PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Yaşar
29.10.2012, 22:50
Şenol Güneş'in bu anlayışı ile başarılı olamayacağımı gerçeğine rağmen giderse ben de üzülürüm.

Selimag
29.10.2012, 22:58
Sen bu takimin Senol Günesle tekrardan iyi futbol ve istikrarli bir sekilde basarili sonuclar alacagina inaniyormusun?

ben inanıyorum, hiç tereddütsüz inanıyorum.

ama bu kadar içerden baltalanırken çok daha fazla çalışması gerekecek...

Cafer Bulur
29.10.2012, 23:00
ben inanıyorum, hiç tereddütsüz inanıyorum.

ama bu kadar içerden baltalanırken çok daha fazla çalışması gerekecek...

Peki ne zaman olacak bu?

artvints
29.10.2012, 23:02
son maç da çıkan kadro yapılan değişiklikler hepsi yerindeydi, sorun sadece hoca da olsa eyvallah, ama herşey çamura batmış, ama bedelini hoca ödesin.bu anlayıştan vazgeçmek lazım.ben hocaya güveniyorum ikinic büyük bi çıkış yakalıycaz, yeterki ilk yarı fazla puan farkı olmasın.

MuratJ
29.10.2012, 23:06
hocayi savunmak adina sacmalamanin dibine vuranlar var.akil almaz yorumlar yapiliyor.
sonra sizin derdiniz trabzonspor degil deyince tepki geliyor..derdi trabzonspor
olan bir adam mevcut hocayi savunmaz..savunuyorsa bunun adi fanatikliktir,
gunes militanligidir.
sahaya baktiginizda hic mi caniniz sikilmiyor?yok sikiliyorsa burada niye boyle
biz istikrardan yanayiz gibi ezber cumleler kuruyorsunuz..
cozumunuz nedir?biz hoca degissin farkli seyler denensin diyoruz.
70 mactir islemeyen bir sistem var.her gecen gun baska bir futbolcu
takima kusuyor.takimin her gecen hafta biraz daha kotuye gittigini
goremeyecek kadar mi futboldan anlamiyorsunuz?neyin pesindesiniz siz?
ozellikle bazi yorumlar var ki keske bu adamlar akhisasporlu olsalar diyorum.
cunku o kucucuk dunyaniza trabzonspor fazla.o giderse kim gelecek tartismasina
hic girmiyorum..daha once girdim daha ne demek istedigimi anlayabilen bir senol
gunes severe denk gelmedim..
ama bu nasil bir sey ki hocadan sonra kimse o gorev icin yeterli olmuyor?bu adam atomumu
parcaliyor..takimi az cok takip eden bir adami teknik direktor yapin-yanina kondusyonerleri ve antrenorleri verin bundan kotusunu yapabilir mi?
transferleri zaten hoca yapmiyor diyorsunuz,takimdan ayrilanlarin yerini
doldurmak yonetimin gorevi diyorsunuz vss..bu sartlar altinda
senol gunes'in herhangi bir teknik direktorden ne farki var..
emin olun bu isi
bir bucuk senedir bahanelerle yasayan-11 cikarmaktan baska bir is
yapmayan-vasat hocaliginin son donemine gelmis bir adamdan daha iyi yapacak olanlar var..kimse hocasiz kalmaz..
senol gunes'e gosterilen sabrin ucte biri baskasina gosterilsin mevcut kadro
bundan cok daha iyisini yapar..
en azindan sahada trabzonspor markasini ayaklar altina alan bir takim olmaz.
9. hafta itibariyle ligin en az gol atan uc takimindan biriyiz.golu gectim pozisyona giremiyoruz.ayiptir..insan az utanir arkadas..
çok doğru söyledin hocam.
adamlar bildiğin güneş militanı. şenol güneşe verdikleri değerin milyonda birini keşke Trabzonspor'a verselerdi. vermiyorlar, verdiklerini sanıyorlar. zira ortada futbol anlamında yemin ederim ki milim güzel olumlu iş yok icraat yok. Trabzonspor'un başında bir teknik direktör yok. kendileri söylüyor takımda uyum yok diye. teknik direktörü olmayan takımda uyum olmaz. uyum teknik direktörün işi. şenol güneş işini yap(a)mıyor. bu takımın 2 yılını öyle kötü yedi ki... Allah bu takımı ondan kurtarsın en kısa zamanda.

bangkook_61
29.10.2012, 23:12
Şenol Güneş'in bu takımla kanı uyuşmadı. 2 sene önce bu zamanlar tam tersini söylerdim. O takımla büyük işler başardı. Mağlup olmayan bir takım yarattı. Şimdi galip gelemeyen bir takımımız var. 1 buçuk senedir formsuz oyuncularımız ve istikrarı herkesi kıskandırak bir şekilde kötü futbolumuz var. Bazen olmayınca olmaz. Tıpkı Bross'un ayrılması Şenol Hoca'nın takımın başına geçmesiyle şahlanan, gözle görülen bir şekilde iyileşen takımımız belki yine aynı çözüm yoluyla iyi yerlere gelebilir. Şenol Hoca bu takımla bütünleşemedi ne yazıkki.

Selimag
29.10.2012, 23:15
Peki ne zaman olacak bu?

bu sene bile olur, yeterki destek verilsin... olmazsa seneye olur.

erdal hoş abi var tv.nette tam Şenol hocadan bahsediyor, çok güzel ve doğru şeyler söylüyor...

ilhan
29.10.2012, 23:36
Katiliyorum,hoca istifa ederse ben kimsenin üzülecegini sanmiyorum.

Senol günesi severim ama sanirim miadi dolmak üzere...

İstifa çözüm değildir Cafer abi. Ama takımda bu formayı haketmeyen adamlar var. Yolları ayırmak gerek.
*
Emre Güral'ı kazanmak gerek.
Zeki Yavru'yu kazanmak gerek.

Bunların yanında 2 genç daha kazanalım, ben şampiyon olmuş kadar sevinirim.

Hamdi Karamahmutoğlu
29.10.2012, 23:47
İstifa kesinlikle çözüm değil.
Şenol Güneş yine, yeniden sıfır bir kadroyla yola çıkıyor.
Bu sezon uyum sezonu olacak.
Gelecek sezona ne kadar hazırlanabilirsek, o kadar iyi.

tsukru61
29.10.2012, 23:51
Şenol Güneş ve sabote yanyana hiç hoş değil; fakat başka izahı yok.

Mollasalihoğlu
29.10.2012, 23:56
Olur mu hic?(!)

En son 2011'de şampiyon olduk sene 2012 hala şampiyon olamadık bir daha..

Şenol Güneş militanı(!) seni :)

Biz alışkın değiliz iki şampiyonluk arası 2 yıl geçmesine, tiz kellesi vurula(!)

fteotdgs
30.10.2012, 00:12
Olur mu hic?(!)

Biz alışkın değiliz iki şampiyonluk arası 2 yıl geçmesine, tiz kellesi vurula(!)

Renkdas, sen de demagoji yapiyorsun o zaman. Senin mantigini ciddiye alirsak da bi 25-30 sene bekleyelim o zaman, oluruna birakalim. (Sampiyon) olursak ne ala, olamazsak da, zarari yok, bi 25 sene daha bekleriz... :) Bu mudur mantik o zaman? :)

jojuk
30.10.2012, 00:20
Olur mu hic?(!)

oldu birtek küme düşmediğimiz kaldı şenol güneş düşürsün ondan sonra büyük efsane olur

jojuk
30.10.2012, 00:26
10 sezonun en kötü Trabzonspor’u

jojuk
30.10.2012, 00:30
Olur mu hic?(!)

Şenol Güneş’in yanlış tercihleri, sistem hataları, oyunu okuyamayışı ve sürekli bahane üretmesi, Karadeniz ekibine zor günler yaşatıyor. Özellikle gol bölgelerinde etkisiz kalan bordo-mavililer, son 10 yılın en kötü sezonunu geçiriyor.
Bordo-mavililer tarihinin en kötü sezonunu yaşıyor. 2009-10 sezonunda Hugo Broos’un yerine kurtarıcı olarak getirilen Şenol Güneş, bitmek bilmeyen hataları yüzünden, mazisi zaferlerle dolu Trabzonspor’u çöküşün eşiğine getirdi. Güneş’in, her maçta değişik bir kadroyla sahaya çıkması ve kenardan oyunu okuyamayışı, takıma sistemsiz futbol oynatması yüzünden, Trabzon kötü başladığı sezonda, daha yolun başında Avrupa kupalarına veda ederken, ligde de başarılı olamadı ve takım havlu atacak duruma geldi. Kurtuluş reçetesi yerine bahane üretmeyi alışkanlık haline getiren Güneş, en büyük yanlışlığı ise kadro tercihlerinde yapınca, Karadeniz ekibi kaçınılmaz sonla karşı karşıya kaldı.

bunu görmemek büyük bir kusurdur

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 00:34
Herkesin fikri kendine, yazarken saygılı olun biraz ;)

Bekir
30.10.2012, 00:36
Hoca bizi 2 sezon önce şampiyon yaptı,her başarımızda da payı da olabilir,ama artık teşekkür edilip kapıya koyulmalı.

Şenol Güneş'i herkes sever ama kendi açıklamalarından da belli olduğu gibi Şenol Hoca'nın artık bize teknik anlamda verebilceği bir şey kalmamış.

2 sezon önce açık ara şampiyon olmuş takım,şimdi ise elinde 50 Milyon Euroya kurulan kadro bu hallere düşemez,düşmemeli.

50 Milyon Euroya kurulmuş takım Akhisar'dan sadece 3 puan fazla almış olmamalı,Trabzonspor gibi kafa takımı 9 maçta sadece 7 gol atmış olmamalı,Trabzonspor gibi bir takımın yığınla para verilmiş,yığınla para alan 5 forveti toplam 3 gol atmış olmamalı,9 hafta sonunda en fazla gol atan futbolcumuz 1 gol atmış olmamalı..

Yaptıkları ve yaşattıkları için teşekkürler ama Şenol Hoca bitmiş...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
30.10.2012, 00:52
Daha öncede yazılması ile alakalı, demek ki aklın yolu bir :)

ve ciddi anlamda cevap verilecekse, bu sözlerim sizin cümleleriniz üzerinden genele; o yüzden lütfen yanlış anlaşılmasın; iki sezondur top oynamıyorsa bu takım, geçen sene şampiyonlar liginde nasıl 7 puan aldı? ligi nasıl üçüncü sırada bitirdi?

kimse kusura bakmasın ama yeni genç bir hoca ile gelecek kısa süreli bir motivasyonla gelecek bir başarıya tercih ederim ben Şenol Hoca ile sabredip yeniden yapılanmayı.

Ersun Yenal vs kötü hocalar mı? bence kötü idi o ayrı ama bir çoğunun yere göğe sığdıramadığı adamlardı oyun tarzları ile, ne oldu sonra? biraz monotonlaşınca kaldıramadılar baskıyı, en sonunda tıkandılar ve iyice saçmaladılar; takım içinden çıkılamayacak kaoslara sürüklendi; çok çabuk unutuyoruz geçmişi, ben Şenol Hoca ile istiktardan yanayım ve istikar sizin için de önemli ise; trabzonspor'da şu an için açık ara en başarılı olacak adam da odur.

Herkes cidden bizi diğer takımlarla bir tutuyor, ya en basitinden GS'ın VIP tribünleri loca fiyatlarının kombineleri yıllık 5.000 ile başlıyor... diğer tribün biletleri de 500 liradanbaşlayıp 4000 liraya kadar gidiyor. Bu adamların bir yıllık kombine satışları senin 10 yıllık kombine satışını katlıyor !!! Biz o anlamda (ekonomik) ancak bir Bursaspor ile Antep ile belki kıyaslanabiliriz, sen bu şartlarda bu istanbul takımları ile kafa kafaya oynuyorsan, onlar kadar iyi kadro sahaya sürebiliyorsan, sen hangi başarısızlıktan sözediyorsun ?

Ya en basit, en düz mantık bile başarısız olmadığımızı söylerken ısrarla başarısızlıktan söz etmek kusura bakmayın ama ancak bu durumdan haz alacak birilerinin ekmeğine yağ sürmekten öteye gitmiyor. Ha bunlar kimdir, bence MAY filan değildir elbet, ama Trabzonspor'un ortaya çıkarılan şikeyi adeta boğazına düğümlediği ve bir türlü gündemden düşürmemesi yüzünden uluslararası alanda eli kolu iyice bağlanmış olan TFF ve onun en büyük koruyucusu hükümettir.

Bunu da görmek için illa 40 yaşına gelmeye gerek yok, (burada bilhassa geçmişi unutan veya unutturulan 20'li yaşlardaki genç ve heyecanlı arkadaşlara lafım) Trabzonspor'un mazisi iyi irdelenmelidir, Trabzonsporumuz ne zaman birilerinin tekerine çomak soksa, içeriden fişfiklenerek hep bir kaos ortamına sürüklenmiştir.

Ayrıca maalesef türk halkında bu var, yani sadece biz TS taraftarında değil, geçen eşimin kuzeni ile beşiktaş maçını seyrettik, yeni liseyi bitirdi; daha dün rezil rüsva denilen beşiktaş, iki güzel pas yaptı diye, "ooo baksana abi barselona gibi oynuyoruz" lafları etti... maç sonu da "bu sene şampiyon oluruz di mi abi, şu takıma baksana" havasına girdi... yahu, öncelikle barcelona nere türk takımları nere, biz bir benfica bile olamıyoruz, ne barcelona'sından bahsediyorlar. onun ötesinde ligimiz maalesef kötü bir lig, ama bu ligde bile şu puan durumuna bakarsak, an itibarı ile birbirinden kopmayan bir çok takım var, yani öyle kimse kimseyi kesin yenebilir, kimse kimseye karşı favoridir denilemeyen ilginç bir durum var...

Neticede bize dönersek; Bu takım bir kaç hafta daha sabredilirse ve daha yeni krizler ortaya çıkmaz ise devre arasında gene şampiyonluğa aday takımlar arasında gösterilecektir. Buna inanın...

Budur.
Tebrikler.
Teşekkürler.

ÇAĞDAŞ AYDIN
30.10.2012, 00:55
10 sezonun en kötü Trabzonspor’u

2005-2006 da GS nin 31 puan arkasında 4. olduk.
2007-2008 de GS nin 30 puan arkasında 6.olduk.

Neye göre son 10 sezonun en kötü performansı diyorsun acaba ?

jojuk
30.10.2012, 00:58
2005-2006 da GS nin 31 puan arkasında 4. olduk.
2007-2008 de GS nin 30 puan arkasında 6.olduk.

Neye göre son 10 sezonun en kötü performansı diyorsun acaba ?
şuan ki puan durumuna göre ve istatisliklere göre son 10 sezon da bu haftada bundan daha fazla toplamışız yani :)

Armağan Dere
30.10.2012, 01:03
Çağdaş abi gözünü seveyim
Şenol Hoca kadar torpilli bir adam var mı bu camiada
2008-2009 sezonunda Denizli ve Konya maçlarında yenildi takım ama
bu kadar mahkum bir Kasımpaşa maçı hatırlıyorum Ş.G'nin göreve geldiği maç.
Derin Trabzon'un istediği hocadır Şenol Güneş.
2 yıldır bu takım ne yapıyor kimse hocaya gık demiyor.
çıkıyor 45 dk bir basın toplantısı iş bitiyor.
Ersun Yanal'ın günahı neydi?.
O da sıfırdan kadro kurarak ŞAMPİYONLUĞA OYNATTI TRABZONSPOR'U.
Bu da sıfırdan kadro kurarak 5.'liğe oynatıyor.

ÇAĞDAŞ AYDIN
30.10.2012, 01:03
2005-2006 sezonunda 9 hafta sonunda 11 puanla 10. sıradaydık.
2007-2008 sezonunda 9 hafta sonunda 13 puanla 7. sıradaydık.

ÇAĞDAŞ AYDIN
30.10.2012, 01:12
Çağdaş abi gözünü seveyim
Şenol Hoca kadar torpilli bir adam var mı bu camiada
2008-2009 sezonunda Denizli ve Konya maçlarında yenildi takım ama
bu kadar mahkum bir Kasımpaşa maçı hatırlıyorum Ş.G'nin göreve geldiği maç.
Derin Trabzon'un istediği hocadır Şenol Güneş.
2 yıldır bu takım ne yapıyor kimse hocaya gık demiyor.
çıkıyor 45 dk bir basın toplantısı iş bitiyor.
Ersun Yanal'ın günahı neydi?.
O da sıfırdan kadro kurarak ŞAMPİYONLUĞA OYNATTI TRABZONSPOR'U.
Bu da sıfırdan kadro kurarak 5.'liğe oynatıyor.

Armağan kardeşim 28 senedir Hoca gönderiyoruz.
Bir işe yaramıyor.
28 senede 26 Hoca değiştirmişiz.
Hadi emanetcileri saymayayım 18 tane.
Hoca yı gönderip yenisini getirince başarı gelmiyor ki.
Benim gibi dinazor taraftarların çoğu biliyor bunu.

Hoca değiştirmek demek en az 2 sezonu çöpe atmak demek.

Bu sefer hoca değiştirmeyelim. İlk defa yapalım bunu.
Ligin 2. yarısına da aynı sorunlarla başlarsak Şenol Güneş kendi gider zaten.
O zaman yeni hoca kim olsun diye tartışırız.

Ergin Varlibas
30.10.2012, 01:56
çok doğru söyledin hocam.
adamlar bildiğin güneş militanı. şenol güneşe verdikleri değerin milyonda birini keşke Trabzonspor'a verselerdi. vermiyorlar, verdiklerini sanıyorlar. zira ortada futbol anlamında yemin ederim ki milim güzel olumlu iş yok icraat yok. Trabzonspor'un başında bir teknik direktör yok. kendileri söylüyor takımda uyum yok diye. teknik direktörü olmayan takımda uyum olmaz. uyum teknik direktörün işi. şenol güneş işini yap(a)mıyor. bu takımın 2 yılını öyle kötü yedi ki... Allah bu takımı ondan kurtarsın en kısa zamanda.

He la he trabzona destek vermiyoruz. Londranin orta yerinde acilmamasi gereken yerde okuz gibi Trabzon bayragi asili. Bunun orda asili kalmasi icin hergun birileriyle tartisiyorum. Telefon aciyorlar indirirmisin sokagin goruntusunu bozuyor diye, kufredip kapatiyorum. Evimden atilicam herdeyse ama hala asmaya devam ediyorum. Ama Senol Gunes'e de hayranim ve sizin gibilerin onu harcamasina da izin vermiyecegim. Senin gozunde Trabzonpora destek veriyor gozuksem ne olur gozukmesem ne olur. Allah asil sizin gibi Trabzonsporun buyumesini engelleyenlerden kurtarsin bu takimi en kisa zamanda.

Gonsenum
30.10.2012, 02:04
Gecis dönemleri hep böyle sancili olur. Bu yasadigimiz da cok sancili bir gecis dönemi. Öyle ki Hocanin kendisi de bu sanciyi hissediyor ve aciklamalarini da ona göre yapiyor. Anladigim kadariyla senol hoca trabzon taraftarinin durumdan hosnutsuzlugundan haberdar. Yksa gecen haftaya kadar oynattigi sistemden keyif icin vazgecmedi hoca ancak bunu taraftar istedigi icin de yapmadi. Hoca ariyor! Oxun sistemi ariyor,oyun sistemine uyacak oyuncu ariyor, birbirini tamamlayacak oyuncu ariyor.
Arayis haftalardir sürüyor ve oturmus saglam bir defans disinda ortaya cikan,kendini gösteren bir sey yok!
Topu önde tutamiyoruz,tutarsak da hareket alani bulup kaleye inemiyoruz. Öndeki oyuncularin birbirleriyle uyumu sifira yakin. Olcan emersonla oynyamiyor,yasin zekiyle, sapara zokorayla zokora alanla alan olcan ve yasinle janko bunlarin hicbirisiyle oynayamiyor.
Aralarindaki iletisimi saglayacak oyuncu yok sahada.
aklima colman geliyor ancak cok büyük beklenti icine girmek hic akilci degil.

Janko-emre ikilisiyle cift santrafor oynamak bu takim icin cok hayra alamet degil.sorun kanatlarin ortasahayla baglantilarinin olmamasi. ne volkan,ne yasin n olcan görevlerini gerektigi gibi yapamiyorlar. Bu arkadaslarin yaptigi en iyi sey topla cizgiden biraz ilerlemek,oyunu kilitlemek veya top kaybiyla sonuclanan hamleler gerceklestirmek. Saparanin gecen yil neden bu takimda tutulmadigini bir cok macta ancak en belirgins ekilde dün gözlemledim! Cözüm üretilmesi gereken anlarda cözüm üretemiyor sapara. Bünyeye uymuyor. Volkan gibi, vittek gibi ve sanirim janko da bünyeye uymayacak. sayet orhan hami,yattara gibi kanat adamlarin yoksa janko da bu takima uymaz bana göre.
senol hoca ariyor ve muhtemelen de bulcak cözümü anak cözümdüz olan tek sey taraftarin sabirsizligi...

jojuk
30.10.2012, 02:05
He la he trabzona destek vermiyoruz. Londranin orta yerinde acilmamasi gereken yerde okuz gibi Trabzon bayragi asili. Bunun orda asili kalmasi icin hergun birileriyle tartisiyorum. Telefon aciyorlar indirirmisin sokagin goruntusunu bozuyor diye, kufredip kapatiyorum. Evimden atilicam herdeyse ama hala asmaya devam ediyorum. Ama Senol Gunes'e de hayranim ve sizin gibilerin onu harcamasina da izin vermiyecegim. Senin gozunde Trabzonpora destek veriyor gozuksem ne olur gozukmesem ne olur. Allah asil sizin gibi Trabzonsporun buyumesini engelleyenlerden kurtarsin bu takimi en kisa zamanda.
benim için trabzonsporun 1 taraftarı bile şenol güneşden daha değerlidir mesela sen bile şenol güneşten daha değerlisin benim gözümde çünkü hiç bir karşılık beklemeden trabzonsporu tutuyorsun yetmezmi bu :) zaten trabzonspor taraftar demekdir şenol güneş sadri şener onur recep kıvrak değil onlar gider biz kalırız yani taraftar onlar gider trabzonsporu unutur belki maçlarınıda izlemezler ama biz kavga yaptıgımız renkdaşlarla birlikte kalp lerimiz aynı takım için atar onun için hiç bir futbolcu hiç bir başkan hiç bir hoca trabzonspor taraftarından üstün değildir

Faik Yılmaz
30.10.2012, 08:24
9 hafta 27 puan.....

aldığımız 13 puan.....

yarısı bile değil....

attığımız 7 gol var.....

Elazığ, Akhisarlar birlikte ligin en az 3 gol atan takımından biriyiz....

ve hala nasıl bir sistemle oynadığımızı ne oynadığımızı kimse bilmiyor.....

anladığım kadarıyla Şenol Hoca takım üzerindeki etkisini heyecanını kaybetmiş....

biz zorla kazandırmaya çalışıyoruz....

Hüseyin Kurt
30.10.2012, 09:06
Şenol hoca'nın bir an önce "Masal anlatan dede" modundan çıkıp "mahallenin bıçkın delikanlısı" moduna girmesi lazım.
Yoksa hem kendine hem bize yazık ediyor.

ÇAĞDAŞ AYDIN
30.10.2012, 12:50
Aşşağıda 84 şampiyonluğumuzdan sonraki sezonlar için yaptığım grafik çalışması var.
Maç Başına aldığımız ortalama puanı gösteriyor.
Bordo Çizgi şampiyonluğa oynadığımız (2010-2011 Şampiyonluğu dahil) 4 sezonu temsil ediyor.
Mavi Çizgi 84 den beri oynadığımız tüm maçları temsil ediyor.
Yeşil Çizgide bu seneyi temsil ediyor.
Ocakda büyük düşüş yaşıyoruz her sene. Neden acaba ?
Ocak da yaşadığımız düşüşü yaşamasak 4 ünde de şampiyon olurduk bence.
Bu takımın forması zaten 1,8 ortalama puan alıyor.
Bunu 2,25 çıkartırsak şampiyonluğa oynuyoruz. Ocak da da düşme yaşamazsak şampiyon oluruz.

http://www.resimpaylas.net/data/media/3/sezongrafik.jpg (http://resimpaylas.net/resim-Ortak-paylasim-3-Sezon Grafiği-4429.html)

ÇAĞDAŞ AYDIN
30.10.2012, 12:51
Bu da Şenol Güneş li performansımız ile
Şenol Güneşsiz performansımız arasındaki farkı gösteriyor.
Mavi Güneşli puan ortalamamız.
Şenol Güneş dönemlerinde çıkışa geçiyoruz.
Şenol Güneş ile Kasım da tepe yapıyoruz.

http://www.resimpaylas.net/data/media/3/senolgunes2.jpg (http://resimpaylas.net/resim-Ortak-paylasim-3-Şenol Güneş 2-4431.html)

cem1990
30.10.2012, 15:13
benim için trabzonsporun 1 taraftarı bile şenol güneşden daha değerlidir mesela sen bile şenol güneşten daha değerlisin benim gözümde çünkü hiç bir karşılık beklemeden trabzonsporu tutuyorsun yetmezmi bu :) zaten trabzonspor taraftar demekdir şenol güneş sadri şener onur recep kıvrak değil onlar gider biz kalırız yani taraftar onlar gider trabzonsporu unutur belki maçlarınıda izlemezler ama biz kavga yaptıgımız renkdaşlarla birlikte kalp lerimiz aynı takım için atar onun için hiç bir futbolcu hiç bir başkan hiç bir hoca trabzonspor taraftarından üstün değildir

Kimsenin şenol güneşi takımdan daha yüksek tutulduğunu söylemiyor,istikrar olması gerekliliğinden bahsediliyor.
Artık şunu kabullenin bu ülkede şampiyon olamayız 95 puan alin bir istanbul klubü 96 alır,farklı ideallere yönelmeliyiz avrupa'da başarılı olmak gibi.Birakalim artık bu ülkede şampiyon olma işini,sadece birbirimize zarar veriyoruz.Daha güzel,seviyeli ve mantıklı sohbetler edelim birşeyler yanlış gitti mi savaş baltalarını çıkarmayalım. Biz taraftar olarak rakipleri nasıl baskı altına alabiliriz onu tartışalım. Önce bir görevimizi yapalım ardı gelir zaten.

endlessdeath
30.10.2012, 15:17
Takımda taktik anlamda önce gol yemeyelim de ne olursa olsun mantığı var hem defans hem atak düşünme mantığı yok ofansif anlamda atağa nasıl kalkılır defanstan ortasahaya ve forvete nasıl toplar indirilir bunların oturtulması gerekir.Oyunu yönlendirme açısından kimlerin insiyatşf ele alacağını teknik adam söyler.İçler acısı bir durum fark ettim bamba defanstan gelip gol atmaya koşuyor çabalıyor forvet diye hucum diye oynayanlar onun gibi pozisyona girme topun olduğu yerde olmayı akıl mı edemiyor artık istek mi yok çözemedim ben bu kısmı

Emrah Akcagöz
30.10.2012, 15:19
Sıkıntımız sadece gol atamamak değil aynı zamanda pozisyona da girememek.

Faik Yılmaz
30.10.2012, 15:24
Sıkıntımız sadece gol atamamak değil aynı zamanda pozisyona da girememek.

+ futbol oynamamak.....

Emrah Akcagöz
30.10.2012, 15:28
+ futbol oynamamak.....
Bu daha geniş kapsamlı oldu. Futbol oynamayınca ne pozisyona girebiliyorsunuz ne de gol atabiliyorsunuz.

endlessdeath
30.10.2012, 15:41
futbol neden oynanamaz tek bir vücut olarak aynı taktikte düşünülmez ise oynanamaz taktiğinize uyacak oyuncuları kadronuza almazsanız olmaz

Necmettin ALTUNTAŞ
30.10.2012, 15:42
+ futbol oynamamak.....

Futbol kaliteli topçularla oynanılır.Bizim oynadığımız futbol değil ki."Dostlar alış verişte görsün"biçiminde bir şey.

Faik Yılmaz
30.10.2012, 15:46
Futbol kaliteli topçularla oynanılır.Bizim oynadığımız futbol değil ki."Dostlar alış verişte görsün"biçiminde bir şey.

Antalyanın çok kaliteli futbolcularımı var Allah aşkına.....

Yasin , Olcan , Bamba , Soner , Alanzinyo , Sapara hatta Henrigue kalitesiz adammı....

Adrian 20 dakika bile oynatılmayacak hatta kadroya sokulmayacak kadar boş adamı.....

Verelim Henrigueyi Antalyaya bakın nasıl goller atıyor....

İşin gerçeği Şenol Hoca takımı oynatamıyor..... ne takıma hükmedebiliyor ne de yön verebiliyor.....

oyuncular serseri mayın gibi gezinip duruyorlar sahada bu otorite boşluğunda....

endlessdeath
30.10.2012, 15:52
Bildiğim bir şey varsa o da hiçbirşey bilmediğimdir diye bir söz var bilirmisiniz teknik direktörümüzde öyle bir hava var ve futbolcuları olumsuz etikliyor.Yani oyun mantığı nedir belirsizliği var

Necmettin ALTUNTAŞ
30.10.2012, 15:52
Senin kaliteli topçu dediğin bunlarsa Faik ölmüşüz de ağlayanımız yok demektir.Bamba belki.Diğerleri sıradan...Bu arada Şenol güneşin hatalarının oyun oynamamızı engellediğini söylemeden de geçemem.

endlessdeath
30.10.2012, 15:54
Antalyanın çok kaliteli futbolcularımı var Allah aşkına.....

Yasin , Olcan , Bamba , Soner , Alanzinyo , Sapara hatta Henrigue kalitesiz adammı....

Adrian 20 dakika bile oynatılmayacak hatta kadroya sokulmayacak kadar boş adamı.....

Verelim Henrigueyi Antalyaya bakın nasıl goller atıyor....

İşin gerçeği Şenol Hoca takımı oynatamıyor..... ne takıma hükmedebiliyor ne de yön verebiliyor.....

oyuncular serseri mayın gibi gezinip duruyorlar sahada bu otorite boşluğunda....

Helal olsun antalyaspor a görün işte adamlar bizim yenemediğimizi yeniyorlar o kısır kadrolarıyla bizde elini sallasan futbolcuya çarpıyor

Yaşar
30.10.2012, 16:02
Takımda Bamba ve Onur dışında kapasitesi kadar bile oynayabilen adam yok.
Alternatifli kadro olmasına rağmen sürekli formsuz isimler oynatılmaya devam ediyor.
Kadroya giremeyen isimlerle bir şekilde sorunlar çıkıyor veya çıkarılıyor.
Mesela Olcan, Volkan, Sapara, Colman, Janko, Soner, Adrian, Henrique kapasiteleri kadar bile oynasalar keyifli bir takım olacağımızı ve kadronun üstümüzdeki çoğu takımdan daha kaliteli olduğunu düşündüğümden, takımın bu şekilde bir futbol oynamasını kabul edemiyorum.
Bir takımda 2,3 tane oyuncu formsuz olur da sorun oyuncularda der, geçeriz.
Bir takımın tamamına yakını kapasitesinin altında oynuyor ise burada sorun teknik direktördedir.

endlessdeath
30.10.2012, 16:05
Çok mantıklı yaşar renkdaşıma katılıyorum

Faik Yılmaz
30.10.2012, 16:07
Takımı adam gibi oynatabilen bir hoca için kadromuz hiçte kısıtlı değil....

Ordusporun maliyeti Adrianla Zokoranın toplamı kadar belki ama adamlar takır takır top oynuyorlar...

yeniyor yeniliyor ama top oynuyor.....

biz basit futbol bile oynamamıyoruz....

iki pas yapamıyoruz.....

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
30.10.2012, 16:18
Çünkü bu camiada sadece Ş.G diye kısaltılıp aşağılanmaya çalışılan adama sabredilebiliyor, bu gerçeği bilmeyen varsa bence öğrensin. Boş yere hoca gönder, tazminat ver yerine hiç olmazsa belli bir başarı çizgisi olan ve saygı duyulan, çalışma şansı verilen bir hocayla çalışılması bence daha mantıklı.

Bu Şenol hoca her türlü başarısızlıkta takımın başında kalır, kimseye hesap vermez, eleştirilemez anlamına gelmiyor. Şenol hoca en yoğun eleştirildiği şu dönemde bile(takımın en önemli yönetim, şehir, taraftar vs yüzünden kaçmış, çoğu hala hocaya dışardan sevgisini iletiyor, yeni takım kurulmuş, daha kötü oyuncularla silbaştan yapılmış) takımı başa oynatabiliyor.

Ayrıca Şenol hoca özellikle dünkü maçta yaptığı ciddi hatalar dahil kendini eleştirebilen bir adam. Ama her lafa kulak assaydı, her işine karışanın dediğini yapsaydı sadece kendisinin ısrar edip kazandığı şeyleri kazanamazdı. Herkes oynasın derken oynatmadığı güçsüz Teo yerine, kimsenin şans vermediği sene verdiği şansın karşılığını aldı(adam psikopat çıkmasa şimdi bizim de Falcao'muz vardı veya 10 küsür milyon eurolu gelirimiz). Şimdi Janko üstünden vuruluyor adama, Janko takıma geç katıldı, geldiğinden beri geçen elli günlük sürede onar günlük iki milli takım serüveni oldu. Hocanın yeni transfere alerjisi olsaydı Emerson'u oynatmazdı ama Emerson takıma adapte oldu, Janko olamadı veya takım Janko'ya. Bence bunun en büyük sebebi kısa süre takımla çalışmış olması, kendisine şans verilen maçta takımdan çok kopuk olması. Hoca yine şans verecektir. Kimlere vermedi ki? Adrian, Henrique, Vittek, Cech hepsine şans verildi. Sapara gönderilecekler arasındayken bulduğu şanslarla şimdi takımın yıldızı oldu.

Herkese karşı durup oynattığı çoğu oyuncuyu kazanmayı bildi, bazılarını da kazanamadı. Bence Gökhan Ünal kazığının üstüne kar etmemizi bile sağlayan Burak'ı kazanması, Tolga-Onur gibi iki genç ve tecrübesiz kaleciyi takımın as kalecileri yapması, 2011 öncesi oluşmuş ama düşmüş takımı toparlayıp Türkiye kupası ve sonra kimsenin şans vermediği dönemde şampiyon yapması bence hocaya bu yeni kadrosuyla bir şans vermemiz için yeterlidir.

Ben 2011 şampiyonluğumuz sahada verilseydi hocanın gideceğinden emindim, hatta hocanın git-gel yaşama sebebi hep içinde kalan sahada şampiyonluk kazanamamasıdır. Hoca belki bu sene son kez deniyor, Trabzonspor kulübünün 40 senelik efsanesine(sadece lafta değil, her türlü icraatte) bu kadar yüklenilmesini anlamsız buluyorum.

Başa dönersem, evet Şenol Güneş'e bu camiada pozitif ayrımcılık yapılmaktadır, keşke camiamız gelen her hocaya sabredebilse, gözünün üstünde kaşın var diye bile küfürler yağdırmasa.

Ben Ersun geldiğinde de sevmiştim, gidişi çok acı olmuştu ama göz göre göre adamı harcadılar. Bu kulübe son on yılda Şenol Güneş'ten sonra en büyük faydası dokunmuş hocadır gözümde ama yediler adamı(Tabi sonunda ben biterimli tapelerinden de görüyoruz ki değmezmiş üzülmeye, yine yaptığı katkıları unutmadan).

Bir diğer unutamadığım, kollarını sıvamış camiayı disipline etmeye hazırlanan Halilhodziç'in değersizleştirilip gönderilişi var. Biz bu iki adama sabredebilseydik çok şeyler kazanırdık. Bence ikisi de Şenol Güneş'ten iyiydiler TD olarak ama Şenol Güneş'ten daha iyi Trabzonspor TD'si olamadılar, olamazlar da.

Muazzam.
Ersun konusu dışında
İmzamı atarım.

Bu yazı bakmakla görmek arasındaki farkı tanımlamış resmen.
Tebrikler.

endlessdeath
30.10.2012, 16:30
Şimdi geçmişi karıştırıp durarak bir yere gelemiyoruz bu açıkça belli bu dönem yani bu sezon hatta gelecek sezon da bişe olamayacağı belli istek hırs gitmiş takımda bütünleşme bir olarak hareket etme gitmişken tutupta 2011 senesine dem vurarak kendi sahanda fb yi yenemediysen artık ne demek gerekir sonuç olarak kimse bu takımın üstünde değildir.Bu sezon sonuna kadar bekliyeceğiz artık neler olacağını birlikte göreceğiz yanlış hatırlamıyorsam hoca gidecekti 2010-2011 sezon sonu ancak şike olayı patlak verince gitmedi ben eleştirilmeli diyorum gönderilmeli demiyorum

Doğukan Uçan
30.10.2012, 16:33
bu adamın ne yaptıgı belli degil şimdi de 3 haftadır henrique yi oyuna bile almıyor adrian ı oynatmadı volkanı iyi zamanında bile oyundan çıkardı yada son 5 dakika aldı kısacası son 2 senedir ne yaptıgını bilmio hoca

Tolga
30.10.2012, 16:36
Henrique = Güreşçi

Adrian = Kazık

Volkan = Hayalet

Bu sezon kime sorsan hepsi adam Hoca şerefsiz oldu.Allah yardımcımız olsun . . .

Yiğit Gayretli
30.10.2012, 16:42
bu adamın ne yaptıgı belli degil şimdi de 3 haftadır henrique yi oyuna bile almıyor adrian ı oynatmadı volkanı iyi zamanında bile oyundan çıkardı yada son 5 dakika aldı kısacası son 2 senedir ne yaptıgını bilmio hoca

Hocanın ne yaptığı belli. Bütün bak olaya.

Henri'yi bu forumda çokça savunmuşluğum var. Hoca da sezon başından itibaren 5-6 hafta boyunca Henri'ye şans tanıdı. Henri bir ışık bile veremedi maalesef.

Israr etseydi onda, formsuz oyuncu oynatıyor diye eleştirilecekti.

Eleştirmiş olmak için eleştirmek yerine, yerinde eleştiri yaparsak; eleştiri de amacına ulaşır. Yoksa karalamaktan öteye geçemez.

Yaşar
30.10.2012, 16:44
Henrique = Güreşçi

Adrian = Kazık

Volkan = Hayalet

Bu sezon kime sorsan hepsi adam Hoca şerefsiz oldu.Allah yardımcımız olsun . . .

Henrique şans bulduğu maçlarda ya kanatta oynatıldı, ya da tek forvet oynadı. Bilidiği üzere Henrique takımın 2. forveti olarak oynayabilecek bir oyuncu ve geçen yıl Burak ile beraber oynadığı maçlarda yaptığı asistlerle ön plana çıktı.
Şenol Güneş için istenen sabır, Adrian için istenmiyor nedense. Geçen sezon ilk defa geldiği bir ligde, güçsüz fizğiyle fizik güce dayalı oynayan futbolcular karşısında başarısız olmuştur fakat bu yıl daha 1 dakika bile izlemedik adamı, bu düşünce haksızlık gibi geliyor bana.
Volkan da oynadığı maçlarda hücumsal olarak en yaratıcı oyuncu olduğunu gösterdi.

Hüseyin Başoğlu
30.10.2012, 16:47
Henrique şans bulduğu maçlarda ya kanatta oynatıldı, ya da tek forvet oynadı. Bilidiği üzere Henrique takımın 2. forveti olarak oynayabilecek bir oyuncu ve geçen yıl Burak ile beraber oynadığı maçlarda yaptığı asistlerle ön plana çıktı.
Şenol Güneş için istenen sabır, Adrian için istenmiyor nedense. Geçen sezon ilk defa geldiği bir ligde, güçsüz fizğiyle fizik güce dayalı oynayan futbolcular karşısında başarısız olmuştur fakat bu yıl daha 1 dakika bile izlemedik adamı, bu düşünce haksızlık gibi geliyor bana.
Volkan da oynadığı maçlarda hücumsal olarak en yaratıcı oyuncu olduğunu gösterdi.

sıra sıra gidersem henriqie westerloda tek forvet oynuyordu...

gecen sene burak a asist yaptıgınıda çok hatırlamıyorum herhalde olmasını istediğimiz şeyleri olmuş gibi hatırlıyoruz artık...
adriana gecen sene 36 macta sans verildi bunların 20 ye yakını ilk 11 olması lazım yanlısımda olabilir....ne yaptı da bu sene oynamasını istiyorsunuz ne yaptı ??
volkan şeninde tek yaratıcılıgıda topu alıp topun üstünden ayağını söle bir hareket yapıp koşmaya baslamak genelde topu kaptırır topu kaptırmadıgındada taraftara orta açar...yaratıcılıktan kastınız buysa son derece haklısınız...

Samet Berber
30.10.2012, 16:50
Kim ne derse desin bu takimin 9macta 7 gol atip rezalet futbol oynamasinin birinci sorumlusu Senol Gunestir.Kadro kalitesi ve yonetim beceriksizligi arka siralarda gelir.Oncelikle Senol Gunesin bazi takintilarindan vazgecmesi lazim.Mac icerisinde yapacagi degisiklikleri birak rakip hocayi yoldaki herhangi bi adam bile ezberledi.Bu takimi toparlamak onun elinde ,ya bu takimi toparlar ya da diyeti oder.

Tolga
30.10.2012, 16:56

Söylediğin herşeyi ben bizzat geçen sezon söylüyordum abi.Burada dikkat çekmek istediğim memnuniyetsizliğimizdi.Ben hâlâ (Sıkıntıları yoksa) Volkan ve Henrique'nin takımda kalmasını isterim.İkisine de olan güvenim sonsuz.

Ancak bu sezon izlediğim Henrique çok üzdü beni.Tosunum inşallah bu takımın değişmezi olur, bunu buradaki birçok taraftardan daha fazla, yüreğimle istiyorum, ancak geçen sezon bu oyuncuları yerden yere vurmayan forum kullanıcı sayısı 50 falandır.

Volkan'ın yeteneğini tartışan tek taraftar tipi var, onlarda Volkan Şen fanları.Kimse yeteneğine laf etmezken, fanları çıkıp savaş ilan ediyorlar.Ruh halleri çözülmeye çalışılıyor şu anda.Ancak bir araştırma yapılsa forumda aktif olan 20 kadar Bursaspor taraftarı ve Volkan Şen hayranı çıkar ortaya, adım gibi eminim.

Ama bir türlü çözemedik Volkan Şen sorununu.İnşallah çıkan haberler asılsızdır diyorum.

Adrian'a gelince, 25. Hafta civarına kadar çok bekledim ancak o haftadan sonra iyice ümidimi kestim, bu sezonda hoca onu kesti.Oynatılır oynatılmaz bu tartışılır, ancak Adrian üzerinden hocaya saldırmak bize yakışmaz.Çünkü yeterli bir futbol göstermedi bizlere.

Yaşar
30.10.2012, 17:02
sıra sıra gidersem henriqie westerloda tek forvet oynuyordu...

gecen sene burak a asist yaptıgınıda çok hatırlamıyorum herhalde olmasını istediğimiz şeyleri olmuş gibi hatırlıyoruz artık...
adriana gecen sene 36 macta sans verildi bunların 20 ye yakını ilk 11 olması lazım yanlısımda olabilir....ne yaptı da bu sene oynamasını istiyorsunuz ne yaptı ??
volkan şeninde tek yaratıcılıgıda topu alıp topun üstünden ayağını söle bir hareket yapıp koşmaya baslamak genelde topu kaptırır topu kaptırmadıgındada taraftara orta açar...yaratıcılıktan kastınız buysa son derece haklısınız...

Sana hatırladığım maçlardan örnekler vereyim.
Olimpiyat'taki İ.B.B maçındaki 2. golde yaptığı asist ve Türkiye Kupası maçındaki asisti aklıma gelenler.
Bjk ve Kasımpaşa maçında girdiğimiz pozisyonların hangi değişkilikten sonra olduğunu ve kaçında Volkan Şen bulunduğunu izlemeni öneriyorum.
3. sü ise her yazılana cevap vermek zorunda değilsin, verirken de saygı çerçevesinde konuşmak zorundasın.
Bana ''yalan bilgi veriyorum'' ithamı yapıp ardından şirin gözükmeye çalışma.

Faik Yılmaz
30.10.2012, 17:02
Adrian Henrigue formsuzda Barış Özbek çokmu formda Allah aşkına....

Beşiktaş maçında 5 tane pasını saydım.....

2 si rakibe , 2 si taça gitti....koşmadı pres bile yapmadı.... bir tanesi özellikle tehlikeli kontratak oldu bizim için....

böyle bir adam hala bu takımda her hafta yer buluyorken Adrianın oynamaması futbol bilgisiyle değil art niyetle açıklanabilir ancak.....

Tolga
30.10.2012, 17:06

2 si rakibe , 2 si taça gitti....koşmadı pres bile yapmadı.... bir tanesi özellikle tehlikeli kontratak oldu bizim için....

böyle bir adam hala bu takımda her hafta yer buluyorken Adrianın oynamaması futbol bilgisiyle değil art niyetle açıklanabilir ancak.....

Ben antrenmandaki performansından ötürü açıklayabilirdim mesela . . .

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
30.10.2012, 17:07

Ben olsam mevkiilerindeki özelliklerini de düşünürdüm.

Örneğin elinizde muhteşem bir mercedes şanzumanı varsa ama size ford manifoldu lazımsa siz ustaya mercedes parçası varken ford kullanılır mı diyorsunuz?..

Demezsiniz.

Barış Defansif orta saha, hatta ön libero bile denilebilir, Adrian ise tam tersi ofansif orta saha.

Biri defans yapmaya, biri saldırmaya yarar.

Biri elma diğeri armut...

Art niyet değil, tutup tutmadığı tartışılır ama taktik...

Bunu görmemek bence asıl art niyet olabilir, ya da sabit fikir. :]

Hüseyin Başoğlu
30.10.2012, 17:13

barış özbekin oynadıgı maçlar..
karabük maçı 64.dakikada girmiş
elazığ maçında 89.dakikada
sivas maçı 86.dakikada
fener maçı 81.dakikada
mersin maçı 81.dakikada
kasımpaşa maçı 58.dakikada
beşiktas macı 61. dakikada..

şimdi öncelikle barış özbeki savunmuyorum en nefret eden kişiyim ama bir ihtimal anlarsınız diye bir kere daha yazıyım....adrian gecen sene ilk 9 macta barıstan daha fazla sans almıstır bu 1.
adrianla barısı kıyaslamak apayrı bir sacmalıktır cunku adrian oyuna ofansif katkı koyulsun diye oynatılır barıssa defansif özellik katmak için..oyüzden barışın oynadıgı yerde adrian oynar demek sadece çocuk bahanesidir...bu 2.
yukarıda yazdıgım gibi barış özbeki hiç birimiz sevmiyoruz peki barıs denilicek salak hangi macta sırıttı formayı haketmediğini belirtti ?? cevap bjk maçı...peki sizin adaletsiz dediğiniz hocamız naptı ? bursa macında kadroya bile almadı...demekki oda sizin kadar hataları görüyor ve düzeltiyor haa siz bu yazıyı anlıcakmısınız ?? açıkcası pek umudum yok anlamak istemiceksiniz ve eminim sıradaki lafınızda adrian madem ofansif gol sıknıtımız varken niye oynatmıyor tarzda bir laf olcaktır ....ama dediğim gibi sadece laf olucak...

Yiğit Gayretli
30.10.2012, 17:34
Birbirimizi kırmadan devam ediyoruz... Lütfen.

Tolga
30.10.2012, 17:35
Yaşar Abi ve Devilciğim :) (Renktaş, kusura bakma adını bilmiyorum) olayı tatlıya bağlasak olmaz mı bu sefer, yazılmamış varsaysak birebir olayları ?

Fatih
30.10.2012, 17:38
Devilciğim mi? :)

Hüseyin Başoğlu
30.10.2012, 17:41

ismi değitiririm bari artık :)

Tolga
30.10.2012, 17:44

ismi değitiririm bari artık :)

Kulağa hoş gelmiyor mu :) Nüans oldu bildiğin :) :) :)

Fatih
30.10.2012, 17:45
Kulağa hoş gelmiyor mu :) Nüans oldu bildiğin :) :) :)

Türkçe manasıyla kullanıldığında tuhaf duruyor.:)

Tolga
30.10.2012, 17:47
İyi oldu iyi :) :) :)

Evet eleştirileri alalım arkadaşlar :)

Harun
30.10.2012, 18:36
Anladığım kadarı ile tribünde istifa sesleri yükselmediği sürece bu koltuk boşalmayacak.Yönetim zaten kovamaz.Takımın iyi olma durumu gibi birşeyde söz konusu değil .İş tribünlere kaldı artık.Fakat onlarda bu anlamsız ve kısır futboldan o kadar soğudularki istifa diyecek seyirciyi bile bulamayacak Avni Aker. Burda istediğiniz istatistiği,istediğiniz verileri dökün ,ortada bu rezalet futbol varken dahi hoca savunuluyorsa alıntı yapmaya bile gerek yok bana göre.

İş hayatında her zaman karşısında durduğum bir prensibim vardır.Çıktığım bir işe bir daha geri dönmem.Ama futbolda buna profesyonellik diyorlar. Tekniktrektör içinde futbolcu içinde geçerli bu . Heleki istifa edip gidildi ise iş hayatında buna "yüzsüzlük" deniliyor.

Bu başlığa hoca istifa edinceye kadar girmeyeceğim.Bu sürenin fazla uzun süreceğinide sanmıyorum zaten.

Fatih Öztürk
30.10.2012, 18:41
Anladığım kadarı ile tribünde istifa sesleri yükselmediği sürece bu koltuk boşalmayacak.Yönetim zaten kovamaz.Takımın iyi olma durumu gibi birşeyde söz konusu değil .İş tribünlere kaldı artık.Fakat onlarda bu anlamsız ve kısır futboldan o kadar soğudularki istifa diyecek seyirciyi bile bulamayacak Avni Aker. Burda istediğiniz istatistiği,istediğiniz verileri dökün ,ortada bu rezalet futbol varken dahi hoca savunuluyorsa alıntı yapmaya bile gerek yok bana göre.

İş hayatında her zaman karşısında durduğum bir prensibim vardır.Çıktığım bir işe bir daha geri dönmem.Ama futbolda buna profesyonellik diyorlar. Tekniktrektör içinde futbolcu içinde geçerli bu . Heleki istifa edip gidildi ise iş hayatında buna "yüzsüzlük" deniliyor.

Bu başlığa hoca istifa edinceye kadar girmeyeceğim.Bu sürenin fazla uzun süreceğinide sanmıyorum zaten.

Harun kardeşim yönetim Şenol hocayı gönderemez çünkü yönetimin tek tutunacağı dal Şenol hocadır.

Yaşar
30.10.2012, 18:50
Burada yazılan herhangi bşr eleştiri yazısına cevap verirken lütfen karşıdaki insanı kötümser tavırlardan kaçının.
Verilen bilginin doğru olup olmadığını araştırın, sonra yazın.
İnsanları ''yalan bilgi vermekle, sürekli eleştiri yapmakla'' yaftalarken, tanımak ve uzun süre gözlemlemek gerekiyor.
Ben verdiğim her bilginin arkasındayım, kanıt isteyene kanıtını da sunarım.

Ali İhsan
30.10.2012, 19:26

Bir Şenol hoca savunucusu olarak şunu diyebilirim ki iş Trabzonspor taraftarına kaldıysa Şenol hoca yıllarca kalır. Trabzonspor'un şu anda tribündeki taraftarı resmen rakibe çalışan, ambiansı olmayan, sahadaki futbolla da ilgilenmeyen, ne yaptığını bilmez bir halde.

Bir geçen hafta zor durumdaki bjknin harika tribünlerine bakıyorum bir de bizimkine, diyecek çok şey var...

Gökhan Koç
30.10.2012, 19:37
Burada yazılan herhangi bşr eleştiri yazısına cevap verirken lütfen karşıdaki insanı kötümser tavırlardan kaçının.
Verilen bilginin doğru olup olmadığını araştırın, sonra yazın.
İnsanları ''yalan bilgi vermekle, sürekli eleştiri yapmakla'' yaftalarken, tanımak ve uzun süre gözlemlemek gerekiyor.
Ben verdiğim her bilginin arkasındayım, kanıt isteyene kanıtını da sunarım.

Ben geçen gün yanlış bir bilgi verdim,

O gün özür diledim hepinizden,

Madem tekrar lafı geçti, bugünde özür dilerim.

Bütün gün iş, güç, koşturmaca, sonunda beynimiz sulanıyo garip şeyler söyleyebiliyoruz.

Kusura bakmayın tekrar.

Cem Kıran
30.10.2012, 19:45
Şenol hocanın bizi şampiyonluğa oynattığı dönemde herkes bizim Ferguson'umuz olacak diyordu ama ben Şenol hocayla

Bu takım hiçbir kademe ilerleyemeyeceğini ve aksine düşüşe geçeceğini söylüyordum..Herkes bana karşıydı..

Sonra ne oldu şampiyon olduk hani hoca yapamazdı diyordun? Şimdi de ben onlara diyorum ne oldu?

Bu takım şampiyon olduğu dönemde bile hoca bir sürü hata yaptı ama sahada ne yapmasını bilen bir takım vardı ve hocanın hatalarını alınan galibiyetler örtüyordu..

Şimdi 2 yıldıl kadro oluşturunca yapamadıkları ortaya çıktı..Şenol hoca geldiğinden beri söyledim yine söylüyorum

Şenol hoca ile bu takım 1 adım öteye gidemez hatta her yıl 5 yıl geriye gider sonumuz Bjk gibi olur..

Lig bitince yoruldum diyip ayrılma sinyali veren ve sonra primlerle 5'e gelen sözleşmeyi görünce yorulduğunu unutan bir hocanın..

N'Doye 6'ya alındığında pahalı diye veto edip önüne taş koyan NŞ ve ŞG..5 m. euroluk sözleşme imzalarken parayı düşünmüyorsa..

Kusura bakmasın ama artık klübü için çalıştığını sölemem..

Gökhan Koç
30.10.2012, 19:48
Şenol hocanın bizi şampiyonluğa oynattığı dönemde herkes bizim Ferguson'umuz olacak diyordu ama ben Şenol hocayla

Bu takım hiçbir kademe ilerleyemeyeceğini ve aksine düşüşe geçeceğini söylüyordum..Herkes bana karşıydı..

Sonra ne oldu şampiyon olduk hani hoca yapamazdı diyordun? Şimdi de ben onlara diyorum ne oldu?

Bu takım şampiyon olduğu dönemde bile hoca bir sürü hata yaptı ama sahada ne yapmasını bilen bir takım vardı ve hocanın hatalarını alınan galibiyetler örtüyordu..

Şimdi 2 yıldıl kadro oluşturunca yapamadıkları ortaya çıktı..Şenol hoca geldiğinden beri söyledim yine söylüyorum

Şenol hoca ile bu takım 1 adım öteye gidemez hatta her yıl 5 yıl geriye gider sonumuz Bjk gibi olur..

Lig bitince yoruldum diyip ayrılma sinyali veren ve sonra primlerle 5'e gelen sözleşmeyi görünce yorulduğunu unutan bir hocanın..

N'Doye 6'ya alındığında pahalı diye veto edip önüne taş koyan NŞ ve ŞG..5 m. euroluk sözleşme imzalarken parayı düşünmüyorsa..

Bu 5 milyon euro 1 senelik mi ?

Kaynak nedir ?

atigol
30.10.2012, 19:49

Kaynak nedir ?

daha yeni üstte yazmış arkadaş emin olmadığınız verileri paylaşmayın diye... burdaki çoğu kişi ts ile yatıp kalkıyordur ben ilk defa sizden duydum böyle bir rakamı

Tolga
30.10.2012, 19:50

Aynen, 2 sezon önceki kurduğu ekibi Terketmek zorunda bırakılan Ersun Yanal ve Efsane Hugo Broos'un eseriyle şampiyon olduğumuz için her gece yatmadan Ziya Doğan'a dua ediyorum bende . . .

Gökhan Koç
30.10.2012, 20:00
Cem Kıran renktaş çıkıcam seni bekliyorum :)

jojuk
30.10.2012, 20:01

bende sizin gibi düşünüyorum şenol güneş kendi istifa verecek çok yakında bence antalya maçı olmassa 3 hafta süre veriyom 3 hafta içinde istifa eder diye düşünüyorum bu sözümü unutmayın çünkü maç sonu açıklamaları olsun hep bunu işaret ediyor bırakıp gidecek gibi baskıyı kaldıramıyor takım gittikçe kötüye gidiyor

canna52
30.10.2012, 20:02
volkan türkiye standartlarının üstünde bir sağ kanat oyuncusudur. burağı kulanabilen şenol hoca volkanı kullanamamıştır bu kadar basit.

henrique ve adrian da aynı şekilde kaliteli oyunculardır ama bizde olmadı. bu sistemde olacağı da yok.

atigol
30.10.2012, 20:06
volkan türkiye standartlarının üstünde bir sağ kanat oyuncusudur..

Ciddimisin? mesela kimin ayarında?

canna52
30.10.2012, 20:10

şampiyon olan bursanın taşıyıcı oyuncusuydu. yani şampiyonluk yarışı yapabilecek bir oyuncu. bizim kullanamamız bu gerçeği değiştirmez.

Cem Kıran
30.10.2012, 20:12
Cem Kıran renktaş çıkıcam seni bekliyorum :)

Hayırdır Gökhan nie :)

jojuk
30.10.2012, 20:12
volkanın yeteneklerini görmeyen veya görmemezlikten gelmek futbol caheletidir :eek:

jojuk
30.10.2012, 20:13
şampiyon olan bursanın taşıyıcı oyuncusuydu. yani şampiyonluk yarışı yapabilecek bir oyuncu. bizim kullanamamız bu gerçeği değiştirmez.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Cem Kıran
30.10.2012, 20:14

Kaynak nedir ?

Hayır 3 yıllık+başarılara göre prim.Ortalama 3 yılda 5 m. euro civarında para alacak.Yeni gördüm pardon.

Kaynak? her yerde yazıyor :)

atigol
30.10.2012, 20:15
volkanın yeteneklerini görmeyen veya görmemezlikten gelmek futbol caheletidir :eek:

Merak ettim cehaletemi af buyurun, tr standartları üstünde sağ kanat oyuncusu ise kime denktir Volkan Şen çok merak ediyorum

canna52
30.10.2012, 20:18
Merak ettim cehaletemi af buyurun, tr standartları üstünde sağ kanat oyuncusu ise kime denktir Volkan Şen çok merak ediyorum

bizim takımda iyi oynayan yok ki bamba dışında. kötü bir takımda oynaması performansını düşürmüş olamaz mı..

atigol
30.10.2012, 20:22
bizim takımda iyi oynayan yok ki bamba dışında. kötü bir takımda oynaması performansını düşürmüş olamaz mı..

Şunun için soruyorum sağ kanat oyuncusu orta yapar, asist yapar. Volkan bunları yapabiliyormu? Yada defansa yeterli katkı yapmayan bir oyuncusu olarak hücum performansı ne kadardır?

jojuk
30.10.2012, 20:24
yasin öztekin 25 yaşında daha önce deneyimi olmayan bir futbolcu çok kalite seviyesi yüksek bir oyuncu değil devamlı ilk 11 in vazgeçilmezi oldu önceden başarısı olmayan bir futbolcu gelelim volkan şene oda 25 yaşında 1 şampiyonluk yaşamış ve şampiyonluk da en büyük rolü o oynamış kalitesini göstermiş bütün türkiyeye oyunu değiştirebilecek oyunculardan bir tanesi yasin bu takımın banko 11 inde oynuyosa volkan şen kadro dışı kalıyosa afedersinde volkan şenin de isyan etmesi normal yani doğru bir kararmı volkan şen bu takımda devamlı ilk 11 de oynadıgı sürece çok başarılı olacagına inanıyorum ama şenol güneş oynatmaz o ayrı bişey

gabriel omar
30.10.2012, 20:24
Açıkçası Volkanı kazanmak isterdim .Ama Volkan Bursanın şampiyon olduğu sezonun haricinde tamamen kayıplarda olan bir adam.Bir kanat için önemli olan hız ve adam geçme gibi yetenekleri oldukça iyi bunun aksini söylemem.Ama bunlar haricinde öyle ahım şahım bir yeteneğini göremiyorum.Takımı sonuca götürecek mental özellikleri çok düşük.Yardımlaşma,defansif katkı gibi modern futbolun gereklerinide pek yerine getirmeye çalışmıyor.

Yani Volkan konusunda Şenol hocaya kızmayı mantıklı bulmuyorum kendi açımdan.Ha keza Volkan giderse onu arayacağımızı,ya da gittiği takımda bizden daha başarılı olacağınıda sanmıyorum.

jojuk
30.10.2012, 20:30
Açıkçası Volkanı kazanmak isterdim .Ama Volkan Bursanın şampiyon olduğu sezonun haricinde tamamen kayıplarda olan bir adam.Bir kanat için önemli olan hız ve adam geçme gibi yetenekleri oldukça iyi bunun aksini söylemem.Ama bunlar haricinde öyle ahım şahım bir yeteneğini göremiyorum.Takımı sonuca götürecek mental özellikleri çok düşük.Yardımlaşma,defansif katkı gibi modern futbolun gereklerinide pek yerine getirmeye çalışmıyor.

Yani Volkan konusunda Şenol hocaya kızmayı mantıklı bulmuyorum kendi açımdan.Ha keza Volkan giderse onu arayacağımızı,ya da gittiği takımda bizden daha başarılı olacağınıda sanmıyorum.
futbol takım oyunudur volkan şen şampiyon oldukları sezonda hiç bir oyuncu değişikliklerinde ben varmıyım demedi aklına bile getirmedi burak yılmazdan örnek alalım herkes ona şenol güneş neden ilk 11 de oynatıyo dedi herkes eleştirdi ama o yinede oynattı volkan şende öle kötü oynasa bile o takımın ilk 11 inde oynasa hocasına güvense takımda iyi işler yapar ama hoca napıyor kaç hafta geçti aradan bütün oyuncularda korku var acaba bu hafta ilk 11 de oynucammı diye

atigol
30.10.2012, 20:36
futbol takım oyunudur volkan şen şampiyon oldukları sezonda hiç bir oyuncu değişikliklerinde ben varmıyım demedi aklına bile getirmedi burak yılmazdan örnek alalım herkes ona şenol güneş neden ilk 11 de oynatıyo dedi herkes eleştirdi ama o yinede oynattı volkan şende öle kötü oynasa bile o takımın ilk 11 inde oynasa hocasına güvense takımda iyi işler yapar ama hoca napıyor kaç hafta geçti aradan bütün oyuncularda korku var acaba bu hafta ilk 11 de oynucammı diye

ben futbol cahiliyim sizin gözünüzde ama volkan kendi ispatlamış bir futbolcu değildir. Şampiyonluk yaşayan takımda 1 sezonluk performns ile futbolcu olunmuyor. 133 süper lig maçında 15gol atmış 22 asist(6gol 7asist şampiyon oldukları sene) yapmış oyuncu normal bir oyuncudur. Oynayabilmesi içinde kendini göstermesi gerekir. Sahada yıldız edasıyla bencilce oynayıp hakemlere dayılanacak kadar işler yapması gerekir bunların hiçbirini yapmıyor bu adam

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
30.10.2012, 20:38

Kaynak nedir ?

İnşallah doğrudur.. :]

gabriel omar
30.10.2012, 20:39

Bu mantıkla Halilinde her maç 90 dakika oynaması lazım renktaş.O da bir zamanlar bundesligada 20 gol atmış adam sonuçta.Ama veryansın ediyoruz her maç Halile burda.

Bazı oyunculara Şenol hocanın haksızlık ettiği görüşüne katılıyorum.Emre bunlardan birisi.Ama Volkan o oyuncuların arasında değil.Bu 2.sezonu .Formayı alamaması Volkandan kaynaklanıyor.Volkan,Şenol hocanın isteğiyle alınmış bir adam.Yani onu oynatmayı istememesi için bir sebep yok.Volkanın değilde Yasinin oynaması tamamen takım oyununa yatkınlık ve defansif katkı yüzündendir.Topla 3 adamın arasına dalıp bencillik ediyorsan ben oynamamandan seni sorumlu tutarım.

ÇAĞDAŞ AYDIN
30.10.2012, 20:40

Burak konusuna katılıyorum.
Şimdi aradığımız Burak ı,Umut u, Engin Baytar ı tribünler kaç defa ıslıkladı keşke istatistiği olsa :) Burak bize geldiğinde futbolcu değildi. Şenol Güneş üniversitesinden mezun olunca adam oldu.

Volkan da dengesizlik var gibi geliyor bana.
Ertuğrul Sağlam ile de sorun yaşamıştı.
Haber vermeden ABD ye sevgilisinin yanına gitmişti.

jojuk
30.10.2012, 20:47
Bu mantıkla Halilinde her maç 90 dakika oynaması lazım renktaş.O da bir zamanlar bundesligada 20 gol atmış adam sonuçta.Ama veryansın ediyoruz her maç Halile burda.

Bazı oyunculara Şenol hocanın haksızlık ettiği görüşüne katılıyorum.Emre bunlardan birisi.Ama Volkan o oyuncuların arasında değil.Bu 2.sezonu .Formayı alamaması Volkandan kaynaklanıyor.Volkan,Şenol hocanın isteğiyle alınmış bir adam.Yani onu oynatmayı istememesi için bir sebep yok.Volkanın değilde Yasinin oynaması tamamen takım oyununa yatkınlık ve defansif katkı yüzündendir.Topla 3 adamın arasına dalıp bencillik ediyorsan ben oynamamandan seni sorumlu tutarım.
şenol güneşin vazgeçmeyeceği isim yasin öztekin defansa gelip yardım edebilir ama şuan hucüm oyuncusu olarak gözüküyor ama sahada hiç bir hucüm gücüne katkı yapmıyor sen hucüm oyuncusunun defansa gelip yardım etmesinimi istersin yoksa ilerde çalım atıpda top kaptırmasınımı istersin kardeşim en azından volkan gol atmak veya attırmak üzere kurulmuş o yolda top kaybetiyo ama yasin hucümda yok defansa geliyomuş noluyo kaç golü var ligde yasinin bana söleyin defansa geldide yasinmi kurtarmış trabzonu onun işi gol atmak attırmak isterse bütün topları kaybetsin ama amacı gol atmak attırmak olsun ben hucüm oyuncusunun geriye gelip takım oyunu oynuyor diye ilk 11 de olmasını istemiyorum ben yasinden gol ve gol attırmasını istiyorum ama yok

atigol
30.10.2012, 20:52
şenol güneşin vazgeçmeyeceği isim yasin öztekin defansa gelip yardım edebilir ama şuan hucüm oyuncusu olarak gözüküyor ama sahada hiç bir hucüm gücüne katkı yapmıyor sen hucüm oyuncusunun defansa gelip yardım etmesinimi istersin yoksa ilerde çalım atıpda top kaptırmasınımı istersin kardeşim en azından volkan gol atmak veya attırmak üzere kurulmuş o yolda top kaybetiyo ama yasin hucümda yok defansa geliyomuş noluyo kaç golü var ligde yasinin bana söleyin defansa geldide yasinmi kurtarmış trabzonu onun işi gol atmak attırmak isterse bütün topları kaybetsin ama amacı gol atmak attırmak olsun ben hucüm oyuncusunun geriye gelip takım oyunu oynuyor diye ilk 11 de olmasını istemiyorum ben yasinden gol ve gol attırmasını istiyorum ama yok

Yasin geçen hafta attırdı, bu haftada attı sayılmasada attı. Volkan'ın istatistiklerini verdim yukarıda maşallah tr standartları üstünde ronaldo nun bir alt kademesinde

gabriel omar
30.10.2012, 20:53

Volkanda gol atmaya dönük bir isim ama bencilliği yüzünden topu sürmek haricinde bir ofansif katkı yapamıyor.Yasinin en azından defansif yönü var ve 2 asisti 1 de golü var her ne kadar hakem hatasına kurban gitsede.

Ben Yasin çok iyidir,bizim için yeterlidir demiyorum.Ama şu an ki Volkandan formayı almayı hakediyor.Bana göre ikiside bu takım için yetersiz ancak yedek olurlar.Daha iyisinin alınması lazım ama Volkan ve Yasin ikilisi varsa elimizde ben Yasini tercih ederim.Kötünün iyisi yani.

cakalkerem
30.10.2012, 20:54
Şenol Hoca'nın tek vazgeçemediği adam malesef HALİL efendi.....Yahu kardeşi ne oynuyor ki Halil oynasın...Allah aşkına 2 senedir ne yapmış bana biri anlatsın be...

Ama torpili büyük yerden oda bende saklı kalsın

jojuk
30.10.2012, 21:00
Şenol Hoca'nın tek vazgeçemediği adam malesef HALİL efendi.....Yahu kardeşi ne oynuyor ki Halil oynasın...Allah aşkına 2 senedir ne yapmış bana biri anlatsın be...

Ama torpili büyük yerden oda bende saklı kalsın
http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2012/5/4/fft104mm1730800.jpg hocam yürüyemiyom şenol güneşde halil sana güveniyorum sen ne zaman ayağa kalkarsan trabzonsporda düzelecektir diyor kesin :)

h@msi61
30.10.2012, 21:01
İnşallah doğrudur.. :]

Kulup Senol hocaya, Senol hoca bize ne de olsa, umarim bize de zam yapar biraz :)

cakalkerem
30.10.2012, 21:04
http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2012/5/4/fft104mm1730800.jpg hocam yürüyemiyom şenol güneşde halil sana güveniyorum sen ne zaman ayağa kalkarsan trabzonsporda düzelecektir diyor kesin :)

bir ayaga kalkabilse birşeyler yapacakta..bu kadar mı güçsüz olur bir nsan...geçen sene neyse hadi dedik öyle böyle yahu bu sezon attığı gol dışında neyi var...biri bana açıklasın lütfen

Oruç
30.10.2012, 21:12
Ersun Yanal zamanında da başka birileri torpilliydi zaten.

Bizde bir oyuncu oynatılmadı mı direk hocaya sövülür. Oynatılınca hem oyuncuya hem hocaya sövülür.

Bursa maçı sonrası Zeki için söylenenlere iyi bakmak lazım. Şimdi Adrian diyor bir çok kimse. Geçen sene oynamadı mı bu adam ? O zaman hem kendisine hem hocaya sövülmedi mi ?

Şimdi Colman yok, çoğu kişi geri dönmesini dört gözle bekliyor. En küçük hatasında yerin dibine sokacağız onu. Neden Sapara yok, Adrian oynatılmıyor diye yine hocaya söveceğiz. Bu zihniyetle bu kısır döngü sürüp gidecek.

Not: 'O kadar para alıyorlar, tabi ki eleştireceğiz yea...' diye yazacaklara, yazmayı düşünenlere peşinen söylemiş olayım; kimse eleştirmeyin demiyor, diyemez de. Şu yerin dibine sokma, göklere çıkarma huyumuzdan vazgeçelim yeter.

Gökhan Koç
30.10.2012, 21:58
Hayır 3 yıllık+başarılara göre prim.Ortalama 3 yılda 5 m. euro civarında para alacak.Yeni gördüm pardon.

Kaynak? her yerde yazıyor :)

Şöyle şeyler buldum internette ama hiç biri resmi kaynak değil belirtmek gerekir.

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/murat_ozbostan/2012/09/21/gunesin-parasi

Bu sitede Şenol Hocanın zaten geldiği günden beri aynı parayı aldığı yazıyor. Yıllık 1.7 milyon TL, aynı sitede fatih terimin aykutun ve sametin maaşları da var.

http://www.medyatrabzon.com/gunesin-sozlesmesi-uzatildi-52214h.htm

Bu sitede de 1.75 milyon TL diyor. UEFA ve Şampiyonlar Ligine katılma durumunda prim alaktır diye bir ibare var.

http://www.trabzonhaber.com.tr/trabzonspor/senol-gunes-sozlesmesini-3-yil-daha-uzatmis-h19470.html

Bu sitede de 1.75 milyon TL demişler.

Doğru kabul edersek; 3 yıl boyunca primler hariç 2.2 milyon euro yapar.

Süper Lig'de oynayan birçok futbolcunun 1 yılda kazandığını 3 senede kazanacak.

Yorumu sana bırakıyorum.

Burak Sahin
30.10.2012, 22:00
Şöyle şeyler buldum internette ama hiç biri resmi kaynak değil belirtmek gerekir.

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/murat_ozbostan/2012/09/21/gunesin-parasi

Bu sitede Şenol Hocanın zaten geldiği günden beri aynı parayı aldığı yazıyor. Yıllık 1.7 milyon TL, aynı sitede fatih terimin aykutun ve sametin maaşları da var.

http://www.medyatrabzon.com/gunesin-sozlesmesi-uzatildi-52214h.htm

Bu sitede de 1.75 milyon TL diyor. UEFA ve Şampiyonlar Ligine katılma durumunda prim alaktır diye bir ibare var.

http://www.trabzonhaber.com.tr/trabzonspor/senol-gunes-sozlesmesini-3-yil-daha-uzatmis-h19470.html

Bu sitede de 1.75 milyon TL demişler.

Doğru kabul edersek; 3 yıl boyunca primler hariç 2.2 milyon euro yapar.

Süper Lig'de oynayan birçok futbolcunun 1 yılda kazandığını 3 senede kazanacak.

Yorumu sana bırakıyorum.

Gecen hafta yeni sözlesme imzaladi, yani kontratini uzatti ayni sekilde 1.75 milyon tl mi?!?!

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:02
KAP'a bildirilmeden söylenenler spekülasyondan öte değildir.

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=slink&sirketID=1400&paketTipi=-2

Gökhan Koç
30.10.2012, 22:09
KAP'a bildirilmeden söylenenler spekülasyondan öte değildir.

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=slink&sirketID=1400&paketTipi=-2

Baktım bende oraya ama futbolcu kontratları da bildirilmemiş oraya,

Bir terslik var sanırım kap bildirimlerinde

Gökhan Koç
30.10.2012, 22:10
Gecen hafta yeni sözlesme imzaladi, yani kontratini uzatti ayni sekilde 1.75 milyon tl mi?!?!

Geçen hafta mı imzaladı, yoksa geçen hafta bir kere daha mı yeniledi bilmiyorum.

Ama haberlerde zaten sözleşmesinin 2015'e kadar geçtiği söyleniyor.

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:12
Geçen hafta mı imzaladı, yoksa geçen hafta bir kere daha mı yeniledi bilmiyorum.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=219&antId=923

Sözleşme Bitiş Tarihi 31.05.2013

Gökhan Koç
30.10.2012, 22:13
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=219&antId=923

Sözleşme Bitiş Tarihi 31.05.2013

TFF'den referans mı olur yawww :)

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:14
TFF'den referans mı olur yawww :)

hahahahah bundan doğru yorum görmedim :D

Gökhan Koç
30.10.2012, 22:16
hahahahah bundan doğru yorum görmedim :D

Hakkatten uzatılmadıysa medyada tahmin ettiğimden de büyük bir kirlilik var :)

Cem renktaş da 5 milyon euro görmüş mesela,

Yaşar
30.10.2012, 22:17
Bir teknik direktörün konuşılmaması gereken en son şeyi aldığı paradır.

Gökhan Koç
30.10.2012, 22:21
Bir teknik direktörün konuşılmaması gereken en son şeyi aldığı paradır.

"Maaş, yer değiştirilebilirliğin fonksiyonudur" dedi bir üstadımız.

Burak Sahin
30.10.2012, 22:31

Normalde seneye bitiyordu;) sessiz bir konrat olmus malum kendi agir fanatiklerinin bile haberi yok;)

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:35
Normalde seneye bitiyordu;) sessiz bir konrat olmus malum kendi agir fanatiklerinin bile haberi yok;)

Normalde seneye bittiğinin kaynağı nedir ağır fanatiği "olmayan"?

Ekleme: 3,5 yıllık imzaladı 2009 Kasım'da yazıyor bazı haberlerde. Bazılarında yok. Resmi sitede yok.. Artık kin kusmasak, saçmalamasak yorum yapsak sadece?

Ekleme 2: 3,5 yıllık diyor, yenilendiğini yazan haberler ise 1 Aralık 2012'de bitiyordu diyor. Hangisi doğru?

Yaşar
30.10.2012, 22:35
"Maaş, yer değiştirilebilirliğin fonksiyonudur" dedi bir üstadımız.

Şenol Güneş bedavaya çalışsa ve aynı futbolu oynatsa yine eleştirilir.
10 milyon Euro alıp, önüne geleni yenen ve şampiyonluklar alan birisi olsa aldığı parayı kimse konuşmaz.

Burak Sahin
30.10.2012, 22:39
Normalde seneye bittiğinin kaynağı nedir ağır fanatiği "olmayan"?

2013 de bitmiyormuydu?!?! Gecen hafta uzatmadiysa 2013 de bitiyor diye biliyorum, nedir zoruna giden durum, stres mi yapiyorsun hoca birakip gidecek diye:)

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:40
2013 de bitmiyormuydu?!?! Gecen hafta uzatmadiysa 2013 de bitiyor diye biliyorum, nedir zoruna giden durum, stres mi yapiyorsun hoca birakip gidecek diye:)

Haberlerin hepsi çelişkili.

3,5 yıllık diyorlar, Kasım 2009'da imzaladı, Aralık 2012'de bitiyor diyorlar sonra.

Zoruma giden tek şey, her yorumunda tahrik ve laf sokma çabası olması.

Burak Sahin
30.10.2012, 22:44
Haberlerin hepsi çelişkili.

3,5 yıllık diyorlar, Kasım 2009'da imzaladı, Aralık 2012'de bitiyor diyorlar sonra.

Zoruma giden tek şey, her yorumunda tahrik ve laf sokma çabası olması.

Hic öyle bir durum yok, ayrica öyle bir durum hissediyor olabilirsin gayet dogal, peki burada her iki taraf adinada son zamanlarda tahrik iceren ve laf sokma cabasinda olan kac kisi var diye sormuyorum, kac kisi yok ?!?! Dürüstce verebilecekmisin bunun cevabini ?!?!

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:44
Hic öyle bir durum yok, ayrica öyle bir durum hissediyor olabilirsin gayet dogal, peki burada her iki taraf adinada son zamanlarda tahrik iceren ve laf sokma cabasinda olan kac kisi var diye sormuyorum, kac kisi yok ?!?! Dürüstce verebilecekmisin bunun cevabini ?!?!

İlk iyi örnek sen olsan?

Burak Sahin
30.10.2012, 22:49
İlk iyi örnek sen olsan?

Amacin burda sadece birkac kisiyi ne pahasina olursa olsun susturmaksa cidden, sorun degil bir daha yazmam uzun bir süre, o zaman belki takimda, hocada kendini bulur hatta belki insanlar icin BMN cok daha eglenceli bir yer olur..

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 22:50
Amacin burda sadece birkac kisiyi ne pahasina olursa olsun susturmaksa cidden, sorun degil bir daha yazmam uzun bir süre, o zaman belki takimda, hocada kendini bulur hatta belki insanlar icin BMN cok daha eglenceli bir yer olur..

Buradan bunu mu çıkardın Burak? Helal olsun..

Yaz, laf sok, tahrik et.. Çok faydalı(!) bir tartışma ortamı olsun..

Fatih Öztürk
30.10.2012, 23:06
İdeal onbirimizde kesinlikle Emre olmalı.yahu arkadaş bu çocuk bize Jajayı unutturacağa benziyor.Şenol hoca bu çocuktan ne pahasna olursa olsun vazgememeli.Olcan Volkan bilmem ne bırakıp gitsin yeteneksizler .Emre,Zeki ve önümüzdeki sene Ofoedu filan harika olur.Şenol hoca böyle bir yapılandırmaya gitmesi halinde taraftar arkasında durabilir.

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Cem Kıran
30.10.2012, 23:07
Hakkatten uzatılmadıysa medyada tahmin ettiğimden de büyük bir kirlilik var :)

Cem renktaş da 5 milyon euro görmüş mesela,

1,75 yıllık euro die okumuştum bir yerde TL olarak değil 3 yılda 5,25 m. euro ediyor..

Diğer siteler TL yazıyor orasını bilemem..

DeAgLeMaNyAq
30.10.2012, 23:54
Bu sözleşme uzatma olayını ilk çıktığında dile getirmiştim. Prensipte uzatılmış olabilir ama resmi sözleşme imzalandığına inanmıyorum. Zaten Mollasalihoğlu çelişkileri belirtmiş. Hiç bir teknik adamın sözleşmesi sezon ortasında bitmez...

Baktım bende oraya ama futbolcu kontratları da bildirilmemiş oraya,

Bir terslik var sanırım kap bildirimlerinde

Nasıl bildirilmemiş. Futbol A.Ş. ile borsaya açıldıktan sonraki tüm dış ve iç transferler KAP'a bildirildi...

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:16

Renktaş,

70 kilo adamım, ağır fanatik diyosun bana :)

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:19
Bu sözleşme uzatma olayını ilk çıktığında dile getirmiştim. Prensipte uzatılmış olabilir ama resmi sözleşme imzalandığına inanmıyorum. Zaten Mollasalihoğlu çelişkileri belirtmiş. Hiç bir teknik adamın sözleşmesi sezon ortasında bitmez...

Nasıl bildirilmemiş. Futbol A.Ş. ile borsaya açıldıktan sonraki tüm dış ve iç transferler KAP'a bildirildi...

Kapta futbolcu sözleşmesi bulamadım son 1 seneye ait, onun için şüpheye düştüm.

Bilemedim renktaş, anlamıyorum ben bu mevzuulardan.

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 00:23
Kapta futbolcu sözleşmesi bulamadım son 1 seneye ait, onun için şüpheye düştüm.

Bilemedim renktaş, anlamıyorum ben bu mevzuulardan.

Var var, Colman'ın, Tolga'nın vs uzatılan sözleşmeleri var ;)

DeAgLeMaNyAq
31.10.2012, 00:24
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=188946
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=184622
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=170598
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=160278
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=159511

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:27
Var var, Colman'ın, Tolga'nın vs uzatılan sözleşmeleri var ;)

:):):):):):):)

Resmi Avukatım diyorsa doğrudur :)

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 00:29
:):):):):):):)

Resmi Avukatım diyorsa doğrudur :)

;)

Sıkıntı yok.. Teknik direktörlere özel bir durum da olacağını sanmıyorum.

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:30
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=188946
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=184622
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=170598
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=160278
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=159511

Teşekkürler renktaş,

Bu arada, Şenol Güneşle alakalı güncel gelişmeleri forum başlık ismine ekleme yapsak mı :)

Mesela;

Şenol Güneş | Teknik Direktör (Basında çıkan sözleşme uzatma haberi halen bir spekülasyondur)

gibi :)

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 00:30
Teşekkürler renktaş,

Bu arada, Şenol Güneşle alakalı güncel gelişmeleri forum başlık ismine ekleme yapsak mı :)

Mesela;

Şenol Güneş | Teknik Direktör (Basında çıkan sözleşme uzatma haberi halen bir spekülasyondur)

gibi :)

Çok tartışmalı konularda yapıyoruz zaten ama şu an tartışacak bir durum yok gibi.. :)

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:32
Çok tartışmalı konularda yapıyoruz zaten ama şu an tartışacak bir durum yok gibi.. :)

:):):):)

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:39
Şenol Güneş militanı, savunucusu diyorlar bize ama, en sağlam eleştirel soruları direk Şenol Güneş ve Sadri Şenere yönelttiğimizi bilmiyorlar heralde,

Sorulara cevap alabilmek için aylardır uğraşıyoruz arkadaşlar, alana kadar da pes etmeyeceğiz,

Ey gidi...

Emrah Akcagöz
31.10.2012, 00:39

Örneğin elinizde muhteşem bir mercedes şanzumanı varsa ama size ford manifoldu lazımsa siz ustaya mercedes parçası varken ford kullanılır mı diyorsunuz?..

Demezsiniz.

Barış Defansif orta saha, hatta ön libero bile denilebilir, Adrian ise tam tersi ofansif orta saha.

İyi de Trabzonspor hemen hemen her maç defansif orta sahaya ihtiyaç mı duyuyor ?

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 00:46
İyi de Trabzonspor hemen hemen her maç defansif orta sahaya ihtiyaç mı duyuyor ?

Bu mantıklı bir soru.. Ve Trabzonspor'un büyük küçük herkese defansif orta saha ile çıkmasını ben de eleştiriyorum.

Ama Colman-Selçuk ikilisi ile oynayan da aynı hoca olduğu için demek ki mevcut kadro ile bunu başarabileceğimize inanmıyor hoca diye düşünüyorum. Çok mu iyi niyetliyim, yoksa az da olsa mantıklı mı?

Fatih Öztürk
31.10.2012, 00:54
Meltem TV'de Haminin proğramını izleyen varmı.resmen Şenol hocaya isyan ediyor.

jojuk
31.10.2012, 01:08
Meltem TV'de Haminin proğramını izleyen varmı.resmen Şenol hocaya isyan ediyor.
isyan etmekde haklı :)

alper*
31.10.2012, 08:23
Bismillahirrahmanirrahim,

Şenol Güneş istifa :)

(latife)

Adem Erdoğan
31.10.2012, 08:29
Selamun Aleyküm,

Şenol Güneş istifa. :D

Faik Yılmaz
31.10.2012, 08:33
Dün Arsenal'in maçı vardı.....

Müthiş bir maç oldu......

4-0 geriye düştüler.....ama maçı bırakmadılar....

Uzatmalara giden maç 7-5 Arsenal'in üstünlüğüyle sona erdi...

Sadece goller değil müthiş bir futbol izledik..gözlerimizin pası silindi.....

Birde kendimize bakıyoruz.....

9 lig maçı 2 de videoton maçı tam 11 maçta attığımız gol 7....

Yediğimiz gol : 5....

Yani bu sene orta halli Arsenalin bir maçta attığı golü biz tam 11 maçta atabilmişiz....

Üstelik maç boyu bulduğu fırsatları biz 11 maçta bulamamaışız....

Onlarda futbol oynuyor bizde futbol oynuyoruz öylemi.....

Bence Şenol Hocanın şapkayı önüne alıp ciddi ciddi düşünmesi lazım....

Akşam Hami " Eskiden Burak kaçırırdı Umut kaçırırdı saçımız başımızı yolardık , şimdi gol pozisyonuna bile giremiyoruz " deyip çok doğru bir yorum yaptı.....

Evet gol pozisyonuna bile giremeyen sıradan bir takım olduk....

Başta yönetimin daha sonra sizin sayenizde hocam...

Eserinizle gurur duyun....

Külünkoğlu
31.10.2012, 08:40
Antalya fb'ye 3 tane attı değil mi ? burdan ne sonuç çıkarabiliriz ?

cakalkerem
31.10.2012, 08:55
Antalya fb'ye 3 tane attı değil mi ? burdan ne sonuç çıkarabiliriz ?

bize atamaz diyorum fenerin defansı yol geçen hanı gibiydi Antalya biraz cesaretle gidebilse 5-6 lık olur çıkardı.....

Faik Yılmaz
31.10.2012, 08:55

Demezsiniz.

Formayı haketmesi anlamında söylemiştim...... Adrian ülkesinin milli takımında sürekli oynayan bir oyuncu....

Barış Özbek değil ülkenin milli takımında bize gelmeden 2 sene topa ayağını değdirmemiş....

1 senede bizde yatmış.....

hal böyle iken onu oynatmayıp Barışı sürekli kadroya sokmak art niyettir....

kaldıki oyuncular maçın gidişatına göre değişik yerlerde oynatılabilir....Adrian azıcık geriye çekilebilir mesela...

Ertuğrul Sağlam Beşiktaşın forvetiyken liberoya çekilmişti... Forvetten libero olurmu oldu işte......

Orta sahadaki adamda pekala 10-15 metre geride oynatılabilir ne varki bunda....

Yani çokmu iyi oynuyor bütün rakip ataklarınımı kesiyor Barış Özbek....

5 tane top saydım Beşiktaş maçında 2 si rakibe gitti 2 side taça.....

Bir tanesinde neredeyse gol yiyorduk.....

Böyle bir adamı oynatmanın ne taktikle ne başka şeyle açıklaması yok nazarımda....

cakalkerem
31.10.2012, 08:58

Yani bu sene orta halli Arsenalin bir maçta attığı golü biz tam 11 maçta atabilmişiz....

Akşam Hami " Eskiden Burak kaçırırdı Umut kaçırırdı saçımız başımızı yolardık , şimdi gol pozisyonuna bile giremiyoruz " deyip çok doğru bir yorum yaptı.....

Valla hocam sen beni anlıyorsun diğerleri MAY cılıkla suçluyor....Aynen dediğimiz yazdığım gibi...Bu takım kimin eseri.....Gol atamamaktan mı yoksa gol atmak için PORTO dan aldığımızz adamı oynatmayanmı, yoksa JAJ yı kaçırıp geri almayan hocayımı, yada her maçta 11 de başlatmak zorunda olduğu HALİL'imi, yada küstürdüğü Colman ve Volkan'ı mı, taraftar için alınabilir durumda olan YAttara'yı istemeyen hocayımı kişisel kaprisler yüzünden takımı hiç eden hocayımı savunayım....

Takım çıksın aslanlar gibi oynasın yenilsin ağzımızı açmayız ama takım yürüyor beyler....Bırakın savunuculuğuda gerçekleri görün...

Trabzonu yenmeyeni dövüyorlar be....

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 09:36

Yahu yazmayayım diyorum da, Arsenal'in sadece Reading'den yediği golü biz toplamda yedik ona bakılırsa.. hem de deplasmanda 2 derbi oynamış olmamıza rağmen..

Eleştiriye evet, eleştirirken böyle temelsiz iddialara hayır..

Adem Erdoğan
31.10.2012, 09:43
Polonya milli takımının vazgeçilmezi Adrian euro2012'de kaç dakika oynadı acaba?

cakalkerem
31.10.2012, 09:43
Yahu yazmayayım diyorum da, Arsenal'in sadece Reading'den yediği golü biz toplamda yedik ona bakılırsa.. hem de deplasmanda 2 derbi oynamış olmamıza rağmen..

İYİ ozaman sadece SAVUNMA yapalım ZATEN BAŞKA birşeyde YAPAMIYORUZYA SAHa İÇERİSİNDE...NEYSE

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 09:44
İYİ ozaman sadece SAVUNMA yapalım ZATEN BAŞKA birşeyde YAPAMIYORUZYA SAHa İÇERİSİNDE...NEYSE

Takımın tüm attığı kadar nerdeyse Olcan tek başına kaçırdı, yarısı fb maçında olmak üzere..

Takımın da hocanın da formsuz olduğu aşikar ama taraftarın bir kısmının abarttığı da aşikar..

ozturk
31.10.2012, 09:49
Bence yardımcı hoca eksiğimiz var. Özcan Bizati çok iyi antreman yaptırıyor diyorlar ama sanki hiç antremana çıkmamış gibi futbolcular..

artvints
31.10.2012, 09:56
takımın ortasahada sorunu var.hocanın barış ı veya halil i kullanmasının sebebi o tip oyuncu eksikliğinden kaynaklanıyor.takımda top kazanan orta sahada etkili pres yapan bir oyuncu yok.üstüne colman da yok. benim önerim olcan ın o şekilde kullanılması.sol açıkta verimli olmadığı açık.orta açmak gibi bir niyeti de yok.o yüzden olcana yeni bir misyon yüklenebilir.barış tan bunu çıkarmak pek mümkün gözükmüyor.

Faik Yılmaz
31.10.2012, 09:59

Tarihinin en kötü Beşiktaşına ve Kasımpaşanın yürüyerek 2 gol attığı Fenerbahçeden 2 puan alabilmek size başarı gibi gelebilir ama bana gelmiyor....

İddialarımın temelsiz olduğuda sizin görüşünüz....

millet takır takır top oynuyor.....

ligin sondan 2.kadar bile gol atamamaışız siz hala neden bahsediyorsunuz....

Bursa , Antalya ve Akhisar maçlarından 7 puan alacağımızı idda eden sizin gibi Polyannacı arkadaşlar vardı.... bende en fazla 4 puan alabileceğimizi söylemiştim...

ne oldu kim haklı çıktı....

puan almak için önce top oynamak lazım...

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 10:13
Tarihinin en kötü Beşiktaşı mı ?
Beşiktaş ın küme düşmemeye oynadığı sezonlar var.
Beşiktaş ın transfermarket verilerine göre değeri 94 milyon Euro.
Trabzonspor un 93 Milyon Euro.

Tarihinin en kötü Beşiktaşına ve Kasımpaşanın yürüyerek 2 gol attığı Fenerbahçeden 2 puan alabilmek size başarı gibi gelebilir ama bana gelmiyor....

İddialarımın temelsiz olduğuda sizin görüşünüz....

millet takır takır top oynuyor.....

ligin sondan 2.kadar bile gol atamamaışız siz hala neden bahsediyorsunuz....

Bursa , Antalya ve Akhisar maçlarından 7 puan alacağımızı idda eden sizin gibi Polyannacı arkadaşlar vardı.... bende en fazla 4 puan alabileceğimizi söylemiştim...

ne oldu kim haklı çıktı....

puan almak için önce top oynamak lazım...

Faik Yılmaz
31.10.2012, 10:21
Tarihinin en kötü Beşiktaşı mı ?
Beşiktaş ın küme düşmemeye oynadığı sezonlar var.
Beşiktaş ın transfermarket verilerine göre değeri 94 milyon Euro.
Trabzonspor un 93 Milyon Euro.

Evet o rakamın 13.000.000 eurosu şu an takımda olmayan Quearesmaya ait....

ayrıca ismail köybaşı ne zaman 6.000.000 euro değerinde oldu anlamadım. ya da Mustafa Pektemek 6.500.000 euro....

yazdığı rakamın yarısı bile etmez beşiktaşın kadrosu....

ben 500.000.000 tl borcu olan takımı gençleştirmeye çalışan doğru dürüst transfer yapamayan Beşiktaştan bahsediyorum.......

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 10:23
Bence yardımcı hoca eksiğimiz var. Özcan Bizati çok iyi antreman yaptırıyor diyorlar ama sanki hiç antremana çıkmamış gibi futbolcular..

Bizatinin UEFA PRO lisansı var. Kondisyon konusunda da Türkiye nin en iyisi diyorlar. Bir çok akademik yayında da imzası var. ODTÜ Beden Eğitimi mezunu kendisi. Bizim kondisyon sorunumuz olduğunu sanmıyorum. Lig TV deki koşu rakamlarımıza bakarsanız hep 110 km ile 122 km arası koşuyoruz. Biz de koordinasyon ve birlikte oynama alışkanlığı sorunu var.

Faik Yılmaz
31.10.2012, 10:25
Bizatinin UEFA PRO lisansı var. Kondisyon konusunda da Türkiye nin en iyisi diyorlar. Bir çok akademik yayında da imzası var. ODTÜ Beden Eğitimi mezunu kendisi. Bizim kondisyon sorunumuz olduğunu sanmıyorum. Lig TV deki koşu rakamlarımıza bakarsanız hep 110 km ile 122 km arası koşuyoruz. Biz de koordinasyon ve birlikte oynama alışkanlığı sorunu var.

Abi hep diyorlarda takım 70 ten sonra neden yürüyemeyecek hale geliyor........

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 10:51
Abi hep diyorlarda takım 70 ten sonra neden yürüyemeyecek hale geliyor........

Kabul etmiyorum Faik kardeşim malesef:) kondisyon sorunumuz yok bence.
Bizim sorunumuz 3. Bölge.
Biliyorsun Ersun Yanal sahayı üçe ayırırdı.
Örneğin Avni Aker in futbol sahası 105 X 68 metre.
Bizim kaleden başlayarak ilk 35 metre 1. Bölge.
Rakip kaleye 35 metre yaklaşınca 3. Bölge oluyor.
Biz 3. bölgeye yerleşemiyoruz.
Belki gidiyoruz o bölgeye ama en fazla 1 dakika kalabiliyoruz.
Çoğalamıyoruz, paslaşamıyoruz o bölgede.

Teknik Direktörler hep elleriyle stoperlere çık çık diye bağırırlar bilirsin.
Bunda amaç stoperleri 2. bölgeye taşımak.
Bu durumda ortasaha 3. bölgeye çıkar.
Modern futbolda böyle hucum edilir.
Top 3. bölgede soldan sağa, sağdan sola dolaştırılır ve forvetleri gol posizyonuna sokmaya çalışılır.

http://www.resimpaylas.net/data/media/3/hucum.jpg (http://resimpaylas.net/resim-Ortak-paylasim-3-Hücum-4438.html)

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 10:57
Biz 3. bölgede devamlı top kaybı yapıyoruz. Forvetimiz Janko ayağında top tutup 3. bölgeye yerleşmemizi sağlaması gerekiyor.
Ama bunu yapamıyor malesef. Bu yüzden top tutabiliyor diye Halil i oynattı hoca devamlı.
Emre Güral daha iyi bir tercih o bölgede. Tecrübesiz diye oynatmayarak hata yaptı Hoca bence.
Emre Güral gayet soğukkanlı oynadı Bursa maçında. Bence Antalya maçında ilk 11 başlayacak.

deadpool
31.10.2012, 10:58
Teknik direktörlük gerçekten basit bir olay, kolay demiyorum ama basit. Zaten eleştirenlerin ve savunanların ortak bir noktada buluşamamasının sebebi bu bence. Herhangi bir teknik direktörün yapması gerekenler; takımı fizik olarak hazırlamak, takıma uygun taktiği belirlemek, uygun oyuncuları seçmek ve onları hazır tutmak, kadronun bütünlüğünü sağlamak.

Takıma ben bu parametreler ışığında baktığımda genel olarak hocayı yetersiz buluyorum. Sırayla gidersem fiziksel yeterlilik konusunda genel bir olumsuz yargı var fakat ben buna katılmıyorum. Bazı oyuncular yetersiz bu doğru ama bu daha çok oyuncuların özellikleriyle alakalı. Halil, Zokora, Serkan dünyanın en iyi kondisyonerleriyle çalışsa değişen bir şey olmaz. Nitekim Mersin maçıyla o haftanın en çok koşan takımı olmuşuz fakat saha içindeki yerleşimdeki dengesizlikler, oyuncuların bireysel oyunu tercihi ve bunun getirdiği anlamsız top kayıplarıyla birlikte maalesef boşuna koşmuş oluyoruz.

Sezona Barcelona ve İspanya milli takımının etkisiyle kısa pas ve topa sahip olan oyun anlayışını sahaya yansıtma vaatleriyle başladık. Kaldı ki geçen sene takım yeni olduğu için uyum sürecinin sancıları olarak adlandırılmış ve bu sezon için bir hazırlık görülmüştü. Hazırlık, takım olma, uyum süreci bu lafları çokça duyduk; söylemesi çok kolay fakat uygulaması öyle olmadı ne yazık ki. Mesela biz okurken sınava hazırlık olarak çıkacak konulara çalışır, çıkmış soruları çözerdik. Matematik sınavından önce Fizik çalışmazdık. Uyum sezonu dediğimiz sezonda uzun kontra atak oynadık, golü bulunca hemen kapandık orta sahayı geçmemeye yemin ettik gerçi sonrasında hep yedik o golü ama neyse onun bir önemi yok önemli olan mentalite. Matematik sınavına Fizik ile hazırlandık sonrasında olmayınca bahane üretmeye devam.

Bir önemi yok ama söyleyeyim, Şenol Güneş'in oyuncularına karşı ön yargılı olmadığına ve adaletli olduğuna inanıyorum. Kendi inandığını yapıyor, kimseyi kayırmıyor ama tercihleri yanlış. Serkan'a bu kadar tahammül etmesi, Halil ısrarı, Barış Özbek'ten iki yönlü orta saha yaratma çabası, milli takımdan hemen gelmiş Adrian'ın bir köşeye atılması, Emre'nin hak ettiği şansı bulamaması gibi. Bazen bir şeye inanırsınız, gözünüz başka birşey görmez; hocaya da olan bu. Bazen olaylara daha sakin, sağduyulu ve dışarıdan bakabilmek gerekir. Belki stresten belki yorgunluktan hoca bunu yapamadı, yanlışlarında ısrar etti.

Şampiyon oldu dediğimiz takım bir bir parçalandı, bu oyuncularla sürekli beraber olan kişi Şenol Güneş'ti. Bu ayrılıkları ondan bağımsız düşünmek olmaz. Adları lazım değil bu oyuncular gittiğinde herkes başkanı eleştirdi, sebebi aslında bunun önüne geçilebileceğine olan inancımız ve sergilenen umursamaz tavırdı. Doğru hamlelerle bu gidişler engellenebilirdi, hocanın bu oyuncularla gece gündüz birlikte olan kişi olarak gidişatı sezip gerekli uyarıları yapması, önlem alması ve ikna etmesi gerekliydi. Belki yapmıştır ama sonuçta bu oyuncular gitti ve ortada eğer bir suç varsa -ki şeffaf bir kulüp olmadığımızdan ve kimse yeterli bir açıklama yapmadığından bilemiyorum- yarısı yönetimin yarısı da hocanındır.

Benim Şenol Güneş'le ilgili görüşlerim bunlar, özellikle son iki haftadır bu başlığı boş vaktimden ötürü takip edebildim. Yapılması en mantıklı olan şey benim açımdan bunları yazıp bırakmak. Hocayı eleştirmeyen yoktur herhalde ama herkesin istifa eşiği farklı, ben zamanının geldiğini söylerken bir başkası bu fikri ufo görmüş masum köylü şaşkınlığıyla karşılayabiliyor. Bunun temelinde geleceğe olan inanç var herhalde ve bende veya kimsede o inancı yargılama hakkı yok. Onun için herkese daha anlayışlı ve az Güneşli günler:)

Faik Yılmaz
31.10.2012, 11:04
Biz 3. bölgede devamlı top kaybı yapıyoruz. Forvetimiz Janko ayağında top tutup 3. bölgeye yerleşmemizi sağlaması gerekiyor.
Ama bunu yapamıyor malesef. Bu yüzden top tutabiliyor diye Halil i oynattı hoca devamlı.
Emre Güral daha iyi bir tercih o bölgede. Tecrübesiz diye oynatmayarak hata yaptı Hoca bence.
Emre Güral gayet soğukkanlı oynadı Bursa maçında. Bence Antalya maçında ilk 11 başlayacak.

Evet ama Jankonun yanında bir forvet daha oynaması lazım.....

Ya Jankoya pas verecek.. Ya da cezasahasının dışından gelen topları Janko Ona indirecek....

Abi açık konuşmak gerekirse Emreyi her haç 90 dakika oynatmak çok riskli olur bence....

Ama bu SİSTEM içinde kanatların çalışması , Olcan ,Yasin ve Volkanın oynayıp daha işlevsel olmaları lazım....

Kanalatlarda sıkıntı olunca Alanın oyuna katılıp göbekten delmeye çalışmamız lazım....

+ orta sahada topa basacak bir adam lazım.. Colmanın acilen takıma monte eidlmesi lazım... orta sahadaki form düşüklüğümüzün en önemli sebebi bence Colmanın olmayışı....

ama Abi takımda büyük bir uyumsuzluk var..... bloklar arası kopukluk var..... maç boyu 10-15 dakika dışında rakibe mahkum oynuyoruz hep.....

takımda büyük sorunlarımız var inşallah kısa zamanda bu sorunlar aşılır ama zannetmiyorum maalesef....

Enis Demirhan
31.10.2012, 11:08
En buyuk karin agrimiz Zokora bence. Defansif olarak katkisi olabilir ama ofansif olarak cok eksik kaliyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 11:16
Evet ama Jankonun yanında bir forvet daha oynaması lazım.....

Ya Jankoya pas verecek.. Ya da cezasahasının dışından gelen topları Janko Ona indirecek....

Abi açık konuşmak gerekirse Emreyi her haç 90 dakika oynatmak çok riskli olur bence....

Ama bu SİSTEM içinde kanatların çalışması , Olcan ,Yasin ve Volkanın oynayıp daha işlevsel olmaları lazım....

Kanalatlarda sıkıntı olunca Alanın oyuna katılıp göbekten delmeye çalışmamız lazım....

+ orta sahada topa basacak bir adam lazım.. Colmanın acilen takıma monte eidlmesi lazım... orta sahadaki form düşüklüğümüzün en önemli sebebi bence Colmanın olmayışı....

ama Abi takımda büyük bir uyumsuzluk var..... bloklar arası kopukluk var..... maç boyu 10-15 dakika dışında rakibe mahkum oynuyoruz hep.....

takımda büyük sorunlarımız var inşallah kısa zamanda bu sorunlar aşılır ama zannetmiyorum maalesef....

Ben aşılacağını düşünüyorum Faik.
İdeal 11 imiz daha ortaya çıkmadı.
Kaleci en mükemmel mevkimiz 10 numara.
Defans 4 lümüz de iyi bence. 10 üzerinden 8 verebiliriz.
Sorun sol açık, sağ açık ve forvetde.
Forvet sorununa Emre Güral çare olacak bence.
Eğer Şenol Güneş i birazcık tanıyorsam Emre yi Antalya maçında ilk 11 başlatacaktır.
Tek sorunumuz kanatlar. Olcan ın, Volkan ın formsuzlukları ve sakatlıkları bizi çok bozdu. Kanatlar çalışmayınca uçak da uçamıyor malesef:(

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 11:22
En buyuk karin agrimiz Zokora bence. Defansif olarak katkisi olabilir ama ofansif olarak cok eksik kaliyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Merak etme renkdaş Zokora Colman gelince her maç ilk 11 başlamaz bence.
Defansif görevi Colman da başarı ile yapabiliyor.
Emreye attığı tekmeyi hatırlarsın:)
Sapara Soner ikilisi olunca da ortasahamız yumuşak kalıyor ve eziyorlar bence.
Zokora o yüzden oynuyor. Geçen sene bir ara yine Colman yoktu.
Zokora ve Aykut ile oynuyorduk.
Kabus gibiydi bence. Ama malesef başka ortasahamız yoktu:(

Faik Yılmaz
31.10.2012, 11:25
Ben aşılacağını düşünüyorum Faik.
İdeal 11 imiz daha ortaya çıkmadı.
Kaleci en mükemmel mevkimiz 10 numara.
Defans 4 lümüz de iyi bence. 10 üzerinden 8 verebiliriz.
Sorun sol açık, sağ açık ve forvetde.
Forvet sorununa Emre Güral çare olacak bence.
Eğer Şenol Güneş i birazcık tanıyorsam Emre yi Antalya maçında ilk 11 başlatacaktır.
Tek sorunumuz kanatlar. Olcan ın, Volkan ın formsuzlukları ve sakatlıkları bizi çok bozdu. Kanatlar çalışmayınca uçak da uçamıyor malesef:(

İnşallah öyle olur Abi....

Ben sizin kadar ümitli değilim....

Bir sorunumuz daha var aslında...... Afrifa Kupası Ocak ayında başlayacak ve Bamba ile Zokora oraya gidecek.....

Bence Bambanın yokluğu defansımızda büyük gedik açıcak....

Bana göre bugün 15 gol yerine 5 gol yemişsek bunu Onurla Bambaya borçluyuz...

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 11:28
Kanatları çalıştırmak lazım.
Olcan form tutamadı hala. Geçen sene ki formu olsaydı bu kadar sorun yaşamazdık.
Volkan da Karabük maçı ile iyi başlamıştı. Sonra sakatlandı:( Şimdi de gitmek istiyor.
Yasin tam bir kanat değil bence. Emre Güral ile aynı özelliklere sahip.
Kanatlar en büyük sorun belki de Emre Güral ilk 11 e monte olursa tek sorun.

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 11:29
İnşallah öyle olur Abi....

Ben sizin kadar ümitli değilim....

Bir sorunumuz daha var aslında...... Afrifa Kupası Ocak ayında başlayacak ve Bamba ile Zokora oraya gidecek.....

Bence Bambanın yokluğu defansımızda büyük gedik açıcak....

Bana göre bugün 15 gol yerine 5 gol yemişsek bunu Onurla Bambaya borçluyuz...
Katılıyorum. Zokorayı değil de Bambayı çok ararız.
Ama GS ve ŞB de de bir çok oyuncu gidecek galiba.

Murat'
31.10.2012, 11:42

Faik abi bir düzeltme yapmak istiyorum, sıradan takımlar bile bizden daha fazla pozisyona giriyorlar, gol atmayı bizden daha çok istiyorlar.Trabzonspor'un şu anki görüntüsü maalesef sıradan bir takımı andırıyor.Bu durumun da değişeceğine inanmıyorum ben.

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 11:47
Kanatlar olmadan futbol oynamak mümkün mü ?
Bunu tartışalım. Olcan sız ve Volkan sız bir çözüm mümkün mü ?
İkisinden de verim alamıyoruz sonuçta.

Kalecimiz ve defans 5 kişi. Ortasahanın ortası 2 kişi. Etti 7.

Kaldı 4 kişi. Bu dört kişiden Janko cezasahası içinde ve önünde sabit dursa. Hareketli oynayamıyor malum.

Halil, Emre Güral ve Yasin dönerek oynasa ?

Anıl C
31.10.2012, 11:48
Hocaya saygim sonsuz ancak lige yeni cikmis akhisar ve elazigdan sonra en az gol atan takim Trabzonsporsa bunun uzerine cok kafa yormali hocam

artvints
31.10.2012, 11:55
Kanatlar olmadan futbol oynamak mümkün mü ?
Bunu tartışalım. Olcan sız ve Volkan sız bir çözüm mümkün mü ?
İkisinden de verim alamıyoruz sonuçta.

Kalecimiz ve defans 5 kişi. Ortasahanın ortası 2 kişi. Etti 7.

Kaldı 4 kişi. Bu dört kişiden Janko cezasahası içinde ve önünde sabit dursa. Hareketli oynayamıyor malum.

Halil, Emre Güral ve Yasin dönerek oynasa ?

bence mümkün, nasıl olsa orta yapmıyolar oynayanlar..o yüzden solda yasin sağda emre ters ayakla şut tehditleri sürekli olmakla birlikte, top tutarak oynarlar ve alan boşaltıp geriden beklerin hücüma destek vermesini kolaylaştırırlar.olcanı colmanın yokluğunda ortasahanın ortasında oynatmak ve enerjisinden daha çok yararlanmak gerekir.sürekli oyunun içinde olması ona daha iyi gelecektir.

yani halil yerine ortasanın ortasında olcan olabilir.ama ayağında top tutması gerekir, çok top kaybıyla oynarsa olmaz.yani şöyle bi kadro;

http://this11.com/boards/abDDFjLacJ.jpg

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 12:00
bence mümkün, nasıl olsa orta yapmıyolar oynayanlar..o yüzden solda yasin sağda emre ters ayakla şut tehditleri sürekli olmakla birlikte, top tutarak oynarlar ve alan boşaltıp geriden beklerin hücüma destek vermesini kolaylaştırırlar.olcanı colmanın yokluğunda ortasahanın ortasında oynatmak ve enerjisinden daha çok yararlanmak gerekir.sürekli oyunun içinde olması ona daha iyi gelecektir.

Olcan orta sahanın ortasında oynayabilir mi ?
Daha önce oynadım demişti sanki bir röportajında.
2008 Avrupa Şampiyonasında Tuncay oynamıştı gerçi sakat ve cezalı futbolcuların çokluğunda.
Dün Şenol Güneş Olcan ı çekmiş konuşuyordu idmanda , ne diyordu acaba ?

artvints
31.10.2012, 12:14
Olcan orta sahanın ortasında oynayabilir mi ?
Daha önce oynadım demişti sanki bir röportajında.
2008 Avrupa Şampiyonasında Tuncay oynamıştı gerçi sakat ve cezalı futbolcuların çokluğunda.
Dün Şenol Güneş Olcan ı çekmiş konuşuyordu idmanda , ne diyordu acaba ?

kariyerine orda başladı, olabilir.ama alper alınsaydı tam idealdi orası için.sapara ve adrian var elimizde ama onların da pres özellikleri yok.ortasaha ya sertlik ve enerji katacak bi adam lazım, ben sorunumuzun o olduğunu düşünüyorum.ortasahada ikili mücadale kazanıp, kazandığı topu hızlı oynayacak bi adam yok, engin gibi mesela.çünkü gollerin çoğu kapılan toplar ve yapılan hızlı ataklarla gelir.

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 12:24
kariyerine orda başladı, olabilir.ama alper alınsaydı tam idealdi orası için.sapara ve adrian var elimizde ama onların da pres özellikleri yok.ortasaha ya sertlik ve enerji katacak bi adam lazım, ben sorunumuzun o olduğunu düşünüyorum.ortasahada ikili mücadale kazanıp, kazandığı topu hızlı oynayacak bi adam yok, engin gibi mesela.çünkü gollerin çoğu kapılan toplar ve yapılan hızlı ataklarla gelir.

Olcan orda oynayabilir belki ama, Olcan ı orda oynatmak Soner ve Sapara için yıkım olmaz mı ?
Bence o bölgede ilacımız Colman. Top kapar, defans yapar, hızlı çıkar.
Colman ın şu okul problemini çözseler artık. Onun gibi oyuncuyu 20 Milyon Euro ya bile alamayız. ŞB Meireless i 20 Milyon Euro ya maletti.
Hangimiz Meireless ile takas ederiz Colmanı ?

artvints
31.10.2012, 12:47
Olcan orda oynayabilir belki ama, Olcan ı orda oynatmak Soner ve Sapara için yıkım olmaz mı ?
Bence o bölgede ilacımız Colman. Top kapar, defans yapar, hızlı çıkar.
Colman ın şu okul problemini çözseler artık. Onun gibi oyuncuyu 20 Milyon Euro ya bile alamayız. ŞB Meireless i 20 Milyon Euro ya maletti.
Hangimiz Meireless ile takas ederiz Colmanı ?

colman ın pres özelliği var zaten.colman gelirse o oynar, ama sapara ve soner birlikte oynayınca takım yumuşak kalıyo.ben sonerin oynamasından yanayım.aynı işi yapan iki oyuncuya gerek yok, oynayacak olanların birbirlerini tamamlamaları lazım.

Ertuğrul ATALAY
31.10.2012, 12:49
Son yıllarda camiamıza gelmiş en yararlı teknik hocamız olan Şenol Güneşin bu sezon ne yapmaya çalıştığını hala anlamış değilim.Çevreme bakıyorum,yazarları okuyorum genelde herkeste aynı tepki var :anlayamadık…
Bende Şenol Hoca ne yapmaya çalışıyor?sorusuna muhtemel cevaplar buldum ve paylaşmaya karar verdim:
1-Takımdan gitmenin bir yolu olabilir?
2-Yönetime tepkinin bir ifadesi olabilir
3-ileride başkanlık için altyapı çalışması olabilir.
4-Takımdaki yabancıları azaltma yöntemi olabilir?
5-Göndermeyi planladığı yabancıları pazarlama yöntemi olabilir
6-Trabzonsporlu (Trabzonlu) futbolcuları ilk11.e kazandırma çabası olabilir
…..
Daha birçok şey yazılabilir…
Ancak asıl soru şu:Şenol Hoca varolan koşullarda takımın başarısını ilk hedef olarak mı koymalı? Yoksa Burak Selçuk egemen vb olaylarla karşılaşmamak için takım iskeletini özfutbolculardan oluşturma çabası önemi çıkmalı….
Bence Şenol Hoca genel bir bakış açısı ile değerlendirilmelidir….

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 13:00
colman ın pres özelliği var zaten.colman gelirse o oynar, ama sapara ve soner birlikte oynayınca takım yumuşak kalıyo.ben sonerin oynamasından yanayım.aynı işi yapan iki oyuncuya gerek yok, oynayacak olanların birbirlerini tamamlamaları lazım.

Ben de Soner in oynamasından yanayım açıkcası Sapara yerine.
Ama Soner BJK maçında çok kaçak oynadı. Toptan kaçtı resmen.
Maçı canlı izlerken farkedilmiyor ama, tekrarını izledim sonra ben.
Sadece Soner ne yapıyor diye onu izledim.
Hiç sorumluluk almadı nedense.
Bizim ondan çok ümitlerimiz var. Selçuk dan daha iyi olacak diyoruz ama yaşı daha çok küçük.
60. dakikada çıkardı Hoca da zaten onu. Bursa maçında da 80. dakikada soktu. On dakikada hiç varlık gösteremedi. Soner den bu sene verim alabileceğimizi sanmıyorum.

M.S.SOFU
31.10.2012, 14:03
Teknik direktörlük gerçekten basit bir olay, kolay demiyorum ama basit. Zaten eleştirenlerin ve savunanların ortak bir noktada buluşamamasının sebebi bu bence. Herhangi bir teknik direktörün yapması gerekenler; takımı fizik olarak hazırlamak, takıma uygun taktiği belirlemek, uygun oyuncuları seçmek ve onları hazır tutmak, kadronun bütünlüğünü sağlamak.

Takıma ben bu parametreler ışığında baktığımda genel olarak hocayı yetersiz buluyorum. Sırayla gidersem fiziksel yeterlilik konusunda genel bir olumsuz yargı var fakat ben buna katılmıyorum. Bazı oyuncular yetersiz bu doğru ama bu daha çok oyuncuların özellikleriyle alakalı. Halil, Zokora, Serkan dünyanın en iyi kondisyonerleriyle çalışsa değişen bir şey olmaz. Nitekim Mersin maçıyla o haftanın en çok koşan takımı olmuşuz fakat saha içindeki yerleşimdeki dengesizlikler, oyuncuların bireysel oyunu tercihi ve bunun getirdiği anlamsız top kayıplarıyla birlikte maalesef boşuna koşmuş oluyoruz.

Sezona Barcelona ve İspanya milli takımının etkisiyle kısa pas ve topa sahip olan oyun anlayışını sahaya yansıtma vaatleriyle başladık. Kaldı ki geçen sene takım yeni olduğu için uyum sürecinin sancıları olarak adlandırılmış ve bu sezon için bir hazırlık görülmüştü. Hazırlık, takım olma, uyum süreci bu lafları çokça duyduk; söylemesi çok kolay fakat uygulaması öyle olmadı ne yazık ki. Mesela biz okurken sınava hazırlık olarak çıkacak konulara çalışır, çıkmış soruları çözerdik. Matematik sınavından önce Fizik çalışmazdık. Uyum sezonu dediğimiz sezonda uzun kontra atak oynadık, golü bulunca hemen kapandık orta sahayı geçmemeye yemin ettik gerçi sonrasında hep yedik o golü ama neyse onun bir önemi yok önemli olan mentalite. Matematik sınavına Fizik ile hazırlandık sonrasında olmayınca bahane üretmeye devam.

Bir önemi yok ama söyleyeyim, Şenol Güneş'in oyuncularına karşı ön yargılı olmadığına ve adaletli olduğuna inanıyorum. Kendi inandığını yapıyor, kimseyi kayırmıyor ama tercihleri yanlış. Serkan'a bu kadar tahammül etmesi, Halil ısrarı, Barış Özbek'ten iki yönlü orta saha yaratma çabası, milli takımdan hemen gelmiş Adrian'ın bir köşeye atılması, Emre'nin hak ettiği şansı bulamaması gibi. Bazen bir şeye inanırsınız, gözünüz başka birşey görmez; hocaya da olan bu. Bazen olaylara daha sakin, sağduyulu ve dışarıdan bakabilmek gerekir. Belki stresten belki yorgunluktan hoca bunu yapamadı, yanlışlarında ısrar etti.

Şampiyon oldu dediğimiz takım bir bir parçalandı, bu oyuncularla sürekli beraber olan kişi Şenol Güneş'ti. Bu ayrılıkları ondan bağımsız düşünmek olmaz. Adları lazım değil bu oyuncular gittiğinde herkes başkanı eleştirdi, sebebi aslında bunun önüne geçilebileceğine olan inancımız ve sergilenen umursamaz tavırdı. Doğru hamlelerle bu gidişler engellenebilirdi, hocanın bu oyuncularla gece gündüz birlikte olan kişi olarak gidişatı sezip gerekli uyarıları yapması, önlem alması ve ikna etmesi gerekliydi. Belki yapmıştır ama sonuçta bu oyuncular gitti ve ortada eğer bir suç varsa -ki şeffaf bir kulüp olmadığımızdan ve kimse yeterli bir açıklama yapmadığından bilemiyorum- yarısı yönetimin yarısı da hocanındır.

Benim Şenol Güneş'le ilgili görüşlerim bunlar, özellikle son iki haftadır bu başlığı boş vaktimden ötürü takip edebildim. Yapılması en mantıklı olan şey benim açımdan bunları yazıp bırakmak. Hocayı eleştirmeyen yoktur herhalde ama herkesin istifa eşiği farklı, ben zamanının geldiğini söylerken bir başkası bu fikri ufo görmüş masum köylü şaşkınlığıyla karşılayabiliyor. Bunun temelinde geleceğe olan inanç var herhalde ve bende veya kimsede o inancı yargılama hakkı yok. Onun için herkese daha anlayışlı ve az Güneşli günler:)

e-imza

Kabul etmiyorum Faik kardeşim malesef:) kondisyon sorunumuz yok bence.
Bizim sorunumuz 3. Bölge.
Biliyorsun Ersun Yanal sahayı üçe ayırırdı.
Örneğin Avni Aker in futbol sahası 105 X 68 metre.
Bizim kaleden başlayarak ilk 35 metre 1. Bölge.
Rakip kaleye 35 metre yaklaşınca 3. Bölge oluyor.
Biz 3. bölgeye yerleşemiyoruz.
Belki gidiyoruz o bölgeye ama en fazla 1 dakika kalabiliyoruz.
Çoğalamıyoruz, paslaşamıyoruz o bölgede.

Teknik Direktörler hep elleriyle stoperlere çık çık diye bağırırlar bilirsin.
Bunda amaç stoperleri 2. bölgeye taşımak.
Bu durumda ortasaha 3. bölgeye çıkar.
Modern futbolda böyle hucum edilir.
Top 3. bölgede soldan sağa, sağdan sola dolaştırılır ve forvetleri gol posizyonuna sokmaya çalışılır.

http://www.resimpaylas.net/data/media/3/hucum.jpg (http://resimpaylas.net/resim-Ortak-paylasim-3-Hücum-4438.html)

kondisyon sorunumuz olduğunu düşünmekle beraber alttaki kısım önemli
3bölge denilen bizim hücum yaptığımız alana gidince oyuncularımızın sudan çıkmış balığa dönmesinin sebebi hücum planımızın tek yönlü olması.
herkes ara pası atmaya çalışıyor.bu sistem, barcada iyi işliyor ama bizde pek öyle olmuyor.
çünkü barcada en uygun zamana kadar paslaşma oluyor ve oyuncunun biri kaçmaya başladığı zaman herhangi bir ilk 11 oyuncusu oyuncunun koştuğu noktaya tık diye pası indiriyor.
bizde bu etkili pası atabilecek adam sayısı bir ya da iki
oyuncu bu noktada ya yanınıdakine kısa pas oynuyor,ya o noktaya pas atmayaçalışıyor ya da panikleyip top kaptırıyor.
zaten bu pozisyonların sonunda başımızdan çok tehlikeli ataklar geçmiş oluyor.

bu oyun yapısı hem defansımızı hem orta sahamızı yoruyor.

takımdaki uyumsuzluk konusu çok önemli.
çünkü takımda ciddi anlamda topu ayağında tutma sevdası,bindiren adama araya kaçan adama vaktinde pas atmama sevdası var.

isim vererek taraftara hedef göstermek istemem ama bazı oyuncular abartılı şekilde ayağında top tutuyor ve bu bizim defans oyuncularımızın atak inancı ile kondisyonunu mahvediyor.

maalesef bazı oyuncular hangi takımda oynadığının ve sorumluluklarının farkında değiller.

ha bunun en büyük nedenlerinden biri de hücum planı olmayışı(ya da tek yönlü oluşu).adam topu alıyor yardırıyor,sağından bek bindirmiş,araya adam kaçmış umurunda değil.
ama eğer bizim belli bir hücum planımız olsaydı,mesela bek bindirdiğinde o oyuncudan ve o kanattan yararlanmak gibi,o oyuncuda bu hamleyi yapamazdı.

M.S.SOFU
31.10.2012, 14:07
üstteki yazıya da bir ekleme yapmak isterim:
bizim oyuncular ver kaç yapmıyor,kısa paslaşmalar yapmıyor,boşa kaçmıyor

takımdaki mevcut sorunun %50 si hocadaysa %50 side oyuncuların ego tatmnilerinden kaynaklanıyor.

Burak Sahin
31.10.2012, 14:21
üstteki yazıya da bir ekleme yapmak isterim:
bizim oyuncular ver kaç yapmıyor,kısa paslaşmalar yapmıyor,boşa kaçmıyor

takımdaki mevcut sorunun %50 si hocadaysa %50 side oyuncuların ego tatmnilerinden kaynaklanıyor.

Peki orta sahayi bu kadar geride tutmanin oyuncularla bir alakasi varmi ?!?? Zeki sagdan orta aciyor ceza sahasinda ve cevresinde toplam 2-3 kisi ya var ya yok...

Emrah Akcagöz
31.10.2012, 14:24
Takımın en büyük sıkıntılarından biri ceza sahası içinde çoğalamamak.

M.S.SOFU
31.10.2012, 14:45
Peki orta sahayi bu kadar geride tutmanin oyuncularla bir alakasi varmi ?!?? Zeki sagdan orta aciyor ceza sahasinda ve cevresinde toplam 2-3 kisi ya var ya yok...

demek ki o kısım hocayla ilgili sorunlara giriyor :D

şaka bi yana hem oyuncularımızda hem taktik dağılımımızda hata var.
eğer şenol hoca biraz daha taktik disipline gidip oyun planını önceden çizsey ve oyunculara zorla uygulatsaydı şu an futbol sıkıntısı yaşamıyor olurduk

bizim sorunlarımız belli
*kondisyon
*taktik disiplin
*hücum varyasyonları
*egosu şişmiş,anlaşamayan oyuncular

sen suçu sadece şenol hocaya yıkmaya çalışıyorsun
evet şenol hoca suçlu,ben bunu çoğu yerde sıklıkla belirtiyorum zaten
ancak oyuncularda mevcut futbolun sorumlsudur
kimse bana olcanın 30 40 metre top sürüp abuk sabuk şutlar vurmasını şenol hocaya bağdaştıramaz
bu oyuncuların egosunu indirmek lazım.

Sefa
31.10.2012, 14:53
Takımda hırs, mücadele, fizik gücü, sistem yok.

Bunlar da benim sorunum olmasa gerek. Hal böyleyken Hoca da tüm inanç ve gücünü yitirmiş şekilde ama sözleşme uzatıyor.

Uzatmaları oynuyorken durumun buyken ne değişti merak ediyorum. Cevabı belli ama inanmak istemiyor hiç kimse..

Faik Yılmaz
31.10.2012, 14:57
Şenol Hocanın sözleşme uzatmasının çokta anlam yok aslında....

Bu futbolla takım devam ederse değil 3 sene sonrasını sene sonunu görmesi mucize olur....

M.S.SOFU
31.10.2012, 15:00
hoca ne zaman uzattı sözleşmeyi
resmi sitede yazmıyorda
kapada bakmadım
eğer uzattıysa yönetim büyük kumar oynadı demektir
ya da taraftardan haberleri yok

Ergin Varlibas
31.10.2012, 15:23
Şenol Hocanın sözleşme uzatmasının çokta anlam yok aslında....

Bu futbolla takım devam ederse değil 3 sene sonrasını sene sonunu görmesi mucize olur....

Anlamicaksiniz dimi hicbir zaman, anlamamaya programladiniz kendinizi

Hüseyin Başoğlu
31.10.2012, 15:27

hocam lafonten sadece anlatır dinlemez...

Faik Yılmaz
31.10.2012, 15:31

Asıl siz anlamıyorsunuz....

Taraftarın % 90ı oynanan futboldan HİÇ memnun değil.....

Sırf Teknik Direktörün adı Şenol Güneş diye sabrediliyor....

Ama sabrında bir sınırı var.....

Takımda toparlanma olmazsa raylar yerine oturmamaya devam ederse Şenol Hoca da gider , peşinden yönetimde uzun süreli kalamaz....

yanlış anlaşılmasın bu bir tehdit değil zaten bu benim haddim değil....

doğru ya da yanlış buda tartışılır.....

ama Trabzonunda gerçekleri var......

Ergin Varlibas
31.10.2012, 15:38
Asıl siz anlamıyorsunuz....

Taraftarın % 90ı oynanan futboldan HİÇ memnun değil.....

Sırf Teknik Direktörün adı Şenol Güneş diye sabrediliyor....

Ama sabrında bir sınırı var.....

Takımda toparlanma olmazsa raylar yerine oturmamaya devam ederse Şenol Hoca da gider , peşinden yönetimde uzun süreli kalamaz....

yanlış anlaşılmasın bu bir tehdit değil zaten bu benim haddim değil....

doğru ya da yanlış buda tartışılır.....

ama Trabzonunda gerçekleri var......

Bende o yuzde 90%lik kisimdanim merak etme, bunu anlamiyorsunuz iste.. Hic valla bi daha anlatamam, soldan girip sagdan cikiyor ne de olsa

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
31.10.2012, 15:40
Bence asıl anlaşılmayan Güneş giderse takımın futbolunun düzelmeyeceği aksine muhtemelen daha da beter olacağıdır.

Güneş'i gönderip zaferden zafere koştuğumuz bir dönem oldu mu bilmiyorum ama Güneş'in olduğu her dönemde öyle ya da böyle mücadelenin içinde olduğumuzu biliyorum.

Faik Yılmaz
31.10.2012, 15:46
Bence asıl anlaşılmayan Güneş giderse takımın futbolunun düzelmeyeceği aksine muhtemelen daha da beter olacağıdır.

Güneş'i gönderip zaferden zafere koştuğumuz bir dönem oldu mu bilmiyorum ama Güneş'in olduğu her dönemde öyle ya da böyle mücadelenin içinde olduğumuzu biliyorum.

bu takımın mayasında büyüklük var.....

Bu takım Samet Aybaba ile bile Türkiye kupası kazandı.....

Ziya Doğanla bile 2. oldu......

Yani her şeyin kerametini Şenol Güneşten bilmemek lazım.....

Yiğit Gayretli
31.10.2012, 15:51
Bu hafta 4-4-2 'den vazgeçsen bile -ki bence vazgeçmelisin- Emre ve Soner sahada olmalı hocam. Rezalet bile oynasalar sahada olmalılar.

Faik Yılmaz
31.10.2012, 15:52
bu takımın mayasında büyüklük var.....

Bu takım Samet Aybaba ile bile Türkiye kupası kazandı.....

Ziya Doğanla bile 2. oldu......

Yani her şeyin kerametini Şenol Güneşten bilmemek lazım.....

Ha Ziya Doğanla bir de Türkiye kupası kazanmıştı demeyi unuttum.....

Görüldüğü üzere bu takım sıradan hocalarlada 2.olabiliyor ve Türkiye Kupaları kazanabiliyor......

gabriel omar
31.10.2012, 15:57
Bu hafta 4-4-2 'den vazgeçsen bile -ki bence vazgeçmelisin- Emre ve Soner sahada olmalı hocam. Rezalet bile oynasalar sahada olmalılar.

Soner çok kırılgan oynuyor benim kanaatimce.Yetenekli olduğu aşikar ama fizik olarak daha tamamen hazır değil .Çift forvet oynayacaksak Sonerle orta sahamız biraz yumuşak kalır bence.O yüzden Sonerin bu sistemde değil Zokora ve Colman ortasahasının önünde oynamasını tercih ederim.

Ama Emreye katılıyorum Jankoyla Emre ikilisi üstünde durulacak,ısrar edilecek bir ikili.

Yiğit Gayretli
31.10.2012, 16:05
Soner çok kırılgan oynuyor benim kanaatimce.Yetenekli olduğu aşikar ama fizik olarak daha tamamen hazır değil .Çift forvet oynayacaksak Sonerle orta sahamız biraz yumuşak kalır bence.O yüzden Sonerin bu sistemde değil Zokora ve Colman ortasahasının önünde oynamasını tercih ederim.

Ama Emreye katılıyorum Jankoyla Emre ikilisi üstünde durulacak,ısrar edilecek bir ikili.

Tokat yemeden yanağı kızarmaz. İkili ortasaha oynayacaksak bence ihtiyacımız olan topun peşinden koşmak değil topu koşturmak. Dünyanın en fizikli orta sahalarını da koysak bir süre sonra iflas ederler topun peşinde koşarken. Soner topu ayağımızda tutmamızı sağlayacak yegane adam. Sapara tempo olarak Trabzonspor büyüklüğünden çok uzakta...

Ben ortasahamızın bir dahaki sezondan itibaren Soner-Colman önlerinde de Emre olması gerektiğini düşünüyorum. Öyle sanıyorum ki Şenol Hoca da bunu hazırlıyor. Mesela bu kurgu içinde sol tarafa Ozan'ı alıp Olcan'ı Bursa'ya göndersek çok güzel olur. Sağ tarafı Yasin kotarabilecek kapasitede kanımca.

Erbay
31.10.2012, 16:08
Takımın kimyasında sorun var. 4-4-2, 3lü orta saha falan fark etmiyor. 4-4-2 oynayıp topu rakibe verirsen hiçbir şey yapamazsın tabii.

Öncelikle topa rakipten daha fazla sahip olmak zorundayız. Takım daha oyuna hükmedemiyor. Edilgen bir oyunda formasyon bir şey değiştirmez.

Hüseyin Başoğlu
31.10.2012, 16:12
Tokat yemeden yanağı kızarmaz. İkili ortasaha oynayacaksak bence ihtiyacımız olan topun peşinden koşmak değil topu koşturmak. Dünyanın en fizikli orta sahalarını da koysak bir süre sonra iflas ederler topun peşinde koşarken. Soner topu ayağımızda tutmamızı sağlayacak yegane adam. Sapara tempo olarak Trabzonspor büyüklüğünden çok uzakta...

Ben ortasahamızın bir dahaki sezondan itibaren Soner-Colman önlerinde de Emre olması gerektiğini düşünüyorum. Öyle sanıyorum ki Şenol Hoca da bunu hazırlıyor. Mesela bu kurgu içinde sol tarafa Ozan'ı alıp Olcan'ı Bursa'ya göndersek çok güzel olur. Sağ tarafı Yasin kotarabilecek kapasitede kanımca.

bence volkan la ozan takası yapılmalı yapılabiliyorsa...olcan orta sahada oynasa bence daha iyi olabilir en azından iyi bir alternatif olur...fiziki gücü iyi olcanın o kalsın volkan+barıs özbek i verelim bursaya kaybettiğimiz maçın parasını çıkarmış oluruz :D:D

Yaşar
31.10.2012, 16:14
Geçen hafta 4-4-2 oynamadık ki bu hafta vazgeçsin diyorsunuz.
Bir defa ortasahada Zokora oynadığı mğddetçe 4-4-2 oynanmaz.
2. si Halil şkinci forvet olarak değil ortasaha oyuncusu olarak kullanıldı.
Yerine Alanzinho'nun girmiş olmasından da nasıl bir sistemde oynadığımızı anlayabiliriz.
Hocanın kafasında 4-4-2 varsa önce Zokora kesilmeli, Colman ve Saparalı ortasaha ile sağda Volkan, solda Yasin, ileride Janko ve EMreli takım hücumsal olarak en etkili olabilecek takım olarak görülüyor.

Yiğit Gayretli
31.10.2012, 16:20
Geçen hafta 4-4-2 oynamadık ki bu hafta vazgeçsin diyorsunuz.
Bir defa ortasahada Zokora oynadığı mğddetçe 4-4-2 oynanmaz.
2. si Halil şkinci forvet olarak değil ortasaha oyuncusu olarak kullanıldı.
Yerine Alanzinho'nun girmiş olmasından da nasıl bir sistemde oynadığımızı anlayabiliriz.
Hocanın kafasında 4-4-2 varsa önce Zokora kesilmeli, Colman ve Saparalı ortasaha ile sağda Volkan, solda Yasin, ileride Janko ve EMreli takım hücumsal olarak en etkili olabilecek takım olarak görülüyor.

Oyun düzenimiz 4-4-2'ydi hocam. Fakat kadro elemanları bu yapıya müsait değildi. Buna katılıyorum.

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 16:36
Ha Ziya Doğanla bir de Türkiye kupası kazanmıştı demeyi unuttum.....

Görüldüğü üzere bu takım sıradan hocalarlada 2.olabiliyor ve Türkiye Kupaları kazanabiliyor......

Altay, Ankaragücü ,Gençlerbirliği , Göztepe ,Kocaelispor gibi takımların da
müzesinde Türkiye kupası var.
Türkiye kupası nı sıradan takımlarda kazanıyor yani.

O Ziya Doğan la 2. olduğumuz sezon 3 hoca değişdi.
En son Ziya Doğan geldi.
İkinci yarı Ziya Doğan geldi. 11 maç kazandık . Yoksa hiç lider olmadık.
En fazla 5 puan yaklaştık lidere. Hatta sondan bir önceki maçta Galatasaray a kendi sahamızda 2-4 yenildik. Herkes GS bize yatacak diyordu hatta.
Hafızalarımızı bir tazeleyelim istedim.

Mollasalihoğlu
31.10.2012, 16:50

Şampiyonluk görmek bana yaradı valla.. iyi geldi..

Ergin Varlibas
31.10.2012, 17:01
Şampiyonluk görmek bana yaradı valla.. iyi geldi..

Ama hoca genclere sans vermiyor ve enerjisi bitmis

canna52
31.10.2012, 17:09
Şunun için soruyorum sağ kanat oyuncusu orta yapar, asist yapar. Volkan bunları yapabiliyormu? Yada defansa yeterli katkı yapmayan bir oyuncusu olarak hücum performansı ne kadardır?

son 2 senedir kanatta oynayan oyuncular:

halil.....olmadı
henrique......olmadı
adrian.......zaman zaman kanat oynadı olmadı
olcan.......ilk geldiği zaman oynadı sonra kayboldu
volkan.......olmadı
yasin..........olmadı

6 oyuncu oynatıyoruz ve hiçbiri istenen performansı veremiyor. burada suç futbolcularda mı yoksa takımda mı?

şu lanet sistem değişmedikçe hiçbir oyuncunun yok yere harcanmasını istemiyorum.

Burak Sahin
31.10.2012, 17:11
demek ki o kısım hocayla ilgili sorunlara giriyor :D

şaka bi yana hem oyuncularımızda hem taktik dağılımımızda hata var.
eğer şenol hoca biraz daha taktik disipline gidip oyun planını önceden çizsey ve oyunculara zorla uygulatsaydı şu an futbol sıkıntısı yaşamıyor olurduk

bizim sorunlarımız belli
*kondisyon
*taktik disiplin
*hücum varyasyonları
*egosu şişmiş,anlaşamayan oyuncular

sen suçu sadece şenol hocaya yıkmaya çalışıyorsun
evet şenol hoca suçlu,ben bunu çoğu yerde sıklıkla belirtiyorum zaten
ancak oyuncularda mevcut futbolun sorumlsudur
kimse bana olcanın 30 40 metre top sürüp abuk sabuk şutlar vurmasını şenol hocaya bağdaştıramaz
bu oyuncuların egosunu indirmek lazım.

Bu seneki kadrodnun oynadigi futboldan zerre haz etmiyorum futbolcu bazinda, hocadan bagimsiz yani:) dedigin gibi olcan, yasin halil cok kalitesiz olmamalarina ragmen, beni hic heyecanlandirmiyor, bu takimi tasiyacak adam degiller, oynadiklari oyunda bunun ispati zaten, her zaman demisimdir olcan, yasin volkan bu 3 den 2 si bile bu takima lüks...

hos_cocuk61
31.10.2012, 17:57
İlker ToSun 371 mesaj
Erdal 367
Burak Sahin 317
Cyzio 269
Yaşar 246
serdaracıl 237
Mollasalihoğlu 231
Adem Erdoğan 222
h@msi61 218
poetricus 218
Fatih 209
Ergin Varlibas 195
Murat Erdem 193
Samet Yildirim 176
Armağan Dere 170
delikoyun 168
Emrah KabuL 153
Erdem Koltuk 149
ilhan 147
Sefa 146
DeAgLeMaNyAq 141

07 10 2012 zamanlı mesaj

:) .........

Mollasalihoğlu 449
Burak Sahin 441
İlker ToSun 371
Erdal 367
Yaşar 339
Cyzio 298
Ergin Varlibas 253
h@msi61 242
serdaracıl 241
Adem Erdoğan 236

Güncel;

Sidik yarışına devam. :)

Tuğrul
31.10.2012, 18:46
3.bölge dediğimiz yani rakip yarı alanda üç pası bir arada yapamıyoruz.

Rakip yarı alanda etkili pas yapılmıyor. Hızlı ve efektif oynanmıyor. Tempomuz düşük.

Dripling yap, pas ver. tekrar al. Bu nedir ? Verkaç. Duvar pası. Futbolun temel ögesi sahada uygulanmıyor.

Oyuncular birbirine yakın oynamıyor. Yardımlaşma nedir bilmiyorlar.

Pas almak için boşa çıkmıyorlar. Sorumluluk almaktan kaçıyorlar.

Oyunu defanstan kuracak oyuncu eksikliği bariz ortada. Bamba, Mustafa ve Zokora topu birbirlerine teslim etmekten başka bir halt yapmıyorlar.

Adrian, Soner, Colman, Sapara, Emre ve Halil gibi oyun mantalitesi ve bilgisi üst düzeyde olan futbolcuları birarada kullanarak bu açmazdan çıkılabilir. Yasin, Volkan ve Olcan oynamadığı saf kanat oyuncusu olmayan Sapara, Adrian ve Soner'in monte edildiği bir sistemle daha organize ve kollektif bir yapıda olacağımıza inanıyorum.

cakalkerem
31.10.2012, 19:04
Şenol Güneş Kore'ye geri dönmeli....

Acaba başka bir hoca olsa bu kadar sabredilirmiydi diye düşünmeden kendimi alamıyorum

h@msi61
31.10.2012, 19:11
Şenol Güneş Kore'ye geri dönmeli....

Acaba başka bir hoca olsa bu kadar sabredilirmiydi diye düşünmeden kendimi alamıyorum

Taraftar artik hocanin birakmasinin yaninda ulkeden surulmesini de istiyor he, vay anasini :)
Allah hocamiza uzun omurler versin, geri kalan omrunun planlamasini yapip kendisine iletin isterseniz, basibos gezmesin adam.

artvints
31.10.2012, 19:14

yasin colman soner olcan emre janko muhammed alper ozan bu oyunculardan çok iyi formasyonlar çıkar, tabi kesenin ağzını açmak gerekiyo biraz.

M.S.SOFU
31.10.2012, 19:26
Bu seneki kadrodnun oynadigi futboldan zerre haz etmiyorum futbolcu bazinda, hocadan bagimsiz yani:) dedigin gibi olcan, yasin halil cok kalitesiz olmamalarina ragmen, beni hic heyecanlandirmiyor, bu takimi tasiyacak adam degiller, oynadiklari oyunda bunun ispati zaten, her zaman demisimdir olcan, yasin volkan bu 3 den 2 si bile bu takima lüks...

valla bu futbolculara şöyle iyi bir kondisyon yükle,biraz bağır çağır,disipline et,mutlaka bir iş çıkar.tamam çok kaliteli oyuncular değil ama diğer rakiplere bakıyorum,fb gs dışında bizden tüm kadro olarak iyi olan takım yok bence.yani çoğundan üstün bazılarıyla(bjk,bursa,orduspor) eşit kadro gücüne sahibiz.

ha bu oyuncular bizi nereye kadar (özellikle uefada) götürür o şüpheli.
hem türk oyuncularda hem yabancı oyuncularda sıkıntımız olduğu gerçek.

ancak şunuda düşünmek lazım.
mesela takımdaki türk oyuncuları birer tane başka türk oyuncuyla değiştirme hakkımız olsa türkiye süper liginden hangi türk oyuncuları alırdınız?
bu açıdan yaklaştığımızda kadro kalitemiz daha net ortaya çıkar.
aynı durum yabancılar içinde geçerli

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 19:28
3.bölge dediğimiz yani rakip yarı alanda üç pası bir arada yapamıyoruz.

Rakip yarı alanda etkili pas yapılmıyor. Hızlı ve efektif oynanmıyor. Tempomuz düşük.

Dripling yap, pas ver. tekrar al. Bu nedir ? Verkaç. Duvar pası. Futbolun temel ögesi sahada uygulanmıyor.

Oyuncular birbirine yakın oynamıyor. Yardımlaşma nedir bilmiyorlar.

Pas almak için boşa çıkmıyorlar. Sorumluluk almaktan kaçıyorlar.

Oyunu defanstan kuracak oyuncu eksikliği bariz ortada. Bamba, Mustafa ve Zokora topu birbirlerine teslim etmekten başka bir halt yapmıyorlar.

Adrian, Soner, Colman, Sapara, Emre ve Halil gibi oyun mantalitesi ve bilgisi üst düzeyde olan futbolcuları birarada kullanarak bu açmazdan çıkılabilir. Yasin, Volkan ve Olcan oynamadığı saf kanat oyuncusu olmayan Sapara, Adrian ve Soner'in monte edildiği bir sistemle daha organize ve kollektif bir yapıda olacağımıza inanıyorum.

Siyahla işaretlediğim cümle hariç katılıyorum.
Bamba ve Mustafa topu orta ikiliye teslim ediyor.
Orta ikilide Sapara ve Zokora pas verecek birilerini arıyorlar.
Sonra iki ana olasılıkdan biri gerçekleşiyor.
1)
Olcan Sol Çizgide top bekliyor. Yasin Sağ çizgide top bekliyor.
Olcan a ya da Yasin e verirlerse
a) Top tekrar orta ikiliye dönüyor
b) çizgiden gitmeye çalışıp topu kaybediyorlar. (Yattara giderdi)

2)
Topu Ortasahayla bütünleşen Halil e veriyorlar.
a) Halil ya yüzünü kaleye dönmeye çalışıyor. Genel de rakipler hemen basıyor bu durumda ve topu kaybediyor.
b) Halil pas verecek birini arıyor ama bulamıyor. Zokora zaten Halil e yaklaşmıyor. Sapara destek verirse 3. bölgeye giriyoruz. Bu anda Olcan ve Yasin in de boşa çıkıp yakın oynayıp top istemeleri lazım. Ama topu geveleyeyip yine topu kaybediyoruz.

Siz istediğiniz kadar iyi teknik adam olun, futbolcular sahada istediklerinizi yapamazsa başarılı olamazsınız. 2 sene önce şampiyon olan kadronun ilk onbirinden sadece Onur var. Bir de dönerse Colman.

Bunlar yeni öğrenciler ve Şenol Güneş sisteminin yabancısılar. Ama öğrenecekler.

Birde ek not : pas verilmez alınır derler. İşte ispatı:
http://youtu.be/lGuaQ1khn2k

Tyler Durden
31.10.2012, 19:39
bursa macinda 4-4-2 duzeniyle oynadik diyenler bir zahmet futbol konusmayi biraksinlar..baska branslarda trabzonspor'u takip etmeleri en dogrusu.

M.S.SOFU
31.10.2012, 19:51
bursa macinda 4-4-2 duzeniyle oynadik diyenler bir zahmet futbol konusmayi biraksinlar..baska branslarda trabzonspor'u takip etmeleri en dogrusu.

abi ha 4-4-2 oynamışız ha 4-2-3-1
biz hala taktik dizilişle uğraşıyoruz
mevcut düzenle taktik dizilişi değiştirsen ne olacak allah aşkına
sorun dizilimde değil başka şeylerde

2 senedir bas bas bağırıyoruz bu takımın kondisyon,yardımlaşma ve hücum planı konusunda sıkıntı var diye
2 senedir derdimizi bir türlü anlatamadık
sorun ne şenol hocanın geçmişinde ne geleceğinde ne de hocanın kişiliğinde
biz şenol hoca başlığında hocanın geçmiş gelecek başarılarını konuşup duruyoruz
bir allahın kuluda çıkıp demiyor ki(diyenler var tabi forumda da diğer tartışmaların içinde eriyip gidiyor) kardeşim bu takım hücum edemiyor,hücum planımız yok diye.

biz daha kendi içimizde sorunu tespit edememişken işimiz çok zor.

Gurpas
31.10.2012, 20:02
Valla Şenol Hoca giderse çok bakarsınız ardından. Şu hocanın gitmesini isteyen arkadaşlar Şenol Güneş in alternatifi kim olmalı ondan haber verin.

Emrah KabuL
31.10.2012, 20:02
Ömrü boyunca ilk kez zorunlu olarak kadro kurmaya çalıştı ve sonuç da ortada dedik,

21 galibiyet,25 beraberlik ve 18 mağlubiyet

92/93 George Leekens döneminde resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

B.Orhan,Ogün 39, Abdullah,Victor 38, Hamdi 37, Cyzio 36, Kemal,Hami 33, Ünal 32, Soner 29, Lemi 26, Turgut,Juri 21, Soner Tolungüc 19, Şehmus 14, Yakup Can 11

93/94 Şenol Güneş döneminde resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Hamdi 39,Orhan 38, Kemal 36, Hami 35, Abdullah,Ogün,Tolunay 34, Soner 31, Ünal 30, Cengiz 26, K.Orhan 24, Lemi 24, Şota 23, Arçil 20, Ramazan 19, Victor 18, Osman,Juri 10

Bu iki kadroya baktığımız da Şenol Güneş bir sezon önce ki mevcut kadrodan Hami,B.Orhan,Kemal,Hamdi,Abdullah,Ogün,Soner,Ünal, Victor,Juri ve Lemi olmak üzere tam 11 oyuncuya forma vermiş.

Diğer oyunculardan Tolunay,Cengiz,K.Orhan ve Osman'da sezon başında yani Leekens takımın başındayken transfer edilmiş.

Şota ve Arçil Şenol Güneş döneminin devre arasında transfer edilmiş,kaleci Ramazan ise bir sezon önce takımdaymış.

1994/95 Şenol Güneş'in ikinci sezonu ve resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Hami 46, Tolunay,K.Orhan 45, Abdullah 44, Cengiz 43, Ogün 42, Lemi 41, Soner 40, Hamdi 37, Ünal 36, Şota 26, Kemal 25, Victor 24, Osman 20, Nihat 19, Ender 14, Arçil 13, B.Orhan 11

Bu sezonda yine Leekens döneminden tam 10 futbolcu forma şansı bulmuş.

Tolunay,K.Orhan,Cengiz ve Osman yukarı da bahsettiğim gibi Leekens'in 2.sezonunda sezon başı transfer edilen futbolcular.(Leekens o sezon 4.hafta da görevden alındı)

Aynı şekilde Ender de Leekens'in 2.sezonunda transfer edilmiş.

Toplam da 15 futbolcu Leekens döneminden mevcut olan futbolcular.

Şenol Güneş'in 2.sezonunda da farklı olarak sadece Şota ve Arçil'i görüyoruz.

95/96 Şenol Güneş'in 3.sezonu ve resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Abdullah,Şota,Lemi 43, Ogün,Tolunay 42, Hami,B.Orhan 39, Cengiz 38, Osman 34, Soner 33, Ünal 29, F.Tekke 29, Arçil 25, Hasan Özer 23, Metin Mert,Okan Özke,Nihat 22, Hamdi 20

3.sezonda da son Leekens döneminden 8 futbolcu sürekli olarak şans bulmuş.

Tolunay,Cengiz,Osman ve Nihat yani Leekens'in 2.sezonunda transfer edilen oyuncular ile birlikte bu sayı 12'ye çıkıyor.

Hocamız 3.sezonun da alt yapıdan F.Tekke ve Okan Özke'ye, Anadolu'dan ise yeni transfer edilen Metin Mert ve Hasan Özer'e şans vermiş.

96/97 Şenol Güneş'in 4.sezonu ve resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Ünal 45, Nemsadze 45, Ogün,Hami,Tolunay 44, B.Orhan 43, Abdullah 41, İskender 39, Osman,Nihat 38, Şota 29, H.Özer 28, F.Tekke 26, Okan Özke 24, M.İpek 22, Lemi 20, Jamarauli 17, Arçil 15, Kazım 13, Çetin 12, M.Yıldırım 12, Metin Aktaş 10

4.sezonu olmasına rağmen yine de Leekens döneminden 6 futbolcu forma şansı bulmuş.

Aynı şekilde Tolunay,Osman ve Nihat ile birlikte Leekens döneminden şans bulan oyuncu sayısı 9'a çıkıyor.

Peki hocamız 4.sezonunda takıma kimleri katmış ?

Nemsadze,İskender,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım .

Alt yapıdan da Mehmet İpek ve Metin Aktaş gelmiş.

Sonuç olarak Şenol Güneş'in yiye yiye bitiremediği bir miras söz konusuymuş.

Bu 4 sezonluk süreçte Şota,Arçil ve alt yapıdan gelen F.Tekke dışında doğru tercihler yapılamamış.

Metin Mert,Hasan Özer,Okan Özke,Nemsadze,İskender,Mehmet İpek,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım ve Metin Aktaş ne yazık ki hocamızın medet umduğu futbolcular olmuş.

15 sezon önce ki Şenol Güneş'in transfer politakası ile mevcut durumumuz yeniden yapılanmamız ne kadar da benzerlik gösteriyor değil mi ?

Bir de Leekens'in 2.sezonunda sezon başı yaptırdığı yerli transferlere bakalım.

Tolunay,Cengiz,K.Orhan,Osman,Nihat

Neyse..

İstatistik dediğin böyle olur...

Ayrıntıları atlamamak lazım..

Devamı da var..

Saygılar..!

MuratJ
31.10.2012, 20:04
bırakın diğer sorunlarıda ben takımın doğru antreman bile yapmadığına inanıyorum. hoca bunu bile yapamıyor ekibiyle. çünkü futbolun temel ifadesi olan mücadele, koşmak, istek gibi unsurların zerresi yok bizim takımda. her maç daha da beter oluyor takım. yeteri kadar zarar verdi bu takıma şenol güneş. bizim kadromuz böyle kalitesiz bir kadro değil aslında. kadronun, takımın hakkını veremeyen uyumu sağlatamayan hocadır kalitesiz olan.

MuratJ
31.10.2012, 20:08
Ömrü boyunca ilk kez zorunlu olarak kadro kurmaya çalıştı ve sonuç da ortada dedik,

92/93 George Leekens döneminde resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

B.Orhan,Ogün 39, Abdullah,Victor 38, Hamdi 37, Cyzio 36, Kemal,Hami 33, Ünal 32, Soner 29, Lemi 26, Turgut,Juri 21, Soner Tolungüc 19, Şehmus 14, Yakup Can 11

93/94 Şenol Güneş döneminde resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Hamdi 39,Orhan 38, Kemal 36, Hami 35, Abdullah,Ogün,Tolunay 34, Soner 31, Ünal 30, Cengiz 26, K.Orhan 24, Lemi 24, Şota 23, Arçil 20, Ramazan 19, Victor 18, Osman,Juri 10

Bu iki kadroya baktığımız da Şenol Güneş bir sezon önce ki mevcut kadrodan Hami,B.Orhan,Kemal,Hamdi,Abdullah,Ogün,Soner,Ünal, Victor,Juri ve Lemi olmak üzere tam 11 oyuncuya forma vermiş.

Diğer oyunculardan Tolunay,Cengiz,K.Orhan ve Osman'da sezon başında yani Leekens takımın başındayken transfer edilmiş.

Şota ve Arçil Şenol Güneş döneminin devre arasında transfer edilmiş,kaleci Ramazan ise bir sezon önce takımdaymış.

1994/95 Şenol Güneş'in ikinci sezonu ve resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Hami 46, Tolunay,K.Orhan 45, Abdullah 44, Cengiz 43, Ogün 42, Lemi 41, Soner 40, Hamdi 37, Ünal 36, Şota 26, Kemal 25, Victor 24, Osman 20, Nihat 19, Ender 14, Arçil 13, B.Orhan 11

Tolunay,K.Orhan,Cengiz ve Osman yukarı da bahsettiğim gibi Leekens'in 2.sezonunda sezon başı transfer edilen futbolcular.(Leekens o sezon 4.hafta da görevden alındı)

95/96 Şenol Güneş'in 3.sezonu ve resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Abdullah,Şota,Lemi 43, Ogün,Tolunay 42, Hami,B.Orhan 39, Cengiz 38, Osman 34, Soner 33, Ünal 29, F.Tekke 29, Arçil 25, Hasan Özer 23, Metin Mert,Okan Özke,Nihat 22, Hamdi 20

Tolunay,Cengiz,Osman ve Nihat yani Leekens'in 2.sezonunda transfer edilen oyuncular ile birlikte bu sayı 12'ye çıkıyor.

Hocamız 3.sezonun da alt yapıdan F.Tekke ve Okan Özke'ye, Anadolu'dan ise yeni transfer edilen Metin Mert ve Hasan Özer'e şans vermiş.

96/97 Şenol Güneş'in 4.sezonu ve resmi olarak 10 maçın üstünde forma şansı bulan futbolcular;

Ünal 45, Nemsadze 45, Ogün,Hami,Tolunay 44, B.Orhan 43, Abdullah 41, İskender 39, Osman,Nihat 38, Şota 29, H.Özer 28, F.Tekke 26, Okan Özke 24, M.İpek 22, Lemi 20, Jamarauli 17, Arçil 15, Kazım 13, Çetin 12, M.Yıldırım 12, Metin Aktaş 10

4.sezonu olmasına rağmen yine de Leekens döneminden 6 futbolcu forma şansı bulmuş.

Aynı şekilde Tolunay,Osman ve Nihat ile birlikte Leekens döneminden şans bulan oyuncu sayısı 9'a çıkıyor.

Sonuç olarak Şenol Güneş'in yiye yine bitiremediği bir miras söz konusuymuş.

Bu 4 sezonluk süreçte Şota,Arçil ve alt yapıdan gelen F.Tekke dışında doğru tercihler yapılamamış.

Metin Mert,Hasan Özer,Okan Özke,Nemsadze,İskender,Mehmet İpek,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım ve Metin Aktaş ne yazık ki hocamızın medet umduğu futbolcular olmuş.

15 sezon önce ki Şenol Güneş'in transfer politakası ile mevcut durumumuz yeniden yapılanmamız ne kadar da benzerlik gösteriyor değil mi ?

Neyse..

Devamı da var..

Saygılar..!
harika bir açıklama. teşekkür ederim. işte tüm gerçekliğiyle şenol güneş. hayatı boyunca hep aynıydı. hep kurulu bir takımda bi önceki hocanın ekmeğini yiyen isim şenol güneş. sıra kendisininde bi kaç icraat yapmasına geldiğinde ise her seferinde 10. sınıf futbolcuları takıma katan kalitesiz bir futbol adamı.

herşey açık yahu. bu adam futbolun f sini bilmiyor. kendi emeğiyle oluşan bir takım bu ligde en fazla 4. olur. oda bu takımın forması sayesinde olur zaten.

M.S.SOFU
31.10.2012, 20:09
bırakın diğer sorunlarıda ben takımın doğru antreman bile yapmadığına inanıyorum. hoca bunu bile yapamıyor ekibiyle. çünkü futbolun temel ifadesi olan mücadele, koşmak, istek gibi unsurların zerresi yok bizim takımda. her maç daha da beter oluyor takım. yeteri kadar zarar verdi bu takıma şenol güneş. bizim kadromuz böyle kalitesiz bir kadro değil aslında. kadronun, takımın hakkını veremeyen uyumu sağlatamayan hocadır kalitesiz olan.

gelişimin ilk aşaması hatalı olduğunu kabul etmektir
fatih terimden hiç hazzetmem ama adam bunu yapıyor
biz de bu sene bunu yaptık
muhtemelen takımın kondisyondan sorumlu hocası özcan bizati
maalesef bu noktada yanlış tercih yaptık
takımın kondisyonu iyi olsa şu an en azından sahada bu kadar kötü olmazdık

insanların tartıştığı şeyler çok farklı
sahadaki futboldan memnun olmayan kitleye geçmiş başarısızlıklar ve başarılardan söz ediliyor.
şenol hocanın yeterli olduğunu düşünen insanlara da geçmiş başarısızlıklardan ve kurulan kadrolardan bahsediliyor.

buradaki tartışmalara ve inasnlara ne kdar saygım olsada
çözümün çok uzağında kalıyoruz bence

ÇAĞDAŞ AYDIN
31.10.2012, 20:15

Bu laf bana galiba :)
Emeğine saygı duyuyorum Emrah.
Devamını da bekliyorum.

jojuk
31.10.2012, 20:19
Valla Şenol Hoca giderse çok bakarsınız ardından. Şu hocanın gitmesini isteyen arkadaşlar Şenol Güneş in alternatifi kim olmalı ondan haber verin.
şenol güneş gittimi onun yeri boş kalsın daha iyi top oynar trabzonspor :) en azından bu kadar zarar verecek biri olmaz takıma

Fatih
31.10.2012, 20:36
Eline sağlık Emrah önemli bir istatistik bu.

ophius
31.10.2012, 20:51

Neyse..

Devamı da var..

Saygılar..!

nokta...eline sağlık hocam

ozcan_asanoglu
31.10.2012, 21:37
Zamanın koşulları, yönetim, camianın durumu, taraftar gibi çok önemli unsurları göz ardı ederek yapılan rakamsal dökümler ortaya hiçbir şey koymaz.

O kadroları hazır aldıysa niye öncekiler şampiyonluğa oynatmamış?

Öyle hazır ! denen kadroları şampiyon yapmak o kadar kolaysa niye her önüne gelen hoca olup o kadroları şampiyon yapmıyor veya şampiyonluğa oynatmıyor?

Hoca her dönem dibe vurmuşken yalvar yakar göreve getirilmiştir. Ve çok geçmeden sistemini oturtup başa oynatmıştır.

Elbette eksikleri hataları var bunların başında da her zaman kulübü düşünmesi, kısa vadeli ve kendini düşünmemesi olmuştur. Yani tam profesyonel olamamasıdır.

Hocanın son göreve gelişinde, takımın içinde bulunduğu ortamı hatırlamalarını ve hocanın basın toplantısını bir kez daha dinlemelerini salık veririm..

SEDAT
31.10.2012, 23:00
* Zahmet olmazsa Şenol Güneş'siz Sezonların istatistiğini alabilirmiyim 93-94'ten bu yana. Mesela kaç sezon hangi haftada havlu atmışız ve tüm sezonu stressiz geçirmişiz ?

Burak Sahin
31.10.2012, 23:09
Istatistik bilgi;) 8. Hafta ceza sahasina duran toplar haric en az orta Trabzonspor(19), Bursaspor(54)...ha unutmadan yil 2012 ;)

SEDAT
31.10.2012, 23:20
* Yıl 2010-2011 istatistikleri yok mu ? :) Onları da yazsaydın zahmet olucak ama...

Burak Sahin
31.10.2012, 23:36
Bursa macinda Batalla ceza sahamiza 20 top göndermis, bu bile orta sahamizin ne kadar kötü oldugunu gösteriyor;(

jojuk
01.11.2012, 00:02
* Zahmet olmazsa Şenol Güneş'siz Sezonların istatistiğini alabilirmiyim 93-94'ten bu yana. Mesela kaç sezon hangi haftada havlu atmışız ve tüm sezonu stressiz geçirmişiz ?
ya allah aşkına şenol güneş deyip duruyosunuz ne verdi ya trabzonspora bana söleyin ya tamam dicem kaç şampiyonluk yaşattı hiç bir hocaya onun kadar sabretilmedi kendisi istifa verecek görürsünüz 3 hafta dayanamaz 3 hafta veriyom en fazla

ÇAĞDAŞ AYDIN
01.11.2012, 00:38
Zamanın koşulları, yönetim, camianın durumu, taraftar gibi çok önemli unsurları göz ardı ederek yapılan rakamsal dökümler ortaya hiçbir şey koymaz.

Öyle hazır ! denen kadroları şampiyon yapmak o kadar kolaysa niye her önüne gelen hoca olup o kadroları şampiyon yapmıyor veya şampiyonluğa oynatmıyor?

Hoca her dönem dibe vurmuşken yalvar yakar göreve getirilmiştir. Ve çok geçmeden sistemini oturtup başa oynatmıştır.

Elbette eksikleri hataları var bunların başında da her zaman kulübü düşünmesi, kısa vadeli ve kendini düşünmemesi olmuştur. Yani tam profesyonel olamamasıdır.

Hocanın son göreve gelişinde, takımın içinde bulunduğu ortamı hatırlamalarını ve hocanın basın toplantısını bir kez daha dinlemelerini salık veririm..

Renkdaş ben yazacaktım benden öncede davranmışsın.

Emrah kardeşim ,
Hangi mirasyadedi babasından daha çok para kazanmıştır.
Leekens in kurduğu kadroyla şampiyonluğa oynadı diyorsun.
Leekens niye oynayamadı o zaman ?
Bundan çıkan sonuç Leekens in iyi bir scout olduğu, Şenol Güneş in ise daha iyi bir teknik direktör olduğu değil midir ?
Kendi istatistiğinle kendi iddalarını çürütmüyor musun ?
Leekens 4. oldu 92-93 sezonunda. Onun bıraktığı takımla
Şenol Güneş 3. oldu bir sonraki sezon.
Bir sonraki sezonda 2. oldu.
Bir sonraki sezonda az daha şampiyon oluyodu Şenol Güneş.

ÇAĞDAŞ AYDIN
01.11.2012, 00:46
ya allah aşkına şenol güneş deyip duruyosunuz ne verdi ya trabzonspora bana söleyin ya tamam dicem kaç şampiyonluk yaşattı hiç bir hocaya onun kadar sabretilmedi kendisi istifa verecek görürsünüz 3 hafta dayanamaz 3 hafta veriyom en fazla

Jojuk yaşın kaç bilmiyorum. Benden gençsindir diye tahmin ediyorum.
Yoksa benim yaşlı gözlerimin 84 den beri gördüğü
26 Trabzonspor Teknik Direktörünü görseydini benim gibi Şenol Güneş gitmesin diye dua ederdin.

Kusura bakma ama senin gibi sabırsızlar yüzünden her sene bir teknik direktör değiştirdik nerdeyse.
Sonuç ne ? Kocaman bir sıfır. Şenol Güneş hariç.

Şenol Hoca nın yaşı 60. Torun torba sahibi adam.
Ve benim gördüğüm En iyi Trabzonspor Teknik Direktörü.
25 fiyaskodan sonra 27. nin Şenol Güneş den daha iyi olacağına kimse inandıramaz beni.

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 01:05
Verilen istatistikler üzerinden Şenol Güneş'in "teknik direktörlüğüne" atıfta bulunarak kötü demek, mantık hatası içeriyor. Transfer performansı kötü olduğu kabul edilebilir. Bu istatistikler de bundan başka bir şey ortaya koymuyor zira...

Armağan Dere
01.11.2012, 01:10
hector couper düşünülemez mi?..

Emrah KabuL
01.11.2012, 06:54

Leekens ilk sezonunda 60 puan toplayarak ligi 3.bitirmiştir.

Şampiyon olan Galatasaray ise 66

Yeni bir teknik adam üstelik de yabancı olmasına rağmen neden bir sezon sonra 4.hafta da görevden alınır da yerine 2 sezon önce Boluspor'u küme düşüren Şenol Güneş gelir ?

Benim yazdıklarım Şenol Güneş'in sürekli olarak hazıra konmasıyla alakalıdır.

2001/02 sezonunda ki kadroyu Şenol Güneş'in eline verseydik ligi kaçıncı bitirebilirdik ?

Metin Aktaş,Macit,Cem,M.Kahraman,Güngür,Osman,Kürşat,Jar ro,Somers,Hasan Üçüncü,Aurelio,Erman Özgür,Gökdeniz,Zafer,Hami,Da Silva

Şu kadroyu ve dönemin ekonomik olarak dibe vurmuşluğu göz önüne alınınca 2001/02 sezonunda takımı çalıştıran Sadi Tekelioğlu ve Briegel'in performansını direk olarak ortaya koymak doğru mu ?

İşte o yüzden ayrıntıları atlamayalım diyorum.

* Yıl 2010-2011 istatistikleri yok mu ? :) Onları da yazsaydın zahmet olucak ama...

Devamı var dedim.

Fakat benim istatistiklerim Şenol Güneş'in hazır kadroların başına getirilmesiyle alakalıdır.Aklı başında,tarafsız olan bir futbolsever bunu gayet net olarak görebilir.

Renkdaş ben yazacaktım benden öncede davranmışsın.

Emrah kardeşim ,
Hangi mirasyadedi babasından daha çok para kazanmıştır.
Leekens in kurduğu kadroyla şampiyonluğa oynadı diyorsun.
Leekens niye oynayamadı o zaman ?
Bundan çıkan sonuç Leekens in iyi bir scout olduğu, Şenol Güneş in ise daha iyi bir teknik direktör olduğu değil midir ?
Kendi istatistiğinle kendi iddalarını çürütmüyor musun ?
Leekens 4. oldu 92-93 sezonunda. Onun bıraktığı takımla
Şenol Güneş 3. oldu bir sonraki sezon.
Bir sonraki sezonda 2. oldu.
Bir sonraki sezonda az daha şampiyon oluyodu Şenol Güneş.

Bir teknik adam düşünün ki hele de yabancı olmasına rağmen ilk sezonunda ligi liderin 6 puan gerisinde bitirsin.

Bu durum şampiyonluğa oynamak değil de nedir ?

Leekens 4.olmadı ağabey. O sezon ligi 3.bitirdik.

Bak ne güzel yazmışsınız.

Bir sezon sonra 3,daha sonra da 2.oldu diye.

Ülkeye ve dolayısıyla Trabzon'a ilk kez gelen bir teknik adam kadrosunu oluşturmuş ilk sezonunda ligi 3.bitirmiş olmasına rağmen neden görevine devam edemez ?

Leekens takımın başında kalsaydı o kadroyla zaten en kötü ilk 3'e girerdi.

Ülkeye ilk kez gelen bir teknik adamın 2.sezonunda yapılan transferler Tolunay,Cengiz,K.Orhan,Osman ve Nihat iken Şenol Güneş'in toplam 4 sezon da Metin Mert,Hasan Özer,Okan Özke,Nemsadze,İskender,Mehmet İpek,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım ve Metin Aktaş gibi futbolcuları transfer ettirmesi şu an ki mevcut durumumuzu gayet de net bir şekilde ortaya koyuyor.

@Yiğit Gayretli

Verilen istatistikler Şenol Güneş'in nasıl bir teknik adam olduğunu,hangi şartlar da başarılı olabildiğini çok açık bir şekilde özetliyor.

93/94 sezonunda elinde olan Trabzonspor tarihinin en iyi kadrosunu 4 sene boyunca yeni oyuncularla birlikte devamlığını sağlayamadığı için 97/98 sezonundan sonra gerileme dönemi başlamıştır.

Şu an ki durum da bu yöndedir.

Son 2 senedir elinde bulunan mevcut kadronun dağılmasıyla birlikte halen daha takım kurma çabasındadır.

Ve ne yazık ki bu takımın toparlanacağı da yok.

Yine her zaman ki gibi birileri kadronun temelini atacak,üstüne koyacak da işte anca o zaman Şenol Güneş takımın başına getirilecek.

Sizler de bu durumu çok net bir şekilde göstermeme rağmen '' yine mi Güneş döneminde kafaya oynuyoruz '' diyeceksiniz.

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 08:54
https://twitter.com/Lazanist/status/263885336474685440

"Trabzonspor'da futbolculara 2 aydir odeme yapilmiyormus.Eylul ayi alacaklari icin Ocak ayina cek verilen yabancilar isyan noktasina gelmis"

Hocam oluyor mu ama? Ödesene cebinden(!) Volkan Şen gibi bazı kardeşlerimizi küstürüyorsun(!) böyle..

alper*
01.11.2012, 09:01
Mollasalihoğlu, çabanızı mesai harcamanız takdire şayan ama şu mesajla Şenol Güneş'in ne alakası var?

Hele ki siz savunan cehantasınız, ünlemlerden anladığım kadarıyla ironi var.

Sanırım Volkan Şen'in Şenol Güneş tarafındak küstürüldüğünü söyleyenlere gönderme yapıyorsunuz.

O arkadaşların söylemlerini okumadım ama ödeme yapılmadığı için küsülecekse diğer yerlilerin de küsmesi gerekmez mi?

:)

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 09:36
Mollasalihoğlu, çabanızı mesai harcamanız takdire şayan ama şu mesajla Şenol Güneş'in ne alakası var?

Hele ki siz savunan cehantasınız, ünlemlerden anladığım kadarıyla ironi var.

Sanırım Volkan Şen'in Şenol Güneş tarafındak küstürüldüğünü söyleyenlere gönderme yapıyorsunuz.

O arkadaşların söylemlerini okumadım ama ödeme yapılmadığı için küsülecekse diğer yerlilerin de küsmesi gerekmez mi?

:)

Tabii ki ironi var.

Onur, Bamba ve Biraz Zeki dışında istekli kimseyi göremiyorum ben takımda.

Takımdaki inanılmaz isteksizliği "hocanın futbolculara muamelesine" bağlayanların dediklerinden daha mı mantıksız bu önerme?

alper*
01.11.2012, 09:45
Önerme mantıksız değil ama mesela size göre Bamba istekli ama referansınız yabancılar isyan etme noktasında diyor :)

Ahmet Faruk
01.11.2012, 09:47

Neyse..

Devamı da var..

Saygılar..!

Güzel ve eleştirilerin alt dayanağını somut olarak ortaya koyan bir çalışma olmuş.

Faik Yılmaz
01.11.2012, 09:51
İyide takıma oyuncu alınırken takımın hocasına sorulmuyorsa....

Hocada "gelene ağam gidene paşam" diyorsa 2 kuruşluk adama 5 kuruş verilirken hocanın sesi çıkmıyorsa....

bunda hocanın da suçu yok mu ?

"sen bana istediğimoyuncuları almazsan benden nasıl başarı beklersin ? " diyemiyormu Şenol Hoca.....

Klübe onlarca vasıfsız oyuncu doldurulurken takımın en başındaki ismin sesi çıkmıyorsa ne zaman çıkacak....

Şenol Hocanın görevi sadece maçlardan sonra " yerim dar , yenim dar oynamıyorum " deyip bahaneler üretmekmidir....

Alican Altunbaş
01.11.2012, 09:54
Bana göre en az suçlu hoca ama bizdeki yapının acilen değişmesi lazım.
Yönetim, teknik ekip yenilenmeli.İism olarak bakmıyorum.Planlama doğru yapılmalı.Şu an kör topal gittiğimiz bir gerçek.Yönetim ve teknik ekip tek ses olmadan taraftarın da tek ses olmasını beklemek hayal olur.

Mellih
01.11.2012, 11:12
transferlerde artık şenol güneş direk olarak sözünün geçtiğini düşünüyorum.. pawel brozek şenol güneşin istegyle alınmış.. jajada şenol güneşin istediğiyle takımdan uzaklaştırıldı.

şenol hoşa iyi adamdır. her zaman severim. bu takımın hep başında olmadır. teknik direktorlüğüne de laf etmem ama onun önceki dönemlerinde de yapılan çoğu transfer fayda sağlamadı. bu tesadüf değil bence. hocanın bu konuda zaafı var diye düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 12:21
. jajada şenol güneşin istediğiyle takımdan uzaklaştırıldı.

Jaja ligin 21. haftasında kaçacaktı, futbolcular zor ikna etti.

2011'in 21. haftasında Jaja kaçmış olsaydı neler olurdu? Bu adamı hoca göndermiş demek insafsızlık.

Alican Altunbaş
01.11.2012, 13:19
Jajayı hoca göndermedi.Jaja gitmek istedi.Hoca yaptıklarını , geç kalmalarını tolöre etti.Oynattı.Sezon sonunda kaçınca hoca gidişine izin verdi. Bu kadar burda sorumlu olan hocamı şimdi?

oflubektas
01.11.2012, 13:32
Fakat benim istatistiklerim Şenol Güneş'in hazır kadroların başına getirilmesiyle alakalıdır.Aklı başında,tarafsız olan bir futbolsever bunu gayet net olarak görebilir.

Ülkeye ilk kez gelen bir teknik adamın 2.sezonunda yapılan transferler Tolunay,Cengiz,K.Orhan,Osman ve Nihat iken Şenol Güneş'in toplam 4 sezon da Metin Mert,Hasan Özer,Okan Özke,Nemsadze,İskender,Mehmet İpek,Jamarauli,Kazım,Çetin,M.Yıldırım ve Metin Aktaş gibi futbolcuları transfer ettirmesi şu an ki mevcut durumumuzu gayet de net bir şekilde ortaya koyuyor.

@Yiğit Gayretli

Verilen istatistikler Şenol Güneş'in nasıl bir teknik adam olduğunu,hangi şartlar da başarılı olabildiğini çok açık bir şekilde özetliyor.

93/94 sezonunda elinde olan Trabzonspor tarihinin en iyi kadrosunu 4 sene boyunca yeni oyuncularla birlikte devamlığını sağlayamadığı için 97/98 sezonundan sonra gerileme dönemi başlamıştır.

Ahhh @Emrah Kabul arkadaşım. O zamanlar kurulan kadroları, takımın sistemini, oyuncu tercihleri ve taktiği bilmesek, özenle tevil edilmiş ve ön yargılı gözlüklerle ortaya konmuş bu istatistikleri yiyeceğiz. Şükür ki o zamanlar Trabzonspor'u bugüne göre çok daha iyi, hatta manyak gibi takip ediyordum. Trabzonspor fanatiği olan nice akrabalar, o zamanlar 14-15 yaşındaki bir ergeni, bilgi almak veya "maç ne olur" diye sormak için hususi olarak telefonla arıyordu...

Öncelikle Leekens'in Trabzonspor için büyük ve önemli bir hoca olduğunu, ondan önce görev yapan ve takıma çok iyi futbol oynatan Urbain Breams'in tavsiyesiyle alındığını, ayrıca Trabzonspor'un modern futbola adaptasyonun Breams ile başladığını kabul etmek lazım.

Gelelim şu meşhuuuur HAZIRA KONMA meselesine;

Leekens'in hoca olduğu 92-93 sezonunda, kadronun ana ekseni Kemal-Ogün-Ünal-Orhan-Hami-Cyzio üzerine kuruluydu. Zamanın kurt hocası Leekens, özellikle Cyzio, Hamdi ve Ogün'ün mevkilerinde sürekli olarak değişiklik yaparken, (Cyzio bi kaleye girmemişti) genelde libero+stoperli, yani eski tip 4-4-2, veya duruma göre hücum oynadığımız maçlarda 4-3-3 (ki burada yine tandem uygulanmaz) sistemini uygulardı. Ender de olsa Hamdi'yi geride sarkık libero bırakıp, stoperde Kemal-Ogün ikilisiyle 3-5-2 oynamışlığımız da vardır. Ana kadro 11+3 veya 4 kişi olup, (Şenol Hoca "dar kadroyu" buradan öğrenmiş herhalde :) ) özellikle derbilerde önemli başarılar elde ederek, ancak o zamanın küme düşme hattındaki Karşıyaka, Aydın, Sarıyer gibi alakasız takımlarına saçma sapan puanlar kaybederek ligi 3. bitirdik.

93-94 sezonunda ise Şenol Güneş, Leekens'in istememesine rağmen, -kabul edelim ki- yönetimin zoruyla takıma yardımcı hoca olarak getirildi. Hatta İnönü'de 0-0 berabere kaldığımız bir Zeytinburnu maçında Şenol Hoca'yı yedek kulübesine aldırmadı. Yönetim ve hoca arasındaki gerginliğin sebeplerinden biri Şenol Güneş'in gelişi olsa da, temel sorun sezon başında saha sonuçlarındaki başarısızlık, Leekens başka adamları istemesine rağmen yönetimin Ukrayna'dan Gusev, Altay'dan Cengiz, Aydın'dan Osman gibi adamları almasıydı. Hatta çok istemesine rağmen, 92-93 sezonunda Sarıyer'den kiralık olarak aldığımız Küçük Soner'i (Hani şu vaktiyle Okan Buruk'un ayağını kıran adam) kadroda tutamayıp galatasaraya kaptırdık. Bir önceki sezonun yıldızı Jasek Cyzio'nun belinde disk kayması olduğu için Karşıyaka'ya satmak (kakalamak) zorunda kaldık. Bununla birlikte Sadri Şener'in kızıyla İstanbul'da aynı okulda okuyan çocuğunun ve eşinin Trabzon'u, hatta Türkiye'yi artık istememesi ve taraftarın sezonun hemen başında müthiş performans beklemesiyle oluşan yoğun tepkiler sonucu istifa etmek zorunda kaldı. Onun yerine kadro Şenol Güneş'e emanet edildi. (Hani şu Boluspor'u küme düşürdüğünü bildiğiniz, ancak ondan iki sezon önce Boluspor'la "yılın teknik direktörü" seçildiğini bil(e)medeğiniz Şenol Güneş... Demek ki Bolu'da da önce "hazıra konmuş", sonra batırmış değil mi? :) Yoksa Yılmaz Becikoğlu (Eski Boluspor başkanı)'nun yaşattığı olayların o küme düşmeyle hiç ilgisi yok)

Şenol Hoca, başlangıçta Leekens'in oluşturduğu "Victor-Lemi-Kemal-Hamdi-Ogün-Abdullah-Yuri-Soner Boz-Ünal-Hami-Orhan" kadrosunu pek bozmadı. Ancak zaman içerisinde sistem değişikliğine giderek önce 3-5-2'yi oturtmaya çalıştı. Takım bu sistemde biraz bocalayınca, daha sonra 2001 yılında Milli Takım'da oturtacağı, tandemli-alan savunmalı- "baklava" biçimli orta sahalı 4-4-2 sistemini beşiktaş maçında denemeye kalktı ve çok pahalıya patladı (7-1'lik mağlubiyet) Bundan sonra Ogün'ü sarkık liberoya geçirerek, aslında orta saha adamı olan Cengiz'i Kemal'in yanına stopere çekerek 3-5-2 sistemini uygulatmaya çalıştı. Tolunay da ligin ikinci devresinden itibaren ön liberoda şans bulmaya başladı. Bu süre zarfında en büyük şansı ise, Şota'nın devre arasında, kardeşi Arçil'le kiralık olarak takıma gelişiydi. Arçil zaman zaman sakatlansa da, Şota'yı Türk Futbolu'na tanıtma şansı ve zevkini yaşadık.

94-95 sezonunda ise Leekens'in diziliş ve sistemi büyük oranda DEĞİŞTİ. Yuri ve Gusev gönderildi, Victor kalsa da ligin ikinci devresinden itibaren kale Nihat ve Ramazan'a emanet edildi. İkizler Dinamo Tiflis'e geri dönünce, Mercedes arabasını tamire veren adama idareten Clio Symbol verilmesi gibi, Tiflis'ten yerlerine "idareten" Kaçarava ve Baradze verildi :) Sezon başında İzlanda ile oynanan milli maçta Orhan'ın ayağı kırıldı ve yaklaşık bir yıl formasından uzak kaldı. Ancak Şenol Hoca, 2.lig takımı Adanaspor'dan başka bir Orhan'ı, Orhan Kaynak'ı transfer ettirdi ve Türk Futbolu bir yıldız daha kazandı. Kemal takımdan ayrıldı, Soner ve Hamdi ise yedeğe çekildi. Abdullah müthiş bir form yakalayarak Milli Takım ve Trabzonspor'un değişmez sol kanadı oldu. Aslında orta saha oyuncusu olan Lemi, takımın değişmez sağ beki yapıldı. Ogün sarkık liberoya çekildi, "çamur stoper" ikilisi olarak Osman ve Cengiz kullanıldı. Ön libero da ise Tolunay, milli takım ve Trabzonspor'un değişmez ve heybetli-kavgacı ön liberosu oldu. Milli Takım'daki Trabzonsporlu oyuncuların sayısı, ilk 11'de 9 oyuncuya kadar yükseldi. (Bak Fatih Terim de "hazırcıymış" :) )Bir önceki sezonun Uefa Şampiyonu Inter'i eleyen Aston Villa'yı , ikinci turda Orhan'ın müthiş golleriyle ELEYEREK önemli bir başarı elde ettik. Ancak sonraki turda Lazio'ya şansız bir şekilde elendik. (Ahhh Victor ah) Zannedersem Şubat veya Mart ayında ikizler de Trabzon'a imza atınca müthiş bir ivme yakaladık ve ligi ikinci bitirdik. Türkiye Kupası finalinde ise galatasarayı her iki maçta da yenerek kupayı aldık. (Hatta Sami Yen'de 3-2 yendiğimiz maça habersiz ve okulu kırarak gittiğim için babamdan esaslı bir dayak yedim :) ) Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde ise sezonu şampiyon bitiren beşiktaş, ligde %79'a %21 oranında ezici topla oynama oranımıza rağmen bizi yenmişti ama rövanşında 2-0 çakarak bu kupayı da aldık. Bir sonraki sezon Orhan Kaynak'ı beşiktaşa kaptırsak da kadromuzda fazla fire vermeden şampiyonluğu kovaladık ve malum maçta kaybederek ligi yine ikinci bitirdik.

Üste yazdıklarımı Gugule'ye veya başka bir yere bakmadan tamamen hafızama dayalı bilgilerle yazdım. Ufak yanlışlarım varsa affola.. Şimdi istatistik canavarı kardeşimize ve diğer arkadaşlarımıza soruyorum : BU MU HAZIRA KONMAK ???

Yiğit Gayretli
01.11.2012, 13:44
Ahhh @Emrah Kabul arkadaşım. O zamanlar kurulan kadroları, takımın sistemini, oyuncu tercihleri ve taktiği bilmesek, özenle tevil edilmiş ve ön yargılı gözlüklerle ortaya konmuş bu istatistikleri yiyeceğiz. Şükür ki o zamanlar Trabzonspor'u bugüne göre çok daha iyi, hatta manyak gibi takip ediyordum. Trabzonspor fanatiği olan nice akrabalar, o zamanlar 14-15 yaşındaki bir ergeni, bilgi almak veya "maç ne olur" diye sormak için hususi olarak telefonla arıyordu...

Öncelikle Leekens'in Trabzonspor için büyük ve önemli bir hoca olduğunu, ondan önce görev yapan ve takıma çok iyi futbol oynatan Urbain Breams'in tavsiyesiyle alındığını, ayrıca Trabzonspor'un modern futbola adaptasyonun Breams ile başladığını kabul etmek lazım.

Leekens'in hoca olduğu 92-93 sezonunda, kadronun ana ekseni Kemal-Ogün-Ünal-Orhan-Hami-Cyzio üzerine kuruluydu. Zamanın kurt hocası Leekens, özellikle Cyzio, Hamdi ve Ogün'ün mevkilerinde sürekli olarak değişiklik yaparken, (Cyzio bi kaleye girmemişti) genelde libero+stoperli, yani eski tip 4-4-2, veya duruma göre hücum oynadığımız maçlarda 4-3-3 (ki burada yine tandem uygulanmaz) sistemini uygulardı. Ender de olsa Hamdi'yi geride sarkık libero bırakıp, stoperde Kemal-Ogün ikilisiyle 3-5-2 oynamışlığımız da vardır. Ana kadro 11+3 veya 4 kişi olup, (Şenol Hoca "dar kadroyu" buradan öğrenmiş herhalde :) ) özellikle derbilerde önemli başarılar elde ederek, ancak o zamanın küme düşme hattındaki Karşıyaka, Aydın, Sarıyer gibi alakasız takımlarına saçma sapan puanlar kaybederek ligi 3. bitirdik.

93-94 sezonunda ise Şenol Güneş, Leekens'in istememesine rağmen, -kabul edelim ki- yönetimin zoruyla takıma yardımcı hoca olarak getirildi. Hatta İnönü'de 0-0 berabere kaldığımız bir Zeytinburnu maçında Şenol Hoca'yı yedek kulübesine aldırmadı. Yönetim ve hoca arasındaki gerginliğin sebeplerinden biri Şenol Güneş'in gelişi olsa da, temel sorun sezon başında saha sonuçlarındaki başarısızlık, Leekens başka adamları istemesine rağmen yönetimin Ukrayna'dan Gusev, Altay'dan Cengiz, Aydın'dan Osman gibi adamları almasıydı. Hatta çok istemesine rağmen, 92-93 sezonunda Sarıyer'den kiralık olarak aldığımız Küçük Soner'i (Hani şu vaktiyle Okan Buruk'un ayağını kıran adam) kadroda tutamayıp galatasaraya kaptırdık. Bir önceki sezonun yıldızı Jasek Cyzio'nun belinde disk kayması olduğu için Karşıyaka'ya satmak (kakalamak) zorunda kaldık. Bununla birlikte Sadri Şener'in kızıyla İstanbul'da aynı okulda okuyan çocuğunun ve eşinin Trabzon'u, hatta Türkiye'yi artık istememesi ve taraftarın sezonun hemen başında müthiş performans beklemesiyle oluşan yoğun tepkiler sonucu istifa etmek zorunda kaldı. Onun yerine kadro Şenol Güneş'e emanet edildi. (Hani şu Boluspor'u küme düşürdüğünü bildiğiniz, ancak ondan iki sezon önce Boluspor'la "yılın teknik direktörü" seçildiğini bil(e)medeğiniz Şenol Güneş... Demek ki Bolu'da da önce "hazıra konmuş", sonra batırmış değil mi? :) Yoksa Yılmaz Becikoğlu (Eski Boluspor başkanı)'nun yaşattığı olayların o küme düşmeyle hiç ilgisi yok)

Şenol Hoca, başlangıçta Leekens'in oluşturduğu "Victor-Lemi-Kemal-Hamdi-Ogün-Abdullah-Yuri-Soner Boz-Ünal-Hami-Orhan" kadrosunu pek bozmadı. Ancak zaman içerisinde sistem değişikliğine giderek önce 3-5-2'yi oturtmaya çalıştı. Takım bu sistemde biraz bocalayınca, daha sonra 2001 yılında Milli Takım'da oturtacağı, tandemli-alan savunmalı- "baklava" biçimli orta sahalı 4-4-2 sistemini beşiktaş maçında denemeye kalktı ve çok pahalıya patladı (7-1'lik mağlubiyet) Bundan sonra Ogün'ü sarkık liberoya geçirerek, aslında orta saha adamı olan Cengiz'i Kemal'in yanına stopere çekerek 3-5-2 sistemini uygulatmaya çalıştı. Tolunay da ligin ikinci devresinden itibaren ön liberoda şans bulmaya başladı. Bu süre zarfında en büyük şansı ise, Şota'nın devre arasında, kardeşi Arçil'le kiralık olarak takıma gelişiydi. Arçil zaman zaman sakatlansa da, Şota'yı Türk Futbolu'na tanıtma şansı ve zevkini yaşadık.

94-95 sezonunda ise Leekens'in diziliş ve sistemi büyük oranda DEĞİŞTİ. Yuri ve Gusev gönderildi, Victor kalsa da ligin ikinci devresinden itibaren kale Nihat ve Ramazan'a emanet edildi. İkizler Dinamo Tiflis'e geri dönünce, Mercedes arabasını tamire veren adama idareten Clio Symbol verilmesi gibi, Tiflis'ten yerlerine "idareten" Kaçarava ve Baradze verildi :) Sezon başında İzlanda ile oynanan milli maçta Orhan'ın ayağı kırıldı ve yaklaşık bir yıl formasından uzak kaldı. Ancak Şenol Hoca, 2.lig takımı Adanaspor'dan başka bir Orhan'ı, Orhan Kaynak'ı transfer ettirdi ve Türk Futbolu bir yıldız daha kazandı. Kemal takımdan ayrıldı, Soner ve Hamdi ise yedeğe çekildi. Abdullah müthiş bir form yakalayarak Milli Takım ve Trabzonspor'un değişmez sol kanadı oldu. Aslında orta saha oyuncusu olan Lemi, takımın değişmez sağ beki yapıldı. Ogün sarkık liberoya çekildi, "çamur stoper" ikilisi olarak Osman ve Cengiz kullanıldı. Ön libero da ise Tolunay, milli takım ve Trabzonspor'un değişmez ve heybetli-kavgacı ön liberosu oldu. Milli Takım'daki Trabzonsporlu oyuncuların sayısı, ilk 11'de 9 oyuncuya kadar yükseldi. (Bak Fatih Terim de "hazırcıymış" :) )Bir önceki sezonun Uefa Şampiyonu Inter'i eleyen Aston Villa'yı , ikinci turda Orhan'ın müthiş golleriyle ELEYEREK önemli bir başarı elde ettik. Ancak sonraki turda Lazio'ya şansız bir şekilde elendik. (Ahhh Victor ah) Zannedersem Şubat veya Mart ayında ikizler de Trabzon'a imza atınca müthiş bir ivme yakaladık ve ligi ikinci bitirdik. Türkiye Kupası finalinde ise galatasarayı her iki maçta da yenerek kupayı aldık. (Hatta Sami Yen'de 3-2 yendiğimiz maça habersiz ve okulu kırarak gittiğim için babamdan esaslı bir dayak yedim :) ) Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde ise sezonu şampiyon bitiren beşiktaş, ligde %79'a %21 oranında ezici topla oynama oranımıza rağmen bizi yenmişti ama rövanşında 2-0 çakarak bu kupayı da aldık. Bir sonraki sezon Orhan Kaynak'ı beşiktaşa kaptırsak da kadromuzda fazla fire vermeden şampiyonluğu kovaladık ve malum maçta kaybederek ligi yine ikinci bitirdik.

Üste yazdıklarımı Gugule'ye veya başka bir yere bakmadan tamamen hafızama dayalı bilgilerle yazdım. Ufak yanlışlarım varsa affola.. Şimdi istatistik canavarı kardeşimize ve diğer arkadaşlarımıza soruyorum : BU MU HAZIRA KONMAK ???

Çerçeveletip duvara asarsam telif istemezsiniz değil mi? :)

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 14:06

Üstad, saygılarımla vekaleten arz ve talep ederim :)

Emrah KabuL
01.11.2012, 14:49
Ancak Şenol Hoca, 2.lig takımı Adanaspor'dan başka bir Orhan'ı, Orhan Kaynak'ı transfer ettirdi ve Türk Futbolu bir yıldız daha kazandı.

İş de bulunduğumdan dolayı fazla detaya inemiyorum.Ancak yukarı da alıntı yaptığım o kısım gözüme takıldı.Akşam daha detaylı cevaplarız ağabey.

Orhan Kaynak 90/91 sezonunda Adanaspor,

91/92 ve 92/93 sezonlarında Samsunspor'da görev yapmıştır.

Trabzonspor'a transferi ise 93/94 sezonunda 07.06.1993 tarihinde olmuştur.

Şimdi bu transferi sizin dediğiniz gibi Trabzonspor'da yardımcı hoca olan Şenol Güneş'mi gerçekleştirmiştir ?

ÇAĞDAŞ AYDIN
01.11.2012, 14:55

imzamı atıyorum.
Süpersin kardeş,hafızan müthiş.
Yaşadıklarımızı ne güzel hatırlattın.
Ben de Google 'sız hafızamdan yazıyorum şimdi.
95-96 sezonunda 24 yaşındaydım.
İlk defa takımımı şampiyonluğa oynarken görmüştüm.
(Son şampiyonluğumuzda 12 yaşındaydım ve hiç bir şey hatırlamıyordum.)
Istanbul daki ilk devredeki ŞB maçına gitmiştim.
Oğuz Sarvan Osman a daha oyunun başında kırmızı kart göstermişti.
O maçıda parayla şikeyle kazandılar.
Ercan Saatci maçın başında hoporlerden Hamsi Koydum Tavaya türküsünü söylemişti. O günden beri gıcığım o adama.

İkinci yarıdaki 1-2 kaybettiğimiz maçı kahvede yaklaşık 5 Şikebahçeli arkadaşım ile seyretmiştim. Kazanacağımızdan o kadar emindim ki.
Maç çok gergindi. Ali Şen şerefsizi maçı bilerek ve isteyerek germişti.
Binlerce Polis ve Jandarma görev yapıyordu Trabzonda.
Maç sanki Ermenistan daymış gibi bir hava vardı tüm medyada.
Güya FB lilerin can güvenliği yokmuş vs.

Abdullah golü atınca havaya fırladım. Meğer kahvedeki tek TS li benmişim:)

Sonra o iki gol. Hayatımın en büyük hayal kırıklığını yaşadım. Eve gittim ve saatlerce duşda sıcak suyun altında oturdum.

MDanışmaz
01.11.2012, 15:00
2004-2005 senelerinde üst üste iki sezon şampiyonluğa oynadığımız kadronun da Samet Aybaba'nın takım iskeleti olduğunu ayrıyeten 2010-2011 şampiyonluğumuzda da çekirdek kadronun Ersun Yanal'ın ekibi olduğunu unutmamak gerekir

Emrah Akcagöz
01.11.2012, 15:06
Önemli olan geçmişteki hatalar değil şu anki durumumuz. Takım maalesef 2010-2011 sezonundan beridir bir gram ilerleyememiş vaziyette. Yeni yapılanma dönemindeyiz diyoruz ama ne oynanan futbol ne de saha sonuçları iç açıcı. En kısa zamanda bunun düzelmesi gerek.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
01.11.2012, 15:21

Şimdi burası "ama"lı mesajlarla dolacak... :]