PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Samet Yildirim
18.04.2012, 00:03
Iyi tamam haklisiniz birsey demiyorum.

Insallah allah izin verirse ve Hocamiz devam ederse ben bu basligi görürüm sonra bana buraya gelip masal anlatilmaz insallah.

Yemin ediyorum dayanamiyorum...

Uzun süre bu basliga girmem ben...

Mourinho getir tartisiriz...Guardiola getir tartisiriz...Guardiola-Mourinho karisimi getir tartisiriz...

Istifa ediyorum.

Not: Basari sadece iyi kadro ile olunmaz cünkü önce Hoca ondan sonra Kadro daha sonra diger faktörler devreye girer.

talibim
18.04.2012, 00:04
@samet yıldırım

eleştiriler kupa alamamaktan dolayı veya maçlarda alınan mağlubiyetlerden dolayı değil!..eleştiriler hocanın taktik ve idari yönden yanlışları üzerine..

demirel'in meşhur lafı var : "altı kere gittim yedi kere geldim" diye..sizin misaliniz ona benzedi..

şenol güneş'e yalvarma meselesi ise bana pek inandırıcı gelmiyor.o zaman giderkende gitme diye yalvarmak gerekirdi!

atay aktuğ dönemini misal verdiniz ben de onu yazayım..hoca atay aktuğ döneminde yine transferde sınıfta kalmıştı.eller,jefferson ve jun transferleri o dönemde yapıldı.ne kadar isabetli transferler olduğu malumunuz.ve hoca anorthosis'e elenmenin ardından ligin başlarında manisa mağlubiyeti sonrası görevinden ayrıldı..

aslında tekrar tekrar aynı şeyleri yazıyoruz..

Adem Erdoğan
18.04.2012, 00:07
95-96 sezonunun kadrosunun dağılmasını Şenol hocaya yıkmak da enteresan; hani hatırlamasak bilmesek yiyeceğiz yani.

Legolas77
18.04.2012, 00:08
Iyi tamam haklisiniz birsey demiyorum.

Insallah allah izin verirse ve Hocamiz devam ederse ben bu basligi görürüm sonra bana buraya gelip masal anlatilmaz insallah.

Yemin ediyorum dayanamiyorum...

Uzun süre bu basliga girmem ben...

Mourinho getir tartisiriz...Guardiola getir tartisiriz...Guardiola-Mourinho karisimi getir tartisiriz...

Istifa ediyorum.

Not: Basari sadece iyi kadro ile olunmaz cünkü önce Hoca ondan sonra Kadro daha sonra diger faktörler devreye girer.

diğer faktörlerde her zaman şenol hocayı yener.....

SEDAT
18.04.2012, 00:09
* Şenol Hoca'sız sezonların hiç istatisitiği yok yanlız, enteresan ...

deneme61
18.04.2012, 00:14
senol hocanın macı okuyamaması,degısıklıklerı nasıl ve hangı dakıkalarda yapacagının bılınmesı,takımı korkak oynatması,buyuk macların agırlıgını kaldıramaması,yanlıs oyuncu degısıklıklerı vs.. sayılabılır.ama bu takımı son 20 yıldır kafaya oynadıgı her sezonda takımın basında o vardı.. ve eger adaletlı bır lıg olsa ıdı son 20 sene 3 sampıyonlugu vardı.. senol hoca nın devasm etmesı taraftarıyım.. sanmıyorumda bır ıstıfa felan olsun..

Samet Yildirim
18.04.2012, 00:15
@samet yıldırım

eleştiriler kupa alamamaktan dolayı veya maçlarda alınan mağlubiyetlerden dolayı değil!..eleştiriler hocanın taktik ve idari yönden yanlışları üzerine..

demirel'in meşhur lafı var : "altı kere gittim yedi kere geldim" diye..sizin misaliniz ona benzedi..

şenol güneş'e yalvarma meselesi ise bana pek inandırıcı gelmiyor.o zaman giderkende gitme diye yalvarmak gerekirdi!

atay aktuğ dönemini misal verdiniz ben de onu yazayım..hoca atay aktuğ döneminde yine transferde sınıfta kalmıştı.eller,jefferson ve jun transferleri o dönemde yapıldı.ne kadar isabetli transferler olduğu malumunuz.ve hoca anorthosis'e elenmenin ardından ligin başlarında manisa mağlubiyeti sonrası görevinden ayrıldı..

aslında tekrar tekrar aynı şeyleri yazıyoruz..

Siz istiyorsunuz ki 5 sene mukavele yapildigi zaman 5 sene basarili olacak basarisiz olma hakki yok. Böyle birsey olabilir mi ?

Bross döneminde döküldük toparladi getirdi bir yere takim yine dagitildi...

Bu sene bu takimi nasil elestiriyoruz anlamiyorum haketten.

Trabzonsporun aylik mac ortalamasi 6.5, Manchesterin 5.2, Real Madridin 4.8...

Emrah KabuL
18.04.2012, 00:20
F.Tekke olayı doğrudur fakat Fatih'i ortasaha da değerlendirdiğini de unutmayalım.

Celustka'dan bek,Serkan'dan ortasaha,Henrique ve Halil'den kanat oyuncusu yaratmaya çalışması gibi..

Altyapımız için de dedikleriniz doğru.. benim eleştirdiğim nokta 2 senedir yedeklerimiz de 2 tane kalecinin yer almasıdır.

Şans verilmese bile en azından ilk 18'e alınan genç bir oyuncu diğer gençlerimizin de iştahını kabartır,forma şansı bulabilme yönünden daha umutlu olabilirler.. belki de bu sebeple daha çok çalışmaya zaman ayırabilirler değil mi ?

Ayrıca Aykut'un forma şansı bulduğu bir ortamda Eren olsun,Göksu olsun,Faty Papy,Jebrin vs. bu adamlar en azından 5-10 dakika süre alamazlar mı ? Ya da kupa maçların da genç oyunculara şans verilemez mi ?

Yine Galatasaray'dan örnek vermek zorunda kalıyorum ama şampiyonluğa giden bir takımda Semih Kaya,Emre Çolak nasıl oluyor da forma şansı buluyor ?

Aydın Yılmaz,senelerdir patlama yapması beklenen ve 24 yaşına gelmiş bir oyuncu Beşiktaş maçında nasıl oluyor da forma şansı buluyor ?

Bu saydığım isimler çok mu kaliteli ? Bu adamlar kadar top oynayabilecek gençlerimiz yok mu ?

Genç oyuncularımızı kaç maçta izledik de yetersiz oldukları kanısına varabiliyoruz ?

Şimdi ben bunların neresini düzelteyim? Fatih 94-95 sezonunda şampiyon olan, Ragıp'lı, Yetkin'li, Okan Özke'li Trabzonspor Paf takımının kaptanı ve oyun kurucusuydu. Hatta kendisi de gerçek yerinin forvet arkası (fb'de Alex, Henry ile Arsenal'de oynarken Bergkamp tarzında) olduğunu söyler. Nasıl ki Burak, Vittek'in sakatlığı ve Brozek'in formsuzluğu sonrası hasbelkader merkez santrafor olduysa Fatih de o şekilde olmuştur. Celutska da Slavia Prag'dan geldiğinde "bek ve stoperde oynayabilen adam" olarak transfer edilmiş, stoperden ziyade özellikle sol bekte daha başarılı olmuştur. Serkan Balcı, Gençlerbirliği kariyerinin tamamında orta saha oynamıştır. Fenerbahçe ve Trabzonspor'daki ilk yıllarında sağ bekte oynatıldığı için eleştiri almıştır. Henrique de Wasterlo takımında aslen forvet olmakla birlikte sol açıkta da oynayabildiği söyleniyordu. (İddia ediyorum, aynı adamı Gençlerbirliği veya bir başka Anadolu kulübü 10'da biri fiyata alırdı) Halil'in de gerçek yeri, pivot santrafor yanında yardımcı forvet olup, 3.lig takımı Wattensheid'de parladıktan sonra Kaiserstulaten'de Jancker, Schalke'de Kuranyi ile iyi işler yapmıştır. Geldiği takımda (Frankfurt) ise forvet değil, daha ziyade kanat ve orta saha oynamıştır.

Hem oyuncuları çok yönlü olarak kullanabilmek yetersizlik değil, bilakis meziyettir. Tıpkı Breams'ın Küçük Hamdi'yi santrafor ve liberoda, Leekens'in Cyzio'yu stoper, sağ bek, açık ve santraforda (bi kaleye sokmamışız) oynattığı gibi.

Bu kadar düzeltebildim.

Demek ki kalınlaştırdığım yerler için hemfikiriz.. onlara da bir kapak beklerdim sizden :)

Emirhan Makul
18.04.2012, 00:20
96'dan dolayı Şeno güneş'e kızanlara cevap verilmesine, tartışmaya girilmesine karşıyım, bence 96'yı yaşayan herkes ne diyorsa haklıdır, sığ bir düşünce ama ben böyle düşünüyorum en azından. Diğer görüşlerde eleştiridir olabilir, hakaret ve küçük düşürücü ifadeler ahlak dışıdır ve şunuda söylemek istiyorum normal olarak eleştirenlere de eleştiremezsin tepkisi vermekde ahlak dışıdır, her insan eleştirilir, teknik yönü ile yerden yere bile vurulabilir ki bence şuanda şenol hoca'nın teknik hiç bir katkısı yok takıma, ama demiyorum ki şenol hoca ne anlar ya ama şunu diyorum şuanda takım ile alakası yok kafada herşeyi bitirmiş.

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 00:56
* Şenol Hoca'sız sezonların hiç istatisitiği yok yanlız, enteresan ...

:)

Sayılmaz o sezonlar..

Burak Sahin
18.04.2012, 01:23
cok ögrenmek istiyorsaniz gugil amcada hepsi var emrah buraya istediginiz istemediginiz:) o kadar cok istatistik koyduki sanirim isinize gelmedi bakmak...

Yaşar
18.04.2012, 01:40
Heeee heeeee.
Haklısınız siz.

bangkook_61
18.04.2012, 01:53
Şenol Güneş'i transfer yetersizliğinden, genç oyunculara bakışından, bu sene özellikle kadroyu kısıtlı kullanmasından eleştirebiliriz. Ferhat diye solbekimizle sözleşme yeniledik sol bek olmayan adamı oynatıyoruz. Barış Özbek'e 1 milyon para döktük kadroya almıyoruz. Yedekte 2 kaleci var tam saçmalık. Özellikle yabancılara yaptıkları hatalar sonucu daha tahammülsüz.

Sevgili Şenol Güneş haterları. Bakın ben hocanın bir destekçisi olarak gayet net eleştiriler yapabiliyorum. Hatta sene sonu bırakması gerektiğini 1 senedir söylüyorum. Sizler neden böyle adam akıllı yazmak yerine son derece saçmasapan argümanlarla bugün hocaya nereden çakabilirm, hangi sorunu ona bağlayabilrim desturundan feyz alıyorsunuz ?

Örneğin;
Ama sürekli iyi kadrolara denk geliyor diye eleştirmek hangi aklın ürünü bir bana açıklarsa çok mutlu olurum. Saçmalığa bak tek gram mantık yok. Başarılı giden hocalar yollanıp bu süper(!) takımlara Şenol Güneş mi getiriliyor ? Herkesin çok beğendiği, aşkından delirdiği Ersun Yanal'ı Avni Aker tribünlerinin istifaya çağırdığı neden söylenmiyor ? Bütün bunlara ek olarak bir de şu 2005'in süper(!) takımını biri bana yazsın çok merak ettim. 4 tane adamı yazıyor herkes de kalan 20 kişiyi yazan yok.

Ayrıca son olarak da söyleyeyim. Bu seneki başarısızlığın 1 numaralı sorumlusu Şenol Hocamızdır. Zira sahada oynadığımız şey futbolun fersah fersah uzağında adını koyamadığım bir oyundur.

Burak Sahin
18.04.2012, 02:17
kime neye göre adam akilli elestiri yapislsin elestirilecek konular ve üslup icin bu konuda hassas ve bilgili biri bir liste yapsin su su konular sacma bu bu konularda su su üslüplarla elestiri olabilir diye bir liste bir döküman olsun elimizdede bizde elestirecegimiz konulari önce o süzgecden gecirip uygun bir üslupla burada dile getirelim madem öyle...insanlarin düsünce özgürlügü var katilirsin katilmazsin zaminin varsa sabaha kadar tartisirsin zamanin yoksa birkac sey yazarsin...saygi duyrsin cevap yazmaya deger görürsün cevap yazarsin yoksa kaale almazsin ama insanlarin önüne kota koyamazsiniz...bu su demek oluyor istediginizi düsünün ama sunlari sunlari söyleyebilirsiniz yalniz tam rus demokrasisi:)

Ergin Varlibas
18.04.2012, 03:32
Geldigi ilk sene takimi havaya soktu, sampiyon olduk(hadi olmadik diyelim, gol farkiyla sampiyonluk kacirdik, ve birinciyle ayni puanimiz vardi). Bu igrenc lig ,sike sahibe yuzunden takimimiz dagildi(sampiyon olsaydik butun oyuncular kalirdi, egemen ve selcuktan bahsediorm, jaja da olabilir) ama olmadi. Elinde olmayan nedenlerden dolayi takimimiz dagildi(selcuk ve egemenin gidisinden dolayi mutsuzlugunu kac kere dile getirdi..) BANA JAJAYI TARTISMAYIN, onun herseyini biliyorum futbolcuguluguna asik olsam bile Senol Gunes'e 100% hak veriyorum o konuda. Herneyse ikinci senesinde, play-off denen daha once TR de denenmemis bir sistem geldi . 17 gunde 5 mac yaptik, ilk kez ciktigimiz sampiyonlar liginde bizden beklenmeyen bir perrformans gosterdik ve 3. olduk(adrianin 90. dakikada kafa topu girse belki 2. bile olucaktik) ardindan bu yorucu donemde ligi normal sezon sonunda 3. bitrirdik. Dagilan bu kadro ile 3. olmak bile basaridir benim gozumde. Siz simdi siz nasil gelipte hocayi suclu bulabiliyorsunuz? Tamam belki takim iyi oynamiyor su an, guzel bir performans gostermiyor ama, hatirlatirim ki Selcuk Inan da ilk geldiginde yuhlaniyordu, takim hemen cuk diye oturmadi. Bi sans verin, kendi adamimiz, bi durun ya bi elestirmeyin, bi kere olsun destkeleyin, 1 sene 2 sene 3, 4 sene. Sizce bu takimi gecen sene 1. yapan bi adam, yine yapamazmi? Ne olurda bi kere destekleseniz de basariya kossak? Allahinizi gozunuzu severseniz ya, bizde Trabzonun menfaatlerini dusunuyoruz ve o yuzden de ISTIKRAR diyoruz.

Bazi arkadaslar oyle bir konusuyorki sanki her sene sampiyonuz da Senol Gunes geldi diye sampiyon olamiyoruz. Bi rahat birakin ya adami.

Hep soyledim, yine soyleyecegim: Senol Gunes bize fazla. Kac kurtar kendini hocam.

Emrah KabuL
18.04.2012, 04:43
Arkadaş Şenol Güneş'in nesi fazla bize ? Koskoca Trabzonspor camiasından bahsediyoruz.

Yapmayın etmeyin.

Hiçbir başkan,teknik adam,futbolcu Trabzonspor'dan büyük değildir.

Şans verin denilen kişi Trabzonspor'u 11 sezon çalıştırmışdır.

Genç bir teknik adam olsa anlarım,ülkemize ilk kez gelen bir yabancı teknik adam olsa anlarım,şans verilsin diyeceğim ama Trabzonspor tarihi boyunca hangi teknik adama bu kadar destek verildi ?

Şu ana kadar kamuoyunda İstifa etsin diye herhangi bir tepki oluşuyor mu ?

Ama işinize gelmeyince;

Şenol Güneş bize fazla,
Şenol Güneş'den iyisi geldi mi ?
Niye hep onun dönemlerin de şampiyonluğa oynadık vs.vs.

Arkadaş 11 sezondur takımı çalıştırmış.

326 maça çıkartmış takımı..

Elbette ki onun dönemin de şampiyonluğa oynama ihtimalimiz daha fazla olacak..

Sonuçta Trabzonspor'dan bahsediyoruz.

Ayrıca 2000'li yılların başlarında M.A.Y'dan sonra kulüp tarihinin en kötü günlerini yaşarken,hem futbolcu kadrosu hem de mali yapı olarak dibe vurmuşken neden Trabzonspor'u kurtarmak adına hamle yapmadı ?

O süreci Sadi Tekelioğlu,Briegel ile atlatıp ardından Aybaba ile toparlanma dönemine geçtikten sonra Ziya Doğan'lı çıkışımızdan hemen sonra neden yine Şenol Güneş ? ?

Külünkoğlu
18.04.2012, 08:35
Şenol Güneş'i eleştirdiğim nokta şu "ısrarla kaliteli yüksek bedelli malzeme istemiyor" Çekinme hocam, elinde malzeme olursa neler yapabileceğinizi biliyoruz.

- Türk Milli Takımı, Şenol Güneş’in teknik direktörlük yaptığı dönemde, 2002 FIFA Dünya Kupası’nda üçüncülük kazandı.

- UEFA’nın resmî internet sitesinde düzenlenen ankette 2002 yılının en iyi teknik adamı seçildi.

- 2003 Haziran ayında Fransa’da yapılan 2003 Konfederasyon Kupası’nda da Millî Futbol Takımını üçüncü'lüğe taşıdı.

- UEFA Yılın Takımına teknik direktör olarak seçilen ilk Türk.

- Dünya Klasmanında Milli Takımı 27. sıradan alıp 7. sıraya oturtan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçmiştir.

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 09:42
Arkadaş Şenol Güneş'in nesi fazla bize ? Koskoca Trabzonspor camiasından bahsediyoruz.

Koskoca Trabzonspor tarihinin teknik adamları ortada..

Tabii ki hiç kimse kulüpten üstte değildir ama somut gerçekleri de görmezden gelmenin anlamı yok.

Şenol Güneş ayarında bir hocanın Trabzonspor çalıştırmasının tek nedeni Trabzonlu olmasıdır..

Yoksa görebileceğimiz en iyi hoca 40 yılda bir denk gelen Halilhodziç ve karakter zafiyetine rağmen Ersun Yanal gibi hocalardır. Bunlar da en iyi ihtimaller.

Ziya Doğan, Giray Bulak, Lazaroni gibi ekollere değinmek bile istemiyorum..

Ömer Faruk61
18.04.2012, 09:49
Halilhodzic ne demişti " Trabzonspor taraftarı takımını dünyanın en büyük takımı sanıyor."

28 senedir herşeyi Şenol Güneş mahvetti..Ne kötülük geldiyse bize Şenol Güneşten geldi...

Osman Yavuz
18.04.2012, 10:51
Klasik oyuncu değişiklerini bırakması gerekiyor hocamın. Hep aynı hamleler. Celu solda başlıyor, 2 . yarı Cech girip Celu sağa geçiyor tekrar. En az 10 kere bu hamleyi yaptı Şenol hocam:)

Ahmet Karaman
18.04.2012, 13:10
Geldigi ilk sene takimi havaya soktu, sampiyon olduk(hadi olmadik diyelim, gol farkiyla sampiyonluk kacirdik, ve birinciyle ayni puanimiz vardi). Bu igrenc lig ,sike sahibe yuzunden takimimiz dagildi(sampiyon olsaydik butun oyuncular kalirdi, egemen ve selcuktan bahsediorm, jaja da olabilir) ama olmadi. Elinde olmayan nedenlerden dolayi takimimiz dagildi(selcuk ve egemenin gidisinden dolayi mutsuzlugunu kac kere dile getirdi..) BANA JAJAYI TARTISMAYIN, onun herseyini biliyorum futbolcuguluguna asik olsam bile Senol Gunes'e 100% hak veriyorum o konuda. Herneyse ikinci senesinde, play-off denen daha once TR de denenmemis bir sistem geldi . 17 gunde 5 mac yaptik, ilk kez ciktigimiz sampiyonlar liginde bizden beklenmeyen bir perrformans gosterdik ve 3. olduk(adrianin 90. dakikada kafa topu girse belki 2. bile olucaktik) ardindan bu yorucu donemde ligi normal sezon sonunda 3. bitrirdik. Dagilan bu kadro ile 3. olmak bile basaridir benim gozumde. Siz simdi siz nasil gelipte hocayi suclu bulabiliyorsunuz? Tamam belki takim iyi oynamiyor su an, guzel bir performans gostermiyor ama, hatirlatirim ki Selcuk Inan da ilk geldiginde yuhlaniyordu, takim hemen cuk diye oturmadi. Bi sans verin, kendi adamimiz, bi durun ya bi elestirmeyin, bi kere olsun destkeleyin, 1 sene 2 sene 3, 4 sene. Sizce bu takimi gecen sene 1. yapan bi adam, yine yapamazmi? Ne olurda bi kere destekleseniz de basariya kossak? Allahinizi gozunuzu severseniz ya, bizde Trabzonun menfaatlerini dusunuyoruz ve o yuzden de ISTIKRAR diyoruz.

Bazi arkadaslar oyle bir konusuyorki sanki her sene sampiyonuz da Senol Gunes geldi diye sampiyon olamiyoruz. Bi rahat birakin ya adami.

Hep soyledim, yine soyleyecegim: Senol Gunes bize fazla. Kac kurtar kendini hocam.

TRABZONSPOR > ŞENOL GÜNEŞ

bu forum trabzonsporulara ait forumdur. şenolgüneşspor henüz kurulmadı.
bizi bu zihniyet bitirir. nasıl ki fenerliler içinde azizsporlular var bizde de şenolsporlular türedi. ilginç..

.....
18.04.2012, 13:20
Şenol Hoca'dan daha iyisi gelecekse kabulümdur.

Ama Şenol hoca gittiğinde yine onu arayacaksak bunun hesabını kim verecek ?

messi_61
18.04.2012, 13:39
Tamam diyelim Senol hoca kalsin seneye yine yanlis transferler yine husran olur.. Baskasi da gelse daha beter olur.. Once sadri sener ,hasan yener nevzat sakar gitsin !!

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 13:43
Şenol Hoca'dan daha iyisi gelecekse kabulümdur.

Ama Şenol hoca gittiğinde yine onu arayacaksak bunun hesabını kim verecek ?

Sence hiç kimse üzerine alınacak mı?

Ölü taklidi yapacaklar..

.....
18.04.2012, 13:50

Ölü taklidi yapacaklar..

Şenol Hocayı gönderenler biran önce geri gelmesini ister muhtemelen.

Merak ettiğim diğer konu geçen senenin Şampiyonluğu bize verilince Şenol Hocaya yapılan yorumlar değişecek mi ?

Bakalım ne kadar tutarlı yorumlar yapıyoruz göreceğiz...

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 14:08
Şenol Hocayı gönderenler biran önce geri gelmesini ister muhtemelen.

Merak ettiğim diğer konu geçen senenin Şampiyonluğu bize verilince Şenol Hocaya yapılan yorumlar değişecek mi ?

Bakalım ne kadar tutarlı yorumlar yapıyoruz göreceğiz...

Başkasının kadrosuydu, çok para harcamıştı, rakipler zayıftı, havalar güneşliydi vs. vs.

talibim
18.04.2012, 14:26

Ölü taklidi yapacaklar..

şenol güneş'i eleştirenler değil,bilakis eleştirenleri eleştirenler yolluyor!yazdıklarınızdan bunu anlamak mümkün!
şenol güneş'i eleştiren bir forum üyesi olarak hiçbir zaman hoca gitsin yazmadım..kendimce gördüğüm yanlışlarını yazdım.sanırım siz bir öteki yaratma derdindesiniz.böylelikle savunduğunuz argüman daha diri oluyor..
tekrar yazıyoruz.mesele şenol güneş değil!mesele trabzonspor..
şenol güneş trabzonspor'a maaş karşılığı hizmet eden birisidir.ve emeğinin karşılığınıda alıyor.
devam edip etmemesi zaten bizim elimizde değil..devam ederse inşallah tekrar aynı yanlışları yapmaz ha gidersede kimse ölü taklidi yapmaz!

Tyler Durden
18.04.2012, 14:34
Şenol Güneş ayarında bir hocanın Trabzonspor çalıştırmasının tek nedeni Trabzonlu olmasıdır..

bu basliga fazla yazmama karari almistim ama
buna dayanamayacagim..:)
hocanin kulup bazinda calistirdigi tek buyuk takim
Trabzonspor zaten..dunya ucuncusu olan takimin teknik direktoru
gidip korede calisti yahu..
bizden ayrildigi takdirde calistirabilecegi takimlar
ucuncu sinif anadolu takimlaridir..
cumlenizin dogrusu soyle olacak..
senol hocanin halen daha takimin basinda kalabilmesinin
yegane nedeni trabzonlu olmasidir.

cakalkerem
18.04.2012, 14:53
Klasik oyuncu değişiklerini bırakması gerekiyor hocamın. Hep aynı hamleler. Celu solda başlıyor, 2 . yarı Cech girip Celu sağa geçiyor tekrar. En az 10 kere bu hamleyi yaptı Şenol hocam:)

devamıda var, Alan çıkıyor Adrian giriyor,

Eğer öndeysek Aykut oyuna giriyor maç berabere bitiyor, Halil çıkıyor Henrique çıkıyor, ama ne hikmetse hiç Burak çıkmıyor....

Ezberledik hoca bunlar.....başka işler yap...Yeni gelen yabancıları hiç oynatmaz...Jebrin oynamaz, kupa maçında colman oynamaz, bir hafta sonra Gs maçında rezalet oynar ne diyeyeim ben sana Sayın Güneş...

sametaydin
18.04.2012, 15:39
Trabzonspora kim hoca olabilir kim şenol güneşten daha iyi işler yapabilir diye soruyoruz? Azıcık şu lige bakın bazı hocalar bizim kadromuzun yanından bile geçemeyecek kadrolarla çok iyi işler yapıyorlar. Çok düşük bütçelerle çok iyi takımlar kurabiliyorlar. Gençlerbirliği, kayseri sadece bunlardan ikisi.

Şenol hoca ise transferleri kötü. Elindeki oyuncuların değerini bilemiyor. Kullanmasını da beceremiyor. Zaten çok büyük paralar harcanarak kurulmuş bu takımı ilk 4e sokabilmek için ekstradan olcan transferi yaptık. Üstelik 30-35 kişilik kadromuz olmasına rağmen. Olcan transferi de yapılmasaydı ne hallerde olurduk bilemiyorum. Sadece bu bile hocanın takıma hiçbirşey katmadığının göstegesi. Yeteneği olan kişisel becerileri olan oyuncuları sahaya sürüp artık onlar ne yapabilirlerse deyip kenarda bekliyor. Halbuki bunun bir takım oyunu olduğu gerçeğini bir kenara itiyor. Trabzonsporda bu anlayışta hiçbir zaman takım oyunu oynanamaz. Hoca takıma bir şey katmıyor.

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 16:30
şenol güneş'i eleştirenler değil,bilakis eleştirenleri eleştirenler yolluyor!yazdıklarınızdan bunu anlamak mümkün!
şenol güneş'i eleştiren bir forum üyesi olarak hiçbir zaman hoca gitsin yazmadım..kendimce gördüğüm yanlışlarını yazdım.sanırım siz bir öteki yaratma derdindesiniz.böylelikle savunduğunuz argüman daha diri oluyor..
tekrar yazıyoruz.mesele şenol güneş değil!mesele trabzonspor..
şenol güneş trabzonspor'a maaş karşılığı hizmet eden birisidir.ve emeğinin karşılığınıda alıyor.
devam edip etmemesi zaten bizim elimizde değil..devam ederse inşallah tekrar aynı yanlışları yapmaz ha gidersede kimse ölü taklidi yapmaz!

Siz eleştiriyor, çözüm önerileri sunuyor ve sorun yaratma çabasına girmiyorsanız üzerinize alınmanıza gerek yok.. Hiçbir zaman hoca gitsin yazmadım demişsiniz zaten, demek ki lafımın muhatabı siz değilsiniz. Kaldı ki gitsin diyebilirsiniz, sebepleriniz ve çözüm önerileriniz ile birlikte tabii ki..

Son 20 sayfayı mesela bir okuyun.. Sonra bana hala haksızsın diyorsanız bir şey demeyeceğim.

Mesele zaten Şenol Güneş değil.. Mesele o giderse, değil o ayarda, ona yakın bir hoca getirilebileceğine ihtimal verenler, mesele Hugo Broos'u unutanlar..

@Tyler Durden

Gir bjk'nin taraftar sitelerine mesela.. Yaz "Şenol Güneş" Beşiktaş'ta diye.. Anlarsın o zaman Şenol Güneş'i belki..

Öneriniz yok, fikriniz yok.. Tek mevzu "hoca torpilli"..

Kimi getirmeyi düşünüyorsunuz hoca giderse? Sven Goran Eriksson? Lazaroni? Adam gibi adam Ziya Doğan (hayali bjk olan)?

Hangisi? :)

Ahmet Karaman
18.04.2012, 16:40
kanseri gösterip sıtmaya razı etme çabalarına tüm organlarımla gülüyorum ve bazı taraftarlarımıza gerçekten acıyorum.

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 16:49
Sıtma(!) teşhisi koyan arkadaşların sağlıklı yaşamdan tek anladıkları şey kol-bacak kesmek. :)

İnatla reçete sunmaktan kaçıyorlar..

Kaldı ki onlarca maçta şike yapan rakibine sadece averaj le geçilen, 82 puan alan takımın hocası söz konusu olan.. :)

"Transferde başarısız çünkü Adrian'ı o istedi" diyen haklıdır, "oyuna müdahalede gecikiyor, kötü adamlarda ısrar ediyor" diyen haklıdır, takim sezonda 60 maç yapmayı kaldıramadı :) diyen de kendine göre haklıdır..

Hoca gitsin diyen adam da haklıdır. Gerekçe ve çözüm öneri öne süremeyen adam ise ya egosunu tatmin ediyordur, ya hocayı kişisel olarak sevmiyordur, ya da futboldan anlamıyordur; kendine göre o da haklıdır :)

h@msi61
18.04.2012, 16:49
bu basliga fazla yazmama karari almistim ama
buna dayanamayacagim..:)
hocanin kulup bazinda calistirdigi tek buyuk takim
Trabzonspor zaten..dunya ucuncusu olan takimin teknik direktoru
gidip korede calisti yahu..
bizden ayrildigi takdirde calistirabilecegi takimlar
ucuncu sinif anadolu takimlaridir..
cumlenizin dogrusu soyle olacak..
senol hocanin halen daha takimin basinda kalabilmesinin
yegane nedeni trabzonlu olmasidir.

Istediginiz pencereden bakmayi ne kadar iyi beceriyorsunuz. Trabzonspor'u Senol hoca olmadigi donemlerde o 3. sinif Anadolu takimlarinda gorev almis hocalar calistirmiyor mu?
Ayrica Senol hoca fenerden de teklif almisligi var, hatirlatmak isterim...

Senol Gunes Trabzonlu olmasa idi Trabzonspor boyle bir hoca ile calisamazdi, calisamadi da...

Bir de bir kurum ile bir insani kiyaslayanlar var ki neremle gulecegimi sasirdim. Senol hoca da her konusmasinda biz geciciyiz Trabzonspor kalicidir diyor. Ama bugun bizim sehirde baska sehirlerden farkli olarak sadece Trabzonspor bayragi dalgalaniyorsa bunun en buyuk nedenlerinden birisi Senol hocadir. Elestirilemez degil tabi ki, ama saygi duyamiyorsaniz gidin Trabzonsporlulugunuzu sorgulayin...
Sabah aksam hakarete varan laflar ederek ne kazaniyorsunuz acaba, cok merak ediyorum...

FC-ST-PAULI-61
18.04.2012, 16:51
Kadronu busefer iyi kur lütfen Hocam.Terim ne diyorsa ona yapiyor Gs Yönetimi.
Elini Masaya niye vuramiyor anlamiyorum.

poetricus
18.04.2012, 16:54
Şenol Hoca'nın FB'den teklif aldıktan ve pazarlığa gidip Rıdvan Dilmen'le yetki paylaşımı konusunda anlaşamadıktan sonraki açıklamasını hatırtlayan var mı?

Bu arada isim mi istiyorsunuz:
Benim adayım Co Adrianese.

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 16:55
Şenol Hoca'nın FB'den teklif aldıktan ve pazarlığa gidip Rıdvan Dilmen'le yetki paylaşımı konusunda anlaşamadıktan sonraki açıklamasını hatırtlayan var mı?

Şenol Hoca isterse teklif alabiliyor yani öyle mi fb gibi takımlardan? :)

h@msi61
18.04.2012, 16:58

Tabi yahu, islerine geldiginde teklif alamaz, islerine geldiginde pazarliga oturmus. Amac uzum yemek degil bagciyi dovmek. Ayrica teknik direktorun kisisel basligi burasi, basligin adi da Senol Gunes. Baska hoca adaylarinin yazilmasi komik oluyor...

poetricus
"Yıllarca rakip olduğumnuz için birbirimizi tanıma fırsatı bulamadık, ama bu süreçte FB'nin ne kadar büyük bir camia olduğunu yakından görme fırsatım oldu."

İstediğiniz tarafa çekin.
Gidince kim gelecek diye soranların isim belirttiğimizde bizi komik bulmaları da ayarı bir komiklik olsa gerek.

Daha önce de söyledim; Trabzonspor'un tek problemi teknik direktör değildir, ama teknik direktör de en önemli problemlerden biridir.

Mollasalihoğlu
Tabi yahu, islerine geldiginde teklif alamaz, islerine geldiginde pazarliga oturmus. Amac uzum yemek degil bagciyi dovmek. Ayrica teknik direktorun kisiles basligi burasi, basligin adi da Senol Gunes. Baska hoca adaylarinin yazilmasi komik oluyor...

Başka hoca adayları yazanlara saygım var.

Kuru kuruya sallayıp, çözüm önermeyenlere üzülüyorum

Ahmet Karaman
18.04.2012, 17:05
şenol güneşi kulube başkan mı yapsak acaba
bu da bi fikir yani :)

Ahmet Karaman
18.04.2012, 17:07
Şenol Güneşle istikrar istemek döneklik midir? Yakıştıramadım....

yok sevgili kardeşim onu kast etmedim. öyle şey mi olur. orada ince bi mesaj var bazı zeki olduğunu zanneden arkadaşlarımıza.

Ömer Faruk61
18.04.2012, 17:14
şenol güneşi kulube başkan mı yapsak acaba
bu da bi fikir yani :)

Hayalim zaten o..Birde Vahid Hoca...:)

Ahmet Karaman
18.04.2012, 17:17
Hayalim zaten o..Birde Vahid Hoca...:)

itiraf edeyim ben senin gibi iyi niyetlerle bu istemiyorum. geçtiğimiz günlerde antalya büyükşehir belediye başkanına milletvekilliği teklifi yapılmış bazı özel amaçlar için, benim önerim biraz ona benziyor ;)

Adem Erdoğan
18.04.2012, 17:20
Boşuna isim yazmaya gerek yok; 2 başarısız sonuçta posta nasıl olsa. :)

Gelecek adama sahip çıkılsın mantığındaki insanlara da Şenol hocaya niye sahip çıkmadın derim ama. :)

Ahmet Karaman
18.04.2012, 17:24
Boşuna isim yazmaya gerek yok; 2 başarısız sonuçta posta nasıl olsa. :)

Gelecek adama sahip çıkılsın mantığındaki insanlara da Şenol hocaya niye sahip çıkmadın derim ama. :)

valla bizim şenol hocaya sahip çıktığımız kadar kendisi sahip çıkmadı kendisine. tarihin en büyük desteği ile hocalık vazifesini yürütüyor hoca ama çok saçma işler yaptı ve yapıyor.

Ahmet Karaman
18.04.2012, 17:27

şenol güneşin fb den teklif aldığına inanıyorum ancak şenol güneşin yetki paylaşımı konusunda pürüz çıkaracağına inanmıyorum. kulübümüzdeki faaliyetleri ortada öyle bir derdi yok hocanın. transfere karıştığına şahitlik edeniniz var mı ?

Tyler Durden
18.04.2012, 17:48
I
Senol Gunes Trabzonlu olmasa idi Trabzonspor boyle bir hoca ile calisamazdi, calisamadi da...

Bir de bir kurum ile bir insani kiyaslayanlar var ki neremle gulecegimi sasirdim. Senol hoca da her konusmasinda biz geciciyiz Trabzonspor kalicidir diyor. Ama bugun bizim sehirde baska sehirlerden farkli olarak sadece Trabzonspor bayragi dalgalaniyorsa bunun en buyuk nedenlerinden birisi Senol hocadir. Elestirilemez degil tabi ki, ama saygi duyamiyorsaniz gidin Trabzonsporlulugunuzu sorgulayin...
Sabah aksam hakarete varan laflar ederek ne kazaniyorsunuz acaba, cok merak ediyorum...

bu yazdiklariniz dogru degil..senol gunes hoca olarak
2005in kadrosunu kuran ozkan sumer-samet aybaba ve 2011in kadrosunu
kuran ersun yanaldan fazlasini vermedi..
bana sorarsan bu isimler bizde daha basarili oldu..
eldeki malzeme iyiyse cok iyi hoca bulundurmak cok elzem bir sey degil.
oyle olsaydi ziya dogan bizi kafaya oynatamazdi..
butun mesele eldeki malzemenin iyi olmasi..
senol gunes'in en basarisiz oldugu alanda burasi zaten.
malzemeyi baska birisi alsin ben onu kullanayim tarzi.
bunun disinda hocanin bir turlu asamadigi inadi va saplantilari var..
dedigim dedik bir adam..30 kez basarisiz oldugu oyun sisteminde
en ufak bir degisiklik yapmamasi bunun gostergesi.
simdi soyle anlatayim..hoca herseyini burak uzerine kuruyor.
bu sekilde takim saman alevi gibi parlayip sonerken hic mi
hoca degisik bir seyler dene demiyorsunuz..ne bileyim burak'i
esas yeri olan sag aciga cek henriqe-halil ikisiliyle gol ara..ya da
baska bir sey..futbol bu ya..yazili kanunlari yok ki.esnek bir oyun..
deneyerek dogruya ulasmak varken bir yerde saplanip
kalmasi normal mi?mevcut oyun sistemimizle
oynadigimiz 45 civari macin 30unda puan kaybetmisiz..
simdi bu hafta hoca 46.kez ayni seyi deneyecek..bjkyi yenebiliriz ama
bir sonra ki mac gene ayni terane.
ayni oyuncu tercihleri,ayni degisiklikler,ayni sistem..
eee be mubarek bir seyi de farkli yap..fener macina celunun sol bekte
basladigini goren 15 yasindaki kardesim,ikinci yari celuyu saga ceker
marek girer dedi..bunu nicin soyluyorum?
hoca ezberlendi artik..farkli bir sey yaptigi yok..
hoca saha icinde de kayip yani.
hem transfer yapamayacaksin,kadro kuramayacaksin ustune
bu anlattigim turden saplantilarin olacak..
sonra bu adam efsane..
senol gunesin efsane oldugu tarafi futbolculugudur..futbolculugu
sayesinde bize cok katkilari olmustur ama senol gunes
firtinalar estiren kadronun bir parcasiydi..o donemde
forma giyenlerin hepsi en az senol gunes kadar efsanedir..
otesi degil.

Fatih Öztürk
18.04.2012, 18:09
fener maçından sonra adeta çıldırdım.fener kendi sahasında her takımdan 3-4 net pozisyon yiyor.biz yarım pozsyona bile giremiyoruz.hoca sahaya öyle bir kadro çıkarıyorki evlere şenlik.olcana nasıl sabredildi.colman kötü olunca hiç çekilecek gibi değil.nerde sercan kaya ile jebrin.ben hazmedemiyorum bu oyunu.insan olarak çok iyi.tahammül edemiyorum bazı şeylere.

Yaşar
18.04.2012, 19:10
Birkaç kişi bu başlığı zimmetine geçirmiş durumda.
Sırf onlar yüzünden foruma yazasım gelmiyor kaç gündür.
İyi günde ortalarda yoklar, sürekli kötü zamanlarda gelip, vurma, kırma, asma,kesme peşindeler.
Sanıyorlar ki futbolu sadece onlar biliyor, sadece onlar izliyor.
Lanet olsun ya.

poetricus
18.04.2012, 19:30
Şenol Güneş'in FB'den teklif aldığına inanıyorum, ancak Şenol Güneşin yetki paylaşımı konusunda pürüz çıkaracağına inanmıyorum. Kulübümüzdeki faaliyetleri ortada. Öyle bir derdi yok hocanın. Transfere karıştığına şahitlik edeniniz var mı?
Anlaşamadıkları nokta, o zaman basına akseden haberlere göre sahaya müdahale konusuydu. O sırada menajer olan Rıdvan kukla bir hoca istiyordu. Hoca haklı olarak reddetti.

Berni beyanatı rahatsız etmişti. Bizzat canlı yayında sarf ettiği ifadeler.

Ahmet Karaman
18.04.2012, 19:34
Anlaşamadıkları o zaman basına akseden haberlere göre sahaya müdahale konusuydu. O sırada menajer olan Rıdvan kukla bir hoca istiyordu. Hoca haklı olarak reddetti.

Berni beyanatı rahatsız etmişti. Bizzat cxanlı yayın ifadeleri.

şenol güneş kariyerinde bir hocaya rıdvan dilmen çapında biri bu teklifi nasıl yapabiliyor? bu teklife maruz kalmasını irdeleme ihtiyacı duymul mudur acaba hocamız ?

poetricus
18.04.2012, 19:47
Şenol Güneş kariyerinde bir hocaya Rıdvan Dilmen çapında biri bu teklifi nasıl yapabiliyor? Bu teklife maruz kalmasını irdeleme ihtiyacı duymul mudur acaba hocamız ?
Teklifi Ali Şen yapmıştı. Rıdvan Genel Menajerdi. Hocamızın asıl bunu düşünmesi gerekirdi çıktıktan sonra o övgü dolu açıklamaları yaparken.

Neyse hocamıza FB, Soeul, Sakaryaspor, İBB, Antalyaspor, Boluspor gibi takımlardan teklif gelmiştir. Bazılarını kabul etmiş. Bu takımlardan kimisi küme düşmüş, kimi kıl payı kümede kalmış. Bir tek Trabzonspor'u şampiyonluğa oynatmış. Soeul'deki başarısı da dillere destan!

Bir şey daha:
Şenol Hoca'nın başkan olması fikri bana da başta makul gelmişti. Hani şu felsefi birikimi ve dürüst kişiliği söz konusu ya. Şimdi içime bir kurt düştü: Hoca iken kendisine eli mahkum bir yönetime zerre kadar sözünü geçiremeyen biri şayet başkan olursa rant için takıma üşüşecek kişilerle nasıl baş edecek?

Mollasalihoğlu
18.04.2012, 20:15
Birkaç kişi bu başlığı zimmetine geçirmiş durumda.
Sırf onlar yüzünden foruma yazasım gelmiyor kaç gündür.
İyi günde ortalarda yoklar, sürekli kötü zamanlarda gelip, vurma, kırma, asma,kesme peşindeler.
Sanıyorlar ki futbolu sadece onlar biliyor, sadece onlar izliyor.
Lanet olsun ya.

Öyle deme.. Biz isimlere aşığız, onlar Trabzonspor'a(!) :)

Çetocan
18.04.2012, 20:29
Sana Her Mac Sonu Ne Kadar Kızsamda

Sen Yeterki Gül Hocam

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/10367-2F5O4V5F.jpg

SEDAT
18.04.2012, 20:58
* Bu takımın Şenol Güneş'siz halinide biliyoruz. 30 yaşıma geldim sadece bir kez Ziya Doğan'la yaklaştığımızı hatırlıyorum.
* Bir başka konuda Trabzonspor sayesinde meşhur olmuş Hoca, ya öyle zaten Trabzonspor öylece dururken bir akşam üstü, başarı böyle gökyüzünden ışınla Trabzonspora direk inme inmiş.

Burak Sahin
18.04.2012, 21:14
simdi moda isim vermeden laf sokmak ya birde poetricus abiye diyorlardi daha önceden nerdeydin simdi gelip yaziyorsun diye.....yahu fener macinin hemen ardindan nerdeydiniz ??? yoksa takimin o rezil halini gördükten sonra anca mi kendinize gelebildiniz...ha pardon abicim sunu unutmusum ;)

Burak Sahin
18.04.2012, 21:18
bir futbolcuyu bir antrenör nasil bitirmek ister sorusunun en kisa ve en dogru cevabi nedir ??? adrian-henrique.....sahaya galibiyet icin cikmisin isler cok kötü hemi oyun olarak hemde skor olarak geridesin rakiğp takimdan ne yapacaksin hemen o senenin en pahali en flas transferlerini is isden gectikten sonra oyuna sokacaksin ki günahlarin azalsin dimi:)

serdaracıl
18.04.2012, 21:36
Ts ve nefret

Yaşar
18.04.2012, 22:38
simdi moda isim vermeden laf sokmak ya birde poetricus abiye diyorlardi daha önceden nerdeydin simdi gelip yaziyorsun diye.....yahu fener macinin hemen ardindan nerdeydiniz ??? yoksa takimin o rezil halini gördükten sonra anca mi kendinize gelebildiniz...ha pardon abicim sunu unutmusum ;)
Bak ki nerdeydim...
Bak Fb maçından sonra attığım mesajlara, eleştirdim mi eleştirmedim mi?
Fb taraftarı kadar olamıyorsunuz?
onlardan çok daha iyi durumda olmamıza rağmen, takımlarına sahip çıkmalarına bakaın.
bir de sizin iyi, kötü dinlemeden yaptığınız eleştirilere bakın.
Sorunca Fbliler Angut oluyor ama...

Yaşar
19.04.2012, 01:23
Serkan icin dedinki iyi oynadigi zaman övmüyorsunuz kötü oynadigi zaman elestiriyorsunuz dedin bende iyi oynadiginda attigim mesaji gösterdim demekki neymis evet türkcem iyi degil ama senin gibi bos bos yazip buralara görüntü kirliligi yapmiyorum en azindan;) sair arkadasim benim bundan sonra her mesaja öyle atlama efendi ol dikkat cekmeye calisma hadi iyi geceler....
Amacın beni tahrik edip banlatmaksa avucunu yalarsın.
Çok sakin bir insanımdır, senin gibi ''seviyesizlerle ve çocuk beyinlilerle'' tartışıp kendimi banlatmam.
Selametle...

h@msi61
19.04.2012, 01:32
Serkan icin dedinki iyi oynadigi zaman övmüyorsunuz kötü oynadigi zaman elestiriyorsunuz dedin bende iyi oynadiginda attigim mesaji gösterdim demekki neymis evet türkcem iyi degil ama senin gibi bos bos yazip buralara görüntü kirliligi yapmiyorum en azindan;) sair arkadasim benim bundan sonra her mesaja öyle atlama efendi ol dikkat cekmeye calisma hadi iyi geceler....

Sen gecenlerde seviyeden filan bahsediyordun degil mi :D Isin gucun bu baslikta durup millete laf etmek zaten. Bence vardiyali calisin da baslik mualifsiz kalmasin :)

Ergin Varlibas
19.04.2012, 03:14
TRABZONSPOR > ŞENOL GÜNEŞ

bu forum trabzonsporulara ait forumdur. şenolgüneşspor henüz kurulmadı.
bizi bu zihniyet bitirir. nasıl ki fenerliler içinde azizsporlular var bizde de şenolsporlular türedi. ilginç..

Haha beni yanlis anladiniz. Neyse ben kendimi yazarak anlatamiyorum, insallah beni anlayanlar cikar.

Ergin Varlibas
19.04.2012, 03:20
Siz eleştiriyor, çözüm önerileri sunuyor ve sorun yaratma çabasına girmiyorsanız üzerinize alınmanıza gerek yok.. Hiçbir zaman hoca gitsin yazmadım demişsiniz zaten, demek ki lafımın muhatabı siz değilsiniz. Kaldı ki gitsin diyebilirsiniz, sebepleriniz ve çözüm önerileriniz ile birlikte tabii ki..

Son 20 sayfayı mesela bir okuyun.. Sonra bana hala haksızsın diyorsanız bir şey demeyeceğim.

Mesele zaten Şenol Güneş değil.. Mesele o giderse, değil o ayarda, ona yakın bir hoca getirilebileceğine ihtimal verenler, mesele Hugo Broos'u unutanlar..

@Tyler Durden

Gir bjk'nin taraftar sitelerine mesela.. Yaz "Şenol Güneş" Beşiktaş'ta diye.. Anlarsın o zaman Şenol Güneş'i belki..

Öneriniz yok, fikriniz yok.. Tek mevzu "hoca torpilli"..

Kimi getirmeyi düşünüyorsunuz hoca giderse? Sven Goran Eriksson? Lazaroni? Adam gibi adam Ziya Doğan (hayali bjk olan)?

Hangisi? :)

Beni anlayan tek siz varsiniz ya, ve bu cok aci bir durum..

O kadar cok sey yazmak istiyorum ki ama yanlis anlasilmaktan korkuyorum. Elimizde cevher var ama bunu israrla elimizden cikarmaya calisiyoruz. Biz Senol Gunesin takimda kalmasini, ona iyilik olsun diye yada SenolGunesciyiz diye degil, Trabzonspor'un menfaatleri icin istiyoruz..

Burak Sahin
19.04.2012, 10:05
Amacın beni tahrik edip banlatmaksa avucunu yalarsın.
Çok sakin bir insanımdır, senin gibi ''seviyesizlerle ve çocuk beyinlilerle'' tartışıp kendimi banlatmam.
Selametle...

Insan herkesi kendi gibi bilirmis;) sen bana takilip sorun cikariyorsun ben degil attigim mesajlari ustune alinmazsan sende bende mutlu oluruz...

Burak Sahin
19.04.2012, 10:10
Sen gecenlerde seviyeden filan bahsediyordun degil mi :D Isin gucun bu baslikta durup millete laf etmek zaten. Bence vardiyali calisin da baslik mualifsiz kalmasin :)

Sanada aynisini diyorum insan herkesi kendi gibi bilirmis;) sana noluyor guzel kardesim amma meraklisiniz bizden birini ezmeye;) yukaridaki arkadasla biz yanlis anlasilmadan dolayi kucuk bir anlasmazlik yasadik avukatligi sana mi dûstü ondan sonra utanmadan yok basliga laf sokmaya geliyormusum senin yedigin halt ne peki?!?!

Adem Erdoğan
19.04.2012, 10:18
Sanada aynisini diyorum insan herkesi kendi gibi bilirmis;) sana noluyor guzel kardesim amma meraklisiniz bizden birini ezmeye;) yukaridaki arkadasla biz yanlis anlasilmadan dolayi kucuk bir anlasmazlik yasadik avukatligi sana mi dûstü ondan sonra utanmadan yok basliga laf sokmaya geliyormusum senin yedigin halt ne peki?!?!

"Siz" kimsiniz?

Ahmet Karaman
19.04.2012, 10:54
Teklifi Ali Şen yapmıştı. Rıdvan Genel Menajerdi. Hocamızın asıl bunu düşünmesi gerekirdi çıktıktan sonra o övgü dolu açıklamaları yaparken.

Neyse hocamıza FB, Soeul, Sakaryaspor, İBB, Antalyaspor, Boluspor gibi takımlardan teklif gelmiştir. Bazılarını kabul etmiş. Bu takımlardan kimisi küme düşmüş, kimi kıl payı kümede kalmış. Bir tek Trabzonspor'u şampiyonluğa oynatmış. Soeul'deki başarısı da dillere destan!

Bir şey daha:
Şenol Hoca'nın başkan olması fikri bana da başta makul gelmişti. Hani şu felsefi birikimi ve dürüst kişiliği söz konusu ya. Şimdi içime bir kurt düştü: Hoca iken kendisine eli mahkum bir yönetime zerre kadar sözünü geçiremeyen biri şayet başkan olursa rant için takıma üşüşecek kişilerle nasıl baş edecek?

ben olayın bu tarafını hiç düşünmemiştim, tabi şenol güneş iyi insan olduğu için kimseyi kıramaz.

nerede ve nasıl faydalanacağız efsanemizden ? yok mu bi önerin ??

poetricus
19.04.2012, 11:07
Ben olayın bu tarafını hiç düşünmemiştim, tabi Şenol Güneş iyi insan olduğu için kimseyi kıramaz.

Nerede ve nasıl faydalanacağız efsanemizden? Yok mu bi önerin?
Aslında birkaç tane var da yazarsam burayı ikimize de dar ederler.

Samet Türkmen
19.04.2012, 11:56
Sadri Şener ve Şenol Güneş giderse sıkıntılar biter. Yahu bu takımı bu iki kişiden başkasının şampiyon yapması yasak mı ? Tamam bende seviyorum Şenol Güneş'i geçen sene şampiyon yapmıştır ama öyle bir hava veriliyor ki sanki kim gelirse gelsin Güneş'ten başka, şampiyon olamayacağız.

h@msi61
19.04.2012, 16:25

Ben arkadasi savunmadim orda, o kendisini savunur zaten. Okudugunu o kadar anliyorsun iste. Gecenlerde seviyeden filan bahsediyordun, birden mevsim normallerine donmus seviyen, bravo sana :) Haydi yoluna, cevap vermeye degmezsin daha fazla... Seviyeye bak.

MuratJ
19.04.2012, 17:05
stoper için hala dany isminin konuşuluyor olması şenol güneşin kapasitesinin ne kadar düşük olduğunu gösterir. bu durum başka şekilde açıklanamaz. dünya futbolu nedir kaliteli futbolcu nedir sınıf atlatacak futbolcu nedir hiç mi bilinmez ? bu sene ki büyük hatalardan ders alınmazsa gelecek sene şenol hoca 10. haftayı göremez.

GÖKDENİZ61
19.04.2012, 18:08
hadi bakalım müthiş beyin fırtınalarına devam, yeni hocamız bu sayfadan çıkacak inşallah:)

Ergin Varlibas
19.04.2012, 19:22
stoper için hala dany isminin konuşuluyor olması şenol güneşin kapasitesinin ne kadar düşük olduğunu gösterir. bu durum başka şekilde açıklanamaz. dünya futbolu nedir kaliteli futbolcu nedir sınıf atlatacak futbolcu nedir hiç mi bilinmez ? bu sene ki büyük hatalardan ders alınmazsa gelecek sene şenol hoca 10. haftayı göremez.

Nerden biliyorsun Senol Gunes'in onu istedigini? Medyanin cikardigi haberlere inanarak milleti suclamayin lutfen!

Samet Türkmen
19.04.2012, 19:38
Dany kötü mü ki ? Antepte iken beğenerek izledim. Tek başına Saraçoğlu'nda duvar örmüştü.

Serdar A
19.04.2012, 23:11
Muhalif taraftaki arkadaşlara bir kç sorum var :
1-Şenol hocanın derhal gitmesi gerektiği sonucuna çıkan arkadaşlar , yerine kim gelmeli konusunda fikri nedir ? Rica ederim , Van Gaal'ler , Ancelotti'ler havada uçuşmasın , gerçekçi cevaplar arıyorum . Yoksa ben de isterim , takımın başına getirelim Sacchi gibi dünya çapında bir isim . Sacchi demişken ;
2-Sacchi gibi , Şenol Güneşin futbol direktörlüğünde bir yapı oluşturarak gelecekte takımın futbol yönetimi daha derli toplu ve organize hale getirilebilir mi?
3-Ünal Karaman hocaya bakışınız nedir ?
4-Teknik yönetimin muhasebesi , altında çalıştığı yönetimden bağımsız düşünülebilir mi ? 3 Teknik direktör eskiden yönetimin Şenol hocanında gidişine izin vermesi durumunda , yeni bir teknik ekibin istikrarı konusunda inandırılıcığı ne olabilir ?
5-Yeni bir teknik direktörle devam edilmesi durumunda , büyük oranda teknik ekibin sorumluluğunda olması gereken kadro tasarımı meselesi nasıl bir anda düzelecek ? Yarı yarıya mithat halis spor - hadi daha açık konuşalım- Sadri Şenerin ikili ilişkileriyle şekil bulan bir klüp olma özelliğinden , bir anda sıyrılabilmemiz , sizce bir teknik ekip değişikliği kadar kolay mıdır ?
Son soru :
6-Diyelim yönetim bir şekilde görevinden ayrıldı - ki en az 1 yıl daha böyle bir olasılık yok - Yeni oluşacak yönetimin Şenol Güneş ile devam kararı vermesi( bu da kuvvetle muhtemeldir) halinde , muhalif tarafta kalınmaya devam mı edilecek ,yoksa yeni yönetimin enerjisi ile birlikte , istikrar başlıklarının müdavimlerinden mi olacaksınız?

tsukru61
19.04.2012, 23:23
Bize daha önce gündemimize gelmeyen bir Alman hoca gerekiyor(Skibbe hariç).

Serdar A
19.04.2012, 23:32
Bize daha önce gündemimize gelmeyen bir Alman hoca gerekiyor(Skibbe hariç).

Bakın ; Trabzonspor'un , daha doğrusu Sadri Şener Alman hoca getirebilir mi ? Muhakkak , hocadan bol ne var ? Ama getirecekleri hoca , inanın bana 6 ay dayanamaz . Neden bu kadar kesin konuşabiliyorum , çünkü cvap vermeden evvel , şöyle dönüp bir geçmişe bakıyorum .

Ara ara takılmış teyp gibi -ama Leekens- diye başlayan reflekslerimiz var . (sizin için söylemiyorum ) Yahu şöyle yaşı 35 civrı olan forum üyesi abilerimiz anlatsın , Trabzon'un yarısı bu adama küfrediyordu tatsız tutsuz futbol oynatıyor diye . ( sanki kadrosunda Messi vardı ) Kör öldü badem gözlü oldu .

Müthiş Alman hocalar var mı , var elbette , ama bu hocaları , şu lige nasıl getireceksin ? Lige bakın , bizim yönetime bakın , bir de Klopp gibi vizyon sahibi parlak Alman hocalara ...

En fazla olabilecek olanı söyliyeyim ; Genç bir hoca getiririz , 6 ay 1 sene sonra ülkesine postalarız , 10 sene sonra kendisini Alman milli takımında izleyip , vahlanırız .

Son bir not ekleyeyim : Bana göre ligin en iyi hocası Şota Arveladze'dir .
Gerek , hollanda ekolünü temsil etmesi , gerek beyfendiliği ve iş ahlakı , gerek dünya futbolunun çok iyi takip etmesi gerekse genç futbolcu yetiştirmedeki kabiliyeti ile ; bir 10 sene sonrasını düşlediğimizde çok çok önemli yerlere gelmesi muhtemel bir teknik adamdır .
Öte yandan şu gün Trabzon'un başına gelse , kariyeri geriye doğru gider . Çünkü ortada , herhangi hocanın iyi bir futbol takımı inşaa edebileceği düzlem yok . Zemin sıvılaşması had safhada , tabiri caizse kazık çakarak işe başlayacak bir isim gerekli , eğer Şenol hoca gidecekse . Şu durumda , Şenol Güneş dışında böyle bir hoca yok . Maalesef yok .

Burak Sahin
19.04.2012, 23:53
Peki farabi hocam size göre ciddi ciddi seneye ayni yönetim ayni teknik kadro ve 3-5 tane x futbolcuyla devam etsekki öylede gözüküyor o zaman basarili olma sansimiz nedir?!?!

Serdar A
20.04.2012, 02:36
Peki farabi hocam size göre ciddi ciddi seneye ayni yönetim ayni teknik kadro ve 3-5 tane x futbolcuyla devam etsekki öylede gözüküyor o zaman basarili olma sansimiz nedir?!?!

Sonda söyleyeceğimi başta söyliyeyim . Bence , Sadri Şener yönetimi süresince , Şenol hoca görevde tutulmalı . Mümkün olduğunca özet geçerek , fikrimi anlatayım .
Başarı değerlendirmeleri biraz izafi , Şenol Güneş döneminde 3. başarısızlık olarak gösterenler , misal Ersun Yanal ile gelen üçüncülüğü başarı adledebiliyor .İki hocanın şartlarını da kıyaslayın . Lamı cimi yok . Sıkıntı , bu değerlendirmeleri dar bir açıdan , hocalardan başlayarak yapmamız .

Tepeden başlayalım .
Şimdi bir karşılaştırma , virgülüne dokunmadan wikiden yapıştırıyorum :
Trabzonspor'un yıllık bütçesi 110 milyon TL civarındadır.[168] 2010'da Trabzonspor'un borcu; 105 milyon 465 bin 550 TL olarak açıklanmıştır.[169] Bu borcun 47 milyon 810 bin 945 TL'si ise uzun vadelidir.[169] Kulübün yıllık olarak; telekomünikasyon ve kambiyo sektörlerinden toplam 11-12, Türk Telekom ile yapılan göğüs reklamı anlaşmasından 3, İddaa'dan da yaklaşık 5 milyon TL kazancı vardır.[168] Bunun yanında stadyum reklamları, maç başına satılan biletler ve kulüp mağazalarından yapılan satışlar; kulüp ekonomisini oluşturur. Kulübün resmi ürün satışını yapan TS Club'un günlük ortalama kârı 50 bin TL'dir.[168] 2010-2011 futbol döneminde Trabzonspor yayın geliri olaraksa 49.875 milyon TL kazanmıştır.[170]

Çok değil , olaylı kongreden 1,5-2 yıl sonrası . O kongreyi hatırlayalım ,

İbra edilmeyen Nuri Albayrak'ın mali performansı :
Eski bir haberden alıntı :
Kongrede, Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'ın kulüpten alacağını olan 3 milyon YTL'yi bağışlayıp bağışlamayacağı da tartışma konusu olurken, Kulüp Mali Saymanı Emin Kahraman, "Nuri Bey bu parayı bağışlayacağını sözlü olarak söylemiştir. Bugün imzalamadıysa, yarın imzalar. Sonuçta kendi tasarrufudur" dedi. Bu sözler gülüşmeler ve alkışlarla karşılandı.
Nuri Albayrak yönetiminin görevde bulunduğu 2 yıl boyunca kulübün geliri 158,106 milyon YTL olarak gerçekleşti. Bu arada kulübün mayıs ayına kadar futbolcu ve teknik kadro alacakları da dahil olmak üzere borcu 62 milyon YTL olarak açıklanırken, bu dönemdeki gelirlerinin de 25 milyon YTL olduğu belirtildi. 2008 tahmini bütçesi ise yaklaşık 66 milyon YTL olarak açıklandı.
Kulüp organlarının faaliyetleri hakkında bilgi verilmesinin ardından, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve raporlarının ibrasına geçildi. Yapılan açık oylamada yönetim kurulu mali ve faaliyet raporları 169'a karşı 243 red oyuyla ibra edilmedi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu karara itiraz etti ve yeniden oylanmasını talep etti. Denetleme Kurulu Faaliyet raporu da 131 kabule karşı 206 red oyuyla kabul edilmedi. İbra edilmeme kararının ardından yönetim kurulu salonu terk ederken, delegelerle bazı yöneticiler arasında ufak çaplı sözlü tartışmalar çıktı. Kulübün 2008 yılı tahmini bütçesi ise oy çokluğuyla kabul edildi. Trabzonspor'un yeni başkanı bugünkü seçimle belli olacak. Sadri Şener ve İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yarışacağı seçimde 5191 üye oy kullanacak.

Yukarıdaki kısa süreç : Başarısız bir başkanın , büyük ölçüde erozyona uğramış bir kadroyu yaklaşık 50 milyon lira borçla teslim etmesinden başlıyor , yeni başkanın , eski kadronun en önemli oyuncusunu satıp daha derli bir takım kurma ve altyapı atılımlarının hemen ardında sonlanıyor .Sadece Karadenizspor yaklaşık 20 milyon liralık bir kurulum faturası çıkartmıştı , anımsayalım . O maliyetin içinden sanırım tek futbolcu kalmadı . Yeniden yapılanma sürecinde tüketilen yaklaşık 50 milyon liradan(sadece bonsevis harcamalarından bahsediyorum , futbolcu maaşları farkını koyarsak rakam çok daha yukarılara çıkıyor) geriye ne kaldı : Şenol hocanın , Gökhan Ünal'dan devşirdiği Burak Yılmaz - ki şu an etiketi 5 milyon euro- , Giray , Colman .

Bu sezon yayın gelirleri inanılmaz arttı , ekstra olarak yaklaşık 50 milyon lira da şampiyonlar liginden geldi . Bütçe 2 katına çıktı . Ama borç toplamında azalma değil artış oldu . Bu denklemden çözmeye kalkarsak , takımın yeniden 80 puan bandına ulaşabilmesi için , çok ciddi rakamların tüketilmesi gerekiyor . Aslında gerekmiyor da , bu yönetimin çalışma metodu onu gerektiriyor , diyelim .

2008'den bu yana , 1 değil 3 -yeniden yapılanma bütçesi- tüketildi . Broos ve Şenol güneş , hatta kısmen Ersun Yanal kabul etmek gerekir ki bu anormal harcamaların içinde hep edilgen yapıdaydı .

2008'den bu yana hangi aracı Trabzondan ne kadar kazanmış , buyrun araştırın : Çeşmenin başı Şenol Güneş olmadığını görürsünüz . Dün Altıparmak üstünden paslaşan yönetim , bu gün Halis üzerinden paslaşıyor . Gelecek sezonun adamının kim olabileceğini de az çok tahmin ediyorum . Düzen değişmiyor , oranlar değişmiyor . Bütçe arttıkça , delik büyüyor , o delikten ceplerini dolduranların sayısı artıyor .

Hoca dik duramadı , kime göre ? İşe bir hocanın penceresinden bakmayı becerebilsek ... Şenol Güneş ister kabul edin ister etmeyin , Trabzonspor'un sebebi varlığını ve yansıtması gereken duruşu buradaki herkesten iyi bilen , Trabzonspor efsanesinin çekirdeğinden yetişen bir isim . -Kol kırılır yen içinde kalır- bana göre ve buradaki bir çok kişiye göre eskikafalı bir yaklaşım olabilir . Ama Şenol Güneş için , futbolcusunu-kulübünü kollamak , her koşulda sahiplenmek yani her hareketinde kendinden evvel klübünün topluma yansımasını düşünmek önemlidir .

Futbol takımını yöneten sıfatıyla ortaya koyduğu kişiliği , Trabzonspor sözcüsü olarak topluma ve camiasına vermek istediği mesajları eleştirirken , iki kere düşünmek gerekir . Ama en başında , gurur ve kibiri biraz törpüleyerek işe başlamak gerekir . Ömrünü futbola vakfetmiş 50 küsür yaşındaki bir adamı -söylemleri bazında- beceriksiz adletmek için önce biraz olsun sanaldan öte gerçek bir futbol birikimine - eğer bu yoksa biraz olsun geçmişten gelerek ligin normallerine ve standartlarına hakim olmak gerekir - . Sosyal dünyada insanları tekil değerlendirmeye kalkarsanız , girdiyi ve çıktıyı yok sayarsanız , kimi değerlendirirseniz değerlendirin sonuç olumsuzdur .

Teknik olarak bakarsak : Şenol Güneş iyi kadrolarla hep şampiyonluğa oynamış mıdır ? Şenol Güneş'in en kötü şartlardaki derecesi nedir ? Bu makas açıklığına bakmak gerekir . Ve bence bir hocanın seviyesini gösteren ne kadar şampiyon olduğundan çok işte bu alt,üst dinamik oranıdır . Sürekli 1-4 oranındaki bir hocanın değerlendirmesini , ortalamaya bakarak çıkarırsınız .

İnandığım şey ; sorunun teknik ekiplerle ilgili olmadığıdır . Şenol Güneş'in gidişininde , sadece belli çevreler için ağrı kesici fonksiyonu göreceğidir . Bu yönetim olurda kendi dişine göre bir hocayı ( misal Ersun Yanal ) göreve getirirse , belki yine 2 yıl içinde 80 puan yapabilecek potansiyele ulaşırız .Ancak bunun neyi getirip neleri götüreceğini geçmişe bakarak iyi hesap etmek gerekir . Hem maddi hem manevi .

Demir atmak o kadar kötü bir şey değildir . Çapayı çektiğinizde kaldığınız yerden ilerlemeye devam edersiniz . Asıl , akıntıya kapılmaktan rotadan büsbütün sapmaktan korkmalı .

Ömer Faruk61
20.04.2012, 09:31
Yüreğine Sağlık Farabi....Şenol Güneş gidince tüm dertleri bitecek buradaki bazı arkadaşların...

Emrah KabuL
20.04.2012, 10:17
Elbette ki Ersun Yanal döneminde sıfırdan kurulan kadro ile gelen 3.lük başarıdır,hatta talihsizliktir.

O sezon ligi liderin 6 puan gerisinde bitirmiştik.Bu sezon ise 21.

İç saha maçların da küme düşen Konya,ikili averajla küme de kalan Denizli ve İ.B.B'ye karşı kaybedilen 8 puan olmasaydı o sezon çok rahat şampiyon olabilirdik.

Ayrıca o sezon oynadığımız futbol ile şu an ki rezilliği kıyaslama bile yapmamız lazım.

Bu sezon ki 3.lük ligin kalitesizliğinden kaynaklanmıştır.

6 haftadır galip gelemememize rağmen halen daha 3.yüz. Arkadakiler de kötü olduğu için sıralamamız değişmedi.(Bjk)

Bir de bazı arkadaşların 2-3 takviye ile seneye başarılı olabiliriz düşünceleri var.

Yani takım olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz da sadece bazı mevkilerde ki oyuncu kalitesizliği yüzünden mi sonuca ulaşamıyoruz ?

Bu kadar ruhsuz,mücadelesiz futbolun,saha da hiçbir taktik ve sistem ile işlememesinin sebebi 2-3 futbolcu mu ?

Farabi'nin yazdıklarına haksızlık etmesek de yine aynı sonuç ortaya çıkıyor..

Şenol Güneş'den iyisi gelmez.

Artık yeni yüzler görmenin zamanı geldi de geçiyor.

Örnekte ki üst düzey hocaların gelemeyeceği belli.

O zaman camia içinden olan Şota ya da Tolunay gelsin derim ben.

Önceliğim de Şota'dır.

En azından harcanılan para ve getirdiği yabancılardan almış olduğu verim ortada.

Bir kaç genç oyuncu da izleriz belki. Fena mı ?

Yok orası Kayseri,orada gençleri oynatabilir,taraftar baskısı olmaz vs. ama G.Saray Semih,Emre Çolak,Aydın'ı kullanarak şampiyonluğa gidiyor.Artık bu duruma teknik adam kabiliyeti mi deriz bilemiyorum.Sonuçta bu saydığım oyuncular oynarken kenarda Servet,Riera gibi oyuncular bekliyor.

Adem Erdoğan
20.04.2012, 10:32
Ayrıca o sezon oynadığımız futbol ile şu an ki rezilliği kıyaslama bile yapmamız lazım.

@emrah kabul

Sivas'ın bizi sahadan sildiği maçtaki rezilliği ömrün boyunca daha önce yaşamışmıydın?

Mollasalihoğlu
20.04.2012, 10:42
[I]

Sivas'ın bizi sahadan sildiği maçtaki rezilliği ömrün boyunca daha önce yaşamışmıydın?

O Sivas maçı, 30 yıla yaklaşan ömrümde yarım bırakıp çıktığım tek maçtır.

Adem Erdoğan
20.04.2012, 10:54
O Sivas maçı, 30 yıla yaklaşan ömrümde yarım bırakıp çıktığım tek maçtır.

Birçok kez 5 yedik 7 yedik ve hiçbirisi bana o mağlubiyet kadar koymamıştı.

Daha da vahim olan kısım ise Sivas'ın bize resmen "sizin gerçek futbolunuz budur" diye tokadı yüzümüze vurmasıdır. Bazı arkadaşlar da kalkmış o sezonki futbolu övüyor.

Erbay
20.04.2012, 11:39
Deplasmandaki Antep maçının da Sivas maçından farkı yoktu. Kötü bir sezonu diğer kötü sezonla kıyaslayarak bir şey elde edemeyiz. Bu sezon kötüyüz işte daha neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz.

Armağan Dere
20.04.2012, 12:08

@emrah kabul

Bu seneki Antalya maçları farksız mıydı?

Adem Erdoğan
20.04.2012, 12:20
Bu seneki Antalya maçları farksız mıydı?

Farklıydı hem de çok farklıydı..

Kötü oynamışızdır en fazla. Bahsettiğim maçta kötü bile oynamamıştık; Sivas bizi ayaklarının altında ezmişti resmen.

Bu arada birşey ispatlamaya çalıştığımız falan yok.
Bu sezonun karşısına o sezon koyuldu ve cevap hakkımızı kullandık.

Armağan Dere
20.04.2012, 12:21
Sivas da o sezon Şampiyonluğa oynuyordu.
Bunu da gözönünde bulundurarak yorum yapsak daha doğru olur.

poetricus
20.04.2012, 12:26
Boşuna uğraşma armağan; sonuçların anlamları adamına göre değişiyor. yeryüzünün en izafi, kriterleri burada.

Rezil rüsvay bir futbol oynayabilirsiniz. O sırada takımın başında Şenol Güneş varsa elbette makul ve masum bir sebebi vardır.

10 numara
20.04.2012, 12:29
antalya maçlarını da ben unutmayacağım...

SEDAT
20.04.2012, 12:31
* Hala şu ortamda Şenol Hoca'yı bu denli eleştirmek acımasız geliyor bana.

Ömer Faruk61
20.04.2012, 13:05
Adamlığını örnek aldım.Ancak Her ne sebeple olursa olsun "aykut kocaman ve öğrencileri şike yapmadı" dediysen sana yazıklar olsun Şenol Güneş..Semihin mamalanması,Emre itinin mesajları,Alexin Brezilyalı oyuncularla münasebeti..Bunlar hiçbir şey değil yani...

Sene başında Yönetim Kurulu ve sen onurlu bir şekilde istifa etmeliydiniz bu süreçte....Yemişim futbolunu bu ülkenin...

demir
20.04.2012, 13:14
Adamlığını örnek aldım.Ancak Her ne sebeple olursa olsun "aykut kocaman ve öğrencileri şike yapmadı" dediysen sana yazıklar olsun Şenol Güneş..Semihin mamalanması,Emre itinin mesajları,Alexin Brezilyalı oyuncularla münasebeti..Bunlar hiçbir şey değil yani...

Sene başında Yönetim Kurulu ve sen onurlu bir şekilde istifa etmeliydiniz bu süreçte....Yemişim futbolunu bu ülkenin...

biz bu sekılde dusunup takıma Dik OYNA dersek bizi takımımız bile ciddiye almaz taraftar olarak dık duracaz ve bırlesecez her kafadan bır ses cıkınca yonetımde bızı anlamakda zorlanıyor nasıl olsa bunlardan ses cıkmaz dıye bu forumun yonetıcılerı kımler artık bu ıse el atmamız lazım...

Emrah KabuL
20.04.2012, 13:22
Sivas maçını elbette unutamam.

Fakat o sezon ki Sivas ligi 66 puanla 2.bitirmiştir.

Sivas 2 fener 1
Beşiktaş 1 Sivas 1
Trabzonspor 0 Sivas 0
Sivas 2 G.Saray 0
fener 4 Sivas 2
Sivas 1 Beşiktaş 1
Sivas 3 Trabzonspor 0
G.Saray 2 Sivas 1

4 büyüklere karşı oynadıkları 8 maçta 12 puan alarak sadece 2 yenilgileri bulunmaktaydı.

Daha ne kadar örnek verebilirim bilemiyorum.

Sırf işinize gelmediği için bu maçı örnek veriyorsunuz ama geçen sezon fener ile yaşanılanlar ortadayken bu sezon onlara karşı oynadığımız 3 maçta 1 beraberlik,2 yenilgi alarak sadece 1 tane gol atabildik.Asıl unutulmaması gereken maçlar bunlardır.

Bu maçların sonucunda fenerlilerin bizlerle alay edişi,bu maçlarda mı şike deyişleri,başkanımızı ti'ye almaları,61.dakika da yemiş olduğumuz golü resmi sitemizden 60.dakika olarak göstermek zorunda kalmamız vs. bunları içinize sindirebiliyorsunuz demek ki..!

Ayrıca Belediye,G.Birliği,Karabük,Antalya(hem lig hem kupa),Mersin maçlarında da alınan yenilgileri saymıyorum bile.

Adem Erdoğan
20.04.2012, 13:25

Biz gazozuna mı oynuyorduk?

Ömer Faruk61
20.04.2012, 13:28
biz bu sekılde dusunup takıma Dik OYNA dersek bizi takımımız bile ciddiye almaz taraftar olarak dık duracaz ve bırlesecez her kafadan bır ses cıkınca yonetımde bızı anlamakda zorlanıyor nasıl olsa bunlardan ses cıkmaz dıye bu forumun yonetıcılerı kımler artık bu ıse el atmamız lazım...

Neden abi iyiniyetli bir şekilde denmiş olsa bile "aykut kocaman ve öğrencileri şike yapmadı" demek eşittir şike sahaya yansımadı...:mad:

demir
20.04.2012, 13:30
Sivas maçını elbette unutamam.

Fakat o sezon ki Sivas ligi 66 puanla 2.bitirmiştir.

Sivas 2 fener 1
Beşiktaş 1 Sivas 1
Trabzonspor 0 Sivas 0
Sivas 2 G.Saray 0
fener 4 Sivas 2
Sivas 1 Beşiktaş 1
Sivas 3 Trabzonspor 0
G.Saray 2 Sivas 1

4 büyüklere karşı oynadıkları 8 maçta 12 puan alarak sadece 2 yenilgileri bulunmaktaydı.

Daha ne kadar örnek verebilirim bilemiyorum.

Sırf işinize gelmediği için bu maçı örnek veriyorsunuz ama geçen sezon fener ile yaşanılanlar ortadayken bu sezon onlara karşı oynadığımız 3 maçta 1 beraberlik,2 yenilgi alarak sadece 1 tane gol atabildik.Asıl unutulmaması gereken maçlar bunlardır.

Bu maçların sonucunda fenerlilerin bizlerle alay edişi,bu maçlarda mı şike deyişleri,başkanımızı ti'ye almaları,61.dakika da yemiş olduğumuz golü resmi sitemizden 60.dakika olarak göstermek zorunda kalmamız vs. bunları içinize sindirebiliyorsunuz demek ki..!

Ayrıca Belediye,G.Birliği,Karabük,Antalya(hem lig hem kupa),Mersin maçlarında da alınan yenilgileri saymıyorum bile.

hic kimsenın bu senekı basarısızlıgı ortbas ettıgı yok ama hakkmızıda arayacagız degılmı ??? ıstanbul saltanatına kafa tutan tek takım olarak bızler olanlara kayıtsız kalırsak kım bunların karsısında duracak ????

unutma bızım mucadelemız sadece futbol mucadelesı degıldır bunu tam ogrenememıssın sanırım renkdas buyuklerımızın konusmalarını takıp et bıraz sana sımdı egıtım verecek degılım .... sen ıstedıgın kadar ıyı oyna bunların bu duzenı ıle sampıyon olamazsın olamadıkda zaten oyuzden bırıncıl amacımız suan ıcın bu duzene karsı durup gucumuzun yettıgı kadar bu duzenı yıkmak

demir
20.04.2012, 13:31
Neden abi iyiniyetli bir şekilde denmiş olsa bile "aykut kocaman ve öğrencileri şike yapmadı" demek eşittir şike sahaya yansımadı...:mad:

şikenin sagaya yansıyıp yansımadıgına karar verecek olan senol gunes degıldır o sartlarda o sekılde konusmak zorundadır basın karsısında yoksa senol hoca ne olup ne bıttıgını bılmıyormu sanıyorsun ????

Yaşar
20.04.2012, 13:37
Ersun Yenal'ın yeni kurdujğu kadro , sadece ligde ıynamasına rağmen 3. olup başarılı kabul ediliyor.
Şenol Güneş'in kurduğu kadro 8 ayda 53 maç yaptığı bir sezonda 3. olup başarısız oluyor.
Benim kafam çalışmıyor herhalde, idrak edemedim aradaki farkı?

demir
20.04.2012, 13:45
Ersun Yenal'ın yeni kurdujğu kadro , sadece ligde ıynamasına rağmen 3. olup başarılı kabul ediliyor.
Şenol Güneş'in kurduğu kadro 8 ayda 53 maç yaptığı bir sezonda 3. olup başarısız oluyor.
Benim kafam çalışmıyor herhalde, idrak edemedim aradaki farkı?

ersun yanal trabzonlu degıl ve ıcımızden bırısı degil

ersundan bekledıgımızı senol hocadan beklesek basarı sayılır ama senol hoca gelınce uefa kupası ve sıralı sampıyonluklar beklentısınde oldugumuzdan dolayı begenmıyoruz sanırım

Alican Altunbaş
20.04.2012, 13:55
Şenol hocayı sevmeyen arkadaşlara saygım var .Ama hocanın yeterli olduğunu düşünüyorum.Eleştiri konusunda katıldığım noktalar var ama bu hocanın takımdan ayrılmasını gerektirecek şeyler değil.

Adem Erdoğan
20.04.2012, 14:12
Şenol hocayı sevmeyen arkadaşlara saygım var .Ama hocanın yeterli olduğunu düşünüyorum.Eleştiri konusunda katıldığım noktalar var ama bu hocanın takımdan ayrılmasını gerektirecek şeyler değil.

Aynen katılıyorum; şu anki zihniyetle her sene hoca değiştirmemiz lazım şampiyon olamamamız durumunda.

Bu arada Şenol hoca gider başkası da gelebilir; biz ona da sahip çıkarız destek veririz.

Alican Altunbaş
20.04.2012, 15:26
Bir hoca gönderilecekse eğer olumsuz katkıların olumluların önüne geçmesi gerekir altını çiziyorum eleştirilerde haklı olan arkadaşlarımız var bende katılyıorum ama yüzde yüz hatasız bir teknik adamlık yapan biri daha dünyaya gelmedi sanırım.Şenol hoca sadece saha içi olarak değerlendirilmemeli.Camia sürekli çalkalana bir camia.Şenol Güneş ismi burdaki çekişmeleri biraz olsun sineye çekti.Muhalefet olsun, taraftar olsun burda destek oldu hep Şenol hocaya olmaya da devam etmeli bence. Tabiki hatalar söylenmeli.Gördüğüm kadarıyla eleştiri boyutunda bazı arkadaşların üslubu yanlış anlaşılıyor olabilir Belki üslubları yanlıştır buna ben karar vermem ama konu Trabzonspor'un menfaati ise sürekli Şenol hocaya sallayarak ya da onu göklere çıkarıp başka insanlara sallayarakta bir yere varamayacağımızı düşünüyorum. Şahsi fikrim belli Şenol hoca teknik adamlık ötesinde bir değer olduğu için tabiki daha fazla desteği hak ediyor. Ama bu değildirki başkalarını da bu derecede kötüleyelim.Yeniliklere açık olmak önemlidir.Şenol gider başkası gelir .Bunun hocanın umrumda olduğunu sanmıyorum.Amaç Trabzonspor'dur.Hoca da bu yüzden takımın başındadır.Devam etmeli biraz daha müdahil olmalı biraz daha gerekirse sitemkar olmalı umarım görürüz bunlarıda ...

Yazım hataları vardır mutlak kusur bakmayın:)

Serdar A
20.04.2012, 15:37
Ben ısrarla sıkıntıların kaynağının teknik ekipler bazında olmadığını düşünüyorum . İmzamdaki hocayı takımın başında görmek istiyorum mesela , kendisine olan sevgimi de her yeri geldiğinde dile getiririm , ama o da gelse kesinlikle akıbeti Ersun hoca ile Şenol hoca arasında bir yerlerde olur .

Bir de hazır Şenol Güneş üçüncülüğü ile Ersun hoca üçüncülüğü kıyaslanmışken , şöyle transfer bilançolarını yan yana koyup olayın benzerliğini ortaya koyalım derim .
-Birincisi , geçen sezon, takımı şampiyonluğa ulaştıran 5-6 futbolcu kaybedilmişti ve yerine 10dan fazla futbolcu alındı . Esasen yapılmış olan transfer harekatı , Ersun Yanal döneminde yapılanla aynıydı . O yeniden yapılanma ise , bu da öyleydi . O yapılanmada başkanın akıl hocası misal Altıparmak'tı , bu yapılanmada Halis . Hoca 6 ay stoper istedi , basın toplantılarında böyle beyanlar verdi . Hocanın istediği Türkiyeden futbolcular içerisinde liste başı hiç bir isim alınmadı , misalen Ozan İpek . Bu dönemde ne Selçuk'lar geldi , ne Egemenler . Son dakika şampiyonlar ligine girdiğimiz anlaşılınca , transfer ihtiyaçları nasıl ne şekilde karşılandı malumunuz .

Aynı şekilde Ersun hocaya haksızlık edilmedi mi ? Elbette , örneğin bir Gökhan Ünal ve Cale vakası , örneğin verdiği yabancı listesinin üst sıralarından neredeyse hiç bir futbolcu ile kontak dahi kurulmaması . O dönem hocanın yabancı portföyünden yararlanılmadığı gibi , bunu sağlamak için , örneğin şimdiki gibi 5 milyon euroyu birden fazla yabancıya veremiyorduk .

Şurada tartıştığımız önemli oranda yönetim beceriksizlikleridir . İşi sürekli dolaştırıp sen -adam kayırıyorsun- çerçevesine sokmak , son derece haksızca bir yaklaşım .

Tyler Durden
20.04.2012, 15:45
S
Yukarıdaki kısa süreç : Başarısız bir başkanın , büyük ölçüde erozyona uğramış bir kadroyu yaklaşık 50 milyon lira borçla teslim etmesinden başlıyor , yeni başkanın , eski kadronun en önemli oyuncusunu satıp daha derli bir takım kurma ve altyapı atılımlarının hemen ardında sonlanıyor .Sadece Karadenizspor yaklaşık 20 milyon liralık bir kurulum faturası çıkartmıştı , anımsayalım . O maliyetin içinden sanırım tek futbolcu kalmadı . Yeniden yapılanma sürecinde tüketilen yaklaşık 50 milyon liradan(sadece bonsevis harcamalarından bahsediyorum , futbolcu maaşları farkını koyarsak rakam çok daha yukarılara çıkıyor) geriye ne kaldı : Şenol hocanın , Gökhan Ünal'dan devşirdiği Burak Yılmaz - ki şu an etiketi 5 milyon euro- , Giray , Colman .

.

karadenizspor fiyaskosu disinda soylediklerinize katilmiyorum.
ozellikle sadri sener'den sonra bu kulubun yeniden ayaklandigini gormek cok zor
degil..
sadri sener'in bana gore uc buyuk hatasi vardi..
karadenizspor projesi,
ersun yanal'i gondermesi,
son tff seciminde demiroreni desteklemesi,

ama bardagin dolu tarafina hic bakmiyorsunuz..sadri sener yonetimi
devraldiginda elimizde enkaz denebilecek bir futbolcu toplulugu vardi.
gokdeniz-yattara-biraz da Umut..bu adamlar disinda
kimler vardi?bir bakin diye soyluyorum..
hani sizin yazdiklarinizi okuyan bu kulubun basina gelmis
en kotu baskan sadri sener cikarimini cok rahat yapabilir.
o donem trabzonspor'un buyuklugu tartisilir hale gelmisti.
yayinlanmayan maclarimizi hatirlayin.marka degeri olarak
o kadar dibe vurdugumuz cok nadirdir.
trabzonspor'u ticarethane mantigiyla yonetemezsiniz.biz siradan
bir takim degiliz ki kasamiz surekli
+da olsun.kulubun borclari konusunda pek tabii ki bende rahatsizim
ama bazi borclar yapilmak zorundaydi.
eger o yuksek meblaglar harcanmamis olsaydi
bugunun planlarini yapamazdik..
simdi elimizde ne var diyorsunuz ama yaniliyorsunuz.elimiz marka
degerini tekrar kazanan bir Trabzonspor var.
olcan-giray-volkan-tolga-onur-cellustka-burak-zokora-colman-alanzinho..
her ne kadar hoca sisteminin kurbani olsalarda
adrian,henriqe,marek cech..
bu adamlar bana gore ciddi bir servettir.
kisaca sunu anlatmak istiyorum,
ister kabul edin ister etmeyin, sadri senerden sonra bu takim
hakettigi degeri gormeye baslamistir.

gelelim senol hoca'ya,
hocayi elestirmek icin futbolun icinden gelmeye
veyahut futbolun tarihcesini bilmeye gerek yok.
burada elestiri yapanlar belli bir futbol bilgisine sahip oldugunu
dusunuyorum.tabii ki mesleklerimiz
teknik direktorluk olmadigi icin hocanin bu isi bizden iyi
bildigi su goturmez bir gercek..
ama bugun gelinen noktaya bir bakmak lazim.koro halinde
herkes ayni hatalari dile getiriyorsa orada ciddi problemler var demektir.
senol gunes'i degerlendirmek icin takimin 1-4 oranina
niye bakalim.trabzonspor'un bu rezil hali bile ligde ilk ucte
kendine yer buluyorsa bu bir basari degildir..
aradaki puan farki 3 olur 5 olur anlarim ama liderle senin aranda
20 kusur puan farki varsa bunu kimseye anlatamazsiniz..
simdi ben size sormak istiyorum,
basari kistasimiz ligde ilk dorde girmek midir?
senol hocanin surekli iyi kadrolara denk gelmesi
tesaduf mudur?
her gelisinde hem yonetime hem futbolculara karsi
olan pasifligi?
genc oyuncu dusmanligi?kurulmus saat gibi herkesin
ezberinde olan oyuncu degisiklikleri?
oynamayan,yedek kulubesinde oturanlari futboldan sogutmasi?
ciddi anlamda fenerbahce karsisindaki aczimiz?
elin bucalisi trabzona istedigi futbolculari getirebilirken kulubun efsanesi
senol gunes'in surekli olarak istedigi futbolcular alinmiyorsavunmasi
artik komik bir hal aldi..
hoca kadro kuramaz,hocanin futbolcu portfoyu yok,hoca belli bir noktadan sonra monotona baglar,
hoca genclere sans vermez,hocanin degismeyen inatlari var,hoca
30 kez basarisiz oldugu sistemi 31.kez dener..
ben acikcasi senol gunes'in td bazinda bir efsane oldugunu dusunmuyorum.
insani yonu hocaliginin onune gecmis oldugu icin
bu denli destegi buldugunu dusunuyorum.
yoksa mevcut durumda baska bir hoca basimizda bulunsaydi en az
uc kere gonderilmisti..
haa diyeceksiniz ki, istikrar?gondermek cozum mu?
tabii ki degil.
ama istikrar denilen sey dogru yapildiginda guzel.yoksa boylesine
rutine baglamis bir sekilde ayni hatalari
yapan bir hocada istikrar dogru degil..
ben sorunun teknik ekipte oldugunu dusunuyorum..
ozellikle rezil oyun sistemimiz+stoper yoklugu+jaja yoklugu=mevcut tablo..

Alican Altunbaş
20.04.2012, 16:10
karadenizspor fiyaskosu disinda soylediklerinize katilmiyorum.
ozellikle sadri sener'den sonra bu kulubun yeniden ayaklandigini gormek cok zor
degil..
sadri sener'in bana gore uc buyuk hatasi vardi..
karadenizspor projesi,
ersun yanal'i gondermesi,
son tff seciminde demiroreni desteklemesi,

gelelim senol hoca'ya,
tesaduf mudur?
olan pasifligi?
hoca kadro kuramaz,hocanin futbolcu portfoyu yok,hoca belli bir noktadan sonra monotona baglar,
uc kere gonderilmisti..
tabii ki degil.

Sadri Şener ile ilgili yazdıklarınıza katılıyorum. Bu kulübe olumlu anlamda kademe atlatmıştır.Fakat bu olumsuz durumun oluşmasında Şenol hoacan önce dikkat edin şenol hoca sorumlu değildir demiyorum yönetim sorumludur.İki taraftan bakıyoruz madem yönetimede Şenol Hocayada iki taraftan bakalım.Ben teknik ekipte sorun olduğunu düşünmüyorum. Yönetim bazında bazı aksaklıklar giderilirse çok olumsuz bakmıyorum.Şu durumu çok abartılacak bir durum olarakta görmüyorum.

Ergin Varlibas
20.04.2012, 16:34
Hala Jaja diyorlar ya :D Yazik

vice
20.04.2012, 16:42
Şenol Güneş Trabzonspor için bir şanstır. şike , ırkçılık gibi olaylar zaten futboldan soğutmaya başladı.Futbol'un içinde kalan tek tük doğru düzgün insanları da hemen harcamak istiyoruz.Keşke herkes Şenol Güneş'e destek olsa ama zor, bizde malesef önce kişileri yıpratmaya çalışmak önce gelir.

Serdar A
20.04.2012, 17:19
...

Bir bakın diye söylüyorum ; bu sezon başında kimler vardı , kimler gitti ? Bu patinaj beni rahatsız ediyor ve bu benzerliğe işaret ediyorum , bundan doğan mali tabloya . Sanki ben Nuri Albayrak'ın bıraktığı kadroyu övüyorum , Allah için biraz doğrusunu konuşalım .

Yahu ne alakası var ; burada , Şenol Güneş eleştirildiğinde , Şenol hoca kulübün başına gelmiş en kötü hoca sonucu mu çıkıyor ? Bu kadar düz bir mantık olabilir mi ? İnsanların eleştirme hakkına böyle hakir görerek mi , kendi fikrinizi yücelteceksiniz ?

Nuri Albayrak'ı zerre savunmamış birisiyim , o sebeple cevap vermeli mi vermemeli mi bilemedim. Benim dikkat çektiğim nokta kulübün mali performansı ki , lütfen dikkatle okuyunuz , bahsettiğim şey klübün bütçe fazlası vermesi değil , beceriksizlikle üketilen 50 milyon lira üzerindeki kayıptan bahsediyorum . O beceriksizlik yapılmamış olsa bügünün planları kurulamazdı demek ; takımın Sadri Şenerin ikili ilişkileri üzerinden , çoğu zaman bir menajere bağlı yürütülen transfer politikalarını onayladığınız sonucunu çıkarır .

Sizin ithamınızı onaylamam iki açıdan mümkün değil : Birincisi , Sadri Şener ya da bir bşkası , bir insan salt eksi-işe yaramaz- , ya da salt pozitif - kutsi - olamaz . Bunun arasındaki kontrastı yok sayıyoruz . Bir insanı eleştiriyor olmak , bu forumda , o şahsı büsbütün yerin dibine sokmak anlamına gelsede gerçek hayatta durum biraz daha farklı .

Bakın , Sadri Şener yönetiminin ilk krizi olan Ersun Yanal sonrası süreçten başlayarak bir kitap dolusu Sadri Şener'i savunan mesajda yazmışımdır . Bir o kadar da eleştirdim . Ama her Sadri Şener lafını ağzımıza aldığımızda ya bakın bunları bunları söyledim diye her mesajın başına bir önsöz mü koymamız gerekiyor ? Yeri geldikçe , hangi yönü denk geliyorsa , bu forumun bize verdiği imkan çerçevesinde söz hakkımızı kullanıyoruz , bunda bu kadar büyütülecek bir olay yok .

Yukarıda diyorsunuz ki , bu takım ticarethane değil ...
Bu takım konumu gereği elbette basit futbolculardan kurulu değil . Yukarıdaki futbolcuları bir araya getirmek için klüp belki 100 milyon lira harcadı .
Sıkıntı en başından beri söylüyorum ; takımın mali değerinde değil , her yıl inanılmaz para harcıyoruz görüyorsunz . Sıkıntı , Ersun hoca döneminden başlayın şimdiye değin , kabul edilebilir düzeyde ( bakın mükemmel demiyorum) takım kurgusunuz tamamlayamamış olmamız . Ersun hoca zamanında sol kanat sıkıntı , net santrafor istedi alınmadı , forvet arkasına düşündüğü kolombiyalı ( 10 numara ihtiyacı diyelim ) alınmadı , vesaire ... Gel Şenol Güneş dönemine , stoper alınmadı neredeyse maç oynamadan sezonu kapatan santraforun yerine oyntılacak adam yok ... Ama öte yanda bakıyorsunuz kadroya ( iki dönem için konuşuyorum ) : çok değerli futbolcular , ama diğer yandan bazı pozisyonlarda neredeyse oynatacak futbolcu yok , bazı mevkilerde aşırı yığılma , boş kalabalık . İşte bu durumun faturasını hocaya çıkarmak bence çok ağır .

gelelim senol hoca'ya,

Orada anlatmak istediğim ; hocanın teknik anlamda değil , duruş-karakter-söylem vs. olarak ele alırken , hocanın arkaplanının yabana atılmamasıdır . İnanmıyorsanız , dönün tekrar okuyun . Elbette bunu yaparken gereksiz bir megalomaniye sahip olmamak gerek . Bunun içindir , Şenol hocanın pozisyonu ile burada bizlerin ortalama pozisyonunu niteleme gereği duydum .

Benim anlayamadığım temel nokta hep şu oldu , sportif sonuçlar neden tekil olarak teknik ekiplere bakılarak inceleniyor ? Hadi daha açıkça sorayım , Ersun hoca zamanında şampiyon olamamızın sebebi , tekil olarak hocanın kendisi midir ? Geçen sezon hakkımızın gaspı , Şenol hocanın suçu mudur ?

En başta verdiğim masa örneği var ; masanın bacakları yere sağlam basıyorsa , kusursuz bir dengeye sahipse , tamam hocaları etkilerden bağımsız irdeleyelim .

Makas açıklığı , dinamik oran diyorum , ama ne fayda ... Nedir dinamik oran , en tepe ile en alt . Yahu , bu klüp küme düşme potasında da oynadı yarım sezon . İlla bende sizin gibi demagoji mi yapayım ? İstatistik diye bir bilim var ; hoca yaklaşık olarak görev yaptığı her iki yıldan birinde şampiyonluğu skandal olaylarla yitirmiş ya da klübümüzün hakkı çalınmış , en kötü derecesi de kulübü çok aşağılara itmemiştir . Ortalamayı alırsanız ikincilik çıkar .

tesaduf mudur?
olan pasifligi?
uc kere gonderilmisti..
tabii ki degil.

Keşke sondan okumaya başlasaydım .
Ben Şenol hocanın savunucusu değilim , Belki 10 kez tekrar ettiğim gibi amacım , bu yönetiliş biçiminde radikal değişikliklere gitmedikçe , takımın başına Ersun Yanal'ı dahi getirseniz , 6 ay-1sene sonra aynen :
-Yönetime karşı pasif ,
-kadrosundaki gençleri kullanmıyor
-klübedeki isimlere güvenmiyor
-İstanbul takımlarına karşı beklenen başarıdan uzak
eleştirisi aldığını unutmamamız gerektiğidir .

Sürekli Ersun hocayı ve Şenol hocayı bu anlamda karşılaştırıyor olmamın maksadını tekrardan söyliyeyim ki bir polemiğe daha kurban gitmeyeyim . Ersun hoca , o dönemde genç jenerasyonun parlak isimlerinden birisi , genç futbolcu yetiştirebilen , iyi futbol oynatabilen bir isimdi . Aynı Ersun hoca takımdan ayrıldığında , bu özelliklerinin hiç biri ile anılmıyordu , inanmayan dönüp ilgili başlıklara baksın .

Yani bu gün , misal veriyorum , çok saygı duyduğum Şota olurda takımın başına gelirse , yine bu yönetimin mezesi olacaktır . Bunu söylerken de farazi değil , yönetimin karnesine bakarak söylüyorum . Aynası iştir kişinin .

Yönetimin elinde müthiş imkanlar var , lig gelirleri ikiye katlandı ve söylediğim gibi doğrudan katılınmış bir şampiyonlar ligi var . Bu parayı , başkan kendi insiyatifi ile yönetmeye kalkarsa ancak Polona , Norveç transfer rekoru kırarsınız .Bir menajerin getirdiği 8 futbolcu nasıl aynı takımda oynar ? İstiyorum ki bu parayı daha sağlıklı yönetelim . Bu iş atom fiziği değil , avrupada sayısız örnek var . İyi bir yönetim organizasyonu istiyorum , ama gelip bunu buraya yazdığımda karşılık : size nuri Albayraklar müstehak , ya da Sadri Şener'in hiç mi doğrusu yok , minvalinde oluyor . Yahu , bu kadar olur diyorum , çoğu zaman .

Yönetim kendine alan açma maksadı ile teknik ekibe ya da futbolculara fatura keseceğine ; bir kez olsun öz eleştiri yapsın ve kendisine çeki düzen versin , profesyonel bir görev dağılımının temellerini atsın . Benim istediğim yalnızca bu dur . Ama burada destan da yazsak bunu anlatamayacağız .

Çünkü feodal kökler , bütün sosyal hayata bakışımızı derinden etkiliyor . Çokça örnek mevcut , gerek siyassette, gere spor alanında .

Mollasalihoğlu
20.04.2012, 18:40
Farklıydı hem de çok farklıydı..

Kötü oynamışızdır en fazla. Bahsettiğim maçta kötü bile oynamamıştık; Sivas bizi ayaklarının altında ezmişti resmen.

Bu arada birşey ispatlamaya çalıştığımız falan yok.
Bu sezonun karşısına o sezon koyuldu ve cevap hakkımızı kullandık.

Biz cevap verince "Sivas o sezon büyüklere sadece 2 kere kaybetmiş" olur gelen cevap..

Biz geçen sene Bursa dahil 8 maçta 7 galibiyet alırız, kadro iyiydi, top bizi sevdi gibi şirin sebepler öne sürülür.. Hoca o 7 maç kazanılırken Korelilerle çay içiyordu herhalde..

Yaşar
20.04.2012, 18:51
Muhaliflere aynı soruyu tekrar sormak sormak istiyorum. Cevap bekliyorum.
-Şenol Güneş'in geçen yıl şampiyon yaptığı takım, Ersun Yenal'ın kurduğu takımdı. İlk kurulduğu yıl sadece 38 maç oynayarak ligi 3. bitirdi. kupada gruplardan çıkamadı. Gs ve Fb'nin döküldüğü sezonda bu 2 takımdan sadece 2 puan alabildi. En yakın rakibi Sivas'tan da 2 maçta 1 puan alabildi. Şimdi o takımı başarılı görüyorsunuz da;
Şenol Güneş'in bu yıl kurduğu kadro 53 maç oynayıp, ligi 3. bitirip, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan kılpayı çıkamamış fakat başarısız kadro olmuş.
Neden Ersun Yenal'ın 3. olan takımı başarılı oluyor da, Şenol Güneş'in 3. olan takımının forması bile 3. lüğe oynar diye bakılıyor?

h@msi61
20.04.2012, 19:00
Hala Ersun'un 3. yaptigi sezon liderle bu sezonkinden daha az puan farki olmasi sebebiyle o sezon cok basarili oldugumuzu dusunenler var. Yahu o sezon Turkiye liglerinin en beles sezonuydu, 71-72 puanla sampiyon olundu. Ve bjk'yi Yusuf Simsek sampiyon yapti yahu, var mi otesi :) gs-fb resmen ligde yoktular ve ona ragmen biz onlara karsi 1 galibiyet bile alamadik... Sivas'in bile arkasinda kaldik. Ayrica Avrupa'da filan da yoktuk, Turkiye kupasindan da gruplarda elenmistik. Yani oyuncular bu seneden cok daha az mac yapmislardi..
Ayrica gecen haftaki fb macindaki karaktersiz futbola kizanlar, Ersun ile oynadigimiz sivas macini gectim, bjk ile deplasmanda 1-1 berabere kaldigimiz ve ortasahayi gecemedigimiz maci ne kadar da cabuk unutuyorlar? O sene oynadigimiz futbolun bu seneden cok da bir farki yoktu. O kadro iyi futbolu Senol hoca ile oynadi ne tesaduftur ki...

Koray
20.04.2012, 19:10
Ersun Hoca gittiğinde çok üzülmüştüm ama Ersun Hoca'yla Şenol Hoca'yı karşılaştırınca Şenol Hoca her halükarda ağır basar.

Avni Aker'de peş peşe oynanan gs,İbb, Denizli ve Konya maçlarını unutamam 2 mağlubiyet 2 beraberlik almıştık, eğer iki galibiyet alsaydık o sezon şampiyonduk, bjk arkadan gelip şampiyon olmuştu, fener kümeye muhabbetleri yapıyorduk, gs evinde o sezon düşen Kocaeli'nden 5 yemişti.

Turgut Altun
20.04.2012, 20:02
Muhaliflere aynı soruyu tekrar sormak sormak istiyorum. Cevap bekliyorum.
-Şenol Güneş'in geçen yıl şampiyon yaptığı takım, Ersun Yenal'ın kurduğu takımdı. İlk kurulduğu yıl sadece 38 maç oynayarak ligi 3. bitirdi. kupada gruplardan çıkamadı. Gs ve Fb'nin döküldüğü sezonda bu 2 takımdan sadece 2 puan alabildi. En yakın rakibi Sivas'tan da 2 maçta 1 puan alabildi. Şimdi o takımı başarılı görüyorsunuz da;
Şenol Güneş'in bu yıl kurduğu kadro 53 maç oynayıp, ligi 3. bitirip, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan kılpayı çıkamamış fakat başarısız kadro olmuş.
Neden Ersun Yenal'ın 3. olan takımı başarılı oluyor da, Şenol Güneş'in 3. olan takımının forması bile 3. lüğe oynar diye bakılıyor?

Döküldü dediğiniz fb ve gs 5, Trabzonspor 9 puan daha fazla aldı bu seneki Trabzonspor'dan. Bu takıma Ersun için gelenler, Şenol Hoca'ya rağmen gitti.

O sezonki futbolu da hatırlıyorum, bu sezonkini de karşılaştırmaya gerek bile yok.

Hatalarına rağmen yine de seviyoruz Şenol Hocamızı.

Yaşar
20.04.2012, 21:29
Döküldü dediğiniz fb ve gs 5, Trabzonspor 9 puan daha fazla aldı bu seneki Trabzonspor'dan. Bu takıma Ersun için gelenler, Şenol Hoca'ya rağmen gitti.

O sezonki futbolu da hatırlıyorum, bu sezonkini de karşılaştırmaya gerek bile yok.

Ama o sezon rakiplerimiz Sivas ve Bjk iken;
Bu sene şike, Fb, Gs, Bjk, TFF, PFDK, Tahkim, hükümet...

Burak Sahin
20.04.2012, 21:44
Biz cevap verince "Sivas o sezon büyüklere sadece 2 kere kaybetmiş" olur gelen cevap..

Biz geçen sene Bursa dahil 8 maçta 7 galibiyet alırız, kadro iyiydi, top bizi sevdi gibi şirin sebepler öne sürülür.. Hoca o 7 maç kazanılırken Korelilerle çay içiyordu herhalde..

Ben biz dedigimde siz kimsiniz diye vakit kaybetmeden soran arkadasim o bizi bilmiyordun ya yukaridaki bizide sorda meydan bir delikanli görsün!!!!!!

h@msi61
20.04.2012, 21:47

Iki farkli sezonda takimlarin topladigi total puan ile karsilastirma yapmak ne kadar dogru, diger takimlarin seviyesi ayni mi sanki? O sezon gs ve fb ilk yaridan sonra sampiyonluk yarisindan koptular, yani dokulduler. O iki takimin ligimizde sampiyonluk kovalamadigi kac sezon var ki toplam? Bjknin o sezonki kadrosunu hatirlayin yahu, adamlar Yusuf Simsek'in onderliginde cifte kupa kazandilar. Lig tarihinin en kotu, en bedava sezonuydu ve siz o sezonda sivasin arkasinda 3. olmamizi cok degerli goruyorsunuz... Ayrica sezon hocanin elinde Egemen, Song ve Giray gibi uc tane kalburustu stoper vardi, bir de bu sezona bakin...
Bu sezon ise gs ve fbnin kadar guclu olduklari ortada, ve biz sadece onlara gecildik. O sezonki gibi vasat bjk ve kotu sivasa degil.... Ayrica bu sezon takimin ne sklikta mac yaptigi ve ne kadar seyahat ettigini tamamen gormezden geliyorsunuz, bunu anlamak mumkun degil...

Mollasalihoğlu
20.04.2012, 21:51
Ben biz dedigimde siz kimsiniz diye vakit kaybetmeden soran arkadasim o bizi bilmiyordun ya yukaridaki bizide sorda meydan bir delikanli görsün!!!!!!

Açık kollayacağına arada sırada yemek ye, başka başlıklara göz at, twitter'a falan takıl..

Bu tavır devam ederse, ben de artık farklı davranmaya başlayacağım..

Yaşar
20.04.2012, 21:55
Önemli olan Şenol Güneşîn geçen yıl şampiyon yaptığı takımın Ersun Yenal'ın takımı olduğudur.
O kadroyu Şenol Güneş şampiyon yaptığı için ve ''başkalarının takımı'' tezinin güya doğru olduğunu kanıtlamak için, o sezonki derecenin başarı olduğunu söylüyorsunuz.
O sezonki 3.lük başarıysa, bu sezonki 3.lükte başarı.
Bu sezon başarısız bir sezonda, o sezon da başarısız bir sezon.
Söylediklerinizi kanıtlamak adına çelişen şeyler söylemeye gerek yok.

Burak Sahin
20.04.2012, 22:55
Açık kollayacağına arada sırada yemek ye, başka başlıklara göz at, twitter'a falan takıl..

Bu tavır devam ederse, ben de artık farklı davranmaya başlayacağım..

sen cok yemek yemis gözüküyorsun:) yani fotolardan....ben birseyler yaziyorum birileri bana nasil karsilik veriyorsa bende öyle veriyorum su an yaptigim gibi eger bir cezai durum sözkonusuysa eyvallah ama konu incelenir bakilir kimler hakediyorsa ESİT bir sekilde onlar ceza alir....neden sadece ben...buradaki bana satasanlari önce tespit etmeye baslasan cok sevinirim....

Mollasalihoğlu
20.04.2012, 23:01
sen cok yemek yemis gözüküyorsun:) yani fotolardan....ben birseyler yaziyorum birileri bana nasil karsilik veriyorsa bende öyle veriyorum su an yaptigim gibi eger bir cezai durum sözkonusuysa eyvallah ama konu incelenir bakilir kimler hakediyorsa ESİT bir sekilde onlar ceza alir....neden sadece ben...buradaki bana satasanlari önce tespit etmeye baslasan cok sevinirim....

Ceza nereden çıktı? Ne alakası var ceza ile? Sana sataşan varsa raporlarsın incelenir, gördüklerimize zaten müdahale ediyoruz.

"Farklı davranmaya başlayacağım"dan kasıt kişiseldir. Muhabbet açısındandır. Umarım anlatabilmişimdir.

Burak Sahin
20.04.2012, 23:06
Ceza nereden çıktı? Ne alakası var ceza ile? Sana sataşan varsa raporlarsın incelenir, gördüklerimize zaten müdahale ediyoruz.

"Farklı davranmaya başlayacağım"dan kasıt kişiseldir. Muhabbet açısındandır. Umarım anlatabilmişimdir.

cok iyi anladim abicim...ben sadece baskasinin bana davrandigi gibi bende onlara davraniyorum ne eksik ne fazla....

.....
20.04.2012, 23:12
Önce karşımdakine bakarım adam mı diye.

Ersun Yanal ya da Fatih Terim ile Şenol Güneş'i kıyaslarken gözünüzü seveyim şunu bir göz önüne alın. Şenol Hocayı karşılaştıracağınız TDler bunlar olmamalı.

Mollasalihoğlu
20.04.2012, 23:22
cok iyi anladim abicim...ben sadece baskasinin bana davrandigi gibi bende onlara davraniyorum ne eksik ne fazla....

Beni alet edersen, ben de seni alet edeceğim diyorum o tarz durumlara.

Fatih
20.04.2012, 23:32
Şenol Güneş'le Fb fanatiği ayarmatör Ersun Yanal mı karşılaştırılıyor?

Eleştirmeyin demiyorum ki öyle bir hakkım yok bari Hocayı bu kadar düşürmeyin...

oflubektas
20.04.2012, 23:54
Allahaşkına Ersun Yanal'ı savunmayın, hele hele Şenol Hoca'ya karşı, LÜTFEN. Yine şu "hazıra kondu" geyiğinden devam edin, çok daha eğlenceli oluyor :)

Bu adamın teşvik primi dağıttığını, eski futbolcusu Cafer açık açık söyledi, ispat etti ve adamdan hiçbir yalanlama gelmedi. Ama Cafer'in futbol hayatı bitirildi !! Sonra Ersun Yanal Milli Takım'a ve Trabzonspor'a hoca oldu.

Selçuk'u fenere pazarlaması da cabası...

Emrah KabuL
21.04.2012, 00:32
Önemli olan Şenol Güneşîn geçen yıl şampiyon yaptığı takımın Ersun Yenal'ın takımı olduğudur.
O kadroyu Şenol Güneş şampiyon yaptığı için ve ''başkalarının takımı'' tezinin güya doğru olduğunu kanıtlamak için, o sezonki derecenin başarı olduğunu söylüyorsunuz.
O sezonki 3.lük başarıysa, bu sezonki 3.lükte başarı.
Bu sezon başarısız bir sezonda, o sezon da başarısız bir sezon.
Söylediklerinizi kanıtlamak adına çelişen şeyler söylemeye gerek yok.

Abi,neden anlamamakta ısrarcısınız ?

E.Yanal'ın o sezon ki kadrosun da ilk 11'de 7 tane yeni oyuncu yer alıyordu.

Sadece Serkan,Hüseyin,Yattara ve Umut bir önce ki sezondan takımda yer alan futbolculardı.

Öncelikle bu kadar yeni oyuncuya rağmen takımımız göze hoş gelen bir futbol sergiliyordu.

A.Aker'de ki üst üste yaşanılan puan kayıpları olmasaydı sıfırdan yaratılan bir kadro ilk senesinde şampiyon olacaktı.

Ayrıca ilk 11 iyi olmasına rağmen yedeklerimiz de Adnan,Ferhat,Barış Memiş gibi oyuncularda yer alıyordu.

Şimdi siz diyorsunuz ki bu sezon ki 3.lük de başarıdır.

Liderin 21 puan gerisinde ligi 3.bitirdik evet.

Son 6 maçtır galibiyet alamamamıza rağmen sıralamada ki yerimiz hiç değişmedi.Peki neden değişmedi ? 4.sırada ki Beşiktaş'ın da performansı kötüydü çünkü.

Bir arkadaşımız da o sezon çok beleş idi,lider ligi 71 puanla bitirdi demiş.E bu sezon da lider ligi 77 puanla bitirdi.O sezon lig ikincisinin puanı 66,bu sezon ise 68.Yani öyle bir karşılaştırmalar yapılıyor ki akıllara zarar.

Bunu da nasıl yazabildiniz,gerçekten çok komik olmuş.

Ama o sezon rakiplerimiz Sivas ve Bjk iken;
Bu sene şike, Fb, Gs, Bjk, TFF, PFDK, Tahkim, hükümet...

Hadi büyük takımlara karşı kaybettiğimiz maçları şike,tff,pfdk,tahkim,hükümet'e bağlayalım..

Anadolu takımlarına karşı 9 beraberlik,6 yenilgi aldık.

Bu puan kayıplarına da mı o saydığınız unsurlar sebep oldu ?

Lütfen ya.

Şampiyonlar liginden de bahsetmişsiniz.

Elbette ilk kez katıldığımız bir organizasyon da 7 puan toplamamız büyük bir başarıydı.

Öyle ya da böyle sonuçta 7 puanı aldık doğrudur.

Tek galibiyetimiz olan ilk İnter Maçı..

Bu tip maçlar futbol tarihinde 10-15 yılda bir olur.

Fener'in,Manchester United'i yenmesi gibi.

Rakibin 7 isabetli şutuna 2 şut ile karşılık verilmesi,rakibin 9 korner kazanıp bizim 2 korner kazanmamız,rakibin 4 tane as oyuncuyu oynatmaması ve sezona iyi bir şekilde başlayamaması,bizim maçtan sonra yapılan hoca değişikliği ile 5 maçta 10 puan toplayarak grubu 1.bitirmesi vs. uzar gider..

Fakat bütün bunlar o sonucu değiştirmeyecek,yendik mi yendik ? Evet San Siro'da İnter'den 3 puanı aldık ama gerek lig de toplanan puan gerekse de kötü bir futbolu savunma adına bu maçı ve CL'de alınan 7 puanı gözümüze soka soka göstermeye gerek yok.

Şunu da belirtmek isterim,53 maç olayı doğru değil.

Resmi olarak 48 maça çıktık bu sezon, hazırlık maçlarını neden sayıyoruz ki ?

Ayrıca daha fazla maç yapan bir takımın taktiksel olarak sistemi ve futbol anlayışı daha iyi yönde olmaz mı ? (Teknik adam faktörü hariç)

Örneğin Apoel.Şampiyonlar liginde 16 maça çıkmışlar.

Adamları en son Real Madrid durdurdu.

Ve ligde de şampiyonluğa oynuyorlar.

Benfica 14 CL maçına çıkmış,ligde şampiyonluğa oynuyorlar.

Az Alkmaar Uefa'da 16 maça çıkmış,ligde şampiyonluğa oynuyorlar.

Büyük takımları saymıyorum zaten onlar bu kadar fazla maç oynamaya alışkanlar.. fakat futbolcu kadrosundan en iyi şekilde yararlanabilip,takım olarak iyi bir futbol ortaya koyabildikten sonra fazla maç yapılması + yönde etki eder bu takımlara.

Neyse yine fazla uzattık şunu da yazarak noktayı koyalım.

Ben E.Yanal'ı Şenol Güneş'e karşı savunmuyorum.Şenol Güneş'i eleştirmek için başka kişi veya kurumları kullanmıyorum.Eleştiri yaptığım konular zaten belli.Ama siz Şenol Güneş'e toz konmasın diyerekten savunma telaşını düşüyorsunuz.

Bir kaç kere yazdım ama kimse alıntı yapmadı.

Tekrar yazayım madem.

Bazı arkadaşlar Sivas'a karşı alınan 3-0 yenilgiyi asla unutamayacaklarını belirtmişlerdi.

Peki ya geçen sezon fener ile yaşanılanlar ortadayken bu sezon onlara karşı oynadığımız 3 maçta 1 beraberlik,2 yenilgi alarak sadece 1 tane gol atabildik.Bu maçları nasıl unutabileceğiz ?

Bu maçların sonucunda fenerlilerin bizlerle alay edişi,bu maçlarda mı şike deyişleri,başkanımızı ti'ye almaları,61.dakika da yemiş olduğumuz golü resmi sitemizden 60.dakika olarak göstermek zorunda kalmamız vs. bunları içinize sindirebiliyor musunuz ?

Ama yok şartlanmışsınız bir kere..

Şimdi tekrar baktım da E.Yanal ile Ş.Güneş'i mi kıyaslıyorsunuz diyenler var.

Aynı olay F.Terim örneğimizde de yapılmıştı..

Hayır arkadaşlar kimseyi kimseyle kıyasladığımız falan yok.(Şahsen)

Sonuçta bu sezon ki başarısızlık ortada.. hatta bundan öte saha da ki futbol da ortada.Daha neyi savunuyorsunuz ki ?

1-2 eleştiri yapılsa hemen savunma telaşı içine düşüyorsunuz.

Yok öleydi,yok böleydi falan.. inanın hiç gerek yok.

Emrah KabuL
21.04.2012, 00:53
Iki farkli sezonda takimlarin topladigi total puan ile karsilastirma yapmak ne kadar dogru, diger takimlarin seviyesi ayni mi sanki? O sezon gs ve fb ilk yaridan sonra sampiyonluk yarisindan koptular, yani dokulduler. O iki takimin ligimizde sampiyonluk kovalamadigi kac sezon var ki toplam? Bjknin o sezonki kadrosunu hatirlayin yahu, adamlar Yusuf Simsek'in onderliginde cifte kupa kazandilar. Lig tarihinin en kotu, en bedava sezonuydu ve siz o sezonda sivasin arkasinda 3. olmamizi cok degerli goruyorsunuz... Ayrica sezon hocanin elinde Egemen, Song ve Giray gibi uc tane kalburustu stoper vardi, bir de bu sezona bakin...
Bu sezon ise gs ve fbnin kadar guclu olduklari ortada, ve biz sadece onlara gecildik. O sezonki gibi vasat bjk ve kotu sivasa degil.... Ayrica bu sezon takimin ne sklikta mac yaptigi ve ne kadar seyahat ettigini tamamen gormezden geliyorsunuz, bunu anlamak mumkun degil...

Hatırlatalım.

Rüştü - Hakan

Zapotocny - İ.Toraman - Sivok - Serdar Kurtuluş - Gökhan Zan - İ.Üzülmez -Ali Tandoğan - Seric - Tuna

Delgado - Cisse - Ernst - Yusuf - Ekrem Dağ - Tello - U.İnceman - S.Özkan - Erkan Zengin - Aydın

Bobo - Nobre - Holosko - Batuhan

Hatırladık.

Noldu şimdi,kötü mü bu kadro ?

Adamlar devre arasında sadece Yusuf'u değil,Ernst'i de aldı.

Bu iki oyuncu takıma büyük bir katkı verdiler.

Peki bizim son 2 sezondur yapmış olduğumuz devre arası transferlerine bakalım.

Brozekler ve M.Çakır

Bir tek bu sezon Olcan alındı ama asıl sorun olan stoper mevkiine transfer yapılmadı.

Tabi bu da yönetimin suçu.

Geçenler de de yazmıştım yönetimin defansif oyunculara karşı garezleri var sanırım.

Şenol Hoca sürekli talep ediyor ama adamlar inatla ofansif oyuncuları transfer ediyor değil mi ?

Az önce yazdım yine tekrarlıyorum..

Halen daha mevcut başarısızlığa karşı bir sürü sebep üretmeye çalışıyorsunuz.

Yok efendim,bu sezon fener ve gs güçlüymüş de o sezon güçsüzler miş.

Zaten bu sezon bir tek fener ve galasataray'a maç kaybettik.

Diğer bütün Anadolu takımlarını eze eze yendik değil mi ?

Beşiktaş'ın şampiyonluğunu neden küçümsüyoruz ?

Rakiplerin güçsüzlüğüne,ligin beleş olmasına neden bağlıyoruz ?

Asıl sizi anlamak mümkün değil.

Yaşar
21.04.2012, 01:18
@ Emrah Kabul
bu seneki kadroda Celutska, Cech, Zokora, Olcan, Volkan, Halil yeni transferler değil midir?
Geçen seneki iskeletinden Selçuk, Egemen, Umut, Jaja, Engin gibi oyuncular gitmemiş midir?
Kıstas ligdeki sıralama ise iki kadroda 3. olmamaış mıdır?
Sivasspor ve Bjk takımları çekişmek ile Fb, Gs ve Bjk takımlarıyla çekişmek aynı dengeler midir?
Söylediğim 53 maçın içerisinde Süper Final maçları da vardır.
Ayrıca İnter galibiyetinin de içine etmiş oldun yaptığın açıklamayla.
Chelsea, Barcelona'yı 1-0 yenerken hem de kendi sahasında oynarken, kaleye 1 şut atabiliyor.
Bilmem anlatabildim mi?

Burak Sahin
21.04.2012, 07:03

aynen....bu konunun bu baslikda neden popüler olmadigida ayri bir muamma....

Emrah KabuL
21.04.2012, 08:11
@ Emrah Kabul
bu seneki kadroda Celutska, Cech, Zokora, Olcan, Volkan, Halil yeni transferler değil midir?
Geçen seneki iskeletinden Selçuk, Egemen, Umut, Jaja, Engin gibi oyuncular gitmemiş midir?
Sivasspor ve Bjk takımları çekişmek ile Fb, Gs ve Bjk takımlarıyla çekişmek aynı dengeler midir?
Chelsea, Barcelona'yı 1-0 yenerken hem de kendi sahasında oynarken, kaleye 1 şut atabiliyor.
Bilmem anlatabildim mi?

Kıstas elbette ki ligde ki sıralama değil.

Diyorum ya üst üste oynamış olduğumuz 6 maçta 1 galibiyet bile alamamamıza rağmen ligde ki sıralamamamız değişmedi. Neden değişmedi diye soruyorum ama siz hala bazı şeyleri kabul etmemek için inatlaşıyorsunuz.

Süper Final'de henüz oynanmamış 5 maç var ayrıca.Bunları oynanmış gibi göstermeye gerek var mı ? Bu maçlar bittikten sonra da tartışırız orası ayrı tabi.

İnter galibiyetinin içine falan etmedim.

Kaç satır yazdım ama yine anlamamakta ısrarcısınız.

Ben fener'in,Man.Utd'ı tek golle yenmesini örnek veriyorum,siz ise Chelsea'nin,Barcelona'yı yenmesini..

Allah aşkına aynı şeyler mi ?

Chelsea ile bizi aynı kefeye mi koyuyorsunuz ?

Chelsea bizi eleyen Benfica'yı çeyrek final de saf dışı bıraktı.

Geçen sezon çeyrek finalde elendiler,3 sezon önce Barcelona'ya yarı finalde,4 sezon önce finalde Man.Unt'a,5 ve 7 sezon önce Liverpool'a yarı finalde,8 sezon önce Monaco'ya yarı finalde elendiler.

Chelsea bu ya.. nerdeyse son 8 sezondur her sene yarı final oynayan bir takım.. elbette Barcelona'yı tek golle de olsa yener yada yenilir.. bizim İnter'i gruplar da yenmemiz ile kıyaslanabilir mi ?

Akıl var mantık var.

Ayrıca o yazım da 3-4 satırlık bir bölüm de bu maça yer verdim.İlk kez katıldığımız bir organizasyon da 7 puan toplamak büyük bir başarı dedim.Her ne olursa olsun öyle ya da böyle nerdeyse gruplardan çıkıyorduk ama ligde göstermiş olduğumuz performans da ortada.Ve tabi bunun sonucunda seneye Şampiyonlar Liginde büyük ihtimalle yokuz.

Tabi size göre ligde ki performansın sebebi de şike,tff,pfdk,tahkim,hükümet ama ben Şenol Güneş'e Trabzonspor camiasına hizmet etmiş her insana eşit yaklaşıp eleştirebildiğim için hiç de inandırıcı gelmiyor.

Bu arada fener maçlarında ki düşmüş olduğumuz duruma da yine cevap vermediniz.

Demek ki içinize sindirebildiniz.

Takdir ederim.

Turgut Altun
21.04.2012, 10:45
Şenol Hoca'nın bu sezon başarısız olmasını Ersun'un karakter sorunları ile örtebiliyorsanız helal olsun size ne diyeyim :)
Ben o sezonki futbolla bu sezonki arasında gözle görülür farklar var diyorum. Buna karşılık olacak cevap ama o adam şerefsizdi olmamalı.
Bu sezon çok kötü oynuyoruz. Şampiyonlar ligi maçlarında inanılmaz mücadele ettik, iyi maçlar oynadık. Keza bjk ve gs maçlarında da güzel futbol oynadık. Ancak koca sezon bunlar dışında elle tutulur birşey yok. Fb maçlarında takımın motive olamamasını neyle açıklayabiliriz. Hakemler, TFF, Tahkim onca dönen dolaba rağmen eli belinde yürüyen oyuncuları nasıl açıklayabiliriz.

Bu takıma defans oyuncusu aldıramayan Şenol Hocadır. Kimseye olmayan, hak edilmiş sevgi ve saygı ona gösteriliyor. Yönetimin geleceği onun iki dudağı arasında, elini taşın altına sok, iş işten geçtikten sonra laf sokmalarla, yönetimi inceden eleştirmelerle olmuyor bu işler. As oyuncuların gidiyor, yapacak birşey yok gitmemelerini isterdim diyorsun, takımı çöplüğe çevirirken ses çıkarmıyorsun, hiç oynatmayacağın adamlar senede klubü 10 trilyondan fazla zarara sokuyor sesin çıkmıyor.
Seviyoruz, sayıyoruz tamam. Ama transferlerin de, bu sezonki futbolun da fiyasko. Bunu görmek için Ersun'un Karakter Sorunları marka gözlüğümüzü çıkarmamız kafidir.

Fatih
21.04.2012, 10:50
Şenol Hoca'nın bu sezon başarısız olmasını Ersun'un karakter sorunları ile örtebiliyorsanız helal olsun size ne diyeyim :)
Ben o sezonki futbolla bu sezonki arasında gözle görülür farklar var diyorum. Buna karşılık olacak cevap ama o adam şerefsizdi olmamalı.
Bu sezon çok kötü oynuyoruz. Şampiyonlar ligi maçlarında inanılmaz mücadele ettik, iyi maçlar oynadık. Keza bjk ve gs maçlarında da güzel futbol oynadık. Ancak koca sezon bunlar dışında elle tutulur birşey yok. Fb maçlarında takımın motive olamamasını neyle açıklayabiliriz. Hakemler, TFF, Tahkim onca dönen dolaba rağmen eli belinde yürüyen oyuncuları nasıl açıklayabiliriz.

Bu takıma defans oyuncusu aldıramayan Şenol Hocadır. Kimseye olmayan, hak edilmiş sevgi ve saygı ona gösteriliyor. Yönetimin geleceği onun iki dudağı arasında, elini taşın altına sok, iş işten geçtikten sonra laf sokmalarla, yönetimi inceden eleştirmelerle olmuyor bu işler. As oyuncuların gidiyor, yapacak birşey yok gitmemelerini isterdim diyorsun, takımı çöplüğe çevirirken ses çıkarmıyorsun, hiç oynatmayacağın adamlar senede klubü 10 trilyondan fazla zarara sokuyor sesin çıkmıyor.
Seviyoruz, sayıyoruz tamam. Ama transferlerin de, bu sezonki futbolun da fiyasko. Bunu görmek için Ersun'un Karakter Sorunları marka gözlüğümüzü çıkarmamız kafidir.

İki sezondur stoper stoper diye bas bas bağırdı adam ne yani Meydan'a gidip kendini mi yaksaydı?

Kimse Ersun Yanal'ın karakterini tartışmıyor Ersun Yanal döneminde başarılı mı olduk da herkesin iki lafından biri Ersun Yanal?

Transfer konusundaki sessizliği çevirilen dümenlere alet olmamak içindir kimbilir...

Turgut Altun
21.04.2012, 11:59
İki sezondur stoper stoper diye bas bas bağırdı adam ne yani Meydan'a gidip kendini mi yaksaydı?

Kimse Ersun Yanal'ın karakterini tartışmıyor Ersun Yanal döneminde başarılı mı olduk da herkesin iki lafından biri Ersun Yanal?

Transfer konusundaki sessizliği çevirilen dümenlere alet olmamak içindir kimbilir...

Ben önceki sayfada Ersun'un sezonu ile bu sezonun kıyaslanmasına cevap yazdım. Yoksa geçen sezonki başarının yanında o hiçbirşey kalır. Sadece o iki sezonu karşılaştırmak için söyledim.
Bu sezon yaşanan başarısızlığı hiçbirşey örtemez. En büyük suçlu alınan, alınmayan, gönderilen, gönderilmeyen oyunculardan dolayı yönetimdir. Şenol Güneş de arkasında bu kadar destek ve camiadaki gücüne rağmen bu yanlışları engellemediği, yönlendirmediği ve ses çıkarmadığı için en az yönetim kadar suçlu ve başarısız bir sezon geçirdi.

Rest çekmeliydi. Ya istediğim şu adamlardan biri veya ikisi alınır, ya da yolunuza başka birisiyle devam edin. Hiçbir zaman açık açık konuşmadı. Bana stoper lazım yoksa bu sezon kimse başarı beklemesin deseydi, kesinlikle adam alınırdı. Bazı transferleri veto etmeliydi. Sesini çıkarmıyor, iş işten geçtikten sonra yönetime gönderme yapıyor, laf arasında saklıyor, üstü kapalı söylüyor vs.

Sesini çıkarsın dediysek bu kendini asmakla olmaz. Yere basan fikirler sunalım. Benim kendini assın demediğim ortada. Örneği en uçtan vermek haklı çıkmaksa buyrun hepimiz abartının dibine vuralım.

Armağan Dere
21.04.2012, 12:35
İstifa Et Hoca!!!!
dümeni çeviremiyorsan..
Ne diye Seul'den geldin ki bunları yaşayacaktın madem..
Bir defa dedin mi bana verin kontrolü..
ya da Fatih Terim'in otoriterliğini hiç görüyormusun
Misal Engin Baytar orda sana yaptığını yapamıyor
neden acaba?

unal.hso
21.04.2012, 12:54
İstifa Et Hoca!!!!
dümeni çeviremiyorsan..
Ne diye Seul'den geldin ki bunları yaşayacaktın madem..
Bir defa dedin mi bana verin kontrolü..
ya da Fatih Terim'in otoriterliğini hiç görüyormusun
Misal Engin Baytar orda sana yaptığını yapamıyor
neden acaba?

:D Geldiği gibi Türkiye Kupası + Süper Kupa kazandırdı takıma + 27 yıl sonra Şampiyon olduk.İyi ki Seul'den gelmiş :) Engin Baytar'a gelince gerçekten neden acaba yapmıyor.Fatih Terim'e neden acaba küfür etmiyor ilginç.

Burak Sahin
21.04.2012, 12:58

ersun yanal döneminde basarili olmadik diyelim ama o takim gecen seneki takimin alt yapisiydi, ersunun oynattigi futbol da bir ümit isigi vardi gecen senede tam randiman aldik o takimdan bunu inkar neden ediyorsunuz ki, o sene sadece sivasa ezildik evet cok kötü bir mac yaptik adamlar futbol dersi verdi bize maalesef ya bu sene ezildigimiz antalya maclari fenerbahce maclari miy maci diyeuzar gider daha...ersun zamaninda denizli ve konya maclarinda yenildik ama ezilmedik gol atamadik ikisindede son dakikalrda gol yeyip yenildik en son oynadigimiz ordu maci dahil dogru düzgün top oynadigimiz mac yok ligin ikinci yarisi bu sonucda gelecek adina umut vermiyor maalesef....

Yaşar
21.04.2012, 15:16
Kıstas elbette ki ligde ki sıralama değil.

Diyorum ya üst üste oynamış olduğumuz 6 maçta 1 galibiyet bile alamamamıza rağmen ligde ki sıralamamamız değişmedi. Neden değişmedi diye soruyorum ama siz hala bazı şeyleri kabul etmemek için inatlaşıyorsunuz.

Süper Final'de henüz oynanmamış 5 maç var ayrıca.Bunları oynanmış gibi göstermeye gerek var mı ? Bu maçlar bittikten sonra da tartışırız orası ayrı tabi.

İnter galibiyetinin içine falan etmedim.

Kaç satır yazdım ama yine anlamamakta ısrarcısınız.

Ben fener'in,Man.Utd'ı tek golle yenmesini örnek veriyorum,siz ise Chelsea'nin,Barcelona'yı yenmesini..

Allah aşkına aynı şeyler mi ?

Chelsea ile bizi aynı kefeye mi koyuyorsunuz ?

Chelsea bizi eleyen Benfica'yı çeyrek final de saf dışı bıraktı.

Geçen sezon çeyrek finalde elendiler,3 sezon önce Barcelona'ya yarı finalde,4 sezon önce finalde Man.Unt'a,5 ve 7 sezon önce Liverpool'a yarı finalde,8 sezon önce Monaco'ya yarı finalde elendiler.

Chelsea bu ya.. nerdeyse son 8 sezondur her sene yarı final oynayan bir takım.. elbette Barcelona'yı tek golle de olsa yener yada yenilir.. bizim İnter'i gruplar da yenmemiz ile kıyaslanabilir mi ?

Akıl var mantık var.

Ayrıca o yazım da 3-4 satırlık bir bölüm de bu maça yer verdim.İlk kez katıldığımız bir organizasyon da 7 puan toplamak büyük bir başarı dedim.Her ne olursa olsun öyle ya da böyle nerdeyse gruplardan çıkıyorduk ama ligde göstermiş olduğumuz performans da ortada.Ve tabi bunun sonucunda seneye Şampiyonlar Liginde büyük ihtimalle yokuz.

Tabi size göre ligde ki performansın sebebi de şike,tff,pfdk,tahkim,hükümet ama ben Şenol Güneş'e Trabzonspor camiasına hizmet etmiş her insana eşit yaklaşıp eleştirebildiğim için hiç de inandırıcı gelmiyor.

Bu arada fener maçlarında ki düşmüş olduğumuz duruma da yine cevap vermediniz.

Demek ki içinize sindirebildiniz.

Takdir ederim.
Verdiğim Chelsea-Barcelona maçı örneğini bu kadar saptırabilmek ayrı bir uzmanlık alanı olsa gerek.
ben o maçı Chelsea'nin Barcelona kalesine tek şut çekerek galip gelmesinin bizim İnter maçıyla benzer olduğunu söylemeye çalıştım.
Barcelona ve Chelsea arasında da yadırganmayacak bir güç farkı vardır ve Chelsea haddini bilerek oynamış ve önmeli bir başarı sağlamıştır.
Fb maçındaki futboldan memnun olduğumu söylediğim herhangi bir cümlem yok.
Fakat kötü futbolu sadece hocaya bağlama gibi bir saçmalık da yapmam.
Çoğu soruya da cevap alamadım hala.

Yaşar
21.04.2012, 15:19
@ Emrah Kabul
Bilmem anlatabildim mi?
Bu sorulara cevap bekliyorum.
İşinize gelince Ersun'un takımı başarılıydı zaten derken ne demek istiyorsunuz?
veya Şenol Güneş'in takımı başarısız derken ne demek istiyorsunuz?

Aldemir
21.04.2012, 15:23
Ersun Yanal ile Şenol Güneş'i kıyas ederken ne kadar özenli cümleler kurarsak kuralım ikisine de saygısızlık etmiş olacağız.
Ve ben bu saygısızlığı yapmayı göze alarak yazıyorum.
Eğer kıyaslamayı, kişilik, karakter üzerinden yapıyorsak Şenol Hocaya saygısızlık etmiş oluruz.
Ancak futbol bilgisi, oyunu okuma, takımı motive etme, transfer politikasına tesir, futbolcu özelliklerini gözeterek oyun kurgusu.. vb. noktasında bir kıyaslama yapıyorsak Ersun hocaya saygısızlık oğlu saygısızlık etmiş oluruz.
Bu hususta detaya girmeden iki temel fark tüm çıplaklığıyla ortada çünkü.
Biri cesur, önce gol ve goller atayım, bu uğurda yersem de yiyeyim artık anlayışını düstur eylemiş.
Öteki, aman gol yemiyeyim de , atabilirsem de atarım anlayışını kutsamış.

Emrah KabuL
21.04.2012, 16:04
Verdiğim Chelsea-Barcelona maçı örneğini bu kadar saptırabilmek ayrı bir uzmanlık alanı olsa gerek.
ben o maçı Chelsea'nin Barcelona kalesine tek şut çekerek galip gelmesinin bizim İnter maçıyla benzer olduğunu söylemeye çalıştım.
Barcelona ve Chelsea arasında da yadırganmayacak bir güç farkı vardır ve Chelsea haddini bilerek oynamış ve önmeli bir başarı sağlamıştır.
Fb maçındaki futboldan memnun olduğumu söylediğim herhangi bir cümlem yok.
Fakat kötü futbolu sadece hocaya bağlama gibi bir saçmalık da yapmam.
Çoğu soruya da cevap alamadım hala.

Verdiğimiz örnekler uyuşmuyor.

Benim vermiş olduğum örnek fener-M.United maçı.

Fener o maçtan sonra kaç kez daha United ile maç yapabildi ? Veya United dengi bir takımı kaç kez daha 1-0 lık skorla yenebildi ?

Bu tip maçlar CL'de 5-10 senede bir olur.

Fakat sizin örnek gösterdiğiniz takım olan Chelsea her sezon CL'de yarı final oynuyor.Onlar da bizim gibi yakaladıkları bir pozisyonu değerlendirerek maçı aldılar ama rövanş için de avantaj yakaladılar.Rakip her ne kadar Barcelona olsa bile kendi evinde gol yemeyen takım her zaman avantajlıdır.

Biz gruplarda ki ilk maçta çanakkale geçilmezi oynadık,onlar ise finale çıkabilmek için.Her iki takım da böyle bir futbola mecburdu ama kusura bakmayın da 4 eksiği bulunan ve Ranocchia,Cicero,Obi,Nagatomo gibi oyuncuları sahaya süren, hazırlık dönemini iyi geçirmeyerek ligde de ilk maçta kalesinde 4 gol gören İnter ile Barcelona'yı aynı kefeye koyamayız değil mi ?

Fener maçlarında ki kötü futboldan,daha doğrusu sahada ki oyuncuların ruhsuzluğundan memnun musunuz diye sormadım.İçinize sindirebiliyor musunuz dedim.(Hani bazı arkadaşlar Ersun Yanal döneminde ki Sivas maçını unutamıyorlarmış ya o bakımdan).Gerçi siz de hocamızı körü körüne savunduğunuz Şenol Güneş'in o maçlar da takımın başında olduğunu da unutuyorsunuz sanırım.O yüzden olacak ki kötü futbolu sadece hocaya bağlamayalım diyebiliyorsunuz.

Peki o zaman geçen sezon ki iyi futbol neden hocaya bağlanıyor ?

Neden Şenol Güneş bu takımı şampiyon yaptı deniliyor ?

Takım kötüyken tek suçlu hoca değil ama takım iyiyken hoca ön planda.

Haksız mıyım diye sorsam başka bahaneler ile cevap vereceksiniz.O yüzden sormama gerek yok.

Emrah KabuL
21.04.2012, 16:35
@ Emrah Kabul

Bu sorulara cevap bekliyorum.
İşinize gelince Ersun'un takımı başarılıydı zaten derken ne demek istiyorsunuz?
veya Şenol Güneş'in takımı başarısız derken ne demek istiyorsunuz?

Geçen sezon ki takımdan önemli oyuncularımız gitmişdir.

Doğrudur.

Hocamız takımın başına geldiğin de elinde kaliteli bir futbolcu topluluğu vardı.

Bir tek Jaja transferi bile takıma sınıf atlattırdı.

Fakat bu oyuncular dan Selçuk,Egemen,Umut Şenol Güneş dönemin de alınan oyuncular değildir.

Engin'i saymıyorum zaten.

Biz de 2 sezon da ligde 25 kez ilk 11'de görev yapan bir oyuncu,G.Saray'da bir sezon da 20 lig maçına ilk 11'de başladı.

O yüzden Engin'i takımın as oyuncusu olarak göstermek de doğru değil.

Sonuçta bu oyuncular gönderildiğin de Trabzonspor'a transfer yasağı falan da konulmadı.Koskoca 3-4 aylık bir dönem vardı.Alınan oyuncuların gidenlerin yerini dolduramaması elbette ki yönetimin suçu..!

Takımın stoperlerini de yeterli gören yönetimdi.

O yüzden olacak ki bir Egemen'in yerini dolduramadık..

Dedim ya yönetimin garezi var stoper oyunculara karşı..

15 tane transfer yaptılar ama stoper de oynayabilecek sadece Celustka alındı.Kaldı ki onun da asıl mevkisi bek.

Yetmedi devre arasında da yine ofansif bir oyuncu olan Olcan alındı.

Egemen'in hakkını yemeyelim ama yeri doldurulamayacak bir oyuncu da değildi kendisi.

Olaya şöyle de bakabiliriz,Egemen ile Bjk savunması sınıf mı atladı ?

34 maçta 39 gol yemişler.Bizim yediğimiz gol sayısıyla aynı.

Son olarak Sivas,Bjk ile çekişmek fener,G.Saray ve Beşiktaş ile çekişmek ile aynı mıdır demişsiniz.

Aynıdır.

Kim o sezon güçlüyse yapılan yarış ne şartlar da olursa olsun aynıdır.

O sezon Sivas güçlüydü Sivas ile çekiştik.

Bir sezon sonra Bursa güçlüydü zaten şampiyon oldular.

Sivas'ı da mı küçümsüyoruz ?

Ayrıca o sezon yarışmaya katmadığınız fener ve G.Saray'da ligi bizden 4 puan geride bitirmişler.Öyle bir örnek veriyorsunuz ki sanki bu takımlar lige erken havlu atmış da liderle aralarında 20-30 puanlık bir fark olmuş.

Oysa ki o sezon 6.Bursa ile 1.Beşiktaş'ın arasında 13 puan fark var..!!

Ama bizim bu sene başarı olarak kabul ettiğiniz 3.lüğümüz de lider ile aramız da tam 21 puan fark var..!

Aynı şekilde 6.olan İ.B.B takımının G.Saray ile arasında 27 puan fark var.

Allah aşkına ben yazmaktan bıktım.

Tamam hepsini kabullenmeyin ama en azından biraz ara verin bu saçmalıklara.

Bu arada @hamsi61 de 2008-09 sezonunu beleş sezon olarak görmüştü.Beşiktaş'ın şampiyonluğunu buna bağlamıştı.Ligi de kötülemişti.

Şimdi şu durumda hangi sezon daha beleş ?

6 maçtır maç kazanamamamıza rağmen halen daha Beşiktaş'ın bizi geçememesi mi ?

6.sıra da olan İ.B.B ile,G.Saray'ın arasında tam 27 puan olması mı ? Yoksa o sezon ki gibi 13 puan olması mı ?

Örnekler çok ama uzatmak istemiyorum artık.

Var mı başka sorunuz ?

bahadır2561
21.04.2012, 16:49
Celustka'yı sol bekte oynatmanın bi mantıgı yok Cech kenarda dururken

Yaşar
21.04.2012, 16:57
Geçen sene 1 tane Fb ile uğraşamayıp, şampiyonluğu saha dışı olaylala rakibe verirken, 3 İstanbul takımıyla birden uğraşabilmek hiç de kolay değil.
Bu yıl geri kalmamızın birçok faktörü var.
Bunlardan bir tanesi de Şenol Güneş'in yaptığı teknik ve taktik hatalardır.
Ama hepsi bu değildir.
Eleştiri yaparken şartları da göz önünde bulundurmak ve yanlış demiyorum ama eksik bilgi vermemek lazım.
İlk Ersun Yenal dönemiyle bu Şenol Güneş dönemini kıyaslarken şartların da eşit olması gerekiyor.
Yeni oluşturulan kadrolar dışında hiçbir benzerlik yok 2 dönem arasında.

Ergin Varlibas
21.04.2012, 18:16
Achievements

Third place with the Turkey national football team (http://en.wikipedia.org/wiki/Turkey_national_football_team) at the 2002 FIFA World Cup (http://en.wikipedia.org/wiki/2002_FIFA_World_Cup)
UEFA (http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA) coach of the year 2002
IFFHS (http://en.wikipedia.org/wiki/IFFHS)'s 3rd best national team coach of the world 2002
Voted best European coach at the 2002 FIFA World Cup (http://en.wikipedia.org/wiki/2002_FIFA_World_Cup)

Fifa siralamasinda da ilk 25 te... Fatih Terim den daha yukarida! ERSUN YANAL YOK BILE. Hala neyi tartisiyorsunuz siz ya. Hepiniz teknik direktor olmussunuz..

Mollasalihoğlu
21.04.2012, 18:37
İnadına devam hocam.
Sen bize lazimsin.

cendelsahinov
21.04.2012, 18:48
Sırf yedeğe iki kaleci aldığı için bile gönderilebilir. Koca Trabzon'da başka adam mı yok?

Ergin Varlibas
21.04.2012, 19:39
Koca Trabzon derken?

MuratJ
21.04.2012, 20:26
Volkan'a yaptığı insanlık dışı bir muameledir. Hiçbir anlamı olmayan bi muameledir. Bu hareketi ile gözümde tamamen bitmiştir. Şenol Güneş'in Trabzonspor'a vereceği hiçbirşey olamaz bu saatten sonra. Umarım bidaki seneye başka bir hoca ile başlarız.

Burak Sahin
21.04.2012, 20:59
hocam ilk defa ideal bir 11 ile ciktin sahaya eldeki kadroda ki en iyi 11 ve en önemlisi zokora colman adrian orta sahasini bozmadin gerci her ne kadar cok iyi oynamasakda en azindan ezilmedik dengeli oynadik, volkan yerine olcani cikartmaliydin halil henrique volkan daha efektiv olurdu volkan her an sapkadan tavsan cikarabilir gbi oynuyordu....adriani 90 dakika oynatman onu kazanmak adina cok güzel bir hamleydi....

SEDAT
21.04.2012, 21:00
* Volkan'a ayıp ettin Hocam...

Fatih ÇOLAK
21.04.2012, 21:02
Hocam 5-0 da kazansaydık, Volkan'ın çıkması yanlıştı...

seyduna_efil
21.04.2012, 21:04
Şenol Güneş'in en iyi oynayan oyuncuları çıkarma gibi bir hastalığı var,yıllardır değişmeyen kötü huylarından biri..

Royal Heart
21.04.2012, 21:05
Adrian 90 dk. oyunda dururken Volkan ve Colman'ın oyundan alınması.
''Hocam amaç nedir ?'' diye sormak isterdim kendilerine.

DeAgLeMaNyAq
21.04.2012, 21:09
* Volkan'a ayıp ettin Hocam...

Volkan her maçta ayıp ediyor. Sezon başından beri oyundan çıktığı bütün maçlarda isyan isyan nereye kadar?

Çetocan
21.04.2012, 21:14
Adrian 90 dk. oyunda dururken Volkan ve Colman'ın oyundan alınması.
''Hocam amaç nedir ?'' diye sormak isterdim kendilerine.
Adrianı Kazanalım Diyorum Bırakın Adama Biraz Özgüven Gelsin

Royal Heart
21.04.2012, 21:17
Adrianı Kazanalım Diyorum Bırakın Adama Biraz Özgüven Gelsin
2187 dk. - 8 asist.
Değerlendirip yeterli görmemek için yeterli bir tablo diye düşünüyorum.

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:19
Şenol hocayı çok seviyorum.ama heyecanını yitirmiş.adrian gibi futbolu katleden adama ısrar ederek neye hizmet ettiğini hala anlamış değilim.bence görevini Ünal hocaya devretmeli.

Uğur Ö.
21.04.2012, 21:19
2187 dk. - 8 asist.

34 maçtır dediğini yapıyor bir maçta oynasın bırak

DeAgLeMaNyAq
21.04.2012, 21:20
2187 dk. - 8 asist.

Neye göre 8 asist?

Royal Heart
21.04.2012, 21:20
Şenol hocayı çok seviyorum.ama heyecanını yitirmiş.adrian gibi futbolu katleden adama ısrar ederek neye hizmet ettiğini hala anlamış değilim.bence görevini Ünal hocaya devretmeli.

''Ünal Hoca'' diyenlere ısrarla Sivas'taki maç öncesi Mecnun Başkan ile ilgili görüşlerini dinleyip sonra bir daha düşünmelerini tavsiye ediyorum.

Sefa
21.04.2012, 21:21
Volkan kararı bendeki adaletinize olan güvenimi sarstı Hocam..

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:23
''Ünal Hoca'' diyenlere ısrarla Sivas'taki maç öncesi Mecnun Başkan ile ilgili görüşlerini dinleyip sonra bir daha düşünmelerini tavsiye ediyorum.

Güzel kardeşim.bu mevzudan daha önemlisi Başkan diye koltuk emanet ettiğimiz Sadri Şenerin TFF kongresinde camiamıza iftira atan Mecnunla diz dize espriler patlatmasıdır.önce tepeden başlayalım.

Sefa
21.04.2012, 21:25
Güzel kardeşim.bu mevzudan daha önemlisi Başkan diye koltuk emanet ettiğimiz Sadri Şenerin TFF kongresinde camiamıza iftira atan Mecnunla diz dize espriler patlatmasıdır.önce tepeden başlayalım.

Balık baştan kokar.. :)

Royal Heart
21.04.2012, 21:26
Neye göre 8 asist?
Evet, bu kadar süre içerisinde 8 asist yapmış olması bir başarı değildir, oyun içindeki atakları ezmesi, cılızlığı, 2 mücadelelerdeki zayıflığı cabası. Kabul edelim ki Trabzonspor'un o paralara alacağı futbolcular bunlar olmamalı. Takımdaki birçok yabancı gibi Adrian da bu takımın yabancı kontenjanını doldurmayı hak etmiyor.

Royal Heart
21.04.2012, 21:27
Tamam tepeden başlayalım ama başlamadan önce aşağıları da kurcalamayalım.

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:28
Tamam tepeden başlayalım ama başlamadan önce aşağıları da kurcalamayalım.

İmam Cemaat mevzusu yani:)

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:32
Balık baştan kokar.. :)

Bizim balık Tonyalı.yakarım dünyayı diyor.koskoca kulubun başkanı emreyi hedef gösteriyor.ben 30 yaşıma geldim.dahada bir başkanın rakip takım futbolcusuyla diyaloğa veya polemiğe girdiğini görmedim.ya bizde bir terslik var.yada dünya ters.

Royal Heart
21.04.2012, 21:32
İmam Cemaat mevzusu yani:)
Sadri Şener mevzusu başlı başına bir konu zaten ama Şenol Güneş'i bu kadar kolay silmek bize ne getirir, bizden ne götürür. Bence götürüsü çok daha fazla olur.

DeAgLeMaNyAq
21.04.2012, 21:33
Evet, bu kadar süre içerisinde 8 asist yapmış olması bir başarı değildir, oyun içindeki atakları ezmesi, cılızlığı, 2 mücadelelerdeki zayıflığı cabası. Kabul edelim ki Trabzonspor'un o paralara alacağı futbolcular bunlar olmamalı. Takımdaki birçok yabancı gibi Adrian da bu takımın yabancı kontenjanını doldurmayı hak etmiyor.

Ben o istatistiklere pek güvenmiyorum. Adrian'ın ortasında rakip takımın oyuncusundan seken topta bile adama asist yazıyorlar...

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:34
Sadri Şener mevzusu başlı başına bir konu zaten ama Şenol Güneş'i bu kadar kolay silmek bize ne getirir, bizden ne götürür. Bence götürüsü çok daha fazla olur.

Heyecanını yiritmiş hocamız.babam kadar seviyorum kendisini.ama olmuyor.takım son yarım saat maçı kendi yarı alanında kendi seyircisi önünde oynuyorsa hocanın problemidir.futbolcu tercihlerine birşey diyemem.nihayetinde tercihidir.daha iyi gören takımı çalıştıran kendisi.

Burak Sahin
21.04.2012, 21:36
2187 dk. - 8 asist.

alanzinho 107 mac 10 gol 14 asist sanki adriana cok mu haksizlik ediyoruz ????

Royal Heart
21.04.2012, 21:45
Heyecanını yiritmiş hocamız.babam kadar seviyorum kendisini.ama olmuyor.takım son yarım saat maçı kendi yarı alanında kendi seyircisi önünde oynuyorsa hocanın problemidir.futbolcu tercihlerine birşey diyemem.nihayetinde tercihidir.daha iyi gören takımı çalıştıran kendisi.
Heyecanını yitirmiş gibi gözüktüğünü düşünüyorum ben de ancak heyecana sahip şu an şu takımı takır takır oynatacak bir ''düzen adamı'' görmeye de içim el vermiyor. Normalde bir teknikdirektör bu mevzulara kendisini kaptırmamalı ama Türkiye'de şu an öyle bir ortam var ki kimse bir adım ötesini göremiyor. Taşların rayına oturduğu bir düzende ''başarı'' başka Hocalarla aranabilir ama şu an Şenol Güneş'in üstündeki yük çok fazla. Ya da üstlenmesi gerektiğini düşündüğüm diyeyim. Yönetimin yapmadığını belki de ondan istiyorum ve takımda Trabzonspor ruhunu tutabilecek tek kişi olarak görüyorum. Yani görevde bulunduğu konumdan çok daha fazla bir sorumluluk. Herkes görevini yapsa bu böyle olmazdı.

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:46

Alanzinho toplu topsuz koşular yapıyor.asist zemini hazırlıyor.çabuk çıkışları var.her maç rakibe sarı kart gösterme yeteneğine sahip.oyuna katkısı çok.diğer yanda Adrian.tamamiyle vasıfsız basit bir sol ayaklı futbolcu.Trabzonspora bahşedilen en hummalı kazıktır kendisi.

OZDEN61
21.04.2012, 21:47
volkan topla tek başına 3. bir takımmış gibi, ben tek hepiniz bir anlayışıyla boğuşup duracağına takım oyunu oynasın. messi , ronaldo bu kadar çalım atmıyor insaf.

ayrıca yaptığı ortalar çok mu iyi,kafayı kaldırmadan sürekli çalım atacak,kafayı kaldırmadan bir yerlere orta yapacak. gecin habu işleri.

Royal Heart
21.04.2012, 21:47
Adrian 42 maç 8 asist, Alanzinho 107 maç 10 gol-14 asist (diyorsunuz) .
Ben de 2'si de bu takımın oyuncusu değil diyorum. Haksızlık yaptığımı da düşünmüyorum.

Fatih Öztürk
21.04.2012, 21:49
Heyecanını yitirmiş gibi gözüktüğünü düşünüyorum ben de ancak heyecana sahip şu an şu takımı takır takır oynatacak bir ''düzen adamı'' görmeye de içim el vermiyor. Normalde bir teknikdirektör bu mevzulara kendisini kaptırmamalı ama Türkiye'de şu an öyle bir ortam var ki kimse bir adım ötesini göremiyor. Taşların rayına oturduğu bir düzende ''başarı'' başka Hocalarla aranabilir ama şu an Şenol Güneş'in üstündeki yük çok fazla. Ya da üstlenmesi gerektiğini düşündüğüm diyeyim. Yönetimin yapmadığını belki de ondan istiyorum ve takımda Trabzonspor ruhunu tutabilecek tek kişi olarak görüyorum. Yani görevde bulunduğu konumdan çok daha fazla bir sorumluluk. Herkes görevini yapsa bu böyle olmazdı.

katılıyorum.camiamızın dinamiklerini ayakta tutuyor hocamız.ama işte bazı oyuncular üzerindeki ısrarı anlamsız.genç oyunculara hiç şans vermiyor.Adriana Henriqueye tahammül eden hocamız jebrine sercan kayaya tahammül edemiyor.bence sıkıntının büyüğü burada.

Royal Heart
21.04.2012, 21:52
katılıyorum.camiamızın dinamiklerini ayakta tutuyor hocamız.ama işte bazı oyuncular üzerindeki ısrarı anlamsız.genç oyunculara hiç şans vermiyor.Adriana Henriqueye tahammül eden hocamız jebrine sercan kayaya tahammül edemiyor.bence sıkıntının büyüğü burada.
Evet, teknik anlamda eleştirilebilecek yönleri vardır; ben de eleştiriyorum ama şu an kulüpten gitmesini istediğim son kişi.

Ergin Varlibas
21.04.2012, 22:03
Ne garip taraftar kitlesiyiz ya. Sasiyorum,futboldan da bir o kadar sogudum.

Erbay
21.04.2012, 22:17
Adrian'a nasıl sabrettiniz anlamadım sayın hocam.

serdaracıl
21.04.2012, 22:34
Alanzinho toplu topsuz koşular yapıyor.asist zemini hazırlıyor.çabuk çıkışları var.her maç rakibe sarı kart gösterme yeteneğine sahip.oyuna katkısı çok.diğer yanda Adrian.tamamiyle vasıfsız basit bir sol ayaklı futbolcu.Trabzonspora bahşedilen en hummalı kazıktır kendisi.

Asist zemini hazırlıyor ne ya. Alan, ligdeki en gereksiz adam. Yokluğu sayesinde .Mac kazanıyoruz.

serdaracıl
21.04.2012, 22:36
Adrian'a nasıl sabrettiniz anlamadım sayın hocam.

Benim umudum var. Ben olsam adrian'da ısrar ederdim. Biraz daha şans verirdim.

.....
21.04.2012, 22:55
Bir bakın diye söylüyorum ; bu sezon başında kimler vardı , kimler gitti ? Bu patinaj beni rahatsız ediyor ve bu benzerliğe işaret ediyorum , bundan doğan mali tabloya . Sanki ben Nuri Albayrak'ın bıraktığı kadroyu övüyorum , Allah için biraz doğrusunu konuşalım .

Yahu ne alakası var ; burada , Şenol Güneş eleştirildiğinde , Şenol hoca kulübün başına gelmiş en kötü hoca sonucu mu çıkıyor ? Bu kadar düz bir mantık olabilir mi ? İnsanların eleştirme hakkına böyle hakir görerek mi , kendi fikrinizi yücelteceksiniz ?

Nuri Albayrak'ı zerre savunmamış birisiyim , o sebeple cevap vermeli mi vermemeli mi bilemedim. Benim dikkat çektiğim nokta kulübün mali performansı ki , lütfen dikkatle okuyunuz , bahsettiğim şey klübün bütçe fazlası vermesi değil , beceriksizlikle üketilen 50 milyon lira üzerindeki kayıptan bahsediyorum . O beceriksizlik yapılmamış olsa bügünün planları kurulamazdı demek ; takımın Sadri Şenerin ikili ilişkileri üzerinden , çoğu zaman bir menajere bağlı yürütülen transfer politikalarını onayladığınız sonucunu çıkarır .

Sizin ithamınızı onaylamam iki açıdan mümkün değil : Birincisi , Sadri Şener ya da bir bşkası , bir insan salt eksi-işe yaramaz- , ya da salt pozitif - kutsi - olamaz . Bunun arasındaki kontrastı yok sayıyoruz . Bir insanı eleştiriyor olmak , bu forumda , o şahsı büsbütün yerin dibine sokmak anlamına gelsede gerçek hayatta durum biraz daha farklı .

Bakın , Sadri Şener yönetiminin ilk krizi olan Ersun Yanal sonrası süreçten başlayarak bir kitap dolusu Sadri Şener'i savunan mesajda yazmışımdır . Bir o kadar da eleştirdim . Ama her Sadri Şener lafını ağzımıza aldığımızda ya bakın bunları bunları söyledim diye her mesajın başına bir önsöz mü koymamız gerekiyor ? Yeri geldikçe , hangi yönü denk geliyorsa , bu forumun bize verdiği imkan çerçevesinde söz hakkımızı kullanıyoruz , bunda bu kadar büyütülecek bir olay yok .

Yukarıda diyorsunuz ki , bu takım ticarethane değil ...
Bu takım konumu gereği elbette basit futbolculardan kurulu değil . Yukarıdaki futbolcuları bir araya getirmek için klüp belki 100 milyon lira harcadı .
Sıkıntı en başından beri söylüyorum ; takımın mali değerinde değil , her yıl inanılmaz para harcıyoruz görüyorsunz . Sıkıntı , Ersun hoca döneminden başlayın şimdiye değin , kabul edilebilir düzeyde ( bakın mükemmel demiyorum) takım kurgusunuz tamamlayamamış olmamız . Ersun hoca zamanında sol kanat sıkıntı , net santrafor istedi alınmadı , forvet arkasına düşündüğü kolombiyalı ( 10 numara ihtiyacı diyelim ) alınmadı , vesaire ... Gel Şenol Güneş dönemine , stoper alınmadı neredeyse maç oynamadan sezonu kapatan santraforun yerine oyntılacak adam yok ... Ama öte yanda bakıyorsunuz kadroya ( iki dönem için konuşuyorum ) : çok değerli futbolcular , ama diğer yandan bazı pozisyonlarda neredeyse oynatacak futbolcu yok , bazı mevkilerde aşırı yığılma , boş kalabalık . İşte bu durumun faturasını hocaya çıkarmak bence çok ağır .

Orada anlatmak istediğim ; hocanın teknik anlamda değil , duruş-karakter-söylem vs. olarak ele alırken , hocanın arkaplanının yabana atılmamasıdır . İnanmıyorsanız , dönün tekrar okuyun . Elbette bunu yaparken gereksiz bir megalomaniye sahip olmamak gerek . Bunun içindir , Şenol hocanın pozisyonu ile burada bizlerin ortalama pozisyonunu niteleme gereği duydum .

Benim anlayamadığım temel nokta hep şu oldu , sportif sonuçlar neden tekil olarak teknik ekiplere bakılarak inceleniyor ? Hadi daha açıkça sorayım , Ersun hoca zamanında şampiyon olamamızın sebebi , tekil olarak hocanın kendisi midir ? Geçen sezon hakkımızın gaspı , Şenol hocanın suçu mudur ?

En başta verdiğim masa örneği var ; masanın bacakları yere sağlam basıyorsa , kusursuz bir dengeye sahipse , tamam hocaları etkilerden bağımsız irdeleyelim .

Makas açıklığı , dinamik oran diyorum , ama ne fayda ... Nedir dinamik oran , en tepe ile en alt . Yahu , bu klüp küme düşme potasında da oynadı yarım sezon . İlla bende sizin gibi demagoji mi yapayım ? İstatistik diye bir bilim var ; hoca yaklaşık olarak görev yaptığı her iki yıldan birinde şampiyonluğu skandal olaylarla yitirmiş ya da klübümüzün hakkı çalınmış , en kötü derecesi de kulübü çok aşağılara itmemiştir . Ortalamayı alırsanız ikincilik çıkar .

Keşke sondan okumaya başlasaydım .
Ben Şenol hocanın savunucusu değilim , Belki 10 kez tekrar ettiğim gibi amacım , bu yönetiliş biçiminde radikal değişikliklere gitmedikçe , takımın başına Ersun Yanal'ı dahi getirseniz , 6 ay-1sene sonra aynen :
-Yönetime karşı pasif ,
-kadrosundaki gençleri kullanmıyor
-klübedeki isimlere güvenmiyor
-İstanbul takımlarına karşı beklenen başarıdan uzak
eleştirisi aldığını unutmamamız gerektiğidir .

Sürekli Ersun hocayı ve Şenol hocayı bu anlamda karşılaştırıyor olmamın maksadını tekrardan söyliyeyim ki bir polemiğe daha kurban gitmeyeyim . Ersun hoca , o dönemde genç jenerasyonun parlak isimlerinden birisi , genç futbolcu yetiştirebilen , iyi futbol oynatabilen bir isimdi . Aynı Ersun hoca takımdan ayrıldığında , bu özelliklerinin hiç biri ile anılmıyordu , inanmayan dönüp ilgili başlıklara baksın .

Yani bu gün , misal veriyorum , çok saygı duyduğum Şota olurda takımın başına gelirse , yine bu yönetimin mezesi olacaktır . Bunu söylerken de farazi değil , yönetimin karnesine bakarak söylüyorum . Aynası iştir kişinin .

Yönetimin elinde müthiş imkanlar var , lig gelirleri ikiye katlandı ve söylediğim gibi doğrudan katılınmış bir şampiyonlar ligi var . Bu parayı , başkan kendi insiyatifi ile yönetmeye kalkarsa ancak Polona , Norveç transfer rekoru kırarsınız .Bir menajerin getirdiği 8 futbolcu nasıl aynı takımda oynar ? İstiyorum ki bu parayı daha sağlıklı yönetelim . Bu iş atom fiziği değil , avrupada sayısız örnek var . İyi bir yönetim organizasyonu istiyorum , ama gelip bunu buraya yazdığımda karşılık : size nuri Albayraklar müstehak , ya da Sadri Şener'in hiç mi doğrusu yok , minvalinde oluyor . Yahu , bu kadar olur diyorum , çoğu zaman .

Yönetim kendine alan açma maksadı ile teknik ekibe ya da futbolculara fatura keseceğine ; bir kez olsun öz eleştiri yapsın ve kendisine çeki düzen versin , profesyonel bir görev dağılımının temellerini atsın . Benim istediğim yalnızca bu dur . Ama burada destan da yazsak bunu anlatamayacağız .

Çünkü feodal kökler , bütün sosyal hayata bakışımızı derinden etkiliyor . Çokça örnek mevcut , gerek siyassette, gere spor alanında .

Bu mesajı imkanı olanın okumasını tavsiye ederim.

Yüreğine sağlık Serdar abi. Çok güzel yazmışsın.

bahadır2561
21.04.2012, 23:33

Güneş: Kocaman ve oyuncular şike yapmadı

Uğur Ö.
21.04.2012, 23:34

Evet yapmadı.Yöneticiler yaptı onlarda oynadı yalanmı

S.Altay
22.04.2012, 00:03

Emre şerefsizinin Ankaragüçlü oyuncuyla mesajlaşması
Semihin eskişehirli oyuncuları mamalayın demesi
Aykut kocamanın maçtan önce rakip takımın kadrosunu öğrenmesi

Evet Aykut ve oyuncuları şike yapmadı!!!

seyduna_efil
22.04.2012, 00:04

Sende şike sahaya yansımadı diyorsun yani..

bahadır2561
22.04.2012, 00:08

zenci emrenin mesajını cabuk unutmussun

macuka
22.04.2012, 00:12

Senol Hoca burda "evet hoca ve oyuncular sike yapmadi, zaten yapsalar maclari kaybederler di" diye devam etmesi lazim di.

Yaşar
22.04.2012, 00:38
Volkan gibi önemli bir oyuncu böyle yapark kazanılmaz hocam. Yaklaşık 2 aydır kötü oynasa da cok istekli ve hırslı bir Volkan var. Biraz daha sabretmeliyiz Volkan'a . Mükemmel bir potansiyel taşıyor.

Burak Sahin
22.04.2012, 01:31
zokora icin yapilacak olan protestoyu senol hoca veto etmis....öncesinde aykut hoca ve ögrencileri sike yapmadi simdi bu anlamli protestoyu veto etmeler cok garip geliyor bana...yok canim kesin cok güzel bir izahi nedeni vardir bunlarin.....

Bera B.
22.04.2012, 01:41
zokora icin yapilacak olan protestoyu senol hoca veto etmis....öncesinde aykut hoca ve ögrencileri sike yapmadi simdi bu anlamli protestoyu veto etmeler cok garip geliyor bana...yok canim kesin cok güzel bir izahi nedeni vardir bunlarin.....

Anlamsız hareketler. Dünya gündemine oturacaktık. Reklam da olurdu bunları değerlendirmek lazım.

DeAgLeMaNyAq
22.04.2012, 01:50
Şenol Hoca'nın böyle şeylere izin vermeyeceğini nasıl bir protesto yapılmalı şeklinde açılan başlıkta dile getirmiştim...

Hatice Aslan
22.04.2012, 02:00
Adrian'ı oyunda tutman güzeldi hocam, bu sayede kendine güvenini tekrar kazabilir bu adamı madem aldık kaybetmemeliyiz.
Oyuncu değişikliğine sıra gelince , bu sefer farklı değişiklik oldu yine bazı renkdaşlar memnun olmasada..
Volkan ise çok agresif bir oyuncu bunu oynama hırsına bağlıyorum umarım başka bir sorun yoktur varsa da hoca konuşulup halledilebilecek cinstendir.

Erbay
22.04.2012, 11:10

Şenol Güneş azılı bir İlluminati üyesi ondan :D

Vkgz
22.04.2012, 11:47
Şenol Hocam aynen devam tebrikler.

Mollasalihoğlu
22.04.2012, 12:36
Maçla ilgili sıkıntı bulunamadı hoca açısından herhalde, protestoya izin vermedi diye eleştiriyoruz. :)

Transferde sözü geçmeyen hocaya yönetim protesto yapacağız dedi, "izin vermem!" dedi hoca öyle mi?
İkisinden biri yanlış..

Burak Sahin
22.04.2012, 12:41
birde su aykut hoca ve ögrencileri sike yapmamistir( sike sahaya yansimamamistir) konusunda sen ne düsünüyorsun ????

Mollasalihoğlu
22.04.2012, 12:47
birde su aykut hoca ve ögrencileri sike yapmamistir( sike sahaya yansimamamistir) konusunda sen ne düsünüyorsun ????

Alıntıladığın mesaj ile ne alakası var?

Burak Sahin
22.04.2012, 12:51
.............

Mollasalihoğlu
22.04.2012, 12:53
.............

O mesajdaki soruya cevap vermeden soru sormak enteresan ne bileyim? :)

Orada söylemek istenen şikeyi yapanlar zaten içeride demek ise doğru, kupayı hakettiler demek ise yanlış.. bu kadar düşüncem.

Burak Sahin
22.04.2012, 12:55
O mesajdaki soruya cevap vermeden soru sormak enteresan ne bileyim? :)

Orada söylemek istenen şikeyi yapanlar zaten içeride demek ise doğru, kupayı hakettiler demek ise yanlış.. bu kadar düşüncem.

gecende aynisini yaptin :) abi ne gerek var bu demeclere zaten camia olarak hassas bir dönemden geciyoruz keske hic demeseydi...bu protestoyu tam olarak kim gerceklestirecekti bir bilgin varmi ????

Royal Heart
22.04.2012, 13:00
O günkü konuşmasından cımbızla şu cümlesini çıkarıp istediğin yere çekmek de marifet ister hani. Her şeyin ayan beyan ortada olduğunu vurguladı o gün kanala çıktığı ve yaptığı açıklamada. Evet daha net olmalı, daha dobra olmalı ama bunları söylemesi gerekenlerden çok daha fazla bu konulara değindiği kesin. Şikenin sahaya yansımasının ispatının nasıl yapılacağının komik bir durum olduğunu ve Aykut Kocaman ve futbolcularının şike yapacak hallerinin olmadığı anlamını çıkardım ben. Bir takım şike yapıyorsa kendi futbolcuları yapmaz, rakip futbolcuların yaptığı kimi zaman ince , kimi zaman aşikâr nüanslarla o şike oluşur. Sahada bunlar belli olur. Emre'nin telefon konuşmasına, Semih'in ''mama''lamasına bakıp da sahada bir şey anlayamazsın ille de sahada şikeyi arayacaksan.

SEDAT
22.04.2012, 13:04
* Hocam Volkan'ı dşarı alan ama Adrian'a katlanmana sebep olan nedir ? Gerçekten çok merak ettim. Ve malesef şu süreçte artık sizinde dağıldığınızı düşünüyorum...

Mollasalihoğlu
22.04.2012, 13:11
gecende aynisini yaptin :) abi ne gerek var bu demeclere zaten camia olarak hassas bir dönemden geciyoruz keske hic demeseydi...bu protestoyu tam olarak kim gerceklestirecekti bir bilgin varmi ????

Bilgim yok.. Öğrenirsem bir şey yazarım..

Koray
22.04.2012, 13:15
Bjk sol kanadını yol geçen hanına çeviren Volkan'ın oyundan alınmasını anlayamadım.

.....
22.04.2012, 13:59
Şenol Hocanın morali bozuk gibimiydi yoksa ben mi kuruntu yaptım ?

Fatih Öztürk
22.04.2012, 14:01
Asist zemini hazırlıyor ne ya. Alan, ligdeki en gereksiz adam. Yokluğu sayesinde .Mac kazanıyoruz.

herkesin göremediklerini gördün ya helal olsun.o zaman ben marsta yaşıyorum sen dünyada.

Burak Sahin
22.04.2012, 14:31

alanzinho benim bu ligde gördügüm mevkidaslarinin icinde fiyat performans aciisndan en berbatidir bu konuda iddia ediyorum..sen orta sahada topu alip NE YAPTİGİNİ BİLMEDEN hizlica ileriye gitmesine ve mümkün olan en berbat tercihi yapiyor...onun mevkiisnde oynayan bir futbolcunun futbol zekasi 20 üzerinde en az 12-13 olmali ama inan yumlu bile bu konuda ondan daha dogru tercihler yapiyor....futbolda her mac rakibe sari kart gösterme diye bir tabiri ilk defa duyuyorum:) alanzinhonun oyuna katkisi cok mu ???? sen tabirinle adrian nasil hummali bir kaziksa alanzinhoda alindigi zamandaki fiyatini düsünürsek hicbir farki yoktur....

Ahmet Karaman
22.04.2012, 14:40
hocam biraz da türk futboluna hizmet, ufukta federasyon başkanlığı seçimi görünüyor. federasyon başkanı ol da biraz da türk futboluna hizmet et .

Fatih Öztürk
22.04.2012, 14:40
alanzinho benim bu ligde gördügüm mevkidaslarinin icinde fiyat performans aciisndan en berbatidir bu konuda iddia ediyorum..sen orta sahada topu alip NE YAPTİGİNİ BİLMEDEN hizlica ileriye gitmesine ve mümkün olan en berbat tercihi yapiyor...onun mevkiisnde oynayan bir futbolcunun futbol zekasi 20 üzerinde en az 12-13 olmali ama inan yumlu bile bu konuda ondan daha dogru tercihler yapiyor....futbolda her mac rakibe sari kart gösterme diye bir tabiri ilk defa duyuyorum:) alanzinhonun oyuna katkisi cok mu ???? sen tabirinle adrian nasil hummali bir kaziksa alanzinhoda alindigi zamandaki fiyatini düsünürsek hicbir farki yoktur....

Alanzinho bonservis fiyatının altında futbolcu olabilir.ama geldiği günden beri çoğu maçta bizleri hop oturtup kaldırmıştır.yalanmı?
şuan beğen yada beğenme kadromuzda dikine gidebilecek tek oyuncu Alanzinhodur.futbolda rakibe kart gösteren futbolcun varsa lehinedir.Alanzinhoda hızlı çıkışlarıyla rakip futbolculara zor anlar yaşatıyor.Adrian ile saç baş yolup tırnaklarımı yiyeceğime, Alanzinho ile zaman zamanda olsa keyifli anlar yaşamak tercihimdir.

Burak Sahin
22.04.2012, 14:45
Alanzinho bonservis fiyatının altında futbolcu olabilir.ama geldiği günden beri çoğu maçta bizleri hop oturtup kaldırmıştır.yalanmı?
şuan beğen yada beğenme kadromuzda dikine gidebilecek tek oyuncu Alanzinhodur.futbolda rakibe kart gösteren futbolcun varsa lehinedir.Alanzinhoda hızlı çıkışlarıyla rakip futbolculara zor anlar yaşatıyor.Adrian ile saç baş yolup tırnaklarımı yiyeceğime, Alanzinho ile zaman zamanda olsa keyifli anlar yaşamak tercihimdir.

benim futbol anlayisimda adrian> 75 alanzinho.....

Fatih Öztürk
22.04.2012, 14:51

Benim futbol anlayışımda Adrian 2.lig Beyaz grupta orta sıra takım oyuncusu.Alanzinhoda süper ligde uefa kupasına katılma uğraşı veren normal bir takım oyuncusu.

Burak Sahin
22.04.2012, 15:03
Benim futbol anlayışımda Adrian 2.lig Beyaz grupta orta sıra takım oyuncusu.Alanzinhoda süper ligde uefa kupasına katılma uğraşı veren normal bir takım oyuncusu.

alanzinho sivasa eses falan gitse iyi bir izlenim birakabilir ama bizde 4 senede istenileni hic veremedi eger sen alanzinhodan bekledigin orta sahada ise yaramayan birkac calim birkac göze hos gelen hareketse eyvallah ama takim oyunu adian alanzinho bize hicbirsey katmamistir adrian futbol zekasi yüksek teknik kapasiteside fena olmayan iyi bir sistem oyuncusudr tabi bizim takimin belirli bir sistemi olmadigi icin ve birde jaja etkisi bekledigimizden istenileni karsilayamamistir burasi dogru ama bu adami glecek sene iyi bir sistem kurarsak birde özgüveni tekrar kazanirsa o zaman gercek adriani görürüz....adrian kendi milli takimiinda banko oynayan bir oyuncu vede gayet iyi performans sergiliyor inanmiyorsan bu sene avrupa kupasinda izleyecegiz....

MuratJ
22.04.2012, 15:05
Adrian Bank Asya'da bile oynayamaz. Adımdan emin olduğum kadar eminim buna.

Burak Sahin
22.04.2012, 15:12
Adrian Bank Asya'da bile oynayamaz. Adımdan emin olduğum kadar eminim buna.

misimovicin cok afedersin arkasına teneke baglanip gönderilen bir ligde sende haklisin....

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Uygunsuz hareket/Yazım Kuralları).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Fatih Öztürk
22.04.2012, 15:14
alanzinho sivasa eses falan gitse iyi bir izlenim birakabilir ama bizde 4 senede istenileni hic veremedi eger sen alanzinhodan bekledigin orta sahada ise yaramayan birkac calim birkac göze hos gelen hareketse eyvallah ama takim oyunu adian alanzinho bize hicbirsey katmamistir adrian futbol zekasi yüksek teknik kapasiteside fena olmayan iyi bir sistem oyuncusudr tabi bizim takimin belirli bir sistemi olmadigi icin ve birde jaja etkisi bekledigimizden istenileni karsilayamamistir burasi dogru ama bu adami glecek sene iyi bir sistem kurarsak birde özgüveni tekrar kazanirsa o zaman gercek adriani görürüz....adrian kendi milli takimiinda banko oynayan bir oyuncu vede gayet iyi performans sergiliyor inanmiyorsan bu sene avrupa kupasinda izleyecegiz....

Bak kardeşim.burda herkes üç aşağı beş yukarı sokakta halı sahada futbol oynamıştır.ben amatör olarak 2 sene öncesine kadar oynadım.aramızda solak yani sol ayaklı futbolcu varsa beni iyi anlar.dün ilk yarıda bir pozisyon var.sağdan güzel bir orta kesildi.Adrianın önü bomboş.kısacası rahatsız edeni yok.mevkiside sol olduğu için iyi vuruş yapması bekleniyor.topa abanmana gerek yok.iki adım atarsın kalecinin sağı solu veya üzerinden bırakırsın gol olur olmaz orası tartışılır.ama yaptığı harekete bakarsak kimse rahatsız etmediği halde topa vuruş şekli yanlış.düşündüğü yer yanlış.vuruş yeri yanlış.topa paralel vuruyor.ben 2.ligde yüzlerce maç izledim.aynı şekilde 3.liglerdede.amatörde bu tür vuruş yanlışlıkları bile zor yapılıyor.ben sol ayaklıyım.dün akşam halı sahada maç öncesi acaba böyle bir vuruş yapabilirmiyim diye denedim kendimi.her vurduğum top kaleyi tuttu.ikinci yarıda rakibi eksik yakalamışken sağa sola araya değilde rakibin üzerine eski çaykara çameşi gibi gidersen olmaz.umarım Adrian konusunda söylediklerim anlaşılmıştır.Alanzinho bizim yani şampiyonluğu forse edecek Trabzonsporun oyuncusu değildir.burda hemfikiriz.ama mevcut kadromuzda Alanzinho var ise bunla yola devam etmek zorundayız.dikine giden tek oyuncumuz bu.bende iyisini istiyorum ama alan yokki.Adrian milli forma giysin giymesin çok önemli değil.kadromuzdaki tüm yabancılarımız milli oyuncu zaten.

Burak Sahin
22.04.2012, 15:24
Bak kardeşim.burda herkes üç aşağı beş yukarı sokakta halı sahada futbol oynamıştır.ben amatör olarak 2 sene öncesine kadar oynadım.aramızda solak yani sol ayaklı futbolcu varsa beni iyi anlar.dün ilk yarıda bir pozisyon var.sağdan güzel bir orta kesildi.Adrianın önü bomboş.kısacası rahatsız edeni yok.mevkiside sol olduğu için iyi vuruş yapması bekleniyor.topa abanmana gerek yok.iki adım atarsın kalecinin sağı solu veya üzerinden bırakırsın gol olur olmaz orası tartışılır.ama yaptığı harekete bakarsak kimse rahatsız etmediği halde topa vuruş şekli yanlış.düşündüğü yer yanlış.vuruş yeri yanlış.topa paralel vuruyor.ben 2.ligde yüzlerce maç izledim.aynı şekilde 3.liglerdede.amatörde bu tür vuruş yanlışlıkları bile zor yapılıyor.ben sol ayaklıyım.dün akşam halı sahada maç öncesi acaba böyle bir vuruş yapabilirmiyim diye denedim kendimi.her vurduğum top kaleyi tuttu.ikinci yarıda rakibi eksik yakalamışken sağa sola araya değilde rakibin üzerine eski çaykara çameşi gibi gidersen olmaz.umarım Adrian konusunda söylediklerim anlaşılmıştır.Alanzinho bizim yani şampiyonluğu forse edecek Trabzonsporun oyuncusu değildir.burda hemfikiriz.ama mevcut kadromuzda Alanzinho var ise bunla yola devam etmek zorundayız.dikine giden tek oyuncumuz bu.bende iyisini istiyorum ama alan yokki.Adrian milli forma giysin giymesin çok önemli değil.kadromuzdaki tüm yabancılarımız milli oyuncu zaten.

aslinda bixzim en büzük yanilgimiz o topa vurduktan sonraki fikirlerimizn esiri olmamizdir maalesef bunu senin icin degil genel olarak söylüyorum benim icinde gecerlidir....hazir mevcut kadrodan bahsetmisken adrianin basligindada anlatttim bu konuyu adrianin performansindan bende hic menun degilim senin kadar ama elimizdeki kadorda ki hocanin sistemine uygun orta saha dizilisi olarak zokora colman adrian oynatmaliyiz hoca 1 sene boyunca zokora serkan colman veya zokora colman alanzinho denemeleri hep hüsranla sonuclandi bunu eger maclari izlediysen görmüssündür...ama zokora colman adrian üclüsü bu takimin orta sahasina daha bir creativlik daha bir efektivlik getiriyor...ayrica zokora colman adrianla oynadigimiz maclarda daha derli toplu daha organize gözüküyoruz adrian dün sut tercihlerinde biraz daha dikkatli olsa macin yildizi olurdu kendisinde gecen senelere göre fiziki yetersizlik sözkonusu arti kendine olan özgüvenide malesef baya eksilerde...ama takim oyununa adrian alanzinhodan cok cok daha fazlasini veriyorki bu adrianin belkide kariyerindeki en kötü sezonu olmasina ragmen ama alanzinho geldigi günden beri ne uzadi nede kisaldi saman alevi gibi yanip sönen birkac hareketi disinda maalesef pek bir katkisini göremedim....

Fatih Öztürk
22.04.2012, 15:29
aslinda bixzim en büzük yanilgimiz o topa vurduktan sonraki fikirlerimizn esiri olmamizdir maalesef bunu senin icin degil genel olarak söylüyorum benim icinde gecerlidir....hazir mevcut kadrodan bahsetmisken adrianin basligindada anlatttim bu konuyu adrianin performansindan bende hic menun degilim senin kadar ama elimizdeki kadorda ki hocanin sistemine uygun orta saha dizilisi olarak zokora colman adrian oynatmaliyiz hoca 1 sene boyunca zokora serkan colman veya zokora colman alanzinho denemeleri hep hüsranla sonuclandi bunu eger maclari izlediysen görmüssündür...ama zokora colman adrian üclüsü bu takimin orta sahasina daha bir creativlik daha bir efektivlik getiriyor...ayrica zokora colman adrianla oynadigimiz maclarda daha derli toplu daha organize gözüküyoruz adrian dün sut tercihlerinde biraz daha dikkatli olsa macin yildizi olurdu kendisinde gecen senelere göre fiziki yetersizlik sözkonusu arti kendine olan özgüvenide malesef baya eksilerde...ama takim oyununa adrian alanzinhodan cok cok daha fazlasini veriyorki bu adrianin belkide kariyerindeki en kötü sezonu olmasina ragmen ama alanzinho geldigi günden beri ne uzadi nede kisaldi saman alevi gibi yanip sönen birkac hareketi disinda maalesef pek bir katkisini göremedim....

Adrian normal yani vasıflı oyuncu olsaydı dün sahanın pek iyi olmayan oyuncusu serkanı maçın yıldızı yapardı.şenol hocanın Adrianın vuruş tercihlerinden sonra yüzüne bir bakın.sadece yüzüne değil ağzından çıkan kelimelere bir bakın ne demek istediğimi iyi anlarsın kardeşim.

Burak Sahin
22.04.2012, 15:32
Adrian normal yani vasıflı oyuncu olsaydı dün sahanın pek iyi olmayan oyuncusu serkanı maçın yıldızı yapardı.şenol hocanın Adrianın vuruş tercihlerinden sonra yüzüne bir bakın.sadece yüzüne değil ağzından çıkan kelimelere bir bakın ne demek istediğimi iyi anlarsın kardeşim.

hoca dedigim zokora colman adriani hic bozmadan devamli oynatsa o ifadeleri kendide yapmazdi....bu sene takimdaki en formsuz kisi hocanin kendisidir maalesef....

Fatih Öztürk
22.04.2012, 15:34
hoca dedigim zokora colman adriani hic bozmadan devamli oynatsa o ifadeleri kendide yapmazdi....bu sene takimdaki en formsuz kisi hocanin kendisidir maalesef....

Hoca konusunda % 100 katılıyorum sana.

Hatice Aslan
22.04.2012, 17:16
Adrian'ın oyundan alınmayışına sevindim , bu Adrian'ı kazanmaya yönelik gibi gözüktü bana..
Normalde hoca Alanzinho'yu sokardı oyuna :)
Ayrıca Adrian'ın oyun zekasını tekniğini beğeniyorum ve hala üstüne basa basa özgüveni olmadığını söylüyorum. Maç bitene kadar sahada durması kendine olan güvenini tazelemek için bir zemindir umarım.
Bence Henrique önümüzdeki sezon düşünülmüyor bu nedenle hocada Adrian'ı kazanmak adına sahada tutmuş olabilir önümüzdeki sezon Zokora-Colman-Adrian 3lüsünü izleme ihtimalimiz yüksek.

Serdar A
22.04.2012, 17:25
Bence de Adrian'ın değil oyundan alınmayışı , sahaya sürülmesi dahi hatalıydı .

Diğer taraftan , dünyada bir tek insan yok ki herkesi memnun etsin . Hoca Adrian'ı klübede tutsa ben memnun olacaktım , diğer bir çok arkadaş ise bu sebepten veryansın edecekti .

serdaracıl
22.04.2012, 17:40

Dikkat etsin de biri üzerine basmasin

Burak Sahin
22.04.2012, 22:07
evet kesinlesen duyumlarima göre zokora icin yapilacak protestoyu hoca engellemis ne icin engelldiginin bir öenmi yok hakli olan davamizi bu sekilde engellemek hanene kocaman bir 0 daha ekledi hocam...bunun efendilikle filozoflukla hic alakasi yok....

Armağan Dere
23.04.2012, 00:11
Aykut ve öğrencileri şike yapmamış!!!!...
dimi sayın Şenol Güneş..

Hatice Aslan
23.04.2012, 00:17
Aykut ve öğrencileri şike yapmamış!!!!...
dimi sayın Şenol Güneş..

Sadece tek bir şeyi cımbızla çekip günlerce uzatmanın ne anlamı var? Kaldı ki Angut Kocaman ve öğrencileri sadece amele patron başkan ve herşeyi yapanda başkanlarıdır. Bu başlıkta şikeyle ilgili şeylerin yazılması ve tartışılmasıda ayrıca saçma olur. Takıldığınız yere bakın ya.

-------------------------------------------------
Adamı eleştirecek bişey bulamayınca ya söylediği söze takılıyorsunuz ya da başka birşey mutlaka buluyorsunuz çünkü eleştirmeden içiniz asla rahat etmez o gece gözünüze uyku girmez cidden burdakilerin bazıları(genelleme yapmıyorum asla) art niyetli!

Armağan Dere
23.04.2012, 00:19
Avni Aker'de de aynısını tekrarlamasını istiyorum.

Mollasalihoğlu
23.04.2012, 01:02
Sadece tek bir şeyi cımbızla çekip günlerce uzatmanın ne anlamı var? Kaldı ki Angut Kocaman ve öğrencileri sadece amele patron başkan ve herşeyi yapanda başkanlarıdır. Bu başlıkta şikeyle ilgili şeylerin yazılması ve tartışılmasıda ayrıca saçma olur. Takıldığınız yere bakın ya.

-------------------------------------------------
Adamı eleştirecek bişey bulamayınca ya söylediği söze takılıyorsunuz ya da başka birşey mutlaka buluyorsunuz çünkü eleştirmeden içiniz asla rahat etmez o gece gözünüze uyku girmez cidden burdakilerin bazıları(genelleme yapmıyorum asla) art niyetli!

Cımbızlanmaz ise haber değeri kalmıyordur belki de? :)

Ömer Faruk61
23.04.2012, 01:37
Bazen bir kelime bile yanlış anlaşılmaya mahal verebilir.Şenol Hocanın bu cümleyi kurmasına inanılmaz sinirlendim.Tansiyonu düşürmek için bunlara gerek yok.Şunu deseydi amenna "angut kocaman ve öğrencileri şike parası vermedi."

kahver
23.04.2012, 01:39
Arkadaşlar bu sezon biz taraftarlar olarak ne kadar zor ve yorucu (zihinsel de belki de bedenen de) bir sezon geçirdiysek pek tabiki de sahadaki oyuncularımız ve hocamız da kat be kat yorucu bir sezon geçirdiler. Kimse o kadar para alıyorlar oynayacaklar hikayesi anlatmasın. İlk kez dayatılan bir sistemde ligdeki bütün takımlardan çok daha fazla birbirinden farklı önemde maçlara zihinsel olarak hazır çıkmak zaten kolay birşey değil kaldı ki biz hocanın hatalarını eleştiriyoruz. Evet hakkımız belki ama bu gerçeği de kesinlikle göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü başka Şenol Güneş yok. Trabzona gönülden bağlanmış ve onun kadar futbol bilgi ve birikimi olan bir başka teknik adam yok.

Saygılar sevgiler.

OYılmaz
23.04.2012, 12:49
Şenol Güneş'i yaptıklarından ötürü eleştirebiliriz. Evet eleştireceğiz de kimse mükemmel değil. Hatalar görüldükçe mükemmeli yakalayabilir insan. Yalnız Şenol Hoca benim gözümde Halk kahramanıdır. Bir direnişin önderi ve biz de onun peşindeyiz. Elbet o statüko yıkılacak, Trabzonspor bayrağını en tepeye dikeceğiz.

SEDAT
23.04.2012, 13:05
* Hocam aman ha Ferhat bu takımdan gitmesin, Adrian'da gitmesin hele Tayfun hiç gitmesin nede olsa mülaim adamlar. Ama Volkan böyle yaparsa gitsin değil mi ? Böyle idarecilik olmaz kusura bakmayın...

CEMEFKER
23.04.2012, 13:58
Şenol Hoca'yı saha sonuçları ile tenkit edecek, başka takımlar, teknik adamlar ile karşılaştırıcaksak bu eşit şartlarda eşit kıstaslara göre olmalı.

Sezona Temmuz ayında başlayan bir takım, vitesi Ağustos ayında 4, 5'e alan bir takımın performansı da elbet erken düşecekti.

Sezon başı transfer hatalarına gelirsek, bir Henrike, bir Adrian'ı transfer hatası olarak kabul etmiyorum. Bu adamların kalitesi ortadadır, vasatın üzeridir. Hele ki Henrike uefa basamaklarını aşma sırasında öne çıkan isimdi. Ne olduysa sakatlığı sonrası oldu.

Bu takıma ismi çok geçen ve elden kaçırıldıkları söylenen Hainke (Alman) , Levandovksi ( Polonyalı) , Pantelic ( Yugo) ....vb futbolcuların yönetim, teknik ekip, taraftar arası cedelleşmeler, mevcut şike süreci faktörleri arasında ne kadar fayda sağlayacakları meçhuldü.....(ayrıca değişmez, başarıya giden yoldaki en büyük faktörümüz Trabzon şehrinin modernize adına ortaya ne koyduğu, ne verdiği hala konuşulurken -Sadri Şener: Selçuk İnan'ın kız kardeşi şehri beğenmediği için gitti !)

İsimleri çok geçen, alınması çok faydalı olurdu, bakın şimdi alınmayan bu futbolcular kendi liglerinde takımlarını sırtlıyor denen adamları bizzat medya önünde göstere göstere Şenol Hoca bizzet getirseydi takıma katkıları yine meçhul olacaktı böyle bir ortamda......

Chiko
23.04.2012, 14:00
Hocam haftaya gercek imparatorun kim oldugunu göster Türkiye'ye ...

Fatih
23.04.2012, 14:01
Hoca bırakırsa bazı arkadaşlar şampiyon olmuşuz gibi sevinecek.

CEMEFKER
23.04.2012, 14:06
İstikrar....istikrar.....istikrar. Şenol Hoca sen bizim FERGUSON'umuz olacaksın/olmalısın inşaallah.

Hoca takımın, klubün içerisinde temelleştikçe gelen ve giden futbolcular saygı duymasını, karşısında boş bir adam olmadığını, senelerini bu takıma kaptan, hoca olarak vermiş bir futbol abidesini görecek, selam duracak.

Bu gücü başta taraftar, camia, yönetim olarak arkasında durarak vermeliyiz ki biz eleştirirsek futbolcu takmaz.

Serdar A
23.04.2012, 15:03
Şenol hocam , en azından plaka yapar , hocalığı bırakmadan önce . :)
Mevcut koşullar altında bırakıp gitmesini ummak , zaten gerçekçi değil .

tsukru61
23.04.2012, 15:38
Hocam haftaya gercek imparatorun kim oldugunu göster Türkiye'ye ...
Son iki fener maçında göremedin mi?

Yaşar
23.04.2012, 16:06
Tolga-Onur, Celutska, Giray, stoper, Cech, Colman, Zokora, Volkan, Olcan, Forvet, Burak
Takımın iskeleti az çok bell oldu, üstüne çok kaliteli 2-3 transfer yapıp, şampiyonluğa oynayacak bir kadro yapmak zor değil.
Yerlilerden Alper, Veysel Sarı ve Soner Aydoğdu takıma alternatif olarak alınabilir.
Stoper ve forvet yabancı ve çok kaliteli olmalı.
Serkan'ın sene sonunda gideceğini düşünüyorum.
Ferhat ve Aykut da kiralık olarak gönderilebilir çünkü özellikle Ferhat'ın potansiyelli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.
Yeterli şansı bulamadı kadroda.
Ayrıca alınabilirse Cech'in yerine daha kaliteli bir sol bek de alınabilir.

erolizmts
23.04.2012, 16:39
Bu yılın bahanesi var hoca için. Çok fazla maç oynadık ve devre arası olmadığı için takımın dinlenme şansı da olmadı. Ama transferler konusunda başarısız olduğu da açık ve net.

GÖKDENİZ61
23.04.2012, 19:38
tabiki bir bahanesi ve çok ama boş konuşan bir yönetimi var hocanın. kendi mevkiinin belkide Türkiye'de en iyi iki oyuncusu hemde en büyük rakipler tarafından elinden alınmış bundan daha büyük bahane var mı?sen gücün yetiyorsa alsana fenerin elinden Sow'u, Cimbom elinden elmander'i...

Ergin Varlibas
23.04.2012, 20:15
tabiki bir bahanesi ve çok ama boş konuşan bir yönetimi var hocanın. kendi mevkiinin belkide Türkiye'de en iyi iki oyuncusu hemde en büyük rakipler tarafından elinden alınmış bundan daha büyük bahane var mı?sen gücün yetiyorsa alsana fenerin elinden Sow'u, Cimbom elinden elmander'i...

..........+1........

Ahmet Karaman
24.04.2012, 16:03
gitmesi için ne olması lazım

ucubergin
24.04.2012, 16:27

Basarisiz olmasi lazim

Ahmet Karaman
24.04.2012, 17:49
Basarisiz olmasi lazim
hiç kimsenin gitmesi için kulübümün başarısız olmasını istemem. ancak transferlerdeki başarısızlık ortada bundan mütevellit saha sonuçları da kötü. faturayı kime keselim?

Hürgün Aygün
24.04.2012, 17:52
hiç kimsenin gitmesi için kulübümün başarısız olmasını istemem. ancak transferlerdeki başarısızlık ortada bundan mütevellit saha sonuçları da kötü. faturayı kime keselim?
Yönetime.Çünkü Şenol Hoca'nın geldiği sezon ve geçen sezon elindekilerle neler yapabildiğini gördük...

Ahmet Karaman
24.04.2012, 18:02
Yönetime.Çünkü Şenol Hoca'nın geldiği sezon ve geçen sezon elindekilerle neler yapabildiğini gördük...

seninle aynı fikirde değilim. yönetim bence de çok başarısız. ancak yönetim şenol güneşe rağmen transfer yapabiliyorsa ya da dediğin gibi yapıyorsa şenol güneş bugün ceketini alsın gitsin.

Hatice Aslan
24.04.2012, 18:42

Eleştirilecek herşey bitti şimdi yol verdiniz bravo..
Carvalhal'e bile böyle yapılmadı şimdi onu arıyor taraftar , elinde milyonlarca euroluk yıldızlar olmasına ve başarısız olmasına rağmen..
Büyüğümsünüz saygısızlık yapmak istemem ama herkes lütfen haddini bilsin.
En azından aynı durumda olduğumuz yıldız futbolcularımız var diye geçinen Bjk'ye bakın aldığı sonuçlara bakın birde bizim halimize bakın hocanın arkasına teneke takmadan önce elinizi vicdanınıza koyun.. 1-2 gün bu başlıkta tartışma çıkmadı hemen alevlemeyin ortalığı gitmesini isteyebilirsiniz,sevmeyebilirsiniz ama en yakın rakibimizle takımımızı kıyasladığınızda normal şartlarda olduğumuzu görürsünüz.. Zokora bile aynı şeyleri söylüyor..