PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Semih
26.11.2009, 14:39
Bu Lange meselesi neden konuşulmuyor yahu?

Haciz falan deniyor...

titanic
26.11.2009, 14:41
beyler batuhanın nerden cıktı besiktas gokhanlamı ılgılenıyor ?
Batuhanın adı neden geçiyor anlamadım, çok iyi bir oyuncu değil yaptığı somut bişeyde yok ortada.united maçında son 5 dakika sahada gezinmesi mi beğendirdi insanlara kendisini

yorumsuz6117
26.11.2009, 14:49
Pazartesi güneş açıyor..:)

zafer6161
26.11.2009, 14:53
GÜNEŞ ile anlaşma sağlandı
26 Kasım 2009 / 14:43
Şenol Güneş ile anlaşmaya varıldı, Güneş Pazartesi geliyor...
Şenol Güneş ile anlaşmaya varıldı, Güneş Pazartesi geliyor...

Trabzonspor asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve genel sekreter Hasan Yener, Şenol Güneş ile Güney Kore'de masaya oturdu ve anlaşma sağlandı.

haber61.net

İskefiyelireis
26.11.2009, 14:54
Her iki halde de inşallah son gelişi olur...

sessizkral_1
26.11.2009, 14:58
Trabzonspor'da yönetim kurulu teknik direktör Şenol Güneş'e Manchester United'ın menajeri Alex Ferguson'un yetkileri gibi yetkilerle donatacak.

Ferguson gibi yetkilerle donatmak yetmiyor.O adam gibi sabretmekde gerekiyor.En az 3 yıllık bir sözleşme olmalı bence.

Uğur Erdoğan
26.11.2009, 15:06
hayırlısı olsun demekren başka çaremiz yok. İnşallah Hayırlı Olur...

devilkid
26.11.2009, 15:12
can ın dediğine göre hafta sonu şenol hoca olacak buyuk ihtimal...

antagonist
26.11.2009, 15:35
Şenol Güneş yine gelecek he ve taraftar da buna göbek atıyor, garip... Şenol Güneş'le şampiyonluk mu yaşadınız erenler? Ben mi hatırlamıyorum yoksa? Şerefli 2.lik diyorsanız onu Kel Ziya da yaptı. Anarthosis Famagusta ile eşleitiğimizde turu geçince Rangers'i eler miyiz? Diye başlıklar açılmıştı buralarda. Oysa o teknik adam son 10 dakikasına yanılmıyorsam berabere girdiğimiz maçı yaptığı 1 değişiklikle rakibe ikram etmişti de elenmiştik Famagusta'ya. Hani o günleri daha dün gibi hatırlamasam bu Güneş sempatinizi anlayacağım ama Famagusta maçından sonra neler yazmışsınız bir okuyun bence. Şenol Güneş teknik adamlık kariyerinde hiç şampiyonluk yaşamamış biri. Sevgili Başkan'ımızın da vizyonuna uymuyor bu durum. Kendisi şampiyonluk yaşamış hocaları tercih eder ya ondan! Şenol Güneş'in Kore macerasını takip ettik hep birlikte. Yine son maçlara kadar geldi, yüzdü yüzdü boğuldu. Allah aşkına nasıl bir umuttur sizdeki Güneş'in bizde başarılı olacağına dair arkadaşlar. Bana somut bir örnek gösterin şundan dolayı Şenol Güneş'le şampiyon olabiliriz diye. Dünya 3. sü hoca sadece ve sadece Kore'de iş buldu arkadaşlar, lanetler okuduğunuz Şansal-Erman hemen başaldılar Şenol Güneş Trabzonspor'un ilacı olur demeye. Daha önceki seferlerde de can düşmanı Hıncal derdi Trabzonspor'u Şenol kurtarır diye.

Bu yönetimin derhal istifa etmesi lazım. Gelecek olan yönetim de kendi hocasını belirlemesi lazım. Ne Şenol'la ne Fatih Tekke ile tek bir şampiyonluk yaşamamış olmamıza rağmen taraftar Şenol ve Fatih diyor da başka bir şey demiyor, ben bunu anlayamıyorum. Belki gençler en son kısmen başarılı zamanlarımızı bunlarla gördüler ama koca koca adamların 3 sefer gördükten sonra hala daha Şenol Güneş demesi tuhaf geliyor bana.

Elinize sağlık Cenk abi. Harfiyyen katılıyorum.

Ben de Şenol Güneş'i istemiyorum.

zaferyıldız
26.11.2009, 15:38
Ben de Şenol Güneş'i istemiyorum.[/QUOTE]

ne istiyorsunuz bi yazında biz de aydınlanalım...bildiğiniz nedir,bizim bilmediğimiz olan çıkış yolu nedir ..söylermisiniz?

antagonist
26.11.2009, 15:40
ne istiyorsunuz bi yazında biz de aydınlanalım...bildiğiniz nedir,bizim bilmediğimiz olan çıkış yolu nedir ..söylermisiniz?

3 (üç) kere takımın başına gelmiş ve -taraftarın genel görüşüne göre- başarılı olamamış bir hocayı istemiyorum.

Peki siz Şenol Güneş'i neden istiyorsunuz?

alioglua
26.11.2009, 15:42
şenol güneşin yerine kimin gelmesini istiyorsunuz peki

zaferyıldız
26.11.2009, 15:43
ben ersun yanalın da ayrılmasını ıstemiyordum ..ama gitti yapacak bir şeyimiz yok

yerli hoca istiyorum ve bence şenol alabileceğimizin en iyisi...

Mustafa Ağaoğlu
26.11.2009, 15:44
Kaliteli , belli bir başarıya sahip yabancı hoca alınamayacağına göre Şenol Hoca gelsin ..

zaferyıldız
26.11.2009, 15:45
şenol güneşle hep yarışın içinde oluruz bunu unutmayalım...

antagonist
26.11.2009, 15:47
şenol güneşle hep yarışın içinde oluruz bunu unutmayalım...

Ama yarışı kazanamayız. :)

Ersun Yanal'la yakaladığımız treni isteyerek raydan çıkardı sevgili yöneticilerimiz...

Attila İlhan'ın dediği gibi diyeyim , Trabzonspor Şenol Güneş'e mecbur mudur?

zaferyıldız
26.11.2009, 15:47
belki ,,,
hep ikinci oluruz diyeceksiniz..keşke olabilsek şuan ki durumumuz da süper olmazmıydı...geçen yıl bile ikinci olamadık unutmayalım..

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 15:48
Ben ne hoca istiyorum ne oyuncu.
En iyi oyuncuyuda getirsen, en iyi teknik adamıda olmaz bu iş.
Öncelile benim istediğim şey tüm dış mihrakların ve iç odakların elini üstünden çektiği bir Trabzonspor. Varlık peşinde olanların değil, cidden gönülden bu işi yapacak olanların olduğu bir yönetim... Sözünün arkasında duran ve taraftarını ezmeyen bir yönetim. Takımına sahip çıkan ve başkandan büyük başkan, teknik adamdan daha teknik, oyuncudan daha oyuncu olmayan bir taraftar topluluğu...

İstiyorum ve biliyorum ütopik bir isteğim var.
Ama eninde sonunda gelecekler sözüme bugün bana ütopik diyenler ve öyle çoğalacağız...
Yavaş ve derinden.

zaferyıldız
26.11.2009, 15:50
yanlış anlaşılmasın bence ikincilik başarı olamaz ama onu şu an için diyorum..

bjk bile on maç yenemedi kimseyi ama sonunda bir maç aldı şamp liginde ....

işin espirisi ama ts yarışın içinde olsun üst üste 3 yıl .....kesin şampiyon olur

Samet Yildirim
26.11.2009, 15:50
Senol Günes eger Ferguson gibi tüm yetkileri eline alacaksa buyur gelsin fakat öyle olmazsa gelmesin yazik olur..

Yüzde 99,9 tüm yetkilerle gelecek gibi...Ünal Karaman la devam calisacagini sanmiyorum yardimcis Hami Mandirali konusuluyor süper olur..

Transfer, Ceza, Kamp, Oyuncularin mukavelesi, Izleme Komitesi vs. vs. böyle gelmeli..

5 sene arti karsiikli 10 milion euroluk tazminat...

Mustafa Ağaoğlu
26.11.2009, 15:51
Bazı arkadaşlar 2.liği beğenmiyor.. (Kaç kez 2.lik gördü bilmiyorum)

İlk önce bi ilk 3'te istikrar sağlayalım ondan sonra şampiyonluğa ulaşırız belki.

zaferyıldız
26.11.2009, 15:51
bizdeki sorun bir yıl uçundan yarışın içine girdikmi...o yıl illa şampiyonluk istiyoruzzz,,,

olmayınca da herşeyi tekrar bozup yeniden sıfırdan başlıyoruzzz...başa dönüyoruzz

antagonist
26.11.2009, 15:53
Bazı arkadaşlar 2.liği beğenmiyor.. (Kaç kez 2.lik gördü bilmiyorum)

İlk önce bi ilk 3'te istikrar sağlayalım ondan sonra şampiyonluğa ulaşırız belki.

"Ben ikinciliği beğenmiyoum." demedim. Ama taraftarın geneli istemiyor.

Yahu bu adamın son gelişinde nasıl gittiğibni hatırlamıyor musunuz?

murat
26.11.2009, 15:55
bizdeki sorun bir yıl uçundan yarışın içine girdikmi...o yıl illa şampiyonluk istiyoruzzz,,,

olmayınca da herşeyi tekrar bozup yeniden sıfırdan başlıyoruzzz...başa dönüyoruzz

Katilmiyorum, bizdeki sorun sampiyonluga oynayan takima dogru transferler yapip tekrar sampiyonluga oynamak yerine sacma sapan transfer yapip(buna hoca transferide dahil) yaristan bir sezon sonra kopmamizdir. Bu takima bir bitiric forvet bir sagbek ve iyi bir sol acik alsaydik suanki halde olmazdik. Simdi harcadigimiz paradanda cok harcamazdik bu 3 transfere.

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 15:55
Evet ben ikinciliği beğenmiyorum, ikinciliğe razı olan bir Trabzonspor taraftarıda düşünemiyorum.
Bu ligde de diğer turnuvalarda olduğu gibi birinci olan değerli oluyor.

İkinci başkalarıda oluyor, elzem olan birincilik.
İkinciliği, üçüncülüğü başarı kriteri olarak kabul edenlerin Ersun'dan alıp veremediği neydi...

Ama doğru mikromilliyetçi damarlarda kanlar doğru durmuyor, elin Buca'lısı O!

antagonist
26.11.2009, 15:57
Senol Gunes buyuk maclari teknik direktoru degildi. Simdi deplasman maclarinin da teknik direktoru olmamaya kosuyor. Sayesinde eskiden buyuk mac kazanamiyorduk, simde de deplasman kazanamiyoruz. Ywa bu insanlar hic mi hatarlarindan pay cikartmazlar. Bi musibet bir nasihatten lafi bosuna mi soylenmis...

senol hoca her maç ayni taktik ve ayni oyuncu degisiklikleriyle çikiyo daha iyi olabilir ama akli dünya kupasinda kalmis

valla benim görüsüm bu hocayla olacak bi is degil bu... bizim halkimiz biraz duygusal davraniyo galibaaaa. seneol günesin bi biseyler kazandiracagini sanan trabzonspor taraftari ban 96'nini cevabini versin

biseyler yapsaydi o zaman yapardi. bundan sonrada biseyler yapacagini hiç hiç sanmiyorum.

Dünya üçüncüsü hocamizin taktigi 1-1-8 olmamali smileys/smiley7.gif

Yanlis kadro,yanlis degisiklikler, yanlis sistem.. Sanirim yanlis teknik direktör..

Bu Adama Brezilya milli takimini versen Ayni taktikle Oynatir Cünki Baska Taktik bilmez.smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

senol hoca sen maçi izlemiyomusun bu ne hal. jun sahada yok israrla tuttun. tam bi seyler yapmaya basladi oyundan aldin. lee akraban mi (imkansiz ama aklima baska bisey gelmiyo) bu ne tahammül topu ayagina karistiriyor, i.ege gelene geçene dengesiz fauller yapiyor, orta saha sifir fatihtekke sahadan görüp ortasahaya geliyor sen göremiyosun, volkani kurtarici olarak aliyosun maçin içine ediyo, kürsat önceki maç eller in canini çikardi bugün yine 11de,takimda kondisyon yok, düzen yok, pas yok, taktik yok,savunma yok hücum yok
Allah askina oyalamayin bu taraftari

arkadaslar artik yazmama karari alacagim sadece kahroluyorum baska birsey varmi ve vaktimi veriyorum bu adamla sampiyonluk olmaz olmaz keske olsada biz yanilsak ama nerde o hala bu takima can verecek bir dogru hamleden yoksun bakin fenerin begenmedigi loranta bana göre sivasin tek farki da buydu yaniliyorsan lütfen sizler gördüklerinizi yazin

valla senol günes dedim belki dünya kupasindan sonra kafasini degistirmistir. ama yok iste. ayni senol günes. oyunu okuyamiyor. oyuna kenardan bi katki saglayamiyor. yok abi. yok iste kahroluyorum ya.

artik Trabzonspor Teknik Direktörü denmesini istemiyorum.

Aha da buraya yaziyorum Teknik Direktörümüz olarak simekin iylesmesini göremiyecek.....

ya bu adam oyunu okuyamiyo

ne biçim oyuncu degisikligi yapiyo yaa

sizinde dediginiz gibi hoca oyunu okuyamiyor..

duygusal davraniyor bu da takimda oynamayan trabzonlu oyuncularin tutulmasina neden oluyor.. gençlere yer vermiyor ki asil futbolcular sonra isyan çikaracaklar.. 2000 sezonuna geri dönüs olacak...

olmasin tabiki.. ancak senol hoca cesur olmali!..

Bunlar eski eleştirilerden bazıları.

Mustafa Ağaoğlu
26.11.2009, 15:57
"Ben ikinciliği beğenmiyoum." demedim. Ama taraftarın geneli istemiyor.

Yahu bu adamın son gelişinde nasıl gittiğibni hatırlamıyor musunuz?

Kaliteli yabancı antrenör alamayacağımız için gidip ille de yabancı olsun diye Broos gibilerini getireceğimize Türk antrenör getirmek zorundayız.
Bu Türk antrenör kim olur ? Şenol Güneş'ten başkası aklıma gelmiyor.
Geçmişte kötü anıları olabilir ama bir şans daha vermeye değer.

zaferyıldız
26.11.2009, 15:59
o yuzden şenol hoca ile elbette eskisi gibi talihsizlikler yaşayacağız ben buna kesin gözüyle bakıyorum o ayrı...geçen yıl ersun la yaşadığımız gibi...

ne oldu ersuna sabretsek bu yıl daha iyi olmayacakmıydı...şimdi o sabrı şenola göstereceğiz...ben bunu diyorum..ayrıca şenolun ersun dan kötü hoca olduğunu söylemek de komik olur...o zaman niye istemiyorsunuz ...

fb gibi brezilya milli takım hocasını alıp ilk sene şampiyon olma hayalindeyseniz halaaa...bişey diyemeyeceğim..

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 16:03
Her istikrar kırılma noktalarında hoca değiştiriyorsun.
Daha Belçika'dan 3 ay önce gelmiş adam çözdü seni, medyanı, yöneticini bas bas bağırıyor giderken, susturuyorsun çok matrak bir iş yapmış gibi.

Adamı gönderdin sustu, şimdi rahatsın koltukta tabii peki ya sonrası?

Mustafa Denizli'nin Bjk'de yaptıklarını ibretle izliyorum bazı noktalar ders olarak verilmeli birçoklarına ama bizimkiler kapalıdır bu eğitimlere, ne de olsa en iyi biz biliyoruz ya!

Samet Yildirim
26.11.2009, 16:04
Her Hocanin zayif noktalari olabilir bu gayet dogaldir...

Senol Günes den daha iyi bir hoca bulmamiz bana göre imkansiz yani mucize bile degil imkansiz...

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 16:05
"Trabzonspor'u çok istiyorum"

Trabzonspor'da Şenol Güneş'le masaya oturmak için Güney Kore'ye giden Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile Genel Sekreter Hasan Yener önemli aşama kaydetti.İkilinin bugün Şenol Güneş'le yaptığı görüşmede prensip anlaşmasına vardığı, tecrübeli teknik adamın sözleşmesi bu ay sonu sona ereceği için FC Seoul kulübüyle prosedürlerin halledilmeye çalışıldığı belirtildi.
Yarın resmi sözleşmenin imzalanması beklenen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş'te bordo - mavili camiaya müjdeyi verdi.
Güneş, DHA'ya yaptığı açıklamada, Trabzonspor'a gelmeyi çok istediğini belirterek, "Yarın bayramın ilk günü inşallah bu işi hayırlısıyla halledeceğiz. Şehrimin takımına hizmet etmek istiyorum. Buraya gelen yönetici arkadaşlarımızla birlikte görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ben de Trabzon'u ve Trabzonspor'u çok özledim" diye konuştu.
Bu arada Güneş, Güney Kore'de vedalaşması gereken kişiler olduğunu belirterek, "Henüz geliş günüm belli olmadı ancak gelecek hafta Türkiye'de olurum" şeklinde konuştu.

Sular ısınıyor, bu açıklama işin %85 tamamlandığını gösterir işte.

Armağan Dere
26.11.2009, 16:07
Hayırlı olsun..Ancak Şenol Güneş'i getirmek yönetimin hatalarını kapatıyor mu kapatacak mı?..Yapılmayan transferlerin üstü örtülecek mi...Başkanlık seçimlerinden yine Sadri Şener mi galip çıkacak...Zaten resmi olarak başka başkan adayı var mı?

Tunay ERDEM
26.11.2009, 16:09

İleride de aynısının olacağı kesin gibi...

Samet Yildirim
26.11.2009, 16:10
Hayırlı olsun..Ancak Şenol Güneş'i getirmek yönetimin hatalarını kapatıyor mu kapatacak mı?..Yapılmayan transferlerin üstü örtülecek mi...Başkanlık seçimlerinden yine Sadri Şener mi galip çıkacak...Zaten resmi olarak başka başkan adayı var mı?

Yöetim hatalarini hafif de olsa kapatilacak muhtemelen Tekke transferi de olursa artik hep unutulur gibime geliyor tabiki yanlis olur ama bizde böyle.

Yapilamayan transferler umarim Senol Günesin tek yetkili olmasiyla artik böyle bisi olmaz umarim..

Baskanlik secimine cok zaman var dee seneye aralikda orda lider olursan baska olur 9.olursan bska olur..

Resmi olarak kongre yoki Baskan Adayi olsun :)

zaferyıldız
26.11.2009, 16:11
biz de seni istiyoruz hocam gel...sizlerin yaptıklarıyla bizler varız bugün!!! bu taraftar camia takım herşey...sizin açtığınız krediyi harcıyoruz hala bitiremedik..

nasıl oluyorda,, burdan var olan bazı arkadaşların size açtığı kredi bitiyorr!!! anlayamıyorum

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 16:14
Neyin kredisi sormak istiyorum.
Daha kaçıncı kez izleyeceğiz aynı filmleri bile bile?
Daha kaç kez hüsranla bitecek?

* Çok net söylüyorum eğer Trabzonspor hakkında düşündüğüm bir kariyer olmasaydı bugün bırakırdım üyelik kartımı ve dilekçemi yollardım yönetime.

Sizlerin onu isteme sebeplerinden daha çok sebep var biz istemeyenlerde... Önemli olan görebilmek...

Armağan Dere
26.11.2009, 16:16
Yöetim hatalarini hafif de olsa kapatilacak muhtemelen Tekke transferi de olursa artik hep unutulur gibime geliyor tabiki yanlis olur ama bizde böyle.

Yapilamayan transferler umarim Senol Günesin tek yetkili olmasiyla artik böyle bisi olmaz umarim..

Baskanlik secimine cok zaman var dee seneye aralikda orda lider olursan baska olur 9.olursan bska olur..

Resmi olarak kongre yoki Baskan Adayi olsun :)

Bu Aralık'ta olacak olan Mali kongre mi Samet sanki öle bişey hatırlıyorum...Belki de yanlış hatırlıyorum

Samet Yildirim
26.11.2009, 16:18
Bu Aralık'ta olacak olan Mali kongre mi Samet sanki öle bişey hatırlıyorum...Belki de yanlış hatırlıyorum

Evet Mali Kogre var yani secim yok. Onun icin su an baskan adayi cikmasi felan söz konusu olamaz cünkü secimli bir kongre yok.

Bu aralik ayinda mali kongre seneye aralik ayinda ise Secimli Kongre olacak..ozaman aday cikabilir :)

zaferyıldız
26.11.2009, 16:20
sen bırak kartını bence kardeşim...
en fazla şu ankiler gibi bir yönetici olursun ilerde o da lazım değil...

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 16:23
sen bırak kartını bence kardeşim...
en fazla şu ankiler gibi bir yönetici olursun ilerde o da lazım değil...

Sen şu andakileri çok sevdiğine göre beni de çok seversin merak etme.
Sizin gibilere iki Trabzonlu oyuncu almakla padişah olurum onunda yolunu biliyorum ben sen hiç aklını takma.

20 hafta sonra göreceğim sizleri, yine ben üzüleceğim, hep birlikte üzüleceğiz ama yeni bir hoca arama heyecanını da yaşayacağız.

Ben buralardayım.

İsa
26.11.2009, 16:23

Benzer eleştiriler ilk defa denenenler içinde yapıldı çok yakın zamanda.Bunun ilk defa yada son defa denenmişlikle ilgisi yok.
Sorunun teknik adamlar olduğunu düşünmeye devam ettiğimiz sürece bir adım ileri gidemeyeceğiz.
Şu kaos ortamında Şenol Güneş iyi gelecek hemde çok iyi.Geçmişteki hatalarını yada yanlışlıklarını araştırıp örneklendirmek yerine,acaba kafasında neler var sorusuna cevap aramaya çalışalım.Boş geldiğini düşünmüyorum.

Birtan Karaman
26.11.2009, 16:25
koreden 1-2 iyi tanıdığı oyuncu artı transfer listesinden de 3-4 oyuncu ister maksimum
Şenol Güneş Takımın Beyni Yaptı Ki Sung Yueng'i.

Kendisi Oynattı , Sürekli Şans Vererek Ön Plana Çıkarttı.
Sene Başında Bize Gelirse İsteyecekti Ki Sung Yueng'i.

Kendisi Gelemeyince Malum O Transfer2de İptal Oldu.

Ama Bu Sefer Talep Eder Ve Ki Sung Yueng'i Kadromuza Katarız İnş.

:)

zaferyıldız
26.11.2009, 16:27
benim yönetimi öven -söven çok vardır-bir yazım yoktur....

hatta diyorum ki güneş sağlam sözleşme yapmalı bunlar gider o kalmalı diyorum ..

Mustafa Çolak
26.11.2009, 16:28
İnşallah Şenol Hoca Gelir.
Yoksa B.Uygun Gelir Diye Korkuyorum.

danger00
26.11.2009, 16:36
http://www.youtube.com/watch?v=VFXZ-yyRPbc

Seul un resmi sitesinde izlemiştim. Korelilerin yabancılara özellikle de Türklere bakış açısı gerçekten çok güzel.
Ne kadar istedikleri şampiyonlukları onlara vermemese de Şenol Güneşe büyük saygı ve sevgileri var.

Erdal DİLEK
26.11.2009, 16:43
adam gelmeden eleştri başladı, işte bizim yanlışımız. artık gelen hoca kalsın, unutalım hocayı, biz futbolculara bakalım, kimin ne kadar yeteneği var. bakın size rijekard; bu iş hoca ile olsa şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşamış adam gs yi de aynı yapsında görelim, ama yok işte,

siz gs nin gecen seneden bir farkını söyler msisin bana oyunculardan başka. .

yorumsuz6117
26.11.2009, 16:47
http://img4.imageshack.us/img4/2338/trabzonspor205an0.jpg (http://img4.imageshack.us/i/trabzonspor205an0.jpg/)
http://img267.imageshack.us/img267/9237/nostalji23wn6oq4.jpg (http://img267.imageshack.us/i/nostalji23wn6oq4.jpg/)

hatice_61
26.11.2009, 16:47
şenol hocadan çok umutluyum hayırlısı olsun

Cihad Varlı
26.11.2009, 16:48
Şenol Güneş Takımın Beyni Yaptı Ki Sung Yueng'i.

Kendisi Oynattı , Sürekli Şans Vererek Ön Plana Çıkarttı.
Sene Başında Bize Gelirse İsteyecekti Ki Sung Yueng'i.

Kendisi Gelemeyince Malum O Transfer2de İptal Oldu.

Ama Bu Sefer Talep Eder Ve Ki Sung Yueng'i Kadromuza Katarız İnş.

Ki - Sung Yueng'i bize yedirmezler Berdan :)

Zafer Fidan
26.11.2009, 16:55
''Trabzon'u çok özledim''

http://www.spor3.com/images/news/trabzonu-cok-ozledim-274022.jpgŞenol Güneş, Trabzonspor'a dönmeyi çok istediğini söyledi.
26 Kasım 2009 Perşembe 16:13

Trabzonspor'da Şenol Güneş'le masaya oturmak için Güney Kore'ye giden Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile Genel Sekreter Hasan Yener önemli aşama kaydetti.
Milliyet'in haberine göre; ikilinin bugün Şenol Güneş'le yaptığı görüşmede prensip anlaşmasına vardığı, tecrübeli teknik adamın sözleşmesi bu ay sonu sona ereceği için FC Seoul kulübüyle prosedürlerin halledilmeye çalışıldığı belirtildi.

Yarın resmi sözleşmenin imzalanması beklenen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş'te bordo - mavili camiaya müjdeyi verdi.

Güneş, Trabzonspor'a gelmeyi çok istediğini belirterek, "Yarın bayramın ilk günü inşallah bu işi hayırlısıyla halledeceğiz. Şehrimin takımına hizmet etmek istiyorum. Buraya gelen yönetici arkadaşlarımızla birlikte görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ben de Trabzon'u ve Trabzonspor'u çok özledim" diye konuştu.

Bu arada Güneş, Güney Kore'de vedalaşması gereken kişiler olduğunu belirterek, "Henüz geliş günüm belli olmadı ancak gelecek hafta Türkiye'de olurum" şeklinde konuştu.

http://www.spor3.com/trabzonu-cok-ozledim-528142h.htm

devilkid
26.11.2009, 16:59
insallah ağır maddeli uzun soluklu bir anlaşma olur...şenol hocanın iyi kadro olursa iyi işler çıkaracağı kanısındayım..artık belli oldu ki hem taraftar hem yönetici hemde şehir bakımından bize bizi bilenden başkası yalan....senelerdir hocalara verdiğimiz paralarla kaliteli topçu alırdık..

OZDEN61
26.11.2009, 17:00
Şenol Hocam, gelsen ne olacak ki. Bu senin değiştiremeyeceğin demek değil, bizimkiler değişmeyecek. o yüzden başarılarını dışarda devam ettir. orda en azından kıymet bilen ve veren insanlar var. Benim renkdaşlarım arasında öyle cahil, öyle kültürsüzler varki bunlar 3-4 mac sonra sanada tribünden ve yerel basından demediğini bırakmaz. Ha sabrederlerse ne alaa. ama önce Şenol Güneşle istikrar konusu açarlar, sonra şenol hoca istifa keşke gelmeseydin, bu kaçıncı gelişin gidişin derler. Sırada ki hocamız için konular açılır. 25 sene hep aynı hikaye aynı senaryo ama değişen bir şey yok, ders alan kimse yok...

Özkan
adam gelmeden eleştri başladı, işte bizim yanlışımız. artık gelen hoca kalsın, unutalım hocayı, biz futbolculara bakalım, kimin ne kadar yeteneği var. bakın size rijekard; bu iş hoca ile olsa şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşamış adam gs yi de aynı yapsında görelim, ama yok işte,

siz gs nin gecen seneden bir farkını söyler msisin bana oyunculardan başka. . Rijkaard'ı beğenmeyenlerin Şenol Güneş'i beğenmeleri garip.

Geçen yılki ğs ile bu yılki arasındaki derin uçurumu nasıl görmezsiniz? Sabri'ye bile futbol oynamayı öğretti adam. 3-5 topla gol atan bir takımın teknik direktöründen söz ediyoruz burada. Hem ğs yöneticileri bizdeki gibi vizyonsuz değil. Rijkaard'ın önerisiyle Hollanda'dan yeni bir altyapı hocası getirdiler. Getirdikleri adam Hollanda Federasyonu adına da altyapı sorumluluğu yapmıştı ki şimdi Hollanda'nın yetiştirdiği futbolcuları görüyoruz. Bu sistemin kurucusu, Michels ve Crufyyf ile birlikte çalışmış adam ğs altyapsının başında, yine Crufyff'un öğrencileri Rijkaard ve Neeskens teknik ekipte. Ğs bu isimlere sabrederse 3-5 yıl içinde yeni bir Avrupa Kupası alır.

Cihad Varlı
Şunu artık anlamamız lazım . Bu takımın şampiyon olabilmesi için klüp bazında " istikrar " olması lazım . Yönetim , teknik heyet , futbolcular.. Hepsinde..

bogazici
26.11.2009, 17:04
Şunu artık anlamamız lazım . Bu takımın şampiyon olabilmesi için klüp bazından " istikrar " olması lazım . Yönetim , teknik heyet , futbolcular.. Hepsinde..

Bu takımın sampıyon olması ıcın Trabzon şehrinin adam olması gerek kardes

ceserdar
26.11.2009, 17:06
Farklı bir şekilde dönsün. Teknik Direktör olarak değil.

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:06
Bu takımın sampıyon olması ıcın Trabzon şehrinin adam olması gerek kardes

Abi o zaman şampiyonluk göremez bu taraftar . :) Ne olursa olsun , mutlaka muhalefet olacaktır Trabzon'da . Çatlak sesler susmaz ki hiç..

Birtan Karaman
26.11.2009, 17:07
Ki - Sung Yueng'i bize yedirmezler Berdan :)
Neden ? :rolleyes:

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:09
Neden ? :rolleyes:

Avrupa'da piyasası hazır çünkü . Büyük takımların gündeminde değil mi kendisi ?

Mehmet Zeki
26.11.2009, 17:10
Geldimi Senol hoca. Imza atsin bir sozum var ona.

aggressors
26.11.2009, 17:11
Şenol hocayıda göndeririz biz bir kaç haftaya kalmaz...biz önce kafayı değişecez kafayı....

Mesut
26.11.2009, 17:12
maksimum kontrat yapılmalı 6 yıllıkmı 7 yıllıkmı artık kaçsa 10 yıllıkmı

ceserdar
26.11.2009, 17:14
Kontratlı bir adam olacaksa, hiç gelmesin daha iyi. Bir adamın kontratı varsa, kovulma ihtimali de vardır.

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:14
Bu başlığa giren herkes Şenol Güneş'in uzun süreli bir kontrat imzalaması gerektiğini söyledi . Buna bende dahil . Umarım geldikten sonra , sözümüzden geri dönmeyiz :) Geçmişten biraz ders almışızdır inşallah..

Muhalif
26.11.2009, 17:16
Neden Şenol Güneş'e mahkumuz ki? Yönetim istifa etsin, adam akıllı bu işi becerebilecek güçlü bir yönetim kurulsun. Cavcav gidip Thomas Doll'u getirebiliyor ne bileyim Ankaragücü Trond Sollied'i alabiliyor biz niye bir Mircea Lucescu'yu alamayız mesela?

Özkan
26.11.2009, 17:17
Bu başlığa giren herkes Şenol Güneş'in uzun süreli bir kontrat imzalaması gerektiğini söyledi.Seoul, Yokohama, Tokyo, Pekin, Sydney hattâ İstanbul takımlarıya ömür boyu kontrat imzâlamasına karşı değilim açıkçası. Karşı olduğum, bizimle uzun süreli kontrat imzâlaması. Kulübü çok seviyorsa kombine alsın, üye olsun, TSClub'dan alışveriş yapsın, hattâ yönetime girsin ama teknik direktör olmasın.

Birtan Karaman
26.11.2009, 17:18
Avrupa'da piyasası hazır çünkü . Büyük takımların gündeminde değil mi kendisi ?
İzleniyor Evet Ama Şenol Hoca Kendisini Yeni Takımında Görmek İsterse Emin Ol Kırmaz Şenol Hoca'yı :)

Ki Sung Yueng'in Buralara Gelmesinde ki En Büyük Pay Şenol Hoca'nın. Kendiside Bunu Söylüyor.

Bi Tek Ki Sung'un Değil Tabiki , Premier Lig'e Giden Lee'ninde.

Kaan
26.11.2009, 17:20
Neden Şenol Güneş'e mahkumuz ki? Yönetim istifa etsin, adam akıllı bu işi becerebilecek güçlü bir yönetim kurulsun. Cavcav gidip Thomas Doll'u getirebiliyor ne bileyim Ankaragücü Trond Sollied'i alabiliyor biz niye bir Mircea Lucescu'yu alamayız mesela?

Gelmek istemediğinden. :)

Thomas Doll'u veya Trond Sollied'i biz isteseydik alabilirdik zaten.

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:21

:) Şampiyon olduğumuz yıllara baktığımızda , hepsinde yerli hoca olduğunu görüyoruz . Neden zoru deneyelim ki ? Neden Ankaragücü'nün , Gençlerbirliği'nin yaptığını yapalım ki ? Bize takım galip gelmediğin gece evinde uyuyamicak teknik direktör lazım . Biz ancak duygularımızla şampiyon oluruz . İnancımızla , birlikteliğimizle , güvenimizle.. Parayla yada teknikle değil .

serdaracıl
26.11.2009, 17:24
Biz de seni çok özledik şenol hoca...

Kenan Berber
26.11.2009, 17:25
bizi küme düşmenin eşiğiden de çevirse devam edilmeli sonuna kadar istikrar...
tabi söz konusu Trabzon olunca bu biraz zor gorunuyor ama..

böyle bi değerimiz varken tayfunu forvete de koysa gıkımız cıkmamalı bence..

HOSGELDİN Şenol Güneş ..

Özkan
26.11.2009, 17:25
:) Şampiyon olduğumuz yıllara baktığımızda , hepsinde yerli hoca olduğunu görüyoruz . Neden zoru deneyelim ki ? Neden Ankaragücü'nün , Gençlerbirliği'nin yaptığını yapalım ki ? Bize takım galip gelmediğin gece evinde uyuyamicak teknik direktör lazım . Biz ancak duygularımızla şampiyon oluruz . İnancımızla , birlikteliğimizle , güvenimizle.. Parayla yada teknikle değil .Fazla romantiksin. O işler geçmişte kaldı. Bugün takımın kaptanı maçtan önce parasını alamadığını söyleyerek ağlıyor ve sonrasında takım görülmemiş rezillikte bir futbolla beşinci sınıf bir takımdan 3 gol yiyor.

Teknik direktörün bizden birisi olması gerekmez, Trabzonsporlu ya da Türk olmasın ama işini iyi yapsın ve yalnızca sözleşme imzâlarken profesyonel olan futbolcuları adam etsin. Şenol Güneş'in vasat teknik direktörlüğü ve fazla yumuşak yüzü bunların olmasına engeldir.

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:28
Şenol Güneş'in vasat teknik direktörlüğü ve fazla yumuşak yüzü bunların olmasına engeldir.

Tamam abi anlıyorum sizi :)

Pro-TS
26.11.2009, 17:29

thomas Doll o kadar abartılacak bi hoca değil onu getirmek zor iş değildi bence

Ömer Kaya
26.11.2009, 17:30
3 maç maç üst üste kaybetmeye bakar hocam Trabzonspordaki kariyerin

Tolunay Abdioğlu
26.11.2009, 17:30
Şenol Güneş'e güvenim sonsuz.

Uzun yıllı bir sözleşme imzalanması gerekiyor.

Başarılar diliyorum şimdiden.

Özkan
26.11.2009, 17:31
Şu takım başında otoriter, adı duyulduğunda futbolcuların titremeye başlayacağı bir hoca ve başkan istiyorum. Sırf bu yüzden Fatih Terim'e artık karşı değilim.

Erbay
Oooo, gelişmeleri kaçırmışım. Şenol Güneş gelmiş artık :)

Murat Erdem
Şenol Güneş'in en büyük handikapı, büyük Trabzonspor sevgisinin getirdiği, olaylara duygusal bakış açısıdır. En ufak sallantıda, kendini feda edecektir.

GERONIMO35
26.11.2009, 17:32
Hoş geldin Şenol hocam

Kubilay ŞAHİN
26.11.2009, 17:33
...

Şenol Güneş'in vasat teknik direktörlüğü ve fazla yumuşak yüzü bunların olmasına engeldir.

Şu takım başında otoriter, adı duyulduğunda futbolcuların titremeye başlayacağı bir hoca ve başkan istiyorum. Sırf bu yüzden Fatih Terim'e artık karşı değilim.

Vasat Teknik Direktörlük ve Fazla Yumuşaklık.. İlginç..

Murat Erdem
26.11.2009, 17:33
Bir iki sene sabredebilse, bu süreç camianın Trabzonspor başkanlığını kendisine altın tepside sunmasına gidiyordu, ama o kendini feda etti.

asimetrik
26.11.2009, 17:34
Gördüğüm tek olumlu şey, bu işin hocayla falan çözülemeyeceğini belirtenlerin çoğalması.

Mehmet Zeki
26.11.2009, 17:35
Arkandayim hocam. Ne olursa olsun hocam.

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:37
Gördüğüm tek olumlu şey, bu işin hocayla falan çözülemeyeceğini belirtenlerin çoğalması.

Şenol Güneş'in gelmesini isteyenler bizlerde bunu biliyoruz abi . Şenol Güneş yeterli değil . Yönetimin kendisine gelmesi , Fatih Tekke'le beraber bir kaç takviyenin yapılması gerektiğini bizde biliyoruz . Şenol Güneş bu değişimlerin başında geliyor . Başarı gelicekse onunla gelsin . Gelmiecksede onunla gelmesin . Tek kurtuluş o değil bizde biliyoruz . Artık bişeyleri yerine oturtalım . Klüp olarak bir sistemimiz olsun . Uzun süreli istikrar olmadan başarı çooooook uzak değil mi ? Şenol Güneş'den daha iyi istikrar yapılacak bir isim var mı ?

Murat Erdem
26.11.2009, 17:38
Seneye devre arasını göremeyeceğini düşünüyorum. Benimle alakası yok ! TRABZONSPOR'DA İŞLER BÖYLE YÜRÜYOR.

Mustafa Ayazoğlu
26.11.2009, 17:39

Senol Gunes ile teknik direktör konusu tamam. Şimdi önce iyi bir yönetim sonrasında iyi bir kadro oluşturmak hedef olmalı.

Diğer kulüp içi konular, sorunlar ve borçlar aşamalı olarak zamanla kendiliğinden çözüme ulaşır.

Kenan Berber
26.11.2009, 17:40
ne zaman gideceğini bırakalım da yapacaklarıyla ilgilenelim isterseniz..

vasat hocaymıs.. sonuna kadar karsıyım buna ki öyle olsa bile suan yeni gelen hocaya destek vermek gerekirken daha Trabzona ayak basmadan basladık tartısmaya

asimetrik
26.11.2009, 17:42
Senol Gunes ile teknik direktör konusu tamam. Şimdi önce iyi bir yönetim sonrasında iyi bir kadro oluşturmak hedef olmalı.

Diğer kulüp içi konular, sorunlar ve borçlar aşamalı olarak zamanla kendiliğinden çözüme ulaşır.

Rahmetli babam derdi "bir nalı bulduk, kaldı 3 nal bir at" ..

yorumsuz6117
26.11.2009, 17:42
Vasat hoca mı...ççç
Trabzonspor'u Real Madrid falan sananlar var Mourinho falanmı bekliyorsunuz acaba..

KemaL_Ts
26.11.2009, 17:45
Hosgeldin Senol Günes!!! Cok özlettin kendini.. bu kez söz hep destek tam destek!

Özkan
26.11.2009, 17:46
ne zaman gideceğini bırakalım da yapacaklarıyla ilgilenelim isterseniz..

vasat hocaymıs.. sonuna kadar karsıyım buna ki öyle olsa bile suan yeni gelen hocaya destek vermek gerekirken daha Trabzona ayak basmadan basladık tartısmayaZerre ışık vermeyen isimlerde istikrâr, vaktimizi ve kaynaklarımızı boşa harcamaktır. Şenol Güneş yıllarca teknik direktörlük yaptı bizde, üstelik ikini gelişinde 128 maç takımımızı yönetmiş, yânî kendisine sabredilmiş. Sonuç? Şimdi ne değişti de 128 maçın sonunda şampiyon olabilme ihtimâlimizi gördünüz.

antagonist
26.11.2009, 17:48
Şenol Güneş'in en büyük handikapı, büyük Trabzonspor sevgisinin getirdiği, olaylara duygusal bakış açısıdır. En ufak sallantıda, kendini feda edecektir.

Doğru bir tespit.

Şenol Güneş bu yönetime ne kadar dayanabilecek? Altı ay? Bir yıl?

Kazım Uzunboy
26.11.2009, 17:48
Sanahelal olsun Şenol Hocam. İnşallah hayırlısıyla hallolacak.

Özkan
26.11.2009, 17:50
Doğru bir tespit.

Şenol Güneş bu yönetime ne kadar dayanabilecek? Altı ay? Bir yıl?Kendisine 3-4 yıl dayanan yönetimler olmuş ama. Trabzonspor'da son şampiyonluğumuzdan beri kendisine en çok dayanılan hoca. Kabûl etmeli, büyük bir başarı.:alkış:

Soru, "Bu yönetim Şenol Güneş'e ne kadar dayanabilecek?" şeklinde sorulmalıydı.

Serdær
Doğru bir tespit.

Şenol Güneş bu yönetime ne kadar dayanabilecek? Altı ay? Bir yıl?

30 maç çıksın büyük başarıdır.

ilhan
Thomas Doll'u veya Trond Sollied'i biz isteseydik alabilirdik zaten.

Önemli olan almak değil. Şunu ne zaman anlayacağımızı çok merak ediyorum. İsimleri getirmek önemli değil, önemli olan tahammül etmeyi bilmek. Yoksa vız gelir, tırız gider.

Bugün Şenol Güneş'e gel, gel, gel diyenlerin sabrı 4-5 kötü sonuca bakıyor. Bunu genel için söylemiyorum. Tabii ki, her halükarda Şenol Güneş'in arkasında olacak kesim var.

Ama malesef ülkemizde taraftarlık = skor. Değiştiremiyoruz, bazı tabuları malesef yıkamıyoruz.

Murat Erdem
Belli başlı teknik adamlara bakıyorum, senelerdir beraber çalıştıkları bir ekipleri var.
Kondüsyoner-scout-diyetisyen-fizyoterapist-kaleci antrenörü
Bu hocalar hangi takıma giderlerse, ekibinide beraber götürüyor.
Ben, Şenol Güneş'in böyle bir ekibi olmadığını biliyorum.
Bunca yıldır bu seviyede çalışan bir insanın yol arkadaşlığı yaptığı, güvendiği bir ekibi olmaması, bahsettiğiz profesyonllik eksikliğine en büyük delillerden biridir.
Şenol hoca Trabzonspor'da hangi ekiple çalışacak ?
Kulübün emektarları ile mi ?

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:52
Trabzon kenti Şenol Güneş'e tahammül etmeyecekde kime edecek Allah aşkına ?

Özkan
26.11.2009, 17:54
Trabzon kenti Şenol Güneş'e tahammül etmeyecekde kime edecek Allah aşkına ?Ben de bundan korkuyorum. Bir '96 fâciâsı daha yaşayamam.

Kubilay ŞAHİN
26.11.2009, 17:54
Önemli olan almak değil. Şunu ne zaman anlayacağımızı çok merak ediyorum. İsimleri getirmek önemli değil, önemli olan tahammül etmeyi bilmek. Yoksa vız gelir, tırız gider.

Bugün Şenol Güneş'e gel, gel, gel diyenlerin sabrı 4-5 kötü sonuca bakıyor. Bunu genel için söylemiyorum. Tabii ki, her halükarda Şenol Güneş'in arkasında olacak kesim var.

Ama malesef ülkemizde taraftarlık = skor. Değiştiremiyoruz, bazı tabuları malesef yıkamıyoruz.

Sanırım Soruların Cevabı Burada..

Yok Arkadaş.. Yine Üzülen Şenol Güneş ve Biz Olacağız.. Başka Kimse Değil..
Boşverelim Şampiyonluğu..

Orhan Aydın
26.11.2009, 17:55

Son gidişinde yazılanlara bir bak istersen:)

Cihad Varlı
26.11.2009, 17:56
Ben de bundan korkuyorum. Bir '96 fâciâsı daha yaşayamam.

Korkmana gerek yok abi . Tam olarak akıllanmasada yavaş yavaş akıllanacak bu şehir . Herkes başarıyla sabretmenin doğru orantılı olduğunu anlayacak ki anlamayada başladık .

ilhan
26.11.2009, 17:58

Daha önceden neden edemedi Trabzon kenti? Neden Şenol Güneş kırgın bir şekilde ayrıldı çok sevdiği Trabzon kentinden?

Burada fikirleri veya düşünceleri dile getirmemizden daha normal bir olay yok. Ama Trabzon kenti adına hiçbirimizin konuşma cesareti olmamalı bence. Trabzon kenti için Broos mezarlık dedi, Ziya Doğan bir konuşursam dedi. Dediler de ne oldu?

Önemli olan skora endeksli taraftarlık zihniyetinin değişmesi. Bu değişmediği sürece Trabzon'un en öz evladı gelse ne yazar? Sen homurdanmazsın bir başkası çıkar homurdanır.

Samet Yildirim
26.11.2009, 17:59
2002 Dünya Kupasina ilk katilisimizda 3.oldu.
2003 Konferedasyon Kupasinda 3.oldu (Genclerle)
2008 FC SEOUL ile 2.lik (Son Sampiyonluk sene 2000, en son 2.lik 2001 di)(7 yil aradan sonra ilk 2 ye girdiler)
ASYA Sampiyonlar ligine katildi ilk defa tarihilerinde ve ceyrek Finalde elendiler.
2006 Kore Kupasini kazandi.(Tarihlerinde bir ilk)
2007 Finalde kaybetti.
Senol Günes futbolcu olarak sadece kendisi 6 Sampiyolukda vardi.
2002 UEFA tarafindan En iyi Hoca secildi.

Lig Tablosu:

FC Seoul 2009: Lig 3. 53 Puan...lig 2. 53 Puan..lig Lideri 57 Puan..en az gol yiyen takim...3. en fazla gol atan takim..15 takimli bir lig
2008: Liderle ayni puan 54 en az maglubiyeti olan takim (2)..14 takim li bir lig
2007: Lig 7. si...Sadece 16 gol yemis..en az gol yiyen takim..14 takimli bir lig
2006 ilk senesi: Lig 4. si.. En az gol yiyen 2.takim(1 gol fazla yemis)..En az maglubiyeti olan 2.takim(2 takim daha var ayni sayida)..14 takimli bir lig

Sunlari da unutmamak lazim Senol Günes bir devrim yaratmistir oda ilk defa Korede 4 lü bir savunma oynatmasidir bu bir ilk...
Bu konuda uyarilmisti hatta !! http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&hid=12226

Kisa:

Hong Lee Won (Dong A Ilbo Gazetesi):
Şenol Güneş 4-4-2 sistemini oturtmaya çalışıyor. Bu sistem diğer takımlar içinde çok tehlikeli, Şenol Güneş için de tehlikeli. Diğer takımlar böyle bir sisteme alışık değil. Bizim geleneksel 3’lü defans sistemimiz var. Bu diğer takımlar için sorun yaratacak ama Dick Advocaat 2006 Dünya Kupası’nda bunu denedi ama başarılı olamadı. Sonra tekrar 3-5-2’ye dönmek zorunda kaldı. Bu Şenol Güneş için çok tehlikeli bir macera."

Jae Ho Park (Sports Chosun Gazetesi):
10 yıldır Kore’de sistem 3-5-2. Seoul de 3-5-2 oynuyordu ama Şenol Güneş 4-4-2’ye döndü. Bu sistemde daha agresif, daha ofansif tarz benimsedi. Seoul taraftarı bu sezon daha çok gol izleyecek."

Trabzonspor:
2004-2005: Ilk 14 hafta Ziya Dogan, 9 galbiyet, 3 beraberlik 2 Maglubiyet, 27 atmis, 12 yemis, 30 puan toplamis lig liderine 7 puan geride ve 3.siradayiz..Ihsan derelioglu geldi 3 haftada 7 puan topladi..18.hafta ile 34.hafta Senol Günes var 13 galibiyet, 1 beraberlik, 3 maglubiyet yani 40 Puan Toplamis ilk 17 haftaya göre daha basarali...73 gole ligi bitirmisiz yani ilk yariya göre 3 gol fazla..29 yemisiz yani 3 gol fazla yemisiz..lig liderine 3 puan oda Cem Papilali skandal yönetim sonrasi...ligi 2 yarisi ilk yariya göre daha zordur herzaman fakat ona ragmen daha iyimisiz..Futbol olarak en keyifli dönemlerindendir (Istikrarsiz Yattara bile istikrarli olmutu 16 macta ilk 11 birtanesinde yedek ondada FB Ye karsi son macta oyuna dahil oldu)(4 lü hucum gökdeniz, szymek, tekke, ibo)

2005-2006: 7 mac görev yapti ve istifa etti...3 galibiyet 2 beraberlik 2 maglubiyet 11 puan topladik yani..lig 6.si..lidere 8 puan...Tomas jun u son saniyede aldigimiz sezon...kibris takimina elenmemiz cok etkilemisti..

1993-1994: Ilk 4 mac Leekens var daha sonra Senol Günes..ilk 4 mac sadece 5 puan..8.sirada..5 atmisiz, 2 yemisiz..Senol Hoca gelmis 3.bitirmis...62 gol onun döneminde yani 67 gole ligi bitirdik...26 gol onun zamaninda yedik yani 28 gole ligi bitirdik...11 puan lig liderine..en az maglubiyet olan 3. takimdik...16 takimli bir lig...

1994-1995: 18 takimli bir lig. lig 2.si...tam tamina 76 Puan..en cok gol atan takim BJK la beraber 80...en az gol yiyen takim siralamasinda 2. (28 gol)..4 maglubiyetle 2.siradayiz...

1995-1996: geldik entrikalarla dönen bir lig bitimine...tam 82 Puan..79 gole en cok gol atan takim...24 gole en az gol yiyen 2.takim..34 macta 26 galibiyet...4 berabelik...4 maglubiyet...

Son 3 sezonda büyük cikisla gittigimiz ortada sadece sonucu getiremedik..malesef..

1996-1997: ilk 20 mac Senol Günes var sonra istifa mi yoksa kovuldu mu bilmiom...42 puanla 4.siradayiz...lig liderine sadece 5 puan...3.bjk oda 42 puan...2. FB 44 Puan..Lider GS 47 Puan...Niye ayrilma olmus anlamadim ?!?!...
daha sonra ligi 4.bitirdik 72 puanla..Lidere 10 Puan...3. 73 Puan..2. 74 Puan..(Son 14 mac Yilmaz Vural vardi)

Daha öncede geldi tabi ama cok geride artik :)

Cihad Varlı
26.11.2009, 18:01
Abi bende bundan bahsediyorum işte . Biraz da olsa gördü taraftar , sabretmenin gerektiğini . Artık bizim sezon içi skorlar önemli olmamalı . Sene sonunda ligde ki konumumuzda önemli olmamalı . Geçmişte şampiyonluk nasıl geldiyse , bir gün mutlaka yine gelecektir . Sabredip , bekleyelim . Uzun süreli planlarla , istikrar sağlayalım . Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir .

ilhan
26.11.2009, 18:06
BMN'de %80 insanın gelen hocayı 5-6 maç sonu gönderme gibi bir düşüncesi olacağını sanmıyorum. Ama bu Trabzonspor'un ya da Trabzon kentinin görüşüyle paralelmi değil mi bilemeyiz. Çünkü şimdiye kadar en büyük taraftar desteğini alan Ersun Yanal da bir şekilde gönderildi. Hugo Broos'a taraftar sabredebilirdi en az 1 sezon.

Ülkemizde değişmeyen bir görüş var. Taraftarlık = Skor..

Skor iyiyse ve her şey yolundaysa sizden iyisi yok. Skor kötüyse ve işler kötü gidiyorsa, futbolcularınız sizin takımınızda oynamayı hak etmiyor, hocanız kötü demektir. O zamanda sizden kötüsü yok.

İşler her zaman iyi gitmeyebilir. Geçen sezon ligde şu haftaya kadar lider durumda olan takım bu sezon nerede görüyoruz. Geçen sene bu zamanlar futbolcularımız hakkında yazılanlar ve şimdi yazılanlara bir bakalım daha iyi anlarız bazı şeyleri.

Her şey skora endeksli. Skor iyiyse her şey toz pembe..

Erdal
26.11.2009, 18:23
İşim var biraz...Şenol hoca'ya yönelik eleştirileri raporlayın gece icabına bakarız :)

serdaracıl
Keşke Tolunay hoca da Şenol Güneş'in yardımcılığına getirilse ya da Hami

Cihad Varlı
İlhan abi o zaman takım bizlerin yüzünden şampiyon olamıyor :) İşler kötü gidince baskı artıyor . Yönetimler , teknik heyetler değişiyor . Tek sorumlu biziz demek ki.. Kafa yapası nasıl değişir ? Çok zor..

ceserdar
26.11.2009, 18:30
Taraftarlık = Skor düşüncesine katılmakla beraber eksik olduğunu düşünüyorum. Bu düşünce kötü değil. İşin aslı. Bunun yanına iyi futbolu da koymak lazım ki, iyi futbol da yanlış anlaşılıyor. İyi futbol artistik patinaj değildir, skor üretmek, doğru zamanda doğru pası yapmak vs gibi şeylerin toplamıdır. Futbol tiyatro oyunu değil ki skor olmasın diyebilelim. Bugün Barcelona ard arda 10 maç kaybetsin ne oluyor bakalım? Ama kaybetmezler, adamlar o kadar çok doğruyu bir araya getirmeyi başarıyorlar ki böyle bir seriye düşmeleri imkansız gibi.

Sorun şu, konu Trabzonspor olunca herkes kendini dizginleyemiyor. İnşaatçısı teknik direktörlüğe, doktoru basın sözcülüğüne vs soyunuyor.

tigin
26.11.2009, 18:38
Şenol Güneş'le en az 3-4 yıl çalışırsak başarılı olacağımıza inanıyorum, ancak bu süre hayalden başka bir şey değil. Yine yazık olacak bize, yine ayıp edeceğiz Güneş'e.
Mantığı duygularına galip gelir de kabul etmez umarım.

Kaan
26.11.2009, 18:40
VFXZ-yyRPbc

Gamze
26.11.2009, 18:45
Geliyorsa Allah yardımcısı olsun.

karatasof
26.11.2009, 18:46
Emin misiniz Güneş Hocam?
Yani elbette Türkiye'ye döneceksiniz.Burası sizin vatanınız.
Ancak TS'a TD olmak konusunda ciddi misiniz?
Bu Başkan ve Yönetim Kuruluna rağmen hala aynı şeyi mi düşünüyorsunuz?

F.Erdem
26.11.2009, 18:52
Gökdeniz bile röportajında bahsetti.
Rusya liginde takımları düşmemeye oynadığı zaman bile ne yönetim değişmiş ne teknik direktör. Ve sürecin sonucunda şampiyonluk.

Biz düşmemeye oynasak,taraftar kazan kaldırır.
Bu takımın ölüsü 4. olur,istifa et diye. Zaten bu kafayla 2 ile 4. sıra arasında gezeriz.

Arkasında duramayacağınız adam getirmeyiniz.
Ve artık taraftarda sabırlı olmalı.Başarılı olmak istiyorsak...

irfanb
26.11.2009, 18:53
Şenol Güneş ile İstikrar...
Güneş batıdan doğana kadar...:)

mehmets61
26.11.2009, 18:53
video için teşekkürler resmi siteden alıntı galiba inşallah kıymetini biliriz gelirse...

akca61
26.11.2009, 18:57
:alkış: Senol Günes Hocamiz hayirli olsun Birlik beraberlik sart :D

cngz
26.11.2009, 19:14
herkes aynı şeyden bahsediyor, suçun büyüğünün bizde olduğunu kabullenebiliyoruz, ne güzel.

öyleyse bırakalım artık yorumları, şu ağzımızdan düşürmediğimiz, ama hep hikaye olan "hep destek" olaylarına bir göz atalım artık.

takımında, hocanında, yönetiminde ihtiyacı olduğu tek şey, ve buna en geniş çaplı destek ancak ve ancak taraftardan yani bizden gelir.

herkes sabırlı olsun, hocanın başarısızlıklarında bile şuraya yorum yaparken düşünerek yapsın.

bireysel olarak belki çok şey yapamayız ama bmn bizim için büyük şans. sonuçta bmn forumda alınan kararları yönetim duyabiliyor.

baskı yapalım yönetime, hocayla en az 5 yıllık sözleşme yapılsın, bununda arkasında duralım 5 yıl boyunca, 10 yıl boyunca, maçta kaybetsek, kümede kalmayada oynasak arkasında duralım.

artık biryerden başlamak lazım

İskender Çakmak
26.11.2009, 19:28
Ben de bundan korkuyorum. Bir '96 fâciâsı daha yaşayamam.
biz 96 daki duruma gelelim her türlü şampiyon oluruz ama bir türlü o noktaya gelemiyoruz peşimizi hiç bir şey bırakmıyor

Serdar A
26.11.2009, 19:35
Rahmetli babam derdi "bir nalı bulduk, kaldı 3 nal bir at" ..

Allah rahmet eylesin , sayesinde bu durumu özetleyecek en güzel deyişi de anımsamış olduk .

Yanlız cümlenin anlamında bir kararlılık var , biz ise yarı yolda sıkılıp o bir nalı da tarlaya atmaya meyilliyiz ...

titanic
26.11.2009, 19:48
Allah rahmet eylesin , sayesinde bu durumu özetleyecek en güzel deyişi de anımsamış olduk .

Yanlız cümlenin anlamında bir kararlılık var , biz ise yarı yolda sıkılıp o bir nalı da tarlaya atmaya meyilliyiz ...
Galiba naldan öte bişey aldık

leleuk87
26.11.2009, 19:48
senol hocama ilk basta hosgeldin diyorum trabzonspor sevgisi bu olsa gerek uzulerek ayrildigi kulube 3. kere geliyor bircok insan bu durumda kulubun onunden bile gecmez ama o mutevazi insan gene tasin altina elini koydu ve basarilarla dolu kariyerini bir kez daha tehlikeye atti bu cesaretinden dolayida kutluyorum insaallah basarili olur bu maddi imkansizlikda ve kadro sikintisinda 1-2 aya kalmadan elestirilerin onuda bulacagini dusunuyorum ama keske 5-6 yillik bi sozlesme yapilsada kume dussek bile senin arkandayiz hoca denilse istikrar saglansa belki hocayi elestirmek icin koseye gecmis bekleyenlerde vardir aramizda sadece sunu demek isterim onlara hicbiri basarisi olmayan seoul kulubunu 3 yildir sampiyonluga oynatan kupada finale cikartan ve sampiyonlar liginde ceyrek final gormus bir hocaya da bizim medyamiz ve bazi taraftarimiz ve hatta yonetici adayi zengin is adamlarimiz hocalik ogretmeye kalkacaktir

ama sonuna kadar arkandayim hocam

EmrahYalçınalp
26.11.2009, 19:49
Trabzon'da Şenol Güneş'i antipatik bulanların çok büyük bir çoğunluğu "bir tarihte birlikte martıya taş atıp çocukken kümeslerden yumurta çaldıkları adamın günün birinde çok iyi yerlere gelip çok para kazanmasını anlayamama, kendilerinin de aslında çok daha iyisine layıkken kaderin bir biçimde sillesini yedikleri için bir baltaya sap olamadıklarını sanma" sendromuna yakalanmışlardır. Kendisine yönelik eleştirilerin %50'si "paracı", kalan %50'si de "hau da kimdur" temalıdır.

KÖKSAL AYDIN
26.11.2009, 19:51
Şenol Hocaya öncelikle hoşgeldin diyorum.
Ama dönüşünün kendisi için hayırlı olacağından şüpheliyim.
Bundan önce yaşanan olayların aynısının tekrar edeceğini düşünüyorum.
Yani dejavu yaşamaya devam...
1-2 kötü sonuçta yine aynı şeyler...

Mehmet Fırat
26.11.2009, 19:52
Şenol Hoca ile istikrar!

(Bu bir bedduadır.)

Kaan
26.11.2009, 19:54
Bu arada Trabzonspor yönetiminin prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Şenol Güneş'in göreve geleceği haberi de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde heyecan yarattı. Bordo - mavili yöneticiler de, Şenol Güneş'le yarın resmi sözleşmenin imzalanabileceğini belirtti. Ancak Güneş'in sadece A futbol takımının başına mı geçeceği, yoksa çok daha büyük yetkilerle mi takımın başına geçeceğinin henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

DHA

Cihad Varlı
26.11.2009, 19:56
Kara bulutları dağıtalım biraz üzerimizden . Bu sefer tarih tekrar etmeyecek ! Çok mu iyimserim ne ? :)

Kaan
26.11.2009, 20:01
Şenol Güneş'in Trabzonspor Karnesi

MAÇ__GALİBİYET__BERABERLİK__MAĞLUBİYET__BAŞARI %

166____103________34__________29______62.05
NOT: Beraberlik, başarısızlık sayılmıştır.
NOT(2): Sadece lig maçları kaale alınmıştır.

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2009, 20:04
Şenol Güneş daha büyük yetkilerle takımın başına gelsin, kaş yapalım göz çıksın. Ünal Karaman ne olsun? Yine düzenimiz tersten kurulmuş olacak.
Trabzonspor yönetimi her yıl yaşadığı fiyaskolarla spor yönetimi bölümlerinde tez konusu olacak nitelikte.
Tebrik ediyorum.

Tolunay Abdioğlu
26.11.2009, 20:05

Gayet iyi. :)

erkankoc
26.11.2009, 20:05
simdiden kostek olmaya calisanlar var aramizda..hala biz demistik dersiniz havalarinda bazilarimiz..bunu soyliyenlere diyorumki siz oldugunuz surece bu takimdan bir sey olmaz...senol hoca hepinizden cok trabzonlu ve trabzonsporludur..siz futbol topunu bomba diyerek karakola goturecek kadar futbol bilginiz oldugu halde, hocanin bilgisini elestirmek hakkini kendinizde nasil bulursunuz anlamadim....

su takim senol hoca sayesinde yapilandi yapilandi..destek verirsek en az 5 yil olur ..her sonuca ragmen ama....ama 2 hafta sonra yok istifa falan derseniz ts diye bisey kalmaz ortada...kumede dussek ezilsekte senol hocaya tam destek ..yillar boyunca hemde...armaizda kimse onun kadar futboldan anlamiyodur ..buna hemfikiriz

__S__e__S__
26.11.2009, 20:08
Bu arada Trabzonspor yönetiminin prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Şenol Güneş'in göreve geleceği haberi de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde heyecan yarattı. Bordo - mavili yöneticiler de, Şenol Güneş'le yarın resmi sözleşmenin imzalanabileceğini belirtti. Ancak Güneş'in sadece A futbol takımının başına mı geçeceği, yoksa çok daha büyük yetkilerle mi takımın başına geçeceğinin henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

DHA

bende heyecanlanmaya başladım hea :D Alanzinhoyu beğencekmi acaba merak ediyorum:D

Kubilay ŞAHİN
26.11.2009, 20:09
Şenol Hoca ile istikrar!

(Bu bir bedduadır.)

İstikrar İle İstikrar..!!

Birtan Karaman
26.11.2009, 20:09
Hayırlısı İle Hocamız Gelsinde Bi Düzlüğe Çıksak. Gerek Oyuncu Seçimleri Gerekse Oyuncu Transferi Bazında. Dibe Vurduk Resmen.

Lancet_61
26.11.2009, 20:12
hocam geliyorsan çok sağlam gel 20 milyon euro tazminat koy,olası fesh durumunda klübün taşınmazlarına el koyma hakkın olsun...imza töreninde bu klübe kazık çakıyorum kimse istifa diye bağırmasın de

Muhammed
26.11.2009, 20:16
Takımın başında mutlaka olmalı. Geniş Yetkiler onu yedek kulübesinden alacak kadar olmamalı.

zahido
26.11.2009, 20:34

DHA

Bence şenol güneş hoca olarak değil sportif direktör olarak başa geçmeli.. Unal takımı idare eder.. Bütün transferler ve takımla alakalı herşeye şenol güneş bakar.. 5 sene sonrada kulube başkan olur..

Aksi takdirde 2 senelik ömrü var.. 2. senenin ortasında kovarlar..

Hasan ZAİMOĞLU
26.11.2009, 20:41
artık büyük bir istikrarın başlangıcı olsun şenol hoca .. artık tabularımızı yıkalım 3 5 mağlubiyete basından taraftara kadar hiç kimse karalama yapmasın ! öz evlattır . en az bizler kadar içi cız eder eminiz buna ! artık en büyük sabrımız şenol hoca ile istikrar olsun ! başarıdan önce şenol hocaya sabredelim bu çok öenmli !!

Tayfun Aydın
26.11.2009, 20:41
29 malubiyet vay be süper peki bunu araştıran arkadaş bu maçların kçının derbi maçı olduğunu da belirtebilirmi.Bu dönemde kazanılan büyük maç sayısı nedir.29 maç kaybedilmiş bu 29 maçın bi tanesi bir tarihe bedel.Umarım başarılı olur ama benim hiçümidim yok.Ne 96 daki ne de 2003 deki kadro var şuan.Hatta kabul etmesinebile şaşırdım bu kadroyu.Hayırlısı olsun ama hiç ümidim yok

28TS61
26.11.2009, 20:46
ilk transferinde para yok dicek yonetim gene bi kac ay bocalayip yollar ayrilir. boyle gelmis boyle gider bizim külüpte bu isler

FANATIK61
26.11.2009, 20:48
Senol Hoca tam 1 sene sonra bu haftalarda takimdan ayrilacaktir ahan buraya yaziyorum. Ben tanimiyormuyum bizim milleti. 26 senedir degisen birsey yok bundan sonrada degismeyecek.

Tunay ERDEM
26.11.2009, 20:52
Kalecilerden iyi teknik direktör olmayacağını savunanlardanım.

Serdar A
26.11.2009, 20:52
Geldiği ülkede en değerli altyapı , çalıştırdığı takımın altyapısı . 20 yaş altı 2 futbolcu getirme olduğunu düşünüyorum .

28TS61
26.11.2009, 20:53
senol gunes gelecekte ne degisecek?
hugo broos geldi, ersun yanal zamanindaki futbolcularla yola devam etti. bi gabrick alindi.
simdik senol gunes gelecek oda ersun ve hugodan takimi devralmis halde devam edecek.
yok neymis ilk yarida transferler yapilacakmis.
e madem oyle neden hugo icin transfer dönemi beklenmedi?
kusura bakmayin ama bizden hic bir sey olmaz. 26 senedir istikrar istikrar deyip dur. 3-5 mac kötü gidince hemen teknik direktörü istifaya zorla. neden zorluyorsunki sikiysa tazminatini ödede gönder.
biz daha cok halilhodzicler, yanallar ve brooslari harcariz.
senol günes gelsin isterim ama malesef oda harcanicaktir digerleri gibi

Serdær
26.11.2009, 20:55
Geldiği ülkede en değerli altyapı , çalıştırdığı takımın altyapısı . 20 yaş altı 2 futbolcu getirme olduğunu düşünüyorum .

Serdar,

Getirmesi gerektiğini düşünüyorum dicektin galiba :)

Açıkçası ben futbolcu potansiyeli olarak çok üst düzey olduğunu düşünmüyorum.

Fakat denemeye değerdir.

Bonservis fiyatlarıda muhtemelen ucuzdur.

titanic
26.11.2009, 20:55
Kalecilerden iyi teknik direktör olmayacağını savunanlardanım.
tam tersi oyunu her yönüyle çok iyi takip ederler,kalecinin açısı geniştir birde daha zeki insanlar kaleci olur

bordo61
26.11.2009, 20:56

Bayağı iyi :)

titanic
26.11.2009, 20:59
Bayağı iyi :)
Şampiyonluk yok ama istikrar dikkat çekici

bordo61
26.11.2009, 21:01

166____103________34__________29______%75.7
NOT: Beraberliği ne başarı ne de başarısızlık sayarsak

Alıntının değiştirilmiş halidir

Kaan
26.11.2009, 21:07

29 malubiyet vay be süper peki bunu araştıran arkadaş bu maçların kçının derbi maçı olduğunu da belirtebilirmi.Bu dönemde kazanılan büyük maç sayısı nedir.29 maç kaybedilmiş bu 29 maçın bi tanesi bir tarihe bedel.Umarım başarılı olur ama benim hiçümidim yok.Ne 96 daki ne de 2003 deki kadro var şuan.Hatta kabul etmesinebile şaşırdım bu kadroyu.Hayırlısı olsun ama hiç ümidim yok

166 maçın 5 sezona denk geldiğini düşünelim. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un son 5 sezondaki toplam mağlubiyet sayısı:

Beşiktaş: 36
Fenerbahçe: 27
Galatasaray: 29
Trabzonspor: 49

166 maçta mağlubiyet sayısı 10 falan olmasını bekliyorsan, Trabzonspor'a gelmesini bekleme o zaman. :cool:

demiahme
26.11.2009, 21:10
goruyorumki senol gunes gelmeden aynen hugo da oldugu gibi aynen gelemeyen ferguson, samet ve digerlerinde oldugu gibi ben bunu istemiyorumcular turedi.

dur bir tahminde bulunayim sene ortasinda geldigi icin bu seneyi tamamlar seneyede takimin basinda baslar. ama gelecek sezonun sonunu gormesi buyuk basari demektir.

cekin elinizi trabzonun uzerinden. az dusunun az konusun az yorum yapin. birakin kadroyu hoca kursun. siz kafanizi bu tur seylerle yorup takim uzerinde golge yapmayin

Birtan Karaman
26.11.2009, 21:18
Serdar,

Getirmesi gerektiğini düşünüyorum dicektin galiba :)

Açıkçası ben futbolcu potansiyeli olarak çok üst düzey olduğunu düşünmüyorum.

Fakat denemeye değerdir.

Bonservis fiyatlarıda muhtemelen ucuzdur.
En İyi Futbolcularını Bolton'a 2 Milyon'a Sattılar.

Oyuncu İngiltere Liginde 12 Maç Forma Giydi Toplam Şuana Kadar.

Özkan Erdem
26.11.2009, 21:19
İstikrar konusunda çareyi uzun vadeli sözleşmede aramak, söz konusu yabancı bir antrenör olmadıkça lafta kalmaya devam edecektir bence. Olası bir başarısızlıkta Şenol Güneş'in de kuyusu kazılacak, Şenol Güneş'e de ağır sözler sarfedilecek. Kendisi de muhtemelen gitmeyi seçecektir.

2005-2006 sezonunda takımdan ayrılış hikayesi üzerine yok şey yazılıp çizilmişti. 7. hafta sonunda 3 galibiyet, 2 beraberlik ve üst üste aldığı Sivas ve Manisaspor mağlubiyetleri sonucunda transfer meselesinden başlayarak türlü konularda ters düştüğü yönetimiyle ve Trabzonspor'la yollarını ayırmıştı.

Dönemin yöneticileri transferdeki başarısızlıklarıyla oluşturulan kötü kadronun faturasını Şenol hocaya kesmeye çalışırcasına kendisinin yaz döneminde takımdan ziyade açılışlar ve davetlerle ilgilendiğine dair iddialara destek vermişlerdi. Şenol Güneş ise bu durum karşısında bile terbiyeden, beyefendilikten ödün vermemiştir.

Diyeceğim şu ki Şenol Güneş'in başını yine medya veya taraftar kısa vadede yiyecektir. Şenol hoca yine tazminatından vazgeçecektir. Yöneticiler ve taraftarlar bu kafada olduğu sürece bu düzen biraz zor değişecek Trabzon'da.

Günün birinde bir yabancı hoca gelir, kovduk diye 8-10 milyon euromuzu alırsa belki o zaman akıllanırız bizler de.

Terzioğlu
26.11.2009, 21:19

Eline saglik güzel bir arastirma olmus.

Mehmet Fırat
26.11.2009, 21:21

Niye?

Famagusta da iyi giderdi oraya. :)

erkankoc
26.11.2009, 21:23
goruyorumki senol gunes gelmeden aynen hugo da oldugu gibi aynen gelemeyen ferguson, samet ve digerlerinde oldugu gibi ben bunu istemiyorumcular turedi.

dur bir tahminde bulunayim sene ortasinda geldigi icin bu seneyi tamamlar seneyede takimin basinda baslar. ama gelecek sezonun sonunu gormesi buyuk basari demektir.

cekin elinizi trabzonun uzerinden. az dusunun az konusun az yorum yapin. birakin kadroyu hoca kursun. siz kafanizi bu tur seylerle yorup takim uzerinde golge yapmayin

BIZIM sorunumuz ne biliyomusun, trabzon sehri futbolu cok iyi biliyor palavrasina inanip ,kendimizi nimetten sanmamiz..bu trabzon halki futbolu biliyosa diger yerler uzaya cikti ozaman....bu yalandan uyanmassak cok daha bosuna kurek cekeriz....

Kaan
26.11.2009, 21:23
Niye?

O kadar detaya girmedim Mehmet abi. Onu da araştırırız. :)

erkankoc
26.11.2009, 21:24
Niye?

senin su zavalli takimina morinho falanmi gelecegini sandin...yada ericson hiddink..ya erturgrul bile begenip gelmiyo buraya ,biz hala senolu elestirelim..utanmak lazim bence

hamucera
26.11.2009, 21:24
şu günlerde sakin olmayı ve çok fazla yorum yazmamayı düşünüyorum,

şimdilik sadece yorumlara bakmak kafi benim için, zamanla bu yorumları birilerine gösteririz yine,

Mustafa Yüksek
26.11.2009, 21:27
Yenilgide bizim kadar üzülecek bir teknik direktörümüz olacak...Onun dışında yönetim anlayışı değişmedikçe zaten şampiyon olamayız...

AdemS
26.11.2009, 21:28
Gelmesini isteyenlerdenim.. Hayırlı olur inşAllah bizlere :)

antagonist
26.11.2009, 21:28
Yöneticiler bölümüne şunu yazmışım 23 Ağustos'ta...

Transfer sezonu bitmeden bir forvet alırız gibim geliyor.

Broos da 6 ay idare eder , 6 ay sonra Tekke ve Şenol gelir, düzen kurulur....

Koray
26.11.2009, 21:30
Avrupali hoça isteruk, başarisiz olinça ''istikrar'' deruk...

Herkesle istikrara varız ama söz konusu Şenol Hoca olunca bu kelimeyi hemen unutuveririz, ''denedik olmadı '' adı altına gizlenerek.

Hasan61
26.11.2009, 21:31
İstikrarlı bir şekilde hoca kovmaya devam ederiz:)

Mehmet Fırat
26.11.2009, 21:32
ŞG gelirse en azından kovma gibi bir durum olmaz.

Zorla istifa ettirilir. :)

Kubilay ŞAHİN
26.11.2009, 21:33
Niye?

Yaz Yaz Aston Villa'yı da Yaz..:D

antagonist
26.11.2009, 21:33
"Yerlinin yerlisi" , "Şampiyonluklarımızın hepsinde yerli hocaların adı var" klişeleri Trabzonspor'un evrensel bir takım olduğu gerçeğini kabullenmemek, Trabzonspor'u 4685 kilometrekarete sığdırmak anlayışına hizmet etmek için çok uygun...

Mehmet Fırat
26.11.2009, 21:34
Yaz Yaz Aston Villa'yıda Yaz..:D

Sen de 'da'yı ayrı yaz. ççç

Kubilay ŞAHİN
26.11.2009, 21:35
Sen de 'da'yı ayrı yaz. ççç

Anlamak Mehmet Anlamak..! ççç

serdaracıl
26.11.2009, 21:36
Niye?

Çok zekisin

Hasan61
26.11.2009, 21:37
"Yerlinin yerlisi" , "Şampiyonluklarımızın hepsinde yerli hocaların adı var" klişeleri Trabzonspor'un evrensel bir takım olduğu gerçeğini kabullenmemek, Trabzonspor'u 4685 kilometrekarete sığdırmak anlayışına hizmet etmek için çok uygun...
"Şampiyonluklarımızın hepsinde yerli hocaların adı var"
Bu söz biraz tuhafıma gitti.
Görende 36 farklı hocayla şampiyon olmuşuzda hepsi Trabzonluymuş sanacak.
Sadece 2 hoca şampiyon yapmış ki eski tarihlerden o zamanlarda da yabancı hoca kalkıp buraya gelmezdi.
(Niye 36 sayısını kullandım bilmiyorum klavyede elime öyle denk geldi:) )

cihatöztürk
26.11.2009, 21:38
şenol güneşi beyenmeyenler kimi bekliyodunuz çok merak ediyorum

şenolda daha kesin deyil ya neyse

LazAnisT
26.11.2009, 21:42
İlerideki hayallerimden birisi Trabzona yerleşip antrenman tesislerinin yakınından bir yerden bir ev tutup boş vakitlerimi hayallerimde büyüttüğüm takımla birlikte geçirmek süsler.

Bunu Trabzonda yaşayan ve kulüple biraz içli dışlı olan hangi arkadaşıma anlatsam ağız birliği yapmışcasına :TRbzonspor hayallerinde nasılsa bırak öyle kalsın sakın kulüple içli dışlı olmaya aklından bile geçirme der dururlar.

Şenol Güneş'de bence şu anda aynı hataya düşüyor duygusal düşünerek hata yapıyor.

Hiç bir şey eskisi gibi değil hocam.Bu çark senide yer,öğütür un yapar

matrix5782
26.11.2009, 21:50
şenol güneş bu sefer inşallah taviz vermez ve dediklerini yönetime yaptırtır.yoksa hiçbirşey değişmez

Serdar A
26.11.2009, 21:52
şenol güneşi beyenmeyenler kimi bekliyodunuz çok merak ediyorum

şenolda daha kesin deyil ya neyse

Tolunay Kafkas

açık ve net .

Hasan61
26.11.2009, 21:54
Tolunay Kafkas

açık ve net .
Kayseri'de ki bilinçli yapılanmayı ve rahat ortamı bırakıp
Karmaşanın hakim olduğu bir ortama gelmek isteyeceğini sanmıyorum.

Adil ÖZGÜR
26.11.2009, 21:55
Kore'den 3 futbolcu getiriyormuş diye duydum, (kahveden) :confused: :D

matrix5782
26.11.2009, 22:00
Kore'den 3 futbolcu getiriyormuş diye duydum, (kahveden) :confused: :D

kesin önerecektir

Birtan Karaman
26.11.2009, 22:03
Ki Sung Yueng :D

Adil ÖZGÜR
kesin önerecektir
Alınırsa körüne alınanlardan daha iyi çıkacakları kesin.
Esasen birbirimizle üst tarafta savaşmaktansa böyle konuları araştırıp cevaplarını bulmak daha mantıklı.

matrix5782
transfer komitesi ve şenol güneş koordineli bir şekilde çalışırsa çok iyi isimler ucuz maliyete takıma kazandırılabilir

Muhammed
26.11.2009, 22:04
Tolunay Kafkas

açık ve net .

Tolunay Kafkas'ta ne buldunuz mesela?

matrix5782
26.11.2009, 22:04
Alınırsa körüne alınanlardan daha iyi çıkacakları kesin.

yani sonuçta 2-2.5 sene gözlemlenmiş oyuncular olacaktır.

İskender66
26.11.2009, 22:05

Gayet güzel. Bu tür istatislik yapan teknik direktörleri mumla arıyoruz Trabzonspor'da. Şenol hocamızın takımızın başındayken bence en büyük eksiği gerilimi yüksek maçlarda ve istanbul takımlarıyla yapılan maçlardaki yenilgilerdi. Bence Şenol hoca şuanda bize faydalı olabilecek tek hoca. Morinho bile gelse bize fayda etmez şuan. Ama Şenol hoca Trabzon'u gayet iyi biliyor. Sonuna kadar destek olmalıyız hocamıza.

h@msi61
26.11.2009, 22:10

Hakemlere guzel saldiriyor, kirmizi goren futbolculari alnindan opuyor, daha ne olsun...

Kaan
26.11.2009, 22:10

Niye?

211____129________41__________41______61.15

* 93-94 Türkiye Kupası, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Kupaları karnede bulunmamaktadır.

Serdar A
26.11.2009, 22:11

Şenol hocanın İstanbulspor'da , Antalyaspor'da bulamadıkları olabilir .

Ya da 18 yaşında gençleri korkusuzca sahaya sürerek ülke geleceğine verdiği hizmeti de bulmuş olabilirim . Belkide Trabzonspor'un istanbul kulüpleri ile mücadelesinde atarak değilde yemeyerek şampiyon olabileceğini düşünüyor ve Tolunay hocanın "ortalama futbolcularla" yarattığı savunma kurgusuna imreniyorum . Süleyman hoca ile birlikte koordine çalışarak antrene ettiği takıma tercih ettiği yabancı oyunculardaki isabeti ve U20 futbolculara yaptığı yatırımları bulabiliyor da olabilirim .

Yazdıkça yazacak daha çok sebep buluyor insan . Her şey bir yana bana göre Tolunay hocanın daha önce kapıya konmamış olması bile bir sebeptir belkide bir kısım taraftar için . Şenol hocanın ne yapabileceğini biliyoruz , Tolunay hocanın ne yapabileceğini bilmiyorsunuz .

Sefa
26.11.2009, 22:14
Ben Tolunay Kafkas'tan çok Recep Mamur'u istiyorum. :)

Muhalif

Ya da 18 yaşında gençleri korkusuzca sahaya sürerek ülke geleceğine verdiği hizmeti de bulmuş olabilirim . Belkide Trabzonspor'un istanbul kulüpleri ile mücadelesinde atarak değilde yemeyerek şampiyon olabileceğini düşünüyor ve Tolunay hocanın "ortalama futbolcularla" yarattığı savunma kurgusuna imreniyorum . Süleyman hoca ile birlikte koordine çalışarak antrene ettiği takıma tercih ettiği yabancı oyunculardaki isabeti ve U20 futbolculara yaptığı yatırımları bulabiliyor da olabilirim .

Yazdıkça yazacak daha çok sebep buluyor insan . Her şey bir yana bana göre Tolunay hocanın daha önce kapıya konmamış olması bile bir sebeptir belkide bir kısım taraftar için . Şenol hocanın ne yapabileceğini biliyoruz , Tolunay hocanın ne yapabileceğini bilmiyorsunuz .

Bu kadar basit, Tolunay veya Ertuğrul'u tercih ederdim ben de...

Adem Erdoğan
Hoca derbi maçlarını kaldıramıyor söylemlerine kesinlikle katılmıyorum.Bu sözler Ersun Yanal içinde kullanılıyordu, Şenol Güneş içinde kullanılıyor.

Biz 96'dan sonra herbirine karşı üstün olduğumuz takımlara karşı üstünlüğümüzü kaybettik.

O dönemden sonra gelen onlarca hocadan hiçbirisi derbileri kaldıramadı o mantıkla.

Adil ÖZGÜR
26.11.2009, 22:15
Şenol hocanın ne yapabileceğini biliyoruz ,

Kendisini yenileyemezmi hocam. Belki üstüne koyarak gelecektir. Eski Şenol olmayacak herhalde?

Muhammed
26.11.2009, 22:15

Anadolu takımlarındaki performansa bakarsak Ersun Hoca'yı neden gönderdik o zaman? Denizlispor, Ankaragücü ve Gençlerbirliği ile yaptığı çıkışı kim yaptı bu ülkede. Gençlerbirliği ile Avrupa maçlarında tulum çıkartıyordu adeta ligdede son haftalarda karanlık oyunlarla 3. oldular. Ankaragücü ilede 4. olmuştu ve ligin en çok gol atan takımıydı sanırım. Sene başı olsa belki en mantıklı tercih değildi ama şu anda Şenol hoca en mantıklı tercih bence. Seoul'de de başarılı idi zaten. Son 7 senedir ilk 2 ye giremeyen takım son haftada şampiyonluğu kaçırmış ilk senesinde. Bazı eksiklerine rağemn şu dönemde malesef yapılacak en doğru tercih. Tolunay Kafkas bence tek başına olmamalı gelecekse bile Süleyman Hurma ile beraber gelmeli.

Adem Erdoğan
26.11.2009, 22:16

Ersun Yanal'da o özelliği ile ön plana çıkmıştı fakat bunu Trabzonspor'da yapamadı.
Sebebi çok açık.Futbol ordinaryusları.
Tolunay Kafkas'ın gelmesini isterdim fakat Kayseri'de olduğu kadar rahat bırakmazlar.

Adem Erdoğan
26.11.2009, 22:18
Bu kadar basit, Tolunay veya Ertuğrul'u tercih ederdim ben de...

Türkiye'de ikisinden başka isim gelmiyor akıllara zaten.Fakat onların yerinde olsam bende gelmezdim bu değirmene yada mezarlığa artık her ne derseniz.

Serdar A
26.11.2009, 22:21
Ersun Yanal'da o özelliği ile ön plana çıkmıştı fakat bunu Trabzonspor'da yapamadı.
Sebebi çok açık.Futbol ordinaryusları.
Tolunay Kafkas'ın gelmesini isterdim fakat Kayseri'de olduğu kadar rahat bırakmazlar.

Tabi , öncelikle bu kulübün idari organizasyonu ele alınmalı . Söyleye söyleye bıkkınlık geldi . Mevcut düzenle değil Şenol Güneş , Trapattoni gelse başarı üretemez . Yetki karmaşası var ve kulüp bürokratik olarak çok hantal , hızlı hareket edemiyor , hareketlerinin arkasında duramıyor .

Herkes her işi yapıyor , herkes her işe karışıyor . Ancak iş sorumluluk üstlenmeye geldiğinde herkes işi bir diğerinin üzerine yıkıyor . Böyle kulüp idare edilmez .

Muhammed
26.11.2009, 22:22
Tabi , öncelikle bu kulübün idari organizasonu ele alınmalı . Mevcut düzenle değil Şenol Güneş , Trapattoni gelse başarı üretemez . Yetki karmaşası var ve kulüp bürokratik olarak çok hantal , hızlı hareket edemiyor , hareketlerinin arkasında duramıyor .

Herkes her işi yapıyor , herkes her işe karışıyor . Ancak iş sorumluluk üstlenmeye geldiğinde herkes işi bir diğerinin üzerine yıkıyor . Böyle kulüp idare edilmez .

Song'un da dediği gibi çocuk oyuncağı değil kulüp yönetmek.

Pro-TS
26.11.2009, 22:23
bu pozisyonda şenol güneş teklifi kabul ettiğinden elini öpmek lazım . yoksa bu takıma bu kaos ortamında teknik direktör olmak akıllı işi değil

l-m
26.11.2009, 22:23
Bu saatten sonra Trabzon'a kim gelirse gelsin bana göre çok fazla şey değişmeyecektir. Ben Şenol Hoca için üzüldüm açıkçası, belli ki özlemi artmış Trabzon'a ve her şey eskisi gibi olabilir diye düşünüyor.

erol-61
26.11.2009, 22:27
şenol hocanın istediği şartları kabul etmişse yönetim başarı gelir yoksa çok sevdiğim hocama yazık olur yine TRABZON değirmeni onuda tekrar öğütür BAŞARILAR HOCAM

Adil ÖZGÜR
26.11.2009, 22:28
Bu saatten sonra Trabzon'a kim gelirse gelsin bana göre çok fazla şey değişmeyecektir. Ben Şenol Hoca için üzüldüm açıkçası, belli ki özlemi artmış Trabzon'a ve her şey eskisi gibi olabilir diye düşünüyor.
Trabzonu ondan iyi tanıyan olamaz herhalde.

Giderken söylediği sözler ile, geldiği bugünkü ortam birbirine tezat düşüyor,

Acaba giderken söylemiş olduğu teşhisinden kendisini caydıran husus nedir?

Özkan Erdem
26.11.2009, 22:35
Tolunay Kafkas'a Kayseri'de yaptığı yatırımın karşılığını alma fırsatı tanımak şart. Yoksa Trabzonspor taraftarı, medyası ve futbol adamlarına kolay bir lokma olmaktan öteye gidemeyecektir.

Kayseri'de gerek bugünü gerekse geleceği düşünerek yaptığı çalışmalarla hem saha sonuçlarını iyi bir seviyeye getirmiş hem de kulübüne uzun vadede başarı ve maddi anlamda büyük katkılar sağlayabilecek genç isimleri kadrosuna katmış durumda Tolunay hoca. Ayrıca tüm bunları gayet düşük maliyetlerle gerçekleştirdiğini de ekleyelim.

Özellikle büyük maçlar öncesindeki doğru analizleriyle dikkat çeken Tolunay hocanın takımına mücadele ruhunu aşılamak adına Kayserispor'un yakın tarihindeki en önemli iki oyuncusu Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'dan nasıl vazgeçtiğini iyi irdelemek gerek.

Bana kalırsa gerçekten çok önemli işlere imza atacak Tolunay Kafkas. Sezon başında Trabzonspor için kendisini hazır görmediğini iddia ederken kastının kapasite değil kariyer olduğu düşüncesindeyim. Bunun için de tek ihtiyacı zamandır.

Fatih
26.11.2009, 22:37
Tolunay Kafkas bir süre daha Kayseri kalmalı zira orada verdiği emeklerin tam karşılığını alabilmiş değil.Bir iki seneye kalmaz herkesin imreneceği bir takım ortaya çıkacak umarım başarılı olur.

Cihad Varlı
26.11.2009, 22:41
Şenol Güneş ile istikrar'ın istikrarına razıyım . Varsın 96 olayı tekrarlansın . Yeter ki şampiyonluğu son maçta kaybedelim :)

Fatih
26.11.2009, 22:42
Şenol Hocanın yardımcısının kim olacağı belli mi Hami Mandıralı ismi geçiyordu.Aslında Tugay Kerimoğlu da düşünülebilir.

Cihad Varlı
26.11.2009, 22:43
Şenol Hocanın yardımcısının kim olacağı belli mi Hami Mandıralı ismi geçiyordu.Aslında Tugay Kerimoğlu da düşünülebilir.

Abi , kendisinin geleceği henüz kesin değil . Yardımcı konusunda Hami biraz zor sanki . Milli Takım'ı nasıl bırakacak ? Tugay içinde A Milli'de yardımcı olacak deniliyor . Biraz zor gibi görünüyor bu iki isim .

Serdar A
26.11.2009, 22:43

Füzyon :)

Fatih , doğru çekirdekleri çarpıştırdığına emin misin :)

Fatih
26.11.2009, 22:45
Füzyon :)

Fatih , doğru çekirdekleri çarpıştırdığına emin misin :)
Benimkisi hayal zaten.:)

Koray
26.11.2009, 22:47
Şenol Güneş'le ''istikrar'' :)

Serdar A
26.11.2009, 22:47
Tugay hocam İngiltere'de üst iki ligde bir takım çalıştırmadan gelmesin buralara . Tolunay hoca için anlattığınız nedenler aynen onun içinde geçerli .

Ömer Kaya
26.11.2009, 22:48
Şenol Güneş ile istikrar'ın istikrarına razıyım . Varsın 96 olayı tekrarlansın . Yeter ki şampiyonluğu son maçta kaybedelim :)
Bu kalp bak ona dayanmaz

Pro-TS
26.11.2009, 22:51
bu sefer şampiyonluğu son maça bırakmyacağız :p

Fatih
26.11.2009, 22:52
Tugay hocam İngiltere'de üst iki ligde bir takım çalıştırmadan gelmesin buralara . Tolunay hoca için anlattığınız nedenler aynen onun içinde geçerli .
Tugay'da Pep Guardiola görüyorum Serdar.:)

Bu arada Şenol Hocanın yardımcısı kim olabilir Abdullah,Hami,Ogün vs vs 96 ruhunun dışında bir isim bulunabilir mi?

Cihad Varlı
26.11.2009, 22:53
Ünal hocanında dediği gibi güzel günler gelecek . Artık yeni oluşumun içine giriyoruz . Belki hemen değil ama , mutlaka gelecek . Şenol Güneş ile istikrar . Seneye gruplarda birleşicekmiş . Yeter ki biz inanalım , birlik olalım.. Bu iyimserliğime bayılıyorum.. :)

asimetrik
26.11.2009, 22:53

Maç başına puan ortalaması : 2.07
Son 9 yılın şampiyonluklarının maç başı puan ortalaması: 2.28
1995-96 sezonunda Şenol hocaya bir sezon olarak bakınca da 2.40 üzerinde puan ortalaması ama 2. olduk.

Dolayısıyla gerçek olan tek istatistik 26 yıldır 27 hoca (karıştırmış olabilrim) değişikliği ile bir kez bile şampiyon olamadığımız.
Bu arada yüzlerce oyuncu ve bir çok kez de yönetim değişti.
Değişmeyen tek şey şehir, taraftar ve yönetim anlayışı.

Serdar A
26.11.2009, 22:57
Tugay'da Pep Guardiola görüyorum Serdar.:)

Bu arada Şenol Hocanın yardımcısı kim olabilir Abdullah,Hami,Ogün vs vs 96 ruhunun dışında bir isim bulunabilir mi?

Keşke Sivas , Muhsin hocanın varlığına uyanmasaydı . Şenol hocayı çok iyi tamamlayabilirdi . Disiplinli ve Afrika kıtasını avucunun içi gibi biliyor , geçmişteki tecrübeleriyle Trabzon şehrini ve şahısları tanıyor .

Benim fikrim , her koşulda Şenol hocayı asiste edecek kişinin yardımcı antrenör değil , teknik direktör ehliyetine sahip olması yönünde . Bu ismin ayrıca disiplinli ve transfer işlerinden anlayan birisi olması şart .

serdaracıl
26.11.2009, 22:58
Tabi , öncelikle bu kulübün idari organizasyonu ele alınmalı . Söyleye söyleye bıkkınlık geldi . Mevcut düzenle değil Şenol Güneş , Trapattoni gelse başarı üretemez . Yetki karmaşası var ve kulüp bürokratik olarak çok hantal , hızlı hareket edemiyor , hareketlerinin arkasında duramıyor .

Bir futbol kulübünde 190 kişinin çalışması hantallığı da beraberinde getiriyor bence.

Erdogan
26.11.2009, 23:00
Arkadaslar, Senol Günes de en az bizim kadar Trabzonsporun durumunu ve yapisini biliyor.

Senol Günes bu kez herseyi iyi düsünüp gelecek, uzun vadeli düsündügü ap acik ortada.

Yetkiler benim elimde olacak diyor, ona göre gelirim diyor. Bu adam isini biliyor.
Bu yil gecti, önümüzeki yilda belki birsey olmaz ama ondan sonra heres herkes Trabzonsporu konusuyor olacak....

Mehmet Fırat
26.11.2009, 23:00
Benim fikrim , her koşulda Şenol hocayı asiste edecek kişinin yardımcı antrenör değil , teknik direktör ehliyetine sahip olması yönünde . Bu ismin ayrıca disiplinli ve transfer işlerinden anlayan birisi olması şart .

Metin Diyadin'in zamanlaması yanlıştı o zaman. :)

Serdar A
26.11.2009, 23:01
Bir futbol kulübünde 190 kişinin çalışması hantallığı da beraberinde getiriyor bence.

İnanın 5-6 kişinin ürettiği hantallığı kulübün 150 çalışanı ile üretemezsiniz .

Fatih
26.11.2009, 23:02
Keşke Sivas , Muhsin hocanın varlığına uyanmasaydı . Şenol hocayı çok iyi tamamlayabilirdi . Disiplinli ve Afrika kıtasını avucunun içi gibi biliyor , geçmişteki tecrübeleriyle Trabzon şehrini ve şahısları tanıyor .

Sportif Direktör Ünal Karaman'sa transferde tek yetkili olması gerek değil mi?Benim bildiğim Sportif Direktör'ün görevlerinden biri de transferle ilgilenmektir.Şenol Hoca-Teknik(Yardımcı) Direktör-Ünal Karaman üçlüsü ne kadar uyumlu çalışacak?Ben bu saatten sonra hiçbir yöneticinin transfer işine girmesini istemiyorum.

taner*61
26.11.2009, 23:04
Şenol Güneşi neden beğenmez ve istemezsiniz anlamış değilim. Bu şartlar altında bu takıma kimi getirmeyi düşünüyorsunuz. Bu ülkenin en komedi teknik adamı bile Trabzonspora gelişim bir hataydı keşke gelmeseydim diyorsa, Bursada sanki çok büyük bir başarı elde etmiş teknik adam burayı bırakıp ne işim var Trabzonsporda diyorsa ve Tolunay bizden biridir ama onun içinde erken olduğunu düşünüyorum bu taraftar onuda bitirir 6 ayda. Bence hepimiz Şenol Hocaya tam destek sonuna kadar destek vermeliyiz. Geçen sezon bile Gs ile Fb nin olmadığı bir ligde 3.olan teknik adam için bile bu kadar meziyet sayan bir taraftar kitlesi neden Şenol Hocaya karşı çıkar. Adam kariyerini bir tarafa bırakıp geliyor Trabzonspora. Acaba şimdi gelmesini istemeyenler onun yerinde olsaydı ne yaparlardı merak ederim.

Ömer Kaya
26.11.2009, 23:04
Sportif Direktör Ünal Karaman'sa transferde tek yetkili olması gerek değil mi?Benim bildiğim Sportif Direktör'ün görevlerinden biri de transferle ilgilenmektir.Şenol Hoca-Teknik(Yardımcı) Direktör-Ünal Karaman üçlüsü ne kadar uyumlu çalışacak?Ben bu saatten sonra hiçbir yöneticinin transfer işine girmesini istemiyorum.
Yapma fatih abi Hayrettin beyin espirilerinden mahrum etme bizi :)

serdaracıl
26.11.2009, 23:06
İnanın 5-6 kişinin ürettiği hantallığı kulübün 150 çalışanı ile üretemezsiniz .

Bu hantallık yönetimin sadece mali ve idari işlerle ilgilenmesiyle ancak çözülür. Ayrıca 190 kişi bir kulüp için gerçekten çok.

asimetrik
26.11.2009, 23:13
Şenol hocanın (görece) uzun süre yaptığı teknik direktörlük görevi boyunca kazandırdığı önemli bir futbolcu hatırlayamıyorum. Eleştiri olarak söylemiyorum. Hafızama güvenmediğimden soruyorum.
Bilen varsa hatırlatırsa sevinirim.

Serdar A
26.11.2009, 23:14

Yönetimden başka Özkan hocanın pozisyonu da lağvedilmeli .

Bölge koordinasyonunun futbol direktörü kapsamına girmeyen özel şartları yönetimin sorumluluğunda kalabilir . Pilot takımlar , A takım ve futbolcu yetiştirme organizasyonunda koordinasyonu sağlaması gereken kişi zaten futbol şubesi (sportif) direktörüdür . Yönetimin dışında , futbol direktörünün üzerinde poziyon olamaz . Futbol direktörünü , genel yönetim direktörüne(Türkiyede başkan yardımcısı) bağlarsınız ki denetim ve değerlendirme bu pozisyonun sorumluluğudur .

Her alanda bir yetki karmaşası var . Tahmin ediyorum Hugo hoca bir 6 ay kendisini toparlayamaz . Halen Trabzonspor'un nasıl bir iç yapıya sahip olduğunu düşünüyordur .

61karradeniz61
26.11.2009, 23:17
arkadaslar

Ki Sung Yong 20 yasinda

http://transfermarkt.de/en/spieler/81796/sung-yueng-ki/profil.html

senol hocanin eski ögrencisi

kesin ama kesin bize gelir

cok eminim ...böyle bir yetenegi kaptirmaz senol hoca

Sefa
26.11.2009, 23:18
arkadaslar

Ki Sung Yong 20 yasinda

http://transfermarkt.de/en/spieler/81796/sung-yueng-ki/profil.html

senol hocanin eski ögrencisi

kesin ama kesin bize gelir

cok eminim ...böyle bir yetenegi kaptirmaz senol hoca
Celtic kaptı bile :)

Oruç
26.11.2009, 23:27
Şenol hocanın (görece) uzun süre yaptığı teknik direktörlük görevi boyunca kazandırdığı önemli bir futbolcu hatırlayamıyorum. Eleştiri olarak söylemiyorum. Hafızama güvenmediğimden soruyorum.

Bende Gökdeniz'den sonra Trabzonspor'un alt yapısından bir oyuncu çıkardığını hatırlamıyorum Gürcan abi.:)

Bu hengamede kimse oyuncu çıkarsın istemez, herkes başarı ister.

Fatih
26.11.2009, 23:30
Yönetimden başka Özkan hocanın pozisyonu da lağvedilmeli .

Bölge koordinasyonunun futbol direktörü kapsamına girmeyen özel şartları yönetimin sorumluluğunda kalabilir . Pilot takımlar , A takım ve futbolcu yetiştirme organizasyonunda koordinasyonu sağlaması gereken kişi zaten futbol şubesi (sportif) direktörüdür . Yönetimin dışında , futbol direktörünün üzerinde poziyon olamaz . Futbol direktörünü , genel yönetim direktörüne(Türkiyede başkan yardımcısı) bağlarsınız ki denetim ve değerlendirme bu pozisyonun sorumluluğudur .

Her alanda bir yetki karmaşası var . Tahmin ediyorum Hugo hoca bir 6 ay kendisini toparlayamaz . Halen Trabzonspor'un nasıl bir iç yapıya sahip olduğunu düşünüyordur .

Şenol Hoca geldiğinde bütün ipleri eline alabilecek mi?Alırsa bu ipi göğüsleyebilecek mi?Daha önemlisi Şenol Hoca kulüp içi yapılanmaya müdahale edebilecek mi?

delikoyun
26.11.2009, 23:32
şenol hoca 3 tane süper oyuncu bulmak zorunda ister koreden ister bankasya ligi ister alt yapıdan 3 oyuncu bulamzsa sonu bülent uygun gibi olur kim bülent uygunun bu sene istifa edeceğini söylerdi herkes kayseride tolunay mehmet topuzu sattı kayseri çöker dedi ne oldu makukula diye birini aldılar kayseri uçuşta bülent uygun 5 oyuncu gönderdi yerlerine aldırdıkları fos çıktı nerde ortada yok teknik direktörlerin sonunu seçtikleri oyuncular belirliyor ister bu oyuncuları yöneticiler aldırsın ister hocalar sonuçta alınanlar gidenlerden iyise sezon iyi geçer kötüyse kötü geçer EVET ŞENOL HOCA NE YAPARSAN YAP İSTER YÖNETİME YAPTIR İSTER KENDİN SEÇ UNUTMA ALDIRACAĞIN YADA ALDIKLARI OYUNCULAR KADERİNİ BELİRLİCEK EKSİKLERİ İYİ GÖR İYİ TRANSFER YAP YOKSA HEM SANA HEM TRABZONA YAZIK OLUR BAK BÜLENT YOK OLDU GİTTİ NE YAP ET İYİ TRANSFER YAP MEHMET ALİ YILMAZ DÖNEMİNDE ALINAN TOMOS JUN ŞENOL HOCANIN SONU OLDU AMAN HOCA OYUNCU ÖNEMLİ TEKNİK DİREKTÖRLERİN KADERİNİ ALDIRDIKLARI OYUNCULAR BELİRLİYOR MEVCUT OYUNCULARI KULLANIRSAN SEZON SONU ZOR GELİR AMAN HOCA 3 SÜPER OYUNCU BUL İSTER SEN ALDIR İSTER ONLAR BANA SORARSAN BU YÖNETİME BIRAKMA

Muhammed
26.11.2009, 23:32

Arada bir Ali Sami Yen'e maç izlemek için gelir.

Serdar A
26.11.2009, 23:36
Ki Yueng ve Lee Yong .

Konfederasyon kupasındaki takımda takip eden yıllarda milli takım iskeletini oluşturdu .

Şenol Hoca geldiğinde bütün ipleri eline alabilecek mi?Alırsa bu ipi göğüsleyebilecek mi?Daha önemlisi Şenol Hoca kulüp içi yapılanmaya müdahale edebilecek mi?

Bu sorulara olan cevaplarım şu an için saklıdır .

Zira bir mucize olmaz ise yarınla birlikte Şenol Güneş resmi olarak bu kulübün bir çalışanı olacaktır .

61karradeniz61
26.11.2009, 23:44
Celtic kaptı bile :)

nerde yaziyor kardes

Fatih
26.11.2009, 23:46
Ki Yueng ve Lee Yong .

Konfederasyon kupasındaki takımda takip eden yıllarda milli takım iskeletini oluşturdu .

Bu sorulara olan cevaplarım şu an için saklıdır .

Zira bir mucize olmaz ise yarınla birlikte Şenol Güneş resmi olarak bu kulübün bir çalışanı olacaktır .
Ben anladım Serdar.:)

Eğer sadece çalışan olacaksa Broos'un kovulması hiçbir anlam taşımaz.

magicyattara
26.11.2009, 23:46

Kayseri takımını burda seyrettim ve hiç beğenmedim.
Belki kadro olarak Tolunay sıkıntı yaşıyor olabilir ama futbol felsefesi olarak ta beğenmedim.
Zaten son haftalarda yendiğimiz tek takım Kayseri.
Savunma kurgusu olarakta zayıf buldum.2. yarı dağıldılar.
Benim son yıllarda takım savunması ve takım oyunu açısından,ligin en iyi takımı olarak gördüğüm takım Sivas'tı.
Kayseri o seviyenin çok uzağında.
Tolunay'ın doğru tercih olmayacağını düşünüyorum.

İsa
26.11.2009, 23:57
Kayseri takımını burda seyrettim ve hiç beğenmedim.
Belki kadro olarak Tolunay sıkıntı yaşıyor olabilir ama futbol felsefesi olarak ta beğenmedim.
Zaten son haftalarda yendiğimiz tek takım Kayseri.
Savunma kurgusu olarakta zayıf buldum.2. yarı dağıldılar.
Benim son yıllarda takım savunması ve takım oyunu açısından,ligin en iyi takımı olarak gördüğüm takım Sivas'tı.
Kayseri o seviyenin çok uzağında.
Tolunay'ın doğru tercih olmayacağını düşünüyorum.

Tolunay hocanın oynatacağı oyun yapısı bizi tatmin etmez, başarılı olma ihtimalide oldukça düşük.En iyi yaptırdığı iş oyuncularını rakip hücumculara yakın ve sert oynatıp rakibi oyundan düşürmek.
Takım savunmasını ligimizde en iyi yaptıran bir kaç hocadan biri Ertuğrul Sağlam.Eğer Şenol Güneş sahaya inmeyecekse düşünülmesi gereken ilk isim ama gelme ihtimali oldukça düşük.

Muhammed
27.11.2009, 00:02
Şenol Hoca sahaya inmeyecekse niye geliyor yahu. En iyi yaptığı iş bu değil mi? Bunun için getirmediysek neden getireceğiz?

ceserdar
27.11.2009, 00:03
Sorun sahada değil ki, zaten kulübün eli ayağı düzgün olsa, saha içi kendiliğinden düzeliyor. :)

Fatih
27.11.2009, 00:04
Tolunay Hoca başka birşey deniyor şuanda.Geçen hafta oyanan maçtan sonra daha oynatmadığım genç arkadaşlar var onları da göreceğim dedi.Tolunay Kafkas Kayseri'nin Arsene Wenger'i olmak istiyor kısaca.

matrix5782
27.11.2009, 00:09
Tolunay Hoca başka birşey deniyor şuanda.Geçen hafta oyanan maçtan sonra daha oynatmadığım genç arkadaşlar var onları da göreceğim dedi.Tolunay Kafkas Kayseri'nin Arsene Wenger'i olmak istiyor kısaca.

belli bir sistem oturmaya çalışıyor sistemin çarkları 1-2 sene sonra makine gibi işlemeye başlayacak

ne yazıkki biz bu sistemi oturtamıyoruz.bakalım şenol hoıcayla olacak mı

ilhan
27.11.2009, 00:10

Bu çizgisini bozmazsa ve portföyünü biraz daha genişletirse bundan hiç şüphem olmaz. Çok doğru yolda Tolunay hoca..

Sefa
27.11.2009, 00:10
nerde yaziyor kardes
Celtic anlaştı kulübüyle çok fazla bilgi sahibi değilim. Dünyadan futbol kategorisinde başlığı var. Orada dayazıyordu. Anlaşma bozuldu en son ama devre arası bırakmaz Celtic. En azından kasamızda kuruş yok almamız çok zor.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=17761

Can basten
27.11.2009, 00:11

Wenger zor da Tolunay'dan güzel Abdullah Avcı çıkar şöyle helalinden... ççç

spormania
27.11.2009, 00:14
Şenol Hocayı beğenmeyenler aklınızı başınıza alın..Artık bu takımın kesinlikle istikrara ihtiyacı var ve bu istikrarı yaşayabileceiğimiz tek adam Şenol Hoca gözükmekte..Eminim aklınıza Bülent Uygun, Lucescu, Ertuğrul, Tolunay vs. geliyor fakat bu adamların hiç birinin Şenol Hoca kadar kredisi olamaz..

-Öncelikle Şenol Hocayı çok küçümseyen yazılar okuyorum. Kim ne derse desin Şenol Güneş bu ülkenin Fatih Terim ile birlikte hatta Fifa' ya ve bana göre en kariyerli teknik adamıdır.
-Portföyünde Famagusta hezimeti olmakla birlikte Lyon ve Aston Villa zaferleri de vardır..
-Bizi çok iyi tanır,
-Disiplinlidir, tavizi yoktur,
-Elindeki oyunculardan en üst düzey performans almasını bilir
-Koredeki kariyerinde bence kendine çok fazla şey katmıştır..Örneğin Manchester United ile Kore de yaptığı maç bile buna en basit örnektir.
-Şenol Hoca ile geçirdiğimiz hiçbir sezonda şu andaki durumumuzdan kötü olmadık ve olmayacağız ve eminim ki elde ettiğimiz 2.liklerden mutlaka daha iyi bir netice alacağız....vs vs vs...

Bize gerekli olan tek şey istikrar için DESTEK DESTEK DESTEK..Yani 26 yıldır yapamadığımız...Şampiyonluk futbolcuların ve yönetimdeki insanların inanması kadar, taraftar yapımızın beyninin değişmesi ile alakalı..
Bunu başarmamız için istikrar için sabretmemiz gerekiyor..Ben şuna da inanıyordum; yukarıda yazdığım teknik adamlar ve Hugo Bross da dahil biz herhangi bir teknik adama güvenip 5 sene destek olursak istediğimizi elde edriz..

Şu anda bu desteği arkasına alabilecek ve camianın uzun süre tahhammül edebileceği tek adam olmasından dolayı ŞENOL GÜNEŞ diyorum...

LÜTFEN SİZ DE 5 sene DESTEK OLUN..DESTEK OLUN..DESTEK OLUN...

Saygılar..

Fatih
27.11.2009, 00:14
Wenger zor da Tolunay'dan güzel Abdullah Avcı çıkar şöyle helalinden... ççç

Abdullah Avcı örneği çıtayı düşürür Can.:)

Muhammed
27.11.2009, 00:15
Diyelimki Şenol Güneş sahaya inmedi. Kulübün teknik direktörü kim olacak Ünal Karaman mı?

Sefa
27.11.2009, 00:16
Açık söylüyorum Kayserispor oturttuğu sistemiyle Şampiyonluğa bizden daha yakın.

matrix5782
27.11.2009, 00:16
Bu çizgisini bozmazsa ve portföyünü biraz daha genişletirse bundan hiç şüphem olmaz. Çok doğru yolda Tolunay hoca..

bence kayserispor doğru yolda çünkü herşey kayserisporun elinde