PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Necmi6161
08.04.2012, 17:29
ya bu değişiklikleri hangi akla mantığa göre yapıyorsunuz hocam , şaka gibi ya.

Burak Sahin
08.04.2012, 17:30
bir sene icinde 60 yasinda bir teknik direktörün oyun anlayisi nasil bu kadar degisklik gösterir aklim almiyor...gecen sezon iki box to box la 82 puan almamiza ragmen bu sene o oyun anlayisini birakip ordu gibi siradan takimlara karis 90 dakika iki önliberoyla oynuyoruz yetmiyor 80 den sonra 3. yüde aliyoruz.....bu arada 10 dakikada olsa aykutu bize izlettirme zevkini yasattigin icin cok teseküürler hocam......

Emrah KabuL
08.04.2012, 17:33
Kadro yetersiz.

O kadar yetersiz ki Orduspor'un en iyi oyuncusu (Gosso) oyundan çıkmasına rağmen yine de rakibe üstünlük sağlayamıyoruz.

erolizmts
08.04.2012, 17:38
Koca sezonu 14 futbolcuya emanet edersen bu sonuç kaçınılmaz. Bu 14 futbolcu rahat. Biliyorlar öyle ya da böyle takımdan kesilmeyeceklerini. Fiziksel yorgunluk ve alternatifsizlik doğal olarak bir yerden sonra futbolcuları böyle laubaliliğe itiyor. Bence bu mantelite ile playoff'da üçüncülük bile sıkıntılı.

Diğer yandan bu takımı çekip çeviren, iyi oynadıkları zaman bu ligde her takımı bertaraf edebileceğimiz Colman-Zokora ikilisine alternatif bir oyuncuyu takıma kazandıramaması diğer bir eksikliği. Bu sorun sadece bu yıla özgü değil. Colman-Selçuk ikilisine de alternatif üretememişdi. Bugün bu ikilinin takım için ne kadar önemli olduğunu ve birinin oynamadığı zaman takımın nasıl topal kaldığını tekrar gördük. Umarım önümüzdeki sezon bu bölgeye üçüncü bir kaliteli transfer yapar.

Burak'a bu kadar tolerans tanıması da diğer bir başarısızlık nedeni. Bari şu maçta Burak'a -yeter bu kadar açgözlülük- diyebilseydi.

serdaracıl
08.04.2012, 17:39
Bu nasıl futbol? Bu oyun için çalışmaya falan gerek yok.

Mollasalihoğlu
08.04.2012, 17:42
bir sene icinde 60 yasinda bir teknik direktörün oyun anlayisi nasil bu kadar degisklik gösterir aklim almiyor...gecen sezon iki box to box la 82 puan almamiza ragmen bu sene o oyun anlayisini birakip ordu gibi siradan takimlara karis 90 dakika iki önliberoyla oynuyoruz yetmiyor 80 den sonra 3. yüde aliyoruz.....bu arada 10 dakikada olsa aykutu bize izlettirme zevkini yasattigin icin cok teseküürler hocam......

box to box'ın kralını kaptırdığın takım şampiyon olacak.
jaja da yok.
egemen de yok.

geçen sene ile kıyaslamak mantıklı değil bence.

Fatih Öztürk
08.04.2012, 17:46
colman ve zokora iyiyse takım iyi.içlerinden biri yoksa bir hiçiz.
atarsa Burak,olmazsa yapacak bir şey yok.
olmaz şenol hoca olmaz.

DeAgLeMaNyAq
08.04.2012, 17:54
Şenol Hoca bu sefer Lig TV'yi kırmamış Fatih Terim, Tayfur Havutçu ve Aykut Kocaman'la birlikte programa katılacakmış. Hatta yanlış anlamadıysam Rıdvan Dilmen de hocayı aramış ve NTV Spor'a davet etmiş ona da katılacak mı bilmiyorum...

Hatice Aslan
08.04.2012, 17:58
Benim düşüncem birtek hatası vardı oda Aykut'u oyuna almasıydı. Aykut iyi oyuncu değil ama yine risk aldı. Belki bir umut diye..
Her insanın hatası vardır riskli davranabilir bunu eleştirebiliriz ama aşağılamadan! yetersiz gibi küçük düşürücü seviyesiz yorumlar yapmadan.

Emrah KabuL
08.04.2012, 18:39
Benim düşüncem birtek hatası vardı oda Aykut'u oyuna almasıydı. Aykut iyi oyuncu değil ama yine risk aldı. Belki bir umut diye..
Her insanın hatası vardır riskli davranabilir bunu eleştirebiliriz ama aşağılamadan! yetersiz gibi küçük düşürücü seviyesiz yorumlar yapmadan.

34 maçın 15 tanesini kazanıyoruz,19 maçta ise puan kaybediyoruz.

Hadi istatistik bir yere kadar,saha da oynanan rezil futbolu da beğeniyor olmalısın ki şu maçta sadece 84.dakika da Aykut'un oyuna girmesini hata olarak görüyorsun.Demek ki 84.dakika ya kadar saha da futbol adına her şey vardı.

Yeter tabi bu bize.

Erbay
08.04.2012, 18:52
Kötü oyun konusu çok sıkmaya başladı artık. Bizim kadro iyi değil ama bizim yarı kalitemizdeki takımların yarısı kadar oynayamıyoruz. Orta saha bomboş. Dirençsiz dümdüz bir takım olduk çıktık. bjk ve gs maçında Trabcelona gibi futbol, diğer maçlardaki futbolun tarifi yok.

Yaşar
08.04.2012, 18:55
Maçın en doğru hareketi Aykut'un oyuna girmesiydi.
İsmin Aykut olması dolayısıyla söylemiyorum bunu ama Orduspor elini kolunu sallaya sallaya ortasahamızı geçiyordu ve ortasahaya bir adam gerekiyordu.
Bu isim Aykut olmuş veya başkası olmuş önemli değildi, yapılması gereken bir değişiklikti.
Bunun dışında yapılan değişşikliklerden, çıkan takımın oynadığı sisteme kadar herşey berbattı.
Kanatlardan top taşıması gereken tek adam oyundan alınıp yerine Adrian giriyor.
Adrian girmeliydi ama Volkan'In yerine değil diğer herhangi bir ismin yerine.
Halil'in sol kanatta oynadığı bir takım nasıl gol atacak merak ediyorum.
Çok mu zor 2 oyuncuyla rakip cezasahasaında oynamak.?
Şenol Güneş ligi çoktan kafasında bitirmiş, tatile çıkmış, yaylalarda hava alıyor, denizde güneşleniyor.
bu kadronun bu derece kötü top oynayacak kadar kötü bir kadro olmadığını iddia ediyorum.

FC-ST-PAULI-61
08.04.2012, 18:56
Volkani niye cikariyorsam Hocam birkerede bitmis Serkani cikar veya her Topu kaptiran Alani cikar.
Aykut da ne görüyorsun anlamak mümkün degil.Cirt Forvetle oynamak Kafanda yok Hocam ona zaten bisey demiyorum artik.

Serdar A
08.04.2012, 19:13
Kadro tasarımı açısından bakarsak , hocanın bu sezon en büyük hatalarından biri , Sapara'yı kadrosunda hiç düşünmemesi oldu . Birazı Alan'da , birazı Adrian'da arada Olcan forvet arkasını destekler işi olmadı , taktiksel olarak sıkıştığımız bu sezonda bize net bir orta alan forvet bağlantısı oyuncusu gerekliydi . Hocayı bu kadar sıkıntıya sokan etkenlerden biri ,bu bölgenin tüm futbolcularının fiyasko sezon yaşaması oldu .

Madem takımda uyumsuzluk var , 10 yeni futbolcu aldık ve işler daha da karıştı , madem yabancı santraforun sezonu kapatmış , ilk uzun arada yapılacak iş belliydi . Futbol hep oynayanların kazandığı bir oyun değil . Elinde Zokora gibi bir çapa ve iyi bir kaleci var . En önde Burak gibi bir gol makinası var . Bu iki bloğun arasına bir pivot santrafor bir 10 numara koyarsın(1 tanesine razıydık) takım puanları takır takır toplar . Hani şu formanın ağırlığı kazanır deniyor , o lafın teknik izahı budur işte . En başta bu bunalımlı dönemi daha da içinden çıkılmaz hale sokan yönetim basiretsizliği , ardından hocamızın kariyeri boyunca aşamadığı bu her oyuncuda ısrarın fayda getirmemesi durumu(Hocamız bu yapısıyla milli takıma sayısız futbolcu kazandırmış lakin resmin bütününe baktığımızda hep kendisi zarar görmüştür) , maalesef ve tek büyük üzüntümdür ki büyük bir başarı hikayesinin kıyısından dönmemize sebep oldu . Şu an kime sorsanız , bu sezonun başarı hikayesi fbdir .

M.S.SOFU
08.04.2012, 19:15
Koca sezonu 14 futbolcuya emanet edersen bu sonuç kaçınılmaz. Bu 14 futbolcu rahat. Biliyorlar öyle ya da böyle takımdan kesilmeyeceklerini. Fiziksel yorgunluk ve alternatifsizlik doğal olarak bir yerden sonra futbolcuları böyle laubaliliğe itiyor. Bence bu mantelite ile playoff'da üçüncülük bile sıkıntılı.

Diğer yandan bu takımı çekip çeviren, iyi oynadıkları zaman bu ligde her takımı bertaraf edebileceğimiz Colman-Zokora ikilisine alternatif bir oyuncuyu takıma kazandıramaması diğer bir eksikliği. Bu sorun sadece bu yıla özgü değil. Colman-Selçuk ikilisine de alternatif üretememişdi. Bugün bu ikilinin takım için ne kadar önemli olduğunu ve birinin oynamadığı zaman takımın nasıl topal kaldığını tekrar gördük. Umarım önümüzdeki sezon bu bölgeye üçüncü bir kaliteli transfer yapar.

Burak'a bu kadar tolerans tanıması da diğer bir başarısızlık nedeni. Bari şu maçta Burak'a -yeter bu kadar açgözlülük- diyebilseydi.

imzamı atarım aynen katılıyorum

idari ve sosyal hatalarda sıkıntıya sebep oluyor

mesela sercan kaya
adam güngören maçında hayatının maçını oynadı
ama başkada kadroya giremedi
şimdi sen olsan forma için mücadele edermisin

yine de her şeye rağmen takıma büyük katkısı olan hocanın 1 seneyi daha hak ettiğini düşünüyorum
niye?
çünkü bu sene takım yorgunluktan geberiyor.bu çok açık ve net,ve daha bir çok nedeni var

ancak eğer seneyede bu forma adaletsizliği ve kötü bir transfer dönemi olursa avrupayı rüyamızda değil cennette anca görürüz.

bu sene transfer sezonunda alınan oyuncular başarımızı gösterecektir.

kadro eksikliğimiz çok açık.
hocada alternatifli kadroyu sevmiyor.bir oyuncu kötü oynasada üstüne gidiyor ve kazanmaya çalışıyor ki bu bize bir çok maçı kaybettirmiştir.

eğer seneye de aynı play off sistemi devam edecekse zaten ligi takip etmeyi bırakacağım ben.
takımda tutmayacağım.

ysfemr
08.04.2012, 19:22
alesef mersin maçından beri hoca çok formsuz hep sahada ki en iyi olan oyuncular çıkıyor oyundan.........

M.S.SOFU
08.04.2012, 19:31
Kadro tasarımı açısından bakarsak , hocanın bu sezon en büyük hatalarından biri , Sapara'yı kadrosunda hiç düşünmemesi oldu . Birazı Alan'da , birazı Adrian'da arada Olcan forvet arkasını destekler işi olmadı , taktiksel olarak sıkıştığımız bu sezonda bize net bir orta alan forvet bağlantısı oyuncusu gerekliydi . Hocayı bu kadar sıkıntıya sokan etkenlerden biri ,bu bölgenin tüm futbolcularının fiyasko sezon yaşaması oldu .

Madem takımda uyumsuzluk var , 10 yeni futbolcu aldık ve işler daha da karıştı , madem yabancı santraforun sezonu kapatmış , ilk uzun arada yapılacak iş belliydi . Futbol hep oynayanların kazandığı bir oyun değil . Elinde Zokora gibi bir çapa ve iyi bir kaleci var . En önde Burak gibi bir gol makinası var . Bu iki bloğun arasına bir pivot santrafor bir 10 numara koyarsın(1 tanesine razıydık) takım puanları takır takır toplar . Hani şu formanın ağırlığı kazanır deniyor , o lafın teknik izahı budur işte . En başta bu bunalımlı dönemi daha da içinden çıkılmaz hale sokan yönetim basiretsizliği , ardından hocamızın kariyeri boyunca aşamadığı bu her oyuncuda ısrarın fayda getirmemesi durumu(Hocamız bu yapısıyla milli takıma sayısız futbolcu kazandırmış lakin resmin bütününe baktığımızda hep kendisi zarar görmüştür) , maalesef ve tek büyük üzüntümdür ki büyük bir başarı hikayesinin kıyısından dönmemize sebep oldu . Şu an kime sorsanız , bu sezonun başarı hikayesi fbdir .

takti kanlamda yazınıza katılmıyorum
bence bize 10 numara değil ikinci bir forvet ve geniş kadro lazım
sapara konusunda hoca kesinlikle yanlış karar verdi.
sezonu 14 futbolcuyla geçirdik.maç trafiğide sıkışınca işler sarpa sardı.
hocanın en büyük hatası bu bence.bazı oyuncuları kafadan siliyor/kazanıyor.
bu da ısrarı ve forma adaletini bozuyor

kadro değişikliği her zaman takıma can katar.
formanın riskte olduğunu bilmek her zaman savaşı arttırır
temel sıkıntılarımızdan biri bu.

taktik ve transfer olarak şunu söylemeliyim:

kalede bir sıkıntınız yok,hatta maşallahınız var

defansta sağ bek yedeği,kaliteli bir stoper,bir yedek türk stoper,bir sol bek
sıkıntımız var

orta saha: eğer elinizde olcan ve volkan şen gibi 2 tane geriye gelen kanat adamınız varsa 2 li orta saha oynamak en mantıklısı
colmanın bu ikili orta sahada başarılı olduğunu biliyoruz,elimizde zokora var,sapara geri gelecek,birde genç yetenek jebrin var,buna bir de eskişehirden alper potuku eklerseniz kral olursunuz

forvet:burak bence trabzonsporda misyonunu tamamladı.artık avrupaya gitmesi gerekiyor.bu hem kendi kariyeri hem türk futbolu hemde bizim için iyi olacak.

geriye elimizde vittek ve henrique kalıyor,bu ikiside pivot forvet.
ikiside yavaş,ancak birbirinin ikamesi olabilirler.
bunlar 1 sezonu götürür

bunların yanına bir adet hızlı, gol vuruşu iyi forvet almamız lazım.
bunu arayıp bulmalısınız
benim aklıma gelmiyor şu anda.

sonuç oalrak 4-4-3 mevcut kadro yapısına uymadı
takımda adaptasyon sıkıntııs var
forvet arkasından nefret ediyorum :D
gelin şu işi 4-4-2 ye bağlayalım hocam.

daha çok konuşuruz ama eksikler çok net,fazlalıklar çok net.

avrupaya gitmesini istediğim 2 oyuncu var:biri burak diğeri tolga
artık bu adamlar trabzonsporda daha fazla kalırsa yıpranacaklar.

takımdan gönderilmesini istediğim de alanzinho ve adrian
olmadı ve olmayacağını düşünüyorum

alınması gereken oyuncular:visca,alper,h.ali kaldırım,cenk tosun/m.demir,italyadan stoper

italya liginin orta sıra stoperi bile bizim en iyi stoperimizden daha iyidir.
zapotocny'i niye almadık hala hayret ediyorum

a.fındıkoğlu
08.04.2012, 19:32
Volkan'ın çıkmasının bi izahı yok malesef hep ilk çıkan volkan sahadan ne oynadığının önemi yok...volkan-adrian değişikliği maçı bitirdi...

Furkan S.
08.04.2012, 19:39
önceden hocayı eleştirirdim oyuncu değişiklikleri felan ama artık ona saygı duyuyorum çünkü bizim takımda adam yokki hoca ne yapsın ne kadar andaval adam varsa topladı geldiler...

Yaşar
08.04.2012, 19:47
-----------------Tolga(Onur)----------------
Serkan--------Celutska(Giray)-----stoper(Yumlu)-----Cech(Ferhat)
--------------Zokora-------------Colman-----------
Volkan------------------------------------------Olcan
Burak-------------------------------------------Forvet

Bu kadro kurulabilir, bu sistem uygulanabilir ise, önümüzdeki yılın en büyük şampiyonluk adayı Trabzonspor'dur.
çok zor bir iş değil.
Bir kaliteli stoper ve bir pivot santrafor.

Erbay
08.04.2012, 19:51
İyi bir "sistem" kurulmadığı müddetçe formasyonun ya da oyuncuların çok önemi yok.

Necmi6161
08.04.2012, 19:55
önceden hocayı eleştirirdim oyuncu değişiklikleri felan ama artık ona saygı duyuyorum çünkü bizim takımda adam yokki hoca ne yapsın ne kadar andaval adam varsa topladı geldiler...

ya takımın hocası değil mi ? takımı o kurmuyor mu ? kurmuyorsa orda işi ne ?

Furkan S.
08.04.2012, 19:58
ya takımın hocası değil mi ? takımı o kurmuyor mu ? kurmuyorsa orda işi ne ?

onu bana değil yönetime söyle kendi almasa orada neden dursun neden çekip gitmiyor..bunuda düşünmek lazım???

Serdar A
08.04.2012, 21:05
takti kanlamda yazınıza katılmıyorum
bence bize 10 numara değil ikinci bir forvet ve geniş kadro lazım
...

Arkadaşım, orada ne yazdığımı iyi okuyamamışsın .

Travelair
08.04.2012, 21:05
Futbolculara sözünü geçiren bir hocayı tercih ederim. Yönetime sözünü geçiren bir hocayı tercih ederim. Transferden anlayan bir hocayı tercih ederim. Yaptığım nankörlük mü? Bilmiyorum. Bu takımı seyrettirmek zorunda bırakanlar nankör mü? Onu da bilmiyorum. Ama bana böyle maçlar seyrettirmeye hakkınız yok

Necmi6161
08.04.2012, 21:36
futbolculara sözünü geçiren bir hocayı tercih ederim. Yönetime sözünü geçiren bir hocayı tercih ederim. Transferden anlayan bir hocayı tercih ederim. Yaptığım nankörlük mü? Bilmiyorum. Bu takımı seyrettirmek zorunda bırakanlar nankör mü? Onu da bilmiyorum. Ama bana böyle maçlar seyrettirmeye hakkınız yok

+1111111111111111111111111111111111111111111111111 111111111

Yavuz Hasan
08.04.2012, 21:51
maçı izliyorum şenol güneş in maç sonunda ki konuşmasını izliyorum

ya takımı başka biri yönetiyor şenol güneş maçtan sonra gördüklerini söylüyor

ya da maçın ardından şenol güneşin eline metin veriliyor onu okuyor

tutmuyor çünkü yapılanla söylenen birbirini tutmuyor

Yavuz Hasan
08.04.2012, 22:07
yok yok biz yine gözümüz kapatalım

maç trafiğinden oyuncular yorgun

haftada iki maç oynadık

hakkımız yenildi

çifte standart uygulandı

falan fıstık devam edelim

iğneyi de çuvaldızı da başkalarına batıralım

yine de trabzonspor u trabzonspor yapan

sonra da trabzonspor u sıradanlaştırana laf etmeyelim

tsukru61
08.04.2012, 22:30
Bize Şenol Güneş'ten daha iyisi gelmez diyenler, Süper Lige yeni çıkan Orduspor yönetimini ve hocasını bir düşünsünler...

28TS61
08.04.2012, 22:32
inadinda vazgecemiyor bir türlü. serkan ve aykut bu takima katki degil zarar veriyor

Bülent Bayraktar
08.04.2012, 23:17
34 hafta boyunca bi teknik direktor basin toplantilarinda hep ayni cumleleri kurarmi kurar bakiniz SENOL GUNES..
Kotu oynadik puan kaybettik.... Eee artik bi yenilik yap genc oyunculara sans ver oda yok.

Yavuz Hasan
08.04.2012, 23:36
genç oyuncu kontenanı aykut akgünle sınırlı galiba

Erdem Koltuk
09.04.2012, 08:33
Hadi taktik nedir bilmiyorsun onu anladim. Hadi transfer yapamiyorsun, elinde izledigin genc futbolcular yok onu da anladim. Daha dogrusu alıştım bunlara.

Ama dün takımın o ana kadar en iyisi olan, topu ayaginda tutabilen tek oyuncumuz Volkan'ı nasil aliyorsun oyundan? Bunun aciklamasi nedir ya? Daha sonra Aykut Akgun'u oyuna almak???? Nedir bunlar? Alay mi ediyorsun taraftarla? Nedir bu inat???

Trabzonspor ve Senol Gunes bir daha birlesmemek uzere sonsuza dek ayrilmali.

cakalkerem
09.04.2012, 09:22
Dün ilk kez erken oyuncu değiştirdi ama onuda yanlış değiştirdi...Bu hocayı anlamak mümkün değil....

Alican Altunbaş
09.04.2012, 09:53
Hoca, Yönetim ,Futbolcular bu yıl fiyaskoydu. Umarım önümüzdeki sezon bu kadar kötü bir yıl yaşatmazlar bize..İnter galibiyeti dışında sevindiğim bir maç olmadı.

PoWeRLoRD
09.04.2012, 10:16
oyuncu değişikliği konusunda hayatımda gördüğüm nadir teknik direktörlerdensin şenol hoca..

Gurpas
09.04.2012, 11:12
Şenol hocaya 1 sene daha şans verilmeli

Ahmet Karaman
09.04.2012, 12:04
Futbolculara sözünü geçiren bir hocayı tercih ederim. Yönetime sözünü geçiren bir hocayı tercih ederim. Transferden anlayan bir hocayı tercih ederim. Yaptığım nankörlük mü? Bilmiyorum. Bu takımı seyrettirmek zorunda bırakanlar nankör mü? Onu da bilmiyorum. Ama bana böyle maçlar seyrettirmeye hakkınız yok

aynı fikirdeyim

Armağan Dere
09.04.2012, 12:08
Ersun Yanal'ı el birliğiyle yiyen yönetim
Niye Şenol Güneş'i yiyemiyor.
Hocaya sorun?!!!!

Travelair
09.04.2012, 12:15
Galibiyetler

Karabükspor
Eskişehirspor
Ankaragücü
Gaziantepspor
Kayserispor
Orduspor
Samsunspor
Manisaspor
İ.B.B.
Eskişehirspor
Ankaragücü
Bursaspor
Gaziantepspor
Beşiktaş
Sivasspor

Beraberlikler

Samsunspor
Manisaspor
Bursaspor
Antalyaspor
Mersin İdman Yurdu
Sivasspor
Kayserispor
Galatasaray
Gençlerbirliği
Fenerbahçe
Orduspor

Yenilgiler

İBB
Beşiktaş
Fenerbahçe
Galatasaray
Karabükspor
Antalyaspor
Mersin İdman Yurdu
Gençlerbirliği

Mollasalihoğlu
09.04.2012, 12:17
Hocaya sorun?!!!!

Şenol Hoca bizim hocamız değilken topçularımızı fb ye pazarlamaya çalışmadığı için olabilir.

Travelair
09.04.2012, 12:27
Bu ligde 8 ayrı takıma yenilmişsin, 11 ayrı takımla berabere kalmışsın.

Trabzonspor eğer büyükse her yönüyle daha elit olmalı

Emirhan Makul
09.04.2012, 12:29
Şenol Hoca bizim hocamız değilken topçularımızı fb ye pazarlamaya çalışmadığı için olabilir.

Abi genel manası ile ersun yenalın karaktersiz olduğunu sonradan öğrendik ve bu konu ile onun çok ayrı birşey olduğuna inanıyorum, yani zaten karaktersizdi diye takımımızda başının yenmesine gönlüm razı değil. Açıkcası koskoca Trabzonspro takımının teknik direktörünü serdar balinin lig tv kameralarında her gün aşşağalamasını ben unutmayacağım.

talibim
09.04.2012, 12:59
bak çok ayıp!
şenol güneş kimseyle mukayese edilemez bunu unutmayın!şayet mukayese ederseniz yazdığınız mesaj silinebilir! forum yöneticisi değilseniz şayet(!)

Mollasalihoğlu
09.04.2012, 13:00
Abi genel manası ile ersun yenalın karaktersiz olduğunu sonradan öğrendik ve bu konu ile onun çok ayrı birşey olduğuna inanıyorum, yani zaten karaktersizdi diye takımımızda başının yenmesine gönlüm razı değil. Açıkcası koskoca Trabzonspro takımının teknik direktörünü serdar balinin lig tv kameralarında her gün aşşağalamasını ben unutmayacağım.

Haklısın da, Şenol Güneş'i yemek nereden çıktı, sorgulanması gereken o..

Mollasalihoğlu
09.04.2012, 13:00
bak çok ayıp!
şenol güneş kimseyle mukayese edilemez bunu unutmayın!şayet mukayese ederseniz yazdığınız mesaj silinebilir! forum yöneticisi değilseniz şayet(!)

Gerçekten kabak tadı vermeye başladınız..

Yaşar
09.04.2012, 13:20
Kötü zamanda veya kötü sonuçlardan sonra ortalara çıkanlara forum yöneticeleri tarafından gerekli yaptırımlar yapılsın.
Bazı yorumlardan ve yorumculardan dolayı bilgisayarın ekranına kafa atasım geliyor.
Eleştiriden ve karamsarlıktan başka hiçbir halt yedikleri yok.

Samet Yildirim
09.04.2012, 13:32
Bazen hocayi anlamiyorum ama yapacak birsey yok.

Bizim icin en iyi t.direktör.

h@msi61
09.04.2012, 16:54
Hocam Ordu macindaki 1 puanin degeri yoktu, yenilsek de beraber kalsak da ayni puan ile baslayacaktik play offa. O halde daha emniyetli olmak adina Aykut'u oyuna almanin manasi neydi?

Zafer Fidan
09.04.2012, 17:43
Hoca bu aksam Angut Gocaman, Havutcu ve Terimle LigTv de bir programa katilacak.

TheDayAfter61
09.04.2012, 17:54
Hocam her futbolcuya şans vermelisiniz.

Sibel
09.04.2012, 17:57
Hocam neden Alan 11de başlıyor da 2.yarı girmiyor hâlâ?
Colman yokken neden Adrian yedekte?
Ve neden Volkan çıktı?
Aykut'un bu kredisi nerden geliyor?:) Sorularım bu kadar teşekkürler:D:D

Ömer Faruk61
09.04.2012, 18:28
Hoca bu aksam Angut Gocaman, Havutcu ve Terimle LigTv de bir programa katilacak.

Bunu kabul etmiyorum.Yakıştıramadım....:mad:

Batuhan 61
09.04.2012, 19:12
Egemenle Jaja kalsaydı en az 10 puan fazla toplamıştık.

Oruç
09.04.2012, 20:34
Hoca programda söyledi. Bu sene başarısız olduk diye. Bunun bir çok sebebi var dedi.

Samet Yildirim
09.04.2012, 20:38
Senol Hocayi izlerken hangi sözü yanlis ? Adam herseyi biliyor görüyor...Bize düsen destek verip seneye daha iyi olabilmek..oluruzda..

Hatice Aslan
09.04.2012, 21:27
Senol Hocayi izlerken hangi sözü yanlis ? Adam herseyi biliyor görüyor...Bize düsen destek verip seneye daha iyi olabilmek..oluruzda..

Destek vermeyi becerilirsek yapamayacağımız şey yok zaten. :)

serdaracıl
09.04.2012, 21:31
Hocaya sorun?!!!!

Bence ersun hocayı taraftar yedi şimdi de Şenol hocayı yiyecek

Erdogan
09.04.2012, 21:41
senol günes trabzonpor icin fazla bir hoca

onu hak etmiyoruz.

Ömür Karadeniz
09.04.2012, 21:43
Mustafanın tekniği iyiymiş,eygidi Şenol hoca.

must61
09.04.2012, 21:47
Yabancı oyuncuların oldukça fazla olduğunu söyledi hoca.Gönderilecek oyuncular var.

Berat Akçay
09.04.2012, 21:49
Mustafanın tekniği iyiymiş,eygidi Şenol hoca.
Değil mi ? Oyunu kurmasından attığı paslardan anlamalıydın.

Sadece nerde , nasıl durulur bilmiyor.Oyun zekası gerekli .Birazda güçlü olması

Oruç
09.04.2012, 21:50
Yabancılarımız yetersiz zaten.

Bunun sayısının azaltılacağı belliydi.

Punisher-61
09.04.2012, 22:02
senol günes trabzonpor icin fazla bir hoca

onu hak etmiyoruz.

Yuh yani bazen sacmaliyorsunuz...

Bugüne kadar kendi kurdugu her kadro felaketti.. Bakalim gelecek sezon ne olacak...

Erdogan
09.04.2012, 22:06

Bugüne kadar kendi kurdugu her kadro felaketti.. Bakalim gelecek sezon ne olacak...

haklisin senin gibi sacmalayanlar oldugu müdetce isimiz zor.

yazik walla,..

h@msi61
09.04.2012, 22:15

Senol hoca disinda kurulan her kadro sampiyonluga oynuyor sanki degil mi :) Yahu oyle konusuyorsunuz ki, sanki bu takim normalde ligi surekli domine ediyor da Senol hoca geldiginde 2., 3. filan olup basarisiz sayiliyoruz...

Punisher-61
09.04.2012, 22:34
haklisin senin gibi sacmalayanlar oldugu müdetce isimiz zor.

yazik walla,..

duyanda bizi sampiyon yapti sanacaklar....bir koca sezon boyunca hep ayni hatalar yapilir mi??

bu adam daha önce 3 kere kovuldu... neden???? cok iyi oldugu icin mi???? degisen bisey yok hala ayni senol hoca

exelans_25
09.04.2012, 22:35
şenol hocam sabaha kadar konuş sabaha kadar dinleyeyim adamdan asalet,beyefendilik akıyor her söylediği kelime hazine

Punisher-61
09.04.2012, 22:36
Senol hoca disinda kurulan her kadro sampiyonluga oynuyor sanki degil mi :) Yahu oyle konusuyorsunuz ki, sanki bu takim normalde ligi surekli domine ediyor da Senol hoca geldiginde 2., 3. filan olup basarisiz sayiliyoruz...

sampiyonluga oynamiyor ...o geliyor baskasinin kurdugu hazir oturmus kadroyu oynatiyor sonraki sezon kadronun tümünü degistiriyor ve bütün emekler bosa gidiyor..

Erdogan
09.04.2012, 22:36
duyanda bizi sampiyon yapti sanacaklar....bir koca sezon boyunca hep ayni hatalar yapilir mi??

bu adam daha önce 3 kere kovuldu... neden???? cok iyi oldugu icin mi???? degisen bisey yok hala ayni senol hoca

seni anca lazaroni paklar arkadasim,..

Erdogan
09.04.2012, 22:38

ayrica gecen senenin sampiyonu kim, eger ts sampiyon olmadi diyorsan fenerin sucsuzluguna inaniyorsun.

Gecen senenin sampiyonu senol Günesli Trabzonspordur.

Evet Senol günes bu takimi sampiyon yapmistir.

Emirhan Yazıcı
09.04.2012, 22:41
Bize Çok Fazlasın Hocam :(

Şenol Güneş: "Tolga hem kaptan olarak, hem kişilik olarak hem de oyun olarak bize büyük katkı sağladı."

Şenol Güneş: "Burak topa iyi sıçrıyor ama kafa vuruşları kötü. Bunu geliştirmek için de zamanı yok."

Şenol Güneş: "Burak'ın fiziğine baktığınız zaman çok iyi. Tam bir golcü fiziği var. Yamuk yumuk bir golcü değil."

Şenol Güneş: "Burak insani yönü, aile yapısı önde olan bir oyuncu. Diğer yönleri belki gün ışığına çıkmamıştır. Bunları çıkarmaya çalışıyoruz."

Şenol Güneş: "Trabzon'daki pire deve, İstanbul'daki deve pire yapılıyor."

Şenol Güneş : ''Tayfur 2002 dünya kupasında oyuncumdu...''

Şenol Güneş : ''Önümüzdeki sene 3-4 takviye yapacağız...''

Şenol Güneş: "Transferle ilgili şu aşamada konuşmayı doğru bulmuyorum. Yabancı sayımız fazla, bunu azaltmayı planlıyoruz"

Şenol Güneş: Mustafa'nın da çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Eksiklerini giderirse yeni bir oyuncu kazanabiliriz.

Şenol Güneş: Onur'un da Tolga'nın da karakterleri çok iyi. Birbirlerine çok destek oluyorlar.En sorunsuz mevkimz kale.

http://www.ligtv.com.tr/haber/sahaya-cicek-bile-atilmamali?csface=1

Serdar A
09.04.2012, 22:45
Kaçında kovuldu kaçında şartlar görevi bırakmaya zorladı tartışılır lakin , her defasında "ocağına düştük Şenol hoca" şeklinde geri getirildiği bir gerçek . Hocada geliyor hani , adam hayır diyemiyor .

Bana kalırsa tartıştığımız bazı konular hocanın dışında kalıyor . Bir soru , Şenol Güneş , kesintisiz 15 yıldır bu takımın hocası olsaydı yani arada 20 civarı hoca değişmeseydik . Trabzonsporun sportif karnesi daha mı önde olurdu daha mı geride ?

Bardağa yamuk diyen çok ama bardağı üstüne koyduğumuz masaya bakan yok . Devrilecek elbet tekrardan , artık 4. seferde Allah kerim .

Punisher-61
09.04.2012, 22:46
ayrica gecen senenin sampiyonu kim, eger ts sampiyon olmadi diyorsan fenerin sucsuzluguna inaniyorsun.

googlede yaz bakalim kim sampiyon..???

sen hayal kurmaya devam et... o kupa müzeye gelmedikten sonra sampiyon degilisin bunu bil..

ondan haric lazzaroniden bana ne?? ben mi getirdim adami??? alla alla

Erdogan
09.04.2012, 22:48

sen hayal kurmaya devam et... o kupa müzeye gelmedikten sonra sampiyon degilisin bunu bil..

tamamdir seviyen anlasildi :) tartismaya gerek yok. yakinda seni td olarak ts nin basinda görüyorum. :) töbe töbe

Gurpas
09.04.2012, 22:49
Şenol hecayı beğenmeyenlere soruyorum son 26 yılda hangi hoca ile şampiyonluğa oynadılar veya şampiyon oldular.

Punisher-61
09.04.2012, 22:52
tamamdir seviyen anlasildi :) tartismaya gerek yok. yakinda seni td olarak ts nin basinda görüyorum. :) töbe töbe

senide senol günesin yaninda koruyucu ve basin sözcüsü olarak..aman toz kondurma hocana...

Hatice Aslan
09.04.2012, 22:53
Kaçında kovuldu kaçında şartlar görevi bırakmaya zorladı tartışılır lakin , her defasında "ocağına düştük Şenol hoca" şeklinde geri getirildiği bir gerçek . Hocada geliyor hani , adam hayır diyemiyor .

Bana kalırsa tartıştığımız bazı konular hocanın dışında kalıyor . Bir soru , Şenol Güneş , kesintisiz 15 yıldır bu takımın hocası olsaydı yani arada 20 civarı hoca değişmeseydik . Trabzonsporun sportif karnesi daha mı önde olurdu daha mı geride ?

Bardağa yamuk diyen çok ama bardağı üstüne koyduğumuz masaya bakan yok . Devrilecek elbet tekrardan , artık 4. seferde Allah kerim .

Nokta. :alkış::alkış::alkış:

Erdogan
09.04.2012, 22:55
senide senol günesin yaninda koruyucu ve basin sözcüsü olarak..aman toz kondurma hocana...

walla tam üstüne bastin ama nerde bende o sans.

ayrica toz kondurmuyorum diye birsey yok. yeri geldiginde tabiki elestiriyoruz.

oda bir insan tabiki hatasi olacak. ama adam gibi adam. suanda verdigi röportaji bir dinle istersen.

Burak Sahin
09.04.2012, 22:55
Bize Çok Fazlasın Hocam :(

Şenol Güneş: "Tolga hem kaptan olarak, hem kişilik olarak hem de oyun olarak bize büyük katkı sağladı."

Şenol Güneş: "Burak topa iyi sıçrıyor ama kafa vuruşları kötü. Bunu geliştirmek için de zamanı yok."

Şenol Güneş: "Burak'ın fiziğine baktığınız zaman çok iyi. Tam bir golcü fiziği var. Yamuk yumuk bir golcü değil."

Şenol Güneş: "Burak insani yönü, aile yapısı önde olan bir oyuncu. Diğer yönleri belki gün ışığına çıkmamıştır. Bunları çıkarmaya çalışıyoruz."

Şenol Güneş: "Trabzon'daki pire deve, İstanbul'daki deve pire yapılıyor."

Şenol Güneş : ''Tayfur 2002 dünya kupasında oyuncumdu...''

Şenol Güneş : ''Önümüzdeki sene 3-4 takviye yapacağız...''

Şenol Güneş: "Transferle ilgili şu aşamada konuşmayı doğru bulmuyorum. Yabancı sayımız fazla, bunu azaltmayı planlıyoruz"

Şenol Güneş: Mustafa'nın da çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Eksiklerini giderirse yeni bir oyuncu kazanabiliriz.

Şenol Güneş: Onur'un da Tolga'nın da karakterleri çok iyi. Birbirlerine çok destek oluyorlar.En sorunsuz mevkimz kale.

http://www.ligtv.com.tr/haber/sahaya-cicek-bile-atilmamali?csface=1

hersey tamam ama yapma gözünü seveyim sevgili renkdaslarim sevgili hocam....

Çağrı Bilici
09.04.2012, 22:56

Yazık. Biz daha kendi taraftarımıza inandıramamışız şampiyonluğu

Hatice Aslan
09.04.2012, 22:58
Yaşını başını almış olgun insanlar bile burda çocuk gibi tartışıyor hayretler içinde okuyorum. Ayrıca geçen yıl bağıra bağıra şampiyon olduğumuz halde , fenev şikeyle emeğimizi elimizden aldığı halde ve şuan Uefa'nın gözünde şampiyonun biz olmasına rağmen şampiyon fener diyen kişilerle Şenol Güneş gibi bir değeri tartışmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Eleştiriler yapılmalı ama saygısızlık yapılmadan. Neticede Şenol Güneş Trabzonspor'un değerlerinden biri ve şuan Hocasıdır bu şekilde saygısızlık yaparak yerin dibine sokarak biryere varılamaz.

Birkere adama sormazlar mı madem Trabzonspor taraftarı bu kadar profesyonel gözle bakıp yorumlayabiliyor yıllardır Şenol Güneş'ten daha iyi bir teknik hoca neden çıkaramadı bu şehir? Yerden yere vurmak kolay saygısızlık yapmakta kolay o zaman madem o kadar profesyonel olan var gidip bu işin eğitimini alıp T.D olabilirdi bu takıma. Şenol Güneş Trabzon'lu olduğu için kıyak geçiyorlar cümlesi bile yazılmıştı hani Trabzon'lu olanlar çoğunlukta siz antrenör eğitimi alın eminim sizede kıyak geçilir bakalım sizlerle şampiyon olup Avrupa'yı sallayacak mıyız?

deadpool
09.04.2012, 23:47

Bu sorunun cevabı belki evet ama bu soru hangi hoca için sorulsa cevap yine evet olurdu. Önemli olan o uzun vadede en büyük başarıyı getirecek yapıyı oluşturmak. Şenol Güneş'in'de sporun hatta hayatın her alanındaki insanların olduğu gibi zayıf ve güçlü yönleri var.

Şenol Güneş'in ya da herhangi birinin güçlü olduğu alan belirlenip o kişiden sadece o alanda yararlanmak takımı daha yukarı itecektir. Yıllardır hep başkan teknik direktör temelli kurulan iş bölümünden uzak yönetim kademesi hem takımın potansiyeline ulaşmasının önüne geçti hemde bu kişilerin çabucak yıpranmasına sebep oldu.

Şenol Güneş son yıllardaki başarılarda hep bu takımdaydı, payı inkar edilemez. Zaten burada tartışılan şey O'nu başarılarda öne çıkaran iyi yanları ve hep o son adımı atmasının önüne geçen eksileri ki daha büyük başarılar için bunların tartışılması gayet normal.

Benim fikrim kendisi iyi bir lider, insanları bir arada tutma konusunda yetenekleri var ama teknik direktörlük, takım yaratma konusunda eksikleri var. Kendisinin iyi anlaşabileceği bir futbol adamı ile yaratacağı kombinasyon bize önümüzdeki 20 yılda arzuladığımız başarıları getirebilir.

Ergin Varlibas
10.04.2012, 00:13
En az 5 sene kalsin bizde bence. Ne olur yani? Sanki 30 senedir her sene sampiyonuzda ..

rApInO
10.04.2012, 00:22
Gerçekten futbolun biz taraftarların olduğunu unutuyoruz. Forumdaki arkadaşların canı yürekten bana yardımcı olacağını düşünerek bu başlığın güncel kalmasını istiyorum. Yıldırım Demiröreni destekleyen ve seven tek taraftar topluluğu fenerbahçelilerin olduğunu düşünürsek bütün diğer taraftar gurupları ile ortak gündem yaratıp Yıldırım Demirörenin istifasını gündem maddesi haline getirmeliyiz ve şuan tam sırasıdır bence hatta geç bile kalınmıştır.

Trabzonspor için ufak bir çabada bulunmaktan kaçınmayacağınızı bilerek bu forumda ve üyeliğinizin bulunduğu veya açabileceğiniz yegane taraftar forumlarında şike ve şikeyi örtme çabalarını peşinden de bu başlığı gündeme getirmenizi canı yürekten istiyorum.Futbolun gerçek sahiplerinin taraftarlar olduğunu, ahlak ve değerler konusunda sahip olduğumuz futbol değerini kendi kirli elleriyle karartamayacaklarını özellikle bazılarının anlamaları gerekiyor.Herkesin elinden geleni yapacağını düşünerek teşekkür ediyorum

öncelikli hedeflerimiz :

--- ulaşabileceğimiz her taraftar forumunda Yıldırım Demirörenin kirli oyunları açığa konulup , İstifası üzerine başlıklar açılıp anketler oluşturulmalı.

--- televizyon spor programlarına Yıldırım Demirörenin istifasına yönelik anket açmaları gerektiği msjları organize şekilde yollanmalı ve istifa etmesi gerektiği dile getirilmeli.

--- belli başlı kalem gücü elinde bulunan yazarlara , kamuoyu görüşü olarak bu iletilmeli ve haberdar edilip sayfalara taşınmalıdır.

--- Demirörenin başkanı bulunduğu federasyonun bu şekliyle tüm futbol ailesini ve ülkemizin futbol bütünlüğünü temsil etmekten uzak olduğu ; sadece tek bir takıma hizmet eder hale geldiğini yetkililere ve kamuoyuna duyurmalıyız.

galatasaray taraftarı bu konuda organize olmaya başlamıştır... modlar bu konuyu ayrı bir başlıkta ''Yıldırım Demirören istifa etmeli ! '' diye açarsa sevinirim lütfen duyarsız kalmayalım

Armağan Dere
10.04.2012, 00:39
Gerçekten futbolun biz taraftarların olduğunu unutuyoruz. Forumdaki arkadaşların canı yürekten bana yardımcı olacağını düşünerek bu başlığın güncel kalmasını istiyorum. Yıldırım Demiröreni destekleyen ve seven tek taraftar topluluğu fenerbahçelilerin olduğunu düşünürsek bütün diğer taraftar gurupları ile ortak gündem yaratıp Yıldırım Demirörenin istifasını gündem maddesi haline getirmeliyiz ve şuan tam sırasıdır bence hatta geç bile kalınmıştır.

Trabzonspor için ufak bir çabada bulunmaktan kaçınmayacağınızı bilerek bu forumda ve üyeliğinizin bulunduğu veya açabileceğiniz yegane taraftar forumlarında şike ve şikeyi örtme çabalarını peşinden de bu başlığı gündeme getirmenizi canı yürekten istiyorum.Futbolun gerçek sahiplerinin taraftarlar olduğunu, ahlak ve değerler konusunda sahip olduğumuz futbol değerini kendi kirli elleriyle karartamayacaklarını özellikle bazılarının anlamaları gerekiyor.Herkesin elinden geleni yapacağını düşünerek teşekkür ediyorum

öncelikli hedeflerimiz :

--- ulaşabileceğimiz her taraftar forumunda Yıldırım Demirörenin kirli oyunları açığa konulup , İstifası üzerine başlıklar açılıp anketler oluşturulmalı.

--- televizyon spor programlarına Yıldırım Demirörenin istifasına yönelik anket açmaları gerektiği msjları organize şekilde yollanmalı ve istifa etmesi gerektiği dile getirilmeli.

--- belli başlı kalem gücü elinde bulunan yazarlara , kamuoyu görüşü olarak bu iletilmeli ve haberdar edilip sayfalara taşınmalıdır.

--- Demirörenin başkanı bulunduğu federasyonun bu şekliyle tüm futbol ailesini ve ülkemizin futbol bütünlüğünü temsil etmekten uzak olduğu ; sadece tek bir takıma hizmet eder hale geldiğini yetkililere ve kamuoyuna duyurmalıyız.

galatasaray taraftarı bu konuda organize olmaya başlamıştır... modlar bu konuyu ayrı bir başlıkta ''Yıldırım Demirören istifa etmeli ! '' diye açarsa sevinirim lütfen duyarsız kalmayalım

Hoş geldiniz..
Siz Galatasaraylı mısınız?
Bizim başkan destek vererek..
Bizi direk saf dışı bıraktı zaten..

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 00:51
Birkere adama sormazlar mı madem Trabzonspor taraftarı bu kadar profesyonel gözle bakıp yorumlayabiliyor yıllardır Şenol Güneş'ten daha iyi bir teknik hoca neden çıkaramadı bu şehir? Yerden yere vurmak kolay saygısızlık yapmakta kolay o zaman madem o kadar profesyonel olan var gidip bu işin eğitimini alıp T.D olabilirdi bu takıma. Şenol Güneş Trabzon'lu olduğu için kıyak geçiyorlar cümlesi bile yazılmıştı hani Trabzon'lu olanlar çoğunlukta siz antrenör eğitimi alın eminim sizede kıyak geçilir bakalım sizlerle şampiyon olup Avrupa'yı sallayacak mıyız?

Giray Bulak var da yeterli şansı bulamadı :rolleyes:

Burak Sahin
10.04.2012, 01:40
Bu sorunun cevabı belki evet ama bu soru hangi hoca için sorulsa cevap yine evet olurdu. Önemli olan o uzun vadede en büyük başarıyı getirecek yapıyı oluşturmak. Şenol Güneş'in'de sporun hatta hayatın her alanındaki insanların olduğu gibi zayıf ve güçlü yönleri var.

Şenol Güneş'in ya da herhangi birinin güçlü olduğu alan belirlenip o kişiden sadece o alanda yararlanmak takımı daha yukarı itecektir. Yıllardır hep başkan teknik direktör temelli kurulan iş bölümünden uzak yönetim kademesi hem takımın potansiyeline ulaşmasının önüne geçti hemde bu kişilerin çabucak yıpranmasına sebep oldu.

Şenol Güneş son yıllardaki başarılarda hep bu takımdaydı, payı inkar edilemez. Zaten burada tartışılan şey O'nu başarılarda öne çıkaran iyi yanları ve hep o son adımı atmasının önüne geçen eksileri ki daha büyük başarılar için bunların tartışılması gayet normal.

Benim fikrim kendisi iyi bir lider, insanları bir arada tutma konusunda yetenekleri var ama teknik direktörlük, takım yaratma konusunda eksikleri var. Kendisinin iyi anlaşabileceği bir futbol adamı ile yaratacağı kombinasyon bize önümüzdeki 20 yılda arzuladığımız başarıları getirebilir.

son günlerde okudugum en anlamli yazilardan tskler renkdas.....

Gurpas
10.04.2012, 09:29
Şenol hocayı beğenmeyenlere soruyorum son 26 yılda hangi hoca ile şampiyonluğa oynadınız veya şampiyon oldunuz. "Hangi Hoca ile"

10 numara
10.04.2012, 09:31

http://www.ligtv.com.tr/haber/sahaya-cicek-bile-atilmamali?csface=1eyvah eyvah....seneye kazanacağımız oyuncu açıklandı...

Alican Altunbaş
10.04.2012, 09:31
Hoca da karizma yok derler allah aşkına dün 4 adamdan hangisi en karizmaydı???

Gurpas
10.04.2012, 10:16
Şenol hocayı beğenmeyenlere soruyorum son 26 yılda hangi hoca ile şampiyonluğa oynadınız veya şampiyon oldunuz. "Hangi Hoca ile"

Hadi cevaplayın muhalifler, hiç bir şeyi beğenmeyenler cevaplayın bekliyorum beni mat edin hadi.

Emrullah
10.04.2012, 11:01
Arkadaşlar herkes Şenol Hoca'yı beğenmek zorunda değil, beğenmemek zorunda da değil. Beğenmeyenlere yönelik suçlamalar, beğenenlere yönelik suçlamalar üyelerin birbiriyle gereksiz atışmalarına neden oluyor. Bu da kırıcı oluyor. Şenol Hoca başlığını birbirimize atıp tutacağımız bir başlığa çevirmeyelim. Güzel bir uslupla yapılsa yine sorun yok atışılsın, ancak uslup sorunumuz var. Bir üye diğer üyeyi saçmalamakla suçluyor, öbürü üye Şenol Hoca düşmanlığıyla suçluyor... Amacımız nedir bu başlık altında? Neyi ispat etmeye çalışıyoruz? Eleştirin varsa düzgün bir şekilde yaparsın, forum üyesine atıp tutmakta neyin nesi? Şenol Güneş başlığında forum üyeleri üzerinde egomuzu mu tatmin ediyoruz? Bu başlığın amacı bu mu?

Daha ne kadar uyarmamız gerekiyor bilemiyorum... Bu başlık altında Şenol Güneş övgüsü ve yergisi yapılmıyor bana göre... Şenol Güneş üzerinden sözlerimizde haklı çıkma peşindeyiz, dediğime geldiniz lafının peşindeyiz, üyeler üzerinde ego tatmini peşindeyiz, çok bilmişliği ispatın peşindeyiz...

Bizi müdahale etmek zorunda bırakmayın, herkesi üslup ayarını iyi yapmaya davet ediyorum...

M.S.SOFU
10.04.2012, 12:39
bazı arkadaşlar olayı abartıp ben dediysem doğrudur,hadi bana cevap yazında size laf sokayım derdinde
burada şenol hocaya muhalif olanda destek çıkanda kendi fikirlerini yazıyor

hocayı eleştirdiğini zannedip hakaret eden zihniyete
hocayı sürekli öven ve eleştirmeyen zihniyete
ben dedim doğrudur ulan,keserim hepinizi diyen zihniyete karşıyım

herkes başkasının görüşüne saygı duysun
herkes eleştirilir
bugün mourinhoda guardiolada eleştiriliyor

ama eleştirirken insan gibi eleştirmek var

bu kural çok basit
gelirsin hoca hakkında beğenmediğin yönleri yazarsın,şunları düzeltmesi lazım dersin iş biter.

ama dediğim gibi bizim taraftarın zihniyeti zihniyet değil
mantelite şu:ben dediysem doğru,kral benim ...vs. vs.vs ...

hocanın hataları ve sıkıntıları az çok belli
iyi yönleride belli

mevcut başarısızlığın sorumlusunun kim olduğuda belli

benim şahsi kanaatim:
bu sene mazaretlerimiz çok fazlaydı
maç sıkışıklığı,avrupa maçları,uzun seyahatler,takımın omurgasının kaybedilmesi vs.
bu düşünceden hareketle şenol hocaya 1 sene daha sabredilmesi taraftarıyım.

ancak hocanında hataları vardır
bunu süreki söylüyoruz
takım içindeki forma adaletsizliği,transferde etkinsizliği,sistemsel hatalar.
bunlar zaman içinde çözülecek şeyler.

.....
10.04.2012, 12:40

Bence daha başarılı olurduk.

Hatırladığım çoğu zaferde Şenol Hocanın imzası var.

poetricus
10.04.2012, 12:52
Allah gecinden versin de Şenol Hoca günün birinde Hakk'a vasıl olduğunda bu camia ne yapacak?
Dün başka teknbik direktörlerle karşılıştırılmasına isyan edenler şimdi de Şenol Hoca'ya ölümlü dediğim için saldırmaz inşallah!

Armağan Dere
10.04.2012, 12:57
Allah gecinden versin de Şenol Hoca günün birinde Hakk'a vasıl olduğunda bu camia ne yapacak?
Dün başka teknbik direktörlerle karşılıştırılmasına isyan edenler şimdi de Şenol Hoca'ya ölümlü dediğim için saldırmaz inşallah!

:):).......

Erkin Ekşi
10.04.2012, 13:00
Bence daha başarılı olurduk.

Hatırladığım çoğu zaferde Şenol Hocanın imzası var.

butun basarili sezonlarin arkasinda baska teknik hocalarin kurdugu takimin imzasi var.

senol gunes kendi kadro kuramaz oyle bir becerisi altyapisi yok.

mevcut olani oynatir, trabzon sehriyle uyumludur, eskiden kaleci oldugu sampiyonluk yasadigi icin alti kolay kolay oyulmaz arkasinda inanilmaz bir destek vardir, gel desen gelir git desen gider baskada bir artisi yok.

.....
10.04.2012, 13:05
butun basarili sezonlarin arkasinda baska teknik hocalarin kurdugu takimin imzasi var.

senol gunes kendi kadro kuramaz oyle bir becerisi altyapisi yok.

mevcut olani oynatir, trabzon sehriyle uyumludur, eskiden kaleci oldugu sampiyonluk yasadigi icin alti kolay kolay oyulmaz arkasinda inanilmaz bir destek vardir, gel desen gelir git desen gider baskada bir artisi yok.

Yanılıyorsunuz bence.

Siz olaya farklı yerden bakmışsınız.

Ben ise Şenol Hocanın eldekini en iyi kullandığını düşünüyorum. Bu malzemeyle en iyi bu olabiliyor demek ki sıralama olarak 3.yüz.

Transfer konusunda eleştiriler olabilir doğaldır ama kadro kuramaz demek Şenol Hocanın kurduğu takımlara saygısızlıktır.

Geçen seneki takımı kim kurdu ? İlk geldiği sene Türkiye Kupası ile Süper kupayı kaldırdı. İkinci sene Şampiyon olduk.

Bu sene bence Şampiyonlar liginde başarılıydık ilerisi olmadı.

Herşey zamanla oluyor. Birden heryerde şampiyonluk kupalar beklemek doğru değil.

Elimizdeki bu bütçeyle istanbul takımlarıyla başa çıkmak kolay olmasa gerek.

Ömür Karadeniz
10.04.2012, 13:49

Bilmem hocam sence geçen senenin şampiyonu kim,bize göre Trabzonspor ama ortalıkta ne kupa var ne madalya,eğer kupayı ben görmediysem affola.

Yaşar
10.04.2012, 14:10
Bilmem hocam sence geçen senenin şampiyonu kim,bize göre Trabzonspor ama ortalıkta ne kupa var ne madalya,eğer kupayı ben görmediysem affola.
Eğer Trabzosnpor'un geçen yılki şampiyonluğunu bir bakraca bağlıyor iseniz, o zaman Fb'nin kaldırdığı o bakracın hakkı olduğunu düşünüyorsunuz demektir.
Ayrıca geçen yılın şampiyonu Trabzonspor değilse, Şampiyonlar Ligi'nde izlediğimiz bordo-mavili takım başka takım mıydı?
Yoksa ben rüya mı gördüm?

Adem Erdoğan
10.04.2012, 14:21
Hala daha geçen sezonki şampiyonluk konusunda şüpheleri olan varsa bence Şenol Güneş'in hocalığından önce kendi iç dünyasını sorgulasın.

Yaşar hocanın dediği gibi futbolun patronu UEFA sana şampiyonsun demiş; durup bir de riyakarlıkta ve eyyamcılıkta en önde giden bir kurumdan icazetmi bekleyeceğiz.

2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor'dur ve bunu bize 27 yıl sonra yaşatan da Şenol Güneş ve futbolcularıdır.

Burak Sahin
10.04.2012, 14:34

Onunda var bir caresi hocanin el verdigi biri gececek yerine ki bu belki bmn den biride olabilir;)

Sent from my iPhone using Tapatalk.....

.....
10.04.2012, 14:34
Geçen senenin Şampiyonu TRABZONSPOR'dur.

Şampiyon Şampiyonlar Ligine gider bizde gittik;)

Ömür Karadeniz
10.04.2012, 16:03
Eğer Trabzosnpor'un geçen yılki şampiyonluğunu bir bakraca bağlıyor iseniz, o zaman Fb'nin kaldırdığı o bakracın hakkı olduğunu düşünüyorsunuz demektir.
Ayrıca geçen yılın şampiyonu Trabzonspor değilse, Şampiyonlar Ligi'nde izlediğimiz bordo-mavili takım başka takım mıydı?
Yoksa ben rüya mı gördüm?
Size göre o bakraç şampiyonluğun simgesi olmayabilir ama bana ve dünyaya göre o bakraç kimdeyse şampiyon odur demektir,gerisi ancak kendini avutmaktır.Hazır siz Trabzonsporu geçen senenin şampiyonu ilan etmişken şu şampiyonluk primi olan 20-30 milyonuda klübe verseniz diyorum.Olayın maddi boyutu ne olacak.

poetricus
10.04.2012, 16:07
Cevap veriyorum:
Son 26 yılda kendisine Şenol Güneş'e verildiği kadar şans verilen, Şenol Güneş kadar yönetim, yerel medya ve derin Trabzonspor desteği alan, Şenol Güneş'e teslim edildiği kadar kendisine kaliteli kadro kadro teslim edilen ve Şenol Güneş gibi canı sıkıldığında istifa edip maaşına zam yapılınca geri dönen her hocayla.

Peki Şenol Güneş'in büyük hocalığı ne menem bir şeydir ki bir tek Trabzonspor'da ve bir tek başkalarının kurduğu kadrolarda tezahür ediyor?

Uğurtan
10.04.2012, 16:37
Benim Trabzonspor'um Şenol Güneş'in Trabzonspor'u...

Kişilere endekslemek değildir bu.

Sonuçta gökten inmedi Trabzonspor.

İçini dolduran değerlere ve duruşuna bakıyorum.

Biraz Cemil Usta, biraz Kazım çokça Şenol Güneş...

İşte benim Trabzonspor'um bu.

Değerini bilmek lazım.

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 16:46
Hoca kalede Onur'la stoperde Giray'la, forvette kendi getirdiği Jaja, kovulsun istenen Umut ve fb den kapı dışarı edilen Burak'la şampiyon oldu.

Evet başkalarının kurduğu kadro.. Yersen :)

poetricus
10.04.2012, 16:48
Hoca kalede Onur'la stoperde Giray'la, forvette kendi getirdiği Jaja, kovulsun istenen Umut ve fb den kapı dışarı edilen Burak'la şampiyon oldu.

Evet başkalarının kurduğu kadro.. Yersen :)
Onur'u, Giray'ı, Umut'u bu arada saymadığımız Selçuk ve Egemen'i Şenol Güneş getirtmişti de biz bilmiyorduk.

"Ben yönetimden santrafor istedim, Jaja'yı aldılar." dediği halde Jaja'yı onun eseri sayıyorum yine de.

O kadro da bir yıl önce ligi üçüncü bitiren kadro değildi zaten.
Hangi kameraya el sallamamız gerekiyor.

Yaşar
10.04.2012, 16:49
İnsan mesleğini veya çalıştığı kurumu seviyor diye oradan para almayacak mı?
Veya kariyeri iyi olan bir insan çok sevdiği bir yerde çok para alarak çalışamaz mı?
Bu sebeple neden eleştirilir?
Başkasının denen takımda Egemen kadro dışı kalmış, Selçuk yedek soyunuyor, Alanzinho tribünde maçları izliyor, lig 9.cusu bir takımdı.
Geçen yılki şampiyomlukta başrolleri olan oyunculardan Burak Yılmaz ve Jaja da Şenol Güneş zamanında alındı.
Bunun analizini daha detaylı bir şekilde önceki sayfalarda yapmıştım, isteyenler bakabilirler.

miynat
10.04.2012, 16:52
Cevap veriyorum:
Son 26 yılda kendisine Şenol Güneş'e verildiği kadar şans verilen, Şenol Güneş kadar yönetim, yerel medya ve derin Trabzonspor desteği alan, Şenol Güneş'e teslim edildiği kadar kendisine kaliteli kadro kadro teslim edilen ve Şenol Güneş gibi canı sıkıldığında istifa edip maaşına zam yapılınca geri dönen her hocayla.

Peki Şenol Güneş'in büyük hocalığı ne menem bir şeydir ki bir tek Trabzonspor'da ve bir tek başkalarının kurduğu kadrolarda tezahür ediyor?

Cevap veriyorum gibi net bir cümleyle başlayıp aslında hiçbir cevap vermeden birde karşı saldırıya geçtin ya bravo sn. poetricus. Gerçekten keskin bir kalemin var. Hatta birde itirafta bulunayım bazen dikkat çekmek için farklı fontlarla falan yazıyorsunya gerçekten başarılı oluyor benim bile dikkatimi çekiyor.

Ama gerçeklere dönersek hala cevap bekleyen iki soru var ortada müdahil olduğunuz :

1- Şenol Güneş gençlere şans vermiyor önermesine karşı Celutska ve Onur isimlerini söyleyen arkadaşa vereceğin cevap?

2- Hangi teknik direktör sorusuna vereceğin cevap?

Lafı döndürüp dolaştırmadan avamın anlayacağı şekilde net cevaplar verirseniz sevinirim. Kendi üslübunuzla cevaplarsanız eğlenirim eğer cevap vermeme hakkınızı kullanırsanız da saygı duyarım.

Ömer Faruk61
10.04.2012, 16:54
Allah İnşallah Şenol Hocayı aratmayacak çok kaliteli bir hoca getirir Takımımızın başına ne diyelim..

Hep aynı argümanlar...Kaleciden hoca olmaz.Hazır Kadrolar....

Erkin Ekşi
10.04.2012, 17:20
Onur'u, Giray'ı, Umut'u bu arada saymadığımız Selçuk ve Egemen'i Şenol Güneş getirtmişti de biz bilmiyorduk.

"Ben yönetimden santrafor istedim, Jaja'yı aldılar." dediği halde Jaja'yı onun eseri sayıyorum yine de.

colmanida ekleyelim bu listeye. ayrica Onuruda Ersun Hoca getirdi Senol Hoca Tolga sakatlaninca kaleye koymak zorunda kaldida Turkiyenin en iyi kalecisini kesfettik.

ayrica senol gunes 10 milyon euroyu kendi verdi adrianla henrique ye
toplam on dakika oynadilarmi mac basi bilmiyorum.

Senol Gunes kadar maliyetli bir hoca yok sanirsam.

Ömer Faruk61
10.04.2012, 17:25
colmanida ekleyelim bu listeye. ayrica Onuruda Ersun Hoca getirdi Senol Hoca Tolga sakatlaninca kaleye koymak zorunda kaldida Turkiyenin en iyi kalecisini kesfettik.

ayrica senol gunes 10 milyon euroyu kendi verdi adrianla henrique ye
toplam on dakika oynadilarmi mac basi bilmiyorum.

Senol Gunes kadar maliyetli bir hoca yok sanirsam.

Bunu ispatlar mısınız? Tolga Şenol Hoca geldiğinde sakat filan değildi...

Erkin Ekşi
10.04.2012, 17:33
ben oyle hatirliyorum malesef arastiracak kadar zamanim yok.
yanildigimi dusunmuyorum ama Tolga sakatlandi diye Onur kaleye gecti.O gunden sakatlanana kadar kalede kaldi. Muhtemelen Tolga sakatlanana kadarda kaleye gecemeyecek.

Ömer Faruk61
10.04.2012, 17:35
ben oyle hatirliyorum malesef arastiracak kadar zamanim yok.
yanildigimi dusunmuyorum ama Tolga sakatlandi diye Onur kaleye gecti.O gunden sakatlanana kadar kalede kaldi. Muhtemelen Tolga sakatlanana kadarda kaleye gecemeyecek.

Şenol Hoca geldiğinde Tolga Sakat değildi Üstüne birde Slvya vardı..Broosun Slvyayı tüm maçlarda oynatmasına rağmen Şenol Hoca Onura ilk maçta kaleyi verdi...

Kıvanç Çuvalcı
10.04.2012, 17:38
Bu basliga girince sadece sinirlerim bozuluyor baska bir sey yok hep ayni yorumlar.Yalniz bir sey dikkatimi cekiyor hocayi savunanlar hocanin hatalari da oldugunu kabul ediyor ve gerektigi zaman elestirisini yapiyor ama hocayi elestiren arkadaslar israrla sanki dunyanin ve Turkiye nin en capsiz en yetersiz hocasindan bahsediyormus gibi yorumlar yapiyor ve her turlu saha sonuclarinin ve basarisizligin tek ve yegane sorumlusu Senol Gunes mis gibi bir anlayisa sahipler ve asla geri adim atmiyorlar.Ben yine kendi dusuncemi soylemek istiyorum,EVET;Trabzonspor taraftari iyi gun dostu ve skor taraftaridir.Dun Farabi arkadasimiz da yazmisti bardak yamuk duruyor evet ama kimsenin bardagin ustunde durdugu yamuk masaya baktigi yok.Hersey dortdortluk ama hoca cok kotu ohhh ne guzel dunya tey tey tey.

Yaşar
10.04.2012, 17:43
Geçen yıl şampiyon olan kadronun oyuncularını teker teker ele alalım bakalım kimin kadrosuymuş.
Tolga:Hiç kimsenin güvenmediği, kendine güveni olmayan bir adamken, son 1 yıldır efsaneler arasına giren bir kaleci olmuş. Eminim ki buna da bir kulp bulursunuz ama Şenol Güneş'in eseridir Tolga.
Onur: İlk maçında Ünal Karaman tarafından oynatılmış. Sonraki maçta Şenol Güneş gelmiş, oynatılmaya devam edilmiş. Ersun Yenal zamanında alınmış ama hiç oynatılmamış.
Serkan Balcı: Her gelen hoca taraından oynatılmış. Belli bir standartta ve müthiş istikrarlı bir adam. Hugo Broos zamanında Tayfun tarafından kesilmiş. Geçen yıl belki de kariyerinde yapmadığı kadar asist yapmış ve en parlak dönemlerinden birisini yaşamış.
Giray:Yine Ersun Yenal zamanında alınmış fakat onun zamanında oynatılmamış.
Egemen:Ersun Yenal zamanında alınmış, Şenol Güneş geldiğinde ise kaptanlığı alınmış ve kadro dışı bırakılmış bir oyuncu durumundayken; son 2 yılda Türkiye'Nin en önemli stoperlerinden birisi haline gelmiş.
Engin Baytar:Adam psikopat iken TÜrkiye'nin en önemli oyuncularından birisi haline gelmiş. Hatta tek Milli takım kariyeri Şenol Güneş zamanında gerçekleşmiş.
Burak Yılmaz:Neden geldiği veya ne işe yaradığını dorguladığımız bir adamdan, bir Futbol Gladyatörü olmuş. Şenol Güneş onu ısrarla oynatırken en çok eleştirenlerden birisiydim.
Alanzinho:Şenol Güneş geldiğinde kadroya giremeyen, sonradan oyuna girdiği maçlarda oyundan alınan bir oyuncuyken, takdir edersiniz ki Fb'nin şike yapmasına neden olacak 2 tane kritik golle geçen yılki şampiyonlukta önemli bir paya sahiptir.

Gurpas
10.04.2012, 17:51
Samet Aybaba ve Ziya Doğan diyorum...Muhalifler siz bunlara layıksınız ancak bu kişiler sizi anlar ve size istediğinizi verir.

Hürgün Aygün
10.04.2012, 17:53
Şenol Güneş'i eleştirenlere tek soracağım soru:
Şenol Hoca bu takıma gelmeden önce takım ne durumdaydı, geldiği sezon takıma neler kazandırdı? Sadece geçen sezonki takım oyunu yeter aslında bu acımasızca eleştirilere ama neyse...

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 17:57

Giray birisi için hakkımı helal etmiyorum demişti.. O kamera da olur.

Şenol Hoca Seul'den dönerken ağlayan Korelileri çeken kamera vardı, o da olur.

Şenol hoca geldiğinde kadro dışı olan adamlar, 2 ay sonra milli takım kampındaydı.. Hugo Broos iyi hazırlamıştı herhalde :D

Yönetim transfer yapar. İyi çıkınca, hoca geldiğinde duymuş olur adamın adını, kötü çıkınca "işte Şenol bu kadar" :)

Bir yıl önce 3. bitiren kadro, şampiyon olur... TFF talimatlarında yazar bu zaten :)

must61
10.04.2012, 18:00
Şenol Güneş'in ;

-Transfer konusuna hakim olmadığını açıkca gördük.
-Oyuna müdahale konusunda zaman zaman sıkıntı yaşadığını da gördük.
-Gençlere şans verme konusunda çok açık olmadığını da biliyoruz.

Bunlar eleştiri konusu olabilir pektabii..

Ama ;

-Transfer konusunda çok iyi işler çıkartan Ersun Yanal'ın Aziz Yıldırımın menejerliğini yaptığını da gördük.
-Ersun Yanal gönderildikten sonra kaliteli yabancı teknik direktör diye Broos'un getirildiğini de gördük.
-Broos gönderildikten sonra takıma Samet Aybaba'nın getirilip taraftar tepkisinden sonra gönderildiğini de gördük.
-30 senedir gelip giden yerli yabancı sayısız teknik direktör gördük de bir şampiyonluk göremedik.

Şenol Güneş takımdan ayrıldıktan sonra gidip Mourinho'yu getiremeyeceğimiz ortadayken Şenol Güneş'le istikrar en doğru seçimdir.

Ama bu değildir ki Şenol Güneş tartışılmaz,eleştirilmez...

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 18:06
Şenol Hoca geldiğinde Tolga Sakat değildi Üstüne birde Slvya vardı..Broosun Slvyayı tüm maçlarda oynatmasına rağmen Şenol Hoca Onura ilk maçta kaleyi verdi...

Broos'un kovulduğu Kasımpaşa maçında kaleci Slyva'ydı.

Arada tek maç Ünal Hoca idare etti, kalede Onur vardı.
Öteki hafta Ankaragücü maçı ile Şenol Hoca geldi. Kalede yine Onur vardı.

Ahmet Karaman
10.04.2012, 18:25
şenol güneşe toz kondurmaya kıyamayan arkadaşlarımı anlamıyorum, anlayamıyorum.

Hatice Aslan
10.04.2012, 18:32

Alıntı yaptığım için kusura bakmayın ama bende sizin gibi düşünenleri anlamıyorum anlayamıyorum. Herkesin fikri kendine siz sevmiyorsunuz yerin dibine sokmak istiyorsunuz diye herkesin böyle yapması gerekmiyor. Ve ya biz seviyoruz diye herkesin sevmeside gerekmiyor. Şuraya 1500 kere yazılmıştır eleştiriler elbet olacaktır yapılmalıda ama eleştirinin bir sınırı vardır seviyesiz eleştiri olmaz seviyesiz eleştiri yapan ilk önce bunu kendine yakıştırmamalıdır. Eleştiri yapılır ama saygısızlık yapılmadan. Aşağılamadan - küçümseden emin olun Şenol Güneş'i savunanlarda eleştiri yapılabilir diyorlar diyoruz. Yeri gelince eleştiriyoruzda ama farkındaysanız hepimiz Trabzonspor'umuzun değerlerini yerin dibine sokmadan bu eleştirileri yapalım diyoruz ''saygı - seviye'' çerçevesinde ama nedense bunu anlamak istemiyorlar - istemiyorsunuz.

Kıvanç Çuvalcı
10.04.2012, 18:33
Hic de oyle bir sey yok hocaya destek olmaya calisan herkes elestirisini de yapiyor yeri geldigi zaman.Asil biz adamin herseyinin bu kadar asiri elestirilmesini ve tek suclu gibi gosterilmesini anlayamiyoruz.Size gore Senol Gunes cok kotu ve cok cok yetersiz bir hoca biz se hatalari var ama su anda hocaya ihtiyacimiz var diyoruz.

Yaşar
10.04.2012, 18:36
Ben de sizi anlayamıyorum.
Biz de eleştiriyoruz burada Şenol Hoca'yı.
Fakat ''başkalarının kadrosu'', ''yetersiz teknik direktör'' gibi ithamların doğru olmadığını söylemeye çalışıyoruz.
Geçen yıl şampiyon olan takım 2 yıl önce kurulan takımın aynısı imiş dediler, biz de diyoruz ki aynısı değildi.
Şenol Hoca geldiğinde futbolcular ne haldeydi, o geldikten sonra ne hale geldi diyoruz.
Siz hala ''toz konduramama muhabbetindesiniz.''
Ersun Yenal'ın 3. olduğu sene ligi Sİvasspor 2. bitirmişti.
Bilmem anlatabildim mi?

macuka
10.04.2012, 18:42
Senol Hoca da bazi eksiklikler olsa bile, Trabzonspor u onemli hissettirmeyi basaran yegane hocadir.

Elestiren arkadaslarin bahsettigi konularin coguna katilmak ile beraber olumlu hareketlerinin de gozden kacmamasini dilerim.

Benim Senol Hoca konusundaki en buyuk elestirim, hocanin transfer listesi yaptigina inanmiyorum. Hoca bana "santrafor alin" diyor olabilir ama kesinlikle isim verdigine inanmiyorum. Bu isi yonetime birakmak hocamizin kizdigim en onemli elestiri konusu.
Sonra alinanlar problemli cikinca, yonetimi suclamasi da hos degil. Hoca dik duramadigi icin cogu oyuncuyu kaybettigimizi dusunenlerdenim.

Dger taraftan, Senol Hocanin da uzun vadeli planlar icin 5 sene daha kalmasi taraftariyim.

Hatice Aslan
10.04.2012, 18:48
Senol Hoca da bazi eksiklikler olsa bile, Trabzonspor u onemli hissettirmeyi basaran yegane hocadir.

Elestiren arkadaslarin bahsettigi konularin coguna katilmak ile beraber olumlu hareketlerinin de gozden kacmamasini dilerim.

Benim Senol Hoca konusundaki en buyuk elestirim, hocanin transfer listesi yaptigina inanmiyorum. Hoca bana "santrafor alin" diyor olabilir ama kesinlikle isim verdigine inanmiyorum. Bu isi yonetime birakmak hocamizin kizdigim en onemli elestiri konusu.
Sonra alinanlar problemli cikinca, yonetimi suclamasi da hos degil. Hoca dik duramadigi icin cogu oyuncuyu kaybettigimizi dusunenlerdenim.

Dger taraftan, Senol Hocanin da uzun vadeli planlar icin 5 sene daha kalmasi taraftariyim.

Elinize sağlık :alkış::alkış:
Keşke herkes inatla saldırgan bir biçimde değilde bu kadar sakin ve güzel eleştiri yapabilse :alkış:

Emirhan Yazıcı
10.04.2012, 19:08
Trabzonsporun Temel Eksikligi İçinde Ki Kendi Taraftarıdır

Burak Sahin
10.04.2012, 20:18
Şenol Güneş'i eleştirenlere tek soracağım soru:
Şenol Hoca bu takıma gelmeden önce takım ne durumdaydı, geldiği sezon takıma neler kazandırdı? Sadece geçen sezonki takım oyunu yeter aslında bu acımasızca eleştirilere ama neyse...

yahu güzel kardesim gecen seneki güzel oyunu hatirliyorsunuzda, lig yeni bitti bu seneki oyunumuzu hic gözünüzün önüne getirdiniz mi ??? orduspor macindaki takimin rezil oyununu gördünüz mü ve bunun gibi 20 ye yakin cok kötü mac oynadik....gecen seneyi baz alacaginiza bu seneyi baz alin birazda....

Burak Sahin
10.04.2012, 20:20

yazi yapici elestiri diye tabir edilen cinsden olmus ama kendi icinde tutarsiz olmus maalesef....

Burak Sahin
10.04.2012, 20:23
Giray birisi için hakkımı helal etmiyorum demişti.. O kamera da olur.

Şenol hoca geldiğinde kadro dışı olan adamlar, 2 ay sonra milli takım kampındaydı.. Hugo Broos iyi hazırlamıştı herhalde :D

Yönetim transfer yapar. İyi çıkınca, hoca geldiğinde duymuş olur adamın adını, kötü çıkınca "işte Şenol bu kadar" :)

Bir yıl önce 3. bitiren kadro, şampiyon olur... TFF talimatlarında yazar bu zaten :)

gecen gün burdakilerin mesajlarini silme sebeblerini aciklamisdin simdi ayni onlar gibi yazip ayni durumda oldugunun farkindamisin hocamiz kimseyle karsilastirilamaz diyordun aynisini sen yapiyorsun demekki sorun ikili münakasalari önlemek falan degilmis sorun siizn gibi düsünmemekmis bu mesajim silinmezse sevinirim....

talibim
10.04.2012, 20:37
gecen gün burdakilerin mesajlarini silme sebeblerini aciklamisdin simdi ayni onlar gibi yazip ayni durumda oldugunun farkindamisin hocamiz kimseyle karsilastirilamaz diyordun aynisini sen yapiyorsun demekki sorun ikili münakasalari önlemek falan degilmis sorun siizn gibi düsünmemekmis bu mesajim silinmezse sevinirim....
burak attı gol oldu!

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 21:06

Alıntıladığın mesajda Şenol Hoca'nın kadroda oynamayan oyuncuları 11'e monte ettiği, milli takım ayarına getirdiği ve yaptığı başarılı transferlerin görmezden gelindiği yazıyor.

Hocamız kimse ile karşılaştırılamaz mı diyordum?

Öyle diyorduysam da(!) alıntıladığın mesaj ile ne alakası var? Gerçekten bağlantı kuramadım?

burak attı gol oldu!

Hadi sevin gol oldu :)

Hatice Aslan
10.04.2012, 21:22
macuka isimli renkdaşımızın yaptığı yorumun yapıcı ama tutarsız olduğunu söylüyorsunuz ya..
Yahu adam yazıyor diyor eksikleri var ama istikrar edilmeli şans tanınmalı bu hocaya diye hala bu yoruma tutarsız diyen zihniyete ne diyim ya. Tabi sizin mantığınıza göre Şenol Hoca kovulmalı , şans verilmemeli acilen kovulmalı! Sizin yapıcılık anlayışınız elimizdekini kovdurmak olduğu için renkdaşımızın ''yapıcı yorumu'' sizetutarsız geliyor. Şu başlığı okumak insanı sinir hastası eder başka bişey değil. Herşeyi ben biliyorum havasında olup eleştirmeyenleri kalitesiz eleştirenleri(eleştirmek ne kelime hemen kovulmalı yetersiz kalitesiz hoca değil)kaliteli gören bir topluluk var nedir bu kibir nedir bu herşeyi ben bilirimcilik? Yaşını başını almış bir insanın bile ne kadar seviyesizleştiğini , saygısızlaştığını bu başlık altında görebiliyoruz. Sahi siz insanların nasıl kaliteli olup olmadığını biliyorsunuz ya? Trabzonspor'un değerlerini bu kadar hiçe sayıp ayaklar altına alıyorsunuz ya , 'Yapıcı Eleştiri'yi sadece Şenol Güneş'i kovmak olarak görüyorsunuz ya.. Daha ne yazılabilir ne söylenebilir bilemiyorum!

Haydi şimdi el ele verip kafa kafaya verip yerden yere vurup yetmeyip yerin dibine sokalım ki Şenol Güneş kovulsun! Hep bu zihniyetle bi gram ilerlenemedi Şenol Hoca gidince Şampiyonlar Ligi Şampiyonu falan olacağız ki yıllardır geleni hep kovdurtuyor bu taraftar. Haydi durmayalım 10 kişi istiyor diye yönetime baskı yapalımda Trabzonspor'un efsanelerinden birini bitirelim kovduralımda herkes bayram etsin belki şu saçma sapan sadece yerin dibine sokayımda nasıl yaparsam yapayım kafasında olanlarda rahat eder bizde çileden çıkmayız!

tsukru61
10.04.2012, 21:37
Şenol Hoca final kazandıramaz. En fazla ikinci yapar. Bizim için ikincilik yeter diyenlere saygı duyuyorum. Şunu belirtmeliyim ki: Final niteliğindeki maçlarda ben kuduruyorum. Binlerce insanın gördüğü yanlışları görmemesi beni çıldırtıyor. Ben de Şenol Hoca'nın iyi motive ettiğini diğer yönlerinin eksik olduğunu düşünüyorum. Bu sezon ise ne motive etti ne motive oldu. Geçen sezonun yarısından beri futbolcularda ciddi bir düşüş var. Bazı maçlarda oyuncuların yürümeye bile hali yok. Sanki oyuncular maça kadar antrenman yapmışlar. Şenol Hoca'yı kusursuz görmek yerine bunların nedenleri araştırılmalıdır. Formsuz oyuncuyu ısrarla sahada tutmanın izahı olamaz. On hafta sonra o oyuncu kazanılırken kaybedilen puanların hesabı gözden kaçırılmamalıdır.

Şenol Hoca Orduspor maçından sonra saha zeminine kabahat buldu. Şenol Hoca'ya şunu sormak isterdim: Peki kendi sahandaki müthiş zeminde ne yaptın?

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 21:38
Şenol Hoca final kazandıramaz. En fazla ikinci yapar. Bizim için ikincilik yeter diyenlere saygı duyuyorum. Şunu belirtmeliyim ki: Final niteliğindeki maçlarda ben kuduruyorum. Binlerce insanın gördüğü yanlışları görmemesi beni çıldırtıyor. Ben de Şenol Hoca'nın iyi motive ettiğini diğer yönlerinin eksik olduğunu düşünüyorum. Bu sezon ise ne motive etti ne motive oldu. Geçen sezonun yarısından beri futbolcularda ciddi bir düşüş var. Bazı maçlarda oyuncuların yürümeye bile hali yok. Sanki oyuncular maça kadar antrenman yapmışlar. Şenol Hoca'yı kusursuz görmek yerine bunların nedenleri araştırılmalıdır. Formsuz oyuncuyu ısrarla sahada tutmanın izahı olamaz. On hafta sonra o oyuncu kazanılırken kaybedilen puanların hesabı gözden kaçırılmamalıdır.

Şenol Hoca Orduspor maçından sonra saha zeminine kabahat buldu. Şenol Hoca'ya şunu sormak isterdim: Peki kendi sahandaki müthiş zeminde ne yaptın?

Türkiye Kupası'nı kazandı. Süper Kupa'yı kazandı. Bjk, Bursa, Fb, gs maçlarında 8'de 7 yaparak 82 puan aldı.

Final kazandıramaz?

tsukru61
10.04.2012, 21:42
Senelerce Türkiye Kupası kazanmak mı 1 kere şampiyon olmak mı önemlidir? O da ikinciliktir.

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 21:46
Senelerce Türkiye Kupası kazanmak mı 1 kere şampiyon olmak mı önemlidir? O da ikinciliktir.

Geçen sene şampiyon olmadık mı diyorsun?

Hatice Aslan
10.04.2012, 21:47
Kovmak , kovdurmak çözüm değil. Bu değere bir kere daha şans tanınmalıdır! Hiçkimse kusursuz değilsiz Şenol Güneş'te değil bizler kusursuz olduğunu falan söylemiyoruz. Yukarıda yazdığım gibi eleştiri mutlaka olacaktır lakin 'yapıcı eleştiri' kovulmasıysa eğer istenilen buysa çok yanlıştır.

Bordo_MaviM_61
10.04.2012, 21:50

Bence henüz olmadık:)

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 21:51
Bence henüz olmadık:)

Şenol Hoca yüzünden mi o da? :)

Burak Sahin
10.04.2012, 21:51
Alıntıladığın mesajda Şenol Hoca'nın kadroda oynamayan oyuncuları 11'e monte ettiği, milli takım ayarına getirdiği ve yaptığı başarılı transferlerin görmezden gelindiği yazıyor.

Hocamız kimse ile karşılaştırılamaz mı diyordum?

Öyle diyorduysam da(!) alıntıladığın mesaj ile ne alakası var? Gerçekten bağlantı kuramadım?

Hadi sevin gol oldu :)

ben alintiyi sana yazdigimi belli etmek icin aldim belki üstüne alinmazsin diye..konumuz o degil zaten alintiya takilmana gerek yok benim hangi konuya bahsettigimi herkes anladi haksizda degilim yani....ya sen dedin ya emirhan yada emrullah ama sen sonucda hepsine kefilim demistin...uzatmaya gerek yok bhersey ortada hocayi elestirmemiz zorunuza gidiyor önce yazdiklarimizi sildiniz simdi o yetmedi sizde tartismaya katildiniz 3. asamayi cok merak ediyorum....

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 21:53
ben alintiyi sana yazdigimi belli etmek icin aldim belki üstüne alinmazsin diye..konumuz o degil zaten alintiya takilmana gerek yok benim hangi konuya bahsettigimi herkes anladi haksizda degilim yani....ya sen dedin ya emirhan yada emrullah ama sen sonucda hepsine kefilim demistin...uzatmaya gerek yok bhersey ortada hocayi elestirmemiz zounuza gidiyor önce yazdiklarimizi sildiniz simdi o yetmedi sizde tartismaya katildiniz 3. asamayi cok merak ediyorum....

Anlatamadığımız nokta, tartışmak yasak değil.

Konuyu bırakıp, "sen kötü niyetlisin" "sen futboldan anlamıyorsun" demek yasak.

Başlık Şenol Güneş ise konu Şenol Güneş olacak..

Bütün yöneticilere halen kefilim..

Kıvanç Çuvalcı
10.04.2012, 21:56
ben alintiyi sana yazdigimi belli etmek icin aldim belki üstüne alinmazsin diye..konumuz o degil zaten alintiya takilmana gerek yok benim hangi konuya bahsettigimi herkes anladi haksizda degilim yani....ya sen dedin ya emirhan yada emrullah ama sen sonucda hepsine kefilim demistin...uzatmaya gerek yok bhersey ortada hocayi elestirmemiz zounuza gidiyor önce yazdiklarimizi sildiniz simdi o yetmedi sizde tartismaya katildiniz 3. asamayi cok merak ediyorum....

Iyide siz hocayi elestirmiyorsunuz ki,siz tum kotu sonuclarin tum olumsuzluklarin tek sorumlusu Senol Gunes mis tek suclu oymus gibi yaziyorsunuz.

tsukru61
10.04.2012, 22:10
Şenol Güneş yeterli donanıma sahip bir hoca mı diyorsun? Ne diyorsun? Anlamadım. Tek cümlemi alma diğerlerinin hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.

Burak Sahin
10.04.2012, 22:25
Iyide siz hocayi elestirmiyorsunuz ki,siz tum kotu sonuclarin tum olumsuzluklarin tek sorumlusu Senol Gunes mis tek suclu oymus gibi yaziyorsunuz.

gecen seneki güzel futbolun 82 puanin nasil sorumlusu senol hocaysa bu seneki rezil futbolun ve puan tablosundaki yerimizin sorumlusuda senol hocadir....ben bu sene kendi kurdugu kadroyu izledim bilmiyorum siz izledinizmi ??? ve gelecek adina gelecek derken senin benim gelecegim degil trabzonsporun gelecegi adina hic ümitli degilim....hala dün cikip mustafa yumlunun teknik bir oyuncu oldugunu falan filan anlatiyor benim takimimin hocasi bu mustafa yumluya seneye ilk 11 de yer veremyi düsündügünü belirtiyorsa hala ben o takimdan cok fazla birsey beklemem gelecek adina bu anlattgiim sadece bir örnek ki aykut ve alanzinho zirvaliklarina hic girmiyorum....bu konu uzun bir konu ben sadece bir parcasini anlatmak istedim anlamadiginiza veya anlamak istemediginize eminim ama bunlari yazmak benim taraftar olarak boynumun borcudur....hocayi kisilik karakter olarak gercekten cok kaliteli buluyorum ama hocalik meziyetleri maalesef vasat trabzonspora cok daha iyileri lazim diye düsünüyorum....

tsukru61
10.04.2012, 22:31
hocayi kisilik karakter olarak gercekten cok kaliteli buluyorum ama hocalik meziyetleri maalesef vasat trabzonspora cok daha iyileri lazim diye düsünüyorum....
Sen de Almanya'da futbol izleyip Şenol Hoca'yı eleştiriyorsun. Kardeş burada seviye bu fazlasını bekleyeni dışlıyorlar.

Kıvanç Çuvalcı
10.04.2012, 22:39
gecen seneki güzel futbolun 82 puanin nasil sorumlusu senol hocaysa bu seneki rezil futbolun ve puan tablosundaki yerimizin sorumlusuda senol hocadir....ben bu sene kendi kurdugu kadroyu izledim bilmiyorum siz izledinizmi ??? ve gelecek adina gelecek derken senin benim gelecegim degil trabzonsporun gelecegi adina hic ümitli degilim....hala dün cikip mustafa yumlunun teknik bir oyuncu oldugunu falan filan anlatiyor benim takimimin hocasi bu mustafa yumluya seneye ilk 11 de yer veremyi düsündügünü belirtiyorsa hala ben o takimdan cok fazla birsey beklemem gelecek adina bu anlattgiim sadece bir örnek ki aykut ve alanzinho zirvaliklarina hic girmiyorum....bu konu uzun bir konu ben sadece bir parcasini anlatmak istedim anlamadiginiza veya anlamak istemediginize eminim ama bunlari yazmak benim taraftar olarak boynumun borcudur....hocayi kisilik karakter olarak gercekten cok kaliteli buluyorum ama hocalik meziyetleri maalesef vasat trabzonspora cok daha iyileri lazim diye düsünüyorum....

Niye anlamiyim veya anlamak istemiyeyim niye hemen insanlara boyle saldiriyorsunuz sonra da usluptan bahsediyorsun gelip burda madem anlamam veya anlamak istemem o zaman niye yaziyorsun kardesim,bir benim yorumuma bak sana her hangi bir imada bulunuyormuyum ben sana adam gibi herseyin tek sorumlusu olabilirmi diye sordum sende evet tek sorumlu ve suclu Senol Gunes diyebilirdin kisaca.Bense bir cok sebep var ve hocaninda bu sene hatalari oldu diyorum kimse sizin israrla iddaa ettiginiz gibi hocayi kusursuz falan bulmuyor.

M.S.SOFU
10.04.2012, 22:43
arkadaşlarımız hocayı değerlendirirken mümkünse yönetim yanlışlarını da değerlendirirseler daha objektif bir sonuca ulaşmış oluruz

yukarıda bir arkadaş yazmış
hocanın eksiklikleri belli

genç oyunculara şans vermeyişi
belli kadro üzerinde çok ısrar etmesi
uyuşuk top oynamamız
ancak bunlar hocanın stratejisi
değişeceğini zannetmiyorum
hatta şu gençleri oynatmama olayınada kıl oluyorum ama bu hocanın yetenksiz beceriksiz olduğunu göstermez.
bu bir tarz

buna rağmen hocanın şu süreç içerisinde takımın başında durmasını yeni bir kaos ortamından yeğ tutarım

yani şenol hocayla gelmeyen başarı yabancı antrenörle hiç gelmesin mantığındayım
bize çok pahalıya patlıyor

Burak Sahin
10.04.2012, 22:46
arkadaşlarımız hocayı değerlendirirken mümkünse yönetim yanlışlarını da değerlendirirseler daha objektif bir sonuca ulaşmış oluruz

yukarıda bir arkadaş yazmış
hocanın eksiklikleri belli

genç oyunculara şans vermeyişi
belli kadro üzerinde çok ısrar etmesi
uyuşuk top oynamamız
ancak bunlar hocanın stratejisi
değişeceğini zannetmiyorum
hatta şu gençleri oynatmama olayınada kıl oluyorum ama bu hocanın yetenksiz beceriksiz olduğunu göstermez.
bu bir tarz

buna rağmen hocanın şu süreç içerisinde takımın başında durmasını yeni bir kaos ortamından yeğ tutarım

yani şenol hocayla gelmeyen başarı yabancı antrenörle hiç gelmesin mantığındayım
bize çok pahalıya patlıyor

burasi senol hocanin basligi degil mi????

Mollasalihoğlu
10.04.2012, 23:02
Şenol Güneş yeterli donanıma sahip bir hoca mı diyorsun? Ne diyorsun? Anlamadım. Tek cümlemi alma diğerlerinin hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.

Şenol Hoca görüp görebileceğiniz en iyi hocadır diyorum.. Eğer yeni jenerasyon Trabzonsporlular arasından daha iyisi çıkmazsa.. Gerisi teferruat.

Burak Yılmaz'ı oynatırken de eleştiriliyordu, Giray'ı 11'e aldığında da vs vs.

Daha iyi kimi öneriyorsun Trabzonspor'a? Madem bu kadar iddialısınız, alternatifleri de görelim, konuşalım.

Alakasız olduğunu düşünüyorsanız raporlayın. Ben bu başlıkta mecbur kalmadıkça işlem yapmayacağım artık zira kasıtlı hareket etmekle itham edildim defalarca başta siz olmak üzere bazı üyelerce.

Kıvanç Çuvalcı
10.04.2012, 23:07

Niye sadece isine gelene cevap veriyorsun?Demin bana sen anlamazsin falan yazmistin senden bir cevap bekliyorum boyle yorum yapma hakkini sana kim veriyor millete uslup konusunda ders veriyordun bir kac sayfa once.

M.S.SOFU
10.04.2012, 23:08

yazıyı okumadın galiba
neyse açıklayalım bari bunu oku

şimdi şenol hocayla yönetimi beraber değerlendirin diyoruz
yani bu ikisinin değerlendirmesini beraber yapın diyoruz
yorumlayın diyoruz

yorumların bir kısmını şenol hoca başlığına bir kısmını yönetim başlığına yazsak çok saçma olacağından bu başlığa yazılsın diyoruz

misal:
bu sene belli bir başarısızlık var
bu konuda şeno hocanın hataları var
ancak bazılarıda yönetimden kaynaklanıyor.hemde saha içine etki eden hatalar var.
mesela bazı oyuncuların sözleşmelerinin uzatılmaması
burada yönetim hatası var,ancak şenol hocanın hatası gibi görünüyor
bu şekilde.

yani oyunun içine etki eden yönetim hataları

bilmem anlatabildim mi?

tsukru61
10.04.2012, 23:13
Balık baştan kokar diyorsunuz. Aynen öyle...

Fatih
10.04.2012, 23:14

Servet Abi hoca isim vermiyor diye yönetimin de çapsız adamları alması normal mi?

Büyük kulüplerde yani profesyonel kulüplerde hocalar zaten isim vermezler izleme komitesi vardır futbolcuları izler rapor sunar yönetim de alabildiklerini alır.Misal Elmander'i Fatih Terim mi aldı veya Ujfalusi'yi veya Melo'yu?Kaldı ki hoca Egemen,Selçuk,Umut,Engin gibi as futbolcularının gitmesini istemediği halde bu futbolcular elden çıkarılıyorsa o da haklı olarak transfer işine karışmaz.

Bu seneki saha sonuçlarının tek sorumlusu Şenol Güneş demek büyük haksızlık.Elindeki kadroyu başka bir hocaya verseler sezonu bile tamamlayamazdı diye düşünüyorum bu demek değil ki hoca hatasız tabiki onun da hataları var ancak en küçük başarısızlıkta tek suçlu Şenol Güneş oluyorsa taraftarın da oturup düşünmesi lazım bu kulüp neden ilerlemiyor.

Hatice Aslan
10.04.2012, 23:19
Niye sadece isine gelene cevap veriyorsun?Demin bana sen anlamazsin falan yazmistin senden bir cevap bekliyorum boyle yorum yapma hakkini sana kim veriyor millete uslup konusunda ders veriyordun bir kac sayfa once.

Onlar üslub konusunda ders verir , yetmez şu üyeler kaliteli şu üyeler kalitesiz diye ayrım yapar , yetmez güzel yorum yapan insanlara saldırırlar oda yetmez sadece teknik kadro transfer konularına girip yine insanlara saldırırlar. Örn: Transfer Dosyası - 6 Sayfa 56.
İnsanları aşağılayarak yerin dibine sokarak çok bilmişlik yaparak insanları kalitelisin kalitesizsin diye ayırarak egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar ama bakıyorum ki insanlara verdiğim örnek konu ve sayfadaki gibi kendilerinide belli ediyorlar.

İnsanında bi sabır noktası var ve biyerden sonra patlıyor serzenişim bundandır.

tsukru61
10.04.2012, 23:22
Bu seneki saha sonuçlarının tek sorumlusu Şenol Güneş demek büyük haksızlık.Elindeki kadroyu başka bir hocaya verseler sezonu bile tamamlayamazdı diye düşünüyorum bu demek değil ki hoca hatasız tabiki onun da hataları var ancak en küçük başarısızlıkta tek suçlu Şenol Güneş oluyorsa taraftarın da oturup düşünmesi lazım bu kulüp neden ilerlemiyor.
Trabzonspor'daki asıl kabahatlinin yönetim olduğunu bursaspor bunların yüzüne tokat gibi çarptı. Bu yönetime oy vermiş biri olarak üzülerek görüyorum ki Sadri Şener ikinci Nuri Albayrak faciasıdır. Yönetimin ibraz edilmemesi gerekir.

Burak Sahin
10.04.2012, 23:22
Genele yaziyorum kimseden bir sikayetim yok hepimizin trabzonsporun iyiligi icin buraya kendi düsüncelerini medenice aktardigini dtüm iyi niyetimle düsünûyorum ama katilmadigim konular var saygi duyuyorum saygi duyacagim.. Kalite konusunda evet sikayetim olmustu belki hata yaptim o sekilde yazmakla birkac kisi uslubunu cok sert bir sekile dönusturmeye basladigindan öyle yazdim...senol hoca takimimizin teknik direktörü onada saygm sonsuz ama elestirmeye devam edecem...birbirimizi anlamaya calisirsak daha kolay anlasabilecegimizden eminim...

Fatih
10.04.2012, 23:25
Trabzonspor'daki asıl kabahatlinin yönetim olduğunu bursaspor tokat gibi bunların yüzüne çarptı. Bu yönetime oy vermiş biri olarak üzülerek görüyorum ki Sadri Şener ikinci Nuri Albayrak faciasıdır. Yönetimin ibraz edilmemesi gerekir.

Nuri Albayrak döneminde sportif başarı yoktu Sadri Şener'le en azından bir iki kupa kazandık ibra edilmemesi için neden görmüyorum .Yönetim değişmeli mi tabiki değişmeli ama Nuri Albayrak gibileri gelecekse ben bunlara razıyım.

h@msi61
10.04.2012, 23:27
Profesyonel bir ortamda bir insandan her isi beklemek kadar yanlis birsey olamaz. Senol hoca transfer konusunda iyi degil ama iyi olmak zorunda da degil hoca olarak. Onun gorevi takimin eksiklerini belirleyip istedigi tipte oyunculari bu konuda gorevli kisilere belirtmek. Daha sonra da kendisine sunulan adaylar icerisinden en uygununu secer. Trabzonspor bu kadar profesyonellesmis bir kulup degilse, menejeri cagirip elinde ne var kardesim diyorsa bunda hocayi suclu bulmak hic ama hic adil degil. Yanlislik hocada degil, Trabzonspor'da...

Mesela hoca Egemen'in gidisinden sonra sol ayakli bir stoper istedigini tekrar tekrar soyledi. Sonuc ne oldu?

Hatice Aslan
10.04.2012, 23:29
Şurada hergün ,saygı sınırını aşmadan , güzel yorum yapan insanlara saldırmadan , Trabzonspor'umuzun değeri olan Şenol Güneş'in hatalarını eleştirirken yerin dibine sokmadan antu'dakiler gibi bir nevi aşağılamadan düzgün bir üslubla eleştiri yapılsa ve yine tekrarlıyorum güzel yorum yapan arkadaşların mesajlarını alıntı yapıp saldırılmazsa eminim hiçbir zaman bu başlık altında tartışma çıkmayacaktır çünkü insanların sınırı aşılmayacak patlama noktasına gelmeyecek herkes sakin olacaktır kimse üslubunu bozmayacaktır umarım anlarsınız.

tsukru61
10.04.2012, 23:30
Nuri Albayrak döneminde sportif başarı yoktu Sadri Şener'le en azından bir iki kupa kazandık ibra edilmemesi için neden görmüyorum .Yönetim değişmeli mi tabiki değişmeli ama Nuri Albayrak gibileri gelecekse ben bunlara razıyım.
Ortalarda gezen borcun içinde dağıtılacak temettü varsa neyse de yoksa bu sağlam yediklerini gösterir.

Kıvanç Çuvalcı
10.04.2012, 23:35
Onlar üslub konusunda ders verir , yetmez şu üyeler kaliteli şu üyeler kalitesiz diye ayrım yapar , yetmez güzel yorum yapan insanlara saldırırlar oda yetmez sadece teknik kadro transfer konularına girip yine insanlara saldırırlar. Örn: Transfer Dosyası - 6 Sayfa 56.
İnsanları aşağılayarak yerin dibine sokarak çok bilmişlik yaparak insanları kalitelisin kalitesizsin diye ayırarak egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar ama bakıyorum ki insanlara verdiğim örnek konu ve sayfadaki gibi kendilerinide belli ediyorlar.

İnsanında bi sabır noktası var ve biyerden sonra patlıyor serzenişim bundandır.

Benim amacim kimseyle burda ikili munakasaya girmek degil hatta itinayla kimseyle bu tur diyaloglara girmemeye calisiyorum bir sey yazarken karsimdakini suclar gibi yazmayi sevmiyorum sonucta herkesin dusuncesine saygi duymayi bilecek kadar yasimi basimi almis bir adamim ama bir yere kadar yani insanlarida bu kadar salak yerine koymasinlar.Birde israrla siz Senol Gunes i kusursuz buluyorsunuz diyorlar nerde bu yorumlar ben hic goremiyorum.

Erdogan
10.04.2012, 23:40
Senol günesi herhangi bir teknik direktör gibi görenler,...

Trabzonsporu gecen senenin sampiyonu olarak görmeyenler,..

Takimi hakli HAKSKIZ yere yerden yere vuranlar,...

biz daha kendimizle ugrasamiyoruz diger düsmanlar ile nasil ugrasalim. Senol Günes konusu öyle bir hale geldi ki birbirimizi yer olduk.

Kimse senol hocaya toz kondurmasin demiyoruz. Adama sadece hakkini verin arkadaslar ya. Basit bir hocaymis gibi görmeyin hocamizi.
Hatlari var evet, kimin hatasi yok ki. Ama genel olarak baktiginizda TRABZONSPORU ondan iyi taniyan var mi. Edemiyor beceremiyor yapamiyor diyen arkadaslara soruyorum. Kim gelsin, allah askina kim gelse Trabzona bu isi ondan iyi yapabilecek. Sakin ünlü isimleri saymayin, gs bjk fb ye gelenleri de gördük.

Belki Tolunay, Hami vb diyorsaniz onlarda daha pismesi lazim bence.

Yazilacak daha cok sey var ama zaten uzun yazilari okumaya pek hevesli olmayan taraftarlarimiz oldugundan kisa kesecegim.

Sunu unutmanizi istemiyorum, bu sene evet bircok macta amatör takimlar gibi oynadik. Ama unutmayin ki bjk ile birlikte bu sezon en cok
mac yapmis takim bizi. Bu göz ardi edilemiyecek bir husus. Bjk ninde hali belli bizimde. Yeri geldiginde cok iyi top oynayabildigimizde ortada ama. bence tüm CL maclari. Yani kapasite var, ama yorgunluk topculari cok etkiledi.

Hakem hatalari, tff uygulamalari vs. Elestirirken bu kriterlerin hepsini göz önünde bulundurun lütfen. P.tesi mac yapan takima Cuma nasil mac verilir. BUnlari düsünün lütfen. Ne diim, bazen icimizde sahte insanlarin oldugunu düsünüyorum. Bizi birbirine düsümek isteyen. Forumu birbirine katmak isteyen.

Hatice Aslan
11.04.2012, 00:03
Ne diim, bazen icimizde sahte insanlarin oldugunu düsünüyorum. Bizi birbirine düsümek isteyen. Forumu birbirine katmak isteyen.

Öncelikle herkes üstüne alınmasın ama bunu bende düşündüm ve bu konuya dikkat çekilmeli. Mesela bizler nasıl antuya bakıyorsak birşeyleri takip ediyorsak ordakilerde burayı takip ediyor. Üyelik alıp Trabzonspor'luymuş gibi gözükerek bizleri birbirimize düşürmek için uğraşanlar mutlaka ki vardır haaa demiyorum ki burda eleştiri yapanların hepsi antudan vs. Hayır öyle bir iddiada bulunmuyorum ama Antu'dan gelip buraya üye olup ortalığı karıştırmak taraftarı her konuda birbirine düşürüp kaleyi içten yıkmak isteyenler çok var.

Not: Bu konuyla alakasız lakin dikkat çekilmesi gereken bir noktaydı.

10 numara
11.04.2012, 11:29
Transfer konusunda Tolunay Kafkastan umarım yararlanır , o da olmadı futbalski'ye sorsun o daha iyi yapar...

Necmi6161
11.04.2012, 18:45
Profesyonel bir ortamda bir insandan her isi beklemek kadar yanlis birsey olamaz. Senol hoca transfer konusunda iyi degil ama iyi olmak zorunda da degil hoca olarak. Onun gorevi takimin eksiklerini belirleyip istedigi tipte oyunculari bu konuda gorevli kisilere belirtmek. Daha sonra da kendisine sunulan adaylar icerisinden en uygununu secer. Trabzonspor bu kadar profesyonellesmis bir kulup degilse, menejeri cagirip elinde ne var kardesim diyorsa bunda hocayi suclu bulmak hic ama hic adil degil. Yanlislik hocada degil, Trabzonspor'da...

Mesela hoca Egemen'in gidisinden sonra sol ayakli bir stoper istedigini tekrar tekrar soyledi. Sonuc ne oldu?

ya allah aşkına böyle birşey olabilir mi ? , sen hocasın , yönetime isim vereceksin ki gidip görüşsüz. sen adama sol stoper al dersen gider istediğini alır.

h@msi61
11.04.2012, 19:28
ya allah aşkına böyle birşey olabilir mi ? , sen hocasın , yönetime isim vereceksin ki gidip görüşsüz. sen adama sol stoper al dersen gider istediğini alır.

Hocanin isi takim ile ugrasmak mi futbolcu izlemek mi? Hoca istedigi nitelikleri bildirir ve uygun isimler onune getirilir, en azindan olmasi gereken budur. Ayrica bizim yonetim keske gidip istedigini alsa idi, hocayi stopersiz sezona baslattilar. Sol ayakli stoper almadilar, olani kacirdilar :) Ne de olsa biri cikar gadromuz yeterli der, baskan iki espri yapar, taraftari uyuttuklarini sanirlar. Boyle bir yonetimin oldugu yerde Senol hoca transfer konusunda yargilanmayi haketmiyor. Sadece nicin bu yonetime katlandigi tartisilabilinir ki bu da son derece yerinde bir elestiri olur hocaya...

Serdar A
11.04.2012, 19:43
Profesyonel bir ortamda bir insandan her isi beklemek kadar yanlis birsey olamaz. ...

Çok doğru bir tesbit . Futbolu da bir kenara koyalım , Türk milleti olarak en temel sorunlarımızdan birisi budur .

talibim
11.04.2012, 19:45
hadi dağılın, bitti!
sorun hocada değil trabzonsporda!
lol
vay memleketimin haline!

talibim
11.04.2012, 19:53
Futbolda en profesyonel ve ilmi yönetim İngiltere'de yapılıyor değil mi?Bari bunda hemfikir olalım.
Burada takımın teknik kadrosu futbolun herşeyiyle ilgilenir.Beş-on senelelik ileriye dönük planları programları vardır.Bizzat hocaya bağlı scoutlar var.Sadece ülkelerinde değil dünyanın heryerinde futbolcu izliyorlar.İdman programları tamamen futbolcu performansını artırmaya yönelik,mevkisine göree ftbolcuların mutlaka özel idmanları oluyor.Neyse sadete geleyim.Futbolda en ileri memlekette bu yapılıyor bizde profesyonellik olarak yukarıda yapılan tanıma bak!neymiş hocanın işi eline verilen malzemeyi oynatmakmış , hoca transfere ne karışırmış.Oldu martılara söylerim!

Serdar A
11.04.2012, 19:58
hadi dağılın, bitti!
sorun hocada değil trabzonsporda!
lol
vay memleketimin haline!

Sanırım şöyle cevap vermek gerekir ; sorun basiretsiz kulüp yönetim anlayışında . Şenol hoca iyi hoca yada kötü hoca ... Bana göre bir insanı "ya artıdır ya eksidir" diye notlamak son derece yüzeyseldir ama diyelim hoca , kötü bir hocadır . Peki bu hoca görevde kaldığı sürece futbol idaresi olarak ortaya konanlar alt alta toplandığında tüm yalnışlara yönetimin direkt etkisini hatta ön ayak oluşunu nasıl bir yere koyacağız .

Bu nasıl bir yönetim ki , işine geldiğinde tüm ipler hocada görüntüsü veriyor , beyanı veriyor .

Bu kardeşiniz , o sebeple hep diyor ki , masanın üstüne baktığımız kadar , şu masanın bacaklarına da bakalım . Zeminde problem oldukça , daha çok çanak kırarız .

h@msi61
11.04.2012, 20:00
Futbolda en profesyonel ve ilmi yönetim İngiltere'de yapılıyor değil mi?Bari bunda hemfikir olalım.
Burada takımın teknik kadrosu futbolun herşeyiyle ilgilenir.Beş-on senelelik ileriye dönük planları programları vardır.Bizzat hocaya bağlı scoutlar var.Sadece ülkelerinde değil dünyanın heryerinde futbolcu izliyorlar.İdman programları tamamen futbolcu performansını artırmaya yönelik,mevkisine göree ftbolcuların mutlaka özel idmanları oluyor.Neyse sadete geleyim.Futbolda en ileri memlekette bu yapılıyor bizde profesyonellik olarak yukarıda yapılan tanıma bak!neymiş hocanın işi eline verilen malzemeyi oynatmakmış , hoca transfere ne karışırmış.Oldu martılara söylerim!

Ben de kulube bagli scoutlarin olmasi gerektigini ve bunlarin hocanin belirledigi eksikler dogrultusunda hocaya oneriler sunmasi gerektigini soyledim, hoca transfere karismamali gibi bir seyi ben soylemedim, tamamen sen uydurdun :) Hadi git anlat uydurdugun hikayeleri martilara :)
Hoca transfere karisacak tabi ki, ama gidip stad stad gezip topcu izleyerek degil. Onerilen isimleri gidip izleyecek sadece. Benim boyle bir eksigim var, kim olabilir arkadaslar diyerek. Tabi bizim kulupte o arkadaslarin muhattabi olmuyor pek :)

poetricus
11.04.2012, 20:31
@miynat;
1. Onur ve Celutska genç oyunculardır. 4 kez takımın başına gelmiş, toplam 8.5 yıl görev yapmış, elinden 70 kadar oyuncu geçmiş bir hoca iki genç oyuncuya o da mecburiyetten forma verdiği için gençlere şans vermiş oluyorsa maşallah!

2. Hiçbir teknik direktör. Çünkü bu kadar uzun süre hiçbir teknik adama çalışma imkânı ve fırsatı verilmedi, hiçbir hocaya bu kadar destek olunmadı.

Tek eşli birine hangi karın sana daha sadık diye sormak saçmalıktır.

İster beğenin ister eğlenin. Hangi fontla yazacağım benim bileceğim bir şey. İlginizi çekip çekmemesi umurumda değil.

Yazdıklarım son derece açık. Anlamayanlar olabildiği gibi, anlamak istemeyen, anladığı halde kabullenmeyi kendine yediremeyen de olabilir. Ama anlamayana “avam” değil, başka bir şey denir.

Giray birisi için hakkımı helal etmiyorum demişti… O kamera da olur.
O kamera Egemen ve Song’u, Giray’ın fahiş hatalarını, rakibe yaptığı asistleri, kesip karşı takım hücum oyuncularının önüne indirdiği topları gösteriyor. Görüntü kalabalık elim görünmeyebilir.

O kamera Koreliler her kimi uğurlasa aynı şeyleri gösteriyor. Asya gelenekleriyle ilgili bir şey. Biraz daha dikkat edilirse belki dört yıl boyunca Seul’e kazandırdığı kupaları ve şampiyonlukları da gösteriyordur. Yine çok kalabalık; elim burada da görülmez.

Şenol hoca geldiğinde kadro dışı olan adamlar, 2 ay sonra milli takım kampındaydı… Hugo Broos iyi hazırlamıştı herhalde.
Bu kamerada eğer kurcalanmadıysa o kadronun bir sezon öncesini de gösteriyordur.

Yönetim transfer yapar. İyi çıkınca, hoca geldiğinde duymuş olur adamın adını, kötü çıkınca "işte Şenol bu kadar".

Hâşâ! Yapılan transferler iyiyse hocanın eseridir. Hatta bilinen isimlerse bile Şenol Hoca adam etmiştir, futbolu bizde öğrenmiştir. Şenol Güneş’in oynatmakta ısrar ettiği kazmalara gelince; yönetim hocaya sormadan transfer etmiştir.

Bir yıl önce 3. bitiren kadro, şampiyon olur... TFF talimatlarında yazar bu zaten.
O talimatların ek bendlerine göre bir yıl önce 3. Olan takım dağıtılır ve bu da ya eski hocaların ya da yönetimin suçu olur, Şenol Güneş’in zerre kadar dahli yoktur.

Armağan Dere
11.04.2012, 20:45
Cevap veriyorum:

:)...
o büyük hoca,
çarpar abi..
tövbe de..
hocaya sorun!!!!
diyen yönetim şimdi niye demiyor.
o çünkü masaya vuruyordu.
bu büyük menfaatler için susuyor sadece..
hiçbir zaman da şampiyon olamayacak..
geçen seneyi geçiniz.pardon siz çıkın sevinin..

Hürgün Aygün
11.04.2012, 21:01
yahu güzel kardesim gecen seneki güzel oyunu hatirliyorsunuzda, lig yeni bitti bu seneki oyunumuzu hic gözünüzün önüne getirdiniz mi ??? orduspor macindaki takimin rezil oyununu gördünüz mü ve bunun gibi 20 ye yakin cok kötü mac oynadik....gecen seneyi baz alacaginiza bu seneyi baz alin birazda....
Geçen seneyi geçtim yaklaşık 2 buçuk sezondur takımda Şenol Hoca geldiği zaman takım neredeydi? Şimdi nerede?
1-Takım doğru düzgün pas yapamıyordu.Geldiği sezon daha ligin ortalarında takım düzelmeye, iyi oynamaya başladı.Takım o sezon Türkiye Kupası ve Süper Kupa'yı kazandı.
2-2010-2011 Sezonunda son zamanların en iyi Trabzonspor'u vardı.Her maçı zevk veren, takım oyunu oynayan ve sonunda da şampiyon olup Şampiyonlar Ligi'ne giden.
3-2010-2011 Sezonunda oynadığımız 7 derbinin 6'sını kazandık.
4-Bu sezon takım Şampiyonlar Ligi'nde gayet iyi bir performans sergiledi.Ligdeki kötü gidişinin sebebi bana göre sıkışık maç takvimiydi.Neredeyse haftada 3 maç oynuyorduk.Onu da geçtim mâlum olaylardan sonra Şenol Hoca her röportajından sonra bu ligi pek umursamadığını söylüyordu.
Şenol Güneş sadece sahada değil, rakiplerinin kirli oyunlarına karşı da mücadele etti...

Armağan Dere
11.04.2012, 21:08
Demirören geldikten sonra haftada 1'e döndük
haftada 3 maç yalanı da son buldu.
Sanki bundan sonraki her maçı aldık

poetricus
11.04.2012, 21:08
Yok be Armağan;
O değil fanatikleri çarpıyor.

Bu arada o dediğinin cevabı var: Tek maç oynadığımız haftalardaki kayıpların sorumlusu bugüne kadarki maçların yorgunluğu, Şampiyonlar Ligi, hakem hataları, hava, su, toprak, ateş...Şenol Hoca değil, değil işte!...

Bakış açıları çifte standartlı olunca bir yere varılmıyor. Sorduğumuz sorular belli, aldığımız cevaplar da.
Neyi nasıl ve kaç kez sorarsak soralım aldığımız cevaplar Şenol Güneş'in Trabzonlu ve Trabzonsporlu oluşu, adamlığı, güzel konuşması etrafında şekilleniyor. Sorularımızda ısrar ettiğimiz zaman ne hain olmadığımız kalıyor ne "halt yediğimiz" haşa huzurdan. Bir de "Şenol Güneş" düşmanı diye bir damga var ki bir kez yedin mi ABD çifliklerinde sağrısından damgalanmış davar muamelesi görüyoruz.

serdaracıl
11.04.2012, 21:27
hiçbir hocaya Şenol güneş kadar destek verilmedi mî? Verseydiniz elinizi tutan mı vardı? Ayrıca Şenol hocanın desteklendiği komik bir iddia. Desteğede fazla ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

poetricus
11.04.2012, 21:30
Tecâhül-i Câhilane sanatı icat edildi.
Neyse; "Zırva tevil götürmez." diyerek geçelim.

h@msi61
11.04.2012, 21:36
95 yilinda takimda Hami, Sota, Arcil, K.Orhan, Hasan Ozer gibi oldukca iyi forvetler olmasina ve sampiyonluga oynamamiza ragmen 18 yasindaki Fatih Tekke'ye forma veren kimdi acaba? Altyapimiz genc oyuncu kayniyor sanki de, hoca oynatmiyor... Hatta ilk oynattigi mac olan Samsun kupa macinda Tekke ile beraber baska genc oyunculara da sans vermisti. Hocanin genc oyunculara sans vermedigini soylemek icin kendisinin oynatmayip daha sonradan parlayan isimleri ornek gosterirseniz bu gercegi yansitir. Mesela ben Ersun icin Onur gibi bir kaleciye sans vermedigi icin bunu gonul rahatligiyla soyleyebilirim. Hoca zamaninda Tayfun'dan da faydalanmaya calisti, gecen sene kritik macta Mustafa Yumlu'ya da sans verdi...
Cok buyuk umutlar beslenen Baris Memis, Ufukhan, Ergin Keles, Ahmet Sari ve daha nicelerinin durumlarini gorduk. Eren denilen adami oynatmiyor diye genc dusmani ilan edilmisti Senol hoca, adam Ordu'da o kadar dokturdu ki goremedik bir turlu. Amac uzum yemek degil bagciyi dovmek. Her seyin sorumlusu Senol hoca, yitik altyapinin da, kotu otesi yonetimin de...

Hatice Aslan
11.04.2012, 21:39
Hala aynı muhabbetler. Hala aynı inatlaşmalar sakin olalım lütfen.
@poetricus yorumlarınızı her okuduğumda kültürlü biri olduğunuzu her kullandığınız kelimeden anlıyorum ve gerçekten çok hoşuma gidiyor adeta kitap okuyor gibi hissediyorum. Lakin artık bu başlıkta tartışma olmasa? Bizler Şenol Güneş eleştirilemez demiyoruz diyemeyiz.. Şuan dünyada Mourinho gibi teknik direktörler dahi eleştirilirken Şenol Güneş eleştirelemez diye bir kanun yoktur ve olamazda. Tabi ki eksik gördüğümüz yanlarını düzgün bir üslubla paylaşıp fikirlerimizi beyan edeceğiz. Burda tartışma çıkmasının asıl nedeni bazı yorumların aşağılayıcı olması , hiçkimse dört dörtlük , kusursuz değildir olamazda ama asıl sorun yine üslublarda. Tabi bu sözleri size yönelik değil genel olarak yazıyorum ve rica ediyorum herkesten. Eleştirimizi yapalım eksik gördüğümüz her şeyi yazalım yapıcı yorumlar yapalım yetersiz gönderilmeli kovulmalı gibi söylemler içinde bulunmayalım ben zaman tanınması şans verilmesi taraftarıyım tek çare göndermek değil bakalım önümüzdeki yıl nasıl olacak neler yapabilecek diye düşünelim yapıcı eleştiri bu gibi şeylerdir çünkü. Bahsettiğimiz kişi Trabzonspor'un efsanelerinden biri ve şuan teknik direktörümüz. Aşağılayıcı yorumları gördüğümde kendimi antu'da gibi hissediyorum bu herşeyden önce bizlere bu taraftara yakışacak davranışlar değil. Umarım bundan sonra herkes seviyeli düzgün bir üslubla eleştiri yapar işte o zaman bu başlık altında kavga çıkmayacağına eminim, saygılarımla.

bangkook_61
11.04.2012, 21:40
Cehalet kötü şey. Fenerbahçe adam olur buradaki bazıları adam olmaz.

Burak Sahin
11.04.2012, 22:49
burada hocayi elestiriyorum diye yöneticiler sadece bana mi takti merak ediyorum :)

Erdogan
12.04.2012, 00:30
Cehalet kötü şey. Fenerbahçe adam olur buradaki bazıları adam olmaz.

Aynen iste, olay budur.

Neyi tartistigimiza bir bakin ya. Cok yazik coook.

Istatistiklerde dünyanin fatih terimden de önce gelen 51. Teknik direktörünü ne hale getirdik.

Yaşar
12.04.2012, 01:18
Ersun Yenal'ın 3. olan kadrosu başarılı bir kadro ise, Şenol Güneş'in bu kadrosu neden başarısız?
Ersun Yenal'ın kadrosu o yıl 38 resmi maç yapmış, Şenol Güneş'in kadrosu 53 resmi maç yapacak.
Ersun Yenal'In kadrosunun 3. olduğu sene Bjk şampiyon, Sivasspor 2. olmuş.
Bjk ile 2 maçta da berabere kalınmış, Sivasspor ile içeride berabere kalınmış, deplasmanda 3-0 mağlup olunmuş.

Şenol Güneş'in isteyip de aldıramadığı oyuncuların da suçu Şenol Güneş'te midir?
Öyle ki Olcan sezon başı alınmış olsaydı daha fazla puan toplayabilirdik.
Şenol Güneş bu takıma stoper istedi, alınmadı.
Alper'i istedi, alınmadı.
Ozan İpek'İ istedi alınmadı.
Elinde bulunan mevkisinin en iyi yerlilerini başkalarına kaptırmış, yerli olarak daha iyileri olmadığı için yabancı oyunsularla yerleri doldurulmaya çalışılmış.
Başka bir hoca olsaydı ya resti çeker, ya da yönetime yüklenirdi. Bütün sorumluluğu üzerinden atardı.

Takımın haftasa 1 maç oynamaya başladığı dönemdeki fikstürümüz Bjk(d), Sivasspor, Galatasaray(d), Gençlerbirliği(d), Fenerbahçe ve Orduspor(d).
Bu maçlarda 2 galibiyet 4 beraberlik alınmış. Toplamda 10 puan yapıyor.Daha iyisi olmalıydı fakat daha kötüsü de olabilirdi.
Çünkü Maç trafiğinin en yoğun olduğu ilk yarının aynı periyodunda aynı 6 maçtan 4 puan alınmış.
Demek ki fiziksel yorgunluk da bir mazeret kabul edilebilir.

Bu arada geçen yıl kazandığımız şampiyonluğu inkar edenler de Trabzonsporlu olamaz. Onların kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum. Amaçları buradaki insanları tahrik etmek. Çünkü bundan keyif alıyorlar. Hayat felsefeleri bu.

SEDAT
12.04.2012, 01:42
* Şu ortamda Şenol Hoca'yı eleştirmek bence haksızlık, en basit yol bu olmamalı. Camiada herkes üstüne düşen görevi yapıyor da birtek Hoca mı eksik kalıyor ?

Erbay
12.04.2012, 02:38
Geçen seneki şampiyonluk burada değer görmüyor :) Vay be. 30 sene üstüne şampiyon ol, ama taraftarın kendini haksız çıkarmama egosu yüzünden onu "tırtlık"a mahkum etsin. Şampiyonluk mu o ne ki ya daha dün gördüm nasıl ölür :(

Kalede Onur'a güven verilmiş, sakatlanmış. Sonra Tolga geçmiş, hepimizin daha adam olmaz dediği Tolga "kaptan" olmuş. Defansta Giray kendini ispatlamış. Orta sahada "önliberosuz" sisteme geçilmiş. Burak yıldız yapılmış. Derbiler kazanılmış. Şampiyon olduk şampiyon. Siz neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz.

Şampiyonlar Liginde Inter'i yenip 7 puan almamız da sağlam güme gidiyor.

bangkook_61
12.04.2012, 02:57
Bu sene oynadığımız oyun hiç bir şeye benzemiyor. Ben bu seneyi 3 Temmuzda çöpe atmıştım zaten. Ben basında çıkan teşebbüs bile yok haberlerinden sonra seneye taraftarlığı bırakacağıma söz vermiş ve ligden çekilmek için yapılacak her türlü kampanyaya adımı yazdıracak biriyim. 6 tane maçım var önümde. Ben bu kadar iğrençlikten bıktım, Şenol Hoca sanki geçen seneyi ve bu seneki rezaleti hiç düşünmüyor. Oyuncu olsam oynamam ki doğru dürüst. Şampiyon olamıyorum ki.

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 08:50
@miynat;

O kamera Egemen ve Song’u, Giray’ın fahiş hatalarını, rakibe yaptığı asistleri, kesip karşı takım hücum oyuncularının önüne indirdiği topları gösteriyor. Görüntü kalabalık elim görünmeyebilir.

O kamera Koreliler her kimi uğurlasa aynı şeyleri gösteriyor. Asya gelenekleriyle ilgili bir şey. Biraz daha dikkat edilirse belki dört yıl boyunca Seul’e kazandırdığı kupaları ve şampiyonlukları da gösteriyordur. Yine çok kalabalık; elim burada da görülmez.

Bu kamerada eğer kurcalanmadıysa o kadronun bir sezon öncesini de gösteriyordur.

Hâşâ! Yapılan transferler iyiyse hocanın eseridir. Hatta bilinen isimlerse bile Şenol Hoca adam etmiştir, futbolu bizde öğrenmiştir. Şenol Güneş’in oynatmakta ısrar ettiği kazmalara gelince; yönetim hocaya sormadan transfer etmiştir.

O talimatların ek bendlerine göre bir yıl önce 3. Olan takım dağıtılır ve bu da ya eski hocaların ya da yönetimin suçu olur, Şenol Güneş’in zerre kadar dahli yoktur.

Sizin kamera sadece işinze geleni çektiği için Giray'ın çizgiden çıkardığı topları, son adamken yaptığı müdahaleleri göstermez, şaşırmıyorum.

Korelilere gelirsek, gönderelim Ziya Doğan'ı, görelim kültürlerini.. Herhalde Uefa 2002 yılında Dünyada En İyi Teknik Direktör olarak seçtiğinde hocayı Koreliler yönlendirdi Uefa'yı da.. Ya da benzer bir cevabınız vardır zaten :)

Kadrolar kadrolar.. Hugo Broos'u kovduran kadrolar.. Sahi en çok para Şenol Hoca'ya harcanıyor ya tarih boyunca. Selçuk, Gökhan Ünal, Cale, Colman, Giray v.b adamları bonservisi ile almak ne kadar eder acaba? Sudan ucuz.. El salla kameraya kamera şakası :)

Sözleşme uzatılamayan oyuncuda teknik direktör suçludur tespitinize katılıyorum, ama gülmekten.. :)

Emrah KabuL
12.04.2012, 09:10
poetricus üstad ve diğer arkadaşlar..

Boşuna kendinizi yormayın derim.

Her ne kadar geçerli sebepleriniz olsa bile karşı taraf şartlanmış,bazı şeyleri kabullenmezler bu saatten sonra.

Baksanıza 2 senelik hocalığı olan Şota şimdiden yetersiz gösteriliyor,hoca olmaz falan deniliyor..

20 senelik hocamız için doğrudur yanlışları var ama destek olalım diyenler,yolun başında ki Şota için hemen hükmü giydirmişler..

'Şota'dan hoca olmaz'

Ama bizler Şenol Hocamızın Trabzonspor'un başına geldiğin de 3-4 Anadolu kulübün de çalıştığını bunlardan bir tanesini küme düşürdüğü diğerinin de düşmesin de başrol oynadığını yazdığımız da kötü oluyoruz.. acımasız oluyoruz hatta Trabzonspor'luluğumuz tartışılıyor.

Yine aynı şekilde hiçbir iddamız olmayan maçlar da bile yedek oyunculara şans vermeyen Şenol Güneş için yedekler de doğru dürüst futbolcu mu var diye savunma yapan arkadaşlar,Şota'nın yarı final maçında oyuna müdahale etmemesini eleştiriyorlar. Ama eleştiriyi yaparken de yahu bir bakalım yedek kulübesinde kimler var demiyor ?

Jaja'nın yeri dolmadı diyenler,Kayseri'de Jaja görevi yapan Cangele'nin sakat olduğunu ve Şota'nın ondan yararlanamadığını da belirtmiyorlar.

Daha bir çok örneği var tabi..

Misal Şota'nın Amrabat'tan 10-15 maç yararlanaması, Kayseri ile Trabzonspor'un kulüp olarak aynı seviye de olmaması vs.

Ama yapacak bir şey yok.

Forum yöneticileri bile hocamızı savunma telaşına düşerek ikili tartışmalara imza atarken bizlerin yapmış olduğu gayet akıl ve mantık dolu eleştirilere tahammül edilemiyor.

GÖKDENİZ61
12.04.2012, 09:14
Şenol GÜNEŞ: UEFA Yılın Takımına (http://tr.wikipedia.org/wiki/UEFA_Y%C4%B1l%C4%B1n_Tak%C4%B1m%C4%B1) teknik direktör olarak seçilen ilk Türk ve Dünya Klasmanında Milli Takımı 7. sıraya oturtan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçmiştir.(vikipedi)

10 numara
12.04.2012, 09:26
Şenol GÜNEŞ: UEFA Yılın Takımına (http://tr.wikipedia.org/wiki/UEFA_Y%C4%B1l%C4%B1n_Tak%C4%B1m%C4%B1) teknik direktör olarak seçilen ilk Türk ve Dünya Klasmanında Milli Takımı 7. sıraya oturtan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçmiştir.(vikipedi)
eyvallah ama kusursuz mu! nedense öyle bir hava yaratılıyor...zaten kendiside özeleştiri yaptı ama maalesef bunu kimse kabüllenemiyor , şimdi desem ki en formda zamanında gabriç'i yolladı , hemen başlarlar yok efendim sağda oynamak istedi ,oca solda oyna dedi vs....biri çıkıp dese ki yanlışları olmuştur hocanın eyvallah, ama yok...

macuka
12.04.2012, 09:32
Sizin kamera sadece işinze geleni çektiği için Giray'ın çizgiden çıkardığı topları, son adamken yaptığı müdahaleleri göstermez, şaşırmıyorum.

Korelilere gelirsek, gönderelim Ziya Doğan'ı, görelim kültürlerini.. Herhalde Uefa 2002 yılında Dünyada En İyi Teknik Direktör olarak seçtiğinde hocayı Koreliler yönlendirdi Uefa'yı da.. Ya da benzer bir cevabınız vardır zaten :)

Kadrolar kadrolar.. Hugo Broos'u kovduran kadrolar.. Sahi en çok para Şenol Hoca'ya harcanıyor ya tarih boyunca. Selçuk, Gökhan Ünal, Cale, Colman, Giray v.b adamları bonservisi ile almak ne kadar eder acaba? Sudan ucuz.. El salla kameraya kamera şakası :)

Sözleşme uzatılamayan oyuncuda teknik direktör suçludur tespitinize katılıyorum, ama gülmekten.. :)

Hocam hersey tamam da, Ziya Dogan a bu kadar takilma:) Adam ne zaman gelse oynadigi kadro nun orta saha ve defanslarini dusun... Oda adam istemistir ama en son care Ayman celalettin Tolga ve Erdinc e kalmistir. Bu arada Tolga yida Shaktar in aldigini unutmayalim.:) Ziya Dogan mantalitesi ile bile bu takim 2 inci olmustu.:)

macuka
12.04.2012, 09:38
Bir de burda Senol hoca iyi degil veya iyidir diye keskin yorumlara gerek yok ki. iyi oldugu yerler kadar, kotu oldugu yerler de vardir.

Fatih Terim e dikkat edin mesela, adam GS nin teklifini ne zaman kabul etse, kadroyu guclendirip geliyor sozlesme imzaliyor,
SEnol Hoca olan kadroya gelip sozlesme imzaliyor. Lakin ziya Dogan da oyle, Ersun yanal ise oyuncu ustune oyuncu aldirtmisti.

Bu bence Senol hocanin elestirlecek yonlerinden, hocanin oyuncu ismi verdigine inanmiyorum. Sadece "bana santrafor alin, stoper alin" falan diyordur. Insan bu kadar sene calisip Kore den bir oyuncu getirmez mi buralara?

Ama yaptiklarini da gormemek olmaz. Yarim oyuncularin cogunu tam oyuncu haline getirmistir. Bu oyuncularin cogu Ts den gidince de faydali oyuncular olarak devam ediyorlar dikkat ederseniz. Yarismaci kisiligi ile her zaman potada kalmak birinci hedefidir. Cok caliskandir. bunlari bilmek bile 10 sene kalmasi icin yeter benim icin.

Kıvanç Çuvalcı
12.04.2012, 09:51
eyvallah ama kusursuz mu! nedense öyle bir hava yaratılıyor...zaten kendiside özeleştiri yaptı ama maalesef bunu kimse kabüllenemiyor , şimdi desem ki en formda zamanında gabriç'i yolladı , hemen başlarlar yok efendim sağda oynamak istedi ,oca solda oyna dedi vs....biri çıkıp dese ki yanlışları olmuştur hocanın eyvallah, ama yok...
Hocayi savunan herkes ama nerdeyse herkes hocanin hatalari oldugunu kabul ediyor zaten bence siz gecmis sayfalari biraz daha dikkatli okuyun kusursuz musursuz diye bir sey olamaz burda bir insandan bahsediyoruz sonucta.Bence asil sorun su, biz diyoruz ki Senol hocanin hatalari vardir,olmustur ve olucaktir da, ama bu seneki kismen basarisiz sezonda tek sorumlu, tek suclu degildir kendisi.Sizler de inatla hayir efendim Senol Gunes tek suclu ve gelinen noktanin tek sorumlusudur diyorsunuz bence biz burda anlasamiyoruz.

Kıvanç Çuvalcı
12.04.2012, 10:00
@Emrah kardesim simdi merak ettim kim veya kimler demis Sota dan hoca olmaz diye hemen hukmu giydirmisler diye bayagi bir genelleme de yapmissin.Sota dan bal gibi de teknik direktor olur hemde cok cok iyisi olur.Ilerde biz de calisabilir hatta kesin calismalidir da.

Emrah KabuL
12.04.2012, 10:06
Bu bence Senol hocanin elestirlecek yonlerinden, hocanin oyuncu ismi verdigine inanmiyorum. Sadece "bana santrafor alin, stoper alin" falan diyordur. Insan bu kadar sene calisip Kore den bir oyuncu getirmez mi buralara?

Chu Young Park Seoul'de hocamızın oyuncusuydu.

2008-09 da Monaco'ya transfer oldu.Monaco'nun küme düşmesinden sonra bu sezon Arsenal'a transfer olmuştu.

Sung Yueng Ki 2009-10 sezonunda Celtic'e transfer oldu. Bu oyuncu da Seoul'de hocamızın oyuncusuydu.

Chung Yong Lee 2009-10 sezonunda Bolton'a transfer oldu.Aynı şekilde Seoul'de hocamızın oyuncusuydu.

Jo-Gook Jung 2010-11 sezonunda Auxerre'e transfer oldu.Hocamızın Seuol'de oyuncusuydu.

Bunlar sadece bir kaç örnek.. Kore'den Avrupa'ya transfer olan bir çok oyuncu daha var.

Hepsini toplayalım demiyorum ama en azından bu kadar sene görev yaptığı ülkeden bir kaç futbolcu dahi takıma kazandırılamaz mıydı ? Hem de mevcut transferlerimizden daha düşük bir bedel karşılığında. Hani hocamız orada çok seviliyor ya o bakımdan diyorum.

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 10:15
Şenol Hoca'yı eleştiririm ben..

Ama Şenol Hoca'yı, hangi amaçla olduğunu bilmiyorum, yerin dibine sokmak aynı şey değil..

Ayrıca Forum Kuralları'nda ne yazıyor? Aksi belirtilmedikçe yöneticilerin yazdığı her şey kendi görüşleridir. Ben Şenol Hoca hakkında olumlu düşünüyor ve hakkındaki eleştirilere cevap veriyorsam bunu "forum yöneticileri bile hocamızı savunma telaşına düşerek ikili tartışmalara imza atması" olarak nitelendirmek insafsızlık değil mi? Hangi mesajımda konudan bağımsız, sadece karşı tarafı rencide etmek ya da yermek amacı var? Forum yöneticileri forumda içeriğe ilişkin yazı yazmasın mı? :)

Şenol Hoca'nın %90 özelliğinden memnun olan birisi olarak, Şota'nın çok iyi bir teknik direktör olacağı kanaatindeyim ben de ayrıca.

Emrah KabuL
12.04.2012, 10:23
* Şota ancak bu kadar işte, ayrıca o elindeki kağıda ne yazıyor çok merak etmekteyim...

Vasat mi? Bence gidip menejerlik filan yapsin, zira hocaliktan zerre anlamiyor...

oyuncu değiştirmemek ne demek acaba? Şotaya sormak istiyorum

Şota gerçekten vasat hoca.

@Emrah kardesim simdi merak ettim kim veya kimler demis Sota dan hoca olmaz diye hemen hukmu giydirmisler diye bayagi bir genelleme de yapmissin.Sota dan bal gibi de teknik direktor olur hemde cok cok iyisi olur.Ilerde biz de calisabilir hatta kesin calismalidir da.

Buyur abi.

Yukarı da gözüme çarpanlar bunlar.

Bu arkadaşlara sormak isterim.

Elde ki mevcut kadro ve imkanlara bakıldığında hangi takım daha iyi top oynuyor ?

Yedek kulübesin de İlhan,Nurettin,Umut,Kamil,Okay olan bir teknik adam oyunun kaderini ne kadar değiştirebilir ? (Hani bizim yedek kulübesi de vasat ya o bakımdan)

Yine aynı takımın Amrabat'tan 10 hafta,Cangele'den de 33 hafta yararlanamadığı apaçık ortadayken..

Ama konu Şenol Güneş olunca kadro yetersiz,çok maça çıktık,yönetim vs falan diyerek istikrar diyen arkadaşlarımız 2 senelik Kayseri macerasına kendi kadrosunu kurarak yola çıkan Şota'ya hüküm giydirebiliyorlar.

Üstelik bu muamale Kayserispor'u çalıştırırken yapılıyor.. demek Trabzonspor'un başında olsa .. yazmak istemiyorum neyse.

Emrah KabuL
12.04.2012, 10:25
Şenol Hoca'yı eleştiririm ben..

Ama Şenol Hoca'yı, hangi amaçla olduğunu bilmiyorum, yerin dibine sokmak aynı şey değil..

Kendi adıma belirtmek isterim ki..

Yazmış olduğum yorumlar da yerin dibine sokmak tabiriyle uyuşan bir tane mesajımı gösterin,foruma bir daha girmemek üzere çıkış yapmaya razıyım.

Kıvanç Çuvalcı
12.04.2012, 10:44
Buyur abi.

Yukarı da gözüme çarpanlar bunlar.

Bu arkadaşlara sormak isterim.

Elde ki mevcut kadro ve imkanlara bakıldığında hangi takım daha iyi top oynuyor ?

Yedek kulübesin de İlhan,Nurettin,Umut,Kamil,Okay olan bir teknik adam oyunun kaderini ne kadar değiştirebilir ? (Hani bizim yedek kulübesi de vasat ya o bakımdan)

Yine aynı takımın Amrabat'tan 10 hafta,Cangele'den de 33 hafta yararlanamadığı apaçık ortadayken..

Ama konu Şenol Güneş olunca kadro yetersiz,çok maça çıktık,yönetim vs falan diyerek istikrar diyen arkadaşlarımız 2 senelik Kayseri macerasına kendi kadrosunu kurarak yola çıkan Şota'ya hüküm giydirebiliyorlar.

Üstelik bu muamale Kayserispor'u çalıştırırken yapılıyor.. demek Trabzonspor'un başında olsa .. yazmak istemiyorum neyse.

Tesekkur ederim canim kardesim enteresan tabii ama genelleme yapmak yanlis bu gorusler o arkadaslari baglar onlara sormak lazim.Bence biz bu teknik direktorluk olayini asiri abartiyoruz sen ver simdi gs in kadrosunu Sota ya bakalim fatih den ne eksigi var hep beraber goruruz ayni sekilde Istanbul takimlarinin o meshur havali hocalarini Anadolu da siradan kadrolarla siradan takimlarla gormeyi de cok isterdim.

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 10:48
Kendi adıma belirtmek isterim ki..

Yazmış olduğum yorumlar da yerin dibine sokmak tabiriyle uyuşan bir tane mesajımı gösterin,foruma bir daha girmemek üzere çıkış yapmaya razıyım.

Ama Şenol Güneş'i destekleyenler diye genelleme yaparken ters tarafta herkesin bireyselliğini ele alırsak sağlıklı bir değerlendirme olmaz.. Siz yerin dibine sokmasanız da bazı üstadlarımız affetmiyor..

Ben de diyorum ki eleştiri ise hep beraber yapalım, ama bunu aşan her şeye de, sadece hoca için değil, masör için bile hep beraber karşı çıkalım.

Şenol Hoca, örneğin oyuna geç müdahale ediyor.. Eleştiriyorum.. Ama bunu "oyuna müdahale etmeyen adamdan şampiyonluk beklemek mucize" şeklinde yazarsam adama geçen sene alınan 82 puanı sorarlar. :)

poetricus
12.04.2012, 11:04
burada hocayi elestiriyorum diye yöneticiler sadece bana mi takti merak ediyorum :)
O kadar ayrıcalıklı değilsin; hepimize takıyorlar...

Orhan Veli haklıydı; “Anlatamıyorum!” derken.
Kifayetsiz olan kelimeler mi yoksa muhatap kitlenin algı düzeyi mi?

Sayın Mollasalihoğlu;
O mesajı yazarken –de, -da bağlacının işlevini ve anlama etkisini bildiğinizi düşünmüştüm. Kamera ayarlamakla meşgul olduğunuzdan dikkatinizden kaçmış olabilir. İsterseniz bir daha bakın.

Uzak doğunun misafir kabul ve uğurlama geleneklerine biraz göz atmanızda fayda var. Hatta bazen bize saçma sapan gelen uygulamaları da vardır. Meselâ iki fincan çay doldururlar. Uğurlanacak adam birini içer, diğerine dokunmaz, o fincandaki çay bir gün geri dönüp içmesi için saklanır. Kısaca Ziya Doğan’ı, hatta Nuri Alço'yu bile uğurlasalar aynı şeyi yaparlar.

“Yıpratmayalım”, “yerin dibine batırmayalım”, “ondan bahsederken ağzını yıka”… Türü mesajlara değinmeye gerek yok. Slogan ilkelin ideolojisidir.

Şu “yerin dibine batıranlar”, “hakaret edenler”, “aşağılayanlar” kim yahu, kim? Yel değirmenleriyle savaş gırla gidiyor.

“Eleştirilebilir ama…” Ee eleştirince “içerdeki hainler”, "Şenol Güneş düşmanları”, “… yiyenler” diye hakarete uğrayan biz, ama yıpranan Şenol Güneş.

Makul cevaplar yerine sadece yapanın güldüğü esprilerle ve mesajlarımızın silinmesiyle karşılaşıyoruz.
Neyse…
“Bin bahar görse de taş yeşermez.” demiş Hz. Mevlânâ

Emrah KabuL
12.04.2012, 11:08
Ama Şenol Güneş'i destekleyenler diye genelleme yaparken ters tarafta herkesin bireyselliğini ele alırsak sağlıklı bir değerlendirme olmaz.. Siz yerin dibine sokmasanız da bazı üstadlarımız affetmiyor..

Ben de diyorum ki eleştiri ise hep beraber yapalım, ama bunu aşan her şeye de, sadece hoca için değil, masör için bile hep beraber karşı çıkalım.

Şenol Hoca, örneğin oyuna geç müdahale ediyor.. Eleştiriyorum.. Ama bunu "oyuna müdahale etmeyen adamdan şampiyonluk beklemek mucize" şeklinde yazarsam adama geçen sene alınan 82 puanı sorarlar. :)

Geçen sezon 82 puan alındıysa bu sezon da 56 puan alındı.

Geçen sezon nasıl ki takımızla gurur duyduysak bu sezon da büyük hayal kırıklığı yaşadık.

Arada 5-10 değil tam olarak 26 puan var.Çok büyük bir fark.

Elbette ki geçen sezon ki başarıda büyük pay sahibi olan oyuncularımızdan 4-5 tanesini kaybettik fakat bu demek değildir ki bu sezon ki başarısızlığın tek sebebi giden oyunculardır.

Şimdi bu oyuncular devre arasında gitmedi koskoca 3-4 aylık bir süreç vardı fakat alınan oyuncular gidenlerin yerini doldurmasını bırakın vasatı bile aşamadılar.

Yukarı da da belirttiğim gibi Şenol Hoca'nın takımın da görev yapan ve Avrupa'ya transfer olan bir sürü Kore'li oyuncu var. Ben bu nokta da eleştiri yaparım işte.Neden 3-4 sene çalıştığı bir ülkeden bir tek oyuncu bile transfer etmiyoruz ? Bu oyuncular hangi sebeple gündeme bile gelmiyor ? Trabzonspor için yetersiz falan olsalar heralde Bolton,Arsenal,Celtic,Auxerre gibi takımlara transfer olamazdılar.

İşte bu nokta da yapabileceğimiz eleştiri Şenol Hoca'nın transfer konusunda ki yetersizliğidir.

Bir arkadaş demiş ki, hoca takımla mı uğraşsın oyuncu mu izlesin.

Bence çok yanlış.

Tamam sabah akşam futbolcu izlemesini beklemeyiz,bu işi yapmak için gözlemciler falan var.Ama o kadarını bile beceremiyorsak en azından son çağre bile olsa Kore'den bir kaç transfer yapabilirdik.Polonya çetesine sahip olacağımıza çekik gözlü çeteye sahip olurduk.

Neyse ben bu nokta da yönetimin de pek suçlu olduğuna katılmıyorum.

Stoper sorunumuz apaçık ortadayken Şenol Güneş'in M.Yumlu hakkında yaptığı yorumlar ortada..keza elinde Celustka gibi bir joker de varken demek ki stoperleri yeterli görmüş.. yoksa Volkan Şen ve Olcan gibi iki futbolcuyu transfer eden yönetim ne diye bir stoper transferi yapmasın ki ?

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 11:16

Sayın Mollasalihoğlu;
O mesajı yazarken –de, -da bağlacının işlevini ve anlama etkisini bildiğinizi düşünmüştüm. Kamera ayarlamakla meşgul olduğunuzdan dikkatinizden kaçmış olabilir. İsterseniz bir daha bakın.
Uzak doğunun misafir kabul ve uğurlama geleneklerine biraz göz atmanızda fayda var. Hatta bazen bize saçma sapan gelen uygulamaları da vardır. Meselâ iki fincan çay doldururlar. Uğurlanacak adam birini içer, diğerine dokunmaz, o fincandaki çay bir gün geri dönüp içmesi için saklanır. Kısaca Ziya Doğan’ı bile uğurlasalar aynı şeyi yaparlar.
“Yıpratmayalım”, “yerin dibine batırmayalım”, “ondan bahsederken ağzını yıka”… Türü mesajlara değinmeye gerek yok. Slogan ilkelin ideolojisidir.
Şu “yerin dibine batıranlar”, “hakaret edenler”, “aşağılayanlar” kim yahu, kim? Yel değirmenleriyle savaş gırla gidiyor.
“Eleştirilebilir ama…” Ee eleştirince “içerdeki hainler”, "Şenol Güneş düşmanları”, “… yiyenler” diye hakarete uğrayan biz, ama yıpranan Şenol Güneş.
Makul cevaplar yerine sadece yapanın güldüğü esprilerle ve mesajlarımızın silinmesiyle karşılaşıyoruz.
Neyse…
“Bin bahar görse de taş yeşermez.” Demiş Hz. Mevlânâ

Derler usta derler.

Slogan ilkelin ideolojisidir derler, sonra slogan atarlar. :)

Konudan kopmayalım derken, sizinle aynı fikirdekilerle bir olup sizinle farklı düşünenleri dalga konusu yapmak acaba Uzakdoğu kültüründe nasıl karşılanır?

Anlaşamayacağımız muhakkak ama tek dileğim, sizinle zıt düşünenlerin düşünceleri "slogan" olurken, kendi yazdıklarınızı başyapıt olarak görmemeniz.. Zira dahi anlamındaki -de'nin anlamını bilmek bazen eleştiri ile maytap geçme arasındaki farkı bilmeye engel olabiliyor..

Bu konuda son mesajımdır, ekleyeceğiniz husus varsa özel mesaj göndermenizi, konuyu dağıtmamanızı rica ederim..

Ömür Karadeniz
12.04.2012, 11:20
Vay vay fenerliler adam olurmuş ama burda Şenol hocayı eleştirenler adam olmazmış,baksen şu işe.Kimse eleştirilmez değildir hele söz konusu Trabzonsporumuz olunca.Yıllardır süregelen yanlışlar bir insanda devam ediyorsa kimse kusura bakmasın o insan eleştirilir kim olursa olsun.Ama bazılarımız kendilerini öyle bir şartlandırmışlarki Şenol hocanın eleştirilmeyeceğine biri kötü birşey dedimi hemen bir linç politikası devreye giriyor.

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 11:20
Geçen sezon 82 puan alındıysa bu sezon da 56 puan alındı.

Geçen sezon nasıl ki takımızla gurur duyduysak bu sezon da büyük hayal kırıklığı yaşadık.

Arada 5-10 değil tam olarak 26 puan var.Çok büyük bir fark.

Elbette ki geçen sezon ki başarıda büyük pay sahibi olan oyuncularımızdan 4-5 tanesini kaybettik fakat bu demek değildir ki bu sezon ki başarısızlığın tek sebebi giden oyunculardır.

Şimdi bu oyuncular devre arasında gitmedi koskoca 3-4 aylık bir süreç vardı fakat alınan oyuncular gidenlerin yerini doldurmasını bırakın vasatı bile aşamadılar.

Yukarı da da belirttiğim gibi Şenol Hoca'nın takımın da görev yapan ve Avrupa'ya transfer olan bir sürü Kore'li oyuncu var. Ben bu nokta da eleştiri yaparım işte.Neden 3-4 sene çalıştığı bir ülkeden bir tek oyuncu bile transfer etmiyoruz ? Bu oyuncular hangi sebeple gündeme bile gelmiyor ? Trabzonspor için yetersiz falan olsalar heralde Bolton,Arsenal,Celtic,Auxerre gibi takımlara transfer olamazdılar.

İşte bu nokta da yapabileceğimiz eleştiri Şenol Hoca'nın transfer konusunda ki yetersizliğidir.

Bir arkadaş demiş ki, hoca takımla mı uğraşsın oyuncu mu izlesin.

Bence çok yanlış.

Tamam sabah akşam futbolcu izlemesini beklemeyiz,bu işi yapmak için gözlemciler falan var.Ama o kadarını bile beceremiyorsak en azından son çağre bile olsa Kore'den bir kaç transfer yapabilirdik.Polonya çetesine sahip olacağımıza çekik gözlü çeteye sahip olurduk.

Neyse ben bu nokta da yönetimin de pek suçlu olduğuna katılmıyorum.

Stoper sorunumuz apaçık ortadayken Şenol Güneş'in M.Yumlu hakkında yaptığı yorumlar ortada..keza elinde Celustka gibi bir joker de varken demek ki stoperleri yeterli görmüş.. yoksa Volkan Şen ve Olcan gibi iki futbolcuyu transfer eden yönetim ne diye bir stoper transferi yapmasın ki ?

Bahsettiğiniz eleştirilerin çoğunda haklılık payı var. Bazılarına katılmıyorum, bazılarında hafifletici sebepler var.

26 puan farkta giden oyuncuların, fazladan oynanan onlarca maçın ve yapılan transferlerdeki başarısızlığın etkisi var. Hocanın da hatalı olduğu çok maç vardır. Değişiklikte geç kaldığı, yanlış tercihlerinde ısrar ettiği maçlar var.

Başarısız transferlerde ŞL parasının son dönemde gelmesinin etkisi de büyük bence. Devre arasında stoper alınmaması büyük hata ona da katılıyorum.. Ama Adrian'ın tutmaması hoca hatası, Olcan'ın direkt etkisi yönetim başarısı mıdır? :)

Tarzınız için teşekkür ederim :)

Emrah KabuL
12.04.2012, 11:27
Olcan ve Volkan örneğini yanlış anladınız sanırım.

Ben öyle bir ayrım yapmadım.

Sonuçta bu iki oyuncu da Türk olarak alabileceğimiz en gözde oyunculardandı.

Tutup tutması konusunda değil benim yorumum.

Bu iki adamı Trabzonspor'a kazandıran yönetim heralde bir stoper transferi yapabilirdi öyle değil mi ? Demek ki gerek duyulmamış.

Keza aynı şekilde 10'un üstünde transfer yapan bir takım stoper mevkiini orjinal mevkiisi bek olan bir oyuncuyla geçiştiriyor ise burada suçluyu yönetim olarak göremem malesef.

macuka
12.04.2012, 11:33
Uzak doğunun misafir kabul ve uğurlama geleneklerine biraz göz atmanızda fayda var. Hatta bazen bize saçma sapan gelen uygulamaları da vardır. Meselâ iki fincan çay doldururlar. Uğurlanacak adam birini içer, diğerine dokunmaz, o fincandaki çay bir gün geri dönüp içmesi için saklanır. Kısaca Ziya Doğan’ı, hatta Nuri Alço'yu bile uğurlasalar aynı şeyi yaparlar.

Cay konusunda Uzak Dogu biraz genel olmus, merak ettim bu Guney Kore lilerin gelenegi midir?

macuka
12.04.2012, 11:35
Valla ben hocanin Adrian i Zokora yi kendisinin almadigina inandigim icin, Volkan Sen i, Olcan ida onun istedigine inanmiyorum. Bu isler hep yonetimin isleridir.
Hatta biraz daha ileri gideyim, yonetimin transfer isinden "ekmek yedigini" dusundugumden, Senol Hocanin bu durumu, onlarinda isine geliyor.

Kıvanç Çuvalcı
12.04.2012, 11:45

Sayın Mollasalihoğlu;

Neyse…
“Bin bahar görse de taş yeşermez.” demiş Hz. Mevlânâ

Su guzel turkcenizi artik burada ki ortami biraz yumusatmak icin de kullanmanizi oneriyorum.Farkli kutuplar yaratmak hic birimize fayda getirmez birbirimizi kirmadan farkli dusuncelere saygi gostermesini bilerek konusmamiz gerektigini size hatirlatmaya gerek bile gormuyorum zaten boyle dusundugunuze eminim.

bangkook_61
12.04.2012, 12:25
Ben Şenol Güneş'in bu sene bırakıp yerine Şota'nın gelmesi taraftarıyım. Şenol Hoca'nın da daha üst görevlere kaydırılması gerektiğini düşünüyorum. Ben bunu söylerken gelip burada Şenol Hoca'yı gayette güzel savunabiliyorum. İşte objektiflik böyle bir şey. Herkes aynı nakarat sürekli okuyor. Farabi üstad ne güzel dedi kimse dikkate almadı. Bardak mı yamuk masa mı ? Bardağı kırp atmak kolay. Peki masa yamuksa daha kaç bardak kıracağız.?

talibim
12.04.2012, 12:59
@ emrah kabul

Güney Kore'den iyi oyuncuları Trabzonspor'a getirmemesi hakkındaki yorumlarınıza katılıyorum.

Trabzonspor da bir sezon bile çalışmayan Halilhodziç devre arası Stepanov'u Trabzonspor'a aldırabiliyor.
Ziya Doğan eski takımının en iyi oyuncularından Tolga Seyhan'ı aldırabiliyor.

Neden Şenol Güneş istediği futbolcuları aldıramıyor?Yoksa futbolcu mu istemiyor?Ne alırsanız alın iyi çıkarsa ne ala çıkmazsa benim haberim yoktu derim...bunu mu diyor?

Transfer (takım kurma),en önemli mesele futbolda, teknik olarak.Bir teknik direktör bunu yapmayacak veya yapamayacaksa nedir görevi?Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde çimleri mi suluyor?

Hoca kurulu kadroyla bir yere kadar getiriyor, iş kadronun devamlılığı ve takviyeye gelince ip orada kopuyor.

Burak Sahin
12.04.2012, 14:18
Olcan adin ve volkan sen tamamen a dan z ye yönetim basarisidir fiyatlari ligimize gore cok cok makuldur, adriani hoca özellikle istemistir fiyati maalesef cok pahali alinmistir buna ragmen adrian istenileen oyunu oynayamadi bunda adrianin payi buyuktur benim gözümde hoca adriani bir macdan sonra hatirlamiyorum elestirmistir sonrada zaten adam yerine koymamistir...

Hatice Aslan
12.04.2012, 14:24
Olcan Adın Şenol hocanın istediği oyunculardan biriydi. Hatta Olcan alınmadan önce facebookta ve birçok yerde hocanın istediği oyuncuların listesi falan vardı bu isimlerin içinde Olcan Adın , Ozan İpek , Alper Potuk falan vardı.

Burak Sahin
12.04.2012, 14:25
Su hocayi bizde elestiriyoruzcular son birkac aya kadar hocanin bir bildigivardirciydi her yanlis kararina ragmen simdi bizde elestiriyoruz evet yanlislari var oldu aman dikkat edin cizginizden iyice kaymaya basladiniz sonra hocayi koltugundan siz indirmeyesiniz..;)

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 14:27
Hangi topçuları hocanın istediğini nereden biliyoruz.

Adrian'ı hoca, Olcan'ı başkan, Henrique'yi masör, Celutska'yı doktor vs?

Burak Sahin
12.04.2012, 14:27
Olcan adini su ara dönemde istemeyen takim varmiydi;) olcan adin gibi bir futbolcuyu kim istemez biraz akli selim yorumlar yapin....

Burak Sahin
12.04.2012, 14:29
Karsima facebookdan bir listeyle cikan birini ne kadar ciddiye almaliyim renkdaslar;)

Hatice Aslan
12.04.2012, 14:31
Su hocayi bizde elestiriyoruzcular son birkac aya kadar hocanin bir bildigivardirciydi her yanlis kararina ragmen simdi bizde elestiriyoruz evet yanlislari var oldu aman dikkat edin cizginizden iyice kaymaya basladiniz sonra hocayi koltugundan siz indirmeyesiniz..;)

Sizin gerçek amacınız nedir Allah aşkına? Eleştiriyorsunuz fikirlerinizi paylaşıyorsunuz hala ortamı yumuşatmak adına rica ediyoruz birbirimizle kavga etmeyelim çünkü bizler Şenol Güneş'i kusursuz ilan etmiyoruz yanlışları olduğunu ve onunda bir insan olduğunu söylediğimiz halde bunun bile aksini iddia edip hala kavga çıkarmak peşindesiniz iyi misiniz arkadaşlar? Bunu burada güzel Türkçe'siyle ve bilgisiyle konuşan herkese yazıyorum iyi misiniz? Hala diyoruz ki kimse kusursuz değil hiçbir insan hatasız olamaz ama yook siz şimdi bunları söylüyorsunuz ortam yumuşayacak aman yumuşamasın dur iki laf söyleyeyim tartışma çıksın aaa şimdi sıra size geldi bakın sizide eleştiriyorum çizginizden çıkıyorsunuz hadi cevap verin bana hadi kavga edelim! Mantık bu mudur ya? Çocuk değiliz herşeyi ap açık belli ediyorsunuz iyi niyetli olmadığınız şu postunuzdan belli oluyor! Devam edin tüm üyeleri her konuda aşağılamaya kibirinizle kendinizi yükseltmeye sonrada iyi niyetten söz etmeye!

Karsima facebookdan bir listeyle cikan birini ne kadar ciddiye almaliyim renkdaslar;)

İnsanın bir sınırı var her konuda birçok üyeyi çok zorluyor tahrik ediyorsunuz beni ciddiye alıp almamanız umurumda değil ama insanlar arasında kalite farkından söz ederken kibirinizle çok bilmişliğinizle(!) buradaki üyeleri küçük görüp kendinizi yüceltemezsiniz adama derler ki dön ve bir aynaya bak HADDİNİZİ BİLİN ve artık insanları tahrik etmekten vazgeçin!

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 14:39
Olcan adini su ara dönemde istemeyen takim varmiydi;) olcan adin gibi bir futbolcuyu kim istemez biraz akli selim yorumlar yapin....

Hangi topçuları hocanın istediğini nereden biliyoruz.

Adrian'ı hoca, Olcan'ı başkan, Henrique'yi masör, Celutska'yı doktor vs?

Yukarıdaki soruma cevabınız var mı? :)

Emirhan Yazıcı
12.04.2012, 14:52
:) Burası Resmen Savaş Alanına Dönmüş

Yaşar
12.04.2012, 14:57
Burada hocanın oyun içerisindeki hataları ve oynattığı sistem ile ilgili olan eleştirilere katılıyorum.
Fakat bazı üyeler eleştirebilmek, dikkat çekebilmek için kendilerini öyle bir sıkıyorlar ki yakında çatlayacaklar.

10 numara
12.04.2012, 15:12
zaten şenol hocanın tanıdığı futbolcular bu ligden , düşünsenize hoca yönetime transfer listesi veriyor sizce bunların yabancı olma olasılığı yüzde kaç? istediği yabancılar ya bu ligtedir ya da tavsiye...sizce bu Şenol hocayı eleştirmek için bir sebep değil midir?

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 15:18
zaten şenol hocanın tanıdığı futbolcular bu ligden , düşünsenize hoca yönetime transfer listesi veriyor sizce bunların yabancı olma olasılığı yüzde kaç? istediği yabancılar ya bu ligtedir ya da tavsiye...sizce bu Şenol hocayı eleştirmek için bir sebep değil midir?

Olcan transferi hocanın işi mi yani? :)

Hatice Aslan
12.04.2012, 15:20

Tabiki bu yönüde eleştirilebilir. Hatalı taraflarını eleştirmek yapıcı eleştiriler yapmak kötü birşey değil. Asıl sorun olan buradaki bazı üyeleri kibirle aşağılamak kendini üstün görüp diğerleriyle dalga geçmek sadece bu başlıkta değil de diğer konularda bile üyelere saldıranlar. Bizler savunduğumuz gibi eksik tarafları olduğunuda yazıyoruz ama bunun bile aksini iddia edip insanları tahrik etmek için her yolu deniyenler var ve onlarada sınırsız tolerans var malesef.

.....
12.04.2012, 15:51
Burası Umut Bulut başlığına döndü :)

Emirhan Yazıcı
12.04.2012, 16:28
Herkesin Elinde Kılıclar Cekillmiş Az Sakin Olun

Ahmet Karaman
12.04.2012, 16:33
Olcan transferi hocanın işi mi yani? :)

bu şenol güneşi savunmaya çalışan insanların yazdıklarına bakınca burada şenol güneşi eleştirmenin şenol güneşe büyük haksızlık olduğunu düşünmeye başladım. anlayana ..

Erdem Koltuk
12.04.2012, 16:39
Geçen seneki şampiyonluk burada değer görmüyor :) Vay be. 30 sene üstüne şampiyon ol, ama taraftarın kendini haksız çıkarmama egosu yüzünden onu "tırtlık"a mahkum etsin. Şampiyonluk mu o ne ki ya daha dün gördüm nasıl ölür :(

Kalede Onur'a güven verilmiş, sakatlanmış. Sonra Tolga geçmiş, hepimizin daha adam olmaz dediği Tolga "kaptan" olmuş. Defansta Giray kendini ispatlamış. Orta sahada "önliberosuz" sisteme geçilmiş. Burak yıldız yapılmış. Derbiler kazanılmış. Şampiyon olduk şampiyon. Siz neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz.

Şampiyonlar Liginde Inter'i yenip 7 puan almamız da sağlam güme gidiyor.

Bir şampiyonluk mu istediğin?

Tamam olduk şampiyon geçen sene. Bu bu seneki iğrenç, kişilksiz futbolu ne kadar örter?

Takımın durumu içler acısı. Son 4 hafta 8 puan kaybetti bu takım. O 8i 2ye bölüp eklersen şampiyonluk bile konuşurduk burda.

Bu kadar ruhsuz olunmaz, bu kadar inatçı olunmaz.

Şenol Güneş 96 yılında nasıl bittiyse bu sene de o bitikliği yaşıyor.

Herkes bunu kabul etsin Şenol Güneş dönemi bir kez daha bitmiştir.

10 numara
12.04.2012, 16:39
Olcan transferi hocanın işi mi yani? :)nasıl bir bağlantı kurdunuz yine anlamadım, bahsettiğim yabancı oyuncular...

Ömer Faruk61
12.04.2012, 16:42
bu şenol güneşi savunmaya çalışan insanların yazdıklarına bakınca burada şenol güneşi eleştirmenin şenol güneşe büyük haksızlık olduğunu düşünmeye başladım. anlayana ..

Peki abi Saldıralım,Defedelim,Yokedelim... Elin Yabancısı gelsin..Tazminatını alsın gitsin mutlu olalım..

Allah İnşallah Şenol Güneşi mumla aratmayacak kalitede mükemmel bir Hoca getirir Takımımızın başına...

Ahmet Karaman
12.04.2012, 16:47
Peki abi Saldıralım,Defedelim,Yokedelim... Elin Yabancısı gelsin..Tazminatını alsın gitsin mutlu olalım..

Allah İnşallah Şenol Güneşi mumla aratmayacak kalitede mükemmel bir Hoca getirir Takımımızın başına...

ne yazdığımı iyi oku sevgili kardeşim iyi oku. eleştiri diyorum eleştiri. eleştiri nedir bilirmisin sen ?

poetricus
12.04.2012, 16:53
@macuka;
Bahsettiğim uzak doğuluların misafir ağırlama ve uğurlama hassasiyetiydi. Kore, Japonya ve Tayland’a yolu düşenler bunu az çok bilirler. İki fincan çay uygulaması en çok Tibet’te yaygın. Diğer ülkelerde de benzeri uygulamalar var. Ortada bir gerçek var ki maalesef bizden daha hoşgörülüler.

@Kıvanç Çuvalcı;
Türkçemle ilgili taltifiniz için çok teşekkür ederim. Büyüğüm olarak beni onore ettiniz. Kimine başlangıç seviyesinde, kimisine şiir yazabilecek seviyede birkaç dile aşinayım, ama onların değil, Türkçemin güzelliğiyle övünürüm.

Kutuplaşma ve gerilim yaratmaya yönelik bir üslûbum olduğunu düşünmüyorum. Aksine direkt ya da dolaylı olarak pek çok saldırıya, itham ve iftiraya muhatap olduğum halde itidali elden bırakmamaya çalışıyorum. Yüzde bin muhalifim de olsa kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulamadım, kimseyi “hain” diye yaftalamadım. Kimse için “Yediği ….’ı kendi de bilmiyor.” Gibi bir cümle sarf etmedim. Bilmem dikkatinizi çekti mi, çok defa mevzu kişiselleşmesin diye itiraz etmek üzere alıntı yaptığım cümlelerin yazarını bile göstermiyorum.

Buraya yazmaya başladığım ilk günden beri zerre kadar taviz vermediğim birkaç prensip var:

1. Burada herkes Trabzonsporludur ve Trabzonspor’un iyiliğini ister. Kimse kimsenin ne kadar Trabzonsporlu olduğunu tartışma hakkına ve salahiyetine sahip değildir. O yüzden kimsenin fikirlerime ne kadar muhalif olursa olsun Trabzonsporluluğunu tartışmadım. Karşılığında aynı saygıyı gördüğümü söyleyemem. Gâh “Umutsporlu”, gâh “Şenol Güneş düşmanı” ilan edildim. Dahası da var ama söylemeye terbiyem elvermiyor. Ziya Doğan döneminde genel ve özel mesajlar yoluyla maruz kaldığım tahrik ve tahkirden söz etmiyorum bile.

2. Her fikir muteber olmasa da muhteremdir. Farklı düşüncelere karşı hoşgörü gerekiyor. Herhangi bir düşüncenin yasaklanmasına ya da ceza almasına yönelik bir tek talebim olmadı. Birkaç sayfa geriye gidin bana ve benim gibilere yönelik bu isteğin dile getirildiğini görürüsünüz. Medenice tartışmaya çalıştım. Foruma üye olduğum günden beri topu topu iki tane mesajı rapor ettim. Onlar da benimle zerre kadar ilgili değildi; en sevmediğim hocaya –Şenol Güneş değil- sadece küfür ve sövme içeriyorlardı.

Geri kalan düşüncelerimi, eleştirilerimi ve hocayı başarılı bulup takdir ettiğim yönleri –ki hep görmezden gelindi- az çok herkesin bildiğini düşünüyorum. Gerekirse topluca tekrar yazarım.
Selam, hürmet ve meveddetle…

Ömer Faruk61
12.04.2012, 16:57
ne yazdığımı iyi oku sevgili kardeşim iyi oku. eleştiri diyorum eleştiri. eleştiri nedir bilirmisin sen ?

Tamam abi eleştirelim ama bu başlık sanki çatışma başlığı oldu.Bende eleştiriyorum burada sıkıntı yok.Hocayı eleştirmek ayrıdır..Küçümseyip kendisi futbol bilgini zannetmek ayrıdır..

Burak Sahin
12.04.2012, 17:11
Yukarıdaki soruma cevabınız var mı? :)

Yukarida olcani hoca istedi yazan kisiye degilde neden illa bu soru bana ben cevabini cok iyi biliyorum ;) kendim direk hocaya sormadm ama baris özbek ve adrianin alinmasini özellikle istemis diye duydum... Dogru degilse o zaman dogrusunu sen söylede ögrenelim....

gabriel omar
12.04.2012, 17:27
Eksikleri ve bu sene yaptığı hatalar var Şenol hocamızın.Mesela transfer.Evet yabancı futbolcu profiili olmadığı doğru fakat futbolcu izlemeyi,takibini hoca yapacak diye bir şey yok.O iş transfer komitesinin işi.Bu konuda çok suç bulmuyorum Şenol hocaya.

Lakin görünen gerçeklerde var.Takım kondisyonsuz,maçlara sanki amaçsızmış gibi ruhsuz çıkıyorlar.Elbetteki onları motive etmek Şenol hocanın görevidir.Dolayısıyla bu onun hatasıdır.

Gel gelelim kısıtlı olan kadroyu dahada kısıtlı hale getiriyor.Tamam alternatiflerin çok kaliteli olmadığı konusuna katılıyorum fakat,bir Jebrin,bir Ferhat en azından ihtiyaç olduğunda kullanılmayacaksa ne işe yarayacaklar ?

Bunun haricinde kulübede iki kaleci oturması sorunu var.Böyle yapılacağına altyapıdan bir oyuncuyu oturtsada hem gençlere bir umut verse hemde hamle şansını arttırsa daha iyi değil mi ?

Ayrıca bu sene sahada ne yapmak istediğini bilmeyen bir takım var.Hani elbette bu işi Şenol hocadan iyi bilecek değilim fakat dışardan bir taraftar gözüyle bakınca takım 2 pas sonra hangi organizasyona gireceğini bilemiyor ,oyunun spontane gelişmesine izin veriyor.

Elbette bu sorunların altında bu seneki ligin anlamsız durumu,yaşanan olaylar,maç sayısı gibi etkenler de var.Şenol hocada muhakkak bunlardan etkileniyor ve tıpkı bir futbolcu gibi formundan düşüyordur.

Bütün bunların yanında ben Şenol hocayla devam edilmesi taraftarıyım.Ben ondan daha iyi bir teknik direktörün getirilebileceğini sanmıyorum.Daha yetenekli bir teknik direktör getirilebilir ama o gelen adam,Şenol hoca kadar bu şehri anlayamaz.

Ama bu Şenol hocanın hatalarını ve eksiklerini dile getirmeye engel değildir.Eleştiririz sonuna kadar ama hocamızın arkasında durmayı unutmadan.

Yaşar
12.04.2012, 17:34
Burada eleştiri yapanların çoğu bazı güçlü kalemlerin arkasına sığınıp eleştiri yapıyor.
Yazdıklarının çoğunu niye ve niçin yazdığını bilmiyor.

Ahmet Karaman
12.04.2012, 17:54
Tamam abi eleştirelim ama bu başlık sanki çatışma başlığı oldu.Bende eleştiriyorum burada sıkıntı yok.Hocayı eleştirmek ayrıdır..Küçümseyip kendisi futbol bilgini zannetmek ayrıdır..

çatışma şenol güneşin eleştirilemez olduğu zannına sahip insanlar tarafından oluşturuluyor.

Alican Altunbaş
12.04.2012, 18:05
Ben iki tarafta da olumlu yada olumsuz düşüncelerini karşılıklı örneklerle pekiştirme kabul ettirme çabası görüyorum.:)
Bende iki tarafı eleştiriyorum hadi bakalım şimdi nolucak:)

Hatice Aslan
12.04.2012, 18:10
çatışma şenol güneşin eleştirilemez olduğu zannına sahip insanlar tarafından oluşturuluyor.

İş ordan başka boyuta geçti. Şenol Güneş eleştirilemez diye bir kural yok , hataları var , her insan hata yapabilir kimse kusursuz değildir diye yazmamıza rağmen... Dalga geçerek seni ciddiye almıyorum diyip, kibirle kendilerini yüceltip bizleri aşağılayan , sen kalitesizsin ben kaliteli bir insanım şeklinde karşılık veren ve çizginizden çıkıyorsunuz! Şeklinde tahrik edici yorumlar baş gösteriyor o kişilerin iyi niyetli yorum yapmadığıda açık net çıktı ortaya zaten tek sorun bu.

Ahmet Karaman
12.04.2012, 18:22
Ben iki tarafta da olumlu yada olumsuz düşüncelerini karşılıklı örneklerle pekiştirme kabul ettirme çabası görüyorum.:)
Bende iki tarafı eleştiriyorum hadi bakalım şimdi nolucak:)

alican arada kalacaksın yazık olacak sana :)

Alican Altunbaş
12.04.2012, 18:23
alican arada kalacaksın yazık olacak sana :)

Yok bişi olmaz hepimizin derdi Trabzonspor ise sorun olmaz kalalım arada ne olcak:)

Hürgün Aygün
12.04.2012, 19:40
Şenol Hoca geldiği dönemde, geçen sezon şampiyon olurken buraya gelmeyenler bir sezonda başarısız olunca hemen gitsin diyorlar.Tabiki eleştirilecek Şenol Güneş.O da bizler gibi insan ama eleştiri de bir yere kadar bir sezonda alınan başarısızlıkla hemen gitsin.Geçen sezonki şampiyonluğu ne yapalım şimdi?

h@msi61
12.04.2012, 19:48

Bana kalirsa da hocayi sacma sapan argumanlar ile elestirenler sebebiyle oluyor, hadi bakalim.

Mollasalihoğlu
12.04.2012, 20:12

Foruma ve Trabzonspor'a çok faydalı, dolu dolu bir yorum olmuş.

Faydalı olduğunu düşündüğünüz yerlerde eleştirin hocayi madem o derece durum. Anlayana ;) (bunu ekleyince karizmatik oluyor herhalde)

Kıvanç Çuvalcı
12.04.2012, 21:07
[QUOTE=Burak Sahin;1918405114]Su hocayi bizde elestiriyoruzcular son birkac aya kadar hocanin bir bildigivardirciydi her yanlis kararina ragmen simdi bizde elestiriyoruz evet yanlislari var oldu aman dikkat edin cizginizden iyice kaymaya basladiniz sonra hocayi koltugundan siz indirmeyesiniz..;)

Burak kardesim bizim koyde buna objektif olma deniyor.Bir de yasini bilmiyorum ama benden kucuk oldugunu dusunuyorum ve senden bir abin olarak (eger kabul edersen tabii)rica ediyorum lutfen su uslubunu bir gozden gecir burasi bir tartisma platformu kimse de burda fenerli falan degil hepimiz ayni amac icin burdayiz, farkli fikirlerde bile olsak hepimiz abi, kardes, arkadasiz ve tarafiz, dusman falan degiliz,bence insanlari kiskirtmayi biraksan iyi olur abicim,bu alayci tavrin hos olmuyor, LUTFEN.