PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Mustafa Çolak
26.08.2012, 19:40
Umarım kazanırız yoksa Şenol hocanın maç sonunda felsefik konuşmalarına mağdur kalacağız.

MuratJ
26.08.2012, 20:51
Vittek'i oynatma nedenini hala çözmüş değilim. Vittek 5 gol atsa takımda tutmayı mı düşüneceksin ciddi ciddi ey hoca ? Emre dursa orada sahada Trabzonspor için daha iyi olmaz mı ? Bu takımda çok değerli 2 oyuncu var. Onlar senden de daha değerli hoca. Onur ve Colman.. Senin o asık suratın, isteksizliğin bu adamlarıda küstürürse öbür tarafta iki elim yakanda olacak. Yarattığın belirsiz, hedefsiz ortamdan dolayı kaçıyor bu takımdan topçular. Gözümde değerin koca bi sıfır.

GÖKDENİZ61
26.08.2012, 21:59
Hocam herkese her şeye rağmen iyiki varsın....

Tyler Durden
26.08.2012, 22:53
hocaya mudahele edilmezse cok degil bir sene icinde hem colman hem onur
gidecek.gorunen koy klavuz istemiyor..

Burak Sahin
26.08.2012, 22:54
Kimsenin kafasını ölçmek, hatta olmayacak bir iş için olamayacak bir tercihi sorgulamak kimsenin haddine değildir. O "tüpçü" diye lanse ettiğiniz şahıs vaktiyle "Mustafa Denizli bu kulübün kapısından içeri giremez" dedi ve bir sene dolmadan takımına hoca yaptı. Yani o kadar sözünün eri biridir. Klavyeden kafasını ölçme nezaketini (!) gösterdiğiniz (hani Şenol Hoca karşıtları çok nazikmiş ya, o bakımdan ş'ettim) birinin bu tercih hakkındaki fikirlerini okusanız işkembeyi bu kadar kübradan sallamazdınız herhalde.

Bu arada Fatih Terim'in (asla Trabzonspor'a gelmesini istemem ama Şenol Güneş'ten daha büyük kariyere sahip olduğu kesindir) galatasaray kariyeri üzerinden Şenol Hoca'ya sallama basiretini(!) gösteren kardeşlerimiz, onun Göztepe ve Ankaragücü kariyerinden haberi var mı acaba? Orada da 5 lig, 1 Uefa kupası almış mıydı ?

sen ciddi ciddi bu olaylari senin anlattigin gibi gelistigini falan mi düsünüyorsun :) sadri baskan tüpcüye söylemi demeliydi sen "Mustafa Denizli bu kulübün kapısından içeri giremez" dedin sonra onu teknik direktör yaptin yalancisin sana inanmam cat telefonu suratina kapat :) amma hayal gücü varöis cidden :)

yahu renkdas terimin göztepesini, ankaragücünü araya sokusturuyorsun sonra aklin sira beni salak yerine mi koyacaksin :) madem cok biliyorsun senol günesin anadolu takimlarindaki kariyerinide yaz mesel kac kere ligi 2. bitirdi kac kere haksizlikla sampiyonlugu elinden falan alindi onlarida yaz....

Ömer Faruk61
26.08.2012, 23:27
Zeki Yavru oynatılmayacaksa neden 1461 den koparıldı???

Burak Sahin
26.08.2012, 23:46
Zeki Yavru oynatılmayacaksa neden 1461 den koparıldı???

aynen transfer dönemi bitmeden zeki ve mesela aykut akgün oraya verilebilir.....

DEEP BLUE
26.08.2012, 23:56
Onur sezon sonunda kesin olarak satılacak. Daha doğrusu şimdiden satıldı.

Ali İhsan
27.08.2012, 00:14
Zeki Yavru kulübede olduğu için 50000 tlmiz şeref yoksunu YD federasyonuna gitmedi, bi de bu açıdan bakın bazı şeylere.

DeAgLeMaNyAq
27.08.2012, 00:17
Zeki Yavru kulübede olduğu için 50000 tlmiz şeref yoksunu YD federasyonuna gitmedi, bi de bu açıdan bakın bazı şeylere.

O bahane değil bence. A2 takımdaki profesyonel sözleşmesi olan birini de kulübede oturtup cezadan kurtulabilirsin...

Yavuz Hasan
27.08.2012, 00:26
selçuk egemen ceyhun engin jaja umut yattara burak ve şimdi colman

neden buadamlar bağıra bağıra ayrılmak istiyoruz diye gitti

saparanın hikmet karamını araması antepe daha mutluydum demesi saparanın vizyonsuzluğumu acaba

neden hep büyük tramvaların altından aynı isim çıkıyor

GÖKDENİZ61
27.08.2012, 00:35
burak yılmaz'ın gitmesini de şenol güneş'e bağlıycak kadar şakacı olmayın arkadaşlar ...biz ne zamandır sürekli şampiyon oluyorduk da şenol güneş geldi ve takımı berbat etti acaba...ayrıca lig tv ye göre colman takımdan ayrılmak istediği için kadroya alınmadı diyor, şenol güneş'le arası kötü olduğu için değil, daha ne olduğunu bilmeden ....!!!egemen de şenol güneş yüzünden mi gitti mesela, ayrıca teofilo'yu yazmayı unutmuşsun oda şenol yüzünden kaçtı...sahi engin baytar'ın da şenol güneş yüzünden psikolojisi bozuldu dimi o yüzden hakemin yakasına yapıştı!!! umut'un gitmesini de sadri şener değil şenol istedi değil mi, çünkü siz umut'un ve şenol'un annesine küfür etmekle meşgulken umut'a yine şenol sahip çıkıyordu(trabzona da gol atınca, şenol'a ve umut'a küfür eden ve gidince kurtulduk diye sevinenlerin yüz ifadesini görmek istiyorum)

serdaracıl
27.08.2012, 01:18
Selçuk gittikten sonra "burada bana değerli olduğumu hissettirdiler" demişti. Aynısını Onur'a da tavsiye ediyorum. Burada kalmaya devam ederse sadece değer kaybeder.

şu yorumu yazmaya utanmadın mı? Nasıl yazdın yüzün kızarmadı mı? vicdanın sızlamadı mı? Okurken ben yerin dibine girdim

Fatih Öztürk
27.08.2012, 01:32
Maçı izlemedim.galibiyette Alanzinhonun payının büyük olduğu söyleniyor.hoca Alanzinhoyu kenarda tutma inadından vazgeçmiş oynatmış.güzel bir hamle.diğer yanda kaleci Onur yine yedek!anlayan varsa beri gelsin.

Yaşar
27.08.2012, 03:07
Henrique sol açık oyuncusu olmaz.
Hele Olcan kulübede iken hiç olmaz.
Onur Videoton maçında gayet iyi oynamıştır ve oynamayı haketmiştir.
İnşallah bir sonraki maçta Onur oynar.

Mustafa Yılmaz.20
27.08.2012, 07:19
şu yorumu yazmaya utanmadın mı? Nasıl yazdın yüzün kızarmadı mı? vicdanın sızlamadı mı? Okurken ben yerin dibine girdim
Hayır utanmadım neden utanayım?! Hoca değerli oyuncuları sıradanlaştırmayı, değersizlerinde üstüne düşmeyi çok seviyor. Hocanın bu garip fantezisinden ben neden utanacakmışım.

Benim yazdığımdan selçuk,burak,engit itlerini koruyormuşum onlara hak veriyormuşum gibi düşündüğümü sanıp demagoji yapacağına söylemek istediğimi anlamaya çalışsaydın keşke.

saparanın hikmet karamını araması antepe daha mutluydum demesi saparanın vizyonsuzluğumu acaba

Benim kastettiğim şey de bu. Hoca diyor ya elimizdekileri değersizleştirmeyelim diye.. Farkında mı bilmiyorum ama eldekileri değersizleştiren hoca. Bunları dünkü maç özelinde yazmıyorum.
Önemli oyuncuları bir kalemde silebiliyor ama kadroda hiçbir işe yaramayan oyunculara dokunduğunu görmedim henüz.

Gurpas
27.08.2012, 08:45
Onur u oynat hocam inat etme

Serdar A
27.08.2012, 10:42
Vermeyince mabud , neylesin mahmut.

Serdar A
27.08.2012, 10:45

Bu futbolcuların hiç birinin gitmesinden hoca sorumlu değildir .
Aksine , bu futbolcular şu an iyi paralar kazanıyorsa , hepsi Şenol Güneş'ten faydalandıkları içindir .

Alican Altunbaş
27.08.2012, 10:56
Şenol Hoca her yaptığı herkese batar olmuş.Eleştirelim ama bazen cidden olayı abartıyoruz.Elinde iki tane üst düzey kaleci var.Bunun tercihini bile eleştiriyorsunuz.Bırakın da o kadar tercih hakkı olsun.

Bahadır Şimşek
27.08.2012, 12:31
Şenol Hoca her yaptığı herkese batar olmuş.Eleştirelim ama bazen cidden olayı abartıyoruz.Elinde iki tane üst düzey kaleci var.Bunun tercihini bile eleştiriyorsunuz.Bırakın da o kadar tercih hakkı olsun.

Tolga hiçbir zaman üst düzey bir kaleci olmadı, bu yaştan sonra da olamaz.

Oğuz ZEYTİN
27.08.2012, 13:15
Kimsenin düşüncesini "zorla" değiştirmek, onu ikna etmek gibi bir amacım yok. Herkesin doğrusu kendine! Lakin Trabzonspor hocasını kendince küçük düşürmeye çalışanlara aynı olgunlukla yaklaşamıyorum. Keşke onlar Şenol Hoca'yla yüz yüze gediklerinde de aynı hakaretamiz cümleleri kendisine karşı söyleyebilse (Ayıp olmaz mı?)... Tahminimce yapamazlar. Hani son basın toplantısının sonunda Hoca'nın Uzun Sokak medyasına söylediği gibi... Keşke o toplantıya gidip sorsalardı.

Misal... Dün gece Fatih Terim maç sonrası basın toplantısında kendisine yorumla karışık soru soran muhabire "o senin görüşün, bu da benim doğrum. O yüzden sen oradasın, ben burada" dedi. Bizim muhabirler korkak. Aradaki tek fark bu. Taraftar da zaten menajerlik oyunlarından edindiği yüksek futbol bilgisiyle safını almış. Yarın Şenol Hoca'yı kovsalar, o da mutlu olsa, ardından hadi gel takımı sen çalıştır deseler koşa koşa gider. Adrian'ı gönderir, sağ beke Zeki'yi yazar... Turkish Mourinholar :)

Umut'a küfür et, sonra "Şenol Hoca gönderdi"! Şimdi kıymete bindi Umut. Bizim Umut. Hani 10 gol atsın diye iddiaya girdiğiniz Umut. Hani attığı 100. gol boş kaleye diye yerden yere vurduğunuz. Sadece koşuyor diye beğenmediğiniz Umut. Tamam, dinledi sizi, hoca gönderdi diyelim. Sizin beğenmediğiniz oyuncudan arındırmış takımı işte. Ama sizde yanar dönerliğin sonu yok! Zaten onu da Ersun mu almıştı, öyle bir şey, Şenol Güneş takım kuramaz (Harbi ya, Soner'i, Bamba'yı vs. Şenol Güneş zamanında aldılar. İyi oynamasın diye dua ediyor musunuz?)

Burak... Vay anasını sayın seyirciler! Bu adamı istemezük diyen biz değildik sanki (Biz diyorum, çünkü ben de gelmesini istemeyenlerdendim. Ama getirdi diye hocaya hakaret etmedim.) ! Şenol Hoca ısrar etti. Yanmış, bitmiş adamı küllerinden doğurdu. Kral yaptı. O da yediği kaba pisledi, şimdi adını HIRSIZ koydular. Suçlu Şenol Hoca(!)

Başka kim vardı? Ha Egemen! Geçen yaz burada yazmıştım o transferi. Hatta Giray (bordo61), Cengiz Çubukçu Ve Ersal Hoş abiler sordukları için onlarla en detaylı şekilde paylaştım Egemen'in gidişini. Ama o zaman size göre rambo-delikanlı Egemen, Şenol Hoca beceriksizdi. Beşiktaş'ın çocuğu Egemen olmaya doyamadan Aziz'in çocuğu oldu.

Devam etmeye gerek yok herhalde... Şu adamlar yüzünden Trabzonspor'u geçtim Türk futbolunun en değerli ismini karalıyorsunuz! Evet, karalıyorsunuz. Yazdıklarınızın hiçbiri somut değil. Duygulara dayalı öfkeyle karışık zırvalar. Yazıklar olsun size!

Size çok görmüyorum. Şenol Hoca'nın yıllarca çalıştırdığı talebelerinden bazıları, eski takım arkadaşları bile sırf kendi çıkarları uğruna TV-Gazetelerde onu beğenmiyorlar güya; ....ın kenarları! Dün maç öncesi Hamdi Efendi Lig Tv'de Trabzonspor'u bir türlü beğenemedi. Osu eksik, busu yok, hoca görmüyor, hoca yapamadı... Elazığ'ı öyle bir anlatıyor ki... Transferler süper, kariyerli, Bülent Hırbosu sanki insan-ı kamil! Elazıp'dan bahsediyor, lige iki gün kalana kadar lisans alamamış takım... Hey Allah'ım sen büyüksün, görüyorsun şu kullarını. Dertleri ne bunların, yüksek Trabzonspor sevgisi mi?

Şimdi... Bunları niye yazdım? Herkes dolmuş hocaya karşı, içini döküyor. Ben de paylaşmak istedim. Okuyup da kırılan varsa kusura bakmasın. Kızan varsa, ki eminim vardır, ona da eyvallah. Belki bir iki tane de benzer düşünenler çıkar. Gerçi şimdi moda Şenol Güneş (düşmanlığı demeyeyim) karşıtlığı...

Ama... Az durun bre yiğitler! Az nefes alın, soluklanın. Bu kadar basit olmamalı. Hoca 11 çıkarıyor, beğenmezsin, eleştirirsin. Eleştiriyle-hakaret arasındaki ince çizgiyi aşmayasın. La bu takım hepimizin, aynı düşünmesek de. Sevgimiz ortak ve SAYGIMIZ DA ORTAK OLMALI!

ÖZEL NOT: Efesli dostum Mustafa Yılmaz... Selçuk eğer burada kaldığı süre boyunca, ona verilen değeri görememişse... (Devam etmeyeyim). Haa, onun değerden kastı bol sıfırlı kontratsa ve Onur da aynı değer yargısıyla yaşıyorsa; güle güle Onur! Hepsine güle güle... Colman'a da güle güle... Futbolcu takım tercihi yapınca profesyonel diyoruz. Biz takım tercihi yapmadık. Trabzonsporluyuz dedik. Gidene kal demem (şahsen)...

Küçük hatırlatma: "Sadri Şener seçilirse, sözleşmemi uzatırım." & "Trabzon'dan ayrılırsam Avrupa'ya giderim" (Avrupa'dan kastı Florya olmasa gerek)... Şu adamcıkların arkasından sızlanmak bana göre değil.

titanic
27.08.2012, 13:25

Üst düzaey kalecei olmanın yaş sınırı nedir acaba,açıklansada öğrensek bizde?

adamın yaşında ne var kalecilik 40 yasına kadaryapılabilecek bir iş, Tolga da önündeki 12 yılda kendisini geliştirecek elbette,bana göre su anda üst düzey bir kaleci olmus, ileride de dünyanın sayılı kalecileri arasında yer alacak

Külünkoğlu
27.08.2012, 13:35
Aklıma geldi Şenol Güneş'in şu sözü "Beni mutsuz, huzursuz edenlerin gölgelerine lafım yok. Gölgeleri de onları adam sanıp, peşlerinden geliyor"

Burda ve başka ortamlarda Şenol Güneş kadar takımla beraber vakit geçiren hiç kimse yok. Ama maşallah bilmediğimiz hiç bir şey yok, bu işin sırrını bir türlü öğrenmedik.

SDanışmaz
27.08.2012, 13:37
Burda ve başka ortamlarda Şenol Güneş kadar takımla beraber vakit geçiren hiç kimse yok. Ama maşallah bilmediğimiz hiç bir şey yok, bu işin sırrını bir türlü öğrenmedik.

Yerin kulağı var :D

Adem Erdoğan
27.08.2012, 13:39
Sahada kalecinin yanında bir de kaptan bulundurmak lazım.

Takımda bu pozisyona en uygun futbolcu kim?

İdris Toksoy
27.08.2012, 14:27
Sahada kalecinin yanında bir de kaptan bulundurmak lazım.

Takımda bu pozisyona en uygun futbolcu kim?

bi tatsızlık çıkmazsa, colman...

İdris Toksoy
27.08.2012, 14:34
http://www.footballuser.com/formations/2012/08/502658_Trabzonspor.jpg
eren sol bekte denensin oldu olacak... bu seneden fazla beklenti kalmadı. en azından genç oyuncuları pişirme yılı olsun.

Bahadır Şimşek
27.08.2012, 16:38
Üst düzaey kalecei olmanın yaş sınırı nedir acaba,açıklansada öğrensek bizde?

adamın yaşında ne var kalecilik 40 yasına kadaryapılabilecek bir iş, Tolga da önündeki 12 yılda kendisini geliştirecek elbette,bana göre su anda üst düzey bir kaleci olmus, ileride de dünyanın sayılı kalecileri arasında yer alacak

Üst düzey kaleci takıma büyük maçlarda güç katar. Tolga bizde hiçbir büyük maçta takıma "ekstra" güç katamadı. Şampiyon olduğumuz sene Onur'un performansına bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız sanırım.

Ayrıca çok doğru söylediniz, büyük kaleci olmanın herhangi bir yaş sınırı yok ve benim gözümde Onur 24 yaşında olmasına rağmen çooook büyük bir kalecidir...

Alican Altunbaş
27.08.2012, 16:45

Bana göre öyle size öyle olabilir saygı duyarım.

Bahadır Şimşek
27.08.2012, 16:46
Bana göre öyle size öyle olabilir saygı duyarım.

Aynen öyle, bu tamamen kişisel görüşüm.
Saygılar.

titanic
27.08.2012, 17:15
Üst düzey kaleci takıma büyük maçlarda güç katar. Tolga bizde hiçbir büyük maçta takıma "ekstra" güç katamadı. Şampiyon olduğumuz sene Onur'un performansına bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız sanırım.

Ayrıca çok doğru söylediniz, büyük kaleci olmanın herhangi bir yaş sınırı yok ve benim gözümde Onur 24 yaşında olmasına rağmen çooook büyük bir kalecidir...

Onurun büyük bir kaleci olduğunda hem fikiriz.Tolganın ekstra katkısı da Onurun sakatlandığı haftalarda inkar edilemez derecede göze batıyordu. Tolganın ıyı kalecı olması Onurun kötü olduğu ve formayı haketmediği anlamına gelmiyor. Benım savunduğum sey Tolganın kalede olmasının Onur için bir haksızlık olmadığıdır

halil ibo
27.08.2012, 17:23
Hoca bir de son basın toplantısında herkes işini yapsın dedi.Kadro seçimi ve oyuncu değişiklikleri nihayetinde sms ile yapılmıyor,hocanın işi.
Kendisi taraftar olmasına rağmen şu an teknik direktörlük görevini başarıyla yürütüyor.
Bir de taraftar olması gerektiği gibi olsa,hayat bayram olsa ...

ARAF
27.08.2012, 17:58
büyük takım !! videotona karşı giray sakatlanınca yerine forvet yerine mustafa yumluyu soktunya ne diyeyim

Cyzio
27.08.2012, 18:17
Aşağıdaki mesajda kast edilen üyenin kendim olduğunu tahmin ederek, cevap hakkımı kullanıyorum:

... (hani Şenol Hoca karşıtları çok nazikmiş ya, o bakımdan ş'ettim)...

Yani nazik değil miyiz? Hiç brirmizin ağzından şuna benzer ifadeler duydunuz mu?

-"Anlayana..."

-"Boşver nefesini tüketme. O birşeyden anlamaz."

-"Nankörsünüz."

-"Ergen gibi davranıyorsun."

-"Bıktık sizin 1970 model esprilerinizden."

.

Bu arada Fatih Terim'in (asla Trabzonspor'a gelmesini istemem ama Şenol Güneş'ten daha büyük kariyere sahip olduğu kesindir) galatasaray kariyeri üzerinden Şenol Hoca'ya sallama basiretini(!) gösteren kardeşlerimiz, onun Göztepe ve Ankaragücü kariyerinden haberi var mı acaba? Orada da 5 lig, 1 Uefa kupası almış mıydı ?

Bu kısıma cevabı benden önce sevgili Burak Şahin vermiş:

yahu renkdas terimin göztepesini, ankaragücünü araya sokusturuyorsun sonra aklin sira beni salak yerine mi koyacaksin :) madem cok biliyorsun senol günesin anadolu takimlarindaki kariyerinide yaz mesel kac kere ligi 2. bitirdi kac kere haksizlikla sampiyonlugu elinden falan alindi onlarida yaz....

Evet...

Antalyaspor, İstanbulspor ve illa ki harika bir finalle noktalanan Sakaryaspor maceraları.

.

Oruç
27.08.2012, 18:29
Yani nazik değil miyiz? Hiç brirmizin ağzından şuna benzer ifadeler duydunuz mu?

.

Yukarıdaki mesajda geçen cümleyle kast edilen üyenin kendim olduğunu tahmin ederek, cevap hakkımı kullanıyorum:

Vurgulamaya çalıştığınız mesajın içeriğinde geçen cümle aynen şudur;

'...18 yaşındaki ergenler yapsa bunu anlarım da sizin gibi yaşını başını almış birinin bu tarz bir çaba içine girmesi hakikaten yakışık almıyor...'

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım ve haksız yere insanları 'kabalıkla' suçlamayalım. Yakışmıyor.

Mesajın muhatabı ben değilsem eğer görmezden gelebilirsiniz bu mesajımı. İfademde kabalık olup olmadığını diğer üyelerin takdirine bırakıyorum.

Cyzio
27.08.2012, 18:43
Yukarıdaki mesajda geçen cümleyle kast edilen üyenin kendim olduğunu tahmin ederek, cevap hakkımı kullanıyorum:

Vurgulamaya çalıştığınız mesajın içeriğinde geçen cümle aynen şudur;

'...18 yaşındaki ergenler yapsa bunu anlarım da sizin gibi yaşını başını almış birinin bu tarz bir çaba içine girmesi hakikaten yakışık almıyor...'

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım ve haksız yere insanları 'kabalıkla' suçlamayalım. Yakışmıyor.

Mesajın muhatabı ben değilsem eğer görmezden gelebilirsiniz bu mesajımı. İfademde kabalık olup olmadığını diğer üyelerin takdirine bırakıyorum.

"Ergen" ithamını maalesef birden fazla kişiden işittim. Demek biri de sizmişsiniz.

Sizin bu cümlenizde yer alan "yakışık almıyor", hatta daha sonra hemen altında yer alan satırdaki "yakışmıyor" ifadeleri, itiraf edeyim; bana pek de nazik gelmiyor açıkçası.

Ben herhangi biriniz için

-"3 yaşındaki bebeler yapsa bunu anlarım da sizin gibi genç birinin bu tarz bir çaba içine girmesi hakikaten yakışık almıyor..."

desem hoşunuza gider mi :)?

Selamlar.

.

Oruç
27.08.2012, 18:50
"Ergen" ithamını maalesef birden fazla kişiden işittim. Demek biri de sizmişsiniz.

Sizin bu cümlenizde yer alan "yakışık almıyor", hatta daha sonra hemen altında yer alan satırdaki "yakışmıyor" ifadeleri, itiraf edeyim; bana pek de nazik gelmiyor açıkçası.

Ben herhangi biriniz için

-"3 yaşındaki bebeler yapsa bunu anlarım da sizin gibi genç birinin bu tarz bir çaba içine girmesi hakikaten yakışık almıyor..."

desem hoşunuza gider mi :)?

Selamlar.

.

Kişi kendini genelde hatasız gördüğü için onun dışında yer alan insanların bu kişinin -hatalarını/eksiklerini/yanlışlarını/kusurlarını- artık ne derseniz diyin farketmesi daha kolay oluyor. Sizin dediğiniz gibi bir şey yapmışsam/yapıyorsam eğer birilerinin beni 'nazikçe' uyarmasından gocunmam. Eleştiri güzel şeydir. Yaptıklarınızla ilgili her zaman olumlu dönütler alacaksınız diye bir kural yok. Varsa bir kabahatimiz/kusurumuz onu görüp de bizi uyarana ancak teşekkür ederiz. Öğrenmenin yaşı yok.

Daha önce de dediğim gibi hepimiz insanız.

Aleykümselam.

Cyzio
27.08.2012, 18:56
Kişi kendini genelde hatasız gördüğü için onun dışında yer alan insanların bu kişinin -hatalarını/eksiklerini/yanlışlarını/kusurlarını- artık ne derseniz diyin farketmesi daha kolay oluyor. Sizin dediğiniz gibi bir şey yapmışsam/yapıyorsam eğer birilerinin beni 'nazikçe' uyarmasından gocunmam. Eleştiri güzel şeydir. Yaptıklarınızla ilgili her zaman olumlu dönütler alacaksınız diye bir kural yok. Varsa bir kabahatimiz/kusurumuz onu görüp de bizi uyarana ancak teşekkür ederiz. Öğrenmenin yaşı yok.

Daha önce de dediğim gibi hepimiz insanız.

Aleykümselam.

Zıt doğrular aynı zamanda paraleldir :).

.

Erdem Koltuk
27.08.2012, 21:47
Evet her olumlu her güzel şey Şenol Güneş'in eseriydi.

Şimdi takımdaki bu iğrenç durumun tek sorumlusu Şenol Güneş'tir.

oflubektas
27.08.2012, 22:40
Aşağıdaki mesajda kast edilen üyenin kendim olduğunu tahmin ederek, cevap hakkımı kullanıyorum:

-"Anlayana..."

-"Boşver nefesini tüketme. O birşeyden anlamaz."

-"Nankörsünüz."

-"Bıktık sizin 1970 model esprilerinizden."

.

Bu kısıma cevabı benden önce sevgili Burak Şahin vermiş:

Evet...

Antalyaspor, İstanbulspor ve illa ki harika bir finalle noktalanan Sakaryaspor maceraları.

.

Hocam nezaket konusunda öyle detaylı arama yapmaya dahi gerek yok. Alıntıladığınız "sevgili Burak Şahin" in mesajını okumak yeterli. Ne diyor o muhteşem nezaketiyle yazarımız ; "aklın sıra beni salak yerine mi koyacaksın, madem çok biliyorsun (ki burada yazarın mevzuyu bilmediğine asla ihtimal vermiyor, "tecahül-ü arif" yaptığını düşünüyoruz) şenol güneşin anadoludaki...." İşte bu veciz ifade, anlatımdaki insicam ve letafet, gönül telimizi titretiyor adeta. Aynı yazar, bir önceki mesajında da o üstün belagatiyle beni Trabzonspor başkanı yapıp Demirören'e oy verdirtmiş idi.

Aynı şekilde Şenol Güneş'i eleştiren bazı üyelerden (ki zat-ı aliniz "hiç birimizin ağzından" ifadesiyle -şahsınızı da geçerek- adeta grup sözcülüğüne, hatta sorumluluğuna soyunmuş durumdadır) ;

"- defol git"

"-takımı sabote ediyor

" - bas git"

" - ulan hoca"

" - takımın başına gelen en büyük bela" ... vb. veciz ifadeleri duymuş ve nezaketleri karşısında "kirilu budanmuştuk" :)

Avatarımda bulunan teknik direktör (Valery Lobanovski), bana göre yeryüzünün gelmiş geçmiş en büyük futbol dehasıdır. Hem antreman teknikleri, hem de oyun taktikleri bugün bire bir kopya edilmektedir. Ancak Lobanovski'nin kariyerinde Şampiyonlar Ligi (eski haliyle şampiyon kulüpler kupası) şampiyonluğu bulunmazken, daha üç ay önce Roberto Di Matteo denen "çaylak", takımından çok daha güçlü ekipler varken kariyerine Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu eklemiştir. Fatih Terim'le Şenol Güneş kıyaslanırken de kazanılan kupaların öncelikle "kariyer" açısından önemli olduğunu, ancak Fatih Terim'in galatasaraydaki başarılarını Ankaragücü veya Göztepe'de gerçekleştiremediğini belirtmiştim. Aynı şekilde Moruinho'nun Leira veya Del Bosquoe'nin beşiktaş "maceraları" da öyle çok parlak değildi. Tıpkı Şenol Güneş'in Antalya ve Sakaryaspor maceraları gibi... Demek ki her başarı veya başarısızlık, insanların kalitelerini tartışırken bire bir ölçü ol(a)mıyor. Biraz daha derin analizler yapılması, elde edilen her başarının kendi mecrasında değerlendirilmesi gerekiyor.

Murat Hızal
27.08.2012, 23:14
İyi hocaydı kötü hocaydı hiç önemli değil. Zeki Demirkubuz'un hakkında yazdığı tweet her şeyi özetliyor aslında.

''Şu ülkede federasyonu al,hakem,teknik adam,medya üst üste koy, yönetici,futbolcu ne varsa hepsini topla bir ŞENOL GÜNEŞ etmez''

Zeki Demirkubuz'u da bilmeyen öğrenir bu arada.

Fatih Öztürk
28.08.2012, 02:04
Lisede Edebıyatım pek iyi değildi.sağolsun bu başlıktaki arkadaşların son mesajları edebiyat eksiklerimi gidermeme yardımcı oldu:)lütfen devam edin beyler:)

Burak Sahin
28.08.2012, 08:41
demogojinin kralini yapiyorsun @bektas hocam ben genelinde istifa etmesini veya güney koreye geri dönmesini yazdim buralara arti cok sinirlendigimde halada inandigim sabote etmesini. Hala daha seni trabzonspor baskani yapmisim falan filan aklin sira ince süslü kelimelerle kendine has tarzinla burda birseylerin üstünü örtüyorsun inceden, benim anlatmak istedigim yildirim demirören serefsizi sadri seneri resmen kandirmistir budur yani, o zaman baskan sadri sener degil ahmet mehmet olsa yinede inanirdi ona adam kupa sözü vermis vede sikecilere eksi puan..bunu kac gündür bu kadar eveleyip geveleyip uzatiyorsun sonra üstüne avatarindaki adamdan bahsediyorsun sahsen ilgimi cekmedide degil sonucda ukraynali futbol filozofu, ama o nazik ve anlamli cümlelerinden birde senol hocamizin bu sike sürecindeki Dik durusunu anlatsanda bizde nasiplensek..saygilar...

Edit: ben burda karsilastirma yaparken misal Günesin ve terimin istatistiklerini ayni ölcüde yazdim siz ama sadece terimin anadolu takimlarindaki durumundan bahsetmisiniz, cok iyiniyetli bir durum degil....madem tartisiyorsak herseyi koyalim ortaya....

Bu arada @poetricus hocam üsüyoruz:(

Ali İhsan
28.08.2012, 08:52
Bir iki maç kazansak da şu skor taraftarları ve azılı Şenol Güneş düşmanları hocanın yakasını bıraksalar.

Adem Erdoğan
28.08.2012, 08:56
Şenol Güneş bırakınca takımın başına kimin geçeceğini hayal ediyorsunuz merak ettim. :)

Burak Sahin
28.08.2012, 08:58
hocam illa sampiyon olmamiz sart degil ama gelecek adina iyi bir kadro kuralim, genclere sans verelim, emre gürel neden ilk 18 de yok hocam nolur zeki yavruyu sag beke monte et, eger bu ve bunun gibi elestrilerden dolayi skor taraftari olunuyorsa, siz neyin taraftarisniz?????

Burak Sahin
28.08.2012, 09:13
marco aurelio zamaninda sümer baskan tarafindan 200-300 bin dolar yüzünden önce genclere sonra fenere kapagi atti, colmanda sirf 100 bin euro ceza aldi inidirlmesini talep etti hoca tarafindan kesinlikle düsürülmeyecek dedi ve belkide bu yüzden takimdan ayrilmak istiyor. Bu kapasitedeki adamlarla yönetildik ve hala yönetiliyoruz...

Mollasalihoğlu
28.08.2012, 09:59
marco aurelio zamaninda sümer baskan tarafindan 200-300 bin dolar yüzünden önce genclere sonra fenere kapagi atti, colmanda sirf 100 bin euro ceza aldi inidirlmesini talep etti hoca tarafindan kesinlikle düsürülmeyecek dedi ve belkide bu yüzden takimdan ayrilmak istiyor. Bu kapasitedeki adamlarla yönetildik ve hala yönetiliyoruz...

Zorlama olmuş be Burak..

Colman'ın cezasını düşürürsen Zokora benimkini de düşürün demeyecek mi?
Verilen her cezaya "pazarlık payı" mı koyacağız?

2016'ya kadar sözleşmesi olan adam ayrılmak isteyemez.. En kötü ihtimalle A2 ile idmana çıkar.. Büyük takım olmak bunu gerektirir.. Küçük takımlar adamına göre muamele yaparlar.. Şöyle ki, misal Celutska'ya ceza versek, idmanı falan terk etse, neler olur? Asarız adamı asarız..

Burak Sahin
28.08.2012, 10:07
Zorlama olmuş be Burak..

Colman'ın cezasını düşürürsen Zokora benimkini de düşürün demeyecek mi?
Verilen her cezaya "pazarlık payı" mı koyacağız?

2016'ya kadar sözleşmesi olan adam ayrılmak isteyemez.. En kötü ihtimalle A2 ile idmana çıkar.. Büyük takım olmak bunu gerektirir.. Küçük takımlar adamına göre muamele yaparlar.. Şöyle ki, misal Celutska'ya ceza versek, idmanı falan terk etse, neler olur? Asarız adamı asarız..

100 bin euro cezadan ziyade klübe bir yan gelir gibi olmus ??? ortada küfür hakaret kavga darp hirsizlik yok neymis alem yapmis cart 100 bin euro...

Mollasalihoğlu
28.08.2012, 10:08
100 bin euro cezadan ziyade klübe bir yan gelir gibi olmus ??? ortada küfür hakaret kavga darp hirsizlik yok neymis alem yapmis cart 100 bin euro...

Biliyor muyuz ne olduğunu?
Zokora neden itiraz etmiyor o kadar basit bir mevzu ise.. Colman Zokora'dan daha kariyerli, daha egolu bir adam mı?

titanic
28.08.2012, 12:22

Bir futbolcunun alem yapmasını normal karşılamak da moda oldu şimdi?Futbolcu adam alem yapmamalı, o kadar para kazanıyor yaptığı işteniözel yaşamına dikkat edecek.Ronaldonunda gce hayatı alemleri var diyebilirsin,colmandan bahsediyoruz

ilhan
28.08.2012, 12:27
Bu futbolcular neden ayrılmak istiyor Sn. Hocam?

Yaşar
28.08.2012, 13:05
Colman'ın yaptığı ''terbiyesizliğin'' sorumlusu kesinlikle Hoca veya yönetim olamaz.
Öyle ki suçların hepsinin belli bir cezası varıdr ve bu futbolculara'' kulüp ceza yönetmeliği''nde bildirilir.
Yapılan eyleme ceza verilirken aldığı paraya değil de, eylemin gerektirdiği cezanın maddesine bakılır.
Aldıkları paraya göre ceza kesilmez, bu hiç bir yerde rastlanmış bir durum değildir.

Aldemir
28.08.2012, 13:10
nostalji yapasım geldi.

Ezberi bozulduğunda kimyası da bozulan alelade bir antrenör olduğunu anlamayacak kadar ne insana ne de, futbola yabancıyız.
Geçen yılın takımını o kurmamıştı. Ki o takım Ersun yönetiminde Sivas’a 3-0 yenilmeseydi şampiyonluğun en kuvvetli adayıydı.
Kurmadığı o takımla Türkiye kupası ve Lig şampiyonluğunu kazandı. Kesinlikle bu başarının elde edilmesine katkısı vardır.
Ancak bu katkı futbol bilgisi, taktiksel varyasyonlar, oyun zekası vs. ile ilgili değildir.
Tılsım burada zaten.
Bu katkı lider, babacan ve otoriter kişiliğinin takıma yansımasıyla ilgilidir.
E o halde bu yılda aynısını yapsın, ne alaka ??? diyenler için..
Yapamaz.. Çünkü ezberi bozuldu.
Bunun için ona iyi ve hazır bir takım verilmesi gerekir.
Kendi başına bunu yapacak futbol bilgisine sahip değildir.
Zaten Şenol hoca ve diğer Türk teknik direktörler arasındaki en temel fark budur.
Yani diğerlerinin tamamında lider-eğitimci-babacan özellikler Şenol hoca ile kıyas kabul etmeyecek kadar düşüktür.
Var gibi görünenler de 2’ye ayrılır.
a- Yapmacıklar ( Fatih Terim gibiler)
b- Otorite kuracağım diye despotlaşanlar ( Ertuğrul Sağlam gibiler)

Şenol Hocanın korku gibi başka bir özelliği daha var ki, bu duygu bozuk kimyasıyla birleştiğinde onu tanıyamıyoruz.
Korku duygusu, ona iyi ve oturmuş bir kadro verilmediği zaman oyun sistemine ve saha sonuçlarına nüfuz ediyor.
Bu seneye bakalım.
Korkunun onu esir aldığı basit futbol anlayışı: AMAN ÖNCE YENİLMEYEYİM.
Bu duyguyla bu sezon çıktığı 46 maç
Sonuç
17 beraberlik 13 mağlubiyet.
Ve özel korkusu. Fenerbahçe.
Geçen sezon 2. Devreden itibaren fenerle yaptığımız maçlar:
fener 2 T.S 0
fener 1 T.S 0
T.S 1 fener 1
Fener 2 T.S 0

Ve bu maçların ortak özelliği.
Pısırık, korkak bir Trabzonspor.
fener ise hiç kimse, ama hiç kimseye karşı böylesine ezici bir oyun oynayamamış. ( yeni Malatya, bugsaş ve ligden düşen takımlar dahil )
Başkaları iyi bir takım kurup ona teslim edene kadar Şenol hocadan fark yaratmasını bekleyip düş kırıklıklarıyla kendimizi heder etmeyelim bence.
Şenol Güneş gerçeğini görmek zorundayız.

Cyzio
28.08.2012, 13:15
Sevgili oflubektaş (Burak Şahin'e bu şekilde hitap etmem sizi biraz üzmüş gibi gördüm, onun için size de bu şekilde hitap ettim);

Cevabımı maddeler halinde yazayım:

1-) Forumda birisiyle yazışırken "sen" yerine "siz" hitabı kullanılması taraftarıyım. O konuda haklısınız. Ancak günlük hayatta da tanışıp, birbirine "sen" diye hitap edecek samimiyette olanlar müstesna. Örnek: Benim Gamze ile yazışırken hitabım.

2-) "Beni salak yerine koyuyorsun" ifadesi bence hakaret içermiyor. Bir kırgınlık ve serzeniş var. Bir keresinde araba vapuru kuyruğunda, sıradaki herkesi sollayıp en öne geçen bir adama

-"Siz bizi enayi yerine mi koyuyorsunuz?"

demiştik de, adam

-"Vay sen bana nasıl enayi dersin?"

diye celallenmişti.

3-) Burak'ın bahsettiğiniz ifadeleri forumdaki üyelere değil, Şenol Güneş'edir. Yani sizlere yapılmış bir hakaret değil, Şenol Güneş'e yapılmış yakışıksız ifadelerdir. Size özel mesajımda da yazdığım gibi, bu ifadelerin bin beteri zamanında Ziya Doğan'a, Nuri Albayrak'a ve daimi olarak hemen hemen bütün futbolcularımıza yapılıyor. Var mı "Yahu adama böyle demeyin." diyen? Yani bir kişiye hakareti engelleyeceksek, bu herkes için olmalı.

Öte yandan "takımı sabote ediyor" ifadesi "hakaret" değil, "itham"dır.

5-) Maç boyunca bir derviş gibi ileri geri sallanan Dinamo Kiev teknik direktörü Valery Lobanovski'yi çok iyi hatırlıyorum. Antrenmanlarda futbolcuların bileklerine ağır kum torbaları bağlatır, maçlarda kum torbaları çıkarılan futbolcular adeta uçardı.

Kendisi nasıl "size göre" yeryüzünün gelmiş geçmiş futbol dehasıysa, Şenol Güneş de "bana göre" futbol görüşü en kısıtlı teknik teknik direktörlerden biridir. Ben nasıl sizin Lobanovski hakkındaki görüşleriniz için size hesap sormuyorsam, aynı davranışı Şenol Güneş hakkındaki görüşlerim için kendime bekliyorum. Bütün mesele bu.

Yani ben Şenol Güneş'i beğenmiyorum diye neden bütün forum üzerime geliyor, gerçekten anlamıyorum.

6-) Sizn de söylediğiniz gibi Fatih Terim'in Galatasaray, Şenol Güneş'in Trabzonspor dışındaki maceraları hiç de parlak değil. Ama birinin daha takımın başına gelir gelmez peşpeşe kazandırdığı dört şampiyonluk var.

Bunun dışında size göre başarıyı nasıl ölçebiliriz?

Sevgiler :).

.

Erdem Koltuk
28.08.2012, 13:46
Cyzio abi 4. madde nerde? 3 ten 5e atlamissin:)

Senol Gunes'i elestirmek icin saglam bir gecmis gerekiyor bu forumda. Az insan bu hakka sahip. Hele yeni bir uye elestirirse hemen "kuş" veya "kedi" damgasi yiyor.

Futbolculara ve baskana herkes sallamakta ozgur fakat konu Senol Gunes olunca akan sular duruyor. Hic bir eksi yonu tartisilamiyor, takımın butun arti yonleri ona mal ediliyor.

Senol Gunes'in yetersiz hatta çok kötü bir teknik direktor olması bir suç degil.

"Kim gelsin o zaman" da bir cevap degil.

Cyzio
28.08.2012, 13:49
Cyzio abi 4. madde nerde? 3 ten 5e atlamissin:)

Nüfus kağıdı eskiyor :(.

.

Cyzio
28.08.2012, 13:52
Bu arada, yönetime ve teknik heyete sorduğumuz soruların cevaplarının akıbetini bilen var mı? Zira "Genel"deki başlık kilitlenmiş durumda.

.

Aldemir
28.08.2012, 13:58
Elazığ maçı göstermiştir ki büyük sosyolog, filozof ve pedagog hocamız kendisine oturmuş bir kadro verildiğinde başarılı olduğu kadar zorunlu revizyonlarda da başarı gösterebilmektedir.
Bir anda ezberi olan kadroda 7 değişiklik yaptı. Daha doğrusu yapmak zorunda kaldı.
Her ne kadar Celustka’dan inadına sol bek, Serkan'dan ölümüne orta saha yaratmaya çalışıyor ise de bu bir gelişmedir.
Yalnız ben hala Karabük maçındayım.
25 dakika forvetsiz oynamaya karar verdiği andayım.
Bana göre utanılacak ve tarihimize çalınmış kara bir leke anıdır o an.
Kimse yönetime mesaj veriyor martavalına itibar etmesin.
Yönetimin bir üyesi gibi hareket ettiğini biliyoruz.
Ve o an.
Büyük Trabzonspor 1-0 önde olduğu maçta 25 dk. forvetsiz oynama kararı alıyor.
Sormak isterdim büyük takımın büyük hocasına.
Senin de katkının bulunduğu ve devrim şehri, ihtilal takımı diye adımızın Türk futboluna kazındığı büyük Trabzonspor'un doğuş ve gelişim yıllarında böyle bir şeye tanık olmuş muydun?
Ahmet Suat Özyazıcı böyle bir şey yapmış mıdır ?

Ve sormaya devam ederdim, muhtemelen şu yanıtları verirdi..
Hocam bunu yaptığın maçta
Rakip kimdi ? Karabükspor
Sen kimsin ? Trabzonspor
Rakip kimdi ? Karabükspor
Peki sen ? Trabzonspor
Hangi büyük final maçı bu ? Yok yok, ne finali, ligin il maçı Karabükle oynuyoz, az daha 3 puanı alıyoduk ama...
Maç sonu.
Hocam 3 puan alacağım derken neleri yitirdiğinin farkında mısın ?
Koca Trabzonspor'un 1-0 yatma ve 3 puan uğruna aciz duruma düştüğünü, ve ezik damgasını yedirdiğini ...
Henriqe'yi almayarak bu oyuncuya saygısızlık ettiğini
Ferhat'ı sonradan oyuna alıp çıkartarak rencide ettiğini, incittiğini ( İnsanların onuru en az puan kadar önemli değil midir )

Çok iyi biliyorsun ki bu takımda başarılı olabilmen için önce gidip sonra gelmen gerekiyor.
Şimdi gidersen 3-4 yıl içinde nasıl olsa birileri oturmuş bir kadro tesis edecek.
O zaman gel ve yine ilk yılda başarı, sonraki yıllarda çöküş yaşat bize.
Ve ömrünün sonu kadar bunu tekrarla.
Aman önce gitmekten başla.

Cyzio
28.08.2012, 14:04
Sayın Aldemir;

Umarım bu güzel ve isabetli yazınızdan dolayı "hakaret" suçlamasına maruz kalmazsınız.

.

Mollasalihoğlu
28.08.2012, 14:16
Ferhat'ı sonradan oyuna alıp çıkartarak rencide ettiğini, incittiğini ( İnsanların onuru en az puan kadar önemli değil midir

Buna insanın incineceğini düşünenler hocaya "büyük sosyolog, filozof ve pedagog hocamız" demekte sakınca görmüyorlar. :)

Erdem Koltuk
28.08.2012, 14:32
Geçen Elazığ maçında kalede Tolga'nin oynaycacagini idda etmistim kazandim.

Simdi ise alinacak herhangi bir forvetin(İbrahimovic bile olabilir) ilk 4 veya 5 mac ilk 11 baslamayacagini( baslayamayacak degil bakin, bir eksiklik veya bir sorun yuzunden degil Senol Gunes kanunlari) idda ediyorum.

Gerekirse ozur dilerim.

Mollasalihoğlu
28.08.2012, 14:39
Bu iki gün içinde gelirse Antep'ten sonra ilk lig maçında sahada diyeyim ben de..

Erdem Koltuk
28.08.2012, 14:43
Bu iki gün içinde gelirse Antep'ten sonra ilk lig maçında sahada diyeyim ben de..

6 maça çıkarıyorum:)

Mollasalihoğlu
28.08.2012, 14:47
6 maça çıkarıyorum:)

Hadi bakalım :)

Ali İhsan
28.08.2012, 14:53

Simdi ise alinacak herhangi bir forvetin(İbrahimovic bile olabilir) ilk 4 veya 5 mac ilk 11 baslamayacagini( baslayamayacak degil bakin, bir eksiklik veya bir sorun yuzunden degil Senol Gunes kanunlari) idda ediyorum.

Gerekirse ozur dilerim.

Olcan için de böyle denmişti ama kendi gözlerimle alındıktan üç gün sonra Olimpiyatta izledim kendisini...

Hoca hazır oyuncuyu, inandığı oyuncuyu oynatıyor. Adam hazır gelirse oynar, bu kadar basit.

Yaşar
28.08.2012, 15:05
Şenol Güneş'in transfer konusunda yetersiz, takıntılı, inatçı ve oyun okumada eksiklerini olduğunu düşünmekle beraber; şampiyon olan kadroyu ondan başka şampiyon yapabilecek bir teknik adamın da olduğunu düşünmüyorum.
Tıpkı Karabük maçında takımın başında Şenol Güneş dışında her teknik direktörle 3 puan alabileceğimizi; 1996 yılında da Şenol Güneş dışındaki herhangi bir teknik adamla şampiyon olabileceğimizi düşündüğüm gibi.
Şenol Güneş enteresan bir teknik direktör.
Mesela karabük maçında yaptıklarını başka bir teknik adam yapsaydı şimdi yaylada tatil yapıyor olurdu.

Tunga
28.08.2012, 15:21

....

Cevap: Trabzonspor da kazandı :)

Tunga
28.08.2012, 15:35
Sayın Aldemir;

Umarım bu güzel ve isabetli yazınızdan dolayı "hakaret" suçlamasına maruz kalmazsınız.

.

Hocam bir arka sayfada Aldemir'in yazdığı yazıya katılıp - katılmamak bir tarafa, ayakları yere basan bir eleştiri getirdiği konusunda sizinle hemfikiriz.

Ama benim de naçizane size bir ithamım var. İhanet kadar ağır değil şükür :)

Sizinle çeşitli kereler bu tartışmayı yaptık aslında. Güneş için bir önceki sayfadaki eleştirilerden pek çoğunu siz daha önce söylemediğiniz, başka argümanlarla eleştirdiğiniz halde, katılıyorsunuz. Hakkınız var; ama benim de size olan (affınıza sığınarak) "fikri sabite yakın durduğunuz" ithamım hak kazanıyor.

Böyle de bir durum :)

Tunga
28.08.2012, 16:25
Trabzonspor kendine uygun bir teknik adam seçmeli. Aslında dünyadaki her takım da bunu yapmalı.

Ya da öyle büyük bir maddi gücünüz olacak ki, getirdiğiniz teknik adama sil baştan kadro kurma yetkisi vereceksiniz. Bunu yapabilen dünyada sadece 3-5 takım var zaten.

Ben genelde camialarının içinden yetişmiş teknik adamları sempatik bulurum. Çünkü çokça metalaştırılan değerlere, futbola hiç olmazsa bir taraftar hissiyatı bulaştırırlar. Aslında sadece ben değil, çoğumuzun da benzer şekilde hissettiğini düşünüyorum.

Şimdi biri bize sorsa "Araba alacağım. Ne alayım?"

Adamın maddi gücünü, beklentisini, nerede yaşadığını vs. bilmeden tavsiyede bulunabilir misiniz?

Ona en uygunu Doblu mu, Mercedes mi?

İşte aslında sadece teknik direktörlükte değil, herhangi bir mevkiye atama yaparken hep istenen o işe en uygun kişidir.

İstatistikler, hangi sonuca götürürse götürsün, Ferguson'un dediği gibidir: "Mini etek gibidir; sana çok şey gösterirler ama en çok görmek istediğini göremezsin". Bir mühendis olarak, "istatistik işe yaramaz" diyemem. Ama nihai değerlendirmelerde hep çevre faktörünün de etkisi vardır. "Su 100ºC'de kaynar" sözü sadece 1 atm basınç için geçerlidir mesela.

Ben Güneş'i çok beğeniyorum; zaten hemen herkes de fikrimi bilir. Çalışkan, üretken olması ve her şeyden önemlisi Trabzonspor'un ne olduğunu biliyor olması benim için yeterlidir. İş liyakatı da tercih etmem için ana sebebimdir.

Yani, Şenol Güneş'i hem çok iyi bir Trabzonsporlu, hem çok iyi bir lider, hem de iyi bir teknik adam olarak görürüm.

Trabzonspor hiç bir dönem pat diye bir transfer döneminde "başarılı" kadro kuramadı. Bizim iyi kadrolarımız bazen bir kaç farklı yönetimce oluşturuldu. Mesela Ersun Yanal o kadronun kurulmasında emek ve pay sahibidir; ama o, bir tek onun kurduğu bir kadro değildir. Hele hele "oturmuş bir kadro" hiç değildi. Hala takviyeler yapılıyordu.

Sonunda 3 senede oluşturulmuş kadroya oynatılabilecek en iyi futbolu oynattı. Ki, bunu da her zaman yapabildi. 1996'daki kadroya dönüp bir daha bakın. O kadronun oynadığı futbol bana hala masal gibi gelir. Ben unutmuyorum, o sene başında ilk üçü zorlayamayacağımız iddia ediliyordu.

2005 yılındaki başarıda sadece kadro kuruluşunda değil, aynı zamanda kadronun özgüven ile dolup taşmasında da Samet Aybaba'nın büyük katkısı vardı. Hala minnettarım ona. Kadro daha sonra Ziya Doğan'ın elinde bile iş yaptı ve bizi yanılttı (ki işte istatistiğin çuvalladığı yerlerden biri de bu. O dönem Doğan'ın kariyerindeki en büyük başarı olarak duruyor istatistikler içinde). Ama yine o kadroya en iyi futbolu Güneş oynattı. Onun döneminde Erdinç ile Tolga dahi milli oldu. Bu onların ve pek çok diğerinin kariyerinin zirvesi oldu; aynı 1996'daki kadronun kariyeri gibi. (1996'da İlk Avrupa Futbol şampiyonasına katılımımızda 6 oyuncu verebilmiştik milli takıma).

2010-2011 yılındaki mücadelemiz, inadımız ve başarımız ise onun çok büyük katkılarıyla oldu. Hem idari, hem teknik anlamdaki becerileriyle.

Güneş kolay bir insan değil. Çok çabuk sinirleniyor, prensiplerine çok sıkı bağlı. Bazı durumlarda iyi, bazı durumlarda kötü sonuç veriyor bu; ama hiç olmazsa futbol camiasında bir prensibi olan tek teknik adam o oluyor bu sayede.

Trabzonspor ile Galatasaray arasındaki çalışma şartlarındaki farkları çok iyi biliyoruz; biz kendi şartlarımız içinde değerlendirelim.

Trabzonspor ya da bir başka Anadolu Takımı bu lig şartları altında 82 puana bir daha ulaşamaz. Ulaşırsa yine Trabzonspor ulaşır sadece. Bunu iki defa başarmış bir teknik adama istatistikleri yetersiz demek zul geliyor bana.

Tüm bunların yanında Karabük maçındaki Güneş'i anlayabildiğimi söyleyemem. Ferhat değişikliği ve gurur meselesine hiç katılmıyorum ancak. O maçta gol yedikten sonra yapıldı o değişiklik ve bence hiç de abes değildi.

Bu arada iki farklı görüşü savunanlarımız aslında bir başka gerçeği ortaya koyuyoruz: Türkiye'deki düşünce ve ifade özgürlüğünü kanunlar değil, önce insanlar engelliyor.

Harun
28.08.2012, 21:56
Galibiyet sonrası dahi bir teknik adam eleştiriliyorsa sorunun ne olduğunu anlamak zor olmasa gerek.Fakat biz yaratılış gereği olayları "işin(m)ize geldiği" gibi yorumladığımız için hiç bir zaman haklının karşı taraf olduğunu kabul etmeyiz.Hâl böyle olunca istediğiniz en iyi verileri ortaya koyun, en can alıcı noktalara değinin, bu karşı taraf için hiç birşey ifade etmiyor olacaktır.

Şenol Güneş destekçilerinin her fırsatta dile getirdikleri,"adamlık,dürüstlük" sıfatları futbolun ötesinede geçmiş sanki.Aradığımz kişinin tekniktrektörden ziyade,bir babanın kızına yakıştıracağı damat adayında olmasını istediği özellikleri benimser duruma gelmiş durumdayız.
Halbuki bizim, kızımıza damat değil,takımımıza tekniktrektör olacak kişiyi konuşmamız gerekmekte iken sürekli saha içi olayları saha dışı olayları ile örtmeye çalışmamız bizi asıl odaklanmamız gereken yerden uzaklaştırmaktadır malesef.
Şenol Güneş'in Trabzonspor kariyeri boyunca başarılı olduğunu düşünenlere ,Trabzonsporda Şenol Güneş'e verilen desteğin başka hiç bir hocaya verilmediğini hatırlatmak isterim.Bugün Şenol Güneş'e verilen şans Ersun Yanal,Vahid,Samet Aybaba'ya verilse idi ,sanıyormusunuz ki Şenol Güneş'ten daha kötü bir performans çizeceklerdi?
Memleketinin şehir takımında yıllarca kaptanlık yapmış,yıllarca futbolun içinde bulunmuş,yörenininsanını,taraftarınını,zenginini,f akirini,iyisini,kötüsünü senden benden daha iyi bilen,iki kez kendi isteği ile görevinden ayrılıp,üçüncü kez aynı kapıyı çalacak kadar tecrübe sahibi 60 yaşındaki Şenol Güneş'in Trabzonsporu bir kere (resmi değil) şampiyonluğa taşımasını başarı olarak görüyorsanız zaten tartışılacak bir şry yok demektir.
Ama diyorumya, biz burda bir futbol takımına ait taraftar forumunda tekniktrektör başlığında ,damat adayı arıyoruz...

Harun
28.08.2012, 22:16
Gelelim saha içine, o kadar söyledim durdum,Vittek oynatılacaksa kenar topları mutlaka olmalı diye.Nitekim attığı gol kenardan gelen bir gol idi.
Biz beklerimizin ileri çıkmadığını topun orta alanda sıkıştığını bu yüzden atak yapmakta zorlandığımızı defalarca söyledik.Bu hafta gördük ki, her ne kadar isabetsiz ortalar açsada Serkan'ın bindirmeleri rakibin oyununu bozduğu gibi bizide atağa kaldırdı.Aynı katkıyı sol beklerde yapabilirse takım daha diri ve atak görünecektir emin olun.
Alanzinho bir çok kesim tarafından sevilmesede bu takımda topu ayağına aldığında dikine rakibin üzerine giden tek oyuncu malesef.Attığımız her iki golün hazırlayıcısıda kendisidir.Daha fazla şans ve destek verilmelidir.
Geldiği günden beri hep son dakilar oyuna giren bazen kadroya dahi alınmayan Pauloya üç maç üst üste 90 dk şans ver hocam diyip durdum.Bu ilk maçıydı beni yanıltmadı.
.Kadronun yetersiz olduğu düşünülerek ,teknikheyetin hatalarından çok yönetimin eleştirilmesi bu maç için ders olmuştur sanırım.
Kadronun en iyi oyuncuları Volkan-Olcan-Colman üçlüsü olmamasına rağmem hazırlık maçları dahil izlediğim en iyi Trabzonspordu.
Bu şartlarda hala daha önceki karşılaşmalarımızda oynadığımız kötü futbolu yapılmayan transferlere bağlayan arkadaşlarada , bakış açılarını değiştirmelerini öneriyorum.

Tamam kadromız eksik,transfer yapılması gereken bölgeler var.Fakat elimizdeki kadronun oynadığı oyun elimizdeki kadronunda hakkını verebilmeli.Bunun nasıl olduğunu bu hafta gördük.Umarım Şenol Güneş bunun farkına varmıştır.

Cyzio
28.08.2012, 22:20
Tunga Bey Üstadım;

Ben maalesef zaman ifade zorluğu çekiyorum. Laflarım tam anlaşılmıyor. Orada kast ettiğim

-"Şenol Güneş'e ne güzel de laf sokuşturuyorlar."

değil,

-"Buradaki ifadeler, Şenol Güneş destekçilerine değil, Şenol Güneş'in bizatihi kendisinedir. Yani Şenol Güneş karşıtları karşısındakine daha nazik davranıyor. Tamam Şenol Güneş'e de kötü laflar kullanmayalım. Ama bunun kaç katı kötü laflar, Ziya Doğan'a, Nuri Alnayrak'a, adını saymak istemediğim pek çok yöneticimize, gelmiş geçmiş futbolcularımızın çoğuna, başta başbakan olmak üzere pek çok siyasetçiye leblebi-çekirdek gibi harcanırken, bu hakaret karşıtı arkadaşlarımız acaba neredeydiler?"

düşüncesidir.

Fikr-i sabit meselesine gelince... İnsan kendi kendini hiç bir zaman tartamaz. Ama başkasını daha iyi tartar. Benim hakkımda, çok sevdiğim bir dostum, objektifliğinden asla şüphe duymadığım bir insan (Çünkü ben de onu tartabiliyorum), bu teşhisi koymuşsa, bana temenna ile kabul etmek düşer :).

.

Cyzio
28.08.2012, 22:22
Sevgili Harun Bey kardeşim;

Müsaadenizle ilk yazınızın altına imzamı atıyorum.

.

Tunga
28.08.2012, 22:32
Fikr-i sabit meselesine gelince... İnsan kendi kendini hiç bir zaman tartamaz. Ama başkasını daha iyi tartar. Benim hakkımda, çok sevdiğim bir dostum, objektifliğinden asla şüphe duymadığım bir insan (Çünkü ben de onu tartabiliyorum), bu teşhisi koymuşsa, bana temenna ile kabul etmek düşer :).

.

Hocam hafiften takıldığım için alınmayacağınızı düşünüyordum, teşekkür ederim.

Vurguladığım yerdeki sıfata sizce uygun görülmek de büyük mutluluk :)

Cyzio
28.08.2012, 22:36
Hocam hafiften takıldığım için alınmayacağınızı düşünüyordum, teşekkür ederim.

Vurguladığım yerdeki sıfata sizce uygun görülmek de büyük mutluluk :)

Alınmak mı :)?

Etrafımdaki büyüklerin yıllar geçtikçe nasıl fikr-i sabit sahibi olduklarını gözlemleyebiliyorum. Eh biz de yerimizde saymıyoruz elbette. Ama benimki biraz farklı. Ben gençken de aynı fikre sabittim.

.

deepmavi
28.08.2012, 23:27
Şenol Hoca Trabzonun en değerli evlatlarındadır.

Güneşimizle tüm zorlukları aşacağız ve engelleri yıkacığız.

Şenol Hocam enerjini hiç bir zaman kaybetme her zaman güç ol.

Biz futbolcusundan, teknik direktörüne, başkanına kadar bir ekibiz bir aileyiz birlikte hareket ve mücadele etmeliyiz az kaldı başarıcaz Anadolu özgürleşecek.

SEDAT
29.08.2012, 01:33
* Şenol Güneş bu takımı Şampiyon yapmıştır ama hırsızlar tarafından çalınmıştır. Hala o senenin hesabı sorulmaktadır. Böyle tramvaları herkes normal hayatında çok mu çabuk atlatmaktadır acaip merak etmekteyim ?

BizeHerYer61
29.08.2012, 02:37
Allah sana yardimci olsun hocam.
Yardimci olsun ki dusmani, eli gec burada sana sallayanlari utandirasin.
Hepimizin ortak paydasi Trabzonsporken bu kadar yikici konusma ne diye ? Soyleniyorsunuz ama sizde inanc yok, destek yok hoca ne yapsin ?

Ahmet Başkaya
29.08.2012, 05:02
Şenol Güneş'in şampiyonluğu yoktur diyen bir insanla tartışmayı gereksiz ve boş buluyorum . Bu mesajım herhangi birine değil , genel bir kanı .

oflubektas
29.08.2012, 12:14
Sevgili oflubektaş (Burak Şahin'e bu şekilde hitap etmem sizi biraz üzmüş gibi gördüm, onun için size de bu şekilde hitap ettim);

Cevabımı maddeler halinde yazayım:

2-) "Beni salak yerine koyuyorsun" ifadesi bence hakaret içermiyor. Bir kırgınlık ve serzeniş var. Bir keresinde araba vapuru kuyruğunda, sıradaki herkesi sollayıp en öne geçen bir adama

-"Siz bizi enayi yerine mi koyuyorsunuz?"

demiştik de, adam

-"Vay sen bana nasıl enayi dersin?"

diye celallenmişti.

3-) Burak'ın bahsettiğiniz ifadeleri forumdaki üyelere değil, Şenol Güneş'edir. Yani sizlere yapılmış bir hakaret değil, Şenol Güneş'e yapılmış yakışıksız ifadelerdir. Size özel mesajımda da yazdığım gibi, bu ifadelerin bin beteri zamanında Ziya Doğan'a, Nuri Albayrak'a ve daimi olarak hemen hemen bütün futbolcularımıza yapılıyor. Var mı "Yahu adama böyle demeyin." diyen? Yani bir kişiye hakareti engelleyeceksek, bu herkes için olmalı.

Öte yandan "takımı sabote ediyor" ifadesi "hakaret" değil, "itham"dır.

5-) Maç boyunca bir derviş gibi ileri geri sallanan Dinamo Kiev teknik direktörü Valery Lobanovski'yi çok iyi hatırlıyorum. Antrenmanlarda futbolcuların bileklerine ağır kum torbaları bağlatır, maçlarda kum torbaları çıkarılan futbolcular adeta uçardı.

Kendisi nasıl "size göre" yeryüzünün gelmiş geçmiş futbol dehasıysa, Şenol Güneş de "bana göre" futbol görüşü en kısıtlı teknik teknik direktörlerden biridir. Ben nasıl sizin Lobanovski hakkındaki görüşleriniz için size hesap sormuyorsam, aynı davranışı Şenol Güneş hakkındaki görüşlerim için kendime bekliyorum. Bütün mesele bu.

Yani ben Şenol Güneş'i beğenmiyorum diye neden bütün forum üzerime geliyor, gerçekten anlamıyorum.

Sayın Hocam;

Alıntıladığım cevabî yazınızda sık sık "hakaret" sözcüğü geçiyor, ancak ben cevap verdiğiniz yazımda tırnak içine aldığınız "hakaret" sözcüğünü hiç kullanmamışım ki. Üstüne üstlük sizinle aynı fikirde olan bir arkadaşın sözlerine katılırken bile "umarım bu güzel ve isabetli yazınızdan dolayı "hakaret" suçlamasına maruz kalmazsınız" diyorsunuz. Kesinlikle mülagata yapıyorsunuz. 40 yıla yakın süredir bu camianın içinde olan, hem futbolculuğu, hem de hocalığında sayısız başarılara imza atmış birine "- bas git", "-defol git", "-ulan hoca" "-maçı sattı", "-takımı sabote ediyor" diye ithamda bulunan, kaba konuşan, her ne zıkkımsa onu yapan insanları da (kendiniz bu lafları hiç söylemediğiniz halde) canhıraş biçimde savunma gayreti içine giriyorsunuz.

Kimse kimseyi beğenmek, sevmek zorunda değil, çatır çatır da eleştirir. Kimse "vay sen bu adamı nasıl beğenmezsin" diyemez. Klavye üzerinden karşısındakinin fikrini değiştirmek de imkansıza yakındır. Ancak çoğu kinayeli ve alaycı olan eleştiriler, sizin gibi donanımlı ve Türkçe'yi çok iyi kullanan birinden gelince, karşı düşüncedeki insanlar da cevap verme ihtiyacı hissediyor, böylece "ratinginiz" oldukça yüksek oluyor :) (Cevap verirken size karşı kırıcı olan veya kabalık, saygısızlık yapanları ise asla savunmuyorum tabi) Bu durumda "neden bütün forum üzerime geliyor" demenizde haklılık payı olmadığını düşünüyorum

Saygılarımla,

GÖKDENİZ61
29.08.2012, 15:59

Gerekirse ozur dilerim.
bu kanunun işlemesi için forvet olması önemli mi ?olcan için de aynı şeyler söylenmişti, ilk maçta oynadı zira kendisi

Erdem Koltuk
29.08.2012, 16:40
bu kanunun işlemesi için forvet olması önemli mi ?olcan için de aynı şeyler söylenmişti, ilk maçta oynadı zira kendisi

Yabanci olmasi veya soyle diyeyim Senol Gunes'in bilmedigi biri olmasi gerek. Olcan'i oynarken aldik hic kimse "hazir degil" zimbirtisina inanmazdi.

Soyle diyeyim Messi'yi alsak ilk 4 hafta kadroya giremez cok acik ve net. Tomas Junlar, Teofilolar, Jajalar, Brozekler, Musampalar hic hazir gelmediler bize.

He bu sefer yaniltir beni ozur dilerim hocadan.

titanic
29.08.2012, 21:14
Şenol Güneş'in şampiyonluğu yoktur diyen bir insanla tartışmayı gereksiz ve boş buluyorum . Bu mesajım herhangi birine değil , genel bir kanı .

Şenol Güneşin şampiyonluk kupasının olmadığı iddası Bazı anaokulu kantinlerinde ve kreşlerde halen dillendiriliyor olmakla beraber, dünya üzerinde 7 yaş ve üzerinde buna inanan hiç kimsenin kalmadığı tepit edilmiştr.?

Harun
30.08.2012, 15:28
Bugünkü karşılaşmada çıkacak her türlü sonuç,Şenol Güneş'in yapacağı tercihlere bağlı.Elimizdeki kadro ile rakibimizi çok rahat yenecek güçteyiz.Yeterki doğru oyuncu tercihi ve dizilişi ile çıkalım sahaya.
Hoca son oynanan Elazığ maç kadrosunu bozmaz ise kazanacağımızdan eminin.

HH_52
30.08.2012, 23:20
Senol Günel Trabzonlu degilde Türkiyenin herhangi bir ilinden gelseydi su anda bu forumda hemde tüm Trabzonda istifa sesleri cikardi.

Ama Senol Günesin dokunulmazligi var.

Senol Günes bu zamana kadar kac kez istikrarli zirveye oynamis. Baska teknik adamlarin kurdugu takimi almis zirveye oynatmis. Ve diger seneler hüsran olmus. Aynen simdiki gibi. Hüsran da baska birsey degildir. Daha köy takimini yenemeyen bir böyle bir takim olurmu. Köy takimini yenemiyorsun ey Senol.

Emrah KabuL
30.08.2012, 23:40
Avrupa'nın en zorlu liglerinden biri olan Macar ligin de 5 maçta 10 puan toplayan yani maç başı 2 puan ortalaması yakalayan rakibimize karşı 180 dakika da gol yemedik.. evet bu büyük bir başarı..böyle bir başarıya Şenol Güneş'den başkası ulaşamazdı..

Hem o gidecek ne olacak ? Ziya,Samet,Lazaroni,Broos mu gelsin..

Pehh.

Rakibimiz bile Celustka'nın oynadığı mevkiinin aksadığını farketmiş olacak ki ( bu kadar kısa zamanda) sürekli o taraftan gelmeye çalışıyorlar.. ama bizim hocamız ısrarla Celustka'yı o bölge de oynatmakta.

Emrah KabuL
31.08.2012, 00:15
Tabi canım ya.. kadro yetersiz..

Yoksa rakibimiz Avrupa'nın en zorlu liglerinden biri olan Macar liginde oynamış olduğu 5 maçın 4 tanesinde gol yer miydi ?

Uğur Ö.
31.08.2012, 00:17
Kore'ye kadar yolun var.Git artık Anorthosis şimdi de Video bilmem ne.Dünyada isimi duyulmamış takımlara yeniltiyorsun.Ligde zaten bu takım 3 senede bir bir şekilde şampiyonluğa oynuyor.Olmuş takıma herkes birşey katar maksat olmamış takımı oynatmak.Ancak sende ne o vizyon var ne de bilgi

sessizkral_1
31.08.2012, 00:22
Hocam naptığını anlamadım

Volkanı çıkardın halili aldın
alanzinhoyu çıkarmak yerine zokorayı çıkarsaydın ne olurdu ?
colmanı kadroya alsaydın ne olurdu ?

bordo(61)mavi
31.08.2012, 00:24
bahanen yok artıkkkk... gerekeni yap!!!!!!!!!!!!!

sessizkral_1
ilk 2 penaltıyı göndereceğin 2 adam atıyor ve 2 side kaçırmıyor...

sol ayaklı yasine penaltı kullandırıyorsun
zokora hayatında penaltı kullanmışmı ?

lazrail8989
İlk maçta 90 dk tek forvetle oynarsa evinde maçında korkak oynarsan adamlara cesaret ve avantaj verirsin.Karabük maçında korkudan viteki çıkarıp forvetsiz oynaman korkaklığını belli eder.Trabzonun ruhunda korkaklık olmadı olamaz da. O yüzden taraftarda şenol hocanın arkasında durmaktan vazgeçmeli ve yönetim ile hocanın bileti kesilmeli.Jaja ve yattara olsa şu takıma 5 atardık.Çok ağır sözler söylemek istiyorum ama boşa gidecek.YÖNETİM VE ŞENOL gidene kadar buraya yazı da yazmayacağım.KORKAKKKKKKKKKKKKK

He sakın maçtan sonra taraftar takım üstünde olumsuz baskı yapıyor deme yer bu taraftar !

Hotaman
31.08.2012, 00:25
Hocam seni severim. Kalmanı da istiyorum lakin sen kalmak istiyor musun, gerçekten bu sezonu kaldıracak enerjin var mı? Yani bu dandik köy takımını yenmemiz için illa adam mı alınmalıydı bu takıma. Ben hayatım da elendiğimiz bu takımdan daha kötü bir takım görmedim avrupa arenasında. Bu adamlar muhtemelen sıfır çekecekler ama bizi elediler. Hakikaten bunun bir açıklaması varsa lütfen net cümlelerke açıkla bize.

sessizkral_1
31.08.2012, 00:28
ilk 2 penaltıyı göndereceğin 2 adam atıyor ve 2 side kaçırmıyor...

sol ayaklı yasine penaltı kullandırıyorsun
zokora hayatında penaltı kullanmışmı ?

Erdem Koltuk
31.08.2012, 00:28
Bugun Senol Gunes formundaydi ama takim degildi.

Bu gun Senol Gunes'i elestirmek icin tek bir sebep var oda COLMAN bu aksam olmaliydi.

Gecmis olsun, inatlarindan biraz olsun arindigin icinde tesekkurler hocam.

FC-ST-PAULI-61
31.08.2012, 00:29
Senol Günes Istifa !!! 210 Dakikada Köy Takima Gol atamadik yaziklar olsun.

Bekir
31.08.2012, 00:29
Hakkınızı yemeyeceğim.

Tebrik ederim Hocam,yine çok komiktiniz,yine çok güldürdünüz.

Emrah KabuL
31.08.2012, 00:30
Yaklaşık 10 senedir resmi maçlarda golü bulunmayan bir futbolcuya penaltı kullandırıyorsun..!

Neyse ben yarın yine beş kuruş için mesaiye başlayacağım.. umarım tez elden istifanı sunarsın.!

Cyzio
31.08.2012, 00:30
En üzüldüğüm şey, Fenerliler'in laflarını işitmek olacak:

-"Siz bizimle uğraşacağınıza, kendi halinize bakın."

diyip, pis pis sırıtacaklar. Ve ben ne kadar yırtınırsam yırtınayım, onlara Şenol Güneş gerçeğini anlatamayacağım.

.

Uğur Ö.
31.08.2012, 00:31
5 milyon € verdirdiğin Adrianı bir kere oynatmadın bu sene.Transferde takıma kazandırdığı bir tane adam yok senin futbolcun senden daha iyi adam getiriyor Bamba gibi.Bu takıma birşey katmadın futbol olarak

Tyler Durden
31.08.2012, 00:38
muhtesem kariyerine adi sani duyulmamis bir takima daha elendim diye yazarsin artik..
ama sende haklisin be hoca, simdi ligde bir maci aliriz muritlerin seni savunmaya devam eder..
gecen sene cl oynayan takim bu sene koy takimina elendi..
ama senin icin onemli mi?sen hala felsefe yap..
bu adama efsane hoca diyenlerede allah akil fikir versin..hepiniz suursuzsunuz..

ibrahim
31.08.2012, 00:43
썩 꺼져

Emrah KabuL
31.08.2012, 00:44
Dediğim gibi adamlar lig de 5 maç yapmışlar ve bu maçların 4'ünde de gol yemişler..

Forvetlerimiz,takımımız bu kadar mı yetersiz yahu ?

Böyle bir köy takımına karşı 210 dakika da bir tek gol bile atamamızın hiç bir izahı yok..!

Kaan
31.08.2012, 00:47
3 senedir "Şenol Güneş ile İstikrar" imzasını an itibariyle kaldırdım. Takıma böyle futbol oynatılmaz... Olmadı hocam. Adamsın ama iyi bir teknik direktör değilsin.

Hasan61
31.08.2012, 00:49
Sağdan-sola,soldan-sağa boş paslar.

Olcan'ı santrafor yapan o büyük taktisyenlik,orta sahayı geçmeyen rakibe karşı 2.santraforu süremiyor mu?

Halil bir kanatta,Henrique diğer kanatta.

Fatih Öztürk
31.08.2012, 00:50
Henrique'ye 120 dakika sabır ettin ya hocam daha futbol izleyesim yok sayende.kim,hangi cehennemin dibine gider bilmem.bu takım köy takımlarına elenmemeli.

MDanışmaz
31.08.2012, 00:56
2 senedir bizi uyutuyor söyledikleriyle yaptıkları arasında bu kadar uçurum olan bir hoca görmedim..

Mert Oğuzlu61
31.08.2012, 00:57
uzakdoğunun en uzak köşesinde git, bu takıma verecek hiçbir şeyin kalmadı, git nereye gidiyorsan git, henrique nide 3 ay sonra aldırdığın janko nuda al git !!!

Armağan Dere
31.08.2012, 01:04
En üzüldüğüm şey, Fenerliler'in laflarını işitmek olacak:

-"Siz bizimle uğraşacağınıza, kendi halinize bakın."

diyip, pis pis sırıtacaklar. Ve ben ne kadar yırtınırsam yırtınayım, onlara Şenol Güneş gerçeğini anlatamayacağım.

.

bir de şu var hocam,
''Atarsan atlet,don..
.... videoton''..
rezil ettiler takımı

Gamze
31.08.2012, 01:08
İstifa çağrısını yapacaksanız dahi üslubunca yapmakla yükümlüsünüz bu sitede arkadaşlar.

Lütfen Trabzonspor teknik direktörüyle ilgili kullandığımız ifadelere dikkat edelim.

Cyzio
31.08.2012, 01:09
İstifa çağrısını yapacaksanız dahi üslubunca yapmakla yükümlüsünüz bu sitede arkadaşlar.

Lütfen Trabzonspor teknik direktörüyle ilgili kullandığımız ifadelere dikkat edelim.

"Kel Şenol" yazmak serbest mi Gamze?

Anladın sen onu :D.

.

Hasan61
31.08.2012, 01:14
8. haftaya geçemeyecek gibi görünüyor.Aşırı inat kötü birşey.

Gamze
31.08.2012, 01:14
"Kel Şenol" yazmak serbest mi Gamze?

Anladın sen onu :D.

.

Ah hocam ah, çok dertliyim :))

Bir ara Diyarbakır kalecisi için I love you Şenol efsanesi vardı, o geldi aklıma benim de şimdi.

Burak Sahin
31.08.2012, 01:15

en asgari söyle olmali sanirim'' hmm seyy hocam sizi cok seviyoruz, allah basimizdan eksik etmesin gönlümüzde ömürlük kontratiniz var ama sey biraz formsuz gibisiniz'' gibi olmali arkadaslar lütfen bakin yönetici arkadaslar senol hoca konusunda cok hassaslar...

Cyzio
31.08.2012, 01:17
Ah hocam ah, çok dertliyim :))

Bir ara Diyarbakır kalecisi için I love you Şenol efsanesi vardı, o geldi aklıma benim de şimdi.

Haydi itiraf et... BMN'de kurallar kişilere göre değişebiliyor :).

.

jeepeers
31.08.2012, 01:17
saf kanat oyuncularını çıkarıp forvetlerden çakma kanat oyuncusu yaratmaya çalışmandan zeka seviyen ortaya çıkıyor
elindeki bütün santraforları oyuna sokunca gol atacağını sanarak ahmaklığın ortaya çıkıyor
bak daha maçtan birkaç saat önce geçtiğimiz sezon yılın oyuncusu olarak orta saha oyuncusu mu seçildi yoksa dünyanın en iyi iki forvet oyuncusundan biri mi insan biraz olsun mantalitesini değiştirir geliştirir
90 dakika boyunca denediğin taktikten hiçbir sonuç elde edememene rağmen taktiksel anlamda en ufak bir değişime gerek duymaman ne kadar inatçı ve yetersiz bir hoca olduğunu ortaya çıkarıyor
disiplinsiz diye gönderdiğin oyuncuların yerine aldırıp oynattıklarından egonun ne kadar yüksek olduğu anlaşılıyor
ama sırf iyi bir insansın diye sana katlanmamız gerekiyor öyle mi
yazıklar olsun senin gibi adama seni eleştirilemez kılan nedir bazılarının gözünde merak ediyorum
senin gibi basiretsiz yönetimle birlikte bu takımın yakasını bırakırsın umarım
git okullarda çocuklara felsefe dersleri ver sen bi ondan adam akıllı anlarsın o kadar

Mert Oğuzlu61
31.08.2012, 01:19
colman ı idare edemez olcan ı bile nasıl becerdiysen küstürdün takımdan, colman özür dilemiş adamı kadroya almıyor gider antep te oynatırsın ama ?! anorthosis bir videoton iki hoca moca değilsin her ne kadar aynı oranda kızsamda sadri başkan bu takımda kalacak ama sen gideceksin emekli olma vakti geldi hocam en büyük destekçilerindendim ama gerçekten şu zamana kadar dizginlemeye çalıştım kendimi ama bu gece yeter yaa valla yeter uzakdoğunun en uzağına kadar yolunuz var !!!

bizi bu hale düşürmeye ne hakkınız var, henrique sığırını 120 dakka oyunda tutan hocadan ben ne bekleyeyim biri şu sorumu cevaplasın çıldırıcam lan bas bas bağırdık eksik oynatıyor yanlış oynatıyor tur gidiyor diye lan 120 dakka o macar takımının hocası saha kenarında yırtınırken sen ne yaptın yana pas geriye pas adamlar orta sahayı geçmiyor tek forvet çıkıyor o da forvet değilki topçu bile değil !!!

henrique sağda halil sol bekte birşeyler yapmaya çalışan bir alanzinho var ona duvar olacak topçu kulübede, adrian var henrique yi ikinci yarı başında çıkarıp şu adamı sokup farklı birşeyler deneseydin ya ?!

yana pas geriye pas yana pas al ver al ver adamlar defansa gömülmüş bizimkiler yana pas yana pas, kuracağın kadroya yani ya hay o kuracağın kadroya ?!

bladex61
31.08.2012, 01:22
haftasonu janko sahada olsun hocam bize henrique'yi birdaha izletme

Fatih
31.08.2012, 01:23
Taktiksel anlamda dibe vurdu.

Gamze
31.08.2012, 01:24
en asgari söyle olmali sanirim'' hmm seyy hocam sizi cok seviyoruz, allah basimizdan eksik etmesin gönlümüzde ömürlük kontratiniz var ama sey biraz formsuz gibisiniz'' gibi olmali arkadaslar lütfen bakin yönetici arkadaslar senol hoca konusunda cok hassaslar...

Mesajların birkaç tanesini sildim.
Silmediklerime bakarsanız asgarisinin ne olduğunu görebilirsiniz.
iyi geceler.

Gamze
31.08.2012, 01:25
Haydi itiraf et... BMN'de kurallar kişilere göre değişebiliyor :).

.

Hocam tabii ki değişiyor. Aziz yıldırım'la Şenol Güneş'e aynı kurallar işlemiyor mesela :)

Burak Sahin
31.08.2012, 01:25
hazirlik maclarindaki oyun profilinide oyuncularida degistiryor her mac, neden niye kimse bilmiyor??? her maca ayri bir hücüm hatti ile cikiliyor, nedeni yine belli degil???? ama az birsey futboldan anliyorsam takimin su anki durumu gecen seneden cok daha kötü....

ibrahim
31.08.2012, 01:27
Acaba ne mesajı vermek istedi çok merak ettim...

F.Tütüncü
31.08.2012, 01:27
Hocam çok merak ediyorum maçtan önce takıma penaltı çalıştırdın mı? Taktiksiz oynamamız konusunda birşey demiyorum bile...

Burak Sahin
31.08.2012, 01:29
Mesajların birkaç tanesini sildim.
Silmediklerime bakarsanız asgarisinin ne olduğunu görebilirsiniz.
iyi geceler.

mesajlarin birkac tanesini sildinizmi :) güldürmeyin beni lütfen bizim burda ne mesajlarimiz silindi, ne degerli arkadaslarimiz küstürüldü, bir daha buralara ugramaz oldular, kimi kime savunuyorsunuz???? Bir siz varsinizya Trabzonsporu cok seven...

Tyler Durden
31.08.2012, 01:29
istifa cagrisini ana forumda niye yapamiyoruz..forumun yuzde sekseni adamin istifa etmesini
istiyor ama yoneticiler balsigi kitliyor..
cok demokratik bir ortam..hepinizi tebrik ediyorum..

Cyzio
31.08.2012, 01:31
Hocam tabii ki değişiyor. Aziz yıldırım'la Şenol Güneş'e aynı kurallar işlemiyor mesela :)

Orası öyle de, Trabzonsporlu hocalar için de farklı işliyor.

Korkarım şu anlamsız Şenol Güneş (haydi israrı demeyeyim) sevdası, sadece klüp yönetimini değil, BMN yönetimini de götürecek. Şu adaletsizliği üyelere nasıl açıklayacaksınız bilmem?

Neyse, bu benim görevim değil :).

.

bordo(61)mavi
yahu hocam halil var henrique var hatta serkan var ... sol ayaklı bu kupa için acemi heyecanlı ve yorgun sonerle hayatında penaltı kullanmamış zokoraya penaltı attıryosun... yahu hadi onu geçtim maç penaltılara gidiyor alanzihoyu çıkartıp saparayı alıyosun çıkarsana zokorayı penaltıcın sahada kalsın... off hoca oofff son 1 aydır neler yapıosun sende farkın değilsin...yazık... boşuna özür dileme...

Burak Sahin
istifa cagrisini ana forumda niye yapamiyoruz..forumun yuzde sekseni adamin istifa etmesini

cok ciddi bir sekilde bir yönetici arkadas hoca konusunda cok hassas olduklarini yazmisdi zamaninda. Bu ne hassasiyetmis yahu hala devam ediyor...

Cyzio
31.08.2012, 01:35

Ben bir de şunu merak ediyorum. Genel başlığında yönetime ve teknik heyete sorular sormuştuk. Konu bir kilitlendi, ondan sonrasını bilen yok.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=38322

.

Gamze
31.08.2012, 01:36
Hiç problem değil.
Gecenin kin kusulacak kişisi olarak beni seçebilirsiniz.

Gamze
31.08.2012, 01:37
Ben bir de şunu merak ediyorum. Genel başlığında yönetime ve teknik heyete sorular sormuştuk. Konu bir kilitlendi, ondan sonrasını bilen yok.

.

Sorular derlendi, toparlandı, gönderilmek için hazır hocam.
Proje ikinci aşamasında.

Ergin Varlibas
31.08.2012, 01:37
Bunu hiç bir zaman anlamıcaksınız, hoca değiştirmekle olmuyor bu işler. Yıllardır yapıyoruz bunu zaten, biri gelsin diğeri gitsin. Olmaz böyle anlayın artık. Tamam bizde mutlu değiliz, 3. sınıf takıma elendik ama Şenol Güneşin şimdi gitmesi bizi 2-3 sene geriye atar, hele sene başında. Al birini vur ötekine hangi futbolcu iyi top oynuyor ki? Kaleciler dışında. Yapmayın etmeyin, Türkiye'nin ana sorunu bu, boşuna demiyorlar bize teknik direktör harcama ülkesi diye.

AYYILDIZ
31.08.2012, 01:40
Senol hoca transfer doneminde resmen ihanet anlaminda isler yapmistir.Istediklerini yapmiyorlarsa istifa et en azindan birseyler degisir.Sadece izledi.Fakat elimizdeki kadro ciddi bir kadro.Senol hocaya destek verilirse ligde iyi isler yapacak seviyede.Su dakikada istifa cozum degil.

Burak Sahin
31.08.2012, 01:41

.

yüzde 1 milyon hocaya yönelik elestiriler büyük bir süzgecden gecirilecek:) burada yöneticilik yapan arkadaslardan hocaya cani gönülden bagli olanlar var......

Soner Albayrak
31.08.2012, 01:41
Hocam sonuna kadar senin yanındayım. Sen bu takımdan gittiğin zaman seni istemeyenler değerini bir kez daha anlayacaklardır.

Sefa
31.08.2012, 01:42
Şampiyonluğun 3. kez elinden çalınması Hoca'yı psikolojik olarak bitirdi maalesef. Bu saatten sonra bir şey verebileceğini düşünmüyorum. Kendisi de böyle düşünüyordu (Artık uzatmaları oynuyorum demişti) bu ısrar niye ? İnansa Hoca tamam diyeceğim ama inanmıyor sadece izliyor.

Cyzio
31.08.2012, 01:46
Hiç problem değil.
Gecenin kin kusulacak kişisi olarak beni seçebilirsiniz.

Estağfurullah Gamzeciğim, seninle bir problem yaşamayacağımı bilirsin :). Ama bu konuyu son bir haftadır defalarca gündeme getirdiğim halde, hiç bir yönetici adam yerine koyup da (zaten üyeler yazdıklarımı kaale almadıklarını beyan ettiler), neden Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan'a "Kel Ziya" demenin mahsuru olmadığını, ama gene Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'e yakışıksız laflar etmenin ceza gerektirdiğini açıkla(ya)madı.

Belki biraz fazla adalet istiyorum ama hocalık da bunu gerektiriyor.

Sorular derlendi, toparlandı, gönderilmek için hazır hocam.
Proje ikinci aşamasında.

Bilgilendirme için teşekkürler. Gerçi verecekleri (ya da veremeyecekleri) cevapları az çok tahmin edebiliyorum.

.

talibim
31.08.2012, 01:47
maç gündüz oynanmadı!
zemin avni aker'in zeminine göre oldukça iyiydi!
heralde yine yeyircinin kazanma arzusu baskı oluşturmuştur!

Hotaman
31.08.2012, 01:55
Sorun hocanın takımı hazırlayamaması, yanlış oyuncu tercihi, taktik, transfer falan flan değil. Benim hoca da gördüğüm en büyük ve çözülemeyecek sorun hocanın heyecanını yitirmiş olması. Yani maçtan önce ki basın toplantısında sözüm ona acı gerçekleri söyledi hoca, tamam hoca haklısın, bu kadroyla şampiyonluk hayal amaaaa bu dandik köy takımına bir gol de atamaz mı bu kadro? Karşımızda hakikaten çok ilkel bir takım vardı. Tüm oyunları topu kazanmak için yarı sahalarında beklemek, kazandıklarında da Allah ne verdiyse futursuzca deparla bizim sahaya koşmaktı. Rakip takımın etkili olacağı gol bölgesinde 3 pası geçtim pas attığını görmedim.

Şimdi böyle bir takıma hücüm ediyoruz, en uç nokta da olması gereken adam Henrike bakıyoruz sağ kanata gelmiş garip çalış girişimleri yapmak için top alıyor, hayır boşaltığı yerde adam olsa gam yemeyeceğim, e be kardeşim orada sabaha kadar çalım atsan ne ne geçecek eline hakikaten bir sonra ki hamleyi düşünerek mi oynuyorsun yoksa Allah ne verdiyse çalışıyoruz işte abii mantığında mısın?

Oyuncu tercihini eleştirmiyorum, bu kadro bu şekilde sezona girdi, hocanın görevi o mevkide oynatacağı oyuncuları o bölgeye adam gibi hazırlamaktan geçiyor ama bu oyuncular ya hazırlanmamış ya da çok çok geri zekalılar bu bir gerçek.

Hocam rica ediyorum topu attık bu sene bizden ancak bu kadar olur modundan çıkın. Lütfen.

U.Sadıkoğlu
31.08.2012, 02:08
Şenol Güneş istifa diyenler hala akıllanmamışlar anlaşılan.. Bu klüp zaten aşağı yukarı 20 yıldır bu halde her mağlubiyette , her yenilgide istifa istifa ondan sonra başarı için bir 5 sene daha bekle..

Yahu biraz sabır be kardeşim.. İyi gün taraftarı mı oldunuz hepiniz.. Hani yalvartsanda çıldırtsanda severdik ulan aşkımız armaya değil mi bizler üzülmüyoruz mu zannediyorsunuz , Şenol Güneş üzülmüyor mu , Sadri Şener üzülmüyor mu.. Hükümet sana düşman , Federasyon düşman , Hakemler düşman , Satılmış Anadolu klüpleri ve İstanbul takımları yöneticileriyle beraber sana düşman.. Ama takıma en büyük düşman sen oluyorsun..

Şu süreçte İstifa bu takıma ne kazandırır yahu.. Allah aşkına soruyorum sizlere.. Klübün başında bir Trabzon'lu ve Trabzonspor'lu oturuyor !! Şenol Güneş..

Kimi istiyoruz abicim.. Ziya Doğan'ı mı özledik , Nuri Albayrak'ı mı .. Sen şu takıma hiç kötü gününde destek oldun mu ? Açın bakalım son 3 sene bu klüp başarılımı başarısızmı..

96-2005-2011.. Şenol Güneş'in çalınan 3 Şampiyonluğu..

Fenerbahçe'yi Türkiye kupasında ezerek yendi , Şampiyonluktan etti...

2002 Yılında UEFA Tarafından yılın teknik direktörü seçildi.. Hep ezildi.. Bu adamın düşmanlarının ekmeğine yağ mı süreceksiniz kendi çocuğunuza sahip çıkmayacakmısınız.. Biraz sukunet beyler.. İlk defa UEFA'dan elenmiyoruz her sene Çeyrek final oynuyordukta bu sene elendik büyük problem oldu..

Biraz bekleyin sabredin daha yolun başındayız.. Motor yeni açılıyor.. Kaos çıkarsa bundan Klüp kesinlikle karlı değil zararlı çıkacak biraz düşünelim.. Düşünmeden hareket ediyoruz...!

SAKİN BEYLERRRRRRR SAKİN !!!!! TRABZONSPOR BİZİM.. BU TAKIMIN ÖNÜNE TAŞ KOYMAYACAĞIZ GEREKİRSE BU TAKIM İÇİN O TAŞLARIN ÜZERİNE YATACAĞIZ...!

Yaşar
31.08.2012, 02:11
Elimizdeki kadro düzgün kullanıldığı takdirde ligde 6 puan yapmış, Videoton'u da her 2 maçta da yenerek elemişti.
Maalesef Şenol Güneş'İn anlamsız korkaklığı yüzünden seri başı olduğumuz ve gruplara kalmka için büyük bir fırsat yakaladığımız bir Avrupa macerasına veda etmiş bulunduk.
Trabzonspor taraftarı bu rezilliği yine boynunu bükerek ve başına ağrılar girerek unutmayacak.
Futbolcular ve hocamız duşlarını almış, güle eğlene şekilde uçaklarına binmiş, Trabzon'a dönmek için yollara düşmüş olacaklar.
Hedefimiz artık asla şampiyon olamayacağımız Şaibeli Ligimiz olacak.

Burak Sahin
31.08.2012, 02:12
Benim anlamadigim nokta hocayi elestirmemek icin neden bu kadar kendimizi zorluyoruz, elestirsek bile ikina ikina anca zar zor cikiyor kelimeler cogunun klavyesinden, neden bu kadar kasiyoruz kendimizi, niye hocanin her hareketini anlamak icin bu kadar derinlere iniyoruz, neden gözümüzle , gönlümüzle gördügümüzü dilimizle söyleyemiyoruz.....Trabzonsporun teknik direktörü maalesef yetersiz, hem kadro kurma taktik anlamda hemde oyuncularla olan iletisimi ve transfer konusunda. Gelecege dair isik varmi ???? Yok.... Hocanin calisma azmi, istegi var mi ???? Yok....Daha neden zorluyoruz sonuna kadar..Hala gecmisde güzel anilar varken bitsin bu is....

DeAgLeMaNyAq
31.08.2012, 02:23
Bu forvetlere güvenen hoca mıydı yoksa yönetim mi çok merak ediyorum. Yönetim güvendiğini zaten dile getiriyordu ama hoca ağırlığını koysaydı Janko transferi çok daha önce gerçekleşirdi. Bu maçlar öncesinde gol sıkıntımızın olduğu ortadaydı ama 210 dakikada 1 gol atamayacağımızı söyleselerdi pek inanmazdım. Neyse ki hocanın bundan sonra devamlı dile getirdiği yoğun maç temposu bahanesi ortadan kalktı...

Gamze
31.08.2012, 02:27
Estağfurullah Gamzeciğim, seninle bir problem yaşamayacağımı bilirsin :). Ama bu konuyu son bir haftadır defalarca gündeme getirdiğim halde, hiç bir yönetici adam yerine koyup da (zaten üyeler yazdıklarımı kaale almadıklarını beyan ettiler), neden Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan'a "Kel Ziya" demenin mahsuru olmadığını, ama gene Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'e yakışıksız laflar etmenin ceza gerektirdiğini açıkla(ya)madı.

Belki biraz fazla adalet istiyorum ama hocalık da bunu gerektiriyor.

Bilgilendirme için teşekkürler. Gerçi verecekleri (ya da veremeyecekleri) cevapları az çok tahmin edebiliyorum.

.

hocam kusura bakmayın diğer başlıkta mücadele halindeydim biraz :)
Ziya Doğan'la karşılaştırınca verdiğiniz örnek doğru. Ben bunu da hata olarak kabul edebilirim ama kabul etmek gerek ki o dönemde neredeyse % 100 oranda Ziya Doğan karşıtlığı söz konusuydu ve hiçbir şey, amiyane tabirle, sırıtmıyordu. Biz de gevşek davranıp, alaycı yaklaşımları es geçmiştik, bu bir hata.

Projeyle ilgili umuyoruz ki geri dönüş alırız.
Ama keşke orta yolcu değil de gerçekten açıklayıcı olabilse o yanıtlar...

S.Altay
31.08.2012, 02:44
Şu iki maçı sakin kafayla izlese hatalarını farkeder mi sizce?
Bence gerçekten farketmez.

İlk maçta aynı kurguyla sahaya çıkıp;
Yani bu kadar katı savunmaya karşı tek forvetle oynayıp ve istediği sonucu alamayıp,
ikinci maçada aynı kurguyla aynı takıma karşı sahaya çıkan bir adam hatasını falan farkedemez.

Şunun izahını yapamıyorum; bu takımla 1461 Trabzonspor oynasa sonuç "en kötü" böyle olmaz mıydı zaten?
Neyse fazla teknik-taktik yorumlara girmeyeceğim,
Nihayetinde Anorthosis Famagusta maçında F.Eller'i saçma sapan bir dakikada oyundan alıp Tayfun Cora'yı oyuna sokan bir antrenördür Şenol Güneş.
(ne alaka demeyin bu geceki maçla birlikte hayatımdaki en kötü birkaç anıdan biridir o maç benim için )

Lütfen gidin artık.

Ve sizden sonra gelecek hocaların başında demoklesin kılıcı gibi durmamak üzere gidin.

Fatih ÇOLAK
31.08.2012, 02:48
Başka yolu yok hocam. Bak aradan saatler geçti, az da olsa sakinleştim ama başka yolu yok...

Bana bu takıma karşı 210 dakikada gol atamamayı, golü geçtik 1 elin parmaklarını geçecek kadar pozisyon üretememeyi açıklayamazsın. Videoton'u elemek için, daha çok sayıda üst düzey oyuncuya ihtiyaç varsa senin görevin nedir?

Heyecanın, arzun kalmadıysa bize bu çileyi çektirmenin sebebi nedir?

Alika87
31.08.2012, 02:54
ben simdiye kadar senol hocayi hic elestirmedim, kendisini cok severim ve neredeyse babam kadar sayarim, ama bu takimin bu halde olmasinin sorumlusu senol hoca. Transferler yapilmadi, önemli oyuncular kaybettik, hepsine eyvallah, ama oynamak istedigimiz bir sistem göremiyorum, senol hoca nasil bir takim kurmak istiyor, kafasindaki sistem ne, ben hic birsey göremiyorum, defans saglam, ama ilerde hic hucüm organisasyonu göremiyorum. Simdi diyebilirsiniz, hocanin elinde malzeme yok, ama bu kadro ile videotonu iki macta rahat yenmen lazim. Bu kadro ligin en kaliteli ücüncü kadrosu. Senol Hocanin elinde yeterince malzeme var, ama iyi analiz ve cok calismak gerekiyordu ve bence senol hoca bunlari yapmadi. Belki dinlenmenin vakiti geldi ve Nevzat Sakarin yerine Asbaskanlik senol hocaya cok iyi yakisir.

tsukru61
31.08.2012, 05:03
Forumda defansımız sağlam havası esiyor.

Videoton oyuncularında birazcık son vuruş becerisi olsa iki maçı da kaybetmiştik. Hocamız da çıkmış daha çok pozisyona girdik masalı anlatıyor.

Kabus görmeniz yakındır. İyi uykular...

cimlagava
31.08.2012, 06:29
Hoca gitmez inşallah. Perişan olur takım.
Anlamıyorum insanları o sanki üzülmüyor mu Trabzonspor başarısız olunca?
Hayatı Trabzonspor olmuş bir adam.
Gol kralı kimseye selam vermeden kaçıyor takımdan. Gol atacak adam yok.
Hoca ne yapsın bilmiyorum ki janko yu erken getirdiler de o mu oynatmadı.
Colman bu zor günlerde takımı sabote etti resmen.
Olcan eski halini özletiyor.
Volkan ayrı alemde.
Elimizdeki iş yapacak oyuncular da bunlar.
İnşallah çabuk atlatırız bu günleri.

Gökhan KAN
31.08.2012, 08:20
Bütün kabahat senin hocam. Transfer sezonu bitiyor biz ihtiyaçlarımızı anca gideriyoruz. Bu suç senin. Zamanında yapılmasını isteyeceksin olmuyorsa çıkıp söyleyeceksin.

N'Doye transferini veto etmeseydin şimdi gruplara kalmıştık. Şimdi Janko'yu ne yapacaksın çok merak ediyorum.

Kadro seçimlerine bişey demiyorum tercihindir ama onca şeyden sonra Karabük maçında yönetime mesaj vermek için takımı geri çekmen sana yakışmadı. Senin dilin yokmu söyle. Bedava 2 puan gitti. Milyonlarca taraftar bu takımın kazanması için dua ediyor sen mesaj vermek için kumar oynuyorsun. Bu takım oyuncak değil. Biz neciyiz burda hocam. Sana bu yakışmıyor.

Faik Yılmaz
31.08.2012, 08:21
2. sınıf bir takıma sebebi ne olursa olsun gol atmalıydık yenmeliydik......

Şenol Hoca artık takımla ilgili heyecanını kaybetmiştir.....

Gerçek neden bence budur....

yok forvet yoktu yok kadro yeterli değildi bunlarbence fasa fiso...

Rakip sanki Real Madrid......

yedek kadro ile yenebileceğimiz bir takıma 2 maçta 210 dakikada 1 gol bile atttıramadı....

demekki sadece takımda değil Hocadada sorun var...

Barış Cem
31.08.2012, 08:37
Şenol Hoca'mın ben kredisi sonsuzdur o takımın başında olduktan sonra 2. ligde bile bu takımı sahada görmek beni mutlu eder, hele hele Giray Bulak pusuya yatmış beklerken hiç düşünmek bile istemiyorum.

Heyecanını kaybettiyse istemiyorsa dinlenmek isterse canı sağolsun, ondan sonra takımın başında görmek isteyeceğim tek kişi var yerini doldurabilecek Şota Arveladze .

KoRNea
31.08.2012, 08:39
Ünal Karaman'ın yokluğu hissediliyor galiba.

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 08:41
şu süreçte elbette şenol hocanın da, yönetimin de hataları vardır, bu gerçek yadsınamaz.

çünkü her ne olursa olsun, bir başarısızlık varsa en nihayetinde takımın hocasına ve başkanına bakılır.

ve fakat; saçma sapan gerekçeleri sıralayıp şenol güneş ya da yönetime sallamanın da anlamı yok.

bizim son iki sezondur, hatta ve hatta şampiyon olduğumuz sezonda bile en büyük sıkıntımız kapanan takımlara karşı gol atamama sıkıntısıydı.

şampiyon olduğumuz sezon, yanlış hatırlamıyorsam, 3-4 tane 0-0 lık maçımız vardı.

bu sıkıntı en bariz şekilde geçen yıl gözüktü, çünkü forvetimiz burak, kapanan takımlara karşı başarılı olabilecek bir futbolcu değildi.

dün gece ile birlikte toplamda 210 dakika gol atamamış olabiliriz, bu kesinlikle büyük bir zaaftır ama eldeki kadroyla, sihirli bir değnek olmadıktan sonra yapacak fazla da bir hamle yoktu.

şenol hocaya sallayanlar, acaba nasıl gol atabilirdik falan, onları da sıralasaymış ya?

kimse bana 4-4-2 den falan bahsetmesin. takımda orta kesmeyi beceren adamın olmadığı, beklerin hücumdan anlamadığı bir kadro 4-4-2 ile hiçbir şekilde başarı sağlayamaz. buna 4-4-2 de oynayan 2 orta saha oyuncusunun iki yönlü orta saha oyuncusu olması şartını da ekleyebiliriz.

öyle ezbere konuşarak, yok 3 forvet vardı ama 2 si kanatlardaydı vs. ile sallamak, ezbercilikten başka birşey değildir. dün bir ara 4-4-2 de oynadı bu takım ama yaklaşık bir 10 dakika çok daha etkisiz olduk. sonra tekrar 4-3-3 e döndük.

tutturulmuş bir, neden çift santrafor oynanmıyor diye? bir bakın yandan gelen ortalara, içerde sadece vittek mi vardı yoksa vittek henriuqe ve halil aynı anda içerde miydi diye?

bir de şöyle bir moda oluştu. vay efendim şenol hoca verkaç falan öğretmemiş sezon öncesi kampında !!!

böyle yorum yapan adamdan daha ne beklersin arkadaş?

bir de şu tolunay ve şota hayranlarına sormak isterim. hangisi bu güne kadar bırakın başarıyı, güzel futbol oynatabilmişler ya da iyi işler çıkartmışlardır?

adamlar 210 dakika kapandı ve gol atamadık. 15 dk açık futbol oynasalar böyle olmayacaktı ama her ne olursa olsun bu elbette by durum bir bahane olamaz.

vakit destek vaktidir, takıma sahip çıkma vaktidir. bugün köstek olacak olanlar, bu takımın bundan daha iyiye gideceğini sanıyorlarsa yanılıyorlardır.

ha destek olmayacak mısınız?

varın olmayın ama ses etmayın...

hamdi_61
31.08.2012, 08:44
Anorthosis Famagusta

Tansu Onur Erdoğan
31.08.2012, 09:09
anorthhosis ile dünkü tamımı aynı kefeye koymayın, anorthosis bu takımdan 3 gömlek üstündü

10 numara
31.08.2012, 09:34
pres yapan orta sahayı kalabalık tutan bir takıma karşı pas yapılır hocam bu işi yapan 3 oyuncu var biri kadro dışı biri yedek kulübesine mahkum birde soner...Aslında çoğu taraftarımızla oyun anlayışınız benziyor o yüzden yorum yok...

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 09:37
pres yapan orta sahayı kalabalık tutan bir takıma karşı pas yapılır hocam bu işi yapan 3 oyuncu var biri kadro dışı biri yedek kulübesine mahkum birde soner...Aslında çoğu taraftarımızla oyun anlayışınız benziyor o yüzden yorum yok...

yedek olan futbolcu kim çok merak ettim :)

10 numara
31.08.2012, 09:44
yedek olan futbolcu kim çok merak ettim :)beğenmediğimiz adrian.....

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 09:48
beğenmediğimiz adrian.....

hmm peki :)

Jackdaniels
31.08.2012, 09:54
Maçtan sonraki açıklamasında bu skor ve alınan sonuç avrupaya veda etmemiz hiç önemli diil önemli olan futbol ahlakı ve dünya barışı gibi sözler sarfetmesini bekliyodum.

Erdem Koltuk
31.08.2012, 10:00
Maçtan sonraki açıklamasında bu skor ve alınan sonuç avrupaya veda etmemiz hiç önemli diil önemli olan futbol ahlakı ve dünya barışı gibi sözler sarfetmesini bekliyodum.

:):):):)

Faik Yılmaz
31.08.2012, 10:01
Taraftar : "Şenol Hoca hata yapıyor takımı oynatamıyor , oyuncu değişikliği yapamıyor...."

taraftar2 : " Sen Şenol Hoca'dan dahamı iyi biliyorsun. Biliyorsan giy eşofmanlarını hocalık yap...."

taraftar3 : " Şenol Hocanın futbolu ne kadar iyi bildiğini görüyoruz "

taraftar4 : " Şenol Hoca takımı sabote ediyor Sadri Şeneri düşümrmek için inadına takımı oynatmıyor "

taraftar5: " skor ne olursa olsun takımı destekleyelim "

taraftar6 : " yokya oyuncu parasını alıyorsa görevini yapacak ve yapmalı. Yapamıyorsa gitmeli.... "

delikoyun
31.08.2012, 10:08
dün gece yasin ve volkanı çıkartmakla hata etti kapalı savunmöalrı kanat oyuncularınla açabilirsin bir türlü şunu görmüyor şenol hoca vittek halil henriqe asla asla asla kapalı savunmalrı açamaz alanzinho gibi dikine oynayan kısa çalımlarla adam eksilten ver kaçlarla ceza sahasına girmye çalışan oyuncular yada kanatlardan topu çizgiye görtürceksin rakip stoperler boşaltıcak yerlerini rakibi açıcaksın yasin ve volkandan daha iyisi gerek yeterli değildi asla çakılı santrafor tipleriyle bunu başaramazsın

Aldemir
31.08.2012, 10:11
Bu kaçıncı tekrar
Bu kaçıncı sonuç vermeyen metodu deneyişin
Bu kaçıncı oyunu okuyamaman
Ey taraftar
Daha kaç kez takkesinin düşmesini bekleyeceğiz
Kaç gere düştü. Gördük.. kel.
Kel işte.
And olsun sonuç alacak takım dizaynını ve oyun sistemini kurgulayacak düzeyde değil.
Ve and olsun şu forumdan birkaç kişiye dün gecenin kadro yapısını ve oyun sistemini
belirleme yetkisi verilseydi bu takım goller atar, turu geçerdi.
And olsun böyle olurdu.
Futbol basit oğlu basit bir oyundur.
Ancak hoca nasıl bir yerden bakıyor ise dünyaya ve futbola sanki bu köy
takımını elemek dünyanın en imkansıza yakın işi.
Yav gol nasıl atılırı bir camianın efsaneleri arasına girmiş bir hoca nasıl bilmez.
210 dakikanın 200 dakikası stoperlerle ön libero arasında top çevirmekle geçiştirilir mi.
Hiç mi dikine oynanmaz.
2500 pasdan sonra Yumlu’dan derinlemesine pas denemesi veya uzaktan şut !!
Celustka’dan halı sahalarda bile rastlanılması olanaksız ortalar !!
Volkan’ın topla şuursuzca ilerlemeye çalışması ve adeta rakibin döşünden girip bilmem neresinden çıkmaya niyetlenmiş gibi saçmalaması !!
Toslayıp toslayıp durdu rakibe.
Onca pasdan sonra hücuma kalkıyorsun ancak kabak çiçeği gibi hücum hattımız kenarlara yayılıyor.
Ama her defasında. Allah’ım 210 dakika boyunca.
210 dakika boyunca hücum varyasyonlarımıza bir bakın. Allah aşkına hoca sen de bak.
Bilmem kaç bininci pastan sonra hücuma çıkarken rakip ceza sahası yayı ile orta yuvarlağın rakip yarı alanına bakan nokta arasındaki geniş koridorda 1 tane beyaz formalı oyuncu var mıydı ?
Herkes kenarlara yayılmış. İnsanın gördüğüne inanası gelmiyor.
Orta saha oyuncularına ne dedin hoca maçtan önce.
Soner. Zaman zaman önünde koridor açılıyor sürmüyor ya topu, sürmüyor. 2 metreye pas veriyor, alıyor.
Nasıl bunu görmez ve “ oğlum inisiyatif al, rakip çakılı, dikine oyna, al ver” diye yönlendirmezsin bu çocuğu.
Ve nasıl olurda takımı dikine oynatarak rakip savunmayı hata yapmaya zorlamaz ve bahsettiğim koridorda çoğalmasını sağlamazsın hücum hattımızın.
Ne ezber birisin sen ya. Orta sahada pas yaparak oyunu tutma taktiği he mi.
Ama rakip çakılı büyük hoca. Bu taktik tamda rakibin istediği oyun yapısı.
E gelmiyor zaten üstüne. Ortada top çevir babam çevir. Pas trafiği finalinde de Yumlu daha önce pek çok kez başardığı gibi 40 metreden kaleciyi avlasın.
Yemin ediyorum dün gece o köy takımına Mersin, Gençler, Belediye hatta Akhisar bile gol atar yenerdi..
Sen bu takımın başına gelebilecek en kötü şeysin.

Bdeniz_61
31.08.2012, 10:17
Videoton'a eleniyorsak suç bütün takımdadır.Yönetim,teknik kadro,futbolcular hatta taraftar...

Adını ilk kez duyduğumuz bir takıma elenmek gerçekten çok moral bozucu.

Şenol Güneş'in oyunculara artık daha fazla disiplin öğretmesi lazım..

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 10:26
Bu kaçıncı tekrar
Bu kaçıncı sonuç vermeyen metodu deneyişin
Bu kaçıncı oyunu okuyamaman
Ey taraftar
Daha kaç kez takkesinin düşmesini bekleyeceğiz
Kaç gere düştü. Gördük.. kel.
Kel işte.
And olsun sonuç alacak takım dizaynını ve oyun sistemini kurgulayacak düzeyde değil.
Ve and olsun şu forumdan birkaç kişiye dün gecenin kadro yapısını ve oyun sistemini
belirleme yetkisi verilseydi bu takım goller atar, turu geçerdi.
And olsun böyle olurdu.
Futbol basit oğlu basit bir oyundur.
Ancak hoca nasıl bir yerden bakıyor ise dünyaya ve futbola sanki bu köy
takımını elemek dünyanın en imkansıza yakın işi.
Yav gol nasıl atılırı bir camianın efsaneleri arasına girmiş bir hoca nasıl bilmez.
210 dakikanın 200 dakikası stoperlerle ön libero arasında top çevirmekle geçiştirilir mi.
Hiç mi dikine oynanmaz.
2500 pasdan sonra Yumlu’dan derinlemesine pas denemesi veya uzaktan şut !!
Celustka’dan halı sahalarda bile rastlanılması olanaksız ortalar !!
Volkan’ın topla şuursuzca ilerlemeye çalışması ve adeta rakibin döşünden girip bilmem neresinden çıkmaya niyetlenmiş gibi saçmalaması !!
Toslayıp toslayıp durdu rakibe.
Onca pasdan sonra hücuma kalkıyorsun ancak kabak çiçeği gibi hücum hattımız kenarlara yayılıyor.
Ama her defasında. Allah’ım 210 dakika boyunca.
210 dakika boyunca hücum varyasyonlarımıza bir bakın. Allah aşkına hoca sen de bak.
Bilmem kaç bininci pastan sonra hücuma çıkarken rakip ceza sahası yayı ile orta yuvarlağın rakip yarı alanına bakan nokta arasındaki geniş koridorda 1 tane beyaz formalı oyuncu var mıydı ?
Herkes kenarlara yayılmış. İnsanın gördüğüne inanası gelmiyor.
Orta saha oyuncularına ne dedin hoca maçtan önce.
Soner. Zaman zaman önünde koridor açılıyor sürmüyor ya topu, sürmüyor. 2 metreye pas veriyor, alıyor.
Nasıl bunu görmez ve “ oğlum inisiyatif al, rakip çakılı, dikine oyna, al ver” diye yönlendirmezsin bu çocuğu.
Ve nasıl olurda takımı dikine oynatarak rakip savunmayı hata yapmaya zorlamaz ve bahsettiğim koridorda çoğalmasını sağlamazsın hücum hattımızın.
Ne ezber birisin sen ya. Orta sahada pas yaparak oyunu tutma taktiği he mi.
Ama rakip çakılı büyük hoca. Bu taktik tamda rakibin istediği oyun yapısı.
E gelmiyor zaten üstüne. Ortada top çevir babam çevir. Pas trafiği finalinde de Yumlu daha önce pek çok kez başardığı gibi 40 metreden kaleciyi avlasın.
Yemin ediyorum dün gece o köy takımına Mersin, Gençler, Belediye hatta Akhisar bile gol atar yenerdi..
Sen bu takımın başına gelebilecek en kötü şeysin.

mesajının yarısı futbolcularımızın yeteneksizliklerine parmak basıyor bilmem farkında mısın ?

soner'in önüne koridor açılınca şenol hoca mı bağıracak kenardan, topu sür o koridorda diye?

ya da volkan'a olum çalıma girme kırarım kafanı mı diyecek?

ya da mustafa yumlu'ya sen ne anlarsın şut çekmekten, dur çekme diyecek dimi?

sanırsın adamın elinde joistik var da play station oynar gibi yönlendirecek takımı???

Erbay
31.08.2012, 11:04
Kalesinin önünde yığılan takıma 120 dakika tehlike üretmeyen pas yapıp durduk. Olacak iş değildi oldu.

onur-ts
31.08.2012, 11:07
heyecanın kalmamış hocam.bizde de heyecan bırakmadın.hadi yap bi atraksiyon istifa et biz de yeni heyecanlar yaşayalım.

İdris Toksoy
31.08.2012, 11:09
bana birazda hocadan ziyade oyuncuların istekli oynamamalarından dolayı elendik gibi geldi. hoca iyi oynamalarını istiyor ama oynayamıyorlar. sanki hoca biraz da ( napayım oynayamıyorlarsa) modunda gibiydi.

Cyzio
31.08.2012, 11:19
Sayın Aldemir;

Sizden birşey istirham edeceğim. Ne olur, karakter boyutunuzu bir derece büyütün de, şu enfes yazılarınızı daha rahat okuyalım.

Mâlum, aramızda yaşı kemâle ermiş olan üyeler de var :D.

.

Tyler Durden
31.08.2012, 12:00
niye istifa etmiyor anlamiyorum.
ya benim takimim adini bile soyleyemedigim bir mezra
takimina gol atamadan elenecek ben hala o gorevde duracagim..
paranin yuzu sicak tabii.
trabzonspor' kume dusmeye oynarken bile bu kadar rezil olmamisti..
bir rum takimi bir macar takimi..
sirada sanmarino-linkenştayn gibi ulkelerin takimlari kaldi..
istifa etmediyse onlarida meshur etmenin planlarini yapiyordur..
is yerindeyim..-
hakli davamiz bu adam yuzunden haksiz bir hal aldi..sikeci is arkadaslari
uefaya sikayet edin vidyoton yerine siz gidin diye
kafa yapiyor..
iki senedir sikecilere karsi boynumuzu bukuyorsun senol efendi..dilerim
seni oradan kovan bir babayigit cikar..

Haçkalı
31.08.2012, 12:03
Sir Alex Ferguson..

1986'da Manchester'ın başına geçti. İlk 5 sezon ortada.. Sabır, destek ve güven onu efsane yaptı.. Şenol Hoca ise futbolcuyken bizim efsanemiz olmuştur ve teknik direktör olarak efsane olmaya devam edecektir..

Manchester United
Sezon Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Puan Sıra
1986-1987 42 14 14 14 56 11
1987-1988 40 23 12 5 81 2
1988-1989 38 13 12 13 51 11
1989-1990 38 13 9 16 48 13
1990-1991 38 16 12 10 59 6
1991-1992 42 21 15 6 78 2
1992-1993 42 24 12 6 84 1
1993-1994 42 27 11 4 92 1
1994-1995 42 26 10 6 88 2
1995-1996 38 25 7 6 82 1
1996-1997 38 21 12 5 78 1
1997-1998 38 23 8 7 77 2
1998-1999 38 22 13 3 79 1
1999-2000 38 28 7 3 91 1
2000-2001 38 24 8 6 80 1
2001-2002 38 24 5 9 77 3
2002-2003 38 25 8 5 83 1
2003-2004 38 23 6 9 75 3
2004-2005 38 22 11 5 77 3
2005-2006 38 25 8 5 83 2
2006-2007 38 28 5 5 89 1
2007-2008 38 27 6 5 87 1
2008-2009 38 28 6 4 90 1
2009-2010 38 27 4 7 85 2
2010-2011 38 23 11 4 80 1
2011-2012 38 28 5 5 89 2

Erdem Koltuk
31.08.2012, 12:05
mesajının yarısı futbolcularımızın yeteneksizliklerine parmak basıyor bilmem farkında mısın ?

soner'in önüne koridor açılınca şenol hoca mı bağıracak kenardan, topu sür o koridorda diye?

sanırsın adamın elinde joistik var da play station oynar gibi yönlendirecek takımı???

Cok net bir soru:

Selcuk İnan'in Trabzonspor'da kac tane frikik golu var?

M.S.SOFU
31.08.2012, 12:20
hocam size çok saygı duyuyorum
seviyorumda
ama olmadı
gerçekten olmadı yani
bizim takımın ölüsünün videotonu silkelemesi gerekiyordu
maalesef kan uyuşmazlığı yaşadık,çalınan şampiyonluktan sonra her şey kötü gitmeye başladı.
gerek şike süreci gerek kaybetiğimiz oyuncular sizin dışınızda gelişen hadiseler,ancak dün ki videoton maçında elenmek sizin hatanız

son samurayda samurayların başı japon imparatoruna gidip ''size zarar veriyorsam kendimi yok edebilirim'' diyor.
eğer şenol hoca kulübü çok seviyorsa bence bırakmalı.çünkü artık t.d. lük mevkiinde bulunması kulübe zarar vermeye başladı.

Rasim YILMAZ
31.08.2012, 12:21
Hocam , biz çok yorulduk... Emin ol senden fazla yorulduk.. Ama suç bizde ; sen dedin " Bu sene o gücü enerjiyi kendimde görmüyorum. Saglığım da müsade etmiyor ." diye.. Ama biz ısrar ettik nedense.. Sen tam tersi gitmekte çok ısrar etmedin nedense(!)..
Avni Aker'de ki 90 dk sana olayı göstermişti , ama kafan sahada olmadığı için bu sene , göremedin.
Rakip kapanıyor. Birbirine yakın oynayan hızlı pas yapan verkaç kullanan bir sistem gerekir. Sen birbirine uzak oynayan oyuncularla yan pas resitali verdirdin.
Rakibe önde basan , hataya zorlayacak bir oyun çözerdi maçı. Sen köy takımı topu her aldığında ortasahaya kadar çektin takımı.. Bu neyin korkusu?
Yahu hiçbirşey yapamıyorsan, doldur boşalt yaparsın. 210 dk da bir gol çıkarırsın..

Futbolcular ile diyaloğun bitmiş.. Sana hiçkimse eskisi gibi bakmıyor...

Maçı sen verdin hocam...
Ve bununda bir cezası olmalı..

Kendi cezanı kendin ver...

Tek ayak üstünde durma bile olabilir...

Çünkü o kadar dokunulmazsın ki...

halil ibo
31.08.2012, 12:26
Kendi istifasını verecek erdem ve karaktere sahiptir hoca.
Onun istifasını istemek çok da anlamlı olmasa gerek !

talibim
31.08.2012, 12:29
Sir Alex Ferguson..

1986'da Manchester'ın başına geçti. İlk 5 sezon ortada.. Sabır, destek ve güven onu efsane yaptı..

Manchester United
Sezon Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Puan Sıra
1986-1987 42 14 14 14 56 11
1987-1988 40 23 12 5 81 2
1988-1989 38 13 12 13 51 11
1989-1990 38 13 9 16 48 13
1990-1991 38 16 12 10 59 6
1991-1992 42 21 15 6 78 2
1992-1993 42 24 12 6 84 1
1993-1994 42 27 11 4 92 1
1994-1995 42 26 10 6 88 2
1995-1996 38 25 7 6 82 1
1996-1997 38 21 12 5 78 1
1997-1998 38 23 8 7 77 2
1998-1999 38 22 13 3 79 1
1999-2000 38 28 7 3 91 1
2000-2001 38 24 8 6 80 1
2001-2002 38 24 5 9 77 3
2002-2003 38 25 8 5 83 1
2003-2004 38 23 6 9 75 3
2004-2005 38 22 11 5 77 3
2005-2006 38 25 8 5 83 2
2006-2007 38 28 5 5 89 1
2007-2008 38 27 6 5 87 1
2008-2009 38 28 6 4 90 1
2009-2010 38 27 4 7 85 2
2010-2011 38 23 11 4 80 1
2011-2012 38 28 5 5 89 2

ferguson misali şg için olmuyor hocam.manda'dan keçi sütü beklemek gibi oluyor.

şg ile mukayese ettiğiniz ferguson sadece ingiltere değil asya'da afrika'da futbolcu izletiyor.takım başarısının en önemli hamlesi "iyi bir takım kurma" işini yıllardır yapıyor.mesela ; beckham'ı gönderirken hemen yerine ronaldoyu monte edebiliyor.veya takımını çok iyi tanıyor mesela.yeri geliyor futbolu bırakan scholes'tan bir sene daha faydalanabiliyor.ferguson'un idmanlarını mesela.her mevki ayrı ayrı yardımcıları tarafından çalıştırılıyor.futbol dehamız gibi sezonu "düz koşu ve ardından çift kale maç"la bitirmiyorlar.

Ömer Faruk61
31.08.2012, 12:44
Deplasmanda çift forvet neden çıkmadın hoca? Kaybedecek neyin vardı?Gol atman gerekmiyor muydu????

HH_52
31.08.2012, 12:51

Selçuk İnan Trabzonsporda Şenol Güneş döneminde neden tek bir frikik golü atamadı. Umut Bulut neden Şenol Güneş döneminde iki metreden boş kale yerine stadyumun dışına gönderdi topları.

Cevap apaçık ortada. Ne takımı çalıştıra biliyor. Ne oyun okuya biliyor. Nede doğru dürüst takım kuramıyor. Transfeleri zaten dağlara taşlara.

HH_52
31.08.2012, 12:53
Şenol Güneşin bu takıma Teknik Direktör olarak tek bir hizmeti kalmıştır oda İSTİFADIR............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10 numara
31.08.2012, 13:08
Ferguson örneği çok komik...sabır d.yorsunuz da 3 sene oldu henüz bir sistemin yok..nye sabır..e

ilhan
31.08.2012, 13:18
Aykut Kocaman'ı Alex kompleksi, Şenol hocayı da Colman kompleksi yer bitirir.

Tyler Durden
31.08.2012, 13:20
ferguson nire senol gunes nire..
insan akliyla dalga gecmeyin.sabir diye diye
takimin son ikisini cope attiniz..her seferinde biraz daha geriye gidiyoruz..
bu adami savunarak takima ihanet ediyorsunuz..
ferguson manchestera gelmeden once kendini ispatlamis
bir hocaydi..hikaye anlatmayin..elinizin altinda internet var
kariyerine bir bakin..
senol gunes'in bizim disimizda aldigi tek basari dunya ucunculugu..
cini-japonyayi-senegali yenerek dunya ucuncusu yapmisti..sonra
letonyaya elenerek avrupa kupalarina katilamamistik..
dunya ucuncusu olan td avrupa tarafinda is bulamadigi icin solugu
korede almisti..sonra yeni bir yapilanmaya giden buyuk paralar harcanan
trabzonsporda bende nasipleneyim diye geri geldi..
al iste sonuc..
rumdan sonra macar takiminada sayesinde elendik..
bekle bizi sanmarino-linkeştayn..oralarida biz meshur edecegiz..
gorun bakin..

Aldemir
31.08.2012, 13:31
Yukarıda Ömer Faruk adlı arkadaşım, aslında büyük hocanın biyografisini gözler önüne serecek soruyu soruyor.
Kaybedecek neyin vardı...
Her şeyi ne güzel özetliyor değil mi bu soru.
Bana göre ben bunun nedenini biliyorum.
Korkaklık.
Korkak insan, korktuğu şey başına gelse bile iflah olmaz.
Korkunun esaretiyle, farklı yöntem denemeyi cüret addeder.
E bizimki de cüretsiz olunca korkularıyla yüzleşe durur ömrü boyunca.
Bırak teknik adamı her hangi bir insan için bile ne fena bir durumdur.
Edebi demeçlerinin hülyasına dalmayan her zat bunu pekala görür. Görmek istere.
Korkak komutan cephe kaybettirir
Korkak komutan savaş kaybettirir
Korkak komutan toprak kaybettirir, yurt kaybettirir
Velhasıl, korkak komutan onur kaybettirir.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2012, 13:34
Selçuk İnan Trabzonsporda Şenol Güneş döneminde neden tek bir frikik golü atamadı. Umut Bulut neden Şenol Güneş döneminde iki metreden boş kale yerine stadyumun dışına gönderdi topları.

Cevap apaçık ortada. Ne takımı çalıştıra biliyor. Ne oyun okuya biliyor. Nede doğru dürüst takım kuramıyor. Transfeleri zaten dağlara taşlara.

İbretlik! Bu yorumun üstüne ne desek boş.

Şu andan itibaren Şenol Güneş'i konuşmak gereksizdir. Şenol Güneş oyunu okuyabilseydi, Umut iki metreden boş kale yerine stadyumun dışına göndermezdi topları. Selçuk da eşek değil ya, bir tane frikik atardı.

Tarlalar biçilmez, Metris bilinmezdi. Inter'i söylemiyorum bile. Şampiyonlar Ligi filan hikaye zaten.

Ahh Şenol Güneş, sen tüm kötülüklerin kaynağısın. Şu okullar olmasa ne de güzel yönetirdik maarifi hesabı, sen olmasan ne güzel dünya barışı, doğa, çiçek, böcek, frikik, transfer falan filan...

Şenol Güneş istifa etsin, yetmez; idam geri gelsin. Ahaliye haber verin, şehir meydanında toplansın, sehpa kurulsun, davullar vursun, kellesi uçurulsun.

*

Eğer bu forumda kelleden bahsedilecekse, 2009-10 sezonu son maçı öncesi "Trabzon Fener'den puan alırsa kellemi keserim" diye ahlaksızca yazabilen, fesat yayan kirli zihniyetin kellesinden bahsedilmelidir. Ancak bunları unutan veya göremeyen, sezonun henüz başında "inşallah kaybederiz de hoca istifa eder" niyetli bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bir de "onurun varsa ..." şeklinde cümleler var, sahiplerinin takdirine bırakıyorum.

Erdem Koltuk
31.08.2012, 13:40
İbretlik! Bu yorumun üstüne ne desek boş.

Şu andan itibaren Şenol Güneş'i konuşmak gereksizdir. Şenol Güneş oyunu okuyabilseydi, Umut iki metreden boş kale yerine stadyumun dışına göndermezdi topları. Selçuk da eşek değil ya, bir tane frikik atardı.

Tarlalar biçilmez, Metris bilinmezdi. Inter'i söylemiyorum bile. Şampiyonlar Ligi filan hikaye zaten.

Ahh Şenol Güneş, sen tüm kötülüklerin kaynağısın. Şu okullar olmasa ne de güzel yönetirdik maarifi hesabı, sen olmasan ne güzel dünya barışı, doğa, çiçek, böcek, frikik, transfer falan filan...

Şenol Güneş istifa etsin, yetmez; idam geri gelsin. Ahaliye haber verin, şehir meydanında toplansın, sehpa kurulsun, davullar vursun, kellesi uçurulsun.

*

Eğer bu forumda kelleden bahsedilecekse, 2009-10 sezonu son maçı öncesi "Trabzon Fener'den puan alırsa kellemi keserim" diye ahlaksızca yazabilen, fesat yayan kirli zihniyetin kellesinden bahsedilmelidir. Ancak bunları unutan veya göremeyen, sezonun henüz başında "inşallah kaybederiz de hoca istifa eder" niyetli bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bir de "onurun varsa ..." şeklinde cümleler var, sahiplerinin takdirine bırakıyorum.

Selcuk İnan'in Trabzonspor'da frikikten hic bir golu olmamasinin Senol Gunes ile hic bir alakasi olmadigini mi soyluyorsun?

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 13:43
Cok net bir soru:

Selcuk İnan'in Trabzonspor'da kac tane frikik golu var?

sözün bittiği yerdeyiz bence...

hiçbir hoca futbolcusuna frikik vurmayı öğretmez, öğretemez.

umut gs de attığı gollerin alasını trabzonsporda da attı ama futbol bilgini (!) taraftarımız anlamadı, o başka...

Oğuz ZEYTİN
31.08.2012, 13:44
Selcuk İnan'in Trabzonspor'da frikikten hic bir golu olmamasinin Senol Gunes ile hic bir alakasi olmadigini mi soyluyorsun?

Şenol Güneş'e vurma modasında son nokta mı Selçuk'un frikik golü atıp atamaması?

Erdem Koltuk
31.08.2012, 13:44
Selcuk İnan'in Trabzonspor'da bir tane frikik golu olmamasi bile kendi basina Senol Gunes'in cok kotu bir teknik direktor oldugunun kanitidir.

onur-ts
31.08.2012, 13:45
Yukarıda Ömer Faruk adlı arkadaşım, aslında büyük hocanın biyografisini gözler önüne serecek soruyu soruyor.
Kaybedecek neyin vardı...
Her şeyi ne güzel özetliyor değil mi bu soru.
Bana göre ben bunun nedenini biliyorum.
Korkaklık.
Korkak insan, korktuğu şey başına gelse bile iflah olmaz.
Korkunun esaretiyle, farklı yöntem denemeyi cüret addeder.
E bizimki de cüretsiz olunca korkularıyla yüzleşe durur ömrü boyunca.
Bırak teknik adamı her hangi bir insan için bile ne fena bir durumdur.
Edebi demeçlerinin hülyasına dalmayan her zat bunu pekala görür. Görmek istere.
Korkak komutan cephe kaybettirir
Korkak komutan savaş kaybettirir
Korkak komutan toprak kaybettirir, yurt kaybettirir
Velhasıl, korkak komutan onur kaybettirir.

korkaklık tespitine sonuna kadar katılıyorum abi.zaten korkak olmayan genç oyuncuya da şans verirdi.transferde de sorumluluk alırdı.14 kişiyle sezonu gitmeye çalışmazdı.işine yaramayanları kovardı.işe yaramayan sistemi değiştirirdi.ünal hocaya verdiği sözü tutardı.mahkemede başkanının yanında olurdu.emeklerini çalanın boynuna sarılmazdı.oyuncusuna ırkçılık yapanla muhatap olmazdı.taraftarının duygularını sömürmezdi.

ilhan
31.08.2012, 13:45
Burak Yılmaz Galatasaray'da hiç frikik golü atamazsa, Selçuk İnan'ın serbest vuruş gollerinden dem vuranlar Burak'ın atamamasından dem vuracaklar mı?

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 13:46

haşa nasıl söyleyebilir öyle birşey?

bu herkesçe bilinen birşey, ne haddine öyle bir imada bulunmak.

frikik dediğin hoca birisini seçer, topa vuruş teknikleri gösterir.

şurdan olursa şuraya vuracaksın, şurdan plase, şurdan abanacaksın der.

kim kandırmış bu milleti de trabzon halkı futboldan anlar demiş yemin ediyorum aklım hayalim almıyor yaa!!!

Oğuz ZEYTİN
31.08.2012, 13:48
Trabzonspor'un 82 puan alması, Türkiye Kupası ve Süper Kupa'yı kazanması, ilk kez katıldığı Şampiyonlar Ligi'nde (son anda katılmasına rağmen) Inter'i deplasmanda yenip sadece tek maç kaybederek 7 puan toplaması... Ve çok daha fazlası Şenol Güneş'in TRABZONSPOR için en iyi teknik direktör olduğunun kanıtıdır.

serdaracıl
31.08.2012, 13:48
Selcuk İnan'in Trabzonspor'da bir tane frikik golu olmamasi bile kendi basina Senol Gunes'in cok kotu bir teknik direktor oldugunun kanitidir.

Su yorumu gördüğüme inanamiyorum

Erdem Koltuk
31.08.2012, 13:49
Şenol Güneş'e vurma modasında son nokta mı Selçuk'un frikik golü atıp atamaması?

Takim tac atisi bile kullanamiyor arkadasim!

Engin bagirip cagirip freekick kullaniyodu bu takimda. Burak her topu aliyodu kafasina gore kullaniyodu. Yattaraya pas atilmiyodu bu takimda.

Nerde bu takimin hocasi, taktigi. Selcuk Senol Gunes'le ustune bir gram koyamadi. Simdi ustune koymus seklini izliyoruz.

Kubilay ŞAHİN
31.08.2012, 13:50
Mantık aldı başını gitti..

onur-ts
31.08.2012, 13:50
şenol hoca daha penaltı atacak 5 tane adam seçmeyi beceremiyor siz hala selçukun frikiklerinde kalmışsınız.

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 13:53
şenol hoca daha penaltı atacak 5 tane adam seçmeyi beceremiyor siz hala selçukun frikiklerinde kalmışsınız.

penaltı kullanacakları hoca seçmez, kendine güvenmeyen atmak istemez...

Erdem Koltuk
...................

talibim
şg sadece kötü futboldan dolayı değil idari ve teknik bir çok hatasından dolayı takıma zarar veriyor diyoruz.
klübün maddi dengeleri yüzünden forvet transferine karşı çıkıldı ; fakat yanında bir milyondan fazla yıllık ücret alan adrian ve b.özbek oturuyor.
şg zamanındaki yanlış transferler ve bedelsiz gönderilen futbolcular.
disiplini para cezasıyla sağlamaya çalışan bir teknik direktör zihniyeti
her hafta altyapıdan genç oyuncu olmadığı için ceza ödüyoruz.
takımda en fazla oyuncu bulunan mevki orta saha ve kulübede dört orta saha oyuncusu varken soner oyundan çıkıyor oyuna ferhat giriyor ve serkan orta sahada görev yapmaya başlıyor.

şu yapılanları elin bucalısı(!) elin boşnağı(!) yapsaydı çoktaan gitmişti bile.
siz gelmiş destekten bahsediyorsunuz trabzonspor'da 12.sezonunu geçiriyor şg.ondan daha fazla destek gören kimse yok bu camiada.

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 13:55
Takim tac atisi bile kullanamiyor arkadasim!

Engin bagirip cagirip freekick kullaniyodu bu takimda. Burak her topu aliyodu kafasina gore kullaniyodu. Yattaraya pas atilmiyodu bu takimda.

Nerde bu takimin hocasi, taktigi. Selcuk Senol Gunes'le ustune bir gram koyamadi. Simdi ustune koymus seklini izliyoruz.

kendinle çelişiyorsun.

herkesin kendi başına buyruk olduğundan bahsettiğin sezon bu takım şampiyon oldu.

kaldı ki sen göstersene bana enginin kullandığı 2 tane frikik ?

Erdem Koltuk
haşa nasıl söyleyebilir öyle birşey?

bu herkesçe bilinen birşey, ne haddine öyle bir imada bulunmak.

frikik dediğin hoca birisini seçer, topa vuruş teknikleri gösterir.

şurdan olursa şuraya vuracaksın, şurdan plase, şurdan abanacaksın der.

kim kandırmış bu milleti de trabzon halkı futboldan anlar demiş yemin ediyorum aklım hayalim almıyor yaa!!!

Seninle burda futboldan anlayip anlamamakla ilgili cok uzun konusurdum. Ama sacma yerlere gider. Sen kendi yorumunu yap beni yorumlama.

Ben Senol Gunes'i begenmiyorum kardesim.

Benim goruslerim bunlar. Senin takdirine sunmuyorum goruslerimi.

SAFA
Hoca kafa olarak sahada değil ...

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 13:58
Seninle burda futboldan anlayip anlamamakla ilgili cok uzun konusurdum. Ama sacma yerlere gider. Sen kendi yorumunu yap beni yorumlama.

Ben Senol Gunes'i begenmiyorum kardesim.

Bir tak

gel özelde konuşalım, farketmez.

fakat senin futbol üzerine konuşabileceğine pek ihtimal vermiyorum...

Erdem Koltuk
31.08.2012, 13:59
kendinle çelişiyorsun.

herkesin kendi başına buyruk olduğundan bahsettiğin sezon bu takım şampiyon oldu.

kaldı ki sen göstersene bana enginin kullandığı 2 tane frikik ?

Niye kendimle celisiyorum? Senol Gunes her ilk geldigi gun onu istemedigimi delikanli gibi soylemis adamim.

Neyim celisiyo? Sampiyon olduysak Senol Gunes'e ragmen olduk diyorum.

Senol Gunes 15 yil once nasil ise simdi de oyle benim icin

gudoz81
31.08.2012, 13:59
hoca bir süre dinlense iyi olacak
ünal hoca keşke kalsaydı
hoca gitmesin ama dinlensin
uzaklaşsın dışardan baksın biraz hataları mutlaka görecektir.

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 14:03
Niye kendimle celisiyorum? Senol Gunes her ilk geldigi gun onu istemedigimi delikanli gibi soylemis adamim.

Neyim celisiyo? Sampiyon olduysak Senol Gunes'e ragmen olduk diyorum.

Senol Gunes 15 yil once nasil ise simdi de oyle benim icin

o zaman hugo broos ile devam edilseydi de olsaydık şampiyon...

çeliştiğin nokta, takımı yerden yere vuruyorsun güya ama o takım şampiyon olmuş takım.

trabzonspor tarihinin en başarılı sezonu belki de.

türkiye kupası, süper kupa ve türkiye şampiyonluğu.

senin anlattığın ve tarif ettiğin bir takım bu başarıları yakalayamaz, mümkün değil...

senin problemin şenol güneş'in kendisiyle.

sen adamı sevmiyorsun, yoksa ne futboldan anlıyorsun, ne de başka birşey.

seninki klasik tabela yorumculuğu...

hani yağmur yağdığında bir anda şemsiye satıcıları sokakta bitiverir ya, seninki de o misal.

Erdem Koltuk
31.08.2012, 14:12
o zaman hugo broos ile devam edilseydi de olsaydık şampiyon...

çeliştiğin nokta, takımı yerden yere vuruyorsun güya ama o takım şampiyon olmuş takım.

trabzonspor tarihinin en başarılı sezonu belki de.

türkiye kupası, süper kupa ve türkiye şampiyonluğu.

senin anlattığın ve tarif ettiğin bir takım bu başarıları yakalayamaz, mümkün değil...

senin problemin şenol güneş'in kendisiyle.

sen adamı sevmiyorsun, yoksa ne futboldan anlıyorsun, ne de başka birşey.

seninki klasik tabela yorumculuğu...

hani yağmur yağdığında bir anda şemsiye satıcıları sokakta bitiverir ya, seninki de o misal.

Kac yildir bu forumdayim, kimseye futboldan anlamiyosun demedim. Sana da demiyorum buralara yaziyosan anliyosundur futboldan.

Ama okumuyosun heralde yazdigimi hala tabela yorumcusu diyorsun. Hani bazilari Umut agziyla kus tutsa elestirirdi, bazilari baskan ne yapsa elestirir, benim icin bu Umut veya Baskan degil Senol Gunes.

Konu Senol Gunes olunca onu elestiren futboldan anlamiyor oluyor.

Bence ben tabela degil sen Senol Gunes yorumcususun o zaman.

Emrullah
31.08.2012, 14:15
Şenol Hocam kusura bakma ama çok formsuzsun, birşeyler moral motivasyonunu götürmüş. Haklı olduğun yerler var. Çünkü işine yarayan yerli oyuncular takımda tutulmamış, kızmakta haklısın. Ancak heyecanını kaybettiysen bırak artık. Ne kendini yıprat ne de takımın önüne taş koy.

ARAF
31.08.2012, 14:15
elendiğimiz için değil nerdeyse 2 yıldır doğru düzgün futbol oynatmadığın için ve bundan soonrada oynatamayacağın için çekil lütfen

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 14:16
Kac yildir bu forumdayim, kimseye futboldan anlamiyosun demedim. Sana da demiyorum buralara yaziyosan anliyosundur futboldan.

Ama okumuyosun heralde yazdigimi hala tabela yorumcusu diyorsun. Hani bazilari Umut agziyla kus tutsa elestirirdi, bazilari baskan ne yapsa elestirir, benim icin bu Umut veya Baskan degil Senol Gunes.

Konu Senol Gunes olunca onu elestiren futboldan anlamiyor oluyor.

Bence ben tabela degil sen Senol Gunes yorumcususun o zaman.

şenol güneşi ben de eleştiriyorum erdem.

ama kusura bakma, sen selçuk inanın gs de frikik golü atıp, ts de atamama sebebini şenol güneşe bağlarsan ben sözümün arkasındayım;

evet ne yazık ki bu durumda sen benim için futboldan falan anlamıyorsun :)

çünkü bu dediğinin hiçbir tutar dalı yok, mantıkla izahı yok malesef ki...

neyse akşam uzun uzun konuşuruz :)

Burak Sahin
31.08.2012, 14:23
korkaklık tespitine sonuna kadar katılıyorum abi.zaten korkak olmayan genç oyuncuya da şans verirdi.transferde de sorumluluk alırdı.14 kişiyle sezonu gitmeye çalışmazdı.işine yaramayanları kovardı.işe yaramayan sistemi değiştirirdi.ünal hocaya verdiği sözü tutardı.mahkemede başkanının yanında olurdu.emeklerini çalanın boynuna sarılmazdı.oyuncusuna ırkçılık yapanla muhatap olmazdı.taraftarının duygularını sömürmezdi.

Tam olarak senol günes ve kisaca icraatlari budur...

Erdem Koltuk
31.08.2012, 14:29
şenol güneşi ben de eleştiriyorum erdem.

ama kusura bakma, sen selçuk inanın gs de frikik golü atıp, ts de atamama sebebini şenol güneşe bağlarsan ben sözümün arkasındayım;

evet ne yazık ki bu durumda sen benim için futboldan falan anlamıyorsun :)

çünkü bu dediğinin hiçbir tutar dalı yok, mantıkla izahı yok malesef ki...

neyse akşam uzun uzun konuşuruz :)

Espirili bir CV mi gonderiyorum sana:)

Hali sahada sag acik ve forvet oynarim.
CM 01/02 oyununda Zonguldakspor'la CL sampiyonlugum var. Her sezon internet uzerinden takim kadrolarini gincellerim.
Pes oyununu cok guzel oynarim. Trabzonspor'la Barca'yi yenerim.
Aslinda ilk tercihim her zaman Fifa'dir. Onu daha zevk alarak oynarim.
2000 yilindan beri bahis olayinin icindeyim, surekli yabanci ligleri takip ederim. Ndoyeler Jankolar sayesinde paralar kazandim.
Evimde ligtv full spor paketim var. Antalya-Kasimpasa Reading- Sunderland maclarini da izlerim.
Senol Gunesle,Şotayla, Arçille resimlerim var.
Evliyim.Cocugum yok.

Burak Sahin
31.08.2012, 14:31
Size brooslar, lazaroniler layik deniliyor ya 3 vakte kadar o ikisinin yanina emin adimlarla gidceksin hocam sonra cümlelerimiz size brooslar, lazaroniler, senol gunesler layik seklinde olusacak...

Tyler Durden
31.08.2012, 14:41
Size brooslar, lazaroniler layik deniliyor ya 3 vakte kadar o ikisinin yanina emin adimlarla gidceksin hocam sonra cümlelerimiz size brooslar, lazaroniler, senol gunesler layik seklinde olusacak...

bu dedigin biraz zor olur.
bizdeki senol gunes fanatikleri basarisizliga her daim bir kilif bulur,buluyor.
soylediklerini ne kadar curutursen curut adamlar icin farketmiyor.
arkasinda boyle bir kitlenin oldugunu bilen senol gunes'de istedigi gibi
at kosturuyor.
yerel medya bu vidyoton rezilligini nasil ele aldi bilmiyorum ama
takimin basinda senol gunes degil de baska bir adam olsa coktan
istifaya davet ederlerdi.

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 14:48
Espirili bir CV mi gonderiyorum sana:)

Hali sahada sag acik ve forvet oynarim.
CM 01/02 oyununda Zonguldakspor'la CL sampiyonlugum var. Her sezon internet uzerinden takim kadrolarini gincellerim.
Pes oyununu cok guzel oynarim. Trabzonspor'la Barca'yi yenerim.
Aslinda ilk tercihim her zaman Fifa'dir. Onu daha zevk alarak oynarim.
2000 yilindan beri bahis olayinin icindeyim, surekli yabanci ligleri takip ederim. Ndoyeler Jankolar sayesinde paralar kazandim.
Evimde ligtv full spor paketim var. Antalya-Kasimpasa Reading- Sunderland maclarini da izlerim.
Senol Gunesle,Şotayla, Arçille resimlerim var.
Evliyim.Cocugum yok.

pes oynadığın için zaten şenol hocayı frikik konusunda eleştiriyorsun.

elinde joistik, az bas, çok bas gibi şeyler bekliyorsun heralde :)

bende pes'te iyiyim ama pes ile gerçek futbol çok farklı.

yattara da pes'te çok iyi ama adamın takım futbolundan zerre kadar haberi yok...

Erdem Koltuk
31.08.2012, 14:57
pes oynadığın için zaten şenol hocayı frikik konusunda eleştiriyorsun.

elinde joistik, az bas, çok bas gibi şeyler bekliyorsun heralde :)

bende pes'te iyiyim ama pes ile gerçek futbol çok farklı.

yattara da pes'te çok iyi ama adamın takım futbolundan zerre kadar haberi yok...

Simdi ister pes oyna ister isyerini yonet, ister takimini.

Pes te frikigi atacak adama ben karar veriyorum. Atar atamaz.
Kendi isyerimde kaynak ustasina torna tezgahini kullandirtmam. Kaynakciyi oraya koyarsam yapamadigi isin sorumlusu ben olurum.

Selcuk eger frikik ozelligini yaz kampinda Fatih Terim'den ogrenmediyse ki tabiki oyle degil, bu adamin bu ozelliginden yararlanamamak bir beceriksizliktir.

Antep macinda eline kagit kalem al. Tac atislarimizi not al. Ama Antep'in taclarida. 3 senedir dikkatimi cekiyor. Takim tac atislarinda %90 top kaybediyor. Bu bile bir eksi puandir. Taktiksizliktir.

Neyse konusucaz.

Erdem Koltuk
31.08.2012, 15:04
...................

Gökhan BAYRAK
31.08.2012, 15:12
Simdi ister pes oyna ister isyerini yonet, ister takimini.

Pes te frikigi atacak adama ben karar veriyorum. Atar atamaz.
Kendi isyerimde kaynak ustasina torna tezgahini kullandirtmam. Kaynakciyi oraya koyarsam yapamadigi isin sorumlusu ben olurum.

Selcuk eger frikik ozelligini yaz kampinda Fatih Terim'den ogrenmediyse ki tabiki oyle degil, bu adamin bu ozelliginden yararlanamamak bir beceriksizliktir.

Antep macinda eline kagit kalem al. Tac atislarimizi not al. Ama Antep'in taclarida. 3 senedir dikkatimi cekiyor. Takim tac atislarinda %90 top kaybediyor. Bu bile bir eksi puandir. Taktiksizliktir.

Neyse konusucaz.

ts de selçuk değil de engin kullanıyordu frikikleri diye iddia ediyorsan, o sezonki maçları yeniden izlemeni tavsiye ederim erdem...

Erdem Koltuk
31.08.2012, 15:19
ts de selçuk değil de engin kullanıyordu frikikleri diye iddia ediyorsan, o sezonki maçları yeniden izlemeni tavsiye ederim erdem...

Engin bir macin son dakikasi bagira cagira kendi kullandi o baska bir konu. Trabzon'da Selcuk kaleye sut cekmesi degil de orta yapmasi konusunda gorevliydi. Gs'de yakaladigi yerden kaleye vurdu gol oldu, bize bile atti.

Neyse cok uzadi:)

h@msi61
31.08.2012, 16:37
Hocam degisik birseyler dene, ne biliyim bir mac 4-4-2 oynayalim filan. Jaja yok artik elinde ite, digerleriyle islemiyor bu model...

hasancebi81
31.08.2012, 17:00
Erdem ve Gokhan arkadaslar musadenizle bende muhabbetinize ortak olmak istiyorum. Sahsen ben Erdem arkadasimizi destekleyecegim. Bu Selcuga sihirli degnekmi degdiki 1 sezonda 6 tane frikik golu atti. Trabzonsporda 3 sezonda attigi frikik golu 1 elin parmaklarini gecmez. Muhtemelen Terim antremanlarda ona surekli frikik calistiriyordur.

Ayni sekilde hocanin bunu nasil etkileyecegi diye birsey var mi? Ben olsam mesela, Serkani antremana almam. Ona ozel bir saha, 1 tanede yanina yardimci, git surda 500 tane orta yap. Yardimciyada git sende bunun istatistigini tut. 100 tane duran topla, 100 tane hareketli topa, geri kalanlarida dripling yaparken.

Uzun seneler basket oynadim, haftada en az 1 gun hoca kisa bir antreamn sonunda simdi herkes eksik oldugunu dusundugu noktalarda bireysel calisma yapsin derdi. Bende gider sol elle dribling yapardim. Ha bu eksigini sen bilmiyorsan hoca sana gostermeli. Hocanin en buyuk gorevlerinden birisi budur bence.

Hepiniz PES oynamis CM oynamis belli. Hani orda oluyorya hocalarin futbolculari degerlendirme, yeteneklerini ve potansiyellerini gorme yetenegi, bence bu bizim hocada yok. Yada var ama kullanamiyor.

Sen Volkani Henrique bombosken pas atmadiginda oyundan alip, aksam maci tekrar izleterek, bak surda pas atmana gerekiyordu ama atmadin, seni bu yuzden oyundan aldim. 1 hafta boyunca pas calismasi yapacagiz seninle.

Serkana, bak evladim, guzel kostun mucadele ettin, hirslisin ama daha cok ortaya dogru degil, cizgiye dogru inip oyunu sikistirmaman lazim, indigindede ortalarin pek isabetli olmuyor. Bu hafta seninlede orta calisacagiz demesi lazim.

Sonere, tamam ortalarin isabetli ama cok yumusak gidiyor. Gel seninle Fernandesin ortalarini izleyelim biraz, bak goruyormusun, saha sert ve isabetli gidiyor ortalar demesi lazim.

Henriqueye, sen sirti donuk top aldiginda topu iyi degerlendiremiyorsun, defans arasinda kayboluyorsun. Daha acik alanalrda ve yuzu donuk top almaya calis demesi lazim.

Karsi takim kapandiginda Bamba ve Yumluya, dogru zamanarda topla birlikte dikine bir sekilde karsi sahaya gecmelisiniz. Bu karsi takimin defans duzenini bozmasini saglayacaktir demesi lazim. Surekli yan pasla kendi sahasina kapanmis bir takimi acamayiz demesi lazim.

vs. vs.vs. Eger bir antrenor takimdaki eksiklikleri gormeyip, oyuncularin eksiklerini gormeyip bunlari duzeltemiyorsa ne anladim o isten ben. Yoksa herkes ciksin oynasin sahada. Antrenore gerekmi var.

hasancebi81
31.08.2012, 17:24
Senol hocam taraftar halen sana saygi duyuyorken ayril ve herzaman Trabzonsporun efsanelerinden birisi olarak kal.

emre axoy
31.08.2012, 17:35
beyin bedava doğruya doğru.

hos_cocuk61
31.08.2012, 18:11
''Korkaklar ecelleri gelmeden pek çok kez ölürler. Cesurlar ise ölümü yalnızca bir kez tadarlar.''

William Shakespeare

canna52
31.08.2012, 19:29
Forumda defansımız sağlam havası esiyor.

Videoton oyuncularında birazcık son vuruş becerisi olsa iki maçı da kaybetmiştik. Hocamız da çıkmış daha çok pozisyona girdik masalı anlatıyor.

Kabus görmeniz yakındır. İyi uykular...

aman hocam uyandırma..

maestro zokora kaç pozisyonu önledi farkında değilsin galiba.

canna52
31.08.2012, 19:44
selçuk gitti trabzon bitti.

malesef durum bu.

selçuk gittikten sonra oyunu domine ettiğimiz, ortasaha üstünlüğünü elimize geçirdiğimiz, sayısız pozisyonlara girdiğimiz maçlar artık tarih oldu.

şimdi diyecekler ki takım sadece selçuktan mı ibaret.. tabi ki selçuktan ibaret değil ama biz selçuk gidince sistemi değiştirmek zorunda(zokora geldi) kaldık. ve o gün bu gündür oyunu domine ettiğimiz bir maç hatırlamıyorum.

biz umutu çok gol kaçırdığı için eleştiriyorduk, şimdi takım 210 dk da tek pozisyona giremiyor.

1 sene geçti önliberolu sistemle oynayalı; oynadığımız oyun ortada. sanki herşey toz pembe gibi yine aynı sistem, aynı kafa..

başarısız olduğumuz gün gibi ortada iken hiçbir değişikliğe gitmemek..

bari colman-soner ortasahasını deneseydik şu rakibe karşı ne olurdu??

önlibero olmadan şampiyon olan trabzonspor değil miydi??

neyse değişeceğine dair en ufak bir umudum yok. bile bile lades bu olsa gerek.

5-4-1 e devam;

.

serdaracıl
31.08.2012, 19:48
selçuk gitti trabzon bitti.

malesef durum bu.

selçuk gittikten sonra oyunu domine ettiğimiz, ortasaha üstünlüğünü elimize geçirdiğimiz, sayısız pozisyonlara girdiğimiz maçlar artık tarih oldu.

şimdi diyecekler ki takım sadece selçuktan mı ibaret.. tabi ki selçuktan ibaret değil ama biz selçuk gidince sistemi değiştirmek zorunda(zokora geldi) kaldık. ve o gün bu gündür oyunu domine ettiğimiz bir maç hatırlamıyorum.

biz umutu çok gol kaçırdığı için eleştiriyorduk, şimdi takım 210 dk da tek pozisyona giremiyor.

1 sene geçti önliberolu sistemle oynayalı; oynadığımız oyun ortada. sanki herşey toz pembe gibi yine aynı sistem, aynı kafa..

başarısız olduğumuz gün gibi ortada iken hiçbir değişikliğe gitmemek..

bari colman-soner ortasahasını deneseydik şu rakibe karşı ne olurdu??

önlibero olmadan şampiyon olan trabzonspor değil miydi??

neyse değişeceğine dair en ufak bir umudum yok. bile bile lades bu olsa gerek.

5-4-1 e devam;

.

Selçuk'tan daha çok jaja. Takımı ileri taşıyan jajaydi. Ayrıca Selçuk'un yeri Alper ile dolar

Yaşar
31.08.2012, 20:03
Videoton maçı 0-0 devam ediyorken ve Halil girdikten sonra Vittek ve Sapara'nın yanına ısınmaya gönderilen 3. dam kimdi acaba?
Hemen söyleyeyim Barış Özbek.
Sizce niye gitti ısınmaya.
Hemen söyleyeyim, 1 gol atıp, forvetlerden birinin yerine oyuna girmek için.
Ama Adrian kulübede yanında oturmak için alınış herhalde.
Şenol Güneş'in korkaklığının en büyük göstergesi, yukarıda anlattığım Barış Özbek olayıdır, izahı yoktur.

Samet Yildirim
31.08.2012, 20:08
Hoca haleder...

atf61
31.08.2012, 20:16
bence adrianı çürütüyosun hocam...5 milyon euro herif yaa..parasına saygı duy oynat şunu

Erdem Koltuk
31.08.2012, 20:25
bence adrianı çürütüyosun hocam...5 milyon euro herif yaa..parasına saygı duy oynat şunu

Bu konu çok önemli.

Kimse çıkıp da 5 milyonluk adam niye oynayamıyor diye sormuyor mu acaba?

SEDAT
31.08.2012, 21:28
* Şu adam'ın kıymetini (Allah göstermesin) öldükten sonra anlayacağız ona yanarım...

Cyzio
31.08.2012, 22:58
Vakt-i zamanında bir konuya başlamış ama devamını getirememiştim:

Bölümümüzde bölüm başkanlığı görevi yapmış bir büyüğümün eşi yanlış hatırlamıyorsam dört kardeşti ve bu dört kardeşin içinde evli olan sadece kendisiydi. Bölüm başkanımız bu konu ne zaman gündeme gelse;

-"Yahu anlayamıyorum. Millet mi hiç görmüyor, yoksa ben mi çok zekiyim? Bu aileden bir tek kızı ben mi aldım şimdi?"

deyip muzip muzip güler ve eşine takılırdı.

Allah selamet versin.

.

Ben de Videoton maçı ile ilgili başlıkta yazılanları görünce, bu yazımı tamamlama arzusu duydum:

Evet...

Millet mi gerizekâlı, yoksa biz mi çok zekîyiz; bizden Selçuk'u, Egemen'i, Burak'ı, vs., vs... alıyorlar da; bunları sıfırdan bulup yetiştiren, parlatan, adeta bir pırlanta hassaslığıyla işleyen efsaneler efsanesi hocamızı kimse almayı düşünmüyor? O hep bizde kalıyor.

.

Fatih
31.08.2012, 23:01
Geçen sezondan bu yana eldeki kadroya göre birkaç taktik oluşturamaması büyük hata.

Yaşar
31.08.2012, 23:27
Geçen sezonun belli bölümlerinde öne geçincehücumcu oyuncuyu çıkartıp Aykut'un, bu sezonda öne geçince forvetlerden birisini çıkartıp Barış Özbek'in oyuna girmesi;
Maç berabere iken sol açığı veya sağ açığı çıkarıp 2. forvet oynaması gereken Henrique veya Halil'i oyuna alması fakat kanatlarda oynatması;
Geriye düştüğünde ise devre arasında Colman veya oynuyorsa Adrian'ı çıkartıp, Alanzinho'yu alması;
Bazen de ortasahadan oyuncu çıkartıp, defans oyuncusunu oyuna alması ve defansın dizilişini değiştirmesi;
herkes tarafından ezberlenmiş ve çoğunlukla başarılı olmamış sistemler olmasına rağmen hala kendisi tarafından uygulanıyor.
Oysa ki geçen yıl ve Elazığ maçında çift forvet oynadığımız birçok maçta aldığımız sonuçlar ve oynadığımız futbol başarılı oldu.
Şenol güneş'in şapkayı önüne koyma ve düşünme vakti.
Şu andaki durumumuzun en büyük sorumlusu O'dur.
Düzgün bir kenar yönetimi ile ligde 6 puanlı ve Avrupa'da devam eden bir takımımız vardı.

bangkook_61
31.08.2012, 23:37
Lütfen istifa.

Cyzio
31.08.2012, 23:41
...

Efendim bu Şenol Güneş'in, forumda pek çok üyenin söylediğinin aksine, basında sonsuz bir kredisi vardır. Kendisi de bunun çok iyi farkındadır. Şenol Güneş (Milli Takım değil de Trabzonspor'un başındaysa), basında eleştirilmesi en zor insandır.

Şİmdi gelelim somut örneklere. Aşağıdaki yazılar, şampiyon olunan 2010-2011 sezonunda 0-0'lık Antalyaspor maçından sonra çeşitli spor yazarları tarafından yazılmış yazılardır. Yazıların ortak özelliği, oyundan ve skordan hiç memnun olmamakla beraber, Şenol Güneş'e hiç doğrudan bir eleştiri olmadığı gibi, pek çok yazıda Şenol ve Güneş kelimeleri bile geçmemesidir:

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gunen/2011/02/07/acemice_hatalar

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Trabzon-lider_6_YazarDetay_212379_14.htm

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Silgi-bitti_6_YazarDetay_212366_119.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2011/02/07/bu_sekilde_olmaz

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/cengiz_tokgoz/2011/02/07/rakipler_takim_gibi_degil_pars_gibi_bekliyor

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/hakan_kulacoglu/2011/02/07/gunesin_sozleri

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2011/02/07/gerilim_sonrasi

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/sirin_berber/2011/02/07/ayar_bozuldu

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1090163&title=bu-takim-ayaga-kalkacak-ey-trabzonsporlular

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1090102&title=saka-gibi

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16954570.asp?yazarid=392&gid=61

Bunlar da 3-3'lük Kayserispor maçı sonrası yazılanlar. Şenol Güneş gene eleştirilmiyor:

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Lider-kim_6_YazarDetay_215634_119.htm

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Gerilim-filminin-finali_6_YazarDetay_215606_14.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2011/02/28/macin_hakki_buydu

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/hakan_kulacoglu/2011/02/28/kayseri_ders_verdi

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/sirin_berber/2011/02/28/hayalde_kaldi

http://spor.milliyet.com.tr/ofke-kontrolu-ve-trabzonspor/spor/sporyazardetay/28.02.2011/1357910/default.htm

İskender Günen herşeyi ve herkesi eleştirmiş. Tek kişi hariç. Bilin bakalım kim?

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gunen/2011/02/28/hakem_ve_sistem

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gunen/2011/03/03/supuruldu_cozumlenmedi

Şİmdi bakalım aynı yazarlar, takım galip geldiğinde neler yazmışlar?

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Senol-Gunes-farki_6_YazarDetay_205572_119.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2011/02/22/onurlu_galibiyetler

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2011/02/22/zevkli_mac

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/17085953.asp?yazarid=392&gid=61

Eh, arkamda bu kadar destekçi bir basın olursa, yılda 4 M Euro (TL'ye de razıyım) alıyorsam...

Bu çileyi çekerim be birader :D.

Geçen mesajıma (olumlu olumsuz) çok tepki gelmemişti. Şimdi iddiamı bir kere daha tekrarlayayım: Şenol Güneş, forumdaki pek çok üyenin yazdıklarının aksine, pek çok kişide çok büyük bir krediye sahiptir.

Bakalım mezra takımına elendiğimiz dünkü maç için spor yazarları zât-ı şahanelerini eleştirebilmişler mi?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21346903.asp

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Bu-filmi-gormustuk_6_YazarDetay_275099_14.htm

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Yazik,--cok-yazik_6_YazarDetay_275091_29.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2012/08/31/yazik-oldu-85397925356

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2012/08/31/kabuslu-gece

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/cengiz_tokgoz/2012/08/31/yazik-oldu

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/gunen/2012/08/31/trabzonun-mazereti-yok

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/murat_ozbostan/2012/08/31/kalp-agrisi

Bir tek şu yazarda, çooook hafif bir dokundurma var, o kadar. Bilin bakalım, o da kim?

http://www.stargazete.com/yazar/serdar-bali/spor/antifutbol-trabzona-karsi/yazi-678222

Demek ki neymiş? "Diğer teknik direktörlere gösterilen sabrın onda biri Şenol Güneş'e gösterilse..." kelimeleriyle başlayan cümleler, safsatadan ibaretmiş.

Var mı şu basında Şenol Güneş'i eleştiren bir yiğit?

.

talibim
01.09.2012, 00:16
Geçen mesajıma (olumlu olumsuz) çok tepki gelmemişti. Şimdi iddiamı bir kere daha tekrarlayayım: Şenol Güneş, forumdaki pek çok üyenin yazdıklarının aksine, pek çok kişide çok büyük bir krediye sahiptir.

Bakalım mezra takımına elendiğimiz dünkü maç için spor yazarları zât-ı şahanelerini eleştirebilmişler mi?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21346903.asp

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Bu-filmi-gormustuk_6_YazarDetay_275099_14.htm

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Yazik,--cok-yazik_6_YazarDetay_275091_29.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2012/08/31/yazik-oldu-85397925356

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2012/08/31/kabuslu-gece

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/cengiz_tokgoz/2012/08/31/yazik-oldu

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/gunen/2012/08/31/trabzonun-mazereti-yok

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/murat_ozbostan/2012/08/31/kalp-agrisi

Bir tek şu yazarda, çooook hafif bir dokundurma var, o kadar. Bilin bakalım, o da kim?

http://www.stargazete.com/yazar/serdar-bali/spor/antifutbol-trabzona-karsi/yazi-678222

Demek ki neymiş? "Diğer teknik direktörlere gösterilen sabrın onda biri Şenol Güneş'e gösterilse..." kelimeleriyle başlayan cümleler, safsatadan ibaretmiş.

Var mı şu basında Şenol Güneş'i eleştiren bir yiğit?

.

o bizim sotkalı abi..elin bucalısı(!),boşnağı(!) değilki..eleştirilemez.kantsız melektir o..ne hikmetler var yaptıklarında ; fakat biz bu kıt görüşümüzle kavrayamıyoruz..

objek
01.09.2012, 00:18
Hocamiz herseye ragmen mac oncelerinde kendinden ve takimindan emin tavirlar sergilemisi lazim bazi maclarda yuz hatlarinda o kadar endise ve gerginlik varki macin daha basinda gittik diyorum hocamiza biralz destek ve moral takviyesi lazim ama diyeceksinizki bize kim moral verecek):

Harun
01.09.2012, 08:16
Uzun uzun cümleler yazmaya gerek yok.Hani bazen pahalı futbolcular için " bunun oynadığı futbolu falancaspordaki adamda oynar sıradan topçu" deriz ya.Ş.G.' de benim için sıradan artık.Yani bugün amatör bir kulubun hocasını getir koy bu takıma, zaten bu kadar oynatır.

Burak Sahin
01.09.2012, 10:07
Senol günesin efsaneligi 10 yil önce bir dergiden ögrendigim 1112 dakika 13 mac üst üstüne gol yememesinden ibarettir maalesef, gerci yarinki bir galibiyette herseyin üstü kapatilacak. Videoton faciasinin maddi manevi acilarini üstümüzden uzun bir süre atamiyacagiz. Sabir diyen arkadaslara sesleniyorum 3 senedir takimin basinda hala bir sistemimiz yok, hazirlik maclarinda az da olsa isik veren bir takim vardi. Ligin ilk maci dahil oynadigimiz 4 resmi macda hüm hattimiz her mac degisik oyunculardan olustu, hazirlik kampinda isik vere genc Emre güral su anda takimindan dislandi, orta sahada soner zokora colman 3 lüsü hic bir mac bir arada oynatilmamasinin mantikli bir nedenini bulamiyorum, kendi istegiyle alinan Adrian 4 resmi macdada yaninda oturdu, Adrian dan bu saatten sonra kimse verim beklemesin. Takimin mac kazandiracak futbolculari Colman, Olcan, Emre güral ile ciddi sorunlar var. Yeni transferlerin takima ne zaman kazandirilacagini bence kendi dahil kimse bilmiyor, ve isin ilginc tarafi son videoton macinin basin toplantisinda hicbir sekilde istifa sinyalleri vermedi...

Ertan1982
01.09.2012, 10:19
tv´de hocayi gördümde artik yoruldunu görüyorum.yüzü, vücut dili bitim yoruldum diyor.nadiren bir parlama var.

canna52
01.09.2012, 10:44
niye biz ceza sahasında çoğalamıyoruz??

Tyler Durden
01.09.2012, 11:09
koca trabzonspor bir senol gunes'in kaprislerine-takintilarina
kurban gidiyor.trabzonspor'u esas kimliginden uzaklastirip golgesinden
korkan bir takim haline getirdi.
bize yasattigi vidyoton rezilligi onun istifa veya gonderilmesi
icin yeterli olmasi lazimdi..nasil hala insanlarin yuzune bakabiliyor?onu da
hic anlamis degilim..
yine yerel gucunu kullanarak gorevinde kaldi.sanki iki gun once
trabzonspor'u avrupaya madara eden bu adam degildi?adini bile
okuyamadigimiz takima elendik..
simdi yarin olasi bir galibiyette bu adam cikip felsefenin zirvelerine
ulasacak.uc gun once takimi rezil eden kendisi degilmis gibi
konusacak..
ama suc onda degil..suc bu adami bas taci yapan muritlerinde..

bu arada gaziantep united macinada tek forvet cikar hoca.
senin o rezil sistemine lanet olsun..

macuka
01.09.2012, 11:31
ben Senol Gunes in uzun seneler kalmasi gerektigine inanlardanim. Hoca nin en az 5 sene kalmasi lazim diye soyluyordum.
Su an ise, gecen 3 sezon sonrasi, hocanin kendisini yenilemek yolunda pekte fazla bir sey yapmadigini goruyorum.

Senol Hoca Ahcilik yapiyor, ama malzemeleri baskasi alip onune koyuyor ve yemek yap diyor. O da buna ses cikarmiyor.

Curuk domates, biberle melemen yapmaya calisan hoca, ondan sonra sucu baskalarina atiyor. kolayini bulmus yani...

CZYIO hocanin soyledikleri dogrudur, Senol Gunes i elestiren fazla kimse yok. Hatta bi adim ileri gideyim arkadasinda Aziz olan Aykut Kocaman dan bile daha az elestiri yiyor.
Ve en onemlisi bu ulkenin hic bir takimi Senol Gunes e hoca olarak talip olmuyor. Dusunun hocamizin olmadigi zamanlar bizim forumlarda Aykut kocaman ve Bulent uygun un bile Ts ye hoca olmasi talepleri gelmisti. (sike olaylarindan onceki sezonlarda)