PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

unal.hso
24.04.2012, 18:44
Sanki Şenol Hoca'dan önce her sene şampiyon oluyorduk da hocanın gitmesi isteniyor :D Öyle saçma yorumlar var ki dua edin Şenol Hoca var bu takımda yoksa size Hugo Broos'lar bile fazla.

Ahmet Karaman
24.04.2012, 18:49
Eleştirilecek herşey bitti şimdi yol verdiniz bravo..
Carvalhal'e bile böyle yapılmadı şimdi onu arıyor taraftar , elinde milyonlarca euroluk yıldızlar olmasına ve başarısız olmasına rağmen..
Büyüğümsünüz saygısızlık yapmak istemem ama herkes lütfen haddini bilsin.
En azından aynı durumda olduğumuz yıldız futbolcularımız var diye geçinen Bjk'ye bakın aldığı sonuçlara bakın birde bizim halimize bakın hocanın arkasına teneke takmadan önce elinizi vicdanınıza koyun.. 1-2 gün bu başlıkta tartışma çıkmadı hemen alevlemeyin ortalığı gitmesini isteyebilirsiniz,sevmeyebilirsiniz ama en yakın rakibimizle takımımızı kıyasladığınızda normal şartlarda olduğumuzu görürsünüz.. Zokora bile aynı şeyleri söylüyor..

işine bak sen. kendi yorumunu yap. bana had bildirmeye kalkma.

Hatice Aslan
24.04.2012, 18:56
işine bak sen. kendi yorumunu yap. bana had bildirmeye kalkma.

Gayet düzgün bir üslubla yazmama rağmen agresifce cevap verdiniz. Oysa yazdıklarıma karşın düşünerek mantıklı bir cevapta verebilirdiniz. Bu başlık altında kişisel tartışmalara girmeyeceğim , sırf sevmediğiniz ve istemediğiniz için bu şekilde bir tavır sergileyip insanların arkasına teneke bağlıyorsunuz.

Ahmet Karaman
24.04.2012, 18:59
Neyse tartışmayacağım sizin şu verdiğiniz cevap bile tamamen sevmediğiniz ve istemediğiniz için yazdığınız bir yorumdur.
birine haddini bil dediğin zaman normalde daha ağır bir cevap alırsın ama forumda malum kurallar. burada kimseye had bildirmek kimsenin hakkı değil. bu yazdığın şeylerin hiçbir alakası yok.

Cafer Bulur
24.04.2012, 19:06
Gelecek sezonda takimda kalacagina,kalmasi gerektigine inaniyorum.

Halen daha yorulmus degil,halen daha basariya ac bir hocamiz var.

Gelecek sezon dogru bir transfer planlamasiyla sampiyonlugun en güclü adayi olabiliriz ama bu baska bir hocayla mümkün degil.

Hatice Aslan
24.04.2012, 19:08
birine haddini bil dediğin zaman normalde daha ağır bir cevap alırsın ama forumda malum kurallar. burada kimseye had bildirmek kimsenin hakkı değil. bu yazdığın şeylerin hiçbir alakası yok.

'Herkes haddini bilsin lütfen' derken sadece size yönelik değil genel anlamda yazdım ve bu benim içinde geçerli zira burada başlığı açılan futbolcu olsun teknik direktör olsun Trabzonspor'un içinden insanlar eleştiri yaparkende üslubun sınırını aşmamak gerekir herkes haddini bilerek düşüncelerini fikirlerini buraya aktarabilir.
Ama ne zaman gidecek yollasın kovulsun! gibi şeyler yazıldığında doğal olarak herkes düşüncesini söylediği gibi bende soru sordum siz ise çok agresifce davrandınız. Olabilir insanlık hali normaldir, lakin durup dururken bir insanın kovulmasını istemek hemde bu kişi elin yabancısı değilken, bu benim zoruma gidiyor bir diğer taraftarlara bakıyorum bir bize en yakın rakibimizle aynı sonuçları almışız sıkışık maç takvimiydi avrupaydı kaderimiz aynı olmuş ama onlar sahip çıkarken biz ise herkesi kovup sövüp sayıyoruz, bence sakin olmalıyız bu kadar tezcanlı olmamalıyız.

Ahmet Karaman
24.04.2012, 19:11
'Herkes haddini bilsin lütfen' derken sadece size yönelik değil genel anlamda yazdım ve bu benim içinde geçerli zira burada başlığı açılan futbolcu olsun teknik direktör olsun Trabzonspor'un içinden insanlar eleştiri yaparkende üslubun sınırını aşmamak gerekir herkes haddini bilerek düşüncelerini fikirlerini buraya aktarabilir.
Ama ne zaman gidecek yollasın kovulsun! gibi şeyler yazıldığında doğal olarak herkes düşüncesini söylediği gibi bende soru sordum siz ise çok agresifce davrandınız. Olabilir insanlık hali normaldir, lakin durup dururken bir insanın kovulmasını istemek hemde bu kişi elin yabancısı değilken, bu benim zoruma gidiyor bir diğer taraftarlara bakıyorum bir bize en yakın rakibimizle aynı sonuçları almışız sıkışık maç takvimiydi avrupaydı kaderimiz aynı olmuş ama onlar sahip çıkarken biz ise herkesi kovup sövüp sayıyoruz, bence sakin olmalıyız bu kadar tezcanlı olmamalıyız.

senin vesveselerinin muhatabı ben değilim. ben kendi vesveselerimle zor başaçıkıyorum. kovuldun cümlesini bak bakalım nerede yazmışım.

Hatice Aslan
24.04.2012, 19:14
senin vesveselerinin muhatabı ben değilim. ben kendi vesveselerimle zor başaçıkıyorum. kovuldun cümlesini bak bakalım nerede yazmışım.

Buyrun.

gitmesi için ne olması lazım

Yine düzgün bir üslubla yazmıştım sakince ve iyi niyetli, lakin aldığım agresif cevapları görünce yanlış yaptığımın farkına vardım asıl siz düzgün üslubun muhattabı değilmişsiniz. Son derece tahrik edici yazıyorsunuz umarım birisi bu tuzağa düşmeden kendi tuzağınıza düşer art niyetlerinizle birlikte gidende siz olursunuz..
İyi akşamlar.

Ahmet Karaman
24.04.2012, 19:17
Buyrun.

Yine düzgün bir üslubla yazmıştım sakince ve iyi niyetli, lakin aldığım agresif cevapları görünce yanlış yaptığımın farkına vardım asıl siz düzgün üslubun muhattabı değilmişsiniz. Son derece tahrik edici yazıyorsunuz umarım birisi bu tuzağa düşmeden kendi tuzağınıza düşer art niyetlerinizle birlikte gidende siz olursunuz..
İyi akşamlar.

sen o cümleden kovulsun anlamı çıkarıyorsan, bundan sonra benim hiçbir mesajımı alıntı yapma.

Sibel
24.04.2012, 20:42
İkili şahsi tartışmalardan kaçınalım lütfen.
Herkesin fikri kendine, saygı çerçevesinde...

Cyzio
25.04.2012, 22:48
Aman bizim Şenolgüneşsporlular bu haberi (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20417475.asp) duymasın. Vallahi

-"Aman ne güzel fikir, aynısını biz de hocaya yapalım."

diye tuttururlar. Ondan sonra çentik atmaya ne duvarlar yeter, ne de çin seddi.

.

TSKara61
26.04.2012, 03:44
Senol Gunes'in gitmesini isteyen mi var burda?

Kusura bakmayin da siz hic birseyi haketmiyosunuz.

Senol Gunes gidince butun problemler cozuelecek degil mi? Yerine Jose Mourinho gelecek degil mi?

10 numara
26.04.2012, 09:21
G.KORE den teklif varmış , bence ülkede harcanıyor biraz açılması lazım...

poetricus
26.04.2012, 09:56
Aman bizim Şenolgüneşsporlular bu haberi (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20417475.asp) duymasın. Vallahi

.
Oy, ne yaptın Üstâd?!
Karpuz kabuğu!

Burak Sahin
26.04.2012, 11:46
bu sene sadri baskanin ilk senesi gibi transferde hareketli bir sezon gecirecegiz gibi ortadaki isimlere bakilirsa vizyonumuz bir nebze olsun genislemis malum paramizda var insallah yok yildiz istemem yok pahali adam almayin gibi degisik saplantilarindan kurtulursunda hemi kendinin hemide trabzonsporun önünü acarsin...

Adem Erdoğan
26.04.2012, 11:52
bu sene sadri baskanin ilk senesi gibi transferde hareketli bir sezon gecirecegiz gibi ortadaki isimlere bakilirsa vizyonumuz bir nebze olsun genislemis malum paramizda var insallah yok yildiz istemem yok pahalia dam almayin gibi degisik saplantilarindan kurtulursunda hemi kendinin hemide trabzonsporun önünü acarsin...

Atış serbest nasıl olsa..

Burak Sahin
26.04.2012, 12:27
Atış serbest nasıl olsa..

ya sen hocayi tam iyi tanimiyorsun yada yukariya bak :)

slmn
26.04.2012, 14:37

.
Hayırdır,takım(sizin gözünüzde Şenol hoca) kötü gitmeye başladı teşrif ettiniz buralara :) Geçen sene piyasada yoktunuz,ee tabi sizde haklısınız şimdi iş zamanı :)

KoRNea
26.04.2012, 16:44
Şenol Güneş'i istemeyenlerin yerine aday da önermesi gerekiyor. Hocaya bıraksın demek kolay, mesele kimin geleceği?

poetricus
26.04.2012, 16:52
Hocanın harcandığı falan yok. Yönetim destekli menajerler vasıtasıyla Trabzonspor harcanıyor; Hoca'da çanak tutuyor.

Ergin Varlibas
26.04.2012, 17:16
Hep soyluyorum...

HOCAM KAC KURTAR KENDINI

Cyzio
26.04.2012, 20:51
Oy, ne yaptın Üstâd?!
Karpuz kabuğu!

Bir cevap bu kadar mı güzel ve veciz verilir? Saygıyla tebrik ediyorum.

Hayırdır,takım(sizin gözünüzde Şenol hoca) kötü gitmeye başladı teşrif ettiniz buralara :) Geçen sene piyasada yoktunuz,ee tabi sizde haklısınız şimdi iş zamanı :)

Eğer sizin gözünüzde iyi gidiyorsa, tadını çıkarın bence. Sizin için sürekli iş zamanı nasılsa :).

.

Mollasalihoğlu
26.04.2012, 21:41
Şenol Güneş'i istemeyenlerin yerine aday da önermesi gerekiyor. Hocaya bıraksın demek kolay, mesele kimin geleceği?

Giray Bulak(!) :D

Yaşar
26.04.2012, 21:42
Şenol Güneş, Burak, Serkan ve Tolga'Nın gitmesi gerektiğini gerektiğini düşünüyorum.
Ziya Doğan boşta, Yılmaz Vural da var ayrıca, ikisinden biridi gelebilir takımın başına.
Ne de olsa paramız da var, gidenlerin yerini rahat bir şekilde doldururuz.

Mollasalihoğlu
26.04.2012, 21:43
Şenol Güneş, Burak, Serkan ve Tolga'Nın gitmesi gerektiğini gerektiğini düşünüyorum.
Ziya Doğan boşta, Yılmaz Vural da var ayrıca, ikisinden biridi gelebilir takımın başına.
Ne de olsa paramız da var, gidenlerin yerini rahat bir şekilde doldururuz.

Burak'ın yerine Selahattin Kınalı, Tolga'nın yerine Miloşevski, Olcan'ın yerine Mehmet İpek.. Kulübede ŞEnol Hoca'dan başka olsun da kim olursa olsun.. Takıma bak bee :)

Yaşar
26.04.2012, 21:46
Burak'ın yerine Selahattin Kınalı, Tolga'nın yerine Miloşevski, Olcan'ın yerine Mehmet İpek.. Kulübede ŞEnol Hoca'dan başka olsun da kim olursa olsun.. Takıma bak bee :)
Trabzonspor'Un forması zaten her sene 3. olur üstad.

Tolga
26.04.2012, 21:57
Kötü geçen sezonun ardından bu başlığın ERKEK dolacağından adım gibi eminim.

Mollasalihoğlu
26.04.2012, 22:06
Trabzonspor'Un forması zaten her sene 3. olur üstad.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=EskiPuanTablolari&sezon=2001-02

Tolga
26.04.2012, 22:46
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=EskiPuanTablolari&sezon=2001-02

O sezon yanlışlıkla Antalya'nın formalarını giymişizdir.

KoRNea
26.04.2012, 23:35
Giray Bulak(!) :D

Lazaroni yi isteriz :)

cakalkerem
27.04.2012, 10:24
tüm sezon boyunca eleştirdim hatta ceza bile aldım ama bu başkanla adam daha ne yapsın.....

adam kulüpte ki çaycıdan çay istemiyormuş ki başkandan transfer istesin

Burak Sahin
27.04.2012, 12:16
zokorayi getiren yönetim zokora ayarindada bir teknik direktör getirebilme potansiyeline sahiptir gözümde.....

Travelair
27.04.2012, 13:25
Zafer Yelen
Faty Papy
Christian Brüls
Gabric
Jebrin
Piotr
Henrique
Sercan
...

Mollasalihoğlu
27.04.2012, 13:33
zokorayi getiren yönetim zokora ayarindada bir teknik direktör getirebilme potansiyeline sahiptir gözümde.....

Aşağıdaki linkte seçilen takımların hocalarından herhangi birine ben razıyım.

http://tr.wikipedia.org/wiki/UEFA_Y%C4%B1l%C4%B1n_Tak%C4%B1m%C4%B1

Fatih
27.04.2012, 13:41

Gönderemedin gittin hocayı Burak.:)

sametaydin
27.04.2012, 13:44
Hocam geri kalan maçlarda burakı oynatma bence.

Burak Sahin
27.04.2012, 13:47
Gönderemedin gittin hocayı Burak.:)

estagfirullah fatih haddimizemi düsmüs :) biz nacizane fikirlerimizi söylüyoruz...

Adem Erdoğan
27.04.2012, 15:00
Guardiola bile bıraktı; sen hala ne bekliyorsun hocaaaaa.

Kimse yazmadan ben yazayım dedim. :)

Cyzio
27.04.2012, 16:12

Guardiola bile bıraktı; sen hala ne bekliyorsun hocaaaaa.

Kimse yazmadan ben yazayım dedim. :)

Benden önce davrandınız. Klübün derhal irtibata geçmesi lâzım.

.

h@msi61
27.04.2012, 16:25
Espriler almis yuruyor iki gundur, gul gul oluyoruz vallahi. Hocayi istemeyenler herseyden once espri anlayislarina ceki duzen versinler bana kalirsa :)

Adem Erdoğan
27.04.2012, 16:27
Guardiola'nın önce dünyaya sonra Türkiye'ye sonra da Trabzon'a adapte olması lazım. Uzun iş.Zaten o süreçte ne hocalığı kalır, ne karizması, ne de futbol bilgisi.
Olmaz yani bize yaramaz. Hem önümüzde Rijkard örneği var. :)

poetricus
27.04.2012, 16:43
Ben Co Adrienese ve Tolunay karakterinde hocalar istiyorum. Büyük hoca olduklarını düşündüğümden değil, yönetimin ilkesizliğine ortak olmayacaklarını bildiğimden.

Bu hocalardan birini takımın başına getirin de görün olanları. İki üç. hafta, bilemediniz bir ay sonra çıkar medyanın karşısına yönetimin bütün kirli çamaşırlarını ortaya döker istifa ederler.

Şenol Güneş'in Trabzonspor'un başına gelebilecek en iyi hoca olduğunu duyduğumdan beri espri yapamaz oldum.

h@msi61
27.04.2012, 16:49
Bence kendinize haksizlik etmeyin, gsye gidecegi icin ligin son macini gsli futbolcular gibi kafasini kazitarak oynayan eski bir oyuncumuz gibi bir karakterindeki hocayi istemeniz gayet iyiydi bana kalirsa...

poetricus
27.04.2012, 16:50
İftira atmak günahtır.
Şampiyonluğu kaptırdıktan altı ay sonra FB'nin kapısı önünde Ali Şen'e yağ çeken adamı bütün zamanların en iyi teknik direktörü ilan etmek kadar iyi değildi.

Hatice Aslan
27.04.2012, 18:35
Konu nerden nereye gelmiş.
Bazıları gerçekten haddini aşıyor. Hocalığını yerden yere vurdunuz sıra karakterine mi geldi?
Yazıklar olsun..

macuka
27.04.2012, 18:40
Senol Hoca yi elestirenlerdenim, ama gitsin falan diye kiyameti koparmiyorum, yonetimler diger hocalari "becerip tutamadigi" icin, Senol hoca kaliyor.

Guardiola gelse fena olmazdi, en azindan Barca nin alt yapisindan 3-5 oyuncu getirirdi buraya:)

macuka
27.04.2012, 18:42
Senol Hoca, Transfere karismiyor, bu yuzden benim icin hocaligi hep eksik olmustur. Ziya Dogan mantalitesi gibi Senol Gunes mantalitesi vardir. Bir Aykut Kocaman kadar bile cesaretli degildir saha icindeki mudahelelerde..

Yaşar
27.04.2012, 18:47
Bu lige ne kariyerlerle ne hocalar geldi de, küfürlerle gönderildi.
Reijkard, Aragones, Schuster, Del Bosque.
Gelişlerine bakın, bir de gidişlerine bakın.
Öyle isimlerle falan olmuyor bu iş.
Bir şehrin, bir takımın havasından, suyundan, ruhundan, insanından kim anlıyor ise , O başarılı oluyor.

Ahmet Karaman
27.04.2012, 19:14
ufukta federasyon başkanlığı seçimi görünüyor. şenol hocam bu görevi layıkı ile yapabileceğinizi düşünüyorum. camia ile helalleşmenin zamanı geldi.

Yaşar
27.04.2012, 19:15
ufukta federasyon başkanlığı seçimi görünüyor. şenol hocam bu görevi layıkı ile yapabileceğinizi düşünüyorum. camia ile helalleşmenin zamanı geldi.
Benim teknik direktör adayım sizsiniz.:)

poetricus
27.04.2012, 20:00
Ufukta federasyon başkanlığı seçimi görünüyor. Şenol Hocam bu görevi layıkı ile yapabileceğinizi düşünüyorum. Camia ile helalleşmenin zamanı geldi.
"Hayır!" demeyi bilmeyen biri nasıl yapacak o görevi layıkıyla? "Hocalığı kadar yapsa yeter diyorsanız." ona bir şey diyemem.

Neyse Şenol Güneş'i sorgulamak haddi aşmak oluyormuş. Biz faniler sessiz olalım.

Hatice Aslan
27.04.2012, 20:46
Neyse Şenol Güneş'i sorgulamak haddi aşmak oluyormuş. Biz faniler sessiz olalım.

Hocam bunu kaç kez ifade ettik 'herkes eleştirme hakkına sahip ve özgürdür' lakin konu amacından sapmaya başlıyor. Bir üye gelip düzgünce eleştirisini yapıyorsa bir üye gelip ''karakteri'' ile ilgili kötümser yorum yapıyor. Ben Şenol Güneş'in karakterine ADAMLIĞINA laf söyletmem. Bu adamın karakterine laf söylerken boğuştuğumuz düşmanlarımıza bakıp o lafları edenler utanmalıdır..

Hatice Aslan
27.04.2012, 20:47
Bu arada Seksenler dizisinden bir bölüm :)

z7OdFX4iZHc

h@msi61
27.04.2012, 20:56
Sike davasi ile ilgili bu kadar onemli gelismelerin arasinda ustelik mac da oynamadigimiz gunlerde hocayi elestirmenin sadece takimi dusunen iyi niyetli bir yaklasimdan ziyade kisisel nefretlerin disa vurumu oldugunu dusunuyorum...

poetricus
27.04.2012, 20:57
Yanlış hatırlamıyorsam 1116 dakika gibi gerçekten kırılması çok güç bir gol yememe rekorunun sahibiydi. Kendisinden sonra kırıldı mı bilmiyorum.
gelelim diğer mevuzata:

Herkes istediğini düşünür. Mesela ben de Hoca her eleştirildiğinde ortaya bin bir bahane atmanın dürüst ve hoşgörülü bir davranıştan ziyade kişişel yalakalık, eleştiriye ve farklı fikirlere karşı tahammülsüzlük olduğunu düşünüyorum.

Bu adam hayır demeyi bilmiyor. Yönetim kendisini kullanıyor. Eğer söylenenler doğruysa ne alınanda sözü geçiyor ne satılanda. Bu da mülayim ve yönetimin dümen suyuna giden bir karakteri olduğunu gösteriyor.

Şenol Güneş'i savunanların en az bin mesajı var; "Hoca'nın istedikleri alınmadı. Falan ver Filan hoca istemediği halde gönderildi." diyen.

İnsan her öğün bal yese bıkar yahu! "Eleştiri tamam ama şuan laf söyletmem, bunu konuşturtmam, öbürünü sorgulatmam, diğerini eleştirtmem..." Gözünü sevdiğimin demokrasisi... Dua serbvest ama Allah'dan başkası duymadığı sürece...

"Şu süreçte eleştirilmez, bu süreçte bilmem ne yapılmaz" sözleri politikacıların yıllardır tekrarladığı "Ulusça birlik ve beraberliği en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde" diye başlayan saçmalıklarından farksız. Bazi metorolojik durumu da ekleyelim. Şu scaklık derecesi ve bu nem oranında hoca eleştirilmez de diyelim. Eleştirenler dumanlı havayı sevenlerdir.

Kişilik haklarına saldırı, ahlaki ve hukuki suç barındırmadığı sürece istediğimin istedim yerine laf söylerim. Burası forumsa böyle biline.

Adem Erdoğan
27.04.2012, 21:03
Hocada hesap numaramız var zaten. Ey rebbum..

Hatice Aslan
27.04.2012, 21:23
Kişilik haklarına saldırı, ahlaki ve hukuki suç barındırmadığı sürece istediğimin istedim yerine laf söylerim. Burası forumsa böyle biline.

Tekrar ediyorum hocam o lafım size değildi ama sizde Şenol Güneş'in karakterine kişiliğine kötü birşey derseniz aynı şeyi yazarım. Normal eleştiriler dışında biri gelip Şenol Güneş'in karakterine kişiliğine söz ediyorsa bende karşılığını verir o lafı söylememesi gerektiğini ayıp ettiğini utanması gerektiğini savunurum.

bordo@beyaz
27.04.2012, 21:29
Transfer mevzusunda savsakladığı, hata yaptığı bir gerçek( Henrique,Adrian, Chelutska, Glo, Bro, Sapara) Genç oyunculara güvenmediği de ortada( Jebrin, Eren )

Yaptığı transfer ŞL kapasitesinde olmadı. Yaptığımız transferler hep günü kurtarmaya ve taraftarı mutlu etmeye yönelik oldu. Hep ofansif yönde oyuncular alarak kadroyu şişirdik.

Herşeye rağmen ben kendisine inanıyorum. Fakat belli alışkanlıklarından vazgeçmeli. Oynattığı futbol hiç içaçısı değil.

Fato Terim'i beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama oynattığı futbol takdire şayan. İleride basan, pas yapan, alanı iyi paylaşan ve futbolcularına sorumluluk yükleterek pozitif bir futbol oynuyor.

Şenol hocamızda bu futbolu oynatacak bir ışık göremiyorum. Geçen yıl dahi kendi sahamıza mahkum olduğumuz, golleri kontra ataktan bulduğumuz maçlar oldu. Artık oyun anlayışında ve vizyonunda bir değişim bekliyorum.

Tolga
27.04.2012, 22:34
Aynen poetricus'a katılıyorum.Beraberinde Cyzio vs. gibi üstadlara da katılıyorum.Kişilik haklarına saldırı olmadan her türlü laf sokulabilir.Kendileri gerçek bir üstad bence çünkü "Klavye Delikanlılığına" farklı bir boyut kazandırıyorlar.

Uzun zamandır" forumdan ayrılırken","foruma geri döndüğünüzde" pek mesaj yazmak istemiyordum.Ama dediğiniz gibi burası forum.Böyle biliniyor.Ben 22 yaşındayım.Kimilerinden üstad lakapları aldığınıza göre yaşınız benden oldukça büyük.Size göre belkide zırvalayan biriyim.Buda benim umrumda değil.Fikirler saygı gösterilmeyi hak eder, ama forumda yazdıklarınıza göre de kişiliğiniz saygıyı pek haketmiyor.

Mesele gelip gitmek olmamalı, mesele gidip DURMAK olmalı bence.Öyle ahım şahım bir cümle değil belki, ama gerçekten çok kolay anlatılabilen ve anlaşılabilen bir cümle.

Serdar A
28.04.2012, 01:51
...
Fato Terim'i beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama oynattığı futbol takdire şayan. İleride basan, pas yapan, alanı iyi paylaşan ve futbolcularına sorumluluk yükleterek pozitif bir futbol oynuyor.

...

Bende Dünya kupası yarı finaline şanssız şekilde elenen , o maçta Brezilyaya kendi köşe bayrağının önünde bile basan bir takım hatırlıyorum .

Benim görebildiğim kadarıyla ; Şenol hocaya , sahanın dışında meşgul edecek polemikler ve tartışmalar arttıkça , saha içinde sıkıntı yaşayan bir ruh haline bürünüyor . Bunu iyi ya da kötü anlamda söylemiyorum , her insanın kendisine has bir psikolojisi var . Bence önemli olan bunu kavrayabilmek .

İş ortamında altınızdaki elemanın performansını arttırmanın yolu onun psikolojisini anlayabilmekten geçer . Kimi patron ise , elmanının zaaflarından faydalanıp onu sömürme yolunu seçer . Bu gerçekleri hemen hepimiz gayet iyi biliriz . Biliriz de , bilmeyiz ...

oflubektas
28.04.2012, 01:59
Şenol Hoca'ya sezon başında ceza vermeye kalkan Pfdk'ya verdiği yazılı savunması vardı. Aslında o bile Şenol Hoca'nın kim olduğunu anlamaya yeter de artar bile. Haberi olmayanların bulup okumasını şiddetle tavsiye ederim.

İşin "başarı" kısmına gelince; Geçen sezon şampiyon olduk, bu sezon, hem de bu toplama kadroyla, hem de takımın en önemli adamları gitmişken, hatta ve hatta takımın birinci forveti ilk üç maçta yokken Avrupa Kupaları'nda tarihimizin en büyük başarısını elde ettik. İsteyen Gugule'yi istediği kadar incik cıncık etsin. Bu başarıyı da elde ederken olumlu futbol oynamadığımızı, hatta çoğu maçta futbolu aşırı ölçüde çirkinleştirdiğimizi de kabul edelim. En iyi oyunu Rusya'daki Cska maçının özellikle ilk yarısında oynadık, maç sonunda ise 3-0 mağlup olduk. Bu futbola Trabzon'daki Inter maçının ikinci devresinde yaklaştık, ancak Adrian'ın şansızlığı hem onu, hem de takımımızı çok gerilere itti. Inter-Cska maçının son dakikasındaki bariz penaltıyı hakem lütfedip görse, büyük ihtimal turu geçiyorduk. Ancak bu kadar olumsuz ortamda toplanan 7 puan, hiç de azımsanacak bir başarı değildir.

Ligde ise şampiyon olamasak dahi fenerin üstünde olmalı ve o "müstekbirlere" karşı çok daha iyi maçlar çıkarmalıydık. Gerçekten çok kötü bir performans sergiledi bizim takım. Nasıl ki başarılarını kabul edip desteklemek gerekiyorsa, bu başarısızlıkta sorumluluğu olanlar arasında Şenol Hoca da vardır tabi. Ancak bu durum, her gelişinde takımı şampiyonluğa oynattığını ve önemli başarılar elde ettiğimizi, nice oyuncuların küllerinden doğarak milli takıma yükselen birer yıldız olduklarını, hatta Şenol Güneş ile Trabzonspor'un saygın ve daha çok konuşulur bir takım haline geldiği gerçeğini değiştirmez. Bu başarısının "tesadüfî" olduğu, ondan önceki hocaların bıraktığı dikensiz gül bahçelerine konduğu iddiası ise düpedüz yalandır. İlk hocalık dönemini analiz etmeye yaşım elvermiyor, ancak Leekens'in 11'inde oynayan oyunculardan en az 6 tanesi Şenol Hoca'nın 11'inde yoktu ve -Şota Hariç- yapılan transferler, Anadolu'nun vasat takımlarının isimsiz oyuncularıydı. Şenol Hoca yönetiminde neredeyse hepsi Milli Takım oyuncusu ve şampiyonluk yarışı içindeki adamlar haline geldi. İkinci gelişinde 8 - 1 (Gökdeniz) - 1 (Fatih Tekke) oynayan takım, Adem Koçak, İbrahim Ege, Emrah gibi adamlarla ligin en çok pas yapan ve en olumlu top oynayan , hem de en önemli zamanlarda en önemli adamlarımız ağır sakatlıklar geçirmişken şampiyonluğu kovalayan bir takım haline geldi. Broos dönemi ve Kasımpaşa maçı sonrası yaşananların ise hafızalarda olduğunu düşünüyorum. "Ersun'un prensi" diye eleştirilen ve buna rağmen performansı vasatın üstüne kolay kolay çıkamayan Selçuk, ligin ve Türkiye'nin 1 numaralı oyun kurucusu oldu. Diğerlerinin gösterdiği gelişmeleri de saymayalım.

Şimdi bu takım sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalamadı, iyi top oynamadı diye hocanın gitmesini istemek abesle iştigaldir. Ancak hoca devam etmeye hiç de hevesli değil, malum sebepler ve yönetimle arasının da kötü olması nedeniyle işini rahat yapabilmesi mümkün olamayacağı gibi, yeteri kadar konsantre olamaması riski de var maalesef. Yerine adam aranacaksa, ligi, şehri, oyuncuları tanıyana kadar birikimlerimizi mahvedecek biri olmamalı. Mesela Mustafa Reşit Akçay gibi bulunduğu yeri "tırnaklarıyla kazıyarak" elde eden ve bu takımın da taraftarı olan biri gelmeli.

Gerisi laf-ı güzaf...

Tolga
28.04.2012, 02:00
Bende Dünya kupası yarı finaline şanssız şekilde elenen , o maçta Brezilyaya kendi köşe bayrağının önünde bile basan bir takım hatırlıyorum .

Benim görebildiğim kadarıyla ; Şenol hocaya , sahanın dışında meşgul edecek polemikler ve tartışmalar arttıkça , saha içinde sıkıntı yaşayan bir ruh haline bürünüyor . Bunu iyi ya da kötü anlamda söylemiyorum , her insanın kendisine has bir psikolojisi var . Bence önemli olan bunu kavrayabilmek .

İş ortamında altınızdaki elemanın performansını arttırmanın yolu onun psikolojisini anlayabilmekten geçer . Kimi patron ise , elmanının zaaflarından faydalanıp onu sömürme yolunu seçer . Bu gerçekleri hemen hepimiz gayet iyi biliriz . Biliriz de , bilmeyiz ...

Boşversene abi.Arkadaş geçen sene bile kontratak futbolu oynuyormuşuz.Hepsine eyvallah derim ama geçen sene bu takım takır takır top oynuyordu.1-2 maç oldu diye napalım gönderelim mi ?Millet ben nereden ne uydursam derdine girdi.Yeni moda bu.

Yaşar
28.04.2012, 02:03
Konu eleştiri veya savunma değil ki.
Sadece saha sonuçlarına bakarak ''gitsin'' demek acımasızlık ve nankörlüktür.

PoWeRLoRD
28.04.2012, 19:35
eren'i kirala, sercanı 18'e alma,, serkan'danda orta saha oyuncusu yaratmaya çalış..
sonrada biz şenol güneşi eleştirdiğimizde şuçlu olalım.

ALLaH'ım sen sabır ihsan et yarabbi...

Uğur Ö.
28.04.2012, 19:43
Senin eserin tebrikler hocam.Senin kuracağın kadro ancak bu

Fatih Öztürk
28.04.2012, 19:43
istifa etmemen için hiç bir engelin yok.lütfen defol.

Göktuğ Altuntaş
28.04.2012, 19:44
göndertinde rahat edin artık !

Mustafa Yılmaz.20
28.04.2012, 19:46
Yoldan herhangi birini çevirsen bu takımı bu kadar aciz oynatmaz. Bu sezon iyi oynadığımız maç sayısı ya birdir ya da iki. Ligden düşen takımları bile bu kadar kolay yenemiyorlar. Bence kalan maçlara çıkarma da takımı sahada rezil bari olmayalım.

Burak Sahin
28.04.2012, 19:47
hocam istifa et nolur artik bu rezalete daha fazla katlanamiyorum.....simdiye kadar 2 önlibero (zokora serkan) ile hangi maca cikmissak o macdan degil puan, oyun olarakda rezil olduk bunu nasil göremiyorsun hocam.....

Ergin Varlibas
28.04.2012, 19:49
Nankorsunuz nankor baska birsey degil.

Burak Sahin
28.04.2012, 19:50
hocam bizi kendi sahamizda neden iki önlibroyla oynatiyorsun hocam biz simdiye kadar nezaman serkan colman zokorayla oynasak her zaman eziliyoruz bu gs veya karabük veya Miy FARKETMEZ....Hayatimda bu kadar büyük hoca diye lanse edilen ama aslinda kendisi korkak futbol oynatmakdan zevk alan bir ikinci adam daha görmedim....

Fatih Öztürk
28.04.2012, 19:51
Nankorsunuz nankor baska birsey degil.

valla adrian gibi koyunla oynattığı şu oyunla nankör biz olacaksak evet nankör benim.

ophius
28.04.2012, 19:52
ne kadar kredin varmış hocam senin de ya...küme düşsek millet amin şenol hocam diyecek...o derece yani

Ergin Varlibas
28.04.2012, 19:53
Kendimi bir cok kez acikladim, tekrar tekrar yazmicam herseyi.

MuratJ
28.04.2012, 19:54
şenol güneş geçen yazdan itibaren yaptıkları ve yapmadıklarıyla Trabzonspor'u 10 yıl geriye atmıştır. futbol kapasitesi jajayı satıp üstüne para koyup adrianı almaktır. futbolcu bilgisi süper ligde oynayan 18 takımda ki bazı futbolcular kadardır. fazlası değil. ki bence artık ciddi anlamda antreman yaptırma sorunu var. takıma antreman yaptıramıyor. bu takım her maç sahada yürüyor. yetenekli futbolcuyu iyi futbolcuyu kaldıramayan bir yapısı var. kendi yapısı beceriksiz yeteneksiz düz futbolcular iyi uyum sağlıyor. onur hala oynamıyor. savunmada mustafalar ortasahada serkanlar adrianlar ileride haliller. kapasite bu. bu kadar vasat kısıtlı ve düz.

en kısa zamanda ayrılık gerekiyor. çünkü kendisi yüzünden volkan gibi onur gibi takımda bulunan 2-3 iyi oyuncudan bazılarını daha kaybedeceğiz. istifa et çek git hocam.

ophius
28.04.2012, 19:56
şu serkan takıntından vazgeç artık yeter ...
maç başladıktan 10-15 dakika sonra kanat oyuncularının yerini değiştirince ne rakip şaşırıyor ne de etkili oluyorsun hocam...bunu da öğren artık...

Uğur Ö.
28.04.2012, 19:57
Gitse ne olacak başka biri gelecek yine kadroyu yenile.Kötünün iyisi işte Şenol Hoca o yüzden gitsin mi gitmesinmi derseniz yüzde 51 kalsın derim

MuratJ
28.04.2012, 19:58
volkanı yedek bırakıp serkanı ortasahada oynatan bi beyin Trabzonspor'dan derhal uzaklaştırılmalıdır.

Fatih
28.04.2012, 19:58
Ben utandım hocam umarım sen de utanmıştırsın.

seyduna_efil
28.04.2012, 20:00
Bir Selçuğa bakın birde Adrian'a bakın;Şenol Güneş ile Erun Yanal arasında ki 7 farkı görürsünüz...

Sefa
28.04.2012, 20:02
Bu senenin Hugo Broos döneminden tek farkı daha fazla para harcanması..

Bir seneyi yediniz Hocam takımda sistem yok, ruh yok kısaca hiç bir şey yok.

Tüm futbolcuların kafasına göre takıldığı başka bir takım yok ligde..

Burak Sahin
28.04.2012, 20:04
hocam bari 0-3 gerideyiz aykutu alda orta sahayi iyice saglamlastiralim....kac macdir oynatmiyorsun özledim keratayi...

Hasan61
28.04.2012, 20:06
Şenol HOCA değil,artık ŞENOL BAŞKAN demememiz gerekiyor.

Kereşenli
28.04.2012, 20:18
Rezillik. İnşallah bu akşam takımdan ayrılır.

Fatih ÇOLAK
28.04.2012, 20:41
Hatalarını saysam bu sayfalar dolar hocam, bugünü bize yaşattığın için teşekkür(!) ederim...

Fatih Öztürk
28.04.2012, 20:57
utanıyorum.diyecek kelime bulamıyorum.

Uğur Ö.
28.04.2012, 20:58
Senin felsefen yok hocam.Geçen sene felsefe felsefe diye milleti bir güzel kandırdın açık açık söylüyorum.Bu sene gidip felsefene göre oyuncu alacağına gidip oyuncuya göre felsefe yaratmaya çalıştın.Bu yüzden hiçbirzaman büyük teknik direktör olamıyacaksın.Seneyede başka oyuncular gelir menajerlerin önerdiği gider ona göre felsefe yaratırsın.Okadar senin hocalığın

SAFA
28.04.2012, 21:02
Hocam utanmıyorsun dimi bu takımdan ?

MDanışmaz
28.04.2012, 21:04
Her geldiği sene takımın kadrosu dağılıyor enkaza dönüyor toparlaması seneleri alıyor bu mu felsefen bu takım kaç seneye toparlanacak Allah bilir giden yılları kim geri getirecek..

Cyzio
28.04.2012, 21:07
Burada yazılanları ta yıllar önce yazan, acı gerçekleri daha günler iyiyken yüzünüze çarpan, fakir ama gururlu bir genç (49) vardı. Hatırlar mısınız?

Keşke yazma arzusunu kırmasaydınız.

.

Bir hatırlatayım dedim. Aradaki tek fark, yaşımın şu anda artık 50 oluşu.

Allah ikimize de uzun ömürler versin 60 ve 70'i de kendisiyle geçirme ihtimalim çooooook yüksek.

Bilmem o zaman hangi ligde oluruz?

.

h@msi61
28.04.2012, 21:10
Cyzio bey, Allah size de uzun omurler versin ama bizim de hayatimizin belli bir bolumunu sizin 1970 model esprilerini okuyarak gecirmemiz buyuk bir ihtimal olarak gozukuyor..

OZDEN61
28.04.2012, 21:11
Ersun sifirdan kadro kurup sampiyonluga oynadi,bizim tezcanli taraftarin yuzunden istifa etti. Hocam istifa eyyamciligi yapmiyorum ama gelirken koreden hicmi istedigin bir oyuncu olmadi,hicmi iyi oyuncu gormedin,hicmi aldigin yabancilar iyi cikmaz,hicmi alt yapidan oyuncu cikartamiyorsun,hicmi antreman yaptirmiyorsun,hicmi taktik sistem calismiyorsun. Hep ayni oyuncular ayni dakikalar degisiklik.bazi oyuncularda neden israr ediyorsun,bazilarinin kondisyonu sifir ama hala israr ediyorsun.tesadufen elinde iyi cikan ouncularida takimda tutamiyorsun. Acaba bizim taraftar cokmu mikromilliyetci,asiriya mi kaciyoruz acaba.tayfun bu takimda necidir bosuna para aliyor,baris neden alindi,alinan yabancilari kim tavsiye etti,kim izledi. Gelen genc oyuncular oynamadan gidiyor neden. Oynamayacaksalar neden alindilar. Hocam kendi kendine bunlari soruyormusun acaba.

Burak Sahin
28.04.2012, 21:11
Bir hatırlatayım dedim. Aradaki tek fark, yaşımın şu anda artık 50 oluşu.

Allah ikimize de uzun ömürler versin 60 ve 70'i de kendisiyle geçirme ihtimalim çooooook yüksek.

Bilmem o zaman hangi ligde oluruz?

.

Abicim bu ne demek oluyor simdi hoca gidecek sartlar olgunlasip iyi,güclü bir kadro kurdugumuzda tekrar mi geri gelecek(aman allahim)...tecrübelerinize dayanarak bu sorumu cevaplarsaniz sevinirim....

Cyzio
28.04.2012, 21:18
Cyzio bey, Allah size de uzun omurler versin ama bizim de hayatimizin belli bir bolumunu sizin 1970 model esprilerini okuyarak gecirmemiz buyuk bir ihtimal olarak gozukuyor..

1970 model espri sadece yapanı küçük düşürür. Ama 1967 model futbol oyunu hepimize dokunuyor. Pardon, size dokunmuyor. Size hep bu geceki gibi mutluluklar dilerim.

Abicim bu ne demek oluyor simdi hoca gidecek sartlar olgunlasip iyi,güclü bir kadro kurdugumuzda tekrar mi geri gelecek(aman allahim)...tecrübelerinize dayanarak bu sorumu cevaplarsaniz sevinirim....

Tabii ki gelecek, şüpheniz mi var?

Bizden başka takımını ona iki kere teslim eden başka zekî bir klüp var mı?

.

hAtes
28.04.2012, 21:25
1970 model espri sadece yapanı küçük düşürür. Ama 1967 model futbol oyunu hepimize dokunuyor. Pardon, size dokunmuyor. Size hep bu geceki gibi mutluluklar dilerim.

Tabii ki gelecek, şüpheniz mi var?

Bizden başka takımını ona iki kere teslim eden başka zekî bir klüp var mı?

.
Güney koredeki kulübün yeni kontratını bize geleceği için kabul etmemişti

gabriel omar
28.04.2012, 21:29
Yakışmadı hocam.Kendi seyircinin önünde böyle yenilmek bizi elalemin diline düşürmek yakışmadı.

batuhan249
28.04.2012, 21:32
Şenol hocam felsefe yapma lütfen icraat görelim bu Volkan'ı adrian i henrikeyi de alıp acilen gitmen dileğiyle

Burak Sahin
28.04.2012, 21:34
Şenol Güneş: Kontrollü oynayıp ardından atak yapmayı düşünüyorduk ancak hatalarımız sonrası takımca bozulduk= korktum serkanida orta sahaya cektim daha napayim olmadi iste.....

Tyler Durden
28.04.2012, 21:35
fatih terim denen cibiliyetsiz dakika yetmislerde en oyuncularini
dinlendirmek icin disari aldi..cunku mac coktan kopmustu..
o degisiklikler yapilirken ben utandim.bizi boyle siradanlastirdinya..
bravo senol gunes..
neyse gunessporlular cok fazla kizmasin diye uzatmiyorum..
aynen devam..

erolizmts
28.04.2012, 21:36
Futbolun hızına yetişemedi Şenol hoca. 90'larda da enteresanlıkları vardı. Oyuncu değişikliğikleri ve sistem sorunu o zamanlarda mevcuttu lakin 96 kadrosu da mükemmeldi. Aynı geçen sezonun kadrosu gibi. Ama ne kadro olarak ne de oyun olarak hiçbir zaman istikrarı olmadı Şenol hoca'nın.

Oruç
28.04.2012, 21:40

Şenol Hoca gittiği gün kurtulacağız bu esprilerden.

O zaman foruma girmek için bir neden de kalmayacak belki...

Erbay
28.04.2012, 21:40
Şu takımın fizik-kondisyon durumunu görünce takımın başında birinin olduğunu düşünemiyorum. Valla ne derseniz diyin. 50 değil 500.maç olsun takım bu hale gelmez.

Fatih ÇOLAK
28.04.2012, 21:43
Hocam takım ne çalışıyor merak ediyorum?

Oyuncular güçsüzlükten ölüyor, takım 2 pas yapamıyor, rakip sağdan geliyor, Olcan solbekte, Cech ileride kalmış...

tslover
28.04.2012, 21:58
Kapasite belli.Herzaman 2.sezonda bir çuval inciri mahvediyor.

Cyzio
28.04.2012, 22:09

Şenol Hoca gittiği gün kurtulacağız bu esprilerden.

O zaman foruma girmek için bir neden de kalmayacak belki...

Bu akşam da taktınız esprilerime. Başka bir başlıktan alıntılama yapmayı bilmiyorum ama bir de bu (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918435303&postcount=1388) var.

Siz sanki Şenol Güneş'i hâlâ savunabilirken espri yapmıyorsunuz.

Yoksa ciddî miydiniz?

Yok canıııım, olamaz...

.

M. Fatih ALEMDAR
28.04.2012, 22:12
Senol hocaya uzanan eller kirilsin. Suresiz kontrat yapilmali ama ona daha cok yetki verilmeli( belkide kendisi yetki almali bilmiyom). Ama o bilge insan, ulu onder herzaman basimizda olmali.

Cyzio
28.04.2012, 22:25
Güney koredeki kulübün yeni kontratını bize geleceği için kabul etmemişti

İşte onda haklısınız. Hiç anlayamadığım birşeydir. Keşke kalsaydı. Her üçümüz için daha iyi olurdu diyeceğim ama, Şenol Güneş oradan ayrılı ayrılmaz adamlar şampiyon oldu.

.

Samet Türkmen
28.04.2012, 22:27
Bazı arkadaşlar eleştirmeyi de bilmeli. Şu futbolun savunulacak tarafı yok.

Gurpas
28.04.2012, 22:33
şenol hocaya önümüzdeki sezon içinde sabredilmeli, yapacağı icraatlara bakılmalı eğer taraftarı tatmin ediyorsa kalmalı etmiyorsa bırakıp gitmeli.

Samet Türkmen
28.04.2012, 22:38
İhtimallerle gelecek olmaz. Şenol Güneş'e teşekkür edilmeli, uzun vade çalışacak , sağlam bir hoca getirilmeli. Tabii ki önce yeni başkan.

gabriel omar
28.04.2012, 22:41
Şenol hoca gidecekse yönetimde gitmeli.Ya kökten bir değişiklik olacak ya sadece isimler değişecek.

Serdar A
28.04.2012, 22:47
Yıldız futbolcun , bir transfer görüşmesinden ötekisine gidiyor .
Ha gayret sezon bitiyor diye , artık klasik haline gelen "ısrara lüzum olmayan adamda ısrar" diyorsun hocam .
Bu kupa sizin için teneke kupası olabilir , bizler içinde öyle ; ama bu formanın bir değeri var . Ya sahaya çıkmayacak ya çıkacaksa ıslanacak .
Olmadı böyle , bunu taktiksel olarak analiz yapmaya basit hatalarımız sonrası çözüldük demeye getirmeye gerek yok . Bu sezonun dip noktası , bu maçtır . Ne yazık ki bu maç bir başka gs maçıdır .

Burak Sahin
28.04.2012, 22:52
hocam cok merak ediyorum fatih hoca selcuk inan ve elmanderi oyundan alinca ne hissettin ??? adam bakti mac bitti iki en iyi oyuncusunu alip dinlendirmek istedi....biz en son taktiksel olarak birseyi ne zaman yaptik cok merak ediyoum...

Samet Türkmen
28.04.2012, 23:06
Biz en son hangi maçta aldık oyuncumuzu dinlendirmek için kenara ?

cakalkerem
28.04.2012, 23:07
bizde şenol güneşim manevi çocukları var onlar dokunulmaz ama abancıların hepsi çıkabilir...adam yabancı düşmanı....

bırakıp gitsin artık ya...bukadar korkaklık nereye kadar be

Cyzio
28.04.2012, 23:17
Güneş gibisi yok

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, 3 puanlık lig yarışı içerisinde en fazla puan toplayan teknik adam olarak ilk sırada yer alıyor.

Ligde 16'ncı teknik direktörlük sezonunu yaşayan Güneş, 377 maça çıkarken, en çok maç kazanan (197) ve en çok puan toplayan (679) teknik adam oldu. Takımımızın başındaki 11 sezon, 252 maç, 159 galibiyet ve 524 puan da bir teknik adamın bir takımda ulaştığı en yüksek değerler olarak ön plana çıktı.

e ama hoca sıfır onu ne yapacağız.

Dunyada hocalik kalitesini J.M.Pfaff belirler, o da sifir vermis hocaya yapacak birsey yok. Yok hoca su kadar puan topladi ligde, yok sampiyonluk yarisina soktu, yok efendim gol krali cikardi bunlar da neymis.

Şimdi mesajlarda biraz geriye gittim. Anladığım kadarıyla bu ardışık üç mesaj bana hitaben yazılmış.

Hay elinizi öpeyim, benim kaç senedir yazmak istediğim şeyi siz yazınca daha da değerli olmuş. Şimdi sizlere sorayım:

-"Biz hangi kaliteli bir yabancı teknik direktöre 11 yıl verdik de, şampiyonluk görmedik?"

Not: Cevap vermek istemeyenler, espri olarak algılayabilirler.

.

Cyzio
28.04.2012, 23:34

.

Espri olarak algılandı ve gidildi.

.

h@msi61
28.04.2012, 23:37
Hocaya verilen 11 sene yekpare olarak verilse belki bir anlam ifade ederdi. Ama ona ragmen gecen sene aldigimiz sampiyonluk ortada...

limpb82
28.04.2012, 23:38
hocam vizyon yok teknik taktik yok oyunu okuyabilmek yok oyunculara fizik kondüsyon yüklemek yok...elindeki kaliteli oyuncuları takımda tutacak karizman yok,yönetime transferde söz geçirecek durumun yok ,altyapıdan oyuncu çıkarmak genç oyunculara şans vermek diye bir niyetin de yok...hocam niye takımın başındasın...

Burak Sahin
28.04.2012, 23:43
Hocaya verilen 11 sene yekpare olarak verilse belki bir anlam ifade ederdi. Ama ona ragmen gecen sene aldigimiz sampiyonluk ortada...

hangi sampiyonluk deyip dön basa tekrar yapmaktansa gecen sene gecen senede kaldi biz bu seneye ve önümüze bakalim bir isik görüyormusunuz ???? sizce seneye hersey hallolacak hoca güzel bir takim kurup yine gecens eneki gibi iddiali olabilecekmiyiz yoksa bizim senol hocamiz basimizda olsun sanki her sene sampiyon mu oluyoruz 3. lük 4. lükde bize yeter senol hocamiz serkan yumlu aykut larla biz mutluyuz diyorsaniz size o zaman hak veriyorum.....

Mert Oğuzlu61
28.04.2012, 23:44
"Biz hangi kaliteli bir yabancı teknik direktöre 11 yıl verdik de, şampiyonluk görmedik?"

yerli teknik direktör olarak bir isim söyler misin, şenol hocadan daha başarılı olacağına inandığın bir isim ?

yabancı diyorsunda, yabancı teknik adamın bu takımda bir mok yapamayacağını, 2 maç kaybetse zaten az olan kredisinin tükeneceğini ve dolayısıyla bir yılın daha çöpe gideceğini ben 19 yaşındayım ve çözdüm, sen tecrübelisin yerli desen hadi yine anlarımda yabancı hoca diyorsun ?

guardiola yı getirelim sezon bitsin ilk 4 e girelim atıyorum 4. olalım, rijkaard gibi çıkıp 4. lük başarı desin adamı ilk uçakla ispanya ya postalarlar... yabancı teknik adam istanbul da birşeyler başarabilir ama bizde bu ihtimal çok çok düşük.

Cyzio
28.04.2012, 23:44

Ben yekpare olmayanına da razıyım. Meselâ 93-97 arası kesintisiz 3.5 sene verilse.

.

Cyzio
28.04.2012, 23:46
yerli teknik direktör olarak bir isim söyler misin, şenol hocadan daha başarılı olacağına inandığın bir isim ?

yabancı diyorsunda, yabancı teknik adamın bu takımda bir mok yapamayacağını, 2 maç kaybetse zaten az olan kredisinin tükeneceğini ve dolayısıyla bir yılın daha çöpe gideceğini ben 19 yaşındayım ve çözdüm, sen tecrübelisin yerli desen hadi yine anlarımda yabancı hoca diyorsun ?

guardiola yı getirelim sezon bitsin ilk 4 e girelim atıyorum 4. olalım, rijkaard gibi çıkıp 4. lük başarı desin adamı ilk uçakla ispanya ya postalarlar... yabancı teknik adam istanbul da birşeyler başarabilir ama bizde bu ihtimal çok çok düşük.

Sizin gibi nazik taraftarlardan dolayı çok düşük. Onda da haklısınız.

.

Joacivil
28.04.2012, 23:50
Şike den sonra beni futboldan soğutan yegane nedensin

Yaşar
28.04.2012, 23:53
Yaptıklarınla bizleri de zor durumda bıraktın ya, helal olsun Hocam.
Bugün burada içlerindeki herşeyi yazan herkes haklıdır.
Söyleyecek fazla söz yok.

Mert Oğuzlu61
28.04.2012, 23:55
Sizin gibi nazik taraftarlardan dolayı çok düşük. Onda da haklısınız.

.

koca mesajdan moklu kısmı alıp cevap vermeye kuvvetli teşebbüs ediyorsun.

yıl 2012 hala yabancı hoca diyen Ts taraftarı var... hata bende, bu zihniyete laf anlatmaya çalışıyorum...

volkan_627
28.04.2012, 23:56
şenol hoca her seferinde arkasına teneke bağlanarak kovuldu bu kulüpten. yılmadı tekrar geldi. işte bu sezon yaptıklarınan dolayı tekrar aynı şekilde kovulacak diye korkuyorum. en az 10 maçı şenol hoca yüzünden kaybettik. bu sezon hocanın da aklı yerinde, aklı futbolda değil. ne desek boş. artık seni savunamıyorum hocam...

Samet Türkmen
29.04.2012, 00:03
Bıktım şu kredilerden. Kişilere verilen bu kredilerden dolayı Trabzonspor batacak. Ne borçluymuşuz arkadaş ! Mümkünse geçen 25 sene içinde Trabzonspor camiasında hiç bulunmamış bir hoca getirelim.

Faizli kredi ödememizin olmayacağı bir hoca !

Tyler Durden
29.04.2012, 00:07

.

senol gunes'in yakaladigi basarilarin aynisini ziya dogan'da yakaladi.(yetkim olsa ziya doganin hocalik diplomasini yirtarim o ayri)
lig ikinciligi+turkiye kupasi..
ersun yanal'da basariliydi..en azindan kurdugu kadro bizi uc sene goturdu..
bunun disinda samet aybaba+ozkan sumerde 2001deki
rezillikten sonra takimi toparlamislardi..
hicbirisinde senol gunes'te olan kredide yoktu..
bu adamlar gelsin demiyorum..senol gunes'in bu adamlardan
pek bir farki yok.
ben bu takim yuzunden uc travma yasadim..
1.96'daki sampiyonlugu kaybedisimiz.
2.rum takimina elenmemiz
3.dinamo kieve elenmemiz..
ikisinde hocanin imzasi var..yani en iyi donemlerimizi onunla yasamis olabiliriz
ama bana gore en kotulerinide onunla yasadik..

hocaya gosterilen sabir baska birine gosterilse durum simdikinden
daha kotu olmaz..
bu aksam avni akerde iki tane takim izledik.ikiside bu sezon kurulmustu.
biri 50 mac yapti hala ne yaptigini bilmiyor digeri 40 mac yapti ama kirk yil
beraber oynuyormus gibi oynadi..oyunu domine etti..
oyle ki dakika yetmiste en iyi adamlarini dinlendirmek icin
oyundan aldilar..
bu futbolu oynamak icin herhangi bir hocaya gerek yok..
idmanlarda ne yapiliyor cok merak ediyorum..sanirim isteksiz oynanan cift kale
maclar disinda bir halt yemiyoruz..
ne bir duran top organizasyonu,ne herhangi bir taktik,ne kondusyon,
ne takim oyunu..
yaklasik 50 mactir dogaclama oynayan bir takim var..
herkes iyi gununde olursa arada iyi oynamis gibi yapiyoruz..
peki bunlar hocayi elestirmek icin yeterlimi?
degil tabii ki..her zaman yazdim..
yeryuzunde takimi kotu gittikce kredisi artan tek hoca senol gunes..
cunku bizim insanimiz arabeski sever..bizden olsun tastan olsun
dusuncesi hakim..kendi adaminin hatalarinida gormez,gormek istemez..
elestirince gecen sezon sampiyon olurken neredeydiniz diye sorarlar..
ama o takimi elin bucalisinin kurdugunu unuturlar..

sizce takimin basina kim gelmeli diye soracak olanlara
simdiden cevap vereyim..
tolunay veya sota diyorum.
yada,
belli takintilari ve saplantilari olmayan,disiplin adi altinda
binbir turlu sacmaliga imza atip iyi oyunculari kusturmeyen,transferde
insiyatif alabilecek herhangi bir hoca..
ilginctir ama hedefi olan takimlardaki hocalar bunlari yapiyor..
biz hala adrian-henriqe icin yonetime sovelim..

Not:Bu arada Cyzio abim,
keske sizin gibi insanlar foruma sik sik yazsa..buradaki ergen arkadaslarin
arabesk tavirlarina aldiris etmeyin.yazdiklarinizi okumak buyuk keyif..

r9emre
29.04.2012, 00:13
koca mesajdan moklu kısmı alıp cevap vermeye kuvvetli teşebbüs ediyorsun.

yıl 2012 hala yabancı hoca diyen Ts taraftarı var... hata bende, bu zihniyete laf anlatmaya çalışıyorum...

Senin yaşın kaç? Bu lafları sarfettiğin insanın yaşı kaç? Tuttuğun takımın, nereli olduğunun ne önemi var saygı ve edep yoksa ne farkeder hemşehrim olmuşsun, renktaşım olmuşsun..

Yaşar
29.04.2012, 00:17
Fikirler uyuşmayabilir fakat saygı hiçbir şekilde ihmal edilmemeli.
Küçüklerin büyüklere saygı göstermesi gerekiyor.

h@msi61
29.04.2012, 00:17
Ben yekpare olmayanına da razıyım. Meselâ 93-97 arası kesintisiz 3.5 sene verilse.

.

Bence cok eskilerde kalmissiniz, siz isinizde 20 sene oncesiyle ayni seviyede misiniz yoksa?

Ayrica ben de hocada istikrardan yanayim, kesinlikle kimi getirirsek en az 2 sene vermeliyiz. Senol hocali Trabzonspor'un istatikleri hala hocamizin basimizda olmadigi yillarin cok cok onunde, yani oldukca basarili. O sebepte de istikrara Senol hoca ile devam etmeliyiz...

h@msi61
29.04.2012, 00:23

Bence herkes icin yil 2012 degil, 70'lerde, 80'lerde, 93'te, 96'da filan kalan birsuru taraftarimiz var :)

Yaşar
29.04.2012, 00:27
Bu oyuncu kadrosunun oynaması gereken sistem 4-4-2'dir.
3-0 yenik durumdaki takım hücum ederken, rakip cezasahasına oyuncu sokamayan bir sistemi var takımın.
Ballandıra ballandıra anlatılan Elamander'in, yerli versiyonu olan bir oyuncudan(aslında vardı ama neyse) ve leblebi gibi gol atan bir forvetten(Burak'ı beğenmiyoruz en az 50 tane atmalı) oluşan, Volkan'ın ve Olcan'ın kanatlarda oynadığı bir takım istiyorum.

Bekir
29.04.2012, 00:38
Başarısızlığa tamam,korkaklığa tamam,hep geri planda olmanıza da tamam ama bugün takımı düşürdüğünüz durum çok acı verdi.

Şike davasından sonra futboldan soğumuştum ama her maçımızı da 90 dakika izlemiştim,ilk defa bir maçı 90 dakika izleyemedim,kahvede yapılan muhabbetleri duyunca ilk defa Trabzonspor'dan utandım.

Umarım Trabzonspor'u bu kadar küçük duruma düşürdükten sonra son bir iyilik yapıp yönetimin de kellesini alıp,en az Kore kadar uzak bir ülkeye gidersiniz.

Fatih ÇOLAK
29.04.2012, 00:38
Hocam farklı şeyler denemenin zamanı gelmedi mi? Ki böyle ızdırap çekici bir futbol oynarken...

İlk yarı 3-0 inmişiz soyunma odasına, Halil tek forvet olarak ezilmiş stoperlerin arasında, oyunu yıkamıyoruz zaten ileri, çift forvete dönmek gerek, sen Halil'i çıkarıp, Henriqe'yi oyuna alıyorsun, skor hala 3-0 ve takımın dizilişi :(

............................
---Serkan-Zokora---
-------Colman------
Volkan-Henriqe-Olcan

2 ön libero???

Hocam bazı şeyler değişmeli artık, Serkan'da oyundan çıkabilmeli, Giray kötüyse Glowacki oynayabilmeli veya adam gibi bir 10 numaran yoksa 4-4-2 denenmeli, ne kaybederdik? En fazla bugün ki kadar rezil olurduk...

gabriel omar
29.04.2012, 01:03
Haftaya yine aynı kadroyla başlarsan hocam ben artık futbolu kafanda bitirdiğine ve zorla takımı yönettiğine inanmaya başlıyacağım.Lütfen artık vereceğin bir şeyin kalmadığını düşünüyorsan bırak hocam.Bırak da biz seni güzel anılarla hatırlamaya devam edelim.

Burak Sahin
29.04.2012, 01:07
Haftaya yine aynı kadroyla başlarsan hocam ben artık futbolu kafanda bitirdiğine ve zorla takımı yönettiğine inanmaya başlıyacağım.Lütfen artık vereceğin bir şeyin kalmadığını düşünüyorsan bırak hocam.Bırak da biz seni güzel anılarla hatırlamaya devam edelim.

yok haftaya adrian yerine alanzinhoyla baslicak duyumum cok saglam...

gabriel omar
29.04.2012, 01:09
yok haftaya adrian yerine alanzinhoyla baslicak duyumum cok saglam...
:)Ağlanacak halimize gülüyoruz.

Burak Sahin
29.04.2012, 01:18
:)Ağlanacak halimize gülüyoruz.

aynen :))))

DeAgLeMaNyAq
29.04.2012, 01:20
Ben Adrian'ın İstanbul'a götürüleceğinden bile şüpheliyim...

Uğur Demircioğlu
29.04.2012, 01:25
Benim anlamadığım nokta kadroya baktığımda Şenol Hocaya kızmanın mantığını anlamıyorum.

Giden Oyuncular: Jaja Umut Selçuk Egemen Engin...(Bu adamlar kadronun iskeletini oluşturuyordu.)
Yerlerine Gelen Oyuncular: Zokora(Kalitesi ortada iyi oyuncu ama defansif yönden oyunu çift yönlü oynayacak bir kapasitesi yok.Kötü oyuncu mu değil. Adrian: Şimdiye kadar en çok koruduğum fizik olarak güçlenirse çok iyi oyun kurucu olacak dediğim topçuydu.Ne yazık ki hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor.Umudum da kalmadı.Celustka ve Henrique bu iki adam 22 yaşında daha bir iki sezon düzenli oynamadan bunlar hakkında yorum yapmak yanlış geliyor bana.Ama sabretmemiz de zor yani.Sabredecek ortam yok.Özellikle şu süreçte. Cech: İstikrarı yok.Bu adamın ortası yok.Ya çok iyi oynuyor.Ya da çok berbat. Halil: Yanında iki tane tamamlayıcı forvet olursa tek forvet oynar.Yoksa Burak'ın yanında pek kendine gösterecek bir futbolcu değil.Zaten yaşı da geçiyor.

Uzun lafın kısası iskelet kadrodaki futbolcuları elimizde tutamazsak eğer daha çok 1996lar 2005ler 2011ler yaşarız.Bu sene kurarsak iyi bir kadro en iyi ihtimalle iki sene sonra oturacak ve üçüncü sene kafaya oynayacak sonra yine futbolcular istanbul takımlarına kaçıcak.

Ömer Faruk61
29.04.2012, 01:32
Allah inşallah başımıza öyle bir hoca getirsinki Her sene şampiyon yapsın bizi,Avrupada başarıdan başarıya koşalım.....Trabzonspor Altyapısını Kullanamadıkça bu devran böyle gelir gider kim ne derse desin...Trabzonspor Yatılı bir Kolej kurmak zorundadır....

SEDAT
29.04.2012, 01:36
* Hocam senin gitmeni istemem ama o karamsar, inancını kaybetmiş havanı malesef takıma yansıtıyorsun. Lütfen toparlan artık...

Dawsofield
29.04.2012, 01:38
hocam hep aynı şablondasın diye eleştiriyoruz seni ama bu kadroyla ne yapabileceğini düşününce anlayabiliyorum biraz olsun seni. Allah yardımcın olsun.

Fatih ÇOLAK
29.04.2012, 01:45
Kadro kalitesiz diyoruz da, rakipte Emre, Necati, Hakan Balta, Engin, Aydın gibiler oynadı bugün, evet 1-2 mevkii de bariz sıkıntılarımız var ama bugün ki rezil futbolumuzun kadrodan ziyade diğer sebeplerden de dolayı olduğunu düşünüyorum.

SEDAT
29.04.2012, 01:46
Kadro kalitesiz diyoruz da, rakipte Emre, Necati, Hakan Balta, Engin, Aydın gibiler oynadı bugün, evet 1-2 mevkii de bariz sıkıntılarımız var ama bugün ki rezil futbolumuzun kadrodan ziyade diğer sebeplerden de dolayı olduğunu düşünüyorum.

* Katılıyorum, kesinlikle bu kadar kötü oynamanın başka sebepleri var. Arenada aynı takıma yine bu takım kök söktürmüştü...

Mert Oğuzlu61
29.04.2012, 01:47
sabahtan beri hocayla maytap geçiyor, büyüğümüz diye göz mü yumalım ? hepimiz gerginiz, tamam hocaya bende kızgınım ama yıpratıcı, küçük düşürücü yorumlar yapmıyorum, yapamamda zaten. bu takımı ayağa kaldıracak olan yine kendisidir, desteklemek yerine yok şotaymış yok tolunaymış yabancı hocaymış. bünyede alışkanlık yaptı tabi, illa birini idam edicez... zaten bu gidişle istifa edecek, kupayı verseler adım gibi eminim istifayı verecek, o zaman rahat eder birileri...

son olarak, saygı ve edep tahlili yapmaya uygun bir yer değil burası...

Erdem Koltuk
29.04.2012, 02:22
Şota Trabzonspor'da haberini okumak, duymak ve izlemek istiyorum. O zaman cok rahatlicam. Uzerimden agir bir yuk kalkmis olacak. Huzura ericem. Maclari izlemek icin sabirsizlanicam. Her maci yenmek icin oynayacagimizi bilicem...

SEDAT
29.04.2012, 02:28
Şota Trabzonspor'da haberini okumak, duymak ve izlemek istiyorum. O zaman cok rahatlicam. Uzerimden agir bir yuk kalkmis olacak. Huzura ericem. Maclari izlemek icin sabirsizlanicam. Her maci yenmek icin oynayacagimizi bilicem...

* Kaçak dövüşen Şota mı bu Şota :)

FC-ST-PAULI-61
29.04.2012, 02:32
Hocanin artik Istifa etmesini bende isterim ama Tolunay Kafkasi almazlar o yüzden yapacak bisey yok.

Tolga
29.04.2012, 02:52
Hoca bir değişiklik yapmaya çalışıyor ama değişikliği neye göre yapıyor onu kestirebilsem takımın derdini çözeriz.Maça zaten şöyle bir güneşlenme havasıyla başlayınca hoca değişiklik yapmaya çalıştı ama değişiklik geriye dönüş planıydı.Tutmadı da yenildik.Mazeret yok çok kötüydük.

Tolga
29.04.2012, 03:24
Şimdi mesajlarda biraz geriye gittim. Anladığım kadarıyla bu ardışık üç mesaj bana hitaben yazılmış.

Hay elinizi öpeyim, benim kaç senedir yazmak istediğim şeyi siz yazınca daha da değerli olmuş. Şimdi sizlere sorayım:

-"Biz hangi kaliteli bir yabancı teknik direktöre 11 yıl verdik de, şampiyonluk görmedik?"

.

Biz asla 11 Yıl görev verecek yabancı teknik direktör bulamadık.Hatta biz teknik direktör bulamadık.Espri olarak algılamayın.

SEDAT
29.04.2012, 03:29
* Geçen sezon Hoca'nın başarısı değil, bu sezon herşeyin sorumlusu Hoca ; Vay arkadaş ne güzel memleket :rolleyes:

Burak Sahin
29.04.2012, 03:48
inter macinin kaymagini bir senemizi heba ederek yedik burdan yola cikarak sunu rahatlikla söyleyebiliriz gecmis gecmisde kaldi biz günümüze ve önümüze bakalim, bu futbol dedigimiz oyunda gecmise takilip kalirsak ve duygusala baglarsak bazi arkadaslar gibi bugünkü günümüzü bile arariz.....

61_Serhat_61
29.04.2012, 06:05
Bir kez daha kanıtladın..!!

Travelair
29.04.2012, 10:08
Gelene eyvallah gidene eyvallah diyeceksen sen neden orda varsın? Otoriteni kaybediyorsun sayın hocam. Bu masaldan uyan. Trabzonspor zarar görüyor. Futbolcuları iyi seç. Yönetimle ilişkini baştan kur lütfen

tsukru61
29.04.2012, 10:42
Gelene eyvallah gidene eyvallah diyeceksen sen neden orda varsın? Otoriteni kaybediyorsun sayın hocam. Bu masaldan uyan. Trabzonspor zarar görüyor. Futbolcuları iyi seç. Yönetimle ilişkini baştan kur lütfen
Bizdeki engin ile gsdeki engini karşılaştırınca "otoriteni kaybediyorsun" fazla iyimser olmuş.

Travelair
29.04.2012, 11:04
Trabzonspor bugünlere korkak futbolla mı geldi hocam? Yoksa korkakları, beceriksizleri bünyesinde tutarak mı?

Trabzonspor mirası, üstüne katılacak bir miras. Yenecek bir miras değil. Trabzonspor'un büyüklük vasfı bunun için. Trabzonspor'un mirasına sahip çıkın.

macuka
29.04.2012, 11:25
Kadro muthis kalitesiz.

Senol Hoca da yedeklerin hic birini takima kazandirmak icin bir sey yapmiyor. En buyuk problemimiz gol atma yetenegi olmayan bir orta saha oyuncusu gurubumuz olmasi...

Ceza alaninda mayin var zanneden bir orta saha varsa Senol Hoca ya bu adamlari degistirme isi duserdi. Ama her ne hikmetse, Senol hocanin talimati oldugundan killanmaya baslamadim da degil.

Gol atan ne kadar orta saha varsa gecen sene gitmisti...

Bir takimda yonetim iyi Turk oyuncularini elinden kaciriyorsa onlar da da buyuk bir kabahat vardir.

Mollasalihoğlu
29.04.2012, 11:38
Bizim verdiğimiz 1 milyon €'yu kabul etmeyip gs ye 400bin €'ya imza atan Engin'de bile Şenol hoca suçlu ise(!) bence de artık yolları ayırmanın vakti gelmiştir.

Erbay
29.04.2012, 11:47
Hocam bu kadar kötü futbol nasıl istikrarla devam edebiliyor. Bu hafta antrenmadan önce uzun bir toplantı yapılıyor diyorum ki belki bir şeyler değişir. Ama yok. Sıfır. Maça her zamanki gibi rezil başlayan bir takım. Takımda kimse geri gelmiyor. Hiç mi disiplin yok şu takımda. Stoperler geri gelmeyecek nerdeyse. Zokoradan ötesi geri gelmiyor. Geri gelmeyeni, koşmayanı kadro dışı bırak bir şeyler yap. Bıktım usandım ya kötü futboldan.

Berat Akçay
29.04.2012, 11:49
Başarısızlığa tamam,korkaklığa tamam,hep geri planda olmanıza da tamam ama bugün takımı düşürdüğünüz durum çok acı verdi.

Şike davasından sonra futboldan soğumuştum ama her maçımızı da 90 dakika izlemiştim,ilk defa bir maçı 90 dakika izleyemedim,kahvede yapılan muhabbetleri duyunca ilk defa Trabzonspor'dan utandım.

Umarım Trabzonspor'u bu kadar küçük duruma düşürdükten sonra son bir iyilik yapıp yönetimin de kellesini alıp,en az Kore kadar uzak bir ülkeye gidersiniz.
Senin yüzün niye kızarıyor ?
Geçen sene gese liyim demeye utananlar şimdi koyu geseli.Kötü gününde yanında olmayan iyi gününde yanında.Yüzlerine vur gerekirse

Ya da senin takımın şike mi yaptı ? Şike yapan takımın taraftarının yüzü kızarmıyor , senin niye kızarıyor .

Evet bende futboldan soğudum 3 temmuz'dan beri .. Bide kötü bir sezon üstüne geldi .Ben yine takımımı desteklerim ama yüzün kızarmasın kardeş .

28TS61
29.04.2012, 12:02
Serkan sevdasından ne zaman vazgeçeceksin, 15 yıl olacak hala orta açmasını bilmiyor.

Aldemir
29.04.2012, 13:18
Futbol denen oyun hakkında ne bildiğini, ne vereceğini ziyadesiyle biliyoruz da, asıl anlam veremediğim şu
O coğrafyada, o topraklarda doğupta bu kadar ödlek nasıl olunabildiği !!

Ezberi bozulduğunda kimyası da bozulan alelade bir antrenör olduğunu anlamayacak kadar ne insana ne de, futbola yabancıyız.
Geçen yılın takımını o kurmamıştı. Ki o takım Ersun yönetiminde Sivas’a 3-0 yenilmeseydi şampiyonluğun en kuvvetli adayıydı.
Kurmadığı o takımla Türkiye kupası ve Lig şampiyonluğunu kazandı. Kesinlikle bu başarının elde edilmesine katkısı vardır.
Ancak bu katkı futbol bilgisi, taktiksel varyasyonlar, oyun zekası vs. ile ilgili değildir.
Tılsım burada zaten.
Bu katkı lider, babacan ve otoriter kişiliğinin takıma yansımasıyla ilgilidir.
E o halde bu yılda aynısını yapsın, ne alaka ??? diyenler için..
Yapamaz.. Çünkü ezberi bozuldu.
Bunun için ona iyi ve hazır bir takım verilmesi gerekir.
Kendi başına bunu yapacak futbol bilgisine sahip değildir.
Zaten Şenol hoca ve diğer Türk teknik direktörler arasındaki en temel fark budur.
Yani diğerlerinin tamamında lider-eğitimci-babacan özellikler Şenol hoca ile kıyas kabul etmeyecek kadar düşüktür.
Var gibi görünenler de 2’ye ayrılır.
a- Yapmacıklar ( Fatih Terim gibiler)
b- Otorite kuracağım diye despotlaşanlar ( Ertuğrul Sağlam gibiler)

Şenol Hocanın korku gibi başka bir özelliği daha var ki, bu duygu bozuk kimyasıyla birleştiğinde onu tanıyamıyoruz.
Korku duygusu, ona iyi ve oturmuş bir kadro verilmediği zaman oyun sistemine ve saha sonuçlarına nüfuz ediyor.
Bu seneye bakalım.
Korkunun onu esir aldığı basit futbol anlayışı: AMAN ÖNCE YENİLMEYEYİM.
Bu duyguyla bu sezon çıktığı 46 maç
Sonuç
17 beraberlik 13 mağlubiyet.
Ve özel korkusu. Fenerbahçe.
Geçen sezon 2. Devreden itibaren fenerle yaptığımız maçlar:
fener 2 T.S 0
fener 1 T.S 0
T.S 1 fener 1
Fener 2 T.S 0

Ve bu maçların ortak özelliği.
Pısırık, korkak bir Trabzonspor.
fener ise hiç kimse, ama hiç kimseye karşı böylesine ezici bir oyun oynayamamış. ( yeni Malatya, bugsaş ve ligden düşen takımlar dahil )
Başkaları iyi bir takım kurup ona teslim edene kadar Şenol hocadan fark yaratmasını bekleyip düş kırıklıklarıyla kendimizi heder etmeyelim bence.
Şenol Güneş gerçeğini görmek zorundayız.

Burak Sahin
29.04.2012, 13:27
Futbol denen oyun hakkında ne bildiğini, ne vereceğini ziyadesiyle biliyoruz da, asıl anlam veremediğim şu
O coğrafyada, o topraklarda doğupta bu kadar ödlek nasıl olunabildiği !!

bundan yola cikarak gecen sene orta sahada selcuk colmani oynatip bu sene selcuk gittikden sonra yerine zokorayi aldirip hocanin oynatmaya calistigi idela orta saha 3 lüsü serkan(aykut) zokora colman bu 3lü bize degil bir puan hep rezil olduk hep kötü oynadik bu orta saha kurgusuyla....

Erdem Koltuk
29.04.2012, 13:39
Gelecek sezonun 7. Haftasina kadar beklemektense lutfen bu aralar cozelim su isi.

Cafer Bulur
29.04.2012, 13:42
Gelecek sezonun 7. Haftasina kadar beklemektense lutfen bu aralar cozelim su isi.
Ben de senol hocanin cok hatalari oldugunu düsünüyorum ama daha iyisini bulmamiz cok zor.

Sen yerine kimi önerirsen mesela?

Ayrica senol hoca faydali olamayacegi bir yerde kalmaz,bunu da unutmamak lazim.

SEDAT
29.04.2012, 13:53
* Hocam elimde olsa bu sefer sizi değiştirmek yerine taraftarlarımızda bir değişikliğe gitmek isterdim, denemekten zarar gelmez değil mi ?

delikoyun
29.04.2012, 14:09
yazık ya acilen yeni transfer politikası belirlenmeli yabancılşarın çoğu gönderilmeli en az 4 iyi yabancı 4 yerli opyuncu şart

deadpool
29.04.2012, 14:16
Herkesi affetti ama Volkan’a patladı!
Trabzonspor’da Beşiktaş maçındaki isyanının faturası: 100 BİN TL

Güneş, Volkan’a patladı. Trabzonspor’da Süper Final’deki Beşiktaş maçında oyundan alınmasına tepki gösteren ve çıkış tünelindeki su şişesini tekmeleyen Volkan Şen’e Teknik Direktör Şenol Güneş’in gazabı sert oldu. Geçen sezon Engin Baytar’ın ekrana yansıyan inanılmaz sözleri, Colman’ın soyunma odasında yüzüne su şişesi fırlatmasını, Jaja’nın disiplinsiz hareketlerini, Burak’ın yaptıklarını sineye çeken Güneş, iş Volkan’a gelince 100 bin TL’lik ağır para cezası kestirdi.

ÇİFTE STANDART
Hırsından kaynaklanan tepkisini anlayan Volkan Şen’in özür dilemesine rağmen Güneş’in bir çok oyuncuya tanıdığı müsamayı yıldız oyuncuya göstermeyerek, 100 bin TL gibi en ağır para cezasını vermesi çifte standart bir yaklaşım olarak değerlendirdi. Volkan Şen’in 100 bin TL gibi ceza yönetmeliğindeki en ağır para cezasının hem de ilk hatasında Güneş tarafından kesilmesi nedeniyle büyük üzüntü yaşadığı dile getirildi

Ayrılık bile olabilir
Güneş’in tavrı nedeniyle Volkan Şen’in sezon sonunda Trabzonspor’daki geleceği konusunda bir değerlendirme yapacağı ifade edildi. Tecrübeli hocanın, Volkan Şen’i ilk hatasında bu nedenle ağır ceza vermesi, sezon sonunda Trabzon’da kalıp kalmaması ile ilgili olarak sürpriz gelişmeler yaşanabileceğinin de sinyali olduğu ifade edildi.

Böyle bir haber var ama pek inandırıcı gelmedi. Colman ile bir sorun yaşadığını ilk defa burda gördüm ama haber doğruysa hocanın isteksiz tavrı bunlardan kaynaklanıyor olabilir.

bugrahankazaz
29.04.2012, 14:21
Bir an önce Tribüne çıkmalı ve yerini Ünal'a bırakmalı.Tribünden oyunu daha iyi okur daha az stres yaşar ve daha sağlıklı kararlar alınabilir bu şekilde

Tolga
29.04.2012, 14:32
Volkan haberlerinin gerçek olduğunu ve bir ceza olduğunu düşünmüyorum.Şenol Hoca'nın bu konuda herhangi bir açıklaması var mı ? Ben ortada hâlâ ceza verilecek bir durumun olduğunu düşünmüyorum.

titanic
29.04.2012, 14:39
Şenol Hoca bu ülkenin gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörüdür. Ünal da kim oluyor. Ekonomik durumu ıyı olmayan şehirlerden neden ygs sampıyonu cıkmaz, oradakı öğretmenler çok mu kötüler ? bence bu takımı bozan burak yılmaz, kendı nereklerde görüyor bilmiyorum ama takım içinde ağırlık hıssetırmeye calıstığı apacık ortada.bu da diğerlerine ister istemez yansıyor. şenol hocam hepsini gönder yeni bir takım kuralım. Artık ne ederlerse satalım gitsinler. daha ucuz daha ısteklı bır takım kuralım ınanın bundan kötüsü olmaz. Bu takım bu halıyle bır şenol hocanın hindistan liglerı de dahıl eline gelebilecek en kötü takım. gelişmeye kapalı,yeteneği kısıtlı topcularla olmayaca bu iiş.

Royal Heart
29.04.2012, 14:42
Şenol Hoca bu takımın başında olduğun sürece güçlü olmak zorundasın. Dayanamadığın yerde İSTİFA'nı ver ancak bu kulübün güçlü bir Şenol Güneş'e her zaman ihtiyacı var. Kulübede yüzünden düşen bin parça, maçı bırakmış, ne haliniz varsa görün diyen bir yüz ifadesi görmek istemiyorum. Artık Silkinmelisin Şenol Güneş ! diye seslenmek istiyorum.

MFOB
29.04.2012, 14:43
şenol hoca iyi fakat bazı takıntıları var geçense umut busene halil gibi
bu takıntıların bedeli ağır oluyor burak gidince forvet kalmıyo çift forvet oynatması gerektiğini hala anlamadıysa ben bişey demiyorum artık

.....
29.04.2012, 15:15
Dün akşam ki oyun Trabzonspor tarihinin kara lekelerindendir hocam.

Bir takım bu kadar ruhsuz olamaz heralde.

Artık birşeyler yapman gerekiyor. Ya masaya yumruğunu vuracaksın ya da her zaman ki gibi ezilen sen olacaksın. Buna dur demediğin sürece işimiz zor.

TheDayAfter61
29.04.2012, 15:18
Lütfen değişin.

poetricus
29.04.2012, 15:21
Dünkü maçı yut dışında olduğum için seyredemedim. O yüzden bir şey söylemek zor.
Çok çok üzüldüğüm ama hiç şaşırmadığım bir sonuç oldu.
Genel eleştirilerim hala geçerliliğini koruyor. Dünle ilgili yorum yapmam pek adil olmaz.
Sahadaki futbol ve maç sonuçları birer sonuçtur. Ben sebeplerle ilgileniyorum. Bugüne kadar eleştirdim; "gitsin" demedim; hala demiyorum. Başka bir çare var mı onu da bilmiyorum. Zira huylu huyundan vazgeçmiyor. Şayet giderse istediğim hoca profili belli.
Allah encamını hayır etsin.

Ergin Varlibas
29.04.2012, 15:27
Nankorsunuz hepiniz, o kadar

Erman Aydın
29.04.2012, 15:29
Yahu yeter be! En iyi yaptığınız iş istifaya çağırmak zaten. Biz taraftar olarak görevimizi ne kadar yerine getirebiliyoruz? İlk geldiği sezon kupayı alan, geçen sene 82 puan toplayan ve şampiyonluğu çalınan, bu kadroyla son 5 dakikaya kadar ŞL'nden çıkma şansını sürdüren kimdi acaba? Ve kadrosu dağıtılmış bir takımla. Beceriksiz yönetimin kaçırdığı Selçuğu hepimiz dün gördük. Üstelik teknik direktörün hiçbir Türk oyuncumun gitmesini istemiyorum dediği halde. Sene başında ve devre arasında defans istiyorum diyen teknik adam ve almayan yönetim hatta Egemen'i de kaçıran yönetim. İlk yarı 2,87 günde maça çıkan bir takım ve her şeye rağmen ligi 3. bitiren bir takım. Sene içinde ve hala şikenin sürekli içine çekilmeye çalışılan ve bu süreçte en mağdur olan bir takım.Evet, HER ŞEY SENİN KABAHATİN ŞENOL HOCA!

Royal Heart
29.04.2012, 15:32
Ya sağdan ya soldan bakıyor eleştiri yapanlarımızın birçoğu, biraz ortadan bakarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

poetricus
29.04.2012, 15:41
Çaresizlik böyle bir şey olsa gerek!

bugrahankazaz
29.04.2012, 15:45
biz ya çok iyi ya istifa diye konuşuruz.Trabzonspor babamızın malı sanki.Orta yolu bulmak çözüm üretmek,yardımcı olmak neden yok!.Yapmamız gereken sakin olmak ve parçaların daha iyi çalışmasını sağlamak için düşünmek.Trabzonspor Şenol hocayı direktör yani futbol işinin başına geçirip hem onunda hoşuna gidecek bir mertebe vermeli hemde bu şekilde Şenol hocanın dışardan geniş perspektiften hem transfer hemde kadro seçimi hemde taktik açıdan daha sağlıklı ve stressiz düşünmesini sağlamalı.Maç sırasında kulübeye inmemeli bu görevi Ünal'a yada herhangi birine bırakmalı.Hem yeni bir hoca kazanmış oluruz hemde Şenol hocadan alınacak yararı da artırabiliriz.

erolizmts
29.04.2012, 16:09
Burak Yılmaz'ın rekor kırıp gol kralı olabilmesi için koca sezonu feda etti. Bu bile başarısızlığın en büyük sebeplerinden. Birşeyi kafasında bitirdiği an artık kimseyi dinlemiyor. Egoları çok yüksek ve kesinlikle egolarına hakim değil. Yaptığı şeylerin futbolcular üzerinden nasıl bir psikoloji yaratacağını kesinlikle bilmiyor. Geçen sezon, Fenerbahçe maçı öncesi Bjk kupa maçına kaleci hariç neredeyse tüm takım yedeklerle çıktık. O davranışı bile kafa olarak Fenerbahçe'den ne kadar korktuğunun bir göstergesiydi. Bu doğal olarak tüm takıma da aksediyor. Ki o Fenerbahçe maçı sanırım amatör takım kadar bile top yapacak durumda değildik. Futbolcular maçı sonuna kadar pısmış, ürkmüş, ne yaptıklarını bilmeyen halde bir maç çıkardılar. Bu ilk kez olan bir şey değil.

Hoca bu ligi kafasına bitireli çok oldu.Bakmayın siz TT Arena'da Gs ile berabere kaldığımıza. Kaç haftadır takımda disiplin yok. Herkes laubali. Burak'a sonsuz kredi tanınmış ve takım içinde kaptan'dan bile daha önde. Burak dışında her futbolcunun en küçük hatalarda takımdan kızağa çekilme ihtimalleri var. Yani Şenol Güneş, takım için birleştirici bir unsur olması gerekirken aksine takım içinde bölünmelere yol açabilecek sorunların önün açtı. Geçen sezonun en çok pas yapan takımı olan, daha doğrusu sonuca bol ve isabetli paslarla giden o takım, bu sezon sadece 1 futbolcuyu gol kralı yapmak için figüranlık rolüne büründürülmüş. Şu takım geçen sezon olduğu bol pas yapan sistemine devam edebilseydi bugün belkide en azından Fenerbahçe kadar şanslı bir konumda olabilirdik. Şu haliyle dahi buralara gelebilen takım, aynı sistemle kesinlikle daha başarılı olabilirdi. Ama işte Şenol Güneş egosu böyle birşey. 1 yıl rüzgar estirir, sonra yaprak kıpırdatmaz. İstikrar sıfır. Sistem, oyunu okuma ve oyuncu değişiklikleri sıfır. Futbolculara adaletli yaklaşım ise görüyoruz ki vahim durumlarda.

Mollasalihoğlu
29.04.2012, 16:11
Sanki o futbolcudan başka kaleye yaklaşabilen var da..

Ilelioglu
29.04.2012, 16:18
Hocam;

Zorluk derecesi yüksek maclarda lüften Zokora ve Colman ikilisinin yanina birini da dahil et.

Örnek:

--------Serkan(Aykut, Baris Ö., Jebrin)----Zokora------Colman---------

Volkan(Burak)---------------------------------------------------Olcan

-------------------------------Burak(Halil)----------------------------

gibi..

Tolga
29.04.2012, 17:50
Evet, bir eleştiri de Hoca'nın Burak Yalakası olduğu yönünde geldi.Eğlence tüm hızıyla devam ediyor.

Yaşar
29.04.2012, 17:57
Burak Yılmaz üzerinden Hocaya vurmak enteresan.
Burak Yılmaz'ı Türk futboluna kazandıran adam Şenol Güneş'tir.

erolizmts
29.04.2012, 18:28
Burak Yılmaz üzerinden hocaya vurmak! O da doğrudur. Yani enteresan karşılanabilecek bir düşünce değil. Koca sezon boyunca takımın ofansif anlamda tek oynadığı sistem kale boş olsa da o top Burak'a atılacak ve golü o atacak düşüncesiydi. Gole gidiyorsan bile ilk alternatifin golü atmak değil; Burak'a bakmak ve müsaitse paşa'ya gol attırmak. Bu mantalite ile bence çok futbolcu Türk futboluna kazandırılabilir. Hatta Giray Kaçar bile tüm takımın kendisine çalıştırıldığı bir sistemde Burak'ın yerinde oynasa 34 haftayı en az 10-12 gol ile kapatabilirdi.

Yaşar
29.04.2012, 18:31
Burak Yılmaz üzerinden hocaya vurmak! O da doğrudur. Yani enteresan karşılanabilecek bir düşünce değil. Koca sezon boyunca takımın ofansif anlamda tek oynadığı sistem kale boş olsa da o top Burak'a atılacak ve golü o atacak düşüncesiydi. Gole gidiyorsan bile ilk alternatifin golü atmak değil; Burak'a bakmak ve müsaitse paşa'ya gol attırmak. Bu mantalite ile bence çok futbolcu Türk futboluna kazandırılabilir. Hatta Giray Kaçar bile tüm takımın kendisine çalıştırıldığı bir sistemde Burak'ın yerinde oynasa 34 haftayı en az 10-12 gol ile kapatabilirdi.
Ben şimdi bu yorumun nesine saygı duyayım?
''Takım tek forvet oynadığı için, cezasahasında çoğalamadığımız için hücum gücümüz Burak Yılmaz'ın ayağına bakıyır'' gibi sistematik ve doğru bir eleştiri yapmaktansa;
''Hoca bütün takımı Burak Yılmaz'a gol attırması için şartlanıyor önemli olan Burak'In başarısı'' gibi Hoca'nın kişiliğini sorgulatacak bir eleştiri yaptınız.

HH_52
29.04.2012, 23:47
Şenol Bey, Onur sana ne yaptı? Bu Tolgada ne buldun?

Adam Beşiktaş maçında al at dedi Quaresmaya. O beceriksiz olduğu için atamadı. GS maçında en az iki kez gelin atın dedi.

Yeter artık yeter. Formsuz adamı neden oynatırsın?

Umut Bulutu oynata oynata elimizdeki liderliği gittin Fenere verdin. Şike bir yana. Sen birde suçu kendinde ara! Umut Bulut hastalığın Tolgayamı geçti?

ömür_karadeniz
29.04.2012, 23:49
Şenol Güneş Trabzonsporumuz için çok büyük bir insandır ama artık misyonu bitmiş bir hocadır bunu kabullenmemiz lazım,topçu yedek kulübesine baktığı zaman Şenol hocanın o heyecanı bitmiş,isteksiz halini görünce zaten maçlara 0-1 yenik başlıyoruz.Ben Şenol hocamızın yerine daha genç ve dinamik isimlerin gelmesinin yararlı olacağını düşünüyorum.

Legolas77
29.04.2012, 23:51
Şenol Güneş Trabzonsporumuz için çok büyük bir insandır ama artık misyonu bitmiş bir hocadır bunu kabullenmemiz lazım,topçu yedek kulübesine baktığı zaman Şenol hocanın o heyecanı bitmiş,isteksiz halini görünce zaten maçlara 0-1 yenik başlıyoruz.Ben Şenol hocamızın yerine daha genç ve dinamik isimlerin gelmesinin yararlı olacağını düşünüyorum.

taraftarında heyecanı bitti sadece isyan şuna bu kadar ruhsuz oynayıp yenilmeye hakkınız yok biz Trabzonspor'uz
daha çok işi var hocanın

Ergin Varlibas
29.04.2012, 23:51

Elestiricek bi yer bulamadiniz simdi, saha kenarinda nasil durduguna mi geldi sira.

El insaf!

ömür_karadeniz
29.04.2012, 23:56
Elestiricek bi yer bulamadiniz simdi, saha kenarinda nasil durduguna mi geldi sira.

El insaf!
Hayır kardeşim alakası yok,ister kabul et ister etme Şenol hoca hevesini kaybetmiş,bitkin bir görüntüsü var bunu zaten bilmeyenmi var,o yüzden sene sonu helalleşip medenice yollar ayrılmalı.

Ergin Varlibas
30.04.2012, 00:02
Peki oyle olsun.

canna52
30.04.2012, 00:14
şike sürecinden en fazla etkilenen kişi şenol güneştir. bu kadar pisliğin, goygoyculuğun, kayırmacılığın olduğu bir ortamda yeterli konsantrasyonu sağlayamamıştır.

bu sezonluk performansımızı kötü bulmuyorum.

öncelikle takım bir önceki seneye göre güç kaybetmiş şekilde sezona girdi. yakalanan takım kimyası bozuldu ve tekrar silbaştan bir takım olduk. artı beklenen transferler yapılmadı.

bu kadar sıkışık bir fikstürde gs olsaydı onlarda bizim düştüğümüz duruma düşecekti. zaten ilk haftalarda kötü değildik fakat cl maçları sonrası ciddi performans düşüklüğü yaşadık ve ardarda puanlar kaybettik.

rotasyon konusunda ciddi hatalar yapıldı. 13-14 futbolcuyla sezonu bitirmek intihar gibi birşey oldu. takım mental ve fizik olarak bitme noktasına geldi. ama bunlardan ders alındığına inanmak istiyorum.

stoper ve alanzinhonun yerine kaliteli bir adam alırsak büyük atılım yapmış oluruz. inşallah yine polonyalarda macera aramaya kalkmayız adam gibi kaliteli bir ligden kaliteli bir adam alabiliriz.

Tyler Durden
30.04.2012, 01:05
Burak Yılmaz'ın rekor kırıp gol kralı olabilmesi için koca sezonu feda etti. Bu bile başarısızlığın en büyük sebeplerinden. Birşeyi kafasında bitirdiği an artık kimseyi dinlemiyor. Egoları çok yüksek ve kesinlikle egolarına hakim değil. Yaptığı şeylerin futbolcular üzerinden nasıl bir psikoloji yaratacağını kesinlikle bilmiyor. Geçen sezon, Fenerbahçe maçı öncesi Bjk kupa maçına kaleci hariç neredeyse tüm takım yedeklerle çıktık. O davranışı bile kafa olarak Fenerbahçe'den ne kadar korktuğunun bir göstergesiydi. Bu doğal olarak tüm takıma da aksediyor. Ki o Fenerbahçe maçı sanırım amatör takım kadar bile top yapacak durumda değildik. Futbolcular maçı sonuna kadar pısmış, ürkmüş, ne yaptıklarını bilmeyen halde bir maç çıkardılar. Bu ilk kez olan bir şey değil.

Hoca bu ligi kafasına bitireli çok oldu.Bakmayın siz TT Arena'da Gs ile berabere kaldığımıza. Kaç haftadır takımda disiplin yok. Herkes laubali. Burak'a sonsuz kredi tanınmış ve takım içinde kaptan'dan bile daha önde. Burak dışında her futbolcunun en küçük hatalarda takımdan kızağa çekilme ihtimalleri var. Yani Şenol Güneş, takım için birleştirici bir unsur olması gerekirken aksine takım içinde bölünmelere yol açabilecek sorunların önün açtı. Geçen sezonun en çok pas yapan takımı olan, daha doğrusu sonuca bol ve isabetli paslarla giden o takım, bu sezon sadece 1 futbolcuyu gol kralı yapmak için figüranlık rolüne büründürülmüş. Şu takım geçen sezon olduğu bol pas yapan sistemine devam edebilseydi bugün belkide en azından Fenerbahçe kadar şanslı bir konumda olabilirdik. Şu haliyle dahi buralara gelebilen takım, aynı sistemle kesinlikle daha başarılı olabilirdi. Ama işte Şenol Güneş egosu böyle birşey. 1 yıl rüzgar estirir, sonra yaprak kıpırdatmaz. İstikrar sıfır. Sistem, oyunu okuma ve oyuncu değişiklikleri sıfır. Futbolculara adaletli yaklaşım ise görüyoruz ki vahim durumlarda.

kelimesi kelimesine katiliyorum..
agzina saglik..

Oruç
30.04.2012, 01:10
Hoca'nın başka işi kalmadı Burak gol kralı olsun diye çabaladı he.

Bir sürü şey var eleştirilmesi gereken ama millet neleri dert etmiş kendine. Allah akıl fikir versin. Ne diyelim.

Uğur Demircioğlu
30.04.2012, 01:24

El insaf!

Tam şansal büyükağa yorumu el insaf ya.Milli takımdan da bu zihniyet yüzünden ayrıldı zaten şenol hoca.fatih terimin serkeş haline ses edemeyen şakşakçılar şenol hocanın kravatının rengine kadar eleştiriyordu aynı hesap.

61_Serhat_61
30.04.2012, 01:37
Isti.............

ThePatriot61
30.04.2012, 02:11
Isti.............

kbal! Gecen sezonun basarisi cok cabuk unutuldu..

Burak Sahin
30.04.2012, 02:25
kbal! Gecen sezonun basarisi cok cabuk unutuldu..

daha kac senesi varsa gecen seneki basari icin söyleyinde bilelim 1-2-3-4-yada ömürlük kontrat ?????

Yaşar
30.04.2012, 02:38
Oynanan futboldan memnun olan hiçbir Trabzonspor taraftarı olduğunu düşünmüyorum.
Bunun sebebpleri olarak oynadığımız tek forvetli sistem, defans oyuncularımızın çok geriye yaslanarak oynaması ve hücum presi becerememek gibi bir çok etken sayılabilir.
Bunlardan bazıları Şenol Güneş'ten kaynaklanan sebeplerdir.
Özellikle Anadolu takımlarıyla oynadığımız maçlarda çift forvet oynaması gereken takım tek forvetle sahaya çıkmış ve ilk yarılar genelde heba edilmiştir.
Yapılması gereken değişiklikler zamanında yapılmamış veya yanlış yapılmış, kazanmamız gereken birkaç maç bu hatalar yüzünden kazanılamamıştır.
Kulübeye alt yapıdan bir oyuncu bulup koyamamak, onun yerine 2 tane yedek kaleci koymak da enteresan bir düşüncedir.
Ferhat Öztorun ve Sercan Kaya gibi mevkilerindekilerden eksiği olmayan oyunculara şans vermemek de bir eksikliktir.
Ama ''Burak Yılmaz'ı gol kralı yapmak için sezonu heba etti'' gibi ütopik yorumları göreceğim aklımın ucundan geçmezdi.

MonteCristo
30.04.2012, 07:51
Adrian Mierzejewski ve Tolga Zengin'i oynattıkça biz bu skorları hakediyoruz.

Tolga ligin ikinci yarısından beri kötü oynuyor. Çok fazla hata yapıyor.

Adrian oynadığında 10 kişi kalıyoruz bile diyemiycem çünkü 10 kişi kalsak gene top bizde daha çok kalır. Adrian'a verdiğimiz her pas rakibe kaptırılmış top demektir. Adrian'a atılan toptan bize hiçbir fayda gelmiyor. 10 kişi olsak en azından oyuncular Adrian'a(yani rakibe) değilde birbirlerine pas verir top bizde daha çok kalır. Adrian'la oynamak 10 kişi oynamaktan bile daha kötü. Bu adamın en iyi futbolu yeterliliğini tartıştığımız Alanzinho'nun vasat futboluna denk düşüyor.

poetricus
30.04.2012, 08:48
daha kac senesi varsa gecen seneki basari icin söyleyinde bilelim 1-2-3-4-yada ömürlük kontrat?
Ömürlük, ömürlük.
Bu kadarla kalınsa ona da razıyım. Allah gecinden versin, korkarım öldükten sonra dahi çalıştırmasını isteyenler de çıkabilir.

Faik Yılmaz
30.04.2012, 09:06
Şunu açıkca ifade edebilirmki....

Bu sene Şenol Güneş takıma olumlu anlamda hiç bir şey katmamaıştır , katamamıştır.....

Onun içinde bizim içinde bomboş amaçsız bir sezon geçirdik....

cakalkerem
30.04.2012, 09:08
Adrian gönderilsin, yanında da Şenol Güneş

Ahmet Karaman
30.04.2012, 15:42
felsefe yapmaya çalışacağına kulübümüzü yakaladığı her fırsatta onursuzlukla suçlayan aykut kocaman ( en son fb-bjk maç sonrası yaptığı açıklamalar) hak ettiği ve anladığı dilden cevap ver şenol hoca bi işe yara.

unal.hso
30.04.2012, 16:08
Hocayı göndermek yerine bazı taraftarları göndermek en mantıklısı.

ThePatriot61
30.04.2012, 16:36
Ilk önce sunu kabul edin anormal bir sezon gecirdik. Hem fikstür acidan hemde bu sike süreci yüzünden. Bu sezon takima ve Senol hocaya biraz da hosgörü ile bakmak lazim.

Adem Erdoğan
30.04.2012, 19:42
Olcay Çakır twitter hesabında yazmış;

Trabzonsporlu hiçbir oyuncusunu kıymetsizleştirmemeli... Trabzonsporlu şu an hiçbir aktörünü kıymetsizleştirmemeli...

Aynen katılıyorum.

....................

Çagman
01.05.2012, 02:42
Senol hocam üzülerek soyluyorum birşey katmıyorsun takıma en tek forvet inadını hala anlamıs değilim. f.terim tek forvet basladı olmadı adam dondu o gitti geldi geliştirmiş kendini. sen gittin geldin hala aynısın. ya değiş ya değiştir yada git hocam..

delikoyun
01.05.2012, 11:03
yapılan transfer yanlışlarında hocanın payı yönetimden fazla alternatifimiz yok bence banko 5 oyuncu alınmalı yoksa önümüzdeki sezonda kayıp

oflukaan
01.05.2012, 23:20
ferhatı oynat hocam artık zamanı geldide geçiyor.

SEDAT
02.05.2012, 02:36
* Her üç senede bir Şampiyon olan, olamasada en az ilk iki'de bitiren, her sene Avrupada en az çeyrek final yapan bir takımın taraftarına geçen sene Şampiyonluğun çalınmasına rağmen hırsızların, namusszuların kollandığı bu ülke'de böyle boş bir sezonu nasıl yaşatırsın ey Hoca, ey suçlu ayağa kalk !

Travelair
02.05.2012, 07:36
Hataları söylemekten çekinmemeliyiz. Linç etmeden

bangkook_61
02.05.2012, 14:20
Bu sene oynadığımız top rezalet. Son maçlarda ise zirve yaptık bu konuda.

HH_52
02.05.2012, 14:23
Yine mi Tolga kalede. Buna ancak sabotaj derler. Adam geçen maçda 4 gol yemiş sen hala onu kalede tutuyorsun. Senin bu takımı sabote etme hakkın yoktur. Abideyi bırak istersen kral ol yinede Trabzonsporun görevli adamısın. Sana verilen görevi yerine getirmen lazım. Tolganın kalede ne işi var. Son haftalarda yediği gollerin sayısını bile hatırlıyamıyorum. Her maç gol yiyor maşallah.

Adam gibi hoca olsan Onuru kaleye koyardın. Biraz adaletli ol. Adam ol lütfen!!!

messi_61
02.05.2012, 14:53
Bitsin bu rezilik ya bitsin ,adrian henrique barislari gonder bu takimdan yaa offfff

Tolga
02.05.2012, 17:03
Yine mi Tolga kalede. Buna ancak sabotaj derler. Adam geçen maçda 4 gol yemiş sen hala onu kalede tutuyorsun. Senin bu takımı sabote etme hakkın yoktur. Abideyi bırak istersen kral ol yinede Trabzonsporun görevli adamısın. Sana verilen görevi yerine getirmen lazım. Tolganın kalede ne işi var. Son haftalarda yediği gollerin sayısını bile hatırlıyamıyorum. Her maç gol yiyor maşallah.

Adam gibi hoca olsan Onuru kaleye koyardın. Biraz adaletli ol. Adam ol lütfen!!!

Mesela bu yorumda ben artniyetten başka birşey göremiyorum.Ya da abimiz Almanya'da yaşadığı için Türkçe'ye tam olarak hakim değil ?

Ben yine Polyanna olup ikinci seçenekten yana kullanıyorum şansımı.Umarım yanılmam.

Tatar Kemal
02.05.2012, 18:25
bu akşam kalede Onur olmalı. zaten hiçbir iddiamız kalmadı. avrupa kupaları da hayal olduğuna göre onur'u kaleye koymanın bir sakıncası olmayacaktır.

isa sağlam
02.05.2012, 18:26
şenol hoca futbol aleminde teksin seni duruşunla futbol bilginle herzaman bir numaraydın şenol hoca

Burak Sahin
02.05.2012, 19:04
hocam sen gittgin gün cok mutlu olacam..... cünkü gs maci daha baslamadi ve kadroyu gördüm yine süper bir orta saha ile cikiyoruz maca serkan zokora colman.....yine rezil edeceksin bizi su istanbul eziklerine.....

Ahmet Karaman
02.05.2012, 19:14
felsefe yapmaya çalışma da ne yaparsan yap hoca

ferdeco128
02.05.2012, 19:57
Şenol hoca bizim efsanemiz. Onun ayrılmasının olumlu sonuçlar doğurmadığını sayısız sefer gördük. Şenol hoca ayrıldıktan sonra takım daha da diplere gidiyor. Ortalama 5 yılda bir güçlü bir takım kuruyoruz. Geçen sezon hoca bizi şampiyon yaptı ama şikeciler yüzünden kadromuz dağıldı. yeniden güçlü bir kadro kurulması 3-4 yılı alacaktır. Bu süreci de Şenol hoca ile geçirmemiz, sabretmemiz en hayırlısı olur.

MuratJ
02.05.2012, 21:54
şenol güneş daha kendi futbolcularını tanımıyor. hangisi ne kadar kaliteli oyuncu hangisi hangi mevkide oynar bu soruların cevabını bilmiyor. ayrıca çok net görülüyor ki kendisinde ne hırs kalmış ne istek. bu saatten sonra Trabzonspor'a verecek hiçbirşeyi yok. en kısa zamanda yollar ayrılmalı. mümkünse playoff biter bitmez.

henrique gibi adamı neredeyse öldüren, onuru neredeyse yok eden, glowackiyi haftalardır oturtan, serkanları mustafaları futbolcu zannedip ısrarla oynatan bir hoca bu takımdan uzak olmalıdır.

Sefa
02.05.2012, 22:01
Serkan'ın oynayıp Volkan'ın sakat(!) olduğu her maç olmayan adaletinizin göstergesi..

MuratJ
02.05.2012, 22:07
son 2 maçı. böyle umuyorum.

Vkgz
02.05.2012, 22:08
Şenol Hocaya edilen tüm sözlerin geri alınması lazım.
Tabi az bi futboldan anlama genelden olaya yeteneği varsa.
İşte taş gibi bir Trabzonspor.
Trabzonsporu 20 yıl şampiyonluktan eden tu kakacılara yedirtmeyeceğiz hocayı.

M. Fatih ALEMDAR
02.05.2012, 22:10
Telegolu seyredelim. Baslar yine muhabbet.

Ergin Varlibas
02.05.2012, 22:13
Hocam yine mukemmel bir konusma yaptin. Seni ellerinden opucem Istanbul'a geldigimde

DeAgLeMaNyAq
02.05.2012, 22:13
Serkan'ın oynayıp Volkan'ın sakat(!) olduğu her maç olmayan adaletinizin göstergesi..

Volkan antrenmanları bile tamamlayamamış. Kasıtlı olarak kadroya almayacak hali yok. Ha Volkan trip yapıyorsa bilemem...

Vkgz
02.05.2012, 22:16
bu volkancılara volkan maketi yapıp evlerine kargolayacağım en sonunda.
takım iyi oynamış, galibiyete çok yaklaşmış hala volkan :)
maksat hocaya olan sevgisizliklerini dile getirmek mazeret arıyor insanlar.

Ama camia seviyor hocayı neyseki.

bordo61
02.05.2012, 22:17
Utananlar vardır umarım :rolleyes:

Ergin Varlibas
02.05.2012, 22:17
Tabi canim volkan oynasa, baska bir yorum gelicek su niye oynamadi, o oynasa , ama onun yeri orasi degil. Gecen sene sampiyon olduk, ama bu sene 3. oldu bu takim. E ilk kez ciktigimiz sene sampiyonlar liginde 3. olduk, ama o da sansa oldu vs. vs. Hoca ya aticaklar ya, bahane bitmez

Sefa
02.05.2012, 22:18
bu volkancılara volkan maketi yapıp evlerine kargolayacağım en sonunda.
takım iyi oynamış, galibiyete çok yaklaşmış hala volkan :)
maksat hocaya olan sevgisizliklerini dile getirmek mazeret arıyor insanlar.

Ama camia seviyor hocayı neyseki.

Hoca'ya olan sevgimi bilen bilir ama anasına söveni kesemeyip adaletsizliğine karşı gelene yaptırım yapıyorsa bunu da dile getiririm..

Serkan bir top oynadı ki gözümden yaş geldi Volkan'ı 826374562387453'e katladı..

M. Fatih ALEMDAR
02.05.2012, 22:19
Baba telegolde. İzleyip saygi duyuyoruz arkadaslar v

Vkgz
02.05.2012, 22:20
sefa keserdi şampiyonluk mücadelesi vermeseydik
nihayetinde kovdu takımdan engini yada istemedi.

Sefa
02.05.2012, 22:22
sefa keserdi şampiyonluk mücadelesi vermeseydik
nihayetinde kovdu takımdan engini.

Hoca kovmadı Engin istemeseydi gitmek yine gitmeyecekti..

Emrah KabuL
02.05.2012, 22:23
İstanbul takımlarıyla yapmış olduğumuz 10 maçta 2 galibiyet,3 beraberlik ve 5 yenilgi.

Kendi sahamız da 4 yediğimiz G.Saray'dan 1 puan alabilmek,hem de gol yemeden büyük bir başarı.

Ben özrümü diliyorum.

Helal olsun..!

M. Fatih ALEMDAR
02.05.2012, 22:24
Hoca kovmadı Engin istemeseydi gitmek yine gitmeyecekti..

Engini hoca kovdu. Kesinlikle hoca gondermese 49 yasina kadar oynardi o sigir.

61viya
02.05.2012, 22:26
Sana kurban olurum ben ya! Sana olan saygım öyle büyük ki.

İyi ki varsın canım hocam.

Oruç
02.05.2012, 22:28
hocam sen gittgin gün cok mutlu olacam..... cünkü gs maci daha baslamadi ve kadroyu gördüm yine süper bir orta saha ile cikiyoruz maca serkan zokora colman.....yine rezil edeceksin bizi su istanbul eziklerine.....

Sizi bilmem ama bizi rezil etmedi.

M. Fatih ALEMDAR
02.05.2012, 22:28
Baskani seviyorum yav.

Burak Sahin
02.05.2012, 22:32
Sizi bilmem ama bizi rezil etmedi.

evet bu sefer rezil olmadik allaha sükür....ama gecen macda rezil olmustuk ondan önceki fener macindada rezil olmustuk yoksa size göre olmamismiydik ?????

Adem Erdoğan
02.05.2012, 22:34
evet bu sefer rezil olmadik allaha sükür....ama gecen macda rezil olmustuk ondan önceki fener macindada rezil olmustuk yoksa size göre olmamismiydik ?????

Şike yapan kahpelik yapan onun bunun altına yatan rezil olur.
Çıkıp adam gibi gücünün yettiği kadar oynayan değil.

Adem Erdoğan
02.05.2012, 22:57
Şenol hocanın röportajı;

http://www.ligtv.com.tr/haber/cok-tehlikeli-bir-durum-var

Oruç
02.05.2012, 23:07
Hocanın basın toplantısı izlenmeli. Hoca susuyor diyenlere izletmeli.

Orada çok daha sert ama siz yine felsefe yaptı diyeceksiniz tabi.