PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Cyzio
24.08.2012, 02:23
seviyorum Şenol Hocayı :o

Sizi anlıyorum :).

.

İbrahim CİHAN
24.08.2012, 02:28
şenol hocanın şu ara hatalar yaptığı doğru. ancak onun yerine gelenin bizi daha ileriye taşıyacağını düşünmüyorum. şenol hoca genele baktığınızda gayet başarılı. evet eleştirelim ama destek de olalım.

Burak Sahin
24.08.2012, 02:37
1461 hocasi mustafa hoca gayette basarili bir hoca vizyon sahibi takimina pozitiv futbol oynatabilen hersey bir yana filozof vari degil apacik bir adam bence hocam size yavasdan kore ye göndersek geri fena olmaz...

Tolga
24.08.2012, 02:42
1461 hocasi mustafa hoca gayette basarili bir hoca vizyon sahibi takimina pozitiv futbol oynatabilen hersey bir yana filozof vari degil apacik bir adam bence hocam size yavasdan kore ye göndersek geri fena olmaz...

son cümlen yakışmıyor bizlere renktaş, yapma böyle, kafa yapmaya çalıştığın adam bizim simgelerimizden bir tanesi, lütfen . . .

SDanışmaz
24.08.2012, 02:42
İstifası yakındır zamanında bizim dediklerimiz hiçe sayıldı ne yazık ki gidişat o yönde ama hoca kendi hazırladı sonunu..

Gören de aldın Şenol Hoca'yı karşına her şeyi bir bir anlattın zanneder.

SeSSiS
24.08.2012, 02:45
son cümlen yakışmıyor bizlere renktaş, yapma böyle, kafa yapmaya çalıştığın adam bizim simgelerimizden bir tanesi, lütfen . . .

katıldım :alkış:

Burak Sahin
24.08.2012, 02:51

o herkesin kendi bakis acisi simge dedigin insan az kalsin sikecilere antrenör oluyordu MAY zamaninda, neyse asil söylemek istedigim konu senenin basindayken ya tolunay yada mustafa hoca hatta mümkünse ikiside olabilir takimin basina getirilmeli....

DeAgLeMaNyAq
24.08.2012, 03:33
Hoca bıraksa ne kazanacağız yerine geçecek kişi fayda mı sağlayacak?

http://i48.tinypic.com/j924ar.jpg

CAFER ÖZER
24.08.2012, 07:06
Senol güneşten artık bende umudumu kestim
Bir hoca duşun kaç kez sezona bası takımla beraberdir
Ama transfer yaptiramadigindan kadro kurmayı beceremediginden
Her sezona kötü baslar
Ya kardesim transfer yapamıyorsan yaptırmamıyorsanız
Bunu izah eder çeker gidersiniz
Ne yani size her sezon kadro kururup onumu harcatacaklar
Bir kezde sen kadro kurda gorelim
Hazırı harcamak kolay

Senol günesin en büyük özelliği hazır kurulu takıma gelir o takımı 1-2 sene zirveye oynatır sonra o takımı dağıtır yeni takim kuramaz ve kendiside çeker gider
Sonra tekrar bir takim kurulur yeniden zirveye oynamaya basladinmi
Tekrar gelir
Sadece kendisine efsane diyen kestanelerin sesi kesilir
Dün akşamki rezaletten sonra benim icin Senol Gunes teknik direktör olarak bitmiştir
Kimse ne yapsın kadro bu demesin
Ziya doğan bile kendi sistemine gore kadro kuruyordu
Senol bey yönetim ne alırsa kabulümdur deyip devam ediyor

Turgay Atalay
24.08.2012, 08:59
Elazığ maçından sonra yolcudur abbas malesef...Hayır en çok da şikeci bülonun ipi çekmesi koyacak...Doğum günü partilerini bırakıp adam gibi antrenman yapsanız, taktikler geliştirseniz olmazmıydı, yalandan yaptığınız kamplar, kamplara harcadığınız paralar...yazık çok yazık.

Eskiden efsane olmuş bir sporcu, karizmayı dağıtmamak için gençlerle yarışmaz ya, aynı ona benziyor ürkekliğin...

28TS61
24.08.2012, 10:03
agzini acmassan olanlara itiraz etmeye hakkin yok

Travelair
24.08.2012, 10:08
Devri kapanıyor. Bir spor fakültesinde öğretim görevlisi olabilir

Tyler Durden
24.08.2012, 10:16
Her sezona kötü baslar
Hazırı harcamak kolay

Senol günesin en büyük özelliği hazır kurulu takıma gelir o takımı 1-2 sene zirveye oynatır sonra o takımı dağıtır yeni takim kuramaz ve kendiside çeker gider
Tekrar gelir
Dün akşamki rezaletten sonra benim icin Senol Gunes teknik direktör olarak bitmiştir
bu elestirileri yapan arkadaslar bu forumdan kac kere
ceza aldi.sadece uc kez bu baslikta yazdiklarimdan
dolayi ceza aldim.simdi cok sukur herkes gercekleri gormeye basladi..
dilerim yonetimde hatasini anlar..
bu arada agziniza saglik..

Jackdaniels
24.08.2012, 10:21
Hocam iyice şaşırdın toparlan kendine gel artık...

Erdem Koltuk
24.08.2012, 10:23
Kendisi zaten birakmak istiyor. Bu surecte de "ben zaten birakmak istiyorum" modunda. Yani inadina ruhsuz inadina isteksiz. Sizin herkesten cok Trabzonlu Senol Gunes'iniz bu iste.

Oğuz ZEYTİN
24.08.2012, 10:53
Şenol Güneş'i destekliyorum.

vice
24.08.2012, 10:54
Şenol Güneş gidecek dertler çözülecek sanki. birçoğunun düşüncesi kolaycılıktan başka birşey değil.siz yönetici olsaydınız iki ayda bir teknik direktör değiştirirdiniz muhtemelen.

Cyzio
24.08.2012, 11:24
bu elestirileri yapan arkadaslar bu forumdan kac kere
ceza aldi.sadece uc kez bu baslikta yazdiklarimdan
dolayi ceza aldim.simdi cok sukur herkes gercekleri gormeye basladi..
dilerim yonetimde hatasini anlar..
bu arada agziniza saglik..

Ben de en çok buna seviniyorum. "Gerçeği Görenler Klübü" olarak sayımız günbegün çığ gibi artıyor. Cafer Bey'i de (ki kendisi BMN'nin ağır toplarındandır) saflarımıza çektiysek, bu az buz bir gelişme değildir.

Öte yandan, kendisini başarıyla küstürdüğünüz Poetricus'la geçenlerde yaptığım telefon görüşmesinde, son zamanlardaki durumu konuşurken, bana

-"Üstad şu anda bazı üyeler sizi destekliyor olabilir ama, alınacak ilk dandik galibiyette ibre hemen tersine döner. Sizi uyarayım."

dedi.

Bekleyelim, görelim.

seyduna_efil
24.08.2012, 11:41
Her sezona kötü baslar
Hazırı harcamak kolay

Tekrar gelir

Olayın özeti budur

Alican Altunbaş
24.08.2012, 12:00
Bu başlığı uzun zamandır okuyorum.Doğal olarak bir çok farklı görüş var.Öncelikle Şenol Güneş hocamızın taktik açıdan yetersiz olduğunu düşünmeyenlerdenim.Fakat zaman zaman hata yaptığını düşünüyorum.Yanlış olduğunu düşündüğüm bir kaç konu var.Yönetimin hatalı olduğunu söyleyip hocanın hiç kabahati olmadığını söylemek nasıl abes ise yönetimin hatalı olmadığını söyleyip hocanın üzerine bütün suçu yıkmakta o kadar abes.Burda genel bir sorun var ne hoca gidince değişecek ne yönetim bu sezon başında herşeyin halledildiği bir sorun olmadığı söylendi, fakat halledilmediği aşikar.Kulüp yapısından başlayan sorunlar teknik heyet seçimi ve futbolcu seçimine kadar uzanıyor.Komple bir değişim şart. Bu yapıda başarının gelmesini zor görüyorum. Hem başkanın hemde hocanın rahat olmadıklarını hissediyorum Bunlar benim görüşlerim bu yapıda başarı gelmesi zor..

seyduna_efil
24.08.2012, 12:07
Bu arada Ünal karamAn Şenol hoca yüzünden gitti

Hamiyi ise reddetti

Cyzio
24.08.2012, 12:16
...

Hamiyi ise reddetti

Çünkü işin içinde Giray Bulak var. Eski hikâye...

.

5361_pazar lee
24.08.2012, 12:24
Bence şenol güneş in en büyük handikapı transfer dönemi futbolcu transferinde yönetime baskı yapamamasıdır.Bu sezon şenol güneşin istediği hiçbir oyuncu alınamadı. Geçen sene de aynı olmuştu. Fatih terim bir istiyor 5 alıyorlar. Şenol güneş artık sesini çıkarmalı bu kepazeliğe. SANTRAFORSUZ takım mı olurmuş ya.:mad:

serdaracıl
24.08.2012, 12:26
Bu arada Ünal karamAn Şenol hoca yüzünden gitti

Hamiyi ise reddetti

Kimle isterse onunla çalışır adam kime ne

Erdem Koltuk
24.08.2012, 12:30
Kimle isterse onunla çalışır adam kime ne

Senol Gunes Trabzonspordur..

İsterse forvette Tolga'yi, kalede Aykut'u oynatir. Vitek'i cikatip Mustafa'yi sokar, Jaja'yi istemez, Yattara'yi kovar.

Şenol Güneş'in tercihlerini buralarda eleştirmek kimsenin haddi degildir.

Gurpas
24.08.2012, 12:31
Daha diri durmalı TV karşısında

Erdem Koltuk
24.08.2012, 12:47
Basin toplantisini izledim simdi. Bir puan almisiz Senol Hoca oyle diyor!!!

macuka
24.08.2012, 13:12
Senol Hoca ya mahkum olmak!

iste butun mesele bu...

Sadri Sener Samet Aybaba yi takimin basina gecirmeye kalktigi zaman isyan cikaranlara kizanlarin Senol Hocaya diyecek lafi olmaz.

Senol Hoca gelirken 5 sene kalsin demistim. TD ligini ne kadar begenmesemde takimi yaristirmayi beceren bir hocadir. Bu senede erken karar vermeyin. Bekleyin gorelim.

Transferi kendisi yapmaz yonetimin aldigini oynatir sadece dedikodudan ibarettir, tuttugunuz takimin Trabzonspor oldugunu, gucunun ne oldugunu bilerek veya tahmin ederek yazmak lazimdir.

Sikenin her platform da ispat edildigi bir yerde kupasini alamayan bir takimdan bahsediyoruz. O yuzden futbolcu transferinde isin neresinde olabiliriz onada tahmin yurutmek lazim.

cınar#7
24.08.2012, 13:14
ismi halil olsun her maç oynasın ama aynı adamın ismi vittek olsa 1 dakika bile alamaz!

Berk
24.08.2012, 13:50
5. haftadaki Fener maçını bekliyorum, hoca hakkında son düşüncem o zaman netleşecek.Yine ezik büzük, pasif, aciz ve korkak oynarsak şu heriflere karşı maçtan sonra basın toplantısında görevi bıraksın.

İdris Toksoy
24.08.2012, 13:52
şenol hoca kredisini müthiş hızlı harcıyo.

SDanışmaz
24.08.2012, 14:02
Senol Gunes Trabzonspordur..

İsterse forvette Tolga'yi, kalede Aykut'u oynatir. Vitek'i cikatip Mustafa'yi sokar, Jaja'yi istemez, Yattara'yi kovar.

Şenol Güneş'in tercihlerini buralarda eleştirmek kimsenin haddi degildir.

O Trabzonsporluysa bende Tranzonsporluyum. Yanlışı her zaman eleştiririm. Ve Şenol Hoca son yaptıklarıyla eleştiriyi hak ediyor.

Bu takımda kimse dokunmaz değil!

atillati
24.08.2012, 14:03
Allah razı olsun hocam yaptığınız herşey için ama siz teknik direktör falan değilsiniz.Siz direktörsünüz.Lütfen gidin artık.

Erdem Koltuk
24.08.2012, 14:08
O Trabzonsporluysa bende Tranzonsporluyum. Yanlışı her zaman eleştiririm. Ve Şenol Hoca son yaptıklarıyla eleştiriyi hak ediyor.

Bu takımda kimse dokunmaz değil!

82 puan aldi.

bladex61
24.08.2012, 14:11
bu maçta hocanın bir hatası oldugunu düşünmüyorum

-----OYUN KURGUSU-----

maçın büyük bölümünde oyunu karşı kalege yıgdık celu-serkan sürekli bindirmeler yaptı sürekli atak yaptık yani hoca dogru oyun anlayışı ile oyuna soktu takımı

-----DEGİŞİKLİKLER-----

1-volkan degişikliginde eldeki en iyi ihtimal olan yasini soktu zaten elde başka kanat oyuncusu yok
2-oyuna alanzinho'yu alarak oyunu hareketlendirdi klubede kapanan rakibi açabilecek tek adam olan alanzinhoyu alarak en dogru hamleyi yaptı
3-girayın yerine belki zokorayı çekebilirdi ama bu sefer ortaya kimi alacaktı adrianımı yoksa foulden başka birşey yapamayan barışımı diyelim adrianı aldı sapara-adrian-alanzinho üçlüsü ile bir arada intihar timi gibi durur bu orta saha oyunu rakib kaleye yıgamaz bence burdada hoca en dogrusunu yaptı

-----MAÇ SONU AÇIKLAMA-----

çıkıp forvete ihtiyaç var çalışıyorlar dedi.yani ben forvet istedim yönetim ilgileniyor transferide ben yapamamya demeye getirdi. dogru olanda bu

HOCANIN HAKKINI YEMEYİN YAPILACAK HERŞEYİ YAPTI

SEDAT
24.08.2012, 14:15
* Hocam hala gücünün farkında değilsin ona üzülüyorum en çok...

Timur Mikhail
24.08.2012, 14:15
Herşeyden önce farkettiğim şey takımda önceki yıllardaki gibi bir ruh bir çaba istek iştah yok.

SDanışmaz
24.08.2012, 14:17
82 puan aldi.

Kimin kurduğu takımla?

Erdem Koltuk
24.08.2012, 14:34
Kimin kurduğu takımla?

:) neyse yoruldum.

Senin ilk alintiladigin mesajimda demek istediklerim aslinda senin yazdiklarindi. Kinayeli bir yaklasim yapmistim.

Ben 94 yilindan beri Senol Gunes'i begenmiyorum. Yendigi maclarda bile elestiriyorum.

Cyzio
24.08.2012, 14:41
Ben de artık araya girecektim

-"Durun, siz aslında kardeşsiniz."

diye :).

.

SDanışmaz
24.08.2012, 14:42

Senin ilk alintiladigin mesajimda demek istediklerim aslinda senin yazdiklarindi. Kinayeli bir yaklasim yapmistim.

Ben 94 yilindan beri Senol Gunes'i begenmiyorum. Yendigi maclarda bile elestiriyorum.

Biz ufaktan uzaklaşalım buradan, dinlenme vaktimiz geldi :D

Cyzio
24.08.2012, 14:52
Bu arada,

Biz hocayı eleştirdikçe, "Gadromuz Yeterli." diye dalga geçen üyeler için yazıyorum:

Şu takımları (Karabük ve Videoton) yenmek için kadroda Messi'nin olması inanın gerekmiyor.

.

Oruç
24.08.2012, 15:00

18 yıldır aynı gözlüğü kullanıyorsunuz. Gördükleriniz belli. Kimle neyi tartışabilirsiniz ki zaten.

Mesele ego tatmini.

Erdem Koltuk
24.08.2012, 15:11
18 yıldır aynı gözlüğü kullanıyorsunuz. Gördükleriniz belli. Kimle neyi tartışabilirsiniz ki zaten.

Mesele ego tatmini.

Sadece Senol Gunes'in dun aksam mac sonu toplantisini izlesen bile yeter. Senol Hoca da kendi hakkinda aynen benim gibi dusunuyor.

Kendisi de farkinda durumun, durumunun.

Yani buralarda onu taktiksel hamleleri ile ilgili savunmaniza hic gerek yok.

Armağan Dere
24.08.2012, 15:16
Şenol Güneş hayatında kaç takım kurdu da başarı kazandı Trabzonspor
İlahi arkadaşlar.
Hep hazır kadrolara geldi.bu kaç defa söylendi
3 sene başarı beklemiyorum ben.
Dün Fenerbahçeli bir arkadaşım maçtan sonra mesaj attı:''Artık 8.liğe oynarsınız başkanınız müthiş bir takım kurmuş diye''
İnanır mısınız dün tepki bile vermedim maçı izlerken.Olumsuz ya da olumlu hiçbir tepkim yoktu.

SEDAT
24.08.2012, 15:16
* Şuan Şenol Güneş dağılmış durumda. Ben bile dağılmışken ona kusur bulamıyorum. Düşünün sürekli hakkınız çalınıyor ve herkes buna göz yumuyor. Ben kendisinin yerinde olsam istifa eder Köy'e taşınır herşeyden elimi ayağımı çekerdim. Allah'tan taraftarın zihniyetine hakim değil.

Oruç
24.08.2012, 15:19
Sadece Senol Gunes'in dun aksam mac sonu toplantisini izlesen bile yeter. Senol Hoca da kendi hakkinda aynen benim gibi dusunuyor.

Kendisi de farkinda durumun, durumunun.

Yani buralarda onu taktiksel hamleleri ile ilgili savunmaniza hic gerek yok.

Onu savunacak tek kelime etmedim. Bir daha okuyabilirsiniz yazdığımı.

Sizin '94'ten beri eleştiriyorum' sözünüze değindim. 18 yıl aynı gözlüğü kullanırsanız yanlışı da yanlış doğruyu da yanlış görürsünüz.

Haliyle birileriyle tartışmanızda herhangi bir şey değişmeyecektir.

bangkook_61
24.08.2012, 15:20
Yahu tamam forvet yok anladık da adamlarımız sağdan soldan orta kesecek ceza sahasında sadece 2 kişi mı olur ? Orta saha geçen senenin başından beri tembihlenmiş ileri çıkmamaya yeminli gibiler. Geçen sene özeldi anladık hoşgördük ama biz böyle nasıl gol atacağız.? Olcan Volkan 2 kişi çalımlayıp içerideki 2 kişinin tam kafasına orta kesecekler ki pozisyona girelim. Böyle oyun anlayışı olmaz. Hocamız çağa ayak mı uyduramıyor nedir.Bu böyle gitmez.

Kayseri'de Şota çok güzel işler deniyor. Başarısı tartışılır ama oynatmak istediği oyun büyük takım oyunu. Kan değişikliği lazım ve bize kendisiyle birlikte bizi de büyütecek, Avrupa görmüş, sözünü dinleten, Mourinho-Porto ikilisi gibi genç, hırslı ve bizi benimseyecek biri lazım. Aklıma gelen ilk isim Şotadır.

Erdem Koltuk
24.08.2012, 15:25
* Şuan Şenol Güneş dağılmış durumda. Ben bile dağılmışken ona kusur bulamıyorum. Düşünün sürekli hakkınız çalınıyor ve herkes buna göz yumuyor. Ben kendisinin yerinde olsam istifa eder Köy'e taşınır herşeyden elimi ayağımı çekerdim. Allah'tan taraftarın zihniyetine hakim değil.

Goz yuman herkes kim? Basbakan şike yok dedi bitti işte var mi otesi? Yarin Trabzona gelir var der o zaman açılır yine mevzu.

Bu şike olayını ve Şenol Güneş'in basarisizligini nasil ayni konular gibi degerlendiriyorsunuz?

Şike davası bambaska, Şenol Günes'in fakir taktik anlayisi, berbat otesi transfer politikasi bambaska.

SEDAT
24.08.2012, 15:27
Goz yuman herkes kim? Basbakan şike yok dedi bitti işte var mi otesi? Yarin Trabzona gelir var der o zaman açılır yine mevzu.

Bu şike olayını ve Şenol Güneş'in basarisizligini nasil ayni konular gibi degerlendiriyorsunuz?

Şike davası bambaska, Şenol Günes'in fakir taktik anlayisi, berbat otesi transfer politikasi bambaska.

* Takım Şampiyon olsaydı ki bana göre olmuştur o hava böyle mi olucaktı ? Belkide kadro dağılmayacaktı. Üstüne konularak gidilecekti. Sen esas hala bazı şeyleri bağlayamadığın için en kolay yolu seçip Şenol Hoca'yı eleştiriyorsun...

Erdem Koltuk
24.08.2012, 15:31
Onu savunacak tek kelime etmedim. Bir daha okuyabilirsiniz yazdığımı.

Sizin '94'ten beri eleştiriyorum' sözünüze değindim. 18 yıl aynı gözlüğü kullanırsanız yanlışı da yanlış doğruyu da yanlış görürsünüz.

Haliyle birileriyle tartışmanızda herhangi bir şey değişmeyecektir.

30 yildir Trabzonsporu tutuyorum. Ayni gozlukle bakiyorum yani. Niye sampiyon olamadigimizi anlayabilmek icin biraz Trabzon gozlugunu cikarip Fener gozlugu mu takmam gerek yani?

18 yildir savundugum sey bana gore cok dogru. Gerekirse Senol Gunes'in kotu bir teknik direktor oldugunu anlatmak icin sabahlara kadar tartisirim.

Erdem Koltuk
24.08.2012, 15:38
* Takım Şampiyon olsaydı ki bana göre olmuştur o hava böyle mi olucaktı ? Belkide kadro dağılmayacaktı. Üstüne konularak gidilecekti. Sen esas hala bazı şeyleri bağlayamadığın için en kolay yolu seçip Şenol Hoca'yı eleştiriyorsun...

Peki Fener darmaduman oldu gecen sene ama ona ragmen son maca kadar devam etti. Turkiye kupasini aldi.

Hem Senol Gunes olacak hem de butun sartlar muhtesem olacak!!!!

Olay da bu zaten. Kusura bakmayin o zaman Senol Gunes teknik direktor degil asbaskan falan olacak.

Takımın bu kisiliksiz futbolundan kimi sorumlu tutmamiz lazim bizim? Bugune kadar ne zaman boyle igrenc bir futbol oynadiysak o an ki hocalara kestik cezayi. Senol Gunes'in olayi nedir merak ediyorum?

Oğuz ZEYTİN
24.08.2012, 15:39

94 yılı, yani 18 sene olmuş... Yaşınız 30'muş. Çıkar 18, "12" yaşından beri Şenol Güneş'i eleştiriyorsunuz. 12 yaş futbol bilgisiyle Şenol Güneş'i beğenmeme cesareti ve özgüvenine sahip olmak tebrik edilesi.

Her neyse...

O 18 senede Şenol Güneş Türk Milli Takımı'nı Dünya Kupası 3.lüğüne taşıdı. Ama Fatih'in kurduğu hazır takımdı(!)

O 18 senede Şenol Güneş Trabzonspor'u çifte kupayla şampiyon yaptı! Hatta Süper Kupayı da aldı. Şampiyonlar Ligi'nde oynattı. Bu da Ersun'un kurduğu kadroydu(!)

"O hiç bir halt yapmadı. Ruhsuzdu, bilgisizdi, çağın gerisindeydi, kadro kuramaz, transfer yapamaz". Ben bunları bir yerden hatırlıyorum. Hani Hıncal var ya, evinin bahçesinden rahmetli Kenan Onuk'la birlikte tıpkı sizin gibi sallıyordu Şenol Güneş'e.

Var ya Şenol Güneş fazla, yemin ediyorum. Sadi, Giray, Ersun falan lazım size. Ya da Lazaroni gelsin, havalimanında omuzda karşılayın. Sametlere, Ziyalara "adam gibi adam" diyin.

nchls
24.08.2012, 15:40
kaleci antrenörlüğünü on numara yapardı herhalde şenol güneş kendini buna yorsaydı keşke. neyse bunu bilmemde T.d limiti dolduda taşıyor bile. Bırakması herkes için daha hayırlı.

Tolga
24.08.2012, 15:44

Bıraksana abi, Giray'ı dün neden çıkardığını bilmeden gelip buraya eleştiren renktaşlarımız var.Hani çok çok saçma bir değişiklikmiş.

Erdem Koltuk
24.08.2012, 15:49
94 yılı, yani 18 sene olmuş... Yaşınız 30'muş. Çıkar 18, "12" yaşından beri Şenol Güneş'i eleştiriyorsunuz. 12 yaş futbol bilgisiyle Şenol Güneş'i beğenmeme cesareti ve özgüvenine sahip olmak tebrik edilesi.

Her neyse...

O 18 senede Şenol Güneş Türk Milli Takımı'nı Dünya Kupası 3.lüğüne taşıdı. Ama Fatih'in kurduğu hazır takımdı(!)

O 18 senede Şenol Güneş Trabzonspor'u çifte kupayla şampiyon yaptı! Hatta Süper Kupayı da aldı. Şampiyonlar Ligi'nde oynattı. Bu da Ersun'un kurduğu kadroydu(!)

"O hiç bir halt yapmadı. Ruhsuzdu, bilgisizdi, çağın gerisindeydi, kadro kuramaz, transfer yapamaz". Ben bunları bir yerden hatırlıyorum. Hani Hıncal var ya, evinin bahçesinden rahmetli Kenan Onuk'la birlikte tıpkı sizin gibi sallıyordu Şenol Güneş'e.

Var ya Şenol Güneş fazla, yemin ediyorum. Sadi, Giray, Ersun falan lazım size. Ya da Lazaroni gelsin, havalimanında omuzda karşılayın. Sametlere, Ziyalara "adam gibi adam" diyin.

O 18 olayina pek takilmana gerek yoktu. Kendimi bildim bileli diyelim.

Senol Gunes mi xxxxx mi denildigi zaman insanlarin Senol Gunes demesini bekleyen bir topluluk var. Aslinda Senol Gunes'in Sadi'den, Giray'dan, Ziya'dan, Lazoroni'den hic bir farki yok.

Ve maalesef hazır kadro olayi tamami ile gercek.

3. Sefer denendi ve goruldu.

Erdem Koltuk
24.08.2012, 15:52
Bıraksana abi, Giray'ı dün neden çıkardığını bilmeden gelip buraya eleştiren renktaşlarımız var.Hani çok çok saçma bir değişiklikmiş.

Sen orda benim ne demek istedigimi anlamadin. Benim de sana hic anlatasim gelmedi. Cunku o degisiklikteki acizligi kendisi farkedemeyen bir futbolseverle hic bir sekilde futbol tartisamam.

SEDAT
24.08.2012, 15:57

Her neyse...

* Katılıyorum kesinlikle...

alper*
24.08.2012, 15:59
* Hocam hala gücünün farkında değilsin ona üzülüyorum en çok...
Gücünün farkında. Bu şımarıklığı da o yüzden.
Lig maçında kasten adam oynatmamak gibi.

Sacit
24.08.2012, 16:00
Benimle resmen dalga geçen bir adama bu saatten sonra destek vermem söz konusu değildir. Yazıklar olsun size.. mahalle takımını yenemiyorsun, kendini rezil ediyorsun

Sacit
24.08.2012, 16:02
''Seyircinin de kazanma hırsı kontrolsüzlüğe neden oldu.''
Transfer olmayabilir de. Elimizdekilerle ne yapabiliriz onun peşindeyiz.

Ukalaca yapılan bir açıklama.. Bu şahıs artık ukalanın da ötesine geçti

Tolga
24.08.2012, 16:05
Sen orda benim ne demek istedigimi anlamadin. Benim de sana hic anlatasim gelmedi. Cunku o degisiklikteki acizligi kendisi farkedemeyen bir futbolseverle hic bir sekilde futbol tartisamam.

Yazdıkta cevapladın mı abi onu soruyorum bende sana ? Farzet ki futbol cahiliyim niye kendini ağırdan satıyorsun ? Madem ki ortak bir noktamız var seninle niye sürekli Şenol Güneş'e eleştiri yaparken sürekli sana karşı görüşünde soru gelince hemen parlıyorsun ? Bunları neden aşamıyoruz ?

Erdem Koltuk
24.08.2012, 16:12
Yazdıkta cevapladın mı abi onu soruyorum bende sana ? Farzet ki futbol cahiliyim niye kendini ağırdan satıyorsun ? Madem ki ortak bir noktamız var seninle niye sürekli Şenol Güneş'e eleştiri yaparken sürekli sana karşı görüşünde soru gelince hemen parlıyorsun ? Bunları neden aşamıyoruz ?

Sen demin soru mu sordun bana? Hic oyle soru fln yoktu.

Dünü diyorsan forumdan cikarken gordum msjini ve aciklama yapmak istemedim. Yazilanlari okursun diye dusundum. Bir cok kisi o tarzda yazmisti cunku.

Parlama falan yok:) Burda herkes kardestir. Kavgalarda cikar arada ama olur onlar.

Tolga
24.08.2012, 16:19
Sen demin soru mu sordun bana? Hic oyle soru fln yoktu.

Dünü diyorsan forumdan cikarken gordum msjini ve aciklama yapmak istemedim. Yazilanlari okursun diye dusundum. Bir cok kisi o tarzda yazmisti cunku.

Parlama falan yok:) Burda herkes kardestir. Kavgalarda cikar arada ama olur onlar.

Dün sorduğum soru "mesele Zokora'nın stopere çekilmemesi" miydi diye sordum ? Ona cevap alamadım, yada 3lü stoper devam etsin zaten hücumda rakibin gözü yok oyuna hücumcu al mıydı neydi ?

Erdem Koltuk
24.08.2012, 16:28
Dün sorduğum soru "mesele Zokora'nın stopere çekilmemesi" miydi diye sordum ? Ona cevap alamadım, yada 3lü stoper devam etsin zaten hücumda rakibin gözü yok oyuna hücumcu al mıydı neydi ?

Hic bir turlu Mustafa alinmaz o dakikada.
5. dakikada sakatlanir Giray o zaman alirsin. 75. dakikada, gol avantaji yakalaman gereken bir macta hem de takimin gol atacak sekli semali yokken Mustafa'yi alamassin. Trabzonspor'da alamassin git Sakarya'da Bolu'da al burda alamassin.

Tamam aldin. O zaman mactan sora sanslar %50 %50 dersen ben sana

Neyse ceza almadim bugune kadar fotumda. Cok sinirliyim su an. Çıkmam lazım. Futboldan nefret ettim

AYYILDIZ
24.08.2012, 16:34
Senol Hocaya sahip cikalim.Bende cok sinirliyim.Hocanin da yonetim kadar sucu var eyvallah.Ancak Senol Gunes bu isin ustesinden gelir.

Erbay
24.08.2012, 16:36
Hocam iki senedir takıma oyun kurmayı öğretemedin.

Ogün YAZICI
24.08.2012, 17:12
taktik ve oyun görüşü bakımından koca bir sıfırsın şenol güneş...tecrübelerinle bir yere gelmeye çalışıyorsun ama yetmiyor insan kendisini geliştirmeli...11 kişi defans yapmaktan başka bir şey yapamayan takıma karşı ön liberolu forvetsiz sitemle oynuyorsun be...

bestrafer
24.08.2012, 17:24
Dünkü maçta çıldırdığım tek bir nokta vardı. Ama bunun sorumlusu Şenol Güneş mi oyuncular mı bilmiyorum. Hücuma çıkıyorsun, Ortasaha bir iki pas yapmış, ya kanatlar da forvet oyuncuları da topu oldukları yerde bekliyorlar. Umut'un ve Burak'ın yaptığı o boş koşuları yapan kimse yok. Bunu yapan kimse yoksa pozisyon da yok, haliyle gol de yok.

Tolga
24.08.2012, 17:48
Hic bir turlu Mustafa alinmaz o dakikada.
5. dakikada sakatlanir Giray o zaman alirsin. 75. dakikada, gol avantaji yakalaman gereken bir macta hem de takimin gol atacak sekli semali yokken Mustafa'yi alamassin. Trabzonspor'da alamassin git Sakarya'da Bolu'da al burda alamassin.

Tamam aldin. O zaman mactan sora sanslar %50 %50 dersen ben sana

Neyse ceza almadim bugune kadar fotumda. Cok sinirliyim su an. Çıkmam lazım. Futboldan nefret ettim

Heh işte abi bizimle bunları paylaş, yorumdur görüştür değer verilmek zorundadır.Forumda çıkan tartışmalar bundan dolayı gerçekleşiyor.Sen dün orda böyle açıklamadığın için birçok kişiden tepki topladın.Birçok kişiye göre de vatan hainisin.

Fakat tartışırken bunlar bizleri ileriye götürmüyor hep sonu gözükmeyen veya olmayan gereksiz birçok tartışma içinde boğuluyoruz.Bunu açıklarsın bunun muhabbeti döner, şu şekilde oldu bu şekilde olmadı diye.Teşekkürler yorumun için . . .

canna52
24.08.2012, 18:13
http://www.footballuser.com/formations/2012/08/499046_Trabzonspor.jpg

dün akşam sahaya çıkan takım buydu. bu şekilde stoperlerin arasına gömülen bir zokora ile ortasahada ip gibi dizilmekten başka birşey yapamayız.

zokora yerine colmanın yanında oynayabilecek, ofansa, defansa katkı veren(alper,soner) tarzda bir oyuncu koymalıyız ki gol pozisyonu üretebilelim. olcan- volkan topu aldığında ortasaha oyuncularının cezasahasına girmeleri şartoğluşart.

bu sistemle, kim gelirse gelsin başarı hayal. önce sistemi düzeltmemiz lazım.

unutmadan burak takımın el freni diyenler nerde??

bu sistemde forvetin minimum 30 gol atmalı ki lige tutunabilesin; yoksa işin zor olur. çünkü ortasaha oyuncuları cezasahası yakınına bile gelemiyor.

SDanışmaz
24.08.2012, 18:44
Şenol Güneş potansiyeli olan kadroyu çok iyi yöneten ve çok verimli kullanan bir teknik direktördür. Bu konuda tartışmasız en iyilerinden. Fakat iş kadro kurmaya geldi mi başarısızdır.

Başarılı olduğu sezonlar hep elinde potansiyeli olan oyuncular vardı. Aldı onları işledi, Türk futbolunun zirvesine çıkarttı. Bu sırada Trabzonspor'u da başarıdan başarıya taşıdı. Zaten futbolcuları kullanmasını bildiğin zaman başarı gelir.

1996, 2005 ve 2010 şampiyonluklarından sonra kadrolar dağıldı. Ve bu kadrolar dağıldıktan sonra Şenol Hoca takım kuramadı ve gelen başarısızlıklarla istifa etmek zorunda kaldı.

Özetle; Şenol Hoca takım kurmasını bilmiyor.

pazarkapılı
24.08.2012, 19:54
Şenol Güneş potansiyeli olan kadroyu çok iyi yöneten ve çok iyi verim bir teknik direktördür. Bu konuda tartışmasız en iyilerinden. Fakat iş kadro kurmaya geldi mi başarısızdır.

Başarılı olduğu sezonlar hep elinde potansiyeli olan oyuncular vardı. Aldı onları işledi, Türk futbolunun zirvesine çıkarttı. Bu sırada Trabzonspor'u da başarıdan başarıya taşıdı. Zaten futbolcuları kullanmasını bildiğin zaman başarı gelir.

1996, 2005 ve 2010 şampiyonluklarından sonra kadrolar dağıldı. Ve bu kadrolar dağıldıktan sonra Şenol Hoca takım kuramadı ve gelen başarısızlıklarla istifa etmek zorunda kaldı.

Özetle; Şenol Hoca takım kurmasını bilmiyor.yazının ilk satırları herkesce anlasılmalı....herkesin bir tarzı vardır senol günes hocanın t.adamlıkdaki basarısıda bu yöndedir....bununla birlikte senol hocanın ersun yanal a veya samet hocaya ihtiyacı olduguda barizdir....

AYYILDIZ
24.08.2012, 20:06
Ne olursa olsun sahip cikmamiz lazim.Giray Bulak tehlikesinin farkinda misiniz?

Harun
24.08.2012, 20:11

Evet farkındayım şahsen.Gelmesinide istemem açıkcası.Ama Bu Şenol Güneş'e tahammül gösterilecek anlamına gelmemeli.

SDanışmaz
24.08.2012, 20:12

Samet Aybaba'yı aldırmadık onu da aldırmayız.

pazarkapılı
24.08.2012, 20:13
Ne olursa olsun sahip cikmamiz lazim.Giray Bulak tehlikesinin farkinda misiniz?cok üzülerek içim acıyarak söylüyorum ki hiçbir teknik adam şenol günes hoca kadar basarılı olamayacaktır....ne zaman ki takım onsuz basarısız olsa onun ismi herzaman gündeme gelecektir popülüst yönetimler tarafından....işte size sanatsızlıgın,sporsvgisizliginin,kolay yoldan köse kapmacalarının,geri kalmıslıgın sonucları herkes mutlu olsun simdi....

Harun
24.08.2012, 20:14
Şenol Güneş takımda hala Burak varmış gibi davranıyor.Tek forvet sistemine elindeki oyunular uygun değil.Bu7 da ap açık Ş.G. nin taktiksel açıdan başarısız olduğunu gösteriyor

Oruç
24.08.2012, 20:20
Samet Aybaba'yı aldırmadık onu da aldırmayız.

Onu çoktan aldık bile. Forumda yazılana göre 60 bin TL'ye çalışıyor.

Çok geç. 7. haftadan sonra eşofmanları giyer bu gidiş değişmezse.

Zevk almaya bakacağız bundan sonra. Olacaklar belli çünkü.

Teknik Direktörümüz(Giray Bulak) yederli.

AYYILDIZ
24.08.2012, 20:49
Onu çoktan aldık bile. Forumda yazılana göre 60 bin TL'ye çalışıyor.

Çok geç. 7. haftadan sonra eşofmanları giyer bu gidiş değişmezse.

Zevk almaya bakacağız bundan sonra. Olacaklar belli çünkü.

Teknik Direktörümüz(Giray Bulak) yederli.

Aynen katiliyorum.Samet meselesi bence taraftarla alakasi yok.Ozkan Sumer istememistir kendisini.Sadri Sener bizi ciddiye alsaydi su an iyi bir forvetimiz vardi.
Senol Hocaya gelirsek kendisi bu isi toplar.Kiziyorum bende.Ancak gitmek cozum degil.Bu sene de heba olsun sanki giderse olmayacak mi.Belki gelecek seneleri kurtaririz.

Travelair
24.08.2012, 20:52
60 bin TL zaten her hafta veriyoruz altyapıdan oyuncu kadroya almıyoruz diye. Çok zenginiz canım para ne ki? Elinin kiri

DEEP BLUE
24.08.2012, 22:01
Şenol Güneş bu ülkedeki en bilinçli Trabzonspor düşmanıdır. 96'daki facianın hemen ardından çantayı hazırlayıp, Ali Şen'in yanına koştuğu günden beri... En kahredici olanı da nedir bilir misiniz, asıl mağlubiyetimiz Trabzon şehrinde Trabzonsporu tutanların oranı üç Istanbul takımını tutanlarla aynı seviyeye indiği gün olacaktır. Bütün kurgu bunun üzerinedir ve o gün çok uzakta değildir. Bu takımın teknik adamına sarfettiğim iddiamdan ötürü kellemi isteyecek olan "en Trabzonsporlu" vatandaşlarla sabahlara kadar medenice tartışmaya varım. Merak edenler için yıllık ücretinin 4 milyon TL olduğunu da not düşmüş olalım.

Barış
25.08.2012, 00:01
seyircinin kazanma hırsı takımı kontrolsüzleştirmiş. :) o kadar rezillik arasından buna da sıra geldi ya ne diyelim.

Burak Sahin
25.08.2012, 00:15
Şenol Güneş bu ülkedeki en bilinçli Trabzonspor düşmanıdır. 96'daki facianın hemen ardından çantayı hazırlayıp, Ali Şen'in yanına koştuğu günden beri... En kahredici olanı da nedir bilir misiniz, asıl mağlubiyetimiz Trabzon şehrinde Trabzonsporu tutanların oranı üç Istanbul takımını tutanlarla aynı seviyeye indiği gün olacaktır. Bütün kurgu bunun üzerinedir ve o gün çok uzakta değildir. Bu takımın teknik adamına sarfettiğim iddiamdan ötürü kellemi isteyecek olan "en Trabzonsporlu" vatandaşlarla sabahlara kadar medenice tartışmaya varım. Merak edenler için yıllık ücretinin 4 milyon TL olduğunu da not düşmüş olalım.

euro olarak degistirildi biliyorum ????

Mert67
25.08.2012, 00:17
Sırf eleştirmek olsun diye yazacağınıza, açıpta o cümleden bir önce ve bir sonra söylenenleride okusanız.

Maşallah hocanın maaşını bilmeyen yok, atın linkini bizde bakalım. Yoksa yazdıklarınız iftira olarak kalıcak.

Tyler Durden
25.08.2012, 00:38
potansiyeli olan kadroyu cok iyi yonetiyor(mus)..
ilk 11deki adamlarin 7-8 tanesi milli takim duzeyindeyse senol gunes
evet bunu cok iyi kullaniyor..
buna potansiyeli yonetmek degil hazira konmak denir..
iyi kadroyu uc asagi bes yukari herkes iyi yonetir..
senol gunes'in eline verilen malzeme kime verilmiste havadan ufuruyorsunuz..
ziya doganda bizi bir sezon ikinci yapti..buna ne diyecegiz?
potansiyeli olan kadroyu cok iyi yonetiyor diyebilir miyiz..
hocayi savunmak adina yeni yeni seyler icat ediyorsunuz..
yani mevcut kadronun karabuku vidyotonu yenecek potansiyeli
yok mu?iki macta dogru duzgun pozisyona giremedik..
bunlar sadece bu sezonun rezillikleri..
gecen sezonda uc asagi bes yukari ayni rezil futbolu oynuyorduk..
potansiyel motansiyel yok biraderlerim..
senol gunes hazir yiyicidir..adam kac kere trabzonsporda hocalik
yapti sayisini ben hatirlamiyorum..bir kerecik insan arkasinda duzgun birsey
birakmaz mi?hep laf hep laf..
uc sene gecti alt yapidan bir adam cikaramadi..oysa geldiginde alt yapiya onem verecegiz diye salliyordu.
senol gunes'e birileri kaliteli kadro kuracak o da gelip
o kadroyu yonetecek..isin kaymagini yiyecek..taktik belli..
siz daha bir kerecik olsun senol gunesle yapilanmaya gidildigini
hatirliyor musunuz?en iyi kadrolarin senol gunesin eline verilmesi,
yapilanmalarda muhterem hocamizin ortaliklarda gorunmemesi tesaduf degil..
hepimiz trabzonsporluyuz, kisiye gereginden fazla
deger vermeye gerek yok..senol gunesin futbolculugu efsanedir..en azindan
buyuklerimiz oyle anlatir..hocaliginin son uc doneminide ben hatirliyorum..
hocaligi tam bir fiyaskodur..
yoksa sizin dediginiz kadar iyi bir hoca olsa takimi dunya ucuncusu
olan bir adami havada kaparlardi..is bulamayip koreye giden bir adamdan
bahsediyoruz..
ama iste elin oglu nasil dunya ucuncusu oldugumuzuda biliyor..
cin senegal japonya..bir tane disli avrupa takimi yok,
bir tane isim yapmis bir milli takimla mac yapmadan dunya ucuncusu olduk..
gruplardan brezilya sayesinde ciktigimizi hatirlatmama gerek yok..
eli ayagi duzgun bir brezilyayla oynadik..o maclarida kaybettik zaten..
kisaca demem o ki,
kendinizi kandirmayin..hoca sizin dusundugunuz kadar
iyi bir hoca degil..bizden ayrildigi takdirde is bulabilecegi yegane
ligler arap ve asya ligleridir..

SEDAT
25.08.2012, 00:39
* Adamı zorla Kore'den niye getiriyorsunuz o zaman derler adama. Mutluydu orda. Pardon ya Kore kim değil mi ? :)

Burak Sahin
25.08.2012, 00:49
potansiyeli olan kadroyu cok iyi yonetiyor(mus)..
ilk 11deki adamlarin 7-8 tanesi milli takim duzeyindeyse senol gunes
evet bunu cok iyi kullaniyor..
buna potansiyeli yonetmek degil hazira konmak denir..
iyi kadroyu uc asagi bes yukari herkes iyi yonetir..
senol gunes'in eline verilen malzeme kime verilmiste havadan ufuruyorsunuz..
ziya doganda bizi bir sezon ikinci yapti..buna ne diyecegiz?
potansiyeli olan kadroyu cok iyi yonetiyor diyebilir miyiz..
hocayi savunmak adina yeni yeni seyler icat ediyorsunuz..
yani mevcut kadronun karabuku vidyotonu yenecek potansiyeli
yok mu?iki macta dogru duzgun pozisyona giremedik..
bunlar sadece bu sezonun rezillikleri..
gecen sezonda uc asagi bes yukari ayni rezil futbolu oynuyorduk..
potansiyel motansiyel yok biraderlerim..
senol gunes hazir yiyicidir..adam kac kere trabzonsporda hocalik
yapti sayisini ben hatirlamiyorum..bir kerecik insan arkasinda duzgun birsey
birakmaz mi?hep laf hep laf..
uc sene gecti alt yapidan bir adam cikaramadi..oysa geldiginde alt yapiya onem verecegiz diye salliyordu.
senol gunes'e birileri kaliteli kadro kuracak o da gelip
o kadroyu yonetecek..isin kaymagini yiyecek..taktik belli..
siz daha bir kerecik olsun senol gunesle yapilanmaya gidildigini
hatirliyor musunuz?en iyi kadrolarin senol gunesin eline verilmesi,
yapilanmalarda muhterem hocamizin ortaliklarda gorunmemesi tesaduf degil..
hepimiz trabzonsporluyuz, kisiye gereginden fazla
deger vermeye gerek yok..senol gunesin futbolculugu efsanedir..en azindan
buyuklerimiz oyle anlatir..hocaliginin son uc doneminide ben hatirliyorum..
hocaligi tam bir fiyaskodur..
yoksa sizin dediginiz kadar iyi bir hoca olsa takimi dunya ucuncusu
olan bir adami havada kaparlardi..is bulamayip koreye giden bir adamdan
bahsediyoruz..
ama iste elin oglu nasil dunya ucuncusu oldugumuzuda biliyor..
cin senegal japonya..bir tane disli avrupa takimi yok,
bir tane isim yapmis bir milli takimla mac yapmadan dunya ucuncusu olduk..
gruplardan brezilya sayesinde ciktigimizi hatirlatmama gerek yok..
eli ayagi duzgun bir brezilyayla oynadik..o maclarida kaybettik zaten..
kisaca demem o ki,
kendinizi kandirmayin..hoca sizin dusundugunuz kadar
iyi bir hoca degil..bizden ayrildigi takdirde is bulabilecegi yegane
ligler arap ve asya ligleridir..

Peki ya adalet, sabir, istikrar gibi kavramlar nolacak diye onlar sormadan ben sorayim :)

Tyler Durden
25.08.2012, 00:52
* Adamı zorla Kore'den niye getiriyorsunuz o zaman derler adama. Mutluydu orda. Pardon ya Kore kim değil mi ? :)

onu getirenlere sormak lazim..
sanki silah zoruyla getirdiler,sanki babasinin hatrina burada hocalik
yapiyor.
bu sekilde at kosturabilecegi kac tane takima gidebilirdi.
kendi memleketin,yerel medya+ taraftardan kosulsuz destek,
isini dogruda yanlista yapsan karisanin yok..ustune canli canli
milyonlari aliyorsun..
zorlaymis..bir adama zorla birseyi yaptiramazsin..kimse bu isleri babasinin
hayrina yapmiyor..terim magandasida oyle bir zamanlar
gs defteri benim icin kapandi demisti..canlilari gordu adam tekrar
tipis tipis goreve geldi..bu adamlarin her dedigine inanmayin..
devir para devri..taraftarin duygularini oksamak icin yapilan populist
aciklamalari yiyorsaniz sizin bileceginiz is..
ama butun bunlari yemeyen bir kitle var iste:)

Burak Sahin
25.08.2012, 00:53
hersey bir yana geldigi günden beri sirf inat olsun diye ilk 18 de alt yapidan oyuncu bulundurmama aliskanligini biri bir aciklasa keske, bumudur trabzobnsporluluk her hafta 50 küsür bilmem ne bosa:( günah yahu...

SEDAT
25.08.2012, 01:03
onu getirenlere sormak lazim..
sanki silah zoruyla getirdiler,sanki babasinin hatrina burada hocalik
yapiyor.
bu sekilde at kosturabilecegi kac tane takima gidebilirdi.
kendi memleketin,yerel medya+ taraftardan kosulsuz destek,
isini dogruda yanlista yapsan karisanin yok..ustune canli canli
milyonlari aliyorsun..
zorlaymis..bir adama zorla birseyi yaptiramazsin..kimse bu isleri babasinin
hayrina yapmiyor..terim magandasida oyle bir zamanlar
gs defteri benim icin kapandi demisti..canlilari gordu adam tekrar
tipis tipis goreve geldi..bu adamlarin her dedigine inanmayin..
devir para devri..taraftarin duygularini oksamak icin yapilan populist
aciklamalari yiyorsaniz sizin bileceginiz is..
ama butun bunlari yemeyen bir kitle var iste:)

* Ya kusura bakmayında hiç bir paraya bu çile çekilmez kardeşim, zaten kazanıcağınıda kazanmıştır.

Jackdaniels
25.08.2012, 10:42
Bakalım hoca bugün neler söylicek..

bordo(61)mavi
25.08.2012, 10:51
basın toplantısını canlı verecek tv olurmu acaba???

İdris Toksoy
25.08.2012, 10:53
kaçta basın toplantısı?

bordo(61)mavi
25.08.2012, 11:01
http://61saat.com/videogaleri/61saat-tv---canli-yayin-124.html

Jackdaniels
25.08.2012, 11:08
Almışsın metni önüne ezbere konuşuyosun hocam ya.

İdris Toksoy
25.08.2012, 11:09
http://61saat.com/videogaleri/61saat-tv---canli-yayin-124.html

ses pek boğuk geliyo

bordo(61)mavi
25.08.2012, 11:10
hocanın açıklamaları dinliyorum da sanki transfer olmayacak bu kadro ile devam edilecek gibi konuşmalar yapıyor... İnşallah yanlış anlıyorumdur...

İdris Toksoy
25.08.2012, 11:11
sen hangi şarkıyı söylüyorsun şenol hocam.

bordo(61)mavi
25.08.2012, 11:12
oyuncu satamıyoruz... yabancı oyuncumuz fazla gibi açıklamalar yapıyor... transfer yapıp borca gireceğimize hiç yapmayalım filan diyor... belliki yönetimle hoca arasında transfer konusunda bayağı sıkıntılar var... Allah taraftarımıza sabırlar versin....

Jackdaniels
25.08.2012, 11:20
Adam resmen fakir edebiyatı yapıyo o zaman vuralım kapıya kilidi çıkalım Şenol Hoca ne için uğraşıyosunuz bu kadar insanıda enayi yerine koyuyosunuz ayıptır ya.

bordo(61)mavi
25.08.2012, 11:21
yahu dayanamadım kapattım.. şenol güneşten peri masallarının dinlemek isteyenler izlemeye devam etsin...

memozcan
25.08.2012, 11:26
hocam suat kılıçla bir akrabalığın mı var? valla konuşmanın şifrelerini çözmeye çalışıyorum..

memozcan
25.08.2012, 11:28
ilk defa düzgün bir soru soruldu hocaya; heyecanınız var mı diye , soruya cvp vermedi hoca..

İdris Toksoy
25.08.2012, 11:34
özetlemek gerekirse şenol hoca neler söyledi :)

Punisher-61
25.08.2012, 11:35
Yine her zamanki aciklamalar... Uykum geldi

Emrullah
25.08.2012, 11:35
İlk kez bu kadar kötü bir Senol Güneş izledim. Bu durum hic hayra alamet degil.

Mert67
25.08.2012, 11:36
Hoca açık yüreklilikle durum tespitinde bulundu, söylediklerinin hepside %100 doğru.

Erdem Koltuk
25.08.2012, 11:38
Genel anlamda Senol Gunes'in anlattiklarini anlamak zordur. Konudan konuya atlar, bir cumle bitmeden otekine baslar. Ne anlatsa buyuk bir kalabalik tarafindan deli gibi alkislansa, helal olsun be dense de aslinda kimse Senol Gunes'in

Şike olayi hakkinda ne dusuncesini?
Transferler hakkinda dusuncesini?
Mutlu mu?
Mutsuz mu oldugunu?

bilmiyor... Kimsenin bir fikri yok. Senol Gunes tutturmus bir yarisma ahlaki spor bilinci...

İdris Toksoy
25.08.2012, 11:41
Şenol Güneş'ten satır başları;

"Uzun zamandan beri basın toplantısı yapmadık. Yapmadığımız halde çok şeyler yazıldı. Zor bir sezon olacak bunu herkes bilmeli. Takımımız şimdiye kadar çok zor dönemlerden geçmiştir. Şuanda iki maçta kazanamadık. Aldığımız sonuçtan herkes gibi bizde üzgünüz. Tarafatarın tepksini normal karşılamak lazım. Beklentilere cevap vermek görevimiz. Ama şuanda bu durumda bunu yeterli bir şekilde ortaya koyduğumuzu söyleyemeyiz. Burada unutulmaması gereken şey sevgi ve saygıdan sonra başarı elbette gelir. Genel irtibai ile gelecekte takımımızdan daha iyi bir verim alacağız. Bizim gücümüz birliktelik ve dürüstlükten gelir bunu bozmak istemiyoruz. Şikayetçi olmadan durumları nasıl çözeceğimizi düşünmeliyiz. Daha güçlü olmayı hepimiz istiyoruz. Ekonomik durumu güçlü bir takımız ancak bunu iyi kullanmamız gerekir. Şuanda Trabzonspor'dan başka takımlar bizden fırsatçı olduğu bir dönem yaşıyourz. TFF'nin bizim üzerimizden birşeyler yapmaya çalıştığını tekrar görüyoruz. TFF'nin gücünü bizim üzerimizde gösterdiği bir dönemi yaşıyoruz. Buna göre biz daha birlikte olup birbirimze destek olmalıyız. Şuanda bütün maçlarda hatalı olan benim. Ama bunu düzeltme görevide benim. Şuanda takımımıza sahip çıkmadan hiçbir başarı elde edemeyiz. Yeni sayfalar yeni hedefler bende arzuluyoyurm. Rakiplerle uğraşmayan, TFF ile sorunları olmayan ve tarafatarı ile destek olan bir takım olmak istiyoruz. Bizi destekleyen taraftar sembolümüzün vazgeçilmemizdir. Trabzonspor'da iyi kötü günlerimiz oldu hepsini birlikte aşacağız. Şampiyon olmak her zaman hedefimiz olmuştur. Teknşk direktörü cezalı, yönetimi TFF ile sorunlu, sahası kapalı bir Trabzonspor ile mücadele etmek gerçekten zor. Kimse bunları görmüyor."

"3 maç cezalıyız ve o maçlar kendi sahamıza denk geliyor. Sadece maç sonucuna bakarak şikayetçi olmak herkesin huzurunu bozar ve başarısızlığıa neden olur."

"Transferinz or bir iş olduğunu biliyoruz. Hem oyuncu hem para bulmak gerekir. Yönetimimiz bu konuda çok dikkatli davranıyor ancak bazen istediğimiz veya istemediğimizi oyunclar geliyor. Ama biz bunları kullanmaya çalışıyoruz. Transferi yaparken borç yapıpta transfer yapacaksak hiç yapmayalım doğruları konuşalım."
kaynak:61saat

İdris Toksoy
25.08.2012, 11:48
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında Güneş, son haftalarda alınan başarısız sonuçlardan transfere kadar dikkat çekici yorumlar yaptı. Güneş'in açıklamaları şöyle;

"Şikayetçi olmadan nasıl çözeceğimizi düşüneceğiz"

"Bazı açıklamalar yapma gereğini hissettim. Bu sezonun çok zorlu geçeceğini belirtmek isterim. Trabzonspor'un her sezonu zor geçti ama bu sezon daha zor geçecek. Alınan sonuçlarımıza gelince şu anki sonuçlarımızdan elbette ben de memnun değilim. Taraftarımızın beklentisi elbette ki fazla. Beklentilere cevap vermemiz görevimiz ama başarılı olmak için çalışıyoruz. Biz teknik heyeti, yönetimi, taraftarı, medyası, futbolcusu bir bütünüz. Böyle olunca başarı da arkasından gelir. Sahiplenme olacak. Genel itibariyle daha iyi verim alabileceğimizi düşünüyoruz böyle olunca. Bizim gücümüz samimiyetimiz dürüstlüğümüzü asla bozmak istemiyoruz. Ancak kendi gerçeklerimizi de bileceğiz. Şikayetçi olmadan nasıl çözeceğimizi düşüneceğiz. Boş gündemler yerine gerçeklerle yüzyüze gelmenin faydası var" dedi.

"Rakipleriyle uğraşmayan bir takım olmak istiyoruz"

"Kızarak, küserek asla başarı gelmez. Rakipleriyle uğraşmayan hakemlerden uzak duran bir takım, kulüp olmak istiyoruz. Trabzonspor'un geleceğiyle ilgili ne kadar olgun bir yapı olursa o kadar olgun bir Trabzonspor ortaya çıkar. Trabzonspor'da iyi-kötü günlerimiz oldu hepsini birlikte aştık, bundan sonra da birlikte açacağız. "

"Yöneticiler de transferde yıprandı"

"Biz hiçbir zaman transferde birinci olmadık, olduğumuzda da batağa sürüklenmişizdir finans olarak. Ayakta kalarak transfer yapacağız ve başaracağımızı düşünüyorum. Bizi yok etmek isteyenleri bilelim. Fair-Play için oynayalım. Bunu önce kendimiz yapmalıyız sonra dışarıya göstermeliyiz. Üç maç cezalıyız, üç maç kendi sahamızda bayan taraftarlarımızı sahamıza bekliyorum.Yöneticiler de transferde yıprandı. Her türlü speküle ediliyor. Bunun için bu işi bilen konuşabilecek işi görebilecek biri gereklimiydi. Hem izleyecek hem görüşecek. Bunun için Giray Bulak'ı getirdik.

"Daha iyi oynamalıydık"

"Videoton maçı için şunu söyleyebilirim; Bize maçtan önce verilen mesaj şuydu zayıf rakip turu geçtik. Öyle değil. Daha iyi oynamalıydık. Bu beklentiye saygı duyuyorum. Oyuncu tercihlerimi eleştirebilirsiniz. Bizde oyuna bir futbolcu koyduğumuzda ondan iyi şeyler bekliyoruz. Bazen olmuyor.

kaynak: trtspor

Varlıbaş61
25.08.2012, 12:02
İşin gücün felsefe yapmak hoca ..!

Travelair
25.08.2012, 12:29
İlla pahalı transfer yap diyen yok. Kalite önemli. Gerçek kalitede yapılacak transferlere ihtiyacımız var. Ama demagojiden başka birşey duymuyoruz

alper*
25.08.2012, 12:36
Boş konuşmuş. Okuduğum iki üç dakikama acıdım.

Artık Trabzonspor arması altında boş konuşan adam görmek istemiyorum.

Bazı açıklamalar yapma gereğini hissettim. Bu sezonun çok zorlu geçeceğini belirtmek isterim. Trabzonspor'un her sezonu zor geçti ama bu sezon daha zor geçecek. Alınan sonuçlarımıza gelince şu anki sonuçlarımızdan elbette ben de memnun değilim. Taraftarımızın beklentisi elbette ki fazla. Beklentilere cevap vermemiz görevimiz ama başarılı olmak için çalışıyoruz.
Buradan bir şey anlayan var mı?

Biz teknik heyeti, yönetimi, taraftarı, medyası, futbolcusu bir bütünüz. Böyle olunca başarı da arkasından gelir. Sahiplenme olacak. Genel itibariyle daha iyi verim alabileceğimizi düşünüyoruz böyle olunca.
Ya bu ne demek? Somut bir şey var mı?

Bizim gücümüz samimiyetimiz dürüstlüğümüzü asla bozmak istemiyoruz.
Taraftarın yumuşak karnını yakalamış.

Ancak kendi gerçeklerimizi de bileceğiz. Şikayetçi olmadan nasıl çözeceğimizi düşüneceğiz. Boş gündemler yerine gerçeklerle yüzyüze gelmenin faydası var.
Kendi gerçeğin ne? Benim param yok. Şehrim küçük. Param da olsa transfer yapamıyorum. Elimdeki de bu. Fazla şikayet etme işine bak.

Mert67
25.08.2012, 12:46
Keşke bizde bu forumda boş konuşan taraftar görmesek.

28TS61
25.08.2012, 12:50
keske sike hakkinda da konusup dogru duzgun bisey deseydin.

Punisher-61
25.08.2012, 12:51
Gereksiz bir basin toplantisi..gec takimin basina adam gibi oynat...
Eksiklerimiz olsa bile su anki mevcut kadro karabük videoton veya elazigi dagitmasi lazim...

Mert67
25.08.2012, 12:54
keske sike hakkinda da konusup dogru duzgun bisey deseydin.

2010-2011 sezonun şampiyonu biziz dedi. Daha ne demeliydi sizce?

alper*
25.08.2012, 12:58

O kadarını yeri gelince A. Çakar, E. Toroğlu da diyor. Hatta ben hep diyorum.
Kanaat önderi ya, filozof ya... Suya sabuna dokunmayan açıklamalar yerine doğru düzgün hedefi onikiden vuran can alıcı konuşsa ya.

Bekir
25.08.2012, 13:15
Keşke açıp 2-3 tane fıkra okusaydım da zamanımı böyle boş açıklamalara harcamak yerine gülseydim.

Berk
25.08.2012, 13:20
Her şartta kulübü eleştirmeyi kendine görev edinmiş kafalar ile takımdaki çarpık futbolcu yapılanmasında teknik direktörün payı olmadığını, tüm suçun yönetimde olduğunu savunan kafalar bu kulübe aynı oranda zarar veriyor..

Travelair
25.08.2012, 13:26
.......Edit

Kubilay ŞAHİN
25.08.2012, 13:26
Vay beaa..

28TS61
25.08.2012, 13:58

hani nerde resmiyeti ?
2010-2011 yilinda kim resmi olarak sampiyon olarak biliniyor ?

peki bundan onceki basin toplantisinda senol gunes ne demisti hatirlayalim.
aykut ve futbolcularinin sikeden haberi yok ve yapmamislardir dedimi demedi mi?

Mert67
25.08.2012, 14:04
hani nerde resmiyeti ?
2010-2011 yilinda kim resmi olarak sampiyon olarak biliniyor ?

peki bundan onceki basin toplantisinda senol gunes ne demisti hatirlayalim.
aykut ve futbolcularinin sikeden haberi yok ve yapmamislardir dedimi demedi mi?

İlk yazdıklarınızın Şenol hoca ile alakasını kuramadım. O ne yaspın?

Şikeyi aykut ve futbolcular yapmadı zaten ama bazılarının haberleri olduğu apaçık ortada.

Ali İhsan
25.08.2012, 14:06
Ne çok düşmanı varmış, ayağının kaymasını bekleyen...

M.S.SOFU
25.08.2012, 14:11
Gol kralını kaybettim diye üzülüyorsun/sızlanıyorsun.

Ama oradan gelen bir 5M € varken, ayrıca 2 küsür milyonluk da maaş külfetinden kurtulmuşken;

Hemen hemen oradan gelen paraya alınabilecek, üstüne üstlük, maaşı Burak'ın maaşının yarısından biraz fazla olabilecek N'Doye'yi vetoluyorsun.

Anlamıyorum, anlayamıyorum...

aynı fikirdeyim
şenol hocaya çok saygı duyarım ama son açıklamalarıyla maalesef kendiyle çelişiyor.
resmi siteden yapılan açıklamanın bir kısmında genç oyuncuları kadro dışı bırakmanın motivasyonu azalttığını,yabancı sayısının çok olduğunu söylüyor.

demezler mi adama hocam cech i uefa kadrosuna alıp,onu sol bek oynatmayıp takımı forvetsiz çıkardın sahaya diye

bu olay trabzonsporun teknik ve idari yönden ne kadar basiretsiz insanlar tarafında yönetildiğini gösteriyor.
normalde hocaya çok asygı duyuyordum ama artık o saygımı kaybetmeye başladım
buna neden olan şey kendi açıklamalarıdır.

şimdi biraz inceleyelim:

*“Buna bağlı oyuncuların etkilenmesi var. 10 yabancı var. Genç oyuncu alıp kadroya alamadığınızda ruh olarak geriye düşüyor ve kopmaya başlıyor. Bu doğru değildir. Her oyuncunun bir değeri ve ederi vardır. Kaldığı zaman oynamalıdır. Yerli oyuncu sayımızın kalitesi arttığında daha kolay çözümler bulabileceğiz” dedi.

hem bunu söylüyorsun,hemde bir kaç gün evvel,cech i uefa kadrosuna alıyor,emre yi kadro dışı bırakıyor,sahada forvet sıkıntısı çekiyor,sol bekede cechi değil celutskayı koyuyorsun.bu tam bir skandal.

* “Kadro değişimi fazla. Bunların hesabını hoca ya da yönetim göndererek çözebiliriz. Ancak anlayış değişmeden, sahip çıkmadan başarı gelmez...
hangi anlayış değişecek hocam,bu bütün dünyada böyledir,başarısız olursan şutlanırsın.
ha taraftar sürekli isyan ediyor ,istifa etmezsin olur biter.
kadro değişiminin fazla olmasının müsebbibi taraftar mı?hangi anlayış kadro değişiminin fazla olmasına izin veriyor.
bırakın allah aşkına ,bu ne biliyormusunz:yönetimin beceriksizliğini taraftara yıkma girişimidir.
karşınızda salak insanlar yok.dediğiniz her bir kelimesini anlıyoruz

*Biz üreteceklerimizle var olacağız. Transfer adına bu sistemi kurarken, yöneticilerin çok ortaya girdiğini, spekülasyonların olduğunu gördük. Bu anlamda uygun bir ismin faydalı olacağını düşündük. Sayın Giray Bulak da bu görevi kabul etti ve şuanda işi o yürütüyor. Ekibini kuruyor, görüşmeleri yürütecek. Ekonomik tarafı yönetim, teknik tarafı bizi ilgilendiriyor yaptığı çalışmaların”

hem üretirken var olacağım diyorsun hem de geldiğinden bu yana bir tane adam akıllı türk genç oyuncu çıkaramadık altyapıdan.
sol bekte sefa akın var o niye çıkmıyor.
hem bu adamı çıkarmıyorsun,hem sol bek ihtiyacım var diyorsun,hem pahalı transfer etmek istemiyorum diyorsun,hem sol beke adam almıyorsun
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hocam.
allah aşkına bu akdar saçma bir beyanat olabilir mi yahu

*Trabzonspor’da defansta ve forvette oyuncu eksiği var. İstemek en kolayı. 4 tane isterim. Bunların bir ekonomik maliyetleri var. Harcamaların kontrolsüz olduğunda fikir ayrılıklarımız oldu. Burak’ın gitmesini ben istemiyorum da başkan istiyor mu? Hiçbir başarılı Türk oyuncunun gitmesini zaten ben istemem. Ama gidiyorsa bunun hesabını vermek durumundayız. Gol attığımız oyuncuyu niye bırakayım. Ben aynı zamanda bir Trabzonsporluyum. Hem veren hem de alan olduğunuzda işiniz zor. Aldığınız oyuncunun bir karşılığı olması gerek. Bu yönde görüş bildirmek takışmak değildir. Ben oyuncu öneremem. Bakılanlar içerisinde tercih yapabilirim. Bugün Barcelona’nın aldığı her oyuncu da başarılı olmuyor. Ben çalışan bir insanım. Benim farklılığım, bazen taraftar, bazen medyacı, bazen de yönetici gibi konuları aktarmaya çalışıyorum. Bu fikirlerimi söylerim, onlar uygular, ben de bazen uygulamalara katılırım. Bilgimiz dışında oyuncu alınmıştır. Şikayet yerine çözüm üretmeliyiz. Mevcut şartlarda bunu yapmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

n doye transferini reddediyorsun,ama henrüque ve adrian transferlerine toplamda 8 milyon euro bedel ödenmesine ses çıkarmıyorsun.
sonrada çıkıp bana getirilen listeden oyuncu seçerim ben diyorsun
hocam kusura bakmada bence ne istediğini sende bilmiyorsun.
madem bu kadar maliyeti düşünüyordun demezler mi adam adrian transfer edilirken neredeydin,bu transferi niye veto etmedin diye.

tamam transfere karışmamana saygı duyuyorum,ama o zaman transfer edilenede karışmayacaksın.

kusura bakma hocam
ben bu açıklamaları yutmam.
transfer piyasasında ve trabzosnporun yaptığı transferlerden kim ne kadar pay alıyor açıklansın.

bir de işin bomba tarafı şu açıklama ''anlamda uygun bir ismin faydalı olacağını düşündük. Sayın Giray Bulak da bu görevi kabul etti ve şuanda işi o yürütüyor. Ekibini kuruyor, görüşmeleri yürütecek. Ekonomik tarafı yönetim, teknik tarafı bizi ilgilendiriyor yaptığı çalışmaların” yorumunu yaptı.''

eğer senin transfer çalışmaları için bulduğun uygun adam bu güne kadar bir tane bile adam akıllı oyuncu çıkaramamış giray bulaksa hadi herkese kolay gelsin abi...

oflubektas
25.08.2012, 14:16
Federasyonun Trabzonspor'u daha da aşağıya çekme planları yaptığını, eldeki oyuncuların yerinin doldurulamadığını, yönetimle arada açık görüş ayrılıkları olduğunu, ayrıca (bu sitede de bazı arkadaşlarımızın yaptığı üzere) "emek hırsızlığı" iftirasına açıkça cevap vermiş Şenol Hocamız. Ayrıca "bu iftirayı atan gazetecileri karşımda göremiyorum" diye meydan okudu.

Tüm söylediklerinde haklı, kadromuzda da eksikler olduğu açık, ancak bu kadronun hakkının da bu kötü oyun olmadığını kabul etmek gerekiyor. Her iki resmi maçımızı da kazanabilirdik ama oynanan oyun çok kötü. Oralara buralara gitmeden, işi düzeltmeye buradan başlamalı. 4 takımın (biz, gs, bjk ve kayseri) "döküntülerine" Volkan ve Sercan'ı ekleyen 2009-2010 Bursaspor'un şampiyon kadrosundan daha kaliteli olduğumuz kesin, şampiyon olamayabiliriz ama önce saha içini biraz düzeltmesi gerekiyor hocamızın...

Travelair
25.08.2012, 14:23
Ben hocanın çok yanında oldum ama hocanın da artık taraftarın çölde bir yudum su beklediğini anlaması lazım. Yine şükürler olsun. Ama hocamızdan da beklentimiz var. Umut verebiliyor musun taraftara? Birlik olalım. İyi. Yine yenildik. Eee? Kaliteli futbolcu alman lazım değil mi? Hayır birlik olalım. Yetmez

canna52
25.08.2012, 14:36
şenool hocam; oyuncularımızı tutamadık, transfer yapamadık tarzı fakir edebiyatını bırak artık. bu kadro videotona karşı pozisyona giremiyorsa bi aynaya bakma zamanı gelmedi mi?

videoton maçında 5-4-1 oynadık resmen bunu görmek bu kadar zor mu?

geçen sene burak 30 küsür gol attı da belli bir seviyede kaldık. bu sene kim 30 gol atacak?

veya şöyle sorayım bu sistemde tek forvetten başka golü zorlayan, ceza sahasına giren oyuncumuz var mı?

mesela videoton maçında colman-sapara-zokora üçlüsü kaç kere cezasahasına girdi? volkan topu ayağına aldığı anda sapara-colmandan biri ceza sahasına girmesi gerekmiyor mu? yoksa sadece halile mi kaldı bütün gol yükü?

rakiplerimizin ortasahaları kaç gol atıyor, bizimkiler kaç gol atıyor? selçuk melo, cristian vs. ya bunlar çok iyi futbolcular, ya bizimkiler çok beceriksiz veya da ortada ciddi bir teknik direktör sorunu var.

bu arada burak takımın el freni diyen futbol üstadları daha ilk maçtan patladı mı acaba.. sorun burakta mı; sistemde mi??

Erbay
25.08.2012, 14:58
Eleştirileri doğru üsluba oturtsak ne olur sanki. Babamızın oğlu değil karşımızdaki.

Tyler Durden
25.08.2012, 15:05
bu arada burak takımın el freni diyen futbol üstadları daha ilk maçtan patladı mı acaba.. sorun burakta mı; sistemde mi??

bunu diyenlerden biride bendim..burak gidince oyun sistemimiz
degisir farkli sistemle oynariz daha etkili oluruz diye dusunmustum..
hocanin ayni sistemle oynatacagini tahmin etmemistim..
simdi de sunu diyorum..
mevcut oyun sisteminde ndoye gelse yalan olurdu..iyi golcu eyvallah
ama tek basina skor yukunu cekemezdi..
ben artik transfer yapilmamasi taraftariyim..en azindan forvete yapilacak her transfer cope gider..nedenide bu lanet dizilis.
senol gunesin eline vereceksin kazmalari onla ugrasip duracak..tutarsa
hoca goklere cikarilir tutmazsa adam kotuyse hoca ne yapsin denir..mis gibi..

bu arada aciklamalarina gelince,
ya bu topa hic girmeyeyim..ne ceza almaya
ne gunaha girmeye gerek var..
sadece allah trabzonspor'u bu hocadan korusun diyorum..dilerim
daha kotu tablolarla karsilasmayiz..

28TS61
25.08.2012, 16:13
İlk yazdıklarınızın Şenol hoca ile alakasını kuramadım. O ne yaspın?

Şikeyi aykut ve futbolcular yapmadı zaten ama bazılarının haberleri olduğu apaçık ortada.

ne mi yapsin acik acik bu isin kapatmaya calisanlari elestirsin elestirebiliyorsa.

hem hala buna inaniyorsunuz demek, hic bir fenevli futbolcu sike yapmadigina.

Yaşar
25.08.2012, 16:24

''Fb şike yaptı, kupamızı istiyoruz'' deseydi mesela 3 maç değil 35 maç da ceza alsa arkasında dururduk.

Yavuz Hasan
25.08.2012, 16:49
şenol güneş çok güzel konuşmuş yine

ama ben şahsım adına konuşan değil icraat yapan insanları seviyorum

teknik direktörlük şenol güneş için yanlış bir seçim olmuş

kariyerini başka bir alanda yapsa daha başarılır olurmuş

Oğuz ZEYTİN
25.08.2012, 17:10
Şenol Hoca gayet güzel konuşuyor. Hocanın teknik direktörlüğünü, aldığı parayı burada tartışma konusu yapan hadsizlere de çok güzel mesajlar vermiş. İzlemeden ahkam kesenler, okumaya üşenenlere yardımcı olayım:

"Ben görevimi yapıyorum. Bana yöneticilik, medyacılık, taraftarlık yaptırırsanız başarılı olamam."

Şikeyle ilgili konuşmamışmış... Daha ne desin? Karabük'de otobüse binerken söylediğini unuttunuz mu? Türkiye'nin gözüne gözüne soktu şikeyi! "Maç kaybederiz, oyuncu kaybederiz ama onurumuzu kaybetmeyiz" diyor.

Oyuncuları tutamamışmış... Egemen'i gördük işte, o adamın nesini tutacaksın. Senden para için gittiği yerden bile para için gitti. Siz de şu sahtekarlar için Şenol Hoca'yı taşlıyorsunuz. Selçuk-Burak bizde kazandığından 1 milyon $ (veya Euro) fazlasına gitti. "Olsun ver ne olacak" mı diyorsunuz? Şenol Hoca da onu söylüyor işte. Kombinem yok, forma satışım yok, şehrin ekonomisi belli diyor. Ama size göre boş konuşuyor yine! Demek bir de dolu konuşsa...

Oyuncuyu o tutsun, taktiği o versin, kombineyi o alsın, formayı o tasarlasın, HES projesine o sahip çıksın, borsa işlemlerini o takip etsin, antrenmanı o yapsın, tribüne çıkıp şikecilere o küfretsin, korkak Uzun Sokak medyasının yerine kalemi o alsın eline... Başka ne kaldı yapamadığı size göre?

Bunların hepsi boş ama... Yapacak NDoye transferi. Verecek 5-6 milyon... Aynı Henrique gibi... Sen gidip havalimanında karşılayacaksın. Ondan sonra patlayacak elinde. Havalimanında tepene çıkardığın adam gol kaçırınca küfredeceksin. "Ula Şenol nereden buldun habu kazmayı" diyeceksin. Dünya sana güzel...

Yedirmezler!

Yaşar
25.08.2012, 17:32
Bahsedilen kişi Şenol Güneş'tir.
Şenol Güneş kimdir?
Trabzonspor ile özdeşleşmiş, Trabzonspor denilince akla ilk gelen isimlerden birisidir.
Şenol Güneş konuşunca, herkes dinler, onun söylediği söz ile taraftar tatmin olur.
Çıkıp '' şike sürecinde Sadri Şener'in yaptığı her türlü şeyi destekliyorum. Fb, mahkeme kararlarına göre şike yapmış, kupanın bize verilmesi lazım.'' dese bu taraftar onu ayakta alkışlar, omuzlara alır.
Çok mu zor bunları söylemek?
Sadri başkan gibi açık açık söylesin, '' fb şike yaptı, kupamı verin'' desin, transfermiş, taktikmiş, oynattığı oyunmuş bunların hepsi daha sonra konuşulur, tartışılır.
Çalınan şampiyonluk kupasını alabilen adamın heykeli dikilmelidir.
Gördüğüm kadarıyla Şenol Güneş'in hiçbir isteği veya inancı kalmamış.

bangkook_61
25.08.2012, 17:37
Şenol Hoca gayet güzel konuşuyor. Hocanın teknik direktörlüğünü, aldığı parayı burada tartışma konusu yapan hadsizlere de çok güzel mesajlar vermiş. İzlemeden ahkam kesenler, okumaya üşenenlere yardımcı olayım:

"Ben görevimi yapıyorum. Bana yöneticilik, medyacılık, taraftarlık yaptırırsanız başarılı olamam."

Şikeyle ilgili konuşmamışmış... Daha ne desin? Karabük'de otobüse binerken söylediğini unuttunuz mu? Türkiye'nin gözüne gözüne soktu şikeyi! "Maç kaybederiz, oyuncu kaybederiz ama onurumuzu kaybetmeyiz" diyor.

Oyuncuları tutamamışmış... Egemen'i gördük işte, o adamın nesini tutacaksın. Senden para için gittiği yerden bile para için gitti. Siz de şu sahtekarlar için Şenol Hoca'yı taşlıyorsunuz. Selçuk-Burak bizde kazandığından 1 milyon $ (veya Euro) fazlasına gitti. "Olsun ver ne olacak" mı diyorsunuz? Şenol Hoca da onu söylüyor işte. Kombinem yok, forma satışım yok, şehrin ekonomisi belli diyor. Ama size göre boş konuşuyor yine! Demek bir de dolu konuşsa...

Oyuncuyu o tutsun, taktiği o versin, kombineyi o alsın, formayı o tasarlasın, HES projesine o sahip çıksın, borsa işlemlerini o takip etsin, antrenmanı o yapsın, tribüne çıkıp şikecilere o küfretsin, korkak Uzun Sokak medyasının yerine kalemi o alsın eline... Başka ne kaldı yapamadığı size göre?

Bunların hepsi boş ama... Yapacak NDoye transferi. Verecek 5-6 milyon... Aynı Henrique gibi... Sen gidip havalimanında karşılayacaksın. Ondan sonra patlayacak elinde. Havalimanında tepene çıkardığın adam gol kaçırınca küfredeceksin. "Ula Şenol nereden buldun habu kazmayı" diyeceksin. Dünya sana güzel...

Yedirmezler!

Oğuz abi bu dediklerinin hepsine katılıyorum da oynadığımız oyuna bakınca böyle abuk bir oyun görmedim ben. Teknik direktörümüzü de şu oyundan dolayı eleştirmek lazım. Ben bugüne kadar hiç hocayı git falan da demedim aksini savundum. Ama bu kadroyla bu hocanın olmayacağı çok belli. Kadromuz zaten kalitesiz hoca da bu sefer hiç iyi kullanamıyor.

Ahmet Kuru
25.08.2012, 17:47
Enol hocam. Sizden daha acik ve net konuşmanizi bekliyorum. Tum sirumluluklari sadece siz almayin birazda yonetime verin

Tyler Durden
25.08.2012, 18:21
hocayi elestiren insanlara hadsiz diyen uleme gunessporlular oldugu surece
senol gunes bu taraftarla dalga gecmeye devam eder.
nasilsa sorgulamayan iki uc ezber cumleye kanan adam cok..birde damardan
iki uc kelimeyle susle..ohh ne guzel..mis..yiyenlere afiyet bal seker olsun..
hocaya yoneticilik-medyacilik-taraftarlik yaptiriyormusuz..
hadi ordan..akli sira millete yardimci olacak.
koca trabzonspor kendisinden uc gomlek daha dusuk takimlarla mac yapiyor
pozisyona giremeden mac tamamliyor..
senol gunes ilk once bir hocalik yapsin..ondan transfer bekleyen yok..
alt yapidan oyuncu cikarmasini bekleyen yok..zira bunlari yapacak
kapasiteye sahip oldugunu dusunmuyorum..
koca trabzonspor'u aglama duvarina cevirdi.yok burakmis yok gidenleri
ariyormusuz..iki senedir ayni hikaye..
yeter be adam yeter..ayiptir..kendi isminden utanmiyorsan Trabzonspor isminden
utan..iki uc tane zibidi yuzunden bizi asagilamalarindan gina geldi..

Yavuz Hasan
25.08.2012, 18:23
Takımı başka biri yönetsin

basın toplantılarını

sosyal mesaj vermeleri

beylik laflar atmayı Şenol günes yapsın

Trabzonsporda hayrına bir çok kişiye istihdam sağlanmış durumda zaten

Böyle bir birim olusturulup basına Şenol günes getirilsin

Dün sahada gorduklerımden sonra kimse bana trabzonsporluluk muş degerlıymis bugünlere getırenmıs falan masalı anlatmasın

Ayınesi iştir kişinin lafa bakılmaz

talibim
25.08.2012, 18:23
aynı fikirdeyim
şenol hocaya çok saygı duyarım ama son açıklamalarıyla maalesef kendiyle çelişiyor.
resmi siteden yapılan açıklamanın bir kısmında genç oyuncuları kadro dışı bırakmanın motivasyonu azalttığını,yabancı sayısının çok olduğunu söylüyor.

demezler mi adama hocam cech i uefa kadrosuna alıp,onu sol bek oynatmayıp takımı forvetsiz çıkardın sahaya diye

bu olay trabzonsporun teknik ve idari yönden ne kadar basiretsiz insanlar tarafında yönetildiğini gösteriyor.
normalde hocaya çok asygı duyuyordum ama artık o saygımı kaybetmeye başladım
buna neden olan şey kendi açıklamalarıdır.

şimdi biraz inceleyelim:

*“Buna bağlı oyuncuların etkilenmesi var. 10 yabancı var. Genç oyuncu alıp kadroya alamadığınızda ruh olarak geriye düşüyor ve kopmaya başlıyor. Bu doğru değildir. Her oyuncunun bir değeri ve ederi vardır. Kaldığı zaman oynamalıdır. Yerli oyuncu sayımızın kalitesi arttığında daha kolay çözümler bulabileceğiz” dedi.

hem bunu söylüyorsun,hemde bir kaç gün evvel,cech i uefa kadrosuna alıyor,emre yi kadro dışı bırakıyor,sahada forvet sıkıntısı çekiyor,sol bekede cechi değil celutskayı koyuyorsun.bu tam bir skandal.

* “Kadro değişimi fazla. Bunların hesabını hoca ya da yönetim göndererek çözebiliriz. Ancak anlayış değişmeden, sahip çıkmadan başarı gelmez...
hangi anlayış değişecek hocam,bu bütün dünyada böyledir,başarısız olursan şutlanırsın.
ha taraftar sürekli isyan ediyor ,istifa etmezsin olur biter.
kadro değişiminin fazla olmasının müsebbibi taraftar mı?hangi anlayış kadro değişiminin fazla olmasına izin veriyor.
bırakın allah aşkına ,bu ne biliyormusunz:yönetimin beceriksizliğini taraftara yıkma girişimidir.
karşınızda salak insanlar yok.dediğiniz her bir kelimesini anlıyoruz

*Biz üreteceklerimizle var olacağız. Transfer adına bu sistemi kurarken, yöneticilerin çok ortaya girdiğini, spekülasyonların olduğunu gördük. Bu anlamda uygun bir ismin faydalı olacağını düşündük. Sayın Giray Bulak da bu görevi kabul etti ve şuanda işi o yürütüyor. Ekibini kuruyor, görüşmeleri yürütecek. Ekonomik tarafı yönetim, teknik tarafı bizi ilgilendiriyor yaptığı çalışmaların”

hem üretirken var olacağım diyorsun hem de geldiğinden bu yana bir tane adam akıllı türk genç oyuncu çıkaramadık altyapıdan.
sol bekte sefa akın var o niye çıkmıyor.
hem bu adamı çıkarmıyorsun,hem sol bek ihtiyacım var diyorsun,hem pahalı transfer etmek istemiyorum diyorsun,hem sol beke adam almıyorsun
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hocam.
allah aşkına bu akdar saçma bir beyanat olabilir mi yahu

*Trabzonspor’da defansta ve forvette oyuncu eksiği var. İstemek en kolayı. 4 tane isterim. Bunların bir ekonomik maliyetleri var. Harcamaların kontrolsüz olduğunda fikir ayrılıklarımız oldu. Burak’ın gitmesini ben istemiyorum da başkan istiyor mu? Hiçbir başarılı Türk oyuncunun gitmesini zaten ben istemem. Ama gidiyorsa bunun hesabını vermek durumundayız. Gol attığımız oyuncuyu niye bırakayım. Ben aynı zamanda bir Trabzonsporluyum. Hem veren hem de alan olduğunuzda işiniz zor. Aldığınız oyuncunun bir karşılığı olması gerek. Bu yönde görüş bildirmek takışmak değildir. Ben oyuncu öneremem. Bakılanlar içerisinde tercih yapabilirim. Bugün Barcelona’nın aldığı her oyuncu da başarılı olmuyor. Ben çalışan bir insanım. Benim farklılığım, bazen taraftar, bazen medyacı, bazen de yönetici gibi konuları aktarmaya çalışıyorum. Bu fikirlerimi söylerim, onlar uygular, ben de bazen uygulamalara katılırım. Bilgimiz dışında oyuncu alınmıştır. Şikayet yerine çözüm üretmeliyiz. Mevcut şartlarda bunu yapmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

n doye transferini reddediyorsun,ama henrüque ve adrian transferlerine toplamda 8 milyon euro bedel ödenmesine ses çıkarmıyorsun.
sonrada çıkıp bana getirilen listeden oyuncu seçerim ben diyorsun
hocam kusura bakmada bence ne istediğini sende bilmiyorsun.
madem bu kadar maliyeti düşünüyordun demezler mi adam adrian transfer edilirken neredeydin,bu transferi niye veto etmedin diye.

tamam transfere karışmamana saygı duyuyorum,ama o zaman transfer edilenede karışmayacaksın.

kusura bakma hocam
ben bu açıklamaları yutmam.
transfer piyasasında ve trabzosnporun yaptığı transferlerden kim ne kadar pay alıyor açıklansın.

bir de işin bomba tarafı şu açıklama ''anlamda uygun bir ismin faydalı olacağını düşündük. Sayın Giray Bulak da bu görevi kabul etti ve şuanda işi o yürütüyor. Ekibini kuruyor, görüşmeleri yürütecek. Ekonomik tarafı yönetim, teknik tarafı bizi ilgilendiriyor yaptığı çalışmaların” yorumunu yaptı.''

eğer senin transfer çalışmaları için bulduğun uygun adam bu güne kadar bir tane bile adam akıllı oyuncu çıkaramamış giray bulaksa hadi herkese kolay gelsin abi...
harika analiz yapmışsın.teşekkürler

alper*
25.08.2012, 18:24
Nasıl ki biz Trabzonspor'u konuşuyoruz onu savunuyoruz tutuyoruz, Oğuz Zeytin gibi renktaşlarımız da Şenol Güneş'i tutuyorlar onu savunuyorlar.

Bakınız son mesajına, Trabzonspor'un menfaati mi ön planda yoksa eziklik psikolojisi ile kendinden daha büyük bir değer çıkmaz endişesi taşınılan Şenol Güneş mi?

Cyzio
25.08.2012, 18:26
Gücünün farkında. Bu şımarıklığı da o yüzden.

Bu harika bir yorum. Elimde bunu destekleyen bazı yazılar da var. Üşenmezsem, birgün derleyip yazarım.

.

Cyzio
25.08.2012, 18:44

euro olarak degistirildi biliyorum ????

Yukarıdaki şu iki mesaja Şenol Güneş destekçilerinden hiç yalanlama gelmedi. Demek ki doğru, ya da ona çok yakın bir rakam.

Avrupa'dan.... Neyse, yorum yok.

* Ya kusura bakmayında hiç bir paraya bu çile çekilmez kardeşim, zaten kazanıcağınıda kazanmıştır.

Kazanacağını kazanmış. Ondan şüphem yok da, sizin bu çileyi çekeceğiniz para nedir; onu çok merak ettim. Ben daha değil 4 M Euro'yu, onun 100'de 1'ini bile bir arada görmedim. Siz (Allah arttırsın) maşaallah bayağı zenginsiniz anlaşılan :).

.

bestrafer
25.08.2012, 18:44
Ben bugünleri görmüştüm desem kendimi kahin mi ilan etmiş olurum acaba? O zamanlar gelmesini istememiştim, ama şimdi de sırf inat için savunuyorum Şenol Güneş'i. Çünkü biliyorum ki şu anda onu eleştirenlerin %75'i Şenol Hoca'nın gelmesini istemişti. Yarın bir gün gittiğinde gelecek hocanın en küçük istikrarsızlığında Şenol Hoca gelsin diyecekler çıkacaktır eminim. Ama onlar yine bugün eleştiren kişiler arasından çıkacak. Buna daha çok eminim.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2012, 18:49
Şikeci ağzıyla Trabzonspor hocasına saldıranın samimiyetinden şüphe ederim. Bir yerlerden düğmeye basılmış belli ki! Stadda aynı vızıltı, forumda benzer laflar... Bunlar içeriden, şikeciler dışarıdan... Halep oradaysa, arşın burada!

Cyzio
25.08.2012, 18:49
Ben bugünleri görmüştüm desem kendimi kahin mi ilan etmiş olurum acaba? O zamanlar gelmesini istememiştim, ama şimdi de sırf inat için savunuyorum Şenol Güneş'i. Çünkü biliyorum ki şu anda onu eleştirenlerin %75'i Şenol Hoca'nın gelmesini istemişti.

Ben %25'lik kısımdayım.

Yarın bir gün gittiğinde gelecek hocanın en küçük istikrarsızlığında Şenol Hoca gelsin diyecekler çıkacaktır eminim. Ama onlar yine bugün eleştiren kişiler arasından çıkacak. Buna daha çok eminim.

Burada oran vermemişsiniz ama, ben gene öbür tarafta olacağım.

.

Ergin Varlibas
25.08.2012, 19:04
Yazabiliceğim o kadar çok şey var ki, ama ben bu forumdan uzaklaşma kararı aldım, daha doğrusu yazı yazmayacağım artık, çünkü bazı şeyleri yazarsam, daha öncede söylendiği gibi herşeyi en iyi ben biliyorum siz birşey bilmiyorsunuz gibi düşündüğümü düşünenler cıkabilir. Trabzonspor üzerinden de kimsenin kalbini kırmak aramı bozmak istemiyorum.

Ben yönetimin de bütün pisliklerini biliyorum, menejerlerinde, Trabzonspor üzerinden rant yapanlarında. Şenol Güneş kesinlikle bunlardan birisi değil. İsteyen özel mesaj olarak sorabilir. Ama burdan sonra burda yazı yazmayacağım. Tel dileğim futbol fakiri bu ülkemizde, Futbol şehiri olarak bildiğimiz Trabzon'umuzun taraftarınında artık bilinçlenmesi.

Herkeze iyi günler

Yavuz Hasan
25.08.2012, 19:05
"size hugo brosslar lazoroniler şenolgüneşler layık"

alıştırma yapıyorum yakın zamanda sıkca duyulacak

talibim
25.08.2012, 19:06
teknik direktörlük vizyon gerektiren bir meslek.
şg'nin yerine kim gelecek?o'nun gibisini bulamayız türünden kötüyü gösterip kötünün iyisine razı etme işini bırakalım lütfen..
hani,şenol güneş barcelona modeli(!) oynatacakmışya ,ben de barcelona dan misal vermek istiyorum.guardiola takımdan ayrıldı ve yardımcısı takımı çalıştırmaya devam etti ve gördüğünüz gibi takım saat gibi işliyor.bizde ise herhangi bir futbolcunun bir haftalık sakatlığı her şeyi altüst edebiliyor.
şu alenen görünüyorki şg vaziyeti kurtarma adına takıma zarar veriyor.

Oruç
25.08.2012, 19:08
Bu harika bir yorum. Elimde bunu destekleyen bazı yazılar da var. Üşenmezsem, birgün derleyip yazarım.

.

Niye üşenesiniz ki ? Fırsat bu fırsat. Kaçırmayın derim.

Malum, sadece belli zamanlarda yazılarınızı okuyabiliyoruz.

Cyzio
25.08.2012, 19:12

Benim şu sorumna cevap verdiniz mi :)?

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918690086&postcount=2466

.

Oruç
25.08.2012, 19:15
Benim şu sorumna cevap verdiniz mi :)?

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918690086&postcount=2466

.

Şenol Güneş başlığında da 202 mesaj yazmışsınız. Şimdi ne olacak ?

[mesajınızı şimdi gördüm, kaçıyorum sanmayın]

irfanb
25.08.2012, 19:16
Cyzio hocam hürmetler.
Nasipte bu baslik altina bulusmak varmis.
:)

bestrafer
25.08.2012, 19:17
Ben %25'lik kısımdayım.

Burada oran vermemişsiniz ama, ben gene öbür tarafta olacağım.

.

Estağfürullah efendim, sözüm size değildi. Ben sizin Şenol Güneş gelmeden önceki tepkinizi hatırlıyorum. Kesinlikle benim söylediğim sözün dışında yer alıyorsunuz.

Armağan Dere
25.08.2012, 19:20
cyzio hocam boşverin,
Trabzonspora gelmiş en kredisi fazla olan teknik direktördür Şenol Güneş.
Orucu tutturur bayramı göster(e)mez.
Her Şampyonluğa oynadığında bu taraftar hayal kırıklığına uğradı
Bakın ne kadar rahatım hiçbir heyecanım yok
7.ciliğe oynayacağız bu sene.
Ama hocamız transfere karışmaz,süt dökmüş kedi gibidir(!).
çok terbiyelidir,felsefik konuşur.

Mert67
25.08.2012, 19:32
''Fb şike yaptı, kupamızı istiyoruz'' deseydi mesela 3 maç değil 35 maç da ceza alsa arkasında dururduk.

Abi ne diyim sana bir dahakine yazı metnini siz hazırlarsınız Şenol hoca okur.

Bir arada bugün söylediklerini söyleyemiyor diye eleştiriliyordu.

Cyzio
25.08.2012, 19:40

Ama madem rica ettiniz, elimden geldiğince birşeyler karalayayım. Siz de inşaallah şike konusunda Şikebahçe'yi destekleyecek hain bir mesaj yazmış mıyım, yazmamış mıyım; onun incelemesini yaparsınız.

Efendim bu Şenol Güneş'in, forumda pek çok üyenin söylediğinin aksine, basında sonsuz bir kredisi vardır. Kendisi de bunun çok iyi farkındadır. Şenol Güneş (Milli Takım değil de Trabzonspor'un başındaysa), basında eleştirilmesi en zor insandır.

Şİmdi gelelim somut örneklere. Aşağıdaki yazılar, şampiyon olunan 2010-2011 sezonunda 0-0'lık Antalyaspor maçından sonra çeşitli spor yazarları tarafından yazılmış yazılardır. Yazıların ortak özelliği, oyundan ve skordan hiç memnun olmamakla beraber, Şenol Güneş'e hiç doğrudan bir eleştiri olmadığı gibi, pek çok yazıda Şenol ve Güneş kelimeleri bile geçmemesidir:

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gunen/2011/02/07/acemice_hatalar

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Trabzon-lider_6_YazarDetay_212379_14.htm

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Silgi-bitti_6_YazarDetay_212366_119.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2011/02/07/bu_sekilde_olmaz

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/cengiz_tokgoz/2011/02/07/rakipler_takim_gibi_degil_pars_gibi_bekliyor

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/hakan_kulacoglu/2011/02/07/gunesin_sozleri

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2011/02/07/gerilim_sonrasi

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/sirin_berber/2011/02/07/ayar_bozuldu

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1090163&title=bu-takim-ayaga-kalkacak-ey-trabzonsporlular

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1090102&title=saka-gibi

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16954570.asp?yazarid=392&gid=61

Bunlar da 3-3'lük Kayserispor maçı sonrası yazılanlar. Şenol Güneş gene eleştirilmiyor:

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Lider-kim_6_YazarDetay_215634_119.htm

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Gerilim-filminin-finali_6_YazarDetay_215606_14.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2011/02/28/macin_hakki_buydu

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/hakan_kulacoglu/2011/02/28/kayseri_ders_verdi

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/sirin_berber/2011/02/28/hayalde_kaldi

http://spor.milliyet.com.tr/ofke-kontrolu-ve-trabzonspor/spor/sporyazardetay/28.02.2011/1357910/default.htm

İskender Günen herşeyi ve herkesi eleştirmiş. Tek kişi hariç. Bilin bakalım kim?

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gunen/2011/02/28/hakem_ve_sistem

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/gunen/2011/03/03/supuruldu_cozumlenmedi

Şİmdi bakalım aynı yazarlar, takım galip geldiğinde neler yazmışlar?

http://www.fanatik.com.tr/Trabzonspor-Senol-Gunes-farki_6_YazarDetay_205572_119.htm

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/Olcay%20%C3%87ak%C4%B1r/2011/02/22/onurlu_galibiyetler

http://www.fotomac.com.tr/Yazarlar/necmi_perekli/2011/02/22/zevkli_mac

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/17085953.asp?yazarid=392&gid=61

Eh, arkamda bu kadar destekçi bir basın olursa, yılda 4 M Euro (TL'ye de razıyım) alıyorsam...

Bu çileyi çekerim be birader :D.

Cyzio
25.08.2012, 19:41
Estağfürullah efendim, sözüm size değildi. Ben sizin Şenol Güneş gelmeden önceki tepkinizi hatırlıyorum. Kesinlikle benim söylediğim sözün dışında yer alıyorsunuz.

Teşekkür ederim. Yiğidi öldürmediğiniz halde, hakkını veriyorsunuz :).

Cyzio
25.08.2012, 19:46
Cyzio hocam hürmetler.
Nasipte bu baslik altina bulusmak varmis.

Teşekkür ederim İrfan Bey Kardeşim. Geçmiş bayramınız kutlu olsun :).

.

h@msi61
25.08.2012, 19:48
Yukarıdaki şu iki mesaja Şenol Güneş destekçilerinden hiç yalanlama gelmedi. Demek ki doğru, ya da ona çok yakın bir rakam.

Avrupa'dan.... Neyse, yorum yok.

Sizin gibilerin her dedigini kale aldigimizi mi saniyorsunuz, cok iyimsersiniz :)

Cyzio
25.08.2012, 19:48
Şenol Güneş başlığında da 202 mesaj yazmışsınız. Şimdi ne olacak ?

...

Maalesef bana yazılan her yazıya saygı gösterip cevap yazma gibi kötü bir huyum var. Yoksa bu rakam inanın 202 olmazdı. Ya da millet bana bu kadar çok karşı çıkmasa...

.

irfanb
25.08.2012, 19:53
Teşekkür ederim İrfan Bey Kardeşim. Geçmiş bayramınız kutlu olsun :).

.

Sizin de bayraminiz mübarek olsun hocam.
Nasil buldunuz bugün Senol hocayi ?

Cyzio
25.08.2012, 19:54
Sizin gibilerin her dedigini kale aldigimizi mi saniyorsunuz, cok iyimsersiniz :)

Maalesef bana yazılan her yazıya saygı gösterip cevap yazma gibi kötü bir huyum var. Yoksa bu rakam inanın 202 olmazdı. Ya da millet bana bu kadar çok karşı çıkmasa...

.

Sizin yazıyı görmeden yukarıdaki mesajımı yazdım (İnanmayan mesaj yazılma saat ve dakikasına bakabilir). Ne kadar da temiz yürekliymişim.

İşte ikimiz (Bir Şenol Güneş sempatizanıyla - Şenol Güneş antipatizanı ) arasındaki, "karşısındaki insanı adam yerine koyma" farkı.

Bunu ispat ettiğiniz için teşekkürler :)

.

Cyzio
25.08.2012, 19:55
Sizin de bayraminiz mübarek olsun hocam.
Nasil buldunuz bugün Senol hocayi ?

Her zamanki gibi. Yani beni şaşırtmıyor.

Esas siz nasıl buldunuz :)?

.

h@msi61
25.08.2012, 20:00
Sizin yazıyı görmeden yukarıdaki mesajımı yazdım (İnanmayan mesaj yazılma saat ve dakikasına bakabilir). Ne kadar da temiz yürekliymişim.

İşte ikimiz (Bir Şenol Güneş sempatizanıyla - Şenol Güneş antipatizanı ) arasındaki, "karşısındaki insanı adam yerine koyma" farkı.

Bunu ispat ettiğiniz için teşekkürler :)

.

Insanlara cevap vermekten daha buyuk erdem cirkin iftiralar atmamaktir bana kalirsa. Ayrica hocayi Trabzon'a zarar veren kisi yerine koyma mesaji birine degil direk hocanin sahsina yazilmis, yani cevap verip vermeme birini adam yerine koymama anlamina da gelmiyor, sadece yazilan her seye kulak asmama diyelim.

Oruç
25.08.2012, 20:02

.

'Ah şu içimdeki hümanizm' diyorsunuz anlaşılan.

Suç bizde tabi. Buraya uğramazken bile sizi kışkırtıp durduk. Ondan yazıldı bu 202 mesaj. Tamam bir daha yapmayız.

+

Bir sürü link koymuşsunuz önceki sayfada. Bir o kadar linkte ben koyarım. Amaç nedir onu anlamadım. Bir önceki sayfada yazar 'İşlem öncesi dönem çocukları gibi benim misketlerim seninkinden fazla' mesajı mı vermeye çalışıyor ?

Daha önce de yazdım. Mesele Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünü tenkit etmekten çıktı. İş ego tatminine dönmüş durumda. Zorla görüşlerini kabul ettirme çabası var bazılarında. 18 yaşındaki ergenler yapsa bunu anlarım da sizin gibi yaşını başını almış birinin bu tarz bir çaba içine girmesi hakikaten yakışık almıyor. Yine de siz bilirsiniz tabi. İstediğiniz gibi davranmakta özgürsünüz.

h@msi61
25.08.2012, 20:05
Daha önce de yazdım. Mesele Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünü tenkit etmekten çıktı. İş ego tatminine dönmüş durumda. Zorla görüşlerini kabul ettirme çabası var bazılarında. 18 yaşındaki ergenler yapsa bunu anlarım da sizin gibi yaşını başını almış birinin bu tarz bir çaba içine girmesi hakikaten yakışık almıyor. Yine de siz bilirsiniz tabi. İstediğiniz gibi davranmakta özgürsünüz.

Niye ama, 80 model Pfaff hoca 0 demis ya, neden kabul etmemekte israr ediyorsun ki sen de :)

h@msi61
25.08.2012, 20:08

.

Bir de ek olarak Senol hocanin ne kadar buyuk bir kisilik oldugunu siz de kabul etmissiniz, baksaniza adam baya baya kisiligimizi sekillendiriyormus :)

Oruç
25.08.2012, 20:14
Niye ama, 80 model Pfaff hoca 0 demis ya, neden kabul etmemekte israr ediyorsun ki sen de :)

Bizim efsane kalecimizin söyledikleri 'edebiyat/felsefe karışımı' olurken elalemin kalecisinin söyledikleri atasözü/özlü söz muamelesi görüyor.

Desenize anlamıyoruz. Bir yeriniz eksilmez merak etmeyin. Biraz mütevazi olmak lazım, Sokrates üstadı okumak lazım, ne kadar büyük bir insan onu görmek lazım. Lazım da lazım.

Cyzio
25.08.2012, 20:30
Insanlara cevap vermekten daha buyuk erdem cirkin iftiralar atmamaktir bana kalirsa. Ayrica hocayi Trabzon'a zarar veren kisi yerine koyma mesaji birine degil direk hocanin sahsina yazilmis, yani cevap verip vermeme birini adam yerine koymama anlamina da gelmiyor, sadece yazilan her seye kulak asmama diyelim.
Acikcasi kusura bakmayin amatemiz yurekli oldugunuza inanmam da cok zor, benim gozumde Trabzonspor'un kotu gununu bekleyip buraya elestirmeye gelen birisiniz. Objektif bir taraftar 2010-2011 sezonundaki sampiyonluk yuruyusumuzde, kazandigimiz derbilerden sonra hocaya iki cift guzel laf ederdi... O sezon hatirladigim son mesajinizin ligin ilk haftalarinda antalyaspor ile 0-0 berabere kaldigimiz mac olmasi tesaduf olamaz...

Hay Allah, bu sefer niye kaale aldınız? Neyse, ben her zamanki gibi cevap vereyim:

1-) Attığım çirkin iftira hangisidir?

2-) Dikkat ettiyseniz maaş konusunda "kimse kaale almadı" demedim, o ifadeyi kendiniz için kullanan sizsiniz. Ben "yalanlama gelmedi" dedim.

3-) Şampiyon olduğumuz sezon ve geçtiğimiz sezon (takım ve skorlar kötüydü ve farkındaysanız gene yazmıyordum) ders yüküm çok fazlaydı. Üstelik takım kötüyken eleştirlerimi kaldıramayan siz, skor iyiyken zaten eleştirtmiyorsunuz.

4-) O sezon Fenerbahçe ve Bursa maçlarında Şenol Güneş'in oynattığı futbolu destekleyen yazılarımı bulabilirsiniz.

2,3,4'ü kaale alıp cevaplamasanız da olur. Ama lütfen 1'i somut örneklerle cevaplarsanız çok memnun olacağım.

Selamlar.

'Ah şu içimdeki hümanizm' diyorsunuz anlaşılan.

Suç bizde tabi. Buraya uğramazken bile sizi kışkırtıp durduk. Ondan yazıldı bu 202 mesaj. Tamam bir daha yapmayız.

+

Bir sürü link koymuşsunuz önceki sayfada. Bir o kadar linkte ben koyarım. Amaç nedir onu anlamadım. Bir önceki sayfada yazar 'İşlem öncesi dönem çocukları gibi benim misketlerim seninkinden fazla' mesajı mı vermeye çalışıyor ?

Hakikaten yazmaya kışkırtıyorsunuz, sonra da yazdıkarımı okumuyorsunuz. O yazıda basında kimsenin Şenol Güneş'i ciddi bir şekilde eleştirmediğini ispatlarıyla söylüyorum. Katılıyorsanız belirtirsiniz, katılmıyorsanız, sadece bir maç için benim koyduğumdan daha fazla link koyup, iddiamı çürütürsünüz.

Bunları yazınca da "ego tatmini" diyorsunuz. Size "ego tatmini" yapmadan eleştirimi nasıl yapabilirim?

Ya da sizce 50 yaşındaki bir insan, ergen gibi değil de olgun bir insan gibi nasıl eleştiri yapar? İsterseniz 60 yaşında bir adama yaraşır "yapıcı" bir eleştiri yapayım:

-"Trabzon'da neler olduğunu bir anlatırsam; ortada ne futbolcu kalır, ne de yönetici."

İşte size olgun bir Trabzonsporlu yorumu.

Yalnız önce şike başlığında

-"Aykut ve öğrencileri şike yapmamıştır."

gibi yakışıksız bir ifademin olup olmadığını araştırıp araştırmadığınızı öğrenmek isterim.

.

Cyzio
25.08.2012, 20:31

Şenol Güneş kaç model?

.

serdaracıl
25.08.2012, 20:32
İstikrar olsun, kim olursa olsu teknik adama sahip çıkalım. Ya da gerek yok. Daha kolayı var: Trabzonspor'un hocası her kimse, gecmiste kimler yönetmişse, gelecekte kimler yönetecekse hepsinin ......, Hepsi ....., Allah hepsinin... Demiyoruz tabii:)

h@msi61
25.08.2012, 20:32
Şenol Güneş kaç model?

.

Senol Gunes suanda 2012 model, 80 model halinin elestirisi suan icin pek gecerliligini korumuyordur degil mi? Siz de eminim 30 sene onceki gibi degilsinizdir yaptiginiz iste...

Cyzio
25.08.2012, 20:33
Bir de ek olarak Senol hocanin ne kadar buyuk bir kisilik oldugunu siz de kabul etmissiniz, baksaniza adam baya baya kisiligimizi sekillendiriyormus :)

Kabul ediyorum tabii. Karşısındaki insanı adam yerine koymama özelliğiniz Şenol Güneş'ten geliyorsa eğer, gerçekten önemli bir insanmış.

.

Oruç
25.08.2012, 20:33
Size hayırlı akşamlar. Bu başlık amacından sapmış vaziyette.

Başka zaman ortalık sakinleşirse yazarız bir şeyler.

Kalp kırdıysak özür dileriz.

Cyzio
25.08.2012, 20:35
Senol Gunes suanda 2012 model, 80 model halinin elestirisi suan icin pek gecerliligini korumuyordur degil mi? Siz de eminim 30 sene onceki gibi degilsinizdir yaptiginiz iste...

Yani 23 sene önce "sıfır" olduğunu kabul ediyorsunuz :).

.

Harun
25.08.2012, 20:38
Sayın Hocam;

Çok bulanık bir ortamın içindeyiz. Sizi savunanların da, eleştirenlerin de önlerini göremedikleri bir durum var: Transferler.

Lütfen en kısa zamanda (mümkünse yarın) bir basın toplantısı yapıp 2010 Haziran'ından itibaren şu konulara açıklık getirin:

1-) Alınan şu, şu, şu.... futbolcular bilgim ve isteğim doğrultusunda alınmıştır.

2-) Şu, şu, şu... futbolcular ise istemediğim ya da karşı olduğum halde alınmıştır.

3-) Şu, şu, şu... futbolcular da istediğim halde alınmamıştır.

4-) Takımda kesinlikle kalmasını istediğim şu, şu, şu... futbolcular kalmıştır.

5-) Takımda kesinlikle kalmasını istediğim şu, şu, şu... futbolcular elde tutulamamıştır.

6-) Takımımda görmek istemediğim şu, şu, şu... futbolcular arzum doğrultusunda gönderilmiştir.

7-) Takımımda görmek istemediğim şu, şu, şu... futbolcular halen daaha klüptedirler.

Evet hocam... Bu gerçekleri bilirsek, gerçekten hepimiz için hayırlı olacak. Lütfen çıkın ve açık yüreklilikle açıklayın. Biz de eleştirilerimizi veya savunmalarımızı ona göre yapalım.

.

İzninizle ben de bilmek istiyorum.

Cyzio
25.08.2012, 20:38
Size hayırlı akşamlar. Bu başlık amacından sapmış vaziyette.

Başka zaman ortalık sakinleşirse yazarız bir şeyler.

Kalp kırdıysak özür dileriz.

Bu maalesef çok sık karşılaştığım bir durum. İnsanlar beni birşeylerle itham ediyor, uzun uzun cevaplar yazıyorum, ya okumuyorlar, ya mantıklı bir cevapları olmuyor, çekip gidiyorlar.

Eğer çekiliyorsanız, ses çıkarmam. Ama lütfen sorduğum sorulara kesin cevap vermediğiniz müddetçe, bana yeni sorular sormayın.

O zaman kalbim kırılmaz :).

.

h@msi61
25.08.2012, 20:40
Hay Allah, bu sefer niye kaale aldınız? Neyse, ben her zamanki gibi cevap vereyim:

1-) Attığım çirkin iftira hangisidir?

2-) Dikkat ettiyseniz maaş konusunda "kimse kaale almadı" demedim, o ifadeyi kendiniz için kullanan sizsiniz. Ben "yalanlama gelmedi" dedim.

3-) Şampiyon olduğumuz sezon ve geçtiğimiz sezon (takım ve skorlar kötüydü ve farkındaysanız gene yazmıyordum) ders yüküm çok fazlaydı. Üstelik takım kötüyken eleştirlerimi kaldıramayan siz, skor iyiyken zaten eleştirtmiyorsunuz.

4-) O sezon Fenerbahçe ve Bursa maçlarında Şenol Güneş'in oynattığı futbolu destekleyen yazılarımı bulabilirsiniz.

2,3,4'ü kaale alıp cevaplamasanız da olur. Ama lütfen 1'i somut örneklerle cevaplarsanız çok memnun olacağım.

Selamlar.
.
Yazilarinizdan ne kadar hosnut olmasam da iftirada bulundugunuzu soyleyemem. Ben onu Senol Gunes'in Trabzon'a zarar verdigiyle ilgili mesajda sizin biz Senol hoca sevenlerin o yaziya cevap vermeyerek o oneriyi kabul etmis oldugumuzu soylemenize cevap olarak yazdim. Yani cevap vermemek o tur iftiralardan daha erdemlidir demek istemistim, demek ki yeterince acik olamamisim... O mesaj kendini yalanliyordu zaten, bizim cevap vermemize gerek yoktu bana kalirsa :)

Bence elestirilerinizi somut gerceklere baglasaniz bu kadar tepki ile karsilasmazsiniz. Ama gidip Pfaff denen adamin 23 sene once soyledigi bir lafa elestirilerinizi baglarsaniz tepki almaniz cok normal bana kalirsa... Kabul edersiniz ki dunya dinamik, dogrulari gecmisteki onermeleri kullanarak ispatlayamayiz. Herkes sizin gibi dusunse dunyanin tepsi gibi olduguna inaniyorduk hala belki de :) Ne de olsa onu oneren de zamanin buyuk bir ismiydi.

h@msi61
25.08.2012, 20:41
Yani 23 sene önce "sıfır" olduğunu kabul ediyorsunuz :).

.

Hayir kendince kucuk bir takima gelen egosu cok siskin bir oyuncunun hadsizligi olarak goruyorum daha cok o lafi. Ayrica o yillari hatirlayacak yasta degilim kabul edersiniz ki... Ama 94 sonrasi Senol Gunes'in cok iyi bir hoca oldugunu iyi hatirliyorum...

Oruç
25.08.2012, 20:47
Bu maalesef çok sık karşılaştığım bir durum. İnsanlar beni birşeylerle itham ediyor, uzun uzun cevaplar yazıyorum, ya okumuyorlar, ya mantıklı bir cevapları olmuyor, çekip gidiyorlar.

Eğer çekiliyorsanız, ses çıkarmam. Ama lütfen sorduğum sorulara kesin cevap vermediğiniz müddetçe, bana yeni sorular sormayın.

O zaman kalbim kırılmaz :).

.

Bu benim çok sık yaptığım bir şey değil. Çekilme gibi bir durum sözkonusu yok yani.

Okumaktan imtina eden biri değilim. Hele ki muhatabı olduğum her mesaja değer verir son noktasına kadar okurum. O konuda bir şüpheniz olmasın. Verilen cevabın mantıklı olup olmadığına bırakın da diğer üyeler karar versin.

-"Aykut ve öğrencileri şike yapmamıştır." gibi bir cümle sarfedip etmediğinizi araştıracak biri değilim. Yazdınız ya da yazmadınız onu geçtim de bunu söyleyerek ne anlatmaya çalışıyorsunuz onu anlamış değilim dürüst olmak gerekirse.

Ha 'Şenol Güneş böyle bir şey dedi'ye getiriyorsanız eğer kendisi malum sezonun son maçı tamamlandıktan sonra, basın toplantısında ve takım otobüsüne binerken de bir sürü şey söyledi. Bugünkü basın toplantısında da benzer şeyler söyledi. Ne yapalım yani ? Aynı kişi söylüyor bunları. İşinize geleni alın, işinize gelmeyeni almayın. Kolaycılık değil mi bu ?

Not: Son kutsanmış insan 1400 küsür sene önce yaşadı ve ebediyete göç etti. Şenol Güneş bizim gibi bir insan yani.

alper*
25.08.2012, 20:47
Problem şu ki bazı arkadaşlar uzun süre A dediklerine B demekten hicap duyuyor ve hatalarından dönmeyi mağlubiyet sayıyorlar.

Cyzio
25.08.2012, 20:50
Yazilarinizdan ne kadar hosnut olmasam da iftirada bulundugunuzu soyleyemem. Ben onu Senol Gunes'in Trabzon'a zarar verdigiyle ilgili mesajda sizin biz Senol hoca sevenlerin o yaziya cevap vermeyerek o oneriyi kabul etmis oldugumuzu soylemenize cevap olarak yazdim. Yani cevap vermemek o tur iftiralardan daha erdemlidir demek istemistim, demek ki yeterince acik olamamisim... O mesah kendini yalanliyordu zaten, bizim cevap vermemize gerek yoktu bana kalirsa :)

Bence elestirilerinizi somut gerceklere baglasaniz bu kadar tepki ile karsilasmazsiniz. Ama gidip Pfaff denen adamin 23 sene once soyledigi bir lafa elestirilerinizi baglarsaniz tepki almaniz cok normal bana kalirsa... Kabul edersiniz ki dunya dinamik, dogrulari gecmisteki onermeleri kullanarak ispatlayamayiz. Herkes sizin gibi dusunse dunyanin tepsi gibi olduguna inaniyorduk hala belki de :) Ne de olsa onu oneren de zamanin buyuk bir ismiydi.

Hakkımı verdiğiniz için teşekkür ederim. Ama o mesajın da iftira olarak nitelenmemesi gerekir bence. Çünkü birinin çıkıp

-"Hayır Şenol Hoca şu kadar değil, bu kadar alıyor. İşte klübün muhasebe kayıtları."

demesi lazım. Her ne ise.

Pfaff'ı gündeme sürekli siz getiriyorsunuz. Ben bir kere imzama yazdım o kadar. Ben hiç sizi imzanızdan dolayı bu kadar sıkıştırıyor muyum? Hâttâ, emin olun, imzanızın ne olduğunu bile bilmiyorum. Şimdi mesaj yazmam bitince öğreneceğim.

Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. Herkes istediği gibi düşünebilmeli ve ifade edebilmeli. Ama bu forumda maalesef, Şenol Güneş'i eleştirmek Trabzonspor hainliğiyle eş tutuluyor.

Mesajlara bir dönün bakın bakalım. İnsanlarla sürtüşmeye genel olarak ben mi başlamışım yoksa diğer insanlar mı? Ben mi

-"Yahu siz ne biçim insanlarsınız? Şenol Güneş'i nasıl beğenirsiniz?"

diyorum, yoksa diğerleri mi

-"Sen nasıl Şenol Güneş'i beğenmezsin?"

diyor? Lütfen bilhassa bu başlıkta tartışmayı kimlerin başlattığına bakıp, bana cevap verebilir misiniz?

.

Cyzio
25.08.2012, 20:53
İzninizle ben de bilmek istiyorum.

Sevgili Harun;

Genel başlığında bu soru yönetim ve teknik heyete iletildi :).

.

Cyzio
25.08.2012, 20:55
@ h@msi61,

Şimdi öğrendim, imzanız yokmuş :).

.

h@msi61
25.08.2012, 20:57
Hakkımı verdiğiniz için teşekkür ederim. Ama o mesajın da iftira olarak nitelenmemesi gerekir bence. Çünkü birinin çıkıp

-"Hayır Şenol Hoca şu kadar değil, bu kadar alıyor. İşte klübün muhasebe kayıtları."

demesi lazım. Her ne ise.

Pfaff'ı gündeme sürekli siz getiriyorsunuz. Ben bir kere imzama yazdım o kadar. Ben hiç sizi imzanızdan dolayı bu kadar sıkıştırıyor muyum? Hâttâ, emin olun, imzanızın ne olduğunu bile bilmiyorum. Şimdi mesaj yazmam bitince öğreneceğim.

Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. Herkes istediği gibi düşünebilmeli ve ifade edebilmeli. Ama bu forumda maalesef, Şenol Güneş'i eleştirmek Trabzonspor hainliğiyle eş tutuluyor.

Mesajlara bir dönün bakın bakalım. İnsanlarla sürtüşmeye genel olarak ben mi başlamışım yoksa diğer insanlar mı? Ben mi

-"Yahu siz ne biçim insanlarsınız? Şenol Güneş'i nasıl beğenirsiniz?"

diyorum, yoksa diğerleri mi

-"Sen nasıl Şenol Güneş'i beğenmezsin?"

diyor? Lütfen bilhassa bu başlıkta tartışmayı kimlerin başlattığına bakıp, bana cevap verebilir misiniz?

.

Acikcasi o mesajin sadece ilk cumlesini okudum ve gerisini okumamam icin beni ikna etti. Senol hocayi bilincli Trabzonspor dusmanligi ile suclamak benim dusuncelerime gore iftira olmasi icin yeterlidir. Belki gerisi daha gercekci nedenlere dayaniyordur bilemiyorum..
Ayrica hoanin ne kadar kazandigini bilmiyorum ama yan pas yapmasi icin Zokora'ya 1.7 milyon euro verildigi bir takimda 10 milyon euro da alsa bana anormal gelmez acikcasi :) Ben size karsi olan her elestirinin dogru olmadigini da biliyorum, tabi ki begenmemek hakkinizdir. Dedigim gibi benim daha genel sorunum elestirilerin somut sebeplere baglanmamasi oluyor.. Sizinle ilgili spesifik olan ise kotu gunlerde ortaya cikmaniz acikcasi.

Herneyse basligi tartismalarimizla yeterince mesgul ettik sanirim, eger bir saygisizligim olduysa kusura bakmayin lutfen...

Cyzio
25.08.2012, 21:01
Bu benim çok sık yaptığım bir şey değil. Çekilme gibi bir durum sözkonusu yok yani.

Okumaktan imtina eden biri değilim. Hele ki muhatabı olduğum her mesaja değer verir son noktasına kadar okurum. O konuda bir şüpheniz olmasın. Verilen cevabın mantıklı olup olmadığına bırakın da diğer üyeler karar versin.

-"Aykut ve öğrencileri şike yapmamıştır." gibi bir cümle sarfedip etmediğinizi araştıracak biri değilim. Yazdınız ya da yazmadınız onu geçtim de bunu söyleyerek ne anlatmaya çalışıyorsunuz onu anlamış değilim dürüst olmak gerekirse.

Ben de, şike başlığında yazmadığımı neden merak ettiğinizi anlamadım. Yani Şenol Güneş'i eleştiren kötüdür, şike başlığına yazan iyidir, öyle mi?

O zaman ben de o çok sevdiğiniz hocanızın bir ifadesini yazdım.

Sahi o lâfı ben yazsaydım, neler yapardınız :)?

Ha 'Şenol Güneş böyle bir şey dedi'ye getiriyorsanız eğer kendisi malum sezonun son maçı tamamlandıktan sonra, basın toplantısında ve takım otobüsüne binerken de bir sürü şey söyledi. Bugünkü basın toplantısında da benzer şeyler söyledi. Ne yapalım yani ? Aynı kişi söylüyor bunları. İşinize geleni alın, işinize gelmeyeni almayın. Kolaycılık değil mi bu ?

Not: Son kutsanmış insan 1400 küsür sene önce yaşadı ve ebediyete göç etti. Şenol Güneş bizim gibi bir insan yani.

İşte benim de söylemek istediğim bu. Acaba neden bazı üyeler Şenol Güneş'in adını ağzımıza almadan ağzımızı ykamamızı isterler?

.

Harun
25.08.2012, 21:01
Sevgili Harun;

Genel başlığında bu soru yönetim ve teknik heyete iletildi :).

.

Valla! hocam ben de çok şey öğrenmek istiyorumda,"çok biliyorsan sen geç yönet "diyorlar.
Mesela,neden Alanzinho,Adrian ve Paula üçlüsüne üst üste üç maç 90 dk şans vermediğini çözemiyorum.
Ama forsuz olmasına rağmen,Olcan,Zokora,Celuska her maç sahada durabiliyor.
Neden tek forvette ısrar ediyor?
Beklerden neden bindirme yapmalarını stemiyor?
Alt yapıdan bir tane olsun neden oyuncu çıkarmıyor?
gibi..

Cyzio
25.08.2012, 21:03
Herneyse basligi tartismalarimizla yeterince mesgul ettik sanirim, eger bir saygisizligim olduysa kusura bakmayin lutfen...

Ben saygı sınırını aşan hiç bir üyeyle tartışmaya devam etmedim :).

Umarım sizin için de bu böyledir.

.

Oruç
25.08.2012, 21:05
Ben de, şike başlığında yazmadığımı neden merak ettiğinizi anlamadım. Yani Şenol Güneş'i eleştiren kötüdür, şike başlığına yazan iyidir, öyle mi?

O zaman ben de o çok sevdiğiniz hocanızın bir ifadesini yazdım.

Sahi o lâfı ben yazsaydım, neler yapardınız :)?

.

Şike başlığında yazdınız/yazmadınız meselesi değil mevzu.

Mevzu sizi sıklıkla 'Şenol Güneş'i eleştirildiği anlarda' görüyor olmamız.

Daha önce de yazdım. İsteyen istediği yerde yazsın. X başlığında yazan kötü, Y başlığında yazan iyidir türünden bir yargıda bulunacak konumda değilim ben. Kim nereye istiyorsa yazıyor. 40 bin üyenin peşinden koşacak değiliz.

Başlığı fazlasıyla meşgul ettim. Bundan sonra gerek duyarsanız özelden devam edebiliriz.

Hayırlı akşamlar.

Cyzio
25.08.2012, 21:06
Sizinle ilgili spesifik olan ise kotu gunlerde ortaya cikmaniz acikcasi.

İyi bir skor alındığında, gene de oyundan memnun olmayıp eleştirirsem, arkamda duracak mısınız :)?

.

Harun
25.08.2012, 21:07
Hocanin cesareti yok o zaman birseyleri denemeye. Bence Fatih Terimin diger türk hocalardan ayiran en büyük özelligi cesaretidir. En basit örnek Gs nin basinda Senol hoca olsa Ujfalusi, Servet ve Gökhan Zan varken Semihi oynatirmiydi? Fatih Terim oynatti ve kazandi. Aynisi Emre Colak ve Aydin icin de gecerli. Ya da önemli milli macta 19 yasinda ki Batuhani oynatmasi sol acik Riera yi bek oynatmasi. Senol hoca pek riske girmeyi sevmiyor. Seversiniz sevmezsiniz ama Terim cesaret ve risk konusunda takdir edilesi bir hoca.

takdir edilecek bir görüş..

Cyzio
25.08.2012, 21:07
Şike başlığında yazdınız/yazmadınız meselesi değil mevzu.

Mevzu sizi sıklıkla 'Şenol Güneş'i eleştirildiği anlarda' görüyor olmamız.

Daha önce de yazdım. İsteyen istediği yerde yazsın. X başlığında yazan kötü, Y başlığında yazan iyidir türünden bir yargıda bulunacak konumda değilim ben. Kim nereye istiyorsa yazıyor. 40 bin üyenin peşinden koşacak değiliz.

40 000 üyenin peşinden koşsanız gerçekten memnun olacağım. Ama herkes benim peşimden koşuyor.

Bu arada, ağız yıkama mevzusu?

.

h@msi61
25.08.2012, 21:09
İyi bir skor alındığında, gene de oyundan memnun olmayıp eleştirirsem, arkamda duracak mısınız :)?

.

Emin olunuz hocam bundan.. Iyi futbol taraftar olarak beklentimiz, hoca da bunu saglamak icin orda. Mesela ilk iki mactaki takimin performansiyla hoca elestiriyi haketmistir, maclari kazanmis olsaydik bile bu degismezdi.

Oruç
25.08.2012, 21:10
40 000 üyenin peşinden koşsanız gerçekten memnun olacağım. Ama herkes benim peşimden koşuyor.

Bu arada, ağız yıkama mevzusu?

.

Yukarıda mesajı düzenledim ama bu son cevap bugünlük.

Dedim ya o da bizim gibi bir insan. Bu tür şeylere hiç gerek yok. Böyle bir şeyi her kim kime yapıyorsa -bana göre- yanlış yapıyor.

Cyzio
25.08.2012, 21:12
Emin olunuz hocam bundan.. Iyi futbol taraftar olarak beklentimiz, hoca da bunu saglamak icin orda. Mesela ilk iki mactaki takimin performansiyla hoca elestiriyi haketmistir, maclari kazanmis olsaydik bile bu degismezdi.

Teşekkürler. Bu arada, 18156'yı cevaplamadınız. Umarım size karşı bir saygısızlığım olmamıştır.

.

Cyzio
25.08.2012, 21:13
Yukarıda mesajı düzenledim ama bu son cevap bugünlük.

Dedim ya o da bizim gibi bir insan. Bu tür şeylere hiç gerek yok. Böyle bir şeyi her kim kime yapıyorsa -bana göre- yanlış yapıyor.

Teşekkürler. Ben de birazdan çıkıyorum :).

.

h@msi61
25.08.2012, 21:14
Teşekkürler. Bu arada, 18156'yı cevaplamadınız. Umarım size karşı bir saygısızlığım olmamıştır.

.

Tartisma cok dallaninca kacirdim sanirim :) Benden yana bir kirginlik yok merak etmeyin, sizde olmamasina da sevindim.

Burak Sahin
25.08.2012, 23:26

@cyzio abicim bu arkadas beni adam yerine koymuyor sizi kale almiyor cünkü sirf onunla ayni fikirde olmadigimiz icin yada sorularimiza cevap veremedigi icin, ama ben b u arkadasi ve digerlerini seviyorum cünkü onlarla bizim hedefimiz ayni, sadece yollarimiz farkli....

Burak Sahin
25.08.2012, 23:33
trabzonspor ne zaman trabzon kanadindaki tabiri caizse örümcek kafali, kücük olsun bizim olsun, az olsun öz olsun, misalinden'' bir transfere en fazla 2-3 milyon euro civari, oyuncularin yillik ücreti en fazla 1-1.2 milyon euro civari olsun.'' bu kafada ne kadar adam varsa özelikle trabzon kanadinda hepsinden kurtulmasi lazim bunlarin basini senol günes, hayrettin hacisalihoglu, nevzat sakar, sadi tekelioglu, özkan sümer cekiyor, b,z bu zihniyetteki adamlardan ne zaman kurtulursak o zaman önümüz acilir...Bu takima gerekli yönetici kimligi Sadri sener, ahmet agaoglu, İbrahim haciosmanoglu, tuncay bekiroglu gibi olmali vizyon sahibi insanalri takimin absinda görmek istiyorum...

Balcklabel
26.08.2012, 00:05
Üreten ve ürettiğini kullanan, kazanıma dönüştürmenin yolu mevcut kaynakları verimli hale getirerek işe dönüştürmektir. Mevcut kaynakları etkisizleştirdiğinizde, üretim biçiminizi dışa bağımlı hale getirdiğinizde hiç bir üretim yapmamanız bile varlığınızın devamı için daha yaşamsal bir eylem olur. Böyle bir üretim anlayışı ise üretim hattında yer alan tüm unsurların mevcut kaynaklarda kullanabilecekleri en maharetli eylemleri gerektirmektedir.

Bunları söylememin nedeni, Şenol Güneş'ten aldığım mesajları (bana göre) paylaşmak... Kurulmuş olan ve bir şekilde tüm güç sahibi kitlelerce sürdürülmesi eğiliminde bulunan sistemin içinde tek rahatsız edici mekanizmanın dört bir koldan sisteme uyumlaştırılmaya ve sistemden çekip atılmaya çalışılan bir dönemde, Trabzonspor'un ayakta kalma ve direnç gösterebilmesindeki en önemli faktör bu görülmektedir. Böyle bir süreç içerisinde, en ateşleyici faktör olan taraftarların hemen hemen büyük ölçüde teslimiyetçi ya da hadi birileri bir şeyler yapsın biçimindeki sorumluluktan kaçınan ve olan biteni sadece ahlar-vahlar veyahut alkışlarla izlemesi, mevcut sistemin amacına en fazla hizmet eden tutumdur. Olması gereken Trabzonspor taraftarının daha proaktif eylemelerde bulunarak -gerektiğinde zamanı gelinceye kadar yanlış olan uygulamaları dahi görmezden gelerek- sistemin amacına hizmet etmekten uzak durmak ve Trabzonspor'a güç kazandırmaktır.

*** Umarım bir kısım arkadaş da bu mesajı cümle cümle analiz etmeye kalkışmaz; bazı analistlerin analizlerini görünce yazmaktan korkuyorum; Şenol Güneş de eminim okursa konuşmaktan tamamen vazgeçecektir.

oflubektas
26.08.2012, 00:11
trabzonspor ne zaman trabzon kanadindaki tabiri caizse örümcek kafali, kücük olsun bizim olsun, az olsun öz olsun, misalinden'' bir transfere en fazla 2-3 milyon euro civari, oyuncularin yillik ücreti en fazla 1-1.2 milyon euro civari olsun.'' bu kafada ne kadar adam varsa özelikle trabzon kanadinda hepsinden kurtulmasi lazim bunlarin basini senol günes, hayrettin hacisalihoglu, nevzat sakar, sadi tekelioglu, özkan sümer cekiyor, b,z bu zihniyetteki adamlardan ne zaman kurtulursak o zaman önümüz acilir...Bu takima gerekli yönetici kimligi Sadri sener, ahmet agaoglu, İbrahim haciosmanoglu, tuncay bekiroglu gibi olmali vizyon sahibi insanalri takimin absinda görmek istiyorum...

O zaman Türkiye'nin en vizyon sahibi spor yöneticisi Yıldırım Demirören'dir. Aynı "vizyon" da Sadri Şener'de olduğu için Demirören'i federasyon başkanı seçmiştir. Bak, Sn.Tuncay Bekiroğlu'nda da aynı vizyon vardı, bastırdı 5,25 Milyon €'yu aldı Adrian'ı. Ancak vizyonsuz Şenol Güneş oynatmıyor.

OnurKul
26.08.2012, 00:15
Şenol Güneş Türkiye'nin en iyi teknik direktörüdür. Elalem çakma imparatorlar yaratırken elimizdeki değerleri görmemek aptallıktır!

gabriel omar
26.08.2012, 00:15
Her şey tamam da Videoton maçı için ben Şenol hocadan başka kimi suçlayayayım ?Transfer olsun ya da olmasın bu takım kendi evinde Videotonu 4leyip yollamalıydı en azından.Koca maçta Videoton 3 4 kez geldi hepsinde bizden daha net pozisyonlar buldu.

Kimin kabahati bu şimdi ?

Burak Sahin
26.08.2012, 00:43
O zaman Türkiye'nin en vizyon sahibi spor yöneticisi Yıldırım Demirören'dir. Aynı "vizyon" da Sadri Şener'de olduğu için Demirören'i federasyon başkanı seçmiştir. Bak, Sn.Tuncay Bekiroğlu'nda da aynı vizyon vardı, bastırdı 5,25 Milyon €'yu aldı Adrian'ı. Ancak vizyonsuz Şenol Güneş oynatmıyor.

:) özkan sümerin aurelio daki vizyonundan bahsetseydin keske kac yüz dolar iicn önce genclere sonra fenere gitti ???? Sn. Tuncay Bekiroglu gecen sene dediki biri polonyada digeri belcikada olmak üzere iki tane oyuncu BEGENDİM FİYATİ NE OLURSA OLSUN ONLARİ ALACAGİM ulennnnn dedi gitti aldi geldi KAFASİNA GÖRE :) Ha birde unutmadan, birak Sadri Baskani sen bu kafyala takima baskan olsan sende o zaman tüpcüyü desteklerdin nedenini biliyormusun cünkü trabzona kupa fenerede eksi puan sözü verilmisti. Bugün trabzonspor icin bir efsane varsa oda Sadri Baskandir, su anda yasadigimiz sendromu en hafif sekilde atlatiyorsak bunu nedeni yine Sadri baskandir...

Ali İhsan
26.08.2012, 00:46
Her şey tamam da Videoton maçı için ben Şenol hocadan başka kimi suçlayayayım ?Transfer olsun ya da olmasın bu takım kendi evinde Videotonu 4leyip yollamalıydı en azından.Koca maçta Videoton 3 4 kez geldi hepsinde bizden daha net pozisyonlar buldu.

Kimin kabahati bu şimdi ?

Futbolcuların hiç mi suçu yok?

Mesala geçen seneki halinden eser olmayan Olcan, Colman?
Sahada yürüyen Halil?
Kendi kendine oynayıp sakatlanan Volkan?

Bunların yerine başka oyuncular oynatsa, başka sistemler denese ne farkedecek ki?

Videoton'da bu oyuncuların seviyesine yakın bir tane bile oyuncu yoktu.

Futbolcuların çoğu formsuz, bundaki faktör nedir bilemiyorum, hepsinde bir isteksizlik var.

Belki hepsi Burak, Selçuk gibi bir an önce kaçmak istiyorlar.
Belki paraları ödenmiyor.
Belki hoca iyi çalıştırmıyor.

Bunları bilemiyoruz, bildiğim birşey var ki şu anda camiada kimse işini düzgün yapmıyor.

OnurKul
26.08.2012, 00:52
Bu yönetim 2 senedir Şenol Hoca'nın ekmeğini yiyor. Bu adam takımı ayakta tutuyor! Yönetim transferi üstleniyor tamam diyor transfer yapmıyor. Mevzu sadece transfer olsa tamam, sorun sadece o değil! Yönetim olmak kolay, bırak her şeyi Şenol'a taraftar yuhlasın Şenol'u sen de ki " Şenol bizim çocuğumuz isteidğimiz zaman gelir istediğimiz zaman gider." İnsaf ulan!

İmzama yazmışım: "Trabzonspor 2010-2011 sezonunda sadece 2 kez yenildi ve ligin en az gol yiyen takımı oldu."

Bunu Şenol Hoca yaptı! Destek verdik yaptı! Şimdi de köstek değil destek zamanı!

unal.hso
26.08.2012, 00:53
Bi Şenol Hocaya bakıyorum.Bi de hocaya sallayanlara sonra gülüyorum. :)

Burak Sahin
26.08.2012, 00:54
Şenol Güneş Türkiye'nin en iyi teknik direktörüdür. Elalem çakma imparatorlar yaratırken elimizdeki değerleri görmemek aptallıktır!

cakma imparatore: 1 UEFA kupasi, 5 lig sampiyonlugu, 2 türkiye kupasi, 3 türkiye süper kupasi, 1 atatürk kupasi,----7 sezonda

Milli takimlarda: U 21- 1 sampiyon, 1 finalist

A milli takim: 1 avrupa yari final....

Senol Günes:1 lig sampiyonlugu, 2 türkiye kupasi, 1 cumhurbaskanligi kupasi,2 basbakanlik kupasi, 1 süper kupa,----12 sezon

Milli takimlarda: 1 dünya kupasi 3. lügü, 1 Konfederasyon kupasi 3. lügü.....

DEEP BLUE
26.08.2012, 00:57
Bir hocaya bakıyorum, bir de ona destek verenlere... Nedense hiç gülmüyorum.

forsa61
26.08.2012, 01:03
cakma imparatore: 1 UEFA kupasi, 5 lig sampiyonlugu, 2 türkiye kupasi, 3 türkiye süper kupasi, 1 atatürk kupasi,----7 sezonda

Senol Günes:1 lig sampiyonlugu, 2 türkiye kupasi, 1 cumhurbaskanligi kupasi,2 basbakanlik kupasi, 1 süper kupa,----12 sezon

arkadasım madem begenmiyorsun git gs'li ol... saygısızlık yapmayalın senol gunese.

forsa61
26.08.2012, 01:04

fatih terime sunulan maddi-manevi(medya, vs) destekleri de ekle ole yaz yorumunu. aynısını hocaya sun bakalım neler oluyor?! hazır yemek ne kadar da kolay.

DEEP BLUE
26.08.2012, 01:07
Bir de bu var. Beğenmiyorsan git gs li ol. Sorum şu: Mesela Fatih Terim Trabzonspor teknik direktörü olsa ve onu beğenmesem, yine gs li olmam gerekir mi?

Burak Sahin
26.08.2012, 01:10
fatih terime sunulan maddi-manevi(medya, vs) destekleri de ekle ole yaz yorumunu. aynısını hocaya sun bakalım neler oluyor?! hazır yemek ne kadar da kolay.

hocalari karsilastirma geregi duymamin nedeni senol hocayi küsümseme degil ama ezik fenerliler gibi olmayalim gercekleride görelim simdi aziz basgan gibi söyle desem o zaman büyük Tsli mi olcam '' galatasaryin uefa kupasini almasi tamamen tesadüf '' fatih terimin kupalari sikeli, medya, para destekli böyle deyince mi en büyük taraftar biz oluyoruz, yada aynaya bakip özelestiri yapmak mi gercek taraftarlik sen ver bunun cevabini...

forsa61
26.08.2012, 01:17
Bir de bu var. Beğenmiyorsan git gs li ol. Sorum şu: Mesela Fatih Terim Trabzonspor teknik direktörü olsa ve onu beğenmesem, yine gs li olmam gerekir mi?
mesele begenmeme meselesi degil, elma ile armudu karsılastırma. mesele karsılastırmayı yapma sekli.

gabriel omar
26.08.2012, 01:19
Futbolcuların hiç mi suçu yok?

Mesala geçen seneki halinden eser olmayan Olcan, Colman?
Sahada yürüyen Halil?
Kendi kendine oynayıp sakatlanan Volkan?

Bunların yerine başka oyuncular oynatsa, başka sistemler denese ne farkedecek ki?

Videoton'da bu oyuncuların seviyesine yakın bir tane bile oyuncu yoktu.

Futbolcuların çoğu formsuz, bundaki faktör nedir bilemiyorum, hepsinde bir isteksizlik var.

Belki hepsi Burak, Selçuk gibi bir an önce kaçmak istiyorlar.
Belki paraları ödenmiyor.
Belki hoca iyi çalıştırmıyor.

Bunları bilemiyoruz, bildiğim birşey var ki şu anda camiada kimse işini düzgün yapmıyor.

İyide abicim futbolcuları zihnen ve bedenen maça hazırlamak,ısındırmak teknik direktörün görevi değil mi ?Ha keza arkadaşlık ortamını tesis etmesi gereken yine teknik direktör.

Koca Trabzonspor dişe dokunur tek pozisyona giremeden maç bitirir mi ?Hemde böyle bir takım karşısında kendi evinde ?Futbolcular maça hazırlanamıyorlarsa 1 suçlu,sen onları maça hazırlayamıyorsan 2 suçlusun teknik direktör olarak.

Ha keza kampta bu adamları gördün,eksiklerin belli e bunu kapatmak senin görevin.Olcan ,Volkan madem kötüydü alternatiflerini niye istemedin ?

Birde ben artık çok sıkıldım bu hoca istedi yönetim almadı ya da yönetim kafasına göre aldı iddaalarından.Açık açık söylemeli Şenol hoca kim kabahatli ?Nedir yani?Futbolcu istemek,aramak ,bulmak,sözleşme imzalattırmak kimin tasarrufundadır bu kulüpte ?Scout ekibi var mıdır ?Şenol hocanın oyuncu portföyü var mıdır ?Nedir artık herkes eteğindeki taşları ortaya döksün.Susarak kimse bir şey kazandırmıyor bu kulübe.

Herkes yanlışını doğrusunu ortaya koysun.

Kuru kuru destek isteklerine karnım tok kusura bakılmasın.Destek istiyorsan bana hedeflerini,yaptıklarını ,yapamadıklarını kısacası her şeyi eğrisiyle doğrusuyla anlatacaksın.Bende sorguluyacağım.Yoksa bir şeyler değişmeyecek olduktan sonra desteğin ne anlamı var ?

forsa61
26.08.2012, 01:23
hocalari karsilastirma geregi duymamin nedeni senol hocayi küsümseme degil ama ezik fenerliler gibi olmayalim gercekleride görelim simdi aziz basgan gibi söyle desem o zaman büyük Tsli mi olcam '' galatasaryin uefa kupasini almasi tamamen tesadüf '' fatih terimin kupalari sikeli, medya, para destekli böyle deyince mi en büyük taraftar biz oluyoruz, yada aynaya bakip özelestiri yapmak mi gercek taraftarlik sen ver bunun cevabini...

kardesim aynaya bakıp ozelestiri yapacak isen; 80'li yıllardan beri beraber oynayan adamların makine takımının basarılarının sahibi terim ile 2 senelik derme catma ve henuz makinelestirilemeden dagılan takımın hocasını ısrarla karsılastırmak istiyorsan durma devam et; devir sizin devriniz. birinin surekli kolu kanadı kırılırken (bunda taraftar, yonetici, eski yonetici, medya mensubu herkesin payı var) nasıl basarı bekleyebilirsin ki? altyapın porto gibi olsa diyecegim haklısın? burak gider tekke gelir gibi olsa durum eyvallah. elalem bu sene burak'ı alır begenmezse gider sow'u alır. sen bir burak alırsın beklersin ki olsun. adam olur sonra bakarsın sow'dan onceki malzeme olmus yine, mesele gercegi gormek. burada futbolcunun durmasını saglamak nasıl olacak onu arastırmak lazım. hocada ısrarla bunları soylemeye calısıyor ancak gurbette yasayıp trabzonun gerceklerini elestirmek kolay.

Barış Mayda
26.08.2012, 01:30
karabük maçının tek sorumlusu şenol güneştir.son 25 dakika takımı forvetsiz oynattı. henriqe yi yanında oturttu.maç kontraya dönmüşken ferhat ile barış özbek i oyuna almak kesinlikle hatadır. al yanında oturtucagına henriqeyi oyuna takım 2 yi bulsun rahatlasın.

Tolga Zengin
Mustafa Yumlu
Giray Kaçar
Ondrej Celustka
Serkan Balcı
Ferhat Öztorun
Didier Zokora
Marek Sapara
Volkan Şen
Olcan Adın
barış özbek

son 20 dk forvetsiz oyun şablonumuz

Ali İhsan
26.08.2012, 01:31
İyide abicim futbolcuları zihnen ve bedenen maça hazırlamak,ısındırmak teknik direktörün görevi değil mi ?Ha keza arkadaşlık ortamını tesis etmesi gereken yine teknik direktör.

Koca Trabzonspor dişe dokunur tek pozisyona giremeden maç bitirir mi ?Hemde böyle bir takım karşısında kendi evinde ?Futbolcular maça hazırlanamıyorlarsa 1 suçlu,sen onları maça hazırlayamıyorsan 2 suçlusun teknik direktör olarak.

Ha keza kampta bu adamları gördün,eksiklerin belli e bunu kapatmak senin görevin.Olcan ,Volkan madem kötüydü alternatiflerini niye istemedin ?

Birde ben artık çok sıkıldım bu hoca istedi yönetim almadı ya da yönetim kafasına göre aldı iddaalarından.Açık açık söylemeli Şenol hoca kim kabahatli ?Nedir yani?Futbolcu istemek,aramak ,bulmak,sözleşme imzalattırmak kimin tasarrufundadır bu kulüpte ?Scout ekibi var mıdır ?Şenol hocanın oyuncu portföyü var mıdır ?Nedir artık herkes eteğindeki taşları ortaya döksün.Susarak kimse bir şey kazandırmıyor bu kulübe.

Herkes yanlışını doğrusunu ortaya koysun.

Kuru kuru destek isteklerine karnım tok kusura bakılmasın.Destek istiyorsan bana hedeflerini,yaptıklarını ,yapamadıklarını kısacası her şeyi eğrisiyle doğrusuyla anlatacaksın.Bende sorguluyacağım.Yoksa bir şeyler değişmeyecek olduktan sonra desteğin ne anlamı var ?

Hoca formsuz hatta çok formsuz ama şu anda Trabzonspor'un tek aksayanı hoca değil, camia olarak komple aksıyoruz, herkes bileti birine kesme derdinde ben futbola kanalize olmuş bir Trabzonspor'un ve dolayısıyla Şenol Güneş'in neler yapabileceğini iki sene önce gördüm, futbolun dışına çıkmış halini de son iki senedir görüyoruz.

Herkes kulaktan dolma bilgilerle birisine saldırıyor. Onu o aldırmış, onu o aldırmamış, o öyle olmuş vs. Ben şu anda şu durumda Şenol Güneş'in yıpratılıp, gönderilmesini istemiyorum. Şu anda gelecek bir hoca (yüzde yüz yabancı olur) sadece para yer o kadar. Trabzonspor'da en başarılı olabilecek adam Şenol Güneş'tir, o bu kadar yapabiliyorsa başkası hiç yapamaz. Çünkü bu camianın en çok saygı duyulan adamının bile hareket alanı yok, içerde barış olsa, dışarda birileri yolumuza taş koyuyor. Hangi yerli veya yabancı hocaya kim ne şansı verecek?

Tam olarak siyasi iradenin, şikecilerin istediği kıvama geldik. Birbirimize doluştuk, hocacılar, anti hocacılar, başkancılar, anti başkancılar, MAYcılar vs, kamplaştı, herkes en sivri üsluplarını takındı, şimdi önümüzde bir kaç kritik maç var, türbülent maçı, videoton maçı, antep maçı,fener maçı. Bu süreç, bu şekilde devam ettiğimiz takdirde bizi kaosa, üç beş yıllık nadasa götürecek. Kimsede çözüm önerisi yok, varsa yoksa kuru eleştiri.

Burak Sahin
26.08.2012, 01:31
kardesim aynaya bakıp ozelestiri yapacak isen; 80'li yıllardan beri beraber oynayan adamların makine takımının basarılarının sahibi terim ile 2 senelik derme catma ve henuz makinelestirilemeden dagılan takımın hocasını ısrarla karsılastırmak istiyorsan durma devam et; devir sizin devriniz. birinin surekli kolu kanadı kırılırken (bunda taraftar, yonetici, eski yonetici, medya mensubu herkesin payı var) nasıl basarı bekleyebilirsin ki? altyapın porto gibi olsa diyecegim haklısın? burak gider tekke gelir gibi olsa durum eyvallah. elalem bu sene burak'ı alır begenmezse gider sow'u alır. sen bir burak alırsın beklersin ki olsun. adam olur sonra bakarsın sow'dan onceki malzeme olmus yine, mesele gercegi gormek. burada futbolcunun durmasını saglamak nasıl olacak onu arastırmak lazım. hocada ısrarla bunları soylemeye calısıyor ancak gurbette yasayıp trabzonun gerceklerini elestirmek kolay.

tamam herseye eyvalahda hoca bunu söylüyor diyorsun sonra sunu söylüyor diyorsun ama benim gördügüm 2010 daki kadroyu biz nasil kurduk 3 büyükler mi hediye etti ??? biz 2010 da 80 lerin makinalarini hem iceride hem disarida ezmedik mi???? yahu öyle basarili bir takimdan gele gele karabüke, videotona pozisyona giremeyen bir takim haline geldik simdi burda suc medyanin, taraftarin, 3 eziklerin, yönetimin ama hocanin hic sucu yok öyle mi??? eger öyleyse 2010 dada bizi o sucladiklarimiz sampiyon etti mantigi cikiyor.....sampiyonluk basari gelince hocanin, basarisizlik duurmunda ise, biz onlarla basa cikamayiz arkalarinda medya var, paralari var, yok taraftar suclu yok yönetim yetersiz...bumudur????

unutmadan gurbette yasayip cogu senin gibilerden daha iyi takimima maddi destekde veriyorum kusura bakma öyle dersen bende böyle derim....

SEDAT
26.08.2012, 01:32
* Şenol Güneş hiç Fatih Terim gibi bir güç ve destekle çalışmış mı ? O kadar imkanı olmuş mu ?

forsa61
26.08.2012, 01:40
tamam herseye eyvalahda hoca bunu söylüyor diyorsun sonra sunu söylüyor diyorsun ama benim gördügüm 2010 daki kadroyu biz nasil kurduk 3 büyükler mi hediye etti ??? biz 2010 da 80 lerin makinalarini hem iceride hem disarida ezmedik mi???? yahu öyle basarili bir takimdan gele gele karabüke, videotona pozisyona giremeyen bir takim haline geldik simdi burda suc medyanin, taraftarin, 3 eziklerin, yönetimin ama hocanin hic sucu yok öyle mi??? eger öyleyse 2010 dada bizi o sucladiklarimiz sampiyon etti mantigi cikiyor.....sampiyonluk basari gelince hocanin, basarisizlik duurmunda ise, biz onlarla basa cikamayiz arkalarinda medya var, paralari var, yok taraftar suclu yok yönetim yetersiz...bumudur????

unutmadan gurbette yasayip cogu senin gibilerden daha iyi takimima maddi destekde veriyorum kusura bakma öyle dersen bende böyle derim....
basarı talebini takdirle karsılıyorum ancak yazımda belirtmeye calıstım; biz aslında ole bir makine inşaa etmeliyiz ki kimin gelip kimin gittiği belli olmamalı. altyapıdan beri bir sistem uzerine takım inşaa etmeliyiz. ole olmalı ki u14'ten 1461'e oradan da as takıma aynı sistem. altyapı okulları veya kolej her neyse; turkiye'nin ve avrupanın en azından 10 yerinde faal calısan futbol okulları inşaa edebilsek keske. afrika, asya, doğu avrupa gibi gelir durumu dusuk yerlerde yine aynı kolej mantıgında futbol okul veya altyapıları kurabilsek (buna pilot takım uygulaması da diyebilirsin, devsirme sistemide). benim sevdam bu. Allah nasip eder de bigun oralarda yoneticilik nasip olursa meselem budur.

Yaşar
26.08.2012, 01:43
Ben Şenol Güneş'i severim, teknik direktörlüğünü beğenirim fakat bu yıla çok kötü başladığını ve çoğu eleştiriyi hakettiğini düşünüyorum.
Kendi adıma eleştiriyor olmamın sebeplerini
-Geçen yıl olağanın üstünde ve beklenmedik sürprizlerle dolu bir sezon olduğundan takımın potansiyelli fakat fiziksel ve mental olarak yorgun olduğunu düşünüyor, bu takımdan Burak gitmiş olsa da yapılacak birkaç takviye ile şampiyonluk adayı olduğunu düşünüyordum. Fakat Şenol Güneş transfere müdahil olmayarak yedersiz bir kadroyla sezona başladı.
- Ona rağmen Elimizdeki kadro doğru taktik ve oyuncularla oynadığımız 2 resmi maçı da kazanabilecek güçte iken, ilkinde tamamen Şenol Güneş'in hataları; Videoton maçında da yanlış oyuncu değişikliği(Colman-Alanzinho) nedeniyle kazanılamadı.
-Sezona moralsiz, tutuk, spekülasyonlarla başladı, bunu taraftara ve futbolculara da yansıttı.
-İstediği her şeyi yaptırabilecek bir ortamdayken Çıkıp '' ben şu oyuncuları istiyorum, bana alın'' demedi. Oyuncu portföyü yok ise düzgün bir scout çalışması yapmadı.
-Sadri Şener'e şike süreci boyunca destek vermedi, Sadri Şener kupasını isterken kendisi açık açık '' Fb şike yapmıştır '' demedi; bence demeliydi.

Burak Sahin
26.08.2012, 01:45
herkes kendi gücünü kendi yaratir, terim gecen sezon takimin basina geldiginde senol hocadan cok daha mi güclüydü???? bizim gücümüz kücümsenecke kadar az degil ama senol hoca bunun hicbir zaman farkinda olmadi bunu bugün basin toplantisinda acikladi bütceden dengelerden bahsetti durdu, eger biraz trabzonsporun büyüklügünün ve kendi gücünün farkinda olsa hepimiz maddi manevi yaninda oluruz paraysa para su takima 3-4 tane kaliteli adam alacak kadar paramiz yoksa zaten bosuna her sene sampiyonluk hayalleri kurmayalim, burda a dan z ye her trabzospor taraftari gerekirse 1 yerine 2 forma alir gider kombine alir sapka alir bayrak alir ne gerekiyorsa sonuna kadar yapar buna ben kefilim...sorun kafada bugünki konusmasinda bile hala ekonomik durumdan falan bahsetti, bu sadri baskanin anlasmis oldugu kalite adamlari veto ettiginin kanitidir...kücük olsun bizim olsun biz böyle mutluyuz derdinde hala...

Burak Sahin
26.08.2012, 01:48
basarı talebini takdirle karsılıyorum ancak yazımda belirtmeye calıstım; biz aslında ole bir makine inşaa etmeliyiz ki kimin gelip kimin gittiği belli olmamalı. altyapıdan beri bir sistem uzerine takım inşaa etmeliyiz. ole olmalı ki u14'ten 1461'e oradan da as takıma aynı sistem. altyapı okulları veya kolej her neyse; turkiye'nin ve avrupanın en azından 10 yerinde faal calısan futbol okulları inşaa edebilsek keske. afrika, asya, doğu avrupa gibi gelir durumu dusuk yerlerde yine aynı kolej mantıgında futbol okul veya altyapıları kurabilsek (buna pilot takım uygulaması da diyebilirsin, devsirme sistemide). benim sevdam bu. Allah nasip eder de bigun oralarda yoneticilik nasip olursa meselem budur.

insallah nasip olur, bu düsüncelerine sonuna kadar katiliyorum...yine yeniden elstirecegim, tamam transfer yok onu anladim cikip bugün deseydi ekonomimiz iyi deigl paramiz yok biz önümüze elimizdeki akdroyla devam edecegiz ama elimizdeki gencleri kullanip 1-2 yil icinde tekrar bu yarisin icinde olacagiz deseydi emreyi, zekiyi, yasini oynatsa onada raziyim ama yok oglu yok hic bir yönden bir isik göremiyorum senopl hocayla maalesef..

Yaşar
26.08.2012, 01:49
Taraftarın herşeyi yapacağı konusunda yanılıyorsun @burak Şahin.
Trabzonspor'un gadrosu da, taraftarı da yedersiz.
Bunu Videoton maçında kendi gözlerimle gördüm.

Burak Sahin
26.08.2012, 01:53
Taraftarın herşeyi yapacağı konusunda yanılıyorsun @burak Şahin.
Trabzonspor'un gadrosu da, taraftarı da yedersiz.
Bunu Videoton maçında kendi gözlerimle gördüm.

o konuyu ikimizde bilemeyiz ben kendi adima taraftar yapimiza güveniyorum, yani anltmak isteidigm 2-3 tane adam alip heyecanli bir takim yapsak bununmaddi külfetini üstümüze düsen kismini tarafatr olarak cekeriz, o kadarinida beceremiyorsak zaten burda ben dahil birbirimizi kandiriyoruz demektir...

Yaşar
26.08.2012, 02:10
İstifaya davet ettikleri sadri Şener'i düşünüyorum.
Adam 1 senedir suçsuz olduğu halde suçlu gibi tek başına ve destek görmeden; hem de büyük güçlere karşı mücadele ederken bizim taraftarımız trasfer yapmadı diye gitmesini istiyor.
Adam normal hayatında ''iş adamı'' kimliğiyle, bu güçlere karşı direnmeye çalışıyor.
Bunu kendi için yapmadığını, Trabzonspor için yaptığını aklı başında bir Trabzonspor taraftarı düşünebilmeli.

Kereşenli
26.08.2012, 02:30
Hoca yine bol bol felsefe yapmış basın toplantısında. :) En azından eskilere göre daha az taraftarımızın bu sözlere kandığını görmek de güzel.

M.S.SOFU
26.08.2012, 09:13
Cyzio tarafından yazılan
Sayın Hocam;

Çok bulanık bir ortamın içindeyiz. Sizi savunanların da, eleştirenlerin de önlerini göremedikleri bir durum var: Transferler.

Lütfen en kısa zamanda (mümkünse yarın) bir basın toplantısı yapıp 2010 Haziran'ından itibaren şu konulara açıklık getirin:

1-) Alınan şu, şu, şu.... futbolcular bilgim ve isteğim doğrultusunda alınmıştır.

2-) Şu, şu, şu... futbolcular ise istemediğim ya da karşı olduğum halde alınmıştır.

5-) Takımda kesinlikle kalmasını istediğim şu, şu, şu... futbolcular elde tutulamamıştır.

6-) Takımımda görmek istemediğim şu, şu, şu... futbolcular arzum doğrultusunda gönderilmiştir.

7-) Takımımda görmek istemediğim şu, şu, şu... futbolcular halen daaha klüptedirler.

Evet hocam... Bu gerçekleri bilirsek, gerçekten hepimiz için hayırlı olacak. Lütfen çıkın ve açık yüreklilikle açıklayın. Biz de eleştirilerimizi veya savunmalarımızı ona göre yapalım.

bu soruların cevabını ciddi anlamda bende merak ediyorum.
bu soruların cevabı belki hocayı koltuğundan edebilir ama büyük bir problemide çözer.

canna52
26.08.2012, 09:54
Hoca formsuz hatta çok formsuz

şu hocanın formsuz olması durumunu bir türlü anlayamıyorum. bir hoca nasıl formsuz olabilir.. bir taraftar efsanesi daha..

olay çok basit aslında;
videoton maçında gördük ki zokora sayesinde takım 5-4-1 oynamak zorunda kalıyor. ön stoper gibi oynadığı için takımın boyu uzuyor ve diğer ortasaha oyuncularının ceza sahasına girmelerini, golü zorlamalarını engelliyor.

tekrar 82 puan topladığımız sisteme dönmemiz lazım; oyunun kontrolünü elimize almak, topa sahip olmak için.

inşallah hoca erken form tutar da 1 sene sonra da olsa bu yanlıştan vazgeçer.

Turan Bebek
26.08.2012, 10:52
İstanbul takımlarının ve federasyonun oyunlarıyla uğraşıyoruz zaten bi de hocayı dışlamayalı...fatih terimin geçen yıl aldığı cezayı kılıfına uydurdular...adam şimdi takımının başında bizim hoca hala cezalı.

Onur Şeref
26.08.2012, 11:31
Lig TV'de altyazıda "3 büyükler bizden oyuncu alabiliyor fakat biz onlardan alamıyoruz." şeklinde açıklamasının olduğu yazıyor.

Dün böyle birşey dedi mi? 3 büyükler lafını kullandı mı?

Tolunay Abdioğlu
26.08.2012, 11:32
Şenol Güneş'le Fatih Terim'i karşılaştırmak, Şenol Güneş'e büyük haksızlıktır. Gerisi hikaye...

Onur Şeref
26.08.2012, 11:41
Bugünde oyuna 3 forvetle çıkmanı bekliyorum; Onur, Tolga, Zeki.

Yapar mı? Vallahi yapar ben beklerim Şenol emiceden.

Kereşenli
26.08.2012, 12:14
Lig TV'de altyazıda "3 büyükler bizden oyuncu alabiliyor fakat biz onlardan alamıyoruz." şeklinde açıklamasının olduğu yazıyor.

Dün böyle birşey dedi mi? 3 büyükler lafını kullandı mı?

Fenerbahçe ve Galatasaray'ı örnek gösterdi, üç büyükler dediğini sanmıyorum.

Ali İhsan
26.08.2012, 12:32
şu hocanın formsuz olması durumunu bir türlü anlayamıyorum. bir hoca nasıl formsuz olabilir.. bir taraftar efsanesi daha..

olay çok basit aslında;
videoton maçında gördük ki zokora sayesinde takım 5-4-1 oynamak zorunda kalıyor. ön stoper gibi oynadığı için takımın boyu uzuyor ve diğer ortasaha oyuncularının ceza sahasına girmelerini, golü zorlamalarını engelliyor.

tekrar 82 puan topladığımız sisteme dönmemiz lazım; oyunun kontrolünü elimize almak, topa sahip olmak için.

inşallah hoca erken form tutar da 1 sene sonra da olsa bu yanlıştan vazgeçer.

Formsuzluk iyi çalışmama sonucu olur. Mesela yazın iyi çalışan, kendine bakan, sakatlık geçirmeyen futbolcu formunu bulur ve yeteneği de varsa takır takır oynar.

Hocanın formsuzluğu da takımı üstüne kafa yormaması, oyuncularını iyi tanımaması, kampta çok denemeler yapmaması veya yaparken sonuçları iyi irdelememesi sonucu takıma kaliteli futbol oynayacak bir sistem oturtmaması durumunda olur. Bazen hoca kafa yorar ama camianın genel yapısı itibariyle oluşan hava sonucu futbolcuları sisteme entegre edemez, vs.

Hocanın formsuzluğu futbolcununkinden kötüdür, zaten hocalar niye kovuluyor? Takımdaki kötü gidişin sorumlusu olduğu düşünüldüğü durumlarda kovulurlar diye düşünüyorum.

Ergin Varlibas
26.08.2012, 13:48
Cyzio tarafından yazılan
Sayın Hocam;

bu soruların cevabını ciddi anlamda bende merak ediyorum.
bu soruların cevabı belki hocayı koltuğundan edebilir ama büyük bir problemide çözer.

Özel mesaj at ben sana hepsini söyleyelim

OnurKul
26.08.2012, 14:18

Geyiğe gel :) Gs'li olmak senin elinde, yallah tazyik! Benim bahsettiğim şeye bak bunu yazdığına bak, alakaya maydanoz!

Ben destekten bahsediyorum, sen ısrarla köstek diyorsun!

Şentürk
26.08.2012, 15:15
Her zaman savunduğum Şenol hocam çok ciddi hatalarla başladınız lige,Elazığ maçında bu hatalardan dönmenizi umuyorum.

oflubektas
26.08.2012, 15:30
:) Ha birde unutmadan, birak Sadri Baskani sen bu kafyala takima baskan olsan sende o zaman tüpcüyü desteklerdin nedenini biliyormusun cünkü trabzona kupa fenerede eksi puan sözü verilmisti. Bugün trabzonspor icin bir efsane varsa oda Sadri Baskandir, su anda yasadigimiz sendromu en hafif sekilde atlatiyorsak bunu nedeni yine Sadri baskandir...

Kimsenin kafasını ölçmek, hatta olmayacak bir iş için olamayacak bir tercihi sorgulamak kimsenin haddine değildir. O "tüpçü" diye lanse ettiğiniz şahıs vaktiyle "Mustafa Denizli bu kulübün kapısından içeri giremez" dedi ve bir sene dolmadan takımına hoca yaptı. Yani o kadar sözünün eri biridir. Klavyeden kafasını ölçme nezaketini (!) gösterdiğiniz (hani Şenol Hoca karşıtları çok nazikmiş ya, o bakımdan ş'ettim) birinin bu tercih hakkındaki fikirlerini okusanız işkembeyi bu kadar kübradan sallamazdınız herhalde.

Bu arada Fatih Terim'in (asla Trabzonspor'a gelmesini istemem ama Şenol Güneş'ten daha büyük kariyere sahip olduğu kesindir) galatasaray kariyeri üzerinden Şenol Hoca'ya sallama basiretini(!) gösteren kardeşlerimiz, onun Göztepe ve Ankaragücü kariyerinden haberi var mı acaba? Orada da 5 lig, 1 Uefa kupası almış mıydı ?

Harun
26.08.2012, 15:39
Şenol Güneş'in kesinlike istifa etmesi gerektiğini geçen sezonda söylemiştim bu sezonda söylüyorum.Fakat Giray Bulak ismi beni rahatsız etmiyor değil.Nasıl çıkacağım bu işin içinden anlamadım gitti :)

eraytaskin61
26.08.2012, 15:40
akbabalar istifa yada başkanla kavga bekliyor bunu şansal iki haftadır her trabzon konuşmasında dile getiriyor bunlar ekmeğine yağ sürmeyin

MuratJ
26.08.2012, 17:07
Şenol Güneş futbolun f'sini bile bilmiyorsun. Kendi takımınıda zerre tanımıyorsun.

Bahadır Şimşek
26.08.2012, 19:14
Hocam Tolga senin neyin oluyor, açıkla da bilelim artık ya...

MuratJ
26.08.2012, 19:15
Trabzonspor'un santrafordan, herşeyden önce iyi bir teknik direktöre ihtiyacı var. Trabzonspor'da teknik direktörlük kesinlikle yapılmıyor.

Sefa
26.08.2012, 19:23
Şu 11 ile ben de umudumu yitirdim..

Mustafa Yılmaz.20
26.08.2012, 19:31
Selçuk gittikten sonra "burada bana değerli olduğumu hissettirdiler" demişti. Aynısını Onur'a da tavsiye ediyorum. Burada kalmaya devam ederse sadece değer kaybeder.