PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Erdem Koltuk
21.03.2012, 14:00
Malum şahıslara diyoruz ki halefini göster de bir görelim ne istiyorsun. Cevap hep aynı cevapları duyuyorum falan fişman. Hayır bari bir kez söyle de bilelim bir karşılaştıralım. KArşılaştırmak suç oldu. Bu arada ben de Hocamızın bu sene bırakması gerektiği taraftarıyım. Ama bunu usturuplu olarak söylüyorum.

Siz Trabzonsporluysanız bu kulübün en büyük efsanesine ezik bir adam muamelesi yapmak tek kelimeyle ayıptır. Son 20 yılda hangi hocalarla hangi başarıları yakalamışız aç bir tarihi bak. Eleştiri dozajında olur. Yok bu Hoca değil, Burak topçu değil, filancı adam bile değil. Nereye gidiyor bunun sonu ?

Mesela Şota'yı gormek istiyorum bu takimin basinda.

Veya baska bir anlatim bicimi ile, oyuncu portfoyu olan bir teknik direktor istiyorum.

miynat
21.03.2012, 14:08
Son otuz yılda Türkiyede ligi gerçek anlamda domine eden rakiplerini ezen gerçekten güçlü dört takım hatırlarım. Birisi 103 golle şampiyon olan Fener, ikincisi Gordon Milne'li Beşiktaş, üçüncüsü UEFA şampiyonu Galatasaray, dördüncüsüde 96 sezonu ikincisi Trabzonspor. O Trabzonspor ne yazık ki başarısını şampiyonlukla taçlandırmayı başaramadı geçen seneden daha beter bir seneydi. O zamandan bu yana ilk defa o başarılara yaklaşabilen bir takımımız oldu geçen sene. Ne tesadüftür ki ikisinde de takımın başında Şenol Güneş vardı. Bazı arkadaşlar hocanın hep hazıra konduğunu başkasının kurduğu kadroyla başarılı olduğunu savunuyor ısrarla. Bende tam tersi başkalarının içine ettiği kadroları alıp uçurduğunu düşünüyorum. Bakış açısı tabi ki herkes herşeyi görmekte serbest sonuçta.

ayrıca sayın deep blue şimdide beni rencide etme çabasına girmişsiniz ama gerek yok böyle şeylere sizinle daha fazla polemiğe girip başlığı egolarımızın savaş alanına çevirmeyeceğim.

DEEP BLUE
21.03.2012, 14:54
sayın deep blue şimdide beni rencide etme çabasına girmişsiniz ama gerek yok böyle şeylere sizinle daha fazla polemiğe girip başlığı egolarımızın savaş alanına çevirmeyeceğim.

Bence de iyi yaparsın(ız)...

bangkook_61
21.03.2012, 15:00

Veya baska bir anlatim bicimi ile, oyuncu portfoyu olan bir teknik direktor istiyorum.

Olabilir. Benim de aklımda o var. Kayseri'de başarısız olduğu gerçeği de var. Ama yine de burada başarılı olacağını düşünüyorum. Benim tercihim gelecek olan hoca genç olmalı ve kendisi ile beraber bu kulübü büyütmeli. Şota ilk akla gelen isim.

Yaşar
21.03.2012, 15:03
Şenol Güneş, Trabzonspor''un simgesidir.
Trabzonspor değildir fakat önemli bir yerdedir.
Tıpkı Özkan Sümer, Ahmet Suat Özyazıcı gibi.
Alınan birçok kupada futbolcu ve teknik adam olarak imzası vardır.
Teknik ve taktik yanlışları vardır tıpkı Alex Ferguson'da da olduğu gibi.
Bu yıl kurulan kadronun başarısız olduğunu düşünmüyorum.
O nedenle bu çerçevede yapılan eleştirilere katılmıyorum.
Yere göğe sığdırılamayan Gs takımı 3 günde bir maç oynadığı hiçbir arka arkaya 3 maç kazanamamıştır.
Takıma alınan futbolcular kaliteli futbolcular.
Eksik mevkiler tamamlanır ise önümüzdeki sene çok daha iyi bir takım olacaktır.

SEDAT
21.03.2012, 15:05
* Şenol Güneş'te kabahat her geldiğinde takımı kafaya oynatırsan böyle olur, ne güzeldi Broos'lu Ziya'lı günler. Eminim o Ziya bile.... diye başlayan ve beni kahredecek mesajlarda gelicektir :)

h@msi61
21.03.2012, 15:26

Anlasilan kume dusmeme heyecani yasamaya heveslisiniz. Siz futbolu degil transferi seviyorsunuz sanki, zira Senol hocanin yerine Sota gibi Kayseri'de niteliklerini super ispatlamis bir adami istemenin bir aciklamasi olamaz..

DEEP BLUE
21.03.2012, 15:28
* Şenol Güneş'te kabahat her geldiğinde takımı kafaya oynatırsan böyle olur, ne güzeldi Broos'lu Ziya'lı günler. Eminim o Ziya bile.... diye başlayan ve beni kahredecek mesajlarda gelicektir :)

3.sınıf talebesi düzeyinde yazarak mı forum yöneticisi olunuyor burada... Sayın forum yöneticisi arkadaşım, fikriniz varsa onu yazın, eleştiriyi eleştirmekten daha fazlasını bekleriz sizden... Broos veya Ziya Doğan ile mukayese edip Şenol hocayı alta yazan bir tane yazı koyun buraya, onu yazana beraber yüklenelim.

Bizim Şenol hocaya yükleniyor oluşumuz sadece Teknik adamlık vasıfları nedeniyle değil kesinlikle... Maç satmış(!) Jaja'yı neredeyse bedavaya verip, yerine Polonya'nın Maradona'sını(!) kakalayan ölü sevicilerin karşısında dik duramayan adamdır artık... Oysa bizi Trabzonspor'lu yapan adamdı... Onu Trabzonspor'un emniyet kilidi diye gördük, görmeyi istedik ama hayal kırıklığı yaşadık...

Soruyorum; siz Şenol Güneş'siniz... Egemen, Selçuk, Ceyhun ve Yattara bedavaya giderken, Allah var, Engin'i saha kirası olan 350 bin Törkish Liraya satmayı becerebilen adamların karşısında ne yapardınız?... Kalmak bir tercihtir elbet, ama gerçek aşk, gidebilmeyi göze alabilmektir... Yoksa, Henrique denen üçüncü sınıf oyuncudan sağ açık olamayacağını söylesem, defans arkasına en iyi koşu yapan adamı üç maçtır duvar pasındaki sabit duvar olarak kullanmasına isyan etsem, aynı adamı penaltı kralı yapacağım diye taraftarın önüne atmasına ifrit olsam ne yazar... Bu yazıyı yazarken haberi geldi, hocamız ''bundan sonraki penaltıları da Burak atacak demiş''... Ne güzel... Bu tercihler ve inat bizi olmamız gereken yerin çok altında tutuyorsa susalım mı... Bu takımın yardımcı hocası, cezaevindeki Fenerli Sivas başkanına reis selamı gönderirken Polyannacılık mı oynayalım... Anlayabilir misiniz bilmiyorum... Başka şey mi anlıyoruz Trabzonspor'lu olmaktan acaba...

DEEP BLUE
21.03.2012, 15:32
Anlasilan kume dusmeme heyecani yasamaya heveslisiniz. Siz futbolu degil transferi seviyorsunuz sanki, zira Senol hocanin yerine Sota gibi Kayseri'de niteliklerini super ispatlamis bir adami istemenin bir aciklamasi olamaz..

Al işte bir tane daha... Kimi istersiniz diye soruluyor, arkadaşımızın biri Şota deyince, küme düşmek heveslisi olmakla suçlanıyor... Kazara Şenol hoca ebediyete göçse(Allah gecinden versin) Trabzonspor'un kapısına kilit vurmak gerekecek demek... E ne diyim artık, yaşaaaaaaaaaaaaa Şenol hocaaaaaaaaaaaaaa!...

SEDAT
21.03.2012, 15:37
3.sınıf talebesi düzeyinde yazarak mı forum yöneticisi olunuyor burada... Sayın forum yöneticisi arkadaşım, fikriniz varsa onu yazın, eleştiriyi eleştirmekten daha fazlasını bekleriz sizden... Broos veya Ziya Doğan ile mukayese edip Şenol hocayı alta yazan bir tane yazı koyun buraya, onu yazana beraber yüklenelim.

Bizim Şenol hocaya yükleniyor oluşumuz sadece Teknik adamlık vasıfları nedeniyle değil kesinlikle... Maç satmış(!) Jaja'yı neredeyse bedavaya verip, yerine Polonya'nın Maradona'sını(!) kakalayan ölü sevicilerin karşısında dik duramayan adamdır artık... Oysa bizi Trabzonspor'lu yapan adamdı... Onu Trabzonspor'un emniyet kilidi diye gördük, görmeyi istedik ama hayal kırıklığı yaşadık...

Soruyorum; siz Şenol Güneş'siniz... Egemen, Selçuk, Ceyhun ve Yattara bedavaya giderken, Allah var, Engin'i saha kirası olan 350 bin Törkish Liraya satmayı becerebilen adamların karşısında ne yapardınız?... Kalmak bir tercihtir elbet, ama gerçek aşk, gidebilmeyi göze alabilmektir... Yoksa, Henrique denen üçüncü sınıf oyuncudan sağ açık olamayacağını söylesem, defans arkasına en iyi koşu yapan adamı üç maçtır duvar pasındaki sabit duvar olarak kullanmasına isyan etsem, aynı adamı penaltı kralı yapacağım diye taraftarın önüne atmasına ifrit olsam ne yazar... Bu yazıyı yazarken haberi geldi, hocamız ''bundan sonraki penaltıları da Burak atacak demiş''... Ne güzel... Bu tercihler ve inat bizi olmamız gereken yerin çok altında tutuyorsa susalım mı... Bu takımın yardımcı hocası, cezaevindeki Fenerli Sivas başkanına reis selamı gönderirken Polyannacılık mı oynayalım... Anlayabilir misiniz bilmiyorum... Başka şey mi anlıyoruz Trabzonspor'lu olmaktan acaba...

* Eğer Şenol Hoca öyle demişse doğrusunu yapmış. Futbolcusuna güven duyduğunu belirtmiş. Sizinde burda herkese süslü cümlelerle anlatmak istediklerini anlıyoruz merak etmeyin ! Onun için yaşınıza hürmet ediyorsak fazlasıda değil. Kimsenin karşısında çocuk yok...

Mert Oğuzlu61
21.03.2012, 15:45
hocam transfer listesini ben veriyorum, karşılığında para felan istemiyorum ama belki ekibinde görev verebilirsin, hayırda demem. aylık 2 bine fitim.

muhammet demir
jaja
amrabat
alper
sol stoper (bunuda siz bulun artık)

hocam şampiyonda oluruz avrupayıda sallarız. bak ünal hocayı o izleme(beleş tatilci) komitesini felan salla beni dinle, elimden gelse trabzon a gelir şu listeyi evinden içeri atar kaçarım hatta kaçmam bir çayını içerim düşüncelerimi aktarırım.

sen hiç yorulma hocam beni dinle taraftarı dinle şu adamları al eldeki 8 gereksiz yabancıdan kurtul aykutmuş barışmış bunlarıda temizle... bak aha yazıyorum bu takım seneye şampiyon olamazsa bütün trabzon üzerimde horon tepsin, o kadar iddaalıyım.

çok zor değil şu nokta atışlarını yapmak.

Yaşar
21.03.2012, 15:56
Gönderilmesini istemediğini çok iyi bildiğimiz(Selçuk ve Egemen) gitti diye, Şenol Güneş de mi bırakıp gitseymiş?
Başka Selçuk veya Egemen mi yok alınacak?
Yoksa bile, Selçuk veya Egemen Tabzonspor'dan büyük müdür de, onlar gitti diye, hoca gidecekmiş?
Selçuk ve Egemen kimdir de Şenol Güneş bu adamlar yüzünden istifa edecek?
Her teknik direktörün anlaşamadığı, kendince kanının uyuşmadığı adamlar vardır. Bir Jaja için, bir Engin için yılların Şenol Güneş'i bu adamların yaptığını hazmetseymiş mi?

Bu yıl takım başarısız mıdır?
Neye göre başarısızdır?
Alınan oyuncular kötü oyuncular mıdır?
Bu takımın eksikleri giderilirse, iyi bir takım olur mu?

Alican Altunbaş
21.03.2012, 15:59
Şenol Güneş' ten iyi teknik adam bulamayız düşüncesi bizi ileri götürmez diye düşünüyorum.Ama şunu söylemek istiyorumki Şenol Hocanın takımın başından gitmesi için hiç bir sebep göremiyorum.Genel anlamda başarılı bir teknik adam ve iyi bir Trabzonsporlu olarak takıma katkı sağladığı gerçeğini unutmayalım.Tabiki ekran başında yada stat içerisinde benimde herkeste olduğu gibi eleştirilerim oluyor.Fakat bu eleştirilerde kendi inandığımız doğrular üzerine.. Yani bizim de belki eleştirimiz hatalı bunu bilemeyiz. Şu örneği verdiğimizde herkes aynı masalları bırakın yorumunda bulunuyor.Alex Ferguson , Arsene Wenger gibi.. sayabileceğimiz teknik adamlar hiç bir maçta teknik ve taktik olarak hata yapmıyormu? Maç maç bakarsak belkide bir sürü olabilir yine buna ben karar vermiyorum.O yüzden Şenol hoca bana göre hatalı yada bana göre en iyisini yaptı yorumları doğaldır. Bu iki tip yorumları görmek bizleri huzursuz etmemeli.Fakat dalga geçme yada aşağılayıcı cümleler olursa bundan hiç bir Trabzonspor taraftarının haz etmemesi lazım.Bu forumda ben denk gelmedim çok fazla o yüzden eleştiri yapan arkadaşlarla da olumlu düşünen arkadaşlarla da polemiğe girmeye gerek yok düşüncesindeyim. Herkesin bir fikri var sonuçta.

h@msi61
21.03.2012, 17:06
Al işte bir tane daha... Kimi istersiniz diye soruluyor, arkadaşımızın biri Şota deyince, küme düşmek heveslisi olmakla suçlanıyor... Kazara Şenol hoca ebediyete göçse(Allah gecinden versin) Trabzonspor'un kapısına kilit vurmak gerekecek demek... E ne diyim artık, yaşaaaaaaaaaaaaa Şenol hocaaaaaaaaaaaaaa!...

Ne demek al iste bir daha tane, kim veriyor size benden boyle bahsetme hakkini acaba?

Sota gosterdigi performansla Kayseri'yi kume dusmenin esigine getirdi evet, gayet gercek sebeplere dayaniyor soylediklerim. Sota guzel transfer yapiyor diye takimin basina istenmesi oldukca komigime gidiyor.

Dunyada istikrarla yonetilen bir suru spor takimi var, 20+ senelerdir ayni hoca ile yonetilen. Hicbirisi de hocadan sonra kapiya kilit vurmayi dusunmuyorlar bildigim kadariyla. Gecmisimiz hoca degisimleriyle dolu, bunlarin getirdigi sportif basarilar da ortada. Sanirim siz de bunlardan ders alamayan 'bir tane daha'siniz.

Hatice Aslan
21.03.2012, 17:09
Şota ne kadar deneyimlide 3-5 kişi onun takımın başına geçmesi gerektiğini söylüyor anlamıyorum. Siz Milli takımı dünya 3.sü yapmış adamı takım 1 maç geriye yaslandığı için yerden yere vuruyorsunuz bir başkasına nasıl sabredeceksiniz?

Başarıyı istemeyenlerin yaptığı yorumları artniyetli olarak görüyorum. İddia ediyorum şu forumdaki bazı kişiler gerçekten Trabzonspor taraftarı değil. Çünkü Trabzonspor taraftarı köstek değil destek olur verdiği desteklede takımının başarılı olmasını ister. Ya madem iyi biliyorsunuz söylesenize bana bu takımı Şenol Güneş'ten başka kim çevirebilir hemde kısıtlı kadroya rağmen ? Okadar yoğun bir maç temposu vardı ki ve kadro kısıtlıyken suan ligde 3. sırada olmak bile büyük bir başarı neden mi ? Dün akşam o lider olan gsnin 2 günde 1 maç yapınca nasıl yere serildiğini gördüm gözlerimle.Demekki bizim yerimizde olsa 10. sıralarda dolaşırlardı. İmparator denilen adamın karizmasını çok güzel çizdiler , çok iyi teknik direktördüya hani.

Oysa Şenol Güneş ? Trabzonspor her dibe battığında küme düşmemek için oynayan Trabzonspor'u üst sıraya taşımış biri. Belki en iyi teknik direktör değildir ama Avrupa'da yapılan ankette 51. sıraya kadar yükselmiş bir isim. Fatih Terim 70. sıralarda geziniyor.

Şenol Güneş'in elbet hataları vardır şuan dünyanın en iyi teknik direktörlerinin bile hataları olabilir bunlar sayılabilir. Ama yine diyorum yapılan eleştiriler yapıcı olsun yıkıcı değil.

Punisher-61
21.03.2012, 17:41
Şota ne kadar deneyimlide 3-5 kişi onun takımın başına geçmesi gerektiğini söylüyor anlamıyorum. Siz Milli takımı dünya 3.sü yapmış adamı takım 1 maç geriye yaslandığı için yerden yere vuruyorsunuz bir başkasına nasıl sabredeceksiniz?

Başarıyı istemeyenlerin yaptığı yorumları artniyetli olarak görüyorum. İddia ediyorum şu forumdaki bazı kişiler gerçekten Trabzonspor taraftarı değil. Çünkü Trabzonspor taraftarı köstek değil destek olur verdiği desteklede takımının başarılı olmasını ister. Ya madem iyi biliyorsunuz söylesenize bana bu takımı Şenol Güneş'ten başka kim çevirebilir hemde kısıtlı kadroya rağmen ? Okadar yoğun bir maç temposu vardı ki ve kadro kısıtlıyken suan ligde 3. sırada olmak bile büyük bir başarı neden mi ? Dün akşam o lider olan gsnin 2 günde 1 maç yapınca nasıl yere serildiğini gördüm gözlerimle.Demekki bizim yerimizde olsa 10. sıralarda dolaşırlardı. İmparator denilen adamın karizmasını çok güzel çizdiler , çok iyi teknik direktördüya hani.

Oysa Şenol Güneş ? Trabzonspor her dibe battığında küme düşmemek için oynayan Trabzonspor'u üst sıraya taşımış biri. Belki en iyi teknik direktör değildir ama Avrupa'da yapılan ankette 51. sıraya kadar yükselmiş bir isim. Fatih Terim 70. sıralarda geziniyor.

Şenol Güneş'in elbet hataları vardır şuan dünyanın en iyi teknik direktörlerinin bile hataları olabilir bunlar sayılabilir. Ama yine diyorum yapılan eleştiriler yapıcı olsun yıkıcı değil.

Senol günes takim öne gectigi zaman hep defansa ceker takimi.. bu sene az puan kaybetmedik son dakikalarda.. Ve bu hatalarinu hic düzeltmiyor hep ayni kafadan devam..

Kadro kisitliysa bunda yönetimin ve senol hocaninda sucu vardir kimsede gelip transferleri yönetim yapiyor demesin jajayi yollamaya ve devre arasinda alinmasina karsi cikabiliyor ama... Ve kadro genis diye bizzat kendisini. Agizindanda duyduk yararlanamiyorsa kendi sucudur..

Oynamayan bircok oyuncumuz var en iyi örnek sercan kaya..

Senol hoca ne zaman trabzona geldiyse hazir kadroyu hep iyi oynatmistir bu dogru ama nedense ondan sonra bu kadrolar hep dagilmis ve senol günes kendi takimini kurmustur ve bu kurulan kadrolar hep kötüydü..

talibim
21.03.2012, 19:57

peki guardiola barcelona'nın başına geçtiğinde kaç senelik teknik direktördü?
villas boas porto'nun başına geçtiğinde kaç senelik teknik direktördü?
diyorsunuz ki trabzonspor her dibe battığında,küme düşmemek için oynadığında trabzonspor'u üst sıralara taşımış birisi!..ersun yanal bıraktığında trabzonspor sürünüyor muydu?..ve ben trabzonspor'un 2001 sezonunun bir bölümü hariç hiç küme düşmemek için oynadığımızı hatırlamıyorum!..
madem şota kayserispor'u küme düşürmemek için uğraşıyor ve bundan dolayı kötü teknik direktör oluyor o zaman size bkz şenol güneş'in boluspor ve sakaryaspor dönemleri diyorum!..

Bekir
21.03.2012, 20:33
Tebrikler Hocam yine o dehasa Aykut Akgün projenizle sonuca gittiniz.

Emrah KabuL
21.03.2012, 20:33
Tebrikler hocam.

Ömer Faruk61
21.03.2012, 20:34
Hocam Neden Aykut??? Jebrin oynasa ne farkederdi??

mda61
21.03.2012, 20:36
Yakışmadı hocam

Bekir
21.03.2012, 20:37
Hocam Neden Aykut??? Jebrin oynasa ne farkederdi??

Özevlat Aykut,5.5 Milyon bonservisli Adrian varken bedavaya gelmiş elin zencisini mi oynatıcak Şenol Hocam?

Biz Trabzonspor taraftarı da çok biliyoruz, hiçbir şeye karışmayın daha Tayfun da geri dönecek,Şenol Hoca en iyisini bilir.

SEDAT
21.03.2012, 20:38
* Hocam bu Aykut ısrarı neden ?

seyduna_efil
21.03.2012, 20:38
Bir insan iki kere aynı hatayı tekrarlayarak intihar eder mi?? Şenol Güneş ise eder...

Ömer Faruk61
21.03.2012, 20:40
Özevlat Aykut,5.5 Milyon bonservisli Adrian varken bedavaya gelmiş elin zencisini mi oynatıcak Şenol Hocam?

Biz Trabzonspor taraftarı da çok biliyoruz, hiçbir şeye karışmayın daha Tayfun da geri dönecek,Şenol Hoca en iyisini bilir.

Ben Şenol Güneşsporluyum buradaki bazılarına göre..İstikrar dan yanayım.Gördüğünüz gibi bizde eleştirebiliyoruz.

Bugünkü Futbolun açıklaması olamaz...

Erdem Koltuk
21.03.2012, 20:40
Şenol Hocayla poker oynasam soyup soğana çeviririm onu:)

Samet Türkmen
21.03.2012, 20:44
Burada Şenol Güneş'i eleştirenleri, oyuncuları satan,sözleşme uzatmayan yönetimi eleştirmeye yani yönetime yönelik eleştriler başlığına davet ediyorum. Şenol Güneş ne yapacak bu oyuncularla ? Sallaması kolay tabii ki.

seyduna_efil
21.03.2012, 20:45
Burada Şenol Güneş'i eleştirenleri, oyuncuları satan,sözleşme uzatmayan yönetimi eleştirmeye yani yönetime yönelik eleştriler başlığına davet ediyorum. Şenol Güneş ne yapacak bu oyuncularla ? Sallaması kolay tabii ki.

Adrian'ın alınmasını Şenol Güneş ısrarla istedi...

Sibel
21.03.2012, 20:46
Ölü Sercan'ı 40 Aykut'a değişmem...
Geçmiş olsun hocam. Aykut ısrarı asla anlayamadığım durum.

Samet Türkmen
21.03.2012, 20:47
Adrian'ın alınmasını Şenol Güneş ısrarla istedi...

Gidenlerin yeri boş mu kalsaydı ? Bu şu an tartışılması gereken şey değil.

Bekir
21.03.2012, 20:47

Şenol Güneş 6 yaşında çocuk mu ki tam yetkiyle getirildin denilen yerde Yönetimin istediği atı koşturmasına izin veriyor?

Kusura bakma ama Şenol Hoca ''bu takıma stoper lazım'' deyip Stoper aldıramıyorsa,bıraksın gitsin teknik direktör olmasına da gerek yok.

Royal Heart
21.03.2012, 20:48
Bir şeylerin ters gittiği ve bunlara karşı yeterli tepkiyi göstermediğini düşünmeye başlıyorum Şenol Hoca'nın. Sezon sonuna kadar tam verim alınması gerekiyor futbolculardan ne olursa olsun, kulakları çekilmeli tabiri caizse.

Fatih
21.03.2012, 20:48
Antalyaspor'a elenmek yakışmadı.

seyduna_efil
21.03.2012, 20:49

Bence gidenlerin yeri hala boş :)

Bekir
21.03.2012, 20:50
Ben Şenol Güneşsporluyum buradaki bazılarına göre..İstikrar dan yanayım.Gördüğünüz gibi bizde eleştirebiliyoruz.

Bugünkü Futbolun açıklaması olamaz...

Neyin istikrarı yahu?

Dayatıp da bir stoper aldıramayıp sezona stopersiz başlayan Hoca da istikrar olsa ne olur?
Her maç ezbere değişiklik yapan hocada istikrar olsa ne olur?

Madem istikrardan yanayız 5.5 Milyonluk Adrian,Özevlat Aykut da oynamaya devam etsin;

Hocam aynen devam Aykut ve Adrian'da istikrar.

Samet Türkmen
21.03.2012, 20:50
Şenol Güneş 6 yaşında çocuk mu ki tam yetkiyle getirildin denilen yerde Yönetimin istediği atı koşturmasına izin veriyor?

Kusura bakma ama Şenol Hoca ''bu takıma stoper lazım'' deyip Stoper aldıramıyorsa,bıraksın gitsin teknik direktör olmasına da gerek yok.

Tam yetki falan hikaye. Göstermelik yetkiler onlar. İş paraya bakar. Yönetim elini cebine atmadıktan sonra istediğin yetkiyi versen yine işe yaramaz. Kaldı ki 100 milyon küsür borcu Şenol Güneş yapmadı transferlerle.

Bekir
21.03.2012, 20:51

Madem gidenlerin yerini düşünüyorsun Egemen'in yerine neden adam aldırmadı?

Tam yetki hikayeyse Şenol Güneş kendini kullandırtıyor,kendini kullandıran insandan değil Teknik Direktör,çoban bile olmaz.

Yönetim dediklerini yapmıyorsa sağda solda felsefik konuşma yapmak yerine bununla ilgili konuşsun.

oflukaan
21.03.2012, 20:51
uzatmaya kalmadan yenilseydik bari de cocuklar yorulmasaydı.

hamdi_61
21.03.2012, 20:52
Hocam kusura bakma ama Alanzinho yu ön libero gibi kullanmak hangi felsefi akımın sonucudur merak etmekteyim.

Tipik Karadeniz insanı profili çizmeyi bırak artık lütfen. Sen bu takımın teknik direktörüsün.Senin belli konularda inatçılık etme lüksün olmamalı, olamazda.

gabriel omar
21.03.2012, 20:53
Bugünkü futbolun açıklaması yok.Hiç bir bahane bu kadronun böyle oynamasını bağışlamaz.Seni çok seviyorum hocam ,gitmenide istemiyorum ama olmadı,oyunu okuyamadın.

Ezbere aldın artık değişiklikleri zaman mekan fark etmeden aynı adamları aynı dakikalarda sahaya sürüyorsun.Nedir Jebrinin kabahati ?Adrianın ,Aykutun becerip Jebrinin beceremediği ne varda adama zerre şans vermiyorsun ?

Kızgın değilim sadece üzgünüm.Çünkü bu takımda, sende daha iyi performans gösterebilirsin hocam.

nchls
21.03.2012, 20:57
Yok .Severim şenol hocayı ama yapamıyor . Bence t.direktörlüğü bırakıp ,yönetime ve ya başka bir şeyin başına geçsin ne bileyim.Ama Allah aşkına daha hoca olmasın bu takıma .

Samet Türkmen
21.03.2012, 20:58
Madem gidenlerin yerini düşünüyorsun Egemen'in yerine neden adam aldırmadı?

Tam yetki hikayeyse Şenol Güneş kendini kullandırtıyor,kendini kullandıran insandan değil Teknik Direktör,çoban bile olmaz.

Yönetim dediklerini yapmıyorsa sağda solda felsefik konuşma yapmak yerine bununla ilgili konuşsun.

Daha ne kadar konuşacak ? Gündemi takip etmiyor musunuz ? Bir gazetecinin transferle ilgili sorusuna karşılık sitemkar bir dille : ''Yönetim bilir onu'' demesi hala kulağımda. Bir lig maçından sonraydı.

Durum bu iken Şenol Güneş'in istifa etmesi gerekir ama bu beceriksiz yönetimin karşısında görevinde durması, onlara verdiği iyi bir cevaptır bence.

İstifa edip ipleri bu yönetimin eline vermesini istemem.

Belki de böyle şeyler hiç yok. Yazıyoruz birşeyler işte :D

Emrah KabuL
21.03.2012, 20:58
45 resmi maçta

17 galibiyet
15 beraberlik
13 yenilgi

45 Resmi maçın 28'in de rakiplerimize üstünlük sağlayamadık.
Galibiyet oranımız 0.37

Şu istatistiklere sahip olan kaç tane hoca Trabzonspor'da ki görevine devam edebilir ?

Mert Oğuzlu61
21.03.2012, 20:59
terim i anlarım adam şampiyonluğa dikti gözünü iki üç as adamını dinlendirdi.

hocam Allah aşkına sen hangi mantıkla şu maça colmansız buraksız başlıyorsun ???

şu aykut u sahaya sürüp sinir sistemimizi alt üst edeceğine jebrin e şans ver alt yapıdan bir gence ver formayı sahaya sür göster şu cesareti ? tutturdun bir aykut adam her girdiği maç negatif etki yaratıyor hürgün gibi birşey sahada oldumu resmen orta saha düşüyor başka bir oyuncu dene hocam ?

antalya sedatla ömerle bilmem kimle bizi eliyor utanılcak bir durum, tek tutunacak dalımız niye kesiyorsun niye şu maça hazırlayamadın takımı, yemişim gs maçını hocam !

o maçıda alamayacağız zaten o da ayrı konu.

Samet Türkmen
21.03.2012, 21:00
45 resmi maçta

17 galibiyet
15 beraberlik
13 yenilgi

Galibiyet oranımız 0.37

Şu istatistiklere sahip olan kaç tane hoca Trabzonspor'da ki görevine devam edebilir ?

Geçen seneyi de ekle o istatistiğe.İşinize gelince sadece bu seneye bakmayı bilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz adama sonsuz kredin var yazmayı da bilirsiniz.

oflukaan
21.03.2012, 21:01
burak yedekte ?1-0 cok kotu bi skormuydu da hemen burakı aldı hoca oyuna? cıkan oyuncu ortasahadan adrian yerine kim oynadı ? sonra gol oldu 1-1 halil cıktı aykut girdi ee sar başa aynı mevzu uzatmaya gitti burakı dinlendirdiğini sanan senol hoca ya sormak lazım şimdi ne oldu ? burak gene yoruldu serkan desen her topu ezdi yerine henrique girdi 105 de ee hoca şimdi ne oldu? henrique ve aykutla başlasaydın da bize bu eziyeti cektirmeseydin.

oflukaan
21.03.2012, 21:02
seneye ciddi ciddi shota yı düşünüyorum.

Bekir
21.03.2012, 21:03
Daha ne kadar konuşacak ? Gündemi takip etmiyor musunuz ? Bir gazetecinin transferle ilgili sorusuna karşılık sitemkar bir dille : ''Yönetim bilir onu'' demesi hala kulağımda. Bir lig maçından sonraydı.

Durum bu iken Şenol Güneş'in istifa etmesi gerekir ama bu beceriksiz yönetimin karşısında görevinde durması, onlara verdiği iyi bir cevaptır bence.

İstifa edip ipleri bu yönetimin eline vermesini istemem.

Belki de böyle şeyler hiç yok. Yazıyoruz birşeyler işte :D

Çok sert konuşmuş valla,bu laflar kavgada söylenmez.

Evet Şenol Güneş'le,Sadri Şener birbirlerine bol bol cevap versinler,biri espri yapsın biri felsefe yapsın biz böyle sıkıntılı-stresli iyiyiz.

Neyse konuşdukça daha beter sinirleniyorum.

Ömer_
21.03.2012, 21:06
45 resmi maçta

17 galibiyet
15 beraberlik
13 yenilgi

Galibiyet oranımız 0.37

aynı hocayla Türkiye kupası,süper kupa,şampiyonluk,şampiyonlar liginde 7 puan topladık.

biz Trabzonsporlular çoğu şeyi haketmiyoruz.

oflukaan
21.03.2012, 21:07
Shota arveladze

Samet Türkmen
21.03.2012, 21:09
aynı hocayla Türkiye kupası,süper kupa,şampiyonluk,şampiyonlar liginde 7 puan topladık.

Abi ben diyorum o tip taraftarlar için önerimi zaten ;

Layık oldukları hoca Lazaroni, layık oldukları forvet Ömer Rıza.Muzaffer Bilazer falan vardı bir aralar onu da almak lazım bu taraftarlar için takıma :D

seyduna_efil
21.03.2012, 21:09
S.Biliç ilk adayım,olmazsa Şota olabilir...Şenol Hocam'ın tribüne çekilmesinin zamanı geldi sanırım...

Emrah KabuL
21.03.2012, 21:11
Geçen seneyi de ekle o istatistiğe.İşinize gelince sadece bu seneye bakmayı bilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz adama sonsuz kredin var yazmayı da bilirsiniz.

Geçmiş,yaşanmış ve bitmiş aşklar..

Banane yahu geçen sezondan..

Z.D ile de üst üste 16 maç kazanmıştık.

Samet Türkmen
21.03.2012, 21:12
Geçmiş,yaşanmış ve bitmiş aşklar..

Banane yahu geçen sezondan..

Z.D ile de üst üste 16 maç kazanmıştık.

OOuuvv Allah yolunuzu açık etsin.İyi geceler size.

Yavuz Hasan
21.03.2012, 21:14
bu akşam şunu farkettim

şenol güneş teknikdirektörlük kariyerini zihnen bitirmiş

sezon sonu fiiliyata dökecek

bu akşam ki rezillik dahil yaşattığınız herşey için teşekkürler hocam

emeklilik hayatında mutluluklar

Erdem Koltuk
21.03.2012, 21:14

Ne kadar anlamsız ne kadar boş bir mesaj.

Ne anlatmaya çalıştın burda?

O zaman ben sana şöyle diyeyim Şota daha hiç bir takımı küme düşürmedi ama Şenol Güneş'in kariyerinde küme düşürmüş olduğu bir takım var ve o takım hala dönemedi geri. Sen küme düşmeye heveslisin sanırım. Hmmmm. Benim ki daha güzel oldu.

Mesaj atmış olmak, sırf Şenol Güneş'i savunmak için benim mesajlara cevap falan atma.

oflukaan
21.03.2012, 21:15
şenol hoca takımda kalsın ama başka bir pozisyonda tabiki. bize başarıya aç,genc,heycanlı,gençlere şans vericek, bizden içimizi bilen teknik direktör lazım yani
***********Shota Arveladze *********

Ömür Karadeniz
21.03.2012, 21:15
Artık gençlere yerini bırakmalı,genç derken bundan Ünal gelmeli anlamı çıkmasın,tuttuğunu koparan,bağıran çağıran bir hoca olmalı,ciddiyim pasif adam gelmesin artık şu takıma.

Emrah KabuL
21.03.2012, 21:21

Türkiye Kupasını ve yeni adıyla süper kupayı ilk kez kazanmıyoruz.. bunlar bir ölçüt değil.. CL'de 7 puanı nasıl aldığımız da ortada.. bireysel değil de takım olarak iyi bir performansın sonucunda o 7 puanı almış olsaydık PSV'ye karşı 2 maçta 0 çekip 6 gol yemezdik.. şampiyonluk olayına ise hiç girmiyorum.

Ömer_
21.03.2012, 21:22
biz Trabzonspor taraftarları çok bilmişlik yapmaya devam edersek şenol güneşi çok arayacağız.şenol güneşten daha iyi hoca gelmedi.gelirse kapı açık buyursun gelsin.1 sene vasat geçti diye hocayı yerden yere vurmaya kimsenin hakkı yok.bende eleştiriyorum.aykut adrian gibi vasat altı oyunculara tahammül edemiyorum.ama hocaya mağlubiyet sonrasu istifa isteyecek bir şey bulamıyorum.

Samet Türkmen
21.03.2012, 21:24
Türkiye Kupasını ve yeni adıyla süper kupayı ilk kez kazanmıyoruz.. bunlar bir ölçüt değil.. CL'de 7 puanı nasıl aldığımız da ortada.. bireysel değil de takım olarak iyi bir performansın sonucunda o 7 puanı almış olsaydık PSV'ye karşı 2 maçta 0 çekip 6 gol yemezdik.. şampiyonluk olayına ise hiç girmiyorum.

Yani daha önce aldığımız şeyleri tekrar kazanmak bir ölçüt değil ? E niye şampiyonluk için oynuyoruz bu ligde ? Ayrıca öneri kupanız nedir ? Mars gezegenler arası süper kupası falan mı ? Güneş Sistemi şampiyonlar ligine ne dersiniz ?

gabriel omar
21.03.2012, 21:26
Bende eleştiriyorum ama istifa et diyenleri anlayamıyorum.Demek ki 1 sene şampiyon olup diğer sene başarısız olan (ki o kadar da abartılacak derecede değil)teknik direktör istifa etmeli öyle mi ?

Garip.E hani istikrar,sistem,vefa falan ?

Ömer_
21.03.2012, 21:27

kupalar ölçü değilse ölçü nedir peki Emrah bey?

yabancısı olduğumuz şampiyonlar liginde 3-5-2 oynayarak 7 puan toplayamazdık.
Bursa gibi Beşiktaş gibi dünyaya rezil olurduk.

tekrar ediyorum.bu zihniyetle topyekün devam edersek bu takım bize çok fazla gelir.

seyduna_efil
21.03.2012, 21:33
Bende eleştiriyorum ama istifa et diyenleri anlayamıyorum.Demek ki 1 sene şampiyon olup diğer sene başarısız olan (ki o kadar da abartılacak derecede değil)teknik direktör istifa etmeli öyle mi ?

Kupa neden hala Fenerin müzesinde,şampiyon oldukta bizsiz kutlamamı yapıldı yoksa,bırakın artık melankolı takılmayı..Kendimizi kandırmaya devam ediyoruz,şampiyonluk bize verilmeyecek..

Ömer_
21.03.2012, 21:33

üstadım çok doğru dedin.

başarıya giden yolda ilk şart istikrardır.
ama biz karadeniz insanları inanılmaz sabırsızız.

gabriel omar
21.03.2012, 21:36
Kupa neden hala Fenerin müzesinde,şampiyon oldukta bizsiz kutlamamı yapıldı yoksa,bırakın artık melankolı takılmayı..Kendimizi kandırmaya devam ediyoruz,şampiyonluk bize verilmeyecek..

Bu bizim ya da Şenol hocanın kabahati değildir.Çok özür dileyerek söylüyorum,bu ülkenin böyle boktan,hukukun gücünü değilde güçlünün hukukunu gözeten bir hukuk sistemine sahip olması bizim şampiyon olduğumuz gerçeğini değiştirmez.

Hakkın yerini bulmamış olması sizin haksız olduğunuz anlamına gelmez,yumruklarınızın kendi adaletinizi sağlayacak kadar güçlü olmadığını söyler sadece.

Yavuz Hasan
21.03.2012, 21:36
bir hocanın başlığında başka bir hocanın adını yazmak hoş birşey değil ama

tolunay kafkas

Necmi6161
21.03.2012, 21:39
bir hocanın başlığında başka bir hocanın adını yazmak hoş birşey değil ama

tolunay kafkas

+123123123123123123

-Samet
21.03.2012, 21:41
+123123123123123123

Sen uyumadın mı hala ? Yatağın hazırmış hadi git yat.

Ömer_
21.03.2012, 21:43

şampiyonluğumuz çalındımı çalınmadımı?

bizim hakkımızmıydı yoksa değilmiydi?

h@msi61
21.03.2012, 21:44
Ne kadar anlamsız ne kadar boş bir mesaj.

Ne anlatmaya çalıştın burda?

O zaman ben sana şöyle diyeyim Şota daha hiç bir takımı küme düşürmedi ama Şenol Güneş'in kariyerinde küme düşürmüş olduğu bir takım var ve o takım hala dönemedi geri. Sen küme düşmeye heveslisin sanırım. Hmmmm. Benim ki daha güzel oldu.

Mesaj atmış olmak, sırf Şenol Güneş'i savunmak için benim mesajlara cevap falan atma.

Siz dolu mesaj mi yaziyorsunuz da dolu cevap bekliyorsunuz, Sota imis?
Ben Senol hocayi basarilarindan dolayi takimin basinda istiyorum, siz ise basarisi olmayan Sota'yi istiyorsunuz, neden sirf transferde birkac adam buldu diye.

Hem kulup senin ya, getirirsin istedigin hocayi, neden dileklerini buraya yaziyorsun ki? Hala guluyorum, Allah razi olsun :D

fteotdgs
21.03.2012, 21:45
Hala hatalarindan ders almayan bir Senol Gunes var. Bu yasindan sonra da degismesini beklemiyorum artik. Kendince bir taktik, bir cozum buluyor ve bunu her sartta, her zorlukta hicbir degisiklige gitmeden ezberlemis bir bicimde aynen uyguluyor. Tam bir memur zihniyeti. Degisik taktikler, cozumler arama hak getire. Tum bu takintilari boyunca kim bilir kac oyuncu hak ettigi sansi bulamadi calistirdigi takimlarda. Kim kaybetti? Sadece o sansi bulamayanlar mi? Asil bu takima gonul verenler kaybetti, kaybediyor Senol hocanin bu anlamsiz israrlari ile. Bir de ustune bunca yil sonra bile hala transferde hicbir rolunun, agirliginin olmamasi, vs.

Gecen sezon benim gozumde Trabzonspor'u sampiyon yapmistir ancak FB'nin basinda Kocaman degil de biraz duzgun bir teknik direktor olsaydi, bunu kanitlayabilme ihtimalim tabii ki yok ama, inaniyorum ki yine sonumuz husran olurdu. Yuz seyin doksandan fazlasini dogru yapan Senol Gunes, su yukarida siralamaya calistigim, kalan on seyi eline yuzune bulastirmasi dolayisi ile hep bir eksik kalacak benim gozumde. Yine de, en azindan su asamada istifa etmesini istemem. Zira biliyorum ki, yerine kim gelirse gelsin ondan daha az verim verecektir bircok sebepten oturu. Bu, ne yazik ki, boyle.

seyduna_efil
21.03.2012, 21:45
şampiyonluğumuz çalındımı çalınmadımı?

bizim hakkımızmıydı yoksa değilmiydi?

Hakkımızdı ama bu iş resmiyet kazanmadığı sürece sadece kendi kendimize şampiyonuz demeye devam edeceğiz..

Emrah KabuL
21.03.2012, 21:46
Arkadaş hangi istikrardan bahsediyoruz ?

Şenol Güneş 60 yaşına geldi.. Trabzonspor'un başında 322 maça çıkmış..

Koskoca 11 sezon geçirmiş.. olmuyor da gözünüzü seveyim.

Sacit
21.03.2012, 21:49
1-1'i yakaladıktan sonra bulduğumuz moralle antalyaspor'un üzerine gitmek varken sanki karşımızda çok özellikli bir takım varmış gibi Aykut hamlesini yapmak çok mu gerekliydi !!!

sana ne söyleyeyim Şenol Güneş, ne söylememi istiyorsun ?

Bu korkak futbolu oynamak da neyin nesidir ?

Ahmet KESKİN
21.03.2012, 21:52
her seye tamam taktik verirsin tutmaz hocam... futbolcun gününde deildir tama...
ama benim gibi futbol bilgisi sınırlı olan biri bile ayagına top gelince ne yapacagını kara kara düşünene aykutdan ne beklersin hala çözmüş deilim....

Ömer_
21.03.2012, 21:57
benimde sabrım kalmadı.hocam lütfen istifa et.zirveye oynayan takım istemiyorum.

fteotdgs
21.03.2012, 22:01
benimde sabrım kalmadı.hocam lütfen istifa et.zirveye oynayan takım istemiyorum.
Senol Gunes'in istifa etmesini ben de dogru bulmuyorum (su mesajinin biraz uzerinde benim mesajim var, sebeplerini belirttim orada) ancak Trabzonspor gibi bir takimi zirveye oynatmak bir basari kistasi degil bir teknik direktor icin, olmamali. Bir de, bu nasil zirveye oynamak Allah askina? Son baktigimda FB ile 8, GS ile 17 puan fark vardi aramizda. Ikisine de ilk maclarda yenildik.

Emrah KabuL
21.03.2012, 22:02

Koskoca Trabzonspor sadece Şenol Güneş ile mi zirveye oynadı ?

Ziya Doğan,Ersun Yanal da bu takımı zirveye oynattı..

Keza kazanılan 6 şampiyonluğumuz var A.Suat ve Ö.Sümer imzalı.

O kadar abartıyorsunuz ki sanki Ş.Güneş bu takımı ipten alıp kafaya oynattı..

Şenol Güneş geliyor enkazı devralıyor ve o takım kafaya oynuyor öyle mi ?

Yok öyle bir dünya.

Ömer_
21.03.2012, 22:06
Senol Gunes'in istifa etmesini ben de dogru bulmuyorum (su mesajinin biraz uzerinde benim mesajim var, sebeplerini belirttim orada) ancak Trabzonspor gibi bir takimi zirveye oynatmak bir basari kistasi degil bir teknik direktor icin, olmamali. Bir de, bu nasil zirveye oynamak Allah askina? Son baktigimda FB ile 8, GS ile 17 puan fark vardi aramizda. Ikisine de ilk maclarda yenildik.

galatasaray ve fenerden fazla avrupada oynadığımız 11 üst düzey maçıda ekleseydiniz samimiyetinize inanırdım.

olaya hep bakmak istediğiniz açıdan bakarsanız 6 ay önce aldığınız başarıları göremeyebilirsiniz.
evet fenere ve g.saraya ilk maçlarda yenildik.daha durun bi bakalım 2.maçları oynayalım.hele bi lig bitsin.tablo önümüze gelsin.oynanan oyuna eleştiriyi anlarımda tamamlanmamış ligte yerden yere vurulan hocayı eleştirmeyi anlayamıyorum.

Ömer_
21.03.2012, 22:11
Koskoca Trabzonspor sadece Şenol Güneş ile mi zirveye oynadı ?

Ziya Doğan,Ersun Yanal da bu takımı zirveye oynattı..

Keza kazanılan 6 şampiyonluğumuz var A.Suat ve Ö.Sümer imzalı.

O kadar abartıyorsunuz ki sanki Ş.Güneş bu takımı ipten alıp kafaya oynattı..

Şenol Güneş geliyor enkazı devralıyor ve o takım kafaya oynuyor öyle mi ?

Yok öyle bir dünya.

kim bu takımı ipten alıp kafaya oynattı?

Emrah KabuL
21.03.2012, 22:17
kim bu takımı ipten alıp kafaya oynattı?

Sizin abartılarınızın sonucu bu.. ama onu da anlamadınız tabi.

Diyorum ki sanki Ş.Güneş bu takımı yoktan var ederek bir yerlere getirdi.. her geldiğin de dönemin en iyi kadro ve en iyi imkanlarına sahipti..

Uzatmanın da bir anlamı yok çünkü görüşünüz değişmez,kendinizi inandırmışsınız çünkü.

SEDAT
21.03.2012, 22:19

Diyorum ki sanki Ş.Güneş bu takımı yoktan var ederek bir yerlere getirdi.. her geldiğin de dönemin en iyi kadro ve en iyi imkanlarına sahipti..

Uzatmanın da bir anlamı yok çünkü görüşünüz değişmez,kendinizi inandırmışsınız çünkü.

* Başka türlü hiç gelmiyor bu başarı test edildi onaylandı, siz neye inanıyorsunuz mesela ?

fteotdgs
21.03.2012, 22:20
galatasaray ve fenerden fazla avrupada oynadığımız 11 üst düzey maçıda ekleseydiniz samimiyetinize inanırdım.

olaya hep bakmak istediğiniz açıdan bakarsanız 6 ay önce aldığınız başarıları göremeyebilirsiniz.
evet fenere ve g.saraya ilk maçlarda yenildik.daha durun bi bakalım 2.maçları oynayalım.hele bi lig bitsin.tablo önümüze gelsin.oynanan oyuna eleştiriyi anlarımda tamamlanmamış ligte yerden yere vurulan hocayı eleştirmeyi anlayamıyorum.

Kardesim, ben bu yasimda bu foruma yillardir zamanimdan ayirip bini askin mesaji inanmadigim seyleri, ya da art niyetle bir seyleri, yazmak icin girmedim. Samimiyetime inanirsin, inanmazsin; orasi sana kalmis. Sirf laf etmis olmak icin yazinca biraz bos oluyor bence.

Bu arada sen de atlamissin o vagona, yonetimin ve Senol hocanin bu sezon ilk bahanesi olan biz su kadar mac fazla yaptik bahanesine. Baskalarini bilmem ama benim Senol Gunes'e elestirilerim bahsettigim mesajimda gayet acik. Sezon bitmedi, dogru, ama gorunen koy de kilavuz istemiyor maalesef. Bu takim sana bir isik, bir guven veriyorsa diyecek bir lafim yok.

Samet Metin
21.03.2012, 22:20
ne nankör bir taraftar grubumuz var!!! güldürükçü sadri ve ekibinin beceriksizliğini şenol hocaya mal ediyorsunuz.
hoca demedi mi egemen ve selçuk takımda kalmalı diye ama yönetim beceremedi...

ama yok yaw size hügo bross gibi td lazım daha fazlası trabzonspor taraftarına büyük geliyor...

Ömer_
21.03.2012, 22:22

ya kardeşim tamam.hazır Trabzondasın dayan sadri şener kulüp binasına vur tekmeyi kapıya şenol hocayı istemiyoruz kovun deyiver.bu kadar olmaz kardeşim.herkesin bi sabrı var.başarı dediğin şey gökten zembille önünemi koyulsun ne istiyorsun?başarıya ulaşmak için merdivenler teker teker çıkılır.sabırlı olmayı öğrenemezsek başarıyı yakalayamayız.

Ömer_
21.03.2012, 22:27
Kardesim, ben bu yasimda bu foruma yillardir zamanimdan ayirip bini askin mesaji inanmadigim seyleri, ya da art niyetle bir seyleri, yazmak icin girmedim. Samimiyetime inanirsin, inanmazsin; orasi sana kalmis. Sirf laf etmis olmak icin yazinca biraz bos oluyor bence.

Bu arada sen de atlamissin o vagona, yonetimin ve Senol hocanin bu sezon ilk bahanesi olan biz su kadar mac fazla yaptik bahanesine. Baskalarini bilmem ama benim Senol Gunes'e elestirilerim bahsettigim mesajimda gayet acik. Sezon bitmedi, dogru, ama gorunen koy de kilavuz istemiyor maalesef. Bu takim sana bir isik, bir guven veriyorsa diyecek bir lafim yok.

sevgili abicim...mazeretimiz olmasınmı?
zaten hafta arası maç yapılmış sıkıştırılmış ligde oynuyorsun.
senelerdir avrupada senede 2 maçtan fazla maç yapmamış kulübün 5 ayda 11 avrupa maçına çıktı.sence bu mazeret değilmidir.

Yavuz Hasan
21.03.2012, 22:28

buda heykelcikleri gibi şenol güneş heykelcikleri yaptırsak iyi satar

Emrah KabuL
21.03.2012, 22:33
Bu ne yahu..

Zorunuza gidince size H.Bross lazım, Lazaroni lazım falan..

Hayır bize Şenol Güneş'den daha iyisi lazım..

Transfer yapmayı bilen, oyuncu izleyen, her maç aynı sistemle değil de rakibe göre sistemler üreten, aynı oyuncular da ısrar etmeyip kadroda ki tüm oyunculara eşit şekilde yaklaşan bir teknik adam lazım.

Şu durum da yok o gelsin bu gelsin dememin de hiç bir anlamı yok.. malesef mevcut yönetim verebiliyor bu tip kararları.

Ömer Faruk61
21.03.2012, 22:34
Ula Keşke Sven Goran Eriksonu getirseydi Sadri efendide Tazminatından gönderemeyip küme düşşeydik..Bu taraftara müstehak...

M.S.SOFU
21.03.2012, 22:34
tek sorum var:sercanın jebrinin suçu ne?

adamlar mevcut oyuncular kadar kötü oynasa yine bu futbol ortaya çıkmazdı
neyse...
şu sezonu bir bitirelim kararlar alınsın her şey ona göre şekillenir
bugün buralar toz duman ama şampiyon ilan edilirsek bütün taraftar şenol hocayı başında taşır.

Ömer_
21.03.2012, 22:38
Trabzon il toprakları sınırları içine şenol güneşten daha iyisi gelirse herkes başının üzerinde taşır.

Mert Oğuzlu61
21.03.2012, 22:44
şenol hocadan iyisi lazım diyenleri anlamıyorum... yerli olarak yok ! yabancıya tahammülümüzde yok 6. haftadan sonra havlu attığımız o eski günleri özlediyseniz sıkıntı yok hoca zaten istifa modunda dolanıyor kupa gelse sanki bırakacakmış gibi bir havası var.

gelirken fulham modeli diyordu uefada 10 yıl içinde final hedefi diyordu. sabır diyorduk istikrar diyorduk, hepsi yalan oldu ?

bu sezon eleştirelecek çok şey yaptı özellikle aldırdığı adamların büyük kısmı fiyaskoyla sonuçlandı doğal olarak takım bir ileri bir geri boş boş oynuyor bu sene ama hemen kelle istemekte nerden çıktı ? yabancı hoca getirmek = bir sezonun çöpe atılması bunu artık anlamış olmamız lazım, ee yerlide yok işte şenol hocadan iyisi yoooooooook ?

bırakalım artık şu istifa laflarını felan hiç mi ders çıkarmıyoruz geçmişten yaw...

seyduna_efil
21.03.2012, 22:45
Şenol Güneş'in yerli alternatifi yoktur,zaten şu süreçte de gitmesini istemem..Ama illa gitmesi gerekiyorsa yabancı adaylarım: E.Gerets, S.Biliç, Şota...

SEDAT
21.03.2012, 22:50
* Şahsen benim Hoca adayım Tolunay Kafkas. Şota'yı 3 ayda hayat'a küstürmezsek bende bişey bilmiyorum...

Uğur Ö.
21.03.2012, 22:55
Günümüz teknolojisini kullanan ve futbol bilgisi çok sağlam olan biri gelecekse gelsin.Öyle sıradan hocalar geleceğine Şenol Hoca kalsın

Yaşar
21.03.2012, 22:58
Bu akşam gördüğüm en kötü Şenol Güneş performansı vardı kenarda?
Halil'in yerine Aykut'u sokmak da ne demek?
Ortasahayı Zokora ve Aykut gibi 2 defansif ön liberodan oluşturmak da ne demek?
Sezon başından beri dinlenme fırsatı bulamayan ve oyundan çıkarkan sürünerek çıkan Serkan neden dinlendirilmez?
Sercan bu maçta bile oynatılmayacaksa ne zaman oynatılacak?
Sakat Olcan neden bu maçta riske edilir?

seyduna_efil
21.03.2012, 23:00
Günümüz teknolojisini kullanan ve futbol bilgisi çok sağlam olan biri gelecekse gelsin.Öyle sıradan hocalar geleceğine Şenol Hoca kalsın

S.Biliç bu dediklerine uyan bir profil zannımca...

Uğur Ö.
21.03.2012, 23:08
S.Biliç bu dediklerine uyan bir profil zannımca...
Şenol Güneşi ,Tayfur Havutçunun konumuna getirebiliriz bence.Bilic hırslı biri.Hani Şenol Güneşte senenin başından beri olmayandan

Hatice Aslan
21.03.2012, 23:14
Kim ne derse desin arkadaş.. Sezon sonunda büyük ihtimalle hocamız gidecek Şenol Güneş düşmanları oldukça sevinecek. Ama göreceğizki bu takımda şuan lider olan geçen yıl küme düşmeye oynayan takımın aynısı olacak! Ben böyle lanet nankör bir taraftar daha görmedim duymadım! Millet teknik direktörünü yenilsede yensede sırtından taşırken Şenol Güneş bizim taraftarı 40 gün sırtında taşısın 1 gün indirsin ondan kötüsü yoktur. Allah nankör taraftara şampiyonluk yüzü göstermesin (Geçen yılı saymazsak) göstermiyorda zaten.

Ömer_
21.03.2012, 23:17
Kim ne derse desin arkadaş.. Sezon sonunda büyük ihtimalle hocamız gidecek Şenol Güneş düşmanları oldukça sevinecek. Ama göreceğizki bu takımda şuan lider olan geçen yıl küme düşmeye oynayan takımın aynısı olacak! Ben böyle lanet nankör bir taraftar daha görmedim duymadım! Millet teknik direktörünü yenilsede yensede sırtından taşırken Şenol Güneş bizim taraftarı 40 gün sırtında taşısın 1 gün indirsin ondan kötüsü yoktur. Allah nankör taraftara şampiyonluk yüzü göstermesin (Geçen yılı saymazsak) göstermiyorda zaten.

aynen öyle efendim.

bize bu takım fazla.

Bülent Bayraktar
21.03.2012, 23:23
Senol gunes kendini gondermek istiyor bunun baska aciklamasi yok
Elimizde hic birsey kalmadi bu sezonu hayal kirikligiyla kapatiyoruz hemde gecen senenin gercek sampiyonu olmamiza ragmen takim en ustden en dibe indi...
Playoffu hic onemsemiyorum cunku bizim bi amacimiz yok.

x_man
21.03.2012, 23:41
burda kimse şenol güneş düşmanı değil ama bu sene maçlarda sürekli hatalar yapıyor ben bunu şike sürecine bağlıyorum kafa olarak yoruldu daha öncedende dediğim gibi şenol hoca takımı ünal hocaya emanet edip önümüzdeki yıl tekrar takımın başına geçmeliydi şu süreçte daha fazla yıpranmazdı olan oldu desteğe devam yapacak birşey yok

Emrah KabuL
21.03.2012, 23:52
Ama göreceğizki bu takımda şuan lider olan geçen yıl küme düşmeye oynayan takımın aynısı olacak!

Şenol Güneş giderse küme düşmeye mi oynarız diyorsun,ne anlatmak istediğini anlayamadım.

fordigo
21.03.2012, 23:56
Bir eleştiri getiriyorsanız yerine bir şey koyun kardeşim. Haybeye eleştiri yapmak, sırf eksikliği öne çıkarmak, iyi olanı takdir etmemek çapsızlıktan başka birşey değil.Tepki verirken bir düşünelim; bunun neticesi nereye varır ve nereye varmasını isteriz. Ama bizim memleketin insanı kendi çocuğunu bile hakir-küçük görmeye bayılır, teknik direktörü hayli hayli küçümser. Yazık bu çalışkan insanlara. Bu adamlar geçen yıl 82 puan topladılar, bakın bakalım 82 puanla kaç kez şampiyon olunmuş ligde. Şu nefreti gidin şikecilere harcayın da bir işe yarasın.

talibim
22.03.2012, 00:10
2001 sezonun bir bölümü hariç trabzonspor hiç küme tehlikesi yaşamadı!
trabzonspor'u küçülterek bir şahsı yüceltmeye kalkmayın!..

Emrah KabuL
22.03.2012, 00:21

Hangi takım taraftarı bunlar örnek verebilir misin ?

R.Dilmen,R.Çalımbay,Hagi,Riijkard,D.Bosque,B.Korkm az vs. bunlar şu an aklıma gelen teknik adamlar.. şu an ülke futbolunda bir teknik adam vardır herkesin takımın başında görmek istediği birisi.. o da Lucescu'dur.. peki bu Lucescu öz evlatmıdır ? neden her kovulan teknik direktörden sonra gazeteler de Lucescu haberleri çıkar ? Çünkü bu adam başarılı bir teknik adamdır.. her gittiği takım da kadro yapısı ne olursa olsun başarılı olmuştur.. başka bir sebebi yok.

Hem madem öyle şu an ki mevcut kadromuz da yer alan Adrian'dan,Aykut'dan,Barış Özbek'den vs. dert yanmayalım.. gol kaçıran forveti suçlamayalım, hatalı goller yiyen kaleciye panter muamelesi yapalım.

Ayrıca Trabzonspor tarihin de bir kez ligi kötü bir dereceyle bitirdi..

2001/02 sezonu 14.olarak bitirildi.. ve o sezon dışında Trabzonspor senin bahsettiğin gibi kötü bir sezon geçirmedi.. geçirmez de zaten.. o sezon da yaşanılan istifalar ve kulüp tarihinin ekonomik olarak dibe vurmuşluğu unutulmamalı..

Nankörlük çok çirkin bir yaklaşım.. başarılı değilsen,heyecanın kalmadıysa bırakacaksın arkadaş.. koskoca 11 sezon bu takımın başında kaldı Şenol Güneş.. halen daha nankörlükten,istikrardan bahsediyorsunuz.. Trabzonspor tarihin de hangi teknik adam bu kadar süre zarfı içerisinde teknik direktörlük yapabildi ?

Hangi teknik adama Şenol Güneş dönemlerin de ki gibi oyuncu kadrosu teslim edildi ?

Yönetim,yönetim diyoruz da Olcan'ı,Volkan'ı transfer eden yönetim mi şu takıma iyi bir stoper alınmasına engel oldu ?

Burak Sahin
22.03.2012, 00:27
Ula Keşke Sven Goran Eriksonu getirseydi Sadri efendide Tazminatından gönderemeyip küme düşşeydik..Bu taraftara müstehak...

ula senin mantigina göre senol hocanin haricinde biz hep düsmeye oynuyorduk diger teknik direktörlerle...gercekden inanamiyorum burdaki bazi arkadas ve yöneticiler resmen senolgünesspor olmus...yahu trabzonsporun menfaatleri cikarlari nerde hani ????? senol günes trabzonspordan dahami büyük ????? gs taraftari fatih terimi bile gönderdi uefa kupasi 4 kez üst üste sampiyonluk falanlara ragmen noldu gs küme mi düstü.....biz gs kadar büyük takim degilmiyiz ki baska hocalarla kafaya oynayamayacak kadar ?????

Hatice Aslan
22.03.2012, 00:36
Bazı anti-şenol güneş'çiler yazdıklarımı anlayamamış. Yahu şurda kaç kez örnek verdim alın yakın tarihten örnek vereyim. Beşiktaş'ta bizim gibi 3günde 1 maç temposuyla oynadı gittiği yolda pek iç açıcı değil. Bjk-Manisa maçını izleyen olmuştur mutlaka taraftarlar Cenk'ten Carvalhal'e kadar çiçek dağıttı destek oldular. Onlarda bizim kadar yenilgi aldıklarına rağmen taraftarı hala destek veriyor ben küstüm demiyor facebook dahil tüm sayfalara özellikle bakıyorum bu kadar çok eleştiri yapmıyorlar. Şimdi bizi onlarla kıyaslama falan demeyin kıyaslarım taraftarlık koşulsuz şartsız hocasını takımını desteklemelidir. Her takımın inişli çıkışlı dönemleri olur. Küme düşmemeye oynar demiştim evet elindeki kısıtlı malzemeyle bir başkası olsaydı bu takım 10. sırada 12.sırada olurdu iddia ediyorum. Şu zamana kadar takım her dara düştüğünde toparlayan başka kim oldu ? Neden her imdat denildiğinde Şenol hoca geldi ? Adamın kazandırdığı şampiyonluk çalınmış herşeyi içine atarak yeni bir sayfa açmak istedi onun yerinde biz olsaydık dayanabilecek miydik ? Eleştiri olur olmasına ama yapıcı olun bu adam gittiğinde yerine Muorinho gelmeyecek. O istenilen Şota'nın ne kadar deneyimi var acaba keşke deneme süresi verilseydi elindeki kısıtlı malzeme ve 3günde 1 yapılan maç temposunda ne kadar çalıştırıp üst sıralara taşıyacaktı takımı yada şampiyon yapabilecek miydi? Diğer Teknik Direktörlerle bu adamı kıyaslarken bu sezonki yoğunluğuda göz önünde bulundurmak lazım. Bakın 2 gün arayla maç yapınca o pohpohlanan Fatih Terim bile çuvallayabiliyor. Umarım anlatmak istediklerimi anlamışsınızdır yanlış anlaşılmaya kurban gitmek istemiyorum. :)

Emrah KabuL
22.03.2012, 00:37
A.Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer..

Yaşayan 2 efsane..

Ne diye bu takıma 6 kez şampiyonluk kazandırdınız ki ?

Ayrıca biz Şenol Güneş yokken hep kümeye oynuyorduk da o şampiyonluklar nasıl geldi Şenol Güneş'siz dönemler de ?

Peki ya yakın zamanda ki Z.D ile üst üste 16 maç kazandığımız dönemler, fener maçıyla elimizden alınan şampiyonluk ?

Ersun Yanal'ın sıfırdan kurmuş olduğu kadro ve A.Aker'de üst üste kaybedilen 2 maçın sonucunda kaçan şampiyonluk ?

Allah aşkına git de küme düşelim razıyım.

emre6167
22.03.2012, 00:39
Bu sene hazırlıksız şekilde CL de olmasaydık çok rahat lider ya da 2. olarak ligi bitirirdik.Kaldı ki CL ye gitmeden 10.bile bitirseydik Şenol Hocanın görevinden ayrılmasının bence zerre kadar gereği olmazdı.Hocam sağlığı elverdikçe o koltukta oturmalı ve onun gibi bir değere sahip olduğumuz için de bırakın eleştirmeyi , övünmeliyiz.

61 baha
22.03.2012, 00:40
Şenol güneş bu taraftara fazla bence kimse kusuruma bakmasın.
Bu kadar şerefsiz insanın olduğu türk furbolunda bizi temsil eden tek kişi kim sorarım size bunca satılmış insan varken 82 puanı kimle topladı bu takım. takımı oluşturan en iyi insanlar takımı satıp gitsin 3 günde bir maç yapsın takım eziklerlen bu şartlarla savaş oh ne ala.. adamlar hocalarını savunurken biz bi aykutu oynattı diye yerden yere vuralım.
Lütfen şu sorularıma cevap verin arkadaşlar
1- şenol güneşten iyi bir hoca trabzonspora geldi mi
2- gelir mi
son olarak bu kafayla gidersek şenol hoca gidecek o zaman da nelerin olacağını hepimiz göreceğiz....

Hatice Aslan
22.03.2012, 00:40
Bu sene hazırlıksız şekilde CL de olmasaydık çok rahat lider ya da 2. olarak ligi bitirirdik.Kaldı ki CL ye gitmeden 10.bile bitirseydik Şenol Hocanın görevinden ayrılmasının bence zerre kadar gereği olmazdı.Hocam sağlığı elverdikçe o koltukta oturmalı ve onun gibi bir değere sahip olduğumuz için de bırakın eleştirmeyi , övünmeliyiz.

aa ne övünmesi , fener , gs , bjk gibi takımın taraftarları bile Şenol Güneş'e hayranken Trabzonspor taraftarı hocanın kellesini almalı(!) Zaten hoca gidecek kına yaksınlar.

Yine diyorum böyle nankör olunduğu sürece allah şampiyonluğu nasip etmesin böyle taraftara.

r9emre
22.03.2012, 00:43
Şenol Hoca'dan bu taraftarın beklentisi tamamen kendi kurduğu bir kadro ile şampiyonluğa oynatması bu takımı. Benim bildiğim Adrian ve Barış Özbek inanılmaz ısrarları sonucu alındı Şenol Hoca'nın.. Olcan'da onun isteğiydi. Onun dışında kimleri alır eder bilmiyorum. Masaya yumruğunu vursun kurdursun takımı. Ersun Yanal için bunca para harcayıp o kadroyu kuran yönetim Şenol Hoca içinde aynısını hatta daha fazlasını yapar kimse birbirini kandırmasın.. Zaman en güzel cevap olacaktır tüm sorulara.

Burak Sahin
22.03.2012, 00:51
aa ne övünmesi , fener , gs , bjk gibi takımın taraftarları bile Şenol Güneş'e hayranken Trabzonspor taraftarı hocanın kellesini almalı(!) Zaten hoca gidecek kına yaksınlar.

Yine diyorum böyle nankör olunduğu sürece allah şampiyonluğu nasip etmesin böyle taraftara.

olayi ne halt etmeye duygusala bagliyorsunuz ki ???? senol hoca bu takimin maasli bir calisani degilmi ???? allah rizasi icin mi calistiriyor bu takimi ???? görmüyormusunuz bu adam sahada takima futbol falan oynatmiyor takimda ne taktikvar ne bir sistem ne oyuncu secimlerinde adalet bunlari sizde biliyorsunuz görüsyorsunuz ama kabul etmiyorsunuz....gecen seneki oynadigimiz oyun nerde bu seneki oyun nerde bu takimin dagilmasinda yönetimin sucu oldugu kadar hocaninda esit sucu (yerlerine adam aldirtamamasi) vardir bunu göremiyorsan asil bu bir trabzonspora yapilan nankörlüktür...3 günde bir mac oynadiysak sen rotasyon yapmadinki sikayet ediyorsun...rotasyon yaparsin bir hdef koyarsin önüne lig dersin gerisini baska adamlarla oynarsin yada kupa yada avrupada kesin basari dersin ligde rotasyona gidersin ama hocanin rotasyon anlayisi aykut-adrian-alanzinho -henrique degisikligi sadece koskoca yil gecti ne baris özbek ne sercan kaya ne jebrin baris ataslar saparalar hangi birine dogru düzgün sans verdi ???? madem 3 günde bir mac yapiyoruz baris atasi saparayi ne diye gönderiyorsun ???? demekki sorun 3 günde bir mac degilmis sorun bence hoca nin kapasitesi bu kadarmis....

talibim
22.03.2012, 00:55
Bazı anti-şenol güneş'çiler yazdıklarımı anlayamamış. Yahu şurda kaç kez örnek verdim alın yakın tarihten örnek vereyim. Beşiktaş'ta bizim gibi 3günde 1 maç temposuyla oynadı gittiği yolda pek iç açıcı değil. Bjk-Manisa maçını izleyen olmuştur mutlaka taraftarlar Cenk'ten Carvalhal'e kadar çiçek dağıttı destek oldular. Onlarda bizim kadar yenilgi aldıklarına rağmen taraftarı hala destek veriyor ben küstüm demiyor facebook dahil tüm sayfalara özellikle bakıyorum bu kadar çok eleştiri yapmıyorlar. Şimdi bizi onlarla kıyaslama falan demeyin kıyaslarım taraftarlık koşulsuz şartsız hocasını takımını desteklemelidir. Her takımın inişli çıkışlı dönemleri olur. Küme düşmemeye oynar demiştim evet elindeki kısıtlı malzemeyle bir başkası olsaydı bu takım 10. sırada 12.sırada olurdu iddia ediyorum. Şu zamana kadar takım her dara düştüğünde toparlayan başka kim oldu ? Neden her imdat denildiğinde Şenol hoca geldi ? Adamın kazandırdığı şampiyonluk çalınmış herşeyi içine atarak yeni bir sayfa açmak istedi onun yerinde biz olsaydık dayanabilecek miydik ? Eleştiri olur olmasına ama yapıcı olun bu adam gittiğinde yerine Muorinho gelmeyecek. O istenilen Şota'nın ne kadar deneyimi var acaba keşke deneme süresi verilseydi elindeki kısıtlı malzeme ve 3günde 1 yapılan maç temposunda ne kadar çalıştırıp üst sıralara taşıyacaktı takımı yada şampiyon yapabilecek miydi? Diğer Teknik Direktörlerle bu adamı kıyaslarken bu sezonki yoğunluğuda göz önünde bulundurmak lazım. Bakın 2 gün arayla maç yapınca o pohpohlanan Fatih Terim bile çuvallayabiliyor. Umarım anlatmak istediklerimi anlamışsınızdır yanlış anlaşılmaya kurban gitmek istemiyorum. :)

Guardiola'nın ne kadar deneyimi vardı?.. veya Boas'ın?..
bu adamların yönettiği takımlar avrupa kupası kazandı!..
şenol güneş de 94 sezonundan önce trabzonspor'a gelmeden önce boluspor'u küme düşürmüştü..Boluspor'u küme düşürmesi o'nun trabzonspor'a gelmesine mani oldu mu?hayır..
şenol güneş'i eleştirenler o'na antipati duyduğundan eleştirmiyorlar!..hal-i hazırdaki vaziyet takıma zarar veriyor bu sebepten eleştiriyoruz!..
mesela bugünkü maçtan sonraki açıklamasını okudunuz mu hocanın?..işte maçın hakimi ve kazanmayı isteyen bizdik,rakip iki basit atakla gol attı vs...
şayet hoca bugünkü maçta bile bunu gördüyse biz sükut edelim!..

spormania
22.03.2012, 00:59
Hocam Aykut neyin kontenjanından Trabzonspor takımının ilk 18ine giriyor?

Sacit
22.03.2012, 01:06
30 trilyona mal olan adamlar 1 puan alamadı sana bu sene..

Şenol hoca, yapman gereken en önemli iş futbolcu nasıl izlenilir ve seçilir bunu öğrenmek
fakat bu saatten sonra da zor görünüyor !

Kabahat kimdedir ? Bana söyleyin bunu..

antalyaspor'a eleniyorsun, bundan daha yüz kızartıcı bir ayıp olabilir mi ?
izahı yok bunun yok..

Hatice Aslan
22.03.2012, 01:08
Ne zaman ki insanlar kendi düşüncelerini söyleyerek Şenol Güneş'i veya futbolcuları övüyor , sahip çıkıyor. Birileri gelip hemen duygusallığa bağlıyorsunuz diyor! Ben iddia ediyorum şurayada yazıyorum sezon sonu büyük ihtimal hoca gidicek gidersede haklıdır böyle nankörlüğü hiçkimse kaldıramaz lakin Şenol Güneş'in yerine bir başkası geldiğinde şuan 3.sıradayız ve kimse memnun değil ya hani (bana göre bu tempoda bir başarıdır ligde 3. sırada olmak) o zaman 10. 13. sıralara düşerse üst sıralara çıkamazsa hiçkimse eskiyi hatırlayıp burda ağlayıp zırlamasın. Bu kadar söylüyorum sadece el-insaf diyorum , kimse nankörlük yapmasın diyorum en nankör taraftar biziz yemin ediyorumki bizleriz ya! Rabbim şampiyonluk göstermesin bize bazı şeylere değer verip şükretmediğimiz sürece göstermesin arkadaş. Başarılı hocasına 1-2 maç yüzünden sabredemeyen yeni gelecek olanı ipe dizer yahu.

İyi geceler!

Yaşar
22.03.2012, 01:24
Antalyaspor'a elenmenin neyi yüz kızartıcı yahu?
Gs, dün akşam evinde Sivas'a yenilerek elenmedi mi?

Cem Akyüz
22.03.2012, 01:31
Hocamıza saygım ve sevgim sonsuz.Ama oda formsuz bu ara

Emrah KabuL
22.03.2012, 01:40
Neden her imdat denildiğinde Şenol hoca geldi ?

İmdatlık bir durum yok arkadaşım.. Bir göz atalım.

1987/88 Metin Türel Teknik Direktör (19 maç)
1987/88 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör (19 maç)

Ligi 57 puanla 6.sırada bitirmişiz. 20 takımlı lig.

1988/89 Werner Biskup Teknik Direktör (4 maç)
1988/89 Şenol Güneş Teknik Direktör (32 maç)

Biskup o sezon 4 maça çıkmış.

2 Galibiyet 1 beraberlik 1 yenilgi almış adamı göndermişler.!

Şenol Güneş gelmiş ilk sezonu ..

17 galibiyet, 6 beraberlik ve 9 yenilgi almış..

1989/90 Şenol Güneş Teknik Direktör (Lig başlamadan istifa etti)

1993/94 George Leekens Teknik Direktör (4 maç)
1993/94 Şenol Güneş Teknik Direktör (26 maç)

Bir sezon önce 1992/93 sezonunda ligi 3.bitirmişiz liderin 6 puan gerisinde.!

Leekens 93/94 sezonunda 4 maça çıkmış, 1 galibiyet 2 beraberlik 1 yenilgi almış. gönderilmiş.

93/94'de tekrar göreve gelen Ş.Güneş 16 galibiyet,6 beraberlik 4 yenilgi almış.

O yıllar da kurulmuş olan Trabzonspor tarihin en iyi kadrosuna Şenol Güneş teslim edilmiş ve meşhur 95/96 sezonu gerçekleşmiş.

1996/97 20 maça çıkmış istifa etmiş.

13 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi almış.(gs,fb,bjk ve antep)

yerine gelen Yılmaz Vural, 14 maçta 9 galibiyet,3 beraberlik ve 2 yenilgi almış

1997/98 sezonunda Yılmaz Vural 9 maça çıkmış. 6 galibiyet 1 beraberlik ve 2 yenilgi almış. gönderilmiş..

Ligde toplam 23 maçta 15 galibiyet,4 beraberlik ve 4 yenilgi alan bir teknik adamın arkasında neden durulmadı peki ? çok mu başarısız bir istatistik bu ?

Neyse 97/98 sezonuna Özkan Sümer ve A.Kemal Denizci de dahil olmuş ve ligi 66 puanla liderin 9 puan gerisinde 3.bitirmişiz.

2003/04 Samet Aybaba Teknik Direktör (14 maç)
2003/04 Turgay Semercioğlu Teknik Direktör (5 maç)
2003/04 Ziya Doğan Teknik Direktör (15 maç)

2003/04 sezonunda ligi 2.bitirmişiz.Fener'İn 4 puan gerisinde.

2004/05 Ziya Doğan 14 maça çıkmış, 9 galibiyet,3 beraberlik,2 yenilgi almış, bırakmış.

Yerine İhsan Derelioğlu geçici olarak gelmiş 3 maç 2 galibiyet 1 beraberlik..!

Ve tekrar zirveye oynamış olan takımın başına Şenol Güneş getirilmiş..! Hani şu Gökdeniz,Szymek,Yattara ve Fatih'li kadro..

Şenol Güneş 17 maça çıkmış, 13 galibiyet 1 beraberlik,3 yenilgi almış.(bjk,fb ve antep)

2005/06 Şenol Güneş 7 maça çıkmış 3 galibiyet, 2 beraberlik,2 yenilgi almış ve istifa etmiş..

o sezonu Orhan ve Halilhodzic ile tamamlamışız.

2008/09 Ersun Yanal Teknik Direktör (29 Maç)
2008/09 Ahmet Özen Teknik Direktör (5 Maç)

2008/09 Ersun Yanal 29 maça çıkmış. 15 galibiyet, 8 beraberlik ve 6 yenilgi almış. Geri kalan 5 maçta Ahmet Özen gelmiş ve ligi 65 puanla liderin 6 puan gerisinde 3.bitirmişiz.

2009/10 H.Broos 13 maç 5 galibiyet,3 beraberlik,5 yenilgi. istifa.

Fakat kadro sağlam.. E.Yanal'ın kurduğu takım.

Ş.Güneş tekrar gelmiş..!

20 maç 10 galibiyet, 6 beraberlik, 4 yenilgi

Ve halen daha görevde..

Evet üşenmedim şu saatte bu istatistiklerle uğraştım..

Uğraşmamın sebebi ise Şenol Güneş her zaman enkaz devralmıştır, takım kötüyken hemen ona koşulmuştur ve kendisi bize ipten almıştır diyenlerdir.

Daha iyi görülebiliyor artık değil mi ? Şenol Güneş'in göreve geldiği zamanlar da takımın durumu küme düşmelik değilmiş, gayet de başarılı olunmuş.

Neyse şimdi yatma vakti.

fteotdgs
22.03.2012, 01:51
olayi ne halt etmeye duygusala bagliyorsunuz ki ???? senol hoca bu takimin maasli bir calisani degilmi ???? allah rizasi icin mi calistiriyor bu takimi ???? görmüyormusunuz bu adam sahada takima futbol falan oynatmiyor takimda ne taktikvar ne bir sistem ne oyuncu secimlerinde adalet bunlari sizde biliyorsunuz görüsyorsunuz ama kabul etmiyorsunuz....gecen seneki oynadigimiz oyun nerde bu seneki oyun nerde bu takimin dagilmasinda yönetimin sucu oldugu kadar hocaninda esit sucu (yerlerine adam aldirtamamasi) vardir bunu göremiyorsan asil bu bir trabzonspora yapilan nankörlüktür...3 günde bir mac oynadiysak sen rotasyon yapmadinki sikayet ediyorsun...rotasyon yaparsin bir hdef koyarsin önüne lig dersin gerisini baska adamlarla oynarsin yada kupa yada avrupada kesin basari dersin ligde rotasyona gidersin ama hocanin rotasyon anlayisi aykut-adrian-alanzinho -henrique degisikligi sadece koskoca yil gecti ne baris özbek ne sercan kaya ne jebrin baris ataslar saparalar hangi birine dogru düzgün sans verdi ???? madem 3 günde bir mac yapiyoruz baris atasi saparayi ne diye gönderiyorsun ???? demekki sorun 3 günde bir mac degilmis sorun bence hoca nin kapasitesi bu kadarmis....

Katiliyorum. Bu sezon bu kadar mac yapacagimiz bastan belli degil miydi? Pekala, su yukarida siraladigin seyleri hic degilse goz onune alabilir, dusunebilirdi Senol Gunes. Kaldi ki eger buyuk takimin hocasi isen bu senin bahanen olmamali.

Burada her Senol Gunes'i ve performansini elestirenlere laf edenler, eminim ki Senol Gunes'in kendisine sorsak, o da kabul edecektir bu sezonki performansinin gayet kotu oldugunu. Istifasini dile getirenlere saygim var, ancak bu konuda diger kanada katiliyorum. Ne yazik ki, yerine, yerli yabanci farketmez, kim gelirse onun performansina ulasmasi cok cok zor bir olasilik, yazmaya usendigim bircok faktor yuzunden.

Ömer_
22.03.2012, 01:52

Leekens 93/94 sezonunda 4 maça çıkmış, 1 galibiyet 2 beraberlik 1 yenilgi almış. gönderilmiş.

O yıllar da kurulmuş olan Trabzonspor tarihin en iyi kadrosuna Şenol Güneş teslim edilmiş ve meşhur 95/96 sezonu gerçekleşmiş.

1997/98 sezonunda Yılmaz Vural 9 maça çıkmış. 6 galibiyet 1 beraberlik ve 2 yenilgi almış. gönderilmiş..

Ligde toplam 23 maçta 15 galibiyet,4 beraberlik ve 4 yenilgi alan bir teknik adamın arkasında neden durulmadı peki ? çok mu başarısız bir istatistik bu ?

Neyse 97/98 sezonuna Özkan Sümer ve A.Kemal Denizci de dahil olmuş ve ligi 66 puanla liderin 9 puan gerisinde 3.bitirmişiz.

2004/05 Ziya Doğan 14 maça çıkmış, 9 galibiyet,3 beraberlik,2 yenilgi almış, bırakmış.

Ve tekrar zirveye oynamış olan takımın başına Şenol Güneş getirilmiş..! Hani şu Gökdeniz,Szymek,Yattara ve Fatih'li kadro..

Şenol Güneş 17 maça çıkmış, 13 galibiyet 1 beraberlik,3 yenilgi almış.(bjk,fb ve antep)

2005/06 Şenol Güneş 7 maça çıkmış 3 galibiyet, 2 beraberlik,2 yenilgi almış ve istifa etmiş..

2008/09 Ersun Yanal 29 maça çıkmış. 15 galibiyet, 8 beraberlik ve 6 yenilgi almış. Geri kalan 5 maçta Ahmet Özen gelmiş ve ligi 65 puanla liderin 6 puan gerisinde 3.bitirmişiz.

Ş.Güneş tekrar gelmiş..!

Ve halen daha görevde..

Uğraşmamın sebebi ise Şenol Güneş her zaman enkaz devralmıştır, takım kötüyken hemen ona koşulmuştur ve kendisi bize ipten almıştır diyenlerdir.

Daha iyi görülebiliyor artık değil mi ? Şenol Güneş'in göreve geldiği zamanlar da takımın durumu küme düşmelik değilmiş, gayet de başarılı olunmuş.

Neyse şimdi yatma vakti.

emeklerin için teşekkürler.

fakat ikide bir hazır takıma konan şenol güneş laflarını bi kenara koyalım.başarı elbette sadece şenol güneşle gelmedi.şehrin camianın dengelerini iyi bilen hocamız teknik direktörlüğünün yanında camianın sosyal sembolu oldu.
şenol hocayı defalarca ali şen,aziz yıldırım,süleyman seba ikna etmeye çalıştı.ama hep gönlündeki takım Trabzonsporu tercih etti.
hocayı oynattığı oyun için eleştiririz.bende eleştiriyorum zaten.ama hocalığını tartışmak kimsenin haddine değil.camiamız henüz 45 yaşında.acımasızca eleştirilen şenol hoca camianın büyük bölümünde hizmet vermiştir.rekorlarla dolu futbolculuğunun yanında başarı yüzdesi en yüksek çalıştırıcımızdır.diğer teknik direktörlere haksızlık elbet etmeylim fakat şenol hocamızın yeri ayrı diğerlerinin yeri ayrıdır.

Ömer_
22.03.2012, 01:54

şenol güneş takımın maaşlı çalışanı değil kardeşim.bizzat Trabzonsporun kendisidir şenol güneş.son zamanlarda oynattığı futbolu bende pek beğenmiyorum.ama hocanın kapasitesini tartışacak insanlar bizler değiliz.en azından uzmanlık alanımız değil.

Hatice Aslan
22.03.2012, 01:56
İnsanların fikirlerini değiştirmek akı kara yapmak için çalışmışsınız teşekkürler bravo nankörlüğe devam. Trabzonspor Şenol Güneş'le her şekilde başarıyı gördü , Şenol hoca kaleciykende teknik direktörkende. Şenol hoca kalmalıdır , allah onu göndermek isteyenlerede şampiyonluğu göstermesin. İster duygusal deyip aksini iddia etmek için çırpının ya da saçınızı başınızı yolun. Hadi iyi geceler.

Ömer_
22.03.2012, 02:03
İnsanların fikirlerini değiştirmek akı kara yapmak için çalışmışsınız teşekkürler bravo nankörlüğe devam. Trabzonspor Şenol Güneş'le her şekilde başarıyı gördü , Şenol hoca kaleciykende teknik direktörkende. Şenol hoca kalmalıdır , allah onu göndermek isteyenlerede şampiyonluğu göstermesin. İster duygusal deyip aksini iddia etmek için çırpının ya da saçınızı başınızı yolun. Hadi iyi geceler.

kardeşim fazla duygusalsınız:)

Necmi6161
22.03.2012, 02:21

bu ne demek ya. şenol güneşi trabzonsporun üstünde tutuyorsunuz heralde ?

Ömer_
22.03.2012, 02:25
bu ne demek ya. şenol güneşi trabzonsporun üstünde tutuyorsunuz heralde ?

nasıl bu manayı çıkarabildin:)

arkadaşımız, acımasız eleştirenlere veryansın etti sadece.

bingolts
22.03.2012, 08:30
Bence kendine takım bulsun .....................

bingolts
22.03.2012, 08:33
Hektor Cupper takım aynı adamın oynattığı futbol ortada. İsmini boşuna yazdırmamış iyi teknik adamlar arasına

bingolts
22.03.2012, 08:35
Şenol hoca yılda 14-15 futbolcuyla oynayan hoca bu nedenle takımın değerini düşürmekte. son yıllarda erittiğimiz topçunun haddi yok. bu kadarı fazla. Engin baytar hrkes iyi olduğunu biliyor ancak biz satmakla çözüm bulduk.

Faik Yılmaz
22.03.2012, 08:40

Yalnız Galatasarayın kupadan daha önemli bir meşgalesi var....

Tam 17 puan önümüzde şampiyonluğu kovalıyor...

Dikkatinize sunarım.....

Turgay Atalay
22.03.2012, 08:57

Adamları en son yendiğimiz tarihi unuttum...Mehmet Özdilek fasülyesine hava attıran, kasım kasım kasılmasına neden olan takımdan da hocadan da utandım açıkçası....Aykutun, Adrianın, Halilin oynatıldığı bu takımdan 120 dakika boyunca utandım.

10 numara
22.03.2012, 09:05
1-1 den hemen sonra mustafa yumlu girer diye bekledim ama aykut girdi bu olumlu birşey??????

Turgay Atalay
22.03.2012, 09:16
1-1 den hemen sonra mustafa yumlu girer diye bekledim ama aykut girdi bu olumlu birşey??????

Gençler maçında da aynı hatayı yaptı.Serkanın önündekiler geri gelmeyince her iki maçta da Serkan kabak gibi yakalandı, goller de oradan geldi..Hele Antalyanın ki bağıra bağıra anıra anıra geldi...Yumluyu alıp, Celuyu sağa çekse hem Serkan rahatlayacak, hemde Serkan kanadı kullanabilecekti...İki maçın mutlak hatası 24 numaranın oyuna girmesi, sağ kanada önlem alınmaması.Her maçı 10 kişi oynatmaktan vazgeçmedi hocamız

Harun
22.03.2012, 09:21
Şenol Güneş'te herşeyin farkında.Kaçıp gitmek istemiyor.Çünkü bu 3. gidişi olacak ve artık iyi anılmayacak.Yönetimde cesaret edip Şenol Güneş'i eleştiremiyor dolayısı ile gönderemiyor.
Buuyrun burdan yakın diyorum..

Tyler Durden
22.03.2012, 09:34

Ş.Güneş tekrar gelmiş..!

Ve halen daha görevde..

Neyse şimdi yatma vakti.

eline saglik kardesim..
enkaz devraldi,ipten aldi diyenlerin hepsi bilmeden konusan ezberci insanlar zaten.
gerci yine hedef saptirilip suclu yonetim-taraftar-hafta ici mac oynatan
tff kombosu olur..

munzevil
22.03.2012, 09:53
Başkan: şenol güneş
teknik direktör : vahid halilhodzic
Ama şenol hocamızın başkanlığını tek bir şartla kabul ederim şimdiki gibi transfere karışmayacak.:):):)

Harun
22.03.2012, 09:54

Ş.Güneş tekrar gelmiş..!

Ve halen daha görevde..

Neyse şimdi yatma vakti.

Eline ayağına sağlık.

Harun-61
22.03.2012, 10:40
Hoca'nin en cok elestirilecek yönü sezonu 14-15 oyuncu ile gecirmesi.

Hemde mac programin'in bu denli artis gösterdigi bir sezon'da.

- Piotr iyileseli kac hafta oldu neden oynamaz ?
- Baris Özbek isteyerek aldin niye oynatmazsin ?
- Jebrin'i oynatmayacak sans vermiycektin niye aldirdin ?
- 1 sene pesinde kostugumuz Eren niye sans verilmeden sutlandi ?

vs vs vs ............

:( !

Harun
22.03.2012, 10:47
Hoca'nin en cok elestirilecek yönü sezonu 14-15 oyuncu ile gecirmesi.

Hemde mac programin'in bu denli artis gösterdigi bir sezon'da.

- Piotr iyileseli kac hafta oldu neden oynamaz ?
- Baris Özbek isteyerek aldin niye oynatmazsin ?
- Jebrin'i oynatmayacak sans vermiycektin niye aldirdin ?
- 1 sene pesinde kostugumuz Eren niye sans verilmeden sutlandi ?

vs vs vs ............

:( !

Gerçekleri görmek istemeyenler var malesef.

Burak Sahin
22.03.2012, 10:48
şenol güneş takımın maaşlı çalışanı değil kardeşim.bizzat Trabzonsporun kendisidir şenol güneş.son zamanlarda oynattığı futbolu bende pek beğenmiyorum.ama hocanın kapasitesini tartışacak insanlar bizler değiliz.en azından uzmanlık alanımız değil.

Madem takimin kendisiyse daha önce niye istifa etti veya gönderildi, gönderen yönetime diyemedimi siz kimsiniz ben bu takimin kendisiyim siz gidin diye... Dogrulari görmek yerine sirf inat olsun diye resmen sacmaliyorsunuz, ki senol hoca burayi okusa bence hakli olarak elestiren kisileri anlayisla karsilar ama sizin gibi hocayi balon yapan zihniyete de güler gecer... Hocanin agzindan hic duymadin mi kirumlar kisilerin üzerindedir diye.... Bu takim ne senol hocanin ne sadri baskanin nede takimda oynamis efsane denilen eski futbolcu teknik direktörlerindir bu takim senin benimdir yani taraftarlarindir....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ömer Faruk61
22.03.2012, 11:05
Şenol Güneş'te herşeyin farkında.Kaçıp gitmek istemiyor.Çünkü bu 3. gidişi olacak ve artık iyi anılmayacak.Yönetimde cesaret edip Şenol Güneş'i eleştiremiyor dolayısı ile gönderemiyor.

Şenol Hocanın iyi anılmayacağını nereden çıkardınız? Kendi Fikriniz mi??

Ömer_
22.03.2012, 11:26
Madem takimin kendisiyse daha önce niye istifa etti veya gönderildi, gönderen yönetime diyemedimi siz kimsiniz ben bu takimin kendisiyim siz gidin diye... Dogrulari görmek yerine sirf inat olsun diye resmen sacmaliyorsunuz, ki senol hoca burayi okusa bence hakli olarak elestiren kisileri anlayisla karsilar ama sizin gibi hocayi balon yapan zihniyete de güler gecer... Hocanin agzindan hic duymadin mi kirumlar kisilerin üzerindedir diye.... Bu takim ne senol hocanin ne sadri baskanin nede takimda oynamis efsane denilen eski futbolcu teknik direktörlerindir bu takim senin benimdir yani taraftarlarindir....

şenol güneş Trabzonspor taraftarıdır.
senden benden daha sağlam Trabzonsporludur.
şenol güneşi eleştirmek herkesin doğal hakkıdır.
ama sen ve senin gibi arkadaşlar eleştirmiyor,resmen hocayı hiç yerine koyuyor.
kariyerini,hocalığını,kapasitesini tartışmak haddimize değildir.
herkes önce taraftarlığını tartsın ondan sonra hocaya laf yetiştirsin.

Ömer_
22.03.2012, 11:30

takımın başına siz geçin.
yalnız dikkat edin.sizden daha çok teknik direktör var taraftarlarımızın arasında.
sabır,istikrar,süreklilik ne anlama gelir öğrenemedik.
umarım öğretirsiniz.

ALBATROS_61
22.03.2012, 11:30
Şenol hocanın eli kolu bağlı arkadaşlar.Öyle her istediğini yapan bir yönetimin olduğunu zannetmiyorum.yönetim şenol hoca ile şirin görünsede arka plan çok farklı diye düşünüyorum.umarın yanlış düşünüyorumdur

Erbay
22.03.2012, 11:35
Şenol Güneş haşa mehdi değil. En kötü zamanımızda gelsin bizi kurtarsın, tek kurtarıcımız o olsun, şimdi giderse biz biteriz falan bunları tartışmak bile zaman kaybı bence. Şenol Güneş efsanedir, ama giderse biz bitmeyiz tabii ki. Öyle bir teknik direktör yeryüzünde yok zaten, o gidince takımı biten. Benim itirazım yaptıklarının görülmemesi. Hele de diğer hocalara niye bu kadar şans verilmedi konusunu hiç anlamıyorum. Hoca ne yapsın yahu.

CesurHamsi
22.03.2012, 11:35
Bunlar hepsi senin yuzunden Senol efendi, senin o aklin yuzunden bunlar basimiza geldi. Disiplinli takim olduk evet, ee eline ne gecti? Engin'i hirsliydi Trabzonluydu sahip cikmadin, sana 2/3 defa kizmistir belki ama unutma o bir futbolcu ve sen hocasin sen onu anlaman gerek! Ama anlamadim, simdi GS'de cok harika oynuyor, dar alanlarda cok iyi dribbling yapiyor ve iki ayagini da guzel kullanabiliyor. Selcuk desen, Selcuk'a sahiplendinmi bilmiyorum ama cok sahiplenseydin ve yonetim de sahiplenseydi Selcuk gitmezdi, Selcuk Turkiye'nin Xavi'sidir ama biz onu elimizden kacirdik! Jaja'ya da kesinlikle deginmek istiyorum, Senol efendi senin futbol bilgin varyaa.. neyse. Jaja bu takimin icin okadar onemli bir futbolcuydu ki onu bos zamaninda icki iciyodu diye yolladin. Disiplinsizmis, ee neoldu? Takimi sampiyon yapiyordu tek basina ama! Sonra Mustafa'ya okadar sans verdin verdin NEOLDU ABI NEOLDU? PSV macini canli izledim okadar kufur ettim ki sana ve Mustafa'ya aklin ayagin durur. Sen SENOL GUNES degilmisin neden demedin ara transferlerde ben sunu sunu istiyorum diye!! Bu takimi mahvettin hoca, seninle bu takim hicbiryere varamaz. Bize ne yazikki Fatih Terim gibi adam lazim, takimi hirslandiracak. Senin gibi korkak olmiyacak! Yonetim ve sen acil gitmelisin..

CesurHamsi
22.03.2012, 11:36
Haa Adrian'i unuttum, adami cok istedin cok istedin 5 milyon euro verdin ee simdi? yuru git iste bu takimdan!

CesurHamsi
22.03.2012, 11:39
bizim gecen sene ki iyi kadromuzu Ersun Yanal kurdu! Senol Gunes'te bozdu herkesi yollatirdi ve yerine Adrian, Paolo'yu felan aldi, ELINE NE GECTI HOCA!!

Ömer_
22.03.2012, 11:43
bizim gecen sene ki iyi kadromuzu Ersun Yanal kurdu! Senol Gunes'te bozdu herkesi yollatirdi ve yerine Adrian, Paolo'yu felan aldi, ELINE NE GECTI HOCA!!

madem ersun yanal kurdu takımı,devam etseymiş o zaman.
kendisini kovan olmadı.istifa etti.etmeseymişte dursaymış.

CesurHamsi
22.03.2012, 11:44
madem ersun yanal kurdu takımı,devam etseymiş o zaman.
kendisini kovan olmadı.istifa etti.etmeseymişte dursaymış.
yonetimle arasinda neler yasandi bilmiyorum :)

Sefa
22.03.2012, 11:46
yonetimle arasinda neler yasandi bilmiyorum :)

Adrian ile Paulo'yu Şenol Hoca'nın aldırdığını gidenleri Şenol Hoca'nın yolladığını(!) biliyorsun ama..

CesurHamsi
22.03.2012, 11:49
Adrian ile Paulo'yu Şenol Hoca'nın aldırdığını gidenleri Şenol Hoca'nın yolladığını(!) biliyorsun ama..
yalanmi ???

Sefa
22.03.2012, 11:55
yalanmi ???

Tabi ki de.. İşinize geldi mi Hoca takıma adam aldırtamıyor transferlerde etkin yok gelmedi mi bunları nerden topladın gidenleri neden yolladın.

Şenol Hoca deliydi Selçuk, Egemen, Jaja gibi adamları yollayacak ki yolladı mı eline ne geçecek ? Bu 3 ismin gitmesinde gram etkisi yok Hoca'nın keza gelenlerde de..

Gelen oyuncuların hepsinin menajeri malum kişi ve bu kişiyle yakınlığı olan Sadri Şener değil de Şenol Hoca zaten..

Hoca'nın kızdığım tek noktası transferlerdir ki millet gelip Hoca'ya şunu niye aldın diyor.. Hoca hiç bir transferin içine girmemiştir bu güne kadar..

Punisher-61
22.03.2012, 12:13

Herhalde yani.. Herseyi yönetime yükleyip senol günesi korumayi biraksak hic fena olmaz...

Burak Sahin
22.03.2012, 14:10
Tabi ki de.. İşinize geldi mi Hoca takıma adam aldırtamıyor transferlerde etkin yok gelmedi mi bunları nerden topladın gidenleri neden yolladın.

Şenol Hoca deliydi Selçuk, Egemen, Jaja gibi adamları yollayacak ki yolladı mı eline ne geçecek ? Bu 3 ismin gitmesinde gram etkisi yok Hoca'nın keza gelenlerde de..

Gelen oyuncuların hepsinin menajeri malum kişi ve bu kişiyle yakınlığı olan Sadri Şener değil de Şenol Hoca zaten..

Hoca'nın kızdığım tek noktası transferlerdir ki millet gelip Hoca'ya şunu niye aldın diyor.. Hoca hiç bir transferin içine girmemiştir bu güne kadar..

Adrian baris özbek olcani hoca bizzat istemistir ispatlarsam?!?!?!

10 numara
22.03.2012, 14:25

adrian'ı geçen sene devre arasında da çok istemişti hoca...2,5 milyon euro teklif etmiştik sanırım...

Ömür Karadeniz
22.03.2012, 14:38
Bilic müthiş olur,genç ve delidolu biri ama gelirmi orası soru işareti.

paps
22.03.2012, 15:11
Şenol hocam biraz daha yönetimi sıkıştırmalı ve düzgün futbolcular bordo mavi renklere yakışır mücadeleden yılmayacak futbolcular aldırması lazım bu seneki gibi bizi hayalkırıklığına uğratcak kadrolar kurulmamalı artık.

CesurHamsi
22.03.2012, 15:14
Senol hoca gitmeli, yerine Fatih Terim gibi tuttugu alan teknik direktor gelmeli, aynisi yonetim icin gecerli, ve transfer komitemiz intihar etmeli, ve oda yenilenmeli, yoksa basariyi unutalim

Ligos61
22.03.2012, 16:11
Şenol hocam her maçtan sonra yaptığımız hataları neden nasıl goller yediğimizi açıklıyorsun onları bizde görüyoruz ama senin görevin bu gördüklerini düzeltmen

Erdem Koltuk
22.03.2012, 16:12
Gs macinda one gecmek, veya geriden gelip beraberligi saglamak gibi bir durum olursa bu mesajimi editleyip macin kac kac bitecegini burda yazicam.

oflubektas
22.03.2012, 16:15
Haa Adrian'i unuttum, adami cok istedin cok istedin 5 milyon euro verdin ee simdi? yuru git iste bu takimdan!

Bu ne ya ??

Mehmet Uludüz
22.03.2012, 16:36
Şenol Güneş'i fatih terimle kıyaslama yapmaktan vazgeçin her ne kadar kendisinde keçinin bile yuh diyeceği bir inat olsada eğer dikkatle gs maçlarını izlerseniz terimin Şenol hocanın geçen senenin Trabzonunda oynattığı oyunu gs'de taklit etmeye çalıştığını görürsünüz hey gidi
gs hey biz olmazsak sen kimin sırtından geçinicen çok merak ediyorum

.....
22.03.2012, 16:47
Burda ki yazıları okuyunca üzülüyorum cidden ya. Şenol hocaya yapılan yorumlara bakar mısınız...

Adam ı yollamışlar yerine hoca bakıyorlar.Yazık ya.

Alican Altunbaş
22.03.2012, 16:52
Bu ne ya ??

Hamsi çok cesur...

.....
22.03.2012, 17:00
hocam lütfen artık Sercan a ve Jebrin e şans ver. Bir de penaltıları Burak atmasın lütfen.

Alican Altunbaş
22.03.2012, 17:03
O zaman Guardiola bir hiç çünkü dünyanın en iyi kadrosu elinde,
Mourinho bir hiç çünkü Porto tarihinin en iyi kadrolarından biri elindeydi ,

Bunları geçin teknik adam takıma yüzdeyüz katkı yapar hocada yapmıştır.
Şu anda katkı yapıyor yapamıyor diye tartışmıyorum.Bu sezon takımda ciddi sorunlar var ve bunu hocada çözemiyor.
Ama bu hocalığına laf etme hakkımızı vermiyor. Gitsin deme hakkı vermiyor.Gidicek ne durum var allah aşkına.Çok iyi denilen Fatih uefa şampiyonluğundan son ta tekrar döndüğünde Gs hali ortadaydı o zaman kötüydüde şimdimi iyi oldu.Skor ve puan varsa iyi yoksa kötü bizim zihniyet bu!!!

Numan Yerlikaya
22.03.2012, 17:22
Hocama tek kızdığım nokta gençlere önem vermemesi F.Terim bunu çok iyi yapıyo.

sametaydin
22.03.2012, 17:30
Hoca her puan kaybından sonra oyuncuları uyarıyorsun da seni kim uyaracak onu anlamadım ben. Buradaki arkadaşlara bakarsak şenol hocayı eleştirerek haksızlık ettiğimizi söylüyorlar.

Ama ben şunu demek istiyorum bu takım bu sezon başında tahminimcekalan oyuncuların üstüne alınanlara 25-30 m euro para harcanarak kurulmuş bir takım. Sen gidip de antalyaspor gibi toplam değeri 5 m euro etmeyen ve yedek kadrosuyla maça çıkan takıma karşı hiçbir varlık gösteremeyip elenirsen kusura bakma eleştirilirsin hocam.

Ne yani şimdi bu takımı aynı şekilde ben sahaya sürsem bu takım en kötü yine böyle top oynardı. Sahada organizasyon takım oyunu adına hiçbirşey göremiyoruz. Demek istediğim şenol hocanın td olmasının anlamı ne o zaman. Yani ben veya bu forumda herhangibiri yine bu 11 i sahaya sürse bu takım ancak bu kadar kötü oynardı. Hoca farkını göstermeli artık. Gösteremiyorsa da bence bırakmalı.

sametaydin
22.03.2012, 18:19
Walla bir şeyler yapılması lazım. Takım göz göre göre uçuruma sürükleniyor. 5 yıl önceki gibi bir durum yok. Bu takım boyundan çok büyük paralarla kurulmuş bir takım. Ama sahaya bakınca yedek antalyasporla baş edemeyecek bir durumda. Oyuncu kalitesi olarak iyi olan bu takımın bu halde olmasının sorumluları hesap vermeli, biri bu olaya müdahale etmeli. Devre arasında olcanı almasak o zaman düşünemiyorum bu takımın halini. Bu takım 2-3 m euroya kurulmuş gençlerbirliği takımıyla filan bile başabaş top oynayamıyorsa ortada yanlış yapılan bir sürü şey var demektir.

Şenol hocadan da artık sorumluluğu almasını bekliyorum. Her maçtan sonra futbolcuları uyarmak kolay onlara suç bulmak kolay. Sen önce bir kendine bakman lazım. Ben nerede yanlış yapıyorum die düşünmen lazım. Futbolcular sahada her biri kafasına estiği gibi takılıyor. Bu senin takımı dsipline edemediğini gösteriyor. Takıma zaten taktik anlamda bir şey katmadığın ortada. Daha oyuncularının özelliklerinden bile haberin yok gibime geliyor bana. Yoksa böyle saçma sapan kadrolar kurmazdın.

Antalyaspor maçında kurduğun orta sahada zokora zaten defansif bir oyuncu stoperlerle beraber oynuyor yani bir stoper gibi orta sahada mücadeleye hiçbir katkısı yok. Alanzinho, adrian, volkan ve olcan bildiğimiz geri dönüşleri zayıf ve ofansif oyuncular. Zaten bu kadroyla 2. lig takımıyla maç yapsak orta saha üstünlüğünü yakalayamayız. Çünkü takımda ortasaha yok. 4-2-3-1 gibi değil 5-0-5 gibi bir oyunla sahada oluyoruz. Ancak bireysel yetenekleri iyi olan oyuncularımız kendi çabalarıyla bir şeyler yaparsalar öyle maç kazanırız.

sessizkral_1
22.03.2012, 18:29
hocam

sene sonunda yapılacak transferler çok önemli

gelecekler kadar gideceklerde çok önemli

önünde büyük bir sınav var

bakalım ne olacak

Sefa
22.03.2012, 18:32

Ispat dediğin nedir tape mi var elinde ? Alanzinho'yu da Ersun Yanal istiyordu kendisi hariç herkes öyle diyordu mesela..

balli_kuymak
22.03.2012, 19:00
Hocam madem kadro bu sıkışık fikstürü kaldırmıyor neden yedeklerden,gençlerden faydalanmıyorsun takıma zarar vericek kadar kötü futbolcularmı..onlar yetersiz ise neden transfer edildi,istediğin futbolcular alındı mı,alınmadıysa neden sesini çıkarmıyorsun...

lazrail8989
22.03.2012, 20:05
En çok eleştirdiğim yönü golden sonra takımı geriye çekmesi....Özellikle beşiktaş maçında golden sonra sevinmeye bile tenezzül etmeden yardımcısına hemen mustafayı çağır diyor.Aklında hep korkaklık yatıyor.Bjk maçında normal oynayınca 10 gol pozisyonuna girdik nitekim 2. golü de attık sonra takım geri çekildi 2 net pozisyon buldular biri girse oynanan futbola yazık oldu denilecekti.Bu 1 olmaz 2 olmaz gençlerbirliği maçında aynı şey tekrarlanırsa beraberliğe razı olursun.
Her şeye rağmen bu takımı zirvede tutacak tek adam Şenol Hoca'dır....

Yavuz Hasan
22.03.2012, 23:25
yakında şenol güneş de bize müstehak olanlar listesine girecek

28TS61
22.03.2012, 23:30
aykutta ne görüyorsunda oynatiyorsun. aykutu oynatacagina jebrine sans ver daha iyi olur

OYılmaz
23.03.2012, 02:38
Şenol Güneş'i sürekli eleştirdiğim zamanlar olmuştur. Ancak bu takımdan en son gidecek kişi varsa o da Şenol Güneş'tir.

r9emre
23.03.2012, 02:54
Şenol Hocam burayı okuyan bir uzak akraban, seninle muhabbeti olan biri, teknik heyetten biri varsa bu yazdıklarımı sana iletir umarım.. Taraftarının %95'inin isteğine karşı gelme, inat etme Aykut hatanda yol yakınken dön. İlk 18'e alma önümüzdeki 9 maç ve Jebrin ile Sercan'dan en kötü birini kazanmaya çalış Aykut'a verdiğin şansın azıcığını onlara ver. Yumlu'yu ilk 11'inde lütfen kullanma gerekirse Zokora'yı stoper yap ilk 11 ama Yumlu'yu yapma yedek olarak bir alternatif kalsın ya da kanadı güçlü olmayan bir takıma karşı sağ bek oynatacaksan oynat defansif bir katkı sağlar belki bek olarak. Play off'ta tek şansımız CL maçları gibi oynamak önce boz sonra vur.

-----Mustafa---------Celustka-------------Giray-------------Cech-----

--------------------------Serkan-----Zokora--------------------------

---------------------------------Colman------------------------------

------------Volkan--------------------------------------Olcan---------

-------------------------------Burak----------------------------------

Şu ilk 11 hiç ve hiç hoşuma gitmese belki bu sayede her maç gol yemekten kurtuluruz. 1 atar kazanırız önümüzdeki 9 maçtan 5'ini filan yoksa play off felaket olur adımıza.. İlk yarıları 0-0 atlatıp 2. yarı Alan ile düzelen bir Vittek ile yorulan rakibi vurmaya çalışacağız başka çaremiz yok.

FC-ST-PAULI-61
23.03.2012, 03:09
Golü attik mi hemen yumlu veya Aykutu Oyuna almasini dogru bulmuyorum.

Koray
23.03.2012, 13:00
Jaja'nın satılmasına mani olmalıydı, belkide kendisi istemiştir satılmasını ama o adam gitmemeliydi.

Adem Erdoğan
23.03.2012, 13:22
Jaja'nın satılmasına mani olmalıydı, belkide kendisi istemiştir satılmasını ama o adam gitmemeliydi.

Sen de mi Brütüs.

Şu bir gerçekki bizim en çok aradığımız adam Selçuk'tur.

Bize geriyi toparlayacak bir adam lazım ve bu işi de en iyi o yapıyordu.

Yaşar
23.03.2012, 13:58
Tekrardan yazamkta fayda olduğunu düşünüyorum.
Geçen yılki takım ile bu yılki takım arasında 31. hafta itibari ile atılan gol sayısı arasında sadece 3 gol fark var.
Jaja çok yönlü bir oyuncuydu, bireysel yetenekleri olan bir oyuncuydu.
Fakat Jaja'dan ziyade, Selçuk ve Egemen daha önemliydi, daha çok aranıyor.
Daha doğrusu yerlerine o etkiyi yapacak oyuncular alınmadı.
Selçuk ile Zokora mevki olarak farklı oyuncular.
Colman'dan bir Selçuk olmasını bekledik ama kapasitesi yetmedi.

Harun
23.03.2012, 14:36
Şenol Hocanın iyi anılmayacağını nereden çıkardınız? Kendi Fikriniz mi??

Benim görüşüm desek daha iyi olur.Şayet yine istifa ederse (ki; yöneyim zaten kovamaz)bu 3.sü olacak.Bana hoş olmayacak bir durum bu.Şahsen dördüncü kez gelmesini istemem bu sebebten ötürü.

MuratJ
23.03.2012, 20:40
Şenol hoca futbolcudan futbolcu potansiyelinden hiç anlamıyor. Yani kaliteli futbolcu hangisidir sorusuna net olarak cevap verebilecek bi kapasitesi yok. Geçen sene şampiyon olan takım Ersun Yanal'ın kurduğu takım. Birbirine %100 alışmaları için gereken sürenin dolması Şenol hocaya rastladı. Belkide Trabzonspor tarihinin en kaliteli iskeletlerinden biriyle çalışma şansı buldu. 3 yıl önce Ersun Yanal yerine Şenol hoca olsaydı bu iskelerin yarı gücünde bir iskelet kurulamazdı. Çünkü Şenol hoca kaliteli futbolcudan anlamıyor ve dünya futbol bilgisi zayıf. Kaliteli futbolcu kim, nerede sorularına verebilecek hiçbir cevabı yok. Yönetime ayak uydurup kaliteli oyuncular elden gitti. Bunların yanında Trabzonspor tarihinde Trabzonspor'a yapılmış olan en büyük kötülüklerden birine imza attı. Jaja gibi oyuncuyu bu takımdan göndererek bu takıma tarihinde yapılan en büyük kötülüğe imza attı. Bu hiçbir zaman unutulmayacaktır. Hayatında çalıştığı, çalışacağı en kaliteli topçuyu gözünü kırpmadan saçma egolarıyla göndertti. Bilmiyor futbolu. Ne yazık ki futbolcuları, futboluna hiçbir olumsuz etki bırakmayan özel hayatları yüzünden yargılayabilen egolu saçma bir mantığa sahip hocamız. Bu mantık küçük takım bireyi mantığıdır. Bu mantıkla büyük takım kaldırılamaz. Onun zararını çektik geçen Mayıs ayından beri. Şimdi Şenol hocanın kurduğu iskeleti görüyoruz.

Hatice Aslan
23.03.2012, 20:49
Şenol hoca futbolcudan futbolcu potansiyelinden hiç anlamıyor. Yani kaliteli futbolcu hangisidir sorusuna net olarak cevap verebilecek bi kapasitesi yok. Geçen sene şampiyon olan takım Ersun Yanal'ın kurduğu takım. Birbirine %100 alışmaları için gereken sürenin dolması Şenol hocaya rastladı. Belkide Trabzonspor tarihinin en kaliteli iskeletlerinden biriyle çalışma şansı buldu. 3 yıl önce Ersun Yanal yerine Şenol hoca olsaydı bu iskelerin yarı gücünde bir iskelet kurulamazdı. Çünkü Şenol hoca kaliteli futbolcudan anlamıyor ve dünya futbol bilgisi zayıf. Kaliteli futbolcu kim, nerede sorularına verebilecek hiçbir cevabı yok. Yönetime ayak uydurup kaliteli oyuncular elden gitti. Bunların yanında Trabzonspor tarihinde Trabzonspor'a yapılmış olan en büyük kötülüklerden birine imza attı. Jaja gibi oyuncuyu bu takımdan göndererek bu takıma tarihinde yapılan en büyük kötülüğe imza attı. Bu hiçbir zaman unutulmayacaktır. Hayatında çalıştığı, çalışacağı en kaliteli topçuyu gözünü kırpmadan saçma egolarıyla göndertti. Bilmiyor futbolu. Ne yazık ki futbolcuları, futboluna hiçbir olumsuz etki bırakmayan özel hayatları yüzünden yargılayabilen egolu saçma bir mantığa sahip hocamız. Bu mantık küçük takım bireyi mantığıdır. Bu mantıkla büyük takım kaldırılamaz. Onun zararını çektik geçen Mayıs ayından beri. Şimdi Şenol hocanın kurduğu iskeleti görüyoruz.

O futbolcuların gitmesini hocanın istemediğini ve hala yerlerinin dolmadığını bizzat kendisi söylemiştir Şenol Güneş.

Saçmaladığının farkında mısın? Her insanın hatası olabilir lakin eleştirininde bir adabı vardır! Ne demek futboldan anlamıyor ? Bu yoruma söylenecek söz yok malesef yazık ki yazık !:mad:

sessizkral_1
23.03.2012, 20:57
colmanı önde oynat hocam zaten zokora ofansa yardım etmiyor

colman şut çekmeyi unuttu valla

Ömer_
23.03.2012, 20:58

mühim olan topçunun çok kaliteli olmasımıdır,yoksa takımına verdiği katkımıdır?
madem ersun hoca iskeleti kurdu,neden bırakıp gitti?
onur tolga gibi kaleciler neden ersun yanal zamanında şans bulmadı?
ersun yanal zamanında taraftardan en çok küfrü yiyen selçuk ve egemen değilmiydi?
ersun yanal zamanında kazandığımız bir kupa yada bir büyük maç söylermisin?
ersun yanalda muhakkak takım oluşumunda katkıları vardır.
futbolcudan anlamaz dediğin adamın kadrosunda oynamak için yüzlerce süper lig futbolcusunun sırada olduğunu biliyormusun?
futbolcudan anlamaz dediğin adam 2002 dünya kupasında medya tarafından aforoz edilen hakan şükürde inat edip milli kadroda sürekli forma verdi.avrupanın en iyi hocası seçildi.avrupada seminerlere davet edildi.sen hayatında şampiyonlar ligini hayal edebiliyormuydun şenol hoca gelene kadar?alınan öyle yada böyle 7 puandaki inat,istikrar,özgüven,inanışı göremedinmi.göremedinmi bu takım interin 88.dakikada yediği golle gruptan çıkamadığını.yazık diyorum.başkada hiç bir şey diyemiyorum.

Ömer Faruk61
23.03.2012, 21:27
Trabzonspora Yapılan en büyük kötülük Szymek in Gönderilmesidir.Jaja gibi ayyaşın değil....

Hatice Aslan
23.03.2012, 21:36
Trt3 Spor'da 12.Adam programında Trabzonspor taraftarı vardı.. Takıma olan sevgi.. Şenol Güneş'i anlattı eski başkan ve aynı zamanda eski futbolcu. Karalamak isteyenler(düzgünce eleştirenlere söylemiyorum) bir izlediyse belki yüzleri kızarmıştır.

Burak Sahin
23.03.2012, 21:43
Nolursa olsun adimiz cikmis senol hoca dusmanligina neyse senol hoca koreden neden bir tanecik adam getiremedi veya istemedi onun zamaninda kolombiya dahil bircok ülkeden futbolcu aldik, hocalik yaptigi takimdan olsun bi r tane adam getirmezmi insan kore futboluda fena degil gercekten oyuncu portfoyu cok kötü, birde yukarida arkadadin biri yazmis ligde futbolcular siraya girmismis senol hoca ile calismak icin ;) sakin bu dedigin trabzonsporda oynamak icin olmasin... Haa birde o siraya giren futbolculara iki cift lafim var babasi cami yaptiranlara kapimiz her zaman acik,icki kari kiz ayagi olanlar messi olsa istemezukkkkk.....

Yavuz Hasan
23.03.2012, 22:11
O futbolcuların gitmesini hocanın istemediğini ve hala yerlerinin dolmadığını bizzat kendisi söylemiştir Şenol Güneş.

Saçmaladığının farkında mısın? Her insanın hatası olabilir lakin eleştirininde bir adabı vardır! Ne demek futboldan anlamıyor ? Bu yoruma söylenecek söz yok malesef yazık ki yazık !:mad:

Öne geçtikten sonra Aykut u oyuna alan

Maçın ardından da geriye yaslanmak bize yakısmadı diyen de Şenol Güneş'dir

Hatice Aslan
23.03.2012, 22:21
Öne geçtikten sonra Aykut u oyuna alan

Maçın ardından da geriye yaslanmak bize yakısmadı diyen de Şenol Güneş'dir

Bu onun futboldan anlamadığını göstermez. Adam öz eleştiri yapmış geri yaslanarak hata yaptığını kabul etmiş. Daha ne? Her takımın inişli çıkışlı bir zamanı olur bazen teknik planlar tutmayabilir. Hoca ne öğretirse öğretsin bazende futbolcularda sorun çıkabilir ama düzelmeyecek hiçbirşey yoktur. Hiçbir zaman utanmadım bu durumdan isyan etmedim düzeleceğine inandım ve inanıyorum. Örn: En azından 1903 yılındaki kurulan kulüp gibi bank asya takımına yenilecek kadar düşmedik. Ben şanssızlığa inanırım mesela nasıl Galatasaray Fenevi yıllardır kadıköyde yenemediği gibi bizimde Antalyaya şansımız tutmuyor bunun etkisi var. Ama bizlerse tez canlıyız destek vermiyoruz asıp kesiyoruz bu sefer bunları görüyor ve daha çok moralleri bozuluyor hepsinin sadece hoca değil futbolcularında.. Moralinde çok önemli olduğunu biliyoruz değil mi? Asıp kestiğimiz adam Avrupa'da bile saygın Teknik Direktörler arasında neden 1-2 maç kötüye gidince kine bürünüyoruz anlam veremiyorum.

Yavuz Hasan
23.03.2012, 22:31
Bu onun futboldan anlamadığını göstermez. Adam öz eleştiri yapmış geri yaslanarak hata yaptığını kabul etmiş. Daha ne? Her takımın inişli çıkışlı bir zamanı olur bazen teknik planlar tutmayabilir. Hoca ne öğretirse öğretsin bazende futbolcularda sorun çıkabilir ama düzelmeyecek hiçbirşey yoktur. Hiçbir zaman utanmadım bu durumdan isyan etmedim düzeleceğine inandım ve inanıyorum. Örn: En azından 1903 yılındaki kurulan kulüp gibi bank asya takımına yenilecek kadar düşmedik. Ben şanssızlığa inanırım mesela nasıl Galatasaray Fenevi yıllardır kadıköyde yenemediği gibi bizimde Antalyaya şansımız tutmuyor bunun etkisi var. Ama bizlerse tez canlıyız destek vermiyoruz asıp kesiyoruz bu sefer bunları görüyor ve daha çok moralleri bozuluyor hepsinin sadece hoca değil futbolcularında.. Moralinde çok önemli olduğunu biliyoruz değil mi? Asıp kestiğimiz adam Avrupa'da bile saygın Teknik Direktörler arasında neden 1-2 maç kötüye gidince kine bürünüyoruz anlam veremiyorum.

Eğer bu pozitif duruşu ziya doğan zamanında sergıledıysenız eyvallah derim size söyleyecek sözüm kalmaz

oflukaan
23.03.2012, 22:40
Hoca'm sen elindekiyle yetinmeye devam ettikçe kendini yıpratıyosun bu taraftarı da sinir hastası ediyosun. diyeceiğim şu ki hocam transfer yapmayı bir türlü öğrenemedin

Hatice Aslan
23.03.2012, 22:43
Eğer bu pozitif duruşu ziya doğan zamanında sergıledıysenız eyvallah derim size söyleyecek sözüm kalmaz

Renkdaş birşeylere hep negatif bakarsan bir süre sonra o psikolojiden çıkamazsın biz neden diğerleri gibi hep destek tam destek vermiyoruz çok umutlanmayalım ama en azından desteğimizi esirgemeyelim. Mesela futbolcularımız şuan elimizde olan malzeme bu uyum sorunu yaşayanıylada , uyumlu olanıylada.. Hocamızda bu malzemeyle elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.. Sezon sonu 1-2 stoper , Burak'a alternatif sağlam bir forvet , Ortasaha'yada sağlam bir adam alınsa yada Adrian Henrique Halil işine daha sadık olup çok çalışıp kendilerini gösterseler 1-2 stoperle yine geçen yılki güzel Trabzonspor'u izleyebileceğimize inanıyorum. Hocamızı veya futbolcularımızı yerden yere vurarakta birşey kazanacağımızı zannetmiyorum. Ben Şenol Güneş'in Trabzonspor'a her şekilde katkı sağladığını düşünüyorum kaleciykende Teknik Direktörkende.. Ama görüyorum ki diğer takımın taraftarları bizim hocamızı bizden daha çok seviyorlar daha çok saygı gösteriyorlar çok başarılı buluyorlar işte buna üzülüyorum neden değerini bilemiyoruz diye soruyorum ama bazı renkdaşımmı desem artık bilemiyorum hala aynı şeylere devam ediliyor neyse..

Yavuz Hasan
23.03.2012, 23:05
Renkdaş birşeylere hep negatif bakarsan bir süre sonra o psikolojiden çıkamazsın biz neden diğerleri gibi hep destek tam destek vermiyoruz çok umutlanmayalım ama en azından desteğimizi esirgemeyelim. Mesela futbolcularımız şuan elimizde olan malzeme bu uyum sorunu yaşayanıylada , uyumlu olanıylada.. Hocamızda bu malzemeyle elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.. Sezon sonu 1-2 stoper , Burak'a alternatif sağlam bir forvet , Ortasaha'yada sağlam bir adam alınsa yada Adrian Henrique Halil işine daha sadık olup çok çalışıp kendilerini gösterseler 1-2 stoperle yine geçen yılki güzel Trabzonspor'u izleyebileceğimize inanıyorum. Hocamızı veya futbolcularımızı yerden yere vurarakta birşey kazanacağımızı zannetmiyorum. Ben Şenol Güneş'in Trabzonspor'a her şekilde katkı sağladığını düşünüyorum kaleciykende Teknik Direktörkende.. Ama görüyorum ki diğer takımın taraftarları bizim hocamızı bizden daha çok seviyorlar daha çok saygı gösteriyorlar çok başarılı buluyorlar işte buna üzülüyorum neden değerini bilemiyoruz diye soruyorum ama bazı renkdaşımmı desem artık bilemiyorum hala aynı şeylere devam ediliyor neyse..

Söylediklerin doğru ama gerçekleşmesi yakın tarihde mumkün olmayacak şeyler maalesef

Oraya buraya şuraya değil defansa bir takviye yapılmış olunsaydı şuan biz ne oynanacak üç beş macımız kaldı gözüyle bakardik nede o ist takımlarının taraftarları Trabzon maçında averaj düzeltiriz muhabbetı yapıyor olurdu

Şenol hoca ne sene basında nede devre arasında -olcan hariç- aldığı oyuncudan verim alamadı bu bir gerçek

Şunu da biliyoruz kı yönetim ın transfer politikası tam bir fiyasko bu is nasıl becerılemez diye ders niyetine okut

şimdi devre arasında Şenol günes defansa bakıp ligi kaldırır dedıyse -kı bunu düşünmek bile istemiyorum- biz gozumuzde fazla buyutmusuz demektir

Eğer istediği adamları aldıramıyorsa o apayrı bı hüsran anlamına gelir

Ben hayatta suna inandım elimden geldiğince uyguladım hiçbirşey yapamıyorsan ceketini alıp gitmesini bileceksin buda bir duruştur protestdur

Geçenlerde sercan ın paylaştığı tvıt diye bı yazı vardı umarım sahtedır

Senin futbolcun takıma sezon basında gelen bı oyuncun eline geçen tek fırsatta taraftarın beğenisini kazanan bı futbolcun maç günü "günlerden cumartesi o kadar" yazıyorsa. Ortada bir yanlış var demektir

Hatice Aslan
23.03.2012, 23:25
Şenol Güneş defansın durumunun içler acısı olduğunu bizden daha iyi biliyordur. Glowacki olsaydı bu kadar pozisyona giremezdi rakipler belkide.. Yönetim şimdiden stoper arayışlarına girmiş bazı haberlere göre bakalım bekleyip göreceğiz..

Yavuz Hasan
23.03.2012, 23:37
sıkıntı da burada zaten yönetim hocanın istediği oyuncuyu alacak

Gidip kafasına göre transfer yapmayacak

Şenol günes bırakıp gitti zaman yönetimi de arkasından götürür

Buna ragmen istediği oyuncuyu aldıramayıp yönetimin hangi mantıkla nereden bulup getirdiği belli olmayan adamlarla idare ederiz

Hatice Aslan
23.03.2012, 23:41
Sezon sonu ayrılması muhtemel oyuncularımız var zaten hemde önemli oyuncularımız yani hoca giderse tek gitmeyecek. Ben işte bu yüzden diyorum düzen bozulmasın takım dibe vurur diye birden bire bukadar değişiklik anlamsızca aşağılara sürükler Trabzonspor'u Şenol Güneş kalsın ve bu sefer masaya yumruğunu vurup şunu şunu alacaksınız desin. Hani diyorlarya Sadri Şener para hastasıdır diye parayı düşünen adam ilk önce hocanın istediği adamları almak için kesenin ağzını açacak ondan sonra hasılatı bekleyecek.

Yavuz Hasan
23.03.2012, 23:46
Sezon sonu ayrılması muhtemel oyuncularımız var zaten hemde önemli oyuncularımız yani hoca giderse tek gitmeyecek. Ben işte bu yüzden diyorum düzen bozulmasın takım dibe vurur diye birden bire bukadar değişiklik anlamsızca aşağılara sürükler Trabzonspor'u Şenol Güneş kalsın ve bu sefer masaya yumruğunu vurup şunu şunu alacaksınız desin. Hani diyorlarya Sadri Şener para hastasıdır diye parayı düşünen adam ilk önce hocanın istediği adamları almak için kesenin ağzını açacak ondan sonra hasılatı bekleyecek.

Başta da dediğim gibi söylediklerin olması gereken şeyler ama olur mu olmaz mı sene sonu göreceğiz

Benim şahsı kanaatimse Şenol günes sene sonu bırakacak teknik direktörlüğü komple bırakacak

Yerine daha iyisi gelir mı ben bu yönetime guvenmıyorum

Kımı isterim tolunay Kafkas

Hatice Aslan
23.03.2012, 23:59
Başta da dediğim gibi söylediklerin olması gereken şeyler ama olur mu olmaz mı sene sonu göreceğiz

Benim şahsı kanaatimse Şenol günes sene sonu bırakacak teknik direktörlüğü komple bırakacak

Yerine daha iyisi gelir mı ben bu yönetime guvenmıyorum

Kımı isterim tolunay Kafkas

Hocanın istediği futbolcular alınırsa o hevesle bırakmaz devam eder bence. Yönetim hocanın gönlünü almalı ve dengeleri korumak adına durdurup ikna etmeli. Yerine daha iyisi geleceğini zannetmiyorum hani gelse bile nasıl olsa 1 maçta onuda asar keseriz dayanamayıp kaçar. :)

Emirhan Yazıcı
24.03.2012, 01:26
Hocamızla Uzun Vadeli Sözleşme İmzalanmalı

Bknz:Ferguson, Wenger... Adamlar Her Sene CL Almıyor.. Ama Sabrediliyor Şenol Hocanın Elindeki kadro İstediklerini Yapmasını Engelliyor..
Seviyoruz Seni Hocam..

Yaşar
24.03.2012, 01:34
Şenol Güneş de tıpkı futbolcular gibi formsuz bir sezon geçiriyor.
Çoğu maçta yanlış taktik ve yanlış oyuncu değişiklikleri yaptı, bazılarında gereksiz puanlar kaybettik.
sezon başı giden oyuncuların yerine alınanlar kaliteli oyunacular olmasına rağmen, mevki ve özellik olarak aynı oyuncular değillerdi.
Fakat geçen yılki sistemi devam ettirmeye çalıştı, tutmadı.
Bazı maçlarda takımın oyuncu profiline en uygun sistem olan 4-4-2 oynattı, hem futbol hem de skor olarak gelişmeler gösterdik.
Bu oyuncu yapısıyla takım geçen yıl oynadığı gibi 4-2-3-1 sisteminde oynayamaz.
Ya 4-4-2 oynatamalı.
Ya da 4-3-3 oynatmalı.
4-2-3-1 oynatmak istiyorsa 3'lünün ortasına Alex tarzında bir adam almalı.

Armağan Dere
24.03.2012, 02:06
jaja içiyor diye kovdun bu takımdan
aldığın adamlar ne yapıyor hoca
jajanın 3 te 1'i katkı yapmadılar..
ey gidi..

Ergin Varlibas
24.03.2012, 11:42
Trabzonspora Yapılan en büyük kötülük Szymek in Gönderilmesidir.Jaja gibi ayyaşın değil....

Ah kardesim sende biliyorsun demekki ayyasligini onun :)

Beni burda yazanlar Jaja karsiti sanicakki, bence Trabzonspor'a gelen en yetenekli futbolculardan bir taneseydi... :)

Erdem Koltuk
24.03.2012, 11:50
Hocanın istediği futbolcular alınırsa o hevesle bırakmaz devam eder bence. Yönetim hocanın gönlünü almalı ve dengeleri korumak adına durdurup ikna etmeli. Yerine daha iyisi geleceğini zannetmiyorum hani gelse bile nasıl olsa 1 maçta onuda asar keseriz dayanamayıp kaçar. :)

İste sorun bu. Hocanin istedigi futbolcular diye bir sey yok. Hocanin bir oyuncu listesi falan yok.

Bu simdiye ozgu bir is degil. Bu 90lı yillardan beri boyle.

En azindan Guney Koreden genc bir yetenek bulup getirebilirdi o bile yok. Koreye transfer ettigi adamlar da Musampayla Ceyhun.

Kısaca Senol Gunes takım falan kuramaz, kurulu bir takım formdaysa oynatır, formsuzsa izler hic bir cozum uretemez.

Ama en onemlisi disiplini cok guzel saglar. Ortaokulda derste konusunca hocalar cik disari derdi. Ayni olay. Disiplini bozanlari disari atar. Bunun Trabzonspor'a getirisinin ne oldugunu cok merak ediyorum. Engin ve Jaja tamamen Senol Gunes yuzunden bu takimdan gitti. Transfer yapamayan bir adam elindeki boyle degerli oyunculari kendi inatlari ugruna nasil gonderebilir onu da cok merak ediyorum.

gabriel omar
24.03.2012, 12:01
İste sorun bu. Hocanin istedigi futbolcular diye bir sey yok. Hocanin bir oyuncu listesi falan yok.

Bu simdiye ozgu bir is degil. Bu 90lı yillardan beri boyle.

En azindan Guney Koreden genc bir yetenek bulup getirebilirdi o bile yok. Koreye transfer ettigi adamlar da Musampayla Ceyhun.

Kısaca Senol Gunes takım falan kuramaz, kurulu bir takım formdaysa oynatır, formsuzsa izler hic bir cozum uretemez.

Ama en onemlisi disiplini cok guzel saglar. Ortaokulda derste konusunca hocalar cik disari derdi. Ayni olay. Disiplini bozanlari disari atar. Bunun Trabzonspor'a getirisinin ne oldugunu cok merak ediyorum. Engin ve Jaja tamamen Senol Gunes yuzunden bu takimdan gitti. Transfer yapamayan bir adam elindeki boyle degerli oyunculari kendi inatlari ugruna nasil gonderebilir onu da cok merak ediyorum.

Engin ve Jaja Şenol Güneş yüzünden gitti demek.Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz bir insanı böyle suçlamak,hakkına girebilmek için elinizde ne gibi kanıtlar var ?

Sözleşme uzatılırken Engin değil miydi kıvıran ?Daha az paraya gidip Galatasarayda oynayan ?Galatasaraya gider gitmez imparatoruna övgüler yağdıran ?

Şenol hoca eleştirilir elbet ama Engin gibi bir adam için Şenol hocayı ezmek nedir ?Engin kimdir ?Ne katmış Trabzona?

Elinizde kesin kanıt varsa lütfen söyleyin yoksa bir insanın hakkında böyle konuşmak her şeyi geçtim ,günahtır,kul hakkına girmektir.Lütfen.

SAFA
24.03.2012, 12:13
Hocam tamam belki istediğin oyuncular elinde yok hadi eyvallah ta oyuncu değişikliklerinde fiyasko . Bu sezon yanlış değişiklikler yüzünden en az 4 maçta puan kaybettik .

Erdem Koltuk
24.03.2012, 12:34
Engin ve Jaja Şenol Güneş yüzünden gitti demek.Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz bir insanı böyle suçlamak,hakkına girebilmek için elinizde ne gibi kanıtlar var ?

Sözleşme uzatılırken Engin değil miydi kıvıran ?Daha az paraya gidip Galatasarayda oynayan ?Galatasaraya gider gitmez imparatoruna övgüler yağdıran ?

Şenol hoca eleştirilir elbet ama Engin gibi bir adam için Şenol hocayı ezmek nedir ?Engin kimdir ?Ne katmış Trabzona?

Elinizde kesin kanıt varsa lütfen söyleyin yoksa bir insanın hakkında böyle konuşmak her şeyi geçtim ,günahtır,kul hakkına girmektir.Lütfen.

Simdi bu konuda niye elimde kanitlar olsun? Adli bir vaka mi bu?

Her basarili olay Senol Gunes'e yorulurken hatalar niye baskalarinin?

30 yasindayim. 7 yasimdan beri fanatik Trabzonspor'luyum. 7 ye kadar futboldan pek anlamiyor insan:) Senol Gunes'in teknik direktorluk tarihine tum hatlariyla hakimim.

Senol Hoca'nin bazi takintilari oldugunu biliyorum. Bunlar kanit gosterilecek seyler degil. Apacik ortada olan bazi huylari var.

Jaja ve Engin Senol Gunes isteseydi takimda tutulabilirdi. O bunu istemedi. Cok net cok acik bir sekilde onlari istemedi. Hatta Yattara da var bu ekipte. Bu 3u Senol Gunes'in kendi istegi ile takimdan yollandi. Kaniti Senil Gunes'in kendisidir. Kaldi ki talipleri olan elde tutmakta sikinti cektigimiz futbolcular falan degillerdi. Gittikleri yerler, gidis sekilleri de en buyuk baska bir kanit.

Engin ayrica bu takima bir Gs maci kazandirmistir en azindan gecen sene Avni Aker'de. İlk aklima gelen o daha cok sayarim. Kotu futbolcu da dedirtmem.

Selcuk ve Egemen bunlar ise yonetimn hatasidir. O konuda Hoca'ya en ufak bir suc bulmam. O apayri bir konu.

Olaylari duygusallastirmaya gerek yok, Senol Gunes boyle bir adam. 15 yil once de boyleydi simdi de boyle.

Aykut Akgun ornegi bile her seyi gosteriyor. Bu adami ben istedim oynaticam inadi yuzunden Aykut dusmanlari yaratti. Cok koyu bir inadi var Hoca'nin. İnatlarini yenemiyor.

gabriel omar
24.03.2012, 13:05
Simdi bu konuda niye elimde kanitlar olsun? Adli bir vaka mi bu?

Her basarili olay Senol Gunes'e yorulurken hatalar niye baskalarinin?

30 yasindayim. 7 yasimdan beri fanatik Trabzonspor'luyum. 7 ye kadar futboldan pek anlamiyor insan:) Senol Gunes'in teknik direktorluk tarihine tum hatlariyla hakimim.

Senol Hoca'nin bazi takintilari oldugunu biliyorum. Bunlar kanit gosterilecek seyler degil. Apacik ortada olan bazi huylari var.

Jaja ve Engin Senol Gunes isteseydi takimda tutulabilirdi. O bunu istemedi. Cok net cok acik bir sekilde onlari istemedi. Hatta Yattara da var bu ekipte. Bu 3u Senol Gunes'in kendi istegi ile takimdan yollandi. Kaniti Senil Gunes'in kendisidir. Kaldi ki talipleri olan elde tutmakta sikinti cektigimiz futbolcular falan degillerdi. Gittikleri yerler, gidis sekilleri de en buyuk baska bir kanit.

Engin ayrica bu takima bir Gs maci kazandirmistir en azindan gecen sene Avni Aker'de. İlk aklima gelen o daha cok sayarim. Kotu futbolcu da dedirtmem.

Selcuk ve Egemen bunlar ise yonetimn hatasidir. O konuda Hoca'ya en ufak bir suc bulmam. O apayri bir konu.

Olaylari duygusallastirmaya gerek yok, Senol Gunes boyle bir adam. 15 yil once de boyleydi simdi de boyle.

Aykut Akgun ornegi bile her seyi gosteriyor. Bu adami ben istedim oynaticam inadi yuzunden Aykut dusmanlari yaratti. Cok koyu bir inadi var Hoca'nin. İnatlarini yenemiyor.

Sevgili abicim olayları duygusallaştırmıyorum.Fakat Engin ve Jaja Şenol hoca yüzünden gitmiştir demek elinde ciddi bir kanıt olmasını gerektirir.Yoksa tahmin ve izlenimlerle insanları töhmet altında bırakmak yanlıştır.Ha bana göre öyledir,tahmin ediyorum öyledir diyebilirsiniz elbette ama bu kadar kesin konuşmak bana çok doğru gelmiyor.

Engin konusundaysa şunu diyeceğim,bir futbolcunun bir iki maçı aldırmış olması onu büyük futbolcu yapmaz.Hele hele Trabzonspor gibi bir camiada.Yaşınız itibariyle benden çok daha fazla futbolcu gördüğünüze eminim .Enginin onların yanında esamesi okunmaz diye düşünüyorum.

Ve şunuda söyleyebilirim Enginin gidişi bu takım için bir kayıp olmadı.Bu takım Engininde yerini dolduramıyorsa oturup ağlayalım.

Ha Selçuk ve Egemen için bir şey diyemeyeceğim ,onlar mevkilerinde şu an yerli ,yabancı en iyi oyuncular.Onların yerini dolduramadık .

Son olarak Şenol hocaya açık açık küfretti Engin.Adam orda bile üstüne gitmedi.Şimdi böyle bir adam niye Engini inadından yollasın.Kaldı ki Şenol hocanın oynamayan yerli oyuncularımın bile gitmesini istemiyorum dediğini biiyoruz.

Emin olun siz teknik direktör olsaydınız dahi Engine bundan fazla tahammül edeceğinizi sanmıyorum :)

Bordo_MaviM_61
24.03.2012, 13:14
http://kralspor.ensonhaber.com/senol-gunes-terimi-gecti-2012-02-07.html

Şenol Güneş Terim'i geçti

Trabzonspor'un internet sitesi, bu değerlendirmenin geçmiş dönemlerde yıllık olarak yapıldığını, milli ve kulüp takımlarını çalıştıran teknik adamların ayrı kategorilerde yer aldığını belirtti. Ancak zaman zaman bazı teknik direktörlerin hem milli takım, hem de kulüp takımlarını çalıştırma durumu olduğu için bu kez, son 10 yılın baz alındığı açıklandı. Bu yüzden teknik adamların 2001–2011 yılları arasındaki performansları değerlendirildi. Bu değerlendirmeye de '21'inci Yüzyılın En İyi Teknik Direktörleri' adı verildi. İnternet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"IFFHS'nin değerlendirmesinde ilk sırayı 166 puanla Manchester United'dan Alex Ferguson, ikinci sırayı 165 puanla Arsenal'den Arsene Wenger ve üçüncü sırayı da 154 puanla Real Madrid'den Jose Mourinho elde etti. Teknik direktörümüz Şenol Güneş ise 51'inci sırayı, şu anda Arjantin'in Banfield takımını çalıştıran Ricardo Antonio La Volpe'yle paylaştı. Güneş, ayrıca Blokhin, Luxemburgo, Troussier, Blanc, Schäfer, Santini, Beenhakker, Toppmöller, Ranieri, Zaccheroni, Rangnick, Heynckes, Koeman, Osieck, Schaaf gibi tanınmış isimleri de geride bıraktı. Dünya sıralamasında Türkiye'den Fatih Terim ise 70'inci sırada yer aldı."

Şenol hocayla Terim'i kıyaslayanlar vardı geri sayfalarda ben de bu haberi görünce paylaşmak istedim:)

poetricus
24.03.2012, 13:22
Bana değil Trabzonspor Türkiye tarihinde çalıştığı yönetime karşı Şenol Güneş kadar eli bu denli güçlü bir teknik adam gösterin. Yok, arkadaşlar, yok. Buna rağmen istediği oyuncular alınmadıysa, kimse kusura bakmasın ama hiçbir mazereti, hiçbir savunulacak tarafı yok. İstediği futbolcular bunlarsa yine aynı şey geçerli.
“Elin gâvuru” Leekens adam aldırabiliyor, “Elin Bucalısı” Ersun Yanal, neredeyse her hoca çalıştırmaya başladığı her takıma oyuncu aldırabiliyor, ama “efsanemiz”, “öz evladımız”, “göz bebeğimiz”, “kanatsız meleğimiz”, “adamımız” Şenol Güneş bugün görevde oluşunu kendisine borçlu mevcut yönetime bir kişi bile aldıramıyor. Masal bunlar, hem de mutlu sonla bitmeyen cinsten. Körlerle sağırlar birbirini ağırlıyor işte. Bu olayın sadece transferler ilgili boyutu.
Şenol Güneş takıma hangi idmanları yaptırmaktadır, bilen var mı? Ben söyleyeyim, yarı sahada çift kale maç, kültürfizik hareketleri ve düz koşu. Trabzonspor’da bir tane çalışılmış pozisyon ve organizasyon göremezsiniz. Tolga ve Olcan hariç bütün futbolcularımızın topa ilk hamleleri pasif ve başarısız. Oyuncuların kondisyonu dengesiz. Sahaya yayılma ve yer tutma içler acısı. Maçları biraz dikkatle seyredin ne dediğimi anlarsınız.
“Taktik” anlamı bilinmeyen bir kelime artık. Şenol Güneş maçın gidişatına göre, taktik değiştirmez, sadece oyuncu değiştirir. Girecek ve çıkacak oyuncular da dakikalarıyla birlikte herkes tarafından ezbere bilinmektedir zaten. Buraya geldiğimizde hemen; “Elinde adam mı var?”, “Yönetim hocanın istediği transferleri yapmadı ki…” klişesine sığınanlar çıkacak. O bakış açısının ne kadar tutarsız olduğunu yukarıda söyledim.
Kral çıplak arkadaşlar, hem de çırılçıplak!

Yaşar
24.03.2012, 13:43
Bana değil Trabzonspor Türkiye tarihinde çalıştığı yönetime karşı Şenol Güneş kadar eli bu denli güçlü bir teknik adam gösterin. Yok, arkadaşlar, yok. Buna rağmen istediği oyuncular alınmadıysa, kimse kusura bakmasın ama hiçbir mazereti, hiçbir savunulacak tarafı yok. İstediği futbolcular bunlarsa yine aynı şey geçerli.
“Elin gâvuru” Leekens adam aldırabiliyor, “Elin Bucalısı” Ersun Yanal, neredeyse her hoca çalıştırmaya başladığı her takıma oyuncu aldırabiliyor, ama “efsanemiz”, “öz evladımız”, “göz bebeğimiz”, “kanatsız meleğimiz”, “adamımız” Şenol Güneş bugün görevde oluşunu kendisine borçlu mevcut yönetime bir kişi bile aldıramıyor. Masal bunlar, hem de mutlu sonla bitmeyen cinsten. Körlerle sağırlar birbirini ağırlıyor işte. Bu olayın sadece transferler ilgili boyutu.
Şenol Güneş takıma hangi idmanları yaptırmaktadır, bilen var mı? Ben söyleyeyim, yarı sahada çift kale maç, kültürfizik hareketleri ve düz koşu. Trabzonspor’da bir tane çalışılmış pozisyon ve organizasyon göremezsiniz. Tolga ve Olcan hariç bütün futbolcularımızın topa ilk hamleleri pasif ve başarısız. Oyuncuların kondisyonu dengesiz. Sahaya yayılma ve yer tutma içler acısı. Maçları biraz dikkatle seyredin ne dediğimi anlarsınız.
“Taktik” anlamı bilinmeyen bir kelime artık. Şenol Güneş maçın gidişatına göre, taktik değiştirmez, sadece oyuncu değiştirir. Girecek ve çıkacak oyuncular da dakikalarıyla birlikte herkes tarafından ezbere bilinmektedir zaten. Buraya geldiğimizde hemen; “Elinde adam mı var?”, “Yönetim hocanın istediği transferleri yapmadı ki…” klişesine sığınanlar çıkacak. O bakış açısının ne kadar tutarsız olduğunu yukarıda söyledim.
Taktiksel ve tekniksel anlamda söyledkilerinize katılıyorum.
Antreman konusunda şunu belirtmek isterim. Yanlışım varsa düzeltin.
Takım bu yılki yoğun maç trafiğinden kaynaklanan sebeplerle, fiziksel olarak yorgun durumda.
Hatta bazı maçlara sadece ter idmanı yaparak çıktığını da biliyoruz.
Kondisyona dayalı idmanlar bilrisiniz ki yorucudur.
Zaten fiziksel olarak yorgun olan takıma kondüsyon yüklemesi yapmak fayda sağlamaz.

Oyuncu değişiklikleri konusunda aynı hataları yapıyor olması bana garip geliyor.
Daha 3 gün önce iyi oynayan takımdan ofansif ortasaha oyuncusunu çıkarıp, defansif ortasaha oyuncusu alarak uyguladığı taktik tutmamasına rağmen, ANtalyaspor maçında aynı hatayı yaparak, tekrar aynı senaryonun oluşmasına sebebiyet verdi.

Transfer edilen oyuncuların kaliteli oyuncular olduğunu düşünüyorum.
Fakat geçen yılki takımın en önemli oyuncuları olan Selçuk'un defans ile ofans arasındaki bağlantıyı çok iyi yapan özellikte bir oyuncu olması, yerine gelen Zokora'Nın önemli fakat defansif ağırlıkta bir oyuncu olması, Colman'ın ise Selçuk düzeyinde bir kalitesinin olmaması nedeniyle o bölgede sıkıntı oluşmuştur.
Hücum gücü olarak çok büyük bir kaybımız yok. Bir şekilde gol atıyoruz. Fakat ''savunma hücumda başlar '' gerçeğini uygulamakta sıkıntı yaşıyoruz. O nedenle gözler Umut'U arıyor. Hücum bölgesine yapılan Volkan, Olcan, Halil ve Henrique'den sadece Halil hücum pres anlamında katkı yapıyor. Onun da devamlılığı yok.
Defansta Egemen'in yerini doldurmak çok kolaydı aslında. Ama onu beceremediler. Zokora gibi takım defansına müthiş katkı yapan bir oyuncunun arkasına biraz vasatın üstünde bir stoper alabilseydik, her şey çok farklı olabilirdi.Glowacki gibi vasat bir stoper bile oynadığı maçlarda defansın çehresini değiştirdi. Bunda Zokora'nın katkısı çok büyüktü.

Ahmet Karaman
24.03.2012, 14:42

altına imzamı atıyorum. bu yazı bir yorum değil bir mr dır, fotoğraf karesidir, rontgenidir. CZYO rumuzlu abimiz haklı çıktı galiba POETRUS hocam ..

Yavuz Hasan
24.03.2012, 18:20

Aklın yolu biir

Ömür Karadeniz
24.03.2012, 19:48
Şenol hocam bu başlığı okuyup utanmışmıdır acaba,ben şahsen utandım hocam.
http://www.ligtv.com.tr/haber/genclik-atesi-ligi-sardi (http://www.ligtv.com.tr/haber/genclik-atesi-ligi-sardi)

Ömür Karadeniz
24.03.2012, 19:50
Doğru söze nedenirki:)

Kıvanç Çuvalcı
24.03.2012, 20:13
Acin Senol Gunes istifa diye bir baslik sizde rahatlayin, bizde rahatlayalim olsun bitsin, herkes eteginde ki taslari doksun.Hocayi elestirmenizi anlarim ki; evet elestirilebilecek cok sey var ama madem bu kadar kotu, bu kadar yetersiz o zaman bari durust olun gitsin diyin.

Harun
24.03.2012, 20:17

Çürütülmesi zor tespitler.İlave edilecek fazla bir şey bırakmamışsınız hocam .Acı ama gerçek olan bu malesef.

Yaşar
24.03.2012, 20:21
Ersun Yenal'ın kurduğu söylenen geçen yıl şampiyon olan kadro ilk yılında Avrupa Kupası oynamamasına rağmen ligi 3. bitirdi, Türkiye kupası gruplarında elendi.
Ertesi yıl 9. sıradayken Şenol Güneş geldi ve geçen yıl şampiyon oldu.
Bu yıl kurulan kadronun da o kadar zamana, Şenol Güneş'in de en azından o kadar krediye daha ihtiyacının olması gerekmez mi?

Harun
24.03.2012, 20:31
Ersun Yenal'ın kurduğu söylenen geçen yıl şampiyon olan kadro ilk yılında Avrupa Kupası oynamamasına rağmen ligi 3. bitirdi, Türkiye kupası gruplarında elendi.
Ertesi yıl 9. sıradayken Şenol Güneş geldi ve geçen yıl şampiyon oldu.
Bu yıl kurulan kadronun da o kadar zamana, Şenol Güneş'in de en azından o kadar krediye daha ihtiyacının olması gerekmez mi?

Şenol Güneş'in bu 3. gelişi.Bu kredi başka kime verildi?Ya da hangi babayiğit
3. kez bu takımın başına geçebilir?

Yaşar
24.03.2012, 20:35
Şenol Güneş'in bu 3. gelişi.Bu kredi başka kime verildi?Ya da hangi babayiğit
3. kez bu takımın başına geçebilir?
Anlatamadım herhalde renktaş.
Çok övülen Ersun Yenal'ın kurduğu takım ile şuanda kurulan takım arasında başarı olarak ne fark var?
Geçen yıl şampiyon olan takım Ersun Yenal'ın takımı ise ve bu yıl kurulan takım da Şenol Güneş'in takımı.
Kötü kadro değil fakat eksiklerimiz var.
Eksikler giderilir ise şampiyon olma şansı olan bir kadro.
O zaman Şenol Güneş'i ''kadro kuramıyor'' diye eleştirmek için biraz daha beklemek gerekmez mi?

forsa61
24.03.2012, 21:17
her teknik direktorun yanlıs transfer ettirdiği futbolcular vardır. veya istediği ancak kan uyusmazlıgı yasadıkları illa ki olur. fatih terim'in gs'de 4. donemi; 1. dönemi derwall'in ekmeğini yedi. 2. ve 3. denemelerde kendisi cakma kadrolar kurarak basarı aradı ancak basarısız oldu. 4. gelisi suanda yasanıyor. zaten turkiye'nin durumu ortada; 3 takım sike kararını bekliyor. ayrıca gs avrupasız bir sezonla ilerliyor. ustune ustluk 10 maca yakın, rakipleri 10 kişi kaldı ve turlu hakem ihsanlarına ugradılar. bunların cok uzerinde, tabii ki takım uyumuda onemli ki takımlarının kıvamı suanda tutmus gozukuyor. ancak ne olacagı belli olmaz, play off'larda toslayabilirler.

neyse konumuza senol gunes endeksli devam edersek; senol hoca bizim için bir sans her ne kadar yanlısta yapsa. simdi benzer sistemle oynaması elestiriliyor ancak kişilikli futbol bana gore belirli bir sistem etrafında surekli oynayarak olur. ornek; barca ve real madrid. sistem hep aynıdır; onlar oynar sen savunursun. iste bizim takımın bu sekilde olmasını istemesi bence normal ancak burada elestirilecek konu secilen oyuncular olabilir. eger oyuncuyu iyi secemediysen ozaman onlara uyabilecek sistemi gelistirmek maharet. bu sene kafasındaki sisteme uygun olabilecegini dusundugu adamlarda falso yasıyor hoca. umarım onumuzdeki sezon dikisi tutturabilirler.

Ömer_
24.03.2012, 22:32
sen var ol hocam.50 yıllık futbol hayatın var.şurda topu ömrü boyu televizyondan takip edenler sana demediklerini bırakmıyorlar.benim en büyük efsanemsin.en büyük Trabzonsporlu sensin.başkaları senin için ne dese tın der geçerim.

Harun
24.03.2012, 22:32
Anlatamadım herhalde renktaş.
Çok övülen Ersun Yenal'ın kurduğu takım ile şuanda kurulan takım arasında başarı olarak ne fark var?
Geçen yıl şampiyon olan takım Ersun Yenal'ın takımı ise ve bu yıl kurulan takım da Şenol Güneş'in takımı.
Kötü kadro değil fakat eksiklerimiz var.
Eksikler giderilir ise şampiyon olma şansı olan bir kadro.
O zaman Şenol Güneş'i ''kadro kuramıyor'' diye eleştirmek için biraz daha beklemek gerekmez mi?

Bu konuları Ziya Doğan döneminde de yaşamıştık.O dönemde herkes istikrardan bahsediyordu.
Ben de istikrar yanlısıyım.Ben de isterim gelen her hocanın istediği transferler yapılsın ki olası başarısızlıkta sağa sola suç atılmasın.
Benim anlatmak istediğim şu, Şenol Güneş, bu saatten sonra tecrübe kazanacak bir hoca değil.Yıllardır futbolun içinde olan, yıllardır teknik adamlık yapan biri kendisi.Milli takım kariyeri ve yurt dışı tecrübesinide buna eklersek bir teknik adamda bulunması gereken herşeyi yaşamış durumda.(tecrübe konusunda)

Tüm bunlara rağmen 3. kez geldiği bir takıma hâlâ transfer yaptıramıyorsa,hâlâ istediğim oyuncu alınmadı diyorsa, ya da istediği oyuncular alınmasına rağmen hâlâ başarısızlık söz konusu ise ben eleştiririm.

Hâ! genç bir teknik adamdır, ilk tecrübesidir, o zaman derim ki bekleyelim görelim şans verelim.

Şenol hocanın tüm istediği oyuncular alınsa dahi kafasındaki futbol anlayışını değiştirmediği sürece başarılı olması imkansız.

Bunu basit örneklerle dile getireyim haksızsam haksızsın diyebiirsiniz.

Takımda duran top organizasyonu sıfır.Ne bir taktik var, ne de topa kimin vuracağı tahtada çeltiklenmemiş durumda.

Alt yapıdan bir tane dahi oyuncu denemek amaçlıda olsa oynatmaması cesaretsizlik değilde nedir?

Tüm sezonu 13-14 oyuncu üzerine yıkıp daha sonra yorgunuğu ve aşırı maç trafiğini bahane etmek ne kadar doğru?

Ferhat-Brozek kardeşler-Jebrin-Sercan-Barış-Sapara(gönderilmeden önce)- gibi oyuncuların oynatılmamasının sebebi nedir acaba? İlk onbir oyuncuları çok kalitelide ondan mı oynatıl mıyor? Peki oyuncular kaliteli ilse neden 3.lük mücadelesi veriyoruz?

Maçı anlatan spikerlerin bile " Trabzonspor rakip savunmanın arkasına Burak'ı kaçırarak gol arıyor" diyecek kadar ezber olan bir taktiğin ikinci neden hiç olmadı?

Bu yukarıda saydıklarıma daha çok eklenecek şey var.fakat hep aynı şeyleri yazıyoruz. Değişen bir şey yok.

Kıvanç Çuvalcı
24.03.2012, 22:43
Bu konuları Ziya Doğan döneminde de yaşamıştık.O dönemde herkes istikrardan bahsediyordu.
Ben de istikrar yanlısıyım.Ben de isterim gelen her hocanın istediği transferler yapılsın ki olası başarısızlıkta sağa sola suç atılmasın.
Benim anlatmak istediğim şu, Şenol Güneş, bu saatten sonra tecrübe kazanacak bir hoca değil.Yıllardır futbolun içinde olan, yıllardır teknik adamlık yapan biri kendisi.Milli takım kariyeri ve yurt dışı tecrübesinide buna eklersek bir teknik adamda bulunması gereken herşeyi yaşamış durumda.(tecrübe konusunda)

Tüm bunlara rağmen 3. kez geldiği bir takıma hâlâ transfer yaptıramıyorsa,hâlâ istediğim oyuncu alınmadı diyorsa, ya da istediği oyuncular alınmasına rağmen hâlâ başarısızlık söz konusu ise ben eleştiririm.

Hâ! genç bir teknik adamdır, ilk tecrübesidir, o zaman derim ki bekleyelim görelim şans verelim.

Şenol hocanın tüm istediği oyuncular alınsa dahi kafasındaki futbol anlayışını değiştirmediği sürece başarılı olması imkansız.

Takımda duran top organizasyonu sıfır.Ne bir taktik var, ne de topa kimin vuracağı tahtada çeltiklenmemiş durumda.

Alt yapıdan bir tane dahi oyuncu denemek amaçlıda olsa oynatmaması cesaretsizlik değilde nedir?

Tüm sezonu 13-14 oyuncu üzerine yıkıp daha sonra yorgunuğu ve aşırı maç trafiğini bahane etmek ne kadar doğru?

Ferhat-Brozek kardeşler-Jebrin-Sercan-Barış-Sapara(gönderilmeden önce)- gibi oyuncuların oynatılmamasının sebebi nedir acaba? İlk onbir oyuncuları çok kalitelide ondan mı oynatıl mıyor? Peki oyuncular kaliteli ilse neden 3.lük mücadelesi veriyoruz?

Maçı anlatan spikerlerin bile " Trabzonspor rakip savunmanın arkasına Burak'ı kaçırarak gol arıyor" diyecek kadar ezber olan bir taktiğin ikinci neden hiç olmadı?

Bu yukarıda saydıklarıma daha çok eklenecek şey var.fakat hep aynı şeyleri yazıyoruz. Değişen bir şey yok.

Su sorulari hocaya sorsan eminim hepsinin mantikli cevaplarini alirsin kimse cocukta degil, salakda degil,bindigi dali kesecek kadar delide olamaz.En basiti mesela duran top sifir diyorsun adam da sana gecen sene duran toplardan elli tane gol attik gecen sene biliyordum da bu sene mi unuttum der,duran toplari kullananlar kazma iste niye zorluyoruz ki istersen yuz tane taktik ciz adam topu oraya atamadiktan sonra gerisi bos.

Yaşar
24.03.2012, 22:47

Ersun Yenal'ın kurduğu takım geçen yıl şampiyon olurken, ilk yılında 3. olmadı mı?
O halde bu takım da ilk yılında bu kadar maça rağmen hala iddialı ise(Şampiyonlar Ligi için) başarısızdır denemez.
Başarılıdır demiyorum ama neye göre başarısız kabul edeceğiz takımı onu da çözemiyorum?
Gerekli yerlere gerekli transferler yapılır ise önümüzdeki yılın en büyük şampiyonluk adayıyız.

Harun
24.03.2012, 23:08
Ersun Yenal'ın kurduğu takım geçen yıl şampiyon olurken, ilk yılında 3. olmadı mı?
O halde bu takım da ilk yılında bu kadar maça rağmen hala iddialı ise(Şampiyonlar Ligi için) başarısızdır denemez.
Başarılıdır demiyorum ama neye göre başarısız kabul edeceğiz takımı onu da çözemiyorum?
Gerekli yerlere gerekli transferler yapılır ise önümüzdeki yılın en büyük şampiyonluk adayıyız.

Farklı konulardan bahsediyoruz.O yüzden anlaşamıyoruz.

Benim eleştirim Şenol Güneş'in kendini geliştirmemesi ile alakalı.Sen hâlâ oyuncu kadrosuna takmışsın.

Senin mantığınla her hoca aynı şeyi söyler .Git Yılmaz Vural'ın yanına o da bana şu şu adamları alın Sakarya'yı süper lige çıkarırım der.

Olay kadro olayı değil.Olay o kadroyu yönetme oynatma becerisi.Şenol Güneş bunu beceremiyor işte.Bir yerde takılıp kalıyor.Sen istediğin kalitede oyuncuyu getir,Şenol hoca huyundan vazgeçmediği sürece verim alamayız.

Yaşar
24.03.2012, 23:17
Farklı konulardan bahsediyoruz.O yüzden anlaşamıyoruz.

Benim eleştirim Şenol Güneş'in kendini geliştirmemesi ile alakalı.Sen hâlâ oyuncu kadrosuna takmışsın.

Senin mantığınla her hoca aynı şeyi söyler .Git Yılmaz Vural'ın yanına o da bana şu şu adamları alın Sakarya'yı süper lige çıkarırım der.

Olay kadro olayı değil.Olay o kadroyu yönetme oynatma becerisi.Şenol Güneş bunu beceremiyor işte.Bir yerde takılıp kalıyor.Sen istediğin kalitede oyuncuyu getir,Şenol hoca huyundan vazgeçmediği sürece verim alamayız.
Siz başarısız dediniz, ben onun üzerinden yorum yaptım.
Şenol Güneş'İn hataları var, takımtıları var kabul ediyorum.
AMa Ersun Yenal dönemini de hatırlıyorum, aynı şeyleri onun için de söylüyorlardı.
Aynı değişiklikler, aynı kadro muhabbetleri.
Onun da en büyük savunucularından birisiydim ben.
Ben istikrardan yanayım.
Hoca Ersun Yenal ise de öyle, Şenol Güneş ise de öyle.

.....
24.03.2012, 23:20
Şimdiye kadar gelen hocaları gördüğüm için fazla konuşmayacağım.

Şenol hocama bir kere daha teşekkür ediyorum. Trabzonspor'u nerelerden alıp nerelere getirdiği için.

Öve öve bitiremediğiniz Ersun Yanal sivası yenemezken Şenol hoca 6 derbinin 5 ini kazandı. Kıyas yapmaya gerek bile yok aslıda.

Bana Şenol hocadan başarılı olabilecek birisini gösterin eyvAllah diyecem.

Ben göremiyorum. Siz görürseniz söyleyin.

28TS61
25.03.2012, 00:31
aykutu oynatirsan yeniliriz

Adem Erdoğan
25.03.2012, 00:36
Yarın akşam tevazu ile kibir karşı karşıya gelecek..

Allah yardımcın olsun Şenol hocam.

pReN@_61
25.03.2012, 00:39
Amin hocam amin.

Hatice Aslan
25.03.2012, 00:48

Katılıyorum. Allah hocamızın ve futbolcularımızın yar ve yardımcısı olsun inşallah..

.....
25.03.2012, 00:51

Amin.

Dilerim Şenol hocamız bu mücadeleyi kazanan olur. Dualarımız sizlerle hocam.

Travelair
25.03.2012, 09:31
Pas trafiğimiz iyi olmalı. gs'nin presli oyununa iyi karşılık vermeliyiz

sigsauer16
25.03.2012, 11:29

kesınlıkle kardes ve ınsallah tevauze efendılık tarafı kazanacak

sigsauer16
25.03.2012, 11:32
Pas trafiğimiz iyi olmalı. gs'nin presli oyununa iyi karşılık vermeliyiz
bu kadro ıle zor ama savunma saglam yaparsan golu bır sekılde buluruz

Bülent Bayraktar
25.03.2012, 20:41
İstifa et istifaaaaaaa
Olumlu hareket yappp

Emirhan Makul
Hocam afedersin ama gole kadar sahada biten 3 tanre adamın var gol yedikten sonra oyuncu değiştiriyorsun böyle birşey olmaz yani.

marcusjava
aman hocam aman sakın golü yemeden önce oyuna müdahale filan etme. yeneriz filan. ya hu geri zekalı fatih terim bile sabriyi mabriyi alıyor bişeyler yapıyor ya. sen anca izle hocam

deadpool
25.03.2012, 20:56
70. dakikada korner oluyor ve ceza sahasında bizden bir oyuncu var. Küme düşmeme mücadelesi veren takımlar bile böyle bir şey yapmıyor, izlerken utandım. Keşke yenilseydik, belki senden kurtulmak için bir adım olurdu.

Burak Sahin
25.03.2012, 20:56
arkadaslar hocanin bir bildigi vardir böyle yapmayin ayip.....

Furkan S.
25.03.2012, 21:00
hocam yeter artık yeter yahu!!! bu kadar korkaklık olurmu?? yap şu değişiklikleri erkenden neden gol yedikten sonra...

DeAgLeMaNyAq
25.03.2012, 21:02
1-0'ın üstüne yatma olayı hocanın her zamanki düşüncesi ama o kadar fırsatı kaçırdıktan sonra hocaya da çok fazla yüklenmek istemiyorum...

Bülent Bayraktar
25.03.2012, 21:04
Rezil bir takim olduk ciktik bu kadar korkak olunmaz maci ellerinle verdin
Alan sahada 1. Dakkadan itibaren yurudu nasil olsa 2 senesi garanti arada bir ortaya ciksa bu taraftar icin yeter..
Cildirdim ya bu kadar bu kadarmi olur ya , sana soyluyorum haftaya fb macinda yedek kulubenin tam arkasindan biletimi alip 1. Dakka baslayip 90.dakikaya kadar aleyhine bagiracam...

ophius
25.03.2012, 21:04
ilk deişiklik dk 82de
teşekkür ederiz hocam...