltmeye calismiyorda selcuk-egemen-colman'li kadrolarin basina geciyor..

ortaya cikiyor..

Aman Allah'ım... Ne kadar güzel, ne kadar cesur tesbitler bunlar. Cesaretle yazabildiğiniz için, saygıyla ellerinizden öpüyorum.

Haddim olmayarak yukarıdaki örneklere, Bizans oyunlarının Trabzon'daki başlangıcı olan Leekens-Güneş hikâyesini de ilave etmek isterim. Sene 1993.

.

canna52
03.11.2012, 13:54
Aman Allah'ım... Ne kadar güzel, ne kadar cesur tesbitler bunlar. Cesaretle yazabildiğiniz için, saygıyla ellerinizden öpüyorum.

Haddim olmayarak yukarıdaki örneklere, Bizans oyunlarının Trabzon'daki başlangıcı olan Leekens-Güneş hikâyesini de ilave etmek isterim. Sene 1993.

.

daha gözümüzün önünde şenol güneşle 6 ay sonraya anlaşıp broos'u 6 ay için getirenlere, sonra bu adamı(broos'u) nasıl gönderirizin telaşına düşenlere kaybolan koca 1 sezonun hesabını soramadık. hala broos'a sallayan adamlar var burada.

MuratJ
03.11.2012, 14:16

ortaya cikiyor..

Aynen öyle. Gerçekler bunlar. Kaliteli, donanımlı, futbolu bilen bir hoca değil. Takıma da verecek olduğu hiçbirşey yok. Daha fazla alacak aksine. Bahsettiğin Ayman'lı, Hasan'lı kadroların başında hiçbir zaman olmadı. He bence olsaydı kesinlikle düşmemeye oynardık en fazla. O kötü kadrolar ardından bir şekilde birilerinin üstün emeğiyle kaliteli iskelet kurulur. Kuran adama sabredilmez çat diye Şenol Güneş gökten iner. O adamın ekmeğini yer ekmek biter. Sıra kendisinin ekmek yapmasına gelince batırır, rezil eder. Benim gördüklerim hep bunlar oldu.

artvints
03.11.2012, 15:00
Aynen öyle. Gerçekler bunlar. Kaliteli, donanımlı, futbolu bilen bir hoca değil. Takıma da verecek olduğu hiçbirşey yok. Daha fazla alacak aksine. Bahsettiğin Ayman'lı, Hasan'lı kadroların başında hiçbir zaman olmadı. He bence olsaydı kesinlikle düşmemeye oynardık en fazla. O kötü kadrolar ardından bir şekilde birilerinin üstün emeğiyle kaliteli iskelet kurulur. Kuran adama sabredilmez çat diye Şenol Güneş gökten iner. O adamın ekmeğini yer ekmek biter. Sıra kendisinin ekmek yapmasına gelince batırır, rezil eder. Benim gördüklerim hep bunlar oldu.

o muhteşem 2009 kadrosunun üzerine atlamadı ama, yarım sezon sözleşmesi daha olduğunu söyleyerek, geri çevirdi trabzonsporu sadece sözünü tutmak için.istese ben bırakmak istiyorum dese çok problem çıkarmazlardı çünkü sizin yapmadığınız şeyi yapıyolar saygı duyuyolar hoca ya.

insanların fikri neyse zikri de odur.ne olur böyle aşağılık fikirleri şenol hoca dan uzak tutun.şenol hoca ya bunları diyen başkalarına neler yapmaz düşünemiyorum bile.

oflubektas
03.11.2012, 16:00

Muhteşem tespitler, muhteşem ! Hugo Broos yönetiminde, gümbür gümbür şampiyonluğa gidiyoruz. Kasımpaşa deplasmanındayız, 7-0 maçı önde götürüyoruz, hatta Broos hoca ve bazı oyuncular son dakikalarda "yeter artık, daha atmayın, top çevirelim" diyor. Bu maçtan sonra başarıyı elin gavuruna yedirmemek isteyen yönetim, Broos'u kovuyor ve bu muhteşem takımın başına geçmek için kulis yapan Şenol Güneş'i takımın başına getiriyor.

Ne günlerdi be!

Ergin Varlibas
03.11.2012, 16:03
Bunlara ne sampiyonluk gostericeksin ne de baska birsey, hicbirsey haketmiyor bizim taraftar, hele su nankor olanlari

serdaracıl
03.11.2012, 17:16
Hocanın arkasında duralım istirar olsun diyoruz, öncekilerin arkasında neden durmadınız deniliyor. Seneye muhtemelen şenol'u gönderdik bari şu hocanın arkasında duralım diyeceğiz, aynı kişiler şenol'un arkasında neden durulmadı diyecekler. Ersun, Samet falan gönderilirken ağzını bile acmayanlarin bu isimler üzerinden hocaya vurması iki yüzlü bir tavir

Cyzio
03.11.2012, 19:32
Muhteşem tespitler, muhteşem ! Hugo Broos yönetiminde, gümbür gümbür şampiyonluğa gidiyoruz. Kasımpaşa deplasmanındayız, 7-0 maçı önde götürüyoruz, hatta Broos hoca ve bazı oyuncular son dakikalarda "yeter artık, daha atmayın, top çevirelim" diyor. Bu maçtan sonra başarıyı elin gavuruna yedirmemek isteyen yönetim, Broos'u kovuyor ve bu muhteşem takımın başına geçmek için kulis yapan Şenol Güneş'i takımın başına getiriyor.

Ne günlerdi be!

Alıntıladığım kısımlarda Broos'un adı geçmiyor. Sadece 2008-2009'da 3. olmuş takımın başına geçtiği söylenmiş. Bahsettiğiniz Kasımpaşa maçının bir komplo olduğu şu anda adını hatırlamadığım bir yönetici tarafından bile itiraf edildi.

Siz de sadece Broos kısmına itiraz ettiğinize göre, diğerlerini "Sükût ikrardan gelir." vecizesi mucibince kabullenmiş görünüyorsunuz. Bu da bizler için bir kâr.

Bu arada alıntıladığınız mesajımda, almaktan imtina ettiğiniz ikinci satırım hakkındaki görüşlerinizi de doğrusu merak etmekteyim.

Selamlar.

.

Armağan Dere
03.11.2012, 20:13
Derin Trabzonspor'un adamıdır Şenol Güneş.
Yönetimlerin karizmasını her zaman taraftara tercih etmiştir.

Tyler Durden
03.11.2012, 21:04
temcit plavi gibi bross ornegi verenlerde komiklesmeye basladi artik..bross'un
gecici olarak goreve geldigini anlamayacak kadar mi bu takimi takip
etmiyorsunuz..bross'u gondermek icin atilan taklalari gormediniz mi?
icinizdeki gunes sevgisi trabzonspor sevgisinin onune gecmis durumda.farkinda
bile degilsiniz.hugo bross asagi hugo bross yukari..adamin gorevde kaldigi sure
belli..sen iki senedir takimin canina okuyan adama toz kondurmuyorsunuz ama
obur taraftan bir kac ay gorevde kalmis,gitsin diye yoneticisinden futbolcusuna
binbir takla atilmis adama salliyorsun..kusura bakmayin ama hic samimi degilsiniz..

bu arada takim yeni sabir sabir diyenlere eskisehirspor'u izlemelerini
tavsiye ediyorum.onlarda yeni kuruldu sayilir..
10 macta 21 gol attilar..mac basina iki gol..bunu niye buraya yaziyorum?
bazi ezberlerinizi artik bozun arkadas..efsane hocaniz sizi uyutuyor..kendi
beceriksizligini ortbas etmek icin belli bahanelere siginiyor..
her yeni kurulan takim senol gunes'in takimi gibi yerlerde surunmuyor..
bunun farkina varmak lazim..

alper*
03.11.2012, 21:17
Broos geçici görevliydi fikrini anlayabilmek için ondan önce göreve getirilmeye çalışılan kişiye göz atalım: Samet Aybaba.

Ergin Varlibas
03.11.2012, 21:19
temcit plavi gibi bross ornegi verenlerde komiklesmeye basladi artik..bross'un
gecici olarak goreve geldigini anlamayacak kadar mi bu takimi takip
etmiyorsunuz..bross'u gondermek icin atilan taklalari gormediniz mi?
icinizdeki gunes sevgisi trabzonspor sevgisinin onune gecmis durumda.farkinda
bile degilsiniz.hugo bross asagi hugo bross yukari..adamin gorevde kaldigi sure
belli..sen iki senedir takimin canina okuyan adama toz kondurmuyorsunuz ama
obur taraftan bir kac ay gorevde kalmis,gitsin diye yoneticisinden futbolcusuna
binbir takla atilmis adama salliyorsun..kusura bakmayin ama hic samimi degilsiniz..

bu arada takim yeni sabir sabir diyenlere eskisehirspor'u izlemelerini
tavsiye ediyorum.onlarda yeni kuruldu sayilir..
10 macta 21 gol attilar..mac basina iki gol..bunu niye buraya yaziyorum?
bazi ezberlerinizi artik bozun arkadas..efsane hocaniz sizi uyutuyor..kendi
beceriksizligini ortbas etmek icin belli bahanelere siginiyor..
her yeni kurulan takim senol gunes'in takimi gibi yerlerde surunmuyor..
bunun farkina varmak lazim..

Bu kadar bos bakani daha once gormemistim.

Biz Senol Gunesi ismi yuzunden degil bize yasattiklari icin destekliyoruz. Bizi sampiyon yaptigi icin ona sabir gosteriyoruz. Adi yuzunden degil. Ama siz, seni 30 seneden sonra sampiyon yapmis bi adama takimin icine etti diyebilicek kadar nankorsunuz. Farkimiz burda.

Eskisehirspor 10 macta 21 gol atmis. Bu mu karsilastirdigin olay? Ona bakarsan ligde onlarin 14 puani var bizim 13. Nasil oluyor?

Gecen sene ilk defa sampiyonlar ligine cikmissin 7 puan aliyorsun, bu mu takimin icine etmek ?

Nasil dusunuyorsunuz bi anlasam, hak vericem de yok arkadas ne desek bos, sizde ne anlatsaniz bos cunku hicbir zaman ayni dusunemiyecegiz. Senol Gunes gitsin yerine gelene yiyecek olanda sizlersiniz, biz arkasinda durursak.

Bu kafayla hicbir yukselis gostermez takim. Boyle mal gibi her sene teknik direktor degisiriz, iki uc mac iyi top oynar, ilk performans dusuklugunde ya teknik hocayi yeriz ya da oynattigi Trabzonlu oyuncuyu.

Eskiden Hamiler, Unallar idol olurken, simdi Jajalar, Teofilolar idol olmaya baslamis. Bu iki futbolcu yuzunden Senol Gunes'i suclayan nankorler var aranizda siz hala neden bahsediyorsunuz.

Yollayin bakalim Senol Gunesi. Ben zaten onun yerinde olsam 1 dakika durmam surda.

artvints
03.11.2012, 21:20
Broos geçici görevliydi fikrini anlayabilmek için ondan önce göreve getirilmeye çalışılan kişiye göz atalım: Samet Aybaba.

peki şenol hoca nın ne gibi sorumluluğu var bu konuda?

MuratJ
03.11.2012, 21:56
Eskişehir son 3 maçta 10 gol atmış. Trabzonspor toplamda 7 gol atmış. Şenol Güneş takımı kuramıyor. Şenol Güneş teknik direktörlük bile yapamıyor. Bilmiyorum insanları artık salak yerine mi koyuyor 2 senedir yeni takım var taşlar yerine oturacak tarzı insanları salak yerine koyarcasına bahaneler... Arkadaş millette yeni takım kuruyor kimi ilk senede yepyeni takımıyla sana 25 puan takarak şampiyon oluyor, kimide en azından umut veriyor, futbolun doğrularını yapıyor, futbol oynuyor. Sende hiçbirşey yok. Belli ki birşey olabilecek kaliten falan da yok. Bıktırdın artık.

Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır. Einstein
Bide bu var...

alper*
03.11.2012, 21:58
peki şenol hoca nın ne gibi sorumluluğu var bu konuda?

Bilemem :) Ama belki Broos görevdeyken Türkiye'ye dönüyorum açıklamasını yapmayabilirdi.

serdaracıl
03.11.2012, 22:21
Ersun'u neden kovmuştuk peki.3 maçta 10 gol atmış takımı?

Yaşar
03.11.2012, 22:25
Ersun'u neden kovmuştuk peki.3 maçta 10 gol atmış takımı?

Ersun Yenal'ın gitmesine en büyük tepkiyi verenkerden birisiydim.
Çünkü o takım sıfırdan kurulmuş bir takımdı ve çoğu maçımızda da güzel futbol oynayıp, gol kaçırma yarışına giren adamlarımız nedeniyle şampiyonluk potasından uzaklaşmıştık.
Dip Not: Ersun Yenal'ı hiç sevmem ama iyi hocadır.

oflubektas
03.11.2012, 22:34
Alıntıladığım kısımlarda Broos'un adı geçmiyor. Sadece 2008-2009'da 3. olmuş takımın başına geçtiği söylenmiş. Bahsettiğiniz Kasımpaşa maçının bir komplo olduğu şu anda adını hatırlamadığım bir yönetici tarafından bile itiraf edildi.

Siz de sadece Broos kısmına itiraz ettiğinize göre, diğerlerini "Sükût ikrardan gelir." vecizesi mucibince kabullenmiş görünüyorsunuz. Bu da bizler için bir kâr.

Bu arada alıntıladığınız mesajımda, almaktan imtina ettiğiniz ikinci satırım hakkındaki görüşlerinizi de doğrusu merak etmekteyim.

Selamlar.

.

Sayın Hocam;

Vallahi bu başlıkta öyle uçuk şeyler yazılıp çiziliyor ki, her birine bir cevap yetiştirmeye vakit ve imkanı olmadığı için, onların da "sükut ikrardan gelir" diye kabullenildiğini düşünürseniz, o zaman ciddi bir anlaşılma kaygısı ortaya çıkıyor. Şimdi ben bir topluluk içinde tanıdığım bir insana "ne kadar dürüst bir insansın" dersem, bunun mefhum-u muhalifini alıp, diğerlerini şerefsiz olduğu anlamı çıkmaz herhalde. "Bizler" ve "kar" bahsini ise hiç anlayamadım, bu husustaki anlayış kıtlığımı mazur görün lütfen.

"Almaktan imtina ettiğim" mesele hakkındaki görüşlerim, işbu başlığın 878. sahifesinin, 21939. mesajı olarak mevcut. O uzun mesajla sayfayı yeniden doldurmak istemediğim için yeniden alıntılamıyorum.

Saygılarımla,

Tyler Durden
03.11.2012, 22:37
@Ergin Varlibas
ilk once suna bir aciklik getirelim..daha sampiyonluk gelmedi.
forumda kendi kendimizi kandirmaya gerek yok.bir gelsin hele..bunu hocaya
sallamak icin soylemiyorum..hoca o sezon basarili olmustur ona bir lafim yok..
ama sampiyonluk gelmedi daha..ben daha sampiyonluk falan gormedim..

ikincisi neyin nankorlugunden bahsediyorsun birader hayirdir?ikidir ayni
sey dilinden dusmuyor.sen kimsin yahu?bos bos konustugunu illa yuzunemi vuralim..
forum icerisinde kosulsuz hocayi destekleyen tonla
adam var ama hicbiri senin gibi bel alti vurmuyor..
nankormusuzde,biseyi haketmiyomusuzda..yazabildigin tek sey bumudur?
cl'den es kaza yedi puan topladik diye yapilan diger yanlislara susmamizmi gerekiyor..futbolda dun yok..
hos ben hocanin dununude begenmeyenlerdenim zaten..bu takim 2010-2011
sezonunun ikinci yarisindan itibaren dususte.o sezon cok kaliteli olan kadro
hocanin kusurlarini bir sekilde orttu ama ondan sonra kabak gibi hersey
ortaya cikti..o sezon ikinci yari oynadigimiz maclarin hepsinde kabir
azabini yasadik..rahat aldigimiz mac sayisi bir elin parmaklarini gecmez..

arkadas yere goge sigdiramadiginiz cl maclarinda cok mu iyiydik..inter macinda
tek pozisyona girdik gol oldu..100 mac yapsak 99unu adamlar alirdi..
sans bizden yanaydi..macin en iyi adami tolga..mukemmel isler basarmisiz
gibi konusmayin..yedi puani almak basaridir ama nasil aldigimizi cumle alem biliyor..
koskoca cl liginde yedi puan toplayan takim uefada psv'den toplamda alti tane
gol yiyerek elendi..ayni takim bu sezon basinda mezra takimina elendi..
ayni takim ligi liderin 20 kusur puan gerisinde bitirdi..
bir bucuk senedir istikrarli olarak yaptigimiz tek sey var?kotu futbol oynamak..
ben ve elestirenlerin bir cogu bundan rahatsiz..nankorluk falan degil..
ben takimi izledigimde rezil-ezik bir trabzonspor goruyorum..
bu da zoruma gidiyor.bunun en buyuk sorumlusu olarak gordugum adamida elestiririm pek tabii..
ben senol gunes'in iyi bir hoca olduguna inanmiyorum..bunu saha sonuclarina bakarak soylemiyorum..kurdugu kadrolara-oynattigi futbola
bakarak bunu soyluyorum..
on sayfada ortaya bir soru sormustum..bu adam neden hasan huseyin aymanli
kadrolarin basina gelmiyor?buna cevap verebilen yok tabii.

birde bir yalan uydurup sonra bu yalana inanmaktan vazgecin..
yeni hoca gelecekmis basini yiyecekmisiz..ersun'u yiyen biz degildik..
sizin zihniyetinizdeki yoneticilerdi-taraftarlardi..senol gunesten baska
bu takimi kimse yukariya tasiyamaz saplantisinda olanlardi..

istikrar kelimesinin ne anlama geldigini tam anlamayanlariniz var..
istikrar dediginiz sey sistemde olur..70 kere deneyip basarisiz oldugun sistemi 71.kez
deneyip basarili olmasini beklemek istikrar degildir..saplantidir..
hadi son bir bucuk senedir oynadigimiz rezil futbolu bir kenara koyalim.

yapilan transferlere bakalim..alinanlarin kalitesi yeterli mi degil mi isin orasina
hic girmeyecegim.bir suru adam aliniyor..tam olarak hangi futbolcuyu
hoca aldirdi hangi futbolcuyu yonetim aldi bileniniz var mi?
senol gunes bir kez cikip bu oyunculari ben istemedim,bu oyunculari
ben istedim seklinde bir aciklama yaptimi?yapmadi..yapmazda..
surekli bir gizem anasini satayim.bir cikiyor yonetime salliyor,bir cikiyor
giden oyunculardan dem vuruyor,bir cikiyor gelenlerle bir seyler yapmaya
calisiyoruz diyor..net birsey yok..cunku senol gunes isler kotu gittiginde
bu futbolculari yonetim aldirdi kozunu elinde bulundurmak istiyor.gidenlerin
yerini ben degil onlar doldurmadi diyecek ya beyzadem..
ondan dolayi transferlerde boyle gizemli bir tavir takiniyor,net konusmuyor..
tam olarak transfer isine mudahil olmuyor..
ben istikrari ne oyunda ne tranfferde nede baska bir seyde goruyorum.ilerisi
icin bizleri umutlandiracak bir sey goremiyorum.

ben butun bunlardan sonra bu adamin neyine guveneyimde kalmasini isteyeyim.
kimse babasinin hayrina bu kulupte gorev yapmiyor..
ortada donen paralar cok buyudu..senol gunes bakkal dukkani isletmiyor ki
olaya duygusal bakayim..hocanin bu yanlislari yuzunden trabzonspor
markasi zarar goruyor..isterse gecmiste cl sampiyonu olsun..arabesk
takilmakla bu isler malesef yurumuyor..terim magandasi ikinci
kez gs'a geldiginde kicina teneke baglanip gonderilmisti..niye?basarisiz oldugu icin..bu kural heryerde boyledir..uefa kupasini alan adama bunu yapmislardi..
futbolda basarili oldugun surece varsin..yoneticisi-futbolcusu-teknik direktoru..butun buyuk takimlar icin ayni sey gecerli.

eskisehir macini niye yazmisim onu bile anlayamamizsin..puan durumunu
hatirlatmana gerek yok..ayni puan tablosunda akhisar
sadece uc puan gerimizde..yeni takim kuran herkes surunmuyor manasinda
yazdim..mac basina iki gol atabilen takimda kurulabiliyor..
takimin iyi oynamasi icin ustunden iki sezon gecmesi gerekmiyor..
yine cok uzun yazdik ama yine bir sonra ki sayfa nankorsunuz leeyyyn diye ergen cikisi yapacaksin bundan da adim gibi eminim..

serdaracıl
03.11.2012, 22:42
Ersun'un yiyen biz degildik. Şenol'u da biz yemedik. Samet'i de. Derin Trabzon yedi. Sizin zihniyetinizdeki yöneticiler yedi hepsini. Oysa biz hepsinin yanindaydik

Cyzio
03.11.2012, 23:40
Sayın Hocam;

Vallahi bu başlıkta öyle uçuk şeyler yazılıp çiziliyor ki, her birine bir cevap yetiştirmeye vakit ve imkanı olmadığı için, onların da "sükut ikrardan gelir" diye kabullenildiğini düşünürseniz, o zaman ciddi bir anlaşılma kaygısı ortaya çıkıyor.

Sizi çok iyi anlıyorum. Çünkü aynı dertten ben de musdaribim. Siz dua edin gene, yazdıklarınıza fazla itiraz eden yok. Ben bir post bıraktım mı, forumun yarısı üzerime geliyor :D.

Şimdi ben bir topluluk içinde tanıdığım bir insana "ne kadar dürüst bir insansın" dersem, bunun mefhum-u muhalifini alıp, diğerlerini şerefsiz olduğu anlamı çıkmaz herhalde.

O topluluktaki alıngan kişi olarak sorayım :D:

Alıntıladığım mesajlardaki Şenol Güneş hakkındaki diğer suçlamaları kabul ediyor musunuz, yoksa onlara da argümanlarınız var mı?

Kasımpaşa maçının Broos'a yapılan bir komplo hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

"Bizler" ve "kar" bahsini ise hiç anlayamadım, bu husustaki anlayış kıtlığımı mazur görün lütfen.

Hiç kendinize haksızlık etmeyin. "Anlayış kıtlığı" insan görmesek, neyse. Ama gene de içinizi rahatlatacaksa, o cümleme açıklık getireyim: Şenol Güneş'in bazı seneler hazır kadrolara geldiği ve durum kötüyken takımın başına gelmediği gerçeğini kabullenmeniz, gerçeğin görülmesi açısından biz Trabzonspor taraftarları açısından bir kâr.

"Almaktan imtina ettiğim" mesele hakkındaki görüşlerim, işbu başlığın 878. sahifesinin, 21939. mesajı olarak mevcut. O uzun mesajla sayfayı yeniden doldurmak istemediğim için yeniden alıntılamıyorum.

Saygılarımla,

Ben Leekens'le ilgili kısımları alıntıladım. Araya giren maviler bana aittir.

93-94 sezonunda ise Şenol Güneş, Leekens'in istememesine rağmen, -kabul edelim ki- yönetimin zoruyla takıma yardımcı hoca olarak getirildi. Bu kısmı etik olarak doğru buluyor musunuz? Hatta İnönü'de 0-0 berabere kaldığımız bir Zeytinburnu maçında Şenol Hoca'yı yedek kulübesine aldırmadı. Yönetim ve hoca arasındaki gerginliğin sebeplerinden biri Şenol Güneş'in gelişi olsa da, temel sorun sezon başında saha sonuçlarındaki başarısızlık, Leekens başka adamları istemesine rağmen yönetimin Ukrayna'dan Gusev, Altay'dan Cengiz, Aydın'dan Osman gibi adamları almasıydı. Bizans oyunları başlıyor. Hatta çok istemesine rağmen, 92-93 sezonunda Sarıyer'den kiralık olarak aldığımız Küçük Soner'i (Hani şu vaktiyle Okan Buruk'un ayağını kıran adam) kadroda tutamayıp galatasaraya kaptırdık. Bir önceki sezonun yıldızı Jasek Cyzio'nun belinde disk kayması olduğu için Karşıyaka'ya satmak (kakalamak) zorunda kaldık. Bununla birlikte Sadri Şener'in kızıyla İstanbul'da aynı okulda okuyan çocuğunun ve eşinin Trabzon'u, hatta Türkiye'yi artık istememesi ve taraftarın sezonun hemen başında müthiş performans beklemesiyle oluşan yoğun tepkiler sonucu istifa etmek zorunda kaldı. Bu istifa kısmını ben sanki başka türlü hatırlıyorum. Onun yerine kadro Şenol Güneş'e emanet edildi. Bir başka mesajımda daha yazmıştım. Daha sezon başında Şenol yardımcılığa getirilir getirilmez, kardeşimle beraber, Leekens'in kuyusunu kazacağını, çok geçmeden bir şekilde takımın başına geçeceğini tahmin etmiştik. Ön gördüğümüz Bizans Oyunları, ligin dördüncü haftasında meyvesini vermişti.

Bu mesajıma cevap yazsanız bile, artık çıkacağım için, yarından önce ben size cevap yazamayacağım.

Sevgiler ve iyi geceler.

Ergin Varlibas
04.11.2012, 01:09
Nankorsunuz

MuratJ
04.11.2012, 01:43
Nankorsunuz

Cevap veremedi.

Kabul edin takıntınız, saplantınız olan Şenol Güneş iyi bir teknik direktör değil. Bu takımıda milim ileri götüremeyecek. İyi bir gelecek Şenol Güneş ile imkansız. Geliştirin futbol haznenizi dünyada ki tek teknik direktör Şenol Güneş değil. Trabzonspor'u düşünün birazcık.

tsukru61
04.11.2012, 01:59
@Ergin Varlibas
ilk once suna bir aciklik getirelim..daha sampiyonluk gelmedi.
forumda kendi kendimizi kandirmaya gerek yok.bir gelsin hele..bunu hocaya
sallamak icin soylemiyorum..hoca o sezon basarili olmustur ona bir lafim yok..
ama sampiyonluk gelmedi daha..ben daha sampiyonluk falan gormedim..

ikincisi neyin nankorlugunden bahsediyorsun birader hayirdir?ikidir ayni
sey dilinden dusmuyor.sen kimsin yahu?bos bos konustugunu illa yuzunemi vuralim..
forum icerisinde kosulsuz hocayi destekleyen tonla
adam var ama hicbiri senin gibi bel alti vurmuyor..
nankormusuzde,biseyi haketmiyomusuzda..yazabildigin tek sey bumudur?
cl'den es kaza yedi puan topladik diye yapilan diger yanlislara susmamizmi gerekiyor..futbolda dun yok..
hos ben hocanin dununude begenmeyenlerdenim zaten..bu takim 2010-2011
sezonunun ikinci yarisindan itibaren dususte.o sezon cok kaliteli olan kadro
hocanin kusurlarini bir sekilde orttu ama ondan sonra kabak gibi hersey
ortaya cikti..o sezon ikinci yari oynadigimiz maclarin hepsinde kabir
azabini yasadik..rahat aldigimiz mac sayisi bir elin parmaklarini gecmez..

arkadas yere goge sigdiramadiginiz cl maclarinda cok mu iyiydik..inter macinda
tek pozisyona girdik gol oldu..100 mac yapsak 99unu adamlar alirdi..
sans bizden yanaydi..macin en iyi adami tolga..mukemmel isler basarmisiz
gibi konusmayin..yedi puani almak basaridir ama nasil aldigimizi cumle alem biliyor..
koskoca cl liginde yedi puan toplayan takim uefada psv'den toplamda alti tane
gol yiyerek elendi..ayni takim bu sezon basinda mezra takimina elendi..
ayni takim ligi liderin 20 kusur puan gerisinde bitirdi..
bir bucuk senedir istikrarli olarak yaptigimiz tek sey var?kotu futbol oynamak..
ben ve elestirenlerin bir cogu bundan rahatsiz..nankorluk falan degil..
ben takimi izledigimde rezil-ezik bir trabzonspor goruyorum..
bu da zoruma gidiyor.bunun en buyuk sorumlusu olarak gordugum adamida elestiririm pek tabii..
ben senol gunes'in iyi bir hoca olduguna inanmiyorum..bunu saha sonuclarina bakarak soylemiyorum..kurdugu kadrolara-oynattigi futbola
bakarak bunu soyluyorum..
on sayfada ortaya bir soru sormustum..bu adam neden hasan huseyin aymanli
kadrolarin basina gelmiyor?buna cevap verebilen yok tabii.

birde bir yalan uydurup sonra bu yalana inanmaktan vazgecin..
yeni hoca gelecekmis basini yiyecekmisiz..ersun'u yiyen biz degildik..
sizin zihniyetinizdeki yoneticilerdi-taraftarlardi..senol gunesten baska
bu takimi kimse yukariya tasiyamaz saplantisinda olanlardi..

istikrar kelimesinin ne anlama geldigini tam anlamayanlariniz var..
istikrar dediginiz sey sistemde olur..70 kere deneyip basarisiz oldugun sistemi 71.kez
deneyip basarili olmasini beklemek istikrar degildir..saplantidir..
hadi son bir bucuk senedir oynadigimiz rezil futbolu bir kenara koyalim.

yapilan transferlere bakalim..alinanlarin kalitesi yeterli mi degil mi isin orasina
hic girmeyecegim.bir suru adam aliniyor..tam olarak hangi futbolcuyu
hoca aldirdi hangi futbolcuyu yonetim aldi bileniniz var mi?
senol gunes bir kez cikip bu oyunculari ben istemedim,bu oyunculari
ben istedim seklinde bir aciklama yaptimi?yapmadi..yapmazda..
surekli bir gizem anasini satayim.bir cikiyor yonetime salliyor,bir cikiyor
giden oyunculardan dem vuruyor,bir cikiyor gelenlerle bir seyler yapmaya
calisiyoruz diyor..net birsey yok..cunku senol gunes isler kotu gittiginde
bu futbolculari yonetim aldirdi kozunu elinde bulundurmak istiyor.gidenlerin
yerini ben degil onlar doldurmadi diyecek ya beyzadem..
ondan dolayi transferlerde boyle gizemli bir tavir takiniyor,net konusmuyor..
tam olarak transfer isine mudahil olmuyor..
ben istikrari ne oyunda ne tranfferde nede baska bir seyde goruyorum.ilerisi
icin bizleri umutlandiracak bir sey goremiyorum.

ben butun bunlardan sonra bu adamin neyine guveneyimde kalmasini isteyeyim.
kimse babasinin hayrina bu kulupte gorev yapmiyor..
ortada donen paralar cok buyudu..senol gunes bakkal dukkani isletmiyor ki
olaya duygusal bakayim..hocanin bu yanlislari yuzunden trabzonspor
markasi zarar goruyor..isterse gecmiste cl sampiyonu olsun..arabesk
takilmakla bu isler malesef yurumuyor..terim magandasi ikinci
kez gs'a geldiginde kicina teneke baglanip gonderilmisti..niye?basarisiz oldugu icin..bu kural heryerde boyledir..uefa kupasini alan adama bunu yapmislardi..
futbolda basarili oldugun surece varsin..yoneticisi-futbolcusu-teknik direktoru..butun buyuk takimlar icin ayni sey gecerli.

eskisehir macini niye yazmisim onu bile anlayamamizsin..puan durumunu
hatirlatmana gerek yok..ayni puan tablosunda akhisar
sadece uc puan gerimizde..yeni takim kuran herkes surunmuyor manasinda
yazdim..mac basina iki gol atabilen takimda kurulabiliyor..
takimin iyi oynamasi icin ustunden iki sezon gecmesi gerekmiyor..
yine cok uzun yazdik ama yine bir sonra ki sayfa nankorsunuz leeyyyn diye ergen cikisi yapacaksin bundan da adim gibi eminim..imza...

artvints
04.11.2012, 02:25
Cevap veremedi.

Kabul edin takıntınız, saplantınız olan Şenol Güneş iyi bir teknik direktör değil. Bu takımıda milim ileri götüremeyecek. İyi bir gelecek Şenol Güneş ile imkansız. Geliştirin futbol haznenizi dünyada ki tek teknik direktör Şenol Güneş değil. Trabzonspor'u düşünün birazcık.

kimdir iyi t.direktör, trabzonsporun başına gelebilecek, onun örneğini verin, ordan bi sonuca varalım.

Ergin Varlibas
04.11.2012, 02:47
Cevap veremedi.

Yok ya ugrasamicam artik cidden, uzun bi cevap yazicam sonra okunmadan ayni seyleri soyluceksiniz. Artik gerek gormuyorum. Emin ol senden cok dusunuyorum Trabzonsporu. Futbol haznem de emin ol seninkini 10 a katlar MuratJ.

jojuk
04.11.2012, 10:15
Yok ya ugrasamicam artik cidden, uzun bi cevap yazicam sonra okunmadan ayni seyleri soyluceksiniz. Artik gerek gormuyorum. Emin ol senden cok dusunuyorum Trabzonsporu. Futbol haznem de emin ol seninkini 10 a katlar MuratJ.
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2012/11/04/632x314/20638124228.jpg?7771473197020121104020931

yoksa şenol güneş kendisi istifa verecek haberiniz ola

jojuk
04.11.2012, 10:25
http://www.haber61.net/d/news/66161.jpg (http://www.haber61.net/emre-gural-sans-bekliyor-129228h.htm)

oynat şunu şenol güneş yazık bu cocuga

jojuk
04.11.2012, 10:34
şenol güneşi savunanlara söliyorum çok çok 3 hafta savunacaksınız az kaldı belki de 3 haftadan daha az istifa edecek bakalım o zaman ne diceksiniz takım gitti kan kaybediyor kimse trabzonsporu düşünmüyor illede şenol güneş diyolar yok böle bir saplantı .......

Tolga
04.11.2012, 10:49
3 Hafta sonra kovulacaksa biz niye 3 hafta sonra bişey söyleyelim ki.Yeni gelen adamsa tebrik eder, Trabzon'un başarısı için yanında dururuz.

Önüne gelen konuşuyor arkadaş, herkes adam, herkes Polat Alemdar anasını satayım . . .

Cümle kuramayan adamlar delikanlı olmuş forumda, nefretleri neye çözemiyoruz.Konuşturanlara kırgınım . . .

Yiğit Gayretli
04.11.2012, 12:20
Burada yazılıp çizilenlerin tamamı, Şenol Güneş'in bu takımı yıllar yıllar üstüne şampiyon yaptığı gerçeğini değiştirmiyor maalesef.

Mellih
04.11.2012, 12:52
Jaja ligin 21. haftasında kaçacaktı, futbolcular zor ikna etti.

2011'in 21. haftasında Jaja kaçmış olsaydı neler olurdu? Bu adamı hoca göndermiş demek insafsızlık.

gönderdi demedim. uzaklaştırdı dedim. yani jajanın tekrar takıma katılma durumu vardı. şenol güneş onay vermedi..

Mellih
04.11.2012, 12:58
beyler bizede bi mustafa denizli dönemi lazım :)

alper*
04.11.2012, 13:13
Burada yazılıp çizilenlerin tamamı, Şenol Güneş'in bu takımı yıllar yıllar üstüne şampiyon yaptığı gerçeğini değiştirmiyor maalesef.
Takımın şampiyon olmuş olması da, iki senedir oynanan futbolun niteliğini ya da bizim attığımız gol sayısını veya Avrupa'da elendiğimiz köy takımlarının varlığını değiştirmiyor :)

Emrah KabuL
04.11.2012, 13:19
Takımın şampiyon olmuş olması da, iki senedir oynanan futbolun niteliğini ya da bizim attığımız gol sayısını veya Avrupa'da elendiğimiz köy takımlarının varlığını değiştirmiyor :)

Yok canım onları değiştirir.

Armağan Dere
04.11.2012, 13:31
Küfredelirek gönderilen Ersun Yanal
Antebi 4'ledi bu hafta
gümbür gümbür gidiyorlar.
Bakalım bu hafta ne gibi sürprizleri var Hocanın bize.
Necati'yi niye almadın?
şaşardım zaten doğru adamı önerebilsen.

Burak Sahin
04.11.2012, 13:35
beyler bizede bi mustafa denizli dönemi lazım :)

Aynen, kisa dönemde takimi en az zararla atlatabilecegimiz ve elindeki kadronun niceligine, niteligine bakip aglamadan ona uygun bir sistem bulup oynatabilen özellikle GECMISI basarilarla dolu iyi bir hoca...

ÇAĞDAŞ AYDIN
04.11.2012, 13:48
Bir kardeşim içinizdeki Şenol Güneş sevgisi Trabzonspor u bile geçmiş demiş.
Trabzonspor u neden seviyoruz peki ?
Trabzonspor bir stad , bir klüp binası değil ki ?
Trabzonspor bir efsane , ufacık bir şehirden çıkıp güce tapan milyonlarca taraftarı olan istanbul takımlarına kafa tutmuş bir takım.
Eskişehir li olmayıp da Eskişehirspor u tutanı gördünüz mü ?
Ama Trabzon lu olmayıp Trabzonspor u tutanlar var benim gibi, yöneticimiz Nevzat Aydın gibi. Neden sizce ?
Bunu sağlayan Trabzonspor un Dozer Cemil gibi, Şenol Güneş gibi , Özkan Sümer gibi , Özyazıcı gibi değerleridir.
Bu değerleri yıpratırsak,kaybedersek, işte o zaman Trabzonspor küçülür.
Beşiktaş a 7-1 yenildiğimiz maçtan sonraki maç Tribünler full dolmuştu.
İşte Trabzonspor u büyük yapan budur. Yoksa 30 senedir resmi olarak şampiyon olamayan bir takım nasıl büyük kalır.

Ben Şenol Güneş e getirilen teknik eleştirilere bir şey demiyorum. Ama kişiliğine yapılan eleştirileri kabul etmiyorum.
Şenol Güneş bile adam değilse kime inanıcaz biz ? O zaman niye duruyoruz burda ?
Şenol Güneş bile adam değilse geriye bir stadın ve bir tesisin duvarlarından başka bir şey kalmaz.
Trabzon lu olup Şenol Güneş in adamlığına laf edenleri de anlamıyorum.
En çok savunması gerekenler onlar bence.

ESER
04.11.2012, 13:55
Aynen, kisa dönemde takimi en az zararla atlatabilecegimiz ve elindeki kadronun niceligine, niteligine bakip aglamadan ona uygun bir sistem bulup oynatabilen özellikle GECMISI basarilarla dolu iyi bir hoca...

basararili GECMISI ile ilgili azizin soyledigi bir cumleyi de hatirlamak lazim. madem gecmisi referans aliyorsun:cool: " takimi biz sampiyon yaptik ama havasini o atiyor " a.y

Burak Sahin
04.11.2012, 13:59
basararili GECMISI ile ilgili azizin soyledigi bir cumleyi de hatirlamak lazim. madem gecmisi referans aliyorsun:cool: " takimi biz sampiyon yaptik ama havasini o atiyor " a.y

Yok yanlis anons ben gecmisi baz almiyorum da extra büyük harfle yazdim malum su anda forumda son moda bugünü Senol Günesin 15 yil önce yaptiklariyla savunmak...

Yiğit Gayretli
04.11.2012, 14:47

Bizi 27 sene üstüne şampiyon yapmış ve bu kulübün efsanesi olan adamın buna kredisi vardır.

İstediğiniz kadar inkar edebilirsiniz :)

Aradaki geçiş dönemlerini ve sağlıksız ortamı es geçmek de yanlış değerlendirmeye götürür. Ama o kısımlara çok giremeyeceğim. Sonra bahane üretiyor oluyorum :) Sanki o olaylar sürecin dışında ve alakasız şeylermiş gibi...

alper*
04.11.2012, 15:04
Mustafa Denizli mi? Zaten sahip olabileceğimiz en iyi Türk antrenör ile çalışıyoruz. :)

Şenol hoca görevi bıraktığında yerine bir Türk geçerse zararlı çıkarız.

Fatih Öztürk
04.11.2012, 17:04
Süper bir başkan ve Lucescu.Trabzonsporun hakettiği budur.

artvints
04.11.2012, 17:06
Bir kardeşim içinizdeki Şenol Güneş sevgisi Trabzonspor u bile geçmiş demiş.
Trabzonspor u neden seviyoruz peki ?
Trabzonspor bir stad , bir klüp binası değil ki ?
Trabzonspor bir efsane , ufacık bir şehirden çıkıp güce tapan milyonlarca taraftarı olan istanbul takımlarına kafa tutmuş bir takım.
Eskişehir li olmayıp da Eskişehirspor u tutanı gördünüz mü ?
Ama Trabzon lu olmayıp Trabzonspor u tutanlar var benim gibi, yöneticimiz Nevzat Aydın gibi. Neden sizce ?
Bunu sağlayan Trabzonspor un Dozer Cemil gibi, Şenol Güneş gibi , Özkan Sümer gibi , Özyazıcı gibi değerleridir.
Bu değerleri yıpratırsak,kaybedersek, işte o zaman Trabzonspor küçülür.
Beşiktaş a 7-1 yenildiğimiz maçtan sonraki maç Tribünler full dolmuştu.
İşte Trabzonspor u büyük yapan budur. Yoksa 30 senedir resmi olarak şampiyon olamayan bir takım nasıl büyük kalır.

Ben Şenol Güneş e getirilen teknik eleştirilere bir şey demiyorum. Ama kişiliğine yapılan eleştirileri kabul etmiyorum.
Şenol Güneş bile adam değilse kime inanıcaz biz ? O zaman niye duruyoruz burda ?
Şenol Güneş bile adam değilse geriye bir stadın ve bir tesisin duvarlarından başka bir şey kalmaz.
Trabzon lu olup Şenol Güneş in adamlığına laf edenleri de anlamıyorum.
En çok savunması gerekenler onlar bence.

en büyük hata da burda yapılıyo, trabzonsporu veya herhangi bişeyi kişilerden bağımsız olarak değerlendirmek. Ama önce insan vardı, trabzonspor yoktu, trabzonspor u bu değere ulaştıran , 70 lerdeki sahaya çıkan inançlı insanlardı, ve o takımın kaptanı da şenol güneşti.bence içinde insan olmadan trabzonspor bütün herkesten üstündür demek doğru bi bakış açısı değil, bu değerlendirme karşılıklı olmalıdır, illaki bi taraf üstün kılınıcaksa, bu insan öncelikli olmalıdır.çünkü trabzonsporu sevmek, yattara nın çalımlarını sevmek, fatih tekke nin kafa gollerini tekrar tekrar izlemek ve şenol güneş in duruşuna, adamlığına hayran olmaktır.bunları çıkarınca hakikaten de geriye pek bişey kalmıyo.

ibrahim
04.11.2012, 17:08
Küfredelirek gönderilen Ersun Yanal
Antebi 4'ledi bu hafta
gümbür gümbür gidiyorlar.
Bakalım bu hafta ne gibi sürprizleri var Hocanın bize.
Necati'yi niye almadın?
şaşardım zaten doğru adamı önerebilsen.

O dörtleten futbolculari en yakin zamanda Istanbul takimlarina ayartmaya baslar yakinda... ;)

h@msi61
04.11.2012, 18:06
Süper bir başkan ve Lucescu.Trabzonsporun hakettiği budur.

Mehmet Ali Yilmaz ve Sadi Tekelioglu. Taraftarin hakettigi de budur.

alper*
04.11.2012, 18:09
Herkes kendine yakışanı ister ;)

Yaşar
04.11.2012, 18:17

Ben bu adamları hakettiğimi düşünmüyorum.
Allah'a şükürler olsun ki başkanımdan memnunum, keza Trabzonspor tarihinin en fazla para harcayan ve 27 yıl aradan sonra şampiyonluk gören başkan ünvanı var.
Teknik direktörümde geçen yıla kadar başarılı bir teknik direktörlük yapmış, bununla beraber birçok taraftar tarafından desteklenmiş ve bu zamana kadar gelmiştir.
Ama an itibari ile futbolcu kadromuzdaki bazı isimlerden bile daha formsuz ve kötü bir performaans göstermekte.
Düzeleceğine dair de hiçbir belirti yok.
Sürekli aynı hataları tekrar ederek ve bazı şeylerde inat ederek takımı bulunduğu durumdan ileri götürme ihtimali yok.
2 hafta önce zirve ile hala 2 puan fark var diye kendimizi avuturken, Salı günü en alttaki takımla 5 puan fark kalma ihtimali var.

Fatih Öztürk
04.11.2012, 18:31

Trabzonsporun parasını Sadri efendi gibi har vurup harman savuracak bir başkan olmasın.

Bugün Ali Ağaoğlu gibi her alanda profesyonel vizyon sahibi başkan ve avrupada kariyer yapmış ve işine hevesi olan hoca lazım.

Burak Sahin
04.11.2012, 18:46
2 Yil önce SPK da Trabzonsporu 100 trilyon zarardan kurtardigin icin tsk ederim baskanim...

Fatih Öztürk
04.11.2012, 18:58
Adrian ve Henrique gibi tenekelere 50 milyon tl masraf ettiğin için sağol başkan.

h@msi61
04.11.2012, 19:08
Herkes kendine yakışanı ister ;)

Sen burda ikili polemige girmekten, bilmemne yapmaktan korkuyorum bidibidilari yapmiyor muydun daha yeni, ne oldu simdi, polemik mi istiyorsun ?

Ben sizlere yakisani yazdim, ne yazik ki biz istisna kaliyoruz, istisnalar da kaydeyi bozmuyor.

h@msi61
04.11.2012, 19:12
Trabzonsporun parasını Sadri efendi gibi har vurup harman savuracak bir başkan olmasın.

Bugün Ali Ağaoğlu gibi her alanda profesyonel vizyon sahibi başkan ve avrupada kariyer yapmış ve işine hevesi olan hoca lazım.

Sorun bu iste, kisilere bagli oldugumuz, kurumsal yapi kurmadigimiz muddetce o gitsin bu gelsin diyip durmaya devam ederiz.
Senol hoca bunlari soyleyip durdugunda kendisini anlayamayan kalin kafali taraftarlarimiz tarafindan "felsefe" yapmakla suclaniyor ne yazik ki...

Kurumsalliktan o kadar bihaber taraftarimiz var ki, hocadan hem takini yonetmesi, hem futbolcu arastirip bulmasini bekliyorlar. Dunya eski dunya degil, her is o isten muthis anlayan profesyonellere bolusturuluyor. Hoca transferde gerekli mevkiyi belirler, yonetim transfere ayiracagi butceyi bildirir, transferden sorumlu kisiler de bu dogrultuda en uygun kisileri hocaya bildirir, hoca da secer iclerinden. Oysa bizim kulubun menejerlerle transfer yapan bir yonetimi ve hocayi 20 sene once kurdugu kadroyla elestiren vizyonsuz taraftari var ne yazik ki.
Bu kadar olumsuzluga ragmen vallhi yine iyi gidiyor su takim, masallah demek lazim.

Fatih Öztürk
04.11.2012, 19:20
Sorun bu iste, kisilere bagli oldugumuz, kurumsal yapi kurmadigimiz muddetce o gitsin bu gelsin diyip durmaya devam ederiz.
Senol hoca bunlari soyleyip durdugunda kendisini anlayamayan kalin kafali taraftarlarimiz tarafindan "felsefe" yapmakla suclaniyor ne yazik ki...

Ağaoğlu gibi işadamları profesyonel çalışır.çalışma kadrosu avrupanın önde gelen mühendis ve mimarlarından oluşuyor.futbola el atsa tabikide işinde olduğu gibi profesyonel insanlarla çalışır.Ağaoğlunu sadece örnek verdim.başkasıda olabilir pekala.Sadri Şenerin ekibi kurumsalmı mesela?Hasan Yener,Nevzat Şakar camianın 2.ve 3.numaralı isimleri.bunlar kurumsal yapının başıysa bende başbakanım.varmı itirazı olan?

MuratJ
04.11.2012, 19:21
Sen burda ikili polemige girmekten, bilmemne yapmaktan korkuyorum bidibidilari yapmiyor muydun daha yeni, ne oldu simdi, polemik mi istiyorsun simdi?

Ben sizlere yakisani yazdim, ne yazik ki biz istisna kaliyoruz, istisnalar da kaydeyi bozmuyor.

Şenol Güneş saplantını bir kenara koy. Takım sahada ne yapıyor futbol adına 15 resmi maç olmuştur sene başından beri neredeyse ? 1. maç ve sonuncu maçı kıyaslarsan olumlu anlamda milim fark var mı ? Yok. Daha neyin derdindesiniz yahu siz. Adam teknik direktörlük yapamıyor işte. Trabzon'da %100 kazanmamız gereken Mersin maçını hatırla Mersin bizi öyle bir ezmişti ki ben sinirden ne yapacağımı şaşırmıştım. Ligin en moruk takımı Mersin güya küçülen bjk nin şu dakika itibariyle dalga geçtiği Mersin. Bıktırdınız yemin ediyorum. Adam resmen dalga geçiyor takımlada taraftarlada. 5 para etmez hocalığı.

Bi önceki sayfada Tyler Durden isimli kullanıcının yazdığı uzun mesajıda tekrar tekrar okuyun. Onun üzerinden gitmeyi deneyin gidebilirseniz.

Ahmet Erkan Sezgün
04.11.2012, 19:26
Pes cidden pes artık Şenol hocanın kişiliğine de laf edilmeye çalışılıyor ya diyecek bir şey bulamıyorum,fakat normal daha düne kadar bazıları Şenol hoca gitsin Shota gelsin diyorlardı,hani yönetimi vizyon konusunda eleştiriyoruz ya işte bazı taraftarında vizyonu o kadar.

2010-2011 sezonunda Şampiyonlukta Şenol hocanın hiç payı yok ! Kovulan adamlarla,daha düne kadar kadro dışı bırakılan adamları aldı toparladı ve bir takım yarattı,sonra ne oldu o takıma,kimler dağıttı güzelim takımı ?

Bazı arkadaşlar ya cidden futboldan anlamıyorlar yada sırf hocaya saldırmak için eleştiri yapıyorlar.Kardeşim bu takımın iskeleti zayıf kim ne derse desin,orta sınıf oyuncu dolu takımda,takıma seviye attıracak oyuncu yok,sanal kahramanlarla buralarda kadrolar yapılıyor,22 Zeki diye çocuğu Dani Alves gibi gösterme uğraşını anlamıyorum,bu adama genç deniliyor birde.Sivil hayatta evet genç ama futbol hayatı için genç değil ve bu çocuktan Trabzonspor'un sağ beki olmaz,Mustafa'dan stoperi olmaz,Bursadan kovulan Volkan,G.Birliğinin sözleşme yenilemediği Yasin,Antep oyuncusu Sapara ve diğer 3. sınıf yabancılarla bu işler olmuyor.İster kabul et istersen etme ama senin kadron zayıf,hemde o kadar para harcamana rağmen zayıf.

Yarıştığın takımların kadrolarına bak birde sana bak,o döküntü denilen kanatsız kartalda bile her an skoru değiştirecek Fernandez denilen adam var,söylermisiniz benim takımımda böyle bir adam var mı ?Rakipler bile oyuncu kalitemi bildiği için artık Avni Aker'e geldiklerinde defansa çekilmiyorlar kafa kafaya oynuyorlar,çünkü oyuncu kaliten belli senin kim ne derse desin,sabaha kadar burada tartışırım iyi diyenlerle.

Hepinize Mutlu Hafta Sonları Dilerim....

h@msi61
04.11.2012, 19:30
Ağaoğlu gibi işadamları profesyonel çalışır.çalışma kadrosu avrupanın önde gelen mühendis ve mimarlarından oluşuyor.futbola el atsa tabikide işinde olduğu gibi profesyonel insanlarla çalışır.Ağaoğlunu sadece örnek verdim.başkasıda olabilir pekala.Sadri Şenerin ekibi kurumsalmı mesela?Hasan Yener,Nevzat Şakar camianın 2.ve 3.numaralı isimleri.bunlar kurumsal yapının başıysa bende başbakanım.varmı itirazı olan?

Trabzonspor artik buyuk paralarin dondugu bir sirket, ben yonetecek kisilerin tam zamanli bu isi yapmasi gerektigini dusunuyorum, birilerinin ismini duyurma amaciyla ek is olarak yapmasi gerektigini degil.

Nevzat Sakar, Hasan Yener gibi adamlari gordukce takimin haline sabah aksam sukrediyorum zaten ben :)

alper*
04.11.2012, 19:33
Kendisinden fazla gol attığımız tek takım, kötü örnek verilmesi gerektiğinde nedense herkesin ilk aklına gelen Akhisarspor :)

Fatih Öztürk
04.11.2012, 19:38
Trabzonspor artik buyuk paralarin dondugu bir sirket, ben yonetecek kisilerin tam zamanli bu isi yapmasi gerektigini dusunuyorum, birilerinin ismini duyurma amaciyla ek is olarak yapmasi gerektigini degil.

Nevzat Sakar, Hasan Yener gibi adamlari gordukce takimin haline sabah aksam sukrediyorum zaten ben :)

Haklısın.bende senin gibi istiyorum ama istediğimiz imkansız bir şey.Trabzonspor her zaman birilerinin reklam malzemesi olacaktır.tüm camialarda olduğu gibi.

serdaracıl
04.11.2012, 19:55
şenol güneşi savunanlara söliyorum çok çok 3 hafta savunacaksınız az kaldı belki de 3 haftadan daha az istifa edecek bakalım o zaman ne diceksiniz takım gitti kan kaybediyor kimse trabzonsporu düşünmüyor illede şenol güneş diyolar yok böle bir saplantı .......

Yeni hocayı savunacağız.

canna52
04.11.2012, 20:14
Yarıştığın takımların kadrolarına bak birde sana bak,o döküntü denilen kanatsız kartalda bile her an skoru değiştirecek Fernandez denilen adam var,söylermisiniz benim takımımda böyle bir adam var mı ?Rakipler bile oyuncu kalitemi bildiği için artık Avni Aker'e geldiklerinde defansa çekilmiyorlar kafa kafaya oynuyorlar,çünkü oyuncu kaliten belli senin kim ne derse desin,sabaha kadar burada tartışırım iyi diyenlerle.

kadro kaliten çok iyi değil kabul ama bu futbolu oynayacak kadar da kötü değil. videotona karşı 210 dk. pozisyona giremeyen bir takımı oyuncu kalitesi bakımından eleştiremezsin sadece. akhisar bile olsaydı pozisyona girerdi en azından. bizim ihtiyacımız olan tek şey doğru sistem. önliberolu çağdışı futboldan bir an önce vazgeçip, şampiyon olduğumuz çift yönlü ortasahaya dönmemiz lazım.

bu sisteme ibrahimoviç gelsin başarılı olamaz bende bunu sabaha kadar tartışırım.

Ergin Varlibas
04.11.2012, 20:14
Pes cidden pes artık Şenol hocanın kişiliğine de laf edilmeye çalışılıyor ya diyecek bir şey bulamıyorum,fakat normal daha düne kadar bazıları Şenol hoca gitsin Shota gelsin diyorlardı,hani yönetimi vizyon konusunda eleştiriyoruz ya işte bazı taraftarında vizyonu o kadar.

2010-2011 sezonunda Şampiyonlukta Şenol hocanın hiç payı yok ! Kovulan adamlarla,daha düne kadar kadro dışı bırakılan adamları aldı toparladı ve bir takım yarattı,sonra ne oldu o takıma,kimler dağıttı güzelim takımı ?

Bazı arkadaşlar ya cidden futboldan anlamıyorlar yada sırf hocaya saldırmak için eleştiri yapıyorlar.Kardeşim bu takımın iskeleti zayıf kim ne derse desin,orta sınıf oyuncu dolu takımda,takıma seviye attıracak oyuncu yok,sanal kahramanlarla buralarda kadrolar yapılıyor,22 Zeki diye çocuğu Dani Alves gibi gösterme uğraşını anlamıyorum,bu adama genç deniliyor birde.Sivil hayatta evet genç ama futbol hayatı için genç değil ve bu çocuktan Trabzonspor'un sağ beki olmaz,Mustafa'dan stoperi olmaz,Bursadan kovulan Volkan,G.Birliğinin sözleşme yenilemediği Yasin,Antep oyuncusu Sapara ve diğer 3. sınıf yabancılarla bu işler olmuyor.İster kabul et istersen etme ama senin kadron zayıf,hemde o kadar para harcamana rağmen zayıf.

imza

canna52
04.11.2012, 20:20
imza

imza demekle olmuyor..

şu takımı lucescuya ver şampiyon yapar.

bu halde ilk 10 a girmemiz başarıdır.

canna52
04.11.2012, 20:24
şu anda ordunun maçını izliyorum. sahaya bakınca takımın ne oynamaya çalıştığını görebiliyorsun. trabzonspor ise bunun tam tersi. ne oynadığımızı, ne yapmaya çalıştığımızı bilen varsa bizi de aydınlatsın..

Doğukan Uçan
04.11.2012, 20:25
Ligin en kötü takımıyız açık ve net bi rakiplere bakıyorum bide bize.

Ergin Varlibas
04.11.2012, 20:27
imza demekle olmuyor..

Lucescuya ver sampiyon yapar demekle de olmuyor malesef. Keza bizi sampiyon yapan bir teknik direktor var basimizda

Ahmet Erkan Sezgün
04.11.2012, 20:37
kadro kaliten çok iyi değil kabul ama bu futbolu oynayacak kadar da kötü değil. videotona karşı 210 dk. pozisyona giremeyen bir takımı oyuncu kalitesi bakımından eleştiremezsin sadece. akhisar bile olsaydı pozisyona girerdi en azından. bizim ihtiyacımız olan tek şey doğru sistem. önliberolu çağdışı futboldan bir an önce vazgeçip, şampiyon olduğumuz çift yönlü ortasahaya dönmemiz lazım.

bu sisteme ibrahimoviç gelsin başarılı olamaz bende bunu sabaha kadar tartışırım.

Sevgili dostum o Videoton'un Avrupa liginde neler yaptığını görüyorsun değil mi ? Adı küçük olabilir ama adamlar güzel bir ekip meydana getirmişler,S.Lizbon'a 3 tane attı bahsettiğin basit ekip,hadi bizim hoca işi bilmiyor S.Lizbon'un hocasıda mı bilmiyor işi ?

Bende ön liberolu sisteme karşıyım fakat senin elinde oyunu çift yönlü oynayacak oyuncu var mı ? Senin ortasahanda ki oyuncularının gol ortalaması kaç acaba ? Hani hocayı eleştirelim kabulum ama birazda insaf edelim ben bunu söylemek istiyorum,elinde çok daha iyi oyuncular varda mı oynatmıyor ?

Herkes eleştirilir bu normaldir ama kişiliğine hele ki söz konusu Şenol hoca ise kimse saldıramaz buna haddi yok kimse kusurabakmasın.Elinde ki malzeme bu bundan ötesi olmuyor işte,değil Lucescu Morinho gelse nafile kimse kusurabakmasın bu takım zayıf,orta sınıf hayatl kurmanın alemi yok,Selçuk'u bir sezon kalacak diye taraftarı oyalayıp sonrada istanbul'u istiyordu ne yapalım deyipte yerine Zokora'yı alan Şenol hoca değil !

canna52
04.11.2012, 20:40
Sevgili dostum o Videoton'un Avrupa liginde neler yaptığını görüyorsun değil mi ? Adı küçük olabilir ama adamlar güzel bir ekip meydana getirmişler,S.Lizbon'a 3 tane attı bahsettiğin basit ekip,hadi bizim hoca işi bilmiyor S.Lizbon'un hocasıda mı bilmiyor işi ?

videoton isterse uefa kupasını kaldırsın. hangi takım olursa olsun 210 dk. pozisyona giremiyorsan büyük bir sorun vardır.

ligin en çok pozisyona giren takımıyken en az pozisyona giren takımına dönüştük.

canna52
04.11.2012, 20:43
Lucescuya ver sampiyon yapar demekle de olmuyor malesef. Keza bizi sampiyon yapan bir teknik direktor var basimizda

2 sene önceydi o. şimdi bambaşka bir anlayış var.

ligin en çok pozisyona giren takımıyken en az pozisyona giren takımına dönüştük.

bu konuda suçlu futbolcular mı, yoksa şenool güneş mi?

Ahmet Erkan Sezgün
04.11.2012, 20:43
videoton isterse uefa kupasını kaldırsın. hangi takım olursa olsun 210 dk. pozisyona giremiyorsan büyük bir sorun vardır.

Kimler vardır kadroda da o kadar pozisyona giriyorduk ? Ayrıca takımın hocası kimdi ?

muratali
04.11.2012, 20:46
Burak Şampiyon olduğumuz sene geçen seneki kadar bencil değildi. Ama geçen sene yanında Umut yoktu. Ona pas atan Selçuk ta yoktu. Forvette yardımlaşabileceği kafasına göre bir arkadaşı olmadığından her şeyi kendi yapmaya çalıştı. Haksız da değildi. Buna bir de gol krallığı , rekor baskısı da eklenince bencil bir görüntü verdi.
Galatasaray'da ise etrafında yardımlaşacağı, kariyer olarak ona yakın futbolcular varken o kadar bencil oynamıyor.

Bence bir insanın karakteri birkaç ayda değişmez. Ortam değişikliği bunun sebebi.

canna52
04.11.2012, 20:47
Kimler vardır kadroda da o kadar pozisyona giriyorduk ? Ayrıca takımın hocası kimdi ?

takımın hocası o dönem nasıl başarılıysa bu dönemde bir o kadar başarısızdır. kazanın doğurduğuna inanıyorsunuz da öldüğüne neden inanmıyorsunuz.

Tolga
04.11.2012, 21:15
takımın hocası o dönem nasıl başarılıysa bu dönemde bir o kadar başarısızdır. kazanın doğurduğuna inanıyorsunuz da öldüğüne neden inanmıyorsunuz.

Hocanın aynı, futbolcuların farklı olduğuna niye inanmıyorsun renktaş ?

Yada şöyle sorayım, kazan niye Hoca oluyor da futbolcular olmuyor ?

Ahmet Erkan Sezgün
04.11.2012, 21:35

Şöyle düşünelim ;

Hocanın elinde
1-Selçuk
2-Umut
3-Burak
4-Egemen
5-Jaja ( Kendisi istemedi disiplinsiz diye !)

Acaba bu şekilde mi futbol oynardı takım ?

Emrah KabuL
04.11.2012, 21:45

Bende ön liberolu sisteme karşıyım fakat senin elinde oyunu çift yönlü oynayacak oyuncu var mı ? Senin ortasahanda ki oyuncularının gol ortalaması kaç acaba ? Hani hocayı eleştirelim kabulum ama birazda insaf edelim ben bunu söylemek istiyorum,elinde çok daha iyi oyuncular varda mı oynatmıyor ?

Herkes eleştirilir bu normaldir ama kişiliğine hele ki söz konusu Şenol hoca ise kimse saldıramaz buna haddi yok kimse kusurabakmasın.Elinde ki malzeme bu bundan ötesi olmuyor işte,değil Lucescu Morinho gelse nafile kimse kusurabakmasın bu takım zayıf,orta sınıf hayatl kurmanın alemi yok,Selçuk'u bir sezon kalacak diye taraftarı oyalayıp sonrada istanbul'u istiyordu ne yapalım deyipte yerine Zokora'yı alan Şenol hoca değil !

Sporting Lizbon'un bu sezon ki durumu nedir hiç baktınız mı ?

Sa Pinto ile lige başladılar ve şu an ki teknik adamları Franky Vercauteren

Ligde 7 maçta 7 puanları var.

Portekiz kupasına 3.turdan başlamalarına rağmen ilk turda Moreirense'ye elendiler.

Avrupa liginde 3 maçta sadece 1 puanları,

Bu sezon oynadıkları 12 resmi maçta ise sadece 2 galibiyetleri var.

Aynı şekilde Basel'de kötü gidişattan ötürü hoca değişikliğine gitti ve takımın başına Murat Yakın geldi.

O grupta şu an formda olan bir tek Genk var.Liderin 3 puan gerisindeler ve bu takım Videoton'u 3-0 mağlup etti.

Hocanın elinde çift yönlü orta saha yok demişsin.

Sonra da Zokora'yı alan hoca değil demişsin.

Üstüne daha konuşmaya gerek yok zaten.

Transferi başkalarına bırakan,kendinden habersiz oyuncu alındığı söylenilen bir teknik adamın bu takımın başında işi ne ?

Ayrıca bu takım Avrupa için zayıf gelebilir.

Fakat ligimiz için hatta Videoton gibi bir takıma karşı hiç de zayıf değildir.

Kendimizi kandırmayı bırakalım.

Antalyaspor'u yenemezsek küme düşme hattından 4-5 puan üstte olacağız.

Yani bu kadar mı kötü bir kadroya sahibiz ?

Kadromuzun sıralamadı ki yeri 10.luk mu olmalı ?

Burak Sahin
04.11.2012, 22:15

Her mesajinizda Senol Günesin kisiligine yapilan saldiridan bahsetmisiniz, okuyorum okuyorum göremiyorum nerede bu saldiri??? Kim ne demis ???? Bir zahmet bir alintilarsaniz bizde görmüs oluruz malum saldiri ve hakaret iceren mesajlari???? Yoksa 3d gözlügü ismarladim artik gelsin birde onunla tekrar okuyacagim:(

Cafer Bulur
04.11.2012, 22:15
Şöyle düşünelim ;

Hocanın elinde
1-Selçuk
2-Umut
3-Burak
4-Egemen
5-Jaja ( Kendisi istemedi disiplinsiz diye !)

Acaba bu şekilde mi futbol oynardı takım ?
Yok daha neler neler...

Senol günes hep hazir kadrolarla mi basarili olabilecek,hic mi bir takim meydana getirip takir takir futbol oynatamayacak?

Bu kadro elazig dan fazla gol atamayacak derecede kötü mü?

Ergin Varlibas
04.11.2012, 22:16
2 sene önceydi o. şimdi bambaşka bir anlayış var.

bu konuda suçlu futbolcular mı, yoksa şenool güneş mi?

takimini bir arada tutamayan yonetim en buyuk sucludur. sampiyon kadro bozulmasaydi ayni olay devam edicekti. simdiki oyuncular ile onlar arasinda daglar kadar fark var.

dusunku bir yapboz yapiyorsun ne biliyim 100 000 parcali falan, cok zmaanini aliyor sonra bitiriyorsun, biri gelip dagitiyor onu, al tekrar yap diyor sana. olaya boyle bak.

hatta bazilari da gelip parcalari caliyor sen sesini cikaramiyorsun. boyle de bakabilirsin olaya.

Ergin Varlibas
04.11.2012, 22:19
Yok daha neler neler...

Senol günes hep hazir kadrolarla mi basarili olabilecek,hic mi bir takim meydana getirip takir takir futbol oynatamayacak?

Hazir kadroyla ne alakasi var kardes. Yonetim bu oyunculari bir araya getirerek cok iyi islere imza atmistir ama ellerinde tutamayarak ta buyuk acizlik gostermistir. Bu kadar basit. Hazira konmakla ne alakasi var, neden daha oncekiler yapamadi bu hazira konma isini? Bu nasil bir mantiktir.

Kadromuz da elle tutulucak bir kac adam var. Gerisi bos

Yiğit Gayretli
04.11.2012, 22:27
imza demekle olmuyor..

Lucescu bu takımın başına gelsin, ilk söyleyeceği şey; "Bana altı ay verin..."

Cafer Bulur
04.11.2012, 22:28
Hazir kadroyla ne alakasi var kardes. Yonetim bu oyunculari bir araya getirerek cok iyi islere imza atmistir ama ellerinde tutamayarak ta buyuk acizlik gostermistir. Bu kadar basit. Hazira konmakla ne alakasi var, neden daha oncekiler yapamadi bu hazira konma isini? Bu nasil bir mantiktir.

Kadromuz da elle tutulucak bir kac adam var. Gerisi bos

Onur-Tolga:Türkiye nin en iyi kalecileri.

Bamba:Fildisi milli,performansi ortada.

Emerson:Benfica da daha gecen sezon banko oynayan bir futbolcu,ligimiz icin fazlasiyla yeterli.

Zokora:Fildisi milli,kariyeri ortada.

Sapara:Slovak milli,gecen sezonki antep performansini hatirlamak yeterli.

Adrian:Polonya milli,süper oyuncu degil ama kadroya giremeyecek kadar kötü de degil.

Janko:Oynadigi takimlardaki performansi ortada,kalitesi tartisilmaz.

Ve daha tek tek saymak istemedigim ama bu ligin kalitesi icin yeterli olan soner,olcan,volkan,yasin,halil gibi oyuncularimiz var.

Bu mu yani yetersiz kadromuz?

Eee kimse kusura bakmasin,bu kadroyu oynatamayan,basarili sonuclar olamayan bir hoca ismi kim olursa olsun gidecek...

Ahmet Erkan Sezgün
04.11.2012, 22:50
Yok daha neler neler...

Pardon hangi hazır kadro ?

1-Burak heryerden kovuldu Eskişehirde kendince takılıyordu Şenol hoca ısrarla aldırdı !

2-Egemen kaptandı kadro dışı bırakıldı Şenol hoca takıma tekrar kazandırdı.

3-Selçuk futbola küsmüştü kimse ondan bahsetmiyordu bile

4-Umut bulut u seven bir tane eleman yoktu neredeyse !

5-Tolga burada gene bir sürü insan hakaret ediyordu çocuğa şimdi yıldız oluverdi !

Şimdi sen bunlara hep hazır adam mı diyorsun,hani haksızlık yapılırda bu kadar yapılmaz be birader.

Hakaretleri görmen için 3D gözlüğe ihtiyacın yok okuduğunu anlama kabiliyetini geliştir yeter ( Bu lafın kime gittiğini okuyan anlamıştır,seninle ilgisi yok)

Emrah KabuL
04.11.2012, 22:56
Yetersiz kadro dediğiniz şu aşağıda ki gibiler olmalı.

Metin,Macit,Salazar,Cem,Jarro,Somers,Erman,Aurelio ,Zafer,Gökdeniz,Da Silva

Petkovic,Serkan Özsoy,Erman Güraçar,M.Kahraman,M.Yalçınkaya,Aurelio,Hasan,Hakk ı,Gökdeniz,Bushi,M.Yılmaz

Petkovic,D'Heane,Erdinç,Recep,M.Yalçınkaya,Hüseyin ,V.De Paar,Gökdeniz,Yattara,Augustine,M.Yılmaz

Ve bu kadroların hiç birinin başında Şenol Güneş yer almadı.

Cafer Bulur
04.11.2012, 22:57

1-Burak heryerden kovuldu Eskişehirde kendince takılıyordu Şenol hoca ısrarla aldırdı !

5-Tolga burada gene bir sürü insan hakaret ediyordu çocuğa şimdi yıldız oluverdi !

Şimdi sen bunlara hep hazır adam mı diyorsun,hani haksızlık yapılırda bu kadar yapılmaz be birader.

Hakaretleri görmen için 3D gözlüğe ihtiyacın yok okuduğunu anlama kabiliyetini geliştir yeter ( Bu lafın kime gittiğini okuyan anlamıştır,seninle ilgisi yok)
Bahsettigin oyunculardan sadece burak ve tolga yi kazandi hoca,selcuk belli bir standardi vardi sadece son sezonunda üstüne koydu,egemen ve umut hep belli standartlari olan futbolcular onlarda degisen bir sey olmadi.

Su anda ve gecen sezon takimin ortaya koydugu kisiliksiz futbolun bas sorumlusu senol günesdir,buna bahana aramanin bir anlami yok.

Emrah KabuL
04.11.2012, 23:02
Yetersiz kadro dediğiniz şu aşağıda ki gibiler olmalı.

Metin,Macit,Salazar,Cem,Jarro,Somers,Erman,Aurelio ,Zafer,Gökdeniz,Da Silva

Petkovic,Serkan Özsoy,Erman Güraçar,M.Kahraman,M.Yalçınkaya,Aurelio,Hasan,Hakk ı,Gökdeniz,Bushi,M.Yılmaz

Petkovic,D'Heane,Erdinç,Recep,M.Yalçınkaya,Hüseyin ,V.De Paar,Gökdeniz,Yattara,Augustine,M.Yılmaz

Ve bu kadroların hiç birinin başında Şenol Güneş yer almadı.

Şu kadrolarla bile 5-10 maç olsa da top oynamışlığımız vardır.

Burak Sahin
04.11.2012, 23:05

Sana yukaridaki hikayeleri kim anlattiysa bir daha o kisiyle iletisimi kes bence :) sana dedimki alinti yap, ispatla kim hakaret etmis diyorum hala hicbirsey yazamiyorsun, cünkü öyle birsey yok.

Yaşar
04.11.2012, 23:16
Sana yukaridaki hikayeleri kim anlattiysa bir daha o kisiyle iletisimi kes bence :) sana dedimki alinti yap, ispatla kim hakaret etmis diyorum hala hicbirsey yazamiyorsun, cünkü öyle birsey yok.

MuratJ dışında hakarete benzer mesaj yazan yok.
MuratJ nin haklı fakat ağır ithamları var.

canna52
04.11.2012, 23:20
Lucescu bu takımın başına gelsin, ilk söyleyeceği şey; "Bana altı ay verin..."

geldiğini en geç iki haftada belli eder lucescu. benim için dünyadaki sayılı hocalardan biridir. şenol güneşten falan 20-30 gömlek üstündür.

6 ay diyorsa, 6 ay sonra sistemi tam anlamıyla oturmuş bir takım oluşturur.

Cafer Bulur
04.11.2012, 23:20

Bilirsin,sonuclar iyi olursa kadrolar hep iyi oluyor.

Sonuclar basarisiz olursa kadro hep yetersiz oluyor,hoca da bu sekilde savunmaya calisiliyor.

Ben senol günesi seviyorum hem de gercek anlamda seviyorum ama senol günes disiplini geregi bile su anki basarisizligin sorumlusu senol günestir,bunu kabul etmeyenleri anlamakta güclük cekiyorum.

Yaşar
04.11.2012, 23:25
Bilirsin,sonuclar iyi olursa kadrolar hep iyi oluyor.

Sonuclar basarisiz olursa kadro hep yetersiz oluyor,hoca da bu sekilde savunmaya calisiliyor.

Ben senol günesi seviyorum hem de gercek anlamda seviyorum ama senol günes disiplini geregi bile su anki basarisizligin sorumlusu senol günestir,bunu kabul etmeyenleri anlamakta güclük cekiyorum.

Hangi kadro kalitesi abi?
Şampiyon olan kadrodan daha kaliteli olduğunu söyleyemem ama daha geniş bir kadro olduğunu kimse inkar edemez.
Yarın umarım kazanırız, yoksa çok kötü bir dönem bizleri bekliyor olacak.
Artık sabredecek güç kalmadı kimsede.

Cafer Bulur
04.11.2012, 23:31
Hangi kadro kalitesi abi?
Şampiyon olan kadrodan daha kaliteli olduğunu söyleyemem ama daha geniş bir kadro olduğunu kimse inkar edemez.
Yarın umarım kazanırız, yoksa çok kötü bir dönem bizleri bekliyor olacak.
Artık sabredecek güç kalmadı kimsede.

Kadromuz genis,kalitesi belki sampiyonluk icin yeterli degil bunu diyebiliriz.

Ama hickimse de bu futbolsuzlugun,bu kisirligin kadro kalitesinden kaynaklandigini iddia edemez.

Burak Sahin
04.11.2012, 23:33
Trabzonspor 2010-2011 kadrosu:

Kaleci:Tolga, Onur, Bora Sevim

Defans: Hüseyin Kayikci, Mert Ege Özeren, Hrvoje Cale, Arkadiusz Glowacki, Piotr Brozek, Egemen Korkmaz, Tayfun Cora, Giray Kacar, Mustafa Yumlu, Serkan Balci , Ferhat Öztorun...

Orta Saha: Baris Memis, Engin Baytar, Ceyhun Gülselam, Selcuk İnan, Gustavo Colman, Baris Atas, Alanzinho, Sezer Badur, Zafer Yelen, Jaja, İbrahima Yattara...

Forvet: Teofilo Gutierrez( sadece 6 lig maci oynamis), Burak Yilmaz, Umut Bulut, Pavel Brozek, Mehmet Cakir....

Trabzonspor 2012-2013 kadrosu:

Kaleci: Tolga, Onur, Zeki Ayvaz

Defans:Sol Bamba, Mustafa Yumlu, Giray Kacar, Ondrej Celustka, Marek Cech, Zeki Yavru, Serkan Balci, Ferhat Öztorun, Emerson...

Orta Saha: Baris Özbek, Aykut Akgün, Didier Zokora, Gustavo Colman, Soner Aydogdu, Marek Sapara, Adrian Mierzejewski, Alanzinho, Olcan Adin, Volkan Sen, Yasin Öztekin...

Forvet: Paulo Henrique, Halil Altintop, Emre Güral, Marc Janko....

Buyrun yorumlari aliyim,

Burak Sahin
04.11.2012, 23:35

Senol Günesin iyi bir teknik direktör olmadigini, bu isten anlamadigini falan yaziyor buda hakarete gecmez, kendi kisisel görüsüdür...

canna52
04.11.2012, 23:35
Onur-Tolga:Türkiye nin en iyi kalecileri.

Bamba:Fildisi milli,performansi ortada.

Emerson:Benfica da daha gecen sezon banko oynayan bir futbolcu,ligimiz icin fazlasiyla yeterli.

Zokora:Fildisi milli,kariyeri ortada.

Sapara:Slovak milli,gecen sezonki antep performansini hatirlamak yeterli.

Adrian:Polonya milli,süper oyuncu degil ama kadroya giremeyecek kadar kötü de degil.

Janko:Oynadigi takimlardaki performansi ortada,kalitesi tartisilmaz.

Ve daha tek tek saymak istemedigim ama bu ligin kalitesi icin yeterli olan soner,olcan,volkan,yasin,halil gibi oyuncularimiz var.

Bu mu yani yetersiz kadromuz?

Eee kimse kusura bakmasin,bu kadroyu oynatamayan,basarili sonuclar olamayan bir hoca ismi kim olursa olsun gidecek...

zokora dışında katılıyorum. bizim belimizi büken zokoradır çünkü.

buraktan, enginden extra katkı almıştır şenol güneş ama yukardaki oyunculardan katkı alamamıştır. bu sistemle alamayacaktır! burası önemli. bu sisteme ibrahimoviç gelse başarılı olmaz diyoruz. niye peki??

geçen sene burak 32 gol atıp efsanevi bir performans göstermesine rağmen takım şampiyondan 20 puan fark yedi. burağın bu performansına rağmen bizim futbolu çok iyi bilen futbol uleması taraftarımız burak için takımın el freni dedi. ibrahimoviç gelse kaç gol atar 40 mı 50 mi?

bizim ne yapıp edip ceza sahasına daha fazla yaklaşmamız lazım. skoru diğer oyunculara yaymamız lazım. ceza sahasına kat eden futbolcu sayısını artırmamız lazım. antepte 10 gol bilmem kaç asist yapan olcan ne hale geldi bu sistemde..

bu sistemde hiçbir kanat forvet başarılı olamamış. bunlar halil, henrique, adrian, volkan, olcan, yasin... bunların hepsi kötü futbolcu mu?

şenol güneşe hakkını teslim edelim ama gidiş iyi değil. takım büyük ekonomik zarara uğrayacak bu gidişle. alınan bütün futbolcular elimizde patlayacak bu sistemde.

Yiğit Gayretli
04.11.2012, 23:37
geldiğini en geç iki haftada belli eder lucescu. benim için dünyadaki sayılı hocalardan biridir. şenol güneşten falan 20-30 gömlek üstündür.

6 ay diyorsa, 6 ay sonra sistemi tam anlamıyla oturmuş bir takım oluşturur.

30 gömlek? Abartmadık mı biraz? :)

Lucescu'yu ben de sever ve beğenirim ama Şenol Güneş'i yerdiğiniz donelerle Lucescu'yu övmek bana mantıklı gelmiyor açıkçası.

Lucescu'nun 2000 yılına kadar öyle aman aman parlak bir kariyeri yok. Hatta kovulmalar ve yarıda bırakmalarla dolu diyebiliriz :)

E sizin mantığınızla ilerlersek de gs'de "hazır kadro" ya geldi. Başarı yakaladığı takımlar, ülkelerin kafa takımları genel olarak. Beşiktaş'ta kazandığı şampiyonluğun nasıl kazanıldığı artık herkesçe malum zaten.

Kariyerinde zirve yaptığı nokta ise Ukrayna :)

30 gömleği ben gerçekten merak ettim şimdi :)

Yaşar
04.11.2012, 23:43

Lucescu'yu ben de sever ve beğenirim ama Şenol Güneş'i yerdiğiniz donelerle Lucescu'yu övmek bana mantıklı gelmiyor açıkçası.

Lucescu'nun 2000 yılına kadar öyle aman aman parlak bir kariyeri yok. Hatta kovulmalar ve yarıda bırakmalarla dolu diyebiliriz :)

E sizin mantığınızla ilerlersek de gs'de "hazır kadro" ya geldi. Başarı yakaladığı takımlar, ülkelerin kafa takımları genel olarak. Beşiktaş'ta kazandığı şampiyonluğun nasıl kazanıldığı artık herkesçe malum zaten.

Lucescu Dünya'Nın sayılı teknik direktörlerindendir.
Keza Okan, EMre, Hakan Şükür, Ümit Davala gibi adamların gittiği ve Capone, Fleurquin, Bülent Akın gibi sıradan adamlarla SÜper Kupayı aldı ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finali oynadı.

serdaracıl
04.11.2012, 23:43
Keşke lucesku gelse. En azından adamı savunması kolay:) Çok değil 1 yıl sonra onun da mezarı kazılır çünkü

canna52
04.11.2012, 23:44

sen hep böyle parmağa takılmaya devam et..

adam flerquin'lerle, victoria'larla çeyrek final oynattı..
dobrovski'lerle, serdar topraktepe'lerle şampiyon yaptı..

ertesi sene ilk yarıda 8 puan fark atınca sistemi yöneten aziz medya aracılığıyla adamı kaçırttı. sonrası malum zaten..

30'a takıldıysan şöyle söyleyeyim 40 gömlek üstündür şenol güneşten hatta 50 diyelim düz hesap olsun.

canna52
04.11.2012, 23:47
Keşke lucesku gelse. En azından adamı savunması kolay:) Çok değil 1 yıl sonra onun da mezarı kazılır çünkü

broos'un mezarını kim kazdıysa lucescu'nun mezarını da aynı kişi kazar. ama bu taraftar olmaz buna emin ol.

serdaracıl
04.11.2012, 23:54
broos'un mezarını kim kazdıysa lucescu'nun mezarını da aynı kişi kazar. ama bu taraftar olmaz buna emin ol.

Ersun'un mezarını kazanlar, samet'inkini broos'unkini hep aynı. Onlar taraftar mı değil mı bilemem ama yöntemler, söylemler hep aynı.

serdaracıl
04.11.2012, 23:56
Lucesku'nun ovüldüğü mesajları kaydedelim belki seneye bize lazım olur;)

Yiğit Gayretli
04.11.2012, 23:58
Lucescu Dünya'Nın sayılı teknik direktörlerindendir.
Keza Okan, EMre, Hakan Şükür, Ümit Davala gibi adamların gittiği ve Capone, Fleurquin, Bülent Akın gibi sıradan adamlarla SÜper Kupayı aldı ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finali oynadı.

Hocam ben de Lucescu'nun çok önemli bir teknik direktör olduğunu düşünüyorum da Şenol Güneş'i böyle... gerek yok.

Oraya cuk oturan bir tabir var. Onu oraya siz yerleştiriverin.

Bu da gs'nin 00/01 kadrosu. Misal; it emre, Süper Kupa Finalinde komple oynamış gözüküyor.

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/galatasaray-sk/historische-kader/verein_141_2000.html

Hakan Şükür gidiyor, yerine daha üstün bir golcü Jardel geliyor. Ayrıca takımın ana elementi Hagi durduğu yerde duruyor.

Adamın başarısına dil uzatmaya kesinlikle çalışmıyorum ama, Şenol Güneş'in bu ligdeki çalınmış şampiyonlukları "hazır kadrolara konarak" oldu diyip de Lucescu'nun Süper Kupası'nı örnek vermek abes kaçıyor.

Üstüne bir de Bjk tarihinin belki de en iyi kadrosu şike ve teşviğin tillahının yapılarak şampiyon yapılmasının göklere çıkartılması ve bunlarla Şenol Güneş'in ezilmeye çalışılması bana anlamsız geliyor.

Zico da CL'de çeyrek final gördü. Şenol Güneş'ten büyük hoca mı?