PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

delikoyun
23.10.2012, 23:49
alanzinhop olmadan rakibin üzerine gidemeyeceğini gör artık alanzinho bu takımda şart rakibin üzerine gidecek oyuncumuz yok

unaLhso
23.10.2012, 23:49
Şenol hocayı hep desteklerim.Hatta biraz fazla desteklerim :) Ancak Beşiktaş maçı için desteklemem.' 1 ' puan almamızın sebebi.Yanlış ve geç kalan değişiklikler.Ama istifasınıda istemem.Zaten istifası çözüm değil.Çözüm hocanın yükünü hafifletmek.Şenol hocanın yanına öğrencilerinden biri gelmeli.İki de olabilir.

onur-ts
23.10.2012, 23:52
Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan nedir yahu hele cska, lille, inter gibi takımlara karşı :)

interi de şenol güneş yendi dimi? veya şunu sorayım madem avrupada bu kadar başarılı bir hocamız var, şenol güneş videotona karşı cesur olabildi mi? gole ihtiyacı varken 210 dk korkmadan oynayabildi mi? fatih terimi övmek işim değil, ama o bile gol lazım diye meloyu forvet oynattı, şenol güneş 210 dk ne yaptı?

Yaşar
23.10.2012, 23:53
* Şimdi sorsan burdaki herkes iş taraftarlıkta mükemmel ama bir Şenol Güneş kötü. Acaba hiç Şenol Güneş'i eleştirdiğimiz kadar kendimizi eleştirdik mi yada sorguladık mı ?
Şenol Güneş istediği kadar haya yapsın, biz de izleyelim, sesimizi çıkarmayalım öyle mi yani?
En kötü , Şenol Güneş hayranları kadar Trabzonsporluyum.
Taraftarlık görevimi de yapmaya çalışıyorum.
Her yıl ürünümü alır, deplasman yasağına kadar İstanbuldaki bütün maçlara gitmeye çalışırım.
Bu sene de 2 maça gittim.
Birisi Karabük deplasmanı, diğeri Videoton maçı.
Yetti mi? Eleştirebilir miyim?

Hüseyin Başoğlu
23.10.2012, 23:54
hey gidi hey fatih terim yesun senin ............

artvints
23.10.2012, 23:58
Ah hocam ah su inatlarin, degisik saplantilarin olmasa su anda sampiyonlugun en büyük adayiydik:( rüya takimin halini görünce bizim takim adam akilli oynatilirsa cok büyük basarilar gelir....En az onlar kadar iyi kadromuz var, bunu inkar eden futboldan anlamiyor demektir....

herkes inadını bıraksın falan diyo, ama ben anlamıyorum hangi inat bu.ayrıca kadro tek tek bakılınca fena değil, ama beraber oynama alışkanlıkları yok, ayrıca çok da sakatlık oldu ligin başından beri hala daha var.ilk yarı da fark 3 4 puan kaldığı sürece ikinci yarı şampiyonluğa oynama şansımız var.

unaLhso
23.10.2012, 23:59
Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan nedir yahu hele cska, lille, inter gibi takımlara karşı :)

7 puan aldık ama aklım hâlâ Inter ve Cska maçında :) Yani direklere takılmasaydık herşey çok güzel olacaktı :)

Mustafa Cem Şeyhoğlu
24.10.2012, 00:00
biz şenol güneşi eleştirdiğimizde şenol güneş hesap verecek desek bu forumda bizi engel koyarlar aman dikkatli konuşun şenol güneş hakkında şenol güneşi eleştirme hakkımız yok çünkü o bize hep ikincilikler yaşattı saolsun :D

Şenol Güneş'in bize "ikincilikler" yaşattığını düşünenler, Şenol Güneş'i sorgulayacağına dönüp taraftarlığını sorgulasın önce.

Fatih
24.10.2012, 00:01
Taraftar kendini neden sorgulayacak bu işten para mı kazanıyor?

Onlar trilyon götürsün biz nerde hata yapıyoruz diye düşünelim.:)

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 00:01
7 puan aldık ama aklım hâlâ Inter ve Cska maçında :) Yani direklere takılmasaydık herşey çok güzel olacaktı :)

Nasip.. Inter'in penaltısını vermedi, dönen topta CSKA gol attı, o dakikalarda biz de Lille direğini vurduk.. Nasip değildi..

jojuk
24.10.2012, 00:07
Şenol Güneş'in bize "ikincilikler" yaşattığını düşünenler, Şenol Güneş'i sorgulayacağına dönüp taraftarlığını sorgulasın önce.
1 taraftar demek trabzonspor dur onu önce anlayalım
2 şenol güneş trabzonspor hocası trilyonlar götürüyor
3 sen şuan bütün trabzonspor taraftarına hakaret ediyosun

unaLhso
24.10.2012, 00:07
Nasip.. Inter'in penaltısını vermedi, dönen topta CSKA gol attı, o dakikalarda biz de Lille direğini vurduk.. Nasip değildi..

Adamlar direğe nişan aldılar maçta :) O maçta birşeyler var :D Cl'de bile şikeye kurban gittik :D

Mustafa Cem Şeyhoğlu
24.10.2012, 00:09
Taraftar kendini neden sorgulayacak bu işten para mı kazanıyor?

Onlar trilyon götürsün biz nerde hata yapıyoruz diye düşünelim.:)

Çünkü Trabzonspor'un "ikincilikler" yaşadığını düşünen ya art niyetlidir, ya da Türkiye'de futbolun halısaha turnuvaları kadar temiz olduğunu zannedecek kadar saf.

Burak Sahin
24.10.2012, 00:12

Kim icin taraftarligimi sorgulucam, Senol Günes icin mi yoksa Trabzonspor icin mi ?

Mustafa Cem Şeyhoğlu
24.10.2012, 00:16
1 taraftar demek trabzonspor dur onu önce anlayalım
2 şenol güneş trabzonspor hocası trilyonlar götürüyor
3 sen şuan bütün trabzonspor taraftarına hakaret ediyosun

Kasımpaşaspor maçındaki taraftar mı? Taraftar demek Trabzonspor demekse vay o Trabzonspor'un haline.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
24.10.2012, 00:24
Kim icin taraftarligimi sorgulucam, Senol Günes icin mi yoksa Trabzonspor icin mi ?

Yaşadıklarımızın "ikincilik" olduğunu düşünen herkes sorgulasın bence. Hiçbir şey için değil, Allah hakkı için.

deadpool
24.10.2012, 00:27
Hocayı savunmak için Bross, Ziya Doğan, kibarlık-kabalık, taraftar ve süper kupadan daha iyi argümanlar bulabilirsiniz. Sonuçta hoca bu kadar da kötü değil. İyi kötü bir kariyeri var, daha iyisini hak ediyor.

Yaşar
24.10.2012, 00:47
Hocayı savunmak için Bross, Ziya Doğan, kibarlık-kabalık, taraftar ve süper kupadan daha iyi argümanlar bulabilirsiniz. Sonuçta hoca bu kadar da kötü değil. İyi kötü bir kariyeri var, daha iyisini hak ediyor.

Sahada savulunulacak bir şey yok ki savunulsun.
Hem neden savunulmaya çalıştığını da anlamıyorum.
Şenol Güneş'i eleştirenler de Şenol Güneş'İ sever ve sayarlar.(Birkaç istisna dışında)
Fakat yapılan hataları söyledikçe düşmanca şekilde üzerlerine geliniyor.
Birisi gelip '' sen futboldan ne anlarsın'' diyor, diğeri '' 3 senede 3 kupa'' diyor, öbürü '' size Ziya Doğanlar'' lazım diyor.
Bu şekilde bir döngüyle ne ben kendimi anlatabilirim, ne de onlar.
Sürekli gereksiz atışmalar, birbirini bozma çabaları, kendilerini üstün gösterme davranışları gibi olaylarla karşılaşacağız bu başlıkta.

SEDAT
24.10.2012, 00:53
* Bu takım başarıya ulaşacaksa bu Şenol Hoca'dır. Başka tercihleri olan varsa Şahsen Mesela kim olabilir bekliyorum önerileri ?
* Şenol Hoca'yı savunurken Ferguson örneği veririz onla nasıl kıyaslarmışız , Bross, Ziya Doğan deriz hemende onlarla kıyaslarsınız dersiniz. Kimle kıyaslayacağız peki ?
* Ersun Yanal olayı biraz farklı o adama haksızlık ettik biraz. Hatta işin içine Siyaset girmiş'te onu es geçeyim şimdilik.
* Peki Şenol Güneş'in suçu ne, adam Seoul'de Şampiyonluğun kapasından döndü veya başarısız oldu ama hala davet ediliyor.

jojuk
24.10.2012, 01:00
* Bu takım başarıya ulaşacaksa bu Şenol Hoca'dır. Başka tercihleri olan varsa Şahsen Mesela kim olabilir bekliyorum önerileri ?
* Şenol Hoca'yı savunurken Ferguson örneği veririz onla nasıl kıyaslarmışız , Bross, Ziya Doğan deriz hemende onlarla kıyaslarsınız dersiniz. Kimle kıyaslayacağız peki ?
* Ersun Yanal olayı biraz farklı o adama haksızlık ettik biraz. Hatta işin içine Siyaset girmiş'te onu es geçeyim şimdilik.
* Peki Şenol Güneş'in suçu ne, adam Seoul'de Şampiyonluğun kapasından döndü veya başarısız oldu ama hala davet ediliyor.
ünal karaman tolunay kafkas onlarda bu takımda hocalık yapar neden onlar hiç düşünülmüyo

SEDAT
24.10.2012, 01:02
ünal karaman tolunay kafkas onlarda bu takımda hocalık yapar neden onlar hiç düşünülmüyo

* Tolunay şahsen benimde istediğim bir isim. Ünal bu takımda olmalı ama Hoca olarak değil...

deadpool
24.10.2012, 01:07
Aday sıralamam şöyle;

1. Mustafa Akçay + Jebrin, Ofuedu, Gökhan
2. Ünal Karaman
3. Eric Gerets
4. Tolunay Kafkas

Hocaları karşılaştırma olayına hiç girmeyelim, sahada oynanan oyunu herkes izliyor onun üzerinden konuşalım. Mesela oyun bana umut vermiyor ama birisi bence ışık var derse saygı duyarım, o da bir fikirdir ama Trabzonspor'a Şenol Güneş'ten ya da herhangi birinden iyisi gelmez denmesine saygı duymam. Trabzonspor'a saygısı olmayana benim de olmaz.

jojuk
24.10.2012, 01:08
* Tolunay şahsen benimde istediğim bir isim. Ünal bu takımda olmalı ama Hoca olarak değil...
tolunay kafkasın bize gelirse başarılı olacağına inanıyorum en azından hırslı bir kişiliği var

SEDAT
24.10.2012, 01:11
tolunay kafkasın bize gelirse başarılı olacağına inanıyorum en azından hırslı bir kişiliği var

* Trabzon'da öyle atarlı adamlar fazla barınamaz, enseye vur lokmasını al olucaksın yok öyle :)

deadpool
24.10.2012, 01:51
Forumdaki Ferguson efsanesini bitirmek istemezdim Ferguson'un Manu kariyeri şöyleymiş; 86/87 sezonunda 6 kasımda takımın başına geçiyor Ferguson, yani takım onun takımı değil ve devam etmeden önce Ferguson'un takımı kaçıncı sırada aldığını tahmin edin. Sir takımı 21. sırada alıyor -o zamanlar 22 takım varmış ligde, tahmin edebilen??- ve ligi 11. sırada bitiriyorlar.

Ayrıca o Manu en son şampiyonluğunu 20 sene önce yaşamış, 73/74 sezonunda küme düşmüş, sonrasında ise Gençlerbirliği tadında takılmış. Ferguson yönetiminde de sonraki yıllarda ligi 11. bitirmişiliği var Manu'nun fakat bu beklenmedik bir sonuç değil onlar için. 92/93 sezonundan sonra da kendisine sir ünvanını getirecek başarıları geliyor zaten. Araya sıkıştıralım, gerçi Ferguson için önemsiz ama İskoçya'da kazandığı 3 lig, bir UEFA ve bir de süper kupa var. Süper Kupa dediysek hakiki olanı yani.

Söylemek istediğim Ferguson Manu'nun, şu anda dünyanın en pahalı kulübünün yaratıcısıdır, ekonomisttir, futbol dahisidir, psikologdur. Bilmiyorum Ferguson örneklemesini bitirir mi ama Ferguson yazarken bir kere daha düşünmenizi sağlarsa veya ona duyduğunuz saygıyı arttırırsa bu mesaj amacına ulaşır, yine de Ferguson kıyalamasının bitmesini tercih ederim tabiki:)

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 01:56
Aday sıralamam şöyle;

1. Mustafa Akçay + Jebrin, Ofuedu, Gökhan
2. Ünal Karaman
3. Eric Gerets
4. Tolunay Kafkas

Hocaları karşılaştırma olayına hiç girmeyelim, sahada oynanan oyunu herkes izliyor onun üzerinden konuşalım. Mesela oyun bana umut vermiyor ama birisi bence ışık var derse saygı duyarım, o da bir fikirdir ama Trabzonspor'a Şenol Güneş'ten ya da herhangi birinden iyisi gelmez denmesine saygı duymam. Trabzonspor'a saygısı olmayana benim de olmaz.

Saydıklarınız için Eric Gerets dışında kaldırabilecek olan yok bu takımı da camiayı da..

Yaşar
24.10.2012, 02:01
Saydıklarınız için Eric Gerets dışında kaldırabilecek olan yok bu takımı da camiayı da..

Bence o isimlerden herhangi birisi ile de şu anda oynadığımız futbolu çok rahat oynayabiliriz.
Ama 5 maç sonra gider.

deadpool
24.10.2012, 02:07

Tolunay hoca çok duygusal birisi, ön görünüzün gerçekleşmesi ihtimal dahilinde fakat Trabzon'da bu kadar yıl üst düzey futbol oynamış, kulübün en önemli figürlerinden birinin yanında 2 sene yardımcı hocalık yapmış, oynadığı zaman takımın belki de en sevilen futbolcusu olmuş birinin bu görevi kaldıramayacağına inanmıyorum.

Gerets ile beraber ise kabullenebileceğiniz bir isimde gelmiş oldu o zaman, hayırlısı:)

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 02:48
Gerets ile beraber ise kabullenebileceğiniz bir isimde gelmiş oldu o zaman, hayırlısı:)

Halilhodzic'e hayranım.

Bu forumda "elin Bucalısı'nı savunmak" ile itham edilmişim..

Gerets iyi hocadır... Şenol Hoca'dan fazlası ne olur? Yemin ederim bilmiyorum..

Harun
24.10.2012, 06:52
Ben sadece 7 yenilgi diye hatirlamisim, arkadasin uyarisi sonucunda 6 maglubiyet 1 beraberlik olarak duzelttim ki bu da sizin iddia ettiginiz 6ac ust uste kazanamamayi hayli hayli kapsiyor, sorun yok yani :) Asil siz Senol hocayi duzgun bilgilerle elestirin, surekli gecmisle ilgili yanlis bilgiler verip duruyorsunuz. Daha once de 2010-2011 sezonunda feneri iceri yenemedigimizi iddia etmistiniz. Eger gecmisi dogru hatirlamayi basaramiyorsaniz, gunumuz bilgileriyle idare edin.
Ayrica sizi asagi cekmeme gerek yok bence, siz kendiniz cok guzel iniyorsunuz :)

Şu yazdığınız mesajda bile amacınızın ne olduğu belli.Siz yapılan yorumlarda açık,eksik,yanlış kısımları bulup alıntılayan "ve gördün mü ben haklıyım" diyebilecek kadar basite düşmüşsünüz.

Ben herşeyi çok iyi bildiğimi idda etmiyorum, yanlışlarım hatalarım mutlaka olacaktır,kaldiki siz bile beni eleştirirken aynı duruma düştünüz.Yanlış bilgi verdiniz.Peki sizin bu yanlış bilginizi sizin bana yaptığınız gibi alıntılayıp eleştiren oldu mu? Hayır.
Hatta bir arkadaş " düzeltme yapayım arada bir beraberlik olacak" diyecek kadar müütevazi bir şekilde yorum yaptı.

Önemli olan niyet. Benimde amacım burda başkalarının açıklarını bulmakl olsa, her mesajın ardından gider bilgi bankasına acaba doğru mu diye analiz eder sonra buraya gelir, yanlış bilgiyi veren arkadaşı al aşağa etmek için sabırsızlanırdım.Bu kompleksten kurtulun,sizi bir yere götürmez.Açık aramayın aksine açık kapatın ki niyetinizi bilelim.

Burda yazdığım eksik bilgileri sadece sizin görüp sizin alıntı yapmanız zaten tarzınızı belli ediyor.
Bu arada yazılarımada bakın imlâ hatası ,devrik cümle vs. var mı?Belki bir hatamı daha bulur tatmin olursunuz.

ÇAĞDAŞ AYDIN
24.10.2012, 08:49
ALex Ferguson dan önce 7 şampiyonluk yaşamış Manu.
Ferguson geldiğinde de 15 senedir şampiyon olamıyorlardı.
Bence bizim durumumuza çok benzer bir durum.
Alex Ferguson göreve geldikten 6 sene sonra şampiyon yapıyor takımı.
Sonrası malum.

Bu 6 sezonda bir defa 13. 2 defada 11. oluyor.
2 DEFADA 2.OLUYOR

Bundan daha güzel bir örnek olur mu ?
7 defa şampiyon olan bir takım Gençlerbirliği modunda takılır mı ?

Forumdaki Ferguson efsanesini bitirmek istemezdim Ferguson'un Manu kariyeri şöyleymiş; 86/87 sezonunda 6 kasımda takımın başına geçiyor Ferguson, yani takım onun takımı değil ve devam etmeden önce Ferguson'un takımı kaçıncı sırada aldığını tahmin edin. Sir takımı 21. sırada alıyor -o zamanlar 22 takım varmış ligde, tahmin edebilen??- ve ligi 11. sırada bitiriyorlar.

Ayrıca o Manu en son şampiyonluğunu 20 sene önce yaşamış, 73/74 sezonunda küme düşmüş, sonrasında ise Gençlerbirliği tadında takılmış. Ferguson yönetiminde de sonraki yıllarda ligi 11. bitirmişiliği var Manu'nun fakat bu beklenmedik bir sonuç değil onlar için. 92/93 sezonundan sonra da kendisine sir ünvanını getirecek başarıları geliyor zaten. Araya sıkıştıralım, gerçi Ferguson için önemsiz ama İskoçya'da kazandığı 3 lig, bir UEFA ve bir de süper kupa var. Süper Kupa dediysek hakiki olanı yani.

Söylemek istediğim Ferguson Manu'nun, şu anda dünyanın en pahalı kulübünün yaratıcısıdır, ekonomisttir, futbol dahisidir, psikologdur. Bilmiyorum Ferguson örneklemesini bitirir mi ama Ferguson yazarken bir kere daha düşünmenizi sağlarsa veya ona duyduğunuz saygıyı arttırırsa bu mesaj amacına ulaşır, yine de Ferguson kıyalamasının bitmesini tercih ederim tabiki:)

ÇAĞDAŞ AYDIN
24.10.2012, 08:55
Şenol Güneş gitsin Tolunay,Şota, Ünal dan biri gelsin diyenlere bir sorum var.
Bence gaflet ve delalet içindelerde neyse.
Onlardan biri gelince başarılı olma garantisi var mı ?
Bence başarılı olma ihtimalleri yok .
Şenol Güneş gibi bir hocayı millet arayıp da bulamıyor,biz gönderiyoruz.
bravo ya bravo.
Eleştirin eyvallah da gitsin Tolunay ne ya ? Aklınızdan zorunuz mu var sizin ?

Alican Altunbaş
24.10.2012, 09:27
Herşeyi anladımda sürekli birbirimize sen cidden futboldan anlamıyorsun gibi lafları sarfetmek komik geliyor:)

Harun
24.10.2012, 10:39
Israrla "kim gelecek", öneriniz kim" sorularını anlamakta zorluk çekiyorum.İsmin benim için hiç bir önemi yok.Benim için önemli olan tek şey gelecek kişi kim olursa olsun enaz 3 yıl sözleşme imzalanarak adama kendi takımını ve sistemini yaratacak zaman verilmesi gerektiğidir.

İsim konusunda örneğin diğer takımların yaptığı gibi şampiyonluk yaşamış tecrübeli birisini getirdiğimizi düşünelim, olası ilk üç mağlubiyetinde yada beraberliğinde "Ş.G. de aynı oynatıyordu ne değişti, ,bu mu bizi kurtaracak adam" denileceğinden adım gibi eminim.

İsimsiz biri gelse yine ilk yaşadığı mağlubiyetten sonrarı "çok aradınız mı bu adamı?" "Ş.G. yi beğenmeyenler şimdi oturup ağlasınlar" gibi eleştşrler gelecektir.

Yine ülkemizde kariyerlerinde baktığımızda geçmişi parlak bir çok teknik adamın burda düştüğü durumları hepimiz biliyoruz.Bunların en yeni örneği Aregones gerçeğidir.Keza Del bosque, Rijkaard örneklerinide es geçemeyiz.

Yine ülkemizde fazla tanınmayan buna karşı gittiği her takıma birşeyler kazandıran Lucescu gerçeğinide isimsiz kahramanlara ekleyebiliriz.

Sonuç olarak,isim yapmış kariyerli hoca demek Trabzonspor için başarı demek değildir.Belki hiç kimsenin tanımadığı hiç bir başarısı olmayan bir teknik bizi başarıya götürecek kişidir.

O yüzden isim konusuna fazla takılmayalım derim.

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 13:35
interi de şenol güneş yendi dimi? veya şunu sorayım madem avrupada bu kadar başarılı bir hocamız var, şenol güneş videotona karşı cesur olabildi mi? gole ihtiyacı varken 210 dk korkmadan oynayabildi mi? fatih terimi övmek işim değil, ama o bile gol lazım diye meloyu forvet oynattı, şenol güneş 210 dk ne yaptı?

İnter'i ben yendim. Şenol Güneş Videoton karşısında tüm hatlarıyla defans yaptırdı takıma...

gs'nin maçında da rakip 10 kişi değil 12 kişiydi. Zemin de süperdi. Topu ayağına alan 50 metre sürebildiği halde gs 4 forvetle oynadı. Büyük cesaret.

Yahu afedersiniz ama "yahunuz" artık. Dün akşam gs maçını izlemesem yiyeceğim belki de şu söylediklerinizi. gs'nin karşısında 1-0 önde olan, 10 kişi kalmış bir rakip var. Zeminde top sürmek diye bir olay yok. Ben Fatih Terim'in yerinde olsam 5 santraforla oynardım. O zeminde adamların hücum yapma şansları yok zaten. Fizik kurallarına aykırı. Neyle neyi kıyaslıyorsunuz. Şu müthiş futbol görüşünüz yok mu...

Necmettin ALTUNTAŞ
24.10.2012, 13:35
Yahu hemen Şenol güneş'i gönderdiniz.Adam harcamakta üzerimize yok.

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 13:47
Şenol Güneş hata yapar üstüne oynanır. Hatasını kabul eder, dalga geçilir... Vay be!

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 13:50
Şenol Güneş: Hem Soner'i hem de Sapara'yı "çıkarmak zorunda kalacağımı bilseydim" Adiran'ı kadroya alırdım.

Biz burda Sapara ile Soner oyundan düştüğü için çıktılar dediğimizde maytap geçiyorlardı..

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 13:53
Şenol Güneş: Hem Soner'i hem de Sapara'yı "çıkarmak zorunda kalacağımı bilseydim" Adiran'ı kadroya alırdım.

Biz burda Sapara ile Soner oyundan düştüğü için çıktılar dediğimizde maytap geçiyorlardı..

Maç sırasında Janko-Halil değişikliyle ilgili bir şey demiştim, hatırlar mısın? Hocanın bugün ki açıklamalarından sonra onu daha iyi anladım bu paralelde...

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 14:15
Maç sırasında Janko-Halil değişikliyle ilgili bir şey demiştim, hatırlar mısın? Hocanın bugün ki açıklamalarından sonra onu daha iyi anladım bu paralelde...

Hatırlayamadım Yiğit?

deadpool
24.10.2012, 14:19
Sapara'nın çıkacağı belli, Soner milli takımdan dönmüş ayrıca sakatlık sonrası hala hazır değil ama hoca bu oyuncuların çıkabileceğini düşünemiyor:)
Kaldı ki ikisinin birden çıkmasını geçtim, birinin bile yerine girecek oyuncu yoktu kulübede. Hoca kusura bakmasın ama bunu düşünemiyorsa neyi düşünecek çok merak ediyorum.

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 14:21
Hatırlayamadım Yiğit?

Janko değil de Emre'nin girmesiyle ilgili kısım...

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 14:25
Janko değil de Emre'nin girmesiyle ilgili kısım...

Adam açık açık söylemiş şunlar hatalı diye, şöyle daha iyi olabilirdi diye.

Ama sorsan umurunda değil, takıntılı, heyecanı yok vs vs vs..

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 14:35
Adam açık açık söylemiş şunlar hatalı diye, şöyle daha iyi olabilirdi diye.

Ama sorsan umurunda değil, takıntılı, heyecanı yok vs vs vs..

Bunları söyleyince de gaz almaya çalışıyor oluyor. Boş konuşuyor oluyor.

Özeleştiri yapsa suç, yapmasa suç. Ben anlamadım. Muhakkak her hareketine kulp takılıyor. Sonra bardağın hep dolu tarafına bakan biz oluyoruz.

Yine söyledi. İlk yarı sonuna kadar dalgalanmalar olacaktır...

Yaşar
24.10.2012, 15:15
Değerli hocamızın bir sonraki maçta aynı hataları yapmayacağını, aynı inadını sürdürmeyeceğine inanan var mıdır?
G.antepspor maçından sonra da ''hücumsal yetersizlik'' ten bahsedip, bir türlü çift forvetle oynayabilme, Janko'yu kullanabilme, ortasaha oyuncusu çıkartıp forvet sokabilme gibi aksiyonlara girişmedi nedense.
İnşallah yaptığı hatalardan ders çıkarır da Bursaspor maçından itibaren oyunu tutmaya değil, skoru değiştirmeye yönelik hamleler yapar.
Yemin ediyorum ben de eleştirmek istemiyorum ama nerden bakarsan bak elle tutulur hiçbir yanı yok yaptıklarının.

ESER
24.10.2012, 15:16
Israrla "kim gelecek", öneriniz kim" sorularını anlamakta zorluk çekiyorum.İsmin benim için hiç bir önemi yok.Benim için önemli olan tek şey gelecek kişi kim olursa olsun enaz 3 yıl sözleşme imzalanarak adama kendi takımını ve sistemini yaratacak zaman verilmesi gerektiğidir.

İsim konusunda örneğin diğer takımların yaptığı gibi şampiyonluk yaşamış tecrübeli birisini getirdiğimizi düşünelim, olası ilk üç mağlubiyetinde yada beraberliğinde "Ş.G. de aynı oynatıyordu ne değişti, ,bu mu bizi kurtaracak adam" denileceğinden adım gibi eminim.

İsimsiz biri gelse yine ilk yaşadığı mağlubiyetten sonrarı "çok aradınız mı bu adamı?" "Ş.G. yi beğenmeyenler şimdi oturup ağlasınlar" gibi eleştşrler gelecektir.

Yine ülkemizde kariyerlerinde baktığımızda geçmişi parlak bir çok teknik adamın burda düştüğü durumları hepimiz biliyoruz.Bunların en yeni örneği Aregones gerçeğidir.Keza Del bosque, Rijkaard örneklerinide es geçemeyiz.

Yine ülkemizde fazla tanınmayan buna karşı gittiği her takıma birşeyler kazandıran Lucescu gerçeğinide isimsiz kahramanlara ekleyebiliriz.

Sonuç olarak,isim yapmış kariyerli hoca demek Trabzonspor için başarı demek değildir.Belki hiç kimsenin tanımadığı hiç bir başarısı olmayan bir teknik bizi başarıya götürecek kişidir.

O yüzden isim konusuna fazla takılmayalım derim.

hem istikrar olsun deyip hem de hocanin gonderilmesini istemek biraz celiskili olmuyor mu? o sabri senol gunese niye gostermiyoruz peki? adam iki sezon once bu takimi sampiyon yapmadi mi? buna ragmen hoca sabri haketmiyor gonderilmesi gerekiyor ama gelecek olana sinirsiz tolerans ve sabir lazim. olcu nedir?hocaya her turlu desteklenmesi ve hatalari olsa da sahip cikilmasi gerektigin dusunenlere karsi hocanin gonderilmesi gerektigini savunup yeni gelene sabir gostermemizi beklemek bir baska tezat degil mi? adama sormazlar mi madem istikrar istiyorsunuz ne diye ha bire senol gunesin kellesini istiyorsunuz diye?

Ergin Varlibas
24.10.2012, 15:42
Basari icin emek sabir, destek gerekli demis hocamiz. Soyle butun taraftar olarak arkasinda dursak takimin, takima guvendgimizi hissettirsek maclarda yemin ediyorum daha yararli oluruz takima. Su cimbom taraftarini gordum dun, rezili rusvan 60. dakika adamlar susmus vs. Biz boyle olmamaliyiz

Hüseyin Başoğlu
24.10.2012, 15:48
Basari icin emek sabir, destek gerekli demis hocamiz. Soyle butun taraftar olarak arkasinda dursak takimin, takima guvendgimizi hissettirsek maclarda yemin ediyorum daha yararli oluruz takima. Su cimbom taraftarini gordum dun, rezili rusvan 60. dakika adamlar susmus vs. Biz boyle olmamaliyiz

daha beteriyiz o cincon dediğimiz taraftar kale arkasına gozu kapalı 100 bile verir bizim taraftarımız 20 tl ye fazla der :)

Tyler Durden
24.10.2012, 16:19
yazilanlari okudukca kendimden geciyorum.
ustunden tam uc gun gecti..bjk macindaki rezaletin yegane sorumlusu yere goge sigdirilamiyor.
saka gibisiniz yemin ediyorum.
hoca aciklama yapmis,ozelestiri yapmis,her hareketine kulp takiyor musuz?
sanirsin hepimizin hocayla kisisel problemi var..
simdi,
benzer aciklamalari daha once yapmadimi?yapti.cozum olarak
neler yapti.hic-bir-sey.
bunu inkar edebilecek olaniniz var mi?
bir allahin kulu cikip her mac jankonun dakika 85te oyuna girmesini aciklayamaz.
takim gol yollarinda yoklari oynarken bir allahin kulu emre'nin neden hic sans
bulmadigini aciklayamaz..bir allahin kulu baris ozbek denen futbol fukarasinin
forma buldugu yerde neden adrian'in forma bulamadigini aciklayamaz..
adrian mukemmel topcu oldugu icin oynasin demiyoruz.bes milyon euroluk
topcu degil ama mevcut takimda 8 hafta forma bulamayacak kadar kotu
bir adam da degil.
hocaniz takintili bir adam..bunu ben degil yaptiklari soyluyor..
misal sapara,bu sezon bana gore en iyi oynayan futbolcularimizdan biri..
ama ayni sapara gecen sezon zokoranin olmadigi bir kadroda
ligin ikinci yarisinda antepe gonderilmisti..onun yerine bir diger futbol fukarasi
aykut akgun bir cok maca 11 cikti..bu adam bu kadar onemliydide gecen
sene niye hic sans bulamadi?bunu gecen sene bizler dile getirirken
burada siz hocadan iyi mi bileceksiniz deniyordu.
sapara antepte pisip bizemi geldi?yoksa hocanin aykut takintisinin
kurbanimi oldu?gecen sezon aykut icin neler neler yazdiniz..selcuktan daha
iyi futbolcu diyende vardi..simdi ne oldu?aykutunuz nerede?..hakettigi yerde.
bir sezon el ustunde tutulan adam ertesi sezon istenmeyen adam oluyor.bir
sezon istenmeyen adam ertesi sezon takimin beyni oluyor..
bu iste bir tutarsizlik yok mu?butun bunlari nasil goremiyorsunuz.
hocanizin kafasinda degismez dogrulari var.janko'yu oynatmamak icin
her hafta yeni bir hikaye uyduruyor.her macin ardindan bu adama sariyor.
baslarda janko'nun kondusyonu yeterli degildi(hoca oyle soyluyordu),simdi
ya janko bize ya biz jankoyla frekansi tutturamadik gibi bir aciklamasi var..
bunu oynattigi son bes dakikaya dayanarak soyluyor..
bjk macinda topu ileri surememis..beyzade oyle diyor..bes dakika icinde
sapkadan tavsan cikaracakti..kendisi bir bucuk senedir oynattigi rezil otesi
oyuna bir cozum bulamadi ama iki haftadir 5-10 dakika oynattigi futbolcu
herseyin yegane sorumlusu oluyor..
bunu direkt yapmiyor tabii..futbolculara salladiktan sonra
herseyin sorumlusu benim diye sozum ona sorumlulugu ustune aliyor.
bir adam baris ozbek denen ne idugu belirsizi surekli oyuna sokup
hucumda sikintilarimiz var demesin..akli basinda bir hoca boyle bir sey
soyler mi?..sucluluk psikolojisiyle rezalet gecen her mactan sonra
gurur oksuyor..bazi gunes'severler icin bunlar yeterli ama sadece takimi
dusunen bizler icin yeterli degil.yaraya merhem bulmaya calismadiktan sonra
yaranin ne oldugunu soylemesi bana bir sey ifade etmiyor..
halil orta saha ile butunlesiyormus..biride cikip butunlesecek degil gol atacak
adam oynatmaniz daha dogru olmaz mi diye soramiyor..
ama orta sahayi hucuma neredeyse hic kalkmayan baris ve zokoraya emanet
edersen ilerideki adamin bunlardan top almasini ve herkesi calimlayip
gol atmasini beklersin..senol gunes hocanizin bir golcuden beklentisi bu malesef.oynattigi lanet sistem baska turlu sonuca varamaz..
bir hoca cikip emreyi alsaydim belki dogru olurdu,keske adriani kadroda bulundursaydim gibi aciklamalar yapamaz..
bu hoca senol gunes'se buna hakki yok..cunku sen sekiz haftadir bunu hic yapmamissin..
yani degisik bir seyler
denememissin.ayni rutin oyun sisteminde israrci olmussun,ayni degisiklikleri
yapmissin ama farkli sonuclar bekliyorsun..yok oyle bir dunya..
bu arada ufak bir arastirma yaptim..hocanin baris ozbek konusundaki
takintisini gormek acisindan faydali..
Karabuk maci dk 64 viitek cikiyor baris giriyor
Elazig maci dk88 alanzinho cikiyor baris giriyor
Sivas maci dk87 halil cikiyor baris giriyor
Fener maci dk80 yasin cikiyor baris giriyor
Mersin maci dk81 olcan cikiyor baris giriyor
Kasimpasa maci dk59 alanzinho cikiyor baris giriyor.
Besiktas maci dk 60 soner cikiyor baris giriyor..

bir mac haric bu adam butun maclarda forma buldu.skor ne olursa olsun bu adam hocanin vazgecilmezi..
onde olsakta geride olsakta oyuna giriyor.
yani demem o ki, barisin oyuna girmesi oyunla alakali bir olay degil..
nasil oynarsak oynayalim bu adam hocanin prensi olmus durumda.gecen sene
yuzune bakilmadi o ayri..hadi gecen sene ligin yarisina kadar sakatti peki ya ligin
ikinci yarisi?boylesine degerli! bir adam nasil olurda o mac trafiginde
hic sans bulamaz..veya boylesine kotu bir futbolcu nasil olurda bu sezon her
mac sonradan giren oyuncumuz zaman zaman kurtaricimiz oluyor.
bunlarin cevabini ne hoca ne sizler verebilirsiniz..

talibim
24.10.2012, 16:30
şg'nin basın toplantısını tv'de yayınlanan süre kadar takip ettim..
ilk başta adet olduğu üzere bir durum değerlendirmesi yapıldı..trabzonspor dergisindeki yazıyla paralel bir değerlendirme yaptı..daha sonra soru-cevap bölümünde iki soruyu ve şg'nin verdiği cevapları dinledim..daha sonra tv canlı yayını sona erdirdi..

bu iki sorudan birisi oyuncular sorumluluktan kaçıyor izlenimi veriyor sizin görüşleriniz nedir diğeri ise emre ve janko neden şans bulamıyor..mesela bjk maçında halil oyuna katkı yapamamasına rağmen oyunda kaldı idi..

şg ilk sorunun ilk kısmını doğal olarak kabul etmedi..sorunun ikinci kısmına ise janko'dan misal vererek "kasımpaşa maçında iyiydi,bu öaçta değildi" gibi bir cevap verdi..

şimdi şunları hocanın bilmesi lazım!.. halil'in istatistiğine baktım.bu adamın oynağı maç / attığı gol sonucu = 6 maçta bir gol atıyor..yani,sahaye tek forvetle çıkıyorsun hem de o adam halil!..

janko bjk maçında 85.dakikada oyuna girdi..yani ne bekliyordu şg?..

açıklamalarından anladığım kadarıyla mevcut takım dizilişi ve taktiğiyle(!) devam edecek..

mesela konuşmasının başında oyuncuları eleştirmeyin dedi..beni eleştirin dedi..;fakat hoca şunu anlamıyor,kendi oynattığı taktiği savunurken işte janko'yu aldım..yetersiz kaldı,orta sahada soner pasif kalınca barışı aldım vs... diyor..kendisi bile oyuncuların performansı üzerinden yorum yaparak oynatmaya çalıştığı oyunu savunuyor..hani burada takım şablonu?..şablon yok çünkü takım sahada irticalen top oynuyor...

lig lideriyle aramızda iki puan var diyor şg..işte bjk maçını alsaydık lşder olabilirdik vs...
ama ligin dibiyle de aramızda üç puan var..ve adığımız maçlardan birisini kaybetseydik biz dipte olacaktık..

velhasılı kelam,üç puan almışsın,lider olmuşsun bunlar plansızlık ve kötü futbolu ört bas etmez..

jaja-selçuk-colman-engin böyle bir orta sahan olursa tek forvetle muazzam hucum çeşitliliği olur..
mevcut orta saha kadrosuyla veya forvet oyuncu özellikleriyle tek forvet oyunda israr etmenin lüzumu yok..

Emrah KabuL
24.10.2012, 16:50
Klavyenize sağlık.

canna52
24.10.2012, 17:14
misal sapara,bu sezon bana gore en iyi oynayan futbolcularimizdan biri..
ama ayni sapara gecen sezon zokoranin olmadigi bir kadroda
ligin ikinci yarisinda antepe gonderilmisti..onun yerine bir diger futbol fukarasi
aykut akgun bir cok maca 11 cikti..bu adam bu kadar onemliydide gecen
sene niye hic sans bulamadi?bunu gecen sene bizler dile getirirken
burada siz hocadan iyi mi bileceksiniz deniyordu.
sapara antepte pisip bizemi geldi?yoksa hocanin aykut takintisinin
kurbanimi oldu?gecen sezon aykut icin neler neler yazdiniz..selcuktan daha
iyi futbolcu diyende vardi..simdi ne oldu?aykutunuz nerede?..hakettigi yerde.
bir sezon el ustunde tutulan adam ertesi sezon istenmeyen adam oluyor.bir
sezon istenmeyen adam ertesi sezon takimin beyni oluyor..
bu iste bir tutarsizlik yok mu?butun bunlari nasil goremiyorsunuz.

hocanizin kafasinda degismez dogrulari var.janko'yu oynatmamak icin
her hafta yeni bir hikaye uyduruyor.her macin ardindan bu adama sariyor.
baslarda janko'nun kondusyonu yeterli degildi(hoca oyle soyluyordu),simdi
ya janko bize ya biz jankoyla frekansi tutturamadik gibi bir aciklamasi var..
bunu oynattigi son bes dakikaya dayanarak soyluyor..
bjk macinda topu ileri surememis..beyzade oyle diyor..bes dakika icinde
sapkadan tavsan cikaracakti..kendisi bir bucuk senedir oynattigi rezil otesi
oyuna bir cozum bulamadi ama iki haftadir 5-10 dakika oynattigi futbolcu
herseyin yegane sorumlusu oluyor..

ama orta sahayi hucuma neredeyse hic kalkmayan baris ve zokoraya emanet
edersen ilerideki adamin bunlardan top almasini ve herkesi calimlayip
gol atmasini beklersin..senol gunes hocanizin bir golcuden beklentisi bu malesef.oynattigi lanet sistem baska turlu sonuca varamaz..

ayni rutin oyun sisteminde israrci olmussun,ayni degisiklikleri
yapmissin ama farkli sonuclar bekliyorsun..yok oyle bir dunya..

bu arada ufak bir arastirma yaptim..hocanin baris ozbek konusundaki
takintisini gormek acisindan faydali..
Karabuk maci dk 64 viitek cikiyor baris giriyor
Elazig maci dk88 alanzinho cikiyor baris giriyor
Sivas maci dk87 halil cikiyor baris giriyor
Fener maci dk80 yasin cikiyor baris giriyor
Mersin maci dk81 olcan cikiyor baris giriyor
Kasimpasa maci dk59 alanzinho cikiyor baris giriyor.
Besiktas maci dk 60 soner cikiyor baris giriyor..

bir mac haric bu adam butun maclarda forma buldu.skor ne olursa olsun bu adam hocanin vazgecilmezi..
onde olsakta geride olsakta oyuna giriyor.

bunlara katılmamak elde değil.

saparanın geçen sene kiralık gönderilip bu sene takımın beyni olması skandaldır.

jankoya sallaması ise daha büyük skandaldır.

şenol hoca jankoyu kullanamaz ve kullanamayacakta.

bu sistemde ibrahimoviç gelse başarılı olamaz demiştik. forvetten kaynaklanan bir sorun yok sistemden kaynaklanan sorunlarımız var. eğer forvetle alakalı birşey olsaydı forvetimizin 32 gol attığı sezon başarılı olmamız lazımdı. ama noldu 32 gol atan forvetimiz takımın el freni ilan edildi futbol uleması taraftarımız tarafından.

yapılacak olan şey çok basit aslında.. şampiyon olduğumuz sezon ki maç kasetleri izlenecek.
kim nasıl oynuyor, hangi sistemle oynamışız bunlar incelenmeli ve o kadronun muadili bir kadro oluşturulmalı. selçuk yerine zokorayı alırsan böyle sudan çıkmış balığa dönersin.

Burak Sahin
24.10.2012, 17:17
@ tyler durden @ talibim ikinizede sonuna kadar katiliyorum

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.10.2012, 18:08
Bu konuda güzel bir hikaye var;

"Hindistan da çok ünlü bir ressam varmış.

Herkes bu ressamın yaptıklarını kusursuz kabul edecek kadar beğenirmiş ve onu 'Renklerin Ustası' anlamına gelen Ranga Çeleri olarak tanısa da; kısaca Ranga Guru derlermiş.

Onun yetiştirdiği bir ressam olan Raciçi ise artık eğitimini tamamlamış ve son resmini yaparak Ranga Guru'ya götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş.

Ranga Guru ise;

- Sen artık ressam sayılırsın Raciçi. Artık senin resmini halk değerlendirecek, diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş. Yanına da kırmızı bir kalem koyarak halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı bırakmasını istemiş. Raciçi denileni yapmış ve birkaç gün sonra resme bakmaya gittiğinde görmüş ki, tüm resim çarpılar içinde ve neredeyse görünmüyor. Çok üzülmüş tabi. Emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar sanki. Alıp resmi götürmüş Ranga Guru'ya ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş.

Ranga Guru üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş. Raciçi yeniden yapmış resmi ve gene Ranga Guru'ya götürmüş. Tekrar şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş Ranga Guru. Ama bu defa yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlı boya, birkaç fırça ile birlikte... Ve yanına insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı ile birlikte bırakmasını istemiş.

Raciçi denileni yapmış.

Birkaç gün sonra gittiği meydanda görmüş ki resmine hiç dokunulmamış, fırçalar da, boyalar da kullanılmamış. Çok sevinmiş ve koşarak Ranga Guru'ya gitmiş ve resme dokunulmadığını anlatmış.

Ranga Guru ise;

Sevgili Raciçi, sen birinci konumda insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşabileceğini gördün.

Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

Oysa ikinci konumda onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin, yapıcı olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı, cesaret edemedi.

Sevgili Raciçi, mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın. Emeğinin karşılığını ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın. Onlara göre senin emeğinin hiç bir değeri yoktur.

Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tartışma."

Güneş de bence istifa etmelidir ama yetersiz olduğu için değil, emeğini bilmeyenlere sunduğu için, şu toplantıdan ne ibretlik mesajlar geldi de halen ne konuşuyorsunuz... O yüzden de tartışmaya değmez...

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 19:01
Bu konuda güzel bir hikaye var;

"Hindistan da çok ünlü bir ressam varmış.

Herkes bu ressamın yaptıklarını kusursuz kabul edecek kadar beğenirmiş ve onu 'Renklerin Ustası' anlamına gelen Ranga Çeleri olarak tanısa da; kısaca Ranga Guru derlermiş.

Onun yetiştirdiği bir ressam olan Raciçi ise artık eğitimini tamamlamış ve son resmini yaparak Ranga Guru'ya götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş.

Ranga Guru ise;

- Sen artık ressam sayılırsın Raciçi. Artık senin resmini halk değerlendirecek, diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş. Yanına da kırmızı bir kalem koyarak halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı bırakmasını istemiş. Raciçi denileni yapmış ve birkaç gün sonra resme bakmaya gittiğinde görmüş ki, tüm resim çarpılar içinde ve neredeyse görünmüyor. Çok üzülmüş tabi. Emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar sanki. Alıp resmi götürmüş Ranga Guru'ya ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş.

Ranga Guru üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş. Raciçi yeniden yapmış resmi ve gene Ranga Guru'ya götürmüş. Tekrar şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş Ranga Guru. Ama bu defa yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlı boya, birkaç fırça ile birlikte... Ve yanına insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı ile birlikte bırakmasını istemiş.

Raciçi denileni yapmış.

Birkaç gün sonra gittiği meydanda görmüş ki resmine hiç dokunulmamış, fırçalar da, boyalar da kullanılmamış. Çok sevinmiş ve koşarak Ranga Guru'ya gitmiş ve resme dokunulmadığını anlatmış.

Ranga Guru ise;

Sevgili Raciçi, sen birinci konumda insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşabileceğini gördün.

Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

Oysa ikinci konumda onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin, yapıcı olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı, cesaret edemedi.

Sevgili Raciçi, mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın. Emeğinin karşılığını ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın. Onlara göre senin emeğinin hiç bir değeri yoktur.

Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tartışma."

Güneş de bence istifa etmelidir ama yetersiz olduğu için değil, emeğini bilmeyenlere sunduğu için, şu toplantıdan ne ibretlik mesajlar geldi de halen ne konuşuyorsunuz... O yüzden de tartışmaya değmez...

Abi şu an ayakta alkışlıyorum seni. Daha doğru, daha net bir örnekleme olamazdı.

Okudum, öyle kalakaldım...

cakalkerem
24.10.2012, 19:47
her hafta hatalı oyuncu değişimleri...ama ne yapacaksanız o Şenol Güneş...Bu kadar basiretsiz ve oyundan anlamayan başka teknik direktöre bu kadar şans verilirmiydi ,taraftar yanlarında durumuydu sizin gibi acaba?merak ediyorum

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.10.2012, 20:32
İki satır yazıyı hatasız yazamıyoruz ama ömrünü futbola vakfetmiş Şenol Güneş'e Ş.G. de diyebiliyoruz,
istifasını da isteyebiliyoruz.

Biz camia olarak hem futbol cahiliyiz hem de o cehaletin getirdiği cesaretle haddimizi de bilmiyoruz.

Hikayede anlatıldığı gibi "gel düzelt" denilince "koca Trabzonspor bulamayacak mı bir hoca" benzeri ucu açık, desteksiz sallıyoruz.
Alın size cevap: bulamayacak...

Emin olun ŞG diye aşağılamaya çalıştığınız adam o koltuğu terk ettiğinde
yerine gelecek adam kim olursa olsun bu aidiyet ve mücadele ruhu ile oraya gelmeyecek,
sizin homurtularınıza tahammül etmeyecek, ;
yönetimin kaprislerini ve zaaflarını sineye çekmeyecek,
en nihayetinde sözleşmesinin sonunda yazan rakamı öyle ya da böyle tahsil edip gidecektir.

Ve o isimlerin adına açılan başlıklarda da "istifaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" diye yazan isimler adım gibi eminim yine sizler olacaksınız.
Teknik analiz ve eleştiri yapan müstesnaları tenzih ederim.

Meraklılarına da duyuralım;
Zamanında Ersun Yanal'a da Vahid Halilhodžić'e de destek olmuştuk...
Trabzon bir gayya kuyusudur.
Emin olun bu kalitede isimleri bir daha getirme ihtimalimiz dahi çok azdır.
Gelecek yeni hocanın macera olacağı açıkken elimizde tecrübesi tartışılmaz, aidiyeti tartışılmaz, bir çok karşıtı kabul etmese de başarısı tartışılmaz bir hocamız varken hatası-sevabıyla desteklemek gereğini görüyorum kendi adıma.

Belki de tek niteliği interneti ve klavyesi olan birinin UEFA tarafından "yılın teknik adamı" seçilen birini (öncesinde Del Bosque sonrasında ise Mourinho seçilmişti sanıyorum.) başarısız görmesi kendi bilinç seviyesinin alametidir.
Yanılıyor da olabilirim ama pozitif bilim sanırım benim yanımda.
İnşallah sizin deyiminizle ŞG tamamen futboldan ayrılana kadar Trabzonspor'un başında kalır.
İnşallah uzun yıllar boyunca o koltuğa aday aramak zorunda kalmayız.
Ha o gün illa ki o koltuğa layık yeni isimler hazır olacaklardır;
Adı çok geçen Şenol Şota Arveladze de, Tolunay Kafkas da, Ünal Karaman da hem karakter olarak hem de teknik olarak kaliteli futbol adamlarıdır. Güneş'ten sonrası için endişelenmeye de çok mahal yok yani....

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 21:17
70 kere sakatlandığı yazılan adamın neden bjk maçında 11'de olmadığı konuşuluyor;
Ofansif özelliği olmayan defansif ortasaha Aykut Akgün ile, 10 numaradan bozma merkez ortasaha Sapara karşılaştırılıyor;
Geçen sene Adrian'ın üzerine kurulmak istenen sistem nedeni ile hocaya küfredenler, bu sene onun yerine Sapara denenince yine beğenmiyor;
Adamın basın toplantısından cımbızla laflar çekiliyor ama "Colman'ın sakatlığını göremiyorsanız bu sizin kötü niyetinizdendir." lafını kimse üzerine alınmıyor;
Beşiktaş'a attığımız gol Zokora'nın dribling sonrası adam eksiltmesi ile geliyor, gözler görmüyor;

Sonra da hoca istifa.. Olur :)

ekleme @Halit M. Mollasalihoğlu

"Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı, cesaret edemedi." demişsin ama öyle değil ki.

Janko ile Emre oynarsa, Halil ile Barış'ı fidyeciler kaçırırsa şampiyonuz daa ;)

Yiğit Gayretli
24.10.2012, 21:30
her hafta hatalı oyuncu değişimleri...ama ne yapacaksanız o Şenol Güneş...Bu kadar basiretsiz ve oyundan anlamayan başka teknik direktöre bu kadar şans verilirmiydi ,taraftar yanlarında durumuydu sizin gibi acaba?merak ediyorum

Imza ve şu yorumunuzun peşine kulüp için çözüm önerilerinizi de okumak isterim.

deadpool
24.10.2012, 22:03
Halillhodziç demişsiniz Ersun Yanal gelmiş, Ersun Yanal demişsiniz Şenol Güneş gelmiş; şimdi Şenol Hoca'nın vakti doldu denilince bu ümitsizlik neden? Bu sefer de pozitif bilim benim yanımda herhalde.

Halit M. Mollasalihoğlu; yazdığın yazının 4. paragrafını ve son satırını arka arkaya okumanı rica ediyorum, sonrasında düşüncelerini yazarsan sevinirim. Hazır olacaklardır dedim deme lütfen bunların aynı dönemde gerçekleşmesini beklemek mucizeyi beklemekten farksız.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.10.2012, 22:29
Halilodziç'ten sonra Lazaroni ve Ziya Doğan çalıştırdı bu takımı,
Gerçi sizi tenzih ederim ama bu dönemi Güneş'i getirmek için tezgah diye nitelendiren de var bu forumda...

http://haber5.net/img/lazaroni_250x250cutout.jpg - http://images.habervitrini.com/haber/300x180/ziya_dogan3.jpg - http://haber5.net/img/p2WBZ7yR_250x250cutout.jpg

Sonra Yanal geldi ki O'ndan sonra da Hugo Broos geldi.
Gel gör ki iyi dediğimiz Yanal ve Halilodzic bile Güneş kadar faydalı olamadılar.

http://www.dknews-dz.com/cms/images/07-10-21/Halilhodzic.jpg - http://img.haberler.com/haber/309/ersun-yanal-sampiyonluk-yarisi-son-haftaya-kadar-2567309_5201_o.jpg

O yüzden ben Ziya Doğan-Lazaroni-Broos tarzı deneme-yanılma hocalarının riskine girip de hasbelkader karşımıza çıkacak bir üçüncü Yanal ya da Vahid'i beklemektense elimizdekinin değerini bileilm diyorum.

Ama bunu Trabzon'lu olmasına bağlayan mı ararsın,
Kardeşim de savunduğu için altında başka leyler arayanlar mı istersin, forumdan çıkıyor böyle kirli fikirler...

Ben sadece ve önce "Trabzonspor" dediğim için Güneş kalsın istiyorum.

http://trabzonhaberajansi.com/upload/resimler/735_senol-gunes-51-inci-3.jpg

Aksini ileri süren ispatla yükümlüdür; ispatlayamayan da müfteridir.
Hakkımı helal etmem.

deadpool
24.10.2012, 22:46
Bu teknik direktörleri yönetimden, kadro kalitesinden, kadrodaki oyuncuların karakterlerinden bağımsız olarak düşünmek bence yanlış. Fakat en azından bu mesajla önce Trabzon demenizden yola çıkarak hocanın tartışılmasına karşı çıkmadığınız yargısına varıyorum, diğer mesajlarda edindiğim intiba ise tam tersiydi, belki de ben yanlış anlamışımdır.

Benim asıl derdim buydu zaten yoksa teknik açıklamalar sayfalarca yapılmış, herkes fikrini belirtmiş. Bir forum yöneticisinin düşüncelerin önüne set çekme çabası beni rahatsız etmişti ama dediğim gibi herhalde ben yanlış anladım.

Ünal Karaman, Tolunay Kafkas'ın şu anda gelmesi halinde olmayacağı, fakat Şenol Güneş'ten sonra gelmeleri halinde başarılı olacakları mantığını ise hala anlayamadım, anlayabileceğimi de zannetmiyorum.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
25.10.2012, 00:30
Çok çok çok özetlemek gerekirse örnek verilen isimler "en azından" tecrübe açısından Güneş'in 20 yıl gerisindedirler...
Şota, Kafkas ya da Karaman'ın 20 sonraki halinin bugünden farklı olmayacağını düşünmüyorsak;
Güneş'in tecrübe avantajını da reddetmememiz lazım.
Bu isimler o seviyeye gelene kadar Güneş devam etse emin olun en az 3-4 şampiyonluk ve bir çok başka başarılar kazanılır.
Herkes kazanır.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:02
Şenol hocanın bugünki basın toplantısında kafasındaki kadroyu kuramadığını söylerken şaka yaptığını sandım.yahu hocam yap boz tahtasına çevirdiğin takımdan nasıl bir 11 çıkarabilirsinki?sakat oyuncuları bir kenara koyarsak sürekli kötü oynayan oyuncular üzerinde o kadar ısrarlı duruyorsunki çıldırasım geliyor.8 hafta oldu hala süper santrafor diye alınan Janko topa dokunamadı.Beşiktaş maçında orta göbekteki 3 oyuncuyu 20 dakika içinde dışarı alarak ne yapmaya çalıştığını hala anlayamadım.Allahını seversen bir tane premier ligi maçını izlede takım menajerlerinin oyunu nasıl okuduklarını gör.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 01:06
Takımı takip etmiyorsunuz anlıyorum da basın toplantısını takip etseydiniz keşke..

Ortasahanın neden değiştiğini öğrenebilirdiniz en azından 20 dk. içinde.

Yaşar
25.10.2012, 01:10
Takımı takip etmiyorsunuz anlıyorum da basın toplantısını takip etseydiniz keşke..

Ortasahanın neden değiştiğini öğrenebilirdiniz en azından 20 dk. içinde.

Benim anladığım kadarıyla haftaya Adrian kadroda olur, Barış Özbek kadro dışı kalır, Emre sonradan oyuna girer, Halil ortasahaya daha yakın oynar, önüne bir forvet daha koyulur.
Umarım böyle olur.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:13
Ya kardeşim nerden biliyorsun takımı takip etmediğimi.Sonerin yerine Barışı alarak oyunu nereye çekmeye çalıştığını,hasta dediğin Saparanın pas organizasyonunu ayakta tuttuğu yerde kaçak güreşen Volkanı oyuna alarak orta sahayı hepten Beşiktaşın himayesine verdiğini,önde tek top tutan adamın Yasini oyundan alarak Halile ne gibi bir misyon yüklediğini bir ben anlamadım.sen anlatta dinleyelim Mollasalihoğlu.çok biliyorsun ya.

Yaşar
25.10.2012, 01:16
Ya kardeşim nerden biliyorsun takımı takip etmediğimi.Sonerin yerine Barışı alarak oyunu nereye çekmeye çalıştığını,hasta dediğin Saparanın pas organizasyonunu ayakta tuttuğu yerde kaçak güreşen Volkanı oyuna alarak orta sahayı hepten Beşiktaşın himayesine verdiğini,önde tek top tutan adamın Yasini oyundan alarak Halile ne gibi bir misyon yüklediğini bir ben anlamadım.sen anlatta dinleyelim Mollasalihoğlu.çok biliyorsun ya.
Kasımpaşa ve Bjk maçlarına bakacak olursak özellikle Volkan oyuna girdikten sonra daha fazla pozisyona girdiğimizi ve topu ileriye daha hızlı taşıdığımızı görebilirsiniz.
Bence Volkan'dan daha fazla yararlanmak gerekiyor.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:20
Kasımpaşa ve Bjk maçlarına bakacak olursak özellikle Volkan oyuna girdikten sonra daha fazla pozisyona girdiğimizi ve topu ileriye daha hızlı taşıdığımızı görebilirsiniz.
Bence Volkan'dan daha fazla yararlanmak gerekiyor.

Yaşar Öğretmenim.Volkan konusunda kesinlikle düşündüğünün aksini düşünüyorum.Volkan oyuna girdikten sonra yaptığı bencilliklerle takıma kesinlikle zararı dokunuyor.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 01:22

3049359421523546 kere yazıldı ama;

hala süper santrafor diye alınan Janko topa dokunamadı -----> Son idmanda (maç taktiği denenen idmanda) Janko 11'de idi, ancak hem milli maçta hem de o idmanda sakatlık yaşadığı için 11'de çıkmadı.. (Hem Cevat Kol hem de idmanı izleyen bazı taraftarlar onaylıyor, hocanın dediklerine dahi inanmayanlar var zira)

Beşiktaş maçında orta göbekteki 3 oyuncuyu 20 dakika içinde dışarı alarak ne yapmaya çalıştığını hala anlayamadım ------> "Hasta dediğin Sapara'nın pas organizasyonunu tuttuğu" yerde diyerek bunu pekiştirmişsin ama Sapara'nın maç günü hariç 2 gündür serum yediğinden, maçtan önce iğne yediğinden haberin yok?

kaçak güreşen Volkanı oyuna alarak orta sahayı hepten Beşiktaşın himayesine verdiğini,önde tek top tutan adamın Yasini oyundan alarak Halile ne gibi bir misyon yüklediğini bir ben anlamadım -----> Yasin'in top tutma özelliği Volkan Şen'den yüksek öyle mi? Kaldı ki Volkan oyuna girdikten sonra 2-3 pozisyona girdi (biri %100'lük).. Yasin asist dışında ne yaptı maçta?

Fikir kısımları kişiye göre değişir ama Colman'ın, Janko'nun sakatlığı, Sapara'nın oyundan çıkmak zorunda kalması vb tartışmasız hususları bilmeyen (ya da bilmezden gelenler) ya başlığın gerisini okumuyorlar ya da anlayamadığım başka amaçları var..

Senden çok bildiğim konusunda şüphem yok ama çok bilgili olmadığım doğrudur..

Yaşar
25.10.2012, 01:22
Yaşar Öğretmenim.Volkan konusunda kesinlikle düşündüğünün aksini düşünüyorum.Volkan oyuna girdikten sonra yaptığı bencilliklerle takıma kesinlikle zararı dokunuyor.

Volkan'ın bencil olduğu konusunda hemfikirim.
Ama mevkisinde oynayanlardan daha yetenekli olduğu ve futbolun da yetenekli oyuncularla oynanabileceği gerçeğini de göz ardı edemeyiz.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:33
3049359421523546 kere yazıldı ama;

hala süper santrafor diye alınan Janko topa dokunamadı -----> Son idmanda (maç taktiği denenen idmanda) Janko 11'de idi, ancak hem milli maçta hem de o idmanda sakatlık yaşadığı için 11'de çıkmadı.. (Hem Cevat Kol hem de idmanı izleyen bazı taraftarlar onaylıyor, hocanın dediklerine dahi inanmayanlar var zira)

Beşiktaş maçında orta göbekteki 3 oyuncuyu 20 dakika içinde dışarı alarak ne yapmaya çalıştığını hala anlayamadım ------> "Hasta dediğin Sapara'nın pas organizasyonunu tuttuğu" yerde diyerek bunu pekiştirmişsin ama Sapara'nın maç günü hariç 2 gündür serum yediğinden, maçtan önce iğne yediğinden haberin yok?

kaçak güreşen Volkanı oyuna alarak orta sahayı hepten Beşiktaşın himayesine verdiğini,önde tek top tutan adamın Yasini oyundan alarak Halile ne gibi bir misyon yüklediğini bir ben anlamadım -----> Yasin'in top tutma özelliği Volkan Şen'den yüksek öyle mi? Kaldı ki Volkan oyuna girdikten sonra 2-3 pozisyona girdi (biri %100'lük).. Yasin asist dışında ne yaptı maçta?

Fikir kısımları kişiye göre değişir ama Colman'ın, Janko'nun sakatlığı, Sapara'nın oyundan çıkmak zorunda kalması vb tartışmasız hususları bilmeyen (ya da bilmezden gelenler) ya başlığın gerisini okumuyorlar ya da anlayamadığım başka amaçları var..

Senden çok bildiğim konusunda şüphem yok ama çok bilgili olmadığım doğrudur..

Bu Janko ne zaman hazır hale gelecekte oynatılacak.yahu arkadaş elalem futbolcusu futbolcu değilmiki iğneyle sahaya çıkıyor.ne ara sakatlanıyor.madem sakat son dakikada neden oyuna dahil ediliyor.nasıl bir mantık bu?

Serum yiyen adamı neden ilk onbirde sahaya sürüyorsun?öyle ya.bu adam hasta.hastaysa sahaya sürmezsin.

Yasinin oyun görüşü Volkadan 23444 kat daha fazladır.top tutma özelliği derken topu alıp bodoslama rakibinin içinden geçmeyi kastetmedim.ayrıca Volkan oyuna girdikten sonra bir pozisyon yakaladı aşırtma vuruşu başarısız oldu.başka pozisyonu yok.biz atağa kalkarken 2 kere top kaybı yaptı geride eksik yakalandık.

Sen bildiklerini kendine sakla.ukalalığın alemi yok arkadaşım.sen veya başkası bilip bilmeden insanların futbol bilgisini tartamazsınız.anlaştıkmı.

artvints
25.10.2012, 01:34
Şenol hocanın bugünki basın toplantısında kafasındaki kadroyu kuramadığını söylerken şaka yaptığını sandım.yahu hocam yap boz tahtasına çevirdiğin takımdan nasıl bir 11 çıkarabilirsinki?sakat oyuncuları bir kenara koyarsak sürekli kötü oynayan oyuncular üzerinde o kadar ısrarlı duruyorsunki çıldırasım geliyor.8 hafta oldu hala süper santrafor diye alınan Janko topa dokunamadı.Beşiktaş maçında orta göbekteki 3 oyuncuyu 20 dakika içinde dışarı alarak ne yapmaya çalıştığını hala anlayamadım.Allahını seversen bir tane premier ligi maçını izlede takım menajerlerinin oyunu nasıl okuduklarını gör.

hem yap boz tahtası demişsiniz, hem de kötü isimler üzerinde ısrar ediliyo demişsin.bu iki cümle çelişkili değil mi?eğer değilse, hangi cümleyi hangi oyuncular için söylediğinizi yazarmısınız?ben eşleştiremedim.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:35
Volkan'ın bencil olduğu konusunda hemfikirim.
Ama mevkisinde oynayanlardan daha yetenekli olduğu ve futbolun da yetenekli oyuncularla oynanabileceği gerçeğini de göz ardı edemeyiz.

Hocam Bursada çok iyi anlaşabildiği Sercan,Ozan İpekler vardı.hızlı oyuncularla iyi bir ivme yakalamıştı.ama bizim futbol sistemimize kesinlikle uymayan yapısı var.bende sezon başında çok ümitliydim ama kafası futbolda değil gibi sanki.

Yaşar
25.10.2012, 01:39
Hocam Bursada çok iyi anlaşabildiği Sercan,Ozan İpekler vardı.hızlı oyuncularla iyi bir ivme yakalamıştı.ama bizim futbol sistemimize kesinlikle uymayan yapısı var.bende sezon başında çok ümitliydim ama kafası futbolda değil gibi sanki.

Bence formayı alabilmek için hırs yapmış fakat hırsını yanlış şekilde gösteriyor.
Her yerden kaleye vurarak veya adamların içinden geçmeye çalışarak kendini gösterebileceğini sanıyor ama yanılıyor.
Volkan gibi bir yeteneğin daha fazla takım oyuncusu olmasını sağlamak ve ondan yararlanmak gerektiğini düşünüyorum.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:40
hem yap boz tahtası demişsiniz, hem de kötü isimler üzerinde ısrar ediliyo demişsin.bu iki cümle çelişkili değil mi?eğer değilse, hangi cümleyi hangi oyuncular için söylediğinizi yazarmısınız?ben eşleştiremedim.

Mesela Celustka,Henrique gibi.sürekli kadroda olan bu oyuncular şimdi nerede?
Kötü olanlar Halil,Olcan.sürekli oynuyorlar ama nasıl?

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 01:40
Bu Janko ne zaman hazır hale gelecekte oynatılacak.yahu arkadaş elalem futbolcusu futbolcu değilmiki iğneyle sahaya çıkıyor.ne ara sakatlanıyor.madem sakat son dakikada neden oyuna dahil ediliyor.nasıl bir mantık bu?

Serum yiyen adamı neden ilk onbirde sahaya sürüyorsun?öyle ya.bu adam hasta.hastaysa sahaya sürmezsin.

Yasinin oyun görüşü Volkadan 23444 kat daha fazladır.top tutma özelliği derken topu alıp bodoslama rakibinin içinden geçmeyi kastetmedim.ayrıca Volkan oyuna girdikten sonra bir pozisyon yakaladı aşırtma vuruşu başarısız oldu.başka pozisyonu yok.biz atağa kalkarken 2 kere top kaybı yaptı geride eksik yakalandık.

Sen bildiklerini kendine sakla.ukalalığın alemi yok arkadaşım.sen veya başkası bilip bilmeden insanların futbol bilgisini tartamazsınız.anlaştıkmı.

Ukalalık denilen şey "sen anlatta dinleyelim Mollasalihoğlu.çok biliyorsun ya." gibi bir şey olsa gerek?

Serum yiyen adamı sahaya sürdü, adam da golü attı, maçın da oyundan düşene kadar yıldızıydı.

Elalem'in futbolcusu iğne ile de oynar, ilaçla da oynar, bu adam sakatlanmış arkadaş. Baya biliyorsun futbolu belli.. 5 dk oynamak ile 45/90 dk oynamak arasındaki farkı bilmiyorsun, ya da işine gelmiyor. cevabı alınca sinirlenmeyeceksin ikisinden hangisini yapıyorsan yap.

Volkan konusunda sana ne desem boş.. Volkan'ın oyun görüşü bence de Yasin'den daha zayıf ama daha yetenekli, bu nedenle de en az 2-3 pozisyona girdi.. Boş zamanında açar izlersin..

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:49
Ukalalık denilen şey "sen anlatta dinleyelim Mollasalihoğlu.çok biliyorsun ya." gibi bir şey olsa gerek?

Serum yiyen adamı sahaya sürdü, adam da golü attı, maçın da oyundan düşene kadar yıldızıydı.

Elalem'in futbolcusu iğne ile de oynar, ilaçla da oynar, bu adam sakatlanmış arkadaş. Baya biliyorsun futbolu belli.. 5 dk oynamak ile 45/90 dk oynamak arasındaki farkı bilmiyorsun, ya da işine gelmiyor. cevabı alınca sinirlenmeyeceksin ikisinden hangisini yapıyorsan yap.

Volkan konusunda sana ne desem boş.. Volkan'ın oyun görüşü bence de Yasin'den daha zayıf ama daha yetenekli, bu nedenle de en az 2-3 pozisyona girdi.. Boş zamanında açar izlersin..

Ya kardeşim.sen insanlara görüşlerini zorla beğendirmek içinmi yorum yazıyorsun.benim futbol bilgimi iki satırda nasıl öğrendin.beni tanımıyorsun bilmiyorsunda nasıl kanıya varabiliyorsun.

sakat olan oyuncunun kadroda ne işi var?5 dakika oynamış yada 90 dakika.arkadaş oynayamayacak kapasitede olan oyuncunun onsekizlik kadroda ne işi olabilir.bunun mantıklı izahı varmı.sakat oyuncuyu sahaya sürdün aynı yerinden bir sakatlık daha yaşarsa ne anlatacaksın millete?serum yiyen sapara 70 küsür dakika sahada başarılı oynuyorsa kalan dakikalarıda oynayamazmı?Volkanda nasıl bir oyun görüşü var merak ediyorum.topu alıp rakibin üzerine çullanmak kaç zamandır oyun görüşü olarak kabul ediliyor.Yasinin yetenekleri üst düzey olmayabilir ama futbolun gerekliliklerini yerine getiriyor.örneğin pas yüzdesi olumlu.tek topu iyi oynuyor.yardımlaşması üst düzey.Volkan bu kafa yapısıyla yasinden forma alamaz.futbola ihanet olur.futbol takım oyunudur.yardımlaşmayla oynanır.Yasinde bu işi Volkandan çok daha iyi yapıyor.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 01:52
Bence formayı alabilmek için hırs yapmış fakat hırsını yanlış şekilde gösteriyor.
Her yerden kaleye vurarak veya adamların içinden geçmeye çalışarak kendini gösterebileceğini sanıyor ama yanılıyor.
Volkan gibi bir yeteneğin daha fazla takım oyuncusu olmasını sağlamak ve ondan yararlanmak gerektiğini düşünüyorum.

Volkandan yararlanmamız için kafasını futbola vermesi lazım hocam.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 01:54
Ya kardeşim.sen insanlara görüşlerini zorla beğendirmek içinmi yorum yazıyorsun.benim futbol bilgimi iki satırda nasıl öğrendin.beni tanımıyorsun bilmiyorsunda nasıl kanıya varabiliyorsun.

sakat olan oyuncunun kadroda ne işi var?5 dakika oynamış yada 90 dakika.arkadaş oynayamayacak kapasitede olan oyuncunun onsekizlik kadroda ne işi olabilir.bunun mantıklı izahı varmı.sakat oyuncuyu sahaya sürdün aynı yerinden bir sakatlık daha yaşarsa ne anlatacaksın millete?serum yiyen sapara 70 küsür dakika sahada başarılı oynuyorsa kalan dakikalarıda oynayamazmı?Volkanda nasıl bir oyun görüşü var merak ediyorum.topu alıp rakibin üzerine çullanmak kaç zamandır oyun görüşü olarak kabul ediliyor.Yasinin yetenekleri üst düzey olmayabilir ama futbolun gerekliliklerini yerine getiriyor.örneğin pas yüzdesi olumlu.tek topu iyi oynuyor.yardımlaşması üst düzey.Volkan bu kafa yapısıyla yasinden forma alamaz.futbola ihanet olur.futbol takım oyunudur.yardımlaşmayla oynanır.Yasinde bu işi Volkandan çok daha iyi yapıyor.

Sapara düştü 50-55. dk'dan sonra.
Bunu bir tek ben mi gördüm? Sen gerçekten görmedin mi ya da?

Volkan'ın zayıf olan şeyi zaten oyun görüşü. Bunu ben de yazdım.. ama Yasin'den daha yetenekli, ayan beyan ortada bu da.. Volkan bence de değişmezse formayı zor alır. Farklı bişe demedik ki? ama bu maçta oyuna girdi ve 2-3 pozisyona girdi. Biri az daha gol oluyordu. Birine çok yavaş vurdu. Birinde pası geçiremedi. Bir çırpıda hatırladıklarım..

5 dk oynamak ile 90 dk oynamak arasındaki fark bir lifin ya da kasın yırtılması ile yırtılmaması arasındaki kadardır sadece.. Varsa spor hekimliği ile ilgilenen teknik biçimde de yazabilir okursa..

Fatih Öztürk
25.10.2012, 02:01
Sapara düştü 50-55. dk'dan sonra.
Bunu bir tek ben mi gördüm? Sen gerçekten görmedin mi ya da?

Volkan'ın zayıf olan şeyi zaten oyun görüşü. Bunu ben de yazdım.. ama Yasin'den daha yetenekli, ayan beyan ortada bu da.. Volkan bence de değişmezse formayı zor alır. Farklı bişe demedik ki? ama bu maçta oyuna girdi ve 2-3 pozisyona girdi. Biri az daha gol oluyordu. Birine çok yavaş vurdu. Birinde pası geçiremedi. Bir çırpıda hatırladıklarım..

5 dk oynamak ile 90 dk oynamak arasındaki fark bir lifin ya da kasın yırtılması ile yırtılmaması arasındaki kadardır sadece.. Varsa spor hekimliği ile ilgilenen teknik biçimde de yazabilir okursa..

Sapara oyundan düşsede oyunu öne taşıyacak tek adamımızdı.Barışın futbol hayatındaki en mükemmel anları bile Saparanın boşluğunu ne önde nede geride dolduramaz.hocanın oyunu okuyamadığını bir ben değil herkes biliyor.senelerdir maç izliyorum.amatör takımdada oynadım.hoca sakatsan kesinlikle futbol hayatını düşünüp kadroya almazdı.istediğim kadar yalvarayım genede önce sağlığın derdi.gribal enfeksiyon yada ağrılar haricinde futbolcu sakatsa kadroya alınmaz.ağrın varsa iğneyi yersin sahaya çıkarsın.sakatsan tribünden maçı izlersin.normali bu.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 02:04
Sapara oyundan düşsede oyunu öne taşıyacak tek adamımızdı.Barışın futbol hayatındaki en mükemmel anları bile Saparanın boşluğunu ne önde nede geride dolduramaz.senelerdir maç izliyorum.amatör takımdada oynadım.hoca sakatsan kesinlikle futbol hayatını düşünüp kadroya almazdı.istediğim kadar yalvarayım genede önce sağlığın derdi.gribal enfeksiyon yada ağrılar haricinde futbolcu sakatsa kadroya alınmaz.ağrın varsa iğneyi yersin sahaya çıkarsın.sakatsan tribünden maçı izlersin.normali bu.

Abicim bu adamların sakat bölgelerinden kan çekiyorlar, yeri geliyor kök hücre enjekte ediyorlar, senin benim amatör kümede ben gay sürüp çıktığımız gibi değil bu işler bu seviyede..

Sapara'nın çıkması mecburiyetti.. Yerine girenin Barış olması hata olabilir, bu konuşulur ama Sapara dayanabilirim demiş o yüzden oynadı ve ikinci yarının başında gözle görülür şekilde "koşamamaya" başladı. Halsizlik denilen meret.. Yediği iğnelerin etkisi o kadar götürebildi ancak.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 02:15
Abicim bu adamların sakat bölgelerinden kan çekiyorlar, yeri geliyor kök hücre enjekte ediyorlar, senin benim amatör kümede ben gay sürüp çıktığımız gibi değil bu işler bu seviyede..

Sapara'nın çıkması mecburiyetti.. Yerine girenin Barış olması hata olabilir, bu konuşulur ama Sapara dayanabilirim demiş o yüzden oynadı ve ikinci yarının başında gözle görülür şekilde "koşamamaya" başladı. Halsizlik denilen meret.. Yediği iğnelerin etkisi o kadar götürebildi ancak.

Sapara oyundan alınmak için işaret ettiğini görmedim.tabiki zorla güzellik olmaz oynayamıyorsa oyundan alınmalıdır.fakat benim temas etiğim konu genel itibariyle orta sahada pas yapan oyuncularımızın tümünü çıkarıp alanı rakibe hediye etmek ile ilgiliydi.hocada burada hata yaptığını söyledi.Zokora son bölümlerde orta alanda tek başına kalınca Fernandes istediği gibi at koşturdu.yahu kıçı kırık İbrahim Toraman bile ortada bulduğu boşluklarla başımıza maestro kesildi.umuyorum bu kadar acemice bir hataya daha kalkışmaz hoca.iyi oyundan çok devre arasına kadar zirvede kalabilmemiz için iyi puanlar toplamamız lazım.bunun içinde kadroda istikrar şart.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 02:17
Sapara oyundan alınmak için işaret ettiğini görmedim.tabiki zorla güzellik olmaz oynayamıyorsa oyundan alınmalıdır.fakat benim temas etiğim konu genel itibariyle orta sahada pas yapan oyuncularımızın tümünü çıkarıp alanı rakibe hediye etmek ile ilgiliydi.hocada burada hata yaptığını söyledi.Zokora son bölümlerde orta alanda tek başına kalınca Fernandes istediği gibi at koşturdu.yahu kıçı kırık İbrahim Toraman bile ortada bulduğu boşluklarla başımıza maestro kesildi.umuyorum bu kadar acemice bir hataya daha kalkışmaz hoca.iyi oyundan çok devre arasına kadar zirvede kalabilmemiz için iyi puanlar toplamamız lazım.bunun içinde kadroda istikrar şart.

Hata yaptığını kendi de kabul etti tabi.. Herhalde Zokora ve Barış ile top kapıp uzun biçimde Volkan ve Olcan'a oynamayı düşündü ama Barış oyuna girdikten sonra top kapma oranımızda artış olmadığı gibi top kullanma oranımız da doğal olarak düştüğü için kontrolü verdik.. Adrian ya da Alanzinho olsa çok daha farklı olabilirdi.

Colman'ın dönüşü ile inşallah farklı olacak..

deadpool
25.10.2012, 02:19
Mesele Sapara'nın çıkması değil, bu adamın çıkacağı belli olmasına rağmen kulübede alternatifinin olmaması ve öncesinde Soner'in oyundan alınması. Hoca göz göre göre bizi Zokora-Barış ikilisine mahkum bıraktı.

Yaşar
25.10.2012, 02:21

Burada ''o çıktı bu girdiden'' çok hasta olduğu halde oynayan ve maçı tamamlayamayacağı belli Sapara'nın yerine girmesi gereken adam olan Adrian'ın kadroda olmaması, eleştirilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir.
Ayrıca Barış ve Zokora'nın beraber oynadığı bir takımın ortasahada topa hakim olabilme ihtimali yoktur.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 02:25
Hata yaptığını kendi de kabul etti tabi.. Herhalde Zokora ve Barış ile top kapıp uzun biçimde Volkan ve Olcan'a oynamayı düşündü ama Barış oyuna girdikten sonra top kapma oranımızda artış olmadığı gibi top kullanma oranımız da doğal olarak düştüğü için kontrolü verdik.. Adrian ya da Alanzinho olsa çok daha farklı olabilirdi.

Colman'ın dönüşü ile inşallah farklı olacak..

İnşallah.hakkaten Colman olmadığı zaman papyonu eksik smokin gibi duruyor takım.yada işaret parmağı olmayan el gibi.veyahut düğmesiz gömlek gibi.örnekler çoğaltılabilir:D

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 02:26
İnşallah.hakkaten Colman olmadığı zaman papyonu eksik smokin gibi duruyor takım.yada işaret parmağı olmayan el gibi.veyahut düğmesiz gömlek gibi.örnekler çoğaltılabilir:D

İnternetsiz laptop, şarjsız iPhone, kaymaksız kadayıf :)

Fatih Öztürk
25.10.2012, 02:29
Burada ''o çıktı bu girdiden'' çok hasta olduğu halde oynayan ve maçı tamamlayamayacağı belli Sapara'nın yerine girmesi gereken adam olan Adrian'ın kadroda olmaması, eleştirilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir.
Ayrıca Barış ve Zokora'nın beraber oynadığı bir takımın ortasahada topa hakim olabilme ihtimali yoktur.

Hocam bu Adriandan hoca vazgeçmişe benziyor.bencede hoca haklı.yahu bir türlü beklenen çıkışı yapamadı.zannedersem 50 maça yakın öyle yada böyle oynadı ama bir kaç asist dışında çoğu maçta varlığıyla yokluğu belli değildi.Barış kadroya girene kadar Adrian girseydi daha mantıklı dururdu ama demekki hoca hepten sildi Adrianı.

Yaşar
25.10.2012, 02:29
Mevcut sistem ile Colman da gelse gol sorununun çözülebileceğini düşünmüyorum.
Colman gelince Zokora'nın yerine oynarsa belki ama böyle bir ihtimal olmadığına göre Sapara veya Soner'in yerine oynayacak ve değişen hiçbir şey olmayacak.

Fatih Öztürk
25.10.2012, 02:33
İnternetsiz laptop, şarjsız iPhone, kaymaksız kadayıf :)

Edepsiz fener yada sametsiz aziz gibi:D

Mevcut sistem ile Colman da gelse gol sorununun çözülebileceğini düşünmüyorum.
Colman gelince Zokora'nın yerine oynarsa belki ama böyle bir ihtimal olmadığına göre Sapara veya Soner'in yerine oynayacak ve değişen hiçbir şey olmayacak.

Mesela Olcan kesilemezmi.arkada Zokora,önünde Sapara,Soner,Colman,Yasin iyi durmazmı.

Yaşar
25.10.2012, 02:39
Edepsiz fener yada sametsiz aziz gibi:D

Mesela Olcan kesilemezmi.arkada Zokora,önünde Sapara,Soner,Colman,Yasin iyi durmazmı.

Bu saydığımız oyuncuların hiçbiri skorer oyuncular değiller.
Gol atma sorununu çözebilmek için çift forvet oynamamız gerekiyor.
Bu durumda;

Yasin(Volkan)::::::::::::Sapara::::::::::::Colman: ::::::::::Olcan
::::::::::::Halil(Henrique):::::::::::::Janko

veya
ortasaha oyuncularımızın dikine oynayacak oyunculardan kurulması gerekiyor.
::::::::::::::::Sapara::::::::::::::::Colman:::::: :::::::::::::::::::
Yasin(Volkan)::::::::::::::::Alanzinho(Soner)(Adri an)::::::::::::Olcan::::
:::::::::::::::::::::::::::::Janko:::::::::::::::: ::::::::::::::

Fatih Öztürk
25.10.2012, 02:45
Bu saydığımız oyuncuların hiçbiri skorer oyuncular değiller.
Gol atma sorununu çözebilmek için çift forvet oynamamız gerekiyor.
Bu durumda;

Yasin(Volkan)::::::::::::Sapara::::::::::::Colman: ::::::::::Olcan
::::::::::::Halil(Henrique):::::::::::::Janko

veya
ortasaha oyuncularımızın dikine oynayacak oyunculardan kurulması gerekiyor.
::::::::::::::::Sapara::::::::::::::::Colman:::::: :::::::::::::::::::
Yasin(Volkan)::::::::::::::::Alanzinho(Soner)(Adri an)::::::::::::Olcan::::
:::::::::::::::::::::::::::::Janko:::::::::::::::: ::::::::::::::

Janko ile tek santrafor oynayıp bol şut çeken bir takımda olabiliriz bence.Colman,Sapara ve Sonerin şut çekme yetenekleri malum.nasıl olsa Jankoya kenar ortaları gelmeyecek gibi.vura vura sindirebiliriz rakip kaleyi.

Burak Sahin
25.10.2012, 06:59
Mesele Sapara'nın çıkması değil, bu adamın çıkacağı belli olmasına rağmen kulübede alternatifinin olmaması ve öncesinde Soner'in oyundan alınması. Hoca göz göre göre bizi Zokora-Barış ikilisine mahkum bıraktı.

Zokora, baris ikilisi hocanin takim üzerinde denedigi yeni fantezisi, artik cogu mac bu ikiliyi bir sekilde deneyecektir.

tsgundem
25.10.2012, 08:45
Hoca'da heyecan kalmamış takımın bir sistemi yok Janko neden oynatılmıyor zaten forvet yok şuan ki sistemde 4-2-3-1'in bize uymadığı aşikar soner-colman ortasahası bizi daha ileri götürebilir

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 09:49
Hoca'da heyecan kalmamış takımın bir sistemi yok Janko neden oynatılmıyor zaten forvet yok şuan ki sistemde 4-2-3-1'in bize uymadığı aşikar soner-colman ortasahası bizi daha ileri götürebilir

Ayıp yahu :) Adam daha dün konuştu, özellikle şu konuyla ilgili :)

delikoyun
25.10.2012, 11:38
ah hoca ah ne janko webo yu alsaydık en az 3 oyuncvuya bedel oyuncu almış olurduk bence bize banko transfer şart bize banko oyuncu webo ve cernat tır. gerisi traş transfer

M.S.SOFU
25.10.2012, 14:09
''Rakibi oynatmayan, ezen bir takım istiyorum. Oyuncu grubunun tepkileri şuan farklı. Tam olarak takımda değiller. Oyuncuları buna alıştırmak kolay değil. Daha ideal onbirimizi bulmuş değiliz. ''

''Emre önde oynatılabilir ancak Halil ortada panik yapan takım için faydalı hamlelerde bulunuyor. Janko'yu oyuna alırken Halil'i geriye çekerek panik ortamından uzaklaşmak istesek de diğer oyuncular buna katkı sağlayamadı''

tamam ben konuşmadan alacağımı aldım
ötekilerin zaten basının şişirmesi olduğunu biliyorduk
özellikle colman olayının

hocanın bu tip açıklama yapması oldukça verimli oldu.kötü oyunu kabul etti,bizlerim bir kısmımızın haklı olduğundan bahsetti,tabii ki istifa etmeyeceğini ve bunun daha büyük sıkıntılar yaratacağını söyledi.

şimdi özellikle açıklamanın ikinci kısımda hücum aksiyonlarımızın aksamasının temel nedenlerini görebiliriz.
hoca ne diyor?orta alan gerekli yardımı yapmıyor,halil geriye daha sıkı geldiği için onu oynatıyorum diyor.
ben geçen sene neyden şikayet ediyordum?colman ve alanzinhonun top kaybı ve sonucunda yediğimiz gollerden.
bu sene bu sorunu çözdük.demek ki halilin oynarken orta alana kayması ve orta 3 lüye yardım etmesi,pas olanaklarını arttırması bizi rahatlatıyor.hocayı bu konuda oldukça mantıklı buluyorum.

ancak burada biraz beyin fırtınası yaparsak,orta alanda 3 oyuncumuz ve bu 3 oyuncuya yancılık yapan 2 tane kanat oyuncumuz varken neden halil geri gelip alan açıyor,orta alanı rahatlatıyor?bu sorunu nasıl çözeriz?

şimdi colmanın sakatlığından beri takımın orta alan 3 lüsü sapara,zokora,soner olarak çıkıyor,bazen barış ö. bu adamlardan birinin yerine giriyor filan.
peki sizi orta alanda 3 tane iyi oyuncumuz varken halilin arkaya gelip takımı rahatlatması şaşırt mıyor mu?
benim buradan çıkardığım bazı şeyler var.özellikle mevcut kötü oyun ve gol atma sıkıntısına dair.

*1)zokora defansif hattın içine çok fazla gömülüyor,zokora defans hattının içine gömüldüğü zaman ileri çıkan bekleri etkili kullanamıyoruz.
*2)sapara veya soner veya onların yerine giren barış özbek orta alanda istediğimiz hızlı ve yer değiştirmeli pas trafiinin yükünü kaldıracak seviyede teknik kapasiteye sahip değiller.ya da bu 2 adam çok durağan oynuyor.bunun en büyük sorumlusuda çok erken ve acele şekilde defansın arkasına adam kaçırma isteğiyle atılan ve çok ham olan ara pas denemeleri.
*3)olcan ve volkan/yasin defansın arkasına koşmak amacıyla orta alana yardıma gelmiyorlar ve orta alanda oyun sıkışıyor.

zannedersem hoca kanat oyuncularımızın çizgide kalmasına kızıyor ve onlardan biraz daha içeri kaymalarını ve özellikle ikisinin aynı anda defansın arkasına sarkmasından ziyade birinin orta alanda pas trafiğine katkıda bulunup,birinin de kanatta akın ile alan boşaltması,ileride kalan halilin gol pozisyonuna girmesi gerektiğini düşünüyor.

neyse en azından hücum aksiyonlarında ki sıkıntılarımızın orta saha kaynaklı olduğu konusunda bir sinyal aldık ve hoca bunu düzelteceğini söylüyor.
geçen sene gibi yaldır yaldır saldırmak yerine olgun ataklar ve iyi defans olduğunu söylüyor.geçen sene başımızdan geçen şamp.ligi tecrübesi hocayı olgun futbola biraz daha yaklaştırdı galiba.

bakalım bende bu sorunların nasıl çözüleceğini merak ediyorum.bu açıklamalar beni tatmin etti.en azından hocanın oldukça teknik açıklama yapması,sıkıntıları açıkça belirtmesi güzel.
şu anda janko nun emre nin niye oynamayıp halilin ısrarla oynatılmasındaki gerekçeleri biliyoruz.

bence artık şenol hocayı deli gibi savunmak,geçmişteki verilerini ortaya koymak veya şenol hocaya saydırmak yönünde mesajlar yazacağımıza takımın orta alandaki bu sorunlarına yoğunlaşsakbiraz daha ileri gidebiliriz herhalde.
buyrun arkadaşlar
bence bu orta alandaki sorunu tartışalım.takımda açık bir şekilde (bakın bunu ben demiyorum bizzat şenol hoca söylüyor) orta alanda pas trafiğinde sıkıntı olduğunu ve bunun hücumumuzu olumsuz etkilediğini hatta bazı oyuncuları bile bu sıkıntı yüzünden oynatamadığını söylüyor

hadi bakalım
futbolu çok bilen adamlar bu soruna çözüm üretsin.
hocaya ya da birbirimize saydıracağımıza biraz çözüm odaklı çalışalım.
sorunu herkes çıkartır ama çözümü bulmak zor.

DEEP BLUE
25.10.2012, 15:22
Şenol Güneş hata yapar üstüne oynanır. Hatasını kabul eder, dalga geçilir... Vay be!

Şenol Güneş bile hatasını kabul etmek zorunda kalır ama buradaki avukatları kabul etmez. Vay be!

Ergin Varlibas
25.10.2012, 16:18
''Rakibi oynatmayan, ezen bir takım istiyorum. Oyuncu grubunun tepkileri şuan farklı. Tam olarak takımda değiller. Oyuncuları buna alıştırmak kolay değil. Daha ideal onbirimizi bulmuş değiliz. ''

''Emre önde oynatılabilir ancak Halil ortada panik yapan takım için faydalı hamlelerde bulunuyor. Janko'yu oyuna alırken Halil'i geriye çekerek panik ortamından uzaklaşmak istesek de diğer oyuncular buna katkı sağlayamadı''

tamam ben konuşmadan alacağımı aldım
ötekilerin zaten basının şişirmesi olduğunu biliyorduk
özellikle colman olayının

hocanın bu tip açıklama yapması oldukça verimli oldu.kötü oyunu kabul etti,bizlerim bir kısmımızın haklı olduğundan bahsetti,tabii ki istifa etmeyeceğini ve bunun daha büyük sıkıntılar yaratacağını söyledi.

şimdi özellikle açıklamanın ikinci kısımda hücum aksiyonlarımızın aksamasının temel nedenlerini görebiliriz.
hoca ne diyor?orta alan gerekli yardımı yapmıyor,halil geriye daha sıkı geldiği için onu oynatıyorum diyor.
ben geçen sene neyden şikayet ediyordum?colman ve alanzinhonun top kaybı ve sonucunda yediğimiz gollerden.
bu sene bu sorunu çözdük.demek ki halilin oynarken orta alana kayması ve orta 3 lüye yardım etmesi,pas olanaklarını arttırması bizi rahatlatıyor.hocayı bu konuda oldukça mantıklı buluyorum.

ancak burada biraz beyin fırtınası yaparsak,orta alanda 3 oyuncumuz ve bu 3 oyuncuya yancılık yapan 2 tane kanat oyuncumuz varken neden halil geri gelip alan açıyor,orta alanı rahatlatıyor?bu sorunu nasıl çözeriz?

şimdi colmanın sakatlığından beri takımın orta alan 3 lüsü sapara,zokora,soner olarak çıkıyor,bazen barış ö. bu adamlardan birinin yerine giriyor filan.
peki sizi orta alanda 3 tane iyi oyuncumuz varken halilin arkaya gelip takımı rahatlatması şaşırt mıyor mu?
benim buradan çıkardığım bazı şeyler var.özellikle mevcut kötü oyun ve gol atma sıkıntısına dair.

*1)zokora defansif hattın içine çok fazla gömülüyor,zokora defans hattının içine gömüldüğü zaman ileri çıkan bekleri etkili kullanamıyoruz.
*2)sapara veya soner veya onların yerine giren barış özbek orta alanda istediğimiz hızlı ve yer değiştirmeli pas trafiinin yükünü kaldıracak seviyede teknik kapasiteye sahip değiller.ya da bu 2 adam çok durağan oynuyor.bunun en büyük sorumlusuda çok erken ve acele şekilde defansın arkasına adam kaçırma isteğiyle atılan ve çok ham olan ara pas denemeleri.
*3)olcan ve volkan/yasin defansın arkasına koşmak amacıyla orta alana yardıma gelmiyorlar ve orta alanda oyun sıkışıyor.

zannedersem hoca kanat oyuncularımızın çizgide kalmasına kızıyor ve onlardan biraz daha içeri kaymalarını ve özellikle ikisinin aynı anda defansın arkasına sarkmasından ziyade birinin orta alanda pas trafiğine katkıda bulunup,birinin de kanatta akın ile alan boşaltması,ileride kalan halilin gol pozisyonuna girmesi gerektiğini düşünüyor.

neyse en azından hücum aksiyonlarında ki sıkıntılarımızın orta saha kaynaklı olduğu konusunda bir sinyal aldık ve hoca bunu düzelteceğini söylüyor.
geçen sene gibi yaldır yaldır saldırmak yerine olgun ataklar ve iyi defans olduğunu söylüyor.geçen sene başımızdan geçen şamp.ligi tecrübesi hocayı olgun futbola biraz daha yaklaştırdı galiba.

bakalım bende bu sorunların nasıl çözüleceğini merak ediyorum.bu açıklamalar beni tatmin etti.en azından hocanın oldukça teknik açıklama yapması,sıkıntıları açıkça belirtmesi güzel.
şu anda janko nun emre nin niye oynamayıp halilin ısrarla oynatılmasındaki gerekçeleri biliyoruz.

bence artık şenol hocayı deli gibi savunmak,geçmişteki verilerini ortaya koymak veya şenol hocaya saydırmak yönünde mesajlar yazacağımıza takımın orta alandaki bu sorunlarına yoğunlaşsakbiraz daha ileri gidebiliriz herhalde.
buyrun arkadaşlar
bence bu orta alandaki sorunu tartışalım.takımda açık bir şekilde (bakın bunu ben demiyorum bizzat şenol hoca söylüyor) orta alanda pas trafiğinde sıkıntı olduğunu ve bunun hücumumuzu olumsuz etkilediğini hatta bazı oyuncuları bile bu sıkıntı yüzünden oynatamadığını söylüyor

hadi bakalım
futbolu çok bilen adamlar bu soruna çözüm üretsin.
hocaya ya da birbirimize saydıracağımıza biraz çözüm odaklı çalışalım.
sorunu herkes çıkartır ama çözümü bulmak zor.

Sen Senol Gunes bu aciklamalari yapana kadar, futboldan memnun oldugunu mu dusunuyordun? :)

Herneyse, size tek birsey diyecegim, ikinci yari bu takimi izleyin, Jankoyu da monte edicek takima, Colmanida Emreyide, o zaman takir takir oynucaz. Hocanin herkezin dusundugu gibi enerjsi falan bitmedi, cok guzel planlari var, her oyuncuyudan 100% verim almak icin elinden geleni yaptigini da biliyorum. Hepimiz birlessek, arkasinda dursak, bu senenin en onemli sampiyon adayi oluruz.

O maclardan sonra kolbasti falan yapiyorduk eskiden, takimi cok guzel bir araya getiriyordu, bu neden durdu?

Erbay
25.10.2012, 16:29
Biz nasıl iyiydik? Kısa başlıklarla ama genel olarak bahsedelim.

-Pas yapardık pas! Topa daha fazla sahip olurduk her zaman. Hatırlayın geçen seneki kötü oyunda bile iyi olduğumuz maçlar nelerdi mesela deplasmandaki gs maçları. Nasıl oynadık kısa paslarla yedire yedire hücuma çıktık. Pres gücüyle şampiyon olan gs'ye o kadar pas yapan takım olmamıştı. Bayılmıştılar. Şimdi sadece geriye yaslanıyor takım. Pasla çıkamıyor. Defanstan ortasahaya giden hiçbir pas ileri gidemiyor. Bu yüzden oyunu kendi sahasında kabul eden bir takım haline geldik. Takımın karakteri tamamen değişti.

Burada pres altında topla dönebilen oyuncu bulamazsak bu sıkıntı devam eder. Sapara falan kağnı gibi her hamlede yakalanıyor. Eskiden de vardı bu sıkıntı ama Jaja gelir top alırdı, NO 8 faul alırdı en azından topla döner yana verirdi. O zaman da kusursuz değildi ama.

Ve tabii iki yönlü orta saha yerine Zokora ve "x"li orta saha ile takımın sistemi de tamamen değişti.

-Orta saha gol üreten oyuncu sayısı azaldı.

Jaja 12 gol, "No 17" 19 gol mesela

Geçen sene ve bu sene Volkan-Adrian-Henrique-Alanzinho'nun toplam gol adedini şöyle bir anımsayın anlayacaksınız durumu.

En önemlisi kanatlarda içeri giren gol atan forvet özellikli oyuncular yerine, çizgiye inen ve gol sayısı çok düşük oyuncular var. Olcan çizgi oyuncusu ama formdayken çok etkili oldu takımın hücumunda. Ancak formdan düşünce tamamen tükendi hücum organizasyonlar.

Zaten birbirine uzak, az adamla ve yavaş hücum eden takımda içeri girmeyen koşu yapmayan oyuncular olunca tıkandı ataklar.

-En önemlisi takımın forveti yok. Bu kadar net ve basit.

-Takımın temposu-kondisyonu çok düşük. Canlılık yok istek yok. Geçen sene şikebahçe maçında bile koşamayan takım aynen devam ediyor. bjk maçında 50.dkda bittik yahu. 75'te üzerimize toprak atsalar yeriydi.

Uğurtan
25.10.2012, 16:35
Ben 2 aydır söylüyorum takımın sorunu santrafor falan değil orta saha diye...

Hoca söyleyince aydınlandık yani. :)

Janko diyorlar hala birileri...

Sanki ileri gidebiliyor da takım.

Gidip de 2 orta kesiyor sanki.

Son hafta istetistiklerinde gördüm geçen gün.

Haftanın ceza sahasına en çok top gönderen takımı Bursaspor 56 tane mi ne öyle birşey.

En az göndereni ise Trabzonspor 19 falan.

Adam hala diyor Janko nerde. :D

Ben de derim neyin kafası bu?

Açsın Kazakistan maçında Janko'nun 2 golünü izlesin.

O ortayı kesecek bizim kadrodan bir isim söylesin susacağım.

Emrah KabuL
25.10.2012, 17:11
Kolbastı için maç kazanmak lazım.

Seri yakalamak lazım.

Son 2 sezondur 63 resmi maçın sadece 21 tanesini kazabilen bir takım maç sonlarında kolbastı oynamaya kalkabilir mi ?

Neyse.

Felix Magath.

Hem futbolcuk kariyeri hem de teknik adamlık kariyeri ile Alman futbolunun en gözde isimlerinden biri.

Hamburg formasıyla kazanmış olduğu lig kupaları ve şampiyonlar ligi şampiyonluğu.

Teknik adamlık döneminde Bayern Münih ve Wolfsburg ile kazanmış olduğu şampiyonluklar.

Hadi Bayern Münih neyse de Wolfsburg'u tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaştırması kariyerinin en büyük başarısı bence.

İşte o Felix Magath'ın bugün görevine son verildi.

Biraz geçmişe doğru yolculuk yaparsak eğer,

2007/08 sezonunda Wolfsburg'un başına geçen Magath ilk sezonunda ligi 54 puanla 5.sırada bitirdi.

2006/07 sezonunda ise ligi 37 puanla 15.sırada bitiren ve küme düşmekten sadece 3 puan farkla kurtulan bir Wolfsburg vardı.

2008/09 yani görevinin 2.yılında 69 puanla şampiyonluğa ulaşarak Wolfsburg tarihinde bir ilke imza attı.

Bu tarihi başarısından sonra Schalke'nin başına geçen Magath ligi Münih'in 5 puan gerisinde 2.sırada bitirdi.

Schalke ile 2.sezonunda ise Almanya Kupasın'da Münih'i yarı finalde eledi ve finalde karşılaşacağı Duisburg maçını göremedi.

Şampiyonlar liginde gruplardan 13 puan toplayarak çıkan takımı 2.tur'da Valencia'yı eledi.Çeyrek finali göremedi.

Sebebi ise ligde geçirilen kötü dönem olacak ki 26.hafta da görevden alındı.

Aynı şekilde Steve McClaren ile kötü bir sezon geçiren ve nerdeyse dibe vuran Wolfsburg'un tekrar başına geçti.

Son 8 hafta da toplamış olduğu 12 puanla Wolfsburg'u küme de tuttu.

2011/12 sezonunda Wolfsburg'un başında eski başarılı günleri aratan Magath'ın takımı ligi 44 puanla 8.sırada bitirdi.

Bu sezon ise ligin henüz 8.haftasın da takım dibe vurduğu için(lig 4.sü ile arasında 7 puan var) görevden alındı.

Ya işte beyler.

Avrupa'da durum böyle.

Başarı var ise göreve devam.

Yoksa kulüp tarihinde bir ilke imza atarak şampiyonluk kupasını kazandıran bir teknik adamın görevine son verilebilir miydi ?

Bahaneleri alabilir miyim ?

Emrah KabuL
25.10.2012, 17:13
Bu arada bu sefer Magath'ı örnek verdim ya,

Evet Magath hayranıyım,Magath ile Şenol Güneş'i kıyasladım ve sürekli Wolfsburg'u takip etmekteyim.

h@msi61
25.10.2012, 17:31
Avrupa'nin orta sinif bir takimi ornek olarak alip Avrupa'da durum boyle demek inanilmaz iyi olmus, bayram bayram iyi guldum :) Wolsburg zaten basarilariyla ve hareketleriyle inanilmaz ornek alinmasi gereken bir kulup, bugunden tezi yok hocamizi kovarak ise baslamaliyiz...

Emrah KabuL
25.10.2012, 17:39
Evet ilk bahane geldi.

Wolfsburg gibi orta sınıf bir takımın tarihinde ilk kez kazanmış olduğu şampiyonluk neyine yetmiyor da Magath'ı görevden alıyorlar ?

Yıllarca orta sıralar da boy gösteren bir takımı ilk kez şampiyon yapan bir teknik adamın sizlerin kafa yapısına göre en az 30 sene takımı çalıştırmalıydı.

Ben hocayı örnek veriyorum sen ise Wolfsburg'a takılmışsın.

Nerden tutarsan tut elinde kalır ama.

Dikkat edersen görevden alınan teknik adamın Bundesliga gibi bir ligde kazanmış olduğu 7 kupa var.

Futbolculuk yaşantısı da başarılarla dolu.

Neyse kime ne anlatıyoruz ki.

Diğer bahaneler daha eğlendirici olacak sanırım.

ESER
25.10.2012, 17:44
Almanya'da ligi parmaklayan sike mafyasi ve sike mafyasinin pisligini orten padisah ve mebuslari olmadigi icin haliyle magath'in 7 kupasi vardir dogrudur. helali de hos olsun kendisine..
Senol Gunes verimsiz ise gonderilir bunda mantiken bir hata yok fakat coluk cőmbelege emanet edilemeyecek kadar buyuk bir takima Senol Gunes'ten daha verimli olabilecek birinin bulunmasi sartiyla .

h@msi61
25.10.2012, 17:45
Magath'in kovulmasina Trabzonspor forumunda bahane aramandan komik ne olabilir ki, bize ne? Sanki Wolsburg yonetimi dogru kararlar vermede marka olmus, kararlarinin dogrulugu sorgulanamaz gibi bir kanun varmis gibi konusuyorsun. O kadar sacma sapan seyler yaziyorsun ki, sok icerisinde kaliyorum gercekten... Wolsburg'a bakana kadar Arsenal'e, Machester'e bakarim ben, sanirim futbol olarak daha bakilasi takimlar degil mi :) Yanlis yerde yanlis cevaplar ariyorsun, yazik sana :)

Helal olsun Senol hocama, elestirmek icin insanlar kendilerini ne komik hallere sokuyorlar... Buyuksun hocam :)

Emrah KabuL
25.10.2012, 17:47
Bir de şu şekil bakarsak olaya,

Adamların kulüp tarihinde en büyük başarısı Magath ile gelmesine rağmen bununla yetinmiyorlar.

Biz zaten orta sıralardaydık 40 yılda bir şampiyon olduk bu başarı bizi 20-30 sene daha götürür demiyorlar.

Başarı geldi mi devamı olmalı diye düşünüyor olmalılar ki kulüp tarihinin en başarılı hocasını gönderebiliyorlar.

Sizler ne yapıyorsunuz peki ?

Son 2 sezondur yaşanan başarısızlığı 63 resmi maçta alınan 21 galibiyeti savunmaya çalışıp geçmişi önümüze sürüyorsunuz.

Dedim ya neresinden tutarsan tut elinde kalacak.

Bayram bayram acınılacak bir halin var :)

h@msi61
25.10.2012, 17:51
Kimin acinilacak hali oldugu ortada, bayram bayram almissin Avrupa haritasini eline, bugun nerde hangi hocanin gorevineson verildi diye arayip duruyorsun :) Senol hoca adami bu hale sokar, ekstra mesai yaparsin boyle elestirmek icin :)

Ayrica senin yazdiginin ufak bir dayanaginin olmasini istiyorsan Wolsburg hocasini kovdu da soyle basari kazandi dersin. Wolsburg hocasini kovdu, ee, dogru mu yapti ne bileyim ben?
Pek bilimle filan aran yok herhalde, hipotezlerin havalarda geziyor :) Hadi sana iyi arastirmalar, iyi bayramlar, bak bakalim hangi koyun hangi muhtari hangi hocasini kovmus bugun :D

Emrah KabuL
25.10.2012, 17:55
Almanya'da ligi parmaklayan sike mafyasi ve sike mafyasinin pisligini orten padisah ve mebuslari olmadigi icin haliyle magath'in 7 kupasi vardir dogrudur. helali de hos olsun kendisine..
Senol Gunes verimsiz ise gonderilir bunda mantiken bir hata yok fakat coluk cőmbelege emanet edilemeyecek kadar buyuk bir takima Senol Gunes'ten daha verimli olabilecek birinin bulunmasi sartiyla .

Şenol Güneş Boluspor'u küme düşürdüğü dönem de Trabzonspor büyük bir takım değil miydi ?

Aksine şuan ki durumundan kat kat daha güçlüydü.

E peki nasıl oldu da Boluspor'u küme düşürdükten 2 sezon sonra Trabzonspor'un başına getirilebildi ?

Üstelik daha önce de Trabzonspor ile ilk sezonun da başarısız olmuşken.

Bana bunun mantıklı açıklamasını yapabilir misin ?

Yoksa yazdığın şeylerde ki çelişkiyi kabul edecek misin ?

Emrah KabuL
25.10.2012, 18:07
@hamsi61

Tamam bahane bekliyordum ama bu kadar uçabileceğini tahmin etmiyordum.

Wolfsburg hocasını kovdu çünkü ortada bir başarısızlık söz konusu.

Onlar da sizin kafa yapınız da olsaydı tarihinde ilk kez şampiyonluk kupası kazandıran bir hocayı 20-30 sene daha takımlarının başlarında tutardı.

Ayrıca Arsenal ve Man.Utd örneklerinin takımımızla uyumlu olabilmesi için daha bilmem kaç fırın yağmalamamız lazım.

Zira biz daha Selçuk,Egemen,Burak gibi adamların yeri doldurulamadığı için başarısız olduk gibi bahaneler üretilirken o saydığın teknik adamların elinden her sezon ne yıldızlar kayıyor.

Beckham,C.Ronaldo,Tevez,Van Persie,Fabregas,Nasri,Henry vs. bir çok oyuncu sayabilirim.

Bunca yıldız kaybedilmesine rağmen adamlar halen daha yarışın içindeler.

Bu iki takımın teknik adamları futbolcu yetiştirip,sürekli üstüne koyarken,

Sürekli savunduğunuz bir teknik adamın ise henüz bir transfer politikası mevcut değil.

Kendiniz diyorsunuz transfere falan karışmaz diye.

Sen tut böyle bir teknik adam ile Wenger'i,Ferguson'u karşılaştır.

Olacak iş değil.

Emrah KabuL
25.10.2012, 18:14
Bu arada 20:00'da Videoton-Basel maçı var.

En son Lizbon maçında bu konu başlığında mutlu,mesut yazışıyordunuz.

Üstünden baya bir zaman geçti.

Videoton ligde çok kötü.

5 maçtır da kazanamıyorlar.

Hazır Basel daha yeni teknik adam değişmişken size yine ekmek çıkabilir bu gece.

Hadi bakalım.

Emrah KabuL
25.10.2012, 18:20
Şu durumda ekstra mesaiyi Şenol Güneş'in yapması lazım.

Takımın hali ortada.

Ayrıca halimde de bir şey olmadığı gibi,eğer o kadar becerisi var ise öncelikle bir zahmet şu takımı hizaya soksun.

:)

tsgundem
25.10.2012, 18:22
Ayıp yahu :) Adam daha dün konuştu, özellikle şu konuyla ilgili :)

Yiğit tamam dün konuştu da konuşmakla olmuyor işte hepimiz seviyoruz Şenol Güneş'i ama durum ortada oynayamıyor takım hangi sistemde olduğumuz belli değil oyanan oyundan zevk almıyorum iki senedir oysa şampıyon olduğumuz sene böylemiydi ne kadar güzel oynuyorduk futbolu

h@msi61
25.10.2012, 18:23
Allah'a sukur elendigimiz takimlari takip edecek kadar sagliksiz bir ruh haline ve bos vakte sahip degilim; Videoton senin takintin benim degil. 3-0 kazandigini bile buradan ogrendim ve senin gibilerle dalga gecmekten otesi degildi amacim yani :) Dedigim gibi, Wolsburg ornegin havalarda kalinca simdi de baska seyelre saldiriyorsun, yok Senol Gunes 90'da takimin basina nasil gelmis falan da filan :D Kim ucuyor acaba, Felix bile senin kadar ucmadi :)

Transfer konusunda hocamizin eksikleri oldugunu her zaman soylerim, fakat transfer bir kisinin degil takimin isidir, Trabzonspor o kurumsalliga ne yazik ki ulasamamistir. Transferdeki sorunumuz hocadan once kulubu yoneten amator yoneticilerindir...

Sana Avrupada hocasini kovan takimlar, Videoton ive Senol hoca dusmanligin ile mutlu bayramlar diliyorum... Kocaman bir vakit kaybisin benim icin :)

terim de bu ara cok uzdu seni zaten, kiyamam :)

ESER
25.10.2012, 18:27
Şenol Güneş Boluspor'u küme düşürdüğü dönem de Trabzonspor büyük bir takım değil miydi ?

Aksine şuan ki durumundan kat kat daha güçlüydü.

E peki nasıl oldu da Boluspor'u küme düşürdükten 2 sezon sonra Trabzonspor'un başına getirilebildi ?

Üstelik daha önce de Trabzonspor ile ilk sezonun da başarısız olmuşken.

Bana bunun mantıklı açıklamasını yapabilir misin ?

Yoksa yazdığın şeylerde ki çelişkiyi kabul edecek misin ?

senol gunes torpil ile takimin basina getirilmistir:cool: bekledigin cevap bu galiba.

Senol Gunes'in nasil geldigiyle , daha once ne yaptigiyla ilgilenmiyorum , beni ilgilendirien kismi gorev yaptigi donemlerdeki katkisi ve kulubu tasidigi noktadir. yaptiklari yapacaklarinin teminati olan , kalitesi ortada olan bir adamin oyle kolay kolay harcanmasina da karsiyim, ha demiyorum ki ilelebet o koltukta cakili kalsin . ondan daha verimli olabilecek birisi varsa o da gonderilsin. ama biz bu filmi milyon kez izledik , herseferinde pesinden teneke calinip yollanan hocaya her kriz doneminde kurtarici diye sarildi hangi yonetim olursa olsun.. yarin da aynisi olacak. bu yuzden hocada istikrar istiyorsak , israr edilecek hoca benim icin Senol Gunestir.

artvints
25.10.2012, 18:32
hoca gördüğüm kadarıyla barışla ilgili çok eleştiriliyo ama takımın ortasaha da basan top kazanan takıma enerji katan bi futbolcuya ihtiyacı çok açık.hoca elinde bu tanımlara en yakın oynucuyu kullanıyo.takıma alper alındı da hoca ısrarla barış ı oynatıyo değil durum.şampiyonluk senesi bu rolü engin üstleniyodu, colman da ona yardım ediyodu ayrıca ilerde sürekli basan bir umut vardı.bu takımda ise bu tip oyuncu eksikliği bariz.zokora pozisyon oyuncusu olarak kalıyo, colman da yok.belki halil i oynatmasının sebebi de budur.
takım oluşturmak öyle en iyi isimleri tahtaya yazmak değildir.birbirini tamamlayan oyuncuları bulmak gerekir,bu da maçlar oynandıkça sağlanabilir.hocanın barışı vaya halili denemesi ondan, olmassa ısrar etmez zaten.ama önce bu denemeleri yapmasına izin vermek gerekir hocanın.yoksa kafasında ki takımı oluşturamaz.ama siz bunu inat olarak algılarsanız, o zaman pek futbolun dilinde konuşuyo olmassınız.bende bu tip eleştirileri ciddiye almam.bu nedenlerle ilk yarı hocanındır, istediği oyuncuya şans vermelidir.
aslında bu yapılanmaya geçen sene gidilmeliydi ama, geçen seneki şartlar buna izin vermedi.işler bu seneye kaldı, taraftar sabır göstersin ikinci yarı takımın iyi oynayacağını göreceğiz.

Harun
25.10.2012, 18:39
ur
hem istikrar olsun deyip hem de hocanin gonderilmesini istemek biraz celiskili olmuyor mu? o sabri senol gunese niye gostermiyoruz peki? adam iki sezon once bu takimi sampiyon yapmadi mi? buna ragmen hoca sabri haketmiyor gonderilmesi gerekiyor ama gelecek olana sinirsiz tolerans ve sabir lazim. olcu nedir?hocaya her turlu desteklenmesi ve hatalari olsa da sahip cikilmasi gerektigin dusunenlere karsi hocanin gonderilmesi gerektigini savunup yeni gelene sabir gostermemizi beklemek bir baska tezat degil mi? adama sormazlar mi madem istikrar istiyorsunuz ne diye ha bire senol gunesin kellesini istiyorsunuz diye?

Çünkü Ş.G. biliyoruz,tanıyoruz.O yüzden gitmesini istiyorum.Yılmaz Vural başa getirilse peki sen Ş.G. e verdiğin desteği ona verecek misin?

Emrah KabuL
25.10.2012, 18:56
senol gunes torpil ile takimin basina getirilmistir:cool: bekledigin cevap bu galiba.

Senol Gunes'in nasil geldigiyle , daha once ne yaptigiyla ilgilenmiyorum , beni ilgilendirien kismi gorev yaptigi donemlerdeki katkisi ve kulubu tasidigi noktadir. yaptiklari yapacaklarinin teminati olan , kalitesi ortada olan bir adamin oyle kolay kolay harcanmasina da karsiyim, ha demiyorum ki ilelebet o koltukta cakili kalsin . ondan daha verimli olabilecek birisi varsa o da gonderilsin. ama biz bu filmi milyon kez izledik , herseferinde pesinden teneke calinip yollanan hocaya her kriz doneminde kurtarici diye sarildi hangi yonetim olursa olsun.. yarin da aynisi olacak. bu yuzden hocada istikrar istiyorsak , israr edilecek hoca benim icin Senol Gunestir.

O zaman çıkıp da bu takım çoluk çocuğa emenat edilemeyecek kadar büyük bir takım demeyeceksiniz.

Vakti zamanında emanet edilmiş.

Hem de ilk denemesinde başarısız olmasına rağmen,

Anadolu turlarından eli boş dönmesine rağmen.

Benim tek derdim herkese eşit bir şekilde yaklaşmanızı istemekten başka bir şey değil.

Az buçuk tarafsız olan birisi zaten bu durumu gayet net anlar.

Yoksa 2 sezon önce hocaya karşı olumlu mesajlarım bulunurken şu an neden bu duruma geldim acaba ?

Hocayı savunma mekanizmanız buna sebep olabilir mi acep ? ?

Emrah KabuL
25.10.2012, 19:15
senin gibilerle dalga gecmekten otesi degildi amacim yani :)

İnsanlarla alay eden kimseler var ya, kıyamette onlardan birine cennetten bir kapı açılır. “haydi gel” denilir.O kişi, kapının önüne varınca, kapı yüzüne kapanır.Sonra başka bir kapı açılır. “haydi gel!” denilir.O kapıya da ümitle koşar.Fakat yanına varınca, o kapı da yüzüne kapanır.Ve böylece, kapı açılıp kapanma durumu sürüp gider.Nihayet, kişiye cennetten gerçek bir kapı açılır. “haydi gel, bu sefer gir!” denilir ama adam, yine suratıma kapatılır endişesiyle, bu açık kapıya yanaşmaz. (alaycılığın cezasını, bu şekilde alaya alınarak bulur.)
hadis-i şerif (ramuz).

Dalga geçe geçe dalga geçilen olmak da mümkün.

Forumda buna izin veren yöneticilerin var malesef.

Öteki dünyayı da bir hatırlatayım dedim..!

Emrah KabuL
25.10.2012, 20:09
Oha Videoton.

2.dk da gol mu atılır :S

Ama bahanem hazırdı zaten.

Basel daha yeni teknik adam değişikliğine gitti.

O yüzden ligde ki durumları iyi değil.

:(

Emrah KabuL
25.10.2012, 20:42
Biz baya baya bir takıma elenmişiz meğer.

Kusura bakma Şenol Güneş.

O kadar eleştirdik seni.

Neyse bıraktım artık takip etmeyi :S

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 21:58
Oha Videoton.

2.dk da gol mu atılır :S

Ama bahanem hazırdı zaten.

Basel daha yeni teknik adam değişikliğine gitti.

O yüzden ligde ki durumları iyi değil.

:(

Niye yahu teknik direktör değiştirmek o kadar kötü bir şey mi? :)

h@msi61
25.10.2012, 22:03

Wolsburg degistirmis iste, seninki de soru mu :)

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 22:20
Yiğit tamam dün konuştu da konuşmakla olmuyor işte hepimiz seviyoruz Şenol Güneş'i ama durum ortada oynayamıyor takım hangi sistemde olduğumuz belli değil oyanan oyundan zevk almıyorum iki senedir oysa şampıyon olduğumuz sene böylemiydi ne kadar güzel oynuyorduk futbolu

Hala daha cevap verdiği soruları soruyorsunuz. Hala daha...

ESER
25.10.2012, 22:25
ur

Çünkü Ş.G. biliyoruz,tanıyoruz.O yüzden gitmesini istiyorum.Yılmaz Vural başa getirilse peki sen Ş.G. e verdiğin desteği ona verecek misin?

biz de taniyoruz ve gitmesini istemiyoruz. Ben hoca gitsin de gelene sinirsiz destek verecegim mi dedim. gelirse onu desteklemek reformist taraftarlarimiza duser.benim hoca gitsin diye bir derdim yok. dolaysiyla sonra gelen su olursa desteklerim bu gelirse desteklemen diye pek yormuyorum.

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 22:29
Konuyu kişiselleştirmeden tartışmalara devam edebilirsiniz.

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 22:32
Birbirinize saygısızlık yapmaya devam ederseniz, karşılıklı ceza vermek zorunda kalacağım.

DEEP BLUE
25.10.2012, 22:37
Birbirinize saygısızlık yapmaya devam ederseniz, karşılıklı ceza vermek zorunda kalacağım.

Sevgili Yiğit kardeşim, beni şaşırtmaya devam ediyorsun. Bir Şenol hocacıya ceza verebilir misiniz gerçekten? Sorumda iğneleme yok, samimiyetime inan.

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 22:41
Sevgili Yiğit kardeşim, beni şaşırtmaya devam ediyorsun. Bir Şenol hocacıya ceza verebilir misiniz gerçekten? Sorumda iğneleme yok, samimiyetime inan.

Burada ceza verdiğim insanların tamamı Trabzonspor'lu. Bir Trabzonspor'luya ceza verebiliyorsam herkese ceza verebilirim demektir.

DEEP BLUE
25.10.2012, 22:46
Burada ceza verdiğim insanların tamamı Trabzonspor'lu. Bir Trabzonspor'luya ceza verebiliyorsam herkese ceza verebilirim demektir.

Beklediğim flu cevabı aldım. Teşekkür ederim. Daha net bir şey ummamıştım zaten. Yalnız küçük bir sorum var: Trabzonsporu kümeye götürse bile Şenol bey ile devam diyen adam Trabzonsporlu ise biz neyiz, biz Trabzonsporlu isek o malum zihniyet ne?

Bu arada bizleri de Trabzonsporlu olarak kabul etmenize özel bir teşekkür göndermek istiyorum.

ESER
25.10.2012, 22:50
O zaman çıkıp da bu takım çoluk çocuğa emenat edilemeyecek kadar büyük bir takım demeyeceksiniz.

Vakti zamanında emanet edilmiş.

Hem de ilk denemesinde başarısız olmasına rağmen,

Anadolu turlarından eli boş dönmesine rağmen.

Benim tek derdim herkese eşit bir şekilde yaklaşmanızı istemekten başka bir şey değil.

Az buçuk tarafsız olan birisi zaten bu durumu gayet net anlar.

Yoksa 2 sezon önce hocaya karşı olumlu mesajlarım bulunurken şu an neden bu duruma geldim acaba ?

Hocayı savunma mekanizmanız buna sebep olabilir mi acep ? ?

peki kizma demem bi daha, halt ettik iste, hosgor:)

bu kadar firca atmana gerek yoktu, iletilerini okuyunca klavyeyi yumruklayarak yaziyormussun izlenimine kapiliyorum:) herneyse. iki sene once olumlu mesajlar yazarken hocanin boludan kovulmus bir hoca olmasi o zaman rahatsizlik vermiyor muydu peki? hoca gecen sene kovulmadi boludan. ben kaldiki senol hocayi degerlendirirken tarafsiz olmak zorunda miyim . basarilar yasattigi tecrubeyle sabit bir degere kisa sureli bir basarisizlik sureci yasaniyor diye istatistikler oyle diyor boyle diyor diye cephe almak gibi bir zorunluluk mu var?

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 22:50
Beklediğim flu cevabı aldım. Teşekkür ederim. Daha net bir şey ummamıştım zaten. Yalnız küçük bir sorum var: Trabzonsporu kümeye götürse bile Şenol bey ile devam diyen adam Trabzonsporlu ise biz neyiz, biz Trabzonsporlu isek o malum zihniyet ne?

Ben hayatımda flu tek hareket yapmadım. Hatta bunun pek çok kez muhatabı oldunuz. İyi bilirsiniz :) Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Size şimdi "evet, cezayı veririm." diyip de vermesem bir kıymeti var mı? İcraatlara bakınız.

Geri kalanı başka bir tartışma konusu. Burada birbirimizin Trabzonspor'luluğunu tartışmıyoruz.

Ergin Varlibas
25.10.2012, 22:52
Hakkinda belgeseli yapilasi insandir Senol Gunes. Degerlerimizi bilememek sadece bizim degil Turkiyenin genel sorunu. Aynen bir diger sorunuda sabirsiz olusumuzdur. Bu saatten sonra da degismez bu dusunce yapisi malesef

DEEP BLUE
25.10.2012, 22:57
Iyi bilirsiniz diyerek yanına sırıtan bir kabak koymanız, gizli bir meydan okumanın lezzetini tadmamız için yeterli olmaz Yiğit kardeşim. Hayatınızın biyografisi elimde değil, ne yaptınız bilmem, bilmem de gerekmez. Sorum gayet net, cevabınız ise meydan okumanız kadar net değil. Neden?

Emrah Akcagöz
25.10.2012, 22:57
Şampiyon olduğumuz sezondan sonrasına bakıyorum da gerçekten müthiş bir gerileme içerisindeyiz. Yani ŞL'de alınan 7 puan bile bunu kapatacak cinsten değil. Takım devamlı bir gerileme halinde. Işık veren hiçbir şey yok. Tıpkı Osmanlı'nın Kanuni'den sonraki dönemi gibi. Arada alınan topraklar var ama bu bile devletin gerilemesine engel olmuyor o dönemde. Bizim de gittiğimiz yol hayra alamet değil. Hocamız bunun farkında ama sadece farkında. Bundan dönmek için en ufak bi çabası yok.

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 23:00
Iyi bilirsiniz diyerek yanına sırıtan bir kabak koymanız, gizli bir meydan okumanın lezzetini tadmamız için yeterli olmaz Yiğit kardeşim. Hayatınızın biyografisi elimde değil, ne yaptınız bilmem, bilmem de gerekmez. Sorum gayet net, cevabınız ise meydan okumanız kadar net değil. Neden?

Bildiğiniz bir şeyi, olmadığı şekliyle göstermeye çalışmanızdan kaynaklı... Meydan okumadım. Gerek yok.

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:02
Şampiyon olduğumuz sezondan sonrasına bakıyorum da gerçekten müthiş bir gerileme içerisindeyiz. Yani ŞL'de alınan 7 puan bile bunu kapatacak cinsten değil. Takım devamlı bir gerileme halinde. Işık veren hiçbir şey yok. Tıpkı Osmanlı'nın Kanuni'den sonraki dönemi gibi. Arada alınan topraklar var ama bu bile devletin gerilemesine engel olmuyor o dönemde. Bizim de gittiğimiz yol hayra alamet değil. Hocamız bunun farkında ama sadece farkında. Bundan dönmek için en ufak bi çabası yok.

Çaba göstermediğini düşünmüyorum, sadece ne yapılması gerektiğini bulabilmek konusunda çok yetersiz. Transfer sezonunda sesi çıkmayan bir hocadan söz ediyoruz.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 23:06
Hakkinda belgeseli yapilasi insandir Senol Gunes. Degerlerimizi bilememek sadece bizim degil Turkiyenin genel sorunu. Aynen bir diger sorunuda sabirsiz olusumuzdur. Bu saatten sonra da degismez bu dusunce yapisi malesef

Yok mu sanki? :)

http://www.dailymotion.com/video/xdwol7_yenol-guney-belgeseli-1_sport

http://www.dailymotion.com/video/xdwoo8_yenol-guney-belgeseli-2_sport

http://www.dailymotion.com/video/xdwoyf_yenol-guney-belgeseli-3_sport

Ergin Varlibas
25.10.2012, 23:07

Ya sunu aciklasana:

SAmpiyon olduk degilmi? Sonraki sene, o sampiyon kadronun iskeletini takir tukur aldimi Istanbul takimlari ? Aldi

Sesin ciktimi ? Hayir
Sen alabiliyormusun onlarin oyuncularini? Hayir

Yine devam etti, Senol Gunes, dagilmis kadro ile, sacma sapan bir ligde(sikeciler icin gelen play-off) 3. oldumu ? Dikkatini cekerim HERSEYE ragmen 3. oldu

17 gunde 5 mac daha once bu ligde hangi takim oynamis? Hemde yeni sayilabilicek bir takim ile?

Sen bunu gerilemek olarak goruyorsun ama ben ise herseye ragmen ayakta kalan bir takim olarak goruyorum.

Bu sene genis kadromuz var, gecen sene kiralik oynayan oyuncularimiz bu sene 11 de falan. Sen armut pis agzima dus istiyorsun. Yepyeni kadro ile direk basari beklemek, halaycilik olur. Ha sanarsinizki lig tablosunun da sonlarinda falaniz. Bildigin 2 puan fark var su an liderle ve 8. haftadayiz.

Su an iyi futbol oynamadigimizi herkez biliyor, emin ol ki bende keyif almiyorum maclardan. Senol Gunes kendiside soyledi memnun olmadigindan, ama su an iyi futboldan ote, puan almamiz onemli.

Ikinci yari bambaska bir Trabzonspor izleyecegimizden hic suphem yok benim. Cunku ben taniyorum Senol Gunesi ve guveniyorum. Guvenmek icin 12381923 tane nedenim var.

Simdi gerileme bunun neresinde? O zaman elinde tutsaydin iskeletini, bakalim o zaman ne oluyordu?

Bana hic kimse de gelip Senol Gunes yuzunden gitti o futbolcular falan da demesin, hepsiyle BIREBIR konustum!

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:09

Onlar yetmez. Şu çılgın Türkler yazarı filan yapsın, anca keser bizi.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 23:10

Ne alakası var şimdi?

Ergin Varlibas

Tam olarak belgesel degil aslinda demek istedigim. Brian Clough ile ilgili olan The Damned United filmini izledinmi ? Onun gibi birseyden bahsediyorum :) Ama bu da guzel

Yiğit Gayretli

Bana Metin Oktay'ı anlatır mısınız?

Mollasalihoğlu
Tam olarak belgesel degil aslinda demek istedigim. Brian Clough ile ilgili olan The Damned United filmini izledinmi ? Onun gibi birseyden bahsediyorum :) Ama bu da guzel

İzlemem mi :)

Türkiye'de zor o tarz şeyler sanırım..

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:17
Ya sunu aciklasana:

SAmpiyon olduk degilmi? Sonraki sene, o sampiyon kadronun iskeletini takir tukur aldimi Istanbul takimlari ? Aldi

Sesin ciktimi ? Hayir

Yine devam etti, Senol Gunes, dagilmis kadro ile, sacma sapan bir ligde(sikeciler icin gelen play-off) 3. oldumu ? Dikkatini cekerim HERSEYE ragmen 3. oldu

17 gunde 5 mac daha once bu ligde hangi takim oynamis? Hemde yeni sayilabilicek bir takim ile?

Sen bunu gerilemek olarak goruyorsun ama ben ise herseye ragmen ayakta kalan bir takim olarak goruyorum.

Bu sene genis kadromuz var, gecen sene kiralik oynayan oyuncularimiz bu sene 11 de falan. Sen armut pis agzima dus istiyorsun. Yepyeni kadro ile direk basari beklemek, halaycilik olur. Ha sanarsinizki lig tablosunun da sonlarinda falaniz. Bildigin 2 puan fark var su an liderle ve 8. haftadayiz.

Su an iyi futbol oynamadigimizi herkez biliyor, emin ol ki bende keyif almiyorum maclardan. Senol Gunes kendiside soyledi memnun olmadigindan, ama su an iyi futboldan ote, puan almamiz onemli.

Ikinci yari bambaska bir Trabzonspor izleyecegimizden hic suphem yok benim. Cunku ben taniyorum Senol Gunesi ve guveniyorum. Guvenmek icin 12381923 tane nedenim var.

Simdi gerileme bunun neresinde? O zaman elinde tutsaydin iskeletini, bakalim o zaman ne oluyordu?

Bana hic kimse de gelip Senol Gunes yuzunden gitti o futbolcular falan da demesin, hepsiyle BIREBIR konustum!

Değerli kardeşim, dikkatimi çekti, sürekli birebir konuştum diyorsun ama bir açıklama yapmıyorsun. Sana bir soru: Egemen ile birebir konuştuysan, Büyükdere'deki bir banka genel müdürlük binasının seans odasında yaşananları da biliyor olman lazım. Sezon 2010-2011 devre arası. Ne dersin? Tamamen bilgi amaçlı sordum, aman saldırma hemen.

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:20
Bana Metin Oktay'ı anlatır mısınız?

Rahmetlinin Izmir kordon'da barı vardı. Bir kaç sohbet hariç çok iyi tanımam. Oflu Ali'den fıkra anlatsam?

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:25
Ne alakası var şimdi?

Bi alakası yok. Öylesine çiziktirdiydim.

Ergin Varlibas
25.10.2012, 23:26
Değerli kardeşim, dikkatimi çekti, sürekli birebir konuştum diyorsun ama bir açıklama yapmıyorsun. Sana bir soru: Egemen ile birebir konuştuysan, Büyükdere'deki bir banka genel müdürlük binasının seans odasında yaşananları da biliyor olman lazım. Sezon 2010-2011 devre arası. Ne dersin? Tamamen bilgi amaçlı sordum, aman saldırma hemen.

Selcuk Inan ve Burak Yilmaz'dan bahsediyorum, ikisiyle de bir gece klubunde (reklam olmasin:D) konustum. Egemen ile bilgim yok. Egemenin de farkli oldugunu sanmiyorum digerlerinden.

Ha birde Senol Gunes ile abim'in ve babamin cok yakin muhabbeti var, ben yurtdisinda oldugum icin konusamiyorum direk, ama onlar vasitasiyla haberleri ya da sordugum sorulara cevaplari aliyorum.

Varmi ogrenmek istedigin birsey? Senin icinde sorarim ;)

Yiğit Gayretli
25.10.2012, 23:31
Rahmetlinin Izmir kordon'da barı vardı. Bir kaç sohbet hariç çok iyi tanımam. Oflu Ali'den fıkra anlatsam?

Adınızın hakkını veriyorsunuz :)

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:32
Selcuk Inan ve Burak Yilmaz'dan bahsediyorum, ikisiyle de bir gece klubunde (reklam olmasin:D) konustum. Egemen ile bilgim yok. Egemenin de farkli oldugunu sanmiyorum digerlerinden.

Ha birde Senol Gunes ile abim'in ve babamin cok yakin muhabbeti var, ben yurtdisinda oldugum icin konusamiyorum direk, ama onlar vasitasiyla haberleri ya da sordugum sorulara cevaplari aliyorum.

Varmi ogrenmek istedigin birsey? Senin icinde sorarim ;)

Belki ben direkt görüşüyorumdur güzel kardeşim, senin var mı öğrenmek istediğin bir şey? Selçuk Inan'ın Galatasaray'a transfer tarihini de yazayım buraya: 7-0 lık Kasımpaşa maçımızın öncesi. Başka bir platformda o tarihte yazdığım yazıda çok net belirtmiştim. Trabzonsporlist.

Mollasalihoğlu
25.10.2012, 23:34
Bi alakası yok. Öylesine çiziktirdiydim.

Tahmin etmiştim.

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:35
Adınızın hakkını veriyorsunuz :)

Bak Egemen dedim gol attı. Töbe töbe yav.

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:37
Tahmin etmiştim.

Tahmin edebileceginizi tahmin etmiştim. Birşey kaçmıyor sizden.

Ergin Varlibas
25.10.2012, 23:39
Belki ben direkt görüşüyorumdur güzel kardeşim, senin var mı öğrenmek istediğin bir şey? Selçuk Inan'ın Galatasaray'a transfer tarihini de yazayım buraya: 7-0 lık Kasımpaşa maçımızın öncesi. Başka bir platformda o tarihte yazdığım yazıda çok net belirtmiştim. Trabzonsporlist.

Eger sen direkt konusuyorsan, o zaman senin ile Senol Gunes arasinda kisisel problemleriniz oldugunu dusunuyorum

Emrah Akcagöz
25.10.2012, 23:42
Ya sunu aciklasana:

Sesin ciktimi ? Hayir

Şimdi öyle bir yazmışsınız ki bilmeyen sanacak Şenol hoca bu futbolcular giderken veryansın etti. Israrla bunları elinde tutmak istedi yönetimle ters düştü yönetim onu dinlemedi. Oyuncular gitti falan filan. Taraftar ne kadar isyan ederse etsin tam yetki Şenol hocada ise orasını o düşünecek taraftar değil.

Dağılmış kadro diyorsunuz bu kulübün koskoca hocasının belli başlı futbolcu listesi yok mu ? Hoca istedi de yönetim mi almadı ? Adrian falan yazacaksanız hiç boşuna yazmayın.

Herşeye rağmen ayakta kalan bi takım diyorsunuz sanki durumumuz acınılacak vaziyette bunu abartmanın lüzumu yok.

Yepyeni kadro ile Ersun hoca döneminde bu takım zirveye oynadı. Ama ne hikmetse o da gitti.

Ayrıca sizinde dediğiniz gibi geniş bi kadro var elimizde bu güzel birşey. Peki sormazlar mı neden her hafta hemen hemen aynı değişiklikler ? Hocamız tecrübeli buyursun üstesinden gelsin. Yok gelemeyecekse engellemesin.

Her seferinde aynı muhabbet liderle aramızda 2 puan. E iyi de bize ne başka takımların başarısızlıklarından ? Biz kendimize bakalım.

Bunun gerileme her yerinde. Kadroyu elde tutma işi yönetim ve teknik heyetin bunun için kafa patlatacak olan biz değiliz onlar.

Son olarak inşallah sizin dediğiniz olur. Bambaşka bi Trabzonspor izleriz.

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:43
Eger sen direkt konusuyorsan, o zaman senin ile Senol Gunes arasinda kisisel problemleriniz oldugunu dusunuyorum

Vallahi ve billahi hiç bir sorunum yok. Ben Trabzonspor taraftarıyım, bu konuda babamı tanımam. Tamamen teknik ve idari konularda çok zayıf olduğunu düşünüyorum hepsi bu.

Trabzonspor taraftarı olmayan biri ona karşı bir terslik yapsın, ilk beni bulur karşısında.

Ergin Varlibas
25.10.2012, 23:46
Vallahi ve billahi hiç bir sorunum yok. Ben Trabzonspor taraftarıyım, bu konuda babamı tanımam. Tamamen teknik ve idari konularda çok zayıf olduğunu düşünüyorum hepsi bu.

Babani bile tanimazsin ha? Vay be Trabzonspora bak. Benim icin babam daha once gelir Trabzonspordan acaba senden daha mi az Trabzonsporluyum simdi :/ Hmmm

Ergin Varlibas
25.10.2012, 23:48
Ben artik yorgun dustum, siz kazandiniz

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:54
Babani bile tanimazsin ha? Vay be Trabzonspora bak. Benim icin babam daha once gelir Trabzonspordan acaba senden daha mi az Trabzonsporluyum simdi :/ Hmmm

Babanızın ellerinden öperim. Benim babam da önemlidir, yetersiz olduğu yerde para için durmayacak kadar da asildir. Yazdığım cümleden babamı bile silerim manası çıkarabilmek için çok zorlanmış olmalısınız. Yoksa aklı başında bir genç olduğunuz her halinizden belli. Kimseden daha çok Trabzonsporlu değilim, zaten en Trabzonsporlu olma hakkını bize yedirmezle rbu forumda.

DEEP BLUE
25.10.2012, 23:55
Ben artik yorgun dustum, siz kazandiniz

Estağfurullah güzel kardeşim, haddimi aştıysam özür diliyorum.

Yaşar
26.10.2012, 00:10
Bursaspor'u rahat bir oyunla yenebilmek, maçın ardından bu başlıkta ettiğim bütün lafları yemek ve Şenol Güneş'e methiyeler dizmek istiyorum.

Yiğit Gayretli
26.10.2012, 00:13
Bursaspor'u rahat bir oyunla yenebilmek, maçın ardından bu başlıkta ettiğim bütün lafları yemek ve Şenol Güneş'e methiyeler dizmek istiyorum.

Bir çiçekle bahar gelmez hocam :)

DEEP BLUE
26.10.2012, 00:14

Aynen, nafile bir ümit olduğunu bile bile,

Yaşar
26.10.2012, 00:14
Bir çiçekle bahar gelmez hocam :)

En azından bir ışık olur da, önümüz birazcık aydınlanır Yiğit kardeş.

DEEP BLUE
26.10.2012, 00:19
En azından bir ışık olur da, önümüz birazcık aydınlanır Yiğit kardeş.

Eyvah.

deadpool
26.10.2012, 00:55
Şimdi hoca Barış'ın katkı veremediğini, Halil'in ilerde yanlız kaldığını, orta sahanın bir ahenk içinde olmadığını anladı değil mi? Bunlara maçtan önce karar verelimde maçtan sonra hatalarından ders çıkarma becerisi üzerine tartışmak için daha sağlıklı bir ortam oluşsun.

annttiigs
26.10.2012, 01:12
Babanızın ellerinden öperim. Benim babam da önemlidir, yetersiz olduğu yerde para için durmayacak kadar da asildir. Yazdığım cümleden babamı bile silerim manası çıkarabilmek için çok zorlanmış olmalısınız. Yoksa aklı başında bir genç olduğunuz her halinizden belli. Kimseden daha çok Trabzonsporlu değilim, zaten en Trabzonsporlu olma hakkını bize yedirmezle rbu forumda.

bu çok ayıp ve tam bir MAY ağzıdır! sakın yanlış anlaşılmasın. oyundan kimse memnun değil ama eleştirirken öldürmesek ? dünya kupası sırasında hocanın "biz ışığı önümüze tutun dedik; siz gözümüze tuttunuz. şimdi hiç göremiyoruz" lafı bizim şu andaki eleştiri tarzımıza benziyor.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.10.2012, 01:22
Keşke yetersiz taraftarları ayıklayabilecek bir teknik adam olsa Şenol Güneş...
Ana yapamaz...
O yüzden de Şenol Güneş istifa!!11!(!)

Samet Türkmen
26.10.2012, 03:13
Şikeyi vs bahane ediyoruz kötü durum için ama bazende düşününce düşerse fener düşecek diyorum. Bizim takımın neden eksiklikleri giderilmiyor ? Şenol Hoca bu durumla bağlantılı konuştuğu için buraya yazdım. Yönetim takılacak seviyede değil benim için.

Teknik adamlığı bana ters düşse de kulüpte vizyon,fikir sahibi tek kişi Şenol Güneş.

Adamı madem istifaya çağırıyorsunuz biraz doğru düzgün konuşunda en azından sizin dediğiniz olursa kulüp faydalanmaya devam etsin kendisinden.

Şahsen bana para tutkunu dense babamın takımı olsa durmam orada. Şenol Güneş'e para sevdalısı diyenler ondan ancak bayram harçlığı alırlar. Twitterda hocaya sövüp burada prezantabl takılanları gördükçe bir garip oluyorum.

Daha önce demiştim yine hatırlatayım, Trabzonspor diye bir adam olsa yüzü Şenol Güneş'in yüzü olurdu. Küfür atan densizler teknik adamlık konusunda benden daha karşı değiller Şenol Güneş'e ama bu adamın değerini bilmek gerekiyor.

Yemin ediyorum Kore'ye gitse burada kazandığının kat ve kat fazlasını kazanır. Bu da mı paragözlülük ?

Fatih Öztürk
26.10.2012, 03:22
Kendisine büyük şükran ve saygı duyuyorum.benimde en büyük efsanemdir.takıma ve kendisine zarar verdiğini düşünüyorum.yeni yönetim ve vizyon sahibi yabancı bir hoca ile camianın havaya girmesi gerekli diye düşünüyorum.kendisini yönetici veya başkan olarak görmek arzumdur.

Samet Türkmen
26.10.2012, 03:26
Zarar veriyor değilde zarar görüyor desek daha doğru olacak kendisi için.

Fatih Öztürk
26.10.2012, 03:29
Maalesef zararda veriyor.istemeyerek verdiğine inanıyorum.

Emrah KabuL
26.10.2012, 08:28

Wolsburg degistirmis iste, seninki de soru mu :)

Bir takım fantazi olsun diye teknik adam değişikliğine gitmez.

Wolfsburg gibi Basel'de de işler yolunda gitmediği için değişiklik yapıldı.

Oysa ki Basel'de geçen sezon 2 kupa almıştı.

Sizlerin mantığına göre Basel teknik adamı 15-20 yıl daha takımın başında kalmalıydı.

Hadi Wolfsburg orta sıra takımı,Basel de İsviçre liginin en köklü takımlarından biri değil mi ?

Avrupa'da durum bundan ibaret.

Demek ki futbolda geçmişe takılı kalmıyorlar.

Sürekli daha ileriye.

Emrah KabuL
26.10.2012, 08:36
peki kizma demem bi daha, halt ettik iste, hosgor:)

bu kadar firca atmana gerek yoktu, iletilerini okuyunca klavyeyi yumruklayarak yaziyormussun izlenimine kapiliyorum:) herneyse. iki sene once olumlu mesajlar yazarken hocanin boludan kovulmus bir hoca olmasi o zaman rahatsizlik vermiyor muydu peki? hoca gecen sene kovulmadi boludan. ben kaldiki senol hocayi degerlendirirken tarafsiz olmak zorunda miyim . basarilar yasattigi tecrubeyle sabit bir degere kisa sureli bir basarisizlik sureci yasaniyor diye istatistikler oyle diyor boyle diyor diye cephe almak gibi bir zorunluluk mu var?

Abiciğim,

Kaç kez daha ayrıntılı bir şekilde anlatmam gerekecek ?

Benim Şenol Güneş ile ne derdim olabilir ?

Kişiler benim için önemli değil.

Sonuçta bu insanlar gelip geçici.

Ama siz kendiniz belirtiyorsunuz tarafsız olmadığınızı.

Ve malesef sizler gibi bir çok kişi var bu forumda.

Gerçi olaylara tarafsız bakabilseydiniz eğer bu kadar insan Şenol Güneş düşmanlığı ile suçlanmazdı.

ESER
26.10.2012, 09:04
Abiciğim,

Kaç kez daha ayrıntılı bir şekilde anlatmam gerekecek ?

Benim Şenol Güneş ile ne derdim olabilir ?

Kişiler benim için önemli değil.

Sonuçta bu insanlar gelip geçici.

Ama siz kendiniz belirtiyorsunuz tarafsız olmadığınızı.

Ve malesef sizler gibi bir çok kişi var bu forumda.

Gerçi olaylara tarafsız bakabilseydiniz eğer bu kadar insan Şenol Güneş düşmanlığı ile suçlanmazdı.

bu kelimeler ile oynayip ap.al algisi uyandirmaktan vazgecsek.

Seni Senol Gunes dusmani ilan ettigimi hatirlamiyorum.Anlatilani anlayacak zekaya da sahibim az cok. ben Senol Gunese olan dusmanlik yada sempati dereceni olcmuyorum ve kendisine nefret duyman yada sevgi beslemen beni hic de ilgilendirmez. basit bir soru sordum . Iki sene once hakkinda olumlu dusunceler yazdigin hocanin boluyu kume dusurmus olmasi kendisi hakkinda degerlendirme yaparken rahatsizlik vermiyorken , simdi neden veriyor diyorum . Malesef sizler gibi cok var ne demek bir de? neye malesef ? kime gore malesef ? senin baktigin pencereden bakmaya mecbur muyum olaylara , yada sana gore dogru olan mutlak dogru mudur? senin gorusun seni baglar benim gorusum beni baglar. . Kendisi " bolu yu kume dusurmus bir zat bile olsa kulube yapmis olduklarinin yapacaklarinin teminati olduguna inandigim icin kendisinin bu takimin hocasi olarak kalmasini istiyorum . fikirlerimizi yaziyoruz , tartisiyoruz demek baltalari cekip savasiyoruz mu demek oluyor senin icin bilmiyorum ama benim acimdan oyle degil. senin icin dogru , benim icin yanlis olan bir dusuncen icin de senin varligin sahsen beni rahatsiz da etmez. bu mesele benim acimdan fazla uzadigi icin daha fazla yazmayacagimi belirtir ve malesef forumda cok sayida olan bireylerden biri olarak saygilar sunarim .

DEEP BLUE
26.10.2012, 09:04
bu çok ayıp ve tam bir MAY ağzıdır! sakın yanlış anlaşılmasın. oyundan kimse memnun değil ama eleştirirken öldürmesek ? dünya kupası sırasında hocanın "biz ışığı önümüze tutun dedik; siz gözümüze tuttunuz. şimdi hiç göremiyoruz" lafı bizim şu andaki eleştiri tarzımıza benziyor.

Bu MAY ağzı ne ola ki? Çanakkale boğazı tekerlemesinin devamı gibi duruyi.

DEEP BLUE
26.10.2012, 09:10
Keşke yetersiz taraftarları ayıklayabilecek bir teknik adam olsa Şenol Güneş...
Ana yapamaz...
O yüzden de Şenol Güneş istifa!!11!(!)

Kendisi hayatını kazandıgı işinde, yeterli oyuncuyla yetersizini ayıklamayı becersin, biz kendimizi ayıklarız. Bu arada yeterli taraftar grubu siz oluyorsunuz galiba. Memnun olduk efendim, sizleri tanımak ne büyük şeref.

Emrah KabuL
26.10.2012, 09:22
bu kelimeler ile oynayip aptal algisi uyandirmaktan vazgecsek.

Seni Senol Gunes dusmani ilan ettigimi hatirlamiyorum.Anlatilani anlayacak zekaya da sahibim az cok. ben Senol Gunese olan dusmanlik yada sempati dereceni olcmuyorum ve kendisine nefret duyman yada sevgi beslemen beni hic de ilgilendirmez. basit bir soru sordum . Iki sene once hakkinda olumlu dusunceler yazdigin hocanin boluyu kume dusurmus olmasi kendisi hakkinda degerlendirme yaparken rahatsizlik vermiyorken , simdi neden veriyor diyorum . Malesef sizler gibi cok var ne demek bir de? neye malesef ? kime gore malesef ? senin baktigin pencereden bakmaya mecbur muyum olaylara , yada sana gore dogru olan mutlak dogru mudur? senin gorusun seni baglar benim gorusum beni baglar. . Kendisi " bolu yu kume dusurmus bir zat bile olsa kulube yapmis olduklarinin yapacaklarinin teminati olduguna inandigim icin kendisinin bu takimin hocasi olarak kalmasini istiyorum . fikirlerimizi yaziyoruz , tartisiyoruz demek baltalari cekip savasiyoruz mu demek oluyor senin icin bilmiyorum ama benim acimdan oyle degil. senin icin dogru , benim icin yanlis olan bir dusuncen icin de senin varligin sahsen beni rahatsiz da etmez. bu mesele benim acimdan fazla uzadigi icin daha fazla yazmayacagimi belirtir ve malesef forumda cok sayida olan bireylerden biri olarak saygilar sunarim .

Ağabey,

Boluspor'u küme düşürmesi benim için önemsiz.

Ama siz değil misiniz Trabzonspor gibi bir büyük takım çoluk çocuğa emanet edilemez diyen ?

İşte ben de burada Boluspor örneğini veriyorum.

Şenol Güneş'in ne başarısı vardı da Trabzonspor'un başına getirildi ?

İlk sezonunda başarılı olamayan bir teknik adam,Boluspor'u kümü düşürdükten sonra ne tür umutlar beslenerek Leekens'in yerine göreve getirildi ?

Bunları soruyorum ama mantıklı bir açıklaması olmadığı için ne yazık ki olayı başka yerlere çekiyorsunuz.

Örneğin,Şota'nın şu an ki performansı yetersizdir.Aksini iddaa eden yok.

Fakat bu durum ile alay eden arkadaşlar zamanında Şenol Güneş'in de Anadolu takımlarıyla başarısız olduğunu neden görmemezlikten gelirler ?

İnsanı mecbur bırakıyorsunuz tekrar tekrar anlatmaya.

Şenol Güneş'e toz kondurmayın sorun değil ama en azından Trabzonspor camiasına hizmet etmiş kişilere karşıtarafsız olun.Bakın beğenin,destekleyin demiyorum.. tarafsız olun.

DEEP BLUE
26.10.2012, 09:26
Zarar veriyor değilde zarar görüyor desek daha doğru olacak kendisi için.

O zaman kapatalum cameyi.

ESER
26.10.2012, 09:50
Ağabey,

Boluspor'u küme düşürmesi benim için önemsiz.

Ama siz değil misiniz Trabzonspor gibi bir büyük takım çoluk çocuğa emanet edilemez diyen ?

İşte ben de burada Boluspor örneğini veriyorum.

Şenol Güneş'in ne başarısı vardı da Trabzonspor'un başına getirildi ?

İlk sezonunda başarılı olamayan bir teknik adam,Boluspor'u kümü düşürdükten sonra ne tür umutlar beslenerek Leekens'in yerine göreve getirildi ?

Bunları soruyorum ama mantıklı bir açıklaması olmadığı için ne yazık ki olayı başka yerlere çekiyorsunuz.

Örneğin,Şota'nın şu an ki performansı yetersizdir.Aksini iddaa eden yok.

Fakat bu durum ile alay eden arkadaşlar zamanında Şenol Güneş'in de Anadolu takımlarıyla başarısız olduğunu neden görmezlikten gelirler ?

İnsanı mecbur bırakıyorsunuz tekrar tekrar anlatmaya.

Şenol Güneş'e toz kondurmayın sorun değil ama en azından Trabzonspor camiasına hizmet etmiş kişilere karşıtarafsız olun.Bakın beğenin,destekleyin demiyorum.. tarafsız olun.

Senol Gunes'e destek vermek baska , ona toz kondurmamak baska.

kendisine guveniyorum ama sotaya guvenmiyorum. ha olur da sota yada bir baskasi gelirse bu formanin yuzu suyu hurmetine ona da bir taraftar olarak hocaligindan hazetmesem de gereken sabri gosteririm. olurda basarili olursa da takdir etmeyi de bilirim . her konuda demokrat , her kisiye karsi ayni mesafede olacagim diye bir zorunluluk da hissetmiyorum. Oyle olsaydi taraftar degil objektif seyirci olarak kendimi tanimlardim ama her taraf olan kisi gibi bende tarafim ve Trabzonspor taraftariyim. Trabzonsporlu olmama vesile olan efsanelerden birisi olan Senol hocanin da nazarimda kredisi ve pozitif ayrimciligi olmasinda garip bir yan da gormuyorum. Senol Gunes oyle yada boyle bu takimin basina gelmis ve tecrube ile sabit olan katkisi ortadayken amerikayi yeniden kesfetmeye kalkisilmasini kendimce dogru bulmuyor ve zor bir donemde iken kendisine destek verilmesi gerektigini dusunuyorum. Buna tou kondurmak demeyelim de kendisine guvenmek ve desteklemek diyelim. yada en azindan ben oyle diyorum,

Mollasalihoğlu
26.10.2012, 13:37
Bir takım fantazi olsun diye teknik adam değişikliğine gitmez.

Wolfsburg gibi Basel'de de işler yolunda gitmediği için değişiklik yapıldı.

Oysa ki Basel'de geçen sezon 2 kupa almıştı.

Sizlerin mantığına göre Basel teknik adamı 15-20 yıl daha takımın başında kalmalıydı.

Hadi Wolfsburg orta sıra takımı,Basel de İsviçre liginin en köklü takımlarından biri değil mi ?

Avrupa'da durum bundan ibaret.

Demek ki futbolda geçmişe takılı kalmıyorlar.

Sürekli daha ileriye.

İsviçre Ligi ile Türkiye Ligi'ni kıyaslarsak acaba Basel Trabzonspor'a mı denk düşer, yoksa fenerbahçe ya da galatasaray'a mı?

Ayrıca değişikliğin sebeplerini, detaylarını da, giden ve gelen adamların yeteneklerini ve kulüp için ifade ettiği anlamları da bilmediğimden yapacağım yorum mantıklı olmayacak.. Sadece boş konuşmuş olacağız.

Basel'in geçmişe takılı kalıp kalmaması ile Şenol Güneş'in 2011 şampiyonluğunu kıyaslamak sadece lehine sonuç çıkarabilmek adına laf oyunu yapmak olur.

Dortmund 2 sene şampiyon olamaz ama ilk 3'te kalmasına rağmen Klopp'u kovarsa mesela uygun bir örnek olabilir.

seyduna_efil
26.10.2012, 14:56
İşler olumsuz olunca "Şike davasına" sarıp gündem değiştiriyor sürekli...

Hep şikayet,hep şikayet..

Yavuz Hasan
26.10.2012, 14:57
şenol güneş in sözleşmesinde bilmem kaç euro ya serbest kalır maddesi yokmu

gs kendisini almaya çalışmaz mı

pazarkapılı
26.10.2012, 15:02
organizasyonluklar sahanın her yerinde boy gösteriyorken burada elestirilerimiz ya kişisel algılanıyor,ya alternatifsizlik içinde eritiliyor ya uyumsuzlukla gecistiriliyor yada tarihsel basarılarla övünülüyor....

bir takımın kalecisi her mac yıldız oluyor iken savunması nasıl iyi oluyor....

bir takımın ortasahası oyunu domine etmeyi, kanatlara yaymayı bırakın üc pas yapıp pozisyon üretemiyorsa ne demeli?....

teknik direktör dahil bütün klup gecmisin pesinde kosuyorken....

ne yazsak bos.....

Onur Şeref
26.10.2012, 15:21
Facebook'daki bir Trabzonspor sayfasında az önce sözleşmesinin 3 sene daha uzatıldığı yazdı.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.10.2012, 16:46
Kendisi hayatını kazandıgı işinde, yeterli oyuncuyla yetersizini ayıklamayı becersin, biz kendimizi ayıklarız. Bu arada yeterli taraftar grubu siz oluyorsunuz galiba. Memnun olduk efendim, sizleri tanımak ne büyük şeref.

Beceremediğini düşündüğünüz işte dünya çapında otorite kurumlardan tescil edilmiş başarıları var adamın ama onlar "geçmiş"...
Son üç yılda kazanılmış 3 kupa var; onlar "hazıra konmak"...
Burak Yılmaz, Onur Kıvrak, Selçuk İnan, Zeki Yavru,Yumlu, Bamba, Emerson v.b. gibi doğru seçimler var ama "Adrian"...

Şenol Güneş'e yetersiz diyebilmek için çok büyük öz güven ve ciddi bir alt yapı gerekir bence.
Yaptığınız demagojide ters kontra diye tabir edilen şey.
Size söylenilenden karşınızdakinin söylemediği bir şeyi fikri imiş gibi göstermeye çalışmak.
İyi deneme.
Ama yaşınız doğruysa daha sıkı çalışmalısınız zira ancak lise münazarasında falan işe yarar bu.

Neyse o kadar net ön yargılarınız var ki, kırılabileceğini sanmıyorum.
Fikr-i sabit ile mesaiden de zevk almıyorum...

Allaha şükür yönetimimiz de benim gibi düşünüyor.
Şu yönetimin takdir ettiğim yönü de budur.
Ders almışlar yeterince Hugo Broos döneminden.
Aynı hataya defalarca düşmenin anlamı yok diyorlar.
Güneş ile devam ediyorlar.

Kendinizi ayıklamak yerine ön yargılarınızdan kurtulup objektif değerlendirmeler yaparsanız bence daha şık olur.
Naçizane tavsiyem budur sizi şereflendiren yeterli taraftar grubunun mensubu(!) olarak... :)

Yaşar
26.10.2012, 18:49
Soru 1)Trabzonspor mevcut kadrosunu göz önünde bulundurursak hedefimiz ne olmalıdır?(Eleştirenlere de, toz kondurmayanalara da soruyorum)
Soru 2)Şenol Güneş'in elinde bir transfer dosyası var mıdır? Bu isimler kafasındaki sisteme uygun mudur?(Gördüğüm kadarıyla geçen yıl oynadığımız gibi oynamaya çalışıyoruz ama defansın arkasına koşu yapan bir forvetimiz olmadığı için zorlanıyoruz.) Düşündüğü gibi bir forvet ismi vermiş midir yönetime?
Soru 3)2 sene önceki şampiyonluk ile devam eden bu kredi kaç yıl sonra biter? Takım birkaç yıl aynı şekilde devam eder ise (futbol ve sıralama olarak) ne kadar daha sabretmeliyiz?

DeAgLeMaNyAq
26.10.2012, 19:24
http://www.htspor.com/futbol/haber/788512-iste-gunes-gercegi

Bu haber garibime gitti. Bir kere sözleşmesinin 1 Aralık'ta bittiğini iddia etmek saçma ve gerçek dışı. Kimse sözleşmesinin bitiş tarihini sezon ortası olarak ayarlamaz. Hoca sezon ortasında gelse de 3.5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Zaten TFF'de 31 Mayıs'ta biteceği gözüküyor. Daha iyi bir alternatif gelmeyeceğini bildiğim için bir kaosa girmektense Şenol Güneş'in devam etmesini isterim ama 2 senedir ben bu işin sonuna geldim, enerjimi kaybettim, tribüne çıkabilir şeklinde ifadeler kullanan hocaya ne oldu da 3 sene daha devam etmeye karar verdi bilemiyorum...

[KAPLAN]
26.10.2012, 19:45
Kasımpaşa Beşiktaş maçı başlayacak sayende hala daha Beşiktaş'ın Trabzonspor'a karşı oynadığı futbol konuşuluyor. Kasımpaşa bakalım bizim kadar yumuşak olacak mı ya da Şota ikinci yarı saçma sapan değişiklikler yapacak mı ?!

Hüseyin Başoğlu
26.10.2012, 19:53
Soru 1)Trabzonspor mevcut kadrosunu göz önünde bulundurursak hedefimiz ne olmalıdır?(Eleştirenlere de, toz kondurmayanalara da soruyorum)
Soru 2)Şenol Güneş'in elinde bir transfer dosyası var mıdır? Bu isimler kafasındaki sisteme uygun mudur?(Gördüğüm kadarıyla geçen yıl oynadığımız gibi oynamaya çalışıyoruz ama defansın arkasına koşu yapan bir forvetimiz olmadığı için zorlanıyoruz.) Düşündüğü gibi bir forvet ismi vermiş midir yönetime?
Soru 3)2 sene önceki şampiyonluk ile devam eden bu kredi kaç yıl sonra biter? Takım birkaç yıl aynı şekilde devam eder ise (futbol ve sıralama olarak) ne kadar daha sabretmeliyiz?

1)şampiyonluk ve avrupa kupalarında başarı(ister iyi futbol oynayarak olsun ister kötü umrumda değil )
2)transfer dosyası olusturmak senol gunesin görevi değil giray bulakın görevidir bütün avrupa takımlarında transfer komitesi liste olusturur teknik direktör onay verdikleri alınır..mutlakada isim vermiştir mesela muhammet ve cenk 2 lisinden birinin alınmasını cok istemişti..
3)kredi meselesi farklı bir meseledir bendeki kredisi sonsuzdur ama hiçbir çıkar yol görmediğimdede istifasını beklerim şuanda bütün yolların bittiğini düsünmüyorum hatta çok erken konusuldugunu dusunuyorum ama dediğim gibi sahsi olarak kredisi bende bitmez ama trabzonsporun yararını dusunmem gerekirse örnekle anlatıyım şuan mesela geçen seneki en büyük sıkıntımız defanstı ve bunu bu sene duzeltmemiş olsaydı derdimki önce trabzonspor ama bakıyorum şuan o bunu görmüş ve düzeltmiş aynı şekilde ofansıda duzelticektir oyüzden şimdi bişi demem ama bir sorun 1 seneden uzun sürede düzeltilmemişşe ozaman bende laf ederim ...

Hüseyin Başoğlu
26.10.2012, 20:00
;1918770073']Kasımpaşa Beşiktaş maçı başlayacak sayende hala daha Beşiktaş'ın Trabzonspor'a karşı oynadığı futbol konuşuluyor. Kasımpaşa bakalım bizim kadar yumuşak olacak mı ya da Şota ikinci yarı saçma sapan değişiklikler yapacak mı ?!

konuşulsun sanki çokmu muhteşem oynadı bjk...ilk yarı sahadamıydı bjk fernandesi gören varmıydı ?? bütün maç boyunca 3-4 pozisyon bulan bjk yi konuscaklarsa konuşşun dursunlar...

ANIL
26.10.2012, 20:48
http://www.htspor.com/futbol/haber/788512-iste-gunes-gercegi

Bu haber garibime gitti. Bir kere sözleşmesinin 1 Aralık'ta bittiğini iddia etmek saçma ve gerçek dışı. Kimse sözleşmesinin bitiş tarihini sezon ortası olarak ayarlamaz. Hoca sezon ortasında gelse de 3.5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Zaten TFF'de 31 Mayıs'ta biteceği gözüküyor. Daha iyi bir alternatif gelmeyeceğini bildiğim için bir kaosa girmektense Şenol Güneş'in devam etmesini isterim ama 2 senedir ben bu işin sonuna geldim, enerjimi kaybettim, tribüne çıkabilir şeklinde ifadeler kullanan hocaya ne oldu da 3 sene daha devam etmeye karar verdi bilemiyorum...

normal olan da bu zaten

Berkan
26.10.2012, 21:36
Haberturk'ün Şenol Güneş haberine atılan şu yorum birilerini utandırır umarım.

http://i.imgur.com/aYbcD.png

Yaşar
26.10.2012, 21:43
1)şampiyonluk ve avrupa kupalarında başarı(ister iyi futbol oynayarak olsun ister kötü umrumda değil )
2)transfer dosyası olusturmak senol gunesin görevi değil giray bulakın görevidir bütün avrupa takımlarında transfer komitesi liste olusturur teknik direktör onay verdikleri alınır..mutlakada isim vermiştir mesela muhammet ve cenk 2 lisinden birinin alınmasını cok istemişti..
3)kredi meselesi farklı bir meseledir bendeki kredisi sonsuzdur ama hiçbir çıkar yol görmediğimdede istifasını beklerim şuanda bütün yolların bittiğini düsünmüyorum hatta çok erken konusuldugunu dusunuyorum ama dediğim gibi sahsi olarak kredisi bende bitmez ama trabzonsporun yararını dusunmem gerekirse örnekle anlatıyım şuan mesela geçen seneki en büyük sıkıntımız defanstı ve bunu bu sene duzeltmemiş olsaydı derdimki önce trabzonspor ama bakıyorum şuan o bunu görmüş ve düzeltmiş aynı şekilde ofansıda duzelticektir oyüzden şimdi bişi demem ama bir sorun 1 seneden uzun sürede düzeltilmemişşe ozaman bende laf ederim ...
Transfer meselesi tam tersi olmalı. Şenol Güneş isim vermeli, Giray Bulak gidip izlemeli ve transferi bitirmeli. Bildiğim kadarıyla transferdeki tüm yetki kendisine verilmişti. Ama O, yetkiyi Giray Bulak'a vermişse onu bilemeyeceğim.

Hüseyin Başoğlu
26.10.2012, 21:48
Transfer meselesi tam tersi olmalı. Şenol Güneş isim vermeli, Giray Bulak gidip izlemeli ve transferi bitirmeli. Bildiğim kadarıyla transferdeki tüm yetki kendisine verilmişti. Ama O, yetkiyi Giray Bulak'a vermişse onu bilemeyeceğim.

tüm yetki onda olması demek listeyi o hazırlıcak demek değildir...transfer komitesi nie var ozaman ? mesela arsenal olsun united olsun bunlar transfer yaparken menajerlermi buluyor o futbolcuları ?? özellikle genc futbolcuları transfer komiteleri buluyor getiriyorlar menajere menajer ikna olursa transfer işlerine baslıyorlar...

Burak Sahin
26.10.2012, 23:26
Mustafa Yumlu nasil hocanin dogru secimi oluyor yahu, bunu diyen kisi karsit tarafdakilerin her gün futbol bilsigini, üslubunu falan filan herseyini elestiriyor, sonrada tek dogru benim dogrum diyor:) Yumlu bu takimin en yeteneksiz adamidir sabaha kadar catir catir tartisirim, bir stoperde bulunmasi gereken en önemli özelliklerin cogu kendinde mevcut degil, ona ragmen hoca israrla oynatiyor, neymis Senol Günes söyle demis'' bir stopere göre teknigi baya iyi'' :) sirf Yumlu' nun bireysel hatasi yüzünden simdiye kadar 4 puan güme gitti, ya Yumlu' nun sahada ne oynadigini görmüyorsunuz, yada isimler önemli degil Senol Hoca degil yumluyu 60 yasindaki babami stoper olarak her mac oynatsa, Senol hocanin vardir bir bildigi deyip babami bana karsi savunursunuz. Zeki Yavru daha sahada ne oynadidia hemen hocanin altin dogru secimleri arasina girdi ???? Gecen seneki aykut da bir ilk baslarda fena degildi, Zeki icin daha zaman var.Selcuk İnan konusuna hic girmicegim, adami Ersun Yanal ve Sadri Baskan transfer etmistir, böyle sacmalik olmaz. Tolga sakatlanmasa Onuru da Ersun Yanal transfer etmistir zaten Tolga sakatlanmasa Onuru bu sene zor görürdük bunu yasadik gördük. Bamba ve Emerson Hocanin dogru secimi gibi komik birsey söylerseniz bende Adrian, Henrique, Cech Hocanin yanlis secimi o zaman derim ama siz yine yok olmadi onlari sadri baskan transfer etti dersiniz :) Burak Yilmazda emegi vardir, birde alanzinho da emegi coktur Senol Hocadan sonra bana göre cok gelisim gösteren iki futbolcudur....

Mollasalihoğlu
26.10.2012, 23:31
Onur'u transfer eden Ersun Yanal kaç kere oynatmış acaba?

Şenol Hoca Onur'u Trabzonspor kariyerinde ilk defa 11'de oynatırken Tolga sakat mıymış acaba?

Adrian'dan hocaya vuranlara karşı verilen Emerson ve Bamba gibi örneklere karşı "ya Henrique?" demek nedir?

Son olarak: insanların, yöneticilerin hatta Yönetim Kurulu üyesinin dediklerine "saçmalık" denilebilen bir ortamda hala istediklerimizi yazamıyoruz diyen çıkmaz herhalde? :)

Burak Sahin
26.10.2012, 23:38
Senin taktiginle cevap veriyorum :) ilk yumluyu anlattim nerde karsi savunma ????? veremiyormusun yoksa bak cok ayiplarim haa :)

Yaşar
26.10.2012, 23:38
tüm yetki onda olması demek listeyi o hazırlıcak demek değildir...transfer komitesi nie var ozaman ? mesela arsenal olsun united olsun bunlar transfer yaparken menajerlermi buluyor o futbolcuları ?? özellikle genc futbolcuları transfer komiteleri buluyor getiriyorlar menajere menajer ikna olursa transfer işlerine baslıyorlar...

Scout olayı tamamen farklı bir durum.
Scout ekibi oyuncuları bulur, isimlerini hocaya verir, hoca da izler ve kararını verir.

Burak Sahin
26.10.2012, 23:52
Hoca yönetime Bamba tam aradigim stoper alin gelin demisse ben özür dileyecegim ayni sekilde hoca yönetime Emerson aradigimiz sol bek tam bize göre cech den kat be kat üstün demisse yine eyvallah, ki bunlar dogru olsa dahi adrian fiyaskosu tamamen Senol Hocanin vebalinedir, hala oynatmamakla bunun en büyük ispatidir.

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:00
Senin taktiginle cevap veriyorum :) ilk yumluyu anlattim nerde karsi savunma ????? veremiyormusun yoksa bak cok ayiplarim haa :)

"Yumlu bu takımın en yeteneksiz adamıdır" şeklinde yorum yapabilecek kadar derin futbol bilgisine sahip biriyle bunu tartışmaya gerek yok.. Kaldı ki yorum bana ait değil, sahibi de dünyanın (ya da takımın) en iyi stoperi olduğunu iddia etmemiş. Sen öyle lanse edip sonra dalga geçmişsin(!) kafana göre..

Evet, Ersun Yanal Onur'u kaç kere oynatmış?
Şenol Güneş Onur'u oynatırken Tolga sakat mıymış?

Cevap alalım?

Emrah KabuL
27.10.2012, 00:10
Onur'u transfer eden Ersun Yanal kaç kere oynatmış acaba?

Şenol Hoca Onur'u Trabzonspor kariyerinde ilk defa 11'de oynatırken Tolga sakat mıymış acaba?

Adrian'dan hocaya vuranlara karşı verilen Emerson ve Bamba gibi örneklere karşı "ya Henrique?" demek nedir?

Son olarak: insanların, yöneticilerin hatta Yönetim Kurulu üyesinin dediklerine "saçmalık" denilebilen bir ortamda hala istediklerimizi yazamıyoruz diyen çıkmaz herhalde? :)

Onur,Ersun Yanal döneminde ilk defa 11'de şans bulmuştur.

2007/08 sezonunun son 3 lig maçı ve Gençlerbirliği kupa maçı.

O sezon devre arasında transfer olmuştu Onur.

2.sezonda ise Tony Sylva'yı transfer ettirmiştir.

Tony Sylva Gaziantep maçıyla birlikte ilk 11'e girdiğinde sezon sonuna kadar oynanan 31 resmi maçın 23'ün de Onur ilk 18'e girmiştir.

Ayrıca Onur'un kariyerinde ki en önemli maç Ersun Yanal dönemin de ki Fenerbahçe maçıdır.

Futbolseverlerin büyük çoğunluğu Onur'u bu maçtan sonra tanımışlardı.

Şimdi gelelim Ersun Yanal'ın neden Sylva'yı transfer ettirdiğine.

Malum bu soruyu soracaksınız.

2008/09 sezonunda baştan aşağı yenilenen ve şampiyonluk süreci başlamıştır sloganıyla giriş yaptığımız bir sezon da elbette ki deneyimli bir kaleci transfer ettirmesi çok normal.

O sezon bu transferden ya da kaleci arayışımızdan memnun olmayan biri var mıydı ?

Peki Şenol Güneş ne tür bir ortam da formayı Onur'a teslim etti.

Broos'un 13 maçta 18 puan topladığı ve liderden tam 13 puan fark yenilen bir ortam da radikal kararlar alınarak kale Onur'a teslim edilmiştir.

Diyeceksiniz ki neden Tolga değil de Onur ?

Yukarı da yazdım zaten Ersun Yanal'da Sylva geldikten sonra 2.kaleci olarak Onur'u tercih etmiş.

Neyse sonuçta 2 tane aslan parçası kazandık..

Emeği geçen herkese teşekkürler demek düşer.

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:12
Onur,Ersun Yanal döneminde ilk defa 11'de şans bulmuştur.

2007/08 sezonunun son 3 lig maçı ve Gençlerbirliği kupa maçı.

O sezon devre arasında transfer olmuştu Onur.

2.sezonda ise Tony Sylva'yı transfer ettirmiştir.

Tony Sylva Gaziantep maçıyla birlikte ilk 11'e girdiğinde sezon sonuna kadar oynanan 31 resmi maçın 23'ün de Onur ilk 18'e girmiştir.

Ayrıca Onur'un kariyerinde ki en önemli maç Ersun Yanal dönemin de ki Fenerbahçe maçıdır.

Futbolseverlerin büyük çoğunluğu Onur'u bu maçtan sonra tanımışlardı.

Şimdi gelelim Ersun Yanal'ın neden Sylva'yı transfer ettirdiğine.

Malum bu soruyu soracaksınız.

2008/09 sezonunda baştan aşağı yenilenen ve şampiyonluk süreci başlamıştır sloganıyla giriş yaptığımız bir sezon da elbette ki deneyimli bir kaleci transfer ettirmesi çok normal.

O sezon bu transferden ya da kaleci arayışımızdan memnun olmayan biri var mıydı ?

Peki Şenol Güneş ne tür bir ortam da formayı Onur'a teslim etti.

Broos'un 13 maçta 18 puan topladığı ve liderden tam 13 puan fark yenilen bir ortam da radikal kararlar alınarak kale Onur'a teslim edilmiştir.

Diyeceksiniz ki neden Tolga değil de Onur ?

Yukarı da yazdım zaten Ersun Yanal'da Sylva geldikten sonra 2.kaleci olarak Onur'u tercih etmiş.

Neyse sonuçta 2 tane aslan parçası kazandık..

Emeği geçen herkese teşekkürler demek düşer.

Onur'a ilk kez düzenli olarak kaleyi veren (hem de Tolga yedek ve sağlıklı iken) Şenol Güneş'tir. Bu dediklerinizin hiçbiri bu gerçeği değiştirmiyor.

Yaşar
27.10.2012, 00:17
Onur'un düzenli oynamaya başladığı ilk maçı yanlış hatırlamıyor isem Broos gittikten sonra Ünal Karaman ile çıktığımız Eskişehirspor maçıydı.
Ardından oynanan Ankaragücü maçı Şenol Güneş'in ilk maçıydı.
Ve kalede yine Onur vardı.

Burak Sahin
27.10.2012, 00:18
"Yumlu bu takımın en yeteneksiz adamıdır" şeklinde yorum yapabilecek kadar derin futbol bilgisine sahip biriyle bunu tartışmaya gerek yok.. Kaldı ki yorum bana ait değil, sahibi de dünyanın (ya da takımın) en iyi stoperi olduğunu iddia etmemiş. Sen öyle lanse edip sonra dalga geçmişsin(!) kafana göre..

Cevap alalım?

Bu kadar kasmana gerek yok, 2+2=4 demek icinde matematik profesöre olmaya gerek var mi ? Yandasini satmayi sana yakistiramadim, madem onun yorumuyudu biraksaydin o cevap verseydi, yada bu sekilde isine gelmeyince o onun yorumu git ona sor demek gercekten biraz acziyetinin bir göstergesi, sana daha öncede dedim her mesaja karislik yazacam telasesindesin sonrada böyle durumlara düsüyorsun:) Evet öyle yumluyu anlattim sonrada dalgami gectim cünkü durum bu :) eger kaldiramiyorsan ya görmezden gel yada sende aynisini baskalarina yapma bu kadar basit. Senol Günes tamamen tolganin sakatligindan dolayi bu sene Onuru oynatmak mecburiyetinde kaldi, yoksa Onur hocanin dogru secimi falan degil, ha tolga kötü kaleci degil oda onur kadar basarili olmustur, Senol Günesin basinda bulundugu bu takimin 1. kalecisi Tolga Zengindir.

Emrah KabuL
27.10.2012, 00:18
Ayrıca Onur devre arasında transfer edildiğinde,

Tolga,Jefferson ve Ahmet Şahin gibi 3 kaleciye sahiptik.

Ersun Yanal,Onur geldikten sonra oynadığımız 17 resmi maçta 9 kez Onur'u ilk 18'e almış.

Yani Jefferson ve Ahmet Şahin'in ardından 4.kaleci olarak düşünülmemiş.

Emrah KabuL
27.10.2012, 00:22
Şenol Hoca Onur'u Trabzonspor kariyerinde ilk defa 11'de oynatırken

Onur'a ilk kez düzenli olarak kaleyi veren

Ama olmuyor ki..

Önce ilk defa oynatan diyorsunuz,

Daha sonra düzenli olarak diyorsunuz..

İkisi aynı anlamamı geliyor ? ?

Burak Sahin
27.10.2012, 00:24
Onur'a ilk kez düzenli olarak kaleyi veren (hem de Tolga yedek ve sağlıklı iken) Şenol Güneş'tir. Bu dediklerinizin hiçbiri bu gerçeği değiştirmiyor.

Yahu Senol Günes takimin basina geldiginde tolga neydi bizim icin ?????? Albatros Tolga mi, yoksa 6saray dan 40 metreden jeneriklik goller yiyen kumbara tolgami hangisiydi ????? Buna dosdogru cevap ver??????

Burak Sahin
27.10.2012, 00:25
Ama olmuyor ki..

Simdi Emrahcim sen bazi seyleri bilmiyorsun arkadas edit yapmayi unutmus ikisinden biri forum yönetici sifatiyla yaptigi görüsü digeride normal kendi görüsü :)

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:25
Bu kadar kasmana gerek yok, 2+2=4 demek icinde matematik profesöre olmaya gerek var mi ? Yandasini satmayi sana yakistiramadim, madem onun yorumuyudu biraksaydin o cevap verseydi, yada bu sekilde isine gelmeyince o onun yorumu git ona sor demek gercekten biraz acziyetinin bir göstergesi, sana daha öncede dedim her mesaja karislik yazacam telasesindesin sonrada böyle durumlara düsüyorsun:) Evet öyle yumluyu anlattim sonrada dalgami gectim cünkü durum bu :) eger kaldiramiyorsan ya görmezden gel yada sende aynisini baskalarina yapma bu kadar basit. Senol Günes tamamen tolganin sakatligindan dolayi bu sene Onuru oynatmak mecburiyetinde kaldi, yoksa Onur hocanin dogru secimi falan degil, ha tolga kötü kaleci degil oda onur kadar basarili olmustur, Senol Günesin basinda bulundugu bu takimin 1. kalecisi Tolga Zengindir.

O kadar anlatmışsın, seviyeni gösterip hakarete varan şeyler yazmışsın, hala "Onur'u ilk düzenli oynatanın kim olduğunu" yazamamışsın.. Hem de sana göre Şenol Hoca'nın ilk tercihi olan Tolga sağlıklı ve kadroda iken.. Zor geliyor biliyorum ezbere yazdığın şeyin yalan olması ama itiraf edebiliirsin.. Hadi bi gayret.. ;)

@Yaşar

Bir maç oynattı Ünal, doğrudur..

Ama Şenol Güneş hep oynattı.. Belki Ünal Hoca'nın da ilk ve düzenli tercihi Onur olurdu bu takımın hocası olsa.. Ama ne Broos'un ne de Ersun Yanal'ın düzenli ve ilk tercihi Onur değildi.. Onur'a sakatlanana kadar düzenli olarak forma veren (TS kariyerinde düzenli olarak forma veren ilk) teknik direktör Şenol Güneş'tir. Aksini sallayanlar olabilir, işi gırgır ve demagojiye vurup görmezden gelecekler bu bilgileri, sıkıntı yok ;)

Burak Sahin
27.10.2012, 00:29
O kadar anlatmışsın, seviyeni gösterip hakarete varan şeyler yazmışsın, hala "Onur'u ilk düzenli oynatanın kim olduğunu" yazamamışsın.. Hem de sana göre Şenol Hoca'nın ilk tercihi olan Tolga sağlıklı ve kadroda iken.. Zor geliyor biliyorum ezbere yazdığın şeyin yalan olması ama itiraf edebiliirsin.. Hadi bi gayret.. ;)

@Yaşar

Bir maç oynattı Ünal, doğrudur..

Ama Şenol Güneş hep oynattı.. Belki Ünal Hoca'nın da ilk ve düzenli tercihi Onur olurdu bu takımın hocası olsa.. Ama ne Broos'un ne de Ersun Yanal'ın düzenli ve ilk tercihi Onur değildi.. Onur'a sakatlanana kadar düzenli olarak forma veren (TS kariyerinde düzenli olarak forma veren ilk) teknik direktör Şenol Güneş'tir. Aksini sallayanlar olabilir, işi gırgır ve demagojiye vurup görmezden gelecekler bu bilgileri, sıkıntı yok ;)

Ya söyle bir durum var, eger mesajimda bir sikinti gördüysen raporla gerekeni forum yöneticileri halleder:) sen kendin bana diyorsun ilk senol hoca onuru oynatti diyorsun, sonrada düzenli oynatti diye kiviriyorsun sonrada baskasina zor geliyor biliyorum ezbere yaziyorsun diyorsun :) kimin yalanci oldugu ortaya cikdi mi????

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:30
Ama olmuyor ki..

Anlatmak istediğim "düzenli, kesintisiz, ilk tercih olarak oynatan" idi.. Zaten cevabını aradığımız da bu.. Bazı arkadaşlar mal bulmuş mağribi gibi seviniyor ama konuşulan konu bu zaten..

Yahu Senol Günes takimin basina geldiginde tolga neydi bizim icin ?????? Albatros Tolga mi, yoksa 6saray dan 40 metreden jeneriklik goller yiyen kumbara tolgami hangisiydi ????? Buna dosdogru cevap ver??????

Konumuz bu değil ki. Konumuz Onur'un Şenol Güneş'in doğru tercihlerinden biri olup olmaması..

Şenol Güneş geldiğinde Tony ya da Tolga ile devam etse, sezon sonu da Onur'u gönderse kimse bir şey diyemezdi. Ama o Onur'u oynattı ve sonraki sene yaşanan şampiyonluğun mimarlarından birisi oldu Onur.. İşin senin için kötü tarafı Şenol Hoca geldiğinde, senin tabirinle "kumbara" olan Tolga, Şenol Güneş yönetiminde geçen süreçte Onur sakatlandıktan sonra bir baktık ki panter olmuş.. Bunda da hocanın payı yoktur zaten :)

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:32
Ya söyle bir durum var, eger mesajimda bir sikinti gördüysen raporla gerekeni forum yöneticileri halleder:) sen kendin bana diyorsun ilk senol hoca onuru oynatti diyorsun, sonrada düzenli oynatti diye kiviriyorsun sonrada baskasina zor geliyor biliyorum ezbere yaziyorsun diyorsun :) kimin yalanci oldugu ortaya cikdi mi????

Şenol Hoca'dan önce oynadığı bir iki maç ile Şenol Hoca'nın gelmesi ve sakatlanana kadar muhtemelen 40 maç üst üste oynatması aynı değil mi?

Daha ne kadar düşeceksin bakalım :)

Burak Sahin
27.10.2012, 00:34
Anlatmak istediğim "düzenli, kesintisiz, ilk tercih olarak oynatan" idi.. Zaten cevabını aradığımız da bu.. Bazı arkadaşlar mal bulmuş mağribi gibi seviniyor ama konuşulan konu bu zaten..

Konumuz bu değil ki. Konumuz Onur'un Şenol Güneş'in doğru tercihlerinden biri olup olmaması..

Şenol Güneş geldiğinde Tony ya da Tolga ile devam etse, sezon sonu da Onur'u gönderse kimse bir şey diyemezdi. Ama o Onur'u oynattı ve sonraki sene yaşanan şampiyonluğun mimarlarından birisi oldu Onur.. İşin senin için kötü tarafı Şenol Hoca geldiğinde, senin tabirinle "kumbara" olan Tolga, Şenol Güneş yönetiminde geçen süreçte Onur sakatlandıktan sonra bir baktık ki panter olmuş.. Bunda da hocanın payı yoktur zaten :)

Konuyu ben actim istedigimi konusurum, sen aklinca sark kurnazligi yapiyorsun, yumluya da bir gecis yapalim ayip olmasin, yok ben mali arefe günü gecesi bulmustum zaten :)

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:36
Konuyu ben actim istedigimi konusurum, sen aklinca sark kurnazligi yapiyorsun, yumluya da bir gecis yapalim ayip olmasin, yok ben mali arefe günü gecesi bulmustum zaten :)

Konuyu sen açtın ve " Tolga sakatlanmasa Onuru da Ersun Yanal transfer etmistir zaten Tolga sakatlanmasa Onuru bu sene zor görürdük bunu yasadik gördük. " yazdın..

Ben de Şenol Güneş dışında onu düzenli oynatan yok dedim. Tolga sakat değilken Onur'u kesintisiz oynattı dedim.. Hala anlatıyorsun bir şeyler. :)

Burak Sahin
27.10.2012, 00:37
Şenol Hoca'dan önce oynadığı bir iki maç ile Şenol Hoca'nın gelmesi ve sakatlanana kadar muhtemelen 40 maç üst üste oynatması aynı değil mi?

31 macda 23 mac = 1-2 mac :) pardon kimdi daha cok düsen :) bir el atalimda kurturlsun.

Yaşar
27.10.2012, 00:39
Mübarek bayram günü birbirinizle daha seviyeli konuşsanız @Burak @Mollasalihoğlu.

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:41
31 macda 23 mac = 1-2 mac :) pardon kimdi daha cok düsen :) bir el atalimda kurturlsun.

Hangi 31 maçta 23 maç pardon?

Emrah KabuL
27.10.2012, 00:42

Cevap alalım?

Benim temennim de Onur'a yatırım yapmamız yönünde.. Tolga da Süper Lig'de bir takım bulacaktır kendisine..

Biraz nostalji yapayım dedim şansa bak bu mesajınıza rastladım.

Sizin ki yine iyi..

O dönemler Tolga için öyle bir yorumlar yapılmış ki inanın fazla duramadım sayfa da ve çıktım.. o derece yani.

Neyse.

Şu durumda halen daha Şenol Güneş Onur'u oynatırken Tolga sakat mıymış diye sorabilecek misiniz ?

Baksana siz bile Tolga için Süper lig de herhangi bir takıma gönderilebilir demişsiniz.

Yani Şenol Güneş'in Tolga'nın yerine gelecek vaadeden Onur'a formayı teslim etmesi çok da kabiliyet isteyen,enteresan bir durum değil hani.

Emrah KabuL
27.10.2012, 00:45
Şöyle oluyor ki :)

O dönem Broos'un yerine takımın başına babam gelseydi,

Onur'u,Tolga'ya tercih ederdi yani.

Sizde 2 sene önce ki bir mesajınız da bunu dolaylı yoldan da olsa bile belirtmişsiniz zaten.

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:45
Biraz nostalji yapayım dedim şansa bak bu mesajınıza rastladım.

Sizin ki yine iyi..

O dönemler Tolga için öyle bir yorumlar yapılmış ki inanın fazla duramadım sayfa da ve çıktım.. o derece yani.

Neyse.

Şu durumda halen daha Şenol Güneş Onur'u oynatırken Tolga sakat mıymış diye sorabilecek misiniz ?

Baksana siz bile Tolga için Süper lig de herhangi bir takıma gönderilebilir demişsiniz.

Yani Şenol Güneş'in Tolga'nın yerine gelecek vaadeden Onur'a formayı teslim etmesi çok da kabiliyet isteyen,enteresan bir durum değil hani.

Siz konunun farkında değilsiniz. Arkadaş "olga sakatlanmasa Onuru da Ersun Yanal transfer etmistir zaten Tolga sakatlanmasa Onuru bu sene zor görürdük bunu yasadik gördük." dedi.

Kadroda Tony ve Tolga varken hoca kaleyi Onur'a verdi mi? Verdi ise arkadaşın dediğinin bir geçerliliği var mı?

(Bane hala Onur'un daha iyi kaleci olduğunu söylüyorum zaten o tarihte yazdığım geçerli)

Burak Sahin
27.10.2012, 00:47
Mübarek bayram günü birbirinizle daha seviyeli konuşsanız @Burak @Mollasalihoğlu.

Neyse gecenki gibi büyüklük bende kalsin, hadi herkese hayirli geceler kusura bakma metin abi bayram bayram kalbini kirdiysam....

Emrah KabuL
27.10.2012, 00:47
Neyse benden bu kadar..

Kalın sağlıcakla :)

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:49
Neyse gecenki gibi büyüklük bende kalsin, hadi herkese hayirli geceler kusura bakma metin abi bayram bayram kalbini kirdiysam....

Bu ayakları geç Burak.. Her mesajında terbiyesizlik yapıyorsun neredeyse.. Kabul etmiyorum özrünü..

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 00:59

2009/2010 sezonunda Şenol Güneş geldiğinde kalan 20 lig maçının 20'sinde de Onur'u oynattı.

Oynanan ve kazanılan Türkiye Kupası maçlarda da 9 maçın 8'inde Onur'u oynattı, final dahil. (Sadece Orduspor ile oynanan maçta Tolga'yı oynatmış)

Süper Kupa finalinde de kalede Onur..

Yani 2009/2010'da Şenol Güneş ile çıkılan 30 maçın (2'si kupa finali) 29'unda Onur oynamış.

2010/2011'de ise, sakatlandığı Kasımpaşa maçında kadar lig maçlarının hepsinde Onur var. 20 maçın tamamı yani.

Onur sakatlanana kadar oynanan 4 kupa maçının 3'ünde kalede Tolga var, İnönü'de ise kalede Onur varmış.

Yani 24 maçın 23'ü..

Toplarsak Şenol Hoca'nın gelişinden Onur'un sakatlanmasına kadar oynanan 59 maçın 55'inde kalede Onur varmış.

55/59.. :) kimmiş düşen?

Haaaaa, 18'e girmek ile oynamayı bir tutacaksak, bana kıvırıyorsun diyen arkadaş ne yapmış olur, kendisi koyar onun adını da, kolay kullanıyor böyle tabirleri zira..

DEEP BLUE
27.10.2012, 03:48
Beceremediğini düşündüğünüz işte dünya çapında otorite kurumlardan tescil edilmiş başarıları var adamın ama onlar "geçmiş"...
Son üç yılda kazanılmış 3 kupa var; onlar "hazıra konmak"...
Burak Yılmaz, Onur Kıvrak, Selçuk İnan, Zeki Yavru,Yumlu, Bamba, Emerson v.b. gibi doğru seçimler var ama "Adrian"...

Şenol Güneş'e yetersiz diyebilmek için çok büyük öz güven ve ciddi bir alt yapı gerekir bence.
Yaptığınız demagojide ters kontra diye tabir edilen şey.
Size söylenilenden karşınızdakinin söylemediği bir şeyi fikri imiş gibi göstermeye çalışmak.
İyi deneme.
Ama yaşınız doğruysa daha sıkı çalışmalısınız zira ancak lise münazarasında falan işe yarar bu.

Neyse o kadar net ön yargılarınız var ki, kırılabileceğini sanmıyorum.
Fikr-i sabit ile mesaiden de zevk almıyorum...

Allaha şükür yönetimimiz de benim gibi düşünüyor.
Şu yönetimin takdir ettiğim yönü de budur.
Ders almışlar yeterince Hugo Broos döneminden.
Aynı hataya defalarca düşmenin anlamı yok diyorlar.
Güneş ile devam ediyorlar.

Kendinizi ayıklamak yerine ön yargılarınızdan kurtulup objektif değerlendirmeler yaparsanız bence daha şık olur.
Naçizane tavsiyem budur sizi şereflendiren yeterli taraftar grubunun mensubu(!) olarak... :)

Hani değeceğine inansam oturup ciddi ciddi cevap yazarım size de, gerek yok. Neresini tutsan elde kalacak fikr-i perişan manzumesi... Bu arada, Onur ve Selçuk İnan'ı, "dahi" hocamız aldırmıştı değil mi? Başka sorum yok hakim bey.(pişmiş kelle işareti koymuyorum, dersinize iyi çalışın da demiyorum, yaşım gerçek zira)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.10.2012, 03:53
Hani değeceğine inansam oturup ciddi ciddi cevap yazarım size de, gerek yok. Neresini tutsan elde kalacak fikr-i perişan manzumesi... Bu arada, Onur ve Selçuk İnan'ı dahi hocamız aldırmıştı değil mi? Başka sorum yok hakim bey.(pişmiş kelle işareti koymuyorum, dersinize iyi çalışın da demiyorum, yaşım gerçek zira)

Sizden makul bir cevap alabileceğimi hiç sanmadım zaten.
Bu yaşta okuduğunuzu anlayamayacağınızı da sanmıyorum. Zira "fikr-i perişan manzumesi" yazabilecek durumdasınız.
O yüzden açıklamaya mahal yok.

İnadınız kör etmiş gözünüzü.

Hakimi bilmem de Güneş'in sizden alacağı çok birikiyor.
Kul hakkı minvalinden.
Allah yardımcınız olsun.

DEEP BLUE
27.10.2012, 04:34
Sizden makul bir cevap alabileceğimi hiç sanmadım zaten.
Bu yaşta okuduğunuzu anlayamayacağınızı da sanmıyorum. Zira "fikr-i perişan manzumesi" yazabilecek durumdasınız.
O yüzden açıklamaya mahal yok.

İnadınız kör etmiş gözünüzü.

Hakimi bilmem de Güneş'in sizden alacağı çok birikiyor.
Kul hakkı minvalinden.
Allah yardımcınız olsun.

Yaşlıyız, körüz, inatçıyız, okuduğumuzu anlayamayız, makul değiliz ve kul hakkı yeriz... Eh, 8 satırlık bir fikr-i perişan içine ancak bu kadar fikr-i izan konulabilirdi, tebrik ediyorum. BMN Yönetim Kurulu seçimi için gerekli olan en üst düzey kriterlerin ne olduğu konusunda net bir bir fikre kavuştuk, eksik olmayınız efendim.

En az ellinci defadır karşı karşıya kalıyoruz aynı şeyle. Çok da önemli değil gerçi... Yumlu, Yavru, doğru tercihleri minvalinden dem vuran bir "genç" kardeşimizin, bu konuda da doğru tercih yapmasını beklemek saflık olurdu zaten.

Bununla birlikte, teknik adam uğruna Allahın adalet bekçisi edasıyla kör gözlerimize vurgu yapmasına, Metin Şentürk'ün ehliyet sınavındaki kurul üyesi babından güler geçeriz de, şu Selçuk İnan doğru tercihi meselesinin akibetini merak ederiz. Hani şu kimsenin tanımadığı bilmediği(!) Selçuk İnan... Trabzonspor'a verildiği için teknik direktörü istifa eden kimsenin tanımadığı(!) 20 yaşındaki Onur konusuna hiç girmeyelim zaten. Tarihin en pahalı transferinin yapıldığı sezon, kaleyi tek başına bu çocuğa emanet etmesi beklenen hocayı da saygıyla analım. Hani şu tek sezonluk kredisi bile olmayan, daha ilk sezonunda Sivas'a yenildi diye kovulan, başında "Demokles kılıcıyla" başarı(sızlık) beklenen gerçek mimarı yani. Adalet önce bunu gerektirir, bazılarının işine gelmese de...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.10.2012, 04:51
Eh, yaşımız da olmasa, neyimizle alay edecektiniz bilmiyorum. En az ellinci defadır karşı karşıya kalıyoruz aynı şeyle. Çok da önemli değil gerçi... Yumlu, Yavru, doğru tercihleri minvalinden dem vuran bir "genç" kardeşimizin, bu konuda da doğru tercih yapmasını beklemek saflık olurdu zaten.

Üstelik, teknik adam uğruna Allahın adalet bekçisi edasıyla kör gözlerimize vurgu yapmasına, Metin Şentürk'ün ehliyet sınavındaki kurul üyesi babından güler geçeriz de, şu Selçuk İnan doğru tercihi meselesinin akibetini merak ederiz. Hani şu kimsenin tanımadığı bilmediği(!) Selçuk İnan... Trabzonspor'a verildiği için teknik direktörü istifa eden kimsenin tanımadığı(!) 20 yaşındaki Onur konusuna hiç girmeyelim zaten. Tarihin en pahalı transferinin yapıldığı sezon, kaleyi tek başına bu çocuğa emanet etmesi beklenen hocayı da saygıyla analım. Hani şu tek sezonluk kredisi bile olmayan, daha ilk sezonunda Sivas'a yenildi diye kovulan, başında "Demokles kılıcıyla" başarı(sızlık) beklenen gerçek mimarı yani. Adalet önce bunu gerektirir, bazılarının işine gelmese de...

Öncelikle yaşınızla alay edecek yaşta değilim.
Kendi çapımda ben de dinozorlardan sayılırım. Ama alındıysanız kusura bakmayın zira orada bahsi geçen konu kapasitenizin görmezden geldiklerinizi algılamama ihtimaline imkan vermeyeceği yönündeydi.,

Söylediklerime/yazdıklarıma alt yazı geçmeyi sevmem ama mecbur bırakıyorsunuz.

Şimdi üşenmez tek tek cevap verirdim ithamlarınıza ama Metin zaten detaylıca yazmış tüm bunların cevabını;
dolayısıyla size yine dini bir done ile cevap vereceğim ki yapılanı tekrar gafletine düşmeyelim, zaman en kıymetli kaynakken...

"Oku" diyorum sadece...
İlk ayette denildiği gibi...

Ama çok da umutlu değilim; dediğim gibi görüyorsunuz zaten ama neden bilmiyorum inat ediyorsunuz.

Tercih sizin ama kimsenin susup da "eyvallah" etmesini beklemeyin.

Zira haksızlıklar karşısında susacak değiliz.

DEEP BLUE
27.10.2012, 05:09
Öncelikle yaþýnýzla alay edecek yaþta deðilim.
Kendi çapýmda ben de dinozorlardan sayýlýrým. Ama alýndýysanýz kusura bakmayýn zira orada bahsi geçen konu kapasitenizin görmezden geldiklerinizi algýlamama ihtimaline imkan vermeyeceði yönündeydi.,

Söylediklerime/yazdýklarýma alt yazý geçmeyi sevmem ama mecbur býrakýyorsunuz.

Þimdi üþenmez tek tek cevap verirdim ithamlarýnýza ama Metin zaten detaylýca yazmýþ tüm bunlarýn cevabýný;
dolayýsýyla size yine dini bir done ile cevap vereceðim ki yapýlaný tekrar gafletine düþmeyelim, zaman en kýymetli kaynakken...

"Oku" diyorum sadece...
Ýlk ayette denildiði gibi...

Ama çok da umutlu deðilim; dediðim gibi görüyorsunuz zaten ama neden bilmiyorum inat ediyorsunuz.

Tercih sizin ama kimsenin susup da "eyvallah" etmesini beklemeyin.

Zira haksýzlýklar karþýsýnda susacak deðiliz.

Þu sýk kullandýðýnýz "dini motifler", soyadýnýzýn verdiði bir mecburiyet ise buna saygý duyarým. Ancak, milyonlarca insanýn yorum yapabildiði bir konuda, "tek bir doðruya" itelenip, bunu da bazen kör olup göremediðimiz, bazen de kör olmayýp görmek istemediðimiz formundaki çeliþki yumaðý içinde salýnýp durmanýz konusunu düþünmek lazým. Haksızlıklar karşısında susacak degiliz! derken, ABD 6. filosunu denize döken yeşil parkalı yurtsever edanızı anlayacak kadar "yaşayan beyin hücresine" sahip olmakla beraber, eyvallah etmenizi bekliyor olduğum iddianızdaki gerçeklik payının, rahmetli dedemin Guatamala maliye Bakaný olma ihtimali kadar bile olmadığının altını çizmek istiyorum efendim. Yine de sabahýn bu saatinde muhatap kabul ettiðiniz için teþekkür ediyorum.

Son söz; hocamýz yetersizdir.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.10.2012, 05:26
Öncelikle siz mesajınızı değiştirdiğinizde alıntılanan yerlerde değişmediğini
dolayısıyla size verilen cevaptan sonra ekleme-çıkarma yapmanız durumunda dikkatli okuyucuların fark edeceğine dikkatinizi çekerim.
Dini motifler kesinlikle zaruri değil aksine şahsi tercihim.
Rahatsız olduysanız kullanmayız.

BMN Yönetim Kurulu'nu konuya neden -sonradan- dahil ettiniz anlamadım zira ben bu konu ile ilgili tek satır yazmadım, ima etmedim, ileri sürmedim. Fakat konuyla ilgili bir şikayetiniz varsa BMN kurallarının tümü, tüm BMN üyeleri için geçerli, isterseniz rapor edebilir ya da doğrudan şikayet de edebilirsiniz. Kusurumuz olursa bedelini öderiz.

Metin'in cevaplarında oldukça somut ve matematiksel veriler varken sizin benim Yönetim Kurulu üyeliğime getirmenizi anlayamadım.
Verecek rasyonel bir cevabınız yoksa susma hakkınızı kullanabilirsiniz naçizane tavsiye olarak belirtiyorum.

Bu arada "fikr-i izan" komik olmuş yaptığınız düzeltmede; bence düzeltin zira anlayış fikri gibi bir anlam çıkıyor.

Tek doğruya itelenmeniz hususunu Şenol Güneş konusunda söylüyorsanız gerçekten dedeniz Guatemala Maliye Bakanı olabilir bence.

Çelişki yumağı dediğiniz şey matematiksel veriler ve somut gerçekler karşısında konuyu mevzusu geçmeyen başka limanlara çekmek gibi bir şey mi acaba; örneğin BMN YK üyeliği kriterleri gibi??

Daha önce de söylediğim gibi eğer somut bir veriniz yoksa, makul alternatifleriniz yoksa kusura bakmayın sizin "hocamız yetersizdir" demeniz ile Guatemala'nın cari açığı hakkında fikir beyan etmeniz arasında kıymet açısından bir fark göremiyorum.
Zira her ikisinde de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuz izlenimi hasıl oluyor.
Ne demişler 'Göz var "izan" var'

Son söz:
Hocamız 2002 yılı "UEFA Yılın Takımı Teknik Direktörü" ödülü sahibidir...
Yani ya UEFA yanılıyor ya siz...

macuka
27.10.2012, 05:35
burda Onur Tolga tartismalari olmus guzel de olmus.

Onur u veya Tolgayi kim kaleye gecirmis cok onemli degil. Onemli olan ne yaptiklari. ikiside basarili olmuslar. Ne guzel. Senol Gunes ile ilgili bunun ustunden tartismak garip bence. Sahsi fikrim Tolga onur dan daha derli toplu kaleci, ama Onur da cok heyecenli ve oyunun icinde bir kaleci. Sorunumuz olmayan tek bolge.

Mustafa Yumlu konusu, bence bank asya futbolcusu. Hemserilik kontenjanindan verilen %10 ile kadroya girebiliyor.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.10.2012, 05:37
Hatırlatma baabında:
Halen UEFA sitesinde görebilirsiniz....

http://b1210.hizliresim.com/12/v/fb9jy.jpg

DEEP BLUE
27.10.2012, 06:21
Öncelikle siz mesajınızı değiştirdiğinizde alıntılanan yerlerde değişmediğini
dolayısıyla size verilen cevaptan sonra ekleme-çıkarma yapmanız durumunda dikkatli okuyucuların fark edeceğine dikkatinizi çekerim.
Dini motifler kesinlikle zaruri değil aksine şahsi tercihim.
Rahatsız olduysanız kullanmayız.

BMN Yönetim Kurulu'nu konuya neden -sonradan- dahil ettiniz anlamadım zira ben bu konu ile ilgili tek satır yazmadım, ima etmedim, ileri sürmedim. Fakat konuyla ilgili bir şikayetiniz varsa BMN kurallarının tümü, tüm BMN üyeleri için geçerli, isterseniz rapor edebilir ya da doğrudan şikayet de edebilirsiniz. Kusurumuz olursa bedelini öderiz.

Metin'in cevaplarında oldukça somut ve matematiksel veriler varken sizin benim Yönetim Kurulu üyeliğime getirmenizi anlayamadım.
Verecek rasyonel bir cevabınız yoksa susma hakkınızı kullanabilirsiniz naçizane tavsiye olarak belirtiyorum.

Bu arada "fikr-i izan" komik olmuş yaptığınız düzeltmede; bence düzeltin zira anlayış fikri gibi bir anlam çıkıyor.

Tek doğruya itelenmeniz hususunu Şenol Güneş konusunda söylüyorsanız gerçekten dedeniz Guatemala Maliye Bakanı olabilir bence.

Çelişki yumağı dediğiniz şey matematiksel veriler ve somut gerçekler karşısında konuyu mevzusu geçmeyen başka limanlara çekmek gibi bir şey mi acaba; örneğin BMN YK üyeliği kriterleri gibi??

Daha önce de söylediğim gibi eğer somut bir veriniz yoksa, makul alternatifleriniz yoksa kusura bakmayın sizin "hocamız yetersizdir" demeniz ile Guatemala'nın cari açığı hakkında fikir beyan etmeniz arasında kıymet açısından bir fark göremiyorum.
Zira her ikisinde de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuz izlenimi hasıl oluyor.
Ne demişler 'Göz var "izan" var'

Son söz:
Hocamız 2002 yılı "UEFA Yılın Takımı Teknik Direktörü" ödülü sahibidir...
Yani ya UEFA yanılıyor ya siz...

Bakalım daha neler görecek bu gözler. Dini motiflerden rahatsız olduğumuz yemlemesiyle, kendince belaltı vurmaya kalkan, farklı görüş beyan ettiğimiz için susmamızı öğütleyen bir yönetici profili... Bunlara da tamam, ancak "fikr-i izan" deyimini "anlayış fikri" diye Türkçeleştirip komik olduğumuzu iddia eden kardeşimizin ciddiyetine inanmak hususunda, gülmekle dehşete kapılmak arasında gidip geliyoruz. Gerçi komedi de ciddi bir iştir ya neyse. Biz " edeb ya hu " diyerek geçelim.

Futbolda matematikle kafayı bozmuş matematik profesörlerine, en başarılı teknik direktörümüz Ahmet Özen'dir saptamasını da yaptıktan sonra UEFA'ya geçelim. Sabahın bu saatinde yapılabilecek en iyi şey UEFA'ya selam göndermek olurdu zaten. Meşhur UEFA, hani şu şike şampiyonluğuna ses çıkarmayan, her tür namussuzlukla çalınan kupanın hırsız deposunda mahsur kalışına, öküz trene bakar gibi bakan UEFA... Konu teknik direktör olunca nasıl da kıymetli oluyor degil mi? Bu ikiyüzlülüğün gözü kör olsun. Standart Fikir Cumhuriyetinde YK üyesi olmak yerine, ruhlar aleminde maliye bakanı olmak evladır, bu nedenle yukarıdaki resme bakıp bakıp çay demleyin deyip soralım: Bu sitenin girişinde," 2010-2011 sezonu Şampiyonu Trabzonspor" yazıyor. Bu sitenin YK üyesi olarak, siz mi yanılıyorsunuz UEFA'mı?

Not: Rica etsem, "gönül koymak" deyiminin açılımını yapar mısınız.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.10.2012, 06:36
Bakalım daha neler görecek bu gözler. Dini motiflerden rahatsız olduğumuz yemlemesiyle, kendince belaltı vurmaya kalkan, farklı görüş beyan ettiğimiz için susmamızı öğütleyen bir yönetici profili... Bunlara da tamam, ancak "fikr-i izan" deyimini "anlayış fikri" diye Türkçeleştirip komik olduğumuzu iddia eden kardeşimizin ciddiyetine inanmak hususunda, gülmekle dehşete kapılmak arasında gidip geliyoruz. Gerçi komedi de ciddi bir iştir ya neyse. Biz " edeb ya hu " diyerek geçelim.

Sabahın bu saatinde yapılabilecek en iyi şey UEFA'ya selam göndermek olur. Biz de bunu yapalım, hani şu şike şampiyonluğuna ses çıkarmayan, her tür namussuzlukla çalınan kupanın hırsız deposunda mahsur kalışına, öküz trene bakar gibi bakan UEFA. Konu teknik direktör olunca nasıl da kıymetli oluyor degil mi? Bu ikiyüzlülüğün gözü kör olsun. Standart Fikir Cumhuriyetinde YK üyesi olmak yerine, ruhlar aleminde maliye bakanı olmak evladır, bu nedenle yukarıdaki resme bakıp bakıp çay demleyin deyip susalım.

Not: Rica etsem, "gönül koymak" deyiminin açılımını yapar mısınız.

Şimdi de UEFA'nın yetersizliklerinden bahsettiğinize göre; ki yaşınız da tutuyor sanırım siz ya Platini'siniz ya da Meşhur Trabzonspor dostu Infantino...

İkiyüzlülük konusunda tecrübeli değiliz, cevabını aldıktan sonra soruyu/konuyu değiştirmek gibi bir şey mi?
Konu nereden YK'ya saplandı halen anlamış değilim; başlık Şenol Güneş ve ben siz açana kadar bu konuya hiç dem vurmadım. Ama elinizde somut veri olmayınca konu YK'ya da gelir, çay demlemeye de gelir, UEFA'nın yetersizliğine de, Guatemala'ya da...

İzan konusuna hiç girmeseymişiz daha iyimiş ama bana fikr-i izan sahibi diyerek iltifat ediyorsunuz;
yani sizin tekrarınızdan sonra kendimden şüpheye düşüp TDK'dan tekrar kontrol ettim ama şimdi konu TDK'nın da yetersizliğine gelir diye korkuyorum...

İnadınızın düştüğü 'komik' durum karşısında kesinlikle "laz damarı" sahibi olduğunuz kanaatine vardım.

Yazdıklarınız içerisinde katıldığım bir husus varsa o da "edeb ya hu" kısmıdır ki bu da kimsenin susmasını salık vermememize rağmen üzerimize yaftalama çalışmalarınızdaki ısrara binaen düşünüyorum.

Tek ricamı görmezden gelip "susturucu" muamelesi yapıyorsunuz ya güceniyorum.

Yani size susmanızı değil; verecek rasyonel bir cevabınız yoksa susmanızı, kaldı ki onu da tavsiye niteliğinde öneriyorum.

Deyimi de açıklardım ama niyetiniz üzüm yemek olsaydı...

Neyse ki susma kararınızda bir beis görmüyorum.

Hayırlı sabahlar...

EK: (yine sonradan mesaj değiştiğinden..)
Sitenin girişinde yazan doğrudur.
"2010-2011 sezonu Şampiyonu Trabzonspor" dur.
Bu yüzden UEFA nezdinde mücadelemize devam ediyoruz;
Bu yüzden CAS'ta hakkımızı arıyoruz.
UEFA'nın hatalarının tümüne de sahip çıkacak değiliz ama bu da asla
Şenol Güneş'in dünya futbol tarihine 2002 yılının teknik adamı olarak geçtiği gerçeğini değiştirmez.
Ha Güneş'in bu konuda "şike" benzeri birşey yaptığını düşünüyorsanız o daha da vahim bir durumdur...

Şenol Güneş Del Bosque'den sonra ve Mourinho'dan önce UEFA tarafından yılın teknik adamı seçilmiştir.
Buna da gölge düşürmeye çalışan bir Trabzonspor'luya da tek söyleyeceğim:
"Edeb ya hu" olur....

http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-snc6/s480x480/205244_421028551263973_1059675449_n.jpg

DEEP BLUE
27.10.2012, 06:55
Şimdi de UEFA'nın yetersizliklerinden bahsettiğinize göre; ki yaşınız da tutuyor sanırım siz ya Platini'siniz ya da Meşhur Trabzonspor dostu Infantino...

İkiyüzlülük konusunda tecrübeli değiliz, cevabını aldıktan sonra soruyu/konuyu değiştirmek gibi bir şey mi?
Konu nereden YK'ya saplandı halen anlamış değilim; başlık Şenol Güneş ve ben siz açana kadar bu konuya hiç dem vurmadım. Ama elinizde somut veri olmayınca konu YK'ya da gelir, çay demlemeye de gelir, UEFA'nın yetersizliğine de, Guatemala'ya da...

İzan konusuna hiç girmeseymişiz daha iyimiş ama bana fikr-i izan sahibi diyerek iltifat ediyorsunuz;
yani sizin tekrarınızdan sonra kendimden şüpheye düşüp TDK'dan tekrar kontrol ettim ama şimdi konu TDK'nın da yetersizliğine gelir diye korkuyorum...

İnadınızın düştüğü 'komik' durum karşısında kesinlikle "laz damarı" sahibi olduğunuz kanaatine vardım.

Yazdıklarınız içerisinde katıldığım bir husus varsa o da "edeb ya hu" kısmıdır ki bu da kimsenin susmasını salık vermememize rağmen üzerimize yaftalama çalışmalarınızdaki ısrara binaen düşünüyorum.

Tek ricamı görmezden gelip "susturucu" muamelesi yapıyorsunuz ya güceniyorum.

Yani size susmanızı değil; verecek rasyonel bir cevabınız yoksa susmanızı, kaldı ki onu da tavsiye niteliğinde öneriyorum.

Deyimi de açıklardım ama niyetiniz üzüm yemek olsaydı...

Neyse ki susma kararınızda bir beis görmüyorum.

Hayırlı sabahlar...

EK: (yine sonradan mesaj değiştiğinden..)
Sitenin girişinde yazan doğrudur.
"2010-2011 sezonu Şampiyonu Trabzonspor" dur.
Bu yüzden UEFA nezdinde mücadelemize devam ediyoruz;
Bu yüzden CAS'ta hakkımızı arıyoruz.
UEFA'nın hatalarının tümüne de sahip çıkacak değiliz ama bu da asla
Şenol Güneş'in dünya futbol tarihine 2002 yılının teknik adamı olarak geçtiği gerçeğini değiştirmez.
Ha Güneş'in bu konuda "şike" benzeri birşey yaptığını düşünüyorsanız o daha da vahim bir durumdur...

Şenol Güneş Del Bosque'den sonra ve Mourinho'dan önce UEFA tarafından yılın teknik adamı seçilmiştir.
Buna da gölge düşürmeye çalışan bir Trabzonspor'luya da tek söyleyeceğim:
"Edeb ya hu" olur....

http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-snc6/s480x480/205244_421028551263973_1059675449_n.jpg

Birincisi, korkmayınız, ne Platini'yim, ne de Infantino. Şalpazar'lı Ümit'im sadece.

İkincisi, U dönüşleri asla başlangıç noktasına götürmez. Bunu becerebilmek için O dönüşü yapmak gerekir ki, fazla yuvarlaktır, sizi bozabilir. Allah TDK'dan razı olsun. Sabahın ilk ışıklarını sözlük peşinde geçirmenize sebep oldugum için affınıza sığınıyorum efendim. Siz UEFA sitelerinde ve TDK sayfalarında gezedurun, ben de uyuyayım artık. Size de hayırlı geceler.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
27.10.2012, 07:00
Korkmayın derken neyi kastediyorsunuz anlamadım, keşke Platini olsaydınız da futboldan konuşsaydık; sizin ham inadınızdan daha keyifli olurdu eminim muhabbet..

Madden uykuya zihenen ise tam tersine ihtiyacınız olduğu malum;
okuduklarınızda dönüşler görmeye başladığınıza göre çoktan düşler alemine dalmışsınız bile.
Ama tavsiyeleriniz kaydettim, zira tecrübenin kıymetini bilirim.

Yine somut ve rasyonel bir cevap göremediğim için bu saate kadar harcadığım emeklerden dolayı affedemiyorum sizi,
siz de benim kusuruma bakmayın. Benimki de bir umut işte...

Allah rahatlık versin.

DEEP BLUE
27.10.2012, 07:17
Korkmayın derken neyi kastediyorsunuz anlamadım, keşke Platini olsaydınız da futboldan konuşsaydık; sizin ham inadınızdan daha keyifli olurdu eminim muhabbet..

Madden uykuya zihenen ise tam tersine ihtiyacınız olduğu malum;
okuduklarınızda dönüşler görmeye başladığınıza göre çoktan düşler alemine dalmışsınız bile.
Ama tavsiyeleriniz kaydettim, zira tecrübenin kıymetini bilirim.

Yine somut ve rasyonel bir cevap göremediğim için bu saate kadar harcadığım emeklerden dolayı affedemiyorum sizi,
siz de benim kusuruma bakmayın. Benimki de bir umut işte...

Allah rahatlık versin.

Ben sizi affediyorum. Sayenizde yaşımdan ham inadıma, irrasyonel oluşumdan, düşler aleminde olduğuma, TDK hizmetlerinden İtalyan veya Fransız olabileceğime, Şenol Güneş'in şike yapmış olabilecegi konusunda benim bile farketmedigim gizli hisler yaşıyor olabileceğime kadar, bir çok şey öğrendim. Kendimi tanıdım. Bi ferahlık geldi ki sormayın.

Futbol mu? Onu boşverin. Hoca transfer yapamıyor, inisiyatif kullanmıyor, oyunu okuyamıyor, korkak futbol oynatıyor diyebilen bir muhalif, UEFA sayfalarından 10 yıl öncenin fotolarını koyan bir istatistik-matematik uzmanıyla ne konuşabilir ki? Sahi, Ahmet Özen demiştik, öylece kaldı valla.

Fatih
27.10.2012, 10:15
Şenol Güneş eleştirilince neden eski defterler açılıyor anlamış değilim ki kendi de oynattığı futboldan pek memnun değil.Şu takım iki sezondur gram futbol oynamıyorsa bunun sorumlusu hocadır bu başarısızlığı geçmişte kazandığı kupalarla aldığı Dünya 3.lükleriyle örtülemez.

DEEP BLUE
27.10.2012, 10:23
Şenol Güneş eleştirilince neden eski defterler açılıyor anlamış değilim ki kendi de oynattığı futboldan pek memnun değil.Şu takım iki sezondur gram futbol oynamıyorsa bunun sorumlusu hocadır bu başarısızlığı geçmişte kazandığı kupalarla aldığı Dünya 3.lükleriyle örtülemez.

Kazara Brezilya'yı yense ne yapacaktık bilmiyorum. Bu kadar krediyi devlet devlete açmaz. İlginç, izliyoruz bakalım.

Serdær
27.10.2012, 10:36
2010-2011 sezonu şampiyonluğumuz büyük payını Ersun Yanal teslim etmek zorundayız.

Kadroyu,omurgayı onun istemiş olduğu oyuncular ve oyun yapısıyla kazandık.

Fakat ne yazık ki bunları da göremez olduk..

Hüseyin Başoğlu
27.10.2012, 10:49
2010-2011 sezonu şampiyonluğumuz büyük payını Ersun Yanal teslim etmek zorundayız.

onur-tolga-egemen-cale-engin-selcuk-colman-burak-umut-serkan-yattara-giray-alanzinho-glovacki-jaja-hadi bide teofilo de bu kadroya...

şimdi bana göre ersun yanalın bize kazandırdığı oyuncular selçuk-egemen-alanzinho..

şimdi gece bir arkadas yazmıs tabiki onuru tercih edicekti biz sampiyonluk senesi haric tolgayı albatros olarakmı biliyorduk die şimdi bana göre onur ve tolgayı şenol güneş kazanmıstır o geldikten sonra 2 kalecininde performans artışı ortada....colmanı teofiloyu jajayı glowackiyi sadri başkan buldu yattara serkan umut zaten vardı ersundan önce...engini egemeni burakı bana göre şenol hoca kazanmıstır adamlardaki gelişmeler ortada şenol hoca ile birlikte ersun yanal zamanında egemen ne idiki ?? şimdi geriye kaldı selçuk ve alanzinho 2 kişi ile omurga oluşturmussa ben ne diyebilirimki...

DEEP BLUE
27.10.2012, 11:00

Kesinlikle dogru. Bizi kör olmakla itham eden zihniyet, kendi gözlerindeki perdeyi kaldırsın önce. Ne şartlarda bitirdiler Ersun hocayı. Neyse gün gelir bunları da konusuruz.

bahadır2561
27.10.2012, 11:23
2009-2010 sezonunda zaten ligde bi iddiamız yoktu
Şenol Güneş takımın başına geldğinde Onur'u oynatmaktan başka çaresi yoktu
Zira kimse niye Onur'u oynatıyorsun diye kıyameti koparmayacaktı
O zamanlar Tolga'nın performansı sıfıra yakındı,Onur'u oynatması farzdı
Onur'umuzu Trabzonsporumuza kazandıran ve 4 kaleci içinde 2. kaleci yapmasından dolayı Ersun Yanal'a birkez daha teşekkürü bir borç biliyorum
Ersun Yanal niye oynatmadı diyenlere de şampiyonluğa oynanan bir sezonda 20 yaşındaki ''genç'' bir kaleciyi oynatmasını beklemiyordunuz,umarım

Hüseyin Başoğlu
27.10.2012, 12:04
2009-2010 sezonunda zaten ligde bi iddiamız yoktu
Şenol Güneş takımın başına geldğinde Onur'u oynatmaktan başka çaresi yoktu
Zira kimse niye Onur'u oynatıyorsun diye kıyameti koparmayacaktı
O zamanlar Tolga'nın performansı sıfıra yakındı,Onur'u oynatması farzdı
Onur'umuzu Trabzonsporumuza kazandıran ve 4 kaleci içinde 2. kaleci yapmasından dolayı Ersun Yanal'a birkez daha teşekkürü bir borç biliyorum
Ersun Yanal niye oynatmadı diyenlere de şampiyonluğa oynanan bir sezonda 20 yaşındaki ''genç'' bir kaleciyi oynatmasını beklemiyordunuz,umarım

tabi tabi biz zaten sampiyonluga 35 yasındaki kaleciyle gittik...ya bi bırakın senol gunesi elestiricem baskasını övücem die bu kadar kasmayın kendinizi ya..

DEEP BLUE
27.10.2012, 12:18
onur-tolga-egemen-cale-engin-selcuk-colman-burak-umut-serkan-yattara-giray-alanzinho-glovacki-jaja-hadi bide teofilo de bu kadroya...

þimdi bana göre ersun yanalýn bize kazandýrdýðý oyuncular selçuk-egemen-alanzinho..

þimdi gece bir arkadas yazmýs tabiki onuru tercih edicekti biz sampiyonluk senesi haric tolgayý albatros olarakmý biliyorduk die þimdi bana göre onur ve tolgayý þenol güneþ kazanmýstýr o geldikten sonra 2 kalecininde performans artýþý ortada....colmaný teofiloyu jajayý glowackiyi sadri baþkan buldu yattara serkan umut zaten vardý ersundan önce...engini egemeni buraký bana göre þenol hoca kazanmýstýr adamlardaki geliþmeler ortada þenol hoca ile birlikte ersun yanal zamanýnda egemen ne idiki ?? þimdi geriye kaldý selçuk ve alanzinho 2 kiþi ile omurga oluþturmussa ben ne diyebilirimki...

Tabi, Sadri baskan belediye parkýnda geziyordu, birden Jaja ve Colman'ý gördü. Çelik çomak oynuyorlardý. Çok beðendi, paket yaptýrýp getirdi. Ersun hocanýn listesindeki iki ismin Lucas Biglia ve Colman olduðunu bilmeyen kaldý mý halen bu gezegende.

Egemen de birsey yapmamýþtý zaten. Görevini yapmasý yetmiyordu, bir de bakýrcýlar çarþýsýnda çekiç sallamasý lazýmdý. Ersun hocanýn Glowacky pazarlýðýný yaparken ki telefon konusmalarýna þahit olduðunu iddia eden Cevat Kol'un yazýlarý arþivlerde duruyor hala. Teofilo'yu bulan(!) baþkan, ne hikmetse bir süre sonra canlý yayýnda "Þenol bana geldi ve dedi ki, baþkan, bu Teofilo tam bomba" diyen baþkan degil mi? Adama, Yusuf Şimşek'i çok görüp şampiyonluğu Beşiktaş'a altın tepside sunanlar becerikli, Ersun hoca kofti! Biraz dürüst olun be kardeþim.

Mollasalihoğlu
27.10.2012, 12:50
tabi tabi biz zaten sampiyonluga 35 yasındaki kaleciyle gittik...ya bi bırakın senol gunesi elestiricem baskasını övücem die bu kadar kasmayın kendinizi ya..

:)

Onur 1,5 yaş büyüyünce muhteşem bir kaleci oldu herhalde..

Onur'un transferinde Ersun Yanal'ın payı büyük, aksini söyleyen yok.. Bu konunun açılma sebebi Onur'a bu takımın kalesini Şenol Güneş'i emanet etmediği yönündeki iddiaydı.. Şenol Güneş'ten önce kaç maç oynadığını iddia sahipleri bulsun. Hocadan sonra, 2010-2011 sonuna kadar sakat olmdığı dönemde oynanan 59 maçın 55'inde (ikisi kupa finali) Onur'u oynatan hoca için "Onun ilk tercihi her zaman Tolga'dır" denildiğinde neden rahatsız olmuyorsunuz? Ersun Yanal'ın payından çok mu az bu pay?

Hepinizin hemfikir olduğu "mecbur Onur'u oynatacaktı" sözüne gelelim.. Nerdeyse "kova" dediğiniz Tolga ne durumda peki hocanın gelişinden sonra? Önceki hocalarımızdan en azından kaleci yetiştirmek konusunda bir adım önde olduğunu kabul edebilir miyiz yani? Yoksa Alper Boğuşlu olmasa Ş.G. (böyle yazınca daha önemsiz oluyor) ne anlar kaleci yetiştirmekten mi diyeceğiz? Kaldı ki Tony'yi oynatsaydı ya da yabancı kaleci aldırsaydı ne diyebilirdiniz? Onur hiç oynamamış, Tolga'nın kova olduğunda(!) hemfikir durumdasınız ve Tony'yi saymıyorsunuz bile.. Aldıramaz mıydı bir yabancı?

2010-2011 Şampiyonluğu'nda Ersun Yanal'ın payı olduğu yadsınamaz. Ancak Onur, Giray, Engin, Jaja, Burak Yılmaz ve Teofilo Ersun Yanal'ın kadrosunda olmayan ya da varsa da Şenol Hoca döneminin 3'te 1'i kadar performans vermeyen adamlar. Yani ne yapalım bu durumda.. Şampiyon kadronun Teknik Direktörü kısmında parantez içinde Ersun efendinin adını da mı yazalım?

yorumsuz6117
27.10.2012, 12:59
3 sene daha transfer fiyaskolarına devam.