PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Harun
12.10.2012, 13:47
Lazaroni'ye yanlış olan yapıldı diye Şenol Güneş'e de aynısı mı yapılmalı? Bu mu bakış açınız futbol takımı yönetmeye??

Lazoroni,Bross,Yanal bunların hepsine yanlış yapıldı Ş.G. doğruyu bulduk diyorsun.. O da güzel.

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 13:50
Lazoroni,Bross,Yanal bunların hepsine yanlış yapıldı Ş.G. doğruyu bulduk diyorsun.. O da güzel.

Yanal'a yapılan bir yanlış yok.. Hatta Ziya Doğan'a da gerekli sabır gösterildi.

İşinize gelmeyeni hatırlamazsınız..

Ş.G. ile değil Şenol Güneş ile doğruyu bulduk. Şampiyon olduk. Sadece bu bile Ziya ile Ersun'dan çok kredi hak etmesine kâfi olur tarafsız bakan adama..

Burak Sahin
12.10.2012, 13:51
Lazaroni'ye yanlış olan yapıldı diye Şenol Güneş'e de aynısı mı yapılmalı? Bu mu bakış açınız futbol takımı yönetmeye??

Madem hoca kesin gelecekti, Broos gidene kadar, atıyorum Ünal Karaman çalıştırsa takımı ne olacaktı, kulübü mü basacaktık? Kafanıda senaryo yazıp inanıyorsunuz sonra yok bardağın şurasına bakın, yok burasına bakın..

Bardagin icine bakalim doluysa icelim bossa dolduralim, senaryo falan uydurdugum yok, Senol Günesi takimin basina getirmek icin yok kadro disilardi yok muhtesem tarihimizin en utanc verici kasimpasa maglubiyetini önüne koydular sonrada adam basti istifayi...

Faik Yılmaz
12.10.2012, 13:54
Madem hoca kesin gelecekti, Broos gidene kadar, atıyorum Ünal Karaman çalıştırsa takımı ne olacaktı, kulübü mü basacaktık? Kafanıda senaryo yazıp inanıyorsunuz sonra yok bardağın şurasına bakın, yok burasına bakın..

Valla çok iyimser görüyorum sizi.... daha Ziya Doğanın sn takımı çalıştırdığı sene sene klübün kapısında onlarca jandarma bekliyordu......

bizatihi destek olmak için giden bizi bile içeri almamışlardı....

senaryo filan yazıldığı yok.....

klübün içinde takımı istediklerri gibi yönlendiren bir yapı var......

Harun
12.10.2012, 13:56
Yanal'a yapılan bir yanlış yok.. Hatta Ziya Doğan'a da gerekli sabır gösterildi.
İşinize gelmeyeni hatırlamazsınız..
Ş.G. ile değil Şenol Güneş ile doğruyu bulduk. Şampiyon olduk. Sadece bu bile Ziya ile Ersun'dan çok kredi hak etmesine kâfi olur tarafsız bakan adama..

Ziya Doğan'a gösterilen sabırda yanlıştı bugün Ş.G.e gösterilen sabır gibi.

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 13:57
Bardagin icine bakalim doluysa icelim bossa dolduralim, senaryo falan uydurdugum yok, Senol Günesi takimin basina getirmek icin yok kadro disilardi yok muhtesem tarihimizin en utanc verici kasimpasa maglubiyetini önüne koydular sonrada adam basti istifayi...

1. TONY MARIO SYLVA
18. TAYFUN CORA
4. RİGOBERT BAHANAG SONG
16. EGEMEN KORKMAZ
15. FERHAT ÖZTORUN
6. CEYHUN GÜLSELAM
8. SELÇUK İNAN
20. GUSTAVO COLMAN
33. DRAGO GABRIC
9. GÖKHAN ÜNAL
10. UMUT BULUT

35. ONUR RECEP KIVRAK
11. BARIŞ MEMİŞ
30. SERKAN BALCI
3. HRVOJE CALE
25. ALAN CARLOS GOMES DA COSTA
23. REMZİ GİRAY KAÇAR
99. HASAN AHMET SARİ

Baya kötüymüş(!) kadro Kasımpaşa'ya oranla evet.. 3-1 kaybetmişiz..

Bu da Şenol Hoca'ya ilk maçta bahşedilen (Ankaragücü'nü 3-0 geçen) muhteşem kadro:

35. ONUR RECEP KIVRAK
41. ÖMER AYSAN BARIŞ
4. RİGOBERT BAHANAG SONG
16. EGEMEN KORKMAZ
3. HRVOJE CALE
8. SELÇUK İNAN
20. GUSTAVO COLMAN
30. SERKAN BALCI
33. DRAGO GABRIC
25. ALAN CARLOS GOMES DA COSTA
10. UMUT BULUT

Yedekler
29. TOLGA ZENGİN
23. REMZİ GİRAY KAÇAR
28. RAZUNDARA TJIKUZU
9. GÖKHAN ÜNAL
11. BARIŞ MEMİŞ
15. FERHAT ÖZTORUN
6. CEYHUN GÜLSELAM

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 13:59
Valla çok iyimser görüyorum sizi.... daha Ziya Doğanın sn takımı çalıştırdığı sene sene klübün kapısında onlarca jandarma bekliyordu......

bizatihi destek olmak için giden bizi bile içeri almamışlardı....

senaryo filan yazıldığı yok.....

klübün içinde takımı istediklerri gibi yönlendiren bir yapı var......

Ziya Doğan taaaa İstanbul'dan kalkıp Gerede'ye giden taraftara antreman izletmemeyi düşünebilecek bir yapıda zaten.. Şenol Güneş ise antreman izleyenlere çay gönderen bir adam.. Bunlar da sayılmaz şimdi :)

@Harun

Senin beğenmediğin herkese gösterilen sabır yanlış zaten..

M.S.SOFU
12.10.2012, 15:00
Şenol Güneş'in yerine paramızı yemeyecek bir teknik direktörle anlaşalım diyince içinden çok başka anlamlar çıkıyor. Burada Şenol Güneş'e nasıl etiketler yapıştırıldığını çok iyi biliyoruz. He sen o anlamda söylemedim diyorsan, ben yanlış anlamışım. Özür dilerim.

yok ben o anlamda söylemedim
zaten ben hocayı eleştirirken ne aldığı parayı ne geçmişteki başarılarını ağzıma almadım
benim çok açık ve net bir şekilde sorunum şenol hocanın oynatmaya çalıştığı bol paslı oyunda.tezimde baştan beri belli.taraftarın bu yavaş futboldan dolayı tribüne gelmediğini ve sonuçlar kötü giderse şenol hocanın camiadaki saygınlığını kaybedeceğini,şenol hocanın yaşı da itibariyle takımın başına bir kez daha gelmeyeceğini düşünüyorum.
bu yüzden hocanın idari bir göreve getirilmesini(ki en uygun görev sportif direktörlüktür herhalde) hocanın yerine de hollanda ingiltere gibi atak futbol ekolünden bir t.d. getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
yoksa hocanın aldığı para beni ilgilendirmemekle beraber hoca ayarında bir yabancı t.d.ü zaten o paranın altına türkiyeye sokamazsın.ayrıca yabancıların maaşı ne kadar düşük olsa da tazminatları fazla oluyor(bkz.del bosque)
bu yüzden bu tip paragöz yabancı t.d. e para yedirmemek gerekiyor.zaten kulübün nakit sıkıntısı oluyor.bir de t.d. nin tazminatıyla uğraşmayalım.
şenol hoca istifa etse bile tazminat filan almıyor.

hoca kulüpten para yiyecek olsa daha farklı işlere girerdi.
zaten para yiyecek teknik direktör kendini belli eder.
transfer işine girer,şu oyuncuyu almazsanız giderim der,menajere para yedirir.
bunun en büyük örneği de bülent uygundur(nam-ı diğer türbülent)
gittiği her takıma belli oyuncuları götürmüş ve zorla aldırtmıştır(misal musa)
ben bu işin içerisinde bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum(vebali türbülentin boynuna)
oysa şenol hoca transfere karışmam diyor,ki zaten karışmadığı içinde eleştirildiği oluyor.

her neyse konuyu dağıtmayalım.
yanlış anlaşılma olmuş.

Emrah Akcagöz
12.10.2012, 15:00
Hadi diyelim Şenol Güneş hatalı seçim yapıyor. Ulan yardımcı antrenör de mi yok bu takımda ? Hocam şöyle yapsak daha iyi olur dese Şenol hoca "işime karışma benim" mi diyecek ? Sanmıyorum. Bir yanım hoca kalmalı mutlaka takım daha iyi olacaktır diyor diğer yanım gidişatımız daha kötü olacak diyor. İnşallah daha iyi oluruz.

10 numara
12.10.2012, 15:30
Ziya Doğan taaaa İstanbul'dan kalkıp Gerede'ye giden taraftara antreman izletmemeyi düşünebilecek bir yapıda zaten.. Şenol Güneş ise antreman izleyenlere çay gönderen bir adam.. Bunlar da sayılmaz şimdi :)

@Harun

Senin beğenmediğin herkese gösterilen sabır yanlış zaten..işte benim takıldığım nokta da bu! broos , ziya doğan , ersun yanal vs. bu insanların adamlığıo beni ilgilendirmiyor Şenol Güneş'in adamlığının ilgilendirmediği gibi, Trabzonspor taraftarıyım ve Şenol güneş'in taktik,teknik,vb. konularda Takıma birşey vermediğini düşünüyorum açıkçası umudumda yok...

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 15:34
işte benim takıldığım nokta da bu! broos , ziya doğan , ersun yanal vs. bu insanların adamlığıo beni ilgilendirmiyor Şenol Güneş'in adamlığının ilgilendirmediği gibi, Trabzonspor taraftarıyım ve Şenol güneş'in taktik,teknik,vb. konularda Takıma birşey vermediğini düşünüyorum açıkçası umudumda yok...

La havle vela adamlıkla ne alakası var, "Ziya Doğan'a destek veremedik dedi" arkadaş, ben de destek vermeye gidenleri hem de 300 km yol yapanları kovacak kişilikte bir adam dedim.. Gerisini okumadan yazdığınızı düşünüyorum..

10 numara
12.10.2012, 15:40
La havle vela adamlıkla ne alakası var, "Ziya Doğan'a destek veremedik dedi" arkadaş, ben de destek vermeye gidenleri hem de 300 km yol yapanları kovacak kişilikte bir adam dedim.. Gerisini okumadan yazdığınızı düşünüyorum..yazdığınıza istinaden söylemedim , genel olarak...

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 15:46
yazdığınıza istinaden söylemedim , genel olarak...

Genel olarak konuşulmasına gerek yok evet.
Tartışmasız çünkü..

Tyler Durden
12.10.2012, 15:46
Anlamadığım, Şenol Güneş, kör topal bir futbolla hadi kupa kazanıyor, sizin gibi "Futbol Sanatına Aşık Kişiler"i de kupalar kesmiyor, muhteşem futbola ihtiyacınız var; Türkiye'de bunu kim oynuyor, biz bunu ne zaman oynadık, bunu oynadığımızda kupa vs alabildik mi? Yok yok yok..

yere goge sigdiramadigin kupalari iyi futbol oynarken kazandik..
anlamadiginiz su, ozellikle sikeli sezondan sonra bu takim top oynamiyor.
bu oyunla hangi kupayi kazanmisiz.gecen sene liderin 20 kusur puan gerisinde
bitirdik,senin icin cok degerli olan turkiye kupasinda antalyaya elendik.
insanlari yaniltmayin..bu oyunla kupa falan kazanmadik.kazanacagimizda yok.
yahu herseyi gectim..
mevcut takimdan nasil memnun olabiliyorsunuz.kimse takimdan barcelona gibi
top oynamasini beklemiyor..
diyoruz ki karabuke ezilme-mersine ezilme-aldigin maclari ite kaka 1-0'a baglama.
ne idugu belirsiz macar takimina gol atamadan elenme..sonucu iviri ziviri gectim
sahada tel tel dokulen,iki pas yapmaktan aciz bir takim var.bir zahmet mersinden iyi oynayalim..atla deve degil ya.
senol gunesin kafa kagidinda trabzon degil corum yazsa en az uc kere
gonderilirdi.bunu bir anlayin.
deyin ki evet kardesim biz disaridan gelen adamlara tahammul edemiyoruz,
disaridan gelenlerin basarili olmasini istemiyoruz.senol gunes basarili olsada olmasada arkasindayiz..bunu acik bir dille soyleseniz herkese laf yetistirmek zorunda kalmayacaksiniz..
cunku dustugunuz durumlari goruyorum uzuluyorum..mevcut hocayi mevcut takimin oynadigi oyunu savunmak kolay degil.
bu nedenle isi donup dolastirip super kupaya turkiye kupasina getiriyorsunuz..
banane superden-turkiye kupasindan..ben son 60-70 mactir
ortada takim makim gormuyorum.rezil bir trabzonspor izliyoruz..
ben gecen sene onur maci dedigimiz maclarda nasil ezildigimizi gordum..
ben sikeciler avrupaya gitmesin diye beklerken kendi takimimin vidyotona
elenip avrupaya gidememesine tahammul edemiyorum..
sonra bu hocayi el ustunde tutacagim oyle mi?yanlislarini gorup basarili oldugu
bir sezonun hatrina elestirmeyecegiz..yok boyle bir dunya..

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 15:50
yere goge sigdiramadigin kupalari iyi futbol oynarken kazandik..
anlamadiginiz su, ozellikle sikeli sezondan sonra bu takim top oynamiyor.
bu oyunla hangi kupayi kazanmisiz.gecen sene liderin 20 kusur puan gerisinde
bitirdik,senin icin cok degerli olan turkiye kupasinda antalyaya elendik.
insanlari yaniltmayin..bu oyunla kupa falan kazanmadik.kazanacagimizda yok.
yahu herseyi gectim..
mevcut takimdan nasil memnun olabiliyorsunuz.kimse takimdan barcelona gibi
top oynamasini beklemiyor..
diyoruz ki karabuke ezilme-mersine ezilme-aldigin maclari ite kaka 1-0'a baglama.
ne idugu belirsiz macar takimina gol atamadan elenme..sonucu iviri ziviri gectim
sahada tel tel dokulen,iki pas yapmaktan aciz bir takim var.bir zahmet mersinden iyi oynayalim..atla deve degil ya.
senol gunesin kafa kagidinda trabzon degil corum yazsa en az uc kere
gonderilirdi.bunu bir anlayin.
deyin ki evet kardesim biz disaridan gelen adamlara tahammul edemiyoruz,
disaridan gelenlerin basarili olmasini istemiyoruz.senol gunes basarili olsada olmasada arkasindayiz..bunu acik bir dille soyleseniz herkese laf yetistirmek zorunda kalmayacaksiniz..
cunku dustugunuz durumlari goruyorum uzuluyorum..mevcut hocayi mevcut takimin oynadigi oyunu savunmak kolay degil.
bu nedenle isi donup dolastirip super kupaya turkiye kupasina getiriyorsunuz..
banane superden-turkiye kupasindan..ben son 60-70 mactir
ortada takim makim gormuyorum.rezil bir trabzonspor izliyoruz..
ben gecen sene onur maci dedigimiz maclarda nasil ezildigimizi gordum..
ben sikeciler avrupaya gitmesin diye beklerken kendi takimimin vidyotona
elenip avrupaya gidememesine tahammul edemiyorum..
sonra bu hocayi el ustunde tutacagim oyle mi?yanlislarini gorup basarili oldugu
bir sezonun hatrina elestirmeyecegiz..yok boyle bir dunya..

Aynı şeyleri inatla döndürüp döndürüp yazıyorsun.

Geçen sene liderin 20 puan gerisinde ve liderden ve bjk hariç diğer bütün takımlardan 20 (yazıyla YİRMİ)'ye yakın fazladan maç yapmamıza rağmen üçüncü olduk.

Bu senenin uzay takımın Avrupa dönüşlerinde hep puan kaybetti. Biz 8-9 kere Avrupa dönüşü Lig maçı oynadık.

13 günde 4 maç bile yaptık..

Başarılı olduğu bir sezonun hatrına eleştiriyorsan eleştir, ama gidecek diyorsan daha iyisini getireceksin.. Burası babanızın çiftliği değil, "banane Türkiye Kupası'ndan Süper Kupa'dan" demek kimsenin haddine değil..

Sen boşver benim durumuma üzülmeyi, kendi durumunu düzelt az biraz yeter ;)

Burak Sahin
12.10.2012, 15:55
Su kadar günde, su kadar mac yaptim diye aglayan bir avrupa klübü hocasi görmedim, yahu CL olmasa belki uefada grublara kalinacakti, demek istedigim senin önünde zaten uzn bir maraton var ona göre hazirliklarini yapacaksin...

EmreSAĞLAM
12.10.2012, 16:00
Gurban Olduğum Çok Seviyorum Seni. Ama Şu Takımı Mahkum Etme Ne Olur. Zoraki Sistem Olmuyor. Futbola Olan Arzumu , Heyecanımı kaybetmek Üzereyim.

Başımızın Tacısın , Bu Camia'ya En Çok Yakışan Adamsın. Trabzonspor Gibi Bir Takımı 4-6-0 Oynatma , Bize Göre Değil Böyle Sistemler..

Faik Yılmaz
12.10.2012, 16:01
peki bu sene kaç maç yaptıkta 7 maçta 9 puan kaybettik.....

cevabınıda söyliyeyim hiç zahmet etmeyin......... rakiplerimizde kaybetti :) :)

nasıl bir kendini savunmaysa artık.... rakiplerimiz 5.kattan atlasalar bizde atlıyacağız yani.....

Ergin Varlibas
12.10.2012, 16:05
Su kadar günde, su kadar mac yaptim diye aglayan bir avrupa klübü hocasi görmedim, yahu CL olmasa belki uefada grublara kalinacakti, demek istedigim senin önünde zaten uzn bir maraton var ona göre hazirliklarini yapacaksin...

Kimse bilmiyordu boyle sacma bir play-off kuralinin gelecegini. hatirlarsan sampiyonlar ligi icin transfer yapicagimiz bir zaman bile yoktu cunku bizim sampiyonlar ligine gidecegimiz bile bilinmiyordu.

15 gunde 5 mac, ac bak bakalim Turkiye tarihinde herhangi bir takim oynamismi daha once. Istanbul -Trabzon arasi yol da bile yorulan futbolcular Avrupaya gidip geldi 15 gun icinde.

Bunlara ragmen 3. olduk biz gecen sene. Ama dogru haklisiniz hersene sampiyonuz gecen sene nasil 3. oluruz!!

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 16:06

Play off düdüğü ve şike nedeni ile ligin 1 ay ertelenmesini bilmiyorsan boşa anlatıyoruz;
bilmene rağmen işine gelmediği için yazmıyorsan yine boşa anlatıyoruz..

adamlar 20 puan fark atınca, kriter onlar olur,
şampiyon oluruz "rakipler kötüydü" olur,
liderin 2 puan gerisinde oluruz "camdan atlasalar siz de mi atlayacaksınız?" olur..

Tyler Durden
12.10.2012, 16:15
Bu senenin uzay takımın Avrupa dönüşlerinde hep puan kaybetti. Biz 8-9 kere Avrupa dönüşü Lig maçı oynadık

13 günde 4 maç bile yaptık..

Başarılı olduğu bir sezonun hatrına eleştiriyorsan eleştir, ama gidecek diyorsan daha iyisini getireceksin.. Burası babanızın çiftliği değil, "banane Türkiye Kupası'ndan Süper Kupa'dan" demek kimsenin haddine değil..

Sen boşver benim durumuma üzülmeyi, kendi durumunu düzelt az biraz yeter ;)
ligin ortasinda havluyu attik.trabzonspor'un hedefi ilk uce girmek degil.
en azindan benim kafamdaki trabzonspor'un hedefi bu siralama degil.fazla mac
yapiliyor diye avrupayami gitmeyelim.ne yapalim..
kaldi ki biz psv macini ne zaman yapmisiz.avrupadaki maclardan sonra
oynanilan futboluda hatirliyoruz..
burasi evet kimsenin babasinin ciftligi degil.bir adam turkiye kupasi
aldi diye kulubu uzerine yapacak halimiz yok..
ayrica bu mantik cok sakat.dengesizin biri cikar bende ziya dogani istiyorum
o da kupa kazandi,o da kafaya oynadi der.
daha iyisini getirmeye keske yetkim olsa ama yok malesef.
uzuluyorum derken tamda bunu kastettim.belli bir noktadan sonra olayi
kisisellestiriyorsun.ben takimi konusuyorum sen benim daha iyi hoca bulmami
istiyorsun..kolay gelsin.bulunca ararim ama.

Emrah KabuL
12.10.2012, 16:32
HT Videoton FC 3 - 0 Sporting Lisbon

:)

forumda azili Videoton takipcileri var, ligde ve avrupada her maclariyla hala yakindan ilgilenen. Bu skor onlari ziyadesiyle uzecege benziyor :)

Maçı izliyor olmalılar şu an :)

Suphem yok, ellerinde Sporting bayraklari, ayaklarinin altinda Senol Gunes posterleri ile :)

Videoton ne mac yapti öyle ya...

(Kavgada söylenmez... :D)

Lisbon'un hocası çok zayıfmış :)

Sıfırmıymış yoksa?

Pfaff'in o konudaki aciklamalari bekleniyor henuz...

Beyler.

Videoton 7 Ekim'de kendi evinde bir lig maçına çıkmış.

Hayret nasıl da kaçırdım bu maçı :S

Sporting galibiyetinde burayı bayram yerine çevirip aklınız sıra dalga geçtiniz.

Maç skoru ise Videoton 1 - Ferencvaros 2

Avrupa kupasında bizi saf dışı bırakan Macar Premier Ligi ekiplerinden Videoton Avrupa'da olduğu gibi ligde de rakiplerine korku salıyor.

10 maç 15 puan

Atılan gol 11 Yenilen gol 9

Evet bu tablo bizim Videoton gibi bir takıma elenmemizin ne kadar rezil bir durum olduğunu gösteriyor.

Ama sizler sadece işinize gelen skorları buraya yazıp tatmin oluyorsunuz.

Eminim Videoton Basel maçını kazansın yine burayı şenlik yerine çevireceksiniz :)

Nasıl ki Şota Kayseri'den ayrıldıktan 2-3 gün sonra Türkiye Kupasın'da havlu attıkları zaman alın işte Şota'nın eseri diyen bir arkadaş bir kaç gün sonra Trabzonspor'un kendi evinde yenemediği Mersin İdman Yurdu'nu deplasmanda yendiklerinde ise Şota'dan sonra yol almışlar besbelli diyebilecek kadar samimiyetsizleşebiliyor.

Beklerim yani sizlerden :)

Ayrıca Videoton'un ezip geçtiği S.Lizbon ise ligde 6 maçta 6 puanı bulunuyor.5 gol atıp 7 gol yemişler :S

Evet beyler bahaneleri alalım.

Emrah KabuL
12.10.2012, 16:36
Ben olsam bahane olarak,

Adamlar ligi önemsemiyor.

Onların önceliği Avrupa derdim.

Alican Altunbaş
12.10.2012, 16:38
Evet suçlu Senol Güneştir. Katılıyorum bu taraftarı başarıya alıştırırsan her sene şampiyonluğa oynarsan , kupalar kazanırsan suçlu sen olursun.

Emrah KabuL
12.10.2012, 16:44
Evet suçlu Senol Güneştir. Katılıyorum bu taraftarı başarıya alıştırırsan her sene şampiyonluğa oynarsan , kupalar kazanırsan suçlu sen olursun.

Trabzonspor'un resmi olarak kazanmış olduğu kupa sayısı 27.

İkinci Lig ve Barış Kupası'nı saymıyorum.

Kazanılan 27 kupanın ise sadece 5 tanesi Şenol Güneş dönemine aittir.

Geri kalan 22 kupayı kimler bağışlamış Trabzonspor'a ?

Şunları yazmanız bile o isimlere hakarettir.

Alican Altunbaş
12.10.2012, 17:00
Burada konuşulan Şenol Güneş olduğuna göre onun ismi üzerinden örnek vermem kadar doğal bir şey olamaz değilmi?
Başımızda olan her hocaya saygı duydum bugüne kadar Samet Aybaba ve Ziya Doğan'da dahil.Onlarda bize kupa kazandırmıştır.İsimlerini zikretmemem onlara saygı duymadığım anlamına gelmez.Genel performansa bakarsak Şenol Güneş her sezon takımı zirveye oynatmıştır.Genel anlamda diğer teknik adamlardan daha başarılıdır.Söylediklerim de abes birşey göremiyorum.

Yaşar
12.10.2012, 17:06
Ben de biraz futbol dışına çıkayım ve eleştirilecek birkaç konuda eleştirilerimi yapayım o halde.
1)Şike sürecinin başlarında gösterdiğiniz duruşu, yaptığınız açıklamaları her zaman sizden görmek istiyorum. Trabzonsporlu olarak bu duruş çok önemlidir. Yönetimin gösterdiği 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor duruşunun arkasında durmanız, Sadri Şener başkana destek olmanız gerekmektedir. Futbol dostluk ve kardeşlik ortamından çıkalı bayağı oldu. Öyle mesajlara gerek yok.
2) Milli takım seçmelerinde yapılan haksızlığa taraftar ve yönetim bazında gösterilen tepkiyle, bjk-şikeciler maçında Abdullah Avcı'Nın yanında oturup kameralara yansıyan eğlenceli sohbetiniz çelişki oluşturdu. Kulüp içerisinde tek ses olmak gerekiyor ve ''dostluk-kardeşlik mesajları'' ile tek sesliliği genelde bozuyorsunuz.

Yaşar
12.10.2012, 17:07
Ben de biraz futbol dışına çıkayım ve eleştirilecek birkaç konuda eleştirilerimi yapayım o halde.
1)Şike sürecinin başlarında gösterdiğiniz duruşu, yaptığınız açıklamaları her zaman sizden görmek istiyorum. Trabzonsporlu olarak bu duruş çok önemlidir. Yönetimin gösterdiği 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor duruşunun arkasında durmanız, Sadri Şener başkana destek olmanız gerekmektedir. Futbol dostluk ve kardeşlik ortamından çıkalı bayağı oldu. Öyle mesajlara gerek yok.
2) Milli takım seçmelerinde yapılan haksızlığa taraftar ve yönetim bazında gösterilen tepkiyle, bjk-şikeciler maçında Abdullah Avcı'Nın yanında oturup kameralara yansıyan eğlenceli sohbetiniz çelişki oluşturdu. Kulüp içerisinde tek ses olmak gerekiyor ve verdiğiniz ''dostluk-kardeşlik mesajları'' ile tek sesliliği bozuyorsunuz.

Burak Sahin
12.10.2012, 17:14
Play off düdüğü ve şike nedeni ile ligin 1 ay ertelenmesini bilmiyorsan boşa anlatıyoruz;
bilmene rağmen işine gelmediği için yazmıyorsan yine boşa anlatıyoruz..

adamlar 20 puan fark atınca, kriter onlar olur,
şampiyon oluruz "rakipler kötüydü" olur,
liderin 2 puan gerisinde oluruz "camdan atlasalar siz de mi atlayacaksınız?" olur..

Ligin 1 ay ertelenmesi sirf bizim icinmiydi???? Kim demis rakipler kötü diye ???? Birseyler yaziyorsun arayada birseycikler sikistiriyorsun:)

Aman ne kadarda degerliymis gecen seneki Sanli 3. lük yahu insan söylemeye utanir, herhalde yani 7. olacak halimiz yok ya 3. olacakdik yada 4.

O cok övündügünüz 3. lük egerki biz videotonu eleyip gruplara kalsaydik bir anlami olurdu, yoksa su anda maalesef hicbir anlami kalmadi....

Harun
12.10.2012, 17:26

"Başarıya alıştırırsan" başarıyı anladıkta ben bi alışkanlık göremedim.

Burak Sahin
12.10.2012, 17:37
2) Milli takım seçmelerinde yapılan haksızlığa taraftar ve yönetim bazında gösterilen tepkiyle, bjk-şikeciler maçında Abdullah Avcı'Nın yanında oturup kameralara yansıyan eğlenceli sohbetiniz çelişki oluşturdu. Kulüp içerisinde tek ses olmak gerekiyor ve verdiğiniz ''dostluk-kardeşlik mesajları'' ile tek sesliliği bozuyorsunuz.

2) numaradan hic haberim yoktu:) yakisir senol hocama sonucda Karamcand Gandi' nin türkiye temsilciligi gibi masallah....

Alican Altunbaş
12.10.2012, 17:49
"Başarıya alıştırırsan" başarıyı anladıkta ben bi alışkanlık göremedim.

Alıştığın için eleştiriyosun işte başarı gelmeyince eleştiri gelir.Gayet doğal.
Alışkanlık eleştiriye olunca başarı görünmez tabi o da doğal.

h@msi61
12.10.2012, 17:50
Kardeşler, açık açık söyleyin de başımızın çaresine bakalım. Bu nasıl bir yerdir ki, takımın teknik direktörünü eleştiren herkes terbiyesizlikle suçlanıp susturulmaya çalışılıyor. Hani babanız olsa bu kadar arkasında durmazsınız.

Not: Yine ceza yersem bile fikrim değişmeyecek.

Biz en azindan Senol Gunes gibi Trabzonspor efsanesini koruyoruz, sizin gibi bursanin capulcu taraftari ugruna burdaki insanlara laflar etmiyoruz. Ha gerci sonra siz de ne mal olduklarini anlamistiniz ama is isten gecmisti coktan... Hatirlatayim dedim, unutmussunuzdur belki :)

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 18:42
3 senede 3 kupa alan adamın donemi icin "ben bir basarı göremedim" diyebilen adam olsa olsa ya zidane donemi Real Madrid'ini ya da 2009/2011 donemi Barca'sini tutuyordur :)

Cok iyi ya :)

Mollasalihoğlu
12.10.2012, 18:45
27 kupanın 5'i Şenol Güneş tarafından kazanılmış olabilir.
Kazanılan 7 şampiyonluğun 6'si aynı efsane kadro tarafından kazanılmış (Size anlam ifade etmez ama hepsinde kalede Şenol Güneş var)

Bunlardan sonra neredeyse 30 yıl gecmis ve 7. kupa gelmiş.

Bu kupayı bu kadar basite indirgemenizi hocadan bağımsız olarak 30 yıllık o mücadeleye de saygısızlık olarak görüyorum.

M.S.SOFU
12.10.2012, 18:56
şenol hocayı eleştirenlrein çoğunun hocanın geçmişine saygı duymadığını,hocayı geçmişte başarısız saydığını düşünmüyorum.
olay sadece oynanan futboldan ileri geliyor.
bu konudan hocada bahsediyor,hocada farkında kötü futbol oynandığının ama çözüm bulamıyor galiba,ya da takımı oturtmaya çalışıyor
2 senedir takımda ki temel taşlar yerinden oynuyor
her seozn yeni oyuncular ile kadro otursun diye ilk yarının geçmesini bekliyoruz
takım oyuncuları sürekli devir daim içinde
ancak taraftar artık futbol görmek ve oturmuş bir kadro görmek istiyor.mevcut futbol oynayamama durumu biraz yönetimden(takımın temel taşlarını elinde tutamayarak,biraz karaktersiz oyunculardan ve birazda hocadan kaynaklanıyor)ancak futbol takımının sorumlusu şenol hoca olduğu için taraftar gelip hocaya çıkışıyor.
şu an gerek forumdaki tartışma olsun gerek gerçek hayattaki futbol ve takım düzeni olsun sonu gelmez bir döngü içerisindeyiz
insanlar artık paranoyak oldu.hangi oyuncumuz seneye istanbul takımlarına gitmek için bi tarafını yırtacak diye kafayı sıyırıyor.(bende dahil)
sahada güzel futbol yok.
şimdi soner örneğini ele alırsak,sonerin yaşı 21,allahı var yetenekli topçu,ancak herkesin seyrederken aklına mutlaka bu sezon zaten bitti,gelecek senede ilk 11 çıkar 3. sene şampiyonluğa oynarız sonra istanbul takımına kapağı atar diye düşünüyor.
bizm teknik ve taktik futbol sıkıntımızın yanında acil bir şekilde bu oyuncu kaptıran trabzonspor etiketindende kurtulmamız lazım
yoksa daha çok burada millet birbirini yer.
evet kötü futbol oynuyoruz ve sorumlusu şenol hoca,evet takımda oyuncular sürekli devir daim halinde ve iyi oyuncularımızı istanbul ekiplerine kaptırıyoruz bununda sorumlusu yönetim.
en mantıklısı kulübü baştan yapılandırmak.
çünkü sıkıntılarımız bitecek gibi değil.
ben gelecek sürecide az çok tahmin ediyorum.şimdi şenol hoca 2 -3 maç kaybedip istifa etse,arkasından giray bulak sezonu tamamlayacak.ligi avrupaya gitmeden tamamlayacağız muhtemelen.sonra yabancı bir t.d. alınacak.eğer çok meşhur biri olursa ilk puan kaybında hocanın maaşı konuşulacak,eğer hugo broos gibi birini alırsak en çok 13. haftaya kadar dayanacak.eğer türk t.d. getirirsek yine sabırla beklemeye çalışacağız.
inanılmaz bir döngü içerisindeyiz ve maalesef çok ciddi başarılara hala imza atamadık.
bu sorunun temeline inmeyide kimse istemiyor nedense.en akıllı hamlemiz 1461 trabzonspor hamlesiydi.muhtemelen onun meyvelerini 5 yıllık bir vadede toplamaya başlayacağız ama o kadar sürede nasıl sabredeceğiz bilmiyorum.
şu an gözüken futbol takımımızın tek hedefinin maçları kazanmak olduğu ve şampiyonluktan ziyade avrupada başarı göstermek olduğu.çok ciddi şekilde oyuncu kaybettiğimiz ve kadro istikrarını sağlayamamaktan kaynaklanan kadro ve oyun oturtma sorunu.mevcut oyun yapısının taraftarı tribüne çekmemesi.kronik mali sıkıntılarımız ve yıldız transferi yapamamamız.
açıkçası ben gidişatı pek olumlu görmüyorum.bunun en büyük nedenlerinden biri skora endeksli olmamız,bazı şeyleri abartıyor olmamız.mesela bir galibiyette şenol hocayı alex ferguson yapıp bir mağlubiyette de hocayı ziya doğan yapıyoruz.keza aynı yorumlar oyuncular içinde geçerli.
sonuç olarak yapısal sorunlarımız var ve bu bizim başımıızı çok ağrıtacak gibi gözüyor.
bizim taraftarımızın istediği oyuncuya çok para vermeyelim,oyuncu çok güzel oynasın ve istanbul takımlarına gitmesin.
ciddi bir oyun disiplinimiz,takımın oyun karakterinin teknik direktörler değişse de değişmemesi hali,iyi bir altyapı olduğu zaman bu sıkıntılarımız bitecek gibi duruyor.
şenol hocayı eleştirmemin en büyük nedeni bu.hoca geldiğinden beri belli bir oyun sistemini oturtmayı ve takıma karakter kazandırmayı düşünüyor.ancak bu oyun karakteri taraftarın canını sıkıyor.eleştirilerin çoğu bu yönde zaten.yani uzun vadede ben bu oyunun trabzonsporunun karakteri olmasını istemiyorum.sorun zaten bundan kaynaklanıyor.yoksa hocanın taktiği bir sistemdir.bunuda dünyada bir çok takım denemektedir.

Ergin Varlibas
12.10.2012, 19:08
şenol hocayı eleştirenlrein çoğunun hocanın geçmişine saygı duymadığını,hocayı geçmişte başarısız saydığını düşünmüyorum.
olay sadece oynanan futboldan ileri geliyor.
bu konudan hocada bahsediyor,hocada farkında kötü futbol oynandığının ama çözüm bulamıyor galiba,ya da takımı oturtmaya çalışıyor
2 senedir takımda ki temel taşlar yerinden oynuyor
her seozn yeni oyuncular ile kadro otursun diye ilk yarının geçmesini bekliyoruz
takım oyuncuları sürekli devir daim içinde
ancak taraftar artık futbol görmek ve oturmuş bir kadro görmek istiyor.mevcut futbol oynayamama durumu biraz yönetimden(takımın temel taşlarını elinde tutamayarak,biraz karaktersiz oyunculardan ve birazda hocadan kaynaklanıyor)ancak futbol takımının sorumlusu şenol hoca olduğu için taraftar gelip hocaya çıkışıyor.
şu an gerek forumdaki tartışma olsun gerek gerçek hayattaki futbol ve takım düzeni olsun sonu gelmez bir döngü içerisindeyiz
insanlar artık paranoyak oldu.hangi oyuncumuz seneye istanbul takımlarına gitmek için bi tarafını yırtacak diye kafayı sıyırıyor.(bende dahil)
sahada güzel futbol yok.
şimdi soner örneğini ele alırsak,sonerin yaşı 21,allahı var yetenekli topçu,ancak herkesin seyrederken aklına mutlaka bu sezon zaten bitti,gelecek senede ilk 11 çıkar 3. sene şampiyonluğa oynarız sonra istanbul takımına kapağı atar diye düşünüyor.
bizm teknik ve taktik futbol sıkıntımızın yanında acil bir şekilde bu oyuncu kaptıran trabzonspor etiketindende kurtulmamız lazım
yoksa daha çok burada millet birbirini yer.
evet kötü futbol oynuyoruz ve sorumlusu şenol hoca,evet takımda oyuncular sürekli devir daim halinde ve iyi oyuncularımızı istanbul ekiplerine kaptırıyoruz bununda sorumlusu yönetim.
en mantıklısı kulübü baştan yapılandırmak.
çünkü sıkıntılarımız bitecek gibi değil.
ben gelecek sürecide az çok tahmin ediyorum.şimdi şenol hoca 2 -3 maç kaybedip istifa etse,arkasından giray bulak sezonu tamamlayacak.ligi avrupaya gitmeden tamamlayacağız muhtemelen.sonra yabancı bir t.d. alınacak.eğer çok meşhur biri olursa ilk puan kaybında hocanın maaşı konuşulacak,eğer hugo broos gibi birini alırsak en çok 13. haftaya kadar dayanacak.eğer türk t.d. getirirsek yine sabırla beklemeye çalışacağız.
inanılmaz bir döngü içerisindeyiz ve maalesef çok ciddi başarılara hala imza atamadık.
bu sorunun temeline inmeyide kimse istemiyor nedense.en akıllı hamlemiz 1461 trabzonspor hamlesiydi.muhtemelen onun meyvelerini 5 yıllık bir vadede toplamaya başlayacağız ama o kadar sürede nasıl sabredeceğiz bilmiyorum.
şu an gözüken futbol takımımızın tek hedefinin maçları kazanmak olduğu ve şampiyonluktan ziyade avrupada başarı göstermek olduğu.çok ciddi şekilde oyuncu kaybettiğimiz ve kadro istikrarını sağlayamamaktan kaynaklanan kadro ve oyun oturtma sorunu.mevcut oyun yapısının taraftarı tribüne çekmemesi.kronik mali sıkıntılarımız ve yıldız transferi yapamamamız.
açıkçası ben gidişatı pek olumlu görmüyorum.bunun en büyük nedenlerinden biri skora endeksli olmamız,bazı şeyleri abartıyor olmamız.mesela bir galibiyette şenol hocayı alex ferguson yapıp bir mağlubiyette de hocayı ziya doğan yapıyoruz.keza aynı yorumlar oyuncular içinde geçerli.
sonuç olarak yapısal sorunlarımız var ve bu bizim başımıızı çok ağrıtacak gibi gözüyor.
bizim taraftarımızın istediği oyuncuya çok para vermeyelim,oyuncu çok güzel oynasın ve istanbul takımlarına gitmesin.
ciddi bir oyun disiplinimiz,takımın oyun karakterinin teknik direktörler değişse de değişmemesi hali,iyi bir altyapı olduğu zaman bu sıkıntılarımız bitecek gibi duruyor.
şenol hocayı eleştirmemin en büyük nedeni bu.hoca geldiğinden beri belli bir oyun sistemini oturtmayı ve takıma karakter kazandırmayı düşünüyor.ancak bu oyun karakteri taraftarın canını sıkıyor.eleştirilerin çoğu bu yönde zaten.yani uzun vadede ben bu oyunun trabzonsporunun karakteri olmasını istemiyorum.sorun zaten bundan kaynaklanıyor.yoksa hocanın taktiği bir sistemdir.bunuda dünyada bir çok takım denemektedir.

Sonunda anlastik bir konuda. Sistemsizlikten yakiniyorum kac senedir. Siz SG yolalyin hicbirsey duzelmeyecek. Tamamen duzenin temizlenmesi duzenlenmesi lazim. Artik sadece Belcikadan oyuncu almamamiz vs vs. busssuru sey var boyle aklima gelen.

Duzen lazim.

Tuğrul
12.10.2012, 19:14
Şenol hoca'nın oyun anlamında basına verdiği demeçlere bakıyorum. Bir de oynadığımızı futbola bakıyorum. Arasında dağlar kadar fark var.
Ts'lu olmasam maçlarımızı açıp ta izlemem. Hiç heyacan ve tat vermiyor. Sezon başından beri özellikle MİY maçını takip ederken sıkıldım. Maç bitse de gitsek havasına büründüm. Kendi sahamızda MİY'li oyuncuların top çevirişine, oyunu istedikleri gibi kontrol etmesine şahit olmuştuk ki bu Ts'lu olan herkesi hayal kırıklığına uğratmıştı. Açıkçası rakibi kendi sahasında karşılayan ve kontra toplarla gol pozisyonu arayan bir anlayışı kabul etmiyorum. Büyük takım dediğin topu hızlı dolaştırır. Ön alanda pres yapar. Defansı ileri çıkararak alanı daraltır. Dönen topları alarak rakibi boğan ve hapseden bir anlayışı benimser ve hissettirir. 2010 dünya kupasındaki Şili milli takımını hatırlamakta fayda var. Devamlı atak oynayan ve gözlerimizin pasını silen güzel futbolu hala akıllarda. Bunlar gibi futbol oynamak çok mu zor. Şenol hoca'nın kendisini kanıtlamaya ihtiyacı yok. Nitekim gerek futbolculuk gerekse antrenör olarak kazandığı başarılar bunu gösterir nitelikte. Şenol hoca'nın değişmesi ve takıma ofansif futbolcu özümsetmesi ve uygulaması gerekir. Güzel oyunun mükafatını elbet alacaksın. Hiçbirşey için geç değildir. Fakat gelgelelim ki Şenol hoca 3 yıldır bu takım başında olmasına karşın bu futbolu oynatacak teknik ve taktik mantaliteye sahip olmadığı gözleniyor. İlerisi için de umut vermiyor.

Harun
12.10.2012, 19:58
Alıştığın için eleştiriyosun işte başarı gelmeyince eleştiri gelir.Gayet doğal.
Alışkanlık eleştiriye olunca başarı görünmez tabi o da doğal.

Ben sana neye alıştığımı söyleyeyim.

Ş.G. oyunun hiç bir bölümünde skora direkt etki edecek bir taktik anlayışı olmadığına alıştım.
Vittek için ağır ve sistemimizin oyuncu değil deyip,aynı sistem içine Janko'yu aldırarak oyuncu tercihlerindeki yetersizliliğe alıştım.
Yine aynı Janko için , bu oyuncu profiline en uygun taktik anlayışın kanatlara inip orta yapılması gerektiğini sağır sultanın bilmesine rağmen Ş.G. görmemesine ve bilmemesine alıştım.
Elinde sol bek Ferhat varken,Celuska'yı solbek oynatmasına ,elinde Zeki varken,Serkan'ın sakatlanmasını beklemesine ve Celuska'nın yine ilk tercihi olmasına alıştım.
Oynatmayı düşünmediği yabancı oyuncuları göndermemesine.Göndermediklerinide oynatmamaya alıştım.
daha o kadar çok alışkanlık var ki her seferinde aynı şeyleri yazmak artık sıktı..

M.S.SOFU
12.10.2012, 20:13
Sonunda anlastik bir konuda. Sistemsizlikten yakiniyorum kac senedir. Siz SG yolalyin hicbirsey duzelmeyecek. Tamamen duzenin temizlenmesi duzenlenmesi lazim. Artik sadece Belcikadan oyuncu almamamiz vs vs. busssuru sey var boyle aklima gelen.

Duzen lazim.

bizim takımında taraftarında gelen t.d. ünde yönetiminde işi çok zor
modern-endüstriyel futbola- nasıl adapte olacağız çok merak ediyorum
kendi tahminim:türk futbolu endüstriyel futbolun çarkları içerisinde ezilip gidecektir.
biz de bu arada başarılı bir sistem kurup en çok bi portekizin porto ya da hollanda nın twente gibi sürekli oyuncu satan bir kulüp olabiliriz diye düşünüyorum.
ha umarım böyle olabiliriz çünkü ihtimaller arasında bu kulüplerden çok daha kötü olma olasılığıda var.
yeni gelen uefa mali fair play kurallarıyla artık sadece düzgün yönetilen kulüpler,vizyonu olan,altyapıya önem veren ve taraftar desteği olan kulüpler ayakta kalabilecek.
bizim altyapı hamlesi (1461 konusu) çok ümit verici,zaten sürekli izleyen ve takip eden bir taraftar kitleside var.bu türkiyede istanbul tayfasıyla başa çıkmamızı sağlar ancak aynı konuyu avrupa için söyleyemeyeceğim.
şenol hoca bu noktada takıma sistem oturtmaya çalışıyor ama bence bu sistem bize uymaz.zaten ha bire oyuncularımı çalıp çalıp götürüyorlar.oysa bizim oynadığımız oyun kendi oyuncunu çok iyi tanımaya,sürekli beraber oynamaya,ve çok iyi anlaşmaya dayanıyor(barça sistemi oynadığımızı düşünerek yazıyorum bu mesajı)
ama bence bizim kadromuz sürekli devri daim yaptığından daha tahta üzerine yazılı,ezberden,varyasyonlar ile oynamamız gerekiyor.
barça sistemi ile oynadığımız oyun tek yönlü,hızlı oyuncu gerektiriyor.bir çok takım bizim oyuncularımız yavaş kaldığı için buna önlemi iyi alıyor(mesela videoton bu işi iyi yaptı)biz tek pasla oyunu açmayı deniyoruz ancak oyuncu kalitemiz ve takımda ki oyuncuların bir birini iyi tanımaması bunu engelliyor.
yanlışsam şu noktada yanlışsın de bana.

Yiğit Gayretli
12.10.2012, 23:44
Yine bardağın kendine yana olan tarafına bakıyorsun, bugüne kadar Ş.G. ye verilen destek kime verildi? Lazaroni 6 maç ta gönderilme di? Bu adam niye sabredilmedi? Ş.G. de geçen sezon 6maç üst üste galip gelemedi, bu sezon sıradan takıma elenip hayallerimiz yıktı buna neden sabrediliyor?
Şenel Güneş'e bu kadar sabredilmesinin tek sebebi Trabzon'lu ve Trabzonsporlu olmasındandır.Ama bu hiç bir zaman iyi bir tekniktrektördür anlamına gelmiyor.Bunu ayırmadığınız sürece objektif olamazsınız.

Cevap net.

Çünkü; Şenol Güneş bu takımı 3 kere şampiyon yaptı. Biri tescilli. Denklemi çok da zorlamaya gerek yok.

Fatih Öztürk
13.10.2012, 01:18
Hala bir yere varamadıkmı arkadaşlar.

Harun
13.10.2012, 07:57
Cevap net.

Çünkü; Şenol Güneş bu takımı 3 kere şampiyon yaptı. Biri tescilli. Denklemi çok da zorlamaya gerek yok.

Kusura bakmada şuan hala 1996 yıkımını yaşıor bu takım.Onu nasıl şampiyonluktan saydn anlamadım.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
13.10.2012, 10:27
1996'da da 2011'de oynan oyunların oynandığını bilmiyorsanız;
Örneğin İstanbulspor Skandalını bilmiyorsanız;
Örneğin Aygün rezaletini bilmiyorsanız.
Ali Şen'in itiraflarını duymadıysanız.
O "şampiyonluğu biz saha dışında kazandık" dediğini bilmiyorsanız.
O dönemde de hakemlerin ne kadar uğraştığını bilmiyorsanız...
96'yı Güneş'e vurmak için kullanmaktan utanmıyorsanız,
kusura bakmayın ama sizinki kişisel husumet demektir.
Açın Güneş'e telefon varsa bir derdiniz ve Trabzonsporluluğunuzu Güneş ile yarıştıracak yüreğiniz konuşun halledin...

Bir de şahsen üzüldüğüm bir nokta var.
Şenol Güneş dünyanın en kötü teknik adamı da olsa bizim efsane kaptanımız,
tarihe kazınan yıldızımızın emektarı değil midir?
Eğer ismini adam gibi yazamayacaksak ondan bahsetmeyelim daha iyi.
Şenol Güneş isminin "ŞG" gibi kısaltılmasını ben Trabzonspor taraftarına yakıştıramıyorum.
Muhakkak bunun art niyet olmadan yapıyor da olabiliriz ama klavyede fazladan üç harfe basılmayı her durumda hak etti bu adam...
Yanılıyorsam söyleyin, ya da vefadan falan bahsetmesin kimse...

Bir de geçenlerde bu fotoğrafa rastladım,
Yorumsuz ekliyorum:
http://c1210.hizliresim.com/12/f/dwhrz.jpg

canna52
13.10.2012, 13:06
Kusura bakmada şuan hala 1996 yıkımını yaşıor bu takım.Onu nasıl şampiyonluktan saydn anlamadım.

kendi evinde öne geçtiğin maçı rakibine veriyorsun sonra şampiyonluk çalındı vs. ziya doğan olsa ana avrat söverek kovarlardı ki bence ziya doğan da trabzonu şampiyon yapmıştır ama bu hiç konuşulmaz mesela..

takımın a planı, b planı, c planı olmalı ama bizim a planımızın olduğu bile şüpheli.

janko açıklama yapıyor maçtan sonra oyun planımız kanatlardan gelen ortalarla gol bulmaktı diye ve 1 tane orta gelmiyor maç boyunca.. bu işin trajik tarafı..

işin komik tarafı ise arkadaşların kupa hesapları yapması. lazaroniler, brooslar, kel ziyalar vs.

Armağan Dere
13.10.2012, 13:10
5 Mayıs 1996 akşamı
Saha kenarından elleriyle ''Bastırın Bastırın''
hareketini yapan da kendisiydi
dün gibi hatırlıyorum.
ayrıca o şampiyonluk Vanspor maçıyla gitti.

Harun
13.10.2012, 14:55
1996'da da 2011'de oynan oyunların oynandığını bilmiyorsanız;
Örneğin İstanbulspor Skandalını bilmiyorsanız;
Örneğin Aygün rezaletini bilmiyorsanız.
Ali Şen'in itiraflarını duymadıysanız.
O "şampiyonluğu biz saha dışında kazandık" dediğini bilmiyorsanız.
O dönemde de hakemlerin ne kadar uğraştığını bilmiyorsanız...
96'yı Güneş'e vurmak için kullanmaktan utanmıyorsanız,
kusura bakmayın ama sizinki kişisel husumet demektir.
Açın Güneş'e telefon varsa bir derdiniz ve Trabzonsporluluğunuzu Güneş ile yarıştıracak yüreğiniz konuşun halledin...

Bir de şahsen üzüldüğüm bir nokta var.
Şenol Güneş dünyanın en kötü teknik adamı da olsa bizim efsane kaptanımız,
tarihe kazınan yıldızımızın emektarı değil midir?
Eğer ismini adam gibi yazamayacaksak ondan bahsetmeyelim daha iyi.
Şenol Güneş isminin "ŞG" gibi kısaltılmasını ben Trabzonspor taraftarına yakıştıramıyorum.
Muhakkak bunun art niyet olmadan yapıyor da olabiliriz ama klavyede fazladan üç harfe basılmayı her durumda hak etti bu adam...
Yanılıyorsam söyleyin, ya da vefadan falan bahsetmesin kimse...

Bir de geçenlerde bu fotoğrafa rastladım,
Yorumsuz ekliyorum:
http://c1210.hizliresim.com/12/f/dwhrz.jpg

Öyle takıntılı olmuşsun ki takacak başka yer bulamadın Ş.G. yazmama kadar düşmüşsün.Bunuda eleştir bakalmım Ş.G. yazma sebebimi beynimin içine girip okuyabilecek misin?
Geçende Sedat yazmıştı.Trabzonspor (t) ile yazılmaz diye.Hatta o şekişlde yazan arkadaşıda eleştirmişti.Dahası bu arkadaşta Ş.G. eleştiren biriydi.
Birşeyleri eleştirmek,övmek problem değil,ama açık aramak,herşeyin en iyisini ben biliyorum havalarına girmek,kime neyim yakışıp yaışmadığına karar vermek haddi aşmaktır.

Senin Trabzonspora bakış açınla benim bakış açım farklıdır.İstanbul'da doğup büyüyen,bırakın Trabzon'u karadenizlikle bile alakası olmayan Çankırı kütüğüne bağlı bir Türk vatandaşıyım.Babam kombine alacak kadar gs li olup,abim çarşı tribünlerinin vazgeçilmez elemanıdır.Annem bir çok ev hanımın aksine oturup sana tuttuğu takımın ilk onbirini sayıp hangi oyuncuların oynamasına karar verecek kadar futbol düşkünüdür.Böyle bir aile içinde büyüyüp İstanbul takımlarını tutmak kadar basit bir yaşam tarzı seçmek varken , hayatımda belki en fazla 10 kere gideceğim Avniakeri'in takımını tutmak zaten başlı başına bir aşktır.Benim Trabzonspor'a olan sevgim ve saygım Ş.G. yazmam ile ne küçülür ne tartışılır.

artvints
13.10.2012, 14:56
5 Mayıs 1996 akşamı
dün gibi hatırlıyorum.

o kadar teknikler taktikler falan kayboldu, hoca kenardan sihirbaz gibi, bastırın hareketini (o hareket de nasıl bi hareketse artık) yaptı.onlar da defansı boşalttılar gol yedik.bu mudur yani.
ayrıca bu eleştriyi yapanlar, bugünlerde gol atınca geriye yaslanıyoruz diye de eleştriyolar.
burdan anladığım 96 da kaçan şampiyonluğu hala hoca ya mal eden ve takımın başında istemeyenler var.

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 15:06
Yediğimiz golden birisi serbest vuruş ;) O maçı 5-0 da kazanabilirdik. O kadar geriye gitmeye gerek yok. Bize 2010-2011 yılında tertemiz 82 puanlı Şampiyonluğu getirmiş Şenol Hocama bana canlı canlı şampiyonluk yaşattığı için bile saygı duyarım. Burda konuşanların ben dahil Şenol Hoca'dan daha iyi futbolu bildiğini düşünmüyorum.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
13.10.2012, 16:51
Öyle takıntılı olmuşsun ki takacak başka yer bulamadın Ş.G. yazmama kadar düşmüşsün.Bunuda eleştir bakalmım Ş.G. yazma sebebimi beynimin içine girip okuyabilecek misin?
Geçende Sedat yazmıştı.Trabzonspor (t) ile yazılmaz diye.Hatta o şekişlde yazan arkadaşıda eleştirmişti.Dahası bu arkadaşta Ş.G. eleştiren biriydi.
Birşeyleri eleştirmek,övmek problem değil,ama açık aramak,herşeyin en iyisini ben biliyorum havalarına girmek,kime neyim yakışıp yaışmadığına karar vermek haddi aşmaktır.

Senin Trabzonspora bakış açınla benim bakış açım farklıdır.İstanbul'da doğup büyüyen,bırakın Trabzon'u karadenizlikle bile alakası olmayan Çankırı kütüğüne bağlı bir Türk vatandaşıyım.Babam kombine alacak kadar gs li olup,abim çarşı tribünlerinin vazgeçilmez elemanıdır.Annem bir çok ev hanımın aksine oturup sana tuttuğu takımın ilk onbirini sayıp hangi oyuncuların oynamasına karar verecek kadar futbol düşkünüdür.Böyle bir aile içinde büyüyüp İstanbul takımlarını tutmak kadar basit bir yaşam tarzı seçmek varken , hayatımda belki en fazla 10 kere gideceğim Avniakeri'in takımını tutmak zaten başlı başına bir aşktır.Benim Trabzonspor'a olan sevgim ve saygım Ş.G. yazmam ile ne küçülür ne tartışılır.

Bu üsluba verecek cevabım yok.

Hasan YAYLI
13.10.2012, 16:55
5 Mayıs 1996 akşamı
dün gibi hatırlıyorum.

İşte o Vanspor maçı,büyü yapılmış sanırım bende öyle bir izlenim bıraktı...:o

jmlcTI0SgRQ

Ergin Varlibas
13.10.2012, 17:03
Yediğimiz golden birisi serbest vuruş ;) O maçı 5-0 da kazanabilirdik. O kadar geriye gitmeye gerek yok. Bize 2010-2011 yılında tertemiz 82 puanlı Şampiyonluğu getirmiş Şenol Hocama bana canlı canlı şampiyonluk yaşattığı için bile saygı duyarım. Burda konuşanların ben dahil Şenol Hoca'dan daha iyi futbolu bildiğini düşünmüyorum.

Adam hayati boyunca bu isin icinde ama yoooooook bizim taraftar daha iyi anlar futboldan.

SEDAT
13.10.2012, 17:19

* O yıkımı Armağan'ı ortadan kaldırarak aşacağız inşallah :D

Hasan YAYLI
13.10.2012, 17:29
Derdimiz Şenol GÜNEŞ değil dimi? Sadece oynanan kötü futboldan dolayı eleştiriyoruz...Bunu bilelim ona göre konuşalım o zaman....

Şampiyon olduğumuz sezon oynanan futboldan memnundu birçoğumuz...Zira daha iyisini yıllardık oynayamamıştık...
O kadronun kuruluşunda Ersun Yanal vardı diyebilirsiniz....
Ama oda Konya ve Denizli mağlubiyetleri ile gidişini hazırladı...
Sonra ne oldu Şenol hoca getirilmeye çalışıldı,Seulü öylece bırakıp gelmek bana yakışmaz dedi...
Sametle anlaşıldı,tepkiler çığ gibi büyüdü ve hemen vazgeçildi...Hügo Bross göreve getirldi...
Avrupadan eleniş ve ligde şu anda ki gol atamama sorununa benzer bir dönemde K.paşadan alınan ağır maglubiyet ötesinde takımda kaybolan ruh vardı...
Şenol hoca tekrar çağırıldı ve anlaşıldı....
Bross için arkasından tek laf ettirmedi...
O sezon çok gerilerde kalmıştı takım,hedef Türkiye kupasıydı ve finale kadar çıkmıştık...
O takımın bu hale gelebildiğine kimse inanamıyordu o zamanlar,Hoca heryerde övülüyordu...
5 Mayıs 2010 finalde ilk golü yememize rağmen şikecilerin elinden kupayı aldık...
Adımızı kirletmeye çalıştılar o dönemde..
Buna nasıl engel olunacaktı peki ligin son maçında oyununla kendini ispat ederek tabiki...
Oda oldu saraçoğlu yandı bitti,hiçbirimizin unutmayacağı bir ana sebep olduk...
İntikam alınmıştı artık...

Sonraki sezon bu özgüvenle başladık...
Süper kupa finali ve süper bir başlangıç..
Liverpool'a karşı oynanan müthiş maç,o maçın 82. dk kadar ümitlerimiz vardı...Kendi kalemize gol atana kadar :(
Şampiyon olarak tamamladığımız sezonu anlatmaya gerek yok...
3 Temmuzdan beri o sezon neler yaşanmış hepimiz öğrendik...Aslında daha öncesinde söyledik durduk o tarihde haklılığımız ispatlandı...

Yaşanan nice nice olaylar..

Bu süreç hepimizi yıprattı...Geçen sene kaç maçımızı izledim bilmiyorum ama 5 i geçmez...
Hocada da yorgunluk olması çok doğal...Ama bunu geçen sezon yaşayamadı...
Son dk. da belli olan ŞL,davalar,play offlar vs...
Bunca şey bu sezona sarktı bence...
Güzel futbol izlemek hepimizin hakkı,ama bu ihtiyacımızı gidermek için zaten ya La Liga yı takip ediyoruz yada Primier Ligi..
Ligimizde göze hoş gelen futbol mevcut değil..
Biraz daha sabredersek hoşumuza giden seviyede göreceğiz takımı..Ben buna inanıyorum..
Savunmada çok başarılıyız ama hücumda yokları oyuyoruz...
Fb maçıyla birlikte bir kıpırdanma oldu ama,hucumda kaçan gollere veryansın eder olduk...
O kaçan goller hocanın oyun planının içinde gelişiyor muhakkak...
Ama oyuncuların yetersizliği bunların gol olmasına engel oluyor...
Takımda birçok sorun varken,bunların yanına Hocayı eklemek pek mantıklı gelmiyor bana...
O hiçde kolay olmayan bu süreçte takımı,taraftarı ve yönetimi iyi idare ediyor bence...

Benim korkum inandığım ve beklediğim galibiyetler ve goller geldiğinde,istenilen oyuna yaklaşıldığında yinede Hocadan rahatsız olanların söylemlerine devam etmesi..
Kötü skor ve oyunda bu söylemlerinizi artırmak da kendinizi haklı görüyorsanız...
Tam tersi sonuçlarda ise hocanın iyi yolda olduğunu söylemeniz....
Ben bakıyorum da büyük şüphelerim var bu konuda...

Hasan YAYLI
13.10.2012, 17:46
PLN9zK55QEI&feature

Hayri GÜR :"Çalışmak ondan,destek bizden..."

Şunu biraz izleyelim...

Emrah KabuL
13.10.2012, 18:05
1981/82 Dinamo Kiev - Trabzonspor maçı

Şenol Güneş neler yapıyor öyle..

rvGRt6l5kzU

M.S.SOFU
13.10.2012, 20:12
@hasan yaylı

benim kendi tahminim taraftarların iyi futbol -şampiyon olamama durumuna ses çıkarmayacağı.
tabi böyle bir durumda ne olacağını bilemiyoruz
yani daha önce sadece 96 da böyle bir şey oldu
ondanda emin değilim çünkü odönemki takımın nasıl oynadığını bilmiyorum
bu bir süreç yaşayarak öğreneceğiz
ancak endüstriyel futbol içerisinde nerede olduğumuzu görmek ve planımızı çizmek gerekiyor.
açıkçası (kendi adıma) türkkiye liginde şampiyonluk gram umurumda değil.ha tabi bu bir iki kişinin isteğiyle değişecek bir şey değil.
benim için önemli olan avrupa arenası.türkiyede güzel futbol oynayalım yeter.ama avrupada maç kazanalım.benim hayal ettiğim trabzonspor bu.
söylediklerimi tekarar edip durmak istemiyorum.teknik ve taktik kısım zaten daha önceki mesajlarda yer alıyor.
tabi bizim işimiz çok zor.çünkü sürekli oyuncu sirkülasyonu var.
ya bu durumu düzelteceğiz ya da kendimizi buna alıştıracağız.başa çıkmamız gereken en önemli ve öncelikli sorun bu sürekli yaşanan oyuncu değişimi.

Burak Sahin
13.10.2012, 20:32
Icerideki konya ve denizli maclarini kayetmesi Ersun Yanalin sonunu hazirladi;) hic gülecegim yoktu yahu birinde son dakika duran toptan yedik golü zaten ikisindede baskili oynayip umut ve g.ünal gol kacirmada cigir acmisti, sana gecen sene ve bu sene konya ve denizli maclarindan daha berbat maglubiyetler söylesem ne dersin ?!?! Dur ben senin yerine cevaplayim biraz sabir ve en önemlisi istikrar lazim...

oflubektas
13.10.2012, 21:10
bizim takımında taraftarında gelen t.d. ünde yönetiminde işi çok zor
modern-endüstriyel futbola- nasıl adapte olacağız çok merak ediyorum
kendi tahminim:türk futbolu endüstriyel futbolun çarkları içerisinde ezilip gidecektir.
biz de bu arada başarılı bir sistem kurup en çok bi portekizin porto ya da hollanda nın twente gibi sürekli oyuncu satan bir kulüp olabiliriz diye düşünüyorum.
ha umarım böyle olabiliriz çünkü ihtimaller arasında bu kulüplerden çok daha kötü olma olasılığıda var.
yeni gelen uefa mali fair play kurallarıyla artık sadece düzgün yönetilen kulüpler,vizyonu olan,altyapıya önem veren ve taraftar desteği olan kulüpler ayakta kalabilecek.
bizim altyapı hamlesi (1461 konusu) çok ümit verici,zaten sürekli izleyen ve takip eden bir taraftar kitleside var.bu türkiyede istanbul tayfasıyla başa çıkmamızı sağlar ancak aynı konuyu avrupa için söyleyemeyeceğim.
şenol hoca bu noktada takıma sistem oturtmaya çalışıyor ama bence bu sistem bize uymaz.zaten ha bire oyuncularımı çalıp çalıp götürüyorlar.oysa bizim oynadığımız oyun kendi oyuncunu çok iyi tanımaya,sürekli beraber oynamaya,ve çok iyi anlaşmaya dayanıyor(barça sistemi oynadığımızı düşünerek yazıyorum bu mesajı)
ama bence bizim kadromuz sürekli devri daim yaptığından daha tahta üzerine yazılı,ezberden,varyasyonlar ile oynamamız gerekiyor.
barça sistemi ile oynadığımız oyun tek yönlü,hızlı oyuncu gerektiriyor.bir çok takım bizim oyuncularımız yavaş kaldığı için buna önlemi iyi alıyor(mesela videoton bu işi iyi yaptı)biz tek pasla oyunu açmayı deniyoruz ancak oyuncu kalitemiz ve takımda ki oyuncuların bir birini iyi tanımaması bunu engelliyor.
yanlışsam şu noktada yanlışsın de bana.

Bunca fuzuli laf yarışı arasında okuduğum en iyi mesaj. Tebrik ediyorum.

Bu harika yazıya tek itirazım, Türk Futbolu'nu ve İstanbul takımlarını Avrupa ve Uefa kriterleri nezdinde de koruyacaklar. "2,5 (fb-gs, biraz da beşiktaş) takım sistemi aynen devam edecek ve vergi vermeyen, şike yapsa da göz yumulan, biraz dara düşseler şehrin en güzel arazilerinin peşkeş çekilmesine dayalı bu sistemi ilelebet korumaya çalışacaklar.

Bu tekere çomak sokan yine biz olmalıyız. Hani adamın biri "paraya karşı emeğin savaşı" demişti ya, o hesap :)

Bakmayın Şenol Hocam çok takıntılıdır ama bir zaman sonra inadını kırar. Gerek 1994-95 (3-5-2'ye o zaman geçtik), gerek 2001 (milli takım 4-5-1'i defansta tandemli, orta sahada "baklava" şeklinde o zaman oynamaya başladı). gerekse 2010 (selçuk-colman ile ön liberosuz orta saha) senesinde yaptığı sistem değişiklikleriyle önemli işler başardı.

calavera
13.10.2012, 21:38
1981/82 Dinamo Kiev - Trabzonspor maçı

Şenol Güneş neler yapıyor öyle..

rvGRt6l5kzU

ahahahah

Inanılmaz bi video, ilk kez senol güneşi oynarken bu kadar fazla izledim, çok enteresan bi kaleciymiş :D Golde bariz hatası var ama o olmasa maç 5-0 bitermiş en az :D

Yiğit Gayretli
13.10.2012, 21:48
5 Mayıs 1996 akşamı
dün gibi hatırlıyorum.

Bugün de korkak futbol oynattığı için suçlanıyor :) Şimdi hangisini ciddiye alalım Armağan? :)

Hadi bizi geç Şenol Güneş hangisini ciddiye alsın?

serdaracıl
13.10.2012, 22:13
Emre gural'a bir şans ver be hocam

DEEP BLUE
13.10.2012, 22:27
Baba mevzusu üzerinden yaptığı terbiyesizlik yetmeyip, bir de yaşanılan duygu yoğunluğu üzerinden espiri devşirip dalga geçmeye çalışanların mevcut olduğu yerde; benim gibilerden de yönetici olabiliyor.

Senden o imzayı değiştirmeni rica ediyorum.

Oğlum yaşındasın ve bu sayfalarda bana dördüncü kez "terbiyesiz" diyorsun. Farklı düşünebiliriz, bu bana her fırsatta terbiyesiz demeni gerektirmez. Sadece bunun için benden özür dile, ben de ricanı emir kabul edip derhal değiştireceğim.

SEDAT
13.10.2012, 22:32
* Biraz nefes alsın herkes, mesela Şenol Güneş Kütüphanesi kuruyoruz o başlığada bakabilirsiniz :)

Yiğit Gayretli
13.10.2012, 22:34
Oğlum yaşındasın ve bu sayfalarda bana dördüncü kez "terbiyesiz" diyorsun. Farklı düşünebiliriz, bu bana her fırsatta terbiyesiz demeni gerektirmez. Sadece bunun için benden özür dile, ben de ricanı emir kabul edip derhal değiştireceğim.

Sana sadece yaşın benim yaşımın iki katı olduğu için saygı duymamın imkanı yok. Benim felsefemde bu yok. O saygıyı benden alabilirdin. Almamayı tercih ettin. Kararına tahammülüm var... Karışmam.

Sana haksız yere terbiyesizlik yapıyorsun demiş olsaydım, tereddütsüz özür dilerdim. Hatta bunu söylemene gerek kalmazdı. Ama sen o baba mevzusunu diline doladın. Bu konuda uyarmış olmama rağmen, küfürden daha ağır konuştun. Yaptığın bir şeyin adını koyduğum için senden özür dilememi beklemen cidden ironik.

Bir özür dilenmesi gerekiyorsa, önce sen benim anamdan babamdan özür dileyeceksin. Yok dilemem diyorsan, o da senin kararın. Ama bu konu "farklı düşünmek" diyip, geçiştirilecek kadar basit değil.

Ricam geçerlidir. Ama özür? Bu şartlarda asla...

SEDAT
13.10.2012, 22:37
* Yiğit'de konu hakkındaki cevabını kullandığına göre konumuza geri dönebiliriz :) Özel'den de görüşlerimizi belirtebiliriz arkadaşlar. Kolay gelsin :)

Ergin Varlibas
13.10.2012, 22:40
* Yiğit'de konu hakkındaki cevabını kullandığına göre konumuza geri dönebiliriz :) Özel'den de görüşlerimizi belirtebiliriz arkadaşlar. Kolay gelsin :)

Ozelden yiyin birbinizi diorsun yani.

DEEP BLUE
13.10.2012, 22:42
Öyleyse herşey olduğu gibi kalsın. Elinizde cezadan üyelik iptaline kadar seçenekler mevcut. Dilediğinizi yapabilirsiniz. Ama yeter artık. Bizi ötekilestirip hainlikle suçlayanlar, yaşımızla alay edenler, başka yolun yolcusu ilan edenler başlar üzerinde taşınırken, bize kovulmak yakışır.

Yazdıgım yazıda biyolojik babaya degil, baba kabul edilen bir teknik adama yönelik elestiri oldugunu, bu konuda bir yanlış anlama varsa forum huzurunda özür dilemeye hazır oldugumu belirten yazımı alelacele silip, beni milletin önüne atan zihniyetten asla tekrar özür dilemeyeceğim. Bu kadar.

SEDAT
13.10.2012, 22:43
Ozelden yiyin birbinizi diorsun yani.

* Öylemi diyorum :) Hiç farkında değilim. Buraya yazmak isteyen ve hep aynı isimleri görüp yazmayan arkadaşların hakkı ne olucak peki ? Çok eskiden beni Stadyum Başlığında görüp kaçan insanlar vardı ordan biliyorum :)

Yiğit Gayretli
13.10.2012, 22:47
Öyleyse herşey olduğu gibi kalsın. Elinizde cezadan üyelik iptaline kadar seçenekler mevcut. Dilediğinizi yapabilirsiniz. Ama yeter artık. Bizi ötekilestirip hainlikle suçlayanlar, yaşımızla alay edenler, başka yolun yolcusu ilan edenler başlar üzerinde taşınırken, bize kovulmak yakışır.

Böyle şeylere takılmamak lazım. Biz de Şenol Güneş'i savunduğumuz için mürit, biatçı vs olduk.

İmzan forum kurallarına aykırı. Fakat ben senin kendi rızanla değiştirmeni istediğim için senden halen daha rica ediyorum. Lütfen...

Üyelerin özel alanlarına müdahale etmekten hoşlanmıyorum.

İlgili kurallar;

B) Düzenleyici Kurallar
2) Forumda sataşma, belirli kişiler arasında forumun seviyesini düşürür şekilde tartışma, bir üyeyi rencide edebilecek şekilde dalga geçme, saygısızlık içeren ve kasten gerçeğe aykırı beyan ve iddialar içeren mesajlar silinir, bu mesajları gönderen üyeler 3 gün foruma mesaj gönderememe cezası alır.

E- İmza ve Avatar İçerikleri

E-1- İmza İçerikleri:
1) Forum üyelerinin gönderdikleri her mesajın altında yer alacak olan imza kısımlarında, genel ahlak kurallarına ve BMN Forum Genel Kurallarına aykırı ifadeler kullanmak kesinlikle yasaktır.

Oruç
13.10.2012, 22:50
Kişisel fikrimdir bu kimseyi bağlamaz. Eğer bir yere varacaksak forumdaki tüm başlıkları kapatalım aylarca bu başlıkta birbirimizle yarışalım. Yahu madem 'aynı yolun yolcusu'yuz bu neyin kavgasıdır ? Kendini 'karşı' taraf olarak gören her iki tarafa da soruyorum. Neyi ispata çalışıyoruz bu başlıkta ?

Yahu biz okumaktan sıkıldık. Siz aynı şeyleri temcid pilavı gibi her seferinde önümüze koymaktan bıkmadınız mı ?

Şimdi bana 'girme, okuma' diyenlere peşinen cevabımı da vereyim. Sizin dışınızda kalan üyelerden olumsuz dönütler alıyoruz.

DEEP BLUE
13.10.2012, 22:59
Böyle şeylere takılmamak lazım. Biz de Şenol Güneş'i savunduğumuz için mürit, biatçı vs olduk.

İmzan forum kurallarına aykırı. Fakat ben senin kendi rızanla değiştirmeni istediğim için senden halen daha rica ediyorum. Lütfen...

Üyelerin özel alanlarına müdahale etmekten hoşlanmıyorum.

İlgili kurallar;

Düşmanım olsa, içten bir "lütfen"in uğruna yapamayacağım şey yoktur. Forum kurallarından korktuğum için değil, ricanın samimiyetine sonuna kadar inandığım için kabul ediyor ve imzamı değistiriyorum. Şenol hoca karşıtları "oynak" olur diyecek tüm ahaliye şimdiden selam olsun. Alıştık her tür hakarete nasılsa.

Yiğit Gayretli
13.10.2012, 23:01
Düşmanım olsa, içten bir "lütfen"in uğruna yapamayacağım şey yoktur. Forum kurallarından korktuğum için değil, ricanın samimiyetine sonuna kadar inandığım için kabul ediyor ve imzamı değistiriyorum. Şenol hoca karşıtları "oynak" olur diyecek tüm ahaliye şimdiden selam olsun. Alıştık her tür hakarete nasılsa.

Teşekkür ederim.

DEEP BLUE
13.10.2012, 23:05
Teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim, içtenliğin için...

orhan42
13.10.2012, 23:32
Bugün de korkak futbol oynattığı için suçlanıyor :) Şimdi hangisini ciddiye alalım Armağan? :)

Hadi bizi geç Şenol Güneş hangisini ciddiye alsın?

Sanırım Lemi ile yapılan bir röportajdı..O bastırın bastırın şeklindeki el hareketinin topun gerisine çekilin anlamına geldiğini, kendilerinin durum1-1 iken şuursuzca saldırdıklarını söylemişti..Hala o maç için hocayı suçluyor Armağan kardeş,ayıptır..

DEEP BLUE
13.10.2012, 23:40
Benim gözümde Şenol Güneş kötü bir teknik adamdır. Ama 5 mayıs 96'nın vebalini sadece ona yüklemek insafsızlık ve haksızlık olur. Madem "ileri" çıkın demiş, kazara macı biz kazansaydık ne diyecektik şimdi. O maçı dönemin GS'lı başbakanı ve Rüştü aldı. Bu kadar basit.

Ilelioglu
14.10.2012, 00:27
5 Mayıs 1996 akşamı
dün gibi hatırlıyorum.

Yardimcisi onu "rakibe yakin olun" manasinda yaptigini söyledi.

..

Mert67
14.10.2012, 00:46
@Şentürk adlı kullanıcın imzası çok güzel aynen katılıyorum;

"Benim Trabzonspor'um yeşil zemindeki değil, Şenol Güneş'in yüreğindekidir!"

Armağan Dere
14.10.2012, 00:47

jmlcTI0SgRQ

stingaciu'nun teşvik aldığını düşünüyorum.6 pastan topları kurtarıyordu.
neyse sonuç olarak bu taraftar ömür boyu unutamaz 95-96 sezonunu.

Yaşar
14.10.2012, 00:56
1996 sezonununda kaybedilen şampiyonlukta Şenol Güneş'İn suçunun olmadığını düşünüyorum.
2010-2011 sezonunda olanların aynısı o sezonda gerçekleşti ama tek farkı biz rakibimize kaybettiğimiz için büyük bir yıkım oluştu.
Bu sezon ciddi anlamda büyük bir fırsat.
İstanbul karması kötü sonuçlar aldıkça orada oynayan fbli ve gsli oyuncular psikolojik baskı altına girecekler.
Üstüne bir de Avrupa Kupası maçları oynayacaklar ve fiziksel olarak sıkıntılar yaşayacaklar.
Biz işimize bakıp, zirveden kopmamaya ve şampiyonluğu kovalamaya çalışmalı, rakiplerimizin yapacağı hatalardan yararlanmaya çalışmalıyız.
Şenol Güneş elindeki kadrodan maksimum verimi nasıl alabileceğinin hesaplarını yapmalı.
Rakiplerimize karşı kaybetmeyeceğimizi düşünüyorum çünkü zor maçlarda oynayabileceğimiz bir sistemimiz var ve bunu genelde başarabiliyoruz.
Anadolu takımları ile oynanacak maçlar çok belirleyici olacak.

Harun
14.10.2012, 10:01
Şartlar eşit olmadığı sürece Ş.G. Trabzonspor için her zaman en iyi T.D. olacaktır.Siz Ş.G. ye verdiğiniz desteği Lazoro'iye vermezseniz,Yanal'a vermezseniz,Bross'a ,Vahid'e vermezseniz Ş.G. tabiki başarılı olacaktır.Bu kısır döngünün değişmesi lazım.
Bir türlü anlatılamayan durum bundan ibarettir.Ş.G. Trabzonsporda en çok puan toplayn kişi ise,hep şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz dönemlerde başımızda Ş.G. var ise tüm bunları bir kenara bırakıp Ş.G başarısız demek zaten saçmalıktır.

Ama daha önce defalarca izah etmeye çalıştığım konuyu idrak etmek zor oluyor açıkcası.Bir babanın oğullarından sadece birine sürekli ilgi duyması sadece onun isteklerini yerine getirmesi diğer evlatlarına aynı muameleyi yapmayıp aynı başarıyı beklemesi bizim durumumuzun açık örneğidir.

Yılmaz Vural için hep" küme düşen takımların t.d. deriz.Ve bu yüzden hep başarısız gözü ile bakarız.Kendinin bu yönde bir demeci vardır." Bana fenerbahçenin verdiği şartları veren bir takım verin iki yılda o takımı avrupa şampiyonu yaparım.Ama gittiğim her takım mali krizi olan,futbolcuları dağilmış,motivasyonu çökmüş ,enzkaz takımları oluyor."

Burda anlatmak istediğim eşit şart örneğidir.Biz 6 maç sabremediğimiz Lazori'niyi çok rahat gönderebiliyoruz.Peki bu adama niye sabretmiyoruz? Daha dün kaybettiğimiz antep maçı için,lig yeni başladı sabredin takım düzelecek diyen biz değilmiyiz?
Keza Ersun Yanal içinde aynı şeyler geçerli.Bu adamın oynattığı futbolu taraflı tarfasız herkez sevmiyor muydu? Peki bize geldiğinde ne değiştide görevine son verildi? Ona neden Ş.G.'e gösterieln sabır ve destek göterilmedi?
Hugo Broos'a bu takım 13 maç oynattı.Bir T.D. 13 maçta neyi ispatlayabilir ki? Ama Ş.G. için daha lig yeni başladı sabredelim diyebiliyoruz.

Ş.G. gitsin yerien kim gelecek sorusundan önce, Ş.G. gitsin yerine gelecek kişiye 3 szeon şans verielecek mi önce bu cevaplanmalı?

M.S.SOFU
14.10.2012, 14:00
Bunca fuzuli laf yarışı arasında okuduğum en iyi mesaj. Tebrik ediyorum.

Bu harika yazıya tek itirazım, Türk Futbolu'nu ve İstanbul takımlarını Avrupa ve Uefa kriterleri nezdinde de koruyacaklar. "2,5 (fb-gs, biraz da beşiktaş) takım sistemi aynen devam edecek ve vergi vermeyen, şike yapsa da göz yumulan, biraz dara düşseler şehrin en güzel arazilerinin peşkeş çekilmesine dayalı bu sistemi ilelebet korumaya çalışacaklar.

Bu tekere çomak sokan yine biz olmalıyız. Hani adamın biri "paraya karşı emeğin savaşı" demişti ya, o hesap :)

Bakmayın Şenol Hocam çok takıntılıdır ama bir zaman sonra inadını kırar. Gerek 1994-95 (3-5-2'ye o zaman geçtik), gerek 2001 (milli takım 4-5-1'i defansta tandemli, orta sahada "baklava" şeklinde o zaman oynamaya başladı). gerekse 2010 (selçuk-colman ile ön liberosuz orta saha) senesinde yaptığı sistem değişiklikleriyle önemli işler başardı.

valla şu şike soruşturmasında medya,tff,politikacı(sadece hükümet değil muhalefette) işbirliğini gördükten sonra onuda yaparlar
mahkeme diyor ki ''12 maçta şike var''
medya diyor ki'' türkiyede şike olmaz''
politikacılar susuyor
tff şikeyi örtmek için elinden geleni yapıyor,bu fırsatta en ufak bir şüphede trabzonsporu düşürmeye çalışıyor...

iki gün sonra şöyle olur
vergi mahkemesi:''trabzonspor a.ş. nin geçmişe yönelik 10 milyon tl vergi borcu bulunmakla beraber diğer kulüplerde yapılan araştırmalarda herhangi bir vergi borcu kanısına varılmamıştır''
medya:borcu olan ödesin

gelde bu ülkede yaşa işte :D

Gökhan Koç
14.10.2012, 21:10
Öncelikle iyi akşamlar,

Faik Yılmaz
15.10.2012, 08:52
1-Rakiplerimiz puan kaybettiğinde bizimde kaybetmemiz meşruymuş gibi bir hava var burada....İstanbul takımları yenilince bende seviniyorum ama bu bizim saçma sapan kaybetiğimiz puanların nedeni ya da savunması olmamalı....

2- Şenol Güneş futbolu bizden çok daha iyi biliyor.. bu gerçek ama bu her maçta 60 . dakikadan sonra Barış Özbek'i almak gibi robotlaşmış değişikliklerin ve takımın oynadığı ruhsuz futbol göz önünde tutulursa ciddi yanlışlar yaptığı gerçeğini de gizlemiyor....

annttiigs
15.10.2012, 11:26
stingaciu'nun teşvik aldığını düşünüyorum.6 pastan topları kurtarıyordu.
neyse sonuç olarak bu taraftar ömür boyu unutamaz 95-96 sezonunu.

neyse bu görüntülerin tost makinesi ile çekildiğini düşünürsek HD seviyesindeki çekimlerde onlara öyle izler bıraktık ki. Yedi cedleri de hatırlar. Spikerin ağlak bir şekilde "Onuuur, onurr, oonuuurrr" diyişi kulaklarında çınlar. "Kimse yok mu" yakarışlarını duyarlar. Onlara 60 bin kişi önünde en ufak bir şaibe olmadan öyle bir iz bıraktık ki. Tam olmasa da ödeştik onlarla. Ödeşeceğimiz artık onlar değil, onların o gün önüne geçip bizim elimizden alınanlara ön ayak olanlardır.

Onur Şeref
15.10.2012, 17:23

jmlcTI0SgRQ

Şu maçı iyiki hatırlamıyorum. İyiki ufakmışım yoksa kendimi keserdim herhalde. Şimdiki takımın 1 senede gireceği pozisyonları 1 maçta kaçırmışlar sadece.

MuratJ
15.10.2012, 19:58
Evet ben geldim yine bu başlığa... Çok uzatmayacağım bu sefer.
İdeal 11 bi an önce bulunmalı. Aylardır pozisyon üretme sıkıntısı çeken takımımızda şimdiye kadar ısrarla süre aldığın oyunculara bi kesik vermen şart Şenol hocam. Halil, Yasin, Olcan... Volkan ve Emre kesinlikle ilk 11e monte edilmeli.

------------------Onur------------------
----------Bamba---------Giray-----------
--Zeki---------------------------Emerson-
-(Celustka)----------------------------------------
----------------Zokora-------------------
-------Colman-----------Soner------------
------------------------------------------
--Volkan---------------------------------
----------------------------Emre---------
---------------Janko-----------------------

yada

-----------------Onur--------------------
---------Bamba-------Giray--------------
---Zeki----------------------------Emerson-
-(Celustka)---------------------------------
---------Zokora-------Colman-------------
------------------------------------------
--Volkan------------------------Olcan-----
--------------------------------(Yasin)-----
-----------Janko----Emre------------------

Takım bi an önce ideal 11ine kavuşmalı.

Mollasalihoğlu
15.10.2012, 20:01
Evet ben geldim yine bu başlığa... Çok uzatmayacağım bu sefer.
İdeal 11 bi an önce bulunmalı. Aylardır pozisyon üretme sıkıntısı çeken takımımızda şimdiye kadar ısrarla süre aldığın oyunculara bi kesik vermen şart Şenol hocam. Halil, Yasin, Olcan... Volkan ve Emre kesinlikle ilk 11e monte edilmeli.

--.

Olcan, Yasin ve Volkan'ı hep tercih ediyor hoca zaten.

Halil Janko gelene kadar oynar bence..

Amma velakin Janko/Emre gibi bir ikili tutturursak, Soner ve Colman da ikili olursa çok acayip bir takım oluruz bence. :)

Burak Sahin
15.10.2012, 20:10

Amma velakin Janko/Emre gibi bir ikili tutturursak, Soner ve Colman da ikili olursa çok acayip bir takım oluruz bence. :)

Janko/Emre ikilisi mi;) yapma yahu biz kac aydir ne diye yirtiniyoruz acaba...

MuratJ
15.10.2012, 20:15

Şu düzende Emre Janko ileride birlikte oynatılmalı. Bu şart oğlu şart. Sonucunda güzel iş çıkacağınıda umuyorum. Emre'de ki potansiyel yanılmıyorsak Burak nezdinde bi patlama yapabilecek düzeyde. Fiziği ve becerileri çok iyi. Soner fizik/defansif yönünü geliştirebilirse Selçuk-Colman ikilisi yakalanabilir.

Bu takıma ben önce Onur, Bamba, Zokora, Colman, Janko yazarım gerisini sonra dizerim. Zokora konusu biraz toleranslı olabilir. Ancak şu durumda ayrıca Emre'de ısrar edilmeli.

İdeal 11 bulmak çok önemli yeterince süre geçti bunun için. Takım her hafta değişmemeli. Sabit 8-9 doğru kişi bulunmalı.

Mollasalihoğlu
15.10.2012, 20:16
Janko/Emre ikilisi mi;) yapma yahu biz kac aydir ne diye yirtiniyoruz acaba...

Kaç kere izledin Emre'yi?

Mollasalihoğlu
15.10.2012, 20:22
Şu düzende Emre Janko ileride birlikte oynatılmalı. Bu şart oğlu şart. Sonucunda güzel iş çıkacağınıda umuyorum. Emre'de ki potansiyel yanılmıyorsak Burak nezdinde bi patlama yapabilecek düzeyde. Fiziği ve becerileri çok iyi. Soner fizik/defansif yönünü geliştirebilirse Selçuk-Colman ikilisi yakalanabilir.

Bu takıma ben önce Onur, Bamba, Zokora, Colman, Janko yazarım gerisini sonra dizerim. Zokora konusu biraz toleranslı olabilir. Ancak şu durumda ayrıca Emre'de ısrar edilmeli.

İdeal 11 bulmak çok önemli yeterince süre geçti bunun için. Takım her hafta değişmemeli. Sabit 8-9 doğru kişi bulunmalı.

Selçuk - Colman işindekinin tersine defansif işi Colman yapmalı, Soner son pasları atmalı bence.. Çok tehlikeli kullanıyor..

Zokora belki en kaliteli oyuncumuz ama hocanın istediği ideal sistemde aslında yeri yok bence. Emre'den bir Jaja çıkarsa, Soner Colman, Sağda Volkan Solda Olcan, forvet arkası Emre, önünde Janko ideal olur..

İdeal 11 bulamama sebebimiz sakatlıklar bence. Onur, Zeki, Giray, Bamba, Emerson, Colman, Soner, Volkan, Olcan, Sapara(Adrian, Alanzinho, Emre), Janko bence ideal bir kadro ama çoğunun oynamama sebebi var geçen süreçte..

MuratJ
15.10.2012, 20:26
Selçuk - Colman işindekinin tersine defansif işi Colman yapmalı, Soner son pasları atmalı bence.. Çok tehlikeli kullanıyor..

Zokora belki en kaliteli oyuncumuz ama hocanın istediği ideal sistemde aslında yeri yok bence. Emre'den bir Jaja çıkarsa, Soner Colman, Sağda Volkan Solda Olcan, forvet arkası Emre, önünde Janko ideal olur..

İdeal 11 bulamama sebebimiz sakatlıklar bence. Onur, Zeki, Giray, Bamba, Emerson, Colman, Soner, Volkan, Olcan, Sapara(Adrian, Alanzinho, Emre), Janko bence ideal bir kadro ama çoğunun oynamama sebebi var geçen süreçte..

Doğru. Katılıyorum. Şahsen ben Zokora'dan vazgeçilmesini istemem. Ayrı hayranlık duyuyorum ona. :) Ayrıca Sapara(Adrian, Alanzinho, Emre) Bu bölgenin oyuncusu ikinci forvet şeklinde Emre olmalı. İnşallah şans bulur ve başarılı olur.

Mollasalihoğlu
15.10.2012, 20:28
Doğru. Katılıyorum. Şahsen ben Zokora'dan vazgeçilmesini istemem. Ayrı hayranlık duyuyorum ona. :) Ayrıca Sapara(Adrian, Alanzinho, Emre) Bu bölgenin oyuncusu ikinci forvet şeklinde Emre olmalı. İnşallah şans bulur ve başarılı olur.

Zokora'daki pozisyon bilgisi Türkiye'deki hiçbir oyuncuda yok bence.. Ani yediğimiz ataklarda bazen hayranlıkla onu izliyorum :)

Emre'den ben de çok umutluyum inşallah 11'e girer.. Keza artık Zeki de devamlı oynar umarım.. Oynamazsa da hoca istifa(!) :)

artvints
15.10.2012, 21:20
zokora oynamalı ama tek oynamalı adamın kafasını karıştırmayalım, defansın önünde işini yapsın.bekler çıksın hücüma.kadro da yazalım adettendir

http://this11.com/boards/abDxZd2aph.jpg

M.S.SOFU
15.10.2012, 21:20
eğer barça taktiğini kazak takımına karşı oynadığımız şekilde bütün takımlara karşıda oynayabilirsek bu iş olur.
ama rakip takımlar pas yapmamıza o kadar izin vermiyor
kazak takımıyla yapılan hazırlık maçında ki paslaşmanın bir kademe daha hızlısı bizim lig için ideal
ancak daha sonra yine oyuncu kaybetme travması yaşarsak tekrar sabretmek gerekir.

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 00:10
Ali Ece noktayı koymuş:

2002'de ''yaa nasıl olur da Brezilya'yı yenemedik, Hoca gitsin,karizması yok''diyorduk.Şimdi Romanya'yı yenemiyoruz''

Burak Sahin
16.10.2012, 00:43
Kaç kere izledin Emre'yi?

Daha hala demek istedigimi anlamiyorsun, sen saniyorsunki hocanin kara kasini kara gözünü begenmedigim icin elestiriyorum, jankon varsa yanina bir ikinci forvet koymalisin bu halil olur emre hatta henrique bile olur, simdi sunuda dersin sen emrenin bugünki attigi gollerden sonra böyle konusuyorsun diye dersin ama bende sana derimki, ac jankonun, halilin, emrenin basliklarina neler yazmisim...

Burak Sahin
16.10.2012, 00:55
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918741227&postcount=2051......

Tolga
16.10.2012, 08:06
Ali Ece noktayı koymuş:

Nokta olduğunu zannetmiyorum abi :)

Külünkoğlu
16.10.2012, 08:36
Cyzio hocam'dan Şenol Güneş Kütüphanesi için destek bekliyoruz. :)

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 09:00
Daha hala demek istedigimi anlamiyorsun, sen saniyorsunki hocanin kara kasini kara gözünü begenmedigim icin elestiriyorum, jankon varsa yanina bir ikinci forvet koymalisin bu halil olur emre hatta henrique bile olur, simdi sunuda dersin sen emrenin bugünki attigi gollerden sonra böyle konusuyorsun diye dersin ama bende sana derimki, ac jankonun, halilin, emrenin basliklarina neler yazmisim...

İlk yazdığından o anlam çıkmıyor.. Ben çift forvet oynanması gerektiğini düşündüğümden değil, Emre'nin tarzından ötürü oynamasını istiyorum. Tam örneği de şampiyon olduğumuz sene Jaja tarzı..

Sen aç Soner başlığına "yazamadıklarına" bir açıklama yaz, gerisine bakarım ben ;)

Burak Sahin
16.10.2012, 11:45
İlk yazdığından o anlam çıkmıyor.. Ben çift forvet oynanması gerektiğini düşündüğümden değil, Emre'nin tarzından ötürü oynamasını istiyorum. Tam örneği de şampiyon olduğumuz sene Jaja tarzı..

Sen aç Soner başlığına "yazamadıklarına" bir açıklama yaz, gerisine bakarım ben ;)

Yazamadiklarimiz konusuna hic girme istersen;) önce sen Senol hocaya yazmak isteyip de yazamadiklarini yaz zira onlari bir görelim...

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 12:39
Yazamadiklarimiz konusuna hic girme istersen;) önce sen Senol hocaya yazmak isteyip de yazamadiklarini yaz zira onlari bir görelim...

Tam da cevap olmuş ;)

Burak Sahin
16.10.2012, 12:48
Tam da cevap olmuş ;)

Önemli degil sen iste her zaman sana cevabini veririm;)

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 12:49
Önemli degil sen iste her zaman sana cevabini veririm;)

Gerek yok, bu dolu dolu cevabın her soruya gider ;)

canna52
16.10.2012, 12:50
iki senedir hücum organizasyonu olarak tek bir planımız var. tutarsa maçı alıyoruz tutmazsa takım dağıldı, hoca yoruldu, broos ziya lazaroni..

ayrıca 2002 dünya kupasında en büyük paye fatih terimindir. galatasaray kadrosuna rüştü-alpay-yıldıray takviyesi yaparak başarılı olduk.

şenol güneşin en büyük katkısı, mustafa denizli gibi kendi takımımı(tayfur-tayfun-sergen ortasahası) kuracağım demeden işleyen sistemle(gs) devam etmesiydi.

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 12:50
iki senedir hücum organizasyonu olarak tek bir planımız var. tutarsa maçı alıyoruz tutmazsa takım dağıldı, hoca yoruldu, broos ziya lazaroni..

ayrıca 2002 dünya kupasında en büyük paye fatih terimindir. galatasaray kadrosuna rüştü-alpay-yıldıray takviyesi yaparak başarılı olduk.

şenol güneşin en büyük katkısı, mustafa denizli gibi kendi takımımı(tayfur-tayfun-sergen ortasahası) kuracağım demeden işleyen sistemle(gs) devam etmesiydi.

Fatih Terim'i Fatih Terim yapan da Euro 96'ya gitmesini sağlayan Şenol Güneş kadrosudur bu mantıkla..

Burak Sahin
16.10.2012, 12:55
Gerek yok, bu dolu dolu cevabın her soruya gider ;)

Tamam o zaman sen kafana birsey takildiginda benim o dolu dolu cevabimi o bosluklara yerlestir iste bosuna yorma kendini, enerji ve zaman tasarrufu yapmis olursun..

canna52
16.10.2012, 12:57
Fatih Terim'i Fatih Terim yapan da Euro 96'ya gitmesini sağlayan Şenol Güneş kadrosudur bu mantıkla..

illa birilerini paçalarından aşağı çekmeliyiz değil mi?

fatih terimin 2000 li yıllardaki uefa kupalı dönemindeki çoğu oyuncu, ümit milliden vs. fatih terimin oyuncusuydu ve onlara güvendi, oynattı, başarılı da oldu. olay bundan ibaret.

şu andaki milli takıma şenol güneş gelse aynı başarıyı gösterir o zaman..?

Burak Sahin
16.10.2012, 12:58

Burdaki mesajda hücum planimizin yetersizliginden bahsedilmis, buna bir cevap veremeyen yönetici abimiz isine gelen tarafa cevap vermis, herseye cevap yazmak zorunda degilsin bak sonu böyle oluyor;)

canna52
16.10.2012, 13:00
Burdaki mesajda hücum planimizin yetersizliginden bahsedilmis, buna bir cevap veremeyen bay cok bilmis isine gelen tarafa cevap vermis, herseye cevap yazmak zorunda degilsin bak sonu böyle oluyor;)

farkettim de napıcan umutsuz vaka burası..

uefa kupasını da şenol güneşe bağlayacak mı onu merak ediyorum:D

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 13:12
"Bay çok bilmiş.." Tavırdaki güzelliğe bak.. Ceza alınca da "yönetici ya ondan aldım" diyecek :)

Dünya Kupası'ndaki 3. lüğü bir kulüp takımın teknik direktörüne bağlayabilenlerin "Uefa'yı da ona mı bağlayacak" yorumunu ise "Zeki Müren de bizi görecek mi?" seviyesinde olduğu için cevaplamıyorum ;)

canna52
16.10.2012, 13:31
onu cevaplamana gerek yok zaten.

şunu cevapla da şenol güneşin futbol dehasını bizde anlayalım.

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 13:34
onu cevaplamana gerek yok zaten.

şunu cevapla da şenol güneşin futbol dehasını bizde anlayalım.

O tek plan ŞL'de son anda gruptan çıkamadı, Ligde de çok iyi bir sonuç olmasa da 3. oldu (Rakiplerinden 20 fazla maç yapmasına rağmen)

Deha olduğunu iddia eden yok ama sizin gibi haddinizi bilmeden eleştirecek kadar da futbolu bilen yok forumlarda vs..

Çok biliyorsanız girin o işe, forumlar size dar gelir ;)

ek: Çok muhteşem pek muhterem Terim de Şenol Güneş'in yönetim tarafından elinden kaçırılan adamları ile (Selçuk ve Engin) şampiyon oldu ya sizin mantığa göre :)

canna52
16.10.2012, 13:44
şl de o plan tuttu buna itirazım yok. çünkü grup maçlarında en önemli şey yenilmemektir. bizde bunu başardık ki bir türk takımı için bu kolay birşey değildir.

ama iş eleme usulüne gelince psv karşısında madara olduk. çünkü bu defa bizim de gol atmamız gerekiyordu ve testi kırıldı tabiki.

2002 dünya kupası dönemi için ben şenol güneşe hakkını verdim. mustafa denizli gibi kendi takımımı kurucam kibirine kapılmayıp işleyen sistemi devam ettirdi dedim. bu sistemde o dönem ki fatih terimin kendi kurduğu gs takımıdır. bu kötü birşey de değildir. ispanya da aynı yöntemle kupaları topladı.

şenol güneşi övmek için illa türkiyenin en iyi teknik direktörüdür demem mi gerekiyor yoksa dünyanın mı ki bunu diyen de çıktı malesef..

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 13:48
şl de o plan tuttu buna itirazım yok. çünkü grup maçlarında en önemli şey yenilmemektir. bizde bunu başardık ki bir türk takımı için bu kolay birşey değildir.

ama iş eleme usulüne gelince psv karşısında madara olduk. çünkü bu defa bizim de gol atmamız gerekiyordu ve testi kırıldı tabiki.

2002 dünya kupası dönemi için ben şenol güneşe hakkını verdim. mustafa denizli gibi kendi takımımı kurucam kibirine kapılmayıp işleyen sistemi devam ettirdi dedim. bu sistemde o dönem ki fatih terimin kendi kurduğu gs takımıdır. bu kötü birşey de değildir. ispanya da aynı yöntemle kupaları topladı.

şenol güneşi övmek için illa türkiyenin en iyi teknik direktörüdür demem mi gerekiyor yoksa dünyanın mı ki bunu diyen de çıktı malesef..

Ne demen gerektiğini ben söylemeyeyim, fikirlere alerjisi olanlar "çok bilmiş" vs saldırırlar yine :)

Kadro neyse ona göre oynanıyor. Bence bu takım da tutacak 2010-11 gibi..

Burak Sahin
16.10.2012, 13:51
"Bay çok bilmiş.." Tavırdaki güzelliğe bak.. Ceza alınca da "yönetici ya ondan aldım" diyecek :)

Dünya Kupası'ndaki 3. lüğü bir kulüp takımın teknik direktörüne bağlayabilenlerin "Uefa'yı da ona mı bağlayacak" yorumunu ise "Zeki Müren de bizi görecek mi?" seviyesinde olduğu için cevaplamıyorum ;)

Özür dilerim metin abi sözümü geri aldimda, hala daha esas sorunun cevabini alamadik?!?!

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 13:52
Özür dilerim metin abi sözümü geri aldimda, hala daha esas sorunun cevabini alamadik?!?!

Yazdığının bir üstünde cevap..

Faik Yılmaz
16.10.2012, 13:55

İnşallah öyle olur.....

İnşallah en az o yıl kadar başarılı oluruz.....

canna52
16.10.2012, 13:56
Ne demen gerektiğini ben söylemeyeyim, fikirlere alerjisi olanlar "çok bilmiş" vs saldırırlar yine :)

bence bu takımın tutma ihtimali yok. 2010-2011 takımıyla uzaktan yakından alakası yok. çünkü hücum stratejimiz yok.

defansın bu kadar iyi olmasının sebebi ise ileride çoğalmayı bir türlü başaramamamızdan dolayı geride eksik ve dengesiz yakalanmayışımızdır.

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 13:59
İnşallah öyle olur.....

İnşallah en az o yıl kadar başarılı oluruz.....

Daha önce de yazdım ama bir şey olmaz :)

Elde Onur, Tolga, Zeki, Giray, Soner, Volkan, Olcan, Yasin, Emre gibi güzel bir yerli oyuncu topluluğu var.

Bamba, Emerson, Sapara ve Janko da bence kalitesini artık tartışmayacağım adamlar.

Şu kadroya Soner transferi gibi 2-2,5 milyon € bandında olmak kaydı ile Serdar Aziz, Muhammet Demir, Alper Potuk vb 3-4 tane adam koyarsak, yukarıda saydığım 4 yabancıya da 1 tane o ayarda, 1 tane de Jaja gibi takımı 1 tık öne atacak yabancı ekleyebilirsek, çok fena bir kadro çıkmaz mı ortaya? Ben mi aşırı hayalciyim yoksa?

Adem Erdoğan
16.10.2012, 14:10
Bu takımın şu anda en büyük eksiği Colman'dır. Döndükten sonra herşey çok farklı olacak.

unaLhso
16.10.2012, 14:25
1 sene ara verdik.Yeterli :)

8 gelsin 8 :)

Yaşar
16.10.2012, 14:32
Colman-Soner, Colman-SApara, SApara-Soner ideal ortasaha ikilisi olup, önlerinde çift forvet Janko-Henrique, Janko-Halil, Janko-EMre oynmalıdır.
İsimler önemli değil, 4-4-2 oynayalım da.

Fatih Öztürk
16.10.2012, 14:37
Bu takımın şu anda en büyük eksiği Colman'dır. Döndükten sonra herşey çok farklı olacak.

Colman gelirse Sonermi yoksa Saparamı kesik yiyecek bunu merak ediyorum.bence her ikiside kesilmesin. Soner,Sapara,Colman üçlüsüyle oynayalım.

Burak Sahin
16.10.2012, 15:09
Hücum stratejiLERimiz= Bireysel yetenekler, olcan frikikden, halil jeneriklik rövasata vole golleri atmaya devam etikce sampiyonlugun en büyük adayiyiz...

Burak Sahin
16.10.2012, 15:13
Janko nun yanina olcan, volkan, yasinden en fazla 1 + halil,emre,henrique den 1
Colman ve sonerin yanina ben sapara veya adriani ama hoca zokorayi koysada olur....

Burak Sahin
16.10.2012, 15:14
Colman%selcuk orta sahasinda kimin daha fazla defansif görevi vardi?!?!

artvints
16.10.2012, 17:20
Colman%selcuk orta sahasinda kimin daha fazla defansif görevi vardi?!?!

colman pres yapıydu, selçuk da alanı kontrol ediyodu ve oyunu kuruyodu.ama benim hatırladığım colman rakip kaleye daha yakın gözüküyodu.

Cyzio
16.10.2012, 17:42
Sevgili Metin Kardeşim;

Bahsettiğiniz yardımı yapmayı çok arzu ederdim. Ama gene bir takım üyeler "dostlar alışverşte görsün" yaftası yapıştıracağından, kendimi maalesef bu hayır işinden uzakta tutmaya karar verdim.

İnşaallah yardım yapan diğer üyeler hakkında da böyle yakışıksız düşünceler kimsenin aklından geçmemiştir.

Anlayana.

.

M.S.SOFU
16.10.2012, 17:45
Hücum stratejiLERimiz= Bireysel yetenekler, olcan frikikden, halil jeneriklik rövasata vole golleri atmaya devam etikce sampiyonlugun en büyük adayiyiz...

hücum stratejimiz barça taktiği
bunu hem teknik direktör yardımcıları söylemiş hemde dışardan gözüken bu
burada sayfalarca bu taktiğin trabzonspor gibi sürekli kadrosu devir daim eden bir takıma uygun olmayacağını,çok güçlü altyapı gerektiğini,oyuncu kaybetmemek gerektirdiğini açıkladık.ancak herhangi bir sonuca varılamadı
şenol hoca şu vakitten sonra taktik değiştirmez.
ilk yarıya kadar puan kayıpları olağan
muhtemelen bu sene kupa ya da 3. lük yoluyla avrupaya gitmee çalışacağız
seneye takımdan oyuncu eksilmezse(ki artık gidecek oyuncuda kalmadı gözüküyor) şampiyonluğa oynayabiliriz
ama bu ene şampiyonluğa oynarız diyen insan kendini inkar ediyor
hocanın taktiği bu
uzun vadeye dayanıyor.
şu anda iyi futbol oynayamıyoruz.muhtemelen ilk yarıya kadarda oynayamayacağız.bu çok açık ve net.
burada bazı taraftarların hayalindeki trabzonsporlar diğerlerinin hayali farklı sadece.
bazı taraftarlar gelecek skorlarla tatmin olurken,bazıları mevcut oyun yapısına ,bazılarıda uzun vadede takıma bakıyor.
bu yüzden kimse kimseye ne dediğini anlatamıyor.
şenol hocanın kalmasını savunanlar hocaya saygısızlık yapıldığını iddaa ederken şenol hocanın gitmesini isteyenler hocanın takımda daha fazla kalarak zarar verdiğini ve daha iyi futbol oynamamız gerektiğini söylüyor.
dışarıdan bakıldığında bu tartışmadan sonuç çıkması imkansız.
ha tartışılmasın demiyorum,insanlara niye düşünüyorsun diyecek halimiz yok ,ama sonuç genelde faydasız oluyor.

Mert67
16.10.2012, 18:16
"GÜNEŞ'E BÜYÜK SAYGI DUYUYORUM"

Şenol Güneş hakkındaki düşüncelerini de açıklayan Marc Janko, "Şenol Güneş önceden tanıdığım bir teknik adamdı. 2002 yılında Türkiye'ye kazandırdığı başarıdan dolayı dünyanın en çok tanıdığı teknik direktörlerden birisiydi. Şu an onun sporcusu olduğum, onun bilgilerinden faydalandığım için çok memnunum ve ona minnettarım. Kendisinden çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Şenol Güneş'e hem insan olarak hem de bir teknik adam olarak büyük saygı duyuyorum" ifadesini kullandı.

Ergin Varlibas
16.10.2012, 23:12
Senol Gunes'i egolari icin suclayanlar Star TV yi acip ego gorsunler.

Faik Yılmaz
17.10.2012, 08:47
Formsuzluğu nedeniyle kadroya dahi alınmayan Adrian son 3 milli maçında da oynadı 1 gol attı.....

Yine henüz oynayacak kapasitede olmayan Janko son milli maçında ilk 11 de başladı 2 gol attı.....

Şenol Güneşin yeni yeni oynatmaya başladığı Sapara her milli maçında gol atıyor....

Aynı oyuncular diğer tarafta takır takır top oynuyor sen bunları oynatamıyorsan kusura bakma suç sonuna kadar senindir Şenol Hocam.....

Yok formsuzdu yok 11 e hazır değil bunlar mazeret değil ve formsuz olmadığını da görüyoruz Jankonun....

alper*
17.10.2012, 09:41
Hazır olmayan Janko, dün takımının 1. ve 2. gollerini atmış:

http://www.footreview.net/home/viewvideo/5504/world-cup-qualifying-round/austria-4-0-kazakhstan

Goller bam güm değil; yanlış anlaşılmasın. Net kafa vuruşları :)

Emirhan Makul
17.10.2012, 11:03
Şenol hoca Emre, Zeki ve Janko'nun performansından sonra muhtemelen karaları bağlamış, kolları altına aldığı Serkan ve Halil'e "Hep beraber direneceğiz çocuklar" diyordur :D

Not: 3 isimi 2 isimle karşılaştırıdım gibi görünüyor, hata yaptığım düşünülmesin. Serkan asla bir kişi değildir. Eşleştirme Serkan-Zeki, Halil- Janko, Serkanın Göbeği-Emre.

jojuk
17.10.2012, 12:18
hazır olmayan emre güral 3 maçta 6 gol atmış hazır olmayan janko milli maçta 2 tane kafa golü atmış trabzonsporda ilk 11 e giremiyolar şenol güneş sayesinde

jojuk
17.10.2012, 12:24
Şenol hoca Emre, Zeki ve Janko'nun performansından sonra muhtemelen karaları bağlamış, kolları altına aldığı Serkan ve Halil'e "Hep beraber direneceğiz çocuklar" diyordur :D

Not: 3 isimi 2 isimle karşılaştırıdım gibi görünüyor, hata yaptığım düşünülmesin. Serkan asla bir kişi değildir. Eşleştirme Serkan-Zeki, Halil- Janko, Serkanın Göbeği-Emre.
ama gel de şenol güneşi destekleyen lere anlat onu sen =)

artvints
17.10.2012, 13:56
Formsuzluğu nedeniyle kadroya dahi alınmayan Adrian son 3 milli maçında da oynadı 1 gol attı.....

Yine henüz oynayacak kapasitede olmayan Janko son milli maçında ilk 11 de başladı 2 gol attı.....

Şenol Güneşin yeni yeni oynatmaya başladığı Sapara her milli maçında gol atıyor....

Aynı oyuncular diğer tarafta takır takır top oynuyor sen bunları oynatamıyorsan kusura bakma suç sonuna kadar senindir Şenol Hocam.....

Yok formsuzdu yok 11 e hazır değil bunlar mazeret değil ve formsuz olmadığını da görüyoruz Jankonun....

sapara yeni oynamaya başlamadı, ligin ilk maçında sahadaydı.

henüz janko ya göre bi oyun oynayamıyoruz.ki mersin maçında ilk onbir çıktı, ve geldikten sonra her maç süre aldı, yavaş yavaş takıma ısındırmaya çalışıyo.
önde hızlı bi oyuncuyla oynarken, bambaşka bi tipte bi oyuncuyla sistemi değiştirmeye çalışıyo hoca.hem de bu süreci fazla puan kaybetmeden geçmek zorunda.tabi ki yumuşak bi geçiş yapmak zorunda.biraz insaf lütfen.

ayrıca adrian ın 90 dakika oynadığı bi maçı izlediniz mimerak ediyorum.nerden biliyosunuz takır takır top oynadığını?

Faik Yılmaz
17.10.2012, 14:13
ayrıca adrian ın 90 dakika oynadığı bi maçı izlediniz mimerak ediyorum.nerden biliyosunuz takır takır top oynadığını?

Eğer Polonyada şike yoksa milli takımında o ülkenin en iyi oyuncuları oynar....

Sadece milli takım kampına çağrılmak bile oyuncunun iyi olduğunu gösterir....

ama aynı oyuncu kendi takımında 18'e bile alınmıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir...

aslında yanlışlık filanda yok.... Klasik Şenol Hoca takıntısı bu başka bir şey değil....

Sevdiği oyuncuyu ayağı kopana kadar oynatır sevmediğini Christiano Ronaldo olsa oynatmaz....

sistem mistem hikaye....

artvints
17.10.2012, 14:15
genç oyuncuyu, sahaya sürmek hüner ister, hele de büyük takımlarda.takım kötü oynarken, tüm takımı kurtarsın takımın gol yükünü çeksin diye genç oyuncu saha sürülmez, oyuncuyu kaybedersin.önce takımın sistemi oturacak, oyunuclar güven kazanacak, ve işleyen sistemde de genç oyuncu yavaş yavaş süre alacak.
şenol güneş hepimizden fazla değer veriyo, bu adamların gelişimine kariyerine.mustafa yumlu bu kadar eleştriye rağmen hala ilk onbir çıkabiliyosa bu takımda, doğru zamanda oynatılmasının sonucudur.
öle işkembeden o oynasın bu oynasın demek kolay, genç bi oyuncunun kariyeri söz konusu, ergin keleş ler barış memişler böyle harcandı, henüz hazır olmadan, takımın umudu olarak sahaya sürüldüler ve bu oyuncu harcama odaklı sistemde tabi ki harcandılar.
o yüzden işi ehline bırakalım lütfen.

artvints
17.10.2012, 14:19
Eğer Polonyada şike yoksa milli takımında o ülkenin en iyi oyuncuları oynar....

Sadece milli takım kampına çağrılmak bile oyuncunun iyi olduğunu gösterir....

ama aynı oyuncu kendi takımında 18'e bile alınmıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir...

aslında yanlışlık filanda yok.... Klasik Şenol Hoca takıntısı bu başka bir şey değil....

Sevdiği oyuncuyu ayağı kopana kadar oynatır sevmediğini Christiano Ronaldo olsa oynatmaz....

sistem mistem hikaye....

adrian geçen sene, 40 maç oynadı, ben de isterim adrian oynasın.sonuçta yatırım yapıldı bu adama.ama o bölge de sapara soner alanzinho şans buluyo, bu oyunculardan hangisine çok kötü bu adam oynamasın diyebilirsin.
ayrıca hoca niye taksın adama, siz kesin geçen sene hoca sapara yada taktı demişsinizdir.ama oynuyo şimdi işte.

Faik Yılmaz
17.10.2012, 14:30
adrian geçen sene, 40 maç oynadı, ben de isterim adrian oynasın.sonuçta yatırım yapıldı bu adama.ama o bölge de sapara soner alanzinho şans buluyo, bu oyunculardan hangisine çok kötü bu adam oynamasın diyebilirsin.
ayrıca hoca niye taksın adama, siz kesin geçen sene hoca sapara yada taktı demişsinizdir.ama oynuyo şimdi işte.

Soner çoğu maçta sakatttı bu sene...

Alanzinyo bir maç var 1 maç yok.....

Geçen sene Saparayı oynatmıyortdu zaten. hatta sattıracaktı. Antepte patlayınca şimdi mecburen oynatıyor....

şimdide çoğu maçta doğru yerde oynatmıyor..... Bunu Kasımpaşa maçında kendi gözlerimle gördüm.....Alanzinyo çıktıktan sonra kendi yerine geçti tabiri caizse rakibi darmadağın etti....

Adrianı en çok eleştirenlerden birriyim. hala verilen paranın üçte birini bile haketmediğini düşünüyorum ama kadroya giremeyecek kadar da kalitesiz değil her ne sebep olursa olsun....

Şenol Hoca her zaman bunları yapıyor..bazıalrını oynatıyor bazılarını oynatmıyor.... bu yolla kamuoyuna mesajlar veriyor....

artvints
17.10.2012, 14:50
Soner çoğu maçta sakatttı bu sene...

Alanzinyo bir maç var 1 maç yok.....

Geçen sene Saparayı oynatmıyortdu zaten. hatta sattıracaktı. Antepte patlayınca şimdi mecburen oynatıyor....

şimdide çoğu maçta doğru yerde oynatmıyor..... Bunu Kasımpaşa maçında kendi gözlerimle gördüm.....Alanzinyo çıktıktan sonra kendi yerine geçti tabiri caizse rakibi darmadağın etti....

Adrianı en çok eleştirenlerden birriyim. hala verilen paranın üçte birini bile haketmediğini düşünüyorum ama kadroya giremeyecek kadar da kalitesiz değil her ne sebep olursa olsun....

Şenol Hoca her zaman bunları yapıyor..bazıalrını oynatıyor bazılarını oynatmıyor.... bu yolla kamuoyuna mesajlar veriyor....

saparayı mecburen oynattığı falan yok.sapara iyi olduğu için oynuyo ayrıca sapara trabzonsporda gerçek yerinde oynuyo zaten.sapara forvet arkası değildir, driblingi olmayan forvet arkası olmaz.özellikle büyük takımlar ve geriden oyun kuranlar için, sapara standart bir oyun kurucudur, trabzonsporda da bu şekilde oynuyo, inanmayan, açsın slovakya maçını izesin aynı yerde oynuyo.

adrian içinse tekrar söylüyorum.ben de yetenekli olduğunu düşünüyorum.ama oynamıyosa bunun nedeni şenol hoca değildir.ben şenol güneş e güveniyorum.ve kesinlikle kompleksleri olduğuna inanmıyorum.çünkü diğer hocaları da görüyoruz.ayrıca alanzinho hakkında ligin ilk haftalarında bu oyuncu satılır mı şeklinde konuşuluyodu.yeni yeni düşmeye başladı.

şunu da söyleyeyim, şampiyonluk senemiz de bile ideal 11 imizi 9 10 haftadan sonra yakalayabildik.ve o haftaya kadar 7 puan kaybetmiştik.biraz daha sabır lazım işte.bu kadar kolay olsa her takım yapardı zaten doğruyu.bu ülke de zor bu işler, şenol hoca ya biraz saygı göstermek lazım.

canna52
17.10.2012, 15:07
saparanın geçen sene oynatılmayıp kiralanması ve bir yıl boyunca alanzinhonun papatya falına bel bağlamamız tam bir teknik yönetim skandalıdır.

ne oldu da kiraya vermek için kulüp aranılan sapara bu sene ilk 11 e girmeye başladı?
pişmesi için mi kiraya verildi yoksa

..

Faik Yılmaz
17.10.2012, 15:23
Yahu anlamıyorum kondisyonu yok desen milli takımda 70 dakika nasıl oynuyor.... ?

Formsuz desen nasıl milli takım kadrosuna giriyor.....?

takıma faydası yok desen nasıl gol atıyor.....?

Yani hepimiz görüyoruz oynadığını ama Şenol Hocayı korumak adına bari gerçekleri göz ardı etmeyin....

Harun
17.10.2012, 20:42
genç oyuncuyu, sahaya sürmek hüner ister, hele de büyük takımlarda.takım kötü oynarken, tüm takımı kurtarsın takımın gol yükünü çeksin diye genç oyuncu saha sürülmez, oyuncuyu kaybedersin.önce takımın sistemi oturacak, oyunuclar güven kazanacak, ve işleyen sistemde de genç oyuncu yavaş yavaş süre alacak.
şenol güneş hepimizden fazla değer veriyo, bu adamların gelişimine kariyerine.mustafa yumlu bu kadar eleştriye rağmen hala ilk onbir çıkabiliyosa bu takımda, doğru zamanda oynatılmasının sonucudur.
öle işkembeden o oynasın bu oynasın demek kolay, genç bi oyuncunun kariyeri söz konusu, ergin keleş ler barış memişler böyle harcandı, henüz hazır olmadan, takımın umudu olarak sahaya sürüldüler ve bu oyuncu harcama odaklı sistemde tabi ki harcandılar.
o yüzden işi ehline bırakalım lütfen.

Kısmen doğru dediklerin.Fakat şu da bir gerçek, Ş.G. hiç bir zaman genç oyunculara onlara şans vermek için oynatmadı.Çoğunlukla mecbur kaldığı için oynattı.Buna vermiş olduğun Mustafa örneği en gerçekci örnektir.Bugün Giray sakat olmasa Mustafa'nın şans bulması imkansızdır.Yine aynı şekilde Serkan varken Zeki Yavru'nun şans bulmasıda tamamen Serkan'ın performansı ile alakalıdır.

artvints
17.10.2012, 21:17
Kısmen doğru dediklerin.Fakat şu da bir gerçek, Ş.G. hiç bir zaman genç oyunculara onlara şans vermek için oynatmadı.Çoğunlukla mecbur kaldığı için oynattı.Buna vermiş olduğun Mustafa örneği en gerçekci örnektir.Bugün Giray sakat olmasa Mustafa'nın şans bulması imkansızdır.Yine aynı şekilde Serkan varken Zeki Yavru'nun şans bulmasıda tamamen Serkan'ın performansı ile alakalıdır.

ama benim demek istediğim de bu.bariz bi yetenek farkı yoksa bu tip durumlar genç oyuncunun oynaması için uygun durumlardır.başarılı olurlarsa da devam ederler.yapılmaması gereken oyuncuya kaldırmayacağı yükler yükleyip, bu çocuk olmayacak demektir.onun dışında genç oyuncunun aldığı her süre onun için kardır.
ama şunu da söyleyeyim bu söylediğim şeyler, 17 20 yaş arası için geçerlidir.örneğin sonerin durumu olması gerekene örnektir.o şekilde hazır bi futbolcu gelince şenol hoca nın oyuncuyu oynatmakta tereddüt etmediğini görüyoruz.zaten şenol hoca da bundan yakınıyo.
ayrıca şenol hocanın tarzını biliyoruz.ihtiyatlı, yavaş ama sağlam adım atmayı tercih eder.bu yaştan sonra da bu huyunu değiştirmesini bekleyemeyiz

Ilelioglu
17.10.2012, 21:20
Ileride Halil-Janko ikilisi oynamali bence.

Ama Emre-Janko'ya da kimse hayir demez..

..

Fatih Öztürk
17.10.2012, 21:56
Jankoya şuan en iyi hava topu atacak adamımız genç oyuncumuz Zeki.bakalım formunda olan Janko ile Zekiyi Beşiktaş maçında oynatacakmı.

Yiğit Gayretli
17.10.2012, 23:22
Sapara gol atmadığına göre Şenol Güneş'in onu bu hafta oynatmasına gerek kalmadı...

deadpool
18.10.2012, 07:15
''Giray Kaçar: Takımı bu durumda görmek beni çok üzüyor. Ancak hiçbir şeyin sonu gelmedi.'' Takımın şu anda sahaya çıkmaya en yakın olan kaptanı söylüyor bunu, taraftar deyince olmuyor belki takım kaptanı söyleyince olur.

Külünkoğlu
18.10.2012, 08:20
Sevgili Metin Kardeşim;

Bahsettiğiniz yardımı yapmayı çok arzu ederdim. Ama gene bir takım üyeler "dostlar alışverşte görsün" yaftası yapıştıracağından, kendimi maalesef bu hayır işinden uzakta tutmaya karar verdim.

İnşaallah yardım yapan diğer üyeler hakkında da böyle yakışıksız düşünceler kimsenin aklından geçmemiştir.

Anlayana.

.
Cyizo hocam artık siz nasıl isterseniz.

Külünkoğlu
18.10.2012, 08:40
Şenol Güneş'in

"Reklamda değil sahada oynayın"

sözü güdümlü roket gibi... Sadece futbolculara söylendiğini zannedenlerin aklına şaşarım.

Gökhan BAYRAK
18.10.2012, 08:43
''Giray Kaçar: Takımı bu durumda görmek beni çok üzüyor. Ancak hiçbir şeyin sonu gelmedi.'' Takımın şu anda sahaya çıkmaya en yakın olan kaptanı söylüyor bunu, taraftar deyince olmuyor belki takım kaptanı söyleyince olur.

ne anlatmaya çalıştın, çok merak ediyorum renktaş...

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 09:12
Şenol Güneş'in

"Reklamda değil sahada oynayın"

sözü güdümlü roket gibi... Sadece futbolculara söylendiğini zannedenlerin aklına şaşarım.

Janko kendisi "daha hazır değilim" derken anti Şenol Güneş fan club üyeleri iyi futbolundan sonra "bu mu hazır olmayan adam?!?!?!" derken, direkt hocanın ağzından çıkan bir söze inanmalarını beklemiyorsun inşallah?

ozturk
18.10.2012, 09:33
Trabzonspor un başına gelebilecek en güzel şeylerden biri : Şenol Güneş..!

Yiğit Gayretli
18.10.2012, 10:59
Adrian milli takımında ilk 11 başlayıp 55 dakika oynamış. Denklemin sağ tarafına düşen eşitliğin anlamı 3 hafta ilk 11 oynaması lazım...

Hayır Cech de sürekli milli takıma çağrılıyor. Kimse de demiyor ki aga bu nedir? Kriter milli takımsa Cech niye oynamıyor arkadaş? Hasta diye bu kadar zulüm olmaz ki...

Faik Yılmaz
18.10.2012, 11:05
Adrian milli takımında ilk 11 başlayıp 55 dakika oynamış. Denklemin sağ tarafına düşen eşitliğin anlamı 3 hafta ilk 11 oynaması lazım...

Hayır Cech de sürekli milli takıma çağrılıyor. Kimse de demiyor ki aga bu nedir? Kriter milli takımsa Cech niye oynamıyor arkadaş? Hasta diye bu kadar zulüm olmaz ki...

denklem öyle değil Yiğitim....

milli takıma sürekli çağrılan bir oyuncunun en azından 18 e girmesi ve maçın gidişatına görede 15-20 dakika şans verilmesi lazım....

mantık bunu söylüyor......

Cech çağırılıyorsa ve oynuyorsa onunda oynatılması lazım....

bir oyuncu milli takımda oynayabiliyorsa kendi takımında da oynar , oynaması lazım.....

oynatılmıyorsa bunda Teknik Direktör 1. dereceden sorumludur.....

not : sakın bizim milli takımla karıştırmayın.... bizimkinde İstanbul takımında top toplayıcıysan milli takımda oynama şansın var..... :)

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 11:06
not : sakın bizim milli takımla karıştırmayın.... bizimkinde İstanbul takımında top toplayıcıysan milli takımda oynama şansın var..... :)

Bunu yazdıktan sonra gerisi patates olmuyor mu usta? :)

Faik Yılmaz
18.10.2012, 11:10
Bunu yazdıktan sonra gerisi patates olmuyor mu usta? :)

niyeki....

şimdi hemen bir kaç arkadaş işte Aydın bizim milli takımda oynuyor Adrian neden Polonya milli takımında oynamasın gibi bir cümle kurabilirdi....

elmalarla armutları toplamak gibi....o anlamda söyledim.....

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 11:12
niyeki....

şimdi hemen bir kaç arkadaş işte Aydın bizim milli takımda oynuyor Adrian neden Polonya milli takımında oynamasın gibi bir cümle kurabilirdi....

elmalarla armutları toplamak gibi....o anlamda söyledim.....

Aydın'ın GS'ye son 6 ayda yaptığı katkı bence Adrian'ın bize son 6 ayda yaptığından fazla :)

Yiğit Gayretli
18.10.2012, 11:19
denklem öyle değil Yiğitim....

milli takıma sürekli çağrılan bir oyuncunun en azından 18 e girmesi ve maçın gidişatına görede 15-20 dakika şans verilmesi lazım....

mantık bunu söylüyor......

Cech çağırılıyorsa ve oynuyorsa onunda oynatılması lazım....

bir oyuncu milli takımda oynayabiliyorsa kendi takımında da oynar , oynaması lazım.....

oynatılmıyorsa bunda Teknik Direktör 1. dereceden sorumludur.....

Örnek verdiğimiz milli takımların kadrosunda ne ikinci bir Adrian, ne ikinci bir Sapara, ne ikinci bir Janko ne de ikinci bir Cech var... Slovakya neredeyse bu haldeki Vittek'e bile muhtaç.

Şevşenko en bitik dönemlerinde dahi milli takıma çağrılıyordu. Neden? Yerine adam yok. Mutu da aynı şekilde... Bunun örnekleri çoğaltılır.

He şu olsa anlarım; Emerson Brezilya milli takımına çağrılır da Şenol Hoca onu yedek bırakır. O zaman deriz ki "Yuh ama Hoca!"...

Faty Papy de 17 yaşında Burundi milli takımının kahramanıydı. Göndermeseydik keşke... Sahi şimdi nerede?

Faik Yılmaz
18.10.2012, 11:25
Örnek verdiğimiz milli takımların kadrosunda ne ikinci bir Adrian, ne ikinci bir Sapara, ne ikinci bir Janko ne de ikinci bir Cech var... Slovakya neredeyse bu haldeki Vittek'e bile muhtaç.

Şevşenko en bitik dönemlerinde dahi milli takıma çağrılıyordu. Neden? Yerine adam yok. Mutu da aynı şekilde... Bunun örnekleri çoğaltılır.

He şu olsa anlarım; Emerson Brezilya milli takımına çağrılır da Şenol Hoca onu yedek bırakır. O zaman deriz ki "Yuh ama Hoca!"...

Faty Papy de 17 yaşında Burundi milli takımının kahramanıydı. Göndermeseydik keşke... Sahi şimdi nerede?

Peki bizde milli takım oyuncularını kadroya bile almayacak kadar kadro derinliği ve zenginliği varmı....... ?

Sanki Almanya, Brezilya mili takımında banko oynayan oyuncularımız varda Polonyayı Çek Cumhuriyetinde oynayanları kadro dışı bırakıyoruz....

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.....

yanılgımız şu....

Kasımpaşa maçından sonra yerimiz nispeten düzelmiş göründüğü için böyle konuşuluyor ama bence durumumuz zannedildiği gibi iyi değil...

neyse görüşlerinize saygı duyuyorum zaman her şeyin ilacıdır diyorum....

Harun-61
18.10.2012, 11:30
Hadi hocam utandir bizi,

Zeki Yavru'ya ilk 11'de sans ver, hatta Emre'yi dahi izlemek istiyoruz.......

biraz özgüven, biraz yürek....

Gökhan BAYRAK
18.10.2012, 11:56
Almanya maçında 1 ay önce janko yedek ve 85 te oyuna girmiş. (ne büyük bir hakaret dimi, o dakikada forvet mi sokulurmuş?)

11 de başladığı kazakistan maçından 4 gün önce yine Kazakistan deplasmanında yedek soyunmuş ve oyuna 62 de girmiş.

birisi kuvvetli bir takıma karşı sahanda oynanılan maç, ötekisi zayıf bir takıma karşı deplasmanda oynanılan maç.

bu iki maçta da janko yedek soyunmuş. demek ki bazen rakibe ve oyuna göre de futbolcu seçimleri yapılabiliyor. neden kimse çıkıp da janko'nun 12 ekim'de kazakistan maçında yedek soyunmasını konuşmuyor, üstelik avusturya milli takımında? ya da neden almanya maçında 85 te oyuna girmesine birşey denilmiyor?

fenerbahçe deplasmanında janko'nun oynatılmaması, baştan sona akılcı bir taktikti ve oynanan oyunda da herkes gördü tercihin ne kadar doğru olduğunu.

adam daha ilk geldiği hafta antep maçında oyuna girdi. mersin maçında ilk 11 başladı. kasımpaşa diri bir takım diye yedek başladı ve golü erken bulduk diye oyuna 80 den sonra girdi.

böyle saçma sapan eleştiriler yüzünden nelerin hesabını ortaya çıkarmak zorunda kalıyoruz.

bahsedilen avusturya milli takımında janko son 3 maçta bir defa ilk 11 çıktı ama veli kavlak tüm maçlarda ilk 11 oynadı. janko 114 dakika oynarken, veli 270 dakika oynamış. o zaman bu veli kavlak messi gibi birşey oluyor heralde.

sivas'ta kamil grosicki yedek kalıyor, gidiyor polonya milli takımında adrian'dan daha fazla dakika alıyor ama rıza'nın hocalığı tartışılmıyor.

benim 10 tane takımımım olsa, bir tanesine koymam adrian'ı. adam polonya'nın vazgeçilmezi gibi konuşuluyor ya, gülmemek elde değil. avrupa şampiyonasında kaç dakika oynamış, bir bakın isterseniz.

dolamışsınız dilinize adrian'ı, janko'yu, sanki şenol hoca hiç oynatmıyor janko'yu.

ama emin olun ki, yarın öbür gün janko'ya burada haksız eleştiriler yapılacağı zaman, onu çıkıp savunacak olanlar yine bizler olacağız...

artvints
18.10.2012, 12:49

milli takım için dedi onu, yanlış anlamışsın sen.

Hami_41
18.10.2012, 12:54
Trabzonspor için hatta Trabzon için velinimettir Şenol Hoca...

deadpool
18.10.2012, 13:13
milli takım için dedi onu, yanlış anlamışsın sen.

Sabah okuduğumda milli takım için kısmı geçmiyordu milliyette, sonradan eklenmiş. Milliyet gazetesi sebebiyle verdiğim yanlış bilgi için özür diliyorum.

Faik Yılmaz
18.10.2012, 13:31
Almanya maçında 1 ay önce janko yedek ve 85 te oyuna girmiş. (ne büyük bir hakaret dimi, o dakikada forvet mi sokulurmuş?)

11 de başladığı kazakistan maçından 4 gün önce yine Kazakistan deplasmanında yedek soyunmuş ve oyuna 62 de girmiş.

birisi kuvvetli bir takıma karşı sahanda oynanılan maç, ötekisi zayıf bir takıma karşı deplasmanda oynanılan maç.

bu iki maçta da janko yedek soyunmuş. demek ki bazen rakibe ve oyuna göre de futbolcu seçimleri yapılabiliyor. neden kimse çıkıp da janko'nun 12 ekim'de kazakistan maçında yedek soyunmasını konuşmuyor, üstelik avusturya milli takımında? ya da neden almanya maçında 85 te oyuna girmesine birşey denilmiyor?

f...

Aslında benimde söylediğim tamda bu dostum....

Oyuncu bir maç oynar diğerinde yedek kalır..... Form durumu iner çıkar.... buna lafım yok.....

tabiki bunu en iyi teknik direktör bilebilir.....

Ancak Kasımpaşa maçını örnek vereyim. arkadaşımla maratonda maç izliyoruz...

dedim onaki " bak ikinci yarı başladı... skor ne olursa olsun Şenol Hoca kimi çıkartırsa çıkartsın 60 tan sonra ilk Barış Özbeki , 80 dede Jankoyu oyuna alıcak....

arkadaşım şaşırdı yok ya nerden biliyorsun dedi güldü.... Dakika 60 ilk değişiklik Barış.... 80 küsürlerdede Janko....

arkadaşım çok şaşırdı nerde bildin bunnu dedi....

ve bu tür dğişiklikler hemen her maç aynı şekilde oluyor....

Ben bunu üstün özelliklerimle mi bildim....

hayır tabi...

defanstan adam düşüyor Barış Özbek giriyor....
forvetten adam alınıyor Barış Özbek giriyor.....

Bir takımın oyuncu değişiklikleri hep ayın şekildemi olur.... Takımda başka adammı yok.....

Ama Şenol Hocanın kafasında bir şablon vardır..milli takımdan beri aynı kafa gider.....

Orda aynısını yapıyordu....burda da ayınsını yapıyor....

bu anlamda hiç bir gelişme yok Şenol Hocada.....

Gökhan BAYRAK
18.10.2012, 13:58
Aslında benimde söylediğim tamda bu dostum....

Oyuncu bir maç oynar diğerinde yedek kalır..... Form durumu iner çıkar.... buna lafım yok.....

tabiki bunu en iyi teknik direktör bilebilir.....

Ancak Kasımpaşa maçını örnek vereyim. arkadaşımla maratonda maç izliyoruz...

dedim onaki " bak ikinci yarı başladı... skor ne olursa olsun Şenol Hoca kimi çıkartırsa çıkartsın 60 tan sonra ilk Barış Özbeki , 80 dede Jankoyu oyuna alıcak....

arkadaşım şaşırdı yok ya nerden biliyorsun dedi güldü.... Dakika 60 ilk değişiklik Barış.... 80 küsürlerdede Janko....

arkadaşım çok şaşırdı nerde bildin bunnu dedi....

ve bu tür dğişiklikler hemen her maç aynı şekilde oluyor....

Ben bunu üstün özelliklerimle mi bildim....

hayır tabi...

defanstan adam düşüyor Barış Özbek giriyor....
forvetten adam alınıyor Barış Özbek giriyor.....

Bir takımın oyuncu değişiklikleri hep ayın şekildemi olur.... Takımda başka adammı yok.....

Ama Şenol Hocanın kafasında bir şablon vardır..milli takımdan beri aynı kafa gider.....

Orda aynısını yapıyordu....burda da ayınsını yapıyor....

bu anlamda hiç bir gelişme yok Şenol Hocada.....

bir takımda maçın sonlarına doğru orta saha direnci düşüyorsa, ki bu bizim takımın orta saha elemanlarına bakıldığı zaman kaçınılmaz bir durum, o zaman belli bir dakikadan sonra dengeyi koruyabilmek adına orta sahaya dirençli bir oyuncunun alınması gerekir.

sen barış'ı beğenmeyebilirsin, ben de bayılmıyorum ama mevcut kadroda bu özelliklere sahip kaç tane oyuncu sayabilirsin ki?

geçen sezon o bölgede aykut kullanılıyordu bu sezon ise barış. bunda şaşırılacak bir durum yok. sapara alanzinho ve zokoranın oynadığı, colman ve sonerin sakat olduğu bir orta sahada barış'ın bu şekilde dakika bulması gayet normal.

sen ts nin oyuncu değişikliklerini tahmin ettim diyorsun ama ben fatih terimi'in de, aykut kocaman'ın da oyuncu değişikliklerini tahmin edebiliyorum. misal biz 1-0 yenik duruma düşseydik ya da gol uzun süre gelmeseydi, veya 1-1 i yakalasaydı kasımpaşa, değişiklikler o şekilde olmayacaktı. o zaman da senin tahminin tutmayacaktı.

ama mesele bu değil dostum. siz samimi değilsiniz eleştiri konusunda.

janko gol atınca ben seviniyorum, siz ise şenol hocaya giydirmek için saldırıya geçiyorsunuz.

yahu o zaman bana desenize, adam 5 gün önceki kazakistan maçında neden yedek soyunduruldu?

emre güral hazırlık maçında gol atıyor, vay efendim şenol hoca niye görmüyorsun bu emre'yi? ulan zaten onu oraya çıkartan şenol hoca. ne yani idmanlarda hiç mi çift kale yapmıyor bu takım, hiç mi aşırtma goller atılmıyor idmanlarda? kaldı ki idmanlarda karşı karşıya gelen iki takım da, o kazak takımından daha kalitelidir.

hoca emre'ye de, janko'ya da hak ettikleri formayı verecektir.

kalkıp burada milli takımda şu oynadı, bizde niye oynayamıyor diyerek şenol hoca'ya eleştiride bulunmak; akıl işi değildir.

janko gol atmış, emre gol atmış, sevinin...bırakın eleştiri yapmayı...

Yaşar
18.10.2012, 14:09
Yabancı sıkıntısından kaynaklanan nedenlerle, maç içerisinde hücumda çok fazla rotasyon yapamıyoruz.
Yani Henrique gireceği zaman Janko çıkmak zorunda kalıyor.
Alanzinho'Nun girmesi için Sapara'nın çıkması gerekiyor.
Bu nedenle yerli hücum oyuncularımız kulübede bulundurulmalı.
Mesela Mersin İdman Yurdu maçında Emre kadroda olsaydı ve Olcan-Barış değişikliği yerine, Olcan-Emre değişikliği yapılsaydı olmaz mıydı?
18 kişilik kadro belirlenirken ''maçın gidişatına göre şu hamleleri yaparım'' şeklinde bir düşünceyle oluşturulmalı.
Sürekli oyunu tutan bir takım olamazsın çünkü genelde kapanan takımlara karşı zorlanıyoruz.

Faik Yılmaz
18.10.2012, 14:14
Barış Özbek 7 maçın 6 sında sonradan oyuna girmiş.....

Ve bu adam maç başına 3100 euro ( yaklaşık 7 milyar alıyor........ )

Artı garanti para 1.100.000 euro alıyor.....

Yani adama 2,5 trilyon verdiğimizyetmemiş gibi ....

Elazığ maçında 1 dakikada 7.000. tl ödemişiz.....

Sivas maçında 4 dakika oynamış bir 7.000 tl daha almış.....

Fener maçında 10 dakika oynamış... 7.000 tlyi daha götürmüş....

Mersin maçındada 9 dakika sahada kalıp yine paracıkları ( 7.000 tl ) cebine indirmiş.....

Karabük ve Kasımpaşa maçlarında ise 30 dakika oynayıp nispeten daha fazla parasını haketmiş...

girdiği maçlarda 0 gol atmış....
0 asist yapmış......
0 gol pozisyonuan girmiş....

belki 3-5 pas yapıp 1-2 de top kapmıştır...... daha fazlası değil.... bütün maçlarda 1-2 pozisyon dışında resmen yürüdü adam...

diceksiniz ki bunların konumuzla ne ilgisi var......

Barış Özbek üstün meziyetlerinden dolayı değil maç başına para aldığı için 1 dakika olsun oynatılmaktadir.....

alper*
18.10.2012, 14:21

Mersin maçındada 9 dakika sahada kalıp yine paracıkları ( 7.000 tl ) cebine indirmiş.....

Karabük ve Kasımpaşa maçlarında ise 30 dakika oynayıp nispeten daha fazla parasını haketmiş...

0 asist yapmış......

belki 3-5 pas yapıp 1-2 de top kapmıştır...... daha fazlası değil.... bütün maçlarda 1-2 pozisyon dışında resmen yürüdü adam...

Barış Özbek üstün meziyetlerinden dolayı değil maç başına para aldığı için 1 dakika olsun oynatılmaktadir.....

Bunların hesabını yapmak sana mı kaldı abi (!)
Sen ürününü al, formanı al, sorgulamadan stada git.
Senin vazifen bu :)
Düşünme, senin yerine birileri düşünür.

Gökhan BAYRAK
18.10.2012, 14:53

0 asist yapmış......

Peki sana kim söyledi bır futbolcunun mac bası hak edebilmesi icin oyuna girmesi gerektiğini ?

Ayrıca biraz sistem, futbol konuşmaya başladık, bır anda konu mac basi ücretlere geldi...

Adem Erdoğan
18.10.2012, 14:55

0 asist yapmış......

Son cümlenin kaynağı nedir?

Ciddi bir itham çünkü.

Faik Yılmaz
18.10.2012, 15:07
Son cümlenin kaynağı nedir?

Ciddi bir itham çünkü.

geçen sene başında yok boya yaparken düştü perde takarken yuvarlandı deyip sezon başında la havle dedik......

sezon ortası iyileşti sakatlığı geçti dedik.... 2. yarı boyunca sadece ve sadece toplam 30 dakika görev aldı...

hani üstün meziyetli bir oyuncu idi....

Buna rağmen 2,5 trilyonu takır takır ödedik.....

Bu sezon yok bomba gibi dönecekti..... paramparça edecekti.....

7 maçta 1 maç kadar ( 88 dakika ) süre alamadı....

hala mili takım oyuncuları dururken bu adam 18 kişilik kadroya girebiliyorsa bu adam torpillidir....

para alması için oynatılıyordur başka açıklaması yok bunun....

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 15:13
Benim bildiğim ilk 18'e giren oyuncu maç başı ücretini alıyor.

Giallorossi
18.10.2012, 15:15

0 asist yapmış......

Bunu bu basliga degil "yönetime yönelik elestiriler" basligina yazmaliydin. Hoca elindeki oyuncularin hepsinden yararlanmak ister, bu dogal hakkidir. Trabzonda transferi yönetim yaptigi icin futbolcuya verilen paradan yönetim sorumludur.

Gökhan BAYRAK
18.10.2012, 15:15

Aynen oyle zaten. Oyuna girmesi gerekmiyor.

hasancebi81
18.10.2012, 15:49

Haklısın renktaş. Bende ilk 18 e girmesinin maç başı ücretini alması için yeterli oluyor diye biliyorum. Bu konu üzerinden Şenol Güneşe yüklenmek haksızlık olur. Yalnııız,

Geçen sene şuanki 3. kalecimiz Zeki Ayvazın bütün bir sezon boyu Onur ile birlikte neden klübede oturduğunu Şenol Hoca açıklayabilirmi?? Hangi takımdagörülmüş yedek klübesinde 2 kaleci birden. 18 kişilik maç kadrosuna 3 kaleci ile çıkıyorsun. Tolga kalede, Onur ve Zekide yedeklerde.

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/galatasaray-sk-trabzonspor/index/spielbericht_1148512.html

Bu linkten geçen seneki maç kadrolarına erişilebilir. Peki neden yedeklerinde 2 kaleci olur bir takımın. 1 tanesi sakatlanır, oyuna giren kırmızı görür, 3. kaleci lazımmı olur bir maçta?? Daha fazla imaya gerek yok.

Neden Sercan, Eren, Jebrin, yada Paf takımdan herhangi bir mevkide oynayan (kaleci hariç) bir oyuncu takım kadrosuna dahil edilmez. Neden bu genç çocuklara bak çok çalışın her hafta bir tanenizi A takım kadrosuna alacağım. Hem gençleri heveslendir, hem isteklerini arttır.

Olmaz arkadaşlar, Şenol Hoca ile olmaz. Takımı çok korkak oynatıyor. Risk almayı sevmiyor. Korkarımki yine Serkanı sağ beke koyacak bu maçta. Yine Halili koyacak forvete, Emreye şans vermeyecek. vs. vs.

Yukarıda arkadaş tahmin ettim diyor 60. dakikada oyuncudeğiştirecek. Bunu tahmin edemeyen bir arkadaşımız varmı? 58-63. dakikalar arası eğer bir bek varsa oyuna sokulur, Serkan orta sahaya kaydırırlır. Serkan formsuz direk Barışı sokuyor. İlk haftaki Karabük maçından sonra korktu hoıca tabi. Dahasonra dakika 80 lere doğru ikinci değişiklik ve 90 larda son değişiklik.

Bunu ezberledik artık, oyuna müdahale 0 Şenol Hocada. Ben izlemeye dayanamıyorum artık Trabzonsporu. Çok sıkıcı, monoton ve heyecansız maçlar oluyor çünkü.

Kusura bakma hocam. Takıma büyük katkıların oldu, şampiyon olduk sayende ama artık görevini tamamladın. Selametle.

bitirim
18.10.2012, 16:35
http://imageshack.us/a/img521/7071/fotomact.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/fotomact.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bitirim
18.10.2012, 16:36
http://imageshack.us/a/img521/7071/fotomact.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/fotomact.jpg/)

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 16:36
2. Kaleci'nin devamlı kadroda olmasının sebebi altyapıdan gelen oyuncu kuralı.. Altyapıdan, belli bir yaşın altında olan ve belli bir süre kulüpte olan bir oyuncu ilk 18'de olmasa rakamını bilmediğim bir ceza alıyorsun.. Kulüp bünyesinde o koşulu karşılayan tek kişi geçen sezon Zeki'ydi sanırım..

Hatta bir iki maça Onur tek çıktı, ceza ödedik, Ünal Hoca Lig Tv'de tüm teknik adamların çıktığı programda bunu dile getirmişti

Tolga
18.10.2012, 16:39
2. Kaleci'nin devamlı kadroda olmasının sebebi altyapıdan gelen oyuncu kuralı.. Altyapıdan, belli bir yaşın altında olan ve belli bir süre kulüpte olan bir oyuncu ilk 18'de olmasa rakamını bilmediğin bir ceza alıyorsun.. Kulüp bünyesinde o koşulu karşılayan tek kişi geçen sezon Zeki'ydi sanırım..

Hatta bir iki maça Onur tek çıktı, ceza ödedik, Ünal Hoca Lig Tv'de tüm teknik adamların çıktığı programda bunu dile getirmişti

Niye cevap veriyosun ki abi :D Bir sonraki soru muhtemelen neden Pembe Tişört giyiyor bu hoca, renk mi kalmadı da pembe giyiyor olacak . . .

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 16:41
Niye cevap veriyosun ki abi :D Bir sonraki soru muhtemelen neden Pembe Tişört giyiyor bu hoca, renk mi kalmadı da pembe giyiyor olacak . . .

Gözden kaçmış olabilir.. :)

Armağan Dere
18.10.2012, 16:41
Bunu bu basliga degil "yönetime yönelik elestiriler" basligina yazmaliydin. Hoca elindeki oyuncularin hepsinden yararlanmak ister, bu dogal hakkidir. Trabzonda transferi yönetim yaptigi icin futbolcuya verilen paradan yönetim sorumludur.

Adrianı niye almıyor oyuna onun da maç başı ücret almak hakkı değil mi(!)..

Faik Yılmaz
18.10.2012, 16:44
Evet Barış Özbek gibler kadroya girebiliyorken altyapıdan 1 tane oyuncumuzun bile girememesi Ne Özkan Sümerin nede Şenol Güneşins uçu...

benim suçum hepinizden özür dilerim altyapıdan oyuncu çıkarmadığım ve çıksa da şans vermediğim için......

aman dikkat edin Şenol Hocaya laf maf gitmesin.....

89.dakkiada Barış Özbeki alacak yerde Zeki Yavruyu kadroya alıp oynatsak küme düşerdik haklısınız.....

Tolga
18.10.2012, 16:48
Evet Barış Özbek gibler kadroya girebiliyorken altyapıdan 1 tane oyuncumuzun bile girememesi Ne Özkan Sümerin nede Şenol Güneşins uçu...

benim suçum hepinizden özür dilerim altyapıdan oyuncu çıkarmadığım ve çıksa da şans vermediğim için......

aman dikkat edin Şenol Hocaya laf maf gitmesin.....

89.dakkiada Barış Özbeki alacak yerde Zeki Ayvazı kadroya alıp oynatsak küme düşerdik haklısınız.....

Ne gerek var ki Faik Abi, kaleciyi değiştirsek nolur değiştirmesek nolur :)

Faik Yılmaz
18.10.2012, 16:49

Aynen oyle zaten. Oyuna girmesi gerekmiyor.

Ne gerek var ki Faik Abi, kaleciyi değiştirsek nolur değiştirmesek nolur :)

Yaw Zeki Yavru dicektim Zeki Ayvaz dedim....

Şenol Güneşte belki benim gibi hatat yapıp almıştır kaleciyi.....:D

Mollasalihoğlu
18.10.2012, 16:51

Şenol Güneşte belki benim gibi hatat yapıp almıştır kaleciyi.....:D

Abi, Zeki Yavru geçen sene o şartı sağlamıyor olabilir. Kulüp bünyesinde kalmış olması lazım lisanlı olarak sanırım 2 yıl. Süreyi bu sezon doldurmuş olabilir..

Tolga
18.10.2012, 16:58

Şenol Güneşte belki benim gibi hata yapıp almıştır kaleciyi.....:D

Biliyorum abi, bende soğanlığına yazdım :) Ancak Barış Özbek eleştirine katılmıyorum, geçen sezon 21 Haziran'da sakatlanmıştı kendisi 6 ay herhangi birşey yapmadı, iyileşti denildiği zamanda burada neden oynatılmıyor soruları sorulmuştu yine.Adam bu sezon sonradan oyuna sokulmaya başlandı (Taktiksel olarak katılmamanıza lafım yok) bu seferde maaşından ötürü niye oynatılıyor falan filan oldu.

Öyle bir eleştiri anlayışımız varki eleştiri denilemez bizimkine.Adam karalamak, çamur atmak, günah almaktır bu.Etmayın, ayıptır . . .

GÖKDENİZ61
18.10.2012, 19:26
adrian oynuyorken de neden oynatıyor deniliyordu hay ALLAH'ım:)

artvints
18.10.2012, 19:41
şu an benim niye oynamıyo diye sorabileceğim oyuncular ;

yasin, hemen hemen her maç onbirde.

soner,sakat olmadığında onbirde.

zeki, bence hoca onu oynatmak için doğru maçlar seçti.mersin maçında da oynamasını isterdim.

emre, henüz oynamadı ama artık oynamaya başlayacağı yönünde haberler görüyoruz.

janko, oynamamasının sebebi sistemle alakalı, çok net bi şekilde sistem değiştiriyoruz.ama hoca geçişi, daha yumuşak ve az puan kaybıyla yapmak istiyor.buna da ancak saygı duyulur.

bunların dışında hangi oyuncuların oynadığı çok önemli değil.zaten hepsini tanıyoruz.bamba ve emerson u yazmadım.onların mevkileri boştu ve direk yerlerini aldılar.

Ilelioglu
18.10.2012, 20:19

Senol Günes'i pas gecmediler, hayret...:cool:

..

Ergin Varlibas
18.10.2012, 21:13
Saclari beyazlamis hocanin, yakismiyor, birakmali!

ÇAĞDAŞ AYDIN
18.10.2012, 21:56
Herkez bu linkteki Alex Ferguson un yıllara göre aldığı derecelere baksın. Emimin bize gelseydi ilk sene bitmeden kovmuştuk.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Alex_Ferguson

Ergin Varlibas
18.10.2012, 22:57
Acaba onlar kimi oynatmadi diye elestiriyordu Fergusonu :D

Emrah KabuL
18.10.2012, 23:54
Fer mi guson ?

Yok artık.

ibrahim
19.10.2012, 00:02
Senol Günes'i pas gecmediler, hayret...:cool:

..

2002 ile 2008i aynı kefeye koydular ama...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Yiğit Gayretli
19.10.2012, 03:09
Ferguson da örnek. Wenger de örnek. Bilmediğimiz ne örnekler daha vardır...

Uğurtan
19.10.2012, 04:18
Bir şey yakalamış gibi yazarken için tam manasıyla doldurmak gerekir.

Oyuncu neden kadroda?

Maç başı alanlar kimler?

Yok öyle bir araştırma.

Ucundan bir şey yakalayınca tamamdır mevzu ver gazı...

Faik Yılmaz
19.10.2012, 08:22
Biliyorum abi, bende soğanlığına yazdım :) Ancak Barış Özbek eleştirine katılmıyorum, geçen sezon 21 Haziran'da sakatlanmıştı kendisi 6 ay herhangi birşey yapmadı, iyileşti denildiği zamanda burada neden oynatılmıyor soruları sorulmuştu yine.Adam bu sezon sonradan oyuna sokulmaya başlandı (Taktiksel olarak katılmamanıza lafım yok) bu seferde maaşından ötürü niye oynatılıyor falan filan oldu.

Öyle bir eleştiri anlayışımız varki eleştiri denilemez bizimkine.Adam karalamak, çamur atmak, günah almaktır bu.Etmayın, ayıptır . . .

Geçen sene 2.yarının başında iyileşmişti....

ama koskoca 2.yarıda bile sadece 2 maçta toplam 30 dakika oynatıldı.....

Adam 30 dakika oynayıp 2,5 trilyonu cebe atıcak bunu eleştirdiğimizde yanlışı biz yapıcaz öylemi....

bu adamın gelme şekli , hala oynatılması her şeyi başlı başına yanlış diyorum...

ve bunu sizde çok yakında göreceksiniz....

Faik Yılmaz
19.10.2012, 08:33
Arkadaşlar sürekli sen hocadan dahamı iyi biliyorsun diyorlar ya aklıma bir fıkra geldi.....anlatayım gergin görünen ortamda neşelensin biraz......

Hocadan iyimi bilecesun.....

Temel yaşlı annesini sırtında bir sepete koymuş köyü gezdiriyormuş. Derken mahallenin imamına rastlamışlar....

İmam Temel'e :

-Ula Temel nedir senin bu çektiğun. Annene bir koca bulalım hem sen kurtul bu dertten hemde o kurtulsun demiş....

Temel kızmış :

-Ula anam yaşlı karidur. Kendine bakamay kocaya nasi baksun...

Annesi araya girmiş :

-Afgurma sen hocadan dahamı iyi bilecesun....... :) :)

Külünkoğlu
19.10.2012, 08:33
Öyle yorumlar yapılıyor ki hayret etmemek mümkün değil sanki kasıt varmış gibi.

Soru, hangi hoca başında olduğu, kariyerine not düşüleceği takımın başarısız olmasını ister ?

Alican Altunbaş
19.10.2012, 09:35
Ferguson örneğine burun kıvıranlar olur şimdi.
Adam 6 yıl resmen derece yapamamış ama sonrası malum.
Şenol hoca aynısını yapar demiyorum ama bir hocaya en az 5-6 yıl zaman tanınmalı ne kadar kötü olabilirizki ama bizde bu düşüncenin olması mümkün değil.Şenol hoca yada başkası önemli sistemi olan ve güvendiğiniz bir hoca ile bu düzeni oturtmanız şart.

Faruk Türk
19.10.2012, 11:08
Senol Güne, bi 5 sen daha takimda kalsin, 10cu olalim her sezon :) fark etmez...
Onun bizde çok büyük hakkI var, biz ise, hep elestiri , hep kötüleme.. hep öyle böyle. Evet bir Futbolcu, Teknik Direktör.. Trabzonspordan büyük degildir, olmaz, olamaz.
Ama bu adamIn yaptIklarI ortada.. hep iyi niyetle isini yapmaya calisiyor, evet eksikleri var ( oyunu "okumak") ama.. her TD'nin eksikleri vardir..

Kim ne derse desin...

Ben Senol Günesi daha yillarca Trabzonspor Teknik Direktörü olarak görmek istiyorum

Ergin Varlibas
19.10.2012, 14:38
En az 5 sene daha kalir Insallah!

canna52
19.10.2012, 16:06
ferguson örneği gerçekten komik..

geçen sene sadece 1 adet hücum organizasyonumuz vardı ve bu durumdan hepimiz şikayetçiydik. ben şenol hocadan bu hücum kısırlığımızı gidermesini beklerdim. en azından 2 adet hücum organizasyonumuz olmasını mesela..

ortasaha oyuncularının daha fazla ceza sahasına girmesi..
beklerin daha fazla hücum organizasyonlarında yer alması..
kanat forvetlerin daha fazla ceza sahası içinde çoğalması..
vs..

bunların hepsi olmasa da olur ama en azından 1 tanesinde başarılı olmalıydık bu sene. alternatif hücum organizasyonlarımız olmalıydı.

ama bunların hiçbiri olmadı. hücum anlamında 2 senedir tek adım ileri gidemedik

.

Emrah KabuL
19.10.2012, 20:39
Sporting galibiyetinden sonra Videoton ligde 2 de 2 yaptı.

2 maçtan da puan alamadılar :S

11 maçta 15 puan.

Neyse 25 Ekim'de kendi evlerinde hocası değişen Basel ile oynayacaklar.

Olur da o maçı alırlarsa yine burayı şenlik yerine çevirirsiniz :)

Ama yine de vay be diyorum.. ne takıma elenmişiz yahu.

Yaşar
19.10.2012, 23:09
Fatih Terim'in oynattığı hücum futbolunu ve gs'nin yediği golleri gördükten sonra defansif anlamda çok önemli işler yaptığımız gerçeğini göz ardı edemeyiz.
Ama küçük bir taktik değişikliği ile ofansif olarak da etkili bir takım olmak ve şampiyonluk yarışı içerisinde bulunmak da hiç fena olmaz hani.

artvints
20.10.2012, 00:42
Fatih Terim'in oynattığı hücum futbolunu ve gs'nin yediği golleri gördükten sonra defansif anlamda çok önemli işler yaptığımız gerçeğini göz ardı edemeyiz.
Ama küçük bir taktik değişikliği ile ofansif olarak da etkili bir takım olmak ve şampiyonluk yarışı içerisinde bulunmak da hiç fena olmaz hani.

yapılacak taktik değişiklik forvet arkasına emre yi yerleştirmek, ama ortasahada ikili olarak takımı taşıyacak kapasitede oyuncular yok.kanatlardan birinden vazgeçmek de, kadroda olcan yasin volkan varken mantıklı olmaz.böyle bakınca hoca nın işi de zor.
ama colman geldiğinde zokora colman veya colman soner ikilileri kullanılabilir ama yine de takım iyice oturduktan sonra ortasahada ikili olarak oynayabiliriz.
ayrıca olcan için de yeni bi görev tanımlamak onu daha istikrarlı,oyuna daha çok katkı sağlayan bi formatda oynatmak lazım.engin in bizim takımda iken hem sol tarafı kullanıp hem de merkezi üçlemesi şeklinde bi oyun yapısı olcana çok uyar vve takımı da bambaşka bi yere taşıyabilir.

------------onur------------
--zeki----giray---bamba----emerson
-----------------------------------
--------colman-----soner----------
---------------------------olcan---
--yasin----------------------------
-------------emre-----------------
------------------janko------------

şampiyon kadromuza benziyo.hatta defans daha sağlam.ama bu oyun yapısında yasin ve olcan çok önemli.yasin daha çok ofansif ve olcan da ortasaha merkezine yakın ve pres yapan bi tarzda oynamsı gerekir.emersona da koridor açar.

Armağan Dere
20.10.2012, 01:39
Jaja olsa fena mı olurdu şimdi hoca.
takım ileri çıkabiliyor mu
ey gidi hoca

Adem Erdoğan
20.10.2012, 01:46
@canna52

Ferguson örneğinin nesi komik?

boogerman
20.10.2012, 06:02
ferguson örneği gerçekten komik..

geçen sene sadece 1 adet hücum organizasyonumuz vardı ve bu durumdan hepimiz şikayetçiydik. ben şenol hocadan bu hücum kısırlığımızı gidermesini beklerdim. en azından 2 adet hücum organizasyonumuz olmasını mesela..

ortasaha oyuncularının daha fazla ceza sahasına girmesi..
beklerin daha fazla hücum organizasyonlarında yer alması..
kanat forvetlerin daha fazla ceza sahası içinde çoğalması..
vs..

bunların hepsi olmasa da olur ama en azından 1 tanesinde başarılı olmalıydık bu sene. alternatif hücum organizasyonlarımız olmalıydı.

ama bunların hiçbiri olmadı. hücum anlamında 2 senedir tek adım ileri gidemedik

.
Sorun ne biliyor musun?dünü çok çabuk unutuyoruz.Geçen uzun uzun düşündüm..."ulan" dedim kendi kendime "ulan,biz ne gördükte ne bekliyoruz..Sanki bu adam takımın başında olmasa başka kim, ne başarı gösterecek?"...Sonra bu yaşıma kadar Trabzonspor'un başında Şenol Güneş'ten başka sistemli futbol oynatan t.d görmediğim kafama dank etti...Gene unutmuşum, arkadaşla 2010-2011 sezonunda ettiğim sohbetlere baktım "Trabzonspor gibi oynamak" diye bir tabir geçiyordu orada, şaştım kendime doğrusu...Sonra çok geçmedi yarım sezonluk muhteşem hugo broos dönemi geldi aklıma...Sonra Trabzonspor döneminde kendi verim aldığı futbolcusunu fenerbahçe'ye yollamaya uğraşan ersun yanal geldi aklıma...Sahi aynı kadroyu Şenol Güneş uçurmuş Hugo Broos ve ersun süründürmüştü...Sonra Lazaroni, takımda kalma cesareti gösteremeyen Halilodzic ve oynattığı muhteşem futboluyla Ziya Doğan geldi aklıma...Ziya Doğana ayrı bir parantez açmak gerek çünkü hatırlarsınız onun adını "LAZ ZİYA" koymuştuk...Görüp görebileceğim en sistemsiz futbolu oynatıyordu laz ziya, sistemi sistemsizlikti...Takıma getirdiği futbolcudan çok her şeye benzeyen Ayman dahil bir çok (kağıt üzerinde) futbolcuyla adeta kasap dükkanına dönmüştük...Ha gene aklıma geldi, arkadaş ortamlarında hep anlattığım komik bir anımdır; gene ligde kalır mıyız diye düşündüğümüz laz ziya dönemlerinden biri...Solda Celalettin ve Mustafa Keçeli ikilisi döktürüyor...Aker'de maçlardan bir maç,bu Celalettin aldı topu,indi dibe sol kanattan, sol ayağıyla soldan bir orta yaptı ve top gene sol taç çizgisinden taraftarlara gitti...Hala düşünürüm bu kadar yeteneksiz bir adamın ve onu oynatan adamın neden müzede heykelleri yok?...Amma riyakar çıktım, düşünmeden bizden daha fazla başarı bekleme sebebimiz olan başarıların sahibi adamı başarısız görüp onu yargılamışım...Çok yazık...

Mert Pasa
20.10.2012, 09:29
ey gidi hoca

Jajadan internette saglikli bilgi gelmiyor,acaba alkolizm tedavisi isi gercek mi

unaLhso
20.10.2012, 10:43
ey gidi hoca

Bencede.Fena mı olurdu yani olsaydı.En kötü KTÜ'de kız kalmazdı :)

Emirhan Makul
20.10.2012, 11:03
Bencede.Fena mı olurdu yani olsaydı.En kötü KTÜ'de kız kalmazdı :)

Şehir efsanelerine bu kadar da kapılmayalım :) Öyle bir şey olmadı.

canna52
20.10.2012, 13:19
Sorun ne biliyor musun?dünü çok çabuk unutuyoruz.Geçen uzun uzun düşündüm..."ulan" dedim kendi kendime "ulan,biz ne gördükte ne bekliyoruz..Sanki bu adam takımın başında olmasa başka kim, ne başarı gösterecek?"...Sonra bu yaşıma kadar Trabzonspor'un başında Şenol Güneş'ten başka sistemli futbol oynatan t.d görmediğim kafama dank etti...Gene unutmuşum, arkadaşla 2010-2011 sezonunda ettiğim sohbetlere baktım "Trabzonspor gibi oynamak" diye bir tabir geçiyordu orada, şaştım kendime doğrusu...Sonra çok geçmedi yarım sezonluk muhteşem hugo broos dönemi geldi aklıma...Sonra Trabzonspor döneminde kendi verim aldığı futbolcusunu fenerbahçe'ye yollamaya uğraşan ersun yanal geldi aklıma...Sahi aynı kadroyu Şenol Güneş uçurmuş Hugo Broos ve ersun süründürmüştü...Sonra Lazaroni, takımda kalma cesareti gösteremeyen Halilodzic ve oynattığı muhteşem futboluyla Ziya Doğan geldi aklıma...Ziya Doğana ayrı bir parantez açmak gerek çünkü hatırlarsınız onun adını "LAZ ZİYA" koymuştuk...Görüp görebileceğim en sistemsiz futbolu oynatıyordu laz ziya, sistemi sistemsizlikti...Takıma getirdiği futbolcudan çok her şeye benzeyen Ayman dahil bir çok (kağıt üzerinde) futbolcuyla adeta kasap dükkanına dönmüştük...Ha gene aklıma geldi, arkadaş ortamlarında hep anlattığım komik bir anımdır; gene ligde kalır mıyız diye düşündüğümüz laz ziya dönemlerinden biri...Solda Celalettin ve Mustafa Keçeli ikilisi döktürüyor...Aker'de maçlardan bir maç,bu Celalettin aldı topu,indi dibe sol kanattan, sol ayağıyla soldan bir orta yaptı ve top gene sol taç çizgisinden taraftarlara gitti...Hala düşünürüm bu kadar yeteneksiz bir adamın ve onu oynatan adamın neden müzede heykelleri yok?...Amma riyakar çıktım, düşünmeden bizden daha fazla başarı bekleme sebebimiz olan başarıların sahibi adamı başarısız görüp onu yargılamışım...Çok yazık...

benim mesajımı alıntılıyorsan benim mesajıma cevap yaz. orada ziya, broos, lazaroni falan yok. ben takımın hücum konusunda kısırlığından bahsettim sen ziya diyosun bana. ayrıca ziya doğan başarısız falan değildir.

hücum konusunda sınıfta kalmıştır şenol güneş. sen hala ziya, broos la kendini teselli edebilirsin. devam et böyle

boogerman
20.10.2012, 14:40
benim mesajımı alıntılıyorsan benim mesajıma cevap yaz. orada ziya, broos, lazaroni falan yok. ben takımın hücum konusunda kısırlığından bahsettim sen ziya diyosun bana. ayrıca ziya doğan başarısız falan değildir.

hücum konusunda sınıfta kalmıştır şenol güneş. sen hala ziya, broos la kendini teselli edebilirsin. devam et böyle

Bak kaçırdığın nokta şu; adam "yeni bir kadro var, yeni sistem için zaman tanınmalı" demiş...Sense bunu görmezden gelip 2 yılda şampiyon bir "SİSTEM" kuran Şenol Güneş'i hunharca yargıladın...Ziya Doğan'ın bahsettiğin başarısı "Türkiye Kupası" ise Şenol Güneş onu zaten aldı ve Şenol Güneşin başarısızlığı geçen seneki üçüncülük ise Ziya Doğan'ın bize ligin dibini göstermesi gerçekten büyük başarı...Neyse konudan çok uzaklaşıyorum, ne dediğimi anlamıyorsun.Kısacası biz, tüm başarısızlıklarına rağmen Ziya Doğan'a sabır göstermiş, ona "Laz" sıfatını layık görmüş bir taraftar olarak, bize istanbullu adamlardan "Trabzonspor gibi oynamak" deyimini duyuran, çalınmış da olsa şampiyon bir takım gösteren, geldiği günden beri en kötü derecesi üçüncülük olan bu adama inanmamız gerekiyor...

unaLhso
20.10.2012, 16:43
Şehir efsanelerine bu kadar da kapılmayalım :) Öyle bir şey olmadı.

O haber doğrumu bilmiyorum ama Teo'nun gidişinde Jaja'nın şüpheleniyorum :)

hasancebi81
20.10.2012, 18:01

2. Kaleci'nin devamlı kadroda olmasının sebebi altyapıdan gelen oyuncu kuralı.. Altyapıdan, belli bir yaşın altında olan ve belli bir süre kulüpte olan bir oyuncu ilk 18'de olmasa rakamını bilmediğim bir ceza alıyorsun.. Kulüp bünyesinde o koşulu karşılayan tek kişi geçen sezon Zeki'ydi sanırım..

Yok sormam korkma neden pembe giydiğini filan. Beni takım için ne yaptığı ilgilendiriyor.Abes bir örnek olacak ama bir kural olsa, altyapıdan en az 6 oyuncu kadroya alman gerekse ve bunların 6 sınıda kalecilerden seçse Şenol Hoca yine ses çıkarmayalım mı??

2 senedir takımın başında ve altyapıdan kaleci hariç bir oyuncu çıkaramadı mı? Transferlerede karışmıyor diyoruz. Oyuncuda bulmuyor. Eeee ?? Maça 11 çıkartsın, 61. dakikada oyuncu değiştirsin. Bek sokup Serkanı orta sahaya çeksin. Şimdilerde moda Barışı sokmak. Sonra 85 ten sonrada 1 oyuncu değişikliği daha. Bumudur?

Ferguson örneğini vermiş yukarda bir renktaş. Fergusonun bulduğu çıkardığı adamların haddi hesabı yok. 38 yaşındaki Giggs yada Scholes ile 21 yaşındaki Rafaeli oynatmasının elbet bir sebebi var. 5 milyona aldığı adamın değeri 25 milyon olurken bizim 5 milyona aldığımız adamlar 2 sene sonra 1 milyona satılamayacak hale geliyorlar. (Adrian, Volkan,Henrique,Alanzinho)

Teknik Direktörlük sadece sahaya bir 11 sürüp iki değişiklik yapmak değildir bence. Maddi olarakta düşünecek klübü, altyapısınıda düşünecek, üstyapısınıda. Volkan sen sağdan, Olcan sen soldan, bütün toplar Finke. At topu Finke.

Hocaya saygımız sonsuz, ama kararlarını eleştirmekte hakkımız.

Mollasalihoğlu
20.10.2012, 18:16
Yok sormam korkma neden pembe giydiğini filan. Beni takım için ne yaptığı ilgilendiriyor.Abes bir örnek olacak ama bir kural olsa, altyapıdan en az 6 oyuncu kadroya alman gerekse ve bunların 6 sınıda kalecilerden seçse Şenol Hoca yine ses çıkarmayalım mı??

2 senedir takımın başında ve altyapıdan kaleci hariç bir oyuncu çıkaramadı mı? Transferlerede karışmıyor diyoruz. Oyuncuda bulmuyor. Eeee ?? Maça 11 çıkartsın, 61. dakikada oyuncu değiştirsin. Bek sokup Serkanı orta sahaya çeksin. Şimdilerde moda Barışı sokmak. Sonra 85 ten sonrada 1 oyuncu değişikliği daha. Bumudur?

Ferguson örneğini vermiş yukarda bir renktaş. Fergusonun bulduğu çıkardığı adamların haddi hesabı yok. 38 yaşındaki Giggs yada Scholes ile 21 yaşındaki Rafaeli oynatmasının elbet bir sebebi var. 5 milyona aldığı adamın değeri 25 milyon olurken bizim 5 milyona aldığımız adamlar 2 sene sonra 1 milyona satılamayacak hale geliyorlar. (Adrian, Volkan,Henrique,Alanzinho)

Teknik Direktörlük sadece sahaya bir 11 sürüp iki değişiklik yapmak değildir bence. Maddi olarakta düşünecek klübü, altyapısınıda düşünecek, üstyapısınıda. Volkan sen sağdan, Olcan sen soldan, bütün toplar Finke. At topu Finke.

Hocaya saygımız sonsuz, ama kararlarını eleştirmekte hakkımız.

Zeki dışında "3 yıldır TS bünyesinde olan" ve as takımı kulübeden de olsa zorlayabilecek kaç adam var acaba altyapıda, bu önemli bir soru.

"5 milyona aldığı adamın değeri 25 milyon olurken bizim 5 milyona aldığımız adamlar 2 sene sonra 1 milyona satılamayacak hale geliyorlar. (Adrian, Volkan,Henrique,Alanzinho)" şeklindeki tespit aşırı insafsız olmuş..

Bir kere bu adamların alınış fiyatlarını hoca belirlemiyor.. Gs Eboue'yi 3 milyon €'dan ucuza aldı mesela, Henrique'nin maksimum futbolundan daha büyük futbolcu olduğu tartışmasız. Kaldı ki hoca aldıktan sonra Onur, Egemen, Tolga, Selçuk, Burak Yılmaz gibi adamların gözünüzdeki fiyat değişimine bir bakın derim.. Kendi vicdanınız ile baş başa düşünün..

Burak Sahin
20.10.2012, 20:16
Yok canim hic futbolcularin gelis fiyatini hoca belirlermi :) N' doye ve Elmander diyorum....

Burak Sahin
20.10.2012, 21:04
Ertugrul Saglam 60. dakikada Murat Yildirim' in yerine 18 yasindaki genc Okan Denizi oyuna aliyor hemde 1-1 berabereyken, pes dogrusu....

Mollasalihoğlu
20.10.2012, 21:20
Yok canim hic futbolcularin gelis fiyatini hoca belirlermi :) N' doye ve Elmander diyorum....

Dedikodu..

Pahalı olunca ya da başarısız olunca "hoca aldırdı", ucuz olunca "yönetim başarısı"..

Hoca Adrian'ı alın demiş, 6 milyon €'ya mı alın demiş?

Daha anlayacağın şekilde sorayım:

Hoca yeni parlama ihtimali olan Adrian'a 6 verilmesine "tamam" demiş, kendini ispatlamış N'doye'nin aynı paraya alınmasını veto mu etmiş?

Hocanın İstanbul'a indiğinde haberdar olduğu Jaja transferini (şekil itibarı ile) yapan başkan mı bu kadar hocaya veriyormuş ipleri?

Samimiyet yok sizde bu konuda ;)

Ek: Okan Deniz'i alan adamı savunuyorsan Tuncay Şanlı transferini de savunacaksın misal..

Burak Sahin
20.10.2012, 21:36
Dedikodu..

Pahalı olunca ya da başarısız olunca "hoca aldırdı", ucuz olunca "yönetim başarısı"..

Hoca Adrian'ı alın demiş, 6 milyon €'ya mı alın demiş?

Hoca yeni parlama ihtimali olan Adrian'a 6 verilmesine "tamam" demiş, kendini ispatlamış N'doye'nin aynı paraya alınmasını veto mu etmiş?

Hocanın İstanbul'a indiğinde haberdar olduğu Jaja transferini (şekil itibarı ile) yapan başkan mı bu kadar hocaya veriyormuş ipleri?

Samimiyet yok sizde bu konuda ;)

Ek: Okan Deniz'i alan adamı savunuyorsan Tuncay Şanlı transferini de savunacaksın misal..

Madem dedikodu neden bu denli aciklama yaptin??? Deikodu degilmi sonucda:)

Trabzonsporda baaazi konular maalesef Trabzon kanadina sorulmadan yapilmiyor bunu herkes bilir.

Neydi o :) haa senin anlayicagin dilde:

Birilerinin onayi olmadan özellikle para iciren konular maalesef yapilamiyor....

Ertugrul hoca 60. dakikada orta sahadan bir adam cikartip yerine bir forvet aldi hemde 1-1 berabere oynarken bu daha aciklayici oldu senin icin sanirim :)

Mollasalihoğlu
20.10.2012, 21:41
Madem dedikodu neden bu denli aciklama yaptin??? Deikodu degilmi sonucda:)

Trabzonsporda baaazi konular maalesef Trabzon kanadina sorulmadan yapilmiyor bunu herkes bilir.

Neydi o :) haa senin anlayicagin dilde:

Birilerinin onayi olmadan özellikle para iciren konular maalesef yapilamiyor....

Ertugrul hoca 60. dakikada orta sahadan bir adam cikartip yerine bir forvet aldi hemde 1-1 berabere oynarken bu daha aciklayici oldu senin icin sanirim :)

Jaja'yı kime sormuşlar Trabzon kanadından? Her şeyi biliyorsun ya bunu da bilirsin. ;)

Ertuğrul Hoca tek forvetle çıkmış, 6 as adamı olmayan fb ile, kendi sahasında oynuyor. Bu da deplasmanda bizim oynadığımız kadro:

Trabzonspor: Onur Recep Kıvrak, Celustka, Mustafa Yumlu, Bamba, Emerson, Yasin Öztekin (Dk. 81 Barış Özbek), Zokora (Dk. 81 Henrique), Sapara, Olcan Adın, Alanzinho (Dk. 89 Janko), Halil Altıntop

Onur
Celutska Mustafa Bamba Emerson
Zokora
Yasin Sapara Olcan
Alanzinho
Halil

Çok mu defansif? Şaşırdınız nereden vuracağınızı(!) :D

Yaşar
20.10.2012, 21:46
Trabzonspor defansının önünde Zokora oynadığı müddetöe çok zor gol yeriz fakat içi saha maçlarında kapanan takımları da çok zor açarız.
Mesela haftaya Bursaspor bizden 1 puan almaya gelirse kesin alır gider oynadığımız sistem değişmezse.

Tuğrul
20.10.2012, 22:12
Tartıştığınız konular bana çok yüzeysel geliyor.

Sanki kulübün içindesiniz de yok şunu bu aldırdı, yok bu aldırmadı gibi tartışmalara giriyorsunuz.

Mollasalihoğlu, senin bu konuya yaklaşımın bana duygusal geliyor.

Senin ifadende çıkan sonuç. Bu kulübün patronu Şenol Güneş değil de güya derin Ts olduğu ortaya çıkıyor. Ben pek ihtimal vermiyorum ama transferlerde bir teknik adamın sözü geçmiyorsa onun bilgisi dışında harekat ediliyorsa o zaman hocamız bu kulübün teknik adamın benim demeyecek. Kendi görev alanını çiğneyen ve yok sayan anlayışa karşı da pılını pırtını toplayıp kulübü terkedip gitmesi gerekir.

cakalkerem
20.10.2012, 22:13
beşiktaş maçında korkak kadro çıkartma yeter çıkalım çatır çatır oynayalım yenşlşrsekte adam gibi yenilelim

Mollasalihoğlu
20.10.2012, 22:14
Tartıştığınız konular bana çok yüzeysel geliyor.

Sanki kulübün içindesiniz de yok şunu bu aldırdı, yok bu aldırmadı gibi tartışmalara giriyorsunuz.

Mollasalihoğlu, senin bu konuya yaklaşımın bana duygusal geliyor.

Senin ifadende çıkan sonuç. Bu kulübün patronu Şenol Güneş değil de güya derin Ts olduğu ortaya çıkıyor. Ben pek ihtimal vermiyorum ama transferlerde bir teknik adamın sözü geçmiyorsa onun bilgisi dışında harekat ediliyorsa o zaman hocamız bu kulübün teknik adamın benim demeyecek. Kendi görev alanını çiğneyen ve yok sayan anlayışa karşı da pılını pırtını toplayıp kulübü terkedip gitmesi gerekir.

Şenol Güneş Adrian'ı istemiştir.
Şenol Güneş'in transferin kaç paraya bittiğinden haberdar olduğunu düşünmek ise asıl duygusallıktır. ;)

Jaja transferinden Jaja İstanbul'a indiğinde haberdar olduğu tartışma konusu değil sanırım.. Zaten hocanın transferin fiyatını bilmesi değil abes olan; abes olan transferlerin fiyatlarından hocayı sorumlu tutmak isteyenler ;)

Tuğrul
20.10.2012, 22:22
Şenol Güneş'in transferin kaç paraya bittiğinden haberdar olduğunu düşünmek ise asıl duygusallıktır. ;)

Jaja transferinden Jaja İstanbul'a indiğinde haberdar olduğu tartışma konusu değil sanırım.. Zaten hocanın transferin fiyatını bilmesi değil abes olan; abes olan transferlerin fiyatlarından hocayı sorumlu tutmak isteyenler ;)

Ben hoca'yı aldığı oyuncuların fiyatlarına göre eleştirmiyorum. Senin bir kullandığın cümlende '' hoca'nın bazı transferlerde haberi '' olmadığı gibi sözlerden ötürü hoca'yı kabahatli buluyorum.

Mollasalihoğlu
20.10.2012, 22:28
Ben hoca'yı aldığı oyuncuların fiyatlarına göre eleştirmiyorum. Senin bir kullandığın cümlende '' hoca'nın bazı transferlerde haberi '' olmadığı gibi sözlerden ötürü hoca'yı kabahatli buluyorum.

Bu konuda kabahatli bence de kesinlikle..

Tuğrul
20.10.2012, 22:28
Fuat Çapa'nın GB'si gibi atak ve hücum futbol oynayan bir takım istiyorum. Güzel futbol oyna mükafatını alacaksın.

Bunun için hızlı düşünüp, hızlı kararlar alabilen, oyunu rakip yarı alana yığan, defansı orta çizgiye kuran, önde baskı kuran, topa sahip olabilen bir takım arzu ediyorum.

Yasin Altuntas
20.10.2012, 23:10
beşiktaş maçında korkak kadro çıkartma yeter çıkalım çatır çatır oynayalım yenşlşrsekte adam gibi yenilelim

Zamaninda Besiktas Deplasmanina 3 (!!!!) Forvet ile cikan bir Teknik Direktör'den bahsediyoruz. Kadro ne el verirse, Hoca onu oynatir.

Burak Sahin
21.10.2012, 02:09

N'doye ve elmanderi fiyatindan dolayi veto eden adam adrian ve henriqueye gelince fiyatindan sorumlu olmuyor bu kadarda kendi icinde tutarsiz bir kafa anca sende vardir zaten, herseye cevap verecem diye iyice cizginden kayiyorsun:)

Burak Sahin
21.10.2012, 02:13
yapılacak taktik değişiklik forvet arkasına emre yi yerleştirmek, ama ortasahada ikili olarak takımı taşıyacak kapasitede oyuncular yok.kanatlardan birinden vazgeçmek de, kadroda olcan yasin volkan varken mantıklı olmaz.böyle bakınca hoca nın işi de zor.
ama colman geldiğinde zokora colman veya colman soner ikilileri kullanılabilir ama yine de takım iyice oturduktan sonra ortasahada ikili olarak oynayabiliriz.
ayrıca olcan için de yeni bi görev tanımlamak onu daha istikrarlı,oyuna daha çok katkı sağlayan bi formatda oynatmak lazım.engin in bizim takımda iken hem sol tarafı kullanıp hem de merkezi üçlemesi şeklinde bi oyun yapısı olcana çok uyar vve takımı da bambaşka bi yere taşıyabilir.

------------onur------------
--zeki----giray---bamba----emerson
-----------------------------------
--------colman-----soner----------
---------------------------olcan---
--yasin----------------------------
-------------emre-----------------
------------------janko------------

şampiyon kadromuza benziyo.hatta defans daha sağlam.ama bu oyun yapısında yasin ve olcan çok önemli.yasin daha çok ofansif ve olcan da ortasaha merkezine yakın ve pres yapan bi tarzda oynamsı gerekir.emersona da koridor açar.

Yukaridaki kadroya yasinin yerine direk sapara veya adriani, zorluk derecesi yüksek maclardada olcanin yerine zokorayi oynatirim bitti gitti, ondan sonra yaslan arkana keyfine bak....ama nerde o cesaret!!!!

Yiğit Gayretli
21.10.2012, 02:40
N'doye ve elmanderi fiyatindan dolayi veto eden adam adrian ve henriqueye gelince fiyatindan sorumlu olmuyor bu kadarda kendi icinde tutarsiz bir kafa anca sende vardir zaten, herseye cevap verecem diye iyice cizginden kayiyorsun:)

Bilmiyorsan, yorum yapmak için çırpınma.

Normal şartlarda hiç bir hoca maliyetine karışmaz alınacak futbolcunun. Benim istediğimi alsın da ne olursa olsun der. Fakat Şenol Güneş her Trabzonspor'lu gibi kulübün maddi yönünü de düşündüğü için o kısımda da söz sahibi olmaya çalışıyor.

Maliyetinden haberdar olmadığım transferler oldu derken neyi kast ettiği gayet açık...

Elinin altında Adrian örneği varken, kulüp ciddi anlamda borca girmişken 6 milyon € verilecek N'Doye'yi veto etmesi normal. Hoca N'Doye'yi değil zaten 6 milyon €'yu veto etti.

Sezon başında "ulaaan kulüp meğerse batıyormuş" diye yapılan konuşmalar transfer başlığında mevcut. Hem onu söyleyip hem de 6 milyon €'ya adam almadık diye bundan anlam çıkarmaya çalışmak ise çelişkili. Yani asıl çelişki bu...

Sizin Şenol Güneş'e bu kadar yüklenebilmenizi sağlayan şey, Şenol Güneş'in normalinden fazla sorumluluk alması.

calavera
21.10.2012, 02:46
Geçen sene Avni Aker de Beşiktaşa yenildiğimiz maçı hatırlayın. İşte tam o maçtaki Beşiktaş gibi oynamamız lazım. Takımı bu macda Lucescu felsefesinde görmek istiyorum. KOntröllü oynayalım 60 a 70 e kadar atarsak kontradan atarız, atamassak da 1-2 değişiklikle yorulmuş rakibe şöyle bi bastırır, 1 tane atar yatarız.

iyi futbol filan umrumda değil, 3 puan istiyorum.

-----------------Onur-------
celutska---Bamba---Mustafa----Emerson
-----------------_Zokora-----------------
-------------Barıs(serkan)---------Soner---------
----Halil(Yasin)----------Henrique---------Olcan---

60. dakika da Henrique-Janko , Barıs - Sapara

70 de Halil- Volkan

Burak Sahin
21.10.2012, 03:07
Bilmiyorsan, yorum yapmak için çırpınma.

Normal şartlarda hiç bir hoca maliyetine karışmaz alınacak futbolcunun. Benim istediğimi alsın da ne olursa olsun der. Fakat Şenol Güneş her Trabzonspor'lu gibi kulübün maddi yönünü de düşündüğü için o kısımda da söz sahibi olmaya çalışıyor.

Maliyetinden haberdar olmadığım transferler oldu derken neyi kast ettiği gayet açık...

Elinin altında Adrian örneği varken, kulüp ciddi anlamda borca girmişken 6 milyon € verilecek N'Doye'yi veto etmesi normal. Hoca N'Doye'yi değil zaten 6 milyon €'yu veto etti.

Sezon başında "ulaaan kulüp meğerse batıyormuş" diye yapılan konuşmalar transfer başlığında mevcut. Hem onu söyleyip hem de 6 milyon €'ya adam almadık diye bundan anlam çıkarmaya çalışmak ise çelişkili. Yani asıl çelişki bu...

Sizin Şenol Güneş'e bu kadar yüklenebilmenizi sağlayan şey, Şenol Güneş'in normalinden fazla sorumluluk alması.

Bu muydu bildiklerin :) ilahi yigit bende okurken birsey diyeceksin zannettim. 2-3 milyon euro farkla batacak bir klüp olmadigimizi ögrenmelisin, Unutmaki elmanderi veto edip bizi brozeklere mahkum eden bir hocadan bahsediyoruz...Sadri Baskan olmasa bu sene ömer riza, ayman, celaleddin ayarğnda adamlarla doldururdu hoca takimi.....

Yiğit Gayretli
21.10.2012, 10:57
Bu muydu bildiklerin :) ilahi yigit bende okurken birsey diyeceksin zannettim. 2-3 milyon euro farkla batacak bir klüp olmadigimizi ögrenmelisin, Unutmaki elmanderi veto edip bizi brozeklere mahkum eden bir hocadan bahsediyoruz...Sadri Baskan olmasa bu sene ömer riza, ayman, celaleddin ayarğnda adamlarla doldururdu hoca takimi.....

Bir insanın anlattığı karşısındakinin anladığı kadardır. Haklısın :)

Hoca bir yapılanmadan bahsediyor. Hani milletin Almanya'da vs büyük takımların alt yapılarından parlayan gençleri istemesi mevzusu var ya. Heh! İşte konu o...

O gençlerden 10 tanesini isteyip bazen birini bile alamıyorsun. Liginin ve kendi takımının gerçeklerini görmen gerekiyor.

Burak Sahin
21.10.2012, 11:59
Bir insanın anlattığı karşısındakinin anladığı kadardır. Haklısın :)

Hoca bir yapılanmadan bahsediyor. Hani milletin Almanya'da vs büyük takımların alt yapılarından parlayan gençleri istemesi mevzusu var ya. Heh! İşte konu o...

O gençlerden 10 tanesini isteyip bazen birini bile alamıyorsun. Liginin ve kendi takımının gerçeklerini görmen gerekiyor.

Ben sampiyon oldugumuz sene ligimizin ve kendi gerceklerimizi cok iyi gördüm, yeniden yapilanma olayinda genelde genc oyuncular tercih edilir, takimin önünede bir sistem koyarsin, kendinede 1 hedef belirlersin o yolda gidersin, bizim takimda su an bu hafta iyi oynayanin gelecek haftaya yeri garanti seklinde, dogaclama, tamen onurun bambanin üstün performanslariyla mac kaybetmeyen, kisisel yeteneklerle gol atmaya calisan bir takim olduk, allah sonumuzu hayir etsin!!!!

canna52
21.10.2012, 12:23
hem fergusonumuz olsun diyorsunuz hem de bunu:

bu nasıl bir çelişkidir..!?

normal bir hoca, anormal bir hoca farketmez transfer olayına karışmama gibi bir lüksü olamaz hiçbir hocanın.
transfer işine karışmıyorsa kimse sistem mistem demesin o zaman. sezon başında sistemini, eksik oyuncularını belirlersin ona göre transferini yaparsın. sen hiçbirşeye karışmazsan menajerlerin listesinden seçmece yaparsın.

neyse sadri şener zaten herşeyi söylemiş; "gel deriz gelir, git deriz gider" diye. git demelerini beklemeden kendi gitsin bir kez diyoruz sadece.

Zurawski
21.10.2012, 12:26
Burak kardeşim ,diğer takımların oynadığı futbolu da göze alarak yorum yaparsan daha objektif olacaktır. Her hafta takım biraz daha iyiye gidiyor ,bunu da görmek lazım.Mutlaka eksikler var ama bunlar güzel saha sonuçlarıyla giderilecektir.İlk yarının sonunda lider bir trabzonspor görürseniz şaşırmayınız derim.

Burak Sahin
21.10.2012, 12:43
Burak kardeşim ,diğer takımların oynadığı futbolu da göze alarak yorum yaparsan daha objektif olacaktır. Her hafta takım biraz daha iyiye gidiyor ,bunu da görmek lazım.Mutlaka eksikler var ama bunlar güzel saha sonuçlarıyla giderilecektir.İlk yarının sonunda lider bir trabzonspor görürseniz şaşırmayınız derim.

Kardesim iyiye hep gidelim 1. Olup sampiyon olalim derdim o benimde, zaten bu yil hoca inatlarindsn vazgecip 3. Bölgedeki sorunlari hallederse, özellikle anadolu takimlarina karsi biraz daha cesur oynarsak, insallah dedigin gibi liderligi kapariz...

Mollasalihoğlu
21.10.2012, 12:58

N'Doye'ye hoca pahalı dedi ama 10 gün kamp kuruldu Danimarka'ya.. Kimse hikaye anlatmasın. Moskova geldi, elimizden aldı ve gitti. Hoca pahalı diye istemedi ama başkan ona rağmen Kopenhag'da adamla foto çektirip gönderdi, anlayana yeterli bir mesaj.

Sen şu kafa ölçme vs mesajları bir kenara bırakırsan iyi olacak artık.. Haddimizi aşmayalım ;)

artvints
21.10.2012, 13:02
Ben sampiyon oldugumuz sene ligimizin ve kendi gerceklerimizi cok iyi gördüm, yeniden yapilanma olayinda genelde genc oyuncular tercih edilir, takimin önünede bir sistem koyarsin, kendinede 1 hedef belirlersin o yolda gidersin, bizim takimda su an bu hafta iyi oynayanin gelecek haftaya yeri garanti seklinde, dogaclama, tamen onurun bambanin üstün performanslariyla mac kaybetmeyen, kisisel yeteneklerle gol atmaya calisan bir takim olduk, allah sonumuzu hayir etsin!!!!

onur bamba nın üstün performansları diyemeyiz, onların normali bu, takıma kalite katan oyuncular, diğerlerinin düşük performansı bizi bu duruma getirdi.biz iki kişiyle bu durumdayız diyosan, gelecekten umutlu olmalısın.

Burak Sahin
21.10.2012, 13:37
N'Doye'ye hoca pahalı dedi ama 10 gün kamp kuruldu Danimarka'ya.. Kimse hikaye anlatmasın. Moskova geldi, elimizden aldı ve gitti. Hoca pahalı diye istemedi ama başkan ona rağmen Kopenhag'da adamla foto çektirip gönderdi, anlayana yeterli bir mesaj.

Sen şu kafa ölçme vs mesajları bir kenara bırakırsan iyi olacak artık.. Haddimizi aşmayalım ;)

Sen bizi anti senol hoca fan club üyesi yaparken haddini asmiyordun ama dimi;) ben o hikayenin öyle olduguna inanmiyorum moskova gelip elimizden almadi adami o basinin uydurmasi hatta adam o foto dan sonra kac gün bekletildi !!!! Sonra moskova olayi cikti ortaya, n' doye de bize gelmek istiyordu zaten, ayrica oyuncunu menejerinin kulagini kim söyle fisildadi" Trabzona sakin gelme, hocada zaten seni istemiyor, gelirsende yedek kalirsin."