PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Fatih
03.10.2012, 17:20
terim oyle terim boyle bikbik edenler konussun simdi hadi, bekliyoruz...

Terim'i savunmak adına yazmıyorum hiç haz etmem ancak saha içinde Şenol Hoca'dan daha etkili olduğu bir gerçek.

Braga maçında iyi futbol oynamadılar ama geriye yaslanıp kaderlerine razı da gelmediler.Son 15 dakika 3 forvetle oynadı Gs ne oldu en fazla 2. golü yedi Burak pozisyonları değerlendirse belki 2-1 olacaktı futbol biraz da şans oyunu.

Şenol Hoca geçen sezonun başından beri kadrosuna güvenmiyor halbuki kendi kurdu.Bu sene Karabük maçıyla başlayan hatalar zinciri MIY maçında zirve yaptı bazı şeylerin değişmesi için 3-4 sezon mu geçmesi gerekiyor?MIY gibi takımlara karşı 2 forvetle oynama cesareti yok Hoca'nın maalesef bu böyle.

Ömer Öztürk
03.10.2012, 17:34
şenol güneşi göndermek ısteyenler yerine kimi dusunmekteler acaba? herkesin gonlunde taht kurmuş adamlıgıyla hocalıgıyla turk futbolunun en buyuk degerı Trabzonumuzun en buyuk efsanesı takımımızın basında bizim cok bılmıs sözum ona taraftarımız vidividi yapıyor,gecinizz...

talibim
03.10.2012, 17:54
tekrar tekrar aynı açıklamaları yapmak zorunda kalıyoruz..

-şg'nin yerine kim gelecekmiş?
-adamlığıyla,hocalığıyla türkiye'nin gönlüne taht kurmuş(!)
-türk futbolunun en büyük değeri(!)
-trabzonspor'un en büyük efsanesi(!)

velev ki bu yazılanların hepsine şg sahip olsa bile bu şg'nin trabzonspor'da ilelebet kalması anlamına gelmez!..
trabzonspor'un iki senedir idari ve teknik anlamda vaziyeti iyi değil..bunun sorumlularının en başında gelen isim şg..

madem şg'yi eleştirenler "vidividi" yapıyor o zaman şg yi eleştirenleri eleştirmek ve şg'nin adamlık,filozofluk (!) özelliklerini yazmak dışında bir çözüm önerisi sununuzda biz de vidividi yapmayı bırakalım..

şg'nin yerine iyi kadro kuran,takımı fizik ve taktik olarak üst seviyede hazırlayan bir teknik adam derim..
ismi şenol olur,muazzez olur......

Emrah KabuL
03.10.2012, 18:08
şenol güneşi göndermek ısteyenler yerine kimi dusunmekteler acaba? herkesin gonlunde taht kurmuş adamlıgıyla hocalıgıyla turk futbolunun en buyuk degerı Trabzonumuzun en buyuk efsanesı takımımızın basında bizim cok bılmıs sözum ona taraftarımız vidividi yapıyor,gecinizz...

Yerini birini düşünmek bizlerin görevi değil.

Trabzonspor yönetiminin görevi ve takdiridir.

O yüzden sürekli bunu öne sürmeye gerek yok.

Bu soruya cevap verenlere de burun kıvırıyorsunuz çünkü.

Şota,Hami,Ünal,Tolunay vs diyorlar.

Hemen burun kıvırıyorsunuz,bu adamları mı Trabzonspor'a layik görüyorsunuz diyorsunuz.

Ama bunları derken de Şenol Güneş'in Boluspor'u küme düşürdükten sonra 2.kez bu takımın başına geldiğini,ilk gelişinde ligi 5.bitirerek liderden 29 puan fark yediğini,Antalyaspor,İstanbulspor,Sakaryaspor deneyimlerinde yine başarısız olmasına rağmen tekrar Trabzonspor'un başına getirildiğini hesaba katmıyorsunuz.

Misal bir arkadaş var Şota'ya burun kıvırıyor.

Şota,Kayserispor'un içine etti,bu adam mı Trabzonspor'un başına gelecek diye adama bok atıyor.Sebebi de sırf müdavimi olduğu Şenol Güneş'i başka türlü savunamadığı için ikili kıyaslamalara giriyor.bknz:Terim.

Ayrıca bir kaç sayfa geride kalan bir yazımda Gerets,Feldkamp,Lucescu gibi isimlerin Terim'den sonra da takımı şampiyon yapabildiğini yazdım.

Yani Terim gittikten sonra kulübün kapısına kilit vurulmamış.Karalar bağlanmamış.Doğru bir seçim yapıldığı sürece başarının gelmesi çok da zor değil.Ama sizler gibi sığ düşünen,koskoca Trabzonspor'u Şenol Güneş ile özdeşleştiren,küçülten insanlar olduğu sürece işimiz zor.

serdaracıl
03.10.2012, 18:15
Tolunay gitsin cincon'un minik takımıyla ilgilensin

alper*
03.10.2012, 18:16
terim oyle terim boyle bikbik edenler konussun simdi hadi, bekliyoruz...

Forumda bu tür rövanşist yaklaşımlar sergilemenin kimseye faydası olmamalı. :)

Fatih Terim'in başarısızlıkları Şenol Güneş'i daha başarılı yapmayacağı gibi; onun başarıları da Şenol Güneş'i başarısız yapmaz.

serdaracıl
03.10.2012, 18:20
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/556189_4584530853967_1639898362_n.jpg alanzinho formda olmasına rağmen gaziantep maçında oynatılmadı ısrarla yedeğe çekildi

Alan mümkünse hep orda kalsin:)

Fatih
03.10.2012, 18:34
F.T ve Şenol Hoca isimlerinden bağımsız saha içi performanslarına taktik teknik yeteneklerine bakılarak x ve y olarak karşılaştırılabilir karşılaştırılabilmelidir Terim'in kibiri Şenol Hoca'nın mütevazılığı saha içine yansımıyor zira.

Ayrıca şunu da söylemek gerek o giderse mahvoluruz ölürüz biteriz diye bir şey yok şu an için en doğru isim olsa da Trabzonspor için tek doğru Şenol Güneş değildir.

Koray
03.10.2012, 18:38
Hala dağılmış kadrodan bahsedenler var.

Mersin gelmiş emeklilerle Avni Aker'de senle kedinin fareyle oynadığı gibi oynamış, Teknik Direktörün beraberliğe yatmış..

Bunun hesabını kim verecek ?

Felsefeyi kitap okumayı bıraksın şu takıma çeki düzen versin zahmet olmazsa, başlarım şikesine iki işi bi arada yürütmeyi öğrenelim biraz.

M.S.SOFU
03.10.2012, 18:49

he he
vidi vidi yapıyoruz
siz onu bile yapamıyorsunuz
dönüp dönüp
şg. in yerine kim gelmiş deyip duruyorsunuz
kapasiteniz anca bu
çünkü savunacak kadar ne futbol bilginiz var ne kapasiteniz
sonunda banada ceza aldıracaksınız
ama sizin vidi vidi lafının altında kalmaktansa 1 hafta ceza yerim daha iyi.

allah aşkına çık bana de ki futbol konusunda şu şu doğruları yapıyor takım
diyemezsin
çünkü kafan bu kadar basıyor

yukarıda kaç sayfa yazı yazdık
diyoruz ki şg efsane ,bırakırsada efsane
sen hala gelmiş adamlığından dolayı gitmesin diyorsun
arkadaşım bu foruma ne içip geliyorsunuz bilmiyorum ama çok ciddi anlama sorununuz var
kusura bakmayın

ondan sonra biz vidi vidi yapmış oluyoruz
hadi canım hadi başka kapıya
bi taneniz çıkıp cevap veremedi burada futbol konusunda
sen gelmiş bana çamur atıyorsun

Mustafa Cem Şeyhoğlu
03.10.2012, 18:52
Şenol Güneş'in yerine düşündüğünüz isimler (eğer varsa) geldiğinde çıkıp "Çalınan şampiyonluğumuzu verin." diyebilecek mi? Ya da dedi diyelim zaten fırsat kollayan basın demez mi ki "Sana ne oluyor, otur oturduğun yere." Şimdi "Şenol Güneş diyebildi mi ki 'Verin ulan şampiyonluğumu!'. Hep korkaktı zaten." diyenler veya içinden öyle geçirenler olacak. Ama ne yazık ki Şenol Güneş gerek "Paranın yapamadığını emek ve durustlukle yapmaya çalistik..." ve "Futbolu da ulkeyi de yonetenlere guvenmiyorum." diyerek gerekse de gecen yilki tff genel kurulunda soyledikleriyle emegimizi calanlarin suratina tokat gibi inmistir. (anlayana) He hala diyosaniz ki "Neden hala cikip da 'Verin ulan kupami!'demiyor?". O zaman Senol Gunes Senol Gunes olmazdi. O yuzden icinde bulundugumuz surec sonlanana kadar Senol Gunes veya Sadri Sener'in ayrilmasi bizi hak arayisimizda bir adim geriye dusurur.

Mollasalihoğlu
03.10.2012, 19:00
Şenol Güneş Trabzonspor için bir şanstır.

96 yılından beri 5 kere kafaya oynadık, 3'ünde o vardı..

Tek done var anti-hoca'cılarda: "Hep hazır kadrolara geldi."

Madem kadro hazırdı, Hugo Broos neden oynatamıyordu? Cevap yok.. :)

Yerine kimi düşünüyorsunuz: Tolunay, Şota, Reşit Akçay.. Neden bunlar? Cevap yok :)

Yeni iftiralar: Colman'ı gönderecek!!! Colman efendi "takımın kamp yaptığı otelde" karısını aldatacak; yakalanınca hem kulüp ceza verecek hem karısı Arjantin'e kaçacak.. Colman 1461 ile oynanan maçta sakat sakat kendini zorlayarak iyice sakatlanacak.. Karısı ile arasını düzeltmesi için hoca izin verip Arjantin'e gönderecek.. ŞENOL GÜNEŞ'İN ESERLERİ diye adamın yokluğu hocaya yüklenecek. Hadi ordan..

h@msi61
03.10.2012, 19:00
Forumda bu tür rövanşist yaklaşımlar sergilemenin kimseye faydası olmamalı. :)

Fatih Terim'in başarısızlıkları Şenol Güneş'i daha başarılı yapmayacağı gibi; onun başarıları da Şenol Güneş'i başarısız yapmaz.

Bunu bana degil ikide bir gelip baska hocalarla kiyaslamaya calisanlara soylersen daha anlamli bir is yapmis olursun... Ozellikle terim hayrani tiplere.

M.S.SOFU
03.10.2012, 19:05
@mollasalihoğlu

valla diğer anti hocacıları bilmem
ben olabildiğince futbol konusunda meramımı şu (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918748169&postcount=19460) mesajda anlatmaya çalıştım
kadro kurulumuna karışmayan hocaya niye kadro kurmuyor niye hazır kadroyada konuyor demem

benim tek yanıt almak istediğim soru niye bu kadar kötü futbol oynuyoruz?
bunu açıklasınlar bizde diyelim ki siz haklısınız
ama biz mesaj yazınca vidi vidi yapıyor diyorsunuz
bir kiş desin ki şenol hoca şu konuda çok başarılı bir futbol yöneticisi.
tamam abi ben derim ki sabredelim.
bizim derdimiz şenol hocanın t.d. lük vasıflarında değil oynattığı futbolda
ve bu soruna cevap bulunamadığı için şenol hocacılar tarafından ısrarla konu değiştirilmekte
ama ben kararlıyım
ceza almadığım sürece gelip buraya futbol konuşalım diyeceğim
ve hiç biriniz ağzınızı açamayacaksınız

not:her genelleme yanlıştır.

Yaşar
03.10.2012, 19:06
Şenol Güneş'i babam kadar severim, eminim ki buradaki çoğu kişi de sever.
Ama sahada oynananın ne olduğunu, nasıl oynadığımızı, ne yapmaya çalıştığımızı anlatın dediğimizde cevap veren de yok.
O halde ''Şenol Güneş'in takımı oynatamadığı'' konusunda hemfikiriz.
Işık gören var mı soruyorum o halde?
Kimler '' bu takım birkaç haftaya düzelir'' diyebiliyor?
Kimler '' Şenol Güneş, Henrique'yi tek forvet oynatmaz artık'' diyebiliyor?
Kimler '' Gol atınca forvet çıkarıp, ortasaha oyuncusu koymaz'' diyebiliyor?
Kimler Şenol Güneş'in 2 yıldır yaptıklarını yapmayacağına inanıyor?

talibim
03.10.2012, 19:12

Yerine kimi düşünüyorsunuz: Tolunay, Şota, Reşit Akçay.. Neden bunlar? Cevap yok :)

Yeni iftiralar: Colman'ı gönderecek!!! Colman efendi "takımın kamp yaptığı otelde" karısını aldatacak; yakalanınca hem kulüp ceza verecek hem karısı Arjantin'e kaçacak.. Colman 1461 ile oynanan maçta sakat sakat kendini zorlayarak iyice sakatlanacak.. Karısı ile arasını düzeltmesi için hoca izin verip Arjantin'e gönderecek.. ŞENOL GÜNEŞ'İN ESERLERİ diye adamın yokluğu hocaya yüklenecek. Hadi ordan..

sen şg'yi eleştirenlerin yorumlarından hugo bross'u başarılı bulduklarını mı anlıyorsun?..
eleştiri gördünüz mü hemen bross ile lazaroni ile mukayese başlıyor..onlar nasıl takımı kötü yönettiyseler şg'de takımı kötü idare ediyor..
ayrıca bross takımın başında kaç ay durdu bir bakınız lütfen..
sen heralde yazılanları okumuyorsun!..hazır kadrodan başka hiç eleştiri yok mu bu forumda...tekrar bir oku istersen..!

jojuk
03.10.2012, 19:14
şenol güneşi eleştiremezsiniz dünya üçüncüsü yaptı şenol güneşi eleştiremezsiniz 95-96 sezonunda bizi şampiyonluktan etti elinde okadar güçlü kadro olmasına rağmen şenol güneşi eleştiremezsiniz trabzonlu oldugu için şenol güneşi eleştiremezsiniz şenol güneşi eleştiremezsiniz çünkü bizi hep ikinci yapıyo üçüncü yapıyo siz devam edin şenol güneşi desteklemeyi trabzonspora zarar veriyor zarar şenol güneş istifa

Mollasalihoğlu
03.10.2012, 19:14
@mollasalihoğlu

valla diğer anti hocacıları bilmem
ben olabildiğince futbol konusunda meramımı şu (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918748169&postcount=19460) mesajda anlatmaya çalıştım
kadro kurulumuna karışmayan hocaya niye kadro kurmuyor niye hazır kadroyada konuyor demem

benim tek yanıt almak istediğim soru niye bu kadar kötü futbol oynuyoruz?
bunu açıklasınlar bizde diyelim ki siz haklısınız
ama biz mesaj yazınca vidi vidi yapıyor diyorsunuz
bir kiş desin ki şenol hoca şu konuda çok başarılı bir futbol yöneticisi.
tamam abi ben derim ki sabredelim.
bizim derdimiz şenol hocanın t.d. lük vasıflarında değil oynattığı futbolda
ve bu soruna cevap bulunamadığı için şenol hocacılar tarafından ısrarla konu değiştirilmekte
ama ben kararlıyım
ceza almadığım sürece gelip buraya futbol konuşalım diyeceğim
ve hiç biriniz ağzınızı açamayacaksınız

not:her genelleme yanlıştır.

Kadroya göre futbol oynatıyor.

Korkaklıkla itham edilen adamın bir kadrosundan örnek vereyim:

35. ONUR RECEP KIVRAK
8. SELÇUK İNAN
9. TEOFILO ANTONIO GUTIERREZ RONCANCIO
10. UMUT BULUT
16. EGEMEN KORKMAZ
20. GUSTAVO COLMAN
23. REMZİ GİRAY KAÇAR
30. SERKAN BALCI
50. JAKSON AVELINO COELHO
61. IBRAHIMA YATTARA
66. FERHAT ÖZTORUN

2010'da yenildiğimiz Manisa maçı kadrosu

Onur, Serkan, Giray, Egemen, Ferhat, Selçuk, Colman, Yattara, Jaja, Teofilo, Umut..

Evet hoca korkak..

Yaşar
03.10.2012, 19:17

35. ONUR RECEP KIVRAK
8. SELÇUK İNAN
10. UMUT BULUT
16. EGEMEN KORKMAZ
20. GUSTAVO COLMAN
23. REMZİ GİRAY KAÇAR
30. SERKAN BALCI
61. IBRAHIMA YATTARA
66. FERHAT ÖZTORUN

Onur, Serkan, Giray, Egemen, Ferhat, Selçuk, Colman, Yattara, Jaja, Teofilo, Umut..

Evet hoca korkak..

Videoton ve Mersin İdman Yurdu maçları kadrosunu da yazar mısın?

Mollasalihoğlu
03.10.2012, 19:37
Videoton ve Mersin İdman Yurdu maçları kadrosunu da yazar mısın?

Kadroda kim vardı oynamadığı için eleştireceğiniz?

unaLhso
03.10.2012, 19:38
Şenol Hocanın yanında Ünal Karaman + Hami Mandıralı olsa ne güzel olur.Ama işte :)

Tyler Durden
03.10.2012, 20:53
sen şg'yi eleştirenlerin yorumlarından hugo bross'u başarılı bulduklarını mı anlıyorsun?..
eleştiri gördünüz mü hemen bross ile lazaroni ile mukayese başlıyor..onlar nasıl takımı kötü yönettiyseler şg'de takımı kötü idare ediyor..
ayrıca bross takımın başında kaç ay durdu bir bakınız lütfen..
sen heralde yazılanları okumuyorsun!..hazır kadrodan başka hiç eleştiri yok mu bu forumda...tekrar bir oku istersen..!

adam ne yapsin sadece kendi yalanlarina cevap bulabiliyor.
forumda okumayi ogrenmeden direkt yazmayi ogrenen adamlar var.bir haftadir
senol gunes'in butun yanlislari bir bir dile getirildi.
ama halen daha cikip hugo bross'u ornek veriyor.sonra gel sen bu adamlarla
fikir alisverisi yap.bir yandan hak veriyorum artik, ezberlerini bozarsan onlarda
yazilanlari gormezden gelir..

bu arada M.S.SOFU kardesim,
bir seyler tartismaya calistigin adamlarla bosa vakit kaybediyorsun.
bu adamlarla ayni tartismayi bende dahil olmak uzere bir kac kisi daha yapmayi denedi.
hic birimiz birak cevap almayi sorulari bile tam anlatamadik.zor yani..
vaktine yazik kic ugrasma..onyargi kotu sey..
cunku bu adamlarin derdi gercekler degil yalanlar..ben diyeyim lokal milliyetcilik
sen de onyargi..
forumda sorularina cevap verebilecek tek allahin kulu yok..onlar kosulsuz sartsiz senol gunese destek verenler..senol gunes takimi kume dusurse, senol hocama takim dusurmek ne de yakisiyor diyecek adamlar.bu adamlarin derdi trabzonspor'dan ziyade senol gunes'in taa kendisi.kesinlikle mubalaga yapmiyorum..

Mollasalihoğlu
03.10.2012, 21:04
Şenol Güneş maaş veriyor bize :)

Yaşar
03.10.2012, 21:12
Kadroda kim vardı oynamadığı için eleştireceğiniz?

Mesela, Videoton maçında Giray'ın sakatlandığı anda Mustafa yumlu'nun oyuna alınması.
Mesela, Mersin maçında Olcan barış değişikliği.
Mesela, 2. Videoton maçında Henrique'nin tek forvet oynaması.

M.S.SOFU
03.10.2012, 21:23

35. ONUR RECEP KIVRAK
8. SELÇUK İNAN
10. UMUT BULUT
16. EGEMEN KORKMAZ
20. GUSTAVO COLMAN
23. REMZİ GİRAY KAÇAR
30. SERKAN BALCI
61. IBRAHIMA YATTARA
66. FERHAT ÖZTORUN

Evet hoca korkak..

abi olayın korkak futtbolla alakası yok
benim derdim oynadığımız kaos futbolu diye nitelendirilen durumla
yani öyle kızdım ki artık şenol hocacılar-anti hocacılar ayrımı yapmaya başladım
ki bu hoş bir şey değil
her neyse
hocanın korkak futbol oynattığını söylemiyorum ben
hoca çok paslı ve yavaş futbol oynatıyor
ben buna deli oluyorum
en çok kızdığım konuda sürekli aynı taktiği denememiz
hocanın kendini yenilemesi gerektiğini söylüyorum
yani şu anda bütün takımlar bizim taktiği biliyor
bir kapanıyor adam
90 dk açamıyoruz
vidoton maçı böyle oldu
210 dk gol atamadık
adamlar saksıyı çalıştırdı ve çivi gibi bir savunmayla bizim forvetlerin hepsini ekarte etti
bizim ise b planımız yoktu,olsa bile bir işe yaramadı.

bence bizim kadro sistemi önemli değil
önemli olan futbolcuların taktik bilgisini geliştirmek
şenol hoca sene başından beri demiyor mu ben transfere karışmıyorum diye
evet,o zaman taktikle takımı götürecek
biz yaklaşık 2 senedir barca taktiğini uyguluyoruz takımda ama hiç bir zaman hücumda barça gibi çoğalamadık
sıkıntı burada
şenol hoca bu soruna çare bulamıyor.
çok ciddi anlamda varyasyon eksikliğimiz var

yoksa hocaya korkak diyen yok.
hoca takımı sahaya çıkarır,takım defans oynar atak oynar
bu maçına göre değişir
benim değinmek istediğim konu çok temel bir konu
ataklarımızın organize olmadığı ve yaklaşık 2 senedir böyle olduğu
organize tek atağımız defans arkasına adam sarkıtma

adam ne yapsin sadece kendi yalanlarina cevap bulabiliyor.
forumda okumayi ogrenmeden direkt yazmayi ogrenen adamlar var.bir haftadir
senol gunes'in butun yanlislari bir bir dile getirildi.
ama halen daha cikip hugo bross'u ornek veriyor.sonra gel sen bu adamlarla
fikir alisverisi yap.bir yandan hak veriyorum artik, ezberlerini bozarsan onlarda
yazilanlari gormezden gelir..

bu arada M.S.SOFU kardesim,
bir seyler tartismaya calistigin adamlarla bosa vakit kaybediyorsun.
bu adamlarla ayni tartismayi bende dahil olmak uzere bir kac kisi daha yapmayi denedi.
hic birimiz birak cevap almayi sorulari bile tam anlatamadik.zor yani..
vaktine yazik kic ugrasma..onyargi kotu sey..
cunku bu adamlarin derdi gercekler degil yalanlar..ben diyeyim lokal milliyetcilik
sen de onyargi..
forumda sorularina cevap verebilecek tek allahin kulu yok..onlar kosulsuz sartsiz senol gunese destek verenler..senol gunes takimi kume dusurse, senol hocama takim dusurmek ne de yakisiyor diyecek adamlar.bu adamlarin derdi trabzonspor'dan ziyade senol gunes'in taa kendisi.kesinlikle mubalaga yapmiyorum..
şenol hocayı herkes seviyor
sorun bizim eleştirmemizin saygısızlık olarak addedilmesi
ve derdimizi karşı tarafa anlatamayışımız
hoca yanlış taktik uyguluyor dersek sen milli takımı dünya 3. yapan adama nasıl bilmiyor dersin oluyor
oysa olayın bununla alakası yok
bazen kan uyuşmaz(misal del bosque bjk) bazen hoca kendini modern futbola adapte edemez,lige alışamaz (misal:barcadan gs ye gelen hoca)
bizim de böyle bir durumumuz var
sen oynatmamaya yönelik bir ligte barca oynarsan olacağı bu.
bizim daha atak düşünen ve daha hızlı oynatan bir t.d. e ihtiyacımız var
olay bundan ibaret
yoksa kimsenin hocaya laf ettiği yok
hoca italya liginde ve ş.l. inde başarılı olur bence bu taktikle
ama türkiyede hemde trabzonsporda çok zor
bunu anlatamıyoruz
burada hocayı eleştiren arkadaşların hocayla kişisel sorunu olduğunu düşünmüyorum
ve olay sadece basit skor yorumculuğuda değil
ciddi şekilde hocanın oynattığı futboldan rahatsız olan bir ekip var.
bu konuşulmalı.konuşulmaya devam edilmeli.
herkes meramını anlatmalı
ama kimse kimseye hakaret etmeyecek
bunu başarırsak bu kulübü ilerie götüreceğiz.
tabi maksatlı olarak konuyu başka yere çekmeye çalışanlarda olacaktır.
şenol hoca trabzonlu olduğu için hocaya kredi verilsin.ses çıkarmıyorum ama bence kredi yavaş yavaş tükeniyor ve hatta tükenmeli.

Burak Sahin
03.10.2012, 23:24

Anlayamadigin nokta su, eger ortada bir sans varsa o sans Senol Günes icindir Trabzonspor gibi büyük bir takimi calistirdigi icin, Senol Günesi Senol Günes yapan Trabzonsporun ta kendisidir. Senol Günes bir sekilde ya istifa edecek ya gönderilecek bakalim hangi kalbur üstü avrupa takimi yarisa girecek hocamiz icin....

Burak Sahin
03.10.2012, 23:27
Şenol Güneş maaş veriyor bize :)

Kusura bakmada sana Senol hoca 5 kurus vermez sen anca macdan birkac gün sonra burayi gelip hocayi savunabiliyorsun, @Ergin renkdas gibi macdan hemen sonra gelip hocayi savunmaniz lazim:)

Fatih
04.10.2012, 01:02
Bunu bana degil ikide bir gelip baska hocalarla kiyaslamaya calisanlara soylersen daha anlamli bir is yapmis olursun... Ozellikle terim hayrani tiplere.

O tip ben mi oluyorum?

Burda ben dahil kimse Terim hayranı değil.Başarıları veya karakterleri değil oynatılan oynatılmaya çalışılan futbolu karşılaştırıyoruz.

Terim 3. kez geldiği ilk senesinde şampiyon oldu Fb,BJk ve Trabzonspor böyle salak futbol oynamaya devam ederse muhtemelen bu sene de olacak.

Anlamadığınız bir nokta var kimse Şenol Güneş'i tartışmıyor efsanedir öğretmendir eyvallah da sahada ne verdiği hiç mi önemli değil.

Şenol Hoca'yı benim kadar savunan olmasın geçen sene burda savunanların başında geliyordum doğru işler yapsın yine savunurum.Bu sene farklı bir noktadayız ve telafisi yok eleştirilmeyi hakettiği zaman eleştirilmelidir diyorum bunu ona ihanet olarak algılamayın.

Emrah KabuL
04.10.2012, 01:35
Terim hayranı olarak lanse ediliyoruz iyi mi.

100 kere de yazsak halen daha aksini savunacaksınız.

Hadi bu sefer M.Denizli'yi örnek verelim.

Üç İstanbul takımını da şampiyon yaptı,bir çok başarı kazandırdı.Ama hiçbirinde de görevi uzun soluklu olmadı.Başarının devamı gelmeyince sepetlendi.

Neyse Şenol Güneş'e dönelim tekrar.

Kusura bakmayın da ben çoğu arkadaş gibi Şenol Güneş'i babam gibi sevmem.

Sevmem için de hiç bir sebep yok.

İyi işler yaptığı sürece elbette ki yanında oluruz.Destek veririz.Hatta toz kondurmayız.

Peki Umut Bulut'u neden istemiyordu bu taraftar ?

Daha iyisini takımda görmek için.

Peki o gittikten sonra yerine gelen Henrique,Vittek,Halil yeterli oldular mı ?

Hayır.

Peki buradan Janko'nun da yetersiz olacağı kanısına varabilir miyiz ?

Hayır.

E bizim de ortak gayemiz bu doğrultuda.

Trabzonspor gibi bir takımın son 2 sezon da 61 resmi maçta 20 galibiyet alabilmesi benim içime sinmiyor.

Resmen bu 2 senelik süreçte futboldan soğudum.

Elbette ki bundan daha da kötü dönemlerimiz oldu ama hiç bir zaman bu kadar para harcanılan,kulübün ekonomik yapısının bu denli iyi olduğu dönemlerimiz olmadı malesef.

Daha iyi bir Trabzonspor'u izlemek istiyorum.

Çok mu ?

Ve bunun Trabzonspor'un başında 12.sezonunu yaşayan Şenol Güneş ile gerçekleşemeyeceğini görüyorum artık.

Ligler sona erince de yazdım yine tekrarlıyorum.

Şenol Güneş devam ettiği sürece bu takım toparlanamaz.

13 yabancılık bir enkaz söz konusu.

Yazık günah bu harcanan paralara.

jojuk
04.10.2012, 03:31
hamsi61 sendeki şenol güneş sevgisi trabzonsporu tutmaktan öteye geçmiş istersen trabzonsporu hiç tutma şenol güneş bu takımı düşersede bişe sölemiyelim şenol güneşe senin için o zaman rahat eder kardeşim şenol güneşin yaptığı ilk 11 oyuncu değişikliklerini verdiği demeçleri artık klasikleşti kasımpaşaya yenildikmi bakalım ne bahane uyduracaksınız kadro yok diceksiniz şenol güneş bahane ler arkasına saklanıyor bu kadro okadar kötü bi kadro değil en azından mersin maçında 90 dk 3 şut çekecek kadar kadro değil ondan sonra yok şenol güneşin elindeki malzeme bunu biz bilmiyozmu çok güçlü kadromuz olmadığını bu takım bu kadar kötü oynatılmaz yenilsekde bu kadar kötü olamaz takım bunun tek sorumlusu şenol güneşdir hamsi61 şenol güneş savunma bakanlığı olmuşun maşallah bırak bu işleri :D

h@msi61
04.10.2012, 06:33
hamsi61 sendeki şenol güneş sevgisi trabzonsporu tutmaktan öteye geçmiş istersen trabzonsporu hiç tutma şenol güneş bu takımı düşersede bişe sölemiyelim şenol güneşe senin için o zaman rahat eder kardeşim şenol güneşin yaptığı ilk 11 oyuncu değişikliklerini verdiği demeçleri artık klasikleşti kasımpaşaya yenildikmi bakalım ne bahane uyduracaksınız kadro yok diceksiniz şenol güneş bahane ler arkasına saklanıyor bu kadro okadar kötü bi kadro değil en azından mersin maçında 90 dk 3 şut çekecek kadar kadro değil ondan sonra yok şenol güneşin elindeki malzeme bunu biz bilmiyozmu çok güçlü kadromuz olmadığını bu takım bu kadar kötü oynatılmaz yenilsekde bu kadar kötü olamaz takım bunun tek sorumlusu şenol güneşdir hamsi61 şenol güneş savunma bakanlığı olmuşun maşallah bırak bu işleri :D

Allah'a sukur kimi savunabilecegime kendim karar verebiliyorum, fikirlerinizi kendinize saklayin, ben almiyim. Ayrica Senol hoca sevgim de tamamen Trabzonspor kaynaklidir, kaynagin onune gecmesi soz konusu da degildir.
Madem siz bana birsuru tavsiyede bulunmussunuz ne kadar anlamli olmasalar da, ben de size bulunayim. Klavyenize dikkatli bakarsaniz bir takim noktalama isaretlerinin varligini goreceksiniz; nokta, virgul gibi. Bunlari yazilarinizin arasina serpistirmeyi basarirsaniz daha okunulasi metinler yazma sansina sahip olursunuz. Ya da bosverin siz, onceden yaptiginiz gibi foto ile iletisime donun tekrardan :)

Emrah KabuL
04.10.2012, 08:47
Bu sefer de noktalama işaratlerine takılmış.

Rama61
04.10.2012, 08:56
Senol Günes artik antrönürlügü birakmalidir,Trabzonspordaki misyonunu tamamlamistir,TSye Baskan olmalidir,genc antrönürlere yol acilmalidir,benim gönlümden gecen,sota ve hami ikilisi

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 09:20
Şenol Güneş gitsin, bana uyar.

4. 5. haftadan sonra hiç stres olmuyor o zaman ;)

Maçtan sonra hocayı savunma olayına gelirsek, 2010-2011 sezonunda siz ölü taklidi mi yapıyordunuz? :)

Alican Altunbaş
04.10.2012, 09:39
Tek fark şu bazı arkadaşlar adına da konuşayım. Şu an takım iyi değil farkındayız. Futbol olarak sahada iyi şeyler yok.Ama kadronun da belli kalitesi var. Hocada formsuz olabilir.Ama hocayı değersizleştirmiyoruz.Değişikliğin bunun üzerinde bir etki yapacağını düşünmediğimizden destek oluyoruz.Hocaya inanıyoruz.Tabiki bu ismin Şenol Güneş olması bizi pozitif ayrımcılığa itiyor olabilir , doğaldır.Ama bazı arkadaşlar garip garip konulara dalıyor . Aldığı ücret , insanlara yaklaşımı bunun gibi aklıma gelmeyen bir çok konuda nerden eleştirebilirim mantığıyla yapılan yorumlar var.Bunlar iyiniyetli yorumlar değil.Şenol Güneş bizi şampiyon yapmıştır.Daha öncesinde de yapmıştır. Bunu görmek isteyen görebilir.Sırf eleştirmek için ben sonuca bakarım mantığı bizim kendimizle çelişmektedir.O yüzden yaptığımız yorumlara dikkat edelim.Kötü futbolu eleştirelim tabiki.Bende şu futbolu izlemekten zevk almıyorum.Hocayı bende sorguluyorum.Değişiklikleri bende sorguluyorum.Şu andaki durumun tek sorumlusu olmamasına rağmen zaten sorumluluğu üzerine alıyor.Bunuda görmek isteyen görebilir.Şenol Güneş giderse ölürüz, biteriz diye bir mantık zaten olamaz.Ama şu an gitmesini gerektirecek bir durum görmüyorum.Özellikle şike sürecinin bitmediğini göz önünde bulundurursak hocanın bizim için önemini anlarız.

Mustafa Enez
04.10.2012, 10:01
yine kişiler kulübün önüne geçmeye başlamış.şenol güneş trabzonspor için şanstır vs.vs.şikeciler de azizeyi putlaştırmıştı nerdeyse bak şimdi noldu pisledi tepelerine.vefakarlık ayrı şeydir.efsane kalecimiz,hocamız vs.ama şenol hocam bizi bırakma nolur babamız falan filan gibi şeyler mektup yazmalar noluyoruz arkadaş...

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 10:56
yine kişiler kulübün önüne geçmeye başlamış.şenol güneş trabzonspor için şanstır vs.vs.şikeciler de azizeyi putlaştırmıştı nerdeyse bak şimdi noldu pisledi tepelerine.vefakarlık ayrı şeydir.efsane kalecimiz,hocamız vs.ama şenol hocam bizi bırakma nolur babamız falan filan gibi şeyler mektup yazmalar noluyoruz arkadaş...

Aziz v.s Şenol Güneş?!?!?!?! :eek:

Yaşar
04.10.2012, 11:37
Bu başlıkta son 10 sayfadır futbol adına konuşulmuş hiçbir şey göremedim.
Şenol Güneş, futbol takımının teknik direktörü değil midir?

Mustafa Enez
04.10.2012, 11:41
evet ya.şenol güneşi eleştirilemez kılıyor bazıları.azize de ilah gibiydi taraftarları için.ona doğru gidiş var.yalan mı?

Mustafa Enez
04.10.2012, 11:43
Trabzonspor, futbol takımı değil midir?

bordomavi.net | Forum > bmn | TRABZONSPOR > Futbolcular ve Teknik Kadro > Şenol Güneş | Teknik Direktör

konunun adı şenol güneş olunca haliyle o konuşuluyor.

Alican Altunbaş
04.10.2012, 11:49
Trabzonspor, futbol takımı değil midir?

Abi Kötüyüz diyoruz.Takım iyi futbol oynamıyor diyoruz.Serkanın göbeğinden , Henrique'nin gölgesinden bahsediyoruz.İlla hocayı eleştirmemi istiyorsan bu sene oynadığımız Karabük maçını hoca yüzünden berabere bitirdiğimizi söyleyebilirim.Ancak bu kadar kötü değişiklikler yapılabilirdi.Ama diğer maçlarda bariz hoca hatası ben kendi adıma görmedim.Sürekli Barış-Olcan değişikliği konuşuluyor.Korkaklık olduğu söyleniyor.O maçta orta saha çökmüştü belkide mağlup olucaktık.Orta sahayı dengelemek için yapılmış olamazmı çok mantıksız değil.Janko - Henrique değişikliği eleştirilebilir. Ona katılıyorum.

Travelair
04.10.2012, 11:55
Sadece Colman'ın olmaması takımın eksikliklerini iyice ortaya çıkardı. Futbolcularımız sandığımız kadar iyi değiller. Hocamız da öyle. Yöneticilerimiz hiç değil. Yapmamız gereken uzman ekipleri işbaşına getirmek olmalı

Mustafa Enez
04.10.2012, 12:02
takım çok güzel futbol oynuyor maşallah.hele ki hücumdaki zenginlik parmak ısırtıyor.bu gidişat sürerse açık ara lig şampiyonu oluruz.(!)takımımızın oynadığı FUTBOL,FUTBOL olmaktan çıkıp müthiş bir şova dönüşmeye başladı.artık taraftar her gün maç olsa da bu şöleni hep izlesek demeye başladı...artık söylenecek bişey kalmadı...

canna52
04.10.2012, 13:48
burdaki tartışmalar kayıkçı kavgası eşiğini bir türlü geçemiyor malesef.

ben her maçta sinir krizleri geçiriyorsam sonuna kadar eleştiririm. ta ki tekrar futbol izlemeye başlayacağım zamana kadar.

Ergin Varlibas
04.10.2012, 15:00
Kusura bakmada sana Senol hoca 5 kurus vermez sen anca macdan birkac gün sonra burayi gelip hocayi savunabiliyorsun, @Ergin renkdas gibi macdan hemen sonra gelip hocayi savunmaniz lazim:)

Ben her zaman savunurum Senol Gunesi cunku savunmam icin sizin anlamak istemediginiz 1000 tane nedenim var. Siz gunu dusunuyorsunuz ben olaya cok genis bakiyorum. Duygusal da olmamaya calisiyorum sizin gibi. Insallah bizimle kalir kendiside yanlislarinizi sizde gorursunuz.

Sizin de dusundugunuz gibi gozum kapali korumuyorum SG'i. Benim icinde Trabzonsporun basarisi herseyden onemlidir. Trabzonspor'umuz icin en iyisi SG oldugunu dusundugum icin her seferinde koruyorum.

Buraya kac kere bi kac soru yazdim, 1 kere olsun 1 kisi cevaplamadi onlari, cevaplamadan sorularimi degistirip bana geri sordular. Bundan sonra sadece izliyicem yazmicam burda. Bu karari bi kere daha almistim, o kadar komik seyler yazildig ki burda dayanamayip girip tekrar yazi yazdim.

Ama gordum ki bizim taraftar profili boyle, bir kere kafayi koydumu onu degistirmek mumkun degil. Hani ben ne yazarsam yaziyim, eger SG gitmesini kafaya koyduysa taraftar, o gidene kadar rahat yok onlara.

Orn: Gecen sene Henriqueye sans verilsin artik deniyordu, hoca oynatti kac mac, simdi gorduler nasil oynadigini, simdide diyolarki bu oyuncu nasil 11 de baslar. Ne yapsa hata olur hale geldi. Yok genc oynatmiyormus, buna sadece gulucem, cevabi siz biliyorsunuz zaten.

Siz saniyorsunuz ki bizim kadromuz cok kaliteli, selcuk inanin yeri dolmadi, BUYUK YONETIMIZIN 5 MILYON EUROYA sattigi Buragin yeri vitteklerle doldurulmaya calisildi, hatta nasil oynadigini da gormemize ragmen hala hocanin neden vittegi oynatmadigi sorgulayanlar bile oldu burda.

O kadar konusulcak sey varki... Ama artik sadece okuyucam, yazmicam, o yuzden beni yokmus gibi bilin.

Insallah hersey Trabzonsporumuz icin hayirli olur.

Yaşar
04.10.2012, 16:59
Ben her zaman savunurum Senol Gunesi cunku savunmam icin sizin anlamak istemediginiz 1000 tane nedenim var. Siz gunu dusunuyorsunuz ben olaya cok genis bakiyorum. Duygusal da olmamaya calisiyorum sizin gibi. Insallah bizimle kalir kendiside yanlislarinizi sizde gorursunuz.

Sizin de dusundugunuz gibi gozum kapali korumuyorum SG'i. Benim icinde Trabzonsporun basarisi herseyden onemlidir. Trabzonspor'umuz icin en iyisi SG oldugunu dusundugum icin her seferinde koruyorum.

Buraya kac kere bi kac soru yazdim, 1 kere olsun 1 kisi cevaplamadi onlari, cevaplamadan sorularimi degistirip bana geri sordular. Bundan sonra sadece izliyicem yazmicam burda. Bu karari bi kere daha almistim, o kadar komik seyler yazildig ki burda dayanamayip girip tekrar yazi yazdim.

Ama gordum ki bizim taraftar profili boyle, bir kere kafayi koydumu onu degistirmek mumkun degil. Hani ben ne yazarsam yaziyim, eger SG gitmesini kafaya koyduysa taraftar, o gidene kadar rahat yok onlara.

Orn: Gecen sene Henriqueye sans verilsin artik deniyordu, hoca oynatti kac mac, simdi gorduler nasil oynadigini, simdide diyolarki bu oyuncu nasil 11 de baslar. Ne yapsa hata olur hale geldi. Yok genc oynatmiyormus, buna sadece gulucem, cevabi siz biliyorsunuz zaten.

Siz saniyorsunuz ki bizim kadromuz cok kaliteli, selcuk inanin yeri dolmadi, BUYUK YONETIMIZIN 5 MILYON EUROYA sattigi Buragin yeri vitteklerle doldurulmaya calisildi, hatta nasil oynadigini da gormemize ragmen hala hocanin neden vittegi oynatmadigi sorgulayanlar bile oldu burda.

O kadar konusulcak sey varki... Ama artik sadece okuyucam, yazmicam, o yuzden beni yokmus gibi bilin.

Insallah hersey Trabzonsporumuz icin hayirli olur.

Yazılanları anlamakta büyük sıkıntılar çektiğinizi düşünüyorum. Burada Şenol Güneş eleştirilirken, oynanan futboldan, yapılan değişikliklerden ve ilerisi için herhangi bir ışık görememekten şikayet ediliyor. Hangi hoca sorusuna verdiğim cevap şudur. '' Trabzonspor'un mevcut kadrosu ligin en kaliteli 3. kadrosudur ve herhangi bir hocayla 3. olabilir. Ama şu andaki takım o ışığı bile vermiyor.'' diyorum. Buradaki herhangi bir hoca sözünün yerine istediğiniz ismi yazabilirsiniz.
Trabzonspor oyuncu kadrosu sahadaki bu futbolu oynayacak kadar kötü müdür?

Oruç
04.10.2012, 17:12
Biraz daha seviyeli tartışalım lütfen. Uygunsuz bir kaç mesaj silinmiştir. Bilginize.

Ayrıca burası ego tatmin başlığı değil. Yeri gelmişken belirtmiş olayım.

Ömer Öztürk
04.10.2012, 17:18
bazı arkadaslar senol hocayla azizi bir tutmaya başladı inanılır gıbı degil.

[KAPLAN]
04.10.2012, 17:48
Hala istifa etmedi mi ?

artvints
04.10.2012, 18:33
şenol güneş bu takımı toparlayacaktır, bundan eminim.bunu da zaman zaman oynadığımız iyi oyunlara bakarak söylüyorum.oyuncu performanslarında çok büyük dalgalanmalar ve sakatlık problemleri var, bunlar aşıldığında daha iyi bi takım izleyebiliriz.

talibim
04.10.2012, 18:42
teknik direktörlerin vazifelerinden bazıları da oyuncu performanslarını üst seviyede istikrarlı bir şekilde kullanmak..bir diğer görevi de darbeye dayalı sakatlıklar dışında takımın her tamam fit olmasını sağlamak..

adamın birisi nasrettin hoca'ya borç para vermiş..verirkende hocaya sormuş : hocam,borcunu nasıl geri ödeyeceksin,bileyimki borcumu sağlam kazığamı bağladım emin olayım..

hoca'da demişki benim sürünün su içmek için geçtiği bir yol var..ben oraya çit çekecem..koyunlarda oradan geçerken yünleri çitlere takılacak..daha sonra ben o yünlerden ip yapacam..o iplerdende çorap yağıcam..sonrada şehir pazarında o çorapları satacam ve senin borcunu ödeyeceğim..

onun gibi; performans dalgalanmazsa,sakatlık olmazsa,zemin bozulmazsa,gündüz maçı oynamazsak,zokora gençleşirse,henrike hızlanırsa.....
şenol hoca takıma hakim olacak!

artvints
04.10.2012, 19:06
teknik direktörlerin vazifelerinden bazıları da oyuncu performanslarını üst seviyede istikrarlı bir şekilde kullanmak..bir diğer görevi de darbeye dayalı sakatlıklar dışında takımın her tamam fit olmasını sağlamak..

adamın birisi nasrettin hoca'ya borç para vermiş..verirkende hocaya sormuş : hocam,borcunu nasıl geri ödeyeceksin,bileyimki borcumu sağlam kazığamı bağladım emin olayım..

hoca'da demişki benim sürünün su içmek için geçtiği bir yol var..ben oraya çit çekecem..koyunlarda oradan geçerken yünleri çitlere takılacak..daha sonra ben o yünlerden ip yapacam..o iplerdende çorap yağıcam..sonrada şehir pazarında o çorapları satacam ve senin borcunu ödeyeceğim..

onun gibi; performans dalgalanmazsa,sakatlık olmazsa,zemin bozulmazsa,gündüz maçı oynamazsak,zokora gençleşirse,henrike hızlanırsa.....
şenol hoca takıma hakim olacak!

herşeyi hoca yapacaksa, klübü boşaltsınlar ozaman, bi tek şenol hoca çalışsın.hoca sorumludur ama uzun vadede sorumludur, sorunlar var tamam ama çözmesi için hocaya gerekli süreyi vermen gerekir.tam değerlendirme yapmak için sonucu görmek gerekir.ligin 6. haftası ve neredeyse yepyeni bi kadro.ayrıca alışma sürecinin sancılarını azaltacak futbolcular da sakat.biraz anlayış lütfen!

talibim
04.10.2012, 19:21
iki sene kâfi süre değil mi bahsediler sorunları çözmek için?..
lütfen,şg'ye destek ve süre verilmedi demeyin!..trabzonspor terihinin en fazla destek gören ismi şg..süre ise malumunuz(!)
ama o desteğin yarısı elin bucalısı(!) denilerek başka teknik direktörlere verilmiyor..

bizim yazmamızlada şg'nin elinden süre alınmıyor zaten..mağlupda olsa,takım berbatda oynasa ne hesap soruluyor soranların aldığı cevaplarda şg' dışındaki etkenlerden dolayı kötü gidiyor takım..bunun içine taraftar dahil(!).. bizzat şg tarafından iç saha maçlarında taraftar takımı negatif yönde etkiliyor denildi..miy maçında da taraftar olumsuz etkiledi heralde takımı..

isa sağlam
04.10.2012, 19:26
futbol aleminin kıralı şenol güneşdir

Armağan Dere
04.10.2012, 19:36
futbol aleminin kıralı şenol güneşdir

:)..
taçsız kral isa abi.
orucu tutturup bayramı göstermemiştir bu taraftara

serdaracıl
04.10.2012, 20:09
Ben de şu misyonunu tamamladı ifadesine bitiyorum:)

GÖKDENİZ61
04.10.2012, 20:30
son bir hafta içinde iki fenerli'nin ağzından şenol hoca bizim başımızda olsaydı keşke şeklinde temenniler duydum, insan gurur duyuyo açıkçası şikebahçelilerin dahi bunu diyebilmesine..

serdaracıl
04.10.2012, 20:43
iki sene kâfi süre değil mi bahsediler sorunları çözmek için?..
lütfen,şg'ye destek ve süre verilmedi demeyin!..trabzonspor terihinin en fazla destek gören ismi şg..süre ise malumunuz(!)
ama o desteğin yarısı elin bucalısı(!) denilerek başka teknik direktörlere verilmiyor..

bizim yazmamızlada şg'nin elinden süre alınmıyor zaten..mağlupda olsa,takım berbatda oynasa ne hesap soruluyor soranların aldığı cevaplarda şg' dışındaki etkenlerden dolayı kötü gidiyor takım..bunun içine taraftar dahil(!).. bizzat şg tarafından iç saha maçlarında taraftar takımı negatif yönde etkiliyor denildi..miy maçında da taraftar olumsuz etkiledi heralde takımı..

Hocam biz bucalinin da yanında durduk, istikrar olsun dedik.

talibim
04.10.2012, 20:55
Hocam biz bucalinin da yanında durduk, istikrar olsun dedik.

muhakkak,sizin gibi o yapılan yanlışın karşısında duranlar olmuştur..
forumun eski sayfalarına göz atarsak,o bahsettiğimiz zamana bu desteğin ne kadar güdük olduğunu anlarız..
mesela,hiç tahammül edemiyordum serdar bali her hafta lig tv'de trabzonspor'un teknik direktörünü aşağılıyordu.bakın eleştiriyor demiyorum resmen aşağılıyordu..

neyse,bu kadar yanlışlarına rağmen bu desteği gören şg zaten kendi istemedikten sonra bu klüpten gönderilmez..bu belli oluyor..

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 20:56
HT Videoton FC 3 - 0 Sporting Lisbon

:)

h@msi61
04.10.2012, 21:00

forumda azili Videoton takipcileri var, ligde ve avrupada her maclariyla hala yakindan ilgilenen. Bu skor onlari ziyadesiyle uzecege benziyor :)

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 21:02
Maçı izliyor olmalılar şu an :)

h@msi61
04.10.2012, 21:08
Maçı izliyor olmalılar şu an :)

Suphem yok, ellerinde Sporting bayraklari, ayaklarinin altinda Senol Gunes posterleri ile :)

talibim
04.10.2012, 21:09
videoton-lisbon maçının sonucunu buraya yazarak "bakın biz o kadarda küçük bir takıma elenmedik koskoca lisbon'u mağlup eden takıma elendik" mi demek istiyorsunuz?

h@msi61
04.10.2012, 21:12
videoton-lisbon maçının sonucunu buraya yazarak "bakın biz o kadarda küçük bir takıma elenmedik koskoca lisbon'u mağlup eden takıma elendik" mi demek istiyorsunuz?

Ayni soruyu forumdaki her basliga videotonun ligde ve avrupadaki performansini tekrar tekrar yazanlara sordunuz mu hic? Nitekim uzun zamandir bu isi yapiyorlar.

Fatih
04.10.2012, 21:16

Bu maç skoru Videoton rezaletini meşrulaştırmaz.

talibim
04.10.2012, 21:24
tekrar olacak ; ama yazmamız lüzum etti..
"iki yanlış bir doğru etmiyor"

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 21:25
Ayni soruyu forumdaki her basliga videotonun ligde ve avrupadaki performansini tekrar tekrar yazanlara sordunuz mu hic? Nitekim uzun zamandir bu isi yapiyorlar.

Fatih üstteki mesaj sana cevap niteliğinde :)

talibim
04.10.2012, 21:30
videoton'a elenmemizden dolayı şg'nin eleştirilmesi normal bir şey..kimi eleştirecektik seda sayan'ı mı eleştirecektik..

ama videoton'un lisbon galibiyetinden bizim elenmemizi hafif gibi göstermek anormal bir şey..

Yaşar
Biz de koskoca İnter'i yenmiş takımız beyler.
Videoton'un herhangi bir takıma 3 gol atması büyük bir futbol mucizesidir.

Fatih
Fatih üstteki mesaj sana cevap niteliğinde :)

Videoton'un maç skorunu yazıyorsunuz ya Karabük'ün MİY'in Antep'in galibiyetlerini de yazın bence.:)

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 21:49
Videoton'u masaya yatıranlara cevap verdik yahu.. MİY'i masaya yatıran olursa günü gelince ona da yazarız bir şeyler :)

Emrah KabuL
04.10.2012, 22:04
Videoton,Lizbon'u 3-0 yenmiş.

Hayret de bir şey.

Aynı Videoton,Genk'e karşı da 3-0 kaybetmişti.

Anlamadım yani şimdi.

Biz çok büyük bir takıma karşı mı 210 dakika da bir tek gol bile atamadık ?

Bu mudur yani ?

Ayrıca Lizbon'un bu sene berbat bir performans sergilediğinin farkında mısınız ?

5 maçta 5 gol atıp 5 gol yemişler ve 6 puanları var.

Videoton>Trabzonspor>S.Lizbon

Sıralama bu şekilde olacaksa eğer ne de büyük bir takıma karşı elenmişiz.

Takip sırası sizde şimdi.

Mersin İdman Yurdu,Gaziantep,Karabük(şimdilik) sansasyonel bir galibiyet alınca gelin buraya yazın emi.

Ancak bu şekilde kendinizi tatmin edersiniz.

Emrah KabuL
04.10.2012, 22:18
Şota'nın başarısız olup Kayserispor'dan ayrılması,Videoton'un Lizbon'u 3-0 yenmesi..

Şimdilik bunlar sizi 5-10 hafta daha idare ettirir..

Tabi bu süreçte Trabzonspor halen daha takım olmayı becerememiş,rakiplerine karşı üstünlük kuramamış vs. ne önemi var ki.

Cyzio
04.10.2012, 22:40
Sevgili Mollasalihoğlu ile geçen gece "Şenol Güneş'i başka insanlarla mukayese etmemize aşırı tepki gösteren üyeler hakkında yaptığımız konuşmalar:

Terim ve Kocaman'dan az olması kâfi olacak mı?

Şimdi bir cevap yazsam, hemen

-"Sakın Şenol Hoca'yı onlarla mukayese etme."

diyeceksiniz. O yüzden susma hakkımı kullanıyorum.

.

Ertuğrul'dan da az olsa? :)

Cevabınızdan anlaşılıyor ki, Fatih Terim ve Aykut Kocaman'la mukayese etmeme müsaade yok.

Peki Ertuğrul'la mukayese etmeme müsaade var mı?

Yoksa

-"Yoksa sen anlı şanlı hocamızı Ertuğrul'la mukayese mi ediyorsun?"

diye gene höykürecek misiniz :)?

.

Ne zaman höykürdüğümü gördünüz bilemedim.. :)

Roy Keane ile bile mukayese edebilirsiniz isterseniz..

Siz derken "Şenol Güneş destekçilerini" kast ediyorum. Soruyorlar, "ondan başarılı yerli teknik direktör var mı?" diye. İsim veriyorum. "Hooop... Hocamızı onunla karşılaştıramazsın." diyorlar. Ben şimdi düşüncelerimi nasıl açıklayabilirim ki? İsterseniz ŞG başlığına bakın. Başka üyelere bile aynı muameleyi yapıyorlar.

Mamafih, siz de "Fatih ve Aykut'la mukayese edebilir miyim?" diye sorduğumda hemen Ertuğrul'u öne sürdünüz. Yani onlarla mukayese etmeme gönlünüz razı olmadı :).

.

Terim ve Kocaman'dan az olsa yeter mi diye ben dedim zaten..

İstediğiniz ile mukayese edebilirsiniz. Kriterleri de açıkça yazarsınız, herkes tartışır..

"İstediğiniz" kelimesine dikkatinizi çekerim.

Veee....

Üzerinden 48 saat geçmeden Şenol Güneş'in "istediğimiz" birisiyle mukayesesine verdiği tepki:

Aziz v.s Şenol Güneş?!?!?!?! :eek:

Yorum yok...

.

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:01
Trabzonspor'un futbolculuğu ve kaptanlığı efsane, teknik direktörlüğü ise tartışmalı(!) olmasına rağmen tertemiz olan teknik direktörü ile, Türk Futbolu'nun içine pislemiş bir şike hükümlüsü kulüp başkanını karşılaştırabilecek kadar Şenol Güneş düşmanı olmanıza ihtimal veremediğinden "istediğiniz" kalıbını kullanmıştım..

Yorum yok, zira yoruma gerek yok, olayı kişiselleştirdiğiniz apaçık ortada ;)

Cyzio
04.10.2012, 23:01
Cyzio hocam müsaadenizle imzanızın ilk kısmını şöyle düzeltelim:

"Antrenör sıfır." (Alex de Souza)

:) :) :)

Sevgili İrfan Bey Biraderim :);

Kıssanızdan çıkaracağımız hisse:

"Öz evlâtlardan hayır yok."

.

Burak Sahin
04.10.2012, 23:05
Sizin kadar keske Senol hocamizda böyle atarli mesajlar verseydi sikeceilerin baskanina....

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:06
Sizin kadar keske Senol hocamizda böyle atarli mesajlar verseydi sikeceilerin baskanina....

Evet, bu onu Aziz Yıldırım'la kıyaslanacak kadar karaktersiz(!) yapar ;)

Cyzio
04.10.2012, 23:06
Trabzonspor'un futbolculuğu ve kaptanlığı efsane, teknik direktörlüğü ise tartışmalı(!) olmasına rağmen tertemiz olan teknik direktörü ile, Türk Futbolu'nun içine pislemiş bir şike hükümlüsü kulüp başkanını karşılaştırabilecek kadar Şenol Güneş düşmanı olmanıza ihtimal veremediğinden "istediğiniz" kalıbını kullanmıştım..

Yorum yok, zira yoruma gerek yok, olayı kişiselleştirdiğiniz apaçık ortada ;)

1-) "Yorumu yapan ben değilim." diyeceğim ama, "sizin nezdinizde bütün mukayese yapan insanları kast ediyorum." deyip haklı olacaksınız.

Beni kendi silahımla vurdunuz :).

2-) Mukayese etmek demek, mukayese edilen şeyle (veya kişiyle) bir tutmak demek değildir. Bunun gayet normal bir şey olduğunu bir anlayabilseniz.

3-) "Düşmanlık" konusuna girmiyorum. "İçimizdeki İrlandalılar" yani...

.

Burak Sahin
04.10.2012, 23:07
Amma meraklisiniz ha mesaj silmeye, gecen günde sirf elestiri yaptim diye mesajim silindi, ama yokkk sizin tahriklerinize uyup ceza yemicegim kardesim :)

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:07
1-) "Yorumu yapan ben değilim." diyeceğim ama, "sizin nezdinizde bütün mukayese yapan insanları kast ediyorum." deyip haklı olacaksınız.

Beni kendi silahımla vurdunuz :).

2-) Mukayese etmek demek, mukayese edilen şeyle (veya kişiyle) bir tutmak demek değildir. Bunun gayet normal bir şey olduğunu bir anlayabilseniz.

3-) "Düşmanlık" konusuna girmiyorum. "İçimizdeki İrlandalılar" yani...

.

Size bu saatten sonra mecbur kalmadıkça "yorum yok" ;)

Cyzio
04.10.2012, 23:09
Evet, bu onu Aziz Yıldırım'la kıyaslanacak kadar karaktersiz(!) yapar ;)

O zaman kimsenin Sadri Şener'e şike sürecinde sessiz kaldığı için kızmaya hakkı yok. Eh, koskoca adam Aziz Yıldırım'la kıyaslanmak istemez.

.

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:10
O zaman kimsenin Sadri Şener'e şike sürecinde sessiz kaldığı için kızmaya hakkı yok. Eh, koskoca adam Aziz Yıldırım'la kıyaslanmak istemez.

.

Başkan vs Başkan.

Teknik direktör vs Teknik direktör.

Forum Üyesi vs Forum üyesi..

Cyzio
04.10.2012, 23:11
Size bu saatten sonra mecbur kalmadıkça "yorum yok" ;)

Tamamen sizin tasarrufunuzdadır. Mecbur :) kaldığınız zaman yorum yazarsınız.

.

ibrahim
04.10.2012, 23:11
Videoton ne mac yapti öyle ya...

(Kavgada söylenmez... :D)

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:12
Videoton ne mac yapti öyle ya...

Lisbon'un hocası çok zayıfmış :)

Cyzio
04.10.2012, 23:13
Başkan vs Başkan.

Teknik direktör vs Teknik direktör.

Forum Üyesi vs Forum üyesi..

Bunu tam anlayamadım.

.

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:13
Bunu tam anlayamadım.

.

Kıyaslama için mantıklı bazı eşleştirmeler.

Cyzio
04.10.2012, 23:16
Kıyaslama için mantıklı bazı eşleştirmeler.

Yani, başkanımız gerektiğinde Aziz Yıldırım kadar .............. olabilir (Noktalı yerleri siz doldurun).

.

Mollasalihoğlu
04.10.2012, 23:19
Yani, başkanımız gerektiğinde Aziz Yıldırım kadar .............. olabilir (Noktalı yerleri siz doldurun).

.

Başkanınız Aziz Yıldırım'dan temiz olabilir.

Teknik direktörünüz Aykut Kocaman'dan kötü olabilir.

Cyzio hoca Mollasalihoğlu'dan haklı olabilir.

gibi :)

Adem Erdoğan
04.10.2012, 23:28
Lisbon'un hocası çok zayıfmış :)

Sıfırmıymış yoksa?

Yaşar
04.10.2012, 23:29
Futbol konuşalım arkadaşlar.
Mesela yarın nasıl bir kadro bekliyorsunuz?
Yarınki maçta kazanırız diyen kaç kişi var?
Nasıl bir sistemle çıkmalıyız?
Nasıl bir kadroyla oynamalıyız?

h@msi61
04.10.2012, 23:30
Sıfırmıymış yoksa?

Pfaff'in o konudaki aciklamalari bekleniyor henuz...

Oruç
04.10.2012, 23:58
Amma meraklisiniz ha mesaj silmeye, gecen günde sirf elestiri yaptim diye mesajim silindi, ama yokkk sizin tahriklerinize uyup ceza yemicegim kardesim :)

Meraklı olsak bu sayfalar bomboş olurdu. Elimizden geldiğince müdahale etmiyoruz ama bazen sınırı aşıyorsunuz.(Her iki taraf)

Bahadır Şimşek
05.10.2012, 01:12
Daha 4-5 gün önce mersin gibi galibiyeti bulunmayan bir takım neredeyse bize top göstermemişti, bu akşam videoton galip gelince bir anda herşey unutuldu burada.
İnşallah ben yanılırım ve iyi futbol oynarız yarın (bakın yeneriz bile demiyorum, skor taraftarı diye eleştirenler iyi okusun bu kısmı, yenip kötü futbol oynarsak yine eleştireceğim çünkü).
Ama ümidim var mı? Bu sezonki maçları izleyen herkes gibi ümidim yok malesef...

hos_cocuk61
05.10.2012, 02:08
Son haftalardaki performansına bakarsak 2 tercih insanın aklına geliyor. Ya Şenol Güneş futboldan anlamıyor yada takımı sabote ediyor.

Rama61
05.10.2012, 08:14
Senol hocamiz ilk yariyi göremez,birakacagini tahmin ediyorum.

Faik Yılmaz
05.10.2012, 08:21

neyi ispat ediyor bu durum.... iyiki yenilmişsiz mi diyelim videotona...

Bence de öyle.....

bu bizden her anlamda güçsüz bir takıma rezil bir oyunla tek gol atamadan elendiğimiz gerçeğini değiştirmiyor.....

Bate borisovda Münihe 3 tane salladı şimdi Bate münihten dahamı iyi bir takım....

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 09:13
neyi ispat ediyor bu durum.... iyiki yenilmişsiz mi diyelim videotona...

Herkese tek tek mi yazacağız?

Videoton'un her nanesini burda yazanlara sorun neyi ispat ettiğini..

Faik Yılmaz
05.10.2012, 09:19
Videoton çok iyi takımmış.....

Karabükte öyle......

Gaziantepte.....

Mersin İdmanyurduda....

8 maçta onun için 5 gol atabilmişiz.....

Yoksa Hoca takımı takır takır Avrupa standartlarının da ötesinde oynatıyor....

herhangi bir kusuru yok yani.....

Serhat ŞAHİN
05.10.2012, 09:20
Hoca 4-4-2 yi ne zaman oynatacaksın. Özellikle iç sahada.
bizde ki forvetler bu sistemde oynar. tek forvet zor...

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 09:46
Hoca 82 puan alır.. Hazır kadroya geldi..

3 maç puan kaybeder.. !?!?'?!?^?'?+=%? :)

Travelair
05.10.2012, 10:16
Bizde futbolcular yıl geçtikçe takıma alışacakları yerde takımda kaşarlanıyorlar. Sorun biraz da burda

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.10.2012, 10:25
Yok, bütün olay Şenol Güneş'ten kaynaklanıyor.

Adam her geldiğinde kafaya oynuyor kel bütçeler kör topçularla;
her geldiğinde birileri bi naneler çeviriyor; (Ali Şen, Aziz vs)
En kötü haliyle Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan alıyor,
odundan gol kralı, kovadan panter yapıyor...

İlk fırsatta "Şenol Go home"

Yok ardından atıp tutanlar 2-3 sene sonra yine "Kurtar bizi Şenol" diye peşine düşüyor....

Elin adamının Aykut Kocaman gibi başarısız, ilkesiz, rezil bir çukura sarılışını gtördükçe daha da utanıyorum taraftarımızın Güneş'e reva gördüğü bu muameleden.
Keşke gelmeseymiş Kore'den...
Gerçi o zaman da yafta "hain" olurdu muhtemelen.
Para için memleketini sattı v.s. bir şeyler bulunurdu...

Arkadaşlar çok net fikrimdir.
Güneş Trabzonspor için büyük şanstır.
Bi vesile giderse yerine gelecek adamın çapı Güneş'in yarıçapı kadar bile olmayacaktır.
Tarih bunun örnekleriyle doludur lakin tarihten ders almamak biz Türklerin en kronik ahmaklıklarımızdandır...

Defalarca düşülen hatalara yinde düşmemek umuduyla...
Zira benim yüreiğim bir Ziya Doğan dönemini ya da bir Hugo Broos dönemini daha kaldırır mı bilemiyorum...

Adem Erdoğan
05.10.2012, 10:30
Sen gelir adama Videoton köy takımını bile yenemiyoruz dersen gelir karşına Lisbon maçının sonucunu koyar tabi.

Elendikten sonra ha Videoton'a elenmişsin ha Liverpool'a. İkisininde sonucu aynı.

AYAN61
05.10.2012, 10:40
Yok, bütün olay Şenol Güneş'ten kaynaklanıyor.

Adam her geldiğinde kafaya oynuyor kel bütçeler kör topçularla;
her geldiğinde birileri bi naneler çeviriyor; (Ali Şen, Aziz vs)
En kötü haliyle Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan alıyor,
odundan gol kralı, kovadan panter yapıyor...

İlk fırsatta "Şenol Go home"

Yok ardından atıp tutanlar 2-3 sene sonra yine "Kurtar bizi Şenol" diye peşine düşüyor....

Elin adamının Aykut Kocaman gibi başarısız, ilkesiz, rezil bir çukura sarılışını gtördükçe daha da utanıyorum taraftarımızın Güneş'e reva gördüğü bu muameleden.
Keşke gelmeseymiş Kore'den...
Gerçi o zaman da yafta "hain" olurdu muhtemelen.
Para için memleketini sattı v.s. bir şeyler bulunurdu...

Arkadaşlar çok net fikrimdir.
Güneş Trabzonspor için büyük şanstır.
Bi vesile giderse yerine gelecek adamın çapı Güneş'in yarıçapı kadar bile olmayacaktır.
Tarih bunun örnekleriyle doludur lakin tarihten ders almamak biz Türklerin en kronik ahmaklıklarımızdandır...

Defalarca düşülen hatalara yinde düşmemek umuduyla...
Zira benim yüreiğim bir Ziya Doğan dönemini ya da bir Hugo Broos dönemini daha kaldırır mı bilemiyorum...

Bu kadar, aynen katılıyorum.. Hatta bu takımın ciddi başarılara ulaşabilmesinin de şuanda gözüken tek yolu Şenol Güneş'in başkan olmasıdır. Her sorumluluğu üstlenen, hataları üzerine alan, başkanına bile sahip çıkan, her konuşmasında ders veren bir Şenol Güneş'in üzerine bütün klübü yapmalıyız aslında ya neyse..

Külünkoğlu
05.10.2012, 10:43
Benim kriterim değişmedi arkadaşlar.

2,5 yıl 3 kupa.

Bulun daha iyisini yada garantisini... Ne yapalım alışmış kudurmuştan beterdir. :)

Faik Yılmaz
05.10.2012, 10:47
Sen gelir adama Videoton köy takımını bile yenemiyoruz dersen gelir karşına Lisbon maçının sonucunu koyar tabi.

Elendikten sonra ha Videoton'a elenmişsin ha Liverpool'a. İkisininde sonucu aynı.
En güzel yalanlar istatistiklerle söylenen yalanlardır....

Kağıt üzerinde Sporting tabiki Videotondan büyük takımdır.... Bizde öyleydik ama bu seneki karnesine bakalım Sportingin....

Sporting Lizbonun bu seneki karnesi....

Lig :

Oynadığı maç 5
Galibiyet : 1
Beraberlik 3
Mağlubiyet : 1

Attığı : 5
Yediği : 5

pozisyonu 8.lik..... ( ve hiç bir büyük maç oynamamış henüz)

Avrupa karnesi...

Oynadığı 4 maç

Galibiyet : 1
Beraberlik :2
Mağlubiyet : 1

attığı gol : 6
yediği : 4 ( bu 6 golün 5 tanesi Horsens diye gariban bir takıma atmış zaten )

görüldüğü üzere Sporting Lizbonun bu sene sadece adı var.... aynen bizim gibi.....

ama bakın Lisbonu bile yenmiş bunlar müthiş bir takımmışlar derseniz rakamlar gelir sizi bulur.....

Tyler Durden
05.10.2012, 10:48
sanki son durumumuz ziya dogan donemiyle ayni degil.oynanan futbol ayni.
hatta biri hasan-huseyin-aymanlarla bu oyunu oynuyordu..digeri
kalbur ustu futbolcularla bunu basariyor..
trabzonspor senol gunes icin bir sanstir.sacma sapan zihniyetine tahammul
edecek tek buyuk camia trabzonspor'dur..
bu adamdaki maddi imkanlar bir cok hocanin elinde olsa daha kotusunu yapamaz,
hatta daha iyisini yapar..
mevcut tablo..
ziya dogan=senol gunes=lazaroni
oynattiklari futbol birebir ayni.ne bir eksik ne bir fazla.
ama iste biri trabzonlu digerleri degil.
cok cabuk unutuyoruz.mersin macinin ustunden bes gun gecti hoca hemen
pohpohlanmaya baslandi.hocaya bir konuda acayip imreniyorum..
oyle bir is yapiyor ki basarisiz oldukca daha fazla takdir ediliyor.isin
sirrini ogrenmek lazim..avrupaya ilk mactan elendi,takim ligde gol atamiyor,
oyun olarak kume dusmeye oynayan takimlardan pek bir farkimiz yok..
ama bu hoca el ustunde tutuluyor..61 macta 20 galibiyet..
bu istatistikle bu ovguleri aliyorsa trabzonspor buyuk bir camia olmaktan cikmis demektir..bunda emegi gecenleri selamliyorum..

Alican Altunbaş
05.10.2012, 10:53
Geldiği ilk 2,5 sene çok başarılı sonrasız başarısız olabilir.Tekrar yükselişe geçebilir.Her teknik adam her sezon kupa kazanmıyor istikrar şart.Ben hocaya güveniyorum.Bizi zirvede tutan tek teknik adam oydu yine o beğenmesekte gerçek bu.

Serhat ŞAHİN
05.10.2012, 10:56
Foruma lütfen kural koyun "şenol güneş Trabzonspor dan daha büyüktür, eleştirelemez" diye.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.10.2012, 11:05
Girmeyeyim diyorum bu toplara ama "haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan" denmiş...
Arkadaş Ziya Doğan hangi rüyasında görmüş 82 puanı ya da Lazaroni nerede Şampiyonlar Ligi'ne gitmiş...

O çok dediğin bütçeler de rakiplerinin ne kadar gerisindeymiş araştır azıcık istersen.
Rakiplerin vasat oyunculara € 7-8 Milyon verirken sen bir Adiran'a verdiğin 5'i 2 yıldır konuşuyorsun camia olarak..

Adam 14 Milyon Guizaya gömebiliyor,
isterse Rijkard'ı tutup getiriyor,
Kuyt'lu Krasic'li kadro kuruyor...

Sen de Henrique ve Yumlu ile bu adamlara kafa tutan Güneş'i beğenmiyosun...
Adam forma satışından, stad gelirinden seni 5'e, 10'a katlıyor;
sen 50 liralık bilet satamıyorsun kulüp olarak,
Sonra Güneş niye onu oynattı, niye bu taktikle oynad... vs.. vs...

Bu kulübün en doğru yeri Şenol Güneş'tir...
Tüm kulübümüzü ıslah etmemiz gerekir...
Her şey bittikten sonra bile Güneş kalibresinde bir hoca bulmak kolay değildir.
Güneş hasbelkader İstanbul'lu olsaydı şimdi muhtemelen sadece uzaktan izliyor olurduk.
Hatta Kulis yapmaya tenezzül etseydi çok daha farklı ulusal görevlerde olabilirdi...
Ama neymiş 61 maçta 20 galibiyet...
Çek ipini
getir bi paçoz yabancı hoca,
Yallah şöfer... Yallah...

Bu zihniyet yıkılmadıkça bu camia gün yüzü görmez...

Bir de foruma kural koyacakmışız Güneş eleştirilemez diye...,
Bak bak...
Arkadaş daha nasıl eleştirilecek...
Adama "hoca değil" deniliyor resmen...
Anasına bacısına mı söveceksin daha ne istiyorsun??????????

Alican Altunbaş
05.10.2012, 11:06
Foruma lütfen kural koyun "şenol güneş Trabzonspor dan daha büyüktür, eleştirelemez" diye.

Bende sizin gibi 4-4-2 gibi oynamamız gerektiğini düünüyorum ve hocaya içten içe kızıyorum ama gitmesini istemiyorum.Gü
veniyorum.Bu eleştirmek olmuyormu?

Alican Altunbaş
05.10.2012, 11:10
Girmeyeyim diyorum bu toplara ama "haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan" denmiş...
Arkadaş Ziya Doğan hangi rüyasında görmüş 82 puanı ya da Lazaroni nerede Şampiyonlar Ligi'ne gitmiş...

O çok dediğin bütçeler de rakiplerinin ne kadar gerisindeymiş araştır azıcık istersen.
Rakiplerin vasat oyunculara € 7-8 Milyon verirken sen bir Adiran'a verdiğin 5'i 2 yıldır konuşuyorsun camia olarak..

Güneş hasbelkader İstanbul'lu olsaydı şimdi muhtemelen sadece uzaktan izliyor olurduk.
Hatta Kulis yapmaya tenezzül etseydi çok daha farklı ulusal görevlerde olabilirdi...
Çek ipini

Bak bak...

Kelimesi kelimesine katılıyorum.

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 11:15
Benim kriterim değişmedi arkadaşlar.

2,5 yıl 3 kupa.

Bulun daha iyisini yada garantisini... Ne yapalım alışmış kudurmuştan beterdir. :)

Buna cevap verilmeyecek. Goygoylar arasında kaybolup gidecek :)

Serhat ŞAHİN
05.10.2012, 11:15
@Mollasalihoğlu

tv dizi çekmiyoruz burası bak bakmış.
üslubuna dikkat et.

küfürle de işim olmaz. hocanın insanlığına hiç bir şey demem, diyemem de.

hocanın kafasında takım ya bitmiş ya da sabote ediyor.
şeffalık olsa da herşeyi bilebilsek.
bir yer de terslik var.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.10.2012, 11:23
Düşünmeden konuşmak nişan almadan ateş etmeye benzer;
sen eğer nerede neler yazıldığını okumadan "Foruma lütfen kural koyun "şenol güneş Trabzonspor dan daha büyüktür, eleştirelemez" diye." dersen müstehakkın cevabı alırsın. Kimse kimseye üslup dersi vermeye kalkıp da haddini aşmasın...

Gerçi Trabzonspor'u Trabzonspor yapan efsane kaptanı Şenol Güneş'in;
Dünya üçüncüsü, Trabzon'un çocuğu Güneş'in Trabzonspor'u sabote edebileceğini düşünen bir zihniyetle tartışmak da benim hatam...
Ama dediğim gibi "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan" denmiş...

Faik Yılmaz
05.10.2012, 11:23
Hoca takımı adam gibi oynatmadığı , daha doğrusu futbol oynatmadığı sürece eleştirilecektir.....

Sanki Real Madrid gibi top oynuyoruzda yinede eleştiriyoruz....

Tabiri caizse şamar olduk yahu gelen giden vuruyor bize......

ne yapalım yani bayram mı edelim ligin averaj takımları bizden puan alıyor diye......

anlamıyorum sizi gerçekten anlamıyorum.....

sahada yürüyen ruhsuzları görünce ben deli oluyorum sizin hoşunuza gidiyor sanırım....

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 11:24
Hoca fb maçından önce ruhla oynayın demiş.
Mersin maçından önce ruhsuz oynayın demiş. :)

Alican Altunbaş
05.10.2012, 11:32
Bazı arkadaşları eleştri kriteri hocayı yollamak olduğu için yaptığımız eleştriler kabul görmüyor.Kötü futbolu savunan kimseyi görmedim.Bir futbol takımı kötü oynuyorsa bunu sorumlusu sadece hoca olabilirmi?
Payı tabiki vardır.Yanlış kararlarda vericektir.Bu onu kötü hoca yapmaz.Kaç kupası var diyen adam utanmalı biraz.

Hami_41
05.10.2012, 11:35

Çek ipini

Bak bak...

Tebrik ederim ben bu konuda ki düşümcelerimi böyle güzel ifade edemezdim sen tercüman olmuşsun sanki...

Fatih Öztürk
05.10.2012, 11:44

Çek ipini

Bak bak...

Lafı dönüp dolaştırıp Ziya Doğana getirmek ne kadar saçma.
Ziya Doğan neredeyse bedavaya kurulan kadroyla şampiyon yapıyordu takımı
Aynı kadroyu ertesi sene Şenol Güneş kullanmadımı?Ziya Doğandan daha fazla ne iş yaptı o kadro?
Anorthosis Famagustaya elenip şampiyonlar ligine gidememiştik.takımın başında Ziya değil Şenol hoca vardı!
Adriana 5 verdikde sanki diğerlerini bedavayamı aldık.Volkana,Olcana,Henriqueye,Zokoraya,Brozek kardeşlerin bonservislerine lahana yaprağımı verildi?hangisinden doğru dürüst verim alabiliyoruz?

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 11:50
Aynı kadroyu ertesi sene Şenol Güneş kullanmadımı?Ziya Doğandan daha fazla ne iş yaptı o kadro?
Anorthosis Famagustaya elenip şampiyonlar ligine gidememiştik.takımın başında Ziya değil Şenol hoca vardı!
Adriana 5 verdikde sanki diğerlerini bedavayamı aldık.Volkana,Olcana,Henriqueye,Zokoraya,Brozek kardeşlerin bonservislerine lahana yaprağımı verildi?hangisinden doğru dürüst verim alabiliyoruz?

"Adam 14 Milyon Guizaya gömebiliyor,

Sonra Güneş niye onu oynattı, niye bu taktikle oynad... vs.. vs"

Şunlara neden cevap yok, hep işine gelen kısımlara var?

Adam 10 küsür'e Sow'u alıyorsa senin Janko'ya verdiğin 2,5 maalesef lahana yaprağı..

Faik Yılmaz
05.10.2012, 11:51

Yanlış hatırlamıyorsan Ziya Doğanda bir kupa kazandırmamışmıydı bize....Ayrıca takımı da 2. yapmıştı.....

madem kupa alanların sonsuza kadar kredisi var...onun neden yoktu...

birde şu var Şenol Hoca Allah göstermesin rahatsızlandı diyelim.diyelimki daha teknik direktörlük yapamayacak...

klübün kapısına kilitmi vuracağız anlamıyorum.....

ha şunu deyin Şenol Hocaya tanıdığımız krediyi hiç bir hocaya tanımayacağız 35 maçta ipini çekeceğiz ona bir şey demem.....

Fatih Öztürk
05.10.2012, 11:56
"Adam 14 Milyon Guizaya gömebiliyor,

Sonra Güneş niye onu oynattı, niye bu taktikle oynad... vs.. vs"

Şunlara neden cevap yok, hep işine gelen kısımlara var?

Adam 10 küsür'e Sow'u alıyorsa senin Janko'ya verdiğin 2,5 maalesef lahana yaprağı..

Guizaya dünyada değil 14 milyon 4 milyon bile verecek çok az takım var.fener bu konuda bildiğin eşşek.hemde eşoğlu eşek.
Adam Rijkardı getiriyorda sende Halilhodzic gibi antrenör getirdin bu ülkeye.
Kuyt'ı almak için 2 sene öncesi kendisinden söz aldılar.

Henriqueye dünyada hiç bir kulüp bırak 3.5 milyon euroyu 1 milyon bile vermezler.keza Alanzinho dünyanın hiç bir ülkesinde 4.5 milyon değil 1 milyon bile etmez.ama biz veririz.bizdeki para eşek yüküyle ama adaletli dağıtmasını bilirsen.eskidendi para veremiyoruz mavalları.

N'doye denilen topçuya az daha 6 küsür milyon veriyorduk.Jankodan dahamı kötü futbolcu?
Bu transferide hoca ile bir iki çok bilen yönetici engellemiş.
ligde 7.haftaya giriyoruz aldığımız Janko toplamda kaç dakika oynamış?bi zahmet ekle.

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 12:06
Guizaya dünyada değil 14 milyon 4 milyon bile verecek çok az takım var.fener bu konuda bildiğin eşşek.hemde eşoğlu eşek.
Adam Rijkardı getiriyorda sende Halilhodzic gibi antrenör getirdin bu ülkeye.
Kuyt'ı almak için 2 sene öncesi kendisinden söz aldılar.

Henriqueye dünyada hiç bir kulüp bırak 3.5 milyon euroyu 1 milyon bile vermezler.keza Alanzinho dünyanın hiç bir ülkesinde 4.5 milyon değil 1 milyon bile etmez.ama biz veririz.bizdeki para eşek yüküyle ama adaletli dağıtmasını bilirsen.eskidendi para veremiyoruz mavalları.

N'doye denilen topçuya az daha 6 küsür milyon veriyorduk.Jankodan dahamı kötü futbolcu?
Bu transferide hoca ile bir iki çok bilen yönetici engellemiş.
ligde 7.haftaya giriyoruz aldığımız Janko toplamda kaç dakika oynamış?bi zahmet ekle.

Guiza'ya 14 veren eşşekler senin alamadığın Hasan Ali'yi, başkaları senin 6 ay önce anlaştığın Dany'yi, 5 dk'da bitiriyorlar.

Halilhodziç kesinlikle muhteşem bir hocaydı ve benim en beğendiğim tespiti de şuydu: TS taraftarı takımı Real Madrid zannediyor..

Bu tespit her şeyi anlatıyor zaten..

Bilet ucuz olsun, topçular muhteşem olsun, zemin yemyeşil olsun, 34 maçta 32 galibiyet 2 beraberlik alalım, her sene Barcelona gibi top oynayıp şampiyon olalım.. Olur tabi olur..

Bu adam geldiğinden beri ilk 3'teyiz.. Kupa aldık. Süper Kupa aldık. ŞAmpiyon olduk. Fener'i rezil rüsva hatta maskara ettik.. Şampiyonlar Ligi'nde 5 dk kala gruptan çıkmayı kaçırdık.. Sezona kötü başladık kelle istenmeye başladı.. Gerçekten kendimizi Real Madrid sanıyoruz ama Şenol Güneş gidince Mourinho'nun gelmeyeceğini hepiniz de adınız gibi biliyorsunuz. Giray Bulak ve muadilleri sizin için yeterli ise sıkıntı yok. Şimdi "TS bir hocaya mı kaldı?" edebiyatı yapacaksınız.. Ben de diyorum gidince görürüz kime kaldığını.. Fotoğraf çektirip getiremediğiniz Eriksson 3. lig takımı çalıştıracak nerdeyse İngiltere'de. Dünyada yeriniz bu uyanın artık ;)

alper*
05.10.2012, 12:08
Adrian, şans bulabilir:
http://www.fanatik.com.tr/Adriana-11-sansi_3_Detail_35_278557.htm

Fatih Öztürk
05.10.2012, 12:24
Guiza'ya 14 veren eşşekler senin alamadığın Hasan Ali'yi, başkaları senin 6 ay önce anlaştığın Dany'yi, 5 dk'da bitiriyorlar.

Halilhodziç kesinlikle muhteşem bir hocaydı ve benim en beğendiğim tespiti de şuydu: TS taraftarı takımı Real Madrid zannediyor..

Bu tespit her şeyi anlatıyor zaten..

Bilet ucuz olsun, topçular muhteşem olsun, zemin yemyeşil olsun, 34 maçta 32 galibiyet 2 beraberlik alalım, her sene Barcelona gibi top oynayıp şampiyon olalım.. Olur tabi olur..

Bu adam geldiğinden beri ilk 3'teyiz.. Kupa aldık. Süper Kupa aldık. ŞAmpiyon olduk. Fener'i rezil rüsva hatta maskara ettik.. Şampiyonlar Ligi'nde 5 dk kala gruptan çıkmayı kaçırdık.. Sezona kötü başladık kelle istenmeye başladı.. Gerçekten kendimizi Real Madrid sanıyoruz ama Şenol Güneş gidince Mourinho'nun gelmeyeceğini hepiniz de adınız gibi biliyorsunuz. Giray Bulak ve muadilleri sizin için yeterli ise sıkıntı yok. Şimdi "TS bir hocaya mı kaldı?" edebiyatı yapacaksınız.. Ben de diyorum gidince görürüz kime kaldığını.. Fotoğraf çektirip getiremediğiniz Eriksson 3. lig takımı çalıştıracak nerdeyse İngiltere'de. Dünyada yeriniz bu uyanın artık ;)

Ne Hasan Ali nede Danny büyük takım futbolcusu değiller.bizim Celustkadan Mustafa Yumludan fazlaları yok.fenerle gs yine eşeklik yapıp büyük paralar verdi bonservislerine.

Trabzonspor taraftarı her zaman daha fazlasını istediği için BÜYÜK TAKIM taraftarıdır.eğer taraftar takımını Real Madrid gibi görmeseydi Trabzonspor küçük bir şehir takımı olarak kalırdı.

Bilet tabiki ucuz olacak.Trabzon şehrindeki alım satım gücü bellidir.Trabzonspor çok büyük bir kitleye hitap ettiği için Trabzon şehriyle sınırlama getirmeyelim.topçuların tabikide muhteşem olacak.Trabzonsporun asli hedefi her sene bir kaç Trabzonlu yetenekli futbolcuyu takıma kazandırmak olmalıdır.Gökdeniz,Fatih,Hüseyin,Tolga örneklerinde olduğu gibi.Trabzonspor en muhteşem futbolcularını bu yolla kazanır.dış transferde her sene 10 futbolcu alarak değil.farzedelim dış transfere senelik 25 milyon euro bütçe ayırıyorsan temiz 5-6 çok iyi futbolcu alırsın hem kimseyi kandırmamış olursun hemde kendini.

Şenol Güneş gelmeden öncede ilk üçe girebiliyorduk.son örnek Ersun Yanal.
Fener şike mevzusunda rezil oldu.bizim sayemizde rezil olduğuda doğrudur ama adamlar hemen hemen her maçta bizi al aşağa ettiler.sahada kazanmakta çok önemlidir.kupaları süper kupaları Trabzonspor 7-8 sene öncede alıyordu.Şenol hocanın emekleri olmadığını söylemek doğru olmaz hakkını kısmen vermek lazım.ama bitti.geçen sezon kafasında futbolu bitirmiş adamı zorla takımın başında bırakamazsın.

Şenol Güneş bugün gidiyorum desin eminimki gelen hoca kim olursa olsun Şenol hocadan daha kötü iş yapmaz.tabi Lazaroni,Briegel gibilerini getirirsek iş başka:)

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 12:33
Ne Hasan Ali nede Danny büyük takım futbolcusu değiller.bizim Celustkadan Mustafa Yumludan fazlaları yok.fenerle gs yine eşeklik yapıp büyük paralar verdi bonservislerine.

Trabzonspor taraftarı her zaman daha fazlasını istediği için BÜYÜK TAKIM taraftarıdır.eğer taraftar takımını Real Madrid gibi görmeseydi Trabzonspor küçük bir şehir takımı olarak kalırdı.

Bilet tabiki ucuz olacak.Trabzon şehrindeki alım satım gücü bellidir.Trabzonspor çok büyük bir kitleye hitap ettiği için Trabzon şehriyle sınırlama getirmeyelim.topçuların tabikide muhteşem olacak.Trabzonsporun asli hedefi her sene bir kaç Trabzonlu yetenekli futbolcuyu takıma kazandırmak olmalıdır.Gökdeniz,Fatih,Hüseyin,Tolga örneklerinde olduğu gibi.Trabzonspor en muhteşem futbolcularını bu yolla kazanır.dış transferde her sene 10 futbolcu alarak değil.farzedelim dış transfere senelik 25 milyon euro bütçe ayırıyorsan temiz 5-6 çok iyi futbolcu alırsın hem kimseyi kandırmamış olursun hemde kendini.

Şenol Güneş gelmeden öncede ilk üçe girebiliyorduk.son örnek Ersun Yanal.
Fener şike mevzusunda rezil oldu.bizim sayemizde rezil olduğuda doğrudur ama adamlar hemen hemen her maçta bizi al aşağa ettiler.sahada kazanmakta çok önemlidir.kupaları süper kupaları Trabzonspor 7-8 sene öncede alıyordu.Şenol hocanın emekleri olmadığını söylemek doğru olmaz hakkını kısmen vermek lazım.ama bitti.geçen sezon kafasında futbolu bitirmiş adamı zorla takımın başında bırakamazsın.

Şenol Güneş bugün gidiyorum desin eminimki gelen hoca kim olursa olsun Şenol hocadan daha kötü iş yapmaz.tabi Lazaroni,Briegel gibilerini getirirsek iş başka:)

Çelişkilerle dolu..

"Trabzonspor taraftarı her zaman daha fazlasını istediği için BÜYÜK TAKIM taraftarıdır" diyoruz, sonra da "Bilet tabiki ucuz olacak.Trabzon şehrindeki alım satım gücü bellidir." diyoruz..

Senin alacağın örnek Real Madrid, Barcelona olamaz.. Valencia olabilir, Porto olabilir olsa olsa.. Kendimizi kandırmayalım.

fb bizi al aşağı etti hemen hemen her maçta diyorsun.. 2-2 ile timsah yürüyüşü yaptırdık, kupa finalinde koyduk, şike yapmak zorunda bıraktırdık.. Gazozuna olan maçlarda da berabere kalıp yenildik bir iki kere evet.. Baya al aşağı olmuşuz.. Hem en büyüğüz diyoruz, hem hocayı kötülemek adına fb ye vurduğumuz silleleri bile görmezden gelebiliyoruz.. Çok enetersan.

" eminimki gelen hoca kim olursa olsun Şenol hocadan daha kötü iş yapmaz.tabi Lazaroni,Briegel gibilerini getirirsek iş başka:)" deyip işi bağlamışsınız. Yerine ye ersun gibi İstanbul uşağı birisi ya da saydığın gibi dandik birisi gelecek. Adın gibi biliyorsun..

Ergin Varlibas
05.10.2012, 12:38

Çek ipini

Bak bak...

Sen nerelerdeydin ben SG tek basima savunurken :) Kelimesi kelimesine katiliyorum.

Yaşar
05.10.2012, 13:37
3 yılda alınan 3 kupadan sonra burada Şenol Güneş nasıl övülmüşse(bu sezona kadar ben de övmüştüm), bu şekilde futbol oynayan ve ışık vermeyen takımı görünce de eleştirmek normaldir.
Her eleştirene cevap vermek yerine, sizin de yanlışları yazmanız gerekiyor.
Şenol Güneş'in geçmişte yaptıklarını hepimiz biliyoruz, çoğumuz inkar etmiyoruz.
AMa geçmişinde yaşadıkları, bu seneki takımın bu kötü haline tahammül edebileceğimiz anlamına gelmiyor.
Şike sürecine müdahil olmaması zaten ayrı bir tartışılası konu.
Resmi site ''Şampiyon Trabzonspor'' yazarken, kendileri '' yanlış bir yaklaşım'' açıklaması yapıyor.
Başkanı kupasının peşine düşmüşken, Şenol Güneş kendini başarıya götürecek kadroyu kurmalıydı.
İstediği, alınsın dediği bir tane futbolcu yok.
Sadri Başkan futbolcu alacak, kupasını isteyecek.
Şenol Güneş de sadece eline verilen bence fena olmayan kadroyu düzgün taktikle ve güzel biir şekilde oynatma işini yapacak.
Yapamadığı için eleştiriliyor zaten.
Kadronun kalitesini tartışanlar isimleri alt alta yazıp baksın.
Hala kalitesiz diyorlarsa, biz eleyen Videoton ve puan kaybettiğimiz takımların kadrolarına bakın.
Hatta oynadıkları sisteme bakın.
hepsinin bir sistemi var, 6 hafta geçmiş sahada ne oynadığımız belli değil.

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 13:43
Başkanı kupasının peşine düşmüşken, Şenol Güneş kendini başarıya götürecek kadroyu kurmalıydı.
İstediği, alınsın dediği bir tane futbolcu yok.

Hasan Ali, Alper Potuk, Soner Aydoğdu, Cenk Tosun benim bildiğim isimler.

Tyler Durden
05.10.2012, 13:45
henriqe ve yumlu ile kafa tutuyormus.ne zaman tutmus.
2010-2011 sezonunda bu adamlar yoktu.
onur-serkan-giray-egemen-cale-selcuk-colman-jaja-engin-burak-yattara
ile istanbula kafa tuttuk.ve bu kadro 82 puan topladi.
yumlu ve henriqe ile gecen sene nal topladik.yalan yanlis seyler yazip
sonra kendiniz bu yalana inanmaya basliyorsunuz..kaldi ki yumlu ve henriqede
sizin hocanizin eseri..bu adamlari alanda oynatanda senol gunes..
1461de mustafadan daha yetenekli tonla adam varken bu adami trabzonspor'un stoperi yapanda senol gunes'in kendisi..
ozellikle sadri senerden sonra bu kulupte harcanan paralar ortada..
adam guizaya para gomebiliyor diyorsunuz..bizde az parayi
havaya savurmadik..adrianlar-brozekler-henriqelere-zokoraya az para gommedik.
neymis.demek ki bizde de havaya para gomulebiliyormus..
senol gunesi uzaktan izlerdik diyorsunuz..iyide bu adam takimi dunya
ucuncusu olduktan sonra kendisine sadece korede is bulabildi..
bu adamin yetenegini sizden baska goren yok.
bu kulubun kanayan en buyuk yarasi senol gunes'dir..basarisiz oldukca
daha fazla deger vermeye basliyorsunuz.
son iki sezonda oynanan futbolun ziya dogan doneminden tek bir farki yok..
biri hasan huseyin aymanla bunu beceriyordu digeri mevcut kadroyla.
mesele kafaya oynamaksa bunu capsiz ziya da basardi.dinamo kievi eleseydi
adam tarihe gecip sampiyonlar ligine girecekti.
senin hocan vidyocu takimlara elenirken o capsiz ziya avrupa futbolunda
iyi kotu bir adi olan kievi eleyecekti..
sakin yanlis anlasilmasin, ziya dogan futbol aleminin gordugu en kotu uc bes hocadan biridir.anlatmak istedigim,
mevcut futbolun ziya doganin oynattigi futboldan bir farki yok.
giderse senol hoca kalibresinde bri hoca bulamazmisiz.iyide kendisi trabzonspor
disinda buyuk bir kulup takimi yonetebilir mi?gecmiste ornekleri var mi?yok.
adama tahammul edilen tek buyuk camia burasi.kafa kagidi sayesinde
yillardir gidip gidip geliyor.sonra yok efendim yalvardilarda geldi diye bir guzel
pohpohlaniyor.sanirsin hayrina bu isi yapiyor.
en nihayetinde kulubun parali bir calisani.cok ekstrem seylerde basarmadigi ortada.birde baska kimse onun basardigi seyleri basaramiyor yalani var..
herhangi bir hoca iki mac takilsa ucuncu maca kovuyorsun zaten..baska biri nasil basarili olsun..ersun birseyleri yapmaya gayret etti adamin bir tarafina
tenekeyi bagladiniz..o iki-uc takildi gitti senol gunes iki sezondur takimi
eziklestirdi ona ses yok..senol gunesin basarisinin mimari bile ersun
yanal..boyle de buyuk bir hocamiz var..
birde senol hocanin kalibresi diyorsunuz.oynanan futbol ortadayken bunlar
cok iddiali laflar..vidyocuya elen-mersine-karabuke-antepe ezil..sonra sen
gel kalibreden bahset..adam kendi sahasinda 0-0i tutmak icin
olcan-baris degisikligi yapti yahu..ekran basinda onun yerine ben utandim.
emekli futbolculardan olusan takim trabzonsporu madara etti.siz hala konusun.
61 macin 40inda kayip bir hoca..ve bu hocayi yere goge sigdiramayan taraftarlar..abicim bu istatistikler size yeterli oluyorsa gidin baska bir takimi
tutun..cunku sizin vizyonsuzlugunuz hocaya cesaret veriyor.siz destek verdikce
bu adam yaptiklarinin dogru oldugunu dusunmeye basliyor.olan trabzonspor markasina oluyor.birde o yasinda kulubun hakkini tek basina
arayan sadri senere..yazik gunah yemin ediyorum.

Yaşar
05.10.2012, 14:01
Hasan Ali, Alper Potuk, Soner Aydoğdu, Cenk Tosun benim bildiğim isimler.

Peki Ersun Yenal Selçuk'U, Egemen'İ, Giray'ı vb. isimleri nasıl aldırdı?
Koskoca Şenol Güneş bu isimleri neden aldıramadı?

Burak Sahin
05.10.2012, 14:05
Yukarida biri kel butcelerle kör topcularla ancak bu kadar idare ediyormu dedi ;) 40 milyon euro 2 senede 57€,):248!;5€ hkvhdyj bumudur!?!?

Ömer Öztürk
05.10.2012, 14:15

Çek ipini

Bak bak...
helal olsun :alkış::alkış::alkış:

Fatih Öztürk
05.10.2012, 14:18
Çelişkilerle dolu..

"Trabzonspor taraftarı her zaman daha fazlasını istediği için BÜYÜK TAKIM taraftarıdır" diyoruz, sonra da "Bilet tabiki ucuz olacak.Trabzon şehrindeki alım satım gücü bellidir." diyoruz..

Senin alacağın örnek Real Madrid, Barcelona olamaz.. Valencia olabilir, Porto olabilir olsa olsa.. Kendimizi kandırmayalım.

fb bizi al aşağı etti hemen hemen her maçta diyorsun.. 2-2 ile timsah yürüyüşü yaptırdık, kupa finalinde koyduk, şike yapmak zorunda bıraktırdık.. Gazozuna olan maçlarda da berabere kalıp yenildik bir iki kere evet.. Baya al aşağı olmuşuz.. Hem en büyüğüz diyoruz, hem hocayı kötülemek adına fb ye vurduğumuz silleleri bile görmezden gelebiliyoruz.. Çok enetersan.

" eminimki gelen hoca kim olursa olsun Şenol hocadan daha kötü iş yapmaz.tabi Lazaroni,Briegel gibilerini getirirsek iş başka:)" deyip işi bağlamışsınız. Yerine ye ersun gibi İstanbul uşağı birisi ya da saydığın gibi dandik birisi gelecek. Adın gibi biliyorsun..

Neymis çelişki burada?Trabzondaki taraftarın mali gücü belli değilmi?Trabzonsporu Trabzon ıl sınırları içinde tutmayalım demedımmı.bu takım büyük bır kıtleye hıtap edıyor,evrensel camıayız,para bızım ıçın çok cok büyük sorun değıl.çelışki nerede?son 10 maçta 2 galıbıyet gerısı ya mağlup yada zorla beraberlık almışız fenerden.kendı sahamızda hoca ve başkan fb maçı ölüm kalım maçı deyıp taraftarı geleyana getırdı adamlar geldi Avnı akerde ezdı geçtı bizı.başkan ve hocanın maç öncesı geleyana getırdiği taraftar yüzünden 3 maç ceza aldık.o istanbul uşağı,bu ankara maşası deyip Trabzonsporun vızyonunu görmezden gelmeyın.o Ersun mıllı takıma en fazla Trabzonsporluyu çağıran hocaydı aynı zamanda.zamanı gelınce belki istanbulun uşağı Mustafa Denızlı gelır,belkide Fatih Terim.beni başarıya kim götürecekse başımın üstünde yerı var.

Külünkoğlu
05.10.2012, 14:50
Buna cevap verilmeyecek. Goygoylar arasında kaybolup gidecek :)
Valla da öyle oldu ya. :)

Ömer Öztürk
05.10.2012, 14:54
bazı arkadaslara gordugu en buyuk basarının ne oldugunu o anda takımın basında kımın bulundugunu takımın en iyi topu kımın zamanında oynadıgını sormak ıstıyorum

Ömer Öztürk
05.10.2012, 14:59
şenol guneşi sankı mou nun yerine getırdık takımın basına da begenılmıyo,, la bu adamdan once hugo broos, 50 tane tapesı olan ersun, ziya lazaroni falan calıstıryodu bu takımı bi silkelenın kendınıze gelın yahu

deadpool
05.10.2012, 15:04
Şenol Güneş'i savunmak için kulübün gelirlerinin azlığını veri olarak kullanılmaya başlanmışsa hocanın daimi savunucuları bile köşeye sıkışmış demek ki. Bu adam teknik direktör, elinde olan kadroya bakalım sonrada diğer takımların kadrolarına bakıp kıyaslayalım. İşin içine bilet fiyatlarını ürün satışlarını sokup konuyu başka yöne çekmeye çalışmak stratejiniz olmuş, her yerde Ziya Doğan Hugo Bross örnekleri.

Ziya Doğan dönemi ile Şenol Güneş dönemi arasında bir fark göremiyorum ben, iyi bir başlangıç sonra saçma sapan bir takım. İki dönem arasındaki tek fark ikisinin de emeği çalınır ama Şenol Güneş padişah ilan edilirken Ziya hoca amele ilan edilir. Bir Bross, Ziya Doğan dönemi kaldıramam denmiş; kaldırırsın merkak etme bu futbolu kaldırıyorsan at gözlüklerini çıkardığın zaman her şeyi kaldırırsın.

Faik Yılmaz
05.10.2012, 15:08
Açık konuşmam gerekirse hatalarından ders alması takımı adam gibi futbol oynatması koşuluyla mevcut yerli adaylar içerisinde Şenol Güneş bencede tek isimdir....

ama bu kötü futbolumuzu mutlaka düzeltecek tedbirleri en kısa zamanda almalıdır....

Fatih Öztürk
05.10.2012, 15:09
Şenol Güneş'i savunmak için kulübün gelirlerinin azlığını veri olarak kullanılmaya başlanmışsa hocanın daimi savunucuları bile köşeye sıkışmış demek ki. Bu adam teknik direktör, elinde olan kadroya bakalım sonrada diğer takımların kadrolarına bakıp kıyaslayalım. İşin içine bilet fiyatlarını ürün satışlarını sokup konuyu başka yöne çekmeye çalışmak stratejiniz olmuş, her yerde Ziya Doğan Hugo Bross örnekleri.

Ziya Doğan dönemi ile Şenol Güneş dönemi arasında bir fark göremiyorum ben, iyi bir başlangıç sonra saçma sapan bir takım. İki dönem arasındaki tek fark ikisinin de emeği çalınır ama Şenol Güneş padişah ilan edilirken Ziya hoca amele ilan edilir. Bir Bross, Ziya Doğan dönemi kaldıramam denmiş; kaldırırsın merkak etme bu futbolu kaldırıyorsan at gözlüklerini çıkardığın zaman her şeyi kaldırırsın.

Aynen öyle üstadım.

Mustafa Enez
05.10.2012, 15:36
birisi çıkıp şenol güneşi eleştirdiğinde,kendisine cevaben ziya doğan,lazaroni,hugo broos nasıldı deniyor onlarla kıyasa giriliyor.hatta bazen takım kötü oynuyor dendiğinde,yahu filanca takım da kötü falan deniyor.biz bu kafayla devam edelim.hep daha kötülerini düşünüp halimize şükredelim.giray bulak bize transfer yapsın,şenol hoca oynatmakla oynatmamak arasında gidip gelsin,vs.vs.böyle devam etsin kimse eleştirmesin.

oflubektas
05.10.2012, 15:50
Tartışmalar artık çok sıkıcı ve kırıcı olmaya başladı. O yüzden topa fazla girmek istemiyorum.

Zaman zaman olumlu işler görsek de takımın bu sezon KÖTÜ futbol oynadığı tartışmasız bir gerçek. Önce bunu, sonra da takımın kötü oyunundan teknik direktörün sorumlu olduğunu kabul edelim.

Ancak Şenol Hoca'nın da gerek insanlığı, gerek kariyeri, gerekse Trabzonspor'a uyumu açısından çok iyi bir hoca olduğunu, 2010-2011 sezonundaki başarının yanısıra takıma her anlamda çok şey kattığını, gittiği takdirde en az onun kadar iyi ve Trabzonspor'a uyacak bir hoca bulmanın çok zor olduğunu da kabul etmeli.

Sezon sonuna kadar takım düzelirse alkışlanır, olmazsa zaten kendisi de gerekeni yapacaktır. Bu kadar basit...

canna52
05.10.2012, 15:52
şu para yok mazereti de 'takım dengeleri' gibi birşey oldu son zamanlarda. başkan aynı, taraftar aynı hikayeyi anlatıyor. hadi başkan anlatır da taraftar niye bu limana sığınır onu anlamıyorum.

bragayı izledik geçen gün kaç paraya kurulmuştur bu takım sizce?

şimdi bütün kadro maliyetini falan hesaplarım ama uğraşmaya değmez.

trabzonsporun para problemi olduğuna dair algı oluşturulmaya çalışılıyor. trabzonsporun eksiği para değil, futboldan anlamayan yönetim ve hocadır, sistemsizliktir.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.10.2012, 16:09
"futboldan anlamayan yönetim ve hoca"

Ne anlatayım ki daha...

Ömer Öztürk
05.10.2012, 16:12
Tartışmalar artık çok sıkıcı ve kırıcı olmaya başladı. O yüzden topa fazla girmek istemiyorum.

Zaman zaman olumlu işler görsek de takımın bu sezon KÖTÜ futbol oynadığı tartışmasız bir gerçek. Önce bunu, sonra da takımın kötü oyunundan teknik direktörün sorumlu olduğunu kabul edelim.

Ancak Şenol Hoca'nın da gerek insanlığı, gerek kariyeri, gerekse Trabzonspor'a uyumu açısından çok iyi bir hoca olduğunu, 2010-2011 sezonundaki başarının yanısıra takıma her anlamda çok şey kattığını, gittiği takdirde en az onun kadar iyi ve Trabzonspor'a uyacak bir hoca bulmanın çok zor olduğunu da kabul etmeli.

Sezon sonuna kadar takım düzelirse alkışlanır, olmazsa zaten kendisi de gerekeni yapacaktır. Bu kadar basit...

işte budur.. bunu anlamamakta direnenler var , burda zannedılıyorkı senol gunesi savunanlar oynanan futboldan memnun.

Jackdaniels
05.10.2012, 16:17
Aslında geçen haftadan itibaren sinir sistemim altüst olduğu için bu sene maç izlememe kararı almıştım ama dayanamıyorum bu akşam yine çok merak ediyorum ne saçmalıklar yapıcan diye şenol hoca.

Berberoğlu
05.10.2012, 16:22

Bence de en doğrusu bu gibi görünüyor...

Ama hatırlatırım, bazı büyük futbol ulemalarımız yaz döneminde ortaya attıkları "Şenol Güneş 8. hafta sonunda gönderilecek" öngörüsünün tutması için elinden geleni yapmaya mutlaka devam edecektir.

Not: "futbol ulemalarından" kastım forumdaki arkadaşlarımız değildir...

Yaşar
05.10.2012, 16:23
işte budur.. bunu anlamamakta direnenler var , burda zannedılıyorkı senol gunesi savunanlar oynanan futboldan memnun.

Şenol güneş'i savunanların çoğu sahadaki futboldan bahsetmiyor, sürekli geçmişle, Şenol Güneş'İn adamlığıyla çıkıyor ortaya.
Şenol Güneş'in geçmiş başarılarını veya adamlığını tartışmak zaten mümkün değildir, bunu kimse tartışamaz.
Ama sezon başından beri oynanan futbol, takımın sistemsizliği veya hocanın oyuncu tercihiğndeki hatalarının üstü de bu şekilde kapatılamaz.

Alican Altunbaş
05.10.2012, 16:31
Şenol güneş'i savunanların çoğu sahadaki futboldan bahsetmiyor, sürekli geçmişle, Şenol Güneş'İn adamlığıyla çıkıyor ortaya.
Şenol Güneş'in geçmiş başarılarını veya adamlığını tartışmak zaten mümkün değildir, bunu kimse tartışamaz.
Ama sezon başından beri oynanan futbol, takımın sistemsizliği veya hocanın oyuncu tercihiğndeki hatalarının üstü de bu şekilde kapatılamaz.

Bu takımda 13 tane yabancı var.Ne sisteminden bahdesiyoruz.Burdaki sistemsizlik baştan başlıyor.Yönetim ve Hoca eleştirilecekse burası en önemli konu.Yoksa o girmiş bu çıkmış bir önemi yok.Transfer politikası sıfır.Hocada açıkça söyledi.Ben mevcut kadro ile devam ediyorum diye.Kendi yaptırmadığı adamlar maximum verimi vermeside kolay değil bunu gözardı etmemek lazım.

canna52
05.10.2012, 16:40
"futboldan anlamayan yönetim ve hoca"

Ne anlatayım ki daha...

ligin en çok pozisyona giren takımından, ligin en az pozisyona giren takımına evrildik 2 sezon boyunca. ligin tartışmasız en kabız futbolunu oynuyoruz.

bunu göre göre aynı sistemle haftasonu yine oynayacağız ve yine pozisyon kısırlığımız devam edecek. bunu ben hoca anlamıyor diye anlamlandırmaya çalışıyorum. peki siz?? herşey normal di mi..

Yaşar
05.10.2012, 16:43
Bu takımda 13 tane yabancı var.Ne sisteminden bahdesiyoruz.Burdaki sistemsizlik baştan başlıyor.Yönetim ve Hoca eleştirilecekse burası en önemli konu.Yoksa o girmiş bu çıkmış bir önemi yok.Transfer politikası sıfır.Hocada açıkça söyledi.Ben mevcut kadro ile devam ediyorum diye.Kendi yaptırmadığı adamlar maximum verimi vermeside kolay değil bunu gözardı etmemek lazım.

Yine aynı şeyi yapıyorsun, ben de yazmak zorunda kalıyorum.
Diyorum ki, Ersun Yanal bile kendi kadrosunu kurmuşken, Şenol Güneş'in kuramaması için ne engel vardı?
İstediği futbolcular var mıydı?
Varsa neden alınmadı?
Veya neden aldıramadı?
Transferler ona sorulmadan yapılıyorsa, neden hala orada duruyor?
Eğer kendisine soruluyorsa neden tepki vermiyor, ben şu adamı istiyorum demiyor?
Elindeki oyunculardan neden maximum verimi alamıyor?
Oysa ki 2010-2011 kadrosu 14 tane oyuncudan maximum verim alındığı için şampiyon oldu.
Bu yılki kadro o kadroya göre daha kaliteli değil ama daha alternatifli.
Bu kadrodaki oyunculardan maximum verimi almaya çalışıyor mu?
Maç içerisinde değişen bir B planı var mı?
Bunlar hoca bazında yanlışlar.
Bunlar aşılsın, diğerlerini de konuşuruz.

Emirhan Makul
05.10.2012, 16:43
Şifreyi çözmek istiyorsanız Şenol Güneş'in maç sonu açıklamalarını okuyun;

Maçta istediklerini yapamadıklarını belirten Güneş, “Oyun düşüncemiz ilk dakikadan itibaren istediğimiz gibi değildi. Oyunda değildik. Maçın önemini kavrayan oyuncular iyi niyetliydi ancak maça iyi başlayamadık. Şok olmuş gibi kontrolü kaybettik. Hücumda iyi ataklar yaptık ancak rakibi oynatmama adına baskıyı yapamadık. Bu da rakibi yüreklendirdi. Orta sahada başarılı oldular. İkinci yarıya golle başlamak bize motivasyon sağladı. Mersin İdmanyurdu’nun tecrübeli oyuncularıyla çıkma anlayışına baskı yapmalıydık. Bunu yapamadık. Hücum oynayacağımızı düşünerek Janko tercihini yaptık. Hücumda çoğalamayınca Janko da etkisiz kaldı. Janko’yu kazanıp özellikle iç sahada oynatmayı düşünmüştük. Takımla bütünleşmesini istiyorduk. Janko’nun henüz müsabaka formu yaşadığını düşünmüyorum. Ama genel olarak sonucu Janko’ya yıkmak yanlış. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadığımız için yapılan tüm eleştirilerde haklı olabilirsiniz. Ama kötü niyet yoktu ancak maçı yaşayamadık. Çözüm üretmek için başkasından umut bekledik. Top kazanmak için eksik kaldık, paslarda da uyumlu değildik. Bunlara rağmen 1-1’lik sonuç bizim adımıza olumlu görülebilir. Ayrıca büyük olma özelliğini yerine getirmemiz gerek. Bu ve Kasımpaşa maçından 6 puan bekliyorduk ancak düşündüğümüzü uygulama anlamında sahaya yansıtamadık” dedi.

Form tutmadı diyor janko için bu doğru tamam amenna adam bir sağa bir sola bakıyor ablak ablak ne yaptığı belli değil ama sormazlar mı insanlar diğer 10 kişi form tutmuş mu diye ? Adamlar orta sahada ortada oynattı, 90 dakkanın 60 dakkası bir o yana bir bu yana koştuk durduk, ne topa ne rakibe yetişebildik.

Hücum oynamak için jankoyu oyuna aldık diyor, daha önce ne oynamayı düşünüyorduk acaba ? Birde janko hücum için oyuna alınıyorsa, barış özbek ne için oyuna alınıyor :)

Birde şöyle bir şey var konuşmalarında "tabi ki böyle dememek lazım ama" dediği şeylerin hepsini aslında demek istiyor ve diyor :)

Pshycologist41
05.10.2012, 16:57
Ortam iyice kırıcı olmaya başlamış. Arkadaşlar buna gerek yok. Hepimizin unuttugu tek şey ortak paydamız olan Trabzonspor. Sayfalarca msjları okudum genel olarak gördüğüm ;

Şenol hocayı eleştirenlerin %99'u mecvut durumu oyun sistemini kısacası kötü futbolu eleştirmiş.

Şenol hocayı savunanların %99'u mevcut durumdan rahatsız oynanan futboldan bu renkdaşlarımız da memnun değil eleştirenler gibi. Savundukları kısımsa şahsi fikirleridir saygı duymak gerek. (Kaşını sever gözünü sever duruşunu sever buna kimse karışamaz zaten)

Netice itibariyle zaten her iki tarafta kötü oynadıgımızı basiretimizin baglandıgını adını her ne koyarsanız bunu kabul etmiş. Hal böyleyken birbirimizin gırtlagına yapışacak duruma olayı neden getiriyoruz ki ?

Buraya her ne yazıyorsak benim nacizane ricamdır bu tüm renkdaşlarımdan, Ortak paydamızı "TRABZONSPOR" u unutmayalım. Aynı renklere gönül verdiğimizi unutmayalım. Eleştrinin dozunu kaçıran ya da kişiliğe hakaret vs. durumları zaten forum yöneticilerimiz hallediyorlar.

Burak Sahin
05.10.2012, 17:13
Forumda hala Trabzonsporu Trabzonspor yapan efsane Senol gunesdir kafasini yasayanlar var hemde bunlar yönetici kimlikli, yazik cok yazik...

Alican Altunbaş
05.10.2012, 17:13
Yine aynı şeyi yapıyorsun, ben de yazmak zorunda kalıyorum.
Diyorum ki, Ersun Yanal bile kendi kadrosunu kurmuşken, Şenol Güneş'in kuramaması için ne engel vardı? Engel futbolcuların alınmaması zaten.
İstediği futbolcular var mıydı?
Varsa neden alınmadı?
Veya neden aldıramadı?
Transferler ona sorulmadan yapılıyorsa, neden hala orada duruyor?
Eğer kendisine soruluyorsa neden tepki vermiyor, ben şu adamı istiyorum demiyor?
Elindeki oyunculardan neden maximum verimi alamıyor?
Oysa ki 2010-2011 kadrosu 14 tane oyuncudan maximum verim alındığı için şampiyon oldu.
Bu yılki kadro o kadroya göre daha kaliteli değil ama daha alternatifli.
Bu kadrodaki oyunculardan maximum verimi almaya çalışıyor mu?
Maç içerisinde değişen bir B planı var mı?
Bunlar hoca bazında yanlışlar.
Bunlar aşılsın, diğerlerini de konuşuruz.

Abi maximum verim alındı diyorsun 2010-2011 kadrosundan o takım şampiyon oldu.Bu kadro o kalitedemi allah aşkına.Demekki bu kadrodan verim alınırsa 3. olunur bende bu düz mantıkla gideyim.Oynanan oyundan memnun değilim hocanın bu durumu düzelteceğine inanıyorum.

Külünkoğlu
05.10.2012, 17:45
Forumda hala Trabzonsporu Trabzonspor yapan efsane Senol gunesdir kafasini yasayanlar var hemde bunlar yönetici kimlikli, yazik cok yazik...
Tek başına yapmamıştır elbette.
Ancak kaç kupa aldığımızı ve kaçında Şenol Güneş'in dahli olduğunu yazında, omuzunuzun üzerinde nasıl bir kafa taşıdığınızı sizde bizde anlayalım.

Burak
05.10.2012, 18:08

Ben yönetici değilim ama o kafadayım.Mutluyum da.

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 18:34
Her kafa, yoneticilerin nasıl konuşması gerektiğini kalıba sigdiracak olan kafadan iyidir ;)

Tolga
05.10.2012, 19:15

Bunu öyle her önüne söyleme de, senin de yaşadığın kafa yerinde sağlam kalsın . . . İnsanları hor görmeyi aş biraz, gerçekleri insan gibi konuş.Başka kalıba girme . . .

bangkook_61
05.10.2012, 21:35
Sahada o kadar rezalet bir futbol var ki bir takım 1.5 senedir nasıl böyle istikrarlı kötü oynar aklım almıyor. Hocam şu takıma kattığın hiçbir şey yok neden hala bu kadar zorlamak ?

BizeHerYer61
05.10.2012, 21:42

Çek ipini

Bak bak...

Bu kadar.

[KAPLAN]
05.10.2012, 21:57
Para tatlı değil mı(:

DeAgLeMaNyAq
05.10.2012, 21:59
Ne zaman cesur olacağız skorun üzerine yatmayacağız merak ediyorum...

Emirhan Makul
05.10.2012, 22:03
Teşekkürler Şenol Hocam, Bu gözler Çift önlibero ile oynadığımızı da gördü sayende, dur bakalım neler göreceğiz. Zokora ve Özbek ile taş devri futboluna hoşgeldiniz :D

bahadır2561
05.10.2012, 22:08

Skorun üstüne filan yatmıyoruz takım oynayamıyor

Bu takım niye koşmuyor bunu sadece taraftarmı görüyor acaba?

enmavi61
05.10.2012, 22:25
yendik evet ama ilk 45 dakikadan bi şey anlayan futbol gören var mı? ikinci yarı oyuncu değiştirmek için ne olması gerekiyor? hala ne oynadığımız belli değil kanatlar işlemiyor ama sonuç iyi sevinelim mi üzülelim mii...

DeAgLeMaNyAq
05.10.2012, 22:33
Skorun üstüne filan yatmıyoruz takım oynayamıyor

Bu takım niye koşmuyor bunu sadece taraftarmı görüyor acaba?

Ben oyuna değil kadroya göre söylüyorum. Her fırsatta gol lazımken neden Barış Özbek giriyor biri izah etsin...

Fatih
05.10.2012, 22:36
Barış tercihi doğruydu bence orta sahaya dinamizm getirdi.Halil'i daha erken çıkarabilirdi.

Hasan YAYLI
05.10.2012, 22:37
Bir kasımpaşa maçı sonrası o dağılmış takımın başına gelmiştin,bu akşam yine bir kasımpaşa maçı sonrası gitmeni isteyen o kadar çok kişi vardı ki...

Onlara Olcan'ın eliyle sus dedin ya tebrikler...

Biraz daha puan olarak rahatladıktan sonra,daha üretken bir oyun bekliyoruz yalnızca takımımızdan...

Hasan YAYLI
05.10.2012, 22:38

Az biraz daha sabır...

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 22:46
Gs'yi sahada ezen, Fb'yi yenen Kasımpaşa'ya 1-2 pozisyon ver, 6-7 tane kaçır, bir de maçı kazan.. Çok kötü çok.. Videoton naptı ligde bu hafta? :)

Fatih
05.10.2012, 22:47
Gs'yi sahada ezen, Fb'yi yenen Kasımpaşa'ya 1-2 pozisyon ver, 6-7 tane kaçır, bir de maçı kazan.. Çok kötü çok.. Videoton naptı ligde bu hafta? :)

Futbolu beğendin yani?

DeAgLeMaNyAq
05.10.2012, 22:53
Barış tercihi doğruydu bence orta sahaya dinamizm getirdi.Halil'i daha erken çıkarabilirdi.

Nasıl bir dinamizm bu. Adam girdi 20 dakika kendi sahamıza çekildik. Tabii bu biraz Alanzinho'nun çıkmasından da kaynaklandı. Kasımpaşa risk alınca pozisyonlar bulmaya başladık...

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 22:54

Futbolu beğendin yani?

Zeki'nin yerine Serkan olabilirdi(!) onun dışında teknik açıdan çok yapılacak bir şey yoktu

serdaracıl
05.10.2012, 22:55
Pas yapamiyoruz

Mollasalihoğlu
Pas yapamiyoruz

Soner ve Colman yok ama sayılmaz mazerete yer yok :)

Emirhan Makul

Kasımpaşa'nın gs ve fb maçlarında ki futbolu oynadığını mı iddia ediyorsun avukat :D

Fatih
05.10.2012, 22:57
Nasıl bir dinamizm bu. Adam girdi 20 dakika kendi sahamıza çekildik. Tabii bu biraz Alanzinho'nun çıkmasından da kaynaklandı. Kasımpaşa risk alınca pozisyonlar bulmaya başladık...

İkinci yarı komple kendi sahamıza çekildik Alanzinho etliye sütlüye karışmayınca Barış'ı ortaya alıp Sapara'yı öne çekti Hoca.

serdaracıl
Bu arada macı versek hocasiz takıma yenildi denilecekti. Varlığı ile yokluğu belli değil denilecekti.

Mollasalihoğlu
Kasımpaşa'nın gs ve fb maçlarında ki futbolu oynadığını mı iddia ediyorsun avukat :D

Aga Videoton bize iyi oynuyor, "Videoton'a mı yenildik???"

Videoton birine yeniliyor "Al işte yenilmişler ehe ehe."

Kasımpaşa'nın geçmiş maçları konuşulunca auwwww :)

Bamba ile Mustafa sağlamdı misal, ondan gelememiş olamaz mı Kasımpaşa?

DeAgLeMaNyAq
05.10.2012, 23:00
İkinci yarı komple kendi sahamıza çekildik Alanzinho etliye sütlüye karışmayınca Barış'ı ortaya alıp Sapara'yı öne çekti Hoca.

Tamam da Sapara zaten önde oynamıyor mu 4-1-2-2-1 oynamıyor muyuz?

Fatih
05.10.2012, 23:01
Hoca kendi ağzından önceki maçlarda kötü oynadığımızı da söylese bazıları inatla iyi futbol oynadığımızı söylüyor hatta bunu Videoton'un Lizbon galibiyetiyle de taçlandırıyor.:)

Fatih
05.10.2012, 23:01
Tamam da Sapara zaten önde oynamıyor mu 4-1-2-2-1 oynamıyor muyuz?

Zokora-Sapara
...Alanzinho...

Ilelioglu
05.10.2012, 23:03
Hocam ileride Halil ile Janko ikilisini dene lütfen.

..

Emirhan Makul
05.10.2012, 23:03
Aga Videoton bize iyi oynuyor, "Videoton'a mı yenildik???"

Videoton birine yeniliyor "Al işte yenilmişler ehe ehe."

Kasımpaşa'nın geçmiş maçları konuşulunca auwwww :)

Bamba ile Mustafa sağlamdı misal, ondan gelememiş olamaz mı Kasımpaşa?

Hadi onlar ucheyi ve diğer forvet uşağın kötü oynamasını sağladı, diğer oyunculara ne oldu ? :)

Bence kasımpaşa gs ve fb maçlarında ki gibi oynamadı, çok kötü oynadı :) Biz kötü oynadık :)

Mollasalihoğlu
05.10.2012, 23:04
Hadi onlar ucheyi ve diğer forvet uşağın kötü oynamasını sağladı, diğer oyunculara ne oldu ? :)

Bence kasımpaşa gs ve fb maçlarında ki gibi oynamadı, çok kötü oynadı :) Biz kötü oynadık :)

Biz fb maçında iyi, MİY maçında kötü, bu maçta sıradan oynadık.

Yavuz Selim Bal
05.10.2012, 23:05
Bu arada macı versek hocasiz takıma yenildi denilecekti. Varlığı ile yokluğu belli değil denilecekti.

İşte kilit nokta. Kasımpaşayı oynatmazsın zaten kötü günlerindeydi olur, belki Halil veya Yasin'i biraz daha erken çıkarıp Jankoyu erkenden sokabilirdi oyuna ayrıca Barış hamleside yerinde bir karardı...

Emrah KabuL
05.10.2012, 23:07
Bu sahada ancak bu kadar.

Golü bulduktan sonra ikinci yarı Barış değişikliği çok doğruydu.

Hatta ben Zeki'yi ortaya alıp,Celustka hamlesi de beklemiştim ama olmadı.

Lig ikincisi bir takımı evimiz de tek golle geçiyoruz sonuçta.

Hele ki bu takım G.Saray'ı ezip,Fener'i mağlup etmişken.

İlaç gibi geldi bu galibiyet.

197292 hafta sonra futbolumuz da ilerleme olabilir ama sonuçta puan olarak rahatlatan bir galibiyete imza attık.

DeAgLeMaNyAq
05.10.2012, 23:07
Zokora-Sapara
...Alanzinho...

Asla böyle oynadığımızı düşünmüyorum keza spor programlarında da birçok yorumcu Zokora'nın bu sezon tek ön libero oynadığını söylüyor...

Fatih Öztürk
05.10.2012, 23:08
Janko bir maç önce ilk onbir şimdide 85.dakikada oyuna giriyor.Adrian haftalardır on sekiz kişilik kadroya alınmazken yedeğe alınıyor.henrique birden kesik yiyor.yap boz tahtasıyla bile bu kadar oynanmaz hocam.

Hasan YAYLI
05.10.2012, 23:09

Anadolu takımları bize yatıyolar zaten,fbye oynadıkları gibi kasan yok...:)

Fatih
05.10.2012, 23:10
Asla böyle oynadığımızı düşünmüyorum keza spor programlarında da birçok yorumcu Zokora'nın bu sezon tek ön libero oynadığını söylüyor...

Yorumcuya gerek yok izlediğimi yazıyorum ben.:)

Mert Pasa
05.10.2012, 23:10
iyi oynat kotu oynat ama su onumuzdeki 2 maci aldir bize hocam,sonrasi onumuz acik

DeAgLeMaNyAq
05.10.2012, 23:23
Yorumcuya gerek yok izlediğimi yazıyorum ben.:)

Görüşüne her zaman saygım ama acaba ben mi yanlış düşünüyorum diye başka yorumcuları dayanak gösterdim. Farkındaysan artık defanstan topları sadece Zokora alıyor. Çift ön libero ile oynasak Sapara da buna katılırdı. Sapara ve Alanzinho bir Jaja gibi forvet arkası oynamıyorlar ama ikiside ofansif orta saha görevlerini üstleniyorlar...

Fatih
05.10.2012, 23:27
Görüşüne her zaman saygım ama acaba ben mi yanlış düşünüyorum diye başka yorumcuları dayanak gösterdim. Farkındaysan artık defanstan topları sadece Zokora alıyor. Çift ön libero ile oynasak Sapara da buna katılırdı. Sapara ve Alanzinho bir Jaja gibi forvet arkası oynamıyorlar ama ikiside ofansif orta saha görevlerini üstleniyorlar...

Sapara ne Zokora'nın yanında ne de Alanzinho'nun yanında oynuyor gibi tam ortada.:) Ama şu bir gerçek ki ofansif ortasaha görevinde daha etkili.O bölgede alternatif çok Soner,Adrian hatta Emre de oynayabilir.

Yaşar
05.10.2012, 23:29
Barış-Zokora ikilisini bizlere izlettirdiğin için teşekkürler Hocam.

Oruç
05.10.2012, 23:42
En güzel yalanlar istatistiklerle söylenen yalanlardır....

Buna vurgu yaptığın iyi oldu abi.

Bir ara buralar istatistiklerle doluydu. Yok şu kadar maçta şu kadar yenilgi şu kadar galibiyet aldık diye.

Teşekkür ederim.

artvints
05.10.2012, 23:45
zokora barış oynadı ama geriye yaslanmadık, baya da pozisyom bulduk.

Yaşar
05.10.2012, 23:48
zokora barış oynadı ama geriye yaslanmadık, baya da pozisyom bulduk.

Volkan ve janko gibi 2 tane diri ve hücumcu adam girdikten sonra o pozisyonları bulduk.

Mollasalihoğlu
06.10.2012, 00:07
Buna vurgu yaptığın iyi oldu abi.

Bir ara buralar istatistiklerle doluydu. Yok şu kadar maçta şu kadar yenilgi şu kadar galibiyet aldık diye.

Teşekkür ederim.

Bu asisti Halil bile kaçırmazdı :)

Emrah KabuL
06.10.2012, 00:17
Tek başına yapmamıştır elbette.
Ancak kaç kupa aldığımızı ve kaçında Şenol Güneş'in dahli olduğunu yazında, omuzunuzun üzerinde nasıl bir kafa taşıdığınızı sizde bizde anlayalım.

Başbakanlık Kupası

5 kez Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu

1975-76 » A.Suat Özyazıcı
1977-78 » A.Suat Özyazıcı
1984-85 » İlyas Akçay
1993-94 » Şenol Güneş
1995-96 » Yılmaz Vural (1995-96 sezonuna ait bu maç sonraki sezonun ortalarında oynandı.)

Cumhurbaşkanlığı Kupası

7 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu

1976-77 » A.Suat Özyazıcı
1978-79 » Özkan Sümer
1979-80 » A.Suat Özyazıcı
1982-83 » A.Suat Özyazıcı
1994-95 » Şenol Güneş

Süper Kupa

1 kez TFF Süper Kupa Şampiyonluğu

2009-10 » Şenol Güneş

Türkiye Kupası

8 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu

1983-84 » A.Suat Özyazıcı
1991-92 » Urbain Breams
1994-95 » Şenol Güneş
2002-03 » Samet Aybaba
2003-04 » Ziya Doğan
2009-10 » Şenol Güneş

Lig Şampiyonlukları

6 kez Türkiye 1. Lig Şampiyonluğu

1978-79 » Özkan Sümer
1979-80 » A.Suat Özyazıcı
1980-81 » Özkan Sümer
1983-84 » A.Suat Özyazıcı

A.Suat Özyazıcı » 14 Kupa (14 sezon)
Şenol Güneş » 5 Kupa (12.sezonu)
Özkan Sümer » 3 Kupa ( 5 sezon)
Ziya Doğan,Samet Aybaba,İlyas Akçay,Urbain Breams,Yılmaz Vural 1 Kupa

Ayrıca A.Suat Özyazıcı döneminde 2.Lig Şampiyonluğu ve Kıbrıs Barış Kupası'da bulunuyor.

Toplam da 27 Kupa ve sadece 5 tanesi Şenol Güneş imzalı.

Tabi bunlar işe yaramaz istatistikler :)

Emrah KabuL
06.10.2012, 00:20
Not:Resmi siteden alıntıdır.

Çalınan kupalar ne yazık ki istatistikler de gözükmüyor.

Demek ki Ahmet Suat ve Özkan Sümer'li dönemde müzemiz de herhangi bir güvenlik zaafiyeti olmamış.

Yaşar
06.10.2012, 00:20
2010-2011 sezonu Şampiyonluğunu da istatistiklere eklemeyi unutmayalım.

Emrah KabuL
06.10.2012, 00:24
2010-2011 sezonu Şampiyonluğunu da istatistiklere eklemeyi unutmayalım.

Önce Trabzonspor resmi sitesi eklesin.

Elbette ki çalınan şampiyonluklarımız olmuştur.

Aksini iddaa etmiyorum ama tüm kirli oyunlara rağmen kazanmış olduğumuz 6 şampiyonluğun sahibi olan A.Suat ve Özkan Sümer'i hiçe sayarak Şenol Güneş'i kulüp tarihinin en başarılı hocası olarak gösterilmesi hatta Trabzonspor için kendisinin bir şans olduğu,hocayı sürekli takımın önüne geçiren yazılar gördüğüm için bu şekilde bir tutum sergiliyorum.

artvints
06.10.2012, 01:18
şenol güneş in hazırlık kampında söyledikleri şu anki oyunu açıklıyo.biz şu an savunma üzerinde duruyoruz.takım daha oturmadı, lig başlayınca da oturmayacak, belli bi süre geçmesi gerekiyo demişti.hücum organizlarına hazırlık kampının sonuna doğru yer vermeye başlamıştı.yani hocamız herşeyin farkında bu günleri de önceden hesaplamıştı.
süper ligde savunma önemli, geçen sene savunmada problemlerimiz vardı, tüm enerjisini de bu sorunu çözmeye harcadı.colman olsaydı, olcan bildiğimiz performansı sergileseydi, hücümda da iyi işler yapabilirdik.
ama sorunlar devre arasına kadar devam edecektir.performansta dalgalanmalar olacaktır, bazı maçlarımız çok kısır geçecektir.bunlara hazırlıklı olmalıyız.bu durumda savunmamızın iyi olması beni umutlandırıyo.30 puanı geçersek ikinci yarı şampiyonluğa ortak oluruz.

Tyler Durden
06.10.2012, 01:53
şenol güneş in hazırlık kampında söyledikleri şu anki oyunu açıklıyo.biz şu an savunma üzerinde duruyoruz.takım daha oturmadı, lig başlayınca da oturmayacak, belli bi süre geçmesi gerekiyo demişti.hücum organizlarına hazırlık kampının sonuna doğru yer vermeye başlamıştı.yani hocamız herşeyin farkında bu günleri de önceden hesaplamıştı.
süper ligde savunma önemli, geçen sene savunmada problemlerimiz vardı, tüm enerjisini de bu sorunu çözmeye harcadı.colman olsaydı, olcan bildiğimiz performansı sergileseydi, hücümda da iyi işler yapabilirdik.
ama sorunlar devre arasına kadar devam edecektir.performansta dalgalanmalar olacaktır, bazı maçlarımız çok kısır geçecektir.bunlara hazırlıklı olmalıyız.bu durumda savunmamızın iyi olması beni umutlandırıyo.30 puanı geçersek ikinci yarı şampiyonluğa ortak oluruz.
hicbirine katilmasamda cok degisik tespitler var.
izninle bir kac soru sorayim.
hucum organizasyonlarina hazirlik kampinin sonlarina dogru yer verdi demissin.
kaynagin nedir?buradan yola cikarak hucum organizasyonlarini
'ligin sonundami gorecegiz?boyle bir sonucami varmaliyiz.
vee cevabini en cok merak ettigim soru..7 hafta icinde tam olarak ne tur organizasyonlar gordun?yani sahaya baktiginda ahaa iste takim budur dedigin
tarafimiz nedir..son iki sene herhangi bir organizasyon gormeyen bizleri aydinlatirsan sevinirim/..tesekkur ettim.

Onur Şeref
06.10.2012, 02:10
85. dk'da Janko'ya ne vaaz verdin çok merak ediyorum. Dk 85 hoca 85...

artvints
06.10.2012, 02:19
hicbirine katilmasamda cok degisik tespitler var.
izninle bir kac soru sorayim.
hucum organizasyonlarina hazirlik kampinin sonlarina dogru yer verdi demissin.
kaynagin nedir?buradan yola cikarak hucum organizasyonlarini
'ligin sonundami gorecegiz?boyle bir sonucami varmaliyiz.
vee cevabini en cok merak ettigim soru..7 hafta icinde tam olarak ne tur organizasyonlar gordun?yani sahaya baktiginda ahaa iste takim budur dedigin
tarafimiz nedir..son iki sene herhangi bir organizasyon gormeyen bizleri aydinlatirsan sevinirim/..tesekkur ettim.

hocanın kendi açıklaması, işe savunmayla başladı, ve biraz da uzun sürdü.kurduğun doğru orantıya katılmıyorum, futbolda işlemez bu orantılar.demek istediğim yeni kurulan bi takım var.hoca da hazırlık kampının çoğunu savunmayı oturtmakla harcadı bence de doğru yaptı.hücum organizasyonların da başlayan ligle, maçlar oynandıkça takım oturdukça gelişeceğinden bahsetti.
gelelim organizasyonlara.bu maçta halil in ortasaya gelip top tutuşunu ve boşalttığı alanlara yasin in yaptığı koşuları gördüm.takım çift forvet oynamalı diyenler için böyle bi çözüm tatmin edici olabilir.
genel olarak mersin maçı hariç tabi, takımçok az pozisyon veriyo, ben de diyorum ki, hazırlık kampının meyveleri toplanıyo.iyi hücum oyunları seyretmek için takımın oturması gerekiyo.şenol hoca da bunu ligin başında söyledi diyorum.hepsi bu.

DeAgLeMaNyAq
06.10.2012, 02:19

Geç alındı doğrudur ama sonuçta skor 1-0. Hadi gir ne yaparsan yap diyecek hali yok...

artvints
06.10.2012, 02:41
maç sonu açıklamalarına bakınca hocanın takıma çok hakim olduğunu, burdaki eleştirilerin bir çoğunu kabul ettiğini, düzeltmek için çalıştığını görüyoruz.hocanın da dediği gibi ilk yarı boyunca bu problemler sürecek.iyi defansımızla ilk yarı 30 puanın üzerine çıkarsak ikinci yarıyla birlikte ve belki alper muhammed gibi yerli,kaliteli ve ihtiyacımız olan takviyelerle şampiyonluk yarışına ortak oluruz.

Harun
06.10.2012, 07:55
Takım kimliğinin dışında oynatılıyor.
Kendi evinde 6.dadkika öne geçiyorsun ve korumaya çalışıyorsun
Oyuncu değişiklikleri zaten tam bir fiyasko.
Adrian'ı madem oynatmayacaksın gönder gitsin.Anlamadığım nokta Barış'ın Adrian'dan ne farkı olduğudur.Bu adam Barış'tan da mı kalitesiz anlamış değilim.
Tek forvet bizim işimiz değil.Çünkü elimizdeki oyuncular bu oyuna müsait değil.Ama ısrarla, Ya Halil, ya Janko ya da paulo tek forvet oynatılıyor.

Bu da oyucunun taraftar önüne yem gibi atılması demek.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen aldığımız puanlardan ötürü skorboard taraftarlar herşeyden memnun.
Ben duran takım istemiyorum.Takım saldıracak,takım ısıracak.Lig başlayalı 2 ay olmuş "hazır değiliz" lafına tahammül edemiyorum.
Millet 10 tane transfer yapıyor, hepsi ilkonbirde oynuyor,bizden daha derli toplular.
Bizin kaç transferimiz varki takım yeni takım yakıştırılması yapılıyor.
Sayacak o kadar çok şey varki;ama sırf Ş.G. korumak için tüm bu sıkıntılar görmezden gelenler var.Ş.G. Trabzonspor'un üstünde tutulmamalı,aksi halde bu isteksiz ,keyifsiz, bir kazanan bir kaybeden takım olup sıradan takımlardan farkımız kalmayacak.

Jackdaniels
06.10.2012, 08:51
Tam bi fiyaskosun yine Allah yardım ettide maçı kazandık rezil top oynuyoruz sayende.

[KAPLAN]
06.10.2012, 09:52
Biz fb maçında iyi, MİY maçında kötü, bu maçta sıradan oynadık.

Üç maçta birbirinin tıpatıp aynısıydı. Rezalet oynuyoruz. Tempomuz çok düşük. Bir adım ilerleme yok. Sahada çalışılmış hiçbirşey göremiyoruz. Kadro geniş ama futbolcu kazanmak için de bir çabamız yok. Kısaca bu sene zaten bizden birşey olmayacak, madem öyle geç olmadan yeni bir teknik direktörün yolunu açıp bu sene sistemi oturtması için zaman tanınmalı. Zira Şenol Güneş'le 5 yıl çalışsak dahi takımın bir sistemi olmayacak.

Tolga
06.10.2012, 09:55
Yav he he . . .

seyduna_efil
06.10.2012, 10:19
Bulduğumuz pozisyonlar kimseyi aldatmasın..

Pozisyon ve gol dışında rezil oynadık yine..

Son iki sezondur 2004 Yunanistan o gibi iğrenç bir futbol oynuyoruz...

Mollasalihoğlu
06.10.2012, 11:27
;1918751933']Üç maçta birbirinin tıpatıp aynısıydı. Rezalet oynuyoruz. Tempomuz çok düşük. Bir adım ilerleme yok. Sahada çalışılmış hiçbirşey göremiyoruz. Kadro geniş ama futbolcu kazanmak için de bir çabamız yok. Kısaca bu sene zaten bizden birşey olmayacak, madem öyle geç olmadan yeni bir teknik direktörün yolunu açıp bu sene sistemi oturtması için zaman tanınmalı. Zira Şenol Güneş'le 5 yıl çalışsak dahi takımın bir sistemi olmayacak.

Gelir gelmez Türkiye Kupası kazan, sezon sonu Süper Kupa kazan, öbür sene şampiyon ol, Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan kazan, Süper Final denen lanet yüzünden 60'a yakın maç yapıp ligde 3. ol, maç fazlası ile liderin 1 puan gerisindeyiz diye şu an "geç olmadan hocayı gönder"..

Gerçekten tam bir büyük takım vizyonu..

Emirhan Makul
06.10.2012, 11:35

Bir şey iddia ediyorum, Janko oyuna girdikten sonra pozisyon olmayan yerde o adama arkadan kayarak sarı kart görmesi tüm teknik heyete bir tepkiydi, sence ?

Yaşar
06.10.2012, 13:40
Bir şey iddia ediyorum, Janko oyuna girdikten sonra pozisyon olmayan yerde o adama arkadan kayarak sarı kart görmesi tüm teknik heyete bir tepkiydi, sence ?

2 dakika sonrasında kaleciye bir girişi vardı, sarı kartı olduğunu hatırlamayıp kendini durdurmasa kırmızıyı görecekti.
Katılıyorum, oynayamamanın verdiği hırstan kaynaklanan bir karttı.

Harun
06.10.2012, 13:53
Gelir gelmez Türkiye Kupası kazan, sezon sonu Süper Kupa kazan, öbür sene şampiyon ol, Şampiyonlar Ligi'nde 7 puan kazan, Süper Final denen lanet yüzünden 60'a yakın maç yapıp ligde 3. ol, maç fazlası ile liderin 1 puan gerisindeyiz diye şu an "geç olmadan hocayı gönder"..

Hep bardağın dolu tarafını göstermişsin.Neden boş taraflarını yazmıyorsun? Tartalım bakalım hangisi ağır gelecek.
Önce objektif olunmalı.Olaya kişisel baktıntak sonra senin saydıklarının 10 katı Ş.G. eleştirecek yazı yazı yazarım.

Bizim ülkemizde benim yoğurdum ekşi diyen olmaz.Herkes başarılarını göstermek ister.Hatta başarısızlıklarımızı söyleyenlerede tepki veririz.iğneyi kendimize hiç batırmayız,ama çuvaldızı başkalarına batırmak için yarışırız.

Ş.G. olayı bunların net bir örneğidir.Ş.G yi savunanların bir kerede " ya hocam yeter " dediğini görmedim.

Joacivil
06.10.2012, 14:10
Olcan o golü atmasaydı burada herkes istifa diye yazacaktı

berbat futbol oynuyoruz hala aynı hatalar

geçen sene'de böyle oynuyorduk Burak atıyor'du kımse eleştirmiyordu

artvints
06.10.2012, 14:23
iyi futbol için gerekli azami şartların sağlanması lazım, onun için de daha zaman var.kim iyi futbol oynuyo ki ülkede, bu kadar eksiği olan trabzonspor iyi oynasın.tek başına o zemin bile mazeret olabilir kötü futbol için.biraz daha zaman lazım.yapacak bişey yok.yenisi de gelse zaman lazım.ayrıca yenisi de ş.hoca kadar işine sarılmaz söyliyim.bi kaç hafta sonra başlar eksiklerden yakınmaya, haklı olarak tabi.

Mollasalihoğlu
06.10.2012, 14:25
Hep bardağın dolu tarafını göstermişsin.Neden boş taraflarını yazmıyorsun? Tartalım bakalım hangisi ağır gelecek.
Önce objektif olunmalı.Olaya kişisel baktıntak sonra senin saydıklarının 10 katı Ş.G. eleştirecek yazı yazı yazarım.

Bizim ülkemizde benim yoğurdum ekşi diyen olmaz.Herkes başarılarını göstermek ister.Hatta başarısızlıklarımızı söyleyenlerede tepki veririz.iğneyi kendimize hiç batırmayız,ama çuvaldızı başkalarına batırmak için yarışırız.

Ş.G. olayı bunların net bir örneğidir.Ş.G yi savunanların bir kerede " ya hocam yeter " dediğini görmedim.

Bardağın dolu tarafı kupalar.. Boş taraflarını da siz yazıyorsunuz zaten yok o oyuna geç girdi, yok bunun yeri orası mı vs diye.. ;)

Harun
06.10.2012, 14:56
iyi futbol için gerekli azami şartların sağlanması lazım, onun için de daha zaman var.kim iyi futbol oynuyo ki ülkede, bu kadar eksiği olan trabzonspor iyi oynasın.tek başına o zemin bile mazeret olabilir kötü futbol için.biraz daha zaman lazım.yapacak bişey yok.yenisi de gelse zaman lazım.ayrıca yenisi de ş.hoca kadar işine sarılmaz söyliyim.bi kaç hafta sonra başlar eksiklerden yakınmaya, haklı olarak tabi.

Görüşüne saygı duymakla birlikte katılmadığımı belirtmek isterim.Takımın hazır olmama gibi bir lüksü yok.Lig başlayalı 2 ay oldu.biz hazır olmamaktan bahsediyoruz.
Sakat oyuncular formsuz oyuncular vs. bunlar zaten futbolun içinde olup, buna göre önlem alınacağını bilmeyen zaten bu işi yapmamalıdır.
Kaldiki öyle hazır olunmayacak bir transferde yapılmadı takıma.Transferlerin sayıca az olmalarıda cabası.
Herkesin futbola bakış açısı farklıdır.;
Kimi 1-0 olsun bizim olsun der.Sahadaki oyunla işi olmaz.
Kimi sağlam defanslı iyi kontra yapan bir takım ister.
Kimi rakibi baskısı altına alan alan daraltan takım ister.

Bu isteklere göre takım eleştirileceği gibi,tam tersi alkışlanadabilirde.Şuanki durumumuz 1-0 olsun bizim olsun mantığındadır.Ligdeki puan durumuna baktığımızda bu kötü futbola bu puan bana göre çok.Fakat kazanan haklıdırdan yola çıkarak Ş.G. eleştiri yerine alkışlanan konuma getiriyor kendini.
İşte tıkandığımız ve kabul etmek istemediğimiz gerçekler burda yatıyor.Şayet geçen hafta feneride yenseydik ,bu başlıkta değil eleştiri yapmak "off" bile diyemezdik hocaya" çünkü tamamen skor taraftarı modunda olmuş olacaktık."Takım lider hâlâ hoca eleştiriliyor denecekti.

Halbuki eleştiri sadece başarısızlıkta yapılan birşey değildir.Fakat biz bunu kabullenemiyoruz.Türkiye kupasını başaı gösterip eleştirmemeyi tercih ediyoruz.

Ergin Varlibas
06.10.2012, 14:57
Bardağın dolu tarafı kupalar.. Boş taraflarını da siz yazıyorsunuz zaten yok o oyuna geç girdi, yok bunun yeri orası mı vs diye.. ;)

Ne biliym adrian nerde? Efendime soyliyim sag ayakli adamdan sol bek olurmu. olcan'a nasil dayaniyorsun hocam (!)

Mollasalihoğlu
06.10.2012, 15:07
Ne biliym adrian nerde? Efendime soyliyim sag ayakli adamdan sol bek olurmu. olcan'a nasil dayaniyorsun hocam (!)

Henrique nasıl oynamaz? Henrique'ye nasıl sabrediyor? Adrian bidon. Adrian nasıl kadroda olmaz? :D

artvints
06.10.2012, 15:19
Görüşüne saygı duymakla birlikte katılmadığımı belirtmek isterim.Takımın hazır olmama gibi bir lüksü yok.Lig başlayalı 2 ay oldu.biz hazır olmamaktan bahsediyoruz.
Sakat oyuncular formsuz oyuncular vs. bunlar zaten futbolun içinde olup, buna göre önlem alınacağını bilmeyen zaten bu işi yapmamalıdır.
Kaldiki öyle hazır olunmayacak bir transferde yapılmadı takıma.Transferlerin sayıca az olmalarıda cabası.
Herkesin futbola bakış açısı farklıdır.;
Kimi 1-0 olsun bizim olsun der.Sahadaki oyunla işi olmaz.
Kimi sağlam defanslı iyi kontra yapan bir takım ister.
Kimi rakibi baskısı altına alan alan daraltan takım ister.

Bu isteklere göre takım eleştirileceği gibi,tam tersi alkışlanadabilirde.Şuanki durumumuz 1-0 olsun bizim olsun mantığındadır.Ligdeki puan durumuna baktığımızda bu kötü futbola bu puan bana göre çok.Fakat kazanan haklıdırdan yola çıkarak Ş.G. eleştiri yerine alkışlanan konuma getiriyor kendini.
İşte tıkandığımız ve kabul etmek istemediğimiz gerçekler burda yatıyor.Şayet geçen hafta feneride yenseydik ,bu başlıkta değil eleştiri yapmak "off" bile diyemezdik hocaya" çünkü tamamen skor taraftarı modunda olmuş olacaktık."Takım lider hâlâ hoca eleştiriliyor denecekti.

Halbuki eleştiri sadece başarısızlıkta yapılan birşey değildir.Fakat biz bunu kabullenemiyoruz.Türkiye kupasını başaı gösterip eleştirmemeyi tercih ediyoruz.

abi sen çok idealist yaklaşıyosun meselelere, ama türkiye de futbol kökten çürük, dengesiz her şey.en basitinden dünkü hakemi görmedin mi?eleştri tabi olacaktır.hoca da kabulleniyo zaten bunları.ama yok korkak yok beceriksiz, gitsin falan bunlar yakışmıyo taraftara.
ayrıca sizin de bütün yanlışları hocaya mal etme gibi bi durumunuz var.oysaki şartlara bakınca hocan ın bütün işlerini rağmenlerle yaptığını görürsünüz.
kötü oyuna rağmen iyi sayılabilecek bi puanımız var mesela.
orta da yeni kurulan bi takım var.geçen senenin tek işleyen yeri burak ve colman takımda yok.burak ın yanına janko yu almak lazımken burak gidiyo.takımı ayakta tutacak iyi oyunlar oynamasını sağlayacak, iskeleti oluşturan giray ve colman yok.yani biraz da şans gerekir az sakatlık gerekir.
şimdi bunları görmezden gelip, hocanın sorunu bunlar derseniz, söyleyecek bişeyim yok.

Harun
06.10.2012, 17:05
İyi güzel diyorsunuzda gidin futbolcu başlıklarına ve maç günü yapılan yorumlara neler yazılıyor.

Mustafa Yumlu için: Bu adama şans verilmeli,evet istediğimiz gibi değil ama oynatılmalı, kazanılmalı diyorum;
Adam gelmiş bilmem kaç yaşına bu saatten sonra futbol mu öğreteceğiz deniliyor.

Paulo'ya hoca 90 dk üç maç üstüste oynatsın görelim bakalım diyorum.
İlk maç sonrası; oynadıda ne oldu gördük işte ayakta durmaktan aciz deniliyor.

Yahu hocam bir ne alıp veremediğin var mu Adriandan ,Barış Özbek kadar da mı oynayacak kapasitede değil diyorum,
Oynadığı maçtan sonra, tam bir fiyasko kazık bilmem neremize girdi deniliyor.

Bu yukarıda saydıklarımın hangisne Ş.G. istikrar denen şeyi denemişki ben Ş.G. de istikrar diyeyim.

Mustafa Yumlu gelişmez diyen vatandaş 60 yaşındaki Ş.G. den değişim bekler.
Pauloya bir maç sabredemeyen vatandaş Ş.G. sabreder.
Tek forvet oynatılan Janko,Halil,Paulo eleştirilirken onları tek oynatan Ş.G. eleştirlmez.(Üçü de tek forvet oynayacak oyuncu değil)

Herkesin görüşüne saygı duyarım ama futbol bakış açımız çoğumuz ile çok farklı.

Ömer Faruk61
06.10.2012, 17:25
Hocam çift forvet oynasak artık...

Hüseyin Başoğlu
06.10.2012, 18:31
Bulduğumuz pozisyonlar kimseyi aldatmasın..

Pozisyon ve gol dışında rezil oynadık yine..

Son iki sezondur 2004 Yunanistan o gibi iğrenç bir futbol oynuyoruz...

güzel yerden vurmussunuz 2004 avrupa sampiyonasının galibi kim peki ?

trabzonspor taraftarı cok değişken taraftırdır.....bir dediği bir dediğini tutmaz +25 yasindaki taraftarlarının....

gecen sene ve transfer döneminde burda adriana sövmeyen kalmadı bugun adrian nerde diyenler var üsenmesem arastırsam gecmis mesajlarında adriana küfürlü methiyeler dizmistir ama bugun gelip sırf laf olsun die adrian nerde yazmaya cekinmez....

Senol gunes istifa der sonra istedikleri hoca gelir basarılı olur ağlaya ağlaya senol hoca dön der sonra ilk fırsatta yine bıcak saplar...

azcık ya azcık neyin taraftarı oldugunuza karar verin ya...

ben demiyorumki senol gunes elestirilmez ben sadece tutarlı elestirelim istiyorum...dün a diyen bügün döneklik yapıp b demesin istiyorum...

Tolga
06.10.2012, 19:03

Ben dedim abi, sen görmemişsin . . .

Ergin Varlibas
06.10.2012, 19:50
Ben dedim abi, sen görmemişsin . . .

Bende dedim, Serkani her oynattiginda soyluyorum mesela :D

Tolga
06.10.2012, 20:09
Bende dedim, Serkani her oynattiginda soyluyorum mesela :D

Aynen, biz söylüyoruz ama yine de Düz İnsanlar oluyoruz.Halbuki eleştirenlerin her savunması aynı onlar hep aykırı, Cool , üstün bilgili insanlar oluyor . . .

Fatih Öztürk
06.10.2012, 20:11
Hocam biz ne zaman premier Lig kalitesinde oynayacağız:DAllah belanı vermeye hoca gibi hemi:)seni babam gibi seviyorum ama bırak hocam.artık bırakma vaktin geldi geçiyorda.

Tolga
06.10.2012, 20:20
Fatih Abi kafayı sıyırdı :) Mehmet Ali Yılmaz sevgisi üzerinde ters etki mi yaptı abi hayırdır :) Bu kadar açık sözlü göremiyorduk seni . . .

[KAPLAN]
06.10.2012, 20:22

Türkiye kupasını Şenol Güneş'sizde alıyorduk. Şampiyonlar liginde 7 puan almış olmamız gerçekten güzel bir başarı gibi görünse de, rezalet oynuyorduk. İyi oynadık denilen Inter maçında Inter ne goller kaçırmıştı ki Inter'in belki de en kötü zamanlarıydı. Geçen yılki fenerbahçe maçlarındaki futbolumuzu ise hala unutmadım. Oleyler eşliğinde maç kazandı adamlar. Ben Şenol Güneş'i hiçbir zaman beğenmedim ama bu son gelişinde onu desteklemiştim. Sırf Trabzonlu, Trabzonsporlu diye destekledim ama Ziya Doğan döneminde bile bu kadar ezik oynamıyorduk.

Beni üzen şey şampiyon olmamak ya da olamayacak olmak değil, bu karaktersiz oyun. Beraberlik koparmak isteyen her takım bizden rahatlıkla beraberlik alabilir ama artık Trabzonspor maçlarına herkes galibiyet parolasıyla çıkıyor. Ne yazık ki kendisi gibi mülayim bir takım yarattı ki ona tanınan bu müsemma Trabzon'da kimseye tanınmaz. O yüzden de bu takım cesur ve onurlu oynamalı, oynatılmalı. Yok yapamıyorsa da, yapabilecek insanların yolunu açmalı.

Fatih Öztürk
06.10.2012, 20:27
Fatih Abi kafayı sıyırdı :) Mehmet Ali Yılmaz sevgisi üzerinde ters etki mi yaptı abi hayırdır :) Bu kadar açık sözlü göremiyorduk seni . . .

Şenol hoca sevgim yüzünden renkdaşlarla tartıştığım için çok ceza aldım Tolga:)Mehmet Ali Yılmazıda çok severim Sadri Şeneride.benim burdaki tek derdim insanların şahsına hakaret edilmesidir.davamız Trabzonspor ise her zaman birbirimizi sevip saymalıyız.

Fatih Öztürk
06.10.2012, 20:31
https://p.twimg.com/AtLVbiiCIAAYJJa.jpg

Adam vaaar.adam var!

Tolga
06.10.2012, 20:34
Şenol hoca sevgim yüzünden renkdaşlarla tartıştığım için çok ceza aldım Tolga:)Mehmet Ali Yılmazıda çok severim Sadri Şeneride.benim burdaki tek derdim insanların şahsına hakaret edilmesidir.davamız Trabzonspor ise her zaman birbirimizi sevip saymalıyız.

Bunlar olmadığı için bu başlığı savaş götürüyor zaten abi :)

Fatih Öztürk
06.10.2012, 20:38
Bunlar olmadığı için bu başlığı savaş götürüyor zaten abi :)

Aynen öyle kardeşim.

Ergin Varlibas
06.10.2012, 20:51
Aynen, biz söylüyoruz ama yine de Düz İnsanlar oluyoruz.Halbuki eleştirenlerin her savunması aynı onlar hep aykırı, Cool , üstün bilgili insanlar oluyor . . .

He he diceksin, guzel felsefe :)

Ergin Varlibas
06.10.2012, 21:09
Allahim insallah 10 sene bizimle kalirsin Sir Senol Gunes! O besiktasli futbolculara dedigi nedir oyle ya. Sen Turkiyenin Gunesisin!

Yiğit Gayretli
06.10.2012, 23:56
Arkadaşlar, ikili tartışmaya girmeyelim lütfen. Birbirnizin her yazdığına cevap vermek mecburiyetinde değilsiniz. Görmezden gelemiyorsanız ve üslubunca tartışamıyorsanız, birbirinizi engellemenizi tavsiye ederim.

Tartışmaların bu şekilde sürmesi halinde, ceza vermek zorunda kalacağım. Anlayışınız için teşekkürler.

Emrah KabuL
07.10.2012, 00:06
Evet ben 'rahatsızım'.

Son 2 senedir oynadığımız futbol beni fazlasıyla rahatsız ediyor.

Bu durum sizler için huzursuzluk yaratmasa da ben ilerisi için de çok tedirginim.

Keyifsizim..

Sizlerin keyfi ise gayet yerinde..

Bizi saf dışı bırakan rakiplerin almış olduğu galibiyetler,örnek verdiğimiz isimlerin yaşadığı başarısızlık vs. tek ilgi alanınız bunlar.

Acaba ekran başında Trabzonspor'u izlerken de bu kadar neşeli olabiliyor musunuz ? Bunu gerçekten merak ediyorum.

Fatih Öztürk
07.10.2012, 00:17
Evet ben 'rahatsızım'.

Son 2 senedir oynadığımız futbol beni fazlasıyla rahatsız ediyor.

Bu durum sizler için huzursuzluk yaratmasa da ben ilerisi için de çok tedirginim.

Keyifsizim..

Sizlerin keyfi ise gayet yerinde..

Bizi saf dışı bırakan rakiplerin almış olduğu galibiyetler,örnek verdiğimiz isimlerin yaşadığı başarısızlık vs. tek ilgi alanınız bunlar.

Acaba ekran başında Trabzonspor'u izlerken de bu kadar neşeli olabiliyor musunuz ? Bunu gerçekten merak ediyorum.

Bende kötü oyunumuzdan aşırı rahatsızlık duyuyorum.akşam namazı abdestiyle yatsıyı kılmak istiyorum ama kötü oyunumuz yüzünden küfür ediyorum abdestim gidiyor:D

Yaşar
07.10.2012, 00:43
Defansif anlamda önemli mesafe kaydetmişiz.
Önceden çok kolay gol yiyen bir takımken, şimdi en az gol yiyen ve en az pzoisyon veren takımlardan birisi olduk.
Defans futbolunun getirilerini geçn yılki Şampiyonlar Ligi maçlarında almıştık zaten.
Ama bizim ligde işe yaramıyor bu sistem.
O nedenle 7 maçın 3 tanesini berabere bitirdik.
Bizimle berabere kalmak isteyen çoğu takım istediğini alabilir.
Farklı hücum varyasyonlarımız yok.
Sahada sürekli tek forvet oluyor.
Değişikliklerde forvet çıkıp, forvet giriyor.
maç içerisinde uygulayacağımız farklı bir planımız olmuyor.
Öne geçtiğimiz maçları tutmakta sıkıntı yaşamıyoruz çünkü oyunun tutma kısmını çok iyi uyguluyoruz.
Fakat kazanmamız gereken maçlarda, zorlandığımız zamanlarda uygulyacağımız bir ''B planımız'' olmuyor.
Bunlara çözüm bulmak gerekiyor, hücum işini çözdüğümüzde, başarılı savunmamızla ligin favori takımı haline gelebiliriz.

Burak Sahin
07.10.2012, 01:49
Yahu cocuklugumdan beri fanatik Trabzonsporluyum ama bir kere olsun Trabzona gitmek nasip olmadi sadece bir kere sivasda maca gittim onun haricinde ne Trabzonla nede Karadenizle bir alakam yok, Trabzonsporlu olmakdan her zaman gurur duydum ömrüm yettigi kadarda duyacagim, burada elestirilerimin tek amaci gayesi Trabzonsporun basarisidir, ben Trabzonsporu Senol Günes oldugu icin degil, 3 İstanbul takimlarina kafa tutan, sahada rakiplerini dar eden, hircin ama gururlu tertemiz bir takim oldugu icin sevdim. Senol Günes burada benim icin sadece Trabzonspora hizmet etmis ve hala etmekde olan bir memurdur. Anlatmak istedigim tek büyük vardir oda Trabzonspordur...