PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

delikoyun
04.09.2012, 11:39
-----------------------------------------onur----------------------------------------------------
barış özbek(serkan)--------------giray----------bamba-------------emerson(halil)-

volkan------------colman----------zokora(SONER)---------alanzino---------olcan-

----------------------------------------JANKO---------------------------------------------------
GÜÇLÜ TAKIMLARA KARŞI BU KADRO GÜÇSÜZ TAKIMLARA KARŞI OARTA LANDAKİ YARATICILIĞI ARTIRMAK İÇİN ZOKORA YERİNE SONER VE SAPARA DENENBİLİR BİRDE ORTA ALANDA ZOKORA YERİNE İLERDE JANKONUN YANINA ALINACAK BİR OYUNCU SPLİNTER ÖZELLİKLİ BEN HENRİQE VE VİTTEĞE İNAMIYORUM ARTIK VİTTEK ÇO AĞIR HENRİQE SAVRUK BAŞI BOZUK OYNUYOR DÜZELECEK GİBİ DE DEĞİL

fanatikdevri
04.09.2012, 11:50
zorumuz şu.....

hazır kadro aldı almadı onu tartışmıyorum.....

herkes birilerinden oyuncu devralır.....

oyun felsefesi olarak gitgide geri giden bir Şenol Hoca portresi var......

oyunu okuyamıyoruz......

rakibe baskı kuramıyoruz.....

kontraya çıkamıyoruz....

kapanan rakibi açamıyoruz.....

oyuncu değişiklikleri hep standart....

yani sıradan bile denemeyecek bir futbol oynatıyor takıma Şenol Hoca....

Evet kadromuz çok iyi değil ama Videotona 210 dakikada 1 gol bile atamayacak kadar da kötü değil , ya da 2 top çeviremeyen Karabübükü her halükarda yenecek kadar iyi bir kadromuz vardı...

ama Şenol Hoca takımı bırakın oynatmayı sanki yavaşlatmaya hatta durdurmaya çalışan bir hoca görünümünde.....

itirazım bunadır....

Eleştirilerinde genel olarak haklısın, ben de aynı şeylere itiraz ediyorum da şu anki oyun durumunun Şenol Güneş'in genel oyun yapısıyla bir alakası yok ki,
yukarda saydığın maçlarda Hoca olarak Şenol Güneş'in hataları var ama bu kadar para alıp sorumluluk alan futbolcu yok asıl itiraz ona olmalı bence,ne Karabük ne de Videoton oyun olarak bize üstünlük kuramadı ama gel gelelim sanki sezon bitmiş gibi oynayan futbolcular vardı ve sorumluluk hisseden futbolcu yok ortada.

Şenol Güneş'in inadı ve fantazilerine ben de eleştiri getiriyorum,yani onun tecrübesine bence yakışmayan basit hatalar vardı ancak kimse bu iki takımın da bize üstünlük kuırduğunu söyleyemez.

gustavo_colman
04.09.2012, 13:33
sayın hocamızı severim fakat her insan gibi o da yaşlanıyor artık heyecan seviyesi yok denecek kadar az . Yavaş yavaş yönetim tarafında görevlendirilmeli . Belki bu sene olmaz ama seneye 1461 trabzonspor ' un hocası mustafa akçay takımın başına getirilebilir. Tabi bu sadece şahsi düşüncem

Trabzonspor 61
04.09.2012, 15:05
Eski Şenol Güneş'in yerinde yeller esiyor. Toparlan artık Hocam.

Erdem Koltuk
04.09.2012, 15:17
dinlenmek istiyorsanız önce uslubunuzu gözden geçirmenizi tavsiye ederim.....

1-şenol özel isimdir ısrarla küçük harfle yazıyorsunuz 60 yaşındaki adama en azından asgari saygı çerçevesinde Şenol Hoca demeniz gerekir. Şenol Hoca sizin akranınız ya da asker arkadaşınız değil.....

2-kendiniz benim yazdıklarıma alıntıyla cevap verdikten sonra aynı şekilde cevap geldiğinde bunu hazmetmeniz gerekir.... ama yukarıdaki gibi kahve ağzıyla konuşmaya devam ederseniz üstelik hakkında hiç bir bilgi sahibi olmadığınız kişilere anlamıyorsunuz derseniz bundan sadece kendi kişiliğiniz zarar görür....

insanlar size saygı duymaz....

sizi kimse dinlemez.... hatta bu uslubunuzla Şenol Güneşi savunanların bile antipatisini kazanırsınız....

ve burası forum bazı kurallları var. lütfen uslubunuzu gözden geçirin....

Gökhan adamdır. Bence forumda sayılı aklı başında taraftarlardandır.
Yazarak anlaşmak zordur:) Sıkıntı yok yani bence.

Şenol Güneş'i birileri savunacaksa Gökhan gibileri savunsun.

Faik Yılmaz
04.09.2012, 15:45
Gökhan adamdır. Bence forumda sayılı aklı başında taraftarlardandır.
Yazarak anlaşmak zordur:) Sıkıntı yok yani bence.

Şenol Güneş'i birileri savunacaksa Gökhan gibileri savunsun.

Tabi haklı olabilirsiniz.....

Jest yok ,
mimik yok,
bazen yapılan basit şakalar bile yanlış anlaşılıyor.....

forumda her kimle konuşsak eminim çoğu konuda hem fikir oluruz....

o anlamda sıkıntım ve kimseye karşı ön yargım yoktur......

kaldıki insan en sevdikleriyle bile tartışabilir kavga edebilir bazen.....

amacım kimseyi kırmak , yaralamak değildir olamazda zaten.....

yalnız yazarken buna bende dahil olmak üzere biraz uslubumuza dikkat edersek daha iyi olur.... mesela "siz" yerine "sen" demek bile yanlış anlaşılabilir....

benim sözlerim bu anlamda değerlendirilirse sevinirim.....

serdaracıl
04.09.2012, 16:05
Leekens teknik direktörlüğe Belçika Millî Futbol Takımı'nda başladı. Daha sonra gittiği R.E. Mouscron takımında kariyerinin en parlak dönemini yaşadı. Milli takımdaki ilk serüveni çok kısa sürdü, bunun nedeni 1998 FIFA Dünya Kupası finallerinde takımın gösterdiği kötü performans oldu. O da bu nedenden dolayı görevinden istifa etti. Leekens, 1992'de Spor Toto Süper Lig kulüplerinden Trabzonspor'la anlaşsa da, Trabzonspor'da yalnız bir yıl kalabildi.

29 Mayıs 2009'da K.V. Kortrijk takımıyla üç yıllık sözleşme imzaladı.

11 Mayıs 2010 tarihinde ise Belçika Millî Futbol Takımı ile ikinci kez anlaştı ve 2012'ye kadar süecek bir sözleşmeye imza attı.[1]. Sonuç olarak K.V. Kortrijk takımındaki teknik direktörlük görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Leekens hedefini Belçika Millî Futbol Takımı Avrupa Kupası 2012 finallerine katılmak olarak belirledi. Ancak Belçika finallere katılamadı.[2]

George Leekens'in vikipedi'nde bunlar yazıyor. Trabzonspor'da 1 yıl kalabildi ifadesi gereksiz olmuş. Bizde bir hocanın 1 yıldan fazla kalması zaten beklenen birşey değil. Kim bilir adam neler yaşadı.

Tuğrul
04.09.2012, 20:39
Takımı agresif oynat.
İleride pres yaptır.
Rakibe topla oynama şansı bırakma.
Oyunun her bölümünde baskı yaparak rakip futbolculara alan bırakma.
Defansı orta sahaya çıkar. Dönen topları yani ribauntları toplayarak hücuma tazelik getirmemizi ve fazla efor sarfetmemizi sağla.

4-2-3-1 iflas etti. Çünkü bu takım hızlı ve akıcı bir şekilde pas yapamaz inşaallar görmüşsündür.

4-4-2 sistemine dön yoksa bu takım lige erken havlu atacak.

Yaşar
04.09.2012, 21:39
Bu gözler ''fb şike yapmamıştır'' sözünü herkesin gözü önünde söyleyen Mehmet Ali Yılmaz'ı da savunan mesajları gördü ya, kahroldum, mahvoldum.
OOnursal başkanımız, canınız, sevgiliniz, büyük(!) M.Ali Yılmaz'ınız şike sürecinde ne yaptı Trabzonspor için?
Tesislerde hala onun adının olmasından utanıyorum ben.

objek
04.09.2012, 22:24
Hocamiz sonunda bir robot degil demorileze olmus durumda onca emekler sonrasi mili takim oyuncusu olup istanbula kacanlar arkasindan 3 temmuz sureci ile bir turlu gelmeyen adalet tum camianin konsantiresini alt ust etmistir sahi biz taraftarlar olarak isler kotu giderken en son ne zaman hocamizin arkasinda durmustuk? zaman sabir ve destek zamanidir

xeres
04.09.2012, 22:31
Takım bence Burak Yılmaz'ın gitmesiyle bir kamburdan kurtuldu. Burak'ın gitmesiyle bir sistem değişikliğine gidilmesi gerekiyordu. Geçişler sancılı olur her zaman, şu anda da o sancılı dönemi yaşıyoruz bence. Geçen sene son dakikada gelen ŞL ve PlayOff zevzekliği yüzünden sıkışan maç trafiği yüzünden bir sistem oturtamadık. ŞL'de tek amacı gol yememek olan bir taktikle oynadık-ki çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum, giden oyuncular ve son dakika olduğundan hazırlıksız girilen ŞL için-ama bu taktik ligde işimize yarayacak bir taktik değildi. Dediğim gibi kadro dağıldı ve yeni oyunculardan bir kadro kuruldu, yeni oyunculara göre bir strateji oluşturmak da şartlar yüzünden ertelendi.
Bu yeni oluşacak takımda Şenol Hocamıza güvenmemiz gerekiyor. Sonuçta takımı aldığı zamandaki halini hala dün gibi hatırlıyorum. Zamanla takımı oturttu ve şampiyon yaptı. İlk zamanlar çevremde herkes Selçuk ve Colman ikilisine takmıştı, defansif orta saha yok bu takım çok gol yer, hatta kevgire döner diye. Ama sonuç muazzam olmuştu. Unutmayalım ki o zaman oynadığımız sistem, bir önceki sezon iddiasız geçen bir devrede oluşturulmaya başlandı ve sonuçları bir sonraki sezon alındı. Sadece biraz sabır.

cakalkerem
04.09.2012, 22:43
kaç senedir sabır ediyoruz

Fatih Öztürk
04.09.2012, 22:57
Bu gözler ''fb şike yapmamıştır'' sözünü herkesin gözü önünde söyleyen Mehmet Ali Yılmaz'ı da savunan mesajları gördü ya, kahroldum, mahvoldum.
OOnursal başkanımız, canınız, sevgiliniz, büyük(!) M.Ali Yılmaz'ınız şike sürecinde ne yaptı Trabzonspor için?
Tesislerde hala onun adının olmasından utanıyorum ben.

FB şike yapmamıştır diye bir söz yada imasını kaynağıyla beraber buraya ekle,şayet doğruysa beş yıllık üyeliğime çizik isteyeceğim Yaşar kardeş.

Yaşar
04.09.2012, 23:06
2005 yılında Fenerbahçe Alt Yapı Derneği Dergisi'nin Mehmet Ali Yılmaz ile yaptığı röportajı hatırlayalım. Röportajda geçen en kırıcı unsur Trabzonspor Onursal Başkanı'nın "Hiç saklamadım Fenerbahçeliyim" ifadesini kullanarak sarı lacivertli forma ile poz vermesi olmuştur. Fenerbahçe'ye başkan olma isteğini ve bu isteğin geçmişte gerçekleşmek üzere olduğunu,son anda bozulduğunu da söyleyen Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor taraftarını rencide etmiştir.

Yaşar
04.09.2012, 23:07
2012'de Mehmet Ali Yılmaz Radyospor'a yaptığı konuşmada, "Aziz Yıldırım bir iddia üzerine hala içeride" demiştir. Bunun gibi nice örneklerle Trabzonspor'un haklı davasını örselemiştir. Yine aynı minvalde Trabzonspor yöneticilerinin Fenerbahçe aleyhine yaptığı konuşmaların ardından bir televizyon programında, "Ben onların kulaklarını çekerim" demesi de bardağı taşıran son damla oldu

Yaşar
04.09.2012, 23:11
FB şike yapmamıştır diye bir söz yada imasını kaynağıyla beraber buraya ekle,şayet doğruysa beş yıllık üyeliğime çizik isteyeceğim Yaşar kardeş.

Amacım sizin üyeliğinize çizik attırmanız değil, bazı şeylerden haberdar olmayabilirsiniz.
Mehmet Ali Yılmaz şike süreci boyunca gerek kendi medyasında, gerekse ulusal medyada takındığı tavır Fb lehineydi.

Fatih Öztürk
04.09.2012, 23:28
2005 yılında Fenerbahçe Alt Yapı Derneği Dergisi'nin Mehmet Ali Yılmaz ile yaptığı röportajı hatırlayalım. Röportajda geçen en kırıcı unsur Trabzonspor Onursal Başkanı'nın "Hiç saklamadım Fenerbahçeliyim" ifadesini kullanarak sarı lacivertli forma ile poz vermesi olmuştur. Fenerbahçe'ye başkan olma isteğini ve bu isteğin geçmişte gerçekleşmek üzere olduğunu,son anda bozulduğunu da söyleyen Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor taraftarını rencide etmiştir.

O haberi yapanı Mehmet Ali Yılmaz dava etmiştir.buyur link veriyorum.bak bakalım fener formasına benziyormu üzerinde tuttuğu.

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=316119

2012'de Mehmet Ali Yılmaz Radyospor'a yaptığı konuşmada, "Aziz Yıldırım bir iddia üzerine hala içeride" demiştir. Bunun gibi nice örneklerle Trabzonspor'un haklı davasını örselemiştir. Yine aynı minvalde Trabzonspor yöneticilerinin Fenerbahçe aleyhine yaptığı konuşmaların ardından bir televizyon programında, "Ben onların kulaklarını çekerim" demesi de bardağı taşıran son damla oldu

Al bunuda diyen Mehmet Ali Bey

http://spor.bugun.com.tr/mehmet-ali-yilmaz-dan-sok-iddia-177675-haberi.aspx

Amacım sizin üyeliğinize çizik attırmanız değil, bazı şeylerden haberdar olmayabilirsiniz.
Mehmet Ali Yılmaz şike süreci boyunca gerek kendi medyasında, gerekse ulusal medyada takındığı tavır Fb lehineydi.

Mevcut başkanın kendini savunmasını bilmiyorki başkalarından destek beklesin.kıçı kırık adamlardan kupa sözü alıp tff'yi 1 senedir dava etmeyen mevcut başkanın lobi yapmasını ne zaman öğrenirse o zaman destek görür.

Yaşar
04.09.2012, 23:31
''Aziz Yıldrım iddia üzerine içeridedir'' sözünü kendi kulaklarımla duydum Fatih Bey.
Bunu diyen adam ''Büyük Trabzonsporlu'' da, herkese karşı direnen Sadri Şener '' hain'' mi oldu şimdi?

tanjugunduz
04.09.2012, 23:34
avrupadan elenmenin nedeni şenol güneşin yanlış tercihleridir.antep yenilgisi yine güneşin yanlış tercihleridir.şenol hoca hala alanzinho nun bu takımın en yaratıcı oyuncusu olduğunu farkj edememiştir.rakip kaleye alanzinho hariç gidebilen oyuncu yoktur.kanatlarda olcanın sakatlığı volkanın serkanla uyumsuzluğu şenol hocanın soner zokora ısrarı trabzonu pozisyon kısırlığına sokmaktadır.soner i yeni selçuk yapma isteği trabzona pahalıya patlıyacaktır.soner özellikle derbi maçlarda sırıtıan oyuncu olacaktır.zokora zaten oyunun yalnız defansif yönünü iyi oynayan oyuncudur.soner güçsüz ve ileriye oynamaya ürken daha çok geriye yana oynamayı tercih eden oyuncudur.sapara aynı şekildedir.volkan arkasında oynayan serkandan yardım alamamktadır serkan rakip ceza sahsına çalımla girbilecek yada volkanın önü kesildiğinde volkanla verkaç yapacak yada volkandan aldığı topu düzgün ortalıyacak iyi şut çıkaracak partner değildir.dolayısıyla olcanın sakatlığı topu sağ kanattan volkan üzerinden rakip sahaya taşıma işi volkan a kalmaktadır.halbuki volkanın arkasında barış özbek denense solda inşallah emerson olcana yardımcı olur ileri çıkar iyi orta sut verkaçlarla olcanla inşallah iyi şeyler yapar yapamazsa eyvah birde siz alanzinho yu kesertseniz bana lütfen anlatın nasıl pozisyon bulur bu takım tek başına volkan ve olcan kanatlardan rakibi çökertemez mutlaka arkalarında partner iyi olmalı ortadaki delici soner sapara değil alanzinho olmalı alanzinho bu takımın en yaratıcı ve korkmadan ileriye oynayan tek oyuncusu tek sıkıntısı var kolay top kaptırması sebebi ise kanatların yetersizliği sebebiyle her ayağına top geldiğinde karşısındaki rakibin sayıca fazlalığına bakmadan çalıma kalkması halbuki kanatlardan iyi bindirme yapsa trabzon o zaman alanzinhoda topu her ayağına geldiğinde çalıma değil kanatlara yayarak rakibi açmaya yönelecektir.dikkatle izleyin alanzinho topu kaptırdığı maçlarda önünde kalakbalık oyuncu kitlesi var önce sağa sola pas veriyor maçın başı bakıyorki topla ileriye gidebilen oyuncu yok oda artık kendisi çalımla gitmeyi deniyor rakip antrenör bunu görüyor alanzinhoyu ikili sıkıştırmaya alıyor oda çokça top kaptırıyor tek çözüm kanatlar önlü arkalı yaratıcı olucak olcan ve volkanın arkası iyi olursa top sadece orta göbekten değil kanatlardan da gelirsese rakip çözülür pozisyon buluruz yoksa işimiz zor

yazdıklarına imza atarım bravo.. yalnız su volkandan topcu olmaz olsaydı ertugrul göndermezdi bak ertugrul onun boslugunu nelerle doldur du ama diyeceksin ki kadroda baska sag kanat yok onada diyecek birseyim yok

Fatih Öztürk
04.09.2012, 23:37
''Aziz Yıldrım iddia üzerine içeridedir'' sözünü kendi kulaklarımla duydum Fatih Bey.
Bunu diyen adam ''Büyük Trabzonsporlu'' da, herkese karşı direnen Sadri Şener '' hain'' mi oldu şimdi?

Koskoca devlette bakanlık yapmış adam ne diyecekti Yaşar efendi.
İddia üzerine değilde hırsızlık yaptığı içinmi içeriye girdi diyecekti.
Savcının Azizi içeriye alması ''iddia'' üzerine değilde nedir.adı üzerinde savcılık İDDİA makamıdır!bu memlekette savcıların kesin hüküm giydirdiğine dair yeni bir meslekmi edindilerde haberimiz yok!
bu tür haberleri insanların önüne pişirip pişirip koyanların niyetleri bellidir.burası Trabzon,bu takımda Trabzonspordur.küçük olsun bizim olsun yeterki!
Aman ha dışardan destek gelmiyor imajı verelimde kaymağımıza ortak çıkmasın hesabı!
Yıllardır olan şeyler.amaaan.boşver!

Yaşar
04.09.2012, 23:46
Koskoca devlette bakanlık yapmış adam ne diyecekti Yaşar efendi.
İddia üzerine değilde hırsızlık yaptığı içinmi içeriye girdi diyecekti.
Savcının Azizi içeriye alması ''iddia'' üzerine değilde nedir.adı üzerinde savcılık İDDİA makamıdır!bu memlekette savcıların kesin hüküm giydirdiğine dair yeni bir meslekmi edindilerde haberimiz yok!
bu tür haberleri insanların önüne pişirip pişirip koyanların niyetleri bellidir.burası Trabzon,bu takımda Trabzonspordur.küçük olsun bizim olsun yeterki!
Aman ha dışardan destek gelmiyor imajı verelimde kaymağımıza ortak çıkmasın hesabı!
Yıllardır olan şeyler.amaaan.boşver!

Trabzonspor Onursal Başkanı, Trabzonspor'un hakkının yendiği yerde, hakkını yiyen kişi hakkında ''iddialara göre şöyle olmuştur '' der ise, Aziz Yıldırım'ı mağdur gösterirse, ne yapayım ben öyle Onursal Başkanı Fatih Bey...
Eski Spor bakanı sıfatıyla değil, Trabzonspor Onursal Başkanı sıfatıyla düşünmek gerekiyor.
Kendisinin Trabzonsporluluğunu söylerken ''Trabzonspor Onursal Başkanı'' , ''Aziz yıldırım iddia üzerine içeridedir'' derken '' Eski Spor Bakanı'' olmamalı sıfatı.

kudu_61
04.09.2012, 23:47
eğer bu takımda adrian ve henriq ya dur dediysen ve yerlerine jebrin ile sercanı gönderdiysen daha sana bişey demiyorum hocam emre nerelerde
tolga
çelu-giray-bamba-emerson
zokora-sapara
soner-colman-olcan
janko

daha oynama bu takımda hocam

Yaşar
04.09.2012, 23:50
BMN'nin Şenol Güneş'e pozitif ayrımcılık yaptığı bence doğru olmasa da, bu itham değil, çerçeveletip asılması gereken bir iltifattır :)

Yanlış anlamayın ama ben de Şenol Güneş'e BMN'nin pozitif ayrımcılık yaptığını düşünenlerdenim.

Fatih Öztürk
04.09.2012, 23:51
Trabzonspor Onursal Başkanı, Trabzonspor'un hakkının yendiği yerde, hakkını yiyen kişi hakkında ''iddialara göre şöyle olmuştur '' der ise, Aziz Yıldırım'ı mağdur gösterirse, ne yapayım ben öyle Onursal Başkanı Fatih Bey...
Eski Spor bakanı sıfatıyla değil, Trabzonspor Onursal Başkanı sıfatıyla düşünmek gerekiyor.
Kendisinin Trabzonsporluluğunu söylerken ''Trabzonspor Onursal Başkanı'' , ''Aziz yıldırım iddia üzerine içeridedir'' derken '' Eski Spor Bakanı'' olmamalı sıfatı.

Ya kardeşim ne mağdur göstermesi ya.verdiğim linklerden birini okumamışsın belli.ne diyor Mehmet Ali Yılmaz.''bizi şampiyonlar ligine gönderdiyseniz kupamızıda vereceksiniz''. bir dakika zaman ayırıp okurmusun?
başlığıda amacından çıkardık.son mesajımız olsun.

http://spor.bugun.com.tr/mehmet-ali-yilmaz-dan-sok-iddia-177675-haberi.aspx

Adem Erdoğan
04.09.2012, 23:55
Yanlış anlamayın ama ben de Şenol Güneş'e BMN'nin pozitif ayrımcılık yaptığını düşünenlerdenim.

Kavramın adı artık her neyse olması gereken yapılıyor sadece.

Tunga
05.09.2012, 00:29

Şimdi durum bu ise...

İstediğin başlıkta eleştiri getirebiliyorsun. Forumda bu konuda görüş beyan edilebilecek 5 farklı başlık açık ve aktif. Pek çok insan hakaret etmediği müddetçe seninle paralel düşüncelerini de söylüyor, yazıyor.

Sakın aslında istediğiniz "Şenol Güneş'e pozitif ayrımcılık yapılmaması" değil de "Şenol Güneş'e negatif ayrımcılık yapılması" talebi olmasın? Gördüğün gibi nereden bakarsan oradan yorumlayabiliyorsun.

Yaşar
05.09.2012, 00:33
Şimdi durum bu ise...

İstediğin başlıkta eleştiri getirebiliyorsun. Forumda bu konuda görüş beyan edilebilecek 5 farklı başlık açık ve aktif. Pek çok insan hakaret etmediği müddetçe seninle paralel düşüncelerini de söylüyor, yazıyor.

Sakın aslında istediğiniz "Şenol Güneş'e pozitif ayrımcılık yapılmaması" değil de "Şenol Güneş'e negatif ayrımcılık yapılması" talebi olmasın? Gördüğün gibi nereden bakarsan oradan yorumlayabiliyorsun.

Tunga Abi;
Benim Şenol Güneş'i ne zaman ve nasıl eleştirmeye başladığımı veya niçin eleştirmeye başladığımı bilmediğinizi düşünüyorum.
Forumdaki ''Şenol Güneş düşmanlarından'' birisi ben değilim ve asla olamam.

Tatar Kemal
05.09.2012, 00:35
antep maçında janko'yu oyuna sokması Şenol hoca'nın ruh halini gözler önüne serdi. sanırım psikolojik olarak bitmiş durumda. normal bir durumda Şenol Güneş, Janko'yu en az 5 hafta sonra oyuna alırdı. kendisinin Trabzonspor'un alex ferguson'u olmasını çok isterdim ama sanırım artık kenara çekilmesinin zamanı geldi. çünkü takıma zarar vermeye başladı.

Tunga
05.09.2012, 00:39
Tunga Abi;
Benim Şenol Güneş'i ne zaman ve nasıl eleştirmeye başladığımı veya niçin eleştirmeye başladığımı bilmediğinizi düşünüyorum.
Forumdaki ''Şenol Güneş düşmanlarından'' birisi ben değilim ve asla olamam.

Estağfirullah, ben seni hiç bir şeyle itham etmedim; aman yanlış anlama olmasın. Ama diyorum ki insanlar kendi görüşlerine paralel yorumlamaya başlıyor olanları. Öyle olunca, aslında objektif yapılan bazı faaliyetler de subjetif görünebiliyor demek istiyorum.

Fatih Öztürk
05.09.2012, 00:39
Sivas maçına Janko ve Emersonla başlayacağına eminim.Girayda iyileştiyse sorun yok.bakalım Colmana formayı geri verecekmi?

kudu_61
05.09.2012, 01:18
colmanı daha fazla kaybetme hocam emre ye şans ver daha ne diyeyim sana sapara konusunda verdiğin kararı takdir edi,yorum ama bilmen gereken kesilmeyecek bankolar var bu takımda gör artık ben volkanın yerine sonere şans vermenden yanayım
şu orta sahanın ortasını her maç
zokora-sapara önlerinde colman görmek istemek suç mu
colman ilk senesinde 10 numara oynadı ve gol atıyordu ön liberoda golü unuttu adam adrian kesilecekse bu takımın 10 numarası colmandır

mehmet83
05.09.2012, 03:34
Senol hocayi cok sevmeme ragmen ben de birakmasi gerektigini dusunuyorum. Belliki cok yipranmis ve cok yorgun. Yapilan haksizliklar bizi bile bu kadar sarstiysa hoca, baskan ne durumda Allah bilir. 3

Gurpas
05.09.2012, 08:37
Şenol Güneş sen asla bir Alex Ferguson, Arsen Wenger olamassın çünkü haddinden fazla duygusalsın ve işine konsantre olman gerekirken başka şeylere fazlaca bulaşıyorsun sen sadece futbola odaklı olmalısın.

bordo(61)mavi
05.09.2012, 12:03
Teknik Direktörü Şenol Güneş yarın (perşembe) saat 13.00’de Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyecek.

Gene var bir sıkıntı... Hoca alıştı basın toplantılarına...

Onur Akyüz
05.09.2012, 12:18
Bence istifa edecek.

Tatar Kemal
05.09.2012, 12:19
sivas ve fb maçları son iki maçı olabilir diye düşünüyorum. görünen köy kılavuz istemiyor maalesef. sivas ve fb maçlarından alınacak sonuçlar hemen hemen belli gibi. Şenol hoca iyidir hoştur ama artık takıma katıkısı yok. takımın başına çok kaliteli yabancı bir isim getirilmeli. yerli hocaların hiçbirinde iş yok.

Kereşenli
05.09.2012, 13:35
Bence istifa edecek.

İnşallah.

Ali İhsan
05.09.2012, 13:41
Hocanın gidişine takmış olanlara soruyorum, gidince ne olacak, yerine kimi düşünüyorsunuz?

Kereşenli
05.09.2012, 14:19
Mourinho'yu.

Ilelioglu
05.09.2012, 14:22
Istifa ederse bu sene ilk 10'da bile olamayiz.

..

SAFA
05.09.2012, 14:26
Hoca şike sürecinden beri kafa olarak sahada değil . Sportif direktörlük veya klübün başka departmanlarında görev almalı ancak teknik direktörlük için heyecanı kalmamış .

Ergin Varlibas
05.09.2012, 15:07
Anlaamaaaazzz bizim taraftar anlamaaazzzz. Gidince sampiyon olucaz saniyorlar. Eger birakicaksa sene sonunda birakmalidir.

Ömer Öztürk
05.09.2012, 15:55
ne bırakması arkadasya eskıdendı o 3. haftada takım bırakmalar. toplasın kafasını mıllı takım arasında

Ali İhsan
05.09.2012, 16:05
Sesleri kesilinceye kadar soracağım, tekrar tekrar.

Arkadaşlar Şenol hocayı yolladık diyelim, çözümünüz nedir? Yoksa hocanın gitmesi ile beraber Videoton'a bile pozisyona giremeyen oyuncular, nerede nasıl sakatlandığı belli olmayan ve haftalarda ortalarda olmayan oyuncular, takımın en değer verilen oyuncularından biriyken yok yere kriz çıkarıp takımı yalnız bırakan oyuncular birden kendi başlarına şov mu yapacaklar?

Şenol hoca da yapamıyorsa bu takımla bence kimse yapamaz, bu çaresizlik falan değil bizim tekerrür eden gerçeğimiz. Sizce birileri yapabilirse kim yapabilir, nasıl yapabilir? Burası FM değil, gerçek Trabzonspor bir kurtlar sofrası, cadı kazanı, ona göre çözümler bekliyorum.

Tyler Durden
05.09.2012, 16:27
Şenol hoca da yapamıyorsa bu takımla bence kimse yapamaz

boylesine sabit fikirli bir adami hangi cevap tatmin edecek ki..onun
icin bosa soruyorsun..cemisgezekspor oldugumuz icin sende haklisin..
cok merak ediyorum,
allah gecinden versin ama senol gunes ebediyete ugurlaninca kulubu kapatmayimi dusunuyorsunuz:)

Alican Altunbaş
05.09.2012, 16:37
İstifa edecekse bile bu şu an olmamalı sezon sonu bırakmalı.Hem Trabzonspor hemde yeni gelecek hoca için en hayırlısı olur ama İnşallah böyle bir şey olmaz...

canna52
05.09.2012, 17:35
İstifa edecekse bile bu şu an olmamalı sezon sonu bırakmalı.Hem Trabzonspor hemde yeni gelecek hoca için en hayırlısı olur ama İnşallah böyle bir şey olmaz...

bence şimdi tam zamanı.. daha yerine giray bulak gelecek sonra onu da göndereceğiz falan... önümüzdeki seneye kadar bunları halletmemiz lazım.

Muhammet Ali Senocak
05.09.2012, 18:18
Kendini toplamali acilen ki takimi toparlasin. Kendisine guveniyorum ancak inat etmesin bazi konularda

atakan61
05.09.2012, 18:45
Kendini toplamali acilen ki takimi toparlasin. Kendisine guveniyorum ancak inat etmesin bazi konularda

Katılıyorum.Sadece Bamba yarıyor :D.2011-12 döneminde Burak iyiydi :alkış:

Mehmet Fatih Silik
05.09.2012, 19:34
$enol Hoca'nin gitmesini istemem...ama kafasi rahat degilse isteksiz olarak takimin ba$indaysa ve artik bir$eyler veremeyecegini dü$ünüyor ve biliyorsa birakmasi daha iyi olur tabiki...
Onun yerine Mustafa hocanin gelmesini isterim...hem tanidik hemde bizden biri (: Tolunay $ota Ünal bunlar bize göre degil...

İskender YILMAZ
05.09.2012, 19:51
İki yıldır takımda hangi hücum varyasyonları üzerinde durduğunu fazlasıyla merak ediyorum. Maç sonu röportajlarında dikkatimi çeken genel replikler 'topa daha çok sahip olmak, oyun kurmada sıkıntı yaşamamak, üretken olmak ve daha çok pozisyona girmek' üstüne kurulu. Peki takımın hücumda daha etkin, baskılı, sürekli yoklayan, sürekli pozisyona giren bir ekip olması uğruna ne gibi çalışmalar yapıyor ? Ben inanılmaz merak ediyorum. İki senedir organize, çalışılmış bir pozisyon görmedik bence, tamamen doğaçmala oynuyoruz hücumda.

Cyzio
05.09.2012, 20:20
O zaman birazda sadistlik varmış ruhunda.... kendine eziyet çektirmeyi seviyormuş...... :cool:

Burada küçük bir hata var, müsaadenizle düzelteyim: Kendine eziyet çektirmeyi sevenlere mazohist (ya da mazoşist), başkasına eziyet çektirmeyi sevenlere de sadist denir.

Konuyu bir fıkra ile noktalayayım:

Bir sadistle mazohist yolda karşılaşmış. Mazohist sadiste yalvarmış:

-"Ahhh... Ne olur bana işkence yap."

Sadist, sadistçe kahkahalar eşliğinde cevabını vermiş:

-"Yapmayacağım işteeee..."

.

Harun-61
06.09.2012, 00:05
Giray-Mustafa

2012-2013 sezonu hedefimiz belli oldu.

Biz yırtınalım burada.

Teşekkürler Yönetim ve Şenol Hoca...

!!!

Remzi
06.09.2012, 00:17
Burada küçük bir hata var, müsaadenizle düzelteyim: Kendine eziyet çektirmeyi sevenlere mazohist (ya da mazoşist), başkasına eziyet çektirmeyi sevenlere de sadist denir.

.
Güzel fıkraymış abi :)

28TS61
06.09.2012, 01:08
sike sürci sonuclanana kadar kesinlikle baskan ve senol günes kalmalidirlar.

erenslash
06.09.2012, 01:11
şenol hoca niye gidiyor ki? as başkan gitsin ya nevzatın gitmesi lazım!

erenslash
06.09.2012, 01:15
Hoca şike sürecinden beri kafa olarak sahada değil . Sportif direktörlük veya klübün başka departmanlarında görev almalı ancak teknik direktörlük için heyecanı kalmamış .

asıl hocanın kafa kadronun dağılmasına gitti ve yönetimin genel olarak hocayı takmaması ve hocadan habersiz bir sürü transferin yapılması hocayı bezdirdi ve hocanın kafa dağıldı + moral bozukluğu cabası. beni üzen hocaya yüklenilmesi hedefi de şaşırdı taraftarlarımız.hoca yönetime laf geçiremiyor taraftar bunu farkında ve asıl düşündürücü olan hocanın laf geçirememesiyle birlikte yönetimin hala orda oturucak olabilme ihtimalidir.şimdi hoca istifa ederse taraftar yönetime saydırıcak bu durumda trabzonda moraller bozulcak gibime geliyor.biz taraftar olarak budda sağ duyulu davranmalıyız yani asıl as başkan gitmelidir.gerçi transfer sezonu bitti devre arası oyuncu alsan ne olur? neye yarar?

Ali İhsan
06.09.2012, 08:21
boylesine sabit fikirli bir adami hangi cevap tatmin edecek ki..onun
icin bosa soruyorsun..cemisgezekspor oldugumuz icin sende haklisin..
cok merak ediyorum,
allah gecinden versin ama senol gunes ebediyete ugurlaninca kulubu kapatmayimi dusunuyorsunuz:)

Sabit fikir mi şakdfaşfdaasdsa

Bana Şenol Güneş harici Trabzonspor'da başarılı olabilmiş hoca gösterebilir misin son yirmi yılda. Ben son yirmi yıldır dört beş kere tekrar eden bir süreci yine yaşamamızdan dolayı böyle bir çıkarımı yapabilirim ama sen Şenol Güneş'in gidişiyle nasıl coşacağımızı açıklayamazsın.

Trabzon'un bir gerçeği var ve bazıları bunu kabullenemiyorlar. Trabzon'da başarılı olmak kolay değil, kendin başarılı olsan senin başarını çekemeyip seni başarısız yapan bir yapı var. Şenol hoca dünyanın en iyi hocası olduğu için değil Trabzon'da başarısına en çok izin verilen hoca olduğu için diğerlerine göre daha başarılı oluyor benim fikrimce. Ki ona bile ne kadar izin verildiği ortada resmen adamın eline iki sene öncesine göre yüzde elli zayıflamış kadro verilmiş, iki sene önce alnının akıyla kazandığı şampiyonluk hiçe sayılmış ona rağmen gene şampiyonluklar bekleniyor, en ufak sendelemesinde kroşeler sağdan soldan geliyor.

Ben sabit fikirli değilim, Trabzon gerçeğinin farkındayım. Ayrıca konu benim sabit fikirli falan olmam değil, bana saldırmak yerine çok bilen taraftarımız Şenol Güneş sonrası için çözüm önerisi sunsunlar.

Hala soruyorum tek başına Şenol Güneş'in gidişinin çözüm olduğuna beni ikna edebilecek bir erkek var mı? Şenol Güneş gidince herşey güllük gülistanlık mı olacak? Takım birden coşacak mı? Çözüm önerisinde ciddi olan, kafa patlatmış olanlara saygım olacaktır, geri kalanının lafları benim için boş teneke gürültüsüdür.

Bence buna cevap veremeyip hala her yorumuna bozuk plak gibi Şenol Güneş yazan insanlar benim gözümde sabit fikirliden daha da ötedir de neyse yazmayayım buraya.

Faik Yılmaz
06.09.2012, 08:27

.

güzel fıkraymış abi...... :alkış:

iki terimi her zaman karıştırırım zaten....... :)

hamdi_61
06.09.2012, 12:48
Sivas maçı kaybedilirse hoca istifa eder. (kişisel görüşüm)

Zaten daha şimdiden başlamış enerjimi kaybettim söylemleri...

Ergin Varlibas
06.09.2012, 14:52
BİZİM ASIL SORUMUZ YABANCI SORUNU
"Bizim asıl yabancı sorumuz var. Asıl bunu aşmamız gerek. Biz ister istemez bunun dönüşümünü yapacağız. Alt yapı ile ilgili oyuncu üretemiyoruz diyoruz çıkanlarda çok zor. Şimdi Alt yapı verdiğimiz 1461 takımının çıkmasını istiyoruz. Şimdi 1461 ile bizi yarıştırıyorlar. Biz zaten oyuncu verdik verdiğimiz oyuncu ile bizi yarıştırıyorlar. Yapma Allah aşkına.
Yani Emre'yi bana karşı niye kullanıyorsun. Yasin'i oynattım Volkan'ı oynattım. Şimdi diyorlarki Emre'yi niye kadroya almıyorsunuz. O zaman Yasin'i almayacağım Volkan'ı almayacağım. Şimdi Zeki geldi niye oynatmıyorsunuz. Buraya alırken var bir özelliği de aldık dimi. Aşağı verirken de öyle verdik."

"Hangi gence şans vermedim de kayboldu. Zeki'yi almıyorum kaleci diyorum. Ben oyuncu olarak alttan alacağım oyuncu hiç bu takımda düşünmediğim oyuncu... Bizde Barış Memiş diye bir futbolcu vardı. Çok iyi bir çıkış yaptı. A takımına alınınca monotonlaştı. Bir süre sonra A takımdaki oyuncular gibi oldu. Barış çok yenetekli bir oyuncu. Sonra başına bir iş geldi.. "

"'Soner, kaç doğumlu aynı doğumlu. O oynuyor. O da genç. Ben 17 yaşında aldığım çocuk olimpik milli A milil oynadı. Emre kaç yaşında. Soner daha genç. Burda Emre, Soner melesi değil. Trabzonspor yarışacaksa en iyisini kullanacaksın. Diyorlar ki Adrian'ı niye almadın. O zaman Soner'i almayacağım."

O konusanlar sunu cikip bir anlatsin ya ben cidden merak ediyorum... Nedir alip veremediginiz

Alican Altunbaş
06.09.2012, 15:28
Hocanın söylediklerini masal diye adlandırmak cidden büyüka ayıp..
Adam bizim genel sorunumuzu üstüne basabasa anlatıyor..Biz anlamıyoruz.Uygun davranmıyoruz.Sonrada Ben anlamam bana 3 puan getir diyoruz Pes... Hoca gitsin kalsın ne önemi var zihniyetimiz değişmiyor bizim..

Burak Sahin
06.09.2012, 21:08
BİZİM ASIL SORUMUZ YABANCI SORUNU
"Bizim asıl yabancı sorumuz var. Asıl bunu aşmamız gerek. Biz ister istemez bunun dönüşümünü yapacağız. Alt yapı ile ilgili oyuncu üretemiyoruz diyoruz çıkanlarda çok zor. Şimdi Alt yapı verdiğimiz 1461 takımının çıkmasını istiyoruz. Şimdi 1461 ile bizi yarıştırıyorlar. Biz zaten oyuncu verdik verdiğimiz oyuncu ile bizi yarıştırıyorlar. Yapma Allah aşkına.
Yani Emre'yi bana karşı niye kullanıyorsun. Yasin'i oynattım Volkan'ı oynattım. Şimdi diyorlarki Emre'yi niye kadroya almıyorsunuz. O zaman Yasin'i almayacağım Volkan'ı almayacağım. Şimdi Zeki geldi niye oynatmıyorsunuz. Buraya alırken var bir özelliği de aldık dimi. Aşağı verirken de öyle verdik."

"Hangi gence şans vermedim de kayboldu. Zeki'yi almıyorum kaleci diyorum. Ben oyuncu olarak alttan alacağım oyuncu hiç bu takımda düşünmediğim oyuncu... Bizde Barış Memiş diye bir futbolcu vardı. Çok iyi bir çıkış yaptı. A takımına alınınca monotonlaştı. Bir süre sonra A takımdaki oyuncular gibi oldu. Barış çok yenetekli bir oyuncu. Sonra başına bir iş geldi.. "

"'Soner, kaç doğumlu aynı doğumlu. O oynuyor. O da genç. Ben 17 yaşında aldığım çocuk olimpik milli A milil oynadı. Emre kaç yaşında. Soner daha genç. Burda Emre, Soner melesi değil. Trabzonspor yarışacaksa en iyisini kullanacaksın. Diyorlar ki Adrian'ı niye almadın. O zaman Soner'i almayacağım."

O konusanlar sunu cikip bir anlatsin ya ben cidden merak ediyorum... Nedir alip veremediginiz

Hocanin en cok elestirilen yönüdür bu genc oyunculara karsi yaptigi adaletsiz uygulamalar, gecen sene sercana, jebrine, erene bir dakika bile sans vermedi, bu sene görüzyoruzki sercan ve jebrin gecen seneki takimdada bu seneki takimdada ilk 18 rahat girebilecek kapasitede oyuncularmis.

Emre konusunda hoca biraz laf canbazligi yapmis, 4 resmi macda toplam 3 gol atmis ve cok zor pozisyona giren bir takimda emreyi hic bir sekilde kadroda düsünmüyorsa bunun tek aciklamasi hocanin yine tekrar eden genc oyunuclara karsi adaletsizligidir. Emre yi alsam yasin almicam yada olcani yada volkani almicam demissin ???? Ne alaka hocam adam forvet oyuncusu hadi yasinle dönüstürmeli oynatsan anlarim seni ama olcan ne alaka, volkan ne alaka kimi kandiriyorsun posasi cikmis halili her mac kurtarici olarak oyunu alip, emreyi kadro disi birakmak demek senin adaletsizliginin en büyük örnegidir...

Ergin Varlibas
06.09.2012, 21:36
Hocanin en cok elestirilen yönüdür bu genc oyunculara karsi yaptigi adaletsiz uygulamalar, gecen sene sercana, jebrine, erene bir dakika bile sans vermedi, bu sene görüzyoruzki sercan ve jebrin gecen seneki takimdada bu seneki takimdada ilk 18 rahat girebilecek kapasitede oyuncularmis.

Emre konusunda hoca biraz laf canbazligi yapmis, 4 resmi macda toplam 3 gol atmis ve cok zor pozisyona giren bir takimda emreyi hic bir sekilde kadroda düsünmüyorsa bunun tek aciklamasi hocanin yine tekrar eden genc oyunuclara karsi adaletsizligidir. Emre yi alsam yasin almicam yada olcani yada volkani almicam demissin ???? Ne alaka hocam adam forvet oyuncusu hadi yasinle dönüstürmeli oynatsan anlarim seni ama olcan ne alaka, volkan ne alaka kimi kandiriyorsun posasi cikmis halili her mac kurtarici olarak oyunu alip, emreyi kadro disi birakmak demek senin adaletsizliginin en büyük örnegidir...

Yav kardes sen okudugundan bunu mu anliyorsun. Adam diyorki sana, genc oyuncu oynatmiyormusum o zaman soner ne dior? onur ne dior, henrique de genc oyuncu. Onlari oynatsam dierlerini niye oynatmadin diye dusunucek taraftar yapisi var. Sana diorki oynatmadigim zamaninda o genc futbolculardan hangisini duyuyorsun su an?

Mesela Faty Papyden ben sahsen cook seyler bekliyordum, ama hocaya sordugumda, yetersiz demisti, ben anlamamistim bunu. Simdi faty papy nerde biliyormusun? Ben bilmiyorum?

Anlatmak istedigim, sen olaya seyirci gozuyle bakiyorsun, o ise onlarla ic ice herseyi goruyor. Oynatmiyorsa bir bildigi vardir. Neden garezi olsun adama. Sonucta takima 11 cikartmak zorundasin. Simdi bu sene yeni gelen adam cat diye ilk 11 de oynasa, Halil'in yerine mesela, Halil ne dusunur? Insan psikolojisinden anlamadiginiz icin dogal boyle istemler olmasi.

Diyelim ki Emreyi oynatti haftaya, emre 3 ya da 4 tane net pozisyondan yararlanamadi, bizim bu taraftar o oyuncuyu yer yer. Bunu da en iyi Senol Gunes biliyor (baris memis orneginden). O yuzden birakalim herkez kendi isini gucunu yapsin. Bizim isimiz takimimizi desteklemek, en zor gunde bile.

Surayi iyi oku

Burak Sahin
06.09.2012, 22:09
Yav kardes sen okudugundan bunu mu anliyorsun. Adam diyorki sana, genc oyuncu oynatmiyormusum o zaman soner ne dior? onur ne dior, henrique de genc oyuncu. Onlari oynatsam dierlerini niye oynatmadin diye dusunucek taraftar yapisi var. Sana diorki oynatmadigim zamaninda o genc futbolculardan hangisini duyuyorsun su an?

Mesela Faty Papyden ben sahsen cook seyler bekliyordum, ama hocaya sordugumda, yetersiz demisti, ben anlamamistim bunu. Simdi faty papy nerde biliyormusun? Ben bilmiyorum?

Anlatmak istedigim, sen olaya seyirci gozuyle bakiyorsun, o ise onlarla ic ice herseyi goruyor. Oynatmiyorsa bir bildigi vardir. Neden garezi olsun adama. Sonucta takima 11 cikartmak zorundasin. Simdi bu sene yeni gelen adam cat diye ilk 11 de oynasa, Halil'in yerine mesela, Halil ne dusunur? Insan psikolojisinden anlamadiginiz icin dogal boyle istemler olmasi.

Diyelim ki Emreyi oynatti haftaya, emre 3 ya da 4 tane net pozisyondan yararlanamadi, bizim bu taraftar o oyuncuyu yer yer. Bunu da en iyi Senol Gunes biliyor (baris memis orneginden). O yuzden birakalim herkez kendi isini gucunu yapsin. Bizim isimiz takimimizi desteklemek, en zor gunde bile.

Surayi iyi oku

Baris memis pozisyonlari degerlendiremediginden dolayi ve sürekli taraftarlar elestirilerinden mi bu hale geldi saniyorsun????

Sen at gözlügüyle baktigin icin olaylara göremiyorsun maalesef, bir kere dünya üzerinde hicbir takim sahaya 11 kisi cikmaz en az 11 kisi cikar en fazla 18 kisi cikar, elestirdigimiz nokta her mac emre ilk 11 oynasin demiyorum yukaridada yazdim halilin, vittekin hatta yasinin henrique nin su performasnlarinda emreye yapilan haksizligi dile getirdim oda sans bulsun onuda bu uzun lig maratonunda kullanlim demek istedim. yoksa nolur biliyormusun nasil jebrin, sercan cikip catir catir top oynuyorlar ya hocaya soruldugunda 1461 in oynadfigi futbol cok sinirleniyorya iste emre yide ayni sekilde orada oynarken görürse yine sinirlenecek.....

Ergin Varlibas
06.09.2012, 22:21
Baris memis pozisyonlari degerlendiremediginden dolayi ve sürekli taraftarlar elestirilerinden mi bu hale geldi saniyorsun????

Sen at gözlügüyle baktigin icin olaylara göremiyorsun maalesef, bir kere dünya üzerinde hicbir takim sahaya 11 kisi cikmaz en az 11 kisi cikar en fazla 18 kisi cikar, elestirdigimiz nokta her mac emre ilk 11 oynasin demiyorum yukaridada yazdim halilin, vittekin hatta yasinin henrique nin su performasnlarinda emreye yapilan haksizligi dile getirdim oda sans bulsun onuda bu uzun lig maratonunda kullanlim demek istedim. yoksa nolur biliyormusun nasil jebrin, sercan cikip catir catir top oynuyorlar ya hocaya soruldugunda 1461 in oynadfigi futbol cok sinirleniyorya iste emre yide ayni sekilde orada oynarken görürse yine sinirlenecek.....

Sende benim demek istedigimi anlamiyorsun. Oyuncu secimi hocanin isidir. Emreyi oynatmiyor diye kac senelik Hocaya laf edemeyiz. Yada baska bir oyuncu. Bende elestiriyordum FatyPapy yi oynatmiyor diye bak adam yok oldu gitti cidden hoca birsey biliyormus. Belki Emre yeterli performansi gostermiyor antremanlarda. Bak mesela bugun dediki Adrianda yeterli istek yok. Biz bunu goremiyorduk ama o antremanlarda goruyordu. Demekki o yuzden oynatmiyormus. Simdi Emre konusuna gelince. Senol Gunes takimin etinden de sutunden de yararlanmak isteyen bir hoca. Mesela simdi Emreyi oynatsa forvet mevkiinde, P.Henriqueyi, Halili ve Vittek'i kaybedecegini dusnuyor. Ama Emre su an oynamazsa cok sorun cikarmaz cunku Bucaspordan Trabzonspor gibi bir takima genc yasta geldi. Bir gelecegi var. Ama Vittek in yerine yada halilin yerine oynatirsan Emre yi yaslarindna dolayi ve kariyerlerinden dolayi psikolojik sorunlar yasarlar ve onlari kaybedersin. Bu ve bunun gibir bir cok neden var arkadasim bu durumlarda. Elestiri yaparken bunlarida goz ardi etmemek lazim.

Serhat ŞAHİN
07.09.2012, 09:26
@Varlıbaş

Genç oyuncu kavramın nedir ? ya da hocanın nedir ?
Futbol kaç sene verimli oynanıyor ki genç oyuncu kavramı 22-23 oluyor?
genç oyuncu 21 yaş altıdır benim gözümde.
17dir 18 dir 19 dur daha doğrusu.

biraz araştırmacı olsun bu takıma yön verenler.
Şenol Hoca takımda kalmalı ama teknik direktör olarak değil.

Jackdaniels
07.09.2012, 09:48
Hoca yine çok konuşup hiçbişey söylememiş ne yazıkki.

Faik Yılmaz
07.09.2012, 09:57

maalesef evet o kadar uzun bir konuşmada....

1- Başarısızlıkta asıl sorumluluk bana ait....

2- Bir yere gitmiyorum......

dedi....

ama daha önceki basın topalntılarından daha az gergindi...bu kafasının nispeten daha rahat olduğunu gösterir.... bu konsantrasyon açısından güzel bir durum...

Cyzio
07.09.2012, 10:45
BMN'nin Şenol Güneş'e pozitif ayrımcılık yaptığı bence doğru olmasa da, bu itham değil, çerçeveletip asılması gereken bir iltifattır :)

Objektiflikten adım adım uzaklaşma.

O zaman "Şenol Güneş'in de Mustafa Yumlu'ya pozitif ayrımcılığı var." deyip hiç eleştirmeyelim.

.

Travelair
07.09.2012, 11:48
Kaynaklarda çelişki var. Bir kaynak Şenol Güneş'in Emerson hakkında imzadan önce sağlık kontolü yapılmadığını söylüyor, bir kaynak da yapıldığını söylüyor.

Travelair
07.09.2012, 12:07
Kendi futbolumuzun altında olunca yine etkileniyorum. Özellikle bu sene yabancı oyuncular konusunda gidecek gelecekler için ben de işin içine katıldım. Gidecekler olacaktı, olmadı. Çok sağlıklı bir dönüşüm yaptığımız söylenemez. Örneğin Sapara’yı gitsin derken Gaziantepspor maçında oynattık" cevabını verdi.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=123598&page=2

Burada ne demek istiyor?

Tyler Durden
07.09.2012, 12:08

olur mu canim anlayana cok soyle(mis) vol74838269173..
iki senedir oynattigi adami ben istemeden alindi diyebilecek kadar
buyuk ve ince dusunen bir hoca..
gondermelerine kurban oldugum..
onu oynatirsam bunu oynatamam,sunu oynatirsam oburunu oynatamam
tarzi son derece gereksiz seyler soylemesi bile
alkis aliyor.lig uzun hepsine sans verecegiz dese bir tasla kus katliami
yapardi..nasilsa her dedigine padisahim coook yasa diyen bir kitlesi var..

Sorunu aşmak mı, çözüm üretmek mi?
bak bak bu cumleyi kullaniyor.insan bu cumleyi kullanirken az utanir arkadas..
cozumu biz degil sen ureteceksin..60 mactir yurumeyen bir sistem icin
cozum uretemeyen sensin senol gunes..macaristanin mezra takimina
elenen hocaya forumda alkis tutuluyor..sivasa yenilince
ersunu asanlar simdi sus pus olmus durumda..hangisi daha buyuk rezillik?
gurur oksayici iki uc cumle ile en fazla kendi muritlerini kandirirsin..
bundan sonra senol gunesi kovmadigi surece sadri senere olan destegimi
geri cekiyorum..
koskoca trabzonspor bir kisinin egolari altinda ezilmemeli..
futbolculugundan baska hicbir seyi efsane olmayan adam el ustunde
tutulmamali..tarihin butun iyi kadrolariyla calisma firsati sunulmamali..
elin sameti elin ersunu sifirdan takim yaratip bunun
kaymagini senol gunes yememeli..hakki degil cunku..
takimda yabanci bollugu varmis..kusura bakma hocam onun sorumlusuda sensin.
bir hafta 11 baslayan adam ertesi hafta kadroya alinmiyor..
uc senedir gorev basinda olan adam tam olarak bir seyi
oturtabilmis degil..kadrodaki futbolcular huzursuz..herkes geleceginden
supheli..gidecek miyim kalacak miyim diye suruncemede olan tonla
adam var.bu ortamda neyi basarabilirsin ki?
cok sey yaziyoruz ciziyoruz ama malesef bir halta da yaramiyor.
yonetiminden taraftarin buyuk bir cogunluguna herkes istikrar iyidir
diye ezber cumleler kuruyor..
uc sene icinde hangi konuda istikrar sagladin,hangi yaraya merhem
buldular bilen yok..
futbolcu aliniyor hocanin bilgisi yok.
en son emersonu aldilar..takimin basindaki adam sakat olup olmadigini
bilmiyor..
aynen turkiye gibi yonetiliyoruz..ucuncu dunya ulkesinin besinci
dunya kuluplerinden biriyiz..bizim mahalledeki bakkal nurettin amca bile
daha kurumsal bir yapida calisiyor..

Travelair
07.09.2012, 12:08
Trabzon Başkanı Sadri Şener, “Eleştiri sıralaması şöyle olur; önce hoca, sonra yöneticiler, daha sonra da başkan... Bana sorulacak hali yok ya, hocaya sorulur” diye konuştu.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=123594

Armağan Dere
07.09.2012, 12:09
Trabzon Başkanı Sadri Şener, “Eleştiri sıralaması şöyle olur; önce hoca, sonra yöneticiler, daha sonra da başkan... Bana sorulacak hali yok ya, hocaya sorulur” diye konuştu.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=123594

Ersun Yanal'a öyle mi yapmış
Konya ve Denizli maçlarından sonra.
Başkanın samimiyetine inanmıyorum.
Samimiyetsiz!

Travelair
07.09.2012, 12:12
Güneş, "Adrian oynama savaşı vermediğinde geride kalıyor. Savaş vermezseniz kadroya giremezsiniz. Cech’te, Vittek’te, Paulo’da bu tür sıkıntılar yaşadık. Dalgalanmalardan etkileniyorlar.

Peki onlara garanti para veren yönetim değil mi? Neden engel olmadınız?

Travelair
07.09.2012, 12:13
Emerson’la ilgili gündem var. İzin istedi gitti ve bu akşam gelecek. Konuşacağız. Bu söyleniyor ancak sahaya çıktığında kendisini net bir şekilde görebileceğiz. Kariyeri olan bir oyuncu. Sakatlığının oynamaya mani olup olmadığını bilmiyorum. Sağlık kontrolünden geçmeden alındığı doğru değil"

Külünkoğlu
07.09.2012, 12:54
Şenol Güneş galibiyetle ayrıldığı Karabükspor karşılaşması sonrası basına yaptığı samimi açıklamaları şu şekilde bitiriyordu: "Benim ülkeye verecek bir şeyim kalmadı zaten. Vereceğimi verdim artık uzatmaları oynuyorum"
Almanya'da ilk defa zirve takımlarının başındaki bir teknik direktör "Tükenmişlik (Burn-Out)" sendromu nedeniyle görevini bıraktığını açıkladı.

Hannover'in yetenekli olmasına rağmen şans bulamayan ve genç yetenek Zieler'in arkasında yedek kalan kalecisi Markus Miller bir kaç hafta önce "Tükenmişlik Sendromu" nedeniyle hastaneye gidip tedavi olacağını açıkladı. Futbola ara vermek durumunda kaldı.

Bayern'in 12 milyon avro verip Brezilya'dan getirdiği defans oyuncusu Breno kendi villasını kundakladığı gerekçesiyle tutuklanırken Almanya onun kronikleşen diz problemi nedeniyle psikolojik olarak tedavi altında olduğunu öğrendi. Villasının yandığı günün sabahında dizinin tekrardan şiştiği bilgisini geçiyordu Alman haber ajansları..
Enke, bir depresyon sonucu intihar eder iken ulusal takımın bir numarası olma hayallerine kavuştuğu zaman sakatlanıp ulusal takımdan affını istemesinin intiharını tetiklediği dile getirildi diğer pek çok etkenin yanı sıra..

Rijkaard beş yıllık Barça macerasının sonunda her şeyi denemesine rağmen kovulduğunda ailesine yabancılaştığını öne sürerek otel odasında kalıp bir süre inzivaya çekildi.

O dönem Alman futbolunun kurtarıcısı olarak lanse edilen Sebastian Deisler kronikleşen sakatlığı nedeniyle kendisiyle mücadele eder iken psikolojik tedavi altına alındı ve sonunda 27 yaşında futbolu bırakmak zorunda kaldı.

Tükenmişlik sendromunun temelinde kişinin enerjisini son demine kadar harcayıp en iyi performansını gösterdiği halde çokça dış etkenler nedeniyle istediği başarıya ulaşamamasının kişi üzerinde yarattığı negatif etkinin sonucu olarak mesleğine yabancılaşmasıdır. Performans olarak sınıra dayanarak uzun süreli çalışıp istediği sonucu alamamanın doğurduğu psikolojik rahatsızlık.

Şenol Güneş bu sözleriyle neyi ifade etti bilmiyorum ama bu ülkede bu kadar dürüst çalışıp bu kadar doğru işleri yapan bir insanın her seferinde hak ettiği başarıyı farklı farklı dış etkenler nedeniyle ulaşamaması sonucunda mesleğine bir yabancılaşma durumu yaşıyorsa kesinlikle şaşırmayacağım.

DUYGUSAL YIKIM
Gerek 1996'daki müthiş kadronun finalde kaybetmesi sonrası en az yarısının takımdan ayrılmış olması gerekse de geçen sene muhteşem maçlara imza atan ve çok güzel performans gösteren takımın yine yarısının bugün başka başka takımlara gidiyor oluşu inanılmaz moral bozucu bir durumun ifadesidir. Hocanın milyon avrolar vererek aldığı değil üzerine tonlarca emek harcayarak deyim yerindeyse sıfırdan yarattığı oyuncuların bu kadar kolay elden çıkması bir yana tüm bu emeğin sonucunu en azından bugünkü toplumsal algıda başka başka nedenlerden dolayı elinden alındığı duygusu ruhsal yıkıma dahi neden olabilir. Umalım ki çok yanlış anlamış olalım hocamızı zira ülkeye sadece demeçleriyle dahi bir şeyler verebilecek kadar farklı bir karakteri olan Şenol Güneş ülke futbolundan hiç gitmesin ve bu mesleği yaşamının sonuna kadar sürdürebilecek enerjisi her zaman olsun.

Dün futbolcu bugün teknik adam benzer açıklamaları yapıyor. Artık Almanya'da insanlar bu uzun süreli yoğun çabanın sonucunda oluşan hayal kırıklığının doğurduğu psikolojik rahatsızlıkları rahatlıkla basına açıklayıp mesleğine ara verebiliyor zira iki yıl önce Enke'nin ölümü Almanya'nın sporculara bakışını insanileştirmiştir. Bizler de böyle trajediler yaşamadan kazandığı milyon avroları dilimize dolamadan değişen dünya ile beraber her tepkinin görünür olduğu futbol dünyasında onların da "insan" olduğunu unutmayalım.

Mollasalihoğlu
07.09.2012, 13:07
olur mu canim anlayana cok soyle(mis) vol74838269173..
iki senedir oynattigi adami ben istemeden alindi diyebilecek kadar
buyuk ve ince dusunen bir hoca..
gondermelerine kurban oldugum..
onu oynatirsam bunu oynatamam,sunu oynatirsam oburunu oynatamam
tarzi son derece gereksiz seyler soylemesi bile
alkis aliyor.lig uzun hepsine sans verecegiz dese bir tasla kus katliami
yapardi..nasilsa her dedigine padisahim coook yasa diyen bir kitlesi var..

Sorunu aşmak mı, çözüm üretmek mi?
bak bak bu cumleyi kullaniyor.insan bu cumleyi kullanirken az utanir arkadas..
cozumu biz degil sen ureteceksin..60 mactir yurumeyen bir sistem icin
cozum uretemeyen sensin senol gunes..macaristanin mezra takimina
elenen hocaya forumda alkis tutuluyor..sivasa yenilince
ersunu asanlar simdi sus pus olmus durumda..hangisi daha buyuk rezillik?
gurur oksayici iki uc cumle ile en fazla kendi muritlerini kandirirsin..
bundan sonra senol gunesi kovmadigi surece sadri senere olan destegimi
geri cekiyorum..
koskoca trabzonspor bir kisinin egolari altinda ezilmemeli..
futbolculugundan baska hicbir seyi efsane olmayan adam el ustunde
tutulmamali..tarihin butun iyi kadrolariyla calisma firsati sunulmamali..
elin sameti elin ersunu sifirdan takim yaratip bunun
kaymagini senol gunes yememeli..hakki degil cunku..
takimda yabanci bollugu varmis..kusura bakma hocam onun sorumlusuda sensin.
bir hafta 11 baslayan adam ertesi hafta kadroya alinmiyor..
uc senedir gorev basinda olan adam tam olarak bir seyi
oturtabilmis degil..kadrodaki futbolcular huzursuz..herkes geleceginden
supheli..gidecek miyim kalacak miyim diye suruncemede olan tonla
adam var.bu ortamda neyi basarabilirsin ki?
cok sey yaziyoruz ciziyoruz ama malesef bir halta da yaramiyor.
yonetiminden taraftarin buyuk bir cogunluguna herkes istikrar iyidir
diye ezber cumleler kuruyor..
uc sene icinde hangi konuda istikrar sagladin,hangi yaraya merhem
buldular bilen yok..
futbolcu aliniyor hocanin bilgisi yok.
en son emersonu aldilar..takimin basindaki adam sakat olup olmadigini
bilmiyor..
aynen turkiye gibi yonetiliyoruz..ucuncu dunya ulkesinin besinci
dunya kuluplerinden biriyiz..bizim mahalledeki bakkal nurettin amca bile
daha kurumsal bir yapida calisiyor..

Bir kişinin yaptıklarını desteklemeyi onun müritliği olarak gören bir bakış açısı ile futbol konuşmaya çalışmak ne kadar kurumsal ona da bakmak lazım..

"Benim fikirlerim doğru şahane kutsal; diğer fikirler çağdışı, bilgisiz, cahil vs vs vs"..

Geçen gün twitter'a geyiğine yazmıştım "ah hocam nasıl anlamadın Emerson'un tipinden sakat oluğunu?" diye.. Vallahi gerçekleşmiş.. Muhteşem :D

Bir sitem de benden Şenol Güneş'e: Nasıl göremedin orta doğu'da olacak bu mevzuları da uyarmadın başbakan'ı? nasıl t. direktörsün sen??

Tyler Durden
07.09.2012, 13:48
benim fikirlerim sahane digerleri cagdisi demedim.yazdiklarimdan
o anlami cikardiysaniz sizin bileceginiz is.
yazilanlara cizilenlere cevap yok.anca boyle ortadogu,balkanlar
diye bos bos yazarsiniz..
ortadoguyu bosver hoca onunde olan bitenleri goremiyor.
bir adama kosulsuz destek veriyorsaniz murit deyince alinmayacaksiniz.
vidyoton rezilligi sonrasi forumda bir taneniz yoktu.ya da vardi buraya
yazma cesareti gosterebilen kimse yoktu..
ustunden bir hafta gecti bu rezilligi bize yasatan adami ayakta
alkisliyorsunuz.
bu arada takima alinanlardan bihaber olan hocadan medet ummaya
devam edin..uc senede cok seyi degistirdi ya simdi ki rezil tabloyuda
degistirir..
takimin 11ini sayamiyorsunuz ama hocayi desteklemektende geri
kalmiyorsunuz..
neyse mustafa yumlulari izlemeye,takimin pozisyona girmesi
icin dua etmeye devam anasini satayim:)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
07.09.2012, 14:32
alkisliyorsunuz.
degistirir..
kalmiyorsunuz..

Hiç bir akil çözüm öneriniz olmadan sürekli ve yıkıcı şekilde eleştiriyorsunuz.
Herkesin içini şişiriyorsunuz, umarım siz rahatlıyorsunuzdur da bir işe yarıyordur.
Zira ben bu tarz beyanların sizden gayrı kimseye zerre faydası olmadığından eminim.

Mollasalihoğlu
07.09.2012, 15:05
alkisliyorsunuz.
degistirir..
kalmiyorsunuz..

O kadar at gözlüğü ile kapalı ki dünyan, FIFA tarafından Yılın Teknik Direktörü seçilen tek Türk'e "Futbolculuğundan başka numarası yok" demekte sıkıntı görmüyorsun..

"Üç senede çok şeyi değiştirdi ya" buyurmuşsun.. Kasımpaşa'ya maskara olan "aynı takım" 3 senede 1 şampiyonluk, 1 Türkiye Kupası, 1 de Süper Kupa kazandı.. Sizin gibi büyük taraftarlara layık değil ama fena da değil.. Ne de olsa hazır kadroya geldi(!). Kasımpaşa daha hazırdı herhalde.. "Aynı" Kasımpaşa ile "aynı statta" oynanan diğer maçta hoca ve Selçuk İnan "yeter lan atmayın daha fazla" diyordu takım arkadaşlarına.. Gözleri vardır görmezler hesabı..

Adama çamur atıldı haftalarca "gençlere şans vermiyor" diye. Adam da diyor ki, Emre'yi oynatsam Yasin'i oynatamayacaktım, kaldı ki Soner oynarken neden Adrian oynamadı diye de eleştiriliyorum.. Yani adam kısaca bazı eleştirilerdeki samimiyetsizliği ve kötü niyeti ortaya koydu.. Ama tabi eleştirilerinize kapak tadından cevap verince "gereksiz açıklamalar" oluyor bunlar..

Yazılanlara cevap yok demişsin.. Arkadaş Emerson transferinden bile hocaya vurulan ortamda ben neye cevap vereyim.. Doktor da değilim teknik direktör de.. Hocaya bunları diyebilen adamlar beni çiğ çiğ yer, istemez. ;)

Soner Albayrak
07.09.2012, 15:06
Şenol Güneş galibiyetle ayrıldığı Karabükspor karşılaşması sonrası basına yaptığı samimi açıklamaları şu şekilde bitiriyordu: "Benim ülkeye verecek bir şeyim kalmadı zaten. Vereceğimi verdim artık uzatmaları oynuyorum"
Almanya'da ilk defa zirve takımlarının başındaki bir teknik direktör "Tükenmişlik (Burn-Out)" sendromu nedeniyle görevini bıraktığını açıkladı.

Hannover'in yetenekli olmasına rağmen şans bulamayan ve genç yetenek Zieler'in arkasında yedek kalan kalecisi Markus Miller bir kaç hafta önce "Tükenmişlik Sendromu" nedeniyle hastaneye gidip tedavi olacağını açıkladı. Futbola ara vermek durumunda kaldı.

Bayern'in 12 milyon avro verip Brezilya'dan getirdiği defans oyuncusu Breno kendi villasını kundakladığı gerekçesiyle tutuklanırken Almanya onun kronikleşen diz problemi nedeniyle psikolojik olarak tedavi altında olduğunu öğrendi. Villasının yandığı günün sabahında dizinin tekrardan şiştiği bilgisini geçiyordu Alman haber ajansları..
Enke, bir depresyon sonucu intihar eder iken ulusal takımın bir numarası olma hayallerine kavuştuğu zaman sakatlanıp ulusal takımdan affını istemesinin intiharını tetiklediği dile getirildi diğer pek çok etkenin yanı sıra..

Rijkaard beş yıllık Barça macerasının sonunda her şeyi denemesine rağmen kovulduğunda ailesine yabancılaştığını öne sürerek otel odasında kalıp bir süre inzivaya çekildi.

O dönem Alman futbolunun kurtarıcısı olarak lanse edilen Sebastian Deisler kronikleşen sakatlığı nedeniyle kendisiyle mücadele eder iken psikolojik tedavi altına alındı ve sonunda 27 yaşında futbolu bırakmak zorunda kaldı.

Tükenmişlik sendromunun temelinde kişinin enerjisini son demine kadar harcayıp en iyi performansını gösterdiği halde çokça dış etkenler nedeniyle istediği başarıya ulaşamamasının kişi üzerinde yarattığı negatif etkinin sonucu olarak mesleğine yabancılaşmasıdır. Performans olarak sınıra dayanarak uzun süreli çalışıp istediği sonucu alamamanın doğurduğu psikolojik rahatsızlık.

Şenol Güneş bu sözleriyle neyi ifade etti bilmiyorum ama bu ülkede bu kadar dürüst çalışıp bu kadar doğru işleri yapan bir insanın her seferinde hak ettiği başarıyı farklı farklı dış etkenler nedeniyle ulaşamaması sonucunda mesleğine bir yabancılaşma durumu yaşıyorsa kesinlikle şaşırmayacağım.

DUYGUSAL YIKIM
Gerek 1996'daki müthiş kadronun finalde kaybetmesi sonrası en az yarısının takımdan ayrılmış olması gerekse de geçen sene muhteşem maçlara imza atan ve çok güzel performans gösteren takımın yine yarısının bugün başka başka takımlara gidiyor oluşu inanılmaz moral bozucu bir durumun ifadesidir. Hocanın milyon avrolar vererek aldığı değil üzerine tonlarca emek harcayarak deyim yerindeyse sıfırdan yarattığı oyuncuların bu kadar kolay elden çıkması bir yana tüm bu emeğin sonucunu en azından bugünkü toplumsal algıda başka başka nedenlerden dolayı elinden alındığı duygusu ruhsal yıkıma dahi neden olabilir. Umalım ki çok yanlış anlamış olalım hocamızı zira ülkeye sadece demeçleriyle dahi bir şeyler verebilecek kadar farklı bir karakteri olan Şenol Güneş ülke futbolundan hiç gitmesin ve bu mesleği yaşamının sonuna kadar sürdürebilecek enerjisi her zaman olsun.

Dün futbolcu bugün teknik adam benzer açıklamaları yapıyor. Artık Almanya'da insanlar bu uzun süreli yoğun çabanın sonucunda oluşan hayal kırıklığının doğurduğu psikolojik rahatsızlıkları rahatlıkla basına açıklayıp mesleğine ara verebiliyor zira iki yıl önce Enke'nin ölümü Almanya'nın sporculara bakışını insanileştirmiştir. Bizler de böyle trajediler yaşamadan kazandığı milyon avroları dilimize dolamadan değişen dünya ile beraber her tepkinin görünür olduğu futbol dünyasında onların da "insan" olduğunu unutmayalım.

İşte Şenol Güneş karşıtı insanlara cevap verebilecek nitelikte bir bakış açısı.
Şimdi şuan ki duygu ve düşüncelerinizi bir kenara bırakıp yeniden düşünün.
Şenol Güneş'in yerine kendinizi bir koyun bakalım.

Yaa demek o da insanmış değil mi? :)

Teşekkürler Metin abi.

Tyler Durden
07.09.2012, 16:02
O kadar at gözlüğü ile kapalı ki dünyan, FIFA tarafından Yılın Teknik Direktörü seçilen tek Türk'e "Futbolculuğundan başka numarası yok" demekte sıkıntı görmüyorsun..

"Üç senede çok şeyi değiştirdi ya" buyurmuşsun.. Kasımpaşa'ya maskara olan "aynı takım" 3 senede 1 şampiyonluk, 1 Türkiye Kupası, 1 de Süper Kupa kazandı.. Sizin gibi büyük taraftarlara layık değil ama fena da değil.. Ne de olsa hazır kadroya geldi(!). Kasımpaşa daha hazırdı herhalde.. "Aynı" Kasımpaşa ile "aynı statta" oynanan diğer maçta hoca ve Selçuk İnan "yeter lan atmayın daha fazla" diyordu takım arkadaşlarına.. Gözleri vardır görmezler hesabı..

Adama çamur atıldı haftalarca "gençlere şans vermiyor" diye. Adam da diyor ki, Emre'yi oynatsam Yasin'i oynatamayacaktım, kaldı ki Soner oynarken neden Adrian oynamadı diye de eleştiriliyorum.. Yani adam kısaca bazı eleştirilerdeki samimiyetsizliği ve kötü niyeti ortaya koydu.. Ama tabi eleştirilerinize kapak tadından cevap verince "gereksiz açıklamalar" oluyor bunlar..

Yazılanlara cevap yok demişsin.. Arkadaş Emerson transferinden bile hocaya vurulan ortamda ben neye cevap vereyim.. Doktor da değilim teknik direktör de.. Hocaya bunları diyebilen adamlar beni çiğ çiğ yer, istemez. ;)
fifa tarafindan yilin teknik direktoru secilen adam kendisine sadece korede
is bulabildi..fifa tarafindan yilin td'u secilen adamin takimi
hemen akabinde letonyaya elendi.
cin-japonya-senegal'i gecerek tesadufi gelen bir basari..
ne gariptir ki dunya ucuncusu olan takim ondan sonra yapilan iki dunya kupasinada gidemedi.
milli takim cok mukemmel isler yaparak dunya ucuncusu olmadi..
bunda senol hocayi suclamiyorum..baskasi gelse de uc asagi bes yukari
ayni olurdu.benim demek istedigim, ortada mukemmel bir td basarisi yok..
tesadufi gelen bir dunya ucunculugu..simdi milli takim o donem cincon
kadrosunun kaymagini yedi diyecegim is daha da karisacak..
onun icin bu konuyu kapatiyorum..
kasimpasadan uc yiyen takim gitti vidyotona elenen takim geldi..ikisi ayni.
takimlarin kotu donemleri olabilir.ben sadece niye vidyotona elendi diye elestirmiyorum..
kasimpasa daha hazirdi diyorsun ya, senin mantiginla
vidyotonun hocasi ve hikmet karaman senol gunes'den daha ustunler..
hani maclari kazandilar ya..
senol gunes'in kurdugu kadronun gecen sezon dustugu durumlar ortada..
onur-haysiyet maci dedigimiz maclarda boynumuzu bukende kendisi.
kaldi ki niye sadece basarili oldugu sezonu degerlendirmeye aliyoruz ki?
kasimpasa diyorsun ama cok degil daha gecen hafta antepe madara olduk.
onun oncesinde vidyoton rezilligi.oncesinde karabukteki acizligimiz..
bu takimlarin basinda hugo bross mu vardi?bunlar niye degerlendirmeye
alinmiyor.iyi olan herseyi hocanin hanesine kotu olanlar ise baskalarina..

o kadar yazdik ama benim ne demek istedigimide anlamadin..hemen
ezber cumlelerini siraladin..
benim takildigim nokta, neden 60 mactir yurumeyen sistemde
bu kadar israr ediliyor..neden oyuncu tercihleri bu denli tartismali oluyor.
bir cevap verecekseniz guncel olanin cevabini verin.
mesela bu sorularimla baslayabilirsiniz..
hocanin sanirim dorduncu sezonu..dort senede ne degisti?
hangi konuda istikrar sagladik..sizleri umutlandiran sey nedir?
bir bucuk senedir takim bayir asagi son hiz devam ediyor..
hoca transfer yapmaz,
hocanin ozellikle son donem oyuncu degisiklikleri felaket,
takimda huzursuz olan futbolcusu sayisi oldukca fazla,
bazi futbolcular surekli sans bulurken bazilari hic sans bulamiyor,
takim sahada dokuluyor.
simdi milli takim arasinda hersey duzelecek,butun sorunlar bitecek
diye mi bekliyorsunuz?
senol gunes'in kafasi cok karisik..bunu bir gorun..zaten vasat olan teknik
direktorlugu bu kafa karisikligi yuzunden iyice dibe vurdu.
ne yaptigini kendiside bilmiyor..karabuk macinda forvetsiz oynamasina
eminim kendiside bir aciklama getiremiyordur..
vidyoton gibi bir takima gol atamadan elenmemiz bile
hocanin durumunu ortaya koyuyor..takimda sol bek diye maas verdigimiz
iki futbolcu var biz sag ayakli cellustkayla amerikayi
yeniden kesfediyoruz..biriyle gecen sezon basinda sozlesme yeniledik..
antrenmanlarda yapilan cift kale mac icin mi adam tutuluyor?
bunun disinda onu oynatsam bunu oynatamiyorum seklindeki
bahaneleri cok basit..eee serkani mustafayi oynatma baskasini
oynat?bazilari sahada dokulse dahi kesik yemiyor ama is yasine sonere
emreye gelince bir tercih yapmak zorundayim diyorsun..
iyiyse hepsine sans vermek zorunda..yok degilse cikip bu adamlar
bu takim icin yeterli degil desin..oynamadan giden futbolculardan
gina geldi artik..

@Halit M. MOLLASALİHOĞLU
herkes ayni seyleri yazsa burasi forum olmaktan cikar.bunu isteyen
yoneticilerin olmasi cok ilginc..
bende sizlerin yorumlarini gorunce sisiyorum..bir hafta icinde
uefadan elendik,ligde rezil bir futbolla mac kaybettik..
takimin ne oynadigi belli degil..gelen adamlar sakat soylentisi var..
ne yapalim?zil takip oynayalim mi?
veya bu veriler isiginda ilerisi icin umutlanalim mi?
bir bucuk senedir takim ne zaman sahaya ciksa ben sisiyorum zaten..
haybeye oynadigimiz macin ilk yarilarinda da patliyorum resmen..
biraz biz elestirenleride anlamaya calisin..
cozum onerilerini dilimiz dondugunce soyluyoruz.bu basarisiz sistemde
israr ettigi surece gun yuzu gorecegimizi dusunmuyorum..
kuru kuruya destek verince ne oluyor..yanlisa destek vermek yanlisi
duzeltecek mi?ilk once neye destek verdigimizi bir anlayalim..
ben mevcut hocanin bu haline destek verecek kadar sasirmadim..

Ergin Varlibas
07.09.2012, 17:05
Ne anlatsan bos, herkezin gorusu sabit burda. Haha

Mollasalihoğlu
07.09.2012, 18:33
fifa tarafindan yilin teknik direktoru secilen adam kendisine sadece korede
is bulabildi..fifa tarafindan yilin td'u secilen adamin takimi
hemen akabinde letonyaya elendi.
cin-japonya-senegal'i gecerek tesadufi gelen bir basari..
ne gariptir ki dunya ucuncusu olan takim ondan sonra yapilan iki dunya kupasinada gidemedi.
milli takim cok mukemmel isler yaparak dunya ucuncusu olmadi..
bunda senol hocayi suclamiyorum..baskasi gelse de uc asagi bes yukari
ayni olurdu.benim demek istedigim, ortada mukemmel bir td basarisi yok..
tesadufi gelen bir dunya ucunculugu..simdi milli takim o donem cincon
kadrosunun kaymagini yedi diyecegim is daha da karisacak..
onun icin bu konuyu kapatiyorum..
kasimpasadan uc yiyen takim gitti vidyotona elenen takim geldi..ikisi ayni.
takimlarin kotu donemleri olabilir.ben sadece niye vidyotona elendi diye elestirmiyorum..
kasimpasa daha hazirdi diyorsun ya, senin mantiginla
vidyotonun hocasi ve hikmet karaman senol gunes'den daha ustunler..
hani maclari kazandilar ya..
senol gunes'in kurdugu kadronun gecen sezon dustugu durumlar ortada..
onur-haysiyet maci dedigimiz maclarda boynumuzu bukende kendisi.
kaldi ki niye sadece basarili oldugu sezonu degerlendirmeye aliyoruz ki?
kasimpasa diyorsun ama cok degil daha gecen hafta antepe madara olduk.
onun oncesinde vidyoton rezilligi.oncesinde karabukteki acizligimiz..
bu takimlarin basinda hugo bross mu vardi?bunlar niye degerlendirmeye
alinmiyor.iyi olan herseyi hocanin hanesine kotu olanlar ise baskalarina..

o kadar yazdik ama benim ne demek istedigimide anlamadin..hemen
ezber cumlelerini siraladin..
benim takildigim nokta, neden 60 mactir yurumeyen sistemde
bu kadar israr ediliyor..neden oyuncu tercihleri bu denli tartismali oluyor.
bir cevap verecekseniz guncel olanin cevabini verin.
mesela bu sorularimla baslayabilirsiniz..
hocanin sanirim dorduncu sezonu..dort senede ne degisti?
hangi konuda istikrar sagladik..sizleri umutlandiran sey nedir?
bir bucuk senedir takim bayir asagi son hiz devam ediyor..
hoca transfer yapmaz,
hocanin ozellikle son donem oyuncu degisiklikleri felaket,
takimda huzursuz olan futbolcusu sayisi oldukca fazla,
bazi futbolcular surekli sans bulurken bazilari hic sans bulamiyor,
takim sahada dokuluyor.
simdi milli takim arasinda hersey duzelecek,butun sorunlar bitecek
diye mi bekliyorsunuz?
senol gunes'in kafasi cok karisik..bunu bir gorun..zaten vasat olan teknik
direktorlugu bu kafa karisikligi yuzunden iyice dibe vurdu.
ne yaptigini kendiside bilmiyor..karabuk macinda forvetsiz oynamasina
eminim kendiside bir aciklama getiremiyordur..
vidyoton gibi bir takima gol atamadan elenmemiz bile
hocanin durumunu ortaya koyuyor..takimda sol bek diye maas verdigimiz
iki futbolcu var biz sag ayakli cellustkayla amerikayi
yeniden kesfediyoruz..biriyle gecen sezon basinda sozlesme yeniledik..
antrenmanlarda yapilan cift kale mac icin mi adam tutuluyor?
bunun disinda onu oynatsam bunu oynatamiyorum seklindeki
bahaneleri cok basit..eee serkani mustafayi oynatma baskasini
oynat?bazilari sahada dokulse dahi kesik yemiyor ama is yasine sonere
emreye gelince bir tercih yapmak zorundayim diyorsun..
iyiyse hepsine sans vermek zorunda..yok degilse cikip bu adamlar
bu takim icin yeterli degil desin..oynamadan giden futbolculardan
gina geldi artik..

@Halit M. MOLLASALİHOĞLU
herkes ayni seyleri yazsa burasi forum olmaktan cikar.bunu isteyen
yoneticilerin olmasi cok ilginc..
bende sizlerin yorumlarini gorunce sisiyorum..bir hafta icinde
uefadan elendik,ligde rezil bir futbolla mac kaybettik..
takimin ne oynadigi belli degil..gelen adamlar sakat soylentisi var..
ne yapalim?zil takip oynayalim mi?
veya bu veriler isiginda ilerisi icin umutlanalim mi?
bir bucuk senedir takim ne zaman sahaya ciksa ben sisiyorum zaten..
haybeye oynadigimiz macin ilk yarilarinda da patliyorum resmen..
biraz biz elestirenleride anlamaya calisin..
cozum onerilerini dilimiz dondugunce soyluyoruz.bu basarisiz sistemde
israr ettigi surece gun yuzu gorecegimizi dusunmuyorum..
kuru kuruya destek verince ne oluyor..yanlisa destek vermek yanlisi
duzeltecek mi?ilk once neye destek verdigimizi bir anlayalim..
ben mevcut hocanin bu haline destek verecek kadar sasirmadim..

Seninle tartışmamız mümkün değil.. Sadece işine gelen kısımları konuşup bir de karşındakini sadece böyle yapmakla itham ediyorsun çünkü..
Hoca giderse, ondan sonra görüşürüz..

canna52
07.09.2012, 20:02

DUYGUSAL YIKIM

bizde bunu diyoruz işte. teknik direktörlüğe ara vermesi lazım. hatta futbola ara versin. sahada ne oynadığımız belli değil. bunun sorumlusu şenol güneştir.

Burak Sahin
07.09.2012, 20:48
Hoca cikiyor basin toplantisi düzenliyor birseyler anlatiyor, hicbir sekilde 2 seneden beri oynamaya calistigimiz sistemden veya oynattigi kötü futbolun nedenlerinden bahsetmiyor(biz taraftarlari esas ilgilendiren konu bu aslinda) sonra hocayi kayitsiz sartsiz savunan arkadaslar diyorlarki: gördünüzmü, hocamiz herseyi güzelce acikladi bunuda anlamazsaniz (tabir-i caizse) ya salaksiniz yada art niyetli diyorlar.

Ben pek birsey anlamadim her zaman yaptigi genel konusmasi gibi herseyin üzerinde söyle bir gecti güzelce, birkac konu hakkinda sikayeti var ve dikkatimi ceken birine cok cani sikilmis ona birkac göndermede bulundu(bence toplantisinin asil amaci buydu)....

Toplantinin hemen ardindan burda ve twitterda bazi mesajlari görüyorum mesajlarin icerigi aynen su sekilde ''Trabzonspor degil lig düsse, dünyaya rezil olsada biz hocamizi cok seviyoruz, Senol Günes bu takimdan gidemez''....Bu düsüncedeki arkadaslarimiz burada hocayi elestirdigimizde, cevap olarak o gitse kimi düsünüyorsunuz yada istikrardan bahsediyorlar....

cakalkerem
07.09.2012, 21:06
ben hocayı anlayamadım gitti ..ne diyeyeim

Armağan Dere
08.09.2012, 12:13
Adalet timsali!!!!!!!!!!!!!!
niye şike süresince hiç konuşmadın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

M.S.SOFU
08.09.2012, 13:19
1461 ile ilgili konuşma yapacağınıza kendi futbol takımınızın niye bu kadar kötü futbo loynadığına dair biraz dah fazla kafa yorsaydınız muhtemelen videotonu elemiş olurdukç
maalesef ''herşeyden ben sorumluyum'' deyip 1461 konusunda atlayınca sorumluluktan kaçamıyorsunuz.

yemezler.
1461 ide yedirmezler.

Mollasalihoğlu
08.09.2012, 14:49

"Özellikle İspanyol gazetelerinde bizim başkanımızın resmi ve bizim takımla ilgili haberlerin görüntüsü Türkiye'den verilen yanlış bilgilerle buraya böyle yansımıştır. Bu çok çirkindir. Medyaya yansıması değil, olayın buralara gelmesi bizim için olumsuz bir tablodur. Bunların aydınlanmasını isteyen birisiyim. 'Kimin suçu varsa cezasını çeksin' dedim daha önce. Benim için hiçbir şey değişmez. 'Suç varsa cezası olmalı ama suçsuz kişilere haksızlık yapılmamalıdır' dedim. Federasyon Başkanı'nın ifadesiyle konuşuyorsak, şüphe duyuyorsa, ben şüphe duyuyorum, daha önce duymuyordum, şimdi duyuyorum. Bu benim kulübümle ilgili değil, ülke futbolunu, ülkeyi yönetenlerle ilgili şüphelerim vardır. Eğer onların vicdanı rahatsa ben de rahatım ama olay dışımızda gelişmesine rağmen bugüne gelinceye kadar ister milli takım, ister kulüpler bazında gelişmelere rağmen düzgün kalmaya çalıştık."

"Bugün itibarıyla Avrupa Kupası maçı öncesinde bu iddialar sürdürülüyorsa ben bu sahaya nasıl çıkmam gerekiyor şüphe duyduğuma göre" diyen Güneş, şunları söyledi:

"Resmiyette beni ikinci açıkladıklarına göre ki federasyon istese sıralamayı değiştirebilir, ister beşinci yapar, ister katmayabilir de beni. Bu açıklamadan sonra kararı onlar uygulasınlar. Daha önce milli takım antrenörüyken mahkemelere gittiğimizde 'gidemezsin') diyenler, bugün mahkemelerden karar bekliyor. Suç yokken suçlu arayanlar, suçlu varken suçluyu bulamıyor, böyle bir ülkede yaşıyoruz. Buraya geldiğimizde gazetelerde bizim başkanımızın resmini görüyoruz. Bu konuya daha fazla girmeyi doğru bulmuyorum."

Gözünüz var görmüyorsunuz anasını satayım..

Ergin Varlibas
08.09.2012, 14:53
Yok abi kafaya koyulmus bir kere..

serdaracıl
08.09.2012, 16:03
Futbolda başarıyı tesadüflere bağlayanlar gitsin at yarışı falan izleyip gavede okey oynasınlar

kofol
08.09.2012, 19:59

Yuh adam bu ülkeyi de futbolu da yönetenlere güvenmiyorum dedi. Daha ne desin

Samet Türkmen
08.09.2012, 20:09
Futbolda başarıyı tesadüflere bağlayanlar gitsin at yarışı falan izleyip gavede okey oynasınlar

Başarı tesadüf değildir ama başarısızlıkta öyle.

serdaracıl
08.09.2012, 21:18
Başarı tesadüf değildir ama başarısızlıkta öyle.

Olur mu? Başarısızlıkta tek sorumlu hoca. Tabii ki tesadüf değil, başka unsurların da etkisi yok. Tek suçlu var; dün ersun'du bugün de senol.

Samet Türkmen
08.09.2012, 21:49
Olur mu? Başarısızlıkta tek sorumlu hoca. Tabii ki tesadüf değil, başka unsurların da etkisi yok. Tek suçlu var; dün ersun'du bugün de senol.

Bence Şenol Güneş başarısızlıkta payı olanlardan sadece birisi şu an.Şahsen başkan da dahil genel olarak başarısız bularak eleştirilerimi yapan birisiyim. Mecazi yazmanıza gerek yok ondan dolayı :)

Ali İhsan
08.09.2012, 22:04
Başarıda da başarısızlıkta da en önemli pay sahibi hocadır. Şu anda başarısızız hoca tabi ki en büyük pay sahibi bunun. Eleştirilmesi de sonuna kadar normal.

Ama sen hocaya ne vermişsin ne bekliyorsun? Geçen sene yaşanan yıkım ve sonrasında şampiyonlar ligi sürecinde sadece oynatmamaya evrilen futbol sonucu takımımız iki sene önceki takımdan çok farklı ve çekirdeği yerliden yabancıya, maksimum kazancı 1 milyon olan oyunculardan en az kazananı 1 milyon kazanana dönmüş durumda.

Takımımız kadro olarak vasat hale geldi, camia büyük bir travma geçirdi, fb gibi para basan medya, holding arkamızda olmadığı için bu süreçte haklıyken kaybettik, onlar kazandı. Bunların getirdiği dezavantajların hepsi hocanın üstüne yüklendi. Transfer yapılmıyor hoca suçlu, Adrian'ı hoca aldırmış!!!!(hoca alınmasına yakın bi kere izledi ve ben açıklamasından çok da alalım modunda olmadığını okumuştum) oynatmıyor geyiği çıktı. Colman'a düşman bile dendi.

Sonuçta Şenol Güneş yakın bir zamanda gidecek ve gidince de muhtemelen yaşı dolayısıyla bir daha gelmeyecek. Biz ise O'nun gibi birini en erken 10 sene sonra bulacağız, o süreçte 35 tane hocamızın hepsiyle istikrar başlıkları açarız.

Yaşar
08.09.2012, 23:31
Trabzonspor kadrosunun kalitesiz olduğu söylentileri gerçek değildir.
Şampiyon olduğumuz sene 13-14 tane oyuncuyla oynayan takımın, bu yıl kadrosunda birbirine yakın ve oynaması muhtemel 18 tane oyuncu vardır.
Onur, Tolga,Celustka, Serkan, Giray, Bamba, Emerson, Zokora, Colman, Soner, Adrian, Sapara, Alanzinho, Yasin, Olcan, Volkan, Janko, Henrique.
Halil, Barış Özbek, Vittek, Aykut, Mustafa Yumlu, Cech, Ferhat falanı da saymıyorum...

AYYILDIZ
09.09.2012, 00:08
Senol hoca 5 sezon daha kalmali.Hatta artik su kalmali gitmeli isini birakmaliyiz.2 yenilgi aldik diye kotu mu oldu hoca.Turkiye'de artik bu durum degismeli.Gonderdik diyelim gelecek adam Morinho olsa en fazla 1 sezon veriyorum.

okan6161
09.09.2012, 00:25
adamı rahat bırakmıyoruz ki bırakmıyorlar ki ya bi bırakın adam kafasını toplasın rahatlasın ama yok hep bir çomak sokuluyor yazık

Bera B.
09.09.2012, 00:39
Şu videoyu izleyince gözlerim doluyor, çok mu yükleniyoruz diye düşünüyorum.

Sanıyorum ki çok yükleniyoruz gerçekten de.

http://www.youtube.com/watch?v=42UFdZ0bg-w

Ergin Varlibas
09.09.2012, 01:49
Oh be benim gibi dusunenlerde varmis

annttiigs
09.09.2012, 02:12
Uzun zamandır ve hatta hayatımdaki en iyi yazılardan birisi. Bize bizi en iyi anlatan yazıdır. Ben bunu söylemeye çalışıyordum ama bu kadar iyi örnekleyip yazamıyordum. Link versem açıp okumayanlar olacaktı. Belki burada tamamen koyarsam okursunuz.

---
Bu Şenol Güneş’e destek yazısı falan değildir. Güneş’in benim desteğime ihtiyacı yok; kariyerindeki bir sezon ona yeter. Ancak ortada Trabzonspor camiasının büyük çelişkisi var. Yazılması gerek, söylenmesi gerek!

Şu anki şartların aynı olduğunu düşünün. Transferleri beğenen yok. Takım UEFA’da gruplara kalamamış, lige de kötü başlamış. Şenol Güneş boşta ya da Kore’de olsun. Diyelim ki, Hugo Bross yönetiyor. Hani, futboldan anlayan Trabzonlular’ın 5 hafta zor sabrettikleri ve kovaladıkları Belçikalı.

Neyi konuşurduk? Lütfen Şenol hoca gel! Gel de kurtar bizi!

Daha üç sezon önce Belçikalı Bross varken bu manşetler Trabzon yerel medyasında atıldı. Bugün Güneş’in kariyerini tartışan sözde ‘akil adamlar’ Kore’ye adam gönderdi, ‘Sakın hocam, bizi geri çevirme, lütfen geri dön’ diye!

Bakın o zamanın yerel ve ulusal gazetelerine; DÖN HOCA DÖN diyorlardı.

Söyler misiniz, hangisi doğru? Şenol Güneş’in o gün dönmesi için yalvaranlarla, ‘gitse de kurtulsak’ diye uğraşanlar aynı kişiler olabilir mi? Gelsin de nasıl gelirse gelsin diyen Trabzon ile ‘yeter artık bıraksın’ diyen Trabzon aynı Trabzon olabilir mi? Sadece bu çelişki, bu çelişkiye düşenlere yeter. Fazlasını yazmaya değmez.

Sayın Trabzonlular! Futboldan anlamak 5 haftada hoca kovmak değildir. Futboldan anlamak, 3 maç sonunda teknik direktörünüzün tüm kariyerini tartışmak değildir. Güneş üzerinden yapılan tartışmalarda en büyük AYIP, hocanın tüm kariyerini tartışmaktır. Ulusal medya tartışsın, düşman ilan edilir. Trabzonlular da aynısını yapıyor.

Ne diyeceğiz Güneş’in hemşehrilerine, arkadaşlarına, dostlarına, camiasına?

Sanki bu adam kulüp için hiçbir şey yapmamış, sanki 2010-2011 sezonunda takımını şampiyon yapmamış, sanki, geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde sıfır çekmiş takımın hocasıdır! Zaten bu adam Milli Takım’lar için de bir şey yapmamıştır. Her şey tesadüfen gelişmiştir! Neyi kastettiğinizi biliyoruz. ‘Şenol Güneş diye biri yoktur’ demek istiyorsunuz da diyemiyorsunuz!

Ben Şenol Güneş olsam, beni, kariyerimi tartışanların olduğu yerde durmazdım. ‘Üç haftalık lig performansıyla tüm kariyerimi sıfırlayan camia, benim camiam olamaz’ der, Kore’den de uzağa giderdim.

Trabzon kenti, altyapıdan oyuncu çıkarmayı unutmuş, değerlerini zaten unutmuş, tarihine yabancılaşmış. Yabancılaşma, sahaya yansımış, ilk 11’e 12. yabancı transfer edilmiş. Zaten temiz futbola şike tümörü bulaşmış. Futbol bununla yaşamaya çalışıyor. Trabzon camiasının, takımının, kulübünün bir ton sorunu var. Elde kala kala Şenol Güneş kalmış. Tutunacak başa bir şeyleri de yok. Onu da yerseler, dünya kulübü olma hedefine bir adım daha yaklaşacaklardır!

Hadi Trabzon son bir gayret daha, hocayı bir daha gelmemek üzere, gönderelim!
---

Kaynak : http://www.ajansspor.com/yazarlar/aytekinakay/h/20120908/hadi_gunesi_gonderelim.html
Aytekin AKAY

Ergin Varlibas
09.09.2012, 04:44
Allahim icimi yazmis herif ya. Allah razi olsun yazandan. Kendilerini futboldan cok iyi anladigini sanan arkadaslar saniyor ki yeni hoca gelse hersey duzelecek. Icimiz curumus bizim icimiz, once icimizi temizlememiz lazim. Ayni Turkiyenin sorunu gibi. Sistemsizlik, vizyonsuzluk tur bizim problemimiz. Senol Gunes takimdan gitmesi gereken en son kisidir.

Kereşenli
09.09.2012, 05:19
Şenol Güneş'i gönderirsek yerine kimi getireceğiz diyorsunuz, eğer koskocaman Trabzonspor Şenol Güneş'in yerine, takımı canlandıracak birini getiremiyorsa kapatalım dükkanı. Teknik direktör kıtlığı mı var? Türkiye'den olmadı Avrupa'dan getitirsin bir adam tıkır tıkır futbol oynatır takıma. Kaç senedir aynı sistemle oynuyoruz, bir kere olsun kötü oyunumuzun sebebi sistemdir dediğini görmedim. 1 maç değil 2 maç değil, 2 sezondur kullanıyoruz işe yaramaz sistemi. Neyin inadı bu?

Trabzonspor Şenol Güneş'ten iyi hoca bulamıyor da Şenol Güneş Trabzonspor'dan iyi takım bulabilir mi acaba?

SEDAT
09.09.2012, 09:13
* Aytekin abi Can'sın tek kelimeyle, yüreğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş...

AYYILDIZ
09.09.2012, 13:16
Şenol Güneş'i gönderirsek yerine kimi getireceğiz diyorsunuz, eğer koskocaman Trabzonspor Şenol Güneş'in yerine, takımı canlandıracak birini getiremiyorsa kapatalım dükkanı. Teknik direktör kıtlığı mı var? Türkiye'den olmadı Avrupa'dan getitirsin bir adam tıkır tıkır futbol oynatır takıma. Kaç senedir aynı sistemle oynuyoruz, bir kere olsun kötü oyunumuzun sebebi sistemdir dediğini görmedim. 1 maç değil 2 maç değil, 2 sezondur kullanıyoruz işe yaramaz sistemi. Neyin inadı bu?

Trabzonspor Şenol Güneş'ten iyi hoca bulamıyor da Şenol Güneş Trabzonspor'dan iyi takım bulabilir mi acaba?

Kac tane hoca geldi hangisi takir takir oynatti?Senol Gunes daha bu sezon basina kadar 1 turkiye kupasi 1 super kupa 1 sampiyonluk,sampiyonlar liginde su kadroyla basari elde etmedi mi?
Yerli olarak bir tane bile yari seviyesinde teknik direktor varsa getirelim.Videoton'a elendik su ana kadar basarisiz olduk dogrudur.Fakat her 2 yenilgide hoca tartisacaksak isimiz is.Real Madrid'liler Morinho'yu asmasi gerekiyor bizim duruma gore.

Ergin Varlibas
09.09.2012, 13:30

O koskocaman Trabzonspor'un stadi 30 bin kisilik, koskocaman Trabzona gelmis futbolculardan en unlusu Marcelinho onu da kovduk nerdeyse, o koskocaman Trabzonspor, elindeki iskeleti koruyamiyor oyuncularini Istanbula kaptiriyor ama sen aynisini Istanbul takimlarina yapamiyorsun, o koskoca Trabzonsporun transfer politikasi yok, o koskoca Trabzonsporun Trabzon TV si yok o koskoca Trabzonun altyapi gelistirme yerleri yok. Once bunlari duzeltelim ondan sonra Senol Gunesi yollariz. Bu sartlarda Trabzonspor'u sampiyon yapmis bir adami yollamak deliliktir.

Daha iyisini bulamazmiyiz? Hayir su an da o koskocoman Trabzonsporu yonetecek daha iyi bir teknik direktor yoktur. Biz normal bir takim degiliz, bize mourinhoyu getirsen basarili olamaz. Bize sehiri taniyan, futbolu bilen, maasi ucuk olmayan teknik direktor lazim. Biz diger takimlardan farkliyiz, ama Halilhodzicin de dedigi gibi artik kendimizi dunyanin en buyuk futbol klubu olarak gormeyi kesmeliyiz. Bazi gerceklerin farkina varmamiz lazim.

canna52
09.09.2012, 13:51
broos'a sallamak moda oldu herhalde.

broos gelmeden önce yönetim şenol güneşe yalvardı gel diye. şenol hoca şimdi olmaz 6 ay sonra ancak gelirim dedi. bunun üzerine yönetim broosu aldı ama aklında şenol güneş vardı netekim 6 ay sonra şenol güneş geldi.

bence broos'un başarılı olmasından çok başarısız olması için çalışan yöneticilerimiz vardı. ve böyle bir ortamda başarılı olması imkansızdı.

şu adama sallayıp durmayın artık yeter.

SEDAT
09.09.2012, 14:07
* Bende bu Broos hayranlığını hiç anlamadım. Hep başarılı olucakmış'ta önü kesilmiş havası estirildi.

Mollasalihoğlu
09.09.2012, 14:09
"Nasılsa 6 ay sonra kovulacağım en azından tazminat alırım" mantığı ile sallamamış olma ihtimali de göz önüne alınmıyor hiç.. Bence sadece kötü bir hocaydı o kadar..

Ergin Varlibas
09.09.2012, 14:55
broos'a sallamak moda oldu herhalde.

broos gelmeden önce yönetim şenol güneşe yalvardı gel diye. şenol hoca şimdi olmaz 6 ay sonra ancak gelirim dedi. bunun üzerine yönetim broosu aldı ama aklında şenol güneş vardı netekim 6 ay sonra şenol güneş geldi.

bence broos'un başarılı olmasından çok başarısız olması için çalışan yöneticilerimiz vardı. ve böyle bir ortamda başarılı olması imkansızdı.

şu adama sallayıp durmayın artık yeter.

Neden simdi olmaz 6 ay sonra gelebilirim dedigini de acikla bence. Kisiligini tartisanlara cevap olur.

berkan402
09.09.2012, 18:21
herkesin sevdiği bir teknik adam ama taktik bilgisi bence zayıf...nerdeyse her maça aynı taktikle çıkıyor..ee rakip de ezberledi artık seni önceki maçlarında...ona göre oynuyor..

canna52
10.09.2012, 12:28
broos bence de iyi bir hoca değildi. fakat burada 6 aylık hoca almamız değil de hala broos eleştiriliyorsa bence tam hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz.

Mollasalihoğlu
10.09.2012, 12:45
broos bence de iyi bir hoca değildi. fakat burada 6 aylık hoca almamız değil de hala broos eleştiriliyorsa bence tam hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz.

takım lider olsa, iyi top oynasa 6 aylık olmazdı..

canna52
10.09.2012, 15:54
takım lider olsa, iyi top oynasa 6 aylık olmazdı..

yönetim, takımın iyi olması için en iyi ortamı hazırladı buna rağmen broos yüzünden başarısız olduk. buna inanıyorsanız eyvallah benim için tartışma bitmiştir.

bana göre hem samet hem broos 6 ay idare etsin diye düşünülen isimlerdi. hedef tamamen 6 ayı çıkarmaktı.

Mollasalihoğlu
10.09.2012, 16:16
yönetim, takımın iyi olması için en iyi ortamı hazırladı buna rağmen broos yüzünden başarısız olduk. buna inanıyorsanız eyvallah benim için tartışma bitmiştir.

bana göre hem samet hem broos 6 ay idare etsin diye düşünülen isimlerdi. hedef tamamen 6 ayı çıkarmaktı.

broos'un kadrosu ile şenol hoca'nın kupa kazanan kadrosunun farkı neydi?

BizeHerYer61
11.09.2012, 16:46
---------JANKO---Henruqie-------
-------------------------------------
Olcan-----------------------Volkan
---------Soner--Colman-----------
Emerson--Zokora-Bamba--Serkan
--------------------------------------
--------------Onur------------------

Thiago-Gabi, Ini-xavi..vs cogu avrupa takımında Zokora-Colman ikilisinin olusturduğu model değilde Soner-Colman tarzı ortsaha yapısı kullanılıyor.
Zokora büyük maçlarda marke etmek istediğiniz bir oyuncu varsa ona karsı kullanılmalı, onun dısında ofansif oyunu olumsuz etkiliyor.

severusnape
11.09.2012, 20:08
...................Onur...................
Celutska...Bamba....Giray......Emerson
...........Soner.......Zokora............
Volkan.........Colman...........Olcan
....................Janko..................

bence bu Janko varken Celustkanın düzgün ortalarına ihtiyacımız var.

canna52
11.09.2012, 23:37
broos'un kadrosu ile şenol hoca'nın kupa kazanan kadrosunun farkı neydi?

aradaki fark yönetim desteği, taraftar desteği, medya desteği ve yeni teknik direktör değişiminin getirdiği olumlu havaydı.

olayı niye broos-şenol güneş kapışmasına getiriyorsunuz anlamıyorum. burada ben ne şenol güneşi eleştiriyorum, ne de broosu.
yönetim bir hocayla 6 ay sonrası için anlaşıyor ve 6 ay için başka bir hoca alıyor. herhalde bu hoca capello çapında biri olamazdı değil mi? ama buna rağmen yönetimin bu yaklaşımına eyvallah çekip 6 ay için getirilen hocayı yerden yere vurmak doğru mu?

kaybolan 6 ayın hesabını siz broos'a sorun ben yönetime soracağım.

Gökhan BAYRAK
12.09.2012, 11:17
aradaki fark yönetim desteği, taraftar desteği, medya desteği ve yeni teknik direktör değişiminin getirdiği olumlu havaydı.

olayı niye broos-şenol güneş kapışmasına getiriyorsunuz anlamıyorum. burada ben ne şenol güneşi eleştiriyorum, ne de broosu.
yönetim bir hocayla 6 ay sonrası için anlaşıyor ve 6 ay için başka bir hoca alıyor. herhalde bu hoca capello çapında biri olamazdı değil mi? ama buna rağmen yönetimin bu yaklaşımına eyvallah çekip 6 ay için getirilen hocayı yerden yere vurmak doğru mu?

kaybolan 6 ayın hesabını siz broos'a sorun ben yönetime soracağım.

13 maçın 5 inde yenileceksin, 3 ünde berabere kalacaksın, sadece 18 puan toplayıp daha ligin 13. haftasında üst sıra takımlardan 18 puan fark yiyeceksin, ondan sonra da bu hoca zaten 6 aylığına alınmıştı diyeceksin.

pardon da 6 aylığına ünal da durabilirdi o zaman takımın başında.

takımı 10. sıradan alan Şenol Güneş, Diyarbakırspor'a sahasında yenilen, Kasımpaşa'dan 3 yiyen bir takımın başına gelmişti aslında. geldikten sonra iyi futbol ve finalde fenerbahçeyi eze eze yendiğimiz bir türkiye kupası kazandırdı takıma. sonrasında şampiyonluk, şampiyonlar liginde üst tura çıkmayı son saniyede kaçıran bir ekip.

ama yoooook, olur mu hiç, şenol hoca her zaman kurulu takım almıştır, hazır takım almıştır, başarıya konmuştur dimi?

siz ancak kendi inandığınız şeylere uyacak senaryolar kurarsınız zaten...

severusnape
12.09.2012, 11:25
Yok abi iyi gün taraftarları dilini yorma çok var bunlardan burada

canna52
12.09.2012, 14:12
herhalde bu hoca capello çapında biri olamazdı değil mi?

demişim broos için.

broos iyi hocadır hiç demedim ama siz devamlı şenol güneş-broos kıyası üzerinden broos'u yerin dibine geçirme, şenol güneş'i ise hocaların hocası mertebesine yükseltme derdindesiniz. ben burada açıkça yönetimi eleştirmişim siz hala şenol güneş'in başarılarını yazıyorsunuz.

benim bu konuda şenol güneş için olumsuz bir eleştirimi gösterin de neye cevap verdiğinizi anlayayım.

broos kötü hocaysa onu getiren ve arkasında duramayan, kuyusunu kazan yönetimin hiç günahı yok mudur? yoksa tek suçlu broos mudur? inşallah bu soruya da 'şenol güneş'in kazandığı kupalar vol.2' tarzında bir cevap vermezsiniz??

Burak Sahin
12.09.2012, 14:27
Bu inatlarina devam ederse 3 yil once aldigi takimi birakirkende ayni seviyede birakacak, yumlu nun yüzünden kac puan kayiplari yasadik hala yumluda inat devam ediyor, elinde zokora gibi stoper oynayabilen bir adam varken ki partneride hemserisi bamba olacakken biz hala yumlu ile mac kazanmaya calisiyoruz, üzerinden bu korkakligi atip orta sahayi colman soner adriandan kurdugu an belki takim bir nebze olsun göze hos gelen futbol oynayabilir...

canna52
13.09.2012, 21:16
---------JANKO---Henruqie-------
Olcan-----------------------Volkan
---------Soner--Colman-----------
Emerson--Zokora-Bamba--Serkan
--------------------------------------
--------------Onur------------------

Thiago-Gabi, Ini-xavi..vs cogu avrupa takımında Zokora-Colman ikilisinin olusturduğu model değilde Soner-Colman tarzı ortsaha yapısı kullanılıyor.
Zokora büyük maçlarda marke etmek istediğiniz bir oyuncu varsa ona karsı kullanılmalı, onun dısında ofansif oyunu olumsuz etkiliyor.

eldekileri düşünürsek bence en makul kadrolardan biri. ama kanatlarda yine de soru işareti oluşuyor.

serkan-celustka değişikliğiyle aynen katılıyorum

ama böyle bir kadro ile sahaya hiçbir zaman çıkmayız malesef.

Ergin Varlibas
13.09.2012, 23:27
Zokora defans oynayabiliyor tamam da, hava toplarinda yeterli degil, defans oyuncularinda onemli, ayrica markaji falan nasil acaba? Kagit uzerinde guzel duruyor ama sahada kagitta gorundugu gibi olacagini sanmiyorum.

Samet Yildirim
13.09.2012, 23:32
Zokora defans oynayabiliyor tamam da, hava toplarinda yeterli degil, defans oyuncularinda onemli, ayrica markaji falan nasil acaba? Kagit uzerinde guzel duruyor ama sahada kagitta gorundugu gibi olacagini sanmiyorum.

Maclara göre yapilabilir bence.

Mesela Elazig takimi belli 11 kisi savunma birtek Herve Tum...Ne gerek var iki kesici stopere ? Bamba Tum a yapisir zokora ise süpürür....

Ama derbilerde veya bursaspora karsi felan zoko orta saha oynamali...

Harun
14.09.2012, 09:20
Ş. G.'i en çok eleştiren biri olarak, bugünden itibaren "yapacak bir şey" diyerek Ş.G. güvenmek zorunda olduğumuzu belirtmek isterim.Umarım Ş.G.elindeki kadronun kıymetini bilir.
Hâlâ bu kadroya yatersiz diyerek Ş.G. 'yi koruyacak arkadaşlar var ise lütfen yazımı dikkate almasınlar.

Mollasalihoğlu
14.09.2012, 11:33
Kaynak: http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/09/14/baska-gunes-yok

Şenol Güneş çalıştığı 4 dönemde Trabzon'u hep yarışta tutarken, Güneş'siz dönemlerin 12 hocası çare olamadı

3 KEZ İKİNCİ YAPTI
Rakamlar, Trabzonspor'da başka 'Güneş' olmadığını ortaya koyuyor. Saha sonuçları nedeniyle zaman zaman tartışılsa da, 1990 yılından sonra görev alan teknik adamlar içinde Şenol Güneş kadar başarılısı bordo-mavili takımın başında yer almadı. Güneş, Trabzon'u ligde 3 kez ikinciliğe taşırken, takımını 1 kez de 3. yaptı.

'ŞAMPİYON BİZİZ'
Fırtına, Güneş'in yönetiminde 2010-11 sezonunu 2. bitirdi ancak Trabzonsporlular bu ikinciliğe "şampiyonluk" gözüyle bakıyor. Güneş'siz periyotlarda görev alan 12 hoca, özlenen başarıları yakalayamadı. Şenol hoca, Trabzonspor'a 2 Başbakanlık, 2 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı, 1 de Süper Kupa kazandırdı.

241 MAÇTA 127 GALİBİYET
Şenol Güneş, bordo-mavili takımın başında ligde 241 kez sahaya çıktı. Söz konusu maçlarda 127 galibiyet elde eden Karadeniz Fırtınası, 58 maçta berabere kalırken, 53 maçta ise mağlubiyet yaşadı.

İŞİNİZE ODAKLANIN
Şenol Güneş, oyuncularıyla bir görüşme yaparak Sivasspor maçıyla yeni bir sayfa açmak zorunda olduklarını aktardı. Bordo- mavili çalıştırıcının, "Videoton ve G.Antep maçları geride kaldı. İşimize dört elle sarılıp bizden beklenen başarıları elde etmek zorundayız. Sadece işinize odaklanın" dediği belirtildi.

Alican Altunbaş
14.09.2012, 11:52
Hocam aklına kuvvet inşallah iyi bir sezon geçireceğiz...

Ergin Varlibas
14.09.2012, 14:42
Ş. G.'i en çok eleştiren biri olarak, bugünden itibaren "yapacak bir şey" diyerek Ş.G. güvenmek zorunda olduğumuzu belirtmek isterim.Umarım Ş.G.elindeki kadronun kıymetini bilir.
Hâlâ bu kadroya yatersiz diyerek Ş.G. 'yi koruyacak arkadaşlar var ise lütfen yazımı dikkate almasınlar.

Sampiyon oldugumuz seneki kadro avrupada basarili olunabilicek bir kadroydu. Simdiki kadro ise bu lig icin "yeterli" bir kadro.

Bunu goz ardi edemeyiz.

Harun
15.09.2012, 23:08
Scolari boşta duyurulur :)

10 numara
16.09.2012, 16:54
barış - zokora.....adrian 18 dışı , efsane olma yolunda ilerliyor şenol hoca...bu takım senin oyuncağın değil bırak artık Trabzonspor'u yakasını..

MuratJ
16.09.2012, 17:07
şenol güneş anasını ağlatıyor Trabzonspor'un. Kazansak bile bu gerçek değişmeyecek. Trabzonspor'un geleceğine vurulan darbedir Şenol Güneş. Takımı potansiyelinden uzaklaştırıyor her seferinde daha fazla. Bursa'ya bak Kasımpaşa'ya bak. Hocalık senin çapın değil Şenol Güneş. Bu takımdan giden futbolcularda böyle hedefsiz hırssız kalitesiz hoca yüzünden gitti. Burak Selçuk hepsi.

Sacit
16.09.2012, 17:13
Bu adam kadar inatçı bir insan görmedim. İnadın yüzünden Trabzonspor zarar görüyor. Resmen takımın kazanmasının önüne geçiyorsun. İnatçı olman artık hastalık düzeyine ilerledi.

bahadır2561
16.09.2012, 17:26
Bu Adrian'ı niye aldırdın?

Samet Türkmen
16.09.2012, 17:45
Janko yedek. Harbiden futbol fenomeni olma yolunda ilerliyor Şenol Güneş. Bir insanın kendi kariyerine,saygınlığına başkası olsa bu akdar zarr veremezdi.

Artık benimle dalga geçen birisine teknik direktör olarak saygı duymuyorum.

Burak Sahin
16.09.2012, 17:48
adrian, sapara, zokora kendi milli maclarinda hep iyi oynuyorlar?????

Samet Türkmen
16.09.2012, 17:50
adrian, sapara, zokora kendi milli maclarinda hep iyi oynuyorlar?????

Polonya,Slovakya ve Fildişi Milli takımı hocası Şenol Güneş kadar futboldan anlamıyor demek ki :)

Burak Sahin
16.09.2012, 17:59
Polonya,Slovakya ve Fildişi Milli takımı hocası Şenol Güneş kadar futboldan anlamıyor demek ki :)

hasa öyle bisi demek istemedim :) sadece bu 3 arkadas neden bizde iyi oynamiyor hocam cek bunlarin kulaklarini adrian gibi diger ikisinide alma 18 görsünler trabzonsporun büyüklügünü demek istedim :)

Samet Türkmen
16.09.2012, 18:32
hasa öyle bisi demek istemedim :) sadece bu 3 arkadas neden bizde iyi oynamiyor hocam sek bunlarin kulaklarini adrian gibi diger ikisinide alma 18 görsünler trabzonsporun büyüklügünü demek istedim :)

Şenol Güneş'in hatasını yazdım. Sana değildi aslında :)

canna52
16.09.2012, 18:58
yine yanlış diziliş..
henrique tek forvet oynayamaz
janko hazırsa neden oynamaz
çift forvet oynasak bundan daha mı kötü oynarız

Vkgz
16.09.2012, 19:54
bugün iyiydi oyunumuz boşa lafa boğmayun burayı

Sacit
16.09.2012, 20:01
Allah aşkına yeter, yeter valla yeter.. dümdüz gidecem..

Siz de utanma yok mu ? kendi sahanda bu rezil futbol nedir ? 25 dakika rakipten baskı yemek nedir ?

Allah aşkına yeter ya bu kadar korkak futbol oynamanın izahı olamaz.

Bıktım valla bıktım her maç rezil oluyoruz, ayıptır

[KAPLAN]
16.09.2012, 20:09
Bırak git Allah aşkına.

DeAgLeMaNyAq
16.09.2012, 20:19
Hangi maçı arkamıza yaslanarak keyif içerisinde izleyeceğiz bilemiyorum...

Erbay
16.09.2012, 20:21
Hocam bir şey yanlış gidiyor yine, aynı tas aynı hamam gibi.

canna52
16.09.2012, 20:21
bugün iyiydi oyunumuz boşa lafa boğmayun burayı

skotr taraftarlığını ne zaman bırakacağız acaba.

çok zor bir pozisyonda çok güzel bir gol attık sonra skoru koruma adı altında kabız futbola ger döndük.
çok önemli pozisyonlar verdik ve onur kurtarmasaydı karabük maçının bir tekrarı olacaktı.

bir gs ye, bursaya bakın ofans olarak bir de bize.. ki bu takım iki sezon öncesinin en fazla pozisyona giren takımıydı.

hele golü attıktan sonra geriye yaslanmamız ve forvette janko gibi bir adamla kontra pozisyon bulmaya çalışmamız..
işte burası futbolun, aklın iflas ettiği noktadır.

Samet Türkmen
16.09.2012, 20:28
Maçı izlerken midem bulandı.Ne iyi oyunu !

Emrah KabuL
16.09.2012, 21:10
15 günlük araya rağmen değişen bir şey yok.

Fatih Terim,Semih ve Emre Çolak'a hatta 25'lerine gelen Aydın'a formayı teslim ediyorsa Şenol Güneş'de bu saatten sonra formayı Zeki'ye teslim etmeli.

Umarım sırf Serkan'ın yokluğu ve yabancı sayısının fazlalığından kaynaklanan bir tercih değildir..!

Şenol Güneş'e toz kondurmayanlar diyor ki genç oyunculara forma verse 2-3 maç kötü oynasalar bu taraftar oyuncuları yer.

İyi de bizim sağ bekimiz Gökhan Gönül ya da Eboue değil ki..!

Serkan yahu.. Balcı Serkan..

Zeki ilk kez forma şansı bulmasına rağmen hiç de sırıtmadı..

Aynı şey Emre Güral için de geçerli..

Janko'nun yedeği Emre olsun diyeceğim ama Janko bile henüz forma şansı bulamıyor..

Öncelikle ne yapıp edip Henrique'den formayı alması lazım..!

Travelair
16.09.2012, 21:20
Motivasyon için maçtan önce futbolcularla birlikte korku filmi mi seyrediyor nedir?

Canberk
16.09.2012, 21:38
Janko niye yedek ? Olcan şikebahçe maçı için mi ydekti ? JAnko niye maçın başını geçtim 45de değilde 70 de giriyor oyuna ? Ah Şenol hocam ah çok zor seni çözmek

Serhat ŞAHİN
16.09.2012, 21:48
4-4-2

Ibrahim Gaygusuz
16.09.2012, 21:50
Yavas yavas bu sistem oturacak hocam biraz daha calistirman lazim usaklari ama :)

Eskiden orta yapmiyor takim diye elestiri geliyordu simdide fazla orta yapiyoruz :D

no NAME
16.09.2012, 21:56
Uzun uzun anlatmayı düşündüm ama her seferinde sildim. birtek şunu yazmaya karar verdim. "ASLA SİZLE OLMAYACAK".
selam ve hürmetle.

Yavuz Hasan
16.09.2012, 22:19
Ya elindekilere göre sistem kuracaksın

Ya sistemine göre adam alacaksın

Transfer döneminde ben bilmem beyim bilir dersen bavulun hazır yasayacaksın

orta alan zayıf kanatlar çalışmıyor sahada tek forvet oynuyoruz

Yanlisda ısrar etmek neden anlamıyorum

Bir arsen venger olamazsın ama ziya doğan olma yolunda iyi gidiyorsun

Soner Albayrak
17.09.2012, 06:23
Janko niye yedek ? Olcan şikebahçe maçı için mi ydekti ? JAnko niye maçın başını geçtim 45de değilde 70 de giriyor oyuna ? Ah Şenol hocam ah çok zor seni çözmek

Al benden de o kadar.

Turgay Atalay
17.09.2012, 09:09
Takımdan da, futbolcularından da, seçimlerinden de, seni saha kenarında görmekten de hiç haz almıyorum artık...

serdaracıl
17.09.2012, 09:19
şenol güneş anasını ağlatıyor Trabzonspor'un. Kazansak bile bu gerçek değişmeyecek. Trabzonspor'un geleceğine vurulan darbedir Şenol Güneş. Takımı potansiyelinden uzaklaştırıyor her seferinde daha fazla. Bursa'ya bak Kasımpaşa'ya bak. Hocalık senin çapın değil Şenol Güneş. Bu takımdan giden futbolcularda böyle hedefsiz hırssız kalitesiz hoca yüzünden gitti. Burak Selçuk hepsi.

Kasımpaşa'ya baktım hocalık bir durum göremedim. Padişah emrediyor kulları yerine getiriyor. Ayrıca takımdan ayrılan oyuncular yüzünden hocayı suçlamak da bence yanliş. Potansiyelden uzaklaşma da yok aksine potansiyel bu kadar

oflubektas
17.09.2012, 11:51
Takım her geçen hafta daha olumlu işler yapıyor. Genel resme bakıldığında oynanan futbolu ben de "kötü" buluyorum. Ancak takımın kanatları artık daha iyi çalışıyor. Geçen haftalara nazaran hücum tempomuz da artmış durumda. Bunu görmek için futbol allamesi olmaya da gerek yok. Önyargısız bir çift göz yeterli...

Oyuncu tercihi konusuna gelirsek; Sayın hocam, Sivas maçı artık Henrique'nin son şansı olmuş olsun. Devre arasına kadar tribünden aşağı inmesin artık.

Alican Altunbaş
17.09.2012, 17:28
Yine günlük tepkilere devam hadi bakalım hayırlısı:)
Janko Avusturya-Almanya maçında 82 de oyuna girdi eleştiren yok:)
Emerson neden oynadı madem ? Takıntılı Şenol Güneş Celustka'yı tercih edebilirdi.Dimi ama..
Takımın Futbolundan asla memnun değilim.Şu geri çekilme olayını acilen çözmelisin hocam..Başarılar

Ergin Varlibas
17.09.2012, 18:52
celutskaya da sans verebilirdi ama zekiye verdi, henrique icin gecen senede ayni seyleri diyolardi. " iste 11 de baslasin, daha cok oynasin falan" oynuorda ne oluyor. Simdi ayni sey icin adrian icin deniyor. onu da ben cok izledim, ilk 11 haketmiyordu, ha belki simdi kafasini toparlamistir oynatilirsa daha etkili olur. ama artik su secimlerden dolayi hocayi suclamayi birakmaliyiz. teknik direktor olan o, verdigi kararlara saygi duymak lazim. bende mutlu degilim oynanan futboldan.

Yaşar
17.09.2012, 19:03
Sivas maçındaki futbol ile hocayı eleştirmem çünkü takımın yarısı yoktu.
Bu kadar eksikle kazanmak önemliydi ve kazandık.
Fakat gol attıktan sonra defansif ortasaha oyuncusunu oyuna sokup baskı yemekten sıklamadın mı Hoca'm?
Geçen yıl birçok maçta Aykut hastalığı nedeniyle kaybeielen puanlar.
Bu sene daha Karabük maçında forvet çıkarıp, Barış Özbek girmişti, gol yemiş, puan kaybetmiştik.
Dün yine aynı olay.
Kazanmış olmamız Halil-Barış değişikliğinin doğru olduğunu göstermez.

Harun
17.09.2012, 22:46
Samet Aybaba'lı bjk yi izledikten sonra, futbolun sahadaki oyuncularla değil,onları yönetip onlaara yön verenlerle kazanıldığını bir kez daha gördüm.oynatılan oyuncular toplama kampı gibi,gençlerde cabası, zevk vermeyen bir oyuna rağmen 3 gollü bir galibiyet.
Geçen haftada 3 gol, önceki haftada 3 gol...Gel görki oynanan futbol beğenilmiyor , daha çok eksiğimiz var deniyor.Biz takımın hazır olmamasından,sakatlardan kendimizi avutalım...

Cafer Bulur
17.09.2012, 22:50
Samet Aybaba'lı bjk yi izledikten sonra, futbolun sahadaki oyuncularla değil,onları yönetip onlaara yön verenlerle kazanıldığını bir kez daha gördüm.oynatılan oyuncular toplama kampı gibi,gençlerde cabası, zevk vermeyen bir oyuna rağmen 3 gollü bir galibiyet.
Geçen haftada 3 gol, önceki haftada 3 gol...Gel görki oynanan futbol beğenilmiyor , daha çok eksiğimiz var deniyor.Biz takımın hazır olmamasından,sakatlardan kendimizi avutalım...

Senol günesin elestirilmesi normal ama takim olarak bir hava ve uyum yakalayamadigimiz gercegi var.

Bjk ye toplama kampi diyorsun ama onlarda da kaliteli oyuncular var.

Mesela olcay sahan bize gelmis olsaydi banko oynardi.

Ali İhsan
17.09.2012, 23:00
Celustka'nın oynamama sebebi yabancı sınırıydı, sahada 6 yabancı vardı. Sahada vazgeçilebilecek tek yabancı Henri idi o oynamasa yerine Janko oynardı.

Harun
17.09.2012, 23:00
Senol günesin elestirilmesi normal ama takim olarak bir hava ve uyum yakalayamadigimiz gercegi var.

Bjk ye toplama kampi diyorsun ama onlarda da kaliteli oyuncular var.

Mesela olcay sahan bize gelmis olsaydi banko oynardi.

Biz de Yasin'i aldık.O da banko oynuyor :)

Kalite...
Transferde Uğur Boral dedim,Samsun'a gitmiş ahı gitmiş vahı kalmış dendi...
Holosko bir var bir yok...
Batuhan tipik sorunlu futbolcu...
Veli-Necip alt yapı....
Toraman bildiğiniz gibi....
Olcan Şahan, biz alsak yönetime söverdik bula bula bunu mu alın diye...

Şu saydığım oyunculardan,
bizim kadromuz daha mı kötü? sadece bunun cevabını istiyorum.uzun uzun cümleler kurmaya gerek.

Cafer Bulur
17.09.2012, 23:03

Kalite...
Veli-Necip alt yapı....

bizim kadromuz daha mı kötü? sadece bunun cevabını istiyorum.uzun uzun cümleler kurmaya gerek.
Bizim kadro kötü degil,oyuncular formsuz ve bir uyum yok.

Bunda elbette hocanin hatalari var ama bircok oyuncunun da yeterince profesyonel olmadigini,islerinin kiymetini bilmedigini düsünüyorum.

Diger bir deyimle hoca giderse ve baskasi gelirse bu takim takir takir top oynamaz,bunu kabul etmek gerek.

Burak Sahin
17.09.2012, 23:39
celutskaya da sans verebilirdi ama zekiye verdi, henrique icin gecen senede ayni seyleri diyolardi. " iste 11 de baslasin, daha cok oynasin falan" oynuorda ne oluyor. Simdi ayni sey icin adrian icin deniyor. onu da ben cok izledim, ilk 11 haketmiyordu, ha belki simdi kafasini toparlamistir oynatilirsa daha etkili olur. ama artik su secimlerden dolayi hocayi suclamayi birakmaliyiz. teknik direktor olan o, verdigi kararlara saygi duymak lazim. bende mutlu degilim oynanan futboldan.

sey bisi dicerm ama korkuyorum tepki almakdan ama eger 6 yabanci kurali senol günes icinde gecerliyse zekiyi maalesef yabanci kontenjanin dolu olmasindan dolayi oynatti....sol bamba, emerson, zokora, sapara, alanzinho, henrique.....

Yaşar
17.09.2012, 23:49

Kalite...
Veli-Necip alt yapı....

20. dakika itibari Sivok atılmış olsaydı ne olurdu?
Veya aynı hareketi Bamba yapsaydı atılır mıydı?
Aramızda 1 puan fark var Bjk ile ve Bjk'tan çok daha iyi bir kadromuz var.

ibrahim
17.09.2012, 23:52
sey bisi dicerm ama korkuyorum tepki almakdan ama eger 6 yabanci kurali senol günes icinde gecerliyse zekiyi maalesef yabanci kontenjanin dolu olmasindan dolayi oynatti....sol bamba, emerson, zokora, sapara, alanzinho, henrique.....

Aynisini bende dedim ama bana Hoca isteseydi Sapara yerine Barisi Henrique yerine Olcani sahaya sürüp Celustkayi oynatirdi dediler... :)

Ergin Varlibas
18.09.2012, 01:32

Iste sorun surda ki canim kardesim, bunu bilemeyiz. O yuzden saygi duymak zorundasin verdigi kararlara. Ne dusungudugnu bilmiyoruz cunku, belki de oynatmak istedi Zekiyi. Eger durum boyleyse gunahini almis olmuyormusun ?

Burak Sahin
18.09.2012, 02:12
Iste sorun surda ki canim kardesim, bunu bilemeyiz. O yuzden saygi duymak zorundasin verdigi kararlara. Ne dusungudugnu bilmiyoruz cunku, belki de oynatmak istedi Zekiyi. Eger durum boyleyse gunahini almis olmuyormusun ?

saygi duymak zorundayim hocamizin karari sonucda bu konuda haklisin ama bazi konularda yorum yapmak icin cok sey bilmeye gerek kalmiyor hoca 6 yabanci oynatti + serkan sakat sen olsan kimi oynatirdin yani mecburiyetten ???? ileriki maclarda insallah sen hakli cikarsin insallah....serdar kurtulus trnasferini cok gereksiz bulmustum sirf zeki oynasin diye....

Mollasalihoğlu
18.09.2012, 02:45
Aynisini bende dedim ama bana Hoca isteseydi Sapara yerine Barisi Henrique yerine Olcani sahaya sürüp Celustkayi oynatirdi dediler... :)

Hatta Henri yerine Emre'yi de oynatabilirdi.

oflubektas
18.09.2012, 12:08

Ben de dünkü Bjk-Elazığ maçını izledikten sonra, Elazığ'ın verilmeyen açık penaltısı ve kırmızı kartın çıkmamasına, birkaç dakika sonra Necip'in açık kırmızı kartlık pozisyonun da görülmemesine, kırmızı kart gören Necip ve Sivok'un da ikinci devre bjk'nin ilk 2 golünü atmasına sinirlenerek; maçın hakemlerle kazanıldığını, İstanbul takımlarını kollamaktan asla imtina etmeyen hakemlerle bu liglerin ilelebet devam edeceğini gördüm. Oysa aynı bjk, daha iki hafta önce aleyhlerine haksız bir penaltı yüzünden "yıldızlar topluluğu" galatasarayı elinden kaçırmıştı. (O takımın yıldızlarının da kimin elinde o hale geldiğini görmek için "önyargısız bir çift göz" yeterlidir herhalde) Ancak bizim takım kötü futbol oynasa da Karabük deplasmanında verilmeyen en az 1 kırmızı ve birkaç sarı kart, Antep maçında Mustafa'nın el atmasına penaltı verilirken aynı maçta ceza sahasında Janko'nun itilmesi, çok daha önemlisi Soner'in yine ceza sahasında aşil tendonuna atılan tekmenin görülmemesi de ayrı bir tartışma konusu.

Biz ve bjk arasında kıyaslama yaparsak, Fernandes ile bizim orta sahada herhangi bir oyuncuyu değiştirdiğimizde, hatta Fernandes'in yokluğunda, iki takım arasındaki oyun ve tempo farkının gece-gündüz gibi değişeceğini kabul etmek gerekir.

Bu forumun tarihinde Trabzonspor'u büyük oranda etkilediği 2 olay vardır:

1 - Gazetelere verilen ilanlarla Nuri Albayrak'ın gidişine katkıda bulunmak

2 - Her konuda anlaşılan Samet Aybaba'nın gelişinin engellenmesi.

Samet Aybaba için linç kampanyası yürütülürken, takıma gelmesinin çok yararlı olacağını düşünen kişilerin sayısı -benimle birlikte- bir elin parmaklarını geçmiyordu maalesef. Sonra Erikson'la çekilen fotoğraflar, Broos'la anlaşmalar, bilmem neler...

hasancebi81
18.09.2012, 12:29
Hoca isteseydi herseyi yapabilirdi.Alanzinhonun yerine Olcanida oynatabilirdi. Celutskayida Zekinin yerine koyardi.

Bu maci kazanmamizin tek nedeni var, oda Serkanin oynamayisi. Zaten 10. dakikada 1 oyuncu degisiklik hakkini kullanan Senol Hoca, 60. dakikadaki tipik `galibiyetin uzerine yatma taktigi` olan, bek sokup, bir Appiah ve Gattuso karisimi olan Serkan Balciyi mucadele etmesi icin orta alana cekme taktigini yapamadi. Ama buna ragmen hucum oyuncusu cikarip on libero alma hastaligindan vazgecmedi.

Evet maci kazandik, bunun yaninda ne kazandik diye sorarsaniz Zeki Yavru`yu kazandik. Adam en azindan yabanci sinirlamasindan dolayida olsa, Serkan sakat diyede olsa, Ferhat formsuz diyede olsa takimda yer bulacagini gordu.

Dunki Besiktas macini herkes izlemistir. Simdi super top oynadilar, ezdiler gectiler, mukemmeldiler diye birsey demeyecegim. Ama Teknik Direktorluk adina gordugum birkac seyi soylemek istiyorum. Bunlari soylerkende kesinlikle Samet Aybabayi sevdigim, takdir ettigim filan dusunulmesin.

1 - Gecen seneki takimdan mali sebeplerden dolayi bircok oyuncu gonderildi. Halada Quaresmayi gondermeye calisiyorlar. UEFA almadi bunlari kupaya. Antrenor ne dedi, varsa borcumuz gonderin, geri kalanlarlada idare ederiz. Sonucta onemli olan 1 futbolcu degil, takim. Eminim Senol Gunesin elinde Besiktasin kadrosu gibi 2 kadro cikaracak bir takim var. Ama hala yonetime istedigim futbolcular alinmadi, ben bunlarla nasil sampiyon olayim falanda filanda, vs.vs.

2 - Dakika 60 atn itibaren hoca, Erkandi, Oguzhandi genc oyuncularina sans vermeye basladi. Bakin dedi, benim takimimda herzaman kadroyada girebilirsiniz, oyunada. Hazirlikli olun cok calisin. Cunku sizi yedekte tutmak icin almadim ben bu takima. Barcelona alt yapisindan cikan Pique icin Marqueze yol verdi. Bousqets geldi Yaya Toureyi godnerdiler. Messi cikti alt yapidan Ronaldinhoya kapiyi gosterdiler.

Bizde durum nasil?? Altyapidan zorunlu olarak Yumlu cikti bir Besiktas maci, oda gol atti diye birden parladi. Suanda ona edilen kufurlerin haddi hesabi yok. Baska Tolga var, yillarca muzmin yedek oldu, sonra kendini buldu. Haricinde takima ne oyuncular geldi. Suanda maclarini izlemedim ama, 1461 de Eren, Sercan ve Jebrin dokturuyorlarmis. Okadar puyan kaybettik, okadar mac oldu, bu Jebrin Alanzinhonun yerine bir firsati haketmedimi???? Oakdar mac oldu Eren yada Sercan Halinin yada Volkanin yerine bir mac firsati heketmedimi???

Bu ne demektir biliyormusun, siz gelin Trabzona anca 1461 de oynarsiniz. Simdi herkes diyecek Soner ile Yasin geldiklerinden beri oynuyorlar ama?? Kimi koyacaksiniz yerlerine ?? Bu mac zorunluluktan Zekiyi oynatti sagbekte, yabanci sinirina takilmamak icin. Colman ya sakat ya cezali. Soner bu sayede sans buldu ve o formayi birdaha birakacagini zannetmiyorum. Tabi bizim saglik ekibi adami iyilestirebilirse. Ersun zamaninda adam saktlanmazdi takimda, simdi ne oluyorsa herkes ya sakat ya hasta.

3 - Dakika 90, Besiktas 10 kisi ile rakip yari alanda topa basiyor, topu kaptigi zamanda tum gucu ile hucum ediyor, 4. golu ariyor. Iste o ani gordugumde delirdim. Neden dedim, neden?? Neden biz ondeyken 11 kisi kendi alanimiza cekilip kapaniyoruz. NEDEN??? Bunun hangi futbolcu ile, hangisinin performansinin dusuklugu ile, hangisinin formsuzlugu ile, hangisinin beceriksizligi ile, yada hangi transfer ile, yada hangi bos adama 5 milyon euro vermemiz ile alakasi olabilir. Bu tamamen hocanin taktigidir. Elazigda ayni, Karabukte ayni, bu macta ayni.

Adamlar 90 dakikada basariya aclar, tirmaliyorlar karsi takimi, yirtmaya calisiyorlar. Bizde mazlum kedi, cekilmisiz gelmeyin gelmeyin diye yalvariyoruz sanki. Bu Teknik direktorun sucudur baska birsey degil. Boyle oyun anlayisi olmaz.

Senol Hoca artik misyonunu tamamlamistir. Bu takima verebilecegi pek birsey kalmadigi belli. Oyuncularda yeni gelenler haric ve profesyonel olanlar, hic bir inanc kalmamis. Oylesine cikip oynuyorlar. Yeni gelenleri savasiyor tirmaliyor oakdar. Bamba, Yasin, Soner simdiye kadarki en basarili futbolcular bence. Profesyonelliginden dolayi Celuyuda koyarim lsiteye okadar. Emin olun bunlarda Senol hocanin elinde ruhlarini kaybedecekler ve vurdumduymaz oynamaya baslayacaklar 4-5 hafta sonra. Adam hakli neden kendini yirtsinki. Neyi degistirebilecek. Nede olsa hoca 61. dakikada o unlu degisikligini yapacak. 75 te iyice geriye yaslanacak. Oooooooof Of.

emre6167
18.09.2012, 12:41
Hocam bu sene biraz formsuzsun.Taş gibi bir takım olamadık oyuncular fizik olarak çok kötü durumdalar ve takımda kimin tam olarak hangi mevkide oynadığı belli değil, sahaya hiç iyi yayılamıyoruz yardımlarşmalar kötü, ama kadro kalitesi olarak şampiyon olduğumuz seneden daha geride olduğumuzu söyleyemem o yüzden zamanla oturacağına inanıyorum

sifuni
18.09.2012, 16:54
Hocanin karabük videoton maclarindan sonra birakmasi gerektigini düsünüyordum bu sadece yenilgi veya eleme ile aciklanacak birsey degildi takimin silik ve ruhsuz futbol oynamasi ile alakali düsüncelerimdi ancak yaptigi son basin toplantisinda bu konulara aciklik getirmesi beni sevindirdi son sivas macinda galip gelmemize ragmen yine hic birsey oynamadik insallah düzelir yeterki heycanini kaybetmesin.

Harun
18.09.2012, 19:41
Futbolu şansa bırakmayacaksın... o kırmızı kart görseydi, şu golü atsaydı vs. bunlar boş şeyler.
Ben diyormuyum pozisyon bulmakta zorlandığımız maçta, 100 tane vursa bir tanesi girmez diyeceğim bir pozisyonda Halil gol attı diye..
Görende takır takır top oynuyoruz, şans bize gülmüyor ne yapalım modundayız sanacak.Ben skora puana bahane bulmuyorum, benim derdim sahada oynanan ite kaka futbol.
Bu kadronun bu kadar kötü futbol oynaması deyim yerinde ise silah zoruyla anca olur.
Ben şunu bilmek istiyorum, oyuncu kalitesi olarak bizden daha kötü durumda olan bir İBB,bir Ordu,bizden daha iyi futbolu nasıl oynayabiliyor?
Beni skor ilgilendirmiyor tekrar ediyorum.Yenilirsin berabere kalırsın, ama öyle bir mücadele gösterirsinki ayakta alkışlanırsın..
Şu oynadığımız dört maçta ben oynadığımız oyundan zevk aldım diyebileceğiniz bir oyun gördünüz mü?
Çekirge gibiyiz, şansımız tutarsa galip geliyoruz ,şansızsak zaten sonuç ortada..
Antep'in hali ortada pozisyona dahi giremiyoruz,
Karabük'ün durumu ortada rezil bir futbol yine,
Küme düşme adayı Elazığ yeniyoruz güven geldi diyoruz,
Son Sivas maçında da Sapara'nın şutunu sayma "ah şu da kaçtı, vah bu kaçar mı, tüh direkten döndü" diyeceğimiz bir oyun varmıydı sahada.Şansın yardımı ile atılan bir golle galip geliyoruz..

Ben skorboard taraftar değilim,gerekirse 5 maç kaybedersin,puan alamazsın ama bununda bir onuru olması lazım...

Tolga
19.09.2012, 07:50
Ben skorboard taraftar değilim,gerekirse 5 maç kaybedersin,puan alamazsın ama bununda bir onuru olması lazım...

Bir maçı onursuz bir şekilde kaybedersen Şike yapmışsın demektir zaten.

Takımın iyi bir futbol oynamadığı da gerçek, Şenol Güneş'in sezona girişi ve oyun içi yaptığı taktikler vs. herşeyde hatası var buda bir gerçek.

Ama ne bekliyoruz anlamıyorum ? Hep şey söylenir ya "Desinler ki 3 sene şampiyon olamayacağız, şöyle bir takım kuracağız bizden birşey beklemeyin Eyvallah" . Böyle bir cümle mi anlatmak istenilen ?

Sıkıysa çıkıp söylesin onu bu kulüpten birisi bakalım.Ertesi gün kendini aynı yerde bulabiliyor mu ?

Şu aşamada ne yaptığımızı anlayan 1 tek taraftarın olduğunu bile sanmıyorum.Sabit bir sistemde ilerliyoruz, ancak dikkatinizi çekerim ligin henüz 4. haftası sona erdi ve YARIŞTIĞIMIZ TEK KULVAR DİĞER RAKİPLER VEYA SÜPER LİG DEĞİL ? ? ?

Bilmem anlatabildim mi ?

Travelair
19.09.2012, 15:20
Yeni transferin tanıma, alışma süreci diyorlar ya. Galiba bu bizde tersi.

Şenol Güneş'in futbolcuyu tanıma, alışma süreci var. Tanımadan oynatmıyor. Tanıdıktan sonra beğenirse futbolcu süre almaya başlıyor

h@msi61
19.09.2012, 16:18
Yeni transferin tanıma, alışma süreci diyorlar ya. Galiba bu bizde tersi.

Şenol Güneş'in futbolcuyu tanıma, alışma süreci var. Tanımadan oynatmıyor. Tanıdıktan sonra beğenirse futbolcu süre almaya başlıyor

Emerson?

DeAgLeMaNyAq
19.09.2012, 18:37
Yeni transferlerin oynamama durumunun tanıma süreciyle ilgisi yok. Geçen sene Celustka ve Cech direkt geldi oynadı. Keza söylendiği gibi bu haftada Emerson. Bu iş tamamen fiziksel durumla ilgili...

Tuğrul
19.09.2012, 20:27
- Bamba,Mustafa ve Onur'a geriden oyunu daha çabuk kurmasını söylemelisin. Bamba topu oyuna pek sokmuyor. Sorumluluk alması yönünde direktifler vermelisin.

- Beklerimiz çok iyi. Emerson ve Zeki gidip, gelebilen teknik ve yetenekli oyuncular. Sakın bu ikiliyi değiştirme ve skor ne olursa olsun ileriye çıkmalarını engelleme.

- Zokora'ya daha fazla dripling yapmasını, top kaybı yapmayı umursamamasını ve topu risk alacak şekilde öne daha çok oynamasını söylemelisin

- Oyuncuların birbirine daha yakın olmasını, mini üçgenler kurarak topa sahip olmamızı, hücumdayken defasını orta çizgiye çıkararak alan daraltma uygulamasını. Dönen topları kazanarak daha fazla atak yapmamızı sağlamalısın.

Yavuz Hasan
19.09.2012, 21:02
Kararlarına saygı duyuyorum ne yapmak istediğini anlamasam da

Kararlarına saygı duymak buyuk tramvaları hep ŞG ile yaşadığımız gerçeğini değiştirmiyor

Gidecek kim kaldı diyorduk colman etkili çıkışlarından birini yaptı

serdaracıl
20.09.2012, 22:23
Hoca, Aykut'un kaderi senin elinde.

Ergin Varlibas
21.09.2012, 16:21
Emerson?

Ya da soner? ama cevap vermez bosuna yazma

canna52
22.09.2012, 13:58
geçen sene fb maçlarında düştüğümüz aciz, ezik görüntü bu maçta tekrarlanmayacak değil mi?

canna52
22.09.2012, 14:06
Ya da soner? ama cevap vermez bosuna yazma

ikisi de mecburiyetten oynadı.

colman yokken ortasahada oynayacak kim vardı.. sapara, adrian, barış, aykut hiçbiri colmanın mevkisinde oynayamaz.

celustka solbekte oynarken emersonun oynamaması düşünülemez.

bende mesela bir soru sorayım. şampiyon olduğumuz sistemden neden vazgeçtik?

esas soru budur, diğerleri olayın kenar süsüdür.

Ergin Varlibas
22.09.2012, 16:26
ikisi de mecburiyetten oynadı.

colman yokken ortasahada oynayacak kim vardı.. sapara, adrian, barış, aykut hiçbiri colmanın mevkisinde oynayamaz.

celustka solbekte oynarken emersonun oynamaması düşünülemez.

bende mesela bir soru sorayım. şampiyon olduğumuz sistemden neden vazgeçtik?

esas soru budur, diğerleri olayın kenar süsüdür.

sakami bu? kac kere o oyuncular colmanin yerinde oynadi.. Istese oynatirdi orda onlardan birisini. Emerson nasil zorunluluktan? Ferhat, Celutska , Cech varken?

Dediklerin sacmaliktan baska birsey degil kusura bakma. Sampiyon oldugumuz sistemden vazgecmedikki? Ayni sistemle oynuoruz hala.

Sadece sampiyon oldugumuz sene, forvet arkasi oyuncumuz cok kaliteliydi(JaJa), ve Zokoranin oynadigi yerdeki Selcuk Inan oyunu iki yonlu oynayabilen bir ortasahaydi(Zokora daha cok defansif), forvetimizde de kariyerinin en iyi yilini yasamis ve bu sisteme cuk diye oturan bir Burak Yilmaz vardi. Diziliste sorun yok.

Burak Sahin
23.09.2012, 00:08
sakami bu? kac kere o oyuncular colmanin yerinde oynadi.. Istese oynatirdi orda onlardan birisini. Emerson nasil zorunluluktan? Ferhat, Celutska , Cech varken?

Dediklerin sacmaliktan baska birsey degil kusura bakma. Sampiyon oldugumuz sistemden vazgecmedikki? Ayni sistemle oynuoruz hala.

Sadece sampiyon oldugumuz sene, forvet arkasi oyuncumuz cok kaliteliydi(JaJa), ve Zokoranin oynadigi yerdeki Selcuk Inan oyunu iki yonlu oynayabilen bir ortasahaydi(Zokora daha cok defansif), forvetimizde de kariyerinin en iyi yilini yasamis ve bu sisteme cuk diye oturan bir Burak Yilmaz vardi. Diziliste sorun yok.

sampiyon oldugumuz sezon kariyerinin en iyi yilini gecirmis bir burak yilmaz mi vardi???? burak gecen sezon kariyerinin en iyi yilini gecirdi canim kardesim o sezon takim ruhu bizi sampiyon yapti, sampiyon oldugumuz sezonki taktikle oynamiyoruz biz, kandirma bosuna kendini hoca artik jaja yerine zokorayi monte etti takima :) hoca sampiyon oldugumuz sezon ilk defa ligde önliberosuz(defansiv ortasahasiz) bir sistemle (colman selcuk) ile özelliklede ligin ilk yarisi muhtesem bir futbol oynatti bize ama maalesef 2 senedir defansif orta saha oynatarak kendi isleyen sistemine comak soktu....simdi kendide isin icnden cikamiyor....

Burak Sahin
23.09.2012, 00:09
birde su özelliklede serkan-zeki olayini cok merak ediyorum....bu hafta insallah yine zekiyi görürüm ilk 11 de....

Ergin Varlibas
23.09.2012, 02:20
sampiyon oldugumuz sezon kariyerinin en iyi yilini gecirmis bir burak yilmaz mi vardi???? burak gecen sezon kariyerinin en iyi yilini gecirdi canim kardesim o sezon takim ruhu bizi sampiyon yapti, sampiyon oldugumuz sezonki taktikle oynamiyoruz biz, kandirma bosuna kendini hoca artik jaja yerine zokorayi monte etti takima :) hoca sampiyon oldugumuz sezon ilk defa ligde önliberosuz(defansiv ortasahasiz) bir sistemle (colman selcuk) ile özelliklede ligin ilk yarisi muhtesem bir futbol oynatti bize ama maalesef 2 senedir defansif orta saha oynatarak kendi isleyen sistemine comak soktu....simdi kendide isin icnden cikamiyor....

Zokora alindiginda soylediklerini ben sahsen biliyorum o yuzden ne dersen de..

canna52
23.09.2012, 14:43
Zokora alindiginda soylediklerini ben sahsen biliyorum o yuzden ne dersen de..

zokora alındığında bende sevinmiştim ama böyle oynayacağını bilsem sevinmezdim açıkçası. yani o zaman sevindik diye şimdi hiçbir eleştiri getiremeyecek miyiz? bu nasıl bir mantıktır..

ayrıca benim yazdığım mesaja saçmalık diyerek beni provoke etmekten vazgeç. ortada bir saçmalık varsa bu, biz şampiyon olduğumuz sistem ile oynuyoruz demektir.

Ergin Varlibas
23.09.2012, 16:05
zokora alındığında bende sevinmiştim ama böyle oynayacağını bilsem sevinmezdim açıkçası. yani o zaman sevindik diye şimdi hiçbir eleştiri getiremeyecek miyiz? bu nasıl bir mantıktır..

ayrıca benim yazdığım mesaja saçmalık diyerek beni provoke etmekten vazgeç. ortada bir saçmalık varsa bu, biz şampiyon olduğumuz sistem ile oynuyoruz demektir.

Zokora alindiginda sevindiginizden bahsetmiyorum. Senol Gunesin yakin cevresine verdigi yorumdan bahsediyorum. Seni onu ya da sunu provoke etmek gibi bir niyetim yok. Ben bir alinti yapiyorsam, olayi kisisellestirmekten dolayi degil yazinin o parcasi hakkinda yorum yapiyorum. Kimin yazdigina bakmiyorum.

Buraya bin kere yazdim Senol Gunesin dusunduklerini, hep es gecildi tekrar yazamiyacagim. Isin ozu soyle, Senol Gunes selcuk inanin gitmesini kesinlikle istemiyordu, yerine de tek yonlu bir oyuncu alininca(her ne kadar kaliteli olursa olsun) elestrisini dile getirmisti, cunku selcuk inan ve zokora ayni tarzda oyuncular degiller. Bundan bahsediyorum ben.

Ergin Varlibas
23.09.2012, 16:06
birde su özelliklede serkan-zeki olayini cok merak ediyorum....bu hafta insallah yine zekiyi görürüm ilk 11 de....

Bu hafta Zekiyi goremiyecek olman gayet normal, bende teknik direktor olsam oynatmayabilirdim, ama insallah Serkan oynamaz...

demir
23.09.2012, 16:40
boyle bır macta zekıyı oynatmak ıntahar olur bu macta tecrube cok onemlı..

sessizkral_1
24.09.2012, 20:50
Şenol hoca miladını doldurdu bence

Böyle bir oyun anlayışı yok

Risk alsak baskı kurabiliriz,rakip yorgun kazanmak zorunda.Kapanıyoruz göre , adamlara bir sürü şut şansı tanıdık.Kontra ataklardada etkili olamadık.

Şenol hoca çıkıp açıklasın ben Kontra atak takımı yapmak istiyorum desin ona göre beklentilerimizi belirleyelim.

Takım hiç tat vermiyor

Olcan defans yapıyor gökhan elini kolunu sallayarak geliyor

Risk alsak önde bassak ne olacaktı 5 mi yiyecektik ?

Bugün kazansak dahi çok fazla birşey değişmeyecek fikirlerimde.

POZİTİF VE İYİ FUTBOL İSTİYORUZ.

[KAPLAN]
24.09.2012, 21:02
(: koca bir sıfırsin benim için

MuratJ
24.09.2012, 22:00
hoca yine takıma sabote ettin. cidden ufacıkta olsa isteseydin bu maçı şuan farkla almıştık. janko'ya neden taktın acaba ? janko'nun neyini kıskandın ? 75lere kadar oyuncu değiştirmemen skandal. olcan ve halilin 90 dakika sahada kalması daha büyük bir skandal. gözümde çok kötü bir teknik direktörsün. ısrarla senden kurtulacağımız günü bekliyorum.

deadpool
24.09.2012, 22:03
5 dakika kala Janko'yu oyuna almasının mantıklı açıklamasını yapsın, 5 dakikalık kondisyonu mu var bu adamın açık alan oyuncusu falan da değil. Barış'ı bu maçta oynatmak nedir ayrıca, saçmalayıp maçı verse ki yapamayacağı şey değil suç hocanın mı olurdu Barış'ın mı?

Burak Sahin
24.09.2012, 22:05
hoca daha ne yapsin arkadaslar ????? janko janko dediniz aldi oyuna gördük hicbirsey yapamadi, ayrica 75. dakikaya kadar neden bekledin hocam diyenlere sesleniyorum yeniliyormuydukda oyuncu degiskligi yapmaliydi hoca????

ferdeco128
24.09.2012, 22:07
Şenol hocamı tebrik ediyorum. kadrosu dağılmasına rağmen 1 yıl içinde yeniden şampiyonluğa oynayan bir kadro oluşturmaya başladı. şikebahçe maçında bu sinyaller iyiden iyiye gelmeye başladı.

Uğur Ö.
24.09.2012, 22:12
hoca daha ne yapsin arkadaslar ????? janko janko dediniz aldi oyuna gördük hicbirsey yapamadi, ayrica 75. dakikaya kadar neden bekledin hocam diyenlere sesleniyorum yeniliyormuydukda oyuncu degiskligi yapmaliydi hoca????

Eh 2 dk oynadı Janko ayağına bir kere top geldi.Savunacaksanda iyi savun bari

Batuhan
24.09.2012, 22:15
Neden Olcan değil de Yasin çıkarıldı, tek sorgulayacağım noktadır.

Faruk Türk
24.09.2012, 22:15
Helal olsun, korkusuz futbol oynadik ilk kez!!! SÜPERSIN HOCA.. yenilgilerden ders aldin...

Atakli, presli, Hirsli.. ve KORKUSUZ futbol oynadik helal olsun hoca :)
iyi oynadik

Yavuz Hasan
24.09.2012, 22:16
o kadar para alsam bende tüm değerlerimi bir kenara bırakır gözümü kulağımı kapatırm

SüRMeNe_6161
24.09.2012, 22:18
helal olsun hocam elınden gelenın en iyisin, yaptın

Yavuz Hasan
24.09.2012, 22:18
koskoca trabzonspor forvetsiz oynuyor

orta alan topcuları insiyatif kullanmıyor 5 metre top süren yok

yazıklar olsun

ziya doğandan ne farkın var ş.g.

88 de jankoyu oyuna almak ne demek

hasancebi81
24.09.2012, 22:19
Ezikbahce 60 dan sonra oyundan dusmustu. Herzamanki gibi 61. dakika degisikliklerini yapacak dedim ama yok. Neyse 70 de adamlari yanina cagirdi tamam dedim yine iyi. Barisi gorunce sinirlendim ama olsun dedim, en azindan Alanzinhoya gore defansif yonu daha cok. Cunku Alanzinho-Halil degisikligi yapacak zannettim. Ama gitti takimin en deneyimlisi Zokora ve kontraatak oynayabilecek Yasini cikardi. Tamam Yasinde iyi degildi ama Halil cokmu iyiydi?? Alanzinho cokmu iyiydi?

Birde Janko son dakka oyuna girerken bizim tercumana ne dedi acaba. Hoca beni neden oyuna sokuyorki, zaten 3 dakika kalmis ne gerek var filan demistir benim tahminim. 3 dakikada adam hakkinda yorum yapan arkadaslarada helal olsun diyorum.

Senol Hoca kusura bakma ama olmuyor artik.

Yavuz Hasan
24.09.2012, 22:21
olcan ve zokora kenara gelip ş.g ye taktik veriyor

bu tersde bi işlik var

Harun
24.09.2012, 22:21
Janko konusunda Ş.G. doğru tercih yapmıştır.Janko oyun stili olarak oynadığımz futbola ayak uyduracak biri değil.Olcan'ın kaçırdığı pozisyonları atabilirdi ayrı mesele.Fakat Olcan o pozisyonlara depar ile girdi.Janko o deparları atamazdı.Bunuda atlamayalım..

Sonuç olarak, sakat futbolcular,formsuz futbolcular vs. gibi bahaneleri kenara bıraktığımızda takımın iyi bir kadroya sahip olduğunu, sorunun sadece sistem ve bu sistemi uygulmak olduğunu unutmayalım.

OYılmaz
24.09.2012, 22:22
Şenol Hoca forveti yanımda otursun da ona okuma yazma öğreteyim diye mi istedi ?

Bülent Bayraktar
24.09.2012, 22:24
Benim takımımın teknik direktörü değilsin bu zihniyetle olamazsın

Yavuz Hasan
Janko konusunda Ş.G. doğru tercih yapmıştır.Janko oyun stili olarak oynadığımz futbola ayak uyduracak biri değil.Olcan'ın kaçırdığı pozisyonları atabilirdi ayrı mesele.Fakat Olcan o pozisyonlara depar ile girdi.Janko o deparları atamazdı.Bunuda atlamayalım..

Sonuç olarak, sakat futbolcular,formsuz futbolcular vs. gibi bahaneleri kenara bıraktığımızda takımın iyi bir kadroya sahip olduğunu, sorunun sadece sistem ve bu sistemi uygulmak olduğunu unutmayalım.
jankonun bu sistem varken trabzona gelmesi yanlıştır

n'doye yi istemeyen ş.g. jankonun neresine tav oldu merak etmedim değil

Mert Oğuzlu61
maçın içine eden olcan ı çıkarıp halil i sola çekmek ve ileriye janko yu koymak.

belki 3 puandan daha fazlasını kazandırırdı, dimi ? şu bitik feneri bile yenemedik, tebrikler hocam.

Burak Sahin

sap ile samani birbirine karistiriyorsunuz olcanin o golleri atamamasi ile janko nun 60. dakikada oyuna dahil olmasi arasindaki farki anlamaniz lazim önce....

Burak Sahin
24.09.2012, 22:28
jankonun bu sistem varken trabzona gelmesi yanlıştır

n'doye yi istemeyen ş.g. jankonun neresine tav oldu merak etmedim değil

n'doye yi hoca ve nevzat baskan maliyetinden dolayi istememistir, oyuncu ve sadri baskan bize gelmeyi cok istemesine ragmen, klübden bir yönetici oyuncunun menejerine hoca n'doye yi istemiyor gelsede oynatmaz zaten demistir yani istesek cok net almistik n'doyeyi. Janko tamamen maliyetinin ucuzlugundan dolayi alinmis bir oyuncudur, cünkü is öyle bir noktaya geldiki illaki biri alinacakti oda janko oldu, yoksa sistemimize uymamasi falan hepsi hikayedir...

Harun
24.09.2012, 22:30
sap ile samani birbirine karistiriyorsunuz olcanin o golleri atamamasi ile janko nun 60. dakikada oyuna dahil olmasi arasindaki farki anlamaniz lazim önce....

Bir fark olmayacaktı.Çünkü oyun kontraya dönmüştü.Janko kontra oyuncu olmadığına göre , savunma arkasına yine ya Olcan kaçacaktı,ya yasin ya paulo..

cakalkerem
24.09.2012, 22:30
Tebrikler hoca bu sefer 9 defans ile çıkmamışsın...Yahu bu Halil sana ne yapıyor 90 dakika oyunda tutabiliyorsun...Satılacaklar listesine koydugun Alan ile Sapara ilk 11 in değişmez oyuncuları...Bu Henrique Janko hiç beraber oynayacak mı merak ediyorum....

Sol Bamba adamsın adam gibi oynuyorsun helal olsun...

cakalkerem
24.09.2012, 22:32
Bir fark olmayacaktı.Çünkü oyun kontraya dönmüştü.Janko kontra oyuncu olmadığına göre , savunma arkasına yine ya Olcan kaçacaktı,ya yasin ya paulo..

Janko'yu boşver Henrique alınamaz mıydı? Adam yanında oturtuyor yahu

Harun
24.09.2012, 22:36
Janko'yu boşver Henrique alınamaz mıydı? Adam yanında oturtuyor yahu

Buna eyvallah derim.Alınmalıydı.

Yavuz Hasan
24.09.2012, 22:41
n'doye yi hoca ve nevzat baskan maliyetinden dolayi istememistir, oyuncu ve sadri baskan bize gelmeyi cok istemesine ragmen, klübden bir yönetici oyuncunun menejerine hoca n'doye yi istemiyor gelsede oynatmaz zaten demistir yani istesek cok net almistik n'doyeyi. Janko tamamen maliyetinin ucuzlugundan dolayi alinmis bir oyuncudur, cünkü is öyle bir noktaya geldiki illaki biri alinacakti oda janko oldu, yoksa sistemimize uymamasi falan hepsi hikayedir...
küçük insanlar küçük düşünür

maliyetmiş pehh olan parayı harvurup harman savur sonra takım içi dengeler diye boş boş konuş

avrupada da türkiyede de sistem kazanana para kazandırma üzerine

ş.g trabzonu okadar düşünüyorsa takımın performansına göre ücret alsın

kamerayı her gördüğünde beylik laf atmakla olmuyor bu işler

DeAgLeMaNyAq
24.09.2012, 22:43
olcan ve zokora kenara gelip ş.g ye taktik veriyor

bu tersde bi işlik var

Taktik falan vermiyor. Oyun içerisindeki sorunları anlatıyorlar. Bu çok defa oldu ilk kez değil. Aynı şeyi GS'de Selçuk ve Melo da yapıyor. O mantıkla Fatih Terim de otoritesizin teki...

Yavuz Hasan
24.09.2012, 22:45
Taktik falan vermiyor. Oyun içerisindeki sorunları anlatıyorlar. Bu çok defa oldu ilk kez değil. Aynı şeyi GS'de Selçuk ve Melo da yapıyor. O mantıkla Fatih Terim de otoritesizin teki...
o anı bulup tekrar izleyin olcan ve zokoranın vücut dili çokşey anlatıyor

Mehmet Fatih Silik
24.09.2012, 22:47
Ne diyim ki?!
Hic hatalarindan ders almiyorsun hoca...ama hic!
Hep iyi oyna ama sonunda hakkin olani alma...bir kere de cesur davran...ligin ba$i...bulmu$sun $ikecileri böyle sok oyuna forvetlerini dagit bunlari...
Ya kaybetsek de koymazdi...ama bu $ikecileri böyle bulupta eli kolu bagli oturup 87. dak. senin en etkili forvetini oyuna almani anlayamiyorum...bu gidi$le anlayamayacagim da

DeAgLeMaNyAq
24.09.2012, 22:53
o anı bulup tekrar izleyin olcan ve zokoranın vücut dili çokşey anlatıyor

O anı ben 1 değil 10 defa gördüm. Bu maça özel bir şey değil. Bunlar olağan şeyler. Size tavsiyem GS'nin her maçında Selçuk ile Fatih Terim'in oyunu nasıl değerlendirdiğini izleyin...

MuratJ
24.09.2012, 22:56
vasat bir teknik direktör bile olsaydın bugün en az 2-0 falan bu maçı kazanmıştık. ama sen kötü bir teknik direktörsün hiçbir vasfın yok. senin yüzünden yenemedik değil YENMEDİK şikecileri yine.

Trabzonspor 61
24.09.2012, 23:00
Kendisi olmazsa kim çalıştıracak bu takımı hakkıyla? Tek bir isim söyleyin. Şenol Güneş candır.

Burak Sahin
24.09.2012, 23:00

siz benim dedigimi anlamadiniz....

Burak Sahin
24.09.2012, 23:02
cok acik ve net bir bilgi hoca bu sezon alanzinho, sapara ve hatta celutskayi da kadroda düsünmüyordu....

Burak Sahin
24.09.2012, 23:06
sunuda eklemek istiyorum bugünki macda oyunculari gayet iyi motive etmissin hocam bu konuda tebrik ediyorum ne cok asiri bir motivasyon nede gecen maclardaki gibi lakayitlik görmedigim icin tesekkürler....

Hürgün Aygün
24.09.2012, 23:13
Giden oyuncularına, çalınan emeklerine, banko oynatacağın oyuncuların yarısının sakat olmasına rağmen bu takımı ayakta tutmayı, iyi oynatmayı başarabildiğin için teşekkürler hocam...

Samet Türkmen
24.09.2012, 23:16
Henrique'yi oyuna alıp,Janko'yu son dakikalarda oyuna almak... Birisi benimle dalga geçti Saraçoğlu'ndan.

kudu_61
24.09.2012, 23:21
şenol hoca sana şampiyonluk ile ilgili soru soruyorlar sen hala edebi konuşuyorsun bak aykut saygı duysunlar şampiyonluğumuza hakkımızla aldık diyor sen halaaaa filozofluk yapmaya çalışıyorsun

h@msi61
24.09.2012, 23:23
Henrique'yi oyuna alıp,Janko'yu son dakikalarda oyuna almak... Birisi benimle dalga geçti Saraçoğlu'ndan.

O dakikalarda ceza sahasi golcusu yerine topu tasima ozelligi olan oyuncuyu oyuna almaktan daha mantikli ne olabilirdi ki? Henrique'nin biraz sansi olsa bugun tabelaya yazdirmisti adini zaten.

dimsag
24.09.2012, 23:24
ya siz kendinizi realmadrid taraftarı felanmı sanıyorsunuz, şu takımdan giden onca oyuncuya rağmen haala ayaktayız bardağın boş tarafına bakmayın, hocanın katılmadığım çok yönü olsada şenol hoca bizi üst sıralarda tutacak tek hoca bunun bilincinde olalım, olcanın atamadıkları neden hocanın kabahati oluyor, birde şu alanzinho düşmanları yeter kardeşim artıkın baydınız gerçekten önce adamın ne amaçla oynatıldığına bir bakın, duran top kullanmıyor, duran toplarda cezasahasına girmiyor ataklarda cezasahasına girmiyor bu adamdan gol atmasını bekliyorsunuz, bugün ikinci yarı takımın en iyilerinden hangi futbolcumuz ilerde faul aldırıp o kadar top çalmış ama size alanzinho bile fazla o doğru gerçekten musatafa denizliyi zerre kadar sevmem, her yorumunda alanzinhoyu yere göğe sıgdıramaz, bu akşam hakan şükür maçtan sonra sapara alanzino zokora fb ortasahasına göre daha etkilydi alan bırakmadı oyun kurdurtmadı vb yorumladı kendini bilmez üç beş kişi alanzinho bunlara naptıysa artıkın??? adamın sakat olupta yedek kaldığı bir maç olmadı, yedek kalmayıda dert etmedi kaprisde yapmadı kimseyle münakaşada etmedi eğerki gerçekten satılırsa takımda kendine en çabuk kulüp bulan oyuncu olur şüphem yok........ takımın defansı iyi ortasahasıda iyi forvette sıkıntımız var takım herşeye rağmen ayakda duruyor hocamızın destekçisiyim

Samet Türkmen
24.09.2012, 23:26
O dakikalarda ceza sahasi golcusu yerine topu tasima ozelligi olan oyuncuyu oyuna almaktan daha mantikli ne olabilirdi ki? Henrique'nin biraz sansi olsa bugun tabelaya yazdirmisti adini zaten.

Kaçan pozisyonlardan birini Janko kesinlikle atardı. Pozisyonlar gelmeden bile bunu anlamak kolaydı. Henrique topu ayağında tutabilen değil ki top taşısın.

h@msi61
24.09.2012, 23:31
Kaçan pozisyonlardan birini Janko kesinlikle atardı. Pozisyonlar gelmeden bile bunu anlamak kolaydı. Henrique topu ayağında tutabilen değil ki top taşısın.

Sizinkisi duz mantik. Bana kalirsa da Janko o pozisyonlarin hic birisine giremezdi...
Henrique'nin topu sag kanattan nasil getirdigini bir daha izleyin isterseniz ayrica..

Ömer Öztürk
24.09.2012, 23:32
hocaya kızmak yersiz, bende olsam o pozısyonda janko yerıne henrıyı alırdım oyun onu gerektırıyordu

Berat Akçay
24.09.2012, 23:37
Bu sefer hoca harika analiz etmiş ama Janko'yu 89 da oyuna sokması mantıksızdı . Orta sahayı kalabalık tutarak rakibi oynatmadı . Galibiyet gelseydi güzel olacaktı ama sağlık olsun

Samet Türkmen
24.09.2012, 23:38
Sizinkisi duz mantik. Bana kalirsa da Janko o pozisyonlarin hic birisine giremezdi...
Henrique'nin topu sag kanattan nasil getirdigini bir daha izleyin isterseniz ayrica..

Düz mantık ? 6 ayda bir pas atabilen Henrique hakkında konuşmam bile.İyi geceler :)

Yavuz Hasan
24.09.2012, 23:47
Kendisi olmazsa kim çalıştıracak bu takımı hakkıyla? Tek bir isim söyleyin. Şenol Güneş candır.
ziya doğan olsun abi

trabzona gelebilecek en iyi adam buysa

hikmet karaman olsun

yılmaz vural olsun

hoş o adamların çalıştırığı kadro şg de olsa o takımlar kadar ligde mücedele edemez

ama kameraa gördümü iyi sosyal mesaj verir

Ergin Varlibas
24.09.2012, 23:50

Bu nasil bir futbol anlayidir Allahim!

Su macta da hocayi tartistiniz ya helal olsun, herkez, izledigim fenerliler bile macin bizim hakkimiz oldugunu soyledi. Hoca gayet iyi analiz etti ve onlardan onlarin sahasinda ustunduk. Olcanin rezalet futbolu ve kacirdigi o toplar, henriquenin direkten donen topu, saparanin sutu vs. bunlar gol olmaliydi, sansizligimiza yenildik bugun.

Henrique ayaginda top tutamiyor oylemi? Girdikten sonra sag tarafta yaptiklarini acip tekrar izle.

Serhat ŞAHİN
24.09.2012, 23:51
umarım 4-4-2 oynarız bir gün...

Yavuz Hasan
25.09.2012, 00:00
oyuna soktuğu oyuncuyu tekrar çıkartmak

88 de oyuna hamle için adam sokmak

aklıma bir isim geliryor

hugo lülülülü

aynı kapasitede iki farklı hoca:)))

Samet Türkmen
25.09.2012, 00:00
Bu nasil bir futbol anlayidir Allahim!

Su macta da hocayi tartistiniz ya helal olsun, herkez, izledigim fenerliler bile macin bizim hakkimiz oldugunu soyledi. Hoca gayet iyi analiz etti ve onlardan onlarin sahasinda ustunduk. Olcanin rezalet futbolu ve kacirdigi o toplar, henriquenin direkten donen topu, saparanin sutu vs. bunlar gol olmaliydi, sansizligimiza yenildik bugun.

Henrique ayaginda top tutamiyor oylemi? Girdikten sonra sag tarafta yaptiklarini acip tekrar izle.

İzledim. Bir atakta pas verdi o kadar. Bunları da yapsın bizahmet. Üstün görülecek bir durumu yok.Maçta kötüyüz de hocayı eleştireyim diye yazmıyorum. Janko'yu almaması bana göre hataydı bu kadar.

Joacivil
25.09.2012, 00:01
Janko?