PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Tyler Durden
23.02.2012, 22:56
Ufak bir sorum olacak:

Yazıklar olsun ifadesini kullandığınız ADAM, Şenol Güneş.

Bir insanı eleştirme sınırlarını aşıp, yazıklar olsun diyebilmek için, iki kere düşünmek gerek bence.

Bu takımın başarısı için, bu güne kadar naaptınız? "Taraftarıyım, lisanslı ürün aldım, stada gittim vs.." Başka?

.

peki sen futbolculari elestirmiyor musun?ayni hesapla kimsenin futbolcularada
ses cikarmamasi lazim.
ayrica sen takim icin naaptin?
taraftar olarak baska ne yapabiliriz.
ucuncu sinif futbolculari takima dolduran, 50li yillarin futbolunu oynatan,
ikinci lig topcularina israrla forma veren teknik ekibe yaziklar olsun demek
had asmak degildir.yerinde bir elestiridir.

delikoyun
23.02.2012, 23:03
[QUOTE=61viya;1918319440]Ufak bir sorum olacak:

Yazıklar olsun ifadesini kullandığınız ADAM, Şenol Güneş.

Bir insanı eleştirme sınırlarını aşıp, yazıklar olsun diyebilmek için, iki kere düşünmek gerek bence.

Bu takımın başarısı için, bu güne kadar naaptınız? "Taraftarıyım, lisanslı ürün aldım, stada gittim vs.." Başka?

Yani, demek istediğim... Bu takımın, somut herhangi bir başarısı için naaptığınız.. Taraftarlık, maç kazanınca alkışlamak, maç kaybedince yazıklar olsun diyebilmek günümüzde çünkü.

Sizin bu takımı tutma gerekçeniz nedir, bilmiyorum. Trabzonlusunuzdur belki. Sırf adet yerini bulsun diye tutmuşsunuzdur. İşin özü, sadece bu kadardır. Takımın duruşu, mazisi vs sizi ilgilendirmiyordur. Bilemem. Ama her türlü saygı duyarım.

Lakin, eğer bu takımın geçmişiyle övünüyorsanız satır aralarında, o övünç kaynaklarınız hepsinde -evet, hepsinde- yazıklar olsun dediğiniz adamın alınteri var.

"Klavyesi olan, yazıyor." çağındayız.

"Yazıklar olsun" kadar dolu dolu bi kelime grubu daha mevcut: Had bilmek...

Eleştiri başka bi şey. Had aşmak başka bi şey.

İyi geceler.[/Q
şenol güneşi seviyorum ona çok kızgınım onun trabzon için ne ifade ettiğini biliyorum ancak inadı trabzon takımını mahvediyor.1996 da aynı şeyi yaptı yine ısrar ediyor bence taraftara kulak asmalı tribün değil önemli olan burası burda küfür yok sadece bazen acımasız eleştiri var futbolda bu doğal
çünkü kadınların bile izlediğinde küfür ettiği bir oyundan bahsediyoruz benim en ağır lafım yazıklar olsun ben küfretmiyorum etmemde çünkü takımımızın hocası ama biraz acımasız oluyorum eğer devam ederse yanlış transfer ve yanlış oyuncu oynatma alışkanlığı daha da acımasız ca eleştiricem

Legolas77
23.02.2012, 23:06
Geçen sene 82 puan alan Şenol Hoca ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var...

artık hocada takmıyor ligin ne kadar saçma bir lig oldugunu zaten standart olarak çok kötü bir lig katarın yandan yemişi futbolda

yapamaz!!!..
Ayip olur sadrİ Şener'e...

yok abi yönetimdekilerin borusu ötüyor hocayı tınlayan yok
sadri şener ve ekibi para döngüsünü bulmuşlar şöyle
''S.Ş : ALO MİTHAT VARMI MAHSÜL''
''M.H : OLMAZ MI EN KRALINDAN ''
''S.Ş: KİLOSU NE KADAR''
''M.H: NE KADAR VERİRSEN ABİ ELDEN CIKSINDA TEZGAHTA KALMASIN''

vb ... yazık ediyor takıma hoca gidenlerin yerlerini dolduramadık sol stoper lazım dedi tık yok onlarda hoca isterse alırız diyor hoca reçeti verdi ama sen ne yapıyorsun resmen usulüne uygun para alıyorsun kulübü kendi emellerine kullanıyorsun ...
ONUR gidecek bak görürsünüz para vermeyecekler sonra onur zaten trabzon da durmak istemiyordu diyecek... vs vs

unal.hso
23.02.2012, 23:06
Bu taraftara öyle herkes katlanamaz.O yüzden yine en iyisi ŞENOL GÜNEŞ

Sacit
23.02.2012, 23:11
Bu kadar sinirli bir halde sadece şunu söylemek istiyorum hocam;

Hollanda'ya gitmişken Psv'nin altyapısından en az 3 tane futbolcuya imza attırın önümüzdeki sene için ve seneler için...

Bu 3 futbolcu da ortasaha, forvet ve kanat oynayacak özellikte olsun, tıpkı Psv'de olduğu gibi..
Hatta buna stoper ve bek de ekleyebilirsin hocam...

ThePatriot61
23.02.2012, 23:26
Senol hoca bile bir anda hakeme beddua etti. Cok sinirliydi gercekten.

cendelsahinov
23.02.2012, 23:36
Yazıklar olsun !!!

Hürgün Aygün
23.02.2012, 23:39
Bu takım bizi İnter'i deplasmanda yendiği gün dünyanın en mutlu insanı yaptı, C.L'de 7 puan topladı, son ana kadar gruptan çıkma şansını korudu ve 3.olup yoluna Avrupa Ligi'nden devam etti.Avrupa macerası için çok teşekkürler hocam.
*
Takım bugün çok kötüydü.Hocayı kadro kurma konusunda zora sokanlar, 1 stoper transferi bile yapmayanlar mutlu mu şimdi?

Cem Akyüz
23.02.2012, 23:41
Bu takım bizi İnter'i deplasmanda yendiği gün dünyanın en mutlu insanı yaptı, C.L'de 7 puan topladı, son ana kadar gruptan çıkma şansını korudu ve 3.olup yoluna Avrupa Ligi'nden devam etti.Avrupa macerası için çok teşekkürler hocam.
*
Bugün Şenol Hoca'yı eleştirdiğim tek nokta Mustafa'nın son haftalardaki hatalarını göz göre göre onu bugün sahaya sürmesiydi.Serkan sağda başlayıp Celu stoperde başlasaydı daha iyi olabilirdi ancak olan oldu öyle olsaydı bile sonuca pek etki etmezdi gibi takım çok kötüydü.Hocayı kadro kurma konusunda zora sokanlar, 1 stoper transferi bile yapmayanlar mutlu mu şimdi?

Serkan bugün cezalı değil miydi Hürgün ?.Yoksa ben mi yanlış biliyorum

dimsag
24.02.2012, 00:03
bu maçta üzüldüğüm tek şey ruhsuz mücadele edilmesi, yazık gerçekten yılladır avrupalıdan futbol adına hiç birşey öğrenememişiz, maç 4-1 onur topu almak için yavaş hareket edince psvli futbolcu topa koştu eline alıp oyuna başlatması için ,, sanki yenen biz yenilen onlardı dakika 65i gösterirken.... yazıklar olsun böyle futbola, adamların sol beki maçı bizim cezasahamızda geçirdi , ne desek boş hocamıza güveniyoruz felan falanda kimse kusura bakmasın aykutla bu maça çıkması zaten herşeyi ifade etti

seyduna_efil
24.02.2012, 00:20
Bu sene takımın oyunundan zevk alıyor musun merak ediyorum

sametaydin
24.02.2012, 00:24
Ben takımın elenmesine bir şey demiyorum.

Bu oynanan şey nedir allah aşkına? Şu takımı gerçek bir takım gibi oynatın artık lütfen. Çok şey mi istiyoruz?

Hürgün Aygün
24.02.2012, 00:32
Serkan bugün cezalı değil miydi Hürgün ?.Yoksa ben mi yanlış biliyorum
Evet abi haklısın unutmuşum.

Uğur Ö.
24.02.2012, 00:36
Takımın ne oynadığının belli olmaması ve bir yıldır takıma hiçbir katkı verememesi.Şenol Güneş'in yerinde olmak istemezdim.Durumlar çok kötü

ibrahim
24.02.2012, 00:39
Elendigimize en cok sevinen ismin Senol Hoca oldugunu söyleyen taraftarlarimiz var...

wolf_43_61
24.02.2012, 00:44
USTA benim gözlemlediğim hatalar giray ve mustafa yumlunun bizde olması aykut pişmesi gerekli .senin defansın topla oynamasını bilmiyor demişlerki bunlara futbolu öğreten her kimse top kaleden uzaklaşsında nereye vurursan vur yeterki kaleye yaklaşmasın.adamlarda ne bi pas var nede bi olumlu bir uyum orta saha ne yapsın defans vuruyor rastgele adamalra gidiyor adamalr zaten iyi paslaşıyor orta saha kedi fare oyunu oynuyor,yokki senin defansın şöyle adam akıllı sağa sola pas veren tutturmuşlar dan dun nereye kadar,pas yuzdesibizden iyi olanlar her zman bizden puan aldılar...

sametaydin
24.02.2012, 00:48
USTA benim gözlemlediğim hatalar giray ve mustafa yumlunun bizde olması aykut pişmesi gerekli .senin defansın topla oynamasını bilmiyor demişlerki bunlara futbolu öğreten her kimse top kaleden uzaklaşsında nereye vurursan vur yeterki kaleye yaklaşmasın.adamlarda ne bi pas var nede bi olumlu bir uyum orta saha ne yapsın defans vuruyor rastgele adamalra gidiyor adamalr zaten iyi paslaşıyor orta saha kedi fare oyunu oynuyor,yokki senin defansın şöyle adam akıllı sağa sola pas veren tutturmuşlar dan dun nereye kadar,pas yuzdesibizden iyi olanlar her zman bizden puan aldılar...

Bence de çok doğru bir tespit yapmışsınız. Bize 1 değil 2 tane çok kaliteli stoper gerekli. Bu giray da zıvanadan çıktı. Stoperlerimiz gerçekten kaliteli olsa iyi top kullanabilse aslında biz iyi takım oluruz. Ben aykutu çok kötü bulmuyorum. Bu takıma faydalı olacağını düşünüyorum. Bu takımı, oyuna katkısı olmayan, orta sahada eksik oynatan bana göre kesinlikle zokora.

seyduna_efil
24.02.2012, 00:51
Şenol Güneş'in çok berbat bir huyu vardır: Bir oyuncu kötüde oynasa sırf inatları uğruna o oyuncuyu oynatmaya devam ediyor...

bangkook_61
24.02.2012, 01:14
Benim inandığım tek bir doğru vardır. Heyecanı yitirmemek. Hocam eğer bu seneki olaylardan, gül gibi takımın dağılmasından ya da burnunun ucunda çıkan sivilceden bile olsa bu heyecanı yitirdinse görev tanımını değiştirelim. Bu kulübe sadece antrenör olarak katkı vermek zorunda değilsin. Yok bu sene böyle oldu seneye asla olmaz diyosan amenna ne dersen o olsun.

Emrah KabuL
24.02.2012, 01:18
Futboldan soğuttunuz beni Şenol Güneş.
Tebrikler.

DeAgLeMaNyAq
24.02.2012, 01:32
http://s1.directupload.net/images/120224/xbj3kamf.swf

Maçta güldüğüm tek an o da Azeri spiker sayesinde...

FC-ST-PAULI-61
24.02.2012, 01:37

Hahahaha:D:D süper

Yaşar
24.02.2012, 01:39

Off off off. :D

surmnli
24.02.2012, 03:58
inatçısın hocam hemde çok inatçısın bu tercihlerinle sen futbolun doğrularını değil sadece kendi bildiğin doğruları yapıyorsun, artık farkına varmalısın teknik taktik anlamdaki bu kısır anlayış bu takıma zarar veriyor , evet senin ismin bizim için değerli ama bu rezil oyunla sahada yokları oynayan trabzonsporumuzun ismi çok çok daha değerli

oflukaan
24.02.2012, 04:10
daha fazla zorlamamak lazım olmuyorsa olmuyor. AYKUT-SERKAN-MUSTAFA-GİRAY-HALİL- olmuyo işte şenol hocam niye zorluyosun.... niye bu yonetime kafa tutmadın bana defans alın demedin songu zamanında aldık fena mı yaptık. alsaydık bi tane daha 30 yaşına tecrubeli iyi bi stoper defansı toparlasaydı ne olurdu sanki.
girayın durumu ortada. mustafa desen ondan beter. glo bir var bir yok polonyadan transfer yapanın bi yerine bişi kacsın. hiç mi devamlılık olmaz bu polonyalılarda.
aykut 3-4 mactır alarm veriyo hocam sen bunu gormuyomusun adam topu izliyo adam kacıyo. kademeye girmiyo adam sarkıyo. yok işte

İleli
24.02.2012, 04:18
Hocam hatalarin var ama kesinlikle gitmeni istemem senden daha iyisini bulamaz cunku bu takim senin varligindaki ve yoklugundaki Trabzonsporu biliyoruz...

h@msi61
24.02.2012, 05:27

:)

Hocam da aslan gibi kukredi vallahi o pozisyonda...

Erdem Koltuk
24.02.2012, 11:28
Senol Gunes Jaja'yi gondererek, tekrar almayi reddederek, Yattara'yi gondererek, Engin'i gondererek, Teofilo gibi bir adami futboldan bezdirerek, 30 kisilik kadroyu 11 kisiyle dondurerek, adam gibi transfer yapamayarak kotu bir teknik direktor oldugunu bas bas bagiriyor ama cogu insan gozleri kapali bir sekilde onu sorgusuz sualsiz destekliyor.

Neymis ondan iyisi mi varmis? Evet var. Hem de cok var. Kendinizi kandirmayin. Senol Gunes iyi bir insan hatta iyi bir ogretmen ama teknik direktor degil.

Psv ye elenmek hic onemli degil ama elenecegimizi onceden bilmek beni rahatsiz ediyor.

Cengiz Çubukcu
24.02.2012, 11:42
Senol Gunes Jaja'yi gondererek, tekrar almayi reddederek, Yattara'yi gondererek, Engin'i gondererek, Teofilo gibi bir adami futboldan bezdirerek, 30 kisilik kadroyu 11 kisiyle dondurerek, adam gibi transfer yapamayarak kotu bir teknik direktor oldugunu bas bas bagiriyor ama cogu insan gozleri kapali bir sekilde onu sorgusuz sualsiz destekliyor.

Neymis ondan iyisi mi varmis? Evet var. Hem de cok var. Kendinizi kandirmayin. Senol Gunes iyi bir insan hatta iyi bir ogretmen ama teknik direktor degil.

Psv ye elenmek hic onemli degil ama elenecegimizi onceden bilmek beni rahatsiz ediyor.

jaja antrenmana alkollü gelecek kadar dispilinsizdi, yattara çok sevsek de fiziksel olarak bitmişti bu iki oyuncuyu da gittikleri takımlarda neler yaptılar diye araştırın, engini göndermeseydi de ne yapsaydı? adam terbiyesizin teki gs'deki sonu da aynı olacak..teofiloyu ne yaparak futboldan bezdirdi, gittiğinde oynuyordu üstelik...
benim eleştireceğim tek konu giden oyuncuların kalması yönünde ağırlığını koymaması ve rotasyon yapmaması...

seyduna_efil
24.02.2012, 11:48
jaja antrenmana alkollü gelecek kadar dispilinsizdi, yattara çok sevsek de fiziksel olarak bitmişti bu iki oyuncuyu da gittikleri takımlarda neler yaptılar diye araştırın, engini göndermeseydi de ne yapsaydı? adam terbiyesizin teki gs'deki sonu da aynı olacak..teofiloyu ne yaparak futboldan bezdirdi, gittiğinde oynuyordu üstelik...
benim eleştireceğim tek konu giden oyuncuların kalması yönünde ağırlığını koymaması ve rotasyon yapmaması...

Jaja'nın antramana içkili geldiği kocaman bir yalandan ibaret..

Erdem Koltuk
24.02.2012, 12:22

Jaja,Engin ve Yattara sadece ve sadece Senol Gunesin kaprisleri,inatlari ve sacmasapan disiplin takintilari yuzunden bu takimdan ayrildi. 3u de bu takimda banko oynayacak adamlar.

Teofilo futboldan sogudu Senol Gunes yuzunden. Tipki Zafer Yelen,Eren, Sercan, Sezer Badur, Ferhat onlarca sayarim daha gibi.. Tek forvet bir takimda Burak oyniyacak Teo yedek kalicakti bunu anladi diye dusunuyorum. Kaldi ki ilk geldigi zamanlarda yapilan muamele yeter kafada bitirmeyi..

Senol Gunesin cok kotu bir teknik direktor oldugunu sabahlara kadar herkesle tartisabilirim. 30 yasimdayim 8 yasimdan beri Trabzonspor'un her macini izledim. Her Senol Gunes donemini de iyi bilirim. Arcil sakat zirvasiyla bi adam akilli izletmedi onu bize. Sacma sapan takintilari var. Arcil hollandaya gitti orda da takip ettim ayrica cok da guzel oynadi.

Neyse fazla soze gerek yok.

Murat'
24.02.2012, 12:43
Her güzelin bir kusuru vardır derler ya bizimkinin de saçma sapan kaprisleri var, Jaja olayı bunun en büyük göstergesi.Ben bütün bunlara rağmen Şenol Güneş'ten daha iyi bir isim bulamayacağımızı düşünüyorum.

Legolas77
24.02.2012, 12:58

antremanlarda güvenlik görevlisimisiniz siz????????
nerden biliyorsunuz ayrıca jaja hocayı dinlemeyerek devre arası kamp tatilini uzatarak biat etmemiştir saygısız herifi sevmem iyi topcu olabilir zaten jaja hocalarını dinlese geçen sene senin takımına gelmezdi disiplinli yıldız ve adından sıkça bahsedilen bir oyuncu olurdu bizde atıyorum valencia da jaja var cok iyi topcu falan derdik o ayarda bi takımda olurdu yani disiplinli biri olsaydı

DeAgLeMaNyAq
24.02.2012, 13:04

Bütün Trabzonspor muhabirleri yalan söylüyor yani?

Koray
24.02.2012, 13:16
Aziz'le ilgili açıklama yapacaktı ?

unal.hso
24.02.2012, 13:18
Hâlâ Jaja konuşuluyor ya.

Bu adamı almadıklarına göre demekki bişeyler var.Yoksa böyle yetenekli adamı niye istemesin Şenol Hoca.Hocaya suç atıp durmayın demekki bilmediğimiz şeyler var.

Travelair
24.02.2012, 13:19
Trabzonspor'un düzeyini korumak zorundasınız. Trabzonspor'a yakışır futbolcular aldırmak, olmayanları göndermek zorundasınız. Yapmıyorsanız veya yapamıyorsanız Trabzonspor'a zarar veriyorsunuz demektir

Legolas77
24.02.2012, 13:24

şerefsiz penaltı veriyor allah belanı versin
şenol güneş'in manalı acıklaması mikrofonlara düştü
allah belanı versin...

aslan hocam gelecek sene yine zirvede olacaz o zaman görecez bakalım ....

Bera B.
24.02.2012, 16:29
antremanlarda güvenlik görevlisimisiniz siz????????
nerden biliyorsunuz ayrıca jaja hocayı dinlemeyerek devre arası kamp tatilini uzatarak biat etmemiştir saygısız herifi sevmem iyi topcu olabilir zaten jaja hocalarını dinlese geçen sene senin takımına gelmezdi disiplinli yıldız ve adından sıkça bahsedilen bir oyuncu olurdu bizde atıyorum valencia da jaja var cok iyi topcu falan derdik o ayarda bi takımda olurdu yani disiplinli biri olsaydı

Bu tip yaklaşımlar beni öldürecek bir gün.

Mustafa Yumlu, Aykut her daim hocanın sözünü dinliyor da ne oluyor? Şenol Güneş'ten genel olarak çok memnunum fakat oyuncu tercihleriyle alakalı çok büyük sıkıntıları var. Biz onu dışarıdan akıl veren, felsefi konuşan ve birilerini ikna edebilecek insan gibi görüyoruz fakat futbolculara karşı-özellikle yabancı- bu tavrı tam sergileyemiyor mu nedir anlayamadım.

Armağan Dere
24.02.2012, 16:42
artık hocada takmıyor ligin ne kadar saçma bir lig oldugunu zaten standart olarak çok kötü bir lig katarın yandan yemişi futbolda

yok abi yönetimdekilerin borusu ötüyor hocayı tınlayan yok
sadri şener ve ekibi para döngüsünü bulmuşlar şöyle
''S.Ş : ALO MİTHAT VARMI MAHSÜL''
''M.H : OLMAZ MI EN KRALINDAN ''
''S.Ş: KİLOSU NE KADAR''
''M.H: NE KADAR VERİRSEN ABİ ELDEN CIKSINDA TEZGAHTA KALMASIN''

vb ... yazık ediyor takıma hoca gidenlerin yerlerini dolduramadık sol stoper lazım dedi tık yok onlarda hoca isterse alırız diyor hoca reçeti verdi ama sen ne yapıyorsun resmen usulüne uygun para alıyorsun kulübü kendi emellerine kullanıyorsun ...
ONUR gidecek bak görürsünüz para vermeyecekler sonra onur zaten trabzon da durmak istemiyordu diyecek... vs vs

Nası tınlamaz
Öle bişey mi olurmuş.
Anladığım şu benim
Şenol Güneş
YÖNETİMLERİN KARİZMASINI
TARAFTARIN GÖNLÜNE TERCİH EDİYOR..

Sacit
24.02.2012, 16:52
Şenol hoca, psv maçından sonra ki açıklamasında;

''defansta beklememize rağmen pozisyonlar verdik''

Defansta neyi bekliyordun hocam.. Eindhoven belediyesinin otobüsünü mü bekliyordun !!

Üstelik rakibe vurgu yapmanın da konu ile alakası hiç yok hocam..

Erbay
24.02.2012, 16:55

İyi gülmüştüm maç esnasında :D

bingolts
24.02.2012, 19:20
azeri spiker o kadar samimiydiki anlatamam

Sacit
24.02.2012, 19:21
Şenol hocanın yaptığı açıklamalarda üzerine vurgu yaptığı bir konuda; amacımız hep göze hoş gelen futbol oynamak..

Fakat görüyorum ki, öne geçtiğin maçlarda skorun üstüne yatıyorsun, sonrada göze hoş gelen futboldan bahsediyorsun hocam.. 1980'li yıllar da oynadığınız futbolun günümüzde yeri yok, zaman değişiyor hocam..

Sefa Murat Dokuz
24.02.2012, 19:21
Sezon sonu ağırlığını koyup çok net isimler istemeli, kalbur üstü diye oyuncuları kadroda tutmak anlamsız zaten formsuz çoğu işe de yaradıkları yok.

61viya
24.02.2012, 23:16
Ben de taraftar olarak, sizin yaptıklarınızı yaptım. Başka bir şey değil. Futbolunu, yorumlamalarını, tercihlerini, futol bilgisini hatta, eleştirenlere lafım sözüm de yok zaten. Eleştiri olmadan gelişme olmaz.

Ancak öyle yorumlar okuyorum ki bazen, insanın yüzü kızarır o yorumları yazarken.

Söylemek istediğim şey bu.

Emirhan Çorumlu
24.02.2012, 23:52
Cok iyi bir Futbol Adami... Cok iyi bir Trabzonspor Sevdalisi...

Lakin bize artik Transfer yapabilen veyahut yaptirabilen bir T. Direktör lazim... (Yönetimin zaten degismesi sart!)

Senol Hoca Takimin Bünyesinde mutlaka olmali ama Transfer yapabilen ve Genclere Önem veren bir T. Direktör sart...

Sota veya Tolunay gibi ;)

Mustafa Çolak
24.02.2012, 23:58
Ben hayla hocanın bir suşu olmadığını düşünüoyrum, 1 senedir yönetime stoper alınsın diye burada kaç sayfalarca yazı yazıldı.

objek
25.02.2012, 00:02
Şenol hoca, psv maçından sonra ki açıklamasında;

''defansta beklememize rağmen pozisyonlar verdik''

Defansta neyi bekliyordun hocam.. Eindhoven belediyesinin otobüsünü mü bekliyordun !!

Üstelik rakibe vurgu yapmanın da konu ile alakası hiç yok hocam..

Benim anladigim defansi ileri cikarmis olsaydik 7-8 olurdu!

Fatih
25.02.2012, 00:09

Herşeyden bihaber yorum da bu oluyor.:)

Jaja'yı 1 gecede Arap kulübüne Şenol Güneş mi sattı?

Yattara'nın sözleşmesini Şenol Güneş mi uzatmadı?

Engin Baytar'ı stad parası karşılığında Şenol Güneş mi pazarladı?

Umut Bulut'u Liverpool maçı öncesi Şenol Güneş mi satmaya kalkıştı?

Teofilo'nun psikolojisini Şenol Güneş mi bozdu?

Egemen'le masaya oturup defol mahiyetindeki sözleşmeyi Şenol Güneş mi sundu?

Eleştirirken bildiğiniz şeyler üzerinden eleştirin atıp tutmayın.

Sacit
25.02.2012, 00:20
Benim anladigim defansi ileri cikarmis olsaydik 7-8 olurdu!

Peki nasıl kazanmayı düşünüyordun bu durumda..
rakibi nasıl eleyecektin ? böyle bir düşüncesi var mıydı o da tartışılır..

O riski zaten göze alacaksın, o zaman çıkmasaydın maça 3-0 hükmen sonuçlansaydı. ne demek 7, 8 olurdu.. sen rakibi yenmeye mi gittin, fark yememeye mi gittin.

Adem Erdoğan
25.02.2012, 00:22

Fatih uzun süredir katılmamıştım sana. :)

Erdem'in tüm atışlar karavana :D

Fatih
25.02.2012, 00:28
Fatih uzun süredir katılmamıştım sana. :)

Erdem'in tüm atışlar karavana :D

Bazı arkadaşlar kulüpteki bütün işleri Şenol Güneş'in yaptığına inanıyor çimleri bile Hoca kesiyor diyecekler o noktaya geldi iş.:)

talibim
25.02.2012, 00:37
şenol hoca'nın kayserispor ve psv maçlarından sonraki açıklamalarını dinledim ve şu kanaate vardım şenol hoca sağlıklı düşünemiyor!yani kayseri maçında iki puan kaybettik ve psv maçında kırmızı kart bizi oyundan düşürdü kanısına varıyorsa hoca bu realist bir yaklaşım değildir!..kırmızı kart olmasaydıda biz psv yi mağlup edemezdik!..lütfen hocam...

Yaşar
25.02.2012, 00:38
Bazı arkadaşlar kulüpteki bütün işleri Şenol Güneş'in yaptığına inanıyor çimleri bile Hoca kesiyor diyecekler o noktaya geldi iş.:)
Söylene herşeye Şenol Güneş'in cevap verdiğini, Trabzonspor'Un haklarını onun savunduğunu gördükleri için, bu görüşmeleri de onun yaptığını sanıyorlar işte.
Trabzonspor'un mevcut yönetimi, takım nasıl yönetilemez dersi veriyor herkese.

talibim
25.02.2012, 00:44
Söylene herşeye Şenol Güneş'in cevap verdiğini, Trabzonspor'Un haklarını onun savunduğunu gördükleri için, bu görüşmeleri de onun yaptığını sanıyorlar işte.
Trabzonspor'un mevcut yönetimi, takım nasıl yönetilemez dersi veriyor herkese.
son cümlenizin altına imzamı atarım!doğruyu söylediniz!

Erdem Koltuk
25.02.2012, 01:18

Olumlu her iş Şenol Güneş'in ama olumsuz işlerde sorumlu yönetim.

Bu saydiklarim benim bildiklerim.

Jaja'yi Engin'i ve Yattara'yi Senol Gunes istemedi. İstese bu takimda tutulurdu. Eger istedi ve tutulamadiysa Arabistana ve stad karsiligi birilerine verilmezlerdi. Cok net bir sekilde bu adamlari takimda gormek istemedi.

Selcuk ve Egemen olayinda suclu yonetimdir. O konu ayri. Ama Jaja Yattara ve Engin bu takim icin onemliydi ve Senol Gunes onlari İSTEMEDİ.

Teofili'yu futboldan soguttugunu ben iliklerime kadar hissettim. Bu konuda tartismam bile.

Ayrica siz ne biliyorsunuz da savunmaya gectiniz?

Senol Gunes kotu bir teknik direktor. Bunu soylemek ayip degil. Ben her zaman soyluyorum bunu.

Hayretler icinde kalmaya gerek yok. Oyuncu secimlerinden, oyuncu degisikliklerine, yapilan transferlerden, sans verdigi genclere kadar bas bas bagiriyor zaten olay kendini.

surmnli
25.02.2012, 02:39

Jaja'yi Engin'i ve Yattara'yi Senol Gunes istemedi. İstese bu takimda tutulurdu. Eger istedi ve tutulamadiysa Arabistana ve stad karsiligi birilerine verilmezlerdi. Cok net bir sekilde bu adamlari takimda gormek istemedi.

Selcuk ve Egemen olayinda suclu yonetimdir. O konu ayri. Ama Jaja Yattara ve Engin bu takim icin onemliydi ve Senol Gunes onlari İSTEMEDİ.

Teofili'yu futboldan soguttugunu ben iliklerime kadar hissettim. Bu konuda tartismam bile.

Senol Gunes kotu bir teknik direktor. Bunu soylemek ayip degil. Ben her zaman soyluyorum bunu.

Hayretler icinde kalmaya gerek yok. Oyuncu secimlerinden, oyuncu degisikliklerine, yapilan transferlerden, sans verdigi genclere kadar bas bas bagiriyor zaten olay kendini.

erdem kesinlikle seni sonuna kadar destekliyorum kardeşim . eğer şu trabzonspor takımı , başındaki şenol güneş hocamızla, defalarca aynı kadroyu koruyarak tüm maçlara çıkıyorsa , heyecan dolo yetenekli takıma yenilik getirecek genç oyuncular bu takıma kazandırılamıyorsa , koskocaman bir camiayı altyapıdan sadece musta yumlu temsil ediyorsa , bu işleri yapmak için yönetime sözünü geçiremiyor diye bazı arkadaşlarmız tarafından lanse edilen hocamız , kukla durumuna düşerek marka değerini artık daha fazla düşürmesin lütfen gitsin. bu takımın başına , daha cesur adamlar gelsin yazık ya bu kadar futbolu seven bu şehre bu oyun yakışmıyor. üzüyor bizi bu korkak pısırık beceriksiz oyun anlayışı

Emirhan Çorumlu
25.02.2012, 07:01
erdem kesinlikle seni sonuna kadar destekliyorum kardeşim . eğer şu trabzonspor takımı , başındaki şenol güneş hocamızla, defalarca aynı kadroyu koruyarak tüm maçlara çıkıyorsa , heyecan dolo yetenekli takıma yenilik getirecek genç oyuncular bu takıma kazandırılamıyorsa , koskocaman bir camiayı altyapıdan sadece musta yumlu temsil ediyorsa , bu işleri yapmak için yönetime sözünü geçiremiyor diye bazı arkadaşlarmız tarafından lanse edilen hocamız , kukla durumuna düşerek marka değerini artık daha fazla düşürmesin lütfen gitsin. bu takımın başına , daha cesur adamlar gelsin yazık ya bu kadar futbolu seven bu şehre bu oyun yakışmıyor. üzüyor bizi bu korkak pısırık beceriksiz oyun anlayışı

Katilmamak elde degil... Hepsine katiliyorum.... S. Günes Sportif Direktör olarak felan kalsin... Sota yi alalim... Kayseride kisitli imkanlarla iyi bir kadro kurdu... En azindan transfer yapmayi biliyor...

ccd6167
25.02.2012, 07:32
:)

senol hocayi elestirecegine bi suleyman hurmanin tirnagi olmayan yonetimi elestirin..

senol hocayi elestirerek kolaya kacmayin

demirelin sozu vrdi mazor vardida nazmiye mi icti..

aynen oyle..mukemmel defans oyunculari vrda hoca mi oynatmiyo.

hala herkes yok genclere sans vermiyo falan filan diyo..genc kim yada kme sans vermiyo?

sercan kaya mi genc?

guldurmeyin insani..

trabzonspor kulubunun tek ihtiyaci suleyman hurma gibi bi adamdir..

gerisi fasa fiso/

ccd6167
25.02.2012, 07:34
bide hocam

bu takim sadece 4-4-2 oynar gerisi bos bu takim icin..kayseri maci 2. yari ornek.diger sistemler ne yazkki kadroya uygun degil..

saygilar

CEMEFKER
25.02.2012, 11:34
Şenol Hoca'ya aslında başkanlık yakışır, ancak rantın başka yerlere/yatağından şaşmasını istemeyenler olacaktır.

İki iki daha dört eder. Hoca yıllardan beridir futbol spor olduğu için oynanmalı, dostluk, kardeşlik, barışın simgesi olmalı....tarzı felsefik açılımları boşu boşuna yapmıyor. Kendi açısından, insanlığın yaradılış manasına kadar inen derin açıklamalar yapıyor. Ancak ortada bir de Hak-Batıl çatışması var. Futbol son 10 yılda çığırından çıktı, onun için futbola artık amatör bir ruhla bakamayız. Hoca Hak'dan, Adalet'ten yana olduğu duruşu, açıkmaları ile belli.

Hoca bana göre teknik adamlık konusunda nirvanaya ulaşmıştır.Futbol adına teknik yapacağı birşey kalmamıştır. Bana göre Hoca için artık iki yol vardır:
1- ) Trabzonspor Başkanlığı, emrinde Ünal Karaman, Şota, Tolunay ....'ın veya bir başkasının hocalık yapacağı,
2 -) Söylemlerini daha aktif olarak uygulayacağı siyasete atılmalı....Hakan Şükür buna bir örnek.....

Tekke
25.02.2012, 14:21
PSV UEFA sıralamasında 20. olan, Schalke-Manchester City ve Roma gibi takımlara sıralamada far atan, YILLARDIR bizim gibi 4-5 yemiş bir takım.

CSKA UEFA da 17. sırada aynı şeyleri yazmak mümkün.

Trabzonumuz 93. sırada ve bu yıl GEÇMİŞ 7 YILDAN ÇOK PUAN TOPLADI.

07/08 08/09 09/10 10/11 11/12
1.9500 1.4000 3.0200 2.4200 11.3250

Ellerinize ayaklarınıza sağlık Şenol Hocam ve aslanları. 10 yılda yapılamayanı, toplanamayan puanları 1 yıla sığdırdınız, DAHA İYİ elbette olabilir, ama ona da TECRÜBE denir zaten.

delikoyun
25.02.2012, 14:38
artık barış özbek ve jebrin i takıma monte etmeye çalışmalısın hoca orta alanda colman barış zokora denenmeli

Fatih
25.02.2012, 15:06

Jaja'nın satıldığından Şenol Hocanın haberi bile yoktu.Gelecek sezonki takımda Jaja ismi vardı hatta Engin'i satmak yerine ceza verilmesini istedi.

Teofilo'yu futboldan nasıl soğuttu da aynı Teofilo Süper Kupa finalinde 3 gol birden attı ve sonraki maçlarda hep 11'de oynadı?

Kötü dediğiniz teknik direktör 3 yılda 2 kupa 1 şampiyonluk kazandırdı kulübe Allah'tan korkun yahu.

Biliyorum diye iddia ettiğiniz şeyleri ben birebir konuşan insalardan doğrusunu öğrenerek yazdım ister inanın ister inanmayın.

asilhamsi
25.02.2012, 15:21
hocam seni cok seviyorum.

Ancak bu elindeki kadro ile gecen seneki sistemde oynayamazsın.

Gel inat etme bari kalan maclarda cift forvet oynat takımı.

Henrique ve halil asla kanatta oynamaz hocam.Onların yeri Burak ın yanı.

Ayrıca bana kalırsa oyun bilgisi ve tecrubesiyle zokora tel tel dokulen savunmayı toparlar.

Erdem Koltuk
25.02.2012, 16:07
Jaja'nın satıldığından Şenol Hocanın haberi bile yoktu.Gelecek sezonki takımda Jaja ismi vardı hatta Engin'i satmak yerine ceza verilmesini istedi.

Teofilo'yu futboldan nasıl soğuttu da aynı Teofilo Süper Kupa finalinde 3 gol birden attı ve sonraki maçlarda hep 11'de oynadı?

Kötü dediğiniz teknik direktör 3 yılda 2 kupa 1 şampiyonluk kazandırdı kulübe Allah'tan korkun yahu.

Biliyorum diye iddia ettiğiniz şeyleri ben birebir konuşan insalardan doğrusunu öğrenerek yazdım ister inanın ister inanmayın.

Neyse En Büyük Trabzonspor!

Ömür Karadeniz
25.02.2012, 16:46
Bir takımını teknik direktörünün nasıl satılan oyuncudan haberi olmaz Fatih bey,böyle komik bir olay olurmu.Eğerki haberi yoksa orda işi var o zaman.Hocamız bize başarılar kazandırmıştır doğrudur ama bu hocamızın yanlışlarını görmeyeceğiz anlamına gelmez.Şu bir gerçekki,hocamız artık yorulmuştur,zaten yüzündeki ifadeye bakan sanki zorla beni burda tutuyorlar dediğini anlar.Artık yerini gençlere bırakmalı,ama genç derken Hamiden,Ünaldan vs.. bahsetmiyorum,Ertuğruldan,Tolunaydan vs... bahsediyorum.

Fatih
25.02.2012, 17:39
Bir takımını teknik direktörünün nasıl satılan oyuncudan haberi olmaz Fatih bey,böyle komik bir olay olurmu.Eğerki haberi yoksa orda işi var o zaman.Hocamız bize başarılar kazandırmıştır doğrudur ama bu hocamızın yanlışlarını görmeyeceğiz anlamına gelmez.Şu bir gerçekki,hocamız artık yorulmuştur,zaten yüzündeki ifadeye bakan sanki zorla beni burda tutuyorlar dediğini anlar.Artık yerini gençlere bırakmalı,ama genç derken Hamiden,Ünaldan vs.. bahsetmiyorum,Ertuğruldan,Tolunaydan vs... bahsediyorum.

Başkan Sadri Şener'se neden olmasın...

Ali İhsan
25.02.2012, 18:43
Şenol hoca yönetim karşılaştırması mı???

Şenol Güneş'in Trabzonspor'un son 40 yılında damgası vardır. Şenol Güneş Trabzonspor'un tek dokunulmazıdır. Öyle aziz falan gibi bu dokunulmazlıktan yararlanıp sağa sola atarlanmak yerine herkesi sağduyuya davet edecek kadar da olgun bir adamdır.

Şenol hoca Trabzonspor'u hep yukarı taşımıştır, taşımak için uğraşmıştır. Hataları da vardır, bariz olanları da var hatta ama ben bir Trabzonsporlu olarak her ne şart altında olursa olsun bu takımın başında Şenol hocayı görmek isterim.

h@msi61
25.02.2012, 21:15
Teofilo'yu mu futboldan soguttu? Kactigi sezon butun maclarda 11 oynayan ve cok da basarili olan Teofilo mu? Allah'tan korkacak insan yahu. Keske bunu yazanlar da biraz olsun futboldan sogusa da boyle sacmaliklari okumasak...

Erdem Koltuk
25.02.2012, 22:49
Teofilo'yu mu futboldan soguttu? Kactigi sezon butun maclarda 11 oynayan ve cok da basarili olan Teofilo mu? Allah'tan korkacak insan yahu. Keske bunu yazanlar da biraz olsun futboldan sogusa da boyle sacmaliklari okumasak...

Okuma sen benim yazdıklarımı bundan sonra.

serdaracıl
25.02.2012, 23:33

Ertuğrul da Tolunay da ku kulubün kapısından giremez. Hami'nin tırnağı dahi olamazlar

Burak Sahin
26.02.2012, 06:09
bide hocam

bu takim sadece 4-4-2 oynar gerisi bos bu takim icin..kayseri maci 2. yari ornek.diger sistemler ne yazkki kadroya uygun degil..

saygilar

bu takim sadece 4-4-2 mi oynar :) renkdas 4-4-2 oynamasi icin bu takimin topa basan oyunu dinlendiren oyuncularin olmasi lazim bizde öyle kanat oyuncusu yok..bizdekiler oyunu dikine oynamayi seviyorlar bu takima 2 pasör orta saha colman adrian yerlestirmemiz lazim aksi takdirde bu kadro ile basarili olmamiz imkansiz....eger senol hoca zokora gittikden sonra baris özbek colman adrian önlerinde henrique burak olcan olsaydi cok farkli bir trabzonspor görürdük sahada....

BizeHerYer61
26.02.2012, 12:42
Baskan olsan ne guzel olur su takima

Tolunay Abdioğlu
26.02.2012, 12:50
Şu dönemde bile, herşeyi üstüne çekerek, olanların sorumlusu benim diyebiliyorsan... Sen çok büyük bir ADAMSIN!

Tyler Durden
26.02.2012, 13:23

aynen katiliyorum kardesim..
mevcut oynattigi futbol bile hocanin kalitesini ortaya koyuyor.
bu sezon 40 maca yakin mac oynadik.
ama iyi oynadigimiz mac sayisi iki bilemedin uc ise o adamin hocaligi
tartisilir,tartisilmalidir da zaten.
tabii bu forumda senol hocayi elestirenler
her daim garipsenir..
mevcut futbolu senol gunes degil ziya dogan oynatsa herkes
kufrederdi o da ayri bir olay..
senol hoca umarim baskanligi dusunur..baska pozisyonlarda omrunun sonuna kadar
takimda kalmasindan yanayim..en azindan durustlugu,adamligi ornek alinir..
ama hoca olarak pek bir katkisi yok..

ahamitokutan
26.02.2012, 13:40
hocam gel yumruğunu vur masaya daha da geç olmadan şu şaklaban yönetim defolsun başkanımız ol.teknik ekibin başına da tolunay ya da şota gelsin.emin ol tüm camia arkanda olur(camia derken taraftarı kastettim,kendi menfaatleri için kulubu kullanan kişileri değil)

poetricus
26.02.2012, 13:45
Transferler, sahadaki, hasılı işin taktik ve teknik yanı futbol benim için teferruat artık. Cinayete sessiz kalan caninin suç ortağıdır. Yönetimin dün belirginleşen tavrından sonra Şenol Güneş istifa etmeli.

Erman Aydın
26.02.2012, 14:46
PSV UEFA sıralamasında 20. olan, Schalke-Manchester City ve Roma gibi takımlara sıralamada far atan, YILLARDIR bizim gibi 4-5 yemiş bir takım.

CSKA UEFA da 17. sırada aynı şeyleri yazmak mümkün.

Trabzonumuz 93. sırada ve bu yıl GEÇMİŞ 7 YILDAN ÇOK PUAN TOPLADI.

07/08 08/09 09/10 10/11 11/12
1.9500 1.4000 3.0200 2.4200 11.3250

Ellerinize ayaklarınıza sağlık Şenol Hocam ve aslanları. 10 yılda yapılamayanı, toplanamayan puanları 1 yıla sığdırdınız, DAHA İYİ elbette olabilir, ama ona da TECRÜBE denir zaten.

Buyrun bunu koyun işte!Güneş'siz günleri hatırlamak istiyosunuz herhalde.Teşekkürler renktaş bunu paylaştığın için.

28TS61
26.02.2012, 15:05
-jebrini neden kadroya almazsin
-haftalardir berbat oynayan aykutu yedekte niye tutuyorsun

1 futbolcu kazanayim diye 5 futbolcuyu takimdan küstürüyorsun.

messi_61
26.02.2012, 15:21
yeter artik inat olma yaa mustafadan ders cikarmadin aykutu kadroya aldin offfffff

sessizkral_1
26.02.2012, 17:16
Son derece formsuz olmasına rağmen Tolgayı kesip onuru oynatmamana anlam veremiyorum hocam

Musafa ve giray formsuzken Celustkayı o mevkide kullanmamana anlam veremiyorum

O stoper değil ! diyorsan ozaman devre arasında nasıl bu takıma stoper aldırmadın buna anlam veremiyorum

bangkook_61
26.02.2012, 17:36
Şu maçta Volkan Şen'i çıkarmak için kör olmak lazım. Hoca süresini doldurmuş antrenör olarak. Yeter bu kadar. Başka görevlere kaydırılsın.

tslover
26.02.2012, 17:57
Aynı nakarat hocam.İlk 2 sene hazırdan yiyip 3.sene istifa edersin herzamanki gibi.aynı tas aynı hamam.yaptığın yanlışları sana kimse de anlatamaz çünkü sabit fikirlisin.1 sene daha katlancaz artık napalım

Murat'
26.02.2012, 18:15
Neden her göreve geldiğinde aynı tablo yaşanıyor anlamakta güçlük çekiyorum.

Uğur Ö.
26.02.2012, 18:15
Eğer stoper istemediyse istifa etsin.Ha stoper isteyip aldıramadıysa yine istifa etsin

İskender YILMAZ
26.02.2012, 18:22
Celustka'yı yanında oturtup Mustafa'yı Trabzonspor'un oyuncusu diye sahaya sürüyorsa ben saygı duyup çekiliyorum.

ergin cesit
26.02.2012, 18:24
hocam kafanda bitirmişsin bizi

Mert Oğuzlu61
26.02.2012, 18:29
hocam hemen öyle küçük emrah moduna geçmek yok, olabilir bu sezon bir ders olsun.

gelirken ne demiştin ? fulham modelini örnek alacağız, 8-10 yıl felan birşeyler diyordun uefada final hedefi vardı. neden olmasın ?

yapacağın şeyler basit :

1) sezon sonuna kadar oyuncuları gözlemle, yeni sezonda bizimle olmak isteyen adamlarla yeteneksiz oyuncuları bir kenara ayır !

2) sezon sonu transfer için yetenekli yerlilerle şimdiden anlaşma yapmaya çalışın, gs nasıl selçuk u sezon ortasında ayartabiliyorsa bizde alper i ozan ı felan erkenden kapalım, parayı yeteneksiz adamlara saçmaktansa şunları takıma kazandıralım

3) yeni bir iskelet şart, yetenekli yerliler + 2-3 kaliteli yabancı ile bu iş olur. zor değil, CL den gelen paralar var. yakmayın gene şu takımı, yapın birşeyler !!!

poetricus
26.02.2012, 18:29
Merak etmeyin; bir süre sonra Hoca istifa eder; peşinden de yönetim. Belki sıralama değişir ama olacak olan bu. Birkaç yıl sefil ve rezil oluruz, sonra takım toplanır güzel ve ümit veren bir kadro kurulur, sonra mı ne olur? Ne olacak Şenol Güneş yine başımıza gelir. Bugüne kadar bu döngü hep böyle gitti.

Gâh" Elin Bucalısı Ersun Yanal" kurdu kadroyu, gâh "Gavur Dağlı Samet", Gâh "Elin Gâvuru Leekens". Sonra ne mi oldu? Aynı kısır döngü.

Şenol Güneş kadro falan kuramaz; geçin bunları. Futbolcu portföyü de yoktur, yönetime bir oyuncu dayatacak cesareti de. Kurulmuş kadrolara gelir, bir süre idare eder; sonra hepsinin içine edip gider.

surmnli
26.02.2012, 18:30
şu tolganın bu maça kadar, son 4 maçtır sergilemiş olduğu kötü performansını illaki bu maçta yemiş olduğu şu gollerle mi belgelemek istiyordun ,haftalardır basıp bağıran mustafa giray ikilisini her şeye rağmen o kendine özgü ıinadınla oynama isteğini mersin bile affetmedi , hele bugünki maçta, maçın sonuna kadar tahammül ettiğin coman ile oyundan çıkardığın volkan şen tercihi nefesimizi kesti ,şu inatların uğruna zor duruma düşürdüğün bu takımın sahdaki görüntüsü .senin kulubeden kameraya yansıyan o çaresiz görüntünle aynı , bakalım bu sana özgü fubol anlayışıyla ne zaman şenol istifa diye bağırttımaya başlayacaksın bu türübünleri

ergin cesit
26.02.2012, 18:37
inatla olmaz bu iş

Tyler Durden
26.02.2012, 18:50
Merak etmeyin; bir süre sonra Hoca istifa eder; peşinden de yönetim. Belki sıralama değişir ama olacak olan bu. Birkaç yıl sefil ve rezil oluruz, sonra takım toplanır güzel ve ümit veren bir kadro kurulur, sonra mı ne olur? Ne olacak Şenol Güneş yine başımıza gelir. Bugüne kadar bu döngü hep böyle gitti.

Gâh" Elin Bucalısı Ersun Yanal" kurdu kadroyu, gâh "Gavur Dağlı Samet", Gâh "Elin Gâvuru Leekens". Sonra ne mi oldu? Aynı kısır döngü.

Şenol Güneş kadro falan kuramaz; geçin bunları. Futbolcu portföyü de yoktur, yönetime bir oyuncu dayatacak cesareti de. Kurulmuş kadrolara gelir, bir süre idare eder; sonra hepsinin içine edip gider.
agzina saglik.eklenecek birsey yok..
iki sene de takimin canina okuyan hocayi tebrik ediyorum.
insallah hocadan sonra bir elin bucalisini daha buluruz..

dimsag
26.02.2012, 18:55
psv maçında eleştirmiştim hocamızı ama ikinciyarı oynanan oyundan memnunum enazından mücadele vardı istek vardı çabaladılar, şans mersinden yanaydı hocalarıda maçtan sonra aynen şansda bizden yanaydı maçı aldık dedi, hakemde onlardan yanaydı, futbolda öyle olsaydı böyle olsaydı demenin anlamı yok, halil tercihi doğru oldu alanzinhoyu geriye çekip zokoroyı almasıda işe yaradı gerçekten çok iyi bir baskı kuruldu, halile yapılan hareket penaltı alanzinho cezasahası içinde engellendi hakem es geçti aynı pozisyon bizim cezasahamız önünde oldu düdüğü çaldı avantajları kullandırmadı vs.. volkan yerine serkanda alınabilirdi hocaya tek bunu sormak lazım serkan son 15dk okadar çok top kaybı yaptıki malum birde 3.golde yine serkan müdahale edemedi sağlık olsun diyelim şumaçtan sonra hocaya hakarete varan yorumlarıda kınıyorum peşpeşe çok zor maç trafiği başlıyor taraftar olarak bize düşen destek olmak eleştiri yapalımda dozunu kaçırmayalım hergelişinde hoca takımı bırakıp gidiyorsa bunda brazda bizim kabahatimiz yokmu??????

sametaydin
26.02.2012, 18:57
Walla hocam revizyon yapmalısın. Yoksa çok kötü günler bizi bekliyor. Birkaç oyuncuyu kadro dışına bırakman lazım acilen. Sert tedbirler alman lazım yoksa kendi başını da yakarsın bence.

TheDayAfter61
26.02.2012, 19:07
Papağan gibi aynı şeyleri demekten sıkıldım artık.
Hocam futbolcu değişiklikleri yap artık.
Transferde yönetime karşı dirayetli ol.
3 kuruş etmeyen insanların ağzında sakız oluyoruz.

h@msi61
26.02.2012, 19:10
Hocam bu is Mustafa ile olmuyor, gormek zor olmasa gerek.

limpb82
26.02.2012, 19:23
2 LI FORVET SISTEMINE GECMEK ICIN NE BEKLIYON HOCAM ...YAzik hocam su takimi bu hale getirdiniz sadri sen ve sakar....

Necmi6161
26.02.2012, 19:30
bu futbolun ve herşeyin tek sorumlusu sensin hocam. bırak artık.

ThePatriot61
26.02.2012, 19:33
4-4-2 hocam baska türlü olmuyor biz bile görüyoruz teknik ekip nasil görmüyor anlamiyorum.

unal.hso
26.02.2012, 19:34
bu futbolun ve herşeyin tek sorumlusu sensin hocam. bırak artık.

Heh tamam sen dedin kesin bırakacak.

Bekir
26.02.2012, 19:39
Tekrar tekrar yazmam bir şeyi değiştirmeyecek ama tekrar yazıyorum.

Hocam ''Türk futboluna vericek bir şeyim kalmadı'' demiştiniz,bana göre aynı şekilde Trabzonspor'a da vericek bir şeyiniz kalmadı.

Çok iyi bir hoca olabilirsiniz,çok çok da iyi bir insan olabilirsiniz ama Trabzonspor'a zarar veriyorsunuz,bu kadar korkaklık ile bu kadar duygusallık ile takıma bir katkı veremezsiniz.

Keşke hep hata yapmanıza sebep olan o meşhur inadınız tutsa da yönetimi göndermek için elinizden geleni yapıp sonra istifa etseniz.

Hep hayalimdeki Trabzonspor Başkanı idiniz ama bu ürkeklikle Aile bile yönetebiliceğinizi sanmıyorum.

Kendinize ve takıma daha fazla zarar vermeden Mecnun Başkanını özleyen Ünal'ı da alıp gidin mümkünse.

Kereşenli
26.02.2012, 19:59
Sıradaki gelsin...

Bülent Bayraktar
26.02.2012, 20:18
Geldiginden beri yaptigin transferlerin hangisi takima katki yapti Jaja disinda onuda gonderdin
Basarilari yakaladigin kadro baskasinin kurdugu kadroydu sen sadece geldin ayaga kaldirdin takimi o kadar baska bi arti yok o iyi oyunculari elinde tutamadin ve geldigimiz noktaya bak REZİLLİK....
Artik senin bu takima verebilecegin hic birsey yok git bir daha geri donme.
Sercan, jebrin halen daha israrla oynatmiyordun ama mustafa herseye ragmen bu takimda oynamaya devam..

ccd6167
26.02.2012, 20:21
simdi hocam sorsan desenki son 20 yildaki basarilarda takimin basinda kim vardi cevap veremezler..

sen elestirilmez degilsin tabikide..yanlislarin cok...bu takimin 4-4-2 den baska sistemde oynamayacagini gorememeniz beni inanin mahvediyor...

sene basindan beri soyluyoruz bu ligde 4-4-2 oynayan sampiyon olur..ah hocam ah...ama siz alani 10 numara oynatmakta direniyorsunuz..3 tane gezen forvetiniz vr elinizde ama neyse..

insallah playoflarda basarili olacagiz

ccd6167
26.02.2012, 20:22
Geldiginden beri yaptigin transferlerin hangisi takima katki yapti Jaja disinda onuda gonderdin
Basarilari yakaladigin kadro baskasinin kurdugu kadroydu sen sadece geldin ayaga kaldirdin takimi o kadar baska bi arti yok o iyi oyunculari elinde tutamadin ve geldigimiz noktaya bak REZİLLİK....
Artik senin bu takima verebilecegin hic birsey yok git bir daha geri donme.
Sercan, jebrin halen daha israrla oynatmiyordun ama mustafa herseye ragmen bu takimda oynamaya devam..

madem o kadrolar basariliydi ziya aybabab leekens ersun hugo bross neden istifa etti?

cimlagava
26.02.2012, 20:29
İyi günler çabuk unutuldu. Yemeyin hocayı.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
26.02.2012, 20:48
Padişahı devirmek yerine, sürekli "Kelle isterük!" naraları atan yeniçeri ocağını kaldırmak daha iyi olmaz mı? Bir nevi 2. Vaka-yı Hayriye gibi.

Bülent Bayraktar
26.02.2012, 21:08
madem o kadrolar basariliydi ziya aybabab leekens ersun hugo bross neden istifa etti?

Saydiklarindan sadece ersunun elinde bu takim vardi hugo brossun kim oldugunu bilen bile yok yorumada gerek yok.
Hatirladigim kadariyla ersun doneminde sampiyonlugu 2 macdaki beraberliklerle kaybettik..

Basarili oldugu zaman bile asiri sekilde senol hocaya sevgi gosterisinde bulunmadim
Yapilan yanlislar ortada, super uyumlu takimi bozup adam akilli transfer yaptirmayi becerememis takimi yanlis kurmakda israr eden 30 kisilik dev kadroda!!!! savunma oyuncusu bulamayan bir hoca artik zamanini doldurmustur.
Koreden dondu dedik herhalde eski zihniyetinden uzaklasti ama yok nerdeee...
Ben bu kadar yanlisin oldugu bi yerde hatayi yapanlari desteklemem kimin ne dusundugu cokda umrumda degil..

seyduna_efil
26.02.2012, 21:12
Sistem 4-4-2
Onur kaleye geçmeli
Stoperede Celutska çekilmeli..

Şenol hocam bu dediklerimi yapsın,bu takım çok daha iyi futbol oynar..

Samet Yildirim
26.02.2012, 21:16
Seni seviyoruz hocam....insallah ömür boyu kalirsin...

ama bu takim 4-4-2 ve 4-3-1-2 disinda baska birsey oynar mi ? oynamaz.

Sibel
26.02.2012, 21:17
Hocam ellerinden öpüyorum... Seni çok seviyorum.
Neden Mustafa?
Neden Volkan çıktı?
Neden Adrian 11de başlamıyor?

ccd6167
26.02.2012, 21:23
Saydiklarindan sadece ersunun elinde bu takim vardi hugo brossun kim oldugunu bilen bile yok yorumada gerek yok.
Hatirladigim kadariyla ersun doneminde sampiyonlugu 2 macdaki beraberliklerle kaybettik..

Basarili oldugu zaman bile asiri sekilde senol hocaya sevgi gosterisinde bulunmadim
Yapilan yanlislar ortada, super uyumlu takimi bozup adam akilli transfer yaptirmayi becerememis takimi yanlis kurmakda israr eden 30 kisilik dev kadroda!!!! savunma oyuncusu bulamayan bir hoca artik zamanini doldurmustur.
Koreden dondu dedik herhalde eski zihniyetinden uzaklasti ama yok nerdeee...
Ben bu kadar yanlisin oldugu bi yerde hatayi yapanlari desteklemem kimin ne dusundugu cokda umrumda degil..

soruma cevap versen daha iyi olurdu bana nara atmana gerek yok.

leekens aybaba ziya dogan ersun madem basarili idi neden o zaman istifa ettiler?

ccd6167
26.02.2012, 21:25
Hocam ellerinden öpüyorum... Seni çok seviyorum.
Neden Mustafa?
Neden Volkan çıktı?
Neden Adrian 11de başlamıyor?

adrianla baslasada bisi degisecegini zannetmiyorum..cunku adriana ihtiyaci yok takimin..

ama sorabiliriz defans neden boyle diye?

glo gelse de cozulecek is degil..cunku yedigimiz goller hep bireysel...attigimiz gollr takim oyunu...defansin gobegi sorun ve sezon sonuna kadar bu sknti yasanacak..

Sacit
26.02.2012, 21:53
Bugün çok ilginç bilgiler aldım senin hakkında..

geçen sene deplasmanda gs maçından sonra jaja ile yaşadığın polemikte kim suçluydu, kim haklıydı ?
ve bu polemiğin sonucunda zararı Trabzonspor kulübü ve taraftarına oldu.

Bu kadar antisosyal olduğunuda bilmezdim. futbolcularla çok iyi iletişim halindesin !!!

Jaja'nın bileti kesildiğinde neler hissettin. Egolarını ne zaman tatmin edeceksin ?

Ağzın var dilin yok ! eğer ikisi de varsa niye konuşmadın ?

''Kadromuz yeterli'' diyen utanmaz rezillere neden ağzını açmadın ? açmadığına göre sen de suçlusun..

daha ağır da konuşacağım ama ne fayda.. sadece ceza alırım !!

Bekir
26.02.2012, 21:55
Bugün çok ilginç bilgiler aldım senin hakkında..

geçen sene deplasmanda gs maçından sonra jaja ile yaşadığın polemikte kim suçluydu, kim haklıydı ?
ve bu polemiğin sonucunda zararı Trabzonspor kulübü ve taraftarına oldu.

Bu kadar antisosyal olduğunuda bilmezdim. futbolcularla çok iyi iletişim halindesin !!!

Jaja'nın bileti kesildiğinde neler hissettin. Egolarını ne zaman tatmin edeceksin ?

Ağzın var dilin yok ! eğer ikisi de varsa niye konuşmadın ?

Ne öğrendiysen açık açık bize de anlat da Biz de bilelim,Jaja'ya kaybetmemizin sebebini.

ccd6167
26.02.2012, 21:58
Ne öğrendiysen açık açık bize de anlat da Biz de bilelim,Jaja'ya kaybetmemizin sebebini.

aynen aciklasin bizde bilelim..

Adem Erdoğan
26.02.2012, 22:00
Top sende Sacit..

Bülent Bayraktar
26.02.2012, 22:10
soruma cevap versen daha iyi olurdu bana nara atmana gerek yok.

leekens aybaba ziya dogan ersun madem basarili idi neden o zaman istifa ettiler?

Cevap verdim diye dusunuyorum benim soyledigimi sanirim anlamadin leekense aybabaya kadar uzandigina gore
Gecen seneki kadro ersun yanal zamaninda kuruldu ki bu takimin ayaga kalktigi zamandi sonra oda bocaladi sonra hugo diye ne ise yaradigi belli olmayan birini getirdiler ve sonrada kurtarimiz Senol Gunes..
Yine cevap veremediysem pardon daha fazla soyleyecegim birsey yok..

delikoyun
26.02.2012, 22:13
şota takımın başına getirilmeli en büyük hatası gönderdiklerinin yerine aldırdıkları
engin selçuk jaja egemen yerlerine aldırdıkları tam bir enkaz bence gitmeli artık şenol güneş istifa etmeli play offlarda başarı olmazsa yada play off lara klamzsak yönetimle birlikte gitmeli
ben şota diyorum geniş futbolcu portföyü ile şota bize aldıracağı oyuncuarla şampiyonluğun en büyük adayı oluruz

Erbay
26.02.2012, 22:15
Hocam olmuyor artık farklı bir şeyler dene.

Sacit
26.02.2012, 22:16
Jaja'yı kaybetmemizin sebebi Şenol hocadır. gs maçından sonra Trabzon'a dönmediği için jaja ile sorunlar yaşamış(kendisine göre sorun) Egolarına yenik düşen, tamamen ''ben ne dersem o olur'' zihniyetinde hareket eden bir teknik direktör...

Futbolcularla iletişimi zayıf olan Şenol hocadır.
Antisosyal olan Şenol hocadır.

jaja aldığı parayı krallar gibi harcaması onun en doğal hakkıdır.. bu adam sana yaşamadığın hazları yaşattı.

ahamitokutan
26.02.2012, 22:22
hocaya yüklenmeyin beyler.bu durumun tek sorumlusu sadri şener ve saz ekibidir.gerçi trabzon kazanından adam akıllı bir yönetim çıkar mı hiç zannetmiyorum.zira ibrahim hacıosmanoğlu çıktı adayım dedi,adama destek olunmadı.neden acaba.bizim insanımız birbirini aşağıya çekmede üstüne yok.küçük olsun benim olsun mantığı ile hiç bir nane yenilmez.o yüzden benim trabzondan ve trabzonspordan ümidim yok artık...garibim şenol hoca napsın...

ccd6167
26.02.2012, 22:23
Jaja'yı kaybetmemizin sebebi Şenol hocadır. gs maçından sonra Trabzon'a dönmediği için jaja ile sorunlar yaşamış(kendisine göre sorun) Egolarına yenik düşen, tamamen ''ben ne dersem o olur'' zihniyetinde hareket eden bir teknik direktör...

jaja aldığı parayı krallar gibi harcaması onun en doğal hakkıdır.. bu adam sana yaşamadığın hazları yaşattı.
o zaman hoca haksiz

Adem Erdoğan
26.02.2012, 22:28
Jaja jaja jaja; stoper oynarmı bu adam? :rolleyes:

SEDAT
26.02.2012, 22:35
* Jaja ışıklarda kadeh tokuştururken de Şenol Hoca mı hatalı oluyor ? Antisosyal bir insan Burak Yılmaz'ı nasıl futbola kazandırıyor. Sorunlu oyuncularla çalışmasını beceremiyor dense anlarım. Ama bu kadar anlayışsız olamaz Şenol Hoca...

kalavara
26.02.2012, 22:36
15 yaşındaki genç trabzonsporlular, şenol güneş gitsin derken lütfen tekrar tekrar düşünün. onun bu takım için ne anlam ifade ettiğini abilerinize, amcalarınıza sorarak öğrenin.

ayrıca yaşı biraz daha büyük takımdaşlarım, şenol hoca yerine ondan daha kaliteli ve trabzonspor'un getirebileceği bir tek isim isim söyleyin.

ve son olarak asla ama asla geçen seneyi unutmayın...bugün lige damgasını vuran oyuncuların tümü şenol güneş eseridir.

bu takım biraz sorunlu, yerli ve yabancı kalitesi düşük, sabretmek ve yönetimi doğru transfer yapması için sıkıştırmak biz taraftarların yapacağı en doğru iş!

Fatih
26.02.2012, 22:45

Sacit Jaja'yı Arap kulübüne kim sattı onu söyle?

Erdinç Barutçu
26.02.2012, 22:47
Bize bu üzüntüleri sen yaşattın,yüzümüzü yine sen güldürmek zorundasın....

ccd6167
26.02.2012, 22:47
15 yaşındaki genç trabzonsporlular, şenol güneş gitsin derken lütfen tekrar tekrar düşünün. onun bu takım için ne anlam ifade ettiğini abilerinize, amcalarınıza sorarak öğrenin.

ayrıca yaşı biraz daha büyük takımdaşlarım, şenol hoca yerine ondan daha kaliteli ve trabzonspor'un getirebileceği bir tek isim isim söyleyin.

ve son olarak asla ama asla geçen seneyi unutmayın...bugün lige damgasını vuran oyuncuların tümü şenol güneş eseridir.

bu takım biraz sorunlu, yerli ve yabancı kalitesi düşük, sabretmek ve yönetimi doğru transfer yapması için sıkıştırmak biz taraftarların yapacağı en doğru iş!
ai 30 yasindaki adamalra bak sen 15 i analrimda..

kenny daglishli liverpool ligde ortalrda surnuyo ama kenny daglish bi liverpool efsanesi kimse onu kolayina harcayamaz..

ama bizim akilli taraftarimiz da hocayi istifaya davet eder cunku iyi gun taraftaridir onlar ayni fener gibidiler..hatta sike yaparak sampiyon olunmasina bile razi olacak tiptirler..

o yuzden cok yol almamiz lazim...

dortmund napoli psv twente herenveen porto gibi kuluplere yoneticileri staj yapmaya gondermek lazim..

Tansu Onur Erdoğan
26.02.2012, 23:16
yaw...jaja egleniomus..kime ne kardesim. alkollü olan,gece gezmelerden gelmeyen jaja. umutun 5 sene ulasamadıgı rakama ulastı

jaja gibbi bir yetenegin trabzonspora gelme şansı dahada yoktur.ben son 12 senede görmedim..

o cevheri kacırdık maalsef

Ali İhsan
26.02.2012, 23:16
Hocam Mustafa ısrarın hepimizi zor durumlarda bırakıyor. Zokorayı bari orada denesen ama Mustafa artık krediyi tüketti. Her oynadığı maçta en az iki gol yiyoruz.

Emre B.
26.02.2012, 23:19
Hocam neden 1 tane stoper aldırmadın bu takıma? Zamanında 1 forvet aldırmadığın gibi.

28TS61
26.02.2012, 23:42
ylnetime sözünü geciremedi hic bir zaman. transferlerin hepsi fiyasko

Armağan Dere
26.02.2012, 23:49
İSTİFA ET hoca..
O defterini de al git..
Kısa net İSTİFA ET..
bi daha geleceksin.
O kapı her zaman sana açık nası olsa

FANATIK61
26.02.2012, 23:51
Hoca'da sisteme ayak uyduruyor sesini duyuramiyor. Anlatsa problemleri bizde bilsek nelerin döndügünü.

DNA-TS
26.02.2012, 23:54
ceza almayayım diye uğramıyordum bu başlığa ama baktım ki artık eleştirenlere tavır alınılmıyor artık.
hocanın takıntıları var bunu kimse inkar edemez oyuncu değişiklikleri kadroları.
bu sercan ferhat jebrin özbek oynamayacaklarsa bunlara para vermenin ne gereği var.yavuz selimden al 5-10 tane amatör topçu koy onları idmana madem aldığın adamlar hiç oynamayacak sürekli yedeklerde oturacak fuzuli para harcatma kulübe.
transferde bütün yetkiler sende olması şartıyla gelmedinmi kulübün başına koreden. hani haberler çıkmıştı adrianı izlemek almak için polonyalara gitmişsin çok ısrar etmişsiin bekiroğlunu polonyalara göndertmissin alsında gelsin diye o adamı bile son dakikalarda oynatır oldun henrique ye onay vermişsiin jajayı enginin gitmesine onay vermişssin egemeni satılmasına göz yumup defasa adam aldırtmamışssın. bütün bu olan bitene ses çıkarmadın basın toplantıları düzenledin ağzının içinde konuştun kimseye net mesaj gönderemedin ültümatom veremedin arkandaki bunca desteğe rağmen masaya yumruğunu vuramadın.
ama bütün bu olanlara rağmen daha iyisi gelene kadar en iyisi sensin.

U.Sadıkoğlu
26.02.2012, 23:55
Şenol Güneş'in suçu nedir biliyormusunuz takımın o sıkıntılı döneminde görev başına gelmesidir..

Daha sonra bu takım geldiği sezon Türkiye Kupası kazanıp , fb'yi şampiyonluktan edip ertesi sezon Türkiye Ligini kazanmasıdır..

Trabzonspor tarihinde kazandığı şampiyonluklara bakın teknik direktörlerimize açın bakın... Şenol Güneş gibi bir adamı bu camia bir daha göremez sanıyormusunuz ki şu anda bu takımın başında Guardiola olsa her maç 5-0 kazanacağız... Olmuyor işte bu adamlarında psikolojisi var ve etrafta gelişen olaylardan etkileniyorlar bunları hiç düşünüyormusunuz ?

Üst üste maçlar alıp Şampiyonluğa oynarken aslanım kaplanım 3-5 hafta takım tepe taklak gittiğinde o istifa bunu yedeğe çek bilmem ne..

Suçlu arıyorsanız uzaklara gitmeyin.. Şenol Güneş'in önünü kesen yönetimdir.. Adam TFF Genel kurulunda istediği açıklamayı bile yapamadı konuşmasının dozajını düzelttirdiler bunların hiç birisine ses çıkartmıyor neden camiada ikilik çıkmasın diye..

O bizden biri Trabzonspor'lu sizin benim gibi düşünüyor Trabzonspor'u yerim sistemini , başarısını 2-3 sene başarı görmeyi verelim ne olacak ?

Manchester United , Sir Alex Ferguson'u takımın başına getirdiğinde her maçını kazanıyormuydu ? Ben Şenol Güneş'in şu an ki durumunu Arsene Wenger'e benzetiyorum fakat taraftar bazında Arsenal taraftarı ile Trabzonspor taraftarı arasında bir bağlantı kuramıyorum çünkü adamlar ezeli rakipleri manchester united'dan 8 yedikleri maçtan sonra o Wenger'i tribüne çağırıp alkışlıyor atkı veriyor...

Biz fenerbahçe'den avni aker'de 8 i geçtim 4 tane yesek neler olur ? Klübün masörüne kadar istifaya zorlandırılır..

Artık belli şeylerin aşılması lazım öyle değil mi ? Sabretmek lazım hemen hata yapanı linç etmemek lazım..

Biraz sabır be abiler, ablalar , kardeşler her şey güzel olacak biraz sabır....

Volkan Yavuz
26.02.2012, 23:55
Biz real Madridmiyiz her sezon hoca degistiriyoz. İSTİKRAR denen bişey var. bu sezonda dörtüncü olalım Yaaaa. Şenol güneşin iyi bir hoca olduğunu herkes biliyor !Oyuncularin Teknik heyetin Canı sagolsun.

Tyler Durden
27.02.2012, 00:02
takim son 30 yildir sampiyon olamiyor,
son yillardaki butun basarilar senol hocaya ait deniyor.
basari kistasi nedir?ikinci olmak mi?ziya doganlada olduk..
sampiyonluga oynamak mi?yeni kadroyla ilk senesinde takimi sampiyonluga oynatan
bir ersun yanal vardi..
turkiye kupasi?ziya dogan ve samet aybabaylada aldik..
eee,
senol hocanin artisi ne oldu?
hicbir sey..
ve basina geldigi kadrolara bakin.hep iyi kadrolar.
birde giderken biraktigi takimlara bakin.
sonra oturun bir karsilastirin..
bazilari unutuyor ama burasi cemisgezekspor degil.
suana kadar hicbir zaman tek adama endeksli olmadik.
bu takim senol hoca yokkende buyuktu.
ben kesinlikle kalmasindan yanayim ama td olarak degil.baskan olsun mesela.
veya kendisinin isteyecegi herhangi bir pozisyon..
boylesine durust-ahlakli-adam gibi adamlar futbol piyasasinda cok az.
ama td olarak olmuyor kardesim,olmuyor iste..
futbolcularla olan iletisimi cok kotu.takimdaki iyi futbolcular bir bir basip gidiyor.
egemen-selcuk yonetim yuzunden gitti eyvallah ama bir kere de senol hoca
birseye agirligini koyup bir seyi halletsin yahu..
yonetime rest ceksin mesela..
bu takimi stopersiz lige baslatmak nedir abi, biri bana aciklasin lutfen..
milyon eurolarin sacildigi bir ortamda bir stoper aldirmaz mi insan?
egemen varken stoper lazim diyorduk,o gitti onun yerine adam alinmadi.
bu takimin basinda senol hoca varsa, basarizligin en buyuk sorumlusuda o'dur.
oynattigi-oynatmaya calistigi taktige hic deginmiyorum.
bir insan 40 sefer deneyip basarili olamadigi bir sistemi 41.kez denemez.
bes para etmez adamlardaki israrlarindan gina geldi artik.
ama senol hoca farki iste, adamdaki inat hicbirseye benzemiyor.
futbol oynayip yenilsek gam yemicem..
bildigin dusmemeye oynayan takimlar gibi oynuyoruz.
hakederek yeniliyoruz.benim zoruma giden de bu iste.

Sacit
27.02.2012, 00:04
* Jaja ışıklarda kadeh tokuştururken de Şenol Hoca mı hatalı oluyor ? Antisosyal bir insan Burak Yılmaz'ı nasıl futbola kazandırıyor. Sorunlu oyuncularla çalışmasını beceremiyor dense anlarım. Ama bu kadar anlayışsız olamaz Şenol Hoca...

jaja'nın ışıklarda kadeh tokuşturması onun en doğal hakkıdır. aldığı paranın hakkını layıkıyla veriyordu ve bu parayı da istediği gibi harcar. istediği kızı eve de atar, şampanya da patlatır. kadeh tokuşturmayanları da sahada görüyoruz; bir taraflarını sallamıyorlar, lakayit bir şekilde yürüyorlar.. ronaldo'da kadeh tokuşturuyor, bunu yapıyor ama futbolunu da oynuyor her türlü..

Sacit Jaja'yı Arap kulübüne kim sattı onu söyle?

Fatih, satılıp satılmaması beni ilgilendirmez, sen en kıymetli futbolcunun satılmasına izin vermeyeceksin, iş teknik direktörde bitiyor. ağzı yok muydu niye konuşmadı. madem gitti devre arasında niye almadın ? her neyse.. Şenol hoca bugünkü rezillikten sonra benim karşıma çıkıpta klasik masallardan anlatmasın, sıkıldım artık.. bu masalları eğitim hayatımda çok okudum..

mersinspor kimdir de sana 3 atıyor hemde avni aker de..

bana bunun izahını kimse açıklayamaz ya açıklayamaz..

unal.hso
27.02.2012, 00:08
Milletin taraftarları 3 boyutlu koreografi hazırlar.Hocasına gösterir.Bizim taraftarda yensekte yenilsekte hocasını eleştirir :) Bu sene hep yensek ne olur senaryo baştan yazıldı.

Adem Erdoğan
27.02.2012, 00:12
İnşallah istifa eder..

Bu taraftar hiçbir halta layık değil..

Yaşar
27.02.2012, 00:17
Ayıptır yahu
Geçen seneki ligi Fb şampiyon oldu diye gören her kimse bu Trabzonsporlu olamaz kardeşim.
2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor'dur.
Ve Şenol güneş de kariyerinde eksik olan şampiyonluğu, kariyerine eklemiştir o kadar.

Sacit
27.02.2012, 00:22
''Rakip sahada bastık, rakibi çıkarmadık, etkili ataklar yaptık''

Şenol hoca kusura bakma ama sen benle dalga geçiyorsun. çocuk mu kandırıyorsun, ya da kendi egolarını böyle mi tatmin ediyorsun.

skor 2-0 olmuş ve sen çıkıp diyorsun ki; rakibi çıkarmadık, baskı yaptık.

Be adam 2-0 olmadan niye baskı yapmadın niye etkili olamadın niye rakibi sahasına gömmedin.

Ben kandırıldım, aldatıldım ve bunun bedelini de ben ödüyorum.. bu nasıl bir adalettir. sen benimle dalga geçiyorsun, kafa yapıyorsun benle..

En kısa zamanda Şota'yı teknik direktörlüğe getirsinler önümüzdeki 15 sene için..
Şota'yı kaybetmeyin diyorum, Trabzonspor'u önümüzdeki yıllara Şota'ya emanet etsinler. yapacakları en hayırlı iş budur.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
27.02.2012, 00:41
Yazılanlara bakıyorum da taraftarımıza 2002'deki Hıncal, Erman ve Haşmet'in kılığına bürünmüşler. Trabzonspor taraftarlığı sonuç odaklı veya başarı odaklı taraftarlık değildir. Trabzonspor'un 20 küsür yıldır şampiyon olmadan bu kadar büyük olması ve bu kadar çok konuşulmasının sebebi kendi iç dinamikleri ve varoluş mücadelesidir. Soruyorum "Vur kır parçala, bu maçı kazan!" mantığıyla hareket edenlere "İstanbul taraftarı" denmez de ne denir?

Samet Türkmen
27.02.2012, 00:44
Kulübümüz bir şekilde kendi içinde Ergenekon benzeri bir operasyon yapmalı. Kimin ne amaçlarla bu kulüpte olduğunu şöyle iyice bir anlamanın vakti geldi.

Burak Sahin
27.02.2012, 00:45
]''Rakip sahada bastık, rakibi çıkarmadık, etkili ataklar yaptık''

Şenol hoca kusura bakma ama sen benle dalga geçiyorsun. çocuk mu kandırıyorsun, ya da kendi egolarını böyle mi tatmin ediyorsun.

Be adam 2-0 olmadan niye baskı yapmadın niye etkili olamadın niye rakibi sahasına gömmedin.

Ben kandırıldım, aldatıldım ve bunun bedelini de ben ödüyorum.. bu nasıl bir adalettir. sen benimle dalga geçiyorsun, kafa yapıyorsun benle..

En kısa zamanda Şota'yı teknik direktörlüğe getirsinler önümüzdeki 15 sene için..
Şota'yı kaybetmeyin diyorum, Trabzonspor'u önümüzdeki yıllara Şota'ya emanet etsinler. yapacakları en hayırlı iş budur.

simdi eger hoca yukaridaki sacmaligi bugünkü oynanan mersin macindan sonra söylemisse...daha birde buraya gelip senol hocayi elestirenlere kafa tutmayin arkadas, bu adam iyi bir adam olabilir ama iyi bir teknik direktör böyle bir 11 ile sahaya cikip ve böyle bir oyun sistemiyle oynarsa vede takim gol yedigi zaman üzülürse :) kusura bakmayin ama bu adam gercekten kendine göre futbol oynattiginimi saniyor bu takima :) yazik cok yazik birde macdan sonra masal anlatmis... he hocam cok iyi baski kurduk önde hatta bir ara hemsehrin yumlu defansin ardina sarkti ama yanlis defansin:) aglanilacak halimiz yeminle...et istifani en azindan saygiyla sevgiyle git bu takimdan yoksa bu seni savunanlar 3-5 gün sonra bizden daha cok elestirirler bu daha bizim iyi günlerimiz....

Burak Sahin
27.02.2012, 00:48
Yazılanlara bakıyorum da taraftarımıza 2002'deki Hıncal, Erman ve Haşmet'in kılığına bürünmüşler. Trabzonspor taraftarlığı sonuç odaklı veya başarı odaklı taraftarlık değildir. Trabzonspor'un 20 küsür yıldır şampiyon olmadan bu kadar büyük olması ve bu kadar çok konuşulmasının sebebi kendi iç dinamikleri ve varoluş mücadelesidir. Soruyorum "Vur kır parçala, bu maçı kazan!" mantığıyla hareket edenlere "İstanbul taraftarı" denmez de ne denir?

kendi ic dinamikleri derken sirf senol hoca trabzonlu diye basarisiz olmasina ragmen kalmali mi bu takimda :) böyle sacmalikmi olur senol hoca yaslaninca nolacak peki mustafa yumlu mu teknik direktör olacak bumudur bizi yillardir ayakta tutan gizli güc :)

Fatih
27.02.2012, 00:49
''Rakip sahada bastık, rakibi çıkarmadık, etkili ataklar yaptık''

Sacit Şota'yı eleştirmeyeceğine söz ver hemen getirelim.:)

Burak Sahin
27.02.2012, 00:49
adrianla baslasada bisi degisecegini zannetmiyorum..cunku adriana ihtiyaci yok takimin..

ama sorabiliriz defans neden boyle diye?

glo gelse de cozulecek is degil..cunku yedigimiz goller hep bireysel...attigimiz gollr takim oyunu...defansin gobegi sorun ve sezon sonuna kadar bu sknti yasanacak..

adriana ihtiyaci yok mu bu takimin :) futbol fakiri ts taraftari yürü be kim tutar seni:)

Mustafa Cem Şeyhoğlu
27.02.2012, 00:57
kendi ic dinamikleri derken sirf senol hoca trabzonlu diye basarisiz olmasina ragmen kalmali mi bu takimda :) böyle sacmalikmi olur senol hoca yaslaninca nolacak peki mustafa yumlu mu teknik direktör olacak bumudur bizi yillardir ayakta tutan gizli güc :)

başarısızlık neye göre, kime göre? IFFHS'nin "21. Yüzyılın en iyi teknik direktörleri" değerlendirmesinden haberiniz vardır umarım?

seyduna_efil
27.02.2012, 01:00
Şenol Hoca'nın en büyük başarısızlığı TRANSFER konusudur..Kadro kurmayı öğrenebilseydi son iki sezondaki başarılarımız aynen devam ederdi..

Bence bundan sonra kadro kurarken Ersun Yanal'ın bilgisayarını ödünç alsın,orda iyi futbolcu portföyü vardır...

Yaşar
27.02.2012, 01:01
Bugünkü maç için geç yapılan Adrian değişikliği ve stoperde Mustafa yerine Aykut ile başlanmaması dışında çok büyük hatası yoktu.
2. yarıda yaptığı Halil değişikliği ile bas bas bağırdığımız 4-4-2 sisteminin ne denli etkili olduğunu gösterdi.
Ve ligin en iyi kanat oyuncularının bizde olduğunu da görmüş olduk.
2. yarıdaki futbol içinse yukarıda söyledikleri doğrudur.
Fakat 1. yarıda oynanan futbolun da izahı olamaz.

Berat Akçay
27.02.2012, 01:03
Şenol Güneş'in suçu nedir biliyormusunuz takımın o sıkıntılı döneminde görev başına gelmesidir..

Daha sonra bu takım geldiği sezon Türkiye Kupası kazanıp , fb'yi şampiyonluktan edip ertesi sezon Türkiye Ligini kazanmasıdır..

Trabzonspor tarihinde kazandığı şampiyonluklara bakın teknik direktörlerimize açın bakın... Şenol Güneş gibi bir adamı bu camia bir daha göremez sanıyormusunuz ki şu anda bu takımın başında Guardiola olsa her maç 5-0 kazanacağız... Olmuyor işte bu adamlarında psikolojisi var ve etrafta gelişen olaylardan etkileniyorlar bunları hiç düşünüyormusunuz ?

Üst üste maçlar alıp Şampiyonluğa oynarken aslanım kaplanım 3-5 hafta takım tepe taklak gittiğinde o istifa bunu yedeğe çek bilmem ne..

Suçlu arıyorsanız uzaklara gitmeyin.. Şenol Güneş'in önünü kesen yönetimdir.. Adam TFF Genel kurulunda istediği açıklamayı bile yapamadı konuşmasının dozajını düzelttirdiler bunların hiç birisine ses çıkartmıyor neden camiada ikilik çıkmasın diye..

O bizden biri Trabzonspor'lu sizin benim gibi düşünüyor Trabzonspor'u yerim sistemini , başarısını 2-3 sene başarı görmeyi verelim ne olacak ?

Manchester United , Sir Alex Ferguson'u takımın başına getirdiğinde her maçını kazanıyormuydu ? Ben Şenol Güneş'in şu an ki durumunu Arsene Wenger'e benzetiyorum fakat taraftar bazında Arsenal taraftarı ile Trabzonspor taraftarı arasında bir bağlantı kuramıyorum çünkü adamlar ezeli rakipleri manchester united'dan 8 yedikleri maçtan sonra o Wenger'i tribüne çağırıp alkışlıyor atkı veriyor...

Biz fenerbahçe'den avni aker'de 8 i geçtim 4 tane yesek neler olur ? Klübün masörüne kadar istifaya zorlandırılır..

Artık belli şeylerin aşılması lazım öyle değil mi ? Sabretmek lazım hemen hata yapanı linç etmemek lazım..

Biraz sabır be abiler, ablalar , kardeşler her şey güzel olacak biraz sabır....
:alkış::alkış::alkış: Kafalar değişmedikten sonra ...

Burak Sahin
27.02.2012, 01:06
başarısızlık neye göre, kime göre? IFFHS'nin "21. Yüzyılın en iyi teknik direktörleri" değerlendirmesinden haberiniz vardır umarım?

ben futbolu alinan skora göre degil sahada oynanan futbola futbolculara göre yorumluyorum sokak futbolu yani endüstriyel futbol degil:) benim icin basarisizlik yeni kurulan bir kadroya oynatmaya calistigi karaktersiz futbol ve kendine has saplantili adaletsiz futbolcu tercihleridir, isin yönetimsel boyutu yani transfer boyutuna hic girmiyorum orasi zaten tamamen rezalet ne gelen futbolcularda nede giden futbolcularda bir gram sözü gecmiyor......?????

corleone
27.02.2012, 01:09
inşallah istifa edip gider, o kadar bıktım ki çevremde küfretmek için en ufak bir hatasını bekleyen insanlardan, bi gitse de görsek acımasız eleştiren insanları, tabi ki düzgün eleştirilere lafımız yok, tek forver ısrarı yanlış, stoper aldırmayışı yanlış, bugün trabzonspor'daki en iyi futbolunu oynayan volkan'ı çıkarması yanlış, ama ismi mustafa da olsa giray da olsa, amatör futbolcuların yapmayacağı hataları yapan stoperleri olan bir hoca daha ne yapsın, 3 maç üstüste dünyanın en komik kafa gollerini yiyoruz ve bunları hava hakimiyetinin iyi olmasını beklediğimiz iki stoperimiz olmasına rağmen yiyoruz, şenol hoca'nın en büyük kabaati bu iki adama özellikle mustafa'ya güvenmek, hani diyoruz ya şenol hoca altyapıdan adam çıkarmıyor, çıkardı da ne oldu, sonuç ortada, kendi başını yakıyor.

x_man
27.02.2012, 01:10
Şenol hoca'yı eleştirmek anlamsız helede bu sene hiçbir şekilde ölçü olamaz şenol hoca bu aşamada oyuncu bakmalı ünal hocaya emanet etmeli seneye tekrar takımın başına geçmeli

MonteCristo
27.02.2012, 01:26
Şenol hocam,

TOLGA ------> DIŞARI

ONUR <------- İÇERİ

Tolga sık sık hata yapıyor artık bu sezonu da komple kaybettik gibi birşey... Elde kaldı birtek Türkiye Kupası...

Tolga geçen sezon çok iyidi hatasızdı, bu sene ilk yarıda iyidi, ikinci yarıda çok bozdu. Yok biz bjk, gs, fb maçlarını da kaybedelim, kupadan elenelim, play off'larda rezil olalım hepten dibe vuralım ondan sonra gelecek sezon değişiriz diyorsanız çok yazık bu taraftara ve camiaya ! Hayır Tolga da böyle giderse dibe vuracak o da kaybedecek ! Bu ısrarın kazananı yok.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
27.02.2012, 01:34
ben futbolu alinan skora göre degil sahada oynanan futbola futbolculara göre yorumluyorum sokak futbolu yani endüstriyel futbol degil:) benim icin basarisizlik yeni kurulan bir kadroya oynatmaya calistigi karaktersiz futbol ve kendine has saplantili adaletsiz futbolcu tercihleridir, isin yönetimsel boyutu yani transfer boyutuna hic girmiyorum orasi zaten tamamen rezalet ne gelen futbolcularda nede giden futbolcularda bir gram sözü gecmiyor......?????

Transfer konusunda size katılıyorum. Transferdeki başarısızlıkta baş sorumlular Şenol hocayla birlikte yönetimdir. Oynadığımız futbolla geçen seneki futbol arasında dağlar kadar fark var, yalnız geçen seneki kadro ile bu seneki kadro arasındaki farkı görmemek için kör olmak gerekmez. Geçen seneki kadro da 2005 teki 96 daki kadro da yıldızlar topluluğu değildi, fakat mevkisinin iyi oyuncularından oluşmuş iskelet (Egemen, Jaja, Tekke, Szymek, Yattara, Şota, Ogün, Ünal, Abdullah...) ve oturmuş bir sistemle Trabzonspor tarihinin benim gördüğüm en iyi üç dönemini geçirdik. Bu yıllardaki Şenol Hoca faktörünü yok sayıp "Hazır kadroya kondu." "Ersun Yanal'ın futbolcularıydı zaten onlar." "Breams'ın mirasını yedi." falan demek hocayı yok saymayı geçtim, hocanın kariyerine hakarettir ki bu söylenenlerin hem tarz hem de içerik olarak 2002 de Haşmet ve Hıncal'ın söylediği "Kadro zaten Fatih Terim'in UEFA kadrosuydu." safsatasından hiç bir farkı yok.

Son olarak bu yıl bizim için olmamalı. Hem yönetim, hem hoca, hem takım, hem de taraftar için. Başrol oyuncuları, figüranları ve senaryosu belli bir filmi ciddiye alıp çıkarımlar yapmak, "birileri"nin ekmeğine yağ sürmekten başka birşey değil. Unutmamamız gereken şu ki "Çamurda yiğitler değil, domuzlar güreşir."

h@msi61
27.02.2012, 01:36
Su adami futbolcu secimi, oyun anlayisi vesaire icin elestirin ama Jaja icin elestirmeyin Allah askina. Her gittigi yerde huzursuzluk cikaran, profosyonellikten zerre nasibini alamamis zevk duskunu bir adam icin Senol Gunes'e laf uzatmak ayiptir. Ayrica Sota'dan medet umuyorsaniz acirim sizlere, adamin kendi takimini dusundurdugu hali gormuyorsunuz herhalde.

Valla birak git hoca, bu taraftar seni hic haketmedi, etmeyecek...

cendelsahinov
27.02.2012, 01:45
Şenol hoca'yı eleştirmek anlamsız helede bu sene hiçbir şekilde ölçü olamaz şenol hoca bu aşamada oyuncu bakmalı ünal hocaya emanet etmeli seneye tekrar takımın başına geçmeli

Eleştirmemiz, isyan etmemiz bile tepkiyle karşılanıyorsa içimizdeki Trabzon asaleti, isyanı bitmiş demektir. Ama biz bu değiliz. Şenol Güneş bu takımdan geçmişte 3 kez neden gönderildi bir düşünün. Sadri Şener isimli yalaka neden başkanlığı bıraktı onu da düşünün.

Burak Sahin
27.02.2012, 01:47
Transfer konusunda size katılıyorum. Transferdeki başarısızlıkta baş sorumlular Şenol hocayla birlikte yönetimdir. Oynadığımız futbolla geçen seneki futbol arasında dağlar kadar fark var, yalnız geçen seneki kadro ile bu seneki kadro arasındaki farkı görmemek için kör olmak gerekmez. Geçen seneki kadro da 2005 teki 96 daki kadro da yıldızlar topluluğu değildi, fakat mevkisinin iyi oyuncularından oluşmuş iskelet (Egemen, Jaja, Tekke, Szymek, Yattara, Şota, Ogün, Ünal, Abdullah...) ve oturmuş bir sistemle Trabzonspor tarihinin benim gördüğüm en iyi üç dönemini geçirdik. Bu yıllardaki Şenol Hoca faktörünü yok sayıp "Hazır kadroya kondu." "Ersun Yanal'ın futbolcularıydı zaten onlar." "Breams'ın mirasını yedi." falan demek hocayı yok saymayı geçtim, hocanın kariyerine hakarettir ki bu söylenenlerin hem tarz hem de içerik olarak 2002 de Haşmet ve Hıncal'ın söylediği "Kadro zaten Fatih Terim'in UEFA kadrosuydu." safsatasından hiç bir farkı yok.

Son olarak bu yıl bizim için olmamalı. Hem yönetim, hem hoca, hem takım, hem de taraftar için. Başrol oyuncuları, figüranları ve senaryosu belli bir filmi ciddiye alıp çıkarımlar yapmak, "birileri"nin ekmeğine yağ sürmekten başka birşey değil. Unutmamamız gereken şu ki "Çamurda yiğitler değil, domuzlar güreşir."

bana görede bu yil bizim icin olmamali ama hicbir neden bizi rezil bir futbol oynamaya sacma sapan oyuncu secimlerine vede heyecanini motivasyonunu yitirmis bir hocaya birakmamali hoca bu kadar duygusal davranmamali madem durum o kadar kötü ciksin ben bu kötü ortamda futbole verecegim hicbir katki yok desin komple futboldan emekli etsin kendini tarihe gecsin ama hoca ne yaptigini bilmiyor kezza benim karin agrim bu takimin su anda gelecegi mechul ne yönetim dogru isler yapiyor nede hoca dogru isler yapiyor, aslinda bu kaos ortamini dogru yönetebilen bir yönetim ve hoca olsaydi basimizda simdi cok daha güzel seylerden konusuyorduk benim derdim sadece senol hocaya degil bu baslik onun basligi oldugu icin onunla ilgili elestirilerimi getiririyorum bunlar benim düsüncelerim hocayi savunabilirsin saygi duyarim ama sende bana saygi duymalisin...hoca eger bu sene istedigi oyuncularla istedigi kadroyu kuramadiysa bu önce kendinin sucudur kimse kusura bakmasin,,,,

cendelsahinov
27.02.2012, 01:47
hakederek yeniliyoruz.benim zoruma giden de bu iste.

duygularıma tercüman olan bir söz. eyvallah.

Burak Sahin
27.02.2012, 01:50
bu takimda eger yenilip kötü oynuyorsa sorun yoktur ama o takim kötü oynamaya devam edip durmadan puanlar kaybediyorsa vede bunu elestirmek abes kaciyorsa bu kötüdür iste... yani yavas yavas senol hocamiza birsey olmasinda tek biz herseye raziyiz deyip senol hocayi trabzonsporun üzeribnde tutarak esas bilmeden cok kötü birsey yapiyorsunuz.....

White_Storm
27.02.2012, 02:14
Hem iyi oyuncu transferi yapan, hem oyuncularla iletişimi iyi olan, hem taktik kabiliyeti üst düzey olan, hem iyi rotasyon yapabilen, hem de gençlere şans verebilen bir hoca dünyada bile yok. Bunun oluru, bu görevlerin saha içindeki kısımlarının teknik adam tarafından, diğerlerinin de yardımcıları ve yönetim tarafından üstlenilmesidir.

Misalen Ersun Yanal iyi transfer yaptıran, gençlere şans verebilen (örnek: Barış Memiş) taktik yönü olarak da iyi diyebileceğim bir hocaydı. Gel gelelim bizdeyken rotasyon konusunda eksik kaldı. Ersun Yanal'ı tanıyan bir arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla oyuncularla iletişimi de genelde kötüymüş ve yardımcısı olduğu dönemlerde Mesut Bakkal bu eksikliğini kapatmış.

Şenol hocayı yukarıdaki kriterlere göre değerlendirecek olursak:

Oyuncularla iletişim

Fenerbahçeli bir arkadaşım geçenlerde dedi ki: Galatasaray'dan 4 yenilen maçtaki Tolga'yı hatırlarsın. Uzaktan gol atamayan Arda'dan neredeyse sıfırdan gol yedi. O adamdan kaleci yapabildiyse demek ki Şenol Güneş gerçekten teknik direktör. Bizim Bienvenu'yü size versek onu da adam eder herhalde.

Bir başka örnek Burak Yılmaz. Bana göre Halil Altıntop bile buna örnektir.

Taktik kabiliyet

Ben Şenol Güneş'in taktik konusunda iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum. Misalen Türkiye Kupası final maçını hatırlayalım. Sol kanatta Colman, göbekte Engin oynamıştı o maç. İngiltere Premier Ligi'ni takip edenler benzerlerini görmüşlerdir. James Millner, Modric ve Krancjar'ın göbekte oynatıldığına şahit olmuşlardır. Bunu denemiş olması ve başarılı sonuç alması bence hocanın modern futboldan kopuk olmadığını, farklı varyasyonlar üzerine gidebildiğini gösterir.

Tek maçla sınırlı kalmayalım. Geçen yıl bu takım, Fenerbahçe mağlubiyeti hariç şampiyon olmuş takımlarla yaptığı maçların hiçbirinde puan dahi kaybetmedi. Yeri geldi önliberolu takım sürdü, yeri geldi Selçuk-Colman ile çıktı. İlk Selçuk-Colman ikilisini önliberosuz sahaya sürdüğü büyük maçlarda çok tedirgin oldum, fakat gördüm ki adam oynatıyor takımı. Fenerbahçeli, önlibero tutkunu arkadaşlarım bile takdir ettiler. Asıl meziyet ön liberosuz büyük maç kazanabilmek diyen oldu.

Bunun dışında Beşiktaşlı blog yazarı Noat Samisa'nın eski yazdıklarını bulabilirseniz Şenol Güneş'in taktisyenliği üzerine yazdığı çıkarımları ve övgüleri bulabilirsiniz.

Bence bu seneki sıkıntı hocanın elindeki oyuncuların taktik anlayışına uymayan oyuncular olması. Geçen sene kanatlarımız Burak ve Engin'di. Skor anlamında da katkıları olan, dikine iyi gidebilen kanatlardı. Bu sene bakıyoruz çoğu maça santrafordan devşirme kanatlarla çıkıyoruz. Egemen gibi stoperimiz yok. En önemlileri de forvet arkası elemanımızın skora katkısı çok az ve hocanın o çok sevdiği çift yönlü ortasahalardan elimizde sadece bir tane var. Adrian yerine bir tane skora katkısı olan "false nine" dediğimiz üçüncü bölge adamı alsaydık, Gabriç gitmeseydi, Selçuk'un yeri dolsaydı, stoper alınsaydı şu an her şey çok farklı olurdu.

Rotasyon ve gençlere şans verme

Bu konu hocamızın en sevmediğim yönü, buna ne yapsak ne etsek de çare bulsak bilemiyorum.

Transfer

İşte bu konuda da hocamız bence eksik. Eskilere dönelim. Szymkowiak'ı kim aldırmıştı hatırlamıyorum. Ama aynı kişi Zurawski'nin de alınmasını istedi, sezon sonuna kaldı. Sezon sonunda ne oldu? Zurawski alınamadı yeni rota Deivid de Souza (şu Fenerbahçe'de de oynamış olan), Deivid olmadı yeni rota Obina, Obina olmadı yeni rota Kahe (o da şu an STSL'de), Kahe de olmadı Tomas Jun. Böyle transfer mi olur hocam. Bu sezonki transferler de tutmadı. Selçuk gitti, yerine ofans yönü eksik Zokora alındı; Jaja gitti yerine aynı mevkinin adamı olmayan Adrian alındı; Egemen gitti, yerine kimse alınmadı.

Peki bu eksik nasıl kapatılabilir. Takımın başkanlığına futboldan anlayan biri getirilir. Hoca der ki forvete şu özelliklerde adam lazım, önerilerim de şunlar. Yönetim alabiliyorsa o adamı alır, alamıyorsa takıma yakın diğer hocalarla fikir alışverişinde bulunur, portföylerinde bu özellikte adam olup olmadığı sorulur, oyuncular tespit edilir, hoca adamı izler, sonra da adam alınır.

Misalen Şota takımının A2 maçlarını bile izliyormuş. Bir televizyon programında eski takımının transfer edeceği bir adamı 4 yıl, antrenmanlarına kadar izlediğini söylemişti. Muhtemelen kendisinin de izlediği maçlar vardır. Kayserispor'u aşan oyuncuları bize önerebilir.

Mustafa Cem Şeyhoğlu
27.02.2012, 02:18
bana görede bu yil bizim icin olmamali ama hicbir neden bizi rezil bir futbol oynamaya sacma sapan oyuncu secimlerine vede heyecanini motivasyonunu yitirmis bir hocaya birakmamali hoca bu kadar duygusal davranmamali madem durum o kadar kötü ciksin ben bu kötü ortamda futbole verecegim hicbir katki yok desin komple futboldan emekli etsin kendini tarihe gecsin ama hoca ne yaptigini bilmiyor kezza benim karin agrim bu takimin su anda gelecegi mechul ne yönetim dogru isler yapiyor nede hoca dogru isler yapiyor, aslinda bu kaos ortamini dogru yönetebilen bir yönetim ve hoca olsaydi basimizda simdi cok daha güzel seylerden konusuyorduk benim derdim sadece senol hocaya degil bu baslik onun basligi oldugu icin onunla ilgili elestirilerimi getiririyorum bunlar benim düsüncelerim hocayi savunabilirsin saygi duyarim ama sende bana saygi duymalisin...hoca eger bu sene istedigi oyuncularla istedigi kadroyu kuramadiysa bu önce kendinin sucudur kimse kusura bakmasin,,,,

Yanlis anlasildiysam ozur dilerim. Forumda hakaret icermedigi surece her goruse saygim vardir. Bu sene heyecanini yitirmis bir Senol Gunes oldugu dogrudur. Ben de heyecanimi yitirdim. Sen de muhtemelen yitirdin. Taraftarin buyuk cogunlugu yitirdi. Sadri Sener' in son hamlesinin ardindan gecen seneki sampiyonluk kupasini bekleyenler de heyecanini yitirdi. İllegalitenin ve adaletsizligin mesru goruldugu bir ortamda istifayi verip cekip gitmek kolay olandir. Zor olan yanlis olan birseyleri degistirebilmek. Daha zoruysa hem yanlislari duzeltip, hem de sampiyon olabilmek. Malesef Senol hoca bu ikisini yapma konusunda beceriksiz kaldi, kendisini surekli destekleyen arkasinda duran her istegine okey veren yanlisa suca canak tutmayan dirayetli bir baskan ve yonetim olmasina ragmen. Elbette ki Senol hocanin da hatalari vardir gecen sene de oldugu gibi. Ama tamamen agzina kadar batakta olan bir spor ve ulkede yilanin basi yerine kuyrugunu ezmek pek bi anlam ifade etmez. O yuzden hocanin birakmasi bazi seylerin daha iyiye gideceginin garantisi degil. Zira Senol hocanin bazi seylerin degisebilecegine inanci olmasaydi coktan birakir giderdi ki son tff genel kurulunda yaptigi konusma ve verdigi mesajlar bunun apacik delili. Yalniz hoca daha da buyuyerek giden bu kotuye gidise daha ne kadar sabreder bilemiyorum. Zira kale icten fethedilmis ve taraftar sirtindan bicaklanmis durumda. O yuzden havlu atacagi gunler yakin olabilir.

Son olarak yazilarimda kirici oldugum bir nokta varsa tekrardan ozur dilerim. Saygilarimla.

Burak Sahin
27.02.2012, 02:29
Yanlis anlasildiysam ozur dilerim. Forumda hakaret icermedigi surece her goruse saygim vardir. Bu sene heyecanini yitirmis bir Senol Gunes oldugu dogrudur. Ben de heyecanimi yitirdim. Sen de muhtemelen yitirdin. Taraftarin buyuk cogunlugu yitirdi. Sadri Sener' in son hamlesinin ardindan gecen seneki sampiyonluk kupasini bekleyenler de heyecanini yitirdi. İllegalitenin ve adaletsizligin mesru goruldugu bir ortamda istifayi verip cekip gitmek kolay olandir. Zor olan yanlis olan birseyleri degistirebilmek. Daha zoruysa hem yanlislari duzeltip, hem de sampiyon olabilmek. Malesef Senol hoca bu ikisini yapma konusunda beceriksiz kaldi, kendisini surekli destekleyen arkasinda duran her istegine okey veren yanlisa suca canak tutmayan dirayetli bir baskan ve yonetim olmasina ragmen. Elbette ki Senol hocanin da hatalari vardir gecen sene de oldugu gibi. Ama tamamen agzina kadar batakta olan bir spor ve ulkede yilanin basi yerine kuyrugunu ezmek pek bi anlam ifade etmez. O yuzden hocanin birakmasi bazi seylerin daha iyiye gideceginin garantisi degil. Zira Senol hocanin bazi seylerin degisebilecegine inanci olmasaydi coktan birakir giderdi ki son tff genel kurulunda yaptigi konusma ve verdigi mesajlar bunun apacik delili. Yalniz hoca daha da buyuyerek giden bu kotuye gidise daha ne kadar sabreder bilemiyorum. Zira kale icten fethedilmis ve taraftar sirtindan bicaklanmis durumda. O yuzden havlu atacagi gunler yakin olabilir.

Son olarak yazilarimda kirici oldugum bir nokta varsa tekrardan ozur dilerim. Saygilarimla.

bize saygiyle gelen her arkadasa kapimiz sonuna kadar aciktir bende özür dilerim bir kusur islediysem...

Murat'
27.02.2012, 02:39
Hocam artık lig bitti, yedek kulubesindeki, tribundeki oyunculara da şans ver.

FC-ST-PAULI-61
27.02.2012, 03:11
Elini Masaya niye vurmadin Hocam bu Yönetime Stoper aldiramadin.Gerci Zamaninda Makukulayi istedin ama onuda alamamistilar.

Erdem Koltuk
27.02.2012, 09:34
Herseyi gectim butun hataları, butun yanlısları ama Mersin'i yeneceksin hocam.

Faik Yılmaz
27.02.2012, 09:38
Hocam şu defansın halini görüpte takviye istemediysen yazık ettin seni seven milyonlarca insana...

tslover
27.02.2012, 09:54
Şu oyuncuyu neden istemedin transfer yaptıramadın gibi şehir efsaneleri de bir bitse artık.İyi hoca iyi transfer yapan/yaptıran hoca değildir.Biz ne bomba transferler gördük elde patladı.İyi hoca elindeki kadrodan en yüksek verim alabilen hocadır.Örnek olarak Terim'in İtalya'a gitmesinden sonra GS'de toplama oyuncularla başarılı olan Lucescu gibi.

Şimdi bizim açımızdan bakalım.Elimizdeki oyuncuların kötü olduğunu kim söyleyebilir ki ben Trabzonspora transfer olabilen br oyuncunun çok çok kötü olabileceğine inanmıyorum.Ama bu takımda 2 oyuncudan yüksek verim alınıp(burak ve tolga diyelim) diğerleri sürünüyorsa bu hoca iyi hoca felan değil arkadaşlar.

Özel örnek de verelim.Mesela Colman.Kapasitesine kim ne diyebilir.Bu oyuncuyu kullanamayan hocaya ben hoca demem.Colman'ı neden kullanamadığını sanırım herkes biliyordur.

sametaydin
27.02.2012, 10:38
Yahu arkadaşlar kendinize gelin. Oynadığımız takım mersin. Mersin takımını yenmek için şu takımın transfere mi ihtiyacı var? Eldeki kadroyla bu mersin takımını evire çevire yenemez miyiz? Transfer yapılmalı o ayrı bir mevzu.

Eleştiri şenol hocanın işler yapmasınadır. Ben bile, benim gibi bu işlerden hiç anlamayan biri bile bu kadronun gol yiyeceğini maç başlamadan önce bilebildi. Ve birkaç kişi daha... Yani biz bile bunu görebiliyorsak da şenol hoca göremiyorsa hatalı demektir.

Yani bir kadro nasıl kurulamaz'ın örneklerini isteyen şenol hocanın takımına baksın. Bir takım nasıl sistemsiz oynar'ın örneklerini isteyen şenol hocanın takımına baksın.

Bu maçın bir mazereti yok!!! Yönetim bu maçın suçlusu değil. Bu maçın tek suçlusu yanlış kadro kuran şenol hoca.

Üstelik takımdan oyuncu küstürmede de üstüne yok!!!

ARAF
27.02.2012, 10:52
hocam sportif direktör ol sen artık

yerinede şota yı getir takımın başına

T.B_1461
27.02.2012, 11:29
Hocam şu defansın halini görüpte takviye istemediysen yazık ettin seni seven milyonlarca insana...

defansa sol ayaklı bir stoper lazım diyen bir başkası değil Şenol Güneş'ti.

Ali İhsan
27.02.2012, 11:46
Hocanın taa yazdan beri stoper istediğini biliyoruz. Hem de sol ayaklı stoper istiyordu. Sorunun hocada olduğunu sanmıyorum. Mustafa ve Celustka arasında stoper seçimi yapmak zorunda kaldı adam ne yapsın. Ben olsam Celu'yu oynatırdım ama bu tercihinden dolayı hocayı da yerden yere vuramam.

Hocayı bir tek Serkan'ı sağbekte kullanmaya devam edip Celu'nun önünü kesmesi konusunda eleştirebilirim. Celu eğer sağbekte yeterli tecrübeye ulaşırsa bizim geleceğimizi kurtarır.

vice
27.02.2012, 11:53
Türk futbolunda bu kadar çirkinlikler varken, örnek insanlardan biri olan Şenol Güneş'i niye bukadar eleştiririz.Ben kendi adıma Şenol Güneş'in uzun yıllar bu takımın başında kalmasını istiyorum.

delikoyun
27.02.2012, 11:53
şenol hoca taraftarın sesine kulak ver.orta alan pres yapmıyo rakibe basmıyo orta alanda oynattığın tüm futbolcular pres yapmıyan mücadele etmeyen oyuncular.volkan pres yapmaz henriqe pres yapmaz alanzinho pres yapmaz adrian pres yapmaz burqak pres yapmaz zokora formsuz colman formsuz ve moralsiz halil formsuz şimdi soruyorum kim orta alanda rakibi durduracak kim mücadele edicek orta alanda
bence orta alanda sağda celutska oynamalı pres yapar adam gecer orta yapar sut çeker suan sağ da ondan iyi oynayacak oyuncu yok arkasında da serkan oynamalı;solda da marek cehc ve halil ön lü arkalaı avrupada ki gibi oynamalı bence mutlaka orta alan mücadele gücü artırıcı oyuncu seçimi şart zokora colman olcan diğer orta alan oyuncuları olmalı burak ta orta alana yakın oynamalı

Harun-61
27.02.2012, 11:55
Senol Hoca,

Lig bitti, havlu attik diyebiliriz.

Artik ayna'Ya bak ve risk al, hatta risk demeye bile gerek kalmadi.

Mustafa oynayacagina al A2'den defans oyuncusu oynat. Orta Saha'da farkli bir gence sans tani.

en azindan ruhu ile mücadele eder formasi terler biraz be!!!!

.

delikoyun
27.02.2012, 12:02
beyler bizi volkan şen ve henriqenin 11 e girmesi bozdu,kolay değil iki oyuncunun maliyeti yaklaşık 15 trilyon nasıl oynatmazsın ,bizi bu iki oyuncuyu şenol güneşin 11 e koymaya çalışmalrı bozdu volkan celutska yı kesti sağ taraf çöktü,henriqe orta alanda sağ da orta ada bir sürü yerde oynadı bazen volkan ı kesti bazen halili zokora da olmayınca orta alan savunma yapamz haale geldi her dakika gol pozisyonu görür olduk kalemizde
acilen serkan sağ bek önünde güçlü diri celutska ,sol bek cehc önünde mücadele eden halil oynamalı orta da ise colman zokora olcan bu kadro avrupadakinden tek fark olcan zaten orda alanzinho oynuyordu olcan ondan daha iyi olduğu için takımn direnci daha çok artıcaktır.

atlantis
27.02.2012, 12:38
Şenol Güneşi 10 yıl daha Trabzonspor'un başında görmek isterim fakat transfer becerisine güvenmiyorum adrian, halil , brozekler ,aykut , Paulo Henrique, Celustka, Jebrin bizi şampiyonluğa taşıycak futbolcu aldıramıyor hep düz topçuları seçiyor. transfer yeteneği bi ersun yanal gibi olsaydı harika ötesi bir adam olurdu zaten.. şuan içinde şenol hocadan yinede vazgeçmem ama transferde ürküyorum açıkcası..

unal.hso
27.02.2012, 12:51
Şenol Güneşi 10 yıl daha Trabzonspor'un başında görmek isterim fakat transfer becerisine güvenmiyorum adrian, halil , brozekler ,aykut , Paulo Henrique, Celustka, Jebrin bizi şampiyonluğa taşıycak futbolcu aldıramıyor hep düz topçuları seçiyor. transfer yeteneği bi ersun yanal gibi olsaydı harika ötesi bir adam olurdu zaten.. şuan içinde şenol hocadan yinede vazgeçmem ama transferde ürküyorum açıkcası..

Celutska kötü mü ki ? + Jebrin'i Şenol Hoca istemedi.

Sacit
27.02.2012, 13:12
Sacit Şota'yı eleştirmeyeceğine söz ver hemen getirelim.:)

Fatih, burada konu eleştirmek değil bana göre.. Şenol hocanın beni aptal yerine koymasıdır. Ben şimdiye kadar hiç bu kadar böyle sinirlenmedim Şenol hoca'ya.. maçtan sonra yaptığı basın açıklamasında resmen alay eder gibi konuştu.

Şenol hoca'nın yaptığı açıklama tamamen dalga geçmektir. Ben bir taraftar olarak bunu böyle görüyorum. Şota'yı da eleştiririm, kim yanlış yaparsa eleştiririm. Kim yalan söylüyorsa yerin dibine sokarım.. Ben Avni Aker'e sıkıntı çekmeye mi gidiyorum ? Kötü oynayabilirsin olabilir ama yalan beyanat vermeye taraftarı kandırmaya kimsenin hakkı yok.

Şota'nın futbolcu izlemesi Şenol hocadan kat kat daha iyidir, hatta mükemmeldir. polonya'dan belçika'dan sözde futbolcu getirmez.. Hollanda'dan bizzat kendi izlediği kaliteli futbolcuları getirir.

Davut Özdemir
27.02.2012, 13:31
La vurun bakayım eldirebilimisinız..

Ömer Faruk61
27.02.2012, 14:30
Şenol Güneş lütfen derhal İstifa Et...Bu yönetimin ne mal olduğunu göster....

Emirhan Çorumlu
27.02.2012, 14:41
Şu maçta Volkan Şen'i çıkarmak için kör olmak lazım. Hoca süresini doldurmuş antrenör olarak. Yeter bu kadar. Başka görevlere kaydırılsın.

Evet. Alanzinho' nun Sari Karti olmasina ragmen iyi bir Volkan' i cikardi Hocamiz. Teknik bir Adrian Yedek kaliyor. Degisikler sanki dk. ya göre ayarlanmis artik. Dakika 70 Volkan cik - XxX gir...

Sota gelmeli - Senol Hoca Takimda kalmali ama Sportif Direktör veya Genel Direktör olarak Tayfur Havutcu' nun Bjk' de oldugu gibi ;)

messi_61
27.02.2012, 14:48
Psv ilk 10 dakika 0-2/kayseri ilk 30 dakika 2-0/Psv ilk 20 dakika 2-0/Mersin 45 dakika 0-2=Senol gunes+mustafa+giray=Sadri Sener ISTIFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Erman Aydın
27.02.2012, 14:51
Bu sene ligin hali ortada zaten,eleştirmeyi bırakın saltana karşı,yönetime karşı dik duralım.Her şeye rağmen ligde 4. sıradayız.Son 10 senede Avrupa'da toplayamadığımız puanı sadece bu sene topladık.Ben inanıyorum seneye çok diri bir Trabzonspor olacak.Ama sabır sadece biraz sabır.Kısır döngüleri tekrarlamayalım.

cakalkerem
27.02.2012, 14:54
bırak artık hoca bu işleri....

sametaydin
27.02.2012, 15:03
Walla ben bu sezondan geçtim. Şu önümüzdeki 6 haftada bana hocalığını göster. Bu takıma ne verebilirsin onu göster. Önümüzdeki yıl için ne beklemeliyiz senden onu göster.

Bu ne ya? Çoğu tesadüfi galibiyetler veya bir kişinin sırtına yüklenmiş bir takım görmek istemiyorum. Takım gibi takım göster bize. Takım oyunu oynayan, mücadele eden bir takım göster.

Bunları da yapamıyorsan çek git.

poetricus
27.02.2012, 15:49
"Canım bütün iyi oyuncuları yönetim sattı, Hoca ne yapsın?"
"Hoca'nın istediği adamlar alınmadı; Hoca ne yapsın?"
Sorarım size takımın neredeyse bütün işe yarar oyuncuları -şayet doğruysa- kendisine sormadan elden çıkarılan, istediği hiçbir oyuncu alınmayan biri nasıl büyük bir camiada hoca olabilir?

31 kişilik kadrodan sadece 13-14 kişi sahaya sürülüyor, ama "Hoca ne yapsın?!"
Takım kötü oynuyor, pasa dayalı futbol oynadığımız iddiasıyla sahaya çıkıyoruz, yaptığımız neredeyse bütün isabetli paslar geriye doğru, tel tel dökülüyoruz; "futbolcular kötü, Hoca ne yapsın?"

Takımda fizik güç ve dayanıklılık evlere şenlik; bazı futbolcular yedek kulübesinden sahaya gelene kadar yoruluyor; sanki SSK emeklilerinden kurulu bir takım var sahada, ama "Hoca ne yapsın?"

Tolga hariç bütün oyuncularımız topa karşı pasif. İlk hamle zamanlamaları tam bir felaket; "Hoca ne yapsın?!"

Sahada futbol değil, orta oyunu oynanıyor resmen; ama gerçekleri görmektense tekrarlatılan bir penaltının, yanlış kalkan bir ofsayt bayrağının arkasına saklanıp sinekten yağ çıkarmaya, havadan, sudan, topraktan, tahtadan mazeret üretmeye çalışıyoruz; "Hoca ne yapsın?"

Maçın en formda oyuncusu oyundan alınır; "Hoca ne yapsın?!"

Soyunma odasındaki tahtada ismi daimi yazılı değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilmez oyunculara talim edilir; "Hoca ne yapsın?"

Bana; "Her şampiyonluğa oynadığımızda başımızda Şenol Güneş vardı." mavalını okumasın kimse. Şampiyonluğa oynayacak kaç kadroyu başka teknik abamlara verdiniz? Aksine o kadroları kuran adamlar Ali Cengiz oyunlarıyla harcanıp yerine Şenol Güneş geldi her seferinde.

Bana bir hoca söyleyin ki yönetim, yerel medya ve taraftar nezdinde bu kadar kredisi olsun, bu sayede mükemmel kadroların başına gelsin ve hepsinde işi berbat etsin.

Bu sezon oynadığımız rezil ve sefil futbolu bir başka hoca oynatsaydı şimdi linç ediliyor olurdu.

Adamlık, Trabzonsporluluk muhabbeti de iyice sıktı artık. Burada kimsenin adamlığını tartışmıyoruz. Bunu ölçen bir cihaz da yok. İyi ki de yok. Olsaydı belki de en büyük adam saydıklarımızın ölçümünde sıfırı görürüdük.

Trabzonlu ve Trabzonsporluymuş; ben de öyleyim.

Şu şahsa tapıcı zihniyetle bir yere varamayız. Kulübü yağmalayanlar büyük başkan, takımın içine edenler Hocaların Hocası.
Gel de kendini, dine, doğaya ya da gece hayatına verme.

Travelair
27.02.2012, 15:51
Ziya hocanın Trabzonspor aşkı depreşirse sizden bileceğim hocam

sametaydin
27.02.2012, 15:52
"Hoca'nın istediği adamlar alınmadı; Hoca ne yapsın?
Sorarım size takımın neredeyse bütün işe yarar oyuncuları -şayet doğruysa- kendisine sormadan elden çıkarılan, istediği hiçbir oyuncu alınmayan biri nasıl büyük bir camiada hoca olabilir?

Takım kötü oynuyor, pasa dayalı futbol oynadığımız iddiasıyla sahaya çıkıyoruz, yaptığımız neredeyse bütün isabetli paslar geriye doğru, tel tel dökülüyoruz; "futbolcular kötü, Hoca ne yapsın?"

Takımda fizik güç ve dayanıklılık evlere şenlik; bazı futbolcular yedek kulübesinden sahaya gelene kadar yoruluyor; sanki SSK emeklilerinden kurulu bir takım var sahada, ama "Hoca ne yapsın?"

Tolga hariç bütün oyuncularımız topa karşı pasif. İlk hamle zamanlamaları tam bir felaket; "Hoca ne yapsın?!"

Sahada futbol değil, orta oyunu oynanıyor resmen; ama gerçekleri görmektense tekrarlatılan bir penaltının, yanlış kalkan bir ofsayt bayrağının arkasına saklanıp sinekten yağ çıkarmaya, havadan, sudan, topraktan, tahtadan mazeret üretmeye çalışıyoruz; "Hoca ne yapsın?"

Soyunma odasındaki tahtada ismi daimi yazılı değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilmez oyunculara talim edilir; "Hoca ne yapsın?"

Bana; "Her şampiyonluğa oynadığımızda başımızda Şenol Güneş vardı." mavalını okumasın kimse. Şampiyonluğa oynayacak kaç kadroyu başka teknik abamlara verdiniz? Aksine o kadroları kuran adamlar Ali Cengiz oyunlarıyla harcanıp yerine Şenol Güneş geldi her seferinde.

Bana bir hoca söyleyin ki yönetim, yerel medya ve taraftar nezdinde bu kadar kredisi olsun, bu sayede mükemmel kadroların başına gelsin ve hepsinde işi berbat etsin.

Bu sezon oynadığımız rezil ve sefil futbolu bir başka hoca oynatsaydı şimdi linç ediliyor olurdu.

Adamlık, Trabzonsporluluk muhabbeti de iyice sıktı artık. Burada kimsenin adamlığını tartışmıyoruz. Bunu ölçen bir cihaz da yok. İyi ki de yok. Olsaydı belki de en büyük adam saydıklarımızın ölçümünde sıfırı görürüdük.

Şu şahsa tapıcı zihniyetle bir yere varamayız. Kulübü yağmalayanlar büyük başkan, takımın içine edenler Hocaların Hocası.

Usta çok güzel yazmışsın. Her kelimesine katılıyorum.

Sacit
27.02.2012, 16:02

Ömer hocam saygılar..

Erdem Koltuk
27.02.2012, 16:04

Sizi mahkemeye vericem.

Nasil yaptiniz bilmiyorum ama benim kafamda yazmak icin hazirladigim yaziyi calmissiniz:)

Kaleminiz cok kuvvetli. Tam benim soylemek istediklerim.

Tesekkurler.

daredevilts
27.02.2012, 16:46

:alkış: :alkış: :alkış:

Fatih
27.02.2012, 16:57
Ömer Hoca'nın da haklı olduğu yerler var.:)

poetricus
27.02.2012, 17:09
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. İçimden gelenleri yazdım; görünen o ki yalnız değilim.

tsukru61
27.02.2012, 18:35
"31 kişilik kadrodan sadece 13-14 kişi sahaya sürülüyor, ama "Hoca ne yapsın?!"
Bir de maçlardan sonra yorgunduk demez mi...

28TS61
27.02.2012, 19:28
sike olaylari ile ilgili ne biliyorsan acikla. azizeye cevap verecektin kac gün oldu hala tik yok. vereceksen ver cevabini. senin yerinde olsam bu yönetimle bu is olmaz der istifa ederdim

Numan Yerlikaya
27.02.2012, 20:01
Onu hoca istemedi bunu hoca istemedi heralde hoca uyurken aldılar bunları sabahta antremanda arada kaynadılar

h@msi61
27.02.2012, 20:06
Gun sizin gununuz, konusun.

gabriel omar
27.02.2012, 21:06
Şenol hocada sahadaki oyuncular gibi formsuz.Galibiyetlerde ne kadar payı varsa elbetteki mağlubiyetlerdede o kadar payı var bunu tartışmak anlamsız.

Ama ben gitmesini istemiyorum arkadaşım.Bu takımı yine toparlayacak olan Şenol hocadır.Ve evet benim için Trabzonsporu Trabzonspor yapan değerlerin başında geliyor.Trabzonspor kişilere bağlı değildir çok doğru.Fakat böyle anlamlı kişilerin yokluğunda Trabzonsporda Trabzonspor değildir.

Arkasında iş bilir bir yönetim istiyorum.

Eğer Şenol hoca ayrılacaksada yerine gelen adamın yine camianın içinden olması taraftarıyım.

Yaşım itibariyle pek bilgim yok fakat büyüklerimizden cevap alırsam memnun olurum.Yine efsane kadrodan Kadir Özcanın teknik direktörlük melekeri nasıldır ?

Bir gün Şenol hoca bırakırsa,ki bırakması taraftarı değilim,sizce nasıl olurdu böyle bir hamle.Tekrar ediyorum pek bilgi sahibi değilim yalnızca soruyorum o yüzden büyüklerimiz kızmasınlar :)

Hürgün Aygün
27.02.2012, 22:08
Uzun zamandır bu başlığa uğramayanlar kritik mağlubiyetlerde olduğu gibi yine gelmişler buraya.Ne diyelim biz haketmiyoruz Şenol Hoca'yı...

Paulo Henrique
27.02.2012, 22:21
Senol hoca su kadroyla ilgilense biraz

Cyzio
27.02.2012, 22:25
Burada yazılanları ta yıllar önce yazan, acı gerçekleri daha günler iyiyken yüzünüze çarpan, fakir ama gururlu bir genç (49) vardı. Hatırlar mısınız?

Keşke yazma arzusunu kırmasaydınız.

.

Fatih
27.02.2012, 22:28
Burada yazılanları ta yıllar önce yazan, acı gerçekleri daha günler iyiyken yüzünüze çarpan, fakir ama gururlu bir genç (49) vardı. Hatırlar mısınız?

.
Ama Hocam siz de hep kötü günde geliyorsunuz.:)

Sacit
27.02.2012, 22:32

.

Hocam siz yine yazmaya devam edin
Doğruları bilmeyenler, göremeyenler var..

Cyzio
27.02.2012, 22:35
Ama Hocam siz de hep kötü günde geliyorsunuz.:)

İyi günde eleştirtmiyorsunuz ki....

Hocam siz yine yazmaya devam edin
Doğruları bilmeyenler, göremeyenler var..

Doğrusunu isterseniz artık ne eski gücüm var, ne de sabrım.

Tüm BMN camiasına, öğretilmiş çaresizlilkeriyle beraber, nice Şenol Güneş'li kaybedilen maçlar dilerim.

.

İlker Gazioğlu
27.02.2012, 22:38
Bir günde doğmadı bir günde batmaz bu güneş , hele siz istiyorsunuz diye hiç batmaz.Yanlışları olabilir , hatalı kararları olabilir Şenol Güneş'in ama ondan iyisi yoktur . Hatta abartıyorum Trabzonspor için ondan iyisi Mourinho'dur Ferguson'dur. Geçen seneki başarıyı Ersun'a da yazdınız ya aferin size. O Ersun şampiyon yaptı dimi sizi, Sivas'tan 30 dakikada 3 gol yiyip şampiyonluk yarışında kopan Travzonspor'u Şenol hocamı çalıştırıyordu, hangi büyük maçı kazandırdı size Ersun.Selçuk geçen seneki gibi mi oynuyordu Ersun'un zamanında. Ama bende hocanın gitmesinden yanayım , git hocam yine bir Uzak doğu yağ kafanı dinle. Bu tarraftar sana layık değil , hepsi başkan ,hepsi teknik direktör , hepsi futbolcu.

Teknik direktörlüğün daha başındaki bir adama laf atan Pfaf'nın sözünü paylaşın. Antrönür sıfır, burdan J.M. Pfaf'a selam söylüyorum birde şunu ekliyorum Trabzonspor'un tarihi Şenol Güneş'i yazar onu değil

Yaşar
27.02.2012, 22:50

Şimdi hocam.
Tekniksel ve taktiksel eksiklikler kısmındak yorumlarınız hakkında birşey söyleyemem. Haklı olduğunuz yerler var.
Fakat ''başkasının takımı'' ve Trabzonsporluluk muhabbetlerine sonuna kadar karşı çıkarım.
Öyle ki; Trabzonspor hep zorda kaldığında Şenol Güneş'e sarılmış, Şenol Güneş de Trabzonspor zordayken gelip el atmaya çalışmıştır.
Trabzonspor'un haklarını savunması gerekenler susarken, Şenol Güneş konuşmaya, haklarımızı savunmaya çalışmıştır.
Yarın Şenol Hoca gitsin diyelim.
Alınacak kötü neticeler sonucunda yine Şenol Güneş'e sarılacağımız gerçeğini de göz ardı etmeden eleştiri yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
Hocanın taktiksel ve teknik boyutlarda hatalarının olduğu konusuna katılmakla beraber, 2,5 yıllık süreçte alınan 3 tane kupa ve tarihimizin ilk Şampiyonlar Ligi macerasından alnımızın akıyla çıktığımızı düşünecek olursak başarılı bir karnesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.
Şenol Güneş'in kredisinin söylediğiniz kadar olduğunu da düşünmüyorum.
Ama Şenol Güneş artık eski Şenol Güneş değil.
Futbol camiasında görmediği halt kalmadı.
Şampiyonlukları çalındı.
Başarılıyken Türk Milli takımından kovuldu.
Futbol camiasının her türlü pisliğini gördü ve artık biliyor.
Bu nedenle eskisi kadar güçsüz olmadığını görenler seslerini de çıkaramıyor.
Bu arada şunu da göremedik?
Şenol Güneş hangi kurduğu kadroyu 2-3 yıl arka arkaya çalıştırabildi?
Konfederasyon Kupası'nda kurduğu kadro ile Avrupa 3.sü olan kadronun bir çok oyuncusu aynı isimler.
Bir kez de bu şansı Şenol Hoca'ya versek de, kurduğu takımı 2-3 yıl çalıştırsa...

h@msi61
27.02.2012, 22:59
J. M. Pfaff hocaliktan o kadar anliyordu da neden acaba hocalik yapmadi? Kendisini goremiyoruz da hicbiryerde :)

Adem Erdoğan
27.02.2012, 23:02
J. M. Pfaff hocaliktan o kadar anliyordu da neden acaba hocalik yapmadi? Kendisini goremiyoruz da hicbiryerde :)

"İyi günler"de demiş o lafı ama. :)

delikoyun
28.02.2012, 10:32
bırakın şenol güneş e şiir yazmayı yine idda ediyorum trabzonun felaket günleri geliyor sırayla bjk,sivas,g.birliği.galatasaray sizce puan alabilirmiyiz?
bence şenol güneş istifa eder etmelidir de emein olun yine aykut henriqe adrianı kazanmak uğruna
takımı yakıcak şunu da belirtmeliyiz colman ve zokora ,yumlu,giray da çok formsuz bunlarda eklenince sizce sonuç ne olur?
bence şenol güneş e tribünler istifa diye bağırır.

oflubektas
28.02.2012, 11:19
Bu takımla şampiyonluk hayal, bu kadar puan kaybında muhakkak hocanın da payı vardır ama Şenol Hoca iyidiiiiir, adam gibi bir stoper ve bir orta saha bile yeteeerrr. Rahat olalım, felaket tellallığına gerek yok, enseyi karartmayalııım....

Bir de şu hazır kadrolara, hatta poetricus hocamızın deyimiyle "mükemmel kadrolara kondu" yalanını bırakalım lütfen. Altay'dan Cengiz, Aydın'dan Osman, yıllarca müzmin sakat olup forvet arkasıyken mecburen sağ bek oynatılan Lemi, zırt pırt sakatlanan Arçil, hatta ikizlerin yerine yarım sezon oynatılan Kaçarava-Baradze miydi mükemmel kadro ? 2002 Milli Takımı genelde galatasaraylılardan oluşuyordu ama Popescu-Hagi-Taffarel olmadan Avrupa'da hali nice olurdu galatasarayın ? Hatta bu üçlüden ikisinin yokluğunda Chelsea'den 5 yiyen kadro değil miydi bu? Fatih Terim'in temellerini attığı söylenen, 1996 Avrupa Şampiyonası'na katılan kadronun 11'inde Şenol Güneş'in Trabzonspor'undan en az 5 oyuncu yok muydu ? Bir önceki sezon Ziya Doğan yönetiminde 8-1 (Gökdeniz)- 1 (Fatih Tekke) oynayan ve bu şekilde ligi ikinci bitiren kadro, Şenol Hoca yönetiminde sırf Szymkowiak takviyesiyle ligin en iyi top oynayan takımı haline gelmedi mi? Bu "mükemmel" kadronun 11'inde Erdinç'ler, Celaleddin'ler, İbrahim Ege'ler, Emre Toraman'lar, Emrah Eren'ler yok muydu? Biz bu adamlarla şampiyon oluyorduk Cem Papila olmasa. El oğulları Anelka'larla, Appiah'larla, Lincoln'lerle oynarken bizim en meşhur yabancımızı Dünya'da kaç kişi tanıyordu acaba? (Bir Marcelinho vardı, onu da göremedi Şenol Hoca) Son gelişinde bu takımın 5 oyuncusu kadro dışı kalmış, bugün arkasından ağıt yaktığımız Egemen'ler, Selçuk'lar formsuz ve futboldan soğumuş değiller miydi? Oynadığı her takımdan aforoz edilen Burak Yılmaz ve taraftarımızın sürekli yuhaladığı Umut Bulut'un oluşturduğu forvet hattıyla 82 puan almadık mı? Bizim forvet hattımız Quaresma'lardan, Simao'lardan, Niang'lardan, Alex veya Jo Alves'lerden daha meşhur, daha MÜKEMMELDİ (!) de bizim mi haberimiz yok ???

Cengiz Çubukcu
28.02.2012, 11:27
Bu takımla şampiyonluk hayal, bu kadar puan kaybında muhakkak hocanın da payı vardır ama Şenol Hoca iyidiiiiir, adam gibi bir stoper ve bir orta saha bile yeteeerrr. Rahat olalım, felaket tellallığına gerek yok, enseyi karartmayalııım....

Bir de şu hazır kadrolara, hatta poetricus hocamızın deyimiyle "mükemmel kadrolara kondu" yalanını bırakalım lütfen. Altay'dan Cengiz, Aydın'dan Osman, yıllarca müzmin sakat olup forvet arkasıyken mecburen sağ bek oynatılan Lemi, zırt pırt sakatlanan Arçil, hatta ikizlerin yerine yarım sezon oynatılan Kaçarava-Baradze miydi mükemmel kadro ? 2002 Milli Takımı genelde galatasaraylılardan oluşuyordu ama Popescu-Hagi-Taffarel olmadan Avrupa'da hali nice olurdu galatasarayın ? Hatta bu üçlüden ikisinin yokluğunda Chelsea'den 5 yiyen kadro değil miydi bu? Fatih Terim'in temellerini attığı söylenen, 1996 Avrupa Şampiyonası'na katılan kadronun 11'inde Şenol Güneş'in Trabzonspor'undan en az 5 oyuncu yok muydu ? Bir önceki sezon Ziya Doğan yönetiminde 8-1 (Gökdeniz)- 1 (Fatih Tekke) oynayan ve bu şekilde ligi ikinci bitiren kadro, Şenol Hoca yönetiminde sırf Szymkowiak takviyesiyle ligin en iyi top oynayan takımı haline gelmedi mi? Bu "mükemmel" kadronun 11'inde Erdinç'ler, Celaleddin'ler, İbrahim Ege'ler, Emre Toraman'lar, Emrah Eren'ler yok muydu? Biz bu adamlarla şampiyon oluyorduk Cem Papila olmasa. El oğulları Anelka'larla, Appiah'larla, Lincoln'lerle oynarken bizim en meşhur yabancımızı Dünya'da kaç kişi tanıyordu acaba? (Bir Marcelinho vardı, onu da göremedi Şenol Hoca) Son gelişinde bu takımın 5 oyuncusu kadro dışı kalmış, bugün arkasından ağıt yaktığımız Egemen'ler, Selçuk'lar formsuz ve futboldan soğumuş değiller miydi? Oynadığı her takımdan aforoz edilen Burak Yılmaz ve taraftarımızın sürekli yuhaladığı Umut Bulut'un oluşturduğu forvet hattıyla 82 puan almadık mı? Bizim forvet hattımız Quaresma'lardan, Simao'lardan, Niang'lardan, Alex veya Jo Alves'lerden daha meşhur, daha MÜKEMMELDİ (!) de bizim mi haberimiz yok ???

ben de aynı şeyleri düşünüyorum, ''Şenol Hoca iyi insan olduğu için takımları da iyi oluyor''u ekleyebilirim sadece...

oflubektas
28.02.2012, 11:30
ben de aynı şeyleri düşünüyorum, ''Şenol Hoca iyi insan olduğu için takımları da iyi oluyor''u ekleyebilirim sadece...

Öyle deme abi, "oldu olacak Rahibe Teresa'yı hoca yapalım" derler sonra :)

Alican Altunbaş
28.02.2012, 11:39
Şenol Güneş gittiği zaman bu işi ondan iyi yapacak bir tane adam gösterin...

Ömer Faruk61
28.02.2012, 11:51
OfluBektaş abiye teşekkürlerimi sunuyorum..Düşüncelerim aynıdır.Ben bu tapınma mevzusunu anlamıyorum..Şimdi kötü günde destekleyince Şenol Güneşsporlu oluyoruz..O zaman Şenol Hocayı yerden yere vuranlar da nankör değil midir?

Taktik,Fizik Kondisyon konusunda eleştirilebilir Şenol Hoca..Ancak bazı eleştiriler haddini aşıyor fikrindeyim..

Ayrıca Şu son olaylar çerçevesinde Yönetimi topa tutup istifa etmesi taraftarıyım.Futbolla ilgili değil...

munzevil
28.02.2012, 12:10
İnter maçlarındada şenol hoca vardı mersin ve psv maçlarındada aradaki fark neyden kaynaklandı acaba ?

poetricus
28.02.2012, 12:13
Sevgili lazsar;
Ortada bir gariplik var; bir yanda kadroyu "Şenol Güneş kurmadı." deniliyor öbür tarafta siz; "Bırakalım kurduğu kadroyla iki üç yıl çalışsın." diyorsunuz. Hangisi doğru?

2003'teki Konfederasyon Kupası'nda kurduğu kadronun Avrupa Şampiyonası grup elemelerindeki kadroyla aynı olduğundan emin misiniz? İsterseniz arşivleri karıştırıp tekrar bir karşılaştırma yapın.

Ama belirttiğiniz bir şeye katılmamak mümkün değil; bu camia her defasında Şenol Güneşe sarılıyor. Bu Hoca'nın bir değer olduğunu gösterdiği kadar camianın sefaletini de gösteriyor. Allah gecinden versin; bir gün emr-i Hakk vaki olup Şenol Hoca ebedi aleme irtihal ettiğinde ne halt edeceğiz bu teslimiyetçi, alternatifsiz ve yüceltici kafalarla?

Cinayete göz yuman caninin suç ortağıdır.

Bu arada benim teknik direktör adaylarım; Dalay Lama, Kardinal Poul, Cübbeli Ahmet Hoca ve Haham Doron. Rahibe Teressa yıllar önce Hindistan'da öldü.
Anlayan anlar...

talibim
28.02.2012, 12:29
Sevgili lazsar;
Ortada bir gariplik var; bir yanda kadroyu "Şenol Güneş kurmadı." deniliyor öbür tarafta siz; "Bırakalım kurduğu kadroyla iki üç yıl çalışsın." diyorsunuz. Hangisi doğru?

2003'teki Konfederasyon Kupası'nda kurduğu kadronun Avrupa Şampiyonası grup elemelerindeki kadroyla aynı olduğundan emin misiniz? İsterseniz arşivleri karıştırıp tekrar bir karşılaştırma yapın.

Ama belirttiğiniz bir şeye katılmamak mümkün değil; bu camia her defasında Şenol Güneşe sarılıyor. Bu Hoca'nın bir değer olduğunu gösterdiği kadar camianın sefaletini de gösteriyor. Allah gecinden versin; bir gün emr-i Hakk vaki olup Şenol Hoca ebedi aleme irtihal ettiğinde ne halt edeceğiz bu teslimiyetçi, alternatifsiz ve yüceltici kafalarla?

Cinayete göz yuman caninin suç ortağıdır.

Bu arada benim teknik direktör adaylarım; Dalay Lama, Kardinal Poul, Cübbeli Ahmet Hoca ve Haham Doron. Rahibe Teressa yıllar önce Hindistan'da öldü.
Anlayan anlar...

işte bu!..ruhunua,virgülüne,noktasına kadar altına imzamı atıyorum!

Erdem Keser
28.02.2012, 12:42
Şenol Güneş gittiği zaman bu işi ondan iyi yapacak bir tane adam gösterin...
Artık farklı birşey ezberleyin.15 senedir aynı muhabbet.Sen Şenol Güneş'e verdiğin zamanın, gösterdiğin sabrın yarısını bir başka isme göster hele bakalım.

poetricus
28.02.2012, 12:57
J. M. Pfaff hocaliktan o kadar anliyordu da neden acaba hocalik yapmadi? Kendisini goremiyoruz da hicbiryerde.
Ben hayatımda hiç yumurtlamadım, ama yumurtadan anlarım. Hiç travesti olmadım, ama travestiliği bilirim. Aşçı olmadım, ama önüme konan yemekten anlarım. Daha böyle bir sürü hiç yapmadığım ama bildiğim şeyler var. :)

(...)
Bir de şu hazır kadrolara, hatta poetricus hocamızın deyimiyle "mükemmel kadrolara kondu" yalanını bırakalım lütfen. (...)
Hemen bırakıyorum;
Ne "mükemmel kadrolara" konması yahu, adam enkaz devraldı; enkaz! Altaydan Cengiz'in, Aydın'dan Osman'ın müzmin sakat, Arçil'in ve Başbakan Lemi'nin yanında Şota, Hami, Ogün, Tolunay, Ünal, Küçük Orhan, Abdullah falan yoktu. Her şeyi Şenol Hoca yaptı yahu;
"Kurduğu ordu
Düşmanı kovdu,
Ulusu, yurdu
Odur yaratan.."
Tüh hatlar karıştı!

Gökhan BAYRAK
28.02.2012, 12:57
onur

serkan glowacki (giray) egemen cale

selçuk colman
burak engin

jaja

umut

şenol hocaya yapılan eleştiriler konusunda (eleştiri her zaman yapılır fakat tutarlı ve mantıklı olmak kaydıyla) en kızdığım nokta şudur ki, ersun yanalın hazır kadrosuna kurduğu saçmalığı sürekli dillerde. alın size geçen yıl ki ideal 11. kaç tane futbolcu ersun yanal zamanında alınmış, bunu da görün isterseniz. kaldı ki ersun yanal ile hiç derbi kazanamamışken, hatta şampiyonluk yarışındaki sivas'tan bile deplasmanda 3 yemişken, geçen yıl 8 derbi maçından 7 galibiyet 1 mağlubiyetle ayrıldığımızı da hatırlatmak isterim. tabiki anlayana...

poetricus
28.02.2012, 13:02
Çok ilginç geçen yılın "şampiyon" kadrosunun başarısı Şenol Güneş'in, bu yıl dökülen kadro başkasının... Geçen yıl kazanılan derbiler onun bu yıl kaybedilenler değil. pardon bir sürü mazereti vardır. Bir de Şenol Hoca'nın büyüklüğünü tasdik ettirmek için ille birilerine çamur atılacak. Çok ibretlik hadise var bu camiada; tabiî ki alana...

Gökhan BAYRAK
28.02.2012, 13:06
bu yıl şenol hocanın hatası yoktur diyen olmadı. ezbere, cevap vermek için cevap yazmayalım. (bana ya da bir başkasına farketmez)

oflubektas
28.02.2012, 13:09
Hemen bırakıyorum;
Ne "mükemmel kadrolara" konması yahu, adam enkaz devraldı; enkaz! Altaydan Cengiz'in, Aydın'dan Osman'ın müzmin sakat, Arçil'in ve Başbakan Lemi'nin yanında Şota, Hami, Ogün, Tolunay, Ünal, Küçük Orhan, Abdullah falan yoktu. Her şeyi Şenol Hoca yaptı yahu;
"Kurduğu ordu
Düşmanı kovdu,
Ulusu, yurdu
Odur yaratan.."
Tüh hatlar karıştı!

Etmayın da hocam ya, Tolunay da Konyaspor'dan alınıp Şenol Hoca ile büyüyen adamlardandır. Küçük Orhan 95-96 sezonunda beşiktaş forması giyiyordu. Arçil müzmin sakat iken en yakın alternatifi B.Orhan da İzlanda maçında sakatlanıp 2 sezon oynamadı mı? Saydığım adamların neredeyse tamamı ilk 11 oyuncusuydu. Ayrıca Trabzon'da olduğunuzdan daha iyi bilirsiniz ki Hami Mandıralı yaklaşık 15 sene oynayıp 219 gol atmasına rağmen Trabzonspor taraftarının en çok sövdüğü oyuncuydu. Zaten her Trabzonspor kadrosunda İstanbul takımlarında da direk 11 oynayabilecek 3-4 adam bulunur (2001-2003 arasını hariç tutabiliriz) Son göreve geldiğinde enkaz devraldığına ise tamamen katılıyorum. 3-1'lik Kasımpaşa deplasmanındaki enkazın canlı şahidiyim.

talibim
28.02.2012, 13:11
onur

serkan glowacki (giray) egemen cale

selçuk colman
burak engin

jaja

umut

şenol hocaya yapılan eleştiriler konusunda (eleştiri her zaman yapılır fakat tutarlı ve mantıklı olmak kaydıyla) en kızdığım nokta şudur ki, ersun yanalın hazır kadrosuna kurduğu saçmalığı sürekli dillerde. alın size geçen yıl ki ideal 11. kaç tane futbolcu ersun yanal zamanında alınmış, bunu da görün isterseniz. kaldı ki ersun yanal ile hiç derbi kazanamamışken, hatta şampiyonluk yarışındaki sivas'tan bile deplasmanda 3 yemişken, geçen yıl 8 derbi maçından 7 galibiyet 1 mağlubiyetle ayrıldığımızı da hatırlatmak isterim. tabiki anlayana...

şenol güneş zamanında yapılan aklıma gelen trandferleri yazıcam..evet iyi transferlerde yapıldı jaja gibi ama o da hepimizin şahit olduğu gibi yarım sezon kaldı takımda!

jefferson (brezilya milli takımının kalecisi denildi hatta boragafo da şehirde ayaklanma çıktığı yazıldı jefferson'un takımdan ayrılmasından dolayı,sonuç ortada!)
fabiano eller ( orta saha diye alındı stoperde bir kaç maç izledik kendilerini,o da şenol hoca'nın yanlış transfer listesinde yerini aldı veya faydalanamadığı yabancı oluncular listesinde)
thomas jun (sakat sakat fatih tekke'nin oynadığı yedekte forvetimizin dahi olmadığı anorthosis maçından sonra transfer edildi!!dikkat ediniz maçtan sonra diyorum!türkiye kariyerini heralde o da hatırlamak bile istemeyecektir)
önceki şenol güneş dönemlerini araştırırsak bu liste daha da uzar liçkin,kaçarava.....

ve bu sene şenol hoca ; her mağubiyet sonrası şanssızlıktan,zeminden,maçın gündüz oynanmasından,hakemden şikayet etti ve takımın yetersizliğini görmek istemiyor...hakem ve yoğun maç programını bir yere kadar kabul edebiliriz fakat şu gerçek ki geçen senenin ortalarından itibaren takımda düşüş var..sanki sahaya skoru korumaya çıkıyorlar,bir gol bulursak ne ala der gibi...tamam gollü galibiyetlerimiz çok oldu ama o maçlarda bile takım harika oynadı diyemedik..yönetimden teknik heyete sporcu kadrosuna kadar takımda büyük sıkıntılar var!..şenol hoca böyle devam ederse kısa vadede toparlanamayacak kadar büyük sıkıntılar olacağa benziyor (kısa süreden kastım 4-5 sene)

Gökhan BAYRAK
28.02.2012, 13:18
takım yeniden kuruldu bu sene. iskelet kadro bozuldu. trabzonspor ve gs sıfırdan kadro kurdu bu sene. ama bir gs nin getirdiği adamlara bakın, bir de trabzonun. gs nin aldıklarının yarısını biz alamazdık zaten. selçuk inan, elmander, eboue, urfaluji, muslera, melo gibi adamlar yıllık en az 8 trilyon civarı para kazanıyor.

biz de gittik, adrian, zokora ve henrique'ye fuzuli paralar verdik. sonuç, tutmadı. buradaki başarısızlık ya da beceriksizlik burada yapılan eleştirileri hak edecek yapıda değil.

fenerbahçe de, beşiktaş da yanlış transferler yapıyor. biz mersini yensek, bjk ile aynı puan, fener ile 5 puan fark olacaktı aramızda. sorarım size fener ya da bjk, 2-3 istisna dışında bizim kadromuzdan hangi futbolcuyu kadrosunda görmek ister?

bu sene bu kadro ile her türlü başarılı sayılırdık mersin maçına kadar. ama mersin maçında gerçekten ben de aşırı derecede üzüldüm.foruma bile kaç gün sonra ilk kez girdim, çekine çekine...

ne yazık ki bir glowacki'ye bel bağladık ve şenol hoca o kadar söylemesine rağmen sol ayaklı stoper transfer edemedik. en büyük sorun o bölgeden kaynaklanıyor. ayrıca burak'ın yanına alınamayan santrafor da en büyük ikinci sıkıntımız oldu. bu konuda vittek ilacımız olacaktı ama malesef ki o da sakatlandı.

şenol hocanın bu sene en büyük hatası, 4-3-3 te burak'ta ısrarcı olmasıydı. o şekilde de bir sürü maç kazandık ama burak yanında birisi olunca 4-4-2 ile daha verimli oluyordu. eldeki imkanlarla en iyisini yapmaya çalıştı. eksikleri oldu fakat benim gözümde trabzonspor'un başında olması gereken ve olabilecek en iyi hocadır yine.

futbol zekası alt seviyelerde olan şahıslarla, hele de mevzu bahis şenol güneş'i tartışmak olunca, bir adım geride durmak aslında her zaman daha iyidir.

burdan bazı arkadaşlara tavsiyem, lütfen futbol bilgisi alt seviyelerde olan arkadaşlarla tartışma konusuna girmekten kaçınalım.

saygılar...

Gökhan BAYRAK
28.02.2012, 13:22
ben tutmayan çok fazla transfer yazabilirim şenol hoca döneminde alınmış olan.

fakat aynı şekilde mourinho'nun tutmayan sayısız transferlerini de yazabilirim.

keza fatih terim'in de öyle.

bu şekilde saçma sapan bir eleştiri zihniyeti olmaz.

barcelona da, real madrid de, milan da, arsenal da yanlış transfer yapabilir.

kaldı ki, türkiye'de bjk, gs ve fb içinde biz bu istatistikte daha geride yer alırız emin ol.

biraz daha mantıklı eleştiriler getirelim.

sırf eleştirmek, karalamak için eleştiri yapmayalım...

Armağan Dere
28.02.2012, 13:26
7'yi de yiyen Şenol hoca değil miydi?..
Muhteşem Aston Villa zaferi sonrası..
Bi garip iş vesselam..
bir takım düşünün hocası,
tek kelime bile edemiyor yönetime..
Futbolcu portföyü 0..

Tyler Durden
28.02.2012, 13:27
vayy bee senol hoca neymis de haberimiz yokmus.
hep kotu kadrolara gelmismis.yalaninda bu kadari..
yasim itibariyle hocanin son uc donemini cok net hatirliyorum.
hep iyi kadrolara geldi ve hep enkaz birakip gitti.
yine aynisi olacak.
gerci bana gore mevcut kadro anlatildigi kadar kotu de
degil.sorun hocanin kendisinde..
sorun 30 kisilik kadronun sadece 13unu kullanmasinda, sorun
ezik takimlar gibi takimin butun yukunu tek oyuncuya bindirmesinde..
sorun oyun sisteminde.
bir genclerin bir sivasin kadrosu bizden iyi degil.
ama baktigin zaman onlarin oyunu bizden cok daha iyi.
yine ozelden sen o serefsizi daha ne savunuyorsun diye
mesajlar gelecek ama yazmadan edemeyecegim..
bir ersun yanal doneminde oynadigimiz futbola bakin bir de simdiki
futbola..adam ilk sezonunda takir takir top oynatiyordu.ustelik onun elinde
jaja gibi bir adam da yoktu..
umut ve gokhan gol kacirma yarisina girmeselerdi muhtemelen
o sezon sampiyon olacaktik.
ama oynanan futbol beni mest ediyordu..
90 dakika saldiran bir takim vardi..
birde bu sene ki takima bakin..degil gol pozisyonuna girmek,oyunu hep geride
kabul eden,yari sahayi gecmek icin akla karayi secen
bir takim var..bu da senol hocanin eseri..
birde kiymetini bilelim laflari var.abi nedir bu kisiyi herseyin ustunde
gorme olayi.
senol hoca gittiginde kulubun kapisina
kilit vurulacak sanki.kendinize gelin yahu.
senol hoca olmaz baska biri olur.dogru bir yapilanma ile
basariya ulasmak icin illa senol hocaya ihtiyac yok.
elin bucalisi denilen ersun bile az kalsin bizi sampiyon yapiyordu.

Cengiz Çubukcu
28.02.2012, 13:49
şenol Hoca enkaz bırakıp gitmedi arkadaşlar o gidince ortalık enkaz yerine döndü...bana da sorsanız Şenol Hoca teknik direktör olarak misyonunu tamamladı bu kulüpte, daha üst seviyede olmalı yani yönetimde yer almalı..

Yaşar
28.02.2012, 13:53
Neye göre başarısız diyoruz sevgili renktaşlar.
İskeleti dağıtılmış ve 10 tane transfer yapılmış bir takımın oynadığı futbol ile mi kıyaslıyoruz bu takımı?
Keza Fb ve Bjk'ın da oynadığı futbolun bizimkinden çok farkı yok.
Yapılan transferlerin kötü oyuncular olduğunu iddia ederseniz, bu da yanlış bir iddia olur.
Adrian, Henrique, Zokora gibi yabancıların oynadıkları takımlardaki karneleri ve kariyerlerini; Volkan Şen ve Olcan gibi yerlilerin kalitelerini mi tartışıyoruz?
Zaman renktaşlar zaman.
Bitmiş bir sezon bu sezon.
Bu takımın üstüne bir kaç takviye ile geçen yılki takım gibi olacağını düşünüyorum.
Kanatlarında Volkan ve Olcan'ın oynadığı, Türkiye'Nin en iyi kalecilerine ve Avrupa'nın en iyi golcüsüne sahip bu takım fazla değil 3 transfer ile çok iyi bir takım olacaktır.

x_man
28.02.2012, 13:57
bu sene ölçü değil şenol hoca dinlenmeli temmuzda tekrar takımın başına geçmeli zihinsel olarak çok yıprandı biraz kendini toparlaması gerek bu sene gitti zaten öbür seneye kendini saklamalı

DeAgLeMaNyAq
28.02.2012, 14:00
7'yi de yiyen Şenol hoca değil miydi?..
Muhteşem Aston Villa zaferi sonrası..
Bi garip iş vesselam..
bir takım düşünün hocası,
tek kelime bile edemiyor yönetime..
Futbolcu portföyü 0..

Aston Villa sonrası ne zaman 7 yedik?

pazarkapılı
28.02.2012, 14:23

Gel de kendini, dine, doğaya ya da gece hayatına verme.hahahaha yaw bu nasıl bır yazı....soylenecek hersey soylemıs artık....altyapısından oyuncu cıkaracak yurekde olmadıgını da ekleyebiliriz....

ancak....hoca napsın herkes ona sarılmısken:)....

Sacit
28.02.2012, 14:35
Şu anda gs takımını sırtlayan elmander'i, sezon başında Şenol hocanın istemediğini kaç kişi biliyordur acaba..

Yaşar
28.02.2012, 14:52
Şu anda gs takımını sırtlayan elmander'i, sezon başında Şenol hocanın istemediğini kaç kişi biliyordur acaba..

Elmander geçen sezonun başında(şampiyon olduğumuz sezon) transfer listemize girmiş, yüksek bonservisi nedeniyle vazgeçilmiş.
Ayrıca Şenol Güneş'in listesinin başındaki isimlerden birisiydi.

Tolga
28.02.2012, 15:00
Bugün Şenol Güneş'i eleştiriyoruz.Eyvallah kimse kusursuz değil.Ama bazı eleştiriler haddini aşıyor.Gerçekleri görmek istemiyoruz.Aşırı derecede saçmalıyoruz.Şenol Hoca geldiğinde enkaz devralmadı bu bir gerçek.Takım sadece zihinsel-mental olarak bitikti.Sıfırında altındaydık bu gerçek.Ama kadronun belirli bir kalitesi vardı.

Bugün kurulan kadro aslında bireysel olarak Ersun Yanal döneminde kurulan kadrodan daha becerikli futbolculara sahip.Sadece stoperlerimiz sıkıntılı.Celustka-Cech-Zokora-Olcan-Volkan-Aykut-Sercan-(eğer kalırsa Burak)-Colman-Henrique.Burdan kurulacak 6-7 kişilik bir iskelet Ersun Yanal döneminde kurulmaya çalışılan bireysel anlamda çok daha iyi oyunculara sahip.

O kurulan kadro 3.sezonunda fırtınalar estirip şampiyon olduysa bu kadro seneye Şenol Güneş yönetiminde neler yapacak ben tahmin ediyorum.Şu anda Şenol Güneş'in bir alternatifi yok eyvallah ama buna gerekte yok.Şenol Hoca'yı eleştirmeliyiz ama cılkını çok çıkartıyoruz.

Ben inanıyorum ki TFF ve Türkiye Cumhuriyeti,Trabzonspor'a şerefsizlik ve hainlik yapıp alınan bütün kararların aleyhimize olmasını sağladığı için (En baştada play-off sistemi ve şike davasında ağır davranılması) sebebiyle bugün bu haldeyiz.

Sacit
28.02.2012, 15:02
Elmander geçen sezonun başında(şampiyon olduğumuz sezon) transfer listemize girmiş, yüksek bonservisi nedeniyle vazgeçilmiş.
Ayrıca Şenol Güneş'in listesinin başındaki isimlerden birisiydi.

yüksek bonservis bedeli sadece bir masal..
Bazı şahıslara yüksek bonservis bedeli ödüyorsun, fakat işe yaramıyorlar..

İşe yarayacak olanları da çok pahalı buluyorsun, bırakalım kendimizi kandırmayı..

Alican Altunbaş
28.02.2012, 15:33
Şenol güneş eleştirilsin bende eleştiriyorum ama takımın başında kalmalı kesinlikle..

Alican Altunbaş
28.02.2012, 15:50
Şenol güneş veya başka biri önemli olan futbol mantalitesini oturması bir sistem belirlenmeli ve teknik adam bile o ekol üzerinden takımı çalıştırmalı. Yoksa isimler gelir geçer başarı şansa kalır şahsi fikrim. O yüzden Hocayı bende eleştiriyorum ama bazıları ...okunu çıkarıyor..

cimlagava
28.02.2012, 15:54
Neye göre başarısız diyoruz sevgili renktaşlar.
İskeleti dağıtılmış ve 10 tane transfer yapılmış bir takımın oynadığı futbol ile mi kıyaslıyoruz bu takımı?
Keza Fb ve Bjk'ın da oynadığı futbolun bizimkinden çok farkı yok.
Yapılan transferlerin kötü oyuncular olduğunu iddia ederseniz, bu da yanlış bir iddia olur.
Adrian, Henrique, Zokora gibi yabancıların oynadıkları takımlardaki karneleri ve kariyerlerini; Volkan Şen ve Olcan gibi yerlilerin kalitelerini mi tartışıyoruz?
Zaman renktaşlar zaman.
Bitmiş bir sezon bu sezon.
Bu takımın üstüne bir kaç takviye ile geçen yılki takım gibi olacağını düşünüyorum.
Kanatlarında Volkan ve Olcan'ın oynadığı, Türkiye'Nin en iyi kalecilerine ve Avrupa'nın en iyi golcüsüne sahip bu takım fazla değil 3 transfer ile çok iyi bir takım olacaktır.

Çok güzel yazmışsın ama olmuyor öyle. Geçen sezonki kadroyu tutsunlar diye bekledik o kadar. Yok ettiler takımı. Yine aynı şeyler yaşanır.

h@msi61
28.02.2012, 16:29
Ben hayatımda hiç yumurtlamadım, ama yumurtadan anlarım. Hiç travesti olmadım, ama travestiliği bilirim. Aşçı olmadım, ama önüme konan yemekten anlarım. Daha böyle bir sürü hiç yapmadığım ama bildiğim şeyler var. :)

Bir futbolcunun futbolu biraktiktan sonra yapabilecegi en iyi is hocalik. Sizin ise asci filan olmayi istemis olabileceginizi hic sanmiyorum :) Belki de bazi seylerden sadece anladigimizi dusunuyoruzdur, ayni Pfaff gibi :)
Ilaveten diyelim ki Pfaff hakli. Soyledigi sezon 89-90 sezonu, yani uzerinden 22 sene gecmis. Siz 22 sene oncesiyle mesleginizde ayni seviyede misiniz? O 22 sezonda Pfaff unutulup giderken Senol hoca Fifa'nin en degerli hocasi secilmek de dahil, bir cok basari kazandi. Ayrica Ferguson'a, Mourinho'ya laf eden bir torba futbolcu da oluyor, ama hic bir Manchester taraftarinin bir futbolcunun sozuyle hocayi vurmaya calisacak kadar sig oldugunu zannetmiyorum. Yilda bir foruma o da sadece maglubiyetlerden sonra ugrayip bu basliga iki suslu laf birakip giden, ben demistim diyebilmek icin Trabzonspor'un kaybetmesini dort gozle bekleyen sozde taraftardan baskasinin argumani olamaz bu sacmaliklar nitekim...

Ayrica hocamizin basina gectigi mukennel kadro ile derbilerde tokatlanma manyagi yapilmisken ayni kadro ile gecen sene 5 derbi kazanmamiz ne buyuk tesaduftur. Ersun takimini ilk kurdugu sene cok basarili olmustu tabi, fb ve gsnin hic olmadigi ve Turk futbol tarihinin en beles sezonunda bizi sivasin gerisine dusurmustu onca transfere ragmen. Hem de Mustafa gibi bir stoperle oynamak zorunda kalmiyordu kendisi, elinde Egemen-Giray-Song vardi. Hocanin suanki kadroyu da 1-2 transferle onumuzdeki sezon sampiyonluga oynatacagina eminim. Hep enkaz birakildi deniliyor, dagilan kadronun ardindan kurdugu yeni kadroyla calismasina ne kadar izin verildi ki adamin....

Ben Senol hoca kusursuz demiyorum, saha ici ve saha disinda cok fazla hatasi oldugu yerler oldugunu dusunuyorum. Ama daha iyisini bu takimin basinda hic gormedim, gorebilecegimi de sanmiyorum...

Sacit
28.02.2012, 16:36
Bir futbolcunun futbolu biraktiktan sonra yapabilecegi en iyi is hocalik. Sizin ise yumurta olmayi istemis olabileceginizi sanmiyorum :) Belki de bazi seyleri anladiginizi dusunuyorsunuzdur, ayni Pfaff gibi :)
Ilaveten soyledigi sezon 89-90 sezonu, yani uzerinden 22 sene gecmis. Siz 22 sene oncesiyle mesleginizde ayni seviyede misiniz? O 22 sezonda Pfaff unutulup giderken Senol hoca Fifa'nin en degerli hocasi secilmek de dahil, bir cok basari kazandi. Ayrica Ferguson'a, Morinho'ya laf eden bir torba futbolcu da oluyor, ama hic bir Manchester taraftarinin bir futbolcunun sozuyle hocayi vurmaya calisacak kadar sig oldugunu zannetmiyorum. Yilda bir foruma o da sadece maglubiyetlerden sonra ugrayip bu basliga iki suslu laf birakip giden, ben demistim diyebilmek icin Trabzonspor'un kaybetmesini dort gozle bekleyen sozde taraftardan baskasinin argumani olamaz bu sacmaliklar nitekim...

kesinlikle çok yanlış düşünüyorsun, hemde çok yanlış :)

poetricus
28.02.2012, 16:45
Bir futbolcunun futbolu biraktiktan sonra yapabilecegi en iyi is hocalik. Sizin ise asci filan olmayi istemis olabileceginizi hic sanmiyorum :) Belki de bazi seylerden sadece anladigimizi dusunuyoruzdur, ayni Pfaff gibi :)
Ilaveten diyelim ki Pfaff hakli. Soyledigi sezon 89-90 sezonu, yani uzerinden 22 sene gecmis. Siz 22 sene oncesiyle mesleginizde ayni seviyede misiniz? O 22 sezonda Pfaff unutulup giderken Senol hoca Fifa'nin en degerli hocasi secilmek de dahil, bir cok basari kazandi. Ayrica Ferguson'a, Mourinho'ya laf eden bir torba futbolcu da oluyor, ama hic bir Manchester taraftarinin bir futbolcunun sozuyle hocayi vurmaya calisacak kadar sig oldugunu zannetmiyorum. Yilda bir foruma o da sadece maglubiyetlerden sonra ugrayip bu basliga iki suslu laf birakip giden, ben demistim diyebilmek icin Trabzonspor'un kaybetmesini dort gozle bekleyen sozde taraftardan baskasinin argumani olamaz bu sacmaliklar nitekim...

Ayrica hocamizin basina gectigi mukennel kadro ile derbilerde tokatlanma manyagi yapilmisken ayni kadro ile gecen sene 5 derbi kazanmamiz ne buyuk tesaduftur. Ersun takimini ilk kurdugu sene cok basarili olmustu tabi, fb ve gsnin hic olmadigi ve Turk futbol tarihinin en beles sezonunda bizi sivasin gerisine dusurmustu onca transfere ragmen. Hem de Mustafa gibi bir stoperle oynamak zorunda kalmiyordu kendisi, elinde Egemen-Giray-Song vardi. Hocanin suanki kadroyu da 1-2 transferle onumuzdeki sezon sampiyonluga oynatacagina eminim. Hep enkaz birakildi deniliyor, dagilan kadronun ardindan kurdugu yeni kadroyla calismasina ne kadar izin verildi ki adamin....

Ben Senol hoca kusursuz demiyorum, saha ici ve saha disinda cok fazla hatasi oldugu yerler oldugunu dusunuyorum. Ama daha iyisini bu takimin basinda hic gormedim, gorebilecegimi de sanmiyorum...

Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan tutarsızlık...
Hiçbir yerinden bakmamak en iyisi...

yüksek bonservis bedeli sadece bir masal..
Bazı şahıslara yüksek bonservis bedeli ödüyorsun, fakat işe yaramıyorlar..

İşe yarayacak olanları da çok pahalı buluyorsun, bırakalım kendimizi kandırmayı..
Alınanlara ödenen bonservis bedelleri ve menajer ücretlerini, başka kaynaktan değil, yönetimin dağıttığı kitapçıktan takip edenler bile bu iddianın mesnetsiz olduğunu bilir.

Tabiî yine; "Transferleri Hoca yapmadı ki!" saçmalığına sığınanlar çıkacak.

Transferi yapmadı, alınanları o aldırmadı, gönderilenleri o göndertmedi, fizik güç yerlerde sürünüyor, hoca bitirtmedi, taktik teknik eksiklileri hoca meydana getirmedi...
Trabzonspor'un hocası ne yapar Allah aşkına?
Merakımdan soruyorum; her hoca gelirken ve giderken gündeme gelen, aldığı ücret Şenol Hoca için hiç soruldu mu?
sevabına çalışıyordu değil mi?